hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.01.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 28 stycznia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sylaby. Nauka czytania (Nasza Księgarnia - gry), na drugim Pucio. Domino (Nasza Księgarnia - gry). Kolejny produkt to Simona (Anna Kamińska) oraz Fuerteventura. Kompendium wiedzy. Przewodnik (Mikulska Małgorzata).
1
Sylaby. Nauka czytania - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylaby. Nauka czytania
Nasza Księgarnia - gry, od 7 lat
Dostępny175 szt.

Przedstawiona gra edukacyjna składa się z dwóch talii kart oraz propozycji zabaw z dziećmi o dwóch poziomach trudności. Jedna talia zawiera sylaby, druga, dla bardziej zaawansowanych graczy, spółgłoski. Gry sylabowe, podczas których dzieci układają ze swoich kart wyrazy, pozwalają utrwalić sylaby i uczą ich szybkiej syntezy w słowa. Są także skuteczną alternatywą i uzupełnieniem tradycyjnych metod nauki czytania. Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!

44,90 zł
39,90 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 5,00 zł

28 osób kupiło
2
Pucio. Domino - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio. Domino
Nasza Księgarnia - gry, od 2 lat
Dostępny389 szt.

Puciowe domino to kolejna okazja do spotkania z ulubionym bohaterem najmłodszych! Pudełko zawiera 28 dwustronnych kartoników. Na jednej stronie znajdziemy prostsze domino obrazkowe dla młodszych dzieci (z podpisami, które mogą wesprzeć pierwsze kroki w nauce czytania), na drugiej zaś klasyczne (wspomagające ćwiczenie umiejętności liczenia) dla starszych. Dzięki pięknym ilustracjom Joanny Kłos zabawka ucieszy każdego małego fana Pucia.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

28 osób kupiło
3
Simona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simona
Dostępny7 szt.

Mówili o niej „Czarownica” – bo gadała ze zwierzętami oraz miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Ponad trzydzieści lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem. Była naukowcem, ekologiem, autorką nagradzanych filmów i słuchowisk radiowych. Aktywnie działała na rzecz najstarszego lasu w Europie. Uważała, że należy żyć prosto i blisko przyrody. Wśród zwierząt znalazła to, czego nigdy nie doświadczyła od ludzi. Ostatnia Kossakówna. Córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza – trzech malarzy rozmiłowanych w polskim krajobrazie i historii. Bratanica Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Magdaleny Samozwaniec. Miała być synem i czwartym Kossakiem. Tak jak przodkowie, dźwigać sztalugi i znane nazwisko. Wybrała własną drogę…

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

11 osób kupiło
4
Fuerteventura. Kompendium wiedzy. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fuerteventura. Kompendium wiedzy. Przewodnik
Dostępny162 szt.

FUERTEVENTURA jest drugą (po Teneryfie) pod względem wielkości wyspą leżącą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej powierzchnia to 1660 km2, czyli tyle, ile mniej więcej wynosi powierzchnia powiatu koszalińskiego w Polsce. Jest to także najstarsza z wysp archipelagu ? powstała około 20 milionów lat temu. Słabo zaludniona, dzika, sucha ? to pierwsze skojarzenia, jakie budzi Fuerteventura. W biurach podróży Fuerteventura sprzedawana jest przede wszystkim jako wyspa najładniejszych kanaryjskich plaż i z powodu tego plażowania oraz odpoczynku w hotelu wybiera ją znaczna część turystów. Kiedy samolot podchodzi do lądowania na lotnisku w Puerto del Rosario, wiele osób przeciera oczy ze zdziwienia. To pustynia! Zapewniam Was jednak ? oprócz wspaniałych plaż wyspa oferuje cały szereg atrakcji. Z Fuerteventurą jestem związana od 2015 roku. Obecnie wraz z moim mężem Piotrem prowadzę biuro turystyczne ? Rico Canarias. Mieszkamy na wyspie i na co dzień zajmujemy się pilotowaniem wycieczek dla polskich turystów. Zapraszam Was do wspólnej podróży przez Fuerteventurę, by poznać różne jej uroki i sekrety.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7 osób kupiło
5
Organizer 150x210 oprawa twarda Bujo Flowers - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,50 zł
32,78 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,72 zł

5 osób kupiło
6
W imieniu Polski walczącej cz. 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W imieniu Polski walczącej cz. 4
Dostępny1 szt.

Komiks opisuje dwie mało znane akcje polskiego podziemia niepodległościowego dokonane przez oddział AK por. Antoniego Hedy Szarego w Starachowicach i Końskich. W obydwu przypadkach bezpośrednią przyczyną ich przeprowadzenia były aresztowania członków organizacji i potrzeba ich odbicia z rąk okupanta. Obydwie też, co niezwykle istotne, zakończyły się sukcesem strony polskiej.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
7
Wzgórze Błękitnego Snu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzgórze Błękitnego Snu
Dostępny44 szt.

Urzekająca pięknem języka, ale też pięknem opowieści, historia fikcyjnego bohatera wpleciona w rzeczywiste wydarzenia sprzed wieku Igor Newerly wpadł na pomysł napisania Wzgórza Błękitnego Snu podczas spaceru na powązkowskim cmentarzu. Trafił tam na groby sybiraków i postanowił opowiedzieć historię jednego z nich. Bohaterem opowieści stał się dwudziestokilkuletni Bronisław Najdarowski, członek lewicowej partii „Proletariat”, skazany na katorgę i wieczne zesłanie spiskowiec, który pragnął zabić rosyjskiego cara. Powieść przedstawia tylko niewielki fragment z życia Bronisława, kilkanaście lat, które spędził on na Syberii. Newerly ustami swego bohatera opowiada jednak o jego wcześniejszych losach: dzieciństwie, politycznym zaangażowaniu i w końcu sprowokowanym przez ochranę spisku. Na kilku ostatnich stronach streszcza z kolei dalsze losy rodziny Najdarowskich. We Wzgórzu Błękitnego Snu zostało zamknięte całe piękno mroźnej tajgi – miejsce początkowo będące dla Bronisława więzieniem, staje się z czasem bliską raju krainą szczęśliwości. To doprawdy niezwykła opowieść o ludzkich losach nierozerwalnie związanych z polityką, ale i otaczającą człowieka naturą. Po czterech latach katorgi Najdarowski rozpoczyna tam nowe życie... Uczy się myślistwa, buduje w tajdze dom, poznaje wspaniała kobietę i - cały czas tęskni za ojczyzną. Newerly opisuje życie Polaków na Syberii, opowiadając zarazem o przyjaźni, męstwie, miłości, honorze i wielkiej, choć przymusowej przygodzie na tle wspaniałej, dzikiej przyrody.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
8
Między Niemcami a Rosją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między Niemcami a Rosją
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Nowe wydanie arcydzieła polskiej refleksji o geopolityce i polityce zagranicznej, klasycznej lekcji realizmu politycznego i analizy stosunków międzynarodowych. W tomie znalazły się też artykuły, które Adolf Bocheński opublikował w okresie od ukazania się tego dzieła do wybuchu II wojny światowej. Pokazują one reakcję autora na dynamicznie zmieniającą się sytuację międzynarodową i próbę jej interpretacji w duchu uprzednich założeń.

51,50 zł
36,05 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,45 zł

3 osoby kupiły
9
Organizer Bujo Leaves, twarda oprawa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizer Bujo Leaves, twarda oprawa
Interdruk
Dostępny23 szt.

Stylowy notes do kreatywnego planowania: • w twardej oprawie ze złotym zdobieniem, • kartki w kropki i gładkie, • zamykany na gumkę, • z boku pętelka na długopis, • poradnik sketchnotingu Agaty Jakuszko, czyli jak efektywnie notować, • format: 15.0 x 21.0 cm.

34,50 zł
32,78 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,72 zł

3 osoby kupiły
10
Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej
Dostępny42 szt.

„Poza własnością to książka o polityce mieszkaniowej w Polsce. Badania Habitat for Humanity z 2015 roku pokazują, że kwestia mieszkaniowa to dla Polek i Polaków jeden z trzech najważniejszych problemów społecznych i bodaj największy mankament polskiej transformacji. Przez wiele lat temat mieszkalnictwa nie był traktowany przez rządzących jako istotny problem społeczny wymagający interwencji. Brakujących mieszkań miał dostarczyć wolny rynek. A mówiąc wprost – rozwiązaniem miało być kupno mieszkania na własność, w większości przypadków na wieloletni kredyt hipoteczny. Czy na pewno jest to jedyne rozwiązanie? Otóż nie. Joanna Erbel – socjolożka, działaczka miejska i ekspertka od spraw mieszkaniowych – na podstawie wielu dobrych i sprawdzonych przykładów z całego świata podsuwa nam na tacy gotową receptę. Alternatywą dla własności mieszkaniowej jest stabilny najem. Budowanie na wynajem każe stawiać sobie pytania, jak będzie wyglądać nasza przyszłość: jak projektować, żeby odpowiadać na zmiany klimatyczne? Jak budować dla starzejącego się społeczeństwa? Oraz ile powinno kosztować mieszkanie, żeby comiesięczne opłaty były do uniesienia przez ludzi zarabiających przeciętnie? Poza własnością to książka o wizji lepszej przyszłości dla mieszkalnictwa. Projektów łamiących schematy nie brakuje: Nowe Żerniki we Wrocławiu i mieszkania senioralne w Stargardzie Szczecińskim pokazują, że zarówno metropolie, jak i mniejsze miasta mogą być źródłem nowatorskich rozwiązań. W istocie bowiem rzecz nie dotyczy mieszkań, tylko tego, jak będziemy mieszkać w naszych miastach. I o tym właśnie jest książka Joanny Erbel – o konkretnym wymiarze przyszłości, nad którą możemy odzyskać wpływ” – napisał o książce Edwin Bendyk z „Polityki”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
11
W mojej walce Ty walcz, Panie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W mojej walce Ty walcz, Panie
Dostępny9 szt.

Walka duchowa i wyzwolenie z Pismem Świętym jako bronią. Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy poszukuje w ezoteryce, wróżbach, duchowości Wschodu czy systemach imitujących religię. Ojciec Gabriele Amorth często przestrzegał, że taka postawa otwiera demonowi drogę do działania. Ksiądz Pasqualino di Dio, włoski egzorcysta, proponuje specjalny program, który pomoże nam uzdrowić duchowe rany. To cztery tygodnie duchowej drogi do wewnętrznej przemiany. Za jego sprawą nie tylko łatwiej będzie nam przebaczyć samemu sobie czy bliskim, ale także wyzwolić się z sideł zła, by uzyskać duchowe pocieszenie i radość życia ze zmartwychwstałym Chrystusem.

27,90 zł
20,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

2 osoby kupiły
12
Pszczelarz z Aleppo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczelarz z Aleppo
Dostępny5 szt.

„Kiedyś wrócimy do Aleppo i odbudujemy pasieki, i przywrócimy pszczoły do życia”. Poruszająca serca i sumienia powieść o miłości, śmierci, poświęceniu i nadziei na lepsze jutro. Drogach ucieczki i marzeniu o powrocie do domu. Nuri i Afra mieszkają w Aleppo. Ich dom pachnie jaśminem, miodem i kardamonem, rozbrzmiewa śmiechem dziecka oraz brzęczeniem pszczół w ulach rozstawionych w ogrodzie. Przychodzi jednak dzień, gdy woń popiołu zasnuwa miasto, a małżonków dotyka niewyobrażalna tragedia. Muszą opuścić Syrię. Nocna ucieczka z miasta obstawionego przez snajperów to zaledwie początek długiej odysei przez lądy i morza, zamknięte granice, kolczaste druty, bezduszne procedury, nieuczciwość przemytników, własną rozpacz, niepewność. Kuzyn, który uczył Nuriego pszczelarstwa, dotarł do Wielkiej Brytanii. „Gdzie są pszczoły, tam są kwiaty, a gdzie są kwiaty, jest nowe życie i nadzieja” – pisze w e-mailu, powiadamiając, że znalazł pracę w pasiece. Czy Nuri i Afra dołączą do niego? Czy w tej podróży odnajdą samych siebie, rozdzielonych przez żałobę, utratę i grozę drogi, którą przeszli razem, a jakby osobno. W 2016 roku Christy Lefteri, córka imigrantów cypryjskich, którzy uciekli do Wielkiej Brytanii w trakcie tureckiej inwazji w 1974 roku, pracowała jako wolontariuszka w ośrodku dla uchodźców w Atenach. Pszczelarz z Aleppo to powieść zainspirowana wstrząsającymi opowieściami, które usłyszała tam od uciekinierów, zarówno dorosłych, jak i dzieci. „Odważna i prowokująca historia, o uniwersalnym znaczeniu. Nie da się o niej zapomnieć” – Heather Morris, autorka Tatuażysty z Auschwitz.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

2 osoby kupiły
13
Zabawy z grubym obrysem. Znajdź różnicę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy z grubym obrysem. Znajdź różnicę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Czy znajdziesz różnice? Sięgnij po serię uroczych książeczek z grubym obrysem i z bardzo prostymi łamigłówkami. Porównaj dwa obrazki i powiedz, czym się różnią. Dodatkowo w książeczce znajdują się naklejki, które można wykorzystać do zdobienia poszczególnych stron.

9,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
14
Technik Elektroradiolog. Kwalifikacja MED.08 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technik Elektroradiolog. Kwalifikacja MED.08
Dostępny5 szt.

Publikacja stanowi materiał w zakresie przygotowania do egzaminu zawodowego w zawodzie technik elektroradiolog. Zadania obejmują tematykę i zagadnienia odzwierciedlające umiejętności ujęte w postawie programowej kształcenia w zawodzie technik elektroradiolog. Są to zestawy nowych testów i zadań praktycznych, opracowane zgodnie z nową podstawą kształcenia, obowiązującą od roku szkolnego 2019/2020.

38,90 zł
1 osoba kupiła
15
Akta Mirka Filera. Ciemna strona Sary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akta Mirka Filera. Ciemna strona Sary
Dostępny35 szt.

W dworku pod Krakowem zostaje zamordowana narzeczona zamożnego prawnika. Podejrzanym jest ogrodnik o kryminalnej przeszłości. Kiedy o pomoc w rozwikłaniu sprawy zostaje poproszony prywatny detektyw Mirek Filer, na jaw wychodzą kolejne tajemnice. Okazuje się, że niedoszły małżonek miał kochankę, a ta – doskonały motyw do zbrodni. Czy doszło do starcia między kobietami? Kto tak naprawdę jest winny? Powieść obyczajowa z wątkami kryminalnym w cyklu „Akta Mirka Filera”. Jeśli masz ochotę poznać inne książki tej serii sięgnij po Morderstwo przy drodze krajowej 94 oraz Gdzie jest Olga?

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
16
Marysieńka Sobieska. Autoportret - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysieńka Sobieska. Autoportret
Dostępny22 szt.

Marysieńka Sobieska: wiek nie do końca ustalony, pochodzenie niepewne, wykształcenie przeciętne, inteligencja powyżej normy, spryt zaskakujący, temperament chłodny, uroda zniewalająca, ambicja niezmierzona, znak zodiaku Rak, królowa Polski od roku 1774 do 1796. Ukochana małżonka Jachniczka, czyli króla Jana III Sobieskiego. Pani na Wilanowie. Nimfa, Róża, Bukiet, Esencja, Astrea – czyli „jedyne serca i duszy kochanie”, kobieta o dwóch skrzydłach: purpurowym, miłosnym i pulsującym erotyzmem, oraz ciemnym: niejasnym i nieposkromionym w pragnieniu zaszczytów, hołdów i „taburetu” w Wersalu. Janina Lesiak próbuje pokazać Marię Kazimierę po swojemu, czyli szukając w jej losach radości i smutków bliskich każdej kobiecie i pomagając królowej namalować autoportret, który przybliży ją współczesnym czytelnikom. Autorka ma nadzieję, że Marysieńka Sobieska, tak wiernie i gorąco kochana przez niepospolitego mężczyznę i władcę, dołączy do orszaku wyjątkowych władczyń, o których trzeba pamiętać.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
17
Stalker - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalker
Dostępny8 szt.

Wydanie powieści stało się dla niej spełnieniem marzeń. Była debiutującą autorką, która znała już smak życia i ludzkiej zawiści. Wiedziała, czym jest stalking, z którym spotkała się kilka lat wcześniej. Miała nadzieję, że prześladowca sprzed lat, który zniszczył jej życie, już o niej zapomniał. Bardzo szybko jednak się przekonała, że jest inaczej. Koszmar powrócił i to z jeszcze większą siłą."Relacja drapieżnik ? ofiara w zupełnie nowej odsłonie. Wstrząsająca, smutna, ale i dająca nadzieję. Jolanta Bartoś kolejny raz zaskakuje. Czy jesteś pewien, że nikt cię nie śledzi?"Renata Przybysz, Diabeł Poleca"Bolesny, brutalny, wirtualny, a co najgorsze realny ? taki jest dziś świat. Internet, niczym sieć pająka, oplata nas swymi mackami. Tak samo jest ze Stalkerem najnowszą książką Jolanty Bartoś. Dokąd doprowadzi nas ten świat? Niech ta książka będzie próbą refleksji. Tylko czy nie jest już za późno?!"Tomasz Kosik, Czyt-NIK"Stalker to historia, którą napisało życie. Wstrząsa emocjami czytelnika i otwiera mu oczy na zagrożenia, jakie niesie ze sobą internet. Powieść przerażająca, ponieważ pokazuje, jak niewiele trzeba, aby zniszczyć komuś życie.Uważaj, bo nie wiesz, kto zasiada po drugiej stronie minitora!"Andżelika Jaczyńska, Czytam dla przyjemności"Szok! Stalker pokaże każdemu czytelnikowi, jak jeden człowiek może zniszczyć życie swojej ofierze. Co, gdy jest nią debiutująca autorka? Czy jesteśmy bezbronni w walce ze stalkingiem? Powieść jest prawdziwym, emocjonalnym rollercoasterem, gdzie rozwiązanie przyprawi o potężny skok adrenaliny każdego niedowiarka."Adam Widerski, Daj się złapać książce

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
18
Zwierzęta i ich domy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta i ich domy
Dostępny28 szt.

Dom kojarzy się z miejscem bezpiecznym, w którym nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Ludzie mieszkają w domach murowanych, drewnianych, namiotach, ale i też w tych wykonanych z lodu, a gdzie mieszkają zwierzęta? Odpowiedź na to pytanie znajduje się wewnątrz niniejszej książki. W publikacji znajduje się wiele ciekawostek o tym, jak mieszkają różne gatunki zwierząt w zależności od tego, jaki tryb życia prowadzą i jakie tereny na kuli ziemskiej zamieszkują. Na kilkudziesięciu bogato ilustrowanych stronach znajdują się mieszkańcy m.in. lasów liściastych, śródziemnomorskiej makii, pustynnych obszarów Sahary, Madagaskaru, Afryki, Australii, amerykańskich bagien, rafy koralowej czy mroźnych i nieprzyjaznych terenów Arktyki i Antarktydy.

20,90 zł
14,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
19
Wszystko wiem! Zwierzęta domowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko wiem! Zwierzęta domowe
Dostępny69 szt.

Zwierzęta domowe – fakty, ciekawostki i zadania! „Wszystko wiem!” to seria dla dzieci w wieku 6-8 lat. Najlepszą formą poznawania świata i budowania podstaw wiedzy dla dziecka w tym wieku jest zabawa. Dlatego proponujemy kreatywne książeczki edukacyjne o zróżnicowanej tematyce, która zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Każda z książek nie tylko prezentuje bardzo ciekawe informacje, ale także zaprasza dziecko do aktywnej zabawy oraz skłania do myślenia, ponieważ zawiera ćwiczenia, polecenia, łamigłówki oraz ogromną liczbę naklejek. Bawi oraz uczy kreatywności, samodzielnego rozwiązywania zadań, pozwala poczuć smak satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

1 osoba kupiła
20
Chłopiec z Kresów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec z Kresów
Dostępny35 szt.

Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami Jest rok 1943. Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej zajmowane są raz przez wojska sowieckie, raz przez niemieckie, Ukraińcy zapominają o latach dobrych stosunków i mordują swoich sąsiadów. Na tym wstrząsającym tle autor opisuje głęboko wzruszającą historię. Ośmioletni Henryk zostaje oddany przez rodziców do swojego wuja na tzw. przezimowanie. W trakcie zabawy powoduje zaprószenie ognia, od którego zajmuje się cała obora. Przestraszony, w obawie przed karą ucieka. W ten sposób zaczyna się jego wieloletnia niesamowita tułaczka. Przez jakiś czas błąka się po okolicznych miejscowościach, mieszkając w różnych miejscach i u przypadkowych ludzi. Po wojnie trafia do Francji, potem do Algierii. Niezwykłe jest, jak wielu ludzi dobrej woli spotyka na swej drodze, a jest to przecież historia prawdziwa. Przez cały czas Henryk próbuje na wszelkie sposoby odnaleźć swoją rodzinę, która została na Kresach. Chłopiec z Kresów to losy Henryka, jego rodziny oraz innych bohaterów przedstawione w zbeletryzowanej formie.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
21
Ogier rasy Morgan gniady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogier rasy Morgan gniady
Dostępny157 szt.

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 gatunków.

34,60 zł
30,45 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,15 zł

1 osoba kupiła
22
Wielka historia rzeźby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka historia rzeźby
Dostępny22 szt.

Wielka historia rzeźby to przepiękny album, w którym zaprezentowano osiągnięcia mistrzów rzeźbiarskich od czasów najdawniejszych po współczesność. Miłośnicy sztuki znajdą tutaj obszerny przekrój historii rzeźby, teksty zostały napisane z wyjątkową precyzją i świadczą o ogromnej wiedzy autorki z zakresu historii sztuki. Czytelnik zgłębi wiedzę na temat tego, jaki nurt panował w sztuce rzeźbiarskiej w poszczególnych wiekach, pozna bliżej sylwetki najwybitniejszych twórców oraz zaznajomi się z najważniejszymi terminami charakteryzującymi tę dziedzinę sztuki. Całość uzupełniają duże, szczegółowe zdjęcia prezentowanych rzeźb.

66,90 zł
46,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,07 zł

2 osoby kupiły
23
Wszystko wiem! Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko wiem! Pojazdy
Dostępny79 szt.

„Wszystko wiem!” to seria dla dzieci w wieku 6-8 lat. Najlepszą formą poznawania świata i budowania podstaw wiedzy dla dziecka w tym wieku jest zabawa. Dlatego proponujemy kreatywne książeczki edukacyjne o zróżnicowanej tematyce, która zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Każda z książek nie tylko prezentuje bardzo ciekawe informacje, ale także zaprasza dziecko do aktywnej zabawy oraz skłania do myślenia, ponieważ zawiera ćwiczenia, polecenia, łamigłówki oraz ogromną liczbę naklejek. Bawi oraz uczy kreatywności, samodzielnego rozwiązywania zadań, pozwala poczuć smak satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

1 osoba kupiła
24
Odejście Afrodyty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odejście Afrodyty
Dostępny40 szt.

Na tle szarej rzeczywistości lat 80. w Polsce rozgrywa się miłosno-psychologiczna historia dojrzałego mężczyzny, znakomitego historyka-mediewisty, wysublimowanego intelektualisty do młodej kobiety, która porzuca go jednak dla młodego osiłka. Zakochany mężczyzna nie potrafi się z tym pogodzić, nie rozumie dlaczego, popada w zniechęcenie i tęskni… Narratorem Odejścia Afrodyty jest pisarz, sam po wielu burzliwych romansach, rozliczający się z własną przeszłością, który znakomicie portretuje bohatera książki, ukazując jego rozterki, depresje i skomplikowaną psychologię uczuć. Książkę dopełnia przygnębiający obraz chylącego się ku upadkowi PRL-u, gdzie brakuje wszystkiego i szarość oblepia życie codzienne. Po niektórych moich książkach, jak Odejście Afrodyty, recenzenci pisali, że nic, co erotyczne, nie jest mi obce. Reklamowano mnie nawet – i czyniły to panie – jako „znawcę kobiet”. Zawsze temu zaprzeczałem. Ktoś taki jak znawca kobiet w przyrodzie nie istnieje i nie ma prawa zaistnieć. Kobieta dla mężczyzny jest zagadką i zawsze pozostanie tajemnicą. Ale oprócz miłości erotycznej w moich książkach jest dużo miłości przyjacielskiej. Sądzę, że przyjaźń jest nawet bardziej wymagającym uczuciem niż miłość. Bo nie może być jednostronnej przyjaźni, a istnieje tyle miłości nieodwzajemnionych! – Józef Hen

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
25
Enchantimals. FJH11 Lalka + jelonek z wózkiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. FJH11 Lalka + jelonek z wózkiem
Enchantimals
Dostępny5 szt.

Daj się zabrać na baśniową przygodę do świata Enchantimals. Każdy zestaw zawiera pojazd na kółkach i wyjątkową lalkę Enchantimals oraz jej zaprzyjaźnione zwierzątko. A do tego mniejsze, tematycznie dobrane elementy, które wzbogacą każdą zabawę. 15-centymetrowe lalki Enchantimals w zestawach mają charakterystyczne, dopasowane fryzury i buzie nawiązujące do ich kochanych pupili, a także kolorowe ubranka z kwiatowym wzorkiem i buciki. Lalki są podobne do swoich zwierzątek.Te zabawkowe zestawy są gotowe, by ruszyć w kierunku przygody. Pamiętajcie o bezpieczeństwie na drodze! Pomogą w tym kaski przypominające skorupę żółwia. Dzieci pokochają odkrywanie cudów natury i świata, w którym opiekujemy się tym, co kochamy. Zbierz wszystkie lalki i akcesoria Enchantimals, aby zbudować świat Enchantimals i opowiadać własne zaczarowane historyjki. Wyjedź na spotkanie fantastycznej przygody z zestawami do zabawy z akcesoriami na kółkach, 15-centymetrową lalką Enchantimals, jej kochanym pupilem i mniejszymi elementami tematycznymi! Zawartość opakowania: • lalka Enchantimals, • akcesoria, • zwierzątko, • pojazd na kółkach, • tematycznie dobrane, mniejsze elementy. Wysokość laleczki: 15.0 cm Wymiary opakowania:28.0 x 8.0 x 22.0 cm

73,75 zł
66,38 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,37 zł

1 osoba kupiła
26
Białe Legiony przeciwko bolszewikom. Polskie formacje w Rosji 1918-1920 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe Legiony przeciwko bolszewikom. Polskie formacje w Rosji 1918-192...
Dostępny23 szt.

Album stanowi kontynuację pracy Białe Legiony 1914–1918, która ukazała się nakładem Instytutu Pamięci Narodowej w 2018 r. Narracja Białych Legionów 19141918 kończy się w maju 1918 r., kiedy żołnierze I Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego zostali rozbrojeni przez Niemców. Kapitulacja Bobrujska nie była jednak kresem wysiłku żołnierzy polskich rozproszonych w dawnym Imperium Rosyjskim. Wręcz przeciwnie, stanowiła pewien początek.W albumie to punkt wyjścia do rozważań nad dalszymi losami bohaterów tych zmagań. Wielu dowborczyków nie pogodziło się z kapitulacją i nie złożyło broni w maju 1918 r. Żołnierze zamierzali kontynuować walkę o wolną Polskę, gdyż wierzyli w ostateczne zwycięstwo. To oni zainicjowali tworzenie niemal wszystkich mniejszych i większych polskich oddziałów wojskowych w różnych częściach Rosji: od Ukrainy po Syberię i od Morza Białego po Kaukaz. Celem koncentrujących się pod narodowym sztandarem żołnierzy tułaczy był powrót z bronią w ręku do ojczyzny i wyzwolenie jej spod okupacji niemieckiej. W większości wypadków spełnienie tych pragnień nie było jednak możliwe z uwagi na sytuację w ogarniętej wojną domową Rosji. Zanim pojawiła się szansa na powrót do kraju, oddziały polskie czekała krwawa przeprawa zbrojna z wrogiem groźniejszym niż Niemcy z bolszewikami. Tak bowiem ułożyła się historia, że tworzone z myślą o walce przeciwko Niemcom wojsko polskie w Rosji, aby przetrwać, musiało włączyć się w działania rosyjskiej antybolszewickiej białej armii i wspierających ją państw ententy. Właśnie o dziejach tych zmagań opowiada niniejszy album. Polskie oddziały ochotnicze w Rosji, powstałe na gruzach armii rosyjskiej w 1918 r., miały zupełnie inną specyfikę niż formacje walczące w okresie I wojny światowej. W latach 19141918 po stronie rosyjskiej walczyły oddziały polskie, które stopniowo ewoluowały i rozwijały się liczebnie: od niewielkiego, około tysiącosobowego Legionu Puławskiego do prawie trzydziestotysięcznego I Korpusu Polskiego. Co istotne, w czasie I wojny światowej pomiędzy formacjami polskimi zachowano ciągłość organizacyjno-kadrową. Tymczasem od 1918 r. mamy do czynienia z wieloma niezależnie od siebie operującymi jednostkami, które za każdym razem tworzono od podstaw. Oddziały polskie prowadziły działania zbrojne na nieznanym terenie. Nie utrzymywały także pomiędzy sobą łączności. Wszystko to powodowało, że losy wojska polskiego w Rosji w latach 19181920 są zagadnieniem znacznie bardziej złożonym, a tym samym trudniejszym do omówienia i ukazania w postaci albumu niż dzieje Białych Legionów z lat 1914–1918.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
27
Rozwój oparty na sektorze kultury Doświadczenia średnich miast w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwój oparty na sektorze kultury Doświadczenia średnich miast w Polsc...
Dostępny6 szt.

?Podjęty został temat ważny i aktualny przede wszystkim w sensie naukowym, ale także praktycznym. Autorka zebrała bardzo szeroki materiał źródłowy, który zanalizowała przy pomocy odpowiednio dobranych metod. W rezultacie otrzymaliśmy szerokie, kompleksowe spojrzenie na zagadnienie roli kultury i partycypacji w kulturze w średnich miastach Polski. Praca niewątpliwie dostarcza nowej wiedzy na omawiany temat i w tym sensie stanowi wkład do geograficznych badań nad kulturą jako ważną funkcją miasta i nad sytuacją miast średnich?. Z recenzji prof. Janusza Słodczyka (Uniwersytet Opolski) ?[Praca] wzbogaca wiedzę o obrazie i pozycji miast średnich w procesie transformacji strukturalnej polskiej przestrzeni, ogarniającym kulturę, gospodarkę i społeczeństwo na przełomie XX i XXI wieku [?]?. Z recenzji prof. Andrzeja Klasika (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)

42,00 zł
1 osoba kupiła
28
Panie Ty wszystko wiesz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panie Ty wszystko wiesz
Dostępny5 szt.

To opowieść o dziele zbawienia, o miłości Boga do człowieka i miłości człowieka do Boga. Opowieść o Jezusie, „o moim Chrystusie – jak pisze autor – w tym sensie, że chcę pokazać Chrystusa, w którego wierzę, nie zwałszczając Go, oczywiście”. To doświadczenie Boga, którym dzieli się z czytelnikiem, swoje źródło ma w Piśmie Świętym, odczytywanym jako głos Boga kierowany indywidualne do każdego człowieka. Przy okazji rekolekcji, które autor prowadzi w Polsce i poza jej granicami, często przytacza parafrazę słów św. Augustyna: „Karmię was tym, czym sam żyję”. Tą książką chce nakarmić wszystkich, którzy są głodni miłości Boga...

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

1 osoba kupiła
29
Poradnik kulturalnego dzieciaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik kulturalnego dzieciaka
Dostępny64 szt.

Poradnik kulturalnego dzieciaka to pozycja obowiązkowa nie tylko dla każdego małego urwisa. Dzięki zabawnym, rymowanym wierszykom dzieci poznają zasady savoir-vivre’u, dowiedzą się, jak należy zachowywać się w windzie, na ulicy, w bibliotece, na szkolnym korytarzu czy idąc do kogoś w gości. W kodeksie dobrych manier wypisano kilka zasad, według których powinno postępować każde dobrze wychowane dziecko. Pozycję wzbogacają piękne, kolorowe ilustracje, które dodatkowo pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
30
Butelka dla lalki 493575 ADAR - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
31
Obracaj i ucz się - Kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obracaj i ucz się - Kolory
Dostępny3 szt.

Dzięki tej wyjątkowej ksiażeczce dziecko nauczy się rozpoznawać i nazywać kolory. Unikalny sposób odkrywania obrazków poprzez obracanie paluszkiem kółeczka sprawi, że dziecko będzie chciało wracać do tej książeczki bez końca.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
32
Bezpieczeństwo imprez masowych Kom. w.2/2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo imprez masowych Kom. w.2/2020
Dostępny7 szt.

Komentarz zawiera praktyczne omówienie m.in. następujących zagadnień: - w jakich okolicznościach i jak należy uzyskać zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej, - jakie prawa i obowiązki mają uczestnicy imprezy masowej i jej organizator, służby porządkowe i informacyjne, - jakie zasady obowiązują w związku z gromadzeniem i przetwarzaniem informacji dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych, - jak kształtuje się odpowiedzialność za szkodę w związku z zabezpieczeniem imprezy masowej, - jakie są zasady odpowiedzialności karnej za tzw. przestępstwa i wykroczenia stadionowe oraz tryb postępowania w sprawach o takie czyny. Autor omówił także akty wykonawcze do komentowanej ustawy. W komentarzu uwzględniono ponadto kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa imprez masowych przepisy wewnętrzne Policji, a także przepisy prawa międzynarodowego (Unii Europejskiej i Rady Europy), które odnoszą się do tego zagadnienia.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

33
Grupa wykonawców w prawie zamówień publicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grupa wykonawców w prawie zamówień publicznych
Dostępny2 szt.

W publikacji szczegółowo omówiono takie zagadnienia, jak: - dopuszczalność wspólnego ubiegania się o zamówienie publiczne, - umowa regulująca współpracę wykonawców oraz reguły jej realizacji, - odpowiednie stosowanie przepisów o pojedynczym wykonawcy do współwykonawców, - spełnianie warunków podmiotowych przez grupy wykonawców, - wnoszenie wadium i obowiązek wyznaczania pełnomocnika uczestników grupy, - dopuszczalność zmian podmiotowych w grupach wykonawców w toku postępowania o udzielenie zamówienia i w trakcie realizacji umowy z zamawiającym, - prawna charakterystyka konsorcjum i spółki cywilnej wraz z porównaniem do innych form kooperacji. Rozważania zawarte w publikacji odnoszą się do funkcjonowania konsorcjów i spółek cywilnych w reżimie zamówień publicznych w świetle aktualnych regulacji prawa zamówień publicznych, prawa cywilnego, prawa ochrony konkurencji i innych dziedzin prawa. W opracowaniu zasygnalizowano również najważniejsze zmiany dotyczące funkcjonowania grup wykonawców wprowadzane nową ustawą ? Prawo zamówień publicznych, która wejdzie w życie z dniem 1.01.2021 r.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

34
THE SLOW RUSH 2LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE SLOW RUSH 2LP. Winyl
Tame Impala, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

169,90 zł
166,50 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,40 zł

35
New Hope Club, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Hope Club, CD
New Hope Club, Universal Music Polska
Dostępny101 szt.

„New Hope Club”, czyli Reece Bibby, Blake Richardson i George Smith, to młody brytyjski zespół powstały w 2015 roku. Ich pierwszym nagraniem, które opublikowali na Youtube, był cover utworu „Wake Up” – The Vamps. Ich debiutancki album to 13 utworów, w tym niezwykle popularny singiel Love Again. Lista utworów: 1. Love Again 2. Let Me Down Slow (With Rehab) 3. Know Me Too Well (With Danna Paola) 4. Permission 5. Fixed 6. Medicine 7. Give Me Time 8. Serious 9. Crazy 10. Let Me Down Slow (Original) 11. You And I 12. Why Oh Why 13. Karma

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

36
The Slow Rush. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Slow Rush. CD
Tame Impala, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

37
Zorza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zorza
Dostępny44 szt.

Styczeń 1939 roku. Zorza, agentka polskiego wywiadu, legendarnej „Dwójki”, dostaje zadanie przetransportowania wraz z partnerem ściśle tajnej, śmiercionośnej broni chemicznej o kryptonimie S-10 w bezpieczne miejsce. Akcja przybiera niespodziewany obrót, a Zorza i walizka z bronią giną bez śladu. Wszystko wskazuje na to, że wykradła broń dla Sowietów. Styczeń 2017 roku. Historyk, Piotr Wilczyński, zbiera materiały do książki na temat „Dwójki”. Trafia na ślady świadczące o tym, że największa zdrada w historii polskiego wywiadu nie była tym, czym sądzono. Co tak naprawdę wydarzyło się w styczniu 1939 roku? Co stało się z S-10? Czy Wilczyńskiemu uda się odpowiedzieć na te pytania? Czy uda mu się odnaleźć zaginioną broń? Czy może ubiegnie go w tym Patria – radykalna organizacja marząca o zamachu, który wstrząsnąłby polskim społeczeństwem?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

38
Kronika złamanych serc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika złamanych serc
Dostępny35 szt.

Najnowsza książka autora Nigdy, trochę, do szaleństwa! „Kiedy takie spojrzenie widzisz u jednego osiemnastolatka, zaczynasz go żałować. Kiedy widzisz, jak wymienia się nim dwoje nastolatków, to bez względu na to, jak wielki z ciebie cynik, zaczynasz myśleć, że tylko oni naprawdę rozumieją miłość. I to, jaka powinna być szalona.” Jak żyć ze złamanym sercem? Leo zerwał z Lu latem, przed wyjazdem na studia, bo nie był gotowy na związek na odległość. Teraz dziewczyna jest zbyt rozbita, by pisać felietony do swojej rubryki w popularnym internetowym magazynie dla nastolatków. Jeśli nie odzyska twórczej energii, straci szansę na upragnioną karierę dziennikarską i… stypendium na New York University. Kiedy Lu przypadkowo podsłuchuje kłótnię nieznajomej pary, która także – jak ona i Leo – rozstaje się przed rozpoczęciem studiów w różnych częściach kraju, jej umysł zaczyna gorączkowo pracować. Śledzenie ich losów staje się dla Lu inspiracją, a przy okazji leczy jej własne złamane serce. Ale czy ta historia będzie mieć jednoznaczne zakończenie? Wzruszająca opowieść o miłości, związkach i bólu rozstania, i o tym, że czasami coś może się nie udać, ale życie i tak będzie toczyć się dalej – a wszystko to w oszałamiającym, upalnym Nowym Jorku.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

39
Pragnienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragnienie
Niedostępny
Brak

Aby doświadczyć pragnienia, trzeba żyć! Najważniejsza historia ludzkości opowiedziana z zupełnie nowej, szokującej perspektywy! Nominacja do Nagrody Goncourtów 2019. Trzydziestotrzylatek zaczyna zaskakiwać mieszkańców swojej wioski, przejawiając nietypowe zdolności. Woda przemieniona w wino na weselu młodej pary, uzdrowienie małego chłopca i trędowatego, przywrócenie zmysłu wzroku niewidomemu… Trzydzieści siedem cudów nie przyniosło jednak mężczyźnie chwały, a potępienie. Poddany sądowi słyszy nieodwołalny wyrok: ukrzyżowanie. Rozpoznajesz tę historię? Zmierz się z nią jeszcze raz, szczególnie, że jej narratorem jest sam Jezus Chrystus! Pragnienie, bestsellerowa powieść Amélie Nothomb, autorki prowokującej i słynącej z ekstrawagancji, sprawi, że na nowo zadacie sobie fundamentalne pytania. Czego najbardziej pragniemy w życiu? Jak pielęgnować w sobie wrażliwość na otaczający nas świat? Czy możemy przygotować się do własnej śmierci?

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

40
Tysiąc saun - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tysiąc saun
Dostępny18 szt.

Czytając pobieżnie nowy, drugi po świetnej Pamięci przyjęć, tom poetycki Katarzyny Michalczak, łatwo można by stwierdzić, że głównym bohaterem tych wierszy jest język. Ale to nieprawda: nie wolno dać się uwieść niezwykłej oryginalności samego obrazowania. To nie jest kuglarstwo, ale odważna i bezkompromisowa poezja, której bohaterami jesteśmy my – świadkowie i uczestnicy współczesności, otoczeni nadmiarem drobnych rekwizytów, przepracowujący traumy, pożądający kontaktu z wartościami i naturą, szarpani paroksyzmami mniej lub bardziej niestabilnych relacji, śniący. oś jesteś zrobiony z kołdry i ze śniadań z ostrego rżnięcia w krzakach. dzień nie jest ciałem stałym, zgadzasz się ze mną. ze śniadań, na których króluje jajko. w ciemności myślisz, jak zrobić łóżko z ciała. a ja, że łóżko to oś. – śpij, skarbie, jutro wcześnie wstajesz. – chcę jeszcze raz. jesteś środkiem lata. jesteś obwiedziony złotą linią za każdym razem, kiedy mnie dotykasz.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

41
Demokracja i przywództwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demokracja i przywództwo
Dostępny10 szt.

Irving Babbitt, Demokracja i przywództwo Irving Babbitt (1865-1933), wykładowca Uniwersytetu Harvarda, twórca ? wraz z Paulem Elmerem More?em ? ruchu zwanego ?nowym humanizmem?, był jednym z najciekawszych amerykańskich myślicieli XX wieku. Jego najsłynniejsza książka Demokracja i przywództwo zajmuje istotne miejsce w kanonie myśli konserwatywnej. To imponująca rozmachem, inspirująca opowieść o głównych prądach politycznych Zachodu ? ich źródłach, ewolucji oraz związkach z religią, kulturą i filozofią. Babbitt zestawia je również z tradycjami Wschodu. Ukazane przez niego niebezpieczne tendencje nowożytnej polityki, w tym demokratycznej, w wielu aspektach wciąż są aktualne, a nawet się nasiliły. Jego analiza wyposaża czytelników w instrumenty intelektualne przydatne do tego, aby te procesy zrozumieć i stawić im czoła.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

42
DIAMONDS IN THE ROUGH. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
182,90 zł
168,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,63 zł

43
O mesjanizmie i konserwatyzmie polskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O mesjanizmie i konserwatyzmie polskim
Dostępny6 szt.

Jan Gwalbert Pawlikowski, O mesjanizmie i konserwatyzmie polskim Wybór pism ekonomisty, historyka literatury, publicysty i działacza politycznego związanego z ruchem narodowym, znanego propagatora ochrony przyrody, miłośnika Tatr. W tomie zostały zawarte jego krytyki polityki i ideologii Stańczyków, uwagi o taktyce działania i ideach obozu endeckiego w różnych okresach jego działalności (u schyłku okresu zaborów, w czasie I wojny światowej i w II RP) oraz rozważania o polskim mesjanizmie (zwłaszcza w myśli Juliusza Słowackiego), kulturze i ekologii.

51,90 zł
36,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,57 zł

44
Mapa Anny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Anny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Kolejny zbiór opowiadań Marka Šindelki, czeskiego mistrza krótkiej formy, znanego w Polsce z książki Zostańcie z nami Martin i Sylvie są o krok od rozstania, kiedy spada na nich wiadomość o dziecku. Andrea nagle zaczyna widzieć w Matěju jedynie własne odbicie. Chorobliwie zazdrosny Petr darzy Lenkę „uważną, okrutną miłością”. Anna, szukając siebie, wchodzi w kolejne związki. W Mapie Anny – dziesięciu znakomitych tekstach ze wspólnym kluczem – autor ponownie skupia się na relacjach międzyludzkich, zwłaszcza tych między kobietą a mężczyzną, w czasach, kiedy „doskonałość już nikogo nie podnieca, a wyniszczonych przez doznania konsumentów o wiele bardziej pociąga skaza”. W świecie, w którym dziwny rodzaj informacyjnego szumu bez przerwy zakłóca wzajemne zrozumienie. Bohaterowie Šindelki próbują się do siebie zbliżyć, lecz krążą tylko wokół siebie niczym zamknięte mikroświaty. Żyją tak, jakby utracili umiejętność czytania mapy. Marek Šindelka (ur. 1984) – prozaik i poeta, jeden z najciekawszych czeskich autorów młodego pokolenia. Za debiutancki tom poezji Strychnin a jiné básně (Strychnina i inne wiersze) otrzymał w 2006 roku Nagrodę Jiřiego Ortena; w tym samym roku wydał powieść Chyba (Błąd), którą później opublikowano również jako komiks (w Polsce ukazał się w 2013 w Korporacji Ha!art). Za zbiór opowiadań Zůstaňte s námi (Zostańcie z nami, Afera 2016) otrzymał w 2012 najważniejszą czeską nagrodę literacką Magnesia Litera w kategorii Proza. Jego kolejny zbiór krótkich próz Mapa Anny (2014) był nominowany do kilku nagród literackich i sprawił, że Šindelka został okrzyknięty jednym z najzdolniejszych czeskich „opowiadaczy”. W 2016 ukazała się książka Únava materiálu (Zmęczenie materiału), która także została wyróżniona nagrodą Magnesia Litera w kategorii Proza. W historii tej nagrody nie było dotąd dwukrotnego laureata w tak młodym wieku. Studiował kulturoznawstwo i scenopisarstwo. Mieszka w Pradze. „Osiem opowiadań cenionego w Czechach prozaika. Naprawdę dobre. I wszystkie mają takiego samego narratora, jednak wcale nie dlatego że w części z nich jest on trzydziestokilkuletnim (podobnie jak autor) dziennikarzem. Zawsze jest to ten sam, specyficzny sposób spojrzenia na świat. Z punktu widzenia kogoś, kto jest wyobcowany, nie jest w stanie naprawdę się zaangażować, ale obserwuje wszystko z okrutną precyzją, dostrzega detale. To, co mogłoby się wydawać naturalne, a więc przezroczyste, tu ujawnia swoją strukturę, burząc nasze oczekiwania i przyzwyczajenia”. – Kinga Dunin, „Krytyka Polityczna” „Marek Šindelka (rocznik 1984), poeta i prozaik, uchodzi obecnie u naszych południowych sąsiadów za wschodzącą literacką gwiazdę. Chyba słusznie, bo potrafi bardzo wiele. Nagrodzony w 2012 r. najważniejszą czeską nagrodą literacką Magnesia Litera zbiór opowiadań to efektowna prezentacja rozpiętości jego artystycznych kompetencji. Ale szczęśliwie nie o mizdrzenie się do czytelników tu chodzi, ale o spójną, wiarygodną psychologicznie wizję społeczeństwa w stanie głębokiego kryzysu, społeczeństwa ciepiącego na szczególnego rodzaju anhedonię, niemożność zaznania szczęścia”. – Piotr Kofta, „Dziennik Gazeta Prawna” „Šindelka, reprezentant młodego czeskiego pokolenia pisarzy, serwuje nam osiem różnorodnych, acz równych pod względem literackiego poziomu inteligentnych opowiadań. Są to historie o życiu, o jego bardziej mrocznych niż radosnych odsłonach. Ciekawi bohaterowie, intrygujące sytuacje, poważne problemy, dobry, rytmiczny styl. Mądra proza”. – Mikołaj Marszycki, NaTemat.pl „W tych opowiadaniach jest tęsknota za samym sobą, ukrytym za iluzją własnego obrazu, wizerunku, który kłamie o nas najbardziej i jest to najbardziej perfidne kłamstwo, które przykrywa najmniejszą odrobinę prawdy”. – Sławomir Domański, LubimyCzytać.pl „Czeski pisarz przywiązuje dużą wagę do słów nie tylko jako do tematu swoich opowiadań, ale i jako literackiego tworzywa. Pisze sugestywnie i obrazowo (pulsujący krzew krwi, pieśń ludowa, która zwala się ze sceny jak wór kartofli), beznamiętne, sprawozdawcze relacje przeplata lirycznymi opisami, w których ujawniają się jego literackie korzenie – w końcu debiutował jako poeta. U Šindelki nie ma słów miałkich, banalnych, bez znaczenia. Literatura, TAKA literatura – oto nasz ratunek”. – Anna Maślanka, Literackie Skarby Świata Całego „Zbiór opowiadań Zostańcie z nami to niezwykle wciągająca lektura. W zdawałoby się krótkiej, nieco pomijanej formie autor zawarł tak wiele elementów, taką feerię emocji i ludzkiego bytu, że jest to aż niewiarygodne. Powiedzieć, że dojrzała – nie wystarczy. Mądra, spostrzegawcza, trafiająca w sedno. Nadal czegoś brakuje”. – Georgina Gryboś, Literacka Kavka

34,00 zł
24,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

45
Pierwociny stworzenia Pomiędzy filozofią a fizyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwociny stworzenia Pomiędzy filozofią a fizyką
Niedostępny
Brak

Wstęp ? pomiędzy anachronizmem i zgorszeniem / 9 Interpretacja filozoficzna (Rdz 1,1?10) / 19 Wykładnia pojęć z drugiego zdania Biblii / 21 Nieskończoność a drugi werset Genesis / 27 Sklepienie niebieskie / 40 O skończoności i realności / 50 Bóg, który stwarza wszystko / 59 Wykładnia (Rdz 1,1?10) inspiracją dla refleksji filozoficznej / 65 Prawdopodobieństwo jako arystotelesowska kategoria / 67 Przedstawienia nieskończoności. Idea matematycznej metafory / 81 Odświeżanie genezyjskich symboli / 93 Pod nieboskłonem: świat konieczności i przypadku / 105 Skończoność: pomiędzy gigantycznym i mikroskopijnym / 114 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię / 131 Apendyks / 153 1. O różnych ?matematykach?, absolutnej losowości i światach możliwych / 155 2. ?Morze? ? skończone z nieskończonego / 160 3. Czy w króliczej norze jest dość miejsca? / 170 4. ?Łąka? B. Leśmiana ? poemat o nieskończoności / 176 Bibliografia / 183

36,00 zł
Powiadomienie
46
La interculturalidad en la traducción de la novela negra. El caso de la serie Carvalho de Manuel Váz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La interculturalidad en la traducción de la novela negra. El caso de l...
Niedostępny
Brak

Introducción / 7 Capítulo 1. El género policiaco como proyecto de la cultura / 13 1.1. El desarrollo de la novela detectivesca en el siglo XIX / 16 1.2. El nacimiento de la novela negra en el siglo XX / 21 1.3. Lo auténtico como principal característica del género negro / 25 1.4. El género como exponente de la cultura popular / 28 Capítulo 2. A parición de la novela policiaca en el panorama espanol / 35 2.1. Historia de la novela policiaca en Espana / 35 2.1.1. El siglo XIX / 35 2.1.2. Los anos treinta del siglo XX / 38 2.1.3. Los anos de la posguerra (1940?1950) / 41 2.2. Primeros intentos para adaptar el género policiaco al contexto espanol / 49 2.2.1. Las primeras incursiones de la novela policiaca en Espana (hasta los anos 70) / 54 2.2.2. A uge de la novela policiaca en Espana ? los anos 70 / 59 2.3. La novela negra espanola / 63 2.3.1. El proceso de la dignificación y literaturización de la novela negra en Espana / 63 2.3.1.1. Caracterización de la novela negra espanola / 66 2.3.1.2. La novela negra como proyecto de cultura / 68 2.3.1.3. Nuevos códigos en la novela negra espanola / 74 Capítulo 3. La serie Carvalho / 81 3.1. Trayectoria narrativa de Manuel Vázquez Montalbán / 82 3.2. Montalbán y la serie de las novelas policiacas sobre Pepe Carvalho / 89 3.3. A nálisis y estructura de la serie Carvalho / 92 3.4. Rasgos característicos de la serie Carvalho / 94 3.4.1. El mestizaje y la movilidad / 94 3.4.2. La verosimilitud y lo inverosímil / 97 3.5. Técnica narrativa en la serie Carvalho / 101 3.6. El universo cultural que vertebra la serie Carvalho / 105 3.6.1. Gastronomía / 105 3.6.2. Literatura / 112 3.6.3. La ciudad ? Barcelona / 117 Capítulo 4. El marco metodológico / 129 4.1. La cultura en el desarrollo de las teorías traductológicas / 131 4.2. La traducción del texto literario / 142 4.3. Las referencias a la cultura en la traducción literaria / 151 Capítulo 5. El análisis de la traducción de la serie Carvalho / 157 5.1. Los mares del Sur ? introducción / 162 5.2. Los mares del Sur ? fábula / 163 5.3. Los mares del Sur ? maquinaria del texto / 164 5.4. Los requisitos de la novela Los mares del Sur en el proceso de la traducción / 175 5.5. El universo carvalhiano en la traducción / 184 5.5.1. Literatura / 184 5.5.1.1. La investigación literaria / 184 5.5.1.2. La metaliteratura / 189 5.5.1.3. La biblioteca / 192 5.5.2. La realidad del momento / 196 5.5.2.1. Los lugares / 197 5.5.2.2. Los personajes reales en el mundo ficticio / 199 5.5.2.3. Las organizaciones y partidos políticos / 206 5.5.3. La diversidad lingüística / 209 5.5.3.1. El catalán / 210 5.5.3.2. Los extranjerismos / 216 5.5.3.3. La reproducción del mundo inscrita en lenguaje / 219 5.6. El traductor como mediador intercultural en Los mares del Sur / 222 Conclusiones / 227 Los libros de la serie Carvalho / 237 Bibliografía / 239

38,00 zł
Powiadomienie
47
Zegar dobowej aktywności narządów według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wybierz najlepszy czas na masaże, akupunkturę, ćwiczenia, zioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegar dobowej aktywności narządów według Tradycyjnej Medycyny Chińskie...
Niedostępny
Brak

Poznaj swój wewnętrzny zegar: Wielu ludzi żyje w ciągłym stresie, są zabiegani, podenerwowani i w pewnym momencie robią się po prostu wyczerpani. Pojawiają się u nich typowe objawy stresu, a przecież większość z nas zmaga się z regularnie nawracającymi zaburzeniami snu, migreną, dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi albo brakiem energii aż po nastroje depresyjne. W taki sposób organizm wysyła nam sygnały ostrzegawcze. Zwracają nam one uwagę, że znów powinniśmy uważniej słuchać własnego ciała i wewnętrznego zegara aby uniknąć chorób. Czym jest zegar ciała? Człowiek jest częścią cyklicznych procesów natury, czyli pór roku, dnia i nocy. Podlegamy również 24-godzinnemu rytmowi, rozpoczynającemu się każdego dnia na nowo obiegowi energii. W taki sam sposób również każdy z naszych narządów ma swoje fazy aktywne i odpoczynku. Dolegliwości pojawiające się o określonych porach dnia wskazują na określone narządy. Także zabiegi lecznicze mogą być najbardziej skuteczne o konkretnych porach. Ta książka pomoże Ci zgrać się z właściwymi porami dla Twojego ciała. Czy wiesz dlaczego jesteś chory? Autor jest psychologiem, mistrzem Qigong i profesorem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na Uniwersytecie Yunnan. Twierdzi, że na stan zdrowia ogromny wpływ mają stany emocjonalne, które bezpośrednio oddziałują na narządy. Ponieważ w TMC ciało, umysł i dusza tworzą nierozerwalną całość, np. głęboki smutek lub długo utrzymujące się zmartwienia zawsze pociągają za sobą również podatność na choroby. Osoba, która szybko wpada we wściekłość odczuwa dolegliwości wątroby. Jednak emocje wywołują choroby dopiero wtedy, gdy występują w nadmiarze lub utrzymują się przez długi czas. Czy wiesz, że nadmiar: • radości i silne podniecenie obciążają serce, • smutku prowadzi do osłabienia płuc, • gniewu wpływa niekorzystnie na wątrobę, śledzionę i żołądek, • zamartwiania się i rozmyślania przeciążają śledzionę oraz płuca, • lęku szkodzi nerkom, • sytuacji szokujących przeciąża nerki i serce. System, który przywróci Ci zdrowie: Tradycyjna Medycyna Chińska traktuje indywidualnie każdego pacjenta. Opisany w książce zegar organów odsłoni przed Tobą tajniki powrotu do zdrowia. Poznasz: • zasady działania Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, • czym jest energia qi, yin i yang oraz pięć elementów, • jak działa system meridianów, • kiedy organ jest aktywny i jak to wykorzystać na co dzień, • indywidualną tabelę, która określa czas pracy i odpoczynku każdego organu, • techniki rozpoznania braku harmonii w danym organie, • dodatkowe naturalne środki – masaże, akupunkturę, ćwiczenia i zioła, • metody profilaktyki i leczenia za pomocą medycyny uzupełniającej. Odzyskaj wewnętrzną równowagę z zegarem organowym: Ta książka jest narzędziem, które pozwala ponownie odnaleźć naturalny rytm życia. Opisany w niej zegar narządów przedstawia przepływ energii w rytmie dwugodzinnym, w którym energia qi przepływa przez dany obieg narządu ze szczególną intensywnością. Jeśli zaczniesz przestrzegać tych godzin i wykorzystywać przepływy aktywności przy jednoczesnym zachowywaniu faz odpoczynku, przyczynisz się do odzyskania dobrego samopoczucia i zdrowia. Czas aktywności narządów wynikający z przepływu energii qi pokrywa się z dzisiejszą wiedzą naukową na temat procesów zachodzących w naszym organizmie w 24-godzinnym rytmie. Czas na zdrowie

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

48
Polityka etniczna Litwy w latach 1990-2004 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka etniczna Litwy w latach 1990-2004
Dostępny6 szt.

Małgorzata Stefanowicz, Polityka etniczna Litwy w latach 1990-2004 ?Polityka etniczna Litwy w latach 1990-2004 charakteryzowała się pewnym dualizmem. Z jednej strony jej celem było umocnienie na wielu polach narodu litewskiego jako narodu państwowotwórczego, z drugiej zaś ? osłabienie pozycji kulturalno-politycznych wielkich etnicznych grup mniejszościowych. Polityka etniczna w omawianym okresie miała charakter ad hoc, to znaczy państwo nie wypracowało jednolitej wizji stosunków międzyetnicznych oraz długofalowego planu ich budowy, była ona w głównej mierze podporządkowana bieżącym wydarzeniom (np. zagrożeniu nieodzyskania niepodległości państwa pod koniec lat 80. i na początku 90., staraniom Litwy o przyjęcie do Unii Europejskiej czy konieczności podpisania traktatu z Polską o przyjaznych stosunkach i dobrosąsiedzkiej współpracy)?. (fragment książki)

36,75 zł
25,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,02 zł

49
Wieczni prezydenci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczni prezydenci
Dostępny5 szt.

Maciej Drzonek, Wieczni prezydenci. Dwa przypadki trójmiejskie ?Książka Macieja Drzonka poświęcona długowiecznym prezydentom jest przykładem bardzo cennego podejścia, które konfrontuje analizy oficjalnych rezultatów wyborów, wyników głosowania, poparcia dla poszczególnych ogólnopolskich i lokalnych partii, z pogłębionym obrazem uzyskanym dzięki wywiadom z uczestnikami samych wydarzeń. (?) Opowieści o Gdańsku, Gdyni i kluczowych aktorach politycznych dwóch minionych dekad są fascynujące. Przybliżają one zrozumienie zjawiska, jakim jest władza lokalna. Poprzez jednostkową opowieść ukazują cały splot uwarunkowań i ograniczeń spotykających kogoś, kto chciałby zarządzać sprawami lokalnymi w mieście liczącym pomiędzy ćwierć a pół miliona mieszkańców. Cennym zamysłem jest oparcie tego o pogłębione wywiady, przeprowadzone zarówno z osobami, które są bezpośrednio zaangażowane i darzą samych bohaterów sympatią, jak i tymi, które pokazują swój sceptycyzm i nie wahają się wytykać słabych punktów czy kontrowersyjnych decyzji. (?) Zasadnicza teza książki, że na długowieczność prezydenta dużego miasta ma wpływ umiejętność skonstruowania relacji ze światem ogólnokrajowej polityki, zbudowania zakresu swojej autonomii i sprawczości ? także w relacjach z podmiotami ogólnopolskimi ? jest cennym wnioskiem płynącym z tej książki?. (prof. Jarosław Flis)

36,80 zł
25,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,04 zł

50
Zestaw Piękności Głowa Do Czesania Lalka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Piękności Głowa Do Czesania Lalka
Dostępny4 szt.

Głowa lalki do makijażu i czesania Większość młodych dam uwielbia tworzenie wymyślnych makijaży i fryzur, często z wykorzystaniem produktów należących do starszych sióstr i mam. Znaleźliśmy na to ciekawe rozwiązanie, w związku z czym przedstawiamy głowę lalki do stylizacji. Zabawka ta pozwoli dziewczynkom na wcielenie się w rolę wystrzałowej makijażystki i fryzjerki. Głowa lalki sprawi dziecku nie tylko ogromną frajdę płynącą z ciekawej zabawy, ale dodatkowo wpłynie na rozwinięcie wyobraźni, kreatywności oraz poczucia estetyki. Zestaw do malowania i czesania lalki składa się z: - popiersia lalki, - Podstawy z lustrem - gumek do włosów - grzebienia -suszarki - 2 sztuk spinek - imitacji pędzli do makijażu i szminek - gumek z koralikami Głowa lalki przeznaczona do wymyślnej stylizacji została wykonana z ogromną dbałością, co można zauważyć, przyglądając się najmniejszym szczegółom. Urocza twarz lalki pokryta jest delikatnym, dziewczęcym makijażem, stanowiącym bazę do dalszych działań małej wizażystki. Głowa lalki spowita jest gęstymi włosami w kolorze blondu. Zaprezentowana głowa przeznaczona do ćwiczeń tworzenia makijażu i fryzur zagwarantuje wszystkim małym dziewczynkom długie godziny spędzone na świetnej zabawie. Lalka będzie doskonałą niespodzianką dla kilku i nastolatek, które pasjonują się modą, a także uwielbiają naśladować swoje starsze koleżanki, siostry czy mamę. Wymiary podstawy z lustrem : 50 cm x 35 cm Wysokość popiersia: 20cm

111,90 zł
Wróć do góry