hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.01.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 27 stycznia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Najlepsze miasto świata (Grzegorz Piątek), na drugim Kredki Wosk 12 Kol Starpak Panda pudełko 12/144 (Starpak). Kolejny produkt to Linijka plastikowa Kot, 15 cm (Starpak) oraz Star Wars Komiks 1/2020. Bunt na Kalamarze (Kieron Gillen, Salvador Larroca).
1
Najlepsze miasto świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze miasto świata
Dostępny193 szt.

Po klęsce powstania warszawskiego nazywana niegdyś Paryżem Północy Warszawa zamieniła się w ocean gruzów. Trzeba było mieć wiele wyobraźni, żeby patrząc na sterczące kikuty dawnych kamienic, planować szybkie odrodzenie miasta. A jednak decyzję o jego odbudowie podjęto niemal niezwłocznie. Przed architektami i budowniczymi stanęło trudne zadanie… Choć wizytówką powojennej odbudowy Warszawy stała się zrekonstruowana starówka, to reszta miasta nie miała wrócić do dawnej formy, tylko zamienić się w idealną nowoczesną metropolię. To książka o entuzjazmie i optymizmie, o wyobrażaniu sobie „najlepszego miasta świata” na gruzach starego porządku, o architektach z Biura Odbudowy Stolicy, którzy tworząc miasto swoich marzeń, przykładali rękę do budowy totalitarnego państwa.

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2
Kredki Wosk 12 Kol Starpak Panda pudełko 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,40 zł
3,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,44 zł

3
Linijka plastikowa Kot, 15 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,60 zł
4,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,46 zł

4
Star Wars Komiks 1/2020. Bunt na Kalamarze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Komiks 1/2020. Bunt na Kalamarze
Dostępny7 szt.

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Co dwa miesiące aż do 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Osią akcji komiksu zamieszczonego w pierwszym tomie serii w 2020 roku jest wodna planeta Kalamar, podobnie jak w tomie 6. Historia „Bunt na Kalamarze” rozgrywa się jednak kilkanaście lat później, w okresie rozkwitu Sojuszu Rebeliantów. Księżniczka Leia chce namówić kalamariańskich przywódców, aby się do niego przyłączyli. Król planety, Lee-Char, wciąż przebywa jednak w imperialnym więzieniu. Czy Kalamarianie mimo tragicznych doświadczeń sprzed lat znowu sprzeciwią się Imperium?

20,00 zł
15,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,60 zł

5
Heksalogia o Dorze Wilk. Tom 1. Złodziej dusz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Heksalogia o Dorze Wilk. Tom 1. Złodziej dusz
Dostępny7 szt.

Utrzymać status quo Oficjalnie policjantka. Trudny charakter, ale świetne statystyki rozwiązanych spraw. Nieoficjalnie – wiedźma, która dzieli swój czas między toruński komisariat a Thorn – alternatywne miasto, gdzie mieszkają magiczni. Do perfekcji opanowała utrzymywanie tych światów w równowadze i kompletnej izolacji. Do czasu. W Thornie giną istoty nadprzyrodzone i to Dora ma znaleźć sprawcę. W Toruniu dyskretne korzystanie z magii w trakcie śledztwa odbija jej się solidną czkawką. Na szczęście nie jest z tym wszystkim sama – wspiera ją Miron, wnuk Lucyfera. Akcja, emocje i humor – jedyna i niepowtarzalna wiedźma Dora Wilk powraca w nowym wydaniu i lepszej formie niż kiedykolwiek. Jedna z najpopularniejszych serii urban fantasy w świeżej odsłonie. „Uwielbiam Toruń z jego piernikowymi kamienicami, ale jeszcze bardziej pokochałam Thorn – magiczne miasto ukryte za tajemniczymi bramami. Dora, Miron i Joshua to trio, z którym chętnie wyskoczyłabym na wieczorne spotkanie w Szatańskim Pierwiosnku. Czym prędzej muszę przeczytać kolejne tomy ich przygód!” – Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka cyklu diabelsko-anielskiego.

39,99 zł
22,79 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 17,20 zł

6
Uległość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uległość
Dostępny106 szt.

Wydana w dzień zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” książka przedstawia wizję przyszłości inną niż wszystkie. Przed wyborami w 2022 roku życie Franҫoisa wyglądało zupełnie zwyczajnie – jako uznany w gronie specjalistów badacz twórczości Jorisa-Karla Huysmansa wykłada literaturę na Sorbonie. Życie upływa mu monotonnie na pisaniu kolejnych artykułów, prowadzeniu zajęć i przelotnych romansach. Kiedy wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Mohammed Ben Abbes, Franҫois musi nieoczekiwanie przystosować się do nowej, obcej rzeczywistości.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

7
Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra. Zwierzątka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra. Zwierzątka
Egmont - gry, od 2 lat
Dostępny186 szt.

Gra oparta jest na bestsellerowej serii książek dla dzieci Akademia Mądrego Dziecka. Wspomaga rozwój intelektualny i poznawczy u dzieci. Mogą w niż grać już dwuletnie dzieci. Gra ma na celu: • naukę nazw kolorów, • naukę nazw zwierzątek, • naukę kształtów poprzez mowę i dotyk, • ćwiczenie zmysłu dotyku, • ćwiczenie mięśni dłoni i palców (chwytanie), • rozwijanie interakcji społecznych. Zanim rozpoczniesz z dzieckiem grę, pokaż mu jej elementy i omów nazwy zwierząt (biedronka, rybka, żółw, motyl, kaczuszka) i kolory jakie mają. Porozmawiaj z dzieckiem o figurach i kształtach. Nazwij je i podotykajcie je wspólnie. Grę można wykorzystać na kila sposobów: 1. Tak jak w instrukcji układanie elementów na zwierzątkach (dzieci 2-3 letnie). 2. Zabawa w zgadywanie: Co jest w worku? (dzieci od 3 roku życia) – dzieci z zamkniętymi oczami dotykają kształty i muszą zgadnąć co to za kształt (zabawa sensoryczna stymulująca zmysł dotyku, utrwalająca nazwy kształtów i figur). 3. Zabawa w zbiory: figury (koła-kwadraty) kolory (czerwone, zielone). „Pierwsza gra” to seria gier dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Dwulatek dynamicznie rozwija się poznawczo, emocjonalnie i społecznie. To idealny moment na wprowadzenie pierwszych gier planszowych. Dostarczą one stymulacji w wielu aspektach rozwoju. Gracze losują z woreczka figury i dopasowują je do zwierzątek na stole. Każdy stara się znaleźć figury pasujące do swojego zwierzątka, ale łatwo się pomylić i pomóc przeciwnikowi. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie figury, wygrywa. Dzieci poznają kształty za pomocą wzroku i dotyku. Ćwiczą przy tym dłonie i palce, czyli mała motorykę. Elementy gry: • 5 plansz zwierzątek, • 20 kafelków z figurami, • 1 płócienny woreczek.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

8
Batman. Figurka akcji, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Figurka akcji, mix wzorów
Spin Master
Dostępny62 szt.

Twórz swoje własne epickie przygody superbohaterów i supervillainów z 15-centymetrowymi figurkami z serii Batman! Każda zabawka ma 3 punkty artykulacji i detale, które sprawiają, że wygląda jak twoja ulubiona postać. Połącz siły z dynamicznym duetem Batman i Robin 0 pomóż obronić Gotham City przed złowrogimi złoczyńcami i przestępcami, m.in. takim jak Joker. Pobudź swoją wyobraźnię i odgrywaj swoje własne historie i bitwy. Wysokość figurki: ok. 15.0 cm Wymiary opakowania: 19.0 x 10.0 x 4.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

24,90 zł
22,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,99 zł

9
Platforma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platforma
Dostępny78 szt.

Michel Renault pracuje w ministerstwie kultury. Wiedzie monotonne życie, a jego zainteresowania nie wykraczają poza seks i telewizję. Odziedziczony po ojcu spadek przeznacza na podróż do Tajlandii – raju seksturystów. Tam poznaje młodą, piękną Valerie, pracującą w biurze podróży. Po powrocie do Francji zostają kochankami i wspólnie wprowadzają w życie pomysł Michela – zorganizowaną seksturystykę do krajów Trzeciego Świata. Tylko tak bowiem, twierdzi bohater, Zachód i Wschód mogą pomóc sobie nawzajem. Houellebecq rozwija przenikliwą diagnozę zdegenerowanego Zachodu – zdominowanego przez wszechobecne współzawodnictwo i plagę przemocy – oraz zaślepionego przez materializm Wschodu. „Niebezpieczna w sposób, w jaki literatura ma być niebezpieczna – budzi uśpioną wrażliwość” – „The New York Observer”.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

10
Linijka Plast Starpak Pies 15cm Pbh 40/240 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,60 zł
4,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,46 zł

11
Paryski szyk jeszcze raz! Podręcznik stylu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryski szyk jeszcze raz! Podręcznik stylu
Dostępny25 szt.

Ten elegancki poradnik jest prawdziwym must-have dla kobiety, która chce połączyć swój indywidualny styl z paryskim szykiem W nowej, poszerzonej i uaktualnionej wersji Paryskiego szyku – którego pierwsze wydanie także w Polsce było bestsellerem – Ines de la Fressange, ikona paryskiego szyku, oraz Sophie Gachet, znawczyni paryskich trendów, z humorem, wdziękiem i zapałem dzielą się swoim niepowtarzalnym stylem i wskazówkami na temat mody, elegancji, urody, dekoracji wnętrz i spędzania wolnego czasu, także z dziećmi. Znajdziesz tu fantastyczne stylizacje, zdjęcia i rysunki Ines, dowiesz się, które elementy garderoby są niezbędne w szafie każdej kobiety, poznasz sposób Ines na pielęgnację urody w dziesięć minut i na przygotowanie paryskiej kolacji dla przyjaciół. Znajdziesz tu także listę adresów – internetowych i stacjonarnych – pod którymi zrobisz zakupy w paryskim stylu, miejsc, gdzie zjesz wspaniały posiłek, wypijesz kawę, spędzisz noc, muzeów leżących nieco na uboczu głównych szlaków. Ponad 300 kolorowych ilustracji. Ines de la Fressange, jedna z najsłynniejszych francuskich modelek, jest m.in. właścicielką butiku i marki działających pod jej nazwiskiem, projektantką, konsultantką marki Roger Vivier. Sophie Gachet jest dziennikarką, jej poświęcone modzie artykuły pojawiają się systematycznie m.in. w „Elle”. Obie są współautorkami opublikowanych przez Rebis podręczników stylu: Paryski szyk oraz Paryski szyk. Look Book. Co mam na siebie włożyć?, a także innych poradników. Ines de La Fressange to francuska ikona mody, była modelka – pozowała dla „Elle”, „Vogue” i „Madame Figaro”. Przez jakiś czas była muzą samego Karla Lagerfelda. Od 1990 roku projektantka mody i twórczyni kompozycji zapachowych. W 1992 roku otworzyła w Paryżu butik. W 2010 roku na specjalną prośbę pojawiła się na wybiegu kolekcji wiosenno-letniej Coco Chanel.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

12
Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 5. Poziom B2-C1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 5. Poziom B2-C1
Dostępny104 szt.

Piąta część kursu do praktycznej nauki języka angielskiego, która łączy w sobie naukę gramatyki oraz umiejętności mówienia na poziomie zaawansowanym (C1). Książka zawiera: • setki zdań i wyrażeń do tłumaczenia przydatnych na co dzień wraz z odpowiedziami, ułożonych według zagadnień gramatycznych, zgodnie ze stopniowaniem trudności, • czytelne wskazówki w języku polskim, ułatwiające zrozumienie zasad gramatycznych języka angielskiego, • ponad 6-godzinny kurs audio, pomocny w utrwaleniu przyswojonej wiedzy, ćwiczeniu wymowy i rozumienia ze słuchu, • przystępny układ stron, który zmotywuje cię do codziennej nauki. Książka świetnie się sprawdzi jako materiał do samodzielnej nauki oraz jako uzupełnienie tradycyjnych kursów językowych. Zawiera m.in. takie zagadnienia jak: • czasownik z końcówką -ing i bezokolicznik, • nagi bezokolicznik i inne formy, • wyrażanie rezultatu i warunku, • spójniki – pomimo, z powodu itd., • strona bierna, • użycie konstrukcji have something done, • mowa zależna – czasowniki relacjonujące, • pytania rozłączne, • wzmocnienie za pomocą do/does/did i przysłówków, • użycie all, whole each, every any, some, • zaimki nieokreślone i względne, • używanie i pomijanie przedimków, • często popełniane błędy. Jest to idealny suplement do regularnej nauki języka angielskiego oraz pomoc w przygotowaniu się do egzaminów. W prosty i jasny sposób przekazuje wiedzę na temat konstrukcji gramatycznych i zachęca do ćwiczeń. To także doskonały materiał wspomagający naukę zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia. Trzecie, poszerzone wydanie książki wzbogacone zostało o kurs audio do pobrania, testy oraz glosariusze do każdego rozdziału.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

13
Ocet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocet
Dostępny68 szt.

Ocet jest jedną z najbardziej wszechstronnych substancji na świecie Ta książka prezentuje zarówno najpowszechniejsze, jak i trochę mniej znane sposoby wykorzystania octu podzielone na przystępnie ułożone rozdziały: sprzątanie, pranie, zdrowie i uroda, gotowanie, ogród i działka. Ocet to bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych wynalazków natury, będący tanią i przyjazną środowisku alternatywą dla drogich środków chemicznych. Ten przyjazny czytelnikom i czytelniczkom poradnik – ze zwięzłą historią octu, wprowadzeniem do samodzielnej produkcji i pożytecznym leksykonem – stanie się niezastąpionym narzędziem codziennego użytku.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

14
Matma inaczej. Kodowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matma inaczej. Kodowanie
Dostępny63 szt.

Książka zawiera przykłady matematycznych zabaw, gier, kart pracy dla przedszkolaków, uczniów klas I–III oraz IV–VIII szkoły podstawowej Matematyczne kodowanie łączy w sobie nabywanie wiedzy matematycznej i programistycznej. Zaproponowane w książce zabawy, zadania, karty pracy, matematyczne podchody i edukacyjne pokoje zagadek zawierają elementy aktywności artystycznej i fizycznej. Mamy nadzieję, że znajdujące się w książce przykłady staną się dla czytelnika inspiracją i zachętą do podjęcia przygody z kodowaniem na zajęciach matematycznych w przedszkolu, klasie lekcyjnej w szkole podstawowej czy zajęciach świetlicowych. Matma inaczej. Kodowanie udowodni, iż kodowanie jest dla każdego, a nauka matematyki może być naprawdę atrakcyjną przygodą.

34,00 zł
25,16 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,84 zł

15
Akademia Jednorożców. Tom 6. Oliwia i Śnieżynka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Jednorożców. Tom 6. Oliwia i Śnieżynka
Dostępny614 szt.

„Akademia Jednorożców ”to najlepsza szkoła z internatem, w której uczniowie są połączeni w pary z niesamowitymi jednorożcami. Oliwia jest taka szczęśliwa, że uczy się w Akademii Jednorożców! Ma nadzieję, że jej słodki jednorożec, Śnieżynka, odkryje swoją magię przed wakacjami. Wszyscy są zajęci przygotowaniem dekoracji na bal z okazji zakończenia roku szkolnego, ale wygląda na to, że ktoś próbuje zepsuć zabawę. Od Oliwii i Śnieżynki zależy, czy uda się powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Kolejna część serii „Akademia Jednorożców”, którą dzieci pokochały.

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

16
Grób - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grób
Dostępny1017 szt.

Świat wypełniła cisza. Była gotowa na śmierć. Tyle że śmierć nie była najgorsza… W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów. Zmumifikowane ciała noszą tajemnicze ślady. Śledczy muszą je rozszyfrować. Jednak nie tylko oni interesują się grobem. Tymczasem lokalny przedsiębiorca otrzymuje przerażającą przesyłkę... Komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert muszą poprowadzić jedno z najbardziej makabrycznych śledztw w swojej karierze. Okrutny sadysta również ich obrał sobie za cel. Co łączy ofiary? Jakie znaczenie mają ślady na ich ciałach? Co tak naprawdę interesuje tajemniczego psychopatę? Odpowiedzi na te pytania kryją się w Grobie. Nowy kryminał autora bestsellerowego Ślepca.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17
Bajki polsko-angielskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki polsko-angielskie
Dostępny5 szt.

Bajki polsko-angielskie to książka przeznaczona dla dzieci. Jej lektura będzie nie tylko przyjemnością, ale tez ciekawa metoda nauki języka angielskiego. W publikacji zamieszczono teksty znanych i popularnych bajek w dwóch wersjach jerykowych – angielskiej i polskiej. Dziecko najpierw czyta treść bajki po angielsku, a następnie może przeczytać ten sam tekst po polsku. Dodatkowo na dole każdej strony umieszczono kluczowe słowa, które powinien opanować młody czytelnik, a na końcu książki znajduje się mini słownik zawierający słówka pojawiające się w tekstach. Na kartach Bajek polsko-angielskich znalazły się: Roszpunka, Jaś i łodyga fasoli oraz Alicja w Krainie Czarów.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

18
Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra. Mniam - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra. Mniam
Egmont - gry, od 2 lat
Dostępny173 szt.

Gra oparta jest na bestsellerowej serii książek Akademia Mądrego Dziecka. Przeznaczona jest dla dzieci już od drugiego roku życia. Wspomaga rozwój intelektualny i poznawczy dziecka. Gra ma na celu: • naukę nazw owoców i warzyw, • naukę nazw kolorów, • nauka liczenia i określania ilości (ile masz, kto ma więcej), • rozwijanie kompetencji społecznych. Zanim rozpoczniesz z dzieckiem grę, pokaż mu jej elementy (owoce, warzywa). Pobawcie się nimi, nazwij je. Określ ich kolor. Grę można wykorzystać na kilka sposobów: • zgodnie z instrukcją, • zabawa w smaki (wybrać charakterystyczne smakowo owoce i określać ich smak – dziecko musi wcześniej poznać smak tych owoców i nazwy smaków), • zagadki smakowe; dziecko z zamkniętymi oczami próbuje różne warzywa i owoce potem musi wskazać który owoc/warzywo zjadło, • elementy gry mogą służyć do zabawy w sklep, • elementy gry mogą służyć do zabaw słownikowych i słowotwórczych: – tworzenie liczby mnogiej gruszka – gruszki, – tworzenie przymiotników pomarańcza – pomarańczowy, – tworzenie zdrobnień śliwka – śliweczka, – elementy gry mogą służyć do zabaw matematycznych: – tworzenie zbiorów np. owoce – warzywa, czerwone – zielone. „Pierwsza gra” to seria gier dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Dwulatek dynamicznie rozwija się poznawczo, emocjonalnie i społecznie. To idealny moment na wprowadzenie pierwszych gier planszowych. Dostarczą one stymulacji w wielu aspektach rozwoju. Gracze rzucają kostką i starają się zdobyć jak najwięcej soczystych owoców i warzyw. Gracz, który schrupie ostatni przysmak ze stołu, dostaje w nagrodę owocowy sok. Dzieci poznają owoce i warzywa oraz ich kolory. Naucza się je liczyć oraz porządkować w zbiory. Gra promuje również zdrowe nawyki żywieniowe. Elementy gry: • drewniana kostka, • 5 koszyków, • 15 żetonów owoców i warzyw • żeton soku.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

19
Lekarstwo dla duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekarstwo dla duszy
Dostępny7575 szt.

Zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń najczęściej nagradzanej polskiej dziennikarki. Lekarstwo dla duszy to owoc wieloletniej działalności publicystycznej Justyny Kopińskiej, a zawarte w tej książce teksty – wcześniej publikowane na łamach „Vogue.pl”, zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru – łączy jeden wspólny mianownik. Dobro. Przypadkowe spotkanie, przypadkowa rozmowa. Kopińska sięga głęboko pod powierzchnię codzienności i wykorzystuje każdą możliwą okazję, żeby dzielić się trafnymi spostrzeżeniami i żeby inspirować. Czy dobro wyzwala dobro? Jaka ważna jest bliskość? Zaufanie? Czy warto płynąć z prądem? Co zrobić, żeby w końcu poczuć szczęście? Ta książka to prawdziwe lekarstwo dla duszy.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

20
Uwaga! Jeż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga! Jeż
Dostępny305 szt.

Seria książeczek z gumowymi elementami o zróżnicowanej fakturze. Zabawnym ilustracjom o żywych kolorach towarzyszą dowcipne rymowanki o przeróżnych stworach: robakach, smokach, dzikich zwierzętach, dinozaurach, których nie wolno dotykać… chyba że są na obrazkach. Doskonały sposób na rozwijanie zmysłu dotyku u maluchów. Lektura stworzona do wspólnego czytania.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

21
Policjanci. W boju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Policjanci. W boju
Dostępny3 szt.

Granaty, karabiny, broń krótka, desanty ze śmigłowca, szturmowanie budynków. Policyjnym antyterrorystom zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców. Strzelaniny, wojny gangów, zamachy, odbijanie zakładników to ich żywioł. Codzienne mordercze treningi przygotowują ich do tego, żeby stawić czoło najgorszemu. Tymczasem w domu czeka żona. Pełna niepokoju, bo przecież mąż może nie wrócić z akcji. Jak swoją służbę widzą policjanci? Jak postrzegają ją ich partnerki? Odważysz się wejść w świat policyjnych komandosów? Kupując tę książkę, wspierasz rodziny funkcjonariuszy, którzy słowa roty ślubowania wypełnili do końca. Autorka połowę swojego honorarium przekazuje na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Katarzyna Puzyńska – psycholog i autorka bestsellerowej sagi kryminalnej o Lipowie w kolejnych rozmowach z policjantami. Tym razem dociera do prawdy o pracy i życiu polskich antyterrorystów.

40,00 zł
26,00 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

22
Zmierzch lubieżnego dziada. Felietony po #MeToo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmierzch lubieżnego dziada. Felietony po #MeToo
Dostępny40 szt.

„Choć moje osobiste #metoo miało miejsce na długie lata przed tym ogólnoświatowym, mam wrażenie, że tak naprawdę wysłuchana i usłyszana zostałam dopiero wtedy, kiedy pojedyncze głosy, takie jak mój, zabrzmiały w przepotężnym chórze niezgody. Jak każda z osób, które wykrzyczały w tym chórze publicznie swój sprzeciw wobec traktowania słabszych od siebie jak seksualne zabawki, zainkasowałam i przyjmuję nadal niewyobrażalną dawkę internetowego hejtu, pogardy, szyderstwa i towarzyskiego ostracyzmu, nie mówiąc o utracie zatrudnienia. Tak się broni konający system. Zapłaciłam słoną cenę – trudno, stać mnie! Jeśli choć jedna zawarta w moich felietonach myśl ułatwi komuś wędrówkę przez ten dziwny, piękny świat, będę to uważała za prawdziwy sukces. Jeżeli choć jedna wykluczona, zraniona, wykorzystana przez silniejszych od siebie osoba poczuje się dzięki niej mniej samotna, to będzie dla mnie najwspanialsza nagroda. I niechże już wreszcie nadejdzie ten „kres lubieżnego dziada”! W jego miejsce chcę widzieć mężczyznę, który kocha, lubi i szanuje każdą z nas. I siebie. Który wie, że patriarchat tak naprawdę krzywdzi wszystkich, oddzielając nas od siebie i odcinając nam drogę powrotu do naszej prawdziwej, kochającej natury” – Paulina Młynarska. Paulina Młynarska, dla przyjaciół Lola, rocznik 1970. Pisarka, felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy, piosenek i wierszy. Działaczka na rzecz praw kobiet, feministka. Dawniej dziennikarka oraz producentka radiowa i telewizyjna związana z rynkiem polskim i francuskim. Jeszcze dawniej – aktorka filmowa, teatralna i kabaretowa, a także modelka. Cztery razy wychodziła za mąż, trzykrotnie emigrowała z Polski. Sama o sobie mówi, że przeżyła już co najmniej sześć życiorysów, a to przecież dopiero początek! Dziś – przede wszystkim – nauczycielka jogi i podróżniczka, oddana pracy na rzecz kobiet i z kobietami. Współorganizuje dla nich warsztaty rozwojowe #miejscemocy. Jej felietony i wpisy w mediach społecznościowych co kilka miesięcy prowokują ogólnopolską awanturę. Bo poruszają tematy łamania praw kobiet i mniejszości, hipokryzji patriarchatu po obu stronach politycznej barykady i okrucieństwa uprzywilejowanych wobec słabszych, Młynarska pisze bez znieczulenia, bez pudru i nie ogląda się przy tym na opinię „salonu” ani na internetowy hejt. Pytana o swój największy sukces, odpowiada: „Niezależność! To, że udaje mi się zachować naprawdę duży margines osobistej wolności”. A że ta wolność ma swoją cenę? Trudno. Młynarska twierdzi, że ją stać! Mieszka w maleńkim domku na Krecie. Na jego dachu urządziła własne studio, w którym uczy hatha i yin jogi oraz teorii jogi i technik medytacyjnych. Z kuchni zaś nadaje audycje swojej prywatnej telewizji „Kreta – wolna kobieta!”. Można je oglądać na kanale Pauliny na YouToube. Jest matką choreografki i performerki Alki Nauman. Kocha tango argentyńskie i w ogóle życie. Nad życie!

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

23
Uwaga, rekin! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga, rekin!
Dostępny1780 szt.

Seria książeczek z gumowymi elementami o zróżnicowanej fakturze. Zabawnym ilustracjom o żywych kolorach towarzyszą dowcipne rymowanki o przeróżnych stworach: robakach, smokach, dzikich zwierzętach, dinozaurach, których nie wolno dotykać… chyba że są na obrazkach. Doskonały sposób na rozwijanie zmysłu dotyku u maluchów. Lektura stworzona do wspólnego czytania.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

24
Standardy żywienia dojelitowego i pozajelitowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Standardy żywienia dojelitowego i pozajelitowego
Dostępny2 szt.

Z olbrzymią radością oddajemy w państwa ręce, kolejną pozycję wydawniczą – Standardy Żywienia Dojelitowego i Pozajelitowego. Przykładowe zagadnienia poruszone w książce: • Definicje i określenia, • Wytyczne Rady Europy, • Ocena stanu odżywienia, • Ocena zapotrzebowania na składniki odżywcze, • Zespół Leczenia Żywieniowego, • Żywienie dojelitowe i pozajelitowe w szpitalu, • Żywienie dojelitowe i pozajelitowe w opiece długoterminowej, • Żywienie dojelitowe i pozajelitowe w opiece paliatywnej, • Żywienie dojelitowe i pozajelitowe w domu pacjenta, • Leczenie żywieniowe u dzieci, w chirurgii i intensywnej terapii, • Zasady wytwarzania centralnego dostępu żylnego, postępowania w dostępem do przewodu pokarmowego, z obwodowym i centralnym dostępem żylnym, • Przygotowanie mieszanin do żywienia pozajelitowego, • Postępowanie w powikłaniach, • Podstawy prawne i dokumentacja leczenia żywieniowego.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

25
Mela i Groszek. Mela jest chora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mela i Groszek. Mela jest chora
Dostępny9 szt.

Mela kaszle i kapie jej z nosa. Jest nieszczęśliwa, nie ma apetytu, boli ją głowa. Okazuje się, że Mela musi iść do lekarza. Gdzie? Do tego siedliska zarazków? Co na to wszystko lekarz? I czy Meli uda się wyzdrowieć pod opieką rodziców? Jedno jest pewne – Groszek jest szczęśliwy, że siostra zostanie w domu i w końcu będzie miała czas się z nim bawić!

16,99 zł
12,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,25 zł

26
Kat Wolfe i tajemnica smoczej skamieliny. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kat Wolfe i tajemnica smoczej skamieliny. Tom 2
Dostępny76 szt.

Druga część serii o młodej detektyw Kat Wolfe Przed Kat Wolfe, Harper Lamb i ich zwierzęcymi pomocnikami nowe ekscytujące śledztwo! Tym razem dziewczynki próbują rozwikłać zagadkę śmierci związanej z odkryciem w Bluebell Bay skamieniałych kości dinozaura sprzed dwustu milionów lat. Śledztwo naprowadza je na ślad mitycznej sekty – Smoczego Zakonu… Kat zmaga się jednak również z innym problemem – gdy jej dziki kot Okruszek zostaje oskarżony o atakowanie miejscowych zwierząt, musi znaleźć sposób na oczyszczenie go z zarzutów. Dołącz do duetu młodych detektywek w ich kolejnej przygodzie – idealnej dla wszystkich miłośników zwierząt, tajemnic i zwrotów akcji!

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

27
Historia muzyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia muzyki
Dostępny6 szt.

Historia muzyki to książka dla wszystkich miłośników muzyki. Można tu znaleźć informacje m.in. o Georgu Friedrichu Händlu – niemieckim kompozytorze późnego baroku, geniuszu kompozycji polifonicznych, Karolu Szymanowskim – najsłynniejszym polskim kompozytorze I połowy XX w., czerpiącym inspirację z kultury ludowej, o Piotrze Czajkowskim – słynnym rosyjskim kompozytorze i pianiście, który potrafił w muzyce łączyć klasyczną formę z romantycznymi założeniami programowymi, Stanisławie Moniuszce – najwybitniejszym polskim kompozytorze, dyrygencie i pedagogu, Witoldzie Lutosławskim – wybitnym polskim kompozytorze XX w., który wyniósł polską muzykę do rangi światowej i był współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” oraz o wielu innych wybitnych twórcach, którzy zapisali się w historii dzięki swoim niepowtarzalnym dziełom. Piękna szata graficzna, kolorowe zdjęcia i reprodukcje obrazów oraz ciekawe teksty.

28,90 zł
20,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,67 zł

28
Próba życia. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próba życia. Tom 3
Dostępny13 szt.

Trzeci tom bestsellerowego cyklu „Rozchwiani”! Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Mogłoby się wydawać, że Dymitr, osoba zimna jak lód, nie ma żadnych uczuć. Jednak marnieje z dnia na dzień. Tworzy swój własny świat, myśląc, że się w nim obroni. To jednak nie działa, mężczyzna wpada w obsesję, ucieka przed pomocą… Czy Łucja i Dymitr odnajdą do siebie drogę? Czy idealny podstęp wyjdzie obojgu na dobre? Otrzymają od życia wskazówki, lecz czy będą potrafili je odpowiednio odczytać? I czy cała ta sytuacja może skończyć się dobrze? Próba życia niesie ze sobą olbrzymią dawkę emocji, nerwów i wyzwań...

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

29
Rozstrzelane pokolenie. Podziemie niepodległościowe w Polsce w latach 1944-1956 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozstrzelane pokolenie. Podziemie niepodległościowe w Polsce w latach ...
Dostępny28 szt.

Zostali wyklęci, a oni tylko chcieli walczyć o wolną Polskę… Członkowie antykomunistycznego podziemia niepodległościowego przez długie lata byli przedstawiani w oficjalnej historiografii PRL-u w samych ciemnych barwach. Dopiero w III RP zostali zrehabilitowani i zaczęły się ukazywać publikacje oddające im sprawiedliwość. Jednak mimo zalewu książek o „żołnierzach wyklętych”, jak zaczęto ich nazywać, wciąż powielane są stereotypy i przekłamania, które na ich temat stworzyła komunistyczna propaganda. W Rozstrzelanym pokoleniu znajdziecie ich prawdziwą, opartą na najnowszych badaniach naukowych, historię. Opowieść o ludziach, którzy z bronią w ręku postanowili walczyć z komunistycznym reżimem i zapłacili za to w wielu wypadkach najwyższą cenę. Autor zapoznaje czytelników z aktualną wiedzą o powojennej konspiracji, w tym z tematami kontrowersyjnymi stanowiącymi obecnie przedmiot ożywionej debaty publicznej. Czytelnik znajdzie w książce m.in. opis genezy, specyfiki, struktury, zasięgu i form aktywności powojennego podziemia, informacje o sytuacji politycznej Polski i podziemia w okresie powojennym, jak również ogólną charakterystykę założeń ideowych i programów politycznych czołowych ugrupowań konspiracyjnych. Sporo miejsca poświęcił autor omówieniu rozwoju i działalności komunistycznego aparatu bezpieczeństwa, głównego narzędzia terroru, przeznaczonego do walki z podziemiem. Łukasz Bojko z wykształcenia jest prawnikiem, doktorantem w Katedrze Doktryn Politycznych i Prawnych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Publikuje artykuły naukowe z dziedziny historii oraz polskiej myśli politycznej I połowy XX wieku. Jego zainteresowania koncentrują się wokół II Rzeczypospolitej, II wojny światowej, jak również okresu stalinowskiego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem podziemia niepodległościowego oraz komunistycznego aparatu bezpieczeństwa.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

30
Przedszkole Żyrafki. 5-latek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkole Żyrafki. 5-latek
Dostępny5 szt.

W przedszkolu Żyrafki dzieci będą się uczyć, bawiąc! Rozwiązując zagadki, obserwując, porównując, kreśląc, malując i kolorując, maluchy nauczą się poprawnej wymowy, opowiadać, myśleć i tworzyć. Żyrafka zaprasza wszystkich ciekawych świata i twórczych przedszkolaków. W teczce znalazły się zeszyty z serii Przedszkole Żyrafki: Zgadywanki 5-latka, Zabawy językowe 5-latka oraz Zabawy plastyczne 5-latka.

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

31
Marvin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvin
Dostępny42 szt.

Marvin, czyli jak unikać umierania Wystarczy nie chodzić do lekarzy. W końcu oni zawsze coś znajdą. Tak twierdzi Marvin, dinozaur, który zrodził się spod pióra Marty Guśniowskiej i nagle, ni stąd, ni zowąd, zupełnie niechcący dowiedział się, że najczęstszą przyczyną umierania dinozaurów jest wyginięcie. Bezlitosna statystyka zmusiła Marvina do natychmiastowego podjęcia decyzji o życiu „tu i teraz”. I tak pocieszny dinozaur, dotąd spędzający wolne chwile niemal wyłącznie na jedzeniu lodów, zapragnął mieć przyjaciela. Przypadkiem znalazł aż dwóch i z tego przypadku zrodziło się najbardziej egzotyczne trio świata – dinozaur, żółw i motyl. Odtąd przyjaciele będą podróżować, by znaleźć sposób na pokonanie strachu, samotności i śmierci. Różnice gatunkowe między Marvinem, Finnem i Ulissesem, a także wynikające z nich różnice osobowościowe, stworzą nietuzinkowe przypadki i pozwolą szerzej spojrzeć na znane nam wszystkim sytuacje. Marta Guśniowska prowadzi tę historię w typowy dla siebie sposób – osadza ją w konwencji komedii, doprawiając sporą ilością żartów budowanych na dosłownym rozumieniu języka. Dlatego Marvin, gdy mówi, że „budzi się w doskonałej formie”, ma na myśli formę do keksu, w której sypia, a gdy „zasięga języka” to faktycznie wyciąga łapki do siedzącego wysoko na bibliotecznej półce czerwonego języka. Charakterystyczny styl autorki sprawia, że utwór czyta się szybko i przyjemnie, tu i ówdzie napotykając grę słów, która odbiera poważnym tematom trochę niepotrzebnej powagi. Historia Marvina to pełna wrażliwości i ciepła lekcja oswajania cierpienia, samotności i odchodzenia. Forma jej podania łagodzi trudny temat, a niezwykli bohaterowie czynią tę historię jeszcze bardziej fantastyczną. Dziecko nauczy się z niej o wartości przyjaźni, pomagania i doceniania chwil, które bardzo szybko pryskają. Co więcej, jest to po prostu ciekawa historia przygodowa, w której bohaterowie napotykają na mnóstwo zaskakujących, nieoczywistych przypadków. Podoba się na przykład moment spotkania z Diabłem – dla tych, którzy się go obawiają, to gotowy poradnik zbicia reprezentanta złej mocy z pantałyku. Z moralizatorskim przesłaniem i dawką dobrego humoru Guśniowskiej idą w parze ilustracje autorstwa Roberta Romanowicza. Jego pomysł na charakterystyczne zobrazowanie nie tylko trzech głównych, ale też wszystkich pobocznych postaci, sprawdził się doskonale. Mamy kolorową, precyzyjnie zilustrowaną bajkę, w której na pyszczkach bohaterów widać każdą najdrobniejszą emocję, choć pozostają one wciąż bardzo umownymi wizjami dinozaura, żółwia i motyla. No i postać Diabła, która sama w sobie jest już dość fascynująca, dodatkowo z pomocą Romanowicza zyskuje nieoczywisty, nieco prześmiewczy sznyt. Przygarnijcie Marvina. To w końcu ostatnia szansa, by poznać tak blisko jakiegokolwiek dinozaura – Karolina Obszyńska.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

32
Auto zwierzak 24x22x7,3cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,90 zł
4,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,39 zł

33
Poznaj swoje bakterie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj swoje bakterie
Dostępny1667 szt.

Poznaj bliżej biliony drobnoustrojów, które goszczą w twoim ciele! Dzięki tej książce poznasz mikroskopijnych współlokatorów twojego rojącego się od nich organizmu, a przy okazji dowiesz się, jaką rolę w nim odgrywają. Zwykle nieodzowne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, czasem niestety szkodliwe, mikroorganizmy są zawsze intrygujące – a teraz znajdują się na wyciągnięcie ręki! Ten stworzony z rozmachem przewodnik po ich tajemniczym świecie zawiera przystępne opisy najważniejszych bakterii zamieszkujących człowieka, przedstawia fascynujące informacje na temat ostatnich odkryć dotyczących antybiotyków i superbakterii oraz opowiada, jak nanotechnologia pomaga w walce z zarazkami. A dzięki nowo nabytej wiedzy o bakteriach jeszcze lepiej zadbasz o swoje zdrowie! Gdy już poznasz swoje bakterie, sięgnij po kolejną książkę serii – Poznaj swoje hormony!

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

34
Idealne dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idealne dziecko
Dostępny1 szt.

Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą? Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną? Christopher i Hannah wiodą szczęśliwe i spokojne życie – on jest chirurgiem, ona pielęgniarką. Brakuje im tylko dziecka. Kiedy do szpitala trafia Janie, porzucona sześciolatka, Christopher od razu nawiązuje z nią kontakt i przekonuje Hannah, żeby wzięli ją do domu jako własną córkę. Ale Janie nie jest zwykłym dzieckiem. Marzenie o szczęśliwej rodzinie staje się coraz bardziej odległe. Czy tajemnicza przeszłość dziewczynki może doprowadzić wszystkich do niewyobrażalnych czynów, których konsekwencje będą tragiczne w skutkach...? Myśleli, że to porzucone dziecko, ale rany na jej ciele opowiedziały o wiele straszniejszą historię.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

35
Elita Brayshaw High - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elita Brayshaw High
Dostępny798 szt.

„Dziewczyny takie jak ty, nie są mile przyjmowane w podobnych miejscach, więc się nie wychylaj i odwracaj wzrok”. Powiedziała opiekunka społeczna, po czym podrzuciła mnie do kolejnej nory zwanej domem dla trudnej młodzieży. Nie posłuchałam i wzbudziłam zainteresowanie. Chłopcy próbowali sprawić, bym przestrzegała ich zasad, dostosowała się do zaprowadzonego przez nich porządku społecznego. Niestety dla nich, nie uznaję zasad. Niestety dla mnie, są zdeterminowani, by mnie do nich zmusić. Niesłychanie przystojni i traktowani jak elita, trzęsą szkołą średnią Brayshaw High. A ja jestem dziewczyną, która stoi im na drodze.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

36
Tyson Fury. Bez maski. Autobiografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyson Fury. Bez maski. Autobiografia
Dostępny34 szt.

Szczera, zaskakująca i szokująca historia jednego z najlepszych pięściarzy świata! Przyszedł na świat, ważąc ledwie 450 gramów. Lekarze dawali mu jeden procent szans na przeżycie. 14 lat później mierzył już niemal dwa metry, a rywale uciekali, gdy tylko zobaczyli go na ważeniu. Kiedy zdobył tytuł mistrza świata wydawało się, że osiągnął swój wymarzony cel. Nie miał pojęcia, że dopiero teraz zmierzy się z najtrudniejszym przeciwnikiem. Depresja, a wraz z nią kolejne omeny: alkohol, narkotyki i myśli samobójcze. Był „Królem Cyganów”, który sensacyjnie położył kres erze braci Kliczko, a w kilka miesięcy stał się 180-kilogramowym wrakiem człowieka. Był o krok od skończenia ze sobą, ale również z tej walki wyszedł zwycięsko. W tej szokującej autobiografii Tyson Fury opowiada, jak tego dokonał. Ale nie tylko. Zdradza, co działo się w szatni przed i po walce z Wilderem, kto próbował go przekręcić podczas turnieju w Polsce i jak to możliwe, że pojedynek z Kliczką rozegrał się tak naprawdę w saunie. Najlepszy bokser naszych czasów zrzuca swoją maskę. Sprawdź, co się pod nią kryje! „Nie ukrywam, że uwielbiam Tysona Fury’ego i lubię komentować jego walki, bo boks w jego wykonaniu to zawsze show. Myślę, że i wy go polubicie po przeczytaniu tej książki, którą zaczął pisać, gdy ważył 180 kilogramów i był w ciężkiej depresji. Jechał 250 kilometrów na godzinę swoim ferrari i chciał uderzyć w barierę mostu, popełnić samobójstwo. Ale pomyślał o swoich dzieciach i dał po hamulcach. Później jest jeszcze ciekawiej… Warto przeczytać” – Andrzej Kostyra, Polsat Sport/Super Express. „O pięściarzach takich jak Tyson Fury jest głośno, nawet gdy nie walczą. A gdy walczą i wygrywają – jest bardzo głośno. Kiedy pod koniec 2015 roku Król Cyganów pokonał Władimira Kliczkę i odebrał mu mistrzowskie pasy, bokserski świat oniemiał, a waga ciężka dostała nowe życie. Niewiele jednak brakowało, by mistrz je stracił. Brały nad nim górę zarzuty o doping, a także narkotyki, alkohol, postępująca depresja i chorobliwa otyłość. To, że wrócił znad przepaści, wygrał z depresją i znów walczy, jest jego największym zwycięstwem. I o tym jest ta książka” – Janusz Pindera, publicysta, komentator boksu. „Tyson to pięściarz, którego trudna historia jest prawdziwą inspiracją. Swoją „maskę” nosił bardzo umiejętnie nawet podczas naszych sparingów. Jego autobiografię polecam nie tylko fanom boksu, ale każdemu bez wyjątku” – Mariusz Wach, bokser. „Przejmująca opowieść o mistrzu z ludzką twarzą i spektakularnym powrocie na szczyt wagi ciężkiej. Poradnik dla wszystkich, którzy muszą podnieść się z egzystencjalnych desek. Walka w ringu była dla „Króla Cyganów” małym fragmentem o wiele poważniejszej batalii z depresją. Opowiedział o tym w swoim, całkowicie zwariowanym stylu, otwierając przed nami umysł i serce. Wartościowa lekcja życia” – Piotr Jagiełło, TVP Sport. „Ta książka jest nieprzewidywalna jak sam Tyson Fury. Brytyjczyk odsłania kulisy boksu zawodowego na najwyższym poziomie. W typowy dla siebie, bezkompromisowy sposób ukazuje też twarz człowieka. Tego, którego znają wszyscy kibice, czyli krzykacza kochającego robić wokół siebie wielkie zamieszanie, ale i faceta po przejściach. Fury nigdy nie bał się mówić. Tu idzie dalej, a wspomnienia o tym, jak chował własne nienarodzone dziecko i jak chciał się zabić, mając cały świat u stóp, zostają w głowie na długo” – Kamil Wolnicki, „Przegląd Sportowy”. „Pozycja obowiązkowa dla każdego fana boksu!” – World Boxing News. „Tyson Fury to niesamowity, autentyczny mistrz” – Sylvester Stallone.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

37
Kredki Wosk 12 kolorów Starpak Doggy pudełko 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,70 zł
5,13 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,57 zł

38
W kolorze. Wieś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kolorze. Wieś
Dostępny16 szt.

Kolorowanki z kolorem czekają na dokończenie, inne na doklejenie brakujących elementów. Dzieci wyszukują różnice, znajdują drogę w labiryntach, zgadują i liczą, świetnie się przy tym bawiąc. Tematem trzech kolorowanek są zwierzęta. Akcja książeczek dzieje się na łące, w dżungli lub na wsi. Ostatnia z kolorowanek to gratka dla małych fanów motoryzacji. Seria „W kolorze” to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu!

9,99 zł
7,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

39
EFT dla zdrowia. Naukowo sprawdzona technika eliminowania stresu i chronicznych dolegliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EFT dla zdrowia. Naukowo sprawdzona technika eliminowania stresu i chr...
Dostępny32 szt.

Czym jest EFT i co się stanie, gdy go użyjesz? Techniki Emocjonalnej Wolności, lub po prostu EFT, to potężny sposób radzenia sobie z nierozwiązanymi problemami, przekształcania przekonań i przeprogramowywania się w celu osiągnięcia szczęścia i sukcesu. Metoda ta, popularnie określana „opukiwaniem”, jest wykorzystywana przez tysiące ludzi na całym świecie. Jeśli zainteresowała Cię ta książka, prawdopodobnie wypróbowałeś ją przynajmniej raz lub słyszałeś o niej od znajomego. Dzięki tej publikacji będziesz w stanie z niej w pełni skorzystać. Międzynarodowy autorytet z dziedziny EFT: Dr Peta Stapleton jest certyfikowaną psycholog kliniczną i zdrowotną oraz profesor nadzwyczajną na Bond University (Queensland, Australia). Specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania i żywieniu emocjonalnym, zdrowiu kobiet i problemach związanych z dorastaniem. Jest światową liderką i badaczką w zakresie Technik Emocjonalnej Wolności. W tej książce łączy historię i wyniki najnowocześniejszych badań. Objaśnia także, w jaki sposób opukiwanie może być stosowane w przypadku wielu dolegliwości, w tym lęku, problemów z wagą, depresji, urazów i innych. Całą wiedzę praktyczną popiera wynikami swoich przełomowych badań. Podręcznik EFT dla początkujących i zaawansowanych: Dzięki tej książce zrozumiesz, czym jest EFT i jak może ono Tobie pomóc. Początkowe rozdziały stanowią przewodnik dla początkujących i zawierają pojęcia przydatne w korzystaniu z opukiwania. Znajdziesz w nich również pomocne szkice przedstawiające lokalizację punktów spustowych na twarzy i górnej części ciała. Po zapoznaniu się z wieloma zastosowaniami EFT dr Stapleton bada również typowe przeszkody na drodze do osiągnięcia sukcesu z EFT i sposoby ich eliminowania Teraz i Ty możesz zastosować EFT na problemy takie jak: • ogólny niepokój, • strach przed egzaminami, • fobie, • nerwica natręctw, • PTSD, • urazy, • depresja, • uzależnienia, • bóle, zarówno mięśniowe, jak głowy, • zablokowany bark, • łuszczyca, • bezsenność, • padaczka, • trudności w uczeniu się i wiele innych. Oto co o książce mówią autorytety: „To niezwykle dokładny przegląd oparty na Technikach Emocjonalnej Wolności i innych terapiach dotykowych, obejmujących bieżące badania, teorię i zastosowania”. – dr Fred P. Gallo, były prezes ACEP „Tysiące ludzi na całym świecie już doświadczyło niesamowitych efektów uwalniania traumy oraz leczenia terapią EFT wiedzą, jak skuteczne są te techniki. Główną przeszkodą w zaakceptowaniu EFT przez główny nurt medycyny jest brak dowodów opartych na badaniach. W tej błyskotliwej książce dr Stapleton wykorzystuje swoje rozległe doświadczenie, pasję i potrzebę dążenia do zebrania tak istotnych informacji badawczych, w połączeniu z życiowym doświadczeniem klientów”. – Karl Dawson, dyrektor ds. szkoleń EFTMRA „To bardzo potrzebna i aktualna książka! Jest skarbnicą całej nauki i badań nad kilkoma technikami tappingu, napisaną w łatwy do zrozumienia sposób. Peta dostarcza nam istotnych zasobów, uzupełnione o historie klientów o przeżytym doświadczeniu, które każdy powinien przeczytać”. – Jessica Ortner, bestsellerowa autorka „New York Timesa” Zapukaj po zdrowie już dziś!

54,50 zł
39,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,26 zł

40
Strażak Sam. Na Dzikim Zachodzie. Moja pierwsza czytanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Na Dzikim Zachodzie. Moja pierwsza czytanka
NiedostępnyBrak

Seria bogato ilustrowanych książek z ulubionym przez dzieci dzielnym, niezawodnym strażakiem Samem. Każde z opowiadań opisuje przygody bohaterów filmu zawarte w poszczególnych odcinkach serialu. Wyraźna czcionka i tekst urozmaicony wypowiedziami postaci zachęcą dzieci do wspólnej lektury. W serii: Nieposłuszny koń, Szaleństwo na punkcie pizzy, Katastrofa pod psem, Szpiegowskie intrygi, Zamki na piasku, Największy miś, Festyn w Pontypandy, Żabia fantazja, Czarodziej Wally, Katastrofa na polance, Na Dzikim Zachodzie, Potworna mania.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

41
Dębowa farma. Tom 5. Baranek zwany Szczęściarzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dębowa farma. Tom 5. Baranek zwany Szczęściarzem
Dostępny33 szt.

Baranek zwany Szczęściarzem to kolejna część uwielbianej przez dzieci serii „Dębowa farma”. Jasmine Green ma ręce pełne roboty. Ratuje życie dwóm osieroconym ptaszkom, a jednocześnie musi się zająć nowo narodzonym barankiem, który stracił matkę. Dziewczynka robi wszystko, by wrócił do zdrowia, tymczasem całemu stadu owiec zagraża znacznie większe niebezpieczeństwo… Czy dziewczynce uda się uratować zwierzątka? Wspaniała, ponadczasowa opowieść pełna śmiechu i wzruszeń, która długo będzie zachwycać kolejne pokolenia czytelników.

16,00 zł
12,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

42
Blizzard Legends. World of Warcraft. Malfurion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizzard Legends. World of Warcraft. Malfurion
Dostępny68 szt.

Kiedy świat Azeroth był młody, podobni bogom tytani zaprowadzili w nim ład, kształtując jego lądy i morza. Ich wysiłki sprawiły, że Azeroth stała się wspaniałą krainą – taką, jaką ją sobie wyobrazili. I mimo że tytani już dawno odeszli, ich wizja przetrwała. Zwie się Szmaragdowym Snem – jest bujną, dziką i pierwotną wersją świata World of Warcraft. Wiele tajemnic spowija Szmaragdowy Sen i jego samotnych strażników – zielone smoki. W minionych czasach druidzi wkraczali do Snu, by go doglądać i kontrolować przepływ życia w Azeroth – na tym polegała ich nigdy niekończąca się misja utrzymywania chwiejnej równowagi w naturze. Niestety, nie wszystkie sny są przyjemne. Szmaragdowy Koszmar, obszar zepsucia wewnątrz Szmaragdowego Snu, zaczął się powiększać i zmieniać wszystko wokół w przerażającą krainę. Objął swym działaniem zielone smoki, które opuszczały go ze zrujnowanymi umysłami i wyniszczonymi ciałami. Druidom zapuszczającym się w gasnący Sen coraz trudniej było się z niego wydostać – czasem okazywało się to wręcz niemożliwe. Nie były to zresztą jedyne ofiary Koszmaru: oddziaływał on na coraz więcej istot. Wydaje się, że nawet Malfurion Burzogniewny, najznamienitszy z druidów Azeroth, mógł znaleźć się pod jego zgubnym wpływem. Kiedy po świecie zaczynają szaleć niekontrolowane koszmary, rusza wyprawa, której celem jest odszukanie i oswobodzenie arcydruida. Już wkrótce wrogowie poznają prawdziwe znaczenie nazwiska Burzogniewny! Blizzard Entertainment prezentuje serię Blizzard Legends. Po 25 latach tworzenia znakomitych, wielokrotnie nagradzanych gier takich jak World of WarCraft, StarCraft i Diablo Blizzard Entertainment ponownie wydaje swoje najlepsze książki, tym razem w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Wśród nich znajdują się bestsellerowe powieści z listy „New York Timesa”, które wciągną każdego miłośnika fantastyki – nie tylko fanów gier Blizzarda. Zaś ci ostatni – starsi i młodsi – będą mieli okazję poznać wykraczające poza ramy gier historie ich ulubionych bohaterów.

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

43
Poznaj swoje hormony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj swoje hormony
Dostępny208 szt.

Zapoznaj się z tysiącami, a nawet milionami hormonów rozprowadzanych po twoim organizmie przez układ krwionośny Ta książka wciągnie cię w niezwykle ważny i złożony świat chemicznych sygnałów, które regulują funkcje życiowe komórek i narządów twojego ciała. Wyjaśni ci, jak sygnały te wspomagają prawidłowe działanie organizmu, koordynując kluczowe procesy, takie jak wzrost, płodność i metabolizm. Znajdziesz tu szczegółowe opisy najważniejszych hormonów oraz ich roli w organizmie. Dowiesz się, gdzie powstają i na czym polega ich działanie. Przekonasz się też, jak współczesna endokrynologia może przyczynić się do polepszenia stanu twojego zdrowia: są tu praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia i różnych diet. A wszystko to podane w niezwykle przystępnej i atrakcyjnej formie! To pełen fascynujących informacji, znakomity przewodnik po świecie hormonów i świetna kontynuacja serii rozpoczętej książką Poznaj swoje bakterie.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

44
Białe kości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe kości
Dostępny2317 szt.

Pierwsza powieść z Katie Maguire Makabryczne znalezisko bulwersuje całą Irlandię. Podczas prac budowlanych na farmie w pobliżu Cork robotnicy trafiają na kości jedenastu kobiet, które przeleżały pod ziemią kilkadziesiąt lat. Wcześniej ktoś z fachowością rzeźnika – albo chirurga – pozbawił je skóry i mięśni… za życia! Wszystko wskazuje na mord rytualny. Według komisarz Katie Maguire każda ofiara zasługuje przynajmniej na wyjaśnienie, jak i dlaczego została zamordowana, nawet jeśli nie ma już szans na znalezienie i ukaranie zabójcy. Przełożeni są jednak innego zdania i nakazują przerwanie śledztwa. Tymczasem na tej samej farmie zostają znalezione identycznie naznaczone kości młodej Amerkanki, a inna dziewczyna znika. Komisarz Maguire wie, że nie uda jej się rozwiązać tych spraw, dopóki się nie dowie, co się stało w roku 1915.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

45
Kredki ołówkowe 12kol/180mm Panda pudełko 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

46
PIKO Kabelki podłaczenio we 1pr - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PIKO Kabelki podłaczenio we 1pr
Piko
NiedostępnyBrak

Łączniki szynowe ze stali sprężynowej z kablem instalacyjnym, opakowanie zawiera 1 parę.

25,90 zł
23,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,07 zł

47
Ozdoba Wielkanocna Kaczka Styropian 70 Fol A 6 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
22,66 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,24 zł

48
Ozdoba Wielkanocna Kura Styropian 140 Fol A 2 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,90 zł
15,38 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,52 zł

49
Ozdoba wielkanocna, styropianowe jajko (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
12,65 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,25 zł

50
Ozdoba Wielkanocna Jajko Styropian 70 Fol A 10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
10,83 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,07 zł

Wróć do góry