hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.01.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 15 stycznia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Repetytorium - szkoła podstawowa. Historia, klasy 4-6 (praca zbiorowa), na drugim Repetytorium - szkoła podstawowa. Język polski, klasy 7-8 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Repetytorium - szkoła podstawowa. Matematyka, klasy 7-8 (praca zbiorowa) oraz Hiszpański w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 1 (Magdalena Filak).
1
Repetytorium - szkoła podstawowa. Historia, klasy 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium - szkoła podstawowa. Historia, klasy 4-6
Dostępny206 szt.

Znajomość przynajmniej najważniejszych faktów historycznych jest podstawą wiedzy każdego wykształconego człowieka. Repetytorium – szkoła podstawowa. Historia pozwoli uczniom klas 4-6 bezproblemowo i skutecznie zdobywać informacje niezbędne do opanowania podstawy programowej. Repetytorium zawiera liczne mapy, zdjęcia oraz reprodukcje dzieł sztuki, które pozwolą łatwiej zrozumieć i przyswoić wiedzę na temat przeszłości świata i Polski. Zaletą książki jest nowoczesna i kolorowa szata graficzna, uprzyjemniająca korzystanie z publikacji. Dzięki znaczkom „pewniak na teście” tematy ze sprawdzianów i testów przestaną być zagadkami. Polecamy! W serii ukazało się także Repetytorium – szkoła podstawowa. Historia dla klas 7-8, zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

26 osób kupiło
2
Repetytorium - szkoła podstawowa. Język polski, klasy 7-8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium - szkoła podstawowa. Język polski, klasy 7-8
Dostępny320 szt.

Repetytorium – szkoła podstawowa. Język polski to najnowsza publikacja dla uczniów klas 7-8, która znacząco ułatwi opanowanie tematów zawartych w podstawie programowej. Uczeń odnajdzie tu omówienia treści i problematyki lektur szkolnych oraz rozdziały poświęcone między innymi analizie i interpretacji tekstów poetyckich, tworzeniu wypowiedzi oraz retoryce. Całość została ujęta w spójną i nowoczesną szatę graficzną, ułatwiającą korzystanie z książki. Uczeń odnajdzie w Repetytorium... znaczki „pewniak na teście”, dzięki którym łatwo będzie mu przewidzieć zagadnienia pojawiające się na sprawdzianach. Polecamy! W serii ukazało się również Repetytorium – szkoła podstawowa. Język polski przeznaczone dla klas 4-6.

34,90 zł
19,99 zł

Rabat 42,7%
oszczędzasz 14,91 zł

22 osoby kupiły
3
Repetytorium - szkoła podstawowa. Matematyka, klasy 7-8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium - szkoła podstawowa. Matematyka, klasy 7-8
Dostępny347 szt.

Przedstawiamy publikację, która pomoże uczniom klas 7-8 w opanowaniu zagadnień matematycznych z podstawy programowej. Repetytorium – szkoła podstawowa. Matematyka to książka zawierająca kompleksowe omówienie zadań oraz towarzyszącej im teorii. Dzięki rozwiązaniom przedstawionym czytelnie, krok po kroku, uczeń zdobędzie wiedzę niezbędną do radzenia sobie z określonymi typami zadań. Pomogą w tym także zamieszczone na marginesach komentarze. Zaletą książki jest jej szata graficzna – nowoczesna i przemyślana, uławiająca korzystanie z Repetytorium... Dodatkowo uczeń odnajdzie w nim znaczki „pewniak na teście”, które wskazują te treści, jakie z prawdopodobnie pojawią się na sprawdzianach. Polecamy! Ukazało się również Repetytorium – szkoła podstawowa. Matematyka dla uczniów klas 4-6. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

34,90 zł
19,99 zł

Rabat 42,7%
oszczędzasz 14,91 zł

19 osób kupiło
4
Hiszpański w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 1
Dostępny131 szt.

Chcesz mówić po hiszpańsku, ale wciąż masz problemy z opanowaniem słownictwa? Próbowałeś już różnych metod, ale nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu? Tę książkę stworzyliśmy właśnie po to, żeby rozwiązać twoje problemy! W książce opartej na metodzie „W tłumaczeniach” znajdziesz 52 tematy z listami podstawowych słówek, które opanujesz, tłumacząc zdania. Zawarte w książce testy pomogą ci sprawdzić swoją wiedzę i utrwalić zapamiętany materiał. W podręczniku znajdziesz też wiele przydatnych wskazówek. Pomogą ci one przyswoić podstawowe hiszpańskie słówka. Dołączony do książki kurs audio (mp3) ze zdaniami nagranymi przez natywnego lektora ułatwi ci natomiast wyćwiczenie umiejętności mówienia.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

13 osób kupiło
5
Testy ortograficzne. Klasa 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy ortograficzne. Klasa 1
Dostępny151 szt.

Zbiór różnorodnych i bardzo ciekawych zadań do ćwiczenia ortografii dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Poprzez zabawę dziecko utrwali z pewnością skuteczniej i szybciej zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne. Atutem tej książki jest także klucz odpowiedzi do każdego ćwiczenia.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

12 osób kupiło
6
Repetytorium - szkoła podstawowa. Historia, klasy 7-8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium - szkoła podstawowa. Historia, klasy 7-8
Dostępny388 szt.

Wiedza na temat wydarzeń historycznych jest niezbędna do tego, by w przyszłości stać się świadomym obywatelem. Dzięki książce Repetytorium – szkoła podstawowa. Historia uczeń może efektywnie opanować wymogi podstawy programowej. Publikacja jest kierowana do uczniów klas 7-8. Repetytorium... zawiera mapy, schematy i reprodukcje obrazów, dzięki którym rzetelnie opisane fakty nabiorą konkretnych kształtów. Całość ujęta została w czytelną i wizualnie atrakcyjną szatę graficzną. Znaczki „pewniak na teście” ułatwią naukę do sprawdzianów i klasówek. Polecamy! Zachęcamy także do zakupu książki Repetytorium – szkoła podstawowa. Historia przeznaczonej dla uczniów klas 4-6.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

11 osób kupiło
7
Maria Simma. 365 dni z przyjaciółką dusz czyśćcowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria Simma. 365 dni z przyjaciółką dusz czyśćcowych
Dostępny9 szt.

Maria Simma byłą austriacką mistyczką, która miała dar rozmawiania z duszami czyśćcowymi. Przychodziły do niej i przekazywały swoje prośby o wstawiennictwo oraz przesłania do żyjących krewnych. Opowiadały jej o swoim doczesnym życiu, decyzjach, których teraz żałują a także o konsekwencjach jakie za to poniosły. Dzięki tym spotkaniom Maria Simma stała się gorącą orędowniczką modlitwy za dusze cierpiące w czyśćcu, do której nieustannie wzywała wszystkich wierzących. Sama zawsze żyła ubogo, świadcząc o tym, jak Boska Opatrzność potrafi się troszczyć o swoje narzędzia. Żyła nieustanną modlitwą i dziełami miłosierdzia, w sposób pogodny i w prawdziwej pokorze, a z jej oczu biło szczególne światło. Nieustannie ofiarowywała też swoje cierpienia w intencji potrzebujących dusz.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

10 osób kupiło
8
Trauma. Od przemocy domowej do terroru politycznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trauma. Od przemocy domowej do terroru politycznego
Dostępny11 szt.

Judith L. Herman, amerykańska psychiatra, badaczka i wykładowczyni, autorka prac skupiających się na zrozumieniu i leczeniu przyczyn traumy, w Traumie i ukojeniu ukazuje konflikt pomiędzy chęcią wyparcia tragicznych wydarzeń a wykrzyczenia ich głośno. Zbyt często sekrety są ukrywane; dopiero ich ujawnienie może rozpocząć proces leczenia, zarówno dla pokrzywdzonych, jak i ich bliskich. To jednak niełatwy proces. Obraz wydarzeń bywa fragmentaryczny i skomplikowany do poskładania, trudno nawet znaleźć słowa, by zacząć o tym mówić. Autorka, sięgając zarówno do własnych badań, jak i literatury, pokazuje zaskakujące paralele między tragediami prywatnymi i publicznymi. Indywidualne doświadczenia stają się w ten sposób częścią szerszego, politycznego kontekstu. W takim podejściu trauma może być zrozumiana jedynie w odniesieniu do społeczeństwa – proces jej leczenia przebiega więc również podobnymi ścieżkami. Herman prezentuje główne etapy leczenia, na które składają się zapewnienie bezpieczeństwa, rekonstrukcja traumatycznej historii oraz odbudowa więzi między zdrowiejącą osobą i wspólnotą, do której należy. Ilustruje je opowieściami osób dotkniętych traumatycznymi zdarzeniami i studiami przypadków zaczerpniętymi ze zróżnicowanej literatury. W swojej pracy łączy perspektywę kliniczną i społeczną, nie gubiąc przy tym ani złożoności indywidualnego doświadczenia, ani skali politycznego kontekstu. Precyzyjnie udokumentowana, wykorzystująca zeznania ofiar, dzienniki więzienne i literaturę, Trauma i ukojenie to wstrząsająca praca, owoc dwudziestu lat doświadczeń i pracy badawczej, który odmienia nasze myślenie.

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

10 osób kupiło
9
Francuski w tłumaczeniach. Gramatyka cz.1 w.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski w tłumaczeniach. Gramatyka cz.1 w.2
Dostępny96 szt.

Chcesz w krótkim czasie opanować podstawy języka francuskiego i przełamać barierę mówienia? Swobodnie radzić sobie w prostych sytuacjach komunikacyjnych z zachowaniem poprawności gramatycznej? Jeżeli tak, podręcznik ten jest doskonałym wyborem.Francuski w tłumaczeniach, gramatyka poziom 1 zawiera:setki zdań i wyrażeń przydatnych na co dzień, ułożonych według zagadnień gramatycznych, zgodnie ze stopniowaniem trudności, które logicznie łączą się ze sobą;czytelne wskazówki w języku polskim, ułatwiające zrozumienie zasad gramatycznych języka francuskiego;3-godzinny kurs audio, pomagającym w utrwaleniu przyswojonej wiedzy, ćwiczeniu wymowy i poprawnego konstruowania zdań.To książka wymarzona dla samouków i wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe na poziomie podstawowym A1. Jest to też idealny suplement do regularnej nauki języka francuskiego. W prosty i jasny sposób przekazuje wiedzę na temat struktur gramatycznych i zachęca do ćwiczeń. Dzięki temu nauka języka francuskiego jest skuteczna i staje się czystą przyjemnością!

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

10 osób kupiło
10
Możliwość wyspy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Możliwość wyspy
Dostępny101 szt.

Czytanie Houellebecqa jest jak picie alkoholu. Na początku jest miło... Daniel to zawodowy komik, parający się pisaniem skandalicznych skeczy. Jest człowiekiem nieszczęśliwym: pożąda kobiety, której zależy na zaangażowaniu i miłości, a kocha inną, która pragnie wyłącznie seksu. Zmęczony życiem dołącza do sekty klonującej ludzi. Dwa tysiące lat później jego klony Daniel24 i Daniel25 usiłują odszyfrować zapiski pozostawione przez ich pierwowzór. Porównują swoją nowoczesną, wyobcowaną egzystencję z codziennym życiem człowieka na początku XXI wieku. W świecie zachowujących wieczną młodość ludzi przyszłości nie ma jednak miejsca na wzajemne relacje, zanika nie tylko miłość, ale i seks, bohaterowie są całkowicie samowystarczalni i porozumiewają się wirtualnie.

40,00 zł
31,20 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

8 osób kupiło
11
Blok do akwareli A4 190g 12ark. KB011-A4 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

7 osób kupiło
12
Powrót rosyjskiego Lewiatana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót rosyjskiego Lewiatana
Dostępny84 szt.

W ostatnich latach Europa z fascynacją i przerażeniem obserwowała, jak w Rosji otworzyły się wrota do przeszłości i na arenę polityczną wtargnęła prehistoria: wróciły rytuały rodem z epoki Breżniewa, ery stalinizmu, systemu pańszczyźnianego i czasów Iwana Groźnego. Car Władimir ze swoją świtą ruszył na święty bój o godność i niezależność narodu. Rzecz w tym, że bój ten toczy z własnymi obywatelami, a potyczki dotyczą różnych sfer obywatelskiej, terytorialnej i symbolicznej autonomii. Siergiej Miedwiediew błyskotliwie i nie bez humoru analizuje wielką politykę i szuka klucza do rosyjskiej duszy. Obrany przez Kreml kurs kolizyjny ze światem zachodnich wartości jest według niego konsekwencją specyficznej mentalności, która odzwierciedla i kształtuje marzenia, lęki i kompleksy Rosjan. Społeczny konserwatyzm, nacjonalizm i homofobia łączą się z kultem siły i akceptacją przemocy w życiu publicznym i prywatnym, namiętnością do rakiet i wojska, pałaców ociekających złotem i konkursów piękności. To świat czasem straszny, nieraz intrygujący, ale często śmieszny. „I właśnie na przecięciu historycznej intuicji i komicznej intonacji powstała niniejsza książka” – pisze autor.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

6 osób kupiło
13
Znów mówię 2. Materiał językowy i obrazkowy do terapii afazji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znów mówię 2. Materiał językowy i obrazkowy do terapii afazji
Dostępny28 szt.

Książka powstała z myślą o osobach z uszkodzeniami mózgu, w wyniku których w różnym stopniu utraciły one swe dotychczasowe funkcje językowe. Zaburzenia odbiorcze i nadawcze mowy w różnych aspektach wykluczają człowieka z relacji międzyludzkich. Terapia mowy jest w takiej sytuacji niezbędna. W tym celu opracowany został prezentowany zestaw ćwiczeń, które w znacznym stopniu ułatwiać mają terapeucie oraz rodzinie chorego pracę nad odzyskaniem utraconych poprzez afazję umiejętności językowych i komunikacyjnych.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

6 osób kupiło
14
Morderstwo w Orient Expressie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo w Orient Expressie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Ekskluzywna edycja kolekcjonerska wybranych dzieł Agaty Christie. Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo. Fakty wskazują, że zabójca zajmuje przedział w tym samym wagonie… Czy Poirot zdoła rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa? Sprawa nie należy do łatwych - każdy pasażer jest podejrzany…

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7 osób kupiło
15
Moja kuchnia pachnąca bazylią, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja kuchnia pachnąca bazylią, wydanie 3
Dostępny85 szt.

Zastanawiam się, dlaczego pomimo mnogości książek kulinarnych na rynku wydawniczym zgodziłam się na kolejne wydanie mojej książki opublikowanej po raz pierwszy dwadzieścia pięć lat temu? Myślę, że dlatego, że uwielbiam jeść i ogromnie lubię opowiadać rozmaite historie. W Mojej kuchni pachnącej bazylią namiętnie snuję opowieści i wspomnienia dotyczące mojej Toskanii, mojego życia i mojego jedzenia. Dotyczące Italii mojego dzieciństwa i lat młodzieńczych, która już nie istnieje. Dotyczące również Polski, mojej drugiej ojczyzny, gdzie żyję już od ponad trzydziestu lat i gdzie odkryłam wiele wspaniałych dań, o których wcześniej nawet nie słyszałam. Z ogromną radością pisałam tę książkę w odległym 1994 roku. Odniosła wtedy sukces, którego się nie spodziewałam, oraz dała mi ogromną satysfakcję i sympatię czytelników, która zaskakuje i raduje mnie do dziś – Tessa Capponi-Borawska.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
16
Czytanie ze zrozumieniem. Ćwiczenia dla uczniów klasy 6. Na podstawie lektur obowiązkowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem. Ćwiczenia dla uczniów klasy 6. Na podstawie ...
Dostępny20 szt.

Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o fragmenty utworów literackich, wybrane z wykazu lektur obowiązkowych nowej podstawy programowej języka polskiego z 2017 roku – klasa 6. Zestaw zawiera 10 testów sprawdzających umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem. Praca z zestawem ma na celu kształtowanie i rozwijanie zdolności rozumienia tekstu oraz doskonalenie umiejętności koncentracji, które są konieczne na każdym etapie edukacyjnym. Testy posiadają oddzielne karty z odpowiedziami i punktacją, co umożliwia wykorzystanie ćwiczeń zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w trakcie indywidualnej pracy ucznia w domu.

61,00 zł
57,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,05 zł

4 osoby kupiły
17
Angielski dla dzieci 6-8 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci 6-8 lat
Dostępny149 szt.

Książki z serii ANGIELSKI DLA DZIECI łączą zabawę z nauką. Zawierają różnorodne ćwiczenia ułatwiające przyswajanie języka angielskiego oraz słowniczek. Opierają się na wykorzystaniu pamięci wzrokowej, rozwijają umiejętności manualne i wspomagają rozwój intelektualny. Zostały opracowane przez doświadczonego anglistę specjalizującego się w nauczaniu najmłodszych. Ta książka zawiera rozdziały: Food, Wild animals, Toys, School objects, My face.

8,99 zł
4 osoby kupiły
18
Kiedy musisz się bronić. Naucz się chronić siebie i bliskich w sytuacjach zagrożenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy musisz się bronić. Naucz się chronić siebie i bliskich w sytuacj...
Dostępny58 szt.

Najstraszniejszym gościem w twoim otoczeniu nie jest wytatuowany ciężarowiec, wykrzywiający twarz w grymasie i wykonujący groźne gesty. Ten gość, choć może być niebezpieczny, swoją postawą otwarcie i w sposób niebudzący wątpliwości zaznacza własną pozycję w tymczasowej hierarchii społecznej. Powinieneś raczej obawiać się tego, który nie wzbudza podejrzeń. To ktoś, kto nie stroi min i nie gada. Ktoś, kto postanowiwszy cię skrzywdzić, wyciągnie nóż z kieszeni, nie przyciągając niczyjej uwagi, i gładko załatwi sprawę. Czy zdarzyło ci się być świadkiem przemocy, na przykład na ulicy? A może czasem trafiasz na programy telewizyjne, po których obejrzeniu myślisz: „Oby mnie się nigdy nic takiego nie przytrafiło”? Niestety, coś takiego może przytrafić się każdemu. Odgłos tłuczonego szkła w twoim mieszkaniu w środku nocy. Słowa: „Rusz się, to cię zabiję”. Obce ręce trzymające twoje dziecko lub nóż przy twoim gardle. Wyobraź sobie, że nagle musisz się bronić, a na podjęcie decyzji masz kilka sekund. Stawka jest wysoka – to twoje życie. Od ciebie zależy, czy ofiarą będziesz ty, czy ten, kto cię atakuje. Kiedy musisz się bronić to absolutny niezbędnik dla każdego. Ekspert ds. samoobrony i były oficer wywiadu wojskowego Tim Larkin roznosi w pył współczesne cywilizowane przekonania dotyczące przemocy, pokazując, jak przeżyć – w sensie dosłownym! – sytuacje zagrażające naszemu zdrowiu i życiu oraz jak ochronić naszych bliskich. Przytaczając serię wstrząsających historii z życia wziętych, Larkin pokazuje, że przemoc jest narzędziem równie skutecznym w rękach „tego złego”, jak i „tego dobrego”. Ten, kto działa szybko i skutecznie, przeżyje. Czy będziesz nim ty? Ta książka pozostanie z tobą długo po przeczytaniu i może ci się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Wszystko jest w twojej głowie. Już czas, żebyś zmienił myślenie o przemocy i nauczył się bronić.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
19
Mała książka o przemocy, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała książka o przemocy, wydanie 2
Dostępny47 szt.

Jest tylko jedna osoba, która ma odwagę napisać książkę dla dzieci o przemocy! Podobnie jak w swoich poprzednich książkach Pernilla Stalfelt z wielkim sukcesem stawia pytania, wyjaśnia i dyskutuje na temat przemocy i agresji. Autorka pokazuje, że przemoc to nie tylko szarpanie koleżanki za włosy, bicie, ale także obrzucanie kolegi wyzwiskami, krzyk czy dotyk intymnych części ciała.

27,99 zł
20,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
20
Królestwo lęku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo lęku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Samoloty latają nisko, wszędzie krążą koperty z wąglikiem, co drugi imigrant wydaje się terrorystą, a prezydent znów wypowiada komuś wojnę – krótko mówiąc: USA wkracza w nowe milenium. Jednakże właśnie wtedy, gdy kraj pogrąża się w totalnym chaosie, Hunter S. Thompson niespodziewanie powraca do swojej najwyższej formy, by po raz ostatni porwać czytelnika w brawurową jazdę bez trzymanki przez najbardziej pokręcone serpentyny niepokornej literatury. Tym razem „ojciec stylu gonzo” odkrywa przed nami wszystkie karty i obok błyskotliwej satyry na Amerykę XXI wieku dokonuje bezwstydnej konfesji z całego swego żywota. Potoczysty, niepowtarzalny język, iście szaleńcza narracja, niecenzuralne poczucie humoru, cały arsenał broni, wszechobecne wybuchy, sex, drugs and rock'n'roll – wszystkiego tu pod dostatkiem. Zapnijcie więc pasy, weźcie książkę do ręki i wpadajcie na wielką gonzoidalną ucztę do Królestwa lęku!

38,90 zł
28,01 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

3 osoby kupiły
21
Gorzki świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzki świat
Dostępny63 szt.

Josef Škvorecký należał do wybitnego pokolenia powojennych pisarzy takich jak Václav Havel, Bohumil Hrabal czy Milan Kundera, którzy zdefiniowali współczesną czeską literaturę. Jego najgłośniejsza i wielokrotnie nagradzana powieść Przypadki inżyniera ludzkich dusz została uznana za arcydzieło, które inspirowało kolejne pokolenia autorów. Niniejszy wybór tekstów to nieznane dotąd w Polsce opowiadania Škvoreckiego, opisujące realia i przewrotność życia w czasach faszyzmu i komunizmu. Pierwsze miłości, protesty, młodzieńcze przyjaźnie. Autor czaruje czytelnika pięknym językiem, humorem i lekkością narracji. Wszystko to skąpane w nutach ukochanego przez Škvoreckiego jazzu.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
22
Rozmowy z seryjnymi mordercami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z seryjnymi mordercami
Dostępny17 szt.

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów. Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię – bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
23
It's Grammar Time 1 SB PL + DigiBook EXPRESS PUBL. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
It's Grammar Time 1 SB PL + DigiBook EXPRESS PUBL.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

It's Grammar Time to nowa seria wydawnicza do nauki gramatyki języka angielskiego. W jej skład wchodzą cztery podręczniki o wzrastającym poziomie trudności. Publikacje są skierowane do młodzieży w wieku szkolnym (uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkoły średniej), studentów i osób uczęszczających na kursy językowe. Polecamy jako materiały dodatkowe na lekcje lub do samodzielnej nauki w domu.Do papierowej wersji podręcznika (Student's Book) dołączono kod umożliwiający pobranie podręcznika w wersji cyfrowej - w formie DigiBooka. DigiBooki do podręczników It's Grammar Time 1 i It's Grammar Time 2 są dostępne wyłącznie w oryginalnej edycji, co oznacza, że objaśnienia gramatyczne są podawane w języku angielskim.DigiBook został zaprojektowany na takie systemy operacyjne jak: Windows, Mac, iOS, Android. Można zatem korzystać z niego na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych: komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach. DigiBook jest elastycznym narzędziem wspomagającym pracę ucznia i nauczyciela. Cechuje go bardzo wysoki stopień interaktywności. Oznacza to m.in, że uczeń otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o błędach popełnionych podczas wykonywanych ćwiczeń, a to wspiera go w samodzielnej pracy. DigiBook oferuje także szkołom i nauczycielom możliwość korzystania z systemu LMS (Learning Management System). Nauczyciel może zadawać zadania i obserwować wyniki pracy swoich uczniów w ramach poszczególnych umiejętności językowych, co skraca czas potrzebny na sprawdzenie zadań i znacznie zwiększa możliwość indywidualizacji toku nauczania.

52,00 zł
45,24 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,76 zł

2 osoby kupiły
24
Nr 485 hotchkiss h35/h39 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
25
Medytacja dla bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacja dla bystrzaków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

W prostocie tkwi siła Uczyń medytację najważniejszą czynnością w ciągu dnia Ogranicz stres, zapewnij sobie więcej energii i ciesz się lepszym zdrowiem Posłuchaj ponadgodzinnych medytacji dostępnych w internecie Podróż do wnętrza pozwalająca cieszyć się szczęśliwszym życiem Jeśli chcesz zapewnić sobie większy spokój, rozluźnienie i poczucie pomyślności, ta książka będzie Twoją łodzią ratunkową. Wesprze Cię, począwszy od przygotowania ciała do medytacji, a skończywszy na skupianiu świadomości. Nauczysz się, jak okazywać otwartość, odsunąć na bok czynniki rozpraszające i korzystać z medytacji, by cieszyć się szczęśliwszym, zdrowszym i bardziej zrównoważonym życiem. W książce: Przygotowanie ciała do medytacji Korzyści z medytacji Pielęgnowanie pozytywnych emocji Medytacja w pracy i medytacja w grupach Uzdrawianie ciała i umysłu Czerpanie radości z rozwoju duchowego O autorze Stephan Bodian jest cenionym na całym świecie autorem, psychoterapeutą i nauczycielem. Regularnie prowadzi intensywne kursy i wyjazdy medytacyjne, zapewnia też porady duchowe i wsparcie mentorskie ludziom pochodzącym z różnych krajów.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
26
Biały ptak. Cudowny chłopak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały ptak. Cudowny chłopak
Dostępny8745 szt.

Niezapomniana opowieść o harcie ducha, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życie. Fanom Cudownego chłopaka Julian znany jest głównie jako szkolny prześladowca Augusta. Biały ptak ukazuje historię Juliana z innej strony – chłopiec odkrywa poruszającą historię swojej babci, która podczas II wojny światowej ukrywała się w okupowanej przez nazistów Francji i została ocalona przez pewnego chłopca. R.J. Palacio przez lata pracowała jako ilustratorka i projektantka okładek, nadawała blasku historiom innych – nie swoim. Teraz zdecydowała się połączyć dwie pasje – obraz i słowo – i opowiedzieć o dobru, które warto krzewić zawsze – bez względu na okoliczności. „Ta książka jest fikcją literacką. Nie została oparta na niczyjej historii, ale zainspirowało ją wiele opowieści o ukrywających się przed Holokaustem dzieci oraz o zwykłych obywatelach, którzy im pomagali” – R.J. Palacio.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
27
W zachwycie o odbycie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W zachwycie o odbycie
Dostępny406 szt.

W zachwycie o odbycie to dowcipnie napisany poradnik, w którym dwaj norwescy lekarze – Kaveh Rashidi i Jonas Kinge Bergland – poruszają temat być może najważniejszej, a z pewnością najbardziej tajemniczej części ludzkiego ciała. Biorą na warsztat nie tylko budowę odbytu czy historię jego powstania, lecz także kulturowe znaczenie „czarnej dziury” i wiele innych zagadnień. W książce nie brak rzetelnej wiedzy medycznej oraz sporej dawki ciekawostek dotyczących m.in. właściwej higieny, profilaktyki czy coraz popularniejszych chorób odbytu, wykrywanych także u dzieci.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
28
Trzeba ratować Kościół! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,00 zł
24,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

2 osoby kupiły
29
Gramatyka jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8
Dostępny54 szt.

Gramatyka jak malowana to połączenie polonistycznej pasji z graficznym przekazywaniem wiedzy. Autorka sprawnie posługuje się techniką notowania wizualnego, dzięki czemu gramatyczno-językowe zagadnienia są szybciej przyswajane. Wspomagając słowo obrazem, tworzymy skojarzenia, dzięki którym efektywniej się uczymy.

58,00 zł
55,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,90 zł

4 osoby kupiły
30
Łzy wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łzy wojny
Dostępny3633 szt.

Zapierająca dech w piersiach historia miłosna, rozgrywająca się w czasach II wojny światowej. Sielankowe dzieciństwo Saffron Courtney zostaje przerwane przez rodzinną tragedię, która zmusza nastolatkę, by dorosła znacznie szybciej, niż to wynika z jej metryki. Nieodparta ciekawość świata i nieustające pragnienie przygód zawiodą ją do Anglii. W sam środek zbierającej się burzy, która poprzedza II wojnę światową. Młody Gerhard von Meerbach, spadkobierca fortuny przemysłowej i zagorzały zwolennik partii nazistowskiej, stara się pozostać wierny swoim zasadom w coraz bardziej okrutnym świecie. Jego przyjaźń z Żydem naraża go na niebezpieczeństwo i zmusza do przeciwstawienia się siłom zła, które opanowały jego kraj i rodzinę. Gdy nad Europą zacznie szaleć wojenna zawierucha, światy Saffron i Gerharda zderzą się. Czy więcej będzie ich łączyć, czy dzielić?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
31
Wszystko nie tak! Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko nie tak! Tom 2
Dostępny28 szt.

Historia Marzeny, uzdolnionej młodej architekt, znanej w środowisku z bogactwa oraz idealnych rodzinnych relacji, pokazuje nam, do jakiego stopnia pozory potrafią wykreować rzeczywistość. Codzienne życie Marzeny tak na prawdę dalekie jest od podtrzymywanego przez lata perfekcyjnego wizerunku. Idealna żona, matka, córka, szefowa… Atrakcyjna, zamożna, uzdolniona zawodowo… Czyż to nie brzmi zbyt pięknie? Za błędy młodości zwykle słono się płaci. Marzena również otrzymała pokutę za swoje grzeszki, ale ta, na szczęście, właśnie dobiegła końca… Zapnijcie pasy! Kontynuacja bestsellerowej powieści Wszystko nie tak! dostarczy Wam sporo zaskoczeń. A dodatkowo, jako czytelniczy bonus, możecie wybrać sobie zakończenie, gdyż ta historia, nieco przewrotnie, kończy się podwójnie. Cóż, nikt nie jest idealny… Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi cykle „Stajnia w Pieńkach”, „Śnieżna Grań” oraz „Kobiety z odzysku”. Jej ostatnia powieść Spełniony sen także spotkała się z gorącym przyjęciem czytelników.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
32
Jan Sehn. Tropiciel nazistów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Sehn. Tropiciel nazistów
Dostępny51 szt.

Nie był więźniem obozów koncentracyjnych, nie doświadczył osobiście niemieckich represji. W czasie wojny zajmował skromną posadę w stowarzyszeniu restauratorów. A jednak to właśnie on, potomek niemieckich kolonistów osiadłych w Galicji, po roku 1945 stał się wybitnym ekspertem od Auschwitz i motorem polskich rozliczeń z brunatną okupacją. Jako przewodniczący Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich w Krakowie przesłuchiwał czołowych zbrodniarzy nazistowskich wydanych Polsce: Amona Götha, Rudolfa Hössa, Marię Mandl. I choć później deklarował się jako przeciwnik kary śmierci, wielu katów spod znaku swastyki pomógł posłać na szubienicę. Materiały dowodowe odnajdował nawet w ruinach i śmietnikach. W niekonwencjonalny sposób docierał do świadków, którzy przetrwali piekło obozów. Umiał rozmawiać ze wszystkimi: z komunistycznymi władzami PRL, wojskowymi z USA i prokuratorami z RFN. Tropieniu nazistów poświęcił dwadzieścia lat przedwcześnie przerwanego życia. Filip Gańczak kreśli fascynujący portret profesora Jana Sehna, szukając jego śladów nie tylko w polskich i niemieckich archiwach, lecz także odwiedzając liczne miejsca związane z bohaterem książki – od jego rodzinnego Tuszowa Małego aż po Frankfurt nad Menem.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
33
Najgorętsza plaża w Finlandii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najgorętsza plaża w Finlandii
Dostępny5107 szt.

Seks, kłamstwa i źle dopasowany strój kąpielowy. Niezbędny krem z filtrem ochronnym 100! Jan Nyman, detektyw z tajnej jednostki operacyjnej Krajowej Policji Centralnej, zostaje wysłany do sennego nadmorskiego miasteczka, by przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci. Misja jest jasna: dowiedzieć się, co naprawdę się stało, wykorzystując wszelkie niezbędne środki. Ale Nyman wkrótce odkrywa, że w tej sprawie nic nie jest proste. Nawet miejsce zbrodni – dziwaczna wesoła tropikalna wioska na ponurym fińskim wybrzeżu. Tu słońce rozgrzewa piasek do spektakularnych 13 stopni Celsjusza… Każdy odwiedzający otrzymuje wspaniałego dmuchanego flaminga – może jeszcze nie nadmuchanego, ale co tam. Kto może oprzeć się pokusie pobytu na „najgorętszej plaży w Finlandii”? Najwyraźniej nie zuchwali mordercy…

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
34
Poirot Investigates - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poirot Investigates
Dostępny8 szt.

The very first collection of superb short stories featuring Hercule Poirot and Captain Hastings... First there was the mystery of the film star and the diamond… then came the ‘suicide’ that was murder… the mystery of the absurdly chaep flat… a suspicious death in a locked gun-room… a million dollar bond robbery… the curse of a pharoah’s tomb… a jewel robbery by the sea… the abduction of a Prime Minister… the disappearance of a banker… a phone call from a dying man… and, finally, the mystery of the missing willl. What links these fascinating cases? Only the brilliant deductive powers of Hercule Poirot!

46,00 zł
43,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,30 zł

1 osoba kupiła
35
Pojemnik na karteczki czarny. TETIS - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,10 zł
21,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,15 zł

1 osoba kupiła
36
Chwila z aniołem. Medytacje w ciągu dnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwila z aniołem. Medytacje w ciągu dnia
Dostępny31 szt.

„Prawdziwymi aniołami nie są delikatne skrzydlate istoty, lecz konkretni ludzie (…). Gdy pukają do moich drzwi, muszę poświęcić im trochę czasu: zatrzymać się, zrobić krótką przerwę i przez chwilę się skupić. Przesłanie, które chcą mi przekazać, mogę usłyszeć tylko pod warunkiem, że nastawię na odbiór moje zmysły i serce” – fragment książki. Lubimy anioły. Pochodzą ze świata dla nas niedostępnego, a jednocześnie są nam bliskie. Jest w ich obecności jakieś zapewnienie, że Bóg o nas pamięta, że się nami opiekuje, że po prostu jesteśmy dla Niego ważni. Zadania, jakie Bóg powierza swoim posłańcom, bywają kluczowe dla historii zbawienia, ale też dla losów pojedynczych ludzi. Czytamy o tym na kartach Biblii. Ich ingerencje miewają charakter spektakularny, ale często działają bardzo dyskretnie. Autorka w krótkich medytacjach i opowiadaniach odsłania przed czytelnikiem ten niewidzialny świat aniołów. Zachęca do przyjrzenia się pozornie nieznaczącym wydarzeniom, niespodziewanie napotkanym osobom, do wsłuchania się w pozornie przypadkowo zasłyszane zdania. Zapewnia, że można w nich dostrzec działanie nie tylko aniołów, ale przede wszystkim kochającego Boga, który ich posyła.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
37
Wskrzesina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wskrzesina
Dostępny47 szt.

Wskrzesina to przewrotna powieść o utracie złudzeń i nadziei, miłości i zemście, ludzkiej potrzebie wiary w dobro, które niespodziewanie może okazać się złem. A wszystko zaczyna się od tego, że Michał Serpina, starzejący się były sekretarz gminny PZPR we Fraudencji, miasteczku w zachodniej Polsce, nie ma komu przekazać rodzinnej pasieki. Jego ukochana żona nie żyje, córka odkryła dla siebie dwuznaczną rolę u boku proboszcza Smętka i nie chce go znać. Serpina zamieszcza więc ogłoszenie o tzw. dożywotce – dożywotniej opiece w zamian za przepisanie majątku. Spośród kilkorga chętnych wybiera czterdziestoletniego Adama, byłego informatyka. Wraz z przybyciem opiekuna do domu Serpiny we Fraudencji zaczynają się dziać dziwne rzeczy: natura i ludzie doznają impulsów, które popychają ich do czynów dwuznacznych, zmieniających dotychczasowe relacje i układy. Autor o książce: „Książka jest, owszem, próbą opisu rzeczywistości. Po to właśnie piszę, aby samemu sobie jakoś poukładać we łbie to wszystko, co do mnie dociera. Nie stawiam jednak tezy o kryzysie. Uważam, że żyjemy w momencie wielkiej przemiany. Jedni będą ją odbierać jako kryzys, inni jako źródło nadziei. Wskrzesina powstała przede wszystkim z pobudek jak najbardziej intymnych. Musiałem określić swój stosunek do Boga. Artur Boratczuk urodził się w 1972 roku. Mieszka na wsi w województwie zachodniopomorskim. Prowadzi małą firmę produkcyjną. W przeszłości pracował jako dziennikarz w prasie regionalnej i poszukiwał skarbów. Pisywał też opowiadania, z których kilka zdobyło nagrody i wyróżnienia na konkursach literackich.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
38
M. Syn stulecia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
M. Syn stulecia
Dostępny23 szt.

M. Syn stulecia to wstrząsająca, lecz prawdziwa opowieść o dojściu Mussoliniego do władzy. To portret człowieka, który stał się absolutnym mistrzem włoskiej polityki oraz jednym z najbardziej wpływowych i podziwianych władców. Wielka i śmiała powieść przypominająca o niebezpieczeństwach, z którymi wciąż zmaga się współczesny świat. Nikt wcześniej nie przedstawił w ten sposób sylwetki Benita Mussoliniego, demagoga i twórcy faszyzmu, który stał się inspiracją dla dziesiątek dyktatorów. Obierając Mussoliniego za głównego bohatera swej powieści, Scurati patrzy na niego z fascynacją, ale i przerażeniem oraz świadomością, że warunki, które umożliwiły przedwojennemu hegemonowi dojście do władzy, wciąż istnieją – nie tylko w społeczeństwie włoskim, lecz we wszystkich narodach XXI wieku. Opowiadając o faszyzmie „od środka”, bez filtra politycznego i ideologicznego, autor budzi w społeczeństwie fakty, które usunięto już ze zbiorowej pamięci.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
39
Stracony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stracony
Dostępny21 szt.

Kolejny kryminał pióra Jane Harper, autorki światowych bestsellerów, takich jak Susza i Siły natury, potwierdza jej umiejętności w kreowaniu zagadek i mrocznej atmosfery. Spalone słońcem pustkowia stają się świadkiem odkrywanych powoli tajemnic, jakie ma każda pozornie idealna rodzina. Bracia Bright mieszkają trzy godziny jazdy samochodem od siebie. Na australijskim pustkowiu czyni ich to najbliższymi sąsiadami. Nathan i Bub przez kilka miesięcy się nie widzieli. Gdy się spotykają, Cameron, trzeci z ich rodzeństwa, leży martwy u ich stóp. Cameron prowadził rodzinne gospodarstwo. Zostawił żonę, córki oraz matkę. Coś, czego ani Nathan, ani Bub nie są w stanie sobie wyobrazić, sprawiło, że ich brat znalazł się sam na spalonym słońcem pustkowiu. Na ranczu zmarłego oprócz rodziny mieszkają jeszcze wieloletni pracownicy oraz dwaj zatrudnieni niedawno sezonowcy. Mimo żałoby Nathan nie może uwolnić się od podejrzeń. Stopniowo odkrywa sekrety, o których jego rodzina wolałaby zapomnieć. Jeśli ktoś doprowadził do śmierci Camerona, to nie mógł się ukryć pośrodku niczego.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
40
Małpka pręgowana duża 02314 DEEF - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
22,25 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,65 zł

1 osoba kupiła
41
Ekonomia dla bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia dla bystrzaków
Dostępny8 szt.

W prostocie tkwi siła Dowiedz się więcej o dobrych rynkach, złym monopolu i inflacji Zrozum, skąd biorą się deficyt budżetowy i zyski z handlu Poznaj naukę o dobrobycie i rozkwicie gospodarczym W tej książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć naszą szybko rozwijającą się gospodarkę, a także podstawy ekonomiczne, które nigdy się nie zmieniają. Jak najlepiej walczyć z ubóstwem? Jak państwo może wpływać na poziom zatrudnienia oraz wzrost wynagrodzeń? Jak chronić środowisko i gatunki zagrożone wyginięciem? Znajdziesz tu odpowiedzi na te pytania - i wiele więcej! A wszystko opisane prostym, przystępnym językiem. W książce: Fascynująca podróż w świat ekonomii behawioralnej Mechanizmy popytu i podaży Wykorzystanie polityki fiskalnej i monetarnej do walki z recesją Teoria gier i tajemnice współpracy O autorze Dr Sean Masaki Flynn jest adiunktem w Katedrze Ekonomii w Vassar College, w stanie Nowy Jork. Specjalizuje się w skomplikowanych zagadnieniach dotyczących zachowań inwestorów giełdowych oraz innych uczestników rynku. Jest czołowym ekspertem w zakresie zamkniętych funduszy wzajemnych.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
42
Trening CORE. Płaski brzuch, idealna sylwetka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening CORE. Płaski brzuch, idealna sylwetka
Dostępny14 szt.

Każdy chce mieć piękną, zgrabną sylwetkę. Autorski program Allison Westfahl – doświadczonej trenerki osobistej i specjalistki w dziedzinie fizjologii wysiłku fizycznego – to najlepszy sposób na wzmocnienie mięśni, pozbycie się zbędnych kilogramów i wyrzeźbienie ciała tak, by śmiało pokazywać je światu. Dzięki wielowymiarowemu podejściu – połączeniu treningów wytrzymałościowych, ćwiczeń rzeźbiących i odpowiedniej diety – wystarczy zaledwie 8 tygodni, aby poprawić sprawność, zrzucić kilogramy i odmienić korzystnie swoje ciało. Dasz radę! Zaplanowane przez Allison treningi wytrzymałościowe i ćwiczenia rzeźbiące zajmują średnio tylko 30 minut dziennie, a przewidziane trzy poziomy trudności pozwalają odpowiednio zwiększać lub zmniejszać wysiłek, co pomaga w osiągnięciu celu. W książce znajdziesz też porady dietetyczne i przepisy, które pozwolą Ci jeść tak, aby dostarczać organizmowi potrzebną energię i równocześnie poprawić przemianę materii.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
43
Sad Cypress - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sad Cypress
Dostępny8 szt.

An elderly stroke victim dies without having arranged a will? Beautiful young Elinor Carlisle stood serenely in the dock, accused of the murder of Mary Gerrard, her rival in love. The evidence was damning: only Elinor had the motive, the opportunity and the means to administer the fatal poison. Yet, inside the hostile courtroom, only one man still presumed Elinor was innocent until proven guilty: Hercule Poirot was all that stood between Elinor and the gallows?

47,00 zł
44,65 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,35 zł

1 osoba kupiła
44
Poradnik bycia nieszczęśliwym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Poradnik bycia nieszczęśliwym
Dostępny1 szt.

?Nic, ale to nic w życiu człowieka nie jest tak zbyteczne jak szczęście. Jak mawiają ci uświadomieni: szczęście to chwile ulotne jak motyle. Dorosłych jednak faszeruje się teoriami, że szczęście jest sensem życia. W dzieciństwie nikt nam nie wmawiał, że to powinno być naszym celem. Rodzice nie opowiadali nam takich bajek, tylko te, w których wilk zjada babcię. Dzisiaj nadszedł nareszcie czas, aby to uporządkować. Bycie nieszczęśliwym w Polsce powinno zostać zorganizowane i nauczane. Niech mój poradnik będzie tego początkiem?. Fabian Balicki, urodzony w Grudziądzu. Absolwent uniwersytetów w Szczecinie oraz Hamburgu. Kiedyś dziennikarz, niedawno autor książki reportażowej o swojej fascynacji klubem FC St. Pauli. Tym razem odkrywa podczas swych podróży przez Polskę coś, co uznaje za naszą wspólną polską cechę: nieszczęście. W niniejszej pozycji zebrane zostały anegdoty i przykłady jak o swe nieszczęście dbać i je pielęgnować.

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

1 osoba kupiła
45
Więzy zony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więzy zony
Dostępny1100 szt.

Zona obcych nie lubi, a swoich... swoich rzadko kiedy wypuszcza. Krzemień raz już zdecydował, że wraca do normalnego życia. Wraz z dwoma przyjaciółmi wyszedł z Zony, sprzedał towar i ponownie zaczął nazywać się Aleksiejem Kożewnikowem, pracującym jako brygadzista na zakładzie remontowym. Znów został kochającym mężem i ojcem. Jednak Zona przypomina o sobie nawet z daleka. Krzemień nie ma wyboru i wraca na dawne ścieżki, aby ratować syna. Tam, za Kordonem, już czekają jego wrogowie, jego przyjaciele, jego sojusznicy, jego przeciwnicy – Zona potrafi zmieniać bieguny dobra i zła, często bawiąc się ludzkimi losami w sobie tylko wiadomym celu. Stalker, walczący o coś więcej niż własne czy cudze życie. Agent służb specjalnych, prowadzący akcję pod przykrywką. Młody, nieszczęśliwie zakochany biznesmen. Bandyta, który najwyraźniej zawarł pakt z wysłannikami samego Diabła. Co może ich łączyć? Nic. Albo i wszystko. Co Zona zwiąże, człowiek nie jest władny rozdzielić.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
46
Jem, piję, żyję. Co jeść, aby nie chorować? Poradnik dla mięso- i roślinożerców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jem, piję, żyję. Co jeść, aby nie chorować? Poradnik dla mięso- i rośl...
Dostępny155 szt.

Jedzenie nas nie tylko wzmacnia. Jedzenie może nam także zaszkodzić. Mówimy o zatruwaniu naszego ciała systematycznie, codziennie, z precyzją cichego mordercy podającego do porannej herbaty dawkę arszeniku. Właściwa dieta, przestrzeganie prostych wskazań, umiejętne dbanie o organizm – to droga do zdrowia. Wiedzą o tym dobrze autorki tej książki. Obie – jedna jedząca mięso i druga – wegetarianka – mają za sobą chorobę nowotworową. Pomimo tego, że są bardziej świadome niż większość Polaków i wiedzą wiele na temat zdrowych potraw, same gubiły się w przeróżnych, często sprzecznych, informacjach i sugestiach dotyczących tego, co jeść, aby być zdrowym. Uporządkowały więc ogromną dostępną wiedzę na ten temat, podparły ją najnowszymi badaniami, a to wszystko opisały w prosty, przyjazny sposób. Prowadzą dialog, kłócą się, wyjaśniają trudne pojęcia (np. wskaźnik glikemiczny) i podają swoje sprawdzone przepisy. A to wszystko pod opieką dietetyka – Radosława Bernata. „Tamara i Gośka, dwie kobiety z doświadczeniem onkologicznym napisały świetny poradnik żywieniowy dla tych, którzy zmagają się z paskudną chorobą, a także dla wszystkich, którzy chcą jej uniknąć. Polecam!” – Katarzyna Bosacka. To nie jest książka, która powie, jak wyleczyć się z raka. To jest książka, która może nas przed nim uchronić.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
47
Blok do akryli A4 190g/m2 15ark. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok do akryli A4 190g/m2 15ark.
Tetis
Dostępny228 szt.

Blok z papieru białego prasowanego na ciepło o lekko fakturowanej powierzchni, wykonany z celulozy (pulpa drzewna). Papier bezkwasowy i trwały (odporny na starzenie), przeznaczony do farb akrylowych, olejnych. Blok do akryli w formacie A4. Rozmiar: 21x29,7 cm, gramatura papieru 190 g/m2, w bloku znajduje się 15 arkuszy. Opakowanie: 1 szt.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

1 osoba kupiła
48
Drugi sen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugi sen
Dostępny3944 szt.

Robert Harris udowadnia, że jest pisarzem absolutnie wszechstronnym. Do gatunku powieści, w których jest mistrzem, właśnie dołączył thriller postapokaliptyczny. Świat kojarzący się klimatem z Imieniem róży i Opowieściami podręcznej. Sceneria, która mogłaby pochodzić z późnego średniowiecza… gdyby nie to, że czasem można znaleźć w ziemi plastikowe przedmioty. Młody ksiądz Christopher Fairfax przybywa do położonej na odludziu wioski, by odprawić pogrzeb tamtejszego proboszcza. Nie jest witany z otwartymi ramionami i budzą się w nim podejrzenia, że stary proboszcz nie zmarł śmiercią naturalną, a jego zgon mógł mieć coś wspólnego z księgą, która zaginęła, i znajdowanymi w pobliżu kośćmi.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

49
Trzy godziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy godziny
Niedostępny
Brak

Trzy sekundy, a co dopiero trzy minuty, mogą okazać się wiecznością, o ile masz wszystko dokładnie zaplanowane i pod kontrolą. Ale trzy godziny, choć wydaje się, że to nieporównywalnie więcej czasu, to stanowczo za krótko, kiedy nic już nie zależy od ciebie. Spokojny poranek w Sztokholmie. Ewert Grens zostaje wezwany do kostnicy. W zamkniętym pomieszczeniu znajduje się o jedno ciało za dużo. Skąd się tam wzięło? Piet Hoffman przenosi się w nowe miejsce, aby wypełnić ostatnią niebezpieczną misję, zanim definitywnie porzuci życie kryminalisty. Czeka go podróż przez gorącą, pozbawioną wody pustynię i wzburzone morze, w odległe zakątki świata, gdzie ludzkie życie nie ma żadnej wartości. Tymczasem w Szwecji Zofia i jej synowie z utęsknieniem wyczekują na powrót Pieta. Gdy zjawi się w domu, będą mogli wreszcie odnaleźć spokój. Rodzinna sielanka nie trwa jednak długo, a poczucie bezpieczeństwa jest złudne – synom Pieta Hoffmana zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Życie od śmierci dzielą zaledwie… trzy godziny.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

50
Basia i piknik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i piknik
Dostępny4 szt.

Przedszkole Basi organizuje leśny piknik dla dzieci. Cała rodzina z zapałem się do niego szykuje. Na pikniku nie może zabraknąć jedzenia, szczególnie naleśników! Nie może też na nim zabraknąć wspólnej zabawy, baniek mydlanych i zaskakujących przygód…

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

Wróć do góry