hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.12.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pucio umie opowiadać (Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos), na drugim Play-Doh. Tuby uzupełniające (4 kolory) (Play-Doh). Kolejny produkt to Lotta z ulicy Awanturników (Astrid Lindgren) oraz Kapitan Żbik. Tom 13. Porwanie (Władysław Krupka, Grzegorz Rosiński).
1
Pucio umie opowiadać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pucio umie opowiadać
Dostępny
1217 szt.

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny. Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat. Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”. Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych Z muchą na luzie ćwiczymy buzie i Pucio uczy się mówić. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

128 osób kupiło
2
Play-Doh. Tuby uzupełniające (4 kolory) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play-Doh. Tuby uzupełniające (4 kolory)
Play-Doh, Hasbro
Dostępny
119 szt.

Ciastolina Play-Doh – król mas plastycznych! Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie nudzi! Tyle pomysłów kryje się w małym tekturowym pudełeczku! Play-Doh to od ponad 40 lat zabawka kreatywna numer 1 na świecie. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Kolory, kolory, wszędzie kolory! Z zestawem Play-Doh 4-pak kolorów każdy dzień wypełniony będzie solidną dawką humoru. Uzupełnij swoją kolekcję ciastoliny Play-Doh z tym bogatym w kolory zestawem i kreuj przeróżne konstrukcje do woli. Pamiętaj, jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia! Czas rozpocząć kolorową zabawę! Zawartość i cechy zestawu: • 4 tubki Play-Doh 448 g Wymiary opakowania: 8.0 x 26.0 x 7.0 cm

24,99 zł
22,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

21 osób kupiło
3
Lotta z ulicy Awanturników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotta z ulicy Awanturników
Dostępny
37 szt.

To niezwykle piękna i ważna tematycznie książeczka. Pięcioletnia Lotta po niemiłym śnie wstaje z łóżka lewą nogą i nic jej się nie podoba. Niszczy nielubiany sweterek i przerażona nieodwracalnością tego faktu – ucieka z domu. I gdy wydaje się, że cała akcja zmierza ku katastrofie, mądrzy i kochający rodzice sprawiają, że to, co mogło stać się traumatycznym przeżyciem, okazuje się ważnym doświadczeniem. Książeczka ta powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich rodziców. Znany reżyser szwedzki Ingmar Bergman był nią zafascynowany.

17,90 zł
11,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 5,91 zł

10 osób kupiło
4
Kapitan Żbik. Tom 13. Porwanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Tom 13. Porwanie
Dostępny
49 szt.

Kontynuacja historii z zeszytów Zapalniczka z pozytywką, Spotkanie w „Kukerite” oraz Podwójny mat. Kapitan Żbik, porucznik Marzena oraz Major Kertysz tropią międzynarodową szajkę przemytników. Posługując się znakiem rozpoznawczym – zapalniczką z pozytywką – Żbik przeniknął do struktury siatki i odkrywa kolejne jej ogniwa. Z Budapesztu tropy prowadzą do Bukaresztu i Pragi. Czy przestępcy zdemaskują Żbika? Jak zakończy się ta rozgrywka? Zakończenie tej opowieści w części piątej pt. Błękitna serpentyna.

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

8 osób kupiło
5
Mio, mój Mio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mio, mój Mio
Dostępny
24 szt.

„Pewnego dnia w Sztokholmie zaginął chłopiec. Po prostu znikł i nikt nie wiedział, co się z nim stało. Nazywał się Bo Wilhelm Olsson...” – tak zaczyna się przepiękna baśń o nieszczęśliwym chłopcu, który odnalazł się na Wyspie Zielonych Łąk jako książę Mio. Tam według przepowiedni będzie walczył z okrutnym rycerzem Kato.

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

6 osób kupiło
6
Nils Paluszek i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nils Paluszek i inne opowiadania
Dostępny
21 szt.

Przedstawiamy zbiór opowiadań wspaniałej pisarki Astrid Lindgren, przy których można się bawić, ile dusza zapragnie! Porywa nie tylko tytułowy Nils Paluszek, który magicznym zaklęciem odkrywa przed dziećmi świat pełen niezwykłych przygód, lecz także Gunilla i Gunnar, Lizelotta, król elfów ze swoim orszakiem itd. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat.

21,90 zł
16,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
7
Anioł życia z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł życia z Auschwitz
Dostępny
271 szt.

Historia inspirowana życiem położnej z Auschwitz. W piekle Auschwitz, do którego trafiali mężczyźni i kobiety, rodziły się także dzieci. Auschwitz ma różne oblicza, lecz jednym z najgorszych i najbardziej tragicznych jest los dzieci, które przychodziły tu na świat. Bezbronne, bez szans na przeżycie. Jednak i tu pojawiały się anioły: położne, pielęgniarki i kobiety, które robiły wszystko, by je ocalić. Jedną z nich była Stanisława Leszczyńska. Położna, która gdy trafiła do Auschwitz, nie tylko nie straciła nadziei, ale pobyt tam potraktowała jak misję. Nazywana Mateczką, niosła pociechę innym, ale przede wszystkim odbierała porody więźniarek. W koszmarnych warunkach, nawet bez wody, za to pod czujnym okiem Mengelego. Nie pozwoliła umrzeć ani jednemu noworodkowi i ani jednej matce. Co nie znaczy, że wszyscy jej podopieczni przeżyli obozowy koszmar.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
8
Karlsson z Dachu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karlsson z Dachu
Dostępny
27 szt.

Karlsson z Dachu jest najlepszym specjalistą od wszystkiego. Wyposażony w charakterystyczne śmigło, lata po Sztokholmie i... płata figle. Pewnego dnia odwiedza Braciszka, który czuje się akurat wyjątkowo samotny, i zostaje jego najukochańszym przyjacielem. Ma rewelacyjne pomysły na najprzeróżniejsze psikusy, uwielbia przeprowadzać eksperymenty z rozmaitymi urządzeniami domowymi i często je psuje. Kiedy zagląda do Braciszka, w zazwyczaj spokojnym domu pojawiają się duchy, za oknami latają na miotłach czarownice, a nocą buszują włamywacze... Karlsson zachwyca dzieci i jest największym utrapieniem dorosłych!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
9
Ziemia przeklęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia przeklęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Epicka, owiana aurą legendy, wielowątkowa opowieść o narodzinach wielkiej Barcelony i ludziach, którzy gotowi byli oddać dusze w walce o jej wolność i dobrobyt. 861 rok. Z woli króla Franków Karola Łysego do Barcelony przybywa nowy biskup, Frodoi. Młody i ambitny kapłan ma zakończyć budowę katedry i podźwignąć miasto z upadku. Barcelona liczy zaledwie tysiąc pięćset dusz. Najazdy Saracenów i zbójeckich hord doszczętnie ją zrujnowały, okoliczne pola leżą odłogiem, pozbawione opieki Kościoła pospólstwo wróciło do pradawnych obrzędów. Przybywający z garstką osadników biskup rozbudza nadzieje. Sprzyja mu sama Goda, darzona powszechnym szacunkiem, szlachetnie urodzona dama wywodząca się z antycznego rodu i nazywana „duszą Barcelony”. Tak piękna, że można przy niej zapomnieć o każdym złożonym ślubie. Czy wplątany nieopatrznie w bezwzględną grę o władzę Frodoi wypełni swoją misję? Przemieni na powrót tę ziemię przeklętą w krainę mlekiem i miodem płynącą? Wyrwie mieszkańców ze szponów rozpaczy? Kto zasiądzie na pustym barcelońskim tronie? Jednym z kandydatów jest groźny i bezwzględny uzurpator, Drogo de Borr. Wspomagany siłą zbrojnych i afrykańską magią bękart już raz sięgnął po to, co do niego nie należało. W tej walce pełnej intryg, spisków, podstępów i zdrad liczyć się będzie nie tylko potęga miecza, ale też męstwo, zwykły spryt i nadnaturalne moce. Rycerz bez ziemi, zaradna karczmarka i ostatnia uczennica bestiariusza zakręcą kołem historii… Ziemia przeklęta to ponad 800 stron trzymających w napięciu przygód napędzanych przed odwieczne ludzkie namiętności – żądzę posiadania, pragnienie zemsty, ambicję i miłość. „Ferrándiz genialnie oddaje nastrój mrocznych czasów, naznaczonych krwawymi walkami o władzę”. – Ildefonso Falcones

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

5 osób kupiło
10
Nienauczalni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nienauczalni
Dostępny
20 szt.

Co zrobić, kiedy jesteś nastolatką, a życie rzuca cię znienacka ze słonecznej Kalifornii wprost do zaściankowego Greenwich? Wokół zero znajomych twarzy, a jako opieka – Macoszydło, które „i tak ogarnia więcej niż ojciec”. Generalnie niewesoło... Kiana postanawia jednak traktować tę sytuację jako przejściową. Za kilka tygodni mama skończy zdjęcia do filmu w Utah i obydwie wrócą do domu. Na razie trzeba po prostu przezimować. A jednak wszystko się sypie, już pierwszego dnia... Najpierw Macoszydło odjeżdża z piskiem opon sprzed nowej szkoły, zostawiając dziewczynę samą na pastwę systemu edukacji, a chwilę później na szkolnym parkingu niemal miażdży ją swoim pick-upem niejaki Parker Elias. I tak zbieg okoliczności sprawia, że Kiana ląduje w niecodziennej, zapomnianej przez szkołę i nauczycieli klasie, odizolowanej od świata i reszty uczniów, w sali numer 117. Mówią o nich Nienauczalni. Ale czy tak jest naprawdę? Jakie tajemnice skrywają te z pozoru niezdyscyplinowane dzieciaki? I dlaczego pan Zachary Kermit został zesłany jako nauczyciel do tej klasy wyrzutków na rok przed wcześniejszą emeryturą? Czy takie zestawienie nie okaże się przypadkiem mieszanką wybuchową? Zabawna i zarazem ciepła opowieść o nadzwyczajnych uczniach i niezwykłym nauczycielu. Znajdziecie tu wszystko – zawistnych kolegów, mściwego dyrektora, zgorzkniałego mistrza, który powraca w glorii chwały, i grupę nietuzinkowych dzieciaków, indywidualistów, którzy nie boją się wypowiedzieć wojny skostniałemu systemowi. „Żonglując z dziecinną łatwością licznymi postaciami, Korman tworzy fantastyczną komedię pomyłek, które prowadzą do wielkiej katastrofy i – co dziwne – szczęśliwego zakończenia” – „Booklist”.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

5 osób kupiło
11
Teoretyczne i praktyczne konteksty funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Sprawność systemu, determinanty, diagnoza, koncepcja, doskonalenia. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoretyczne i praktyczne konteksty funkcjonowania ochotniczych straży ...
Dostępny
10 szt.

W monografii przedstawiono w ujęciu przekrojowym problematykę funkcjonowania OSP i KSRG, w szczególności zaś zagadnień dotyczących gotowości operacyjnej tych jednostek, stanowiącej kluczową determinantę w osiągnięciu oczekiwanej sprawności całego systemu. W części 1 pt. Teoretyczne i praktyczne konteksty funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Aspekty prawno-organizacyjne i geograficzno-przestrzenne w szczególności skoncentrowano się na analizie uwarunkowań prawnych, organizacyjnych oraz wpływie warunków geograficznych na funkcjonowanie OSP i KSRG. W prezentowanej części 2 skupiono się na problematyce jakości i sprawności funkcjonowania tych podmiotów oraz przedstawiono propozycje wieloaspektowych rozwiązań doskonalących. Podkreślić należy, że przedstawione w monografii rozważania odnoszą się do mało rozpoznanego i niedocenianego problemu zapewniania gotowości do działań ratowniczych jednostek OSP, wskazują także słabe ogniwa w organizacji ratownictwa w ramach KSRG. Opracowanie może być przydatne zarówno teoretykom, jak i praktykom zajmującym się bezpieczeństwem czy zarządzaniem kryzysowym oraz dziedzinami z nimi powiązanymi, jak administracja, organizacja i zarządzanie, prawo czy ekonomia, a także innymi dziedzinami nauki i gospodarki, które są zaangażowane w działania na rzecz zapewniania bezpieczeństwa powszechnego.

50,00 zł
41,00 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5 osób kupiło
12
Arktyczne marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arktyczne marzenia
Dostępny
27 szt.

Pierwsze polskie wydanie jednej z najważniejszych książek Barry’ego Lopeza, nagrodzonej m.in. National Book Award. Arcydzieło literatury, niepowtarzalna i zapierająca dech w piersiach opowieść o dalekiej Północy i jej cudach – od skarłowaciałych lasów, zorzy polarnej i skutych lodem mórz, po woły piżmowe, niedźwiedzie polarne i narwale. Lopez przybliża historię rdzennych Inuitów i – często zakończone tragicznie – wyprawy śmiałków marzących o eksploracji lodowych wybrzeży. Pochyla się również nad niespodziewanymi zmianami, jakie może wywoływać w człowieku, jego marzeniach i pragnieniach ten surowy krajobraz, jak działa na jego wyobraźnię i całkowicie wywraca sposób postrzegania świata. Z niezwykłą sprawnością rozpościera obraz krainy, gdzie wschody i zachody słońca stanowią raczej wydarzenie sezonowe, a nie codzienne zjawisko. To wszystko sprawia, że Arktyczne marzenia są czymś więcej, niż tylko znakomitym studium na temat biologii, antropologii i historii Arktyki, więcej niż tylko suchym, naukowym opracowaniem. Książka nabiera jeszcze więcej wartości teraz, kiedy gwałtowne ocieplenie klimatu zagarnia rekordowe ilości lodu, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość nie tylko regionu, ale i całej planety, a dzieło Lopeza powoli zmienia się w historyczną kronikę.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

4 osoby kupiły
13
Drań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drań
Dostępny
6615 szt.

Agent sił specjalnych ściga mężczyznę podejrzanego o zabójstwo prezydenta i kobietę, która go ukrywa. Hubert Karling i jego żona Danka, próbują nie tylko przeżyć, ale też oczyścić swoje imię. Wiktor Jednym spoiwem łączącym go z przeszłością jest Zadra. Mężczyzna, który zabrał mu wszystko. Brutalnie odebrał pamięć o Nisi. Jego Nisi. Czy uda mu się odzyskać wspomnienia? A może nakarmi duszę zemstą? Hubert Uchodzi za mordercę prezydenta. Ciemność czai się głęboko w nim. W oczach ma gniew, a w sercu mrok. Czy taki mężczyzna potrafi prawdziwie kochać? Danka Pomogła mordercy. Uwierzyła, że może go ocalić. Naiwność czy miłość? O tym Danka dopiero ma się przekonać. Trzymajcie się mocno, zaczyna się pościg!

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

4 osoby kupiły
14
Skowyt nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skowyt nocy
Dostępny
1 szt.

Inspektor Andrzej Krzycki leży w szpitalu. Ledwie uszedł z życiem po zatruciu cyjanowodorem. Nie mówi i nie chodzi. W zasięgu wzroku nie ma nikogo, komu mógłby zaufać. Jego przyjaciel, podkomisarz Lucjan Bałyś, został porwany, a zdradzona żona wróciła do Krakowa. Miejscowa policja ma za dużo własnych problemów, by go wesprzeć. Sytuacja nie wygląda najlepiej, a właściwie – w ogóle nie wygląda. Krzycki ucieka ze szpitala. Brnie przez pomorską ciemność tropem zaginionego przyjaciela, czując na karku oddech prześladowców. Po piętach depczą mu i policjanci, i lokalni mafiosi… z Dudasem na czele. Za całe wsparcie służy mu suka Lala. Jest ścigającym i ściganym. Piekielną drogę oświetlają pulsujące czerwone światła turbin wiatr owych w akompaniamencie przeraźliwego psiego skowytu. „Krzysztof Zajas napisał thriller, po którym poważnie się zastanowisz, zanim wstąpisz do policji” – Grzegorz Kalinowski, pisarz. „Wyjątkowo przekonujący realizm pracy policyjnej przeplata się ze świetnie poprowadzoną intrygą. Obowiązkowa lektura!” – Leszek Koźmiński, twórca festiwalu Kryminalna Piła, blog.kryminalnapila.pl. „Momentami są jak Sherlock Holmes i doktor Watson, a czasem jak Don Kichot i Sancho Pansa. W drugiej części trylogii pomorskiej Andrzej Krzycki i Lucek Bałyś zabiorą was na emocjonalną przejażdżkę, z której nie wszyscy wyjdą żywi. A w tle wciąż słychać wiatraki...” – Adam Szaja, smakksiążki.pl.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
15
Powstanie i upadek III Rzeszy. Tom 2. Hitler i droga do wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie i upadek III Rzeszy. Tom 2. Hitler i droga do wojny
Dostępny
55 szt.

Ta wyczerpująca kronika drogi Hitlera do władzy, nagrodzona National Book Award, jest nazywana jednym z najważniejszych dzieł historycznych naszych czasów (The New York Times).Hitler chełpił się, że III Rzesza przetrwa tysiąc lat. Upadła po zaledwie dwunastu. Lecz w tym krótkim okresie doszło do najbardziej katastrofalnych wydarzeń znanych zachodniej cywilizacji.Żadne inne imperium nie zostawiło po sobie takiego morza dokumentów, opisujących jego narodziny i zagładę. Gdy zaciekła wojna dobiegała końca, lecz zanim naziści zdążyli zniszczyć swoje akta, domagający się bezwarunkowej kapitulacji Alianci weszli w posiadanie wyczerpującej historii imperium koszmaru stworzonego przez Adolfa Hitlera. Zdobycz obejmowała świadectwa nazistowskich przywódców, ale także więźniów obozów koncentracyjnych, dzienniki urzędników, transkrypcje tajnych narad, rozkazy wojskowe, prywatne listy kolosalną dokumentację, opisującą dążenie Hitlera do podboju świata.William L. Shirer, słynny korespondent zagraniczny i historyk, który od 1925 r. obserwował i opisywał nazistów, przesiewał te góry dokumentów przez pięć i pół roku. Owocem jego tytanicznej pracy jest monumentalne dzieło, powszechnie uznawane za wyczerpujący opis najstraszniejszych rozdziałów w dziejach ludzkości.Ten światowy bestseller został uznany za podstawową, klasyczną pracę na temat nazistowskich Niemiec.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

3 osoby kupiły
16
Dziennik cwaniaczka. Tom 3. Szczyt wszystkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka. Tom 3. Szczyt wszystkiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Postawmy sprawę jasno: Greg Heffley był i pozostanie mięczakiem. Ktoś musi to wyjaśnić jego ojcu. Widzicie, Frank Heffley wciąż sobie wyobraża, że zrobi z syna prawdziwego mężczyznę, i stara się go nakłonić do uprawiania sportu. A sprawa robi się naprawdę poważna, kiedy wpada na pomysł wysłania Grega do szkoły wojskowej... To już szczyt wszystkiego!

26,90 zł
20,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

3 osoby kupiły
17
Women Who Changed the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Women Who Changed the World
Dostępny
2 szt.

These are the stories of some of the women who changed our world. Read about the women who fought to be equal to men, and learn about the things that women have done in education, science, sport and politics. Penguin Readers is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework and include language activities that help readers to develop key skills. Women Who Changed the World, a Level 4 Reader, is A2+ in the CEFR framework. The text is made up of sentences with up to three clauses, introducing more complex uses of present perfect simple, passives, phrasal verbs and simple relative clauses. It is well supported by illustrations, which appear regularly.

23,00 zł
21,39 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,61 zł

2 osoby kupiły
18
Miastoprojekt. Łódź swojemu miastu. Konkursy - projekty - realizacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miastoprojekt. Łódź swojemu miastu. Konkursy - projekty - realizacje
Dostępny
23 szt.

O architekturze PRL pisze się coraz więcej. Odkrywa się przed czytelnikiem kolejne etapy budownictwa tamtych lat, które tylko na pozór wydają się ujednolicone, niezmienne i mało interesujące. Tym ważniejsze wydaje się, by pogłębiać wiedzę dotyczącą modernizmu socjalistycznego i tworzyć nową świadomość. Po 1945 r. budownictwo w Polsce zostało skierowane na nowe drogi rozwoju, zmieniając mecenat z prywatnego na państwowy, wykorzystując nowe technologie, a także dynamizując prace budowlane, wprowadzając pojęcia normatywów oraz mechanizacji. Łódzkie biuro projektów „Miastoprojekt-Łódź” łączyło w swojej działalności wszystkie te potrzeby i oczekiwania. Autor tej książki pragnie zwrócić uwagę czytelnika na zagadnienia różnorodności budownictwa mieszkaniowego, reprezentacyjnych centrów miasta powstałych przy ul. Traugutta i wysokościowców w strefie biuro-handlowej przy ul. Głównej (ob. al. Piłsudskiego). Śródmiejska Dzielnica Mieszkaniowa, łódzki „Manhattan” góruje nad główną arterią miasta, al. Piłsudskiego, łączącą wschodnie i zachodnie osiedla miasta. Architekci „Miastoprojektu-Łódź” nadali Łodzi charakter miasta akademickiego, realizując plany urbanistyczne dzielnicy akademickiej, projektując pierwsze gmachy. Konkursy architektury mieszkaniowej („Złota Kielnia”) angażowały nie tylko projektantów, ale całe społeczeństwo, które wybierało najlepszy wizualnie i funkcjonalnie obiekt mieszkaniowy. „Miastoprojekt-Łódź” swojemu miastu. Projekty, realizacje, konkursy to książka, która podejmuje niełatwą próbę ukazania architektury łódzkiej w innym, nowym, korzystnym świetle, uciekając od polityki historycznej. Jej zadaniem jest udowodnienie, że architektura Łodzi po 1945 r. oraz prace architektów czerpią wiele z estetyki i tradycji architektonicznej, a pojęcie modernizmu socjalistycznego nie jest wytworem sztucznym, pozbawionym sensu i wartości.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
19
Wydział 7. Zeszyt 5. Dobranocka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydział 7. Zeszyt 5. Dobranocka
Dostępny
11 szt.

Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Po zakończonej masakrą akcji w podwrocławskiej wsi W7 musi ponieść konsekwencje wpadki. Jednostka staje w obliczu likwidacji. Podczas gdy członkowie Wydziału próbują ułożyć sobie życie na nowo, major Dobrowolski i doktor Fiszer udają się na Górny Śląsk, gdzie stają oko w oko z mityczną wiedźmą odpowiadającą za porwania niemowląt. Wkrótce okazuje się, że to nie pierwsze spotkanie majora z wiedźmami…

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
20
Napad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Napad
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Polityka, religia i biotechnologia splatają się ze sobą w thrillerze medycznym mistrza gatunku! Doktor Daniel Lowell rzuca pracę na Uniwersytecie Harvarda i zakłada wraz ze swą przyjaciółką Stephanie prywatną firmę. Chce doskonalić stworzoną przez siebie procedurę terapeutyczną - polegającą na wstrzyknięciu komórek macierzystych - dzięki której nawet nieuleczalnie dotąd chore osoby będą mogły wrócić do zdrowia. Przyszłość firmy staje pod znakiem zapytania, kiedy senator Ashley Butler, strażnik "tradycyjnych amerykańskich wartości" i wróg biotechnologii, sprzeciwia się legalizacji procedury. Gotów jest on jednak zmienić stanowisko, jeśli Daniel wyleczy go potajemnie z postępującej choroby Parkinsona. Senator stawia także inny warunek - komórki macierzyste, które zostaną umieszczone w jego mózgu, muszą zawierać geny pobrane z Całunu Turyńskiego... Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, a także studia podyplomowe na Harvardzie. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Coma, Czynnik krytyczny , Ciało obce, Wstrząs,Nano czy Interwencja.

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
21
Awantura o Basię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awantura o Basię
Dostępny
2 szt.

Z pokolenia na pokolenie Awantura o Basię nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu. Ta ulubiona lektura dziewcząt również chłopców może porwać interesującym wątkiem sensacyjnym oraz zabawnymi scenami i wszechobecnym humorem.

26,90 zł
21,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,38 zł

1 osoba kupiła
22
Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania
Dostępny
3 szt.

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika). Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych Z muchą na luzie ćwiczymy buzie i Pucio uczy się mówić. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
23
Jeszcze starsza baśń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jeszcze starsza baśń
Dostępny
3 szt.

Opowieść historyczna z elementami fantasy osadzona w realiach prehistorycznej Polski i Europy VI w. n.e. Przemoc, śmierć, brutalne gwałty i wędrówka plemion. W tle opowieści pojawiają się słynne postacie tamtej epoki: Gracchus zwany Krakiem, papież Bonifacy II, cesarz Justynian oraz Attyla – Bicz Boży.

34,00 zł
17,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,00 zł

1 osoba kupiła
24
Zabawa sztuką. Socjoterapeutyczne wsparcie dzieci nadpobudliwych i nieśmiałych w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa sztuką. Socjoterapeutyczne wsparcie dzieci nadpobudliwych i nie...
Dostępny
17 szt.

Książka porusza istotny problem wychowawczy, jakim jest wsparcie dzieci nadpobudliwych i nieśmiałych. Prowadzona pod tym kątem obserwacja środowiska przedszkolnego wskazuje, że należy opracować system oddziaływania terapeutycznego, włączającego do działań zarówno jednostki z zaburzeniami, jak i całą grupę przedszkolną, w której funkcjonuje dziecko. Pojawienie się w grupie przedszkolnej dziecka przejawiającego zachowanie agresywne i nadpobudliwe czy też dziecka nieśmiałego, wycofanego wywołuje poczucie bezradności i niepewności u nauczyciela i grupy rówieśniczej. Zaburzona zostaje cała struktura społeczna grupy. Ten właśnie problem skłonił autorów do zastanowienia się, jak pomóc dzieciom nieśmiałym i nadpobudliwym w przedszkolu oraz w jaki sposób włączyć w relacje naprawcze grupę rówieśniczą, której są one członkami. Propozycją rozwiązania tego typu trudnej sytuacji było opracowanie systemu oddziaływania terapeutycznego, w który włączona została grupa rówieśnicza (przedszkolna) oraz zaangażowany, aktywny zespół specjalistów. Takie możliwości daje nauczycielom socjoterapia wsparta przez wybrane obszary sztuki. Muzyka, drama, plastyka, taniec, teatr są dla dziecka na tyle atrakcyjnym i zarazem silnie angażującym bodźcem, że użycie ich w procesie wsparcia stało się zabiegiem oczywistym i skutecznym.

50,00 zł
41,00 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
25
Loteria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loteria
Dostępny
227 szt.

W 1948 roku „The New Yorker” opublikował opowiadanie o idyllicznym małym amerykańskim miasteczku, w którym wszyscy znają się po imieniu. Każdego roku te imiona zapisywane są na kartkach i wkładane do drewnianego pudełka. Jedno zostanie wylosowane. To opowiadanie nosi tytuł Loteria i uważane jest za jedno z najdoskonalszych w dorobku Shirley Jackson, autorki m.in. Poskramiania demonów, czy Nawiedzonego domu na wzgórzu, powieści grozy do inspiracji którymi przyznaje się sam Stephen King. Ponad 70 lat po publikacji Loteria wciąż budzi silne emocje. Niepokój i gniew. Wciąż aktualne są też pytania, które stawia. O społeczny konformizm, tradycję, instytucjonalną przemoc, strach jako narzędzie kontroli... Powieść graficzna Milesa Hymana, wybitnego ilustratora i jednocześnie wnuka Shirley Jackson, jest czymś więcej niż adaptacją tego opowiadania. Sposób, w który buduje on swoją opowieść – odsłaniając kolejne jej elementy powoli i z wielką dbałością detale – pozwala spojrzeć na Loterię z nowej, ale nie mniej niepokojącej perspektywy. „Loteria to najbardziej kontrowersyjna rzecz opublikowana kiedykolwiek w The New Yorker”. – Jonathan Lethem „Jackson udało się dokonać czegoś, o czym marzy każdy pisarz – napisane przez nią słowa w jakiś niewyjaśniony sposób stawały się czymś więcej niż tylko zbiorem liter”. – Stephen King „Niezwykła pisarka”. – Neil Gaiman „Jej opowiadania należą do najstraszniejszych, jakie kiedykolwiek zostały opublikowane”. – Donna Tartt „Shirley Jackson jest jedną z tych operujących charakterystycznym i niepodrabialnym stylem pisarek, której osiągnięcia nie są może tak znane jak Melville’a, Jamesa, Hemingwaya, czy Faulknera, ale wciąż robią olbrzymie wrażenie”. – Joyce Carol Oates

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
26
Pulcinella, czyli Rozrywka dla dzieci w czterech odsłonach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pulcinella, czyli Rozrywka dla dzieci w czterech odsłonach
Dostępny
18 szt.

Pomiędzy rokiem 1793 – tym, w którym Goya zaczyna swoje Kaprysy – a 1797 – rokiem upadku Republiki Weneckiej – Giandomenico (lub Domenico, jak lubi się podpisywać) Tiepolo wykonuje w willi w Zianigo, odziedziczonej po ojcu, Giambattiście, w której zamieszkał po opuszczeniu swojej Wenecji, cykl fresków poświęconych Pulcinelli. Kiedy maluje dwa ostatnie freski, Pulcinella zakochany i Odejście Pulcinelli, ma dokładnie siedemdziesiąt lat. Sala zawierająca historie Pulcinelli nie była duża, mogła być sypialnią malarza albo, co niewykluczone, miejscem medytacji. W każdym razie kiedy dotarł już do ostatniego etapu swojego życia, Giandomenico chce mieć przed oczami tylko Pulcinellę, rozmawiać jedynie z nim. Życie Pulcinelli, opowiedziane na stu czterech rysunkach – narodziny, dzieciństwo, zabawy, miłość i ślub, ojcostwo, szczęście domowe, zawody, rozrywki i przygody, podróże, zbrodnia i kara, choroba i śmierć – jest również życiem Giandomenica. Zastanawiając się nad własnym życiem, siedemdziesięcioletni malarz zdaje sobie sprawę, że je przeżył i chciał je przeżyć tak jak Pulcinella, nie zastanawiając się nad jego sensem, końcem i klęską: po prostu przeżywając je bezpośrednio, nie pamiętając o nim – kontemplując je, by tak rzec, z zamkniętymi oczami. I nie tylko po to, by uśmiechnąć się na koniec z powodu jego absurdalności. Tajemnica Pulcinelli polega na tym, że nie ma żadnej tajemnicy, a jedynie, w każdej chwili, jakaś droga wyjścia.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
27
Pirania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pirania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.26

Bestseller największego na świecie mistrza powieści przygodowych Cykl Oregon W roku 1902 wybuch wulkanu zmiótł z powierzchni ziemi miasto na Martynice. Zginęły tysiące ludzi. Wśród nich niemiecki uczony, który dokonał przełomowego odkrycia. Ale jego dziennik ocalał… Ponad sto lat później Juan Cabrillo i załoga supernowoczesnego okrętu szpiegowskiego „Oregon” musi zmierzyć się z dziedzictwem naukowca, bo ktoś odnalazł wyniki jego badań i zamierza je wykorzystać do obłędnego celu. Od Wenezueli, przez Haiti i Berlin, po Waszyngton –Cabrillo i jego ludzie rozpoczynają pojedynek, który mogą przypłacić życiem. Bo po raz pierwszy walczą z przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć ich każdy ruch… Clive Cussler to jedyny autor, który od 45 lat nie schodzi ze szczytów list bestsellerów. W każdym tygodniu jego książki zajmują najwyższe miejsca w Top 10 „New York Timesa”. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach. Na każdą jego powieść czekają niecierpliwie wierni czytelnicy w każdym wieku.

44,80 zł
31,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

28
Piękne kłamstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Piękne kłamstwa
Dostępny
3 szt.

Piekielnie inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanym z zimną krwią. Harry Ackerson od dawna podziwiał swoją nieziemsko piękną i seksowną macochę Alice, która, choć ostatnio nieco powściągliwa, zawsze była dla niego miła i okazywała mu troskę. Tuż przed zakończeniem studiów Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje – policja wierzy, że popełnił samobójstwo. Zrozpaczony Harry wraca do domu ojca w Maine i razem z Alice starają się otrząsnąć z rozpaczy i odkryć, co tak naprawdę się stało. Harry próbuje też uporządkować sprawy spadkowe, w tym antykwariat, dorobek życia Ackersona seniora. Pewnego dnia pojawia się tu piękna i tajemnicza dziewczyna, Grace McGowan. Choć Grace twierdzi, że niedawno przeniosła się w te okolice, Harry podejrzewa, że wie ona o jego rodzinie znacznie więcej niż się do tego przyznaje. Ale Grace nie jest jedyną atrakcyjną kobietą, która okazuje mu zainteresowanie – również zmysłowa Alice zbliża się do niego. Kobiety mają coraz większy wpływ na oczarowanego Harry’ego. A on ma wrażenie, że im lepiej je poznaje, tym bardziej obawia się, że obie skrywają mordercze sekrety i żadna z nich nie mówi prawdy. A to dopiero początek dramatycznych wydarzeń – policja informuje Harry’ego, że jego ojca ktoś zepchnął ze skały… „Klimatyczny, stylowy thriller, którego czytanie jest prawdziwą przyjemnością” – „Sunday Mirror”. „Wybuchowa mieszanka uwodzenia, obsesji i mrocznych sekretów” – – „New York Journal of Books”. Peter Swanson jest autorem powieści Dziewczyna z zegarem zamiast serca, finalistki Los Angeles Times Book Prize; Czasem warto zabić (Marginesy 2016), zwyciężczyni New England Society Book Award, i finalistki CWA Ian Fleming Steel Dagger, i Każdy jej strach (Marginesy 2017). Jego książki przetłumaczono na trzydzieści języków, a opowiadania, wiersze i artykuły ukazały się w „Asimov’s Science Fiction”, „The Atlantic”, „Measure”, „The Guardian”, „The Strand Magazine” i „Yankee”. Skończył Trinity College, Uniwersytet Massachusetts w Amherst, Emerson College. Mieszka z żoną w Somerville w Massachusetts.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

29
Z miłości do córki / Mój mąż potwór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z miłości do córki / Mój mąż potwór
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.07

Te historie zdarzyły się naprawdę i tylko cudem nie zakończyły tragedią. Z miłości do córki W 2007 roku Libijczyk, brutalny były mąż Sarah Taylor uprowadził ich czteroletnią córeczkę do Trypolisu. A Sarah dobrze wiedziała, że jeszcze żadne dziecko porwane przez ojca do Libii nie wróciło do matki do Anglii. Ale nie zamierzała się z tym pogodzić. Sprzedała dom, zostawiła wszystko, co kochała: rodzinę, pracę i całe swoje dotychczasowe życie, żeby ratować Nadię.Lecz zanim ją odzyskała, przeszła przez piekło.Jej wzruszająca i inspirująca autobiografii a to opowieść o blisko trzech latach poszukiwań i łez. O trzech latach lęku, czy kiedykolwiek zobaczy córeczkę, czy Nadia jeszcze żyje.To również opowieść o nadziei, odwadze, poświęceniu i bezgranicznej miłości. Mój mąż potwór Miała osiemnaście lat, kiedy w rodzinnym Quebecu poznała pełnego uroku i tajemniczej charyzmy arabskiego studenta. Wyjechała z nim w jego rodzinne strony do Afryki, na najwspanialszą wycieczkę życia. Potem był ślub. Nie zauważyła, kiedy zdobył nad nią władzę, która zmieniła jej życie w piekło. Jej ukochany okazał się potworem. Znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. A ona ciągle miała nadzieję... Zmusił ją do przerwania studiów, odciął od rodziny, przyjaciół i świata, bił i więził w piwnicy obskurnego domu. Uciekała, jednak jej prześladowca potrafił ją odnaleźć. W końcu mogła się już tylko modlić, by kolejny atak skończył się jej śmiercią?

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

30
Architekci śmierci. Rodzina inżynierów Holocaustu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architekci śmierci. Rodzina inżynierów Holocaustu
Dostępny
10 szt.

Firma Topf & Söhne produkuje urządzenia browarnicze. I krematoria, a także instalacje do komór gazowych. Jej klientami są browary w wielu krajach na całym świecie. Krematoria i komory gazowe zamawia SS dla obozów koncentracyjnych, przede wszystkim tych w Auschwitz, Buchenwaldzie, Dachau i Mauthausen. Dyrektorzy firmy, Ludwig i Ernst Wolfgang Topfowie doskonale wiedzą, że ich produkty służą do mordów w niewyobrażalnej skali. Pracownicy firmy uczestniczą w praktycznych testach, podczas których zabija się ludzi w komorach gazowych i pali zwłoki w krematoriach. Jednak ta świadomość nie robi na nikim wrażenia. Mimo że współpraca z SS jest źródłem zaledwie kilku procent obrotów firmy, ambicje rodziny sięgają bardzo wysoko i w Topf & Söhne wciąż powstają coraz bardziej nowatorskie projekty komór i pieców, w których można zabijać i palić zwłoki coraz większej liczby ludzi – szalone plany zagłady, których nawet SS nie jest w stanie zaakceptować. „Czy jest jeszcze ktoś do spalenia?” – zapyta żartobliwie w 1942 roku dyrektor operacyjny firmy Gustav Braun. Architekci śmierci Karen Bartlett to opowieść tak szokująca, że niełatwo przyjąć ją do wiadomości, opowieść o rodzinie, która opracowała technologię zagłady i nie ustawała w wysiłkach, by ją udoskonalić. Karen Bartlett – brytyjska pisarka i dziennikarka. Pisze dla „Sunday Times”, „The Times”, „The Guardian” i „Wired”. Autorka m.in. książki After Auschwitz. A Story of Heartbreak and Survival by the Stepsister of Anne Frank.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

31
Zmuszona do małżeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmuszona do małżeństwa
Dostępny
4 szt.

Bita, upokarzana zawsze marzyła o innym życiu. Marzyła, by wyjść za mąż z miłości? Wstrząsające świadectwo okrutnej tradycji małżeństwa pod przymusem. Ciało kobiety jest grzeszne od urodzenia, córka jest w oczach ojca wyłącznie domową służącą i paczką z owiniętym w dziewictwo prezentem dla mężczyzny, którego ojciec dla niej wybierze... Leila urodziła się, dorastała i mieszka we Francji, w marokańskiej rodzinie przestrzegającej surowej tradycji. Od dziecka o wszystkim, co robiła, decydował ojciec. Matka, potulna i bezwolna, była całkowicie podporządkowana mężowi. Leila miała dziesięciu braci, którym musiała usługiwać. Od świtu do nocy sprzątała, gotowała, opiekowała się młodszym rodzeństwem, zmuszana do niewolniczej pracy. Za każde nieposłuszeństwo była brutalnie karana. Nie chciała się jednak poddać. Marzyła o innym życiu, o czułości, miłości. Jej bunt przeciwko okrucieństwu ojca i braci o mało nie skończył się tragedią. Ale najgorsze było jeszcze przed nią. Ojciec postanowił wydać ją za mąż... Romantyczne marzenia Leili pękają jak bańka mydlana. Zostaje zmuszona do małżeństwa z mężczyzną, którego nawet nigdy nie widziała. Jej mąż, Marokańczyk starszy od niej o piętnaście lat, traktuje ją jak niewolnicę. Dziewczyna zostaje uwięziona w zaklętym kręgu tradycji, uległości i posłuszeństwa, jakie muzułmańska kobieta powinna okazywać mężowi, który jest panem jej losu? LEILA z niezwykłą odwagą walczyła o swoją wolność, o prawo decydowania o sobie, o swoją godność. Jej szokująca autobiografia Zmuszona do małżeństwa to protest przeciwko wciąż żywemu barbarzyńskiemu obyczajowi małżeństw zawartych pod przymusem, który co roku skazuje tysiące dziewcząt na poniżenie i domową niewolę.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

32
Ucieczka ze snu / Siostrzyczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucieczka ze snu / Siostrzyczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.27

Ucieczka ze snu Adelaide Blake uciekła do BurningCove nie wiadomo skąd. Jest zdecydowana zacząć wszystko od nowa. I nie pozwolić, by ktoś odkrył jej przeszłość. Pracuje w herbaciarni, gdzie codziennie spotyka stałych bywalców nadmorskiego kalifornijskiego kurortu: słynnych aktorów i hollywoodzkie grube ryby. Jednym z klientów jest Jake Truett, tajemniczy młody biznesmen, który przyjechał tu na rekonwalescencję. A przynajmniej tak twierdzi? W Burning Cove nikt nie jest tym, kim się wydaje. W ten świat mrocznych pozorów wkracza Madam Zolanda?medium i wróżka filmowych gwiazd ?i staje się ofiarą własnej krwawej przepowiedni. Adelaide i Blake zostają wciągnięci w mroczny krąg fałszu i podstępów. Żadne z nich nie przypuszcza jednak, że natrafią na ślady wiodące do kobiety, którą Adelaide była kiedyś... Siostrzyczki W dzieciństwie Madelinei Daphnebyły jak siostry. Rozdzieliło je zdarzenie, o którym nie wolno było im mówić... Nic już nie było takie jak przedtem, a wspólny szok sprawił, że oddaliły się od siebie. Dorośli mieli nadzieję, że z czasem zapomną? Po dwudziestu latach ich przyjaźń powraca, jednak razem ze strachem. Dawno zapomniana sprawa odżyła. Ktoś zna ich tajemnicę i chce z niej zrobić użytek. Jaki? Nie wiedzą. Nie wiedzą również, kto może im pomóc? Miłość doda im odwagi, by zmierzyć się z tajemnicą, która kryje się za sekretem małych dziewczynek...

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

33
Wady snu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wady snu
Dostępny
49 szt.

Trzy kobiety: Virginia Woolf, Sylvia Plath i… Ivana Trump, nieoczekiwanie spotykają się w zaświatach Zawieszone między swoim niedawnym życiem a wiecznością, zawzięcie dyskutują, kłócą się, snują wspomnienia i odgrywają rozmaite role – nie przypadkiem głównie męskie! Słowo „rola” ma tu zresztą kluczowe znaczenie, bo życiorysy bohaterek pokazują, jak trudnym zadaniem jest wejście w przydzielony odgórnie kostium: kobiety, matki, żony, pani domu czy po prostu efektownej błyskotki. Wady snu to komiczno-tragiczne studium odwiecznego konfliktu między życiem a literaturą, między własnym „ja” a etykietkami przylepianymi przez innych, wreszcie między marzeniem o wolności, jaką daje twórczość, a kieratem codziennych obowiązków. Sztuka Radki Denemarkovej, z sukcesem wystawiana w praskim teatrze „Na zábradlí”, zaskakuje w każdej scenie lekko surrealną atmosferą, subtelnymi nawiązaniami do literatury i współczesnej pop-kultury oraz niebanalnym poczuciem humoru.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

34
Nienasycona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nienasycona
Dostępny
11 szt.

Kobieta, samotność i współczesne demony. Agata jest pisarką, ale od pewnego czasu cierpi na brak pomysłów, taka jest przynajmniej wersja oficjalna. W istocie jej samotne życie w towarzystwie kota Maurycego upływa między sklepami z alkoholem, gabinetami lekarskimi, w których specjaliści przepisują jej coraz więcej leków nasennych i uspokajających, knajpami, gdzie nierzadko dochodzi do ekscesów, i galerią handlową, gdzie wydaje pieniądze w sposób kompulsywny i niekontrolowany. Pętla zadłużenia zaciska się coraz mocniej, iluzje zaczynają przesłaniać rzeczywistość, życie Agaty zmierza do katastrofy. Czego trzeba, żeby się opamiętać? Czy zdoła? W 2018 roku ukazała się poruszająca i niosąca nadzieję książka Katarzyny T. Nowak Rok na odwyku. Teraz – powracając do formy powieściowej – autorka zaprasza czytelników do potwornego świata sprzed terapii, ale Nienasycona to coś znacznie więcej niż literacki prequel. To książka prowokująca i ostra, mocny kobiecy głos skłaniający do namysłu nad samotnością i uzależnieniami we współczesnym świecie. Dwadzieścia lat temu polskimi czytelnikami wstrząsnęła oniryczna powieść Jerzego Pilcha Pod Mocnym Aniołem. Nienasycona pod wieloma względami sytuuje się na przeciwległym biegunie (prostota i oszczędność języka, kobiecy punkt widzenia), ale z pewnością jest to książka nie mniej szokująca i równie ważna.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

35
Jasne i ciemne blondynki w historii. Od mitycznej po nazistowską - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jasne i ciemne blondynki w historii. Od mitycznej po nazistowską
Dostępny
24 szt.

Od niepamiętnych czasów blond był synonimem piękna i szlachetności, ale także delikatności, słabości charakteru, czy wręcz głupoty. Kobieta nie mogła być piękna i mądra zarazem? Oto siedem portretów blondynek, kobiet odważnych, wpływowych, niekiedy mrocznych, które zadają kłam wszystkim stereotypom związanym z włosami koloru blond. Daj się uwieść Afrodycie, bogini miłości. Posłuchaj rozkazów Eleonory Akwitańskiej, która dwa razy była królową, po obu stronach kanału La Manche. Stań wraz z Joanną d'Arc na czele dwunastotysięcznej armii. Zakradnij się na królewski dwór Ludwika XIV, a potem Ludwika XV, gdzie faworyty, panie de Montespan i de Pompadour, sprawowały potężną władzę. Podążaj za młodą Grace Kelly do Hollywood, aby oczarować Hitchcocka i zawojować świat. A po tym całym blasku, znajdź się w mroku Magdy Goebbels w morderczym szale, który pchnął ją do zabicia sześciorga własnych dzieci w bunkrze Hitlera. Agnes Grossmann jest dziennikarką i autorką telewizyjnych filmów dokumentalnych i książek: Wielkie rozpustnice w historii, Świat sprzed #MeToo.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

36
ELGAR. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ELGAR. CD
KANNEH-MASON, SHEKU, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.16

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

37
EL DORADO. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EL DORADO. CD
KING, MARCUS, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.16

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

38
Amnezja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amnezja
Dostępny
28 szt.

Co byś zrobił, gdybyś znalazł zwłoki we własnym salonie i nic nie pamiętał z ostatnich godzin? W wieku dwudziestu siedmiu lat John Brenner jest trzeźwiejącym alkoholikiem i rozwiedzionym ojcem czteroletniej Jennie, którą widuje rzadziej niż by sobie tego życzył. Pewnej nocy budzi się na podłodze własnego domu i nie pamięta niczego, co wydarzyło się w ciągu kilku ostatnich godzin. Obok siebie dostrzega pustą butelkę po wódce, pistolet i zwłoki młodej, pięknej dziewczyny, której – o czym jest głęboko przekonany – nigdy wcześniej nie widział. W jego głowie dudni uporczywe pytanie: „Czyżbym był mordercą?”. Wszystko wskazuje na to, że zastawiono na niego pułapkę, jednak John zupełnie nie pojmuje, kto mógłby chcieć wrobić go w morderstwo. Odpowiedź, ukryta w jego głowie, wyłania się powoli z fali cyklicznych snów, w których tajemnicza dziewczyna idzie za nim przez las, powtarzając wciąż to samo zdanie: „O czymś zapomniałeś”. Ocknąłem się z potwornym zamętem w głowie, jak zawsze, gdy się naprułem i ścinało mnie z nóg w miejscu, które nie było moim łóżkiem. Tym razem wylądowałem w salonie i gdy otworzyłem oczy, ujrzałem trupa dziewczyny. Federico Axat urodził się w Buenos Aires 19 czerwca 1975 r. Mimo iż z wykształcenia jest inżynierem, jego zainteresowania i powołanie zawiodły go do pisarstwa. Jest autorem powieści Benjamin (2010), El aula 19 (2012), El pantano de las mariposas (2013) i Ostatnie wyjście (2015). Ta ostatnia książka przyniosła mu uznanie czytelników i krytyki, stając się fenomenem literackim na skalę międzynarodową. Prawa autorskie do książek argentyńskiego pisarza zakupiło trzydzieści pięć wydawnictw z całego świata, a w przygotowaniu znajduje się adaptacja kinowa Ostatniego wyjścia.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

39
Jak w bajce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak w bajce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

NAJPOPULARNIEJSZA AUTORKA LITERATURY KOBIECEJ ŚWIATA W NOWEJ ROLI: zachwycająco opowiada własną współczesną wersję Kopciuszka z romantycznych kalifornijskich winnic. I pokazuje, że bajki mogą stać się prawdą. I że zawsze warto czekać na swojego księcia, bo dobro w końcu zwycięża nad złem. Camille dorastała w Napa Valley, w wielkim domu, który jej ojciec zbudował na wzór rodzinnego zamku w Bordeaux. Miała idealne dzieciństwo, wypełnione luksusem i miłością rodziców. Po studiach wraca pomóc im prowadzić winnicę. Lecz bajka kończy się wraz z nagłą śmiercią matki... Sześć miesięcy po stracie żony zrozpaczony ojciec staje się łatwą zdobyczą dla tajemniczej, czarującej Francuzki. Camille jest zaszokowana jego decyzją o ponownym ślubie. Tylko ona dostrzega mroczną prawdę ukrytą za modnymi strojami i eleganckimi manierami macochy, z którą przyjdzie jej walczyć najpierw o swoje dziedzictwo, a potem o życie... DANIELLE STEEL ?mistrzyni literatury obyczajowej ?osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w każdym wieku, dzięki temu, że każda kobieta może odnaleźć w jej bohaterkach siebie, własne problemy i zmagania, ale zawsze nadzieję, wytchnienie, marzenie i refleksję. I wiarę, że dobro zwycięża. Pasją Danielle Steel jest pisanie, radością ?dzieci, a hobby ?zwierzęta. Jej 170 książek wydano w 69 krajach w rekordowym nakładzie 800 milionów egzemplarzy. Ponad 20 z nich sfilmowano.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

40
Mroczna wyspa lodu. Tom 1. Milczenie lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna wyspa lodu. Tom 1. Milczenie lodu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.27

Powieści Jónassona sprzedano w 1 000 000 egzemplarzy! Nieznany autor, małe wydawnictwo, brak promocji i nagle 1. miejsce w Amazonie i światowy sukces. Dlaczego? Milczenie lodu to nie tylko kryminał według najlepszych wzorów skandynawskiego noir. Jónasson po mistrzowsku opowiada o ludziach i zbrodni, o uczuciach i samotności. Jego bohater to nie znużony, cyniczny detektyw, tylko młody policjant, niedoszły ksiądz, naznaczony bolesną przeszłością. Prawdy nie ukryje ani lód, ani noc polarna. Nawet jeśli będą milczeć... Siglufjördur, małe rybackie miasteczko na północy Islandii, jest jak pułapka. Wciśnięte w głęboki fiord, rzadko widzi słońce. Jedyna droga, którą można stąd uciec, prowadzi przez stary tunel zasypany śniegiem aż do wiosny. Tu wszyscy wiedzą o sobie wszystko. I wszyscy milczą. Ari Thór Arason studiował filozofię i teologię, ale skończył szkołę policyjną. Pierwszą pracę znalazł właśnie tu. A nie jest to dobre miejsce dla kogoś, kto nie ma zbyt grubej skóry... Krwawy ślad na śniegu, zabójstwo młodej kobiety, dziwna śmierć sławnego pisarza? Ari Thór wbrew wszystkim musi przedrzeć się przez lodową barierę, którą odgrodzili się mieszkańcy, i wniknąć w ich przeszłość. Wydarzenia sprzed lat zaczynają splatać się z teraźniejszością. Krąg podejrzanych zacieśnia się, śledztwo staje się coraz bardziej osobiste... Ragnar Jónasson – prawnik i wykładowca, zdobył międzynarodowe uznanie Milczeniem lodu. Kolejne powieści z Arim Thórem ugruntowały sukces serii „Mroczna wyspa lodu” wydawanej w 20 krajach. Telewizyjne prawa kupił On The Corner, zdobywca Oscara i BAFTA Award. W nowej serii „Hulda” (Ciemność, Wyspa, Mgła) Jónasson zaskakuje postacią bohaterki, uznanej przez „Sunday Timesa” za jedną z najtragiczniejszych we współczesnych kryminałach oraz formą narracji, gdzie w każdym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

41
Kardynał Stefan Wyszyński. Człowiek, który poprowadził Kościół i Naród ku wolności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kardynał Stefan Wyszyński. Człowiek, który poprowadził Kościół i Naród...
Dostępny
24 szt.

Kardynał Stefan Wyszyński. Człowiek, który poprowadził Kościół i Naród ku wolności jest 39. wydaną książką Piotra Stefaniaka. Przywołuje on w niej Prymasa Tysiąclecia, który prowadził Kościół, swój Naród i Polskę przez mroczną, ponurą noc stalinowską i dekady komunistycznego zniewolenia. Kim był? Bezsprzecznie mężem opatrznościowym, apologetą wolności Kościoła i swobody, wyznawania wiary przez człowieka w czasach ideologii socjalizmu. Zapłacił za to wielką cenę, zwłaszcza w postaci powszechnego niezrozumienia. Prześladowany przez komunistów stał się opoką dla zgnębionego i łaknącego wolności i sprawiedliwości Narodu.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

42
Zbrodnia w Lesie Szpęgawskim 1939-1940 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia w Lesie Szpęgawskim 1939-1940
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Las Szpęgawski leżący na północny wschód od Starogardu Gdańskiego to jedno z najważniejszych miejsc na mapie zbrodni pomorskiej 1939. Już 2 września 1939 r. Niemcy rozpoczęli tam masowe egzekucje, które trwały do stycznia 1940 r. W lesie zabijano nie tylko mieszkańców Starogardu i pobliskich wsi, lecz także Tczewa, Pelplina, Gniewa i Skórcza. Wśród ofiar zbrodni znajdowały się również osoby z zaburzeniami psychicznymi mordowane w ramach niemieckiej akcji „T-4”. Byli to pacjenci relokowani z następujących szpitali psychiatrycznych: w Kulparkowie k. Lwowa, Choroszczy k. Białegostoku, Dziekance k. Gniezna, Gostyninie, Kobierzynie k. Krakowa, Owińskach k. Poznania, Tworkach pod Warszawą i Świeciu nad Wisłą. Jesienią 1944 r. na miejsce kaźni przybyło specjalne komando, które zgodnie z wytycznymi „Akcji 1005” wydobyło z grobów zwłoki, spaliło je, a następnie usiłowało zatrzeć ślady po masowych mogiłach. Jeden z dołów śmierci przypadkowo pominięto. W latach 1945-1947 przeprowadzono ekshumacje, które potwierdziły dokonanie w tym miejscu masowych mordów oraz ingerencji mających zatrzeć ślady niemieckiej zbrodni. Liczbę pomordowanych w Lesie Szpęgawskim szacuje się na 5-7 tys. Aktualnie ustalono personalia ponad 2400 ofiar.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

43
Międzymiejsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzymiejsce
Dostępny
100 szt.

Małgorzata Osińska bardzo wnikliwie, a równocześnie w przejrzysty sposób przedstawia historyczny proces kształtowania się wyjątkowej hongkońskiej tożsamości, będącej efektem budowania relacji z dwoma dominującymi partnerami społecznych interakcji ? Wielką Brytanią i Chinami. Państwa te, korzystając z władzy politycznej, ekonomicznej i symbolicznej, próbują narzucać tożsamość miastu i jego mieszkańcom. W trakcie tego procesu kształtuje się również tkanka miejska Hongkongu i jego przestrzeń symboliczna. Co istotne, Autorka oddaje głos samym mieszkańcom, których prosi o narysowanie mapy mentalnej miasta oraz pyta o miejsca dla nich ważne, a także o granice i podziały przebiegające przez Hongkong. Całość zamyka rzetelna analiza, w której Autorka, korzystając z zebranych materiałów, oferuje nowe spojrzenie na Hongkong, z perspektywy samych Hongkończyków. W kontekście burzliwych protestów społecznych i wydarzeń roku 2019 książka Małgorzaty Osińskiej stanowi niezwykle ciekawą lekturę. Mirosław Adamczyk, konsul generalny RP w Hongkongu w latach 2014?2019 Małgorzata Osińska, doktor nauk społecznych w zakresie socjologii (PAN), pracuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rzeczypospolitej Polskiej do Chin (2009?2010), Ministerstwa Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej (2011?2016) oraz Hongkong Polytechnic University (2015). Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami problemów współczesnych miast, związków przestrzeni z procesami kształtowania się lokalnych tożsamości. Interesuje się również przedsiębiorczością w krajach Dalekiego Wschodu oraz zagadnieniami związanymi z obecnością przedsiębiorców z Dalekiego Wschodu w Polsce.

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

44
1989. Rok przemian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

45
Plac - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plac
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.08

Jerzy S. Majewski poleca Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza jest miejscem o znaczeniu symbolicznym, ważnym dla całego narodu. Od przeszło dwustu lat jego przestrzeń pozostaje zarówno scenerią manifestacji patriotycznych, jak i polem starć ideowych oraz politycznych. Ich wyrazem są wielokrotne zmiany nazwy placu oraz los wznoszonych tu pomników i gmachów. Budowane wbrew woli większości mieszkańców stolicy, z czasem znikały z przestrzeni placu, choć miały istnieć przez setki lat. Książka Jarosława Zielińskiego, znakomitego badacza dziejów warszawskiej architektury, jest pierwszą tak skrupulatnie przeprowadzoną opowieścią o przeszłości tego miejsca. Jest też rzetelną analizą problemów związanych z urbanistyką placu. Praca, będąca rezultatem wieloletnich badań, odsłania wiele nieznanych dotąd tajemnic, a autor stara się dociec istoty genius loci placu. Opowieść o placu Saskim, dziś Piłsudskiego, nie ogranicza się wyłącznie do historii. Jest też ważnym, popartym mocnymi argumentami głosem w dyskusji nad odbudową zachodniej pierzei placu z Pałacem Saskim. Dla każdego, kto interesuje się dziejami Warszawy, książka Jarosława Zielińskiego to lektura obowiązkowa.

64,90 zł
61,01 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,89 zł

46
Star Wars. Figurka Galactic Heroes Mega Mighties, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Figurka Galactic Heroes Mega Mighties, mix wzorów
Hasbro, Star Wars
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.10

Czas na superbohaterską mega zabawę z najnowszą kolekcją! Inspirowane bohaterami Star Wars zabawki zachwycą każde dziecko. Figurki mają aż 25.0 cm wzrostu! Dzięki przyjaznemu wyrazowi twarzy sprawiają wrażenie pozytywnych strażników bezpieczeństwa, a dzięki ruchomym elementom takim jak głowa, ramiona oraz tułów, zdołacie ustawić je w przeróżnych pozycjach. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

62,22 zł
56,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,22 zł

47
Kokardy ściągane 3szt 5.5' 32126A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
Powiadomienie
48
W drodze na spotkanie z moją córką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze na spotkanie z moją córką
Dostępny
19 szt.

„Wśród lektur na temat autyzmu szczególne miejsce zajmują książki napisane przez rodziców. Na polskim rynku wydawniczym wciąż jest to bardzo rzadki rodzaj publikacji, a ma on ogromną wartość. Z tym większym zadowoleniem należy więc przyjąć książkę Anny Niklewskiej: poruszającą, szczerą, piękną opowieść matki o życiu i rozwoju Oli, dorosłej już dzisiaj kobiety z autyzmem. Jest to historia poszukiwania drogi do własnego dziecka, coraz lepszego rozumienia jego potrzeb oraz budowania silnej, opartej na zaufaniu i bliskości więzi”. Fragment recenzji prof. dr hab. Ewy Pisuli

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

49
Sensorycznie wszystko gra! + 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensorycznie wszystko gra! + 2 CD
Dostępny
23 szt.

Przedstawiona publikacja składa się z książki i dwóch płyt CD. W publikacji znajdują się teksty piosenek, propozycje zabaw oraz zapisy nutowe. Na płytach są piosenki w wersjach: wokalno-instrumentalnej i instrumentalnej. Zabawy i piosenki zostały podzielone na grupy odnoszące się do sposobu odbierania bodźców z otoczenia. Tytuły działów to: Propriocepcja, Układ przedsionkowy, Dotyk, Słuch, Wzrok, Węch i smak. Ostatni dział nosi tytuł Odpoczynek i zawiera piosenki wspomagające relaks.

38,00 zł
30,02 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,98 zł

50
Dbam o siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dbam o siebie
Dostępny
20 szt.

Informacje dla osób z autyzmem powinny być wyraźne, proste i dostosowane do indywidualnego sposobu przyswajania wiedzy. Niniejszą publikację stworzono z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku od 5 do 18 lat, choć zawarte w niej informacje mogą być pomocne również dla starszych uczniów i młodych dorosłych. Książka koncentruje się na ćwiczeniu różnych czynności przy pomocy przykładowych scenariuszy, dzięki czemu skorzystają z nich szczególnie uczniowie o wysoko rozwiniętej umiejętności przyswajania komunikatów wizualnych i zdolni do fizycznego posługiwania się różnymi przedmiotami. Wszystkie informacje są przekazywane z wykorzystaniem prostego, bezpośredniego słownictwa, w podobnym stylu, co historyjki społeczne Carol Gray, by mogły zostać łatwo zinterpretowane i przyswojone przez uczniów o niskich zdolnościach poznawczych, a jednocześnie były przydatne dla osób wyżej funkcjonujących.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

51
Filozofia po ciemnej stronie mocy. Krucjaty marksistów i komunistów polskich przeciwko Lwowskiej Szkole Filozoficznej Kazimierza Twardowskiego. Część II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia po ciemnej stronie mocy. Krucjaty marksistów i komunistów po...
Dostępny
10 szt.

Dzieje filozofii polskiej, słabo zbadane i upowszechnione, szczególnie w trudnym okresie stalinizmu, stanowią skarbnicę wiedzy historycznej. Autorzy ukazują w jaki sposób państwo totalitarne zdewaluowało filozofię w imię ideologii, a naukę spauperyzowało narzucając jej rolę polityki. Piszą we Wprowadzeniu: „W niniejszej pracy podjęliśmy się przedstawić, na bazie materiałów źródłowych dostępnych w archiwach, te często pomijane realia czasów, w których hartowała się stal. W szczególności chcieliśmy ukazać jeszcze nieznane oblicze formacji marksistowskiej, która pojawiła się na polskich uniwersytetach wraz z wyzwoleniem Polski przez Armię Czerwoną. Zgodnie z marksistowskim prometeizmem i zasadą: Teraz My! – zwarli oni szeregi w reformowaniu polskiej nauki. Chodziło o to, aby w kilka lat po wojnie stworzyć marksistowskie getto, służące zdominowaniu i zmarginalizowaniu reakcyjnej oraz wrogo nastawionej do marksizmu przedwojennej kadry naukowej (…)”.

53,70 zł
37,59 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,11 zł

52
Zarys dziejów Polski z powiązaniami węgierskimi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys dziejów Polski z powiązaniami węgierskimi
Dostępny
11 szt.

„Mam przyjemność wprowadzić łaskawego czytelnika do książki ujmującego autora – Konrada Sutarskiego – polskiego naukowca spędzającego już w naszej ojczyźnie większość swego życia, każdy, o kim słyszałem, że go zna, uważa za człowieka serdecznego i godnego sympatii, który nie waha się swej wielkiej wiedzy przekazywać dla dobra ogółu. Szlachetność jego charakteru daje się odczuć także i w tej pracy: mamy tu do czynienia nie z dziełem pozbawionym wszelkich uczuć, traktującym z dystansem, ściśle zawodowym podręcznikiem historycznym, lecz mowa tu o takiej książce, którą z przyjemnością bierzemy do ręki w chwilach wypoczynku. Naturalnie także i w tej książce, tak jak w każdej innej ogólnej pracy historycznej, w dużej mierze spotykamy się z wyszczególnieniem faktów, ale nie są one przedstawione sucho: fakty te nie służą przesłanianiu uczuć oraz osobistych poglądów autora. Wręcz przeciwnie, entuzjazm Konrada Sutarskiego oraz dumne podjęcie się zobowiązania wobec dwóch ojczyzn do końca towarzyszy jego dziełu. Autor nie ukrywa, że zadaniem jego książki jest spełnienie misji. Polska, pokazana z węgierskiego punktu widzenia, poprzez pryzmat historii pragnie udowodnić, jak ogromnym skarbem jest dziedzictwo przeszłości naszych pokoleń. Doznalibyśmy wielkiej straty, gdyby młode pokolenia nie poznały przeszłości, gdybyśmy utracili przywiązanie do przeszłości. Jest naszą wspólną odpowiedzialnością, aby do tego nie doszło. Wszak nie może tak być, aby w trzy dekady po upadku wschodnio-europejskiego komunizmu (też) znaczącą rolę odnośnie wzajemnego wizerunku polskiego i węgierskiego narodu pełniła wciąż jeszcze pochodząca z epoki socjalistycznego braterstwa nostalgia. Nie jest to właściwe, ale i ja sam nie mam wielu osobistych wspomnień z Polski, rodzice moi i ich generacja mają ich o ile więcej. Musimy zatem działać, aby narodom naszym noszącym historyczną wspólnotę losów, przybywało jak najwięcej nowych zwolenników dzięki wzajemnym wartościom uzyskiwanym drogą osobistego doświadczenia. Książka profesora Sutarskiego jest dla nas wszystkich zachętą, aby jak w każdej dziedzinie życia, tak i dla utrwalania tej zajmującej szczególne miejsce w naszej tożsamości polsko-węgierskiej przyjaźni powinniśmy czerpać z przeszłości, a przyjaźń tę również dzisiaj traktować jako naszą”. – Magyar Levente Sekretarz Stanu ds. Parlamentarnych Ministerstwo Gospodarki Zagranicznej i Spraw Zagranicznych Kronika tysiącletniej przyjaźni! Po raz pierwszy ukazała się taka książka historyczna, którą można czytać jako kronikę polsko-węgierskiej przyjaźni... Olbrzymim przedsięwzięciem było napisanie szczegółowej kroniki o objętości jednak możliwej do ogarnięcia, przy czym w tomie tym mamy do czynienia z obserwatorem obdarzonym empatią autor buduje poszczególne rozdziały z precyzją i wyczuciem proporcji inżyniera, a przy tym z wrażliwością właściwą poetom, wskazując na takie współzależności, których chłodny obiektywizm zawodowych historyków nie ma odwagi poruszać.

63,80 zł
45,94 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,86 zł

53
Nightmode. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nightmode. Winyl
Inside Again, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. Sunset 2. Cold Dark Summer 3. Roads 4. Gasoline 5. Closer 6. Tonight 7. Wired Heart 8. Liar King 9. Sunrise

72,90 zł
67,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,83 zł

54
Nightmode. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nightmode. CD
Inside Again, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. Sunset 2. Cold Dark Summer 3. Roads 4. Gasoline 5. Closer 6. Tonight 7. Wired Heart 8. Liar King 9. Sunrise

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

55
Pojazd Mercedes Benz Acors pługosolarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Mercedes Benz Acors pługosolarka
Bruder
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.26

398,00 zł
354,22 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 43,78 zł

56
Pipistrello ORB Molekulowe zwierzaki - Bugeleon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pipistrello ORB Molekulowe zwierzaki - Bugeleon
Pipistrello
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.18

41,90 zł
40,22 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

57
Piankowe kulki ORB Molekulowe zwierzaki - Octobeast - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankowe kulki ORB Molekulowe zwierzaki - Octobeast
Pipistrello
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.01

41,90 zł
40,22 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

58
Jak narysować Smoka Wawelskiego? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak narysować Smoka Wawelskiego?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.04

Najnowsza książeczka duetu Pietruszka i Murzyn pozwoli najmłodszym zobaczyć jak łatwo jest narysować Smoka Wawelskiego. Opowiedzą o tym Żyrafa Grażynka i ptaszek Gwarek. Postępujcie zgodnie z instrukcją, a Smok Wawelski pojawi się na twojej kartce. Potrzebujesz kartkę papieru, ołówek, kredkę albo cokolwiek, czym lubisz rysować.

11,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

59
Rachunkowość sektora budżetowego z elementami analizy finansowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość sektora budżetowego z elementami analizy finansowej
Dostępny
4 szt.

Szczegółowe opracowanie przedstawia zagadnienia rachunkowości i analizy finansowej: • organów finansowych państwa i jednostek samorządu terytorialnego, • związków metropolitalnych, • jednostek budżetowych działających w podsektorze rządowym i samorządowym oraz samorządowych zakładów budżetowych. Zagadnienia omówione w publikacji zostały podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje ogólną charakterystykę sektora finansów publicznych oraz zasady gospodarki finansowej jednostek budżetowych, samo­rządowych zakładów budżetowych oraz ich rachunków bankowych, a także związków metropolitalnych. W drugiej części zawarto szczegółową charakterystykę i zasady ewidencji składników majątkowych, operacji wynikowych, wyniku finansowego, funduszy i rezerw (majątek trwały, inwestycje, majątek obrotowy, koszty działalności podstawowej, ewidencja funduszy, rezerw, przychodów przyszłych okresów i wyniku finansowego, przychody oraz związane z nimi koszty). Trzecia część obejmuje zagadnienia dotyczące sprawozdawczości i analizy finansowej. Przejrzysty układ tekstu, liczne przykłady i schematy ewidencji są bardzo pomocne zarówno dla praktyków, jak i dla osób rozpoczynających pracę w działach finansowych jednostek budżetowych, a także dla studiujących tę tematykę.

262,50 zł
246,75 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,75 zł

60
Kopenhaga - Pascal Lajt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

61
Sklepy cynamonowe Brunona Schulza. Streszczenie, analiza, interpretacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sklepy cynamonowe Brunona Schulza. Streszczenie, analiza, interpretacj...
Niedostępny
Brak

Szczegółowe streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki, model wypracowania maturalnego. Przejrzysty układ, wygodny format. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

3,99 zł
Powiadomienie
62
Przedsiębiorczość a nowe technologie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsiębiorczość a nowe technologie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Przedsiębiorstwo rezygnujące z innowacyjności godzi się z oddawaniem pola konkurentom, a nawet całkowitą utratą rynku. Najbardziej fundamentalne i przełomowe innowacje dotyczą obszaru technologicznego i oddziałują bezpośrednio na wartość towaru czy usługi dla klienta, a pośrednio na koszty i techniki marketingowe. Analiza zmian, jakim podlegają technologie oraz uwarunkowań, które towarzyszą decyzjom przedsiębiorstw w tym zakresie jest więc bardzo istotnym zagadnieniem ekonomicznym. Książka podejmuje szeroki aspekt oddziaływania technologii na współczesną gospodarkę. Rozważania dotyczą takich kwestii, jak: • związek między wdrażaniem nowych technologii i szybkością ich zastosowania a akumulacją kapitału, • istota przedsiębiorczości technologicznej i jej rozwój w Polsce na tle Unii Europejskiej, • rozprzestrzenianie się nowych technologii na rynku, • wpływ przedsiębiorczości technologicznej i gospodarki opartej na wiedzy na rozwój gospodarczy regionów, • stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, • finansowanie firm technologicznych za pomocą giełdy NewConnect, • wykorzystanie nowych technologii w sektorze fonograficznym. Monografia adresowana jest do pracowników naukowych oraz praktyków biznesu zainteresowanych tematyką innowacji technologicznych.

42,00 zł
34,44 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

63
Prekaryzacja zatrudnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prekaryzacja zatrudnienia
Dostępny
2 szt.

Książka zawiera obszerną analizę porównawczą wyzwań prawnych i społecznych wynikających z rozprzestrzeniania się różnych form pracy prekaryjnej w Europie, z różnymi obowiązującymi modelami społecznymi i rosnącą liczbą pracowników gig-economy. Publikacja nie tylko prezentuje rozważania teoretyczne dotyczące fundamentów koncepcji pracy prekaryjnej w Europie, ale także oferuje nieoceniony wgląd w potencjalne metody walki z tym zjawiskiem poprzez regulację rynku pracy, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym.

70,00 zł
57,40 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,60 zł

64
Lapidaria prawnicze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lapidaria prawnicze
Dostępny
15 szt.

Lapidaria prawnicze to właściwie jedyna tego rodzaju książka o prawie i jego praktycznym zastosowaniu. Zawiera ponad tysiąc aforyzmów, maksym, sentencji i cytatów w tej dziedzinie. Są w nich myśli, które brzmią poważnie i są poważne, i takie, które brzmią jak żart, a są poważne. Są myśli przekorne i głębokie, które pobudzą nas do myślenia. Są wreszcie takie, które nas bawią i są takie, które smucą, gdyż wolelibyśmy, by było inaczej. Są takie, które pomogą nam spojrzeć na świat prawa i prawników inaczej niż dotychczas. Ważne, by skłoniły czytającego do refleksji.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

65
Opowieści Kresowe. Tom 1. 1939-1941. Żydzi i Sowieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści Kresowe. Tom 1. 1939-1941. Żydzi i Sowieci
Dostępny
18 szt.

Ostatnie miesiące życia Żydów na Kresach tuż przed rozpoczęciem działania strasznej machiny zagłady. Jak wyglądały? Jaki stosunek miała do nich miejscowa ludność, sama przygnieciona brzemieniem okupacji sowieckiej? Jan Tomasz Gross w książce Opowieści Kresowe 1939–1941. Żydzi i Sowieci sięga do źródeł, by przyjrzeć się tamtym czasom i ukazać obraz postaw Polaków wobec Żydów, który nie zawsze daje powody do dumy. Książka jest powrotem do czasów, w których tereny kresowe były już okupowane przez Sowietów, ale III Rzesza dopiero szykowała się do „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Właśnie w tym miejscu Holocaust znalazł swój początek. Czy polska ludność była jedynie biernym obserwatorem zbrodniczych działań okupantów, czy w jej działaniach można było znaleźć ślady poparcia dla postępowania najeźdźców? Dlaczego okazało się, że tak wielu Polaków z własnej woli chciało pomóc śmiertelnym wrogom okupującym ich ojczyznę w wyniszczeniu narodu żydowskiego? Książka Jana Tomasza Grossa to obraz tamtych tragicznych czasów stawiający bardzo trudne pytania o rolę ludności cywilnej na Kresach w zagładzie. Autor dokumentuje czyny i zachowania, które po latach burzą jednowymiarowy obraz polskiego bohaterstwa czasów wojennych. Szuka odpowiedzi na pytania o motywację ludzi tak ochoczo przyłączających się wówczas do prześladowania Żydów. Tych wszystkich ludzi, którzy w Holocauście widzieli wyrównanie rzeczywistych lub wyimaginowanych krzywd doznanych ze strony Żydów w Polsce międzywojennej. Książka jest bolesną z punktu widzenia dumy narodowej, ale wciągającą historią ludzkich relacji oraz dramatów w najtrudniejszych chwilach wojny. To pierwsza pozycja w cyklu „Opowieści Kresowe”. Jan Tomasz Gross jest polsko-amerykańskim socjologiem i historykiem, zajmującym się głównie historią XX wieku. Szeroką rozpoznawalność przyniosły mu książki poświęcone zagładzie Żydów i roli w niej polskiej ludności w czasie drugiej wojny światowej. Jego najbardziej znane prace to Sąsiedzi: historia zagłady żydowskiego miasteczka o pogromie w Jedwabnem i Złote żniwa. Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach zagłady Żydów.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

66
Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Kto pociąga za sznurki, z kim spiskuje i jak zyskuje władzę? Niall Ferguson, jeden z najsławniejszych historyków świata, profesor Uniwersytetów Harvarda, Oxfordu i Stanforda, demaskuje hierarchie i sieci, które wpływają na losy świata. Dzięki wszechstronnemu i mistrzowsko napisanemu dziełu autora bestsellerowej Potęgi pieniądza dowiecie się, co łączy hiszpańskich konkwistadorów, bankierów z rodu Rothschildów, dawne żydowskie elity finansowe, inteligencję z czasów zimnej wojny, fundusze George’a Sorosa i współczesnych islamskich terrorystów. To książka, która jako pierwsza oddaje należne miejsce sieciom powiązań – powszechnej od stuleci i zyskującej na popularności dzięki nowym technologiom formie organizowania się, niedocenianej dotąd przez historyczne źródła.

74,90 zł
56,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,72 zł

67
Auto Ciężarowe Wader Polesie 79718 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Ciężarowe Wader Polesie 79718
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.13

77,90 zł
70,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,79 zł

68
Jeździk piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździk piesek
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.02

Jeździk z buźką uśmiechniętego pieska zachwyci każdego malucha. Jest uniwersalny i ponadczasowy. Zabawka może posłużyć jako jeździk oraz pchacz, przy którym dziecko nauczy się chodzić. Zabawka rośnie razem z dzieckiem. Przy naduszeniu guzika kierownicy oddaje dźwięk klaksonu. Atutem tej zabawki jest skrytka pod siedzeniem na inne zabawki. Wymiary produktu: 56.0 x 30.0 x 27.5 cm

90,90 zł
81,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,09 zł

69
Auto Ciężarowe Wader Polesie 76540 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Ciężarowe Wader Polesie 76540
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

70
COBI 2395 Small Army WWII Radziecka haubica 122mm Howitzer wz.1938 M-30 72 klocki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

71
Cobi 2397. Small Army. Sahara - motocykl z bocznym wózkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 2397. Small Army. Sahara - motocykl z bocznym wózkiem
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.21

Motocykl R75 z charakterystycznym wózkiem bocznym był jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów fabryki w Monachium. Stanowił rozwinięcie poprzednich modeli w tym R71. Wykorzystywano go w większości jednostek armii niemieckiej, na wszystkich frontach wojny. Służył jako pojazd rozpoznawczy oraz w łączności i transporcie. W latach 1941-1946 wyprodukowano blisko 17 000 egzemplarzy. Przez cały okres produkcji model był udoskonalany. Jego powszechność sprawiła, że stał się jednym symboli armii niemieckiej. Z zestawu klocków konstrukcyjnych Cobi wybudujesz legendarny model motocykla wojskowego BMW R75 w malowaniu DAK (Deutsches Afrikakorps). Wiernie odwzorowanie uzupełniają wysokiej jakości nadruki, które nie ścierają się nawet w trakcie intensywnej zabawy. Motocykl wraz z przyczepą został wyposażony w obracające się koła z prawdziwymi oponami. Na przyczepie zamontowany jest słynny niemiecki karabin maszynowy MG34. Dodatkowo na wyposażeniu znalazły się koło zapasowe oraz kanister na benzynę. Rewelacyjna figurka motocyklisty w odwzorowanym mundurze tropikalnym została wyposażona w gumowe gogle nakładane na głowę. Czytelna instrukcja zawiera dodatkowo wizualizację karty do gry bitewnej Cobi, w której możesz wykorzystać niniejszy model. Legendarny motocykl BMW R75 to doskonały prezent dla wszystkich miłośników militariów, zarówno tych małych, jak i dużych. Wymiary modelu (dł x wys): 9.0 x 3.0 cm Wymiary opakowania (dł x sz x wys): 17.0 x 4.5 x 14.0 cm

30,85 zł
27,77 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,08 zł

72
Prestiż. Samochód betoniarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prestiż. Samochód betoniarka
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.19

Przedstawiamy samochód, który zachwyci maluchy. Dobrze odwzorowuje prawdziwe autko. Kolory przykują wzrok dziecka. Zbierz całą kolekcję pojazdów, by zabawa była jeszcze lepsza!

44,33 zł
39,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,43 zł

73
COBI 2398 Small Army WWII 7,5cm PAK 40 niemiecka armata przeciwpancerna 83 klocki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

74
COBI 2396 Small Army WWII 3,7cm PAK 36 Niemiecka armata przeciwpancerna 55 klocków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

75
PKPiR w praktyce. 69 odpowiedzi na najczęstsze pytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PKPiR w praktyce. 69 odpowiedzi na najczęstsze pytania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.13

Najnowsze, aktualne wydanie bestsellera! Książka zawiera 69 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przy rozliczeniu PKPiR. Poruszane zagadnienia obejmują: przychodów, kosztów, samochodu w firmie, wydatków związanych z pracownikami, środków trwałych i wyposażenia, korekt oraz prowadzenia ewidencji. Odpowiedzi opatrzone są przykładami, wzorami zapisów w PKPiR, stanowiskami organów podatkowych oraz podstawą prawną.

47,00 zł
39,48 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,52 zł

76
Me Before You - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Me Before You
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

When Lou Clark loses her job at a café, she is given a job caring for Will Traynor. Will was disabled in a motorbike accident. Lou knows she needs the money. Will knows that his accident took away his love of life. Neither of them know that they're going to change each other's lives forever. Penguin Readers is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House.The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework and include language activities that help readers to develop key skills. Me Before You, a Level 4 Reader, is A2+ in the CEFR framework. The text is made up of sentences with up to three clauses, introducing more complex uses of present perfect simple, passives, phrasal verbs and simple relative clauses. It is well supported by illustrations, which appear regularly.

31,00 zł
28,83 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,17 zł

77
Wonder - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wonder
Dostępny
18 szt.

August "Auggie" Pullman has been home-schooled all his life. Now he is starting fifth grade at a school in New York City. He doesn't want other students to look at him, but that isn't easy when he looks like he does. Penguin Readers is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House.The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework and include language activities that help readers to develop key skills. Wonder, a Level 3 Reader, is A2 in the CEFR framework. The text is made up of sentences with up to three clauses, introducing first conditional, past continuous and present perfect simple for general experience. It is well supported by illustrations, which appear on most pages.

22,80 zł
21,20 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,60 zł

78
Doctor Who: Borrowed Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doctor Who: Borrowed Time
Dostępny
5 szt.

Andrew Brown works at a big international bank. He makes lots of money every day, but he never has enough time. Now, he might have found a way to borrow some. But, instead of making his life easier, more time might just give him more problems. Maybe the time-travelling Doctor can help! Penguin Readers is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework and include language activities that help readers to develop key skills. Doctor Who: Borrowed Time, a Level 5 Reader, is B1 in the CEFR framework. The text is made up of sentences with up to four clauses, introducing present perfect continuous, past perfect, reported speech and second conditional. It is well supported by illustrations, which appear regularly.

23,00 zł
21,39 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,61 zł

79
Darkest Hour - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Darkest Hour
Dostępny
2 szt.

It is May 1940. Western countries are falling into Nazi hands. Britain must prepare to be invaded any day. The future of the world lies on the shoulders of one man. This is the story of how British Prime Minister Winston Churchill changed history over twenty-five difficult days during World War II. Penguin Readers is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework and include language activities that help readers to develop key skills. Darkest Hour, a Level 6 Reader, is B1+ in the CEFR framework. The longer text is made up of sentences with up to four clauses, introducing future continuous, reported questions, third conditional, was going to and ellipsis. A small number of illustrations support the text.

31,00 zł
28,83 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,17 zł

80
Polonia illustrata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polonia illustrata
Dostępny
60 szt.

Autor prezentowanej książki, wydobywając ze skarbca pamięci okryte patyną wieków dzieła jednego z najwybitniejszych polskich siedemnastowiecznych kaznodziei, historiografów, a zarazem polihistorów ? Szymona Starowolskiego ? zaprasza do wspólnego myślenia i zamyślenia nad literacką sztuką uprawiania i pojmowania ?panegiryczności?. [?] Uważna lektura pracy dowodzi, iż wyszła ona spod ręki humanisty, którego kompetencji z rozmaitych dziedzin ? m.in. w zakresie problemów europejskiej historii literatury dawnej, retoryki, filologii starożytnej, historii idei, niuansów szesnasto- i siedemnastowiecznej poetyki, zagadnień estetyki wczesnonowożytnej, a nawet socjologii ? można jedynie pozazdrościć. z recenzji prof. dr. hab. Alberta Gorzkowskiego Na początku pracy Autor przedstawia na szerokim tle ? poczynając od starożytności ? istotę literatury panegirycznej, po czym wnikliwie analizuje liczne pisma Szymona Starowolskiego właśnie pod kątem spełniania jej wymogów. Te znakomite analizy nadają moim zdaniem książce przełomowy charakter. Michał Czerenkiewicz nie tylko pokazuje, że potrafi właściwie ? tzn. zgodnie z duchem epoki i tego gatunku literackiego ? odczytywać panegiryki Starowolskiego, ale uczy też tego podejścia nas, czytelników. Do tej pory, sięgając po siedemnastowieczną książkę, z obojętnością pomijałem hołdowniczy wstęp, teraz, po przeczytaniu niniejszej monografii, zajrzę do niego z ciekawością, czując, że będę mógł z niego wydobyć to, co istotne. z recenzji prof. dr. hab. Mikołaja Szymańskiego Michał Czerenkiewicz ? adiunkt na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przewód doktorski sfinalizował pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzej Borowskiego w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracował m.in. z redakcją magazynu ?Perspektywy? i Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Do jego zainteresowań naukowych należą neolatynistyka, Latinitas w literaturze staropolskiej, kultura książki XVII stulecia, a także literackie związki ówczesnej Rzeczypospolitej z południowymi Niderlandami. Publikował m.in. w takich czasopismach naukowych, jak ?Terminus?, ?Neerlandica Wratislaviensia?, ?Seizieme Siecle? oraz w pracach zbiorowych.

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

81
Hot Wheels. FYJ83 Monster Trucks. Pojazd HWPD K-9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. FYJ83 Monster Trucks. Pojazd HWPD K-9
Hot Wheels, Mattel
Niedostępny
Brak

Jeśli potrzebujesz dużego pojazdu do zadań specjalnych, to Superterenówka Monster od Hot Wheels jest właśnie dla Ciebie! Dzięki wielkim terenowym kołom samochód poradzi sobie w każdych warunkach i nie ma przeszkody, która zdoła go zatrzymać. Wzory na terenówkach nawiązują do prawdziwych pojazdów Monster Truck z amerykańskich torów wyczynowych. Zbierz całą kolekcję i sprawdź wszystkie możliwości Superterenówki Monster.

79,90 zł
70,31 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,59 zł

82
Hot Wheels. FYJ83 Monster Trucks. Pojazd Fire Dept. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. FYJ83 Monster Trucks. Pojazd Fire Dept.
Hot Wheels, Mattel
Niedostępny
Brak

Metalowe auto Hot Wheels Monster Trucks w skali 1:24 to naprawdę groźny pojazd stworzony z myślą o rywalizacji i całkowitej destrukcji! Ten wielki pojazd o ogromnych kołach jest gotowy, by stanąć do walki w bezpośrednich starciach! Opakowanie zawiera informacje dotyczące danego Monster Trucka, obejmujące między innymi jego nazwę, typ i unikalny atak, aby odgrywanie przygód było jeszcze ciekawsze!

97,40 zł
85,71 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,69 zł

83
Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie, CD
różni, Universal Music Polska
Dostępny
108 szt.

Lista utworów: 1. Fanfare and Prologue 2. Journey to Exegol 3. The Rise of Skywalker 4. The Old Death Star 5. The Speeder Chase 6. Destiny of A Jedi play 7. Anthem of Evil 8. Fleeing From Kijimi 9. We Go Together 10. Join Me 11. They Will Come 12. The Final Saber Duel 13. Battle of The Resistance 14. Approaching The Throne 15. The Force Is With You 16. Farewell 17. Reunion 18. A New Home 19. Finale

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

84
The Rte Concert Orchestra Flicker PL. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

85
Doktor Żywago. Trzypłytowa edycja jubileuszowa, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

86
300: Początek Imperium (futurepak), Blu-ray 3D + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
300: Początek Imperium (futurepak), Blu-ray 3D + Blu-ray
Noam Murro, 2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Nowy rozdział epickiej sagi 300, z gigantycznym rozmachem i zapierającymi dech w piersiach efektami, przedstawia kolejną odsłonę walki o zwycięstwo i chwałę – wielką bitwę na morzu. Grecki generał Themistocles, musi zmierzyć się z inwazją wojsk perskich, dowodzonych przez króla-boga Kserksesa oraz Artemizję, mściwą przywódczynię floty. Wiedząc, że jedyną nadzieją na pokonanie perskich okrętów jest zjednoczenie Grecji, Themistocles rozpoczyna bitwę, który zmieni oblicze wojny. Niesamowicie wciągające widowisko, do którego scenariusz napisał Zack Snyder, reżyser 300. Zobacz potęgę w najwyższej jakości obrazu i dźwięku na Blu-ray 3D. Wydanie w opakowaniu specjalnym futurepak.

43,90 zł
41,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

87
Oszukać przeznaczenie, 4 Blu-ray + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszukać przeznaczenie, 4 Blu-ray + DVD
David R. Ellis, 2010
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.18

Przygotuj się na zabójczą jazdę! Dziwne przeczucia skłaniają przyjaciół do opuszczenia toru wyścigowego na chwilę przed zmiażdżeniem trybun przez rozpędzone samochody i wybuchem wielkiego pożaru. Tym razem przechytrzyli śmierć. Ale ona dopiero się rozkręca. Wydanie zawiera dwie wersje filmu 2D i 3D (film w standard definition) oraz 4 pary okularów 3D. Płyta 1 – film w wersji 2D Płyta 2 – film w wersji 3D

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

88
Zeszyt A4/96K kratka Office (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4/96K kratka Office (5szt)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.12

Zeszyt 96 kartkowy w formacie A4 w kratkę z marginesem. Gramatura 70g. Opakowanie zbiorcze.

26,40 zł
25,08 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,32 zł

89
Przekaz informacji o wojnie i na wojnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekaz informacji o wojnie i na wojnie
Dostępny
3 szt.

Od zarania dziejów jednym z czynników decydujących o przebiegu i wynikach zbrojnych zmagań była należyta orientacja stron walczących w położeniu swoim i przeciwnika. Posiadanie informacji na ten temat mogło w istotny sposób wpływać na podejmowanie właściwych decyzji przez dowódców, jak też na postawy ich podwładnych podczas orężnych zmagań. Zgodne ze stanem faktycznym ścisłe wiadomości o siłach własnych i nieprzyjaciela pozwalały przygotować optymalne plany działania i pomyślnie je realizować. Z kolei brak wystarczającej wiedzy w tym zakresie lub dysponowanie nieprawdziwymi informacjami niejednokrotnie prowadził do podejmowania błędnych decyzji i pociągał za sobą dotkliwe konsekwencje w postaci militarnych porażek.Świadomość potrzeby posiadania takich danych przez dowódców armii przed rozpoczęciem działań zbrojnych i w trakcie ich trwania legła u podstaw organizowania wyspecjalizowanych służb wywiadowczych i rozpoznawczych, a także tworzenia mechanizmów sprawnego pozyskiwania tego rodzaju wiedzy. Jednocześnie doceniono potrzebę chronienia ważnych informacji odnoszących się do stanu własnych wojsk i planów działania, co więcej w wielu wypadkach posługiwano się dezinformacją, mającą na celu zmylenie nieprzyjaciela, dostarczając mu nieprawdziwych wiadomości na ten temat.Odrębnym zagadnieniem jest rola informacji dotyczących spraw wojennych w życiu całych społeczeństw, także w środowiskach niebiorących bezpośredniego udziału w działaniach militarnych. Informacje z tego zakresu były pilnie oczekiwane i rozpowszechnianie wśród ogółu ludności zainteresowanej przebiegiem walk zbrojnych i ich następstwami, a zwłaszcza losami uczestników walk i wpływem ich wyników na byt państwowy czy narodowy. Efekty szerzących się wieści oddziaływały na postawy ludzi, inspirowały ich indywidualne i zbiorowe zachowania. Z niepokojem oczekiwano nowin z frontów i pól bitewnych, manifestacyjnie okazywano radość z odniesionych zwycięstw albo żałobę po klęskach, często ulegając nastrojom euforii lub paniki. Jednocześnie ograniczone możliwości uzyskiwania rzetelnej wiedzy o tego rodzaju wydarzeniach, spowodowane zarówno naturalnymi w warunkach wojennych zakłóceniami w społecznej komunikacji, jak i wynikające z odgórnych działań w tym zakresie (takich jak cenzura czy propaganda wojenna), sprzyjały szerzeniu się wiadomości zniekształcających prawdę, często mających postać stugębnej plotki.Tworzeniu, obiegowi i wykorzystywaniu informacji dotyczących wojen, sposobom i skutkom takich działań we wszystkich epokach, aż do czasów obecnych, poświęcono kolejny tom z cyklu Człowiek i wojna.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

90
Narodziny Jezusa. Historia Bożego Narodzenia w 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny Jezusa. Historia Bożego Narodzenia w 3D
Niedostępny
Brak

Wyjątkowa rozkładana książeczka, nie tylko do czytania, ale też do stworzenia własnego, niepowtarzalnego teatrzyku. Dzięki niej Jezus, Maryja i Józef, a także inne postaci z historii o Bożym Narodzeniu zamienią się w trójwymiarowych bohaterów, a każda pięknie ilustrowana strona stanie się sceną!Książeczka po złożeniu ułoży się w bajecznie kolorową gwiazdę, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Przyozdobić nią świąteczny stół lub zawiesić jako bożonarodzeniową ozdobę.

40,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

91
Wielka Wojna 1914-1918. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Wojna 1914-1918. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Wydawnictwo niniejsze jest pierwszym w literaturze polskiej opracowaniem dziejów wojny światowej, które stawiając sobie za cel historyczne spojrzenie na wypadki wojenne, łączy w sobie w sposób organiczny dzieje zarówno polityczne, jak militarne światowego konfliktu. Podejmując je, autor zdawał sobie sprawę zarówno z trudności zadania, jak i z nieuniknionych braków w jego realizacji. Dzieje wielkiej wojny są dopiero w toku badań naukowych. Mimo że bardzo znaczna część dotyczących jej materiałów źródłowych została udostępniona wcześniej, niż to bywa zazwyczaj, na udostępnienie dalszych, a ogromnie ważnych części czekać zapewne będziemy bardzo długo. Mimo ogromu publikacji dotyczących wojny, zarówno źródeł, jak literatury, istnieją jeszcze w jej obrazie znaczne luki. Niemniej jest rzeczą zrozumiałą, że wykształcony ogół chce sobie mieć świadomość przyczyn i przebiegu tego kataklizmu dziejowego, który stał się podstawą nowego porządku w Europie. Tej właśnie potrzebie służyć ma niniejsze opracowanie, przeznaczone przede wszystkim dla wykształconej części społeczeństw ogółu. Autor postarał się dać w nim możliwie pełny obraz wypadków, na podstawie wykorzystania i konfrontacji źródeł i nowych opracowań, ogłaszanych tak przez jedną, jak drugą z dawnych stron walczących. Położono w nim nacisk głównie na ustalenie przyczynowego związku i przebiegu wypadków, a więc na momenty natury historycznej, w mniejszej zaś mierze na rozbiór i krytykę zagadnień operacyjnych, mogących interesować specjalistów, tak by nie przechodzić ze stanowiska czysto historycznego do zagadnień pragmatycznie ujętej historii wojskowej. Zrozumiałe też będzie z tego powodu, jeśli opracowanie to pod niejednym względem nie zadowoli specjalisty, szukającego takiego właśnie naświetlenia wypadków. Jeżeli jednak mimo to okazałoby się ono dla niego pożyteczne, będzie to dla autora niemałą satysfakcją.

90,00 zł
69,30 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

92
Kolorowanka. Nasze zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Nasze zabawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

5,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

Wróć do góry