hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.12.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 16 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO City Police. 60243 Pościg helikopterem policyjnym (LEGO), na drugim Mój mały świat magnesów. Farma (Roter Kafer). Kolejny produkt to Beskid bez kitu (Maria Strzelecka) oraz O uzależnieniu prosto i zrozumiale. Niezbędnik pacjenta i jego rodziny (Robert Modrzyński).
1
LEGO City Police. 60243 Pościg helikopterem policyjnym - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
LEGO City Police. 60243 Pościg helikopterem policyjnym
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.28

• Zestaw policyjny LEGO® City (60243) zawiera kilka pojazdów, w tym zabawkowy helikopter z silnym magnesem do podnoszenia magnetycznych przedmiotów, takich jak ciężarówka złodziejaszków! Świetna zabawka dla dzieci zainteresowanych emocjonującymi pościgami samochodowymi. • W komplecie bohater serialu telewizyjnego LEGO® City Sam Grizzled, kierowca quada, złodziejaszek Snake Rattler i jego wspólniczka. Do tego zabawkowy helikopter z magnesem do podnoszenia, ciężarówka złoczyńców oraz motocykl – jest tu wszystko, czego potrzeba do długich godzin samodzielnej zabawy! • Młodzi stróżowie prawa mogą podnieść i przenieść ciężarówkę złodziejaszków, zaczepiając magnes zwisający z helikoptera do skradzionego sejfu znajdującego się z tyłu ciężarówki. W helikopterze zmieszczą się też wszystkie cztery minifigurki. • Szukasz fajnych zabawek dla dzieci od 5 lat? Ten zestaw doskonale sprawdzi się jako prezent na Boże Narodzenie, urodziny lub z innej okazji dla miłośników serii LEGO® City oraz chłopców i dziewczynek uwielbiających pełną akcji zabawę w odgrywanie ról. Model wymaga jedynie podstawowych umiejętności konstrukcyjnych. • Helikopter Sama Grizzleda po zbudowaniu ma ok. 11 cm wysokości, 30 cm długości i 26 cm szerokości. Wymiary opakowania: 28.2 x 26.2 x 7.6 cm

139,90 zł
120,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 19,59 zł

62 osoby kupiły
2
Mój mały świat magnesów. Farma - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat magnesów. Farma
Roter Kafer
Dostępny161 szt.

Tematyczny komplet magnesów zilustruje dziecku zwierzęta domowe. Znakomite ilustracje, zrozumiałe dla dzieci obrazki, grube, łatwe do chwycenia małą rączką magnesiki z możliwością przyczepiania je na dowolnej metalowej powierzchni. Gra z magnesami rozwija małą motorykę, twórcze myślenie, rozszerza pojęcie o otaczającym świecie i poszerzą słownictwo dziecka.

18,90 zł
14,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 3,91 zł

26 osób kupiło
3
Beskid bez kitu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid bez kitu
Dostępny94 szt.

Beskid bez kitu Marii Strzeleckiej jest przepiękną literacko-plastyczną opowieścią dla dzieci (i ich rodziców) o Łemkowszczyźnie obecnej i tej sprzed ponad pół wieku, o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie. O tym, że życie ludzkie może być piękne i zgodne z naturą, wystarczy tylko chcieć się w nią wsłuchać.

56,00 zł
34,72 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 21,28 zł

14 osób kupiło
4
O uzależnieniu prosto i zrozumiale. Niezbędnik pacjenta i jego rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O uzależnieniu prosto i zrozumiale. Niezbędnik pacjenta i jego rodziny
Dostępny38 szt.

Mało kto z osób kończących terapię zdaje sobie sprawę, że uzależnienie jest chorobą mózgu. Jeszcze mniej wiedzą o tym ich bliscy. Dominuje błędne przekonanie, że uzależnienie dotyczy głównie obszaru psychiki i to, czy uda się wyjść z nałogu, zależy od silnej woli. Książka, będąca efektem wieloletniej pracy terapeutycznej, służy jako zwięzły i praktyczny przewodnik po uzależnieniu. Jest to poradnik adresowany do osób zmagających się z nałogiem i ich rodzin. Podzielony na sześć rozdziałów, zawiera: • opis uzależnienia jako choroby ciała, która jest wynikiem zmian biologicznych zachodzących głównie w mózgu; • wyjaśnienie mechanizmów doprowadzających do nałogu, tego, w jaki sposób zmienia się myślenie i przeżywanie emocji u osoby uzależnionej; • część praktyczną, czyli najistotniejsze wskazówki pomagające w utrzymaniu abstynencji. Napisany zrozumiałym językiem, odwołuje się do współczesnej medycyny i neuronauki. Pozwala „odmitologizować” i spojrzeć na uzależnienie w kategorii choroby.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

11 osób kupiło
5
Pakiet: Śmierć Komandora 1. Pojawia się idea / Śmierć Komandora 2. Metafora się zmienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Śmierć Komandora 1. Pojawia się idea / Śmierć Komandora 2. Met...
Dostępny27 szt.

W Hong Kongu została uznana za nieprzyzwoitą, ocenzurowana i zakazana dla czytelników poniżej 18 roku życia. W Japonii w środowisku skrajnej prawicy wywołała oskarżenia wobec Harukiego Murakamiego o zdradę narodową, choć jednocześnie została okrzyknięta jednym z największych dokonań tego pisarza. Śmierć Komandora to obszerna dwutomowa powieść, na którą fani Murakamiego czekali aż pięć lat. Żona malarza w średnim wieku porzuca go – z dnia na dzień. Podobnie, z dnia na dzień, on sam podejmuje decyzję, by wyprowadzić się z domu. Rezygnuje ze zleceń, wsiada w samochód i przez parę miesięcy włóczy się po północno-wschodniej części wyspy Honsiu. Gdy zmęczony tułaczką wraca do Tokio i prosi przyjaciela o nocleg, ten ma mu do zaoferowania coś znacznie lepszego: opuszczony dom w górach należący do jego ojca, sławnego malarza. W nowym, inspirującym otoczeniu bohater zamierza wieść spokojne życie poświęcone twórczości – korzysta z pracowni mistrza, zaczyna prowadzić lekcje malarstwa w pobliskiej Odawarze i wdaje się w niewiele znaczące romanse. Dom ten dla bohatera powieści stanie się epicentrum przemiany i szczególnej formy odrodzenia – i w sztuce, i w życiu. Pierwszym epizodem tej przemiany będzie odnalezienie na strychu nieznanego obrazu starego mistrza: niemal wiernego odtworzenia sceny zabójstwa Komandora z „Don Giovanniego”. Od momentu tego odkrycia realistyczna narracja zaczyna się stopniowo przeplatać z surrealistycznymi wątkami, a fabułę zaludniają niezwykłe postaci, które uosabiają symbole, idee i metafory. Murakami z lekkością kreśli niezwykłe wizerunki swoich bohaterów, subtelnie podważając granicę między marzeniem i rzeczywistością.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

5 osób kupiło
6
Psychologiczne aspekty nadwagi i otyłości. Teoria i praktyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologiczne aspekty nadwagi i otyłości. Teoria i praktyka
Dostępny9 szt.

Książka zawiera wybrane modele kliniczne oraz teorie psychologiczne dotyczące powstawania, utrzymywania i leczenia nadmiernej masy ciała. Prezentuje najnowsze wyniki badań uwzględniające aspekt emocjonalny, behawioralny i percepcyjny otyłości. Pozwala lepiej zrozumieć relacje zachodzące między doświadczaniem emocji, ich regulacją a zachowaniami żywieniowymi i obrazem ciała. Obejmuje wyniki badań własnych w zakresie ewaluacji autorskiej interwencji psychologicznej bazującej na teorii związanej z terapią ukierunkowaną na schematy emocjonalne versus opartej na zbiorze technik powiązanych z regulacją emocji i stresu. Opisuje wybrane modele pracy z pacjentami z nadmierną masą ciała.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

5 osób kupiło
7
Strażak Sam Megapaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam Megapaka
Dostępny19 szt.

W tym zestawie fani przygód strażaka Sama znajdą książkę z łamigłówkami, kolorowankę z naklejkami oraz plakat. Kolorowe naklejki przedstawiające członków brygady strażackiej i mieszkańców Pontypandy ułatwią kolorowanie obrazków. Zeszyty z wyzwaniami zapewnią mnóstwo zabawy przy pokonywaniu labiryntów, wyszukiwaniu niepasujących przedmiotów czy różnic między obrazkami.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
8
Zarządzanie procesem produkcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie procesem produkcji
Dostępny12 szt.

Książka obejmuje swoim zakresem fragment wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej efektywnego zarządzania i sterowania procesami produkcyjnymi poprzez zestaw wskaźników odnoszących się do kosztów, jakości, dostaw, bezpieczeństwa i morale zespołów produkcyjnych przedsiębiorstw gospodarczych. Autorzy przedstawili metody oraz narzędzia kontroli i sterowania procesami produkcji. Oprócz podstawowych informacji dotyczących struktur i harmonogramów produkcji autorzy zamieścili szczegółowe dane empiryczne ponad 60 badanych przedsiębiorstw. Dane te posłużyły do wytypowania wskaźników priorytetowych, które mają kluczowy wpływ na sprawne, skuteczne i efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi. Książka jest adresowana zarówno do pracowników naukowych, jak i menadżerów średniego i wysokiego szczebla oraz praktyków zarządzania produkcją.

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

4 osoby kupiły
9
Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze
Dostępny88 szt.

Wykorzystaj Źródło i odblokuj swój prawdziwy potencjał! Czy chcesz spełnić swoje marzenia i odmienić swoje życie? Czy chcesz przestać się bać podejmowania trudnych decyzji? Czy chcesz zacząć przyciągać do siebie sukcesy? Przełomowe odkrycia w neuronauce udowadniają, że możemy aktywnie zmieniać sposób działania naszego mózgu. Dr Tara Swart jest przekonana, że wszyscy mamy moc wieść takie życie, jakiego sobie życzymy. To dlatego, że wszystko, czego chcemy – zdrowie, szczęście, bogactwo, miłość – nie zależy od tajemniczych sił, tylko od naszej zdolności do myślenia, czucia i działania; innymi słowy, od naszego mózgu. Otwórz umysł, zmień swoje życie! Mózg ma 86 miliardów neuronów, a każdy z nich jest gotów przewodzić nasze reakcje na otaczający świat. Ale czy twój umysł jest skupiony na najgłębszych pragnieniach i wartościach – czy raczej działa na autopilocie? Źródło czerpie z najnowszych odkryć w neuronauce, żeby pomóc ci odblokować moc tej niesamowitej i złożonej rzeczy, jaką jest mózg. Wizualizując swoje intencje, rozumiejąc, jak osiągnąć wszystko, czego naprawdę pragniesz, i uświadamiając sobie ścieżki umysłu, zyskujesz zdolność do życia w pełni. Sekret nie kryje się w jakichś tajemniczych siłach, tylko w niezwykłej mocy Źródła. Neuronaukowczyni i była psychiatra Tara Swart to starsza wykładowczyni na MIT Sloan and Kings College w Londynie, a także konsultantka kilku najbardziej szanowanych na świecie liderów w mediach i biznesie. Jest współautorką nagrodzonej książki Neuroscience for Leadership. Jej pasja to uczenie innych, jak wykorzystywać lekcje płynące z nauki kognitywnej do poprawy codziennego życia.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

4 osoby kupiły
10
Wichrowe Wzgórza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wichrowe Wzgórza
Dostępny147 szt.

Historia tragicznej miłości i zemsty osnuta na tle dziejów trzech pokoleń dwóch ziemiańskich rodzin, opowieść, której scenerię stanowią tajemnicze i urzekające wrzosowiska północnej Anglii. „Piekielna to była wyobraźnia i piekło musiała nosić w sobie ta spokojna pozornie dziewczyna. Dla nas pozostała tajemniczym, zachwycającym zjawiskiem”. – Jarosław Iwaszkiewicz Mały chłopiec, Heathcliff, jako osierocone dziecko trafia do domu Earnshawów. Wychowując się w tej zamożnej rodzinie, obdarza odwzajemnioną miłością Katarzynę, córkę swoich przybranych rodziców. Prześladowany przez przyszłego dziedzica Hindleya, poznaje też smak nienawiści. Gdy przekonuje się, że konwenanse mogą pokonać nawet najsilniejszą miłość, znika na trzy lata, aby powrócić jako dysponujący fortuną niewiadomego pochodzenia, demoniczny i bezwzględny mściciel. Od tego momentu nikomu w rodzinie nie będzie łatwo znaleźć własne szczęście. Emily Jane Brontë – pseud. Ellis Bell (1818-1848), angielska poetka i pisarka, urodziła się w rodzinie uzdolnionego literacko pastora anglikańskiego. Jej jedyną powieść, Wichrowe Wzgórza 1847, wyd. pol. Szatańska miłość, 1929, wyd. nast. 1950, współcześni przyjęli niechętnie. Dopiero w XX wieku została zaliczona w poczet arcydzieł literatury światowej. Była wielokrotnie filmowana, najsłynniejsze adaptacje to: z roku 1939 w reżyserii Williama Wylera i z 1953 – Luisa Bunuela, a ostatnia z 1992 – Petera Kominsky'ego.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

2 osoby kupiły
11
Matematyczna liga zadaniowa OMEGA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyczna liga zadaniowa OMEGA
Dostępny29 szt.

Matematyczna liga zadaniowaLiczby całkowite Algebra Geometria Kombinatoryka Pod redakcją Tomasza Szymczyka Ze wstępu:Matematyczna liga zadaniowa to zbiór zadań pochodzących ze szkolnego konkursu w V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej.W trakcie trwania Ligi proponowane były dwie serie matematycznych problemów do rozwiązania. Jedna przygotowana z myślą o uczniach klas pierwszych oraz druga dla uczniów klas drugich i trzecich.Większość zaproponowanych problemów to zadania zapożyczone z rożnych źródeł. Część z tych źródeł została zamieszczona na końcu publikacji.Wśród przedstawionych rozwiązań są również pomysły nadesłane przez uczniów, dlatego w wielu przypadkach prezentujemy więcej niż jeden sposób rozwiązania zadania.Zadania nie zostały uszeregowane wg ich trudności, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że trudność zadania jest pojęciem subiektywnym. Dla jednego zadanie może być bardzo proste, ale jednocześnie dla drugiego może okazać się poważnym problemem matematycznym.Zbiór został podzielony na cztery części wg działów: liczby całkowite, algebra, geometria i kombinatoryka. [...] Mamy nadzieje, ze praca nad przedstawionymi problemami będzie dla czytelników nie tylko treningiem ich zdolności i umiejętności matematycznych, ale także czysta przyjemnością.

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
12
LEGO DUPLO Classic. 10914 Pudełko z klockami Deluxe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO Classic. 10914 Pudełko z klockami Deluxe
LEGO
Dostępny5 szt.

• Bezpieczne klocki i elementy LEGO® DUPLO® mają dobroczynny wpływ na młode umysły. Niezliczone możliwości kreatywnej, bezpośredniej zabawy oznaczają ogromne korzyści dla rozwoju dziecka. • Rozpal wyobraźnię dzieci 85 kolorowymi klockami. W kolekcji znajdziesz wiele intrygujących i znajomych kształtów: samochodzik, okna, kwiaty, balony, prezenty, tort i klocki z cyframi. Dzięki tej różnorodności dzieci będą miały wiele okazji do zabawy i nauki. • Nowoczesny wygląd budynków, ludzików i przedmiotów przypadnie do gustu rodzicom i opiekunom, którzy razem ze swoimi maluchami mogą budować, tworzyć i wymyślać modele, tym samym uczestnicząc na każdym kroku w zabawie i rozwoju swoich małych konstruktorów. • Kolorowe klocki i elementy są łatwe do chwycenia małymi rączkami, dzięki czemu ta zabawka edukacyjna dla maluchów od 18 miesięcy doskonale sprawdzi się jako prezent na Boże Narodzenie, urodziny lub z innej okazji. • Kolorowy zbiór klocków, elementów, cyfr i figurek można wygodnie schować do żółtego pojemnika z pokrywką ozdobioną ośmioma wypustkami LEGO® DUPLO®. Klocki można również połączyć z innymi zestawami DUPLO, by budować jeszcze więcej dzieł. • Produkt nie wymaga baterii. Wymiary opakowania: 37.0 x 26.2 x 18.0 cm

239,99 zł
206,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 33,60 zł

2 osoby kupiły
13
Darowane kreski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Darowane kreski
Dostępny155 szt.

Długo wyczekiwane wznowienie! Darowane kreski to wspomnienia z dzieciństwa popularnej autorki książek dla dzieci (Agnieszka opowiada bajkę, Nasza mama czarodziejka, Czarna łapa, Gawęda o Macierzanku i innych), krytyka literackiego, profesora na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka w sposób niezwykle ciepły prezentuje obraz dzieciństwa szczęśliwego, mimo dramatycznych wydarzeń, w jakich przyszło je przeżyć (lata wojny w Warszawie i pierwsze lata powojenne), podbudowanego miłością i uczącego otwarcia na świat i ludzi. Książka ukazuje świat dzieciństwa pełen rodzinnego ciepła, a w jego centralnym punkcie dom – ostoję i schronienie dla wszystkich.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
14
Rodzina w sytuacji trudnej. Zdążyć z pomocą. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina w sytuacji trudnej. Zdążyć z pomocą. Część 1
Dostępny12 szt.

Książka przedstawia problemy, które często pojawiają się we współczesnych rodzinach. Oprócz podstaw teoretycznych dotyczących omawianego zagadnienia, publikacja zawiera rady, wskazówki metodyczne, przykłady zabaw, utworów, które można wykorzystać w codziennych działaniach organizowanych przez nauczycieli w przedszkolu i szkole oraz przez rodziców w domu. W książce przedstawione zostały najczęściej spotykane problemy i sytuacje trudne, z którymi mogą się spotkać rodzice zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole, m.in.: • pojawienie się rodzeństwa, • separacja i rozwód, • dziecko zdolne, • choroba przewlekła, śmierć i żałoba w rodzinie, • zagrożenia i pierwsza pomoc, • bieda i ubóstwo.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
15
Powtórka z rozgrywki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powtórka z rozgrywki
Dostępny26 szt.

Po opisaniu superpozytywnego wariantu naszych dziejów najnowszych w Wallenrodzie i Mocarstwie a także wersji negatywnej w Jednej przegranej bitwie Marcin Wolski powraca do historii alternatywnych. Powodem stał się dziwny sen, który nawiedził go rok temu. Bohater snu obudził się w swoim starym mieszkaniu z nieznajomą kobieta u boku. Trwają lata siedemdziesiąte minionego stulecia. Historia zafascynowała Wolskiego do tego stopnia, że postanowił sen kontynuować. Dzieje Michała Uniejowskiego – głównego bohater książki, będącego alter ego autora – nie biegną zgodnie ani z jego życiorysem, ani z historią Polski. Czy biegną lepiej, ciekawiej? Co się dzieje z historią Polski i świata, skoro w październiku 1978 roku nie zostaje wybrany na Stolicę Piotrową Karol Wojtyła? Co z „Solidarnością”, co z Lechem Wałęsą? To, co miało być kameralną opowiastką, zmieniało w się epicki fresk, w którym mój bohater musiał podjąć niebezpieczna grę o własne życie, potem o Polskę, wreszcie o świat.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
16
Królu Anielski, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królu Anielski, CD
Steczkowscy, Polskie Radio
Dostępny203 szt.

Kolędy i pastorałki od wieków są nieodłącznym elementem tradycji obchodów świąt Bożego Narodzenia. Steczkowscy poprzez wyjątkowo ciekawy dobór tekstów oraz melodii, zabierają słuchacza w muzyczną podróż, pełną zadumy i piękna. Instrumenty wykorzystane do nagrań, aranżacje i opracowania tworzą oryginalny przekaz muzyczny. Kolędy i pastorałki w wykonaniu Agaty Steczkowskiej oraz Pawła Steczkowskiego z towarzyszeniem Chóru Agaty Steczkowskiej, z wykorzystanymi dla potrzeby projektu wieloma instrumentami stanowią wielką paletę muzycznych połączeń, pełną oryginalnych barw dźwiękowych, współbrzmień i harmonii. Producentami muzycznymi nagrania są: Agata Steczkowska i Paweł Steczkowski. W współtworzeniu tego muzycznego projektu udział wzięli: Agata Steczkowska - śpiew, fortepian, hand pany, fletprosty, kalimba, syntezator, okaryna, dzwonki, gwizd. Paweł Steczkowski - grzechotki, kije deszczowe, okaryny, dzwonki fujary, flety proste, fujary pasterskie, misy tybetańskie, syntezatory, gwizdy, gitara elektryczna, instrumenty eksperymentalne, keytar bass, oktawówki, flażolet, hand pany, futujara. Krzysztof Mika - tabla, balafon, kotły, triangiel, conga, syntezatory perkusyjne, dzwony rurowe, dzwonki, janczary, shekery, kije deszczowe. Piotr Nowotnik - duduk basowy ,flażolet, chińskie bawu, chińskie hulushi, flet poprzezcny, lira grecka, flet alikwotowy, flet irlandzki, dwojanka ukraińska, sopiłka, flet mołdawski, instrumenty klawiszowe, duduk altowy, flet indiański.

27,00 zł
26,46 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

1 osoba kupiła
17
Rodzina w sytuacji trudnej. Zdążyć z pomocą, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina w sytuacji trudnej. Zdążyć z pomocą, część 2
Dostępny14 szt.

W drugiej części książki omówione zostały problemy, z którymi mogą się spotkać rodzice wychowujący dzieci starsze i nastoletnie, m.in. takie jak: • zaburzenia odżywiania, • alkoholizm, • uzależnienia od narkotyków, • zagrożenia związane z funkcjonowaniem w świecie mediów. Czytelnik znajdzie również rady i wskazówki metodyczne dotyczące wychowania dzieci ze specjalnymi potrzebami, np. dzieci z zespołem Downa, ADHD, niewidome czy niesłyszące.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
18
LEGO DUPLO My First. 10915 Ciężarówka z alfabetem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO My First. 10915 Ciężarówka z alfabetem
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

• Edukacyjne klocki pomogą dzieciom w nauce pierwszych liter alfabetu. To uniwersalny prezent dla dzieci, który inspiruje do kreatywnego budowania, pomysłowej zabawy i nauki alfabetu – a to wszystko w jednej zabawnej ciężarówce! • Dzieci mogą układać 26 bezpiecznych klocków ze wszystkimi literami angielskiego alfabetu na ciężarówce i zdejmować je, a także wymyślać niezwykłe przygody dla figurek chłopca, dziewczynki i uroczego misia. • Układając klocki z literami na ciężarówce, maluszki poprawią swoją koordynację wzrokowo-ruchową, a także poznają wszystkie litery alfabetu i szybko zaczną układać z nich proste słowa (G-R-A)! • Urocze postacie i duże, kolorowe klocki sprawiają, że ta zabawka edukacyjna dla chłopców i dziewczynek od 18 miesięcy doskonale sprawdzi się jako prezent na Boże Narodzenie, urodziny lub z innej okazji. • Ciężarówka ma ok. 12 cm wysokości i 7 cm długości. Takie wymiary zapewniają wspaniałą zabawę od A do Z! Klocki można połączyć z innymi zestawami LEGO® DUPLO®, by budować jeszcze więcej dzieł. • Ciężarówka z alfabetem z serii LEGO® DUPLO® nie potrzebuje baterii, by jeździć – siłą napędową jest tu dziecięca wyobraźnia. Interaktywne zabawki bez elementów elektronicznych poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową i orientację przest Wymiary opakowania: 38.2 x 26.2 x 9.4 cm

139,99 zł
120,39 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 19,60 zł

1 osoba kupiła
19
Doktor Dollitle i jego zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Dollitle i jego zwierzęta
Dostępny1626 szt.

Poznaj wyjątkowego bohatera, doktora Johna Dolittlea, który dzięki pomocy papugi nauczył się języka zwierząt. Został weterynarzem i pomagał wielu źle traktowanym zwierzakom. Ta książka, do której piękne ilustracje przygotowała Dorota Szoblik, opowiada o jego licznych przygodach. Dzieło Hugh Loftinga, zaliczone do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży, stało się ulubioną lekturą kolejnych pokoleń młodych czytelników. Odkryj świat wspaniałych bohaterów, pełen wzruszeń, humoru i niezapomnianych przeżyć!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
20
Dramaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dramaty
Niedostępny
Brak

Wznowienie „Mój przekład nie jest (i nie może być) ostateczny. Nie staram się poprawiać poprzednich tłumaczeń – gdyż nie były błędne. Oddawały one język czasów, w których powstały, były ówczesną interpretacją sztuk Czechowa i dały mu intensywną obecność w historii polskiego teatru. Od tamtego czasu zmieniła się jednak polszczyzna. Zmienił się także sposób gry aktorskiej. Pogłębiliśmy wiedzę na temat życia i twórczości autora. Natomiast nie zmienił się sam Czechow – jest wciąż współczesny, aktualny w swej wymowie i języku. Niniejsze przekłady są wynikiem moich wieloletnich studiów nad jego twórczością i oddają Czechowa, jakim go słyszę, czuję, odbieram. Nie słyszę w nim praktycznie archaizmów (pojedyncze frazeologizmy), nie słyszę poetyzmów. Staram się też być jak najwierniejsza oryginałowi, który się nie zestarzał, gdyż język rosyjski przeszedł inną drogę rozwoju niż język polski, nie uległ tak głębokim zmianom. […] Pragnę, by polski Czechow przemówił językiem naszych czasów. Ale też w żadnym wypadku go nie uwspółcześniam, nie stylizuję, „nie podkręcam”, staram się oddać rytm i tempo współczesnej polszczyzny”. – Agnieszka Lubomira Piotrowska

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

21
George i Wielki Wybuch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
George i Wielki Wybuch
Niedostępny
Brak

Kosmiczny rollercoaster George’a i Annie to gwarancja niezapomnianej zabawy! Już lada chwila ma się rozpocząć jeden z największych eksperymentów naukowych wszech czasów, a George i Annie mają miejsca w pierwszym rzędzie! Eric, tata Annie, udaje się do Wielkiego Zderzacza Hadronów, by zbadać początki istnienia Wszechświata - Wielki Wybuch. Jest przekonany, że dzięki superkomputerowi Kosmosowi nic nie może pójść źle… do czasu gdy George i Annie nie odkrywają spisku, który ma na celu zniszczenie nauki! Tak rozpoczyna się kolejna niesamowita przygoda. Ta wciągająca opowieść zawiera również eseje profesora Stephena Hawkinga i innych wybitnych fizyków o podróżach w czasie i Wielkim Wybuchu.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

22
Mord na Zimnych Wodach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mord na Zimnych Wodach
Dostępny16 szt.

Rok 1926, Bydgoszcz. Znalezienie zwłok młodej kobiety na wyspie na Zimnych Wodach staje się początkiem śledztwa prowadzonego przez podwładnych aspiranta Andrzeja Fąferka. Krok po kroku, z wykorzystaniem najnowszych ówczesnych technik śledczych, policjanci odkrywają mroczną historię seryjnego mordercy, która odciska się na życiu wielu mieszkańców miasta. Giną młode kobiety, morderca otacza ciała ofiar żołędziami. Czy te morderstwa mają coś wspólnego z serią zabójstw kobiet sprzed trzech lat? Wówczas mordercy nie znaleziono. W tej historii fakty mieszają się z fikcją. Miejsca, które naprawdę istniały, a często nadal istnieją, sąsiadują ze stworzonymi na potrzeby książki. Otrzymujemy więc alternatywną historię ludzi, miejsc i zdarzeń, bardzo mocno odwołującą się do realiów.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

23
Milczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milczenie
Dostępny27 szt.

Kiedy każdy wydany odgłos może oznaczać śmierć... Ogromny system jaskiń, odcięty od świata przez miliony lat, był siedliskiem przerażających ślepych stworzeń żyjących w absolutnej ciemności. Kiedy jaskinie zostają odkryte, bestie wydostają się na zewnątrz i błyskawicznie rozprzestrzeniają się po całej Europie, polując na wszystko, co wydaje jakiś dźwięk. Ally straciła słuch w wypadku i dobrze wie, jak żyć w absolutnej ciszy. Teraz jest dla swojej rodziny jedyną szansą na przeżycie. Muszą opuścić dom i znaleźć odosobnione miejsce, by przeczekać katastrofę, która budzi demony również wśród ludzi…

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

24
Voice of Poland. Special Edition for Maja Kapłon, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voice of Poland. Special Edition for Maja Kapłon, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny101 szt.

„The Voice of Poland Special Edition for Maja Kapłon” – wyjątkowa składanka przygotowana przez uczestników „The Voice of Poland” i „The Voice Kids” na rzecz Mai Kapłon – uczestniczki 8. edycji show. Maja Kapłon, właścicielka wspaniałego głosu, od dziecka ma poważne problemy ze zdrowiem, które w ostatnim czasie znowu dały o sobie znać. Po kilkunastu operacjach i rehabilitacji, wszyscy mieli nadzieję, że wokalistka wróci do sił. Tak się niestety nie stało i potrzebna jest kolejna operacja. Koledzy i koleżanki Mai z programu postanowili dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc sfinansować kosztowną operację. Tak powstał pomysł przygotowania kompilacji dedykowanej Mai. Oddajemy w twoje ręce płytę, na której znajdziesz utwory uczestników programu „The Voice of Poland” oraz „The Voice Kids”. Cały dochód ze sprzedaży chcemy przekazać na leczenie Mai, wszyscy artyści, których utwory znajdziecie na tym krążku zdecydowali się przekazać swoje wynagrodzenie na ten cel. Mamy nadzieję, że wspólnie z nami wesprzecie Maję. Lista utworów: 1. Plaża nad Wisłą – Maja i Dandysi 2. Anyone I Want To Be – Roksana Węgiel 3. Time – Viki Gabor 4. Zaskakuj mnie – Marcin Sójka 5. Zakryj – Sarsa 6. Małe skrzydła – Anika Dąbrowska 7. Za późno – Natalia Zastępa 8. Prawie my – Alicja Szemplińska 9. Nie mów mi nie – Marta Gałuszewska 10. Nie mamy nic – Michał Szczygieł 11. Na nic nie czekam – Tadeusz Seibert 12. Nie polubisz mnie – Daria Reczek 13. Ostatni raz – Damian Kulej 14. When A Man Loves A Woman – Mateusz Ziółko 15. You Raise Me Up – Michał Sobierajski 16. Mamo – Adam Stachowiak 17. Calling You – Dorota Osińska 18. Cry Baby – Natalia Sikora 19. Wisła – Zuza Jabłońska

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

25
Fisher-Price. 55608 Mój pierwszy jeździk, autobus - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. 55608 Mój pierwszy jeździk, autobus
Fisher Price
Niedostępny
Brak

Jeździk przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 12 miesięcy (maks. obciążenie: do 20 kg). Przyciski na kierownicy uruchamiają różne dźwięki i wesołe melodie. Szerokie koła oraz wygodne do trzymania uchwyty zapewniają stabilność pojazdu podczas zabawy. Zalety: rozwija umiejętności, wyobraźnię, ćwiczy koordynację ruchową dziecka. Wymiary: długość 49.0 cm, szerokość 24.0 cm, wysokość 21.0 cm (przy złożonej rączce) Odległość od podłogi do siedzenia: 20.0 cm Zasilanie: 2 baterie AA (zawarte w zestawie)

122,35 zł
110,12 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,23 zł

26
Widzi mi się - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widzi mi się
Trefl, od 6 lat
Dostępny57 szt.

Przekonaj się, jaki jesteś spostrzegawczy To szybka i przyjemna gra towarzyska, w której ważna będzie Twoja spostrzegawczość. Wyciągnij kartę, połóż ją na środku stołu obrazkiem do góry i wskaż, który z przedmiotów należących do czarodzieja lub czarownicy stał się niewidoczny lub jako jedyny nie zniknął. Ten, kto odgadnie, o który z przedmiotów chodzi, i jako pierwszy znajdzie i zakryje dłonią żeton z odpowiadającym mu symbolem, zdobywa kartę – punkt zwycięstwa. Co Ci się widzi? Bądź najszybszy. Zawartość opakowania: • instrukcja, • 64 karty postaci, • 6 kart pomocy, • 16 żetonów z symbolami przedmiotów.

63,79 zł
55,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,29 zł

27
Fisher-Price. 407476 Jeździk koparka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. 407476 Jeździk koparka
Fisher Price
Niedostępny
Brak

Jeździk odpychacz w kształcie koparki od Fisher Price to wspaniała gratka dla małych miłośników maszyn budowlanych! Samochodzik zachęca do rozwijania sprawności ruchowej zarówno maluszków, które dopiero uczą się chodzik, jak i starsze dzieci. Maluch może wciskać przyciski na tablicy rozdzielczej i uruchamiać różne dźwięki z odgłosami m.in klaksonu, cofania ciężarówki, czy uruchamiania silnika, dzięki temu zabawa jest jeszcze bardziej realistyczna! Obszerne siedzisko zapewni stabilne i wygodne siedzenie podczas zabawy. Dodatkowo pod siedziskiem znajduje się schowek np. na ulubione zabawki, wystarczy podnieść nakładkę! Maluch może także kręcić kierownicą i sterować łyżką koparki – z takimi możliwościami zabawa nigdy się nie znudzi! Zalety zabawki: • szerokie siedzisko zapewnia dziecku stabilną pozycję podczas zabawy, • kierownica pomaga utrzymać równowagę, • efekty dźwiękowe przyciągają uwagę dziecka, zachęcając do dalszej zabawy, • pojazd ma ruchome elementy takie jak łyżka, czy kierownica, • zabawka uczy chodzenia i aktywności fizycznej. Wymiary: długość około 70.0 cm, wysokość około 35.0 cm Zasilanie: 3 baterie AA Maksymalna waga dziecka: 20 kg

344,70 zł
310,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,47 zł

28
Faktoria - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faktoria
LUTYGO, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Strategia, która łączy pokolenia Zapewni doskonałą rozrywkę całej rodzinie i grupie przyjaciół, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Gra planszowa „Faktoria” przeniesie Was do świata średniowiecznej Europy. Waleczny i mądry król Ludwik postanowił wznieść miasto w strategicznym punkcie swojego mocarstwa. Bogactwa naturalne tej pięknej krainy oraz położenie na szlaku handlowym gwarantują dostęp do wszelkich surowców potrzebnych do budowy miasta. Licytuj mądrze, wykaż się taktycznym myśleniem, spiesz się w rywalizacji o najbardziej prestiżowe budynki i zdobywaj punkty zwycięstwa! Gracz, który zgromadzi największą liczbę punktów, zostanie nagrodzony dożywotnim tytułem Wójta! „Faktoria” to gra strategiczna, która ma proste zasady i wiele możliwości do odkrycia. Co wyróżnia grę „Faktoria”: • szybka rozgrywka – dla dwóch graczy to tylko 30 minut, • wysokiej jakości wydanie – duże pudełko mieści w sobie ponad 380 elementów – przepięknie ilustrowane plansze i kartoniki oraz ponad 200 drewnianych elementów wraz z zaprojektowanym dla nich organizerem, • to gra rodzinna o ograniczonej negatywnej interakcji, z którą każdy sobie poradzi! Jest doskonała jako prezent, • autor za pomocą sztucznej inteligencji wykonał 10 miliardów symulacji gry, aby mieć pewność, że jest idealnie zbalansowana. Również dla 2 graczy!, • edukacyjny charakter – uczy zarządzania budżetem oraz myślenia strategicznego, tło historyczne gry zostało starannie przygotowane, • dzięki losowości, każda rozgrywka będzie inna od poprzedniej, • niezależna językowo, można w nią grać w międzynarodowym towarzystwie, • wyprodukowana w Polsce. Zawiera ponad 380 elementów: • plansza główna, • plansza budynków, • 5 plansz graczy, • 68 kartoników budynków, • 135 małych drewnianych kostek surowców, • 69 dużych drewnianych kostek surowców, • 25 kolorowych drewnianych pionków, • 75 monet, • 2 kolorowe sakiewki, • instrukcja. Czas rozgrywki: • 2 graczy – ok. 30 minut, • 3 graczy – ok. 40 minut, • 4 graczy – ok. 50 minut, • 5 graczy – ok. 60 minut.

189,00 zł
94,50 zł
Powiadomienie

Rabat 50,0%
oszczędzasz 94,50 zł

29
Dieta hCG. Tajemnica pięknych i bogatych (wyd. 2019) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta hCG. Tajemnica pięknych i bogatych (wyd. 2019)
Niedostępny
Brak

Najwyższy czas ujawnić tajemnicę, którą skrywali sławni i bogaci od ponad pięćdziesięciu lat. Jest nią dieta hCG czyli kuracja odchudzająca wykorzystująca gonadotropinę kosmówkową, hormon naturalnie występujący u kobiet w ciąży. Dzięki niej utrzymasz wysoki poziom energii i wspaniałe samopoczucie. Piękne ciało na zawsze.

49,40 zł
36,06 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

30
Potęga pozytywnego myślenia (wyd. 2019) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga pozytywnego myślenia (wyd. 2019)
Niedostępny
Brak

Ta kolekcja 365 medytacji na każdy dzień stanowi esencję nauk wielkiego duchowego przywódcy. Każda z nich jest przesłaniem utwierdzającym w przekonaniu, że myśli kształtują naszą rzeczywistość. Pomagają odzyskać siły niezbędne do przezwyciężenia smutku, frustracji i stawienia czoła wyzwaniom codzienności. Obierz kurs na lepsze jutro.

49,40 zł
37,05 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

31
Diagnoza rak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnoza rak
Dostępny150 szt.

Ta książka burzy stereotypy. Autor ujawnia przyczyny nieskuteczności tradycyjnych metod leczenia nowotworu: chemioterapii, naświetlania i chirurgii. Proponuje alternatywne podejście do natury raka i przyczyn jego występowania, a także przytacza naturalne metody leczenia, które dowiodły swej skuteczności w praktyce. Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu czytelników, a nie tylko dla chorych na raka czy lekarzy onkologów. Boris Grinblat, urodzony w 1964 roku, obecnie naturopata, praktykujący specjalista w dziedzinie alternatywnej onkologii. U zarania kariery, poświęciwszy 10 lat życia medycynie oficjalnej i rozczarowawszy się boleśnie tym, jak działa współczesny system medyczny, kardynalnie zmienia kierunek i staje się odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą. Po latach los znów zbliża go do medycyny, ale tym razem od drugiej strony – alternatywnej.

50,40 zł
41,83 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,57 zł

32
Koraliki do nawlekania - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do nawlekania
ADAR
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy zestaw koralików do robienia biżuterii. Zachwyci każdą dziewczynkę. W opakowaniu znajdują się koraliki o różnych kształtach i kolorach. Twórz z nich naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Zabawa nie ma końca!

44,90 zł
42,21 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,69 zł

33
Kasa sklepowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasa sklepowa
ADAR
Niedostępny
Brak

Dzięki tej kasie dzieci mogą bawić się w ukochaną zabawę w sklep. Zabawka została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Ma wiele przycisków, a w szufladce maluchy mogą przechowywać zabawkowe pieniądze. To świetna zabawa przy równoczesnej nauce liczenia i znaczenia pieniądza.

82,73 zł
77,77 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,96 zł

34
Koraliki do nawlekania - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do nawlekania
ADAR
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy zestaw koralików do robienia biżuterii. Zachwyci każdą dziewczynkę. W opakowaniu znajdują się koraliki o różnych kształtach i kolorach. Twórz z nich naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Zabawa nie ma końca!

22,84 zł
21,47 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,37 zł

35
Ubranko dla lalki, jednorożec - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubranko dla lalki, jednorożec
ADAR
Niedostępny
Brak

W tym ubranku lalka będzie się świetnie czuła! Fioletowy kombinezon został wykonany z przyjemnego w dotyku materiału. Dołączona czapeczka pasuje kolorystycznie do wykończeń ubranka. Dodatkowo na kombinezonie został naszyty motyw jednorożca.

27,84 zł
26,17 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,67 zł

36
Kasa sklepowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasa sklepowa
ADAR
Niedostępny
Brak

Ta kasa sklepowa zapewni dzieciom długie godziny zabawy. Dzięki tej kasie maluchy mogą bawić się w ukochaną zabawę w sklep. Zabawka została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Ma wiele przycisków, a w szufladce maluchy mogą przechowywać zabawkowe pieniądze. To świetna zabawa przy równoczesnej nauce liczenia i znaczenia pieniądza.

91,25 zł
85,78 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,47 zł

37
Super Hero Adventures. Figurka podstawowa, mini Hulk - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Hero Adventures. Figurka podstawowa, mini Hulk
Hasbro
Niedostępny
Brak

Baw się i przeżywaj świetne przygody z figurką Hulka. Zabawka została wykonana z dbałością o szczegóły. Walcz z wrogiem i wygrywaj! Wysokość figurki: ok. 13.0 cm

28,90 zł
26,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

38
Sacrum et profanum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sacrum et profanum
Dostępny50 szt.

Agata, atrakcyjna, dwudziestoparoletnia studentka psychologii, mieszkanka Gdańska, pochodzi z biednej, wielodzietnej rodziny. Podczas studiów utrzymuje się, parając różnymi dorywczymi pracami, niestety, ledwo starcza jej do pierwszego. Pewnego dnia poznaje dwóch mężczyzn. Po spotkaniach z nimi, zachęcona możliwością łatwego zarobienia pieniędzy, podejmuje decyzję i zostaje call girl, Anastazją, ekskluzywną prostytutką. Nie narzeka na brak amatorów seksu za pieniądze, jednak z niektórymi klientami zaczyna łączyć ją coś więcej. Czy jest możliwe, aby ktoś taki jak ona spotkał na swej drodze miłość? A przyjaźń? Czy można zaprzyjaźnić się ze swoim klientem lub w nim zakochać? Jan i Maurycy, dwaj mężczyźni, którzy stają na jej drodze. Tak bardzo różni pod względem wieku, aparycji, charakteru. Co ich połączy? Jaką tajemnicę obaj w sobie kryją? Nieprzewidywalny los zawiedzie Agatę do Normandii, fascynującej krainy, do magicznego domu na klifie. Czy spotka tam szczęście? Czy też sprawdzi się wróżba starej Cyganki? Jest tylko jeden sposób, żeby się o tym przekonać. Przeczytajcie już teraz, bo... ciąg dalszy może nastąpić.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

39
Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wielki kulturowy spór, z jakim obecnie mamy do czynienia, jest w istocie sporem o człowieka. Ważny wkład do niego wnosi Krakowska Szkoła Antropologiczna na czele z Romanem Ingardenem, Karolem Wojtyłą, Józefem Tischnerem i Władysławem Stróżewskim. Włączając się do tego sporu i kontynuując dorobek tej szkoły, Jan Galarowicz rozpoczął pracę nad wielotomową filozofią człowieka pt. Antropodramatyka. Otwiera ją tom Giganci filozofii człowieka. Autor omawia w nim antropologiczną myśl zachodnioeuropejskich filozofów, wielkich obrońców zagrożonego w naszych czasach człowieczeństwa – Schelera, Heideggera, Stein, Bubera, Guardiniego, Mouniera i Ricoeura – którzy zarazem w największym stopniu przyczynili się do wykrystalizowania się jego koncepcji człowieka. Mimo że zawarte w książce rozważania są solidnie udokumentowane, publikacja nie jest typową rozprawą naukową; jest tekstem z pogranicza takiej rozprawy, pracy popularnonaukowej i podręcznika. Książka jest bowiem przeznaczona nie tylko dla filozofów, ale również dla psychologów i pedagogów, socjologów i kulturoznawców, teologów i duszpasterzy a także dla innych kategorii osób, które pracują z ludźmi, oraz wszystkich, którym zależy na głębszym rozumieniu siebie. Korzystanie z niej ułatwia język autora: książka jest napisana z pasją, jasno i przystępnie. Jan Galarowicz (ur. 1949, Łopuszna) – krakowski filozof, nauczyciel akademicki (od 2015 emeryt) i popularyzator filozofii oraz publicysta – ukończył m. in. filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie się również doktoryzował; jest uczniem prof. Władysława Stróżewskiego i ks. prof. Józefa Tischnera. Zajmuje się problematyką z zakresu antropologii filozoficznej, filozofii wartości i etyki. Inspiruje się przede wszystkim fenomenologią, personalizmem, dialogiką i filozoficzną myślą religijną. Jest autorem ponad dwudziestu książek, w tym m. in. esejów: Kochać naprawdę, Odnaleźć sens w cierpieniu i Szczęście na manowcach, opracowania W drodze do etyki odpowiedzialności, podręczników: Na ścieżkach prawdy. Wprowadzenie do filozofii i Wprowadzenie do antropologii filozoficznej oraz prac popularnonaukowych: Martin Heidegger: genialny myśliciel czy szaman? i Ks. Józef Tischner.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

40
Bezpiecznej jazdy, matko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpiecznej jazdy, matko
Dostępny3 szt.

Bezpiecznej jazdy, matko to opowieść o spotkaniu po latach między Mary, 60-letnią byłą hippiską, dzieckiem kontrkultury lat 60., i jej synem Victorem, którego opuściła jako niemowlaka, zostawiając pod opieką grupy joginów w Nepalu. Akcja powieści rozgrywa się w wielu zakątkach świata: od Nowego Jorku przez Berlin, Macedonię po Nepal. Bardzo trudno przypisać ją do jednego gatunku. Silnie nawiązuje do prozy beatników, wplatanie poezji czy fragmentów wywiadów w tradycyjną narrację przywołuje na myśl literaturę postmodernistyczną, jednocześnie zawiera elementy thrillera oraz motywy fantastyczne. Co jednak ważniejsze, całość jest napisana w sposób lekki i niezwykle wciągający, a dialogi okraszone są inteligentnym humorem. Choć utwór ten jest debiutem autora na polu powieściowym, to Carl Abrahamsson od wielu lat szlifował swoje zdolności pisarskie jako publicysta, autor książek niebeletrystycznych oraz tłumacz. Dzięki temu osiągnął lekkość pióra i lotność myśli, które razem oferują fascynującą (i bezpieczną) podróż.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

41
Otyłość - przystosowanie i uwarunkowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otyłość - przystosowanie i uwarunkowania
Dostępny2 szt.

Problematykę niniejszej pracy stanowi funkcjonowanie psychospołeczne osób z otyłością, u których poszukiwanie zależności między przystosowaniem a poczuciem zrozumiałości, sensowności i zaradnością, wymiarami składającymi się na ogólne poczucie koherencji; samooceną w aspekcie koncepcji samego siebie oraz preferowanymi wartościami, ich kategoriami i metatypami – jawi się jako interesujący i wartościowy obszar badawczy.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

42
Sztuka Lublina od średniowiecza do współczesności. Studia i szkice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka Lublina od średniowiecza do współczesności. Studia i szkice
Dostępny6 szt.

„Ze zgromadzonych w książce tekstów wyłania się spojrzenie na dziedzictwo artystyczne Lublina poszczególnych epok historycznych w duchu podsumowania dotychczasowych ustaleń badawczych. Zarazem wiele z prac podkreśla decydujące osiągnięcia i zjawiska, które wyznaczały dynamikę przemian tkanki urbanistycznej i artystycznej miasta. W ten sposób opracowanie to w pewnym stopniu wydobywa tzw. „węzłowe okresy” dla przemian i rozwoju sztuki Lublina, które określiły jej charakter i – jako takie – stanowią najważniejsze punkty odniesienia dla zrozumienia palimpsestowej struktury dziedzictwa artystycznego miasta. Zdajemy sobie sprawę, że wiele wątków z tej bogatej historii zostało pominiętych czy omówionych przyczynkowo, w duchu postulatów zachęcających do podjęcia badań szczegółowych. Mając świadomość wybiórczego charakteru poszczególnych tematów, niniejszą publikację traktujemy więc jako przyczynek do wyznaczenia kolejnych obszarów badawczych oraz jako próbę spojrzenia na znane tematy w perspektywie nowoczesnych badań i metodologii. Mamy też nadzieję, że oddawana dziś do rąk Czytelników publikacja zainicjuje nowy etap dyskusji nad spuścizną artystyczną Lublina i wskaże kolejne perspektywy badań na przyszłość”. – Od Redakcji (fragment)

90,30 zł
71,34 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 18,96 zł

43
Twórczość 12/2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 12/2019
Niedostępny
Brak

Najstarsze polskie czasopismo literackie. Jego redaktorami byli m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wyka czy Adam Ważyk. Publikuje poezję, prozę i eseje wybitnych pisarzy, przede wszystkim polskich. Pozostaje otwarte również na interesujące debiuty. Na każdy numer składają się stałe działy, m.in. o nowościach wydawniczych i krótkie eseje o teatrze, filozofii, sztukach plastycznych i literaturze obcej. Stali współpracownicy tytułu to Małgorzata Baranowska, Jan Błoński, Tomasz Burek, Janusz Głowacki, Michał Głowiński, Jerzy Kwiatkowski, Włodzimierz Paźniewski, Edward Stachura i Henryk Waniek.

9,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

44
W poszukiwaniu utraconego czasu. Tom 2. W cieniu rozkwitających dziewcząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu utraconego czasu. Tom 2. W cieniu rozkwitających dziewc...
Niedostępny
Brak

„Arcydzieło nie bardzo daje się definiować. Arcydziełem jest to, co do czego zgadzamy się, że jest arcydziełem. Musi zatem zyskać odpowiednią liczbę entuzjastów, a niekiedy trwa to długo. Musi przejść próbę czasu, a bywa przecież, że popada na pewien okres w zapomnienie. A przede wszystkim musi mieć w sobie to nieuchwytne coś, co pozwala mu spełnić powyższe warunki. Nie musi przy tym wcale zostać dokończone i ostatecznie wycyzelowane przez autora, by wspomnieć, obok Prousta, choćby Kafkę i Musila – ba! może być w połowie przerwane jak „Tristram Shandy”. Jednym z jego atrybutów jest to, że umyka gatunkowej klasyfikacji, a do tego nabiera z czasem nowych walorów. W poszukiwaniu utraconego czasu stało się dla nas, poza wszystkim innym, arcyciekawą powieścią historyczną – jednym z najdoskonalszych literackich świadectw epoki, przede wszystkim zaś tego, co ukrywała uwodzicielska fizjonomia fin de siecle’u. Myślę, że o prawdziwej wielkości dzieła przekonujemy się, kiedy pozwalając mu się – nierzadko z trudem – porwać, spostrzegamy nagle, że nie tyle my czytamy, ile to ono podstępnie nami czyta, a najdziwniejsze nawet przypadki bohaterów w najbardziej nawet osobliwych dekoracjach (Guliwer Swifta na przykład) opowiadają o nas samych – i potem nigdy już nie potrafimy pozbyć się ich z pamięci. Jestem najgłębiej przekonany, że W poszukiwaniu utraconego czasu spełnia z naddatkiem wszystkie te kryteria” – Wawrzyniec Brzozowski.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

45
Koraliki do nawlekania - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do nawlekania
ADAR
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy zestaw koralików do robienia biżuterii. Zachwyci każdą dziewczynkę. W opakowaniu znajdują się koraliki o różnych kształtach i kolorach. Twórz z nich naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Zabawa nie ma końca! W opakowaniu znajduje się ok. 6500 sztuk.

48,41 zł
45,51 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,90 zł

46
Czołg na radio - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg na radio
ADAR
Niedostępny
Brak

Ten czołg na radio spodoba się każdemu chłopcu. Ma funkcje świetlne i dźwiękowe. Został wykonany z dbałością o szczegóły. Skala: 1:32 Wymiary opakowania: 33.5 x 14.0 x 14.0 cm

47,04 zł
44,22 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,82 zł

47
Czołg na radio - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg na radio
ADAR
Niedostępny
Brak

Ten czołg na radio spodoba się każdemu chłopcu. Ma funkcje świetlne i dźwiękowe. Został wykonany z dbałością o szczegóły. Wymiary opakowania: 33.0 x 12.5 x 12.5 cm

45,68 zł
42,94 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,74 zł

48
Koraliki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki
ADAR
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy zestaw koralików do robienia biżuterii. Zachwyci każdą dziewczynkę. W opakowaniu znajdują się koraliki o różnych kształtach i kolorach. Twórz z nich naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Zabawa nie ma końca! Wymiary: 30.5 x 25.5 x 5.5 cm

22,73 zł
21,37 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,36 zł

49
Zestaw kuchenny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kuchenny
ADAR
Niedostępny
Brak

Ten zestaw zachwyci wszystkie dziewczynki. Będą mogły zapraszać na deser koleżanki, lalki i misie. Całość została wykonana w dziewczęcej, różowej kolorystyce. W opakowaniu znajdują się między innymi: • filiżanki, • talerzyki, • dzbanuszek, • sztućce.

28,30 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,70 zł

50
Największe wpadki rekinów biznesu. Część 2. Poronione pomysły (książka audio) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największe wpadki rekinów biznesu. Część 2. Poronione pomysły (książka...
Dostępny75 szt.

Poznaj kulisy najgłośniejszych i najbardziej kosztownych wpadek rekinów biznesu. W cyklu Porażki marek ` przedstawiamy najbardziej spektakularne pomyłki światowych gigantów rynkowych jak Kellog, Unilever, Reynolds, Coca Cola, Mc Donald`s, Sony czy Pepsi. W części 2 poznamy `Poronione pomysły ` firm, które uporczywie twierdzą, Że wiedzą lepiej niż ich klienci, co im jest potrzebne. Najmądrzejsza nawet strategia marki nie spowoduje, Że klient kupi towar, na który nie ma ochoty. Rzecz w tym, Że to co firmy uważają za wspaniałe, klienci często traktują jako dziwactwo. Butelkowana woda mineralna dla psów? To fantastyczny pomysł - twierdzi firma. To jakiś żart! - odpowiada klient.`

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

Wróć do góry