hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2019.12.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 15 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Chaos pierwszego poziomu (Mateusz Pakuła), na drugim Święty Antoni. Wstawiaj się za nami (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Represje za pomoc Żydom na okupowanych.. T.1 (Martyna Grądzka-Rejak, Aleksandra Namysło) oraz Stare polskie tanga. CD (Various Artists).
1
Chaos pierwszego poziomu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chaos pierwszego poziomu
Dostępny
46 szt.

Pakuła jest rozkochany w nonsensie, w galopującej i tańczącej bzdurze, pisze z rzadką niefrasobliwością i niebywałą bezczelnością (wobec autorytetu nauki, instytucji literatury i teatru, czytelniczych przyzwyczajeń). Gdyby wziął na warsztat teorię Wielkiego Wybuchu, zapewne na scenę wpadłby Big Bang w jakimś cudacznym stroju, żeby zaśpiewać piosenkę w rodzaju: Jestem Wybuch, Wielki Wybuch, Wy Wy Buch Buch (albo coś w ten deseń, tyle że po angielsku). Takie personifikowanie (i infantylizowanie!) abstrakcji to świetny chwyt teatralny, o czym Pakuła, jako dramaturg i reżyser o świetnym wyczuciu scenicznym, wie doskonale; to zawsze działa i widzowie co poświadczam na podstawie obserwacji uczestniczącej pękają ze śmiechu. Ale upieram się przy swojej tezie: nie o śmiech, a w każdym razie nie tylko o śmiech tu chodzi.Nauka stawia pytania i szuka na nie odpowiedzi, kwestionując odziedziczone sposoby myślenia, rozbierając gotowe światoobrazy. W dramatach Pakuły ukazuje nam się w całej swojej dynamice, na którą składają się ciekawość i pasja badawcza, błądzenie pośród sprzecznych hipotez, odkrycie i sformułowanie teorii, dalsze życie tej teorii, która podlega rozmaitym przekształceniom, a niekiedy jej obalenie. Ale, co szalenie istotne, w grę wchodzi równoległe rozjaśnianie i zaciemnianie, rozwiewanie tajemnic i tworzenie nowych. Nauka przypomina bowiem okrąg; w miarę jak powiększa się jego powierzchnia, czyli obszar wiedzy pewnej, rośnie również jego obwód cienka linia, która oddziela od nieznanego i niepojętego. Stąd paradoks: pomnażanie wiedzy jest też produkowaniem niewiedzy, czyli im więcej wiemy, tym więcej nie wiemy. Dotyczy to tyleż kosmosu i praw ewolucji, co naszych ciał i mózgów.(z posłowia Jerzego Franczaka)

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
2
Święty Antoni. Wstawiaj się za nami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Antoni. Wstawiaj się za nami
Dostępny
9 szt.

Sprawdzone setkami lat modlitwy Kościoła katolickiego do świętego Antoniego, wzbogacone o pieśni, a wszystko zebrane w jednym poręcznym modlitewniku

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
3
Represje za pomoc Żydom na okupowanych.. T.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Represje za pomoc Żydom na okupowanych.. T.1
Dostępny
6 szt.

Publikacja stanowi częściowy rezultat prac prowadzonych w ramach projektu Indeks Polaków zamordowanych i represjonowanych za pomoc Żydom w okresie II wojny światowej. Celem było ustalenie nazwisk obywateli polskich, nieobjętych ustawodawstwem norymberskim, a mieszkających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w granicach z 31 sierpnia 1939 r. i represjonowanych za pomoc udzielaną Żydom podczas II wojny światowej.Książka zawiera 333 noty (dotyczące 654 osób) opisujące przyczyny, okoliczności i przebieg zdarzeń związanych z zapewnieniem pomocy ludności żydowskiej oraz konsekwencje w postaci działań organów władzy wojskowej i cywilnej III Rzeszy wobec osób, które naruszyły zasady kontaktowania się z ludnością żydowską, uregulowane prawem okupacyjnym. Autorzy publikacji starali się jak najpełniej zrekonstruować zależności między pomocą a represją, poznać motywacje osób uczestniczących w zdarzeniach oraz okoliczności ujawnienia faktu udzielenia pomocy. Dzięki temu ukazano różnorodność postaw, a zarazem złożoność badanego zagadnienia.Na źródła wykorzystane w książce składają się m.in. dokumenty administracji niemieckiej, sądów i aparatu terroru, prasa niemiecka, świadectwa żydowskie spisane podczas wojny, prasa i materiały wytworzone przez konspirację polską i żydowską. Cenne dla projektu okazały się zwłaszcza akta procesowe osób podejrzanych o współpracę z okupantem niemieckim, gromadzone od 1945 r. przez Główną Komisję Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce i jej sukcesorów.Niniejszy tom jest pierwszym z serii publikacji Represje za pomoc Żydom w okresie II wojny światowej.Publikacja w ramach centralnych projektów badawczych IPN: Dzieje Żydów w Polsce i relacje polsko-żydowskie w latach 19141989 oraz Losy Polski i jej obywateli w latach II wojny światowej.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
4
Stare polskie tanga. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stare polskie tanga. CD
Various Artists, CD-Contact Grzegorz Jasiński
Dostępny
4 szt.

25,06 zł
23,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

5
Il Ritorno d\'Ulisse in Patria. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Il Ritorno d\'Ulisse in Patria. CD
Rene Jacobs, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

6
Fizyka 3 SG Fizyka podr.OPERON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,60 zł
7
Sekretne Życie Zwierzaków Sliding Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne Życie Zwierzaków Sliding Game
Tactic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.14

Przejdź na wyższy poziom i zagraj w grę 3D z ulubionymi zwierzakami - Maxem i jego ziomalami. Podczas gry będziesz wspinał się coraz wyżej i wyżej. Kto dotrze na szczyt zostaje zwycięzcą. Uważaj jednak na czerwone pola z zapadniami! Zawartość: Wielopoziomowa plansza (4 części), 4 pionki + 4 plastikowe podstawki, kostka. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 4+.

63,90 zł
52,40 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,50 zł

8
Twórczość na zamówienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość na zamówienie
Dostępny
5 szt.

Tom Twórczość na zamówienie jest wynikiem studiów prowadzonych przez naukowców współpracujących przy centralnym projekcie badawczym IPN Władze PRL wobec środowisk twórczych, dziennikarskich i naukowych. Za każdym razem, przystępując do prac nad nową publikacją, mamy nadzieję, że uda nam się objąć badaniami w miarę szerokie spektrum zagadnień. Niestety, liczba naukowców zajmujących się tą tematyką jest niewspółmierna do jej rangi i wpływu na działania władz w omawianym okresie. Dlatego też oddając niniejszy tom w ręce Czytelników, mamy nadzieję na rozbudzenie zainteresowania losami wielu prominentnych autorów poczytnych powieści, dziennikarzy z pierwszych stron gazet, czy wybitnych naukowców prowadzących badania pod czujnym parasolem ochronnym władz. Ich życiorysy są często zaskakujące, wręcz filmowe, zarazem pokazują kondycję części polskiej inteligencji po zakończeniu II wojny światowej.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

9
Niesamowite koniki na farmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowite koniki na farmie
Dostępny
8 szt.

Poznaj życie na farmie, gdzie właśnie urodził się źrebaczek. Obserwuj jego pierwsze kroki i przygody. Razem z mama i mnóstwem przyjacół konik uczy się czytać, liczyć i rozwiązywać zagadki. Baw się dobrze wklejąjąc ponad 50 fantastycznych naklejek

12,53 zł
8,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 3,54 zł

10
Święty Józefie ratuj Kościół i nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Józefie ratuj Kościół i nas
Dostępny
5 szt.

Wzięłam za Patrona i Orędownika mego chwalebnego Świętego Józefa, polecam mu gorąco i odtąd poznałam, że w okolicznościach tyczących się czci mojej i mego zbawienia, ten wielki Święty przybywał mi z prędką i pożyteczną pomocą.

13,37 zł
10,99 zł

Rabat 17,8%
oszczędzasz 2,38 zł

11
Niesamowita farma. Naklejki i zabawy w.2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowita farma. Naklejki i zabawy w.2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.19

Poznaj życie na farmie dzięki naszej zabawnej i pięknie ilustrowanej książce. Poprzez rebusy, łamigłówki, puzzle i naklejki odkryjesz, jak fascynujące jest życie na wsi. Tu nauczysz się czytać, liczyć i rozwiązywać zagadki.

12,50 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,51 zł

Wróć do góry