hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.12.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 14 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Turcja, Wielki Step i Europa Środkowa (Adam Balcer), na drugim O demokracji, pamięci i Europie Środkowej (Claudio Magris). Kolejny produkt to Historyjki obrazkowe. Papuga Aga opowiada, część 3 (praca zbiorowa) oraz Magia numerologii (Gladys Lobos).
1
Turcja, Wielki Step i Europa Środkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turcja, Wielki Step i Europa Środkowa
Dostępny42 szt.

Kiedy i gdzie powstał pierwszy przekład Koranu na język polski? Skąd w języku szwedzkim tureckie słowa? Czy Lwów był przez wieki bardziej bramą Orientu czy przedmurzem Europy? Czy praojczyzną Węgrów był mityczny Turan i dlaczego węgierska kuchnia pachnie orientalnymi przyprawami? Porzucenie tradycyjne perspektywy opisu dziejów Europy Środkowej wzdłuż osi Wschód-Zachów pozwala lepiej zrozumieć głębokie zróżnicowanie i wzajemne przenikanie się wielkich procesów cywilizacyjnych i kulturowych w tej części kontynentu. Adam Balcer przekonuje, że szczególnie niedoceniany jest dziś wpływy Imperium Osmańskiego, a jeszcze mniejsza jest świadomość roli Europy Środkowej jako pomostu między Morzem Bałtyckim i Skandynawią a Bliskim Wschodem i Azją Środkową. Cywilizacji Turcji osmańskiej i Wielkiego Stepu odcisnęły w Europie Środkowej niezatarte piętno. Ich przywołanie pozwala na nowo spojrzeć na dzieje i tożsamość kulturową Rzeczpospolitej, Węgrów, Chorwatów, Rumunów czy Albańczyków. Jedenasty tom serii Biblioteka Europy Środka pod redakcją prof. Jacka Purchli.

39,00 zł
26,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 12,87 zł

12 osób kupiło
2
O demokracji, pamięci i Europie Środkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O demokracji, pamięci i Europie Środkowej
Dostępny15 szt.

Teksty zebrane w książce O demokracji, pamięci i Europie Środkowej, w większości niepublikowane wcześniej po polsku, obejmują półwiecze eseistyki Claudia Magrisa. Znajdziemy w nich najważniejsze dla włoskiego pisarza zagadnienia pytania o zasadę tworzenia i funkcjonowania prawa, o znaczenie laickości, rozważania o bolesnych zadaniach pamięci, o tożsamości i pograniczu. Oczywiście nie mogło również zabraknąć habsburskiego mitu.Świat opisywany i obserwowany przez autora to świat w kryzysie jednostki, podmiotu, państwa. Eseje czytane dzisiaj stają się zatem głosem w dyskusji o współczesności wyważonym, otwartym na dialog, pozbawionym nostalgii a także próbą poszukiwania wspólnych wartości, wyrastającą z tęsknoty, ale pozbawioną złudnej nadziei.Z charakterystyczną elegancką erudycją Magris sięga do postaci i wielkich dzieł filozofii i literatury. W obliczu rozpadu świata, w którym panował ład i porządek, pisarz zdaje się przekonywać, że wyobraźnia i literatura mają niekiedy największą moc.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

4 osoby kupiły
3
Historyjki obrazkowe. Papuga Aga opowiada, część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki obrazkowe. Papuga Aga opowiada, część 3
Dostępny92 szt.

Papuga Aga opowiada. Część 3 - sz, ż, cz, dż to zestaw 10 historyjek obrazkowych 4-elementowych, które można wykorzystać w terapii logopedycznej i zabawach ogólnorozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Historyjki umożliwiają:- ćwiczenie artykulacji,- rozwijanie słownictwa biernego i czynnego,- rozumienie dłuższych wypowiedzi,- ćwiczenie opisywania i opowiadania,- rozwijanie wyobraźni i myślenia, w tym myślenia przyczynowo-skutkowego.W książeczce znajdują się krótkie opowiadania związane z historyjkami. Pogrubieniem zaznaczono w nich wyrazy z ćwiczonymi głoskami: sz, ż, cz, dż.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

4 osoby kupiły
4
Magia numerologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia numerologii
Dostępny57 szt.

Książka jest owocem 30-letniej praktyki autorki. Zawiera wiedzę o wibracjach liczb i o wpływie tych wibracji na nasze życie, związki międzyludzkie i interakcje ze światem. Niewątpliwie jest to najlepsza książka o numerologii na polskim rynku. Znając podstawy numerologii, możemy wykorzystać Wibracje Numerologiczne, aby zmienić najbardziej konfliktowe aspekty naszej osobowości i zaplanować swój los zgodnie z Wibracjami, które widnieją w Portrecie Numerologicznym. Uczymy się działać w najodpowiedniejszych momentach, aby wykorzystać pozytywne Wibracje i ograniczać nasze działania, jeżeli Wibracje nie są nam łaskawe. I taki jest cel tej książki. Postaramy się sprawić, że czytelnik zainteresowany tematem będzie mógł używać Wibracji Numerologicznych we wszystkim, co go dotyczy, a głównie nauczyć się pomagać sobie i swoim bliskim, sugerując sposób działania zmierzający do osiągnięcia maksymalnej korzyści z potencjału, w który zostali wyposażeni na tym etapie ewolucji wewnętrznej. Jeżeli człowiek zna swoje możliwości i wrodzone zdolności, jak również słabości, może posłużyć się tymi pierwszymi i okiełznać drugie, aby nie zakłócały i nie przeszkadzały w drodze ku szczęściu i sukcesowi. W ten sposób uczy się zestrajać swoje Wibracje z Rytmem Kosmicznym i przez to wibrować w harmonii i zgodzie ze wszechświatem.

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

4 osoby kupiły
5
Biomorfizm w sztuce XX wieku. Między biomechaniką a bezformiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biomorfizm w sztuce XX wieku. Między biomechaniką a bezformiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

„Biomorfizm w sztuce, choć mówi się o nim od niemal wieku, nie stał się jak dotąd kategorią opisową historii sztuki, nie znalazł się wśród narzędzi wyjaśniających zjawiska lub procesy artystyczne, trudno więc wskazać jego szerszą rolę w powiązaniu z systemem wartości estetycznych. Nie umieścił się w ramach jakiejkolwiek politozy. Nie chcę powiedzieć, że nie pojawił się nigdy w kontekście tych problemów, niemniej jednak pozostawał zawsze na ich marginesie. Pragnę skomplikować tę sytuację, a tym samym odsłonić potencjał krytyczny biomorfizmu, który wynika z jego marginalnej pozycji jako „obcego” wtrętu na gruncie humanistyki oraz jako Innego, zagrażającego dyscyplinarnej czystości historii sztuki”. – fragment ze Wstępu Książka Andrzeja Turowskiego opisuje fascynację artystów XX wieku formami biologicznymi, a także związek między ruchami awangardowymi a rozwojem nauk przyrodniczych, od ekspresjonizmu i formalizmu, poprzez surrealizm, po ostatnie rzeźby Aliny Szapocznikow. To naukowe studium, osadzone w szerokim kontekście antropologicznym i kulturowym, miejscami zmienia się jednak w osobisty esej o nieograniczonej płodności materii.

89,00 zł
74,76 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,24 zł

3 osoby kupiły
6
Papuga Aga opowiada. Część 2. Głoski s, z, c, dz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papuga Aga opowiada. Część 2. Głoski s, z, c, dz
Dostępny112 szt.

Papuga Aga opowiada. Część 2. Głoski s, z, c, dz to zestaw 10 historyjek obrazkowych 4-elementowych, które można wykorzystać w terapii logopedycznej i zabawach ogólnorozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Historyjki umożliwiają: • ćwiczenie artykulacji, • rozwijanie słownictwa biernego i czynnego, • rozumienie dłuższych wypowiedzi, • ćwiczenie opisywania i opowiadania, • rozwijanie wyobraźni i myślenia, w tym myślenia przyczynowo-skutkowego. W książeczce znajdują się krótkie opowiadania związane z historyjkami. Pogrubieniem zaznaczono w nich wyrazy z ćwiczonymi głoskami: s, z, c, dz.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
7
Papuga Aga opowiada. Część 4. 10 historyjek logopedyczno-edukacyjnych. Głoski l. r - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papuga Aga opowiada. Część 4. 10 historyjek logopedyczno-edukacyjnych....
Dostępny54 szt.

Papuga Aga opowiada. Część 4. Głoski l, li, r to zestaw 10 historyjek obrazkowych 4-elementowych, które można wykorzystać w terapii logopedycznej i zabawach ogólnorozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Historyjki umożliwiają: • ćwiczenie artykulacji, • rozwijanie słownictwa biernego i czynnego, • rozumienie dłuższych wypowiedzi, • ćwiczenie opisywania i opowiadania, • rozwijanie wyobraźni i myślenia, w tym myślenia przyczynowo-skutkowego. W książeczce znajdują się krótkie opowiadania związane z historyjkami. Pogrubieniem zaznaczono w nich wyrazy z ćwiczonymi głoskami: l, li, r.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
8
Historyjki obrazkowe. Papuga Aga opowiada. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki obrazkowe. Papuga Aga opowiada. Część 1
Dostępny13 szt.

Papuga Aga opowiada. Część 1 – ś, ź, ć, dź to zestaw 10 historyjek obrazkowych 4-elementowych, które można wykorzystać w terapii logopedycznej i zabawach ogólnorozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Historyjki umożliwiają: • ćwiczenie artykulacji, • rozwijanie słownictwa biernego i czynnego, • rozumienie dłuższych wypowiedzi, • ćwiczenie opisywania i opowiadania, • rozwijanie wyobraźni i myślenia, w tym myślenia przyczynowo-skutkowego. W książeczce znajdują się krótkie opowiadania związane z historyjkami. Pogrubieniem zaznaczono w nich wyrazy z ćwiczonymi głoskami: ś, ź, ć, dź.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
9
Konfekcja damska 1800-1914 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konfekcja damska 1800-1914
Dostępny31 szt.

W książce opisano początki rozwoju odzieży konfekcjonowanej, noszonej dziś powszechnie, która w XIX wieku zaczynała dopiero podbijać rynek mody. Konfekcja, czyli odzież projektowana i produkowana metodami przemysłowymi, dostępna dla szerokiej klienteli jako modele seryjne, stawała się coraz większą konkurencją dla tradycyjnego ubioru szytego od wieków na miarę ? na indywidualne zamówienie. Historia damskiej odzieży gotowej to nie tylko opowieść o sukniach, bluzkach czy żakietach dostępnych od ręki. To przede wszystkim fascynująca podróż przez rozwój przemysłu, nowych technik produkcji materiałów odzieżowych, seryjnego szycia oraz ekspansji nowych metod handlu i promocji zdolnych zaspokoić rosnące potrzeby kształtującego się społeczeństwa konsumpcyjnego. Ciekawa narracja w połączeniu z obfitością unikatowych ilustracji, przeprowadzą czytelnika przez mało odkryty dotychczas fragment historii ubioru. Co wspólnego z konfekcją miała elektryczność? Jak wyglądały seryjnie produkowane modele? Jak funkcjonowały pierwsze szwalnie? Gdzie można było nabyć gotowe stroje? Czy kobiety bezkrytycznie przyjęły modę na konfekcję oraz co do naszych czasów przetrwało z początków seryjnego wytwarzania odzieży. Dr Przemysław Faryś: specjalista z zakresu wzornictwa i materiałoznawstwa tekstyliów. Główny nurt zainteresowań naukowych skupia na historii ewolucji ubioru i analizie budowy oraz komfortu użytkowania zarówno współczesnej, jak i dawnej odzieży. Współautor wystaw poświęconych historii kobiecego stroju, głównie z przełomu XIX i XX wieku. Kolekcjoner odzieży. Jego dorobek obejmuje także publikację pt. ?Ubiór kobiecy i jego tajemnice 1780?1930. Styl?rzemiosło?produkt?. PATRONI: Sztukater.pl, Przegląd Włókienniczy, Mówią Wieki, Novaedita

56,00 zł
40,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,68 zł

1 osoba kupiła
10
It's Grammar Time 2 SB PL + DigiBook EXPRESS PUBL. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
It's Grammar Time 2 SB PL + DigiBook EXPRESS PUBL.
Dostępny4 szt.

It's Grammar Time to nowa seria wydawnicza do nauki gramatyki języka angielskiego. W jej skład wchodzą cztery podręczniki o wzrastającym poziomie trudności. Publikacje są skierowane do młodzieży w wieku szkolnym (uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkoły średniej), studentów i osób uczęszczających na kursy językowe. Polecamy jako materiały dodatkowe na lekcje lub do samodzielnej nauki w domu.Do papierowej wersji podręcznika (Student's Book) dołączono kod umożliwiający pobranie podręcznika w wersji cyfrowej - w formie DigiBooka. DigiBooki do podręczników It's Grammar Time 1 i It's Grammar Time 2 są dostępne wyłącznie w oryginalnej edycji, co oznacza, że objaśnienia gramatyczne są podawane w języku angielskim.DigiBook został zaprojektowany na takie systemy operacyjne jak: Windows, Mac, iOS, Android. Można zatem korzystać z niego na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych: komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach. DigiBook jest elastycznym narzędziem wspomagającym pracę ucznia i nauczyciela. Cechuje go bardzo wysoki stopień interaktywności. Oznacza to m.in, że uczeń otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o błędach popełnionych podczas wykonywanych ćwiczeń, a to wspiera go w samodzielnej pracy. DigiBook oferuje także szkołom i nauczycielom możliwość korzystania z systemu LMS (Learning Management System). Nauczyciel może zadawać zadania i obserwować wyniki pracy swoich uczniów w ramach poszczególnych umiejętności językowych, co skraca czas potrzebny na sprawdzenie zadań i znacznie zwiększa możliwość indywidualizacji toku nauczania.

50,00 zł
43,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
11
Penguin Readers Level 5. Wuthering Heights - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Level 5. Wuthering Heights
Dostępny11 szt.

It is winter in Yorkshire, England. A man rides through the snow to visit a house called Wuthering Heights. While there, the man learns about Catherine, who lived in the house years before. Catherine's story of love AND sadness still affects the lives of those in the present. Penguin Readers is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, AND thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated AND carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors AND most compelling content FROM Penguin Random House. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework AND include language activities that help readers to develop key skills. Wuthering Heights, a Level 5 Reader, is B1 in the CEFR framework. The text is made up of sentences with up to four clauses, introducing present perfect continuous, past perfect, reported speech AND second conditional. It is well supported by illustrations, which appear regularly.

23,00 zł
21,39 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,61 zł

1 osoba kupiła
12
JERRY & THE PELICAN SYSTEM - (POLISH JAZZ VOL. 83). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
74,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,47 zł

13
FUCK YO FEELINGS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FUCK YO FEELINGS. CD
GLASPER, ROBERT, Universal Music Polska
Dostępny105 szt.

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

14
Djesse. Vol/ 2, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Djesse. Vol/ 2, CD
Jacob Collier , Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Intro 2. Sky Above 3. Bakumbe 4. Make Me Cry 5. Moon River 6. Feel 7. A Noite (Interlude) 8. Lua 9. I Heard You Singing 10. It Don't Matter 11. Here Comes The Sun 12. Dun Dun Ba Ba (Interlude) 13. Nebaluyo 14. Do You Feel Love 15. Outro 16. Time To Rest Your Weary Head

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

15
Cats, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cats, CD
Webber Andrew Lloyd, Universal Music Polska
Dostępny6 szt.

„Cats. Highlights From The Motion Picture Soundtrack” to zbiór najpiękniejszych utworów z filmowej wersji kultowego musicalu „Koty”. W dziele Toma Hoopera („Nędznicy”, „Jak zostać królem”) główne role grają James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz tancerka Royal Ballet, Francesca Hayward. Na płytę trafiły ikoniczne utwory skomponowane przez Andrew Lloyd Webbera, w tym „Memory” zaśpiewane przez Jennifer Hudson i Francescę Hayward, jak również piosenka stworzona specjalnie na potrzeby filmu: „Beautiful Ghosts” w wykonaniu Taylor Swift. Utwór otrzymał nominację do Złotego Globu. Łącznie na płytę trafiło 16 utworów, w tym takie klasyki jak „Jellicle Songs for Jellicle Cats” w wykonaniu całej obsady, „The Rum Tum Rugger” Jasona Derulo oraz „Macavity” Taylor Swift i Idrisa Elby. Lista utworów: 1. Overture 2. Jellicle Songs for Jellicle Cats – Cast of the Motion Picture CATS 3. The Old Gumbie Cat – Rebel Wilson feat. Robbie Fairchild 4. The Rum Tum Tugger – Jason Derulo 5. Bustopher Jones: The Cat About Town – James Corden feat. Jason Derulo, Cory English & Idris Elba 6. Mungojerrie and Rumpleteazer – Danny Collins, Naoimh Morgan & Francesca Hayward 7. Old Deuteronomy – Robbie Fairchild feat. Judi Dench 8. Beautiful Ghosts (Victoria’s Song) – Francesca Hayward 9. Magical Gus 10. Gus: The Theatre Cat – Ian McKellen 11. Skimbleshanks: The Railway Cat – Steven McRae feat. Robbie Fairchild 12. Macavity – Taylor Swift feat. Idris Elba 13. Mr. Mistoffelees – Laurie Davidson feat. Robbie Fairchild, Judi Dench & Francesca Hayward 14. Memory – Jennifer Hudson feat. Francesca Hayward 15. The Addressing of Cats – Judi Dench 16. Beautiful Ghosts – Taylor Swift Media

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

16
Polsko-łużyckie zbliżenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-łużyckie zbliżenia
Niedostępny
Brak

Książka Polsko-łużyckie zbliżenia. Język?literatura?kultura poświęcona jest twórczości Jurija Brězana i adresowana do grona miłośników języka, kultury i literatury Serbołużyczan. Refleksja o różnych aspektach pisarstwa J. Brězana, jego zaangażowaniu społecznym i sposobie postrzegania rzeczywistości niemieckiej w okresie politycznego przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, jego prozie i współczesnej górnołużyckiej powieści wprowadza do dotychczasowych badań nowe akcenty. W polu zainteresowań polskich badaczy, slawistów, kulturoznawców i germanistów znalazła się także twórczość literacka przedstawicieli dwóch różnych generacji pisarzy serbołużyckich, przyjaciół Polski i Polaków, Antona Nawki i Bendikta Dyrlicha oraz recepcja literatury i kultury łużyckiej w śląskiej prasie. (red.) Spis treści Grażyna Barbara Szewczyk Wstęp. W dialogu z kulturą łużyczan Nicole Dołowy-Rybińska Wspólnota słowiańska w oczach Górnołużyczan Tadeusz Lewaszkiewicz Stan badań nad językiem górnołużyckiej twórczości Jurija Brězana Dietrich Scholze-Šołta Jurij Brězan i przełom polityczny w Niemczech Piotr Pałys Jurij Brězan jako organizator brygad pracy Serbskeje młodźiny w Jugosławii (1946?1948) Józef Zarek Jurij Brězan w panoramie górnołużyckiej powieści autorstwa Tomasza Derlatki Marek Kryś Adaptacje prozy Jurija Brězana na przykładzie filmu Die schwarze Mühle Monika Blidy Wątki polskie w życiu i twórczości Antona Nawki Grażyna Barbara Szewczyk Łużyce w poetyckich światach Benedikta Dyrlicha Michał Skop Sprawy łużyckie na łamach katowickiego czasopisma ?Odra? (1945?1950) Ilza Kowol Problematyka łużycka na łamach dwutygodnika ?Poglądy? Robert Langer, Měrćin Wałda / Martin Walde Wywiad z Jurijem Brězanem Indeks nazwisk

28,00 zł
26,88 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,12 zł

17
Logika Uniwersum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika Uniwersum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Udaj się w niezwykłą podróż do świata alternatywnej rzeczywistości. Dowiedz się, jaką cenę płacą elfy za długowieczność i jak wyglądałoby życie krasnoludów we współczesnym świecie. Poznaj prawdziwego smoka walczącego o swoje dziedzictwo w świecie, w którym smoki są już tylko legendą. Zobacz, jak świętowalibyśmy Noc Kupalną, gdyby kult Świętowita dominował w Europie i dyskretnie podpatruj, jak można spędzać wieczory z kosmitką. Zobacz, jak wygląda życie pracownika korporacji i dowiedz się, co doprowadziło go do odkrycia największej tajemnicy Wszechświata. Kiedy zrozumiesz na czym polega Logika Uniwersum, twoje życie zmieni się już na zawsze... Logika Uniwersum – Wszechświat można opisać przez zaledwie trzy Prawdy Obiektywne. Bohdan Szymczak – inżynier chemik, informatyk, certyfikowany Project Manager. Absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Łódzkiej. Zawodowo związany z informatyką. Zadebiutował w 2018 roku powieścią science fiction Pusta ziemia, w której po raz pierwszy pojawiła się koncepcja Logiki Uniwersum.

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

18
Sabaoth - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sabaoth
Niedostępny
Brak

Niebezpieczna i niezwykle intrygująca kosmiczna przestrzeń, zdumiewające systemy planetarne, wal-ka spowodowana odwieczną nieokiełznaną chęcią terraformowania nieznanych krain i metafizyka przenikająca każdy aspekt funkcjonowania nie tylko człowieka, ale wszystkich istot żywych. Fikcja? Niekoniecznie. Przyszłość. Czy w takiej rzeczywistości znajdzie się jeszcze miejsce na pielęgnowanie najbardziej podstawowych ludzkich wartości? Ideałów, które warto zachowywać i za które warto walczyć z poświęceniem życia? Powieść Waldemara Jaglińskiego, której akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach (filmowej, nieu-świadomionej, oraz wojennej) i dotyczy głównie walk w przestrzeni kosmicznej, porusza nie tylko wątki heroicznej odwagi bojowników o wolność, ale również te najbardziej uniwersalne: związane z pojęciami bytu, istoty, istnienia, jego własności i możliwości, a także pierwotnych ludzkich potrzeb oraz dążeń. To historia o poszukiwaniu, obowiązku, metamorfozie. O obronie ideałów i pragnieniu wiary? No właśnie. Ale w co wierzyć w tak burzliwych czasach? Co ma tak potężną moc przezwyciężania zła? Odpowiedź ? wbrew pozorom ? kryje się nie w zastanej rzeczywistości, ale meandrach ludzkiej duszy. Bliżej, niż się wydaje? PATRONI: Stukater.pl, Novaedita

46,00 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

19
Talindu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talindu
Dostępny17 szt.

Istnieje Świat, w którym roślinność kwitnie w nadnaturalny sposób, pełna jest żywych kolorów ? potrafi żyć, niebo i woda posiadają wyraźne odcienie. Istnieją Stworzenia, które tylko wydają się być ludzkie. Ich oczy mają barwy dobrane do siebie i swego imienia. Wyróżnia je wzrok ? widzą więcej niż zwykły człowiek. Niektórzy mówią, że to kara, a nie dar. Ziemia skrywa mnóstwo sekretów, jest światem szaleńców chowających się w ciemności miast. Istnieje jednak trochę światła dla tych, którzy zagubili własne dusze, tocząc odwieczną walkę dobra ze złem. Gdzieś na ziemi, pełnej zwykłego życia, istnieje ktoś, kto wierzy w inne życie. Choć nieświadomy, to jednak czuje jak bardzo nie pasuje do tego miejsca.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

20
Leonardo da Vinci. Paintings - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
75,00 zł
Powiadomienie
21
Penguin Readers Level 2. Boy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Level 2. Boy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

This book is about sweet shops, school days and summer holidays! It is the story of the famous writer Roald Dahl when he was a boy. These tales are exciting, funny and sometimes frightening. All of them are true. Penguin Readers is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House.The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework and include language activities that help readers to develop key skills. Boy, a Level 2 Reader, is A1+ in the CEFR framework. Sentences contain a maximum of two clauses, introducing the future tenses will and going to, present continuous for future meaning, and comparatives and superlatives. It is well supported by illustrations, which appear on most pages.

28,00 zł
26,04 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,96 zł

22
Penguin Readers. Level 3. Dracula - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers. Level 3. Dracula
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.22

Jonathan Harker visits a castle in Transylvania to help a man named Count Dracula to buy a house in England. While he is there, he discovers many terrible things about the count. As strange things begin to happen in England, Jonathan sees that Count Dracula must be stopped! „Penguin Readers” is a series of popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House. The eight levels of „Penguin Readers” follow the Common European Framework AND include language activities that help readers to develop key skills. Dracula, a Level 3 Reader, is A2 in the CEFR framework. The text is made up of sentences with up to three clauses, introducing first conditional, past continuous and present perfect simple for general experience. It is well supported by illustrations, which appear on most pages.

23,00 zł
21,39 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,61 zł

23
Renaissance Masterpieces of Art. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renaissance Masterpieces of Art.
Niedostępny
Brak

A digestible introduction to the background and history of the Renaissance is followed by a gallery of treasured works focusing on the most popular Italian art, from Giotto's frescoes and Fra Angelico's delightful Annunciation, to Botticelli's willowy Venuses, that ceiling of Michelangelo's and the master of Venetian painting, Titian.

58,00 zł
52,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,80 zł

24
Zawiesina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawiesina
Dostępny150 szt.

Filip Roter (ur. 8 lutego 1985 roku w Katowicach) – prozaik, producent muzyki elektronicznej, twórca poezji minimalistycznej, psycholog. W 2013 roku wydał swój debiut literacki pt. Pr-o-fil, następnie w wersji elektronicznej w roku 2014 ukazała się kolejna jego pozycja Kibol, czyli modlitwa Polaka. Książka Zawiesina, którą trzymają państwo w dłoniach, to owoc współpracy z Wydawnictwem Poligraf. Bon Voyage! Zawiesina Filipa Rotera to perełka dla czytelników poszukujący niespodzianki i eksperymentu literackiego. Nie zawiodą się także miłośnicy literatury i filmu drogi. Autor zabiera nas bowiem w niecodzienną, szaloną podróż. Bohaterowie cierpią na poriomanię, czyli popęd do włóczęgi i bezustannej podróży. Mottem książki jest pytanie, na które od razu dostajemy odpowiedź: „Kiedy pojawia się moment, gdy szaleństwo zastępuje stabilizacja? Wtedy, gdy nie chce ci się już ryzykować, bo boisz się, że stracisz to, co masz. A tak naprawdę gówno mamy.” Zaryzykujmy zatem i wybierzmy się w wędrówkę z głównymi postaciami Zawiesiny. Jaś i Małgosia/Julien i Małgorzata podążają w transie, byle dalej i dalej... Po drodze mijają „cmentarne drzewa przesycone bezczynnością i przyrodochorobą”, spotykają „świrów i tępaków”, wdychają zapach podróży – „połączenie żarzącego asfaltu orzeźwianego wodą z hydrantu”. Pisarz sprawnie żongluje różnymi rodzajami literackimi i potrafi przez to spotęgować efekt nierealnej, somnambulicznej ucieczki od realnego świata. Kto raz się zanurzy w tę wyjątkową rzeczywistość, nie będzie już chciał jej opuszczać.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

25
Kronika Wschowskich Bernardynów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika Wschowskich Bernardynów
Niedostępny
Brak

"Kronika wschowskiego klasztoru jest ważnym źródłem historycznym. Jej tłumaczenie z łaciny na język polski, dokonane zasadniczo przez o.. Piusa Turbańskiego OFM, ma je przybliżyć szerokiej grupie osób zainteresowanych dziejami klasztoru, miasta i regionu. Zawiera ono kopie wielu dokumentów prawnych i historycznych, relacje naocznych świadków, listy, mowy, jak również kronikarskie opisy wydarzeń dotyczących nie tylko konwentu". (fragment Wstępu)

125,00 zł
81,25 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 43,75 zł

26
Quentin Tarantino The iconic filmmaker and his work - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quentin Tarantino The iconic filmmaker and his work
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Get an intimate look at the cult filmmaker of our generation. Packaged in a handsome slipcase and loaded with stunning pictures from the Kobal archives, this biography explores the genesis of Tarantino's unique directorial style and provides insight into his inspirations and his frequent collaborations with favoured actors. An 8-page foldout timeline presents Tarantino?s entire filmography in the heart of the book. Through in-depth and informative text written by renowned film journalist Ian Nathan, this book examines the entirety of Tarantino's work, including his early writing on screenplays such as True Romance and Natural Born Killers, his break-out directorial debut Reservoir Dogs and the career-defining Pulp Fiction, as well as his later iconic films, such as Kill Bill Volumes 1 and 2, Inglourious Basterds and Django Unchained. You'll also go behind the scenes of Tarantino's latest epic, Once Upon a Time in Hollywood. As you make your way through Tarantino's incredible career, discover what inspired him, his working methods and the breadth of his talent. With a visually arresting design that mimics Tarantino's approach to film-making and chapters organized by film, the pages are brimming with images taken on set and behind the scenes. This is the ultimate celebration for any Tarantino fan.

159,00 zł
152,64 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 6,36 zł

27
Papieżyca Odwrócona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papieżyca Odwrócona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.01

Świat kawiarenek i kabaretów przedwojennej Warszawy, a na jego tle losy głównej bohaterki - Tali. Uboga dziewczyna z prowincji, zamieszkała w nędznej dzielnicy, krok po kroku spełnia swoje marzenia i wyrasta na gwiazdę małych scen. Czyżby kolejna bajka o Kopciuszku? Niestety nie. Przez przypadek Tala staje się nieświadomą uczestniczką rozgrywki pomiędzy ludźmi dużo potężniejszymi od niej. Czy uda się jej połączyć spotykające ją dziwne sytuacje w pełen obraz? Czy dowie się, o co tak naprawdę toczy się gra? A może uda się to tobie?

30,00 zł
26,70 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

28
Definitive Opera Encyclopedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Definitive Opera Encyclopedia
Niedostępny
Brak

Updated and expanded version of the classic reference work, The Illustrated Encyclopedia of Opera, this new text edition examines the history and development of opera, from its roots in the theatrical choral dances of Ancient Greece, through the sublime compositions of Handel and Mozart and on to the groundbreaking works of Verdi, Wagner and beyond. Organised by era, the composers and their works, along with the key librettists and singers of the period, are placed in their historical, social and cultural context through extensive introductory sections. Cross-references and theme boxes allow the reader to follow a particular area of interest throughout the book, or to explore related information. The comprehensive text brings to life the splendour and emotional energy of the best operas, performers and companies.

90,00 zł
81,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

29
Conspiracy Theories: Mystery & Secrecy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conspiracy Theories: Mystery & Secrecy
Niedostępny
Brak

Cover-ups and mysteries, are they just a mix of wishful thinking and fantasy that grips the attention of millions of people: was JFK assassinated? Were the moon landings faked? Do secret societies such as the Illuminati control the world? Did Shakespeare write all of those incredible plays? Is global warming a hoax? Why did the all-powerful Mayans decline so rapidly? Is Area 51 really the site of an alien landing? All these and more are explored in this fascinating new book, a visual feast of mystery and imagination.

90,00 zł
81,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

30
FUCK YO FEELINGS (LP). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FUCK YO FEELINGS (LP). Winyl
GLASPER, ROBERT, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

31
PLAYMOBIL ® City Life 5106. Szkolny autobus wycieczkowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 5106. Szkolny autobus wycieczkowy
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera 37 elementów – w tym autobus szkolny, trzy postacie oraz inne akcesoria. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

169,90 zł
149,51 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,39 zł

32
PLAYMOBIL ® 5160. Pojazd Click and Go Snake Racer - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 5160. Pojazd Click and Go Snake Racer
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

58,31 zł
51,31 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,00 zł

33
PLAYMOBIL ® 70147. Łódź ratownicza straży pożarnej - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70147. Łódź ratownicza straży pożarnej
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Wymiary: 39.0 x 17.0 x 18.0 cm Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

147,90 zł
130,15 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,75 zł

34
PLAYMOBIL ® SuperSet 70009. Galaktyczne więzienie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® SuperSet 70009. Galaktyczne więzienie
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

89,99 zł
79,19 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

35
PLAYMOBIL ® SuperSet 70011. Akcja jednostki płetwonurków - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® SuperSet 70011. Akcja jednostki płetwonurków
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

97,50 zł
85,80 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,70 zł

36
PLAYMOBIL ® SuperSet 70010. Rodzina w ogrodzie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® SuperSet 70010. Rodzina w ogrodzie
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

89,99 zł
79,19 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

37
PLAYMOBIL ® 70003. Klocki Spy Team Łódź podwodna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70003. Klocki Spy Team Łódź podwodna
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Wymiary: 13-23.0 x 8.0 x 11.0 cm Polecany dla dzieci od 6 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

86,90 zł
76,47 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,43 zł

38
PLAYMOBIL ® 70007. Ścigacz wodny z rakietami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70007. Ścigacz wodny z rakietami
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

59,99 zł
52,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,20 zł

39
PLAYMOBIL ® 70004. Pojazd podwodny z napędem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70004. Pojazd podwodny z napędem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

61,79 zł
54,38 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,41 zł

40
PLAYMOBIL ® 70006. Łódź z harpunem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70006. Łódź z harpunem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

119,99 zł
105,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,40 zł

41
Gospodarczy bilans otwarcia polskiej niepodleg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
Powiadomienie
42
Papuga Aga opowiada. Część 5. 10 historyjek logopedyczno-edukacyjnych. Głoski k, g - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papuga Aga opowiada. Część 5. 10 historyjek logopedyczno-edukacyjnych....
Dostępny48 szt.

Papuga Aga opowiada. Część 5. Głoski k, ki, g, gi to zestaw 10 historyjek obrazkowych 4-elementowych, które można wykorzystać w terapii logopedycznej i zabawach ogólnorozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Historyjki umożliwiają: • ćwiczenie artykulacji, • rozwijanie słownictwa biernego i czynnego, • rozumienie dłuższych wypowiedzi, • ćwiczenie opisywania i opowiadania, • rozwijanie wyobraźni i myślenia, w tym myślenia przyczynowo-skutkowego. W książeczce znajdują się krótkie opowiadania związane z historyjkami. Pogrubieniem zaznaczono w nich wyrazy z ćwiczonymi głoskami: k, ki, g, gi.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

43
Kroniki Odnowy T.3 Na fundamencie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Odnowy T.3 Na fundamencie
Dostępny5 szt.

Kamień po kamieniu - wokół miasta Boga ponownie zostanie wzniesiony mur.Kiedy do Nehemiasza docierają wieści, że mur Jeruzalem jest zburzony, a jego bramy płoną ogniem, mężczyzna szuka Bożego przewodnictwa w poście i modlitwie. Kierowany Bożą wolą, rezygnuje ze stanowiska podczaszego perskiego króla Artakserksesa. Wyrusza do Jerozolimy, aby odbudować mur, symbol potęgi jego narodu. Nehemiasz nie spodziewał się jednak wszystkich niebezpieczeństw, jakie go czekają. Przywódcy okolicznych narodów stają się jego zaciekłymi wrogami, planują zabić go i na zawsze zatrzymać odbudowę muru. W tym samym czasie susza spowodowała, że kraj zubożał, a wiele rodzin było zmuszonych oddawać swoje dzieci do niewoli, by móc przeżyć. Część Na fundamencie przedstawia odbudowę muru z perspektywy wielu postaci, stanowi potężne zakończenie Kronik Odnowy. Ten obraz wiary pośród ucisku daje nadzieję, że pomimo pozorów łaskawa ręka Boga spoczywa na wierzących.

79,90 zł
62,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 17,58 zł

44
Volt - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Volt
Galakta, od 10 lat
Dostępny19 szt.

Dzisiejszego wieczoru będziemy świadkami starcia najwspanialszych stalowych gladiatorów obecnego sezonu Ligi Walk Robotów (RFL). Roboty bojowe już wyjeżdżają na arenę. Publiczność głośno domaga się akcji rozświetlonej wiązkami laserów. Na pewno to finałowe starcie będzie od nich wręcz błyszczeć! Operatorzy już przyszykowali swoje aparatury. Przygotujcie się na zupełnie nowy poziom cybernetycznego zniszczenia. W końcu tylko jeden operator może sięgnąć po tytuł mistrza. Niech rozpocznie się starcie! W grze „Volt” każdy gracz wciela się w rolę operatora kontrolującego robota bojowego, walczącego z rywalami na arenie. Poprzez programowanie swych działań na trzy ruchy naprzód gracze starają się przewidzieć poczynania innych robotów i próbują zniszczyć przeciwników, bądź utrzymać kontrolę nad zapewniającymi punkty zwycięstwa polami na arenie. Gra „Volt” zawiera niezwykle proste zasady szkoleniowe, a do tego zapewnia doświadczonym graczom wiele różnych modułów, sprawiających, że ich potyczki są jeszcze bardziej ekscytujące i bezlitosne. Zaplanuj swoje poczynania na trzy ruchy naprzód i szybko złap numer startowy, aby dzięki temu Twój robot mógł poruszać się i strzelać w idealnym momencie. Spychaj inne roboty do głębokich dołów, albo strzelaj do nich ze swoich laserów, aby zdobywać za to wszystko punkty zwycięstwa. Brzmi banalnie? To proste, no, przynajmniej na poziomie zasad. Jednak zniszczenie innych bez uszkadzania własnego robota to niemałe wyzwanie. Na szczęście zniszczone roboty nie muszą długo czekać, aby powrócić na arenę walk. Po prostu restartują się na początku kolejnej rundy! „Volt” to poprawiona i rozbudowana wersja gry „Volt. Robot Battle Arena”, której autorem jest Emerson Matsuuchi (twórca takich gier jak bestsellerowa trylogia Century, czy oszałamiający swym wyglądem Reef). Dzięki niezwykle przystępnym zasadom szkoleniowym, dreszczyku niepewności, jak i taktycznym opcjom zapewnianym przez zasady zaawansowane, Volt oferuje masę emocji i wyzwań zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych graczy. Ponadto gra zawiera także doskonale działające zasady ze Sztuczną Inteligencją, z których można korzystać podczas rozgrywki na 2 lub 3 graczy, oraz niezwykle emocjonujący tryb mistrzostw. Gra „Volt” ma także specjalnie zaprojektowane pudełko, w którym plansze są rozkładane na plastikowej wkładce, co w połączeniu z trójwymiarowymi kolumnami tworzy naprawdę oszałamiającą arenę walk. W trakcie swych potyczek gracze kierować będą szczegółowymi figurkami robotów, poruszanym dzięki mocy półprzezroczystych kości, różnym taliom kart oraz wielu innym pieczołowicie zaprojektowanym elementom. Jednak najważniejsze jest to, że Volt zapewnia graczom naprawdę masę dobrej zabawy! Zdobywaj punkty i wygraj! • Planowanie – Rozmieść 3 kości, robiąc to równocześnie z innymi. • Aktywacja – Strzelaj laserami, odpychaj tych, którzy staną ci na drodze i korzystaj ze specjalnych broni. • Rozpatrywanie – Zdobywaj punkty, bądź ponownie wystaw do boju swojego zniszczonego robota – tym razem dopinając do niego nowe ekstra bronie! Zawartość opakowania: • 4 figurki robotów, • 2 dwustronne plansze, • 4 kolumny areny, • 4 zasłonki, • 4 kartonowe monitory oraz panele kontroli, • 54 karty, • 16 kości, • 60 żetonów, • 2 instrukcje.

151,90 zł
141,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 10,63 zł

45
Wiersze wszystkie. Apanta Poietika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wszystkie. Apanta Poietika
Niedostępny
Brak

Wydanie dwujęzyczne (polsko-greckie) kompletnego zbioru poezji Konstandinosa Kawafisa.

72,00 zł
51,84 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,16 zł

46
Sam na sam z Bogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sam na sam z Bogiem
Dostępny21 szt.

Książka jest wynikiem podróży Autora z Panem Bogiem i czasu spędzonego w Jego obecności. To przebywając z Nim, sam na sam, odkryjesz niewyczerpane źródło siły, radości, pociechy i mądrości. Poszczególne rozdziały omawiają wiele dziedzin z naszego duchowego życia. Każdy z nich jest zakończony pytaniami, zachęcającymi do refleksji nad własnym życiem, oraz modlitwą, która pozwoli nam wykonać kolejny krok bliżej Boga. Taki właśnie jest cel tej książki aby zyskać Chrystusa i znaleźć się w Nim (Flp 3:8b9a). Zapraszamy do miejsca intymności ze Stwórcą.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

47
Dziennik z getta łódzkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik z getta łódzkiego
Dostępny8 szt.

Od godziny siódmej do dziesiątej ciągle nie ma chleba. Straszny głód. Jest mi niedobrze od żołądka i jestem całkowicie osłabiona. Nie jestem już w stanie pościelić dwóch prycz, nogi już mnie nie niosą. Cud, że ręka jeszcze pisze. Biorę walerianę bez cukru, kładę się. Bubi z głodu liże kwasek cytrynowy. Jest godzina jedenasta i jego ciągle jeszcze nie ma z chlebem. Wszystko w nas się trzęsie. On ma kartkę na chleb, a nikt nic nam nie pożyczy. Dwa takie dni i nie będzie nas wśród żywych.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

48
Edukacyjna wartość dziecięcych pytań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacyjna wartość dziecięcych pytań
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

nicjatywa cyklicznego publikowania prac w ramach serii Twórczość i Edukacja wyrosła z potrzeby stworzenia miejsca spotkania badaczy i praktyków zainteresowanych rozwijaniem oraz wspieraniem zdolności twórczych dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. W serii ukazują się prace dotyczące problematyki edukacyjnych oraz społecznych uwarunkowań rozwoju szeroko pojętej aktywności twórczej.Dotychczas ukazały się w serii:Zasoby twórcze człowieka. Wprowadzenie do pedagogiki pozytywnej, red. K. J. Szmidt, M. Modrzejewska-ŚwigulskaM. Modrzejewska-Świgulska, Twórczość codzienna w narracjach pedagogówBiograficzne badania nad twórczością. Teoria i empiria, red. M. Modrzejewska-ŚwigulskaK. J. Szmidt, Edukacyjne uwarunkowania rozwoju kreatywnościA. Chmielińska, Dynamika transgresji twórczych. Studia przypadków pedagogów

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

49
Historia etyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia etyki
Dostępny41 szt.

Pierwsza historia etyki, napisana przez polskiego etyka Tadeusza Ślipko SJ, myśliciela o uznanym autorytecie i międzynarodowym statusie naukowym. Wszystkie dotychczasowe, istniejące na rynku książki z historii etyki, to przeklady, ktore często nie uwzględniają dziejów etyki polskiej i udziału wybitnych Polaków w rozwoju tej dziedziny wiedzy, a byli to uczeni, którzy walnie przyczynili się do rozwoju myśli etycznej, zwłaszcza w XX wieku. Można zatem zaryzykować twierdzenie, iż niniejsza książka jest najpełniejszym tego typu opracowaniem dostępnym w polskich księgarniach.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

50
(207) Koloruj zwierzątka MIX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(207) Koloruj zwierzątka MIX
Dostępny11 szt.

Książeczka do kolorowania dla najmłodszych.

5,70 zł
3,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,71 zł

Wróć do góry