hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.12.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 13 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sztuka kobiecości (Aneta Borowiec, Beata Wróbel), na drugim Ronja, córka zbójnika (Astrid Lindgren). Kolejny produkt to Angielski w tłumaczeniach. Phrasal Verbs (Magdalena Filak, Filip Radej) oraz Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Podwójna Helisa. Tom 3 (Rees).
1
Sztuka kobiecości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka kobiecości
Dostępny89 szt.

Przedstawiamy zbiór rozmów z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel. Dziennikarka Aneta Borowiec rozmawia z doświadczoną, a także słynącą z ciętego języka i poczucia humoru lekarką o tym wszystkim, co się na kobiecość składa. O tym, co konkretnie kobiety mają między nogami. O piersiach, ich kształcie i dlaczego nie są niczym specjalnym. O orgazmach, mięśniach Kegla i libido. O punkcie G i seksie, który z wiekiem nabiera smaku. Ale ponieważ ciało to tylko część kobiecości, Doktor Wróbel opowiada też o stresie, wychowywaniu dzieci, wreszcie o budowaniu dobrych związków. Dodatkami do błyskotliwych rozmów są miniprzewodnik po antykoncepcji, zestawienie najczęstszych dolegliwości ginekologicznych oraz zmian zachodzących w ciele kobiety wraz z upływem czasu. Sztuka kobiecości to trzecia książka w serii po Sztuce kochania i Sztuce obsługi penisa.

39,99 zł
22,79 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 17,20 zł

28 osób kupiło
2
Ronja, córka zbójnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ronja, córka zbójnika
Dostępny55 szt.

Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników. Ekranizacji tej ulubionej lektury dzieci i dorosłych podjęło się słynne Studio Ghibli. Ilustracje zawarte w książce nawiązują do telewizyjnej animacji.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

22 osoby kupiły
3
Angielski w tłumaczeniach. Phrasal Verbs - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w tłumaczeniach. Phrasal Verbs
Dostępny111 szt.

Książka uczy najczęściej używanych i niezbędnych czasowników frazowych. Wyjaśnia ich znaczenie oraz zawiera ponad 1000 zdań do tłumaczenia wraz z odpowiedziami, dzięki którym w praktyczny i naturalny sposób nauczysz się ich używać. Z pomocą tej książki poznasz mechanizm działania tych czasowników. Przyswoisz je szybko i skutecznie, a dzięki ćwiczeniom sprawdzającym, powtórce i testowi, sprawdzisz swoją wiedzę. Rozdziały poukładane są według czasowników takich jak: take, put, turn, look, come, go, break, make, pick, set, bring, drop, pull, show, hang, tell i wiele innych. Oprócz wyjaśnień, każdy rozdział to zbiór zdań do tłumaczenia wraz z odpowiedziami i ćwiczenia utrwalające. Dzięki nim poćwiczysz użycie danych czasowników i od razu sprawdzisz ich poprawność. Dodatkowo książka wzbogacona została o wskazówki dotyczące użycia oraz najczęściej używane kolokacje. Kurs audio do pobrania na stronie internetowej pozwoli Ci ćwiczyć rozumienie ze słuchu, wymowę i umiejętność mówienia w każdej wolnej chwili. Książka ta to idealne narzędzie dla maturzystów, osób przygotowujących się do egzaminów FCE oraz CAE, jak również dla tych, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą czasowników frazowych i sprawdzić swoje umiejętności.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

16 osób kupiło
4
Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Podwójna Helisa. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Podwójna Helisa. Tom 3
Dostępny2121 szt.

Od tysięcy lat kamienne mury jordańskiej Petry skrywają niejedną tajemnicę. Co takiego kryje się za strzelistymi filarami i wyrzeźbionymi symbolami z przeszłości? Cruz Coronado już wkrótce się o tym przekona. W porywającej trzeciej części serii Akademia Odkrywców Cruz, Sailor, Emmett i Bryndis wybiorą się w najbardziej tajemnicze miejsce z odwiedzonych do tej pory, by odnaleźć trzecią część receptury. Jednak pod nieobecność cioci Marisol, która na Hawajach poszukuje jego taty, Cruz jest narażony na niebezpieczeństwo jak nigdy dotąd. Pomimo podjętych środków ostrożności ktoś włamuje się do jego kajuty i przeczesuje ją od góry do dołu. Nie mając pojęcia, komu można zaufać, Cruz chowa cenny rzemyk z fragmentami receptury w jedynym pewnym miejscu, jakie zna... Czy odkrywcom uda się z sukcesem zakończyć najniebezpieczniejszą misję, jakiej dotychczas musieli się podjąć?

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

7 osób kupiło
5
Szkoła na miarę. Czytanie ze zrozumieniem Plus. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na miarę. Czytanie ze zrozumieniem Plus. Zeszyt ćwiczeń. Klasa ...
Dostępny12 szt.

Czytanie ze zrozumieniem to zestaw trzech zeszytów ćwiczeń umożliwiających uczniom klas 1–3 doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. O atrakcyjności zeszytów przesądzają ciekawe teksty oraz różnorodne ćwiczenia skonstruowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Zeszyt dla klasy 1 to zbiór ćwiczeń kształtujących umiejętność odczytywania symboli graficznych, sylab, wyrazów i krótkich tekstów, a także porządkowania historyjek obrazkowych i udzielania odpowiedzi na pytania do tekstu.

16,50 zł
12,99 zł

Rabat 21,3%
oszczędzasz 3,51 zł

6 osób kupiło
6
Sfora. Tom 3. W ciemność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfora. Tom 3. W ciemność
Dostępny174 szt.

Fuks wie, że po brutalnym ataku na Sforę w Obrożach i Dziką Sforę, jedyną nadzieją na przetrwanie jest zjednoczenie. Alfa Dzikiej Sfory niechętnie zgadza się, by dołączyła do nich Bella i pozostali członkowie Sfory w Obrożach, jednak Fuks – szpieg, przypłacił tę rolę wyrzuceniem ze sfory i zakazem powrotu. Fuks stara się odnaleźć szczęście w zwróconej mu wolności, jednak samotne życie w lesie i zrujnowanym mieście daje mu się we znaki. Po raz pierwszy od Wielkiego Warczenia, marzy o tym, by mieć u swego boku inne psy. Ale może być na to za późno…

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
7
Matura. Język angielski. Trening przed egzaminem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura. Język angielski. Trening przed egzaminem
Dostępny157 szt.

Niniejsza publikacja została opracowana z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego jako pomoc w uzupełnieniu, powtórzeniu i utrwaleniu wiedzy oraz rozwijaniu kompetencji językowych. Publikacja zawiera 7 testów: 4 dla poziomu podstawowego i 3 dla poziomu rozszerzonego. Struktura każdego testu została przygotowana na wzór egzaminu maturalnego z języka angielskiego – zarówno w zakresie sprawdzanej wiedzy i nabywanych umiejętności, jak również w zakresie typów zadań. Wybrane zadania opatrzono komentarzem dotyczącym sposobu ich rozwiązywania. Na końcu książki znajduje się model odpowiedzi.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

4 osoby kupiły
8
Peru. Costa, sierra y selva - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peru. Costa, sierra y selva
Dostępny25 szt.

Costa, sierra y selva ? wybrzeże, góry i puszcza. Tak Peruwiańczycy mówią o swoim kraju, rozciągniętym wzdłuż brzegu Oceanu Spokojnego, przeciętym potężnym łańcuchem Andów i obniżającym się na wschodzie ku bezkresnej dżungli Amazonii. W kraju tym europejskość oraz pradawne, często niezrozumiałe dla nas kultury przenikają się jak kontrastowe nici w barwnej peruwiańskiej makatce, tworząc przedziwną, niepowtarzalną całość.Przemierzając razem z autorką mniej i bardziej znane rejony Peru, poznamy codzienne życie jego mieszkańców, ich kuchnię, kulturę i historię, zachwycimy się peruwiańską przyrodą i krajobrazami oraz dowiemy się, jak podróżuje się po tym kraju.

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

4 osoby kupiły
9
Święte słowo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święte słowo
Dostępny384 szt.

Świat bez pisma? Jest bliżej, niż się zdaje... Najmocniejszy głos literackiej Islandii i nowa powieść autorki bestsellerowej Wyspy. Historia niezwykłego rodzeństwa uwikłanego w rozgrywkę sił, które chcą zmienić losy cywilizacji. Edda i Einar wychowują się w nietypowej rodzinie – mają wspólnego ojca, ale różne matki, silne kobiety, które postanowiły wspólnie, w jednym domu, wychować swoje dzieci. Edda cierpi na hiperleksję i komunikuje się ze światem wyłącznie za pomocą przeczytanych książek, z których może cytować całe strony. Einar z kolei ma głęboką dysleksję i ogromne problemy z czytaniem. Mimo to rodzeństwo łączy wyjątkowa więź. Dorosła Edda pokonała, przynajmniej pozornie, swoje zaburzenie i zyskuje popularność w internecie. Wychodzi za mąż, rodzi syna. Po trzech dniach od porodu znika bez śladu… Zamknięty w sobie Einar wyrusza na poszukiwania siostry. Aby rozwiązać zagadkę, musi przemierzyć drogę do obcego świata i stanąć twarzą w twarz z niezwykłą przeszłością rodziny. Jak introwertyk z Islandii poradzi sobie w Nowym Jorku? Czego dowie się o swojej siostrze i tajemniczej firmie ALEX Analytica, z którą związana jest od lat? Święte słowo to znakomite połączenie dramatu rodzinnego, powieści sensacyjnej i mrocznego klimatu Islandii, tak dobrze znanego czytelnikom z powieści Wyspa. To opowieść o pasji czytania, ucieczce i podróżowaniu, o ludzkiej cywilizacji, znajdującej się na rozdrożu. O cudownym labiryncie naszych umysłów.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
10
Puzzle 1000 elementów. Cztery sezony, Mucha - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Cztery sezony, Mucha
Eurographics, 1000 elementów
Dostępny5 szt.

Po ułożeniu puzzle tworzą obraz o wymiarach 48.0 x 68 cm. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech,USA i Kanadzie. Dbając o europejskie normy EN71 i środowisko firma produkuje puzzle z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi a plastikowy woreczek w którym znajdują się elementy ulega biodegradacji. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne,zrobione są na bazie olejów roślinnych. Firma Eurographics jest także dumna z najnowszej technologii produkcji tzw. Smart Cut Technology. Dzięki temu procesowi elementy puzzli są unikalne, mają niespotykane kształty i doskonale do siebie pasują. W pudełku nie ma dwóch elementów o tym samym kształcie. W kolekcji znajdziemy światowe arcydzieła malarstwa, fotografie, słynne plakaty, mozaiki oraz grafikę współczesną.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
11
Dieta okienkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta okienkowa
Dostępny43 szt.

Wiele osób marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Jednak nie wszystkie sposoby na odchudzanie są dobre dla naszego zdrowia. W jaki sposób mądrze i zdrowo pozbyć się zbędnych kilogramów? Dieta okienkowa autorstwa Justyny Mizery to książka, w której znajdziesz pełne spektrum informacji na temat postu przerywanego – metody, która zapewnia zdobycie i utrzymanie odpowiedniej wagi. Autorka szczegółowo opisała kwestie związane z przyczynami otyłości, a także z metabolizmem. Dowiesz się, w jaki sposób post przerywany wpływa na fizjologię człowieka oraz poprawia parametry zdrowotne. W książce znajdą się przykładowe zestawy żywieniowe dla różnych typów diet okienkowych, a także 80 autorskich przepisów na zdrowe i smaczne dania (w tym lunchboxy). Justyna Mizera – jedna z najbardziej doświadczonych w Polsce dietetyczek. Od wielu lat specjalizuje się w żywieniu i suplementacji sportowców. Prowadzi szkolenia i wykłady z żywienia, m.in. przed Maratonem Warszawskim. Brała udział w programie telewizyjnym Tajemniczy składnik u boku Joanny Koroniewskiej (Polsat), współprowadziła program Teraz Kuchnia (TVN Meteo Active) a także była dietetykiem w programie Cofnij czas (TVN Style). Regularnie bywa w mediach jako ekspert (m.in. w DD TVN, Pytaniu na śniadanie). Współautorka książek Dietetyka sportowa oraz Żywienie młodego sportowca.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
12
Taka miłość się zdarza. Dom Pod Trzema Lipami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taka miłość się zdarza. Dom Pod Trzema Lipami
Dostępny309 szt.

Nowy związek powinien być piękną przyszłością – bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje. Klara przebyła długą drogę, znacznie dłuższą niż kilometry dzielące Kraków od Warszawy. Odbyła podróż w przeszłość, poznała mroczną tajemnicę swojej rodziny. Została porzucona przed ołtarzem, a potem szaleńczo – i z wzajemnością – się zakochała. A teraz czekała na piękny finał – szczęście i święty spokój. Tymczasem jej życie wykonało kolejnego fikołka. Ale czy nie takie jest właśnie życie – że jedynym pewnikiem są zmiany?… Odnaleziony po kilkudziesięciu latach pradziadek, mama, która po raz pierwszy w życiu szuka siebie, a nie kolejnego faceta, odmłodzona późną miłością babcia, ukochany Staszek, trzymający w sercu miejsce dla innej niż Klara kobiety, nowa, zagraniczna rodzina, bardzo niekonwencjonalny ksiądz i… wiele innych niespodzianek. Tak, życie potrafi zaskakiwać. Można próbować ustać w miejscu lub dać mu się ponieść. A wtedy wszystko może się zdarzyć. Także miłość.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
13
Cztery ściany i dach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery ściany i dach
Dostępny4 szt.

Porywająca, oparta na tragikomicznych doświadczeniach autora relacja o współczesnych realiach zawodu architekta, utraconych ideałach architektury, fałszywych pretensjach jej twórców i całkowitym uzależnienia profesji od globalnej gry rynkowej. De Graaf w swoich przesyconych gorzkim humorem zapiskach rysuje obraz świata w pierwszych dekadach XXI wieku. Pozwala podejrzeć korytarze władzy w Moskwie, Dubaju i Londynie, szuka ginących śladów po programach budownictwa społecznego w St. Louis i na przedmieściach Nowego Jorku, zderza urojenia na temat smart city z ponurymi realiami megamiast globalnego Południa. Demaskuje bezradność architektów skazanych na konflikt interesów – obsługiwanie sił, którym należałoby stawić opór. Rosyjscy oligarchowie i szejkowie z Emiratów, pazerni deweloperzy i cyniczni konsultanci, politycy i miotający się w sieci zależności architekci budują razem świat, w którym nigdy nie wiadomo, kto pociąga za sznurki.

79,00 zł
56,09 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 22,91 zł

2 osoby kupiły
14
Puzzle 1000 elementów. Świat psów - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Świat psów
Eurographics, 1000 elementów
Dostępny13 szt.

Po ułożeniu puzzle tworzą obraz o wymiarach 48.0 x 68 cm. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech,USA i Kanadzie. Dbając o europejskie normy EN71 i środowisko firma produkuje puzzle z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi a plastikowy woreczek w którym znajdują się elementy ulega biodegradacji. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne,zrobione są na bazie olejów roślinnych. Firma Eurographics jest także dumna z najnowszej technologii produkcji tzw. Smart Cut Technology. Dzięki temu procesowi elementy puzzli są unikalne, mają niespotykane kształty i doskonale do siebie pasują. W pudełku nie ma dwóch elementów o tym samym kształcie. W kolekcji znajdziemy światowe arcydzieła malarstwa, fotografie, słynne plakaty, mozaiki oraz grafikę współczesną.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
15
Sekrety Jeleniej Góry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Jeleniej Góry
Dostępny16 szt.

Jest takie miasto, do którego w 1945 roku przyjechała Triller, Eugenia Triller, i ocaliła je od zapomnienia. O godzinie 11.45 podają tam obiad składający się z błękitnego pstrąga górskiego i tzw. śląskiej bomby, a w eleganckich kieliszkach kołysze się wino Karkonoszy. Miłośnicy wycieczek wyruszają tramwajem z placu Zamkowego do Sobieszowa i dalej pieszo wędrują na zamek Chojnik. Kinomani szturmują salę teatralną „Apollo” ze szklanym świetlikiem na suficie. Wciąga ich zaczarowany świat sztukmistrzów, klaunów i zespołów akrobatycznych. Na ławce w jednym z jeleniogórskich liceów siedzi zaczytany Stanisław Bareja. Alina i Czesław Centkiewiczowie już stukają w maszynę do pisania, tworząc kolejną niezapomnianą polarną historię, a koreańskie dzieci wesoło biegają po fabryczce zabawek Zorka. Jednak o godzinie 12.55 dyżurny telefonu alarmowego Milicji Obywatelskiej odbiera zgłoszenie – przerażony głos informuje go o makabrycznym wydarzeniu… Czy ma to coś wspólnego z ciekawską kobietą wędrującą podziemnymi korytarzami? A może to już zupełnie inna historia? Ivo Łaborewicz złamał wszystkie pieczęcie broniące tajemnic Jeleniej Góry. Nie czekaj, poznaj sekrety tego wyjątkowego miasta!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
16
Kosmetyki naturalnie dla Ciebie. Mydła. Hydrolaty. Olejki. Peelingi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmetyki naturalnie dla Ciebie. Mydła. Hydrolaty. Olejki. Peelingi
Dostępny52 szt.

Naturalne, zdrowe i ekologiczne kosmetyki, które możesz przygotować w warunkach domowych. W książce znajdziesz zbiór receptur i przepisów, które łatwo zmodyfikować i idealnie dopasować do swoich potrzeb i rodzaju skóry. Autorka opisuje rośliny i składniki, które są w zasięgu ręki zwracając uwagę na ich właściwości prozdrowotne i lecznicze. Z książki dowiesz się m.in.: • czym jest mydło sodowe i jakie ma właściwości, • do czego służą oleje i jaką rolę odgrywają w pielęgnacji cery, • co to jest hydrolat, jak go przygotować i stosować, • jaką funkcję pełnią peelingi do twarzy i ciała, • jak zrobić domowy scrub, mydło czy maseczki do cery suchej, wiotkiej lub odwodnionej. Ponadto w poradniku znajdziesz spis kosmetyków z informacją, do jakiej cery mogą być stosowane oraz charakterystyką jej poszczególnych typów. Wiktoria Mucha – studiując na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, specjalizowała się w roślinach leczniczych i prozdrowotnych. Miłośniczka roślin, ziół oraz kosmetyki bazującej na surowcach naturalnych. Mieszka w małej wsi Szalowa w Beskidzie Niskim, gdzie łączy upragnione slow life ze swoją pasją. Właścicielka i założycielka marki produkującej kosmetyki rzemieślnicze MydłoStacja. Miłośniczka książek oraz jesiennej aury.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
17
LEGO Friends. 41395 Autobus przyjaźni - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Friends. 41395 Autobus przyjaźni
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

• Podaruj dzieciom zestaw LEGO Friends, by zabrać je w kreatywną podróż pełną przygód. W autobusie dla minilaleczek pełnym ciekawych funkcji i akcesoriów znajdą niezliczone możliwości pomysłowej zabawy. • Zabawkowym autobusem jadą minilaleczki Stephanie, Mia i Olivia z LEGO® Friends. Kreatywne dzieciaki mogą rozwijać wyobraźnię, pomagając dziewczętom z miasta Heartlake odkryć wszystkie funkcje i akcesoria kryjące się w pojeździe. • Dzieci mogą wyobrazić sobie, że kładą się spać w sypialni, holują zepsute samochody wyciągarką, pływają w basenie lub obserwują gwiazdy z górnego pokładu, który można przesunąć, by dostać się do łóżek dla minilaleczek. • Zestaw LEGO Friends Autobus przyjaźni (41395) to świetny wybór na prezent urodzinowy dla dzieci w wieku od 8 lat, które lubią nietuzinkowe pojazdy i mają już trochę doświadczenia w budowaniu. Złożenie tego inspirującego modelu zapewni im poczucie dumy. • W autobusie jest mnóstwo akcesoriów dla minilaleczek, ale spore rozmiary (ok. 14 cm wysokości i 30 cm szerokości) sprawiają, że zmieszczą się tam również inne klocki LEGO®, które dzieci zechcą dodać. Można użyć klocków z dowolnego zestawu LEGO! • Dynamiczna zabawa to część podróży. Autobus LEGO® Friends nie jest statycznym modelem – ma koła, które napr Wymiary opakowania: 54.0 x 28.2 x 9.1 cm

349,99 zł
300,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 49,00 zł

2 osoby kupiły
18
Korespondencja wojskowa hetmana Janusz Radziwiłła w latach 1646-1655. Część 1, Diariusz kancelaryjny 1649-1653 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
75,00 zł
52,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,50 zł

2 osoby kupiły
19
Opaska silikonowa "Nadzieja", szara - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa "Nadzieja", szara
Szaron, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Opaska silikonowa na rękę dla dorosłych i dla dzieci. Cechy: • szerokość: 1.2 cm, • z tekstem: Jr 29,11 „Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was – wyrocznia Pana – zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie.”

5,01 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,4%
oszczędzasz 1,02 zł

1 osoba kupiła
20
Puzzle 1000 elementów. Rodzinka żab - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Rodzinka żab
Eurographics, 1000 elementów
Dostępny7 szt.

Po ułożeniu puzzle tworzą obraz o wymiarach 48.0 x 68 cm. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech,USA i Kanadzie. Dbając o europejskie normy EN71 i środowisko firma produkuje puzzle z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi a plastikowy woreczek w którym znajdują się elementy ulega biodegradacji. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne,zrobione są na bazie olejów roślinnych. Firma Eurographics jest także dumna z najnowszej technologii produkcji tzw. Smart Cut Technology. Dzięki temu procesowi elementy puzzli są unikalne, mają niespotykane kształty i doskonale do siebie pasują. W pudełku nie ma dwóch elementów o tym samym kształcie. W kolekcji znajdziemy światowe arcydzieła malarstwa, fotografie, słynne plakaty, mozaiki oraz grafikę współczesną.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
21
Sekrety Tomaszowa i Opoczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Tomaszowa i Opoczna
Dostępny35 szt.

A może byśmy tak, Drodzy Czytelnicy, znów wpadli na dzień do Tomaszowa? Tym razem Andrzej Kobalczyk, szukając tajemniczych miejsc, niezwykłych ludzi i zapomnianych zdarzeń, dotarł też do Opoczna. Te dwa miasta udowadniają, że jeszcze nie wszystko zostało odkryte. Przenieśmy się w czasie kolejny raz... Znajdziemy tam ślady z przeszłości: zamek Kazimierza Wielkiego, dom Esterki, kościół z dywanem od Jana III Sobieskiego. A co słychać w fabrycznym Tomaszowie? Tam snują dalekosiężne plany – statkiem czy tramwajem z Tomaszowa do Łodzi? Zmęczeni trudami wyruszmy nad Zalew Sulejowski. Dołączmy do wczasowiczów odpoczywających w luksusowych niewiadowskich przyczepach, zatańczmy z „Mazowszem” polkę tramblankę. W nagrodę dla wszystkich płytki z Opoczna – bez stania w kolejce – i sztućce z drzewickiego Gerlacha, o których kiedyś można było tylko marzyć. Dnia zabrakło? Z pewnością! Za to sekretów w książce pod dostatkiem. Zapraszamy!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
22
Przewodnik Marco Polo. Chiny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik Marco Polo. Chiny
Dostępny7 szt.

Przewodnik w całkowicie nowej odsłonie. Z nowym przewodnikiem Marco Polo zwiedzisz najwspanialsze zabytki, odkryjesz niebanalne miejsca i przeżyjesz cudowną przygodę. Ze wskazówkami naszych autorów nie ominą Cię również wydarzenia i imprezy, które pozwalają poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę. Best of polecane przez ekspertów Marco Polo to wybór, który utrafia w gusta tych, którzy wymagają więcej. Butikowe hotele, gustowne restauracje, ekscentryczne kluby, ale także niskobudżetowe zakupy, wskazówki i pomysły na zwiedzanie z dziećmi, sport i wiele innych, czasem nietypowych, aktywności. Przewodnik jest kopalnią informacji praktycznych i namiarów na linki, blogi, aplikacje... Co ważne w podróży, przewodnik Marco Polo posiada wygodny format oraz atlas drogowy i dodatkową mapa w poręcznym etui.

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
23
Patrz mi w oczy. Asperger, hipnoza i ja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrz mi w oczy. Asperger, hipnoza i ja
Dostępny175 szt.

Patrz mi w oczy to niezwykła książka. To opowieść o zespole Aspergera napisana przez kogoś, kto doświadcza go na co dzień, a jednocześnie jest cenionym terapeutą, który przez wiele lat pomagał dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Autor daje nam jedyną w swoim rodzaju okazję spojrzenia na świat swymi oczyma, pokazuje jak to jest być w jego głowie. To więcej niż autobiografia, to mądra, cenna refleksja, czasem wzruszająca, czasem zabawna, ale przede wszystkim szczera do bólu. Pełna też użytecznych, przetestowanych w praktyce, wskazówek dla osób zmagających się z ASD i ich rodzin, znajomych czy pracodawców. Pozycja obowiązkowa dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, rodziców i nauczycieli dzieci z ASD, psychologów i terapeutów zainteresowanych tematem. Ale nie tylko. Jeśli chcecie się dowiedzieć: • dlaczego autor je wszystko, co przed nim postawią, chociaż nienawidzi jedzenia; • dlaczego umawianie się na randki dla nastolatka może być problematyczne; • jak według autora wygląda praca marzeń; • jakim mężem jest autor i z czym może zmagać się małżonek osoby z ASD (te informacje ujawnia jego żona); • i co zespół Aspergera ma wspólnego z uczeniem się hipnozy ...to ta książka jest dla Was.

48,00 zł
35,04 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,96 zł

1 osoba kupiła
24
Opaska silikonowa dla dzieci "Jestem bożym dzieckiem", błękitna - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa dla dzieci "Jestem bożym dzieckiem", błękitna
Szaron, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Opaska silikonowa na rękę dla dzieci, o mniejszym obwodzie. Cechy: • szerokość: 6 mm, • z tekstem: „Jestem Bożym dzieckiem”.

6,40 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
25
Opaska silikonowa dzieci "Z całego serca Bogu zaufaj", czerwona - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa dzieci "Z całego serca Bogu zaufaj", czerwona
Szaron, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Opaska silikonowa na rękę dla dzieci o mniejszym obwodzie. Cechy: • szerokość: 1.2 cm, • z tekstem: „Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku”.

5,01 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,4%
oszczędzasz 1,02 zł

1 osoba kupiła
26
Opaska silikonowa - moc - niebieski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa - moc - niebieski
Dostępny3 szt.

Opaska silikonowa na rękę:dla dorosłychszerokość: 1,2 cmz tekstem: Łk 10,19 - Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.

6,40 zł
4,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
27
Brelok silikonowy - Błogosławieni - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok silikonowy - Błogosławieni
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Brelok silikonowy o szerokości 1,2 cm z tekstem: Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami bożymi. Mt 5,9

7,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

2 osoby kupiły
28
Opaska silikonowa "Łaska", fioletowa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa "Łaska", fioletowa
Szaron, 1
Dostępny3 szt.

Opaska silikonowa na rękę dla dorosłych i dzieci. Cechy: • szerokość: 1.2 cm, • z tekstem: 2 Kor 1,2 „Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!”.

6,40 zł
4,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
29
#prawda. 365 rozważań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#prawda. 365 rozważań
Dostępny6 szt.

Codzienne rozważania Josha McDowella objaśniają prawdy biblijne, które cię zainspirują, rzucą ci wyzwanie i pomogą ci wzrastać duchowo każdego dnia w roku od 1 stycznia do 31 grudnia. Praktyczne i trafne rozważania każdego miesiąca odnoszą się do jednego z tematów:Styczeń: Prawda o tym, że Bóg istniejeLuty: Prawda o Bożym SłowieMarzec: Prawda o grzechu pierworodnymKwiecień: Prawda o Bogu, który stał się człowiekiemMaj: Prawda o tym, że Chrystus odkupił grzechyCzerwiec: Prawda o usprawiedliwieniu przez wiarę w Jezusie ChrystusieLipiec: Prawda o życiu przemienionym życiemSierpień: Prawda o cielesnym zmartwychwstaniu JezusaWrzesień: Prawda o Trójcy ŚwiętejPaździernik: Prawda o Bożym KrólestwieListopad: Prawda o KościeleGrudzień: Prawda o ponownym przyjściu Chrystusa

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
30
Opaska silikonowa "Wiara", czerwona - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa "Wiara", czerwona
Szaron, 1
Dostępny4 szt.

Opaska silikonowa na rękę dla dorosłych i dzieci. Cechy: • szerokość: 1.2 cm, • z tekstem: Hbr 11.1 „Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy”.

6,40 zł
4,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
31
Puzzle 1000 elementów. Rodzinka słoni - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Rodzinka słoni
Eurographics, 1000 elementów
Dostępny4 szt.

Po ułożeniu puzzle tworzą obraz o wymiarach 48.0 x 68 cm. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech,USA i Kanadzie. Dbając o europejskie normy EN71 i środowisko firma produkuje puzzle z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi a plastikowy woreczek w którym znajdują się elementy ulega biodegradacji. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne,zrobione są na bazie olejów roślinnych. Firma Eurographics jest także dumna z najnowszej technologii produkcji tzw. Smart Cut Technology. Dzięki temu procesowi elementy puzzli są unikalne, mają niespotykane kształty i doskonale do siebie pasują. W pudełku nie ma dwóch elementów o tym samym kształcie. W kolekcji znajdziemy światowe arcydzieła malarstwa, fotografie, słynne plakaty, mozaiki oraz grafikę współczesną.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
32
Droga Jana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Jana
Dostępny7 szt.

„Jan nauczył mnie tak wiele, jednak nikomu nie życzę tej lekcji. Nikomu i nigdy. Dlaczego przypadła ona właśnie mnie, nie mam pojęcia. Taka karma, powiedzieliby jedni, niezbadane są wyroki bogów, powiedzieliby inni. Pech, dodaliby kolejni, po prostu pech. Wielkie szczęście, stwierdziliby ci, którzy widzą więcej… Najlepiej nie pytać. Nie pytać za wiele. Po prostu żyć” – pisze Dorota Danielewicz, dziennikarka. Ale przede wszystkim matka. Ta rola, spychana dziś na dalszy plan przez karierę i ambicje, zdominowała jej życie. Choć obiecywała sobie, że nigdy do tego nie dojdzie, los postanowił zakpić z jej misternych planów, odbierając stopniowo czteroletniemu Janowi wszystko to, czego przez te lata może nauczyć się mały człowiek – umiejętność poruszania się, utrzymania równowagi, ubierania się i samodzielnego jedzenia, trzymania moczu i w końcu mowy. Zdrowy z pozoru chłopiec, z dnia na dzień stawał się coraz bardziej nieodgadnioną zagadką, a lekarze przez lata nie umieli postawić diagnozy i przynieść ukojenia. Dziś Jan ma 26 lat, a jego mama Dorota opisuje jego drogę. Wybrukowaną niepewnością w pierwszych latach po ataku galaktosialidozy (niezwykle rzadkie schorzenie przemiany materii – 80 przypadków na świecie). Przeplataną intensywnymi fascynacjami, m.in. grzybami, żółwiami czy Titanikiem. Prostą, a jednak wyboistą. Drogę, którą – chcąc nie chcąc – podążała cała jej rodzina, włącznie z młodszym synem, Aleksandrem. Intymna, szczera i odważna, a zarazem piękna i mądra opowieść matki o synu, który pewnego dnia niczym Oskar Matzerath z Blaszanego bębenka Gűntera Grassa podjął decyzję, że na zawsze zostanie dzieckiem. Recepta na odnalezienie szczęścia i spokoju – nie gdzieś i kiedyś, ale tu i teraz.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
33
Opaska silikonowa dzieci - Wszystko - ziel wąska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa dzieci - Wszystko - ziel wąska
Dostępny3 szt.

Opaska silikonowa na rękę:dla dzieci (mała)szerokość: 6 mmz tekstem: wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia, Chrystusie. Flp 4,13

6,40 zł
4,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
34
Opaska silikonowa dzieci - Raduj się - fiolet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaska silikonowa dzieci - Raduj się - fiolet
Dostępny2 szt.

Opaska silikonowa na rękę:dla dzieci (mała)szerokość: 1,2 cmz tekstem: Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twojego serca.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
35
Słowiański amulet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiański amulet
Dostępny1035 szt.

W Przytulisku zachodzą wielkie zmiany. Niektórzy członkowie rodziny zostają, inni opuszczają rodzinne gniazdo i wyruszają szukać dla siebie nowego miejsca. W Warszawie, Petersburgu, Wilnie… Ścieżki ich życia mimo to wciąż się przeplatają. Granice przeszłości i teraźniejszości zacierają się, a to, co wydawało się bez znaczenia, nagle staje się istotne. Historia lubi się powtarzać, czasem zaskakuje, skłania do refleksji i podejmowania nowych wyzwań. Michalina, praprawnuczka Arachny, z coraz większym zaangażowaniem zgłębia rodzinną przeszłość i podąża śladami przodków. W ten sposób poznaje sekret starego słowiańskiego amuletu. Srebrny wisior w kształcie kołowrotka, należący niegdyś do najbardziej tajemniczej członkini rodu, okazuje się kluczem do odkrycia największej rodzinnej tajemnicy. Nie otwiera jednak wszystkich drzwi. By je uchylić, trzeba zrobić i poświęcić więcej.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
36
Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, ataków paniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć bez lęku. 101 sposobów, aby się uwolnić od niepokoju, fobii, a...
Dostępny59 szt.

Lęk i niepokój mogą nas osaczać, zniechęcać do działania i ograniczać nasze decyzje. Kiedy natrętne myśli i rozedrgane emocje zyskują nad nami kontrolę, często nie umiemy sobie z nimi poradzić. Książka prezentuje plan, który pomoże ci uwolnić się od pułapki, jaką jest życie w ciągłym napięciu. Dzięki poradnikowi zyskasz m.in.: • praktyczne ćwiczenia, aby powstrzymać lęk przed życiem, • narzędzia do pokonania lęku w twoich związkach, • kontrolę nad twoimi codziennymi zmartwieniami, • ulgę w nadmiernym rozmyślaniu, • skuteczne sposoby radzenia sobie z lękiem w pracy lub w szkole, • porady, które pomogą ci odzyskać kontrolę nad życiem. Przestań walczyć z lękiem i podejmij skuteczne działania, by żyć autentycznie. Wykorzystaj metody zawarte w poradniku, zapanuj nad niepokojem i zacznij żyć pełnią życia. Już teraz rozpocznij nowy rozdział w swoim życiu! Tanya J. Peterson – jest certyfikowanym doradcą zajmującym się zdrowiem psychicznym. Autorka cenionych i nagradzanych powieści (Losing Elisabeth, My Life in a Nutshell, Twenty-Four Shadows) oraz poradników z zakresu pomocy psychologicznej. Współpracuje z portalem poświęconym zdrowiu psychicznemu HealthyPlace.com.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

37
Zdrowe zielone proteiny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe zielone proteiny
Dostępny23 szt.

Coraz więcej osób rezygnuje z mięsa i produktów odzwierzęcych. Co jednak zrobić, gdy jesteśmy aktywni fizycznie i potrzebujemy dużo białka? Jak zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na proteiny, stosując dietę roślinną? Z książki Zielone proteiny dowiesz się między innymi: • ile białka potrzebuje Twój organizm? • jakie są najlepsze źródła roślinnego białka? • jak przygotowywać dania, aby były smaczne i zawierały wszystkie składniki odżywcze, które są Ci potrzebne. W Zdrowych, zielonych proteinach znajdziesz również 60 autorskich przepisów na pyszne, pełne protein roślinne dania.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

38
THE END OF THE F***ING WORLD 2 (ORIGINAL SONGS AND SCORE). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

39
Instrukcja obsługi dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrukcja obsługi dzieci
Niedostępny
Brak

Poznaj sekret udanego rodzicielstwa Jak wychowywać mądrze dziecko? Jak odnaleźć radość z rodzicielstwa? W jaki sposób pogodzić potrzeby wszystkich członków rodziny – zarówno dorosłych, jak i dzieci? Czego można wymagać od dziecka, czego wymagać się nie powinno? Jak skutecznie komunikować się z dziećmi? Wielu rodziców zadaje sobie podobne pytania. Instrukcja obsługi dziecka to kolejna książka z bestsellerowego cyklu „Instrukcja obsługi…” Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, w której autorki w lekkiej i nieco przewrotnej formie pokazują jak należy postępować, by osiągnąć zamierzony cel. Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Daj się pokochać dziewczyn, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Życie od A do Z, Instrukcja obsługi kobiety, Kup kochance męża kwiaty, Nie bój się życia, Chcę być kochana tak jak chcę, Instrukcja obsługi faceta, Seksownik, Zrób to kochanie. Na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Zwierciadło”.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

40
Hurry Up and Wait, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurry Up and Wait, CD
Dune Rats , Warner Music Polska
Dostępny22 szt.

Lista utworów: 1. (intro) 2. Bobby D 3. Rubber Arm 4. No Plans 5. Rock Bottom 6. Crazy 7. Patience 8. Bad Habits 9. Stupid Is As Stupid Does 10. If My Bong Could Talk 11. The Skids 12. Mountains Come And Go But Aussie Pub Rock Lives On (Forever)

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

41
God Bless The Renegades, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
God Bless The Renegades, CD
Clint Lowery , Warner Music Polska
Dostępny51 szt.

Lista utworów: 1. God Bless The Renegades 2. Here 3. Kings 4. Alive 5. What's The Matter 6. You Go First 7. Allowed To Run 8. Silver Lining 9. She's Free 10. Do We Fear God

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

42
Tak wiele rzeczy. So Many Things - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak wiele rzeczy. So Many Things
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.14

Zwierzęta, ubrania, kwiaty, owoce i warzywa, środki transportu, potrawy, narzędzia to tylko wybrane rzeczy, które Maya Hanisch zilustrowała w swym oryginalnym i nowoczesnym stylu. Wspaniała pierwsza encyklopedia z setkami szczegółów i drobiazgów. Tę dwujęzyczną książkę, polsko-angielską, można przeglądać godzinami i poznawać dzięki niej świat!

31,90 zł
23,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

43
Guzikowa książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guzikowa książka
Dostępny24 szt.

Oto guzik. Ciekawe, co się stanie, gdy go naciśniesz. Znajdziesz tu i guzik do śpiewania, i guzik do łaskotania, a także niegrzeczny guzik oraz tajemniczy biały guzik. Wciśnij je wszystkie i przekonaj się, co cię spotka. Wyrusz w magiczną podróż, w której drogę wskazują kolory i dobra zabawa. Prawdziwie interaktywna książka pobudzająca wyobraźnię!

41,90 zł
31,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

44
Miasteczko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko
Dostępny38 szt.

Niektóre tajemnice należą tylko do nas, w każdej chwili możemy je ujawnić i zmienić bieg naszego życia. Przejmująca powieść o małym miasteczku, dawnych tajemnicach i wielkiej miłości. Emocjonująca historia ludzkich relacji. Nauczycielka, Monika Romanowska, po kilku latach spędzonych w stolicy wraca do rodzinnego Doruchowa. Ma nadzieję odnaleźć tu utracony spokój. Zamiast tego wplątuje się w zakazany romans. W tym samym czasie miasteczkiem wstrząsa sprawa śmierci licealisty, który umiera w tajemniczych okolicznościach. Rozpoczyna się śledztwo. Ktoś z mieszkańców małego miasteczka nie jest tym, za kogo się podaje, a tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Liceum, niepokorni uczniowie, nauczycielka, zakazana miłość i zbrodnia – to wszystko w wyjątkowej powieści, która łączy elementy obyczajowe i psychologiczne. Czy wydarzenia z dawnych lat pomogą w rozwiązaniu zagadki? Czy zakazana miłość wbrew wszelkim zasadom ma jakąkolwiek przyszłość? Czy dobro zawsze zwycięża zło?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

45
Zmuszona, by zabić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmuszona, by zabić
Dostępny62 szt.

Tak to się musi skończyć… Któreś z nas musi umrzeć. Mark i Evie mają burzliwy romans. Evie przywróciła wiarę w życie Marka po śmierci jego żony. Kiedy jednak Evie odnosi różnego rodzaju obrażenia cielesne, jej przyjaciele zaczynają podejrzewać o to Marka. Czyżby namiętny romans przerodził się w piekło? Wezwana w środku nocy do ich rezydencji sierżant Stephanie King, znajduje w łóżku dwa brutalnie zamordowane ciała, które trudno zidentyfikować. Gdzie zaczyna się morderstwo? W chwili, kiedy następuje pierwsze pchnięcie nożem? Czy w momencie pierwszej myśli o popełnieniu zbrodni. Zmuszona, by zabić to mroczny thriller psychologiczny z charakterystycznym dla Abbott stawieniem czytelnika przed koniecznością trudnego wyboru moralnego i mistrzowską charakterystyką postaci. „Odpowiednio wciągający, z pewnością nie do czytania po ciemku” – Red Magazine. „Wręcz nieznośne napięcie z zabójczym zakończeniem” – Good Housekeeping. „Mistrzowski i zniewalający. Nie mogłem się oderwać aż do zatrzymującego akcję serca zakończenia” – Robert Bryndza.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

46
Atlas cudów świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas cudów świata
Niedostępny
Brak

Uruchom wyobraźnię i wyrusz w pełną przygód podróż dookoła świata. Na każdym kontynencie zobaczysz oszałamiające cuda przyrody bądź wytwory ludzkiego geniuszu. Poznasz 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Zdobędziesz Mount Everest, opuścisz się na dno Rowu Mariańskiego, przemierzysz Dolinę Śmierci i zwiedzisz Zakazane Miasto – wystarczy, że pozwolisz tej książce pobudzić twoją fantazję. Atlas cudów świata jest bogato ilustrowany i zawiera setki faktów oraz ciekawostek.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

47
Pamięci pamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięci pamięci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

„Umarła moja ciocia, siostra taty” – zaczyna Stiepanowa i zdanie to staje się punktem wyjścia do próby napisania historii rodziny. Ale choć autorka szuka śladów własnych prababć, dziadków i rodziców, to nie oni są głównym tematem tej książki. Jest nim mechanizm pamięci. Czy zapomniane przedmioty, karteluszki, zasłyszane fakty zachowują pamięć o przeszłości? Jak zapamiętać wiek XX, który rozerwał łańcuch pamięci? Jak wielka historia może odbijać się w osobistej pamięci współczesnego człowieka? Stiepanowa szuka odpowiedzi w historii swojej rodziny oraz we wspaniałych esejach, m.in. o W.H. Sebaldzie, Charlotcie Salomon, Josephe Cornellu czy Osipie Mandelsztamie. To napisana niezwykle pięknym językiem intymna, a zarazem głęboko poruszająca wielka rozprawa na temat pamięci. Najbliżej jej do eseju, choć sama autorka nazwała ją „romansem” – romansem z pamięcią, z historią własnej rodziny zachowaną w przedmiotach. W Rosji książka ukazała się w grudniu 2017 roku i prawie natychmiast została okrzyknięta przez krytyków najważniejszą rosyjską książką ostatniego dziesięciolecia. Zdobyła też jedną z najważniejszych rosyjskich nagród literackich. „To jest książka o rzeczach i ludziach, o innych książkach i o fotografiach. Czuły esej, wnikliwa powieść, inwentarz rupieci, wspomnień i przemilczeń, prywatna encyklopedia czyjegoś życia (i historii, i Rosji). To jest książka, która powinna leżeć gdzieś blisko, na ulubionej półce. Książka, do której będziecie wracać. A jeżeli zdecydujecie się ją komuś pożyczyć, to koniecznie zapiszcie komu (może nie oddać)” – Marcin Wicha, laureat Nagrody Literackiej Nike za Rzeczy, których nie wyrzuciłem. „Powieść Stiepanowej to ciąg podróży bez końca i celu. Jestem nimi oczarowana i jednocześnie smutna z powodu faktu, że sama książka dobiegła końca. (…) Pamięci pamięci to literackie odkrycie, które porusza się między fantazją a rzeczywistością. Inspirująca i cudowna lektura” – Dagens Nyheter. „W pogoni za sprawdzeniem swojego rodowodu Stiepanowa łączy Wielką Historię i prywatną pamięć. To niezwykle osobiste śledztwo, w którym interpretacja przeszłości okazuje się być częścią innego, bardziej politycznego wątku: tego, jak możemy się pogodzić ze sobą w teraźniejszości. Pamięci pamięci jest najważniejszą rosyjską powieścią 2017 roku” – GQ, Rosja. „Maria Stiepanowa zamieniła zmarłych w swoich współautorów. W rezultacie powstała książka nieznana wcześniej w języku rosyjskim” – „Nowaja Gazieta”. „Pamięci pamięci jest nie tylko najważniejszą książka roku, ale ogólnie ostatnich lat. To prawdziwe wydarzenie – dla wszystkich, którzy wciąż umieją czytać” – „Echo Moskwy”. „Coś takiego pojawia się najwyżej raz na dekadę. Pamięci pamięci jest wielką rekonstrukcją literacką, a jej efektem zupełnie nowy gatunek, w którym współbrzmią pamięć, czas i historia” – „Literratura (Rosja)”. „Spośród wszystkiego, co było niewiadomą, półwiadomą lub było zaciemnione, wiedziałam o swojej rodzinie kilka niewzruszonych rzeczy. W naszej rodzinie nikt nie zginął podczas rewolucji i wojny domowej. Nie było w niej represjonowanych. Nie było ofiar Holocaustu. Nie było zabitych, poza Lodikiem. Nie było tych, którzy zabijali. Sporo z tego wkrótce albo stało się wątpliwe – albo okazało się być oczywistą nieprawdą” – fragment książki. Maria Stiepanowa (ur. 1972) – rosyjska pisarka i poetka, której utwory przetłumaczono na kilkanaście języków. Po polsku ukazał się tom jej wierszy Wojna bestii i zwierząt (przeł. Zbigniew Dmitroca, Wydawnictwo Wolno, 2019).

50,00 zł
37,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

48
Koty rasowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty rasowe
Dostępny3 szt.

Książka jest doskonałą propozycją dla osób zastanawiających się nad wyborem kota, a także dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o swoich pupilach. Obok pięknych fotografii zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących zwyczajów, potrzeb i wymagań poszczególnych ras kotów.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

49
Konie rasowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konie rasowe
Niedostępny
Brak

Album prezentuje poszczególne rasy koni z całym ich wdziękiem, gracją i żywiołowością. Rzetelne opisy zostały wzbogacone niezwykłymi fotografiami pokazującymi majestat tych stworzeń.

49,95 zł
36,46 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

50
Psy rasowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy rasowe
Dostępny37 szt.

Album przybliża urodę i wdzięk poszczególnych ras psów. To doskonała propozycja dla osób zastanawiających się nad wyborem psa oraz tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o swoich pupilach.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

Wróć do góry