hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2019.12.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 2 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Twister (Hasbro), na drugim Czas burz. Tom 1 (Charlotte Link). Kolejny produkt to Jane Goodall. Pani od szympansów (Danuta Tymowska) oraz Joanna Beretta Molla (Ewa Stadtmuller).
1
Twister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twister
Hasbro, od 6 lat
Dostępny
21 szt.

Gra idealna – łącząca gimnastykę ze świetną zabawą! Aby wygrać, musisz utrzymywać równowagę stając na rękach i stopach na coraz to innych kolorowych polach maty. A nie jest to takie proste w bliskim towarzystwie innych graczy! Zwłaszcza, że nie wolno dotknąć maty łokciem ani kolanem. Zawartość opakowania: • mata do gry Twister, • koło do losowania z tarczą, podstawą i strzałką, • instrukcja. Wymiary opakowania: 27.0 x 27.0 x 5.0 cm Miks wzorów opakowań wysyłany losowo.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

15 osób kupiło
2
Czas burz. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas burz. Tom 1
Dostępny
323 szt.

Bestsellerowa Charlotte Link w nieznanej dotychczas odsłonie! Jest rok 1914. Świat stoi u progu wielkiej wojny, a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego. Osiemnastoletnia Felicja wiedzie spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Dumna i uparta dziewczyna nie interesuje się światem polityki, do którego mimowolnie wprowadza ją jej przyjaciel Maksym. Między młodymi rodzi się uczucie, ale chłopak marzy, by poświęcić swoje życie dla socjalistycznych ideałów. Dlatego odrzuca Felicję i opuszcza Prusy, aż w końcu trafia do ogarniętej rewolucją Rosji. Rozczarowana dziewczyna wychodzi za przystojnego przedsiębiorcę z Monachium, Alexa Lombarda. Ten trudny człowiek kocha swoją żonę, ale silne osobowości małżonków nie pozwalają im się porozumieć. Gdy wojenne koleje losu znowu stawiają na drodze Felicji Maksyma, ta – targana emocjami i dawnym uczuciem – podejmuje decyzje, które mogą zaważyć na jej przyszłości… Czas burz to pierwszy tom wielopokoleniowej sagi, która opowiada o niezłomnej sile charakteru kobiet z rodziny Dombergów. Każda z nich musi się zmierzyć z przeciwnościami losu, trudną miłością i własnym słabościami.

44,99 zł
31,04 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

7 osób kupiło
3
Jane Goodall. Pani od szympansów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jane Goodall. Pani od szympansów
Dostępny
368 szt.

Opowieść o niezwykłej kobiecie, jej pasji, odwadze i sile więzi ze światem zwierząt Młoda Brytyjka Jane zabiera lornetkę, kilka talerzy, namiot i ucieka do dżungli w głąb Afryki. Bez naukowego przygotowania zamierza badać szympansy. Prawie nikt w nią nie wierzy... Dzisiaj jej badania to najbardziej szczegółowe studium gatunku, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na świecie. Na jego podstawie należało ponownie zdefiniować pojęcia „człowiek” i „narzędzie”. Jane Goodall to ikona nauki i ekologii, podróżniczka, pisarka, wysłanniczka pokoju ONZ, aktywistka, jedna z najbardziej wpływowych osób naszych czasów. Odznaczona wieloma honorowymi tytułami oraz nagrodami. Jej ambasadorką jest Angelina Jolie. Wisława Szymborska uznała Goodall za wybitną postać i marzyła o tym, aby ją poznać. Ta książka to pierwszy pełny obraz życia niezwykłej kobiety, która miała odwagę sięgnąć po marzenia. Danuta Tymowska – biolożka, tłumaczka, nauczycielka, absolwentka literatury angielskiej na Cambridge University, redaktorka PWN, miłośniczka zwierząt. Obecnie mieszka w Kanadzie z mężem, synami i kotką Shebą.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
4
Joanna Beretta Molla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joanna Beretta Molla
Dostępny
14 szt.

Joanna Beretta Molla to wyjątkowa i dzielna święta! Żona, matka, lekarz… oddała swoje życie, żeby jej najmłodsze dziecko mogło pojawić się na świecie. Możemy uczyć się od nie odwagi i pogody ducha. Zajrzyjcie koniecznie do tej książki.

10,62 zł
8,99 zł

Rabat 15,3%
oszczędzasz 1,63 zł

4 osoby kupiły
5
Rumcajs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rumcajs
Dostępny
83 szt.

Wielki powrót legendarnego rozbójnika. Rumcajs, bohater serialu animowanego dla dzieci o gołębim sercu, powraca, by łupić bogatych i oddawać biednym. Wraz z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem umykają żelaznym kajdanom reżimu księcia-pana, by pomagać tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
6
Niech czuwają nad Tobą święci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niech czuwają nad Tobą święci
Dostępny
19 szt.

Abyśmy szukali blisko, nie w oddali tego co nam trzeba: codziennego męstwa, wiary, posłuszeństwa – szczebelków do nieba.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
7
Cztery pory roku z Hildegardą z Bingen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery pory roku z Hildegardą z Bingen
Dostępny
14 szt.

„Każdy z nas potrzebuje wzorców oraz osób, które ze względu na ich mądrość i doświadczenie można uznać za przewodników życiowych, zarówno w rozwoju duchowym, jak i życiu codziennym. Bywa tak, że osoby takie znajdujemy w naszym bliższym, lub nieco dalszym otoczeniu, ale także i tak, że wokół nas osób takich nie ma. Nie tylko w tej drugiej sytuacji, ale także w pierwszej, rozsądnie jest sięgnąć wstecz – do dawnych mistrzów. (…) Rozmowy Kathrin ze świętą Hildegardą, nawiązują do zmieniającego się wraz z porami roku otoczenia i odnoszą się do problemów, które nurtują młodych ludzi. Książkę urozmaicają przepisy kulinarne pochodzące z kuchni Hildegardy, a zdobią urocze ilustracje. Książka może być bardzo miłym a przy tym naprawdę pożytecznym upominkiem, dlatego gorąco polecam…” – prof. dr hab. Małgorzata Kowalewska, ze Słowa wprowadzającego

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
8
Służba Gniewomira - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służba Gniewomira
Dostępny
8 szt.

Służba Gniewomira to trzeci tom przygód walecznego jarla Oliego Egilssona. Jarl Gniewomir powraca z wielkiej wyprawy, lecz spokój nie trwa zbyt długo. Jego najstarsza córka bowiem nawiązuje niebezpieczny kontakt z najstarszym synem księcia, Bolesława. Ponadto, Jarl zostaje wezwany przez Knuta, któremu składał przysięgę. Na jego rozkaz, wyrusza do Anglii, aby walczyć o Londyn. Następnie, zostaje wysłany z misją do nowego króla Norwegii i ostatecznie trafia do kraju swej matki. W czasie podróży spotyka niezwykłą i tajemniczą Dagmarę oraz wojownika, który jak powiadają, powrócił z krainy topielców. Gniewomir musi zdecydować, po czyjej stronie stanąć. Kogo wesprzeć. Musi również zdążyć do domu na czas, żeby ocalić bliskich przed mieczami wrogów…

31,90 zł
22,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,93 zł

1 osoba kupiła
9
Łowca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowca
Dostępny
15 szt.

Świat dotknięty apokalipsą. Bohaterowie walczący o przetrwanie. Nieprzewidywalne zakończenie. Niedaleka przyszłość. Znany ludziom świat znika pod tonami wulkanicznych popiołów, dusi się w związkach siarki i zamarza w najcięższej zimie wulkanicznej w historii. Do zamieszkania zdatny jest jedynie niewielki obszar położony w górach. Wraz z rodziną i innymi ocalałymi mieszka tam niegdysiejszy profesor, nazywany „Łowcą”. Bohater dźwiga na swoich barkach obowiązek polowania i zdobywania pożywienia. Po siedmiu latach od katastrofy klimat zaostrza się i znika zwierzyna. Ocalenie wszystkich mieszkańców przed głodem, drapieżnikami i innymi ludźmi staje się coraz trudniejsze. Łowca podejmuje jednak nierówną walkę z siłami natury. Powieść Łowca przenosi czytelnika w surowy świat powstały po realnie zagrażającej nam katastrofie i stawia przed nim pytanie, jak daleko człowiek powinien posunąć się w imię przetrwania.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
10
"...i wtedy wspiąłem się na drzewo". Opowieść o karierze, odwadze i życiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"...i wtedy wspiąłem się na drzewo". Opowieść o karierze, odwadze i ży...
Dostępny
9 szt.

Bestseller w Niemczech. Ponad 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! Często robiłem rzeczy, których nikt inny wcześniej nie robił. Człowiek pełen sprzeczności. Z jednej strony twardy konkurent w biznesie, z drugiej – zaangażowany społecznie wrażliwiec. Dirk Rossmann, pionier współczesnego rynku drogerii, wielki przedsiębiorca i milioner. Jego credo: nigdy się nie poddawaj! Już w wieku 12 lat wykazał się duchem przedsiębiorczości: kupował artykuły z drogerii o 10% taniej i dostarczał je rowerem do klientów. W wieku zaledwie 25 lat otworzył w Hanowerze pierwszą w Niemczech drogerię samoobsługową, kładąc podwaliny pod imperium swojej firmy. Ale historia jego sukcesu miała również gorsze momenty: w 1996 roku firma była w stanie upadłości, prywatnie Dirk Rossmann spekulował na giełdzie papierów wartościowych i w tym samym roku doznał zawału serca. „Od tego czasu porzuciłem wszystkie inne zajęcia i próbowałem uratować firmę”. Przez ten kryzys Dirk Rossmann przeszedł głęboką przemianę. Uważa to za powód swojego dzisiejszego sukcesu. Rossmann to człowiek konsekwentny, bogaty w doświadczenia życiowe, którego książka pomaga obrać dobry kierunek w trudnych czasach.

37,00 zł
28,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

1 osoba kupiła
11
Rzeczpospolita niedoskonała. Dokumenty do historii buntu społecznego w latach 1930-1935 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczpospolita niedoskonała. Dokumenty do historii buntu społecznego w...
Dostępny
12 szt.

Dotychczas nie opublikowano zwartego zbioru dokumentów, który w całości dotyczyłby niepokojów społecznych pierwszej połowy lat 30. Dokonując wyboru źródeł na potrzeby niniejszej edycji dążono do tego, aby był on reprezentatywny pod kilkoma względami. Starano się uwzględnić zróżnicowanie zjawiska otwartego, zbiorowego oporu społecznego w okresie wielkiego kryzysu zarówno pod względem formy, dynamiki, jak też jego geografii.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
12
Łacińska terminologia prawnicza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łacińska terminologia prawnicza
Dostępny
13 szt.

Książka zawiera zbiór sentencji, zwrotów i pojęć łacińskich z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, teorii i filozofii prawa, logiki, retoryki oraz erystyki. Spośród szerokiej gamy łacińskich haseł Autorzy wybrali te, które mają obecnie zastosowanie w obrocie prawnym. Zbiór pojęć i zwrotów łacińskich nie ogranicza się wyłącznie do języka prawnego i prawniczego, lecz zawiera takie hasła, które powinien znać każdy wykształcony humanista. Każda pozycja została przetłumaczona na język polski oraz opatrzona komentarzem i odwołaniami do aktualnie obowiązujących aktów prawnych. Dodatkowym atutem publikacji jest umieszczony na końcu opracowania zarys gramatyki języka łacińskiego, który może okazać się pomocny w stosowaniu zamieszczonych treści w praktyce. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa. Może stanowić także cenną pomoc w bieżącej pracy doświadczonych prawników praktyków.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
13
Nie tylko husaria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie tylko husaria
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Niewykonalne zadanie? Najlepiej posłać tam Polaków! Skrzydlata husaria z impetem przełamuje szyki nieprzyjaciela. Niewielki oddział petyhorców rozbija nawet sześćdziesięciokrotnie liczniejszą armię Moskali. Owiane nie najlepszą sławą pospolite ruszenie masakruje regularną armię szwedzką. Lekka kawaleria roznosi w pył „lud ognisty”. Uzbrojeni w kopie skrzydlaci jeźdźcy to największa duma polskiego oręża. Uważani są powszechnie za najwspanialszą i najskuteczniejszą polską formację wojskową. I słusznie. Jednak obok nich na polach bitew nie brakowało innych zabójczo skutecznych żołnierzy. Wojowników gotowych dumnie walczyć, godnie przelewać krew za ojczyznę, ale przede wszystkim zwyciężać. Radosław Sikora – wybitny znawca staropolskiej wojskowości jako pierwszy oddaje sprawiedliwość innym formacjom wojskowym, które obok husarii broniły interesów I Rzeczypospolitej. Przypomina ich największe sukcesy. Oddaje głos tym, o których historia zapomniała. Jednak nie byłby sobą gdyby nie wspominał również o husarii, której prawdziwa historia jest wspanialsza od legend.

59,99 zł
46,19 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

14
Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Książka szwedzkiego psychiatry i autora badań nad internetem w przystępny sposób tłumaczy, jak korzystać z najnowszych technologii, by służyły naszemu dobru i nie były źródłem frustracji i lęku. Poznaj ostatnie odkrycia naukowe i zadbaj o zdrowie swojego mózgu! Wyłącz telefon komórkowy na jedną lub dwie godziny w ciągu dnia. Nawet kilka minut ruchu dziennie pozwoli ci zredukować stres i poprawić koncentrację. Wieczorem zmień obraz w telefonie na czarno-biały, ograniczy to wyzwalanie dopaminy i chęć przewijania wiadomości. Nie sprawdzaj służbowego maila tuż przed pójściem spać. W mediach społecznościowych staraj się obserwować tylko te osoby, z którymi naprawdę chcesz wchodzić w interakcję. To tylko przykłady skutecznych porad zawartych w tej książce. Dlaczego korzystanie z Instagrama uruchamia w mózgu te same obszary co niegdyś polowanie na dzikie zwierzęta? Co się dzieje z naszą pamięcią, kiedy podczas jazdy samochodem zdajemy się wyłącznie na GPS-a? Na czym polega cyfrowa zazdrość i czy internet może pozbawić nas empatii? Każdego dnia musimy wytrzymać informacyjne tsunami, a nasze neurony lustrzane w kontakcie z mediami społecznościowymi pobudzają mózg do ciągłego porównywania się z innymi. Poznaj ostatnie odkrycia naukowe i zadbaj o zdrowie swojego mózgu! Szwedzki bestseller nagrodzony prestiżową nagrodą The Health Award of the Year. Anders Hansen – szwedzki lekarz, specjalista w dziedzinie psychiatrii w Instytucie Karolinska. W swojej najnowszej książce w zrozumiały sposób tłumaczy najnowsze odkrycia neurobiologii i wyjaśnia, jak możemy je wykorzystać w codziennym życiu.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

15
Marek Sierocki przedstawia. I Love Film. Vol. 2, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marek Sierocki przedstawia. I Love Film. Vol. 2, 2 CD
różni wykonawcy, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Na dwupłytowej składance znajdują się niezapomniane przeboje z kultowych obrazów takie jak „Ghostbusters” z „Pogromców Duchów”, „Never Ending Story” z „Niekończącej się opowieści”, „Moon River” ze „Śniadania u Tiffany'ego”. Marek Sierocki wyselekcjonował wyjątkowe utwory, które na nowo przeniosą nas w magiczny filmowy świat. Lista utworów: CD.1: 1. Candy Dulfer & Dave A. Stewart – Lily Was Here 2. Simple Minds – Don't You Forget About Me 3. Ray Parker Jr. – Ghostbusters 4. Cyndi Lauper – Girls Just Want To Have Fun 5. Irene Cara – What A Feeling 6. Limahl – Never Ending Story 7. Electric Light Orchestra – Livin' Thing 8. Heatwave – Boogie Nights 9. Emotions – Best Of My Love 10. Earth, Wind & Fire – Boogie Wonderland 11. Roy Orbison – Oh, Pretty Woman 12. The Tokens – The Lion Sleeps Tonight 13. Scott Mckenzie – San Francisco 14. Elvis Presley – Viva Las Vegas 15. Whitney Houston – I'm Every Woman 16. Daryl Hall & John Oates – Maneater 17. Bonnie Tyler – Holding Out For A Hero 18. The Pointer Sisters – I'm So Excited 19. Miami Sound Machine – Hot Summer Nights 20. Los Lobos – La Bamba CD. 2: 1. Henry Mancini Orchestra – Moon River 2. Simon & Garfunkel – Sound Of Silence 3. Harry Nilson – Over The Rainbow 4. Bobby Vinton – Mr. Lonely 5. Peter Nero – Raindrops Keep Falling On My Head 6. Barry Manilow – Can't Smile Without You 7. Kenny Rogers & Dolly Parton – Islands In The Stream 8. Iggy Pop & Goran Bregovic – In The Death Car 9. Julee Cruise – Falling 10. Celine Dion – Because You Loved Me 11. Ronan Keating – When You Say Nothing At All 12. Dido – Here With Me 13. Mike Reno & Ann Wilson – Almost Paradise 14. Boy Meets Girl – Waiting For A Star To Fall 15. The Jacksons – Enjoy Yourself 16. Maurice Williams & The Zodiacs – Stay 17. Dolly Parton – 9 To 5 18. Bob Dylan – Things Have Changed 19. Elvis Presley – Suspicious Mind 20. Liza Minnelli – Cabaret

42,90 zł
Powiadomienie
16
Wrocławska tancbuda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocławska tancbuda
Dostępny
4 szt.

Wrocławska tancbuda to zbiór metafizycznych oraz reporterskich wierszy i opowiadań poetyckich, których akcja toczy się w enigmatycznej przestrzeni Wrocławia. Książka składa się z trzech części: „Powodzianka”, „Poczekalnia W”, „Przystań nad Odrą”, które mogą być czytane oddzielnie, ale zebrane w jednym zbiorze najlepiej uwidacznia się ich filozofia i poetyka. Wrocławska tancbuda jest inspirowana twórczością Edwarda Stachury. Jest to jednak dzieło oryginalne, które w sposób aktywny, choć poetycki, pozwala czytelnikowi uczestniczyć w realnych wrocławskich zdarzeniach, takich jak: Powódź Tysiąclecia czy śmierć Zbigniewa Cybulskiego na peronie trzecim Dworca Głównego. Wrocławska tancbuda to refleksja nad kruchością bytu i niestałością szczęścia.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

17
My Head Is An Animal. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Head Is An Animal. Winyl
Of Monsters And Men, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.24

110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

18
44 koty nr.1. Poznajmy się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44 koty nr.1. Poznajmy się
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Poznaj czwórkę najsłodszych i najbardziej rozśpiewanych kotów w okolicy. Zajrzyj do książki i rzuć się w wir przygód razem z Lampo, Milady, Klopsikiem i Pilou oraz ich puszystymi przyjaciółmi.

8,87 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

19
Shimmer&Shine. Baw się koloruj naklejaj nr.14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shimmer&Shine. Baw się koloruj naklejaj nr.14
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Sięgnij po poprzednie książki z serii Życzenia do Spełnienia. Baw się, koloruj i naklejaj z Shimmer i Shine.

9,49 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,3%
oszczędzasz 2,50 zł

20
Wózek dla lalki, różowo-brązowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek dla lalki, różowo-brązowy
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Przedstawiamy piękny, nowoczesny i kolorowy wózek dla lalek Stworzony dla lalek o długości do 46.0 cm. Dzięki regulowanemu uchwytowi wózek jest odpowiedni także dla małych dziewczynek. Ponadto można go szybko złożyć, co ułatwia transport. Zintegrowany koszyk na zakupy może pomieścić wszystko, co jest potrzebne na wycieczkę dla mamy i jej ukochanej lalki. Wysokość uchwytu: 39.0-68.0 cm Wymiary: 67.0 x 41.0 x 68.0 cm

186,98 zł
172,02 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,96 zł

21
Rozwód a rywalizacja o opiekę nad dziećmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

22
Prawo administracyjne materialne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
79,00 zł
71,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

23
Odwołanie darowizny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwołanie darowizny
Dostępny
3 szt.

Publikacja jest jedynym na rynku wydawniczym kompleksowym opracowaniem dotyczącym odwołania darowizny. Będzie pomocna w wyjaśnianiu wielu problemów praktycznych związanych z tym zagadnieniem, wśród których można wskazać m.in. na kwestie odnoszące się do: - obliczania terminu do złożenia oświadczenia o odwołaniu darowizny, - oznaczania stosunków prawnych wyłączonych spod zasad darowizny, - formy oświadczenia o odwołaniu darowizny, a także przebaczenia, - wskazania podmiotów uprawnionych do odwołania darowizny, - oznaczania przyczyn powodujących ustanie darowizny, - określenia przesłanek odwołania wykonanej i niewykonanej darowizny, - skutków odwołania darowizny, w tym również na tle małżeńskiego ustroju majątkowego. Autor porusza wątki prawnoporównawcze oraz przedstawia propozycje de lege ferenda, mogące zachęcić do szerszej dyskusji nad przyszłymi uregulowaniami odwoływania darowizny.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

24
Działalność gospodarcza w sektorze MŚP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
179,00 zł
161,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

25
Prawo łowieckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo łowieckie
Dostępny
2 szt.

Czytelnicy odnajdą tu omówienie wielu interesujących zagadnień, dotyczących m.in.: - pojęcia, zakresu i źródeł prawa łowieckiego, - kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego, - zasad prowadzenia gospodarki łowieckiej, - konstrukcji i dzierżawy obwodu łowieckiego, - majątku i funduszów kół łowieckich, - wykonywania polowania i jego zakazu, - szkód łowieckich, - odpowiedzialności za naruszenie prawa łowieckiego.

55,00 zł
49,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

26
Prawo karne w pigułce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne w pigułce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem. W książce zostały zawarte najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa karnego.

24,90 zł
20,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,23 zł

27
Ciało we współczesnych koncepcjach filozoficznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało we współczesnych koncepcjach filozoficznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

Publikacja zawiera dziesięć tekstów autorów reprezentujących różne ośrodki akademickie w Krakowie i poza nim. Prezentują one różne podejścia do przedstawianej w tomie problematyki. Wiodącym tematem jest problem ciała (cielesności) człowieka, który został tu podjęty w świetle różnych koncepcji filozofii i literatury współczesnej. Głos w dyskusji zabrali między innymi teoretycy znani z wcześniejszych wypowiedzi dotyczących ciała (cielsności): Marek Drwięga, Piotr Duchliński, Joanna Hańderek, Ewa Podrez, Krzysztof Wieczorek, Władysław Zuziak. "Zebrane w tomie materiały przedstawiają różnorodną problematykę skoncentrowaną wokół kwestii ciała (cielesności) w filozofii i literaturze, głównie współczesnej. Wszystkie artykuły pokazują jednoznacznie, że podjęta problematyka zajmuje ważne miejsce we współczesnej refleksji teoretycznej. Należy też stwierdzić z uznaniem, że teoretyczna realizacja zamierzenia we wszystkich przypadkach wypadła bardzo pozytywnie". Prof. dr hab. Leszek Sosnowski „Osoba ludzka staje się podmiotem dramatu jako istota ucieleśniona. Oznacza to, że nie tylko ona sama, ale również inny ukazuje się jej w ciele i poprzez ciało. Odkrywając obok siebie innego, osoba odkrywa zarazem jego i własną cielesność” – pisał w Sporze o istnienie człowieka ks. Józef Tischner. Myśl ta, podążająca tropem ludzkiej cielesności, zdaje się na nowo przypominać o sprawach z jednej strony znanych i oczywistych, z drugiej jednak ciągle zapominanych, gdzieś umykających w świecie technicyzacji, komputeryzacji, masowości i konsumpcji. I właśnie dlatego przywołanie tej myśli otwiera refleksję nad istotnym sposobem ludzkiego bycia – nad cielesnością, której to tematyce poświęcona jest niniejsza książka. Fragment Wstępu

56,70 zł
40,82 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,88 zł

28
Czapeczka Karnawałowa Papierowa W Groszki Różowa 6szt Godan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
Powiadomienie
29
Ozdoba Karnawalowa Maska Filc Owieczka Go Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba Karnawalowa Maska Filc Owieczka Go Pbh
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.17

6,30 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,31 zł

30
Ciastolina, kucyk wystawowy Naybelle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina, kucyk wystawowy Naybelle
Play-Doh, Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie nudzi! Tyle pomysłów kryje się w małym tekturowym pudełeczku! Play-Doh to od ponad 40 lat zabawka kreatywna numer 1 na świecie. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Czas na wystawę koni, a Naybelle potrzebuje Twojej pomocy, by wygrać! Zapuść grzywę, zrób warkoczyki i przyozdób je za pomocą kokardek, kwiatków i wstążeczek. Przeobraź tego słodkiego kucyka w pięknego rumaka! Uformuj kilka bel siana i kapelusz kowbojski, naciśnij głowę Naybelle i zobacz, jak podrzuca je kopytkami! Zawartość i cechy zestawu: • kucyk Naybelle z podstawką i foremkami, • 3 tuby z masą plastyczną – ciastoliną (170g), • foremka do ukształtowania bel siana, • kółko z uchwytem – wycinak. Wymiary opakowania: 22.0 x 20.0 x 7.0 cm

71,00 zł
63,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,10 zł

31
100 lat PZPN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 lat PZPN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.16

Przedstawiamy wyjątkową publikację, trzecią – po „Biało-czerwonych” w 2017 i „Pucharze Polski” w 2018 – w serii monograficznych albumów poświęconych najważniejszym wydarzeniom i momentom w historii polskiego futbolu, zasługującego – jako element narodowej kultury, ale i czynnik wzmacniający narodową tożsamość i jednoczący Polaków od stu lat wokół reprezentatywki – na ten monumentalny cykl wydawniczy. Tym razem prezentujemy dzieje Polskiego Związku Piłki Nożnej – na jubileusz jego 100lecia. Księga zawiera również kilkaset barwnych fotografii, a okolicznościowym wstępem uhonorował ją Pierwszy Kibic Rzeczpospolitej, Prezydent Andrzej Duda.

149,10 zł
104,37 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,73 zł

32
Wszystko o Świętej rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

33
Café Katedra. Szkice o rewolucji w Kościele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Café Katedra. Szkice o rewolucji w Kościele
Dostępny
66 szt.

Czy Kościół w 2019 roku jest nadal święty? Czy jest Mistycznym Ciałem Chrystusa? I czy ktoś może temu zaprzeczyć, skoro Kościół nie jest z tego świata? A zatem szokujące gesty i słowa papieża Franciszka, który mówi o sobie, że jest tylko „biskupem Rzymu”, we włoskim więzieniu umywa nogi muzułmańskiej dziewczynie w Wielki Czwartek, uroczyście obchodzi 500. rocznicę reformacji i każe wyławiać z Tybru wyrzucone tam przez wiernych figurki pogańskiego bóstwa amazońskich Indian, Pachamamy (wcześniej uroczyście wniesione do rzymskiego kościoła podczas ostatniego synodu), to prowokacja, czy wyraz bezradności wobec presji świata, jaką przejawia Pontifex Maximus? A odwoływanie się hierarchów na każdym kroku do praw człowieka, wychwalanie „pluralizmu” i „poszanowania różnorodności”, gdy ulicami miast ciągną parady homoseksualistów, czy nie jest smutną komedią omyłek? Czy ci, którzy z najwyższych ambon głoszą dziś pokój na świecie, braterstwo ludzi i troskę o „Matkę-ziemię”, są jeszcze w stanie obronić wiarę i nadzieję chrześcijańską? Café Katedra ukazuje wstrząsający dramat, jaki od czasu ostatniego Soboru narasta w Kościele, a którego najbardziej donośne akordy rozbrzmiewają podczas obecnego pontyfikatu. Synod amazoński jest jego swoistym apogeum, ujawnieniem tego dramatu w całej pełni. Książka Ewy Polak-Pałkiewicz to praca (niemal) detektywistyczna, efekt wielowątkowego „śledztwa”; autorka docieka przyczyn kryzysu na wielu polach, próbuje wyjaśnić szeroki kontekst i całą złożoność dramatu, broniąc zarazem Kościoła przed jego oszczercami. „Gdybym mógł wygłosić tylko jedno kazanie, wybrałbym takie, które mocno zirytuje wiernych, zwracając ich uwagę na Kościół, bezustannie rzucający rękawicę diabłu z jego diabelską pychą”, stwierdzał Chesterton. Café Katedra z pewnością niejednego zirytuje. Bohaterowie tej książki (m.in. zapominany papież św. Pius X i „wyklęty” arcybiskup Marcel Lefebvre) reprezentują Kościół walczący. Zawsze zwycięski. Ewa Polak-Pałkiewicz - autorka książek, m.in.: Prosto w oczy. Rozmowa-rzeka z Janem Olszewskim, Patrząc na kobiety, Rycerze wielkiej sprawy, Powrót pańskiej Polski, Czego chcą od nas biedni Niemcy (nominacja do Nagrody Identitas).

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

34
Dzieje Polski. Ilustrowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Polski. Ilustrowane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Dwa tomy w jednym woluminie. Barwny reprint z 1909 roku z licznymi czarno-białymi zdjęciami i kolorowymi ilustracjami znanych polskich malarzy. Przepiękna okładka z epoki ze złoconymi literami. Autor spisał historię Polski od początków powstania państwa polskiego wraz z opisem m.in. geograficznym ziem polskich, licznym mapami, aż do czasów porozbiorowych i burzliwych dziejów Polski i Polaków.

159,00 zł
116,07 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 42,93 zł

35
Wykrywanie kłamstw i oszukiwania. Psychologia kłamania i konsekwencje dla praktyki zawodowej. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,20 zł
38,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

36
Listy do Betlejem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do Betlejem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Od czego zaczyna się historia Bożego Narodzenia? Może od wielkiego tłumu w Betlejem. W każdej gospodzie ścisk, tylko w stajence trzy miejsca wolne. A może początek tej historii to wizyta anioła w Nazarecie.

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

37
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Osiem katechez biblijnych pogłębi twoją wiarę w to, że: • dla Boga nie ma nic niemożliwego, • wszystko jest w Bożych rękach, • Bóg jest bliżej, niż Ci się wydaje, • nie trzeba lękać się teraźniejszości ani przyszłości, • Kościoła nic nie pokona. Katechezy pozwolą Ci zrozumieć: • że oddać chwałę Bogu, to nie to samo, co chwalić Boga, • w jaki sposób Chrystus zwycięża w twoim życiu, • jak działa Duch Święty, • jak najlepiej oddać chwałę Bogu.

12,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

38
Dirt Diggers. Pojazd 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dirt Diggers. Pojazd 2w1
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Zabawkowy spychacz ciężarówka w jednym! Dzieci znajdą nieskończoną liczbę sposobów kopania, pchania, podnoszenia i układania w stosy. Zabawka konstrukcyjna promuje praktyczną, aktywną zabawę, która jest niezbędna do zrównoważonego rozwoju dzieciństwa.

78,99 zł
71,09 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

39
Little Tikes. Zerkające zwierzątka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little Tikes. Zerkające zwierzątka, mix wzorów
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Dzieci uwielbiają zabawę w „a kuku”, dlatego pokochają zerkające zwierzątka od Little Tikes. Zwierzątko mama chowa swoje maleństwo, ale jak tylko ją odsłonisz malucha. Zabawka zachęci dzieci do podejmowania prób raczkowania, czy chodzenia i dostarczy na pewno mnóstwo radości. Produkty firmy Little Tikes są znane i lubiane na wszystkich kontynentach, w wielu domach wśród niezliczonej rzeszy uśmiechniętych dzieci oraz zadowolonych rodziców.Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, firma Little Tikes wytwarza produkty, które gwarantują wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Mając na względzie wytrzymałość produktów, zabawki projektowane i produkowane są w najbardziej właściwej technologii jaką jest „rotomolding”, gwarantując wspaniałą zabawę przez długie lata. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

27,00 zł
24,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

40
Kalkulator Cit Sdc-810nr pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,32 zł
53,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,82 zł

41
Rick and Morty. Karty Waddingtons - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick and Morty. Karty Waddingtons
Winning Moves, od 8 lat
Dostępny
27 szt.

Klasyczna talia 55 kart z wizerunkiem bohaterów kreskówki „Rick and Morty” to najpopularniejsze karty dystrybuowane przez firmę Winning Moves. Ta rodzinna talia kart umili niejedno popołudnie i niejeden wieczór w gronie przyjaciół. Najwyższa jakość – Superior Quality – jest gwarantowana przez brytyjską markę Waddingtons, obecną na rynku od 1905 roku. Zawartość opakowania: • 55 kart z różnymi wizerunkami bohaterów kreskówki Rick and Morty.

25,59 zł
22,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,58 zł

42
Top Trumps. Niezależny i nieoficjalny przewodnik: Fortnite - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Trumps. Niezależny i nieoficjalny przewodnik: Fortnite
Winning Moves, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.22

Gra „Top Trumps” to coś więcej niż karty! To znana od 50 lat na całym świecie rozgrywka, która zaangażuje każdego, bez względu na wiek i zainteresowania Edycji kart „Top Trumps” powstały tysiące, od edycji miejskich po sportowe. W Polsce rekordy popularności bije edycja z Reprezentacją Polski w piłce nożnej czy z bohaterami znanych wszystkim kreskówek takich jak „Psi Patrol” czy „My Little Pony”. Na każdej karcie znajdziemy nie tylko ulubioną postać czy miejsce, ale również informacje w postaci atrybutów, które doprowadzą nas do zwycięstwa! Talia umieszczona w zgrabnym, plastikowym pudełku może towarzyszyć nam w najdalszej wyprawie i umilić każdą podróż. Przedstawiona gra jest doskonała dla wszystkich wielbicieli gry „Fortnite”. Sprawdź, jak dobrze znasz ten świat i panujące w nim reguły. Który rodzaj broni charakteryzuje się większą prędkością strzelania? Czy większy magazynek znajdziesz w Poczwórnej Wyrzutni czy w Ciężkim Karabinie Szturmowym? Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj! Jak grać? Talię kart potasuj i rozdaj wszystkim graczom, którzy następnie muszą je trzymać rewersem do góry. Weź pierwszą kartę z wierzchu swojego stosu, odwróć ją i wybierz jeden z atrybutów. Reszta graczy również odwraca pierwszą kartę ze swoich stosów, podając swoje wartości przypisane do danej cechy, którą wybrałeś na początku. Jeśli miałeś najwyższą liczbę punktów, wygrywasz swoją turę i zabierasz karty przeciwników umieszczając je na spodzie swojego stosu. Zostaniesz zwycięzcą, jeśli zdobędziesz wszystkie karty rywali! Zawartość opakowania: • 33 karty w praktycznym plastikowym pudełku.

15,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

43
Co się wydarza podczas Mszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co się wydarza podczas Mszy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Tytuł tej książki podsunął mi jeden z moich przyjaciół, który posiada przedziwny talent do wymyślania dobrych tytułów dla niemal wszystkiego: książek, artykułów, wierszy, obrazów, jak również filmów, które zawsze obdarza nowymi, lepiej się sprawdzającymi tytułami. Znał inne moje publikacje na temat Eucharystii powstałe na przestrzeni lat; były to artykuły i książki mające wywołać dyskusje akademickie. Teraz zaś mój przyjaciel zachęcał mnie usilnie, żebym napisał coś, co zmierzałoby w całkowicie przeciwnym kierunku. Przekonywał, bym napisał książkę pozbawioną zacięcia naukowego i skierowaną do każdego katolika, który po prostu pragnie lepiej zrozumieć istotę Mszy świętej. Powiedział: „Tracimy pojęcie o tym, czym ona jest. Przestała być dla nas jasna. Potrzeba nam kogoś, kto opowiedziałby nam o niej od nowa”. I wtedy podsunął mi ten tytuł: „Co się wydarza podczas Mszy”. Spodobał mi się. Jest jasny i dobrze określa moje zamierzenie. Pragnę mówić w sposób prosty i bezpośredni. Pragnę ukazać, co oznacza Msza i co stanowi jej centrum. I pragnę też podkreślić słowo „wydarza się” z tytułu, bo o to mi właśnie chodzi. Coś się wydarza podczas Mszy. Bóg działa! Działa, aby nas zbawić. To doniosłe wydarzenie. Tak naprawdę nie ma niczego większego. Bóg skupia całą moc swej zbawczej miłości do świata w sprawowaniu obrzędu i w słowach liturgii eucharystycznej. Pragnę mówić o Mszy w takich kategoriach. Jeśli spróbuję wypowiadać się tak prostym i bezpośrednim językiem, jak tylko możliwe, będę nieuchronnie dotykać czegoś, czego nie da się nazwać — lub czego nie da się łatwo nazwać — a co zwiemy tajemnicą. Zamierzam mówić, nie tracąc poczucia tajemnicy, nie można jej bowiem rozwikłać. Istnieje jednak sposób, by wniknąć w nią nieco głębiej i nauczyć się poruszać w jej przestrzeniach. Właśnie to chcę tutaj zaproponować: głębsze wejście w tajemnicę i poruszanie się z pewną lekkością wśród jej przejawów. To oczywiste, że nie rozumiemy Mszy tak dobrze, jak powinniśmy. Mówię powinniśmy, gdyż jest jeszcze inny problem: jak moglibyśmy. Nie rozumiemy Mszy tak dobrze, jak moglibyśmy. Jednak błędem byłoby sądzić, że Msza powinna być od razu zrozumiała dla wszystkich. Jakże miałoby się to dziać? Jest ona szczytem życia chrześcijańskiego. Zwykle nie zaczyna się od szczytu, lecz dociera nań powoli i z mozołem. Ludzie — zarówno wierzący, jak i niewierzący — nie mogą się spodziewać, że przyjdą prosto z ulicy i od razu odnajdą we Mszy coś znaczącego i zrozumiałego. Tak, czy owak, kto umie określić, co jest „zrozumiałe”? Nie zajdę zbyt daleko w swych wysiłkach, aby zrozumieć Mszę, jeśli będę uważać, że mam prawo nadawać jej znaczenia zgodne wyłącznie z moimi własnymi definicjami. To pozbawiłoby mnie możliwości przyjmowania Mszy jako daru od kogoś innego, od samego Boga. To On ją określa i definiuje. To jego inicjatywa, Jego działanie. Msza jest obrzędem, a to oznacza, że wymaga zainicjowania, powtarzania i poczucia, że się go odprawia. To się stopniowo pogłębia. Potrzeba nam odpowiedniego nastawienia do obrzędu, którego musimy się nauczyć. Wydaje się, że proces ten można najtrafniej opisać jako swoistą „grę na poważnie”. Przystaję z chęcią na zastany obrzęd — wszystkie ustalone ruchy, gesty i słowa, które powtarza się w określony sposób — ponieważ ufam, że kiedy „w to gram”, nagle wedrze się coś wielkiego i nieoczekiwanego. Obrzęd to forma, forma zaś przekazuje treść — nie intelektualną, którą da się pojąć umysłem, lecz treść prawdziwą, nie mniejszą niż sam akt naszego zbawienia. Jeśli odmawiam uczestnictwa w „grze”, to jest kiedy odrzucam obrzęd, jego zasady i formy, zostaje mi tylko to, z czym przyszedłem. To tylko ja; to tylko my; zdarzyć się może jedynie suma poszczególnych części. Ale obrzęd zabiera nas dalej, poza granice nas samych. Pozwala działać Bogu i podsuwa nam sposób, w jaki mamy się zachowywać w odpowiedzi. Nie musimy wymyślać odpowiedzi, tworzyć jej na poczekaniu. Jakże byłoby to żałosne! Obrzęd daje nam w zamian odpowiedź, która jest adekwatna do tajemnicy również przekazanej nam przez obrzęd, a mianowicie tajemnicy zbawczego działania Boga. W tej książce zanalizuję zatem uważnie formy obrzędu i na nich się skoncentruję. Przyjmijmy taką metodę. Przyjrzę się temu, co mówimy i robimy w danym momencie Mszy i postaram się przynajmniej powiedzieć coś o wszystkim, co się wydarza, kiedy to mówimy i robimy. Aby zagłębić się w znaczenie Mszy, musimy też, paradoksalnie, zawsze pozostać na powierzchni, nigdy nie porzucając jej zewnętrznych form. Te formy bowiem — chleb, wino, gesty kapłana oraz wiernych — stają się na wskroś przepojone znaczeniem, życiem Bożym.

26,40 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,3%
oszczędzasz 6,41 zł

44
Klocki Blocki. KB0815 My Fire Brigade. Beczkowóz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB0815 My Fire Brigade. Beczkowóz
Blocki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Przedstawiony zestaw klocków składa się z 213 elementów. Jest rewelacyjny dla miłośników straży pożarnej, ratowania ludzi lub zwierząt. Z elementów zawartych w zestawie można zbudować wspaniałą cysternę straży pożarnej. Zestaw ma wiele ruchomych elementów. W zestawie również znajduje się obrazkowa instrukcja budowania „krok po kroku” oraz jeden ludzik strażaka. Zabawka ma certyfikat CE. To idealny zestaw klocków dla każdego dziecka. Gwarantowana super zabawa na długie godziny. Towar nowy, oryginalnie zapakowany w piękny kolorowy karton, idealny na prezent. Zabawa klockami to same zalety dla naszych pociech: ćwiczy zdolności manualne, koncentrację, cierpliwość oraz koordynację wzrokową i ruchową. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. Uczy rozpoznawania kolorów, kształtów, liczenia oraz relacji przestrzennych. Poszczególne elementy można z łatwością łączyć ze sobą na wiele sposobów co daje nieograniczone możliwości tworzenia najróżniejszych budowli. Klocki są solidnie wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a swą żywą kolorystyką przyciągną uwagę nawet najbardziej wymagających konstruktorów. Klocki bardzo łatwo łączą się ze sobą, a wykonana budowla jest stabilna. Pasują do innych znanych marek np. Lego, Sluban, Ligao, Cobi, Kazi.

59,99 zł
54,59 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,40 zł

45
Klocki Blocki. KB0812 My Fire Brigade. Strażnica i helikopter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB0812 My Fire Brigade. Strażnica i helikopter
Blocki
Dostępny
8 szt.

Klocki Blocki wykonane są z wytrzymałego plastiku, nie odbiegają one jakością od innych markowych klocków. Są z nimi w pełni kompatybilne. Zachwycają dużą ilością ruchomych elementów oraz dużymi możliwościami samodzielnego tworzenia wymarzonych pojazdów i budowli. Zestaw klocków pomaga: • ćwiczyć zdolności manualne, • rozwijać kreatywność, • uczyć się współdziałania, • rozwijać koncentrację, • udoskonalać myślenie przestrzenne i wyobraźnię. Bohaterami serii „My Fire Brigade” są strażacy. Zabawka ma Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE. Zawartość opakowania: • klocki: 129 elementy, • 2 ludziki, • kolorowa instrukcja. Wymiary opakowania: 14.5 x 9.5 x 4.5 cm

56,99 zł
51,86 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,13 zł

46
Klocki Blocki. KB0813 My Fire Brigade. Straż wodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB0813 My Fire Brigade. Straż wodna
Blocki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

Klocki Blocki wykonane zostały z wytrzymałego plastiku, nie odbiegają jakością od innych markowych klocków. Są z nimi w pełni kompatybilne. Zachwycają dużą ilością ruchomych elementów oraz dużymi możliwościami samodzielnego tworzenia wymarzonych pojazdów i budowli. Zawartość opakowania: • klocki: 120 elementów, • ludzik, • kolorowa instrukcja. Zestaw klocków pomaga: • ćwiczyć zdolności manualne, • rozwijać kreatywność, • uczyć się współdziałania, • rozwijać koncentrację, • udoskonalać myślenie przestrzenne i wyobraźnię. Zabawka ma Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE. Wymiary opakowania: 20.0 x 16.0 x 4.5 cm

24,99 zł
22,74 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,25 zł

47
Przytulaczek Słoninka Smilusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przytulaczek Słoninka Smilusia
Smily Play
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Przytulaczek to zabawka o żywych, radosnych kolorach, która rozweseli dziecko swoimi wesołymi funkcjami. Zabawki grające są skierowane do najmłodszych dzieci. Przytulaczek towarzyszy dziecku w rozwoju, inspiruje i zachęca do aktywności. Na brzuszku zwierzątka znajdują się trzy kolorowe przyciski funkcyjne, które uruchamiają różne melodie oraz uczą dzieci podstawowych cyfr i liter. Dodatkowo ma mięciutką główkę i stópki. Zasilanie: 2 baterie AA

55,82 zł
50,24 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,58 zł

48
Klocki Blocki. KB0916 MyArmy. Wyrzutnia rakiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB0916 MyArmy. Wyrzutnia rakiet
Blocki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.09

Klocki Blocki wykonane zostały z wytrzymałego plastiku, nie odbiegają one jakością od innych markowych klocków. Są z nimi w pełni kompatybilne. Zachwycają dużą ilością ruchomych elementów oraz dużymi możliwościami samodzielnego tworzenia wymarzonych pojazdów i budowli. Zawartość opakowania: • klocki: 222 elementy, • 2 figurki, • kolorowa instrukcja. Zestaw klocków pomaga: • ćwiczyć zdolności manualne, • rozwijać kreatywność, • uczyć się współdziałania, • rozwijać koncentrację, • udoskonalać myślenie przestrzenne i wyobraźnię. Klocki z serii „MyArmy” są z wojskowym motywem. Zestaw wyrzutnia rakiet składa się ze 222 elementów. Zabawka ma Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE. Wymiary opakowania: ok. 41.0 x 31.0 x 6.5 cm

61,99 zł
56,41 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,58 zł

49
Model plastikowy Antonov AN-225 Mrija - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy Antonov AN-225 Mrija
Revell
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy model samolotu wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. To radziecki samolot transportowy. W zestawie nie ma farb i kleju. Zalecane kolory farb: 32104, 32109, 32147, 32157, 32176, 32184, 32190, 32191, 32199, 32330 Skala: 1:144 Materiał: tworzywo sztuczne Liczba elementów: 114 Wymiary: • długość: 58.7 cm, • szerokość: 61.2 cm, • wysokość: 18.0 cm.

375,23 zł
Powiadomienie
50
Muzyczne studio koncertowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyczne studio koncertowe
Smily Play
Dostępny
8 szt.

Muzyczne studio koncertowe to mikrofon ze specjalnym stojakiem. Mikrofon można trzymać w ręce samodzielnie lub przymocować go do statywu, którego długość reguluje się w zależności od wzrostu dziecka (wysokość stojaka można osiągnąć do 100.0 cm). W podstawie znajduje się „kolorofon” i przyciski do efektów dźwiękowych. Co zyskuje Twoje dziecko? Uczy się rozpoznawania dźwięków, rozwija talent muzyczny, rozwija koordynacje. Muzyczne studio koncertowe pomaga rozwijać zdolności poznawcze oraz wspomaga rozwój fizyczny i społeczny. Zasilanie: 4 baterie AA

98,96 zł
89,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

51
Super Mikrofon 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Mikrofon 2w1
Smily Play
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Mikrofon 2w1 rozwija zdolności muzyczne dziecka, uczy rytmu i zapewnia wiele godzin wspaniałej zabawy Dzięki wejściu jack można do niego podłączyć również urządzenie do odtwarzania swojej ulubionej muzyki. Każdy maluch może zostać samodzielnym wokalistą lub członkiem większej grupy muzycznej. Mikrofon ze stojakiem jest idealny do zaprezentowania wyjątkowego występu muzycznego. Zabawka wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Mikrofon można trzymać w ręce samodzielnie lub przymocować go do statywu. Funkcje zabawki: • stabilny stojak, • odłączany boom box, • 5 kolorowych, świecących klawiszy, • schowek na akcesoria, • efekty akustyczne, • rytm, • migający wyświetlacz equalizer, • możliwość podłączenia do innych urządzeń grających (komputer, smartfon). Zabawka w pełni wykonana jest z bezpiecznych materiałów. Super Mikrofon 2 w 1 pomaga rozwijać umiejętności: • poznawcze – rozwija ciekawość, • rozwój fizyczny – rozwija małą motorykę, • rozwój społeczny – wyrażanie siebie. Zasilanie: 3 baterie AAA (dołączone) Wymiary produktu: szer. 22.0 cm., wys. 96.0 cm., gł. 4.0 cm

113,30 zł
101,97 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,33 zł

52
Enchantimals. GFN56 Figurki Hedda Hippo i Lake - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. GFN56 Figurki Hedda Hippo i Lake
Enchantimals, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Młode marzycielki mogą wyruszyć na wyprawę prosto do baśniowego świata Enchantimals™ razem z zestawami lalka + zwierzątko! Enchantimals™ to grupa uroczych dziewczynek związanych ze swoimi ukochanymi zwierzątkami wyjątkową więzią – nie tylko nie odstępują od siebie na krok, lecz także wyglądają podobnie. Dodatkowo ich zwierzęcy przyjaciele są wystarczająco duzi, by móc wybrać się na przejażdżkę na ich grzbiecie! 15-centymetrowa lalka ubrana jest w strój ze zdejmowaną spódniczką i kolorowe buciki z fantastycznymi motywami. Inspirowane zwierzęcymi pupilami słodkie uszka wystają zadziornie spod zdejmowanej opaski. Pupila laleczki cechują słodkie akcenty i akcesoria, takie jak urocza czuprynka, wodze do jazdy i świetnie dobrane ozdoby głowy. Dzieci pokochają budowanie wyjątkowych więzów przyjaźni, jakie łączą dziewczynki i ich zwierzątka, a także odkrywanie świata, w którym opiekujemy się tym, co kochamy. Wymiary opakowania: ok. 24.0 x 21.5 cm

64,69 zł
58,22 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,47 zł

53
Introducing Mind and Brain A Graphic Guide - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introducing Mind and Brain A Graphic Guide
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

How do emotions affect your basic decision making? Why do certain smells prompt long-forgotten memories, and what makes us suddenly self-conscious? How does the biological organ, the brain, give rise to all of the thoughts in your head ? enable you to think, to feel, to be conscious and aware ? to have ?a mind?? Introducing Mind and Brain explains what the sciences have to say about planning and action, language, memory, attention, emotions and vision. It traces the historical development of ideas about the brain and its function from antiquity to the age of neuro-imaging. Clearly explained by Professor of Psychology Angus Gellatly and award-winning artist Oscar Zarate, they invite you to take a fresh look at the nature of mind, consciousness and personal identity.

49,00 zł
47,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

54
Wenecjanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,90 zł
Powiadomienie
55
The Reality Frame - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Reality Frame
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.27

Weaving together the great ideas of science, in this, his magnum opus, Brian Clegg builds up reality piece by piece, from space, to time, to matter, movement, the fundamental forces, life, and the massive transformation that life itself has wrought on the natural world. He reveals that underlying it all is not, as we might believe, a system of immovable absolutes, but the ever-shifting, amorphous world of relativity. From religion to philosophy, humanity has traditionally sought out absolutes to explain the world around us, but as science has developed, relativity has swept away many of these certainties, leaving only a handful of unchangeable essentials – such as absolute zero, nothingness, light – leading to better science and a new understanding of the essence of being human. This is an Ascent of Man for the 21st century, the gripping story of modern science that will fill you with wonder and give you a new insight into our place in the universe.

49,00 zł
47,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

56
Crome Yellow - Vintage Publish - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crome Yellow - Vintage Publish
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

49,00 zł
Powiadomienie
57
Metodyka edukacji polonistycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodyka edukacji polonistycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Niniejsza publikacja stanowi szczególną pozycję wśród książek przedmiotowo-metodycznych służących kandydatom i młodym nauczycielom w najwcześniejszym okresie ich aktywności. Zawiera ona wiadomości rzeczowe z różnych działów języka polskiego oraz ogólne i szczegółowe treści i metody pracy, przykłady lekcji, a także wiele informacji bibliograficznych. Istotnym walorem opracowania są praktyczne zalecenia i uwagi z zakresu nauki o języku, co wiąże się z dalszym rozwojem umysłowym dzieci i możliwością doskonalszego poznawania rzeczywistości. Głównym celem książki jest pomoc studentom i nauczycielom w procesie opanowywania niezbędnej wiedzy polonistycznej, m.in. na temat sposobów pracy z tekstami literackimi, wzbogacania słownictwa i związków frazeologicznych, jak również stosowania różnorodnych konstrukcji składniowych w nauczaniu uczniów formułowania dłuższych form wypowiedzi typu: opowiadanie, opis, sprawozdanie, notatka, list itd. Ponadto celem książki jest uświadamianie i przypominanie niezbędnych wiadomości merytorycznych i metodycznych stanowiących podstawę zintegrowanej wiedzy polonistycznej, umożliwiającej właściwy rozwój języka ojczystego dzieci, zgodnie z ich psychofizjologicznymi właściwościami. Celowi temu służą między innymi rozdziały poświęcone ćwiczeniom gramatycznym i ortograficznym, rozwijaniu aktywności twórczej, zabawom dramatycznym i dydaktycznym. Książka ta umożliwia również zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami dydaktycznymi i naukowymi tej dyscypliny pedagogicznej. Istotną jej cechą jest możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności pedagogicznych nauczycieli oraz inspirowanie ich do doskonalenia swego warsztatu zawodowego.

76,00 zł
53,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,80 zł

58
Klocki Blocki. KB0226 MyCity. Betoniarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB0226 MyCity. Betoniarka
Blocki
Dostępny
7 szt.

Klocki Blocki wykonane zostały z wytrzymałego plastiku, nie odbiegają one jakością od innych markowych klocków. Są z nimi w pełni kompatybilne. Zachwycają dużą ilością ruchomych elementów oraz dużymi możliwościami samodzielnego tworzenia wymarzonych pojazdów i budowli. Zawartość opakowania: • klocki: 217 elementów, • ludzik, • kolorowa instrukcja. Zestaw klocków pomaga: • ćwiczyć zdolności manualne, • rozwijać kreatywność, • uczyć się współdziałania, • rozwijać koncentrację, • udoskonalać myślenie przestrzenne i wyobraźnię. Klocki Blocki „MyCity” to seria klocków z miejskim motywem. Zestaw wywrotka składa się z 217 elementów. Umożliwi on zbudowanie ogromnego żurawia. Żuraw ma cztery wsporniki pomagające w utrzymaniu równowagi przy pracy z ciężkimi materiałami. Zabawka ma Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE. Wymiary opakowania: 37.0 x 25.0 x 6.0 cm

49,19 zł
44,76 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,43 zł

59
The Left Hand of Darkness - Or - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
Powiadomienie
60
The 50 Greatest Bike Rides of the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The 50 Greatest Bike Rides of the World
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Imagine freewheeling through tufted French vineyards, scaling the rocky, cloud-topped tracks in the Himalayas or rattling past whitewashed sugar-cube houses in narrow Spanish valleys. From surviving the peaks of the Yorkshire Dales to tackling truly hair-raising descents in rural Cuba, the sheer variety of routes in The 50 Greatest Bike Rides of the World will have you reaching for your bicycle clips, helmet and gloves. Sarah Woods tells tales of scenic single tracks, switchback climbs and routes newly discovered from around the world, each with valuable tips and details to satisfy every cycling enthusiast. It`s time to get those panniers packed and sprockets checked and to climb into the saddle.

44,00 zł
42,24 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,76 zł

61
TOREBKI OZDOBNE T17L SET 6 BIAŁE 5 SZTUK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOREBKI OZDOBNE T17L SET 6 BIAŁE 5 SZTUK
Dostępny
3 szt.

Torebki ozdobne T-17L. Klasyczne laminowane torebki z szerokim dnem na duże prezenty. Wymiary: 40,5 x 56 x 25 cm ( szer. x wys. x dno) Jednostka sprzedaży opakowanie. 1 opakowanie = 5 sztuk torebek. Idealne na: duże przedmioty, pościel, koce.

66,38 zł
59,74 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,64 zł

62
Ćwiczenia z myślenia dla 5-6-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z myślenia dla 5-6-latka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Zeszyt ćwiczeń z myślenia jest doskonałą pomocą dydaktyczno-aktywizującą dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Nadaje się zarówno do pracy w przedszkolu, jak i w domu z rodzicami. Zeszyt proponuje przyjazną i zrównoważoną metodę rozwijającą następujące umiejętności: logiczne myślenie, odkrywanie, klasyfikowanie, spostrzegawczość, pisanie.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

63
TOREBKI OZDOBNE T2L SET 55 FOLKLOR KASZUBSKI 10 SZTUK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOREBKI OZDOBNE T2L SET 55 FOLKLOR KASZUBSKI 10 SZTUK
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Torebki ozdobne T-2L. Klasyczne laminowane torebki. Wymiary: 22,5 x 31,5 x 10,8 cm. ( szer. x wys. x dno) Jednostka sprzedaży opakowanie. 1 opakowanie = 10 sztuk torebek. Idealne na: książki, albumy, wiele zastosowań.

41,60 zł
37,44 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,16 zł

64
TOREBKI OZDOBNE T5L SET 24 BIAŁE NOWE 10 SZTUK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOREBKI OZDOBNE T5L SET 24 BIAŁE NOWE 10 SZTUK
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Torebki ozdobne T-5L. Klasyczne laminowane torebki. Wymiary: 10 x 16 x 6 cm. ( szer. x wys. x dno) Jednostka sprzedaży opakowanie. 1 opakowanie = 10 sztuk torebek. Idealne na: drobne upominki.

21,40 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,6%
oszczędzasz 1,41 zł

Wróć do góry