hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.11.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 21 listopada 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dotykam, poznaję. Łąka (Anna Gensler), na drugim Dotykam, poznaję. Morze (Anna Gensler). Kolejny produkt to Spe Salvi (Benedykt XVI) oraz Dotykam, poznaję. Las (Anna Gensler).
1
Dotykam, poznaję. Łąka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotykam, poznaję. Łąka
Dostępny42 szt.

Fantastyczna książeczka dotykowa dla maluszka – na każdej rozkładówce silikonowa forma. Różne kolory i faktury zapewniają niezapomniane wrażenia sensoryczne. Przedstawia wesołe zwierzątka mieszkające na łące. Sympatyczne ilustracje i zagadki angażują do zabawy. Urocza książeczka dla ciekawych świata malców. Dzięki wypukłym formom o różnych fakturach dziecko może pogłaskać łąkowe zwierzątka. Z pewnością chętnie sprawdzi, jakie w dotyku są piórka bażanta czy brzuszek żabki. Książka: • zapewnia wszechstronny rozwój sensoryczny, • aktywizuje zmysły wzroku i dotyku, • pobudza wyobraźnię, • rozwija ciekawość świata, • uczy rozróżniania kolorów, • wzbogaca słownictwo.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

22 osoby kupiły
2
Dotykam, poznaję. Morze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotykam, poznaję. Morze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Fantastyczna książeczka dotykowa dla maluszka – na każdej rozkładówce silikonowa forma. Różne kolory i faktury zapewniają niezapomniane wrażenia sensoryczne. Przedstawia wesołe zwierzątka mieszające w morzu. Sympatyczne ilustracje i proste zagadki angażują do zabawy. Urocza książeczka dla ciekawych świata malców. Dzięki wypukłym formom o różnych fakturach dziecko może pogłaskać morskie zwierzątka. Z pewnością chętnie sprawdzi, jakie w dotyku są płetwy foki czy skorupa żółwia. Książka: • zapewnia wszechstronny rozwój sensoryczny, • aktywizuje zmysły wzroku i dotyku, • pobudza wyobraźnię, • rozwija ciekawość świata, • uczy rozróżniania kolorów, • wzbogaca słownictwo. „Dotykam, poznaję”. Seria dla maluszków składa się z kartonowych książeczek z silikonowymi formami. Umożliwia małym rączkom badanie rozmaitych wypukłości, takich jak: falki, kropelki, kolce czy zyg-zaki. Przedstawia zwierzęta żyjące w lesie, na łące, w morzu oraz pojazdy. Zapewnia świetną zabawę i wspomaga integrację sensoryczną.

34,90 zł
26,52 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

15 osób kupiło
3
Spe Salvi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spe Salvi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Po miłości przychodzi czas na nadzieję" w takich słowach media powitały nową encyklikę Benedykta XVI. Posłowie ks. M. Rosik.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

14 osób kupiło
4
Dotykam, poznaję. Las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotykam, poznaję. Las
Dostępny144 szt.

Fantastyczna książeczka dotykowa dla maluszka – na każdej rozkładówce silikonowa forma. Różne kolory i faktury zapewniają niezapomniane wrażenia sensoryczne. Przedstawia wesołe zwierzątka mieszające w lesie. Sympatyczne ilustracje i proste zagadki angażują do zabawy. Urocza książeczka dla ciekawych świata malców. Dzięki wypukłym formom o różnych fakturach dziecko może pogłaskać leśne zwierzątka. Z pewnością chętnie sprawdzi, jakie w dotyku są kolce jeża czy poroże łosia. Książka: • zapewnia wszechstronny rozwój sensoryczny, • aktywizuje zmysły wzroku i dotyku, • pobudza wyobraźnię, • rozwija ciekawość świata, • uczy rozróżniania kolorów, • wzbogaca słownictwo. „Dotykam, poznaję” – seria dla maluszków składa się z kartonowych książeczek z silikonowymi formami. Umożliwia małym rączkom badanie rozmaitych wypukłości, takich jak: falki, kropelki, kolce czy zyg-zaki. Przedstawia zwierzęta żyjące w lesie, na łące, w morzu oraz pojazdy. Zapewnia świetną zabawę i wspomaga integrację sensoryczną.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

14 osób kupiło
5
Położna z Auschwitz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Położna z Auschwitz
Dostępny34 szt.

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej W piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci. Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i leków. Porody przyjmuje na piecu przykrytym starą derką. Wielokrotnie ryzykuje życie, przeciwstawiając się rozkazom bezwzględnego Josepha Mengele. Robi wszystko, by chronić dzieci przed okrutnymi eksperymentami. Wspiera młode matki, którym siłą odebrano niemowlęta i wysłano je do Rzeszy. Albo na śmierć... W Auschwitz nie była Stanisławą Leszczyńską. Była Mamą. Była nadzieją. Położna z Auschwitz to dramatyczna opowieść inspirowana bohaterskim losem Stanisławy Leszczyńskiej. Polska położna odebrała w Auschwitz ponad 3000 porodów, podczas których nie umarło żadne dziecko, żadna kobieta. „Powieść Magdy Knedler przedstawia losy niezwykłej, heroicznej kobiety, która w dramatycznych warunkach obozu koncentracyjnego niosła pomoc kobietom ciężarnym i ich przychodzącym na świat dzieciom, najmniejszym i najbardziej bezbronnym ofiarom KL Auschwitz” – Teresa Wontor-Cichy, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

46,90 zł
34,71 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,19 zł

13 osób kupiło
6
C'est parti! 2 Methode de francais. Podręcznik wieloletni, A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C'est parti! 2 Methode de francais. Podręcznik wieloletni, A2
Dostępny197 szt.

Uwzględnia najnowsze wymagania MEN (nr dopuszczenia do nowej podstawy programowej 989/1/2019; nr dopuszczenia do starej podstawy programowej 993/1/2019). • Składa się z 4 części przeznaczonych na 4 lata nauki w liceach i 5 w technikach (przy 2-3 godzinach w tygodniu jeden podręcznik wystarcza na jeden rok nauki). • Realizuje podstawę programową III.2.0, a także III.2. • Zapewnia innowacyjny dostęp do nagrań dźwiękowych na smartfonach poprzez kody QR. • Wersja elektroniczna podręcznika przeznaczona jest do wykorzystania na tablicach interaktywnych. Skład serii C’est parti!: • podręcznik wraz z płytą CD, • zeszyt ćwiczeń wraz z dodatkowymi nagraniami, • podręcznik interaktywny, • bogata obudowa metodyczna obejmująca m.in. scenariusze lekcji, testy, sprawdziany i materiały dodatkowe.

72,00 zł
66,24 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,76 zł

9 osób kupiło
7
Zimowe łamigłówki. Łamigłówki mądrej główki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe łamigłówki. Łamigłówki mądrej główki
Dostępny134 szt.

W książce znajduje się 100 zadań matematycznych i logicznych, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 5 lat. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Polegają one m.in. na zliczaniu możliwości, rozumowaniu dedukcyjnym, dociekaniu i spostrzeganiu. Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie ze zrozumieniem poleceń, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii, zdolność przewidywania oraz przejawianie własnej inicjatywy.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

9 osób kupiło
8
Przeminęło z wiatrem, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przeminęło z wiatrem, DVD
Victor Fleming, 2018
Dostępny200 szt.

W 1939 r. arcydzieło Davida O. Selznicka (zdobywca Nagrody Akademii) olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki hit: odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu. Wróć do domu ze Scarlett O'Harą, Rhettem Butlerem i innymi kultowymi bohaterami.

26,90 zł
23,13 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,77 zł

7 osób kupiło
9
Świeczka urodzinowa. Cyfra 1, złota - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 1, złota
Godan, 1 sztuka
Dostępny213 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze złotym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: złoty metalik

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

7 osób kupiło
10
Słomki papierowe do napojów, złote gwiazdki (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe do napojów, złote gwiazdki (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny19 szt.

Słomki papierowe do napojów w białym kolorze ze wzorkiem w złote gwiazdki • Wymiary: 0.6 x19.7 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 12 • Kolor: biały, złoty • Materiał: papier

2,99 zł
6 osób kupiło
11
Temperówka elektryczna na dwa otwory czarna STRIGO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,60 zł
35,72 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,88 zł

5 osób kupiło
12
Tajlandia light: przewodnik + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajlandia light: przewodnik + mapa
Dostępny11 szt.

Wiekowe ruiny świątyń w Ayutthayi, Królewskie Miasto w Bangkoku, legendarny most na rzece Kwai i niezwykły pływający targ Damnoen Saduak. Relaks na rajskich plażach, kąpiel ze słoniem, nurkowanie wśród barwnej rafy koralowej i emocjonująca wyprawa przez dżunglę. Słynne uliczne jedzenie pad thai, curry, słodki ryż z mango, świeże sałatki skropione sokiem z limonki, egzotyczne owoce i smażone owady. Odkryj Tajlandię z nową, wyjątkową serią „explore! guide light”. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

5 osób kupiło
13
Pamiętnik dziadka. Pamiątki i wspomnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik dziadka. Pamiątki i wspomnienia
Dostępny50 szt.

Świetny sposób na spędzenie czasu z dziadkiem. Jeszcze lepszy, by na zawsze zachować wspomnienia. Nowoczesny pamiętnik dla dziadków i wnuków w każdym wieku. Czy kiedykolwiek tak naprawdę się zastanawialiście, jaki był dziadek w waszym wieku? Jak wyglądał, kiedy poszedł do pierwszej klasy? Co robił jako nastolatek? Gdzie poznał waszą babcię? Gdzie był, kiedy urodziła się wasza mama lub wasz tata? Kiedy pękał z dumy z powodu osiągnięć swojego dziecka, a waszego rodzica? A co doprowadzało go do szału? W tym dzienniku opowie wam o sobie i podzieli się historią waszej rodziny. Najlepiej z waszą pomocą! „A kiedy dorośniecie, ta niezwykła pamiątka nabierze dla was szczególnej wartości. I choć dzisiaj ten podarunek wydaje się wam trochę dziwny, zachowajcie go. Porozmawiajcie z dziadkiem, poproście go, by wam opowiedział jeszcze różne inne historie – poszukajcie zdjęć, które moglibyście do tego dziennika dołączyć, a kiedyś w przyszłości będziecie naprawdę szczęśliwi, że zadaliście sobie ten trud. Zrozumiecie, że ta książeczka to skarb”. Z listu wydawcy do młodych czytelniczek i czytelników.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
14
Świeczka urodzinowa. Cyfra 3, złota - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 3, złota
Godan, 1 sztuka
Dostępny110 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze złotym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: złoty metalik

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

4 osoby kupiły
15
Od czerwieni do turkusu. Jak lepiej porozumiewać się w pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

4 osoby kupiły
16
So sweet challenge - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
So sweet challenge
Dostępny123 szt.

So Sweet Challenge to przepustka do wciągającej zabawy, która będzie trwać cały rok! Poznajcie unikatową książkę – połączenie activity book ze zbiorem wyzwań, wspólnym gotowaniem, jedzeniem słodkości i wymianą zdjęć! Za całość odpowiedzialny jest gwiazdor polskiego TikToka, Musical.ly, Youtube’a i Instagrama – Dominik Rupiński! Dominik ma dla swoich fanów przepis na to, by każdy dzień nadchodzącego roku był maksymalnie słodki! Wyzwanie trwa cały rok i jest połączone z filmikami, które będzie przygotował i publikował u siebie Dominik. Sprawdźcie sami! Ta książka to wspaniały sposób na długie godziny niesamowitej zabawy!

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

4 osoby kupiły
17
Świeczka urodzinowa. Cyfra 5, złota - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 5, złota
Godan, 1 sztuka
Dostępny132 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze złotym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: złoty metalik

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

4 osoby kupiły
18
Świeczka urodzinowa. Cyfra 4, tęczowa Galaxy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 4, tęczowa Galaxy
Godan, 1 sztuka
Dostępny114 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze tęczowym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: wielokolorowa

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

4 osoby kupiły
19
Lot Nad Kukułczym Gniazdem, 2 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lot Nad Kukułczym Gniazdem, 2 DVD
Milos Forman, 2018
Dostępny302 szt.

Nominowany do 9 Nagród Akademii. Zdobywca Oscarów w tym za Najlepszy Film (1975) Zawiera oryginalne kinowe arcydzieło z komentarzem reżysera Milosa Formana, producentów Michaela Douglasa i Saula Zaentza, którzy scena-po-scenie wyjaśniają twórcze wybory, jakich musieli dokonać tworząc ten ponadczasowy film.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

3 osoby kupiły
20
Hana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hana
Dostępny50 szt.

Czechy, lata 50. XX wieku. Dziewięcioletnia Mira w dramatycznych okolicznościach traci najbliższych. Jedyną jej żyjącą krewną jest tajemnicza ciotka Hana, kobieta-duch, „czarna zmora”. Obserwując rodzącą się między nimi więź, powoli odkrywamy ich sekrety. Hana Aleny Mornštajnovej jest opowieścią o sile życia, miłości i pamięci w obliczu cierpienia, poczucia winy i utraty. Hana to zarówno imię bohaterki, jak i czeskie słowo oznaczające wstyd. Wstyd tej, która przeżyła. Mikrokosmosem codzienności zdaje się rządzić ślepy traf. Niewysłany na czas list, złamany zakaz, ciastka kupione w nieodpowiednim momencie – jakie byłoby życie bohaterów, gdyby choć jeden element tej układanki wyglądał inaczej? Miłość i śmierć, naiwność i doświadczenie, walka ze wspomnieniami. Hana bazuje na niedopowiedzeniach i aż skrzy się od emocji, piętrzących się niczym kra na skutej lodem rzece. Na którą pomimo zakazu warto wejść… Powieść otrzymała liczne nagrody, w tym tytuł Czeskiej Książki Roku 2018. „Powieść Aleny Mornštajnovej czytałem ze ściśniętym gardłem. Hana to mroczny raport z miejsca, w którym śmierć zdominowała życie. To opowieść o życiu koncentrującym się na śmierci. I piękna historia tego, że można znaleźć ratunek. Żyć dalej, nawet po przejmującym doświadczeniu Auschwitz”. – Jarosław Czechowicz „Krytycznym okiem” Alena Mornštajnová (ur. 1963) – czeska prozaiczka i tłumaczka literatury angielskiej, jedna z najgłośniejszych postaci literatury czeskiej ostatnich lat. Absolwentka filologii angielskiej i czeskiej Uniwersytetu w Ostrawie. Debiutowała w 2013 roku powieścią Slepá mapa, po której ukazały się także: Hotýlek (2015), Hana (2017), Strašidýlko Stráša (2018, książka dla dzieci) oraz Tiché roky (2019). Jej książki w Czechach zyskały ogromną popularność, o czym świadczy ponad 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Twórczość Aleny Mornštajnovej była wielokrotnie nagradzana. Największym uznaniem cieszyła się powieść Hana, której przyznano m.in. tytuł Czeskiej Książki Roku 2018 – w kategorii głównej i studenckiej.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

3 osoby kupiły
21
Słomki papierowe do napojów, błyszczące serduszka (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe do napojów, błyszczące serduszka (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny36 szt.

Słomki papierowe do napojów w białym kolorze ze wzorkiem w błyszczące fioletowe serca • Wymiary: 0.6 x19.7 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 12 • Kolor: biały, fioletowy • Materiał: papier

3,10 zł
2,99 zł

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,11 zł

3 osoby kupiły
22
Słomki papierowe do napojów, białe w kolorowe groszki (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe do napojów, białe w kolorowe groszki (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny78 szt.

Słomki papierowe do napojów w białym kolorze w kolorowe groszki • Wymiary: 0.6 x19.7 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 12 • Kolor: biały, kolorowe groszki • Materiał: papier

2,99 zł
3 osoby kupiły
23
Świeczka urodzinowa. Cyfra 5, różowe złoto - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 5, różowe złoto
Godan, 1 sztuka
Dostępny18 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze różowym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: różowe złoto metalik

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
24
Sacramentm caritatis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sacramentm caritatis
Dostępny17 szt.

Posynodalna adhortacja apostolska o eucharystii, źródle i szczycie życia i misji kościoła

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
25
Świeczka urodzinowa. Cyfra 2, złota - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 2, złota
Godan, 1 sztuka
Dostępny82 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze złotym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: złoty metalik

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

3 osoby kupiły
26
Gorzka chwała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzka chwała
Dostępny936 szt.

Nowa książka Watta to gruntowne, przekonujące i błyskotliwe dzieło historyczne. Autor po raz kolejny zademonstrował niezrównaną zręczność, z jaką odsłania najbardziej skomplikowane zdarzenia historyczne. Tym razem Watt postanowił opowiedzieć dramatyczną historię niezależnej Polski w XX wieku. Polska odrodziła się w wyniku pierwszej wojny światowej po ponad stu latach rozbiorów i przelewu krwi i była najważniejszym spadkiem, jaki pozostał po prezydenturze Woodrowa Wilsona i traktacie wersalskim (o którym marszałek Foch proroczo powiedział „rozejm na dwadzieścia lat”). Rzeczpospolita stała się wschodnią rubieżą Europy. W 1920 roku bohaterscy żołnierze marszałka Józefa Piłsudskiego powstrzymali tryumfalny pochód Armii Czerwonej dowodzonej przez Tuchaczewskiego. Później Hitler postanowił zniszczyć Polskę.

50,00 zł
44,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
27
Słomki papierowe do napojów, różowe w groszki (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe do napojów, różowe w groszki (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny70 szt.

Słomki papierowe do napojów w różowym kolorze w białe groszki • Wymiary: 0.6 x19.7 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 12 • Kolor: biały, złoty • Materiał: papier

2,99 zł
3 osoby kupiły
28
Świeczka urodzinowa. Cyfra 3, różowe złoto - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 3, różowe złoto
Godan, 1 sztuka
Dostępny13 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze różowym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: różowe złoto metalik

4,99 zł
2 osoby kupiły
29
Świeczka urodzinowa. Cyfra 0, różowe złoto - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 0, różowe złoto
Godan, 1 sztuka
Dostępny34 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze różowym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: różowe złoto metalik

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
30
Świeczka urodzinowa. Cyfra 6, tęczowa Galaxy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 6, tęczowa Galaxy
Godan, 1 sztuka
Dostępny70 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze tęczowym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: wielokolorowa

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
31
Świeczka urodzinowa. Cyfra 7, różowe złoto - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 7, różowe złoto
Godan, 1 sztuka
Dostępny14 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze różowym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: różowe złoto metalik

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
32
Świeczka urodzinowa. Cyfra 4, różowe złoto - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 4, różowe złoto
Godan, 1 sztuka
Dostępny7 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze różowym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: różowe złoto metalik

4,99 zł
2 osoby kupiły
33
Wsiąść do Pociągu. Japonia i Włochy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wsiąść do Pociągu. Japonia i Włochy
Rebel, od 8 lat
Dostępny5 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „Wsiąść do Pociągu. Europa” Siódmy dodatek do najlepszej serii gier o pociągach Mknij superszybkim pociągiem, podziwiając spowitą mgłą górę Fuji, lub wybierz podróż tokijskim metrem, jeśli wolisz tętniące życiem aglomeracje. A może skusisz się na cieplejsze klimaty okolic Morza Śródziemnego? Możesz bez przeszkód podróżować wzdłuż Półwyspu Apenińskiego, a gdy Ci się znudzi, wskoczyć na prom, który zabierze Cię prosto na Sycylię lub do jednego z sąsiadujących państw. Siódma odsłona bestsellerowej serii Wsiąść do Pociągu to dwustronna mapa, a więc dwa razy więcej zabawy! Kraj Kwitnącej Wiśni: Mapa Japonii stawia graczy przed trudnym wyborem, bo niektóre trasy są zarezerwowane dla superszybiego pociągu i po utworzeniu na nich połączeń wszyscy gracze mogą z nich korzystać, aby zrealizować swoje bilety. Z drugiej strony gracze, którzy najbardziej przyczynią się do rozwoju tego projektu, zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami... Włoskie prowincje: Ten dodatek zawiera również podzieloną na regiony mapę Włoch. Im więcej regionów połączysz, tym więcej dodatkowych punktów wpadnie na Twoje konto! Dodatkowo do gry dołącza nowy rodzaj połączeń promowych – ich budowanie będzie trudniejsze dzięki wykorzystaniu specjalnych kart Promów. Zawartość opakowania: • mapa Japonii i Włoch, • zasady gry i karty Biletów dla obu map, • 16 wagoników superszybkiego pociągu i 7 znaczników superszybkiej kolei (Japonia), • 10 kart Promów (Włochy).

190,00 zł
167,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 22,80 zł

2 osoby kupiły
34
Bunt rojstów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunt rojstów
Dostępny29 szt.

Przedwojenny tom reportaży uzupełniony tekstami późniejszymi i niektórymi pierwodrukami. W aneksie przedmowy do przedwojennego wydania oraz – przedtem nie publikowane – listy Mackiewicza do K. W. Zawodzińskiego i F. A. Ossendowskiego. Opracowała Nina Karsov Okładkę projektował Jan Kubasiewicz „Ze wszystkich powracających na świecie najczęściej powracają: myśli. Może dlatego, że myśl nie ma w tym ani wyrachowania, ani celu. A ot, tak sobie, przy byle okazji, aby tylko powrócić. Jest na przykład jesień, liście żółkną. I nagle ni z tego, ni z owego myśl powraca do jakiejś tam byłej jesieni. Tak się złożyło raptem. Do zanotowanej kiedyś w mojej książce Bunt rojstów. Bardzo dawno temu. Ani tej jesieni nikt pamiętać nie może, a i książki nie pamięta, bo i po co ona - komu? Ciężko się zamykają powieki dnia i długo trwa szarość wieczorna. Noc się przywleka ospale, jakby spać się jej nie chciało. - Nu! paszoł - Koń pobiegł raźniej po miękkim gruncie. Z pól pociągnęło zapachem przejrzałych kwiatów, i czut' jakby miodem od nich. Odwieczne, dwurzędne szeregi brzóz skłaniają się ku sobie koronami, gdzieniegdzie pożółkłym listeczkiem, ale zamknąć sklepienia nad drogą nie dadzą rady, bo trakt jest szeroooki. Nad końskim łbem kołysze się duha, a powyżej pierwsze gwiazdy. Ładny trakt. - On i ładny, on i wygodny. Cienia daje, jest gdzie konia popaść, i dla ludzi także samo tropinka między drzewami. Pojechali w ciemniejącą noc. Wielka cisza wokoło. Czasem sowa się odezwie. Nic nie wiem o człowieku, który mnie wiezie, i on o mnie nie wie nic, choć dwóch nas tylko na tej furmance, w tej pustce, ciszy i nocy. (...) Z wolna, bardzo z wolna, w takt chrzęstu kopyt po miękkiej ziemi, rozwijać się zaczęła rozmowa i szła między nami ze wszystkimi skrętami drogi, a drogę mieliśmy długą, jak długa jest noc jesienna”. Józef Mackiewicz

68,90 zł
2 osoby kupiły
35
Strażnicy Snów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Strażnicy Snów
Wydawnictwo Kościuszko, od 6 lat
Dostępny3 szt.

O czym są „Strażnicy Snów”? Czy pamiętasz Józefa w Egipcie albo Króla Salomona, syna Dawida? Bóg przemawiał do nich przez sny. Ten, który wie wszystko, podobnie przekazywał swoje myśli wielu ludziom. Jednak istnieje również ciemna strona mocy i chce zawładnąć tymi, którzy śpią. Dlatego zostań Strażnikiem Snów pod wodzą Archanioła Michała. Strzeż przesłania, jakie Wszechpotężny kieruje do swych sług. Weź udział w dobrej przygodzie! Czas: wersja uproszczona ok. 20 min wersja podstawowa ok. 90 min

152,99 zł
70,38 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 82,61 zł

2 osoby kupiły
36
Świeczka urodzinowa. Cyfra 2, różowe złoto - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 2, różowe złoto
Godan, 1 sztuka
Dostępny22 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze różowym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: różowe złoto metalik

4,99 zł
2 osoby kupiły
37
Terraformacja Marsa. Zestaw 5 plansz graczy (z wycięciami) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terraformacja Marsa. Zestaw 5 plansz graczy (z wycięciami)
Rebel, od 12 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Uporządkuj swoje surowce! Denerwują cię przesuwające się kostki surowców? Twoi znajomi mają tak zamaszyste ruchy, że potrafią w sekundę przerobić stal na tytan? Często „coś ci się nie zgadza” i nie możesz się doliczyć, na jakim poziomie produkcji byłeś? Koniec z tym! Zestaw 5 plansz graczy sprawi, że na zawsze zapomnisz o powyższych problemach. Dzięki obramowaniu poziom produkcji zaznaczamy na sztywno – specjalne miejsce zostało stworzone dokładnie na wymiar kości graczy. Ramka strzeże również wyprodukowanych przez nas surowców, dzięki czemu utrzymujemy porządek i unikamy przypadkowych błędów w liczeniu. Zawartość pudełka: • 5 plansz graczy

69,95 zł
61,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,39 zł

1 osoba kupiła
38
Słodki upadek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodki upadek
Dostępny10 szt.

Wydaje się, że oboje są skazani na szczęście i spełnienie marzeń. Śliczna Lexington „Lexi” Hart, kapitalna cheerleaderka, i Austin Carillo, utalentowany skrzydłowy Alabama Crimson Tide, byli o krok od osiągnięcia wielkich sukcesów. Wreszcie zaczęło im się dobrze układać, ale zawdzięczali to ciężkiej i pełnej poświęceń pracy. Lexi z największym trudem pokonała koszmarną przypadłość, która prawie zniszczyła jej życie, a Austin zrobił wszystko, aby pożegnać się z mroczną przeszłością i zacząć żyć zgodnie z prawem. Czyż oboje nie zasłużyli na nagrodę? Niestety, demony przeszłości nie dają za wygraną. Lexi ponownie osuwa się w piekło swoich największych lęków i staje w obliczu katastrofy. Także Austin, z powodu rodzinnej tragedii, powoli stacza się na dno. I właśnie w tym momencie, na chwilę przed upadkiem, Lexi i Austin wpadają sobie w ramiona. Czy znajdą przy sobie chociaż odrobinę spokoju? Czy fatalny splot zdarzeń doprowadzi do strasznego finału? Oto opowieść o bratnich duszach, które wbrew wszystkiemu chcą uratować siebie nawzajem. Rodzące się uczucie, namiętność i coraz głębsze przywiązanie do ukochanej osoby dają nadzieję. Lexi i Austin robią wszystko, by podnieść się po upadku. Jak jednak walczyć, gdy brakuje siły, a stare rany pozostają niezaleczone? „Gdybyśmy znali nawzajem swoje tajemnice, jakąż otuchę byśmy odnaleźli” – J.Ch. Collins. Powieści Tillie Cole były wielokrotnie wyróżniane przez Amazon i „USA Today”. Pisarka wychowywała się na rodzinnej farmie w północno-wschodniej Anglii z mamą Angielką, tatą Szkotem, starszą siostrą i całym mnóstwem adoptowanych zwierząt. Po ukończeniu studiów przez dziesięć lat podróżowała po świecie wraz z mężem — zawodowym rugbystą. Obecnie mieszka w Austin w stanie Teksas i oddaje się temu, co lubi najbardziej: pisaniu świetnych powieści. W wolnych chwilach szaleje na parkiecie, ogląda filmy, pije stanowczo zbyt dużo kawy i zajada się czekoladą.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
39
Megasketcher. Znikopis, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Megasketcher. Znikopis, mix kolorów
Tomy
Dostępny108 szt.

Megaszkicownik ze znikopisem to kreatywna zabawa bez końca! Magnetyczna tablica służy do rysowania za pomocą specjalnego, dołączonego do zestawu pisaka. Po prawej stronie szkicownika znajduje się suwak, który pełni funkcję magicznej gumki do mazania. Wystarczy przesunąć go w dół, by zmazać z tablicy to, co przed chwilą narysowaliśmy. Dzięki temu zabawę możemy rozpocząć od nowa. Dodatkową atrakcją będą stempelki, które odbijają na tablicy różne wzory – ślimaczka, domek, kwiatka i zwierzęcą łapkę. Zawartość opakowania: • tablica, • 4 stempelki, • długopis magnetyczny. Przekątna obszaru roboczego: 34.0 cm Wymiary opakowania: 35.0 x 45.0 x 6.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

108,90 zł
103,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,44 zł

1 osoba kupiła
40
Gry logiczne Chińczyk i Warcaby - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry logiczne Chińczyk i Warcaby
Tegra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
41
List apostolski "Misericordia et misera" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List apostolski "Misericordia et misera"
Dostępny5 szt.

List apostolski Ojca Świętego Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

3,99 zł
1 osoba kupiła
42
Świeczka urodzinowa. Cyfra 6, złota - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa. Cyfra 6, złota
Godan, 1 sztuka
Dostępny98 szt.

Elegancki dodatek do imprezy w stylu Glamour! Połącz dziecinną radość świeczek na torcie z dorosłą i elegancką wersją imprezy! Cyferka w kolorze złotym metalicznym sprawdzi się na wszelkiego rodzaju rocznicach, urodzinach czy firmowych imprezach. • Wysokość: 8 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolor: złoty metalik

6,20 zł
5,99 zł

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
43
Terraformacja Marsa. Niepokoje - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terraformacja Marsa. Niepokoje
Rebel, od 12 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Ten moment musiał nadejść – korporacje rywalizujące ze sobą o wyższość na Marsie postanowiły połączyć siły i wspólnie przeforsować rozwiązania, które uważają za najkorzystniejsze dla rozwoju. W tym celu powstał marsjański parlament, w którym delegaci najważniejszych firm podejmują decyzje kluczowe dla przyszłości Czerwonej Planety. Piąte i jednocześnie najbardziej zaawansowane rozszerzenie do „Terraformacji Marsa” wprowadza dwa ważne elementy mechaniki gry. Po pierwsze, na wszystkich uczestników gry czekają wydarzenia globalne, którym będziemy musieli się podporządkować. Będą one stanowiły utrudnienie dla graczy i z pewnością wpłyną na ich strategie. Na szczęście będziemy mieli okazję przygotować się na każde z nich. Drugą poważną zmianą jest prowadzenie parlamentu marsjańskiego. Gracze będą mieli możliwość umieszczania w nim swoich delegatów, a tym samym wspierania konkretnych frakcji, które z kolei będą przynosiły graczom określone profity. To nowa mechanika kluczowa zarówno w trakcie gry, jak i po jej zakończeniu, gdyż parlamentarni delegaci będą nam zapewniali także punkty zwycięstwa. Zawartość opakowania: • 6 kafli partii, • 16 kart projektów, • 5 kart korporacji, • 2 karty pomocy, • 31 kart wydarzeń globalnych, • 14 znaczników neutralnych delegatów, • 35 znaczników delegatów (po 7 w każdym kolorze), • znacznik dominacji, • płytka Tytułu Terraformatora, • plansza Komitetu Terraformacji, • plansza wydarzeń globalnych, • instrukcja.

110,00 zł
96,80 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,20 zł

1 osoba kupiła
44
Do młodych całego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do młodych całego świata
Dostępny3 szt.

List apostolski Jana Pawła II z okazji Roku Młodzieży. Młodzież jest przyszłością świata, ale także przyszłością i nadzieją Kościoła, dlatego należy stawiać jej wysokie wymagania moralne.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
45
Polskie szlagiery: Kapitańskie tango CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie szlagiery: Kapitańskie tango CD
Dostępny4 szt.

Polskie szlagiery to przekrojowa seria kompilacji najważniejszych polskich utworów z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Trafiły na nią nagrania zespołów, które w tamtych czasach odnosiły największe sukcesy, zdobywały szczyty list przebojów oraz podbijały parkiety dyskotek w całym kraju. Okazało się, że wiele spośród tamtych kapel na długie lata podbiły też serca słuchaczy, a ich utwory stały się prawdziwymi szlagierami. Na płycie Kapitańskie tango, oczywiście oprócz piosenki tytułowej w wykonaniu grupy Alibabki, znalazły się m.in. takie utwory jak Bo z dziewczynami w wykonaniu Jerzego Połomskiego, Pamelo, żegnaj Tercetu Egzotycznego, Gdzie się podziały tamte prywatki Wojciech Gąssowskiego oraz Rysunek na szkle Krzysztofa Krawczyka.

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

1 osoba kupiła
46
O czuwaniach sług Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O czuwaniach sług Boga
Dostępny4 szt.

Dziełem św. Nicetasa Wydawnictwo Tum Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej otwiera nową serię wydawniczą BIBLIOTEKA PATRYSTYCZNA. W zamyśle, mają się w jej ramach ukazywać tłumaczenia wybranych tekstów Ojców Kościoła i pisarzy chrześcijańskich, które nie doczekały się jeszcze przekładu na gruncie polskim. Ci mistrzowie wiary i życia duchowego zadziwiają mądrością, ale i aktualnością płynącą z ich pism. Naszym pragnieniem jest zapoznanie szerszego grona odbiorców z dziedzictwem Kościoła pierwszych wieków. Redaktorem serii i pomysłodawcą jest dr Magdalena Jóźwiak z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.Nicetas, biskup Remezjany (dziś w Serbii) żyjący na przełomie IV i V stulecia, przeszedł do historii jako autor kilku pism teologicznych i twórca hymnów liturgicznych. To właśnie jemu przypisuje się autorstwo Ciebie Boga wychwalamy Te Deum laudamus, hymnu dziękczynnego Kościoła. Śpiewamy go do dziśw momentach wyjątkowych i uroczystych, wychwalając Boga i zanosząc dziękczynienie.Niewielkie dzieło Nicetasa, O czuwaniach sług Boga De vigiliis servorum Dei, jest zachętą do podejmowania przez wierzących nocnych czuwań modlitewnych. Zachęta ta uargumentowana jest na wskroś biblijnie. Autor niemal w dokładnym porządku chronologicznym wylicza korzyści płynące z nocnych spotkań z Bogiem bohaterów Starego i Nowego Przymierza, kładąc główny nacisk na przykład i słowa o czuwaniu samego Jezusa. Nicetas okazuje się być zwolennikiem nocnych modłów, wznoszonych do niebios pomimo zmęczenia i ogarniającej senności. Przy lekturze dzieła staje się jasne, że sam autor chętnie i bez narzekania spędzał długie nocne godziny na modlitwie.

8,80 zł
7,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
47
Ścieżka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżka
Dostępny40 szt.

Ścieżka Nejca Zaplotnika, która doczekała w kraju autora 15 wydań, uznawana jest za jedną z najważniejszych książek górskich w historii, która zmieniła nie tylko samo postrzeganie wspinaczkowego świata, ale także spojrzenie na literaturę górską. Doceniło to jury najważniejszej nagrody w dziedzinie literatury górskiej w Polsce. Podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju Ścieżka otrzymała tytuł Książki Górskiej Roku 2019 w kategorii Wspinaczka. „Jestem skazany na wolność, tak wolny, że wśród ludzi, którzy mnie kochają, i między tymi, którzy mnie nie lubią, pozostaję samotny. Samotny wśród swoich pragnień, marzeń, chęci, samotny na swojej wiecznej ścieżce” – pisze Zaplotnik w Ścieżce. Legenda słoweńskiego wspinania porusza bowiem w swojej książce nie tylko temat przygody, niezwykłych wyczynów i dokonań (a na przełomie lat 70. i 80. XX wieku osiągnął on mistrzostwo we wszystkich dyscyplinach, które uprawiał). Zaplotnik zmusza nas także do refleksji, dzieląc się z czytelnikiem swoistą filozofią życiową, mieszając romantyzm ze sportowym duchem. Bo blisko 40 latach od pierwszego wydania, „Ścieżka” w końcu ukazała się w Polsce! To doskonała okazja dla każdego miłośnika gór, by poznać bliżej historię jednego z najwybitniejszych wspinaczy i książkę, która według Bernadette McDonald „wyniosła literaturę górską na nowy poziom”. „Gdziekolwiek okiem sięgnąć, wszędzie tylko góry. Śmiałe skalne iglice, lodowce, potężne zbocza najwyższych szczytów świata. Stękanie lodu pode mną, śnieżne zawieje, zimne noce, zamierający szum potoku, powoli skuwanego lodem przez mróz, wiatr, który próbuje cię oderwać od ściany i zrzucić w czeluść, wymęczone twarze i gorejące oczy przyjaciół, zalodzone brody, odmrożone palce, trzask drewna w ogniskach, ciche murmurando pieśni, drobne pęknięcia w skale, które wskazują właściwą drogę, wrażenie nieważkości, drogi, ścieżki, lotniska, dzieci, dom, praca, bezsenne noce, błoto po kolana, deszcz, pijawki, strach, odwaga, solidny trening dzień po dniu, imprezowanie, szalony wyścig, powolny, cichy marsz samotnego wędrowca, sukcesy, szczęście, smutek, rozczarowanie, śmierć, harówka bez odpoczynku, leniuchowanie, ciepły dom, miłość, niebezpieczeństwo, przygody… To wszystko moje życie. Ścieżka, która prowadzi nie gdzie indziej, tylko do kolejnej ścieżki, a ta z kolei na następne skrzyżowanie. Bez końca. Wolność w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Jestem skazany na wolność, tak wolny, że wśród ludzi, którzy mnie kochają, i między tymi, którzy mnie nie lubią, pozostaję samotny. Samotny wśród swoich pragnień, marzeń, chęci, samotny na swojej wiecznej ścieżce. Ta historia nie powstała w wyobraźni przy kominku; słowa wzrastały we mnie, kiedy pot zalewał mi oczy, a ja testowałem siłę swojej woli i granice ludzkich możliwości. Przetestowałem je gruntownie. Tak gruntownie, że wiem doskonale, jak bardzo się do nich zbliżyłem i że wielu innych dojdzie dalej. Na tym polega potęga życia.” (fragment) Spis treści: Znalazłem ścieżkę Noce i dnie Afryka Tylko dla psów i alpinistów Obóz V Ukryty szczyt Karim Gulam Mohamad Ali Drago Ptaki w lesie nadal śpiewają Bogini matka ziemia Thorong La błyszczy w świetle księżyca Spis wybranych postaci pojawiających się na kartach książki Jak czytać nazwy słoweńskie – krótki samouczek

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
48
Słomki papierowe do napojów, srebrne gwiazdki (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe do napojów, srebrne gwiazdki (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny72 szt.

Słomki papierowe do napojów w białym kolorze ze wzorkiem w srebrne gwiazdki • Wymiary: 0.6 x 19.7 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 12 • Kolor: biały, srebrny • Materiał: papier

2,99 zł
1 osoba kupiła
49
Born This Way, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Born This Way, CD
Lady Gaga, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Marry The Night 2. Born This Way 3. Government Hooker 4. Judas 5. Americano 6. Hair 7. Scheiße 8. Bloody Mary 9. Bad Kids 10. Highway Unicorn (Road To Love) 11. Heavy Metal Lover 12. Electric Chapel 13. Yoü And I 14. The Edge Of Glory

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

1 osoba kupiła
50
Tupiko, zestaw kręgli - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tupiko, zestaw kręgli
Tupiko, Tupiko
Dostępny33 szt.

42,40 zł
38,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,24 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry