hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2019.11.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 16 listopada 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się TY Beanie Boos. Yips (Ty Inc.), na drugim Marketing Premium (Dominika Trawka). Kolejny produkt to Złam szyfr Pomoc logopedyczna do utrwalania wymowy głosek syczących (Magdalena Jarosz) oraz Wszechświat krok po kroku (Łukasz Lamża).
1
TY Beanie Boos. Yips - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Beanie Boos. Yips
Ty Inc.
Dostępny
12 szt.

Przedstawiamy maskotkę z uwielbianej przez dzieci firmy Ty Inc. Piesek-jednorożec został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Ma piękne i wielkie oczy, które przykują wzrok dziecka. Tęczowe kolory sprawią, że zabawa będzie jeszcze bardziej bajkowa.

24,47 zł
22,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,45 zł

3 osoby kupiły
2
Marketing Premium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing Premium
Dostępny
22 szt.

Poznaj świat marek luksusowych i premium!Polskie społeczeństwo się bogaci - to fakt. Przybywa ludzi dobrze sytuowanych, średnia zarobków z roku na rok rośnie. Wzrasta PKB. Wraz z poprawą wskaźników gospodarczych powiększa się grupa konsumentów, którzy mogą i zamierzają korzystać z usług i towarów należących do segmentu premium. To dobra wiadomość dla producentów, eksporterów i usługodawców chcących trafić ze swoją ofertą do zamożnego klienta. Pytanie brzmi: jak to zrobić? Czy użyć tych samych strategii marketingowych, które sprawdzają się w przypadku marek masowych? Co dziś przekonuje coraz bardziej świadomych konsumentów? Jakie działania podejmują marki, które odnoszą sukcesy na rynku dóbr luksusowych? W jakim kierunku zmierza ten rynek oraz jak komunikują się marki w coraz szybciej zmieniających się okolicznościach? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tej książce, będącej wynikiem wnikliwej obserwacji zmian, jakie zachodzą dziś na rodzimym rynku.Dostęp do informacji, które pomagałyby menadżerom i właścicielom firm z sektora dóbr luksusowych podejmować skuteczne decyzje, wciąż jest ograniczony. Książka Dominiki Trawki wypełnia tę lukę - to publikacja poświęcona wyłącznie zagadnieniu komunikacji marek luksusowych i tych z segmentu premium. Przedstawiciele agencji, domów mediowych i marketerzy znajdą tutaj dawkę wiedzy i inspiracji - zestawienie najcenniejszych przedsięwzięć i najlepszych praktyk. Z kolei entuzjastom marek z wyższej półki ta pozycja pozwoli zapoznać się z ciekawymi inicjatywami, które pomogą im stać się bardziej świadomymi konsumentami.W książce opisano 12 trendów skutecznie wspomagających promocję brandów z wyższej półki, a także podano ponad 50 konkretnych przykładów działań. Publikację uzupełniają wypowiedzi ekspertów oraz przedstawicieli firm z branży produktów i usług premium.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
3
Złam szyfr Pomoc logopedyczna do utrwalania wymowy głosek syczących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złam szyfr Pomoc logopedyczna do utrwalania wymowy głosek syczących
Dostępny
32 szt.

?Złam szyfr?? to sprawdzona pomoc logopedyczna, która będzie przydatna podczas korygowania zaburzonej realizacji głosek [s], [z], [c] oraz [dz]. Wykonywanie zadań angażuje procesy myślowe, doskonali analizę i syntezę wzrokową oraz ćwiczy koncentrację i usprawnia grafomotorykę. Zadaniem dziecka jest rozszyfrowanie oraz zaszyfrowanie wyrazów z głoskami syczącymi w nagłosie, śródgłosie, wygłosie i grupach spółgłoskowych oraz głośne przeczytanie słów, zwracając baczną uwagę na odpowiednią wymowę. Ćwiczenia mogą być wykonywane zarówno w szkole podczas zajęć indywidualnych czy grupowych, jak i w domu, pod okiem rodziców.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
4
Wszechświat krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszechświat krok po kroku
Dostępny
58 szt.

Wszechświat krok po kroku to pierwsza na polskim rynku książka, która tak szczegółowo, a jednocześnie tak przystępnie opisuje historię Wszechświata: od skali kosmicznej, przez planetarną, po świat istot żywych. Każdy z kilkudziesięciu krótkich, bogato ilustrowanych rozdziałów prowadzi czytelnika jeden krok dalej, budując na rozdziałach wcześniejszych. W ten sposób opisana zostaje „architektura” ewoluującego świata: złożona, piękna, niemal artystyczna, a przy tym głęboko logiczna i zrozumiała. Opisane są tu między innymi: mechanizm generowania pola magnetycznego Słońca, „anatomia” ziarenka pyłu galaktycznego, kolejne etapy powstawania krateru uderzeniowego, a także 28 głównych grup pierwotniaków. Autor przekonuje, że są to w istocie rzeczy łatwe do zrozumienia i warte poznania, choć często zakryte przed nami przez żargon naukowy. Mają jednak sens – i ujawniają swoje wewnętrzne piękno – jeśli się je ujrzy jako epizody jednej Wielkiej Opowieści. „Cytat z Norwida „odpowiednie dać rzeczy słowo” był wielokrotnie nadużywany do różnych celów. W odniesieniu do tej książki jest na swoim miejscu: „rzeczą” jest piękno Wszechświata i wszystkich jego części. Tej „rzeczy” autor dał odpowiednie – naprawdę piękne – słowo”. – Michał Heller „Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek o kosmosie obecnie dostępnych na polskim rynku wydawniczym”. – Radosław Kosarzycki, Puls Kosmosu „Dla początkujących astronomów może stanowić bardzo dobry start w kierunku historii Kosmosu, a starzy wyjadacze mogą odkryć nowe spojrzenia na nurtujące ich zagadnienia i przypomnieć sobie dawno zapomniane fascynujące szczegóły. Prosty język i przejrzysta treść tym bardziej przyciągną do niej ludzi, którzy mieli niewiele wspólnego z astronomią.(...). Dla każdego zainteresowanego tym tematem powinna to być pozycja obowiązkowa. Być może wciągnie ona kolejnych w obserwację, jak ujął to autor, aktu radosnej, artystycznej kreatywności. – Jan Nowosielski, AstroNET

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

2 osoby kupiły
5
Śląski chachor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląski chachor
Dostępny
10 szt.

W powszechnym mniemaniu dzieciństwo uważane jest za okres niewinności i radosnej, spontanicznej zabawy. To w tym czasie człowiek nabywa wartości, uczy się zachowań społecznych i dorasta do odpowiedzialnego, dorosłego życia. Nie w każdym przypadku jednak lata dziecięce przywołują pozytywne wspomnienia. Dla niektórych naznaczone są bowiem bolesnymi, a niekiedy tragicznymi wydarzeniami, które rzutują na późniejsze losy człowieka, jego postrzeganie siebie, innych ludzi i rzeczywistości. Chęć do życia i motywacja potrzebna do wprowadzenia zmian mogą okazać się siłą potrzebną do pokonania traumy z czasu dzieciństwa. Książka autorstwa Grzegorza Ablamowicza Śląski chachor jest doskonałym przykładem na to, że szczera miłość, gorące pragnienie normalnego życia i założenie szczęśliwej rodziny są w stanie sprawić, że to, co wydawało się niemożliwe i nieosiągalne, znajdzie się w zasięgu ręki?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
6
Zaproszenia Style (opakowanie 10 sztuk) mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenia Style (opakowanie 10 sztuk) mix wzorów
Dostępny
11 szt.

Mix wzorów. Wysyłane losoowo.

21,65 zł
18,99 zł

Rabat 12,3%
oszczędzasz 2,66 zł

1 osoba kupiła
7
Psi Patrol. Pojazd zdalnie sterowany, Marshall - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pojazd zdalnie sterowany, Marshall
Spin Master
Dostępny
20 szt.

Zdalnie sterowana zabawka inspirowana jest wozem strażackim szczeniaczka Marshalla – jednego z głównych bohaterów niesamowicie popularnego serialu animowanego dla najmłodszych „Psi Patrol” Autko swoim kształtem świetnie oddaje wygląd pojazdu znanego z ekranu. W tylnej części auta znajduje się ruchoma imitacja sikawki. Pilot sterujący wozem ma dwa przyciski: pierwszy odpowiadający za jazdę na wprost, drugi-za nawrót. Intuicyjny sposób sterowania zabawką sprawia, że nadaje się ona nawet dla najmłodszych dzieci. Figurka Marshalla znajdująca się w pojeździe nie jest wyjmowalna. Zawartość zestawu: • wóz strażacki Marshalla, • pilot zdalnego sterowania. Długość autka: ok. 20.0 cm Wymiary opakowania: 25.0 x 23.0 x 13.0 cm Zasilanie: 5 baterii AAA(LR03) 1,5V(brak w zestawie)

169,90 zł
152,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,99 zł

1 osoba kupiła
8
Życie - Twórczość - Konteksty. Eseje o Stanisławie Moniuszce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie - Twórczość - Konteksty. Eseje o Stanisławie Moniuszce
Dostępny
3 szt.

Publikacja przygotowana w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki 2019. Monografia pt. ?Życie ? Twórczość ? Konteksty. Eseje o Stanisławie Moniuszce? zawiera artykuły uznanych muzykologów, historyków, kulturoznawców i filologów stanowiące dopełnienie wizerunku Stanisława Moniuszki o wątki dotąd niepodejmowane oraz analizę recepcji jego muzyki i jej funkcji we współczesnej kulturze. Społeczno-kulturowe tło twórczości Moniuszki poszerzone zostało o tezy na temat dorobku kompozytora z perspektywy polskiej i europejskiej sztuki muzycznej i teatralnej oraz studia na temat wybranych aspektów jego spuścizny.

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

1 osoba kupiła
9
Trening innowacyjnego myślenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening innowacyjnego myślenia
Dostępny
10 szt.

Innowacyjność. Chyba trudno o słowo, które w ostatnich latach zrobiłoby większą karierę. Można pokusić się o twierdzenie, że nasze stulecie będzie kiedyś nazywane wiekiem innowacyjności. Kreatywność, szukanie nowych, niestandardowych rozwiązań, pomysłów usprawniających życie, ucieczka od sztampy - bez tego ciężko myśleć o rozwoju biznesu, gospodarki, sztuki... Twórcze myślenie jest kołem zamachowym wprawiającym świat w ruch.Tylko czy można się takiego sposobu myślenia i działania nauczyć?Otóż nie.Nie można się nauczyć. Inaczej - nie trzeba, bo każdy z nas jest twórczy i kreatywny. Innowacyjny. Wystarczy jedynie pozwolić umysłowi otworzyć się na nieszablonowe myślenie. Jak to zrobić? Chociażby poprzez ćwiczenia. Na przykład takie, jakie znalazły się w tej książce! Autorki przygotowały kompletny zestaw treningowy dla umysłu, pozwalający każdemu w ciągu 31 dni odkryć i rozwinąć swój kreatywny potencjał. Jesteś na to gotowy? To może na początek wyobraź sobie, jak mogłaby brzmieć muzyka Marsjan.Już? Prawda, że to proste, a ileż przy tym satysfakcji i zwykłej frajdy. Zatem do dzieła, świat czeka na nowych odkrywców w stylu Stephanie Kwolek i Mikołaja Kopernika!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
10
Świadectwo - Mit - Tajemnica. O Gustawie Herlingu-Grudzińskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadectwo - Mit - Tajemnica. O Gustawie Herlingu-Grudzińskim
Dostępny
26 szt.

Tom jubileuszowy wydany z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zawiera zbiór esejów i artykułów naukowych odnoszących się do literackiego oraz publicystycznego dorobku pisarza. Przedstawiciele świata humanistyki ukazują jego życie i twórczość z perspektywy najnowszych badań. Ujęcia interpretacyjne zostały wzbogacone zarówno o świadectwa przyjaciół Herlinga, jak i głos samego twórcy.

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

1 osoba kupiła
11
Kalendarz 2020 KL 09 Jaga 10 sztuk mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2020 KL 09 Jaga 10 sztuk mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.09

okładka kartonowa czerwona, niebieska, zielona, purpurowa i żółta, kredowana; kalendarium miesięczne, podwójne imiona; skrócone kalendarium roku bieżącego oraz następnego, telefony kierunkowe, miejsce na notatki banderolowane w pakietach po 10 egz.

24,60 zł
22,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,97 zł

12
Drgania układów mechanicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drgania układów mechanicznych
Dostępny
100 szt.

Analiza wpływu drgań na struktury mechaniczne ma duże znaczenie przy badaniu wytrzymałości dynamicznej konstrukcji i samego materiału konstrukcyjnego oraz zapewnieniu trwałości i niezawodności działania maszyn. To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo funkcjonowania wielu systemów produkcyjnych. Niniejsza publikacja prezentuje podstawową wiedzę na temat drgań mechanicznych. Autor przedstawia w niej podstawowe warunki zaistnienia drgań, zagadnienia ruchu harmonicznego oraz analizę harmoniczną drgań. Szczególną uwagę poświęcił równaniom Lagrange?a II rodzaju, umożliwiającym modelowanie układów mechanicznych, wychodząc z energii mechanicznych towarzyszących zjawisku drgań. W książce zaprezentowano metody pomiarów drań ? zarówno te konwencjonalne, jak i nowoczesne, a także zagadnienia związane z redukcją drgań szkodliwych. Całość poparta została przykładnymi oraz zadaniami do samodzielnego rozwiązania. Niniejsza pozycja skierowana jest przede wszystkim do studentów wydziałów mechanicznych, mechatronicznych oraz budownictwa, a także wykładowców przedmiotów takich jak: Podstawy teorii drgań układów mechanicznych, Drgania układów mechanicznych, Dynamika maszyn, Diagnostyka wibroakustyczna maszyn, Optymalizacja dynamiczna systemów mechatronicznych. Może też stanowić pomoc w pracy inżynierów, zmagających się z problematyką drgań podczas projektowania konstrukcji.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

13
Kabała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kabała
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.21

Hebrajski termin qabbala(h) oznacza tradycyjną naukę otrzymaną od przodków i pochodzi od qabel ? otrzymywać. W Talmudzie termin ten zachowuje swoje pierwotne znaczenie, oznacza zatem tradycję i odnosi się do tekstów biblijnych bez żadnych konotacji mistycznych czy ezoterycznych. Teksty biblijne rozumie jako otrzymane od Boga i przekazywane przez kolejne pokolenia, nie dopatrując się w tych tekstach szczególnych treści mistycznych, czy tajemniczych, dostępnych jedynie dla wąskiej grupy wybranych. Od dwunastego wieku po Chrystusie znaczenie terminu kabała ulega jednak zmianie i nadaje się mu sens ezoteryczny, jest to przekaz zarezerwowany tylko dla wtajemniczonych, odnoszący się do mistyki, od której jest niedaleko do tego, co tajemnicze, zagadkowe i magiczne. Chociaż później termin ten zostanie rozciągnięty na wszystkie formy mistyki judaizmu, także wcześniejsze, znaczenie jego jednak nie przestanie graniczyć z dziedziną tajemnicy i magii, a przez to pośrednio z wróżbiarstwem. Są to peryferie mistyki, ale czasem łatwiej zobaczyć te peryferie, niż właściwy prąd umysłowy określany jako kabalistyka... Nasze spotkanie się z mistyką żydowską będzie wejściem jedynie do przedsionków jej wspaniałych ogrodów, zaledwie dotkniemy różnych aspektów zagadnienia bez ich dogłębnego przenikania. Nie będzie odpowiadało zastosowanemu w opowiadaniu określeniu popatrzył (hecic), które nie oznacza wykładu (tu zastosowano by termin derasza), ale kontemplację i doświadczenie mistyczne. Dlatego nie musimy obawiać się negatywnych skutków spotkania z żydowską mistyką, ale także nie dojdziemy do królewskich komnat, z których Rabbi Akiba w pokoju wyszedł ubogacony doświadczeniem Boga.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

14
Mary Black Orchestrated, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mary Black Orchestrated, LP
Black Mary, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Lista utworów: Strona A: 1. The Urge for Going 2. No Frontiers 3. Carolina Rua 4. Poisin Tree 5. The Summer Sent You Strona B: 1. Bless The Road 2. Turning Away 3. The Dimming of The Day 4. Adam At The Window 5. Poisin Words

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

15
Live In Concert, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Concert, 2 CD
Katie Melua, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Lista utworów: CD 1: 1. Tu Ase Turpa Ikavi 2. Plane Song 3. Belfast 4. Nine Million Bicycles 5. Just Like Heaven 6. River 7. Dreams on Fire 8. Cradle Song 9. All-Night Vigil – Nunc Dimittis 10. O Holy Night 11. Diamonds Are Forever CD 2: 1. Perfect World 2. The Little Swallow 3. I Cried for You 4. The Flood 5. The Closest Thing to Crazy 6. Piece by Piece 7. Wonderful Life 8. Fields of Gold 9. Maybe I Dreamt It 10. What a Wonderful World

76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

16
MERRIE LAND (DELUXE BOXSET). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
442,90 zł
407,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 35,43 zł

17
Niezwykła podróż. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła podróż. Tom 5
Dostępny
9 szt.

Wielka Brytania, rok 1927. Rozbiwszy się na bezludnej wyspie pośrodku Pacyfiku, Noemie, Emilien, Terence, Capone, Sigrid i Lucile zmieniają się w prawdziwych Robinsonów. Niestety podczas wodnej przeprawy tratwą nieustraszona para kuzynów oraz Sigrid, niemiecka agentka, zostają rozdzieleni od reszty grupy. Na zbawiennej plaży znajdują dziwnego tubylca. W jego towarzystwie odkrywają tajemnice wyspy. Pośród czekających na nich niespodzianek znajdują się kryjówka oraz skarb, ale przede wszystkim podziemne miasto, które zdaje się skrywać niejedną cenną odpowiedź...

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

18
Dionne Warwick & The Voices Of Christmas, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dionne Warwick & The Voices Of Christmas, CD
Dionne Warwick, Warner Music Polska
Dostępny
25 szt.

Lista utworów: 1. Silent Night 2. Jingle Bells (Feat. John Rich, The Oak Ridge Boys & Ricky Skaggs) 3. Frosty The Snowman (Feat. Eric Paslay) 4. God Rest Ye Merry Gentleman (Feat. Dianne Reeves) 6. White Christmas (Feat. Johnny Mathis) 7. This Christmas (Feat. Aloe Blacc) 8. The Christmas Song (Feat. Wanya Morris) 10. Jingle Bell Rock (Feat. Michael Mcdonald) 11. Silver Bells (Feat. Chloe X Halle) 12. First Noel

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

19
System prawa pracy Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System prawa pracy Tom 10
Niedostępny
Brak

Tom X Systemu prawa pracy w sposób syntetyzujący prezentuje fundamentalne standardy normatywne prawodawstwa Rady Europy i Unii Europejskiej oraz dokonuje analizy w zakresie ich implementacji do polskiego systemu prawa pracy. Rozważania w nim zamieszczone zostały oparte na mechanizmach generalizacji cechujących się ogólnością wywodów, a zarazem ich wieloaspektowością. W książce omówiono m.in.: pojęcie, źródła, funkcje oraz genezę i ewolucję europejskiego prawa pracy. Autorzy tomu są uznanymi przedstawicielami nauki prawa pracy, reprezentującymi różne ośrodki naukowe z całego kraju i wyróżniającymi się znaczącym dorobkiem w zakresie opracowanych zagadnień. Publikacja przedstawia zasadnicze standardy europejskiego prawa pracy, w szczególności dotyczące: - stanowienia prawa pracy w Unii Europejskiej, - stosowania europejskiego prawa pracy, - swobody przepływu pracowników, - delegowania pracowników i ich migracji w ramach świadczenia usług, - obowiązku informowania pracowników o warunkach umowy o pracę, - przejścia przedsiębiorstwa, zakładu lub ich części, - zasady równego traktowania i zakazu dyskryminacji, - wynagradzania pracowników i czasu pracy, - ochrony zatrudnienia kierowców w prawie unijnym, - prawa do wypoczynku w prawie Unii Europejskiej, - ochrony kobiet i rodzicielstwa, - ochrony pracy młodocianych i dzieci oraz pracowników niepełnosprawnych, - zwalniania pracowników, - europejskiego zbiorowego prawa pracy.

349,00 zł
314,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,90 zł

20
Mój Leonardo. Pięćdziesiąt lat rozsądku i szaleństwa w świecie sztuki i poza jego granicami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Leonardo. Pięćdziesiąt lat rozsądku i szaleństwa w świecie sztuki ...
Dostępny
5 szt.

Osobiste wspomnienia przeplatane wnikliwymi analizami pokazują życiową pasję Martina Kempa, emerytowanego profesora Oksfordu, który od 50 lat bada dorobek Leonarda da Vinci. Każdy rozdział traktuje o konkretnym arcydziele. Wciągająca narracja wyjaśnia złożone zagadnienia atrybucji, interpretacje ekspertów i ponadczasowe znaczenie koneserstwa. Znajdziemy tu cały wachlarz zagadnień –od analizy technicznej poszczególnych prac po inspirowane życiem i dorobkiem Leonarda obiekty współczesnej popkultury.

69,00 zł
35,88 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 33,12 zł

21
Konstytucyjne uwarunkowania pracy komornika sądowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucyjne uwarunkowania pracy komornika sądowego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

W publikacji znajduje się kompleksowa ocena uwarunkowań pracy komornika sądowego w świetle Konstytucji oraz ustawy z 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych, która weszła w życie 1 stycznia 2019 r., wprowadzając fundamentalne zmiany dotyczące pozycji ustrojowej komornika sądowego, a także jego praw i obowiązków. Nowe przepisy budzą kontrowersje m.in. dotyczące uprawnień i obowiązków komornika sądowego, a także możliwości skutecznego wykonywania czynności w ramach postępowania egzekucyjnego. W opracowaniu poddano analizie: - status prawny komornika sądowego z perspektywy praw i wolności konstytucyjnych, w tym równości wobec prawa, wolności pracy, wolności zrzeszania się, wolności gospodarczej, a także ochrony prawa własności; - ustawowy model pracy komornika sądowego przez pryzmat konstytucyjnych gwarancji ochrony warunków pracy zarobkowej, do których należą prawo do minimalnego wynagrodzenia za pracę, maksymalne normy czasu pracy oraz prawo do corocznego odpłatnego urlopu wypoczynkowego. Podsumowaniem rozważań są propozycje wykładni aktualnie obowiązujących przepisów ustawowych oraz postulaty de lege ferenda. Publikacja stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o konstrukcję prawną służby komorniczej oraz umiejscowienie pracy świadczonej przez komornika sądowego w ramach szeroko rozumianego systemu zatrudnienia.

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

22
Złote dziecko Opowiesć o małym Jacku Malczewskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złote dziecko Opowiesć o małym Jacku Malczewskim
Dostępny
13 szt.

Jest zima. Michał idzie właśnie ze szkolną wycieczką do radomskiego muzeum. Jacek spaceruje natomiast śliskimi uliczkami Starego Ogrodu podczas rodzinnego spaceru. Obu chłopców coś łączy, chociaż w świecie Michała jeżdżą samochody, a w świecie Jacka dorożki przemierzają brukowane ulice. W dodatku tylko jeden chłopiec ma szansę dowiedzieć się o istnieniu drugiego. W obu światach jednak trzeba tak samo konsekwentnie podążać swoją drogą. Albo chociaż dróżką...

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

23
Lit Niezwykły lek w psychiatrii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lit Niezwykły lek w psychiatrii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

Najnowsza monografia Profesora Janusza Rybakowskiego pt. "Lit. Niezwykły lek w psychiatrii" przedstawia różne oblicza tego pierwiastka, który ma zdumiewające własności psychotropowe. Publikacja porządkuje wiedzę na temat chorób afektywnych i ich leczenia oraz odnosi się do historii i współczesności stosowania litu w tych chorobach. Omawiana jest skuteczność litu w leczeniu i profilaktyce nawrotów chorób afektywnych, objawy niepożądane i postępowanie w przypadku ich wystąpienia, interakcje farmakokinetyczne i farmakodynamiczne oraz biochemiczne mechanizmy działania litu. Wyodrębniono również rozdziały poświęcone stosowaniu litu w ciąży i okresie poporodowym, zapobieganiu samobójstwom, a także działaniu litu przeciwwirusowemu i immunomodulacyjnemu oraz neuroprotekcyjnemu i "przeciwotępiennemu". Dzieło powstało z perspektywy obejmującego niemal pół wieku doświadczenia klinicznego i badawczego Autora dotyczącego litu. Dla psychiatrów, książka stanowi praktyczny przewodnik leczenia litem. Może to spowodować, że większa liczba pacjentów z chorobami afektywnymi stanie się beneficjentami terapeutycznego stosowania tego niezwykłego pierwiastka.

70,00 zł
52,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

24
Rzecznik Praw Dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzecznik Praw Dziecka
Dostępny
6 szt.

Książka ma charakter popularyzatorski, badawczy, naukowy. Mieści się w zakresie regulacji prawa publicznego, ma charakter interdyscyplinarny, co wiąże się z faktem, iż działalność RPD wkracza w różne gałęzie prawa i życia społecznego, pomoc społeczną, służbę zdrowia, wymiar sprawiedliwości itd. nie mniej jednak widoczny jest akcent administracyjnoprawny i konstytucyjny. Praca łączy wątki historyczne, a następnie teoretycznoprawne z opisem i analizą obowiązujących regulacji dotyczących RPD oraz elementami prakseologii. Autorka dokonała kompleksowej analizy systemowego spojrzenia na pozycję ustrojową tego organu w polskim porządku prawnym, doprecyzowania i rozwiązania spornych problemów, co daje szansę wypełnienia luki i podstawę do scharakteryzowania tego organu w kontekście jego miejsca i roli w polskim systemie prawnym, a także okazje do porównań z innymi regulacjami innych państw i wniosków w tym zakresie. Książka obejmuje w zasadniczej mierze zagadnienia z ustrojowego prawa administracyjnego, nauki administracji oraz instytucji administracyjnego prawa procesowego. Ponadto w pracy znajdują się zagadnienia z zakresu prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego, prawa europejskiego i prawa międzynarodowego. Publikacja adresowana jest do odbiorców zainteresowanych tematyką historyczną, parlamentarną, prawną, społeczną związaną z instytucją o charakterze ombudsmańskim, funkcjonującą w wielu krajach Europy i świata w tym także w Polsce. Wyznacza obszary ochrony praw i dobra dziecka. Publikacja przeznaczona jest m.in. dla studentów, teoretyków i praktyków prawa, oraz wszystkich tych których uwaga skierowana jest na działania w obszarze szeroko pojętych praw i dobra dziecka.

69,00 zł
56,58 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,42 zł

25
Gorączka filmowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorączka filmowa
Dostępny
285 szt.

Wyjściu do kina w przedwojennej Polsce towarzyszyła szeroka skala emocji ? od łez wzruszenia po strach o zdrowie i życie. Rytuały publiczności tworzyły często spektakl ciekawszy od filmu. Pełen niespodzianek i zwrotów akcji. Z kolei kino odgrywało więcej ról niż obecnie. Było parkiem rozrywki, ale jednocześnie świątynią sztuki, szkołą życia, trybuną polityczną, oknem na świat, miejscem spotkań towarzyskich i erotycznych, laboratorium przemian obyczajowych, symulatorem doznań niedostępnych w codziennej egzystencji, gabinetem lekarskim dla ludzi zmęczonych Wielkim Kryzysem, lecz również domem publicznym, areną przestępstw i tragedii. Kinomania nie była niewinną formą spędzania wolnego czasu. Po skończonej projekcji widzowie wracali bowiem do domu zarażeni gorączką filmową. Chorobą, która odmieniła XX wiek.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

26
Pakiet Planet Singli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Planet Singli
Dostępny
12 szt.

Doskonała seria komedii romantycznych opartych na filmach "Planeta Singli" z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych. Miało być jak w bajce, a wyszło jak zawsze? Ania to niepoprawna romantyczka. Kocha dobre kino, klasyczne sukienki, pielęgnuje pamiątki z dzieciństwa i jak może, chroni się przed brutalnym światem cyników i kolekcjonerów kobiecych serc. Nie przestaje jednak wierzyć w prawdziwą miłość i księcia na białym koniu. A że cel uświęca środku, decyduje się na założenie profilu na jednym z portali randkowych. Nie zamierza odpuszczać, tym bardziej że zbliża się do trzydziestki. Początek jest mało zachęcający: na pierwszą randkę kandydat na narzeczonego w ogóle się nie stawia, Ania poznaje za to gwiazdę telewizji - bezczelnego, zakochanego w sobie podrywacza Tomka Wilczyńskiego. Celebryta proponuje jej układ - ona będzie mu opowiadała o swoich nieudanych randkach z portalu Planeta Singli, a on będzie wykorzystywał jej przygody w swoim telewizyjnym show. Planeta Singli zburzy spokojne życie Anki, a jej randki zburzą spokój showmana. On odkryje czym jest zazdrość, ona - że ma temperament. Romantyzm czy cynizm? Co wygra? W miłości jak na wojnie - wygra silniejszy!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

27
Bracia obcy czy współobywatele? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia obcy czy współobywatele?
Dostępny
4 szt.

W książce Bracia, obcy czy współobywatele Jan Doktór w sposób syntetyczny i wnikliwy zarazem, na podstawie analizy rozmaitych źródeł, przedstawia debaty prowadzone w różnych częściach Europy przez chrześcijan na temat judaizmu i jego wyznawców. Wywód rozpoczyna od zaprezentowania argumentacji św. Augustyna, kończy zaś na opisaniu projektów równouprawnienia żydów z przełomu XVIII i XIX wieku, siłą rzeczy wybierając z tego bogatego materiału przypadki kluczowe. Szczególną wartością pracy jest z jednej strony ukazanie polemik dotyczących judaizmu w kontekście rozwijającej się kultury druku, z drugiej ? przedstawienie na tle debat europejskich dyskusji i inicjatyw podejmowanych na ziemiach polskich. Jest to pierwsza publikacja z serii ?Stosunki polsko-żydowskie na ziemiach polskich?. Badania nad stosunkami polsko-żydowskimi rozwinęły się w ostatnich trzydziestu latach, jednak zazwyczaj dotyczą one wybranego miejsca, instytucji albo epoki. W przewidywanym projekcie tomy serii będą uwzględniały konkretną tematykę na przestrzeni dziejów, co pozwoli na prześledzenie zmian i szersze spojrzenie, nie tylko z punktu widzenia konfliktów i różnic, ale także współdziałania i przenikania się środowisk. Chcemy pokazać nie tylko to, co dzieliło, ale także to co łączyło mieszkańców ziem polskich, a od stu lat obywateli Polski, niezależnie od ich wyznania czy narodowości.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

28
L.O.L. Siła przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Siła przyjaźni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.11

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

29
TY Beanie Boos. Fioletowy jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Beanie Boos. Fioletowy jednorożec
Ty Inc.
Dostępny
11 szt.

Przedstawiamy maskotkę z uwielbianej przez dzieci firmy Ty Inc. Jednorożec został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Ma piękne i wielkie oczy, które przykują wzrok dziecka. Tęczowy róg i grzywa sprawią, że zabawa będzie jeszcze bardziej bajkowa.

30,99 zł
27,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

30
Góry bystrzyckie I góry orlickie 1:40 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,32 zł
9,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,33 zł

31
TY Flippable. Cekinowy renifer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Flippable. Cekinowy renifer
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

Przedstawiamy maskotkę z uwielbianej przez dzieci firmy Ty Inc. Renifer został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Ma piękne i wielkie oczy, które przykują wzrok dziecka. Cekinowe pokrycie sprawi, że zabawa będzie jeszcze bardziej bajkowa. To świetny pomysł na świąteczny prezent.

38,70 zł
34,83 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,87 zł

32
TY Flippable. Cekinowe kapcie kotek, rozmiar 28-31 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Flippable. Cekinowe kapcie kotek, rozmiar 28-31
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.20

Przedstawiamy kapcie z uwielbianej przez dzieci firmy Ty Inc. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pokrycie cekinowe nadaje produktowi oryginalności. Dotykając ich, zmieniamy kolory cekinów. To świetny pomysł na prezent.

62,34 zł
56,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,23 zł

33
TY BOOS MELTY - cekinowy bałwan 36339 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY BOOS MELTY - cekinowy bałwan 36339
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

38,70 zł
34,83 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,87 zł

34
TY Flippable. Cekinowe kapcie kotki, rozmiar 32-34 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Flippable. Cekinowe kapcie kotki, rozmiar 32-34
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.10

Przedstawiamy kapcie z uwielbianej przez dzieci firmy Ty Inc. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pokrycie cekinowe nadaje produktowi oryginalności. Dotykając ich, zmieniamy kolory cekinów. To świetny pomysł na prezent.

62,34 zł
56,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,23 zł

35
TY Flippable. Cekinowe kapcie lampart, rozmiar 28-31 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Flippable. Cekinowe kapcie lampart, rozmiar 28-31
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Przedstawiamy kapcie z uwielbianej przez dzieci firmy Ty Inc. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pokrycie cekinowe nadaje produktowi oryginalności. Dotykając ich, zmieniamy kolory cekinów. To świetny pomysł na prezent.

62,34 zł
56,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,23 zł

36
Kot Biznesik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Biznesik
Dostępny
151 szt.

Opowieść dla dzieci o tym, jak pewien kto, zamiast godzić się na pracę najemną, zapragnął otworzyć własny interes. Akcja książki rozgrywa się w okresie, gdy Kot Biznesik dowiaduje się, w jaki sposób tworzy się własna firmę.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

37
Ćwiczenia ortograficzne dla klas I-II. U-Ó - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia ortograficzne dla klas I-II. U-Ó
Niedostępny
Brak

Serię opracowała doświadczona nauczycielka. Starannie dobrane ćwiczenia (np. krzyżówki, rebusy) wprowadzają wiele trudnych ortograficznie słów, utrwalają pisownię słów znanych, rozszerzają zasób słownictwa, rozwijają umiejętność budowania zdań, wspomagają naukę pisania, poprawiają sprawność manualną, rozwijają spostrzegawczość, wzbogacają wiedzę dziecka i pozytywnie wpływają na kreatywność. Każdy zeszyt zawiera słowniczek utrwalający poprawną pisownię trudnych słów.

4,99 zł
Powiadomienie
38
Wspomnienia z młodości ubogiej służącej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia z młodości ubogiej służącej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Wspomnienia z młodości ubogiej służącej zawierają obrazki z życia gdańskiego mieszczaństwa oraz biedoty drugiej połowy XIX wieku, czyli okresu wciąż słabo znanego zarówno gdańskiej historiografii, jak i współczesnemu polskiemu czytelnikowi. Narracja książki prowadzona jest najczęściej w żartobliwym tonie, językiem soczystym, pozornie naiwnym i okraszonym lokalnym słownictwem. Podczas lektury czytelnik zagląda do domów mieszczan, kwater wojskowych, suteren biedoty, miejskich sklepów i zakładów produkcyjnych, wraz z narratorką wędruje po tętniących życiem ulicach Gdańska, jego cichych przedmieściach i wiejskich okolicach. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

45,00 zł
37,80 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

39
Przenikanie mediów. Ewolucja mediów a przemiany ładu społecznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przenikanie mediów. Ewolucja mediów a przemiany ładu społecznego
Dostępny
37 szt.

Przedstawiamy autorski podręcznik z elementami monografii prof. Macieja Mrozowskiego poświęcony mediom i ewolucyjnemu przejściu od mediów masowych do komunikacji sieciowej Książka zawiera autorski przegląd wszystkich znaczących teorii w zakresie medioznawstwa oraz ich usystematyzowanie. Łączy przeszłość z teraźniejszością. Autor dowodzi, że przejście od mediów analogowych do komunikacji cyfrowej nie jest zerwaniem ciągłości, jak mogłoby wynikać z wielu prac dotyczących internetu. Wprawdzie w sferze mediów (technik komunikacyjnych) dokonał się głęboki przeskok, ale natura ludzka nie zmieniła się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu latach. Mamy więc do czynienia z przyspieszonym i zintensyfikowanym procesem ewolucji, która stawia człowieka wobec nowych wyzwań, zagrożeń, szans i możliwości, ale nie zmienia jego natury i podstawowych potrzeb adaptacyjnych, co autor stara się w książce uwypuklić. Książka ma formę uporządkowanego wywodu na osi diachronicznej (od dawniej do dziś i jutra) oraz synchronicznej (środki, instytucje, obrazy świata, odbiorcy), którego spoiwem jest ogólna teoria ewolucji jako narzędzie pomocnicze, pomagające wyjaśnić ewolucję mediów i komunikacji w perspektywie podstawowych problemów adaptacyjnych człowieka, a nie doktryna dominująca. Odbiorcami książki są studenci, doktoranci i młodzi pracownicy nauki, którzy w jakimś zakresie zajmują się mediami, internetem, komunikacją społeczną (public relations, reklama, promocja).

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

40
Gospodarka Polski 1918-2018 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka Polski 1918-2018
Dostępny
163 szt.

„Oddanie każdemu tego, co mu się należy z uwagi na jego wkład do produktu, prawo do życia, bycia kimś, a nie nikim, wolnego wyboru, bezstronności, powinno się realizować już na etapie pierwotnego podziału produktu. Temu celowi ma służyć godziwa płaca, która ze względów oczywistych dla ekonomisty powinna sprzyjać wzrostowi produktywności pracy. W wyniku badań i dociekań w tym zakresie powstała ta książka. Autorzy przyjęli, że to poprawne teorie ekonomiczne są podstawą działań zmierzających do odczucia społecznej sprawiedliwości i racjonalności. (...) Publikacja zawiera konstruktywne rozwiązania wielu zagadnień ekonomicznych i prezentuje stan oryginalnej wiedzy na koniec stuletniego okresu, którego początkiem był 1918 r.” Ze wstępu

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

41
Me Elton John - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Me Elton John
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

In his first and only official autobiography, music icon Elton John reveals the truth about his extraordinary life, which is also the subject of the film Rocketman. The result is Me - the joyously funny, honest and moving story of the most enduringly successful singer/songwriter of all time. Christened Reginald Dwight, he was a shy boy with Buddy Holly glasses who grew up in the London suburb of Pinner and dreamed of becoming a pop star. By the age of twenty-three, he was on his first tour of America, facing an astonished audience in his tight silver hotpants, bare legs and a T-shirt with ROCK AND ROLL emblazoned across it in sequins. Elton John had arrived and the music world would never be the same again. His life has been full of drama, from the early rejection of his work with song-writing partner Bernie Taupin to spinning out of control as a chart-topping superstar; from half-heartedly trying to drown himself in his LA swimming pool to disco-dancing with the Queen; from friendships with John Lennon, Freddie Mercury and George Michael to setting up his AIDS Foundation. All the while, Elton was hiding a drug addiction that would grip him for over a decade. In Me Elton also writes powerfully about getting clean and changing his life, about finding love with David Furnish and becoming a father. In a voice that is warm, humble and open, this is Elton on his music and his relationships, his passions and his mistakes. This is a story that will stay with you, by a living legend.

89,00 zł
77,43 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,57 zł

42
Indygo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indygo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

W każdym dobru jest trochę zła, w każdym złu znajduje się odrobina dobra... Życie nastoletniego Brayana Harrisa przypomina hollywoodzką bajkę – od najmłodszych lat rozpieszczany przez najbliższych, wychowany w eleganckiej posiadłości swoich znanych i cenionych rodziców, ma wszystko, czego zapragnie, zaczynając od pieniędzy, a na wszelkich używkach kończąc. Przychodzi jednak taki dzień, w którym sielanka niespodziewanie zamienia się w koszmar. Brayan zostaje oskarżony o brutalny gwałt na byłej dziewczynie swojego przyjaciela i umieszczony w zakładzie karnym o złagodzonym rygorze. Tam trafia pod opiekę Stevena Marco, czterdziestoletniego kryminalisty, który wkrótce uświadomi młodemu chłopakowi, ile tak naprawdę ominęło go w dotychczasowym życiu i jak wielką cenę przyjdzie mu zapłacić za swoją lekkomyślność...

37,99 zł
27,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

43
Opowiadania Sławomira Mrożka. Streszczenie, analiza, interpretacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania Sławomira Mrożka. Streszczenie, analiza, interpretacja
Dostępny
151 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie opowiadań Sławomira Mrożka (Słoń, Lew, Wyznania o Zygmusiu, Wesele w Atomicach, Wina i kara, Szuler, Baba, Śpiąca Królewna, Artysta), dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury.

5,99 zł
44
Pryncypia i marginesy Schulza. Eseje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pryncypia i marginesy Schulza. Eseje
Dostępny
42 szt.

Napisać po prostu, że Józef Olejniczak zebrał w całość dziesięć esejów o Schulzu i że zarówno ta całość, jak i poszczególne eseje są znakomite, to właściwie wykpić się od powiedzenia czegoś ważnego o tej książce. Jej istota bowiem polega na konstrukcji szkiców ?mówionych? ? w sensie ujawnianego warsztatu interpretacyjnego, metatekstowych uwag o postępowaniu badawczym i o nawiązaniach pomiędzy tekstami ? ale też na konstrukcji quasi-autobiograficznej, jako pisanej esejami opowieści o studiowaniu pisarstwa Drohobyczanina, i o kręgach fascynacji tym pisarstwem, i o tym, jak coraz nowe horyzonty się w nim badaczowi odsłaniają. To też zresztą nie do końca charakteryzuje narrację Pryncypiów i marginesów Schulza w jej ciągłych wylotach ku pomysłom innych badaczy, w nawiązaniach do własnych wcześniejszych ustaleń; szkice mają gęsto tkaną emocjonalną fakturę interpretacji, fascynacji, ?rozmów? okołotekstowych i ? żeby to jakoś sprawozdać ? trzeba tę książkę, niezwykle zaciekawiającą w czytaniu, po prostu opowiedzieć. [z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Andrzeja Zieniewicza]

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

45
Studia o kulturze cerkiewnej w dawnej Rzeczypospolitej Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia o kulturze cerkiewnej w dawnej Rzeczypospolitej Tom 2
Dostępny
6 szt.

Studia o kulturze cerkiewnej w dawnej Rzeczypospolitej, przygotowane z inicjatywy pracowników Katedry Ukrainoznawstwa na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukazują aktualne badania nad dziedzictwem kulturowym chrześcijańskich Kościołów wschodnich w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Po raz kolejny mamy okazję do zapoznania się z pracami naukowców z ośrodków polskich i zagranicznych na temat cerkiewnej spuścizny duchowej, literackiej i artystycznej. Dzięki nim możemy przenieść się myślami do czasów, gdy nasz kraj był organizmem wieloetnicznym, wielonarodowym i wielokulturowym, co uczyło jego obywateli szacunku dla odmienności religijnych i ideowych.

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

46
Sun Songs (Limited Edition Orange Variant). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,90 zł
79,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

47
English B for the IB Diploma Teacher?s Resource - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English B for the IB Diploma Teacher?s Resource
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

With schemes of work and teaching notes for each unit of the coursebook, this book supports busy teachers to deliver any IB Language B course. Designed to save you planning time, the book helps you incorporate all elements of the IB curriculum ? such as the extended essay ? into your language acquisition classes. It also includes references to the Learner Profile, Concepts, reflection and Approaches to Teaching to help you integrate these into your teaching. Includes answers to the questions in the coursebook, making it easy for you to mark.

194,00 zł
174,60 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,40 zł

48
Auto Mercedes Benz KT5095D p12. HIPO, cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Mercedes Benz KT5095D p12. HIPO, cena za 1szt.
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.25

21,90 zł
20,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

49
Zestaw garnków - 12 elementów, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw garnków - 12 elementów, mix kolorów
Hipo
Dostępny
5 szt.

12 elementowy zestaw naczyń do zabawy dla najmłodszych miłośników gotowania. Kolorowy zestaw został wykonany z trwałych materiałów, z dbałością o szczegóły. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 zestawu.

43,00 zł
40,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,15 zł

50
Kraina Lodu. Magiczne kryształy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Magiczne kryształy
Clementoni
Dostępny
37 szt.

Ten zestaw zachwyci wszystkich fanów „Krainy Lodu” Zawartość opakowania: • saszetki z siarczanem glinowo-potasowym, • saszetki z dwuwodorofosforanem amonu, • saszetka z gipsem, • barwnik, • lateksowe rękawiczki, • kubki o pojemności 50 ml z zakrętką, • okrągły pojemnik, • prostokątna miska, • szpatułka, łyżka dozująca, • pipeta, foremka, • ilustrowana instrukcja.

80,52 zł
70,86 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,66 zł

51
Nocnik 17cm z akcesoriami w siatce HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocnik 17cm z akcesoriami w siatce HIPO
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.05

16,99 zł
Powiadomienie
52
Robot helikopter 18cm w pud. JJ602C HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot helikopter 18cm w pud. JJ602C HIPO
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.13

31,90 zł
30,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

53
Żołnierze 40szt w worku  M 2658F HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
54
Garnki zestaw 12 części w pud. 8194/8195 HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,90 zł
46,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,44 zł

55
Figurki Ford GT, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki Ford GT, mix wzorów
Hipo
Dostępny
47 szt.

Metalowe figurki samochodów marki Ford GT w skali 1:38 w czterech wariantach kolorystycznych. Wymiary figurki: 12.0 x 5.0 x 4.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

56
Zestaw kuchenny 10cz 2rodz w pud.  HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
48,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

57
Land Rover z przyczepą i żyrafą w pud. HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

58
Zestaw kuchenny 13cz 2rodz w pud. HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
73,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,84 zł

59
Wózek głęboki dla lalki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek głęboki dla lalki
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Przedstawiamy piękny, nowoczesny i kolorowy wózek dla lalek Dzięki regulowanemu uchwytowi wózek jest odpowiedni także dla małych jak i wysokich dziewczynek. Ponadto wózek można szybko złożyć, co ułatwia transport i przechowywanie. Zintegrowany materiałowy koszyk na zakupy może pomieścić wszystko, co jest potrzebne na wycieczkę dla mamy i jej ukochanej lalki. Wózek ma składaną budę i odczepiane okrycie na nóżki. W zestawie znajduje się torba, którą można zawiesić na rączce wózka. Stworzony dla lalek o długości do 46.0 cm.

210,83 zł
193,96 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 16,87 zł

60
Domek edukacyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek edukacyjny
Nina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.04

Przedstawiona zabawka została zbudowana ze ścianek puzzli na wzór domku z dwuspadowym dachem. Na ściance frontowej znajdują się otwory do wkładania różnokolorowych i różnokształtnych klocków. Ścianka tylna domku zawiera wgłębienia odpowiadające klockom w postaci cyferek i literek. Jedna ze ścianek szczytowych domku ma usytuowane w dwóch rzędach, obrotowe bryły z różnymi obrazkami. Na drugiej ściance zamontowana jest tarcza zegara z ruchomymi wskazówkami. Dach domku zawiera cztero-wrzecionowe liczydło. Zabawka dla przedszkolaka świetnie bawi ze względu na wielotematyczność. Uczy analizowania i syntetyzowania, rozwija umiejętności przestrzenne, psych-ruchowe. Doskonali funkcje poznawcze: kształty, kolory, literki, cyferki, zegar, naukę liczenia. Wymiar: 18.0 x 18.0 x 17.0 cm

36,59 zł
32,93 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,66 zł

61
Auto Policja Volvo 14cm z dźwiękiem w pud.   HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

62
VW Garbus Classic KT5057D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

63
Chevrolet Silverado Policja, Straż p12  KT5385DPR HIPO, cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

64
Piramida edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramida edukacyjna
Nina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.09

Przedstawiona piramidka zbudowana jest z 12 różnej wielkości kubeczków. Każdy kubeczek oznaczono cyfrą. Poszczególne elementy maja 8.0 cm średnicy i 41.0 cm wysokości. To świetna zabawka, który nauczy rozpoznawania cyfr.

14,71 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,72 zł

65
Zestaw kuchenny 13el, pudełko.   HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
83,90 zł
79,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,19 zł

66
Stolik edukacyjny, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolik edukacyjny, mix kolorów
Nina
Dostępny
17 szt.

Przedstawiony stolik edukacyjny zachwyci maluchy. Został wykonany z dbałością o szczegóły. Jest bardzo kolorowy, nauczy dzieci rozpoznawania kolorów. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

21,06 zł
18,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 2,07 zł

67
Kula logiczna /000308 NINA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,00 zł
15,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,01 zł

68
Kostka edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka edukacyjna
Nina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.15

Fantastyczna, interaktywna multikostka to podstawowy rekwizyt każdego małego bobasa Zabawka ma 6 płaszczyzn, kolorowych klocków do ćwiczenia zdolności manualnych, odkrywania nowych doznań, rozwijania wyobraźni i pobudzania zmysłów. Każda ściana zabawki ma inny zestaw zabawowo-edukacyjny. Jest wykonana bardzo solidnie i efektownie w bardzo żywych, ładnych kolorach. Wymiary: 13.0 x 13.0 x 13.0 cm

18,35 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,4%
oszczędzasz 1,36 zł

69
Schowek
32,84 zł
70
Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Włoski w obrazkach to doskonały sposób na naukę języka włoskiego za pomocą skojarzeń przeznaczony dla osób na poziomie początkującym. W książce za pomocą ilustracji przedstawiono 1000 najpotrzebniejszych słówek. Zastosowanie metody wizualnej ułatwia zapamiętanie materiału i przyspiesza naukę. Kurs zawiera również liczne ćwiczenia oraz wyjaśnienia gramatyczne i fonetyczne. Ucz się języka, poznawaj słówka i zwroty przydatne w codziennej komunikacji i poznawaj kulturę Włoch! Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to: • kurs leksykalno-gramatyczny z ilustracjami, • materiał na poziomie podstawowym (A1–A2), • ponad 1000 słów z ilustracjami, • rozmówki z wykorzystaniem najbardziej przydatnych zwrotów, • objaśnienia gramatyczne z przykładami, • wskazówki dotyczące poprawnej wymowy, • ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi, • wiedza o włoskiej kulturze, • słowniczek.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

71
Karak. Regent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karak. Regent
Albi, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

„Regent” to rozszerzenie do popularnej gry „Karak”. Dzięki niej otrzymasz czterech nowych bohaterów, nowe części labiryntu, nowych przeciwników. Gra jest wprowadzeniem do nowego trybu gry, w którym jeden z graczy przyjmuje rolę upadłego władcy i stara się o przywrócenie mu jego dawnej władzy. Zawartość opakowania: • 18 elementów podziemi, • 5 kart bohaterów, • 5 pionków bohaterów, • 5 podstawek, • 8 żetonów z potworami, • instrukcję gry w 8 językach. Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Karak.

87,49 zł
78,74 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,75 zł

72
Karty edukacyjne - Figury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty edukacyjne - Figury
Arson
Dostępny
5 szt.

Cele:- Analiza i synteza wzrokowa- Rozwijanie sekwencji słuchowej- Wydłużanie koncentracji uwagi- Rozwijanie myślenia- Usprawnianie grafopercepcjiZawartość:- 46 kart- 4 kategorie kolorystyczne- 3 kształty figur- 3 wielkości figurKategoria:- Gry- Zabawy- Ćwiczenia ogólnorozwojowePrzeznaczenie:- Terapia- Edukacja- Zabawa z rodziną

38,00 zł
36,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

73
Karty edukacyjne - Kreska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty edukacyjne - Kreska
Arson
Dostępny
5 szt.

Zestaw składa się z 96 kart podzielonych na cztery kategorie kolorystyczne. Karty jednego koloru, składają się z 4 zestawów wzorów, powstałych z kresek. Jeden zestaw zawiera 6 kart, które można ułożyć kolejno od karty zawierającej jedną kreską do karty zawierającej sześć kresek.Cele:- Wydłużanie koncentracji uwagi- Rozwijanie pamięci- Rozwijanie myślenia- Kształtowanie percepcji wzrokowej- Kształtowanie percepcji słuchowej- Usprawnianie grafopercepcjiZawartość:- 96 kart- 4 kategorie kolorystyczne- 4 zestawy wzorów, powstałych z kresekKategoria:- Gry- Zabawy- Ćwiczenia ogólnorozwojowePrzeznaczenie:- Terapia- Edukacja- Zabawa z rodziną

42,00 zł
39,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

74
Amberek. Kto przytuli Misia Tulisia? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Kto przytuli Misia Tulisia?
Dostępny
2 szt.

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! Miś Tuliśto współczesna klasyka! –„Guardian”. Kto przytuli Misia Tulisia? to pierwszy tom kultowej, przepięknie ilustrowanej, pełnej humoru iciepła serii, sprzedanej w2 milionach egzemplarzy! Miś Tuliś budzi się iczuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nieto! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół idzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie wnajwiększych, najcieplejszych ramionach mamy. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie.Ma do podarowania tyle dobroci iczułości, i„tyle przytuleń-że-aż”.Rozczula, wzrusza, bawi irozśmiesza. Łagodnie iz humorem wkipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych znowymi doświadczeniami iprzeżyciami osilnym ładunku emocjonalnym.Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg imagia Gwiazdki, pierwszy dzień wprzedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy niemoże sobie zczymś poradzić igdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nieudaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości iszuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą izachęcą, by nigdy się niezniechęcał. Seria oMisiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości iwzajemnej akceptacji umiejętność bycia wgrupie daje radość, poczucie własnej wartości ipomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym.W AMBERKU ukazało się już 9 tomów wtwardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i– jak pisze „Times” –idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa jewspółczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Mellingto jeden znajbardziej znanych ilubianych na świecie brytyjskich autorów iilustratorów książek dladzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami ipełnym ciepła iczułości przesłaniem.Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii odzielnym rycerzu:Umykający całusek,Śpij dobrze, dobry rycerzu,Trzy życzenia. David Melling serię oMisiu Tulisiu napisał dlaswoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” itak powstała zabawa wprzytulenia. Wtedy miał już wszkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami iprzeżyciami zżycia Mellinga ijego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość iuniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się zTulisiem ijego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

29,80 zł
20,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,94 zł

75
Nadir - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadir
Dostępny
6 szt.

Jedynym sposobem na ucieczkę z tego więzienia jest śmierć.Załoga Nadira, promu kosmicznego klasy C, składa się wyłącznie z więźniów. Zwyrodniali przestępcy, których skazano na dożywotnią tułaczkę, nie wiedzą, dokąd zmierza statek. Nikt nie powiedział im również, w jakim celu podróżują. Nadir, pilotowany przez bezduszny komputer, niestrudzenie niesie ich ku nieznanemu. Na dolnym pokładzie znajdują się zamknięte, pancerne drzwi, broniące dostępu do tajemniczego pomieszczenia. Pewnego dnia samozwańczy przywódca więźniów zauważa ślad buta na progu, w połowie skryty za owymi drzwiami. Zaczynają pojawiać się pytania: Który z członków załogi od samego początku miał klucz? Dlaczego ukrywał ten fakt przed pozostałymi? Czego zdrajca szukał w niedostępnym pomieszczeniu?Niewiele później skazańcy znajdują ciało kolegi. I nie jest to ostatnie ciałoZenit nad nami, a nadir pod nami powiedziała.Spojrzałem w górę przez szybę samochodu. Niebo zasnuły ciemne, deszczowe chmury. Nadejście burzy było tylko kwestią czasu. Pojazd kierowany przez komputer gnał wielopasmową autostradą, pokonując kolejne kilometry [...][...] Nie słuchałem. Spojrzałem raz jeszcze w niebo. Dłonie drżały. Na czoło wyszły krople potu. Ręce same wyciągnęły się w kierunku jej szyi. Palce dotknęły delikatnej skóry. Zatopiły się w kasztanowych lokach. Pocałowałem ją, równocześnie zaciskając dłonie na szyi. Odebrała to jako pieszczotę. Pojazd pędził. Mówiła coś jeszcze, ale nie słuchałem.

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

76
Pociąg ekspresowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociąg ekspresowy
Artyk
Dostępny
5 szt.

Ten pociąg zachwyci nie tylko maluchy Jest sterowany za pomocą pilota. Został wykonany z dbałością o szczegóły. To zabawa, która się nie nudzi. Dodatkowo pociąg jest wyposażony w efekty świetlne i dźwiękowe. Zawartość opakowania: • 2 lokomotywy, • wagon, • tory, • drzewa, • znaki, • pilot. Długość toru: 176.0 cm

87,95 zł
76,52 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,43 zł

77
Procedura zamówień publicznych. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procedura zamówień publicznych. Tom 1
Dostępny
12 szt.

„[…] Procedura zamówień publicznych, t.1, […] stanowi ważny głos w dyskusji nad stanem zamówień publicznych w naszym kraju. Wpisuje się także bardzo udatnie w nurt odbywającego się od pewnego czasu dyskursu na temat toczących się prac nad nową regulacją prawną zamówień publicznych. Ważnym jego elementem […] jest problematyka procedury niezbędnej do zapewnienia prawidłowego wydatkowania środków przez podmioty z sektora publicznego. […] Zawiera wartościowe merytorycznie opracowania dotyczące problematyki celów i zasad Prawa zamówień publicznych, ich efektywności i innowacyjności, zagadnień wsparcia sektora małych i średnich przedsiębiorców, kwestii stosowania środków ochrony prawnej, działań podejmowanych w ramach procedury udzielania zamówień, […] pewne postulaty dotyczące konstrukcji nowych rozwiązań prawnych. Stanowi […] niezwykle interesujące i udatne połączenie głosów […] praktyków i teoretyków zamówień publicznych, ujawniających z jednej strony słabości obowiązującego prawodawstwa, z drugiej zaś wskazujących na potrzebne rozwiązania […]. Stanowić więc powinna niezwykle ciekawą, inspirującą i konieczną lekturę zarówno teoretyków, jak i być może przede wszystkim praktyków, borykających się z koniecznością codziennego stosowania Prawa zamówień publicznych.” Z recenzji dr hab. Tadeusza Kocowskiego, prof. nadzw. UWr

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

78
Miejska wyspa ciepła w Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejska wyspa ciepła w Warszawie
Dostępny
7 szt.

Klimatem obszarów zurbanizowanych w Polsce zajmuje się w różnym stopniu większość klimatologów polskich. Analizowane są wszystkie aspekty wyjątkowości klimatu miasta, m.in.: bilans radiacyjny i cieplny, temperatura powietrza, pole wiatru, zachmurzenie, opady, zanieczyszczenie powietrza. Zjawisko miejskiej wyspy ciepła w Warszawie jest monitorowane od początku XXI wieku przez klimatologów z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN dzięki sieci 28 punktów stałego, automatycznego pomiaru temperatury powietrza. W publikacji przeanalizowano i opisano też dane z 8 stacji innych operatorów oraz z 11 innych, już nieistniejących stacji pomiarowych.Książka Miejska wyspa ciepła w Warszawie jest pierwszą tak obszerną monografią miejskiej wyspy ciepła (MWC) w Warszawie. Nie obejmuje wpływu miasta na elementy klimatu inne niż temperatura powietrza, jednak o jej wyjątkowości świadczy jej interdyscyplinarność i kompleksowość ujęcia. Obok zagadnień stricte klimatologicznych i zmienności czasowej miejskiej wyspy ciepła, szeroko omówiona została zależność rozmiaru i intensywności tego zjawiska od czynników urbanistycznych, m.in. użytkowania i zagospodarowania terenu, udziału terenów biologicznie czynnych czy korytarzy wymiany powietrza. Współpraca z alergologami z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi zaowocowała rozdziałem poświęconym wpływowi MWC na jakość życia i stan zdrowia mieszkańców oraz wykonaną po raz pierwszy szeroką analizą alergenowości roślin na dwóch osiedlach warszawskich. Omawiane zagadnienia przedstawiono także w kontekście zmian klimatu oraz planowanych przemian urbanistycznych. Zaproponowano działania ograniczające zjawisko MWC oraz niezbędne działania adaptacyjne skierowane m.in. do władz miasta, służby zdrowia, urbanistów i architektów, mediów, systemu edukacji oraz organizacji pozarządowych.Autorzy mają nadzieję, że publikacja zainteresuje szerokie grono odbiorców od klimatologów przez architektów i urbanistów po osoby tworzące system zarządzania kryzysowego w mieście.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

79
Wpływ klimatu na stan zdrowia w Polsce... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpływ klimatu na stan zdrowia w Polsce...
Dostępny
11 szt.

Tematyka książki Wpływ klimatu na stan zdrowia w Polsce: stan aktualny oraz prognoza do 2100 roku jest bardzo ważna z punktu widzenia poznania związku między stanem zdrowia populacji Polski, a klimatem i jego zmianami, które występowały w przeszłości i które przewidywane są w nadchodzącym stuleciu.Na uwagę zasługuje powiązanie różnych cech klimatu z występowaniem chorób klimatozależnych. Zostały do nich zaliczone choroby układu krążenia, które stanowią ciągle jeden z głównych problemów zdrowotnych polskiej populacji. Poznanie czynników, które wpływają na powstanie i rozwój tych chorób ma bardzo duże znaczenie dla profilaktyki. Ukierunkowanie jej tylko na klasyczne czynniki ryzyka (nadciśnienie, zaburzenia gospodarki lipidowej i węglowodanowej, nadwaga, brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu) jest niewystarczające, co potwierdza fakt, że choroby te wciąż stanowią prawie połowę przyczyn zgonów w Polsce. Autorzy uwzględnili w opracowaniu także choroby układu oddechowego, choroby sezonowe (grypa, zatrucia pokarmowe, choroby odkleszczowe), choroby alergiczne, nowotwory skóry związane z promieniowaniem słonecznym.Analizowano wiele parametrów opisujących cechy klimatu, np. temperaturę średnią (miesięczną, sezonową i roczną), temperaturę minimalną i maksymalną (średnią i absolutną w przedziale miesięcznym, sezonowym i rocznym) oraz liczbę dni z temperaturą maksymalną 25oC (dni gorące). Istotne jest też zwrócenie uwagi na statystykę dni parnych, gdyż tolerancja takich warunków, zwłaszcza u osób starszych i chorych jest mniejsza.Tak kompleksowe podejście do tematu stanowi novum w literaturze naukowej. Szczególną zaletą opracowania jest też uwzględnienie regionalnych różnic zarówno w odniesieniu do klimatu, jak i występowania chorób klimatozależnych.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

80
(nie) wiersze z (nie) miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

81
Tam gdzie umierają marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam gdzie umierają marzenia
Dostępny
5 szt.

Zawodzą słowa,cisza spomiędzy palców wycieka,boli, boli głowa,sens wszystkiego ucieka.Wszystko zaczynać od nowa?Dlaczego tak, dlaczego?Zbyteczna z Bogiem rozmowa-I strzeż mnie od złego...

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

82
Luksus uczucia nie każdemu dany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luksus uczucia nie każdemu dany
Dostępny
8 szt.

Człowiek, istoto skomplikowana,Masz id, ego i superego,A nie znasz siebie samego,Ciągle chcesz wiedzieć, dlaczego.Wszechświatem nie rządzi twoje ego,A gdy słuchasz rano śpiewu ptaszyny,Pytasz sie w zamyśleniu,Czy byłeś już, czy dopiero będzieszTakim ptaszkiem-W kolejnym wcieleniu?

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

83
W przemijaniu ukrywa się nieśmiertwlność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W przemijaniu ukrywa się nieśmiertwlność
Dostępny
8 szt.

''Na cmentarzu, wśród drzew starych,Gdzie spróchniałe ich konary,Wyznaczają drogę duszom,Rosną kwiaty,Które wonią swąWspomnień sen w swe sidła kuszą.''

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

84
Dla ciebie wszystkie moje skarby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla ciebie wszystkie moje skarby
Dostępny
4 szt.

Kolejny już w tym roku wydany tomik, tej interesującej, trochę romantycznej, trochę sentymentalnej poetki. Wybór liryków, w których jest miejsce na rozpamiętywanie przeszłości, przywoływanie wysyłanych i odbieranych listów, spóźnionych pocałunków czy sennych marzeń. Ale oprócz tych intymnych wyznań, ma się wrażenie, że autobiograficznych, tomik jest nieustającym hymnem na cześć, jak to określa autorka, kolorów życia, jego piękna, ale równocześnie dramatów i upokorzeń. Klasyczna poetyka, zrytmizowana fraza, w wielu utworach ciekawa metaforyka i te wzruszające, nastrojowe erotyki.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

85
Myśli przystoi czytanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli przystoi czytanie
Dostępny
1 szt.

Myśli przystoi czytanie,jak kobiecie ubranie.Prawda jest, że obiemogą byc piękne per se-w swej pierwotnej formie.Jednak tylko odzianezachwycają ekspersją,jedynie powleczonedarzy sie estymąi osładza słowem.

22,00 zł
11,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 11,00 zł

86
Kiedy już odlecą czarne kruki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy już odlecą czarne kruki
Dostępny
3 szt.

Czarne kruki cierpienia odleciały,znowu kwitną kwiaty na drzewach,wsoko wznoszą swe pąki,zapach ich to szczęścia czas,kolorem spokój duchaa młode pędy zapowiadają,że skrzydła ciemności nie zniszczą światła,które pali się pokonaniem nas samych.

29,00 zł
20,59 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,41 zł

87
Suma wszystkich myśli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Suma wszystkich myśli
Dostępny
1 szt.

Radość nie potrafi pisać wierszy,Z lukrowanych porankówNie biorą się liryczne sonety.Wargi wykrzywione w uśmiechu.Kpią sobie z werterowskich cierpień.A siostra nasza, pogarda,Co miała nas nigdy nie opuszczać,Wybrała nową drogę.Ubrała nowy kostium, szyty na miarę,Aż do przebrania miarki.Pewniw chciała,by nitk jej nie rozpoznał. ...

22,00 zł
11,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 11,00 zł

88
Aeon's End. Wieczna wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aeon's End. Wieczna wojna
Portal Games, od 14 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.29

Z Otchłani przybywa garstka dziwnych ocalałych... Gravehold jest ostatnim bastionem Świata-Który-Był. W miarę nasilania się ataków stworzeń znanych jedynie jako Bezimienni, z samej Otchłani przybywa garstka dziwnych ocalałych. Czas pokaże, czy uratują Gravehold, czy też doprowadzą do jego upadku? „Aeon's End. Wieczna wojna” to kooperacyjna gra karciana, oparta o mechanikę budowania talii, w której karty na żadnym etapie nie są tasowane. Celem graczy jest pokonanie Nemezis, zanim zniszczy ono Gravehold, lub zanim broniący go Magowie Bram padną z wyczerpania. Podczas każdej rundy, gracze i Nemezis rozgrywają swoje tury w losowej kolejności. Podczas ich trwania, gracze mogą aktywować zaklęcia, pozyskiwać klejnoty, artefakty oraz zaklęcia z rynku zasobów, manipulować swoimi Bramami i używać unikalnych zdolności. Każde z czterech Nemezis dołączonych do gry, charakteryzuje się odmiennymi akcjami, jakie podejmuje w trakcie swojej tury i wymaga od graczy wypracowania innej strategii, aby je pokonać. Zawartość opakowania: • 86 kart Klejnotów, • 88 kart Zaklęć, • 30 kart Artefaktów, • 27 kart Modyfikatorów, • 70 kart Nemezis, • 6 kart STOP • 4 karty pomocy,, • 13 kart tur, • 8 arkuszy Magów, • 4 arkusze Nemezis, • 30 żetonów Życia, • 24 żetony Ładunków, • 8 żetonów Trofeów, • 10 żetonów Mocy, • 15 żetonów Nemezis, • 2 wskaźniki, • 6 żetonów kolejności, • 16 Bram, • 8 Bram Runicznych, • instrukcja.

160,00 zł
136,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 24,00 zł

89
Carrera RC Red Bull Cobra, TAH-1F - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carrera RC Red Bull Cobra, TAH-1F
Carrera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.09

Helikopter zdalnie sterowany przeznaczony dla osób bardziej wtajemniczonych w tajniki latania do zabawy wewnątrz pomieszczeń jak i na dworze Wbudowany żyroskop GYRO-system oraz system Digital Proportional ułatwia precyzyjne sterowanie we wszystkich kierunkach. W zestawie znajduje się ładowarka, komplet baterii oraz wbudowany akumulator. Możliwość zabawy aż 16 modelami jednocześnie. Wyposażony w funkcję automatycznego startu i lądowania oraz automatyczną kontrolę wysokości. Dodatkowo nad bezpieczeństwem lotu czuwa system antykolizyjny. Obudowa z odpornego materiału oraz konstrukcja z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Czas ładowania: 60 minut Czas zabawy: 5 minut Średnica wirnika: 23.0 cm Częstotliwość: 2,4 GHz, 3 kanały Zasięg: 60.0 m

230,23 zł
207,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,02 zł

90
Magiczny trójkąt - stymulacja funkcji wzrokowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny trójkąt - stymulacja funkcji wzrokowych
Dostępny
9 szt.

Magiczny trójkąt jest układanką rozwijającą funkcje wzrokowe. Przygotowuje do szybkiego przeprowadzania analizy bodźców wzrokowych. Włącza w swój zakres ćwiczenia myślenia. Pobudzanie analizatora wzrokowego wpływa w sposób naturalny na rozwój pozostałych funkcji poznawczych. Stymulacja analizatora wzroku jest konieczna u wszystkich dzieci, ponieważ aktywne spostrzeganie wzrokowe, jest obok percepcji słuchowej, prymarnym etapem w rozwoju inteligencji oraz uczenia się komunikacji językowej. Magiczny trójkąt jest materiałem symbolicznym, abstrakcyjnym. Zestaw figur łączy się, by w konsekwencji mógł powstać trójkąt. Pomimo, iż dziecko może dostrzegać podobne elementy w życiu codziennym, należy takie obrazy, uczynić przedmiotem świadomego uczenia. W przyszłości będzie to ważne dla rozumienia symbolicznej funkcji języka, jak i dla nauki czytania i pisania. W pierwszym etapie pracy dorosły wybiera elementy w jednym kolorze i składa je w ramce. Dziecko obserwuje działanie, by mogło samodzielnie składać trójkąt według podanego wzoru. Następnie dorosły pokazuje dziecku wzór i analizując go krok, po kroku wspólnie z dzieckiem składa trójkat. Kolejnym etapem jest samodzielne działanie dziecka. Układa ono trójkąty według załączonych wzorów. Proste wzory są rozdzielone kreską. Trudniejsze nie zawierają kresek łączących elementy. W tym przypadku dziecko, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, musi domyśleć się, w jaki sposób złożyć trójkąt. Zadaniem dziecka jest np. - ułożenie trójkąta w wybranym kolorze. Wśród wszystkich figur musi wybrać takie elementy, które będą pasowały do danej kategorii, - ułożenie trójkąta składającego się z dwóch, trzech kolorów. Po kilkakrotnym ułożeniu trójkątów według załączonych wzorów, dziecko, może układać samodzielnie wzory, według własnego pomysłu. Materiał: - kolorowe elementy z płyty PCV (pocięte trójkąty na 3,5,7 i 9 elementów w czterech kolorach) - podkładka do układania trójkąta z białej płyty PCV - 36 wzorów do układania z różnym stopniem trudności - instrukcja wraz z trudniejszymi rozwiązaniami - twarde opakowanie

150,00 zł
142,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

91
Metaekonomia. Zagadnienia z filozofii ekonomii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metaekonomia. Zagadnienia z filozofii ekonomii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

Czym jest filozofia ekonomii? Dlaczego ekonomiści interesują się filozofią?Jaka jest natura modeli ekonomicznych? Czy teorie ekonomiczne są wolne od sądów wartościujących?To jedne z ważniejszych pytań poruszanych w książce, która jest zbiorem tekstów poświęconych filozoficznej refleksji nad ekonomią jako nauką, w szczególności historii związków filozofii i ekonomii, metodologii ekonomii oraz relacji zachodzących między ekonomią a etyką.Jest rzeczą naturalną, że nowe generacje polskich uczonych dołączają obecnie do rosnącego międzynarodowego nurtu badań w zakresie filozofii ekonomii, wnosząc do niej swój wkład. Niniejsza antologia stanowi imponujący i aktualny przegląd wielu najbardziej istotnych zagadnień w tej dziedzinie.Prof. Uskali MkiWażną zaletą i osiągnięciem prac zamieszczonych w recenzowanym tomie jest wszechstronne i zarazem krytyczne przedstawienie głównych sporów, poszukiwań i propozycji metodologicznych związanych z rozwojem nauk ekonomicznych, prezentowanych w literaturze światowej.Prof. Jerzy Wilkin

129,90 zł
90,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,97 zł

92
Zestaw dydaktyczny. Rzeczowniki l.poj., l. mn. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw dydaktyczny. Rzeczowniki l.poj., l. mn.
Dostępny
12 szt.

Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki, uświadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania. Uczy dziecko rozumienia pytań oraz udzielania odpowiedzi.Zestaw ten służy do uświadamiania dziecku zmiany formy wyrazu w przypadku pojawienia się większej ilości elementów np.: PIES  -  PSY, poprzez podanie odpowiedniej plakietki, etykietki.Uczy segregacji plakietek i etykietek na dwa zbiory:  JEST  -   SUczy czytania całymi wyrazami (czytanie globalne) poprzez dokładanie etykietek do odpowiednich plakietek.- 40 kolorowych elementów obrazkowych- opis przykładowych ćwiczeń 

38,00 zł
36,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

93
Zestaw dydaktyczny. Schematy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw dydaktyczny. Schematy
Dostępny
26 szt.

Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki, uswiadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania. Uczy dziecko rozumienia pytań oraz udzielania odpowiedzi.Zestaw ten służy do nauki identyfikacji przedmiotu na podstawie schematu, nauki rysowania schematycznego, czytania pełnymi wyrazami (czytanie globalne), rozumienia pytań: Co to?, Czego nie ma? oraz rysowania na polecenie: Narysuj.....!Zestaw zawiera:- 18 elementów obrazkowych (czarno-białe)- 19 etykietek opisowych- opis proponowanych ćwiczeń.

22,00 zł
20,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,10 zł

94
Pokolonie złotych rentierów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokolonie złotych rentierów
Dostępny
9 szt.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad posiadaniem złota i srebra jako prawdziwego pieniądza? Alan Greenspan, były szef FED, pisał: ?Bez standardu złota nie ma żadnej możliwości ochrony oszczędności przed wywłaszczeniem w wyniku inflacji?, zaś w wywiadzie udzielonym CFR nadał swojemu stanowisku nieco bardziej uniwersalne znaczenie, stwierdzając wprost: "(...) złoto jest walutą, i to najważniejszą, z którą inne waluty, wliczając w to dolara amerykańskiego, nie mogą się mierzyć." Równie dobitnie przedstawił to Maxwell Keiser: ?Zastanów się przez chwilę i pomyśl! Ile siły nabywczej swoich papierowych czy elektronicznych pieniędzy tak naprawdę straciłeś? Czy rozumiesz, że głupotą jest wiara w rząd, który dodrukowując waluty i zadłużając kraj, (?) zabiera Ci twoje możliwości finansowe? Przyjrzyj się dużym inwestorom i ich sposobom ochrony swojego kapitał. Bierz z nich przykład! Przestań być głupi!? Inne trafne podsumowanie znajdziemy u Larry?ego Parksa, dyrektora zarządzającego The Foundation for the Advancement of Monetary Education?FAME: ?W obecnym systemie monetarnym oszczędności całego życia mogą zniknąć w mgnieniu oka.? Co robić? Najzamożniejsi wybierają złoto i srebro! A Ty jak sobie z tym radzisz? Oto książka, która pomoże Ci zrozumieć, jak bezpiecznie i długoterminowo myśleć o inwestowaniu w kruszce. Książka napisana z dużym zaangażowaniem, jest niezłym przewodnikiem po świecie biznesu. Rozjaśnia znacząco pokrętne mechanizmy rządzące finansowym światem i stanowi jednocześnie próbę zachęty do budowania swojej majętności. Gratuluję odwagi pisarskiej w niełatwym temacie. Andrzej Gwadera ? generał brygady WP Tylko ok. 4% ludzi posiada prawidłowe nastawienia, nawyki, umiejętności w obszarze pieniędzy. Wszyscy pozostali mają jeszcze spore rezerwy w tym zakresie. A to znaczy, że pracują więcej oraz ciężej i mają z tego mniej niż by mogli mieć. Chodzi o to, aby pieniądze dobrze służyły temu wszystkiemu, co w naszym życiu jest wartościowe. Temu, na czym nam zależy. Bardzo tę książkę polecam. Kazimierz F. Nalepa - doradca, coach, trener i wykładowca akademicki Autor, popełniając te książkę, zawarł w niej zbiór prawd, zasad i przemyśleń, wynikających z osobistego doświadczenia. Polecam, ponieważ jeśli choć jedna osoba dzięki niej odniesie sukces, to spełni ona swoją rolę propagatora tej niepoprawnej niepoprawności, która wyróżnia ludzi unikalnych, wyjątkowych, twórczych, kreatywnych, wolnych i niezależnych. Janusz Zając - przedsiębiorca, założyciel Institute Janza Inter@ctive Consulting Group Autor książki dzieli się swoimi doświadczeniami i podsuwa szereg wskazówek, jak bezpiecznie i skutecznie inwestować w złoto, nie dopuszczając, by gromadzone oszczędności straciły na wartości. Oddaje do rąk czytelników swego rodzaju elementarz pełen praktycznej wiedzy o skutecznym zarządzaniu prywatnymi finansami. Mariusz Gryżewski - twórca, redaktor naczelny i Prezes Zarządu Spółki MaxMedia PATRONI MEDIALNI: VIP MAGAZYN, RYNEK INWESTYCJI, FAKTY. MAGAZYN GOSPODARCZY, FENOMEN POLSKA, WWK, SZTUKATER.PL

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

95
Twarze Afryki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarze Afryki
Dostępny
9 szt.

Afryka? Czarny Ląd? Egzotyczny Eden? Każde z powyższych określeń charakteryzuje ten niezwykły kontynent, ale żadne z nich w pełni nie oddaje jego specyficznego czaru, sprzeczności i paradoksów występujących obok siebie i wzajemnie się dopełniających. Bo Afryka ma różne oblicza: bogactwo natury stanowi tu kontrast w stosunku do ubóstwa mieszkańców, slumsy znajdują się nieopodal ekskluzywnych hoteli, a pustynny krajobraz dopełnia zieleń sawanny. W dodatku wszędzie czuje się niezwykłego ducha tego miejsca: w górach, gwiazdach na migotliwym ciemnym niebie czy odgłosach dzikiej przyrody, a także w wierzeniach i tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu ludzie odnajdują tu spokój i utracony niegdyś raj. Jerzy Machura w krótkich reportażach niczym w kadrach próbuje uchwycić te sprzeczności ? pozostając pod urokiem tego miejsca, unaocznia zarówno jego piękno, jak i brzydotę, sytuacje zaskakujące, niemal oniryczne i własne rozczarowania powstałe na skutek zestawienia wyobrażeń z rzeczywistością. Nie ucieka od prawdy, ale stara się zrozumieć pewne mechanizmy, które kształtują mentalność i zwyczaje mieszkańców tego kontynentu. Uwiecznia obraz Afryki, która ciągle się przeobraża, a która mimo to niezmiennie fascynuje ludzi ją odwiedzających. JERZY MACHURA. Prawnik i dziennikarz, a z zamiłowania podróżnik. Fascynuje się historią, kulturą i przyrodą Czarnego Lądu. Często podróżuje po krajach basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza po Bałkanach, które pokochał i które zjeździł wzdłuż i wszerz. PATRONI MEDIALNI: MIESIĘCZNIK POZNAJ ŚWIAT, MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLKUSZU, SZTUKATER.PL, NOVAEDITA

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

96
Rzeczy mówią do rzeczy, a nie od rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczy mówią do rzeczy, a nie od rzeczy
Dostępny
17 szt.

Jeśli czasem się martwisz, że mówisz od rzeczy – nie przejmuj się; możesz sięgnąć po tę książkę i pomówić do rzeczy. Możesz także posłuchać, co one mają do powiedzenia sobie nawzajem – bez strachu, że będzie to niedorzeczne: rzeczy bowiem, nie tylko w tej książce, mówią bardzo do rzeczy. To ja, grzebień, panie i panowie, Lubicie, jak was głaszczę po głowie? Panie czeszą się zapamiętale, A panowie za to często wcale. Panowie nierzadko z tej przyczyny, Że im czupryny przeszły w łysiny. Natomiast jest tak z pań całą rzeszą, Iż panie się cieszą, gdy się czeszą. Ciebie też uczeszę, mój kochany, Bowiem jesteś strasznie rozczochrany. – wiersz Grzebień

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

97
Istota ludzka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Istota ludzka
Dostępny
22 szt.

Czy jesteśmy zdolni akceptować inność? Jak reagujemy na obecność kogoś wybitnego w naszym otoczeniu? Czy nauka ma moralne granice swoich eksperymentów? Gdzie się zaczyna, a gdzie kończy etos ojca? Robert Ross śmiało stawia te pytania i próbuje poszukiwać odpowiedzi, zaskakując czytelnika licznymi zwrotami akcji i niespodziewanymi wydarzeniami. Nic, co jest oczywiste, w istocie takie nie jest, a czytelnik stawiany jest w roli etycznego arbitra. Bo kim dla Ciebie jest Istota Ludzka?

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

98
Po drugiej stronie jeziora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po drugiej stronie jeziora
Dostępny
11 szt.

Czasem nawet najbardziej szalone fantazje stają się rzeczywistością. Choć Mia Lang nie lubi hucznych imprez ani bycia w centrum uwagi, podczas swoich osiemnastych urodzin życzy sobie, aby w jej poukładanym dotąd życiu coś się wreszcie zmieniło. Nie musi długo czekać. Tego samego wieczoru jej świat wywraca się do góry nogami, a mówiąc dokładniej: całkowicie znika... Nastolatka trafia do tajemniczej krainy Locus, gdzie zostaje wplątana w misję, której celem jest wyzwolenie Krainy Pięciu Miast. Zayn, dowódca wyprawy, okazuje się apatycznym, małomównym i kapryśnym egoistą, który budzi w niej sprzeczne uczucia. Wkrótce jednak stanie się jasne, że to właśnie on jest powodem, dla którego Mia nie potrafi się zdecydować na powrót do domu. Nagłe, nieznane i coraz silniejsze uczucie sprawia, że dziewczyna toczy ze sobą wewnętrzną walkę. Co zwycięży: rozsądek, który każe jej porzucić to miejsce i wrócić do bezpiecznego świata, czy chęć przeżycia szalonej przygody u boku fascynującego ją mężczyzny?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

Wróć do góry