hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.11.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 15 listopada 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ty jesteś marką (Piotr Pawlukiewicz), na drugim Zestaw piłek sensorycznych (4 sztuki), czarno-białe (Tullo). Kolejny produkt to Made in Hong Kong. Kino czasu przemian (praca zbiorowa) oraz Mistyka i mistyfikacje (Anna Sobolewska).
1
Ty jesteś marką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty jesteś marką
Dostępny76 szt.

Książka jest inspiracją i zachętą, aby budować na tym co najbardziej wartościowe. To zbiór historii i anegdot o małych rzeczach, które konsekwentnie realizowane, tworzą silną markę. Bądź marką, jakiej potrzebuje świat Są firmy, których logo znane jest na całym świecie. Wydają miliony dolarów, aby uczynić swoje znaki rozpoznawalne. Chcesz czy nie, każdą swoją decyzją i czynem ty również budujesz swoją markę, która jest kojarzona z określonymi wartościami. Po czym można cię rozpoznać? Książka ks. Piotra Pawlukiewicza Ty jesteś marką to inspiracja i zachęta, aby budować na tym co najbardziej wartościowe. To zbiór historii i anegdot o małych rzeczach, które konsekwentnie realizowane, tworzą prawdziwą wielkość – twoją markę. Jaką miarą jesteś? Czy pracodawca zatrudniłby cię, gdyby zobaczył w twoim CV w rubryce wyznanie: chrześcijanin. Jakie miałby pierwsze skojarzenia? Czy otworzyłoby ci to drzwi do kariery? Ks. Piotr Pawlukiewicz podejmuje się w książce odważnego popatrzenia na samego Jezusa przez pryzmat marki. Przywołuje również różne historie i anegdoty z własnego życia i życia innych osób, które weryfikują to, jakimi dziś ludzie żyją wartościami. Odpowiada przy tym na pytania: • Co się składa na markę chrześcijanina? • Co zrobić, by nasza marka znaczyła coś we współczesnym świecie? • Na czym polega autentyczność, czyli jak być marką, która jest prawdziwa, a nie taką, która robi numery popisowe? • Jak można zepsuć swoją markę i jak tego uniknąć?

39,90 zł
38,70 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,20 zł

17 osób kupiło
2
Zestaw piłek sensorycznych (4 sztuki), czarno-białe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw piłek sensorycznych (4 sztuki), czarno-białe
Tullo
Dostępny95 szt.

Zestaw czterech miękkich piłek sensorycznych przeznaczonych do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda piłka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych. Piłeczki sensoryczne Tullo są polecane przez fizjoterapeutów do masażu niemowląt, w celu rozluźnienia napięcia mięśniowego. Czarno-białe zestawienie kolorystyczne idealnie stymuluje zmysł wzroku u niemowlaka, który nie rozróżnia jeszcze barw. Piłki sensoryczne Tullo nie posiadają dziurki, dzięki temu świetnie sprawdzają się podczas kąpieli. Woda nie przedostaje się do środka, a dzieci mają kontakt tylko z zewnętrzną warstwą zabawki. To jeszcze więcej higieny dla Twojego malucha. Co potrafią zabawki Tullo: • dostarczają wrażeń dotykowych przez zastosowanie różnych struktur materiału, co usprawnia precyzyjne ruchy dłoni i palców, • pobudzają receptory czuciowe, • masaż piłeczkami rozluźnia napięcie mięśniowe, • pobudzają zmysł wzroku, • są niezastąpione w okresie raczkowania, maluch może turlać piłki, • sprawdzają się również w okresie ząbkowania, ponieważ faktury piłek masują dziąsła, • idealne do zabawy podczas kąpieli. Produkty Tullo są bezpieczne: • wykonane w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców, • nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

29,99 zł
25,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

6 osób kupiło
3
Made in Hong Kong. Kino czasu przemian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Made in Hong Kong. Kino czasu przemian
Dostępny47 szt.

Nowe kino Hongkongu oddycha rytmem politycznych przemian. W brawurowym kinie akcji, w familijnych komediach, w świadomym kinie autorskim rezonują napięcia odczuwane przez mieszkańców państwa z terminem ważności, stojącego wobec perspektywy połączenia z chińskim Wielkim Bratem, a zarazem doświadczającego korzyści i problemów zaawansowanego kapitalizmu. Zebrane w tomie głosy krytyków, filmoznawców i ludzi bezpośrednio związanych z branżą filmową pozwalają z wielu perspektyw poznać kino okresu burzliwych przemian, zapoczątkowanych podpisaniem w 1984 roku deklaracji o przekazaniu brytyjskiej kolonii Chinom. Autorzy prezentują dorobek wybitnych reżyserów i reżyserek, odkrywają mniej znane oblicza hongkońskiego kina gatunkowego, analizują kulisy produkcji, tworząc w ten sposób wielowątkową opowieść o żywotnej, zaskakującej i pełnej kontrastów kulturze filmowej Hongkongu.Publikacja pod redakcją Jagody Murczyńskiej.Książka ukazuje się we współpracy z Fundacją Sztuki Arteria z okazji 13. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
4
Mistyka i mistyfikacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mistyka i mistyfikacje
Dostępny5 szt.

Mistyka i mistyfikacje – zbiór teksów wybitnej eseistki i badaczki literatury Anny Sobolewskiej – to zaproszenie do wielowymiarowych rozważań o formach współczesnej duchowości, potrzebie ciszy i wartości kontemplacji. To równocześnie intrygująca podróż po mapie (nie tylko) polskiej kultury literackiej i filmowej. Pośród kilkudziesięciu tekstów zamieszczonych w książce odnaleźć można zapisy będące świadectwem odkrywania „własnej ścieżki duchowej” – wolnej od instytucjonalnych ram i ideologii, ale też refleksje diagnozujące współczesne zjawiska społeczno-polityczne. Większość prezentowanych artykułów ukazywała się w latach 2008–2017 na łamach pisma „Charaktery” w autorskiej rubryce „Mapy duchowe”. Część tekstów ma w książce swoją premierę. Wrażliwość i erudycja autorki umożliwiają łączenie perspektywy prywatnych doświadczeń z ogólnym, niejednokrotnie krytycznym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość. W tekstach obecne są osobiste zapisy mówiące o praktykach medytacyjnych i fascynacji buddyzmem, rodzinnych podróżach, problemach osób niepełnosprawnych, przyjaźni z wybitnymi postaciami polskiej kultury. Każdorazowo jednak „domowy” punkt wyjścia obudowany zostaje tu szeregiem kontekstów, które uniwersalizują poruszane zagadnienia i inspirują czytelnika do odnalezienia własnej ścieżki interpretacyjnej. To książka skierowana zarówno do czytelników, którzy znają poprzednie publikacje autorki, ale także dla wszystkich zainteresowanych współczesnością w jej różnych odsłonach. Anna Sobolewska – krytyczka, eseistka i historyk literatury. Od 1974 roku związana z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, najpierw jako doktorantka, potem adiunkt i profesor w Pracowni Literatury Współczesnej, a obecnie w Pracowni Współczesnej Literatury i Komunikacji Społecznej. Prowadziła zajęcia z filmoznawstwa w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Główne kierunki jej zainteresowań naukowych to literatura i mistyka, zwłaszcza świecka mistyka codzienności poetów i pisarzy XX w., poetyka doświadczeń wewnętrznych, przemiany form narracyjnych w literaturze XX w., literatura i film wobec kultury współczesnej. Autorka książek: Polska proza psychologiczna 1945–1950 (1979), Mistyka dnia powszedniego. Poetyka doświadczeń wewnętrznych (1992), Maksymalnie udana egzystencja. Szkice o życiu i twórczości Mirona Białoszewskiego (1997), Cela. Odpowiedź na zespół Downa (2002; nominacja do nagrody literackiej Nike 2003), Maski Pana Boga. Szkice o pisarzach i mistykach (2004 – wyróżnienie w Konkursie Literackim Fundacji Kultury), Mapy duchowe współczesności. Co nam zostało z Nowej Ery? (2009). Aktywnie uczestniczy w pracach Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz – od czasu urodzenia córki Cecylii z zespołem Downa – w krajowych i zagranicznych stowarzyszeniach rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mieszka w Warszawie.

49,00 zł
24,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,50 zł

3 osoby kupiły
5
Trudny czas dojrzewania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudny czas dojrzewania
Dostępny606 szt.

Nastolatki jednego dnia mogą doświadczać intensywnych i zupełnie przeciwstawnych uczuć: euforii i przygnębienia, poczucia przynależności do grupy rówieśniczej i poczucia wykluczenia z niej, entuzjazmu i zniechęcenia, brawury i lęku, wiary w siebie i zwątpienia we własne możliwości. Odczuwają silny stres, ponieważ brakuje im umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami oraz nawiązywania satysfakcjonujących relacji. Przedstawiony w książce model pracy z młodzieżą (DNA-V) łączy założenia terapii akceptacji i zaangażowania oraz psychologii pozytywnej z najnowszą wiedzą naukową na temat procesów rozwojowych. Jest to całościowy program pokazujący, jak pomóc młodym ludziom odkryć i rozwijać własne mocne strony, radzić sobie z trudnymi emocjami oraz przełamywać negatywne wzorce myślenia. Zaprezentowane narzędzia pomagają wykształcić umiejętności psychologiczne, które pozwolą młodym osobom zaangażować się w działania zgodne z własnymi wartościami, osiągnąć stawiane sobie cele, w pełni zrealizować swój potencjał oraz zbudować pozytywne relacje z rówieśnikami i rodziną. Umiejętności te ułatwią im przejście przez trudny okres dojrzewania. Zaprezentowana wiedza została zilustrowana przykładami i opisami przypadków. Książka zawiera zestaw przydatnych materiałów, takich jak formularze i karty pracy, a także ćwiczenia i rady dotyczące dostosowania technik do indywidualnych potrzeb nastolatka. Autorzy wyjaśniają też, jak zorganizować pracę w dużych grupach i klasach szkolnych. Niniejsza książka to nieocenione źródło wiedzy dla psychologów, psychoterapeutów, nauczycieli i pedagogów oraz dla każdego, komu leży na sercu dobro młodzieży.

79,90 zł
71,11 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,79 zł

3 osoby kupiły
6
Wstążka dekoracyjna 12mm/25m Zlo 312003 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
7
Ministerstwo Spraw Obcych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ministerstwo Spraw Obcych
Dostępny57 szt.

W lutym 2018 r. Polska padła ofiarą zaplanowanej i skoordynowanej agresji, która obnażyła w sposób bezceremonialny brak profesjonalizmu polskich dyplomatów. Zatrważający brak zrozumienia, że sztuka dyplomacji jest przede wszystkim sztuką prowadzenia wojny i to bynajmniej nie w metaforycznym sensie tego słowa. Po przyjęciu przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN, gdy izraelski ambasador zaatakował Polskę, do tego na jej własnym terytorium, w Auschwitz, w świetle jupiterów i w obecności polskiego premiera, gdy izraelski minister wywiadu obciążył odpowiedzialnością za holokaust cały naród polski, odgrażając się „my, Izraelczycy nigdy nie zapomnimy i nie wybaczymy”, gdy izraelski minister edukacji zapowiedział wprowadzenie we wszystkich szkołach zajęć o odpowiedzialności Polaków za holokaust, gdy przywódca izraelskiej opozycji ogłosił, że „były polskie obozy i żadne prawo tego nie zmieni”, jedyną odpowiedzią było zaskoczenie.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

2 osoby kupiły
8
Czy Gomułka był antysemitą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy Gomułka był antysemitą
Dostępny53 szt.

Praca niniejsza stawia sobie za cel przedstawienie dokumentów, przywołanie faktów, aby zapoznać czytelnika z nieuzasadnionymi i wręcz fałszywymi zarzutami Żydów obywatelstwa polskiego wobec ówczesnych władz. Zacząć należy od bezpośredniej przyczyny oburzenia Żydów, które wywołane zostało przemówieniem Pierwszego Sekretarza KC PZPR, Władysława Gomułki w marcu 1968 roku, kiedy wezwał do przestrzegania zasady lojalności wszystkich polskich obywateli wobec swojej ojczyzny. Peter Raina Pozycja Petera Rainy pokazuje przyczyny, przebieg i późniejszy skutek "Marca'68". Dodatkowym atutem jest bogata baza dokumentów zawartych w niniejszej publikacji. Czytelnik może dotknąć materiału źródłowego, a nie opierać się na "radosnych" wspomnieniach osób, które często jeszcze kilkanaście lat wcześniej zajmowały prześladowaniem i eliminacją podziemia niepodległościowego. Jarosław Kornaś Instytut Promocji Kultury Peter Raina (ur. 1935) ? historyk pochodzenia indyjskiego, absolwent historii na Uniwersytecie Oksfordzkim, doktoryzował się w 1966 na Uniwersytecie Warszawskim. Działacz opozycyjny w okresie PRL. W swojej twórczości porusza głównie temat polskiego Kościoła katolickiego. Mieszka w Berlinie. W 1995 odznaczony Medalem Polonia Mater Nostra Est.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
9
Sekrety Rzeszowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Rzeszowa
Dostępny129 szt.

Sekrety Rzeszowa to skarbnica niezwykłych opowieści – wciągających niczym sensacyjna powieść. Na kolejnych stronach swoje ślady zostawiają słynni naukowcy, gwiazdy filmowe i kultowi artyści. Zaskoczą cię zapomniane wydarzenia, które kiedyś nie schodziły z pierwszych stron gazet lub przeciwnie – były skrzętnie skrywane przez tajne służby. Odkryjesz, za co Albert Einstein cenił rzeszowskiego fizyka i dlaczego dzieci z całej okolicy straszono Bykiem i Maczugą. Zaufaj Alinie Bosak i Katarzynie Grzebyk. One zdradzą wiele tajemnic Rzeszowa. Czy mikrus naprawdę zagrażał zaporożcowi? Kto doradził Wojciechowi Kilarowi, by zajął się komponowaniem. Dlaczego rzeszowianie zapadali się pod ziemię, a pogrzeb poety Juliana Przybosia odbył się w atmosferze skandalu? Czas odkryć, przy której ulicy w Rzeszowie urodził się Fred Zinneman, w którego filmach debiutował Marlon Brando i Meryl Streep. Bo w jakim celu Hitler przyjechał do Stępiny, może już wiesz? A to dopiero początek…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
10
Patyczki do liczenia z klockami w pudełku - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki do liczenia z klockami w pudełku
Icom
Dostępny5 szt.

Zestaw patyczków do liczenia oraz klocków z cyframi i znakami matematycznymi. Idealne do nauki lub jako pomoc w szkole.

17,60 zł
16,99 zł

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,61 zł

2 osoby kupiły
11
Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918
Dostępny75 szt.

Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918 jest pierwszym obszernym studium poświęconym temu wydarzeniu, które w polskich opracowaniach historycznych jest albo całkowicie przemilczane, albo sprowadzane do fali rabunków dokonywanych głównie przez ukraińskich i żydowskich (!) bandytów oraz dezerterów z armii austriackiej w ogarniętym wojennym chaosem mieście. Istnieje też inna polska wersja wydarzeń oskarżająca Żydów o zaatakowanie polskich żołnierzy, którzy musieli się bronić. Rzetelne opisanie pogromu we Lwowie pokazuje, że to legendarni obrońcy Lwowa wraz z żołnierzami odsieczy, która przybyła z Krakowa i Przemyśla, stanowili podstawową grupę inicjatorów i sprawców pogromu. To oni rozpoczęli rabunki, gwałty i morderstwa w lwowskiej dzielnicy zamieszkałej przez ok. 70 000 Żydów we wczesnych godzinach porannych 22 listopada 1918 roku. Do pogromu niemal natychmiast dołączyła polska ludność cywilna Lwowa, w tym także przedstawiciele jej najwyższych warstw społecznych. Autor podjął się przedstawienia niezwykle ważnego wydarzenia (a właściwie serii wydarzeń) z historii Polski, celowo pomijanych i zakłamywanych (...). Wydaje się, że książka G. Gaudena może nie tylko pokazać te wydarzenia szerszemu gronu czytelników, ale również skłonić polskich historyków do podjęcia głębszych badań – dr Agnieszka Biedrzycka (z recenzji). Grzegorz Gauden – z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Był działaczem i dziennikarzem Solidarności w Poznaniu. Został internowany 13 grudnia 1981 roku. W latach 1984-1993 przebywał na emigracji w Szwecji. Po powrocie do Polski był wydawcą prasy. W latach 2004-2006 był redaktorem naczelnym ,,Rzeczpospolitej'', a w latach 2008-2016 dyrektorem Instytutu Książki w Krakowie.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

2 osoby kupiły
12
100 naklejek. Ptaki świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 naklejek. Ptaki świata
Dostępny14 szt.

Książeczki te są pełne ciekawostek o zwierzętach oraz kolorowych i radosnych fotografii. Dodatkowo wewnątrz książki znajduje się wielki plakat 848 x 540mm z ulubionym zwierzakiem. Plakat na odwrocie ma także miejsce do wklejania naklejek. Ponad 100 łatwych do odklejania i ponownego przyklejania naklejek sprawi dzieciom wiele radości.

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
13
Varietas delectat. Wybór tekstów łacińskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Varietas delectat. Wybór tekstów łacińskich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Wybór tekstów łacińskich Varietas delectat powstał z myślą o uczniach i studentach rozpoczynających naukę języka łacińskiego oraz kontynuujących ją na poziomie średniozaawansowanym. Atutem zbioru jest oparcie wszystkich tekstów na fragmentach oryginalnych dzieł autorów łacińskich z różnych epok – począwszy od I wieku p.n.e., poprzez średniowiecze i renesans, aż po wiek XX. Dzięki temu uczniowie już od samego początku nauki mogą obcować z żywą tradycją antyczną. Zbiór Varietas delectat stanowi bardzo przydatną pomoc dla rozpoczynających naukę języka łacińskiego na wszystkich poziomach kształcenia. Starannie opracowane, ciekawe teksty, przemyślany układ, umożliwiający elastyczne i zindywidualizowane korzystanie z podręcznika sprawiają, że z pewnością będzie chętnie wykorzystywany.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
14
Kresowa Atlantyda. Tom XIII - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom XIII
Dostępny26 szt.

W tomie XIII autor wyprawia się po raz pierwszy na Kresy Północno-Wschodnie na Grodzieńszczyznę. Przedstawia dzieje Grodna, poświęcając poro uwagi królom, Stefanowi Batoremu i Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu, oraz wielkorządcom Antoniemu Tyzenhauzowi czy rodzinie O'Brienów de Lacych. Przywołuje też wybitnych twórców, którzy bądź urodzili się w Grodnie lub okolicy lub też przez jakiś czas tam przemieszkiwali, jak choćby Eliza Orzeszkowa, Władysław Syrokomla, Zofia Nałkowska, Nadzieja Drucka, Lejb Najdus czy Wiktor Woroszylski. Tom ten zawiera również historię okolicznych miejscowości: Wołczyna, Czyżewicz, Janowa Podlaskiego (z biografią Wacława Kowalskiego aktora, słynnego Pawlaka z Samych swoich, w filmie polskim modelowego Kresowiaka). Autor przywołuje też historię Starych Wasiliszek wsi rodzinnej wybitnego polskiego pieśniarza, kompozytora i poety Czesława Niemena-Wydrzyckiego. Jest też historia Żołudka jednego z gniazd rodowych arystokratycznej rodziny książąt Światopełków-Czetwertyńskich oraz dramat ich życia w PRL-u, oraz Mostów, których historia związana jest ściśle z dziejami polskiego lotnictwa. Stanisław Nicieja zamyka tom historią Druskiennik najsłynniejszego polskiego kurortu w północno-wschodniej Polsce, ulubionego miejsca pobytu marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Przypomina też historię jego związku z Eugenią Lewicką druskiennicką lekarką, wokół którego narosło wiele domysłów i plotek.

74,00 zł
53,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,72 zł

2 osoby kupiły
15
Czytanie z chmur. Jak przewidywać pogodę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
24,30 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,70 zł

2 osoby kupiły
16
100 naklejek. Dzikie koty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 naklejek. Dzikie koty
Dostępny14 szt.

Książeczki te są pełne ciekawostek o zwierzętach oraz kolorowych i radosnych fotografii. Dodatkowo wewnątrz książki znajduje się wielki plakat 848 x 540mm z ulubionym zwierzakiem. Plakat na odwrocie ma także miejsce do wklejania naklejek. Ponad 100 łatwych do odklejania i ponownego przyklejania naklejek sprawi dzieciom wiele radości.

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
17
Zestaw dydaktyczny. Gdzie mieszka? Co lubi? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw dydaktyczny. Gdzie mieszka? Co lubi?
Dostępny3 szt.

Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki, uświadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania. Uczy dziecko rozumienia pytań oraz udzielania odpowiedzi.Zestaw ten składa się z dwóch oddzielnych zestawów ćwiczeniowych (Gdzie mieszka? i Co lubi?)Zestawy te służą do nauki dopasowywania elementów w postaci schematu do obrazka, odpowiedzi obrazkiem lub etykietką na pytania np.: Gdzie mieszka? Kto mieszka? (Co lubi? Kto lubi?) i nauki zdań (układania ich) zawierających pewną informację. Osiągamy tu też czytanie pełnymi wyrazami (czytanie globalne) i pełnymi zdaniami. - 2 plansze (szablon)- 28 etykietek opisowych

26,00 zł
24,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,30 zł

2 osoby kupiły
18
Wstążka dekoracyjna 25mm/25m Zlo 312004 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
19
Manifesty polskiej awangardy artystycznej: Formiści - Bunt - Jung Idysz 1917-1922 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
79,00 zł
57,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

1 osoba kupiła
20
Mazurek Dąbrowskiego oraz pieśni i piosenki patriotyczne (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazurek Dąbrowskiego oraz pieśni i piosenki patriotyczne (wydanie z op...
Dostępny90 szt.

Wydanie Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśni piosenek patriotycznych kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Przedstawiamy najnowszą propozycję w naszej ofercie lekturowej – Mazurek Dąbrowskiego oraz pieśni i piosenki patriotyczne. Publikacja ta zawiera pełne teksty "Mazurka Dąbrowskiego" oraz najpopularniejszych pieśni patriotycznych, m.in. takich jak: „Rota”, „Warszawianka” czy „Boże, coś Polskę”. „Mazurek...” został omówiony wers po wersie, przedstawiono też jego historię, okoliczności powstania i kontekst historyczny, natomiast znaczki „pewniak na teście” wskazują wiadomości niezbędne na sprawdzianach. Również pozostałe utwory posiadają dokładne, odpowiadające wymaganiom uczniów szkoły podstawowej opracowania. Całość jest napisana prostym, zrozumiałym językiem, dzięki któremu nauka z tą lekturą jest szybka, łatwa i przyjemna. Polecamy! Książka dostępna w niezwykle trwałej i estetycznej twardej oprawie. Zapraszamy do lektury!

9,95 zł
6,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 2,96 zł

1 osoba kupiła
21
Miłość bez motyli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość bez motyli
Dostępny26 szt.

Niektórzy ludzie przychodzą na świat po to, by pomagać innym - bezinteresownie, z pełnym zaangażowaniem, bez żadnych ale. Zanim jednak odkryją swoje powołanie, sami muszą przejść przez piekło codzienności, bo dzięki temu stają się silniejsi i lepiej rozumieją potrzeby innych. Autorka od ponad dwudziestu lat pomaga ofiarom przemocy oraz osobom uzależnionym i współuzależnionym, a także ich rodzinom. Dziś uczy nas, że nigdy nie powinniśmy się poddawać, walcząc o dobro swoje i innych. I że warto kochać, nawet jeśli to uczucie dalekie jest od przysłowiowych motyli. "Jest to książka o mnie i o tych, które chciały kochać i być kochane. Niestety, człowiek nie lustro i się go nie przejrzy. Pokochały damskich bokserów, mężczyzn w białych kołnierzykach, mundurowych. Pokochały sprawców najokrutniejszych form przemocy domowej. Jest to książka dla tych, którzy obecnie wciąż doświadczają przemocy domowej - by ta lektura dodała im siły, wiary i nadziei na lepsze, normalniejsze jutro. To książka również dla tych, którzy są biernymi świadkami przemocy. Robią wszystko, by nie zareagować. Nie widzą, nie słyszą, nie czują. Może właśnie zawarte w książce historie pozwolą im spojrzeć ludzkim okiem na problem przemocy u swoich sąsiadów zza ściany" (fragment książki).

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
22
Androgyn czy hermafrodyta? Studium nad hermafrodytyzmem w źródłach antycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Androgyn czy hermafrodyta? Studium nad hermafrodytyzmem w źródłach ant...
Dostępny6 szt.

Książka poświęcona jest zjawisku biologicznego hermafrodytyzmu w optyce autorów starożytnych. W pierwszej części wyodrębniono źródła dotyczące charakteru „androgyna” (gr. ἀνδρόγυνος), w tym znany passus z Sympozjonu Platona, które – wbrew aktualnie przyjętej opinii badawczej – nie opisują rzeczywistych hermafrodytów, lecz w zasadzie w całości odnoszą się do szeroko pojętej „zniewieściałości”, uważanej za cechę pejoratywną. W części drugiej poddano analizie relacje na temat osób posiadających jednocześnie męskie i żeńskie organy seksualne, pokazując, jak starożytni rozumieli przyczyny narodzin hermafrodytów oraz ich miejsce w społeczeństwie zorganizowanym według dwóch płci – oddzielnie uwzględniając punkt widzenia Greków i Rzymian. Uzupełnieniem pracy są rozdziały o mitologicznym Hermafroditosie i opowieściach o postaciach „zmiennopłciowych”, umieszczanych przez starożytnych na pograniczu hermafrodytyzmu. Niniejsza publikacja jest pierwszym tak kompleksowym omówieniem hermafrodytyzmu w starożytności, poddającym analizie różne typy źródeł (m.in. historiograficzne, medyczne, astrologiczne, normatywne) i dodającym do dyskusji także przykłady dotąd nieuwzględnione w podstawowych monografiach na ten temat.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
23
Bobas z wanienką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobas z wanienką
Icom
Dostępny6 szt.

Przedstawiamy zestaw, dzięki któremu dziewczynki będą mogły bawić się w opiekunki W opakowaniu znajduje się laleczka bobasek w wanience oraz z kubeczkiem do picia. Całość wykonano z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły.

16,29 zł
15,99 zł

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,30 zł

1 osoba kupiła
24
TOREBKI OZDOBNE AL-EKO SET 1 KOLORY ELEGANCKIE 10 SZTUK - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOREBKI OZDOBNE AL-EKO SET 1 KOLORY ELEGANCKIE 10 SZTUK
Dostępny13 szt.

Torebki ozdobne AL-EKO Wykonane z papieru barwionego w masie. Wymiary: 12 x 36,9 x 11 cm. ( szer. x wys. x dno) Jednostka sprzedaży opakowanie. Tylko mix kolorów. 1 opakowanie = 10 sztuk torebek. Idealne na: alkohol, czekolady, świeczki.

39,40 zł
35,46 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,94 zł

1 osoba kupiła
25
Opowieści ze smakiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści ze smakiem
Dostępny151 szt.

?Opowieści ze smakiem? to kolejna książka Beaty Boruckiej, znanej z sieci i mediów, jako Mądra Babcia. Tym razem to ogromna porcja wspomnień, anegdot i przywołania ciekawych postaci z życia autorki. Czytając przenosimy się o pół wieku wstecz, do podwarszawskiego Radzymina i kroczymy przez gierkowski PRL, aż do czasów współczesnych. ?Opowieści ze smakiem? to nie jest książka kucharska, to jest książka o miłości. O miłości do ludzi, do życia i do gotowania. To romans autorki z czasami młodości, ze wspaniałymi postaciami z jej otoczenia. Ta książka, to pochwała radości życia ze wspaniałym jedzeniem w tle. Tytuł najlepiej oddaje klimat książki, a zdjęcie na okładce jej autorkę, która z łobuzerskim uśmiechem opowiada anegdoty i humorystyczne przygody kulinarne i nie tylko. Autorka zaprasza nas do swojego domu pełnego ciepła i humoru, a przede wszystkim do stołu, zastawionego pysznym jedzeniem. Czytelnikowi trudno się oprzeć chęci natychmiastowego ugotowania pysznego rosołu, zrobienia ?przecieraków? czy usmażenia jajecznicy, z przepisu prosto z Indii. W trakcie lektury odkrywamy też wiele sekretów kulinarnych, skrzętnie gromadzonych w zapiskach kilku pokoleń i w starym brulionie. Klimat, język i styl autorki powodują, że mamy wielką ochotę wstać i pojechać do jej chaty w lesie, żeby wspólnie pobiesiadować. Książka wywołuje zarówno wybuchy śmiechu, jak i łzy wzruszenia, a przede wszystkim natychmiastową ochotę zjedzenia czegoś dobrego, najlepiej z przepisu autorki. Dopełnieniem są piękne fotografie, pełne artefaktów i wspaniale pokazanych dań, a także zdjęć autorki, wykonanych z przymrużeniem oka i dystansem do siebie i rzeczywistości. Ta książka to prawdziwe, zabawne i wzruszające opowieści ze smakiem.

54,90 zł
38,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

1 osoba kupiła
26
Wciąż skandaliczna ewangelia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wciąż skandaliczna ewangelia
Dostępny17 szt.

Są ludzie, którzy mają wyjątkowo ogromny apetyt na wiedzę absolutną, którzy mniemają, że odpowiedzi posiedli na wszelkie możliwe pytania, zwłaszcza te z wymiaru ostatecznego, bo cóż łatwiejszego (i ponętniejszego zarazem), niż wczucie się w rolę Boga (w końcu wiedza pociąga za sobą władzę, zaś władza stwarza taką wiedzę, która władzy sprzyja i ją legitymizuje). Oni układają katechizmy, wznoszą gigantyczne systemy dogmatyczne, nakazując pod karą ekskomuniki (a nawet i wiecznego potępienia) wierne, bezmyślne i bezkrytyczne posłuszeństwo tam zaklętym w formułę ostateczną i definicję zbitkom słów spojonych i oddzielonych znakami interpunkcyjnymi. Takie podejście schematyczne, bezduszne, urzędnicze, do spraw radykalnie człowieka angażujących i dotykających samego rdzenia egzystencji, budzi niesmak.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
27
Najlepsze lekarstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze lekarstwo
Dostępny53 szt.

Śri Nisargadatta Maharaj (1897-1981), jeden z najważniejszych nauczycieli XX wieku, mieszkał i nauczał w Indiach, w małym mieszkaniu znajdującym się w bombajskich slumsach. Maharaj - zrealizowany mistrz tantrycznej linii Nath - miał żonę i czworo dzieci. Przez wiele lat utrzymywał się wraz z rodziną sprzedając tanie towary na małym straganie na ulicach Bombaju. Jego życie stanowiło wymowną przypowieść o całkowitej niedwoistości Bytu. Głębokie i jednocześnie proste słowa tego nadzwyczajnego nauczyciela mają nami wstrząsnąć i uświadomić nam naszą pierwotną naturę. Jak dawni mistrzowie Zen, styl Nisargadatty jest gwałtowny, prowokacyjny i przenika aż do samego jądra, by ostatecznie spowodować lawinowe zmiany w świadomości nawet tego, kto tyl ko czyta jego wykłady.Mnóstwo ludzi - Hindusów i mieszkańców Zachodu - którzy mieli szczęście odkryć Maharaja jeszcze za jego życia, przybywało do niego, aby usiąść u jego stóp na niewielkim poddaszu, gdzie przyjmował gości. Według tradycji Ramany Maharishiego, na swój unikalny sposób, z głębin swego urzeczywistnienia, miał on udział w najwyższej Prawdzie o niedwoistości. W tej książce Nisargadatta podaje aspirantom duchowym zaawansowane instrukcje. Najlepsze lekarstwo nie jest dla tych, którzy lubią rozwadniać swą duchowość, lecz przeznaczona jest ona dla poważnych studentów, którzy odnajdą tu potężne antidotum na nieświadomość."W Najlepszym lekarstwie Nisargadatta, jak wielcy dawni mistrzowie hinduscy, prosto i jasno objaśnia naturę Najwyższej Rzeczywistości. Sprawia, że najwyższa Realizacja staje się sprawą powszechnie zrozumiałą, a w ten sposób każdy szczery poszukiwacz może uchwycić jej istotę."

33,00 zł
26,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
28
Edgar Cayce o potędze duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edgar Cayce o potędze duszy
Dostępny88 szt.

Wielu słynnych artystów, uczonych, wizjonerów korzystało z dobrodziejstw przekazywania, zwanego także channelingiem. Dzięki temu, że potrafili nawiązać kontakt ze swoją wyższą świadomością, zyskiwali szansę stworzenia dzieł, które przeszły do historii. Inni z kolei byli w stanie przewidywać zdarzenia mające rozegrać się w przyszłości. Cayce, jeden z największych fenomenów parapsychicznych współczesności uczył, jak otworzyć się na ów przekaz. Dzięki jego sugestywnym wskazówkom możemy stać się bardziej twórczy, otwarci na potrzeby innych, a także przewidywać przyszłe wydarzenia. Jest to uwrażliwienie się na przepływ energii wyższej świadomości, zwanej też duszą...

34,00 zł
27,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,80 zł

1 osoba kupiła
29
Oddech w związkach. Oddychaj świadomie, kochaj pełniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddech w związkach. Oddychaj świadomie, kochaj pełniej
Dostępny41 szt.

Świadomy oddech może poprawić jakość naszego życia. Również w sferze związków. Oddech to wspaniałe narzędzie terapeutyczne, w dodatku takie, które możemy wykorzystać w każdej chwili. Coraz większa jest świadomość, że oddech wspomaga zdrowie, poprawia kondycję, niweluje stres i zwiększa koncentrację. Ale jak się okazuje – moc oddechu jest o wiele większa. Pomagając zintegrować 4 sfery, ciało, uczucia, umysł i ducha, może w znaczący sposób wpływać na relacje międzyludzkie, w tym relacje miłosne. Dzięki praktycznym poradom oraz ćwiczeniom zawartym w książce Oddech w związkach nauczysz się wykorzystywać oddech do poprawienia jakości swojego życia uczuciowego i seksualnego. Dogłębnie poczujesz, jak wspaniale jest kochać innego człowieka oraz siebie samego. Grzegorz Pawłowski – licencjonowany coach ICC, life coach, coach oddechem, trener biznesu, praktyk NLP. Związany z formą rozwoju poprzez powrót do naturalnego oddechu jako głównego życiowego paliwa i niezwykle użytecznego narzędzia coachingowego. Twórca środowiska pracy z oddechem w Polsce i założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem. Wykładowca coachingu w Akademii Coacha w Wyższej Szkole Bankowej i w Collegium Civitas. Przez dwadzieścia lat przeprowadził kilka tysięcy indywidualnych sesji oddechowych i coachingowych. Autor książki Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

30
Mnich z Mokki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnich z Mokki
Dostępny8 szt.

Mnich z Mokki to prawdziwa historia Amerykanina jemeńskiego pochodzenia, wychowanego w San Francisco, który marzy o wskrzeszeniu pradawnej sztuki uprawy ziaren kawy. Wybuch wojny domowej sprawia jednak, że mężczyzna zostaje uwięziony w Sanie. Mokhtar Alkanshali ma dwadzieścia cztery lata. Porzuca pracę portiera w ekskluzywnym apartamentowcu, by wyruszyć w podróż do ojczyzny swoich przodków, odwiedzić gospodarstwa na urwistych zboczach wysoko w górach Jemenu i nauczyć się uprawiać kawę tak, jak robiono to przed wiekami. Jego plan udaje się wcielić w życie niemal w stu procentach – zna dawne techniki i odmiany ziaren, a miejscowi rolnicy zgodzili się dla niego pracować – gdy w kraju wybucha wojna domowa. Na Sanę spadają saudyjskie bomby, ambasada amerykańska zostaje zamknięta, a Mokhtar musi wydostać się z Jemenu na własną rękę, do dyspozycji mając tylko własną determinację. To niezwykła, a jednak prawdziwa opowieść o odwadze wizjonera podążającego za prawdziwie amerykańskim marzeniem. Szczera, bezkompromisowa i cyniczna lektura, której smaku nadaje historia kawy. „Rozświetlana błyskawicami humoru, mądrości i uroku proza” – „The New York Times Book Review". „Niezmiernie interesująca powieść o ludzkim pragnieniu, by marzyć – zawsze i wszędzie” – „San Francisco Chronicle”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

31
Królestwo Mostu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo Mostu
Dostępny53 szt.

A gdybyście zakochali się w tej jednej osobie, którą przysięgaliście zniszczyć? W dniu ślubu Lara ma dla męża tylko jedną myśl: rzucę twoje królestwo na kolana. Jako księżniczka szkolona od najmłodszych lat, by być śmiertelnie niebezpiecznym szpiegiem, wie, że Królestwo Mostu symbolizuje jednocześnie legendarne zło – i legendarną obietnicę. Jako jedyna droga przez pustoszony burzami świat, Królestwo Mostu kontroluje handel i podróże między krajami, co pozwala jego władcy się wzbogacać, a swoich wrogów – w tym ojczyznę Lary – rujnować. Kiedy więc Lara – pod pozorem wypełniania zapisów traktatu pokojowego – trafia do niego jako narzeczona władcy, jest gotowa zrobić wszystko, by osłabić obronę nieprzeniknionego Królestwa Mostu. Ale kiedy Lara trafia do nowego domu – porośniętego bujną roślinnością raju otoczonego przez wzburzone morza – i poznaje przyszłego męża, Arena, zaczyna się zastanawiać, gdzie leży prawdziwe zło. Wokół siebie widzi królestwo walczące o przetrwanie, a w Arenie mężczyznę, który zajadle broni swoich poddanych. Dzięki swojej misji Lara coraz lepiej rozumie konflikt o most, a jednocześnie nie może dłużej ignorować uczucia, które zaczyna ją łączyć z Arenem. A mając cel niemal w zasięgu ręki, musi podjąć decyzję – czy zniszczy króla, czy wybawi własny lud?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

32
Pakiet: Stulecie Winnych. Tomy 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Stulecie Winnych. Tomy 1-3
Niedostępny
Brak

Bestsellerowa trylogia w filmowej odsłonie. Stulecie Winnych, sagę Ałbeny Grabowskiej pokochali czytelnicy, a serial, który powstał na jej podstawie, zdobył serca milionów widzów. Jest w tej sadze ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu… „Wspaniała opowieść o sile rodziny, o miłości i oddaniu” – Kinga Preis. Ałbena Grabowska – Polka o bułgarskich korzeniach. Pisarka, lekarz neurolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Autorka wielu książek dla dorosłych i dla dzieci, m.in.: Tam, gdzie urodził się Orfeusz, Stulecie Winnych.Opowiadania, Stulecie Winnych. Notes kulinarny, Lot nisko nad ziemią, Ostatnia chowa klucz, Coraz mniej olśnień, Lady M., bestsellerowej sagi Stulecie Winnych oraz trylogii Alicja w krainie czasów.

89,90 zł
65,63 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,27 zł

33
Bez litości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bez litości
Dostępny3 szt.

Powinienem był przewidzieć, że mnie zniszczy. Kobiety takie jak ona są stworzone, by doprowadzać do upadku mężczyzn takich jak ja. Ale nie mogłem się oprzeć. Została mi dana, by rozpętać wojnę, a ja nazbyt chętnie ją przyjąłem. Nie wiedziałem jednak, co ze mną zrobi. Że zmieni wszystko. Potrafi przejrzeć mnie na wylot jak nikt inny. Jej niewinność i bezbronność sprawiają, że czuję do niej słabość. Nienawidzę tego uczucia. Wiem, że nie powinienem walczyć z pokusą. Bezwzględny mężczyzna nie dopuszcza do siebie żadnych osób. Bezlitosny mężczyzna nie podejmuje ryzyka dla nikogo. Potężny mężczyzna z piękną kobietą zdaną na jego łaskę... nie zakochuje się w niej.

36,90 zł
21,40 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 15,50 zł

34
Mgły Serengeti - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mgły Serengeti
Dostępny150 szt.

„I tak, w starej czerwonej stodole u podnóża Kilimandżaro, doświadczyłam nieuchwytnej magii, z którą spotykałam do tej pory się tylko w wielkich historiach miłosnych. Trzepotała wokół mnie jak nowo narodzony motyl i osiadła w moim sercu. Wstrzymałam oddech, bojąc się, że ucieknie i nigdy więcej jej nie odnajdę”. Po wybuchu bomby w centrum handlowym we wschodniej Afryce dochodzi do niezwykłego spotkania dwójki nieznajomych. Jack Warden, rozwiedziony właściciel plantacji kawy w Tanzanii, traci ukochaną córkę, a Rodel Emerson, młoda nauczycielka, przeżywa podobną tragedię po drugiej stronie kuli ziemskiej. Para zwykłych ludzi, połączonych tragicznym popołudniem, wyrusza w niezwykłą podróż przez rozległe równiny Serengeti w celu uratowania trójki dzieci. Jednak nawet jeśli bohaterowie podołają temu zadaniu, na końcu drogi czeka na nich następna tragedia. Czy poradzą sobie z utratą miłości, która zdaje się być ulotna niczym mgła zanikająca w promieniach słońca? Mgły Serengeti to historia miłosna oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiadająca nie tylko o rodzącym się uczuciu, ale i o bólu po stracie kochanej osoby. To jednotomowa powieść osadzona we współczesnym świecie.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

35
Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką
Niedostępny
Brak

Magda Umer i Zuzia Łapicka poznały się w latach 70. przez Daniela Olbrychskiego, ówczesnego narzeczonego Zuzi. Szybko się zaprzyjaźniły. Później w czasie stanu wojennego wszyscy razem spotkali się w Paryżu. „Daniel z Zuzią byli wówczas moją rodziną zastępczą”, opowiada Umer. Od tamtego czasu Zuzia z Magdą były już nierozłączne. Wspólnie przeżywały narodziny dzieci, śluby, chrzciny, pogrzeby. „To był kawał życia”, opowiada Umer. Rozdzieliła ją śmierć Zuzi. Ta książka powstała z wielkiej tęsknoty za kimś, kogo nie można zastąpić.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

36
Moje życie z hashimoto i SIBO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie z hashimoto i SIBO
Dostępny12 szt.

Życie z chorobą Hashimoto bywa trudne. Ale jest także dobra wiadomość – może być zdecydowanie lepsze, gdy o nie zawalczysz. Kasia Dziurska. Sportsmenka i trenerka. Młoda, wysportowana i ambitna. Motywująca innych do zdrowego i aktywnego życia. W trakcie treningów do „Dancing with the Stars. Tańca z gwiazdami” czuła się fatalnie, stała się senna i apatyczna. Mimo morderczego wysiłku – przytyła. Pojawiły się dokuczliwe dolegliwości i depresyjne nastroje. Diagnoza spadła jak grom z jasnego nieba – hashimoto. Za chwilę wiadomość o kolejnej chorobie skrywającej się pod tajemniczą nazwą SIBO. Trzydziestolatce, która idzie przez życie jak burza, trudno było pogodzić się z myślą, że już nigdy nie będzie całkowicie zdrowa. Jednak po etapie buntu nadszedł etap działania. Sportsmenka znalazła doświadczoną w leczeniu hashimoto lekarkę oraz dietetyczkę, której oddała kontrolę nad swoją dietą. Przede wszystkim jednak zwolniła tempo życia. Intensywne treningi zmniejszyła do minimum, zaczęła uprawiać stretching oraz pole dance. Po kilku miesiącach poczuła znaczącą poprawę. „Jestem na dobrej drodze do zdrowia” – mówi Kasia Dziurska i motywuje kobiety dotknięte chorobą Hashimoto do walki o lepszą jakość życia. W książce opowiada o trudnym doświadczeniu utraty kontroli nad własnym ciałem oraz o życiu z chorobą przewlekłą. Radzi, jak zrozumieć swoje ciało i jak pomóc mu powrócić do równowagi. Nie zabrało też informacji o tym, co czuje kobieta chora na chorobę Hashimoto i co powinni wiedzieć o chorobie jej bliscy.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

37
MARIANNE & LEONARD: WORDS OF LOVE (BLACK VINYL). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
147,90 zł
136,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

38
Arcydzieła malarstwa. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcydzieła malarstwa. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Dostępny10 szt.

Udostępnione publicznie w 1805 roku przez Stanisława Kostkę Potockiego i jego żonę Aleksandrę z Lubomirskich zbiory dzieł sztuki zwane Kolekcją Wilanowską zawierają kolekcję malarstwa różnych epok historycznych. Tworzona w trudnym dla polskiej kultury okresie porozbiorowym galeria miała za zadanie z jednej strony odbudowanie pamięci o zwycięskim królu Janie Sobieskim, a z drugiej przedstawienie dziejów sztuki światowej. Ten dualizm z powodzeniem kontynuowali następni właściciele Wilanowa. Prezentowana obecnie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie kolekcja należy do nielicznych w Polsce, które przetrwały tragiczne losy kraju w XIX i XX wieku.

209,00 zł
154,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 54,34 zł

39
Teoria wielkiego podrywu. Sezony 1-12 (wydanie z albumem), DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria wielkiego podrywu. Sezony 1-12 (wydanie z albumem), DVD
Mark Cendrowski , 2019
Niedostępny
Brak

Kompletna kolekcja jednego z najpopularniejszych seriali komediowych. Megapaka to ekskluzywne opakowanie zawierające 36 DVD oraz 32-stronicowy, ilustrowany album. Historia grupy znajomych, którzy są doskonale wykształceni i obeznani z każdym aspektem nauki, jednak niezdolni do prowadzenia relacji towarzyskich. Leonard i Sheldon potrafią rozszczepić atom, jednak nie wiedzą, jak postępować z kobietami i nie mają pojęcia o życiowych realiach. Kwintesencja teorii sukcesu w praktyce.

811,90 zł
771,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 40,59 zł

40
TANGO IN THE NIGHT (GREEN VINYL ALBUM). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

41
MIRAGE (VIOLET VINYL ALBUM). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

42
TUSK (SILVER VINYL ALBUM). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

43
FLEETWOOD MAC (WHITE VINYL ALBUM). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

44
RUMOURS (CLEAR VINYL ALBUM). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

45
Jak zaczarować stół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zaczarować stół
Niedostępny
Brak

„Nie jedz oczami” – pouczali nas w dzieciństwie. Ale właściwie – dlaczego? Ania Zięciowska, jedna z najpopularniejszych polskich food stylistek, proponuje przepisy na potrawy, które dostarczą rozkoszy nie tylko podniebieniu, lecz także oczom. I podpowiada, jak za pomocą prostych rozwiązań nadać zwykłym posiłkom odrobinę magii. Smakowicie wyglądające przekąski, dania główne, na których widok aż cieknie ślinka, i desery cieszące oko. A do tego gotowe menu, dzięki którym z łatwością zorganizujesz wspaniałe uczty dla duszy i ciała – na długo zapadną one w pamięć twoim bliskim i znajomym. Przepiękne zdjęcia posiłków zaaranżowanych przez Anię, a sfotografowanych przez jej męża Tomka, nie tylko cię zainspirują, lecz także zaostrzą apetyt.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

46
Mosty, rzeki, ludzie, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mosty, rzeki, ludzie, CD
Lipali, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Będzie dobrze 2. Kim jestem? 3. Od brudu 4. PA 5. Trzy serca 6. Ocalimy nas 7. Stoimy na ramionach skał 8. Zapasy w błocie 9. Świat upada 10. Przed siebie, od siebie, za siebie

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

47
The Kids Are Coming, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Kids Are Coming, CD
Tones And I, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. The Kids Are Coming 2. Dance Monkey 3. Colourblind 4. Johnny Run Away 5. Jimmy 6. Never Seen The Rain

42,90 zł
39,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

48
Społeczny bilans otwarcia polskiej niepodległości w 1918 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczny bilans otwarcia polskiej niepodległości w 1918 roku
Niedostępny
Brak

Spis treści: Tomasz Głowiński: Wstęp I. Instytucje Bogusław Piotr Marks: Kształtowanie się systemu giełd pieniężnych w pierwszych latach odrodzonej Polski (1918-1924) Krzysztof Broński: Galicyjskie dziedzictwo instytucjonalne na progu polskiej niepodległości w 1918 roku - wybrane problemy Paweł Grata: Budowa polskiego systemu podatkowego u progu niepodległości (1918-1921) Regina Pacanowska: Ochrona znaków towarowych na ziemiach polskich w początkach XX wieku: między ideą a praktyką Dariusz Grala: Finansowanie rozwoju przedsiębiorstw na starcie II Rzeczypospolitej w latach 1918-1921. Oprocentowanie kapitału zbadane z wykorzystaniem modelu IS-LM Damian Bębnowski, Rafał Matera: Przegląd regulacji praw własności w Polsce w pierwszych miesiącach niepodległości (listopad 1918 - luty 1919) Elżbieta Słabińska: Państwowe instytucje rynku pracy w II Rzeczypospolitej. Aspekty prawno-organizacyjne Cecylia Leszczyńska: Polska w świecie międzynarodowych finansów (1918-1939) II. Społeczeństwo - struktura społeczna Elżbieta Kościk: Liczba ludności, ruch naturalny i wędrówkowy oraz struktura zawodowa ludności Polski w okresie międzywojennym Tomasz Gałwiaczek: Definicja i rozumienie patriotyzmu polskiego ziemiaństwa w świetle pamiętników z XIX-XX wieku Aleksandra Ziober: Materiały rodzinne i majątkowe Radziwiłłów od XVI do XX wieku w zbiorach Aleksandra Czołowskiego zgromadzonych we Lwowskiej Narodowej Naukowej Bibliotece Ukrainy im. W. Stefanyka Daniel Koreś: U zarania armii. Portret zbiorowy oficerów tworzących zalążek polskiego Sztabu Generalnego oraz Ministerstwa Spraw Wojskowych w październiku/listopadzie 1918 roku Sławomir Kamosiński: Postawy Polaków wobec zmian wstrukturze gospodarki Polski u progu jej niepodległości III. Społeczeństwo - Struktura narodowościowo-wyznaniowa Dariusz Przybytek: Rzeczpospolita została odbudowana najpierw na mapie: (nie)naturalne granice II Rzeczypospolitej Zygmunt Woźniczka: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk u progu niepodległości. Zarys podobieństw i różnic postaw społecznych Roman Masyk: Zmiany w strukturze gospodarczej i możliwościach przedsiębiorczości w Galicji Wschodniej w wyniku wojen 1914-1921 Krzysztof Popiński: Narodowe i religijne aspekty stanu wykształcenia w początkach II Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Morawski: Mniejszości narodowe wobec powstania II Rzeczypospolitej - obawy i nadzieje Adam Czmuchowski: Struktura etniczna jako czynnik w odbudowie państwa polskiego

62,00 zł
43,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

49
Tryumf Pana Kleksa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tryumf Pana Kleksa. Audiobook
Jan Brzechwa, Biblioteka Akustyczna
Dostępny8 szt.

Trzeciaczęść cyklu powieściowego autorstwa Jana Brzechwy, którego bohaterem jest utalentowany profesor Ambroży Kleks Tym razem genialny wynalazca udaje się w podróż do Alamakoty. W ślad za nim podąża jego ulubiony uczeń Adaś Niezgódka oraz Weronik Czyścioch, by znów ramię w ramię stawić czoła psotom Alojzego Bąbla. Na bohaterów czekają też nowe niezwykłe znajomości m.in. z rodziną hodowcy róż, pana Anemona Lewkonika, ale i ciężkie wyzwania. Przyjdzie im zmierzyć się z zagadką tajemniczej przemiany ojca Adasia w… Chcecie dowiedzieć się w co? Posłuchajcie!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

50
Wezwanie do miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wezwanie do miłości
Niedostępny
Brak

Wezwanie do miłości prezentuje ostatnie medytacje Anthony'ego de Mello, autora słynnego Przebudzenia. Są to zapiski człowieka, który miał odwagę zobaczyć rzeczywistość i dlatego był pełen współczucia i miłości dla wszelkich istot i rzeczy; mistyka, który rozkoszował się wszystkim i niczym. Ich tematem jest przede wszystkim miłość i to, co ją utrudnia: przywiązania, pragnienia, żądza, chciwość, system wierzeń lub przekonań – jednym słowem uwarunkowania oraz sposób, w jaki można się od nich wyzwolić po to, aby wiedzieć, aby kochać. Wezwanie do miłości tworzy wraz z Przebudzeniem integralną całość, która pozwala głębiej i adekwatniej zrozumieć przesłanie Anthony'ego de Mello. Anthony de Mello, jezuita, urodził się w 1931 roku w Bombaju, ukończył studia filozoficzne, teologiczne i psychologiczne. W swych licznych pracach łączył tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Wykorzystywał swoje psychoterapeutyczne umiejętności w pracy duszpasterskiej, nierzadko wkraczając w obszar psychologii duchowości. Działo się tak, dlatego, że był raczej przewodnikiem duchowym niźli psychoterapeutą. Zmarł nagle w 1987 roku.

35,00 zł
27,65 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

Wróć do góry