hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.11.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 7 listopada 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mini Projektor - Kosmos (moses), na drugim Mądra mysz. Mam przyjaciela mechanika lotniczego (Bolesław Ludwiczak, Tomasz Tomaszewski). Kolejny produkt to Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę, wydanie 4 (Nicola Davies) oraz Queen. Historia nieznana, wydanie 2 (Peter Hince).
1
Mini Projektor - Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Projektor - Kosmos
moses
Dostępny
1 szt.

W rzeczywistości planety i gwiazdy naszego Układu Słonecznego są tak daleko i zwykle można je zobaczyć tylko przez duży teleskop. Dzięki niewielkiemu pokazowi gwiazdozbiorów i planet możesz łatwo przenieść interesujące ciała niebieskie do pokoju dziecinnego. Tak więc konstelacje i planety można badać w spokoju. W tym celu należy włączyć latarkę projektora i zastosować motywy obrazu. Już teraz wchodzi w szeroki wszechświat! Można odkryć 24 obrazy, w tym wszystkie 8 planet i 16 konstelacji naszego Układu Słonecznego.

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
2
Mądra mysz. Mam przyjaciela mechanika lotniczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Mam przyjaciela mechanika lotniczego
Dostępny
34 szt.

Marek ma niesamowity zawód. Potrafi rozebrać na części i naprawić silnik wielkiego samolotu. Używa do tego specjalnych narzędzi i urządzeń. Zna budowę i działanie samolotu lepiej od pilota! Czasem podróżuje i naprawia samoloty w różnych częściach świata. Dzisiaj dokładnie mi o wszystkim opowie.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
3
Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę, wydanie 4
Dostępny
1 szt.

Książka popularnonaukowa; dowcipna rzecz o tym, o czym się nie mówi. Ta mała książeczka to przełom i rewolucja. „Możecie kupować swoim dzieciom różne kolorowe atlasy i przyrodnicze encyklopedie, a i tak zapewniam was, że nie dowiedzą się z nich tyle na temat zwierząt, co z tego uroczego dziełka. Żadne ślady i tropy nie powiedzą tyle o zwierzęcym życiu, ile właśnie najbardziej przemilczana cząstka natury, czyli kupa. Ja sam po wielu latach spędzonych w lesie, wśród różnych dzikich stworzeń, wiem jedno na pewno: pokażcie mi kupę, a powiem wam, jak żyje to, co ją zrobiło” – Adam Wajrak.

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

5 osób kupiło
4
Queen. Historia nieznana, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Queen. Historia nieznana, wydanie 2
Dostępny
52 szt.

Moje życie u boku najlepszego zespołu rockowego XX wieku Queen. Nieznana historia to rockandrollowa opowieść z czasów świetności muzycznego szaleństwa, snuta ze sceny, zza kulis i ze studyjnego zacisza. Ten niepowtarzalny zapis autorstwa Petera Hince’a, który spędził z zespołem wiele lat jako członek ekipy technicznej, rzuca zupełnie nowe światło na Freddiego Mercury’ego, Briana Maya i ich kolegów z grupy wszech czasów. To spojrzenie świeże i nowe, bo osobiste, wykraczające dalece poza monotonię zwyczajnej biografii. Książka odkrywa szereg nierzadko zaskakujących faktów z życia Queen i ich lidera, ale Hince ani na chwilę nie zniża się do poziomu kolorowego tabloidu. To nie historia rodem z brukowej prasy, ale przepustka access all areas do muzycznej przygody życia. Queen. Nieznana historia to esencja tego, co składa się na żywot rockandrollowca. Dodatkiem do publikacji są unikatowe zdjęcia z archiwum autora, które stały się elementem wystawy poświęconej zespołowi – Queen: The Unseen Archive.

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

5 osób kupiło
5
Elegantki magnetyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elegantki magnetyczne
Dostępny
77 szt.

Magnetyczna gra Elegantki to zestaw trójwymiarowych magnesów pozwalających na fascynującą zabawę dla małych stylistów. Układaj magnetyczne puzzle na specjalnej tablicy lub na innej powierzchni. Wszystkie dziewczynki spędzają dużo czasu z ulubionymi lalkami, starają się wystroić je w najpiękniejsze ubrania i stworzyć coś swoimi rękoma. W tym zestawie znajdują się oryginalne i niezwykłe stylizacje dla lalki Alisy i jej pieska Polly na dowolne sytuacje w życiu. Z dużej ilości rzeczy trzeba dopasować komplety, które będą odpowiadać nowemu wyglądowi postaci i wybrać do nich odpowiednie akcesoria.W zestawie znajdują się:- postacie 2 szt.,- magnesy elementy garderoby 34 szt.,- szafa 1szt.,- magazyn o modzie 1szt.Grubość magnetycznych pianek: 4mm

29,20 zł
26,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,92 zł

5 osób kupiło
6
Renomowany katalog Walker & Dawn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renomowany katalog Walker & Dawn
Dostępny
109 szt.

Szalona podróż, mroczne zagadki i wielka przygoda z czasów parowców na Missisipi i pierwszych automobili! Pasjonująca powieść, której nie powstydziłby się sam Mark Twain. „Wyruszyliśmy we czwórkę. Dzielny Te Trois, który chciał zawojować świat. Okularnik Eddie, który chciał odkryć tajemnice życia. Tit, który był mały, a zarazem wielki, kiedy trzeba. I niezwyciężona Julie, która po prostu chciała być szczęśliwa”. Luizjana, rok 1904. Czwórka przyjaciół niespodziewanie znajduje skarb: całe trzy dolary! Co za to kupić? Z pomocą przychodzi im katalog sprzedaży wysyłkowej, z którego w tajemnicy przed dorosłymi postanawiają zamówić rewolwer. W końcu zdobędą szacunek kolegów! Ale zamiast niego znajdują w paczce stary zepsuty zegarek… Gdy okazuje się, że niepozorny przedmiot może mieć ogromną wartość, przyjaciele wyruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę przez Stany Zjednoczone, która zaprowadzi ich na trop tajemniczego morderstwa i wielkich pieniędzy. W 2017 książka zdobyła najważniejszą włoską nagrodę dla książek dziecięcych – Premio Andersen (w kategorii najlepszej książki dla młodzieży).

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
7
Naklejam. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam. Zwierzęta
Dostępny
44 szt.

Przyjazne,szczegółowe ilustracje dowyklejania ikolorowania. 285 kolorowychnaklejek. Zadania naspostrzegawczość iliczenie. Książka zabiera w podróż po kontynentach nawieś i przedstawia ich mieszkańców. Dzieci mogą trenowaćkoncentrację ispostrzegawczość, odnajdując na ilustracjach odpowiednie miejsca, w które należy wkleić naklejki, orazkreatywność, kolorując zróżnicowane tematycznie rysunki dowolny sposób. Wystarczyprzyjrzeć się ilustracji do pokolorowania, w odpowiednie miejsceprzykleić naklejki znajdujące się po drugiej stronie kartki, staranniepokolorować pozostałą część ilustracji. Książka: ● uczy precyzji i koncentracji, ● rozwija zdolności manualne, ● pozwala skupić się i wyciszyć, ● trenuje kreatywność, ● zapewnia miłe i wartościowe spędzanie czasu.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
8
Kresy i bezkresy. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy i bezkresy. Tom 2
Dostępny
7 szt.

Ciąg dalszy pięknej sagi rodzinnej autorstwa Jadwigi Czechowicz. Po bestsellerowym debiucie Kresów i bezkresów autorka opisała losy rodziny Olsiewiczów po śmierci głównego bohatera, Józefa. Pod ścianą domu, na starej ławie siedziała zamyślona Paulina. Pochowała w minionym tygodniu swojego ukochanego męża Józefa, teraz musi nauczyć się żyć bez niego. W sercu czuła opustoszałe miejsce, a w nim ogromną boleść. Bolała tęsknota, bolał brak obecności fizycznej i tylko miłość do męża dawała jej możliwość życia z nadzieją na spotkanie w przyszłości na spotkanie w niebie.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
9
Nieswojość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieswojość
Dostępny
55 szt.

Książka – ukazująca się jako koedycja Wydawnictwa Warstwy i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – to interdyscyplinarny projekt fotograficzno-literacki, którego autorki i autorzy za główny cel postawili przed sobą przeprowadzenie pogłębionej refleksji nad krajobrazem mentalnym Polaków na tle burzliwej historii Dolnego Śląska. Teksty pisarzy i publicystów (Olgi Tokarczuk, Ziemowita Szczerka, Ilony Witkowskiej, a także Karola Maliszewskiego, Piotra Jakuba Fereńskiego, Zdzisława Skroka, Marty Leśniakowskiej, Leszka Koczanowicza, Magdaleny Barbaruk i Henryka Worcella) uzupełniają fotograficzne eseje i reportaże. A wszystko by lepiej zrozumieć region Polski, w którym w okresie powojennym dokonano niemal całkowitej wymiany zamieszkującej go ludności.

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

3 osoby kupiły
10
Warto poczekać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warto poczekać
Dostępny
50 szt.

Książki opatrzone są logiem duży, wygodny druk Dorota musi coś zmienić w swoim życiu. Świeczek na torcie jest stanowczo za dużo. Kilka tygodni wcześniej straciła pracę i nie ma widoków na nową. Synowa wyraźnie próbuje coś przed nią ukryć. Syn podejmuje zaskakujące decyzje – Dorota i Wojtek inaczej go wychowali… W dodatku Wojtek zachowuje się tak, jakby nigdy nie przeszedł udaru i nie musiał troszczyć się o swoje zdrowie. Na szczęście są Jagoda i Hanka – przyjaciółki Doroty, na które może ona liczyć zawsze i wszędzie. To one pomagają jej znaleźć nowy cel w życiu i są przy niej, gdy nadciągają kolejne, niespodziewane kłopoty. Jest też pewne miejsce… W najdalszym zakątku ogrodu… Zapomniane i zaniedbane… To właśnie tam los szykuje dla Doroty wspaniałą niespodziankę. Warto na nią poczekać.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
11
Neuroafektywna książka obrazkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

3 osoby kupiły
12
Świat według Clarksona. Jeśli mógłbym dokończyć... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat według Clarksona. Jeśli mógłbym dokończyć...
Dostępny
2189 szt.

Świat wokół tak szybko się zmienia… i komplikuje. Dziś prowadzisz najpopularniejszy program motoryzacyjny wszech czasów, a jutro z różnych powodów musisz szukać nowej pracy. Dobrze, że Jeremy Clarkson – pogromca absurdów, obrazoburczy komentator codzienności i niewyczerpane źródło jedynego w swoim rodzaju humoru – pomaga nam się w tym wszystkim odnaleźć. Z godną podziwu wszechstronnością ogarnia to, co nawet najtęższym umysłom świata polityki, mediów i biznesu wydaje się nie do ogarnięcia. W najnowszej książce dzieli się z nami swoimi obserwacjami, poglądami i dobrymi radami. Z jego ostrych jak brzytwa felietonów dowiemy się między innymi: • dlaczego prawa mężczyzn powinny być zrównane z prawami koni, • jak rząd jedną prostą ustawą może nam zapewnić nieśmiertelność, • w jaki sposób energia jądrowa dała nam świetną muzykę pop, • które zwierzę domowe to prawdziwy psychopata, • jakie pytanie zawsze przełamie pierwsze lody. Tom i Jerry to nie kreskówka, lecz film dokumentalny. Wielu Anglików powinno mieć zakaz opuszczania kraju. Politycy muszą nam obiecać (i zapewnić) lepsze routery Wi-Fi. A my… dbajmy o jeże! Oto poglądy człowieka, który po raz kolejny wyrusza w misję naprawiania świata. I go naprawi… tylko pozwólcie mu dokończyć!

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
13
Pałac w Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałac w Warszawie
Dostępny
3 szt.

Gdzie leży Plac Defilad? Skąd się wziął Pałac Kultury? To pytania nie tylko o dominujący centrum Warszawy gmach, ale też o jego urbanistyczne otoczenie, o los, funkcję i sym boliczne znaczenie dużej części stołecznego śródmieścia. Jednego od drugiego, Pałacu od miasta, mimo okalającej go do dziś pustki, oddzielić się nie da.Książka jest wynikiem wieloletnich badań prowadzonych przez profesora Waldemara Baraniewskiego, które zainicjował jeszcze w latach 80. XX wieku. Przybliża charakterystyczne cechy architektury i fragmenty historii jednego z najbardziej niezwykłych obiektów, jakie powstały kiedykolwiek na polskich ziemiach. Zarazem opowiada o losach ścisłego centrum Warszawy od wojennych zniszczeń, aż po współczesne debaty na temat przyszłej zabudowy otoczenia Pałacu Kultury.Część albumowa książki, autorstwa Błażeja Pindora, jest pierwszą tak wnikliwą pod względem artystycznym próbą fotograficznej interpretacji przestrzeni wokół i wewnątrz Pałacu. To błyskotliwa analiza relacji w jaką wplątuje widza ta architektura dominująca, przeskalowana, skupiona sama na sobie i dekoracyjna ponad miarę, a jednocześnie w specyficzny sposób surowa i uwodząca.Publikacja powstała przy współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

120,00 zł
96,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

2 osoby kupiły
14
Ameryka Środkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ameryka Środkowa
Dostępny
58 szt.

Odkryj z nami Amerykę Środkową! Błękitne wody oceanów, bujne puszcze, imponujące budowle Majów, dymiące wulkany – Ameryka Środkowa jawi się niczym baśniowa kraina… ale jest prawdziwa. • Największe atrakcje turystyczne, żebyś niczego nie pominął. • Wskazówki z pierwszej ręki, żebyś poczuł lokalny klimat. • Autorskie trasy, żebyś zobaczył jak najwięcej. • Rozkładana mapa Ameryki Środkowej.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
15
Operacja "Eagle" - Niemcy 1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja "Eagle" - Niemcy 1945
Dostępny
152 szt.

Książka powstała na podstawie niedawno odtajnionych dokumentów z archiwów amerykańskich i polskich Ukazuje ona tragiczne losy 32 „polskich James'ów Bond'ów”, zrzuconych na terytorium Trzeciej Rzeszy w marcu i kwietniu 1945 r., w ramach operacji o kryptonimie „Eagle”. Zadaniem polskich wywiadowców było zbieranie istotnych informacji dla amerykańskiego wywiadu. Spadochroniarze rekrutowali się z żołnierzy, których najpierw siłą wcielono do Wermachtu z terytorium Górnego Śląska i Pomorza. Po dostaniu się do alianckiej niewoli trafili do szeregów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, by wreszcie po specjalnym przeszkoleniu stać się agentami OSS. Ich historia została przedstawiona na szerszym tle innych polskich działań wywiadowczych w czasie II wojny światowej i ludzi w nich zaangażowanych. Autorzy piszą o ciekawej historii w przystępny sposób, przeplatają opis przygotowań do misji i jej przebieg treściami fabularyzowanymi będącymi autorską rekonstrukcją zdarzeń opartą na unikalnych dokumentach historycznych. „Spadochrony rozłożyły się prawidłowo. Skoczkowie w jasnym świetle księżyca widzieli niemiecką wieś ze wszystkimi detalami. Wiedzieli już, że to nie jest miejsce planowego zrzutu. Wiatr znosił Bogdanowicza wprost na osadę. Gdzieś dalej został Sobiechowski. – Fallschirmspringer! Fallschirmspringer! – usłyszał z dołu krzyki. Aleksander ze wszystkich sił próbował zmienić tor lotu. Wiejskie zabudowania stawały się z każdą chwilą coraz większe. Skoczek dotknął ziemi w samym środku wsi. Szybko wypinał się z uprzęży. Kombinezon i cały ładunek, który miał na sobie utrudniał mu ruchy. Usłyszał, że ktoś nadbiega. – Halt! – padła komenda. Aleksander zdążył się odwrócić i wystrzelić. Nagle, poczuł dziwne uderzenie, ból rozlał się po całym ciele, upadając zobaczył jeszcze twarz Niemca, który nadbiegł pierwszy a teraz klęczał trzymając się rękami za brzuch”. Z książki

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

3 osoby kupiły
16
Magiczny ręcznik - Dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny ręcznik - Dinozaur
Dostępny
8 szt.

Trzy dinozaury z jajka? To działa! W każdym razie z magicznym ręcznikiem Dino-jajko! Jeśli zmoczysz jajko lub umieścisz je w wodzie, Triceratops, T-Rex i Stegosaurus dorastają - jako supercoolowy motyw dino na kolorowym ręczniku. Idealny prezent lub jako pamiątka dla małych fanów dino.

34,00 zł
30,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

2 osoby kupiły
17
Iran. Przewodnik po kraju ajatollahów, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iran. Przewodnik po kraju ajatollahów, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Książka Iran. Przewodnik po kraju ajatollahów powstała z inspiracji wielokrotnymi podróżami po tym egzotycznym i pozornie nieprzyjaznym turystom kraju. Autor próbuje stworzyć kompendium wiedzy o Iranie, rozproszonej w bogatej, lecz trudno dostępnej literaturze w języku polskim. Książka ma zachęcać do podróży, a jednocześnie w miarę obiektywnie objaśniać historię, kulturę i obyczaje tego wielkiego kraju. Adresowana jest do coraz liczniejszej grupy turystów odwiedzających Persję za pośrednictwem biur podróży. Także osoby podróżujące indywidualnie znajdą tu wiele praktycznych informacji i porad, poczynając od opisów 15 najważniejszych miast, po kuchnię i szczegóły dotyczące zwiedzanych obiektów. Autor, nie kryjąc swojej sympatii dla Iranu i Irańczyków, polemizuje z niektórymi obiegowymi opiniami i oficjalną propagandą.

69,00 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

2 osoby kupiły
18
The Final Frontier, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Final Frontier, CD
Iron Maiden, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Piętnasty album studyjny brytyjskiej grupy muzycznej Iron Maiden, wydany 13 sierpnia 2010 roku w Niemczech i Austrii, a 17 sierpnia 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest to pierwszy album studyjny od czasu wydania „A Matter of Life and Death” w 2006 roku, oraz najdłuższy do niedawna album zespołu. Okładkę albumu stworzył Melvyn Grant, długoletni współpracownik zespołu. Płytę promował singiel „El Dorado”, który ukazał się 8 czerwca 2010. 13 października 2010 roku, album uzyskał status złotej płyty w Polsce, sprzedając się w nakładzie 10 000 egzemplarzy. Spis utworów: 1. Satellite 15... The Final Frontier 8:40 2. El Dorado 6:49 3. Mother Of Mercy 5:20 4. Coming Home 5:52 5. The Alchemist 4:29 6. Isle Of Avalon 9:06 7. Starblind 7:48 8. The Talisman 9:03 9. The Man Who Would Be King 8:28 10. When The Wild Wind Blows 10:59

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
19
Wschodzące Słońce. Tom 1. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wschodzące Słońce. Tom 1. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945
Dostępny
54 szt.

Uhonorowane Nagrodą Pulitzera opracowanie przedstawia dramatyczne wzloty i upadki japońskiego imperium w okresie II wojny światowej, od inwazji na Mandżurię i Chiny do zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Według słów samego autora prezentujące japońską perspektywę Wschodzące Słońce to oparta na faktach saga ludzi uwikłanych w potop najbardziej totalnej wojny w dziejach ludzkości, opowiedziana tak, jak przebiegała mętna, uszlachetniająca, haniebna, przygnębiająca, pełna paradoksów. Splatając wzajemnie fakty historyczne i ludzkie dramaty, prowadzące do wojny na Pacyfiku i znajdujące w niej kulminację, Toland wykuwa z nich fascynującą i pozbawioną uprzedzeń narrację historyczną. W przedmowie autor stwierdza, że jeśli ze Wschodzącego Słońca należałoby wyciągnąć jakiś wniosek, to taki, że historia nie udziela prostych nauk i że to natura ludzka wciąż się powtarza, a nie historia.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
20
Okna z widokiem na Weronę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okna z widokiem na Weronę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Dom, który zniknął. Wiolonczelistka, która gra na uczuciach innych. Sekrety, których nikt nie chce zdradzić. Nudny luty na prowincji? Nic z tego. Gdy tylko Paweł wyjeżdża w sprawach rodzinnych i zawodowych do Paryża, Matylda trafia na trop kolejnej tajemnicy. Należąca do Zawrocia Werona, pokryta bluszczem posesja wraz z jeziorkiem w kształcie podkowy, przyciąga ją jak magnes. Matylda szybko jednak pojmuje, że sekrety Werony nie będą tak łatwe do odkrycia ani tak przyjemne, jakby sobie tego życzyła. Zmowa milczenia i ostrzeżenia nie są jednak w stanie powstrzymać Matyldy przed dociekaniem prawdy o wydarzeniach sprzed lat, które zmieniły życie bliskich jej osób. Czy uda się jej odkryć prawdę, gdy nikt nie chce jej w tym pomóc? Czy zdoła naprawić to, co zostało zniszczone? Okna z widokiem na Weronę to opowieść o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów oraz o tym, jak przeszłość nieodwracalnie wpływa na naszą teraźniejszość. W tej powieści ogień płonie nie tylko w kominku, gotowy niszczyć i spopielać. Zawrocie jednak pozostaje niezmiennie azylem, światem jak ze szklanej kuli, w której śnieg wiruje tylko przez chwilę.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
21
Su-22M3 Gulf of Sidra Conflict, D-14, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Su-22M3 Gulf of Sidra Conflict, D-14, 1:72
Mistercraft
Dostępny
4 szt.

Plastikowy model do sklejania. Model samolotu myśliwskiego z okresu lat 50. Zestaw zawiera: – plastikowy model, – instrukcję montażu, – naklejki, – klej, – pudełko. Cechy produktu: – skala: 1:72, – poziom trudności: 3, – ilość elementów: 70, – malowania: Węgry, Angola, Afganistan, Libia, – długość: 26.4 cm, – szerokość: 13.9/19.0 cm, – typ: samolot myśliwski, – okres: od lat 50., – kraj: Rosja, – kalkomania dla 4 wersji malowania. Rozmiar pudełka: 29.0 x 19.0 x 4.5 cm

28,41 zł
25,85 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,56 zł

2 osoby kupiły
22
Ameryka Południowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ameryka Południowa
Dostępny
41 szt.

Odkryj z nami Amerykę Południową! Szczyty Andów, lasy deszczowe Amazonii, lodowce Patagonii, ruiny Inków, kolonialne miasta, białe plaże i życie nocne przyprawiające o zawrót głowy. Piękno Ameryki Południowej sprzyja niezapomnianym przygodom. • Największe atrakcje turystyczne, żebyś niczego nie pominął. • Wskazówki z pierwszej ręki, żebyś poczuł lokalny klimat. • Autorskie trasy, żebyś zobaczył jak najwięcej. • Rozkładana mapa Ameryki Południowej.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
23
Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju
Dostępny
17 szt.

Bohaterami tej romantycznej, nasyconej przygodą książki jest dwoje młodych ludzi, Halina i Stanisław Bujakowscy. Relacja z ich pionierskiej wyprawy motocyklowej do Chin miała się ukazać siedemdziesiąt lat temu. Tak się jednak nie stało... Wyruszyli z Druskiennik 19 sierpnia 1934 roku. Ich pragnieniem było dotarcie tak daleko, jak to tylko możliwe, czyli, jak wynikało z map, do Szanghaju w Chinach. Bywało, że motocykl ich mknął niczym wicher, bywało, że sami pchać musieli, ciągnąć, nieść maszynę. Odżywiali się skromnie, żyli po spartańsku, śpiąc na ziemi, tak pośród śniegów w górach Persji, jak w skwarze Indii, w namiocie z upływem dni coraz bardziej przegniłym i podartym. W Birmie przyszło im mieszkać sześć miesięcy w sercu tropikalnej puszczy. Dżungla ich żywiła, towarzystwa dotrzymywał urocze niedźwiedziątko, które wykupili z niewoli i przygarnęli. Miała to być podróż poślubna, spełnienie marzeń o egzotycznych krainach, wycieczka w poszukiwaniu przygody i własnego miejsca w świecie. Nieoczekiwanie wyprawa okazała się początkiem zupełnie nowego życia obojga bohaterów. Wydanie rozszerzone zawiera ponad 60 niepublikowanych wcześniej fotografii.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
24
Plasterki - Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plasterki - Konie
Dostępny
5 szt.

20 plastrów koni w ładnie wydrukowanym blaszanym pudełku. Do stosowania na zadrapania, skaleczenia, otarcia, pocałunki koni i inne drobne urazy. Elastyczny i przepuszczalny dla powietrza

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
25
Aniołki się radują, kiedy dzieci kolorują Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołki się radują, kiedy dzieci kolorują Część 2
Dostępny
9 szt.

Anioły są wśród nas! Kilka z nich zapragnęło pomóc dzieciom w nauce kolorowania oraz rysowania. Przeżyj barwne przygody z przeróżnymi aniołami, malarzem, opiekunem gwiazd, muzykiem, ogrodnikiem itd., pomóż im dokończyć szlaczki, pokolorować rysunki, połączyć obrazki w pary albo rozwiązać inną łamigłówkę. Aniołki będą się cieszyć, gdy dzieci kolorują i dobrze się bawią. ?Aniołki się radują, kiedy dzieci kolorują?, to książeczka pobudzająca kreatywność dzieciaków i wspierająca ich rozwój. Rozwiązując zadania znajdujące się w książeczce, najmłodsi czytelnicy ćwiczyć będą koordynację wzrokowo ruchową, zdolności manualne i twórcze myślenie. Do publikacji zostały dołączone kolorowe naklejki, tak bardzo lubiane przez naszych milusińskich. Publikacja została przygotowana w dwóch częściach, osobno dla dziewczynki i dla chłopczyka.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
26
Su-17M3 Afganistan War, D-15, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Su-17M3 Afganistan War, D-15, 1:72
Mistercraft
Dostępny
2 szt.

Plastikowy model do sklejania. Model samolotu myśliwskiego z okresu lat 50. Zestaw zawiera: – plastikowy model, – instrukcję montażu, – naklejki, – klej, – pudełko. Cechy produktu: – skala: 1:72, – poziom trudności: 3, – ilość elementów: 70, – malowania: 4 x Rosja, – długość: 26.4 cm, – szerokość: 13.9/19.0 cm, – typ: samolot myśliwski, – okres: od lat 50., – kraj: Rosja, – kalkomania dla 4 wersji malowania. Rozmiar pudełka: 29.0 x 19.0 x 4.5 cm

28,41 zł
20,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,95 zł

1 osoba kupiła
27
The Book Of Souls, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Book Of Souls, 2 CD
Iron Maiden, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Po serii wznowień na płytach analogowych przyszedł czas, aby oddać fanom do rąk odświeżone brzmieniowo studyjne albumy Iron Maiden. Szesnaście płyt legendy heavy metalu pojawia się w seriach ułożonych chronologicznie. Pierwsze cztery krążki wydane w ramach serii „The Studio Collection Remastered” to: „Iron Maiden”, „Killers”, „The Number of The Beast” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie) i „Piece of Mind” z listopada 2018 roku. W kolejnym zestawie, który miał premierę w marcu 2019 roku, znalazły się: „Powerslave”, „Somewhere In Time” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „Seventh Son of A Seventh Son” i „No Prayer For The Dying”. Na trzecią odsłonę serii wznowień składają się płyty „Fear of The Dark”, „The X Factor”, „Virtual Xi” i „Brave New World”. Czwarta odsłona zawiera: „Dance of Death”, „A Matter of Life And Death” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „The Final Frontier” i „The Book of Souls”. Wydawnictwa są następcami winylowych premier z lat 2014–2017 oraz serii „Mastered” dla iTunes z 2015 roku. Nagrania wypełniające krążki z „The Studio Collection Remastered” pochodzą z tych samych remasterowanych materiałów, co te z 2015 roku. Albumy zastąpią dotychczasowy katalog Iron Maiden, a wszystkie tytuły udostępnione zostaną także w serwisach streamingowych. Tracklisty albumów sa takie same jak na oryginalnych wydaniach. Jako bonus dla kolekcjonerów, jedna płyta z każdego zestawu jest dostępna także w specjalnym boksie zawierającym figurkę w skali 1:24 oraz ekskluzywną naszywkę. W przypadku najnowszej odsłony będzie to „Fear of The Dark”. „Od dawna chcieliśmy wrócić do pomysłu reedycji na digipaku” – mówi Steve Harris. „Ponieważ bardzo podobały mi się remasteringi z 2015 roku. Moim zdaniem nasze płyty nigdy nie brzmiały lepiej i dlatego warto było je ponownie wydać na CD”. Lista utworów: Płyta 1 1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28 2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01 3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37 4. The Red And The Black (Harris) 13:33 5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52 6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27 Płyta 2 7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13 8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32 9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59 10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28 11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

57,90 zł
53,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

1 osoba kupiła
28
Zdobyć Księżyc Reaching the Moon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobyć Księżyc Reaching the Moon
Dostępny
8 szt.

Teksty, wybór i opracowanie: Joanna Kinowska Konsultacja naukowa: dr hab. Grzegorz Brona Wydany w 50. rocznicę lądowania na księżycu album zawiera ponad 100 zdjęć wybranych z archiwów NASA. To przede wszystkim fotografie dokumentujące przygotowania do misji kosmicznych, eksplorację księżyca, czy portery kosmonautów. Fotografiom towarzyszą słowa wypowiadane przez ludzi związanych z programem kosmicznym, głównie astronautów. Poza zdaniami, które doskonale pamiętamy, o małym kroku czy używanymi potocznie: ?Houston, mamy problem?, znajdują się tu nie tylko słowa wypowiadane podczas misji, lecz także późniejsze refleksje? Album ?Zdobyć Księżyc? to wizualna podróż z Ziemi na Księżyc oraz przez amerykańskie programy kosmiczne: Mercury, Gemini i Apollo. Nie jest to zapis jednej konkretnej misji ani chronologiczna dokumentacja podboju kosmosu. To wybór najciekawszych fotografii wykonanych przez astronautów, dzięki którym możemy zobaczyć, jak wyglądał pierwszy krok człowieka na księżycu oraz jak do niego wiodła droga.

69,00 zł
48,99 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,01 zł

1 osoba kupiła
29
Psychologia rozwoju człowieka (dodruk 2019) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia rozwoju człowieka (dodruk 2019)
Dostępny
888 szt.

Podręcznik napisany pod opieką prof. Anny Brzezińskiej, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie psychologii rozwoju, stanowi kompendium wiedzy na temat rozwoju człowieka na przestrzeni całego życia: od okresu prenatalnego do starości. Dzięki niemu czytelnik pozna zakres zainteresowań tej dyscypliny, jej problemy i stosowane w niej strategie badawcze, a także najnowsze koncepcje. Zapozna się ze szczegółowym omówieniem kolejnych okresów życia pod względem rozwoju fizycznego, społecznego, osobowości i procesów poznawczych, jak również kształtowania się tożsamości, przebiegu i skutków kryzysów rozwojowych oraz źródeł i znaczenia udzielanego wsparcia.

89,90 zł
80,01 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,89 zł

1 osoba kupiła
30
Brain Train. Pociąg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brain Train. Pociąg
Smart Games
Dostępny
93 szt.

Gra Brain Train to rewelacyjna gra z elementami sortowania kształtów. Gra dla najmłodszych dzieci jest po prostu sortownikiem kształtów. Wystarczy połączyć wszystkie wagoniki z lokomotywą i umieścić odpowiednie bloki w puste miejsca. Wyzwanie polega na dopasowaniu kształtów i kolorów w odpowiedniej kolejności. Gra posiada kilka poziomów trudności. Łatwe zadania pokazują kolor, pozycję wagonów i kształtów. Natomiast w trudniejszych poziomach otrzymujemy coraz mniej informacji dotyczących pociągu. Gra stymuluje umiejętności poznawcze takie jak: • rozwiązywanie problemów, • elastyczne myślenie, • planowanie, • percepcja wizualna. Uczy logicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną i kreatywność dziecka. Pudełko zawiera: • książeczka z zadaniami (do wykonania jest 48 zadań), • lokomotywa + dwa wagoniki, • 9 kolorowych bloków/klocków o różnych kształtach i kolorach w następujących kombinacjach: 2 pojedyncze bloki, 2 kombinacje 2 różnych bloków oraz 1 kombinacja 3 różnych bloków.

120,00 zł
2 osoby kupiły
31
Tor wyścigowy. Psi Patrol Race N Rescue 3,5 m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor wyścigowy. Psi Patrol Race N Rescue 3,5 m
Carrera
Dostępny
24 szt.

Pomocne psy Patrolu PAW to prawdziwi bohaterowie, prowadzeni przez swojego wspaniałego trenera przez wiele przygód. Każdy mały pies ma własny środek transportu w serii, a wraz z nim także inne zadania, talenty i umiejętności. Czworonożni przyjaciele stanowią bezkonkurencyjny zespół, który może podjąć każde wyzwanie, czyniąc świat ludzi i innych zwierząt lepszym miejscem. Dzięki atrakcyjnej licencji PAW Patrol ten zestaw Carrera First to idealny pomysł na prezent. Na 3,5-metrowym torze wyścigowym uroczy, wesoły dalmatyński Marshall w samochodzie strażackim ściga się ze swojego przyjacielem w samochodziku policyjnym. Interaktywne funkcje toru: gra ze światłem, dźwiękiem i muzyką zwiększają zabawę. Sterowanie ręczne zostało zaprojektowane specjalnie dla dłoni dzieci. Do sterowania pojazdami za pomocą szyny łączącej potrzebne są baterie typu C. Baterie nie są zawarte w zestawie. Wymiary opakowania: 30.0 x 50.0 x 70.0 cm Wymiary toru po złożeniu: 115.0 x 115.0 cm

186,51 zł
167,86 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,65 zł

1 osoba kupiła
32
Aniołki się radują, kiedy dzieci kolorują Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołki się radują, kiedy dzieci kolorują Część 1
Dostępny
8 szt.

Anioły są wśród nas! Kilka z nich zapragnęło pomóc dzieciom w nauce kolorowania oraz rysowania. Przeżyj barwne przygody z przeróżnymi aniołami, malarzem, opiekunem gwiazd, muzykiem, ogrodnikiem itd., pomóż im dokończyć szlaczki, pokolorować rysunki, połączyć obrazki w pary albo rozwiązać inną łamigłówkę. Aniołki będą się cieszyć, gdy dzieci kolorują i dobrze się bawią. ?Aniołki się radują, kiedy dzieci kolorują?, to książeczka pobudzająca kreatywność dzieciaków i wspierająca ich rozwój. Rozwiązując zadania znajdujące się w książeczce, najmłodsi czytelnicy ćwiczyć będą koordynację wzrokowo ruchową, zdolności manualne i twórcze myślenie. Do publikacji zostały dołączone kolorowe naklejki, tak bardzo lubiane przez naszych milusińskich. Publikacja została przygotowana w dwóch częściach, osobno dla dziewczynki i dla chłopczyka.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
33
Naklejam. Wieś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam. Wieś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Przyjazne, szczegółowe ilustracje do wyklejania i kolorowania. 285 kolorowych naklejek. Zadania na spostrzegawczość i liczenie. Książka zabiera na wieś i przedstawia jej mieszkańców. Dzieci mogą trenować koncentrację i spostrzegawczość, odnajdując na ilustracjach odpowiednie miejsca, w które należy wkleić naklejki, oraz kreatywność, kolorując zróżnicowane tematycznie rysunki w dowolny sposób. Wystarczy przyjrzeć się ilustracji do pokolorowania, w odpowiednie miejsce przykleić naklejki znajdujące się po drugiej stronie kartki, starannie pokolorować pozostałą część ilustracji. Książka: ● uczy precyzji i koncentracji, ● rozwija zdolności manualne, ● pozwala skupić się i wyciszyć, ● trenuje kreatywność, ● zapewnia miłe i wartościowe spędzanie czasu.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
34
Robale. Czyli co nas zżera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robale. Czyli co nas zżera
Dostępny
64 szt.

Kolejna wystrzałowa książka autorów Kupy! Każde zwierzę ma swoje siedlisko, czyli miejsce, w którym żyje, gdzie może znaleźć pożywienie i schronienie oraz wydać młode na świat. Istnieje jednak grupa stworzeń, których siedliskiem nie są lasy ani morza czy pustynie. Żyją w ciałach lub na ciałach innych zwierząt, na skórze i we włosach, w sierści i piórach, we krwi i jelitach, w wątrobie, sercu i płucach. To pasożyty! Nowa książka autorów Kupy” przedstawia fascynujące życie tych najdziwaczniejszych stworzeń na ziemi. Wciągający tekst i dowcipne ilustracje sprawiają, że poznawanie sekretów cyklu życiowego pasożytów staje się świetną zabawą. Przeczytaj Robale i przekonaj się, że poczucie humoru to najskuteczniejsza broń przeciwko obrzydzeniu!

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

3 osoby kupiły
35
Przewodnik - Góry Stołowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik - Góry Stołowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Ilustrowany przewodnik z mapami po Górach Stołowych.Publikacja jest podzielona na trzy rozdziały opisujące kolejno:- Góry Stołowe oraz Park Narodowy Gór Stołowych,- poszczególne atrakcje w okolicy,- propozycje pieszych wycieczek po górach.Przewodnik dodatkowo wzbogacony jest licznymi zdjęciami z opisem oraz mapami poszczególnych miejscowości. Dodatkowo na końcu przewodnika umieszczono atlas całego obszaru w skali 1:27 500.

26,80 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 6,81 zł

1 osoba kupiła
36
Mój Mini Aparat drewniany z kalejdoskopem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Mini Aparat drewniany z kalejdoskopem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Obudź w swoim dziecku pasję robienia zdjęć. Świat oglądany przez pryzmat kalejdoskopu wygląda zupełnie inaczej! Teraz w wersji Mini!Niech nauka będzie zabawą z Moim Mini Aparatem! Dzięki soczewce - kalejdoskopowi w aparacie, dzieci zobaczą swoje otoczenie inaczej, ciekawiej. To zachęci maluchy do dalszego odkrywania i zwiedzania otoczenia, szukania nowych perspektyw. Co jest bardzo istotne, zabawa Moim Mini Aparatem wspiera rozwój umiejętności motorycznych, rozwija wyobraźnię, fantazję. Dziecko naśladując dźwięk migawki podczas robienia zdjęć uczy się odgrywać rolę. To pierwsze wykonane kadry małego fotografa. Firma Plan Toys należy do światowej czołówki pod względem produkcji ekologicznych zabawek. Jako pierwsza zaczęła wykorzystywać do produkcji naturalne, ponownie przetworzone drewno kauczukowe. Dba także o to, aby stosowane farby, kleje, jak również opakowania zabawek oraz same metody ich produkcji były w jak największym stopniu przyjazne środowisku.

27,00 zł
23,49 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
37
Zawieszka. Banan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka. Banan
Dumel Discovery
Dostępny
3 szt.

Do rodzinki Pluszaków Luzaków dołączyły owoce i warzywa! Sprytny banan posiada szeleszczące elementy, a zdobią go dwa kolorowe gryzaczki, które przyniosą ulgę ząbkującym maluchom. Zabawka posiada praktyczny uchwyt, który umożliwia przymocowanie jej w wybranym miejscu. Zawieszka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin. Cechy zabawki: – praktyczna zawieszka do mocowania zabawki w dowolnym miejscu, – zróżnicowane faktury materiałów, – szeleszczące elementy, – gryzaki.

25,93 zł
13,90 zł

Rabat 46,4%
oszczędzasz 12,03 zł

1 osoba kupiła
38
Feralne Biuro Śledcze. Tom 5. Pociąg grozy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feralne Biuro Śledcze. Tom 5. Pociąg grozy
Dostępny
157 szt.

Gdy pociąg wjeżdża w tunel a w wagonach nie zapalają się światła, wszystko może się zdarzyć. I się zdarza! Jak to dobrze, że na pokładzie jest FBŚ z agentem Czajką na czele. Błyskawiczne śledztwo pozwala wytypować osobę podejrzaną o rozbój. Wystarczy odrobina logicznego myślenia, szalony pościg przez wagony, gorący naleśnik na twarzy Boksi Roksi... i sprawa rozwiązana! Kolejny, już piąty tom „Feralnego Biura Śledczego” – serii opowiadań detektywistycznych dla dzieci od lat 7. Duża czcionka ułatwia samodzielną lekturę. Fabuła pełna zagadek uruchamia logiczne myślenie. Zabawni bohaterowie poprawiają humor. Interaktywne sekcje zachęcają do udziału w przygodzie. Poręczny format umożliwia wspólne podróże. Sven Jönsson (ur. 1971) – autor bestsellerów detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Pochodzi ze Szwecji, mieszka w Oxfordzie. Bardzo dba o swoją prywatność: nie pozwala robić sobie zdjęć, nie występuje publicznie. Pisze szyfrem, do którego klucz zna tylko wydawca!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
39
Okna z widokiem na Weronę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okna z widokiem na Weronę
Dostępny
1 szt.

Dom, który zniknął. Wiolonczelistka, która gra na uczuciach innych. Sekrety, których nikt nie chce zdradzić. Nudny luty na prowincji? Nic z tego. Gdy tylko Paweł wyjeżdża w sprawach rodzinnych i zawodowych do Paryża, Matylda trafia na trop kolejnej tajemnicy. Należąca do Zawrocia Werona, pokryta bluszczem posesja wraz z jeziorkiem w kształcie podkowy, przyciąga ją jak magnes. Matylda szybko jednak pojmuje, że sekrety Werony nie będą tak łatwe do odkrycia ani tak przyjemne, jakby sobie tego życzyła. Zmowa milczenia i ostrzeżenia nie są jednak w stanie powstrzymać Matyldy przed dociekaniem prawdy o wydarzeniach sprzed lat, które zmieniły życie bliskich jej osób. Czy uda się jej odkryć prawdę, gdy nikt nie chce jej w tym pomóc? Czy zdoła naprawić to, co zostało zniszczone? Okna z widokiem na Weronę to opowieść o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów oraz o tym, jak przeszłość nieodwracalnie wpływa na naszą teraźniejszość. W tej powieści ogień płonie nie tylko w kominku, gotowy niszczyć i spopielać. Zawrocie jednak pozostaje niezmiennie azylem, światem jak ze szklanej kuli, w której śnieg wiruje tylko przez chwilę.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
40
Klementyna lubi kolor czerwony, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klementyna lubi kolor czerwony, wydanie 2
Dostępny
57 szt.

Wciągająca powieść przygodowo-detektywistyczna – idealna lektura na lato! Banda dzieciaków na tropach tytułowej Klementyny przeżywa prawdziwą letnią przygodę, o której grzecznym dzieciom nawet się nie śniło… Jak pomóc Jarzynce? Czy można odnaleźć kogoś w lesie nocą, podczas burzy? I jak wymknąć się z domu, żeby nie zbudzić dorosłych?

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
41
Cykl o Razumowskim. Tom 3. Demony czasu pokoju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl o Razumowskim. Tom 3. Demony czasu pokoju
Dostępny
1611 szt.

Druga połowa tysiąc dziewięćset czterdziestego siódmego roku, od zakończenia wojny minęły dwa lata. Jednak upadek Trzeciej Rzeszy przyniósł też wiele problemów. Do kraju powróciła armia, która zobaczyła, jak wygląda życie poza granicami Związku Radzieckiego. Wrócili nie tylko zwykli, rozbestwieni frontową swobodą i oszołomieni bogactwem zamieszkanych przez burżujów państw żołnierze, ale i ci, których rozkaz Stalina wyciągnął z więzień i łagrów, którzy mieli własną krwią odkupić swoje winy. I odkupili. A teraz chcą powetować sobie czas spędzony w okopach i za kratami. Więźniowie polityczni, ofiary donosów, walk frakcyjnych i nadgorliwości NKWD, ale i zwykli bandyci. Ci ostatni nie boją się nikogo ani niczego, bo przeszli już piekło na ziemi, mają broń i wiedzą, jak jej używać: wojnę przeżyli tylko najlepsi, najtwardsi, najsprytniejsi. Kraj ogarnia niespotykana wcześniej fala zbrodni. Milicja nie daje sobie rady z doświadczonymi, kutymi na cztery nogi, zaprawionymi w walkach frontowcami. Ktoś musi zaprowadzić porządek. Razumowski otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Niestety to nie koniec jego kłopotów: towarzysz Stalin szykuje dla niego coś specjalnego. Jak zwykle…

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

42
READY OR NOT. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
READY OR NOT. Winyl
Dead Grateful, Warner Music Polska
Dostępny
9 szt.

182,90 zł
168,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,63 zł

43
READY OR NOT. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
READY OR NOT. CD
Dead Grateful, Warner Music Polska
Dostępny
58 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

44
Dance Of Death, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dance Of Death, CD
Iron Maiden, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Po serii wznowień na płytach analogowych przyszedł czas, aby oddać fanom do rąk odświeżone brzmieniowo studyjne albumy Iron Maiden. Szesnaście płyt legendy heavy metalu pojawia się w seriach ułożonych chronologicznie. Pierwsze cztery krążki wydane w ramach serii „The Studio Collection Remastered” to: „Iron Maiden”, „Killers”, „The Number of The Beast” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie) i „Piece of Mind” z listopada 2018 roku. W kolejnym zestawie, który miał premierę w marcu 2019 roku, znalazły się: „Powerslave”, „Somewhere In Time” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „Seventh Son of A Seventh Son” i „No Prayer For The Dying”. Na trzecią odsłonę serii wznowień składają się płyty „Fear of The Dark”, „The X Factor”, „Virtual Xi” i „Brave New World”. Czwarta odsłona zawiera: „Dance of Death”, „A Matter of Life And Death” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „The Final Frontier” i „The Book of Souls”. Wydawnictwa są następcami winylowych premier z lat 2014–2017 oraz serii „Mastered” dla iTunes z 2015 roku. Nagrania wypełniające krążki z „The Studio Collection Remastered” pochodzą z tych samych remasterowanych materiałów, co te z 2015 roku. Albumy zastąpią dotychczasowy katalog Iron Maiden, a wszystkie tytuły udostępnione zostaną także w serwisach streamingowych. Tracklisty albumów sa takie same jak na oryginalnych wydaniach. Jako bonus dla kolekcjonerów, jedna płyta z każdego zestawu jest dostępna także w specjalnym boksie zawierającym figurkę w skali 1:24 oraz ekskluzywną naszywkę. W przypadku najnowszej odsłony będzie to „Fear of The Dark”. „Od dawna chcieliśmy wrócić do pomysłu reedycji na digipaku” – mówi Steve Harris. „Ponieważ bardzo podobały mi się remasteringi z 2015 roku. Moim zdaniem nasze płyty nigdy nie brzmiały lepiej i dlatego warto było je ponownie wydać na CD”. Lista utworów: 1. Wildest Dreams 3:52 2. Rainmaker 3:48 3. No More Lies 7:21 4. Montségur 5:50 5. Dance Of Death 8:36 6. Gates Of Tomorrow 5:12 7. New Frontier 5:04 8. Paschendale 8:27 9. Face In The Sand 6:31 10. Age Of Innocence 6:10 11. Journeyman 7:06

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

45
A Matter Of Life And Death, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Matter Of Life And Death, CD
Iron Maiden, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Po serii wznowień na płytach analogowych przyszedł czas, aby oddać fanom do rąk odświeżone brzmieniowo studyjne albumy Iron Maiden. Szesnaście płyt legendy heavy metalu pojawia się w seriach ułożonych chronologicznie. Pierwsze cztery krążki wydane w ramach serii „The Studio Collection Remastered” to: „Iron Maiden”, „Killers”, „The Number of The Beast” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie) i „Piece of Mind” z listopada 2018 roku. W kolejnym zestawie, który miał premierę w marcu 2019 roku, znalazły się: „Powerslave”, „Somewhere In Time” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „Seventh Son of A Seventh Son” i „No Prayer For The Dying”. Na trzecią odsłonę serii wznowień składają się płyty „Fear of The Dark”, „The X Factor”, „Virtual Xi” i „Brave New World”. Czwarta odsłona zawiera: „Dance of Death”, „A Matter of Life And Death” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „The Final Frontier” i „The Book of Souls”. Wydawnictwa są następcami winylowych premier z lat 2014–2017 oraz serii „Mastered” dla iTunes z 2015 roku. Nagrania wypełniające krążki z „The Studio Collection Remastered” pochodzą z tych samych remasterowanych materiałów, co te z 2015 roku. Albumy zastąpią dotychczasowy katalog Iron Maiden, a wszystkie tytuły udostępnione zostaną także w serwisach streamingowych. Tracklisty albumów sa takie same jak na oryginalnych wydaniach. Jako bonus dla kolekcjonerów, jedna płyta z każdego zestawu jest dostępna także w specjalnym boksie zawierającym figurkę w skali 1:24 oraz ekskluzywną naszywkę. W przypadku najnowszej odsłony będzie to „Fear of The Dark”. „Od dawna chcieliśmy wrócić do pomysłu reedycji na digipaku” – mówi Steve Harris. „Ponieważ bardzo podobały mi się remasteringi z 2015 roku. Moim zdaniem nasze płyty nigdy nie brzmiały lepiej i dlatego warto było je ponownie wydać na CD”. Lista utworów: 1. Different World 4:18 2. These Colours Don't Run 6:52 3. Brighter Than A Thousand Suns 8:46 4. The Pilgrim 5:07 5. The Longest Day 7:48 6. Out Of The Shadows 5:36 7. The Reincarnation Of Benjamin Breeg 7:22 8. For The Greater Good Of God 9:25 9. Lord Of Light 7:24 10. The Legacy 9:22

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

46
?BUT SERIOUSLY. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
?BUT SERIOUSLY. Winyl
COLLINS, PHIL, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.24

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

47
A Matter Of Life And Death. Collector's Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Matter Of Life And Death. Collector's Edition, CD
Iron Maiden, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

Po serii wznowień na płytach analogowych przyszedł czas, aby oddać fanom do rąk odświeżone brzmieniowo studyjne albumy Iron Maiden. Szesnaście płyt legendy heavy metalu pojawia się w seriach ułożonych chronologicznie. Pierwsze cztery krążki wydane w ramach serii „The Studio Collection Remastered” to: „Iron Maiden”, „Killers”, „The Number of The Beast” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie) i „Piece of Mind” z listopada 2018 roku. W kolejnym zestawie, który miał premierę w marcu 2019 roku, znalazły się: „Powerslave”, „Somewhere In Time” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „Seventh Son of A Seventh Son” i „No Prayer For The Dying”. Na trzecią odsłonę serii wznowień składają się płyty „Fear of The Dark”, „The X Factor”, „Virtual Xi” i „Brave New World”. Czwarta odsłona zawiera: „Dance of Death”, „A Matter of Life And Death” (wydanie standardowe i kolekcjonerskie), „The Final Frontier” i „The Book of Souls”. Wydawnictwa są następcami winylowych premier z lat 2014–2017 oraz serii „Mastered” dla iTunes z 2015 roku. Nagrania wypełniające krążki z „The Studio Collection Remastered” pochodzą z tych samych remasterowanych materiałów, co te z 2015 roku. Albumy zastąpią dotychczasowy katalog Iron Maiden, a wszystkie tytuły udostępnione zostaną także w serwisach streamingowych. Tracklisty albumów sa takie same jak na oryginalnych wydaniach. Jako bonus dla kolekcjonerów, jedna płyta z każdego zestawu jest dostępna także w specjalnym boksie zawierającym figurkę w skali 1:24 oraz ekskluzywną naszywkę. W przypadku najnowszej odsłony będzie to „Fear of The Dark”. „Od dawna chcieliśmy wrócić do pomysłu reedycji na digipaku” – mówi Steve Harris. „Ponieważ bardzo podobały mi się remasteringi z 2015 roku. Moim zdaniem nasze płyty nigdy nie brzmiały lepiej i dlatego warto było je ponownie wydać na CD”. 1. Different World 4:19 2. These Colours Don't Run 6:52 3. Brighter Than A Thousand Suns8:46 4. The Pilgrim5:08 5. The Longest Day 7:48 6. Out Of The Shadows 5:37 7. The Reincarnation Of Benjamin Breeg 7:22 8. For The Greater Good Of God 9:25 9. Lord Of Light 7:25 10. The Legacy 9:23

152,90 zł
140,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,23 zł

48
Boznańska. Non finito. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boznańska. Non finito. Audiobook
Angelika Kuźniak, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.17

Olga Boznańska. Najwybitniejsza polska malarka przełomu XIX i XX wieku. Obywatelka świata. Kraków ją ograniczał, zafascynowało Monachium, Paryż przyjął do grona artystycznej bohemy. Przez trzydzieści lat malowała w pracowni przy Boulevard Montrparnasse. Ci, którzy przekraczali jej próg, czuli, że przekraczają granice teraźniejszości. Portrety Boznańskiej intrygowały, niepokoiły, obnażały duszę malowanej osoby. Nie uznawała banalnego piękna. Charakter, emocje, uczucia były dla niej ważniejsze niż uroda modeli. Po Paryżu chodziła w sukni gipiurowej z trenem pełnym falban i plis. Wzbijał się za nią tuman kurzu. Drobna, delikatna, wyglądała jak posąg wyjęty na chwilę z ciemności piramidy. „W chwili, kiedy nie będę mogła malować, powinnam przestać żyć” – mówiła. I dla sztuki była gotowa poświęcić wszystko – miłość, bogactwo, dobrą opinię i święty spokój.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

49
Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada
Dostępny
175 szt.

Oszałamiająco kolorowa książka aktywnościowa wprowadzająca w magiczny świat wiejskich przebierańców – od Bożego Narodzenia, przez karnawał, aż do Wielkanocy. Spotkaliście kiedyś rajmaksa, śmierguśników albo pucheroka? Wiecie, po co brodaczom kije, jukacom baty, a maciduli wypchany królik? Jesteście ciekawi, dlaczego siuda baba smaruje ludzi sadzą? Wraz z nastaniem zimy na polskich wsiach od wieków pojawiają się przebierańcy. Trochę straszni, trochę śmieszni – i zupełnie niezwykli. Kim są? Co ich łączy? Co przynoszą i czego chcą?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

50
Nadzy mężczyźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzy mężczyźni
Dostępny
2 szt.

Do czego jesteśmy zdolni, gdy całe nasze dotychczasowe życie rozsypuje się na kawałki? Na ile desperacja potrafi uśpić naszą godność i sumienie? Znana dotąd przede wszystkim z powieści kryminalnych Alicia Giménez Bartlett, w książce nagrodzonej prestiżową Premio Planeta, zarysowuje przejmujący obraz ludzi, którzy znaleźli się na zakręcie losu, wyrwani z przewidywalnego rytmu codzienności. Zdrada i rozpad małżeństwa, bankructwo firmy i bezrobocie sprawiają, że kontestują swój kodeks moralny i zagłębiają się w świat wyrachowania, hedonizmu i przemocy. To proza brutalna, ale jakże aktualna i ważna w czasach, w których jesteśmy niemal niewolniczo przywiązani do naszego kruchego społecznego i ekonomicznego statusu.

52,00 zł
39,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,00 zł

51
Polityka zachodnia cesarzy Marcjana (450-457) i Leona I (457-474) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka zachodnia cesarzy Marcjana (450-457) i Leona I (457-474)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Lata trzeciej ćwierci V w. są jednym z najciekawszych okresów w historii Europy. To czasy przełomowe, w których ostatecznie wygasła dynastia teodozjańska, rządząca cesarstwem rzymskim przez ponad siedemdziesiąt lat, zaś napór barbarzyńców i wojny domowe doprowadziły do upadku jego zachodniej części. Na ten kluczowy okres w historii całego Mediterraneum przypadają rządy dwóch cesarzy wschodniorzymskich: Marcjana (450?457) i Leona I (457?474). Właśnie ich polityce zachodniej poświęcona została prezentowana książka. Autor poddaje w niej analizie działania dyplomatyczne i militarne, jakie podejmowali wyżej wymienieni władcy, wobec cesarstwa zachodniorzymskiego, państwa Wandalów w Afryce, imperium Hunów oraz plemienia Gotów panońskich. Łukasz Pigoński na kartach swojej książki przedstawia nie tylko politykę cesarzy Marcjana i Leona I, ale również aktywność innych wybitnych postaci, takich jak Aspar, Bazyliskos czy choćby Rycymer. ?Oceniana publikacja jest interesującą i cenną ofertą dla wszystkich zainteresowanych historią późnego antyku. Solidna analiza źródeł, których baza jest dobrze dobrana, a analiza zgodna z zasadami sztuki, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny pracy. Zastosowane metody, sposób wnioskowania i przedstawiania rezultatów badań są prawidłowe i powodują, że opublikowana praca będzie nowym i oryginalnym wkładem Autora przede wszystkim w historiografię polską, ale także i europejską (...). Praca ta może stanowić też zachętę i punkt wyjścia do dalszych szczegółowych badań nad poruszaną tematyką?. prof. dr hab. Marek Wilczyński Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

52
Midas, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midas, CD
Frosti Rege, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 01. Skit 02. Intro (prod. Moody scrag x cries in Spanish) 03. Work hard play hard (prod. EW) 04. The roof is on fire (prod. samuray x 2k) 05. Midas (prod. ApMg) 06. Paranoja (prod. Sim costa) 07. Jak nas (prod. Moody scrag x cries in Spanish) 08. B.D.I.P.K (prod. Apmg x 2k) 09. Pato alko (prod. Gara) 10. SP ZOO 4 (prod.NOCNY) 11. Pluto (prod. Juicy) 12. WWA (prod. Pelek) 13. Jaskiniowiec (prod. Koshe) 14. Na zawsze (prod. Newlight$ x kbn)

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

53
Kosmiczne rozterki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne rozterki
Dostępny
647 szt.

Jak będzie wyglądał kosmiczny koniec świata? Czy obce formy życia są takie, jak wyobraża je sobie Hollywood? I czy w ogóle istnieją? Co wspólnego z astrofizyką ma Złotowłosa z bajki o trzech niedźwiadkach? Woda w kosmosie, chaos w Układzie Słonecznym, niesamowite silniki galaktyk, spektakularna śmierć w czarnej dziurze… Oto próbka Kosmicznych rozterek, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć w nowej, przystępnej i napisanej barwnym językiem książce Tysona. Kosmiczne rozterki to także inspirująca lektura o znaczeniu życia i o wpływie nauki na naszą kulturę (oraz vice versa). Pełne pasji, porównań, obrazowych zestawień i intrygujących anegdot opowieści o wszechświecie, a także o historii jego odkrywania, rozpalają wyobraźnię. Dzięki nim za każdym razem, gdy spojrzymy w migoczące milionami gwiazd nocne niebo, poczujemy dreszcz emocji oraz zachwyt pięknem i bezmiarem kosmosu.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

54
Świadek jak się staje czym jest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadek jak się staje czym jest
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.30

Struktura świadectwa i pozycja świadka są od niemal trzech dekad przedmiotem pogłębionego namysłu badaczy i artystów. Niewątpliwie to studia nad Holocaustem i związany z nimi zwrot etyczny przyczyniły się do tego w największym stopniu, co nie oznacza, że Zagłada i genocyd były w zakresie jedynym przedmiotem analizy. Niniejszy tom wieloautorski pod redakcją Agnieszki Daukszy wnosi w ten kontekst związany z kolejnymi, utrwalonymi fazami humanistycznych dyskusji teoretycznych wątki nowe, jeszcze nie eksplorowane. W zgromadzonych tu tekstach uderza mnie przede wszystkim świadomość rozłączności, niesynonimiczności, oraz odmiennej architektoniki aktualnej pozycji świadka w kulturze w relacji do świadectwa oraz do parezji. Wcześniejsza semantyka zaświadczania, zogniskowana wokół i na figurze ocalałego, włączała w swój porządek nader często także: oskarżanie, upominanie się o sprawiedliwość, zwracanie się przeciw krzywdzącemu jako już-nieobecnemu, dając mu przewagę moralno-epistemiczną. Obecnie już nie antyteza mówienia i języka jest, jak się wydaje, w kluczowa u świadka (jako nieludzkiego i postludzkiego), ale naruszanie przez świadectwo uzgodnionych kolektywnych reguł prawdo-mówności. A świadkiem ten, ta lub to, co osłabia własną pozycję ? swoje roszczenie do mocy i widoczności ? świadcząc. Świadek jest nie tym, co zabiera głosu, by wynieść się ponad innych, ale tym, co musi na tym stracić. Kto nie ma się czego obawiać ? ten nie świadczy a podejmuje jedynie odwieczną grę o władzę.

47,00 zł
46,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,94 zł

55
(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
(Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja
Dostępny
3 szt.

Czy praca w systemie dwudziestoczterogodzinnym, z dala od rodziny, przyjaciół, własnego prawdziwego życia, w której nie są szanowane prawa człowieka i pracownika, może dawać nadzieję tysiącom polskich opiekunów osób starszych pracującym w Niemczech? Czy starość we własnym domu ? zakrapiana samotnością, chorobą, smutkiem, żalem, tęsknotą, goryczą, w towarzystwie osoby, która nie rozumie prostych, wypowiadanych przez nas zdań, jest oznaką statusu społecznego, luksusu, troski rodziny i państwa? Czy beznadzieja może stać się nadzieją? Czy nadzieja nie jest złudna? Dokąd prowadzi droga polskiego opiekuna? Czy służący do wszystkiego jest tym, czego potrzebuje stary schorowany człowiek w ostatnich latach, miesiącach, dniach, godzinach swojego życia? Te i inne pytania towarzyszyły mi podczas mojej pracy. Docierały do mnie informacje: ?Umarła nasza koleżanka?, ?Nasza koleżanka jest chora na raka. Pracowała na działalność. Z czego ma teraz żyć??, ?Opiekunka z dwudziestoletnim doświadczeniem szuka pracy w opiece?, ?Umarł mój podopieczny. Strasznie to przeżywam. Szukam pracy na już?? W końcu zdałam sobie sprawę z tego, że moje życie jest jak ciepły nadmorski piasek, który przelatuje w promieniach słońca między palcami. Słońca, które przez kilka ostatnich lat widziałam zza niewidzialnych krat dzielących mnie od reszty świata. Barbara Bereżańska ? urodzona w 1978 r. w Środzie Śląskiej. Po ukończeniu Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu rozpoczyna studia na Hochschule für Technik, Wirtschaft und Sozialwesen w Zittau. Pod koniec 2014 r. decyduje się na wyjazd do Niemiec w charakterze opiekunki osób starszych. Po trzech latach zakłada blog pt. Perły rzucone przed damy. Początkowo ukazują się na nim jedynie krótkie opowiadania, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z czasem porusza również ważne aspekty pracy w opiece, takie jak: czas pracy, czas wolny, prawa i obowiązki opiekunki, formy zatrudnienia, możliwości wypowiedzenia umowy. Pomimo że w tej branży pracuje blisko pół miliona Polaków, nikogo nie interesuje ich los. By dotrzeć do większego grona czytelników, publikuje Perły rzucone przed damy. (Bez)silna opiekunka, czyli polsko-niemiecka (bez)nadzieja to kontynuacja jej pierwszej książki.

59,90 zł
29,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 29,95 zł

56
Black&Decker. Ciężarówka 43 cm, z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black&Decker. Ciężarówka 43 cm, z akcesoriami
Smoby
Dostępny
212 szt.

Duża ciężarówka 3w1 na licencji „Black&Decker” ze skrzynką narzędziową od francuskiej firmy Smoby. Zestaw został wyposażony w: • ruchomy dźwig, • zdejmowaną skrzynkę z narzędziami, • narzędzia: klucz i śrubokręt, • elementy do modernizacji (m.in. dźwig, przedłużenie naczepy, śruby), • akcesoria: śruby i inne. Wymiary produktu: 43–65.0 x 13.3 x 19.0 cm Wymiary opakowania: 45.0 x 21.0 x 15.3 cm

200,99 zł
184,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 16,08 zł

57
Schowek
34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

58
Schowek
9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

59
Schowek
19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

60
Legioniści. Droga do wolności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
20,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

61
Opowieść wigilijna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść wigilijna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.28

Ebenezer Scrooge jest bezduszny, skąpy i samolubny. Całe dnie spędza w swoim kantorze - z nosem w opasłych księgach rachunkowych. Dobrych uczynków unika jak ognia, nigdy nie bywa miły i nienawidzi Bożego Narodzenia. Jednak pod wpływem niesamowitych wydarzeń, które następują w pewną wigilijną noc, jego życie całkowicie się zmienia... Ponadczasowa opowieść o magii świąt Bożego Narodzenia, o czynieniu dobra i o wzajemnej życzliwości.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

62
Najlepsze kryminały PRL Tom 25 Malwina przegrała milion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze kryminały PRL Tom 25 Malwina przegrała milion
Dostępny
10 szt.

W Golewicach z pomocą Francuzów stanął zakład produkcyjny C-12, który miał produkować nawozy sztuczne. Polska objęta była zachodnimi sankcjami na wiele towarów, stąd właśnie produkcja na miejscu nawozów poprawiłaby sytuację lokalnych rolników. Francuzi postanowili jednak zerwać umowę na dostarczenie komponentów oraz recepturę katalizatora. W tej sytuacji dyrektor zakładów podjął decyzję o przygotowaniu tego ostatniego siłami trzech chemików zakładowych. Jednak tuż po tej decyzji zaczęły się mnożyć napaści na nich: Sosnowieckiego pobili na ulicy, Jabłoński obudził się w domu z odkręconym gazem, a Sawicz poczuł się bardzo źle podczas prowadzenia swojego samochodu. Za atakami stoi tajemnicza grupa terrorystyczna GET. Czy uda się chemikom przeżyć i stworzyć polski katalizator do zakładów?

31,30 zł
22,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,76 zł

63
Najlepsze kryminały PRL Tom 24 W pogardzie prawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze kryminały PRL Tom 24 W pogardzie prawa
Dostępny
5 szt.

Kryminał dziejący się w czasach stanu wojennego. Milicjanci narzekają na trudną sytuację swojego zawodu, mnożące się rozboje, kradzieże i morderstwa, agresywność społeczeństwa (sic!). W tym czasie niejaka Monika Kropińska, mająca bogatego męża, a sama niepracująca i znudzona życiem, rozpoczyna romans z Kazimierzem Pasowskim (żonatym). Niebawem dostają oboje zdjęcia ze swoich intymnych chwil z żądaniami okupu. Postanawiają podejść szantażystę. Jednocześnie mają miejsce liczne napady na sklepy jubilerskie. Towar z kradzieży trafia do tajemniczego pasera z Pragi, mieszkającego w niechlujnym zagraconym mieszkaniu. Dopiero po przypadkowym znalezieniu topielca w jeziorze do akcji wkracza milicja wraz z majorem Szczęsnym. Śledczy mają niełatwą sprawę do wyjaśnienia, w której są prawie same niewiadome, a różne wątki nie łączą się ze sobą.

31,30 zł
22,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,76 zł

64
Stary Polski kryminał. Szpieg z Falklandów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

65
Porwany za młodu. Klasyka literatury angielskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porwany za młodu. Klasyka literatury angielskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

David Balfour, przedwcześnie osierocony przez oboje rodziców, udaje się, zgodnie z ostatnią wolą ojca, do dworu w Shaws, gdzie spodziewa się znaleźć krewnych, a zarazem protektorów na dalszej drodze życia. Dwór jednakże okazuje się ponurą ruiną, a jego jedyny mieszkaniec wita sierotę niezbyt przyjaźnie. Wkrótce też pozbywa się Dawida: chłopak zostaje uprowadzony przez kapitana statku Zgoda. Daje to początek wielu niedolom, ale też przygodom. Dawid zyskuje przyjaciela, a także poznaje od podszewki sytuację kraju rozdartego wewnętrznymi konfliktami politycznymi.

34,20 zł
24,62 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,58 zł

66
Wyspa skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

67
Stary Polski kryminał. Małżeństwo Neili Forster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,30 zł
22,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,76 zł

68
Najlepsze kryminały PRL. Grzęzawisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze kryminały PRL. Grzęzawisko
Dostępny
16 szt.

Zarząd firmy FIREX mianuje nowego dyrektora, który ma być łagodny, podporządkowany osobom władnym, dający się łatwo zmanipulować. Tymczasem dokonany wybór okazuje się być nie do końca trafiony. Zostaje zamordowany jeden z dyrektorów, a major Szczęsny nie zgadza się z oczywistym tropem. Czy uda mu się wskazać mordercę? Jaki wpływ wywrze postępowanie Milicji Obywatelskiej na zarząd firmy, który rości sobie prawa wykorzystywania państwowych pieniędzy do celów osobistych? Od wyników śledztwa zależy, czy sprawiedliwości społecznej stanie się zadość.

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

69
No Other. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Other. Winyl
Clark, gene, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.02

CD

88,90 zł
84,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,44 zł

70
No Other, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Other, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Lista utworów: 1. Life's Greatest Fool 2. Silver Raven 3. No Other 4. Strength Of Strings 5. From A Silver Phial 6. Some Misunderstanding 7. The True One 8. Lady Of The North

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

71
2019, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2019, LP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.30

Lista utworów: Strona A: 1. Fool's Gold 2. La Vie En Rose 3. My Mother & I 4. Forever Half Mast Strona B: 1. Dancing In The Dark 2. In The Air Tonight 3. Last Christmas

61,90 zł
58,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,09 zł

72
In All Weather, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In All Weather, CD
Dostępny
41 szt.

Josienne Clarke i Rough Trade Records z ekscytacją dzielą się debiutanckim solowym albumem „In All Weather”. Wielokrotnie nagradzana pisarka, piosenkarka i muzyk Josienne Clarke wraz z zapowiedzią podzieliła się także pierwszym singlem i teledyskiem z nadchodzącego albumu – „If I Don't Mind”. „In All Weather” to kolekcja piosenek, składająca się na jej pierwszą solową płytę, mówiącą o jej własnym życiu, z obnażonymi tekstami o nowym charakterze. „Nauka pływania w każdych warunkach pogodowych – linijka tekstu, od której pochodzi tytuł albumu – jest tym, co próbujemy zrobić, by naprawić rzeczy, gdy wydają się burzliwe i niepewne. Jak poprawić kurs i pozostać wiernym temu, w co wierzysz i czego potrzebujesz, odpuszczając sobie całą resztę” – wyjaśnia Josienne. Fani poprzedniego melancholijnego, kameralnego duetu Josienne Clarke rozpoznają jej wyjątkowo smutny i klejnotowy styl wokalny. Lista utworów: 1. (Learning To Sail) In All Weather 2. Seconds 3. The Drawing Of The Line 4. Leaving London 5. My Love Gave Me An Apple 6. If I Didn’t Mind 7. Host 8. Slender, Sad & Sentimental 9. Season And Time 10. Walls & Hallways 11. Fair Weather Friends 12. Dark Cloud 13. Onliness

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

73
In All Weather, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In All Weather, LP
Dostępny
9 szt.

Josienne Clarke i Rough Trade Records z ekscytacją dzielą się debiutanckim solowym albumem „In All Weather”. Wielokrotnie nagradzana pisarka, piosenkarka i muzyk Josienne Clarke wraz z zapowiedzią podzieliła się także pierwszym singlem i teledyskiem z nadchodzącego albumu – „If I Don't Mind”. „In All Weather” to kolekcja piosenek, składająca się na jej pierwszą solową płytę, mówiącą o jej własnym życiu, z obnażonymi tekstami o nowym charakterze. „Nauka pływania w każdych warunkach pogodowych – linijka tekstu, od której pochodzi tytuł albumu – jest tym, co próbujemy zrobić, by naprawić rzeczy, gdy wydają się burzliwe i niepewne. Jak poprawić kurs i pozostać wiernym temu, w co wierzysz i czego potrzebujesz, odpuszczając sobie całą resztę” – wyjaśnia Josienne. Fani poprzedniego melancholijnego, kameralnego duetu Josienne Clarke rozpoznają jej wyjątkowo smutny i klejnotowy styl wokalny. Lista utworów: 1. (Learning To Sail) In All Weather 2. Seconds 3. The Drawing Of The Line 4. Leaving London 5. My Love Gave Me An Apple 6. If I Didn't Mind 7. Host 8. Slender, Sad & Sentimental 9. Season And Time 10. Walls & Hallways

110,90 zł
105,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

74
Hits And Rarities. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hits And Rarities. CD
Sheryl Crow, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.25

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

75
Shrek. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shrek. CD
Various Artists, Universal Music Polska
Dostępny
82 szt.

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

76
Żuraw zdalnie sterowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żuraw zdalnie sterowany
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.28

Sterowany żuraw, który urozmaici każdą zabawę, pozwalając dziecku wcielić się w rolę operatora i za pomocą pilota sterować swoim własnym dźwigiem w zupełnie bezpieczny sposób. Ta wielofunkcyjna zabawka, bawiąc, jednocześnie rozwija koordynację ruchową i sprawność motoryczną malucha. Poprzez zabawę dziecko uczy się logicznego myślenia oraz rozwija swoje zainteresowania i wyobraźnię. Cechy produktu: • dźwig posiada czteroramienną podstawę zapewniającą stabilność podczas zabawy, • przy podstawie znajdują się trzy ochronne barierki, • pilot jest połączony z kokpitem kabelkiem, • ruchome ramię służące do podnoszenia różnego typu ładunków, • za pomocą pilota można podnosić i opuszczać ładunek, • ramię dźwigu można obracać pilotem w prawo i w lewo, • ramię w jedną stronę wykonuje obrót o 540 stopni, • skala: 1:40, • zasilanie: 3 x baterie AA 1.5 V (brak w zestawie). W zestawie: • dźwig, • pilot, • prostokątny pojemnik. Wymiary: • wysokość dźwigu: 76.0 cm, • długość ramienia: 43.0 cm • maksymalne opuszczenie ładunku: 59.0 cm Rozmiar opakowania: 37.5 x 23.0 x 16.0 cm

66,90 zł
63,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,34 zł

77
Zestaw do stylizacji paznokci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do stylizacji paznokci
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.10

Zestaw Manicure Studio pozwala na tworzenie własnych, wymyślnych stylizacji paznokci. To doskonały prezent dla każdej dziewczynki, który fantastycznie uzupełni spotkanie z koleżankami. Nadaj swoim paznokciom wyjątkowy wygląd! W zestawie znajdują się: – 2 separatory do stóp, – pilniczek do paznokci w kształcie serca, – 3 lakiery do paznokci, – dekoracyjne naklejki na paznokcie, – 12 zestawów tipsów.

26,98 zł
25,63 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

78
Mikrofon na baterie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrofon na baterie
Euro-Trade, Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Lubisz śpiewać i chciałbyś zostać wielką gwiazdą muzyki? Z mikrofon Mega Creative uda ci się spełnić to marzenie. Zalety produktu: • posiada efekty dźwiękowe (uruchamianie za pomocą włącznika), • występuje w dwóch wersjach kolorystycznych (dla chłopca i dziewczynki). Zawartość zestawu: • mikrofon, • podstawka pod mikrofon. Zabawka wykonana z plastiku. Zasilanie: 3 x baterie AALR06 (brak w zestawie) Rozmiar opakowania: 20.0 x 39.0 x 7.0 cm

45,05 zł
42,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,25 zł

79
Figurka Transformers Generations War for Cybertron Deluxe Impactor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
93,90 zł
84,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,39 zł

80
Leksykon imion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon imion
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

Pomimo licznych badań, jak do tej pory nie udało się ustalić, dlaczego od zarania naszej cywilizacji nadawano takie, a nie inne imiona i czy istniały jakieś reguły ich nadawania. Każde imię ma swoje znaczenie. Oddziałuje na osobowość, a także na los człowieka. Z pewnymi cechami już się rodzimy, a wiele z nich kształtuje się przez całe nasze życie. Czasami przyszła mama na długo przed rozwiązaniem wie, że urodzi małą Ewunię, bo wie i czuje, że tak właśnie ma być. Często jednak wybierając dziecku imię podejmujemy decyzję będąc pod wrażeniem bohatera ulubionego serialu i robimy to niemal w ostatniej chwili. Warto jednak wcześniej zapoznać się z charakterystyką imienia, zawczasu sprawdzić jakie ma ono znaczenie i decyzję podjąć świadomie. Bo jeśli na przykład masz na imię..., to już wiesz dlaczego wszystko Ci się udaje.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

81
Kosmiczna spirala. Przekazywanie wiedzy za pośrednictwem DNA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczna spirala. Przekazywanie wiedzy za pośrednictwem DNA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.16

Autor połączył wiedzę pochodzącą od peruwiańskich Indian, mitologię i szamanizm z najnowszymi odkryciami biologii molekularnej i neurologii, by odkryć zaskakujące fakty. Okazało się, że wiedza naszych przodków została nam przekazana w kodzie DNA. Teraz to potężne źródło informacji może być eksplorowane przez każdego z nas. Narby przedstawia niezbite dowody na poparcie swoich tez. W tej przełomowej publikacji udowadnia, że struktura kodu genetycznego i sam kształt zawierającej go podwójnej helisy był znany starożytnym Egipcjanom i rdzennym Aborygenom na stulecia przed odkryciem jej przez współczesną naukę. Co więcej, udowodniono, że zarówno DNA, jak i zapisane w nim życie na każdym poziomie komórkowym posiada świadomość. Odkoduj przeszłość – poznaj prawdę.

39,30 zł
29,48 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

82
Zestaw wojskowy 40el, worek.  HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
Powiadomienie
83
No Halos In Hell LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Halos In Hell LP. Winyl
Cyhra, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

1.Out Of My Life 2.No Halos In Hell 3.Battle From Within 4.I Am The One 5.Bye Bye Forever 6.Dreams Gone Wrong 7.Lost In Time 8.Kings Tonight 9.I Had Your Back 10.Blood Brothers 11.Hit Me 12.Man Of Eternal Rain 13.Kings And Queens 14.Lies [Explicit] 15.Lost In Time (Full Band) 16.Dreams Gone Wrong (Acoustic) 17.Kings Tonight (Acoustic) 18.I Am The One (Acoustic)

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

84
No Halos In Hell Limited Edition. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Halos In Hell Limited Edition. CD
Cyhra, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

CD 1: 1. Out Of My Life 2. No Halos In Hell 3. Battle From Within 4. I Am The One 5. Bye Bye Forever 6. Dreams Gone Wrong 7. Lost In Time 8. Kings Tonight 9. I Had Your Back 10. Blood Brothers 11. Hit Me 12. Man Of Eternal Rain CD 2: 1. Kings And Queens 2. Lies 3. Lost In Time (Full Band) 4. Dreams Gone Wrong [Acoustic] 5. Kings Tonight [Acoustic] 6. I Am The One [Acoustic]

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

85
Purgatory. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Purgatory. CD
Despised Icon, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

86
Get Loud! PLP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Get Loud! PLP. Winyl
Front Agnostic, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.08

LP (33 RPM): Side A 01. Spray Painted Walls 02. Anti-Social 03. Get Loud! 04. Conquer And Divide 05. I Remember 06. Dead Silence 07. AF Stomp Side B 01. Urban Decay 02. Snitches Get Stitches 03. Isolated 04. In My Blood 05. Attention 06. Pull The Trigger 07. Devastated uu Line up

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

87
Su-17M4 Fitter K, D-16, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Su-17M4 Fitter K, D-16, 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Plastikowy model do sklejania. Model samolotu myśliwskiego z okresu lat 50. Zestaw zawiera: – plastikowy model, – instrukcję montażu, – naklejki, – klej, – pudełko. Cechy produktu: – skala: 1:72, – poziom trudności: 3, – ilość elementów: 70, – malowania: 4 x Rosja, – długość: 26.4 cm, – szerokość: 13.9/19.0 cm, – typ: samolot myśliwski, – okres: od lat 50., – kraj: Rosja, – kalkomania dla 4 wersji malowania. Rozmiar pudełka: 29.0 x 19.0 x 4.5 cm

28,41 zł
25,85 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,56 zł

88
PZL P-37A Bis Łoś I Luftwaffe, D-07, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PZL P-37A Bis Łoś I Luftwaffe, D-07, 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.08

Przedstawiamy model samolotu bombowego z okresu II Wojny Światowej. Został wykonany z dbałością o szczegóły. Parametry: • skala: 1:72 • poziom trudności: 3 • ilość elementów: 77 • malowania: Niemcy, Polska • długość: 18.80 cm • szerokość: 25.07 cm • wymiary opakowania: 29.0 x 19.0 x 4.5 cm

28,41 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 40,2%
oszczędzasz 11,42 zł

89
BF-109G-4 Hungarian A.F., C-83, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BF-109G-4 Hungarian A.F., C-83, 1:72
Mistercraft
Dostępny
5 szt.

Przedstawiamy niemiecki samolot myśliwski z okresu II wojny światowej. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Zawartość opakowania: • plastikowy model, • instrukcja montażu, • naklejki, • klej, • pudełko. Specyfikacja: • skala: 1:72, • poziom trudności: 3, • ilość elementów: 47, • malowania: Rumunia, Węgry, 2 x Niemcy, • długość: 12.5 cm, • szerokość: 13.78 cm. Rozmiar opakowania: 25.7 x 13.4 x 3.7 cm

22,73 zł
20,68 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,05 zł

90
Fresh Hits: Zima 2020. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fresh Hits: Zima 2020. CD
Various Artists, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

28,90 zł
28,32 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,58 zł

91
Declaration of Dependence. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Declaration of Dependence. CD
Kings of Convenience, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

92
Westland Super Lynx HMA, D-02, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Westland Super Lynx HMA, D-02, 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

Zawartość opakowania: • plastikowy model, • instrukcja montażu, • naklejki, • klej, • pudełko. Skala: 1:72 Poziom trudności: 3 Ilość elementów: 67 Malowania: 2X Wielka Brytania, Niemcy Długość: 211,7 mm Szerokość: 177,0 mm Typ: śmigłowiec wielozadaniowy Okres: od lat'50 Kraj: Wielka Brytania Wymiar pudełka: 290x190x45 mm

28,41 zł
25,85 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,56 zł

93
Z kajetu Kajetana. Pogromcy Pogora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z kajetu Kajetana. Pogromcy Pogora
Dostępny
83 szt.

Stary kajet należał kiedyś do dziadka, a jeszcze wcześniej – do pradziadka. Kajetan dostał go w prezencie na dziesiąte urodziny. Od tej pory opisuje w nim wszystkie zdarzenia warte zapamiętania. Takie, jak historia Pogora, czarnego charakteru z gry komputerowej, który sieje spustoszenie wszędzie tam, gdzie się pojawi. Kłopot w tym, że sceneria gry zaczyna niepokojąco przypominać… okolicę, w której mieszka Kajetan, a do tego pewnego wieczoru Pogor opuszcza sieciowe rewiry! Czy uczniom miejscowej podstawówki uda się wspólnie pokonać złośliwego psuja? Czy wykażą się pomysłowością, odwagą i refleksem także w realnym świecie? Pogromcy Pogora to pierwszy tom cyklu „Z kajetu Kajetana”, którego bohaterami są piątoklasiści ze szkoły w Luzinie. Zaskakujące przygody, duża dawka humoru, współczesne problemy młodszych nastolatków – wszystko to znajdziecie w tej wartko toczącej się opowieści.

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

94
Była sobie matka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Była sobie matka
Dostępny
33 szt.

Każda z bohaterek opowiedzianych tu historii mieszka ze swoją rodziną w jednym z setek polskich miast i miasteczek. Jedne z tych kobiet są młodsze, drugie starsze, biedniejsze i bardziej zamożne, mniej lub bardziej wykształcone. Bardzo różne, lecz w jednej sprawie bardzo do siebie podobne - choć ich dzieci są już dorosłymi ludźmi, one nadal pozostają Matkami. Nawet jeśli nie jest im łatwo bo wzajemne relacje bywają trudne albo skrajnie trudne, one wciąż są empatyczne do granic, wrażliwe, wytrwałe i troskliwe. Bywają nieznośnie nadopiekuńcze, jednak pierwszym i najważniejszym impulsem wszystkich ich działań zawsze była miłość we wszelkich jej odmianach. Miłość tych kobiet do rodziców, do mężczyzn oraz do małych, a później całkiem już dorosłych dzieci. Najmniej zaś miłość do samych siebie.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

95
BF-109 G-2 Ilmavoimat, C-76, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BF-109 G-2 Ilmavoimat, C-76, 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Przedstawiamy niemiecki samolot myśliwski z okresu II Wojny Światowej. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Zawartość opakowania: • plastikowy model, • instrukcja montażu, • naklejki, • klej, • pudełko. Specyfikacja: • skala: 1:72, • poziom trudności: 3, • ilość elementów: 47, • malowania: Finlandia, Niemcy, Węgry, Bułgaria, • długość: 12.5 cm, • szerokość: 13.78 cm. Wymiary opakowania: 25.7 x 13.4 x 3.7 cm

22,73 zł
20,68 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,05 zł

96
BF-109G-2 Gotz, C-69, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BF-109G-2 Gotz, C-69, 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Przedstawiamy niemiecki samolot myśliwski z okresu II wojny światowej. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Zawartość opakowania: • plastikowy model, • instrukcja montażu, • naklejki, • klej, • pudełko. Specyfikacja: • skala: 1:72, • poziom trudności: 3, • ilość elementów: 47, • malowania: 4 x Niemcy, • długość: 12.5 cm, • szerokość: 13.78 cm. Wymiary opakowania: 25.7 x 13.4 x 3.7 cm

22,73 zł
20,68 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,05 zł

97
Mig-21 SM 303 GIAD, C-14, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mig-21 SM 303 GIAD, C-14, 1:72
Mistercraft
Dostępny
2 szt.

Mig-21 SM 303 GIAD – rosyjski samolot odrzutowy latający od lat '50. Model do sklejenia został wykonany z wysokiej jakości materiałów z możliwością stworzenia za pomocą kalkomanii 4 wersji malowania. W zestawie znajduje się: • plastikowy model, • instrukcję montażu, • kalkomanie, • klej, • pudełko. Specyfikacja: • skala: 1:72, • poziom trudności: 3, • ilość elementów: 59, • malowania: 4x Rosja, • długość: 21.88 cm, • szerokość: 9.93 cm. Wymiar pudełka: 25.7 x 13.4 x 3.7 cm

28,99 zł
26,38 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,61 zł

98
Jian Ji-6(I), C-60, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jian Ji-6(I), C-60, 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przedstawiamy rosyjski samolot myśliwski z lat 50. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Zawartość opakowania: • plastikowy model, • instrukcja montażu, • naklejki, • klej, • pudełko. Specyfikacja: • skala: 1:72, • poziom trudności: 3, • ilość elementów: 59, • malowania: Albania, Pakistan, Egipt, Chiny, • długość: 18.56 cm, • szerokość: 12.5 cm. Wymiary opakowania: 25.7 x 13.4 x 3.7 cm

22,73 zł
20,68 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,05 zł

99
P-51B-15 Bald Eagle, C-54, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
P-51B-15 Bald Eagle, C-54, 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.02

Plastikowy model do sklejania. Model samolotu myśliwskiego z okresu II wojny światowej. Zestaw zawiera: • plastikowy model, • instrukcję montażu, • naklejki, • klej, • pudełko. Cechy produktu: • skala: 1:72, • poziom trudności: 3, • ilość elementów: 51, • malowania: 4 x UA, • długość: 13.6 cm, • szerokość: 15.6 cm, • typ: samolot myśliwski, • okres: II wojna światowa, • kraj: USA, •– kalkomania dla 4 wersji malowania. Rozmiar opakowania: 25.7 x 13.4 x 3.7 cm

22,73 zł
20,68 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,05 zł

100
Hirohito. Tajemnica cesarza Showa 1901-1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hirohito. Tajemnica cesarza Showa 1901-1989
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.22

Panujący przez 62 lata cesarz Showa, za życia znany jako Hirohito, należy do najbardziej enigmatycznych i kontrowersyjnych mężów stanu XX wieku Jego oceny oscylują między obrazem bezwolnej marionetki w cudzych rękach po perfidnie zacierającego ślady własnych zbrodni, omnipotentnego dyktatora. Czy przed 1945 r. był władcą absolutnym w państwie oficjalnie konstytucyjnym? I czy po tej dacie naprawdę stracił wszelki wpływ na rządy? Analiza skąpych świadectw, które można uznać za rzetelne daje obraz daleki od proponowanych schematów.

94,50 zł
68,04 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 26,46 zł

Wróć do góry