hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2019.10.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 31 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szukając Alaski, wydanie serialowe (John Green), na drugim Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja (Maria Mazurek, Ryszard Tadeusiewicz, Marcin Wierzchowski). Kolejny produkt to Sarkofag (Jacek Ostrowski) oraz Puzzle drewniane. Zwierzątka domowe (Brimarex).
1
Szukając Alaski, wydanie serialowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukając Alaski, wydanie serialowe
Dostępny
954 szt.

Bestseller „New York Timesa”, bestseller USA Today, finalista Los Angeles Times Book Prize, jedna ze 100 najlepszych powieści dla młodzieży wszech czasów wg magazynu TIME. Pierwszy alkohol. Pierwszy wybryk. Pierwszy przyjaciel. Pierwsza miłość. Ostatnie słowa. Miles Halter jest zafascynowany słynnymi ostatnimi słowami sławnych ludzi i zmęczony swoim nudnym życiem w domu. Wyjeżdża do szkoły średniej z internatem, by odnaleźć to, co umierający poeta François Rabelais nazwał „Wielkim Być Może”, czyli poznać siebie i sens życia. Wiele czeka na Milesa w Culver Creek, nowi nauczyciele i koledzy, a wśród nich niezwykła pod każdym względem dziewczyna, Alaska Young, która szybko wciąga Milesa w swój niepokojący świat. W miarę poznawania Alaski i zakochiwania się w niej Miles przekona się, że jej życie nie jest takie wspaniałe, jak mu się wydawało. Dowie się, co to jest przyjaźń i miłość, doświadczy prawdziwych, pięknych i bolesnych uczuć. Czy znajdzie odpowiedzi na swoje pytania? Szukając Alaski to debiutancka powieść Johna Greena, która ukazała się po raz pierwszy w 2005 roku i szybko stała się książką kultową, osiągając status nie tylko amerykańskiego i światowego bestsellera, ale i współczesnej klasyki. Wielokrotnie nagradzana (w Polsce uhonorowana Nagrodą IBBY), znalazła się m.in. na liście 100 najlepszych powieści młodzieżowych tygodnika „Time”, ale też wśród książek zakazanych w niektórych bibliotekach szkolnych w USA. Książka długo czekała na ekranizację (wcześniej sfilmowane zostały powieści Johna Greena Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta), lecz wreszcie nadszedł ten czas. Ośmioodcinkowy serial Szukając Alaski na podstawie powieści będzie dostępny w Polsce od 19 października w serwisie HBO GO, a w listopadzie 2019 zobaczą go widzowie HBO.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

9 osób kupiło
2
Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja
Dostępny
58 szt.

Czy można się zaprzyjaźnić z robotem? Kiedy w domu Alicji pojawia się nowy członek rodziny – Basia, robot humanoidalny – rodzą się też nowe pytania. Czy życie domowników stanie się teraz łatwiejsze? Czy Basia będzie odrabiać lekcje za Alicję, zmieniać pieluchy Adasia i gotować obiady? I najważniejsze – czy robot może zastąpić człowieka? Poznajcie nowe przygody Alicji. W świat sztucznej inteligencji wprowadzi was profesor Ryszard Tadeusiewicz, znany automatyk i informatyk, pod którego okiem kształciły się rzesze polskich inżynierów. Podobnie jak poprzednio, nie brakuje w książce dobrego humoru, a dzięki ilustracjom z łatwością przeniesiecie się w świat przyszłości. Porada dla rodzica: przeczytaj razem ze swoim dzieckiem, aby wiedzieć, jak poruszać się w świecie botów, robotów i algorytmów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

7 osób kupiło
3
Sarkofag - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sarkofag
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Mecenas Zuza Lewandowska powraca! Tym razem Zuza Lewandowska musi się zmierzyć z nierozwiązaną sprawą sprzed lat. Chodzi o tajemnicze zaginięcie kolegi jej ojca. Sprawa na pozór prosta zaczyna się gmatwać. Giną kolejni ludzie, krąg podejrzanych zaczyna się powiększać. Tym razem charakterna pani mecenas musi się zmierzyć z nie tylko z duchami przeszłości, ale również ze służbą bezpieczeństwa. Czy i tym razem uda jej się rozwiązać zagadkę kryminalną? Czy znów ośmieszy kapitana Mariańskiego? Czy niepokorna papuga Zgaga w końcu znajdzie swojego poskromiciela? Sarkofag to powieść oparta na faktach. Ta historia wydarzyła się naprawdę!

37,90 zł
27,29 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

6 osób kupiło
4
Puzzle drewniane. Zwierzątka domowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle drewniane. Zwierzątka domowe
Brimarex
Dostępny
7 szt.

Drewniane puzzle dla dzieci. Puzzle przedstawiają zwierzątka domowe.

23,90 zł
21,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
5
Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się!
Dostępny
1134 szt.

Niepublikowane dotąd listy dwóch poetek. A teraz fraszka: Oto, co mi się marzy: ujrzeć z powrotem maski zamiast twarzy... Napisała ją Kulmowa, przyjaciółka moja i poetka grubo niedoceniana, z którą nie wiem, czybym cię poznała... – pisała Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. Do samej Joanny Kulmowej zaś: Podciągnij się! Choć zachowało się tylko jedno ich wspólne zdjęcie, niezwykła przyjaźń dwóch poetek przetrwała w licznych listach. W korespondencji pełnej serdeczności, żartobliwych uwag, wzajemnego wsparcia i ciepła, ale też sekretnych wyznań i refleksji nad twórczością i przyszłością poezji. Genialnie napisane, wzruszająco szczere i troskliwe listy Szymborskiej i Kulmowej przedstawiają kulisy pięknej kobiecej przyjaźni. Edycja została wzbogacona o rękopisy listów poetek. Wisława Szymborska (1923-2012) – poetka, felietonistka, krytyczka literacka. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla (1996). Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Joanna Kulmowa (1928-2018) – poetka, autorka prozy, utworów scenicznych, książek dla dzieci i młodzieży, reżyserka. Uhonorowana Wawrzynem Mistrza Mowy Polskiej (2017).

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
6
Wkład do długopisu Plast Pilot Frixion Bls-7r Ble A 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,33 zł
24,32 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
7
Kieszonkowce matematyczne. Pi razy oko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowce matematyczne. Pi razy oko
Edgard - gry, od 8 lat
Dostępny
37 szt.

Pakiet 3 gier karcianych do nauki matematyki dla dzieci i młodzieży! Każda z gier składa się z 55 kart, za pomocą których można zagrać w 5 lub 6 różnych wariantów rozgrywki. • „Kieszonkowiec matematyczny. Na 200%”, • „Kieszonkowiec matematyczny. Trzecia połowa”, • „Kieszonkowiec matematyczny. Trzy po trzy”. Intrygujące ilustracje na kartach rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość oraz, co najważniejsze, umiejętność szybkiego przeliczania ułamków, procentów oraz tabliczki mnożenia. Ponadto gry ćwiczą zdolność błyskawicznego kojarzenia podobieństw i łączenia poszczególnych elementów w pary. Do każdej gry dołączona jest instrukcja, w której zostały szczegółowo wyjaśnione zasady wszystkich wariantów rozgrywki. Karcianki są idealne do zabawy w szkole czy do wspólnej, twórczej rozrywki w gronie całej rodziny. Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz matematykę! „Kieszonkowiec matematyczny. Na 200%”: To wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków i procentów dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 11. roku życia. Kieszonkowiec składa się z 55 kart, za pomocą których można zagrać w aż 5 edukacyjnych gier towarzyskich: dwa rodzaje memory, klapek, karuzela i szachraj. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość oraz, co najważniejsze, umiejętność szybkiego przeliczania ułamków i procentów. Ponadto gra ćwiczy zdolność błyskawicznego kojarzenia podobieństw i łączenia poszczególnych elementów w pary. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady wszystkich wariantów gry. „Kieszonkowiec matematyczny. Trzecia połowa”: To wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 10 roku życia. Kieszonkowiec składa się z 55 kart, za pomocą których można zagrać w aż 5 edukacyjnych gier towarzyskich: memory, klapek, memory II, karuzela i szachraj. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość i zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady kilku różnych wariantów rozrywki. „Kieszonkowiec matematyczny. Trzy po trzy”: To wyjątkowa gra karciana do ćwiczenia tabliczki mnożenia dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 8. roku życia. „Kieszonkowiec” składa się z jednej talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 6 edukacyjnych gier towarzyskich: refleks, szeregowiec, blef, bingo, wariacja i snap. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady wszystkich wariantów rozrywki. Intrygujące, a zarazem zabawne ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość i zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary.

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

2 osoby kupiły
8
Miedziany listek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miedziany listek
Dostępny
427 szt.

Kontynuacja Srebrnego dzwoneczka i Złotej gwiazdki Tereska bardzo chce mieć przyjaciółkę. I bardzo chce mieć rodzeństwo. Co robić, kiedy nie ma się ani jednego, ani drugiego, a w dodatku w okolicy pojawia się Potwór? Miedziany listek, tak jak dwie pierwsze części serii, to ciepła, rodzinna opowieść doprawiona szczyptą czarów, w delikatny sposób poruszająca sprawy ważne dla każdego dziecka.

30,90 zł
24,10 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,80 zł

2 osoby kupiły
9
Koloruję i naklejam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję i naklejam
Dostępny
90 szt.

Atrakcyjna kolorowanka z naklejkami zachęca najmłodszych do kreatywnej zabawy. Zawiera 80 prostych rysunków z grubym obrysem. Duży format pozwala na twórczą ekspresję. Książka zawiera sympatyczne ilustracje zróżnicowane tematycznie. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, które dopiero zaczynają przygodę z. Zabawę urozmaicają naklejki stanowiące. Mali artyści mogą z nich skorzystać lub nadać barwy według własnego pomysłu. Książka: – doskonali sprawność manualną, – ćwiczy koncentrację, – rozwija wyobraźnię, – wzbogaca słownictwo, – uatrakcyjnia czas wolny.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
10
Zabawa i edukacja. Dotykowe bingo ze zwierzętami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa i edukacja. Dotykowe bingo ze zwierzętami
Lisciani
Dostępny
209 szt.

Dotykowe bingo ze zwierzętami, oparte na metodzie edukacyjnej włoskiej psycholożki – Marii Montessori. W grze dziecko korzystając z pudełka losuje zwierzątko, a jego zadaniem jest odgadnąć co to za zwierzątko, a następnie dopasować je do właściwej karty, którą posiada przed sobą. Jeśli takiej nie posiada, zwierzątko wraca z powrotem do pudełka. Gra kontynuowana jest do momentu, gdy jedno z dzieci uzupełni wszystkie zwierzątka na swoich kartach. „Zabawa i edukacja” to nowa seria edukacyjna, która pozwala dzieciom na poznawanie określonych obszarów i zdobywanie istotnych kompetencji, które są istotne w późniejszych etapach życia. Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą.

35,24 zł
31,36 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,88 zł

2 osoby kupiły
11
Baśnie wolnego rynku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie wolnego rynku
Dostępny
42 szt.

Gdy wieczorami czytamy dzieciom bajki, z reguły nie zdajemy sobie sprawy, że tuż pod powierzchnią opowieści kryją się kryzysy ekonomiczne, drenaże mózgów, operacje plastyczne, fetysze kulturowe oraz wyzysk w kolonialnej Afryce. Książka dokonuje błyskotliwej analizy dzisiejszych zjawisk społecznych przez pryzmat znanych baśni i bajek. To wyjątkowe podejście z jednej strony obnaża liczne utajone absurdy współczesności, a z drugiej pokazuje prawdziwą ponadczasowość klasycznych opowieści. Kto i dlaczego staje się wilkiem w bajce o trzech świnkach? Czy na zmywaku w Londynie pracują potomkowie niegdysiejszych rewolucjonistów? Czy nieświadomie wskazujemy marketingowym wilkom drogę do domku własnej babci? Kto rzeszom współczesnych Kopciuszków jawi się jako dobra wróżka? I dlaczego Święty Mikołaj, skoro ponoć żył w ciepłej Turcji, przybywa z bieguna północnego?

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

1 osoba kupiła
12
Kraina Lodu. Zestaw fanki. Anna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Zestaw fanki. Anna
Dostępny
4 szt.

Przedstawiamy zestaw, który zachwyci każdą fankę „Krainy Lodu” W opakowaniu znajdują się dwie fantastyczne publikacje: • książka z 2 notesami, zadaniami i mnóstwem naklejek, • książka do kreatywnej zabawy z przestrzenną scenką 3D. Dodatkową atrakcję stanowi Sekretnik z miejscem na zapiski, quizami i ciekawostkami na temat ulubionych bohaterów. Ten zestaw to znakomity pomysł na prezent.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
13
Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy
Dostępny
70 szt.

Co łączy cmentarny drewniak z kolumną Zygmunta? Dlaczego Francuzi wygnali z Warszawy Świętego Klemensa? Kto w czerniakowskim klasztorze pamięta Jackie Kennedy? Który kościół zbudowano za wygraną na loterii, a w którego murach produkowano... krajalnice do buraków? Autor, sięgając do archiwów, tekstów historycznych i dawnej prasy,przeprowadzając wywiady i wizje lokalne, udowadnia, że sacrum nie musi być nudne. Kościoły Warszawy – te ubogie i te pełne cennych artefaktów – przez wieki kształtowały oblicze miasta, oddziaływały na jego tożsamość, wiążąc się z losem miasta i jego mieszkańców. Piotr Otrębski wybrał obiekty spoza głównego kanonu, w większości świątynie mniej rozpoznawalne lub już nieistniejące.Ta książka jest próbą ocalenia pamięci o nich i ich jakże zmiennym otoczeniu. Piotr Otrębski – dziennikarz, varsavianista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki Echa dawnej Warszawy. Kościoły i kaplice oraz publikacji naukowych o Warszawie, współtwórca klubokawiarni Retrospekcja, laureat Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy. Współpracuje ze „Skarpą Warszawską”. Prowadzi audycje varsavianistyczne (Tu była Warszawa) i publicystyczne w Radiu Warszawa, program „Angelus” (wspólnie z Polsat News). Specjalizuje się w tematyce samorządowej i kościelnej.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
14
Dźwig MAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwig MAN
Bruder
Dostępny
47 szt.

Dźwig MAN jest wierną kopią prawdziwego pojazdu. Model w skali 1:16. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – podnoszona kabina kierowcy, – trzyosiowe zawieszeniea – ramię dźwigu podnoszone i wyciągane za pomocą pokręteł, – obrotowa kabina operatora dźwigu, – podpory robocze, – skala: 1:16. Wymiary: 42.5 x 17.5 x 24.5 cm

196,90 zł
187,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,84 zł

1 osoba kupiła
15
Nowa dziewczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa dziewczyna
Dostępny
8 szt.

W ekskluzywnej prywatnej szkole w Szwajcarii pojawia się śliczna dziewczynka o kruczoczarnych włosach. Codziennie eskortuje ją ochrona, a jej tożsamość spowija tajemnica. Oficjalnie to córka bogatego międzynarodowego biznesmena. W rzeczywistości jej ojcem jest książę Chalid, koronowany następca tronu Arabii Saudyjskiej. Kiedyś uznawany za śmiałego reformatora, okrył się złą sławą po zamordowaniu dziennikarza dysydenta. Gdy jego ukochane dziecko zostaje brutalnie porwane, książę Chalid zwraca się do jedynego człowieka, któremu może zaufać, by odnaleźć córkę, zanim będzie za późno. W zamian obiecuje ostateczne zerwanie więzi łączącej Królestwo z radykalnym islamem. Allon i książę Chalid zostają sojusznikami w śmiertelnej, tajnej wojnie o kontrolę nad Bliskim Wschodem. Życie dziecka i tron Arabii Saudyjskiej wiszą na włosku. Obaj mężczyźni ryzykują i obaj mogą stracić wszystko... Daniel Silva to autor najlepiej sprzedających się powieści szpiegowskich na świecie. Przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, przez wiele tygodni gościły na listach bestsellerów „New York Timesa”. Autor wraz z żoną Jamie Gangel, dziennikarką, i dwójką dzieci – Lily i Nicholasem – mieszka na Florydzie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
16
Sicher! Aktuell B2.1 Podręcznik i ćwiczenia + CDmp3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sicher! Aktuell B2.1 Podręcznik i ćwiczenia + CDmp3
Dostępny
33 szt.

Sicher pomaga zdobyć solidne umiejętności językowe uczniom z już zaawansowaną znajomością języka niemieckiego. Prowadzi od poziomu B1+ do C1. Poszczególne lekcje są podzielone na bloki Lesen, Hören, Schreiben, Sprechen, Wortschatz i Grammatik, Lerntechnik oraz Aussprachetraining. Pozwala to na prowadzenie zajęć zgodnie z indywidualnymi potrzebami, poziomem i wiedzą każdego ucznia. Na końcu każdego bloku w sekcji Ich kann jetzt? znajduje się wykaz umiejętności do zdobycia. Ważną rolę w kursie odgrywa wiedza z zakresu Landeskunde, nawet wybrane do książki teksty i pytania przekazują pośrednio wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

68,60 zł
65,17 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,43 zł

1 osoba kupiła
17
Gra elektroniczna kieszonkowa Brick Tetris - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra elektroniczna kieszonkowa Brick Tetris
Leantoys
Dostępny
3 szt.

Tetris jest jedną z najbardziej popularnych gier mających za zadanie trenowanie umysłu. Zadaniem jest odwracanie klocków o różnych kształtach w sposób umożliwiający ułożenie ich na planszy tak, by zapełnić cały wiersz. Uzupełniony wiersz znika, pozostawiając miejsce na kolejne elementy ? aż do czasu, gdy nie zabraknie go na wyświetlaczu. W czasie gry możne sprawdzić, jaki klocek będzie następny, dzięki czemu użytkownik ma możliwość analitycznego przemyślenia, jaki powinien być jego kolejny ruch. Z każdym usuniętym wierszem wzrasta prędkość gry, a elementy opadają szybciej. Gra elektroniczna w obudowie w kształcie gwiazdy jest bardzo lekka, co w połączeniu z niedużymi wymiarami czyni ją kieszonkowym wariantem, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Składa się z wyświetlacza oraz białych przycisków odpowiadających za funkcje gry. Możemy nimi uruchomić i wyłączyć grę, zatrzymać rozgrywkę, wyłączyć dźwięki lub zresetować planszę, by móc zacząć układać klocki od początku. Pozostałe przyciski służą do nawigacji podczas gry, a także obracania klocków. Kieszonkowa wersja gry elektronicznej umili czas zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Rewelacyjnie sprawdzi się w przerwie pomiędzy zajęciami, a także w autobusie lub w domu podczas relaksu. Zabawka jest zgodna z normą EN 71, według zaleceń producenta polecana jest dla wszystkich dzieci powyżej 3. roku życia. Wymiary opakowania 14,5 cm x 11 cm x 2 cm Produkt 7,5 cm x 7 cm x 1,5 cm

11,99 zł
2 osoby kupiły
18
PLAYMOBIL ® 5673. Samochód policyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 5673. Samochód policyjny
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Samochód policyjny. Czas na przygodę – Samochód policyjny — rozpocznij akcję policyjną z dwoma funkcjonariuszami policji! – Zestaw pełen elementów, które zapewniają zabawę na wiele godzin. – Klocki Playmobil rozwijają wyobraźnię, koncentrację oraz zdolności konstrukcyjne dziecka. Wsiądź do radiowozu i rozpocznij pościg! Ten wyjątkowy zestaw klocków od Playmobil pozwoli ci stworzyć niesamowite, klockowe miasto, w którym mieszkać będą twoi ulubieni bohaterowie. Samochód policyjny z dwoma figurkami policjantów to niesamowita zabawka, która zapewni każdemu dziecku mnóstwo kreatywnej i fascynującej zabawy. Twoje dziecko będzie mogło zapoznać się z kulisami pracy policjanta i ruszyć na akcję policyjną! Mnóstwo elementów do zabawy! W zestawie od Playmobil znajduje się kilka różnorodnych klocków, z których zbudujesz według instrukcji samochód policyjny. Do samochodu zmieszczą się obie dołączone figurki policjantów. Natomiast dopracowne detale, ruchome elementy i efekty świetlne w postaci lampy ostrzegawczej na dachu, urozmaicą zabawę i sprawią, że stanie się ona jeszcze bardziej ciekawa i zajmująca! Stworzone dla Twojego dziecka Zestaw został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach powyżej 4. roku życia. Dlatego klocki posiadają kształt, który pozwala wygodnie je trzymać w małych rączkach dzieci. Ponadto wykonano je z bezpiecznych i trwałych materiałów, dzięki czemu wytrzymają wiele lat! Wybierając do zabawy klocki Playmobil, dziecko ma możliwość swobodnie rozwijać swoją kreatywność, a także zdolności manualne.

139,90 zł
123,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,79 zł

1 osoba kupiła
19
Wojny wikingów. Tom 12. Miecz królów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny wikingów. Tom 12. Miecz królów
Dostępny
99 szt.

„Jak „Gra o tron”, ale prawdziwa” – „The Observer”. „Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem” – George R.R. Martin. Dwunasty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial „Upadek królestwa”. Uhtredowi nie jest dane długo cieszyć się spokojnym życiem w Bebbanburgu. Gdy znikają dwie bebbanburskie łodzie rybackie, a morze wyrzuca torturowane ciało sternika jednej z nich, przeczuwa, że to nie zwykły rabunek. I nie myli się...

54,90 zł
42,27 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,63 zł

1 osoba kupiła
20
Bujda na resorach. Jak odróżnić naukę od bredni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bujda na resorach. Jak odróżnić naukę od bredni
Dostępny
140 szt.

Dlaczego ludzie wierzą w bzdury? Czym nauka różni się od pseudonauki? Jak odróżnić fakt od fantazji, lekarstwo od ściemy, wiedzę od bredni? Bujda na resorach to napisany przystępnym językiem przewodnik po metodologii naukowej oraz tak zwanym problemie demarkacji, czyli kwestii systematycznego odróżnienia nauki od tego, co tylko naukę udaje. Massimo Pigliucci – filozof, sceptyk i biolog ewolucyjny – poszukuje zdroworozsądkowej koncepcji nauki, aby wyposażyć czytelnika w osobisty „wykrywacz bredni”, który pozwoli mu zorientować się w zalewie sprzecznych informacji, fałszywych teorii i niepotwierdzonych hipotez. Opierając się na licznych studiach przypadków, autor omawia między innymi istotę i ograniczenia metody naukowej, rolę ekspertów w nauce i poza nią, narzędzia myślenia krytycznego oraz poglądy pseudonaukowe, których rosnąca popularność ma obecnie opłakane skutki. W dobie powszechnego dostępu do informacji i równie powszechnego kryzysu zaufania znajomość tych zagadnień staje się moralnym obowiązkiem, ponieważ, jak przekonuje autor we Wprowadzeniu: „[…] nauka jest zbyt potężna i zbyt ważna, pseudonauka zaś zbyt powszechna i zbyt szkodliwa, by otwarte społeczeństwo mogło w tej materii pozwolić sobie na ignorancję”.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
21
Betoniarka MAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Betoniarka MAN
Bruder
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Betoniarka MAN jest wierną kopią prawdziwego modelu w skali 1:16. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – podnoszona kabina kierowcy, – trzyosiowe zawieszenie, – obrotowa gruszka (pokrętło), – rozsuwana rynna spustowa, – boczne lusterka, – skala: 1:16. Wymiary: 46.5 x 17.5 x 26.5 cm

189,64 zł
180,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,48 zł

1 osoba kupiła
22
Strupki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strupki
Dostępny
277 szt.

Hanna Maj żyła po cichu, a jej życie skończyło się na długo przed śmiercią. Choroba sprawiła, że przestała rozpoznawać żyjących, za to coraz częściej odwiedzali ją zmarli. Oto narodziła się pisarka – Joanna Bator. Czy można pozostać sobą, gdy ktoś bliski straci pamięć i zapomni, kim jesteśmy? Pola wraca do rodzinnego domu dzień przed pogrzebem babki. Chce odzyskać wspomnienia, które straciła Hanna. Wchodzi w pamięć jak w pokutę. Co stało się z bratem babki, który pewnego dnia zniknął? Skąd w siostrze Hanny tyle złości i goryczy? Czy Pola zdoła odkryć to, o czym wszyscy w rodzinie milczą? Paulina Jóźwik pisze z czułością i wrażliwością na drugiego człowieka. Strupki to opowiedziana ciepłym szeptem powieść o godzeniu się z życiem, pamięci i rodzinnym domu, którego głos pozostaje w nas na zawsze. Krystaliczny debiut literacki. Paulina Jóźwik – rocznik 1988. Wychowała się na śląskim blokowisku, mieszka w Krakowie, najchętniej pisze o wsi. Inspiruje ją twórczość Magdaleny Tulli i Elizabeth Strout. O swojej debiutanckiej powieści mówi: „odkryłam, że pisać to pamiętać, a snucie opowieści ocala pamięć, dzięki której istniejemy”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

23
Hej, Przedziadku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hej, Przedziadku!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Poznajcie Przedziadka, czyli przesympatycznego dziadka, który zabiera swoje wnuki w niezapomniane podróże. Za pomocą magicznej busoli Przedziadek przenosi bohaterów w świat pełen niesamowitych przygód. Zobacz, jak pokonują morskie fale na grzbietach latających ryb i czmychają przed stadem pędzących zwierząt! Hej, Przedziadku! to książka o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami. Napisana przez jednego z najsłynniejszych dziadków na świecie, legendę muzyki – sir Paula McCartneya z zespołu „The Beatles”. Inspiracją dla autora były jego własne relacje z wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko McCartneya, nadane mu przez jednego z wnuków. Ilustracje do książki wykonała pochodząca z Kanady artystka Kathryn Durst.

44,99 zł
32,39 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

24
Joker, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joker, LP
Hildur Gudnadóttir, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.18

Hildur Guðnadóttir („Sicario 2: Soldado”) skomponował 17 utworów na potrzeby filmu „Joker” Todda Phillipsa, który przedstawia historię Arthura Flecka znanego później jako Joker. W głównej roli wystąpił trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix („Mistrz”, „Spacer po linie”, „Gladiator”). Arthur zderzony z okrucieństwem społeczeństwa i obojętnością systemu, trafia w końcu na drogę deprawacji. Jedna zła decyzja uruchamia łańcuch tragicznych, a w końcu i śmiertelnych wydarzeń. W obsadzie znalazł się także Robert De Niro („Wściekły byk”, „Ojciec chrzestny II”) jako Franklin. Winyl na kolorwym krążku. Lista utworów: Strona A: 1. Hoyt's Office 2. Defeated Clown 3. Following Sophie 4. Penny in the Hospital 5. Young Penny 6. Meeting Bruce Wayne 7. Hiding in the Fridge 8. A Bad Comedian 9. Arthur Comes to Sophie Strona B: 1. Looking for Answers 2. Penny Taken to the Hospital 3. Subway 4. Bathroom Dance 5. Learning How to Act Normal 6. Confession 7. Escape from the Train 8. Call Me Joker

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

25
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Książka dla czytelników bestsellerów Jak mniej myśleć i Wysoko wrażliwych! Czy: • wyczuwasz zmiany nastrojów, wyłapujesz ukradkowe spojrzenia, zauważasz niedopowiedzenia, • zdarza ci się wejść do nieznanego sobie miejsca i poczuć od razu, że coś jest nie tak, • masz bogate życie wewnętrzne, poszukujesz harmonii i uważasz się za twórczą, pełną fantazji osobę, • unikasz koncertów i dużych imprez, bo pośród zamętu czujesz jednocześnie pobudzenie i wyobcowanie, jakbyś była w bańce, • kiedy widzisz kogoś, kto czuje się nieswojo, od razu wiesz, co robić, by poczuł się lepiej? To może oznaczać, że jesteś osobą wysoko wrażliwą i że zapewne wiele z tego powodu w życiu przecierpiałaś. Dość! Nie pozwól sobie wmówić, że wysoka wrażliwość jest słabością! Dla ludzi takich jak my, czyli odbierających sygnały od świata „mocniej”, bodźce wysyłane z zewnątrz mienią się rozmaitymi barwami. Nie odtrącaj ich – ubierz się w nie! Bo przepięknie jest być wrażliwcem! Uznaj swoją wrażliwość za supermoc i staraj się wykorzystywać ją jak najlepiej, a twoje życie dzięki niej rozkwitnie. Dbaj o tę cechę, kochając siebie jeszcze bardziej, a i ona będzie strzegła ciebie przed nieodpowiednimi ludźmi. Dzięki poradom z tej książki twoje życie stanie się nieporównanie lżejsze. Rozwinięta wrażliwość może być darem, jeśli tylko pozwolisz jej dojść do głosu. Poznaj więc wszystkie strategie pozwalające jak najlepiej z nią żyć, a będziesz cieszyć się jej owocami we wszystkich kolorach tęczy!

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

26
Wigilijny pech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wigilijny pech
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Kiedy święta nie są ani rodzinne, ani ciepłe, tylko poczucie humoru pozwala je przetrwać… Diana Dąbrowska, zwana DiDi, ma wigilijnego pecha. Zawsze w okresie świąt Bożego Narodzenia dochodzi do mniejszej lub większej katastrofy. Wszystkie nieszczęścia, których w swoim życiu doświadczyła, zdarzyły się właśnie wtedy. Najbliższa Wigilia zapowiada się na wyjątkowo okrutną dla DiDi, bo nie dość, że los nie odpuszcza, to jeszcze chłopak właśnie zostawił ją na lodzie, a na domiar złego w pierwszy dzień świąt ma się odbyć ślub jej młodszej siostry, na którym pojawi się sama. Co jeszcze może pójść źle?

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

27
Zanim cię zapomnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim cię zapomnę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.02

Jak odnaleźć magię świąt w kompletnie niemagicznej rzeczywistości? Przeczytajcie nową powieść autorek Innej kobiety i przekonajcie się sami! Roma Świderska to wielka gwiazda polskiego filmu i teatru. A przynajmniej kiedyś nią była. Przygasłą popularność próbuje ratować mało prestiżowymi fuchami na imprezach w centrach handlowych i w niewielkich miejscowościach. W tym roku ma być główną atrakcją corocznego bożonarodzeniowego balu charytatywnego w Łebie. A ponieważ jej zakręcona menadżerka myli daty i warunki umowy, Roma zjawia się w opustoszałym zimą miasteczku już 22 grudnia. Niestety, nie może się już wydostać, bo na morzu szaleje sztorm, a na lądzie zamieć stulecia i służby ratownicze odradzają wychodzenie z domu. W dodatku zamiast do ekskluzywnego hotelu Roma trafia do pensjonatu Villa Bryza. Villę Bryza prowadzi dobiegająca czterdziestki Sonia. Sonia kocha swoje miasteczko, zwłaszcza poza sezonem, kiedy wreszcie opuści je stonka, jak czule nazywa turystów. Turystów, z których żyje, prowadząc pensjonat, ale o których mogłaby napisać książkę, tak bardzo są roszczeniowi i takie cuda wyprawiają. Na przykład ta para w apartamencie bosmańskim. Jak nic to podtatusiały lowelas i jego kochanka. Nie mówiąc już o tej roszczeniowej dziwaczce Romie Świderskiej. Wielka gwiazda na wejściu stwierdziła, że pensjonat jest pretensjonalny, i zażądała jedwabnej poduszki, bo od innej niszczą jej się włosy. Na domiar złego w ostatniej chwili melduje się grupa korpoludków z Warszawy, którzy pewnie będą urządzać tu dzikie balangi. „Ciężko pracujemy, ciężko odpoczywamy” – stwierdza cwaniaczek w garniturze, puszczając jej oczko. Już ona mu popuszcza! Zanim Cię zapomnę to bardzo prawdziwa, pełna cierpkiego humoru powieść, która sprawi, że zapomnicie o całym świecie!

34,99 zł
30,44 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

28
Artpop, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artpop, CD
Lady Gaga, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Aura 2. Venus 3. G.U.Y. 4. Sexxx Dreams 5. Jewels N' Drugs 6. Manicure 7. ARTPOP 8. Swine 9. Donatella 10. Fashion! 11. Mary Jane Holland 12. Dope 13. Gypsy 14. Applause

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

29
Dom władzy. Opowieść o rosyjskiej rewolucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom władzy. Opowieść o rosyjskiej rewolucji
Dostępny
33 szt.

Nowatorska praca znanego amerykańskiego historyka i eseisty poświęcona wyjątkowemu budynkowi w Moskwie, gdzie zamieszkiwali wszyscy prominentni politycy najwyższych władz partii i rządu Związku Sowieckiego. Autor opowiada dzieje komunistycznej władzy w Rosji przez pryzmat losów kolejnych generacji mieszkańców „Domu Władzy” wybudowanego w centralnym punkcie dzielnicy Błota w Moskwie. Trudno znaleźć lepszą perspektywę do opowiadania o kulisach życia sowieckich ludzi na świeczniku. Rzecz odkrywcza, świetnie napisana, która trafi do kanonów literatury sowietologicznej.

139,00 zł
102,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 36,14 zł

30
CUZ I LOVE YOU (SUPER DELUXE). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CUZ I LOVE YOU (SUPER DELUXE). CD
Lizzo, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

31
SPACE ODDITY (TONY VISCONTI 2019 MIX) - WITH O-CARD. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

32
CONVERSATION PIECE. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CONVERSATION PIECE. CD
David Bowie, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

403,90 zł
371,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 32,31 zł

33
Still On My Mind. Edycja Deluxe, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Still On My Mind. Edycja Deluxe, 2 CD
Dido, Warner Music Polska
Dostępny
201 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Hurricanes 2. Give You Up 3. Hell After This 4. You Don't Need a God 5. Take You Home 6. Some Kind of Love 7. Still on My Mind 8. Mad Love 9. Walking By 10. Friends 11. Chances 12. Have to Stay CD 2 1. Just Because 2. This Is Love 3. What Am I Doing Here 4. Hurricanes (Live Acoustic) 5. Thank You (Live Acoustic) 6. White Flag (Live Acoustic) 7. Give You Up (Mark Knight Remix) 8. Take You Home (Undercatt Remix)

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

34
GREEN RIVER LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GREEN RIVER LP. Winyl
Creedence Clearwater Revival, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

147,90 zł
144,94 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

35
B Yond - The Very Best Of, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
B Yond - The Very Best Of, 2 LP
John Lodge, Warner Music Polska
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: LP 1 1. I'm Just a Singer (In a Rock and Roll Band) (Live) ( 2019 - 2. Summer Breeze, Summer Song (2019 - Remaster) 3. In My Mind (2019 - Remaster) 4. Street Cafe 5. (Evening) Time to Get Away 6. Saved by the Music (Live) ( 2019 - Remaster) LP 2 1. Legend of a Mind 2. Say You Love Me (2019 - Remaster) 3. Get Me out of Here (2019 - Remaster) 4. Gemini Dream (Live) ( 2019 - Remaster) 5. Isn't Life Strange (Live) ( 2019 - Remaster) 6. Ride My See-saw

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

36
Po rozstaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po rozstaniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.02

Trzydziestosześcioletnia mieszkanka Jerozolimy, archeolożka, bada historię tajemniczego zatopienia wyspy Tery, przez wielu historyków utożsamianej z mityczną Atlantydą. W życiu osobistym Elli również szykuje się kataklizm: w imię swoiście pojętej wolności i niezależności kobieta decyduje się porzucić męża. Odtąd musi samodzielnie stawiać czoła rzeczywistości, poradzić sobie z winą, żalem, rozczarowaniem, a ponadto z problemami synka, któremu trudno jest zaakceptować rozstanie rodziców. Ella podejmuje terapię, podczas której zbliża się do prowadzącego ją psychiatry. Czy tym razem zdoła stworzyć szczęśliwy związek? Czy uda jej się wymazać z pamięci trudną i bolesną przeszłość? Zeruya Shalev porusza tematy, które ocierają się o melodramat, jednak dzięki wnikliwemu spojrzeniu, wrażliwości i wirtuozerii językowej nigdy nie przekracza granicy banału, swoje historie zamienia w solidną literaturę. Losy jednej kobiety stają się diagnozą współczesnej rodziny, małżeństwa, związku.

70,00 zł
60,90 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

37
Co nam zostało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co nam zostało
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.06

Jerozolima. Mały pokój z oknami na arabską wioskę. Chemda odchodzi, wie, że to ostatnie dni jej życia. Czuwają przy niej Dina i Awner – córka, której nigdy nie umiała pokochać, i syn, którego kochała zbyt mocno. Chemda wspomina: dzieciństwo w kibucu, surowego ojca, jezioro, nad które zawsze uciekała, by schować się przed światem. Dina nie chciała powtórzyć błędów matki, starała się dać swojej córce wszystko, czego sama nigdy nie miała. Co zrobi, gdy Nican zacznie się od niej oddalać? Awner jest sfrustrowany i nieszczęśliwy. Gdy pewnego dnia zobaczy w szpitalu starszą kobietę czule opiekującą się umierającym mężem, postanawia zrobić wszystko, by ją poznać. Powieść Shalev to saga rodzinna, opowieść o bliskości, tęsknocie i rozgoryczeniu, o odchodzeniu – i uwalnianiu się od przeszłości.

50,00 zł
43,50 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

38
Królowa marionetek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa marionetek
Dostępny
120 szt.

Wyobraź sobie, że umarłeś. Tak przynajmniej się czułeś, kiedy ostatni raz zamykałeś oczy, a uderzenie serca przeszywało bólem. Później była już tylko ciemność. A jednak budzisz się, tyle że świat wydaje się być jakiś inny, obcy i mroczny. Czyżbyś przespał apokalipsę? A może wcale się nie obudziłeś? Zaciera się granica między snem a jawą, wszystko staje się możliwe. Przerażająco możliwe... Pamiętasz tylko, że miałeś coś bardzo ważnego do zrobienia, niestety w żaden sposób nie możesz sobie przypomnieć, co to było. W takim właśnie położeniu znajduje się Eryk. Każdy oddech może rzucić go w nową rzeczywistość, kolejne światy przesuwają się przed jego oczami niczym życie na moment przed śmiercią. Jedyne, czego można być pewnym, to to, że w tym chaotycznym spektaklu świetnie czuje się piękna, tajemnicza nieznajoma. Karmi się ona mrokiem i pierwotnym strachem tkwiącym głęboko w każdym człowieku. I czasem ukazuje swoje prawdziwe oblicze, zdejmując kostium, pod którym się skrywa. Ile zdoła wydrzeć z Eryka? A może obydwoje stoją po tej samej stronie? „Królowa marionetek” to powieść egzystencjalna, której bohater rzucony zostaje w zupełnie obce sobie otoczenie, gdzie próbuje się jakoś odnaleźć, i z czasem trafia na trop tajemniczej istoty – kobiety-bogini, tytułowej królowej marionetek. Mężczyzna przedziera się przez początkowo niezrozumiałą rzeczywistość, stopniowo odkrywając kulisy funkcjonowania świata oraz prawdziwy sens ludzkiej egzystencji.

29,99 zł
25,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

39
Pastrami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastrami
Dostępny
21 szt.

Malcolm xD jest najbardziej nieznanym człowiekiem w Polsce, a jego debiutancka powieść robi furorę na rodzimym rynku literackim. Zdobyła nie tylko uznanie czytelników, ale i przychylność krytyków literackich. Dla wszystkich „analogowych” odbiorców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z internetową twórczością Malcolma xD, przygotowaliśmy zbiór jego najlepszych past. Historia starego – fanatyka wędkarstwa, Wojsk Obrony Terytorialnej, Patologa i Pauliny i wiele innych. Wszystko to poprzedzone wstępem pióra Sylwii Chutnik i pastą wprowadzającą od samego Malcolma xD.

34,99 zł
30,44 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

40
Między literaturą i polityką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między literaturą i polityką
Dostępny
45 szt.

Prezentowana książka to pierwsze w języku polskim opracowanie poświęcone postaci Benjamina Disraelego, syna żydowskich imigrantów, w młodości dandysa o egzotycznym wyglądzie i popularnego literata, a później ? charyzmatycznego męża stanu, przywódcy konserwatystów, który dwukrotnie sprawował urząd premiera w czasach największej świetności Imperium Brytyjskiego i przeprowadził wiele znaczących reform. Autor koncentruje się głównie na związkach między literaturą i polityką w barwnej biografii Disraelego. Jego kariera polityczna, trwająca w latach 1837-1880, nadal wywołuje wiele kontrowersji, prowokując debaty nie tylko wśród zawodowych historyków, jego twórczość literacka zaś uległa niemal całkowitemu zapomnieniu. Between literature and politics. Benjamin Disraeli and his times The book talks about the life, literary and political activities of Benjamin Disraeli, the son of Jewish immigrants, in youth a dandy with exotic looks, as well as a popular writer, and in the mature life a charismatic statesman who became the leader of the Conservative Party and held the office of the prime minister twice in times of the greatest splendour of the British Empire implementing many significant reforms.

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

41
Stanisław Tarnowski Szkice do portretu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Tarnowski Szkice do portretu
Niedostępny
Brak

Stanisław Tarnowski odegrał wybitną rolę w zyciu kulturalnym Galicji w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku. Aktywny na wielu polach zajmował się eksponowane miejsca w galicyjskiej polityce, nauce i kulturze, piastując m.in. funkcje rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pozostawił po sobie obfity dorobek pisarski obejmujący publicystykę społeczno-polityczną, historiografię, historię i krytykę literatury. Ta książka traktuje o kilku dziedzinach twórczości hrabiego profesora, poświadczając nadzwyczajną aktywność intelektualną tego światłego konserwatysty.

16,99 zł
Powiadomienie
42
Determinanty konkurencyjności i ekspansji organizacji gospodarczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Determinanty konkurencyjności i ekspansji organizacji gospodarczych
Niedostępny
Brak

Nie trzeba szeroko uzasadniać, że uwarunkowania ekspansji i konkurencyjności organizacji gospodarczych tkwią w otoczeniu makroekonomicznym oraz, dla działających na obszarze zjednoczonej Wspólnoty Europejskiej w środowisku regionalnym w rozumieniu regionu gospodarki światowej, jakim jest Unia Europejska. Dlatego Autorzy w przedstawionych tekstach podjęli próbę zdefiniowania oraz analizy międzynarodowej konkurencyjności gospodarki i regionu UE, a ponadto zaprezentowali determinanty i metody pomiarów konkurencyjności orz działania, których celem jest jej podniesienie. Analiza różnych obszarów oddziałujących na konkurencyjność i możliwości ekspansji organizacji gospodarczych.

26,00 zł
Powiadomienie
43
Welcome. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welcome. CD
Sbb, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

60,90 zł
59,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

44
Współczesne wyzwania teorii i praktyki edukacyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne wyzwania teorii i praktyki edukacyjnej
Dostępny
7 szt.

Prezentowany tom tekstów stanowi doskonałą egzemplifikację możliwości jakie pedagogika daje młodym naukowcom, ale też ich ogromnego potencjału w zakresie przyczyniania się do jej rozwoju. Teksty są zróżnicowane w swoje całości ale dają obraz pewnej intelektualnej wspólnoty, którą cechują jasno zdefiniowane cechy kognitywne i społeczne.

28,00 zł
45
Pracownia podstaw eksperymentu fizycznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracownia podstaw eksperymentu fizycznego
Niedostępny
Brak

Opracowanie zawiera opisy 47 doświadczeń z mechaniki, termodynamiki, elektryczności i magnetyzmu, drgań i fal oraz optyki, które zostały wybrane spośród doświadczeń wykonywanych w ramach Pracowni Podstaw Eksperymentu Fizycznego Wydziału Fizyki UAM. Stanowi kompendium wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania podczas planowania i realizacji podstawowego eksperymentu fizycznego. Każde doświadczenie jest niezależne, a jego opis jest czteroczęściowy i zawiera: wprowadzenie (przedstawienie zagadnień niezbędnych do zrozumienia tematyki danego eksperymentu); pomiary (omówienie kolejnych etapów pomiarów wraz ze wzorami tabel); obliczenia (propozycja metod opracowania wyników pomiarów służących wyznaczeniu wartości mierzonych wielkości fizycznych wraz z ich niepewnościami pomiarowymi oraz wzorcowe tabele konieczne do obliczeń) i literaturę. Nowatorska forma dydaktyczna ułatwia zrozumienie badanego zjawiska fizycznego oraz dostarcza cennych informacji o sposobie prowadzenia pomiarów i analizie ich wyników. Skrypt nawiązuje też do znanego podręcznika Henryka Szydłowskiego ?Pracownia fizyczna? tematami i sposobem przebiegu doświadczeń. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów nauk przyrodniczych, w szczególności kierunków: fizyka, chemia, biologia i geologia oraz, dzięki przystępnej formie dydaktycznej, także uczniów szkół ponadpodstawowych.

28,00 zł
Powiadomienie
46
Gość w dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gość w dom
Niedostępny
Brak

Książka powstała w ramach projektu ?Archiwum Badań nad Życiem Codziennym?, w wyniku analizy sześćdziesięciu indywidualnych wywiadów pogłębionych, skupionych wokół praktyk gościny i jej reguł, przeprowadzonych na przełomie 2017 i 2018 roku w trzech miastach województwa lubuskiego. Powstały zbiór tekstów prezentuje w pierwszej części istotne elementy goszczenia, m.in. dużą rolę, jaką pełni stół, prowadzone w gościnie rozmowy, asymetrię w relacjach władzy między gospodarzem a gościem. Przedstawiono też reguły tradycyjnej gościnności i szereg jej alternatywnych form, napięcia wynikające z chęci jednoczesnego zaspokojenia potrzeb otwartości i prywatności oraz spontaniczności i poszanowania zasad, role i status dzieci w sytuacjach goszczenia, typologię gospodarzy na podstawie prezentowanych postaw wobec badaczy. W drugiej części książki znajdują się fragmenty zwycięskich prac nadesłanych na organizowany równolegle z badaniami konkurs pamiętnikarski ?O gościach i w gościach. Oblicza gościnności?.

25,00 zł
Powiadomienie
47
Wojownicy. Superedycja. Tom 3. Tajemnica Żółtego Kła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Superedycja. Tom 3. Tajemnica Żółtego Kła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.07

Żółty Kieł poświęca całe swoje życie Klanowi Cienia. Mimo że całe jej życie naznaczone jest bólem, jest lojalną medyczką, gotową zrobić wszystko, by zapewnić swoim pobratymcom spokój i bezpieczeństwo. Jednak wkrótce Żółty Kieł zdaje sobie sprawę, że jej przyszłość również będzie pełna cierpienia – ciąży nad nią bowiem mroczna tajemnica, która zagraża nie tylko jej życiu, ale życiu każdego, kogo stara się chronić. Tajemnica, która ma moc, by zniszczyć cztery kocie klany...

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

48
Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Przedstawiona publikacja to lektura dla czytelnika, który skądinąd znając dzieje polityczne Polski, odnajdzie tu zapis emocji, marzeń, nadziei, radości i smutków dziesiątków barwnych postaci z krwi i kości, których wielowątkowe losy wpisane są w kontekst ledwo co zarysowanych wydarzeń wielkiej historii. „Autorka tego pamiętnika to postać niezwykła, wyrastająca nie tylko ponad miarę swoich czasów. Tuż po maturze, w wieku osiemnastu lat wychodzi za mąż za Jana Skąpskiego i przez siedemnaście lat (od 1903 do 1920) dzierżawią z mężem dworskie majątki na Sądecczyźnie. Jeszcze młódka, a szybko przeobraża się w światłą, nowoczesną gospodynię, dzięki czemu dzierżawione majątki zaczynają kwitnąć. Studiuje podręczniki zarówno dotyczące wychowania dzieci, jak i wszelkich upraw, także hodowli zwierząt gospodarskich. Obarczona siedmiorgiem potomstwa, znajduje czas na systematyczne czytanie, interesuje się nawet psychologią i filozofią (Freud, Platon). Zbiera pieśni ludowe, zajmuje się działalnością społeczną (m.in. zakłada Szkołę Gospodyń Wiejskich). A przy tym jest utalentowaną pianistką, występuje nawet z publicznymi recitalami. Wiodą z mężem niby prowincjonalne życie, lecz przegląda się w nim niemal cała epoka. Nie brak w jej życiu i zdarzeń tragicznych. Z godnością jednak znosi śmierć dwojga dzieci, jak i lata wojny, która na terenie Sądecczyzny przebiegała wyjątkowo okrutnie. Pisze o tym wszystkim w sposób rzeczowy, konkretny, niekiedy drobiazgowy, wciągając nas w swój świat, że mamy wrażenie, jakbyśmy w tamtych czasach żyli” – Wiesław Myśliwski. „Wspomnienia Zofii Skąpskiej z dwóch pierwszych dekad XX wieku to bardzo interesująca historia rodzinna rozprawiająca się z uporczywą opinią o polskim ziemiaństwie jako klasie próżniaczej. To książka o patriotyzmie rozumianym jako norwidowski obowiązek, odporności na razy zadawane nam przez życie, mądrej odpowiedzialności za bliskich wraz z ambicją bycia nie tylko żoną i matką, a także ciężkiej pracy od świtu do nocy jakiej większość z nas by nie sprostała. A w tle zachwyt nad pięknem Nowosądecczyzny, który dzielę wraz z autorką nie tylko dlatego, że się tam urodziłem” – Eustachy Rylski. „Ta książka mnie zaskoczyła. Obawiałem się pamiętnikarskiego narcyzmu, pretensjonalności stylistycznej, zamierzchłej bigoterii. Nudziarstwa. A oto czytam i nie mogę się oderwać. Wiele się od Zofii Skąpskiej dowiedziałem. Nie tylko, że dziwne jest serce kobiece – to nic nowego – ale i obfitujące w tajemnice, które lekkomyślnie ujawnia. Autorkę, u progu kariery pianistki, już z sukcesami literackimi – charakteryzuje pasja; towarzyszy jej ta pasja cokolwiek robi, o czymkolwiek pisze – czy o tym, jak doszło do małżeństwa z ukochanym, czy o nowym kapeluszu, o kolorze bluzki, o uprawie warzyw i kwiatów (dla siebie i na sprzedaż), czy o dramatycznych latach wojny. Wiele regularnie sporządzanych dzienników spłonęło, niektóre szczęśliwie, bo mogły grozić jej życiu. Wiele odtworzyła z pamięci. Dar dla nas, czytelników” – Józef Hen. „Matkę mego Ojca widziałem nie więcej niż dwa, trzy razy w życiu. Miałem wówczas lat kilka, Babcia odpowiednio więcej... Była więc osobą mało mi znaną i emocjonalnie dość odległą; tak poukładały się rodzinne losy. Ale wszystko się odmieniło, gdy okazało się, iż w zasadzie bez większego trudu potrafię odczytać dość specyficzny, zawiły charakter Jej pisma. A było co czytać i przepisywać; pozostawiła dwadzieścia jeden stukartkowych zeszytów zapisanych gęsto, trudno czytelnym pismem. Wspomnień obejmujących osiemdziesiąt lat życia, niemal dzień po dniu notowanych. Przepisując rękopis poznawałem nieznaną mi wcześniej Babcię, lepiej niż gdybym spędził z nią dzieciństwo. Poznawałem Jej myśli, marzenia i poglądy. Stawała mi się coraz bliższa z każdą przeczytaną i przepisaną stronicą. Dowiadywałem się o Jej dniu powszednim, o zajęciach domowych, dzieciństwie mego Ojca i jego rodzeństwa, o Jej pasjach społecznych, zamiłowaniach artystycznych, współpracy z prasą początkowo lwowską, później sądecką, krakowską, pomorską...” – Rafał Skąpski. Zofia Skąpska urodziła się 24 maja 1881 r. w Kaliszu, zmarła 14 sierpnia 1961 r. w Krakowie. Dzieciństwo spędziła w majątku Goszczynno i Krakowie, gdzie odebrała staranne wykształcenie. W roku 1900 wyszła za mąż za Jana Skąpskiego. W panieńskich czasach krakowskich i przez pierwszych kilka lat małżeństwa pisała często i dużo. Snuła różne opowieści inspirowane szkolną lekturą, marzeniami, rozwijającą się uczuciowością. Na pierwszą publikację zdecydowała się w 1903 r. w piśmie „Przełom”. Jej teksty znalazły uznanie wśród czytelników, a także w redakcji, która zamówiła u niej kolejne utwory. Zofia Skąpska równolegle pisała również wspomnienia, których, być może niezamierzonym przez autorkę walorem, jest przedstawienie, poprzez koleje życia swojej rodziny, historii kraju i ukazanie uniwersalizmu losów narodu i kilku pokoleń inteligencji polskiej.

52,00 zł
37,44 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

49
Czytaj jak profesor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj jak profesor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pierwsze polskie wydanie kultowego w Stanach podręcznika autorstwa Thomasa C. Fostera, emerytowanego wykładowcy z Uniwersytetu Michigan-Flint, to skarbnica podstawowej wiedzy na temat literatury, w tym symboli, motywów i tropów, dzięki której wasze czytelnicze doświadczenia staną się pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące. Choć podczas lektury wielu książek na pierwszy plan wysuwa się fabuła, w tekście często kryją się głębsze, przeplatające się znaczenia. Czytaj jak profesor pomaga nam odkryć te literackie tajemnice, ucząc nas patrzenia na teksty kultury oczami doświadczonego zawodowego czytelnika – profesora uniwersyteckiego. Dowiemy się, jak rozszyfrowywać najróżniejsze literackie kody. Co to znaczy, gdy bohater powieści podróżuje pylistą drogą? Kiedy podaje trunek swojemu kompanowi? Gdy przemaka, zaskoczony ulewą? Autor, przybliżając bogactwo motywów, metod narracji, środków stylistycznych, modeli iform, zapoznaje nas z szeroką gamą dzieł literackich (i nie tylko). Służy nam za przewodnika po świecie, gdzie każda droga prowadzi na epicką wyprawę, wspólny posiłek może oznaczać komunię, a deszcz niesie ze sobą oczyszczenie lub destrukcję, ale nigdy nie jest wyłącznie zjawiskiem atmosferycznym. Dzięki temu wrażenia z lektury staną się źródłem jeszcze większej przyjemności. Z tej książki nie dowiecie się, co autor miał na myśli. Foster całą władzę w zakresie interpretacji przekazuje w ręce czytelników, udzielając jedynie pomocnych wskazówek. Lekki, dowcipny styl profesora wciąga i nie pozwala na ani chwilę nudy. Gwarantujemy, że po lekturze tej pozycji wasza lista książek do przeczytania wzbogaci się okilka tytułów!

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

50
Twin Peaks: Fire Walk With Me. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twin Peaks: Fire Walk With Me. Winyl
Badalamenti Angelo, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.17

147,90 zł
136,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

51
FILM/SOUNDS AND SILENCE - TRAVELS WITH MANFRED EICHER. Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
98,90 zł
96,92 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,98 zł

52
ROYAL FIREWORKS. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ROYAL FIREWORKS. CD
BALSOM, ALISON, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

53
LIVE IN JAPAN 93/96. DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LIVE IN JAPAN 93/96. DVD
JARRETT, PEACOCK, DEJOHNETTE, Universal Music Polska
Dostępny
18 szt.

139,90 zł
137,10 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,80 zł

54
Przyczepa wywrotka dwuosiowa, czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczepa wywrotka dwuosiowa, czerwona
Bruder
Dostępny
85 szt.

Przyczepa wywrotka została wykonana z najwyższej jakości tworzywa sztucznego z pełną precyzją przy zachowaniu intensywności barw. Model w skali 1:16, zgodnie z rzeczywistą maszyną. Skrzynia ładunkowa na teleskopowym ramieniu ma możliwość wywrotu towaru górą. Podczas unoszenia się całej skrzyni tylna burta otwiera się automatycznie. Przyczepa posiada dwuosiowe zawieszenie, które zwiększa możliwości ładunkowe, a także trwałość zabawki. Zamontowany hak z tyłu przyczepy umożliwia podczepienie innych maszyn. Przyczepa pasuje do wszystkich ciągników rolniczych firmy Bruder. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – skrzynia wywracana na teleskopowym ramieniu, – tylna burta otwierana automatycznie, – dwuosiowe zawieszenie. Wymiary: 17.0 x 14.5 x 39.0 cm

81,72 zł
77,63 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,09 zł

55
Przyczepa samozbierajaca Pottinger Jumbo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczepa samozbierajaca Pottinger Jumbo
Bruder
Dostępny
31 szt.

Przyczepa Pottinger została wyposażona w miękki, gumowy i profilowany bieżnik. Posiada ruchome wały tylne obracane korbką oraz składaną podporę. W pojeździe zadbano o najmniejsze detale, by zabawa była jeszcze ciekawsza. Cechy zabawki: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – ruchome wały tylne obracane korbką, – składana podpora, – pasuje do wszystkich ciągników firmy Bruder, – pasuje do wszystkich traktorów firmy Bruder, – otwierana tylna klapa, – ruchome tylne wały obracane korbką, – otwierane boczne drzwi, – dwuosiowe zawieszenie, – gumowe miękkie koła z profilowanym bieżnikiem, – wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Zabawki firmy Bruder cechują się wysoką jakością, wykonane są z najwyższej jakości materiałów, odzwierciedlają w drobnych szczegółach oryginalne pojazdy. Niemiecki producent zatroszczył się o bezpieczeństwo i rozwój naszych pociech, ruchome części zabawek dodatkowo pobudzają wyobraźnię dzieci. Zaopatrując swoje dziecko w zabawki firmy Bruder, gwarantujesz mu przyjemną zabawę. Producent zapewnia dostęp do większości części zamiennych, dzięki temu zabawki po nieumyślnym uszkodzeniu nie trafią do kosza, a będą służyć przez wiele lat! Wymiary: 54.6 x 18 x 24.5 cm Waga: 1.98 kg

188,16 zł
178,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,41 zł

56
Brona talerzowa Kuhn Discover - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brona talerzowa Kuhn Discover
Bruder
Dostępny
20 szt.

Brona talerzowa Kuhn Discover. Zabawka jest odzwierciedleniem produktu istniejącego w rzeczywistości. Cechuje się typowymi dla zabawek Bruder walorami: najwyższa jakość wykonania, wyjątkowa wytrzymałość i perfekcyjne odwzorowanie rzeczywistych maszyn. Cechy produktu: – dwa ruchome wały rurowe, – cztery ramiona z obrotowymi talerzami, – segmenty robocze unoszone do pozycji transportowej, – gumowe bieżnikowane koła, – pracujący mechanizm wałów i talerzy. Wymiary zabawki: 54.5 x 35.0 x 11.0 cm Firma Bruder od lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości zabawek będących wiernymi kopiami pojazdów istniejących w rzeczywistości. Znajdziemy tu niezwykle bogaty wybór maszyn rolniczych i budowlanych, samochodów terenowych, pojazdów specjalnych, jak radiowozy czy straże pożarne oraz wiele innych. Zabawki wykonane są z najwyższej jakości materiałów i posiadają mnóstwo ruchomych elementów. Otwierane drzwi i klapy silnika, ruchome ramiona koparek, działające układy kierownicze czy w pełni funkcjonalne zawieszenia. Większość pojazdów marki Bruder posiada oszklone okna i gumowe opony. Pojazdy to jednak nie wszystko. W ofercie tej niemieckiej firmy znajdziemy również ogromny wybór akcesoriów, od przyczep i elementów nadwozia poczynając, poprzez akcesoria załadunkowe, jak palety, widły czy kontenery, na figurkach z ruchomymi kończynami kończąc. Z zabawkami Bruder dziecko będzie w stanie stworzyć w pełni wyposażony park maszyn gospodarstwa rolnego czy supernowoczesny plac budowy.

115,23 zł
109,47 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,76 zł

57
Bieg linii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieg linii
Dostępny
36 szt.

Dlaczego pewien typ lasu został objęty kiedyś ochroną? Dlaczego określony typ fizjonomiczny uznany za lepszy lub gorszy i przyporządkowywany do rasy panów lub niewolników? Co decyduje o przebiegu przeszłej lub aktualnej biopolityki nakierowanej na ratowanie bądź na eksterminację? Książka Michała Zawady jest zderzeniem zdjęć pochodzących z dwóch jak mogłaby się wydawać zupełnie różnych porządków: obrazów Puszczy Białowieskiej i zespołu gipsowych odlewów głów, które służyły w czasie I wojny światowej do badań nad rasą i dziedziczeniem. Czarnobiałe, surowe fotografie ukazują jednak element wspólny ? estetyczną formę życia, plątaninę biomorficznych struktur, konturów i linii, które mogą budzić zachwyt lub nienawiść. Dostrzeżona i wydobyta z tła linia ? regularna bądź zmienna, rozgałęziona bądź nie ? może stać się miarą piękna lub człowieczeństwa, wytyczyć kierunek działania i etyczną granicę. redakcja: Paweł Brożyński projekt graficzny: Kaja Gliwa.

80,00 zł
72,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

58
Kazimierz Kloskowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazimierz Kloskowski
Dostępny
1 szt.

Seria wydawnicza „Polska filozofia chrześcijańska w XX wieku” obejmuje monograficzne opracowanie myśli 13 wybitnych przedstawicieli tego nurtu filozofii, działających zwłaszcza w XX wieku i na początku wieku XXI (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka). Każdemu z filozofów poświęcony został odrębny tom, według następującego układu: biografia i bibliografia danego autora, źródła inspiracji filozoficznej (wpływ własnej szkoły filozoficznej, zapożyczenia od innych systemów), preferowana koncepcja filozofii, podejmowane problemy i propozycje ich rozwiązań, słownik podstawowych pojęć, polemiki i dyskusje, jakie dany autor prowadził w środowisku krajowym i zagranicznym. Dodatkowo każdy tom został wzbogacony antologią reprezentatywnych dla danego autora tekstów filozoficznych. Niniejszy tom jest poświęcony Kazimierzowi Kloskowskiemu (1953–1999) – filozofowi przyrody, bioetykowi i teologowi.

59,00 zł
29,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 29,50 zł

59
Kazimierz Kloskowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kazimierz Kloskowski
Dostępny
3 szt.

The publication series „Polish Christian Philosophy in the 20th Century” includes monographic studies of the thought of 13 outstanding representatives of Polish Christian philosophy mainly active during the 20th century and also at the beginning of the 21st (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka). A separate volume is dedicated to each of these philosophers, with all of them organized as follows: a biography and bibliography of the thinker in question, sources of philosophical inspiration (the influence of their own philosophical school, and borrowings from other systems), their preferred conception of philosophy, problems, and proposed solutions, a dictionary of basic terms, and polemics and discussions that the author initiated both at home and abroad. In addition, each volume is enriched by an anthology of philosophical texts representative of the individual in question. This volume is dedicated to Kazimierz Kloskowski (1953–1999) – philosopher of nature, bioethician and theologian.

69,00 zł
34,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 34,50 zł

60
Karol Wojtyła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karol Wojtyła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Seria wydawnicza „Polska filozofia chrześcijańska w XX wieku” obejmuje monograficzne opracowanie myśli 13 wybitnych przedstawicieli tego nurtu filozofii, działających zwłaszcza w XX wieku i na początku wieku XXI (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka). Każdemu z filozofów poświęcony został odrębny tom, według następującego układu: biografia i bibliografia danego autora, źródła inspiracji filozoficznej (wpływ własnej szkoły filozoficznej, zapożyczenia od innych systemów), preferowana koncepcja filozofii, podejmowane problemy i propozycje ich rozwiązań, słownik podstawowych pojęć, polemiki i dyskusje, jakie dany autor prowadził w środowisku krajowym i zagranicznym. Dodatkowo każdy tom został wzbogacony antologią reprezentatywnych dla danego autora tekstów filozoficznych. Niniejszy tom jest poświęcony Karolowi Wojtyle (1920-2005) – biskupowi, filozofowi i teologowi, etykowi, poecie i dramatopisarzowi.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

61
Karol Wojtyła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karol Wojtyła
Dostępny
1 szt.

The publication series „Polish Christian Philosophy in the 20th Century” includes monographic studies of the thought of 13 outstanding representatives of Polish Christian philosophy mainly active during the 20th century and also at the beginning of the 21st (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka). A separate volume is dedicated to each of these philosophers, with all of them organized as follows: a biography and bibliography of the thinker in question, sources of philosophical inspiration (the influence of their own philosophical school, and borrowings from other systems), their preferred conception of philosophy, problems, and proposed solutions, a dictionary of basic terms, and polemics and discussions that the author initiated both at home and abroad. In addition, each volume is enriched by an anthology of philosophical texts representative of the individual in question. This volume is dedicated to Karol Wojtyła (1920-2005) – bishop, philosopher and theologian, ethicist, poet and playwright.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

62
Jacek Woroniecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacek Woroniecki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Seria wydawnicza „Polska filozofia chrześcijańska w XX wieku” obejmuje monograficzne opracowanie myśli 13 wybitnych przedstawicieli tego nurtu filozofii, działających zwłaszcza w XX wieku i na początku wieku XXI (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka). Każdemu z filozofów poświęcony został odrębny tom, według następującego układu: biografia i bibliografia danego autora, źródła inspiracji filozoficznej (wpływ własnej szkoły filozoficznej, zapożyczenia od innych systemów), preferowana koncepcja filozofii, podejmowane problemy i propozycje ich rozwiązań, słownik podstawowych pojęć, polemiki i dyskusje, jakie dany autor prowadził w środowisku krajowym i zagranicznym. Dodatkowo każdy tom został wzbogacony antologią reprezentatywnych dla danego autora tekstów filozoficznych. Niniejszy tom jest poświęcony Jackowi Woronieckiemu (1878–1949) – dominikaninowi, teologowi, pedagogowi, filozofowi i etykowi.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

63
Jacek Woroniecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacek Woroniecki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Seria wydawnicza "Polska filozofia chrześcijańska w XX wieku" obejmuje monograficzne opracowanie myśli 13 wybitnych przedstawicieli tego nurtu filozofii, działających zwłaszcza w XX wieku i na początku wieku XXI (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka). Każdemu z filozofów poświęcony został odrębny tom, według następującego układu: biografia i bibliografia danego autora, źródła inspiracji filozoficznej (wpływ własnej szkoły filozoficznej, zapożyczenia od innych systemów), preferowana koncepcja filozofii, podejmowane problemy i propozycje ich rozwiązań, słownik podstawowych pojęć, polemiki i dyskusje, jakie dany autor prowadził w środowisku krajowym i zagranicznym

69,00 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

64
Sprytne smyki 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytne smyki 3
Dostępny
50 szt.

Książka edukacyjna przeznaczona dla przedszkolaków. Różnorodne i ciekawe zadania zapewniają trening wielu umiejętności. Kolorowe naklejki i elementy do wycinania zachęcają do nauki. 80 stron zabawy połączonej z nauką! Dzięki odpowiednio dobranym i zróżnicowanym zadaniom dzieci mogą ćwiczyć wiele kompetencji, świetnie się przy tym bawiąc. Książka w przyjaznej dla maluchów formie proponuje trening takich aktywności, jak: liczenie, znajdowanie podobieństw i różnic, przechodzenie labiryntów, rysowanie po śladzie, łączenie kropek, kolorowanie, wycinanie i naklejanie. Barwna szata graficzna zachęca do aktywności. Idealna propozycja dla rodziców, którym zależy na wszechstronnym rozwoju dziecka już od najmłodszych lat! Książka: – rozwija kompetencje matematyczne, – doskonali sprawność grafomotoryczną, – uczy logicznego myślenia, – trenuje spostrzegawczość, – wzbogaca wiedzę, – zachęca do kreatywności. Sprytne smyki – seria książeczek edukacyjnych dla najmłodszych czytelników. Zawiera różnorodne zadania, dzięki czemu wspiera rozwój dziecka na wielu polach. Pozwala przedszkolakom miło spędzić czas i poszerza ich wiedzę oraz umiejętności.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

65
Kombajn ziemniaczany Grimme - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kombajn ziemniaczany Grimme
Bruder
Dostępny
8 szt.

Kombajn ziemniaczany Grimme jest wierną kopią prawdziwego pojazdu. Model w skali 1:16. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – transport ziemniaków na gumowych przenośnikach napędzanych pokrętłami, – gumowe fartuchy ochronne, – w zestawie ziemniaki. Wymiary: 18.0 x 18.4 x 49.1 cm

267,99 zł
254,59 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 13,40 zł

66
Przyczepa wywrotka, srebrna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczepa wywrotka, srebrna
Bruder
Dostępny
73 szt.

Przyczepa jest wierną kopią prawdziwego modelu. Wykonana w skali 1:16. Wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego przeznaczona. Główne cechy: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – dwuosiowe zawieszenie, – otwierane trzy burty, – skrzynia wywracana i przetrzymywana na teleskopowym wysięgniku. Rozmiar produktu: 14.8 x 10.8 x 32.5 cm

58,73 zł
55,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

67
Przyczepa wywrotka z podwyższonymi burtami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczepa wywrotka z podwyższonymi burtami
Bruder
Dostępny
83 szt.

Wyposaż swoje gospodarstwo w niesamowitą, trójwywrotową przyczepkę Fliegl. Dzięki niej będziesz mógł transportować zboże, siano, a także wszystkie zbiory i przenosić je w dowolne miejsce. Z pewnością każdy porządny rolnik dbający o swój dobytek, musi wyposażyć się w tą luksusową wielofunkcyjną przyczepkę. Cechy zabawki: – otwierane burty z trzech stron, – zdejmowane górne burty, – odsuwana klapka na tylnej burcie, – wywrot skrzyni na boki i do tyłu, – obrotowy dyszel, – zaczep umożliwiający podpięcie dodatkowej przyczepy, – dwuosiowe zawieszenie przyczepy, – gumowe miękkie koła z profilowanym bieżnikiem, – przyczepa pasuję do wszystkich traktorów, Jeepów, Land Roverów i Sprinterów firmy Bruder. Rozmiar opakowania: 48.0 x 18.0 x 19.0 cm

138,05 zł
131,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,90 zł

68
Stempelki Monsters - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stempelki Monsters
Goliath
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

W saszetce znajdziesz 80 naklejek tematyce Monsters, Street, Smileys. Naklejki w saszetce są uzupełnieniem do zestawu startowego Naklejko-stempelki Sticker Fun z pieczątką.

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

69
Stempelki Animals. Konie, koty i psy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stempelki Animals. Konie, koty i psy
Goliath
Dostępny
1 szt.

W saszetce znajdziesz 80 naklejek w tematyce Animals: konie, koty lub psy. Naklejki w saszetce są uzupełnieniem do zestawu startowego Naklejko-stempelki Sticker Fun z pieczątką.

11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

70
Kraina Lodu 2. Magiczny lodowy rękaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu 2. Magiczny lodowy rękaw
Dante,
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.11

Poczuj się jak w Arendelle! Lodowy rękaw to produkt inspirowany akcesoriami z filmu „Kraina Lodu 2”. Opakowanie zawiera wyrzutnię pozwalającą na tworzenie lodowych pocisków, które mają symbolizować moc Elzy. Dodatkowo w zestawie znajduje się pojemnik z wodą, który można napełniać. Pozwala on na tworzenie wodnych pocisków.

147,53 zł
129,83 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,70 zł

71
Pomoc drogowa z Jeepem MAN TGA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomoc drogowa z Jeepem MAN TGA
Bruder
Dostępny
20 szt.

Pomoc drogowa z Jeepem MAN TGA to wierna kopia prawdziwego modelu. Zabawka wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – podnoszona kabina kierowcy, – uchylna platforma załadunkowa, – dźwig do wciągania samochodów, – system łańcuchów załadowczych, – wysuwane tylne podesty do zaczepiana holowanych samochodów, – jeep w zestawie, – boczne lusterka, – skala: 1:16. Wymiary: – MAN: 49.5 x 18.5 x 25.5 cm – Jeep: 26 x 14,5 x 14,5 cm

236,03 zł
224,23 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,80 zł

72
Śmieciarka MAN TGS z tylnym załadunkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmieciarka MAN TGS z tylnym załadunkiem
Bruder
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.18

Śmieciarka MAN TGS z tylnym załadunkiem. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – przeszklona kabina kierowcy z otwieranymi dwoma drzwiami, – trzyosiowe zawieszenie, – system załadunku śmieci, – system transportu śmieci w komorze (pokrętło), – dwa śmietniki, – boczne lusterka, – możliwość wstawienia modułu świetlno-dźwiękowego, – skala: 1:16. Wymiary: 51.0 x 18.5 x 21.5 cm

320,20 zł
284,98 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 35,22 zł

73
Pomoc drogowa z autem Roadster MAN TGS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomoc drogowa z autem Roadster MAN TGS
Bruder
Dostępny
7 szt.

Pomoc drogowa z autem Roadster MAN TGS Główne cechy MANa: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – rozsuwany i obracany dźwig, – otwierane drzwi kabiny, – uprząż ładunkowa (składająca się z łańcuchów i pazurów kół) i kliny pod koła, – rozkładane podpórki, – klucz do kół ukryty w płycie podłogowej, – zamontowany moduł sygnalizacyjny, – skala: 1:16 Wymiary: 57.0 x 28.0 x 18.0 cm

363,91 zł
345,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 18,20 zł

74
Byłam pokojówką komendanta NW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłam pokojówką komendanta NW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

Książka ta jest opisem życia w obozie koncentracyjnym widzianym oczyma młodej, dwudziestoletniej dziewczyny, która zostaje wyrwana z kręgu kochającej rodziny, od matki, ojca, czterech sióstr i dwóch braci do całkiem innego świata, gdzie każdego dnia i w każdej chwili ocierała się o śmierć. Trzeba było mieć wiele szczęścia, żeby przeżyć to piekło, i moja Mama, dzięki łasce Opatrzności, szczęście to miała. Ta książka zadaje kłam przedstawianiu historii nie według faktów, lecz zgodnie z polityką historyczną prowadzoną przez różne kraje dla swoich partykularnych interesów. Nikt przecież z byłych więźniów, w tym moja Mama, nie sądził, że przyjdą takie "ciekawe czasy", że trzeba będzie udowadniać, kto w obozach koncentracyjnych zabijał, a kto był zabijany. Zbigniew Kozłowski

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

75
L.O.L. Surprise! Seria 1. Chłopiec w kuli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Seria 1. Chłopiec w kuli
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.14

Tego jeszcze nie było! Do laleczek „L.O.L. Surprise!” dołączyli chłopcy! Teraz śliczne dziewczynki mają swoich braciszków! W kuli – niespodziance, czeka znów coś do odkrycia, a zabawa zaczyna się już podczas rozpakowywania! Każda magiczna kula kryje w sobie aż 7 warstw, pod którymi skrywają się kolejne akcesoria do zabawy. Na końcu podróży z odkrywaniem czeka kolekcjonerska laleczka z serii Boys, ze specjalnymi umiejętnościami (np. zmienia kolor, płacze, robi siku, pluje wodą, tryska wodą uszami), które dziewczynki muszą samodzielnie wypróbować, a potem oznaczyć naklejką na kolekcjonerskim plakacie. W zestawie, oprócz lalki – chłopca, znajduje się także ubranko i akcesoria. Kula-niespodzianka po rozpakowaniu zamienia się w nosidełko, stojak dla ulubionej laleczki lub miejsce do zabawy. Zabawa w odkrywanie z kulą „L.O.L. Surprise!”: • warstwa pierwsza – tajemnicza wiadomość, • warstwa druga – naklejki kolekcjonerskie, • warstwa trzecia – buteleczka do wody, • warstwa czwarta – akcesorium modowe, • warstwa piąta – ubranko, • warstwa szósta – buciki, • warstwa siódma – odjazdowa laleczka kolekcjonerska LOL Surprise Boys. Zawartość zestawu: • kula-niespodzianka, która po rozpakowaniu wszystkich warstw zamienia się w nosidełko albo stojak dla laleczki, • akcesoria do zabawy, naklejki, butelka, buciki, ubranko, • kolekcjonerska laleczka. Cena dotyczy 1 kuli niespodzianki z akcesoriami i laleczką. Baw się w odkrywanie i kolekcjonowanie!

51,50 zł
48,41 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,09 zł

76
Metal Assault Vol 1. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metal Assault Vol 1. CD
V/A, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1. Terrorizer - Dead Shall Rise (Live) 2. Terrorizer - Hordes Of Zombie (Live) 3. Sereignos - Reactor Kindung Kemelut 4. Sereignos - Aeon Of Destruction 5. Generichrist - Rotting In The Swamp 6. Generichrist - Taste Of Death 7. Disastrous Murmur - Santo Subito 8. Disastrous Murmur - Disgorged Bowel Movement 9. Malevolent Creation - Rebirth Of Terror (Live) 10. Malevolent Creation - Blood Brothers 11. Dead Sun - A New Beginning 12. Dead Sun - The Hidden 13. Emptys - The Crsuhed Wisdom 14. Emptys - Kontramantra 15. Kam Lee - Aggressive Tyrant 16. Kam Lee - Clangor Of War 17. Fractal Face - Absorbing Matter 18. Fractal Face - Binory Forms 1 9. Toxodeth - Spendor Dead 20. Toxodeth - Doom Predictions 21. Hate Legions - Dominus De Orgis 22. Hate Legions - Miseros Daemonium 23. Disharmonic Orchestra - Keep Falling Down 24. Voracious Scourge - Our Demise 25. Extreme Skmoke 57 - Today Is The End

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

77
Dead Man's Voice. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dead Man's Voice. CD
New Roses, The, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Heads or Tails 2.Thirsty 3.Partner In Crime 4.Dead Man's Voice 5.I Believe 6.Ride With Me 7.Hurt Me Once (Love Me Twice) 8.Not From This World 9.What If It Was You 10.Try (And You Know Why) 11.From Guns & Shovels 12.The Secret (Bonus Track) 13.Whiskey Nightmare (Bonus Track) 14.It's a Long Way (Bonus Track) 15.Leave Me Alone (Bonus Track)

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

78
Winter Kills Limited Edition. CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winter Kills Limited Edition. CD + DVD
Devil Driver, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

CD 1. The Oath 2. Ruthless 3. Desperate Times 4. Winter Kills 5. The Appetite 6. Gutted 7. Curses And Epitaphs 8. Carings Overkill 9. Hunting Refrain 10. Tripping Over Tombstones 11. Sail 12. Shudder Bonus Track 13. Back Down To The Grave Bonus Track Bonus DVD Alive and Raw Live in Berlin Germany No Fucking Overdubs 1. End of the Line 2. Dead to Rights 3. Not All Who Wander are Lost 4. Pure Sincerity 5. Head on to Heartache 6. I Could Care Less 7. The Mountain 8. Clouds Over California 9. Meet the Wretched

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

79
Przyczepa cysterna Fliegl ze zraszaczem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczepa cysterna Fliegl ze zraszaczem
Bruder
Dostępny
19 szt.

Przyczepa cysterna Fliegl jest wierną kopią prawdziwego pojazdu. Model w skali 1:16. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – dwuosiowe zawieszenie, – składane ramiona wylewające, – otwierana górna pokrywa beczki, – rozsuwana podpora, – skala: 1:16. Wymiary: 41.5 x 48.5 x 19.5 cm

137,24 zł
130,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,86 zł

80
Kompetencje Prezydenta Ukrainy wobec Rady Najwyższej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompetencje Prezydenta Ukrainy wobec Rady Najwyższej
Dostępny
7 szt.

„Od uzyskania niepodległości przez Ukrainę minęło ponad ćwierć wieku, a mimo to jej porządek konstytucyjny wciąż jest w fazie kształtowania. Państwo ukraińskie podejmuje próby radykalnych reform, zmagając się jednocześnie z agresją na swoje terytorium. Ten dynamiczny i niezwykle ciekawy proces niestety nie jest przedmiotem szczególnego zainteresowania polskiej nauki prawa konstytucyjnego. Dlatego za trafne i cenne uznać należy podjęcie tematyki wskazanej w tytule dysertacji Pana Marcina Gołębiowskiego. W ten sposób dołącza On do wąskiego grona badaczy zajmujących się w naszym kraju ustrojem Ukrainy”. Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Eckhardta, prof. WSPiA RSW „Na uznanie zasługuje znakomicie dobrany temat rozprawy. Sam w sobie dobrze świadczy on o znajomości problematyki ustrojowej Ukrainy. W praktyce ukraińskiej motyw relacji zachodzących między Prezydentem a Radą Najwyższą to kluczowy, a jednocześnie jeden z najbardziej problematycznych wymiarów systemu rządu. W nim, niczym w soczewce, ogniskuje się złożoność państwowego procesu decyzyjnego, jego specyfika, dysfunkcje i behawioralne uwikłania”. Z recenzji dr. hab. Jacka Zaleśnego

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

81
Prawo dziedziczenia w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Prawo dziedziczenia w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
Dostępny
2 szt.

„W pracy sformułowano tezę, nieco zaskakującą z punktu widzenia pojęć cywilnoprawnych, że pojęcie prawa dziedziczenia w Konstytucji RP ma dwa aspekty: czynny i bierny – po stronie spadkodawcy kreuje możliwość dysponowania majątkiem mortis causa, po stronie spadkobiercy zaś tworzy możliwość nabycia praw w wyniku dziedziczenia. Wokół tej tezy koncentrują się zasadnicze rozważania. Uważam, że zdecydowanie warto było przygotować monografię na temat prawa dziedziczenia (w tym przypadku przede wszystkim chodzi o analizę na tle konstytucyjnym). Przedmiotem badań były przepisy Konstytucji RP, orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, przepisy ustaw zasadniczych wybranych innych państw, szereg aktów prawa międzynarodowego, przepisy Kodeksu cywilnego i wybranych innych ustaw. Autorka szeroko i wnikliwie przedstawiła prawo dziedziczenia w płaszczyźnie regulacji międzynarodowych i unijnych. Docenić należy także szczegółową analizę prawnoporównawczą – cenne są uwagi o regulacji (bądź jej braku) prawa dziedziczenia w konstytucjach wybranych państw członkowskich UE. Autorka na ich kanwie uporządkowała modele konstytucyjnej regulacji prawa dziedziczenia” – z recenzji dr. hab. Adama Doliwy, prof. UwB.

35,70 zł
22,13 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,57 zł

82
Państwo niepodległe. Twórcy - strategie - komunikacja społeczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwo niepodległe. Twórcy - strategie - komunikacja społeczna
Dostępny
9 szt.

„Państwo niepodległe. Twórcy – strategie – komunikacja społeczna to praca z historii myśli politycznej i komunikacji społecznej, zawierająca obszerny materiał faktograficzny, w tym analizy idei, wyobrażeń, koncepcji rzutujących na kształt państwa polskiego, przede wszystkim recypowanych wiek temu, ale i współcześnie, a także propozycje pojęć i modeli właściwych badaniom zagadnień suwerenności państwa, aksjologii i kultury politycznej wybranych ruchów politycznych lub ogólniej polskiego społeczeństwa. Zebranie w jednym tomie różnych w swoim charakterze, bliskich jednak tematycznie wypowiedzi inspirowane było – jak zaznaczono we wstępie – rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz dyskusją toczoną w ramach IV Kongresu Politologii Państwo w czasach zmiany na temat analogiczny do tytułu rozprawy. Państwo niepodległe, stanowiące tu oś koncentrującą zainteresowania, jest samo w sobie interesujące ze względu na współcześnie konstatowane procesy erozji instytucji utożsamianych z państwem narodowym w ogóle oraz przez drugie z pojęć – niepodległość, dla polskich twórców przez wieki będącą wartością w pierwszej kolejności autoteliczną, dalej zaś instrumentalną, w tym znaczeniu, że fundamentalną, stanowiącą punkt wyjścia do innych, równie złożonych i równie dyskutowanych celów politycznych”. Z recenzji dr hab. Magdaleny Mikołajczyk, prof. Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

83
Metafory o Rosji. Wizerunek rosyjskiej polityki w przenośniach publicystycznych w prasie polskiej (2000-2012) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metafory o Rosji. Wizerunek rosyjskiej polityki w przenośniach publicy...
Dostępny
7 szt.

Badając zasób werbalnych oraz wizualnych przenośni publicystycznych, można ukazywać niezbywalną regularność powiązań pomiędzy bardziej i mniej konkretnymi dziedzinami pojęciowymi, omawiać specyfikę sytuacji komunikacyjnej, a także przedstawiać upowszechniany przez media obraz wybranych wydarzeń oraz ich bohaterów. W niniejszej pracy ukazaniu podlega wizerunek rosyjskiej polityki, którego nośnikiem są metafory funkcjonujące na łamach polskiej prasy. „Konieczność uporządkowania bogatego materiału wymagała znalezienia narzędzi i kryteriów, które pozwoliłyby stworzyć spójny przekaz. To zadanie udało się doktorowi Bartłomiejowi Maliszewskiemu bardzo dobrze zrealizować. Dzięki tematycznemu podziałowi metafor praca z pewnością okaże się interesująca nie tylko dla językoznawców, ale również dla dziennikarzy, politologów, literaturoznawców. Jej atutami są klarowność i spójność wywodu, trafny dobór przykładów, tabelaryczne zestawienia według powtarzalnych kryteriów, syntetyczne podsumowania”. Z recenzji dr hab. Edyty Pałuszyńskiej

44,10 zł
34,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,26 zł

84
Ryms. Kwartalnik o książkach dla dzieci i młodzieży, nr 35 2/2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryms. Kwartalnik o książkach dla dzieci i młodzieży, nr 35 2/2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.04

Kwartalnik o książkach dla dzieci i młodzieży, skierowany do nowoczesnych i ambitnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy. Znajdziemy w nim wieści ze świata literackiego i wydawniczego, informacje o konkursach z nagrodami i dobrych rabatach na książki, recenzje nowych i starszych książek oraz audiobooków, zapowiedzi premier, dobre teksty krytyczno-literackie i wywiady z pisarzami i ilustratorami. Dodatkowym atutem tytułu jest designerska szata graficzna.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

85
Ruchy separatystyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchy separatystyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

„Nie po raz pierwszy grupa lubelskich politologów, skupionych wokół prof. dr hab. Marii Marczewskiej-Rytko, reaguje na doniosły problem polityczny współczesnego świata we właściwy dla naukowców sposób. Reaguje, publikując książkę. Nie zadowala się analizami i komentarzami dziennikarskimi, z natury rzeczy prędkimi, niesięgającymi często istoty rzeczy, choć nieraz wypowiadanymi przez osoby dobrze zorientowane w realiach. Dąży do ich pogłębienia, prześwietlenia, zrozumienia. Tym razem lubelscy politolodzy, zapraszając do współpracy przedstawicieli dyscypliny z całej Polski, mierzą się z problemem separatyzmu. Z uznaniem trzeba wyrazić się o szerokości perspektywy przyjętej w prezentowanej pracy. Nie ogranicza się ona wyłącznie do badania kwestii separatyzmu w Europie, lecz sięga do Azji, Ameryki Północnej i Afryki. Tak rozległa perspektywa nastręcza, rzecz jasna, wiele trudności interpretacyjnych, ale tylko tego typu holistyczne podejście prowadzi do właściwych analiz teoretycznych i uściśleń terminologicznych dotyczących separatyzmu. Pozwala precyzyjnie odróżniać separatyzm od secesji, regionalizmu czy irredentyzmu. Otrzymujemy więc pracę niezwykle przydatną nie tylko dla politologów, prawników, socjologów, etnologów i innych przedstawicieli nauk społecznych oraz humanistycznych, lecz dla wszystkich osób dążących do lepszego rozumienia procesów zachodzących na ich oczach w politycznym świecie”. – dr hab. Piotr Kimla, prof. UJ, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

44,10 zł
34,84 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,26 zł

86
Model samolotu Mirage III E/RD/0, 1:32 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model samolotu Mirage III E/RD/0, 1:32
Revell
Niedostępny
Brak

Dassault Mirage III E – ponaddżwiękowy samolot myśliwski. Cechy produktu: – długość: 46.5 cm – rozpiętość skrzydeł: 25.6 cm, – wysokość: 14.0 cm, – skala: 1:32, – ilość elementów: 366, – instrukcja w zestawie.

197,21 zł
Powiadomienie
87
Wózek dla lalek „Lili” - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek dla lalek „Lili”
Polesie
Niedostępny
Brak

Czterokołowy prosty wózek dla lalek „Lili” od firmy Polesie to idealna zabawka dla małych opiekunek. Wykonana z wysokiej jakości plastiku miniatura wózka spacerowego przez długi czas będzie towarzyszyła naszym pociechom w opiece nad ich lalkami. Produkt w różowym kolorze. Zapakowany w siatkę.

27,90 zł
25,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

88
Schowek
Maluchy poznają różnice
Dostępny
64 szt.

Seria zabawnych rymowanych książeczek z bajecznie kolorowymi ilustracjami, która wiele nauczy malców ciekawych świata.

7,96 zł
6,99 zł

Rabat 12,2%
oszczędzasz 0,97 zł

89
It&#39,s not how good you are, it&#39,s how good you want to be - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
It&#39,s not how good you are, it&#39,s how good you want to be
Dostępny
1 szt.

It`s Not How Good You Are, It`s How Good You Want to Be is a handbook of how to succeed in the world - a pocket `bible` for the talented and timid to make the unthinkable thinkable and the impossible possible. The world`s top advertising guru, Paul Arden, offers up his wisdom on issues as diverse as problem solving, responding to a brief, communicating, playing your cards right, making mistakes and creativity, all notions that can be applied to aspects of modern life. This book provides a unique insight into the world of advertising and is a quirky compilation of quotes, facts, pictures, wit and wisdom, packed into easy-to-digest, bite-sized spreads. If you want to succeed in life or business, this is a must!

60,00 zł
57,60 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,40 zł

90
Widzę, myślę, rysuję. Choinkowe łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widzę, myślę, rysuję. Choinkowe łamigłówki
Dostępny
171 szt.

Seria „Widzę, myślę, rysuję” to zbiór sześciu książeczek aktywizujących zawierających zadania kształcące spostrzegawczość, logiczne myślenie, proste umiejętności matematyczne oraz doskonalące układ ręka-oko. Wszystkie te sprawności są bardzo pomocne podczas szkolnej nauki, lecz ucząc, bawią. Słowem są znakomitą rozrywką i skuteczną nauką.

2,99 zł
91
Kazik Pegazik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazik Pegazik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to pegazik Kazik! Pewnego dnia Kazik wypadł z gniazda i trafił wprost na balkon Maksa. Tak zaczęła się przyjaźń nie z tej ziemi między niewysokim chłopcem a pegazem przy kości. Miasto tonie pod wodą, a ulice opanowują złośliwe małpy morskie. Trzeba będzie sprytu, odwagi i mnóstwa herbatników, by uratować sytuację. Na szczęście Maks ma zawsze głowę na karku, a Kazik potrafi latać i przy regularnej dostawie łakoci nic nie powstrzyma tego bohaterskiego duetu. Kazik Pegazik to książka nie tylko dla miłośników przygód i koni, zwłaszcza tych latających, ale przede wszystkim dla każdego, komu nie są straszne ataki śmiechu i końska dawka humoru.

29,00 zł
22,62 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,38 zł

92
Widzę, myślę, rysuję. Lodowe łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widzę, myślę, rysuję. Lodowe łamigłówki
Dostępny
171 szt.

Seria „Widzę, myślę, rysuję” to zbiór sześciu książeczek aktywizujących zawierających zadania kształcące spostrzegawczość, logiczne myślenie, proste umiejętności matematyczne oraz doskonalące układ ręka-oko. Wszystkie te sprawności są bardzo pomocne podczas szkolnej nauki, lecz ucząc, bawią. Słowem są znakomitą rozrywką i skuteczną nauką.

4,29 zł
3,99 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,30 zł

93
Kraina Lodu 2. Minilaleczka z przyjacielem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu 2. Minilaleczka z przyjacielem, mix wzorów
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Zestaw zawiera minilaleczkę Elsy i jej przyjaciół Trolli lub mini laleczkę Anny i Olafa z koszykiem. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

69,90 zł
62,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

94
Dolnoślązacy? Kształtowanie tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska po II wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolnoślązacy? Kształtowanie tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska po I...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

W publikacji zebrano materiały po konferencji, która odbyła się w czerwcu 2006 r. w Bolesławcu, poświęconej kształtowaniu się tożsamości mieszkańców, analizującej procesy adaptacji polskiej ludności napływającej na Dolny Śląsk po 1945 r. oraz kształtowanie się ich tożsamości zbiorowej. Organizatorami spotkań naukowych były: Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Urząd Miasta Bolesławca i Archiwum Państwowe we Wrocławiu, a uczestnikami byli przedstawiciele różnych ośrodków badawczych.

29,40 zł
22,93 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,47 zł

95
Pojazd Scania R Liebherr. Dźwig z modułem sygnalizacyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Scania R Liebherr. Dźwig z modułem sygnalizacyjnym
Bruder
Dostępny
34 szt.

Scania R Liebherr dźwig jest wierną kopią prawdziwego pojazdu. Model w skali 1:16. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – rozsuwany dzięki pokrętłu żuraw, który osiąga wysokość 1.30 m, – regulowany pokrętłem kąt wychylenia żurawia, – lina nawijana na bęben dzięki pokrętłu, – obrotowy żuraw z kabiną, – otwierane drzwi operatora dźwigu, – napełniany (np. piaskiem) zbiornik tworzący przeciwwagę, – rozsuwane podpory boczne, – przeszklona kabina, – otwierane drzwi kierowcy, – skala: 1:16. Wymiary: 62.0 x 18.5 x 27.0 cm

395,40 zł
375,63 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 19,77 zł

96
Wóz strażacki zdalnie sterowany RC Double Eagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wóz strażacki zdalnie sterowany RC Double Eagle
ATA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Zdalnie sterowany wóz strażacki w skali 1:20. Zdalnie sterowane funkcje: • jazda do przodu i wstecz, skręty w lewo/prawo, stop • sygnalizacja świetlno-dźwiękowa • wysuwanie drabiny • obrót kolumny drabiny o 360° Cechy produktu: • zasięg do ok. 25 m • prędkość ok. 2,5 km/h • czas ładowania akumulatora 4-5 godz. Zawartość opakowania: • zdalnie sterowany wóz strażacki • pilot 27 MHz • akumulator 4,8 V/400 mAh • ładowarka sieciowa • instrukcja Zasilanie: 2 baterie AA 1,5 V

252,90 zł
227,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,29 zł

97
Śląsk w czasie i przestrzeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląsk w czasie i przestrzeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.10

Na publikację złożyły się studia i artykuły prezentowane podczas czwartego „Spotkania Dolnośląskiego”, które odbyło się w Szklarskiej Porębie w maju 2008 r., a poświęcone było Śląskowi (nie tylko Dolnemu) postrzeganemu tak z historycznej, jak i geograficznej, a także kulturowej perspektywy. W książce m.in. teksty dotyczące kartografii Śląska, pogranicza śląsko-niemieckiego po I wojnie światowej, problematyki tzw. granicy pokoju po II wojnie pomiędzy radzieckim satelitą – Niemiecką Republiką Demokratyczną – a Polską.

35,70 zł
27,85 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,85 zł

98
Lekarz jako autor i bohater literacki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekarz jako autor i bohater literacki
Dostępny
3 szt.

Książka prezentuje dorobek pisarzy polskich i zagranicznych, dawnych i współczesnych, którzy wzbogacając dokonania piśmiennictwa artystycznego i będąc aktywnymi uczestnikami ruchu literackiego, reprezentują zarazem stan lekarski; wielu z nich nie porzuciło medycyny nawet po osiągnięciu sukcesu literackiego. W poszczególnych rozdziałach monografii analizowane są zarówno dzieła należące do kanonu danej literatury narodowej, jak i dorobek pisarzy mniej znanych bądź zapomnianych, omawiane są też biografie lekarzy-poetów i teksty autobiograficzne.

55,00 zł
42,90 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,10 zł

99
Baby Born. Ubranko, zimowy kombinezon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Born. Ubranko, zimowy kombinezon
Zapf Creation
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.08

Oto uroczy kombinezonik na zimowe dni dla każdej laleczki Baby Born o wysokości 43 cm. Jest bardzo ciepły, a dodatkowo świetnie się prezentuje. Posiada kaptur, który ozdobiony jest wokół różowym futerkiem. Cały kombinezon posiada również inne różowe dodatki takie jak pasek. Do zestawu są dołączone buciki i czapeczka. Oto fantastyczny komplet do cudownej zabawy z lalką Baby Born. „Mała mama” znajdzie tu śliczny ciepły kombinezon z kapturem, z różowym futerkiem, plastikowymi butami i czapką w kolorowe paski. Twoja Baby Born już nie będzie marzła. W zestawie znajduje się: • błyszczący kombinezon, • czapkę w paski, • różowe buciki.

180,80 zł
171,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,04 zł

100
Transformer, żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformer, żółty
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.15

Transformer, który potrafi zmienić się w robota i superszybkie żółte auto. Teraz nie musisz wybierać pomiędzy autem a robotem – wszystkie możliwości masz w jednej zabawce!

38,90 zł
36,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

Wróć do góry