hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.10.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 23 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ściąga - liceum, technikum - część 1 - po reformie (praca zbiorowa), na drugim Ściąga - liceum, technikum - część 2 - po reformie (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Puzzle 3 x 49 elementów. Kraina Lodu (Ravensburger) oraz Puzzle mini 54 elementy. W świecie Anny i Elsy (Trefl).
1
Ściąga - liceum, technikum - część 1 - po reformie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ściąga - liceum, technikum - część 1 - po reformie
Dostępny
204 szt.

Nowa Ściąga jest przeznaczona dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej po najnowszej reformie systemu edukacji. Obejmuje wszystkie lektury obowiązujące z zakresu podstawowego, które będą wymagane na sprawdzianach oraz na maturze z języka polskiego. Każda z lektur została dokładnie omówiona, zawiera streszczenia i problematykę, spis bohaterów, a całość uzupełniają notki biograficzne autorów. Ponadto zamieszczono w niej analizy i interpretacje wymaganych na języku polskim wierszy oraz omówiono cechy charakterystyczne każdej epoki literackiej. W części pierwszej, zgodnie z programem szkolnym, omówiono epoki od Antyku po Oświecenie. Książka napisana została przystępnym, zrozumiałym językiem, nie ma w niej niepotrzebnych, ponadprogramowych treści. Będzie doskonałą pomocą przed odpowiedzią, sprawdzianem i egzaminem maturalnym w nowej szkole średniej. Nowoczesna i przejrzysta szata graficzna ułatwi zapamiętywanie! Polecamy!

19,95 zł
10,99 zł

Rabat 44,9%
oszczędzasz 8,96 zł

41 osób kupiło
2
Ściąga - liceum, technikum - część 2 - po reformie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ściąga - liceum, technikum - część 2 - po reformie
Dostępny
162 szt.

Nowa Ściąga jest przeznaczona dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej po najnowszej reformie systemu edukacji. Obejmuje wszystkie lektury obowiązujące z zakresu podstawowego, które będą wymagane na sprawdzianach oraz na maturze z języka polskiego. Każda z lektur została dokładnie omówiona, zawiera streszczenia i problematykę, spis bohaterów, a całość uzupełniają notki biograficzne autorów. Ponadto zamieszczono w niej analizy i interpretacje wymaganych na języku polskim wierszy oraz omówiono cechy charakterystyczne każdej epoki literackiej. W części drugiej, zgodnie z programem szkolnym, omówiono epoki Romantyzmu i Pozytywizmu. Książka napisana została przystępnym, zrozumiałym językiem, nie ma w niej niepotrzebnych, ponadprogramowych treści. Będzie doskonałą pomocą przed odpowiedzią, sprawdzianem i egzaminem maturalnym w nowej szkole średniej. Nowoczesna i przejrzysta szata graficzna ułatwi zapamiętywanie! Polecamy!

19,95 zł
10,99 zł

Rabat 44,9%
oszczędzasz 8,96 zł

27 osób kupiło
3
Puzzle 3 x 49 elementów. Kraina Lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3 x 49 elementów. Kraina Lodu
Ravensburger, 3 x 49 elementów
Dostępny
20 szt.

Te wysokiej klasy i jakości puzzle gwarantują wspaniałą zabawę. Układanka zachwyci wszystkich fanów „Krainy Lodu”. Rysunkowe, kolorowe puzzle składają się z 3 obrazków po 49 elementów. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli Premium Puzzle Perfect Age Fit, co oznacza, że ich elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia trzy różne scenki z bajki „Kraina Lodu 2”. Wymiar obrazka po ułożeniu: 21.0 x 21.0 cm Wymiary opakowania: 27.5 x 19.0 x 3.5 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

7 osób kupiło
4
Puzzle mini 54 elementy. W świecie Anny i Elsy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementy. W świecie Anny i Elsy
Trefl, 54 elementy
Dostępny
9 szt.

Układanka dla miłośników puzzli w małych, wygodnych pudełeczkach, które swobodnie zmieszczą się w dziecięcym plecaczku i na półce z zabawkami. Każda układanka to obrazek, złożony z 54 elementów.Puzzle przyjazne dziecku! Do produkcji puzzli użyliśmy ekologicznych farb spożywczych i płótnowanego papieru eliminującego odbijanie światła, co gwarantuje bezpieczeństwo i radość zabawy.

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

6 osób kupiło
5
Czytanie ze zrozumieniem. Ćwiczenia dla uczniów klasy 5. Na podstawie lektur obowiązkowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem. Ćwiczenia dla uczniów klasy 5. Na podstawie ...
Dostępny
25 szt.

Zestaw zawiera 11 testów sprawdzających umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o fragmenty utworów literackich, wybrane z wykazu lektur obowiązkowych nowej podstawy programowej języka polskiego z 2017 roku – klasa 5. Praca z zestawem ma na celu kształtowanie i rozwijanie zdolności rozumienia tekstu oraz doskonalenie umiejętności koncentracji, które są konieczne na każdym etapie edukacyjnym. Testy posiadają oddzielne karty z odpowiedziami i punktacją, co umożliwia wykorzystanie ćwiczeń zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w trakcie indywidualnej pracy ucznia w domu.

62,00 zł
58,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

6 osób kupiło
6
Dyslektyczne Potyczki 2. Zadania obrazkowo-językowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyslektyczne Potyczki 2. Zadania obrazkowo-językowe
Dostępny
74 szt.

Dyslektyczne potyczki 2. Zadania obrazkowe-językowe to druga z serii 3 książeczek PUS przeznaczonych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, zagrożonych dysleksją oraz dyslektycznych, a także dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej. Zawarte w książeczkach zadania doskonalą – niezbędne w procesie prawidłowego czytania i pisania – umiejętności ogólnorozwojowe takie jak: • analizę i syntezę wzrokową, • analizę i syntezę słuchową, • pamięć, • koncentrację, • myślenie logiczne, analogiczne i przyczynowo-skutkowe. Uruchamiają też strategie lewopółkulowe, przez co znajdą zastosowanie nie tylko wśród dzieci dyslektycznych, ale także w terapii logopedycznej lub pedagogicznej, jak też w czasie ćwiczeń w domu. Zadania w kolejnych książeczkach serii „Dyslektyczne potyczki” zostały ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności ? od łatwiejszych do trudniejszych: • w części 1 znajdują się zadania oparte głównie na materiale obrazkowym, niewymagające jeszcze umiejętności samodzielnego, płynnego czytania, • część 2 to ćwiczenia oparte na materiale obrazkowo-językowym, wymagające znajomości liter, sylab, cyfr oraz umiejętności samodzielnego czytania prostych wyrazów, • część 3 zawiera zadania oparte na materiale językowym, które wymagają umiejętności samodzielnego czytania, znajomości sylab, głosek oraz znaków, a także umiejętności liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych. Ilustracje znajdujące się w książeczkach z serii „Dyslektyczne potyczki” to jedynie czarno-białe znaki i symbole graficzne, które dodatkowo wspomagają procesy poznawcze, oswajając dziecko ze światem liter, wyrazów i dłuższych tekstów. Niektóre ćwiczenia mogą być wykorzystywane przez terapeutów i pedagogów jako materiał diagnostyczny. Rozpoczynając pracę z dzieckiem, mogą oni sięgnąć po te ćwiczenia, aby stwierdzić, czy dziecko ma problemy dyslektyczne, a jeśli tak, to w jakim stopniu. „Dyslektyczne potyczki” to taki materiał w Systemie Edukacji PUS, który od dawna był oczekiwany przez wielu pedagogów, terapeutów i rodziców. Mamy nadzieję, że książeczki spodobają się również dzieciom, do których są adresowane. Pomysłodawczynią i autorką serii „Dyslektyczne potyczki” jest Katarzyna Knopik, pedagog, logopedka, specjalista terapii ręki, autorka znanego i cenionego bloga –LoogoMOWA.

21,50 zł
18,99 zł

Rabat 11,7%
oszczędzasz 2,51 zł

7 osób kupiło
7
Matka Boga. Maryja w wierze Kościoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Boga. Maryja w wierze Kościoła
Dostępny
29 szt.

Tytuł „Boża Rodzicielka” jest podstawowym tytułem, którym wspólnota wierzących od zawsze czci Najświętszą Maryję Pannę. Wszystkie inne tytuły przypisywane Maryi mają uzasadnienie w tym, że jest Matką Odkupiciela, stworzeniem ludzkim wybranym przez Boga do wypełnienia planu zbawienia. Głębokie refleksje o Matce Zbawiciela. Niemal od początku istnienia chrześcijaństwa wyjątkową rolę w Kościele odgrywa kult Maryi. Joseph Ratzinger przygląda się temu zagadnieniu w sposób przenikliwy i rozważa je w świetle tekstów biblijnych i pism Ojców. Wpatruje się w rozmaite oblicza Matki Boga i z dużą wrażliwością je opisuje. Przypomina, że dla człowieka obarczonego doświadczeniem kryzysu cywilizacyjnego Maryja może stać się przede wszystkim realnym znakiem odświeżającej radości spowodowanej bliskością Boga – Słowa, które stało się ciałem. „Maryja rozjaśnia zadania wyznaczone przez Stwórcę każdej kobiecie, broni jej równości i godności wobec mężczyzny. Jej Dziewictwo i Macierzyństwo nadają tajemnicy kobiety najwyższe znaczenie. Jest ona kwintesencją biblijnej kobiecości; wcieleniem odwagi i posłuszeństwa, kontemplacji i czynu”. Ks. prof. Jerzy Szymik, autor książki Theologia Benedicta.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

5 osób kupiło
8
Upiory spacerują nad Wartą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upiory spacerują nad Wartą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Lato 1985 roku Na brzegu przepływającej przez Poznań Warty dwaj wędkarze dokonują makabrycznego odkrycia. Wydobywają z wody zwłoki młodej kobiety. Ktoś obciął jej głowę. Kilka godzin później pracownik barki piaskarskiej wyławia z wody foliową reklamówkę. Z przerażeniem odkrywa, że wewnątrz jest głowa kobiety. Szybko okazuje się, że milicja staje przed podwójnym wyzwaniem, bo znaleziona głowa nie pasuje do wyłowionego z rzeki ciała. Poznańscy milicjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego KW MO – porucznik Mirosław Brodziak i chorąży Teofil Olkiewicz wraz z kierującym ekipą śledczą kapitanem Fredem Marcinkowskim – ruszają tropem „łowcy głów”. W śledztwie pomaga im młody i ambitny szeregowy Mariusz Blaszkowski, który w tej sprawie wykaże się nadzwyczajnym milicyjnym instynktem. Na mieszkańców Poznania pada strach. Czyżby w socjalistycznym kraju równości i sprawiedliwości społecznej pojawił się seryjny morderca, potwór rodem z kapitalistycznych horrorów, które na kasetach video zaczynają docierać do Polski coraz szerszym strumieniem? Czy funkcjonariuszom Milicji Obywatelskiej uda się ująć brutalnego mordercę, zanim obetnie kolejne głowy? A w tle świat Peerelu, jak ten z filmów Stanisława Barei – kolejki przed sklepami, śmierdzące bary mleczne dla klasy pracującej, obskurne restauracje dla inteligencji pracującej i nocne lokale z dancingiem dla socjalistycznej elity. To świat ludzi pracy, działaczy partyjnych, milicjantów, esbeków, cinkciarzy i przestępców. Tu wódka leje się strumieniami, a wszystko, co tylko da się załatwić, załatwia się za dolary, których posiadanie jest w Polsce Ludowej, rzecz jasna, całkowicie nielegalne.

42,90 zł
31,32 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

5 osób kupiło
9
Surrounded by Idiots - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surrounded by Idiots
Dostępny
42 szt.

Do you ever think you?re the only one making any sense? Or tried to reason with your partner with disastrous results? Do long, rambling answers drive you crazy? Or does your colleague?s abrasive manner get your back up? You are not alone. After a disastrous meeting with a highly successful entrepreneur, who was genuinely convinced he was ?surrounded by idiots?, communication expert and bestselling author, Thomas Erikson dedicated himself to understanding how people function and why we often struggle to connect with certain types of people. Originally published in Swedish in 2014 as Omgiven Av Idioter, Erikon?s Surrounded by Idiots is already an international phenomenon, selling over 1.5 million copies worldwide, of which over 750,000 copies have been sold in Sweden alone. It offers a simple, yet ground-breaking method for assessing the personalities of people we communicate with ? in and out of the office ? based on four personality types (Red, Blue, Green and Yellow), and provides insights into how we can adjust the way(s) we speak and share information.

45,00 zł
42,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,25 zł

4 osoby kupiły
10
Dyslektyczne potyczki. Część 3. Zadania językowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyslektyczne potyczki. Część 3. Zadania językowe
Dostępny
67 szt.

Dyslektyczne potyczki. Zadania językowe to trzecia z serii 3 książeczek PUS przeznaczonych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, zagrożonych dysleksją oraz dyslektycznych, a także dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej. Zawarte w książeczkach zadania doskonalą – niezbędne w procesie prawidłowego czytania i pisania – umiejętności ogólnorozwojowe takie jak: • analizę i syntezę wzrokową, • analizę i syntezę słuchową, • pamięć, • koncentrację, • myślenie logiczne, analogiczne i przyczynowo-skutkowe. Uruchamiają też strategie lewopółkulowe, przez co znajdą zastosowanie nie tylko wśród dzieci dyslektycznych, ale także w terapii logopedycznej lub pedagogicznej, jak też w czasie ćwiczeń w domu. Zadania w kolejnych książeczkach serii „Dyslektyczne potyczki” zostały ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności – od łatwiejszych do trudniejszych: – w części 1 znajdują się zadania oparte głównie na materiale obrazkowym, niewymagające jeszcze umiejętności samodzielnego, płynnego czytania, – część 2 to ćwiczenia oparte na materiale obrazkowo-językowym, wymagające znajomości liter, sylab, cyfr oraz umiejętności samodzielnego czytania prostych wyrazów, – część 3 zawiera zadania oparte na materiale językowym, które wymagają umiejętności samodzielnego czytania, znajomości sylab, głosek oraz znaków, a także umiejętności liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych. Ilustracje znajdujące się w książeczkach z serii „Dyslektyczne potyczki” to jedynie czarno-białe znaki i symbole graficzne, które dodatkowo wspomagają procesy poznawcze, oswajając dziecko ze światem liter, wyrazów i dłuższych tekstów. Niektóre ćwiczenia mogą być wykorzystywane przez terapeutów i pedagogów jako materiał diagnostyczny. Rozpoczynając pracę z dzieckiem, mogą oni sięgnąć po te ćwiczenia, aby stwierdzić, czy dziecko ma problemy dyslektyczne, a jeśli tak, to w jakim stopniu. „Dyslektyczne potyczki” to taki materiał w Systemie Edukacji PUS, który od dawna był oczekiwany przez wielu pedagogów, terapeutów i rodziców. Mamy nadzieję, że książeczki spodobają się również dzieciom, do których są adresowane. Pomysłodawczynią i autorką serii „Dyslektyczne potyczki” jest Katarzyna Knopik, pedagog, logopedka, specjalista terapii ręki, autorka znanego i cenionego bloga „LoogoMOWA”.

21,50 zł
18,99 zł

Rabat 11,7%
oszczędzasz 2,51 zł

5 osób kupiło
11
Ignacy Łukasiewicz. Szejk z Galicji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy Łukasiewicz. Szejk z Galicji
Dostępny
60 szt.

To bogato ilustrowana książka, przedstawiająca życie i dziedzictwo tego wielkiego polskiego patrioty, konspiratora, działacza niepodległościowego, filantropa, sprawnego menedżera, a przede wszystkim farmaceuty, naukowca, pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej.

56,00 zł
42,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
12
Boski gniew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boski gniew
Dostępny
3 szt.

Historia się powtarza, a ostatnio nie poszło zbyt dobrze… Alexandria nie jest pewna, czy doczeka dnia swoich osiemnastych urodzin i przebudzenia. Dawno zapomniany i fanatyczny zakon stara się ją zabić, a jeśli Rada odkryje, co zrobiła w Catskills, będzie miała przerąbane… tak jak i Aiden. Jeśli to nie jest wystarczająco przerażające, Alex „trenuje” z Sethem, co chłopak wykorzystuje tylko jako przykrywkę, aby spędzać z nią czas sam na sam. Na jej skórze pojawia się kolejny znak apoliona, co stanowi następny krok do przedwczesnego przebudzenia. Super. Przed zbliżającymi się urodzinami, pod wpływem pewnej informacji, jej świat legnie w gruzach, a dziewczyna pozostanie w zawieszeniu pomiędzy tym, którego kocha, a tym, który jest jej przeznaczony. Jeden zrobi wszystko, by ją chronić. Drugi okłamuje ją od samego początku. Kiedy zjawią się bogowie i uwolnią swój gniew, życie nieodwołalnie się zmieni… lub zostanie zniszczone. Ci, którzy przetrwają, odkryją, że miłość naprawdę może być potężniejsza niż los…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
13
Psychologia chłopca według Junga. Na początku była nieświadomość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia chłopca według Junga. Na początku była nieświadomość
Dostępny
32 szt.

Trzecie, zmienione wydanie książki o rozwoju psychiki chłopca w oparciu o koncepcje Junga, a zwłaszcza jego rozumienie funkcji świadomości, różnic między typami psychicznymi i wpływu sfery archetypów. Choć na początku życia każdego dziecka panuje nieświadomość, celem jego rozwoju jest świadomość i głębsze rozumienie bogactwa wyobraźni sięgającej świata archetypowego. Na tej drodze chłopiec zostaje bohaterem, panem swego życia i losu. Jest to opowieść o tym, jak rodzi się mały człowiek, jak rozwija się w dzieciństwie jego dusza i jak mieszka mu się w ogromnym i pełnym wspaniałości domu, który dorośli nazywają światem. * * * „Psychologia chłopca według Junga. Na początku była nieświadomość doktora Zenona Waldemara Dudka to publikacja niezwykła. Jest mądra i prosta – a są to dwie cechy, które bardzo trudno łączyć. Na jej kartach Autor rozwija myśl o tym, że „indywidualne «ja» wyłania się z nieświadomości jak księżyc wschodzący na firmament nocy”. Ta książka jest dla wszystkich. Dla osób, które chcą zgłębić teorię Carla Gustava Junga i jego uczniów, dla profesjonalistów, czyli osób zajmujących się pomaganiem, dla rodziców, którzy chcą zrozumieć fazy rozwoju swojego dziecka, a wreszcie dla tych, którzy pragną poznać własną przeszłość i symbolicznie przytulić swoje wewnętrzne dziecko”. Prof. dr hab. Katarzyna Schier, psycholog, psychoterapeutka i psychoanalityczka, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
14
Słynne rody. Wybitni polscy przemysłowcy, artyści, politycy i naukowcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne rody. Wybitni polscy przemysłowcy, artyści, politycy i naukowcy
Dostępny
1026 szt.

Utalentowani muzycy, politycy, architekci, bankierzy, ekonomiści, kontrowersyjni pisarze, wybitni historycy, potentaci „przemysłu modowego”, artyści… Książka Marcina K. Schirmera przybliża sylwetki i dokonania wybranych przedstawicieli siedmiu rodzin, które wniosły cenny wkład zarówno w polską, jaki i światową kulturę, naukę, sztukę, politykę, a także stworzyły podwaliny pod budowę nowoczesnego, uprzemysłowionego państwa. Poznamy historię słynnych członków rodzin: Grabskich – wybitnych polityków i działaczy społecznych, pełniących najważniejsze funkcje w rządzie II RP; Hersów, którzy stworzyli największy i najbardziej prestiżowy dom mody na ziemiach polskich; Kieniewiczów – potomków znamienitego ziemiańskiego rodu i wybitnych znawców dziejów; Kisielewskich – mistrzów pióra, genialnych komentatorów życia codziennego, hojnie obdarzonych talentami muzycznymi: kompozytorów i pianistów; Kronenbergów – wybitnych bankierów, finansistów i pionierów rozwoju przemysłu i kolei na terenie Królestwa Polskiego; Wedlów, którzy stworzyli znane i cenione na świecie królestwo czekolady oraz Witkiewiczów – charyzmatycznych artyści, malarzy, pisarzy i architektów. To swoista pokoleniowa sztafeta wybitnych Polaków.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

2 osoby kupiły
15
Przewodnik dla grzeszników. Naturalne planowanie rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przewodnik dla grzeszników. Naturalne planowanie rodziny
Dostępny
2 szt.

Cała prawda o NPR. Bez koloryzowania. Jeżeli zastanawiasz się, jak czerpać radość z seksu przy wszystkich ograniczeniach, które naturalne planowanie rodziny nakłada na małżonków, lub jeśli chcesz żyć w zgodzie z nauczaniem Kościoła dotyczącym płodności, to ta książka jest dla ciebie. Bardzo dowcipny, szczery i kompetentny zbiór tekstów o tym, w jaki sposób przeżywać seksualność w katolickim małżeństwie. Uczy, jak nie utonąć pod stosem wykresów, w poczuciu winy i frustracji. Simcha Fisher wbija kij w mrowisko – nie skupia się na technikaliach, ale na tym, jak otwierać się na Boga, samego siebie i współmałżonka. Dzięki tej książce możecie nauczyć się cieszyć bliskością i współżyciem.

27,90 zł
16,99 zł

Rabat 39,1%
oszczędzasz 10,91 zł

2 osoby kupiły
16
Empik prezentuje: Dobre bo polskie. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empik prezentuje: Dobre bo polskie. CD
Blue Cafe, Universal Music Polska
Dostępny
24 szt.

26,90 zł
26,36 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

1 osoba kupiła
17
Wprowadzenie do genologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do genologii
Dostępny
7 szt.

„Maria Wojtak proponuje nową interpretację ram poznawczych polskiej genologii – postrzega ją jako otwartą przestrzeń badawczą, która jest formowana metodologicznie przez różne style myślowe. Porządkując tę przestrzeń, nie tylko docenia rozmaitość możliwych perspektyw i wielość propozycji badawczych, przekonuje także, że są one komplementarne. Nie ma potrzeby porównywania poszczególnych ujęć czy wartościowania funkcjonujących typologii […]. Najważniejsze, by przyjmowane założenia teoretyczne (wraz z aparaturą pojęciową) i analityczne aplikacje tworzyły spójną całość oraz by pozwalały objąć naukową refleksją nieprzebrane bogactwo zjawisk komunikacyjnych. Taką właśnie postawę Autorka przedstawia w książce i taką od lat prezentuje, z podziwu godną konsekwencją trzymając się stopniowo wypracowywanego i wciąż doskonalonego instrumentarium badawczego. Nie narzuca innym swojego punktu widzenia, a jednak – dzięki klarowności i nośności analitycznej przedstawianej przez siebie koncepcji (zawsze sprawdzanej na materiale, na tekstach występujących w różnych dziedzinach komunikacji) – niepostrzeżenie zyskuje całe rzesze nieformalnych uczniów i współpracowników. W ten sposób urzeczywistnia się idea zawarta w słowach „genologia to styl myślowy”. – Z opinii wydawniczej dr hab. Anny Wojciechowskiej, prof. UZ

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

1 osoba kupiła
18
Rozmowy o Metafizyce (dodruk 2019) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

2 osoby kupiły
19
Drzwi do Wszystkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzwi do Wszystkiego
Dostępny
39 szt.

Dzieło to jest świadectwem doznania przez autorkę mistycznego Boga, obecnego w każdym istnieniu na Ziemi, w człowieku, ptaku, drzewie, drobince pyłu pod stopami. Ta Obecność może być w każdej minucie dla człowieka źródłem siły i inspiracji. Jest zarazem darem Miłości. Bowiem Bóg nie jest karzącym, gniewnym bytem, ale rozumiejącą, wybaczającą istotą, która pragnie dobra dla stworzonego przez siebie świata.Zadaniem człowieka jest przyjęcie tej inspiracji i Miłości i dostrojenie się do Jej wielkiej siły, a zaraz potem życie zgodne z niezmiennymi prawami, które Ona uosabia. Potrzeba mu także wiary i cierpliwości, otwartości na to, by mogło się w nim rozwijać to, co zostało zasiane, zaplanowane przez Boga, a mianowicie Wieczne Zdrowie, Wieczne Życie i Wieczny Dobrobyt i to nie kiedyś tam, po śmierci, czy znojnym życiu spędzonym na pokonywaniu problemów, lecz tu i teraz.W każdej stworzonej rzeczy zawiera się doskonała postać Miłości, która może się jednak rozwinąć tylko w sprzyjających warunkach, w postawie pełnego przyzwolenia, wolnego od lęku i oporu. Człowiek nie potrzebuje przewodnictwa z zewnątrz, wiedzy autorytetów, wszelka bowiem wiedza niezbędna do dobrego życia jest w nim samym, dostępna w wewnętrznej ciszy i spokoju.Wtedy okaże się, że drzwi nigdy tak naprawdę nie istniały, że były jedynie tworem w umyśle ludzkim, który odgrodził się od Boga, od bezpośredniego doświadczenia prawdy i objawienia, od doświadczenia dobra.Drzwi do wszystkiego to książka, po którą warto sięgać wiele razy dla jej prostoty, mądrości i jasnego zrozumienia przenikającego całą treść.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
20
Maszyna Platforma Tłum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna Platforma Tłum
Dostępny
162 szt.

Stoimy u progu zmiany, jakiej świat jeszcze nie widział Autonomiczne samochody, sztuczna inteligencja pokonująca człowieka na każdym kroku czy korporacje, które choć istnieją jedynie wirtualnie, rozwijają globalne sieci – to już nie science fiction, lecz czasy, w których żyjemy. W najnowszej książce Andrew McAfee i Erik Brynjolfsson potwierdzają swoją pozycję jednych z najwybitniejszych myślicieli i futurologów. Jako specjaliści od biznesu i nowych technologii pokazują, jak obydwie te dziedziny w najróżniejszych odmianach i dyscyplinach (od big data, przez inteligencje maszynową aż do ekonomii współdzielenia) wpływają na przebiegunowanie współczesnego świata. Tytułowe maszyna, platforma i tłum coraz wyraźniej zaznaczają bowiem swoją obecność w wyznaczaniu kierunku rozwoju – gospodarczego, technologicznego i społecznego. Maszyny regularnie będą zastępować ludzkie umysły - nie tylko dzięki większej mocy obliczeniowej, ale przede wszystkim z powodu umiejętności uczenia się i autonomicznego rozwoju. Zamiast ograniczonych i zamkniętych produktów, firmy będą dostarczać klientom platformy umożliwiające ich darmowy rozwój oraz personalizację. Tłum z kolei zrewolucjonizuje sposób zarządzania firmą. Kluczowe decyzje coraz rzadziej podejmowane będą w rdzeniu przedsiębiorstwa, a coraz częściej będą zależeć od ogromnej liczby konsumentów czy specjalistów. Dzięki technologii ich zbiorowa mądrość może wielokrotnie przewyższyć przebrzmiałe metodologie zawodowych doradców przechodzących z firmy do firmy. Wykorzystując swoje doświadczenie biznesowe i badawcze, McAfee i Brynjolfsson skupiają się przede wszystkim na próbach, trendach i długoterminowych tendencja. Przy całej ich ostrożności wytrawnych graczy nie pozostawiają jednak wątpliwości – rewolucja, która właśnie obserwujemy, zmieni biznes i gospodarkę na jeszcze większa skale, niż zrobiła to kiedyś rewolucja przemysłowa. A świat spod znaku maszyny, platformy i tłumu będzie znacząco różnił się od naszego.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
21
Podstawy nawigacji. Podręcznik RYA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
24,30 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,70 zł

1 osoba kupiła
22
Więcej upiornych opowieści po zmroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej upiornych opowieści po zmroku
Dostępny
53 szt.

Czy lubisz być straszony? Witajcie w przerażającym świecie Upiornych opowieści, ponadczasowej kolekcji opowiadań o strachu, mrocznej zemście i nadprzyrodzonych zdarzeniach, okraszonych mrożącymi krew w żyłach ilustracjami. Alvin Schwarz po raz kolejny zabiera młodych czytelników w świat niesamowitych opowieści. W tym tomie znajdziecie historie jeszcze bardziej mroczne, których puenta wywołuje zimne ciarki i nieprzyjemne uczucie niepokoju. Dusze nieszczęśników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że są martwi. Zmarli powstający z grobów i wyruszające w rejs statki pełne duchów, zjaw i niewyjaśnionych zdarzeń. Czym zasłużyła sobie załoga statku „Pride” na wieczne potępienie? Jaką tajemnicę skrywa stara „Gertrude Spurshoe” i żeglarz nazywany McLarenem? Nie zabraknie również psów i kotów z piekielnych czeluści, gnijących narzeczonych jakby rodem z filmów Tima Burtona czy sytuacji z pogranicza jawy i snu. I choć czasami podczas czytania uśmiechniecie się, czasami przewidzicie zakończenie, to każda z opowieści może przerazić do szpiku kości. Wystarczy tylko, że zgasicie światła i pozwolicie, by Jeannie, Daisy czy Cyganka z bębnem przybyli… Połączenie klimatu serialu „Stranger Things” z motywami znanymi z klasyki opowieści grozy spod znaku Stephena Kinga. „Wywołujący ciarki na plecach zbiór krótkich opowieści o wiedźmach i duchach, zawiera także historie o zaskakujących zwrotach akcji oraz makabryczne piosenki, współczesne opowieści o zjawiskach paranormalnych i przerażające legendy z przeszłości” – Booklist.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

1 osoba kupiła
23
Puzzle mini 54 elementy. Kraina Lodu 2. W świecie Anny i Elsy 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementy. Kraina Lodu 2. W świecie Anny i Elsy 1
Trefl, 54
Dostępny
49 szt.

Układanka dla miłośników „Krainy Lodu” i puzzli w małych, wygodnych pudełeczkach, które swobodnie zmieszczą się w dziecięcym plecaczku i na półce z zabawkami. Obrazek składa się z 54 elementów. Puzzle przyjazne dziecku! Do produkcji puzzli użyliśmy ekologicznych farb spożywczych i płótnowanego papieru eliminującego odbijanie światła, co gwarantuje bezpieczeństwo i radość zabawy.

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
24
Francuski raz dobrze. Pakiet dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski raz dobrze. Pakiet dla początkujących
Dostępny
2 szt.

Najnowsze wydanie bestsellerowego pakietu Lingo Francuski raz a dobrze to skuteczny i szybki sposób na opanowanie nowoczesnego języka francuskiego zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już nieraz zaczynali. Z Lingo nauczysz się raz a dobrze! Aktualna tematyka: biznes, internet, poszukiwanie pracy, turystyka. Nowoczesna metodyka: język komunikacyjny, rozumienie ze słuchu. Pakiet Lingo zawiera wszystko, czego potrzeba do samodzielnej nauki języka. W książce: – 30 lekcji, – współczesne dialogi i słownictwo z tłumaczeniami, – przejrzyste objaśnienia gramatyki i ćwiczenia z kluczem. 3 płyty CD to: – CD-ROM z komputerowym kursem języka i grami językowymi, – CD MP3 i PDF do nauki w domu, w pracy, w podróży, kiedy tylko chcesz, – Audio CD z nagraniami wszystkich dialogów i słownictwa. Kurs obejmuje poziomy A1 i A2 i podstawy B1 zgodnie z klasyfikacją Rady Europy.

40,00 zł
28,40 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

2 osoby kupiły
25
Kochana Ijeawele albo manifest feministyczny w piętnastu wskazówkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochana Ijeawele albo manifest feministyczny w piętnastu wskazówkach
Dostępny
32 szt.

Mocna wypowiedź na temat współczesnego feminizmu Chimamandy Ngozi Adichie, autorki bestsellerowej powieści Amerykaana i eseju Wszyscy powinniśmy być feministami – ujęta w formie listu do przyjaciółki. Kilka lat temu Chimamanda Ngozi Adichie otrzymała list od bliskiej przyjaciółki z dzieciństwa z prośbą o radę, jak ma wychować nowo narodzoną córeczkę na feministkę. Odpowiedzią jest Kochana Ijeawele. Niniejsza książka-list składa się z piętnastu bezcennych wskazówek – dających do myślenia, życiowych, czasem żartobliwych – jak wychować córkę tak, by stała się silną i niezależną kobietą. Zachęcanie do zabawy także kolejkami i autkami, a nie tylko lalkami, szczere rozmowy o strojach, makijażu i seksualności, zerwanie z mitem, że kobiety są predysponowane do ciągłego przebywania w kuchni i że to mężczyźni powinni im udzielać „pozwolenia” na robienie kariery w pracy – to tylko część postulatów, za pomocą których Adichie zgrabnie obrazuje politykę równouprawnienia w XXI wieku. I co ważniejsze – zaczyna nową i bardzo potrzebną rozmowę o tym, co to znaczy być kobietą w dzisiejszych czasach. „W Kochanej Ijeawele, mającej skondensowaną i epistolarną formę, Adichie pokazuje dobitnie, jaki [my kobiety] mamy potencjał”. – Sloane Crosely, „Vanity Fair” „Książka o osobistym i emocjonalnym wydźwięku… Adichie mówi o równości z ogromną pasją”. – „The Washington Post” „Adichie to genialna pisarka i nietuzinkowa myślicielka. Jej rozumienie feminizmu łączy się ściśle z przekonaniem, że każdy z nas chce być kimś więcej, niż to narzuca mu przypisana z góry rola”. – Emma Brockes, „The Guardian”

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
26
Dzieciństwo w labiryncie getta. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciństwo w labiryncie getta.
Dostępny
124 szt.

Autor zgłębia współczesną polską literaturę dziecięcą o Zagładzie, wykorzystując badania nad recepcja? antyku. Prezentuje źródła, które wpłynęły na współczesne postrzeganie antycznego labiryntu, ukazuje związki między labiryntem a doświadczeniem Zagłady, dokonuje analizy wybranych tekstów polskiej literatury dziecięcej. Rozważa także zagadnienie relacji między mitem a Zagłada? i możliwymi konsekwencjami wykorzystania archetypów antycznych w opowieści o Holokauście. Proponuje nowe spojrzenie zarówno na twórczość dla najmłodszych, jak i reprezentację Holokaustu w kulturze oraz stosunek do tradycji starożytnej, adresując tym samym publikację do szerokiego grona odbiorców, w tym literaturoznawców, pedagogów, nauczycieli, bibliotekarzy. ****** Childhood in the Labyrinth of the Ghetto: Reception of the Labyrinth Myth in Polish Children?s Literature about the Holocaust The book is an analysis of contemporary Polish Holocaust children's literature basing on the classical reception studies. It consists of description of the ancient labyrinth, presentation of the relationship between the labyrinth and the experience of the Holocaust and a nalysis of selected texts of Polish children's literature. The final part is a reflection on the relationship between the myth and the Holocaust and possible consequences of using classical archetypes in the story of the Holocaust.

30,00 zł
25,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
27
GAME OF THRONES: SEASON 8 (MUSIC FROM THE HBO SERIES). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GAME OF THRONES: SEASON 8 (MUSIC FROM THE HBO SERIES). Winyl
OST / DJAWADI, RAMIN, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

28
Miłość z widokiem na Śnieżkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość z widokiem na Śnieżkę
Dostępny
338 szt.

Zapraszamy na Wielki Bal Ducha Gór! Impreza odbędzie się 31 grudnia w Hotelu Pod Skałą, w Karpaczu! Zaproszenia tej treści zostały rozesłane w listopadzie. Poza oczywistymi adresatami w postaci ministrów, aktorów, piłkarzy i wszelkiej maści celebrytów, biuro organizatora balu opuściło siedem tajemniczych zaproszeń. Każde z nich trafiło w inne miejsce. Do rozgłośni radiowej, małej lokalnej telewizji, biblioteki w małopolskim miasteczku, górskiego schroniska i do galerii handlowej. Każde z tych miejsc otrzymało zadanie przygotowania konkursu, w którym nagrodą główną będzie zaproszenie na tajemniczy bal w Karpaczu. Wieść o tym niesamowitym wydarzeniu szybko obiegła cały kraj. Wygranie jednego z siedmiu zaproszeń stało się marzeniem setek, a może nawet tysięcy, spragnionych przygód serc. Komu uda się wziąć udział w Wielkim Balu Ducha Gór? Kto stoi za tym tajemniczym przedsięwzięciem?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

29
BLACK NIGHT IS FALLING LIVE AT THE RISING SUN CELEBRITY JAZZ CLUB (COLLECTOR'S EDITION). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

30
1999. Deluxe Edition, 4 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1999. Deluxe Edition, 4 LP
Prince, Warner Music Polska
Dostępny
33 szt.

Uznawany za jeden z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka, kultowy 1999 Prince'a okazał się punktem zwrotnym w jego karierze. Po latach kiedy uważano go za artystę R&B, nagrał prawdziwie crossoverowy materiał, śmiało przekraczając granice gatunków i łącząc brzmienia rock, funk i R&B z nowofalowym popem. Na płycie znalazły się takie hity jak Little Red Corvette, 1999 i Delirious, dzięki którym Prince był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którego klipy były na wysokiej rotacji w ramówce MTV. Utwory z 1999 okazały się zaledwie próbką intensywnego i bardzo płodnego okresu 1981 – 1982. Poza pracą nad własnym materiałem, Prince pomagał też swym protegowanym – Vanity 6 i The Time, nagrywając kilkanaście piosenek, które ostatecznie trafiły do archiwum niepublikowanych nagrań. Po raz pierwszy to ponadczasowe dzieło zostało zremasterowane i ukazuje się następujących formatach: • Super Deluxe Edition (5CD+DVD / 10LP+DVD / wersja audio do poprania i streaming), • Deluxe Edition (2CD / 4LP 180g vinyl / materiał do poprania i streaming), • Remastered album (1CD / 2LP 180g Purple Vinyl / materiał do pobrania i steraming). Lista utworów: LP 1.: A1. 1999 (2019 Remaster) A2. Little Red Corvette (2019 Remaster) A3. Delirious (2019 Remaster) B1. Let's Pretend We're Married (2019 Remaster) B2. D.M.S.R. (2019 Remaster) LP 2.: C1. Automatic (2019 Remaster) C2. Something In The Water (Does Not Compute) [2019 Remaster] C3. Free (2019 Remaster) D1. Lady Cab Driver (2019 Remaster) D2. All The Critics Love U In New York (2019 Remaster) D3. International Lover (2019 Remaster) LP 3.: E1. 1999 (7" Stereo Edit) [2019 Remaster] E2. 1999 (7" Mono Promo-Only Edit) [2019 Remaster] E3. Free (Promo-Only Edit) [2019 Remaster] E4. How Come U Don't Call Me Anymore („1999” B-Side) [2019 Remaster] E5. Little Red Corvette (7" Edit) [2019 Remaster] F1. All The Critics Love U In New York (7" Edit) [2019 Remaster] F2. Lady Cab Driver (7" Edit) [2019 Remaster] F3. Little Red Corvette (Dance Remix Promo-Only Edit) [2019 Remaster] F4. Little Red Corvette (Special Dance Mix) [2019 Remaster] LP 4.: G1. Delirious (7" Edit) [2019 Remaster] G2. Horny Toad („Delirious” B-Side) [2019 Remaster] G3. Automatic (7" Edit) [2019 Remaster] G4. Automatic (Video Version) [2019 Remaster] G5. Let's Pretend We're Married (7" Edit) [2019 Remaster] H1. Let's Pretend We're Married (7" Mono Promo-Only Edit) [2019 Remaster] H2. Irresistible Bitch („Let's Pretend We're Married” B-Side) [2019 Remaster] H3. Let's Pretend We're Married (Video Version) [2019 Remaster] H4. D.M.S.R. (Edit) [2019 Remaster]

331,90 zł
305,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 26,55 zł

31
1999. Purple, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1999. Purple, 2 LP
Prince, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.13

Uznawany za jeden z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka, kultowy 1999 Prince'a okazał się punktem zwrotnym w jego karierze. Po latach kiedy uważano go za artystę R&B, nagrał prawdziwie crossoverowy materiał, śmiało przekraczając granice gatunków i łącząc brzmienia rock, funk i R&B z nowofalowym popem. Na płycie znalazły się takie hity jak Little Red Corvette, 1999 i Delirious, dzięki którym Prince był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którego klipy były na wysokiej rotacji w ramówce MTV. Utwory z 1999 okazały się zaledwie próbką intensywnego i bardzo płodnego okresu 1981 – 1982. Poza pracą nad własnym materiałem, Prince pomagał też swym protegowanym – Vanity 6 i The Time, nagrywając kilkanaście piosenek, które ostatecznie trafiły do archiwum niepublikowanych nagrań. Po raz pierwszy to ponadczasowe dzieło zostało zremasterowane i ukazuje się następujących formatach: • Super Deluxe Edition (5CD+DVD / 10LP+DVD / wersja audio do poprania i streaming), • Deluxe Edition (2CD / 4LP 180g vinyl / materiał do poprania i streaming), • Remastered album (1CD / 2LP 180g Purple Vinyl / materiał do pobrania i steraming). Lista utworów: LP 1.: 1. 1999 2. Little Red Corvette 3. Delirious 4. Let's Pretend We're Married 5. D.m.s.r. LP 2.: 1. Automatic 2. Something in the Water (Does Not Compute) 3. Free 4. Lady Cab Driver 5. All the Critics Love U in New York 6. International Lover

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

32
1999. Deluxe Edition, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1999. Deluxe Edition, 2 CD
Prince, Warner Music Polska
Dostępny
201 szt.

Uznawany za jeden z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka, kultowy 1999 Prince'a okazał się punktem zwrotnym w jego karierze. Po latach kiedy uważano go za artystę R&B, nagrał prawdziwie crossoverowy materiał, śmiało przekraczając granice gatunków i łącząc brzmienia rock, funk i R&B z nowofalowym popem. Na płycie znalazły się takie hity jak Little Red Corvette, 1999 i Delirious, dzięki którym Prince był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którego klipy były na wysokiej rotacji w ramówce MTV. Utwory z 1999 okazały się zaledwie próbką intensywnego i bardzo płodnego okresu 1981 – 1982. Poza pracą nad własnym materiałem, Prince pomagał też swym protegowanym – Vanity 6 i The Time, nagrywając kilkanaście piosenek, które ostatecznie trafiły do archiwum niepublikowanych nagrań. Po raz pierwszy to ponadczasowe dzieło zostało zremasterowane i ukazuje się następujących formatach: • Super Deluxe Edition (5CD+DVD / 10LP+DVD / wersja audio do poprania i streaming), • Deluxe Edition (2CD / 4LP 180g vinyl / materiał do poprania i streaming), • Remastered album (1CD / 2LP 180g Purple Vinyl / materiał do pobrania i steraming). Lista utworów: CD 1.: 1. 1999 (2019 Remaster) 2. Little Red Corvette (2019 Remaster) 3. Delirious (2019 Remaster) 4. Let's Pretend We're Married (2019 Remaster) 5. D.M.S.R. (2019 Remaster) 6. Automatic (2019 Remaster) 7. Something In The Water (Does Not Compute) [2019 Remaster] 8. Free (2019 Remaster) 9. Lady Cab Driver (2019 Remaster) 10. All The Critics Love U In New York (2019 Remaster) 11. International Lover (2019 Remaster) CD 2.: 1. 1999 (7" Stereo Edit) [2019 Remaster] 2. 1999 (7" Mono Promo-Only Edit) [2019 Remaster] 3. Free (Promo-Only Edit) [2019 Remaster] 4. How Come U Don't Call Me Anymore („1999” B-Side) [2019 Remaster] 5. Little Red Corvette (7" Edit) [2019 Remaster] 6. All The Critics Love U In New York (7" Edit) [2019 Remaster] 7. Lady Cab Driver (7" Edit) [2019 Remaster] 8. Little Red Corvette (Dance Remix Promo-Only Edit) [2019 Remaster] 9. Little Red Corvette (Special Dance Mix) [2019 Remaster] 10. Delirious (7" Edit) [2019 Remaster] 11. Horny Toad („Delirious” B-Side) [2019 Remaster] 12. Automatic (7" Edit) [2019 Remaster] 13. Automatic (Video Version) [2019 Remaster] 14. Let's Pretend We're Married (7" Edit) [2019 Remaster] 15. Let's Pretend We're Married (7" Mono Promo-Only Edit) [2019 Remaster] 16. Irresistible Bitch („Let's Pretend We're Married” B-Side) [2019 Remaster] 17. Let's Pretend We're Married (Video Version) [2019 Remaster] 18. D.M.S.R. (Edit) [2019 Remaster]

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

33
An Intimate Evening, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
An Intimate Evening, CD
David Foster, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. The Power Of Love Pia Toscano 2. Man In Motion Fernando Varela 3. Never Enough Loren Allred 4. To Love You More Katharine Mcphee And Lindsey Sterling 5. Tell Him Pia Toscano And Loren Allred 6. Something To Shout About Katharine Mcphee 7. All By Myself Pia Toscano 8. Bodyguard Medley (I Have Nothing/Run To You/I Will Always Love You) Shelea Frazier 9. The Prayer Pia Toscano And Fernando Varela 10. Victorious From Piano Album

19,99 zł
Powiadomienie
34
1999, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1999, CD
Prince, Warner Music Polska
Dostępny
33 szt.

Uznawany za jeden z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka, kultowy 1999 Prince'a okazał się punktem zwrotnym w jego karierze. Po latach kiedy uważano go za artystę R&B, nagrał prawdziwie crossoverowy materiał, śmiało przekraczając granice gatunków i łącząc brzmienia rock, funk i R&B z nowofalowym popem. Na płycie znalazły się takie hity jak Little Red Corvette, 1999 i Delirious, dzięki którym Prince był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którego klipy były na wysokiej rotacji w ramówce MTV. Utwory z 1999 okazały się zaledwie próbką intensywnego i bardzo płodnego okresu 1981 – 1982. Poza pracą nad własnym materiałem, Prince pomagał też swym protegowanym – Vanity 6 i The Time, nagrywając kilkanaście piosenek, które ostatecznie trafiły do archiwum niepublikowanych nagrań. Po raz pierwszy to ponadczasowe dzieło zostało zremasterowane i ukazuje się następujących formatach: • Super Deluxe Edition (5CD+DVD / 10LP+DVD / wersja audio do poprania i streaming), • Deluxe Edition (2CD / 4LP 180g vinyl / materiał do poprania i streaming), • Remastered album (1CD / 2LP 180g Purple Vinyl / materiał do pobrania i steraming). Lista utworów: 1. 1999 2. Little Red Corvette 3. Delirious 4. Let's Pretend We're Married 5. D.m.s.r. 6. Automatic 7. Something in the Water (Does Not Compute) 8. Free 9. Lady Cab Driver 10. All the Critics Love U in New York 11. International Lover

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

35
Ich zwycięstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ich zwycięstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Nowy bestseller nagradzanej autorki, trzeci tom serii Dziewczyna spotyka księcia. Nazywają go Księciem Zniszczenia. Bogaty i bezwzględny Gabriel Duke wspiął się ze społecznych nizin na sam szczyt i znalazł wśród angielskiej śmietanki towarzyskiej. Spotyka tam mieszkającą po sąsiedzku piękną i namiętną lady Penelopę Campion, kobietę o sercu przepełnionym miłością i troską, która pod swój dach przyjmie każde zabłąkane stworzenie. Gdy jej niezwykle atrakcyjny sąsiad żąda, by zrezygnowała z opieki nad jej podopiecznymi, Penelopa rzuca mu wyzwanie: pozbędzie się swoich ukochanych zwierząt, jeśli on znajdzie im nowe domy i troskliwych opiekunów. Gabriel Duke zgadza się. Cóż w tym trudnego? A jednak… Los zawsze potrafi zaskoczyć. Dotąd całkowicie panujący nad sobą i swoim życiem mężczyzna, jest oczarowany kobietą, której nie potrafi się oprzeć. A ona, dotąd ratująca zwierzęta, wkłada całe swe serce, by uratować jego, Gabriela Duka, uciekającego przed mroczną przeszłością. Czy Książę Zniszczenia zrujnuje życie i reputację pięknej lady Penelopy? A może to ona, swym troskliwym sercem, uratuje jego duszę i ciało, tak jak dotąd ratowała bezbronne stworzenia? Tessa Dare to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych autorek romansu historycznego. Jej pełne wdzięku i humoru, inteligentne, seksowne powieści podbijają serca czytelniczek w 20 krajach. W USA są zawsze na szczycie list bestsellerów. Otrzymują najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara) i Nagrody Czytelniczek Czasopisma „Romantic Times”, i zdobywają coraz większą popularność.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

36
SIMPLY THE BEST. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SIMPLY THE BEST. Winyl
TURNER, TINA, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

147,90 zł
136,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

37
LOSST AND FOUNND. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LOSST AND FOUNND. CD
NILSSON, HARRY, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.19

70,90 zł
65,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

38
CHICAGO CHRISTMAS. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CHICAGO CHRISTMAS. Winyl
Chicago, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

39
Angielski. Leo English. Zagadkowe cyferki i ciekawe słowa. 7-12 lat + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Leo English. Zagadkowe cyferki i ciekawe słowa. 7-12 lat + ...
Dostępny
12 szt.

Język angielski zabawnie i do zabawy! Nasza książka to nauka cyfr i liczb w języku angielskim dla dzieci w wieku 7-12 lat przy pomocy zabaw słownych, kolorowanek i zgadywanek. Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłą przygodę z językiem angielskim, po której będą sprawnie liczyć, czytać, pisać i rozwiązywać zagadki! Gratis: płyta CD. Nagrania mp3 wpadają w ucho! Piosenki w języku angielskim w oparciu o znane melodie muzyki klasycznej sprzyjają skutecznemu zapamiętywaniu słówek. Leonardo School to jedna z największych ogólnopolskich sieci szkół językowych działająca na rynku od 20 lat, która opracowała unikatową metodę nauki języka angielskiego małych dzieci. Leo English wspiera naturalną skłonność dziecka do uczenia się poprzez zabawę.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

40
Pokrzyk. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokrzyk. Audiobook
Katarzyna Puzyńska, Prószyński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

We Wnykach wszyscy wierzą, że jak ktoś odwiedzi stary dwór pod lasem, to umrze. Klątwa jest nieubłagana. Dotknie każdego, kto przekroczy próg. Weronika Podgórska trafia tam zupełnym przypadkiem. Wkrótce okazuje się, że będzie musiała wrócić, i to w towarzystwie osoby, której nienawidzi... W tym samym czasie niedaleko umiera pewna staruszka. Przy jej ciele przyłapano emerytowaną komisarz Klementynę Kopp. Kopp podejrzana jest już o jedno morderstwo. Aspirat Daniel Podgórski nie wierzy w jej winę, mimo że dawna koleżanka sama przyznała mu się do wszystkiego. Policjant rozpoczyna śledztwo na własną rękę, ryzykując oskarżenie o przekroczenie uprawnień służbowych. Depcze mu po piętach prywatny detektyw badający makabryczny wypadek sprzed czterdziestu jeden lat. Szybko okazuje się, że Nowakowski sam ma coś do ukrycia. Wydarzenia nabierają tempa, kiedy nocą słychać w lesie strzały, a stara maska klauna pęka na kawałki. Kto jeszcze zginie? Jak te wszystkie sprawy są ze sobą związane? Kim jest kobieta ze spaloną twarzą? A przede wszystkim: czyje ciało wisi na hakach w domku gościnnym? Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami, kotem i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką. Debiutowała doskonale przyjętą książką Motylek, która rozpoczęła serię o policjantach ze wsi Lipowo. Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction Policjanci. Ulica i Policjanci. Bez munduru, w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze. W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem pierwszą charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

41
Metaforyczność w dyskursie genderowym polskiego literaturoznawstwa po 1989 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metaforyczność w dyskursie genderowym polskiego literaturoznawstwa po ...
Dostępny
22 szt.

Tematem książki jest metaforyczność dyskursu genderowego (krytyki genderowej, gejowskiej, lesbijskiej, queerowej i studiów (o) męskości) w polskim literaturoznawstwie po 1989 roku. Wychodząc z założenia, iż nurty te stanowią odrębne pola w krajowych studiach literackich, autorka stawia tezę, że przenośnie w istotny sposób współtworzą specyfikę omawianych perspektyw badawczych. Rozważania Katarzyny Lisowskiej zmierzają w dwóch kierunkach – charakteryzują specyfikę dyskursu genderowego w literaturoznawstwie (z naciskiem na krajowe studia) i przedstawiają wybrane, przydatne w pracy, wątki z wielowiekowej tradycji badań nad metaforą i metaforycznością (drugi termin, użyty także w tytule książki, znacznie lepiej ujmuje heterogeniczność omawianych zjawisk). Te dwie ścieżki refleksji łączą się w trzecim rozdziale książki, w którym znalazła się analiza zabiegów stosowanych w polskiej krytyce genderowej, lesbijskiej, gejowskiej, queerowej oraz w studiach (o) męskości. Lisowska kreśli prowizoryczną mapę złożoną z jedenastu grup wyrażeń skupionych wokół takich pól metaforycznych jak teatralność, cisza, ruch, metafora szafy/toalety. Autorka analizuje teksty (literaturoznawcze) o tekstach (literackich), starając się uchwycić specyfikę badanego dyskursu. Nawiązując do rozważań Katarzyny Majbrody dotyczących krytyki feministycznej, stara się zwrócić uwagę na wspólnotowy – budowany między innymi przez metaforyczność – charakter przedstawianych ujęć. Z kolei wbrew buntowniczej naturze omawianych perspektyw, ale w duchu (staroświeckiego?) strukturalizmu Lisowska dąży do uporządkowania analizowanej materii (oczywiście – tym razem w zgodzie z badaną problematyką – jedynie tymczasowego i roboczego), mając nadzieję, że jej propozycje mogą się stać punktem wyjścia szerszej dyskusji na temat właściwości dyskursu genderowego w polskim literaturoznawstwie. Katarzyna Lisowska – pracuje w Zakładzie Teorii Literatury w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się szeroko rozumianym dyskursem genderowym w literaturoznawstwie, któremu poświęciła zarówno pracę magisterską, jak i doktorską, a także liczne artykuły i wystąpienia konferencyjne. Interesuje się ponadto kulturowymi reprezentacjami głodu i starości.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

42
Prawo rolne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rolne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Prawo rolne to kontynuacja znanego podręcznika wydawanego przez lata pod redakcją Profesora Andrzeja Stelmachowskiego. Autorzy książki, zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Prawników Agrarystów (w sekcji Europejskiego Komitetu Prawa Rolnego w Paryżu), reprezentują: Instytut Nauk Prawnych PAN, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Warszawski. Książka w sposób kompleksowy przedstawia zagadnienia objęte zakresem prawa rolnego oraz ewolucję polskiego ustawodawstwa w tym zakresie. Piąte wydanie zostało zaktualizowane oraz rozszerzone. Uwzględniono w nim m.in. nowelizacje ustaw: ? o kształtowaniu ustroju rolnego, ? o lasach, ? Prawo łowieckie, ? o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa wraz z przepisami wprowadzającymi, ? o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, ? o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw.

79,00 zł
71,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

43
Prawo cywilne i handlowe w zarysie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo cywilne i handlowe w zarysie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

Siódme wydanie Prawa cywilnego i handlowego w zarysie to zaktualizowana i uzupełniona wersja podręcznika akademickiego, w którym omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące obrotu prywatnoprawnego (cywilnego i handlowego). Autorzy publikacji są wykładowcami Uniwersytetu Łódzkiego i jednocześnie wykonują zawody adwokata lub radcy prawnego. Redaktor naukowy i współautor podręcznika jest sędzią Sądu Najwyższego. Wpłynęło to na wybór zawartej w książce problematyki i sposób jej prezentacji, łączący teorię z praktyką prawniczą i gospodarczą. W podręczniku zostały omówione podstawowe kwestie części ogólnej prawa cywilnego, w tym: prawo osobowe, czynności prawne, przedstawicielstwo i przedawnienie roszczeń, ustrój i funkcjonowanie przedsiębiorców (zwłaszcza prawo spółek handlowych), zarys prawa rzeczowego (własność, inne prawa rzeczowe, księgi wieczyste, posiadanie), zobowiązania (m.in. umowy handlowe i odpowiedzialność odszkodowawcza), podstawy prawa spadkowego, prawa papierów wartościowych, zabezpieczenia wierzytelności i prawa własności przemysłowej (w tym znaki towarowe, patenty) oraz zwalczanie nieuczciwej konkurencji. W nowej edycji szczegółowo przedstawiono: - zmiany w Kodeksie cywilnym, w tym kwestię prokury, oraz w Kodeksie spółek handlowych, -łącznie z prostą spółką akcyjną, - nowe prawo przedsiębiorców w Polsce (krajowych i zagranicznych), - zmiany w prawie rzeczowym i spadkowym, w tym zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem po śmierci przedsiębiorcy, - nowe regulacje w zakresie prawa umów handlowych.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

44
Gorejące niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorejące niebo
Niedostępny
Brak

Publikacja prezentuje operacje lotnicze w początkowym okresie konfliktu izraelsko-arabskiego, rozwój sił powietrznych zaangażowanych państw i przede wszystkim szczegółowo analizuje loty bojowe, od pierwszych izraelskich ataków z wykorzystaniem RWD-13 po starcia samolotów odrzutowych podczas kampanii 1956 roku. Autor ocenia większość zestrzeleń zgłoszonych przez lotników izraelskich i arabskich. Książkę uzupełniają liczne mapy i załączniki, w tym opis kampanii lotniczej nad Irakiem w 1941 roku.

175,00 zł
148,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 26,25 zł

45
Ustawa o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Kome...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

W komentarzu w praktyczny sposób omówiono regulacje ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Autorzy przedstawili w książce m.in. takie zagadnienia, jak: - zasady udostępniania i przekazywania informacji sektora publicznego w celu ich ponownego wykorzystywania, - warunki ustalania opłat, - sposoby rozpatrywania wniosków, - obowiązki podmiotów zobowiązanych do udostępnienia lub przekazania informacji, - katalog dopuszczalnych warunków ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego, - zasady bezwarunkowego przekazania informacji W książce wyjaśniono także ograniczenia związane z dostępem do informacji sektora publicznego wynikające m.in. z ochrony prywatności osoby fizycznej, praw własności intelektualnej, przepisów o ochronie danych osobowych, informacji niejawnych, tajemnicy przedsiębiorcy i innych tajemnic ustawowo chronionych.

239,00 zł
215,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,90 zł

46
Model procesowego zarządzania bezpieczeństwem systemów informacyjnych szkół wyższych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model procesowego zarządzania bezpieczeństwem systemów informacyjnych ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

Instytucje edukacyjne w Polsce się w ostatnich latach charakteryzują dynamicznym rozwojem. To powoduje konieczność zmian w strukturach organizacji i, co za tym idzie, modyfikację podejścia do zarządzania systemami informacyjnymi. Bezpieczeństwo tych organizacji ? w większości non profit (szkoły publiczne) ? staje się jednym z ważniejszych wyzwań dla kadr menedżerskich uczelni. Zarządzanie bezpieczeństwem informacji w tych organizacjach jest problemem wielowymiarowym i stanowi interesujący obszar dla badań naukowych. Głównym celem rozprawy jest analiza istniejących metod zarządzania bezpieczeństwem systemów informacyjnych (SI) oraz opracowanie modelu procesów zarządzania bezpieczeństwem SI organizacji edukacyjnej, który gwarantowałby optymalny poziom zabezpieczenia informacji. Autor ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu systemami informatycznymi uczelni publicznych i prywatnych. Był członkiem zespołów ds. strategii informatyzacji oraz kierownikiem projektów NCBR1 związanych z technologiami IT. Prowadzi również działalność konsultingowo-szkoleniową związaną z zagadnieniami bezpieczeństwa informacji.

27,30 zł
25,12 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,18 zł

47
Miłość leczy rany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość leczy rany
Dostępny
450 szt.

Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy! Kryminał napisany z rozmachem, jakiego jeszcze nie widziano. Wielowątkowa powieść o walce i nadziei, zbrodni i miłości, przepełniona tajemnicą. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. Igor jest znanym na Dolnym Śląsku uzdrowicielem. Skutecznie pomaga ludziom, dlatego tłumnie ciągną do niego, gdy są w potrzebie. Pojawił się w Górach Sowich kilka lat wcześniej i poznał dziewczynę, która została jego narzeczoną. Nikt jednak nie wie, co robił przedtem. Ma sekret, którego nie chce wyjawić nawet ukochanej kobiecie. W kazachskim Uralsku przed laty doszło do krwawej zbrodni. Zginęli szefowie lokalnego gangu – synowie kasty władców. Sąd wydał na sprawcę mordu zaoczny wyrok śmierci. Starszyzna rodowa żąda dodatkowo „zemsty krwi”. Przestępcy na całym świecie szuka Interpol oraz grupa zawodowych zabójców. Czy to możliwe, że uzdrowiciel cieszący się powszechnym szacunkiem i zabójca z Kazachstanu to jedna i ta sama osoba? Czy Polce uda się uratować ukochanego od śmierci? Dziewczyna rusza w niebezpieczną drogę i bezlitośnie odsłania mroczną tajemnicę życia Igora. Miłość leczy rany to książka, do której napisania wiele osób nie chciało dopuścić.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

48
Filozofia hermeneutyczna. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia hermeneutyczna.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.21

Książka jest pierwszą polską monografią poświęconą filozofii hermeneutycznej ? jednemu z najważniejszych nurtów filozoficznych ostatnich dziesięcioleci. Istniejące dotąd opracowania ? Hermeneutyczny zwrot filozofii Andrzeja Przyłębskiego (2005) i Filozofia jako hermeneutyka Marka Szulakiewicza (2004) ? poświęcone były twórczości tylko niektórych spośród jej reprezentantów i kilku problemom z tego zakresu. Autor rozważa pojęcie filozofii hermeneutycznej oraz przedstawia główne cechy hermeneutycznego filozofowania i specyfikę tej filozofii. Prezentuje dokonania filozofów, którzy przyczynili się do powstania filozofii hermeneutycznej ? Nietzschego, Diltheya i Heideggera, i wskazuje powody, dla których żaden z nich nie może być uznany za twórcę filozofii hermeneutycznej. Omawia dokonania Gadamera i Ricoeura ? nazwanych klasykami filozofii hermeneutycznej ? oraz próby radykalizowania stanowiska Gadamera zaproponowane przez Vattima i Caputa, sięgających do inspiracji płynących od Heideggera (dla Vattima istotne są też poglądy Nietzschego, dla Caputa zaś ? Kierkegaarda). Stara się odpowiedzieć na pytanie, czy radykalizacje te rzeczywiście otwierają przed filozofią hermeneutyczną szanse jej rozwoju, czy też okazują się ślepą uliczką. Omawia miejsce filozofii hermeneutycznej w ramach całej filozofii nowożytnej oraz proponuje korekty umożliwiające jej funkcjonowanie jako w pełni aktualnego sposobu filozofowania. Książka jest podręcznikiem przeznaczonym dla studentów i doktorantów filozofii oraz innych wydziałów humanistycznych. Zainteresuje także pracowników naukowych zajmujących się filozofią współczesną. ****** Hermeneutic philosophy: Inspirations, classics, radicalizations The first Polish monograph devoted to hermeneutic philosophy. It considers the main sources of inspiration of this philosophy, the works of its classic authors, that is, Gadamer and Ricoeur, as well as its modern radicalizations proposed by Vattimo and Caputo. The author discusses the place of hermeneutics within the framework of the whole of modern philosophy and proposes some corrections which enable its functioning as a fully valid way of pursuing philosophy.

44,00 zł
36,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,04 zł

49
Sen nieboszczyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen nieboszczyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.14

Z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością przeczytałam książkę Magdaleny Rudkowskiej. Przedstawia ona nurt hoffmanizmu jako zjawisko w kulturze polskiej oryginalne, odmienne od dominującego tonu martyrologiczno-patriotycznego, nurt mocno związany z europejskim dyskursem. W tej książce równie ważna jak teksty literackie jest krytyka: dyskusje i polemiki rozwijające się przez cały wiek. Przekonuje mnie dobrze udokumentowana teza Autorki, że nurt hoffmanizmu pozwalał wyrazić traumę po powstaniu listopadowym, a tematy obłędu, snu, śmierci, majaków i gorzki humor pasowały lepiej do sytuacji popowstaniowej oraz stanu ducha pisarzy w kraju niż tragizm i realizm. Zwłaszcza u młodego Kraszewskiego, którego opłakana sytuacja życiowa oraz ciężka melancholia zostały szerzej ukazane i są tego przejmującym, charakterystycznym przykładem. Nowoczesny warsztat,, znakomite oczytanie we współczesnej humanistyce, czego dowodem jest imponująca bibliografia, pozwoliły Autorce ująć temat hoffmanizmu w sposób niebanalny, nowatorski i postawić tezy ważne dla poszerzenia naszej wiedzy o kulturze polskiej w XIX wieku.

35,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

50
Rzeczowniki do jedzenia i do picia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczowniki do jedzenia i do picia
Dostępny
18 szt.

Pomoc otwierająca nową serię. Znajdziecie w niej zdjęcia posiłków oraz napoi wraz z podpisami do czytania globalnego. Podpisy są napisane białą czcionką na czarnym tle aby ułatwić dziecku rozpoznawanie tekstu. Zamiast obrazków, które często są symboliczne, wykorzystaliśmy zdjęcia prawdziwych produktów. Do pomocy dołączony jest program słuchowy (dostępny w formie plików mp3, oraz na naszym kanale YT). Materiał czytany jest przez zawodową aktorkę i logopedę dr Alicję Kabałę oraz dodatkowo spowolniony co ułatwia dziecku odbiór i zapamiętanie słów.

51,00 zł
51
Bloom Innocent. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bloom Innocent. Winyl
Fink, Universal Music Polska
Dostępny
1 szt.

145,90 zł
142,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,92 zł

52
Awian Bajki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awian Bajki
Dostępny
6 szt.

Zbiór bajek napisanych wierszem przez Awiana na przełomie IV i V w. cieszył się w średniowieczu dużą popularnością. W bibliotekach europejskich zachowało się ponad sto rękopisów zawierających kopie tego tekstu, co świadczy o jego nadzwyczajnej poczytności. Także w Polsce kilka zachowanych średniowiecznych rękopisów, a zwłaszcza znane przytoczenie jednej z bajek przez Wincentego Kadłubka dowodzi wczesnej recepcji zbioru. Niniejszy tom jest pierwszym pełnym i komentowanym przekładem bajek Awiana na język polski.

25,00 zł
24,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,50 zł

53
Bezpieczeństwo Polski w XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo Polski w XXI wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.10

Przedstawioną do zrecenzowania pracę należy uznać jako kolejną, cenną dla rozwoju dyscypliny nauki o bezpieczeństwie, próbę uchwycenia istoty bezpieczeństwa podmiotowego. Jest to tym bardziej złożony problem, kiedy tym podmiotem jest tak różnorodny konglomerat, jakim jest państwo, rozumiane jako społeczeństwo zamieszkujące określone terytorium i sprawujące suwerenną władzę. Należy podkreślić, że zwłaszcza siedlecka Uczelnia ma duże zasługi w integrującym środowisko naukowe poszukiwaniu metodologicznych granic naszej dyscypliny. Dzięki tym doświadczeniom redaktorzy naukowi przedłożonej do recenzji publikacji gwarantują interdyscyplinarne podejście, ale równocześnie czuwanie nad jej spójnością. Z recenzji dr. hab. Jarosława Teski, prof. uczelni Recenzowane opracowanie dotyczące złożonej problematyki współczesnego bezpieczeństwa stanowi przykład zagadnienia nie tylko ważnego z naukowego punktu widzenia, ale także praktycznego, bowiem ukazuje różne perspektywy badawcze bezpieczeństwa państwa zarówno w aspektach zewnętrznych, jak też wewnętrznych. Taki przedmiot badań należy uznać za interesujący i pożądany. Publikacja może być adresowana do szerokiego kręgu Czytelników, do których należy zaliczyć nie tylko pracowników naukowych, ale także osoby zatrudnione w administracji publicznej różnego szczebla, jak też studentów wielu kierunków. Z recenzji dr. hab. Marcina Jurgilewicza, prof. uczelni

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

54
Wycie szakala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycie szakala
Dostępny
7 szt.

Siódma książka pisana po polsku autora fantazji na bazie faktów historycznych. Zeev Baran urodził się w Wilnie w 1935 roku. Jest dzieckiem wojny, synem bohatera dwóch narodów, który zginął w 1943 roku jako żołnierz AK. Jego życie to zapierająca dech odyseja poprzez Polskę, Francję i Izrael. Jako major zwiadu IDF, architekt, wykładowca, literat, konsul honorowy RP w Jerozolimie i podróżnik odkrywa zaskakujące zagadki życia.

29,00 zł
24,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

55
Przeciw listowi Parmeniana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciw listowi Parmeniana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.04

Tom LXX z serii Pisma Starochrześcijańskich Pisarzy. Fragment rozległej polemiki z donatystami prowadzonej przez św. Augustyna, zawarty w formie krytyki listu donatystycznego biskupa Parmeniana do Tykoniusza.

22,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,01 zł

56
Bujak samochód Speedy niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bujak samochód Speedy niebieski
Milly Mally
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.16

184,90 zł
171,96 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,94 zł

57
Koń na biegunach Polly ciemny brąz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koń na biegunach Polly ciemny brąz
Milly Mally
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.10

501,90 zł
466,77 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 35,13 zł

58
FILMS ABOUT GHOSTS -BEST OF. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FILMS ABOUT GHOSTS -BEST OF. CD
Counting Crows, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.07

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

59
Chcieliście Polski... bęc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcieliście Polski... bęc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Zaraza rośnie świątek i piątek... pisał poeta w swoim znanym, niemal legendarnym wierszu z lat trzydziestych minionego już stulecia. I te właśnie słowa wydały mi się najtrafniejsze, gdy poszukiwałam określeń dla naszkicowania mojej dookolnej prawdy i tego tomu wierszy K.I.G.: zaraza rośnie? W szkole, sklepie, na ulicy, w szpitalu, kościele. Słowem ? wszędzie. I o tym jest ten tom. Wiersze i proza o owej zarazie, która otumania, obezwładnia, ubezwłasnowolnia... Kira Gałczyńska

19,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

60
Dear Santa. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dear Santa. CD
Puss N Boots, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

48,90 zł
47,92 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

61
I Shouldn\'t Be Telling You This. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

62
The Movie Album. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Movie Album. CD
Bronner Till, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.19

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

63
Psi Patrol. Przyczep magnez! Nr. 2 Lot nad zatoką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Przyczep magnez! Nr. 2 Lot nad zatoką
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.04

Psi patrol wyrusza w podróż powietrznym patrolowcem! Przeczytaj historię i przyczep magnez z właściwymi postaciami.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

64
Psi Patrol. Kraina opowieści. Ratownicy na medal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Kraina opowieści. Ratownicy na medal
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.09

Dwa opowiadania o przygodach Psiego Patrolu w jednej książce! Przekonaj się, jak pójdzie Rocky-emu egzamin na ratownika wodnego. A potem poznaj historię pewnej premiery teatralnej...

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

65
Peppa Pig nr.8. Dzień na morzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig nr.8. Dzień na morzu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.10

Dwie historie o niezwykłych przygodach świnki i jej przyjaciol w jednej książce! Peppa uwielbia morskie podróże. Chętnie wypływa na rejs z kapitanem dziadkiem świnką. Czy tym razem wyprawa będzie udana?

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

66
L.O.L. Surprise! ściśle fajne L.O.L. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! ściśle fajne L.O.L.
Dostępny
82 szt.

Podziel się sekretami z psiapsiółkami z L.O.L. i spraw, by twoje marzenia stały się rzeczywistością. Zaplanuj swoją karierę, sporządź atrament sympatyczny oraz wymyśl swój tajemniczy kod. W środku znajdziesz wiele świetnych zabaw, testów i przestrzeni do pisania.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

67
Pewnego razu... Psi Patrol, numer 5: Najlepszy dziadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego razu... Psi Patrol, numer 5: Najlepszy dziadek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

Pewnego razu Alex postanowił odwdzięczyć się swojemu dziadkowi, panu Porterowi, za ich wspólne przygody. Razem z Ryderem i pieskami z Psiego Patrolu przygotował dla niego pewną niespodziankę.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

68
Pewnego razu... Numerr 6. Psi Patrol. Niezwykłe urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego razu... Numerr 6. Psi Patrol. Niezwykłe urodziny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.15

Pewnego razu pieski postanowiły zorganizować przyjęcie urodzinowe dla Chase'a. Jednak z powodu awarii prądu w całym mieście zgasły światła. Czy Psi Patrol zdoła przywrócić elektryczność i dokończyć niespodziankę dla przyjaciela?

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

69
Psi Patrol. Ekipa na 102! Numer 26: Znowu w akcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Ekipa na 102! Numer 26: Znowu w akcji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Wkrótce kolejne przygody dzielnych psiaków.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

70
L.O.L Surprise! Zakręcone party - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L Surprise! Zakręcone party
Dostępny
21 szt.

Zakręć wskazówką i zacznij zabawę.

40,00 zł
29,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

71
Peppa Pig. Przyczep magnes! nr.2 Na królewskim dworze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Przyczep magnes! nr.2 Na królewskim dworze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.26

Peppa i jej brat bawią sie w zamek. Peppa jest królewną, a George dzielnym rycerzem.Do zabawy przyłącza sie cała rodzina i przyjaciele. Baw się razem z nimi po królewsku.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

72
Peppa Pig. Odkryj i czytaj. Ważna przesyłka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Odkryj i czytaj. Ważna przesyłka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.01

Peppa i George dostali wielką przesyłkę. To prezent od cioci Dotty, która mieszka bardzo daleko. Ciocia poprosiła, by świnki zgodnie się nim bawiły. Czy im sie uda?

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

73
Animal Club. Przyczep magnes! Jedziemy na wieś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Club. Przyczep magnes! Jedziemy na wieś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.06

Kolorowa książeczka o przygodach ulubieńców dzieci na całym świecie. Do książeczki dołączony jest magnes z ulubionymi bohaterami.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

74
Beksiński. Sztuki plastyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beksiński. Sztuki plastyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Przedstawiamy wyjątkowy zestaw czterech minialbumów: „Beksiński. Rysunek”, „Beksiński. Grafika”, „Beksiński. Malarstwo” oraz „Beksiński. Fotografia” w eleganckim etui. Komplet ten to niepowtarzalna edycja bestsellerowych wydań albumowych prezentujące wszystkie z dziedzin, którymi zajmował się niezwykle utalentowany sanocki artysta, Zdzisław Beksiński.

99,90 zł
72,93 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

75
Długopis z pomponem Display 12 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis z pomponem Display 12 sztuk
Stnux
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.25

61,90 zł
55,09 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,81 zł

76
Lalka bobas pachnący 26cm w sukience cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas pachnący 26cm w sukience cena za 1szt
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.22

25,00 zł
23,00 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,00 zł

77
Lalka bobas pachnący 26cm w letnim ubranku Cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas pachnący 26cm w letnim ubranku Cena za 1szt
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

23,50 zł
21,62 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,88 zł

78
Samochód na radio Short Course Ghost - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód na radio Short Course Ghost
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.29

160,90 zł
148,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,87 zł

79
Przeklęte drobiazgi. Czyli 30 przykładów, jak drobne kwestie mogą zachwiać wizerunkiem firmy. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeklęte drobiazgi. Czyli 30 przykładów, jak drobne kwestie mogą zach...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.06

Mamy świetny produkt czy usługę, a mimo to klienci od nas odchodzą? Nasze kampanie sprzedażowe są mało skuteczne? Może przyczyna leży w drobiazgach?! Droga do sukcesu w dzisiejszych czasach składa się z wielu elementów. Od wizji, po budowę skutecznej strategii i jej realizację. Szczególnie ważna jest świadomość, w jak wielu miejscach klient styka się z naszą organizacją, jak czułe są to punkty i jaki mogą mieć wpływ na podjęcie lub kontynuację współpracy z nami. Czas na detaliczne Customer Experience. Przyjrzyjmy się drobiazgom w naszej organizacji!. Możemy się zdziwić, w jaki wielu momentach klient miał prawo czuć się źle w kontakcie z nami! „Przeklęte drobiazgi Aldony Kucner są praktycznie gotową instrukcją dla działów marketingu zajmujących się tzw. customer experience. Instrukcją, która pozwoli nam skutecznie ominąć czyhające na nas rafy w codziennej pracy z klientem i zrealizować bez zbędnych zakłóceń naszą strategię”. Bolesław Murdza, Dyrektor ds. marketingu, komunikacji i zarządzania marką w Onninen Sp. z o.o. „Przeklęte drobiazgi to pozycja obowiązkowa dla przedsiębiorców z wieloletnim doświadczeniem – jako narzędzie do zrobienia po latach funkcjonowania rachunku sumienia i stworzenia skutecznego planu naprawczego w obszarze spójności wizerunku przedsiębiorstwa, ale także dla przedsiębiorców początkujących – jako przestroga przed potencjalnymi błędami w procesie budowania wizerunku firmy lub marki. Uświadamia, jak drobne sprawy, procesy, zachowania są w stanie zaważyć na wizerunku naszej organizacji i skutecznie odstraszyć klienta. Jest to jednocześnie diagnoza na pozór drobnych błędów i panaceum na nie. Całe opracowanie niesie za sobą przekaz: „Nie spuszczaj oka z drobiazgów!” Wiktoria Chmura-Dończyk, Specjalista z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu Standardów Obsługi Klienta w branży telekomunikacyjnej Aldona Kucner, MBA Trener i facylitator, doradca i mentor z ponad dwudziestoletnią praktyką w biznesie. Od 2007 prowadzi firmę Q-Aldo Communication specjalizującą się w obszarach marketingu, innowacji i przedsiębiorczości. Zrealizowała tysiące godzin szkoleniowych i kilkanaście tysięcy godzin doradztwa, pomogła w założeniu ponad 300 start-upów. Jest współautorem książki Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą i autorem licznych artykułów. Prowadzi blog: kursnainnowacje.pl.

29,40 zł
20,58 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

80
Good Times, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Good Times, CD
Blitzkrieg, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.08

Dwadzieścia siedem lat po premierze jedynego w dorobku łódzkiego Blitzkriegu albumu „Holy War” zespół wraca z kolejnym wydawnictwem. Działając w trybie „wojny błyskawicznej”, po reaktywacji i letnich koncertach (Castle Party i Radio Łódź), członkowie zespołu (mieszkający na stałe w USA Peter Guellard – wokal, Paweł Bulski – bas i Tomek Wojciechowski – gitary, klawisze, wspomagani przez Łukasza Klausa na perkusji), zarejestrowali materiał na pierwsze po prawie trzydziestu latach nowe wydawnictwo, które postanowili zaprezentować podczas występu na festiwalu Soundedit w Łodzi 24 października 2019 r. Nagrania odbywały się w Psychotribe Studio w Pittsburghu, studio im. Debicha w Radio Łódź oraz Overtime Studio w Aleksandrowie Łódzkim. Zarejestrowano sześć utworów, stanowiących próbkę aktualnego koncertowego brzmienia zespołu, będących jednocześnie pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością. Na mini-albumie „Good Times”, będącym swoistym podsumowaniem dotychczasowej działalności i jednocześnie zapowiedzią nowego albumu z premierowymi kompozycjami, znalazł się wybór utworów ważnych dla historii grupy, wytyczających zarazem brzmieniowo nowy kierunek • Elevator – pierwotnie ukazał się na „Holy War”, tutaj w nowej aranżacji. • Puszka – hołd złożony ojcu łódzkiej sceny alternatywnej, Bogusiowi Michalonkowi, którego głos otwiera ten utwór. Muzycy tworzący Blitzkrieg grali wcześniej z Michalonkiem w zespole Cinema. • Good Times – utwór zarejestrowany pierwotnie na „Holy War”, nie wszedł na płytę w 1992 r., gdyż był zbyt… optymistyczny. Tutaj w całkowicie zmienionej aranżacji, wzbogaconej o niecodzienne instrumentarium (sitar, tabla) i z tekstem odnoszącym się do zagrożeń, z jakimi mierzy się współczesny świat. Piosenka została wytypowana na singiel i zilustrowana teledyskiem, dostępnym już na YouTube. • Remarque – znana jedynie najzagorzalszym fanom grupy, jedna z pierwszych kompozycji zespołu. Koncertowe wykonanie tego utworu zostało opublikowane na podwójnym LP „Jarocin ‘88”. • King Of The Castle – powrót do kompozycji opublikowanej pierwotnie na „Holy War”, odświeżonej specjalnie na festiwal Castle Party 2019. • In Cold Blood – apokaliptyczny finał, nie pozostawiający wątpliwości co do kierunku, w jakim Blitzkrieg będzie kontynuował działalność.

34,90 zł
33,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

81
Włóczęga. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włóczęga. CD
Żurkowski, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

82
Zestaw puzzli piankowych Quutopia. Łódki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw puzzli piankowych Quutopia. Łódki
QUUT
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.10

Zestaw puzzli piankowych Łódki z kolekcji Quutopia belgijskiej marki Quut to innowacyjna zabawka do kąpieli dla dzieci już od 10 miesiąca życia. Zadziwia pomysłowością, rozwija kreatywność, przyciąga wzrok designem i oryginalną kolorystyką. Komplet składa się z 8 puzzli: 4 kadłubów i 4 pokładów lub żagli , wykonanych z wyjątkowego materiału, jakim jest pianka EVA, w intensywnych barwach (chabrowy, turkusowy, żółty i niebieski). Kształty puzzli umożliwiają łączenie ich na różne sposoby (można zbudować np. zieloną żaglówkę, niebieski kontenerowiec, żółtą łódź podwodną, lub stworzyć inne unikatowe konstrukcje). Po zamoczeniu, można przyklejać je do powierzchni wanny lub glazury, oraz bawić się w sposób, jaki tylko podpowie dziecku wyobraźnia. Figurki unoszą się na wodzie, są lekkie i szybkoschnące. Co wyróżnia tę zabawkę: – elementy do używania razem lub pojedynczo, – poręczne rozmiary, – niezwykła estetyka wykonania, – pobudza wyobraźnię i kreatywność, – trwałość, – bezpieczeństwo używania, – łatwa w utrzymaniu w czystości (myć powierzchniowo), – materiał wolny od BPA, ftalanów, lateksu. Zabawka jest częścią większej kolekcji Quutopia – można do niej dobrać inne zestawy z tej samej kolekcji. Kolekcja Quutopia to miękkie zabawki do kąpieli, wykonane z bezpiecznej, trwałej i niezwykle przyjemnej w dotyku pianki EVA. Stworzone z nich pływające zwierzątka, rośliny i łódki w urokliwych kolorach umilą każdą kąpiel i skutecznie pobudzą dziecięcą kreatywność oraz wyobraźnię. Belgijska marka Quut została stworzona przez zespół agencji projektowej Pars Pro Toto, działającej na rynku innowacji od ponad 20 lat (m. in. dla takich marek jak Samsonite czy Volvo). Nic zatem dziwnego, że zabawki te od początku istnienia otrzymują liczne nagrody za odkrywcze, inteligentne rozwiązania i design. Ideą marki było oferowanie produktów, które w rodzicach budzą najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, w dzieciach – kreatywność, a u każdego z nich – radość ze wspólnie spędzonego czasu. Twórcy marki sami są rodzicami. To przede wszystkim z myślą o nich tworzą zabawki, które angażują, w tym emocjonalnie, i oferują szerokie możliwości zastosowań: nie tylko do piasku, ale też wody, śniegu czy w przydomowym ogródku. Oryginalne wzornictwo i piękne kolory idą w parze z trwałością, ergonomią (są łatwe do przechowywania i transportu) oraz eko-odpowiedzialnością. Wszystkie produkty Quut są wolne od BPA, ftalanów i lateksu, i co ważne – podlegają recyclingowi. Rozmiar produktu: 21.0 x 24.0 x 3.0 cm Bezpieczeństwo i jakość: EN71, ASTM F963, ST 2012, SOR / 2011-17, AS / NZS, ISO 8124

43,65 zł
39,29 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,36 zł

83
Zestaw puzzli piankowych Quutopia. Kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw puzzli piankowych Quutopia. Kwiaty
QUUT
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

Zestaw puzzli piankowych Kwiaty z kolekcji Quutopia belgijskiej marki Quut to innowacyjna zabawka do kąpieli dla dzieci już od 10 miesiąca życia. Komplet składa się z 10 puzzli: pięciu 2-elementowych kwiatów (dużej korony kwiatu i mniejszego środka), wykonanych z wyjątkowego materiału, jakim jest pianka EVA, w intensywnych barwach (turkus, żółty, pomarańczowy, niebieski i różowy). Kształty puzzli umożliwiają łączenie ich na różne sposoby (np. kwiaty można łączyć w pary kolorystyczne, lub wymieniać ich środki na inną barwę). Po zamoczeniu, można przyklejać je do powierzchni wanny lub glazury, oraz bawić się w sposób, jaki tylko podpowie dziecku wyobraźnia. Figurki unoszą się na wodzie, są lekkie i szybkoschnące. Co wyróżnia tę zabawkę: – elementy do używania razem lub pojedynczo, – poręczne rozmiary, – niezwykła estetyka wykonania, – pobudza wyobraźnię i kreatywność, – trwałość, – bezpieczeństwo używania, – łatwa w utrzymaniu w czystości (myć powierzchniowo), – materiał wolny od BPA, ftalanów, lateksu. Zabawka jest częścią większej kolekcji Quutopia – można do niej dobrać inne zestawy z tej samej kolekcji. Belgijska marka Quut została stworzona przez zespół agencji projektowej Pars Pro Toto, działającej na rynku innowacji od ponad 20 lat (m. in. dla takich marek jak Samsonite czy Volvo). Nic zatem dziwnego, że zabawki te od początku istnienia otrzymują liczne nagrody za odkrywcze, inteligentne rozwiązania i design. Ideą marki było oferowanie produktów, które w rodzicach budzą najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, w dzieciach – kreatywność, a u każdego z nich – radość ze wspólnie spędzonego czasu. Twórcy marki sami są rodzicami. To przede wszystkim z myślą o nich tworzą zabawki, które angażują, w tym emocjonalnie, i oferują szerokie możliwości zastosowań: nie tylko do piasku, ale też wody, śniegu czy w przydomowym ogródku. Oryginalne wzornictwo i piękne kolory idą w parze z trwałością, ergonomią (są łatwe do przechowywania i transportu) oraz eko-odpowiedzialnością. Wszystkie produkty Quut są wolne od BPA, ftalanów i lateksu, i co ważne – podlegają recyclingowi. Rozmiar produktu: 21.0 x 24.0 x 3.0 cm Bezpieczeństwo i jakość: EN71, ASTM F963, ST 2012, SOR / 2011-17, AS / NZS, ISO 8124 Kolekcja Quutopia to miękkie zabawki do kąpieli, wykonane z bezpiecznej, trwałej i niezwykle przyjemnej w dotyku pianki EVA. Stworzone z nich pływające zwierzątka, rośliny i łódki w urokliwych kolorach umilą każdą kąpiel i skutecznie pobudzą dziecięcą kreatywność oraz wyobraźnię.

43,65 zł
39,29 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,36 zł

84
Boże Narodzenie do kolorowania - z kredkami przeżyjmy święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boże Narodzenie do kolorowania - z kredkami przeżyjmy święta
Dostępny
31 szt.

Boże Narodzenie do kolorowania to kolejny tytuł ze znanej i cenionej serii kolorowanek. Tym razem na wielkim formacie dzieci będą mogły kolorować i oczywiście poznawać zwyczaje związane z tym ulubionym przez dzieci świętem. Jak wyglądają przygotowania do świąt? Skąd się biorą prezenty pod choinką? Co powinno się znaleźć na wigilijnym, a co na świątecznym stole? Kim są kolędnicy i gdzie robi się słynne szopki? Na te i inne pytania dzieci poznają odpowiedzi przy okazji kolorowania obrazków.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

85
Fisher-Price. DFP71 Mata sensoryczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. DFP71 Mata sensoryczna
Fisher Price, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Twój ruchliwy maluch ma mnóstwo miejsca na ćwiczenie nowych umiejętności na macie, która powstała we współpracy z Jonathanem Adlerem. Twoje dziecko czeka mnóstwo zabawy i odkryć na bardzo dużej macie z 9 przyczepianymi zabawkami, różnymi powierzchniami i dźwiękami. Noworodki mogą się bawić na pleckach, obserwując kolorowe „tańczące” światełka i karuzelkę nad głową albo trącając kolorowe zabawki. Gdy dziecko zaczyna rosnąć, zachęcaj je do zabawy na brzuszku, przenosząc zabawki na matę i przygotowując wygodne miejsce dla maluszka dzięki wałeczkowi pod brzuszek, który zapewnia 10 minut uspokajających wibracji. Zabawa nigdy się nie kończy – zdejmij miękką karuzelkę i przymocuj ją do wózka, aby maluch mógł bawić się podczas spacerów! Ta mata stanie się ulubionym miejscem zabaw dziecka – można na niej tak wiele zobaczyć, usłyszeć i zrobić! (Dostępne są dwa muzyczne tryby do przełączania: krótkiego i długiego odtwarzania do 20 minut). To zabawa, która rozwija: • sprawność ruchową: kopanie, trącanie, potrząsanie i sięganie po zabawki pomaga wzmacniać sprawność ruchową maluszka; • zmysły: żywe kolory, kontrastowe wzory, lusterko, dźwięki, muzyka i ciekawe powierzchnie rozwijają zmysły dziecka; • zręczność: chwytanie zabawek na macie ćwiczy zręczność i koordynację ręka-oko.

526,90 zł
474,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 52,69 zł

86
Underground Out Of Poland. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Underground Out Of Poland. CD
Dezerter, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.12

1. Ku przyszłości 2. Spytaj milicjanta 3. Szara rzeczywistość 4. Wojna głupców 5. Plakat 6. Nie ma zagrożenia 7. T. 8. Niewolnik 9. Rebeliant 10. Postęp 11. Zatrute powietrze 12. Uległość 13. Zmiany 14. Polska złota młodzież 15. Urodziłem się 20 lat po wojnie 16. Kto? 17. XXI wiek 18. Szwindel 19. Dla zysku Underground Out Of Poland, to reedycja pierwszej płyty Dezertera, pierwotnie wydanej w 1987 roku, w USA, nakładem największego hardcore-punkowego fanzine'u na świecie Maximum Roc'n'Roll. Zawiera zbiór piosenek, które zespół przekazał w 1985 roku Joe'mu Shithead'owi będącemu na trasie po Polsce z D.O.A. Joe wywiózł je z Polski i zorganizował wydanie płyty. W skład albumu wchodzą kultowe utwory z pierwszego polskiego wydawnictwa Dezertera, czyli EP nagranego dla Tonpressu w 83, fragmenty słynnego koncertu z Jarocina z 84 oraz nagrania dokonane podczas nielegalnego wtargnięcia do studia polskiego radia w 85.

21,90 zł
20,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,75 zł

87
Krzysztof Klenczon. Polski John Lennon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzysztof Klenczon. Polski John Lennon
Dostępny
8 szt.

Biografia jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów i wokalistów muzki rockowej Krzysztofa Klenczona współtwórcy i wokalisty w latach 1966-1969 zespołu „Czerwone Gitary”, następnie twórcy i lidera w latach 1970-1972 zespołu „Trzy Korony” Jego krótka, trwająca zaledwie siedem lat kariera znaczona była pasmem sukcesów na festiwalach, koncertach i radiowych listach przebojów. W pamięci kilku pokoleń pozostał jako wokalista o bardzo charakterystycznym głosie i twórca kilkudziesięciu przebojów, z których kilkanaście weszło do kanonu polskiego rocka. O Krzysztofie Klenczonie opowiadają muzycy, z którymi występował, autorzy tekstów do jego piosenek, żona Alicja Klenczon-Corona i córka, a także członkowie rodziny. W wielu miastach i miejscowościach w różnej formie upamiętniono wybitnego artystę, co skrupulatnie opisał M. Szpejankowski. W aneksie zamieszczono relacje z dwóch Festiwali im. Krzysztofa Klenczona, które odbywają się w Pułtusku. Do książki jest dołączona płyta z filmową relacją z edycji tego Festiwalu w 2018 roku. Znajdują się na niej współczesne wykonania niezapomnianych przebojów skomponowanych i śpiewanych przez K. Klenczona.

52,50 zł
37,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,70 zł

88
L.O.L. Surprise! OMG Winter Disco. Lalka Fashion Dollie i siostra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! OMG Winter Disco. Lalka Fashion Dollie i siostra
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.18

Rozpakuj 25 niespodzianek z L.O.L. Surprise! Modna lalka Dollie ma piękne włosy oraz modne ubranie. Jej siostra Dollface też wygląda stylowo. Odkrywaj kolejne warstwy i baw się modą. Przekręć pudełko to góry dnem i zobacz co skrywają pod sobą śliczne, kolorowe kuleczki. Po rozpakowaniu pudełko staje się modną przymierzalnią. Zawartość opakowania: • lalka Dollie, • laleczka-siostra Dollface, • akcesoria niespodzianki, • pudełko-przymierzalnia. Wysokość lalki: 23.0 cm Wymiary opakowania: 31.0 x 21.5 x 7.0 cm

175,00 zł
164,50 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,50 zł

89
L.O.L. Surprise! O.M.G. Winter Disco. Cosmic Nova - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! O.M.G. Winter Disco. Cosmic Nova
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.08

Nadchodzą L.O.L. Surprise O.M.G. – najnowsze odkrycie sezonu! Modne, odważne, zwariowane… i większe siostry znanych laleczek L.O.L. Surprise. Czy wy też oszaleliście na ich punkcie? O tak, LOL Surprise O.M.G. nie pozwolą nikomu przejść obojętnie. Mają wspaniałe stroje i akcesoria modowe, które spakowano w pudełeczka i pokrowce, a ich absolutnie przepięknie wystylizowane fryzury i makijaże, zachwycają kolorystyką i oryginalnością. Czy jesteście gotowe na taką dawkę niespodzianek z LOL Surprise O.M.G.? Tym razem w zestawie znajduje się, nie jedna a… dwie lalki – większa i mniejsza. Co zyskujesz jeszcze? 25 niespodzianek do samodzielnego odkrycia. Cosmic Nova oślepia nie tylko swoim wdziękiem, ale również blaskiem. Jej piękne długie włosy oraz różowe futro posiadają w sobie mieniące się pasma. A jej strój oraz dodatki w postaci butów i rajstop są niemal całe zrobione z brokatu! Cała idealnie się wpasowuje w klimat serii Winter Disco. Jej młodsza siostrzyczka świetnie z nią współgra, co czyni z nich idealny duet! W zestawie: • lalka Cosmic Nova, • lalkeczka Cosmic Queen, • kolczyki, • 3 ubranka, • 2 wieszaki, • 2 pokrowce na ubrania, • torebka, • akcesoria: szczotka, butelka i inne, • pudełko na buty, • pudełko na kapelusz, • 2 pary butów, • podstawka pod lalkę. O.M.G. z siostrzyczkami są gotowe na podbój Winter Disco. Już nie mogą się doczekać, jak złapią luzik i wbiją na imprezę wszech czasów. Wymiary opakowania: 30.5 x 27.5 x 7.5 cm

175,00 zł
164,50 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,50 zł

90
TY BEANIE BOOS DANGLER -  leniwiec 95235 TY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY BEANIE BOOS DANGLER - leniwiec 95235 TY
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.04

20,20 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,21 zł

91
Samochód na radio Short Course Beast - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód na radio Short Course Beast
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.16

160,90 zł
148,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,87 zł

92
Lilliputiens. Grzechotka z obręczami. Lisiczka Alice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilliputiens. Grzechotka z obręczami. Lisiczka Alice
Lilliputiens
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.10

Grzechotka z dwiema obręczami i folią – Lisiczka Alice belgijskiej marki Lilliputiens to aktywizująca zabawka dla niemowląt. Ma postać uroczej Lisiczki Alice, która potrząsana wydaje przyjemne dla ucha dźwięki, gdy jej dwie obręcze stukają o siebie. Główka lisiczki szeleści. Zabawka jest łatwa do utrzymania w małych rączkach. Rozwija małą motorykę (chwytanie i potrząsanie), aktywizuje zmysł słuchu (grzechocze), wzroku i dotyku. Obręcze mogę także pełnić funkcję gryzaków i przynosić ulgę w trudnym okresie ząbkowania. Do tej zabawki możesz dobrać inne z tym samym bohaterem. Lisiczka Alice ma nieodparty urok i mnóstwo sprytu. Doskonale wie, czego chce, na wszystko znajdzie sposób i jak nikt potrafi korzystać z życia. Lilliputiens to belgijska marka założona w 1995 roku przez dwójkę pasjonatów rodzimych produktów dla dzieci. Zespół kreatywny marki tworzą głównie mamy, które potrafią znajdować najlepsze odpowiedzi na potrzeby dzieci i najlepiej wiedzą czego maluchy oczekują od zabawek na kolejnych etapach swojego rozwoju. To dlatego produkty Lilliputiens nigdy nie są tylko tym, czym się na początku wydają. Każdy z nich ma ukryte funkcje, zaskakuje, rozbudza ciekawość i zachęca do nowych odkryć. Produkowane na bazie tkanin, miękkie, cudownie kolorowe i budzące pozytywne emocje zabawki wyróżniają się wyjątkową jakością i fascynującą kreatywnością. Ideą marki jest, poprzez niezwykłe zabawki, oferowanie pomocy rodzicom w wychowywaniu twórczego i otwartego pokolenia. Jeśli szukasz stymulujących, pięknych i całkowicie bezpiecznych zabawek, z cudownymi detalami, które zachwycą nie tylko dzieci, ale nawet ciebie, odkryj Lilliputiens! Można prać w pralce w temperaturze do 30°C w delikatnym cyklu. Rozmiar produktu: 10.0 x 2.0 x 5.5 cm Bezpieczeństwo i jakość: EN71, CE, ASTM, ISO 9001

34,78 zł
31,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,48 zł

93
The Gladwell Collection - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Gladwell Collection
Dostępny
5 szt.

Malcom Gladwell's bestselling books have engaged, entertained and inspired millions of readers, transforming the way they see the world and covering a wide range of modern day issues, from success to relationships and the complexities of our minds. This newly designed box set gathers four of his best selling books, offering readers a captivating selection of his innovative and outstanding thinking.

181,50 zł
168,80 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,70 zł

94
Zarys anatomii człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys anatomii człowieka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.03

Kolejne, IX już wydanie znakomitego podręcznika anatomii od wielu lat cieszącego się dużą popularnością wśród studentów uczelni medycznych. Opracowanie o charakterze kompendialnym ? nie tylko przypomina najważniejsze wiadomości z zakresu anatomii prawidłowej, lecz także pozwala szybko powtórzyć i ugruntować tę szeroką dziedzinę wiedzy medycznej. Obecne wydanie rozszerzono o miana anatomiczne w języku angielskim ? lingua franca współczesnej medycyny. To świetne repetytorium dla każdego, kto chce powtórzyć i ugruntować swoją wiedzę z anatomii ? warto je mieć w zasięgu ręki, by w każdej chwili służyło pomocą.

199,00 zł
185,07 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,93 zł

95
Truth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Truth
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.26

True or false? It?s rarely that simple. There is always more than one truth in every story. Eating meat is nutritious but it?s also damaging to the environment. The Internet disseminates knowledge but it also spreads hatred. As communicators, we select the truths that are most useful to our agenda. We can select truths constructively to inspire nations, encourage children, and drive progressive change. Or we can select truths that give a false impression of reality, misleading people without actually lying. Others can do the same, motivating or deceiving us with the truth. In Truth, communications strategy expert Hector Macdonald explores how truth is used and abused in politics, business, the media and everyday life. Combining great storytelling with practical takeaways and a litany of fascinating, funny and insightful case studies, Truth is a chilling and engaging read about how profoundly our mindsets and actions are influenced by the truths that those around us choose to tell. For fans of Factfulness, A Field Guide to Lies and Statistics and The Art of Thinking Clearly, a fascinating dive into the many ways in which ?competing truths? shape our opinions, behaviours and beliefs.

45,00 zł
41,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

96
Ona - jak przetrwać szkołę średnią, studia i nie zwariować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ona - jak przetrwać szkołę średnią, studia i nie zwariować
Dostępny
5 szt.

Dla wielu współczesnych dziewczyn dążenie do sukcesu jest napędzane przez brutalną samokrytykę i ostry lęk przed porażką. Chociaż młode kobiety nigdy przedtem nie odnosiły większych sukcesów – osiągając lepsze wyniki w nauce w liceum i na studiach – nigdy też nie zmagały się z tak wieloma trudnościami. Na pierwszy rzut oka dziewczyny mogą wydawać się wyjątkowe, ale w rzeczywistości są niespokojne i przytłoczone, czując, że bez względu na to, jak bardzo się starają, nigdy nie będą wystarczająco dobre, wystarczająco mądre, wystarczająco ładne, wystarczająco szczupłe, wystarczająco popularne ani wystarczająco seksowne. Rachel Simmons prowadziła badania wśród młodych kobiet przez dwie dekady, a wyniki jej badań dowodzą, że kompetencje dziewczyny nie są równe jej poziomowi pewności siebie – nie oznaczają również, że jest szczęśliwa, odporna, ani że ma wysokie poczucie własnej wartości. Opierając się na obrazowych studiach przypadku, R. Simmons ostrzega, że wychowaliśmy pokolenie młodych kobiet, które są tak skoncentrowane na osiągnięciu celu, że unikają podejmowania zdrowego ryzyka, zbyt dużo myślą o niepowodzeniach i cierpią na syndrom oszusta, uważając, że nie są autentyczne. Spędzając coraz więcej czasu na tworzeniu obrazu doskonałej siebie w mediach społecznościowych, dziewczyny te mają tendencję do wycofywania się z tak istotnych bliskich relacji, które oferują ukojenie i wsparcie oraz wzmacniają poczucie własnej wartości.

59,00 zł
47,79 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,21 zł

97
L.O.L. Surprise! Boys. Seria 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Boys. Seria 1
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

Laleczki w nowej odsłonie zamknięte w tajemniczej kuli wymagają dużo cierpliwości, aby odkryć kto kryje się w środku. Rozpakowując osłonę będziesz odkrywać nowe zakamarki, w których są kolejne akcesoria do Twojej laleczki. Sama kula może zamienić się w fotel lub domek dla L.O.L. Kula będzie także idealna do przenoszenia lalek, tak, aby zawsze je mieć ze sobą. „L.O.L. Surprise! Boys” to laleczka, która zmienia się przy zanurzeniu w wodzie. Przygotuj dwa pojemniczki z wodą, w jednym niech będzie zimna, a drugim ciepła. Odkryj jak zmieni się laleczka w połączeniu z zimną wodą, a później z ciepłą. Prawdziwa magia! Zawartość opakowania: • naklejki z sekretnymi informacjami, • plakietki kolekcjonerskie, • czarująca buteleczka do wody, • buciki, • ubranko, • akcesoria, • kula-opakowanie, która może zamienić się w fotel lub domek aby wygodnie przenosić swoją ulubioną laleczkę, • plakat kolekcjonerski. Uwaga. To opakowanie niespodzianka. Cena dotyczy 1 sztuki.

54,83 zł
51,54 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,29 zł

98
Hiszpański raz dobrze. Pakiet dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański raz dobrze. Pakiet dla początkujących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.26

Najnowsze wydanie bestsellerowego pakietu Lingo Hiszpański raz a dobrze to skuteczny i szybki sposób na opanowanie nowoczesnego języka hiszpańskiego zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już nieraz zaczynali. Z Lingo nauczysz się raz a dobrze! Aktualna tematyka: biznes, internet, poszukiwanie pracy, turystyka. Nowoczesna metodyka: język komunikacyjny, rozumienie ze słuchu. Pakiet Lingo zawiera wszystko, czego potrzeba do samodzielnej nauki języka. W książce: – 30 lekcji, – współczesne dialogi i słownictwo z tłumaczeniami, – przejrzyste objaśnienia gramatyki i ćwiczenia z kluczem. 3 płyty CD to: – CD-ROM z komputerowym kursem języka i grami językowymi, – CD MP3 i PDF do nauki w domu, w pracy, w podróży, kiedy tylko chcesz, – Audio CD z nagraniami wszystkich dialogów i słownictwa. Kurs obejmuje poziomy A1 i A2 i podstawy B1 zgodnie z klasyfikacją Rady Europy.

40,00 zł
28,40 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

99
Włoski raz dobrze. Pakiet dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski raz dobrze. Pakiet dla początkujących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.20

Najnowsze wydanie bestsellerowego pakietu Lingo Włoski raz a dobrze to skuteczny i szybki sposób na opanowanie nowoczesnego języka włoskiego zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już nieraz zaczynali. Z Lingo nauczysz się raz a dobrze! Aktualna tematyka: biznes, internet, poszukiwanie pracy, turystyka. Nowoczesna metodyka: język komunikacyjny, rozumienie ze słuchu. Pakiet Lingo zawiera wszystko, czego potrzeba do samodzielnej nauki języka. W książce: – 30 lekcji, – współczesne dialogi i słownictwo z tłumaczeniami, – przejrzyste objaśnienia gramatyki i ćwiczenia z kluczem. 3 płyty CD to: – CD-ROM z komputerowym kursem języka i grami językowymi, – CD MP3 i PDF do nauki w domu, w pracy, w podróży, kiedy tylko chcesz, – Audio CD z nagraniami wszystkich dialogów i słownictwa. Kurs obejmuje poziomy A1 i A2 i podstawy B1 zgodnie z klasyfikacją Rady Europy.

40,00 zł
28,40 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

100
Dickie Farm. Traktor Massey Ferguson z przyczepą na bale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dickie Farm. Traktor Massey Ferguson z przyczepą na bale
Dickie Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Traktor Massey Ferguson z przyczepą na bale z pewnością zachwyci każdego wielbiciela maszyn rolniczych. Traktor z napędem ciernym, z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Posiada ruchome elementy oraz odczepianą przyczepą. Zawartość i cechy zestawu: • traktor Massey Ferguson 8737 z przyczepą na bale, • napęd cierny, • ręcznie sterowany hak, • odczepiana przyczepa, • 3 bale, • efekty dźwiękowy: praca silnika, dźwięk cofania, • efekty świetlne: świecące przednie reflektory. Zasilanie: 2 baterie AAA (baterie testowe w zestawie) Długość zestawu: ok. 41.0 cm Wymiary opakowania: 17.0 x 45.0 x 11.0 cm

88,90 zł
80,90 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,00 zł

Wróć do góry