hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.10.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 19 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lalaboom. Kulko-klocki (12 elementów) (Trefl), na drugim Mapa Świata. Podkładka na biurko. Kolejny produkt to Terapia ręki od A do Z. Narysuj wzory (Małgorzata Golubska, Jacek Szmalec, Dariusz Wyszyński) oraz Efekt miesiąca miodowego (Bruce H.Lipton).
1
Lalaboom. Kulko-klocki (12 elementów) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalaboom. Kulko-klocki (12 elementów)
Trefl, Lalaboom
Dostępny53 szt.

Zestaw 12-elementów kulko-klocków dostarcza wiele zróżnicowanych wrażeń dotykowych ze względu na różne faktury poszczególnych elementów. Zabawka daje możliwość ćwiczenia ruchów obrotowych nadgarstka. Zestaw Lalaboom wspiera ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka. „Lalaboom” to seria wyjątkowych kulko-klocków, zaprojektowanych z myślą o prawidłowym rozwoju dziecka. Kulko-klocki posiadają aż 16 różnych faktur, 12 kształtów i 10 kolorów, dzięki czemu codzienna zabawa wzbogacona jest o ważne dla dzieci doznania zmysłowe. Zabawki serii Lalaboom są inspirowane metodą Montessori, w myśl której dzieci uczą się przez działanie, a duży nacisk kładziony jest na dokładność, systematyczność oraz samodzielność.

34,99 zł
30,44 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

13 osób kupiło
2
Mapa Świata. Podkładka na biurko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Świata. Podkładka na biurko
Dostępny6 szt.

Mapa świata z podziałem politycznym jest wykonana w skali 1 : 70 000 000. Pod flagami wszystkich państw są informacje o ich powierzchni i liczbie ludności. To świetna pomoc w opanowaniu nazw państw i ich stolic, z wyszczególnieniem na jakim są położone kontynencie, zapamiętaniu relacji wielkości i położenia danego kraju względem innych oraz w odniesieniu do mórz i oceanów. Dodatkowo taka mapa pozwala przyporządkować ważniejsze wyspy i archipelagi do administrujących je państw.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

7 osób kupiło
3
Terapia ręki od A do Z. Narysuj wzory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia ręki od A do Z. Narysuj wzory
Dostępny14 szt.

Narysuj wzory to szósta część zestawu „Terapia ręki od A do Z”. Składa się z dziurkowanej tabliczki oraz 22 kart ze wzorami rysunków do odtworzenia. Zadaniem dziecka jest położenie dziurkowanej tabliczki na czystej kartce, zaznaczenie punktów na podstawie wybranego wzoru, a następnie zdjęcie tabliczki i połączenie punktów linią. Ćwiczenie ma na celu usprawnienie grafomotoryki, doskonalenie sprawności ręki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

29,50 zł
20,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,55 zł

7 osób kupiło
4
Efekt miesiąca miodowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt miesiąca miodowego
Dostępny18 szt.

Efekt miesiąca miodowego: stan rozkoszy, namiętności, energii i zdrowia będących wynikiem ogromnego uczucia. Podczas miesiąca miodowego twoje życie jest tak piękne, że nie chcesz tracić czasu na sen, a kiedy się budzisz – dziękujesz światu, że żyjesz. Cofnij się myślą do najbardziej spektakularnego romansu swojego życia. Dla większości z nas był to okres najgorętszej rozkoszy, zdrowia i mnóstwa energii. To był „efekt miesiąca miodowego”, który miał trwać wiecznie. Niestety, zazwyczaj ten efekt szybko mija. Ale wyobraź sobie, że jest ci dane przeżywać go do końca życia. Bruce H. Lipton, autor bestselerowej książki Biologia przekonań, wyjaśnia, w jaki sposób efekt miesiąca miodowego może nie być dziełem przypadku ani zbiegu okoliczności, tylko własnej kreacji. Niniejsza książka ujawnia, w jaki sposób manifestujemy to odczucie i dlaczego nam ono umyka. Ta wiedza pozwala czytelnikom doświadczać wrażeń zapewniających relację w stylu „żyli długo i szczęśliwie”, która zachwyciłaby nawet producentów z Hollywood. Wypowiadając się w sposób autorytatywny i elokwentny, przyjemny w lekturze, Lipton omawia wpływ fizyki kwantowej (dobre wibracje), biochemii (miłosne mikstury) oraz psychologii (świadomość i podświadomość) na trwałe, frapujące relacje miłosne. Twierdzi też, że jeśli wykorzystamy za wzór te 50 bilionów komórek, które harmonijnie współistnieją w ciele każdego zdrowego człowieka, możemy stworzyć sielankowe warunki nie tylko dla par, lecz także dla „superorganizmu” zwanego ludzkością, co może uzdrowić naszą planetę. „Efekt miesiąca miodowego przekłada magię charakterystyczną dla pełnych miłości związków na język komórkowy i uczy nas, jak ją kreować” – dr Christiane Northrup. Dr Bruce H. Lipton, biolog komórkowy i wykładowca, jest uznawanym na całym świecie liderem w łączeniu nauki ze sprawami duchowymi. Pracował w Szkole Medycznej Uniwersytetu Wisconsin, a potem prowadził przełomowe badania nad komórkami macierzystymi na Uniwersytecie Stanforda. Jest bestselerowym autorem książek Biologia przekonań oraz nowszej, Przeskok ewolucyjny, napisanej wspólnie ze Stevem Bhaermanem. W 2009 roku dostał w Japonii prestiżową Goi Peace Award za swój wkład w harmonię świata

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

7 osób kupiło
5
Dźwiękowa rura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwiękowa rura
Dostępny17 szt.

Dźwiękowa rura marki Goki - renomowanego producenta drewnianych zabawek.Wymiary produktu: 75 x 3.5 x 3.5 cm

9,30 zł
8,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

6 osób kupiło
6
Błogosławieństwo ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błogosławieństwo ziemi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Błogosławieństwo ziemi (1917), jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, która w 1920 roku przyniosła Knutowi Hamsunowi literacką Nagrodę Nobla, jest dziełem skupiającym w sobie najwartościowsze cechy jego pisarstwa. Ten niezwykły poemat prozą, wyrażający zachwyt dla tajemnic życia i natury, wyrósł z poczucia zagrożenia cywilizacją i wydarzeniami historycznymi. Mimo to jest dziełem pełnym optymizmu i nadziei: ucieczki od poczucia bezsensu i zwątpienia Hamsun radzi szukać w powrocie do korzeni człowieczeństwa, w odkrywaniu wciąż na nowo łączności z prawami przyrody i całym wszechświatem. Organiczne zespolenie z absolutem nadaje surowym i prostym bohaterom powieści wymiar poetycki i uniwersalny.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

5 osób kupiło
7
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom rozszerzony. Zeszyt 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom ...
Dostępny67 szt.

Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom rozszerzony jest zgodny z wymogami określonymi w nowej Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum. W Zeszycie 5: • Stała i stopień dysocjacji • Odczyny roztworów wodnych • Reakcje w roztworach wodnych

24,50 zł
19,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 4,51 zł

4 osoby kupiły
8
Cuda Świętej Rity - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda Świętej Rity
Dostępny7 szt.

Święta Rita – wyproszone przez rodziców dziecko – uprasza małżonkom potomstwo. Często pomaga ofiarom wypadków samochodowych. Jest wsparciem dla uzależnionych od narkotyków, o czym świadczy wiele złotych strzykawek, wotów pozostawionych przy jej grobie. Niezwykle przejmujące świadectwa wielu takich nadzwyczajnych łask autorka znalazła i przedstawiła w swojej książce. W publikacji ujęto także modlitwy, którymi można modlić się za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych, wręcz po ludzku sądząc, beznadziejnych.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
9
Obwoluta A4 PP L 150mic 25 sztuk D.RECT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obwoluta A4 PP L 150mic 25 sztuk D.RECT
Dostępny6 szt.

- wykonana ze sztywnej przeźroczystej folii PP 150 mic.- boczne wycięcie ułatwia wkładanie dokumentów- posiada zaokrąglone rogi- klasyczna otwierana w L- kolor mleczny- format A4- opakowanie zawiera 25 szt.

18,99 zł
1 osoba kupiła
10
Neokatechumenat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neokatechumenat
Dostępny8 szt.

W kręgu zainteresowań ks. prof. Michała Poradowskiego pozostawały szczególnie zagrożenia, jakim poddawany był Kościół Katolicki zarówno ze strony ideologii marksistowskiej, masonerii jak i ze strony różnych ruchów heretyckich. Autor ukazał genezę ruchu neokatechumenalnego, który pierwotnie wywodził się z ruchu charytatywnego w Hiszpanii, a następnie uzyskał poparcie ze strony hierarchii kościelnej. Udowodnił, że wymieniony ruch wiernych stał się z czasem inicjatywą typu sekciarskiego, a wiele jego działań było sprzecznych z oficjalną nauką Kościoła Katolickiego.

9,20 zł
7,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
11
Karl-Heinz M. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Karl-Heinz M.
Dostępny1 szt.

Książka kontynuuje - realizowaną już w trylogii "Powinni się nie urodzić" - strategię prowadzenia poetyckiego notatnika o sytuacjach granicznych i skrajnych w duchu "Obrazów mimo wszystko" Didi-Hubermana i "Umarłych ze Spoon River" Edgara Lee Mastersa. Kwiatkowski przenosi czytelników z terenu historii na obszar tragedii domowej i pytań o antynatalizm. W minimalistycznych tekstach można usłyszeć głosy ofiar eugeniki, projektu T4, tragicznych rozbitków "Shoah" Claude'a Lanzmanna.

27,00 zł
13,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
12
Baby Annabell - Body 36 cm, mix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Annabell - Body 36 cm, mix
Dostępny30 szt.

Ubranko Pajacyk różowy dla lalki 36 cm 702420 B. Pajacyk to ubranko idealne na przytulny dzień w domu. Różowy pajacyk ozdobiony wielobarwną aplikacją z owieczką chmurkami, tęczą i słoneczkiem. W tym wygodnym ubranku dziewczynki mogą zabrać laleczkę na spacer, w podróż lub po prostu bawić się w domu. W kolekcji mięciutki pajacyk dla chłopca i dziewczynki dostępny w dwóch kolorach (niebieski i różowy). Oba produkty posiadają w komplecie pasujące kolorystycznie wieszaki, sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności.Zawartość i cechy zestawu:Urocze, wygodne ubranko typu pajacyk w kolorze różowym lub niebieskimWieszaczek z kolekcji Baby AnnabellDla lalki 34 - 38 cmZestaw nie zawiera lalkiKolor wysyłany losowo.

27,90 zł
26,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,39 zł

1 osoba kupiła
13
Miasto niesamowitości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto niesamowitości
Dostępny3 szt.

Miasto niesamowitości to zbiór opowiadań z pogranicza weird fiction, horroru, fantastyki oraz thrillera, które łączy tytułowe miasto ? Toruń. Zawarte w tomie historie zostały oparte w znacznej mierze na lokalnych legendach i tajemnicach, jak również na autentycznych, niewyjaśnionych sprawach sprzed lat. Swoją konwencją nawiązują do dokonań największych mistrzów prozy niesamowitej, takich jak Howard Phillips Lovecraft, Edgar Allan Poe, Stefan Grabiński, Herbert George Wells czy Arthur Conan Doyle.

24,00 zł
1 osoba kupiła
14
Pisak artystyczny pędzelkowy 48 kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisak artystyczny pędzelkowy 48 kolorów
Dostępny7 szt.

Pisak artystyczny pędzelkowy 1-4mm, wodny, zestaw 48 kolorów, MG

142,20 zł
100,96 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 41,24 zł

1 osoba kupiła
15
Dziennik. Wrześniowa obrona Warszawy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik. Wrześniowa obrona Warszawy. Audiobook
Wacław Lipiński, IPN
Dostępny8 szt.

Wacław Lipiński, żołnierz Legionów Polskich, oficer Wojska Polskiego. Podczas obrony Warszawy, we wrześniu 1939 r., prowadził dziennik, w którym znalazło się wiele zapisów dotyczących życia codziennego oblężonej stolicy, a także ciekawe z punktu widzenia źródłowego opisy przebiegu odpraw i narad Dowództwa Obrony Warszawy i posiedzeń z przedstawicielami Komitetu Obywatelskiego. Dziennik zrealizowano w nowej, ciekawej formule muzycznej z wykorzystaniem archiwalnych nagrań Polskiego Radia. Instytut Pamięci Narodowej przedstawia audiobook Dziennik. Wrześniowa obrona Warszawy Wacława Lipińskiego w niepowtarzalnej interpretacji Mariusza Bonaszewskiego, uzupełniony o budującą klimat muzykę i nagrania archiwalne z września 1939 r. Publikacja zawiera dwie płyty: Płyta 1: Wacław Lipiński, Dziennik. Wrześniowa obrona Warszawy. (6 h 36 m) Płyta 2: Archiwalne przemówienia radiowe ppłk. Wacława Lipińskiego. (3 h 55 m) Całość została uzupełniona o książeczkę (80 s.) z biogramem Wacława Lipińskiego, ilustrowaną zdjęciami Juliena Bryana z oblężonej Warszawy. Tekst opracowania: dr hab. Marek Gałęzowski

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
16
Pochwała radości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochwała radości
Dostępny5 szt.

Jak zachować pogodę ducha, dbać o nią, przeganiać z duszy smutek i nie zamartwiać się na zapas? Nie jest to proste, gdyż w życiu każdego z nas jest wiele przeciwności, które przeszkadzają lub wręcz nam to uniemożliwiają. Trzeba zatem pielęgnować w sobie wewnętrzną radość, otwierać się na nią, czyniąc postępy w życiu duchowym. Książka, która podpowie, jak to robić. Gaston Courtois (1897-1970) – francuski kapłan ze Zgromadzenia Les Fils de la Charité, wybitny wychowawca, twórca ruchu młodzieżowego Cours Vaillants (Mężne Serca), współzałożyciel i kapelan Międzynarodowego Katolickiego Biura ds. Dzieci. Napisał ponad sto książek, głownie dla dzieci i młodzieży. W Polsce znane są m.in. Ćwiczenie woli i Gdy Pan mówi do serca.

11,50 zł
8,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
17
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom rozszerzony. Zeszyt 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom ...
Dostępny95 szt.

Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom rozszerzony jest zgodny z wymogami określonymi w nowej Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum. W zeszycie 3: • Elektrochemia • Kinetyka chemiczna • Równowaga chemiczna i prawo działania mas

24,50 zł
19,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
18
Liban - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liban
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Marzącym o podróży do ojczyzny św. Szarbela polecamy kolejną pozycję ks. Mariusza Rosika, w której opowiada o krajach Bliskiego Wschodu, wspominając nie tylko o popularnych atrakcjach turystycznych, ale o miejscach związanych z Pismem Świętym i historią chrześcijaństwa. W kontynuacji popularnej „Ziemi Słowa” udaje się do Libanu, który wielokrotnie stał się tłem wydarzeń biblijnych. Przewodnik odznacza się jasną strukturą. Po prezentacji dziejów kraju Czytelnik zostaje zaproszony do trzech części Libanu. Rozpoczyna wędrówkę od części centralnej, w której położona jest stolica, współczesny Bejrut, i najważniejsze sanktuarium maryjne Harissa. W części północnej uwagę przyciągają miejsca związane z życiem i posługą św. Szarbela, a także sieć przepięknie położonych górskich klasztorów, pobudzających wyobraźnię tych, których fascynuje ukryte życie mnichów w minionych wiekach. Południe kraju natomiast zdominowane jest przez historię Tyru i Sydonu, bliźniaczych miast, które niejednokrotnie stawały w szranki rywalizacji.

38,00 zł
31,16 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,84 zł

1 osoba kupiła
19
Blask prawdy o człowieku, rodzinie i społeczeństwie. W kręgu myśli św. Jana Pawła II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blask prawdy o człowieku, rodzinie i społeczeństwie. W kręgu myśli św....
Dostępny3 szt.

Niniejszy szkic nie jest całościową syntezą nauczania św. Jana Pawła II, lecz jedynie wprowadzeniem i zachętą do lektury jego encyklik, adhortacji i listu apostolskiego, w których poruszane są sprawy społeczne w świetle misji zbawczej Kościoła. Aby właściwie odczytać myśl społeczną Papieża z Polski, nie sposób nie uwzględnić jej wymiaru religijnego, duchowego i nadprzyrodzonego. Cały jego pontyfikat odznaczał się bowiem głębokim zdumieniem wobec wartości i godności człowieka. Z tej przesłanki Papież potrafił wyprowadzić wnioski, które kryją w sobie nie tylko treść religijną, ale także społeczną, polityczną, a nawet ekonomiczną. Jego myśl jaśnieje prawdą o Bogu i człowieku, o Kościele i społeczeństwie, a zwłaszcza o rodzinie jako najbardziej podstawowej wspólnocie życia i miłości.

29,90 zł
28,70 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,20 zł

1 osoba kupiła
20
Dzwonki na rękę lub nogę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonki na rękę lub nogę
Dostępny12 szt.

Taśma z dzwoneczkami do przymocowania do ręki lub nogi to doskonały instrument dla dzieci, które uwielbiają muzykować! Dzwonki pomogą rozwijać poczucie rytmu oraz koncentrację. Taśma ma długość 23cm. Mocuje się ją na rzep. Goki to producent drewnianych zabawek dla dzieci, które wyróżnia styl, żywe kolory, wysoka jakość i innowacyjność. Produkty Goki wspierają rozwój sensoryczny i motoryczny dziecka, skłaniają do logicznego myślenia, a rodzicom pomagają tworzyć zrównoważony styl zabawy bez hałasu i plastiku.

21,20 zł
18,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
21
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom rozszerzony. Zeszyt 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom ...
Dostępny50 szt.

Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom rozszerzony jest zgodny z wymogami określonymi w nowej Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum. W Zeszycie 4: • Termochemia • Roztwory wodne

24,50 zł
19,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
22
Baby Annabell. Śpiworek dla lalki 36 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Annabell. Śpiworek dla lalki 36 cm
Zapf Creation
Dostępny30 szt.

Słodka Annabell będzie czuła się cudownie zasypiając w tym ślicznym, różowym śpiworku dla niemowląt. Śpiworek ozdobiono motywem owieczki na łące wśród kwiatków, chmurek, tęczy i słoneczka. Praktyczne i ładne zapięcia, ułatwią zakładanie i zdejmowanie śpiworka. W zestawie występuje także bluzeczka z długim rękawem oraz wieszaczek z kolekcji Baby Annabell. Uwaga. Zestaw nie zawiera lalki. Ubranko jest odpowiednie dla lalki o wysokości od 34.0 do 38.0 cm Wymiary opakowania: 36.0 x 28.0 x 2.0 cm

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

1 osoba kupiła
23
Kredki Noris colour Wopex 18 kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Noris colour Wopex 18 kolorów
Dostępny8 szt.

Kredki wykonane w technologii WOPEX.Wysoka odporność na złamania.Ergonomiczna, miękka powłoka.Drzewo pochodzące z certyfikowanych lasów w Niemczech (PEFC).

24,70 zł
1 osoba kupiła
24
Rzymscy centurionowie 31 przed Chr.-500 po Chr. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzymscy centurionowie 31 przed Chr.-500 po Chr.
Dostępny9 szt.

Renoma starożytnej rzymskiej machiny wojennej jest nierozerwalnie związana z jej najbardziej znaną klasą oficerów centurionami. Ich wygląd ewoluował na przestrzeni wieków, ale odwaga i przywództwo okazywane podczas bitwy zawsze były podstawowymi wymogami, które im stawiano. Jeśli któryś z nich miał szczęście i był dostatecznie ambitny, mógł awansować na kolejne stopnie w obrębie legionu osiągając prawdziwe wpływy i bogactwo, a przez to uzyskać wyższe stanowiska wojskowe i cywilne oraz wraz z rodziną wejść do wyższej klasy społecznej. Opierając się na szerokich badaniach źródłowych i archeologicznych, druga część poświęcona dziejom centurionów śledzi ścieżki ich karier i przedstawia ekwipunek, którym się posługiwali od czasów Augusta po upadek Cesarstwa na Zachodzie.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
25
Mini Van Policja 8cm w pud. p24 HIPO, cena za 1szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
1 osoba kupiła
26
Amberek. Kto się boi Lisa? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Kto się boi Lisa?
Niedostępny
Brak

Pięknie ilustrowana i rymowana, zabawna i wzruszająca książka nagradzanych autorek pomaga pokonać lęk przed nieznanym, który często jest tylko wytworem wyobraźni. I pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, która dodaje odwagi. Łup, łup, łup! Któż by to być mógł? Kto boi się Lisa w ciemności? Królik i pan Kaczor, i Myszka, i Owca. Wszyscy uciekają i chcą się schronić w domu Królika. Ale czy Lis jest naprawdę taki straszny, jak myślą? • Radosna zachęta do pomocy innym i dzielenia się, zaufania wobec innych i niepoddawania się lękowi. • Idealna książka na dobranoc.

32,80 zł
22,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

27
Art Deco - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Art Deco
Niedostępny
Brak

Album prezentuje niezwykle obszerną kolekcję obiektów zaprojektowanych w stylu Art Déco. Moda, biżuteria, kapelusze i szpilki do kapeluszy, biżuteria, ceramika, rzeźba, sztuka użytkowa, lampy, meble, wystrój wnętrz, architektura w Europie i USA, samochody, statki, lokomotywy, plakaty, tapety, grafika. Perfekcyjne projekty na prawie 500 stronach w zaprezentowane w imponującym formacie 28 x 31 cm.

179,90 zł
151,12 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 28,78 zł

28
Kresy Śladami wielkich Polaków Tom 1 Od Sobieskiego do Lema - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy Śladami wielkich Polaków Tom 1 Od Sobieskiego do Lema
Dostępny7 szt.

Sposobów na poznawanie Kresów jest wiele. Ci, którzy musieli opuścić te tereny, wracają tam niczym do swoich małych ojczyzn, pełnych osobistych wspomnień. Inni jadą tam, chcąc odczuć magiczny klimat dawnej wielokulturowości tej krainy, który dziś pozostał w malowniczych ruinach świątyń i nekropoli różnych wyznań. Miłośnicy historii odszukują miejsca słynnych wydarzeń, pozostałości po wielowiekowych śladach dawnych mieszkańców, relikty przynależności tych terenów do polskiej kultury. Jeszcze inni traktują kresową wyprawę jako klasyczną turystykę mającą na celu poznawanie sąsiadujących z nami państw ? Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Nasza najnowsza publikacja poświęcona Kresom to zachęta do podróży spersonifikowanej, gdzie opisywaną trasę wyznacza konkretna postać ? wybitny kresowianin. Przygotowując się do wyboru naszych bohaterów, uświadomiliśmy sobie, jak wielu ze słynnych rodaków ma pochodzenie kresowe. Selekcja nie była prosta, jednak ograniczona objętość publikacji zmuszała do jej przeprowadzenia. Z tego powodu publikacja, planowana początkowo jako jedna książka, rozrosła się do 2-tomowego wydawnictwa, prezentując po osiem postaci w każdym z tomów. Ostatecznie wybraliśmy osoby różnego charakteru i profesji, żyjące w rozległej przestrzeni czasowej. Są wśród nich królowie, wodzowie, bohaterowie powstań, męczennicy za wiarę, poeci, pisarze i muzycy. Okres ich życia w przypadku najdawniejszych sięga średniowiecza, a w przypadku najmłodszych ? schyłku XX wieku. Wybór przedstawianych miejsc ma charakter stricte autorski, jednak staraliśmy się ukazywać kluczowe dla poszczególnych postaci miejsca. Uzasadnienie doboru znajdą Państwo w krótkich opisach, które towarzyszą poszczególnym fotografiom. Przedstawiając poszczególnych bohaterów, zasadniczo staraliśmy się zachować układ chronologiczny wynikający z życiorysu postaci. Podróż śladami naszych bohaterów to nie tylko miejsca związane z ich życiem. Czasami zakres przedstawianych miejsc rozszerzamy o nawiązanie do ich twórczości. Tak jest na przykład z rozdziałem poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi. Opowieść pokazuje sytuacyjne tło jednego z największych jego dzieł literackich ? Trylogii. Wspinamy się więc na mury zbaraskiej twierdzy dzielnie bronionej przez Jaremę Wiśniowieckiego w ?Ogniem i Mieczem?, stajemy przed ołtarzem kamienieckiej katedry, gdzie przysięgę składali tytułowy mały rycerz z Ketlingiem w ?Panu Wołodyjowskim?, zaglądamy do szlacheckich zaścianków Laudy, gdzie toczy się akcja ?Potopu?. W tym przypadku komentarzem do zdjęć są cytaty zaczerpnięte z powieści pisanych ku pokrzepieniu serc. Podobny charakter ma cześć rozdziału o Adamie Mickiewiczu, odnosząca się do Półwyspu Krymskiego, ilustrowana poetyckimi cytatami z ?Sonetów krymskich?. Innym przykładem jest rozdział poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Tu poza jego ukochaną Wileńszczyzną i ulubionym uzdrowiskiem Druskieniki opowieść została rozszerzona o podróż na najważniejsze legionowe pola bitewne. I tak odnajdziemy tu pola chwały na miejscu największej bitwy Legionów Polskich pod Kostiuchnówką na Wołyniu, pokonamy marszrutę, którą pokonali żołnierze przyszłej Żelaznej Brygady pod dowództwem Józefa Hallera w Gorganach oraz zwiedzimy umocnienia twierdzy w Bobrujsku, gdzie walczyli Dowborczycy z I Korpusu Polskiego. Za każdym razem proponowaną trasę prezentujemy na poglądowej mapie, na której zaznaczamy lokalizację kluczowych miejsc, co zainteresowanym może pomóc w samodzielnym wyruszeniu na taką kresową wyprawę. Autorzy: Mirek i Magda Osip-Pokrywka tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny. Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Są autorami kilku przewodników turystycznych po krajach europejskich, a także leksykonów zabytków architektury kresowej.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

29
Serotonina. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serotonina. Audiobook
Michel Houellebecq, Biblioteka Akustyczna
Dostępny7 szt.

Florent-Claude Labrouste ma 46 lat, nie znosi swojego imienia i faszeruje się captorixem, lekiem antydepresyjnym wyzwalającym serotoninę, który ma trzy działania niepożądane: mdłości, utrata libido i impotencja. Jego podróż zaczyna się w Almerii, prowadzi przez Paryż i Normandię, gdzie rolnicy szykują się do ulicznej wojny. Francja idzie na dno, Unia Europejska idzie na dno, na dno idzie bezcelowe życie Florenta-Claude'a. Miłość to mrzonka. Seks - katastrofa. Nawet kultura, dzieła Prousta czy Manna, nie jest ostatnią deską ratunku. Florent-Claude odkrywa lubieżne fimiki porno, w których występuje jego nowa dziewczyna z Japonii, rzuca pracę i przeprowadza się do hotelu. Włóczy się po mieście, fiozofuje i wygłasza tyrady. Analizuje też swoje związki miłosne, zawsze naznaczone porażką. Spotyka się ze starym przyjacielem arystokratą, którego życie wydawało się idealne, ale już takie nie jest, bo żona zostawiła go i zabrała ze sobą dwie córki. I ten przyjaciel uczy go obsługiwać strzelbę? Michel Houellebecq, jasno rozumujący nihilista, tworzy postać narratora pozbawionego korzeni, obsesyjnego i autodestrukcyjnego, który przygląda się swojemu życiu i otaczającemu go światu z opryskliwym humorem i rozdzierającą wrogością. Serotonina pokazuje, że nadal jest bezlitosnym kronikarzem dekadencji społeczeństwa zachodniego XXI wieku.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

30
MTV UNPLUGGED IN NEW YORK 2LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MTV UNPLUGGED IN NEW YORK 2LP. Winyl
Nirvana, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

191,90 zł
188,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

31
MOONMADNESS LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MOONMADNESS LP. Winyl
Camel, Universal Music Polska
Dostępny13 szt.

110,90 zł
108,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

32
IN THE LAND OF GREY AND PINK LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IN THE LAND OF GREY AND PINK LP. Winyl
Caravan, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

33
THE SNOW GOOSE LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE SNOW GOOSE LP. Winyl
Camel, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

34
RAIN DANCES LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RAIN DANCES LP. Winyl
Camel, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

35
MIRAGE LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MIRAGE LP. Winyl
Camel, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

36
WATERLOO LILY LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WATERLOO LILY LP. Winyl
Caravan, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

37
FOR GIRLS WHO GROW PLUMP IN THE NIGHT LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

38
IF I COULD DO IT ALL OVER AGAIN, I'D DO IT ALL OVER YOU LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

39
Quae Mezerici dicitur. Międzyrzecz w kręgu dyskusji nad eremem Pięciu Braci Męczenników i początkami polskiego chrześcijaństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quae Mezerici dicitur. Międzyrzecz w kręgu dyskusji nad eremem Pięciu ...
Dostępny9 szt.

Wielką zaletą prezentowanej książki jest zebranie wszelkich publikacji poświęconych zarówno klasztorowi w Międzyrzeczu, jak i problematyce związanej z eremem Pięciu Braci Eremitów. (...) Dokonując krytycznego rozbioru dotychczasowej literatury, Autor szczególną uwagę poświęca pracom Gerarda Labudy. (...) Marceli Tureczek systematycznie polemizuje z poglądami Gerarda Labudy dotyczącymi lokalizacji eremu w Kaźmierzu koło Szamotuł. Nie opiera się w tym wypadku na analizie zapisek rocznikarskich, ale poddaje krytyce inne elementy, zwłaszcza ?nijakość? miejscowej tradycji i brak jakichkolwiek argumentów. Ukazuje słabe punkty dowodów Labudy w sposób merytoryczny i elegancki, w niczym nie ujmując wielkości poznańskiego mediewisty. (...) Sięgnięcie do starych, zapomnianych opracowań, do starodruków i archiwaliów, sprawozdań oraz akt wizytacyjnych pozwoliło (...) nakreślić na nowo (...) zwłaszcza historię stosunków kościelnych, tamtejszych patrociniów, translokacji etc., co jest i będzie niezwykle pomocne w dalszych badaniach nad analizowaną problematyką, a w tym też nad najstarszą historią państwa polskiego. To wielkie osiągnięcie tej pracy, gdyż żaden historyk nigdy nie zdołałby dotrzeć do tych lokalnych źródeł. Za cenne uważam także zanalizowanie na nowo niektórych aspektów dzieła Brunona ?Żywot Pięciu Braci Męczenników? (np. terminologii monasterium etc.). Fragment recenzji prof. Tomasza Jasińskiego

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

40
Ite in suffragium O wyborach w republikańskim Rzymie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ite in suffragium O wyborach w republikańskim Rzymie
Niedostępny
Brak

Dr hab. Hanna Appel, prof. UMK, filolog klasyczny i historyk staroz˙ytnos´ci. Zajmuje sie? głównie dziejami, i kultura? republikan´skiego Rzymu. Książka ?jest bardzo dobrym, jasnym i kompetentnym opisem skomplikowanej problematyki procesu wyborczego w republikańskim Rzymie. Autorka klarownie przedstawia założenia pracy i precyzyjnie oraz przekonująco odpowiada na zadane we wstępie pytania?. ?Praca [?] bez wątpienia stanowi nowe ujęcie problemu. Przede wszystkim jest to pierwsza w języku polskim monografia tej problematyki wręcz zasadniczej dla zrozumienia funkcjonowania republiki rzymskiej. Z tego powodu jest ważnym wydarzeniem naukowym w rodzimych naukach o starożytności?. ?Nie można przecenić przyszłego znaczenia tej książki w dydaktyce uniwersyteckiej. Jestem pewien, że stanie się lekturą obowiązkową na kursach historii starożytnej, a także zajmie ważne miejsce w sylabusach takich kierunków jak filologia klasyczna, prawo i archeologia?. Książka ?jest napisana jasną polszczyzną o dużych walorach literackich?. Z recenzji Andrzeja Gillmeistera

38,00 zł
Powiadomienie
41
Przywództwo wojskowe w warunkach bojowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywództwo wojskowe w warunkach bojowych
Dostępny7 szt.

ależy podkreślić, że zarówno konstrukcja metodologiczna badań, jak i zgromadzony oraz zaprezentowany przez Autorkę materiał empiryczny budzą uznanie. [...] Tak skomponowana struktura badań zasługuje na pochwałę ze względu na jej logikę, a jednocześnie otwartość oraz adekwatność wobec założonych celów badawczych. [...] Uzyskane wyniki skłoniły ponadto Autorkę do wyprowadzenia kilku interesujących wniosków dotyczących możliwości praktycznego doskonalenia Sił Zbrojnych RP jako militarnej organizacji uczącej się. Zaliczyła do nich: analizę i wykorzystanie doświadczeń żołnierzy uczestniczących w misjach wojskowych, liberalizację praktyk dowódczych polegającą na stopniowym włączaniu podwładnych w proces decyzyjny, kształtowanie nowych wzorów praktyk dowódczych (m.in. dwustronna komunikacja na linii dowódca?podwładny), dobór i kształcenie dowódców niższego szczebla w duchu służenia przykładem podwładnym. Na podstawie powyższych wniosków sformułowała również kilka trafnych zaleceń selekcyjno-szkoleniowych w zakresie stanowisk dowódczych w jednostkach liniowych. dr hab. Mariusz Kubiak, prof. UPH

74,70 zł
71,71 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,99 zł

42
Państwo środka Chrześcijaństwo w Chinach wczoraj i dziś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwo środka Chrześcijaństwo w Chinach wczoraj i dziś
Niedostępny
Brak

Znawcy problematyki współczesnych Chin są zgodni w opisie sytuacji duchowej kraju w kategoriach dwuznacznych, ambiwalentnych. Z jednej strony podkreślają skutki długiego okresu propagowania ideologii ateistycznej i antyreligijnej, rozbicie tradycyjnych wartości społecznych i moralnych prowadzi do gonitwy za rozwojem ekonomicznym, szerzącej mentalność nie mniej materialistyczną jak poprzednio. Także tradycyjna więź rodzinna i równowaga demograficzna zostały mocno zakłócone przez politykę ?jednego dziecka?. W rezultacie wielu mówi o przeraźliwej pustce duchowej i kryzysie moralnym, które drążą głęboko społeczeństwo współczesnych Chin. Z drugiej strony właśnie na tej pustyni wielu, zwłaszcza spośród młodego pokolenia, sygnalizuje głębokie pragnienie wiarygodnych odpowiedzi na ich głód wewnętrzny. Dlatego w Chinach mówi się też o ?odrodzeniu religijnym?, wyrażającym się zainteresowaniem różnego rodzaju przejawami religijności obecnymi w kraju. Chrześcijaństwo w tym kontekście jawi się jako szczególnie atrakcyjne. Także władze są świadome, że trzeba uznać wymiar religijny jako stały czynnik rzeczywistości życia, jako istotny składnik harmonii i zwartości społeczeństwa. Przenika się tu wymiar specyficznie religijny i duchowy refleksji ogólnoludzkiej i chrześcijańskiej kierowanej do Chin przez Kościół, reprezentowany dziś przez Papieża Franciszka. Jego istotą jest orędzie miłosierdzia Boga przeznaczonego dla wszystkich. Staje się ono źródłem pojednania wobec ran przeszłości i ufności wobec przyszłości. Papież zaskakuje nie ograniczając tego orędzia miłosierdzia do katolików, ale rozciąga je na cały naród chiński, wzywając do pojednania ze swoją historią, włącznie z punktami światła i cieni, włącznie z błędami. Franciszek sugeruje ?zdrowy realizm?, który po tym, jak ?będzie się pojednanym ze sobą?, będzie prowadził ku ?poprawie rzeczywistości i zmianie kierunku?, żyjąc sytuacją twórczego ?napięcia? między ?problemem współczesnym? a ?przeszłością dawnej mądrości?. To napięcie niesie ?owocność spojrzenia ku przyszłości?. Papież jest przekonany, że ?wielkość Chin dzisiaj tkwi w patrzeniu na przyszłość z perspektywy obecnej wspieranej przez pamięć swojej kulturowej przeszłości?. o. Federico Lombardi S.I.

44,80 zł
43,01 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,79 zł

43
Język rosyjski dla Polaków Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język rosyjski dla Polaków Część 1
Niedostępny
Brak

Podręcznik Język rosyjski dla Polaków jest przeznaczony zarówno dla osób dorosłych, rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw, jak i powracających do niej (tzw. False beginner). Stanowi integralną część zestawu materiałów do nauki języka. Może być wykorzystany w czasie zajęć z nauczycielem, a także podczas samodzielnej nauki. Jest przewidziany na 220?260 godzin zajęć lekcyjnych. Zakładanym, docelowym poziomem znajomości języka (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego) jest poziom A2+. Celem kursu jest: 1. zapoznanie się z systemem języka rosyjskiego; 2. kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, rozumianych jako odbiór tekstów autentycznych, adaptowanych i opracowanych dla celów dydaktycznych oraz tworzenie poprawnych językowo wypowiedzi zarówno ustnych, jak i pisemnych; 3. zaznajomienie z elementami kultury rosyjskiej. Podręcznik składa się z dwóch części opublikowanych jako odrębne książki. Część pierwsza zawiera: wprowadzenie do nauki języka rosyjskiego, lekcje 1?15 podstawowego kursu leksykalno-gramatycznego, zestaw ćwiczeń z intonacji, rozdział poświęcony slangowi młodzieżowemu. Część druga (lekcje 16?30) jest kontynuacją części pierwszej.

50,00 zł
Powiadomienie
44
Siły zbrojne RP Wybrane zagadnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siły zbrojne RP Wybrane zagadnienia
Niedostępny
Brak

Książka Siły Zbrojne RP. Wybrane zagadnienia jest kolejną monografią powstałą na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dotyczącą Wojska Polskiego. Publikacja została przygotowana głównie przez studentów wojskoznawstwa przy wsparciu kadry naukowej Wydziału Nauk Historycznych. Do opracowania tomu włączyli się również pracownicy naukowi i studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zaprezentowane przez autorów wyniki przeprowadzonych przez nich analiz obejmują zagadnienia dotyczące wybranych dziedzin funkcjonowania polskich sił zbrojnych, będące obecnie przedmiotem zainteresowania doświadczonych badaczy, jak i młodych adeptów nauki. Zawarte w publikacji treści mają na celu przybliżyć czytelnikowi sposób funkcjonowania, zadania i wyposażenie różnych rodzajów wojsk. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż artykuły dotyczą XX i XXI wieku, a co za tym idzie obecności Polski w różnych układach sojuszniczych, dzięki czemu prezentowana pozycja stanowi wartościowe źródło informacji.

26,00 zł
Powiadomienie
45
Camino Polaco Teologia Sztuka Historia T.4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino Polaco Teologia Sztuka Historia T.4
Niedostępny
Brak

Kolejny tom z serii ?Camino Polaco? został przygotowany z okazji I Forum Ekonomicznego Camino Polaco, które odbędzie się 18 października 2019 roku w Toruniu. Głównym zadaniem Forum jest odkrywanie potencjału Szlaku św. Jakuba w Polsce, zwłaszcza w granicach województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie to zorganizowano w ramach programu ?Dialog? finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Forum daje sposobność, aby naukowe poszukiwania realizowane od wielu lat przez historyków, teologów, geografów, kulturoznawców, socjologów, przedstawiane na licznych konferencjach oraz w publikacjach, zostały ukazane szerokiemu gronu osób zaangażowanych w rozwój środowisk lokalnych, prowadzących działalność gospodarczą w miejscowościach położonych wzdłuż polskiego Camino, a także by zaprezentowano ofertę biur pielgrzymkowych, bractw jakubowych, wydawnictw czy producentów towarów służących pielgrzymom (od ?chleba św. Jakuba?, przez napoje pielgrzyma, po plecaki i inne akcesoria). Wiele podmiotów gospodarczych działa na rzecz rozwoju Szlaku Jakubowego w Polsce, a Forum to okazja do wspólnej dyskusji nad kierunkami rozwoju, który uszanuje religijny charakter tego doświadczenia, a jednocześnie stanie się ?przyjazne dla pielgrzyma?, o czym ma przypominać powołana w ramach Forum marka ?Camino Friendly?, mająca znakować miejsca, w których szanuje się ducha Camino i dba o rozwój szlaku. [?] Zawarte w wydawnictwie zbiorowym teksty ? taką mamy nadzieję jako redaktorzy tomu ? nie tylko obrazują wycinek historii i współczesności Szlaku św. Jakuba, lecz także świadczą o potencjale, jaki jeszcze pozostaje do wykorzystania przez wszystkich, którzy pojedynczo lub w grupach, działając w stowarzyszeniach, bractwach, klubach, opowiadają o Camino de Santiago. Dla wielu to ciąg dalszy pielgrzymowania, ale dla innych być może to dopiero początek ich własnej drogi do grobu Apostoła w Composteli. Wszystkim życzymy Ultreia et Suseia! Ze Słowa wstępnego

36,00 zł
Powiadomienie
46
Moje życie Wspomnienia i przemyślenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie Wspomnienia i przemyślenia
Dostępny35 szt.

Myślą przewodnią książki Edwarda Hołoda "Moje życie. Wspomnienia i przemyślenia" było przekazanie młodym ludziom swych przemyśleń dotyczących życia i praw nim rządzących. Przez pryzmat swych ciężkich losowych doświadczeń - dorastania w czasie II wojny światowej, przedwczesnej śmierci ojca, choroby i śmierci matki, rezygnacji ze studiów wyższych, problemów psychicznych żony, będącej przyczyną rozpadu jego małżeństwa, utraty majątku i zerwania kontaktów z synem - autor pokazuje, że nawet najtrudniejsze życiowe problemy mają swoje rozwiązanie. Pragnie przy tym, by czytelnicy jego autobiografii uzmysłowili sobie, że żadne desperackie kroki, jak np. uciekanie w nałogi czy nawet samobójstwo, nie są rozwiązaniem. Ratunkiem może być za to pomoc przyjaciela, znalezienie pasji, skoncentrowanie się na pracy zawodowej, jeśli ta przynosi satysfakcję, dbanie o domowe ognisko - słowem, zajęcie swego czasu i swych myśli czymś pożytecznym. Autobiograficzna powieść Edwarda Hołoda to przede wszystkim powieść o życiu, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami. Autor ze swadą opowiada o swoim życiu od najwcześniejszych lat dzieciństwa do chwili obecnej, przytaczając przy tym liczne anegdoty z życia prywatnego oraz zawodowego, w tle jego opowieści pobrzmiewają zaś wydarzenia historyczne, które miały wpływ na życie każdego Polaka.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

47
Finansowanie uczelni teatralnych w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finansowanie uczelni teatralnych w Polsce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Główną przesłanką do podjęcia tematu tej książki była potrzeba zidentyfikowania możliwości finansowania działalności kulturalnej teatralnych uczelni publicznych. Określenie efektywnego sposobu pozyskiwania środków pozabudżetowych jest istotne z punktu widzenia rozwoju zarówno badanych podmiotów, jak i szeroko pojętej sztuki teatralnej. Działalność uczelni teatralnych ma wpływ na realizację polityki kulturalnej w kraju i regionie, przyczynia się do poszerzania oferty artystycznej oraz stwarza możliwość asymilacji społeczeństwa z kulturą. Publikacja jest adresowana do przedstawicieli wielu dyscyplin akademickich: ekonomii, kulturoznawstwa, teatrologii, zarządzania, ale także do managerów kultury, decydentów związanych z publicznym i prywatnym sektorem finansowania kultury oraz studentów kierunków ekonomicznych i humanistycznych.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

48
Terapia płodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia płodu
Dostępny3 szt.

Książka zawiera: - omówienie wszystkich wad płodu, w których możliwa jest wewnątrzmaciczna korekta zaburzenia - algorytmy postępowania diagnostycznego w poszczególnych wadach - planowanie i przebieg leczenia interwencyjnego wraz z opisem doświadczeń polskich ośrodków. Spis treści: Dział I. Inwazyjna diagnostyka patologii płodu 1. Amniopukcja, biopsja trofoblastu, kordocenteza - Dariusz Borowski, Krzysztof Szaflik Dział II. Techniki inwazyjne w terapii płodu 2. Fetoskopia, laser, implantacja shuntów, amnioinfuzja, amnioredukcja ? Krzysztof Szaflik, Krzysztof Sodowski, Tomasz Szaflik, Bogusław Czajkowski Dział III. Patologie ilości płynu owodniowego 3. Małowodzie ? Krzysztof Szaflik, Mariusz Zimmer, Jacek Brązert, Tomasz Szaflik, Waldemar Krzeszowski 4. Wielowodzie ? Emilia Połczyńska-Kaniak, Krzysztof Drews, Agnieszka Seremak-Mrozikiewicz, Piotr Puacz Dział IV. Patologie układu moczowego płodu 5. Uropatie zaporowe ? Justyna Wojtera, Anna Piaseczna-Piotrowska, Marek Pietryga, Krzysztof Szaflik 6. Plastyka balonowa cewki moczowej u płodu - Marzena Dębska, Adam Koleśnik Dział V. Patologie ciąży mnogiej 7. Zespół przetoczenia między płodami w ciąży bliźniaczej - Ewa Draga-Zapora, Mariola Ropacka-Lesiak, Krzysztof Szaflik 8. Selektywne zahamowanie wzrastania jednego płodu w ciąży bliźniaczej ? Małgorzata Świątkowska-Freund, Krzysztof Preis 9. Zespół anemia ? policytemia - Krzysztof Preis, Małgorzata Świątkowska-Freund 10. Zespół odwróconego przepływu tętniczego między bliźniętami - Katarzyna Janiak, Krzysztof Szaflik, Mariola Ropacka-Lesiak Dział VI. Patologie klatki piersiowej płodu 11. Przepuklina przeponowa ? procedura FETO ? Przemysław Kosiński, Mirosław Wielgoś 12. Wrodzone zwyrodnienie dróg oddechowych ? Magdalena Litwińska, Katarzyna Janiak, Anna Piaseczna-Piotrowska, Krzysztof Szaflik Dział VII. Patologie kardiologiczne płodu 13. Interwencje kardiologiczne u płodów - Joanna Dangel, Marzena Dębska, Adam Koleśnik 14. Arytmie u płodu: bradyarytmia - Katarzyna Janiak, Agata Włoch 15. Arytmie u płodu: tachyarytmia - Agata Włoch, Katarzyna Janiak 16. Monitorowanie stanu wydolności krążenia przed terapią płodu i po niej - Katarzyna Janiak Dział VIII. Patologie ośrodkowego układu nerwowego płodu 17. Otwarta chirurgia płodu w leczeniu przepukliny oponowo rdzeniowej ? Anita Olejek, Krzysztof Zamłyński, Ewa Horzelska, Mateusz Zamłyński, Tomasz Horzelski, Agnieszka Pastuszka, Janusz Bohosiewicz, Izabela Herman-Sucharska 18. Fetoskopia w leczeniu przepukliny oponowo ? rdzeniowej / FETO / ? Przemysław Kosiński, Robert Brawura Biskupski Samaha, Mirosław Wielgoś 19. Wodogłowie ? Marta Czaj, Magdalena Litwińska, Lech Polis, Krzysztof Szaflik Dział IX. Obrzęk płodu 20. Nieimmunologiczny obrzęk płodu ? Piotr Kaczmarek, Kamila Sobczuk, Krzysztof Szaflik 21. Transfuzje wewnątrzmaciczne - Mirosław Wielgoś, Przemysław Kosiński Dział IX. Varia 22. Potworniak okolicy krzyżowo ? guzicznej - Katarzyna Janiak, Anna Piaseczna-Piotrowska, Krzysztof Szaflik 23. Wytrzewienie wrodzone - Anna Piaseczna-Piotrowska, Marta Zelga, Krzysztof Szaflik 24. Komórki macierzyste - przyszłość w terapii płodu ? Rafał Stojko, Jakub Staniczek, Krzysztof Szaflik

179,00 zł
49
Historia pewnej nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia pewnej nadziei
Dostępny100 szt.

„Dzięki polskiej rewolucji, która przyniosła ze sobą swobodę wypowiadania się, zadawania pytań i utrzymywania kontaktów z Zachodem, w Polsce, jak nigdzie indziej, można dowiedzieć się, co piszczy za potężnymi zazwyczaj i dźwiękoszczelnymi murami reżimu komunistycznego. W Polsce, jak nigdzie indziej, można uzyskać informacje o toczących się sporach, ukrytych motywach działania, skrywanych konfliktach osobowości, które tworzą politykę w komunizmie i wpływają na funkcjonowanie jego administracji. Przede wszystkim jednak, na podstawie polskiego doświadczenia można starać się określić, jak dużo wolności mogą wyszarpać dyktaturze odważni ludzie oraz jakie są szanse na to, żeby mogli pójść o krok dalej i zdobyć jeszcze więcej. – fragment „Wprowadzenia” Autorka książki, Flora Lewis (1922–2002), należy do najwybitniejszych dziennikarek amerykańskich ubiegłego stulecia. Błyskotliwa, niezwykle ambitna, niestrudzona, potrafiła być ostra i krytyczna, ale zawsze trzymała się zasad dobrej praktyki dziennikarskiej. Przetarła szlaki wielu kobietom starającym się o najwyższe pozycje i osiągnięcia w zdominowanym dotąd przez mężczyzn zawodzie dziennikarza. Flora Lewis to pierwsza zagraniczna korespondentka „Washington Post”, pierwsza kobieta, która otrzymała stanowisko dyrektora z nowojorskim biurze „Washington Post”, pierwsza dziennikarka posiadająca własną kolumnę felietonową w „New York Times”. Jej osiągnięcia doceniły liczne uczelnie wyższe i organizacje pozarządowe. Otrzymała doktoraty honoris causa od takich uczelni jak Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles, Uniwersytet Columbia, Princeton, Mount Holyoke, Bucknell, Muhlenberg, Manhattan Marymount. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. W 1981 r. uhonorowana została francuską Legią Honorową.

64,00 zł
55,04 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,96 zł

50
Edytorstwo jako historia literatury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edytorstwo jako historia literatury
Niedostępny
Brak

Książka jest zbiorem czternastu studiów odnoszących się do ?wieku oświeconego?, przyporządkowanych kompozycyjnie do trzech segmentów tematyczno-problemowych: ?szukanie kształtu?, ?szukanie sensów? i ?szukanie źródeł?. Autor poddał badaniom rozległy materiał literacki, którego ramy chronologiczne stanowią Biblia oraz wczesna twórczość poetycka Adama Mickiewicza. W części pierwszej wskazał na rolę edytorstwa w badaniach literackich [?]. Część druga przynosi studia analityczno-interpretacyjne utworów czołowych twórców ?wieku świateł?; pod piórem Autora ?koronkowe? analizy wierszy nabrały właściwego blasku. Część trzecia dotyczy obecności Biblii w świadomości literackiej epoki. Prof. dr hab. Krystyna Maksimowicz Tomasz Chachulski od wielu lat przykłada wielką wagę do praktyk edytorskich, a teraz te przeświadczenia, realizowane praktycznie, znalazły teoretyczny wyraz. Za szczególnie ważne uznałbym tu przypomnienie skierowane do historyków literatury, że zasadniczo ich praktyka opiera się na materialnej postaci tekstu, która jest efektem działań edytorskich. To wręcz swoiste napomnienie, by trud edytora widzieć nie tylko jako wysiłek sam w sobie, lecz jako niezbędny składnik w całym procesie rozumienia utworu i jego interpretacji, a następnie włączania go w większe całości porządkujące historię literatury. W części drugiej [?] szczególnie ważne są odczytania pojedynczych tekstów, odsłaniające ważne aspekty postaw twórczych ich autorów, najwybitniejszych poetów XVIII stulecia [?]. Uwaga badacza koncentruje się na przedmiotach ujawniających się poprzez tekst, na porządku materii prześwitującym przez poetycką wyobraźnię ? i słowa (szkice o poetyckich zegarkach, mieszkaniach, ogrodach). Takie spojrzenie wymaga ogromnej wiedzy o epoce, o jej kulturze materialnej, o więziach łączących ludzi, o ich świadectwach; jednocześnie wymaga kunsztu interpretacyjnego, by zharmonizować myślenie o dawnych rzeczach i o słowach. Prof. dr hab. Marcin Cieński

43,00 zł
42,14 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

Wróć do góry