hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.10.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Duchowość ciała (Alexander Lowen), na drugim Niedźwiedzi bóg (Hiromi Kawakami). Kolejny produkt to Zrozumieć kota (John Bradshaw) oraz Puzzle XXL 200 elementów. Kraina Lodu 2 (Ravensburger).
1
Duchowość ciała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Duchowość ciała
Dostępny165 szt.

Współczesna medycyna pozostaje bezradna wobec pierwotnych przyczyn wielu schorzeń, bezskutecznie poszukując ich źródła. Tymczasem podstawowe funkcje organizmu, takie jak oddychanie, poruszanie się, odżywianie czy seksualność, związane są z naszą duchowością o wiele bardziej niż sądzimy. Niewidoczny duch i obserwowalna cielesna materia łączą się w pojęciu danej nam z góry łaski, którą można określić „boskim duchem” działającym w ciele człowieka. Tak więc istnienie ludzkie to stan pewnej świętości, kompletności, jedności ziemskiego życia z tym, co boskie. Świętość owa i kompletność, czyli po prostu – zdrowie – najwidoczniej i najpewniej przejawia się we wdzięku ruchów, w cielesnym „blasku” i w żywotności, „przygaszenie” zaś i toporność ruchów mogą oznaczać nawet śmiertelną chorobę.

34,99 zł
21,69 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

78 osób kupiło
2
Niedźwiedzi bóg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiedzi bóg
Dostępny150 szt.

11 marca 2011 dzieli współczesną Japonię na przed i po. Jednym z pierwszych tekstów literackich, który pojawił się w świecie po, było opowiadanie Niedźwiedzi bóg 2011 – historia Niedźwiedzia, który wprowadza się w sąsiedztwie i zabiera nas na spacer. Czytelnikom śledzącym twórczość Hiromi Kawakami była to fabuła znana – o tym samym traktowało opowiadanie Niedźwiedzi bóg, od którego autorka rozpoczęła swoją pisarską karierę. W 2011 roku postanowiła jednak opowiedzieć tę historię na nowo, udowadniając, że w świecie po nic już nie będzie takie samo. Polskie wydanie Niedźwiedziego boga przedstawia czytelnikom obie wersje opowiadania, które obecnie stanowią kanon literatury „po Fukushimie”. To dwie krótkie nowelki o świecie przed i po, które idealnie uchwyciły to, czego na co dzień wolimy nie widzieć. Wydanie o tyle wyjątkowe, że oprócz polskiej wersji w tłumaczeniu Beaty Kubiak Ho-Chi, znajduje się w nim też oryginalny tekst japoński. Całość dopełnia wstęp Karoliny Bednarz.

35,00 zł
27,30 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,70 zł

8 osób kupiło
3
Zrozumieć kota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć kota
Dostępny63 szt.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników i sympatyków kotów. Rozwiewa fałszywe wyobrażenia i jest szansą na polepszenie relacji między kotem a człowiekiem W książce znany antrozoolog John Bradshaw wnika w umysł udomowionego kota i nakreśla jego drogę ewolucyjną. Wykorzystując dorobek najnowszych badań naukowych, obala mity pokutujące na temat tego zwierzęcia. Dowodzi, że pomimo długich dziejów u boku człowieka kot trzema łapami wciąż tkwi w stanie dzikim – że pozostał zwierzęciem drapieżnym i lubiącym samotność, co często stoi w sprzeczności z cywilizacją XXI, w której przyszło mu żyć. Zarazem jest zwierzęciem o zadziwiających zdolnościach adaptacyjnych, mógłby więc bez trudu – w ciągu zaledwie kilku pokoleń – wrócić do pierwotnego stanu, charakterystycznego dla swych przodków sprzed dziesięciu tysięcy lat. Bradshaw pokazuje, że aby koty harmonijnie współżyły z człowiekiem we współczesnym świecie, należy lepiej poznać ich naturę – rozumieć mowę ich ciała, potrzeby i nawyki. W ten sposób możemy świadomie wpływać na ich instynkt łowczy i wrodzoną nieufność. „Ta fascynująca książka to jedna z najlepszych książek o kotach. Na każdej stronie znajdowałem nowe dla mnie informacje, a praktyczne porady autora z pewnością okażą się użyteczne dla wszystkich hodowców kotów”. – Jeffrey Moussaieff Masson, współautor Kiedy słonie płaczą

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

7 osób kupiło
4
Puzzle XXL 200 elementów. Kraina Lodu 2 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 200 elementów. Kraina Lodu 2
Ravensburger, 200
Dostępny175 szt.

Te puzzle zachwycą wszystkich fanów „Krainy Lodu”. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Elementy idealnie do siebie pasują. Piękna grafika przykuwa wzrok. Wymiar obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm

43,37 zł
39,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

5 osób kupiło
5
Jak się żywić w stłuszczeniu wątroby? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się żywić w stłuszczeniu wątroby?
Dostępny13 szt.

• Czy mając stłuszczoną wątrobę, mogę jeść jaja? • Czy mogę napić się wina? • I co ze słodyczami? • Czy muszę o nich raz na zawsze zapomnieć? • Czy będę musiał(a) być na diecie do końca życia? Kto z Was nie zadał sobie tych pytań po usłyszeniu od lekarza diagnozy – niealkoholowa choroba stłuszczeniowa wątroby (NAFLD, nonalcoholic fatty liver disease)? Stłuszczenie wątroby jest odwracalne pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednie żywienie i wysiłek fizyczny. Jak żywić się w stłuszczeniu wątroby to poradnik dietetyczny prezentujący przepisy oparte na najnowszych zaleceniach obowiązujących w leczeniu tego schorzenia.

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

5 osób kupiło
6
Pluszowy Treflik - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszowy Treflik
Trefl
Dostępny1 szt.

Pluszowy Treflik to maskotka dla dzieci stworzona we współpracy ze Studiem Trefl, oparta na licencji serialu Rodzina Treflików. Maskotka przygotowana została z dbałością o każdy szczegół. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów i jest zgodna z normami europejskimi. Produkt ma wszystkie certyfikaty i jest w pełni bezpieczny dla dzieci. Wysokość: 30.0 cm

51,99 zł
45,23 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,76 zł

5 osób kupiło
7
Okładki na dowód rejestracyjny (20 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki na dowód rejestracyjny (20 sztuk)
Biurfol
Dostępny100 szt.

W opakowaniu są okładki z przezroczystej folii PVC na dowód rejestracyjny. Kieszenie znajdują się na wewnętrznej stronie okładek. W opakowaniu jest 20 sztuk.

15,99 zł
4 osoby kupiły
8
Kolędy dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy dla dzieci
Dostępny18 szt.

Przygotowany dla dzieci zbiór najpopularniejszych i najpiękniejszych polskich kolęd. Czytelne zapisy nutowe zachęcają do podejmowania pierwszych prób gry na instrumentach oraz do wspólnego, rodzinnego muzykowania. wzbogacona o ich wersje instrumentalne.

9,50 zł
7,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 1,51 zł

4 osoby kupiły
9
Zestaw dydaktyczny. Bawi się...Czym? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw dydaktyczny. Bawi się...Czym?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki, uświadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania. Uczy dziecko rozumienia pytań oraz udzielania odpowiedzi.Zestaw ten służy do nauki dopasowywania małych elementów do całości, dopasowywania rzeczownika w odpowiedniej formie do obrazka, odpowiedzi na pytania: Czym się bawi?, przez podanie etykietek lub wypowiedź oraz czytanie wyrazem.  - 8 plansz- 10 etykietek opisowych

38,00 zł
36,10 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

3 osoby kupiły
10
Papier ozdobny 200x70 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ozdobny 200x70 cm
JU-PITER
Dostępny50 szt.

Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,99 zł
2 osoby kupiły
11
Ach, śpij, kochanie... Kołysanki dla przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ach, śpij, kochanie... Kołysanki dla przedszkolaka
Dostępny47 szt.

Przygotowany dla dzieci zbiór najpopularniejszych i najpiękniejszych polskich kołysanek. Czytelne zapisy nutowe zachęcają do podejmowania pierwszych prób gry na instrumentach oraz do wspólnego, rodzinnego muzykowania. Do książki dołączona jest płyta CD z zamieszczonymi w zbiorze utworami, wzbogacona o ich wersje instrumentalne.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
12
HR Toolbox 2 czyli narzędziownik menedżera HR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HR Toolbox 2 czyli narzędziownik menedżera HR
Dostępny13 szt.

HR Toolbox 2, czyli narzędziownik menedżera HR, to druga część książki Grzegorza Filipowicza pod tym samym tytułem. Ponieważ to narzędzia i konkretne rozwiązania są tym, czego HR-owcy mogą najbardziej potrzebować w codziennej pracy, autor wychodzi naprzeciw tej potrzebie. Druga część książki prezentuje kilka kolejnych tematów właśnie od strony narzędziowej i wdrożeniowej, do tego popartych wieloletnim doświadczeniem autora. Z publikacji można dowiedzieć się m.in.: Jak mierzyć kapitał ludzki w organizacji Jak zbadać przyczyny spadku efektywności Kiedy warto wprowadzać wartościowanie stanowisk pracy W jaki sposób ocenić potencjał pracowników Jak zbudować program zarządzania talentami Jakich liderów potrzebują firmy W jaki sposób zaplanować ścieżki kariery w organizacji. Obowiązkiem osób odpowiedzialnych za kształtowanie kapitału ludzkiego w organizacji jest nieustanne poznawanie coraz to nowych narzędzi i rozwiązań oraz wdrażanie tych, które mogą być użyteczne w rozwoju firmy. HR Toolbox 2 daje takie możliwości.

79,00 zł
75,84 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,16 zł

2 osoby kupiły
13
Zakreślacz Mistral Pastel różowy (10szt) TOMA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Mistral Pastel różowy (10szt) TOMA
Dostępny3 szt.

Zakreślacz tekstu, atrakcyjne żywe pastelowe kolory. Tusz odporny na działanie wody i światła, do stosowania na różnych rodzajach papieru. Końcówka ścięta 1-5 mm. Kolor różowy. Opakowanie zawiera 10 sztuk.

25,00 zł
2 osoby kupiły
14
Wyrastając z Boga. Przewodnik dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrastając z Boga. Przewodnik dla początkujących
Dostępny12 szt.

Richard Dawkins miał piętnaście lat, gdy sam wyrósł z religii. Napisał tę książkę, by pomóc tym wszystkim, którzy podobnie jak on w tym wieku mają coraz więcej wątpliwości, ale obawiając się reakcji rodziny, środowiska, nie chcąc zrywać z tradycją albo urazić najbliższych i wreszcie wciąż wątpiąc, nie podejmują tego ostatecznego kroku. Tymczasem Dawkins pokazuje, że w Boga (czy w bogów) wierzyć nie należy, bo prawdopodobieństwo, że takie istoty istnieją jest znikomo małe, a już z zupełną pewnością nie one stworzyły świat, w którym żyjemy, a też wierzyć nie warto, bo po pierwsze nie z religii pochodzi nasza moralność (i w żadnych świętych księgach nie znajdziemy przepisu na to, by być dobrym człowiekiem), a po drugie świat bez bogów i bez kleru jest piękniejszy i lepszy. A przede wszystkim prawdziwy!. Wyrastając z Boga to zatem przewodnik dla wszystkich, którzy chcą... dorosnąć. W sześciu rozdziałach części pierwszej wspólnie z autorem przyglądamy się temu, dlaczego religie – i ich święte księgi, czyli oczywiście też Biblia – nie mogą być dla nas wzorcem dobra, moralności i zwykłej ludzkiej przyzwoitości, w sześciu składających się na część drugą zaś Richard Dawkins wyjaśnia, dlaczego jedynie niereligijne myślenie, a przede wszystkim nauka, mogą pomóc zrozumieć nam, jak świat powstał i jak działa. A ta wiedza jest warunkiem, by świat ten uczynić lepszym.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
15
Naboje do piór długie niebieskie 10szt TOMA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naboje do piór długie niebieskie 10szt TOMA
Dostępny8 szt.

Naboje przeznaczone do piór Toma np. Pióro Toma w gwiazdki TO-829 dostępne w naszej ofercie w różnych kolorach.Rodzaj: naboje długieKolor atramentu: NiebieskiZmazywalny: TakIlość w opakowaniu: 10szt

5,99 zł
2 osoby kupiły
16
Maryjo, Ty się tym zajmij... Rozważania różańcowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maryjo, Ty się tym zajmij... Rozważania różańcowe
Dostępny4 szt.

Oddajemy do rąk Państwa, niezwykły zbiór rozważań różańcowych, pogłębiony o ich genezę i historię oraz uzupełniony o praktyczne rady od tych, którzy byli duchowymi mistrzami różańca. Podpowiedzą, jak modlić się na różańcu, aby nasza modlitwa była skuteczna?! Różaniec był ulubioną modlitwą papieża Jana Pawła II, który mimo nawału obowiązków, każdego dnia, odmawiał wszystkie części różańca. To również doskonały pomocnik dla kapłanów i prowadzących październikowe nabożeństwa różańcowe. Znajdą tu zbiór jedenastu esencjonalnych, obrazowych i treściwych rozważań różańcowych dla dorosłych i dzieci. Maryja wysłuchuje próśb swoich dzieci. Przekonaj się sam.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
17
Zakreślacz Mistral Pastel żółty (10szt) TOMA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Mistral Pastel żółty (10szt) TOMA
Dostępny3 szt.

Zakreślacz tekstu, atrakcyjne żywe pastelowe kolory. Tusz odporny na działanie wody i światła, do stosowania na różnych rodzajach papieru. Końcówka ścięta końcówki 1-5 mm. Kolor żółty. Opakowanie zawiera 10 sztuk.

25,00 zł
2 osoby kupiły
18
Torebka metalizowana, A5, pikowana, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka metalizowana, A5, pikowana, mix wzorów
JU-PITER
Dostępny101 szt.

Przedstawiamy torebkę, która będzie doskonałym uzupełnieniem każdego prezentu. Grafika wykonana na torbie jest metalizowana. Pikowany wzór dodaje elegancji, a dołączona wstążeczka w tym samym kolorze tworzy uchwyt. Wymiary: 17.5 x 23.5 x 8.0 cm Uwaga! Cena dotyczy jednej sztuki. Wzór wysyłany losowo.

2,99 zł
2 osoby kupiły
19
Puzzle 1000 Winter Landscape w Skaters - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Winter Landscape w Skaters
Dostępny22 szt.

Zbierz całą kolekcję wspaniałych scenerii. Rozmiar puzzli po złożeniu 67 cm x 48 cm

51,70 zł
42,39 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,31 zł

1 osoba kupiła
20
Okładka Na Legit Szkol B-fol Ol-05 Fol Op20szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka Na Legit Szkol B-fol Ol-05 Fol Op20szt
Biurfol
Dostępny20 szt.

kieszeń przezroczysta na legitymację szkolną

13,99 zł
1 osoba kupiła
21
Zakreślacz Mistral Pastel niebieski (10szt) TOMA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Mistral Pastel niebieski (10szt) TOMA
Dostępny3 szt.

Zakreślacz tekstu, atrakcyjne żywe pastelowe kolory. Tusz odporny na działanie wody i światła, do stosowania na różnych rodzajach papieru. Końcówka ścięta 1-5 mm. Kolor niebieski. Opakowanie zawiera 10 sztuk.

25,00 zł
2 osoby kupiły
22
English File 3E Pre-Intermediate Workbook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File 3E Pre-Intermediate Workbook
Dostępny10 szt.

Nowe wydanie kursu to wiele zupełnie nowych lekcji z najaktualniejszą tematyką oraz najlepszee lekcje z New English File, odświeżone i przeredagowane - English File third edition to idealnie dobrany materiał językowy, inspiracja do nauki oraz motywowanie uczniów do mówienia. English File third edition wspiera nauczycieli i uczniów. Teacher's Book to ponad 100 stron materiałów do powielania. iTools ożywia atmosferę w klasie dzięki połączeniu podręcznika i zeszytu ćwiczeń w interaktywnej formie. iTutor umożliwia uczniom samodzielne powtórzenie materiału, jeśli opuścili zajęcia. Dzięki aplikacji mobilnej uczniowie mogą pracować nad wymową gdziekolwiek się znajdują.

85,50 zł
76,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,55 zł

1 osoba kupiła
23
Puzzle XXL 300 elementów. Kraina Lodu 2 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 300 elementów. Kraina Lodu 2
Ravensburger, 300
Dostępny32 szt.

Te puzzle zachwycą wszystkich fanów „Krainy Lodu”. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Elementy idealnie do siebie pasują. Piękna grafika przykuwa wzrok. Wymiar obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm

42,49 zł
38,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,25 zł

1 osoba kupiła
24
Polska / Poland - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska / Poland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Historia Polski pisana drewnem, cegłą i kamieniem, czyli najbardziej charakterystyczne zabytki architektoniczne Polski ukazane w obiektywie znakomitego fotografika Michała Grychowskiego. Album obfituje nie tylko w zdjęcia monumentalnych katedr, zamków i pałaców - niemych świadków wyobraźni i gestu fundatorów - lecz odkrywa też czar zapomnianych kapliczek przydrożnych albo zamglone mazowieckie pejzaże. Całości dopełniają przejrzysty układ graficzny autorstwa prof. Władysława Pluty z krakowskiej ASP i (dwujęzyczny) frapujący, obfitujący w barwne anegdoty, tekst historyka, eseisty i podróżnika Pawła Kwiatkowskiego.

99,00 zł
73,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,74 zł

1 osoba kupiła
25
Baby Born. Siostrzyczka, głowa do stylizacji - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Born. Siostrzyczka, głowa do stylizacji
Zapf Creation
Dostępny30 szt.

Teraz każda dziewczynka może spełnić swoje marzenia o własnym salonie urody! Oto niezwykły zestaw do czesania, stylizacji i makijażu. Urocza i dziewczęca modelka to lalka z kolekcji znanej i cenionej marki Baby Born – Siostrzyczka. Lalka ma długie, jasne włosy, z kolorowymi pasemkami, które wspaniale poddadzą się dziecięcej stylizacji. Można je czesać, zaplatać, upinać. A także można je pofarbować kolorowymi cieniami-kredami. Lalka ma długie, brokatowe rzęsy, które dodają jej uroku. Dzięki naklejkom imitującym kryształki, uda się stworzyć fantazyjny make-up na wyjątkowe okazje. Zestaw zawiera także przypinki, którymi można ozdabiać głowę i bluzkę modelki. Nie zabrakło także szczotki do włosów i gumeczek. Zawartość i cechy zestawu: • modelka do stylizacji – lalka Baby Born – Siostrzyczka, • kolorowe cienie-kredy do włosów, • kolorowe przypinki różnych kształtów do zapięcia na opasce lub bluzce modelki, • szczotka do włosów, • gumeczki do włosów, • arkusz z naklejkami.

169,90 zł
161,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,49 zł

1 osoba kupiła
26
Sylaby - karty logopedyczne ARSON - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylaby - karty logopedyczne ARSON
Dostępny14 szt.

Nauka czytania sylab jest ważnym elementem terapii logopedycznej. Wspólne głośne czytanie sylab wywołuje aktywność obu półkul mózgowych oraz umożliwia budowanie struktury istmus w spoidle wielkim. Dzięki tym działaniom uruchomione zostają procesy kompensacyjne. To właśnie interakcje międzypółkulowe warunkują zmiany plastyczne uszkodzonych struktur mózgu. Badania przeprowadzone przez lek. med. dr nauk med. Barbarę Maciejewską udowodniły, że ćwiczenia w czytaniu zmieniają wzór aktywności mózgowej. Od wielu już lat wiadomo, że w sytuacji fleksyjnego języka polskiego umiejętność czytania tekstów ze zrozumieniem zdeterminowana jest możliwością czytania sylab. Wszystkie dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (dzieci z wadami wymowy, z niedokończonym rozwojem mowy, z Zespołem Downa i niepełnosprawnością intelektualną) mają utrudnione przetwarzanie języka w strukturach prawej półkuli mózgu i dlatego nie mogą uczyć się skutecznie czytać metodą analityczną (przez głoskowanie). Dotyczy to także dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, z afazją i alalią. Przygotowane zostały paradygmaty (zestawy) wszystkich sylab, zgodnie z zasadą maksymalnego ułatwiania dzieciom pierwszego etapu czytania. Sylaby zostały zapisane wielkim drukiem, czcionką bezszeryfową. Umiejętność czytania sylab pozwoli dziecku szybko i skutecznie nauczyć się czytać i rozumieć teksty pisane.

120,00 zł
114,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
27
Czarne czy białe? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne czy białe?
Dostępny13 szt.

Seria SYMULTANICZNE I SEKWENCYJNE STRATEGIE UCZENIA SIĘ przeznaczona jest dla dzieci: - zagrożonych dysleksją i dyslektycznych - z trudnościami w nauce języka polskiego i obcego - z zaburzeniami rozwojowymi, w tym autystycznych, z zespołem Aspergera, alalią, afazją dziecięcą - także dla dzieci zdrowych, którym rodzice i opiekunowie chcą pomóc w usprawnieniu systemu językowego Zadania zawarte w grze rozwijają pamięć, analizę i syntezę wzrokową, uczą logicznego myślenia, naśladowania, kontynuowania i uzupełniania sekwencji, uczą analizowania wzoru od strony lewej do prawej, linijka w linijkę, zgodnie z kierunkiem czytania. I. Sekwencje 1. Naśladowanie sekwencji Dzieci mają za zadanie układać klocki pod paskiem od lewej do prawej strony. 2. Kontynuowanie sekwencji Dzieci mają za zadanie powtórzyć sekwencję układając klocki na pasku. 3. Uzupełnianie sekwencji Dzieci mają za zadanie położyć na pasku brakujący klocek (klocki). II. Analiza i synteza wzrokowa Dzieci mają za zadanie ułożyć klocki według podanego wzoru w książeczce, analizując wzór od lewej do prawej strony, linijka w linijkę. Ćwiczenia te są przydatne w terapii neurobiologicznej, stymulacji ogólnorozwojowej, terapii logopedycznej, reedukacyjnej. Zadania zawarte w grach rozwijają pamięć, analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową, uczą logicznego myślenia, naśladowania i tworzenia sekwencji, przygotowują do nauki czytania i pisania. Zabawy można wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej w domu, przedszkolu i szkole. - 16 dwustronnych elementów tekturowych - 55 pasków wzorcowych - książeczka, 45 stron laminowanych ze wzorami - instrukcja ćwiczeń - pudełko tekturowe

65,00 zł
61,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,25 zł

1 osoba kupiła
28
Jan Pietrzak i Młodzi - Toast - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Pietrzak i Młodzi - Toast
Dostępny76 szt.

Przekazujemy w Państwa ręce nową płytę Jana Pietrzaka zredagowaną z nagrań zarejestrowanych podczas koncertu jubileuszowego "80 Pana Janka. "Z PRL-u do Polski" jaki odbył się 26 kwietnia 2017 roku w Studiu im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w którym oprócz Jubilata wzięli udział młodzi wokaliści Grupy świt z Wrocławia oraz również młode piosenkarki ze Studia Piosenki Polskiego Radia przy akompaniamencie zespołów muzycznych The Jobers Macieja Partyki i Kabaretu pod Egidą. Na uwagę zasługują aranżacje Macieja Partyki a zwłaszcza dyskretne wejścia trąbki Jerzego Małka czy brawurowe wykonania Grupy świt choćby piosenek "O wolności" i "Życie za krótkie". Znane nam od lat przebojowe piosenki Jana Pietrzaka zaszczepione wigorem młodości zaświadczają o swojej ponadczasowości.

37,00 zł
36,26 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

1 osoba kupiła
29
Nowe przygody Marka Piegusa, również niewiarygodne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe przygody Marka Piegusa, również niewiarygodne
Dostępny49 szt.

Wydanie Nowych przygód Marka Piegusa w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Na pewno znacie już Marka Piegusa, bohatera jednej z najlepszych powieści Edmunda Niziurskiego Niewiarygodne przygody Marka Piegusa – ten niewyobrażalnie pechowy chłopiec wciąż wplątuje się w kłopoty! Przedstawiamy kolejną część jego przygód, w której po raz kolejny odzywa się talent Marka do przyciągania problemów. Zwykła prośba o przechowanie reklamówki z kilkoma przedmiotami to nic strasznego? Nie dla Marka! W jego przypadku uruchamia istną lawinę wydarzeń, w której niebagatelną rolę odegra pewna spółdzielnia remontowa, ośrodek wypoczynkowy dla dzieci, dość podejrzana fundacja wspierająca samorodne talenty, kilku znanych już Markowi przestępców, a także niezastąpiony detektyw Kwass i zawsze gotów do pomocy stryj Dionizy. Tam, gdzie pojawia się Marek Piegus, nie może być nudno! Teraz Nowe przygody Marka Piegusa dostępne w serii „Kolorowa Klasyka” – estetyczne wydanie z kolorowymi ilustracjami. Gorąco polecamy!

19,95 zł
13,99 zł

Rabat 29,9%
oszczędzasz 5,96 zł

1 osoba kupiła
30
Cud uważności. Prosty podręcznik medytacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud uważności. Prosty podręcznik medytacji
Niedostępny
Brak

Uważność jest cudem – jak mówi tradycja buddyjska – dzięki któremu poznajemy siebie samych. Potrzebujemy spokoju serca i samokontroli, jeśli chcemy, aby nasze wysiłki przynosiły dobre rezultaty. Jeśli bowiem tracimy samokontrolę, pozwalamy niecierpliwości i złości zakłócić naszą pracę, to odbieramy jej tym samym jakąkolwiek wartość. Każdą czynność powinniśmy wykonywać uważnie. Aby zapanować nad naszym umysłem i uspokoić myśli, musimy uważnie przyglądać się naszym uczuciom i wrażeniom zmysłowym oraz jednoczyć się z nimi. Nauczmy się patrzeć na wszystkie istoty oczami pełnymi współczucia. Główny przekaz tej książki przekłada się na naszą postawę wobec innych ludzi, a zwłaszcza najbliższe otoczenie. Kwintesencją rozważań autora jest wskazówka: „Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas – to teraz. Chwila teraźniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy”.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

31
F&M, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
F&M, CD
Lindemann, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Steh auf 2. Ich weiß es nicht 3. Allesfresser 4. Blut 5. Knebel 6. Frau & Mann 7. Ach so gern 8. Schlaf ein 9. Gummi 10. Platz Eins 11. Wer weiß das schon

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

32
F&M, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
F&M, 2 LP
Lindemann, Universal Music Polska
Dostępny84 szt.

Lista utworów: LP 1 1. Steh auf 2. Ich weiß es nicht 3. Allesfresser 4. Blut 5. Knebel 6. Frau & Mann 7. Ach so gern 8. Schlaf ein LP 2 1. Gummi 2. Platz Eins 3. Wer weiß das schon 4. Mathematik - Bonus 5. Ach so gern (Pain Version) - Bonu

169,90 zł
166,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,40 zł

33
Upiór opery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upiór opery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Powstały w 1909 Upiór opery to jedna z najsłynniejszych gotyckich powieści grozy. Historia Erica – zdeformowanego, genialnego kompozytora żyjącego w podziemiach paryskiej opery, nieszczęśliwie zakochanego w młodej solistce, była wielokrotnie ekranizowana i przenoszona na sceny teatru. Żadna interpretacja nie może się jednak równać z oryginalnym tekstem Gastona Leroux – zdecydowanie bardziej mrocznym, głębszym, z plejadą barwnych postaci nie pozbawionym jednak elementów humorystycznych. Ponadczasowy i niezwykle popularny, wypełniony wartką akcją utwór na stałe wpisał się w kanon literatury światowej. Niniejsze wydanie Upiora opery w nowym, opartym na pełnej wersji tekstu przekładzie Hanny Śmierzyńskiej i Andrzeja Wiśniewskiego, uzupełnione jest o szczegółowe przypisy oraz obszerne posłowie dr hab. Doroty Babilas z Uniwersytetu Warszawskiego, a także wzbogacone o liczne ilustracje autorstwa francuskiej malarki Anne Bachelier.

59,90 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

34
Następnym razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Następnym razem
Dostępny12 szt.

Ile razy można nie dostrzec miłości zanim będzie za późno? Poruszająca opowieść o życiu oraz miłości, która nie przemija – idealna na zimowe wieczory pod kocem, z kubkiem ulubionej herbaty. Tego debiutu nie możesz przegapić! Pod włoskim słońcem, między Olgą a Michałem zrodziło się uczucie. Po powrocie do Polski ich kontakt się urywa. Jednak żadne z nich nie wymazało tego drugiego z pamięci. Kilka lat później, jako dorośli ludzie, próbują zbudować nowe związki, chcąc zapomnieć o przeszłości i nie wracać do tego, co ich łączyło. Mimo to wciąż o sobie myślą i tęsknią. Czy Olga i Michał odważą się pójść za głosem serca? I czy pierwsza miłość może przetrwać próbę czasu? Następnym razem to historia o sile pierwszej miłości, która nigdy nie daje o sobie zapomnieć. „Debiut Karoliny Winiarskiej to jedna z tych słodko-gorzkich historii miłosnych, które wciągają od pierwszej strony. Oldze i Michałowi nie da się nie kibicować. Uczucie, które narodziło się w bajecznych okolicznościach włoskiego Rimini, trwa latami, nawet gdy są z dala od siebie. Następnym razem przyprawi was o szybsze bicie serca, a nawet wyciśnie łzy. Kac gwarantowany!” – Anna Bellon, pisarka „Po wielu nieudanych debiutach, które czytałam, podeszłam do tej książki ostrożnie, jednak Następnym razem wciągnęło mnie od pierwszych stron. Karolina Winiarska wykazała się nie tylko świetnym stylem, ale również potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji. Miejsca, do których nas zabiera, historia, którą nam przedstawia, to wszystko sprawiło, że się zakochałam w tej książce. Must have tej jesieni!” – Dominika Szałomska

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

35
Zespół wygrany czy przegrany? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zespół wygrany czy przegrany?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Ciemna czy jasna strona zarządzania? Zmień reguły gry! Marzysz o przełożonym, który zbuduje u Ciebie autorytet i zapyta ludzkim głosem o życie w pracy, a nie tylko o błędy i kejpiaje? Chcesz być wiarygodnym liderem, za którym zespół pójdzie w ogień? Jesteś zmęczony korpopląsami, manipulacjami, brakiem sensu w pracy, nieautentycznością szefa lub członków zespołu? Nie jesteś sam. Zbyt wiele osób myśli o pracy jak o umieraniu od poniedziałku do piątku w folwarku, Mordorze i na polu walki. Jako szeregowy lider lub pracownik możesz nie mieć wpływu na zarząd, firmę lub tzw. global. Masz za to wpływ na relacje w Twoim zespole, możesz mądrze zakwestionować złe, nieskuteczne zasady i dążyć do zmiany reguł gry. Zapraszam w podróż po specyficznej mapie zespołowych krain i gier międzyludzkich. Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach wraz ze stanowiącym jego część Atlasem gier (nie tylko) korporacyjnych to książka napisana przez życie, ludzi i firmy. Chciałabym napisać, że wszelkie podobieństwo do osób i sytuacji jest przypadkowe - ale minęłabym się z prawdą. W firmach znajdziemy niejednego Władcę marionetek, Sprzedawcę małp, Biegającego z taczką, znienawidzonego Korpokaprala lub inne opisane w grach mało chwalebne postaci - podczas gdy marzy nam się zespół 4.0 na wzór Tolkienowskiej Drużyny Pierścienia lub plemienia Na'vi z filmu Avatar. Tak - ludzie, zgodnie ze swoją naturą, grają. W firmowe piekło lub niebo, umieranie lub rozwój. A Ty, jako lider lub członek zespołu, masz wpływ na zasady gry i wybór scenariusza - na to, czy będzie on prowadził ku Jasnej Stronie Zarządzania. Wybierz przyjazną dla siebie krainę w Atlasie gier (nie tylko) korporacyjnych, która gwarantuje pracę w poczuciu sensu i atmosferze zaufania. Ja wybrałam Younicorn! W swoim zawodowym życiu przeczytałem wiele książek "rozwojowych" i biznesowych. Ta zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Po pierwsze, nie jest przeintelektualizowana - wręcz przeciwnie, daje sam łatwo przyswajalny konkret. Po drugie, opiera się na autentycznych historiach z polskiego biznesu, a nie badaniach tzw. amerykańskich naukowców. Dostajemy w niej śmieszno-straszne opisy tego, co ludzie robią sobie w pracy. Na koniec każdej gry zaś otrzymujemy narzędzia do poprawienia własnej sytuacji: test autodiagnostyczny i przestrzeń na autorefleksję, o której zapominamy w codziennej gonitwie, pośród targetów, KPI i milestone'ów. Autorka, którą jako twórca Mordoru na Domaniewskiej cenię za kierowanie na Jasną Stronę Zarządzania, przedstawia sposoby diagnozowania sytuacji swojej i zespołu oraz wskazuje kroki niezbędne do przejścia z Ciemnej, na Jasną Stronę firmowej Mocy. Jeśli więc szukasz wskazówek, jak wydostać się z zawodowego Mordoru lub innej gry korporacyjnej, w którą grasz, to znajdziesz je w tej książce. Rafał Ferber, założyciel fanpage'a Mordor na Domaniewskiej i agencji Runaways

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

36
Niepokorni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorni
Dostępny36 szt.

Vincent V. Severski wraca z kontynuacją trylogii o Wydziale Q. Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q zostaje rozwiązany. Tymczasem nad Europą zawisa widmo politycznego kataklizmu – ktoś planuje na nowo zbudować hierarchię wpływów na świecie. Sara i Konrad świadomi zagrożenia wiszącego nad Polską, nielegalnie zbierają Wydział Q do ostatniej akcji. Ta potyczka rozegra się poza prawem. I będzie wyjątkowo brutalna. Niepokorni to tytuł podwójnie ekscytujący. To zarówno zakończenie serii, ale i jedna z najmroczniejszych i najbardziej wciągających powieści autora. Na takie zakończenie warto było czekać!

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

37
Obcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy
Niedostępny
Brak

„W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku”. Załoga transportowca „Nostromo” odbiera tajemniczy sygnał pochodzący z nieznanej planety. Po wylądowaniu na jej powierzchni odkrywają wrak statku kosmicznego obcej cywilizacji. Jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez nieznaną formę życia. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie. Powstały w 1979 roku film „Obcy. 8 pasażer Nostromo”, w reżyserii Ridleya Scotta z Sigourney Weaver w roli głównej, to jeden kanonicznych tytułów kina science fiction. Przełomowy, wizjonerski, klaustrofobiczny, duszny i mroczy. Znakomicie zrealizowany obraz, arcydzieło gatunku. Po prostu klasyk. „Obcy” nie miał jednak swojego pierwowzoru literackiego, ale po ogromnym sukcesie filmu doczekał się literackiej adaptacji, której podjął się Alan Dean Foster. I mimo że książki z tego podgatunku nie pretendują zazwyczaj do miana arcydzieł, zdarza się, że ich lektura daje czytelnikowi dużą satysfakcję. A Obcy w wersji Fostera jest bez wątpienia udaną adaptacją. Autor utrzymał znane z filmu napięcie oraz klimat, wplótł w fabułę również wiele treści, których nie da się przenieść na język filmu – jak choćby refleksje głównych bohaterów. W książce znajdziemy też kilka scen znanych wyłącznie z reżyserskiej wersji filmu, oraz takie, które wypadły z niego podczas montażu lub w ogóle nie zostały zrealizowane, choć ujęte były w oryginalnym scenariuszu Dana O’Bannona. Niniejsze wydanie Obcego, w nowym przekładzie Piotra W. Cholewy, uzupełnione jest o obszerne posłowie autorstwa Piotra Goćka, a także niezwykle klimatyczną oprawę graficzną, za którą odpowiedzialny jest Maciej Kamuda.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

38
Gałęziste - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gałęziste
Niedostępny
Brak

Nowa, ulepszona wersja powieści, która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego! Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś. Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej. Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad tobą jest prosta – oni nie potrzebują nabierać powietrza. Jest taki demon, o którym wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec. Jest takie miejsce, w którym znajdziesz ten dom. Miejsce, które skrywa też to jezioro, miejsce, w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Kiedy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli ci wyjść. Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Powieść grozy na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny, z zaskakującym zakończeniem godnym mistrzów gatunku. Odważysz się? W porównaniu z pierwowzorem tekst powieści został gruntownie przeredagowany, poprawiony, okraszony klimatycznymi ilustracjami oraz uzupełniony o rozbudowane posłowie.

45,90 zł
33,05 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

39
Ogień i monsun. Indochiny z bliska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogień i monsun. Indochiny z bliska
Dostępny22 szt.

Jak Angkor Wat opowiada historię stworzenia Kosmosu? Dlaczego Wietnamczycy z uśmiechem serwują w pubach (także Amerykanom!) płonący shot B-52, choć to nazwa amerykańskich strategicznych bombowców dalekiego zasięgu, które siały grozę pod niebem tej części Indochin? Czym dla mieszkańców Indochin są talizmany i dlaczego kontakt z duchami uważany jest tam za oczywisty? Co z przerażającą spuścizną Czerwonych Khmerów? Dlaczego w Chiang Rai powstała Biała Światynia? Komu świat zawdzięcza złą sławę Złotego Trójkata? Na pewno nie jest to zwyczajna książka podróżnicza. Mocny reportaż przeplata się tutaj z elementami eseju, a filozofia życia z praktycznymi podpowiedziami, jak odkrywać dla siebie Indochiny. "To ważny kawałek naszego wymarzonego, jeszcze w czasach "żelaznej kurtyny", świata" - mówią Lisowscy. "Z pobudzającym zmysły, monsunowym powietrzem, soczystą zielenią palm i klimatami z filmu Pożegnanie z Afryką. I przede wszystkim z krajobrazami i nastrojami z oscarowego melodramatu Indochiny, z niezwykłą rolą Catherine Deneuve. To nastroje ze zmysłowego filmu Kochanek Jeana-Jacquesa Annaud". Ta książka wyrosła z wewnętrznej potrzeby autorów, jest próbą zmierzenia się z nieuchronnością losu i pełnymi bolesnych meandrów dziejami tej części Azji. Elżbieta i Andrzej Lisowscy właśnie w Indochinach przeżyli życiowe tsunami. Tego samego dnia, w odstępie kilkunastu godzin, zostali obrabowani ze wszystkiego w Phnom Penh, a jednocześnie ogień strawił ich mieszkanie na krakowskim Kazimierzu. Zawalił im się świat, ale nie odgrodzili się murem od marzeń...

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

40
Himalaje. W poszukiwaniu joginów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Himalaje. W poszukiwaniu joginów
Dostępny14 szt.

Filozofia gór, filozofia życia Opowieść o dwóch podróżach w indyjskie Himalaje, gdzie biją źródła jogi – filozofii życia, którą praktykują dziś ludzie na całym świecie. Omijając ośrodki komercyjne, poruszając się publicznym transportem, rozmawiając z hinduistami i buddystami, autorka poznawała jogę w jej różnych aspektach: klasycznym wykładzie, tantrze i tybetańskich formach praktyki. Równocześnie z poszukiwaniem odpowiedzi na pytania dotyczące jogi poznawała Himalaje – i poczuła ich przekształcającą moc. Książka zawiera wiele praktycznych informacji dla osób, które chcą na własne oczy ujrzeć najwyższe góry świata i odwiedzić najważniejsze miejsca związane z jogą: Rishikesh, Haridwar, Kedarnath, Badrinath, dolinę Spiti... Można tę książkę potraktować jak przewodnik – z nią łatwiej będzie dotrzeć w rejony trekkingowe Himalajów, znaleźć nocleg w klasztorach buddyjskich, świątyniach hinduistycznych i aśramach oraz poznać duchową stronę Indii, jakże inną od rozpowszechnionego obrazu największej demokracji świata: brudnej, hałaśliwej i przeludnionej. Przede wszystkim jednak książka opowiada o jodze jako filozofii i sztuce życia. Jej zasady, o ile stosuje się je na co dzień, transformują doświadczanie świata i przekształcają samoświadomość jogina, czyniąc go istotą szczęśliwą, spełnioną i pełną promieniującego dobra. Dr Nina Budziszewska – adiunkt w Zakładzie Filologii Indyjskiej Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik studiów podyplomowych w zakresie jogi klasycznej na tej samej uczelni, członek Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, blogerka (www.ateliermysli.com).

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

41
Światy poetyckie Edwarda Zymana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światy poetyckie Edwarda Zymana
Niedostępny
Brak

Rzadko zdarza się, by po trzydziestu pięciu latach nieobecności w środowisku macierzystym, wciąż pamiętało ono osobę, która je współtworzyła. O Edwardzie Zymanie stale się na Górnym Śląsku mówi, a jego zamieszkanie w Mississaudze jest traktowane podobnie jak osiedlenie w Tarnowskich Górach, skąd samochodem można płynnie się przemieścić różnymi drogami, ale autobusem już gorzej. Zyman wrósł bowiem w Śląsk tak, jak drzewo wrasta w skałę i nijak nie można go wyrwać, chyba że naruszając strukturę kamienia. Był z nami dawniej, jest i teraz, choć miejsce pobytu utrudnia częstsze spotkania. Ale od tego jest słowo, przeciwko któremu tylu się buntowało, a jeszcze więcej chciało go pozbawić wyrazu. Jest nieśmiertelne, bo wyłania się z odmętów dziejów i tam zdąża. Gdyby go nie było, nas by nie było. Rozłączeni ? dzięki słowu ? znów łączymy się w jedno. Książka ta, mieszcząca badaczy, którzy (w większości) Edwarda Zymana nie znają, pokazuje, że raz rzucone ziarno wcale nie obumiera. Pragniemy nią podziękować Poecie i Człowiekowi, któremu o coś ważnego chodziło w czasach, kiedy rozkwitał socparnasizm. I chcemy na nowo poddać krytycznej opinii jego dzieło ? bez taryfy ulgowej, nie całościowo ? tak, jak przedstawiło się ono interpretatorowi. Taki jest sens serii Światy poetyckie. W myśl Mickiewiczowskiej zasady: ?Jeśli zapomnę o Nich, / Ty, Boże na niebie zapomnij o mnie?. Więc ? nie zapominamy. Marian Kisiel i Bożena Szałasta-Rogowska Spis treści Od Redaktorów Edward Zyman List zza Oceanu Anna Lubicz-Łuba ?Objąć cię słowem, chociażby na chwilę? Rozmowa z Edwardem Zymanem Marek Kusiba ?Jestem mamutem, który się nigdzie nie mieści...? Szkic do portretu Edwarda Zymana. Jan Wolski Starego sceptyka myśli o poezji Ewelina Suszek Lekcja anatomii Edwarda Zymana Katarzyna Niesporek Rozmowy intymne ?Ty? w wyobraźni poetyckiej Edwarda Zymana Janusz Kryszak Poeta w strefie zagrożenia Janusz Pasterski ?Podręczny leksykon? poety-emigranta Przykład Edwarda Zymana Justyna Budzik W ojczyźnie myśli, snów i uczuć Liryki kanadyjskie Edwarda Zymana Kamila Czaja Innego końca poezji nie będzie? Wokół Spotkania autorskiego starego poety Magdalena Piotrowska-Grot ?Jak się państwu wydaje?? Edwarda Zymana teologia (w) codzienności Ewa Bartos ?Wieloimienne krainy wygnania? O wyobraźni poetyckiej Edwarda Zymana Piotr Zaczkowski Poezja to sport późnojesienny Z notatek o Edwardzie Zymanie Paweł Majerski Bibliografia poetycka Edwarda Zymana (wybór) Noty o autorach Indeks osób

30,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,20 zł

42
Leczenie bólu neuropatycznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leczenie bólu neuropatycznego
Dostępny3 szt.

Ból neuropatyczny stanowi duże wyzwanie dla lekarzy. Kluczem do jego prawidłowego rozpoznania jest połączenie danych z wywiadu i badania przedmiotowego kładącego nacisk na zaburzenia czucia. W praktyce klinicznej ból neuropatyczny jest rozpoznawany rzadziej niż w badaniach epidemiologicznych. Dodatkowo mimo znacznie lepszego poznania jego mechanizmów i opublikowania wielu badań oceniających skuteczność i bezpieczeństwo różnych leków ciągle nie dysponujemy pewnymi metodami jego terapii. Przeszkody te sprawiają, że wielu chorych nie osiąga satysfakcjonującego wyniku leczenia. Skuteczność w leczeniu bólu neuropatycznego ocenia się na 40% - 60%, przy czym nawet 30-procentowe ustąpienie dolegliwości to wielka ulga dla pacjenta z bólem neuropatycznym, a 50% zmniejszenie bólu - olbrzymi sukces terapeutyczny. Niniejsza książka jest kolejną próbą poprawy tego stanu rzeczy. W formie 41 pytań i odpowiedzi przedstawia kluczowe problemy związane z leczeniem bólu neuropatycznego i sposoby ich rozwiązywania w świetle najnowszych wytycznych i osiągnięć w zakresie jego rozpoznania i terapii.

34,00 zł
28,22 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,78 zł

43
Score EEG - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Score EEG
Dostępny4 szt.

Broszura zawiera informacje na temat systemu analizy i opisywania EEG opartego na oprogramowaniu komputerowym pod nazwą SCORE EEG. Polska wersja SCORE EEG, Cyfrowy Ujednolicony System Prezentowania EEG (CUSPE), jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich neurofizjologów na stronie www.holbergeeg.com. Mamy nadzieję, że ten system ułatwi codzienną praktykę zarówno elektrofizjologom analizującym elektroencefalogramy, jak i lekarzom interpretującym wynik badania łącznie z obrazem klinicznym.

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

44
Borelioza - praktyczne rozwiązania, dla lekarzy rodzinnych, pediatrów i internistów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borelioza - praktyczne rozwiązania, dla lekarzy rodzinnych, pediatrów ...
Dostępny3 szt.

W ostatnich latach wraz ze zmianami klimatycznymi następuje szybki wzrost zachorowalności na boreliozę. Za sprawą mediów elektronicznych problem ten staje się istotnym zagadnieniem, budzącym niepokój społeczny, a co za tym idzie ? częstym tematem zapytań pacjentów w gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu. Niestety, wiedza ?medialna?, często niezgodna z obecnym stanem wiedzy, wywołuje presję pacjentów, wpływając na sposób postrzegania zagadnienia, również przez lekarzy. Potrzebują oni wiarygodnego i zarazem syntetycznego źródła aktualnej wiedzy praktycznej dotyczącej diagnostyki, terapii i profilaktyki boreliozy. Takie zadanie postawił przed sobą prof. Rafał Pawliczak, autor niniejszej monografii. Jest ona adresowana do wszystkich lekarzy, którzy w swojej praktyce stykają się z przypadkami zakażeń krętkami Borrelia bądź jedynie z pacjentami poszukującymi informacji na temat omawianej choroby. Niniejsze kompendium dostarcza zwięźle sformułowanych odpowiedzi na wiele szczegółowych pytań. Jego ogromny atut stanowi przedstawienie danych dotyczących terenu Polski. Prezentowane informacje są zgodne z aktualnymi konsensusami, zarówno polskimi, jak i europejskimi. Ich wybór i układ wynikają z przeglądu najnowszego piśmiennictwa, a także z doświadczenia klinicznego Autora. Publikacja będzie zapewne pomocnym narzędziem w pracy lekarza pierwszego kontaktu ? niezbędnym w biblioteczce jego gabinetu, jak również wygodnym brykiem dla wielu innych lekarzy, którym kontakt z chorym na boreliozę zdarzyć się może okazjonalnie.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

45
Ultrazdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultrazdrowie
Dostępny1 szt.

Niniejsza pozycja jest przeglądem najpopularniejszych zachowań, które mogą się stać prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia. W poszczególnych rozdziałach opisano zagrożenia płynące z popularnych dziś wysiłków na dystansach ultra, metamorfoz czy zaburzeń odżywiania. Dużo miejsca poświęcono problemom psychicznym, które stają się istotnym wyzwaniem dla zdrowia publicznego. Pomimo dotykania trudnej materii - pojęcia zdrowia, nie uciekamy od wyzwań, jakie przynoszą nowe technologie czy "nowoczesne" modele relacji międzyludzkich. Nasza propozycja stanowi dobry punkt wyjścia do zrozumienia motywacji osób wplątanych w niekończącą się walkę o zdrowie. Zapraszamy do lektury Ultrazdrowia każdego zaciekawionego i poszukującego rozwiązań optymalnych.

79,00 zł
61,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 17,38 zł

46
AFRAID OF SUNLIGHT. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AFRAID OF SUNLIGHT. Winyl
Marillion, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

403,90 zł
371,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 32,31 zł

47
AFRAID OF SUNLIGHT. Blu-ray - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AFRAID OF SUNLIGHT. Blu-ray
Marillion, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

48
Children and Art. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Children and Art. CD
Patinkin Mandy, Warner Music Polska
Dostępny6 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

49
Feelings. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feelings. CD
Głyk Kinga, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

50
Thank God For Jokes. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thank God For Jokes. Winyl
Birbiglia Mike, Warner Music Polska
Dostępny11 szt.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

Wróć do góry