hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.10.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 15 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się 101 ciekawostek. Starożytny Egipt (Estelle Talavera), na drugim Piotruś / Memo. Kraina Lodu 2 (Cartamundi). Kolejny produkt to Zbiór zadań z matematyki z pełnymi rozwiązaniami dla klas VII i VIII. Geometria, statystyka i rachunek prawdopodobieństwa (Ewa Gałęska) oraz Wspaniałe baletnice. Najklejanki-ubieranki (praca zbiorowa).
1
101 ciekawostek. Starożytny Egipt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Starożytny Egipt
Dostępny
19 szt.

Poznaj historię starożytnego Egiptu, wielkiej cywilizacji, która pozostawiła po sobie wiele nierozwiązanych zagadek. Dowiedz się, dlaczego budowano piramidy, którzy faraoni byli najpotężniejsi i jak to możliwe, że niektóre mumie przetrwały do dziś w świetnym stanie. W książce znajdziesz najważniejsze informacje, zaskakujące fakty oraz ilustracje ukazujące życie starożytnych Egipcjan. W serii `101 ciekawostek`: Pociągi, Zwierzęta, zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

5 osób kupiło
2
Piotruś / Memo. Kraina Lodu 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotruś / Memo. Kraina Lodu 2
Cartamundi, od 3 lat
Dostępny
96 szt.

Dwie ulubione gry karciane najmłodszych w jednym pudełku. Na dodatek ozdobione wizerunkami ukochanych bohaterów kinowego hitu "Kraina Lodu 2".

7,30 zł
5,99 zł

Rabat 17,9%
oszczędzasz 1,31 zł

4 osoby kupiły
3
Zbiór zadań z matematyki z pełnymi rozwiązaniami dla klas VII i VIII. Geometria, statystyka i rachunek prawdopodobieństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór zadań z matematyki z pełnymi rozwiązaniami dla klas VII i VIII. ...
Dostępny
6 szt.

Przedstawiamy kolejny zbiór zadań przeznaczony dla uczniów, którzy zgodnie z wprowadzoną reformą edukacji będą kontynuować naukę w klasie VII, a następnie VIII szkoły podstawowej. Zawiera treści z geometrii, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa zgodne z podstawą programową. Publikacja dzięki dokładnym rozwiązaniom może służyć pomocą zarówno uczniom i nauczycielom niezależnie od wybranego podręcznika. W zbiorze znajduje się 140 zadań z licznymi podpunktami oraz seria zadań do samodzielnego rozwiązania z odpowiedziami.

32,00 zł
23,68 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,32 zł

4 osoby kupiły
4
Wspaniałe baletnice. Najklejanki-ubieranki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspaniałe baletnice. Najklejanki-ubieranki
Dostępny
7 szt.

Poznaj wspaniałe baletnice, możesz im towarzyszyć podczas prób i występów. Pomóż im wybrać odpowiednie stroje i dodatki - baletki, śliczne tutu i błyszczącą biżuterię. W serii: Fruwające wróżki, Wspaniałe baletnice, Piękne księżniczki, Olśniewające gwiazdy.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
5
Pochwała milczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochwała milczenia
Dostępny
18 szt.

Milczenie, które ułatwia skupienie i wejście w siebie, otwarcie się na Boże natchnienia i słowa nauczycieli prawdy. Milczenie mające wpływ na nasze dowartościowanie. Milczenie, pomagające nam lepiej służyć bliźnim. Czym jest i w czym pomaga milczenie ? prosto i rzeczowo.

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

4 osoby kupiły
6
101 ciekawostek. Pociągi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Pociągi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Poznaj pasjonującą historię kolei, pierwsze lokomotywy, najsłynniejsze trasy i najnowocześniejsze technologie. Odkryj pociągi przyszłości i dowiedz się wielu ciekawostek na temat transportu kolejowego. W serii `101 ciekawostek` m.in.: Statki, Pociągi, Zwierzęta, Ludzkie ciało, Piraci, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Samoloty, Dinozaury.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
7
Zygzakiem przez muzykę, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygzakiem przez muzykę, wydanie 2
Dostępny
57 szt.

Przedstawiamy kontynuację przewodnika po historii muzyki, napisaną z wielkim poczuciem humoru przez Davida W. Barbera, znakomitego kanadyjskiego popularyzatora muzyki. W swym bestsellerze Bach, Beethoven i inne chłopaki Autor rozprawił się z biografiami wielkich kompozytorów. Tym razem na celowniku jego satyry znalazła się ich twórczość. Od symfonii i pieśni solowych po motety, madrygały i msze. Barber dowcipnie, ale i pouczająco przekazuje wszystko, co trzeba wiedzieć (albo i jeszcze więcej) o różnych gatunkach muzycznych. Jak zawsze, w książce podawane są fakty i ścisłe infor­macje. Autor posiadł jednak talent do wynajdywania swym szelmowskim okiem faktów niejasnych i pokazywania ich w beztroski sposób. Jeśli więc lubisz się śmiać podczas czytania, masz w ręku odpowiednią książkę.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
8
101 ciekawostek. Wojownicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Wojownicy
Dostępny
6 szt.

Wyrusz w podróż w czasie i przestrzeni, by poznać budzących fascynację i respekt wojowników: zaciekłych rzymskich gladiatorów, okrutnych wikingów, honorowych samurajów i średniowiecznych krzyżowców. Odkryj techniki walki wielkich armii, sprawdź, jakiej broni używali ich żołnierze, i dowiedz się więcej o wybitnych dowódcach, którzy przeszli do historii!

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
9
Hrabi. Duszkiem tak! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hrabi. Duszkiem tak!
Dostępny
784 szt.

Kabaret HRABI pierwszy raz w takiej formie, nie na scenie, a za kulisami. W opowieściach prywatnych i terapii grupowej. Własnymi słowami, więc nudno nie będzie. Błyskawice absurdu, sztormy inteligencji, burze pomysłów. Przed Państwem Kabaret HRABI! • Aśka. Kobieta-dynamit. Powalający urok i monstrualny zmysł komiczny. • Kamol. Studnia z pomysłami. Bez dna. • Bajer. W pewnych kręgach nazywany Małpoludem, ale jakoś wszystkie dziewczyny chcą go całować! • Lopez. Maestro, Dziubas, maskotka zespołu o przepięknych łydach! Zjawisko kabaretowo-teatralne. Inteligentni, z ambicjami i w ogóle A’YoY. Ciągle o coś im chodzi, choć trzymają się z daleka od politycznej przewalanki. Godni spadkobiercy Kabaretu Potem i Kabaretu Starszych Panów. Nie mają żadnych wad, tylko waszki. Tak, że o. Niepublikowane zdjęcia! Skecze! Anegdoty! Czujecie to? Hrabicie? Do czytania duszkiem!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
10
MojiPops. Impreza na basenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MojiPops. Impreza na basenie
Magic Box
Dostępny
6 szt.

Kto nie lubi przyjęć na basenie? Na pewno nie Mojipops! Zacznij swoją przygodę z MojiPops na zjeżdżalni, a potem odpocznij w strefie relaksu. Tańcz na parkiecie do muzyki DJ-a lub pozwól MojiPops ochłodzić się przy szklaneczce soku. Jest tyle możliwości zabawy! Obracaj buzie MojiPops lub wymieniaj minki z innymi postaciami, a przede wszystkim przeżywaj z nimi niekończące się przygody! MojiPops to wyjątkowe figurki kolekcjonerskie, które uwielbiają wyrażać swoje emocje. Buzię każdej figurki można odwrócić, by na drugiej stronie odkryć zupełnie inny wyraz twarzy. MojiPops są więc zakochane, rozbawione, smutne lub śpiące – każda z twarzyczek odzwierciedla dwie emocje. Buzie można też wymieniać między figurkami. Zawartość opakowania: • 2 ekskluzywne figurki MojiPops, • basen, • sklepik z napojami, • strefa wypoczynkowa i taneczna, • akcesoria. Wysokość figurek: ok. 3.0 cm Wymiary opakowania: 35.0 x 28.0 x 11.0 cm

150,00 zł
135,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
11
The Penguin english dictionary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Penguin english dictionary
Dostępny
113 szt.

Revised and updated for its third edition with new definitions and the latest buzzwords, The Penguin Dictionary is the most accessible single-volume dictionary available. The Penguin Dictionary offers a complete guide to the English language. As well as clear, detailed definitions, there are usage notes on difficult aspects of grammar and words that are often confused, there are short encyclopedia entries on concepts such as freedom, consciousness and structualism written by leading commentators in their fields and there are fascinating word histories and a vast array of quotations to support and exemplify usage. `In a comparison of Collins, Chambers and Penguin, the New Penguin English Dictionary comes out as the top recommendation` - TLS `Refreshingly forward-looking and impressively comprehensive`- Amazon.co.uk

30,00 zł
27,90 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,10 zł

1 osoba kupiła
12
Porzucić świat absurdów. Z Mieczysławem A. Krąpcem OP rozmawia ks. Jan Sochoń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porzucić świat absurdów. Z Mieczysławem A. Krąpcem OP rozmawia ks. Jan...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Porzucić świat absurdów to wywiad z Mieczysławem A. Krąpcem przeprowadzony przez ks. Jana Sochonia. M. A. Krąpiec odpowiada na pytania dotyczące jego dzieciństwa, walki o utrzymanie i rozwój Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, filozofii i jej roli w kulturze oraz sytuacji filozofii współczesne

16,80 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,81 zł

1 osoba kupiła
13
Rodzinka.pl. Sezon 14, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinka.pl. Sezon 14, 2 DVD
Patrick Yoka, 2019
Dostępny
4 szt.

Odcinki: 253. Uroczy Poranek 254. Rozliczenia 255. Baba koszmar 256. Właściwe relacje 257. Bigamista 258. Damy radę 259. Ufamy sobie 260. Kotleciki dla Tomusia 261. Jest i będzie dobrze 262. Wiele wspólnych lat 263. Czarownica 264. Jesteśmy razem 265. Mamy dziewczynkę „Rodzinka.pl” to zabawny serial obyczajowy, którego fabuła dotyczy codziennych perypetii rodziny Boskich. Ludwik (Tomasz Karolak) oraz Natalia (Małgorzata Kożuchowska) wychowują trzech synów: Tomka (Maciej Musiał), Kubę (Adam Zdrójkowski) i Kacpra (Mateusz Pawłowski). W sezonie 14 zobaczymy, jak rozwinie się związek Tomka (Maciej Musiał) i Magdy (Olga Kalicka). Dowiemy się, że Magda jest w ciąży. Będziemy obserwować, jak rodzina Boskich odnajdzie się w nowej sytuacji. Czy Tomek poradzi sobie ze świadomością, że wkrótce zostanie ojcem? Kto z rodziny Boskich będzie wsparciem dla przyszłej mamy? Jak zwykle nie zabraknie zabawnych sytuacji i zaskakujących zwrotów akcji.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
14
1000 naklejek dla chłopców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 naklejek dla chłopców
Dostępny
2 szt.

Otwórz książkę i oddaj się szalonej zabawie. Odkryjesz ponad 1000 kolorowych naklejek, którymi ozdobisz pokój, ubrania i drobne przedmioty. Znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na zrobienie pocztówek, śmiesznych min i tajemniczych kodów. Czeka Cię wspaniała zabawa. Nie zwlekaj, zacznij naklejać! W serii znajdziesz również tytuł "1000 naklejek dla dziewczynek".

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
15
Pielęgniarki. Tom 1. Anioły z Lovely Lane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pielęgniarki. Tom 1. Anioły z Lovely Lane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Pierwszy tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach. Anglia, rok 1953. Do domu pielęgniarek przy Lovely Lane w Liverpoolu przybywa pięć nowych uczennic, żeby rozpocząć praktyki w szpitalu St Angelus. Dana jest Irlandką i uciekła z rodzinnego gospodarstwa. Victoria pochodzi z arystokracji, ale jej rodzina jest zadłużona po uszy. Beth, córka wojskowego, zaprzyjaźnia się z charakterną Celią Forsyth. Pammy zaś urodziła się w najgorszej dzielnicy Liverpoolu i od zawsze ma w życiu pod górkę. Rzeczywistość, z którą przyszło im się zmagać, jest skomplikowana i silnie zhierarchizowana. Są zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać, a w St Angelus każdy ma swoje miejsce – i biada tym, którzy zbłądzą poza jego granice lub spróbują się zbuntować przeciw panującemu porządkowi… Pewnego dnia do szpitala zostaje przyjęta młoda dziewczyna po całkowicie spartaczonej, przeprowadzonej zbyt późno aborcji. To zdarzenie będzie początkiem tragedii, która wstrząśnie światem St Angelus aż do samych posad… Życie i śmierć, miłość i troski, rywalizacja, zazdrość, ale też wsparcie i prawdziwa przyjaźń. Jak to w życiu. Nadine Dorries pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie, doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, a kolejne tomy serii o pielęgniarkach z Lovely Lane niezmiennie wzbudzają emocje i zachwyt czytelniczek.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
16
Ekologiczna zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologiczna zemsta
Dostępny
15 szt.

Malwina i Eliza, dwie temperamentne pięćdziesięciolatki, przyjaciółki po przejściach, mają wyrobione zdanie na temat sprawiedliwości. Kiedy dochodzą do wniosku, że państwowi urzędnicy lekceważą porządne obywatelki, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Zamierzają osobiście zająć się kraśnickimi rzezimieszkami i wandalami. Czasem wszakże i genialny plan może zawieść nawet, gdy z pomocą przyjdzie młodsze pokolenie. Czy zemsta może być ekologiczna? Czy obu niewiastom uda się doprowadzić ją do końca mimo nieprzewidzianych okoliczności? I jakie będą jej efekty? Przekonajcie się sami.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
17
Tajemnica z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica z Auschwitz
Dostępny
97 szt.

Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu kryje się tajemnica. Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz. Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem? Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem, a jednak zasłużonym patriotą? Jaka jest najwyższa cena, którą można zapłacić za Polskę? Stefania Stawowy doświadczyła piekła na własnej skórze. Będąc żoną słynnego partyzanta AK, trafiła za niego do Auschwitz. Zakładniczka i ofiara „męskiej” wojny, sama znalazła się na froncie. Jej wojna to obozowe baraki, place apelowe i kilometry drutów pod napięciem. Głód, selekcja i ciągłe zagrożenie śmiercią. Paniczny strach o dzieci, wyrzuty sumienia i ból. A jednak przetrwała. Przeszła przez piekło Auschwitz, Ravensbrück, Flossenbürg. Przeżyła „marsz śmierci” do Zwodau. Duża w tym zasługa Jürgena – strażnika-esesmana, który jak ona zostawił w domu dwie małe córeczki. To, co ich połączyło, to jeszcze przyjaźń czy już miłość...? „Tego nie napisał żaden scenarzysta, tę historię napisało życie. Pragnę, by świat zrozumiał, że prawdziwymi bohaterami nie zawsze są ci stawiani na cokołach. My kobiety, zazwyczaj ciche i skromne, wspierające mężczyzn na frontach ich życiowej walki, aktorki drugiego planu, wielokrotnie płaciłyśmy najwyższą cenę za sławę naszych ojców, mężów i synów” – Ewa.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
18
Autor bestsellerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
19
Mata do puzzli, 300-1500 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata do puzzli, 300-1500 elementów
Ravensburger
Dostępny
54 szt.

• Zabezpiecza puzzle przed uszkodzeniem • Pomieści aż 1500 puzzli! • Możesz zabrać puzzle ze sobą wszędzie! Puzzle Ravensburger to sposób na doskonałą zabawę nie tylko w pojedynkę, ale również w gronie rodzinnym. Układanie puzzli rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Dzięki dopasowywaniu do siebie dużej ilości małych elementów ćwiczymy także mózg. Badania udowadniają, że podczas układania puzzli obydwie półkule naszego mózgu zmuszone są do aktywności. Twoje puzzle z pełnej gotowości! Specjalna mata do puzzli marki Ravensburger to pomoc, której zawsze potrzebowałeś! Mata zabezpiecza puzzle przed zarysowaniem i ubrudzeniem. Czarny kolor ułatwia segregowanie jaśniejszych elementów. Matę można zwinąć wraz z obrazkiem i schować do tuby, dzięki czemu puzzle możesz zabrać ze sobą w podróż. Mata zmieści puzzle do 1500 elementów. Wysoka jakość produktów Ravensburger zadowoli każdego konesera układanek. Wymiary: długość: 100.0 cm, szerokość: 66.0 cm

88,56 zł
79,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,86 zł

2 osoby kupiły
20
O małym pastuszku i Trzech Królach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O małym pastuszku i Trzech Królach
Dostępny
11 szt.

Wierszowana historia małego pastuszka, który siedząc na progu swej chaty dostrzegł orszak Trzech Króli, zmierzających z darami do Betlejem. Na wieść, że narodził się Zbawiciel, pastuszek ze swoją owieczką również wyrusza w drogę. Jest ubogi, może więc ofiarować jedynie garnuszek bryndzy, czyli białego, owczego sera, i swoje małe serce.Opowieść uczy dzieci oddawania Jezusowi naszej codzienności: radości i smutków, dobrych uczynków i wyrzeczeń, ale przede wszystkim kochającego, czystego serca. Z takich darów Jezus cieszy się bowiem najbardziej.Atutem tej kartonowej książeczki są bajkowe ilustracje Artura Nowickiego, które z pewnością zachwycą małego odbiorcę.

30,00 zł
27,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
21
Łajka, kosmiczny pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łajka, kosmiczny pies
Dostępny
21 szt.

Priwiet, kosmiczny kolego! Merdu, merdu! To jest galaktycznie wciągająca książka dla (niezbyt) grzecznych dzieci z Ziemi. Hau! Dla czytelników lubiących pieski i przebierających łapkami z powodu każdej kosmicznej psiekawostki. Hau! Hau! Dla właścicieli czworonogów, którzy (jeszcze nie) potrafią się odgryźć. Łajka zapisała się w historii jako bohaterka kosmosu, choć wcześniej była zwykłym bezdomnym pieskiem. Rosyjscy badacze przestrzeni kosmicznej przygarnęli ją w 1954 roku z ulicy. Jako pierwszy pies podbiła przestrzeń kosmiczną i okrążyła Ziemię. Książka zabierze najmłodszych w niesamowitą podróż po kosmosie, wśród planet, ale również po historii lotów kosmicznych. Przewodniczką po tej wycieczce jest oczywiście Łajka! Dzięki niej dzieci dowiedzą się, co to jest meteroid, kometa, Wielki Wybuch i poznają wiele innych interesujących i zabawnych psiekawostek, a także kilka psidatnych słów po rosyjsku ojczystym języku kosmopieska! Barwne ilustracje przybliżą dzieciom kosmiczny świat i pobudzą wyobraźnię. Od teraz, aby przenieść się w przestrzeń kosmiczną, wystarczy zajrzeć do książki, która nigdy się nie znudzi. Do wielokrotnego czytania i oglądania! Historia Łajki uczy wrażliwości na los zwierząt oraz skłania do walki o własne zdanie i obrony słabszych Łajka jest prawdziwą bohaterką! Ale czy dostała za to zasłużoną nagrodę? To także prawdziwa historia, która porusza problem bezwzględnego traktowania zwierząt i wykorzystywania ich do celów naukowych. Skłania również do dyskusji i poruszenia z dziećmi tematu odwagi w mówieniu nie! i tego, że należy dbać o prawa swoje i innych - umieć się odgryźć! Oprócz kosmicznych informacji, mały czytelnik zyskuje coś cenniejszego uczy się walczyć o swoje zdanie, zadbać o siebie i w razie potrzeby wstawić się za innymi. Łajka zasłużyła na inne, szczęśliwe zakończenie I to właśnie mały czytelnik może jej w tym pomóc! Od niego zależy, jak zakończy się ta historia – może wybrać jedno z 3 alternatywnych zakończeń, mając pewność, że każde będzie równie pozytywne! Kim Crabeels – pisarka i copywriterka, autorka książek dla dzieci. Ma na swoim koncie wiele wrażliwych historii z wesołymi akcentami. Zawsze wyobrażała sobie świat pełen mówiących zwierząt. Kiedyś to było trochę szalone, a dzisiaj to jej praca, którą uwielbia! Książki jej autorstwa ukazały się do tej pory w języku chińskim, koreańskim i włoskim.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

1 osoba kupiła
22
Klej Uniwersalny Cr 150g But Db 16/96 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,10 zł
7,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
23
Zachwycająca księżniczka. Zadania i naklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachwycająca księżniczka. Zadania i naklejki
Dostępny
71 szt.

Otwórz tę książeczkę torebeczkę i odkryj pełen przygód świat księżniczek! Znajdziesz tu bogactwo naklejek i rozmaitość zadań, które wypełnią ci czas i nie pozwolą się nudzić. Zabierz mnie ze sobą wszędzie! W serii również: Piękna księżniczka, Olśniewająca księżniczka, Magiczna wróżka, Urzekająca wróżka, Czarująca wróżka.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
24
Umysł prawniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł prawniczy
Dostępny
34 szt.

Jak myśli prawnik? Czy istnieje intuicja prawnicza? Czy prawnik potrzebuje wyobraźni? Dlaczego prawo jest abstrakcyjne? Myślenie prawnicze od wieków stanowi wyzwanie dla teoretyków prawa i filozofów. Nie sposób się temu dziwić, zważywszy na rolę, jaką prawo odgrywa w organizowaniu życia społecznego i jako gwarant naszych wolności. Na czym jednak polega myślenie w prawie? Czym różni się od rozumowań, które przeprowadzamy w innych dziedzinach refleksji i w życiu codziennym? Jakie są jego granice? Czy prawnikowi "wolno mniej" niż matematykowi czy biologowi? Kiedy decyzje prawne uznać możemy za uzasadnione? Bartosz Brożek, posiłkując się analizami filozoficznymi i najnowszymi ustaleniami nauk kognitywnych przekonuje, że myślenie w prawie polega na ścisłym współdziałaniu trzech narzędzi poznawczych: intuicji, wyobraźni i języka. Ta nowatorska koncepcja prowadzi do ważnych pytań o granice interpretacji prawa, racjonalność w prawie i cele edukacji prawniczej. Prof. Bartosz Brożek jest laureatem Nagrody Narodowego Centrum Nauki 2018.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
25
Przepis na zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepis na zdrowie
Dostępny
297 szt.

Zmagając się z towarzyszącymi mojej rodzinie wieloma problemami, szukałam najlepszych lekarzy i rozwiązań. Przyznam, że nie zawsze było to łatwe, lecz w końcu trafiliśmy na kompetentnych specjalistów, którzy zmienili nasze życie. Przekonałam się, że kluczową rolę odgrywa właściwa diagnoza. Sukces mojej pierwszej książki Zamień chemię na jedzenie nauczył mnie, że warto popularyzować wiedzę i dzielić się swoimi doświadczeniami, czego rezultatem jest Przepis na zdrowie – Julita Bator. • Jak schudnąć bez efektu jojo? • Jak sobie radzić z insulinoopornością? • Jak pysznie jeść i wciąż być fit? • Jak podnieść libido? • Jak poprawić wzrok? • Jak pomóc dziecku radzić sobie z dysleksją? • Jak być świetnym rodzicem? Przepis na zdrowie to zbiór rozmów z wybitnymi specjalistami, którzy udowadniają, że istnieją sprawdzone sposoby na zdrowe i komfortowe życie. Książka zawiera konkretne porady, ciekawe ćwiczenia i praktyczne lifehacki. Julita Bator – autorka bestsellerów Zamień chemię na jedzenie (2013), Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy (2014), Święta bez chemii. Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta (2015), Młodziej. Piękniej. Zdrowiej. Sprawdzone sposoby, jak dbać o urodę (2017), Zamień chemię na energię (2018).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
26
Leki z roślinnej apteki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leki z roślinnej apteki
Dostępny
17 szt.

Lekarstwa prosto od Matki Natury! Z roku na rok zwiększa się sprzedaż i spożycie leków dostępnych bez recepty oraz suplementów diety. Stosuje je aż 89 procent dorosłych Polaków. Najczęściej są to środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz łagodzące objawy przeziębienia. Tymczasem wiele z nich z powodzeniem można zastąpić naturalnymi specyfikami. W książce Leki z roślinnej apteki Karolina i Maciej Szaciłło dzielą się sposobami na wzmocnienie odporności, a także zwalczanie przeziębienia i grypy. Dowiesz się, jak w naturalny sposób podnieść poziom energii, a jak poprawić trawienie. Znajdziesz tu też remedia na ból głowy, objawy stresu i wiele innych przypadłości. To książka, która obowiązkowo powinna się znaleźć w każdym domu. Natura ma bowiem lekarstwa na większość dolegliwości. Sztuka polega na tym, żeby je odnaleźć.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
27
Pod tym samym niebem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod tym samym niebem
Dostępny
21 szt.

Lilianna wiedzie szare życie zwykłej księgowej. Jej czas wypełnia córka, przyjaciółka Kinga oraz praca. Pewnego grudniowego dnia Lilianna otrzymuje tajemniczy list, w którym nieznana dotąd cioteczna babcia informuje, że przekaże jej w spadku dom, jeśli dziewczyna zgodzi się na warunki testamentu. Lilka, za radą Kingi, nie traktuje tej wiadomości poważnie. Tymczasem świat obu kobiet niemal z dnia na dzień staje na głowie. Czy przyjaciółki pozwolą, by świąteczny czas stał się dla nich niczym operacja na otwartym sercu? Czy znajdą w sobie odwagę, by zrozumieć przeszłość i otworzyć się na to, co niesie im życie? Rodzinna opowieść o szacunku, tolerancji i o tym, jak z pozoru błahe decyzje i zdarzenia potrafią zmienić losy człowieka.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
28
Podkład Na Biurko Kartonowy Oklejany 345x495 Słownik Polsko-niemiecki Derform - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
1 osoba kupiła
29
Jak cię zabić, kochanie? Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak cię zabić, kochanie? Audiobook
Alek Rogoziński, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Trzydziestoletnia Kasia może odziedziczyć ogromny majątek. Jest tylko jeden warunek – musi wysłać na tamten świat swojego męża. Nie chcąc, aby szansa na zdobycie fortuny przeleciała jej koło nosa, zabiera się za opracowanie, a potem realizację, morderczych planów. Nic jednak nie idzie tak, jak sobie wymyśliła, a w dodatku z myśliwego sama szybko staje się tropioną zwierzyną. Jak cię zabić, kochanie? to kryminalna komedia pomyłek, w której każdy może się okazać i mordercą, i ofiarą. A stawką w grze są miliony dolarów! „Książę komedii kryminalnej wraca w wielkim stylu!” – Paweł Płaczek, „Flesz” „Nie potrzebujesz nic więcej do szczęścia – nawet randki z Ryanem Goslingiem”. – Monika Finotello, „Cosmopolitan” „Trup, który nie chce być trupem, zakonnice, które wcale nie są takie święte, i lekarka, która ożywia zamiast leczyć. To oszałamiającą mieszanka dla każdego z poczuciem humoru. Polecam!” – Magdalena Witkiewicz

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
30
Selfie / Autoportret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Selfie / Autoportret
Dostępny
6 szt.

Hanna Bakuła. Osoba kontrowersyjna. Pisarka i malarka tworzy swój autoportret i po raz pierwszy odkrywa wszystkie karty Hanna Bakuła odważnie odpowiada na trudne i niewygodne pytania. Zdradza, jaką cenę zapłaciła za pozycję prawdziwie niezależnej kobiety. Powraca do kolorowego dzieciństwa, opowiada o szalonym Nowym Jorku lat osiemdziesiątych i pierwszych krokach w środowisku artystycznej bohemy. Zdradza przepis na przyjaźń z czterema byłymi mężami i bez zbędnych sentymentów rozlicza się z popełnionych błędów. Otwiera swoje prywatne archiwum, pokazuje niezwykłe zdjęcia, opowiada o spotkaniach i przyjaźniach z wybitnymi osobami: Agnieszką Osiecką, Januszem Głowackim, Korą, Beatą Tyszkiewicz, Izabellą Jarugą-Nowacką. Humor i cięty język artystki sprawiają, że nie można oderwać się od lektury. Hanna Bakuła – wyzwolona i niezależna – jest inspiracją dla wielu kobiet. Malarka, pisarka i publicystka, wieloletnia felietonistka „Playboya”, w latach 1981-1989 mieszkała w Nowym Jorku, gdzie zdobyła prestiżowe nagrody, w tym stypendium IREX z rekomendacji Fundacji Guggenheima, projektowała kostiumy i scenografie do spektakli off-Broadway, za które dostała nagrodę „New York Timesa”. Jest laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowym Jorku i tam została nazwana przez krytyków „Witkacym w spódnicy”. Słynie z malowania portretów pastelą. Działa charytatywnie w ramach swojej Fundacji Hanny Bakuły. Portretowała m.in. Agnieszkę Osiecką, Korę, Jolantę Kwaśniewską, Daniela Passenta, Jacka Cygana, Ninę Andrycz, Katarzynę Figurę, Beatę Tyszkiewicz, Yehudiego Menuhina i Grace Jones. Na wizytówce podpisana jako „osoba kontrowersyjna”.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
31
Sherlock Holmes i klątwa Baker Street - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes i klątwa Baker Street
Dostępny
60 szt.

Tom 2 nowej wspaniałej serii Akademia Przy Baker Street już ogromnie popularnej aż w 12 krajach! Zabawny wstęp do przygód Sherlocka Holmesa dla młodych czytelników, zaakceptowany przez Conan Doyle Estate! • Nowatorska forma. • Świetny tekst i na każdej stronie kapitalne ilustracje jednego z najlepszych brytyjskich twórców. • Notatki detektywa, wpisy z blogów, szkolne zadania i raporty prasowe. Coś strasznego dzieje się w szkole. Czy Sherlock odkryje tajemnicę ducha z Baker Street i czy oni wszyscy naznaczeni są klątwą?

29,80 zł
20,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,94 zł

32
Hania i Cyrk Marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hania i Cyrk Marzeń
Dostępny
183 szt.

Tom 2 nowej magicznej serii popularnej w kilkunastu krajach, rozpoczętej Hanią i Szkarłatną Parasolką. Wspaniały początek czytelniczej przygody dla młodych czytelników, pełen zwrotów akcji i zabawnych ilustracji. Hania wraz z przyjaciółmi frunie na czarodziejskiej Szkarłatnej Parasolce, gdy nagle dostrzega dziewczynkę, która biegnie po zawieszonej wysoko w powietrzu linie. Prowadzi ona dzieci do urzekającego Cyrku Marzeń, unoszonego w przestworzach przez balony. Przyjaciele spotykają na swej drodze cyrkowego piekarza, syrenę i zagadkową wróżbitkę, a jednocześnie zaczynają odkrywać tajemniczą przeszłość Hani… Piękna opowieść o przyjaźni, rodzinie i o tym, jak ważne są przygody, autorstwa uwielbianej przez dzieci prezenterki telewizyjnej Cerrie Burnell.

24,80 zł
17,99 zł

Rabat 27,5%
oszczędzasz 6,81 zł

33
Pakiet Małecki: Skaza, Wada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Małecki: Skaza, Wada
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.24

Skaza Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora zostają wyciągnię­te zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Oba zgony łączy tylko mroźna noc. A to niestety za mało, by rozpocząć śledztwo. Jednak zdaniem komisarza Bernarda Grossa pytań w obu sprawach jest więcej niż odpowiedzi. I kiedy zacznie je za­dawać, mieszkańcy pobliskiego miasteczka nabiorą wody w usta. Gross przekonuje się z czasem, że ich milczenie to mur, za którym czają się duchy przeszłości. Kluczem do odkrycia prawdy może okazać się wyjaśnienie starej sprawy tajemniczego zaginięcia… Wada Groźne burze nad Chełmżą i nieznośne sierpniowe upały. Na leśnej polanie w pobliżu jeziora komisarz Bernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot. Stopniowo odkrywa wokół niego znacznie więcej śladów krwi. Wszystko wskazuje na brutalną zbrodnię, której ofiarą mogła paść młoda kobieta. Kłopot w tym, że Gross nie ma żadnego punktu zaczepienia. Brak ciała ofiary, narzędzia zbrodni i sprawcy. Zbyt wiele niewiadomych i zbyt wiele mylnych tropów, którymi musi podążyć, by w gęstniejącym mroku odnaleźć przerażającą prawdę. Prawdę, która odsłoni rodzinną tajemnicę sprzed wielu lat.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

34
Parabellum. Tom 1, 2 i 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parabellum. Tom 1, 2 i 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.23

Kultowa saga historyczna „Parabellum” Remigiusza Mroza to znacznie więcej niż misternie skonstruowana fabuła, której wątki łączą się ze sobą w najmniej oczekiwanych momentach. Prędkość ucieczki, Horyzont zdarzeń oraz Głębia osobliwości przenoszą czytelnika do czasów, kiedy człowieczeństwo zostało wystawione na ciężką próbę. Życie bohaterów – Staszka i Bronka Zaniewskich – zmienia się z dnia na dzień, kiedy staje się jasne, że świat, jaki dotychczas znali, chyli się ku upadkowi. Seria „Parabellum” to nie tylko pełna napięcia opowieść o polskiej historii, ale także okazja do spojrzenia na konflikt oczami oficera Wehrmachtu, Christiana Leitnera – jednej z ciekawszych postaci na firmamencie współczesnej polskiej literatury. To historia o wielkiej miłości, niespodziewanych sojuszach i fali okrucieństw, która zalała Europę.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

35
Amberek. Książki nie mają skrzydeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Książki nie mają skrzydeł
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.06

Książka nagradzanego brazylijskiego ilustratora, twórcy Ośmiornicy na dachu, wyróżnionego w 2017 Złotym Medalem Independent Publisher Book Award – nagrody niezależnych wydawców. Zabawna, niezwykła, pięknie rymowana i pełna magii opowieść o tym, co niezwykłego można znaleźć między stronicami książki. Wejdź do świata, gdzie wszystko jest możliwe – od wspinania się na drabinach między chmurami, przez szybowanie na grzbiecie ptaka, fantastyczne miasta zegarów, po wyprawę na statku piratów. Ta niezwykła książka zabiera nas w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: czym jest książka?

32,80 zł
22,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

36
Sherlock i tajemnica znikającego brylantu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock i tajemnica znikającego brylantu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

Tom 1 nowej serii Akademia Przy Baker Street dla dzieci 7+, ogromnie popularnej już w 12 krajach! Zabawny wstęp do przygód Sherlocka Holmesa dla młodych czytelników – zaakceptowany prze Conan Doyle Estate. Nowatorska forma: świetny tekst i na każdej stronie kapitalne ilustracje jednego z najlepszych brytyjskich twórców, notatki detektywa, wpisy z blogów, szkolne zadania i raporty prasowe. Niezapomniani bohaterowie, których pokochają wszystkie dzieci. John Watson, Sherlock Holmes i Martha Hudson, którzy muszą odnaleźć klejnot w starciu ze światową zbrodniczą szajką i profesorem Moriarty… Czas rozpocząć polowanie! Śledztwo się toczy! Ale czy Sherlock, Marta i John (no i Baskerville) rozwikłają tajemnicę przed końcem lekcji? John Watson ledwie został uczniem Akademii Baker Street, gdy poznał tajemniczego Sherlocka Holmesa… I od razu porwała go szaleńcza przygoda. Zaginiony klejnot, spektakularny skok, a do tego jeden z najbardziej przerażających geniuszy zbrodni – nikczemny Moriarty…

29,80 zł
20,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,94 zł

37
Samoleczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoleczenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

Na podstawie dokumentalnego filmu na platformie NETFLIX Najnowocześniejsza nauka spotyka się z medycyną starożytną Ta przełomowa książka, która pomaga walczyć z chorobami, została właśnie wydana w 17 krajach. Oparta jest na bijącym rekordy popularności filmie dokumentalnym, który odmienił życie setek tysięcy ludzi. Autorka filmu, Kelly Noonan Gores, zabiera nas w dalszą podróż z książką, z której dowiemy się, jak nasze myśli, przekonania i emocje wpływają na nasz organizm i zdolność do przywracania zdrowia. Dzięki odkryciom najnowocześniejszej nauki i medycynie starożytnej przekonamy się, że mamy znacznie większą kontrolę nad naszym zdrowiem i życiem, niż nauczono nas wierzyć. Kelly Noonan Gores oddaje głos wiodącym naukowcom, lekarzom i nauczycielom duchowym, którzy dzielą się z nami technikami, badaniami i odkryciami na temat uzdrawiania. Dowiemy się, że uzdrowienie może być niezwykle złożonym i długotrwałym procesem lub też nastąpić niespodziewanie i spontanicznie. Inspirujące historie konkretnych osób, które przekazują nam relacje z pierwszej ręki o tym, co działa, co nie działa i dlaczego tak się dzieje, uwiarygadniają siłę przekazu. Autorka cytuje – poparte przykładami historii uzdrowień – opinie ekspertów, największych światowych autorytetów, takich jak: Deepak Chopra, Joe Dispenza, Bruce Lipton, Bernie Siegel, Marianne Williamson, Kelly Turner i Kelly Brogan. Całość ubarwiają motta i aforyzmy najznamienitszych umysłów od starożytności po czasy współczesne. Książka przedstawia udokumentowane wyniki badań, naukowo potwierdzone fakty oraz świadectwa skuteczności samoleczenia, dając nadzieję nieustannie rosnącej rzeszy ludzi zmagających się z chorobami.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

38
Miłość i Miłosierdzie, DVD + booklet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i Miłosierdzie, DVD + booklet
Michał Kondrat , 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.25

Film pokazuje nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego Kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Odkryje też zdumiewające związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa. Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, Siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Reżyserem filmu jest Michał Kondrat – twórca m.in. produkcji „Dwie Korony”, poświęconej historii O. Maksymiliana Kolbe. Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić.

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

39
Atlas nieba. Najwspanialsze mapy, mity i odkrycia we wszechświecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas nieba. Najwspanialsze mapy, mity i odkrycia we wszechświecie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Piękna jak nocne niebo książka, która odkrywa tajemnice wszechświata! Oto niebo w postaci, w jakiej nigdy przedtem go nie przedstawiano: królestwo gwiazd i planet, lecz również bogów, demonów, płanetników, podniebnych żeglarzy, średniowiecznych kosmitów, mitycznych stworzeń i grasujących duchów. Po ogromnym światowym sukcesie Atlasu lądów niebyłych (2017) i Złotego atlasu (2018) nadszedł czas na najpiękniejsze opowieści i mapy, jakie powstały z dążenia ludzkości do poznania firmamentu niebieskiego.

69,00 zł
51,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

40
Święta Misia Tulisia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Misia Tulisia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.21

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! „Seria o Misiu Tulisiu to współczesna klasyka!” – pisze „Guardian”. Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i przeżyć ich niezwykłą magię? Najlepiej zrobić to z Misiem Tulisiem, który pokaże, jak spędzić ten najpiękniejszy czas w roku. Miś Tuliś, zachwycony i przejęty nadchodzącą Wigilią, wybiega na poszukiwanie idealnej choinki. Tuliś nie spodziewa się, że spotka go tyle niezwykłych przygód i że znajdzie baśniowego przyjaciela! Ma tyle przytuleń do podarowania, że kilka rozdał drzewom, ale ciągle mu mało. Aż tu „pac”, nadlatują śnieżki i nadbiegają jego przyjaciele i zaczynają się wspaniałe zimowe zabawy. A na koniec Miś jak zwykle da dobre rady i pokaże, co robić w czasie świąt Bożego Narodzenia i w każdy dzień adwentu. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał. Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W Amberku ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – „idealnymi książkami na dobranoc”. „Guardian” nazywa je „współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej”. David Melling serię o Misiu Tulisiu napisał dla swoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” i tak powstała zabawa w przytulenia. Wtedy miał już w szkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami z życia Mellinga i jego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość i uniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się z Tulisiem i jego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

32,80 zł
22,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

41
Pomoc ku równowadze. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomoc ku równowadze. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne
Dostępny
32 szt.

Choroby cywilizacyjne, nałogi, zbyt szybkie tempo życia, stres, chroniczne zmęczenie, problemy w pracy, w życiu, z partnerem, z dziećmi, ze sobą… – wszystko to powoduje, że czujemy się wyczerpani, a czasem zdruzgotani i bezradni. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z mnogości czynników, które nas obciążają. Powodem jest na ogół zwykłe przyzwyczajenie oraz przekonanie, że tak być musi. Gdy stresu jest zbyt wiele, gdy go już nie kontrolujemy, zaczynają pojawiać się nieprzyjemne konsekwencje: sypią się sprawy zawodowe, rodzinne i osobiste, zaczyna szwankować zdrowie. Lepiej więc temu w porę zapobiegać. Nigdy nie jest za późno, by uleczyć skołatane nerwy, wprowadzić drastyczne zmiany. Nie wolno się poddawać, upadać na duchu i rezygnować. Poszukiwanie pomocy nie świadczy o słabości! Wręcz przeciwnie – poszukiwanie pomocy to droga prawdziwej odwagi, ponieważ oznacza, że pragniesz zmienić swoją sytuację bo czujesz, że tak dalej być nie może! Mamy nadzieję, że ta książka zainspiruje cię do wykonania pierwszego kroku, ku równowadze w twoim życiu. Małgorzata Taraszkiewicz – psycholog, wykładowca, trener, coach, neurometodyk, autorka ponad 40 książek, poradników, e-kursów, baterii testów psychometrycznych diagnozujących strategie uczenia się Indywidualni.pl i pakietu rozwojowego dla szkół NeuroBox.pl. Redaktor naczelna czasopisma „Mam Dziecko w Szkole”. Prowadzi poradnię dla rodziców i pedagogów. Zajmuje się kreowaniem i wdrażaniem programów na rzecz rozwijania potencjału ludzkiego (www.grupa-edukacyjna-21.mozello.pl). Nakładem Wydawnictwa Dobra Literatura ukazała się także książka: „Siła i odporność psychiczna. Jak je wzmocnić?” (2019).

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

42
Bogowie nigdy nas nie opuścili - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogowie nigdy nas nie opuścili
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.21

Starożytni astronauci przybyli na Ziemię przed tysiącami lat. I są tu nadal! Bogowie nigdy nas nie opuścili kontynuacja legendarnego bestsellera Wspomnienia z przyszłości, w którym Erich von Däniken podważył wszystko, czego uczą podręczniki o początkach cywilizacji, i zrewolucjonizował nasze spojrzenie na przeszłość ludzkości. Wysunął szokującą tezę: technologie i religie dawnych kultur zostały podarowane ludziom przez starożytnych astronautów, którzy przybyli na Ziemię w załogowych statkach kosmicznych i zostali powitani jako bogowie. Naukowcy książkę potępili. Czytelnicy kupili 30 milionów egzemplarzy! Czego właściwie chcieli od nas Obcy tysiące lat temu? I czego chcą teraz? I dlaczego tak wzbraniamy się przed uznaniem, że mogą tu być? W Bogowie nigdy nas nie opuścili Erich von Däniken odpowiada na te pytania jak zwykle barwnie i pasjonująco. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia biotechnologii, astrofizyki, inżynierii, sztucznej inteligencji. Oddaje głos ludziom, którzy nawiązali kontakt z przybyszami z kosmosu. Dlaczego media nie informują o tych sensacyjnych odkryciach? Komu zależy na ukrywaniu prawdy? Jednak dzień spotkania zbliża się nieuchronnie. Rozszyfrowany przez dwóch szwajcarskich fizyków kod spoza Ziemi wskazuje konkretną datę…

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

43
Katarzyna Wielka. Nienasycona żądza życia i władzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katarzyna Wielka. Nienasycona żądza życia i władzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.02

Bezwzględna despotka i przyjaciółka filozofów, przebiegła w polityce i rozmiłowana w sztuce. Zwycięska imperatorowa i nienasycona kochanka. Semiramida i Messalina Północy. Caryca Rosji Katarzyna II zwana Wielką jest obiektem najwyższych pochwał i najcięższych oskarżeń. Mieni się liberalną, a postępuje jak autokratka: tortury i morderstwa są nieodłączną częścią jej polityki. Wzniosłe idee filozofów nie przeszkadzają jej umacniać poddaństwa, a mimo to dla swego ludu pozostaje ukochaną „mateczką”. Ostentacyjnie wspiera pisarzy i artystów, ale to tylko propaganda na użytek oświeconej Europy. W miłości jest wstydliwa w słowach, rozwiązła w czynach. Obdarzona krwistym i porywczym temperamentem, mężczyzn ma za narzędzia rozkoszy. Rządzi twardą ręką, krwawo tłumi bunty, prowadzi zręczne gry polityczne i zwycięskie wojny. Unicestwienie potęgi tureckiej, przyłączenie Krymu, rozbiory Polski – zawsze w imię świętych interesów imperium. Żelazną wolą, pracowitością i inteligencją osiąga wszystko, czego pragnęła. Poślubia nie tylko następcę rosyjskiego tronu, którego zamorduje niebawem – poślubia samą duszę rosyjskiego narodu. Niemka, w której żyłach nie płynie ani kropla krwi rosyjskiej, staje się ucieleśnieniem Rosji. Henri Troyat, wybitny pisarz francuski, członek Akademii Francuskiej, znawca dziejów Rosji, autor wielu biografii, m.in. Piotr Wielki i Iwan Groźny, w porywającej książce kreśli barwny, wielowymiarowy portret Katarzyny Wielkiej: bezwzględnej władczyni rozkazującej królom i żywej kobiety z krwi i kości, ulegającej ludzkim namiętnościom.

44,80 zł
31,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

44
MUNICH 2016. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MUNICH 2016. CD
Keith Jarrett, Universal Music Polska
Dostępny
85 szt.

106,90 zł
104,76 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,14 zł

45
Asteriks. Tom 38. Córka Wercyngetoryksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 38. Córka Wercyngetoryksa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.14

Słynne postacie Asteriksa i Obeliksa stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powracają w nowym albumie napisanym przez Jean-Yvesa Ferriego i narysowanym przez Didiera Conrada. Pojawi się też nowa, tytułowa, postać – córka wodza Wercyngetoryksa! Będzie się działo! Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

46
Skan myśli. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skan myśli. CD
Young Igi, Universal Music Polska
Dostępny
65 szt.

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

47
Chiński sen Co oznacza dla Chin i reszty świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiński sen Co oznacza dla Chin i reszty świata
Dostępny
4 szt.

Ren Xiaosi - Chiński sen. Co oznacza dla Chin i reszty świata

48,50 zł
46,56 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,94 zł

48
Więź i synteza Projekt filozofii intualnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więź i synteza Projekt filozofii intualnej
Dostępny
8 szt.

Praca J. Wadowskiego jest zarówno interesująca, jak i oryginalna. Po pierwsze, dlatego że w osobisty sposób porusza ważne problemy filozoficzne, zwracając uwagę na rosnące zagrożenie związane z dominacją myślenia naturalistycznego, sprowadzającego człowieka do roli ?egoistycznego genu? czy też ?nagiej małpy?, której cała aktywność sprowadza się do pogoni za kolejną rozrywką, będącą w istocie inną formą ?zabijania czasu?. Po wtóre, Autor spróbował przedstawić własną koncepcję, będącą remedium na bolączki współczesności. Wprawdzie odwołuje się do bogatej literatury współczesnej (najbliżsi są mu przedstawiciele filozofii dialogu, egzystencjalizmu chrześcijańskiego czy poszukiwacze ?nowego paradygmatu?), to jednak w efekcie przed-stawił własną, oryginalną diagnozę współczesności i koncepcję filozofii intualnej, będącą propozycją ponownego ?zaczarowania świata? i nadania sensu ludzkiej egzystencji. Z recenzji dr. hab. Leszka Kleszcza, prof. Uwr

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

49
Obrona cywilna w Polsce Współczesność i perspektywy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrona cywilna w Polsce Współczesność i perspektywy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Praca ma konstrukcję problemowo-chronologiczną o charakterze formalnym. Autor sugeruje rozwiązanie istniejących problemów zarządzania obroną cywilną na czas pokoju i wojny. Do tego celu posłużyły wyniki badań sondażowych przeprowadzonych wśród pracowników obrony cywilnej województwa zachodniopomorskiego. Dr Jan Pilżys dowodzi, że bezpieczeństwo realizuje się w dużym stopniu przez bezpieczeństwo powszechne, które zarówno w obliczu zagrożeń, jak i w trakcie sytuacji kryzysowych powinno ludzi łączyć. Dotyczy to zwłaszcza ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska społecznego ? takie zadanie ma m.in. do spełnienia obrona cywilna, która potrzebuje wielu zmian nie tylko na płaszczyźnie prawnej, ale także na poziomie wyposażenia i przeszkolenia. Istnieje potrzeba stworzenia nowej, sprawnej struktury, która będzie w stanie zareagować na skutki zagrożeń militarnych. Należałoby w nią inwestować lub zrestrukturyzować ją, by wzmacniała swoją siłę.

56,00 zł
53,76 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

50
Słoń w pogoni za smokiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń w pogoni za smokiem
Dostępny
4 szt.

Słoń w pogoni za smokiem... to pierwsza w języku polskim monografia opisująca współczesne stosunki indyjsko-chińskie w niemal każdym ich aspekcie oraz w kontekście wpływu jaki wywierają na poszczególne regiony świata. Chiny i Indie to dwa najważniejsze ?mocarstwa wschodzące?, najludniejsze kraje świata, potęgi militarne i gospodarcze, a do tego wiekowe cywilizacje, które stały się państwami. Ich relacje stanowią złożony kompleks współpracy i rywalizacji (z naciskiem na tą drugą), które wykraczają poza kontynent azjatycki i stają się coraz bardziej istotne w kontekście przemian całego ładu międzynarodowego. Czy słoń dogoni smoka? Czyli czy Indie będą w stanie skutecznie konkurować z Chinami w ?wieku Azji?, jakim jest XXI wiek? Na to ? w polskich warunkach egzotyczne, a z punktu widzenia świata kluczowe ? pytanie błyskotliwie odpowiada dr Okraska w swojej monumentalnej, wielowymiarowej, iście ?profesorskiej? monografii stanowiącej wzór rzetelnej i przystępnie przedstawionej pracy naukowej. Nie ma lepszego czasu na ukazanie się tej książki niż teraz, gdy wszyscy na świecie mówią o Indo-Pacyfiku, a dr Okraska błyskotliwie wyjaśnia dlaczego to tak ważne. Dr Michał Lubina Uniwersytet Jagielloński

63,50 zł
60,96 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,54 zł

51
Ostatni korespondent, DVD + booklet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni korespondent, DVD + booklet
Eugeniusz Starky , 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

Oblężenie Warszawy to nie tylko zrujnowane budynki, czy niemieckie bombowce, wielką sprawą było to, co się przydarzyło ludności cywilnej w Warszawie 20 września na pożyczonej z amerykańskiej ambasady maszynie do pisania, wystukałem pożegnalny list do rodziny. Julien Bryan, amerykański dokumentalista i fotografik, w niezwykłych okolicznościach znalazł się we wrześniu 1939 r. w bombardowanej Warszawie. Przez kilka lat z rzędu każdego lata jeździłem po świecie, robiąc filmy dokumentalne o różnych dziwnych miejscach – napisał na wstępie do opublikowanej w roku 1940 książki Oblężenie, faktograficznego zapisu z oblężonej Warszawy. Latem 1939 roku pojechałem do Europy. W powietrzu czuło się wojnę. W neutralnej Szwajcarii z 2 tysiącami metrów taśmy filmowej i 30 rolkami do zdjęć oczekiwał na właściwy moment. Tym momentem było podpisanie w Moskwie paktu Ribbentrop-Molotow. Rankiem 1 września Bryan znalazł się w pociągu trasy Bukareszt – Warszawa. Zaraz po przekroczeniu granicy polskiej jego pociąg został zbombardowany. 5 września ostatnim pociągiem dotarł do Warszawy. Tego dnia Polski rząd oraz zagraniczni korespondenci w panice opuszczali miasto. Po wyjściu z pociągu został posądzony o szpiegostwo. Aby móc poruszać się po mieście, udał się do prezydenta Warszawy, Stefana Starzyńskiego. List od Starzyńskiego oraz samochód i eskorta umożliwiły Bryanowi dokumentowanie tamtych historycznych dni.

24,20 zł
20,09 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,11 zł

52
Jan Paweł II. 40 lecie wyboru Polaka na papieża, część 2, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Paweł II. 40 lecie wyboru Polaka na papieża, część 2, 2 DVD
różni, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.24

Książę Kardynał Sapieha, książę niezłomny, symbol niepodległościowych dążeń Polaków podczas II wojny światowej, we wspomnieniach Jana Pawła II. Scenariusz i reż.: ks. Andrzej Baczyński, Tadeusz Szyma Czas: 67 min, 2000 rok Jan Paweł II i jego przyjaciel Jerzy Kluger, żydowski mieszkaniec Wadowic, żyjący wiele lat na emigracji w Rzymie, opowiada wzruszającą historię o przyjaźni z Lolkiem, późniejszym Papieżem. Scenariusz i reż.: Paweł Pitera, Przemysław Häuser, Janusz TatarkiewiczCzas: 50 min, 2005 rok Moje życie dla Niego Arturo Mari, najbliższy i najbardziej zaufany współpracownik Papieża Polaka, będący przy nim od początku Pontyfikatu, wyznaje – Bogu dzięki za to, czego mnie nauczył. Scenariusz i reż.: Ewa ŚwiecińskaCzas: 53 min, 2004 rok Jasnogórskie orędzie wolności Jasna Góra jest siłą, która chwyta głęboko za serce, powiedział m.in. Jan Paweł II, Podczas pielgrzymki do sanktuarium narodu, w czerwcu 1979 roku. Scenariusz i reż.: Tadeusz Szyma, Paweł WoldanCzas: 20 min, 2009 rok Wykonało się Kardynał Marian Jaworski, przyjaciel Jana Pawła II, mówi - w tym odejściu swoim do Pana, on był naprawdę wielki, posłuszny do końca, temu co było w życiu Pana Jezusa. Wykonało się. Scenariusz i reż.: Grzegorz Sadurski, Elżbieta StaniszewskaCzas: 44 min, 2010 rok Santo Subito Niewyjaśnione uzdrowienie, Nasz Błogosławiony, Relikwie i pamięć oraz Nasz święty, to głęboko poruszający, czteroodcinkowy cykl dokumentalny, opowiadający o tajemnicy świętości. Scenariusz i reż.: Grzegorz TomczakCzas: 131 min, 2011 i 2014 rok

60,00 zł
49,80 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,20 zł

53
Bitwa o honor miasta, DVD + booklet + Tacy jak my, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa o honor miasta, DVD + booklet + Tacy jak my, DVD
Eugeniusz Starky, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.10

Dokument opowiadający o powstaniu warszawskim z 1944 roku został zrealizowany w celu zaznajomienia szerokiego grona odbiorców na całym świecie z istotą tego wydarzenia oraz jego wpływem na kolejne pokolenia Polaków. Film przedstawia je na tle najważniejszych wydarzeń II wojny światowej. Powstanie warszawskie zostało ukazane jako największy zryw ruchu oporu w Europie oraz jako bardzo ważny wkład narodu polskiego w walkę o wolność Europy. Dokument ten podkreśla heroizm i poświęcenie ówczesnego pokolenia Polaków. Dodatek: "Tacy jak my" to dokument, który na tle innych wyróżnia się swoją formą oraz przedstawionym obrazem powstania Warszawskiego. Występujący w nim współcześni popkulturowi artyści oraz młodzi warszawiacy mówią, jaki wpływ miało na ich życie powstanie warszawskie. Dokument "Tacy jak my" ukazuje miejsce powstania warszawskiego w kulturze masowej, z którą każdy z nas spotyka się na co dzień. Wśród artystów występujących w filmie zobaczyć można: Dariusza Malejonka, Marikę, Kazika Staszewskiego, L.U.C.-a i wielu innych. Odmienna i wyjątkowa forma dokumentu ukazuje ten tragiczny zryw wyzwoleńczy w nowym świetle. „Powstanie warszawskie jest dla mnie szeregiem opowieści prywatnych. Moja mama i siostra czekały 3 dni bez jedzenia i picia, żeby przejść przez Pl. Grzybowski, bo tam siedział snajper. Powstanie dominuje nad tym, co spotkało to miasto”. - Kazik Staszewski

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

54
Churchill, DVD + booklet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Churchill, DVD + booklet
Jonathan Teplitzky , 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach, będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy… Jest czerwiec 1944 roku. Na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii w tajemnicy zgromadzono potężną armię wojsk alianckich, która czeka na sygnał, żeby wypełnić swoje zadanie i odbić Europę z rąk nazistów, tzn. D-Day. Na ich drodze stoi jeden człowiek: Winston Churchill (Brian Cox, „Krucjata Bourne'a) Film przybliża obraz kultowego polityka, doskonałego mówcy, pomimo wady wymowy, a jednocześnie człowieka wyszydzanego przez elity polityczne, któremu nieobce były niepowodzenia na polu bitwy. Churchill był porywczy, czasem wręcz agresywny, a z drugiej strony pełen ukrytych lęków, obsesji i cierpienia.

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

55
Czerń prawdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerń prawdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.31

Weronika Krakowska jest dwudziestoletnią dziewczyną, która ? jak zapewnia ? ma oryginalne, różne od rówieśników spojrzenie na świat i otaczającą ją rzeczywistość. Ambitna, zdecydowanie dążąca do obranych celów. W swym debiutanckim tomie pragnie ukazać swój świat, co czuje i co kontestuje. Aktualnie pracuje również nad prozą; z pisarstwem wiąże swe plany życiowe, swą przyszłość. Lalki Większość ludzi to dzieci Z tym, że plastikowe lalki zamienili na prawdziwe ciała i uczucia Chyba myśleli, że staną się dorośli Kłamstwo Już nie pamiętam Twoich oczu Tak czarujących i skrywających tyle tajemnic Już nie pamiętam Twoich ust Które prawiły same komplementy Już nie pamiętam Twoich dłoni Które czule gładziły moje Już nie pamiętam Twojego ciała Które chroniło, gdy mówiłam, że się boję Już nie pamiętam Twoich słów Które sprawiały, że wiedziałam co dla Ciebie znaczę Już nie pamiętam Twoich gestów Które mówiły, że to wszystko jest takie nasze Teraz już wiesz, że kłamię? Wiesz, że wszystko pamiętam A tak bardzo pragnę zapomnieć? ODEJDŹ

22,10 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,6%
oszczędzasz 6,11 zł

56
Mela Muter. Gorączka życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mela Muter. Gorączka życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.04

Mela Muter. A właściwie Maria Melania Mutermilch. Wybitna polska malarka, zaliczana do kręgu École de Paris. Urodziła się w 1876 roku w Warszawie, w rodzinie zamożnego żydowskiego kupca Fabiana Klingslanda. Zmarła w 1967 roku, w Paryżu. Do Paryża, razem z mężem i synkiem, wyjechała z Warszawy w 1901 roku. Piękna kobieta, paryska muza najwybitniejszych artystów pierwszej połowy XX wieku. Była wielką miłością Leopolda Staffa. Została kochanką słynnego francuskiego działacza socjalistycznego Raymonda Lefebvre’a. Przyjaźniła się i korespondowała z Rainerem Maria Rilke. Malowała portrety, pejzaże, martwe natury. Była już znana w Europie przed II wojną światową. Po wojnie, w biedzie i samotności, została niemal zapomniana. Dopiero od niedawna na nowo zdobywa wielbicieli. Jej obrazy są poszukiwane przez kolekcjonerów. Osiągają ceny od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych. Książka Karoliny Prewęckiej: Mela Muter. Gorączka życia jest pierwszą, dużą opowieścią, o tej wielkiej artystce, jej życiu i twórczości, na tle historii XX wieku.

59,00 zł
47,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

57
Kamień Królestwa Sloget. Księga czwarta. Wieczna Zmarzlina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamień Królestwa Sloget. Księga czwarta. Wieczna Zmarzlina
Dostępny
100 szt.

Pozwól sobie na niezwykłą podróż wspólnie z rodzeństwem: ośmioletnią Nastką, dwunastoletnim Markiem i szesnastoletnim Michałem, oraz ich przyjaciółmi, przemierzając różne wymiary rzeczywistości. Zanurzając się w serii „Kamień Królestwa Sloget”, przeżyjesz z nimi niezapomniane chwile, balansując pomiędzy jawą a snem. W czwartej części – Wieczna Zmarzlina – Nastusia poznaje straszne istoty, które biegając po Wzgórzu Olch, zmieniają spokojną do tej pory krainę w przerażające miejsce. Kto i dlaczego doprowadził do takiej sytuacji? Czy Nastka znajdzie sposób, aby uratować rodzinną okolicę przed nieuchronną zagładą? I jaki ma w tym udział jej przyjaciółka Olika?

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

58
Być nauczycielem być uczniem w perspektywie jutra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być nauczycielem być uczniem w perspektywie jutra
Dostępny
2 szt.

Publikacja jest zbiorem tekstów, których problematyka zogniskowana jest wokół zagadnień sztuki. Pojawiają się zatem sztuki wizualne i sztuka muzyczna z perspektywy zagadnień pedagogiki ? sztuka uczenia się, ale także sztuka nauczania. Opisywana jest przestrzeń, w której dochodzi (lub nie) do relacji i interakcji pomiędzy nauczycielem ? uczniem, dorosłym ? dzieckiem, czyli ukazana jest sztuka bycia z jednej strony mistrzem, a z drugiej jego uczniem. Książka przywołuje także dobre praktyki pedagogiczne jako przykład sztuki dziecka i sztuki dla dziecka również w obszarze przestrzeni szkolnej i możliwości wyrażania przez nią siebie samego.

27,30 zł
25,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,18 zł

59
Development of Constitutional Law Through Constitutional Justice: Landmark Decisions and their Impac - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Development of Constitutional Law Through Constitutional Justice: Land...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.13

Legitimate constitutional interpretation is not static, it takes account, in its dynamism, of the evolutionary character of the constitution. It was therefore the purpose of the book to focus on the landmark decisions of the constitutional jurisdiction and its role as a promoter of constitutional law in the various countries.

42,00 zł
38,64 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,36 zł

60
3... 2...1... Święta! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3... 2...1... Święta!
Dostępny
7 szt.

Edukacja i zabawa w jednym! Ta książeczka to połączenie dobrze znanego kalendarza adwentowego z matematyczną kolorowanką. Każdego dnia grudnia dziecko poznaje kolejną liczbę, a dzięki ilustracjom z wyszczególnionym elementem, uczy się jak należy ją napisać. To świetna zabawa edukacyjna dla najmłodszych, a jednocześnie sposób na przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

61
Twoja pensja - Wiesz co Ci się należy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja pensja - Wiesz co Ci się należy!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.06

Niezbędnik każdego pracownika, zleceniobiorcy i wykonawcy umowy o dzieło, a w nim wszystko, co trzeba wiedzieć o świadczeniach przysługujących z tytułu zatrudnienia. W publikacji są praktyczne przykłady wyliczania wynagrodzenia i innych świadczeń. Dzięki poradnikowi będziesz na bieżąco i dowiesz się, jak na Twoją pensję wpłyną najnowsze zmiany przepisów. Poznaj swoje prawa! Podejmujesz pierwszą pracę ? na jakie wynagrodzenie możesz liczyć Na jakich warunkach możesz skorzystać ze zwolnienia z podatku dla osób do 26 lat O ile wzrośnie Twoja wypłata po zmianie kosztów podatkowych i stawki podatku dochodowego Kiedy masz prawo do wynagrodzenia za nadgodziny i jak jest ono obliczane Chorujesz ? jakie świadczenia Ci przysługują Kto i na jakich warunkach może przystąpić do PPK Jak Twoje wynagrodzenie jest chronione przed potrąceniami komorniczymi Osoby zatrudnione niejednokrotnie mają wątpliwości dotyczące sposobu ustalania wysokości przysługującego im wynagrodzenia za wykonaną pracę, w tym obciążeń z tytułu podatku i składek ZUS czy zasad dokonywania potrąceń z pensji. Poradnik pomaga zrozumieć obowiązujące zasady i dostarcza zatrudnionym dodatkowej niezbędnej wiedzy w tym zakresie. Wskazuje też na istotne zapisy, jakie powinny znaleźć się w umowach będących podstawą zatrudnienia, aby pracownicy bądź zleceniobiorcy mogli otrzymać wynagrodzenie lub dodatkowe jego składniki w umówionej wcześniej wysokości.

12,50 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,1%
oszczędzasz 1,51 zł

62
Pracownicze Plany Kapitałowe Kompendium dla pracodawców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracownicze Plany Kapitałowe Kompendium dla pracodawców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.29

Praktyczny poradnik zawierający przydatne informacje oraz przykłady dotyczące wdrożenia oraz funkcjonowania nowego systemu oszczędzania na emeryturę (PPK). W opracowaniu autorzy przedstawiają, w praktyczny sposób (na przykładach) jakie są założenia, zasady uczestnictwa, proces wdrożenia w firmie i zasady finansowania i pomnażania środków w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone od 25 czerwca 2019 Książka stanowi kompendium dla pracodawców, zawierające dużą dawkę praktycznej, usystematyzowanej wiedzy, która pozwoli podmiotom zatrudniającym przygotować się do wyzwania jakim jest PPK oraz ułatwi prawidłowe jego wdrożenie. Pracownicze plany kapitałowe mogą stać się dodatkową formą oszczędzania dla pracowników i realnym wsparciem w przyszłości. Mimo, że nie mają one na celu bezpośredniego zabezpieczenia bytu obywateli po przejściu na emeryturę lub w innych sytuacjach życiowych wymagających dużych wydatków, to będą stanowić istotne źródło świadczeń. Podstawową zasadą funkcjonowania PPK jest obligatoryjność jego utworzenia przez zasadniczo wszystkie podmioty zatrudniające oraz dobrowolność uczestnictwa przez osoby zatrudnione. Obowiązek utworzenia PPK spoczywać będzie na podmiocie zatrudniającym. Jednak w zależności od liczby zatrudnionych w danym podmiocie zatrudniającym będzie on odpowiednio rozłożony w czasie. Dla największych firm obowiązek wprowadzony zostanie najwcześniej. W kolejnych kohortach dołączą mniejsi pracodawcy. W opracowaniu m.in.: założenia planu zasady uczestnictwa proces wdrożenia w firmie finansowanie i pomnażanie środków w ramach PPK wykorzystanie zgromadzonych oszczędności

89,00 zł
77,43 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,57 zł

63
Kodek pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodek pracy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.06

Najnowszy Kodeks pracy z komentarzem uwzględniającym najistotniejsze zmiany w przepisach prawa pracy i HR, które miały miejsce na przestrzeni ostatniego półrocza lub wejdą w życie w najbliższych miesiącach. Zaczynamy od opisu zmian dotyczących przesłanek dyskryminacyjnych, uprawnień pracowników dotyczących mobbingu, uprawnień rodzicielskich dla członków najbliższej rodziny oraz zasad wystawiania świadectw pracy. Modyfikacje mają istotne znaczenie, zwłaszcza w kontekście sporów dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu. Wymagają też odpowiedniego dostosowania regulaminów pracy, procedur antymobbingowych oraz stosowanego wzoru świadectwa pracy. Ponadto piszemy o: zmianach w przepisach procesowych, a w szczególności o możliwości nałożenia przez sąd na pracodawcę obowiązku dalszego zatrudniania zwolnionego pracownika do czasu prawomocnego zakończenia postępowania zmianach dotyczących wyłączenia dodatku stażowego z wynagrodzenia zmianach w przepisach podatkowych i ulgach dla osób poniżej 26. roku życia nowelizacji przepisów o związkach zawodowych, a w szczególności o praktycznych wnioskach płynące z pierwszych postępowań sądowych dotyczących ustalenia liczby członków związku zawodowego pracowniczych planach kapitałowych kwestiach dotyczących ochrony danych osobowych

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

64
Gumki do ścierania mix Display 24 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki do ścierania mix Display 24 sztuki
Stnux
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

162,90 zł
144,98 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 17,92 zł

65
Diablo 3. Księga Caina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diablo 3. Księga Caina
Niedostępny
Brak

Wspaniale ilustrowane dzieło dla milionów fanów produkcji Blizzarda, Diablo III: Księga Caina (Diablo III: Book of Cain) to przewodnik po stworzonej przez Blizzard Entertainment serii Diablo oraz nadchodzącej grze Diablo III. Księga Caina to lektura obowiązkowa dla każdego fana Diablo, przedstawiająca historię świata opowiedzianą przez głównego narratora w grach, Deckarda Caina. W stworzonych przez Blizzard Entertainment grach Diablo® i Diablo II postać Deckarda Caina zlecała zadania, towarzyszyła dzielnemu wędrowcowi i, jako ostatnia z Horadrimów, dostarczała informacji na temat historii świata Sanktuarium. Zachowując się niezwykle tajemniczo, Cain sugerował istnienie większej historii, zapisując wzmianki w swoim dzienniku. Diablo III: Księga Caina jest oficjalnym zapisem tej większej opowieści – to opracowanie historii świata Diablo, spisane przez osobę, która uczestniczyła w najważniejszych wydarzeniach konfliktu między Królestwem Niebios i Płonącymi Piekłami. Zaprojektowana, by wyglądać jak artefakt ze świata gry Diablo III: Księga Caina zawiera przemyślenia Caina, a także wiele szkiców i kolorowych grafik przedstawiających anielskie i demoniczne istoty toczące ze sobą odwieczną wojnę.

77,50 zł
Powiadomienie
66
Zadania współczesnej metafizyki. Tom 5. Błąd antropologiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania współczesnej metafizyki. Tom 5. Błąd antropologiczny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.26

Błąd antropologiczny jest zbiorem wystąpień wygłoszonych podczas V Międzynarodowego Sympozjum Metafizycznego, które odbyło się 12.12.2002 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kryzys ogarniający kulturę, naukę, etykę, sztukę i technikę oraz religię, domaga się odpowiedzi na pytanie o jego źródła. Jednym z nich jest błąd antropologiczny, polegający na tym, iż niewłaściwa koncepcja człowieka pociąga za sobą tworzenie złych zasad postępowania i wytwarzania. Wystąpienia wygłoszone podczas sympozjum to namysł nad źródłami i skutkami błędu antropologicznego

17,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,4%
oszczędzasz 4,91 zł

67
Vademecum filozofii. Filozofia w studium teologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,70 zł
9,99 zł

Rabat 27,1%
oszczędzasz 3,71 zł

68
Atlas polskich rzek i jezior - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas polskich rzek i jezior
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Rzeki i jeziora są trwałym i charakterystycznym elementem krajobrazu Polski. Nad Wartą i Wisłą kształtowało się polskie państwo, powstawały grody i trakty. Rzeki i jeziora w dawnych czasach stanowiły ważny element systemu obronnego. W albumie udokumentowano najważniejsze i najbardziej osobliwe Polskie rzeki i jeziora, a kilkadziesiąt przedstawiono na szczegółowych mapach. Przepiękne zdjęcia oddają ich unikalny charakter i klimat.

100,00 zł
72,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

69
Schowek
9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

70
Schowek
12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

71
Schowek
20,00 zł
Powiadomienie
72
Schowek
12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

73
Schowek
6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

74
Schowek
14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

75
Schowek
39,90 zł
Powiadomienie
76
Schowek
9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

77
Schowek
6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

78
Schowek
9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

79
Schowek
45,00 zł
Powiadomienie
80
Schowek
6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

81
Schowek
34,50 zł
25,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,31 zł

82
Schowek
37,00 zł
27,01 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

83
Schowek
9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

84
Schowek
Sztuka politycznego morderstwa, czyli kto zabił biskupa
Niedostępny
Brak

Pewnej niedzielnej nocy 1998 roku biskup Juan Gerardi, założyciel i dyrektor Gwatemalskiego Archidiecezjalnego Biura Praw Człowieka, jeden z najważniejszych i najbardziej znanych rzeczników i przywódców Kościoła katolickiego, został śmiertelnie pobity w garażu przy plebanii kościoła św. Sebastiana w starym centrum miasta Gwatemala. Dwa dni wcześniej razem ze współpracownikami przedstawił opinii publicznej wstrząsający czterotomowy raport, dokumentujący długotrwałe śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych w czasie trzydziestoletniej wojny domowej, która pochłonęła w sumie około dwustu tysięcy ofiar. W raporcie winą za osiemdziesiąt procent zbrodni obarczano wojsko i wspierające je organizacje paramilitarne. Śledztwo w sprawie śmierci biskupa prowadził specjalny zespół, w którego skład weszli młodzi świeccy mężczyźni zwani Los Intocables, Nietykalnymi. Przez dziewięć lat Francisco Goldman śledził ich starania o wykrycie sprawców i doprowadzenie ich przed oblicze sprawiedliwości. Rozmawiał z wieloma związanymi ze sprawą osobami, do których nie udało się dotrzeć żadnemu innemu reporterowi. "Zapatrzeni we własne krzywdy historyczne nie mamy często pojęcia, jakich cierpień doznały społeczeństwa Południa, których rządy w czasach zimnej wojny stały po stronie "dobrego" Zachodu. W dalekiej małej Gwatemali w imię walki z komunizmem dopuszczono się ludobójstwa: wymordowano 200 tysięcy ludzi. W czasach "wolności i demokracji" nadal giną ci, którzy szukają prawdy o przeszłości. Najgłośniejszą z tych ofiar był biskup Gerardi. Książka Francisco Goldmana o zamordowaniu biskupa to najwyższej próby sztuka politycznego i zaangażowanego reportażu, sztuka moralnej wrażliwości i odwagi, a także sztuka krytycznego myślenia. Rekonstruując drobiazgowo tę polityczną zbrodnię, śledztwo i proces, Goldman maluje portret społeczeństwa, po którym Historia przejechała się walcem. Opowiada również o ludziach, którzy poświęcili swoją wolność i bezpieczeństwo osobiste, ażeby inni mogli cieszyć się sprawiedliwością i nadzieją". Artur Domosławski

41,00 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,07 zł

85
Schowek
Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki
Niedostępny
Brak

Najnowsza powieść Miljenka Jergovicia to opowieść o pięciu osobach, które połączyła tajemnicza śmierć Srdy Kapurovej, okrutnie zamordowanej dziewczynki żebrzącej na ulicach Zagrzebia. Opowieści śledczego, nocnego stróża z kostnicy, przypadkowego przechodnia tworzą swoistą kronikę Zagrzebia i jego mieszkańców, zarówno tych rodowitych, jak i przyjezdnych, w tym uchodźców z ogarniętych wojną terenów nowych państw bałkańskich. Burzliwa historia ostatniej dekady XX wieku to czas, kiedy fermentują najprzedziwniejsze poglądy, dochodzą do głosu skrywane namiętności, a codzienność staje się wyrazista aż do bólu. Śmierć Srdy niczym zerwana tama uruchamia lawinową opowieść o meandrach życia w chorwackiej stolicy, która przyciąga jak magnes i wykrzywia oblicza jej mieszkańców jak soczewka. "Miljenko Jergović wie, jak opowiadać o strachu żydowskim (w Rucie Tannenbaum), o strachu chorwackim, serbskim czy bośniackim. O lęku, że akcent brzmi zbyt twardo, że język zdradza, skąd pochodzisz. O lęku przed sąsiadami, którzy nagle mogą zwrócić się przeciwko tobie. O mieście, w którym w każdej chwili możesz przestać być u siebie. Kulisy wojny na Bałkanach znamy głównie z relacji reporterskich, Jergoviciowi udało się zaś stworzyć imponującą powieść - fresk o bałkańskim piekle. Nie tylko o wojnie, ale i o przeszłości i teraźniejszości. W tej powieści znajdziemy to, co najlepsze w jego książkach: wyczulenie na absurdy rzeczywistości, ironię i przede wszystkim przejmujące portrety bohaterów. Nie wierzyłam, że taka powieść o Bałkanach może powstać". Justyna Sobolewska

42,00 zł
30,66 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

86
Schowek
34,00 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

87
Schowek
Blisko Jedenew
Niedostępny
Brak

Dramat wojny i końca świata przefiltrowany przez spojrzenie dziecka. Czytelnik daje się porwać rytmicznej opowieści, w której wątki niemal baśniowe splatają się z okrutną rzeczywistością. Pod melodyjną narracją, lekką niczym dziecięca piosenka, kryje się groza nieodwołalnego końca świata. "Wojna światowa i prześladowanie Żydów widziane z perspektywy domku na drzewie: samodzielna, poetycka, mądra powieść pokolenia po drugiej stronie winy." "Die Zeit" "Podczas lektury Vennemanna na myśl przychodzą Borges i Kafka, którzy w obliczu tego, co pisze się dziś, są postaciami tak samotnymi jak nigdy dotąd." "Süddeutsche Zeitung" "Myślę, że ten niezwykły utwór da się określić właśnie jako literacką fantazję na temat Holokaustu, fantazję, w której chodzi o wytworzenie pewnej atmosfery, podkreślenie niezwykłości losów i sytuacji. Najwyraźniej literatura, tak zresztą jak pozostałe dziedziny sztuki, przedstawiająca Zagładę, upamiętniająca ja, wstępuje w nową fazę." Michał Głowiński "Ta gęsta, pulsująca dziwnym rytmem książka prowadzi nieubłagalnie do rozwiązania, w którym happy end jest niemożliwy. Jest to też danie dla wytrwałych - pisarz bowiem funduje nam wycieczkę w świat skrajnie osobny. 30-letni autor zdecydował się na literacki eksperyment, odrzucając komercyjne pokusy współczesności. Wypada życzyć mu równie odważnego czytelnika." Patrycja Pustkowiak, "Dziennik"

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

88
Schowek
69,90 zł
50,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

89
Schowek
Osiem cztery
Niedostępny
Brak

Powieść. Debiut 18-letniego autora z Beskidu Niskiego. Dowód absolutnego słuchu językowego. Grupa osiemnastolatków bawi się, kocha, imprezuje, poszukuje sensu życia w halucynogennych doświadczeniach. Jest to niezwykle żywym, autentycznym, barwnym i dowcipnym językiem nakreślony portret "pokolenia osiem cztery". O młodzieży, dla młodzieży i dorosłych. Od 18 lat. "Przyszedł osiemnastoletni Mirek Nahacz z sąsiedniej wsi. Myślałem, że wpadł jak zwykle pożyczyć jakąś książkę i przez chwilę pogadać o tym i tamtym, jak to się już tyle razy zdarzało. Tym razem jednak żadnej książki nie chciał, rozmowny specjalnie nie był i w ogóle wyglądało na to, że przyszedł, żeby zaraz sobie pójść. I tak rzeczywiście zrobił. Ale na odchodnym położył coś na stole z taką miną, jakby oddawał kasę, której wcale mu się nie chce oddawać. Poszedł, a ja pomyślałem: Boże, żeby to nie były wiersze. Jak już coś ma być, to niech to będzie proza, chociaż też niechętnie, ponieważ nie mam już siły, a muszę codziennie, bo poczta dochodzi nieubłaganie i regularnie, co oznacza około pięciu-sześciu maszynopisów w tygodniu. To daje setki rocznie, a z tego przez te wszystkie lata wydaliśmy raptem dwa. No więc jak już coś, to najlepiej proza, i do tego krótka. Ale jeśli pamięta się kogoś jak latał w krótkich majtkach, znało się jego ojca, brata, mamę, to sytuacja robi się niezręczna i człowiek zaczyna układać sobie w głowie jakąś zagmatwaną, cwaną psychologiczną odmowę, w rodzaju, że jeszcze za wcześnie, ale wszystko wskazuje na to, że ów czas nadejdzie itd... Z drugiej strony człowiek jest ciekawy tego, co tez mógł wymyślić chłopak z sąsiedniej wsi, którego się pamięta, jak latał w krótkich majtkach, więc zasiada do lektury od razu. Po dwóch zaś godzinach dzwoni do autora, żeby złożyć mu wyrazy uznania, a następnego dnia propozycję wydania tego, co autor zostawił mu na stole. Za parę dni autor przynosi jeszcze jedną rzecz i kładzie ją w tym samym miejscu. Istnieje pewien oddzielny rodzaj prozy. Jego wyjątkowość polega mniej więcej na tym, że podczas lektury ma się wrażenie, że nie została napisana, ale ktoś komuś to podyktował. Po prostu czytając, słyszy się głos. Nie należy on wprawdzie do żadnej konkretnej osoby, ale jego brzmienie jest jak najbardziej żywe i niemal cielesne. Tak właśnie wygląda przypadek Mirosława Nahacza. Rzeczywistość nabrała ochoty na wypowiedź i w tym celu wybrała sobie Nahacza, a on zgodził się jej wysłuchać i zapisać. Tak, Szanowne Panie i Panowie, Mirosław Nahacz jest wybrańcem. Tutaj mam absolutną pewność. To się po prostu słyszy. Czegoś takiego nie można się nauczyć, ponieważ nie ma od kogo. To się najzwyczajniej posiada, albo raczej jest się przez to posiadanym. Muszę się przyznać, że piszę to wszystko niezupełnie chętnie i niezupełnie szczerze. Trudno mi mieć żal do Nahacza, ale czuję, że zawiodłem się na rzeczywistości. W końcu w swojej nieograniczonej dobroci mogła jednak wybrać mnie". Andrzej Stasiuk "Czyta się ją jakby był to konkretny, szczegółowy zapis rzeczywistości, która nagrywała się 'sama' na dyktafonie noszonym stale przez autora. Po wielu realizmach, wielkim i małym, krytycznym, socjalistycznym, magicznym, mamy młodzieżowy realizm dyktafonowy, wiernie, sprawnie, beznamiętnie rejestrujący słowa i fakty. (...) Język, myślenie, sposoby życia szkolnych kolegów 'osiem cztery' utrwalone zostały z perfekcyjną precyzją, jakby narrator miał nie tylko dyktafon, ale i kamerę (na ostatnich stronach ogląda ich z dachu budowanego wysokościowca przez rosyjską, marynarską, teleskopową lunetę)". Helena Zaworska, "Polityka" "Nahacz sportretował pokolenie postpeerelu - kalekie, które wchodzi w dorosłe życie bez bagażu wartości...". Cezary Polak, "Gazeta Wyborcza" "Wychowanemu na romantykach i pozytywistach czytelnikowi narracja Nahacza wydać się może jednym wielkim bluzgiem. I słusznie, tyle że akurat w moich oczach taka ocena prozy tej nie dyskredytuje. 'Osiem cztery' to taki sam bluzg jak - dajmy na to - 'Z zamku do zamku' Louisa-Ferdinanda Céline'a". Janusz Drzewucki, "Rzeczpospolita" Zagraniczne wydania książki: - Kalvaria (Ukraina) - oficjalna strona internetowa Mirosława Nahacza

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

90
Schowek
Dzianina z mięsa
Niedostępny
Brak

Czym jest dobry wywiad? Porywającą rozmową? Dialogiem złożonym z trafnych pytań i niebanalnych odpowiedzi? Szczerym wyznaniem, a może intelektualnym sporem? Zapis rozmów Katarzyny Bielas pokazuje, że tym wszystkim i jednocześnie czymś więcej, co może zaistnieć jedynie w kontakcie niepowtarzalnej indywidualności rozmówcy z czujną wrażliwością doświadczonego dziennikarza. Dzięki uważnej obecności autorki wybitne osobistości życia kulturalnego, społecznego i naukowego odkrywają nieznaną twarz, przywołują nietuzinkowe wspomnienia, dzielą się niepokojem twórczym i metafizycznym, zarażają pasją życia. Znakomita i mądra lektura, uniwersalna w swym przesłaniu, utkana z pełnokrwistych opowieści. Jak dzianina z mięsa.

42,00 zł
30,66 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

91
Schowek
38,00 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

92
Przypływy nocy t.2 Siódme zamknięcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypływy nocy t.2 Siódme zamknięcie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.16

Piąta część `Malazańskiej księgi poległych`, monumentalnego dzieła, które ma zapewnione miejsce pośród klasyki fantasy. Zjednoczone plemiona Tiste Eddur jako jedyne stawiają opór mocarstwowym zapędom królestwa Letheru.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

93
Piękna i Bestia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna i Bestia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.07

Opowieść o niezwykłej miłości Pięknej i Bestii.

4,80 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,81 zł

94
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 zamków i pałaców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 zamków i pałaców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Dzieci z natury są ciekawe świata i chcą poznać wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Jednak ani rodzice, ani nauczyciele nie są ekspertami znającymi odpowiedzi na każde z pytań nurtujących ciekawość najmłodszych. Dlatego właśnie książki pełnią rolę niezastąpionego źródła informacji. Seria `Na ścieżkach wiedzy` - to bank informacji i ciekawostek dla całej rodziny. Tę książkę naprawdę warto mieć!

7,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

95
Kompendium ogrodnika, grzybiarza, wędkarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium ogrodnika, grzybiarza, wędkarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.16

Miłośnicy prac ogrodowych, zbierania grzybów i wędkowania znajdą w poradniku najpotrzebniejsze wiadomości dotyczące swego hobby. Terminarz prac ogrodniczych z uwzględnieniem wzajemnego wpływu na siebie sąsiadujących roślin i opis wielu interesujących roślin - to wiedza zdobywana latami, potrzebna do należytej opieki nad ulubionym ogrodem. Łatwo dostępna w Kompendium, pomoże uniknąć problemów i rozwiązać kłopoty nie tylko początkującemu miłośnikowi roślin.

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

96
Wierszyki na dobranoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki na dobranoc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.25

Każdy rodzic pragnie, żeby jego maluszek miał kolorowe sny Ta ślicznie ilustrowana książeczka zawiera 8 wierszyków przeznaczonych do czytania dzieciom przed snem. Dodatkowo, po naciśnięciu przycisków, można usłyszeć melodie kołysanek, dzięki którym malcy z łatwością się wyciszą.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

97
Detektyw Max. Kły smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Max. Kły smoka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Nazywam się Max Smart i jestem prywatnym detektywem. Chodzę do szkoły świętego Egberta, mam biuro w szopie w ogrodzie, a to są akta moich spraw. W odróżnieniu od innych detektywów nie mam partnera. Tę działkę zostawiam Tobie! Kto stoi za dziwnymi włamaniami w okolicy? Czy miłość do starych komiksów może doprowadzić do przestępstwa i gdzie ukryto skarb? Załóż czapkę detektywa i przeprowadź śledztwo razem z Maksem.

7,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

98
Wielki Północny Ocean. Księga II. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Północny Ocean. Księga II. Kosmos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.22

To coś było na dnie jego źrenic. Coś, czego nie zobaczysz wprost, ale poczujesz tuż pod skórą. Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin - dawniej pogardzany syn kulawego grabarza, teraz szanowany uczeń przerażającego Wolnego Kruka - usiłuje odnaleźć swój własny skrawek kosmosu: między samotną ciemnością, w której żyje pan jego życia i śmierci, a wzburzonym morzem absurdalnej ludzkości. Korne posłuszeństwo przynosi jednak krótkotrwałe ukojenie, a okruchy przeszłości niesione na spienionych falach czasu powracają jedynie po to, by dręczyć. I nawet sam potężny Kruk zdaje się drżeć w obliczu tej prawdy. Powieść koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i - co najistotniejsze - jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Mówi o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie. Wielki Północny Ocean to debiutancka powieść Katarzyny Szelenbaum. Autorka zdobyła trzecie miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim `świetlne Pióro`, trzecie miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienie w konkursie literackim `Totus Tuus` oraz wyróżnienie w piątej edycji konkursu `Otuleni Natchnieniem`. Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim `Neon` oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym `Qfant`, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści Wielki Północny Ocean. Nic tak nie jednoczy, jak wspólny wróg. Armię jednoczy tylko to, że jej wrogiem jest świat. Ludzkość ma do wyboru: zeżreć sama siebie albo uporządkować się pod władzą armii tak, jak porządkuje się miasta, wytycza ulice i dzielnice, oddziela pola od nieużytków, ogrody od ściernisk. Czy nie zrozumiałeś nic z moich nauk? świat to Dżasko i robaki. My jesteśmy uzdą, batem i kagańcem. Nie możemy wytracić całego świata. Ale możemy stępić mu pazury, wybić zęby i odwlec jego samozagładę, zakuć w kajdany, nałożyć obrożę i powstrzymać przed samookaleczeniem, powyrywać zaropiałe kończyny, poodcinać gnijącą tkankę... Czyż nie mówiłem ci o tym wszystkim?

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

99
Wiersze dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.25

Pięknie ilustrowany zbiór wierszy, rymowanych bajeczek i legend autorstwa A. Fredry, M. Konopnickiej i U. Kozłowskiej na pewno zachwyci małych czytelników, ich rodziców i dziadków. Dzieci poznają nie tylko klasyków polskiej poezji, ale także najpopularniejsze polskie legendy obecne w programach nauczania, a przede wszystkich w polskiej kulturze.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

100
Małe zwierzaki. Czytam na okrągło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe zwierzaki. Czytam na okrągło
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.10

Czytam na okrągło to wspaniały zbiór ośmiu książeczek. W każdej z nich znajdziesz przyjazną historyjkę o małych zwierzątkach i żywe ilustracje, które rozbudzą wyobraźnię dziecka. Dzięki wygodnemu pudełku książeczki nigdy się nie zgubią, a niewielki format pozwala zabrać je wszędzie ze sobą.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

Wróć do góry