hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.10.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Streszczenie. Analiza. Interpretacja. Hobbit J. J. R. Tolkiena (Agnieszka Marszał), na drugim Zakładka magnetyczna - Koty. Kolejny produkt to Psi Patrol. Gra Nie upuść Chase'a (Spin Master) oraz Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 1. Pochłaniacz (wydanie kieszonkowe) (Katarzyna Bonda).
1
Streszczenie. Analiza. Interpretacja. Hobbit J. J. R. Tolkiena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Streszczenie. Analiza. Interpretacja. Hobbit J. J. R. Tolkiena
Dostępny
150 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ, wygodny format. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

8,99 zł
18 osób kupiło
2
Zakładka magnetyczna - Koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna - Koty
Dostępny
117 szt.

Magnetyczna zakładka do książki koty

7,99 zł
6 osób kupiło
3
Psi Patrol. Gra Nie upuść Chase'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Gra Nie upuść Chase'a
Spin Master, od 5 lat
Dostępny
230 szt.

To wspaniała gra dla najmłodszych z ulubionym bohaterem bajki „Psi Patrol” – Chase'm. Nie pozwól Chase'owi ześlizgnąć się i spaść. Chase utknął na lodowej krze. Użyj młoteczka i na zmianę z pozostałymi graczami stukaj w lodowe bloczki. Bądź ostrożny i delikatny oraz nie pozwól spaść Chase'owi. Gracz, który zrzuci Chase'a do wody, przegrywa. Gra akcji przeznaczona dla 2–4 graczy, od 5 lat. Zawartość i cechy zestawu: • 1 taca, • 4 nogi, • 2 młotki, • 1 tarcza ze strzałką, • 37 bloków lodu, • 1 figurka Chase'a, • instrukcja.

65,21 zł
58,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,52 zł

5 osób kupiło
4
Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 1. Pochłaniacz (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 1. Pochłaniacz (wydanie kieszonkow...
Dostępny
3 szt.

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki. Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik – były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy – chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
5
Zakładka magnetyczna, kot praca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna, kot praca
Henry, 1
Dostępny
41 szt.

Magnetyczna zakładka do książki to świetny pomysł na prezent dla miłośnika czytania. Ozdobiona obrazkiem kota zawiera zabawny napis. Wymiary: 6.5 x 11.5 cm

8,99 zł
3 osoby kupiły
6
Edukacja do samodzielności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja do samodzielności
Dostępny
5 szt.

Główną zaletą książki jest doskonała precyzja (bez zbędnych, nazbyt formalnych odniesień) w ujmowaniu trudnych zagadnień filozoficznych i wysoki poziom rozważań merytorycznych. Napisana jest przez praktyka, ale głęboko świadomego obszernego zaplecza teoretyczno-konceptualnego, stojącego za konkretnymi rozwiązaniami. To nie tylko wykład określonej metody kształcenia, ale również, a może przede wszystkim ? potężna etyka. To nie tylko technika ? jak uczyć ? ze szczególnym podkreśleniem nauczania ? etyki, ale również, a może bardziej podstawowe ? przesłanie moralne, które winno towarzyszyć każdemu nauczycielowi. Tym ważniejsze, że nie ograniczone do jednego kontekstu idei (przeświadczeń światopoglądowych), ale przedstawiającego, jak funkcjonować w zróżnicowaniu tych właśnie idei. Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Macieja Woźniczki Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie W serii ukazały się: E. Płóciennik, Rozwijanie mądrości dziecka. Koncepcja i wskazówki metodyczne E. Płóciennik, Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej. Scenariusze zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej E. Płóciennik, Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej. Scenariusze zajęć dla młodzieży Robert J. Sternberg, Linda Jarvin, Elena L. Grigorenko, Mądrość, inteligencja i twórczość w nauczaniu. Jak zapewnić uczniom sukces E. Płóciennik, Mądrość dziecka. Predyspozycje ? przejawy ? perspektywy wspierania

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

3 osoby kupiły
7
Ślepiec (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepiec (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Cudze oczy patrzą na was. Zawsze. Ona ma takie piękne oczy. Muszę je mieć… Nowy kryminał autora, który w ciągu jednego tylko roku podbił wszystkie listy bestsellerów! W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Lizie Langer, która musi zmierzyć się także z własnymi problemami z przeszłości. Do zespołu śledczych dołącza Orest Rembert – młody profiler, który zdaje się bardziej zafascynowany tworzeniem portretu psychologicznego komisarz niż zabójcy. Langer i Rembert tworzą szczególny duet, razem stawiając czoła seryjnemu mordercy. Sprawa jednak stanęła w martwym punkcie do momentu, kiedy morderca znowu daje o sobie znać. Po raz kolejny ze szczególnym okrucieństwem upodobał sobie oczy swojej ofiary. Kim jest mężczyzna nazywający siebie Ślepcem? Kto będzie kolejną ofiarą? Bestialstwo zbrodni i presja opinii publicznej napędzają akcję do zawrotnego tempa, a Czornyj po raz kolejny udowadnia, że nie zdobył list bestsellerów przez przypadek.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
8
Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 2. Okularnik (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 2. Okularnik (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Najpierw jednak wyjeżdża na Podlasie do Hajnówki, by raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste. Profilerka uczestniczy w tradycyjnym białoruskim weselu i staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń. Uprowadzona panna młoda to kolejna kobieta, związana z lokalnym przedsiębiorcą, która zaginęła bez śladu. Tymczasem w okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki. W każdej z tych niewyjaśnionych spraw przewija się auto – mercedes okularnik. Na jaw wychodzą także mroczne sekrety mieszkańców miasta silnie związane z przeszłością. W 1946 roku na terenach Podlasia oddział jednego z „żołnierzy wyklętych” – Romualda Rajsa „Burego” – dokonał pogromu wsi prawosławnych. Na oczach Saszy sielskie miasteczko zmienia się w arenę krwawych porachunków, podczas których z pełną siłą odżywają polsko-białoruskie antagonizmy.

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
9
Zakładka magnetyczna - Jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna - Jednorożce
Dostępny
28 szt.

Magnetyczna zakładka do książki jednorożce

7,99 zł
2 osoby kupiły
10
Łamigłówka Pyraminx - poziom 3/5 G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówka Pyraminx - poziom 3/5 G3
Dostępny
6 szt.

Oryginalny Pyraminx w klasycznym wydaniu! Stworzona przez Uwe Mefferta łamigłówka, już od ponad 40 lat, stanowi wyzwanie dla wielbicieli umysłowych potyczek. Jest z nami dłużej, niż pewna kostka, na którą moda, zapanowała dopiero w latach 80-tych. Sentymentalna podróż dla tych, którzy zachwycili się łamigłówką Pyraminx od samego początku. Jak grać: 1. Przygotuj łamigłówkę, mieszając kolory. 2. Obracaj krawędziami oraz narożnikami (tipami). 3. Rozwiąż łamigłówkę, tworząc cztery boki, składające się z tego samego koloru. Recent Toys to producent łamigłówek z Holandii. Jak sami o sobie mówią: Tworzą zagadki dla wszystkich. Jeżeli lubisz matematykę, logikę, układanie wzorów lub po prostu jesteś cierpliwy i wytrwały, to na pewno znajdziesz coś dla siebie!

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

2 osoby kupiły
11
Pierwsza wojna śląska 1740-1742 cz.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza wojna śląska 1740-1742 cz.1
Dostępny
3 szt.

Niniejszy tom jest pierwszą częścią jednego z największych projektów badawczych niemieckiej historiografii militarnej. Wojny Fryderyka Wielkiego były niejako finalnym dziełem Wydziału Historycznego Sztabu Generalnego II Rzeszy Niemieckiej, efektem pracy wielu oficerów, a także ofiarności ludzi, którzy licznie odpowiedzieli na wezwanie do oddawania do dyspozycji armii posiadanych w prywatnych archiwach źródeł z epoki. Choć plan nie został w pełni zrealizowany wskutek wybuchu I wojny światowej, wydane tomy opisujące z fenomenalną dokładnością, miejscami godzina po godzinie, przebieg pierwszej i drugiej wojny śląskiej oraz wojny siedmioletniej stanowią po dziś dzień skarbnicę wiedzy dla każdego, kto zechce zgłębiać dzieje tych konfliktów. Ponieważ lwia część niemieckich archiwów wojskowych padła ofiarą płomieni pod koniec II wojny światowej, oparte na unicestwionych w ten sposób źródłach tomy są jedynym nośnikiem informacji, do których dziś nie moglibyśmy już dotrzeć.Ponieważ wojny śląskie są bardzo ważnymi wydarzeniami w historii obecnych ziem polskich, potrzeba przekładu największego traktującego o nich dzieła jawi się jako oczywista. Oddana właśnie w ręce Czytelnika książka jest więc początkiem bardzo długiej drogi przez tereny walk i przemarszów, wśród zgiełku bitew i potyczek, huku armat, a także po zawiłych meandrach osiemnastowiecznej dyplomacji. Jest zaproszeniem do fascynującej podróży w czasie.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
12
L.O.L Surprise! Karty magnetyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L Surprise! Karty magnetyczne
Panini
Dostępny
224 szt.

Przedstawiamy magnetyczne karty „L.O.L Surprise!”. Pojedyncza saszetka z kartami zawiera: 1 kartę XXL z 5 magnesami oraz 3 karty XXL z różnymi aktywnościami z bohaterkami „L.O.L Surprise!” kartami, kolorowankami czy grami.

8,30 zł
7,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
13
Zemsta Aleksandra Fredry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta Aleksandra Fredry
Dostępny
152 szt.

Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów, przykładowe wypracowania, istotne cytaty, ciekawe i różnorodne zadania sprawdzające. Pomoc w przygotowaniu do lekcji i sprawdzianów. Treść opracowania konsultowana z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,99 zł
2 osoby kupiły
14
Zabawka nakręcana. Żaba, 8 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka nakręcana. Żaba, 8 cm
Mega Creative
Dostępny
113 szt.

Nakręcana żaba Mega Creative sprawi, że uśmiech nie zejdzie z twojej twarzy. Żaba po nakręceniu go, porusza się, jak gdyby wykonywał popularne pajacyki, kręcąc się dookoła. Nakręć i obserwuj, jak twoja ulubiona zabawka porusza się dalej sama. Rozmiar produktu: 8.0 cm

10,40 zł
7,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
15
Zakładka magnetyczna. Misiek poleżę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna. Misiek poleżę
Henry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Magnetyczna zakładka do książki z ciekawym i zabawnym napisem będzie idealnym uzupełnieniem każdej książki. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wymiary: 5.0 x 11.0 cm

6,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
16
Główne nurty marksizmu. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główne nurty marksizmu. Tom 2
Dostępny
22 szt.

Tom 2 klasycznego już 3-tomowego dzieła o charakterze podręcznikowym. Jest uporządkowaną i bogatą w informacje prezentacją historii marksizmu. Autor śledzi źródła konstytutywnych pojęć marksizmu, ukazując wszystkie konteksty od starożytnych po współczesne. Zakorzenia myśl marksowską i marksistowską w europejskiej kulturze i filozofii, w zależności od potrzeb przechodzi od perspektywy ogólnej do interesujących szczegółów. Analizuje poszczególne odłamy i doktrynalne niuanse marksizmu.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

1 osoba kupiła
17
Zszywki 26/6 1000 sztuk D.RECT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywki 26/6 1000 sztuk D.RECT
Dostępny
179 szt.

- zszywki standardowe- rozmiar: 26/6- 1000 szt. w opakowaniu- wysokiej jakości, stalowe, galwanizowane

3,99 zł
1 osoba kupiła
18
Rolke w kolorze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rolke w kolorze
Dostępny
59 szt.

Tadeusz Rolke (ur. w 1929) to jeden z najwyżej cenionych współczesnych fotografików. Zaliczany do grona prekursorów fotografii reportażowej, znany jest nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Głównym źródłem inspiracji Rolkego od początku są kobiety, których pięknem, urokiem, zmysłowością i wdziękiem zachwyca się nieprzerwanie od ponad pół wieku artystycznej działalności. Niniejszy album stanowi doskonały wyraz fascynacji autora.

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

1 osoba kupiła
19
Bezpieczeństwo narodowe Polski w kontekście... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo narodowe Polski w kontekście...
Dostępny
11 szt.

Wydarzenia kryzysu ukraińskiego stanowiły dla wielu zaskoczenie. Inni natomiast, wieszcząc upadek jednobiegunowej chwili, interpretowali je jako konieczność wynikającą z odwiecznej rywalizacji mocarstw. Bez wątpienia jednak kryzys ukraiński przyczynił się do przeobrażenia status quo bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, a zmianami tymi w znacznym stopniu została objęta również Polska. Autor poprzez chłodną analizę zakotwiczoną w teorii realizmu strukturalnego i opierającą się o założenia geopolityczne ukazuje, w jaki sposób wydarzenia zza naszej wschodniej granicy wpłynęły na bezpieczeństwo Polski. Publikacja ta jest wnikliwą interpretacją polityki zagranicznej Polski kreowanej w obliczu kryzysu ukraińskiego, a także regionalnej gry interesów mocarstw. Od rewolucji Euromajdanu, poprzez aneksję Krymu i destabilizację wschodniej Ukrainy, aż do zamrożenia konfliktu autor przybliża czytelnikowi skomplikowany przebieg kryzysu, osadzając go w kontekście bezpieczeństwa Polski, wraz z rywalizacją zachodnio-rosyjską w tle.

79,00 zł
64,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,22 zł

1 osoba kupiła
20
Mapa legend warszawskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa legend warszawskich
Dostępny
25 szt.

Mapa legend warszawskich, obejmująca Stare i Nowe miasto. Powiązana z książką "Legendy Warszawskie. Antologia", ale może być też traktowana oddzielnie. Zawiera opisy zachowanych i niezachowanych miejsc związanych z legendami warszawskim ujętymi w Antologii. Składana, z banderolą, format A3.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
21
Bestie i potwory biblijne. Istoty fantastyczne dzieł kanonicznych i apokryfów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestie i potwory biblijne. Istoty fantastyczne dzieł kanonicznych i ap...
Dostępny
64 szt.

Bestie i potwory biblijne stanowią swoisty poczet fantastycznych istot pojawiających się na kartach świętej księgi judaizmu i chrześcijaństwa. W pracach nad książką Bartłomiej Grzegorz Sala uwzględnił jedenaście historycznych i współczesnych przekładów Biblii, jakimi posługiwały się różne odłamy tych religii, bowiem wraz z kolejnymi niedokładnymi tłumaczeniami rosła też liczba biblijnych potworów. Aby omówienie było wyczerpujące, autor sięgnął również po mało znane polskiemu czytelnikowi apokryfy – starożytne pisma żydowskie i chrześcijańskie, powstające równolegle do właściwych utworów biblijnych, które ostatecznie nie znalazły się w żadnym z kanonów Pisma Świętego. W rezultacie książka obejmuje przeszło 60 rodzajów fantastycznych istot obecnych w księgach kanonicznych i ich rozmaitych tłumaczeniach oraz wokółbiblijnej literaturze apokryficznej, zebranych w jednym miejscu i opisanych słowami 77 starożytnych utworów z odautorskimi komentarzami, wyjaśniającymi genezę każdej postaci i ułatwiającymi poruszanie się po biblijnym świecie, świecie starożytnego judaizmu i chrześcijaństwa, świecie, który dla plastycznego oddania prawd wiary chętnie sięgał po motywy przerażających bestii, groźnych potworów i innych nadnaturalnych bytów.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
22
Kostki 30szt ABINO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostki 30szt ABINO
Dostępny
19 szt.

Komplet klasycznych, wielokolorowych kostek idealny do wielu gier a także dziecięcych zabaw.Zestaw zawiera 30 sztuk.

23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
23
Hot Wheels Monster Action. Pająk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Hot Wheels Monster Action. Pająk
Mondo
Dostępny
8 szt.

Pojazd na licencji Hot Wheels w kształcie pająka! Posiada efekty świetlne i dźwiękowe. Na dachu pojazdu znajdują się 3 przyciski, które uruchamiają efekty dźwiękowe jak np. odgłosy silnika, melodii oraz świetlne. Dodatkowo wprawiają w ruch elementy pojazdu i napędzają koła. Zasilanie: 3 baterie AAA. Wymiary produktu: 22.0 x7.0 x 10.0 cm Wymiary opakowania: 27.0 x 13.0 x 13.0 cm. Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

204,50 zł
112,48 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 92,02 zł

1 osoba kupiła
24
Gotowanie dla geeków, wydanie drugie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotowanie dla geeków, wydanie drugie
Dostępny
76 szt.

Dociekliwy geek w kuchni nie zadowoli się prostym odtwarzaniem gotowych przepisów z czyjegoś bloga. Będzie drążyć, zastanawiać się, popróbuje eksperymentów. Być może da się ponieść intuicji albo postara się uzyskać zaskakujące połączenie smaków i zapachów. Tak pojmowana kuchnia staje się miejscem niezwykłym, gdzie nauka harmonijnie łączy się ze sztuką, przyjemność ze zdrowiem, a poszczególne detale przepisu uzyskują specjalne znaczenie. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić proste naleśniki, czy przygotować wykwintne danie, które zachwyci gości, postaw na subtelne połączenie prawideł fizyki i chemii ze szczyptą artystycznej improwizacji! Ta książka jest drugim, poszerzonym i uzupełnionym wydaniem przewodnika po kuchni dla geeków. Znajdziesz tu mnóstwo przydatnych informacji, inspiracji i zadziwiających ciekawostek. W każdym rozdziale znalazły się przepisy kulinarne, propozycje eksperymentów, a także informacje wprost od badaczy, naukowców i świetnych szefów kuchni. Dowiesz się, jakie procesy zachodzą w różnych temperaturach pieczenia i gotowania, jak zrobić idealne kruche ciasto i dlaczego warto postawić na sezonowość. Nie zabrakło wskazówek, dzięki którym będziesz gotować nie tylko pysznie, ale i zdrowo! Dzięki własnej ciekawości i chęci eksperymentowania oraz niewielkiej pomocy tej książki szybko odkryjesz, jak niezwykłym, fascynującym, magicznym i... nieodparcie przyjemnym miejscem jest Twoja kuchnia!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
25
Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych
Dostępny
19 szt.

Antoni Macierewicz to chyba najbardziej demonizowany i szkalowany polityk III RP. Przez opozycję totalną i lewaków w ogóle nękany jest nieustannymi procesami sądowymi. Za co? Za niezłomny patriotyzm, nieustępliwość w służbie Polsce, wierność wartościom chrześcijańskim, za sprzeciw wobec kolonizacji Polski przed i po 1989 r. Najzacieklej atakowany jest za listę nazwisk współpracowników komunistycznej bezpieki i za dociekania smoleńskiej prawdy. To jeden z niezbyt wielu w rodzimej polityce mężów stanu, dla którego dobro Ojczyzny jest najważniejsze. Niestrudzenie pracuje dla kraju wedle słów ks. Piotra Skargi: „własnych pożytków zapomniawszy”. Ostatnimi czasy już nie tylko media, ale i autorzy książek rzucili się na Antoniego Macierewicza. Wszystkim paszkwilom, którymi został obrzucony, daje odpór autoryzowana biografia, którą trzymacie Państwo w ręku. „Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych” to efekt dziesiątków rozmów (oczywiście nie tylko z bohaterem tej publikacji), spenetrowania setek dokumentów i wydawnictw. Uwikłania bohatera w najważniejsze wydarzenia historyczne i polityczne ostatniego półwiecza są zdumiewające. Kogo interesują kulisy władzy, ten przeczyta tę biografię jednym tchem. Np. wyjaśnienie dymisji Macierewicza jako ministra obrony jest zupełnie inne niż domniemały wszystkie media. Poznajemy też opinie o Macierewiczu zarówno jego bliskich współpracowników, jak i oponentów. Dowiadujemy się np. na czym polega(ła) jego walka z Adamem Michnikiem, który od dawna prezentuje serwilistyczną postawę wobec sił zewnętrznych, a wyniosłą, albo nawet agresywną, wobec obozu narodowego. Bogato ilustrowana (ponad sto zdjęć, wiele prywatnych), sięgająca XIX-wiecznych korzeni biografia, wyszła spod pióra Jerzego Kłosińskiego, wieloletniego redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”, autora publikacji z zakresu najnowszej historii. Tylko ktoś, kto sam znajdował się w środku opisywanych wydarzeń, mógł tak głęboko wniknąć zarówno w realia PRL-u, jak i III RP. Kłosiński kreśli wyrazisty portret bohatera książki, który niezmiennie twierdzi, iż „niepodległość ma jeden kształt, a wiele form niewola”. O tę niepodległość trzeba było toczyć zacięte boje, płacić uwięzieniem, internowaniem, polityczną i społeczną eliminacją. Premier Jan Olszewski trafnie nazwał Antoniego Macierewicza „człowiekiem do zadań niemożliwych”.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

1 osoba kupiła
26
Licencja na zakochanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Licencja na zakochanie
Dostępny
113 szt.

Trzynastoletni pulchny i ciapowaty Gucio nie wyróżnia się z tłumu. Ma swoją przyjaciółkę Lutkę, i to mu wystarcza do szczęścia. Jednak kiedy Lutkę zaczyna podrywać pewien doskonały, wymuskany Piotrek, Gucio podnosi rzuconą mu rękawicę i zaczyna walczyć o uwagę ukochanej. Odchudzanie, zmiana fryzury, soczewki zamiast okularów, wykwintny obiad (niemalże przy świecach) – Gucio idzie na całość. Czy zdobędzie serce Lutki? Wakacyjna powieść o zakochaniu, oszustwie dziadka Kornela, latającym prosiaku, zestawie głośnowyjącym i tajemniczej amebie atakującej głównego bohatera. Będzie się działo!

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
27
Top Bright Tor samochodowy 4 rampy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
64,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
28
Spadek (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spadek (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
101 szt.

Dorota czeka na prezent od losu – coś, co pocieszyłoby ją po rozstaniu z chłopakiem i wniosło trochę koloru do szarej codzienności. Życzenia zostaną wysłuchane – dostanie… dziadka, a wraz z nim biologicznego ojca, którego nigdy wcześniej nie widziała. Ta rodzinna rewolucja to dopiero początek zmian w jej życiu. Dorota wciąż szuka miłości, ale nie dostrzega znaków, które daje jej los. On tymczasem podsuwa jej nie to, czego ona pragnie, lecz to, czego potrzebuje…

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
29
Morderczyni (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderczyni (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
2 szt.

Dziecko zabiło dziecko. Tak orzekł sąd. Ale kto tak naprawdę zabił Maisie Earnshaw? Siedem lat temu sześcioletnia Maisie zostaje zamordowana. Odpowiedzialność za jej śmierć spada na czternastoletnią Isabel. Dziewczynka nic nie pamięta, ale na ubraniu i dłoniach ma krew Maisie. Sąd skazuje ją za morderstwo. Leah zaczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Poznaje Isabel i spędza z nią dużo czasu. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że ktoś inny jest winien śmierci dziewczynki sprzed siedmiu lat. Jeśli tak, to kto to zrobił? I czy da się zwrócić młodej dziewczynie skradzione dzieciństwo i zdjąć z niej piętno morderczyni? Jak daleko się posuniesz, kiedy myślisz, że morderca jest niewinny? Nowy thriller autorki bestsellerowego Milczącego dziecka.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
30
Zakładka magnetyczna - Mama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna - Mama
Dostępny
40 szt.

Magnetyczna zakładka do książki mama

8,99 zł
1 osoba kupiła
31
Wyprawa po serce Overworldu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa po serce Overworldu
Dostępny
70 szt.

Antoine uwielbia grać w Minecraft. Nie znosi natomiast pisać dyktand. Venus, jego najlepsza koleżanka, uwielbia jedno i drugie. Przyjaciele chodzą razem do klasy i pasjami grają na komputerze. Pewnego dnia zauważają, że w ich dzielnicy powstał nowy tajemniczy sklep… Odkrywają, że ma on związek z Minecraftem. Antoine jest zachwycony. Do chwili, gdy zdaje sobie sprawę, że wszyscy, którzy wychodzą z nowego sklepu, zachowują się jak zombie. Aby uratować swoją dzielnicę, miasto i świat przed całkowitą zombifikacją, Antoine i Venus będą musieli wejść do wnętrza gry, by odnaleźć serce Overworldu. Podczas tej podróży przeżyją niezwykłe przygody, zmierzą się z wieloma niebezpieczeństwami i będą musieli zdać egzamin z lojalności i przyjaźni. Wyprawa po serce Overworldu to wciągająca, napisana z ogromnym poczuciem humoru opowieść o tym, że świat rzeczywisty jest znacznie bardziej emocjonujący niż wirtualny świat gry.

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

1 osoba kupiła
32
Psi Patrol. Poznaj mój świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Poznaj mój świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Psi Patrol jest zawsze gotowy by ruszyć do akcji Ryder dba o sprzęt i wyposażenie piesków, aby wszystko było w idealnym stanie. A czy wiesz, jak ci dzielni stróże Zatoki Przygód przygotowują się do misji? Przeczytaj tę książeczkę i się dowiedz!

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
33
Czerwony pająk. Wszystko ma swój koniec (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony pająk. Wszystko ma swój koniec (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Córka Saszy Załuskiej została uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udało się jej odnaleźć. Próba przekazania okupu spełzła na niczym, porywacze przestali się kontaktować z matką dziewczynki. Sasza także znika bez śladu. Tymczasem w starej torpedowni w Gdyni nurek amator znajduje zwłoki kobiety, która do złudzenia przypomina Załuską, ma dokumenty na to nazwisko i jest ubrana w jej kurtkę. Śledczy są przekonani, że to Sasza. Zanim badanie DNA potwierdzi tożsamość kobiety, komendant Robert Duchnowski rozpoznaje ciało… Ostatnia cześć serii z profilerką Saszą Załuską. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości.

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
34
Israeli Merkava Mk IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Israeli Merkava Mk IV
Hobby Boss
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Zestaw zawiera plastikowy model czołgu do sklejania.

67,90 zł
61,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

1 osoba kupiła
35
Zakładka magnetyczna - Pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna - Pies
Dostępny
26 szt.

Magnetyczna zakładka do książki pies

7,99 zł
1 osoba kupiła
36
Powrót do tradycji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do tradycji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.31

Druga część sagi przedstawia dzieje spokrewnionej z Baranowskimi rodziny Wysockich, której los również nie szczędził ciężkich przeżyć: ich dworek został spalony, więc zmuszeni byli porzucić Podlasie i przenieść się do Warszawy. Zdołali tam przetrwać czasy PRL- u , zaś po zmianie systemu politycznego niespodziewanie odkryli w sobie talenty biznesowe. A kiedy już odnieśli sukces, okazało się, że ich najmłodszy potomek ma zupełnie inny pomysł na życie, aniżeli pomnażanie rodzinnej fortuny. Niestety Wysoccy tak bardzo oderwali się od swoich korzeni, że nie potrafią nawet ustalić, do kogo ich syn jest podobny.

36,90 zł
31,37 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,53 zł

37
Morkut i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morkut i inne opowiadania
Dostępny
75 szt.

Tuż przy głównej drodze stoi zielony znak drogowy. Napis na nim jest mylący, bo prowadzi do wsi, która jest dwa kilometry dalej. Tu jest tylko kilka domów pod lasem, a ich mieszkańcy są bohaterami tych opowiadań. Łączy ich miejsce i emocje, które to miejsce generuje. Bohaterowie Morkuta albo chcą stąd uciec, albo tu wrócić, są też tacy, którzy chcą o tym miejscu zapomnieć i tacy, którzy szukają tu swojej przeszłości, i w końcu ci, którzy czują się tu szczęśliwi. A co chcą powiedzieć bohaterowie innych opowiadań? Że zbrodnia, choć nieosądzona, sama wymierza sprawiedliwość, bo podświadomie trawi sumienia bohaterów, tak jak wytrawi tytułowy baniak i w najmniej oczekiwanym momencie przypomni, że jest, wypłynie nieoczekiwaną łzą, niechcianą spermą, załopocze chustką, zabrzmi fałszywą nutą diabelskich skrzypiec, przemknie się światłem po wyblakłej fotografii, zapachnie wiśniami w kazachskim stepie, a potem rozścieli swój dywan na pustym peronie we Floresztach, chociaż pociąg już odjechał. Te historie ułożyły się w jedną książkęMorkut i inne opowiadania. Czternaście zapamiętanych obrazów. Aleksandra Majdzińska Pochodzi z małej miejscowości Stara Dąbrowa. Pisarka, scenarzystka, tłumaczka, wieloletnia nauczycielka polonijna na Wschodzie. Za scenariusz do filmu Mleczny brat w reżyserii Vahrama Mkhitaryana (producent: Wajda Studio) zdobyła nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Złota Morela w Erywaniu i została nominowana do Nagrody Juliusza Machulskiego. Stypendystka ministra kultury, marszałka województwa pomorskiego i starosty słupskiego.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

38
Konsorcjum. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konsorcjum. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.04

Druga część burzliwej, pełnej intryg, poświęceń i nieokiełznanych uczuć historii młodej menedżerki klubu nocnego oraz jego porywczego, piekielnie przystojnego właściciela. Komplikacje... Tarapaty... Ryzyko utraty wszystkiego... to dopiero początek tego, co przed Nadią skrywają „bramy” tajemniczego Konsorcjum. Czy dziewczyna poradzi sobie z tak pilnie strzeżonymi sekretami Dominica? Czy podjęte decyzje doprowadzą do rozpadu ich związku? Czy Nadia będzie w stanie zaakceptować zapisany jej los? I kim jest Trzeci Członek Szczytu Konsorcjum? Jedno jest pewne – ten berliński klub już nigdy nie będzie taki sam...

37,90 zł
32,22 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

39
Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić
Dostępny
13 szt.

Kim jest pies? Pies jest przeważnie mniejszy niż człowiek i bez porównania puchaciejszy. Natura wyposażyła go w łapki, zęby i wdzięk, choć i tak składa się głównie z noska. Wabi się różnie, najczęściej kiełbaską. Jedzenie jedzeń to jedno z ulubionych zajęć uczciwego psiska. Jego specjalnością są dania podwędzane. Poza tym preferuje radości skromne i proste. Jego nastrój podnosi się proporcjonalnie do liczby otrzymanych głasków. Do pełni szczęścia wystarczy mu, że wjedzie brzuszkiem w błotnistą kałużę albo oszczeka złowrogi słupek. Nie wszystkie zawiłości ludzkiej psychiki są dla psa zrozumiałe. Nie pojmuje na przykład dziwnego przywiązania emocjonalnego do obuwia. Dlatego jego człowiek musi się ciągle uczyć. Jeśli masz psa, znaczy to, że po prostu cenisz sobie kontakt z istotą milszą, subtelniejszą i zabawniejszą niż większość ludzi.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

40
Polska foliowana mapa samochodowa 1:700 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska foliowana mapa samochodowa 1:700 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

Polska Z dwustronnie foliowaną, trwałą mapą samochodową Polski podróż po kraju będzie prawdziwą przyjemnością. Publikacja zawiera m.in.: ? aktualny stan dróg, ? 10 kategorii dróg, autostrady i drogi ekspresowe wraz z węzłami, ? płatne odcinki autostrad, budowane autostrady, drogi ekspresowe i krajowe, ? odległości drogowe w kilometrach, szczegółową numerację dróg, ? przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze, ? parki narodowe, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, ? skorowidz ponad 13 500 miejscowości.

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

41
Polska mapa samochodowa 1:700 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska mapa samochodowa 1:700 000
Dostępny
2 szt.

Z papierową mapą samochodową Polski w trwałej i wygodnej kartonowej oprawie podróż po kraju będzie prawdziwą przyjemnością. • aktualny stan dróg, budowane autostrady, drogi ekspresowe i krajowe • 10 kategorii dróg, autostrady i drogi ekspresowe wraz z węzłami • odległości drogowe w kilometrach, szczegółowa numeracja dróg • przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze • ponad 13 500 miejscowości • parki narodowe • skorowidz miejscowości

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

42
Wyspa diabła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa diabła
Dostępny
25 szt.

Lata 50. XX wieku. Thulecamp w Reykjaviku – dzielnica baraków, zamieszkiwana przez łobuzów, pijaków i biedotę. Tutaj dzieci zbyt szybko dorastają, rzeczy się zdobywa, a pracę traktuje dorywczo. Na czele wielopokoleniowej rodziny Thomassonów, zamieszkującej Thulecamp, stoi wróżka Karolina, kobieta silna i zdeterminowana. Córka Karoliny, Gogo, wychodzi za mąż za amerykańskiego żołnierza. Thomassonowie liczą, że dzięki temu ich los się poprawi. Okazuje się jednak, że „amerykański sen” może być koszmarem. Kárason z niebywałą zręcznością opowiada o losach mieszkańców i mieszkanek Thulecampu, a jego bronią w walce z beznadzieją świata jest humor. Wyspa diabła to w Islandii powieść kultowa. Kupił ją co ósmy mieszkaniec tego kraju. Einar Kárason urodził się 24 listopada 1955 w Reykjaviku. Jeden z najpopularniejszych islandzkich autorów i scenarzystów swojego pokolenia. Laureat wielu nagród literackich, członek Stowarzyszenia Pisarzy Islandzkich. Autor kilkudziesięciu powieści, nowel i wierszy. Pierwszą powieść Þetta eru asnar Guðjón wydał w 1981 r. Dwa lata później ukazał się pierwszy tom trylogii Wyspa diabła, która przyniosła mu popularność i doczekała się adaptacji filmowej i teatralnej oraz licznych przekładów. W 1993 roku wydał pierwszą książkę dla dzieci. Mieszka w Reykjaviku. Jest żonaty, ma cztery córki.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

43
All The Women, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All The Women, CD
Vagabon , Warner Music Polska
Dostępny
4 szt.

Drugi album Vagabond (aka Lætitia Tamko), będący następcą przełomowego debiutu „Infinite Worlds”. Tamko sama napisała i wyprodukowała materiał. Tym razem artystka porzuciła jednak gitarowe melodie na rzecz hybrydy analogowych i cyfrowych aranżacji. Wszystko zaczęło się od singla „Flood”, który pierwotnie napisała z myślą o pewnym popowym duecie. Pozwoliła sobie wówczas na swoiste muzyczne rozluźnienie i zaczęła tworzyć coś, co pozornie nie pasowało do Vagabond. W efekcie poczuła, iż był to triumf jej artystycznego rozwoju. Lista utworów: 1. Full Moon In Gemini 2. Flood 3. Secret Medicine 4. Water Me Down 5. In A Bind 6. Wits About You 7. Please Don’t Leave The Table 8. Home Soon 9. Every Woman 10. Full Moon In Gemini (Monako Reprise)

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

44
DISGUISE (BLUE VINYL). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DISGUISE (BLUE VINYL). Winyl
Motionless In White, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.29

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

45
Polska laminowana mapa samochodowa 1:750 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska laminowana mapa samochodowa 1:750 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.19

Polska Z mapą samochodową Polski podróż od Gdańska po Kraków będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera aktualne informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu. Na mapie m.in.: ? aktualny stan dróg, budowane autostrady, drogi ekspresowe i krajowe, ? 10 kategorii dróg, autostrady i drogi ekspresowe wraz z węzłami, ? odległości drogowe w kilometrach, szczegółowa numeracja dróg, ? przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze, ? parki narodowe, ? ponad 13 500 miejscowości, dodatkowo podkreśleniem nazw wyróżniono miasta wojewódzkie, powiatowe i miejscowości gminne, ? skorowidz miejscowości.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

46
Beskid Wyspowy laminowana mapa turystyczna 1:65 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Wyspowy laminowana mapa turystyczna 1:65 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.22

Beskid Wyspowy Dawny dwór Krasińskich w Mszanie Dolnej, park rozrywki w Rabce-Zdroju, stacja narciarska Śnieżnica ? w Beskidzie Wyspowym nie można się nudzić. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna tego obszaru pomoże zaplanować udany wyjazd. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: - dogodna dla turysty skala 1:65 000 (1 cm ? 650 m), - bogata treść turystyczna, - zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: - szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, - zabytki i inne interesujące obiekty, - schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele, sanatoria, - cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, - informator krajoznawczy.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

47
Europa; mapa samochodowa w kartonowej oprawie 1:4 000 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa; mapa samochodowa w kartonowej oprawie 1:4 000 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.05

Dzięki papierowej mapie Europy w trwałej i wygodnej kartonowej oprawie samochodowa podróż po kontynencie będzie prawdziwą przyjemnością. Na mapie m.in.: ? cały obszar Europy w jednej skali 1:4 000 000, ? aktualny stan dróg, autostrady w budowie, ? 5 kategorii dróg, międzynarodowa i krajowa numeracja dróg, ? odległości drogowe w kilometrach, ? promy samochodowe, ? indeks ponad 9 000 miejscowości.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

48
From The Vault. The Marquee Club Live In 1971, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
From The Vault. The Marquee Club Live In 1971, CD + DVD
The Rolling Stones, Universal Music Polska
Dostępny
28 szt.

„From The Vault” to seria koncertów z archiwum The Rolling Stones. Materiał „The Marquee - Live In 1971” został nakręcony w legendarnym londyńskim klubie Marquee 26 marca 1971, krótko po zakończeniu brytyjskiej trasy koncertowej, podczas której zespół zgrywał się z nowym gitarzystą Mickiem Taylorem. Podczas tego koncertu muzycy zaprezentowali także przedpremierowo utwory z nadchodzącego albumu „Sticky Fingers”, w tym rzadko wykonywany utwór „I Got The Blues”. Na potrzeby nowego wydania, materiał dźwiękowy został odnowiony i zmiksowany przez Boba Clearmountain. Lista utworów: 1. Live With Me 2. Dead Flowers 3. I Got The Blues 4. Let It Rock 5. Midnight Rambler 6. (I Can’t Get No) Satisfaction 7. Bitch 8. Brown Sugar CD Bonus Tracks: 1. I Got The Blues – Take 1 2. I Got The Blues – Take 2 3. Bitch – Take 1 4. Bitch – Take 2 DVD Bonus Features Alternative takes: 1. Got The Blues – Take 1 2. I Got The Blues – Take 2 3. Bitch – Take 1 4. Bitch – Take 2. 5. Top Of The Pops Performance of “Brown Sugar” from 1971

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

49
The Last Summer, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last Summer, LP
R+, Warner Music Polska
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Landing 2. Together 3. My Boy 4. Clouds Like Islands 5. Summer Dress 6. Diving Strona B: 1. Ozzie Girl 2. ...On Back of a Scooter (Fast) 3. Those Were the Days 4. Cards 5. Teacher's Poem 6. Look Up!

85,90 zł
79,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

50
Szlaczki przedszkolaka od 6 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki przedszkolaka od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.10

Seria "Szlaczki przedszkolaka" to edukacyjne książeczki dla dzieci, zróżnicowane pod względem trudności, zależnie od grupy wiekowej, wzbogacone o wkładkę z naklejkami. Nauka rysowania po śladzie, pisanie pierwszych szlaczków, pętli i dróg w labiryntach, czyli pierwsze próby w nauce pisania połączone z zabawą. Dziecko wodzi po liniach przerywanych, uczy się poprawnie trzymać kredkę, ćwiczy się w cierpliwości i dokładności. Wkrótce z łatwością zastąpi szlaczki pisaniem liter i wyrazów.

4,50 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

51
Szlaczki przedszkolaka od 5 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki przedszkolaka od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.21

Seria "Szlaczki przedszkolaka" to edukacyjne książeczki dla dzieci, zróżnicowane pod względem trudności, zależnie od grupy wiekowej, wzbogacone o wkładkę z naklejkami. Nauka rysowania po śladzie, pisanie pierwszych szlaczków, pętli i dróg w labiryntach, czyli pierwsze próby w nauce pisania połączone z zabawą. Dziecko wodzi po liniach przerywanych, uczy się poprawnie trzymać kredkę, ćwiczy się w cierpliwości i dokładności. Wkrótce z łatwością zastąpi szlaczki pisaniem liter i wyrazów.

4,50 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

52
Apokalipsa przestroga nadzieja pocieszenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa przestroga nadzieja pocieszenie
Dostępny
9 szt.

To książka, której celem nie jest ani wzbudzenie zachwytu, ani wywołanie przerażenia. To książka, która stara się uświadomić, poruszyć i przede wszystkim pobudzić do działania, przerwać marazm, przepędzić gnuśność naszą - letnich, nijakich katolików. Jest głośnym wezwaniem do wykorzystania przeobfitej Bożej łaski ofiarowywanej nam w tych trudnych apokaliptycznych czasach.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

53
Lalka Natalia siusiająca, z akcesoriami 33 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Natalia siusiająca, z akcesoriami 33 cm
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.22

68,80 zł
59,86 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,94 zł

54
Artyk Smieciarka na radio FF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
101,70 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,20 zł

55
Artyk Zestaw Natalia Kon i zrebak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyk Zestaw Natalia Kon i zrebak
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.19

48,10 zł
41,85 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,25 zł

56
Artyk Chodzacy piesek dalmatynczyk Edu&Fun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyk Chodzacy piesek dalmatynczyk Edu&Fun
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

93,40 zł
81,26 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 12,14 zł

57
Artyk Straz Pozarna na radio FF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
101,70 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,20 zł

58
Artyk Kuchnia rozowa z garnkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyk Kuchnia rozowa z garnkami
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.14

166,90 zł
145,20 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 21,70 zł

59
Artyk Stolik edukacyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyk Stolik edukacyjny
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.08

241,90 zł
210,45 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 31,45 zł

60
Siły zbrojne państw Afryki Północnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siły zbrojne państw Afryki Północnej
Dostępny
5 szt.

Celem monografii jest opis stanu obecnego i roli sił zbrojnych w państwach Afryki Północnej, która obejmuje Algierską Republikę Ludowo-Demokratyczną, Arabską Republikę Egiptu (z wyłączeniem półwyspu Synaj znajdującego się na kontynencie azjatyckim), Islamską Republikę Mauretańską, Królestwo Marokańskie, Libię oraz Republikę Tunezyjską - z uwzględnieniem szeroko rozumianych aspektów politycznych i kulturowych, które wpływają na rzeczywistą pozycję armii w tych krajach. Wymienione państwa mieszczą się w definicjach Afryki Północnej oraz pojęciu Maghrebu (z wyłączeniem Egiptu). W każdym z sześciu państw stan i możliwości rozwoju sił zbrojnych są różne. Wszystkie wymienione organizmy państwowe doświadczyły też w różnoraki sposób Arabskiej Wiosny. Ponadto państwa te stanowiły w ostatnich kilku latach rosnący rynek uzbrojenia i dokonywały istotnych zmian jakościowych w swoich siłach zbrojnych. Algieria, Egipt, Mauretania, Maroko i Tunezja do dziś zmagają się ze skutkami niestabilności politycznej spowodowanej reperkusjami Arabskiej Wiosny i wojną domową w Libii. Ponadto we wszystkich wymienionych państwach zagrożeniem dla rządzących są Al-Kaida oraz bojownicy identyfikujący się z tzw. Państwem Islamskim, co stanowi kolejny wspólny mianownik dla opisywanego regionu.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

61
Moja Książeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja Książeczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.17

Wybór wierszy: Na fujarce; Sposób na laleczkę; Na polu; Co ja wyczytam w książeczce To tylko kilka wybranych wierszyków Marii Konopnickiej. Reprint oryginału wydanego w Warszawie w 1891 roku przez Nakładem Michała Arcta.

32,00 zł
23,36 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

62
Twisty Petz Cuddles. Maskotka jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twisty Petz Cuddles. Maskotka jednorożec
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

Poznaj urocze pluszowe zwierzątka z serii „Twisty Petz Cuddles”. Zamień swoje pluszowe zwierzę w super miękkiego, modnego boa z prostym pociągnięciem za głowę i ogon. Za pomocą dwóch zwrotów z łatwością zmień boa z powrotem w przytulnego zwierzaka. Każde Twisty Pets Cuddles jest wykonane z ultra miękkich materiałów z błyszczącymi detalami w wielu pięknych kolorach. Dzięki pluszowi, który jest miękki i wygodny, nie będziesz chciał go odłożyć. Te urocze przytulanki z pewnością pokocha każde dziecko. Wymiary opakowania: 12.07 x 25.4 x 23.5 cm

74,90 zł
67,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,49 zł

63
Felieton o mojej Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

64
20 rzeczy o Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20 rzeczy o Warszawie
Dostępny
41 szt.

Czym grozi naciśnięcie klamki? Jaką moc ma szyfonowa bluzka? Dlaczego obraz gadał, a cukiernica kusiła? Co wyskoczyło z puszki po wedlowskich czekoladkach i jak można stracić zegarek z Kościuszką? Inspiracją do stworzenia dwudziestu opowiadań zawartych w książce stały się historie wybranych przedmiotów zgromadzonych na wystawie "Rzeczy warszawskie" w Muzeum Warszawy. Autorami publikacji są pisarze związani ze stolicą m.in Justyna Bargielska, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Mikołaj Łoziński czy Maciej Sieńczyk. Część opowiadań ma charakter fantastyczny, inne zaś nawiązują do rzeczywistych zdarzeń, jak np. historia dziewczynki, której ojca zamordowano w Katyniu. "Rzeczy ze swoją realnością to pamiątki przeszłości, uczestnicy i świadkowie zdarzeń, dlatego przyznajemy im rolę sprawczą"- powiedział wicedyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś "Z jednej strony ta książka może przypominać magazyn, z drugiej - podręcznik osobliwości. To było bardzo ważne, żeby forma zachęcała do zgłębienia historii" - dodał Jacek Kołodziejski, autor zdjęć

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

65
Szkicownik Fantasy Book. Jej Wysokość Zosia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Fantasy Book. Jej Wysokość Zosia
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Szkicownik Fantasy Book. Jej Wysokość Zosia to seria bajkowych wzorów, które przeniosą Cię w świat wyobraźni Zestaw zawiera 32 obrazki, które możesz pokolorować, odwzorować, ozdobić naklejkami oraz zaprojektować niepowtarzalne stroje swoim bohaterkom. Dołączony do zestawu szablon wzbogaci każdy projekt o dialogi, dzięki którym powstaną piękne opowieści. Całość mieści się w bardzo poręcznym skoroszycie zamykanym na gumkę. Rysuj szablonami, naklejaj, koloruj i przenieś się w świat wyobraźni razem ze swoimi bajkowymi bohaterami w roli głównej. Zestaw zawiera: • 32 arkusze szkicowników, • 1 szablon • 24 naklejki.

9,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

66
Szkicownik Fantasy Book. Kraina Lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Fantasy Book. Kraina Lodu
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.15

Rysuj szablonami, naklejaj, koloruj i przenieś się w świat wyobraźni razem ze swoimi bajkowymi bohaterami w roli głównej. Zestaw zawiera 32 arkusze szkicowników, 1 szablon oraz 24 naklejki.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

67
Szkicownik Fantasy Book. Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Fantasy Book. Księżniczki
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.27

Szkicowniki Fantasy Book – Księżniczki to seria bajkowych wzorów, które przeniosą Cię w świat wyobraźni. Zestaw zawiera 32 obrazki, które możesz pokolorować, odwzorować, ozdobić naklejkami oraz zaprojektować niepowtarzalne stroje swoim bohaterkom. Dołączony do zestawu szablon wzbogaci każdy projekt o dialogi, dzięki którym powstaną piękne opowieści. Całość mieści się w bardzo poręcznym skoroszycie zamykanym na gumkę. Koloruj, naklejaj, baw się szablonami i twórz piękne kreacje.

7,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

68
Chasydyzm. Źródła, metody, perspektywy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chasydyzm. Źródła, metody, perspektywy
Dostępny
15 szt.

„Autorzy tomu Chasydyzm. Źródła, metody, perspektywy to dream-team akademickich gwiazd, a poruszane tematy to lista życzeń wszystkich zainteresowanych chasydyzmem. Praca aktualna, oryginalna i wszechstronna. Nic podobnego dotychczas jeszcze nie istniało”. – Shaul Stampfer

66,00 zł
47,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,48 zł

69
Piggy Wings. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piggy Wings. CD
Yummy Fur, The, Mystic Production
Dostępny
15 szt.

1.Department 2.Plastic Cowboy 3.In The Company of Women 4.Kirsty Cooper 5.The Canadian Flag 6.Roxy Girls 7.Sexy World 8.Policeman 9.St John of The Cross 10.The Career Saver 11.Supermarket 12.Colonel Blimp 13.Chinese Bookie 14.Death Club

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

70
Piggy Wings LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piggy Wings LP. Winyl
Yummy Fur, The, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Department 2.Plastic Cowboy 3.In The Company of Women 4.Kirsty Cooper 5.The Canadian Flag 6.Roxy Girls 7.Sexy World 8.Policeman 9.St John of The Cross 10.The Career Saver 11.Supermarket 12.Colonel Blimp 13.Chinese Bookie 14.Death Club

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

71
50 - Just Warming Up LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 - Just Warming Up LP. Winyl
Peterson, Lucky, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.19

1. 50 Years 2. Pack It Up 3. Dreamin' About You 4. Don't Want Nobody But You 5. Repossess Your Love 6. I Will Die 4 U 7. Never Make Your Move Too Soon 8. Clickety Click 9. The Blues Is Driving Me 10. Angel of Mercy 11. Going Where My Roots Came From 12. Takin Care of Mine 13. Let the Good Time Party Begin 14. Kissin' On My Lips 15. Amazing Grace - Precious Lord

126,90 zł
116,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,15 zł

72
Chain Tripping. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chain Tripping. CD
Yacht, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

01. (Downtown) Dancing 02. DEATH 03. Hey Hey 04. Sad Money 05. SCATTERHEAD 06. California Dali 07. Loud Light 08. Stick it to the Station 09. Blue On Blue 10. Little Instant

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

73
The Brighter The Light. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Brighter The Light. CD
Juan MacLean, The, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1. What Do You Feel Free About 2. Zone Non Linear 3. You Are My Destiny 4. Get Down (With My Love) 5. Feel Like Movin' 6. Quiet Magician 7. Pressure Danger 8. Can You Ever Really Know Somebody 9. The Brighter The Light

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

74
Schowek
BOPO Lakier blyszczacy 42szt /Display
Formatex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.22

386,90 zł
355,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 30,95 zł

75
Schowek
BOPO Pomadka blyszczaca 36szt /Display
Formatex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

76
Schowek
FORMATEX WISH ME Niebies ki interaktywny jednoroz
Formatex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

77
German Sd.Kfz 182 King Tiger Porsche Turret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
German Sd.Kfz 182 King Tiger Porsche Turret
Hobby Boss
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

German Sd.Kfz 182 King Tiger Porsche Turret - Zestaw zawiera plastikowy model do sklejania i malowania.

147,90 zł
133,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,79 zł

78
Rzeczy warszawskie z dreszczykiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

79
Sędzia Dredd. Kompletne akta 17 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sędzia Dredd. Kompletne akta 17
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.09

Nadchodzi Dzień Sądu! Mega-City One to pełna niebezpieczeństw metropolia przyszłości w której kwitnie przestępczość. Porządek utrzymują tutaj doświadczeni stróże prawa, będący sędziami, ławą przysięgłych i katami w jednej osobie. Najtwardszym z nich wszystkich jest Sędzia Dredd. On jest prawem. Tom 17 zawiera m.in. historię Dzień Sądu, w której Sędzia Dredd i Radioaktywny Pies Johnny Alpha muszą połączyć siły, aby powstrzymać złego Sabbata i jego hordy zombie przed zniszczeniem świata. Album zawiera opowieści napisane przez Johna Wagnera (Historia przemocy) i Gartha Ennisa (Kaznodzieja, Chłopaki), narysowane przez Carlosa Ezquerrę (Pielgrzym), Steve’a Dillona (Kaznodzieja, Punisher), Seana Phillipsa (Fatale) czy Deana Ormstona (Lucyfer).

135,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 18,90 zł

80
Szkicownik Fantasy Book. Zaplątani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Fantasy Book. Zaplątani
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.29

Szkicowniki Fantasy Book. Zaplątani to seria bajkowych wzorów, które przeniosą cię w świat wyobraźni. Zestaw zawiera 32 obrazki, które możesz pokolorować, odwzorować, ozdobić naklejkami oraz zaprojektować niepowtarzalne stroje swoim bohaterom. Dołączony do zestawu szablon wzbogaci każdy projekt o dialogi, dzięki którym powstaną piękne opowieści. Całość mieści się w bardzo poręcznym skoroszycie zamykanym na gumkę. Koloruj, naklejaj, baw się szablonami i twórz piękne kreacje.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

81
Global Mustang GT4 RC 1:28 MODNO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Global Mustang GT4 RC 1:28 MODNO
Mondo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

80,00 zł
72,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

82
Hot Wheels L&S Street Creatures 13cm mix MONDO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels L&S Street Creatures 13cm mix MONDO
Mondo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.08

38,90 zł
35,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

83
Szkicownik Fantasy Book. Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Fantasy Book. Minnie
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.23

Szkicownik Fantasy Book. Jej Wysokość Zosia to seria bajkowych wzorów, które przeniosą Cię w świat wyobraźni Zestaw zawiera 32 obrazki, które możesz pokolorować, odwzorować, ozdobić naklejkami oraz zaprojektować niepowtarzalne stroje swoim bohaterkom. Dołączony do zestawu szablon wzbogaci każdy projekt o dialogi, dzięki którym powstaną piękne opowieści. Całość mieści się w bardzo poręcznym skoroszycie zamykanym na gumkę. Rysuj szablonami, naklejaj, koloruj i przenieś się w świat wyobraźni razem ze swoimi bajkowymi bohaterami w roli głównej. Zestaw zawiera: • 32 arkusze szkicowników, • 1 szablon • 24 naklejki.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

84
Co nowego u Świętego? Czyli jak Mikołaj został listonoszem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co nowego u Świętego? Czyli jak Mikołaj został listonoszem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.21

Jeśli myślicie, że przez większość roku Święty Mikołaj siedzi rozleniwiony w fotelu, to grubo się mylicie. Ręce wciąż ma pełne roboty, a to musi gdzieś zajrzeć, a to coś załatwić, ale przecież... Ho, ho, ho, Mikołaj uwielbia przygody! Ciekawe, co przydarzy mu się tym razem. Czemu podarunki lądują w skrzynce pocztowej? Czy sanie udźwigną ciężki ładunek? Jaka niespodzianka kryje się w worku? I skąd to zamieszanie w starym młynie? Co nowego u Świętego – sprawdźcie sami!

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

85
Metoda teologii fundamentalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda teologii fundamentalnej
Dostępny
6 szt.

Nie tylko w teologii katolickiej, ale także protestanckiej [...] teologia fundamentalna jest pierwszą dyscypliną warunkującą teologię systematyczną, ponieważ jej celem jest uzasadnianie wiarygodności chrześcijaństwa i wiary chrześcijańskiej. Z naukowego punktu widzenia zatem metodologia teologii fundamentalnej powinna być czymś najważniejszym, a jej reflektowanie zadaniem koniecznym. Staraliśmy się je podjąć. Z Przedmowy Książka zredagowana przez ks. J. Masteja i ks. K. Kauchę w swej zasadniczej treści koncentruje się na metodologii teologii fundamentalnej wypracowanej i stosowanej w szkole lubelskiej. Zajmujący się metodologią teologicznofundamentalną przedstawiciele tej szkoły, ks. M. Rusecki, ks. J. Mastej i ks. K. Kaucha, konfrontują swoje poglądy z innymi autorami, jednak główny nurt prowadzonych w niej rozważań skupia się na prezentacji stanowiska lubelskiego. W mijające właśnie stulecie teologicznofundamentalnej szkoły lubelskiej praca stanowi ważny wkład w ukazanie dorobku tej szkoły, który zasługuje na uznanie w wymiarze nie tylko krajowym, ale także międzynarodowym. Jej publikacja będzie ponadto ważną pomocą dla uprawiających teologię fundamentalną. Stanie się z pewnością lekturą obowiązkową dla wszystkich adeptów tej dyscypliny teologicznej. Z recenzji ks. prof. dr. hab. Tadeusza Doli

84,00 zł
62,16 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 21,84 zł

86
Uczestniczę we Mszy Świętej. Mszalik niedzielny dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczestniczę we Mszy Świętej. Mszalik niedzielny dla dzieci
Niedostępny
Brak

Oto cenna, mała książeczka, która prostymi, wyraźnymi i barwnymi słowami towarzyszy dzieciom w tajemnicy Mszy Świętej. Mszalik pomaga zrozumieć słowa, które wypowiadane podczas Mszy Świętej są trudne do zrozumienia i krok po kroku przeprowadzi przez nabożeństwo. Podpowie, co robić zawsze, kiedy trzeba wykonać jakiś gest albo wypowiedzieć jakieś słowa. To również znakomita pamiątka dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. „Niewielka, bardzo kolorowa i bogato ilustrowana kwiatuszkami, wstążeczkami, aniołkami, palącymi się świecami, figurami i postaciami z Biblii książeczka wprowadza naszych milusińskich w niełatwe, lecz bardzo istotne i niezwykle ważne także w procesie wychowania młodego człowieka sprawy związane ze sprawowaniem Eucharystii. Tekst objaśnień i samych modlitw kierowanych do Boga podczas nabożeństwa został przedstawiony i wytłumaczony w taki sposób, aby młody czytelnik z łatwością mógł przyswoić sobie złożoną z wielu na pierwszy rzut oka skomplikowanych i trudnych w swej istocie, ale bardzo ważnych części liturgię Mszy świętej, w pełni zrozumieć sens i znaczenie składanej na ołtarzu Bogu Ofiary, a także by mógł skupić swą uwagę na rozmowie z Panem podczas przebywania w świątyni i nie tylko tam. Teksty kierowane są wprost do czytelnika; wypełnione jedynie ważną treścią, pozwalają dzieciom w miarę szybko odnaleźć i zrozumieć istotę, potrzebę i konieczność oddawania Bogu chwały i uwielbienia nie tylko w Kościele podczas liturgii, lecz także w domu, w szkole, na podwórku i w rodzinie” – Marek Biegalski.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

87
Skoro tak dobrze jest rozmawiać, to czemu tak trudno? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skoro tak dobrze jest rozmawiać, to czemu tak trudno?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.03

„Porozmawiaj z nimi”. „Pogadajcie”. „Musisz im powiedzieć”. Pewnie wszyscy to słyszeliśmy – czy była to rada, której nam udzielano, czy też nasz własny wewnętrzny głos. Ta rada jest zawsze dobra, jednak czasami rozmowa jest trudna. Po prostu nie potrafmy znaleźć odpowiednich słów. Albo dajemy z siebie wszystko, lecz rozmówca wpada w złość lub ucieka się do reakcji obronnych i nasze dobre chęci idą na marne. Może wydaje się nam, że przekazaliśmy swój punkt widzenia, ale okazuje się, że nikt nie słuchał. A może to my nie słuchaliśmy? Jak układałoby się życie, gdybyśmy czuli się rozumiani – przez rodzinę, współpracowników, przyjaciół, nawet przez tych, z którymi się nie zgadzamy – i to byłoby nasze normalne, codzienne doświadczenie? W tej książce czytelnik znajdzie omówienie wyników najnowszych badań neuronauki, a także mądrości starożytnych myślicieli oraz refleksje samego autora, który dzieli się własnym doświadczeniem związanym z pomaganiem rodzinom w przejściu przez najtrudniejsze rozmowy. Publikacja poddaje analizie to, dlaczego tak łatwo się zamykamy, a poprzez serię ćwiczeń-przemyśleń wskazuje, w jaki sposób możemy na nowo odkryć potęgę rozmowy. Ian A. Marsh od ponad 40 lat pracuje z osobami prowadzącymi rodzinne firmy – najpierw jako doradca i pełnomocnik sądowy, następnie jako powiernik, wreszcie jako mediator i zaufana osoba pomagająca firmom osiągać cele. W tym czasie zaczął poszukiwać odpowiedzi na pytanie, dlaczego inteligentni, wykształceni ludzie, kierujący się dobrymi intencjami i w dodatku kochający się nawzajem, często z takim trudem rozmawiają o sprawach, które mają dla nich największe znaczenie. Obserwacje te skłoniły Iana do refleksji, co to oznacza dla reszty z nas. Dzisiaj Ian pisze i daje wykłady o potrzebie skutecznego komunikowania się twarzą w twarz. Taka umiejętność jest niezbędna nie tylko do tego, by nas usłyszano, lecz także dla naszego dobrego samopoczucia. Stanowi ponadto kluczowe narzędzie do budowania spójnych społeczności w coraz bardziej spolaryzowanym świecie. Ian uczy również mówienia i słuchania oraz umiejętności tworzenia wspólnoty. Ian jest autorem książki Skoro tak dobrze jest rozmawiać, to czemu tak trudno? Zawarł w niej najnowsze ustalenia z zakresu neuronauki, mądrości starożytnych myślicieli oraz doświadczenia zdobyte we własnej praktyce.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

88
Zobowiązania Część ogólna (wyd.3/2019) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

89
Prawo cywilne. Spadki. Kazusy, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo cywilne. Spadki. Kazusy, wydanie 4
Dostępny
3 szt.

Publikacja stanowi zbiór około sześćdziesięciu kazusów z zakresu prawa spadkowego. Zawiera opisy stanów faktycznych wraz z proponowanymi rozwiązaniami i wyczerpującym komentarzem. Książka zawiera przegląd aktualnego orzecznictwa i poglądów doktryny. Autorka omówiła zagadnienia odnoszące się do tematyki dziedziczenia ustawowego i testamentowego, takie jak: - powołanie spadkobiercy, - zapis, - instytucja zachowku, - poświadczenie dziedziczenia, - odpowiedzialność za długi spadkowe, - zapis windykacyjny.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

90
Prawo pracy Zbiór przepisów.Stan prawny na 25.08.2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

91
Rozwiązanie małżeństwa i stwierdzenie nieważności małżeństwa w sądach kościelnych po reformie Papieża Franciszka (wyd.4) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwiązanie małżeństwa i stwierdzenie nieważności małżeństwa w sądach ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

W książce szczegółowo omówiono powody stwierdzenia nieważności i rozwiązania małżeństwa oraz ich procedury. Publikacja zawiera przykładowe wzory pism procesowych, w tym: - wzór skargi o stwierdzenie nieważności małżeństwa, - wzór prośby o udzielenie przywileju wiary, - wzór prośby o dyspensę papieską od małżeństwa niedopełnionego. Ponadto zamieszczono w niej w całości pierwszy i jak do tej pory jedyny wyrok w sprawie małżeńskiej wydany osobiście przez papieża Franciszka, co świadczy o wadze i doniosłości tego tematu. Papież Franciszek nie tylko chce uczestniczyć w stanowieniu prawa, lecz także w jego stosowaniu.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

92
Dlaczego swój? Dlaczego obcy? Mniejszość romska we współczesnej Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego swój? Dlaczego obcy? Mniejszość romska we współczesnej Polsce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Książka stanowi bardzo interesujące studium problematyki romskiej. Autorzy w sposób wnikliwy i wielowątkowy przedstawiają interesujące ich kwestie, opierając swoje rozważania na bogatym materiale empirycznym. Praca ukazuje duże znawstwo dyskutowanej tematyki, a także umiejętność łączenia rozważań szczegółowych z ich szerszym kontekstem. Lektura tego opracowania jest intelektualnie inspirująca, a także pozwala na zdobycie wiedzy na temat romskich spraw. Co ważne, w książce prezentowany jest nie tylko romski punkt widzenia, ale też ten właściwy nie-Romom, co jest szczególnie istotne dla poznania dynamiki relacji etnicznych czy procesów tożsamościowych. To podejście czyni tę publikację szczególnie wartościową”. Z recenzji dr hab. Katarzyny Warmińskiej-Zygmunt, prof. UEK Maciej Witkowski jest antropologiem społecznym i psychologiem kulturowym, członkiem European Association of Social Anthropologists i Gypsy Lore Society (najstarszej na świecie organizacji naukowej poświęconej sprawom romskim). Pracuje jako profesor w Akademii WSB. Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką integrowania Romów w Polsce i innych krajach oraz metodologią badań międzykulturowych w różnych obszarach nauk społecznych. Brał udział w licznych badaniach terenowych poświęconych problematyce funkcjonowania mniejszości etnicznych w Europie Wschodniej. Autor książki Polityka i antropologia. Praktyki integrowania Bergitka Roma w karpackich wioskach w Polsce (2016). Ewa Nowicka jest profesorem antropologii społecznej i założycielką Zakładu Antropologii Społecznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje jako profesor w Collegium Civitas. Jest autorką podręcznika Świat człowieka – świat kultury (wyd. VII, 2007). Opublikowała liczne książki i artykuły poświęcone problematyce swojskości i obcości, kontaktowi kultur, sytuacji mniejszości polskiej na obszarach byłego ZSRR, strukturze i przemianom tożsamości polskiej, powstawaniu nowych narodów na Syberii i sytuacji grup mniejszościowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 25 lat prowadzi intensywne badania terenowe poświęcone Romom.

44,00 zł
31,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

93
Top Bright Tor samochodowy 4 rampy garaże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Bright Tor samochodowy 4 rampy garaże
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

94,30 zł
86,76 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,54 zł

94
Ford Fiesta WRC RC 1:28 MODNO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
82,00 zł
73,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,20 zł

95
Auto Alpine GT4 RC 1:28 MODNO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Alpine GT4 RC 1:28 MODNO
Mondo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.16

69,90 zł
62,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

96
Hot Wheels Monster Action. Pojazd rekin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels Monster Action. Pojazd rekin
Mondo
Dostępny
2 szt.

Oryginalny, zachwycający samochód zabawkowy z motywem Hot Wheels Monster Action Sharkruiser i ruchomą paszczą. Cechy produktu: • szybki i zrywny – sprawi dziecku dużo radości swoją prędkością i atrakcyjnym wyglądem. A w dodatku w trakcie jazdy rekin otwiera i zamyka paszczę, • wytrzymała konstrukcja i staranność wykonania – samochody Hot Wheels są solidne i odporne na uderzenia oraz wstrząsy, • wymiary – 21.5 x 11.0 x 10.0 cm, • doskonały pomysł na prezent – zabawka idealnie sprawdzi się jako upominek na różne okazje, • gotowy do jazdy i zabawy – 3 baterie w zestawie, • przycisk akcji – aktywuje efekty świetlne i dźwiękowe oraz zmiany koloru podczas jazdy.

204,50 zł
184,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,45 zł

97
Kuzynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuzynki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.09

Intrygująca opowieść o trójce niezależnych i niezwykłych kobiet, między którymi nawiązuje się nić porozumienia przeradzająca się w przyjaźń. Katarzyna Kruszewska próbuje ustalić miejsce pobytu swojej prababki, która według rodzinnej legendy, nigdy się nie zestarzała. Stanisława Kruszewska wróciła do Polski po długim pobycie w Afryce, w prywatnej szkole pracuje jako nauczycielka francuskiego - jednego z wielu języków, które opanowała do perfekcji w przeciągu czterech stuleci. W międzyczasie oddział polskich żołnierzy w Serbii z rąk oprawców ratuje młodą dziewczynę - to Monika Stiepankovic - z pozoru niewinnie wyglądająca szesnastolatka, która skrywa niebezpieczną tajemnicę.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

98
Pszczyna, plan miasta 1:13 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczyna, plan miasta 1:13 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Mapa zawiera: - Nazwy ulic - Sygnalizacja świetlna - Ulice jednokierunkowe - Parkingi, stacje kolejowe - Szkoły, poczty, szpitale - Muzea, kina - Obiekty sportowe - Obiekty zabytkowe - Bazę noclegową i turystyczną

9,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

99
FORMATEX ColorMazing Życie morskie p24 COL34610 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
22,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,99 zł

100
FORMATEX ColorMazing Wolne dni p24 COL34609 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
22,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,99 zł

Wróć do góry