hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2019.09.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 27 września 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców (Zbigniew Nienacki), na drugim Przygody Fenka. Prawdomówność (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Drzewo do samego nieba (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Maria Terlikowska) oraz Przygody Fenka. Asertywność (praca zbiorowa).
1
Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców
Dostępny
4 szt.

Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy! Pan Samochodzik wybiera się na poszukiwanie kosztowności pewnego dziedzica. Przy okazji razem z towarzyszącymi mu harcerzami tropi kłusowników, bandziorów i kilku wczasowiczów, którzy tylko pozornie przyjechali odpocząć nad brzegiem Wisły...

26,90 zł
15,99 zł

Rabat 40,6%
oszczędzasz 10,91 zł

18 osób kupiło
2
Przygody Fenka. Prawdomówność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Prawdomówność
Dostępny
135 szt.

W przedszkolu w Słonecznej Krainie pojawia się ktoś nowy! Kto to taki i dlaczego budzi taką ciekawość wśród dzieci? Co wspólnego może mieć berło z kominem i czy na pewno kłamstwo jest najprostszym wyjściem z każdej sytuacji? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po tę książeczkę.

9,95 zł
6,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 2,96 zł

13 osób kupiło
3
Drzewo do samego nieba (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo do samego nieba (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
1003 szt.

Wydanie Drzewa do samego nieba kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Świetnym dodatkiem są gry i zabawy, które gwarantują mile spędzony czas! Wdrapanie się na drzewo nie jest łatwe, tym bardziej na tytułowe drzewo do samego nieba... Odważnym braciom Lichockim jednak nic nie jest straszne. Chłopcy odkrywają kolejne konary drzewa, przy okazji dobrze się bawiąc. Na każdym poziomie czeka na nich nowa przygoda. Mali rycerze, z niepospolitą wyobraźnią i wsparciem życzliwych im osób, odznaczą się szlachetnymi czynami. Opowiadanie nie tylko uczy wartościowych postaw, pokazuje, jak ważna jest wspólnota i przyjaźń, obcowanie z przyrodą, ale pozwala również na puszczenie wodzy fantazji, błądzącej wśród zielonych liści. Dzięki pełnemu opracowaniu zawartemu w tym wydaniu lektura będzie przyjemniejsza, a lekcje polskiego staną się proste i zrozumiałe.

22,95 zł
16,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,96 zł

12 osób kupiło
4
Przygody Fenka. Asertywność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Asertywność
Dostępny
131 szt.

Dzięki tej książeczce twoje dziecko: • rozumie, czym jest asertywność, • pozna przykłady asertywnych zachowań, • dowie się, że odmawianie komuś czegoś może być przejawem troski o tę osobę.

10,67 zł
6,99 zł

Rabat 34,5%
oszczędzasz 3,68 zł

11 osób kupiło
5
Myśli na każdy dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli na każdy dzień
Dostępny
106 szt.

„Myśli zgromadzone w tym zbiorze są jak iskry, które rozpalają serca świętymi pragnieniami. Są jak małe kropelki rosy, które przychodzą, by odświeżyć żar duszy i uczynić ją podatną na działanie Łaski Bożej” – fragment wstępu. Krótkie refleksje zaczerpnięte z pism Ks. Dolindo Ruotolo, autora modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij!”, mogą być doskonałą inspiracją do codziennej modlitwy i medytacji. Rozpisane na cały rok pomogą zatrzymać się na chwilę wśród licznych obowiązków i trudności codziennego życia, aby wznieść nasze myśli ku Bogu.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

10 osób kupiło
6
Rytuał Rodzinny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytuał Rodzinny
Dostępny
34 szt.

Jubileuszowe wydanie książki znanego liturgisty ks. bpa J. Wysockiego zawiera m.in. opisy zwyczajów i tradycji religijnych przeżywanych w katolickim domu w ciągu całego roku liturgicznego. Znajdziemy tu pogłębiony opis sakramentaliów, modlitw, na kościelne i domowe uroczystości, w oparciu o zakorzenione w naszej tradycje zwyczaje. Książka będzie bardzo przydatna chrześcijańskim rodzinom, które chcą swoją wiarę i religię praktykować w codziennym życiu. Doskonały prezent dla młodych rodzin, które chcą swój dom budować w katolickiej wierze.

67,00 zł
41,54 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 25,46 zł

11 osób kupiło
7
Drzewo do samego nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo do samego nieba
Dostępny
272 szt.

Drzewo do samego nieba w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Każde dziecko marzyło choć raz, by wspiąć się na zielone, okazałe drzewo. Bracia Lichoccy nie próżnują i spełniają to marzenie. Kto by się spodziewał, że pośród gałęzi i z głową wśród liści doczekają tak wielu przygód! Chłopcy podejdą do tego zadania w przemyślany sposób – stopniowo zdobywając kolejne konary i delektując się zwycięstwem po osiągnięciu coraz wyższych poziomów. Przy okazji zamienią się w rycerzy, którzy odczarują królewnę; okryją tajemniczy ogród; a także znajdą bocianie gniazdo. A to nie koniec ich przygód... Polecamy pięknie wydanie w serii Kolorowa Klasyka! Ilustracje Sary Olszewskiej pomogą przenieść się w świat braci Lichockich i odkryć uroki ich ukochanego drzewa. Piękna edycja w twardej oprawie doskonale będzie prezentować się na półce.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

7 osób kupiło
8
Masz to we krwi. Morfologia, Hashimoto, cholesterol. Wyniki, diety, wskazówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masz to we krwi. Morfologia, Hashimoto, cholesterol. Wyniki, diety, ws...
Dostępny
8 szt.

Coraz bardziej uświadamiamy sobie, jak ważne są badania profilaktyczne. Jednak widząc wyniki, często nie mamy pojęcia, co one oznaczają. Ta książka to praktyczny poradnik dosłownie dla każdego. W prostych słowach dowiesz się, jak odczytać wyniki morfologii, cholesterolu oraz panelu tarczycy. Znajdziesz tu też coś, czego nie spotkasz w innych publikacjach – praktyczną analizę wyników badań konkretnych przypadków. Książka jest tak zaprojektowana, żebyś po jej lekturze potrafił odczytać wyniki badań, wyciągając z nich konkretne wnioski. Praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jak odczytywać wyniki badań krwi (od morfologii przez panel tarczycy po cholesterol), jak minimalizować ryzyko choroby i wdrożyć prawidłowe nawyki dietetyczne wspomagające zdrowie.

39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

8 osób kupiło
9
Sensoryczna sówka, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensoryczna sówka, mix kolorów
Askato
Dostępny
32 szt.

Sensoryczna sówka to idealna zabawka wczesnorozwojowa dla niemowląt leżących na brzuszku i dla maluszków, które zaczynają raczkować. Doskonale stymuluje i rozwija koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową. Wymiary zabawki: 10.0 x 9.0 x 11.0 cm Uwaga. Mix kolorów – sówka dostępna w dwóch kolorach – wysyłane losowo. Podana cena dotyczy jednej sztuki.

31,93 zł
26,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,43 zł

4 osoby kupiły
10
Jungowska interpretacja marzeń sennych. Teoria i praktyka klinicznej pracy ze snami w analizie jungowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jungowska interpretacja marzeń sennych. Teoria i praktyka klinicznej p...
Dostępny
41 szt.

Czytelnik otrzymuje do swych rąk zwarte omówienie jungowskiej metody analizy snów z podaniem podstawowych pojęć stosowanych w praktycznej interpretacji marzeń sennych. Książka jest przydatna zarówno dla praktykujących terapeutów jak i dla laików. Autor, psychiatra i analityk jungowski, wyraźnie opisuje proces rozumienia snów i odnosi się do ich celu. Marzenia senne dotyczą głównie „rozwiązywania problemów oraz rozwoju osobowości”. Po pierwsze, są one kompensacją nieskutecznych rozwiązań na poziomie świadomym. Po drugie, sny są wskazówkami pokazującymi jak integrować nieświadome elementy psychiki, dzięki czemu jednostka dojrzewa na drodze indywiduacji zyskując wolność wyboru postępowania. Książka Jungowska interpretacja marzeń sennych to najlepsze zwięzłe źródło klinicznej pracy ze snami. Przykładowe sny ilustrują koncepcje, zaś układ książki jest podręcznikowy dzięki czemu korzysta się z niej w nauce pracy ze snami w procesie szkolenia terapeutów. Jungowskie podejście w wydaniu Halla nie jest dogmatyczne. Jego zdaniem w pracy ze snami ważna jest elastyczność w odróżnianiu osobistych treści psychiki od uniwersalnych i kulturowych struktur, które wpływają na nas wszystkich.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

3 osoby kupiły
11
Zestaw strażak 6 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw strażak 6 el.
Icom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Zestaw z gaśnicą na wodę.Posiadać kask oraz pełny sprzęt strażaka to marzenie młodych chłopców.Zestaw jaki Państwu przedstawiami na pewno przyniesie wiele radości, a na pewno przyczyni się do prawidłowego rozwoju Państwa pociechy.Kask posiada szybkę oraz regulację, więc nie ma obawy, że będzie za duży.Po wlaniu do gaśnicy wody i naciśnięciu przycisku woda zaczyna lecieć z gaśnicyWymiary:kask: wys. 12cm x szer. 22 cm x dł. 30cm obwód głowy 45-51 cmtoporek: dł 27 cmgaśnica( NA WODĘ ): 24 cmkrótkofalówka : 14,5cmodznaka: 5cmłom: 28cm

40,58 zł
38,55 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,03 zł

3 osoby kupiły
12
Żniwa zła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żniwa zła
Dostępny
61 szt.

Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa. Policyjne śledztwo skupia się na mężczyźnie, w którego winę Strike wątpi. Detektyw i jego asystentka biorą sprawy w swoje ręce i zagłębiają się w zdegenerowaną psychikę pozostałych podejrzanych. Czas nagli, gdyż dochodzi do kolejnych zatrważających aktów przemocy… Żniwa zła to trzeci tom cyklu o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u i jego asystentce Robin Ellacott. Piekielnie zmyślny kryminał, ale też wciągająca historia mężczyzny i kobiety, którzy znaleźli się na rozdrożu w życiu zawodowym i prywatnym. „Zabójczo dobra rzecz”. – „Sun” „Kolejny triumf. Błyskotliwość głównych bohaterów rozjaśnia mroczny klimat powieści”.– „People”

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
13
Ego. Największa przedszkoda w leczeniu 5 ran - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ego. Największa przedszkoda w leczeniu 5 ran
Dostępny
96 szt.

Oto długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej książki Lise Bourbeau, Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran, opublikowanej przez nas w 2012 r. i wciąż osiągającej rekordową sprzedaż dzięki tłumaczeniom aż w 16 językach. W tym tomie autorka, z pomocą licznych przykładów, dzieli się swoją fachową wiedzą i bogactwem osobistych doświadczeń, aby kierować tymi, którzy szukają konkretnych sposobów uleczenia ich cierpienia. Czytelnicy nauczą się rozpoznawać mechanizmy pięciu ran i będą w stanie lepiej określić, kiedy są aktywowane. Stosując sugerowane techniki, uświadomią sobie niezliczone okazje, w których ego kieruje swoimi myślami, słowami i czynami. Uzyskanie tej świadomości będzie nie tylko warunkiem uzdrowienia, ale także pomoże manifestować podstawowe potrzeby ich dusz, aby doprowadzić je do samokontroli i wewnętrznego spokoju.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

4 osoby kupiły
14
Rachunek sumienia i spowiedź dorosłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek sumienia i spowiedź dorosłych
Dostępny
24 szt.

Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. (Dz. 1602) Niech słowa Jezusa o sakramencie pokuty skierowane do św. s. Faustyny będą dla nas zachętą do dobrej i częstej spowiedzi. Rachunek sumienia i spowiedź dorosłych jest znakomitą pomocą dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu pokuty. Zwięźle i czytelnie omawia warunki dobrej spowiedzi: żal za grzechy, postanowienie poprawy, wyznanie grzechów, odprawienie pokuty i oczywiście szczegółowy rachunek sumienia. Książka zawiera też porady dla nowo nawróconych, dla tych, którzy od dawna nie przystępowali do spowiedzi i dla odprawiających spowiedź generalną, a także modlitwy.

8,79 zł
6,99 zł

Rabat 20,5%
oszczędzasz 1,80 zł

2 osoby kupiły
15
Przez Syberię na gapę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez Syberię na gapę
Dostępny
95 szt.

Przez Syberię na gapę to opowieść o samotnym spływie gumowym pontonem największą syberyjską rzeką Leną Romuald Koperski zmierzył się z Syberią, nie posiadając odpowiedniego sprzętu, zapasu żywności i pieniędzy. Autor był w miejscach, które przez większość dziejów ludzkości pozostawały poza zasięgiem człowieczej wyobraźni. Książka opisuje piękno syberyjskiej ziemi oraz zamieszkałych Syberię narodów, plemion i grup etnicznych. Autor przepłynął pontonem 4500 km! Za tę niezwykłą podróż otrzymał prestiżową nagrodę Kolosa oraz tytuł Podróżnika Roku 1999. Najnowsze wydanie jest uzupełnione o niepublikowane wcześniej zdjęcia z Syberii oraz nowy rozdział poświęcony wydarzeniom, o których jeszcze kilkanaście lat temu nie można było pisać!

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

2 osoby kupiły
16
Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci
Dostępny
2 szt.

Przyjaciele dodają nam skrzydeł Dobrzy przyjaciele są potrzebni do szczęśliwego życia. Gdy dzieci mówią o szczęściu, rzadko – w przeciwieństwie do dorosłych – wspominają o rzeczach materialnych. Częściej mówią o tym, jak fajnie spędzać czas z bliskimi i przyjaciółmi. Niektóre dzieci nie mają przyjaciół. Niektóre mają tylko jednego przyjaciela lub przyjaciółkę. Jeszcze inne mają ich bardzo dużo. Dokładnie tak jak w przypadku dorosłych i ptaków. Nie chodzi jednak o to, ilu mamy przyjaciół, bo nawet jeśli nie mamy akurat żadnego, to wkrótce na pewno jakiś się pojawi. Ta książka opowiada o tym, jak możesz stać się, być i pozostać przyjacielem. Ponieważ ważniejsze od posiadania wielu przyjaciół jest bycie przyjacielem. Kontynuacja książki Szczęście. Opowiastki dla dzieci, napisana prze eksperta od szczęścia Leo Bormansa. Tym razem autor wziął na warsztat: Przyjaźń. Książka składa się z dziesięciu rozdziałów wiążących się z tematem przyjaźni. Bohaterem każdego z nich jest ptaszek, którego przygoda ilustruje główny motyw danego rozdziału. Każdy ptaszek odkrywa podczas swoich przygód jakąś zaletę u swoich przyjaciół: przyjaciele dodają sobie odwagi, są mili, otwarci, trzymają się razem, pomagają sobie, zawierają nowe przyjaźnie, wspólnie mogą coś przedsięwziąć, czują się bezpiecznie w swoim towarzystwie i wzajemnie się uzupełniają. Co ciekawe, wszystkie gatunki, których przedstawiciele pojawiają się w historyjkach, istnieją naprawdę i rzeczywiście mają cechy opisane w książce. Więcej informacji o każdym z tych gatunków zamieszczono w notce informacyjnej na końcu rozdziału. Tezy i spostrzeżenia zawarte w tej książce oparto na badaniach naukowych dotyczących jakości życia, szczęścia, nadziei i relacji. Przeczytaj dziesięć zupełnie nowych ptasich historii razem ze swoim dzieckiem lub wnukiem, podziwiajcie fascynujące ptaki, cieszcie się kolorowymi ilustracjami Sebastiaana Van Donincka i korzystajcie z kreatywnych zadań i wskazówek. Każda historia oferuje rodzicom, dziadkom, opiekunom, nauczycielom i wychowawcom możliwość rozmowy z dziećmi o tym, czym jest szczęście i jak ważna w życiu jest przyjaźń.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
17
Coaching koaktywny. Zmiany w biznesie... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching koaktywny. Zmiany w biznesie...
Dostępny
26 szt.

Książka nazywana jest potocznie biblią coachingu. Od 1998 roku, gdy ukazało się jej pierwsze wydanie, koncepcja coachingu koaktywnego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a jej autorzy jednocześnie pionierzy tej metody dostosowują treść kolejnych edycji do stale zmieniających się realiów.W procesie coachingu koaktywnego coach skupia się na wspieraniu klienta w odkrywaniu jego potencjału i kreatywności, a nie bezpośrednio na problemach czy celach klienta (coachee). Autorzy wyjaśniają, na czym polega proces prowadzący do głębokiej zmiany i opisują, jak można go uruchomić poprzez budowanie relacji partnerskich. W ich wizji umiejętności coachingowe powinni wykorzystywać nie tylko profesjonalni trenerzy, lecz także menedżerowie i nauczyciele, pomagając swoim współpracownikom i podopiecznym w pełni realizować swój potencjał w ramach organizacji.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

2 osoby kupiły
18
Przygody Fenka. Bezinteresowność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Bezinteresowność
Dostępny
98 szt.

To naprawdę wyjątkowy dzień. W końcu nie codziennie spotyka się prawdziwych Superbohaterów! W dodatku okazuje się, że bohaterem jest ktoś bardzo Fenkowi bliski jego tata! Co takiego zrobił tata liska i co Wy sami możecie zrobić, aby dokonać czegoś ważnego? Sprawdźcie koniecznie!

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

2 osoby kupiły
19
Elmer. Najlepsze przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elmer. Najlepsze przygody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

W książce znajdziecie 4 opowieści: • Elmer i potwór, • Elmer i wiatr, • Elmer i śnieg, • Elmer i powódź. Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera. Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje. Idealna książka na prezent dla wszystkich fanów kolorowego kraciastego słonia.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
20
Wszystko o rodzinach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o rodzinach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Jaka jest twoja rodzina? Jak wyglądają inne rodziny? Jak mogą się zmienić? Ta książka pokazuje, że rodziny mają różne kształty i rozmiary. Zaprasza do poznania rodzin z całego świata. Przekonuje, że w każdej rodzinie najważniejsza jest miłość i wspólne spędzanie czasu. Ta pięknie ilustrowana książka mówi m.in. o tym, kto jest kim w rodzinie, co to jest drzewo genealogiczne, jak na całym świecie wyglądają domy, codzienność i święta rodzinne. Pokazuje rozmowy, uczucia, zabawy – na wszystkich kontynentach. Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga zrozumieć różnorodność. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat rodziny. W przystępny sposób objaśnia sprawy bliskie dzieciom.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

2 osoby kupiły
21
Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek
Dostępny
8 szt.

Drogi Rodzicu, zastanawiałeś się kiedyś jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o gospodarce i społeczeństwie? Czy w ogóle powinniśmy zainteresować dzieci takim tematem, skoro w szkole nie ma zajęć z ekonomii? Dla osób, które wiedzą, że zrozumienie praw rynkowych nie jest rzeczą zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych, odpowiedź powinna być oczywista. Rodzice przez długi czas byli jednak zdani na własne metody. Na ratunek przyszedł Connor Boyack: prezes Libertas Institute w Utah – wolnorynkowego think-tanku – autor książek na temat polityki i religii oraz setek felietonów i artykułów w obronie wolności jednostki. Jego prace prezentowano w telewizji, radio i innych mediach międzynarodowych, krajowych i lokalnych. Connor jako młody rodzic sam musiał zmierzyć się z problemem edukacji ekonomicznej swoich dzieci, co zainspirowało go do stworzenia serii książek dla dzieci „Tuttle Twins”. Oryginalna seria „Tuttle Twins” liczy już 10 książek. Doczekała się tłumaczenia na kilka języków, a blisko pół miliona egzemplarzy książek opowiadających o odkrywaniu świata przez tytułowe rodzeństwo: Emilię i Etana, trafiło już do zadowolonych rodzin na całym świecie. Spotkała się ona z ciepłym przyjęciem, co potwierdzają kolejne opinie rodziców i ich pociech. Seria książek ma pomóc dzieciom w wieku 5-11 lat poznać idee wolnościowe, a jednocześnie stanowić dla rodziców szansę do sprawdzenia się w roli popularyzatorów myśli wolnorynkowej. „Jestem ołówkiem – zwykłym drewnianym ołówkiem, dobrze znanym wszystkim chłopcom, dziewczynkom i dorosłym, którzy umieją czytać i pisać. Pisanie to zarazem moja praca i hobby. To wszystko, czym się zajmuję” – tak zaczyna się jeden z najsłynniejszych esejów w całym ruchu wolnościowym. Opowiadanie Leonarda Reada stało się natchnieniem do przygotowania drugiej części historii o bliźniętach Tuttle, w której dzieci wybierają się na wycieczkę po fabryce. Dowiadują się tam, że na całym świecie nie ma ani jednej osoby, która wie jak wyprodukować ołówek. Dlatego to właśnie rola współpracy, którą podejmują ludzie, jest myślą przewodnią Bliźniąt Tuttle i cudownego ołówka. Książeczka bogato zdobiona obrazkami przybiera odpowiednią formę dla młodych czytelników. „Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zadeklarowanych libertarian czy zwolenników austriackiej szkoły ekonomii. Książka będzie odpowiednia także dla osób, którym leży na sercu właściwe wprowadzenie do samodzielnego życia swoich dzieci i zrozumienia przez nich praw rządzących światem. Opowiedziane są w nich najprostsze zjawiska, które łatwiej zrozumieć dzięki adekwatnym przykładom. Każda książeczka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć oraz listę zagadnień, które warto poruszyć po jej przeczytaniu. Autorem ilustracji jest Elijah Stanfield – znany w kręgach wolnorynkowych jako autor klipów wyborczych w kampanii prezydenckiej Rona Paula z 2012 r.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

2 osoby kupiły
22
Trylogia Przygody pompona. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Przygody pompona. Audiobook
Joanna Olech, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
7 szt.

Trzy fantastyczne przygody Pompona i jego rodziny! Pompon to mały zielony smok, który pewnego dnia po prostu wylazł z odpływu umywalki państwa Fisiów… I już u nich pozostał. Smok rósł jak na drożdżach, apetyt miał za dwóch, a że był bardzo bystry – szybko nauczył się mówić i stał się najbardziej wygadanym smokiem na świecie. Swoim charakterkiem podbija serca, ale też pakuje się w tarapaty. Zaprzyjaźnijcie się z nim, a nie zaznacie nudy! Audiobook zawiera tytuły: • Pompon w rodzinie Fisiów, • Pompon na wakacjach, • Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie Przygodowe. W środku kolorowanka z ilustracjami wykonanymi przez samą autorkę Joannę Olech.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
23
Zabawa kolorami. Mikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa kolorami. Mikołaj
Dostępny
59 szt.

Kto wchodzi przez komin, ma czerwoną czapkę i nosi wór prezentów? Pokoloruj Świętego Mikołaja i podarunki, które przygotował dla dzieci! Seria prostych kolorowanek dla najmłodszych dzieci. Kolorowanki rozwiną zdolności manualne oraz poszerzą wiedzę o świecie. Dodatkowo umilą zimowy czas!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
24
Chihuahua powrót do techichi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chihuahua powrót do techichi
Dostępny
19 szt.

Chihuahua powrót do techichi to próba rozwiązania genezy pochodzenia najmniejszych psów na świecie, która owiana jest wieloma tajemnicami. Za protoplastów chihuahua uznaje się nieme psy techichi, które ściśle związane były z Majami, Toltekami oraz Aztekami. Książka ukazuje dowody istnienia techichi oraz przedstawia role, jakie niewielkich rozmiarów psy pełniły w przeszłości. Szczególną funkcję odgrywały one jako ofiary rytuałów religijnych. Autorka podejmuje próbę rozwikłania sekretu pochodzenia chihuahua, nurtującej znawców i miłośników, poprzez ukazanie wielu teorii powstania rasy. Książka zawiera także informacje na temat powstania odmiany długowłosej oraz krótkowłosej. Autorka publikacji jest pedagogiem, psychologiem zwierząt oraz jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt. Jako specjalistka od rasy chihuahua, przedstawia swoją tezę na temat tego czy chihuahua należy porównywać do techichi, biorąc pod uwagę podejście współczesnego społeczeństwa do tych małych psów-zabawek? Publikacja stanowi zarys historyczny rasy chihuahua oraz wpływ pochodzenia na wzorzec tej rasy. Ciekawostkę stanowi opis rytuałów, które związane były z przodkami chihuahua. Książka przeznaczona jest dla wszystkich właścicieli oraz miłośników rasy chihuahua.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
25
Ciąża, poród, macierzyństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciąża, poród, macierzyństwo
Dostępny
68 szt.

Kompletny przewodnik na temat zdrowia i macierzyństwa, dzięki któremu będziesz mogła odkrywać uroki tego wspaniałego doświadczenia, jakim jest posiadanie dziecka.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

1 osoba kupiła
26
Pomylony narzeczony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomylony narzeczony
Dostępny
26 szt.

Upał? Upał nie do wytrzymania! Upał w grudniu?! Maja za dużo już widziała, by nie podejrzewać, że ma to związek z magią. Jednak czary nie działają! Jedyne co działa bez zarzutu i bez końca, to e-Kręciołki pani Elizy. Uff, jak gorąco... Zamiast zaklęć w podręczniku Magia w domu i zagrodzie, który dostała od ciabci na dziewiąte urodziny, Maja znajduje tam tylko jakieś straszne wierszyki. I nawet kot całkiem skociał... Co to za życie bez magii! Czy i tym razem uda się Mai rozwiązać problem, nie wywołując globalnej katastrofy? Czy uratuje swoją rodzinę i – przy okazji – świat? Czy nie zagubi się w czasie – w tej niezwykłej przędzy, z której tkany jest dywan historii? Czy nie zerwie niewidzialnej nici? I o co chodzi z tym narzeczonym? Dlaczego pomylony? I czyj?! Dowiecie się tego już na stronie 299, ale nie zaglądajcie tam zawczasu, bo to może skończyć się globalnym zapętleniem! Czytanie tej powieści nie po kolei grozi pomieszaniem z poplątaniem!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
27
1001 win, których warto spróbować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1001 win, których warto spróbować
Dostępny
31 szt.

Jak dokonać wyboru spośród tysięcy roczników bordeaux? Który z szampanów ma rozsądną cenę i jest najlepszy? Kiedy należy otworzyć dany rocznik burgunda? Jakie wina z Nowego Świata są godne uwagi? 1001 win, których warto spróbować to wyczerpujący, bogato ilustrowany przewodnik po najlepszych oraz najbardziej interesujących trunkach z każdego regionu winiarskiego świata. Na rynku są tysiące wielkich win, ale którego z nich warto przynajmniej raz w życiu skosztować? W podjęciu właściwej decyzji pomoże ta książka.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

1 osoba kupiła
28
Miś-cyrkowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś-cyrkowiec
Dostępny
8 szt.

Przedstawiamy pięknie ilustrowaną historyjkę o misiu Psotku i jego wesołych figlach.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
29
Głupota. Nieoficjalna biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głupota. Nieoficjalna biografia
Dostępny
72 szt.

Różne rodzaje głupoty, naukowa definicja dupka, źródła kretynizmu, wykręty poznawcze, wciskanie kitu, głupie sny… oraz całkiem sporo o Donaldzie Trumpie. Wszyscy wiemy, czym jest głupota – każdy z nas styka się z nią na co dzień. A jednak znawcy ludzkich zachowań, nigdy nie próbowali jej precyzyjnie zdefiniować. Aż do teraz. Lepiej zrozumieć, żeby skuteczniej zwalczać – oto cel tej książki, choć zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na z góry przegranej pozycji. Psychologowie z wielu krajów, a także filozofowie, socjolodzy i pisarze przedstawiają nam swoją wizję ludzkiej głupoty. To pierwsza taka próba na świecie. I, być może, ostatnia, więc nie traćcie okazji! „Zdecydowanie potrzebujemy takich książek!” – Steven Pinker, profesor psychologii na Harvardzie, autor bestsellerów m.in. Jak działa umysł i Tabula Rasa. Spory o naturę ludzką.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
30
Zanim nadejdzie jutro. Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zanim nadejdzie jutro. Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych. Audiobook
Joanna Jax, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Historia o zwykłych ludziach, których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut… Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Dobrze zapowiadająca się aktorka, żyjąca w szczęśliwym związku z lekarzem społecznikiem, zawadiacki lekkoduch grający na saksofonie i fortepianie, siostry bliźniaczki, których ojciec znika bez śladu, chłopiec opiekujący się niewidomym dziadkiem i młoda mężatka wychowująca córeczkę – tych wszystkich ludzi pewnego dnia połączyło jedno zdarzenie... Wywózka w nieznane, do świata, w którym jedynie śmierci jest pod dostatkiem, a życie staje się już tylko walką o przetrwanie. Czy poradzą sobie na tej nieludzkiej ziemi, nie tracąc swojego człowieczeństwa? A może w staraniach, by dotrwać do następnego dnia, wygrają zwierzęce instynkty?

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
31
Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji. Audiobook
Michał Gąsiorowski, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie bez samochodu? Byłoby dziwnie, prawda? Z tej książki dowiecie się między innymi dlaczego Ford T to najważniejszy samochód XX wieku, jak na rozwój motoryzacji wpłynął Arnold Schwarzenegger oraz w jaki sposób Rolls z Royce’em stworzyli najbardziej luksusowe auto świata. Przedstawimy również najważniejsze auta polskiej produkcji. Ale to nie wszystko! Wytłumaczymy, czym różnią się rajdy od wyścigów i jakie są te najsłynniejsze. A ponieważ człowiek wciąż marzy o tym, by poruszać się szybciej i szybciej, zdradzimy, jaki jest aktualny rekord prędkości samochodu i jak trudno było go osiągnąć. Zabierzemy Was także na przejażdżkę po najsłynniejszej trasie terenowej w Stanach Zjednoczonych, gdzie przejechanie 30 kilometrów zajmuje aż trzy dni. Wytłumaczymy Wam również, czym różni się pick-up od coupé i jak działa silnik. Motoryzacja jest fascynująca! „Samochody są moją pasją od najmłodszych lat. Wysokooktanowa benzyna płynie w moich żyłach i napędza do działania. Skoro sięgnęliście po tę książkę, to zapewne w Waszych też, albo za chwilę zacznie płynąć. Dajcie się porwać w podróż na wysokich obrotach! Pojedziemy najsłynniejszymi samochodami i poznamy niesamowite momenty z historii motoryzacji wzbogacone o ciekawostki spisane przez Michała Gąsiorowskiego. Ode mnie macie zielone światło! To co? Ruszamy razem?” - Kajetan Kajetanowicz

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
32
Wołanie kukułki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołanie kukułki
Dostępny
2 szt.

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a. Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Wołanie kukułki to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem. Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
33
Dywizjon 303. Walka i codzienność w.4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dywizjon 303. Walka i codzienność w.4
Dostępny
14 szt.

Bitwa o Anglię dzień po dniu.Polski Dywizjon 303 okazał się w czasie powietrznej bitwy o Anglię najskuteczniejszą jednostką myśliwską RAF-u. W książce przedstawiono dzieje tej niezwykłej formacji w przełomowych dniach lata 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez okres ćwiczebny, kiedy władze brytyjskie traktowały polskich lotników podejrzliwie i nieufnie, po jej udział w krytycznym okresie powietrznej batalii.Historię dywizjonu przybliżają oficjalne raporty z akcji bojowych, prywatne dzienniki pilotów, a także liczne, niepublikowane dotychczas fotografie, z których wiele zrobili sami lotnicy.Książka daje niepowtarzalny wgląd w codzienne życie pilotów dywizjonów myśliwskich RAF-u podczas bitwy o Anglię. Zapoznaje z ich przemyśleniami na temat toczących się zmagań. Umożliwia też czytelnikom samodzielną ocenę legendy Dywizjonu 303 mitów i prawd, jakie się na nią złożyły.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
34
CD MP3 PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CD MP3 PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA
Bolesław Leśmian, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
8 szt.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
35
Jak odblokować pieniądze w 30 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak odblokować pieniądze w 30 dni
Dostępny
7 szt.

Zastanawia cię dlaczego niektórym ludziom wiedzie się świetnie, podczas gdy ciebie na nic nigdy nie stać? A może masz mnóstwo pomysłów na to, co kupisz, kiedy „w końcu” będzie cię stać? Ale nie jesteś pewien, kiedy to nastąpi, bo twoja obecna sytuacja finansowa nie wygląda zbyt różowo? Jeśli tak... Ta książka jest dla ciebie! Książka Jak odblokować pieniądze w 30 dni powstała jako rezultat przetestowanego na dziesięciu osobach 30-dniowego wyzwania finansowego. Ponieważ wyzwanie odniosło niesamowity sukces, zostało ono udokumentowane w postaci tego oto praktycznego podręcznika. Książka nauczy cię jak zmienić swoje nawyki (nie tylko myślowe) i w końcu się jakoś (legalnie) dorobić. Skupia się ona na pieniądzach, których nie mamy, ale chcemy je mieć, a czasem może jednak nie chcemy, bo pieniądze są brudne i to grzech o nich w ogóle myśleć. I do tego kasa to nie wszystko. Nie. Kasa to nie wszystko. Kasa to pożyteczne narzędzie. Tak jak młotek. Młotek to też nie wszystko, ale się przydaje. Alicja Bauer to przedsiębiorcza babka, i tyle. Niegdyś biedna dzioucha z podlaskiej wioski, obecnie mieszkanka kraju kwalifikującego się jako ciepły, właścicielka świetnie prosperującej firmy, matka Polka, inwestorka, filantropistka oraz specjalistka w dziedzinie podświadomego przyciągania pieniędzy. Można ją również znaleźć w Fabryce Nadzianych Szczęściarzy na Facebooku.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
36
„Mnie płynąć, płynąć i płynąć”. Brzegi Lemanu. Krąg wierszy lozańskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
„Mnie płynąć, płynąć i płynąć”. Brzegi Lemanu. Krąg wierszy lozańskich
Dostępny
37 szt.

Podczas pobytu w Lozannie, w latach 1839–1840, Mickiewicz naszkicował sześć krótkich wierszy. Rękopisy zachował, ale nigdy nie nadał im ostatecznego kształtu. Ogłoszone po śmierci poety, były początkowo traktowane jako mało znaczące drobiazgi. Wraz z upływem czasu ich ranga, mierzona opiniami poetów, krytyków i historyków literatury, zaczęła rosnąć. Dzisiaj nikt ze znawców poezji nie wątpi, że liryki lozańskie są arcydziełem, jednym z centralnych punktów poetyckiej twórczości Mickiewicza, a więc – całej polskiej poezji. Pochodzące z nich frazy, takie jak „Nad wodą wielką i czystą”, „Mnie płynąć, płynąć i płynąć”, „Polały się łzy me czyste”, „Gdy tu mój trup w pośrodku was zasiada”, mają moc poetyckich zaklęć, archetypów poetyckości. - Marian Stala, redaktor tomu

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
37
Pieśni o Awanturnikach. Tom II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśni o Awanturnikach. Tom II
Dostępny
3 szt.

Kontynuacja książki Awanturnicy. Pirat z Tortugi, szkutnik z Gdańska, rodzina szlachetnie urodzonych Irlandczyków z Barbadosu i gubernator Jamajki, to tylko część bohaterów powieści. Ambicją awanturników jest przeżycie jak największej liczby niebezpiecznych przygód i przejście do legendy, nawet jeśli mieliby przepłacić to życiem. Gdy siedemnastowieczny świat ogarniają wojny i cierpienie, ludzie uciekają się do pieśni by zapomnieć o trudach codziennego życia. Marcin Seradzki i jego przyjaciele w sposób przypadkowy stają się bohaterami tych opowieści. Kto z nich opowie się za dobrem, a kto obierze drogę niesprawiedliwości? Sława ma swoje piętno! Jak bardzo zmieni się ich życie, gdy na drodze czyhają, trudy i przeszkody? Czas powrócić do świata, handlu, niewolnictwa, piratów i wojen.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
38
Plemię sów 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plemię sów 2
Dostępny
50 szt.

Plemię Sów to fantastyczno-przygodowa opowieść stanowiąca połączenie elementów mitów i legend skandynawskich i północnoamerykańskich. Arosenen musi stoczyć walkę z demonem, który nęka Indian. Czarownik Lox jest złem nękającym Plemię sów. Czy kobiety Skenchetoa poradzą sobie z wszechogarniającą przemocą i magią?

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
39
Zabawa kolorami. Bałwanek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa kolorami. Bałwanek
Dostępny
61 szt.

Kto ma nos z marchewki, garnek zamiast czapki i miotłę w ręku? Tak, tak, to bałwanek! Pokoloruj go i przygotuj się do nadchodzącej zimy. Seria prostych kolorowanek dla najmłodszych dzieci. Kolorowanki rozwiną zdolności manualne oraz poszerzą wiedzę o świecie. Dodatkowo umilą zimowy czas!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
40
Złota księga bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota księga bajek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Najpiękniejsze bajki dzieciństwa, które przeniosą najmłodszych w zaczarowany świat. Wraz z bohaterami przeżyj niezapomniane przygody w magicznej krainie!

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
41
Lalka z kręconymi włosami, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka z kręconymi włosami, mix kolorów
Askato
Dostępny
19 szt.

Ta laleczka spodoba się każdej dziewczynce. Lalka Murzynka wykonana została z miękkiego tworzywa. Ma sympatyczną buzię i burzę ciemnych loczków. Ubrana jest w letnie, kwiatowe ubranko i opaskę na włosy. Ma ruchome ręce i nogi. Wysokość laleczki: 30.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne ubranka lalki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

52,64 zł
43,69 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,95 zł

1 osoba kupiła
42
Przygody Fenka. Uczciwość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Uczciwość
Dostępny
96 szt.

Fenek i Mask zostali bohaterami! Czy ugasili pożar? A może zapobiegli wypadkowi? Jeśli chcecie dowiedzieć się, co takiego niezwykłego zrobili, konicznie przeczytajcie tę historię.

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

1 osoba kupiła
43
Dzielny piesek Tobi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzielny piesek Tobi
Dostępny
10 szt.

Pięknie ilustrowana opowiastka o piesku Tobim i jego przyjaciołach: Hani i Szymku. Pewnego dnia dzieci wyruszyły jak co dzień na pastwisko ze swoimi owieczkami. Niedaleko pastwiska spotkali Maćka i jego dwa duże psy. Szymek i Hania na pewno woleliby mieć takie piękne i mądre psy…

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
44
Sztuka rysowania w kolorze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania w kolorze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.01

Naucz się rysować w kolorze. W tej książce znajdziesz niezbędne informacje techniczne, poznasz różne przybory, materiały oraz zasady komponowania dzieł z użyciem akwarel, pasteli i markerów. Rysuj w kolorze rośliny, zwierzęta i ludzi. Pokochasz to! Namalowane przez Ciebie pejzaże i martwe natury będą wyglądać jak prawdziwe, a ludzie – jak żywi. Przekonaj się, że tworzenie mangi za pomocą markerów może być pasjonującym zajęciem. Szczegółowe i zrozumiałe wskazówki krok po kroku wprowadzą Cię w podstawowe techniki rysunku i przeprowadzą przez wszystkie istotne tematy z tym związane. Zamieszczona w książce tabela barw ułatwi wybór odpowiednich kredek i farb. Książka bazuje na publikacjach znanego rysownika, Waltera Fostera, cieszących się ogromną popularnością i sprzedawanych w milionowych nakładach.

69,00 zł
51,06 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

45
Jak sobie poczynamy. Historia różnych koncepcji i antykoncepcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak sobie poczynamy. Historia różnych koncepcji i antykoncepcji
Dostępny
36 szt.

Książka porusza bardzo ważne i wciąż aktualne problemy dotyczące ludzkiej seksualności. Pomimo mnogości wątków nie wyczerpuje tematu. Jak pisze autorka: „w naszej wiedzy na ten temat są olbrzymie luki, to, ile wiemy, o naturze aktu seksualnego, wierności małżeńskiej, zalet dziewictwa, relacjach homoseksualnych, regulacji urodzeń, aborcji jest niczym w porównaniu z tym, czego nie wiemy. Pamiętajmy, że większość utrwalonych informacji, które przetrwały do naszych czasów, została starannie przefiltrowana z niewygodnych treści przez kolejnych strażników moralności i obyczajów, dominujących w minionych epokach. Całkowicie zrozumiałe, że w długim okresie poprzedzającym nasze istnienie na Ziemi nie obowiązywały te same, niezmienne wartości, prawa, moralne dyrektywy ani pragnienia”. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy współczesny człowiek, podejmując aktywność seksualną, jest wolny w swoim wyborze posiadania potomstwa i jak na przestrzeni wieków kultura, religia, polityka poprzez system nakazów i zakazów miały, mają i zapewne będą miały wpływ na regulację ludzkiej płodności, ingerując w życie seksualne każdego z nas.

69,00 zł
55,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

46
From Out Of Nowhere. Edycja Deluxe, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
From Out Of Nowhere. Edycja Deluxe, LP
Jeff Lynne's ELO, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: 1. From Out Of Nowhere 2. Help Yourself 3. All My Love 4. Down Came The Rain 5. Losing You 6. One More Time 7. Sci-Fi Woman 8. Goin’ Out On Me 9. Time Of Our Life 10. Songbird

210,90 zł
47
Darwin. Jedyna taka podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Darwin. Jedyna taka podróż
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Jest rok 1831. Utalentowany, choć dość roztrzepany młodzieniec o nazwisku Karol Darwin wchodzi na pokład zacumowanego w londyńskim porcie okrętu Beagle. Podróż, która za chwilę się rozpocznie zmieni życie nie tylko tego młodego człowieka, ale także całą współczesną naukę... Ta inteligentna i wciągająca powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémiego Royera, twórców nagradzanego komiksu Audubon. Na skrzydłach świata, śledzi losy legendarnego naukowca u progu wielkich odkryć. Bazując na wspomnieniach samego Darwina opisanych w Podróży na okręcie Beagle, sięgając po biograficzne i naukowe źródła, autorzy przedstawiają jego spotkania z obcymi kulturami, fascynację dziką przyrodą, czy znalezienie skamieniałości prehistorycznych gadów. Wyruszcie razem z Darwinem w fascynującą podróż w najdalsze zakątki świata. Odwiedźcie tropikalne lasy i pełne życia wody oceanów. Bądźcie świadkami odkryć, które dały początek przełomowej dla historii świata teorii ewolucji.

59,90 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

48
Przetrwać próbę czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetrwać próbę czasu
Dostępny
5 szt.

Ekscytująca, pełna wdzięku, humoru i smutku, opowieść o żywiołowej namiętności poddanej próbie czasu. Piękna i niezależna pani architekt marzy o założeniu rodziny. Ma za sobą nieudane małżeństwo z dużo starszym od siebie mężczyzną. W wieku 19 lat Antonina została uwiedziona przez instruktora prawa jazdy. Wbrew rodzicom poślubiła Franka, który stopniowo, ale skutecznie zaczął ją ograniczać. Czuła się osaczona przez własnego męża, który sukcesywnie dążył do tego, by zerwała kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy mężczyzna każe usunąć jej ciążę, kobieta postanawia od niego odejść. Dzięki wsparciu przyjaciółek, próbuje odzyskać życiową równowagę. Żałując straconych lat postanawia brać życie całymi garściami. Ciągle jednak trafia na nieodpowiednich mężczyzn. Adoruje ją żonaty kolega z pracy, z dawnym znajomym wyjeżdża na weekend a klient, któremu ma urządzać dom, chce się z nią umówić. W końcu poznaje nieziemsko przystojnego Borysa, z którym umawia się na spotkanie...

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

49
Guerrilla, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guerrilla, 2 CD
Super Furry Animals, Warner Music Polska
Dostępny
72 szt.

Lista utworów: Płyta 1: 1. Check It out (2019 – Remaster) 2. Do or Die (2019 – Remaster) 3. The Turning Tide (2019 – Remaster) 4. Northern Lites (2019 – Remaster) 5. Night Vision (2019 – Remaster) 6. Wherever I Lay My Phone (That's My Home) (2019 – Remaster) 7. A Specific Ocean (2019 – Remaster) 8. Some Things Come from Nothing (2019 – Remaster) 9. The Door to This House Remains Open (2019 – Remaster) 10. The Teacher (2019 – Remaster) 11. Fire in My Heart (2019 – Remaster) 12. The Sound of Life Today (2019 – Remaster) 13. Chewing Chewing Gum (2019 – Remaster) 14. Keep the Cosmic Trigger Happy (2019 – Remaster) 15. Citizen's Band (2019 – Remaster) 16. Rabid Dog (2019 – Remaster) 17. The Matter of Time (2019 – Remaster) 18. Mrs Spector (2019 – Remaster) 19. Missunderstanding (Sic) (2019 – Remaster) 20. Colorblind (2019 – Remaster) 21. This, That and the Other (2019 – Remaster) Płyta 2: 1. The Turning Tide (Big Noise Demo, January 1998) 2. Hand in Hand (Big Noise Demo, January 1998) 3. Colorblind (Big Noise Demo, January 1998) 4. Vermillionaire (Big Noise Demo, January 1998) 5. The Teacher (Big Noise Demo, January 1998) 6. Keep the Cosmic Trigger Happy (Big Noise Demo, January 1998) 7. The Turning Tide (Ewloe Demo, March 1998) 8. Northern Lites (Ewloe Demo, March 1998) 9. Fire in My Heart (Ewloe Demo, March 1998) 10. Colorblind (Ewloe Demo, March 1998) 11. Rabid Dog (Ewloe Demo, March 1998) 12. The Citizen's Band (Ewloe Demo, March 1998) 13. Do or Die (Ewloe Demo, March 1998) 14. The Matter of Time (Ewloe Demo, March 1998) 15. Wherever I Lay My Phone (That's My Home) (Ewloe Demo, March 16. Check It out (Rough Mix) 17. Y Teimlad (Rough Mix) 18. John Spex (Unfinished, Rough Mix) 19. Cowboy (Unfinished, Rough Mix) 20. Cian & Bunf (Final Mix) 21. Dx Heaven (Final Mix)

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

50
THE BOOK OF SECRETS (POLISH JAZZ VOL. 84). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

51
Gdyby ocean milczał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby ocean milczał
Dostępny
35 szt.

O czym szumi ocean w Carnac we Francji? A gdyby ocean milczał – to o czym? O bólu po stracie i radości z odnowy. Marzeniach – ich spełnianiu i niespełnianiu. Tęsknotach i rozczarowaniach. Tolerancji i jej przeciwieństwie. O rozwijaniu skrzydeł – czasami anielskich. Mógłby tak szumieć i nie szumieć o wszystkim. „Póki szumi ocean – pisze autorka – póki wieje wiatr, póki świecie słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień... wszystko może się zdarzyć”. Zdarzył się zamach islamskiego terrorysty nad Sekwaną w Paryżu, który odebrał życie wielu ludziom, bo znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu. Matce odebrał córkę, siostrze – siostrę, córce – matkę. I nic już po tragicznej śmierci Isabel nie było takie samo, chociaż dla tych, którzy pozostali, świat się nie skończył. Zbrodnia i wina w świecie widzianym oczyma kobiet często załzawionymi od rozmaicie odczuwanego bólu – bardziej psychicznego niż fizycznego. Stworzyłam dziewczynkę, która (…) widzi więcej, czuje bardziej i co najważniejsze – nie boi się prawdy. Wystarczy tylko spróbować patrzeć na świat jak ona. Nawet jeśli nie zobaczy się tych samych aniołów.

31,90 zł
22,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,93 zł

52
Pracownia Aurory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracownia Aurory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.03

Aurora wybiera się na emeryturę. Całe życie poświęciła naprawianiu złamanych serc, ale czasy się zmieniły i teraz czuje się niepotrzebna. Ludzie przestali dbać o swoje serca, wciąż się śpieszą z nosami utkwionymi w smartfonach. A przecież o serce trzeba się troszczyć, bo musi wystarczyć na długo. Nowego nie kupi się w żadnym sklepie! I choć Aurora zna się na sercach jak nikt, postanawia opuścić pełną banków ulicę Rzemieślników, gdzie nie ma już ani szewca, ani zegarmistrza, ani krawca... Jednak jeszcze tego samego poranka w pracowni Aurory zjawia się mała dziewczynka i zadaje mnóstwo pytań, na które odpowiedzi próżno szukać w internecie. Skąd więc zna je ta starsza pani? To książka o tym, dlaczego warto wyjść z domu nawet w ponury i deszczowy dzień. A także o tym, co może się wydarzyć, kiedy oderwiemy wzrok od ekranu i spojrzymy w oczy drugiego człowieka. Opowieść o spotkaniu dziewczynki i staruszki. Dla dzieci i dla dorosłych.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

53
Zabawa kolorami. Zima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa kolorami. Zima
Dostępny
63 szt.

Pokoloruj zimowe obrazki – zwierzęta, ptaki, lodołamacz, pług śnieżny. Zima zbliża się wielkimi krokami! Seria prostych kolorowanek dla najmłodszych dzieci. Kolorowanki rozwiną zdolności manualne oraz poszerzą wiedzę o świecie. Dodatkowo umilą zimowy czas!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

54
Szopka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szopka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.24

Poczuj magiczną atmosferę Świąt! Wyczaruj bombki, świąteczne dekoracje lub szopkę. Samodzielnie przygotuj bożonarodzeniowe ozdoby z papieru i to bez użycia kleju czy nożyczek! A gdy złożysz już wszystkie papierowe cuda, udekoruj nimi pokój, choinkę lub stół wigilijny. Łatwe w wykonaniu projekty z pewnością umilą ci czas oczekiwania na Święta.

12,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

55
Dekoracje świątecze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje świątecze
Dostępny
4 szt.

Poczuj magiczną atmosferę Świąt! Wyczaruj bombki, świąteczne dekoracje lub szopkę. Samodzielnie przygotuj bożonarodzeniowe ozdoby z papieru i to bez użycia kleju czy nożyczek! A gdy złożysz już wszystkie papierowe cuda, udekoruj nimi pokój, choinkę lub stół wigilijny. Łatwe w wykonaniu projekty z pewnością umilą ci czas oczekiwania na Święta.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

56
Bombki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bombki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.06

Poczuj magiczną atmosferę Świąt! Wyczaruj bombki, świąteczne dekoracje lub szopkę. Samodzielnie przygotuj bożonarodzeniowe ozdoby z papieru i to bez użycia kleju czy nożyczek! A gdy złożysz już wszystkie papierowe cuda, udekoruj nimi pokój, choinkę lub stół wigilijny. Łatwe w wykonaniu projekty z pewnością umilą ci czas oczekiwania na Święta.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

57
Zabawa kolorami. Choinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa kolorami. Choinka
Dostępny
60 szt.

Pokoloruj świąteczne bombki, lampki i inne ozdoby choinkowe! Seria prostych kolorowanek dla najmłodszych dzieci. Kolorowanki rozwiną zdolności manualne oraz poszerzą wiedzę o świecie. Dodatkowo umilą zimowy czas!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

58
Czas dorosłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas dorosłości
Dostępny
11 szt.

Czas dorosłości to kolejna książka z cyklu „Zza zasłony czasu”. Zbiór opowiadań, na kanwie wspomnień z lat 70. I początku 80. XX wieku. Autor w ciekawy sposób przybliża nam czasy własnej młodości, dzieląc się z czytelnikami wspomnieniami dotyczącymi swojego życia zawodowego i rodzinnego. Spisując własne historie doskonale ukazuje również mechanizmy rządzące gospodarką tego okresu, wskazuje na czynniki ekonomiczne i polityczne, które kształtowały ówczesną rzeczywistość. To opowieść o rozterkach, przemyśleniach, nowych wyzwaniach młodego mężczyzny, który wkracza właśnie w dorosłość i musi temu podołać. Praca, treningi, spotkania, rodzina – najpierw rodzice i rodzeństwo, a później nowa rola – męża i głowy rodziny. Czytając niektóre historie, nie sposób się nie uśmiechnąć. Młodsi czytelnicy mogą porównać ówczesne lata z ich dzisiejszym życiem, a starci przywołać własne wspomnienia.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

59
Psia Moda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psia Moda
Dostępny
7 szt.

„Skoro odebraliśmy psom ich dzikość, to chociaż niech noszą się z klasą”. Pierwsza książka w Polsce, która podejmuje tak kontrowersyjny temat, jak moda dla psów. Psia moda to poradnik dla stylistów psów i nie tylko. Autorka przedstawia rodzaje ubranek, ich wady oraz zalety. Podkreśla, na co zwrócić uwagę podczas kreowania psiego looku. Dla autorki, która jest psychologiem psów ważne są trzy aspekty. Ubiór ma być piękny, wygodny dla zwierzęcia oraz łatwy w utrzymaniu przez właściciela. Patrząc przez pryzmat tych cech, książka przedstawia firmy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu nie tylko odzieży, ale także legowisk, misek, torebek, szelek, fotelików samochodowych, czy inteligentnych zabawek, które czyszczą psie zęby. Marta Paszkiewicz prowadzi bloga o psiej modzie, a testerami wszelkich psich rekwizytów są jej cztery pupile, trzy chihuahua oraz shih tzu. Autorka współpracuje z firmami, które tworzą akcesoria dla psów, pomagając w kreowaniu tego co wygodne i piękne. Książka opisuje wybrane modele. Jest w niej wiele zdjęć. Stanowi podstawowe kompendium wiedzy na temat psich gadżetów, które towarzyszą nam i naszym pupilom każdego dnia.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

60
Przystanek Cisna. Kuchnia wege w sercu Bieszczad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystanek Cisna. Kuchnia wege w sercu Bieszczad
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.09

„Kiedy miałam 18 lat, przyjechałam po raz pierwszy w Bieszczady. Po kilku latach zamieszkałam w Cisnej, małej górskiej miejscowości. Tu poznałam Andrzeja i tutaj urodziła się Agata. Zbudowaliśmy nasz pierwszy dom, który był też niewielkim rodzinnym pensjonatem. Kiedy zabrał go pożar, z pomocą przyjaciół wybudowaliśmy nowy Przystanek Cisna. Lubimy zapraszać gości, słuchać z nimi muzyki, przygotowywać jedzenie pełne bieszczadzkich przysmaków. Robimy to, co kochamy najbardziej. Gotuję dla moich bliskich, przyjaciół i naszych gości. Dla wszystkich, którzy mają ochotę spróbować moich bezmięsnych dań. Czas spędzany przez nich przy stole powinien być porą smakowania, odkrywania jedzenia, ale też rozmów i śmiechu. Cieszy mnie towarzystwo ludzi i nie chcę spędzać w kuchni długich godzin. Dlatego z moich przepisów można szybko wyczarować smaczne potrawy. Uwolnij wyobraźnię i spróbuj!” – Kasia Rozmysłowicz „Każdy z nas ma ukryty w głębi pamięci jakiś niepowtarzalny obraz, smak, zapach, który kojarzy mu się z niezapomnianą chwilą. Garść soczystych czereśni prosto z drzewa, kubek mleka oferowany przy wiejskiej drodze czy krajobraz otulony mgłą. Takie wspomnienia przechowujemy często jak najcenniejszy skarb. Książka Przystanek Cisna to nie tylko znakomite przepisy na każdą porę roku, to zatrzymane na dłużej obrazy i smaki. To intymny pamiętnik chwil”. – Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna „Sielskiego Życia” „Nie ma nic piękniejszego niż połączenie magicznych miejsc i dobrego jedzenia. Te dwie rzeczy są wspaniałe osobno, ale razem „smakują” jeszcze lepiej. Książka przenosi nas do świata smacznej wegetariańskiej kuchni, do świata niesamowitych smaków, zapachów i magicznych miejsc. Myślę, że stwierdzenie: „Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady…” nabierze teraz jeszcze mocniejszego znaczenia”. – Paula Jagodzińska, blogerka, podróżniczka

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

61
Za moje krzywdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za moje krzywdy
Dostępny
26 szt.

Wciągająca historia o ciemnych stronach ludzkiej psychiki, o ludziach uwikłanych w przeszłość, żyjących chęcią wyrównania rachunków, które kazał zapłacić im los. Polskim Wybrzeżem wstrząsa seria zadziwiających, okrutnych morderstw. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: ofiary to przeciętni, nieprzyciągający uwagi ludzie, a jednocześnie seksualni dewianci, szukający doznań w najbardziej ekstremalnych zachowaniach. Ich śmierć i ujawnione tajemnice to dla najbliższych szok, a dla stróżów prawa ogromne wyzwanie. Kim jest morderca? Dlaczego wybrał taki klucz działania? Z tymi pytaniami muszą zmierzyć się policjanci z gdyńskiej dochodzeniówki. Pomaga im w tym psycholog policyjna – Bożena Kalinowska – zdeklarowana singielka, matka dorosłej córki, która przy okazji śledztwa spotyka na swojej drodze ludzi kiedyś dla niej ważnych, a teraz pogrzebanych w pamięci. Czy wspomnienia i sprawy z przeszłości odżyją? Czy dawne uczucie ma szanse na to, aby rozkwitnąć na nowo. Morderstwa, policjanci, dochodzenie, a w tym wszystkim osoba, która mimo upływu lat nie potrafi zapomnieć krzywdy, której doznała. Która żyje przeszłością i sama postanawia wymierzyć sprawiedliwość – według własnych norm i na swoich warunkach.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

62
Melodies Of My Youth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melodies Of My Youth, CD
Dostępny
300 szt.

„Melodies of My Youth” to projekt Zbigniewa Preisnera napisany specjalnie dla Lisy Gerard (głos) i Dominika Wani (fortepian). Minimalistyczne nastrojowe brzmienie jak mówi sam kompozytor powrót do korzeni. Lista utworów: 1. Roots 2. Wayfarer 3. Birth 4. Nocturne 5. Confession 6. America 7. Australia 8. Nightmare 9. To Those We Love

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

63
Córeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córeczki
Dostępny
9 szt.

Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi. Ewa jest niedoszłą policjantką, która prowadzi butik w centrum Częstochowy. Pola zrezygnowała ze studiów medycznych i ledwie wiąże koniec z końcem, udzielając lekcji pole dance. Dzieli je prawie wszystko: wiek, osobowość, plany na przyszłość. Łączy zamaskowany morderca zwany Strachem na Wróble, który w odstępie dziesięciu lat sprowadził koszmar na ich rodziny. Kiedy Ewa przypadkiem wpada na trop prowadzący do Stracha, nie waha się prosić Poli o pomoc. Wspólnie postanawiają odnaleźć bezwzględnego psychopatę, którego tożsamość pozostaje zagadką od ponad dwudziestu lat. Rozpoczyna się drobiazgowe i pełne zwrotów akcji śledztwo, które zmieni niejedno ludzkie życie. A to dopiero początek... „Nienawiść, zdrada, nieustępliwość i zbrodnia w najnowszym thrillerze Adriana Bednarka. Przed państwem emocjonująca podróż w głąb kobiecej duszy. Zemsta jest kobietą, a Córeczki są tego dowodem. Ostrzegam, one są bezwzględne!” – Magda Stachula. „Przewrotna opowieść o zemście. Wciąga od pierwszej strony!” – Katarzyna Puzyńska. „Thriller psychologiczny z tajemnicą sprzed lat w tle. Zagadka, której rozwiązanie po prostu trzeba poznać!” – Max Czornyj. Adrian Bednarek – urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Zapalony fan sportu żużlowego. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenionej przez czytelników serii thrillerów (Pamiętnik Diabła, Proces Diabła, Spowiedź Diabła, Wyrok Diabła) o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa oraz powieści Skazany na zło i Pasażer na gapę. Pisanie uważa za swój największy nałóg.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

64
Kalifornia od NASA do lasa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalifornia od NASA do lasa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.11

Przebywałem w Stanach Zjednoczonych 27 lat. Przez 23 lata pracowałem na stanowisku głównego inżyniera do spraw telekomunikacji w NASA, w Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie. Spisałem te spostrzeżenia, z punktu widzenia nie podróżnika, który szukał sensacji, ale tego, kto żył tam na co dzień, obserwując codzienne sprawy i zwykłe osoby. Spotykałem się z ludźmi z ?górnej półki? biznesu i technologii, ale również z wieloma bezdomnymi, z którymi także miałem częste kontakty. Tak czy inaczej, spisałem swoje doświadczenia z LA i z Kalifornii, nie tak jak należałoby się spodziewać ? a więc nie są to celebryci i gangsterzy ? lecz pokazuję bardziej swojską, często skrytą, stronę życia tej metropolii i tego stanu. Włączyłem w to przyrodę, która jest kalifornijskim skarbem. To co najbardziej mnie zauroczyło, to byli ludzie, ci zwykli, spotykani przypadkowo, często niezauważalni. To oni właśnie wryli mi się w pamięć.

32,00 zł
23,36 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

65
Blue World, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue World, CD
John Coltrane, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

„Blue World” – to zapis szczególnej sesji nagraniowej nigdy wcześniej niewydanej na płytach CD ani winylach W 1964, John Coltrane i jego Classic Quartet weszli do Van Gelder Studios i w bezprecedensowy dla Coltrane’a sposób nagrali nowe wersje jego najpopularniejszych kompozycji. „Blue World” zostało zremasterowane z oryginalnej analogowej taśmy matki przez Kevina Reeves w Universal Music mastering w Nowym Jorku. Wersja winylowa przez Rona McMaster w Capitol Studios. „Blue World” pokazuje osobisty progres Coltrane’a a także ewolucje charakterystycznej interakcji miedzy członkami kwartetu, będącą ich „znakiem firmowym” w 1964 roku. Znaczące jest to ze materiał ten powstał w międzyczasie gdy Coltrane z kwartetem nagrywali dwie najważniejsze płyty w historii swojej działalności, które ukształtowały dalszy kierunek rozwoju Coltrane’a. „Blue World” to kolejny album wydany po olbrzymim sukcesie zaginionych taśm „Both Directions At Once: The Lost Album”, odnalezionego albumu z niewydanymi wcześniej kompozycjami Coltrane’a i jego kwartetu z 1963 roku. „Both Directions” umieściły Coltrane’a na #21 miejscu Billboard Top 200, (najwyższe miejsce w historii). Nagranie szybko podbiło listy sprzedażowe na świecie i dotarło do pierwszej dwudziestki min w: UK, Francji, Niemczech, Japonii, Austrii, we Włoszech i w wielu innych. Globalna sprzedaż do dnia dzisiejszego przekroczyła ćwierć miliona sztuk na całym świecie. Lista utworów: 1. Naima (Take 1) 2. Village Blues (Take 2) 3. Blue World 4. Village Blues (Take 1) 5. Village Blues (Take 3) 6. Like Sonny 7. Traneing In 8. Naima (Take 2)

21,90 zł
21,46 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,44 zł

66
Jedwabnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedwabnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike’owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony – brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach – rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał…

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

67
Namaluj mi słońce. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Namaluj mi słońce. Audiobook
Gabriela Gargaś, StoryBox
Dostępny
2 szt.

Sabina ma nietypowe zajęcie. Spotyka się z samotnymi ludźmi, których nikt nie chce wysłuchać, a oni opowiadają jej o swoich kłopotach i rozterkach. Jednak sama również nie ma łatwo… Jest samotna, i choć z pozoru akceptuje swoje życie, w głębi duszy boi się przyznać, że jest nieszczęśliwa, tłumiąc wszystkie uczucia. Pewnego dnia w parku poznaje dziewczynkę, Marysię. Przypadkowe spotkanie odmienia los Sabiny, a dziecko stopniowo zajmuje trwałe miejsce w jej sercu. Nie jest to jednak łatwe, uczucie dziewczynki początkowo irytuje Sabinę. Kiedy pojawia się ojciec Marysi, Maks, przystojny mężczyzna, obarczony niełatwą przeszłością, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót…

29,95 zł
16,47 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,48 zł

68
Pan Perfekcyjny. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Perfekcyjny. Audiobook
Jewel E. Ann, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Ellen Rodgers wydawała się idealną kandydatką do wynajęcia lokalu nad biurem Flinta Hopkinsa. Miła, dobrze wyglądająca kobieta sprawiała przy tym wrażenie cichej i spokojnej. Tymczasem dziewczyna okazała się… bardzo energiczną muzyko terapeutką. Teraz Flint, zamiast skupić się na pracy, musi wysłuchiwać dźwięków bongosów, gitar i śpiewania. Co gorsza, Ellen jest wkurzająco szczęśliwa i odczuwa ciągłą potrzebę naruszania przestrzeni osobistej Flinta – bez przerwy poprawia mu krawat, zapina guziki w koszuli i robi wiele innych rzeczy, wprowadzających w głowie mężczyzny niezły zamęt. Na dodatek kobieta trzyma w charakterze zwierzątek domowych… szczury. Tak, szczury! Choć Flint marzy o wręczeniu Ellen wypowiedzenia najmu, jego autystyczny syn Harrison zdaje się przepadać za kobietą. Tych dwoje jest więc chwilowo na siebie skazanych, a z czasem ich miłosno-nienawistna relacja zaczyna się przeradzać w coś jednocześnie pięknego i tragicznego.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

69
Pani Henryka i morderstwo w autokarze. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Henryka i morderstwo w autokarze. Audiobook
Katarzyna Gurnard, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Świetna powieść z gatunku cosy crime, z główną bohaterką przywodzącą na myśl polską pannę Marple! To drugi tytuł z cyklu zapoczątkowanego bestsellerem „Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie”. Henryka Orłowska, nietuzinkowa starsza pani o złotym sercu i bystrym umyśle, ponownie wciela się w rolę detektywa. Korzystając z uroków życia na emeryturze, wyrusza na wycieczkę do Paryża organizowaną przez biuro podróży „Niezapomniane doznania”. W autokarze, razem z panią Henią, jedzie osiem innych osób. Zanim uda im się dotrzeć do granicy Polski, jedna z nich umrze… Jaką rolę w tym śledztwie odegrają kot o imieniu Cziz i świnka morska z nadwagą? Czy bohaterce uda się rozwikłać zagadkę morderstwa? Przekonajcie się sami! To pełna humoru opowieść z dobroduszną Panią Henią w roli głównej, która niestrudzenie dąży do tego, żeby sprawiedliwości stało się zadość!

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

70
Minione chwile. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minione chwile. Audiobook
Gabriela Gargaś, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Dwie kobiety, jeden mężczyzna i wielka miłość we wszystkich jej odcieniach – od namiętności do śmiertelnej nienawiści i kary za zdradę. Burzliwe losy rodziny McGregorów na tle chłodnych wrzosowisk, wysokich klifów i starych budowli, opowiadających swoje własne, przejmujące historie. Anna pozostawia wszystko za sobą i wyjeżdża do Szkocji, by wyleczyć złamane serce. Znajduje tam pracę w posiadłości Lady Abigail, mając nadzieję, że to koniec jej problemów. Jednak w murach starego dworu w West Lothian odżywa przeszłość, a przyczajone demony wychodzą z ukrycia. Historia starszej pani wstrząsa młodą dziewczyną. Lady Abigail kochała kiedyś ze wzajemnością młodego, polskiego oficera, Waldemara Leśniewieckiego. Jednak wszystko sprzysięgło się przeciw tej miłości. W młodym oficerze zrodziły się bunt i niezgoda na niesprawiedliwość. Przegrany zwycięzca opuścił Szkocję i wrócił do ojczyzny. Jednak jego losy potoczyły się zupełnie inaczej, niż by sobie tego życzył. Uciekając przed podejrzeniami o szpiegostwo powrócił do Szkocji, by na nowo złączyć swój los z Abigail. Jednak czy to ona była mu przeznaczona?

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

71
Pokuta. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokuta. Audiobook
Max Czornyj, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Odpuszczenie Grzechu wymagało Ofiary. Teraz przyszedł czas na Pokutę. Brutalny seryjny morderca Cztery Iks w końcu wpada w ręce policji. To jednak nie koniec koszmaru, wkrótce bowiem odnalezione zostają zmasakrowane zwłoki. Mimo iż schwytany psychopata nie mógł popełnić tej zbrodni, zna jej szczegóły. Co więcej, istnieje podejrzenie, że niektóre z uprowadzonych przez Cztery Iksa kobiet wciąż żyją. Komisarz Eryk Deryło musi podjąć grę z mordercą, której stawką będzie nie tylko życie wielu niewinnych osób, ale także dusza śledczego. Demony z przeszłości policjanta nie pozwalają o sobie zapomnieć, a odżywające okrutne wydarzenia sprzed lat zaczynają przyprawiać go o szaleństwo. Trzeci tom bestsellerowej serii o komisarzu Eryku Deryle.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

72
Zupa z gwoździa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zupa z gwoździa. Audiobook
Anna Onichimowska, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Jest grudzień 2012 roku. Zbliża się data zapowiedzianego przez kalendarz Majów końca świata. Pięćdziesięcioletni Jan jest redaktorem w niewielkim czasopiśmie. Jego praca polega na prowadzeniu korespondencji z czytelnikami. Ponieważ rubryka cieszy się małym powodzeniem, czasem musi pisać listy do samego siebie. W wolnym czasie prowadzi blog kulinarny, tytułową „Zupę z gwoździa”, i fascynuje się małpami z Borneo – nosaczami. Od dwudziestu lat jest w związku małżeńskim z Marysią. Ich życie jest przepełnione rutyną, marazmem i frustracją. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem Jan przeżywa swój prywatny koniec świata – Marysia znika bez śladu, a szef w redakcji zarządza rewolucyjne zmiany. **** „Tę wnikliwą, dowcipną i mądrą książkę powinna przeczytać każda normalna kobieta, która chce zrozumieć przeciętnego współczesnego mężczyznę i każdy współczesny mężczyzna, który i tak nigdy nie zrozumie, w jaki sposób się w to wszystko wpakowujemy. I oczywiście wszyscy pozostali (bez względu na płeć), których codziennie rozczarowuje brak efektownego i natychmiastowego końca świata. Gorąco polecam”. - Maciej Wojtyszko

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

73
Pieśń lodu i ognia. Tom 2. Starcie królów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń lodu i ognia. Tom 2. Starcie królów. Audiobook
George R.R. Martin, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął się królem. Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima... Wspaniała epopeja George'a R.R. Martina jest opowieścią pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek o niezwykłej sile oddziaływania.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

74
Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz. Audiobook
Jakub Skworz, StoryBox
Dostępny
14 szt.

Czy to możliwe, że wielki pisarz Adam Mickiewicz był kiedyś małym łobuzem? W domu dziadków są drzwi, których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie, bo w środku znajdą regały pełne wciągających książek. A książki dziadka wciągają człowieka na poważnie, od stóp do głów: wprost na mroźną Syberię, do pięknego Wilna lub zatłoczonej Moskwy. Dziadek oprowadza wnuki śladami Adama Mickiewicza, dzięki czemu mogą razem z pisarzem ugasić pożar Nowogródka, założyć tajne stowarzyszenie, a nawet dopilnować wydania Pana Tadeusza. *** „Magiczna podróż po świecie dziecięcej wyobraźni. Przewodnik w odkrywaniu, wspólnie z Adasiem Mickiewiczem, swojej życiowej pasji”. - Alicja Bachleda-Curuś *** „Gdybym mógł się cofnąć do czasów podstawówki i polecić jakąś książkę młodej wersji samego siebie, to byłaby właśnie ta. Tak powinno się opowiadać historię najmłodszym!”. - Wojtek Drewniak, Historia Bez Cenzury

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

75
Najwyższa góra świata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwyższa góra świata. Audiobook
Anna Onichimowska, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Książka wpisana na Międzynarodową Honorową Listę im. H. Ch. Andersena w 1998 r. „To jest dla tych, małych i trochę większych, którym czasem jest smutno i którym nie zawsze układa się tak, jak by chcieli. Czyli, myślę sobie, że Najwyższa góra świata jest dla was wszystkich. Bo nigdy nie jest tak, żeby zawsze, w każdej chwili, wszystko układało się dokładnie tak jak trzeba. A jeśli nawet są wśród was tacy szczęśliwcy, to na pewno znacie innych, którzy miewają kłopoty...”.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

76
Koniec świata i poziomki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec świata i poziomki. Audiobook
Anna Onichimowska, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Z tej fascynującej opowieści dowiecie się, dlaczego rodzina Karolka wyruszyła w podróż na koniec świata, jakie przygody spotkały ich po drodze, kim był kichający nieznajomy i kto porwał małego Józefa. Znakomita lektura dla całej rodziny!

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

77
Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem. Audiobook
Małgorzata J. Kursa, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Kot Belzebub – czarny jak noc charakter znany z „Nieboszczyka wędrownego” – powraca w wielkim stylu! Kiedy w Kraśniku ginie w tragicznych okolicznościach Bożena Szklarska, nikt nie ma pojęcia, że jej śmierć uruchomi lawinę kolejnych zgonów. Policja miota się bezradnie, próbując odnaleźć jakiekolwiek powiązania między masowo produkowanymi nieboszczkami, ale najlepiej zorientowany w temacie jest czarny kot o wdzięcznym imieniu Belzebub. To on odkrywa kolejne zwłoki i to dzięki niemu tępi dwunożni będą wreszcie mogli rozwiązać zagadkę kraśnickiej hekatomby. Trochę to potrwa, bo czy ludzie mają dość inteligencji, żeby zrozumieć kota? *** „Spomiędzy pokrzyw wystawała dłoń z pomalowanymi na wściekły róż paznokciami. Przez chwilę Marylka patrzyła na nią bezmyślnie, aż wreszcie w jej umyśle pojawił się ciąg skojarzeń. Nieruchoma damska ręka, parzące pokrzywy, Belzebub z wyraźną dumą łypiący na znalezisko… Cholera, już kiedyś zdarzyło jej się coś podobnego! Tylko zamiast sztywnej damy w roli głównej wystąpił sztywny kurhanek, a w rolach drugoplanowych, zamiast łąkowego zielska, domowe paprotki. Za to pupil Marylki był tak samo zadowolony jak teraz… Jezus, Maria, trup! Belzebub przyprowadził ją do trupa!”

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

78
Sedno życia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sedno życia. Audiobook
Katarzyna Kielecka, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Co składa się na sedno życia samotnej kobiety? Edyta, zakompleksiona i zdystansowana trzydziestolatka, niechętnie przyjmuje od brata propozycję pracy. Nie przypuszcza, że pociągnie to za sobą kolejne zwroty i zburzy jej cenny spokój. Niespodziewana diagnoza lekarska i spotkanie przyjaciółki z dzieciństwa wyzwalają w zamkniętym świecie bohaterki lawinę zmian, która zdaje się nie mieć końca. Czy kobieta stawi czoła problemom i spełni obietnicę? Niezwykła powieść o szukaniu drogi do akceptacji siebie, o łamaniu wewnętrznych barier oraz o tym, jak trudno nauczyć się kochać.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

79
Tylko dobre wiadomości. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko dobre wiadomości. Audiobook
Agnieszka Krawczyk, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Wszyscy kochamy powieści o miłości… Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań. Wspólnie z Izabelą zamierzają teraz przywrócić magazynowi dawną świetność. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego nie miałyby podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy. Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość… Bo wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i odważnie spoglądać w przyszłość. Romantyczna opowieść, która zabierze Was do klimatycznego miasta nad Wisłą, pięknej, słonecznej Wenecji, i wszędzie tam, gdzie warto się zakochać.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

80
Tylko Ty. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko Ty. Audiobook
Gabriela Gargaś, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Książka o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Opowieść o tym, jak trudne i wymagające odwagi jest adopcyjne rodzicielstwo. Wzruszająca, niekiedy smutna, chwilami zabawna historia. O trudnych wyborach, których musimy dokonywać, o potrzebie odkrycia swoich korzeni, a wreszcie o miłości, którą każdy z nas nosi w sobie. I bez której nie byłoby nic.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

81
Wietrzne Katedry. Tom 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wietrzne Katedry. Tom 2. Audiobook
Alice Rosalie Reystone, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Ponad dwieście lat temu, kiedy natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a całej cywilizacji groził upadek, nieoczekiwanie pojawiły się elfy. Zaoferowały ludziom przyjaźń i pomoc w zamian za możliwość osiedlenia. Wspólnie odbudowali świat ze zgliszcz. Jednak radość trwała krótko. Straszliwa zaraza doprowadziła do wymarcia wszystkich elfów… Marzenie o Wietrznych Katedrach zaczyna stawać się rzeczywistością. Pięć fragmentów mapy zostało scalonych. Jednak mapa to nie wszystko. Przed śmiałkami droga do Metropolii i bardzo trudne zadanie. Muszą włamać się do pilnie strzeżonego Instytutu Medycznego, gdzie w jednym z inkubatorów Terminalu może się kryć ten, którego pomocy potrzebują – elf czystej krwi spokrewniony z księciem. Tymczasem konstable i viverny tropiące depczą im po piętach…

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

82
Dłonie czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dłonie czasu
Dostępny
66 szt.

Książka wpisuje się w nurt eseistyczny twórczości Andrzeja Gronczewskiego. Łączy dwie perspektywy: horyzont eseistyczny z melancholijną refleksją nad ludzką egzystencją i historią kultury, a przede wszystkim nad formą, którą przydaje jednej i drugiej upływający czas. Jest to oryginalna wypowiedź artystyczna, swoisty pamiętnik intelektualny, monolog literaturoznawcy i konesera sztuki. Słowa kluczowe: esej, pamiętnik intelektualny, dłonie, czas, kanon literacki ****** The Hands of Time The book belongs to the essayistic part of Andrzej Gronczewski?s work. It combines two perspectives: the essayistic outlook with a melancholy reflection on human existence and the history of culture, and most importantly on the form which both acquire through the passing of time. It is an original artistic work, a sort of an intellectual diary, a monologue of a literature scholar and an art.. Connoisseur.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

83
Uśmiech losu. Tom 1. Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśmiech losu. Tom 1. Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Audiobook
Agnieszka Krawczyk, StoryBox
Dostępny
3 szt.

W kamieniczce na krakowskich Dębnikach mieszkają różni lokatorzy: zadzierający nosa posiadacz sieci restauracji, emerytowana artystka, młoda matka z dwójką uroczych dzieci, para nadętych pracowników korporacji i wreszcie rodzina, w której wszystkie kobiety noszą imiona zaczerpnięte z dramatów Szekspira. Stary dom kryje niejeden sekret. Jego tajemniczy właściciel proponuje mieszkańcom udział w pewnym zaskakującym wyzwaniu. Czy zagadkowe zadanie okaże się dla sąsiadów uśmiechem losu, czy trudnym do pokonania problemem? „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” to piękna i ciepła opowieść o domu, który daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie czujemy się samotni. To również historia przyjaźni na dobre i złe oraz miłości przychodzącej w najbardziej niespodziewanych momentach. Poddajcie się urokowi tej klimatycznej opowieści o sile uczuć i potrzebie bycia razem, by wraz z bohaterami uwierzyć, że uśmiech losu zależy w dużej mierze od nas.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

84
W grobie ci do twarzy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W grobie ci do twarzy. Audiobook
Andrzej F. Paczkowski, StoryBox
Dostępny
2 szt.

Sensacja! Groteska! Absurd! A w tym wszystkim Marlena z nożem w głowie, wodzisławska mafia, zakochany Czech oraz pewna dziwaczna służąca… Drogi wszystkich złączą się w gonitwie do grobu. Nie tylko do jednego! W szpitalu, do którego trafia Marlena, dosyć często umierają ludzie, a ona sama niespodziewanie musi uciekać, grozi jej bowiem niebezpieczeństwo. Kto i dlaczego czyha na życie Marleny? Kim jest jej mąż, którego widzi w telewizji? I czy naprawdę ostatni raz, zanim straciła pamięć, widziano ją na cmentarzu? Aby rozwiązać zagadkę, bohaterka musi przypomnieć sobie, kim jest. Niestety nie będzie to łatwe, a czas szybko ucieka… Równie szybko, jak lektura tej niesamowitej czarnej komedii!

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

85
Mayday. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mayday. Audiobook
Grzegorz Brudnik, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Najlepszy thriller o wielkiej katastrofie, spisku i władzy, jaki przeczytacie w tym roku. Gdy u wybrzeży Japonii dochodzi do powietrznej kolizji dwóch największych samolotów pasażerskich świata, amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wysyła na miejsce swój najlepszy zespół śledczych. Jednak od samego początku natrafiają oni na przeszkody, a tajemniczy sabotażysta nie cofnie się przed niczym, by uniemożliwić im odkrycie prawdy. W odruchu desperacji główny śledczy Scottie Jordan ściąga na miejsce zdarzenia polskiego inżyniera, który przed kilku laty stracił w katastrofie lotniczej żonę i córkę. Gdy dzięki jego pomocy zespół zbliża się do prawdy, rozpoczyna się gra, której stawką jest życie wielu osób. Ale Aleksander Gall nie ma zamiaru uciekać. I wkrótce nie wiadomo już, kto jest myśliwym, a kto ofiarą. Ta książka jest jak film. Największa w historii katastrofa lotnicza, międzynarodowy spisek i szaleńczy wyścig o prawdę. Głuche ostępy Appalachów, podejrzane dzielnice Waszyngtonu i Atlanty, zagubione na Pacyfiku, targane tajfunem japońskie wysepki. Wszystkie te miejsca łączy wspólna tajemnica, którą rozwikłać może tylko jeden człowiek. Jeśli myśleliście, że Dirk Pitt i Jack Reacher są zuchwali, to poczekajcie, aż poznacie Aleksandra Galla. Takiego bohatera jeszcze w Polsce nie było.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

86
Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. Audiobook
Małgorzata Warda, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Ile można poświęcić dla ukochanej osoby? Ania i Aaron są dla siebie całym światem. Kiedy ich matka zaczyna chorować, trafiają pod opiekę ciotki. Jej dom, który dziewczynka pamięta jako niezwykle piękny, wypełniony antykami, okazuje się miejscem przemocy i dramatycznej walki. Kto obroni rodzeństwo, gdy wszystkie granice zostaną przekroczone? Czy Aaronowi uda się uchronić swoją ukochaną siostrę? Czy dziecięca wyobraźnia Ani pozwoli jej zapomnieć o przerażających wydarzeniach w zamkniętym pokoju? „Poruszająca powieść o ludziach, których życie było piekłem... aż w końcu miłość pokonała strach. Pamiętaj, że zawsze dasz sobie radę z własnym »potworem« pod warunkiem, że przestaniesz się go bać”. - Małgorzata Domagalik „»Dziewczynka, która widziała zbyt wiele« – nie przegapcie jej. To książka ważna. Żywy język, świetne nakreślone portrety, proste dialogi – tak o rzeczach trudnych trzeba pisać. Polecam gorąco, choć po tej lekturze nic już nie będzie takie samo”. - Anna Dmowska, miesięcznik „Claudia” „U Małgorzaty Wardy jest jak u Hitchocka: zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rośnie”. - Aneta Starosta, creativemagazine.pl „To bolesna, trudna, ale ambitna i wartościowa książka, której żywy język i piękny styl idealnie równoważą dramatyczną i wstrząsającą treść. Przekonana, że nikt z taką empatią, subtelnością i taktem nie potrafi opowiedzieć o cierpieniu i krzywdzie dziecka, jak właśnie Małgorzata Warda, gorąco polecam Wam tę lekturę”. - Sztukater.pl „Jest to książka budzące ogromne emocje, jest to książka trudna a jednocześnie bardzo mądra. Jestem pełna podziwu dla autorki za kreacje bohaterów, budowanie atmosfery i za sam temat”. - Tajemnica, lubimyczytać.pl

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

87
Zemsta kobiet. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta kobiet. Audiobook
Marcin Pilis, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Losy bohaterek najnowszej powieści Marcina Pilisa splatają się w obliczu dramatycznych wydarzeń, które łączy zapomniana przeszłość. Paula, nastolatka mieszkająca w domu rodziny zastępczej, gdzie pada ofiarą molestowania seksualnego, zostaje sprzedana ludziom zajmującym się prostytucją. W tym samym czasie Klaudyna otrzymuje wiadomość od nieznajomego mężczyzny, która dotyczy jej porzuconej tuż po porodzie córki. Krok po kroku Klaudyna podąża za wskazówkami, które ostatecznie mają doprowadzić do spotkania matki i dziecka. Dla bohaterki jest to również ważna wędrówka w głąb siebie i zmierzenie się z demonami przeszłości. *** „Mocna, chwilami brutalna, ale i mądra psychologiczno-społeczna opowieść o kobietach. Otworzy oczy, zmusi do myślenia. Nie odłożycie jej obojętnie. Wstrząśnie każdym myślącym czytelnikiem i nie da o sobie zapomnieć”.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

88
Mrok. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrok. Audiobook
Alicja Wlazło, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Nadchodzi mrok i nikt się przed nim nie ukryje! Laureen miała wszystko, czego tylko mogła zapragnąć: kochającą rodzinę, wymarzoną pracę i wspaniałą przyszłość. Miała, do chwili kiedy w jej życiu pojawił się tajemniczy Sigarr. W mgnieniu oka otaczający ją perfekcyjnie uporządkowany świat wypełnił chaos. Potępieni i Zaprzysiężeni toczą od tysiącleci brutalną wojnę. Laureen ma w niej do odegrania kluczową rolę, ale musi stanąć do walki o wszystko co kocha. Czy znajdzie w sobie dość odwagi?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

89
Uśmiech losu. Tom 2. Dobre uczynki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśmiech losu. Tom 2. Dobre uczynki. Audiobook
Agnieszka Krawczyk, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Podobno dobre uczynki wracają do nas po stokroć. Dlaczego więc tak bardzo o nie trudno? Zwłaszcza, gdy uwagę zaprzątają własne sprawy: zdrowie, rodzina, praca czy miłość. Nawet mieszkańcy Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą muszą się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Dla Heleny nie jest to łatwy rok: boryka się z problemami zdrowotnymi, kłopotami z mydlarnią i sytuacją rodzinną. Na jaw wychodzi szokująca tajemnica, która już na zawsze odmieni los bohaterki. Zbliża się moment próby dla wszystkich lokatorów – czy wyjdą z niego zwycięsko? Na pewno odkryją prawdę o sobie, której wcześniej nawet się nie spodziewali. Drugi tom sagi „Uśmiech losu", opisującej perypetie lokatorów Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

90
Dobre myśli. Tom 3. Szczęście pachnące wanilią. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dobre myśli. Tom 3. Szczęście pachnące wanilią. Audiobook
Magdalena Witkiewicz, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Mądra opowieść o zwyczajnych kobietach, typowych mężczyznach, wszechobecnych osiedlach i wytrwałym poszukiwaniu szczęścia. Historia, która podnosi na duchu. Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo pieczenie ciastek to jedyne, co potrafi robić. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha… swój samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą. I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek. Magdalena Witkiewicz jak zwykle z wdziękiem, mądrze i z humorem opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu. Daje swoim czytelniczkom to, co najcenniejsze: przyjaźń, wsparcie i nadzieję, że warto wierzyć w dobre zakończenie.

36,90 zł
20,66 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 16,24 zł

91
Dobre myśli. Tom 4. Nie ma jak u mamy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre myśli. Tom 4. Nie ma jak u mamy. Audiobook
Magdalena Witkiewicz, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Kiedy tak naprawdę zaczyna się kryzys wieku średniego, czy jedwabna piżama to odpowiedni strój, by wystąpić przed własnym szefem i czy łatwo jest zwolnić nianię i wdrożyć „projekt matka” – to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi staną bohaterki bestsellerowej powieści o Milence! Milaczek nieustająco poszukuje miłości swojego życia, ekscentryczna Zofia Kruk niezmordowanie pracuje nad tym, żeby świat stał się lepszym miejscem, a rezolutny Bachor przeistacza się z uroczej nastolatki w młodą kobietę… Magdalena Witkiewicz jak zwykle z wdziękiem, mądrze i z humorem opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu. Daje swoim czytelniczkom to, co najcenniejsze: przyjaźń, wsparcie i nadzieję, że warto wierzyć w dobre zakończenie. Po przeczytaniu tej książki zapragniesz przytulić wszystkich, których kochasz! *** „Bywają historie, które otulają jak ciepły pled na tarasie. Bohaterowie książki to zwykli niezwykli ludzie. Mężowie, żony, mamy, córki... Warto pamiętać, że to, co najzwyklejsze, bywa najciekawsze i najpiękniejsze. Serdecznie polecam”. – Joanna Brodzik *** „Z tej książki dosłownie bije życzliwość i pogoda ducha. »Nie ma jak u mamy« doda Wam skrzydeł i przypomni o tym, co jest naprawdę w życiu ważne!”. - Ula Chincz

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

92
Dobre myśli. Tom 1. Milaczek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dobre myśli. Tom 1. Milaczek. Audiobook
Magdalena Witkiewicz, StoryBox
Dostępny
2 szt.

Urocza, inteligentna i niewątpliwie podnosząca na duchu powieść. Milenka jest bardzo miła, ładna i ma troszkę ponad trzydzieści lat, ale tylko troszkę! No i troszkę za dużo… kilogramów. Ale o tym tytułowy Milaczek, który nieustająco poszukuje miłości swojego życia, pomyśli jutro. Dziś musi się zająć Bachorem, nieznośnym, choć uroczym dzieciakiem z sąsiedztwa, oraz swoją nieco, hmm, ekscentryczną ciotką, Zofią Kruk, troszkę, ale tylko troszkę, po pięćdziesiątce. Pod nogami natomiast pęta im się Parys Antonio, pies arystokrata… Magdalena Witkiewicz jak zwykle z wdziękiem, mądrze i z humorem opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu. Daje swoim czytelniczkom to, co najcenniejsze: przyjaźń, wsparcie i nadzieję, że warto wierzyć w dobre zakończenie.

36,90 zł
20,66 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 16,24 zł

93
Dobre myśli. Tom 2. Panny roztropne. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre myśli. Tom 2. Panny roztropne. Audiobook
Magdalena Witkiewicz, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Wścibscy sąsiedzi, niewierny narzeczony, miłość, panny i konwenans – Magdalena Witkiewicz tworzy koktajl prawdziwych emocji doprawiony sporą dawką pikantnego humoru i mnóstwem celnych obserwacji. Milaczek nadal nieustająco szuka miłości i… są na nią widoki! Jej wybranek ma długie włosy, zna się na komputerach i lubi Milenkę. Zofia Kruk realizuje swoje fantazje, a hartu ducha, energii, a także figury pozazdrościłaby jej niejedna dwudziestka! Do mieszkania nieopodal wprowadza się pewna gimnastyczka – czy to możliwe, że prowadzi tam dom publiczny? Co na to Parys Antonio? Magdalena Witkiewicz jak zwykle z wdziękiem, mądrze i z humorem opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu. Daje swoim czytelniczkom to, co najcenniejsze: przyjaźń, wsparcie i nadzieję, że warto wierzyć w dobre zakończenie.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

94
Shadow Raptors. Tom 1. Kurs na kolizję. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shadow Raptors. Tom 1. Kurs na kolizję. Audiobook
Sławomir Nieściur, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Rok 2017. W Układzie Słonecznym po raz pierwszy pojawia się okręt Skunów. Ludzkość nadaje mu nazwę Oumuamua. Dwa lata później obiekt znika w tajemniczej anomalii, znajdującej się pomiędzy Marsem i Jowiszem. Wkrótce przybywają następne okręty obcych. Wysłane ich tropem ziemskie sondy badawcze odkrywają w tym rejonie przejście, prowadzące do odległego o dziesięć lat świetlnych układu gwiezdnego Epsilon Eridani, zamieszkałego przez rasę Skun. Rok 2045. Do układu Epsilon Eridani wlatują pierwsze ziemskie okręty kolonizacyjne. Rok 2205. Dominium Skun jest już tylko wspomnieniem. Zdziesiątkowani obcy ukrywają się w pasie planetoid na obrzeżach układu, skąd przypuszczają atak na kolonistów. W kierunku jedynej w układzie planety i jej księżyca wyrusza gigantycznych rozmiarów okręt wojenny Skunów. Strzegąca planety Flota ludzi jest rozproszona, w układzie znajduje się jedynie niewielki zespół uderzeniowy, złożony z krążownika i kilku okrętów eskorty. Czy pojedynczy okręt potrafi powstrzymać przeważające siły wroga? Czy ludzkość będzie w stanie uchronić nową domenę przed zagładą? Jak wiele ludzie są w stanie poświęcić, by tego dokonać?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

95
Jeździk Pojazd Rolly Plus zielony Milly Mally 2539 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździk Pojazd Rolly Plus zielony Milly Mally 2539
Milly Mally
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.09

164,90 zł
153,36 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,54 zł

96
Lalka 29cm Narciarka z dzieckiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka 29cm Narciarka z dzieckiem
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

45,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

97
Ubranka dla lalki 29cm mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubranka dla lalki 29cm mix
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.22

33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

98
Lalka w płaszczu 419759 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka w płaszczu 419759
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.20

30,91 zł
27,82 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

99
Lalka 476448 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka 476448
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

45,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

100
Lalka 492745 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka 492745 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.01

48,90 zł
44,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

Wróć do góry