hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.09.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 12 września 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Radość (Alexander Lowen), na drugim Depresja i ciało (Alexander Lowen). Kolejny produkt to Teczka papierowa z gumką A4 (Interdruk) oraz Matki i córki (Ałbena Grabowska).
1
Radość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radość
Dostępny
94 szt.

Poddaj się swojemu ciału i odzyskaj radość! Aleksander Lowen odkrywa na kartach tej książki jak odzyskać naturalny, dziecięcy stan radości poprzez ćwiczenia, które przywracają ciału witalność i wyzwalają energię ze stłumionych uczuć. Dzięki przeszło czterem dekadom własnej praktyki klinicznej, Lowen pokazuje nam, jak bolesne emocjonalne doświadczenia – wykorzystywanie seksualne, lęk przed śmiercią, złość czy złamane serce, którego doświadcza każdy człowiek w życiu – manifestują się w ciele. Uczy, w jaki sposób słuchać i odpowiadać na te unikalne sygnały w ciele, które są wewnętrznym krzykiem o wolność. Pełne wigoru życie, które jest efektem terapii, niesie ze sobą wiele korzyści, jak chociażby większą satysfakcję seksualną czy wyższy poziom uduchowienia. Radość to wspaniały, przynoszący nadzieję i dokonujący transformacji przewodnik napisany przez jednego z pionierów terapii skierowanej na związek ciała i umysłu.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

26 osób kupiło
2
Depresja i ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depresja i ciało
Dostępny
110 szt.

Ludzie, którzy kochają, nie wpadają w depresję. Poprzez miłość wyrażają siebie, afirmują swoje istnienie i tożsamość. Człowiek pogrążony w depresji – powiada dr Alexander Lowen – traci kontakt z rzeczywistością, zwłaszcza z rzeczywistością własnego ciała. W tej inspirującej, pionierskiej pracy autor zgłębia kulturowe i psychologiczne czynniki, które przyczyniają się do tego stanu, i pokazuje, w jaki sposób możemy pokonać depresję – przede wszystkim odzyskując łączność z naszą fizyczną istotą i ucząc się rozpoznawać fizyczne przejawy naszych emocji. Wychodząc ze swoich rozległych doświadczeń z pacjentami cierpiącymi na depresję, proponuje serię prostych, a mimo to skutecznych ćwiczeń, które pomogą nam rozbudzić drzemiące w nas siły, pozwolą na pełne wyrażenie swej miłości i wyjątkowości, przywrócą nam duchowość i wiarę. „Książka dr. Lowena jest ważna, ale i zajmująca dla poważnie zainteresowanego tematem czytelnika. Styl autora jest niezwykle klarowny, wolny od zawodowego żargonu i bardzo osobisty”. – „Publishers Weekly” Dr Alexander Lowen (1910–2008), wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta, początkowo był uczniem Wilhelma Reicha, po latach stworzył własne podejście terapeutyczne zwane bioenergetyką, której poświęcił ponad 60 lat życia. Jest autorem dwunastu książek na temat analizy bioenergetycznej, wśród nich: Wstęp do bioenergetyki, Miłość, seks i serce, Narcyzm – zaprzeczenie prawdziwemu ja, Duchowość ciała, Radość, Lęk przed życiem, Przyjemność. „Polecamy inne książki”. – Alexandra Lowena

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

23 osoby kupiły
3
Teczka papierowa z gumką A4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
20 osób kupiło
4
Matki i córki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matki i córki
Dostępny
778 szt.

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość, ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy wystarczy oswoić własną historię, żeby przezwyciężyć strach przed bliskością? Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie. „Zostałam porwana przez historię czterech kobiet: prababki, babki, matki oraz córki. Ciąży nad nimi stara klątwa. Każda z nich ukrywa prawdę o swojej przeszłości. Matki i córki to niesamowita, wzruszająca podróż w czasie. Smutno mi było rozstawać się z bohaterkami” – Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka cyklu „Kwiat Paproci”. Ałbena Grabowska (ur. 1971) – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolożka z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych i dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction (Tam, gdzie urodził się Orfeusz), sagę ("Stulecie Winnych" – na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP), kryminał (Ostatnia chowa klucz), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną (O małpce, która spadła z drzewa), powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią), cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski ("Alicja w krainie czasów"), dystopię dla młodzieży (Nowy świat) oraz powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym (Kości proroka). Mieszka z trójką dzieci oraz trzema kotami w Brwinowie.

37,90 zł
23,50 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,40 zł

20 osób kupiło
5
Adrenalyn XL. Karty kolekcjonerskie FIFA 365 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrenalyn XL. Karty kolekcjonerskie FIFA 365 2020
Panini, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Panini FIFA 365 Adrenalyn XL 2020 to kolekcja piłkarskich kart Panini na licencji FIFA przedstawiających topowe światowe drużyny oraz piłkarzy z sezonu 2019/2020. Opakowanie zawiera: • 5 saszetek (po 5 kart w saszetce), • 1 kartę z limitowanej edycji. Każda saszetka zawiera 6 kart, co łącznie daje nam 31 kart.

21,55 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,56 zł

18 osób kupiło
6
Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Jak dobrać pierwszy stanik? Jak się rozprawić z pryszczami? Jak podbudować pewność siebie? Jak przygotować się do miesiączek? Dorastanie i dojrzewanie jest super, czasem potrafi jednak dać w kość. Lepiej się w porę dowiedzieć, jak zmienią się twoje ciało i nastroje. Ta książka w prosty i pełen wyczucia sposób opisuje, co będzie się działo, a także podpowiada, jak możesz o siebie zadbać, odżywiając się zdrowo, pamiętając o ruchu i o higienie osobistej. Dzięki tym wiadomościom i radom przygotujesz się na czekające cię fascynujące zmiany i nic cię nie zaskoczy.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

19 osób kupiło
7
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 3. W ciemnościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 3. W ciemnościach
Dostępny
37 szt.

Trzecia część popularnej serii. Kiedy Eddie dostaje swoje magiczne zwierzę – zabawną nietoperzycę Eugenię – cała klasa chętnie znalazłaby się na jego miejscu. No, prawie cała. Jedna z dziewczynek w ogóle nie chce magicznego zwierzęcia. Czy zgodzi się na to ich nauczycielka, panna Cornfield? Zbliża się wielka noc czytania książek. Ale dla grupy dzieci wydarzenia przybierają niebezpieczny obrót: zostają uwięzione w podziemiach szkoły. Czy magiczne zwierzęta pomogą im wydostać się z pułapki?

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

10 osób kupiło
8
Angielski. Historie z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Historie z ćwiczeniami
Dostępny
158 szt.

Wiemy, że rozumienie języka angielskiego może być trudne, nawet jeśli uczymy się go od lat. Ta książka powstała po to, aby pomóc Ci w przezwyciężeniu problemów językowych niezależnie od tego, czy przyjdzie Ci mieć do czynienia z brytyjskim czy amerykańskim angielskim, zarówno w piśmie jak i w mowie. W środku znajdziesz 67 wciągających opowieści, w których przeplatają się losy 15 bohaterów. Zostały one sformułowane przy użyciu najważniejszych angielskich konstrukcji gramatycznych – począwszy od tych najprostszych, a skończywszy na najtrudniejszych. Snując historie, lektor stopniowo wprowadza Cię w tajniki języka angielskiego i przyzwyczaja do coraz trudniejszych konstrukcji. Co więcej, zagadnienia gramatyczne przedstawione w początkowych tekstach często powracają w kolejnych opowieściach. Ta metoda powtarzania ułatwi Ci utrwalenie typowych wyrażeń i konstrukcji. Dzięki temu łatwo je rozpoznasz zarówno na piśmie, jak i w mowie. Wszystkie historie nagrane zostały w dwóch najpopularniejszych odmianach języka angielskiego – amerykańskiej i standardowej brytyjskiej. Chcesz doskonale mówić zarówno amerykańskim jak i brytyjskim angielskim? Nasze wciągające opowieści Cię tego nauczą! 15 bohaterów książki przedstawia swoją wyjątkową historię, a każda z nich staje się pretekstem do przyswojenia ważnej językowej reguły: – utrwal różne czasy gramatyczne, – powtórz phrasal verbs, – udoskonal użycie przyimków, – przećwicz niezbędne słownictwo, – poznaj często używane zwroty, – ściągnij materiały audio, używając kodu, który znajdziesz wewnątrz książki, i ucz się jeszcze skuteczniej.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

9 osób kupiło
9
Strategia Lean. Kultura uczenia się kluczem do budowania przewagi konkurencyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategia Lean. Kultura uczenia się kluczem do budowania przewagi konk...
Dostępny
10 szt.

Co zrobić, aby zapewnić klientom większe zadowolenie i zaspokajać lepiej ich potrzeby? Jak ograniczyć ogólne koszty, aby zachować konkurencyjność? Co zrobić, aby praca stała się ciekawsza i stanowiła źródło większej satysfakcji? Co robić, aby uczyć się szybciej dzięki współpracy? Jak stworzyć w zespole atmosferę zaufania i wspólnej pracy? Odkąd dwie dekady temu Toyota wypracowała system zarządzania lean, firmy z całego świata szukają sposobów na eliminację marnotrawstwa, usprawnienie procesów i obniżanie kosztów, wykorzystując w tym celu właśnie strategię lean. Niektóre osiągają na tym polu spektakularne sukcesy, inne się rozczarowują. Z przekonaniem można jednak stwierdzić, że tylko nieliczne spośród tych firm w pełni wykorzystują to, co metodologia lean ma do zaoferowania. Aby poruszać się szybko, trzeba pierwszy odcinek drogi przemierzyć samemu. Aby jednak dotrzeć daleko, trzeba podróżować razem. Książka Strategia lean obala powszechne mity dotyczące lean, w szczególności rozprawia się z przekonaniem, że istota tej metodologii sprowadza się do wyciskania kolejnych soków z posiadanych zasobów, a zwłaszcza z ludzi. Nic bardziej mylnego. W lean chodzi o to, aby się uczyć i aby działać – aby uczyć się przez działanie. Chodzi o rozwiązywanie problemów. Chodzi także o to, aby zawsze na pierwszym miejscu stawiać klienta – i tylko klienta. Myślenie lean to kompleksowa strategia biznesowa. Dzięki niej nauczysz się konkurować w sposób zasadniczo odmienny od dotychczasowego. Autorzy krok po kroku przedstawiają proces kształtowania strategii lean, która pozwala zapewnić trwałą wartość dla klienta. Trzeba bowiem pamiętać, że rentowność, jakkolwiek pożądana, nie jest podstawowym celem w metodologii lean. Lean to nie tylko metoda skuteczniejszego działania, ale również metoda skuteczniejszego myślenia. A pełne zrozumienie potencjału metody lean wymaga zmiany spojrzenia na zasoby, cele biznesowe, a nawet własne potrzeby i pragnienia. Zmień sposób myślenia i zbuduj przewagę konkurencyjną opartą na wartości dla klienta. Dzięki tej książce porzucisz tradycyjne podejście do kwestii strategii i przestawisz się na strategiczne myślenie lean. Dowiesz się także, jak w praktyce wykorzystać metodologię lean do budowania przewagi konkurencyjnej, inicjowania procesu innowacyjności i generowania stabilnego wzrostu. Dr Michael Ballé od dwudziestu lat wspiera menedżerów jako trener. Jest założycielem Institut Lean France i autorem pięciu książek poświęconych tematyce lean, które w istotnym stopniu wpłynęły na międzynarodową myśl i praktykę w tym zakresie. Daniel T. Jones jest współautorem bestsellerów, za sprawą których świat poznał metodologię lean (Maszyna, która zmieniła świat, Lean thinking – szczupłe myślenie, Szczupłe rozwiązania). Jest również założycielem UK Lean Enterprise Academy oraz Lean Global Network. Jacques Chaize był dyrektorem generalnym Danfoss Water Controls, wiodącej francusko-duńskiej firmy specjalizującej się w produkcji zaworów i będącej wzorcem wdrażania praktyki lean. Jest również współzałożycielem francuskiego oddziału Society for Organizational Learning. Orest J. Fiume był dyrektorem oraz dyrektorem finansowym Wiremold Company, jest także emerytowanym dyrektorem Lean Enterprise Institute. Jest współautorem książki Real Numbers: Management Accounting in a Lean Organization oraz współtwórcą ruchu Lean Accounting. Książka „Strategia lean” w przekonujący sposób wyjaśnia, że doskonałości operacyjnej nie da się osiągnąć wyłącznie dobrymi chęciami kierownictwa i że wymaga ona realizacji konsekwentnego oddolnego procesu rozwojowego. – Jeffrey K. Liker, autor książki Droga Toyoty, profesor inżynierii przemysłowej i operacyjnej na University of Michigan Książka „Strategia lean” stawia mocną tezę, zgodnie z którą myślenie lean należy rozpatrywać przede wszystkim w kategoriach metody przeobrażania firmy w system strategicznego pozyskiwania wiedzy, która mogłaby zapewnić firmie trwałą przewagę konkurencyjną w obliczu przełomowych zdarzeń w branży. Pokazuje, że dzięki wdrożeniu myślenia lean jako narzędzia strategicznego każda firma może odnieść sukces, dokonując zasadniczego przełomu w swojej branży. – John Shook, prezes Lean Enterprise Institute Ta ważna książka to coś więcej niż zbiór informacji o powszechnie dziś używanych narzędziach lean. To opis kompleksowej, a przy tym rewolucyjnej strategii. – James P. Womack, współautor książek Maszyna, która zmieniła świat oraz Lean thinking – szczupłe myślenie, założyciel Lean Enterprise Institute

74,90 zł
63,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,23 zł

5 osób kupiło
10
Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

• Myć się czy nie myć? • Co z tymi z pryszczami?! • Nastroje – czy można je zrozumieć? • Golić się… okej, ale jak? Dorastanie i dojrzewanie jest super, czasem potrafi jednak dać w kość. Lepiej się w porę dowiedzieć, jak zmienią się twoje ciało i nastroje. Ta książka w prosty i pełen wyczucia sposób opisuje, co będzie się działo, a także podpowiada, jak możesz o siebie zadbać, odżywiając się zdrowo, pamiętając o ruchu i o higienie osobistej. Dzięki tym wiadomościom i radom przygotujesz się na czekające cię fascynujące zmiany i nic cię nie zaskoczy.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

6 osób kupiło
11
Hören - Verstehen - Sprechen. Słuchaj ze zrozumieniem i ćwicz niemiecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hören - Verstehen - Sprechen. Słuchaj ze zrozumieniem i ćwicz niemieck...
Dostępny
47 szt.

Umiejętność rozumienia ze słuchu jest z reguły najtrudniejszą sprawnością do opanowania w procesie nauki języka obcego. Świadczy o tym fakt, że na egzaminach z języka niemieckiego właśnie przez tę część testu najwięcej osób go nie zdaje. Ale rozumienia ze słuchu można się nauczyć! Ten podręcznik z pewnością bardzo się do tego przyczyni. Znajdziecie w nim 40 tekstów (w większości anegdot z puentą) wzbogacone o ćwiczenia. Wszystkie teksty zostały nagrane przez native speakerów. Po transkrypcji każdego z nich znajduje się szczegółowy słowniczek. Proponowany materiał nadaję się idealnie do rozszerzenia słownictwa i praktycznej nauki rozumienia ze słuchu. Pomaga również usprawnić swobodne mówienie. Z podręcznikiem można pracować samodzielnie, ale stanowi także zbiór inspiracji dla każdego lektora języka niemieckiego na zajęciach grupowych i indywidualnych. Książka składa się z dwóch części: 1. W pierwszej znajdziecie zestawy ćwiczeń do nagranych tekstów. Powinny być wykonywane bez zaglądania do części drugiej. Szczególną wagę należy przywiązywać do zadania polegającego na imitacji prawidłowej wymowy i intonacji w języku niemieckim. Celem pozostałych ćwiczeń jest nie tylko sprawdzenie dokładnego zrozumienia wysłuchanego tekstu, lecz również utrwalenie i kontrola ważniejszych wyrażeń, zwrotów oraz struktur gramatycznych. Aby ten cel osiągnąć, należy każdy tekst przesłuchać wielokrotnie, zwracając uwagę na wymowę i intonację. Każde ćwiczenie ma określone zadanie: – sprawdzenie ogólnego zrozumienia treści (ćwiczenie pierwsze typu Richtig (R) oder falsch (F)), – skupienie uwagi słuchającego na szczegółowym zrozumieniu danego tekstu (Fragen zum Text). Do większości ćwiczeń dołączyliśmy klucz (z wyjątkiem ćwiczeń wymagających samodzielnych wypowiedzi), co pozwala na całkowicie samodzielną kontrolę. 2. W drugiej części podręcznika znajdziecie transkrypcję wszystkich nagrań i szczegółowy słowniczek do każdego z nich. Kolejność tekstów jest uwarunkowana głównie gradacją stopnia trudności i długości poszczególnych opowiadań.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

4 osoby kupiły
12
Życie wewnętrzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie wewnętrzne
Dostępny
19 szt.

40 lekcji prowadzących do poznania swojego wnętrza na nowo. Christophe André wyjaśnia, jak ważne jest życie wewnętrzne w świecie, w którym pozory i wygląd zewnętrzny stawiane są na pierwszym miejscu. Ciągłe spełnianie oczekiwań spływających z zewnątrz odrywa nas od istoty duszy. Życie wewnętrzne jest wszystkim, co sobie uświadamiamy, gdy stopniowo odwracamy naszą uwagę od tych wymagań. Paradoksalnie to właśnie wtedy dostrzegamy, że mamy ciało, że oddychamy, że zamieszkują nas emocje i myśli, zarówno pozytywne jak i negatywne. André proponuje 40 lekcji, dzięki którym nawiążesz intymną relację z królestwem swoich emocji i doznań.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4 osoby kupiły
13
Drużyna. Tom 8. Powrót Temudżeinów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drużyna. Tom 8. Powrót Temudżeinów
Dostępny
949 szt.

Ósmy tom megabestsellera Johna Flanagana, autora Zwiadowców! John Flanagan to najbardziej poczytny autor fantasy dla młodzieży. Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w Polsce. Załoga „Czapli” przebywa w rodzimej Skandii, ale nad ich zazwyczaj spokojną ojczyzną zbierają się ciemne chmury. Temudżeini, bezwzględni wojownicy ze stepów Wschodu, nie zrezygnowali ze swoich ambitnych planów ataku na Skandię. Teraz właśnie postanowili wyruszyć na wyprawę i podbić niepokorny kraj. Hal wraz ze swoją załogą stają do walki. Na pokładzie „Czapli” muszą pokonać zdradziecki nurt lodowatej rzeki, aby powstrzymać wroga – bez względu na cenę. Powrót Temudżeinów to pełen wartkiej akcji ósmy tom cyklu „Drużyna”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
14
Czarny mercedes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny mercedes
Dostępny
22 szt.

Jest rok 1939. Ginie młoda kobieta ukrywana przez mecenasa Karola Holzera. Sprawę ma rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz policji granatowej, współpracującej z Niemcami, ale także zaprzysiężony żołnierz polskiego podziemia, wykonujący jego rozkazy. Równoległe dochodzenie prowadzi Kluge, radca kryminalny Kripo. Obaj uważają się za apolitycznych profesjonalistów, więc nawiązują nieformalną współpracę. Zbrodnie, namiętność, tłumione instynkty, zakazane związki. Nielegalny handel nieruchomościami na rzecz głodującego getta, rozgrywki w niemieckich służbach, polskie podziemie. Tajemnica goni tajemnicę, w tle Warszawa i Lwów – i ich zaskakujące wojenne oblicza. Getto z drogą restauracją, markowym szampanem i śpiewającą Wierą Gran… W nowym filmie Janusza Majewskiego zrealizowanym na podstawie książki gwiazdorska obsada: Maria Dębska, Artur Żmijewski, Aleksandar Milićević, Andrzej Zieliński, Bogusław Linda, Sonia Bohosiewicz i Andrzej Seweryn.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

3 osoby kupiły
15
Teczka z gumką Pap A4 Int Turkus Fluo Fol A, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
16
Gravitrax. Zestaw uzupełniający, flip - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gravitrax. Zestaw uzupełniający, flip
Ravensburger
Dostępny
122 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielny zestaw. Możliwość zabawy tylko z zestawem startowym. Poznasz świat grawitacji w zabawie! Tworząc pełne akcji systemy ścieżek z różnymi elementami konstrukcyjnymi, odkryjesz jak prawa fizyki wpływają na to co robi twoja kulka. Przedstawione zadania i plany budowy stanowią wskazówki dla początkujących, młodych konstruktorów, którzy wkrótce będą sami mogli tworzyć własne projekty torów. Celem jest dotarcie kulki do celu, pokonując po drodze stworzony system torów. Rozpocznij swoją przygodę z GraviTrax od zestawu startowego, a dzięki pozostałym 6 zestawom uzupełniającym wzbogacisz swój system torów o nowe elementy. Za pomocą flippera możesz w spektakularny sposób przenosić kulki w górę i zmieniać kierunek ich ruchu o 180°. Połącz fliippera z zestawem startowym GraviTrax i przeżyj jeszcze więcej akcji na swoich torach. Jak daleko proca wyrzuci Twoją kulkę? Zawartość opakowania: • instrukcja, • flip, • długa szyna, • 2 średnie szyny, • 3 krótkie szyny. Wymiary opakowania: 19.0 x 19.0 x 5.0 cm

42,20 zł
37,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,22 zł

3 osoby kupiły
17
Atlas operowy. 100 najpiękniejszych dzieł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas operowy. 100 najpiękniejszych dzieł
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Książka zawiera opisy 100 najpiękniejszych utworów skomponowanych przez najwybitniejszych twórców, m.in. Mozarta, Verdiego, Wagnera czy Pucciniego. To podróż do wielkiego świata muzyki, podczas której autorki w barwny sposób opowiadają o okolicznościach powstawania tych znakomitych dzieł. I robią to tak, że trudno nie ulec magii opery.

29,95 zł
21,86 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

3 osoby kupiły
18
Magiczny domek na drzewie. Tom 20. Pożar w krainie kangurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny domek na drzewie. Tom 20. Pożar w krainie kangurów
Dostępny
17 szt.

Numer jeden listy bestsellerów „New York Timesa” – „Magiczny domek na drzewie” to przygodowo-edukacyjna seria dla początkujących czytelników. Od 25 lat dzieci na całym świecie podróżują w czasie i przestrzeni z Anią i Jackiem. Pożar! Właśnie z tym muszą zmierzyć się Jacek i Ania, kiedy trafiają do dalekiej Australii. Muszą pomóc małemu kangurkowi i koali uciec z wypełnionego ogniem lasu. Czy będą w stanie uratować zwierzęta na czas? I czy uda im się zdobyć kolejną rzecz, która ma pomóc w zdjęciu czaru z towarzyszącego im psa, Teddy`ego? W serii „Magiczny domek na drzewie” ukazały się: Dinozaury przed zmrokiem, Rycerz o świcie, Mumie o poranku, Popołudnie z piratami, Noc z wojownikami ninja, Popołudnie nad Amazonką, Epoka lodowcowa o zachodzie słońca, Księżyc o północy, Nurkowanie z delfinami, Słońce zachodzi w mieście duchów. W serii „Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów” ukazały się: Dinozaury, Rycerze i zamki, Mumie i piramidy, Piraci, Wojownicy ninja i samurajowie, Lasy deszczowe. Polecamy także: Misje Merlina. Święta w Camelocie.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
19
Znajdź mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź mnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

André Aciman – mistrz intymnych detali i emocjonalnych niuansów, które są materią pożądania, ponownie przenosi nas w scenerię romansu. Trzy opowiadania, trzej bohaterowie, trzy zmysłowe opowieści przepełnione erotyzmem, nostalgią i czułością. Samuel, starzejący się profesor filologii klasycznej jedzie na spotkanie z synem, Eliem, wziętym pianistą. Przypadkowe spotkanie w pociągu do Rzymu z piękną młodą kobietą odmienia jego życie. Elio przeprowadza się do Paryża, gdzie nawiązuje udaną relację z niemal o dwie dekady starszym mężczyzną. Oliver, dziś wykładowca college’u w Nowej Anglii, mąż i ojciec, planuje długą podróż przez Atlantyk… Jak tym razem splotą się losy głównych bohaterów? „Świat Tamtych dni, tamtych nocy tak naprawdę nigdy mnie nie opuścił. Mimo że stworzyłem bohaterów i byłem autorem ich życia, nie przypuszczałem, że nauczą mnie tak wielu rzeczy o intymności i miłości – nie byłem świadomy, że je wiem, dopóki nie przelałem ich na papier. Film sprawił, iż zdałem sobie sprawę, że chcę wrócić do bohaterów i obserwować ich przez kolejne lata” – André Aciman, „Vulture”.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
20
Slomki Do Napojow Pap Paski J.nieb Pbh Op24szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
21
Lisy. Historia miłości i odrazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisy. Historia miłości i odrazy
Dostępny
135 szt.

Lis nie jest dużym drapieżnikiem, ale efektownym: smukła ognista sylwetka, gruba kita z białą końcówką i dzikie, ale przenikliwie inteligentne oczy. Poza tym potrafi zjeść niemal wszystko (poluje na gryzonie, zające, wydry i ptaki, wyjada jaja z gniazd, nie pogardzi dżdżownicami, padliną ani owadami, a jesienią zdarza mu się przejść na dietę owocową) i zasiedlić niemal każde terytorium – od Afryki aż po krąg polarny. I coraz częściej przenika do miast. Od wieków wzbudza też kontrowersje. W mitologii greckiej był potworem, jednym z dzieci Echidny. W folklorze francuskim zapisała się postać Renarta, uosobienia przebiegłości i sprytu. W arabskim uważane są za stworzenia tchórzliwe, słabe i przebiegłe, ale wierzy się, że potrafią oszukać śmierć. W Biblii lisami nazywano fałszywych proroków. Lucy Jones, zgłębiając prawdę o lisach, musi konfrontować się z różnymi postawami – także z własną historią rodzinną. Rozmawia z myśliwymi i przeciwnikami polowań, z obrońcami praw zwierząt i tępicielami szkodników, a także z weterynarzami leczącymi dzikie zwierzęta. Bierze udział w pogoni za lisem i z grupą sabotażystów przerywa polowanie. Ta pasjonująca historia opowiada nie tylko o fascynującym stworzeniu, ale i o tym, co nasz stosunek do lisa mówi o nas i o naszym związku ze światem przyrody. „Jones z prawdziwym uczuciem pisze o lisach realnych i tych zasiedlających ludzką wyobraźnię, a także o jej szczerej fascynacji do uwodzicielskich” – Jane Shilling, „Daily Mail”. „Lisom przez stulecia przypisywano niezbyt miłe cechy, jak przebiegłość, chytrość i okrucieństwo. Jednak tym, co najsilniej wyłania się z książki Lucy Jones, jest ich niejednoznaczność. To intrygujące kompendium wiedzy o lisach” – Michael Prodger, „The Times”. „Odważna, śmiała i szczera książka – wreszcie naga prawda o lisach!” – Chris Packham, prezenter telewizyjny i przyrodnik. „Wrażliwe i pouczające studium na temat naszego złożonego i nieustannie ewoluującego związku z najbardziej intrygującym, niesamowitym i trudnym do zniesienia ssakiem. Bystrym okiem Jones śledzi tropy lisa poprzez historię, mit i aktualne debaty, w pięknym stylu odkrywając korzenie naszej miłości i nienawiści. To piękna książka, która zmieni wasz sposób myślenia o lisach, nawet jeśli dotąd o nich nie myśleliście wcale” – Rob Cowen, autor Common Ground i Skimming Stones.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

2 osoby kupiły
22
Zb. zadań i pytań z Olimpiady Wiedzy... 2015-2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zb. zadań i pytań z Olimpiady Wiedzy... 2015-2019
Dostępny
1 szt.

Książka zawiera zebrane pytania oraz zadania (wraz z odpowiedziami) z etapów okręgowych i centralnych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności z lat 2015-2019.

32,00 zł
28,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

2 osoby kupiły
23
Bali i Lombok light: przewodnik + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bali i Lombok light: przewodnik + mapa
Dostępny
9 szt.

Egzotyka w pigułce: rajskie plaże, soczystozielone tarasy ryżowe, malownicze wodospady, hinduistyczne świątynie z charakterystycznymi wieżami meru. Pokazy tradycyjnych tańców kecak i barong, wizyta na plantacji kawy wraz z degustacją najlepszych balijskich gatunków czarnego napoju, wyprawa na szczyt wulkanów Batur i Rinjani. Dla szukających rozrywki – tętniące życiem miejscowości na południu Bali, pełne restauracji z lokalną kuchnią i klubów otwartych do rana. Dla spragnionych ciszy i spokoju – szlaki przez las deszczowy w Parku Narodowym Zachodniego Bali i zajęcia jogi na plaży. Odkryj Bali i Lombok z nową, wyjątkową serią explore! guide light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Do publikacji dołączona jest również dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

2 osoby kupiły
24
Mega Creative Zest Policyjny 29x38x3 338-04 B/c 54/108 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
10,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
25
Świeczki Urodzinowe Figurki 4szt Wyscigi Samo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
2 osoby kupiły
26
Balon foliowy "Cyfra 4", różowa, 92 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
2 osoby kupiły
27
Barakuda. Tom 5. Kanibale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barakuda. Tom 5. Kanibale
Dostępny
30 szt.

Jean Dufaux i Jeremy nie dają wytchnienia piratom w piątym tomie „Barakudy”. A pozostał już tylko jeden do końca tej serii… Podczas gdy Raffy jest zakładnikiem Hiszpanów, Maria, Tar, Jean Coupe-Droit i Emilio uciekają na wyspę Ranelagh. Radość ze znalezienia Barakudy jest krótkotrwała. Ta wyspa nie jest bardziej gościnna niż Puerto Blanco: tortury Hiszpanów są cywilizowanym dobrodziejstwem w obliczu kanibalizmu plemienia Moori! Czy Blackdog oprze się ich czarownikowi Diament Kashar nie przestaje budzić pożądania… Scenarzystą serii jest wybitny francuski autor Jean Dufaux, znany z takich kultowych prac jak Murena, Skarga Utraconych Ziem czy Saga Valty.

38,00 zł
30,02 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
28
Moje życie jako... gracz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie jako... gracz
Dostępny
55 szt.

Porównywana z Dziennikiem cwaniaczka seria „Moje życie jako…” to pełne humoru przygody dwunastoletniego chłopaka i jego przyjaciół. Derek Fallon dostaje niebywałą szansę od losu – może uczestniczyć w testach najnowszej gry wideo! Jest przekonany, że świat wreszcie docenił jego talenty. Ale, jak to w jego życiu zwykle bywa, nic nie idzie zgodnie z planem, a w szkole też czeka go parę testów...

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
29
Chemia. Zbiór zadań dla 1 klas liceów i techników. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań dla 1 klas liceów i techników. Zakres podstawowy i...
Dostępny
287 szt.

Zbiór zadań jest adresowany do wszystkich uczniów poznających chemię zarówno w zakresie podstawowym, jak i tych, którzy planują zdawać egzamin maturalny i kontynuować naukę na kierunkach technicznych, medycznych lub przyrodniczych. Zbiór można polecić również uczniom przygotowującym się do konkursów chemicznych. W każdym dziale są różnego rodzaju zadania zamknięte (np. wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz, przyporządkowanie, dobieranie w pary) oraz zadania otwarte, a także zadania z arkuszy maturalnych CKE zamieszczone po działach z zadaniami. Na końcu zbioru zawarte są odpowiedzi do zadań – analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z trudniejszymi zadaniami. Dodatkowo do zadań testowych podano wyjaśnienie nie tylko poprawnej odpowiedzi (np. rozwiązanie zadania rachunkowego), ale również komentarz, dlaczego inne odpowiedzi nie są poprawne.

40,50 zł
36,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,45 zł

2 osoby kupiły
30
Yotsuba! Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yotsuba! Tom 4
Dostępny
33 szt.

Cześć, to znowu ja, Yotsuba! Wiecie, że jak się ma złamane serce, to można umrzeć? Fuuka miała złamane serce. Nawet mi narysowała, jak to się stało. Ale ona tak brzydko rysuje, że nic z tego nie zrozumiałam. Na szczęście nie umarła, chociaż było blisko. A wszystko dzięki temu, że ma grube nogi. Nawet pisali o tym w gazecie! Jak Fuuka to przeczytała, była strasznie zła. Zupełnie nie wiem czemu. Ale i tak było fajnie! Kooonieeec!

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

2 osoby kupiły
31
Operacja Rafael - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Rafael
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

„Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle” – Vincent V. Severski. Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji Portretu młodzieńca Rafaela Santi. Zaginione arcydzieło, wywiezione z Polski w trakcie II wojny światowej, miało zostać skradzione w 1990 roku przez irackich żołnierzy. Na miejscu bardzo szybko okazuje się, że informator nie żyje, a Łodyna trafia w sam środek wywiadowczej rozgrywki toczącej się na Bliskim Wschodzie. Oprócz wątpliwych sprzymierzeńców i kruchych sojuszy Łodyna ma do dyspozycji jeszcze jedno – trop, o którym nie wiedzą pozostali. To stary list Mieczysława Kleinera, niedoszłego artysty, byłego przemytnika i współpracownika wywiadu II RP, który w trakcie wojny otrzymał tajną misję. Umykając śmierci i wrogim oddziałom, Kleiner z tajemniczym pakunkiem przedzierał się z Krakowa do samego Iraku… Marcin Faliński – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz „Życia Warszawy” a od 1993 roku funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Od 1996 roku oficer Zarządu Wywiadu. W roku 1997 ukończył kurs oficerski w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych. Od 2002 roku oficer Agencji Wywiadu. Uczestnik wielu operacji wywiadowczych za granicą. W 2017 roku, w stopniu podpułkownika, odszedł na emeryturę. Marek Kozubal – z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, z zawodu dziennikarz. Pracował m.in. w „Głosie Nauczycielskim”, „Życiu Warszawy”, „Gazecie Wyborczej”. Od kilkunastu lat publicysta „Rzeczpospolitej”. Przez kilka lat zajmował się tematyką kryminalną m.in. przestępczością zorganizowaną. Pasjonuje się historią i wojskowością, a przede wszystkim poszukiwaniem zaginionych dzieł sztuki.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
32
Play-Doh Color Burst. Ice Cream Pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play-Doh Color Burst. Ice Cream Pack
Play-Doh
Dostępny
30 szt.

4 pudełka dwukolorowej ciastoliny imitującej pojemniki z pysznymi lodami.

28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

2 osoby kupiły
33
Ratownicy czasu. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ratownicy czasu. Tom 1
Dostępny
101 szt.

Trzytomowa seria dla czytelników w wieku 9-12 lat o charakterze przygodowym z elementami humoru i edukacji. Czarno-białe komiksowe ilustracje. Bohaterowie serii to dwójka współczesnych trzynastolatków, Sara i Daniel, którzy zostają zabrani w podróż do przeszłości przez sympatycznego nicponia z 2118 roku. Można by go nazwać humanoidem, gdyby nie to, że ma postać kota o osobowości na pół kociej, na pół „nastoletniej”. To nie działanie czarów – podróż w czasie jest możliwa dzięki technologii z czasów kota.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
34
Przyjemność. Kreatywne podejście do życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjemność. Kreatywne podejście do życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

„Przyjemność to jedyna siła zdolna przeciwstawić się potencjalnie destrukcyjnemu wpływowi władzy. Wielu ludzi sądzi, że jest to rolą miłości. Ale jeśli miłość ma być czymś więcej niż słowem, to musi opierać się na odczuciu przyjemności. W tej książce pokazuję, w jaki sposób doznawanie przyjemności lub cierpienia determinuje nasze emocje, myśli i zachowania. Omawiam psychologię i biologię przyjemności, badam jej źródła w naszym ciele, w przyrodzie i w całym wszechświecie. Odwołując się do analizy bioenergetycznej i stosując postulowane przez nią ćwiczenia redukujące napięcie, możemy odzyskać naszą cielesną zdolność do doznawania radości i nasze możliwości twórcze” – Alexander Lowen. Analiza bioenergetyczna stworzona przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem psychiatrę dr. Alexandra Lowena jest formą psychoterapii łączącą w sobie pracę z ciałem i umysłem. Ułatwia ona pacjentowi rozwiązanie jego problemów emocjonalnych i uświadamia mu, że nosi w sobie potencjał życiowej radości i przyjemności. Terapia tego rodzaju jest dostępna w USA, Kanadzie, Afryce Południowej, Europie, Izraelu, Japonii, Nowej Zelandii i Australii.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
35
Balon foliowy Sto Lat, 18" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,20 zł
7,99 zł

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
36
Balon foliowy Cyfra 7 czerwona, 85cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,70 zł
13,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
37
Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 3. Król Koszmarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 3. Król Koszmarów
Dostępny
845 szt.

Trzeci tom serii o czwórce prawdopodobnie ostatnich dzieci na Ziemi. Prześmieszna seria, pełna błaznujących dzieciaków i zwariowanych gadżetów. Max Brallier to bestsellerowy autor New York Timesa, twórca ponad trzydziestu książek i gier. Seria trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”; wydrukowano ponad dwa miliony egzemplarzy! Rekomendacja Jeffa Kinney’a, autora Dziennika cwaniaczka: Przerażająco zabawna! Dostarcza dreszczyku emocji i jeszcze więcej śmiechu! Trzecia część cyklu zaczyna się od znalezienia radia. Jack i jego przyjaciele słyszą transmisję radiową i głosy innych ludzi ocalałych z Apokalipsy Potworów. Nabierają nadziei na znalezienie swoich rodzin – wszyscy oprócz Jacka. Jest sierotą i nie ma rodziny, do której mógłby wrócić. Chłopiec postanawia udowodnić swoim przyjaciołom, że fajnie jest tak, jak jest – ostatnie dzieciaki mają swobodę robienia tego, co chcą i kiedy chcą, mogą jeść niezdrowe jedzenie, chodzić późno spać i mają najfajniejszy na świecie domek na drzewie. Jack wpada na pomysł super atrakcji, która przekona przyjaciół, żeby się nie rozdzielali, żeby nie szukali innych ocalonych, tylko zostali z nim. Cała czwórka przedostaje się więc na grzbiecie olbrzymiego dobrego potwora do otoczonego przez zombie wspaniałego wesołego miasteczka, w którym świetnie się bawią. Pojawia się jednak Król Koszmarów, skrzydlaty potwór, który już wcześniej ścigał Jacka, i który ma zdolność wnikania do jego umysłu i pokazywania mu wizji na temat przyszłości – a niektóre z nich są straszne. Potwór niszczy radio i porywa Jacka – a to jeszcze nie są najgorsze wydarzenia, w których przyjdzie uczestniczyć ostatnim dzieciakom na Ziemi. Reżżóch, straszliwy Niszczyciel Światów, nie zrezygnował wcale z przedostania się z innego wymiaru do ich rzeczywistości…

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
38
Potwór i ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwór i ludzie
Dostępny
15 szt.

Strach zawładnął miasteczkiem, w którym mieszka Frank i jego przyjaciele – potwory. Ulice patrolują mieszkańcy, pozbyto się wszystkich książek o potworach, a sąsiadka Franka, Alice dostaje listy z pogróżkami. Na dodatek miejska bibliotekarka zniknęła, a to ona zorganizowała tajemne miejsce spotkań w bibliotecznej piwnicy. Co w tej sytuacji stanie się z Frankiem i jego przyjaciółmi? Potwór i ludzie to ostatnia część w trylogii Matsa Strandberga i Sofii Falkenhem o odwadze do bycia innym.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
39
Zagubieni w szkole. Jak odkryć źródła szkolnych trudności dziecka i pomóc mu je przezwyciężyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubieni w szkole. Jak odkryć źródła szkolnych trudności dziecka i po...
Dostępny
116 szt.

Szkoła ma problem z dzieckiem. Rodzice mają problem ze szkołą. W tym wszystkim jest dziecko – coraz bardziej sfrustrowane i przygniecione nadmiarem wymagań nie jest w stanie efektywnie wykorzystać swojego potencjału. Zbyt często nauczyciele podejmują desperackie próby wpłynięcia na zachowanie dziecka poprzez zwiększenie wymagań i represji. To nie działa. Dr Ross W. Greene, uznany autorytet w dziedzinie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, pokazuje, dlaczego tradycyjne szkolne metody dyscyplinowania dzieci nie sprawdzają się we współczesnej szkole. Oferuje skutecznie działający model rozwiązywania problemów przez współdziałanie – rodziców, szkoły i dziecka, a także: • narzędzia do identyfikacji problemów i eliminowania ich przyczyn, • wyraźne wskazówki, jak radykalnie poprawić komunikację z dziećmi i zmniejszyć ilość trudnych zdarzeń, wraz z wieloma konkretnymi przykładami, • praktyczne porady dotyczące udanego planowania i współpracy między nauczycielami, rodzicami i dziećmi.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
40
Głębia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głębia
Dostępny
46 szt.

Sam Berger jest podejrzany o zabójstwo, którego nie popełnił. Jego partnerka Molly Blom leży w szpitalu pogrążona w śpiączce. Sam przenosi się na archipelag i czeka na rozkazy od szefa policji bezpieczeństwa Säpo. Sztokholmowi grozi zamach terrorystyczny... Czy Berger jest rozwiązaniem problemu, czy jednym z jego elementów? Arne Dahl – pisarz, krytyk i redaktor, jeden z najwybitniejszych szwedzkich autorów kryminałów, za które otrzymał liczne prestiżowe nagrody literackie. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedały się w 4 milionach egzemplarzy. Głębia to kolejna po Pustkowiu i Bezdrożach książka z parą detektywów Samem Bergerem i Molly Blom.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
41
Ikonografia ulic Św. Jana, Floriańskiej i Pijarskiej oraz środkowych odcinków ulic Św. Tomasza i Św. Marka w Krakowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ikonografia ulic Św. Jana, Floriańskiej i Pijarskiej oraz środkowych o...
Dostępny
1 szt.

Książka jest siódmym tomem serii wydawniczej pod nazwą Katalog Widoków Krakowa, stawiającej sobie za cel edycję i opracowanie źródeł ikonograficznych dotyczących miasta. Prezentuje 358 widoków północnej części Śródmieścia wykonanych w przeważającej większości w XIX stuleciu. Zebrane w tomie obrazy, rysunki, grafiki i fotografie – z wyjątkiem jednej tylko ryciny z XVI wieku – pochodzą z okresu 1825-1918. Reprodukowane widoki pokazują różnorodność tej części miasta. Oglądamy ulice, w których zabudowie dominują miejskie kamienice, choć nie brak również reprezentacyjnych siedzib arystokratycznych rodzin Wodzickich, Lubomirskich, Czartoryskich czy zrośniętych z krajobrazem Krakowa kościołów i klasztorów pijarów i prezentek. Widzimy tętniące ruchem i gwarem codzienne życie – tramwaje, sklepy, znane lokale, na przykład oryginalną Cukiernię Warszawską z Grotą czy ciekawy zespół widoków artystycznej Cukierni Lwowskiej Jana Michalika, kojarzonej głównie z funkcjonującym tu u progu XX wieku, słynnym kabaretem Zielony Balonik. Bogata ikonografia pokazuje budynki i wnętrza Muzeum XX. Czartoryskich; równie interesująca, choć nieco mniejsza, kamienicę Matejków przy Floriańskiej 43 i jej wnętrza zamienione po śmierci malarza na muzeum poświęcone jego pamięci. Każda z omówionych w tomie ulic posiada swój niepowtarzalny charakter. Mieszkalna, w części pałacowa i kościelna zabudowa ul. Św. Jana czy spokojna, przyparta jedną stroną do średniowiecznych murów obronnych Pijarska kontrastują z ruchliwą osią komunikacyjną dawnego Krakowa, handlową ul. Floriańską, którą z jednej strony zamyka malowniczo Brama Floriańska, a z drugiej strzeliste wieże Mariackiej fary.

89,00 zł
66,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,25 zł

1 osoba kupiła
42
Kod kulturowy. Jak zrozumieć preferencje współczesnego konsumenta, motywacje wyborców czy zachowania tłumu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kod kulturowy. Jak zrozumieć preferencje współczesnego konsumenta, mot...
Dostępny
15 szt.

Kod kulturowy został dotychczas przetłumaczony na 12 języków (ostatnia edycja w Korei Południowej sprzedana w 250 000 egzemplarzy). Planowane jest kolejne wydanie książki w USA, m.in. w związku z premierą książki w Polsce oraz serialem Netflixa „13 kodów, 13 kultur”. Książka jest lekturą obowiązkową na wielu amerykańskich uczelniach wyższych o profilu biznesowym. Co różni ludzi na całym świecie? Co takiego sprawia, że wybieramy jakiś styl życia i kupujemy takie, a nie inne rzeczy? Co kształtuje nasze podejście do miłości, uwodzenia i seksu? Odpowiedzią na te pytania jest kod kulturowy. Clotaire Rapaille, światowej sławy badacz kultur i ekspert rynku, doradca większości firm z listy Forbes 100, spędził dekady, odkrywając tajemnice zachowań konsumentów i przekazując je największym firmom świata, współtworząc produkty trafiające w sedno potrzeb rynku. Tworzył kampanie dla takich gigantów jak Boeing, LG, Honda, Lego oraz kilkudziesięciu innych światowych korporacji. Rapaille złamał system kodujący nasze zachowania. Częścią tego systemu stajemy się w chwili naszych narodzin. Nieświadomie przyswajamy programy funkcjonowania w świecie – kody kulturowe. To właśnie one czynią z przedstawicieli homo sapiens Amerykanów, Niemców czy Polaków. To one sprawiają, że przeżywamy swoje jednostkowe życie według zasad, których sens pozostaje przed nami głęboko ukryty. System kulturowego kodowania działa bowiem w sposób milczący i niewidzialny, delikatnie, acz stanowczo popychając nas w kierunkach, w których poruszamy się na co dzień. Clotaire Rapaille zastosował swoją metodę do odkrycia tożsamości USA, przeniknięcia istoty sera we Francji czy wydobycia idei samochodu w Niemczech. Odkryte przez niego kody pozwalają zrozumieć fenomen amerykańskiego prezydenta oraz przyczyniają się do sukcesu rynkowego produktów pochodzących od firm ze szczytu światowego biznesu. Na szczęście my również możemy poznać unikalną metodę łamania kodów kulturowych, zyskując nowy rodzaj wolności w otchłani otaczających nas zjawisk. Książka jest po prostu niesamowita! Sięga do jądra spraw kluczowych dla nowoczesnej organizacji. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie zrozumieć współczesnego konsumenta czy psychologię tłumu – Warren Bennis, pionier badań nad przywództwem, profesor Uniwersytetu w Południowej Kalifornii, autor On becoming a leader. Autentyczny wgląd w strukturę społeczeństwa konsumpcyjnego – „Washington Monthly”. Kluczem do nieświadomych procesów zachodzących w naszych umysłach są historie, metafory i symbole związane z „filtrami”, poprzez które odbieramy świat, nadajemy znaczenia, podejmujemy decyzje. Wiedza o tym zaszyta jest w antropologicznych studiach nad mitami, w koncepcji archetypów niezwykłego psychoanalityka C.G. Junga, a współcześnie potwierdzona w badaniach nad mózgiem – i w odniesieniu do naszych decyzji ekonomicznych opisana przez badaczy ekonomii behawioralnej, z odkryciami noblisty Daniela Kahnemana tak zwanych dwóch ścieżek myślenia – ta szybsza jest właśnie symboliczna (Thinking, Fast and Slow). Autor tej niezwykłej książki daje nam do użytku „klucze” do tych nieświadomych procesów, które – oby etycznie – mogą być wykorzystane w wielu obszarach marketingu, wpływu społecznego i perswazji. To równie wymagająca co obiecująca lektura, zaś przed nami praca nad lokalną – tu w Polsce – adaptacją tych modeli i narzędzi – Jacek Santorski, twórca i dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa. Doktor Clotaire Rapaille – prezes Archetype Discoveries Worldwide, światowej sławy badacz kultur i ekspert rynku, osobisty doradca pierwszej dziesiątki CEO świata, konsultant ponad połowy firm z rankingu Forbes 100. Jego wyjątkowe podejście do marketingu łączy w sobie głębokość analizy psychoanalityka z uwagą biznesmena na kwestie praktyczne. Dr Rapaille napisał ponad 17 książek. Doktor Rafał Paprocki – prezes ADW Eastern Europe, badacz zachowań konsumentów. Ekspert w zakresie kodów kulturowych oraz utajonych sterowników konsumpcji w Polsce. Twórca systemu analizy postaw FREQSEM. Wykładowca akademicki, tłumacz, podróżnik, medalista MŚ w trójboju siłowym klasycznym.

54,90 zł
46,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,23 zł

1 osoba kupiła
43
Onkologia okulistyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Onkologia okulistyczna
Dostępny
187 szt.

Onkologia okulistyczna jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym publikacją, która obejmuje: • przegląd schorzeń nowotworowych narządu wzroku i oczodołu, • stosowane współcześnie metody diagnostyczne i terapeutyczne, ze szczególnym uwzględnieniem radioterapii, • aspekty immunologiczne, genetyczne i patomorfologiczne nowotworów narządu wzroku, • omówienie złożonych zależności między zaburzeniami genetycznymi, chromosomalnymi i immunologicznymi predysponującymi do rozwoju nowotworu, • analizę czynników ryzyka zachorowania i szanse przeżycia pacjentów, • ciekawe przypadki kliniczne wraz z diagnostyką różnicową. Ogromną wartość dydaktyczną książki stanowią bardzo liczne ryciny pochodzące ze zbiorów autorów (barwne fotografie, fotografie w świetle bezczerwiennym i autofluorescencji, badania ultrasonograficzne i optycznej koherentnej tomografii oraz angiografia fluoresceinowa i indocjaninowa). Publikacja to unikatowa propozycja dla okulistów, onkologów, chirurgów onkologicznych, radioterapeutów i studentów wiążących swoją przyszłość z tymi specjalizacjami. Jest dostępna również w języku angielskim. „(...) Książka ta jest odzwierciedleniem wieloletniej pracy i ogromnej wiedzy autorów – wybitnych międzynarodowych specjalistów – wnikliwych znawców tematu, którzy starali się przekazać swoją wiedzę czytelnikom, aby wyposażyć ich – zarówno specjalistów chorób oczu, lekarzy specjalizujących się w okulistyce, jak i lekarzy innych specjalności – w najnowszą wiedzę dotyczącą chorób onkologicznych w obrębie narządu wzroku. Napisana jest w sposób przejrzysty, z bardzo bogatą dokumentacją diagnostyczną i atrakcyjną oprawą graficzną” – fragment Słowa wstępnego prof. dr hab. n. med. Ewy Mrukwy-Kominek.

309,00 zł
287,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 21,63 zł

2 osoby kupiły
44
Młody bóg z pętlą na szyi. Część 2. Terapia u doktorka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody bóg z pętlą na szyi. Część 2. Terapia u doktorka
Dostępny
19 szt.

Historia prawdziwa. Książka, która pomaga głębiej zajrzeć w głąb siebie… Dwadzieścia siedem spotkań terapeutycznych opisanych bardzo dokładnie i rzeczowo, które mają odmienić życie bohaterki. Uporać się z przeszłością, umożliwić zrozumienie siebie i wyeliminowanie zachowań autodestrukcyjnych. Czy tak się stanie? Każde spotkanie z terapeutą to dla Anki trudne przeżycie. Opowiada o swoich myślach i uczuciach. Po drodze jednak wielokrotnie upada i znów zaczyna się ciąć. Czy właśnie tak ma wyglądać powrót do normalności? Do jakich wniosków dochodzi Ania po ostatniej sesji? Czy Doktorek pomógł jej odnaleźć się we własnym umyśle i uporządkować jej wewnętrzny świat? Czy jego metody okazały się skuteczne? A może to tylko schemat, w który nieudolnie próbuje wcisnąć swoją oporną pacjentkę? Ania do każdego spotkania próbowała przygotować się jak do lekcji – starała się odrabiać pracę domową, by ogarnąć pustkę w głowie, która pojawiała się za każdym razem, kiedy nachodził ją stres. Kotłujące się myśli, nowe leki, nowe blizny, omamy wzrokowe i słuchowe, płacz, ucieczka, powrót i znów ucieczka… Do czego to prowadzi? Terapia u doktorka to II część serii „Młody bóg z pętlą na szyi”.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
45
Historia świata każdego dnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia świata każdego dnia
Dostępny
2 szt.

Bogato ilustrowana książka zapoznaje czytelnika z najciekawszymi i najważniejszymi wydarzeniami, których rocznica przypada w danym dniu roku kalendarzowego. Wśród nich znalazły się takie przełomowe momenty dla historii naszego globu, jak wybuchy wojen i bitew czy wystrzelenie w kosmos pierwszego sztucznego satelity Ziemi i wyemitowanie pierwszego na świecie znaczka pocztowego.

79,95 zł
58,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,59 zł

1 osoba kupiła
46
Pokurcz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokurcz
Dostępny
5 szt.

Pod koniec sezonu, na nadmorskim deptaku pojawia się Kacper Rawicz, długowłosy, młody mężczyzna. Twarz zasłania mu gęsta broda, a piwne oczy spoglądają z rzadko spotykaną melancholią. Podczas lektury Pokurcza nie raz będziecie sobie zadawać pytanie: Kim pan jest, panie Rawicz? Dlaczego tak pilnie strzeże pan swoich tajemnic?

26,99 zł
20,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,75 zł

1 osoba kupiła
47
Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia
Dostępny
56 szt.

Znakomity reporter tym razem postanowił przyjrzeć się historii Janusza Walusia, który w 1993 roku zamordował Chrisa Haniego, charyzmatycznego działacza Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej. Jak to się stało, że zwykły, interesujący się sportami motorowymi chłopak z Podhala, który wyjechał do RPA i pracował jako kierowca TIR-a, dał się wplątać w politykę, stając po złej stronie – białych Afrykanerów, którzy za wszelką cenę chcieli utrzymać rasistowski apartheid. Waluś od 26 lat przebywa w afrykańskim zakładzie karnym, będąc tym samym najdłużej więzionym skazańcem w Republice Południowej Afryki. Autor dociera nie tylko do samego Walusia, do jego najbliższych przyjaciół, znajomych, akt sprawy, wspomnień, świadków oraz nigdzie wcześniej niepublikowanych dokumentów, ale również do córki Haniego, z którą odbył wzruszającą rozmowę. Łazarewicz opisuje tragiczne wydarzenie z 1993 roku, przygotowania do zabójstwa Haniego i to, co działo się po morderstwie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
48
Terapia i edukacja z psem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia i edukacja z psem
Dostępny
37 szt.

Autorzy książki opisali terapię i edukację z udziałem psów w kontekście badań naukowych, praktyki terapeutów i nauczycieli oraz międzynarodowych standardów Animal Assisted Interventions (AAI). Czytelnik znajdzie tu: • próbę odpowiedzi na pytanie czy i kiedy warto angażować psy do zajęć edukacyjnych lub terapeutycznych oraz jaki jest sens takich działań, • przegląd badań związanych z efektywnością AAI, wiedzę na temat zagadnień praktycznych, takich jak profilaktyka pogryzień, dogoterapia w treningu zachowań społecznych, w terapii dzieci z zaburzeniami zachowania, możliwość wprowadzania elementów dogoterapii w pracy logopedy, • informacje na temat programów (także resocjalizacyjnych) opieki i pomocy zwierzętom oraz ich wpływu na postawy i osobowość.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

1 osoba kupiła
49
Niemierzalne. Wielkie znaczenie małych zmian (TED Books) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemierzalne. Wielkie znaczenie małych zmian (TED Books)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Potężny manifest dla prezesów i pracowników: wpływowa i wielokrotnie nagradzana liderka biznesu Margaret Heffernan ujawnia, w jaki sposób firmy mogą budować idealne kultury pracy i powodować ogromne przeobrażenia, wprowadzając niewielkie zmiany. Kadra zarządzająca często myśli, że wprowadzając głębokie zmiany, wszystko zrobi lepiej, zarobi więcej i będzie mieć szczęśliwszych pracowników. Dlaczego więc zaangażowanie okazuje się tak trudne, a produktywność tak nieuchwytna? W książce Niemierzalne Margaret Heffernan wyciąga wnioski z dziesięcioleci nadzorowania różnych organizacji i dochodzi do wniosku, że to niewielkie modyfikacje mają największe znaczenie. Heffernan twierdzi, że budowanie solidnej firmy może zostać przyspieszone poprzez wdrożenie pozornie niewielkich zmian, takich jak zaakceptowanie konfliktu jako kreatywnego katalizatora, wykorzystywanie każdego umysłu w zespole, celebrowanie błędów; częstsze wypowiadanie się i słuchanie oraz zachęcanie do spędzania czasu wolnego od pracy. Pełna niesamowitych anegdot i zaskakujących statystyk książka zabiera nas w fascynującą podróż po całym świecie, zwracając uwagę na różne firmy i ujawniając, w jaki sposób udało się im przekształcić na wielką skalę poprzez stopniowe zmiany. Jak CIA zrewolucjonizowała swój wywiad, zadając sobie jedno proste pytanie? Jak pewna organizacja zwiększyła przychody o 15 milionów dolarów, ustanawiając krótką przerwę na kawę? Jak całodzienny hakaton (rodzaj warsztatów, których uczestnicy wspólnie projektują i realizują internetowe i informatyczne przedsięwzięcia) może zmienić kulturę firmy? Opowiadając z dowcipem i humorem, Heffernan udowadnia, że często małe zmiany mają największe i najbardziej trwałe skutki. Małe książki o wielkich ideach. Są na tyle krótkie, że można je przeczytać za jednym posiedzeniem, ale na tyle długie, że pozwalają na pogłębione poznanie tematu. Ta różnorodna seria zawiera pozycje, których tematyka krąży od architektury do świata biznesu, od podróży w czasie do miłości, i doskonale nadaje się dla ciekawych świata wielbicieli czytania. Każdej z książek TED towarzyszy powiązana z nią prelekcja, którą można obejrzeć online na TED.com. Książki kontynuują tam, gdzie kończy się wykład.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
50
Balon foliowy Cyfra 0, czerwona, 85cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,70 zł
13,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
51
Balon Premium 10 niebieski Go Op10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
52
Jasnowidze i detektywi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jasnowidze i detektywi
Dostępny
32 szt.

Dwudziestolecie międzywojenne to nie tylko epoka charlestona, jazzu, neonów, smokingów i dam z chłopięcymi fryzurami. Obok przystojnych lotników, gwiazd kina czy żołnierzy, bohaterami masowej wyobraźni stawali się wówczas także jasnowidze i detektywi. Ci pierwsi nie tylko przepowiadali przyszłość i kontaktowali się z zaświatami – równie chętnie rozwiązywali zagadki kryminalne. Drudzy zaś w swoich śledztwach niejednokrotnie sięgali do seansów spirytystycznych, niekiedy nawet porzucając mundur policjanta, by tropić jeszcze mroczniejsze, duchowe tajemnice. Czytelnicy ówczesnych gazet chętnie i z wypiekami na twarzy śledzili wyczyny zarówno detektywów, jak i jasnowidzów. Książka Haski i Stachowicza jest fascynującą podróżą w czasie do barwnego świata przedwojennej Polski. Opowiada o zapomnianych postaciach tamtych czasów – jasnowidzach, mediumistach, komisarzach i prywatnych detektywach. Dzięki policyjnym archiwom, prasie i wspomnieniom, autorom udało się na nowo odkryć świat komisariatów, gabinetów i salonów z wirującymi stolikami, który tak bardzo fascynował niecałe sto lat temu.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
53
Sklep z babciami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sklep z babciami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Ostatnie wakacje dzieciństwa (bo czwarta klasa to prawie tak, jakby się już było dorosłym: nowe przedmioty, nauczyciele, obowiązki...) w przypadku Wojtka to całkowita porażka. Zapracowani rodzice nie zaplanowali wakacji poza miastem, w mieście nudy, kurz i upał. Wojtek przypadkowo trafia do sklepiku prowadzonego przez trzy starsze panie i... od tej pory jego życie nabiera barw. Tego lata Wojtek przekona się, że grunt, to dobra paczka... niekoniecznie rówieśników.

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
54
Gravitrax. Zestaw uzupełniający, tuba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gravitrax. Zestaw uzupełniający, tuba
Ravensburger
Dostępny
95 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielny zestaw. Możliwość zabawy tylko z zestawem startowym. Poznasz świat grawitacji w zabawie! Tworząc pełne akcji systemy ścieżek z różnymi elementami konstrukcyjnymi, odkryjesz jak prawa fizyki wpływają na to co robi twoja kulka. Przedstawione zadania i plany budowy stanowią wskazówki dla początkujących, młodych konstruktorów, którzy wkrótce będą sami mogli tworzyć własne projekty torów. Celem jest dotarcie kulki do celu, pokonując po drodze stworzony system torów. Rozpocznij swoją przygodę z GraviTrax od zestawu startowego, a dzięki pozostałym 6 zestawom uzupełniającym wzbogacisz swój system torów o nowe elementy. Zbieraj kulki i uwalniaj je ponownie! Za pomocą obracanej tuby najpierw zbierasz swoje kulki, a następnie wypuszczasz je wszystkie ponownie na tory! Połącz obracaną tubę z zestawem startowym GraviTrax i przeżyj jeszcze więcej akcji na Twoich torach. Jak długo zatrzymasz kulki na torach dzięki obracanej tubie? Zawartość opakowania: • instrukcja, • tuba, • długa szyna, • 2 średnie szyny, • 3 krótkie szyny. Wymiary opakowania: 19.0 x 19.0 x 5.0 cm

42,20 zł
37,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,22 zł

1 osoba kupiła
55
Krótki kurs szpiegowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótki kurs szpiegowania
Dostępny
18 szt.

Mistrzowie powieści szpiegowskiej pod lupą Niektórzy pisarze czerpią garściami z własnych doświadczeń w pracy w służbach; inni prowadzą dogłębny research, docierając do byłych oficerów i szpiegów. Czy wszystko, co opisują, jest prawdą? Czy literatura szpiegowska może być źródłem informacji na temat pracy wywiadu? Autorzy opisują nowoczesne metody inwigilacji, sposoby werbowania agentów, szyfrowania informacji, fałszowania dokumentów i prowadzenia tajnych przeszukań oraz to, jak nowoczesne technologie wpłynęły na pracę agencji wywiadowczych. Krótki kurs szpiegowania to pasjonująca rozmowa o nowoczesnym wywiadzie i klasyce literatury szpiegowskiej oraz krytyczna ocena mistrzów gatunku – od Fredericka Forsytha, przez Toma Clancy’ego do Vincenta V. Severskiego.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
56
Domy z soli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domy z soli
Dostępny
27 szt.

Przedstawiamy wielopokoleniową liryczną opowieść o miłości, dojrzewaniu, radości i niepokojach W przeddzień ślubu Alii matka wróży dziewczynie z fusów. Widzi, że ukochaną córkę, męża i jej dzieci czeka wiele niespokojnych chwil oraz tajemnicze podróże. Matka większość wizji postanawia zachować dla siebie. Wkrótce Alia wraz z dziećmi zmuszona jest do przeprowadzki do Kuwejtu, gdzie mimo trudności zaczynają układać sobie życie od nowa. W poszukiwaniu bezpieczeństwa dla siebie członkowie rodziny udadzą się do Bejrutu, Paryża, Bostonu i wielu innych miejsc. Czy wróżba sprzed wielu lat się spełni? Opowieść o rodzinie Jakoub to historia, w której niezwykle odważne kobiety są odpowiedzialne za zagwarantowanie szczęścia własnym dzieciom. Gdy miłość i nadzieja przeplatają się z wojną i smutkiem, najpiękniejsze potrafią być najmniejsze okruchy codzienności… Hala Alyan jest palestyńsko-amerykańską pisarką i poetką. Przez wiele lat mieszkała w różnych częściach Bliskiego Wschodu. Ukończyła doktorat z psychologii i podjęła pracę na Uniwersytecie Nowojorskim. Publikowała w „Guernice” i innych magazynach literackich. Mieszka z mężem na Brooklynie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

57
Zapach śmierci. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapach śmierci. Audiobook
Simon Beckett, Czarna Owca
Dostępny
17 szt.

Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej Pewnego letniego wieczoru David Hunter – antropolog sądowy – odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy. Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie. W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć. Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety. Po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala. Oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami. W niektórych nadal ktoś leży… Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie… Szpital upomni się o kolejne ofiary. Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci. Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór. Mylą się. Simon Beckett jest brytyjskim dziennikarzem i pisarzem. Zasłynął jako autor thrillerów kryminalnych, których głównym bohaterem jest antropolog sądowy – David Hunter. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Simon Beckett mieszka wraz z żoną w Sheffiled w Anglii.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

58
Irlandia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Irlandia
Dostępny
45 szt.

Fascynująca kontynuacja bestsellerowego Dublina. Porywająca irlandzka saga przedstawia ludzkie losy od XVII wieku aż do współczesności. Opowiada o wielu rodach podzielonych religią czy doświadczonych tragicznymi wydarzeniami, jakich nie brakowało w irlandzkiej historii. Edward Rutherfurd wspomagając się wiedzą czołowych historyków, kreśli rys Irlandii od przybycia Cromwella, przez stulecia ucisku, wielki głód aż po Powstanie wielkanocne i powołanie niepodległego państwa. Ta napisana z wielkim rozmachem, pełna znakomicie narysowanych postaci powieść, aż kipi od historycznych szczegółów. To książka, która zaspokoi apetyty wszystkich miłośników literatury historycznej.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

59
Czara cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czara cieni
Dostępny
16 szt.

Poznaj historię dziewczynki o niedźwiedzim sercu! Dwunastoletnia Zgódka umie bronić się przed duchami, jednak wskutek pewnego zdarzenia traci czujność i w jej ciele schronienie znajduje inna dusza. Duch jest silny, dziki i brutalny, ale może być jej jedyną ochroną, gdy dziewczynka zostaje wysłana pod opiekę bogatej rodziny swojego ojca. Kraj jest zagrożony wojną domową, a oni potrzebuję ludzi takich jak Zgódka do strzeżenia swoich przerażających sekretów. Dziewczynka planuje ucieczkę i musi zdecydować, co jest gorsze: opętanie czy śmierć. Czara cieni to misternie usnuta opowieść o władzy, przyjaźni, sile i niezwykle wytrwałej dziewczynce w świecie, który stanął na głowie. Frances Hardinge jest autorką wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży, między innymi Śpiew kukułki i Drzewo kłamstw. W 2018 roku została członkinią the Royal Society of Literature.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

60
Kolizja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolizja
Dostępny
11 szt.

Długo wyczekiwana ostatnia część trylogii Kimberly McCreight o Outliersach Wylie nareszcie uwolniła się z ośrodka zamkniętego. Jednak to nie oznacza, że niebezpieczeństwo już jej nie grozi. Chciałaby zapomnieć o wszystkim i wrócić do normalnego życia. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że prawdziwa wolność wymaga odkrycia, kto i dlaczego obrał za cel dziewczęta obdarzone darem, który ona również posiada… Jak dotąd natrafiła jedynie na kilka słabych tropów, a grono jej sojuszników jest nieliczne. Mimo to Wylie zabiera się za odkrycie prawdy. Wkrótce zaczyna odkopywać dawne tajemnice i coraz głębiej pogrąża się w spisek, którego rozmiarów nawet sobie nie wyobrażała. Im bardziej zbliża się do odkrycia prawdy, tym większe niebezpieczeństwo czyha na nią i jej przyjaciółki. Czy ci, którzy pragną je uciszyć zrobią to na dobre? Wylie odkrywa, że w obliczu zagrożeń walka o siebie i swoje przekonania nabiera większej wagi, niż mogła się spodziewać. Najlepszym orężem w owej walce okazuje się zaufanie samej sobie.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

61
Starszy brat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starszy brat
Dostępny
19 szt.

Poruszająca historia francusko-syryjskiej rodziny, ojca i syna, usiłujących odnaleźć się w społeczeństwie, które nie daje im za dużo szans Starszy brat jest kierowcą, który pracuje w przewozie osób. Zamknięty przez 11 godzin na dobę w samochodzie, wiecznie zasłuchany w radio, zastanawia się nad swoim życiem i światem. Młodszy brat, który wiele miesięcy wcześniej wyjechał do Syrii z idealistycznych pobudek, by pracować jako pielęgniarz w muzułmańskiej organizacji humanitarnej – nie daje znaku życia. To milczenie zadręcza jego ojca i brata, wciąż zadających sobie pytanie: dlaczego wyjechał? Pewnego wieczoru dzwoni domofon. Młodszy brat wrócił. W 2018 roku książka zdobyła nagrodę Goncourtów za debiut literacki. Mahir Guven, syn Turczynki i Kurda, przybyłych do Francji jako uchodźcy, urodził się w 1986 w Nantes jako bezpaństwowiec. Dorastał u babci, pomiędzy miastem a winnicami. Pracował w Paryżu i okolicach. Starszy brat to jego pierwsza powieść, która w 2018 roku została nagrodzona m.in.: Nagrodą Goncourtów za debiut literacki, Prix Premièr i Nagrodą Régine Deforges za debiut powieściowy.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

62
Kto zabił zmianę? Stań się skutecznym Agentem Zmiany w twojej organizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zabił zmianę? Stań się skutecznym Agentem Zmiany w twojej organiza...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

Aż 70 procent zmian w firmach kończy się porażką. Każdego dnia organizacje na całym świecie podejmują decyzje o wprowadzeniu – bywa, że dużych i kosztownych – zmian w celu poprawienia firmowego status quo. Jednak 50 do 70 procent tych prób jest nieudanych. Niektóre zmiany giną nagle, ale wiele umiera w cierpieniu przedłużającej się agonii, rujnującej zasoby organizacji oraz morale i energię jej członków. Kto zabija zmianę lub co przyczynia się do jej śmierci? W tym pasjonującym kryminale znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Głównym bohaterem jest agent Mike McNally – detektyw o stylu działania inspektora Columbo – który prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kolejnej zmiany. Agent McNally po kolei przesłuchuje trzynastu głównych podejrzanych, między innymi krótkowzroczną menedżerkę Wiktorię Wizję, stale opieszałego kierownika Piotra Prioryteta, dyrektorkę Klarę Komunikację, której zapalenie krtani uniemożliwia porozumiewanie się, oraz kilka innych szemranych postaci. Podejrzani zapewne wydają ci się znajomi i niewątpliwie znajdziesz podobne osoby w swojej firmie. Metoda rozwiązania zagadki przez McNally’ego zainspiruje cię do stania się skutecznym Agentem Zmiany w twojej organizacji. Narzędzia wspierające zmianę. W przewodniku na końcu książki znajdują się wskazania, jak krok po kroku wcielić w życie nauki płynące z tej historii. Kluczowe pytania pomogą ci ocenić jakość zmian wprowadzanych w twojej organizacji. Dowiesz się również, jakie najlepsze działania możesz podjąć, by umożliwić dokonanie pożądanej zmiany i utrzymać jej rezultaty. Wyjątkowy sposób spojrzenia na problem zmiany. Tego teraz potrzeba światu – zmiany, która będzie skutecznie przeprowadzona. – Spencer Johnson, autor książki Kto zabrał mój ser? Zarządzanie zmianą nie jest łatwe. Wymaga zaangażowania, silnego przywództwa i gotowości do zmierzenia się z oporem. Pomocne w zarządzaniu zmianą są humor i plan działania. „Kto zabił zmianę?” zapewnia jedno i drugie. – Betsy Myers, była dyrektor wykonawcza w Harvard’s Center for Public Leadership i dyrektor ds. operacyjnych kampanii wyborczej Baracka Obamy Inteligentny kryminał pełen trafnych spostrzeżeń. Książkę „Kto zabił zmianę?” czyta się szybko – można ją skończyć w czasie dwugodzinnego lotu – ale zawarta w niej mądrość zostaje z nami o wiele dłużej. – John Assaraf, współautor książki Odpowiedź. Jak stworzyć wymarzoną firmę, osiągnąć niezależność finansową i przeżyć wspaniałe życie Ken Blachard jest autorem międzynarodowych bestsellerów i mówcą motywacyjnym, którego książki (między innymi Nowy Jednominutowy Menedżer©, Zarządzanie przez wartości, Zespole, do dzieła!) zostały przetłumaczone na trzydzieści języków i sprzedane w ponad osiemnastu milionach egzemplarzy. Mieszka w San Diego w Kalifornii. John Britt przez ostatnie dwadzieścia lat pomagał wielu dużym organizacjom we wdrażaniu zmian. Jest wspólnikiem w firmie Mounty and Bressler, LPP, gdzie niezmiennie zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania zmianą. Mieszka w Louisville w Kentucky. Judd Hoekstra jest jednym z ekspertów w zakresie przeprowadzania zmian w The Ken Blanchard Companies i współautorem programu Przeprowadzenia Ludzi Przez Zmianę oraz współautorem książki Leading at a Higher Level. Kieruje również zespołami specjalistów u kluczowych klientów spółek Blancharda. Pat Zigarmi jest współzałożycielką The Ken Blanchard Companies, gdzie obecnie piastuje stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju. Jest współautorką książek Jednominutowy Menedżer i przywództwo. Przywództwo sytuacyjne i lepsza komunikacja na linii przełożony–podwładny oraz Leading at a Higher Level.

34,90 zł
29,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

63
Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo
Dostępny
27 szt.

Przywództwo to proces, czyli nigdy nie możesz przestać się kształcić i rozwijać! Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo to książka z gatunku business fiction, inspirująca i motywująca historia, napisana przez coacha i trenera Roberta Kozaka. Na podstawie perypetii głównego bohatera autor opowiada o wszystkich aspektach pracy menedżera. Niniejsze, drugie, poprawione wydanie książki to praktyczne porady od charyzmatycznego Gandalfa, mentora, wspierającego głównego bohatera opowieści na jego drodze lidera zespołu. Publikacja zawiera także ciekawy zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonania, oparty na najnowszej wiedzy z zakresu zarządzania zespołem. Podróż trwa... Bohater historii, Tom Spencer, którego poznajemy w pierwszej książce z serii Wędrówki z Gandalfem, tym razem nieoczekiwanie dostaje awans. Przeżywając z bohaterem jego porażki i sukcesy, wzloty i upadki, niejednokrotnie odnajdziesz w tych sytuacjach siebie. Pozwoli ci to dużo efektywniej zastosować w praktyce zawarte tutaj porady dotyczące sposobów osiągania wyjątkowych rezultatów w przywództwie. Aby szybko przypomnieć sobie najważniejsze wskazówki, wystarczy zajrzeć do lekcji, które zostały umieszczone w przejrzysty sposób w każdym rozdziale, oraz do materiałów, które Gandalf przekazuje swojemu uczniowi, niczym czarodziej tajemną wiedzę. „Z dumą patrzyłem na swoją kolorową mapę. Już kiedy ją rysowałem, kiedy musiałem się zastanowić, jaka jest mocna i słaba strona każdego z moich ludzi, kiedy musiałem określić rodzaj relacji, wyniki, motywację i kompetencje, przyszło mi do głowy mnóstwo wniosków dotyczących tego, jak pracować z tym zespołem. Nie przypuszczałem, że takie proste ćwiczenie może doprowadzić do tak wielu ważnych wniosków. Sfotografowałem mapę, żeby pokazać ją Gandalfowi i usłyszeć, co on o tym sądzi. Otworzyłem załącznik, z którego wcześniej przeczytałem jedynie fragment o przekazywaniu trudnych decyzji, i zacząłem czytać o przekazywaniu negatywnej informacji zwrotnej. Przerwałem czytanie i zacząłem się zastanawiać, jak zgodnie z tym, co przeczytałem, powinienem był przekazywać wiele miesięcy temu Stephenowi informację o tym, że pisze rozwlekłe, skomplikowane, trudne do zrozumienia raporty i oferty dla klientów. Do jakich wartości powinienem się odwołać?” – fragment Robert Kozak – coach, trener, konsultant, wykładowca akademicki. Jest założycielem i partnerem zarządzającym w Business Development Consulting zajmującym się systemowym wsparciem organizacji. Prowadzi procesy coachingowe z członkami zarządów i wysoką kadrą menedżerską. Wspiera firmy w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi (group coaching, reflecting team). Był także headhunterem w jednej z firm executive search, tzw. Wielkiej Piątki, gdzie rekrutował członków zarządów do globalnych firm na poziomie Europy. Pełnił rolę prezesa i był udziałowcem firmy Brian Tracy International w Polsce. Dużą część życia zawodowego spędził w mediach jako dziennikarz i menedżer. Piętnaście lat spędził w BBC, gdzie zaczynał jako korespondent, a potem stworzył i prowadził oddział BBC w Polsce. Tworzył Radio TOK FM. Pracował w TVP, gdzie kierował redakcją „Wiadomości” i „Teleexpressu”.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

64
Leaving Meaning, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leaving Meaning, CD
Swans, Mystic Production
Dostępny
22 szt.

Lista utworów: 1. Hums 2. Annaline 3. The Hanging Man 4. Amnesia 5. Leaving Meaning 6. Sunfucker 7. Cathedrals of Heaven 8. The Nub 9. It's Coming It's Real 10. Some New Things 11. What Is This 12. My Phantom Limb

77,90 zł
71,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,23 zł

65
Sauce Piquante, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sauce Piquante, LP
Theo Lawrence, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Theo Lawrence wraca z nowym albumem nagranym i wyprodukowanym między francuskim Belleville a Południem Stanów Zjednoczonych. „Sauce Piquante” to oldschoolowe inspiracje i współczesna produkcja, a także spora dawka rock and rolla z country-soulowymi elementami. Lista utworów: Strona A: 1. The Worst in Me 2. Baby Let's Go Down to Bordeaux 3. Petit Coeur 4. Evangeline 5. Come on Back to My Love 6. Judy Doesn’t Live There Anymore Strona B: 1. In the Back of My Mind 2. N.O.I.S.E 3. Lonely Together 4. Prairie Fire 5. Adelita 6. They Don’t Like Me (Where I’m From)

85,90 zł
79,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

66
Poszukiwanie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwanie. Audiobook
Charlotte Link, Sonia Draga
Dostępny
29 szt.

Na rozległych wrzosowiskach północnej Anglii znaleziono zwłoki zaginionej rok wcześniej czternastoletniej Saskii Morris. Niedługo potem ginie kolejna młoda dziewczyna, także czternastoletnia Amelie Goldsby. Policja w Scarborough ogłasza alarm. Czy w obu przypadkach chodzi o tego samego sprawcę? W mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk, komisarz Caleb Hale czuje coraz większą presję. W okolicy, z zamiarem sprzedaży rodzinnego domu, przebywa także sierżant Kate Linville ze Scotland Yardu. Przez przypadek poznaje zrozpaczonych rodziców Amelie i nie z własnej woli rozpoczyna śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca. Niespodziewanie po kolejnej dziewczynie ginie wszelki ślad…

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

67
Operacja "Goniec" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja "Goniec"
Dostępny
8 szt.

Steve Berry powraca do początków kariery kultowego bohatera. Akcja tej powieści pędzi z zawrotną prędkością, prowadząc czytelnika do kolorowego Meksyku i przez zimne korytarze waszyngtońskich urzędów. Odkrycia Cottona Malone’a mogą zmienić twarz Ameryki, jaką znamy... Zdania historyków są w tej kwestii jednogłośne: spór między J. Edgarem Hooverem i Martinem Lutherem Kingiem Juniorem zakończył się 4 kwietnia 1968 roku, gdy działacz na rzecz ruchu praw obywatelskich został zastrzelony. A może jednak było zupełnie inaczej? „Wciągający thriller historyczny z zaskakującym zakończeniem... Strzał w dziesiątkę! Najbardziej osobista z dotychczasowych powieści Berry’ego” – Associated Press.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

68
Kobieta w mroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta w mroku
Dostępny
13 szt.

Sarah ma za sobą epizod, którego w ogóle nie pamięta – po śmierci matki przedawkowała tabletki nasenne. Rodzina i przyjaciele są pewni, że zamierzała targnąć się na swoje życie. Mąż proponuje jej specyficzną terapię – nadmorski dom w Walii, w którym się wychowywał, właśnie wystawiono na sprzedaż za bezcen. Przeprowadzka z pewnością dobrze by zrobiła i Sarze, i dzieciom. W ofercie jest jednak pewien haczyk – piętnaście lat temu fotografia domu nie schodziła z okładek gazet. W jego murach brutalnie zamordowano całą rodzinę. Patrick wierzy jednak, że uda się przywrócić domowi dawną świetność, choć skromne fundusze ledwo wystarczą im na pokrycie podstawowych kosztów. Wkrótce nowi sąsiedzi zaczynają sugerować, że dom jest nawiedzony, a na progu willi pojawiają się osobliwe „podarunki”. Na domiar złego morderca sprzed lat właśnie wychodzi na wolność. Sarah nie może się pozbyć wrażenia, że ktoś ją obserwuje, a historie Patricka o szczęśliwym dzieciństwie powoli tracą spójność. Czy kobiecie uda się odkryć sekret domu, zanim rozpadnie się kolejna rodzina? „Przekonujący portret skrywanych latami napięć” – „Daily Mail”. „Mocna opowieść o oszustwie, zdradzie i stracie” – „The Sun”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

69
Repetytorium maturalne z języka angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium maturalne z języka angielskiego
Dostępny
23 szt.

Płynna komunikacja w języku angielskim to wynik długich lat systematycznej pracy. Ucząc się języka obcego, sięgasz po wiele książek i pomocy naukowych, rozwiązujesz setki ćwiczeń. Dobra znajomość zasad gramatycznych jest podstawą poprawnego porozumiewania się, a znajomość zaawansowanego słownictwa umożliwia sprawne i skuteczne posługiwanie się językiem. Publikacja, którą właśnie masz przed sobą, pozwoli ci usystematyzować wiedzę i rozwinąć umiejętności. Solidne opracowanie haseł sprawia, że język angielski nie będzie miał dla ciebie tajemnic. Nauka angielskiego to także egzaminy językowe. Pierwszym z nich jest przeważnie matura. Sięgając po naszą książkę, otrzymujesz ogromną dawkę informacji dotyczących matury z języka angielskiego. Poznajesz jej zasady, wymagania, rodzaje zadań, kryteria oceny, punktację. Zobaczysz, jak wygląda przykładowy arkusz ustny i pisemny oraz jak go rozwiązać, żeby zdać jak najlepiej. Książka została przygotowana tak, abyś szybko znalazł w niej potrzebne informacje i otrzymał wyczerpujące odpowiedzi na pytania. Wszystko, czego potrzebujesz do matury, znajdziesz w jednej książce. W części encyklopedycznej przy każdym haśle znajdują się gwiazdki: * – materiał obowiązujący na maturze podstawowej i rozszerzonej, ** – materiał obowiązujący na maturze rozszerzonej, *** – materiał wykraczający poza wymagania maturalne – te zagadnienia możesz zostawić sobie na dalszy etap nauki. W książce zawarte zostały również testy maturalne. Zestawy ustne i pisemne z obu poziomów mogą służyć jako test sprawdzający poziom zaawansowania językowego nie tylko u maturzystów, ale także u wszystkich uczących się języka angielskiego. Posiadanie tej książki to już połowa sukcesu. Życzymy ci wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności – oraz powodzenia na maturze!

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

70
Perswazyjny poker. Talia najskuteczniejszych technik sprzedaży, prezentacji i komunikacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perswazyjny poker. Talia najskuteczniejszych technik sprzedaży, prezen...
Dostępny
20 szt.

To nie jest książka do czytania. To talia technik wpływu! Perswazyjny poker to książka oparta na pomyśle krótkich i praktycznych rozdziałów. Jej struktura to 54 karty, tak jak w klasycznej talii kart do gry. Znajdziesz w niej przekrojową wiedzę z zakresu perswazji konwersacyjnej, komunikacji, prezentacji i etycznych technik wywierania wpływu, a nowatorska forma książki da ci możliwość praktycznego treningu. Trzy minuty! Tyle czasu potrzeba, aby zapoznać się z jedną z kart. Techniki są proste i gotowe do natychmiastowego zastosowania. Mimo że ich źródłem jest wiele naukowych prac i badań, autorzy przetłumaczyli ich treść na przystępny i łatwy język. W każdym rozdziale jest szereg przykładów z różnych obszarów życia i biznesu, aby zainspirować cię do użycia omawianych technik w codziennej praktyce. Skuteczność każdej techniki została wielokrotnie przetestowana, aby dać ci gotowe narzędzia, których użycie wywołuje konkretny rezultat po stronie rozmówcy. Opanowanie wszystkich technik może być oczywiście wyzwaniem, ale na szczęście można wprowadzać je w życie sukcesywnie i ciągle doskonalić biegłość w ich stosowaniu. Ucz się na świadomym i nieświadomym poziomie. Talia została stworzona w taki sposób, że techniki pojawiają nie tylko w przykładach, ale przede wszystkim zostały ukryte w opisach. W kartach są „zaszyte” również techniki z innych kart i wszystko to łączy się i przenika. Taki nowoczesny sposób uczenia się jest niezwykle skuteczny. Niektóre z kart znalazły swoją ilustrację w trwającym 60 sekund filmie, gdzie autorzy prezentują, jak używać danej techniki w dialogu handlowym i w przypadku konkretnych obiekcji rozmówcy. Wówczas link do tego filmu na YouTube znajdziesz u dołu karty. Obojętnie czy jesteś menedżerem, sprzedawcą, negocjatorem, nauczycielem czy rodzicem – te techniki są dla ciebie. Książka pokazuje, jak w praktyczny sposób można zachęcić innych do naszych rozwiązań i zmieniać przekonania rozmówcy tak, aby dostrzegł nowe możliwości. Grzegorz Załuski – doświadczony negocjator, konsultant i trener biznesu. Od wielu lat wspiera działania negocjacyjne osób prywatnych, menedżerów i właścicieli firm oraz całych organizacji. Wieloletni praktyk zarządzania sprzedażą oraz całymi strukturami przedsiębiorstwa. Czynny Mediator, wpisany do wykazu instytucji osób godnych zaufania w sądzie Okręgowym w Warszawie. Certyfikowany coach, współpracujący z menadżerami najwyższych szczebli oraz właścicielami firm. Certyfikowany hipnoterapeuta, specjalizujący się w hipnozie konwersacyjnej, wykorzystywanej w procesach perswazyjnych. Ekspert mowy ciała a także certyfikowany instruktor programu „You Can't Lie To Me” Body Language Institute w Waszyngtonie. Od wielu lat prowadzi szkolenia grupowe oraz wspomaga doskonalenie klientów w relacjach „face to face”. Autor książki Negocjacyjne ZOO. Adam Czajkowski – doświadczony trener biznesu. Praktyk i pasjonat sprzedaży oraz negocjacji. Ekspert w dziedzinie perswazji konwersacyjnej i technik wywierania wpływu. Od wielu lat uczy praktycznego wykorzystania technik perswazyjnych w procesach sprzedażowych, negocjacyjnych i zarządczych, a także w codziennej konwersacji. Autor programów szkoleniowych dla sprzedawców i managerów sprzedaży. Konsultuje personalne i negocjacyjne decyzje firm. Wspiera firmy w strategicznych działaniach rynkowych i tworzy dla nich praktyczne modele oparte na nowoczesnych technikach perswazji. Posiada zaawansowane uprawnienia do badań osobowości, skutecznie wspiera klientów w rozwiązywaniu problemów, wyjściu z kryzysu i konfliktu. Certyfikowany trener Body Language Institute Polska, aktywnie szkoli grupy i prowadzi indywidualne treningi wspierające rozwój personalny klientów.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

71
IQ wzrostu. 10 ścieżek rozwoju w obliczu ostrej konkurencji i szybko zmieniającego się otoczenia biznesowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IQ wzrostu. 10 ścieżek rozwoju w obliczu ostrej konkurencji i szybko z...
Dostępny
12 szt.

Czy wiesz, jaki jest najlepszy sposób na stymulowanie rozwoju własnej firmy? Jeśli nie, nadszedł czas, aby poprawić swoją inteligencję wzrostu, tak by móc mądrze podejmować strategiczne decyzje. Próby odgadnięcia, jaki ruch należy wykonać, by poprawić wyniki firmy, mogą nas przytłoczyć. A przecież, jak dowiesz się z tej książki, istnieje tylko dziesięć prostych – choć często błędnie pojmowanych – ścieżek rozwoju. Każda dobra strategia wzrostu może być sprowadzona do wyboru właściwej kombinacji i sekwencji owych ścieżek w zależności od aktualnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Tiffani Bova pomaga firmom na całym świecie w rozwiązaniu najbardziej dotkliwego problemu: Jak dalej się rozwijać w obliczu ostrej konkurencji i szybko zmieniającego się otoczenia biznesowego? Teraz zdecydowała się – nawiązując do swojego wieloletniego doświadczenia – podzielić się z nami kilkudziesięcioma fascynującymi i dogłębnie przeanalizowanymi studiami przypadku, które świetnie ilustrują szanse i zagrożenia wiążące się z obraniem każdej z dziesięciu ścieżek, to, jak owe ścieżki ze sobą współdziałają, a także jakie zastosowanie znajdują w dzisiejszym świecie biznesu. Dowiesz się, jak: – Red Bull przełamał monopol Coca-Coli i PepsiCo na rynku napojów bezalkoholowych dzięki obraniu ścieżki penetracji bazy klientów, aby zdobyć punkt zaczepienia w sektorze entuzjastów sportu, a następnie przeniknąć do rynku głównego, – Marvel przeobraził się z borykającego się z problemami wydawnictwa komiksowego w olbrzyma branży rozrywkowej dzięki obraniu strategii dywersyfikacji klientów i produktów, przenosząc uwagę z komiksów na filmy z bohaterami ze swoich komiksów, – Starbucks przeszedł kryzys marki, kiedy to przytłoczył swoich klientów strategią ekspansji produktowej, a następnie skorygował kurs z przywróconym na stanowisko prezesa Howardem Schulzem u sterów i powrócił na ścieżkę doświadczenia konsumenckiego. Dzięki wnikliwym analizom tych i wielu innych studiów przypadku dowiesz się, dlaczego powielanie strategii, które sprawdziły się u twoich konkurentów, albo poleganie na strategiach, które sprawdziły się u ciebie w przeszłości, może okazać się błędem. Nabranie pewności w rozwijaniu firmy wymaga rozwinięcia w sobie inteligencji wzrostu. Zbyt wiele firm dąży do krótkoterminowego wzrostu, który staje się celem samym w sobie. Takie firmy kultywują kulturę wypalenia. A przecież inteligentny rozwój to rozwój zrównoważony i trwały. Tiffani Bova pokazuje nam, jak go utrzymać dzięki tworzeniu kultury korporacyjnej skupionej na celu i wykorzystaniu oddania, a nie na poświęcaniu swoich ludzi. – Arianna Huffington, założycielka i dyrektor zarządzający Thrive Global, założycielka „Huffington Post” Książka Bovy, godna następczyni prac Michaela Portera, to rzadki dar – otwiera nam drzwi do nowych pomysłów i działań. Żadnych pięknych słówek, tylko ciężko zdobyta wiedza, która może zainicjować wielkie zmiany w organizacjach małych i dużych. – Seth Godin, autor książki To jest marketing! Wszyscy pragniemy, aby nasze firmy dobrze się rozwijały, ale jak możemy tego dokonać? Na szczęście Tiffani Bova ma odpowiedzi na nasze pytania. W swojej książce prezentuje nam dziesięć ścieżek rozwoju – od stworzenia fascynującego doświadczenia konsumenckiego po niekonwencjonalne rozwiązania. Swoje spostrzeżenia popiera solidnymi danymi i przykładami świetnie prosperujących przedsiębiorstw. Masz wybór: dalej krocz utartą ścieżką albo podążaj za Tiffani Bovą prosto w przyszłość. – Daniel H. Pink, autor książki Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację Tiffani Bova ma talent do ubierania złożonych i wnikliwych analiz w proste i eleganckie słowa. „IQ wzrostu zajmuje się najistotniejszą kwestią w biznesie. – Tom Peters, autor W poszukiwaniu doskonałości w biznesie Tiffani Bova – zajmuje się strategiami rozwoju i innowacji w firmie Salesforce. Z jej doradztwa korzystają klienci na całym świecie. Przez ostatnie dwadzieścia lat stała na czele generujących przychody oddziałów w rozmaitych firmach – zarówno tych umieszczonych na liście Fortune 500, jak i należących do grupy start-upów. Dziesięć lat pracowała jako wybitny pracownik analityczno-badawczy dla firmy Gartner – światowego lidera sektora doradczo-badawczego specjalizującego się w strategicznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jej wnikliwe analizy i spostrzeżenia pomogły zwiększyć udział w rynku i przychody takim firmom jak Microsoft, Cisco, Hewlett-Packard, IBM, Oracle, SAP, AT&T, Dell, Amazon-AWS i wielu innym wiodącym przedsiębiorstwom. W ręku trzymasz pierwszą książkę autorki.

56,90 zł
48,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,53 zł

72
Super-Charlie i złodziej zabawek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super-Charlie i złodziej zabawek
Dostępny
13 szt.

Poznaj Charliego – chłopca o supermocach i jego zwariowaną rodzinę – Mamę, Tatę, Dziadka, Babcię oraz najważniejsze dla niego osoby, czyli starszego Brata i starszą Siostrę. Pewnej nocy całą rodzinę budzi głośny płacz Siostry. Jej ukochana pluszowa zabawka zniknęła. Rozpoczynają się poszukiwania. Charlie z pomocą Babci chce rozwiązać zagadkę zaginionej zabawki. Czy uda mu się wytropić złodzieja?

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

73
Super-Charlie i tajemnica babci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super-Charlie i tajemnica babci
Dostępny
19 szt.

Poznaj Charliego – chłopca o supermocach i jego zwariowaną rodzinę – Mamę, Tatę, Dziadka, Babcię oraz najważniejsze dla niego osoby, czyli starszego Brata i starszą Siostrę. Tym razem Charlie i jego rodzina wyjeżdżają na wakacje. Czeka ich podróż nowym kamperem, a potem odpoczynek i dobra zabawa. Niestety na miejscu okazuje się, że ich Babcia zniknęła. Czy została porwana? Charlie musi znaleźć sposób, by rozwiązać tę tajemnicę.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

74
Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 4. Cosmic Beyond - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 4. Cosmic Beyond
Dostępny
865 szt.

Czwarty tom serii o czwórce prawdopodobnie ostatnich dzieci na Ziemi. Prześmieszna seria, pełna błaznujących dzieciaków i zwariowanych gadżetów. Max Brallier to bestsellerowy autor New York Timesa, twórca ponad trzydziestu książek i gier. Seria trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”; wydrukowano ponad dwa miliony egzemplarzy! Rekomendacja Jeffa Kinney’a, autora "Dziennika cwaniaczka": Przerażająco zabawna! Dostarcza dreszczyku emocji i jeszcze więcej śmiechu! W czwartej części dzielny i zwariowany bohater Jack Sullivan i jego przyjaciele znów walczą ze złem. Nieoczekiwanie, ich przeciwnikiem staje się… inny człowiek! Tym razem akcja rozgrywa się w środku zimy i wszędzie leży głęboki śnieg. Dobre potwory boją się śniegu i lodu, a dzieci nie mają najlepszych ubrań na zimę, ale pomimo tego starają się pokazać dobrym potworom, jak fajnie można się bawić na śniegu i jakie piękne jest Boże Narodzenie. Jednak zabawa w wielką wojnę na śnieżki zostaje brutalnie przerwana, kiedy ktoś kradnie broń Jacka, Tasak Louisvilski – czyli rozłupany kij baseballowy. Złodziejką jest kobieta o imieniu Evie, która jeździ na jednorękim potworze o imieniu Meathook. Okazuje się, że Evie próbuje przywołać Ghazta, strasznego szczura-potwora, generała zombiaków. Kiedy dzieciaki prawie już znajdują Evie i Tasak, dowiadują się, że kradzież broni jest tylko częścią mrocznego planu przejęcia świata. I okazuje się, że jedynym sposobem, w jaki przyjaciele mogą pokonać Ghazta, jest zniszczenie Tasaka. Czy wydarzy się bożonarodzeniowy cud? Czy uda im się uratować świat?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

75
Dni 1941-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dni 1941-1956
Dostępny
150 szt.

Dni 1941-1956 to najobszerniejszy wybór z dziennika Jorgosa Seferisa, jaki kiedykolwiek został upubliczniony. Te intymne i intensywne zapiski wyraziście odsłaniają nagą myśl i wrażliwość, z których poczynają się wiersze, pozwalają głęboko wniknąć w serce i umysł poety, a także w sam akt twórczy. Dziennik ten ukazuje głębokie źródła geniuszu poetyckiego Seferisa. Ma w sobie bezpośredniość objawienia i ów rzadki pierwiastek numinotyczny, który kojarzymy z notatnikami Henry?ego Jamesa czy listami Keatsa i Rilkego.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

76
Wędrówki z Gandalfem. Sprzedaż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki z Gandalfem. Sprzedaż
Dostępny
31 szt.

Przyszłość należy do tych, którzy się uczą, wyciągają wnioski ze swoich porażek i sukcesów, czyli wciąż odrabiają lekcje! Wędrówki z Gandalfem. Sprzedaż to książka z gatunku business fiction, inspirująca i motywująca historia handlowca napisana przez coacha i trenera Roberta Kozaka. Niniejsze, nowe wydanie książki rozszerzono i poprawiono wiele fragmentów w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu sprzedaży i psychologii. Uaktualniono otoczenie technologiczne akcji książki, dopasowując je do obecnych realiów. Zmieniono też psychometryczne narzędzie, którym badany jest bohater książki. Dzięki tym zmianom książka jest osadzona w bardziej współczesnych realiach i korzysta z wiedzy naukowej i praktycznej, która pojawiła się od czasu pierwszego wydania. Bohaterem historii jest Tom Spencer, który zostaje zatrudniony w dziale sprzedaży firmy FSNS. W pierwszych dniach pracy spotyka w firmie mentora Sama Portlanda, dzięki któremu rozwija się w roli sprzedawcy. Sam rozmawia z Tomem o jego wyzwaniach i udziela mu wskazówek dotyczących różnych aspektów sprzedaży, radzenia sobie z kryzysami i osobistym rozwojem. Przeżywając z bohaterem jego porażki i sukcesy, wzloty i upadki, niejednokrotnie odnajdziesz w tych sytuacjach siebie. Pozwoli ci to dużo efektywniej zastosować w praktyce zawarte tutaj porady dotyczące sposobów osiągania wyjątkowych rezultatów w sprzedaży. Aby szybko przypomnieć sobie najważniejsze wskazówki, wystarczy zajrzeć do zamieszczonego na końcu książki „Skryptu dla sprzedawców”. Książkę uzupełnia test osobowości, dzięki któremu będziesz mógł poznać swoje własne preferencje i temperament. „O co mu chodzi? Mam szukać nowej pracy? Jestem cenionym pracownikiem, bez większego wysiłku odnoszę sukcesy, o jakich wielu innym nawet się nie marzy. Po co to zmieniać? – myślałem. Po dłuższej chwili Gandalf spojrzał na mnie i powiedział: – Kilka miesięcy temu przeszedłeś w firmie poważny kryzys. Wyciągnąłeś z niego wnioski i wyszedłeś zwycięsko. Jesteś niezłym sprzedawcą, chciałeś być jednak bardzo dobry w tym, co robisz. Ja też chcę, żeby tak było. A jeżeli tak, to musisz pamiętać, że skoro poradziłeś sobie z trudną sytuacją, nie możesz się zatrzymać – musisz się rozwijać. Musisz wiedzieć, że wkrótce przydarzy ci się następny kryzys, a potem kolejny, ale ty będziesz do nich dużo lepiej przygotowany. Pierwszym kluczem do wybitnych osiągnięć jest ambicja. Podczas naszego pierwszego spotkania było jej w tobie bardzo dużo. Mieszała się wprawdzie z lękiem, bo nie wiedziałeś, jak będzie. Dzisiaj widzę wprawdzie człowieka, który pozbył się lęków, ale ten żar ambicji, ten błysk w oku też w nim przygasł. Powiedziawszy te słowa, Sam włożył fajkę do ust i wpatrując się we mnie, znowu milczał. Znowu zaglądał do mojego wnętrza, przeszywając mnie przenikliwym wzrokiem. Czułem się nieswojo i nie byłem chyba gotowy na słuchanie tego, co do mnie mówi. Nie chciałem tego przyjąć”. – fragment Robert Kozak – coach, trener, konsultant, wykładowca akademicki. Jest założycielem i partnerem zarządzającym w Business Development Consulting zajmującym się systemowym wsparciem organizacji. Prowadzi procesy coachingowe z członkami zarządów i wysoką kadrą menedżerską. Wspiera firmy w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi (group coaching, reflecting team). Był także headhunterem w jednej z firm executive search, tzw. Wielkiej Piątki, gdzie rekrutował członków zarządów do globalnych firm na poziomie Europy. Pełnił rolę prezesa i był udziałowcem firmy Brian Tracy International w Polsce. Dużą część życia zawodowego spędził w mediach jako dziennikarz i menedżer. Piętnaście lat spędził w BBC, gdzie zaczynał jako korespondent, a potem stworzył i prowadził oddział BBC w Polsce. Tworzył Radio TOK FM. Pracował w TVP, gdzie kierował redakcją „Wiadomości” i „Teleexpressu”.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

77
Lean w biurze i usługach. Przewodnik po zasadach szczupłego zarządzania w środowisku pozaprodukcyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lean w biurze i usługach. Przewodnik po zasadach szczupłego zarządzani...
Dostępny
3 szt.

Jak dokonać transformacji w biurze i usługach, tak aby organizacja stała się bardziej efektywna i wydajna? Autor książki Lean w biurze i usługach, stawiając sobie za cel objaśnienie zastosowania metod Lean, wychodzi poza opis podstawowych narzędzi i skupia się na szczegółowym wyjaśnieniu kluczowych koncepcji szczupłego zarządzania w środowisku biurowym i usługowym. Książka zaczyna się od analizy zarządzania strumieniem wartości, a następnie przechodzi do takich zagadnień, jak: praca standaryzowana, przepływ, zrównoważony system ssący oraz zarządzanie wizualne. W książce znajdziemy omówienie podstawowych narzędzi Lean, m.in. takich jak metoda 5S czy poka-yoke – techniki zapobiegania błędom. Autor rozkłada koncepcje Lean na części pierwsze, opisuje je w kontekście pozaprodukcyjnym i wyjaśnia, jak się je stosuje. Podając wiele przykładów, omawia komórki funkcyjne większości firm usługowych oraz obszary administracyjne zakładów produkcyjnych. Korzystając z ponad dwudziestoletniego doświadczenia, autor przedstawia strategie wdrożeniowe oddzielnie dla każdej funkcji i działu w firmie. Przygląda się najczęstszym przeszkodom, na jakie mogą się natknąć osoby wprowadzające Lean, i podpowiada, jak sobie z nimi poradzić. Ponadto książka zawiera zbiór formularzy, tabel, list kontrolnych, wzorów i arkuszy, które pomogą każdemu zaczynającemu pracę z Lean. „W biurach i usługach, dzieje się dziś większość światowego biznesu. Niestety, to właśnie procesy biurowe i usługowe mają w sobie zazwyczaj najwięcej bałaganu, pomyłek, przestojów i różnego typu marnotrawstw. O ile nauczyliśmy się skutecznie podnosić jakość i skuteczność procesów produkcji, o tyle w kwestii efektywnej organizacji biura i usług, wiele firm wciąż raczkuje. Książka, którą trzymasz w ręce, to przewodnik zapraszający do spojrzenia na procesy usługowe z nieco innej perspektywy. Takiej, która pozwala odkryć ukryte w tych procesach marnotrawstwa i zamienić je na korzyści. Tym, którzy obawiają się, że jest to trudne i skomplikowane, niech jako motto podczas lektury posłuży pierwsze zdanie z tej książki: W szczupłym myśleniu, chodzi o zdrowy rozsądek...”. – Kamil Torczewski, Prezes Zarządu, Akademia Białego Kruka sp. z o.o. „Drew jest jednym z niewielu praktyków, którzy naprawdę rozumieją różnicę pomiędzy szczupłym przedsiębiorstwem a szczupłą produkcją”. – Bill Beer, Wenger Corporation „Prosty poradnik, który pomoże liderom w przeprowadzeniu transformacji niosącej korzyści im samych, ich pracownikom oraz procesom”. – Glenn Marshall, Northrop Grumman Shipbuilding „Jasne i precyzyjne metody stosowania szczupłego myślenia w procesach wspierających i administracyjnych, które sprawdzają się w prawie każdej branży. (…) Szczerze polecam tę książkę”. – Brian Maskell, BMA Inc. Drew Locher jest obecnie dyrektorem zarządzającym w Change Management Associates (CMA). CMA świadczy różnorodne usługi konsultingowe, doradzając firmom w sprawach doskonalenia oraz rozwoju organizacyjnego. Zapewnia wsparcie we wdrażaniu systemów zarządzania jakością, aby polepszyć wyniki swoich klientów. Locher zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych strategii zarządzania w wielu firmach już od roku 1986. W latach 1986-1990 opracowywał i wdrażał programy doskonalenia w General Electric. W roku 1990 opuścił GE, aby założyć CMA. Jest to spółka zrzeszająca ludzi mających podobną wizję zarządzania organizacją i jej doskonalenia. Jej członkowie poświęcają się wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, aby pomóc swoim klientom. Podejście CMA skupia się na praktycznych zastosowaniach – „ucz się podczas działania” to slogan dobrze podsumowujący ten styl pracy. W roku 1997 spółka CMA we współpracy z Amerykańskim Narodowym Instytutem Standardów i Technologii pracowała nad stworzeniem „Uniwersytetu Lean”. Locher jest autorem książki The Complete Lean Enterprise – Value Stream Mapping for Office and Administrative Process, wyróżnionej nagrodą Shingo, przyznawaną m.in. publikacjom opisującym najlepsze praktyki zarządzania wykorzystujące techniki i narzędzia szczupłego myślenia.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

78
Ten pierwszy raz w Ornecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten pierwszy raz w Ornecie
Dostępny
32 szt.

Nawet Marta nie wie, dlaczego przestała fotografować drzewa i kwiaty, a skupiła się na wilgotnych i zapuszczonych bramach, wypełniających ulice miast. Jej życie jest uporządkowane i spokojne: pomaga mężowi w prowadzeniu firmy, wychowuje syna, który postanowił spróbować swoich sił na emigracji. Dawna miłość do sztuki ustąpiła miejsca pragmatyzmowi. W pewnym momencie kobieta postanawia jednak opublikować swoje prace w internecie. Wkrótce dociera do niej wiadomość od dawnej miłości – Damiana. Mężczyzna wciąż pamięta ją, wakacje spędzone wspólnie w Ornecie i pewną bramę, która na zawsze połączyła ich ze sobą. Czy będzie w stanie wywrócić jej życie do góry nogami po tylu latach?

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

79
Street art. Sztuka ulicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Street art. Sztuka ulicy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

Street art to jeden z fenomenów współczesnej sztuki. Uwodzi rozmachem, oryginalnością, jest wyrazem nieskrępowanej wyobraźni i nieograniczonej pomysłowości twórców. Łamie konwencje, niesie ze sobą posmak rebelii, pewnej nielegalności czy wręcz zakazanego owocu. Zaskakuje formą i często pojawia się w najmniej oczekiwanych miejscach. Książka w pasjonujący sposób opowiada o rozwoju sztuki w przestrzeni publicznej – od malowideł w jaskiniach naszych prehistorycznych przodków po czasy, w których żyjemy. Znakomity tekst uzupełniają liczne fascynujące fotografie.

80,00 zł
58,40 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,60 zł

80
Judy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Judy, CD
Soundtrack, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Oryginalna ścieżka dźwiękowa do filmu „Judy" z Renee Zelweger w Roli Judy Garland. Lista utworów: 1. By Myself 2. Get Happy (duet with Sam Smith) 3. For Once in My Life 4. Zing Went the Strings 5. You Made Me Love You 6. Talk of the Town 7. Come Rain or Come Shine 8. Have Yourself a Merry Little Christmas (duet with Rufus Wainwright) 9. The Trolley Song 10. The Man That Got Away 11. San Francisco 12. Over The Rainbow

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

81
Ruchome obrazki Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki Kolory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Zainteresuj swojego Maluszka kolorowymi rozkładankami. Śmieszne opisy sprawią, że zdobywanie wiedzy o kolorach będzie również wspaniałą zabawą! Otwórz książkę, baw się ruchomymi obrazkami i poznawaj nowe słowa!

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

82
Harmony, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harmony, CD
Frisell Bill , Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.22

Bill Frisell – „Harmony” to pierwszy album jazzowego giganta gitary nagrana dla Blue Note. Lista utworów: 1. Everywhere (Music by Bill Frisell) 2. God's Wing'd Horse (Music by Bill Frisell / Words by Julie Miller) 3. Fifty Years (Music by Bill Frisell) 4. Hard Times (Words & Music by Stephen Foster) 5. Deep Dead Blue (Music by Bill Frisell / Words by Elvis Costello) 6. There In A Dream (Music by Charlie Haden / Words by Jesse Harris) 7. Lonesome (Music by Bill Frisell) 8. On The Street Where You Live (Music by Alan Jay Lerner / Words by Frederick Loewe) 9. How Many Miles? (Music by Bill Frisell) 10. Lush Life (Words and Music by Billy Strayhorn) 11. Honest Man (Music by Bill Frisell) 12. Red River Valley (Traditional) 13. Curiosity (Music by Bill Frisell) 14. Where Have All The Flowers Gone? (Words and Music by Pete Seeger)

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

83
Ruchome obrazki Przeciwieństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki Przeciwieństwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Zainteresuj swojego Maluszka kolorowymi rozkładankami. Śmieszne opisy sprawią, że zdobywanie wiedzy o przeciwieństwach będzie również wspaniałą zabawą! Otwórz książkę, baw się ruchomymi obrazkami i poznawaj nowe słowa!

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

84
Ruchome obrazki Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchome obrazki Zwierzęta
Niedostępny
Brak

Zainteresuj swojego Maluszka kolorowymi rozkładankami. Śmieszne opisy sprawią, że zdobywanie wiedzy o zwierzętach będzie również wspaniałą zabawą! Otwórz książkę, baw się ruchomymi obrazkami i poznawaj nowe słowa!

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

85
Sensoryczne niemowlę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensoryczne niemowlę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Pierwsza książka o integracji sensorycznej skierowana do rodziców malutkich dzieci. Autorki przybliżają ten fascynujący i złożony temat, pomagając wnieść do codzienności sporo elementów zabawy. Poczujesz radość rodzicielstwa wszystkimi zmysłami! To książka dla rodziców, którzy: • chcą zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka, • próbują poradzić sobie z trudnościami w zachowaniu niemowlęcia, • pragną zapobiec przyszłym problemom z funkcjonowaniem dziecka. Zaburzenia integracji sensorycznej u dziecka są zmartwieniem wielu rodziców. Mózg niemowlęcia nie zawsze jest w stanie prawidłowo przetworzyć docierające do niego bodźce, co może stać się przyczyną trudności w codziennym funkcjonowaniu, zarówno na etapie wczesnego dzieciństwa, jak i później. Autorki wyjaśniają, czym jest regulacja/samoregulacja i integracja sensoryczna. Opowiadają o tym, jak rozwija się i kształtuje u najmłodszych dzieci: od urodzenia do wieku 18 miesięcy. To rzetelna porcja wiedzy i propozycje wspierających zabaw, które pomagają odnaleźć się w świecie pełnym bodźców. Aleksandra Charęzińska: pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala i nauczycielka akademicka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi; jej licencjonowany, autorski program dla profesjonalistów pracujących z dziećmi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Joanna Szulc: dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała w redakcji miesięcznika „Dziecko”, do 2016 r. była jego redaktorką naczelną. Autorka i współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci. Studia psychologiczne, certyfikat promotorki karmienia piersią i ukończone kursy wspierania rodziców w różnych obszarach dają jej podstawy merytoryczne do zajmowania się tymi tematami.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

86
Pięć głębokich oddechów. Moc uważnego rodzicielstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć głębokich oddechów. Moc uważnego rodzicielstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.16

Zdarza ci się myśleć, że nie jesteś wystarczająco dobrym rodzicem? Że nie radzisz sobie z problemami, presją, że wszyscy dookoła wiedzą lepiej, co jest dobre dla ciebie i dziecka? Wychowywanie szczęśliwych, pewnych siebie i odpornych dzieci jest najważniejszą pracą na świecie – ale w naszym szybko rozwijającym się społeczeństwie wyzwania stojące przed rodzicami mogą być przytłaczające i wyczerpujące. Psycholog kliniczny dr Genevieve von Lob czerpie z bogatego doświadczenia z setkami rodzin z różnych środowisk, aby zapewnić rodzicom wsparcie. W oparciu o uważność, psychologię i neurobiologię ten uspokajający przewodnik pokaże ci, jak być dla siebie łagodniejszym i zaufać własnemu osądowi, gdy masz do czynienia z dylematami, przed którymi staje każdy rodzic. Na prawdziwych przykładach autorka pokazuje, jak rozładować napięcie i niepokój w domu. Zestresowani rodzice odkryją poczucie pewności, spokoju i równowagi – zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

87
Niezwykłe miejsca świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe miejsca świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Każdy zakątek Ziemi jest inny i niepowtarzalny – to zasługa zarówno Matki Natury, jak i cywilizacji ludzkiej. Nie da się przecież porównać piękna dzikiej dżungli do czaru paryskich uliczek. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i piękne. Książka prezentuje najbardziej zadziwiające i zniewalające zakątki Ziemi: od melancholijnych krajobrazów Skandynawii przez nowoczesne metropolie po nieujarzmione oceany.

50,00 zł
36,50 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

88
Europa. 1001 najpiękniejszych zakątków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa. 1001 najpiękniejszych zakątków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

Niezwykle urozmaicony krajobraz Europy zaskakuje możliwościami spędzania wolnego czasu. Bogato ilustrowany przewodnik po 1001 najpiękniejszych zakątkach Europy inspiruje do planowania niezapomnianych podróży do bardziej i mniej oczywistych miejsc.

50,00 zł
36,50 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

89
Polska, wydanie ekskluzywne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska, wydanie ekskluzywne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Ekskluzywny, bogato ilustrowany album prezentuje najcenniejsze walory Polski – najpiękniejsze i najbardziej wartościowe dobra kultury, sztuki, przyrody i architektury. Historia pisana dziełami najwybitniejszych polskich malarzy i fotografików obrazuje burzliwe dzieje, jakie miały wpływ nie tylko na dzisiejszy kształt granic, ale także na bogactwo tradycji i obyczajów. Polska jest piękna i nie warto zwlekać, aby odkryć jej urodę.

99,95 zł
72,96 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,99 zł

1 osoba kupiła
90
Podróże marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.22

Książka prezentuje trasy zwiedzania prowadzące przez wszystkie kontynenty globu. Przystępny podział na kraje danej strefy pozwoli optymalnie zaplanować wyprawę. Zachwycające fotografie wzbogacone o opisy poszczególnych miejsc na mapie świata z pewnością ułatwią wybór i sprawią, że już samo planowanie okaże się przyjemnością. To praktyczny przewodnik po całym świecie.

129,00 zł
94,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 34,83 zł

91
Atlas muzyki. 100 najsłynniejszych utworów klasycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas muzyki. 100 najsłynniejszych utworów klasycznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Książka zawiera opisy 100 najsłynniejszych utworów muzyki klasycznej skomponowanych przez najwybitniejszych wirtuozów. To podróż do świata cudownych dźwięków, podczas której autor w barwny sposób opowiada o okolicznościach powstawania dzieł, o problemach, z jakimi borykali się ich twórcy i podpowiada jak interpretować kompozycje. Przy każdym utworze znajduje się kod QR, dzięki któremu można go odsłuchać.

29,95 zł
21,86 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

92
Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich
Dostępny
98 szt.

Historia rozwoju przestrzennego rezydencji położonych na skraju lasu ciągnącego się wzdłuż gdańskiej ulicy Polanki, w których przez kilka stuleci koncentrowało się życie towarzyskie i artystyczne gdańskich elit mieszczańskich. Marcin Gawlicki – architekt, historyk architektury, konserwator zabytków, rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek wielu krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych oraz doradczych gremiów wydawniczych, muzealnych i konserwatorskich.

65,00 zł
54,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,40 zł

93
2K19, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2K19, CD
Stachursky, Universal Music Polska
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Doskozzza 2. Zimna Lufa 3. Kim jestem – jestem sobie 4. To moja droga 5. Zaginaaay 6. Gdy nie ma Ciebie 7. Moje serce 8. Funky Rider 9. Szampan i Truskawki 10. Pożegnanie naszych ciał 11. Moje pragnienie

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

94
Blue World, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue World, CD
John Coltrane, Universal Music Polska
Dostępny
36 szt.

Lista utworów: 1. Naima (Take 1) 2. Village Blues (Take 2) 3. Blue World 4. Village Blues (Take 1) 5. Village Blues (Take 3) 6. Like Sonny 7. Traneing In 8. Naima (Take 2)

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

95
Hey, I'm Just Like You, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey, I'm Just Like You, CD
Tegan and Sara, Warner Music Polska
Dostępny
27 szt.

Lista utworów: 1. Hold My Breath Until I Die 2. Hey, I'm Just Like You 3. I'll Be Back Someday 4. Don't Believe the Things They Tell You (They Lie) 5. Hello, I'm Right Here 6. I Don't Owe You Anything 7. I Know I'm Not the Only One 8. Please Help Me 9. Keep Them Close 'Cause They Will Fuck You Too 10. We Don't Have Fun When We're Together Anymore 11. You Go Away and I Don't Mind 12. All I Have to Give the World is Me

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

96
Blue World, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue World, LP
John Coltrane, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Lista utworów: 1. Naima (Take 1) 2. Village Blues (Take 2) 3. Blue World 4. Village Blues (Take 1) 5. Village Blues (Take 3) 6. Like Sonny 7. Traneing In 8. Naima (Take 2)

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

97
A Scruff At Heart, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Scruff At Heart, CD
Gilbert O'Sullivan, Warner Music Polska
Dostępny
42 szt.

Lista utworów: 1. Take Your Foot Off My Toe 2. A Proper Fool 3. My Place or Yours 4. Don't Let It Get to You 5. You Can't Con-crete 6. Taking Sides 7. I'm in Love With Love (Again) 8. Force of Habit 9. One Door Closes 10. Just so You Know 11. Let's Not Go There 12. Can't Say Fairer Than That 13. Love You Out of Trouble 14. Know What, You're Right

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

98
Trance 100 - 2019, 4 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trance 100 - 2019, 4 CD
różni artyści, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Jedyny taki album na rynku, oddający całą magię trance'owych dźwięków i wszystkiego, co się z tym wiąże. Zestaw dla prawdziwych koneserów dobrego tanecznego grania, ale również tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczęły swoją wspaniałą przygodę z tego typu brzmieniami. Lista utworów: CD 1: 1. Armin Van Buuren & Garibay – Phone Down (Club Mix) 2. Above & Beyond – Distorted Truth (Club Mix) 3. Gareth Emery & Ashley Wallbridge – Amber Sun 4. Arty – Sunshine 5. Ilan Bluestone Feat. El Waves – We Are The Universe 6. Super8 & Tab Feat. Izzy Warner – Lungs 7. Marlo & Feenixpawl – Lighter Than Air 8. Dash Berlin Feat. Jonathan Mendelsohn – Locked Out Of Heaven 9. Marco V & Rank 1 – We Finally Met 10. Veracocha – Carte Blanche (Khomha Remix) 11. Alexander Popov & Ltn Feat. Kyler England – Yet To Come 12. Paul Van Dyk & Alex M.O.R.P.H. – Shine Ibiza Anthem 2019 13. Futurecode & Roxanne Emery – Dancing In The Rain 14. Kyau & Albert Feat. Jeza – Make It Home Tonight (Suncatcher Remix) 15. Ben Gold & Richard Durand – A Thousand Times 16. Standerwick Feat. Tensteps & Nohc – This Letter 17. Orjan Nilsen – Reminiscence 18. Gabriel & Dresden Feat. Jan Burton – You (Myon & Elevven Remix) 19. Shogun Feat. Emma Lock – Save Me (Ciaran Mcauley Remix) 20. Aly & Fila With Deirdre Mclaughlin – Gravity 21. Nwyr X Andrew Rayel – The Melody 22. Three Drives – Carrera 2 (Rub!K Remix) 23. Purple Haze X Khomha – We Come In Peace 24. Fatum – The Wolf 25. W&W X Maurice West – Matrix CD 2: 1. Arty – Save Me Tonight 2. Armin Van Buuren X Lucas & Steve Feat. Josh Cumbee – Don't Give Up On Me (Trance Mix) 3. Rodg X Dom Fricot – Cinnamon 4. Dave Winnel – Lily Of The Valley 5. Dezza – Neptune 6. Ruben De Ronde & Louise Rademakers – Games (Matt Fax Remix) 7. Assaf & Cassandra Grey – All Of You 8. Jason Ross Feat. Jonathan Mendelsohn – Close Your Eyes 9. Steve Brian & X.Endra – Bed Of Roses (Club Mix) 10. Tritonal Feat. Lourdiz – Love U Right (Kyau & Albert Remix) 11. Marlo & Haliene – Whisper 12. Josh Gabriel Pres. Winter Kills – Falling Back (Assaf Remix) 13. Estiva – Little Planet (Matt Fax Remix) 14. Tomas Heredia Feat. Tata – Better Place 15. Rodg X Matt Fax – Eukarya 16. Elevven – Isla Vista 17. Yoel Lewis Feat. Sam Knight – Never Die 18. Oliver Smith – Solina 19. Andrew Bayer Feat. Alison May – In My Last Life (In My Next Life Mix) 20. Ruslan Radriges Pres. Mantra & Betsie Larkin – The Only 21. Ej – Follow Me 22. Omnia Feat. Danyka Nadeau – Hold On To You (Whiteout Remix) 23. Morgan Page Feat. Pex L – Gone My Way (Khomha Remix) 24. Maor Levi & Otiot – Aria 25. Orjan Nilsen – Wait 4 It CD 3: 1. Gareth Emery & Ashley Wallbridge – Kingdom United 2. Above & Beyond Vs. Armin Van Buuren – Show Me Love 3. Super8 & Tab X Khomha – Stardust 4. Davey Asprey & Beatsole – Allies 5. Paul Van Dyk & Jordan Suckley – Accelerator 6. Aly & Fila With Kyau & Albert – Come Home 7. Alex M.O.R.P.H. & Marjan – Take My Breath 8. Roman Messer Feat. Roxanne Emery – Lullaby (Allen Watts Remix) 9. Radion6 – Infinity 10. Armin Van Buuren Vs. Shapov – La Résistance De L'amour 11. Protoculture & Mino Safy – Redemption 12. Dennis Sheperd – Tafelberg 13. Feel & Cari – Falling Down 14. Tenishia – Point Of No Return (Protoculture Remix) 15. Luke Bond – Maelstrom 16. Eximinds – Voyager 17. Beatsole & Nostrangel – Sunsets 18. Stoneface & Terminal Feat. Ava Kay – Free Time (Dan Stone Remix) 19. Push – Trance-Porter 20. Roger Shah With Stoneface & Terminal – Triumvirate 21. M.I.K.E. Push Vs. Robert Nickson – Lunar Lander 22. James Dymond – Goldeneye 23. Saltwater – The Legacy (Alphazone Remix) 24. Andrew Rayel – Originem (Fyh 150 Anthem) 25. Jorn Van Deynhoven – Freaks (Chris Schweizer Remix) CD 4: 1. Armin Van Buuren – Turn It Up 2. Dash Berlin With Cerf, Mitiska & Jaren – Man On The Run (Whiteno1se & System Nipel Remix) 3. Arksun – Arisen (Sean Tyas Remix) 4. Futurecode X Ruben De Ronde – Trinity 5. Maarten De Jong & Allen Watts – Caffeine 6. Jak Aggas – Playing With Fire 7. Reorder & Exis – The Truth 8. Scott Bond & Charlie Walker Feat. Murica – Can You Hear The Sound 9. Exis – Ascension In D Minor 10. Frank T.R.A.X. – Nebuchan (Radion6 Remix) 11. Xijaro & Pitch With Lightcontrol – Whispers Of Time 12. Simon Patterson Feat. Lucy Pullin – Now I Can Breathe Again (Greg Downey Remix) 13. Steve Dekay & Emanuele Congeddu – Astral 14. Factor B – Anything (For You) 15. Sean Tyas Vs. Metta & Glyde – Storm 16. Arctic Moon – About You 17. Forces – Invaders 18. Chris Schweizer – Like This 19. Marco V – Avalon 20. Mark Sixma – Beats Knock 21. Avao – Sleepwalker 22. Drym – Cougar 23. Andrew Rayel & Graham Bell – Tambores (Blastoyz Remix) 24. Standerwick – Never Gonna Step Down 25. Armin Van Buuren & Luke Bond Feat. Karra – Revolution

73,90 zł
Powiadomienie
99
SUCK ON LIGHT. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SUCK ON LIGHT. Winyl
BOY & BEAR, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.22

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

100
Shadow Raptors. Tom 2. Sygnał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shadow Raptors. Tom 2. Sygnał
Dostępny
8 szt.

W układzie Epsilon Eridani rozpoczyna się szacowanie szkód wyrządzonych przez atak Oumuamua. Ku utrapieniu komandora Luposa ocalały po uderzeniu fragment skuńskiego okrętu w dalszym ciągu przejawia niebezpieczną aktywność, co gorsza, dryfuje w kierunku Fałdy, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla rozmieszczonych wokół anomalii instalacji. Dowódca krążownika podejmuje decyzję o ostatecznym unieruchomieniu wraku i odholowaniu go do stoczni orbitalnej. Ludzie chcą pozyskać zeń surowce i nowe technologie. Tymczasem sytuacja w układzie znowu się komplikuje. Skunowie tworzą nową fałdę, tym razem w pobliżu księżyca Sigil, skąd dokonują ataku na infrastrukturę orbitalną Autonomii oraz należącą do Korpusu Medycznego stację szpitalną. Zgrupowanie pod dowództwem admirała Krawczenki, które po wielu perypetiach wróciło nareszcie do rodzimego układu, otrzymuje informację o zaginięciu konwoju górniczego, wielkiej, zorganizowanej gigantycznym nakładem środków ekspedycji wysłanej w kierunku zasobnego w surowce pola asteroid, zlokalizowanego daleko poza zewnętrznymi rubieżami układu. Nad mieszkańcami układu Epsilon Eridani gromadzą się czarne chmury. W miarę jak Skunowie niszczą kolejne elementy infrastruktury technicznej, coraz bardziej realne staje się widmo zagłady młodej kolonii. Zapobiec temu mogą – tak jak już zdarzało się to wiele razy w przeszłości – tylko okręty floty.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

Wróć do góry