hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.08.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 8 sierpnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Teczka z gumką A4+ Fluo limonkowa (Interdruk), na drugim Babel. W dwadzieścia języków dookoła świata (Dorren Gaston). Kolejny produkt to Między nami. Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej. Wersja A. Część 2 (Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek) oraz Opracowania lektur i wierszy. Dla wszystkich klas liceum i technikum (praca zbiorowa).
1
Teczka z gumką A4+ Fluo limonkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
24 osoby kupiły
2
Babel. W dwadzieścia języków dookoła świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babel. W dwadzieścia języków dookoła świata
Dostępny
105 szt.

Zabawna i pouczająca książka o dwudziestu najbardziej rozpowszechnionych językach świata – od wietnamskiego po angielski, poprzez koreański, tamilski, turecki, jawajski, perski, pendżabski, japoński, suahili, niemiecki, francuski, malajski, rosyjski, portugalski, bengalski, arabski, hindi-urdu, hiszpański, mandaryński. Gaston Dorren, lingwista i poliglota, przedstawia specyficzne cechy każdego z tych języków, a przy okazji opowiada o wszystkim, co z językiem się wiąże historii, kulturze, różnych sposobach myślenia i postrzegania rzeczywistości. Jak najskuteczniej nauczyć się wietnamskiego? Dlaczego niemiecki to największy dziwoląg wśród języków? Dlaczego jedne języki okazały się bardziej ekspansywne niż inne? Jak porozumiewają się mieszkańcy Indonezji (dwieście sześćdziesiąt pięć milionów obywateli zamieszkujący niemal tysiąc wysp, mówiący siedmiuset językami)? Książka Gastona Dorrena przynosi odpowiedź na te i dziesiątki podobnych mniej lub dziwnych pytań, odkrywając przed nami językowy archipelag pełen wspaniałych wynalazków ludzkości.

49,00 zł
29,89 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,11 zł

17 osób kupiło
3
Między nami. Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej. Wersja A. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami. Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 6 szkoły pod...
Dostępny
116 szt.

Dwuczęściowy zeszyt zawiera zbiór ćwiczeń kształcących m.in. umiejętności czytania ze zrozumieniem i tworzenia wielu form wypowiedzi oraz doskonalących poprawne posługiwanie się językiem. Pomaga w przygotowaniach do egzaminu. W zeszycie znajdują się elementy teorii porządkujące wiedzę. Zeszyt jest dopasowany do zawartości podręcznika.

14,50 zł
12,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,51 zł

10 osób kupiło
4
Opracowania lektur i wierszy. Dla wszystkich klas liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opracowania lektur i wierszy. Dla wszystkich klas liceum i technikum
Dostępny
29 szt.

Książka zawiera opracowania lektur i wierszy dla klas 1-3 liceum trzyletniego i technikum czteroletniego (po gimnazjum). Obejmuje 160 utworów, w tym wszystkie lektury obowiązkowe i najważniejsze lektury uzupełniające. • Lista lektur i wierszy zgodna z podstawą programową dla liceum trzyletniego. • Uwzględnione standardy wymagań maturalnych. • Streszczenia konkretne, zwięźle przedstawiona problematyka. • Klarowna analiza i interpretacja wierszy. • Kluczowe pojęcia, motywy, nawiązania do innych utworów. • Opisana budowa utworów, omówione środki literackie. • Idealna do szukania pomysłów na wypracowania, do powtórek przed sprawdzianem, do nauki przed maturą. Uwaga! Jeśli szukasz opracowań dla uczniów, którzy naukę w szkole średniej rozpoczęli po szkole podstawowej (nie kończyli gimnazjum), właściwym wyborem będzie książka Opracowania lektur i wierszy dla klas 1-2 liceum i technikum tego samego wydawnictwa.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

8 osób kupiło
5
Rysowanie dla każdego. Proste sposoby tworzenia wspaniałych dzieł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysowanie dla każdego. Proste sposoby tworzenia wspaniałych dzieł
Dostępny
144 szt.

Rysowanie dla każdego to przyjazny poradnik rysowania przeznaczony dla początkujących. Barrington Barber uważa, że każdy, niezależnie od poziomu swoich doświadczeń, może nauczyć się dobrze rysować. Zaczyna zatem od podstawowych informacji na temat rysowania prostych kresek, potem uczy, jak można łączyć ze sobą linie oraz jak uzyskuje się właściwy ton i proporcje. Zaleca też uważnie obserwować otoczenie, by tworzyć przekonujące i realistyczne rysunki. Książka ta powstała z myślą o zupełnych nowicjuszach oraz o tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności. Zobaczycie, jak wiele radości daje rysowanie! Działy omawiają: kreski i materiały, rysunek linearny, rysunek walorowy, znaczenie obserwacji, proporcje i perspektywę, kompozycję, przydatne ćwiczenia i projekty.

39,99 zł
23,59 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,40 zł

8 osób kupiło
6
Podróże w czasie. Zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy 6 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże w czasie. Zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy 6 szkoły podsta...
Dostępny
643 szt.

Zeszyt ćwiczeń ma ten sam układ treści co podręcznik. W zeszycie znajdują się zadania do każdej lekcji, kształcące między innymi umiejętności czytania tekstów źródłowych i analizy map oraz pomagające utrwalić wiedzę o postaciach, wydarzeniach i datach.

16,20 zł
14,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 1,21 zł

7 osób kupiło
7
Między nami. Podręcznik do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami. Podręcznik do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstaw...
Dostępny
98 szt.

Podręcznik dla klasy 6 z serii „Między nami” kontynuuje model kształcenia znany z klas 4 i 5 (którego ciąg dalszy ma miejsce w klasach 7 i 8). Wraz z książką dla klasy 6 seria podręczników jest już kompletna. Każdy temat w podręczniku jest gotową jednostką lekcyjną, integrującą treści literackie, językowe i kulturowe. Dobór ciekawych tekstów zachęca uczniów do czytania. Niektóre utwory dostępne są w wersji audio można ich słuchać za pomocą smartfona. Numer dopuszczenia MEN: 867/3/2019

36,90 zł
32,47 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,43 zł

7 osób kupiło
8
Między nami. Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej. Wersja A. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami. Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy 6 szkoły pod...
Dostępny
158 szt.

Dwuczęściowy zeszyt zawiera zbiór ćwiczeń kształcących m.in. umiejętności czytania ze zrozumieniem i tworzenia wielu form wypowiedzi oraz doskonalących poprawne posługiwanie się językiem. Pomaga w przygotowaniach do egzaminu. W zeszycie znajdują się elementy teorii porządkujące wiedzę. Zeszyt jest dopasowany do zawartości podręcznika.

14,50 zł
12,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,51 zł

6 osób kupiło
9
Gravitrax. Zestaw uzupełniający, trampolina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gravitrax. Zestaw uzupełniający, trampolina
Ravensburger
Dostępny
61 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielny zestaw. Możliwość zabawy tylko z zestawem startowym. Gravitax – poznasz świat grawitacji w zabawie! Tworząc pełne akcji systemy ścieżek z różnymi elementami konstrukcyjnymi, odkryjesz, jak prawa fizyki wpływają na to co robi twoja kulka. Przedstawione zadania i plany budowy stanowią wskazówki dla początkujących, młodych konstruktorów, którzy wkrótce będą sami mogli tworzyć własne projekty torów. Celem jest dotarcie kulki do celu, pokonując po drodze stworzony system torów. Rozpocznij swoją przygodę z GraviTrax od zestawu startowego, a dzięki pozostałym zestawom uzupełniającym wzbogacisz swój system torów o nowe elementy. Wystrzel swoją kulkę, stawiając na jej drodze trampolinę! Zobacz jak kulka odbija się i zmierza do celu! Z trampoliną możesz przewrócić swój świat do góry nogami. Połącz trampolinę z zestawem startowym GraviTrax, aby uzyskać jeszcze więcej akcji i emocji. Zawartość opakowania: • instrukcja, • 2 elementy akcji trampolina, • zielone podstawy dostosowane do ustawienia trampoliny.

42,20 zł
37,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,22 zł

6 osób kupiło
10
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 13 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 13
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Podczas egzaminu na tymczasową licencję bohaterską rozpoczyna się test w ratowania! Sprawna ocena sytuacji! Szybkość podejmowania decyzji! A przede wszystkim zdolność do współpracy z przyjaciółmi!

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
11
Papier kolorowy A4/200K 10 kolorów HAPPY COLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier kolorowy A4/200K 10 kolorów HAPPY COLOR
Dostępny
19 szt.

Papier kolorowy A4/200K 10 kolorów HAPPY COLOR. Gładki karton kolorowy 80g/m2. Barwiony w masie w 10 intensywnych kolorach. Dostępny w opakowaniach po 200 arkuszy 10 kolorów: - brązowy - zielony - jasno zielony - niebieski - jasno niebieski - fioletowy - różowy - czerwony - pomarańczowy - żółty

40,60 zł
4 osoby kupiły
12
Cobi 24567. Maserati. GranTurismo GT3 Racing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 24567. Maserati. GranTurismo GT3 Racing
Cobi
Dostępny
18 szt.

Zestaw przedstawiający pole startu i zaplecze techniczne Maserati Gran Turismo GT3 Racing zbudowane z klocków konstrukcyjnych Cobi w skali 1:35. Model wyprodukowany został na licencji słynnej włoskiej marki motoryzacyjnej – Maserati. Ten zestaw idealnie nadaje się zarówno jako prezent dla każdego kolekcjonera i fana motoryzacji, jak i do świetnej zabawy dla najmłodszych. Komplet zawiera pozycję startową, elementy zaplecza technicznego, figurkę mechanika oraz figurkę kierowcy rajdowego, a także model sportowego samochodu Maserati Gran Turismo GT3 Racing. Dzięki specjalnie zaprojektowanym klockom wiernie oddającym kształty nadwozia oraz trwałym, kolorowym nadrukom, pojazdy stworzone przez Cobi wiernie odwzorowują bryłę i karoserię rzeczywistych pojazdów. Dzięki solidnej konstrukcji i ruchomym kołom na specjalnych, gumowych oponach, auta sprawdzą się idealnie jako zabawka. Szczegóły: • 300 wysokiej jakości elementów, • wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją, • klocki spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci, • w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych, • klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury, • czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach, • wydane na oryginalnej licencji Maserati, • ruchome koła pozwalają na świetną zabawę modelem, • dwie figurki: mechanik i kierowca, • model auta: Maserati Gran Turismo GT3 Racing. Wymiary opakowania: 40.0 x 6.0 x 30.5 cm

167,70 zł
150,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,77 zł

3 osoby kupiły
13
Blok A4. Natura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok A4. Natura
GDD
Dostępny
15 szt.

Blok z motywami natury. – Format A4, – 15 arkuszy, – Gramatura 80 g, – 30 motywów.

10,99 zł
3 osoby kupiły
14
Biżuteria z paciorków i koralików w.4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biżuteria z paciorków i koralików w.4
Dostępny
3 szt.

Patrząc na szklane koraliki, nie sposób oprzeć się ich urokowi. W książce przedstawiono biżuterię z koralików z weneckiego szkła, zwanego także murano.Z pełnych barw i blasku paciorków powstaną wspaniałe ozdoby: naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki. Do zrobienia biżuterii wykorzystano, perełki, kolorowe koraliki millefiori i połyskujące kryształki.W książce przedstawiono instrukcje wykonania ozdób, rysunki ułatwiające wiązanie odpowiednich węzłów i zdjęcia gotowych prac

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
15
Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących
Dostępny
14 szt.

Testuj programy i śpij spokojnie! Ogólna teoria testowania, czyli po co nam testy i jak sobie z nimi radzić. Projekt a proces testowania, czyli kiedy zacząć testować i jak to robić z głową. Automatyzacja i dokumentacja, czyli jak ułatwić sobie pracę podczas testowania. Testowanie oprogramowania jest niesłychanie ważnym czynnikiem, wręcz decydującym o sukcesie lub porażce systemu, aplikacji czy sieci. Bezlitośni użytkownicy wykryją najdrobniejszy błąd, skutkujący choćby niewielkim spowolnieniem działania programu… i nie omieszkają wyrazić swojej opinii w internecie. Jeśli chcesz uniknąć takich niespodzianek, a ponadto zależy ci na jak najszybszym ukończeniu realizowanego projektu i wypuszczeniu perfekcyjnego produktu, musisz natychmiast zacząć go testować! Ta książka pomoże ci zorientować się w metodach i technikach testowania. Jej autor, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, zawarł w niej informacje o narzędziach i procesach, opisał również własne doświadczenia związane z konkretnymi projektami. Dowiesz się między innymi, jak radzić sobie na kolejnych etapach weryfikacji jakości oprogramowania – wybrać odpowiedni typ testu i przejść przez proces jego projektowania – a także jak uporać się ze znużeniem nieustannym testowaniem. Odkryjesz też, do czego służy automatyzacja i jak przejrzyście dokumentować całe przedsięwzięcie. Usuń błędy, zanim zaczną sprawiać ci kłopoty! Poziomy wykonywania testów Typy testów Wprowadzenie do projektowania testów Psychologiczne aspekty procesu testowania Syndrom zniechęcenia testami Testowanie usług sieciowych (WebServices) Wprowadzenie do automatyzacji testów Generowanie sumy kontrolnej i danych testowych Membrane HTTP/SOAP Monitor SoapUI Postaw na jakość! To się opłaca!

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

2 osoby kupiły
16
Św. Tomasz z Akwinu. Dysputy o sumieniu. Teksty. Przekłady. Komentarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Tomasz z Akwinu. Dysputy o sumieniu. Teksty. Przekłady. Komentarze
Dostępny
12 szt.

Książka obejmuje dwie kwestie, 16 i 17, ze zbioru Akwinaty Quaestiones disputatae de veritate, dotyczące prasumienia-synderezy (de synderesi) i sumienia (de conscientia), udostępnione w języku oryginału: łacińskim i w przekładzie polskim, oraz tematyczne studia i komentarze. Tom zawiera również bibliografię przedmiotową, indeks osobowy i rzeczowy. Przedmiotem pierwszej z dysput jest syndereza, jej status ontyczny (odrębna władza czy sprawność), jej właściwości (omylna czy nieomylna), możliwości jej zaniknięcia. Druga dysputa koncentruje się na sumieniu, jego statusie (władza, sprawność czy akt), jego ewentualnej omylności czy błędności, mocy wiążącej sądów sumienia itd. Obie dysputy dotyczą zatem problematyki niezwykle ważnej dla wyjaśnienia podstaw życia moralnego. Niemniej interesująca jest skomplikowana forma dysput problemowych, będących po dziś dzień niedoścignionym wzorem debaty i analizy kwestii filozoficznych. Obszerna część tomu zawiera tematyczne studia i komentarze do szczegółowych aspektów rozumienia prasumienia i sumienia w tekstach św. Tomasza z Akwinu: roli synderezy i sumienia w działaniu moralnym, ich istoty i wzajemnej relacji, stosunku do prawa naturalnego, „wiązania w sumieniu”. W tomie znajdziemy również historyczny rys początków myślenia moralnego (od Homera do Sokratesa), refleksję nad sumieniem w encyklice Veritatis splendor oraz rozważania o współczesnych paradygmatach absolutyzujących czy negujących sumienie w kontekście nauki Akwinaty o życiu moralnym i jego niezmiennych podstawach.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
17
Bajki i satyry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki i satyry
Dostępny
57 szt.

Klasyka literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami i ilustracjami – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać.

11,00 zł
8,99 zł

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
18
Korektor w taśmie. Cute, 6 m x 5 mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor w taśmie. Cute, 6 m x 5 mm
M&G
Dostępny
1 szt.

Korektor w taśmie. Cute, 6 m x 5 mm Zapewnia suchą powierzchnię. Można pisać natychmiast po użyciu. Taśma odporna na zerwanie.

10,00 zł
8,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
19
Pioneer Plus B1+ SB w.2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pioneer Plus B1+ SB w.2019
Dostępny
20 szt.

Najnowsza seria podręczników Pioneer Plus, stworzona, by spełnić wymogi podstawy programowej kształcenia ogólnego obowiązującej od 1 września 2019 r. i obejmuje wszystkie treści określone w tej podstawie programowej dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum.Seria cechuje się bardzo ciekawym i aktualnym doborem tematów, co pozytywnie wpływa na motywację uczniów, a oprócz dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, koncentruje się na doskonaleniu kompetencji językowej. Nauczany język jest autentyczny i często osadzony w żywych dialogach, a w sekcjach dotyczących gramatyki i sprawności pisania dominuje podejście indukcyjne, co jest wartościowe dla ucznia.

94,00 zł
79,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,10 zł

1 osoba kupiła
20
Karton kolorowy A4. Happy Color, 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karton kolorowy A4. Happy Color, 10 kolorów
GDD
Dostępny
11 szt.

Gładki kolorowy papier barwiony w masie. Do wykorzystania w szkole, przedszkolu i biurze. Idealny do drukarek atramentowych i laserowych. Format A4, 100 arkuszy. 10 kolorów.

44,60 zł
1 osoba kupiła
21
Niestrudzony sługa prawdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niestrudzony sługa prawdy
Dostępny
7 szt.

Album pamiątkowy pt. Niestrudzony sługa prawdy został poświęcony osobie Ojca Profesora Mieczysława Alberta Krąpca z okazji Jubileuszu 85-lecia urodzin. Album przybliża Czytelnikom postać wielkiego Polaka, niestrudzonego sługi prawdy, patrioty zatroskanego o losy ojczyzny i polskiej kultury, oraz owoce jego działań. Zawiera opowieść słowami Jubilata o latach dzieciństwa, korzeniach i tradycji, powołaniu do kapłaństwa, służbie Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu, w czasach największych zagrożeń przez ideologię marksistowską i rządy komunistyczne PRL. W albumie znalazły się wypowiedzi Ojca Krąpca na temat spotkania z ks. Karolem Wojtyłą, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, później Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Duża część albumu dotyczy pasji życia Ojca Profesora – filozofii. W albumie także o lubelskiej szkole filozofii realistycznej oraz o monumentalnym dziele Powszechnej encyklopedii filozofii, których twórcą i inicjatorem jest Ojciec Profesor. Całość albumu została zilustrowana zdjęciami i wypowiedziami współpracowników, uczniów i przyjaciół Jubilata (m.in. S. Sawickiego, Z. Włodek , ks. kard. M. Jaworskiego, ks. bp. S. Wielgusa, ks. bp. B. Dembowskiego, s. Z. J. Zdybickiej, o. E. Morawca, S. Kiczuka, P. Jaroszyńskiego, ks. A. Maryniarczyka), które ukazują postać wielkiego rektora KUL, wybitnego filozofa XX wieku, wspaniałego profesora i wychowawcy wielu pokoleń, kapłana wiernego Ewangelii, a także niezłomnego obrońcy prawdy i człowieka.

51,50 zł
36,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,45 zł

1 osoba kupiła
22
Blok A4. Kids - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok A4. Kids
GDD
Dostępny
12 szt.

Blok z motywami – Kids – Format A4, – 15 arkuszy, – Gramatura 80 g, – 30 motywów.

11,99 zł
1 osoba kupiła
23
Wielka kolekcja. Tom 5. Potop. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 5. Potop. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Burzliwy czas polskiej potęgi od Bałtyku aż po Morze Czarne i niespokojne dzieje wielkiej miłości wystawionej na ciężką próbę. Potop to druga część słynnej Sienkiewiczowskiej Trylogii pisanej „ku pokrzepieniu serc”, pełna uwielbianych od dekad bohaterów. Rok 1655. Rzeczpospolita musi stawić czoło potężnej armii szwedzkiej. Przeważające wojska przeciwnika uniemożliwiają skuteczną obronę, pospolite ruszenie zawiodło, a zdrady stały się powszechne. Czy oblężenie Jasnej Góry w Częstochowie odwróci smutny los? Tymczasem rycerz, Andrzej Kmicic, poznaje Oleńkę – młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niepokorna i awanturnicza natura Kmicica wpędza go w tarapaty – traci szacunek ukochanej. Rycerz pragnie odzyskać dobre imię, a przede wszystkim miłość dziewczyny. Czy mu się to uda? W dynamicznej, pełnej zwrotów akcji powieści Sienkiewicz mistrzowsko oddaje ducha tamtych niespokojnych lat i udowadnia, że dzięki odwadze można przezwyciężyć nawet najtrudniejszą sytuację.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
24
Bitwa Warszawska. Zwycięstwo ratujące Polskę i Europę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa Warszawska. Zwycięstwo ratujące Polskę i Europę
Dostępny
73 szt.

Książka wydana z okazji zbliżającej się rocznicy 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. było wstępem do ostatecznej rozgrywki o jej granice i pełną suwerenność. Szczególnie wielką batalię przyszło Polakom toczyć o granice odrodzonego państwa. Walczono z Ukraińcami o Galicję Wschodnią i Wołyń, z Niemcami o Wielkopolskę i Śląsk, z Litwinami o Wileńszczyznę i Suwalszczyznę Południową, z Czechosłowacją o Śląsk Cieszyński, Spisz i Orawę. Najważniejsza była jednak batalia z bolszewicką Rosją. Ta niewypowiedziana wojna trwała od lutego 1919 do października 1920 r. i toczyła się tylko o granice obu państw.

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
25
Peace & Relaxation - Relaxing India Spirit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peace & Relaxation - Relaxing India Spirit
Dostępny
7 szt.

Niniejsza płyta jest wynikiem spotkania przedstawicieli dwóch odmiennych tradycji muzycznych indyjskiej i europejskiej.Rajendra Teredesai (wirtuoz indyjskiego fletu bambusowego bansuri i autor wielu płyt wydanych w różnych krajach) wniósł do muzyki obecnej na tej płycie wyrafinowanie charakterystyczne dla klasycznej muzyki indyjskiej. Zaś Lucyan (Lucjan Wesołowski) - kompozytor i multiinstrumentalista (autor 30 płyt wydanych w Polsce, USA, Włoszech i na Węgrzech) - dodał elementy muzyki Zachodu. Warto podkreślić, że skorzystał on także z typowego instrumentu indyjskiego, jakim jest sitar, jednak grając na nim w oryginalny sposób, bliski technice gitarowej.Efektem tego spotkania jest płyta, która spójnie łączy wrażliwość i doświadczenie dwóch dojrzałych muzyków, niosąca spokój i relaks, choć niekiedy (jak w utworze pt. Moksha) zabarwiona jest nutą zadumy i nostalgii. Jednak w sumie zostawia ona w słuchaczu, zgodnie z tytułem, pogodę i rozluźnienie.

23,50 zł
22,33 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,17 zł

1 osoba kupiła
26
10 Dywizja Piechoty w wojnie 1939 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 Dywizja Piechoty w wojnie 1939 roku
Dostępny
19 szt.

„W niniejszej publikacji starano się jak najwierniej przedstawić udział 10 DP w kampanii wrześniowej 1939 r., nie unikając przy tym podawania prawdy – choćby gorzkiej i nieprzyjemnej – nie tylko na temat opisu samych działań wojennych poszczególnych pododdziałów dywizji, lecz także w odniesieniu do pracy dowództwa dywizji, również wyższych szczebli” – ze wstępu.

79,90 zł
56,73 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 23,17 zł

1 osoba kupiła
27
9 Pułk Ułanów Małopolskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
28
Temperówka GR- 922-2 podwójna FIORELLO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka GR- 922-2 podwójna FIORELLO
Dostępny
60 szt.

- plastikowe, w różnych kolorach - podwójne- kolor wysyłany losowo

3,99 zł
4 osoby kupiły
29
It All Comes Back To Love, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
It All Comes Back To Love, CD
Maxi Priest, Warner Music Polska
Dostępny
30 szt.

Lista utworów: 1. I'm Alright (feat. Shaggy) 2. Free Falling 3. Cool Nuh (feat. Shaggy) 4. If I Was Your Man 5. It Call Comes Back To Love 6. If I Could Change It 7. It’s A Summer Vibe (feat. Bounty Killer & Che Sav) 8. Anything You Want (feat. Estelle, Anthony Hamilton, Shaggy) 9. Out In The Rain (feat. Inner Circle) 10. My Pillow (feat Shaggy) 11. Baby Can You Love Me Slow 12. Hateful Celebration 13. Bridge You Burn 14. Hard As Me (feat. Noah Powa)

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

30
Ślązaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślązaczki
Dostępny
5 szt.

„Wywodzący się ze Śląska Jan Cofałka – czując potrzebę przybliżania rodakom regionu, z którego wyrasta (przyłapuję się tu na podwójnym znaczeniu tego słowa: wyrasta w rozumieniu pochodzenia rodzinnego, kulturowego, jak i wychodzenia skądś i wchodzenia w nowe rzeczywistości), dodaje do tomów o współziomkach kolejny – już szósty, tym razem o nieprzeciętnych kobietach. Zasług Jana Cofałki na tym polu nie sposób przecenić. Oceniając poprzednie tomy, podnosili je m.in. pisarz Wiesław Myśliwski, reżyser i pisarz Kazimierz Kutz oraz uczeni zarówno pokolenia średniego (prof. Jan Miodek, prof. Stanisław S. Nicieja), jak i najmłodszego (prof. Lech M. Nijakowski). A więc – przede wszystkim na pochwałę zasługuje inicjatywa kontynuacji zamysłu poprzez przybliżenie sylwetek płci często grzecznościowo emablowanej, ale naprawdę traktowanej przez mężczyzn – najdelikatniej ujmując – protekcjonalnie, widoczne przede wszystkim na płaszczyźnie życia ekonomicznego i politycznego. Na szczęście stosunkowo najmniej w życiu artystycznym”. Z recenzji prof. Michała Lisa

46,20 zł
40,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

31
RUBBERBAND. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RUBBERBAND. Winyl
MILES, DAVIS, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

153,90 zł
141,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

32
Rubberband, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rubberband, CD
Miles Davis, Warner Music Polska
Dostępny
44 szt.

Lista utworów: 1. Rubberband Of Life (feat Ledisi) 2. This Is It 3. Paradise (feat Medina Johnson) 4. So Emotional (feat Lalah Hathaway) 5. Give It Up 6. Maze 7. Carnival Time 8. I Love What We Make Together (feat Randy Hall) 9. See I See 10. Echoes In Time / The Wrinkle 11. Rubberband

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

33
Transit Authority. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transit Authority. CD
Chicago, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

34
Terry Riley: Sun Rings. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terry Riley: Sun Rings. CD
Quartet Kronos, Warner Music Polska
Dostępny
35 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

35
Run Home Slow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Run Home Slow, CD
The Teskey Brothers, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.20

Lista utworów: 1. Let Me Let You Down 2. Carry You 3. Man Of the Universe 4. Hold Me 5. Paint My Heart 6. Rain 7. So Caught Up 8. San Francisco 9. Sunshine Baby 10. Sun Come Ease Me In 11. That Bird

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

36
Edukacja w warunkach globalnych i lokalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja w warunkach globalnych i lokalnych
Dostępny
2 szt.

Monografia interdyscyplinarna przedstawia rezultat intelektualnych poszukiwań autorów zainteresowanych problemami edukacji w obszarze pedagogiki porównawczej. Poszczególne rozdziały wpisują się w interdyscyplinarny dialog w dyskursie edukacyjnym, sytuując badane zjawiska na pograniczu pedagogiki, socjologii i nauk o kulturze. Autorzy prezentują różnorakie teorie i analizy, w wieloaspektowy sposób opisując rzeczywistości społeczno-kulturowe oraz ukazują polityczne i ideologiczne konteksty edukacji. Książka koncentruje się na edukacyjnych praktykach kulturowych wybranych krajów, co nadaje tej publikacji charakter komparatystyczny.

20,00 zł
37
Działalność orzecznicza Trybunału Konstytucyjnego jako instytucjonalna legitymizacja systemu prawa w - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działalność orzecznicza Trybunału Konstytucyjnego jako instytucjonalna...
Niedostępny
Brak

Polska transformacja ustrojowa, poprzedzona porozumieniami Okrągłego Stołu, była procesem bezprecedensowym. Jednym z najważniejszych elementów przeobrażania ustroju Polski po 1989 roku były rewolucyjne zmiany obowiązującego prawa, prawa ustanowionego w realiach ustroju niedemokratycznego. Celem książki jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, jaką rolę w procesie polskiej transformacji ustrojowej odegrał Trybunał Konstytucyjny. W pracy przedstawione zostały dotychczasowe ustalenia teoretyczne w zakresie wskazanej problematyki. Na tej podstawie sformułowana została definicja modelu instytucjonalnej legitymizacji systemu prawa. Ponadto, w rozprawie dokonano analizy reprezentatywnych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego wydanych w latach 1989-1997. W rezultacie przeprowadzonej analizy stwierdzono, że działalność orzecznicza Trybunału Konstytucyjnego w okresie transformacji ustrojowej stanowi egzemplifikację wyróżnionego modelu instytucjonalnej legitymizacji systemu prawa. Na tej podstawie autor formułuje wniosek, że działalność orzecznicza Trybunału Konstytucyjnego w okresie transformacji może być rozpatrywana jako specyficzny proces argumentacyjny, w którym sąd konstytucyjny komunikuje się ze społeczeństwem w określonym celu ? aby wykazać, że nowy system prawa stanowi realizację potrzeb społecznych i zasługuje na aprobatę.

36,00 zł
Powiadomienie
38
Zestaw długopisów brokatowych. Top Model, 5 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw długopisów brokatowych. Top Model, 5 sztuk
DEPESCHE, 5 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Nadaj swojemu światu blasku dzięki żelowym długopisom Top Model. Cena za 1 opakowanie zawierające 5 długopisów (żółty, różowy, fioletowy, niebieski i czarny).

21,80 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,1%
oszczędzasz 4,81 zł

39
Plecak Bag Barcelona 4 Premium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Bag Barcelona 4 Premium
Eurocom
Niedostępny
Brak

Dziecięcy plecak idealny do przedszkola i na wycieczki. Posiada usztywnione, wyściełane plecy oraz szerokie, miękkie i oddychające szelki z regulacją. Pojemna kieszeń główna i przednia dają nam pewność, że nasza mała pociecha spakuje wszystko czego będzie potrzebować. Dodatkowe akcesoria czy bidon można spakować w dwie boczne kieszonki z materiału. Przód plecaka jest ozdobiony herbem FC Barcelony oraz małymi, połyskującymi znaczkami w kształcie piłki. Wymiary: 22 x 12 x 34 cm Waga: 0,3 kg

74,20 zł
63,07 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,13 zł

40
Zestaw kredek neonowych, 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kredek neonowych, 4 sztuki
DEPESCHE, 4 sztuki
Dostępny
35 szt.

Kredki neonowe Top Model. W kredki w 4 jaskrawych niesamowitych kolorach. Idealne do szkicowników Top Model. W zestawie lekcja rysowania.

13,50 zł
10,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 2,51 zł

41
Zestaw Glamour. Top Model - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Glamour. Top Model
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Zestaw kreatywny Glamour stroje balowe Top Model. Zestaw przeznaczony do samodzielnego projektowania strojów balowych. Zestaw w kształcie teczki z uchwytem zamykany na zatrzask, w środku zestawu znajdują się 24 kartki, 2 szablony do odrysowywania ubrań, 2 kartki z naklejkami i kolorowy papier w 16 wzorach. Ponadto zestaw zawiera szkołę rysowania Rozmiar szkicownika: 33.0 x 30.5 x 2.0 cm

60,00 zł
45,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

42
Długopis w pudełku. Top Model, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis w pudełku. Top Model, mix wzorów
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.09

Prawdziwie wspaniałym prezentem jest długopis Top Model w pudełku. Dostępne są różowo-złote i złote elementy z wyszukanym metalowym nadrukiem w 2 motywach, zapakowane w pudełko upominkowe. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

16,40 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,8%
oszczędzasz 3,41 zł

43
Zestaw kredek z temperówką. Skin Tones, 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kredek z temperówką. Skin Tones, 12 kolorów
DEPESCHE, 12 sztuk
Dostępny
18 szt.

Zestaw kredek Skin Tones Top Model to komplet pastelowych kolorów do malowania skóry i włosów.

28,90 zł
21,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

44
Archeologia zatroskania. Staropolskie kalendarze w działaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archeologia zatroskania. Staropolskie kalendarze w działaniu
Dostępny
162 szt.

Kojarzone z intelektualnym obskurantyzmem, staropolskie kalendarze astrologiczne stały się synonimem mało wartościowej literatury „groszowej”, kupowanej w kramach i w sprzedaży obwoźnej. Wśród badaczy epoki staropolskiej panuje zgoda co do tego, że przez cały XVII i XVIII wiek były one istotnym fenomenem kulturowym, a dla wielu ówczesnych czytelników jedynym – poza książką religijną – źródłem kontaktu z medium druku. Łącząc różne tradycje naukowe – w tym elementy mikrohistorii, antropologii druku i piśmienności, socjologicznej teorii czasu oraz badań z nurtu „zwrotu ku rzeczom” – praca kładzie nacisk na antropologiczne rozumienie praktyki kulturowej, jaką było korzystanie z drukowanego kalendarza, oraz jej implikacje dla pracy pamięci, racjonalności i autorefleksji oraz postrzegania czasu.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

45
Notesik z długopisem w pudełku. Horses Dreams, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notesik z długopisem w pudełku. Horses Dreams, mix wzorów
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.18

Notes z małym długopisem, ozdobiony motywem konika Miss Melody zapakowany w małe pudełeczko. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

26,80 zł
20,10 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,70 zł

46
Notesik Kitty i Doggy, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notesik Kitty i Doggy, mix wzorów
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.29

Uroczy notesik. Możesz w nim zapisywać różne ważne informacje lub spisywać na nim rzeczy, których nie chcesz zapomnieć. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

15,60 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,61 zł

47
Kolorowanka Princess Mimi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Princess Mimi
Dostępny
24 szt.

Poznaj świat księżniczki Mimi i jej przyjaciół – na każdej z 24 wewnętrznych stron znajduje się zakładka przedstawiająca przyjaciela księżniczki Mimi, po której następują strony, na których można pomalować przyjaciela – w ten sposób uczysz się świata Preinces Mimi i znać ich przyjaciół żartobliwie.

22,60 zł
16,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 5,61 zł

48
Notesik. Karteczki Memo. Fantasy model, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notesik. Karteczki Memo. Fantasy model, mix wzorów
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.16

Notesik do pisania i malowania z serii Fantasy. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

15,60 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,61 zł

49
Worek na buty Real Madrid 2 Stronger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na buty Real Madrid 2 Stronger
Eurocom
Niedostępny
Brak

Klasyczny worek na obuwie ze wzorem Twojego ulubionego klubu piłkarskiego. Posiada dwa sznurki dzięki czemu można zarzucić go na plecy. Z przodu znajduje się nadruk herbu Real Madrid. Wymiary: 32 x 44 cm

35,65 zł
30,30 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,35 zł

50
Tornister anatomiczny Barcelona 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister anatomiczny Barcelona 3
Eurocom
Niedostępny
Brak

Niesamowicie wygodny tornister stworzony z myślą o najmłodszych uczniach idących do szkoły. Wykonany z wysokiej jakości materiałów odpornych na ścieranie, z dbałością o każdy szczegół. Jego ergonomiczny układ pleców, sztywny spód z nóżkami oraz solidne spięcie szelek sprawiają, że tornister idealnie dopasuje się do delikatnych plecków dziecka maksymalnie odciążając jego kręgosłup. Plecak na licencji Fc BArcelona, idealny dla małego fana piłki nożnej. - lekka waga: tylko 1 kg - komora główna z dwiema przegrodami oraz gumką ściągającą - na klapie miejsce na plan lekcji lub podpis dziecka - przednia kieszonka na II śniadanie zapinana na rzep - mała, podręczna kieszonka przednia zapinana na suwak, idealna na portfel lub legitymację - dwie boczne kieszonki z materiału na bidon i inne akcesoria - wygodne, metalowe zapięcie z tylnym uchwytem na paluszki ułatwiającym zapięcie i rozpięcie - sztywny spód z nóżkami - ergonomicznie ukształtowane, oddychające plecy - specjalny AIR ? SYSTEM ? mesh back cooling system STREET - satynowe wykończenie klapy tornistra z napisem - szerokie, miękkie szelki oddychające z regulacją - przednie spięcie szelek z regulacją odciążające kręgosłup - elementy odblaskowe z każdej strony tornistra poprawiające bezpieczeństwo podczas zmierzchu - uchwyt do zawieszenia tornistra - wygodne uchwyty suwaków Wymiary: 29 x 16 x 35 cm Waga: poniżej 1 kg

240,40 zł
204,34 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 36,06 zł

51
Worek na buty Real Madrid 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na buty Real Madrid 1
Eurocom
Niedostępny
Brak

Klasyczny worek na obuwie ze wzorem Twojego ulubionego klubu piłkarskiego. Posiada dwa sznurki dzięki czemu można zarzucić go na plecy. Z przodu znajduje się nadruk herbu oraz napis REAL MADRID SINCE 1902. Wymiary: 33 x 39 cm

22,35 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,6%
oszczędzasz 2,36 zł

52
Zestaw kreatywny z naklejkami. Jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny z naklejkami. Jednorożec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.25

Zestaw kreatywny Stwórz jednorożca – kolorowanka z naklejkami.

28,80 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,20 zł

53
Pudełko na lunch. Top Model - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko na lunch. Top Model
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.12

Pudełko na lunch ozdobione motywem Top Model. Pudełko z przegródką. Nadaje się do zmywarki.

27,00 zł
20,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,75 zł

54
Zawsze Oni. Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów. Tom 1, 2 i 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawsze Oni. Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legi...
Dostępny
39 szt.

Zawsze Oni. Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów Kajetana Suffczyńskiego z ilustracjami Juliusza Kossaka. Reprint oryginału z 1875 roku. Trzy tomy w jednym woluminie. Bogato ilustrowana powieść Kajetana Suffczyńskiego – uczestnika powstania listopadowego. Jest to najbardziej poczytny zbiór opowiadań z dziejów chwały Wojska Polskiego w czasach Insurekcji Kościuszkowskiej i Wojen Napoleońskich.

96,00 zł
70,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 25,92 zł

55
Midsommar. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midsommar. Winyl
Bobby Krlic, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.25

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

56
Barbie. GBK12 Szafa na ubranka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. GBK12 Szafa na ubranka
Barbie, Mattel
Dostępny
109 szt.

Wkrocz prosto do świata mody! Szafa na ubranka Barbie ma wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie oraz dołączone stylowe ubranka i akcesoria. Zaprojektowana w charakterystycznym stylu Barbie jasnoróżowa garderoba posiada podwójne przezroczyste drzwi, które pozwalają zerknąć do środka. W zestawie z szafą znajdują się lalka Barbie ubrana w kwiatowy kombinezon i buty oraz dodatkowe modne ubrania i akcesoria, które można łączyć, aby tworzyć różnorodne stylizacje. Dwie sukienki idealnie nadają się na dzień i wieczór dzięki nowoczesnym fasonom, nadrukom oraz ponadczasowym kolorom. Dwie pary butów, dwa naszyjniki i dwie torebki mogą błyskawicznie odmienić stylizację. Dopasuj strój Barbie do dowolnej okazji lub historyjki. Potem wypróbuj inną stylizację i stwórz nową opowieść. Spakuj szafę i ruszaj na kolejną przygodę! Sześć dołączonych wieszaków pomaga zachować porządek, a liczne półki to doskonałe miejsce do przechowywania akcesoriów. Wyciągany duży okrągły wieszak uatrakcyjnia zabawę w przebieranki. Dzięki wygodnemu uchwytowi można zabierać przenośną szafę w dowolne miejsce. Kiedy dziewczynka bawi się Barbie, może być kim chce! W zestawie znajdują się przenośna szafa, lalka Barbie w ubranku i butach, dwie sukienki, dwa naszyjniki, dwie torebki, dwie dodatkowe pary butów i sześć wieszaków. Ubranka pasują na większość lalek Barbie.

220,60 zł
198,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,06 zł

57
Wielka kolekcja. Tom 10. Quo vadis. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 10. Quo vadis. Tom 2
Dostępny
2 szt.

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Dwa różne światy. Dwa różne przeznaczenia. I niezwykle ważne pytanie: czy miłość rzeczywiście zwycięża wszystko? Quo vadis to jedna z najsłynniejszych powieści Henryka Sienkiewicza. Przetłumaczono ją na ponad pięćdziesiąt języków i wielokrotnie ekranizowano. To po jej wydaniu pisarz zdobył literacką Nagrodę Nobla. Pierwszy wiek naszej ery, Rzym w okresie panowania okrutnego Nerona. Młody patrycjusz, Marek Winicjusz, zakochuje się w pięknej Ligii. Dzieli ich jednak wszystko – dziewczyna jest branką wojenną pochodzącą z plemienia Ligów, a w dodatku chrześcijanką. Ligia nie chce żyć z zepsutym patrycjuszem. Jednak Winicjusz nie poddaje się – uparcie szuka dziewczyny, gdy ta po ucieczce z uczty Nerona ukrywa się w domu chrześcijan. Próbuje ją odbić, lecz podczas walki zostaje ranny. To początek wielkiej przemiany w życiu Winicjusza – Rzymianin zaczyna zgłębiać obcą sobie dotąd wiarę chrześcijańską, a jego miłość do Ligii staje się coraz szlachetniejsza. Tymczasem Rzym czekają dramatyczne wydarzenia. Szalony pomysł cesarza, by spalić miasto, ma katastrofalne skutki i wystawia na śmiertelne niebezpieczeństwo nie tylko Ligię i Winicjusza, lecz także wszystkich chrześcijan

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

58
Wielka kolekcja. Tom 11. Krzyżacy. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 11. Krzyżacy. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Wielka miłość i nieunikniona wojna Polski Jagiellonów z zakonem krzyżackim. Krzyżacy to jedna z najsłynniejszych powieści Henryka Sienkiewicza, przetłumaczona na 25 języków. XIV wiek, czas konfliktów polsko-krzyżackich. Młody rycerz Zbyszko z Bogdańca poznaje Danusię Jurandównę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Młodzi potajemnie biorą ślub, nie podejrzewają jednak, że ich szczęście nie potrwa długo. Krzyżacy porywają Danusię. W ten sposób pragną się zemścić na jej ojcu, Jurandzie ze Spychowa, który od dawna jest ich wrogiem. Nieustraszony mężczyzna próbuje odbić córkę i płaci za to wysoką cenę. Zrozpaczony Zbyszko przez wiele miesięcy również szuka Danusi, aż w końcu dociera do ukochanej Konflikty z Krzyżakami przybierają na sile. Wybucha wojna polsko-krzyżacka, a rycerze szykują się do wielkiej bitwy pod Grunwaldem

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

59
Wielka kolekcja. Tom 9. Quo vadis. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 9. Quo vadis. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza - klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Dwa różne światy. Dwa różne przeznaczenia. I niezwykle ważne pytanie: czy miłość rzeczywiście zwycięża wszystko? Quo vadis to jedna z najsłynniejszych powieści Henryka Sienkiewicza. Przetłumaczono ją na ponad pięćdziesiąt języków i wielokrotnie ekranizowano. To po jej wydaniu pisarz zdobył literacką Nagrodę Nobla. Pierwszy wiek naszej ery, Rzym w okresie panowania okrutnego Nerona. Młody patrycjusz, Marek Winicjusz, zakochuje się w pięknej Ligii. Dzieli ich jednak wszystko – dziewczyna jest branką wojenną pochodzącą z plemienia Ligów, a w dodatku chrześcijanką. Ligia nie chce żyć z zepsutym patrycjuszem. Jednak Winicjusz nie poddaje się - uparcie szuka dziewczyny, gdy ta po ucieczce z uczty Nerona ukrywa się w domu chrześcijan. Próbuje ją odbić, lecz podczas walki zostaje ranny. To początek wielkiej przemiany w życiu Winicjusza – Rzymianin zaczyna zgłębiać obcą sobie dotąd wiarę chrześcijańską, a jego miłość do Ligii staje się coraz szlachetniejsza. Tymczasem Rzym czekają dramatyczne wydarzenia. Szalony pomysł cesarza, by spalić miasto, ma katastrofalne skutki i wystawia na śmiertelne niebezpieczeństwo nie tylko Ligię i Winicjusza, lecz także wszystkich chrześcijan.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

60
Wielka kolekcja. Tom 7. Pan Wołodyjowski. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 7. Pan Wołodyjowski. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.02

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Wzruszająca opowieść o sile przyjaźni, prawdziwym rycerstwie oraz o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. Pan Wołodyjowski to trzecia część słynnej Sienkiewiczowskiej Trylogii pisanej „ku pokrzepieniu serc”, pełna uwielbianych od dekad bohaterów. Rok 1668. Michał Wołodyjowski porzuca służbę rycerską i wstępuje do klasztoru Kamedułów, by w samotności opłakiwać śmierć swojej narzeczonej Anusi. Z jego decyzją nie mogą się pogodzić przyjaciele: Skrzetuski, Kmicic i Zagłoba, szykują więc podstęp, który ma sprawić, by rycerz opuścił klasztorne mury. Misja się udaje, rycerz powraca do czynnej służby. Michał Wołodyjowski odnajduje również nową miłość, choć już stracił na to nadzieję – jego serce kradnie Basia Jeziorkowska, która wkrótce zostaje jego żoną. Jednak szczęście młodego małżeństwa nie trwa długo – jako oddany królowi rycerz, Wołodyjowski musi opuścić ukochaną, aby bronić twierdzy w Kamieńcu Podolskim przed atakiem tureckim. Czy ta wyprawa zakończy się szczęśliwie?

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

61
Wielka kolekcja. Tom 6. Potop. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 6. Potop. Tom 4
Dostępny
6 szt.

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Burzliwy czas polskiej potęgi od Bałtyku aż po Morze Czarne i niespokojne dzieje wielkiej miłości wystawionej na ciężką próbę. Potop to druga część słynnej Sienkiewiczowskiej Trylogii pisanej „ku pokrzepieniu serc”, pełna uwielbianych od dekad bohaterów. Rok 1655. Rzeczpospolita musi stawić czoło potężnej armii szwedzkiej. Przeważające wojska przeciwnika uniemożliwiają skuteczną obronę, pospolite ruszenie zawiodło, a zdrady stały się powszechne. Czy oblężenie Jasnej Góry w Częstochowie odwróci smutny los? Tymczasem rycerz, Andrzej Kmicic, poznaje Oleńkę – młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niepokorna i awanturnicza natura Kmicica wpędza go w tarapaty – traci szacunek ukochanej. Rycerz pragnie odzyskać dobre imię, a przede wszystkim miłość dziewczyny. Czy mu się to uda? W dynamicznej, pełnej zwrotów akcji powieści Sienkiewicz mistrzowsko oddaje ducha tamtych niespokojnych lat i udowadnia, że dzięki odwadze można przezwyciężyć nawet najtrudniejszą sytuację.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

62
Wielka kolekcja. Tom 4. Potop. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 4. Potop. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Burzliwy czas polskiej potęgi od Bałtyku aż po Morze Czarne i niespokojne dzieje wielkiej miłości wystawionej na ciężką próbę. Potop to druga część słynnej Sienkiewiczowskiej Trylogii pisanej „ku pokrzepieniu serc”, pełna uwielbianych od dekad bohaterów. Rok 1655. Rzeczpospolita musi stawić czoło potężnej armii szwedzkiej. Przeważające wojska przeciwnika uniemożliwiają skuteczną obronę, pospolite ruszenie zawiodło, a zdrady stały się powszechne. Czy oblężenie Jasnej Góry w Częstochowie odwróci smutny los? Tymczasem rycerz, Andrzej Kmicic, poznaje Oleńkę – młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niepokorna i awanturnicza natura Kmicica wpędza go w tarapaty – traci szacunek ukochanej. Rycerz pragnie odzyskać dobre imię, a przede wszystkim miłość dziewczyny. Czy mu się to uda? W dynamicznej, pełnej zwrotów akcji powieści Sienkiewicz mistrzowsko oddaje ducha tamtych niespokojnych lat i udowadnia, że dzięki odwadze można przezwyciężyć nawet najtrudniejszą sytuację.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

63
Wielka kolekcja. Tom 3. Potop. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 3. Potop. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Burzliwy czas polskiej potęgi od Bałtyku aż po Morze Czarne i niespokojne dzieje wielkiej miłości wystawionej na ciężką próbę. Potop to druga część słynnej Sienkiewiczowskiej Trylogii pisanej „ku pokrzepieniu serc”, pełna uwielbianych od dekad bohaterów. Rok 1655. Rzeczpospolita musi stawić czoło potężnej armii szwedzkiej. Przeważające wojska przeciwnika uniemożliwiają skuteczną obronę, pospolite ruszenie zawiodło, a zdrady stały się powszechne Czy oblężenie Jasnej Góry w Częstochowie odwróci smutny los? Tymczasem rycerz, Andrzej Kmicic, poznaje Oleńkę - młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niepokorna i awanturnicza natura Kmicica wpędza go w tarapaty – traci szacunek ukochanej. Rycerz pragnie odzyskać dobre imię, a przede wszystkim miłość dziewczyny. Czy mu się to uda? W dynamicznej, pełnej zwrotów akcji powieści Sienkiewicz mistrzowsko oddaje ducha tamtych niespokojnych lat i udowadnia, że dzięki odwadze można przezwyciężyć nawet najtrudniejszą sytuację.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

64
Wielka kolekcja. Tom 1. Ogniem i mieczem. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 1. Ogniem i mieczem. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.02

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Wielka miłość i wojna, która wyzwala w ludziach nie zawsze szlachetne instynkty Ogniem i mieczem to pierwsza część słynnej Sienkiewiczowskiej Trylogii pisanej „ku pokrzepieniu serc”, pełna uwielbianych od pokoleń bohaterów. Połowa XVII wieku. Czas walk polsko-kozackich. Hetman Bohdan Chmielnicki ucieka na Sicz, gdzie organizuje powstanie Kozaków sprzymierzonych z Tatarami przeciwko Rzeczypospolitej. Bunt próbuje stłumić książę Jeremi Wiśniowiecki wraz z oddanymi mu Skrzetuskim, Wołodyjowskim, a później także Podbipiętą. Kozacy jednak rosną w siłę i zwyciężają kolejne bitwy Młody rycerz króla Jan Skrzetuski zmuszony jest opuścić swoją ukochaną Helenę i nie ma już możliwości, by chronić ją przed Bohunem. A rozpaczliwie zakochany w Helenie Kozak uprowadza dziewczynę i zrobi wszystko, by ją poślubić Jak się potoczą walki? Czy Polacy obronią się przed coraz silniejszym przeciwnikiem? Czy uda się zawiadomić króla Jana II Kazimierza Wazę o trudnej sytuacji? I kogo poślubi piękna Helena Kurcewiczówna?

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

65
Wielka kolekcja. Tom 2. Ogniem i mieczem. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 2. Ogniem i mieczem. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.28

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Wielka miłość i wojna, która wyzwala w ludziach nie zawsze szlachetne instynkty Ogniem i mieczem to pierwsza część słynnej Sienkiewiczowskiej Trylogii pisanej „ku pokrzepieniu serc”, pełna uwielbianych od pokoleń bohaterów. Połowa XVII wieku. Czas walk polsko-kozackich. Hetman Bohdan Chmielnicki ucieka na Sicz, gdzie organizuje powstanie Kozaków sprzymierzonych z Tatarami przeciwko Rzeczypospolitej. Bunt próbuje stłumić książę Jeremi Wiśniowiecki wraz z oddanymi mu Skrzetuskim, Wołodyjowskim, a później także Podbipiętą. Kozacy jednak rosną w siłę i zwyciężają kolejne bitwy. Młody rycerz króla Jan Skrzetuski zmuszony jest opuścić swoją ukochaną Helenę i nie ma już możliwości, by chronić ją przed Bohunem. A rozpaczliwie zakochany w Helenie Kozak uprowadza dziewczynę i zrobi wszystko, by ją poślubić. Jak się potoczą walki? Czy Polacy obronią się przed coraz silniejszym przeciwnikiem? Czy uda się zawiadomić króla Jana II Kazimierza Wazę o trudnej sytuacji? I kogo poślubi piękna Helena Kurcewiczówna?

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

66
Wielka kolekcja. Tom 12. Krzyżacy. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja. Tom 12. Krzyżacy. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Kolekcja dzieł wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza – klasyka literatury i mistrza plastycznych opisów, który zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla za całokształt swojej twórczości. Wielka miłość i nieunikniona wojna Polski Jagiellonów z zakonem krzyżackim. Krzyżacy to jedna z najsłynniejszych powieści Henryka Sienkiewicza, przetłumaczona na 25 języków. XIV wiek, czas konfliktów polsko-krzyżackich. Młody rycerz Zbyszko z Bogdańca poznaje Danusię Jurandównę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Młodzi potajemnie biorą ślub, nie podejrzewają jednak, że ich szczęście nie potrwa długo. Krzyżacy porywają Danusię. W ten sposób pragną się zemścić na jej ojcu, Jurandzie ze Spychowa, który od dawna jest ich wrogiem. Nieustraszony mężczyzna próbuje odbić córkę i płaci za to wysoką cenę. Zrozpaczony Zbyszko przez wiele miesięcy również szuka Danusi, aż w końcu dociera do ukochanej Konflikty z Krzyżakami przybierają na sile. Wybucha wojna polsko-krzyżacka, a rycerze szykują się do wielkiej bitwy pod Grunwaldem

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

67
Tylko ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko ze mną
Dostępny
4 szt.

Rock Taylor, wschodząca gwiazda futbolu, może mieć każdą dziewczynę. Trisha Corbin, wrażliwa i piękna, nie interesuje się chłopakami. Skrywa pewien sekret… Trisha, ofiara przemocy ze strony macochy i jej partnerów, nie wierzy w mężczyzn i w miłość. Myśli tylko o tym, by wyrwać siebie i młodszego brata z rodzinnego domu. Rock ma już plan na przyszłość – chce podporządkować swoje życie karierze futbolowej. Stypendium sportowe to spełnienie jego marzeń... Do czasu, gdy w dramatycznych okolicznościach spotyka Trishę. Czy lepiej w życiu trzymać się planu? Czy może dać się ponieść emocjom? Czy młodzi odnajdą swoje szczęście? To opowieść dla wszystkich, którzy wierzą w miłość… I dla tych, którzy chcą uwierzyć w nią na nowo.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

68
Pigment Chrome Oxide Green - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pigment Chrome Oxide Green
Vallejo, 30 ml
Niedostępny
Brak

Pigmenty Vallejo, wybór naturalnych i syntetycznych pigmentów ziemnych, zostały wybrane ze względu na ich doskonałą odporność na światło i szczególnie drobne szlifowanie cząstek. Ułatwia to mieszanie i nakładanie na modele i dioramy. Gama pigmentów obejmuje gamę wybranych kolorów, aby nadać ostateczny wygląd autentyczności prezentacji modeli. Pigmenty można nakładać bezpośrednio na model w postaci suchej za pomocą pędzla, ponieważ mają doskonałą przyczepność; Można je również rozcieńczyć za pomocą rozpuszczalnika, jeśli są używane do prezentowania suchego błota lub nagromadzonego pyłu. Przyrządy malarskie można wyczyścić wodą. Pojemność: 30 ml

8,99 zł
Powiadomienie
69
Tales Of A Pathfinder. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tales Of A Pathfinder. CD
Pain Atlas, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. The Coldest Year 2. The Moving Empire 3. Hagakure's Way 4. Oda Udlegur 5. The Great Run 6. Kia Kaha 7. Baba Jaga 8. Shahrazad 9. Homeland 10. The First Sigh of a Blind Ma

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

70
Out Of Connection. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Out Of Connection. CD
Sinheresy, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1. What Makes Us Human 2. Out Of Connection 3. Zero One 4. Facts, Words, Sand, Stone 5. Immortals 6. Absolution 7. Break The Surface 8. Shallow 9. Blood Like Water 10. The Circle

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

71
Bleed For Passion. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bleed For Passion. CD
Faithsedge, Mystic Production
Dostępny
13 szt.

1 Back from This 4:38 2 Angelic 5:22 3 Acceptance 5:12 4 Through the Scars 4:08 5 I Know I Need to Let You Go 4:26 6. Girl When 4:55 7 Sky 4:52 8 I've Changed 5:18 9 Bleeding with the Memories 4:36 10 Reflecting a Voice 4:52

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

72
World Of Chaos. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World Of Chaos. CD
Ulvedharr, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

1. What Have We Done? 2. Death Stare 3. Cold War 4. World Of Chaos 5. Fire In The Hole 6. Chemical Wind Imbalance 7. Fallout 8. Silent Beholder 9. Pull The Trigger 10. Vision Of Chaos

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

73
Far. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Far. CD
Stormloard, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1 Leviathan 2 Mediterranea 3 Far 4 Sherden 5 Crimson 6 Cimmeria 7 Invictus 8 Romulus 9 Vacuna 10 Levante

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

74
Gumka do mazania w etui, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do mazania w etui, mix wzorów
Derform, 12 sztuk
Dostępny
21 szt.

Klasyczna gumka myszka w nowoczesnym wydaniu. Gumka bardzo dobrze wymazuje i koryguje rysunki, nie niszcząc papieru i nie rozcierając pigmentu. 12 sztuk w opakowaniu zbiorczym, po 3 sztuki z każdej wersji kolorystycznej. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

4,99 zł
75
AFFORDABLE ART. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AFFORDABLE ART. CD
GOODMAN, STEVE, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.30

70,90 zł
65,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

76
25 Pułk Artylerii Lekkiej Ziemi Kaliskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

77
Kaczor B-Boy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczor B-Boy
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.26

Hej maluchu, chcesz się trochę poruszać? Do zabawy zaprasza Kaczor B-Boy, który tańczy w rytmie 3 piosenek, zabawnie poruszając szyją i wypowiadając zwroty w języku polskim lub angielskim. Gdy ten koleżka napotka na przeszkodę, wycofa się, zmieniając kierunek jazdy. Jeśli Kaczor przejdzie w tryb drzemki, wystarczy chwycić go za szyję i podnieść do góry, aby się obudził. Cechy zabawki: • mówi po polsku i po angielsku (przełącznik języka), • zabawka zachęca do ruchu, • ruchoma szyja, • świecący element, • tańczy w rytmie 3 piosenek, • zabawka jeździ w różnych kierunkach, • posiada regulację głośności, • kiedy napotka na przeszkodę, potrafi odbić się od niej i pojechać w inną stronę. Wymiary opakowania: 25.5 x 20.0 x 15.0 cm

88,90 zł
78,23 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,67 zł

78
Karuzela/lampka 3w1. Zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karuzela/lampka 3w1. Zoo
Dumel Discovery
Dostępny
2 szt.

Mappy Karuzela ze światłami i dźwiękami na łóżeczko! Karuzela na łóżeczko wykonana z materiałów bezpiecznych dla dziecka. Niezwykle łatwa w montażu i wyposażona w elementy przyciągające uwagę. Elementy te obracają się wraz z karuzelą, wywołując u maluchów uczucie senności. Karuzela rozwija postrzeganie wzrokowe i słuchowe, a także koordynację rąk i oczu. Zasilanie: 4 baterie AA (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 41.5 x 34.0 x 12.0 cm

159,26 zł
140,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,11 zł

79
Chemia. Podręcznik dla klasy 1 liceum i technikum. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Podręcznik dla klasy 1 liceum i technikum. Zakres rozszerzony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Podręcznik do chemii dla klasy 1 liceum i technikum (zakres rozszerzony) został opracowany z myślą o uczniach, którzy planują poznawanie chemii w zakresie rozszerzonym, by przystąpić z tego przedmiotu do egzaminu maturalnego bądź studiować na wyższej uczelni na kierunku przyrodniczym, medycznym lub technicznym. Cechy publikacji: – doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole nie jest możliwe, – opisy doświadczeń są wzbogacone o „Obserwacje” i „Wnioski”, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Jest to również odpowiedź na wymagania zawarte w nowej podstawie programowej: projektuje i przeprowadza doświadczenie, uczeń zapoznaje się z prawidłową ilustracją doświadczenia, – zdjęcia doświadczeń ułatwiają zapamiętanie obserwowanego efektu i przypomnienie go w trakcie np. lekcji powtórzeniowej, – inne ilustracje zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazania dodatkowych informacji, np. dla zainteresowanych uczniów, – element „Przypomnij sobie” – umożliwia powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej, – opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia oraz usystematyzowania wiadomości, – rozwiązane krok po kroku przykłady obliczeniowe – rozwiną umiejętności rachunkowe uczniów, – na końcu każdego rozdziału zamieszczono „Podsumowanie” – zwięzłe streszczenie całego tematu oraz „Pytania i zadania” o różnym stopniu trudności – mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa, – na końcu każdego działu znajduje się „Podsumowanie działu”. Składa się ono z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Umiejętność wyjaśnienia i rozwinięcia haseł zawartych w podsumowaniu może stanowić kryterium stopnia przyswojenia wiedzy ze zrozumieniem. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe, – podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie, – element „Warto wiedzieć” – pogłębia wiedzę i budzi zainteresowanie przedmiotem, – infografiki – ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie nowych treści. Numer dopuszczenia MEN: 1015/1/2019

52,90 zł
47,08 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,82 zł

80
Karuzela/projektor sensory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Karuzela/projektor sensory
Dumel Discovery
Dostępny
2 szt.

Karuzela i projektor 2w1 to produkt, który umili dziecku czas spędzony w łóżeczku oraz pomoże mu w spokojnym zasypianiu. Wbudowany projektor wyświetla urocze obrazki na suficie. Moduł, który znajduje się wewnątrz kołysanki posiada 4 możliwe kombinacje do wybrania: muzyka, muzyka i dźwięki, muzyka, światło i obracanie się daszka karuzeli oraz projektor. Zmieniać można także style muzyczne między: kołysankami, dźwiękami natury, białym szumem oraz dźwiękami w łonie matki. Zawieszki znajdujące się na karuzeli z pewnością zaciekawią malucha oraz zachęcą go do wykonywania ruchów rączkami. Grzechotki, które znajdują się między zawieszkami można ściągać. Efekty świetlne oraz dźwiękowe oraz intensywne kolory pobudzą zmysły malucha. Cechy produktu: • 4 tryby projektora: tylko muzyka, muzyka i dźwięki, muzyka, światło i obracanie się daszka karuzeli, muzyka światło i obracanie się daszka karuzeli i projektor, • 4 różne style muzyczne: kołysanki, dźwięki natury, biały szum, dźwięki w łonie matki, • efekty świetlne oraz dźwiękowe, • karuzela, • dwustronne zawieszki, • projektor, • łatwe oraz bezpieczne mocowanie, • odczepiane grzechotki, • regulacja głośności, • sterowanie za pomocą pilota.

274,60 zł
175,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 98,86 zł

81
Stowarzyszenia i związki kombatanckie w latach 1919-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stowarzyszenia i związki kombatanckie w latach 1919-1939
Dostępny
33 szt.

W Listopadzie 1918 r. odrodziła się II Rzeczpospolita Polska. O jej niepodległość walczyło kilka pokoleń. Walczono politycznie z bronią w ręku. (...) Gdy po zakończeniu działań wojennych w granice II RP nadszedł czas pokoju, to dla części uczestników tych wydarzeń oznaczało to pożegnanie się z mundurem i powrót do normalnego życia. Byli działacze niepodległościowi, więźniowie polityczni i żołnierze, chcąc utrwalić swoją przyjaźń z tych lat, a jednocześnie pomagać sobie w życiu codziennym, zdecydowali się zrzeszać w różne organizacje kombatanckie. Ze wstępu Spis treści: 1. Wstęp 2. Rejestr stowarzyszeń i związków w latach 1919-39 3. Załącznik: Projekt statutu Legii Kawalerów Orderu Wojennego „Virtuti Militari” 4. Indeks nazwisk 5. Bibliografia

33,60 zł
23,86 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,74 zł

82
Centra wyszkolenia obrony przeciwlotniczej (1921-1939) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Centra wyszkolenia obrony przeciwlotniczej (1921-1939)
Dostępny
36 szt.

Spis treści: Rozdział 1. Centrum Wyszkolenia Obrony Przeciwlotniczej (1921-1924) Rozdział 2. Centrum Wyszkolenia Artylerii Przeciwlotniczej (1930-1938)Rozdział 3. Centrum Wyszkolenia Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwgazowej (1938-1939).Zakończenie.Bibliografia selektywna.Komendanci (kierownicy)centrów wyszkolenia obrony (artylerii) przeciwlotniczej.Załączniki.Wykaz rysunków i tabel.Skróty.Indeks osobowy.indeks miejscowości.

33,60 zł
23,86 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,74 zł

83
Interaktywny dinozaur, świeci i jeździ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interaktywny dinozaur, świeci i jeździ
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Poznaj idealnego towarzysza zabaw raczkującego dziecka! Zielony dinozaur! Dinozaur sam jeździ, a odbijając się od przeszkód zawraca. Podczas jazdy śpiewa wesołe piosenki i wydaje mnóstwo odgłosów typowych dla dinozaurów. Ekscytująca akcja i zabawne dźwięki zachęcają dziecko do podążania za dinozaurem i do coraz śmielszego raczkowania. Specyfikacja: • przycisk uruchamiający zabawkę znajduje się na spodzie zabawki. Główny przycisk włącza w zabawce dźwięki (dwa stopnie – głośniej, ciszej), natomiast aby dinuś zaczął jeździć trzeba włączyć drugi przycisk; • podczas jazdy dinuś rusza głową i ogonkiem a grzebień na grzbiecie świeci światełkiem; • naciskając kolorowe przyciski na bokach dinusia uruchomimy odliczanie od 1-3, literki alfabetu oraz różne odgłosy. Dodatkową atrakcją są różne odgłosy dinozaura które zabawka wydaje po zatrzymaniu się. Charakterystyka: • kolorowe mrugające światła i zabawne dźwięki, • zabawka zachęca dziecko do poruszania się w ślad za nią, • stymuluje zmysły i pomaga dziecku usprawnić motorykę – bawiąc się, dziecko porusza się coraz sprawniej, • pomaga dziecku zrozumieć ideę przyczyny i skutku. Dane techniczne: Zabawka ma przełącznik on/off oraz 2 stopniową regulację natężenia głośności, oraz przełącznik do włączania i wyłączania jazdy (oba przyciski znajdują się na spodzie zabawki). Wymiary zabawki ok.: 23.5 x 13.0 x 19.0 cm

109,88 zł
96,69 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,19 zł

84
Perkusja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perkusja
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.01

Ten instrument zachwyci każdego malucha. Przedstawiona perkusja została wyposażona w dwa bębny i talerz. Odtwarza melodie, które są miłe dla ucha dziecka. To świetna nauka podczas zabawy. Perkusja jest bardzo kolorowa i radosna.

140,75 zł
126,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,07 zł

85
Błyszczące cymbałki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błyszczące cymbałki
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.21

Te cymbałki będą świetnym pierwszym instrumentem malucha Klasyczna zabawka w nowoczesnym wydaniu! Błyszczące cymbałki mają metalowe pręty stalowe, z którymi dzieci lubiły tworzyć muzykę od pokoleń. Ale ten instrument ma również serię świateł, za którymi mogą podążać maluchy, grając swoje pierwsze melodie. Instrument wygrywa 8 melodii. Wymiary: 12.3 x 26.0 x 17.5 cm

92,37 zł
83,13 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,24 zł

86
Jak żyć? Wykłady z etyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć? Wykłady z etyki
Dostępny
511 szt.

Jak żyć? – łatwo jest za dać takie pytanie, ale niezmiernie trudno na nie odpowiedzieć, bo należy do fundamentalnych pytań, jakie stoją przed całymi społecznościami i przed każ dym z nas z osobna. Próbują na te pytania odpowiedzieć wielkie religie, próbują też wybitni przedstawiciele nauk humanistycznych. Jednym z tych, którzy podjęli się tego zadania jest profesor Stefan Opara. Przedstawia swoje rozważania w zgodzie z najgłębszymi kanonami etyki, ale też logicznie i przystępnie, w sposób zrozumiały dla każdego czytelnika. Mamy tu wyczerpującą prezentację problematyki etycznej, komunikatywny styl i język. Zdaniem znawców tematu książka będzie przydatna wykładowcom i nauczycielom na każdym poziomie nauczania. Stanowi ukoronowanie wieloletnich rozważań profesora na zadane w tytule pytanie.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

87
Saga rodzinna. Bo trzeba żyć. Tom 1. Apolonia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodzinna. Bo trzeba żyć. Tom 1. Apolonia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Szlachcianka – Apolonia Niemyjska wychodzi za mąż za bogatego chłopa – Franciszka Bąka. Ich małżeństwo budzi wiele kontrowersji w lokalnym środowisku. Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa, Apolonia rodzi córkę, Gabrynię, która jest oczkiem w głowie rodziców. Mijają lata. Rodzą się kolejne dzieci, a przez kraj i najbliższą okolicę przetacza się historia: epidemia „hiszpanki”, odzyskanie niepodległości przez Polskę, wojna z bolszewikami, lokalny pogrom Żydów. Pewnego dnia rodzinę Bąków spotyka tragedia. Los boleśnie doświadcza Apolonię, a w jej sercu coraz częściej pojawia się rozgoryczenie. Na szczęście, dzięki najbliższym, kobieta dochodzi do siebie. Rozpoczyna się nowy etap w jej życiu. Dzieci dorastają, Gabrynia, najbardziej pracowita z rodzeństwa, ma swoje marzenia… Bo trzeba żyć/i jest powieścią o rodzinie, tożsamości i prawdziwej miłości. Fabuła tej sagi rodzinnej dzieje się na Podlasiu, a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina. W przygotowaniu drugi tom Gabrynia.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

88
Hairdorables. Zestaw kreatywny z laleczką, seria II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hairdorables. Zestaw kreatywny z laleczką, seria II
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Ten zestaw zachwyci każdą dziewczynkę W nowej serii znajduje się aż 26 wzorów laleczek. Ich charakterystyczną cechą są długie, kolorowe włosy. Każda lalka ma imię; dodatkowe informacje na temat poszczególnych Hairdorables można znaleźć w przewodniku kolekcjonera. W zestawie są różne akcesoria, m.in. grzebyk, buty, naklejki, przewodnik kolekcjonera. Kolorowe pudełko stanowi część zabawki (otwiera się jak szafa, w której są szufladki na różne akcesoria). Nowość: akcesoria zmieniają kolor pod wpływem zimnej wody! Zaletą zabawki jest możliwość odkrywania, jaka lalka ukryta jest w pudełku poprzez otwieranie po kolei poszczególnych przegródek. W opakowaniu znajduje się lalka niespodzianka. Nigdy nie wiesz na, którą trafisz. Wymiary opakowania: 17.0 x 20.5 x 7.5 cm

97,30 zł
87,57 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,73 zł

89
Dlaczego czystość? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego czystość?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.15

Czystość jest wielką – choć zagubioną – wartością. Wartością, od której wprost zależy szczęście człowieka. Z takiego przekonania autora wynika cała książka. Zatem czystość, będąc wartością, powinna być najwyższym pragnieniem i tęsknotą człowieka (nie tylko młodego). Nie zawsze tak się dzieje, między innymi dlatego, że oprócz faktów w naszej rzeczywistości funkcjonują mity. Demaskując fałsz, odkrywając jego źródło oraz bezsens, można odnaleźć czystość – a do tej przecież człowiek został stworzony. Wybierając czystość, wchodzimy na drogę wiodącą ku autentycznemu szczęściu, które nie jest przemijającym odczuciem ani uczuciem przyjemności, lecz trwałą wartością. Autor nie na wszystko daje gotowe rozwiązania. Raczej zachęca do stawiania sobie pytań, by pod pozorami dobra nie zgubić prawdziwych wartości: Chciałbym, żebyście po przeczytaniu tej książki podjęli decyzję – będziemy szukać prawdy: prawdy o sferze seksualności, prawdy o właściwych relacjach, prawdy dotyczącej tego, co rzeczywiście przyda się w budowaniu dobrego małżeństwa, co się nam opłaci. Byście nie opierali się tylko na pogłoskach, które krążą gdzieś „na mieście”.

21,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 6,01 zł

90
Gdański sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdański sen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.09

Saga o Starszym Panu, jego ukochanej córce, zięciu i wnukach to opowieść na wpół magiczna, tocząca się przez kilkadziesiąt lat na tle Gdańska. Śledzimy w niej splątane losy polskich rodzin, zagubionych i odnajdujących się po wielu dekadach. Przeżywających chwile szczęścia i dramaty. Próbujących znaleźć swoje miejsce w zmieniającej się powojennej rzeczywistości.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

91
Hot Wheels. FNB15 City. Odjazdowy bank - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. FNB15 City. Odjazdowy bank
Hot Wheels, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Hote Wheels ultra szybkie wyścigówki znowu w akcji. Tym razem w miejskiej odsłonie „City”. Oto propozycja dla miłośników mrożącej krew w żyłach akcji, którzy mają odwagę stawić czoło skomplikowanym przeszkodom. Pomysł na prezent dla 4 latków i starszych fanów Hote Wheels. To wciągający zestaw, który zapewnia zabawę, a także ćwiczy małą motorykę, spostrzegawczość i rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Pewnie zastanawiacie się co jest w tym takiego fascynującego? Dlaczego dzieciaki oszalały na punkcie Hot Wheels? Te samochodziki to po prostu frajda i sferastyczna zabawa! A dokładniej każdy zestaw gwarantuje wysoką jakość, bezpieczeństwo użytkowania, a także kreatywne rozwiązania, które jeszcze bardziej stymulują wyobraźnię. Hot Wheels to produkt znanej i cenionej na rynku zabawek firmy Mattel - tej samej, która stworzyła Barbie. Zestaw Hot Wheels - Odjazdowy Bank to: • okrągły sejf z żółtym sterem do przechowywania kosztowności, a także samochodzików, • „wyrzutnia” dla samochodzików, • auto Hot Wheels, • 3 monety do ukrycia w sejfie. Cała zabawa polega na tym, aby za pomocą szybkiego ruchu wypuścić auto z wyrzutni i otworzyć sejf. Odpowiednia siła sprawia, że otwierają się jego skrytki i tym samym wypadają przeróżne kosztowności. Sejf może również służyć nie tylko jako zabawka, ale doskonały parking - sorter na pozostałe autka, które na co dzień są często porozrzucane po całym pokoju. Wymiary opakowania: 35.5 x 26.0x 14.0 cm

170,47 zł
150,01 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,46 zł

92
Praxis. Phronesis. Rhetorica. Filozoficzne podstawy aktów doradczych w tradycji perypatetyckiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praxis. Phronesis. Rhetorica. Filozoficzne podstawy aktów doradczych w...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.18

W książce Autorka rozważa akt doradczy jako moralne działanie człowieka o wyjątkowym statusie, w którym drugiemu człowiekowi wskazuje się jak działać w wymiarze indywidualnym i społecznym. Zwraca się uwagę na cel aktu doradczego, jakim jest wskazanie takiego sposobu działania, który wspomaga rozwój człowieka. Istotę aktu doradczego wyznaczają trzy czynniki: praxis – pole działania moralnego, phrónesis – pole roztropnościowego doskonalenia i integrowania działania oraz rhetorica – uwiarygodniający przekaz retoryczny. Autorka rozważa akty doradcze na tle tradycji filozofii perypatetyckiej, w sposób szczególny filozofii człowieka i retoryki. Zwraca uwagę, że choć wiele ludzkich działań jest przejawem poznania roztropnościowego, to tylko w akcie doradczym występuje specyficzne sprzężenie namysłu roztropnościowego z treścią dokonywanego czynu. Dlatego integralne części roztropności ukazywane są w książce jako fundamentalny proces powstawania aktu doradczego, zaś kanon retoryczny rozważany jako sposób jego przekazu.

32,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

93
Paradoks bezinteresownej miłości. Studium z antropologii filozoficznej na podstawie tekstów św. Tomasza z Akwinu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoks bezinteresownej miłości. Studium z antropologii filozoficznej...
Dostępny
13 szt.

Książka otwiera nową serię wydawniczą „Scripta Philosophiae Classicae”, zawierającej studia i komentarze z dziedziny filozofii realistycznej, a dotyczy miłości jako podstawowego sposobu życia człowieka. Tytułowy paradoks opisuje trudność wynikającą z przyjęcia dwóch twierdzeń: (1) najwyższą postacią miłości jest bezinteresowna miłość wobec drugich osób; (2) wzorem i podstawą każdego typu miłości jest miłość siebie, zgodnie z którą człowiek kocha innych z uwagi na swoją doskonałość (miłość interesowna). Autor w oparciu o analizę osobowego działania opisuje naturę miłości, różne jej postaci: (jako uczucia, jako aktu woli) i rodzaje (przyjacielska, pożądliwa), a także formułuje aporie i uchyla twierdzenia składające się na tytułowy paradoks. Bazą źródłową dokonywanych analiz są teksty św. Tomasza z Akwinu, a praca stanowi studium z antropologii filozoficznej pogłębiające rozumienie człowieka i jego osobowego działania.

28,00 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

94
Porozmawiajmy jak Borkowska z Borkowskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozmawiajmy jak Borkowska z Borkowskim
Dostępny
11 szt.

Usiedliśmy rozmawiać. Niby to nie był pierwszy raz, niby wcześniej to się już zdarzało. Teraz okazało się, że będziemy rozmawiać inaczej. To znaczy, w jakimś stopniu będziemy rozmawiać, a w jakimś, większym, jedno będzie mówić, a drugie będzie słuchać (czasem zadając pytania, czasem coś wtrącając, czasem nieco prowokowane odpowiadając). Nazywamy się tak samo, przynajmniej częściowo interesuje nas, choć z różnych perspektyw, fenomen życia zakonnego (a najbardziej żeńskiego, klauzurowego, na ziemiach polskich; to w przypadku Borkowskiego, Borkowska w bogatszych i wielowątkowych kontekstach jest mistrzynią). Postanowiliśmy się na spokojnie rozmówić. Owoc tego rozmawiania Czytelnik znajdzie w książce. Pytającego Borkowskiego fascynuje i zastanawia, jak to jest, że się jednak decyduje na życie zakonne, wspólnotowe, mnisze. Oględnych czy uogólniających wyjaśnień jest wiele, trudno wytłumaczyć coś tak osobistego i niewyrażalnego jak fenomen powołania. Dlatego w rozmowie wiele będzie właśnie o tym, jak to się wszystko z tak zwanym wstąpieniem dzieje. My, Borkowscy, tak mamy, że patrzymy na życie zakonne, żeńskie, mówiąc między nami szczerze, chyba jeszcze bardziej niż męskie, z prostą sympatią i naturalnym zrozumieniem, oby (to w odniesieniu do Borkowskiego) bez protekcjonalności, miejmy nadzieję (to co do Borkowskiej) bez nieuzasadnionej idealizacji. Czy nam się uda mówić ze sobą szczerze, ocenią Świadkowie, czyli Czytelnicy. Borkowska znalazła się w niepowtarzalnym miejscu w niezwykłym czasie. Pewnie każdy ma taki czas i takie miejsce, ale w biografii Borkowskiej wyraźnie dostrzegalne jest następstwo i skutki tych spotkań na drodze życia. Nie chodzi tu wyłącznie o spotkania z Ludźmi, jeśli mamy na myśli warstwę realną, doczesną. Chodzi także o spotkania z bohaterami zbiorowej wyobraźni, o spotkania ze słowem, tekstem, relacją, którą buduje. Bardzo to wszystko Borkowskiego będzie ciekawić, dlatego sporo miejsca poświęci dociekaniu, jak to było z tym słowem. Chyba wie, o co pyta, skoro ma do czynienia z Borkowską Wielu Wcieleń, także z Pisarką (Borkowski od lat czyta na zajęciach z kreatywnego pisania „Bajki starej mniszki”, a później prosi, by według wzoru własną napisać. Współczesna napisała, to i kolejni Współcześni mogą próbować). Prosimy wspólnie o wybaczenie, że zaprzątniemy uwagę Czytelnika prywatnymi sprawami, oboje jesteśmy z pierwszego wykształcenia polonistami, trudno czynić zarzut z tego, że o polonistyce tyle będzie. Będzie, bo musimy sobie wszystko wyjaśnić. Borkowska wciąż będzie zmierzać, a Borkowski skutecznie przeszkadzać w tej wędrówce, do tego, by Czytelnikom powiedzieć to, co ważne. Borkowski jest tu słabszym ogniwem, łapanym na nieznajomości rzeczy, na zadawaniu nietrafionych pytań, na ujawnianiu wstydliwych przekonań. Trudno. Tak było, niech będzie w formie drukowanej. Rozmawialiśmy długo, z przerwami, co jakiś czas. Umówiliśmy się, jak Borkowska z Borkowskim, że to nie będzie klasyka gatunku, że to nie będzie wywiad-rzeka, który w centrum stawia biografię w chronologicznym jej układzie („Urodziła się pani i co było dalej…?”). Borkowski, który odpowiada za kształt tekstu, zapatrzył się na książeczkę-bibelot „Do ciotusieńki dobrodziejki…”, powieść epistolarną, fikcyjną w treści i w odniesieniu do bohaterów, realną w formie i autorstwie (ilu się nabrało, wie tylko Borkowska, wydawca i nabrani, gdyby się zliczyli). Borkowska chyba jednak chciała, by było za porządkiem od narodzin do dnia dzisiejszego, zgodnie z kalendarzem, logiką, następstwem czasu i faktów. Borkowskiemu udało się przekonać, że może być inaczej, nie musi być za porządkiem (między nami mówiąc, wziął po prostu na przeczekanie). Przeczekanie jest ważne. Rzecz, którą Czytelnik ma w ręku, powstawała i pisała się długo. Rozmawialiśmy w Staniątkach, gdzie Borkowska czasowo była osiedlona w delegacji, dialogowaliśmy w wielu rozmaitych okolicznościach, gdy już wróciła do Żarnowca. Borkowski chciał napisać „do siebie”, bo wciąż trudno mu zrozumieć, że mniszka może być u siebie wszędzie, gdzie obowiązek i potrzeba wskażą. Borkowska potrafi. Niby młoda nie jest, a jednak żywotna i intrygująca. Dlatego, by nie przedłużać, wspólnie zapraszamy do lektury, do przysłuchiwania się, jak to w rozmowie Borkowskiego z Borkowską było.

50,80 zł
36,58 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,22 zł

95
Biblioteka Wiedzy. Świat niesamowitych zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Wiedzy. Świat niesamowitych zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Seria „Biblioteka Wiedzy” to zbiór książek zawierających przydatne informacje z różnych dziedzin. Korzystanie z nich ułatwia przejrzyste rozmieszczenie materiału. Lekturę uatrakcyjniają mapy, wykresy i zdjęcia. Niniejszy tom – Świat niesamowitych zwierząt – zawiera ciekawe informacje o największym i najbardziej zróżnicowanym gatunkowo królestwie organizmów. Książka porządkuje i poszerza wiedzę na temat zwierząt, a niejednokrotnie zawarte w niej wiadomości zadziwiają czytelnika.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

96
Nihilizm teoretyczny i „śmierć metafizyki”. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nihilizm teoretyczny i „śmierć metafizyki”.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Vittorio Possenti, profesor filozofii moralnej na Uniwersytecie w Wenecji, poszukuje punktów stycznych między klasycznym (realistycznym) wyjaśnianiem świata i człowieka, a współczesna kulturą i myślą filozoficzną, która odrzuciwszy metafizyczne rozumienie rzeczywistości popada w głębokie kryzysy intelektualno-moralne. Zasadniczą postać takiego kryzysu zwykliśmy określać mianem nihilizmu. Znaczenia i konteksty tego właśnie zjawiska są przedmiotem książki Possentiego.

14,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,01 zł

97
Pióro wieczne. Cuties, młodzieżowe, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne. Cuties, młodzieżowe, mix wzorów
Starpak
Niedostępny
Brak

Pióro wieczne o kształcie dostosowanym do dłoni dziecka, z wytrzymałą stalówką, wykonaną z wysokiej jakości materiału. Specjalnie wyprofilowana, antypoślizgowa strefa uchwytu zapewnia komfort i pomaga w nauce pisania Twojego dziecka. W piórze znajduje się miejsce na zapasowy wkład, dzięki czemu Twojemu dziecku nigdy nie zabraknie atramentu w trakcie pisania. Uwaga! Cena dotyczy jednej sztuki. Wzór wysyłany losowo.

7,99 zł
Powiadomienie
98
Zdrowe zupy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe zupy
Dostępny
52 szt.

Wszyscy kucharze mają swoje ukochane potrawy. Specjalnością Rebeki są zupy! Na podstawie własnego doświadczenia opieki nad chorymi, Rebecca Katz, opracowała receptury zup przywracających siłę i zdrowie osobom cierpiącym nawet na bardzo poważne schorzenia. Twierdzi, że odpowiednio przygotowane zupy mają niezwykłą zdolność odżywiania i uzdrawiania ciała. Autorka podpowiada, jak wykorzystać sezonowe produkty, by zachować witalność przez cały rok. Jej przepisy są różnorodne – od tradycyjnych bulionów (które mogą być bazą do tworzenia innych dań), przez rozmaite zupy w postaci kremów, po tradycyjne zupy lecznicze.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
99
Zeszyty z metafizyki. nr 6. O przyczynach partycypacji i analogii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty z metafizyki. nr 6. O przyczynach partycypacji i analogii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Świat, w którym żyjemy, zaskakuje nas bogactwem swej różnorodności i złożoności. Człowiek, który z natury dąży do poznania otaczających go rzeczy chce też rozumieć to co poznaje. Jednym z etapów rozumiejącego poznania jest odkrycie uprzyczynowanego oraz analogicznego sposobu bytowania rzeczy. Związki przyczynowe, czyli relacje przenikają każdą rzecz i zachodzą pomiędzy rzeczami. Nie są one czymś co jest przed rzeczą, ale są następstwem powstałej rzeczy. Wraz z wyprowadzeniem przez twórcę lub Stwórcę rzeczy do istnienia, zastają one naznaczone różnorodnym rodzajem przyczynowania, które ujawnia się do doborze materii, formy czy celu dla powstałej rzeczy. Z drugiej strony, świat w którym żyjemy urzeka nas swoją różnorodnością. Każda rzecz jest niepowtarzalna, inna, nieredukowalna a zatem analogiczna. Poznać rozumiejąco daną rzecz to właśnie odczytać owe różnorakie rodzaje przyczyn i odkryć analogiczny sposób bytowania rzeczy.

9,45 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,46 zł

100
On the Methods of Contemporary Metaphysics / Metody współczesnej metafizyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On the Methods of Contemporary Metaphysics / Metody współczesnej metaf...
Dostępny
14 szt.

Książka zawiera polsko-angielską wersję ważnych artykułów ks. Stanisława Kamińskiego z zakresu metodologii metafizyki Pierwszy ukazuje współczesne metody filozofii realistycznej, drugi dotyczy metody stosowanej w filozofii klasycznej, trzeci charakteryzuje metody współczesnej metafizyki, zaś ostatni podejmuje problem aksjomatyzowalności klasycznej metafizyki ogólnej. Zbiór uzupełnia wybrana bibliografia z zakresu metod metafizyki realistycznej, stanowiąca także zapis dyskusji w szkole lubelskiej wokół metodologicznego statusu uprawianej w niej filozofii, a także sprawozdanie z literatury światowej na ten temat. Książka zaświadcza o wysokim poziomie kultury logicznej i metodologicznej lubelskiej filozofii, uprawianej na KUL, której głównym fundatorem był znakomity metodolog i teoretyk nauki, ks. Stanisław Kamiński. The book contains a Polish-English version of important series of articles written by rev. Professor Stanisław Kamiński from the methodology of metaphysics. The first article presents contemporary methods of realistic philosophy, the second describes the method used in classical philosophy, the third characterizes the methods of contemporary metaphysics, and the fourth refers the problem of axiomatization of classical general metaphysics. The collection of articles complements the selected bibliography in the domain of methodology of realistic metaphysics, which is also a review of discussions in the Lublin school about the methodological status of the philosophy, as well as a review on world literature on the subject. The book testifies to the high level of logical and methodological culture of Lublin philosophy, cultivated at Catholic University of Lublin, the main founder of which was an excellent methodologist and theoretician of science, rev. Stanisław Kamiński.

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

Wróć do góry