hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2019.07.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 4 lipca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lady Almina i prawdziwe Downton Abbey. Utracone dziedzictwo zamku Highclere (Fiona Carnarvon), na drugim Pluszak Ksiezyc 36cm Sa 5kol K1160 (Sun-day). Kolejny produkt to Początki (Carl Frode Tiller) oraz By biegli byli biegli. Poradnik dla biegłych sądowych i prawników. Część 1 (Artur Powszek, Władysław Powszek).
1
Lady Almina i prawdziwe Downton Abbey. Utracone dziedzictwo zamku Highclere - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady Almina i prawdziwe Downton Abbey. Utracone dziedzictwo zamku High...
Dostępny
36 szt.

Lady Almina i prawdziwe Downton Abbey prezentuje historię pałacu Highclere oraz jednej z jego najsłynniejszych mieszkanek, Lady Alminy, piątej hrabiny Carnarvon. Oto rzeczywista sceneria wielokrotnie nominowanego do nagród i nagradzanego serialu „Downton Abbey”, a także inspiracja twórców tego dzieła. Korzystając z bogatego skarbca materiałów – takich jak pamiętniki, listy i fotografie – obecna hrabina Carnarvon nakreśliła wciągającą historię tej bajecznej posiadłości na przełomie wieków, podczas wzrastającej grozy Wielkiej Wojny oraz w jej trakcie. Podobnie jak jej serialowa odpowiedniczka lady Cora Crawley, lady Almina była córką bogatego przemysłowca Alfreda de Rothschilda, wydaną w młodym wieku za angielskiego arystokratę, earla Carnarvona, który dzięki posagowi żony mógł odegnać kłopoty finansowe od swej siedziby rodowej. Otwierając podwoje pałacu Highclere przed żołnierzami rannymi na frontach Wielkiej Wojny, lady Almina wkroczyła na drogę, która zapewniła jej podziw i sławę kobiety nieustraszonej, zdecydowanej i gotowej do bezgranicznych poświęceń. Bogata opowieść kontrastuje splendor arystokratycznego życia w epoce edwardiańskiej z brutalną i okrutną rzeczywistością wojny światowej, kreśląc zarazem inspirujący portret kobiety, wokół której od pewnego momentu koncentrowało się życie Highclere. „Almina była kobietą, której czar mógł iść w zawody z odwagą”. – „New York Times Book Review” „Bardzo bogate tło dramatu, którego ekranizacja zdobyła nagrodę Emmy”. – „New York Times” „Jeśli nie możesz się doczekać następnego sezonu Downton Abbey… oto coś dla ciebie. Znakomity portret zmieniających się czasów”. – „New York Post”

36,90 zł
29,15 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,75 zł

4 osoby kupiły
2
Pluszak Ksiezyc 36cm Sa 5kol K1160 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pluszak Ksiezyc 36cm Sa 5kol K1160
Sun-day
Dostępny
3 szt.

33,90 zł
16,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 16,95 zł

4 osoby kupiły
3
Początki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Początki
Dostępny
178 szt.

Hipnotyzujący portret destrukcyjnego idealisty Ilekroć zdarzało mi się fantazjować o tym, że z sobą kończę, wyobrażałem sobie uroczysty, rytualny wręcz czyn – w tym list pożegnalny, garnitur i ważne dla mnie miejsce. Dlatego ostatnią moją myślą, która przyszła, gdy w nagłym ataku paniki próbowałem ostro skręcić, było to, że mogłem trochę bardziej się postarać. Historia Terjego musiała skończyć się samobójstwem. Przez całe życie tłumił swoje uczucia, był ironiczny i szorstki, a naturę rozumiał lepiej niż innych ludzi. Carl Frode Tiller stopniowo cofa się do coraz wcześniejszych wydarzeń i wnika w psychikę swojego bohatera, by stworzyć fascynujący obraz jego dramatu egzystencjalnego i walki z wewnętrznymi demonami. Początki to przenikliwa diagnoza dysfunkcyjnej rodziny i kryzysu więzi międzyludzkich nominowana do Nagrody Rady Nordyckiej i Nagrody Norweskich Krytyków Literackich. Fascynująca kompozycja, czarny humor, poruszające sceny, psychologiczna głębia i poetycki sznyt. „Aftenposten”

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
4
By biegli byli biegli. Poradnik dla biegłych sądowych i prawników. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
By biegli byli biegli. Poradnik dla biegłych sądowych i prawników. Czę...
Dostępny
4 szt.

Biegli sądowi stali się ważnym elementem wielu procesów cywilnych, jako źródło wiedzy niezbędnej sądowi w postępowaniu dowodowym. Mimo to na rynku wydawniczym nie było dotychczas publikacji dającej biegłym podstawy potrzebnej im wiedzy prawniczej oraz pokazującej biegłym i prawnikom praktyczną stronę opiniowania na potrzeby sądów orzekających. Książka nie jest pracą naukową. Charakter jej oddaje podtytuł: „Poradnik dla biegłych i prawników”. Cel tej książki można ująć w stwierdzeniu: by biegli byli w opiniowaniu bardziej biegli oraz by prawnicy byli lepiej przygotowani i bardziej dociekliwi w weryfikowaniu opinii, gdy budzą one wątpliwości. Parafrazując prof. Jana Sehna: Nie ma dobrej teorii bez znajomości praktyki ani dobrej praktyki bez znajomości teorii. Autorzy książki przypominają, że biegli i prawnicy nie są w procesie sądowym przeciwnikami, gdyż każdy z nich ma inną, ważną do spełnienia rolę, swoją rolę. Część 1 książki przedstawia organizację wymiaru sprawiedliwości, uczestników i zasady postępowania sądowego, rolę biegłych w tym postępowaniu oraz zasady sporządzania opinii przez biegłych. Książka adresowana jest do: biegłych sądowych, prawników występujących w procesach, asesorów sądowych, asystentów sędziego i prokuratora. Skierowana jest również do studentów prawa, aplikantów w zawodach prawniczych, wreszcie do potencjalnych biegłych, dla których może stanowić rodzaj podręcznika. Książka ta będzie przydatna każdemu, kto zechce pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania biegłych w wymiarze sprawiedliwości.

50,00 zł
41,00 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
5
By biegli byli biegli. Poradnik dla biegłych sądowych i prawników. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
By biegli byli biegli. Poradnik dla biegłych sądowych i prawników. Czę...
Dostępny
5 szt.

Biegli sądowi stali się ważnym elementem wielu procesów cywilnych, jako źródło wiedzy niezbędnej sądowi w postępowaniu dowodowym. Mimo to na rynku wydawniczym nie było dotychczas publikacji dającej biegłym podstawy potrzebnej im wiedzy prawniczej oraz pokazującej biegłym i prawnikom praktyczną stronę opiniowania na potrzeby sądów orzekających. Książka nie jest pracą naukową. Charakter jej oddaje podtytuł: „Poradnik dla biegłych i prawników”. Cel tej książki można ująć w stwierdzeniu: by biegli byli w opiniowaniu bardziej biegli oraz by prawnicy byli lepiej przygotowani i bardziej dociekliwi w weryfikowaniu opinii, gdy budzą one wątpliwości. Parafrazując prof. Jana Sehna: Nie ma dobrej teorii bez znajomości praktyki ani dobrej praktyki bez znajomości teorii. Autorzy książki przypominają, że biegli i prawnicy nie są w procesie sądowym przeciwnikami, gdyż każdy z nich ma inną, ważną do spełnienia rolę, swoją rolę. Część 2 książki przedstawia zagadnienia związane z opiniowaniem przez biegłych, z etyką ich postępowania, należnościami za wykonane czynności, ochronę związaną z wykonywanymi przez nich czynnościami oraz odpowiedzialnością biegłego. Książka adresowana jest do: biegłych sądowych, prawników występujących w procesach, asesorów sądowych, asystentów sędziego i prokuratora. Skierowana jest również do studentów prawa, aplikantów w zawodach prawniczych, wreszcie do potencjalnych biegłych, dla których może stanowić rodzaj podręcznika. Książka ta będzie przydatna każdemu, kto zechce pogłębić swą wiedzę na temat funkcjonowania biegłych w wymiarze sprawiedliwości.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

2 osoby kupiły
6
Kalkulator Axel Ax-007 pudełko 50/200 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,80 zł
10,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
7
Finn Family Moomintroll - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Finn Family Moomintroll
Dostępny
1 szt.

Soon to be MOOMINVALLEY, a MAJOR ANIMATED SERIES on SKY ONE starring Taron Egerton and Rosamund Pike! 'They seem to grow in wisdom and delight every time I read them' - Philip Pullman Poor little chap! He had been turned into a very strange animal indeed . . . Although they're small, fat and shy creatures, Moomins have the most amazing adventures. It all begins when Moominpappa tries on a magic hat that makes exciting and funny things happen . . .

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
8
Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem
Dostępny
156 szt.

„W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że nie chcę, żeby pamiętano mnie tylko z tego badania. W dodatku ze swoją czarną kozią bródką wyglądam jak diabeł. Oto facet, który stworzył zło. Umiałem wyjaśnić swoje podejście – naprawdę tworzyłem zło, bo badałem zło, wydobywając je na powierzchnię. (...) Wtedy przyszło mi do głowy, że to z tego zostanę zapamiętany. Możliwe, że ktoś nawet zapytał: czy na twoim nagrobku wyryją napis Był dyrektorem Więzienia Stanfordzkiego?” Wychował się w sycylijsko-amerykańskiej rodzinie w czasach wielkiego kryzysu. Od dzieciństwa zmagał się z biedą, poważnie chorował. Ze względu na pochodzenie szkolni koledzy uznali go za członka sycylijskiej mafii i wykluczyli z grupy. Podobnych historii przeżył jeszcze kilka. Pierwszy kurs psychologii, którego był słuchaczem, śmiertelnie go znudził. Wyciągnął wnioski i we własnej pracy ze studentami był daleki od przyjętych konwencji akademickiego wykładu. Zaplanował i przeprowadził jedno z najbardziej kontrowersyjnych badań w historii psychologii i choć badał także zagadnienia nieśmiałości, perspektywy czasowej, bohaterstwa, kryzysu męskości i PTSD, to wydarzenia z piwnicy Stanforda wciąż budzą najsilniejsze emocje. Ta książka to zilustrowany fotografiami z prywatnego archiwum zapis siedmiu rozmów przeprowadzonych w ramach projektu historii mówionej Uniwersytetu Stanforda. Zimbardo opowiada w nim o swoim dzieciństwie, karierze akademickiej i społecznej działalności. Z osobistych wspomnień wyłania się także obraz samej psychologii społecznej i głębokich przemian, jakie od lat 70. XX wieku zaszły w sposobie uprawiania tej dyscypliny.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

1 osoba kupiła
9
Jezyk polski. Przeszłość i dziś. Literatura - język - kultura. Podręcznik. Liceum i technikum. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezyk polski. Przeszłość i dziś. Literatura - język - kultura. Podręcz...
Dostępny
3155 szt.

Druga część podręcznika Przeszłość i dziś dla klasy 1 zawiera trzy działy odpowiadające epokom historycznoliterackim. Są to Renesans, Barok, Oświecenie. Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te – na rozdziały odpowiadające najważniejszym zagadnieniom poszczególnych epok. Chronologiczny układ treści nauczania pozwala uczniom poznawać literaturę i kulturę ze świadomością procesu historycznoliterackiego, w „naturalnym” porządku i w różnych kontekstach. Stałą cechą serii jest wiązanie perspektywy historycznej i współczesnej. Tej zasadzie podporządkowano prezentację i interpretację zjawisk kultury. Starannie dobrana faktografia ilustruje żywe dziedzictwo, formujące i wzbogacające współczesność. Element „Dialogi z tradycją” służy uświadomieniu uczniom, jak teksty współczesne nawiązują do przeszłości i jak przeszłość ożywa dzięki współczesnym reinterpretacjom. W centrum uwagi autora pozostaje tekst literacki. Jego interpretacja ma służyć refleksji nad kondycją człowieka we współczesnym świecie i sprzyjać kształtowaniu tożsamości ucznia. Podręcznik jest wystarczającym źródłem do poznania tych utworów, które podstawa programowa zaleca czytać we fragmentach. Dzieła, które mają być poznane w całości, są reprezentowane fragmentami oraz omówieniami całości. Każdy tekst literacki jest opatrzony „Wskazówkami do analizy i interpretacji”, które są dla ucznia zachętą i instrukcją do pracy z tekstem oraz samodzielnego odkrywania jego struktury i sensów. Lektury przeznaczone do czytania w całości mają – oprócz obudowy fragmentów – tzw. „Przewodniki po lekturze”. Istotną częścią opracowania lektur są ciekawe, zróżnicowane, nieschematyczne polecenia dla uczniów („Czytamy, analizujemy, interpretujemy”). Jednym z ważnych celów tych poleceń jest kształtowanie świadomości kształtu językowo-stylistycznego i niesionych przez ów kształt znaczeń. Lektura tekstów literackich i odbiór tekstów kultury wykorzystywana jest także jako okazja do doskonalenia umiejętności komunikacyjnych (tworzenia tekstów własnych). Przewidziane w podstawie programowej zagadnienia językoznawcze zostały omówione w odrębnych rozdziałach, zintegrowanych – tam, gdzie było to możliwe – z treściami z zakresu literatury i kultury. Poza materiałem historycznoliterackim i językoznawczym podręcznik wprowadza różnorodne interdyscyplinarne konteksty interpretacyjne: plastyczne, filozoficzne, kulturowe i historyczne oraz biograficzne. Ciekawy dobór dzieł plastycznych ma sprzyjać pogłębionej refleksji nad kulturą, a przede wszystkim – pomagać w zrozumieniu tekstów literackich. Wiele ilustracji zostało opatrzonych rozbudowanym komentarzem, który wprowadza ucznia w podstawy odbioru dzieła sztuki, i poleceniami ukierunkowującymi interpretację. Naprzemienny układ przystępnie napisanych partii wykładowych, „okienek” z wiadomościami encyklopedycznymi bądź ciekawostkami, interesujących i nieschematycznych streszczeń utworów. Taki kształt książki nawiązuje do dobrze uczniom znanej formy hipertekstu. Atrakcyjna, a zarazem prosta i przejrzysta forma ułatwia percepcję materiału i pracę z książką. Numer dopuszczenia MEN: 951/2/2019

56,50 zł
50,29 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,21 zł

1 osoba kupiła
10
Geologia Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geologia Europy
Dostępny
9 szt.

Pierwsze polskojęzyczne wydanie dotyczące geologii regionalnej Europy! Choć żyjemy w Europie i wiele wiemy o jej starożytnej i nowożytnej historii, to o tej zapisanej w skałach zdecydowana większość osób żyjących w naszym kraju wie niewiele. Polskie opracowania z zakresu geologii poszczególnych krain naszego kontynentu są nieliczne i daleko niekompletne. A przecież otwarte szeroko granice sprzyjają poznawaniu Europy, nie tylko jej historii oraz kultury i sztuki, lecz również geologii. Poszczególne krainy geograficzne naszego kontynentu mają bardzo interesującą, wręcz fantastyczną, liczącą sobie miliony i miliardy lat historię, która może zafascynować każdego. Adresatem niniejszej książki jest każdy, kogo interesuje geologiczna przeszłość kontynentu europejskiego. W historii geologicznej kontynentu europejskiego jest jeszcze wiele znaków zapytania. Jednak Czytelnikowi trzeba podać treść jak najbardziej zbliżoną do prawdy, najmniej kontrowersyjną, ale jednocześnie akceptowaną przez autora, zgodną z jego punktem widzenia. Dlatego też Geologia Europy, podobnie jak poprzednie książki autora, przedstawia nie tylko obiektywnie istniejące fakty geologiczne, ale też prezentuje autorskie podejście do dyskutowanych kwestii. Geologia Europy to książka przeznaczona przede wszystkim dla studentów wydziałów przyrodniczych, dla wykładowców i innych nauczycieli akademickich oraz pracowników służb geologicznych.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

1 osoba kupiła
11
Dasz radę, Nataszo. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę, Nataszo. Tom 2
Dostępny
186 szt.

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Jeszcze raz, Nataszo”, którą pokochały czytelniczki w całej Polsce Nikt nie może być gwarantem twojego szczęścia. Szczęście jest w Tobie… Natasza rozpoczyna kolejny rozdział w swoim życiu. Kobieta nie może mieć jednak pewności, że los pisze dla niej szczęśliwe zakończenie. Po rozliczeniu z przeszłością bohaterka załamuje się. Jest samotna, nie ma siły, by zmobilizować się do działania. Kiedy jest o krok od powrotu do nałogu, otrząsa się z marazmu. Postanawia nie zostawiać przyszłości w rękach losu i zawalczyć o siebie. Rzuca się w wir pracy, zakłada fundację, która ma pomagać kobietom. Skleja połamane życie: odnajduje dawne znajome, nawiązuje nowe przyjaźnie. Jednocześnie będzie jednak musiała odpowiedzieć sobie na pytania: Czy związek z eksmężem może się udać? Czy warto dwa razy wchodzić do tej samej rzeki?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

1 osoba kupiła
12
Inwazja kosmicznych warzyw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwazja kosmicznych warzyw
Dostępny
173 szt.

Buster Bayliss w tarapatach, czyli koszmarna ciocia Paulina, jej koszmarny ogród i jej największa duma – Pablo, wspaniały... i głodny! Kosmiczne warzywa atakują. Przejmują kontrolę nad ludzkimi umysłami i zmieniają mieszkańców miasta w niewolników. Rosną w zastraszającym tempie. Wkrótce zaczną zjadać ludzi. Buster musi znaleźć sposób, jak uratować miasto przed krwiożerczymi superbrukselkami... Philip Reeve – brytyjski autor kilkunastu książek dla młodzieży i ilustrator. Światową sławę zyskał w 2001 roku dzięki powieści Zabójcze maszyny, zekranizowanej przez Petera Jacksona, reżysera m.in. „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Książka zdobyła Złoty Medal prestiżowej nagrody Nestlé Smarties Book Prize. Philip Reeve został uhonorowany również innymi najwyższymi nagrodami gatunku: Carnegie Medal, Guardian Children's Fiction Prize, Los Angeles Times Book Award.

24,80 zł
17,99 zł

Rabat 27,5%
oszczędzasz 6,81 zł

1 osoba kupiła
13
Paleta marzeń. Zgubione szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paleta marzeń. Zgubione szczęście
Dostępny
40 szt.

Nawet największe szczęście jest w stanie zniszczyć ktoś trzeci… Spokojne i pełne miłości życie Magdy, Alka i Poli zostaje gwałtownie przerwane wiadomością o zniknięciu dziewczynki. Zakochani dobrze wiedzą, kto za tym stoi i decydują się na powrót do Torunia, a Magda dla dobra dziecka musi zgodzić się na propozycję byłego męża. Kiedy jednak Pola znów znika, Magda zdaje sobie sprawę, że tym razem jej eks nie miał z tym nic wspólnego. Razem z Alkiem i Marcinem jest gotowa poruszyć niebo i ziemię, by odnaleźć córkę. Kto stoi za porwaniem Poli? Czy ponowne pojawienie się byłego męża w życiu Magdy zaważy na jej związku z Alkiem? Małgorzata Falkowska – autorka popularnych powieści obyczajowych. Włocławianka mieszkająca na stałe w Toruniu, który pokochała całym sercem dzięki swojemu mężowi, Wojtkowi. Absolwentka pedagogiki specjalnej, dla której praca stała się prawdziwą pasją. Nakładem Liry ukazały się dotychczas: To nie jest twoje dziecko, Wyspa singli i Paleta marzeń.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
14
Horse Club. SLH42434. Padok. Zagroda z bramą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH42434. Padok. Zagroda z bramą
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Każdy produkt Schleich został wykonany z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlany z tworzywa i ręcznie pomalowany. To wierne kopie realistycznie wyglądających zwierząt czy postaci. Za każdym razem, gdy do Lakeside przybywają nowe konie lub kucyki, zabiera się je początkowo zawsze na wybieg. Mogą tam pobyć i w spokoju pasać się na trawie. Jest to szczególnie ważne dla taty Hannah, ponieważ dzięki temu konie mogą pozdrawiać się wzajemnie, przyzwyczaić do siebie, a może nawet zaprzyjaźnić. Wymiary opakowania: 11.7 x 19.0 x 7.0 cm

50,55 zł
47,01 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,54 zł

1 osoba kupiła
15
Powroty i wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powroty i wspomnienia
Dostępny
208 szt.

Odkrywanie rodzinnej historii to dla Magdaleny fascynujące, ale i bolesne wyzwanie. Chociaż Ludwik opowiada jej o swojej wstrząsającej przeszłości, uczuciach, miłości i nadziejach, kobiecie wciąż wydaje się, że dziadek nie zawsze jest z nią szczery. Czy tajemnicza złota broszka i stary notes okażą się kluczem do prawdy? Magdalena chce poświęcić dziadkowi jak najwięcej czasu, zanim będą musieli się pożegnać. W ich rozmowach nie brakuje emocji i poruszających wyznań. Powroty i wspomnienia to próba ostatecznego rozliczenia z przeszłością, której nie można zapomnieć, ale trzeba wybaczyć.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
16
Niezwykły świat przedwojennego futbolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykły świat przedwojennego futbolu
Dostępny
187 szt.

– Dlaczego kluby nie mogły płacić piłkarzom? – Ile kosztowało „ustawienie” meczu w II RP? – Jak wyglądał trening przedwojennej drużyny? – Dlaczego rabin przerwał mecz? „Na stadionie sportowym 20 000 ludzi wrzeszczy, denerwuje się, rzuca czapkami, demonstruje… Ze wszystkich stron Polski nerwowe telefony: wygrali czy skapitulowali?” Książka przybliża barwny świat przedwojennego futbolu. Świat pełen sprzeczności, w którym po boiskach biegali robotnicy i inteligenci, a choć żaden z nich nie mógł na piłce zarabiać, na boku dorabiało na niej wielu. To wtedy działacze świecili przykładem a po cichu część z nich snuła misterne intrygi; gwiazdy rozbudzały wyobraźnię tłumów, by po chwili okładać się pięściami po głowach, a eleganccy dżentelmeni w kapeluszach rozprawiali na trybunach o sztuce i… lżyli do utraty tchu sędziego-kalosza. To w końcu świat idealistów, romantyków i niepokornych pionierów. Pełen pasji, humoru. Dziwny i intrygujący. Autor opowiada nam historię o tym, co jedli przedwojenni piłkarze, jak podróżowali, co im spędzało sen z powiek. Wspomina o największych skandalach, zajadłych polemikach, klubowych animozjach, osobliwych przesądach, piłkarskich zwyczajach, nadziejach, radościach i rozczarowaniach. Odkrywa słodko-gorzkie realia tego, czym był futbol w II RP, a czym niekiedy bywał i czy nadal coś nas z nim łączy.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
17
Białystok. Biała siła, czarna pamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białystok. Biała siła, czarna pamięć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

Białystok. Według rankingu „Guardiana” żyje się tam lepiej niż w jakimkolwiek innym polskim mieście, lepiej nawet niż Wiedniu czy Barcelonie. To na Podlasiu mieszkali obok siebie Polacy, Ukraińcy, Białorusini, Żydzi i Tatarzy. To tu narodził się język esperanto i tutaj przyszło na świat pierwsze polskie dziecko z in vitro. Jak doszło do tego, że w medialnym przekazie dominują płonące mieszkania, swastyki na murach, antysemityzm, rasizm i kibolskie porachunki? Marcin Kącki szuka śladów wymordowanych sąsiadów, przygląda się krwawiącej hostii z Sokółki, czyta tablice pamiątkowe i akta prokuratorskie. Rozmawia ze społecznikami, z przedstawicielami władzy i Kościoła, z mieszkańcami wsi i bloków, z młodymi neofaszystami. Z tego wielogłosu wyłania się złożona historia „miasta bez pamięci”. Mocna książka pisana w bezlitosnym świetle reporterskich reflektorów, bez taryfy ulgowej, ale i bez jednoznacznych ocen.

37,90 zł
27,67 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

18
How Do You Love?, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Do You Love?, CD
The Regrettes, Warner Music Polska
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1 Are You in Love? (Intro) 2 California Friends 3 I Dare You 4 Coloring Book 5 Fog 6 Pumpkin [Explicit] 7 Stop and Go 8 Dress Up 9 Dead Wrong 10 More than a Month 11 Go Love You 12 Here You Go 13 The Game 14 Has It Hit You? 15 How Do You Love?

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

19
Rewind, Replay, Rebound. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewind, Replay, Rebound. CD
Volbeat, Universal Music Polska
Dostępny
5 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

20
Amberek. Super Staś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Super Staś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Życie może być trudne, kiedy twój młodszy brat jest superbohaterem! Wszyscy myślą, że Super Staś jest wspaniały! I nikt się nie interesuje jego starszym bratem, Jasiem. Ale czasem nawet superbohater potrzebuje małej pomocy dużego brata... Urocza, pięknie ilustrowana opowieść dla każdego rodzeństwa... i o rodzeństwie. Pokazuje, jak się dogadywać, i że każde z nich jest tak samo super! Nominacja do Waterstones Picure Book Prize.

32,80 zł
22,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

21
Zbyt szalony na męża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbyt szalony na męża
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.19

Tom 2 zabawnej i romantycznej serii „Zakochani do szaleństwa” o miłościach niebywale ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde'ów... Przystojny i zawadiacki dziedzic książęcego tytułu lord Roland Northbridge wyjechał z Anglii dwa lata temu, porzucony na przyjęciu zaręczynowym przez pannę Dianę Belgrave. Po powrocie North zastaje Dianę w rodzinnym zamku, gdzie pracuje jako guwernantka jego młodszego rodzeństwa. Zdziwiony odkrywa, że w kraju otacza go zła sława: w eleganckim towarzystwie panuje opinia, że jest zbyt szalony, by nadawał się na męża. North daje jasno do zrozumienia, że mimo skandalu wciąż pragnie Diany i gotów jest podjąć każde ryzyko, by ją zdobyć. Teraz jest już zaprawionym w bojach wojownikiem – a bitwę o serce swej damy postanowił wygrać. Diana stoczyć musi trudną walkę, by nie stracić głowy dla mężczyzny, którego wciąż przecież nie zamierza poślubić. Zdobywczyni nagrody RITA, Eloisa James, wznosi romans historyczny na nowe wyżyny subtelności dzięki urzekającej elegancji stylu swojego pisarstwa, wyjątkowemu talentowi do tworzenia bogato zniuansowanych postaci oraz umiejętności zgrabnego łączenia potężnej zmysłowości z uroczym poczuciem humoru. – „Booklist” Eloisa James osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: poważnego profesora literatury i mistrzyni romansów historycznych. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara) i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

22
The best - Dzisiaj tu, jutro tam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The best - Dzisiaj tu, jutro tam
Dostępny
14 szt.

Kompilacja najlepszych i najważniejszych utworów z bogatego repertuaru Macieja Zembatego, poety, satyryka, aktora i barda, mistrza czarnego humoru. Na płycie znalazło się piętnaście utworów w jego wykonaniu, w tym m.in. ballady Leonarda Cohena, z których zasłynął. Wśród nich te najbardziej charakterystyczne, czyli ?Alleluja (Hallelujah)?, ?W tajnym życiu mym (In My Secret Life)?, ?Zuzanna (Suzanne)? oraz ?Tańcz mnie po miłości kres (Dance Me To The End of Love)?. Tracklistę uzupełniają piosenki satyryczne, które powstały w ramach działalności Zembatego w kabarecie Dreszczowiec ? ?Ballada o Imogenie?, ?Jak będziemy mieli małe?, ?Piosenka o Maruśce? oraz ?W prosektorium?. tracklista: 1. Alleluja (Hallelujah) 2. Ballada o Imogenie 3. Dzisiaj tu, jutro tam (Passing through) 4. Goście (The Guests) 5. Jak będziemy mieli małe 6. Jeśli wola Twa (if It Be Your Will) 7. Słynny niebieski prochowiec (Famous blue Raincoat) 8. W tajnym życiu mym (In My Secret Life) 9. Lawina (Avalanche) 10. Manhattan (First we take Manhattan) 11. Zuzanna (Suzanne) 12. Piosenka o Maruśce 13. W prosektorium 14. Siostry miłosierdzia (Sisters of Mercy) 15. Tańcz mnie po miłości kres (Dance Me To The End of Love)

25,50 zł
24,23 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,27 zł

23
Amberek. Dziękuję, Panie Panda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Dziękuję, Panie Panda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Nowy tom przygód Pana Pandy z bestsellera Dobranoc, Panie Panda. Tym razem Pan Panda przygotował przyjaciołom prezenty niespodzianki. Niektóre są za duże, inne za ciężkie, jeszcze inne po prostu przedziwne... ale liczą się dobre chęci! Pięknie ilustrowana opowieść dla dzieci, która przy dobrej zabawie uczy najmłodszych, czym są dobre maniery oraz że zawsze warto powiedzieć „dziękuję”. A wszystko to w doborowym towarzystwie Pana Pandy i jego przyjaciół, których wesołe przygody pokochały dzieci na całym świecie. Dołącz do Pana Pandy i spółki i odkryj magię przyjaźni!

32,80 zł
22,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

24
Szczęście w nieszczęściu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście w nieszczęściu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.27

Najnowsza, ciepła, wzruszająca i mądra książka najbardziej lubianej autorki światowej literatury kobiecej z fascynującą bohaterką, której los nie szczędzi wzlotów i upadków. To powieść o nieustającym poszukiwaniu miłości, wyzwaniach, które stoją przed samotną matką i nie zawsze prostych relacjach z dorosłymi – jakże różnymi córkami (co nie dziwi, skoro mają trzech ojców...). Paryż – stolica miłości i sztuki. Isabelle McAvoy, młoda stażystka w galerii malarstwa zakochuje się bez pamięci w bogatym, znacznie starszym arystokracie. W jego zamku w Normandii przeżywa cudowny sen na jawie. Aż dowiaduje się, że jest w ciąży... Isabelle wraca do Nowego Jorku, gdzie ma nadzieję znaleźć spokojną stabilizację u boku kolejnego mężczyzny. Drugie rozczarowanie... i druga córka... Gdy za trzecim razem matce dwójki dzieci wydaje się, że los jej wszystko wynagrodził, życie przynosi szokującą zmianę... Mijają lata. Isabelle robi karierę jako ekspertka sztuki. Córki wyrastają na trzy różne kobiety, ale ich więź z matką jest zupełnie wyjątkowa. Tylko czy przetrzyma kolejny cios losu, gdy rodzinie zagrozi sekret z przeszłości? Czy matka znajdzie wsparcie w córkach i szczęście wreszcie zwycięży? Danielle Steel – mistrzyni literatury obyczajowej, osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w każdym wieku, dzięki temu, że każda kobieta może odnaleźć w jej bohaterkach siebie, własne problemy i zmagania, ale zawsze nadzieję, wytchnienie, marzenie i refeksję. I wiarę, że dobro zwycięża. Pasją Danielle Steel jest pisanie, radością – dzieci, a hobby – zwierzęta. Jej 170 książek wydano w 69 krajach w rekordowym nakładzie 800 milionów egzemplarzy. Ponad 20 powieści sfilmowano.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

25
Anioły za oknem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioły za oknem
Dostępny
162 szt.

Niekończące się kolejki w polskich sklepach, mnóstwo nowych, drogich prezentów, o których nikt nie pamięta już po kilku dniach, szum, gwar, pośpiech ? dla niektórych tak właśnie wyglądają święta. Ludzie pędzą przed siebie, tak naprawdę nie wiedząc po co. Zaślepieni, nie zauważają dziejących się dookoła nich cudów. Umyka im także ten najważniejszy ? cud Bożego Narodzenia. Jednak są i tacy, którzy widzą więcej, gdyż patrzą sercem. Taka jest Monika, bohaterka spektaklu Anioły za oknem. Nadzieja i wiara nie pozwalają jej się poddać. Bez wątpienia ta mała dziewczyna ufa, że w tę najpiękniejszą noc w roku wydarzy się także cud w jej życiu. Czy jej marzenie o powrocie do zdrowia się ziści? Czy Monika znów zacznie chodzić? Czyje wiara i troska są do tego potrzebne? Dorota Ponikiewska jest indeksatorem medycznym, nauczycielką języka polskiego, wielką miłośniczką teatru, założycielką i dyrektorką Polskiego Klubu Teatralnego (Polish Drama Club) w Silver Spring, w Maryland. Ponadto ściśle współpracuje z różnymi organizacjami polonijnymi w Waszyngtonie i Baltimore, głównie z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej, szkołą polską, kościołem polskim, Fundacją Kościuszkowską oraz Biblioteką Polską. Od 2003 roku zarządza licznymi spektaklami teatralnymi, m.in. kolędami w Ambasadzie RP. W listopadzie 2012 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za popularyzowanie kultury, tradycji i upowszechnianie języka polskiego, a także za osiągnięcia w pracy artystycznej oraz działalność społeczną w Waszyngtonie i Baltimore.

25,00 zł
22,25 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,75 zł

26
Radość rodzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radość rodzenia
Dostępny
203 szt.

Opowieści kobiet o porodach to mieszanka szczęścia, wzruszenia, bólu i lęku. Nie ma znaczenia, czy przebiegały naturalnie czy nie, ze znieczuleniem czy bez. Ważne są zgoda z samą sobą i otwartość na to, co przynosi życie. Każda z opowieści jest wyjątkowa jak jej bohaterka. Szczera, pełna emocji, radości i kobiecej siły. Jako doula Marianna Szymarek od lat wspiera kobiety przy porodach. Zebrała 15 niepowtarzalnych historii, by pokazać, że to może być niesamowite, trudne, ale i piękne doświadczenie. Przygotuj się na wyjątkowe pierwsze spotkanie.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

27
Jeszcze raz, Nataszo. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze raz, Nataszo. Tom 1
Dostępny
222 szt.

Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu. „Jeszcze raz, Nataszo” to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama. Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój? To kojąca książka, która rozgrzeje serce każdej kobiety. Tytuły kolejnych rozdziałów tworzą swoisty dekalog, który powinna znać każda kobieta. Nie będziesz mogła jej odłożyć. Będziesz chciała jeszcze, jeszcze. „Każdy związek to nieustanne pole walki. A walka staje się bezpardonowa, kiedy małżeństwo po 18 latach przechodzi do historii. Czy Natasza, bohaterka książki odnajdzie siebie, czy zatraci się w rozpamiętywaniu, wspominaniu tego, co było złe? Na te pytania odpowiada znakomita książka Karoliny Wilczyńskiej”. Ałbena Grabowska, pisarka

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

28
Aniela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Aniela
Dostępny
2 szt.

Poruszająca opowieść o ludzkich losach Aniela miała trudne dzieciństwo i nie zaznała wiele miłości. Gdy spotyka Adama, decyduje się związać z nim swoją przyszłość. Razem próbują ułożyć życie swojej rodziny w trudnych, wojennych czasach. Gdy życie stawia przed Anielą kolejne wyzwania, kobieta zmuszona jest znaleźć w sobie siłę, która pozwoli jej pokonać przeszkody i przezwyciężyć wszystkie problemy. Czy Aniela zapewni szczęśliwą przyszłość sobie i swojej rodzinie? Jak potoczą się jej dalsze losy w okrutnej rzeczywistości? Miłość i nienawiść, życie i śmierć, rozpacz i siła. Małe radości i lęk o przyszłość rodziny. To wszystko składa się na poruszającą sagę rodzinną „Matki i córki” Izabeli Krasińskiej.

36,90 zł
18,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,45 zł

29
Yeti - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yeti
Dostępny
198 szt.

Co zrobię z Yeti, kiedy już go znajdę? Powinienem umieścić go w zoo, ugościć w swoim domu, a może zamknąć w muzeum? Daniel C. Taylor przez niemal 60 lat badań zadawał sobie te pytania. Doprowadziły go do wyjaśnienia zagadki legendarnego człowieka śniegu. Badacz znalazł odpowiedź w dolinie Barun – najbardziej dzikiej dżungli Nepalu, miejscu, gdzie w duchu idei Thoreau człowiek żyje w harmonii z naturą, korzystając z jej darów i otaczając ochroną. Dzięki determinacji i zaangażowaniu Taylora w Himalajach utworzono kilka parków narodowych i krajobrazowych, wytyczono także największy w Azji obszar chroniony. Poszukiwania Yeti dały początek nowym sposobom dbania o najbardziej zagrożone rejony naszej planety, a jednocześnie przyniosły rozwiązanie odwiecznego dylematu: kim (lub czym) tak naprawdę jest Yeti – fascynującym zwierzęciem człekopodobnym czy może symbolem czegoś głębszego, co drzemie w każdym z nas?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

30
Nasz dom płonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz dom płonie
Dostępny
180 szt.

Tej poruszającej powieści długo nie zapomnisz! Zaskakująca i pełna emocji historia o skomplikowanych relacjach i sile rodzinnych więzi To tylko nastoletni wybryk. Chociaż Kip wypił na imprezie trochę za dużo i spowodował wypadek samochodowy, wydaje się, że ujdzie mu to na sucho. Jednak nagle umiera jego przyrodnia siostra. Tamtego dnia Chrissy jechała razem z bratem, więc policja szybko łączy fakty, ale Kip zarzeka się, że to wszystko wyglądało inaczej. Czy wzajemne oskarżenia sprawią, że rodzina rozsypie się na kawałki? Wstrząsająca i głęboka opowieść. – „Kirkus Reviews”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

31
Pakiet. Nie zmienił się tylko blond / Nieszczęścia chodzą stadami / Grzechu warta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Nie zmienił się tylko blond / Nieszczęścia chodzą stadami / Gr...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Nie zmienił się tylko blond, Nieszczęścia chodzą stadami oraz Grzechu warta to debiutancka, bestsellerowa trylogia jednej z najpopularniejszych młodych polskich pisarek. Pełen bezpretensjonalnego humoru cykl lekkich powieści obyczajowych teraz w nowych okładkach! Nie zmienił się tylko blond to pierwsza powieść autorki, której dziś już nikomu nie trzeba przedstawiać. To właśnie tę historię napisała kilka lat temu, by poradzić sobie z zawodem miłosnym. Sięgnijcie po komediowy hit Agaty Przybyłek, dzięki któremu uśmiechniętą, rudowłosą pisarkę poznały czytelniczki w całej Polsce! Przygody trzech pokoleń kobiet: Iwonki, która na nowo musi poukładać swoje życie, jej córki Agaty, szukającej odrobiny prywatności oraz nadopiekuńczej babci Halinki urzekną czytelniczki w każdym wieku, bez względu na to, czy są blondynkami, czy też nie!

79,00 zł
59,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,75 zł

32
Śmierć nadeszła wczoraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć nadeszła wczoraj
Dostępny
206 szt.

Caryca rosyjskiego kryminału powraca! W eksplozji samochodu ginie dwoje pracowników popularnego programu telewizyjnego. Niedługo potem jego prezenter, Aleksander Ułanow, otrzymuje groźbę, że wkrótce podobny los czeka także jego. Okazuje się, że zabójstwo zleciła jego żona, bez której Ułanow nie wyobraża sobie życia. Niespodziewanie mężczyzną zaczyna się interesować milicja, prowadząca równolegle śledztwo w sprawie zabójstwa pewnej wróżbitki. Okazuje się, że między tymi dwiema sprawami może istnieć powiązanie… Anastazja Kamieńska, która wyjaśnia sprawę tajemniczego zamachu na pracowników telewizji, oraz Tatiana Obrazcowa, śledcza badająca morderstwo wróżbitki, będą musiały połączyć swoje siły i spróbować rozplątać złowieszczą intrygę.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

33
Mój Alex - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Alex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Autorka powieści Miłosne graffiti nagrodzonej RITA Award. Znalazła chłopaka swoich marzeń. Jedyny problem? Jeszcze nigdy się nie spotkali... Bailey Rydell woli stare filmy od plotkowania z koleżankami. I czatowanie na forum dla takich jak ona kinomaniaków. Zwłaszcza że tu spotyka się z „Alexem”. Nie wie o nim dużo. Zna tylko jego internetowe przezwisko. Wie, że jest mądry i dowcipny. I że chyba się w nim zakochała… Powinna się więc cieszyć, że przeprowadza się do Kalifornii, do leżącego przy słonecznej plaży miasteczka surferów, gdzie mieszka jej tata i… Alex. Ale Bailey ma mnóstwo wątpliwości (a co jeśli on jest paskudny?) i nie przyznaje się Alexowi, że tu jest. Ani że dostała pracę w tutejszym muzeum. Ani że codziennie czepia się jej mega wkurzający i mega atrakcyjny chłopak, Porter Roth. Lecz życie jest o wiele bardziej pogmatwane niż filmy i wkrótce Bailey odkrywa tę zwodniczą cienką linię pomiędzy nienawiścią, miłością i czymkolwiek jeszcze, co zaczyna czuć do Portera. Czy pozostanie przy idealnej fantazji – Alexie? Czy też zaryzykuje nieidealny real z Porterem? Wybór jest trudniejszy, niż jej się wydaje… Znana i nagradzana pisarka Jenn Bennett zadebiutowała jako autorka dla młodzieży powieścią Miłosne graffiti. Książka otrzymała prestiżową RITA Award 2016 dla najlepszego młodzieżowego romansu i nagrodę „Romantic Times Review” dla najlepszej bohaterki powieści młodzieżowej. Powieść Mój Alex została równie entuzjastycznie przyjęta przez czytelniczki w USA, Europie i Ameryce Południowej.

37,80 zł
26,46 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

34
Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią? Nauka kontra stereotypy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią? Nauka kontra stereot...
Dostępny
2 szt.

Zabawne i poparte naukowo wyjaśnienia różnic między kobietami a mężczyznami, które pomogą lepiej zrozumieć przeciwną płeć. Mężczyźni nie słuchają tego, co się do nich mówi, dlatego że są egoistami i egocentrykami. – Nie. Kobiety mają zawsze ostatnie słowo, dlatego że mówią więcej niż mężczyźni. – Nie. Mężczyźni nie pomagają w domu, dlatego że ich zdaniem kobiety radzą sobie z tym lepiej. – A to już niestety prawda. Kobiety boją się wszystkiego bardziej niż mężczyźni, dlatego że tak są wychowywane. – I to też prawda. Ta pełna humoru, a jednocześnie oparta na najnowszych badaniach naukowych książka wyjaśnia różnice między mężczyznami a kobietami w życiu codziennym. Dzięki niej lepiej zrozumiesz przeciwną płeć i może nawet dojdziesz z nią do porozumienia... Frede Royer to ciekawy wszystkiego i obdarzony niecodziennym poczuciem humoru dziennikarz i autor książek, pomysłodawca antynagród dla najgorszych programów telewizyjnych i filmów, odpowiednika polskich Węży – Gérard de la Télévision et du Cinéma.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

35
Polityka i władza między archetypem polis a uniwersum Nowego Średniowiecza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka i władza między archetypem polis a uniwersum Nowego Średniowi...
Dostępny
7 szt.

Przedmiotem niniejszej pracy jest transhistoryczna przemiana treści i zakresów pojęciowych koncepcji polityki i władzy, które pojawiły się w cywilizacji zachodniej, a na które spoglądamy z perspektywy drugiej połowy XX i początku XXI w., by lepiej zrozumieć przemiany epoki globalnej, a także kondycję cywilizacji zachodniej po II wojnie światowej. Odwołując się do tytułowej koncepcji Nowego Średniowiecza, autorka podejmuje próbę zrozumienia ontologicznych przemian polityki (a dokładniej rzecz biorąc ? przemian tego, co polityczne) i konstrukcji władzy politycznej, do jakich doszło w drugiej połowie XX w. (tworzących świat, w którym funkcjonujemy dzisiaj).

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

36
Tajemnica Damy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Damy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Pełen pasji, emocjonujący romans z naznaczonymi przeszłością bohaterami i niebezpieczną zagadką. – „Romantic Times” Theresa Jennings ma za sobą niewybaczalny skandal. Teraz zrobi wszystko, by zapewnić swej córeczce przyszłość w towarzystwie. Nawet pogodzi się z bratem, baronem Sutcliffe, i przyjmie zaproszenie do jego wiejskiej posiadłości. Matthew Belmont, sędzia pokoju i sąsiad barona, też zaznał upokorzeń i rozpaczy. I tak jak Theresa jest samotny. Widzi w niej kogoś, kto płaci zbyt wysoką cenę za dawne błędy. I kobietę godną miłości. Jednak Theresa broni się przed uczuciem. Boi się stracić odzyskaną z takim trudem reputację. Lecz oto okazuje się, że może stracić coś stokroć cenniejszego... Grace Burrowes to autorka bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”, uhonorowana najbardziej prestiżowym wyróżnieniem gatunku: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara). Ukończyła nauki polityczne, muzykologię i prawo. Jej powieści, sprzedane w ponad milionie egzemplarzy, są w czołówce list bestsellerów Amazonu (często na 1. miejscach) najlepszych romansów z epoki regencji.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

37
Opowieści o Johnnym Maxwellu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o Johnnym Maxwellu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.26

Trzy opowieści o Johnnym Maxwellu – pasjonujące historie pióra niezrównanego autora fantasy. Trzy opowieści o Johnnym Maxwellu (Tylko ty możesz uratować ludzkość, Johnny i zmarli, Johnny i bomba), dwunastolatku, któremu przytrafiają się sytuacje dla innych zupełnie nie do pomyślenia. Johnny musi poradzić sobie z postaciami z gry komputerowej, które pragną się z niej wycofać, to znów pomóc zmarłym, którym władze chcą zabrać cmentarz… Zabawne, pasjonujące historie pióra niezrównanego autora fantasy.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

38
Model plastikowy. Mig-17 Fresco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy. Mig-17 Fresco
Zvezda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.10

Mig-17 FrescoZestaw zawiera plastikowy model samolotu do sklejania i malowania. Zawartość zestawu: • model plastikowy do sklejania, • kalkomania, • szczegółowa instrukcja składania i malowania, • ilość elementów: 49. Model po sklejeniu ma długość 15.4 cm. Wymiary opakowania: 34.5 x 24.0 x 6.0 cm Zestaw nie zawiera kleju i farb, które należy dokupić osobno.

41,90 zł
38,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

39
Bam Bam Gummowa Kula 0/72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bam Bam Gummowa Kula 0/72
BAM BAM
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.26

22,90 zł
20,15 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

40
Bam Bam Grzechotka/gryzak Wiewiorka 0/96 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bam Bam Grzechotka/gryzak Wiewiorka 0/96
BAM BAM
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.07

11,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,01 zł

41
Streetcleaner, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Streetcleaner, LP
Godflesh, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Lista utworów: 1. Like Rats 2. Christbait Rising 3. Pulp 4. Dream Long Dead 5. Head Dirt 6. Devestator/Mighty Trust Krusher 7. Life Is Easy 8. Streetcleaner 9. Locust Furnace

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

42
Jailbreak. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jailbreak. CD
Lizzy Thin, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

43
The Space Between The Shadows Limited. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Space Between The Shadows Limited. CD
Stapp, Scott, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

1. World I Used To Know 2. Name 3. Purpose For Pain 4. Heaven In Me 5. Survivor 6. Wake Up Call 7. Face Of The Sun 8. Red Clouds 9. Gone Too Soon 10. Ready To Love 11. Mary's Crying 12. Last Hallelujah

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

44
Ignorance Is Bliss, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignorance Is Bliss, LP
Skepta, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Lista utworów: 1. Bullet From A Gun 2. Greaze Mode Ft. Nafe Smallz 3. Redrum Ft. Key! 4. No Sleep 5. What Do You Mean Ft. J Hus 6. Going Through It 7. Same Old Story 8. Love Me Ft. Cheb Rabi & B Live 9. Animal Instinct Ft. Lancey Foux 10. Glow In The Dark Ft. Lay Z & Wizkid 11. You Wish 12. Gangsta Ft. BBK 13. Pure Water

180,90 zł
166,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,47 zł

45
Tabula Rasa, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabula Rasa, CD
Set And Setting, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Circling Doldrums 2. Revisions Through... 3. ...Perennial Longing 4. Ecdysis 5. Circuital Tension Along... 6. ...The Black Swan 7. Elucidation 8. Desolate Waves Confine... 9. ...Wandering Tribulation

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

46
Rowerek czarno-czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowerek czarno-czerwony
Lena
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Cechy produktu: • Niezwykle lekka a jednocześnie wytrzymała konstrukcja, idealna dla maluchów; • Lekkość pojazdu i duże koła zapewniają ogromną wygodę jeżdżenia; • Stabilne koła sprawdzą się świetnie zarówno w domu jak i na zewnątrz; • Wykonany z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na warunki atmosferyczne i promienie UV; • Jeździk ćwiczy motorykę dużą, siłę i mięśnie nóg, koordynację ruchową oraz ćwiczy utrzymywanie równowagi; • Piękne, odporne na blaknięcie kolory. Bardzo dobrze wykonany rowerek został zaprojektowany i wykonany tak, by połączyć nowoczesny design, funkcjonalność, trwałość, z bardzo dobrą jakością wykonania. Przednie koła jeździka to koła skrętne połączone z kierownicą. Posiadają one ogranicznik skrętu, tak by dziecko nie wykręciło kierownicy uniemożliwiając sobie jazdę.

59,80 zł
55,02 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,78 zł

47
Pojazd Truxx do przewożenia koni, luzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Truxx do przewożenia koni, luzem
Lena
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Zabierz swojego zwierzaka na wycieczkę nowym samochodem! Pojazd został wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o detale. Samochód ma otwieraną kabinę kierowcy, boczne drzwi i tylną klapę można otworzyć. Ocynkowane zostały stalowe osie, a do całego zestawy została dodana figurka jeźdźca. Kolor: różowy Wymiary: 29.0 x 15.5 x 16.0 cm

36,90 zł
33,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,95 zł

48
Literatura na świecie. Nr 5-6/2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie. Nr 5-6/2019
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy czasopismo literackie wydawane przez Instytut Książki Prezentuje najcelniejsze teksty z literatury światowej – od klasyki po awangardę. Obok przekładów zamieszcza krytyczne rozprawy, dyskusje, autokomentarze i omówienia twórczości translatorskiej. Proponuje też przekładowe ponowienia kanonu (Proust, Kafka, Flaubert). Spis treści: – Herman Melville: Ja i mój komin, – Herman Melville: Raj Kawalerów i Tartar Panien, – Herman Melville: Trzy opowiadania, – Mikołaj Wiśniewski: Przewrócić stolik, – Herman Melville: Moby Dick, czyli wieloryb, – Dwie anonimowe recenzje z: Moby Dicka , – D.H. Lawrence: Moby Dick Hermana Melville'a, – John Bryant: Moby Dick jako rewolucja, – Herman Melville: Moby Dick, czyli wieloryb, – Adam Lipszyc: Teatr na pokładzie, jezioro na oceanie, – Charles Olson: Mów mi Izmael, – Nathaniel Hawthorne: Dwa opowiadania, – Herman Melville: Hawthorne i jego mchy, – Herman Melville: z Dziennika, – Adam Lipszyc: Żeglarz w depresji, – Piotr Sommer: O przyjemności rozpoznawania tego, co się trochę zna, i o żalu, który towarzyszy znajomości rzeczy (zapiski z powodu „Cenotafu” Jamesa Schuylera) – Maciej Libich: Niewolnik własnej przeszłości, – Andrzej Kopacki: Na letnisku, – Antoni Zając: Jama i sarkofag, – Piotr Paziński: Trupie światło Cekanii,

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

49
AnimaLost. Seria 1, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AnimaLost. Seria 1, mix wzorów
Goliath
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.15

Zagubione zwierzątka potrzebują Twojej opieki! Jeżeli się nimi zajmiesz, odwzajemnią się godzinami wspólnej zabawy. Aż 12 zwierzątek do zebrania! W pudełeczku znajdziesz koty, psy, chomiki i króliki. W zestawie: • zwierzątko Animalost, • pieniący się proszek do wykąpania zwierzątka, • szczoteczka. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

19,42 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,4%
oszczędzasz 1,43 zł

50
Sticker Fun. Street. Stempelek + 160 naklejek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sticker Fun. Street. Stempelek + 160 naklejek
Goliath
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Zabawa z naklejaniem! To doskonały prezent dla dzieci, które lubią naklejki! Zabierz zestaw ze sobą. Stempelek jest bardzo łatwy w użyciu, a zabawa nim sprawa ogromną przyjemność. Teraz możesz naklejać naklejki tam, gdzie chcesz. Zestaw zawiera 160 naklejek specjalnie przygotowanych dla chłopców.

29,25 zł
26,03 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,22 zł

51
Sticker Fun. Animals. Stempelek + 160 naklejek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sticker Fun. Animals. Stempelek + 160 naklejek
Goliath
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.15

Zabawa z naklejaniem! To doskonały prezent dla dzieci, które lubią naklejki! Zabierz zestaw ze sobą. Stempelek jest bardzo łatwy w użyciu, a zabawa nim sprawa ogromną przyjemność. Teraz możesz naklejać naklejki tam, gdzie chcesz. Zestaw zawiera 160 naklejek przedstawiających zwierzaczki!

29,25 zł
26,03 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,22 zł

52
Sticker Fun. Smileys. Stempelek + 160 naklejek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sticker Fun. Smileys. Stempelek + 160 naklejek
Goliath
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.06

Zabawa z naklejaniem! To doskonały prezent dla dzieci, które lubią naklejki! Zabierz zestaw ze sobą. Stempelek jest bardzo łatwy w użyciu, a zabawa nim sprawa ogromną przyjemność. Teraz możesz naklejać naklejki tam, gdzie chcesz. Zestaw zawiera 160 naklejek.

29,25 zł
26,03 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,22 zł

53
Sticker Fun. Refill, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sticker Fun. Refill, mix wzorów
Goliath
Dostępny
31 szt.

Przedstawiamy zestaw oryginalnych naklejek. To doskonały prezent dla dzieci, które lubią zabawę w naklejanie. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,46 zł
9,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,47 zł

54
Ugly Dolls. Zestaw Uglyville - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ugly Dolls. Zestaw Uglyville
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Paskudy Ugly Dolls zapraszają do swojej magicznej krainy tu niecodzienność jest w cenie, dziwaczność jest zaletą, a piękno nie rzuca się w oczy. Otwartość i celebrowanie różnorodności i dziwności w każdym z Nas w połączeniu z zaskakującymi produktami odzwierciedlają przesłanie filmu Ugly Dolls. Film opiera się na pluszowych zabawkach, które są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie Uglyville. Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom? Oczywiście, bo przecież paskudne jest cudowne! Odgrywaj swoje ulubione sceny z filmu lub twórz zupełnie nowe perypetie charyzmatycznych stworków z kolekcją figurek, maskotek, breloków i innymi zestawami, sprzedawanymi oddzielnie w zależności od dostępności. Gdzie mieszkają wszystkie brzydkie Ugly Dolls-y? W najbrzydszym miejscu pod słońcem rzecz jasna, czyli w Uglyville. Ten wspaniały zestaw pozwoli wam przenieść się do miasteczka twoich ulubionych brzydkich bohaterów. Odgrywaj swoje ulubione sceny z filmu lub twórz zupełnie nowe perypetie tych charyzmatycznych stworków. W zestawie znajdziecie 3 figurki Ugly Dolls, 3 akcesoria oraz kartkę z naklejkami. To jednak nie wszystko – dzięki budowie zestawu w mig zamienisz Uglyville w pudełeczko do przechowywania swoich figurek! Całość zawiera nawet uchwyt, dzięki któremu z łatwością przemieścisz całą konstrukcję. Złóż i weź ze sobą gdzie tylko chcesz! Zawartość i cechy zestawu: • rozkładane miasteczko – zestaw inspirowany filmem animowanym Ugly Dolls, • 4-panele przedstawiają główną ulicą w Uglyville (Poczta, Sklep Zoologiczny, Salon Fryzjerski i Piekarnia), • 3 figurki Ugly Dolls (w tym jedna ekskluzywna figurka – żółw Willard), • 3 akcesoria, • arkusz z naklejkami, • pudełeczko doskonałe do przechowywania figurek, • uchwyt do przenoszenia, • zestaw doskonale nadaje się do zabrania w podróż.

106,90 zł
96,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

55
Live At Sweden Rock Festival CD BLURAY. CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Sweden Rock Festival CD BLURAY. CD + Blu-ray
HEAT, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

CD: 1. Bastard Of Society 2. Late Night Lady 3. Mannequin Show 4. Redefined 5. Heartbreaker 6. Shit City 7. Beg Beg Beg 8. Tearing Down The Walls 9. Eye Of The Storm 10. Emergency 11. Inferno 12. Living On The Run 13. A Shot At Redemption Blu-ray: 1. Bastard Of Society 2. Late Night Lady 3. Mannequin Show 4. Redefined 5. Heartbreaker 6. Shit City 7. Beg Beg Beg 8. Tearing Down The Walls 9. Eye Of The Storm 10. Emergency 11. Inferno 12. Living On The Run 13. A Shot At Redemption Official Music Videos: 1. It's All About Tonight 2. Tearing Down The Walls 3. Point Of No Return 4. Living On The Run 5. Eye Of The Storm 6. A Shot Of Redemption 7. Best Of The Broken 8. Drink Alone

40,90 zł
37,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

56
Rowerek biegowy. Koń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowerek biegowy. Koń
My Buddy Wheels
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.26

My Buddy Wheels to unikalne połączenie rowerka biegowego z uroczym pluszowym przyjacielem. Słodki Jednorożec, przyjacielski Dino i klasyczny Konik pomogą dziecku zdobyć umiejętności potrzebne do jazdy na rowerze, jednocześnie czyniąc tę naukę bardziej ciekawą i zabawną. Podczas ekscytującej przygody z przyjacielem dziecko nauczy się utrzymywania równowagi i koordynacji, a uroczy towarzysz zabawy pomoże budować pewność siebie. Dziecko podczas beztroskiej zabawy nauczy się jeździć na rowerku biegowym, by później bez problemu przesiąść się na rowerek tradycyjny. My Buddy Wheels posiada regulowane siodełko i kierownicę, dzięki czemu można dostosować rowerek do potrzeb dziecka. Kierownica posiada miękkie gumowe uchwyty dopasowane do małych rączek. Koła w rowerku są antywstrząsowe, by zwiększyć komfort malucha. Sympatycznego przyjaciela można łatwo zdjąć i wyprać w pralce. Rowerki My Buddy Wheels zostały zaprojektowane dla dzieci powyżej 2. roku życia o wadze do 20kg. Szanujemy środowisko naturalne, dlatego rowerki My Buddy Wheels pakowane są w ekologiczne pudełka, które łatwo można poddać recyklingowi. Wymiary: 75.0 x 28.0 x 56.0 cm

244,90 zł
208,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 36,73 zł

57
Ekologiczne przesłanie Biblii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologiczne przesłanie Biblii
Dostępny
10 szt.

Ekologia nazywana jest szczególnym wyzwaniem XXI wieku. Problemy ochrony środowiska, ekologia człowieka, edukacja ekologiczna, ekologia integralna stają się tematami tak prywatnych rozmów, publicznych debat jak i badań naukowych. Również teologia, a w niej biblistyka i katolicka nauka społeczna interesują się tematyką ekologiczną. Niniejsza publikacja, autorstwa reprezentantów krakowskiego i sandomierskiego środowiska teologiczno-biblijnego, jest próbą dotarcia do korzeni chrześcijańskiego ujęcia kwestii ekologicznej. Impulsem do jej powstania była wydana encyklika papieża Franciszka Laudato si, pierwsza w historii Kościoła „encyklika ekologiczna”. Ta właśnie książka, w zamyśle autorów, chce być swoistym komentarzem teologiczno-biblijno-społecznym do dokumentu papieża Franciszka poświęconemu „trosce o wspólny dom”. Pierwszy rozdział autorstwa ks. Tomasza Jelonka rozważa o biblijnych motywacjach ochrony przyrody w oparciu o Księgę Rodzaju – fundament Biblii hebrajskiej. Rozdział drugi autorstwa ks. Romana B. Sieronia przybiera postać syntezy kwestii ekologicznej w ujęciu Pisma Świętego i nauczania społecznego Kościoła katolickiego. Ostatni rozdział autorstwa ks. Bogdana Zbroi koncentruje się na „ekologicznych” akcentach znaku rozmnożenia chleba (J 6,1-15) – specjalistycznego tematu związanego ze studiami nad Ewangelią według św. Jana. Niniejszą publikację można polecić wszystkim zainteresowanym problematyką ekologiczną. Może być również lekturą uzupełniającą do lekcji i wykładów z edukacji ekologicznej.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

58
Kącik kuchenny z grillem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kącik kuchenny z grillem
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Dwustronna kuchnia Little Tikes to wspaniały pomysł na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu! Ten zestaw typu 2w1 pozwoli bawić się w gotowanie w kuchni i grillowanie w ogrodzie. Kuchnia wyposażona jest w ekspres do kawy, zamykane na magnes drzwi lodówki i palnik wydający elektroniczne dźwięki. Okno, przestronny zlew z nowoczesnym kranikiem, piecyk, zmywarka do naczyń i różne schowki z pewnością uatrakcyjnią zabawę. Druga strona kuchni to kamienne patio zwieńczone markizą z tkaniny. Blat piknikowy z ławą, w oknie kolorowe kwiatki. Grill wydaje dźwięki, a spod spodu migoczą płomyki. W zestawie czapka szefa kuchni i 27 dodatkowych akcesoriów. Najważniejsze cechy produktu: • oryginalny produkt Little Tikes, • kuchnia zawiera telefon, patelnię, dzbanek, sztućce, kubki, produkty żywnościowe, magnetyczne drzwi do lodówki, • płyta grzewcza z elektronicznymi dźwiękami, • okno, duży zlew z kranem, piekarnik, zmywarkę, • część zewnętrzna obejmuje kamienne patio, stylowy baldachim z tkaniny, stół piknikowy i ławkę oraz kwiaty, • grill wydaje charakterystyczne dźwięki i tworzy realistyczne „płomienie”. Zasilanie: 3 baterie LR6/AA oraz 3 baterie LR20/D (brak w zestawie) Wymiary: 96.0 x 66.0 x 114.0 cm Wymiary opakowania: 50.0 x 79.0 x 106.0 cm Waga: 19.0 kg

978,20 zł
880,38 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 97,82 zł

59
Citizen In The Next Life, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Citizen In The Next Life, CD
Billy Sherwood, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. The Partisan 2. Sophia 3. Monet 4. Skywriter 5. We Shall Ride Again 6. Via Hawking 7. By Design 8. Sailing The Seas 9. Mata Hari 10. Hold Quite

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

60
Between Wild Landscapes And Deep Blue Seas, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Between Wild Landscapes And Deep Blue Seas, CD
Hollow Haze, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Destinations 2. Oblivion 3. It’s Always Dark Before The Dawn 4. Through Space And Time 5. I Will Be There 6. The Upside Down 7. New Era 8. A Different Sky 9. Resurrection 10. Your Are My End And My Beginning 11. Behind The Wall

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

61
Enigma Fire, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enigma Fire, CD
Visionatica, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Amari Sudbina Kali (Intro) 2. The Pharao 3. Fear 4. Roxana, The Great 5. Dance Of Fire 6. To The Fallen Roma 7. Incomplete 8. Secrets Of The Ancestors 9. Rise From The Ashes

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

62
Mind Key III. Aliens In Wonderland, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mind Key III. Aliens In Wonderland, CD
Mind Key, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Alien In Wonderland 2. Hank (The Blazing Eyes) 3. Hate At First Sight 4. Angry Men 5. Hands Off Cain 6. Be-Polar 7. Oblivion 8. Psycho World 9. Vertigo (Where The Cold Wind Blows) 10. Pure He/Art 11. Non-Existence

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

63
Live In Tokyo 2017, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Tokyo 2017, CD + DVD
Graham Bonnet Band, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Eyes Of The World 2. California Air 3. S.O.S. 4. Night Games 5. Stand In Line 6. Into The Night 7. Love's No Friend 8. Dancer 9. Samurai 10. Desert Song 11. Rider 12. Since You've Been Gone 13. Assault Attack 14. All Night Long 15. Lost In Hollywood 16. The Crying Chair (Alternate Lyric Version)

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

64
Angelina. Biografia nieautoryzowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angelina. Biografia nieautoryzowana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Biografia Angeliny Jolie, jednej z najbardziej fascynujących kobiet i jednej z najsławniejszych, najbardziej uwielbianych hollywoodzkich aktorek. Andrew Morton wprowadza nas w jej dzieciństwo, młodość i świat dojrzałej kobiety. A także w filmowy świat Hollywood z jego oszałamiającymi karierami, romansami i dramatami. Poszukuje klucza do oddzielenia prawdy od wykreowanej fikcji w niezwykłym życiu aktorki. Książka zawiera wiele unikatowych prywatnych fotografii.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

65
Warhammer 40.000. Bitwy Kosmicznych Marines. Tom 5. Bitwa o Kieł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warhammer 40.000. Bitwy Kosmicznych Marines. Tom 5. Bitwa o Kieł
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.27

Wojownicy Fenrisa! Jesteście zabójcami, wychowanymi na świecie, który szanuje tylko zabijanie. Nadszedł czas byście podjęli rękawice. Arcywróg jest tutaj. Niedługo wylądują na naszym świecie, w ilości niewidzianej od tysiąca lat. Moim zdaniem przybędą tutaj, by zająć to miejsce, spalić je, zbezcześcić dom waszych ojców. Od czasów, gdy wszechojciec chodził po naszym lodzie, nie przybył żaden wróg mogący wstrząsnąć tą twierdzą. Nie będę ukrywał prawdy przed wami. Oto nadszedł dzień próby. Jednak to jest nasze miejsce, bracia. Nauczmy ich, że należy się go bać”. – Jarl Vaer Greyloc, Dwunasta Wielka Kompania. Przemowa w Sali Wodza Kła

48,00 zł
34,56 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

66
Kalkulator Axel, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator Axel, mix wzorów
AXEL
Dostępny
30 szt.

Cechy produktu: • wyjątkowo łatwy w użytkowaniu, • duży wyświetlacz, • czytelne klawisze, • zapakowany w tekturowe opakowanie. Wymiar kalkulatora: 9.5 x 7.3 x 1.0 cm

19,93 zł
17,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,94 zł

67
Kołozeszyt B5/160k kratka Int Kol Margines Fol A 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt B5/160k kratka Int Kol Margines Fol A 5
Interdruk
Dostępny
20 szt.

Format B5. Liniatura kratka. Kolorowy margines. Otwory do segregatora. Perforacja wzdłuż grzbietu, ułatwiająca wyrywanie kartek. Różne wzory okładek.

140,90 zł
133,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,04 zł

68
One Fire, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Fire, CD
Combichrist, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Intro 2. Hate like me 3. Broken: United 4. Guns at last dawn 5. Lobotomy 6. One fire 7. Bottle of pain 8. 2045 9. Interlude 10. Understand 11. California uber alles 12. Last days under the sun 13. The other

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

69
Wir Mussen Reden, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wir Mussen Reden, CD
Groovenom, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Alter Freund 2. Medizin 3. Unter deiner Haut 4. Grau 5. Frust 6. Du und ich 7. Lass mich los 8. Nimm mich 9. Mein Herz ist frei 10. Nach Hause 11. Taub 12. Wir müssen reden

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

70
Pearl, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pearl, CD
Heather Nova, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Lista utworów: 1. The Wounds We Bled 3:50 2. All the Rivers 4:00 3. Rewild Me 4:13 4. Some Things Just Come Undone 3:38 5. After All This Time 4:34 6. Over the Fields 4:27 7. Just Kids 4:39 8. Don't Worry What the Experts Say 4:23 9. See Yourself 5:18 10. Vincent 4:56 11. Your Words 3:41

55,90 zł
51,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

71
Diamond Grid, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamond Grid, CD
Irah, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Dream Self 2. Siu Hinama 3. Matrix 4. Unity of Gods 5. Polluted Hearts 6. Cinematic 7. Worship The Sun 8. Breath 9. Sui

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

72
Doświadczenia rodzinne jako czynnik rozwoju wybitnych twórców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doświadczenia rodzinne jako czynnik rozwoju wybitnych twórców
Dostępny
6 szt.

W prezentowanej książce, która odwołuje się do biografii wybitnych twórców ukazano współzależność trzech ważnych czynników w życiu każdego człowieka: rozwoju, twórczości i rodziny. W potocznym odbiorze pojęcie „twórczość” łączy się wyłącznie z wybitnymi osiągnięciami człowieka. Tymczasem w świetle teorii psychologicznych każdy człowiek zdolny jest do aktywności twórczej, bo większości osób udało się chociaż raz samodzielnie rozwiązać trudny problem, stworzyć oryginalną kreację na bal dla dziecka, opowiedzieć mu wymyśloną przez siebie bajkę, uczcić kogoś, komponując piosenkę, malując obraz lub ułożyć dla niego wiersz. Oczywiście te utwory mają niewielką wartość i nie zmieniają świata, jednak pozwalają cieszyć się efektami własnej pracy i poczuć się – chociaż w skromnym wymiarze – twórcą. Dlatego w psychologii, obok twórczości elitarnej, wyróżnia się także twórczość egalitarną. Obydwa rodzaje ubogacają życie jednostki i są dla niej źródłem satysfakcji. Znajomość doświadczeń kształtujących wybitnych twórców stanowi cenną informację dla jednostek pragnących pracować nad swoim rozwojem twórczym.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

73
Zarządzanie działalnością leczniczą. Problematyka prawna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie działalnością leczniczą. Problematyka prawna
Dostępny
2 szt.

Na zarządzanie każdą działalnością leczniczą bardzo istotny wpływ ma prawo. Prawo określa wymogi niezbędne do założenia i prowadzenia działalności leczniczej, a także ma duży wpływ na zarządzanie zasobami ludzkimi w podmiocie leczniczym oraz na zarządzanie prawami pacjenta. Nie można skutecznie zarządzać podmiotem leczniczym bez znajomości prawa. W książce przedstawiono najważniejsze regulacje prawne dotyczące działalności leczniczej i personelu medycznego w kontekście zarządzania. Publikacja stanowi przystępne i skondensowane kompendium aktualnej wiedzy prawnej w aspekcie zarządzania podmiotami leczniczymi. Książka ma pomóc w efektywnym zarządzaniu podmiotami leczniczymi zgodnie z prawem i w jego granicach. Dodatkowo poruszono w niej medialny ostatnio problem mediacji w sporach zbiorowych. Publikacja zawiera wiele odniesień do problemów i praktyki podmiotów leczniczych. Stan prawny na dzień 1 marca 2019 r. z uwzględnieniem ważniejszych zmian obowiązujących od 1 kwietnia i 1 czerwca 2019 r.

68,00 zł
55,76 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,24 zł

74
Customer engagement. Management practices in the consumer goods and services sector - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Customer engagement. Management practices in the consumer goods and se...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Customer engagement is a customer’s voluntary contribution of resources to a firm’s marketing function, extending beyond financial patronage. In other words, it is a customer behavioural manifestation toward the brand or firm that goes beyond transactions and results from motivational drivers. Customer engagement in this book refers to the engagement of individual customers, that is, consumer buyers, final consumers, or consumer end-users, either initiated by companies or the customers themselves. The authors reveal both the current practices of firms as well as their plans for customer engagement, and answer the following research questions: 1. How should the customer engagement phenomenon be defined from a managerial point of view? 2. What are the forms of customer engagement which need to be managed in business practice? 3. What are the basics of customer engagement management? 4. What are the external conditions for customer engagement management ? 5. What is the intensity of customer engagement in business practice? 6. What are the consequences of customer engagement for firms? 7. What are the firms’ efforts in managing customer engagement? The current book advances the understanding of customer engagement as an object of management endeavours by companies in the business practice of the consumer goods and services sector and is therefore insightful for marketing academics, practitioners and students.

55,00 zł
45,10 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

75
Model plastikowy Fw190 A-8 Sturmbock 1/32 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy Fw190 A-8 Sturmbock 1/32
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.01

201,90 zł
Powiadomienie
76
Metodo 4 de espanol Libro del Alumno. B2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodo 4 de espanol Libro del Alumno. B2 + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

MÉTODO 4 de espa?ol, nivel B2, es un método de ense?anza intensivo / extensivo destinado a jóvenes adultos, con una estructura de unidad que permite adaptarse a las necesidades de alumnos y profesores y cubrir así las horas de una u otra modalidad (80-100: intensivo y 130: extensivo). Es una propuesta innovadora orientada a la comunicación y a los usos pragmáticos de las producciones lingüísticas, que pone el foco en el alumno y en su actuación eficaz en la comunicación. Parte de una experiencia formada en el aula. > La estructura del Libro del Alumno consta de 10 unidades articuladas en 4 secciones: - Contextos (inmersión en el espacio de comunicación) - Observa, Aprende y Recuerda (inferencia de los contenidos y reflexión) - Practica (ejercitación secuenciada desde las actividades más dirigidas a las más libres) - En comunicación (actualización de los contenidos de la unidad en contextos de usos reales y cercanos para el alumno). Además, se incluye una sección ?Extra! para los cursos extensivos que incluye una práctica extra de los contenidos de la unidad.

131,30 zł
111,61 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 19,69 zł

77
Klocki Budowniczy 138 elementów kontener - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Budowniczy 138 elementów kontener
Polesie
Niedostępny
Brak

"Nic tak nie rozwija kreatywności i motoryki naszych dzieci jak zabawa klockami. Firma Polesie ma w swojej ofercie zestawy tematyczne, które w pełni zaspokoją oczekiwania dzieci i pozwolą im zbudować niezwykle realistyczną scenerię niezbędną do odgrywania scenek podczas zabawy".

63,42 zł
57,08 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,34 zł

78
Czy roboty czują ból? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy roboty czują ból?
Dostępny
151 szt.

Nie musisz znać filozofii, by poznać moc filozoficznego zdziwienia W tej pełnej myślowych paradoksów książce Peter Cave przedstawia 33 klasyczne i mniej znane filozoficzne problemy w sposób, który zmusi do zadumy nawet najmocniej stąpających po ziemi. Obywając się bez „izmów” i litanii nazwisk, za to z wykorzystaniem fantazji i dużej dawki humoru, autor prowadzi czytelnika od pozornie prostych sytuacji do samego sedna problemów, nad którymi od lat głowią się filozofowie. Czytelnik z reguły sam musi odnaleźć wyjście z myślowego labiryntu, w czym pomocna mu będzie opisowa bibliografia zawarta na końcu. Lekko napisana, lecz z pewnością nie trywialna, książka przeznaczona jest dla każdego, kto zastanawia się nad światem – bez względu na wiek. Do ubocznych efektów lektury należy nieodparte poczucie zdziwienia rzeczywistością, a w skrajnych przypadkach – chęć zostania filozofem.

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

79
Gold Sparks. Podręcznik do klasy 3 szkoły podstawowej + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gold Sparks. Podręcznik do klasy 3 szkoły podstawowej + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.20

Gold Sparks to nowa, specjalna edycja cenionego przez nauczycieli i uwielbianego przez uczniów trzyczęściowego kursu języka angielskiego dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Niniejsze wydanie jest w pełni zgodne z wymogami obowiązującego prawa oświatowego. Kurs Gold Sparks oferuje sprawdzone rozwiązania oraz przyjazne i bezpieczne środowisko dla ucznia. Materiał w pełni realizuje założenia nowej podstawy programowej dla ośmioletniej szkoły podstawowej.

48,40 zł
43,56 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,84 zł

80
Pocket Reference. EKG łatwo zrozumieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocket Reference. EKG łatwo zrozumieć
Dostępny
150 szt.

W publikacji przedstawiono najczęściej występujące zaburzenia rytmu serca oraz zasady ich interpretacji. Każdy opis obejmuje zwięzłą charakterystykę danego rytmu oraz przykładowy zapis badania EKG. Liczne tabele, ramki i kolorowe ilustracje podkreślają i podsumowują kluczowe informacje.

44,00 zł
81
Klocki Junior 159 elementów kontener - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Junior 159 elementów kontener
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Podczas zabawy klockami nasze dzieci rozwijają swoją motorykę i kreatywność. Z prostych elementów mogą zbudować wszystko, co im tylko przyjdzie do głowy. Twórcze potrzeby naszych najmłodszych idealnie zaspokoją klocki JUNIOR od firmy Polesie. To zestaw składający się ze 159 elementów. Każdy wykonany jest z najwyższej jakości plastiku, co gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość podczas użytkowania. Po skończonej zabawie klocki można umieścić w dużym pojemniku z zamykaną pokrywą.

100,90 zł
90,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,09 zł

82
Metodo 1 de espanol Cuaderno de Ejercicios A1 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodo 1 de espanol Cuaderno de Ejercicios A1 + CD
Dostępny
2 szt.

MÉTODO 1 de espa?ol, nivel A1, es un método de ense?anza intensivo / extensivo destinado a jóvenes adultos, con una estructura de unidad que permite adaptarse a las necesidades de alumnos y profesores y cubrir así las horas de una u otra modalidad (80-100: intensivo y 130: extensivo). Es una propuesta innovadora orientada a la comunicación y a los usos pragmáticos de las producciones lingüísticas, que pone el foco en el alumno y en su actuación eficaz en la comunicación. Parte de una experiencia formada en el aula. El CUADERNO DE EJERCICIOS tiene dos partes diferenciadas: Concentrados en la lengua. Concentrados en las destrezas. La primera parte contempla la práctica de todas las cuestiones lingüísticas, tanto gramaticales como léxicas, fonéticas y ortográficas, de forma integrada. La segunda parte ejercita las habilidades comunicativas orales y escritas, receptivas y productivas. Pero la gran novedad de este dise?o es que le permite al estudiante la práctica por destrezas de los contenidos programados para la unidad, siguiendo de cerca el modelo de actividades de los exámenes DELE. Las secciones de esta segunda parte son las siguientes: - LEEMOS - ESCUCHAMOS - NOS COMUNICAMOS POR ESCRITO - DIALOGAMOS

87,20 zł
74,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,08 zł

83
Metodo 1 de espanol Libro del Alumno A1 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodo 1 de espanol Libro del Alumno A1 + CD
Dostępny
2 szt.

MÉTODO 1 de espa?ol, nivel A1, es un método de ense?anza intensivo / extensivo destinado a jóvenes adultos, con una estructura de unidad que permite adaptarse a las necesidades de alumnos y profesores y cubrir así las horas de una u otra modalidad (80-100: intensivo y 130: extensivo). Es una propuesta innovadora orientada a la comunicación y a los usos pragmáticos de las producciones lingüísticas, que pone el foco en el alumno y en su actuación eficaz en la comunicación. Parte de una experiencia formada en el aula. > La estructura del Libro del Alumno consta de 10 unidades articuladas en 4 secciones: - Contextos (inmersión en el espacio de comunicación) - Observa y aprende (inferencia de los contenidos y reflexión) - Práctica (ejercitación secuenciada desde las actividades más dirigidas a las más libres) - En comunicación (actualización de los contenidos de la unidad en contextos de usos reales y cercanos para el alumno). Además, se incluye una sección ?Extra! para los cursos extensivos que incluye una práctica extra de los contenidos de la unidad.

137,90 zł
117,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 20,68 zł

84
Metodo 3 de espanol Cuaderno de Ejercicios B1 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodo 3 de espanol Cuaderno de Ejercicios B1 + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

MÉTODO 3 de espa?ol, nivel B1, es un método de ense?anza intensivo / extensivo destinado a jóvenes adultos, con una estructura de unidad que permite adaptarse a las necesidades de alumnos y profesores y cubrir así las horas de una u otra modalidad (80-100: intensivo y 130: extensivo). Es una propuesta innovadora orientada a la comunicación y a los usos pragmáticos de las producciones lingüísticas, que pone el foco en el alumno y en su actuación eficaz en la comunicación. Parte de una experiencia formada en el aula. El CUADERNO DE EJERCICIOS tiene dos partes diferenciadas: Concentrados en la lengua. Concentrados en las destrezas. La primera parte contempla la práctica de todas las cuestiones lingüísticas, tanto gramaticales como léxicas, fonéticas y ortográficas, de forma integrada. La segunda parte ejercita las habilidades comunicativas orales y escritas, receptivas y productivas. Pero la gran novedad de este dise?o es que le permite al estudiante la práctica por destrezas de los contenidos programados para la unidad, siguiendo de cerca el modelo de actividades de los exámenes DELE. Las secciones de esta segunda parte son las siguientes: - LEEMOS - ESCUCHAMOS - NOS COMUNICAMOS POR ESCRITO - DIALOGAMOS

83,00 zł
70,55 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,45 zł

85
Gra magnetyczna chińczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra magnetyczna chińczyk
Icom, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.07

Podróżna wersja klasycznej gry Chińczyk z rozkładaną planszą i magnetycznymi komponentami. Wymiary: 25.0 x 25.0 cm

15,30 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,31 zł

86
Two Can Keep a Secret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Two Can Keep a Secret
Dostępny
75 szt.

Malcolm grew up in the shadow of the Homecoming Queen's death. His older brother was the prime suspect and left Echo Ridge in disgrace. His mother's remarriage vaulted them to Echo Ridge's upper crust, but it could all change when mysterious threats around town hint that a killer plans to strike again. And the return of Malcolm's brother doesn't help matters. But his return is just a coincidence... isn't it? Ellery and Malcolm both know it's hard to let go when you don't have closure. Then another girl disappears. As they race to unravel what happened, they realise every secret has layers in Echo Ridge. The truth might be closer to home than either of them want to believe. And somebody would kill to keep it hidden.

55,00 zł
51,15 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,85 zł

87
Metodo 2 de espanol Cuaderno de Ejercicios A2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodo 2 de espanol Cuaderno de Ejercicios A2 + CD
Dostępny
4 szt.

MÉTODO 2 de espa?ol, nivel A2, es un método de ense?anza intensivo / extensivo destinado a jóvenes adultos, con una estructura de unidad que permite adaptarse a las necesidades de alumnos y profesores y cubrir así las horas de una u otra modalidad (80-100: intensivo y 130: extensivo). Es una propuesta innovadora orientada a la comunicación y a los usos pragmáticos de las producciones lingüísticas, que pone el foco en el alumno y en su actuación eficaz en la comunicación. Parte de una experiencia formada en el aula. - El CUADERNO DE EJERCICIOS tiene dos partes diferenciadas: Concentrados en la lengua. Concentrados en las destrezas. La primera parte contempla la práctica de todas las cuestiones lingüísticas, tanto gramaticales como léxicas, fonéticas y ortográficas, de forma integrada. La segunda parte ejercita las habilidades comunicativas orales y escritas, receptivas y productivas. Pero la gran novedad de este dise?o es que le permite al estudiante la práctica por destrezas de los contenidos programados para la unidad, siguiendo de cerca el modelo de actividades de los exámenes DELE. Las secciones de esta segunda parte son las siguientes: - LEEMOS - ESCUCHAMOS - NOS COMUNICAMOS POR ESCRITO - DIALOGAMOS

87,20 zł
74,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,08 zł

88
Metodo 2 de espanol. Libro del Alumno A2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodo 2 de espanol. Libro del Alumno A2 + CD
Dostępny
4 szt.

Metodo 2 de espanol, nivel A2, es un método de ensenanza intensivo / extensivo destinado a jóvenes adultos, con una estructura de unidad que permite adaptarse a las necesidades de alumnos y profesores y cubrir así las horas de una u otra modalidad (80-100: intensivo y 130: extensivo). Es una propuesta innovadora orientada a la comunicación y a los usos pragmáticos de las producciones lingüísticas, que pone el foco en el alumno y en su actuación eficaz en la comunicación. Parte de una experiencia formada en el aula. > La estructura del Libro del Alumno consta de 10 unidades articuladas en 4 secciones: - Contextos (inmersión en el espacio de comunicación). - Observa, Aprende y Recuerda (inferencia de los contenidos y reflexión). - Práctica (ejercitación secuenciada desde las actividades más dirigidas a las más libres). - En comunicación (actualización de los contenidos de la unidad en contextos de usos reales y cercanos para el alumno). Además, se incluye una sección Extra! para los cursos extensivos que incluye una práctica extra de los contenidos de la unidad.

137,90 zł
117,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 20,68 zł

89
Metodo 4 de espanol Cuaderno de Ejercicios B2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodo 4 de espanol Cuaderno de Ejercicios B2 + CD
Dostępny
2 szt.

MÉTODO 4 de espa?ol, nivel B2, es un método de ense?anza intensivo / extensivo destinado a jóvenes adultos, con una estructura de unidad que permite adaptarse a las necesidades de alumnos y profesores y cubrir así las horas de una u otra modalidad (80-100: intensivo y 130: extensivo). Es una propuesta innovadora orientada a la comunicación y a los usos pragmáticos de las producciones lingüísticas, que pone el foco en el alumno y en su actuación eficaz en la comunicación. Parte de una experiencia formada en el aula. El CUADERNO DE EJERCICIOS tiene dos partes diferenciadas: Concentrados en la lengua. Concentrados en las destrezas. La primera parte contempla la práctica de todas las cuestiones lingüísticas, tanto gramaticales como léxicas, fonéticas y ortográficas, de forma integrada. La segunda parte ejercita las habilidades comunicativas orales y escritas, receptivas y productivas. Pero la gran novedad de este dise?o es que le permite al estudiante la práctica por destrezas de los contenidos programados para la unidad, siguiendo de cerca el modelo de actividades de los exámenes DELE. Las secciones de esta segunda parte son las siguientes: - LEEMOS - ESCUCHAMOS - NOS COMUNICAMOS POR ESCRITO - DIALOGAMOS

87,20 zł
74,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,08 zł

90
Relaks dla serduszka mamy i maluszka, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relaks dla serduszka mamy i maluszka, 2 CD
różni wykonawcy, Rockers Publishing
Dostępny
5 szt.

Kompilacja utworów, które pomogą przyszłym mamom przygotować się do tego wielkiego dnia, jakim są narodziny dziecka, a także wprowadzą nasze maluszki w stan błogiego relaksu. Lista utworów: CD 1: 1. I Suita Peer Gynt, op. 46: Poranek – Bamberger Philharmonie, Swarowsky Hans (Edward Grieg) 2. Bagatela a-moll, „Dla Elizy" – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Ilmar Lapinch (Ludwig van Beethoven) 3. Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur – Royal Philharmonic Orchestra London, Frank Shipway (Jan Sebastian Bach) 4. Walc cis-moll, op. 64, nr 2 – Dubravka Tomsic – fortepian (Fryderyk Chopin) 5. Koncert na dwoje skrzypiec d-moll: Largo, ma non tanto – Camerata Antonio Lucio; Verhey Emmy – skrzypce (Jan Sebastian Bach) 6. Suite Bergamasque, L 75: Światło księżyca – Peter Schmalfuss – fortepian (Claude Debussy) 7. Suita Carmen nr 1: Intermezzo – RSO Ljubljana, Anton Nanut (Georges Bizet) 8. Walc, op. 39, nr 15 – Dieter Goldmann – fortepian (Johannes Brahms) 9. Adagio g-moll na smyczki i organy – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Ilmar Lapinsch (Tomaso Albinoni) 10. Marzenie Miłosne nr 3, As-dur – Dubravka Tomsic – fortepiano (Ferenz Liszt) 11. Akwarium z „Karnawału Zwierząt" – Nürnberg Symphony Orchestra, Urs Schneider (Camille Saint-Saens) 12. Chanson triste, op. 10, nr 2 – Dieter Goldmann – fortepian (Piotr Iljicz Czajkowski) 13. Koncert na gitarę, smyczki i basso continuo C-dur: Largo – Sinfonie Orchester des Südwestfunks Baden-Baden Arp, Klaus Bagger (Antonio Vivaldi) 14. Kukułka w głębi lasu z „Karnawału Zwierząt" – Nürnberg Symphony Orchestra, Urs Schneider (Camille Saint-Saens) 15. Październik, pieśń jesienna d-moll z cyklu „Pory roku", op. 37a – Marian Pivka – fortepian (Piotr Iljicz Czajkowski) 16. Etiuda E-dur, op. 10 nr 3, „Tristesse" – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Ilmar Lapinsch (Fryderyk Chopin) CD 2: 1. Medytacja z opery Thais – Royal Philharmonic Orchestra London, Frank Shipway (Jules Massenet) 2. Sonata triowa a-moll, op. 37 nr 5: Largo – I Musici dal Medico (Joseph Bodin de Boismortier) 3. Walc d-moll, op. 39, nr 9 – Ernst Gröschel – fortepian (Johannes Brahms) 4. Wariacje Enigma op. 36: Temat i wariacja I – Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen - Muhai Tang (Edward Elgar) 5. Preludium do „Popołudnia Fauna” – Süddeutsche Philharmonie, Alfred Scholz (Claude Debussy) 6. Koncert A-Dur, BWV 1055, na obój d'amore, smyczki i basso continuo: Larghetto – Strings of Zürich, Howard Griffiths (Jan Sebastian Bach) 7. Suita „Arlezjanka” nr 1: Adagietto – RSO Ljubljana, Anton Nanut (Georges Bizet) 8. Nokturn b-moll nr 1, op. 9 – Dubravka Tomsic – fortepian (Fryderyk Chopin) 9. Adagio E-dur na skrzypce i orkiestrę, KV 261 – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Tovijs Lifsics; Oleg Kagan – skrzypce (Wolfgang Amadeus Mozart) 10. I Suita Peer Gynt, op. 46: Śmierć Azy – Bamberger Philharmonie, Hans Swarowsky (Edward Grieg) 11. Dziewczyna o włosach jak len – Dieter Goldmann – fortepian (Claude Debussy) 12. Intermezzo z opery „Rycerskość wieśniacza” – RSO Ljubljana, Anton Nanut (Pietro Mascagni) 13. II Suita Peer Gynt, op. 55: Pieśń Solwejgi – Bamberger Philharmonie, Hans Swarowsky (Edward Grieg) 14. Barkarola z opery „Opowieści Hoffmana” – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Ilmar Lapinsch (Jacques Offenbach) 15. I Koncert fortepianowy e-moll, op. 11: Larghetto – RSO Ljubljana, Anton Nanut; Dubravka Tomsic – fortepian (Fryderyk Chopin) 16. Plaisir d'Amour (Przyjemność z miłości) – Latvian Philharmonic Chamber Orchestra, Ilmar Lapinsch; Riga Radio Choir (Jean-Paul-Égide Martini)

29,10 zł
26,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,91 zł

91
Classical Meets Jazz, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Classical Meets Jazz, CD
różni wykonawcy, Rockers Publishing
Dostępny
7 szt.

Wariacje na tematy: Bacha, Mozarta, Beethovena, Paganiniego, Chopina, Joplina, Gershwina oraz „Sweet Georgia Brown” w opracowaniu na trio jazzowe i orkiestrę smyczkową. Wykonawcy: Konstanty Wileński – fortepian, Tomasz Kupiec – kontrabas, Dmitrij Tretiak – kontrabas, Nazar Steć – kontrabas, Siergiej Wileński – perkusja, Narodowa Orkiestra Kameralna – „Soliści Kijowa”, Narodowa Symfoniczna Orkiestra Ukrainy, dyrygent Wiktor Płoskina, Wołodymyr Sirenko, Narodowy Zespół Solistów „Kijowska kamerata”, dyrygent Waleriy Matiuchin, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej Ukrainy, dyrygent Mykoła Diadiura. Lista utworów: 1. Wariacje na tematy Bacha cz. 1 2. Wariacje na tematy Bacha cz. 2 3. Wariacje na tematy Bacha cz. 3 4. Wariacje na tematy Bacha cz. 4 5. Fantazja na tematy Mozarta 6. Wariacje na tematy Beethovena cz. 1 7. Wariacje na tematy Beethovena cz. 2 8. Wariacje na tematy Beethovena cz. 3 9. Wariacje na temat Paganiniego 10. Wariacje na tematy Chopina cz. 1 11. Wariacje na tematy Chopina cz. 2 12. Wariacje na tematy Chopina cz. 3 13. Wariacje na tematy ragtime'ow Joplina 14. Koncert – fantazja na tematy Gershwina 15. Sweet Georgia Brown

46,95 zł
42,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

92
Catch-22 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch-22
Dostępny
3 szt.

Discover Joseph Heller's hilarious and tragic satire on military madness, and the tale of one man's efforts to survive it. It’s the closing months of World War II and Yossarian has never been closer to death. Stationed in an American bomber squadron off the coast of Italy, each flight mission introduces him to thousands of people determined to kill him. But the enemy above is not Yossarian's problem – it is his own army intent on keeping him airborne, and the maddening „Catch-22” that allows for no possibility of escape. „The greatest satirical work in the English language” – „Observer”.

48,00 zł
93
I Owe You One - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Owe You One
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

The irresistible new standalone from Sophie Kinsella is a story of love, empowerment and an IOU that changes everything... Fixie Farr can't help herself. Straightening a crooked object, removing a barely-there stain, helping out a friend... she just has to put things right. It's how she got her nickname, after all. So when a handsome stranger in a coffee shop asks her to watch his laptop for a moment, Fixie not only agrees, she ends up saving it from certain disaster. To thank her, the computer's owner, Sebastian, scribbles her an IOU – but of course, Fixie never intends to call in the favour. That is, until her teenage crush, Ryan, comes back into her life and needs her help. Fixie turns to Seb - but things don't go according to plan and now Fixie owes Seb: big time. Soon the pair are caught up in a series of IOUs – from small favours to life-changing debts – and Fixie is torn between her past and the future she deserves. Does she have the courage to fix things for herself and fight for the life, and love, she really wants? Everybody loves Sophie Kinsella „Left me giddy with laughter. I loved it” – Jojo Moyes „One of the most relatable books I've read in a long time, I couldn't put it down” – Louise Pentland (SprinkleofGlitter). „Life doesn't get much better than a new Sophie Kinsella novel” – Red.

36,70 zł
33,03 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,67 zł

94
Don't Smile At Me, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Don't Smile At Me, CD
Billie Eilish, Universal Music Polska
Dostępny
1 szt.

Lista utworów: 1. Copycat 2. Idontwannabeyouanymore 3. My Boy 4. Watch 5. Party Favor 6. Bellyache 7. Ocean Eyes 8. Hostage 9. &burn

56,90 zł
55,76 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

95
Pluszak Chmurka 20cm Sa 5kol C0019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Chmurka 20cm Sa 5kol C0019
Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

36,90 zł
33,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

96
Pluszak Nosacz, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Nosacz, mix kolorów
Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.20

Przyjemny, dobrej jakości pluszak nosacz zachwyci każde dziecko. Jest bardzo miękki w dotyku. To kultowa maskotka zwana potocznie Nosacz Janusz Somsiad. Wymiary: ok. 20.0 x 13.0 x 12.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki

22,90 zł
20,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

97
Pluszak Sowa 16cm Sa Cekiny 3kol S1507 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Sowa 16cm Sa Cekiny 3kol S1507
Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.02

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

98
Okładka Szkol Regul E4-292 Przez B-fol Fol Op25s - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
99
Okładka Standard S7-258 Regulowana z Kodem Na szt. Op. 25 Biurfol Ozk-58 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka Standard S7-258 Regulowana z Kodem Na szt. Op. 25 Biurfol Ozk-...
Biurfol
Dostępny
500 szt.

ul li wykonana z folii PVC /li li z jednej strony okładki możliwość regulowania /li li zakładka po stronie nieregulowanej z kolorowej folii /li li tłoczenie z oznaczeniem na każdej sztuce /li li uskok zapobiegający zaginaniu okładki /li li łatwoodlepny kod kreskowy na każdej szt. /li /ul

41,90 zł
100
Matka Boża Częstochowska. Królowa Jasnej Góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Boża Częstochowska. Królowa Jasnej Góry
Dostępny
22 szt.

Matka Boża Częstochowska jest Patronką i Królową Polski, której cudowny obraz na Jasnej Górze licznie odwiedzają pielgrzymi z całego świata. Szukają ukojenia, wsparcia i pocieszenia w Jej ramionach, dziękują za wstawiennictwo i okazanie łaski. Każdy zostaje wysłuchany przez Bogurodzicę.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

Wróć do góry