hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 18 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mattel. FPD61 Minecraft. Uno, gra karciana (Mattel), na drugim Nela i kierunek Antarktyda (Nela Mała Reporterka). Kolejny produkt to Co robisz z problemem? (Kobi Yamada, Mae Besom) oraz Perfekt 1. Język niemiecki dla liceów i techników. Zeszyt ćwiczeń + kod (interaktywny zeszyt ćwiczeń) (Piotr Dudek, Danuta Kin, Monika Ostrowska-Polak).
1
Mattel. FPD61 Minecraft. Uno, gra karciana - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. FPD61 Minecraft. Uno, gra karciana
Mattel, od 7 lat
Dostępny94 szt.

Tak jak w „UNO”, które kochasz, rozgrywka „UNO Minecraft” polega na rywalizacji graczy. Należy pozbyć się wszystkich swoich kart, by wygrać. Ta wersja zawiera karty z postaciami i obrazkami Minecrafta i specjalną zasadą! Wygrywa pierwszy gracz, który osiągnie 500 punktów. Kiedy zostanie Ci 1 karta, nie zapomnij krzyknąć „UNO!” Talia zawiera 112 kart i instrukcję.

35,99 zł
32,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

38 osób kupiło
2
Nela i kierunek Antarktyda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nela i kierunek Antarktyda
Dostępny243 szt.

„Cześć! Nazywam się Nela i mam 13 lat, a to jest moja trzynasta książka. Tym razem wybierzemy się w wyjątkową podróż do niesamowitego miejsca. Dotarcie do niego jest marzeniem niejednego podróżnika! Znajduje się na samym dole kuli ziemskiej i żyją tam pingwiny. Sądzę, że już wiesz, co mam na myśli! To Antarktyda! Dotrzemy na miejsce lodołamaczem przez straszliwą Cieśninę Drake'a! Weźmiemy ze sobą sprzęt nurkowy do zanurzania się w bardzo zimnej wodzie i poszukamy jednych z najniebezpieczniejszych drapieżników Antarktydy, czyli lampartów morskich. Odwiedzimy kolonię pingwinów i spotkamy słonie morskie. Szykuj się na niesamowitą wyprawę na lodzie i pod lodem”. Nela „Książkę tę dedykuję wszystkim dzieciom, które podróżują ze mną oraz ich rodzicom, a także Jacques'owi-Yves'owi Cousteau”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

24 osoby kupiły
3
Co robisz z problemem? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robisz z problemem?
Dostępny155 szt.

Problemy są nieodłączną częścią życia. Choć nie chcemy ich i często od nich uciekamy, to właśnie one nas zmieniają, rzucają wyzwania, kształtują i popychają naprzód. Dzięki nim odkrywamy, jak silni, odważni i zdolni jesteśmy. Co robisz z problemem? opowiada o dziecku, które nie wie, jak poradzić sobie z uporczywym problemem. Im bardziej go unika, tym większy się on staje. Gdy chłopiec wreszcie znajduje w sobie odwagę, by stawić mu czoła, odkrywa, że jego problem był czymś zupełnie innym, niż się spodziewał. Skrywał w sobie okazję do czegoś dobrego. „Ta prosta historia pomoże dzieciom, które w obliczu problemu stają się sfrustrowane i zalęknione. Zachęci je, by zrobiły krok wstecz i spojrzały na problem z innej perspektywy” – – „The Horn Book”. Rekomendowana dla dzieci w wieku 6-8 lat.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

12 osób kupiło
4
Perfekt 1. Język niemiecki dla liceów i techników. Zeszyt ćwiczeń + kod (interaktywny zeszyt ćwiczeń) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfekt 1. Język niemiecki dla liceów i techników. Zeszyt ćwiczeń + ko...
Dostępny10161 szt.

„Perfekt” to czteropoziomowy kurs do nauki języka niemieckiego dla uczniów liceów i techników. Kurs kierowany jest do uczniów rozpoczynających lub kontynuujących naukę drugiego języka obcego. Każdy tom przewidziano na rok nauki w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Zeszyt ćwiczeń z kodami QR do filmów VOX POP: • Każdej lekcji z podręcznika odpowiada strona materiału utrwalającego w zeszycie ćwiczeń. • Wzorcowe wypowiedzi pisemne wraz ze wskazówkami oraz zadaniami ułatwiającymi samodzielne budowanie form pisemnych. • Ewaluacja po każdym rozdziale w formie praktycznych zadań. • Arkusze pracy z filmami VOX POP, dzięki którym autentyczne materiały wideo można wykorzystać jako wsparcie regularnej lekcji lub jako osobne zajęcia. • Wortschatz zum Mitnehmen zestawienia zwrotów przydatnych w podróży w formie minirozmówek. • Grammatik extra obszerny zestaw dodatkowych ćwiczeń gramatycznych pomocnych w opanowaniu kluczowych zagadnień gramatycznych. • Deutsch effektiv zadania w formacie maturalnym. Kod dostępu do interaktywnego zeszytu ćwiczeń zapewnia kompletną interaktywną wersję zeszytu ćwiczeń: • wszystkie nagrania audio i wideo, • w pełni interaktywne ćwiczenia do każdej lekcji, • raporty podsumowujące wykonanie zadań. Interaktywny zeszyt ćwiczeń pozwala na wykonanie wszystkich zadań w trybie online. Wykonane zadania oraz raporty podsumowujące wyniki są w każdej chwili dostępne dla nauczyciela. Kod dostępu jest ważny przez 24 miesiące od daty aktywacji i można go aktywować tylko na jednym urządzeniu. Dla uczniów: Kod odblokowuje dostęp do platformy uczniowskiej edesk.pearson.pl, na której umieszczone są Interaktywne eBooki. Dla nauczycieli: Nauczyciel ma automatyczny dostęp na edesk.pearson.pl do tych samych kursów i poziomów co w aplikacji ePanel. Logowanie jest możliwe na stronie edesk.pearson.pl z użyciem tych samych danych co do ePanelu oraz na www.pearson.pl.

46,90 zł
41,74 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,16 zł

12 osób kupiło
5
Welttour Deutsch 2. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welttour Deutsch 2. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnok...
Dostępny334 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca treść podręcznika, a w niej: – ćwiczenia utrwalające i rozszerzające zagadnienia wprowadzone w podręczniku i rozwijające wszystkie sprawności językowe ucznia, – ćwiczenia interaktywne w aplikacjach bliskich uczniowi oraz dostęp do filmów gramatycznych ułatwiających zrozumienie zagadnień i struktur, – kody QR prowadzące do aplikacji online i zadań multimedialnych, – sekcja „Abitraining” umożliwia powtórzenie wiadomości z całego działu w formie ćwiczeń rozwijających komunikację zadań typu maturalnego.

39,50 zł
35,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,95 zł

11 osób kupiło
6
Opowieść wigilijna. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść wigilijna. Lektura z opracowaniem
Dostępny508 szt.

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

10 osób kupiło
7
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 3
Dostępny80 szt.

Karty matematyczne zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu nauki liczenia i myślenia matematycznego. W klasie 3 skupiają się na takich zagadnieniach, jak: • cztery działania arytmetyczne w zakresie 1000; • dziesiątkowy system pozycyjny, liczby czterocyfrowe, pięciocyfrowe, sześciocyfrowe i milion; • kolejność wykonywania działań; • zagadnienia geometryczne (wielokąty, figury symetryczne, obwody figur); • wiadomości praktyczne. – W każdej części kart pracy w kąciku „Ćwiczymy z Noni” znajdują się ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. Utrwalanie umiejętności matematycznych odbywa się również poprzez zachęcanie uczniów do korzystania z gier, które służą również wypracowywaniu strategii, ale także uczą radzenia sobie z przegraną. – Zestaw zadań dodatkowych zapewni nauczycielowi odpowiednie materiały dla uczniów pracujących szybciej lub potrzebujących utrwalenia poznanych zagadnień. – Ponadto w kartach znalazły się specjalnie oznaczone zadania, które pomagają w nauce programowania. – W kartach wprowadzono zestawy zadań związanych z elementami gry w szachy (z odpowiedziami), a także teksty matematyczne, na bazie których dzieci odpowiadają na postawione pytania, ćwicząc czytanie ze zrozumieniem oraz logiczne myślenie. – Nowością w kartach matematycznych są zamieszczone po rozkładówkach powtórzeniowych strony z zadaniami do samodzielnego wykonania przez dziecko. Uczeń powinien rozwiązać je w zeszycie przedmiotowym. Każde zadanie zostało opatrzone krótką odpowiedzią. Jest to przygotowanie do korzystania z osobnych publikacji, jakimi są w klasach starszych zbiory zadań.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

10 osób kupiło
8
Doktor Dolittle. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Dolittle. Lektura z opracowaniem
Dostępny278 szt.

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.

8,50 zł
6,99 zł

Rabat 17,8%
oszczędzasz 1,51 zł

8 osób kupiło
9
Focus 2. Second Edition. Student's Book A2+/B1 + Digital Resources - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Focus 2. Second Edition. Student's Book A2+/B1 + Digital Resources
Dostępny10054 szt.

Focus Second Edition to nowa edycja bestsellerowej serii Matura Focus, stworzona na bazie podstawy programowej dla liceów i techników obowiązującej od września 2019. Numery dopuszczenia MEN: SPP: 948/2/2019, NPP: 947/2/2019

110,90 zł
98,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,20 zł

8 osób kupiło
10
I-cing. Księga Przemian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I-cing. Księga Przemian
Dostępny20 szt.

Księga Przemian jest pierwszą z kanonu pięciu ksiąg konfucjańskich, ale jej początki są dużo starsze. Chociaż znana powszechnie jako wróżebna, pełniła w kulturze Chin rolę nieporównanie donioślejszą. Była księgą mądrości, gdyż nie przepowiadała po prostu wydarzeń jak zwykły jasnowidz, lecz diagnozowała teraźniejszość i przewidywała rozwój wypadków, mówiąc jednocześnie pytającemu, co powinien czynić. Stanowiła swoisty podręcznik dobrego zarządzania państwem, jako że miała służyć „szlachetnym”, a nie „pospolitym”. Kodyfikacja, jaką znamy dzisiaj, nastąpiła trzy tysiące lat temu, a zredagował ją i opatrzył komentarzami Konfucjusz (VI/V w. p.n.e.). Publikowany tom obejmuje tekst Księgi i wybrane starożytne komentarze przełożone na niemiecki przez wybitnego znawcę tej tematyki Richarda Wilhelma (1873-1930). Jego przekład od dziesięcioleci uchodzi w świecie za kanoniczny i za najlepszego pośrednika, gdyż dziś nawet dla osób znających język chiński oryginalny tekst nie byłby zrozumiały. Z I-cing można wyczytać głęboką kosmologię opartą na filozofii zmiany, można podziwiać tam prostą binarną konstrukcję systemu mającego ogarnąć całą dynamikę świata. Wersetowy charakter myśli i piękno prostych, prastarych obrazów to osobny, literacki walor tego dzieła – jednego z najważniejszych w dziejach ludzkości.

76,00 zł
53,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,80 zł

8 osób kupiło
11
Focus 2. Second Edition. Język angielski. Workbook + kod Online Practice. Poziom A2+/B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Focus 2. Second Edition. Język angielski. Workbook + kod Online Practi...
Dostępny10125 szt.

„Focus Second Edition” to nowa edycja bestsellerowej serii „Matura Focus”, stworzona na bazie podstawy programowej dla liceów i techników obowiązującej od września 2019. Zapewnia pełną realizację wymagań ogólnych i szczegółowych, łącząc naturalną komunikację, poprawność językową i gwarantując realne postępy w nauce.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

8 osób kupiło
12
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 3
Dostępny95 szt.

Karty pracy zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu doskonalenia nauki pisania i wspomagania umiejętności czytania oraz polecenia związane z treściami przyrodniczymi, społecznymi, wychowawczymi i muzycznymi. • Z zakresu edukacji polonistycznej w kartach znalazły się ćwiczenia wspomagające naukę ortografii (w kąciku „Piszemy poprawnie”) i gramatyki (utrwalenie poznanych części mowy – rzeczownika, czasownika, w tym bezokolicznika, i przymiotnika, poznawanie liczebnika i przysłówka oraz stopniowanie przymiotników i przysłówków). • Ćwiczenia na doskonalenie umiejętności pisania użytkowych form wypowiedzi (opis przedmiotu, postaci, zwierzęcia i obrazu, przepis kulinarny, streszczenie, opowiadanie, dialog) oraz opracowanie lektur (ćwiczenia sprawdzające zrozumienie treści utworów w kąciku „Lektury”). • Na końcu każdej publikacji zamieszczony jest kącik „Czytam i interpretuję”, poświęcony treningowi tej ważnej umiejętności na bazie tekstów literackich, popularnonaukowych i użytkowych, takich jak instrukcja obsługi czy słownik wyrazów obcych. • Ponadto dołączono słowa wybranych piosenek (z płyty „Pomysł na piosenki” dla klasy 3) – jako dodatkowe teksty do czytania. Różnorodne ćwiczenia zamieszczone w kąciku „Listy od Hani i Henia” pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć problemy emocjonalne i społeczne bohaterów poszczególnych opowiadań z podręcznika. • W każdej części kart ćwiczeń w kąciku „Ćwiczymy z Noni” zamieszczono ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. • W kartach pracy znajdują się również ćwiczenia do zajęć z edukacji przyrodniczej oznaczone piktogramem listka, materiały do prowadzenia zajęć technicznych (kącik „Zrób to sam!”), polecenia plastyczne oznaczone piktogramem litery P oraz zestaw ćwiczeń muzycznych odpowiadający treściom prezentowanym w podręczniku. Nie zabrakło również pakietu ćwiczeń dodatkowych przeznaczonych do dowolnego wykorzystania w czasie zajęć, np. dla dzieci pracujących szybciej czy potrzebujących większej liczby zadań. • Ponadto w każdej części kart ćwiczeń znajduje się zestaw ćwiczeń wspomagających naukę programowania w kąciku „Lekcje programowania”. Od części 3. w kartach następuje zmiana liniatury z używanej w zeszytach dla klas 1–3 na jedną linię stosowaną w zeszytach dla klas starszych.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

7 osób kupiło
13
Przepisy Joli. W rodzinnej kuchni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przepisy Joli. W rodzinnej kuchni
Dostępny883 szt.

W kolejnej po Od śniadania do kolacji książce z serii „Przepisy Joli” przebojowa blogerka i kultowa bohaterka mediów społecznościowych Jola Caputa gotuje z rodziną – córką Sylwią i synem Grzegorzem. Każde z nich ma nieco inne podejście do kuchni, możemy więc się spodziewać prócz tak kochanych przez fanów Joli prostych przepisów na domowe dania bardziej zdecydowanych smaków z nutą orientu (Grzegorz) i sprawdzonych przez Sylwię pomysłów na słodkości. Jak zwykle w wersji najsmaczniejszej, ale i najpraktyczniejszej oraz najbardziej ekonomicznej.

39,90 zł
19,99 zł

Rabat 49,9%
oszczędzasz 19,91 zł

6 osób kupiło
14
#trends 1. Język niemiecki. Poziom A1. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#trends 1. Język niemiecki. Poziom A1. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogóln...
Dostępny1012 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca treść podręcznika, a w niej: – zadania rozwijające wszystkie umiejętności językowe i utrwalające zagadnienia wprowadzone w podręczniku, – filmy gramatyczne ułatwiające zrozumienie zagadnień i struktur, – dostęp do aplikacji online i zadań interaktywnych, – kody QR prowadzące do aplikacji online i zadań multimedialnych, – sekcja „Jetzt wird praktisch”, wprowadzająca komunikację w realnym kontekście językowym, – numeracja stron identyczna jak podręczniku.

39,50 zł
35,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,95 zł

5 osób kupiło
15
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 4
Dostępny177 szt.

Karty matematyczne zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu nauki liczenia i myślenia matematycznego. W klasie 3 skupiają się na takich zagadnieniach, jak: • cztery działania arytmetyczne w zakresie 1000; • dziesiątkowy system pozycyjny, liczby czterocyfrowe, pięciocyfrowe, sześciocyfrowe i milion; • kolejność wykonywania działań; • zagadnienia geometryczne (wielokąty, figury symetryczne, obwody figur); • wiadomości praktyczne. – W każdej części kart pracy w kąciku „Ćwiczymy z Noni” znajdują się ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. Utrwalanie umiejętności matematycznych odbywa się również poprzez zachęcanie uczniów do korzystania z gier, które służą również wypracowywaniu strategii, ale także uczą radzenia sobie z przegraną. – Zestaw zadań dodatkowych zapewni nauczycielowi odpowiednie materiały dla uczniów pracujących szybciej lub potrzebujących utrwalenia poznanych zagadnień. Ponadto w kartach znalazły się specjalnie oznaczone zadania, które pomagają w nauce programowania. – W kartach wprowadzono zestawy zadań związanych z elementami gry w szachy (z odpowiedziami), a także teksty matematyczne, na bazie których dzieci odpowiadają na postawione pytania, ćwicząc czytanie ze zrozumieniem oraz logiczne myślenie. – Nowością w kartach matematycznych są zamieszczone po rozkładówkach powtórzeniowych strony z zadaniami do samodzielnego wykonania przez dziecko. Uczeń powinien rozwiązać je w zeszycie przedmiotowym. Każde zadanie zostało opatrzone krótką odpowiedzią. Jest to przygotowanie do korzystania z osobnych publikacji, jakimi są w klasach starszych zbiory zadań.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

5 osób kupiło
16
Chłopi. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopi. Lektura z opracowaniem
Dostępny579 szt.

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Anny Willman.

29,50 zł
21,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,96 zł

5 osób kupiło
17
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 2
Dostępny113 szt.

Karty matematyczne zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu nauki liczenia i myślenia matematycznego. W klasie 3 skupiają się na takich zagadnieniach, jak: • cztery działania arytmetyczne w zakresie 1000; • dziesiątkowy system pozycyjny, liczby czterocyfrowe, pięciocyfrowe, sześciocyfrowe i milion; • kolejność wykonywania działań; • zagadnienia geometryczne (wielokąty, figury symetryczne, obwody figur); • wiadomości praktyczne. – W każdej części kart pracy w kąciku „Ćwiczymy z Noni” znajdują się ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. Utrwalanie umiejętności matematycznych odbywa się również poprzez zachęcanie uczniów do korzystania z gier, które służą również wypracowywaniu strategii, ale także uczą radzenia sobie z przegraną. – Zestaw zadań dodatkowych zapewni nauczycielowi odpowiednie materiały dla uczniów pracujących szybciej lub potrzebujących utrwalenia poznanych zagadnień. – Ponadto w kartach znalazły się specjalnie oznaczone zadania, które pomagają w nauce programowania. – W kartach wprowadzono zestawy zadań związanych z elementami gry w szachy (z odpowiedziami), a także teksty matematyczne, na bazie których dzieci odpowiadają na postawione pytania, ćwicząc czytanie ze zrozumieniem oraz logiczne myślenie. – Nowością w kartach matematycznych są zamieszczone po rozkładówkach powtórzeniowych strony z zadaniami do samodzielnego wykonania przez dziecko. Uczeń powinien rozwiązać je w zeszycie przedmiotowym. Każde zadanie zostało opatrzone krótką odpowiedzią. Jest to przygotowanie do korzystania z osobnych publikacji, jakimi są w klasach starszych zbiory zadań.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

5 osób kupiło
18
To się liczy! 1. Matematyka. Podręcznik dla branżowej szkoły pierwszego stopnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To się liczy! 1. Matematyka. Podręcznik dla branżowej szkoły pierwszeg...
Dostępny280 szt.

Numer dopuszczenia: 967/1/2019 Podręcznik pokazuje uczniowi, że matematyka nie jest trudna, a umiejętności matematyczne są wykorzystywane w różnych dziedzinach życia: • pokazuje praktyczne wykorzystanie matematyki dzięki licznym nawiązaniom do życia codziennego i zawodowego, o których mowa w zadaniach i lekcjach branżowych oraz w elementach „To się liczy!”, • rozwija matematyczne zainteresowania uczniów dzięki dodatkowym zadaniom kształcącym różne umiejętności matematyczne, zamieszczonym na końcu podręcznika w zbiorze zadań, • ułatwia uczenie się dzięki atrakcyjnej szacie graficznej, przejrzystemu układowi treści oraz dużej liczbie wykresów, tabel i rysunków geometrycznych, • umożliwia sprawdzenie wiedzy i pomaga przygotować się do sprawdzianów przy pomocy zestawów powtórzeniowych na końcu każdego rozdziału, • jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, przykładom rozwiązanym krok po kroku i skorelowanym z nimi ćwiczeniom, odpowiedziom do wszystkich zadań, • ułatwia prowadzenie zajęć, ponieważ każda lekcja to gotowy scenariusz do zrealizowania danego tematu.

51,50 zł
46,35 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,15 zł

5 osób kupiło
19
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 4
Dostępny151 szt.

Karty pracy zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu doskonalenia nauki pisania i wspomagania umiejętności czytania oraz polecenia związane z treściami przyrodniczymi, społecznymi, wychowawczymi i muzycznymi. • Z zakresu edukacji polonistycznej w kartach znalazły się ćwiczenia wspomagające naukę ortografii (w kąciku „Piszemy poprawnie”) i gramatyki (utrwalenie poznanych części mowy – rzeczownika, czasownika, w tym bezokolicznika, i przymiotnika, poznawanie liczebnika i przysłówka oraz stopniowanie przymiotników i przysłówków). • Ćwiczenia na doskonalenie umiejętności pisania użytkowych form wypowiedzi (opis przedmiotu, postaci, zwierzęcia i obrazu, przepis kulinarny, streszczenie, opowiadanie, dialog) oraz opracowanie lektur (ćwiczenia sprawdzające zrozumienie treści utworów w kąciku „Lektury”). • Na końcu każdej publikacji zamieszczony jest kącik Czytam i interpretuję, poświęcony treningowi tej ważnej umiejętności na bazie tekstów literackich, popularnonaukowych i użytkowych, takich jak instrukcja obsługi czy słownik wyrazów obcych. • Ponadto dołączono słowa wybranych piosenek (z płyty „Pomysł na piosenki dla klasy 3”) – jako dodatkowe teksty do czytania. Różnorodne ćwiczenia zamieszczone w kąciku „Listy od Hani i Henia” pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć problemy emocjonalne i społeczne bohaterów poszczególnych opowiadań z podręcznika. • W każdej części kart ćwiczeń w kąciku „Ćwiczymy z Noni” zamieszczono ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. • W kartach pracy znajdują się również ćwiczenia do zajęć z edukacji przyrodniczej oznaczone piktogramem listka, materiały do prowadzenia zajęć technicznych (kącik „Zrób to sam!”), polecenia plastyczne oznaczone piktogramem litery P oraz zestaw ćwiczeń muzycznych odpowiadający treściom prezentowanym w podręczniku. Nie zabrakło również pakietu ćwiczeń dodatkowych przeznaczonych do dowolnego wykorzystania w czasie zajęć, np. dla dzieci pracujących szybciej czy potrzebujących większej liczby zadań. • Ponadto w każdej części kart ćwiczeń znajduje się zestaw ćwiczeń wspomagających naukę programowania w kąciku „Lekcje programowania”. Od części 3. w kartach następuje zmiana liniatury z używanej w zeszytach dla klas 1-3 na jedną linię stosowaną w zeszytach dla klas starszych.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

5 osób kupiło
20
Perfekt 1. Język niemiecki dla liceów i techników. Podręcznik + kod (interaktywny podręcznik) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfekt 1. Język niemiecki dla liceów i techników. Podręcznik + kod (i...
Dostępny10036 szt.

„Perfekt” to czteropoziomowy kurs do nauki języka niemieckiego dla uczniów liceów i techników. Kurs kierowany jest do uczniów rozpoczynających lub kontynuujących naukę drugiego języka obcego. Każdy tom przewidziano na rok nauki w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.

57,90 zł
51,53 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,37 zł

5 osób kupiło
21
#trends 2. Język niemiecki. Poziom A1+. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#trends 2. Język niemiecki. Poziom A1+. Podręcznik dla liceum ogólnoks...
Dostępny426 szt.

Numer dopuszczenia: 940/2/2019 Podręcznik spełnia wymagania podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych i gwarantuje nauczycielowi ciekawą realizację wymagań, dzięki atrakcyjnym rozwiązaniom dydaktycznym. W podręczniku między innymi: • zadania rozwijające komunikację, • tematyka tekstów bliska uczniom, • video blogi inspirujące i angażujące ucznia do mówienia o swoich doświadczeniach, • lekcje „Starter” wyrównujące poziom startowy uczniów.

60,50 zł
54,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,05 zł

4 osoby kupiły
22
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3. Część 1
Dostępny115 szt.

Karty matematyczne zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu nauki liczenia i myślenia matematycznego. W klasie 3 skupiają się na takich zagadnieniach, jak: • cztery działania arytmetyczne w zakresie 1000; • dziesiątkowy system pozycyjny, liczby czterocyfrowe, pięciocyfrowe, sześciocyfrowe i milion; • kolejność wykonywania działań; • zagadnienia geometryczne (wielokąty, figury symetryczne, obwody figur); • wiadomości praktyczne. – W każdej części kart pracy w kąciku „Ćwiczymy z Noni” znajdują się ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. Utrwalanie umiejętności matematycznych odbywa się również poprzez zachęcanie uczniów do korzystania z gier, które służą również wypracowywaniu strategii, ale także uczą radzenia sobie z przegraną. – Zestaw zadań dodatkowych zapewni nauczycielowi odpowiednie materiały dla uczniów pracujących szybciej lub potrzebujących utrwalenia poznanych zagadnień. – Ponadto w kartach znalazły się specjalnie oznaczone zadania, które pomagają w nauce programowania. – W kartach wprowadzono zestawy zadań związanych z elementami gry w szachy (z odpowiedziami), a także teksty matematyczne, na bazie których dzieci odpowiadają na postawione pytania, ćwicząc czytanie ze zrozumieniem oraz logiczne myślenie. – Nowością w kartach matematycznych są zamieszczone po rozkładówkach powtórzeniowych strony z zadaniami do samodzielnego wykonania przez dziecko. Uczeń powinien rozwiązać je w zeszycie przedmiotowym. Każde zadanie zostało opatrzone krótką odpowiedzią. Jest to przygotowanie do korzystania z osobnych publikacji, jakimi są w klasach starszych zbiory zadań.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

4 osoby kupiły
23
English Class A2. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Class A2. Student's Book
Dostępny67 szt.

English Class to nowoczesny kurs do nauki języka angielskiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej. Kolejne podręczniki z serii „dorastają” razem z uczniami, oferując optymalne połączenie kursu komunikacyjnego z kształceniem poprawności językowej. Seria oferuje bogaty wachlarz komponentów dla nauczyciela, w tym materiały wideo BBC oraz bezpłatne zadania interaktywne dla ucznia w formie Extra Online Homework. W English Class nauczyciele, uczniowie i rodzice cenią najbardziej: • gwarancję pełnej realizacji podstawy programowej i rzetelne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, • elastyczność wynikającą z dwóch ścieżek realizacji kursu: łatwiejszej i trudniejszej, wybieranej przez nauczyciela w zależności od faktycznych umiejętności uczniów. Nr dopuszczenia MEN: 840/3/2019

43,50 zł
38,72 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,78 zł

4 osoby kupiły
24
Welttour Deutsch 1. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welttour Deutsch 1. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnok...
Dostępny326 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca treść podręcznika, a w niej: – ćwiczenia utrwalające i rozszerzające zagadnienia wprowadzone w podręczniku i rozwijające wszystkie sprawności językowe ucznia, – ćwiczenia interaktywne w aplikacjach bliskich uczniowi oraz dostęp do filmów gramatycznych ułatwiających zrozumienie zagadnień i struktur, – kody QR prowadzące do aplikacji online i zadań multimedialnych, – sekcja „Abitraining” umożliwia powtórzenie wiadomości z całego działu w formie ćwiczeń rozwijających komunikację zadań typu maturalnego.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

4 osoby kupiły
25
To się czyta! 1. Język polski. Podręcznik dla branżowej szkoły pierwszego stopnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To się czyta! 1. Język polski. Podręcznik dla branżowej szkoły pierwsz...
Dostępny259 szt.

Numer dopuszczenia: 1025/1/2019 Podręcznik: • przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia użytecznych tekstów, • porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali, • inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę całego rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom „Na początek” i „Po przeczytaniu” znajdującym się w każdej lekcji, • jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem, • umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą licznych schematów i ćwiczeń podsumowujących, • kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą „Kultura języka w zawodzie”, • ułatwia prowadzenie zajęć dzięki uporządkowanej i przejrzystej budowie, • zawiera oczekiwany przez nauczycieli układ treści tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej. Podręcznik został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych „Kilka słów o epokach”, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne epok.

49,50 zł
44,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,95 zł

3 osoby kupiły
26
Nad Niemnem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nad Niemnem
Dostępny72 szt.

Klasyka literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami i ilustracjami – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
27
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 4
Dostępny230 szt.

„Nowi Tropiciele” to cykl dla uczniów, którzy lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie. W podręcznikach do klasy 3 zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej. • Doskonalenie nauki czytania odbywa się podczas pracy z różnorodnymi tekstami literackimi, które zostały tak dobrane, aby prezentowały klasykę literatury dziecięcej oraz zwracały uwagę na utwory współczesnych poetów i pisarzy. • Teksty do czytania podzielone zostały na trzy poziomy. • W każdej części podręcznika znajduje się Leksykon, w którym uczeń sprawdzi znaczenie trudniejszych wyrazów użytych w tekstach. • Ponadto w podręcznikach uwzględniono teksty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej. • W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty zawierające treści ortograficzne (marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, wiersze ortograficzne dotyczące poszczególnych problemów napisane przez Marcina Brykczyńskiego oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku „Piszemy poprawnie”). • „Tropimy gramatykę” to rozkładówki z treściami gramatycznymi, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy. • Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi. • „Treści społeczno-przyrodnicze”, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych i prozdrowotnych. • Treści muzyczne stymulują twórczą aktywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają naturalne skłonności najmłodszych, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. • Specjalnie napisana seria opowiadań „Listy od Hani i Henia” na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc kilkulatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania. Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne. Obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, ułatwiające dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Takie podejście sprawia, że matematyka jest bliska dzieciom. • Ponadto w każdym podręczniku wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu poprzez umieszczenie specjalnego piktogramu. • Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy – w formie kącików tematycznych: Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy Rondelkolandia Warto ich znać!, Bawimy się z Noni Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem. Numer dopuszczenia MEN: 815/5/2019

17,15 zł
15,99 zł

Rabat 6,8%
oszczędzasz 1,16 zł

4 osoby kupiły
28
Katarynka. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katarynka. Lektura z opracowaniem
Dostępny35 szt.

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
29
High Note 2. Student's Book + kod (digital resources + interactive ebook) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High Note 2. Student's Book + kod (digital resources + interactive ebo...
Dostępny5772 szt.

„High Note” to 5-poziomowa seria stworzona na bazie podstawy programowej dla liceów i techników obowiązującej od września 2019 dla klas z minimum 5 lekcjami języka angielskiego w tygodniu. Zapewnia pełną realizację wymagań ogólnych i szczegółowych, łącząc równomierny rozwój językowy pod kątem matury z przygotowaniem uczniów do wyzwań czekających na studiach i rynku pracy. „High Note” stawia przed uczniami cele, które oni sami chcą osiągnąć i rozwija obszary językowe, które oni sami uznają za ważne. Seria składa się z komponentów, które gwarantują komfort pracy w szkole i w domu! Uczniowie znajdą tam m.in. rozbudowany program szkolnictwa (nowe słowa oznaczone kolorem, dodatkowe utrwalenie słownictwa w ćwiczeniach leksykalnych) oraz będą w stanie rozwijać praktyczne umiejętności komunikacji. Seria umożliwi im opanowanie znajomości struktur i słownictwa niezbędnego do realizacji funkcji językowych oraz pokaże jak tworzyć rodzaje wypowiedzi ustne i pisemne.

110,90 zł
98,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,20 zł

3 osoby kupiły
30
My Perspectives 2. Język angielski. Poziom B1-B2. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Perspectives 2. Język angielski. Poziom B1-B2. Zeszyt ćwiczeń dla l...
Dostępny403 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca treść podręcznika, a w niej: • zadania rozwijające wszystkie umiejętności językowe i stanowiące dodatkowe wsparcie w utrwaleniu zagadnień wprowadzonych w podręczniku, • ćwiczenia do lekcji z wykorzystaniem prezentacji „TED Talks” oraz 4 dodatkowe lekcje oparte na prezentacjach „TED Talks”, • ćwiczenia interaktywne w aplikacjach bliskich uczniowi jako wsparcie egzaminacyjne, • kody QR prowadzące do aplikacji online i zadań multimedialnych, • „Lexical Review”, czyli narzędzie do powtórek opracowane zgodnie z metodą spiralną, • dodatkowe wsparcie maturalne w postaci komponentu online „Matura Bank”.

66,00 zł
59,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

3 osoby kupiły
31
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 5
Dostępny177 szt.

„Nowi Tropiciele” to cykl dla uczniów, którzy lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie. W podręcznikach do klasy 3 zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej. • Doskonalenie nauki czytania odbywa się podczas pracy z różnorodnymi tekstami literackimi, które zostały tak dobrane, aby prezentowały klasykę literatury dziecięcej oraz zwracały uwagę na utwory współczesnych poetów i pisarzy. • Teksty do czytania podzielone zostały na trzy poziomy. • W każdej części podręcznika znajduje się Leksykon, w którym uczeń sprawdzi znaczenie trudniejszych wyrazów użytych w tekstach. • Ponadto w podręcznikach uwzględniono teksty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej. • W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty zawierające treści ortograficzne (marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, wiersze ortograficzne dotyczące poszczególnych problemów napisane przez Marcina Brykczyńskiego oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku „Piszemy poprawnie”). • „Tropimy gramatykę” to rozkładówki z treściami gramatycznymi, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy. • Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi. • „Treści społeczno-przyrodnicze”, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych i prozdrowotnych. • Treści muzyczne stymulują twórczą aktywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają naturalne skłonności najmłodszych, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. • Specjalnie napisana seria opowiadań „Listy od Hani i Henia” na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc kilkulatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania. • Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne. Obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, ułatwiające dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Takie podejście sprawia, że matematyka jest bliska dzieciom. • Ponadto w każdym podręczniku wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu poprzez umieszczenie specjalnego piktogramu. • Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy – w formie kącików tematycznych: Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy Rondelkolandia Warto ich znać!, Bawimy się z Noni Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem. Numer dopuszczenia MEN: 815/6/2019

23,40 zł
20,83 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,57 zł

3 osoby kupiły
32
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 2
Dostępny81 szt.

„Nowi Tropiciele” to cykl dla uczniów, którzy lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie. W podręcznikach do klasy 3 zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej. • Doskonalenie nauki czytania odbywa się podczas pracy z różnorodnymi tekstami literackimi, które zostały tak dobrane, aby prezentowały klasykę literatury dziecięcej oraz zwracały uwagę na utwory współczesnych poetów i pisarzy. • Teksty do czytania podzielone zostały na trzy poziomy. • W każdej części podręcznika znajduje się Leksykon, w którym uczeń sprawdzi znaczenie trudniejszych wyrazów użytych w tekstach. • Ponadto w podręcznikach uwzględniono teksty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej. • W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty zawierające treści ortograficzne (marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, wiersze ortograficzne dotyczące poszczególnych problemów napisane przez Marcina Brykczyńskiego oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku „Piszemy poprawnie”). • „Tropimy gramatykę” to rozkładówki z treściami gramatycznymi, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy. • Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi. • „Treści społeczno-przyrodnicze”, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych i prozdrowotnych. • Treści muzyczne stymulują twórczą aktywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają naturalne skłonności najmłodszych, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. • Specjalnie napisana seria opowiadań „Listy od Hani i Henia” na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc kilkulatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania. Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne. Obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, ułatwiające dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Takie podejście sprawia, że matematyka jest bliska dzieciom. • Ponadto w każdym podręczniku wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu poprzez umieszczenie specjalnego piktogramu. • Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy – w formie kącików tematycznych: Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy Rondelkolandia Warto ich znać!, Bawimy się z Noni Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem. Numer dopuszczenia MEN: 815/5/2019

23,40 zł
20,83 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,57 zł

3 osoby kupiły
33
Save Us - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Save Us
Dostępny107 szt.

Wielki finał bestsellerowej trylogii Mony Kasten. Czy Ruby i James zdołają ocalić swoje uczucie? A może zniszczą się wzajemnie? Romantyczna, zabawna, wzruszająca, magiczna... Polscy czytelnicy pokochali wyjątkowy styl autorki i z niecierpliwością oczekują zwieńczenia serii.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
34
Doktor Dolittle. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Dolittle. Lektura z opracowaniem
Dostępny133 szt.

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
35
Welttour Deutsch 1. Język niemiecki. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Welttour Deutsch 1. Język niemiecki. Podręcznik dla liceum ogólnokszta...
Dostępny1024 szt.

Numer dopuszczenia: 935/1/2018 Podręcznik spełnia wymagania podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych i gwarantuje nauczycielowi ciekawą realizację wymagań dzięki atrakcyjnym materiałom autentycznym i efektywnym rozwiązaniom dydaktycznym. W podręczniku między innymi: – zadania rozwijające komunikację, – filmy niemieckiej telewizji ZDF inspirujące ucznia do rozmowy, – dodatkowe lekcje gramatyczne i materiały przygotowujące do egzaminu maturalnego już od pierwszego poziomu serii, – lekcje „Starter” wyrównujące poziom startowy uczniów.

57,90 zł
52,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

3 osoby kupiły
36
Disney Junior. Bingo i Rolly w akcji. Pierwsza znajdywanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Junior. Bingo i Rolly w akcji. Pierwsza znajdywanka
Dostępny245 szt.

Książka całokartonowa, dzięki której fani Bingo i Rolly'ego będą mogli towarzyszyć dwóm sympatycznym mopsom w ich przygodach. Duże, czytelne ilustracje zachęcą najmłodsze dzieci do poszukiwania, wskazywania i dopasowywania kryjących się na nich elementów, porównywania obrazków, nauki liczenia i poznawania kształtów, wykonywania prostych poleceń oraz samodzielnego przeglądania książki!

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

3 osoby kupiły
37
Wypadek na ulicy Starowiślnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypadek na ulicy Starowiślnej
Dostępny40 szt.

Pełna wdzięku i lekkiego dowcipu opowieść o dwóch obliczach Krakowa – tego współczesnego i z... 1900 roku, kiedy pod Wawelem można było zbierać poziomki, a serca biły zdecydowanie mocniej... W momencie, w którym Lucyna znajduje w Internecie notatkę o swoim pradziadku, sierżancie krakowskiej straży ogniowej, jej życie zmienia się nie do poznania. Kobieta rusza tropem rodzinnej tajemnicy w poszukiwaniu niesfornego przodka, jednak – jak się okazuje – śledztwo przyniesie jej znacznie więcej niespodzianek, niż przypuszczała. Jedna z nich ma na imię Tadeusz i jest niezwykle pociągająca. Lekko napisana opowieść, bezpretensjonalna i klimatyczna. Historia z przeszłości jest zgrabnie wpleciona we współczesne wydarzenia. Lektura przyjemna, ale tez skłania do refleksji: o przemijającym czasie, o wadze więzi rodzinnych i relacji z ludźmi.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
38
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 1
Dostępny122 szt.

Karty pracy zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu doskonalenia nauki pisania i wspomagania umiejętności czytania oraz polecenia związane z treściami przyrodniczymi, społecznymi, wychowawczymi i muzycznymi. • Z zakresu edukacji polonistycznej w kartach znalazły się ćwiczenia wspomagające naukę ortografii (w kąciku „Piszemy poprawnie”) i gramatyki (utrwalenie poznanych części mowy – rzeczownika, czasownika, w tym bezokolicznika, i przymiotnika, poznawanie liczebnika i przysłówka oraz stopniowanie przymiotników i przysłówków). • Ćwiczenia na doskonalenie umiejętności pisania użytkowych form wypowiedzi (opis przedmiotu, postaci, zwierzęcia i obrazu, przepis kulinarny, streszczenie, opowiadanie, dialog) oraz opracowanie lektur (ćwiczenia sprawdzające zrozumienie treści utworów w kąciku „Lektury”). • Na końcu każdej publikacji zamieszczony jest kącik „Czytam i interpretuję”, poświęcony treningowi tej ważnej umiejętności na bazie tekstów literackich, popularnonaukowych i użytkowych, takich jak instrukcja obsługi czy słownik wyrazów obcych. • Ponadto dołączono słowa wybranych piosenek (z płyty „Pomysł na piosenki” dla klasy 3) – jako dodatkowe teksty do czytania. Różnorodne ćwiczenia zamieszczone w kąciku Listy od Hani i Henia pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć problemy emocjonalne i społeczne bohaterów poszczególnych opowiadań z podręcznika. • W każdej części kart ćwiczeń w kąciku „Ćwiczymy z Noni” zamieszczono ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. • W kartach pracy znajdują się również ćwiczenia do zajęć z edukacji przyrodniczej oznaczone piktogramem listka, materiały do prowadzenia zajęć technicznych (kącik „Zrób to sam!”), polecenia plastyczne oznaczone piktogramem litery P oraz zestaw ćwiczeń muzycznych odpowiadający treściom prezentowanym w podręczniku. Nie zabrakło również pakietu ćwiczeń dodatkowych przeznaczonych do dowolnego wykorzystania w czasie zajęć, np. dla dzieci pracujących szybciej czy potrzebujących większej liczby zadań. • Ponadto w każdej części kart ćwiczeń znajduje się zestaw ćwiczeń wspomagających naukę programowania w kąciku „Lekcje programowania”. Od części 3. w kartach następuje zmiana liniatury z używanej w zeszytach dla klas 1–3 na jedną linię stosowaną w zeszytach dla klas starszych.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

3 osoby kupiły
39
Prosto do matury 1. Matematyka. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosto do matury 1. Matematyka. Podręcznik dla liceum ogólnokształcące...
Dostępny396 szt.

Numer dopuszczenia MEN: 1008/1/2019 Prosto do matury do klasy 1 dla zakresu podstawowego to podręcznik opracowany z myślą o wszystkich przygotowujących się do obowiązkowej matury z matematyki: • pomaga oswajać się z egzaminem maturalnym od pierwszych dni nauki w szkole ponadpodstawowej dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego po każdym temacie (zestaw „Prosto do matury”) i po każdym dziale („Powtórzenie”), • umożliwia samodzielną naukę dzięki odpowiedziom i wskazówkom do większości zadań, • ułatwia przypomnienie treści potrzebnych do zrozumienia wprowadzanych zagadnień dzięki sekcji „Warto powtórzyć”, • umożliwia samodzielne rozwiązywanie zadań dzięki niemal 1500 zadaniom różnego typu, które pozwalają przećwiczyć algorytmy i strategie matematyczne.

48,00 zł
43,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2 osoby kupiły
40
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 3
Dostępny176 szt.

„Nowi Tropiciele” to cykl dla uczniów, którzy lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie. W podręcznikach do klasy 3 zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej. • Doskonalenie nauki czytania odbywa się podczas pracy z różnorodnymi tekstami literackimi, które zostały tak dobrane, aby prezentowały klasykę literatury dziecięcej oraz zwracały uwagę na utwory współczesnych poetów i pisarzy. • Teksty do czytania podzielone zostały na trzy poziomy. • W każdej części podręcznika znajduje się Leksykon, w którym uczeń sprawdzi znaczenie trudniejszych wyrazów użytych w tekstach. • Ponadto w podręcznikach uwzględniono teksty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej. • W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty zawierające treści ortograficzne (marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, wiersze ortograficzne dotyczące poszczególnych problemów napisane przez Marcina Brykczyńskiego oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku „Piszemy poprawnie”). • „Tropimy gramatykę” to rozkładówki z treściami gramatycznymi, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy. • Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi. • „Treści społeczno-przyrodnicze”, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych i prozdrowotnych. • Treści muzyczne stymulują twórczą aktywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają naturalne skłonności najmłodszych, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. • Specjalnie napisana seria opowiadań „Listy od Hani i Henia” na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc kilkulatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania. Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne. Obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, ułatwiające dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Takie podejście sprawia, że matematyka jest bliska dzieciom. • Ponadto w każdym podręczniku wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu poprzez umieszczenie specjalnego piktogramu. • Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy – w formie kącików tematycznych: Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy Rondelkolandia Warto ich znać!, Bawimy się z Noni Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem. Numer dopuszczenia MEN: 815/5/2019

23,40 zł
20,83 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,57 zł

2 osoby kupiły
41
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 5
Dostępny181 szt.

Karty pracy zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu doskonalenia nauki pisania i wspomagania umiejętności czytania oraz polecenia związane z treściami przyrodniczymi, społecznymi, wychowawczymi i muzycznymi. • Z zakresu edukacji polonistycznej w kartach znalazły się ćwiczenia wspomagające naukę ortografii (w kąciku „Piszemy poprawnie”) i gramatyki (utrwalenie poznanych części mowy – rzeczownika, czasownika, w tym bezokolicznika, i przymiotnika, poznawanie liczebnika i przysłówka oraz stopniowanie przymiotników i przysłówków). • Ćwiczenia na doskonalenie umiejętności pisania użytkowych form wypowiedzi (opis przedmiotu, postaci, zwierzęcia i obrazu, przepis kulinarny, streszczenie, opowiadanie, dialog) oraz opracowanie lektur (ćwiczenia sprawdzające zrozumienie treści utworów w kąciku „Lektury”). • Na końcu każdej publikacji zamieszczony jest kącik „Czytam i interpretuję”, poświęcony treningowi tej ważnej umiejętności na bazie tekstów literackich, popularnonaukowych i użytkowych, takich jak instrukcja obsługi czy słownik wyrazów obcych. • Ponadto dołączono słowa wybranych piosenek (z płyty „Pomysł na piosenki dla klasy 3”) – jako dodatkowe teksty do czytania. Różnorodne ćwiczenia zamieszczone w kąciku „Listy od Hani i Henia” pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć problemy emocjonalne i społeczne bohaterów poszczególnych opowiadań z podręcznika. • W każdej części kart ćwiczeń w kąciku „Ćwiczymy z Noni” zamieszczono ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. • W kartach pracy znajdują się również ćwiczenia do zajęć z edukacji przyrodniczej oznaczone piktogramem listka, materiały do prowadzenia zajęć technicznych (kącik „Zrób to sam!”), polecenia plastyczne oznaczone piktogramem litery P oraz zestaw ćwiczeń muzycznych odpowiadający treściom prezentowanym w podręczniku. Nie zabrakło również pakietu ćwiczeń dodatkowych przeznaczonych do dowolnego wykorzystania w czasie zajęć, np. dla dzieci pracujących szybciej czy potrzebujących większej liczby zadań. • Ponadto w każdej części kart ćwiczeń znajduje się zestaw ćwiczeń wspomagających naukę programowania w kąciku „Lekcje programowania”. Od części 3. w kartach następuje zmiana liniatury z używanej w zeszytach dla klas 1–3 na jedną linię stosowaną w zeszytach dla klas starszych.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

2 osoby kupiły
42
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 2
Dostępny56 szt.

Karty pracy zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu doskonalenia nauki pisania i wspomagania umiejętności czytania oraz polecenia związane z treściami przyrodniczymi, społecznymi, wychowawczymi i muzycznymi. • Z zakresu edukacji polonistycznej w kartach znalazły się ćwiczenia wspomagające naukę ortografii (w kąciku „Piszemy poprawnie”) i gramatyki (utrwalenie poznanych części mowy – rzeczownika, czasownika, w tym bezokolicznika, i przymiotnika, poznawanie liczebnika i przysłówka oraz stopniowanie przymiotników i przysłówków). • Ćwiczenia na doskonalenie umiejętności pisania użytkowych form wypowiedzi (opis przedmiotu, postaci, zwierzęcia i obrazu, przepis kulinarny, streszczenie, opowiadanie, dialog) oraz opracowanie lektur (ćwiczenia sprawdzające zrozumienie treści utworów w kąciku „Lektury”). • Na końcu każdej publikacji zamieszczony jest kącik „Czytam i interpretuję”, poświęcony treningowi tej ważnej umiejętności na bazie tekstów literackich, popularnonaukowych i użytkowych, takich jak instrukcja obsługi czy słownik wyrazów obcych. • Ponadto dołączono słowa wybranych piosenek (z płyty „Pomysł na piosenki” dla klasy 3) – jako dodatkowe teksty do czytania. Różnorodne ćwiczenia zamieszczone w kąciku „Listy od Hani i Henia” pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć problemy emocjonalne i społeczne bohaterów poszczególnych opowiadań z podręcznika. • W każdej części kart ćwiczeń w kąciku „Ćwiczymy z Noni” zamieszczono ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. • W kartach pracy znajdują się również ćwiczenia do zajęć z edukacji przyrodniczej oznaczone piktogramem listka, materiały do prowadzenia zajęć technicznych (kącik Zrób to sam!), polecenia plastyczne oznaczone piktogramem litery P oraz zestaw ćwiczeń muzycznych odpowiadający treściom prezentowanym w podręczniku. Nie zabrakło również pakietu ćwiczeń dodatkowych przeznaczonych do dowolnego wykorzystania w czasie zajęć, np. dla dzieci pracujących szybciej czy potrzebujących większej liczby zadań. • Ponadto w każdej części kart ćwiczeń znajduje się zestaw ćwiczeń wspomagających naukę programowania w kąciku „Lekcje programowania”. Od części 3. w kartach następuje zmiana liniatury z używanej w zeszytach dla klas 1–3 na jedną linię stosowaną w zeszytach dla klas starszych.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

2 osoby kupiły
43
Zeszyt A5/60K kratka Touch (5szt) OXFORD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/60K kratka Touch (5szt) OXFORD
Dostępny67 szt.

Zeszyt Oxford, 60 kartkowy w kratkę o gramaturze kartek 90g. Opakowanie zbiorcze.

48,20 zł
45,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
44
#trends 1. Język niemiecki. Poziom A1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#trends 1. Język niemiecki. Poziom A1. Podręcznik dla liceum ogólnoksz...
Dostępny379 szt.

Numer dopuszczenia: 940/1/2018 Podręcznik spełnia wymagania podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych i gwarantuje nauczycielowi ciekawą realizację wymagań dzięki niesztampowym materiałom autentycznym i atrakcyjnym rozwiązaniom dydaktycznym. W podręczniku między innymi: – zadania rozwijające komunikację, – filmy niemieckiej telewizji ZDF inspirujące ucznia do rozmowy, – dodatkowe lekcje gramatyczne i materiały przygotowujące do egzaminu maturalnego już od pierwszego poziomu serii, – lekcje „Starter” wyrównujące poziom startowy uczniów.

60,50 zł
54,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,05 zł

2 osoby kupiły
45
Odwet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwet
Dostępny63 szt.

Kontynuacja powieści Zamęt. Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę. W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem – dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem. Wkrótce po rozmowie umiera na atak serca. Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka – zbliżają się wybory parlamentarne. Sekcja Romana Leskiego otrzymuje zadanie specjalne – prześwietlenie bohatera z Iraku, Olgierda Rubeckiego, który startuje w wyborach i zagraża partii rządzącej. Okazuje się, że w sprawach Rubeckiego i oficerów pojawiają się te same nazwiska. Członkowie tajnej komórki Agencji Wywiadu znowu w akcji!

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
46
Chłopi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopi
Dostępny100 szt.

Klasyka literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami i ilustracjami – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

2 osoby kupiły
47
#trends 2. Język niemiecki. Poziom A1+. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#trends 2. Język niemiecki. Poziom A1+. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogól...
Dostępny839 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca treść podręcznika, a w niej: • zadania rozwijające wszystkie umiejętności językowe i utrwalające zagadnienia wprowadzone w podręczniku, • ćwiczenia interaktywne w aplikacjach bliskich uczniowi oraz filmy gramatyczne ułatwiające zrozumienie zagadnień i struktur, • kody QR prowadzące do aplikacji online i zadań multimedialnych, • sekcja „Jetzt wird praktisch”, wprowadzająca komunikację w realnym kontekście językowym, • numeracja stron identyczna jak podręczniku.

39,50 zł
35,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,95 zł

2 osoby kupiły
48
Narodziny tragedii, czyli hellenizm i pesymizm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny tragedii, czyli hellenizm i pesymizm
Dostępny70 szt.

Fryderyk Nietzsche (1844-1900) – jeden z najważniejszych filozofów niemieckich, także filolog, poeta. Człowiek, którego poglądy znacząco wpłynęły na całą późniejszą filozofię, myślenie o człowieku, kulturze, religii. Głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na myśli greckiej, sokratejskiej i etyce chrześcijańskiej. Tej apollińskiej postawie przeciwstawiał dionizyjską, witalną (połączoną z ideą woli mocy i pojęciem nadczłowieka). Krytykował chrześcijaństwo, ale jednocześnie podziwiał Chrystusa. Jego myśl doczekała się setek interpretacji i omówień. Nie sposób sobie wyobrazić współczesnej filozofii bez przemyślenia jego wpływu, wpływu intelektualnego jego idei. Narodziny tragedii to pierwsza książka napisana przez Nietzschego, ale już w niej przedstawia zasadnicze elementy swojego myślenia. Skupia się tu na dwóch pojęciach: postawie dionizyjskiej i przeciwstawnej jej postawie apollińskiej. Apollińskość to umiar, rozsądek, oświecenie i oswajanie i porządkowanie świata, a zatem w pewnym sensie stwarzanie pozorów poznania. Przeciwstawieniem apollińskości jest dionizyjskość, żywioł będący istotą życia, dziką nieokreślonością, chaotycznością i nieokiełznaniem. Jako stan upojenia i ekstazy, umożliwia ona doświadczenie rzeczywistości, a nie pozorów. Nietzsche w sposób dość jednoznaczny zdaje się być zwolennikiem tej właśnie, dionizyjskiej postawy wobec świata.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
49
Jomswiking. Czas ognia i żelaza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jomswiking. Czas ognia i żelaza
Dostępny41 szt.

Nordycka saga o niewolniku rzuconym w wir potyczek między królami północy. Dwunastoletni Torstein, syn Tormoda, mieszka tylko z ojcem. Jego matka nie żyje, a starszy brat Bjorn zaginął podczas wyprawy na zachód. Pewnego dnia wioska Torsteina zostaje zaatakowana, jego ojciec zamordowany, natomiast chłopak zakuty w łańcuchy trafia do niewoli. Ross, okrutny dowódca najeźdźców, sprzedaje go szkutnikowi Halvdanowi. Początkowo Torstein pomaga Halvandovi, jednak w skutek dramatycznych wydarzeń, podejmuje ryzykowną decyzję o ucieczce. Postanawia odnaleźć zaginionego brata i rusza na południe. Jego przeznaczenie nieubłaganie popycha go w stronę Jomsborga – legendarnej osady w krainie Wendów. Mieszkający w niej nieustraszeni wojownicy są równi i wolni. Codziennie ćwiczą mordercze umiejętności, by stawiać czoła wrogom. W Jomsborgu nie ma kobiet, a nieliczni, którym mimo bitew udało się dożyć starości, w spokoju czekają na śmierć. Torstein Tormodson stanie się jednym z nich – dzikim i wyjętym spod prawa jomswikingiem, który nie lęka się nikogo. Bjorn Bull-Hansen – bestsellerowy norweski pisarz. Sławę przyniosła mu saga o jomswikingach, w której płynnie połączył fikcyjne postaci z historycznymi wydarzeniami. Jomswiking to pierwsza część cyklu.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

2 osoby kupiły
50
Nad Niemnem. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nad Niemnem. Lektura z opracowaniem
Dostępny169 szt.

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą. Opracowanie powstało pod kierunkiem Anny Willman.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry