hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytaj z Albikiem. Dinozaury. Interaktywna mówiąca książka (praca zbiorowa), na drugim Książkożercy. Kosmitka (Marta Krzemińska). Kolejny produkt to Książkożercy. Jajo od krowy. Poziom 1 (Anna Paszkiewicz) oraz Chemia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami 2005-2023. Tom 3 (Dariusz Witowski, Jan Sylwester Witowski).
1
Czytaj z Albikiem. Dinozaury. Interaktywna mówiąca książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj z Albikiem. Dinozaury. Interaktywna mówiąca książka
Dostępny67 szt.

Miliony lat temu Ziemię zamieszkiwały dinozaury, o których, dzięki odkryciom i wykopaliskom, wiemy coraz więcej. Interaktywna książka edukacyjna Dinozaury z serii „Czytaj z Albikiem” poprowadzi dzieci przez ich świat. Od narodzin pierwszych dinozaurów przez mezozoik, kiedy dinozaury zdominowały świat i osiągnęły gigantyczne rozmiary, aż do ich wyginięcia. Na każdej stronie poznajemy jeden etap z życia dinozaurów, słuchając informacji o tych największych na świecie gadach oraz o czasach, w których żyły. Dowiecie się na przykład co jadły dinozaury, jakie rozmiary osiągały i dlaczego wyginęły. Swoją wiedzę możemy sprawdzić w quizach. Książka pokaże dzieciom, jak dinozaury wyglądały zgodnie z najnowszą wiedzą naukową, w tym dźwiękami, które mogły wydawać. Książka Dinozaury zainteresuje zarówno małych, jak i nieco większych pasjonatów tematu. Duża ilość informacji, wiele quizów oraz zagadek do rozwiązania zapewni długie godziny świetnej zabawy. Książka Dinozaury zawiera ponad 1700 dźwięków i tekstów. Dla dzieci od 2 do 12 roku życia. Wymiary: 27.0 x 23.0 cm Książka została wyprodukowana we współpracy z DinoPark Europe. Uwaga! Elektroniczne pióro Albik nie jest zawarte w książce. Sprzedawane jest osobno.

69,99 zł
62,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

36 osób kupiło
2
Książkożercy. Kosmitka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książkożercy. Kosmitka
Dostępny18 szt.

Książkożercy to seria książeczek przygotowanych z myślą o dzieciach, które wkraczają w świat liter, słów i zdań. Trzy poziomy dostosowane do umiejętności dziecka. Opieka merytoryczna dydaktyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego. CIekawe historie bez nudy.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

14 osób kupiło
3
Książkożercy. Jajo od krowy. Poziom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książkożercy. Jajo od krowy. Poziom 1
Dostępny271 szt.

„Książkożercy” to seria książeczek przygotowanych z myślą o dzieciach, które wkraczają w świat liter, słów i zdań. Trzy poziomy dostosowane do umiejętności dziecka.

12,99 zł
8,99 zł

Rabat 30,8%
oszczędzasz 4,00 zł

13 osób kupiło
4
Chemia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami 2005-2023. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami 2005-2023. Tom 3
Dostępny3040 szt.

Tom 3 zawiera działy: • Reakcje w roztworach wodnych ciąg dalszy (wydzielono działy: hydroliza i wskaźniki, związki amfoteryczne i kompleksowe, iloczyn rozpuszczalności, roztwory buforowe, teorie kwasów i zasad, reakcje utleniania i redukcji, stopnie utleniania, bilansowanie równań redoks, związki manganu, związki chromu, ustalanie kierunku reakcji redoks, reakcje metali z roztworami kwasów i soli, ogniwa, korozja, elektroliza, akumulatory), • Węglowodory niearomatyczne.

51,45 zł
48,88 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,57 zł

11 osób kupiło
5
Ekstremalnie. Poradnik treningowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekstremalnie. Poradnik treningowy
Dostępny1476 szt.

Ćwicz z legendarnym szturmowcem GROMu! Przygotuj się do selekcji z NAVAL-em! Kiedyś był w tym samym miejscu co Ty teraz. Ślusarz – spawacz z Raciborza, który marzył o przejściu selekcji do najbardziej elitarnej polskiej jednostki. Jakie ćwiczenia pomogły mu pokonać setki pozornie silniejszych i bardziej wytrzymałych kandydatów? Albo zrób to po prostu dla siebie! Zadbaj o swoją formę z tym niezwykłym przewodnikiem. Jeden z najsprawniejszych ludzi w Polsce ćwiczy w domowych warunkach, używając takich samych sprzętów jak Ty. Ale nikt lepiej od niego nie wytłumaczy Ci jak to robić DOBRZE. Forma, dieta, sukces Słowa a czyny. Psychika. Pewność siebie. Motywacja. Nawadnianie. Właściwa dieta. Efektywność ćwiczeń. Praktyczne porady w jaki sposób dostać się do GROM albo innych jednostek specjalnych. Albo po prostu – jak zyskać formą godną szturmowca! Podejmiesz wyzwanie?

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

6 osób kupiło
6
Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści, które podbiją internet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści, które podbiją intern...
Dostępny52 szt.

Publikacja krok po kroku poprowadzi cię przez narzędzia i strategie przydatne na każdym etapie projektowania tekstu – od przygotowań, poprzez tworzenie konturów, ich wypełnianie, wywoływanie efektów specjalnych i tworzenie efektownych form, aż po polerowanie całości. Na końcu znajdziesz też część poświęconą odkrywaniu i rozwijaniu własnych atutów pisarskich. Bo zasady nie są po to, żebyś je znał i stosował dla idei, ale po to, żebyś spośród nich wybierał te, dzięki którym mocniej zabrzmi Twój niepowtarzalny, przyciągający czytelników głos. „Projektując ten poradnik, kierowałam się konfucjańską zasadą: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Chcę, żebyś zapamiętał i zrozumiał, dlatego zadbałam nie tylko o to, by przekazać ci jak najwięcej informacji, lecz także o przykłady, ćwiczenia z rozwiązaniami i ze wskazówkami, a nawet mapy myśli, które pomogą ci w powtórkach. Mam nadzieję, że ta książka stanie się wiernym towarzyszem twoich pisarskich poszukiwań” – autorka.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

5 osób kupiło
7
Bezdomna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezdomna
Dostępny199 szt.

Zawsze warto wysłuchać czyjejś historii do końca. W ten sposób można uratować komuś życie Kinga straciła już wszystko: dom, rodzinę, dziecko i poczucie godności. Wtedy w jej życiu pojawia się Aśka. Kobieta, która kiedyś zrujnowała jej małżeństwo, teraz wyciąga do Kingi pomocną dłoń. Czy to wyrzut sumienia, ludzki gest , a może jakiś ukryty plan? Aśka nie zna jeszcze historii dawnej rywalki – historii tak bolesnej i wstrząsającej, że aż trudno to sobie wyobrazić. Nie pogardzaj drugim człowiekiem, nie wiesz co sprawiło, że uczynił to, co uczynił i znalazł się tu, gdzie się znalazł: na samym dnie. Czy Aśka zdobędzie zaufanie Bezdomnej? Odkryje, dlaczego Kinga tak sobą gardzi, tak bardzo cierpi? Co zrobi, gdy pozna prawdę? Czy w Aśce zwycięży wścibska dziennikarka, czy wrażliwa, czuła na krzywdę innych kobieta? Niech ta książka uratuje choć jedną matkę, chociaż jedno dziecko… Bezdomna to książka pełna dramatyzmu, skrajnych emocji, tajemnic, skomplikowanych relacji rodzinnych i niespodziewanych przyjaźni. To historia, która może toczyć się obok ciebie. To opowieść, której musisz wysłuchać do końca.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

5 osób kupiło
8
Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Część 2
Dostępny62 szt.

Druga część zeszytu ćwiczeń Matematyka do klasy 6 zawiera sprawdzone rozwiązania metodyczne, takie jak bezpośredni język poleceń czy metody aktywizujące, które rozwijają zainteresowanie przedmiotem, rozbudzają kreatywność, kształtują samodzielność i umiejętność pracy zespołowej, a także uczą posługiwania się nowoczesną technologią. W zeszycie znajdują się zadania o różnym stopniu trudności i różnej formie: otwarte i zamknięte, wykorzystujące liczne formy przekazu (schematy, tabele, grafiki), wiążące się z analizą tekstu. Treści są dostosowane do obowiązującej podstawy programowej. Dzięki zeszytowi ćwiczeń każdy uczeń klasy szóstej: • rozwinie swoje umiejętności matematyczne, • poczuje smak sukcesu – może bowiem wybierać do pracy polecenia łatwiejsze lub trudniejsze, • wyćwiczy umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań. Działy w zeszycie ćwiczeń: 3. Bryły 4. Wyrażenia algebraiczne 5. Konstrukcje geometryczne Na końcu każdej lekcji znajduje się zestaw zadań powtórzeniowych „Co było na lekcji?”, a na końcu każdego działu – grupa zadań „Czy już to umiem?”. W zeszycie dodatkowo zamieszczono wkładkę z elementami do wycinania, które ułatwią naukę.

14,70 zł
13,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,71 zł

5 osób kupiło
9
Nadzieja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja
Dostępny149 szt.

Nadzieja jest jak pierwszy powiew wiosny: serce jeszcze zmrożone, ale w duszy już kiełkuje jasny promień… Mała, samotna dziewczynka, i półdziki chłopiec, odrzucony przez rówieśników: tych dwoje odnajduje się w mrocznym świecie, gdzie dorośli, zamiast kochać – ranią. Dzieci mają tylko siebie, ale los nie jest łaskawy i rozdziela je na długie lata. Nadzieja to powrót do domu, uśmiech po nocy pełnej łez, wiara w to, że jest gdzieś świat, w którym przyjaźń jest przyjaźnią, a kochanie, kochaniem… Wzgardzona piękność, Liliana i Aleksiej, który z dzikiego dziecka wyrósł na mądrego, szlachetnego mężczyznę, ponownie się spotykają. Uczucia, jakie ich łączą: miłość i nienawiść, są silniejsze od przeznaczenia. Ona potrafi go tylko ranić, on nie umie o niej zapomnieć. Ona, Lilith, jest jak ogień, on – jak ćma. Miłość staje się obsesją, przeznaczenie zmienia się w fatum, a Liliana i Aleksiej nie potrafią, a może nie chcą się temu przeciwstawić. Pozostaje tylko Nadzieja… Katarzyna Michalak oddaje do naszych rąk poruszającą opowieść o samotności, której doświadcza niejedna z nas, o miłości, która przezwycięża wszystko, i nienawiści, która wszystko potrafi zniszczyć.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

5 osób kupiło
10
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 2
Dostępny161 szt.

Komplet dwóch części kart ćwiczeń do matematyki „Szkolni Przyjaciele” do klasy 3 to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej. To także nauka matematyki i myślenia matematycznego zgodnie z jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania matematyki – metodą prof. Jadwigi Hanisz. Autorki kładą nacisk na konstruktywistyczny model nabudowywania wiedzy na już posiadanej, aby w ten sposób wzmacniać zaangażowania uczniów i budzić ich aktywność. Materiał w kartach matematycznych jest skorelowany z zagadnieniami wprowadzanymi w podręczniku do matematyki w klasie 3. Urozmaicone zadania w różnorodnej formie pozwalają na zapamiętanie i utrwalenie treści z podręcznika. Zmiana sposobu zapisywania liczb według sposobu: 1 kratka to 1 kratka. Ze względu na rozszerzenie zakresu liczbowego od części 2 kart ćwiczeń.

23,30 zł
20,74 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,56 zł

5 osób kupiło
11
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Podręcznik. Klasa 3. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Podręcznik. Klasa 3. Część 2
Dostępny106 szt.

Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne, które w klasie 3 koncentrują się wokół takich tematów, jak: • cztery działania arytmetyczne w zakresie 1000; • dziesiątkowy system pozycyjny, liczby czterocyfrowe, pięciocyfrowe, sześciocyfrowe i milion (w tym proste działania bez przekroczenia progu dziesiątkowego); • vkolejność wykonywania działań typu: 15+18-7; 18-7+15, 7·5+/-8; • zagadnienia geometryczne (wielokąty, figury symetryczne, obwody figur); • wiadomości praktyczne. Ponadto obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, które ułatwiają dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Nr dopuszczenia MEN: 813/6/2019

26,60 zł
23,67 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,93 zł

4 osoby kupiły
12
Sekretne dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne dziecko
Dostępny3 szt.

Możesz uciekać od swojej przeszłości, ale ona i tak cię dopadnie… Susie musiała zrobić coś, czego odtąd zawsze będzie żałować. A potem zakopała głęboko i wyparła z pamięci przyczyny, dla których postąpiła tak, a nie inaczej. Jednak jej sekret powraca. Czego się tylko nie dotknie, jest naznaczone cieniem tamtego dramatu. Mąż Susie zastanawia się, dlaczego żona oddaliła się od niego. Córki nie potrafią zrozumieć jej zmiennych nastrojów. Susie zdaje sobie sprawę z tego, że przeszłość niszczy jej rodzinę, a poczucie winy zjada ją samą, ale nie potrafi uciec od konsekwencji swoich czynów. Nikt nie zna całej prawdy o Susie, a kiedy jej córki odkrywają rąbek tajemnicy, musi odpowiedzieć na pytanie, które nękało ją przez prawie całe życie: Czy prawda połączy jej rodzinę na nowo, czy rozdzieli na zawsze? Kolejna po Posłusznej żonie poruszająca do głębi opowieść Kerry Fisher o rodzinnych tajemnicach i kłamstwach. Miłośniczki książek Liane Moriarty, Jojo Moyes i Diane Chamberlain będą zachwycone. Numer 1 na liście bestsellerów Kobo. Sprzedaż książek Kerry Fisher przekroczyła już 700 000 egzemplarzy. „Wow! Od pierwszego, jakże pełnego emocji rozdziału, pokochałam tę książkę. Wraz z rozwojem akcji opowieść stawała się coraz lepsza i coraz bardziej przykuwająca… Świetna autorka! Rewelacyjna książka!” – Renita d'Silva. „Odbyłam pełną wrażeń podróż z rodziną opisaną w książce. Cieszyłam się i płakałam z nimi. Dzieliłam ich uczucia, gdyż autorka uczyniła mnie częścią tej opowieści” – A Haven for Booklovers. „Rozdarła mi serce i duszę” – Sweet Little Book Blog. „Wzruszyła mnie do łez. Jest tu wszystko, za co kocham książki” – Goodreads.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
13
Od starożytności do współczesności. Atlas historyczny dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od starożytności do współczesności. Atlas historyczny dla liceum ogóln...
Dostępny262 szt.

Przedstawiony atlas jest niezbędną pomocą dla uczniów liceum i technikum. Pozwala na doskonalenie umiejętności historycznych za pomocą przejrzystych, prostych i czytelnych map. Rozbudza ciekawość uczniów dzięki atrakcyjnym graficznie i bogatym kolorystycznie mapom. Umożliwia szybkie odnajdywanie poszukiwanych treści dzięki obszernemu indeksowi nazw miejscowości i ważniejszych obiektów związanych z wydarzeniami historycznymi. Wspomaga utrwalanie i uzupełnianie wiadomości zdobytych na lekcjach za pomocą licznych map tematycznych, map przekrojowych, planów bitew, planów miast, diagramów, schematów oraz danych statystycznych.

53,50 zł
48,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,35 zł

5 osób kupiło
14
My Perspectives 2. Język angielski. Poziom B1-B2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Perspectives 2. Język angielski. Poziom B1-B2. Podręcznik dla liceu...
Dostępny455 szt.

Numer dopuszczenia: 943/2/2019 – NPP; 980/2/2019 – SPP Podręcznik spełnia wymagania nowej podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych, gwarantuje nauczycielowi ich realizację oraz zawiera liczne atrakcyjne rozwiązania dydaktyczne, m.in.: • zadania rozwijające kluczowe kompetencje XXI wieku, • „Life Skills”, • materiały autentyczne inspirujące ideami wartymi propagowania dzięki „TED Talks”, • bogactwo materiałów przygotowujących do egzaminu maturalnego, • lekcje „Starter” wyrównujące poziom pomiędzy uczniami.

81,90 zł
73,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,19 zł

3 osoby kupiły
15
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3, część 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Klasa 3, część 5
Dostępny123 szt.

Karty matematyczne zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu nauki liczenia i myślenia matematycznego. W klasie 3 skupiają się na takich zagadnieniach, jak: • cztery działania arytmetyczne w zakresie 1000; • dziesiątkowy system pozycyjny, liczby czterocyfrowe, pięciocyfrowe, sześciocyfrowe i milion; • kolejność wykonywania działań; • zagadnienia geometryczne (wielokąty, figury symetryczne, obwody figur); • wiadomości praktyczne. W każdej części kart pracy w kąciku „Ćwiczymy z Noni” znajdują się ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. Utrwalanie umiejętności matematycznych odbywa się również poprzez zachęcanie uczniów do korzystania z gier, które służą również wypracowywaniu strategii, ale także uczą radzenia sobie z przegraną. Zestaw zadań dodatkowych zapewni nauczycielowi odpowiednie materiały dla uczniów pracujących szybciej lub potrzebujących utrwalenia poznanych zagadnień. Ponadto w kartach znalazły się specjalnie oznaczone zadania, które pomagają w nauce programowania. W kartach wprowadzono zestawy zadań związanych z elementami gry w szachy (z odpowiedziami), a także teksty matematyczne, na bazie których dzieci odpowiadają na postawione pytania, ćwicząc czytanie ze zrozumieniem oraz logiczne myślenie. Nowością w kartach matematycznych są zamieszczone po rozkładówkach powtórzeniowych strony z zadaniami do samodzielnego wykonania przez dziecko. Uczeń powinien rozwiązać je w zeszycie przedmiotowym. Każde zadanie zostało opatrzone krótką odpowiedzią. Jest to przygotowanie do korzystania z osobnych publikacji, jakimi są w klasach starszych zbiory zadań.

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

3 osoby kupiły
16
Pamiętnik 15x15 cm Metallic - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,00 zł
13,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
17
Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie
Dostępny32 szt.

Kobiety. Jesteśmy prawie jak anioły. Z uśmiechem na twarzy podejmujemy najcięższe zawodowe wyzwania i realizujemy je bez mrugnięcia okiem. Opiekujemy się wszystkimi dookoła i szczerze się cieszymy, gdy nasza troska przynosi pozytywne efekty. Jesteśmy miłe, cierpliwe, jak ognia unikamy kłótni i konfliktów. Stajemy na głowie, by nas doceniono. A gdy to wreszcie nastąpi – dostrzeżemy podziw w czyichś oczach, usłyszymy szczery komplement, awansujemy albo otrzymamy podwyżkę – czujemy się jak oszustki. To nie moja zasługa, każdy na moim miejscu zrobiłby to samo, realizowałam tylko powierzone mi obowiązki...

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

3 osoby kupiły
18
Biały Kieł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały Kieł
Dostępny6 szt.

Czy dzikie zwierzę może stać się wiernym przyjacielem człowieka? Tak, jeśli człowiek, w którego ręce się dostaje, potrafi okazać mu miłość i otoczyć je troskliwą opieką. Tytułowy bohater powieści jest mieszańcem psa i wilka wykorzystywanym do nielegalnych walk z innymi psami. Po jednej z nich ledwo żywego Białego Kła wykupuje młody chłopak, by zabrać go z Dalekiej Północy na farmę w Arizonie i podjąć się jego oswojenia. Pełne przygód życie w różnych miejscach okazało się dla Białego Kła prawdziwą szkołą przetrwania. Klasyczna powieść przygodowa Jacka Londona, napisana w 1906 roku, od pierwszego wydania wpisała się do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uczy miłości do zwierząt, a także oczarowuje pięknem nieposkromionej natury.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
19
Dzieciństwo w cieniu rózgi. Historia i oblicza przemocy wobec dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciństwo w cieniu rózgi. Historia i oblicza przemocy wobec dzieci
Dostępny14 szt.

„Historia dzieciństwa jest koszmarem, z którego jako ludzkość dopiero zaczynamy się budzić” – uważa amerykański badacz Lloyd deMause – i ma rację. Rzeczywiście, dzieje dzieciństwa przypominają długi, ciągnący się przez stulecia i doświadczany nadal przez najmłodszych na całym świecie zły sen. W przeszłości dzieci dorastały w atmosferze strachu czy wręcz terroru, ich życie przepełnione było nie miłością i szczęśliwością, lecz osamotnieniem, przemocą i najróżniejszymi formami krzywdzenia. Od pierwszych chwil na świecie. Dziś dzieciństwo kojarzy nam się z beztroską i poczuciem bezpieczeństwa, a opiekę i ochronę rodzicielską uważamy za coś oczywistego i naturalnego – mimo to wciąż sporo ludzi akceptuje i stosuje kary cielesne. „Chciałabym napisać, że przeczytałam tę książkę z prawdziwą przyjemnością, ale nie pozwala na to jej tematyka. Napiszę więc inaczej: przeczytałam ją z zainteresowaniem i ze świadomością, że tak było (wynikającą z mojego zainteresowania problematyką dziecka i dzieciństwa w dawnych czasach), ale także z niedowierzaniem, że, co gorsze, tak jest! A jeszcze gorsze – że nadal są dorośli, którzy uzasadniają stosowanie przemocy wobec dzieci, twierdząc, jak przytoczony przez Annę Golus profesor filozofii polityki Zbigniew Stawrowski, że klaps „jest czynem o wysokiej wartości wychowawczej i dlatego zasługuje na pochwałę!” – prof. zw. dr hab. Dorota Żołądź-Strzelczyk, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Anna Golus – publicystka i autorka kilku e-booków oraz licznych artykułów dotyczących głównie praw dziecka i przemocy wobec dzieci. Publikowała między innymi w „Tygodniku Powszechnym”, „Ale Historii”, Niebieskiej Linii, Dziecku, Przekroju, Znaku, Blizie, Gdańskich Zeszytach Kulturoznawczych, Kulturze Popularnej i Studiach Edukacyjnych oraz w kilku serwisach internetowych. Inicjatorka kampanii „Kocham. Nie daję klapsów” i akcji „Książki nie do bicia”. W 2018 roku nominowana do nagrody MediaTory w kategorii reformaTOR.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
20
Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego
Dostępny15 szt.

Przedstawiamy drugi tom neapolitańskiego cyklu Maurizia de Giovanni. Luigi Alfredo Ricciardi, komisarz neapolitańskiej policji, ma niezwykły dar: widzi cierpienie umierających i słyszy ich słowa. Przy pomocy swego wiernego brygadiera prowadzi śledztwo w biednej dzielnicy miasta, gdzie znaleziono ciało starej Carmeli Calise, swego czasu znanej wróżbiarki i lichwiarki. Co umierająca wyjawi komisarzowi? Sekrety jej klientów były dobrze strzeżone... Tej wiosny 1931 roku w Neapolu czuło się zapach nienawiści, krwi i zawiedzionych uczuć.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

3 osoby kupiły
21
Wiedźmy na wakacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmy na wakacjach
Dostępny14 szt.

Personel Agencji Literackiej TERCET ma dość upału i gastronomicznej działalności Manueli. Majka postanawia zabrać wiedźmy na tygodniowe wakacje. Warszawski zgiełk mają zamienić na wypoczynek pośród urokliwych plenerów Podlasia, z dala od ludzi i kłopotów. Nieoczekiwani goście niweczą te plany, a dodatkowe atrakcje zapewniają dwie nieboszczki, jeden literacki niedobitek, czający się w ciemnościach intruz, obfitujące w niespodzianki noce oraz czworonożne bachory, czyli Muza i Czort. Zamiast wypoczywać, wiedźmy zostają zmuszone do obrony swojej wakacyjnej siedziby. Czy jedynemu sekretarkowi na świecie uda się odkryć, komu zawdzięczają te niezapomniane wakacje?

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

3 osoby kupiły
22
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 3. Część 1
Dostępny82 szt.

„Nowi Tropiciele” to cykl dla uczniów, którzy lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie. W podręcznikach do klasy 3 zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej. • Doskonalenie nauki czytania odbywa się podczas pracy z różnorodnymi tekstami literackimi, które zostały tak dobrane, aby prezentowały klasykę literatury dziecięcej oraz zwracały uwagę na utwory współczesnych poetów i pisarzy. • Teksty do czytania podzielone zostały na trzy poziomy. • W każdej części podręcznika znajduje się Leksykon, w którym uczeń sprawdzi znaczenie trudniejszych wyrazów użytych w tekstach. • Ponadto w podręcznikach uwzględniono teksty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej. • W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty zawierające treści ortograficzne (marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, wiersze ortograficzne dotyczące poszczególnych problemów napisane przez Marcina Brykczyńskiego oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku „Piszemy poprawnie”). • „Tropimy gramatykę” to rozkładówki z treściami gramatycznymi, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy. • Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi. • „Treści społeczno-przyrodnicze”, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych i prozdrowotnych. • Treści muzyczne stymulują twórczą aktywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają naturalne skłonności najmłodszych, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. • Specjalnie napisana seria opowiadań „Listy od Hani i Henia” na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc kilkulatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania. Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne. Obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, ułatwiające dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Takie podejście sprawia, że matematyka jest bliska dzieciom. • Ponadto w każdym podręczniku wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu poprzez umieszczenie specjalnego piktogramu. • Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy – w formie kącików tematycznych: Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy Rondelkolandia Warto ich znać!, Bawimy się z Noni Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem. Numer dopuszczenia MEN: 815/5/2019

23,40 zł
20,83 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,57 zł

3 osoby kupiły
23
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Karty ćwiczeń. Klasa 3. Część 1
Dostępny111 szt.

Komplet dwóch części kart ćwiczeń do matematyki „Szkolni Przyjaciele” do klasy 3 to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej. To także nauka matematyki i myślenia matematycznego zgodnie z jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania matematyki – metodą prof. Jadwigi Hanisz. Autorki kładą nacisk na konstruktywistyczny model nabudowywania wiedzy na już posiadanej, aby w ten sposób wzmacniać zaangażowania uczniów i budzić ich aktywność. Materiał w kartach matematycznych jest skorelowany z zagadnieniami wprowadzanymi w podręczniku do matematyki w klasie 3. Urozmaicone zadania w różnorodnej formie pozwalają na zapamiętanie i utrwalenie treści z podręcznika. Zmiana sposobu zapisywania liczb według sposobu: 1 kratka to 1 kratka. Ze względu na rozszerzenie zakresu liczbowego od części 2 kart ćwiczeń.

23,30 zł
20,74 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,56 zł

3 osoby kupiły
24
Wiedza o społeczeństwie. Atlas dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza o społeczeństwie. Atlas dla szkół podstawowych i ponadpodstawow...
Dostępny65 szt.

Przedstawiony atlas ułatwia pracę podczas lekcji i rozwija umiejętności uczniów: • pomaga rozwijać zainteresowanie przedmiotem i przybliżyć uczniom omawiane treści dzięki aktualnym danym statystycznym i informacjom o osobach pełniących funkcje publiczne, • pozwala urozmaicić pracę na lekcjach przez wykorzystanie dodatkowych źródeł informacji, • umożliwia wszechstronne omówienie najważniejszych treści, przedstawia bowiem poszczególne zagadnienia w wykorzystaniem różnych form graficznych: na mapach, wykresach, schematach, diagramach, zdjęciach, • publikacja ułatwia także doskonalenie umiejętności potrzebnych na egzaminie maturalnym dzięki temu, że zawiera bogaty wybór różnego rodzaju źródeł.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

2 osoby kupiły
25
Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii
Dostępny1 szt.

Tracheotomia prezydenta Kennedy'ego, Bob Marley i czerniak pod paznokciem, tętniak Einsteina, Jan Paweł II i historia jednego pocisku… Arnold van de Laar zaprasza w podróż przez dzieje chirurgii – od starożytności po najnowsze osiągnięcia i technologie. Ogrom wiedzy i równie wiele anegdot, opowiadanych z przymrużeniem oka – to wszystko czyni Pod nóż najatrakcyjniejszą na polskim rynku książką o tej tematyce. „Kim są chirurdzy, jacy to ludzie? Skąd przychodzi im do głowy pomysł krojenia czyjegoś ciała w chwili, gdy ta osoba nic nie czuje? Jak mogą spokojnie spać, podczas gdy zoperowany pacjent walczy o życie? Jak dają sobie radę po śmierci pacjenta pod nożem, nawet jeśli nie popełnili błędu? Czy chirurdzy są szaleni, genialni, czy pozbawieni wszelkich skrupułów?” – pisze we wstępie autor, holenderski chirurg specjalizujący się w laparoskopii. Arnold van de Laar mieszka z rodziną i pracuje w Amsterdamie.

48,00 zł
26,40 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 21,60 zł

2 osoby kupiły
26
Masz wszystko, czego potrzebujesz. Jak zachować równowagę w świecie zakupów i konsumpcji? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masz wszystko, czego potrzebujesz. Jak zachować równowagę w świecie za...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Kupuj mniej, posiadaj więcej. Czy to możliwe? Ba! Z tą książką to łatwe i przyjemne. Najwyższa pora postawić na jakość, trwałość i klasykę! Masz wszystko, czego potrzebujesz to lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie podejmować przemyślane decyzje dotyczące posiadanych przedmiotów, ograniczyć konsumpcję i zrobić coś dobrego dla środowiska. Tara Button demaskuje praktyki stosowane przez marketingowców, które wzbudzają w nas nieustanne pragnienie nabywania rzeczy. Skrupulatnie ujawnia niemoralne praktyki dużych marek, omawia strategię „planowanego zużycia” i wywierania presji poprzez angażowanie celebrytów w kampanie promocyjne. Kiedy półki sklepowe uginają się od różnorodnych produktów, zewsząd atakują nas reklamy, a woda wyrzuca na brzeg coraz więcej śmieci – należy raz a dobrze wyleczyć się z kompulsywnego kupowania nowych, a jednocześnie zbędnych przedmiotów. To sztuka dokonywania świadomych wyborów, które prowadzą do zdrowszego życia w harmonijnym otoczeniu i dają poczucie, że nasze działania nie szkodzą, a wręcz pomagają środowisku.

48,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
27
Skazany na Wimbledon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skazany na Wimbledon
Dostępny13 szt.

Prestiż, pot i łzy. Wimbledon od kuchni. Każdy fan tenisa marzy, by choć raz zobaczyć Wimbledon na żywo. Artur Rolak śledzi rywalizację na kortach najstarszego turnieju tenisowego świata nieprzerwanie od 1992 roku. Rozmawiał z najlepszymi zawodnikami, bywał w miejscach dostępnych dla niewielu i zna opowieści, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Do teraz. Historia ręcznika pewnej tenisistki, który wylądował na głowie autora. Dziennikarz udający ochroniarza, by dostać się na teren turnieju. „Strzelanina” pomiędzy Radwańską a Kuzniecową. Tej książki nie można postawić na półce wśród encyklopedii. Nie jest to po prostu historia Wimbledonu – to historia turnieju według Artura Rolaka – człowieka, który został skazany na Wimbledon. Mimo że wcale się o to nie prosił. Od dziecka marzyłem, żeby chociaż raz zagrać na Wimbledonie. Zagrałem 14 razy i dobrze rozumiem, dlaczego Artur jeździ tam od 27 lat. Nic dziwnego, że nazbierał aż tyle anegdot. Słusznie zastrzega we wstępie, że to nie jest encyklopedia turnieju. To spacer za kulisami Wimbledonu, na który serdecznie zapraszam wszystkich fanów tenisa. – Łukasz Kubot Podróż z Arturem Rolakiem po jego Wimbledonie sprawia frajdę z wielu powodów. Opowieść jest soczysta jak zieleń kortów w pierwszym dniu turnieju, smaczna jak Pimm's w upale, zaskakująca jak serwis Ivaniševicia. To odkrywanie najprawdziwszego obrazu wydarzeń w dzielnicy SW19. Powód jest oczywisty, choć nieco skrywany za kompetencją – to wysoka temperatura uczuć autora do tenisa. Nie kryjmy – zwłaszcza do tenisistek. – Krzysztof Rawa, „Rzeczpospolita” Napisał to reporter widzący szerzej, dbający o każde słowo, celnie puentujący zdarzenia. Gorąco polecam. 27 lat temu wysłałem go na pierwszy turniej tenisowy i... do tej pory nie wrócił. O trawie Wimbledonu wie więcej niż najstarszy konik polny. – Jerzy Chromik, TVP Sport

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
28
Python. Uczymy się programowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python. Uczymy się programowania
Dostępny9 szt.

Programowanie wielu ludziom kojarzy się z czymś niewiarygodnie skomplikowanym i zarezerwowanym tylko dla profesjonalistów. Tymczasem jest to umiejętność, którą można porównać do pisania, liczenia czy gotowania. Niezależnie od tego, że na świecie istnieją pisarze tworzący bestsellery, światowej sławy matematycy czy mistrzowie kuchni, ich umiejętności można wykorzystywać na co dzień do napisania listu, sprawdzenia domowych wydatków czy ugotowania zdrowego posiłku. Analogicznie każdy może nauczyć się programowania i zacząć pisać kod, który pomoże mu w rozwiązywaniu codziennych, drobnych problemów. Idealnie, jeśli naukę zaczniesz właśnie od Pythona! Dzięki tej książce szybko się przekonasz, że programowanie nie jest wiedzą tajemną, a całkiem praktyczną umiejętnością, która dodatkowo może dać sporo satysfakcji. Znajdziesz tu przystępnie podane podstawy programowania w Pythonie – zamiast rozbudowanej teorii mnóstwo ćwiczeń do samodzielnego wykonania wraz ze szczegółowymi instrukcjami i wskazówkami. Książka składa się z 38 dobrze zaplanowanych lekcji oraz 7 interesujących projektów. Dzięki przejrzystym ilustracjom, ćwiczeniom weryfikującym stopień zrozumienia lekcji oraz wskazówkom co do dalszej pracy wkrótce zaczniesz myśleć jak programista. W efekcie będziesz mógł dalej rozwijać swoje umiejętności z Pythonem lub wybrać jakiś inny język programowania – a może wykorzystasz nowe kompetencje do stworzenia czegoś zupełnie innego? Dzięki tej książce: – przygotujesz środowisko pracy i zaprojektujesz strukturę programu, – zaczniesz posługiwać się instrukcjami, pętlami, zmiennymi, obiektami, – zrozumiesz, jak działają funkcje, – przetestujesz i zdebugujesz swój kod, – nauczysz się korzystać z bibliotek, – a przede wszystkim zaczniesz myśleć jak programista! Nie musisz być zawodowym programistą, by zabawić się z Pythonem! Dr Ana Bell wykłada w MIT. Prowadzi niezwykle popularne zajęcia z zakresu programowania i informatyki oraz nauki o danych. Specjalizuje się w stosowaniu technik obliczeniowych w naukach biologicznych, szczególnie w genetyce.

77,00 zł
53,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,10 zł

1 osoba kupiła
29
Gentleman numer dziewięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gentleman numer dziewięć
Dostępny12 szt.

Playboy, mózgowiec i piękna dziewczyna dorastali razem jako trójka dobrych przyjaciół. Któregoś dnia chłopcy zawarli pakt: żaden z nich, ani Rory, ani Channing, nigdy nie zwiąże się z Amber. Dla nich zawsze będzie wyłącznie przyjaciółką. Jednak gdy Channing wyjechał do college'u, Rory zerwał umowę: on i Amber zostali parą. Po wielu latach chłopak porzucił ukochaną. Zraniona dziewczyna postanowiła, przynajmniej na jakiś czas, dać sobie spokój z mężczyznami. I wtedy w jej życiu ponownie pojawił się Channing. Poprosił o przysługę – potrzebował pokoju na kilka miesięcy. Ona akurat dysponowała wolnym pomieszczeniem, zgodziła się je wynająć.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
30
Sekret matki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret matki
Dostępny10 szt.

Jej całe życie okazało się kłamstwem… Mroczny thriller psychologiczny o utracie najbliższych, rozpadzie małżeństwa i niszczycielskiej sile mass mediów. Tessa Markham nie potrafi pogodzić się ze śmiercią dwójki swoich dzieci, a jej mąż postanowił poukładać sobie życie na nowo. Kim więc teraz jest? Nie matką? Nie żoną? Pewnego dnia zastaje w domu małego chłopca. Dziecko twierdzi, że przyprowadził je anioł, a Tessę nazywa „swoją nową mamusią”. Wezwana policja nie daje wiary wyjaśnieniom kobiety. Rozpoczyna się medialna nagonka. Tessa zostaje uznana za porywaczkę, a dziennikarze nie odstępują jej na krok. Bohaterka podejmuje śledztwo na własną rękę, lecz z czasem zaczyna wątpić w swoją niewinność. A jeśli to ona uprowadziła chłopca? Przecież wszyscy nie mogą się mylić… Wciągający dreszczowiec o konfrontacji z bolesną przeszłością oraz zatrważającą prawdą: nigdy nie ufaj nikomu, nawet samej sobie. „Nie ma wątpliwości, że Shalini Boland jest królową suspensu. Nigdy nie zawodzi” – BytheLetterBookReviews.com. „Emocjonalny rollercoaster. Sekret matki to pierwsza książka Shalini Boland, którą przeczytałam i na pewno nie będzie ostatnią” – TheBlondePlotters.com.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
31
Dworzec Gdański 1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dworzec Gdański 1944
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.28

Publikacja opowiada o natarciach na Dworzec Gdański w czasie Powstania Warszawskiego, które podejmowano dwukrotnie (w nocy 20/21 i 21/22 sierpnia 1944 r.) Miały one doprowadzić do trwałego połączenia pomiędzy powstańczymi dzielnicami – Starówką i Żoliborzem. Oprócz wywalczenia stałego korytarza, na Stare Miasto miały wejść silnie uzbrojone (w broń zrzutową) kompanie przybyłe do Warszawy z Puszczy Kampinoskiej. Były to oddziały leśne przybyłe do centrum z Kresów Wschodnich, spod Nowogródka (Zgrupowanie Stołpecko-Nalibockie por. Pilcha „Góry”, „Doliny”), oddziały miejscowe z Rejonu VIII kpt. Krzyczkowskiego „Szymona” oraz różne grupy napływowe. Podczas natarć kompaniami kampinoskimi dowodził mjr Kotowski „Okoń”, a plan ataku wypracował żoliborski sztab ppłk. Niedzielskiego „Żywiciela” oraz gen. Pełczyński „Grzegorz” z Komendy Głównej AK. Operacja miała stanowić przełom w dotychczasowych walkach w stolicy, po którym Polacy mieli przejąć inicjatywę strategiczną. Niestety nocne akcje nie przyniosły spodziewanych efektów – ataki załamały się w morderczym niemieckim ogniu, a drugie natarcie zastopował nieprzyjacielski pociąg pancerny. Dwukrotne ataki na Dw. Gdański to jedne z największych operacji ofensywnych Polaków w czasie Powstania Warszawskiego.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
32
Litwa, Łotwa, Estonia; laminowana mapa samochodowa 1:700 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Litwa, Łotwa, Estonia; laminowana mapa samochodowa 1:700 000
Dostępny4 szt.

Wyprawa śladami polskich romantyków w Wilnie, secesyjne zabytki Rygi, uczta dla ducha w muzeach Tallinna. Prastare klasztory, malownicze jeziora i wodospady, stuletnie wiatraki i dzikie ostępy parków narodowych. To wszystko czeka na turystów w krajach nadbałtyckich. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa samochodowa Litwy, Łotwy, Estonii oraz Obwodu Kaliningradzkiego pomoże dotrzeć do jeszcze większej liczby ciekawych miejsc. Na mapie m.in.: – aktualny stan dróg, autostrady wraz z węzłami, – odległości drogowe w kilometrach, szczegółowa numeracja dróg, – przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze, – parki narodowe, – skorowidz ponad 7000 miejscowości, – plany Wilna, Kowna, Rygi i Tallinna.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
33
Wege w kwadrans. 125 szybkich przepisów kuchni roślinnej, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wege w kwadrans. 125 szybkich przepisów kuchni roślinnej, wydanie 2
Dostępny20 szt.

Przedstawiamy książkę dla każdego, komu wydaje się, że kuchnia wegetariańska i wegańska jest skomplikowana, trudna i czasochłonna. To też książka dla wszystkich, którzy chcieliby gotować roślinnie, a nie wiedzą, od czego zacząć. Wege w kwadrans to aż 125 zdrowych przepisów, które można wykonać w 15 minut lub maksymalnie w pół godziny, gdy wliczyć w to czas gotowania ryżu, kaszy czy soczewicy.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
34
Jeździectwo. Skoki przez przeszkody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździectwo. Skoki przez przeszkody
Dostępny16 szt.

Nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie kultowej książki znanego trenera praktyka. Autor omawia w niej wszystkie etapy treningu konia skokowego, prowadząc czytelnika od okresu wstępnego (zajeżdżanie, lonżowanie, skoki luzem, praca z ziemi), przez ujeżdżenie do skoków, do samego treningu skokowego (obejmującego pracę na cavaletti, szeregi i układy gimnastyczne, a także korektę koni). Jednocześnie przedstawia teorię i pozostałe aspekty pracy z końmi: radzi, na co zwrócić uwagę przy kupnie konia skoczka, omawia wpływ chowu, pielęgnacji kopyt i poszczególnych elementów rzędu. Książkę zamykają rozdziały dotyczące szkolenia juniorów oraz budowania parkurów - ten ostatni kierowany jest zarówno do gospodarzy toru, jak i do trenerów oraz jeźdźców, którym przystępnie wyjaśnia tajniki stawiania przeszkód. "Biblia skokowa" Anthony'ego Paalmana bardzo ciekawie wpisuje się w aktualnie trwającą dyskusję między "klasykami a naturalnymi" i może zaskoczyć obie strony sporu. - Wojciech Mickunas

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

1 osoba kupiła
35
Dojrzałość wzruszeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dojrzałość wzruszeń
Dostępny87 szt.

W życiu zawsze po każdej zawierusze przychodzą lata spokoju – cierpienie i szczęście naturalnie się równoważą… Czy na tym właśnie polega dojrzałość wzruszeń? Marcin, młody psycholog, poznaje fascynującą Mirandę. Dla dziewczyny gotów jest przenieść się na drugi koniec Polski i zacząć nowe życie. Wraz z ukochaną wynajmuje restaurację na owianym złą sławą wzgórzu w Złychwidokach. Gdy babcia Marcina, która wychowywała go od małego, umiera, chłopak zaczyna stopniowo odkrywać tragiczną tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Kim byli rodzice bohatera? Co skrywała przed nim przez lata babcia Zofia? Pytania mnożą się, tymczasem Marcin otrzymuje kolejny cios od losu… Czy uda mu się podźwignąć? Alicja Masłowska-Burnos – pochodząca z Dolnego Śląska autorka bardzo dobrze przyjętego przez czytelników cyklu „Trylogia ciszy”. Debiutowała powieścią Nie wchodź w moją ciszę, która jeszcze przed premierą została uznana przez portal Edutorial.pl za jedną z najlepszych premier 2016 roku. Dojrzałość wzruszeń to pierwszy tytuł autorki wydany nakładem Liry.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
36
Wołyń zdradzony. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołyń zdradzony. Audiobook
Piotr Zychowicz, Rebis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Przedstawiamy najbardziej wstrząsającą książkę autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck W latach 1943–1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze – siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu? Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie, zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania – operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać. Gdy Polskie Państwo Podziemie podjęło wreszcie interwencję, była ona tragicznie spóźniona i niewystarczająca. Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
37
My Perspectives 1. Język angielski. Poziom A2-B1. Zeszyt ćwiczeń dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Perspectives 1. Język angielski. Poziom A2-B1. Zeszyt ćwiczeń dla l...
Dostępny291 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca treść podręcznika, a w niej: • zadania rozwijające wszystkie umiejętności językowe i stanowiące dodatkowe wsparcie w utrwaleniu zagadnień wprowadzonych w podręczniku, • ćwiczenia do lekcji z wykorzystaniem prezentacji „TED Talks” oraz 4 dodatkowe lekcje oparte na prezentacjach „TED Talks”, • ćwiczenia interaktywne w aplikacjach bliskich uczniowi jako wsparcie egzaminacyjne, • kody QR prowadzące do aplikacji online i zadań multimedialnych.

63,50 zł
57,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,35 zł

1 osoba kupiła
38
Rana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rana
Dostępny977 szt.

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają. Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta, rozpoczyna prywatne śledztwo, ale wkrótce sama ginie, a ciało znika. Jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że praca w poważanej szkole to uśmiech od losu. Nic bardziej mylnego. Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele... Rana to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
39
Dragons. Naklejej raz po raz. Na koniec świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dragons. Naklejej raz po raz. Na koniec świata
Dostępny77 szt.

Dołącz do Czkawki i jego dzielnej drużyny i poleć z nimi na sam koniec świata, gdzie czeka mnóstwo fantastycznych przygód. Baw się naklejkami wielokrotnego użytku i twórz nowe scenki

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
40
Ale z naszymi umarłymi. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale z naszymi umarłymi. Audiobook
Jacek Dehnel, Wydawnictwo Literackie
Dostępny16 szt.

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie. W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka. I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

1 osoba kupiła
41
Nie możemy uciec przed naszą historią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie możemy uciec przed naszą historią
Dostępny27 szt.

Książka Nie możemy uciec przed swoją historią opisuje dramatyczne dziesięciolecia - od połowy lat 40. ubiegłego wieku do roku 1989 - gdy społeczeństwo rumuńskie żyło pod władzą szczególnie okrutnego reżimu komunistycznego. Jest to kontynuacja Pięknej opowieści o historii Rumunów (Amaltea 2018, tłum. Bogumił Luft), obejmującej okres od początków rumuńskiej państwowości w XIX wieku aż po wiek XX. Publikacje te mogą przybliżyć rumuńskie doświadczenie polskiemu czytelnikowi, z uwagą przyglądającemu się - zwłaszcza w ostatnich latach - historii własnej i innych narodów naszego regionu Europy.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

1 osoba kupiła
42
Algorytmy uczenia maszynowego. Zaawansowane techniki implementacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy uczenia maszynowego. Zaawansowane techniki implementacji
Dostępny16 szt.

Imponujący rozwój standardowych algorytmów przy ciągłej obniżce cen sprzętu i udostępnianiu coraz to szybszych komponentów przyczynił się do zrewolucjonizowania wielu gałęzi przemysłu. Obecnie uczenie maszynowe pozwala automatyzować procesy, które do niedawna musiały być zarządzane przez człowieka. Zadania, które jeszcze dekadę temu stanowiły nieprzekraczalną przeszkodę, dziś są wykonywane przez zwykły komputer osobisty. W efekcie dzięki technologii oraz dostępnym wysokopoziomowym otwartym platformom każdy, kto zainteresuje się uczeniem maszynowym, może projektować i wdrażać niezwykle potężne modele. Celem tej książki jest przybliżenie profesjonalistom tajników złożonych algorytmów uczenia maszynowego i zasad ich stosowania w praktyce. Poza praktycznymi informacjami dotyczącymi działania algorytmów i ich wdrożeń znalazły się tu również niezbędne podstawy teoretyczne. Opisano klasyczne modele uczenia nadzorowanego, nienadzorowanego i półnadzorowanego. Wskazano, w jakich sytuacjach okazują się one najbardziej przydatne. Zaprezentowano techniki wydobywania danych za pomocą modeli bayesowskich, algorytmu MCMC, a także dzięki stosowaniu ukrytych modeli Markowa. Omówiono zestaw przydatnych do uczenia maszynowego narzędzi, takich jak biblioteki: scikit-learn, Keras i TensorFlow. Najciekawsze zagadnienia: – najważniejsze koncepcje teoretyczne uczenia maszynowego, – modelowanie probabilistyczne i uczenie hebbowskie, – zaawansowane koncepcje modeli neuronowych, – modele generatywne, takie jak splotowe sieci GAN i sieci Wassersteina, – głębokie sieci przekonań, – zaawansowane algorytmy: TD(tylda), aktor-krytyk, SARSA i Q-uczenie. Uczenie maszynowe - już dziś zaimplementuj rozwiązania przyszłości! Giuseppe Bonaccorso od wielu lat prowadzi projekty dotyczące sztucznej inteligencji. W kręgu jego głównych zainteresowań znajdują się takie techniki jak uczenie maszynowe, uczenie głębokie, uczenie przez wzmacnianie, a także praca z wielkimi zbiorami danych, systemy adaptacyjne inspirowane układami biologicznymi, kryptowaluty i programowanie neurolingwistyczne.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

1 osoba kupiła
43
WordPress 5 dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WordPress 5 dla początkujących
Dostępny8 szt.

Marzysz o własnej stronie internetowej, ale brakuje ci umiejętności informatycznych? WordPress to popularne narzędzie, które umożliwi ci zaistnienie w sieci! Przeznaczone pierwotnie do obsługi blogów, aktualnie jest używane przez miliony użytkowników do prowadzenia prostych stron internetowych, a przez korporacje do promocji oraz sprzedaży usług i produktów. WordPress nieustannie ewoluuje, a jego najnowsza wersja, rozbudowana o nowy edytor treści – Gutenberg, pomoże ci w kilku krokach stworzyć nowoczesną stronę. Niezależnie od tego, czy marzysz o karierze profesjonalnego administratora serwisów internetowych, czy po prostu chcesz zaprezentować swoją firmę, twórczość lub własny projekt w internecie, z pewnością warto bliżej poznać tenCMS.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

1 osoba kupiła
44
BTS i ja. Nieoficjalny activity book dla fanów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BTS i ja. Nieoficjalny activity book dla fanów
Dostępny19 szt.

BTS i ja to idealny sposób na uporządkowanie wszystkich najważniejszych faktów dotyczących twojego ulubionego koreańskiego boysbandu „Bangtan Sonyeondan”. Ten dziennik możesz do woli uzupełniać i świetnie się przy tym bawić! Zrób psychotest i dowiedz się, kto najlepiej nadawałby się na twojego kumpla. Stwórz idealną koncertową setlistę. Zaprojektuj stroje dla chłopaków. Opisz, jak wyobrażasz sobie idealny dzień z „BTS”. Ilustracje do tego niezwykłego spersonalizowanego dziennika stworzyli fani zespołu. Zbierz w jednym miejscu wszystko, co najbardziej lubisz w siedmiu utalentowanych chłopakach z Korei Południowej.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
45
Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą
Dostępny13 szt.

Obowiązkowa znajomość języków to jedno z najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny świat. Życie w globalnej wiosce zmusza do posługiwania się innymi językami, podejmowania prób zrozumienia innych kultur, tradycji, sposobów myślenia i postrzegania świata. Niestety, wbrew temu, co można usłyszeć w mediach, wbrew powszechnym działaniom edukacyjnym i nawet wbrew entuzjazmowi potencjalnych poliglotów nadal zbyt wielu ludzi nie jest w stanie opanować (w pełni albo chociażby na poziomie swobodnej komunikacji) żadnego nowego języka. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Doskonałej odpowiedzi na te pytania udziela właśnie ta książka. Bo od tej chwili nie ma już języków obcych – są tylko te, których jeszcze nie znasz.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
46
Znikająca ziemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znikająca ziemia
Dostępny15 szt.

Dziewięć godzin lotu od Moskwy. Ocean, wulkany i tundra. Miejsce idealne, żeby zniknąć bez śladu… Pewnego sierpniowego popołudnia w zatoce na półwyspie Kamczatka znikają bez śladu dwie siostry, ośmioletnia Sonia i jedenastoletnia Alona. Mijają tygodnie, potem miesiące, a policyjne śledztwo utyka w martwym punkcie. Zaginięcie dziewczynek odbija się szerokim echem wśród lokalnej społeczności, a strach i poczucie utraty są szczególnie dojmujące dla kobiet. Zabierając nas na Kamczatkę, Znikająca ziemia z rzadko spotykaną emocjonalną ostrością otwiera przed nami światy złożonych osobowości, postaci przypadkowo połączonych kryminalną intrygą: świadka, sąsiadki, detektywa i matki. Przenosimy się do krainy surowego piękna – gęstych lasów, bezkresnej tundry, wyniosłych wulkanów oraz skutych lodem mórz, które otaczają Japonię i Alaskę, do regionu tyleż złożonego co pociągającego, w którym napięcia etniczne od dawna niebezpiecznie kipią i w którym obcy są często pierwszymi oskarżonymi. Dzięki silnie angażującej narracji, porównywalnej ze słynnym filmem Petera Weira „Piknik pod Wiszącą Skałą”, potężnej wyobraźni i empatii młodej pisarki ta przejmująca powieść pomaga zrozumieć zawiłe więzi rodzinne i społeczne w tej części Rosji, której dotąd nie znaliśmy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
47
Ja, robot. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, robot. Audiobook
Isaac Asimov, Rebis
Dostępny1 szt.

Opublikowany w 1950 roku zbiór dziewięciu opowiadań fantastycznonaukowych przedstawiających ewolucję robotów posiadających sztuczną inteligencję. Ponadczasowa kolekcja absolutnie klasycznych opowieści sf napisanych przez mistrza gatunku. W ich centrum znajdują się roboty związane Trzema Prawami Robotyki, w myśl których nie mogą wyrządzić krzywdy człowiekowi, muszą słuchać wydawanych przez ludzi poleceń i starać się zachować własne istnienie. W dużym stopniu to dzięki maszynom ludzkość wciąż istnieje i zaczyna kolonizować Galaktykę. Ale same roboty przechodzą ewolucję od zaprogramowanych pomocników przez świadomych towarzyszy ludzi do ich – czy im się to podoba czy nie – przywódców. To niezwykłe historie robotów popadających w obłęd, miewających zdolności telepatyczne i poczucie humoru, tworzących własnych bogów, i w końcu – świadomych własnej inteligencji i siły – prowokujących najważniejsze pytanie: o istotę człowieczeństwa.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
48
Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku
Dostępny7 szt.

Każdy dzień w pracy przynosi kolejne fale stresu i frustracji. Świat szaleje: efekt cieplarniany, terroryści i pospolite bandziory, dopalacze, ekscesy polityków wybranych w demokratycznych wyborach, tanie sensacje z życia celebrytów – coraz trudniej to wszystko znieść. Szczęśliwie ludzie Północy znaleźli antidotum na wszelkie nieszczęścia. W Szwecji i Norwegii filozofia ta konkretyzuje się pod hasłem lagom, co oznacza umiar. Ma być demokratycznie, bezpiecznie, ekologicznie. Z kolei Dania postawiła na hygge: zanurzanie się w nastroju, unikanie pośpiechu i cieszenie chwilą w stylowym otoczeniu. Co jednak ma zrobić ktoś, kto potrzebuje antidotum na stres, ale nie odpowiada mu nudne i mdłe lagom ani nienaturalne i nieżyciowe hygge?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
49
Rękawki Do Pływania 15x23 Bestway 32042 Pbh - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rękawki Do Pływania 15x23 Bestway 32042 Pbh
Bestway
Dostępny93 szt.

Rękawki 23x15cm br / pakowanie 36

8,40 zł
7,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
50
Mała świnka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała świnka
Dostępny2 szt.

Mała świnka mieszkała w chlewiku na farmie. Mała świnka lubiła jeść, lubiła biegać po całym obejściu i lubiła spać. Ale najbardziej ze wszystkiego mała świnka lubiła usiąść i zanurzyć się w przytulnym, mięciutkim błocie”. Życie małej świnki było szczęśliwe, aż do dnia, kiedy żona farmera zabrała się za porządki. Nie wystarczyła jej lśniąca kuchnia i czyste pokoje. Postanowiła posprzątać również w oborze i w chlewiku. I gdzie teraz podzieje się mała świnka? Czy znajdzie bezpieczne schronienie? Nowa książeczka Arnolda Lobela w doskonałym przekładzie Wojciecha Manna.

28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

Wróć do góry