hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 15 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Fuerteventura i Lanzarote; laminowany map&guide (2w1: przewodnik i mapa) (praca zbiorowa), na drugim Paryż (Paris); laminowany plan miasta 1:15 000 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Bydgoszcz. Papierowy plan miasta 1:20 000 (praca zbiorowa) oraz Biblijny różaniec Matki Bożej Bolesnej (Peter Rookey OSM).
1
Fuerteventura i Lanzarote; laminowany map&guide (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fuerteventura i Lanzarote; laminowany map&guide (2w1: przewodnik i map...
Dostępny2 szt.

– Gejzery i księżycowe krajobrazy Lanzarote, – wiatraki i złociste plaże Fuerteventury, – słońce, fiesty i znakomite wina. Fuerteventura, czyli wyspa złotych piasków, a na niej: zabytkowe wiatraki oraz najlepsze miejsca do nurkowania i surfowania. Lanzarote, czyli sztuka wypoczynku. Spacer wśród kraterów, drink w barze urządzonym w powulkanicznej jaskini, a może zwiedzanie na wielbłądzim grzbiecie? Comfort map&guide Fuerteventura i Lanzarote pomoże w odkrywaniu atrakcji tych wysp. Praktycznie i treściwie – coś dla zabieganych oraz ceniących wygodę i prostotę: – wygodna mapa każdej z wysp w skali 1:150 000, – poręczny format, wygoda składania i trwałość, – zajmujące opisy 34 najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia, – łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, – przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, informacje o poruszaniu się między wyspami, – informacje o miejscowej kuchni, sugestie, gdzie wybrać się na zakupy. Seria comfort! map&guide to wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika, idealne na krótki wyjazd. Wygodne, praktyczne i treściwe: z opisami kilkudziesięciu najciekawszych miejsc, gotowymi trasami zwiedzania, bogatymi informacjami praktycznymi i świetną kartografią. Publikacje mają poręczny format, są łatwe w składaniu, a dzięki laminacji również wyjątkowo trwałe.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

6 osób kupiło
2
Paryż (Paris); laminowany plan miasta 1:15 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż (Paris); laminowany plan miasta 1:15 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Tajemnicze korytarze Luwru i awangardowe centrum sztuki Pompidou, malownicze zaułki Montmartre’u i postindustrialny park La Villette to tylko niektóre atrakcje Paryża. Dwustronnie laminowany, wygodny w składaniu plan miasta pomoże odnaleźć się we francuskiej stolicy. Na planie m.in.: – bogata treść turystyczna, w tym.: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty, – najciekawsze obiekty przedstawione za pomocą przestrzennych, szczegółowych rysunków, – linie i stacje metra oraz kolejki miejskiej RER, – schemat metra i kolejki miejskiej RER ze strefami biletowymi, – plan Wersalu, – skorowidz ulic. Seria comfort! map to praktyczne mapy na każdą okazję. Dwustronnie laminowane i wodoodporne, nie tracą walorów użytkowych przez długi czas, można na nie nanosić i ścierać notatki, a także bez trudu złożyć w dowolny sposób. Seria obejmuje mapy turystyczne, jak i samochodowe oraz plany miast w różnych formatach.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
3
Bydgoszcz. Papierowy plan miasta 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bydgoszcz. Papierowy plan miasta 1:20 000
Dostępny16 szt.

Urokliwa Wenecja Bydgoska, zabytkowe spichrze czy modernistyczna Hala Targowa to miejsca w Bydgoszczy, których nie można przegapić. Zapakowany w ochronne etui plan miasta pozwoli łatwo odnaleźć wszystkie atrakcje. Na planie m.in.: • szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach, • linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami, • sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, parkingi, • bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea, szlaki turystyczne, hotele i inne istotne obiekty, • budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, • szczegółowe plan centrum w skali 1:10 000 (1 cm – 100 m), • mapa okolic Bydgoszczy w skali 1:200 000 (1 cm – 2 km), • skorowidz ulic.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
4
Biblijny różaniec Matki Bożej Bolesnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblijny różaniec Matki Bożej Bolesnej
Dostępny9 szt.

Różaniec Matki Bożej Bolesnej, zwany również Różańcem do Siedmiu Boleści MB, zrodził się w XIV w. w zakonie serwitów, których szczególnym charyzmatem jest nabożeństwo do MB Bolesnej. O tę modlitwę upominała się Maryja podczas niedawnych objawień w Kibeho (1981 r.). Ma ona być remedium na zło naszych czasów: negację grzechu i brak skruchy a także potężnym środkiem odstraszającym złe duchy. Rozważania przygotował o. Peter Rookey (1916-2014), serwita, przez wiele lat posługujący darem uzdrowienia na całym świecie.

7,10 zł
5,99 zł

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
5
Kot rudy, 20 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot rudy, 20 cm
Molli Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Mollis to po łacine miękki, delikatny. Takie też są wszystkie pluszowe zabawki produkowane przez Szwedzką firmę Molli Toys. Wykonane są ze specjalnych, wyjątkowo miękkich materiałów. Wymiar: 20.0 cm

44,59 zł
40,13 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,46 zł

1 osoba kupiła
6
Language Hub Pre-intermediate B1. Student's Book + kod Student's App - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Language Hub Pre-intermediate B1. Student's Book + kod Student's App
Dostępny19 szt.

„Language Hub” to nowy sześciopoziomowy (A1-C1) i elastyczny kurs języka angielskiego dla dorosłych. Materiał został starannie przemyślany i dobrany pod względem stopnia trudności, tak aby rozwijać cztery podstawowe sprawności językowe, ze szczególnym naciskiem na skuteczną komunikację. W każdym rozdziale znajduje się duża ilość zadań rozwijających mówienie w pełni zintegrowanych z lekcjami gramatycznymi, leksykalnymi oraz poświęconymi słuchaniu i czytaniu. Zadania zawarte w podręczniku zwiększają motywację i pewność siebie studentów oraz dostarczają im wiele okazji do aktywnego ćwiczenia zdobytych umiejętności.Kurs wyróżnia bogata i nowoczesna obudowa, m.in. dostępne materiały wideo i cyfrowe. Lekcje oparte na bazie serii satyrycznych filmów Cafe Hub pomagają zaprezentować wykorzystanie poznanego języka funkcjonalnego w realistycznych i życiowych sytuacjach. Studenci mogą również pracować na autentycznych filmach poruszających ciekawe, współczesne tematy z takich źródeł jak np. „The Guardian”. Stworzone zostały także dedykowane aplikacje mobilne dla studentów i nauczycieli.Kurs „Language Hub” umożliwia lektorom łatwe przygotowanie interesujących i motywujących zajęć. Książka nauczyciela zawiera m.in. odpowiedzi do zadań, inspirujące wskazówki i pomysły na dodatkowe aktywności. Sekcje Methodology Hub to szczególnie przydatna pomoc zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nauczycieli języka obcego.

132,00 zł
114,84 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 17,16 zł

1 osoba kupiła
7
Gringo wśród dzikich plemion. Część 4. Wyprawa na biegun dżungli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gringo wśród dzikich plemion. Część 4. Wyprawa na biegun dżungli
Dostępny16 szt.

Kieszonkowe wydanie bestsellera Gringo wśród dzikich plemion . Czytelnik otrzymuje cztery niewielkiej objętości książki w sam raz na wakacje, na plażę, do samolotu. Wygodniejsze, lżejsze niż wydanie oryginalne w twardej oprawie.

10,00 zł
6,99 zł

Rabat 30,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
8
Wegetariańska dieta Fodmap. Bez objawów zespołu jelita drażliwego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wegetariańska dieta Fodmap. Bez objawów zespołu jelita drażliwego
Dostępny179 szt.

Osoby cierpiące na IBS mogą w końcu cieszyć się spokojnym trawieniem! IBS (zespół jelita drażliwego) to rozpoznanie, które dotyka 15-20% światowej populacji. Dawniej leczenie zespołu obejmowało zaledwie ogólne porady, teraz jednak pojawiła się nowa, skuteczna dieta lecznicza – fodmap. Polega ona na wyłączeniu z diety pewnych węglowodanów, dzięki czemu ulgę odczuć może nawet 75% wszystkich pacjentów. Przestrzeganie zasad fodmap oznacza konieczność pilnowania diety, ale przede wszystkim nauczenie się unikania produktów, które podrażniają jelita – przy równoczesnym spożywaniu smacznych potraw. Jak można połączyć dietę fodmap z jedzeniem wegetariańskim? Przecież tak wiele produktów jest zabronionych. Czy zostaje więc cokolwiek do jedzenia? Właśnie tu wkracza do akcji książka. Funkcjonuje ona jak pomocna dłoń dla wszystkich, którzy chcą jeść zgodnie z fodmap, a tym samym zamierzają ograniczyć spożycie mięsa oraz zacząć jeść więcej warzyw.

36,00 zł
26,64 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,36 zł

2 osoby kupiły
9
Torebka ozdobna mała, Hummingbirds - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna mała, Hummingbirds
Museums & Galleries
Dostępny2 szt.

Ozdobna torebka prezentowa. Wymiary: 14.0 x 14.0 cm

9,10 zł
7,99 zł

Rabat 12,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
10
Wortschatz & Grammatik A2 HUEBER - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wortschatz & Grammatik A2 HUEBER
Dostępny2 szt.

Zróżnicowany zbiór ćwiczeń (takich jak np. dopasowanie słów, uzupełnianie luk w tekście, zabawy, przekształcanie tekstu, tworzenie zdań) obejmujących słownictwo i zagadnienia gramatyczne na poziomie A2 w bardzo prostej i przystępnej formie (podstawowa znajomość języka). Zawiera klucz odpowiedzi.

65,40 zł
62,13 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,27 zł

1 osoba kupiła
11
Traktat o dobrej robocie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktat o dobrej robocie
Dostępny8 szt.

Ponowne wydanie klasycznego dzieła Tadeusza Kotarbińskiego filozofa, pedagoga, twórcy etyki niezależnej, myśliciela zaangażowanego w sprawy społeczne, jednego z założycieli i pierwszego rektora Uniwersytetu Łódzkiego, a także patrona nagrody za najwybitniejszą pracę naukową z dziedziny humanistyki.Ponieważ w rzeczywistości wszystko się wiąże ze wszystkim, przeto i w opracowywaniu jakiegokolwiek tworzywa do jakichkolwiek celów, chcąc robić dobrze, trzeba uwzględniać najrozmaitsze zależności. Więc przy obmyślaniu działań, przy racjonalizacji planowania za pomocą dociekań badawczych, im lepiej się to robi, tym rozmaitsze i bogatsze zależności jest się zmuszonym włączać do kręgu własnego znawstwa.

74,90 zł
64,41 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 10,49 zł

1 osoba kupiła
12
Language Hub Elementary A2. Student's Book + kod Studen's App - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Language Hub Elementary A2. Student's Book + kod Studen's App
Dostępny12 szt.

„Language Hub” to nowy sześciopoziomowy (A1-C1) i elastyczny kurs języka angielskiego dla dorosłych. Materiał został starannie przemyślany i dobrany pod względem stopnia trudności, tak aby rozwijać cztery podstawowe sprawności językowe, ze szczególnym naciskiem na skuteczną komunikację. W każdym rozdziale znajduje się duża liczba zadań rozwijających mówienie w pełni zintegrowanych z lekcjami gramatycznymi, leksykalnymi oraz poświęconymi słuchaniu i czytaniu. Zadania zawarte w podręczniku zwiększają motywację i pewność siebie studentów oraz dostarczają im wiele okazji do aktywnego ćwiczenia zdobytych umiejętności.Kurs wyróżnia bogata i nowoczesna obudowa, m.in. dostępne materiały wideo i cyfrowe. Lekcje oparte na bazie serii satyrycznych filmów Cafe Hub pomagają zaprezentować wykorzystanie poznanego języka funkcjonalnego w realistycznych i życiowych sytuacjach. Studenci mogą również pracować na autentycznych filmach poruszających ciekawe, współczesne tematy z takich źródeł jak np. „The Guardian”. Stworzone zostały także dedykowane aplikacje mobilne dla studentów i nauczycieli.Kurs „Language Hub” umożliwia lektorom łatwe przygotowanie interesujących i motywujących zajęć. Książka nauczyciela zawiera m.in. odpowiedzi do zadań, inspirujące wskazówki i pomysły na dodatkowe aktywności. Sekcje Methodology Hub to szczególnie przydatna pomoc zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nauczycieli języka obcego.

132,00 zł
114,84 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 17,16 zł

1 osoba kupiła
13
Węgry; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węgry; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Dostępny7 szt.

Budapeszt, Eger, kurorty nad Balatonem. Kąpieliska termalne, jaskinie, puszta. Tokaj, papryka i pikantne gulasze. Romantyczny spacer po Górze Zamkowej w Budapeszcie. Relaksacyjne kąpiele w Hajdszoboszlo lub Hviz. Wieczór degustacji byczej krwi w winiarskim zagłębiu, Egerze. A może leniwy wypoczynek w jednym z kurortów nad Balatonem? „Comfort! map&guide XL. Węgry” pomoże odkryć największe atrakcje kraju nad modrym Dunajem.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
14
Gdzie  jest  twoja nisza? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest twoja nisza?
Niedostępny
Brak

ierzę, że człowiek czuje się spełniony i szczęśliwy wtedy, gdy robi to, co kocha, robi to dobrze i dzięki temu zmienia życie innych na lepsze. Wtedy dopiero czuje sens z wykonywanej pracy i odnajduje swoje miejsce w świecie. Tad Hargrave - Być może masz ciekawy pomysł, robisz cudowne rzeczy, ale nigdy nie zajmowałeś się marketingiem, więc nie bardzo potrafisz dotrzeć do swoich odbiorców? - Może czujesz, że chciałbyś zmienić swoje życie (jesteś znudzony, wypalony, bez entuzjazmu) i potrzebujesz pewnych wskazówek, jak rozpoznać swoje nowe miejsce w świecie - Może, będąc przedsiębiorcą, chcesz odróżnić się od setek innych firm robiących podobne rzeczy, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszym świecie sam produkt już nie wystarcza, a bardziej liczy się wartość, która za nim stoi i człowiek, który niesie w sobie pewne wartości - A może dopiero wkraczasz w dorosłe życie i ciężko ci sprecyzować, jaka jest twoja pasja i w czym byłbyś naprawdę dobry?. Oto wartościowy poradnik, który może okazać się bardzo pomocny. Jakie jest twoje indywidualne miejsce w świecie? To twoja indywidualna nisza ? miejsce, do którego pasujesz najbardziej (i którego nie wypełni nikt inny poza tobą). Miejsce, w którym twoje naturalne dary, talenty, twoja prawdziwa natura oraz historia twojego życia i twoich dotychczasowych wyzwań spotykają się z wyraźną potrzebą społeczności, w której funkcjonujesz. Odkrywając i pielęgnując ?swoją niszę?, nie tylko docierasz do swoich najbardziej pasujących do ciebie odbiorców (czy mówiąc językiem bardziej biznesowym ? znajdujesz swój rynek docelowy) ale zaczynasz rozumieć swoje miejsce w świecie, które z jednej strony pozwoli ci najlepiej wyeksponować twoje najlepsze cechy i mocne strony, ale z drugiej będzie stale rozwijać również CIEBIE. Zwróć uwagę, że nie mówimy tu o podszytej lękiem pogoni za lepszym statusem materialnym. Nie mówimy o kolejnej manipulacji czy strategii, żeby ?wyszarpnąć swój kawałek tortu?. Mówimy o tym, w jaki sposób możesz być bardziej obecny w życiu innych ludzi, jak ich dotykać i wzbogacać sposobem w jakim się realizujesz, jak możesz im lepiej służyć, czerpiąc z tego wewnętrzne spełnienie oraz profity finansowe. Robiąc to co kochasz, jesteś karmiony od wewnątrz. Masz głębsze poczucie celu i jesteś wypełniony coraz to nowymi pomysłami oraz inspiracjami. Jesteś SOB, nie musisz więc niczego udawać, ani do niczego się zmuszać. Zdajesz sobie sprawę, że jesteś zaangażowany w budowanie własnego ?nieba na ziemi? Tad Hargrave jest jednym z pionierów i kreatorów takiego podejścia. Doskonale rozumie, że zmiany w społeczeństwie rozpoczynają się od każdego pojedynczego człowieka, który odnajdując swoje prawdziwe powołanie i pasję, zmienia swoją lokalną społeczność od środka.

59,00 zł
47,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

15
Roczniki Historyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,90 zł
47,80 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,10 zł

16
Slavia Antiqua 2018 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,50 zł
32,34 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,16 zł

17
The Case of Crimea's Annexation Under International Law - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Case of Crimea's Annexation Under International Law
Niedostępny
Brak

This book addresses issues connected with Russia's 2014 annexation of Crimea that are both of key current relevance and crucial from the point of view of both international law and international relations. It not only offers a comprehensive elaboration of the subject, but also presents it from the points of view of states directly engaged in the conflict. For the authors in this book include researchers from many European countries, albeit first and foremost from both Ukraine and Russia. In this way the collected work represents a contribution of undoubted value where the ongoing international debate on the Crimean annexation is concerned. From the review by Prof. Anna Wyrozumska This book offers an interesting, holistic and competent contribution to legal analysis surrounding Russia's annexation of Crimea, the consequences thereof and the responsibility in international law therefor. It is characterised by a high level of legal analysis by a competent international team of authors led by Polish experts on the subject, whose painstaking selection of co-authors has allowed for an airing of both Ukrainian and Russian standpoints. From the review by Prof. Jerzy Kranz

39,90 zł
35,11 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

18
Fortnite. Pieczątka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fortnite. Pieczątka, mix wzorów
TM Toys
Dostępny100 szt.

Pieczątki Fortnite ze wzorami postaci z gier. Uwaga! Produkt jest dostępny w różnych wariantach i wysyłany losowo.

15,04 zł
11,90 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 3,14 zł

19
Gringo wśród dzikich plemion. Część 3. Wyprawy do Ameryki Środkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gringo wśród dzikich plemion. Część 3. Wyprawy do Ameryki Środkowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.21

Kieszonkowe wydanie bestsellera Gringo wśród dzikich plemion Czytelnik otrzymuje cztery niewielkiej objętości książki w sam raz na wakacje, na plażę, do samolotu. Wygodniejsze, lżejsze niż wydanie oryginalne w twardej oprawie.

10,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,1%
oszczędzasz 3,01 zł

20
Gringo wśród dzikich plemion. Część 2. Łowca tajemnic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gringo wśród dzikich plemion. Część 2. Łowca tajemnic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Kieszonkowe wydanie bestsellera Gringo wśród dzikich plemion Czytelnik otrzymuje cztery niewielkiej objętości książki w sam raz na wakacje, na plażę, do samolotu. Wygodniejsze, lżejsze niż wydanie oryginalne w twardej oprawie.

10,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,1%
oszczędzasz 3,01 zł

21
Gringo wśród dzikich plemion. Część 1. Początek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gringo wśród dzikich plemion. Część 1. Początek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Kieszonkowe wydanie bestsellera Gringo wśród dzikich plemion Czytelnik otrzymuje cztery niewielkiej objętości książki w sam raz na wakacje, na plażę, do samolotu. Wygodniejsze, lżejsze niż wydanie oryginalne w twardej oprawie.

10,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,1%
oszczędzasz 3,01 zł

22
Wrota Mordoru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrota Mordoru
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Psychopatyczny nauczyciel fizyki pastwi się nad licealistami prestiżowej szkoły. Do czasu… Szesnastoletni Hubert, przekraczając próg szkoły, czuje że rozpoczyna nowy etap swojego życia. Pewnego dnia stając w obronie kolegi, postanawia przerwać zmowę milczenia, w wyniku której nauczyciel fizyki od miesięcy znęca się psychicznie nad całą klasą. Wydawać by się mogło, że pan Flop jest szarą eminencją prestiżowej Siódemki. Boją się go nie tylko uczniowie, również koledzy po fachu wolą przymykać oko na jego karygodne zachowanie. Każdy omija szerokim łukiem owianą złą sławą salę 422, zwaną „Wrotami Mordoru”. Jaki będzie finał patowej sytuacji, w której naprzeciw bezkarnego nauczyciela-tyrana stanie zdeterminowany i zakochany po uszy nastolatek? „Nauczyciel wziął głęboki oddech i wypuścił powietrze z płuc, nie spuszczając wzroku z bladej dziewczyny. Odłożył nawet swój zniszczony notatnik na biurko. Splótł ze spokojem dłonie na kolanie i odezwał się cicho, wyraźnie artykułując każde słowo: – Dlaczego pani ojciec jest mordercą? Nagle dookoła zapanowała pustka. Czarna dziura, która wessała do środka dech każdego z uczniów, wpatrujących się w nauczyciela i Kasię szerokimi oczami. Za oknem dalej padał śnieg, a w ciszy, która zapadła, było słychać najmniejszy powiew wiatru za szczelnie zamkniętym oknem. To tam był świat ludzi. To tam był piękny, zimowy krajobraz, skąpany w szarości. Tutaj był Mordor”. Tomasz Bruch – student psychologii, redaktor na portalu worldmaster.pl i debiutujący pisarz. Jego pierwszą miłością były szachy. Kocha spędzać czas z dobrymi ludźmi równie mocno co chwile spędzone w samotności. Nie wyobraża sobie życia bez biegania i kontaktu z naturą. Pisze i czyta każdego dnia.

38,00 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

23
Niebo na ziemi. Część 1. Serce. Błogosławieństwo i przekleństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo na ziemi. Część 1. Serce. Błogosławieństwo i przekleństwo
Niedostępny
Brak

Jeśli chciałeś kogoś kochać, a okazało się, że nie umiesz, mało tego, jeszcze zraniłeś tych, których chciałeś mieć blisko; jeżeli czujesz ból swojego serca, które oskarża cię, że nie stanąłeś w jego obronie, gdy je poniżano; jeżeli pragniesz głębokich więzi, a masz wrażenie, że coś cię blokuje – to bardzo możliwe, że w tej książce znajdziesz początek swojej drogi do szczęśliwego życia.

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

24
Worek na buty Rachael Hale szaro-różowo-czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na buty Rachael Hale szaro-różowo-czarny
Paso
Niedostępny
Brak

Worek na buty Rachael Hale czarno-różowy premium. Worek zamykany jest ściągaczem, dzięki czemu dostęp do zawartości jest łatwy i szybki. Wyposażony jest w dodatkową kieszeń na zamek, w której można zmieścić kilka niezbędnych drobiazgów oraz grube, plecione sznurki ściągające, umożliwiające noszenie worka na plecach lub na ramieniu. W Paso sięgamy po atrakcyjne dla dzieci wzory z wizerunkami ulubionych zwierząt, nie zapominając o tym, by oferować solidne i praktyczne produkty, które sprawdzą się w każdych warunkach. Cechy Waga: 200 g Rozmiar: 47x37 / kieszeń 37x31 Materiał: Polyester 300x300D

36,90 zł
Powiadomienie
25
Worek na buty Studio Pets szaro-fioletowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na buty Studio Pets szaro-fioletowy
Paso
Niedostępny
Brak

Worek na buty Studio Pets szarofioletowy. Worek zamykany jest ściągaczem, dzięki czemu dostęp do zawartości jest łatwy i szybki. Podwójny ściągacz umożliwia noszenie worka na plecach lub na ramieniu. Jeśli Twoje dziecko jest fanem czarujących, słodkich kotków, to worek na buty Paso sprawi mu ogromną radość. Cechy Rozmiar: 38x34 Materiał: Polyester 210D

36,90 zł
Powiadomienie
26
10 Minutes 38 Seconds in this Strange World - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 Minutes 38 Seconds in this Strange World
Niedostępny
Brak

'One of the best writers in the world today' – Hanif Kureishi 'Haunting, moving, beautifully written – and based by an extraordinary cast of characters who capture the diversity of modern Turkey. A masterpiece' – Peter Frankopan 'In the first minute following her death, Tequila Leila's consciousness began to ebb, slowly and steadily, like a tide receding from the shore. Her brain cells, having run out of blood, were now completely deprived of oxygen. But they did not shut down. Not right away...' For Leila, each minute after her death brings a sensuous memory: the taste of spiced goat stew, sacrificed by her father to celebrate the long-awaited birth of a son; the sight of bubbling vats of lemon and sugar which the women use to wax their legs while the men attend mosque; the scent of cardamom coffee that Leila shares with a handsome student in the brothel where she works. Each memory, too, recalls the friends she made at each key moment in her life – friends who are now desperately trying to find her... 'One of the most important writers at work today' – Independent

67,50 zł
62,78 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,72 zł

27
Blueprint - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blueprint
Niedostępny
Brak

One of the world's top behavioural geneticists argues that we need a radical rethink about what makes us who we are The blueprint for our individuality lies in the 1% of DNA that differs between people. Our intellectual capacity, our introversion or extraversion, our vulnerability to mental illness, even whether we are a morning person – all of these aspects of our personality are profoundly shaped by our inherited DNA differences. In Blueprint, Robert Plomin, a pioneer in the field of behavioural genetics, draws on a lifetime's worth of research to make the case that DNA is the most important factor shaping who we are. Our families, schools and the environment around us are important, but they are not as influential as our genes. This is why, he argues, teachers and parents should accept children for who they are, rather than trying to mould them in certain directions. Even the environments we choose and the signal events that impact our lives, from divorce to addiction, are influenced by our genetic predispositions. Now, thanks to the DNA revolution, it is becoming possible to predict who we will become, at birth, from our DNA alone. As Plomin shows us, these developments have sweeping implications for how we think about parenting, education, and social mobility. A game-changing book by a leader in the field, Blueprint shows how the DNA present in the single cell with which we all begin our lives can impact our behaviour as adults.

45,00 zł
41,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

28
The Coddling of the American Mind - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Coddling of the American Mind
Dostępny2 szt.

Have good intentions, over-parenting and the decline in unsupervised play led to the emergence of modern identity politics and hypersensitivity? In this book, free speech campaigner Greg Lukianoff and social psychologist Jonathan Haidt investigate a new cultural phenomenon of "safetyism", beginning on American college campuses in 2014 and spreading throughout academic institutions in the English-speaking world. Looking at the consequences of paranoid parenting, the increase in anxiety and depression amongst students and the rise of new ideas about justice, Lukianoff and Haidt argue that well-intended but misguided attempts to protect young people are damaging their development and mental health, the functioning of educational systems and even democracy itself.

49,50 zł
46,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,46 zł

29
The Extraordinary Life of Katherine Johnson - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Extraordinary Life of Katherine Johnson
Niedostępny
Brak

In 1969 history was made when the first humans stepped on the moon. Back on earth, one woman was running the numbers that ensured they got there and back in one piece. As a child, Katherine Johnson loved maths. She went on to be one of the most important people in the history of space travel. Discover her incredible life story in this beautifully illustrated book complete with narrative biography, timelines and facts.

31,50 zł
28,98 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

30
The Extraordinary Life of Neil Armstrong - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Extraordinary Life of Neil Armstrong
Niedostępny
Brak

One little boy who loved the idea of flying became the first person to set foot on the moon. On 20 July 1969 Neil Armstrong made history, his 'giant leap for mankind'. From his childhood playing with model planes to becoming one of the most famous astronauts of all time, discover the incredible story of Neil Armstrong's life in this beautifully illustrated book, complete with narrative biography, facts and timelines.

31,50 zł
28,98 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

31
Kamień Królestwa Sloget. Księga 3. Splątany nurt rzeki Ister - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamień Królestwa Sloget. Księga 3. Splątany nurt rzeki Ister
Dostępny60 szt.

Pozwól sobie na niezwykłą podróż wspólnie z rodzeństwem: ośmioletnią Nastką, dwunastoletnim Markiem i szesnastoletnim Michałem oraz ich przyjaciółmi, przemierzając różne wymiary rzeczywistości. Zanurzając się w serii „Kamień Królestwa Sloget”, przeżyjesz z nimi niezapomniane chwile, balansując pomiędzy jawą a snem. W trzeciej części – Splątany nurt rzeki Ister – Nastusia w podziemiach powoli odkrywa pokłady własnej mocy i spotyka Fortusa. Nowa przyjaźń na zawsze odmienia jej dotychczasowe życie, ucząc ją prawa do własnego zdania, i sprawia, że dziewczynka zaczyna podważać wszystko, czego do tej pory się nauczyła. Czy wierząc we własną intuicję, uda jej się zmierzyć z własnymi słabościami?

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

32
Kamień Królestwa Sloget. Księga 2. Podziemie Waltar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamień Królestwa Sloget. Księga 2. Podziemie Waltar
Dostępny37 szt.

Pozwól sobie na niezwykłą podróż wspólnie z rodzeństwem: ośmioletnią Nastką, dwunastoletnim Markiem i szesnastoletnim Michałem, oraz ich przyjaciółmi, przemierzając różne wymiary rzeczywistości. Zanurzając się w serii „Kamień Królestwa Sloget”, przeżyjesz z nimi niezapomniane chwile, balansując pomiędzy jawą a snem. W drugiej części – Podziemie Waltar – Nastusia poznaje bliżej swojego opiekuna tratala Xasa i harfa Zefira. Wraz z braćmi odwiedza labirynt pełen zaskakujących zadań i po raz pierwszy zmierza się z ciemnością. Dzięki dobremu sercu i przy pomocy różnych istot połączy olbrzymie olchowe drzewo z dziedzińca z zaginionym herbem waltarów. Co dzięki temu uzyska? Czy pomoże sobie, własnej rodzinie i nowym przyjaciołom?

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

33
Crashed. How a Decade of Financial Crises Changed the World - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crashed. How a Decade of Financial Crises Changed the World
Niedostępny
Brak

The definitive history of the Great Financial Crisis, from the acclaimed author of The Deluge and The Wages of Destruction. In September 2008 the Great Financial Crisis, triggered by the collapse of Lehman brothers, shook the world. A decade later its spectre still haunts us. As the appalling scope and scale of the crash was revealed, the financial institutions that had symbolised the West's triumph since the end of the Cold War, seemed – through greed, malice and incompetence – to be about to bring the entire system to its knees. Crashed is a brilliantly original and assured analysis of what happened and how we were rescued from something even worse – but at a price which continues to undermine democracy across Europe and the United States. Gnawing away at our institutions are the many billions of dollars which were conjured up to prevent complete collapse. Over and over again, the end of the crisis has been announced, but it continues to hound us - whether in Greece or Ukraine, whether through Brexit or Trump. Adam Tooze follows the trail like no previous writer and has written a book compelling as history, as economic analysis and as political horror story.

58,50 zł
54,41 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,09 zł

34
Zakopane; papierowy plan miasta 1:15 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakopane; papierowy plan miasta 1:15 000
Dostępny11 szt.

Zakopane i okolice Słynne Krupówki, wille w stylu zakopiańskim oraz kolejka na Gubałówkę – to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje stolica polskich Tatr. Dzięki naszemu planowi miasta z łatwością można dotrzeć do każdego miejsca w Zakopanem. Na planie m.in.: • szczegółowy rysunek zabudowy i ulic, • ulice jednokierunkowe, parkingi, stacje benzynowe, przystanki autobusowe, postoje taksówek, busów i dorożek, • bogata treść turystyczna, m.in.: muzea, szlaki turystyczne, trasy rowerowe i narciarskie, hotele, schroniska górskie i młodzieżowe oraz inne istotne obiekty, • mapa okolic Zakopanego w skali 1:200 000 (1 cm – 2 km), • panorama Tatr i Zakopanego z Gubałówki, • informator turystyczny, • skorowidz ulic. Wymiary po rozłożeniu: 68.0 x 47.0 cm

11,40 zł
7,99 zł

Rabat 29,9%
oszczędzasz 3,41 zł

35
Warszawa, Łomianki, Marki, Ząbki; papierowy plan miasta 1:26 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa, Łomianki, Marki, Ząbki; papierowy plan miasta 1:26 000
Niedostępny
Brak

Wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, spacer uliczkami Starego Miasta, a może mecz lub koncert na Stadionie Narodowym? W stolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Papierowa mapa Warszawy pomoże zaplanować udany pobyt. Publikacja zawiera ponadto plany Łomianek, Marek i Ząbek. Na mapie m.in.: • szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach, • linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami, linie metra, Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) i Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD), • sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, parkingi, • bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty, • budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, • szczegółowy plan centrum w skali 1:13 000 (1 cm – 130 m), • schemat nocnych linii autobusowych, • mapa strefy płatnego parkowania, • skorowidz ulic.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

36
Rocznik mazowiecki. Tom XXVIII (2017-2018) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rocznik mazowiecki. Tom XXVIII (2017-2018)
Niedostępny
Brak

Dwa poprzednie tomy „Rocznika Mazowieckiego” były dedykowane naszym Profesorom z okazji ich 80. urodzin: tom XXVI – Benonowi Dymkowi, tom XXVII – Witoldowi Rakowskiemu. To niewątpliwie zaważyło na ich strukturze i zawartości.Tom niniejszy, XXVIII. za lata 2017–2018, którego zawartość przedstawię poniżej, powstał w czasie niespokojnym, spowodowanym niejednoznaczną sytuacją stowarzyszeń – regionalnych towarzystw naukowych, brakiem funduszy, także zmianą Zarządu Towarzystwa. Nie bez znaczenia jest wyraźny dystans społeczny do zmian współczesności. Niezależnie od wszystkich trudności, Mazowieckie Towarzystwo Naukowe pragnie kontynuować naukową i popularyzatorską służbę Mazowszu, publikując wyniki najnowszych badań humanistycznych, społecznych, demograficzno-ekonomicznych. Chcemy wykorzystać cały potencjał intelektualny członków Towarzystwa i osób z zewnątrz, szczególnie badaczy problemów mazowieckich spoza Warszawy.Najbliższe lata to prawdziwy korowód rocznic, ważnych rocznic, bo wiążących się z Niepodległością tak Polski, jak i mazowieckich miast i wsi. Chcemy, aby problematyka lokalna była szerzej prezentowana niż wielka makrohistoria. Podejmiemy starania, aby Mazowieckie Towarzystwo Naukowe ściślej współpracowało z mazowieckim ruchem regionalnym, także przez udostępnianie możliwości publikowania najcenniejszych tekstów i uczestniczenie w organizowanych konferencjach naukowych.

90,00 zł
72,90 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 17,10 zł

37
Beskid Niski. Papierowa mapa turystyczna, 1:70 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Niski. Papierowa mapa turystyczna, 1:70 000
Niedostępny
Brak

Doliny nieistniejących już wsi, Diabli Kamień, drewniany kościół w Sękowej i cerkiew w Kwiatoni to tylko niektóre atrakcje Beskidu Niskiego. Nasza papierowa mapa pomoże w odkrywaniu uroków tych najdzikszych polskich gór. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: – dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:70 000 (1 cm – 700 m), – bogata treść turystyczna, – zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: – szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe, ścieżki dydaktyczne, – schroniska młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, – muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, – parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, – cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, – plany Krynicy, Iwonicza i Rymanowa, – 4 panoramy z najwybitniejszych szczytów. Produkty z serii see you! in... to tradycyjne mapy papierowe. Dołączamy do nich plastikowe etui, które chroni publikację przed wilgocią i uszkodzeniem. Jakość w przystępnej cenie. Seria obejmuje zarówno mapy samochodowe oraz plany miast, jak i mapy turystyczne.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

38
Beskid Mały i Makowski. Laminowana mapa turystyczna, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Mały i Makowski. Laminowana mapa turystyczna, 1:50 000
Niedostępny
Brak

Zdobycie Lubomira i góry Żar, kąpiel w Jeziorze Międzybrodzkim, podziwianie zabytków architektury w Żywcu. Dwustronnie laminowana, wygodna w użyciu mapa turystyczna Beskidu Małego i Makowskiego obejmuje swoim zasięgiem tereny od Bielska-Białej i Żywca na zachodzie, po Myślenice i Jordanów na wschodzie. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: – dogodna dla turysty skala 1:50 000 (1 cm = 500 m), – bogata treść turystyczna, – zgodność z GPS, współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: – szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, – wyciągi i trasy narciarskie, – muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, – schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, – parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, – cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

39
Mazury i Warmia. Laminowany map&guide XL. 2w1: przewodnik i mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazury i Warmia. Laminowany map&guide XL. 2w1: przewodnik i mapa
Niedostępny
Brak

• Starówka w Olsztynie, port w Mikołajkach • Twierdza Boyen i Wilczy Szaniec • Rejsy po jeziorze Śniardwy Olsztyńska starówka, port w Mikołajkach, Twierdza Boyen w Giżycku, miasteczko westernowe w Mrągowie – mazurskie miasta mają wiele do zaoferowania turystom. Rejsy po jeziorze Śniardwy, spływ Krutynią, wycieczka rowerowa wokół jeziora Łuknajno – miłośnicy aktywnego wypoczynku także znajdą tu coś dla siebie. Comfort! map&guide XL „Warmia i Mazury” pomoże zaplanować udany wypoczynek. To wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika zawiera wszystkie informacje niezbędne zarówno na krótki wyjazd, jak i dłuższe wakacje. Map&guide w nowej odsłonie – większy format i jeszcze więcej treści: • zajmujące opisy kilkudziesięciu najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia, • mapy i plany miast w dogodnych dla turysty skalach: region Warmii i Mazur (1:200 000), Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Olsztyn, Węgorzewo (1:15 000), • łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, • poręczny format, wygoda składania i trwałość, • przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, • podpowiedzi, co zjeść i wypić, pomysły na pamiątki, • kalendarium najciekawszych imprez cyklicznych.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

40
Okolice Warszawy; laminowana mapa turystyczna 1:75 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okolice Warszawy; laminowana mapa turystyczna 1:75 000
Niedostępny
Brak

Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna okolic Warszawy obejmuje swoim zasięgiem obszar od Serocka na północy, po Tłuszcz i Kołbiel na wschodzie, Górę Kalwarię i Mszczonów na południu oraz Teresin i Kampinos na zachodzie. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty skala 1:75 000 (1 cm – 750 m), • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: • szlaki piesze i rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, • odległości na szlakach, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • parkingi, końcowe przystanki autobusów, • poziomice pokazujące ukształtowanie terenu.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

41
Islamska Republika Iranu na arenie międzynarodowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islamska Republika Iranu na arenie międzynarodowej
Niedostępny
Brak

Autorami są polscy i zagraniczni badacze współczesnego Iranu, w tym spora ich część pochodzi z Iranu. W ten sposób udało się stworzyć nietuzinkowy, różnorodny oraz w dużej mierze holistyczny obraz tego państwa. Artykuły są bowiem często opisem nie tyle z zewnątrz – badacza, który przygląda się państwu i nakłada na nie swoją optykę – ile od wewnątrz, a zatem autorów mieszkających w Iranie lub się z niego wywodzących. Z recenzji dr hab. Katarzyny Górak-Sosnowskiej Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Jakie są dążenia Iranu? Co chce osiągnąć Republika Islamska w regionie? Jakie są jej motywacje, szanse i oczekiwania? Skąd wynika często diametralnie odmienna ocena zasadniczych kwestii przez irańskich decydentów i Zachód? Próba odpowiedzi na przynajmniej część z tych pytań stanowi aspirację prezentowanej książki. W tym celu poproszono wybitnych ekspertów od Iranu, by zmierzyli się z najbardziej palącymi tematami. dr Robert Czulda Uniwersytet Łódzki

59,90 zł
51,51 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

42
Zarys pedagogiki sportu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys pedagogiki sportu
Niedostępny
Brak

Publikacja może stać się ważnym źródłem informacji dla studentów kierunków pedagogicznych i wychowania fizycznego. W sposób kompletny opisano w niej zagadnienia przybliżające czytelnikowi wiedzę z zakresu historii sportu, terminologii specjalistycznej związanej z tym obszarem nauki, problematyki edukacji olimpijskiej, interakcji zachodzących w relacjach trener–zawodnik, wychowawczego znaczenia ról odgrywanych przez trenerów i instruktorów oraz ich znaczenia dla prawidłowego wychowania. Autor pisze we wstępie: „W europejskim szkolnictwie wyższym pedagogika sportu została uznana za ważną dyscyplinę akademicką, funkcjonującą w dziedzinie nauk o sporcie, której celem jest wspomaganie działań edukacyjnych (wychowawczych) osób uczestniczących w treningu sportowym i innych formach aktywności fizycznej, niezależnie od miejsca i czasu ich realizacji w ciągu całego życia. Opinia ta jest najwłaściwszym wyjaśnieniem potrzeby opracowania tej problematyki w formie prezentowanego podręcznika”.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

43
Nazywam się Milion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazywam się Milion
Dostępny48 szt.

W świecie, gdzie dane jest ci wszystko za jednym kliknięciem, gdzie cała wiedza podana jest na tacy... tracisz tożsamość i pamięć. Wszystko, co potrafisz, to pisać i czytać. Nikt cię nie zna, nikt cię nie szuka. Gdzie pójść? W co wierzyć? Komu ufać?Pascal Kirski, komisarz lubelskiej policji właśnie wraca ze szpitala i rzuca się w wir walki w gangiem narkotykowym, którego działania zbierają śmiertelne żniwo wśród eksperymentującej młodzieży. Niemal codziennie kraj obiega informacja o kolejnych ofiarach dopalaczy. Jednocześnie w szpitalu psychiatrycznym przebywa cierpiąca na amnezję dziewczyna, która prosi Kirskiego o pomoc w odnalezieniu swojej tożsamości. Jedyne, co ma, to dręczące ją sny o kobiecie, którą jak się wydaje, kiedyś znała.Czy targany emocjami oraz własną ambicją policjant wygra wyścig z szefem mafii? Kim jest tajemnicza dziewczyna, słysząca głosy z przeszłości?

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

44
Laboratorium ślimaka Madzika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium ślimaka Madzika
Dostępny46 szt.

Nie ma nic lepszego od poznawania piękna i tajemnic otaczającego nas świata oraz panujących w nim praw natury. Są one ukryte w każdej dziedzinie życia, a dzięki odrobinie pomysłowości podróż przez krainę nauki może być naprawdę pasjonująca.Oto przewodnik po świecie zjawisk fizycznych i chemicznych, przygotowanych przez ciekawskiego Ślimaka Madzika! Z pomocą tej książki bez problemu wykonasz proste i ciekawe eksperymenty, poznasz prawa rządzące naturą oraz zrozumiesz, jak myśli naukowiec. W nauce bardzo istotna jest współpraca, dlatego do eksperymentowania warto zaprosić osobę dorosłą – wtedy Twoja przygoda stanie się o wiele ciekawsza.Do przeprowadzenia doświadczenia fizycznego lub chemicznego nie potrzebujesz laboratorium, gdyż wszystkie materiały znajdziesz w kuchni i łazience, a eksperymenty z powodzeniem wykonasz zarówno w domowym zaciszu, jak i na świeżym powietrzu. Postaraj się myśleć jak naukowiec. Zastanów się, dlaczego coś dzieje się tak, a nie inaczej. Eksperymentowanie to nie tylko dobra zabawa, ale i zdumiewająca nauka. Chętnie dziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami, pomysłami oraz wnioskami.Jeśli doświadczenie nie powiedzie się, koniecznie przeprowadź je ponownie. Naukowiec nigdy się nie poddaje i to dzięki wytrwałości dokonuje przełomowych odkryć!

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

1 osoba kupiła
45
Wyspa Wolin. Woliński Park Narodowy; laminowana mapa turystyczna 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa Wolin. Woliński Park Narodowy; laminowana mapa turystyczna 1:50 ...
Niedostępny
Brak

Oko w oko z wolińskim żubrem w rezerwacie niedaleko Międzyzdrojów, zabawa na molo podczas Europejskiego Festiwalu Gwiazd czy relaks nad Jeziorem Turkusowym? Z laminowaną mapą wyspy Wolin, opracowaną we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu, można zaplanować miłe wakacje. Na mapie m.in.: • wyspa Wolin wraz z Wolińskim Parkiem Narodowym, • fragment wyspy Uznam ze Świnoujściem, • fragment Równiny Gryfickiej z Dziwnowem, Pobierowem i Kamieniem Pomorskim, • plany miejscowości wypoczynkowych: Świnoujścia, Międzyzdrojów, Dziwnowa, Wolina i Kamienia Pomorskiego, • szlaki piesze i rowerowe, kajakowe i wodne, • ścieżki dydaktyczne i spacerowe, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • ukształtowanie terenu pokazane za pomocą poziomic. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty skala 1:50 000 (1 cm – 500 m), • zgodna z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84, • wygodna w składaniu, • dwustronnie laminowana, • trwała i wodoodporna. Wymiar po rozłożeniu: 68.0 x 46.0 cm

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

46
Wenecja; laminowany map&guide (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wenecja; laminowany map&guide (2w1: przewodnik i mapa)
Niedostępny
Brak

• Zachwycająca bazylika na placu św. Marka • Canal Grande, most Rialto i gondolierzy • Karnawał i festiwal filmowy Kawa na placu św. Marka z widokiem na imponujący Pałac Dożów? Romantyczna przejażdżka gondolą po Canal Grande? A może niespieszny spacer po mieście 118 wysp, 150 kanałów i 400 mostów? Comfort! map&guide „Wenecja” pomoże dotrzeć do wszystkich ciekawych zakątków europejskiej stolicy karnawału. To wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika zawiera wszystkie informacje niezbędne na krótki wyjazd. Praktycznie i treściwie – coś dla zabieganych oraz ceniących wygodę i prostotę: • mapy w skalach użytecznych dla turystów (Wenecja 1:6000, wyspy Murano 1:14 000 i Burano 1:8000), • poręczny format, wygoda składania i trwałość, • zajmujące opisy 34 najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia, • łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, • przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, • podpowiedzi, co zjeść i wypić oraz dokąd wybrać się na zakupy, • kalendarium najciekawszych imprez cyklicznych.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

47
Katowice; papierowy plan miasta 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katowice; papierowy plan miasta 1:20 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Legendarny Spodek, obiekty Szlaku Zabytków Techniki, a może kolekcja najmniejszych książek świata? Katowice potrafią mile zaskoczyć bogactwem turystycznych atrakcji. Nasza papierowa mapa pomoże zaplanować udany wypoczynek w tym mieście. Publikacja zawiera m.in.: – szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach, – linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami, – sygnalizację świetlną, ulice jednokierunkowe, parkingi, – bogatą treść turystyczną, m.in.: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty, – budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, – szczegółowy plan centrum w skali 1:12 000, – schemat nocnych linii autobusowych i tramwajowych, dodatkowo szczegółowy plan przebiegu linii w ścisłym centrum miasta, – mapę Górnego Śląska w skali 1:100 000, – skorowidz ulic. Produkty z serii see you! in... to tradycyjne mapy papierowe. Dołączamy do nich plastikowe etui, które chroni publikację przed wilgocią i uszkodzeniem. Jakość w przystępnej cenie. Seria obejmuje zarówno mapy samochodowe oraz plany miast, jak i mapy turystyczne.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

48
Francja (France); mapa samochodowa w kartonowej oprawie 1:1 050 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francja (France); mapa samochodowa w kartonowej oprawie 1:1 050 000
Niedostępny
Brak

Samochodowa podróż po Francji? Nasza papierowa mapa tego kraju w trwałej i wygodnej kartonowej oprawie będzie jej niezastąpionym towarzyszem. Publikacja zawiera m.in.: – stan dróg 2019, odcinki w budowie, – autostrady i drogi szybkiego ruchu wraz z węzłami, – szczegółową kategoryzację i numerację dróg, – odległości drogowe w kilometrach, – plastyczną rzeźbę terenu, lasy, parki narodowe, – opisy pasm górskich oraz najważniejszych szczytów i przełęczy, – skorowidz miejscowości. Coś więcej niż tylko klasyczna mapa papierowa. Mapy z serii premium! map cechuje wytrzymałość oraz staranne wykonanie. Dzięki solidnej kartonowej okładce mapa nie pogniecie się w plecaku ani w schowku i na długo zachowa estetykę. W serii dostępne są plany miast oraz mapy samochodowe i turystyczne.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

49
Czechy i Słowacja; mapa samochodowa w kartonowej oprawie 1:600 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czechy i Słowacja; mapa samochodowa w kartonowej oprawie 1:600 000
Dostępny4 szt.

Barokowy kompleks Kuks, słynne Karlowe Wary, tętniąca życiem Praga i usiana winnicami morawska Pálava. Tradycyjna drewniana zabudowa Vlkolineca, malowniczo położona na wzgórzach Bańska Szczawnica, zapierające dech w piersiach kaniony i wodospady w Słowackim Raju oraz wspaniały Zamek Spiski. Zarówno w Czechach, jak i na Słowacji nie brakuje atrakcji. Papierowa mapa samochodowa w trwałej i wygodnej kartonowej oprawie pomoże odnaleźć się u naszych południowych sąsiadów. Na mapie m.in.: • aktualny stan dróg, odcinki w budowie, • szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, nazwy węzłów na autostradach i drogach ekspresowych, • odległości drogowe w kilometrach, • promy samochodowe, • plastyczna rzeźba terenu, lasy, parki narodowe, • skorowidz miejscowości.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

50
Suwalszczyzna; papierowa mapa turystyczna 1:85 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suwalszczyzna; papierowa mapa turystyczna 1:85 000
Dostępny9 szt.

Spacery w Puszczy Augustowskiej, kajakowy spływ Czarną Hańczą, a może podziwianie widoków z monumentalnych wiaduktów w Stańczykach? Papierowa mapa turystyczna będzie niezastąpionym towarzyszem podróży po Suwalszczyźnie. Publikacja powstała we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla turysty pieszego jak i rowerzysty skala 1:85 000, • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie zaznaczono: • szlaki piesze i odległości na szlakach, • szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, • szlaki kajakowe, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • bazę noclegową, m.in. hotele, schroniska młodzieżowe, pensjonaty, kempingi, • parki narodowe, krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • poziomice pokazujące ukształtowanie terenu. Wymiary po rozłożeniu: 98.0 x 68.0 cm

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

Wróć do góry