hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Komiks społeczny (Anna Jarosz), na drugim Kolorowanka. Tęczowe jednorożce (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Przewodnik psychodelicznego podróżnika (James Fadiman) oraz Klan Matejków (Marek Sołtysik).
1
Komiks społeczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Komiks społeczny
Dostępny131 szt.

Publikacja przedstawia 33 często spotykane sytuacje społeczne, z jakimi muszą się zmierzyć bohaterowie komiksu. Dotyczą one m.in.: • relacji rówieśniczych, • bezpieczeństwa i dobrych nawyków, • skutecznej komunikacji, • rozwiązywania konfliktów, • dylematów moralnych, • budowania asertywnej postawy, • empatii, • bezpiecznego surfowania po internecie oraz korzystania z urządzeń mobilnych. Każda z historyjek składa się z krótkiego opisu oraz zadań do wykonania. Dzieci muszą uzupełnić dialogi, wykazać się empatią, wpisując myśli lub uczucia bohaterów, a także odpowiedzieć na zadane pytania. Komiks społeczny to książka skierowana do dzieci w wieku 7-13 lat, ich terapeutów, nauczycieli oraz rodziców. Forma publikacji sprawdzi się podczas indywidualnej pracy z dzieckiem, a także w trakcie zajęć grupowych czy lekcji profilaktyczno-wychowawczych.

24,00 zł
16,99 zł

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

52 osoby kupiły
2
Kolorowanka. Tęczowe jednorożce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Tęczowe jednorożce
Dostępny246 szt.

Przedstawiamy kolorowankę z ilustracjami sympatycznych kocich bohaterów – Gracji, Błyskotki, Iskierki oraz innych pięknych stworzeń. Książeczka zawiera 50 naklejek z brokatem.

9,49 zł
5,99 zł

Rabat 36,9%
oszczędzasz 3,50 zł

18 osób kupiło
3
Przewodnik psychodelicznego podróżnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik psychodelicznego podróżnika
Dostępny250 szt.

James Fadiman oddaje w nasze ręce przewodnik na temat krótko- i długotrwałych rezultatów stosowania psychodelików do wywoływania doświadczeń duchowych (wysokie dawki), do wspierania terapii (średnie dawki) i do rozwiązywania problemów (niskie dawki). W badania nad substancjami psychodelicznymi zaangażował się już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i wielu ludzi uważa, że jest najmądrzejszym i najbardziej szanowanym amerykańskim autorytetem w dziedzinie psychodelików i ich używania. Na podstawie doświadczeń zgromadzonych w ciągu czterdziestu lat prezentuje najlepsze sposoby na przygotowanie bezpiecznych i świętych podróży psychodelicznych. Pisze o korzyściach płynących z obecności kompetentnego przewodnika podczas sesji oraz z przywiązywania wagi do otoczenia i intencji. Fadiman prezentuje najnowsze badania, a także dawno zapomniane eksperymenty dotyczące psychoterapeutycznej wartości substancji wizyjnych, które mogą zwiększać samoświadomość i pomagać w leczeniu wielu dolegliwości. Przedstawia wyniki przeprowadzonych niedawno sondaży, w których zapytał kilkuset studentów i profesjonalistów o przyczyny oraz rezultaty przyjmowania substancji psychodelicznych. Wspomina również o nowych sposobach korzystania z LSD i innych psychodelików, na przykład o używaniu niezwykle małych dawek do poprawiania funkcji poznawczych i wywoływania równowagi emocjonalnej. Obala wiele mitów i błędnych wyobrażeń pojawiających się w podręcznikach, klinikach i internecie, ale jednocześnie przestrzega, że tego rodzaju środki nie są dla wszystkich. Opisuje przełomowe doświadczenia psychodeliczne takich osób jak Ram Dass, Timothy Leary, Aldous Huxley i Huston Smith, a także Francis Crick i Steve Jobs. Pokazuje, że psychodeliki używane w mądry sposób mogą prowadzić nie tylko do uzdrowienia, ale również do nowatorskich rozwiązań naukowych i duchowych epifanii.

53,00 zł
34,45 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 18,55 zł

14 osób kupiło
4
Klan Matejków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klan Matejków
Dostępny40 szt.

Historia Matejki i jego rodziny - matki wychowującej dzieci "do sztuki", braci, z których Janek wcale nie czuł się najzdolniejszy, córki Beaty, wyjątkowo utalentowanego zięcia Józefa Unierzyskiego, znakomitego witrażysty Stefana Witolda Matejki (bratanka Mistrza) - to temat na wielką filmową sagę, równie fascynującą jak ta książka. Matejko był artystą i historiozofem, badaczem przyczyn upadku Polski. Zaskakiwał kolorystyką obrazów, oburzał wprowadzaniem na płótna postaci niewymienianych wcześniej przez kroniki. Marek Sołtysik, autor wielu historycznych gawęd, m.in. Klanu Kossaków, w Klanie Matejków przywołał słowa wielkiego malarza Jerzego Nowosielskiego: "Pamiętajmy, że Hołd pruski i Bitwa pod Grunwaldem to są ewenementy w europejskim malarstwie historycznym - to najlepsze dzieła, jakie w tym gatunku powstały. A czy na co dzień myślimy o Matejkowskiej polichromii kościoła Mariackiego w Krakowie? On [...] dał genialną koncepcję polichromii kościoła gotyckiego. Jeśli chodzi o sposób zdobienia kościoła w Europie XIX wieku, to Matejko stworzył największe dzieło". W serii ukazał się Klan Kossaków, w przygotowaniu Klan Wyspiańskich.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

4 osoby kupiły
5
Kolorowanka. Wesołe kociaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Wesołe kociaki
Dostępny79 szt.

Przedstawiamy kolorowankę z ilustracjami sympatycznych kocich bohaterów – Komety, Feliksa, Loli oraz innych niebanalnych łobuziaków. Książeczka zawiera 50 naklejek z brokatem.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
6
Kolorowanka. Magiczne wróżki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Magiczne wróżki
Dostępny56 szt.

Przedstawiamy kolorowankę z ilustracjami uroczych bohaterek – Mirandy, Seleny, Nori oraz innych skrzydlatych panienek. Książeczka zawiera 50 naklejek z brokatem.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
7
Historia zbawienia. Nasza historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia zbawienia. Nasza historia
Dostępny1 szt.

"Historia zbawienia to zalążek, zapowiedź i obietnica tego, do czego Bóg powołał każdego z nas: do bycia przemienionym w Chrystusie" (ze Wstępu) O czym opowiada historia zbawienia? To pytanie, na które jako chrześcijanie powinniśmy sobie odpowiedzieć, by zrozumieć, gdzie jesteśmy i co nas czeka. Tutaj pomocne będzie dla nas słowo charyzmatycznego ewangelizatora José H. Prado Floresa. Autor nie ma wątpliwości: historia zbawienia jest NASZĽ historią, wszystkich razem i każdego z osobna. To kręgosłup Biblii i zarazem złota nić spajająca wydarzenia od zarania dziejów. Bóg pragnie, byśmy byli zbawieni - i zbawia nas mimo naszej niedoskonałości. Miłosierny Stwórca działa za pośrednictwem ludzi takich jak my - słabych, nieidealnych, doświadczających na przemian zwycięstw i porażek. Historia zbawienia przekracza ludzkie pojęcie, ale prowadzi do ostatecznego spełnienia i przemienienia w Chrystusie.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
8
Wspomnienia z Kornwalii 1947-1957 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia z Kornwalii 1947-1957
Dostępny15 szt.

Książka opowiada o emigracyjnym życiu Zofii Kossak i jej męża, Zygmunta Szatkowskiego. Autorka przybliża obraz życia na angielskiej wsi z perspektywy Polaków walczących o przetrwanie, zmagających się z ciężką, codzienną pracą na farmie, niewygodami i brakiem perspektyw. Zapiski Zofii Kossak to cenne świadectwo życia części polskiej emigracji powojennej, historia ludzi, którzy musieli egzystować w obcym dla siebie środowisku. Książka ukazuje osobowość Brytyjczyków oraz relacje polsko-brytyjskie. Wspomnienia są ilustrowane fotografiami z archiwum autorki.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
9
Karnet na różne okazje z kryształkiem Swarovskiego, hipopotam - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet na różne okazje z kryształkiem Swarovskiego, hipopotam
Clear Creations
Dostępny9 szt.

Przedstawiamy karnet bez tekstu z kopertą, ręcznie robiony z kryształkiem Swarovski. Idealnie nada się na różne okazje.

11,00 zł
9,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
10
Wiersze sercem pisane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wiersze sercem pisane
Dostępny2 szt.

To, że istnieje wiele definicji poezji doskonale wiedzą współautorzy tomiku WIERSZE SERCEM PISANE. EDYCJA 12. Seria ta promuje autorów, którzy swoją wrażliwość przekuwają w strofy. Ponieważ jest to antologia, mamy tu do czynienia nie z jedną wrażliwością, ale ze spontanicznym nadmiarem silnych uczuć. Emily Dickinson powiedziała, że jeśli czyta książkę a jej ciało staje się coraz bardziej gorące, to znaczy, że czyta właśnie poezję. Wrażliwość poety ogrzewa ją, jak dalej twierdzi, bardziej niż ogień w kominku. A Dylan Thomas mówi, że poezja jest tym, co sprawia, iż chce mu się na przemian śmiać, płakać, cieszyć życiem lub ze smutku umierać. Słowa te wskazują, że poezja w literaturze jest czymś wyjątkowym, a skoro tak, to i piszący wiersze są osobami wyjątkowymi. Wrażliwymi, uczuciowymi, inaczej niż zwykli ludzie postrzegającymi świat. Są i tacy, co twierdzą, że gdy poeta się rodzi, to jakby anioł przychodził z nieba na ziemię.

25,00 zł
12,75 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 12,25 zł

1 osoba kupiła
11
Malbork Zamek z bliska i z daleka Mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malbork Zamek z bliska i z daleka Mapa
Dostępny32 szt.

Zamek krzyżacki w Malborku, największa ceglana warownia Europy, od wieków fascynowała swym ogromem, śmiałością konstrukcji, pięknem i finezją architektury. Zapraszamy do wędrówki po zamku z osobliwą panoramą, wykonaną piórkiem i akwarelą przez artystę - kartografa. Ruben Atoyan przemierzając zaułki, dziedzińce, krużganki i komnaty warowni utrwalał jej obraz z niezwykłym pietyzmem dla detali. Zilustrował też Zamek Wysoki w przekroju dając możliwość wniknięcia do zamkowych wnętrz. Załączona lupa z detektywistyczną wnikliwością pozwoli prześledzić najdrobniejsze elementy architektury, ich misterność i mozaikę barw. Odsłoni potęgę fortyfikacji, surowość ceglanych murów i baszt oraz pozwoli odczytać nastrój zamkowych wnętrz. Autorem uzupełniającego tekstu, przybliżającego skomplikowane dzieje malborskiego zamku i zabytków z nim związanych, jest wieloletni dyrektor Muzeum Zamkowego Mariusz Mierzwiński. Pragniemy by ta niezwykła panorama przyczyniła się do pełniejszego poznania urzekającego, średniowiecznego klejnotu europejskiej architektury.

12,60 zł
8,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 3,61 zł

1 osoba kupiła
12
Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa
Dostępny6 szt.

Dobrze mieć siostrę czy brata? To zależy! Od dnia, od humoru, od tego, kto dostał lepszą ocenę w szkole i kogo rodzice pochwalili, a do kogo mieli pretensje – do ciebie czy do rodzeństwa. Słowem – bywa różnie! Czasem rodzeństwo to najlepsi przyjaciele, a czasem – szkoda gadać... No to jak zrozumieć samolubną siostrę i niesfornego brata zamiast z nimi rywalizować? Z dobrymi podpowiedziami przybywają – jak zawsze pomocne – elfy.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
13
Wyczaruję kolory. Malowanka z wesołym słonikiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyczaruję kolory. Malowanka z wesołym słonikiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

Przedstawiamy malowankę z serii kolorowanek ze starannie dobranymi obrazkami, odpowiadającymi grupie wiekowej dziecka. To propozycja dla małych odkrywców kolorów. Duże wyraźne rysunki ułatwią dziecku kolorowanie. Polecamy dla każdego malucha, by dobrze się bawił i rozwijał!

3,70 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,2%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
14
Kolorowanka. Wesołe psiaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Wesołe psiaki
Dostępny99 szt.

Przedstawiamy kolorowankę z ilustracjami sympatycznych kocich bohaterów – Amigo, Kory, Bazyla oraz innych niebanalnych łobuziaków. Książeczka zawiera 50 naklejek z brokatem.

9,49 zł
6,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 2,50 zł

1 osoba kupiła
15
Samolot bez niej (wydanie kieszonkowe) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot bez niej (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Lyse-Rose czy Emilie? Kim jest jedyna ocalała z katastrofy lotniczej osoba, trzymiesięczne niemowlę? Dwie rodziny – biedna i bogata – walczą o opiekę nad dziewczynką, którą media ochrzciły Ważką. Osiemnaście lat po katastrofie pewnemu prywatnemu detektywowi wydaje się, że znalazł rozwiązanie zagadki. Pada jednak ofiarą morderstwa, zostawiając po sobie jedynie dziennik zawierający szczegóły przeprowadzonego śledztwa. Zostajemy wciągnięci w zapierający dech w piersiach pościg prowadzący od paryskiej dzielnicy Butte-aux-Cailles aż po Dieppe, od Val-de-Marne po zbocza jurajskiej Mont Terrible, do chwili, aż wszystko stanie się jasne. Czyżby przypadki i zbiegi okoliczności były tylko odpryskami przeznaczenia? A może od samego początku ktoś manipuluje aktorami tego dramatu?

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
16
Karnet Swarovski kwadrat CL1234 Zimorodek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Swarovski kwadrat CL1234 Zimorodek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Karnet bez tekstu z kopertą, ręcznie robiony z kryształkiem Swarovski.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
17
Z całego serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z całego serca
Dostępny7 szt.

Miłość odbiera rozum. Potrafi wyciągnąć z ciebie to, co rozsądek i strach zwykle powstrzymują w ryzach. Bo miłość jest jednocześnie bezinteresowna i samolubna. Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że się zakocham, wyruszę w podróż pełną przygód, będę ujeżdżać triceratopsa, śpiewać w barze i stracę dziewictwo, uznałabym, że jest niespełna rozumu. Wszystko w moim życiu się zmieniło, kiedy spotkałam Beckhama. To jego należy winić za moją lekkomyślność. Wspaniały, bystry i niewiarygodnie czarujący Beck wtargnął do mojego życia, zupełnie jakby musiał się upewnić, że już nigdy nie wezmę niczego za pewnik. Nauczył mnie, że nie ma czegoś takiego jak granice, że zasady są dla słabeuszy, a pocałunek powinien wydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Beck był jak zwrot akcji, którego zupełnie się nie spodziewałam. Dwa miesiące przed naszym spotkaniem śmierć pukała do moich drzwi. Niemal całkiem opuściła mnie nadzieja, gdy nagle dostałam od życia drugą szansę. Tym razem nie zamierzałam jej zmarnować. Wyruszyliśmy w podróż, nie mając nic do stracenia i nie wiedząc, co wydarzy się jutro. Zakochaliśmy się młodzieńczą, nierozważną miłością. Taką miłością, która płonie jasnym płomieniem. Taką miłością, od której żadna mapa nie wskaże drogi powrotnej. R.S. Grey to amerykańska autorka czternastu bestsellerów z listy USA Today, w tym czterech komedii romantycznych o statusie #1. Uwielbia jogę, czekoladę, oglądać programy typu reality TV i chłodną pogodę. Mieszka w Teksasie z mężem i dwoma psami.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

18
Chłopiec jeden na milion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec jeden na milion
Dostępny14 szt.

„Magiczna, przepięknie napisana historia o uzdrawiającej mocy przyjaźni, muzyki i niespodziewanych więzach łączących pokolenia”. – Christina Baker Kline, autorka bestsellera Sieroce pociągi „Historia ludzkiego życia nigdy nie zaczyna się na początku. Czego oni was uczą w tej szkole?” Tak mówi 104-letnia Ona Vitkus 11-letniemu zbzikowanemu na punkcie rekordów Guinnessa chłopcu, którego przysłano, by pomagał jej w każdy sobotni poranek. Podczas gdy on napełnia karmniki dla ptaków i sprząta w ogrodowej szopie, Ona opowiada mu o swoim długim życiu. Wkrótce zaczyna wyjawiać mu sekrety, które ukrywała przez dziesięciolecia. Pewnej soboty chłopiec przestaje się pojawiać. Ona zaczyna myśleć, że wcale nie jest taki wyjątkowy, ale wtedy na jej progu pojawia się jego ojciec. Quinn Porter, gitarzysta wiecznie nieobecny w życiu rodziny, zdeterminowany jest, by dokończyć szlachetny czyn syna. Matka dziecka nie pozostaje daleko w tyle. Ona natomiast odkryje, że świat może nas zaskoczyć niezależnie od wieku i że czasem współdzielenie straty jest jedynym sposobem na to, by na powrót odnaleźć samego siebie. Chłopiec jeden na milion to wielowarstwowa powieść o złamanych sercach, których na pozór nie da się naprawić, a które znów zaczynają bić szybciej dzięki zdumiewającej sile ludzkiego poświęcenia. Monica Wood jest wielokrotnie nagradzaną, pisarką bestsellerów. Urodziła się w Maine w Nowej Anglii, w irlandzkiej rodzinie katolickiej. Zanim została pisarką na pełen etat pracowała jako doradca zawodowy oraz w domu opieki. Jest również piosenkarką i przez wiele lat podróżowała po Nowej Anglii, śpiewając jazz, country, pop i gospel. Mieszka w Maine z mężem. Jest autorką czterech powieści, z których ostatnia, Chłopiec jeden na milion, zdobyła w 2017 r. nagrodę literacką Nautilus Book Award (złoto) i nagrodę dla najlepszej powieści New England Society in the City of New York Book Award. „Powieść tak piękna, że aż rozdzierająca serce”. – „Bookreporter” „To powieść poruszająca wiele kwestii: izolację, wspólnotę, muzykę, język i przyjaźń. Proza Moniki Wood lśni lirycznymi opisami oraz surowymi obserwacjami na temat ludzi i ich motywów. Ale nadrzędny wątek przewijający się przez całość dotyczy drugich szans. Nawet gdy przeżyło się już ponad stulecie, życie wciąż potrafi zaskoczyć”. – „The Herald” „Przepięknie napisany Chłopiec jeden na milion obfituje w motywy starzenia się, rozpaczy, miłości i straty, ambicji i niezgłębionych snów. Uwielbiam tę książkę”. – „The Blurb Magazine” „Choć pomysł powieści o przyjaźni pomiędzy 104-letnią kobietą i samotnym chłopcem zbzikowanym na punkcie światowych rekordów brzmi nieco sentymentalnie, ta historia jest ostra jak brzytwa i wymierza czytelnikowi nieznośnie bolesny emocjonalny cios. Przepięknie napisana, sprytnie skonstruowana, czasem przekomiczna, lecz w ostatecznym rozrachunku głęboko wzruszająca”. – „Sunday Mirror” „Urzekająca, chwytająca za serce, zabawna powieść o rodzinach, o tym jak się rozpadają i na powrót odbudowują w najbardziej nieoczekiwany sposób. Absolutnie zachwycająca”. – magazyn „Psychologies” „Urocza, nieco ekscentryczna powieść o ludziach niedopasowanych do otoczenia… Pełna zarówno humoru jak i nadziei”. – „Daily Mail” „Nieco ekscentryczna, słodko-gorzka powieść o tym, że przyjaciół można znaleźć nawet w najbardziej niespodziewanych miejscach”. – „Good Housekeeping” „Zwiń się w kłębek i rozkoszuj [tą]… urzekającą powieścią”. – „Woman & Home” „Jednocześnie smutna i radosna historia wyjątkowego 11-letniego chłopca i spuścizny, którą po sobie pozostawia”. – „Booklist” „Nowa, słodko-gorzka powieść… której efektem jest oszałamiająca historia”. – „Publishers Weekly” „Budząca pozytywne nastawienie do życia, wzruszająca i pięknie napisana”. – magazyn „Heat”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

19
Porwanie Baltazara Gąbki. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porwanie Baltazara Gąbki. Audiobook
Stanisław Pagaczewski , Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak

Bohaterowie książek Stanisława Pagaczewskiego, ulubieńcy kilku pokoleń czytelników – profesor Baltazar Gąbka, Smok Wawelski, książę Krak, kucharz Bartolini – w audiobookowej wersji książki, w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Tyńca! Smok Wawelski na prośbę księcia Kraka wyrusza na wyprawę do Krainy Deszczowców, aby uwolnić znanego biologa, autora niezwykle cennej rozprawy o zakończeniach nerwowych w pysku ślimaka winniczka, profesora Baltazara Gąbkę. W trudach tej niezwykle niebezpiecznej podróży towarzyszą mu kucharz Bartłomiej Bartolini i medyk doktor Koyot. Lecz ich śladem podąża szpieg z Krainy Deszczowców, tajemniczy Don Pedro… Znakomita zabawa gwarantowana – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

20
Metamorfoza. Immanuel Kant o przemianie politycznej w ujęciu teleologicznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metamorfoza. Immanuel Kant o przemianie politycznej w ujęciu teleologi...
Niedostępny
Brak

Czym jest metamorfoza według Immanuela Kanta? Zmianą polityczną wraz z jej wszystkimi, często gwałtownymi przepoczwarzeniami, zupełnie tak, jak gdybyśmy obserwowali przemianę gąsienicy w motyla. Aby ta tematyka mogła zostać w pełni opisana, potrzebne są liczne rozstrzygnięcia na poziomie metodologicznym. Kantowskie podejście do zagadnienia zmiany rozpoczyna się bowiem od problemów związanych ze stosowaniem paradygmatów poznawczych, co prowadzi do postulatu uznania teleologiczności za uzupełniający sposób opisu rzeczywistości, do specyficznego rozumienia pojęcia organiczności, a także do zagadnienia relacji teorii i praktyki. Dodatkowo w niniejszej publikacji czytelnicy znajdą przypadki zastosowania tak sformułowanej teorii do konkretnych, praktycznych zagadnień. Książka stanowi próbę sformułowania tzw. teorii przemiany politycznej, która na podstawie przedstawionego materiału metodologicznego może być stosowana w odniesieniu do problemów napotykanych w praktyce życia politycznego. Jakub Szczepański – adiunkt w Zakładzie Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu historii filozofii nowożytnej, a także historii filozofii politycznej. Interesuje się również różnymi aspektami filozofii politycznej Immanuela Kanta. W roku 2009 opublikował Polityczną władzę sądzenia, a w 2017 Filozofię polityczną Immanuela Kanta. Publikował między innymi na łamach „Przeglądu Politycznego”, „Archiwum Historii Filozofii i Myśli Społecznej”, „Estetyki i Krytyki”, a także w wielu pracach zbiorowych.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

21
Mexico (Reissue), LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mexico (Reissue), LP
Gusgus, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: Strona A: 1. Obnoxiously Sexual 2. Another Life 3. Sustain 4. Crossfade 5. This Is What You Get When You Mess With Love Strona B: 1. Airwaves 2. God Application 3. Not The First Time 4. Mexico

130,90 zł
128,28 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,62 zł

22
Arabian Horse. Reissue, 2 LP + CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arabian Horse. Reissue, 2 LP + CD
Gusgus, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Selfoss 2. Be With Me 3. Deep Inside Strona B: 1. Over 2. Within You 3. Arabian Horse LP 2: Strona C: 1. Magnified Love 2. Changes Come Strona D: 1. When Your Lover's Gone 2. Benched CD: 1. Selfoss 2. Be With Me 3. Deep Inside 4. Over 5. Within You 6. Arabian Horse 7. Magnified Love 8. Changes Come 9. When Your Lover's Gone 10. Benched

135,90 zł
133,18 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,72 zł

23
Droga. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga. Audiobook
Cormac McCarthy, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak

Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. Droga to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. - Jacek Dukaj Droga utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa” przez 6 tygodni, w 2006 roku została przyjęta do Klubu Książki Oprah Winfrey, a w 2007 otrzymała Nagrodę Pulitzera praz najstarszą angielską nagrodę literacką w dziedzinie fikcji – James Tail Black Memorial Proze. Na podstawie powieści powstał film w reżyserii Johna Hillcoata, z muzyką m. in. Nicka Cave’a. W roli głównej wystąpił Viggo Mortensen. Porażająca powieść… Zaskakująco ciepła i smutna… Arcydzieło. - „Entertainment Weekly” Audiobook w interpretacji Krzysztofa Gosztyły

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

24
Żółty krokus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółty krokus
Dostępny19 szt.

„Mattie nigdy nie była naprawdę moja. Ta świadomość narastała we mnie tak szybko i zdecydowanie, jak mleko tryskające z jej piersi. Choć była „własnością” mojej rodziny, choć stanowiła centrum mojego wszechświata, swoje najgłębsze uczucia ulokowała gdzie indziej. I choć jej obecność przynosiła mi ukojenie, jednocześnie ogarniał mnie lęk, że któregoś dnia ją stracę. Oto nasza historia. Zastanawiacie się, czy jest prawdziwa; zapewniam was, że tak, chociaż moi rodzice woleliby, żeby było inaczej. To najprawdziwsza historia, jaką kiedykolwiek opowiedziano: historia mojej miłości do Mattie oraz miłości, którą – jak sądzę – ona obdarzyła mnie”. Chwilę po przyjściu na świat Lisbeth zostaje zabrana matce i przekazana zniewolonej, młodej mamce, Mattie, odseparowanej od własnego nowo narodzonego syna. Chociaż Lisbeth wiedzie uprzywilejowane życie, w towarzystwie przytłaczającej matki i oziębłego ojca, który kolekcjonuje niewolników, czuje tylko samotność. Z upływem czasu Mattie staje się dla niej bardziej jak rodzina niż biologiczni krewni, a wizyty Lisbeth w niewolniczych kwaterach – oraz poznawanie ich pełnej życia społeczności – zbliża je do siebie jeszcze bardziej. Jednak czy dwie kobiety z tak odmiennych światów mogą stworzyć nierozerwalną więź bez konsekwencji? Zajmująca, skłaniająca do refleksji historia bezgranicznej miłości w świecie bez wolności i godności. Idealna dla miłośników Domu służących. Laila Ibrahim spędziła większość swojej kariery jako dyrektor przedszkola, a to, w połączeniu z wykształceniem w dziedzinie psychologii rozwojowej i teorii przywiązania, dostarczyło wystarczającej inspiracji dla historii Mattie i Lisbeth w Żółtym krokusie. Oprócz bycia pisarką, Laila jest doulą i dyrektorem Ministerstwa ds. Dzieci i Rodziny w First Unitarian Church w Oakland. Mieszka w małej wspólnocie w Berkeley w Kalifornii z żoną Rindą i dwiema córkami. Ciężko pracuje nad swoją drugą powieścią. Laila Ibrahim o Żółtym krokusie: „Pomysł zrodził się w 1998 roku, siedziałam akurat z grupką ludzi, którzy rozmawiali na temat Tigera Woodsa. Ktoś wspomniał, że golfista uważa się po równo za Azjatę i Afroamerykanina. Pomyślałam sobie: „Jasne, że tak. W końcu jego matka jest Azjatką. Tożsamość tworzy się w związku ze swoimi pierwszymi opiekunami. To podstawowy element procesu przywiązania”. Wtedy w mojej głowie pojawił się obraz Lisbeth, białej dziewczynki karmionej piersią przez troskliwą Mattie, zniewoloną mamkę. Zaczęłam się zastanawiać, jak by to było, gdyby Lisbeth szczerze pokochała Mattie, a później wpajano by jej, że ta nie jest nawet w pełni osobą. Oraz co by czuła Mattie, gdy zmuszono ją do porzucenia własnego syna, Samuela, w kwaterach dla niewolników. Wówczas wyobraziłam sobie jeszcze matkę dziewczynki, pannę Anne, która po porodzie przekazała córkę w ramiona innej kobiety – jak należałoby opisać jej doświadczenie? Te postaci zaczęły mnie prześladować. W myślach pojawiały się rozmaite sceny. Chociaż nigdy niczego nie napisałam, poproszono mnie, żebym opowiedziała tę historię. Na czterdzieste urodziny. Tak rozpoczął się mój osobisty maraton tworzenia pierwszej powieści. Mam nadzieję, że pokochacie moich bohaterów równie mocno, co ja”.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

25
X-O Manowar. Tom 2. Generał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
X-O Manowar. Tom 2. Generał
Dostępny28 szt.

Pośród płomieni zwycięski żołnierz zostanie… generałem Zmiażdżywszy wrogie siły Kadmów, Aric z Dacji staje na czele całej floty podczas ostatniej bitwy o duszę imperium. Nad Obcą planetą nastanie nowy świt. Jakie zagrożenie przyniesie? Na drogę do zwycięstwa Arica pada cień. Popularny rysownik Doug Braithwaite (Armor Hunters) dołącza do scenarzysty z listy bestsellerów „New York Timesa”, Matta Kindta (Divinity, Mind MGMT) i razem tworzą doskonałą, wstrząsającą posadami planety kontynuację jednej z największych serii wydawnictwa Valiant! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w X-O Manowar (2017) #4-6.

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

26
Leonia Martin. Niepokorna siostra Małej Tereski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leonia Martin. Niepokorna siostra Małej Tereski
Dostępny10 szt.

„Biedna Leonia” – mówiła o niej jej matka, Zelia Martin. Leonia jako małe dziecko nieustannie chorowała na krztusiec i odrę. Dopiero wstawiennictwo s. Małgorzaty Marii Alacoque pomogło – została cudownie uzdrowiona. Siostra św. Teresy z Lisieux była niespokojnym, zbuntowanym dzieckiem. Rodzina wierzyła jednak w jej złote serce. „Po śmierci oddam Leonię wizytkom i ona tam wytrwa” – obiecała Mała Tereska niedługo przed śmiercią. Tak się stało. Leonia przeżyła kilkadziesiąt lat świętego zakonnego życia jako s. Franciszka Teresa. Poznaj poruszającą historię czcigodnej służebnicy Bożej, siostry wielkiej mistyczki i patronki trudnych dzieci. Jeśli Teresa była różą, Leonia była małym fiołkiem ukrytym pod liśćmi różanego krzewu. - bp Jean‑Claude Boulanger

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

27
Chirurgia. Podstawy, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chirurgia. Podstawy, wydanie 2
Dostępny38 szt.

Nowe wydanie podręcznika, będącego kompendium najważniejszych wiadomości z zakresu chirurgii, uwzględniające aktualne wytyczne postępowania lekarskiego i pielęgniarskiego. W obecnej edycji zaktualizowano treść wszystkich rozdziałów, a niektóre z nich zostały przygotowane przez nowych autorów. Tak jak w poprzednim wydaniu, w wielu rozdziałach przekroczono zakres podstawowych wiadomości wymaganych od studentów z danej tematyki, ponieważ autorzy przyjęli zasadę, że w przypadku najczęściej występujących chorób podręcznik umożliwi poszerzenie wiedzy bez konieczności korzystania z innych źródeł. Ważną część książki stanowi wstęp do rozważań klinicznych, a więc rozdziały o metabolizmie i zakażeniach. Przy omawianiu chorób poszczególnych układów zwrócono uwagę na najważniejsze problemy związane z opieką lekarską i pielęgniarską. Książka została przygotowana z myślą o studentach wydziału Nauk o Zdrowiu, a jej zakres dydaktyczny odpowiada programowi kształcenia na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne oraz fizjoterapia. Może być także źródłem podstawowej wiedzy dla studentów kierunku lekarskiego.

179,00 zł
166,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,53 zł

28
Happiness Begins, limitowana edycja, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happiness Begins, limitowana edycja, CD
Jonas Brothers , Universal Music Polska
Dostępny7 szt.

Lista utworów: 1. Sucker 2. Cool 3. Only Human 4. I Believe 5. Used to Be 6. Every Single Time 7. Don't Throw It Away 8. Love Her 9. Happy When I'm Sad 10. Trust 11. Strangers 12. Hesitate 13. Rollercoaster 14. Comeback

294,90 zł
289,00 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 5,90 zł

29
Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

30
Dominion. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dominion. CD
Hammerfall, Mystic Production
Dostępny20 szt.

1.Never Forgive, Never Forget 2.Dominion 3.Testify 4.One Against the World 5.(We Make) Sweden Rock 6.Second to One 7.Scars of a Generation 8.Dead by Dawn 9.Battleworn 10.Bloodline 11.Chain of Command 12.And yet I Smile

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

31
Brulion A5 96k gładki oprawa półtwarda - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
Powiadomienie
32
Świat zwierząt. Pupile w 3D - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat zwierząt. Pupile w 3D
Dostępny43 szt.

Wejdź w trójwymiarowy świat zwierząt domowych, rozkosznych towarzyszy człowieka. Zobacz, jak każdy z nich jest wyjątkowy na swój futrzasty, pierzasty albo łuskowy sposób. Dowiedz się, jaki pies pasuje do ciebie, czym karmić kaczki, dlaczego nos kota identyfikuje go jak nas odcisk palca. Mnóstwo faktów i 48 stron znakomitych, zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć 3D sprawi przyjemność każdemu miłośnikowi zwierząt.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

33
Dinozaury w 3D. Fakty i ciekawostki... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury w 3D. Fakty i ciekawostki...
Niedostępny
Brak

48 stron intrygujących informacji i fenomenalnych trójwymiarowych zdjęć pozwoli dzieciom poznać zadziwiający świat dinozaurów. Przeniesie je w czasy jury i kredy, w świat groźnie wyglądających, roślino-mięsożerców ówczesnych mieszkańców Ziemi. Całe ich groźne piękno zobaczą one dzięki okularom 3D.

29,00 zł
21,46 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

34
Całkiem nowy człowiek. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Całkiem nowy człowiek. CD
Pat Jacob, Mystic Production
Dostępny20 szt.

1.Wschód 2.W tajemnicy przed sobą (feat. Natalia Grosiak) 3.1920 (feat. Katarzyna Swinarska) 4.Słońca (feat. Katarzyna Nosowska) 5.Całkiem nowy człowiek (feat. Maria Peszek) 6.Skálholt 7.Chmury (feat. Natalia Przybysz) 8.Hvalur

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

35
False Alarm LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
False Alarm LP. Winyl
Two Door Cinema Club, Mystic Production
Dostępny6 szt.

1. Once 2. Talk 3. Satisfaction Guaranteed 4. So Many People 5. Think 6. Nice To See You 7. Break 8. Dirty Air 9. Satellite 10. Already Gone

106,90 zł
98,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

36
Across The Field, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Across The Field, LP
House And Land, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Two Sisters 2. Rainbow 'Mid Life's Willows 3. Cursed Soldier 4. Blacksmith 5. Carolina Lady 6. Precious Jewels 7. Ca The Yowes

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

37
Across The Field, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Across The Field, CD
House And Land, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Two Sisters 2. Rainbow 'Mid Life's Willows 3. Cursed Soldier 4. Blacksmith 5. Carolina Lady 6. Precious Jewels 7. Ca The Yowes

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

38
Legacy Legacy. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legacy Legacy. CD
Woods, Jamila, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

TRACKLIST 1. Betty 2. Zora 3. Giovanni 4. Sonia feat. Nitty Scott 5. Frida 6. Eartha 7. Miles 8. Muddy 9. Basquiat feat. Saba 10. Sun Ra feat. TheMind and Jasminfire 11. Octavia 12. Baldwin feat. Nico Segal 13. Betty (For Boogie)

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

39
Duress LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duress LP. Winyl
Froth, Mystic Production
Niedostępny
Brak

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

40
Debt Begins At 30 LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Debt Begins At 30 LP. Winyl
Gotobeds, The, Mystic Production
Dostępny5 szt.

1. Calquer the Hound (With Evan Richards of the City Buses and Rob Henry of Kim Phuc) 2. Twin Cities (With Tracy Wilson of Positive No) 3. Slang Words (With Joe Casey of Protomartyr) 4. 2:15 (With Matt Barnhart of Tre Orsi/Mint Mile) 5. Poor People Are Revolting (With Pittsburgh Poet Jason Baldinger and Gerard Cosloy of Air Traffic Controllers/Homestead Records/12XU Records) 6. Debt Begins at 30 (With Mike Seamans of Mind Cure Records and Bob Weston of Shellac/Mission of Burma) 7. On Loan (With Greg Ahee of Protomartyr) 8. Dross (With Bob Nastanovich of Pavement/Silver Jews) 9. Parallel (With Tim Midyett of Mint Mile/Silkworm) 10. Bleached Midnight (With Pittsburgh Poet Scott MacIntyre) 11. Debt Begins at 30 (With Victoria Ruiz of Downtown Boys)

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

41
Gdańsk. Widok miasta i jego zabytki. Mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk. Widok miasta i jego zabytki. Mapa
Dostępny36 szt.

Uroczyste obchody Millenium Gdańska stały się okazją do opracowania naszej pierwszej mapy-panoramy wydanej w 1996 roku. Pragnęliśmy pokazać „perłę Bałtyku” z lotu ptaka. Zapraszamy więc do wędrówki po tysiącletnim Gdańsku z panoramą miasta wykonaną piórkiem i akwarelą przez artystę-kartografa Rubena Atoyana. Przez wiele miesięcy przemierzał on krok po kroku ulice i zaułki prastarego miasta nad Motławą, by z niezwykłym pietyzmem zilustrować jego współczesny obraz.

12,60 zł
8,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 3,61 zł

42
Ołówek techniczny trójkątny, mix twardości - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek techniczny trójkątny, mix twardości
St. Majewski
Niedostępny
Brak

Ołówki techniczne z serii ST.TECH to profesjonalnie wykonane narzędzie piśmiennicze, które sprawdzi się w użytku biurowym, domowym oraz szkolnym. Wysoka jakość wykonania ołówków oraz zastosowana technologia SBS, zabezpieczająca grafit przed łamianiem, ustatysfakcjonuje zarówno początkującym jak i doświadczonym rysowników. Cechy charakterystyczne: - wykonane z drewna lipowego - technologia SBS (Special Bonding System) zabezpieczająca grafit przed łamaniem - twardość grafitu 2B, B, HB, H, 2H - przekrój trójkątny - wysoka czystość grafitu - lakierowane końcówki wskazujące na twardość grafitu - nowoczesny design Wszystkie nasze ołówki posiadają certyfikat FSC, stanowiący gwarancję, że użyte przy produkcji drewno pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami prawidłowej gospodarki leśnej oraz z właściwymi standardami społecznymi, ekonomicznymi i środowiskowymi. Typ twardości wysyłany losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
43
Saga nadmorska. Zimny kolor nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga nadmorska. Zimny kolor nieba
Niedostępny
Brak

1964–1991 Gabriela Saga nadmorska. Gabriela, córka Marcjanny, Kresy zna tylko z nostalgicznych opowieści matki i babki. Nie tęskni za tym, co utracone, bo jej dom jest na Pomorzu. Brakuje jej jednak ojca, o którym matka nie chciała nawet rozmawiać. Kiedy poznaje prawdę, nie chce mieć nic wspólnego ze swoją rodziną. Wiąże się z mężczyzną, który zmienia jej życie w piekło. Każdy kolejny dzień przepełniony jest strachem i niepewnością. Gabriela nie traci jednak nadziei, że jej życie się zmieni. Przejmująca opowieść o demonach, przed którymi nie sposób uciec, bo nosimy je w sobie.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

44
Złoto Wrocławia Narodziny legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoto Wrocławia Narodziny legendy
Dostępny13 szt.

Zimą 1945 roku z Wrocławia wyruszył tajemniczy konwój. Jego zawartość stanowiło złoto bankowe, depozyty zakładów jubilerskich i majątek prywatnych właścicieli. Eskortę cennego ładunku zapewniała grupa zaufanych oficerów SS i policji. Celem tego transportu było dotarcie do bezpiecznej kryjówki. Mimo tajemnicy otaczającej tę operację, kilka lat po wojnie na jej trop wpadli funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Kulisy ukrycia depozytów wywiezionych z Wrocławia, zdradził im niepozorny mieszkaniec jednej z dolnośląskich miejscowości Herbert Klose. Informacje agenturalne dowodziły, że był on jednym z uczestników wspomnianej operacji. Zeznania jakie złożył w trakcie intensywnego śledztwa, stały się fundamentem legendy o Złocie Wrocławia jego odnalezienie od dekad spędza sen z powiek wielu poszukiwaczom skarbów. Co w tej sprawie jest prawdą, a co mistyfikacją? Kim naprawdę był Herbert Klose? Gdzie wreszcie ukryto Złoto Wrocławia? Na te pytania odpowiedzą wyniki wieloletniego śledztwa, którego zwieńczeniem jest książka J. Roberta Kudelskiego Złoto Wrocławia. Narodziny legendy.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

45
Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków
Niedostępny
Brak

Gietrzwałd ze względu na niezwykłe wyciszenie jest nieporównywalny z Fatimą, Lourdes, la Salette, czy Guadalupe. To jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie, miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny - oficjalnie uznanych przez władzę kościelną. Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją, łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy. Jako dziennikarz zapragnąłem ruszyć śladem tamtych wydarzeń. To miejsce uzdrowiło mnie, przywróciło na łono Kościoła. Uderzyło swoją mocą i emanacją duchowości. Miałem poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w Gietrzwałdzie pod opiekę Maryi i dokonał się cud ingerencja chirurga nie była potrzebna. Na pamiątkę przechowuję skierowanie na stół operacyjny. Rozpoczęła się moja niezwykła, duchowa przemiana. Sądziłem, że zaczynam odkrywać pieczołowicie skrywaną dzisiaj przed światem tajemnicę cudownych zdarzeń. Okazało się, że odkryłem na nowo siebie, a konkretnie na nowo się narodziłem. Zawierzyłem Niepokalanie Poczętej, a przez nią i jej Synowi.

36,00 zł
26,28 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

46
Requiem Op 48 Orchestre Des Champs-Elysees LP. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Requiem Op 48 Orchestre Des Champs-Elysees LP. Winyl
Faure, Mystic Production
Niedostępny
Brak

1.Messe de Requiem, Op. 48 (1888): Introit et Kyrie 2.Messe de Requiem, Op. 48 (1888): Offertoire 3.Messe de Requiem, Op. 48 (1888): Sanctus 4.Messe de Requiem, Op. 48 (1888): Pie Jesu 5.Messe de Requiem, Op. 48 (1888): Agnus Dei 6.Messe de Requiem, Op. 48 (1888): Libera Me 7.Messe de Requiem, Op. 48 (1888): in Paradisum

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

47
Piano Trios Trio Wanderer. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano Trios Trio Wanderer. CD
Rachmaninov Grieg Suk, Mystic Production
Niedostępny
Brak

1.Elegie for piano, violin & cello, Op. 23 2.Andante con moto for violin, cello & piano in C minor, EG 116 3.Trio élégiaque, for piano & strings in D minor, Op. 9 4.Trio élégiaque, for piano & strings in G minor, TN ii/34

44,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

48
Love Is. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love Is. CD
Jungstotter, Mystic Production
Dostępny13 szt.

1.Silence 2.Sally Ran 3.Love Is 4.Black Hair 5.In Too Deep 6.Wound Wrapped In Song 7.Systems 8.I Wonder Why 9.The Rain 10.To Be Someone Else

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

49
Goyescas BBC Symphony Orchestra Pons. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

50
Verklarte Nacht. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Verklarte Nacht. CD
Hummel Brahms Schonberg, Mystic Production
Niedostępny
Brak

1.Trio Khaldei: 1. Allegro moderato 2.Trio Khaldei: 2. Andante mit Variationen 3.Trio Khaldei: 3. Rondo alla turca 4.Trio Khaldei: 1. Allegro moderato 5.Trio Khaldei: 2. Andante con moto 6.Trio Khaldei: 3. Scherzo: Presto 7.Trio Khaldei: 4. Finale: Allegro giocoso 8.Trio Khaldei: 1. Sehr langsam 9.Trio Khaldei: 2. Breiter 10.Trio Khaldei: 3. Schwer betont 11.Trio Khaldei: 4. Sehr breit und langsam 12.Trio Khaldei: 5. Sehr ruhig

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

Wróć do góry