hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.05.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 27 maja 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Najwyższa sprawiedliwość (Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt), na drugim Emil, kanarek i rudy pies. Audiobook (Marta Krajewska). Kolejny produkt to Obrazkowe zgadywanki. Koty i psy (Kirsteen Robson) oraz Blizny. Eseje (Grzegorz Jankowicz).
1
Najwyższa sprawiedliwość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwyższa sprawiedliwość
Dostępny54 szt.

Vanja prowadzi śledztwo w Uppsali w sprawie serii brutalnych gwałtów. Gdy jedna z kobiet ginie, na miejsce wezwana zostaje Krajowa Policja Kryminalna, a wkrótce – również Sebastian Bergman. By złapać gwałciciela, który terroryzuje Uppsalę, zespół musi zapomnieć o konfliktach i osobistych niesnaskach. Wkrótce śledczy odkrywają, że ofiary nigdy nie są przypadkowe… Wyższa sprawiedliwość to szósta część bestsellerowego cyklu z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. Duet Hjorth&Rosenfeldt zadebiutował w 2010 powieścią kryminalną Ciemne sekrety. Dotychczas ukazało się pięć części cyklu. Wszystkie osiągnęły status międzynarodowych bestsellerów. Ich powieści to mieszanka przemyślanych wątków kryminalnych, inteligentnych gier z czytelnikiem i doskonale nakreślonych postaci. Michael Hjorth jest jednym z najbardziej uznanych szwedzkich scenarzystów i producentów filmowych. Autor scenariuszy (m.in.) do serialowych adaptacji powieści Henninga Mankella i Camilli Lackberg. Hans Rosenfeldt – twórca i scenarzysta filmowo-telewizyjny. Współautor scenariusza do najpopularniejszego szwedzkiego serialu w historii, „Most nad Sundem”, emitowanego w 170 krajach.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
2
Emil, kanarek i rudy pies. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emil, kanarek i rudy pies. Audiobook
Marta Krajewska, StoryBox
Dostępny5 szt.

Osadzona w barwnych latach dziewięćdziesiątych, pełna ciepła i humoru opowieść dla wszystkich dzieciaków. Dla tych, które dopiero poznają znaczenie słowa „przyjaźń”. Dla tych, które ciągle słyszą, że powinny się bawić z młodszym rodzeństwem, a nie tylko z kolegami. Dla tych, które denerwuje młodsze rodzeństwo kolegów. Dla tych, które same są młodszym rodzeństwem. I przede wszystkim dla tych, które dorastały w czasach, gdy w telewizji były tylko dwa kanały, mamy wołały nas przez okno na obiad, a jeśli chciało się z kimś pogadać, trzeba było się z nim spotkać.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
3
Obrazkowe zgadywanki. Koty i psy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowe zgadywanki. Koty i psy
Dostępny47 szt.

Te duże książki są wypełnione zabawnymi obrazkami, dzięki którym młodzi czytelnicy, szukając mniejszych i większych szczegółów, licząc detale, odpowiadając na różne pytania, mogą poddać próbie swój zmysł obserwacji. Każda bajecznie kolorowa strona to świetny test na spostrzegawczość. Godziny dobrej zabawy gwarantowane!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
4
Blizny. Eseje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizny. Eseje
Dostępny9 szt.

Rany ducha goją się, nie pozostawiając blizn – pisał Hegel. Duch wyczerpuje swoje kolejne formy i porzuca je, konsekwentnie przybliżając się do momentu absolutnego. Wywyższony, zapomina o przeszłych trudach i boleściach. Gdy przyjmiemy ludzką, arcyludzką perspektywę, okaże się jednak, że rany wcale tak łatwo się nie goją, a nawet jeśli, to pozostają po nich skazy. Bärfuss, Kafka, Kluge, Melville, Perec, Sebald, Sosnowski... Bohaterowie tej książki – pisarze, a także stworzone przez nich postaci literackie – nie mogą lub nie potrafią puścić ran w niepamięć. Działają w świecie, wytrwale dążą do obranego celu, lecz wystarczy chwila, by kurs ich egzystencji uległ zmianie pod wpływem wspomnienia krzywdy – doznanej bądź wyrządzonej. Śmiała i wyrafinowana książka. „Książka Grzegorza Jankowicza jest publikacją słusznie podważającą sens rozróżnienia na świat fikcjonalny (literatura) i niefikcjonalny (rzeczywistość). Jeśli podchodzi się do kwestii krytycznoliterackich z pełnym zaangażowaniem i powagą, nie traktując ich wyłącznie jako ćwiczeń o charakterze czysto akademickim, trudno nie przystać na taki punkt widzenia” – Łukasz Musiał.

37,00 zł
26,27 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,73 zł

2 osoby kupiły
5
Ciało obce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało obce
Dostępny26 szt.

Ciało obce to zbiór nowych doświadczeń, przemyśleń, smaków i zapachów z różnych stron świata i zza różnych cienkich ścian domów zebranych i przedstawionych w słowach. Wiersze o ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu, chociażby na moment. O wpływie ich słów i uczuć na nas samych. Wiersze o życiu, podróżach, różnicach kulturowych. Ale przede wszystkim to wiersze o miłości, albo czymś co w dzisiejszych czasach jest tylko etykietą z napisem „uczucie”. O odwadze bycia sobą i niebywałej chęci na… więcej. Bo życie kobiety jest w stanie pomieścić wszystko.

28,00 zł
20,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

2 osoby kupiły
6
Nowe Ateny, albo Akademia wszelkiey scyencyi pełna. Część trzecia albo supplement - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Ateny, albo Akademia wszelkiey scyencyi pełna. Część trzecia albo...
Dostępny174 szt.

Jedna z pierwszych, polskich encyklopedii powszechnych oraz jedna z najsłynniejszych książek literatury staropolskiej. Część trzecia dotyczy kwestii religijnych, relikwii, czarów i czartów. Autor wspomina również filozofów, teologów i inne ważne osobistości w ówczesnych dla niego czasach. „Ma ona długą i mocno utrwaloną czarną legendę. Od jej powstania, przez ponad dwa wieki utrzymuje się opinia, że jest ona symbolem obskurantyzmu czasów saskich. Oceny tej pierwszej polskiej encyklopedii powszechnej zmieniają się jednak od kilkudziesięciu lat. Kwestionowane są nawet dość przychylne zdania Marii i Jana J. Lipskich o tym, że ks. Chmielowski był Nikiforem polskiej nauki, bo polegał on przecież na najwybitniejszych autorytetach nauki i filozofii XVI-XVII w. Nowe Ateny trzeba oceniać kryteriami historii. A wtedy okazują się one wielkim pomnikiem literatury, świadectwem światopoglądu i wiedzy XVIII w. w Rzeczypospolitej szlacheckiej, której trwanie w kulturze polskiej dokumentowali etnografowie i folkloryści w końcu XIX – na początku XX w.” – prof. dr hab. Zbigniew Libera Instytut Etnologii i Anropologii Kulturowej Uniwersytet Jagielloński Kraków.

102,00 zł
74,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 27,54 zł

1 osoba kupiła
7
Audycje historyczne i kulturalne Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w latach 1952-1975 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Audycje historyczne i kulturalne Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa...
Dostępny21 szt.

Radio Wolna Europa zostało stworzone z myślą o przeciwdziałaniu propagandzie władz komunistycznych za żelazną kurtyną. Mimo politycznych celów, jakie stawiała sobie Radiostacja, dyrektor Rozgłośni Polskiej RWE, Jan Nowak-Jeziorański, doskonale rozumiał, że program musi łączyć politykę z edukacją, a także być dla słuchaczy w Polsce oknem na świat zachodniej kultury, nie wykluczając masowej. Taką właśnie rolę spełniały audycje o charakterze historycznym i kulturalnym: stanowiły przeciwwagę dla zniekształcanej przez władze komunistyczne interpretacji historii Polski oraz dostarczały informacji o najważniejszych wydarzeniach i osiągnięciach z dziedziny literatury, sztuki i muzyki. To właśnie dzięki RWE polska młodzież po raz pierwszy miała okazję posłuchać piosenek zespołu The Beatles. Czwarty tom Dokumentów do dziejów Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa stanowi przegląd najważniejszych audycji historycznych i kulturalnych nadawanych na falach Radiostacji. Czytelnik znajdzie tu też obszerny wstęp Rafała Habielskiego, który wyjaśnia doniosłą rolę, jaką spełniały te programy.

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

1 osoba kupiła
8
Na farmie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na farmie
Dostępny143 szt.

Ta fantastyczna książka o życiu na wsi zapewni dzieciom rozrywkę przez wiele godzin. Jej wnętrze wprost kipi od gier, zagadek, labiryntów i kolorowanek!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
9
Pierwsze słowa po angielsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze słowa po angielsku
Dostępny11 szt.

Seria czterech książeczek przygotowujących dzieci w wieku 5-7 lat do nauki języka angielskiego. Książeczki zawierają podstawowe słowa (Pierwsze słowa po angielsku), ponad 150 słów angielskich wraz z ich tłumaczeniem i wymową (Czytam po angielsku), ponad 100 słów do przetłumaczenia i zapisania (Piszę po angielsku) oraz ponad 50 całych zwrotów, pozwalających na początki konwersacji (Mówię po angielsku). Wszystkie książki ilustrowane są zabawnymi scenkami, które pomogą w opanowaniu podstaw języka angielskiego.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
10
Ostatnia brygada, wydanie II. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia brygada, wydanie II. Audiobook
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, StoryBox
Dostępny4 szt.

Przemysłowiec z kapitałem zdobytym w Afryce ożywia i uzdrawia handel zbożem w Polsce; nazywa się Dowmunt i ma piekielne powodzenie u kobiet. Sensacje szpiegowskie. Femme Fatale szpiegująca na rzecz Rosjan. Krytyczny obraz polskiego społeczeństwa lat trzydziestych na tle ogólnoświatowej afery gospodarczej.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
11
Frozen In Time Limited Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frozen In Time Limited Edition, CD
Obituary, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

Lista utworów: 1. Redneck Stomp 2. On The Floor 3. Insane 4. Blindsided 5. Back Inside 6. Mindset 7. Stand Alone 8. Slow Death 9. Denied 10. Lockjaw 11. By The Light (Live At Dynamo Fest 2005) 12. Threatening Skies (Live At Dynamo Fest 2005) 13. Solid State (Live At Dynamo Fest 2005)

89,90 zł
82,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,19 zł

1 osoba kupiła
12
BEETHOVEN:SYMPHONIES. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
48,90 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,00 zł

13
Cult Classic, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cult Classic, LP
Jon Bryant, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: Strona A: 1. Paradise 2. 5 Years 3. Cultivated 4. Superstition 5. The Fall Strona B: 1. Ya Ya Ya Ya 2. Did What I Did 3. Party 4. At Home 5. Don't Cover Up 6. Out of the Blue

85,90 zł
79,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

14
Do The Moonwalk, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do The Moonwalk, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Dostępny16 szt.

Lista utworów: 1. Moon Hop – Derrick Morgan 2. Moon Shot – Karl Bryan & the Supersonics 3. Doing the Moonwalk – Nicky Thomas 4. Moon Rock – Earl Bailey 5. Jay Moon Walk – the Harry J All Stars 6. Come We Go Moonwalk – the Kingstonians 7. Neil Armstrong Wreck It Up – The J.j. All Stars 8. Boss a Moon – Sonny Binns & the Rudies 9. Man Pon Moon – Derrick Morgan 10. Cape Kennedy – Tommy Mccook & the Supersonics 11. Moon Dust – Ansel Collins 12. Creature from the Moon – King Horror 13. Moon Invader – Winston Wright 14. Moon Walk – Sprong & the Nyah Shuffle 15. Apollo 11 – the Moon Boys 16. Man in the Moon – Sir Harry 17. Down to Earth Reggae – the Hippy Boys 18. Splash Down – the Crystalites 19. Voyage to the Moon – Vincent Gordon 20. Skinhead Moonstomp – Symarip

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

15
Pavarotti. Music From Motion Picture, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pavarotti. Music From Motion Picture, CD
Luciano Pavarotti, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Ścieżka dźwiękowa do filmu Pavarotti. Film opowiadać będzie historię życia jednego z największych artystów współczesnego świata – legendarnego tenora Luciano Pavarottiego. Obraz został wyreżyserowany przez Rona Howarda, twórcę takich filmów jak między innymi Piękny umysł, za którego otrzymał Oscara, Apollo 13 czy filmu dokumentalnego The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years.

41,90 zł
41,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

16
Teatr węży. Tom 4. Śpiew potępionych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr węży. Tom 4. Śpiew potępionych
Dostępny37 szt.

Najnowsza odsłona świata Zmroczy – czwarty tom cyklu „Teatr węży”. Krzyczący w Ciemności po zawarciu ugody ze srebrnymi magami wyrusza na Wyspy Śpiewu. Jego tajnej misji od początku towarzyszą kłopoty. Równowaga Zmroczy uległa zaburzeniu, a nad wszystkim wisi widmo szykującej się katastrofy. Co knują demony z Doliny Śniedzi? Melanż czarnej magii z tropikalną przygodą zaskoczy was, zahipnotyzuje i przyprawi o dreszcze. Śpiew potępionych to czwarty tom cyklu dark fantasy „Teatr węży” – mrocznego, intrygującego, pełnego plastycznych szczegółów, z pełnokrwistymi postaciami i przemawiającą do wyobraźni społecznością. „Krzyczący w Ciemności na egzotycznych wyspach w towarzystwie piratów? Czemu nie? Pomysł na zmianę scenerii okazał się strzałem w dziesiątkę, historia zyskała na oryginalności, a przy okazji nie straciła tego, z czego cykl jest już znany. Nadal więc możemy spodziewać się emocjonującej, barwnej, choć zarazem mrocznej opowieści o losach jednego z najbardziej fascynujących bohaterów polskiej literatury fantastycznej. Dawno już nic nie sprawiło mi takiej czytelniczej frajdy” – Anna Kańtoch, autorka m.in. cykli „Przedksiężycowi”, „Nina Pankowicz” i o Domenicu Jordanie. „Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim. Ten świat (…) tętni bogactwem niczym Baśnie z tysiąca i jednej nocy, zadziwia patentami rodem ze steampunku, igra z demonologią z różnych stron świata i z różnych czasów. Brune Keare zapadł mi w pamięć tak jak Kane z cyklu Wagnera, Ged z Ziemiomorza, Karenira z Gromberlandu czy ten cholerny Geralt Riv. Był charakterystyczny, tajemniczy, mroczny i bezwzględny, ale też na swój sposób honorowy i uczciwy” – Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotny laureat Sfinksa, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, laureat nagrody dla książki roku (fantasy) w Rosji.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

17
Odkrywanie Biblii. W poszukiwaniu przepisu na życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywanie Biblii. W poszukiwaniu przepisu na życie
Dostępny50 szt.

Wszyscy wiemy, do czego prowadzi niezdrowe, nieregularne odżywianie. Ból głowy, brak koncentracji, poirytowanie, senność czy nawet depresja – to niektóre ze skutków złych nawyków żywieniowych. W ten sposób ciało daje nam znać, że nie otrzymuje składników potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Dobra kondycja zależy od dobrej diety. Podobnie jest w sferze duchowej. Bez regularnego karmienia się Słowem Bożym nasze życie wewnętrzne szybko podupada. Zaniedbując czas modlitwy i lektury Biblii, stajemy się powierzchowni i skupieni na sobie, nerwowi i mało wyrozumiali. To nieuchronne symptomy duchowego niedożywienia. Znany nauczyciel biblijny Charles R. Swindoll przedstawia sprawdzone zasady studiowania Pisma Świętego, które pomogą ci lepiej je zrozumieć, zastosować i podzielić się swoimi odkryciami z innymi. Zbyt wiele osób próbuje na własną rękę szukać recepty na życie, rezygnując z pomocy wiarygodnego przewodnika – Słowa Bożego. Pastor Swindoll podpowiada, jak delektować się przesłaniem Biblii i korzystać z jej ponadczasowej mądrości... Charles R. Swindoll jest założycielem oraz pastorem i nauczycielem w Stonebriar Community Church we Frisco w Teksasie. Grono jego odbiorców jest jednak znacznie szersze niż wspólnota lokalnego kościoła. Insight for Living, program radiowy z jego rozważaniami biblijnymi, jest emitowany w ponad 2000 stacji radiowych na wszystkich kontynentach. Szeroko zakrojona posługa Chucka Swindolla inspiruje czytelników i słuchaczy na całym świecie, a jego przywództwo jako rektora, a obecnie kanclerza Seminarium Teologicznego w Dallas, pomogło wyposażyć nowe pokolenie chrześcijan do aktywnego zaangażowania w kościele i świecie. Chuck i jego żona, Cynthia – partnerka w życiu i służbie od ponad sześćdziesięciu lat – mają czworo dorosłych dzieci, dziesięcioro wnuków i sześcioro prawnuków.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

18
Saga Księżycowa. Tom 3. Cress - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Księżycowa. Tom 3. Cress
Dostępny49 szt.

Saga Księżycowa to hit, który zachwycił czytelników na całym świecie! Baśniowo-futurystyczna opowieść, w której Kopciuszek spotyka Czerwonego Kapturka, a Roszpunka Kapitana Hana Solo! Po raz pierwszy w Polsce – pełne wydanie w oryginalnej szacie graficznej. W trzeciej części bestsellerowej Sagi Księżycowej, Cinder, Scarlet, Wilk i Kapitan Thorne łączą swoje siły, aby obalić rządy okrutnej królowej Levany. Chcą uratować świat i obsadzić na tronie Luny jego prawowitą księżniczkę. Ich nadzieją staje się Cress, lunarska skorupa, zamknięta od siedmiu lat w satelicie, niczym Roszpunka w swojej wieży. Czas w odosobnieniu sprawił, że Cress jest świetnym hakerem. Niestety, została zmuszona do pracy dla Królowej Levany i właśnie otrzymała rozkaz wyśledzenia Cinder i jej przystojnego wspólnika. Roszpunka z przyszłości nie czeka na ratunek, lecz sama go znajduje. Na bieżąco śledzi bowiem losy poszukiwanych uciekinierów: Cinder, Scarlet oraz Kapitana Thorne'a. Kiedy udaje się jej nawiązać kontakt i poprosić o pomoc w ucieczce, wszystko idzie zupełnie nie tak jak powinno. Upadek z gwiazd na Ziemię nie mógł być bardziej bolesny jak i dosłowny. Bez wątpienia szykuje się w świecie bohaterów wojna między Ziemią a Księżycem. Jaką rolę w tym wszystkim odegra Cress?

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

19
Odwrotność nieodwzajemnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwrotność nieodwzajemnienia
Dostępny10 szt.

Becky Albertalli, autorka, którą pokochały miliony czytelników, wraca ze spin-offem zekranizowanego hitu Simon oraz inni homo sapiens. Siedemnastoletnia Molly Peskin-Suso wie wszystko o nieodwzajemnionej miłości. Bez względu na to, ile razy jej siostra bliźniaczka, Cassie, powtarza jej, by się ogarnęła, Molly nie może znieść myśli o odrzuceniu. Więc jest ostrożna. Grubaski muszą być ostrożne. Potem na orbitę Cassie wchodzi śliczna nowa dziewczyna – Mina – i po raz pierwszy cyniczna bliźniaczka Molly jest zakochana. Tymczasem Molly zupełnie, ale to zupełnie przez to nie umiera z samotności – z wyjątkiem tej części, w której jednak umiera. Na szczęście przyjacielem Miny jest słodki hipster, z którym wszyscy starają się ją zeswatać. Jeśli Molly zdoła go poderwać, w końcu przeżyje swój pierwszy pocałunek oraz odzyska siostrę. Jest tylko jeden problem: współpracownik Molly, Reid. Nerd do tego super fan Tolkiena z karnetem na jarmark renesansowy. Absolutnie nie ma mowy, żeby Molly mogła się w nim zakochać. Prawda? Odwrotność nieodwzajemnienia to zabawna i autentyczna powieść o siostrzeństwie, miłości i dojrzewaniu. Becky Albertalli – jest psychologiem klinicznym i miała zaszczyt prowadzić terapię wielu nietuzinkowych, błyskotliwych i uroczych nastolatków. Przez siedem lat współprowadziła w Waszyngtonie grupę wsparcia dla dzieci wykazujących nonkonformizm seksualny. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Atlancie.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

20
To jedno lato. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jedno lato. Audiobook
Dorota Milli, StoryBox
Dostępny3 szt.

Czasami to, co najważniejsze, jest tuż obok nas. Lukrecja Lis, dziewczyna z charakterem, doradca klienta w warszawskim banku, po kolejnej porażce miłosnej postanawia odpocząć od miasta i jedzie do Dźwirzyna, rodzinnej miejscowości. Musi odczarować zły urok i stworzyć nowy plan na życie. Luka myśli głównie o sobie, małymi miasteczkami gardzi, a ich mieszkańców uważa za nieudaczników. Pewnym krokiem przemierza chodniki nadmorskiego Dźwirzyna, unosząc wysoko zgrabną bródkę. Stukot Lukowych szpilek dociera do ucha lokalnego kierowcy busa bałtyckiego kurortu, przystojnego Huberta. Warszawianka staje się wyzwaniem dla pewnego siebie mężczyzny. Oboje beztrosko korzystają z uroków polskiego wybrzeża smaganego pachnącą bryzą i pełnego urokliwych fal oblewających piaszczyste brzegi. Ani Luka, ani Hubert nie spodziewają się jednak, czym stanie się dla nich to jedno lato, i dokąd ich zaprowadzi nadmorska plaża... Piękna wakacyjna opowieść o uczuciu rodzącym się nad cudownym Bałtykiem, w otoczeniu sosnowego lasu, najpiękniejszych plaż i najsmaczniejszych gofrów z truskawkami...

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

21
Wioletka na tropie zbrodni. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wioletka na tropie zbrodni. Audiobook
Katarzyna Gurnard, StoryBox
Dostępny13 szt.

Wioletka Koperek, pełna optymizmu i energii życiowej trzydziestolatka i amatorka diet wszelakich, marzy o tym, by chociaż przez chwilę poczuć się niczym detektyw z prawdziwego zdarzenia. To pragnienie ma w sobie od dziecka, a kryminały z trupem w roli głównej lubi najbardziej. Wreszcie nadarza się stosowna okazja: w podłódzkiej fabryce łakoci Słodziutka Babeczka bohaterka odkrywa przestępstwo, które ma miejsce tuż pod jej nosem. Okazuje się jednak, że to zaledwie wstęp do dużo poważniejszej zagadki, którą przyjdzie jej rozwiązać... W toku prowadzonego przez siebie śledztwa Wioletka będzie między innymi tropiła potencjalnego mordercę, dokona włamania do garażu, przeprowadzi wywiad środowiskowy, pojedzie fiatem 126p na drugi koniec Polski, dowie się co nieco o donosicielskiej naturze sąsiadów, a do tego przeżyje włamanie i (prawie) śmiertelną chorobę. Czy samozwańcza detektyw-amator udowodni, że energia i optymizm wystarczą do schwytania groźnego mordercy? A może wszystko zakończy się jedynie załamaniem nerwowym funkcjonariuszy organów ścigania? To przesycona humorem powieść z gatunku cosy crime i bohaterka, która nie pozwoli Ci się nudzić!

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

22
FarMagia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FarMagia. Audiobook
Magdalena Jasny, StoryBox
Dostępny4 szt.

Pełna magii i niezwykłych przygód opowieść dla małych i dużych Farmagia to miejsce magiczne. I jedyne takie na świecie. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Czasem pobliskim strumieniem przypływa syrena, która ma problemy z łuszczącą się łuską, albo morskie hipokampy spragnione soczystych owoców. Czarodziejskie stworzenia wiedzą, że tu otrzymają pomoc. Farmagią opiekują się elfy. Problem w tym, że nie znają się za bardzo na leczeniu – uważają, że ludzie robią to lepiej. Od wieków więc zatrudniają Opiekunki – dziewczynki, które uzdrawiają chore magiczne istoty i dbają o nie. Ostatnia z nich niedawno opuściła Farmagię, ponieważ wydoroślała, a pełnoletni nie mają wstępu na farmę. Elfy muszą szybko znaleźć nową kandydatkę. Udaje im się to w dość dramatycznych okolicznościach. Dziewczynka ma na imię Tereska. Podejmuje się trudnej misji, choć nie ma pojęcia o leczeniu czarodziejskich stworów. Ale to jest najmniejszy z jej problemów...

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

23
Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja. Audiobook
Joanna Tekieli, StoryBox
Dostępny6 szt.

Zapraszamy do pięknego pensjonatu położonego wśród wysokich, starych drzew, w którym każdy może znaleźć to, czego szuka. Wystarczy tylko chcieć. W niedawno wyremontowanym pensjonacie „Leśna Ostoja” sezon trwa cały rok. Oddelegowani przez szefa pracownicy Konsultraku, muszą kolejno opiekować się hotelikiem i jego gośćmi. Niektórzy z nich traktują to zadanie z entuzjazmem, inni ze złością, a jeszcze inni wiążą z nim duże nadzieje. Jedno jest pewne: każde z nich wyjedzie z uroczego Drzewia bogatsze o nowe doświadczenia, niezwykłe wspomnienia i... wiedzę o sobie. Usiądźcie wygodnie w fotelu z filiżanką herbaty i spędźcie parę wspaniałych chwil w Leśnej Ostoi. Rozkoszujcie się jej zielonym sąsiedztwem i chłońcie niepowtarzalne zapachy przytulnego domu, który po remoncie stał się przystanią dla poszukujących ciepła i spokoju osób.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

24
Mój piękny syn. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój piękny syn. Audiobook
David Sheff, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Pierwsza tak szczera historia buntu dorastającego chłopaka, opowiedziana przez ojca, który ze wszystkich sił walczy z uzależnieniem syna od metamfetaminy. Porywająca i rozdzierająca serce opowieść o miłości rodzica do dziecka, studium zdobywania życiowej mądrości. Przejmujące świadectwo ojca, który zadaje sobie pytanie, co zrobił albo czego nie zrobił, że jego wspaniałe, zdolne i wrażliwe dziecko zaczęło się buntować, popełniać błędy i pogrążać w uzależnieniu. Czy jest odpowiedzialny za nałóg własnego syna?

39,99 zł
31,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

25
Dawca przysięgi. Księga II. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dawca przysięgi. Księga II. Audiobook
Brandon Sanderson, StoryBox
Dostępny7 szt.

Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi – pieśniarze – pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję ludzkich królestw, odkrywając przy tym swoje moce Kowala Więzi. Jednakże Odium ma wiele sług i wygląda na to, że jest przygotowany na każdą możliwość, a Świetlistym Rycerzom zagraża również tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników. Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin docierają do Kholinaru i odkrywają, że choć miasto jeszcze nie upadło, ich misja może się okazać o wiele trudniejsza, niż się spodziewali. Ludzie szepczą o mrocznej sile, która opanowała pałac i królową Aesudan, po ulicach zaś wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. A jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

26
Niepełka. Tom 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Niepełka. Tom 1. Audiobook
Dorota Schrammek, StoryBox
Dostępny1 szt.

Nastoletnia niepełnosprawna Weronika po przeprowadzce do Trzebiatowa na nowo musi budować swój świat. Trafia do klasy, w której prym wiedzie utalentowana muzycznie Kinga. Odkąd w szkole pojawiła się nowa nastolatka, Kinga czuje, że jej pozycja klasowej liderki jest zagrożona. Robi wszystko, by koledzy poczuli niechęć do Weroniki. Czy Kinga zrozumie, czym jest tolerancja i szacunek do drugiego człowieka? Czy zechce zdjąć maskę i odkryć głębię prawdziwej przyjaźni?

19,95 zł
10,97 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 8,98 zł

27
5 sekund do IO. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5 sekund do IO. Audiobook
Małgorzata Warda, StoryBox
Dostępny13 szt.

W szkole Miki dochodzi do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tylko ona widziała sprawcę. Okazuje się, że dramat w liceum mógł mieć coś wspólnego z kontrowersyjną i tajemniczą grą, stworzoną w najnowszej technologii, gdzie gracz odczuwa nie tylko temperaturę otoczenia, zapachy i smaki, ale też ból. Może tam nawet przeżyć własną śmierć. Na prośbę policji Mika wkracza w wirtualny świat stworzony na wulkanicznym księżycu Io. Czy i ona wpadnie w pułapkę piekielnie niebezpiecznej gry? Powieść została wybrana Książką Roku 2015 w kategorii literackiej. Nagroda jest przyznawana przez polską sekcję IBBY. Otrzymała również prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016 i znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library – Międzynarodową Bibliotekę Książek dla Młodzieży. Co roku Internationale Jugendbibliothek nagradza tytułem Białego Kruka zaledwie dwieście tytułów z sześćdziesięciu krajów.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

28
Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic. Audiobook
Jarosław Molenda, StoryBox
Dostępny5 szt.

Kim była pierwsza polska podróżniczka? Która Polka handlowała niewolnikami, a która samotnie opłynęła kulę ziemską? Zapraszamy w fascynującą podróż wraz z niezwykłymi kobietami! Bohaterkami tej książki są Polki-podróżniczki, które miały odwagę wyruszyć w nieznane i przekraczać granice: geograficzne, społeczne, a także swoje własne. Jarosław Molenda, znany pisarz, publicysta i podróżnik, przedstawia czternaście wybitnych kobiecych osobowości, począwszy od Świętosławy, pierwszej polskiej księżniczki, która na arenę dziejową wdarła się przebojem, przez m.in. Dorotę Falak, Ewę Felińską, Narcyzę Żmichowską, Ewę Dzieduszycką, aż po Elżbietę Dzikowską. Ten audiobook zabierze Cię na wspólną wędrówkę z dziewczynami, które nie znały granic. Pasjonujące losy polskich podróżniczek to nie tylko ich własne przygody, to także historia turystyki i podróżowania.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

29
Wikingowie. Tom 1. Wilcze dziedzictwo - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wikingowie. Tom 1. Wilcze dziedzictwo
Radosław Lewandowski, StoryBox
Dostępny2 szt.

Tłem powieści jest X-wieczny świat wikingów, pełen lądowych i morskich bitew, przedwiecznych tajemnic, młodzieńczych miłości i nienawiści czarniejszej niźli dno Helhejmu. Znajdziemy tu walkę o schedę, którą jest królestwo konunga szwedzkiego Eryka Zwycięskiego; zuchwałe wyprawy smoczych łodzi do Ameryki Północnej zwanej przez wikingów Winlandią; boje na Półwyspie Iberyjskim, gdzie wojownicy z surowej Północy, wynajmując swoje miecze i topory królowi Leónu i Galicji, płacą krwią za złoto i z radością idą na spotkanie śmierci; zderzenie kultury muzułmańskiego Kalifatu Kordoby z chrześcijańskim Leónem, podpatrywanym i ocenianym, z perspektywy wierzących w Odyna i Thora Skandynawów. Jest tu wszystko, co składa się na legendę Wikingów, a także dużo więcej: opowiedziane ze swadą ludzkie losy, historie o miłości i nienawiści, dzieje wielkich przyjaźni i nikczemnych zdrad. Jednak to przede wszystkim ogromna, niczym nie skrępowana przygoda, wspaniałe uzupełnienie serialu „Wikingowie” emitowanego przez kanał History.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

30
Światła w jeziorze. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła w jeziorze. Audiobook
Gosia Lisińska, StoryBox
Dostępny3 szt.

Gdy po dwóch latach kompletnej uczuciowej suszy, dopadnie cię klęska urodzaju, możesz mieć problem z wyborem. Karolina jest zabawną i błyskotliwą dziewczyną, od roku zakochaną bez wzajemności w koledze z pracy. I oto któregoś dnia spotyka go nad jeziorem, a wszystko się zmienia. Że jednak świat bywa złośliwy, na drodze Karoliny staje nie tylko Kuba, ale i pewien nieprawdopodobnie seksowny Włoch… Przezabawne perypetie miłosne i rodzinne głównej bohaterki są tematem pierwszej obyczajowej powieści Gosi Lisińskiej z serii Miłość w Tychach. „Światła w jeziorze to zabawne perypetie miłosne przebojowej i pewnej siebie Karoliny Wójcik, która po kilku latach samotności, z dnia na dzień staje przed trudnym wyborem… Ta lekka, zabawna i skomplikowana historia, zapewni Wam niemało wrażeń, a nim się obejrzycie, zapragniecie kolejnej części”. – Ewelina Żyła – RedGirlBooks „Światła w jeziorze to zabawna i niesamowicie naturalna historia rezolutnej Karoliny, której życie pokazuje, że los miewa dla nas nieraz niecne plany, w szczególności, jeżeli mowa o nieokiełznanym uczuciu, jakim jest miłość. Zaskakująca, wciągająca i pełna miłosnych uniesień opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, na to, co naprawdę ważne”. – Kamila Orłowska – Camilleshade books „Rewelacyjne i zabawne, z dużą dawką humoru i porcją erotyzmu, takie właśnie są Światła w jeziorze! Dawno nie czytałam tak dobrej komedii romantycznej! Trio, piękna Karola, zabójczy Kuba i ponętny Włoch – Rob, skradli moje serce”. – Agnieszka Rybska – Blonderka.pl „Gosia Lisińska stworzyła opowieść, która mogłaby przydarzyć się każdej z nas. Jednocześnie zabawna i życiowa historia o zakrętach życia i przewrotności losu. Pamiętajcie, że kiedy zbyt długo marzymy o miłości, możemy ją dostać w podwójnej dawce — a to doprowadzi do wielu skomplikowanych, acz ciekawych sytuacji. Światła w jeziorze to codzienność opowiedziana w niecodzienny sposób”. – Justyna Leśniewicz – Książko, miłości moja „Światła w jeziorze to idealne połączenie doskonałego humoru oraz seksownego romansu. Będzie gorąco, zmysłowo i zabawnie. Historia Karoliny pochłonie Was w mgnieniu oka i nie pozwoli odłożyć książki, dopóki nie poznacie zakończenia. To życiowa, ale posypana odrobiną magii powieść, która umili długie zimowe wieczory”. – Meg Adams – Niegrzeczne Dziewczyny Recenzują „Lekka, zabawna, seksowna, po prostu bardzo kobieca książka! Światła w jeziorze to powieść, w której każda z nas odnajdzie cząstkę siebie”. – Ewelina Nawara – myfairybookworld.pl

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

31
Mistrzowie życia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie życia. Audiobook
Anna Stryjewska, StoryBox
Dostępny4 szt.

Czym jest życie bez miłości, przyjaźni i zaufania? Czy alkohol, seks i pieniądze są właściwym lekarstwem na smutek i porażki? Dokąd zaprowadzą kłamstwa bohaterów tej historii? Młodzi ludzie – Sebastian, Michał i Natalia – szybko rozpoczynają dorosłe życie. Przekroczenie tej granicy będzie dla nich bardzo bolesne. Każdy z trójki bohaterów ma swoje pragnienia i cele, które usiłuje zrealizować, ale za jaką cenę? Które z nich potrafi stawić czoła przeciwnościom losu i wyjdzie zwycięsko z tej próby? Refleksyjna powieść Mistrzowie życia przenosi czytelników do lat dziewięćdziesiątych, gdzie duch przemian gospodarczych i raczkujący w Polsce kapitalizm mieszały się z młodzieńczym entuzjazmem oraz życiowymi pułapkami.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

32
Trzy razy tak, wydanie II. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy razy tak, wydanie II. Audiobook
Janusz Rudnicki, StoryBox
Dostępny3 szt.

Sunąłem przez miasta Europy jak kombajn przez pole, kosiłem wszystko, co przede mną, mieliłem i wyrzucałem za siebie w postaci zrolowanych tekstów. Stałem się fabryką obróbki faktów, końcowy produkt przetwarzania tego surowca znajdziecie między okładkami. Magdalena Cielecka: „Chciałam go zamordować, jeśli nic nowego nie wyda. I wydał.” Andrzej Chyra: „Rudnicki? Jak złapię oddech, to coś wykaszlę.” Krystyna Janda: „To drink o nazwie „Zmora z Piekielnym Talentem”. Kora: „Kocham go!” Hanna Krall: „No cóż... Rozdarta jestem między szczerym podziwem a nieszczerą zazdrością.” Kazimierz Kutz: „To jest szaleństwo, co ten facet wyprawia!” Maciej Stuhr: „Janusz Rudnicki jest żyjącym pisarzem, co sprawia, że po każdą kolejną jego książkę sięgam chętnie i z nadzieją. Że będzie lepiej. Oczywiście jeszcze lepiej!” Magda Umer: „Nie wierzyłam, że jeszcze komuś ktoś za mojego życia podaruje taki talent!” Robert Więckiewicz: „Ten Rudnicki z „Wyborczej”? No to inna rozmowa jest!”

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

33
Jesteś moim teraz. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś moim teraz. Audiobook
M. Leighton, StoryBox
Dostępny4 szt.

Dane James był moim sąsiadem. Silny i sumienny, stanowił dla mnie zakazany owoc. Zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia. Choć pragnęliśmy być razem, nigdy temu uczuciu nie ulegliśmy. Kochaliśmy się w sobie przez większość życia, ale los miał dla nas inne plany. Wiedział, że się zakochamy; wiedział, że się rozstaniemy. To było przekleństwo powracającego koszmaru lub nadzieja na znajomy, dobry sen. Nasza przeszłość była burzliwa, przyszłość rysowała się w ciemnych barwach, ale zawsze mieliśmy nasze piękne teraz. W końcu jednak i to zostało nam odebrane.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

34
Hell-P, wydanie II. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hell-P, wydanie II. Audiobook
Eugeniusz Dębski, StoryBox
Dostępny5 szt.

Powieść z pogranicza sensacji i fantastyki. Polskie i amerykańskie służby specjalne zawierają porozumienie w sprawie współpracy polegającej na inwigilacji ugrupowań terrorystycznych w Polsce. Do pomocy amerykańskiemu agentowi polskiego pochodzenia oddelegowany zostaje Kamil Stochard z ABW. Jednak już wkrótce okazuje się, że ich celem nie są znane grupy terrorystyczne, a pomioty Cthulhu znane jako guimony. Te przybierające postać staruszków stwory żerują na ludzkich emocjach wraz ze swoim mistrzem Fn’thalem. Nie mają jednak zamiaru tak łatwo dać się zniszczyć. Polowanie utrudnia fakt, że guimony mają możliwość odradzania się po śmierci. Książka Dębskiego to gwarancja rozrywki na wysokim poziomie.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

35
Po drugiej stronie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po drugiej stronie. Audiobook
Rafał Cuprjak, StoryBox
Dostępny3 szt.

„O czym jest moja książka? O tym, że maluję obrazy. Tworzę coś z niczego, czyli w pewnym sensie jestem bogiem, ale nie tym z Paktofoniki, i nie Jezusem Chrystusem, nawet nie Zeusem, tylko takim małym bogiem, bożkiem. Kiedy zasypiam, obrazy się budzą, życie w nich toczy się normalnie, tak jak u nas, tam też jedzą, płodzą dzieci, łoją wódę, kłócą się, jarają gandzię. Taki świat wykreowałem. Usadowiłem go w oddalonej od szlaku samotnej góralskiej chatce, gdzieś na końcu świata, w Bieszczadach, pomiędzy Cisną a Wetliną. To na pierwszy rzut oka zwyczajne schronisko tak naprawdę jest azylem pełnym ludzi uciekających przed wojną, bestialstwem getta, przed krwią na dłoniach, uzależnieniem od cyberseksu, chorą ambicją, wypłukującą z mózgu resztki wolności i zdrowego rozsądku. To miejsce jak magnes przyciąga moich bohaterów, wyławiając ich z różnych czasów i miejsc. Łączę i mieszam gatunki, romans z kryminałem, horror z erotyką, poezję z fantastyką; przy ciągłym akompaniamencie muzyki, od jazzu i bluesa po brudny i sprzężony punk rock. Zadaję wiele pytań, na które odpowiedź jest zawsze taka sama − Człowiek jest niezniszczalny. Ale czy to dobrze? Miłej lektury!” – Rafał Cuprjak.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

36
Ostatni Prorok. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni Prorok. Audiobook
Marcin Kiszela, StoryBox
Dostępny3 szt.

Damian dorasta w latach dziewięćdziesiątych, spędzając czas na podwórku i w salonach gier. Po śmierci przyjaciela zaczyna miewać wizje, których się boi i których nie rozumie. Zamykając oczy, widzi opustoszały świat. Agata uciekła z małego rodzinnego miasteczka, by szukać szczęścia w Krakowie. Nie potrafi się jednak odnaleźć w realiach dużego miasta, jego zgiełk doprowadza ją na skraj załamania nerwowego. Jakby tego było mało, jej ukochany Damian twierdzi, że nadchodzi koniec świata. Ksawery, designer w branży elektronicznej rozrywki, przyjaźni się z Agatą i Damianem. Nie może jednak stanowić dla nich oparcia, gdyż głębokie uzależnienie od wirtualnej pornografii doprowadza go na skraj psychozy. Czy nadchodzi kres dni i świat stanie w obliczu zagłady? Czy może tylko każdy z nas żyje w piekle skrojonym na swoją miarę?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

37
Szablon. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablon. Audiobook
Agnieszka Sudomir, StoryBox
Dostępny5 szt.

Adrian Lawson ma wszystko: cudowną rodzinę, wspaniały dom i pasjonującą pracę. Żyje w samym centrum Fabryki Snów, gdzie konsekwentnie buduje swój mały raj. Pewnego ranka budzi go sygnał przychodzących SMS-ów. W tym momencie kończy się rzeczywistość, którą Adrian znał. Teraz musi zmierzyć się z prawdą, o jakiej nawet mu się nie śniło. Czy zaufa samemu sobie i podejmie właściwe decyzje? Od tego będzie zależało nie tylko bezpieczeństwo jego najbliższych, ale znacznie, znacznie więcej. Czy przyszłość tak bardzo różni się od teraźniejszości? Czy nowy wspaniały świat zapewni nam szczęście? Czy tęsknota jest grzechem? A wreszcie – czym jest Szablon i jaką rolę odegra Adrian?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

38
Psi Patrol. Dodaj kolorów! Misja w kolorze 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Dodaj kolorów! Misja w kolorze 3
Niedostępny
Brak

Seria książeczek do kolorowania z bohaterami popularnych kreskówek. Każde wydanie poświęcone jest innej bajce, w tym takim tytułom jak m.in. Animal Club, Pidżamersi, Blaze i Megamaszyny, Rafcio Śrubka, Shimmer and Shine, Tupcio Chrupcio, Świnka Peppa, Psi Patrol czy Pszczółka Maja.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

39
Pokonać lęki i fobie. Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonać lęki i fobie. Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki
Niedostępny
Brak

Każdy z nas odczuwa czasem lęk. Jednak co zrobić, gdy owe uczucie wymyka się nam spod kontroli, ogranicza nasze możliwości i satysfakcję z codziennego życia? Pokonać lęki i fobie skierowana jest do osób, które poszukują sposobów radzenia sobie z nadmiernymi lękami i atakami paniki. Obok podstawowych informacji na temat przyczyn zaburzeń lękowych, autorzy zamieścili także opis kilku z nich. Książka zawiera wypowiedzi tych, którzy kiedyś zmagali się z lękiem oraz opisy ćwiczeń umożliwiających opanowanie paniki, pomagających zmienić sposób myślenia i zachowania. Dzięki praktycznym wskazówkom czytelnik uczy się akceptować odczuwane emocje i odbudowywać poczucie własnej wartości. Autorzy zachęcają go do pracy nad sobą i pokazują, jak wykorzystywać nowo nabyte umiejętności w rozmaitych sytuacjach społecznych.

34,90 zł
28,62 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

40
GastiR – Ghosts Invited, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GastiR – Ghosts Invited, CD
Gaahls Wyrd, Mystic Production
Dostępny18 szt.

Bardzo oczekiwany debiutancki album byłego muzyka Gorgoroth, Wardruna. Lista utworów: 1. Ek Erilar 2. From The Spear 3. Ghosts Invited 4. Carving The Voices 5. Veiztu Hve 6. The Speech And The Self 7. Through And Past And Past 8. Within The Voice Of Existence

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

41
Catch ball 19cm w siatce HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
Powiadomienie
42
Wodecki jazz, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodecki jazz, CD
Piotr Baron, Polskie Radio
Dostępny19 szt.

„Wodecki jazz” to bardzo ciekawy muzycznie, przyjemny dla ucha projekt Piotra Barona – utytułowanego artysty jazzowego, saksofonisty i aranżera. Usłyszymy popularne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego – wszechstronne i ponadczasowe – tym razem w wersji jazzowej, komercyjnie uwspółcześnionej ale dalej pięknej muzycznie. W nagraniu wzięła udział czołówka jazzmanów : Robert Majewski – trąbka, Michał Tokaj – fortepian, Maciej Adamczyk – kontrabas i Łukasz Żyta grający na perkusji, ale i śpiewający i grający na skrzypcach Sebastian Karpiel Bułecka, raper Tomasz „Tomson” Lach, czy pięknie recytujący Paweł Królikowski i wielu innych. „Dziś Piotr Baron, wybitny muzyk wracając do tego pomysłu stworzył wraz ze znakomitymi artystami niespodziewany projekt „Wodecki Jazz” – przewrotne jazzowe aranżacje klasycznego repertuaru Zbyszka Wodeckiego. Płyta ta ma niezwykły czar” – Katarzyna Wodecka Stubbs. Lista utworów: 1. Opowiadaj mi tak (muz. Zbigniew Wodecki / sł. Leszek Długosz) 2. Lubię wracać tam, gdzie byłem (wersja wokalna) (muz. Zbigniew Wodecki / sł. Wojciech Młynarski) 3. Zacznij od Bacha (muz. Zbigniew Wodecki / sł. Janusz Terakowski) 4. Izolda (muz. Zbigniew Wodecki / sł. Janusz Terakowski) 5. Panny mego dziadka (muz. Zbigniew Wodecki / sł. Janusz Terakowski) 6. Z toba chcę oglądać świat (muz. Zbigniew Wodecki / sł. Jonasz Kofta) 7. Lubię wracać tam, gdzie byłem (wersja instrumentalna) (muz. Zbigniew Wodecki / sł. Wojciech Młynarski)

40,00 zł
39,20 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

43
Magazyn literacko-kryminalny Pocisk Nr 29/30 (2019) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magazyn literacko-kryminalny Pocisk Nr 29/30 (2019)
Niedostępny
Brak

Dział literacki Wywiad Krzysztof Bochus – „Lista Lucyfera” – śmierć z katalogu Opowiadanie Małgorzata Giermaz – „Ślad” Wywiad Chris Carter – „Fascynuje nas śmierć” Wywiad Jan Gołębiowski – „O tajemnicach zbrodni” Wywiad Agnieszka Pietrzyk – „Największym atutem pisarza jest wyobraźnia” Alek Rogoziński – Raz, dwa, trzy... Giniesz ty! – fragment książki Wywiad Hans Rosenfeldt – „Opowieści spod znaku zbrodni mówią o naszym życiu” Małgorzata Rogala – Cenny motyw – fragment książki Wywiad Krzysztof Wójcik – „Miłość, śmierć i pieniądze najbardziej nas interesują” Piotr Borlik – Materiał ludzki – fragment książki Wywiad Adam Widerski – „Łódź na mapie literackiego kryminału” Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt – Najwyższa sprawiedliwość – fragment książki Dział kryminalny Z historii kryminalistyki Karolina Sobota – „Rozwój kryminalistyki w Polsce” Tajniki kryminalistyki Martyna Walerowicz – „Owad i jego trup, rzecz o entomoskopii” Opowiadanie Artur. K. Dormann – „Mordercy z West Port czyli Burke i Hare” Opowiadanie Artur. K. Dormann – „Historia 17 trumien” Ponadto Książki Nowości

12,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

44
Schowek
48,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

45
Jak kończy się demokracja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kończy się demokracja
Dostępny59 szt.

Czy koniec liberalnej demokracji jest możliwy? W XXI wieku poparcie dla nieliberalnych polityków nie maleje. W Europie sięgają po władzę w kolejnych krajach. Węgry, Polska, Włochy… Wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz konwulsje brexitu zmieniają nasze wyobrażenie o starych demokracjach. Przyszedł czas na rozważenie najgorszych scenariuszy. Profesor David Runciman z Uniwersytetu w Cambridge robi to w sposób wizjonerski i daleki od obiegowych opinii. Dziś nie grozi nam powrót faszyzmu czy stalinizmu, ponieważ wyzwania dla demokracji przyjmują zupełnie nowy kształt. Złudne są również marzenia o mechanicznym powrocie do „starych dobrych czasów” sprzed kryzysu. Nic już nie będzie tak, jak było. Tym bardziej, że w XXI wieku to „Mark Zuckerberg jest większym zagrożeniem dla współczesnej demokracji niż Donald Trump”. Fragment książki: „Nie sądzę, żeby groził nam powrót do lat 30. XX wieku. Nie stoimy po raz kolejny u progu faszyzmu, przemocy i wojny światowej. Nasze społeczeństwa są zanadto różne od tamtych – zbyt zamożne, za stare i zbyt mocno połączone w sieci – a wiedza o tym, co wówczas poszło nie tak, jest zbyt głęboko zakorzeniona w naszych umysłach. Kiedy demokracja się kończy, może przyjąć zaskakujące dla nas formy. Możemy nawet nie zauważyć tego procesu, bo patrzymy nie tam, gdzie trzeba.”

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

46
Latawiec. Rekin - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec. Rekin
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.06

Latawiec z motywem kreskówkowego rekina.

10,99 zł
Powiadomienie
47
Pióro kulkowe SCHNEIDER One Hybrid N, 0,5 mm, zielone - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
48
Pióro kulkowe SCHNEIDER One Hybrid N, 0,3 mm, niebieskie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe SCHNEIDER One Hybrid N, 0,3 mm, niebieskie
PBS Connect
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

10,99 zł
Powiadomienie
49
Pióro kulkowe SCHNEIDER One Hybrid N, 0,5 mm, czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
50
Pióro kulkowe SCHNEIDER One Hybrid N, 0,3 mm, czarne - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
Wróć do góry