hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.04.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 25 kwietnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Przygody Fenka. Wydarzenia. Wielkanoc (praca zbiorowa), na drugim Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai (Martin Widmark, Helena Willis). Kolejny produkt to Inspirujące bajki (Agnieszka Antosiewicz) oraz Terapia osób, które przetrwały traumy złożone (Janina Fisher).
1
Przygody Fenka. Wydarzenia. Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przygody Fenka. Wydarzenia. Wielkanoc
Dostępny
492 szt.

Fenek, Fenia i ich rodzice spędzą kilka najbliższych dni u dziadków. Nie są to jednak zwykłe odwiedziny. Rodzina Fenków przyjechała tu z okazji najwspanialszych świąt w roku – Wielkanocy.

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

54 osoby kupiły
2
Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai
Dostępny
191 szt.

Pomóż Lassemu i Mai odczytać zaszyfrowane wiadomości szajki złodziei i ujawnić plan włamań w Valleby, aby ostrzec mieszkańców i uchronić ich przed kradzieżami. Po rozwiązaniu każdego zadania przyklej u dołu strony diament ze środka książki. Diamentowa księga pełna jest detektywistycznych zagadek, rebusów i łamigłówek. A wszystko w świetnej oprawie ilustratorskiej Heleny Willis – w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem jego mieszkańców. Znajdziesz tu również naklejki z bohaterami serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, ilustracje na każdej stronie oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach. Do końca 2018 roku w Polsce ukazało się 25 tytułów: Tajemnica diamentów, Tajemnica hotelu, Tajemnica cyrku, Tajemnica kawiarni, Tajemnica mumii, Tajemnica kina, Tajemnica pociągu, Tajemnica gazety, Tajemnica szkoły, Tajemnica złota, Tajemnica zwierząt , Tajemnica meczu, Tajemnica szafranu , Tajemnica biblioteki, Tajemnica miłości, Tajemnica kempingu, Tajemnica galopu, Tajemnica szpitala, Tajemnica pływalni, Tajemnica urodzin, Tajemnica wyścigu, Tajemnica pożarów, Tajemnica więzienia, Tajemnica mody i Tajemnica zamku.

19,90 zł
11,99 zł

Rabat 39,7%
oszczędzasz 7,91 zł

35 osób kupiło
3
Inspirujące bajki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirujące bajki
Dostępny
104 szt.

Czy nuda zawsze jest zła? Co można zyskać, gdy pokona się strach? Jak ważna jest wdzięczność? I czy warto mieć jakąś pasję? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi można znaleźć w Inspirujących bajkach! Choć czasem niełatwo dzieciom znaleźć w sobie siłę do pokonywania przeciwności, a świat dorosłych wydaje się trudny i skomplikowany, nie warto się załamywać! Przedstawiamy zbiór mądrych opowiadań, dzięki którym dzieci poznają wartość pozytywnego myślenia i zaczną wierzyć w siebie. Historie napisane są przystępnym i zrozumiałym dla dziecka językiem, a piękne, kolorowe ilustracje nie pozwalają oderwać od siebie wzroku. Idealna propozycja do wspólnego czytania i okazja do ważnej rozmowy! Trwałe i estetyczne wydanie w twardej oprawie doskonale nadaje się na prezent i na pewno zajmie ważne miejsce na dziecięcej półce. Zapraszamy do inspirującej lektury!

17,98 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 4,99 zł

12 osób kupiło
4
Terapia osób, które przetrwały traumy złożone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia osób, które przetrwały traumy złożone
Dostępny
56 szt.

Skuteczny sposób pracy z osobami dotkniętymi traumąKsiążka Janiny Fisher, napisana na podstawie poczynionych przez autorkę obserwacji klinicznych, łączy teorię traumy, dysocjacji i przywiązania przedstawioną z perspektywy neurobiologicznej z praktyką podejścia terapeutycznego. Autorka prezentuje model oparty na wypracowaniu ostatecznego rozwiązania, jakim jest przekształcenie relacji z własnym ja. Przekształcenie takie polega na zastąpieniu uczucia wstydu, obwiniania się i nienawiści do siebie samego pełną współczucia akceptacją. U podstaw opisanych w książce strategii postępowania leżą takie metody terapeutyczne, jak psychoterapia sensomotoryczna, coraz bardziej popularna w Polsce psychoterapia systemu wewnętrznej rodziny oraz terapie oparte na uważności czy hipnoza kliniczna.Model terapeutyczny zaprezentowany w książce posłuży do pracy ze wszystkimi osobami cierpiącymi w wyniku traumy. Przyniesie pożytek pacjentom z diagnozą zespołu stresu pourazowego (PTSD), a także osobom po traumie z ADHD, u których rozpoznano zaburzenia osobowości z pogranicza albo zaburzenia dysocjacyjne. Mogą go także wykorzystać osoby, które nigdy wcześniej nie konsultowały się z żadnym psychiatrą, a doświadczyły napaści, zastraszania lub przemocy ze strony innej osoby.Stworzona przez Janinę Fisher unikatowa mieszanka elementów koncepcji systemu wewnętrznej rodziny, terapii sensomotorycznej oraz terapii opartej na uważności stanowi wspaniałą innowację w dziedzinie psychologii psychodynamicznej. Ta książka mocno zakorzeniona w teorii dysocjacji strukturalnej i terapii traumy prezentuje spostrzeżenia, które wzbogacają wiedzę terapeutów pracujących zarówno z wysokofunkcjonującymi jednostkami z urazem psychicznym, jak i z osobami do głębi zniewolonymi traumą. Polecam tę wyjątkową pracę wszystkim psychoterapeutom, zwłaszcza zajmującym się terapią psychodynamiczną.Kenneth A. Frank, PhD, Psychoterapy Integration Training Program, National Institute for Psychotherapies

81,90 zł
67,98 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,92 zł

12 osób kupiło
5
Terapia przetwarzania poznawczego w zespole stresu pourazowego (PTSD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia przetwarzania poznawczego w zespole stresu pourazowego (PTSD)
Dostępny
44 szt.

Doskonały podręcznik leczenia PTSD napisany przez twórczynie terapii CPT. Książka zawiera miarodajne, oparte na rezultatach wieloletniej pracy klinicznej i badań, przedstawienie terapii przetwarzania poznawczego (CPT) w zespole stresu pourazowego (PTSD). Obejmuje wskazówki dotyczące realizacji terapii sesja po sesji wraz z przykładami obszernych dialogów i czterdziestoma materiałami do skopiowania dla klienta. Czytelnicy znajdą w niej metody przystosowania prezentowanej terapii do różnych grup pacjentów, takich jak weterani wojenni, ofiary przemocy seksualnej oraz klienci pochodzący z odmiennych kultur. Terapia przetwarzania poznawczego jest jedną z nielicznych metod leczenia stresu pourazowego o skuteczności od lat potwierdzanej empirycznie, a książka stanowi praktyczny podręcznik dla terapeutów z kompletnym przeglądem teorii oraz danych świadczących o efektywności CPT. Tom zawiera: • Początki terapii przetwarzania poznawczego; • Badania nad CPT; • Którzy klienci kwalifikują się do CPT?; • Lista kontrolna PTSD-5 (PCL-5); • Problemy terapeuty: błędy i martwe punkty; • Wskazówki dotyczące realizacji terapii sesja po sesji; • Zadania i karty ćwiczeń.

69,00 zł
57,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

10 osób kupiło
6
Neuropedagogika, neuroedukacja i neurodydaktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neuropedagogika, neuroedukacja i neurodydaktyka
Dostępny
19 szt.

Neuropedagogika, neuroedukacja i neurodydaktyka... to przede wszystkim książka napisana przez pedagoga dla pedagogów. Stanowi próbę usystematyzowania wiedzy, obejmującej implikacje wyników badań nad mózgiem w działalności nauczyciela. Każdy z rozdziałów zawiera zarówno praktyczne wskazówki, jak i ich teoretyczne uzasadnienia, oparte na wynikach najnowszych badań z zakresu neurobiologii. Autorka odnosi się do popularnych w przedszkolach czy szkołach teorii, wskazując czy należy je rozumieć jako neuromity czy neurofakty.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

7 osób kupiło
7
Ostra jazda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostra jazda
Dostępny
243 szt.

Jest rok 2015 Cały kraj szykuje się do wyborów parlamentarnych, a Europą wstrząsa kryzys uchodźczy. W Poznaniu niedaleko szkoły oficerskiej żołnierze znajdują zwłoki swojego kolegi. Podoficer został zastrzelony. Żandarmeria Wojskowa rozpoczyna śledztwo, ale jest ono prowadzone tak nieudolnie, że większość śladów, które mogłyby pomóc w odnalezieniu mordercy, zostaje zatarta i dosłownie zadeptana. Kilka tygodni później pewien grzybiarz natrafia w lesie na zwłoki młodej kobiety. Dziewczyna została zabita strzałem w głowę z bliskiej odległości. Wkrótce okazuje się, że była jedną z prostytutek pracujących przy drodze. Śledztwo w sprawie prowadzą policjanci z komendy w pobliskich Szamotułach, a Komenda Wojewódzka w Poznaniu przysyła im do pomocy młodą policjantkę. Dziewczyna z zapałem bierze się do pracy i wkrótce odkrywa, że z tą zbrodnią powiązani są handlarze żywym towarem. Czy te trzy sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Tego właśnie będzie musiała się dowiedzieć sierżant Aneta Nowak, policjantka i jednocześnie studentka prawa. Nie będzie osamotniona. W tym trudnym śledztwie pomogą jej starzy znajomi: Mirosław Brodziak (obecnie dyrektor Banku Ziemskiego, którego właścicielem jest Ryszard Grubiński, przyjaciel z dzieciństwa), podinspektor Mariusz Blaszkowski (zastępca Marcinkowskiego), a także dawny milicjant Teofil Olkiewicz (teraz właściciel pijalni Świat Wódek).

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

5 osób kupiło
8
Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót
Dostępny
221 szt.

Znany przemyski fryzjer, Olgierd Lang, popełnia samobójstwo w dniu, w którym jego niesłusznie skazany na długoletnią odsiadkę siostrzeniec opuszcza zakład karny. Jakub Domaradzki nie może uwierzyć, że jego wuj dobrowolnie targnął się na własne życie, a tajemniczy list pożegnalny pozostawiony przez Langa zdaje się mnożyć znaki zapytania. Tropy prowadzą do najcenniejszego zabytku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Czy tysiącletnia bizantyńska gemma określana mianem amuletu magicznego skrywa nieznane dotąd tajemnice? Czy w połączeniu ze swoją zaginioną bliźniaczką jest w stanie ożywić zmarły czas? Świadom niebezpieczeństwa, jakie zaczyna mu grozić, Domaradzki postanawia znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pewien chłopiec, który kilka lat wcześniej uległ koszmarnemu wypadkowi, bardzo potrzebuje pomocy, a gemma zmarłego czasu może być dla niego jedyną deską ratunku…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
9
Dieta dla zdrowia. Zupy, drugie dania, desery, koktajle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta dla zdrowia. Zupy, drugie dania, desery, koktajle
Dostępny
33 szt.

Dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać Dla tych, którzy stosowali Post Daniela Krystyna Dajka, autorka bestsellerowego Postu Daniela z uzdrawiającą dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej®, przedstawia przepisy na zupy, drugie dania, desery, koktajle, dzięki którym nie wrócisz do poprzedniej wagi i nauczysz się zdrowych nawyków żywieniowych. Książka to zbiór inspiracji z prostymi przepisami na zbilansowane, pełnowartościowe i smaczne posiłki. W publikacji znajdziesz przepisy na: • aromatyczne zupy, • odżywcze drugie dania, • zdrowe desery i orzeźwiające koktajle. Wśród przepisów na smakowite dania tradycyjnie znalazły się praktyczne porady oraz wyjątkowy dodatek – plan, który pozwoli przygotować jadłospis aż na 8 tygodni! Z Dietą dla zdrowia utrzymasz efekty Postu Daniela przez całe życie. „Dieta dla zdrowia jest przeznaczona absolutnie dla każdego: dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Można ją stosować przez całe życie. Jest pyszna, łatwa w stosowaniu. Polecam ją szczególnie tym, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy”. – Krystyna Dajka

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
10
Siatki, czyli zasady kompozycji typograficznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siatki, czyli zasady kompozycji typograficznej
Dostępny
38 szt.

W Siatkach, czyli zasadach kompozycji typograficznej Kimberly Elam z przenikliwością analizuje najpowszechniejszy, a zarazem najbardziej wyrafinowany i rzadko właściwie rozumiany system organizacji wizualnej: siatki modułowe. „Siatki… rozwiewają nieporozumienia narosłe wokół projektowania za pomocą siatek modułowych. Publikacja ta z pewnością na stałe zagości w programach kursów poświęconych typografii” – Be a Design Group. „Młodym projektantom i studentom siatki modułowe wydają się skomplikowane, statyczne i sztywne. W Siatkach… Elam rzuca wyzwanie tym stereotypom, pokazując, w jaki sposób korzystać z tego systemu w praktyce” – Speak Up.

52,00 zł
37,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

3 osoby kupiły
11
Leonardo da Vinci. Aforyzmy. Aforismi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leonardo da Vinci. Aforyzmy. Aforismi
Dostępny
13 szt.

„Pisma Leonarda, strzeżone przez ucznia artysty Francesca Melzi, który został właś­cicielem brulionu, po śmierci ucznia były dzielone, wyprzedawane kartka za kartką, rozpraszane, zapominane. Podejmowane później, zwłaszcza od XVII wieku, poważne próby odtworzenia pisemnego korpusu pozwalają czytać je dzisiaj w poruszającym pięknie fragmentu. Mój wybór to maleńka cząstka całości, pozbawiona ambicji, by wyczerpać czy choćby nadgryźć obszerny ­kanon. (...) Jest w zdaniach Leonarda – tych, które mnie rozświetliły – szlachetna gnomiczność, niedokończoność, fragmentaryczność, czasem apodyktyczność prawdy oczywistej i absolutnej, uwolnionej od jakiegokolwiek wstydu, by prawdę tę wypowiedzieć. Jest – jak w zapisku o pragnieniu – nieoczekiwane uruchomienie całego życiowego doświadczenia obserwatora i naturalisty, służące wyrażeniu lirycznej, w dodatku zaskakującej myśli”. Jarosław Mikołajewski

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

3 osoby kupiły
12
Inspirujące bajki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirujące bajki
Dostępny
58 szt.

Czy nuda zawsze jest zła? Co można zyskać, gdy pokona się strach? Jak ważna jest wdzięczność? I czy warto mieć jakąś pasję? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi można znaleźć w Inspirujących bajkach! Choć czasem niełatwo dzieciom znaleźć w sobie siłę do pokonywania przeciwności, a świat dorosłych wydaje się trudny i skomplikowany, nie warto się załamywać! Przedstawiamy zbiór mądrych opowiadań, dzięki którym dzieci poznają wartość pozytywnego myślenia i zaczną wierzyć w siebie. Historie napisane są przystępnym i zrozumiałym dla dziecka językiem, a piękne, kolorowe ilustracje nie pozwalają oderwać od siebie wzroku. Idealna propozycja do wspólnego czytania i okazja do ważnej rozmowy! Trwałe i estetyczne wydanie w twardej oprawie doskonale nadaje się na prezent i na pewno zajmie ważne miejsce na dziecięcej półce. Zapraszamy do inspirującej lektury!

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
13
W poszukiwaniu idei XXI wieku. Tunel Ego. Naukowe badanie umysłu i mit świadomego ja, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu idei XXI wieku. Tunel Ego. Naukowe badanie umysłu i mit...
Dostępny
22 szt.

Czy można doświadczać życia w wielu światach naraz? Czy maszyny mogą posiadać sztuczną świadomość? W jaki sposób działa empatia i poznanie społeczne? Thomas Metzinger przedstawia oryginalną koncepcję świadomości i osoby, stworzoną na podstawie współczesnych wyników badań prowadzonych często przy jego udziale w wielu dziedzinach – od psychologii i neuronauki po sztuczną inteligencję. Odwołuje się zarówno do codziennych doświadczeń dostępnych każdemu, jak i do odmiennych stanów świadomości generowanych farmakologicznie oraz powstających w kontakcie z nowoczesną technologią. Metzinger kładzie szczególny nacisk na etyczne aspekty stanów świadomości. „Problem jedności świata jest tak prosty, że łatwo go przeoczyć: aby świat nam się objawił, musi to być przede wszystkim jeden świat. Dla większości z nas jest oczywiste, że przeżywamy świadome życie w jednej rzeczywistości i że świat, w którym budzimy się każdego dnia, to ten sam świat, w którym budziliśmy się dzień wcześniej. Nasz tunel to jeden tunel; nie ma w nim zaułków, przecznic czy tras alternatywnych. Jedynie ludzie cierpiący na zaburzenia psychiczne lub ci, którzy eksperymentowali z dużymi dawkami halucynogenów, są w stanie wyobrazić sobie, co to znaczy żyć w więcej niż jednym tunelu naraz. Jedność świadomości należy do największych osiągnięć mózgu” – fragment książki. Seria „W poszukiwaniu idei XXI wieku” prezentuje najnowsze publikacje z dziedziny filozofii, nauk społecznych, etyki i neurobiologii, które nie są znane polskiemu czytelnikowi. Stanowią one odbicie najaktualniejszych tendencji intelektualnych we współczesnej humanistyce, naukach przyrodniczych oraz studiach interdyscyplinarnych. W ramach serii dotychczas ukazały się: Michael Ruse, Ateizm. Co każdy powinien wiedzieć? Martin L. Kringelbach, Ośrodek przyjemności. Zaufaj swoim instynktom Chad Meister, Wprowadzenie do filozofii religii Henry Jenkins, Sam Ford, Joshua Green, Rozprzestrzenialne media. Jak powstają wartości i znaczenia w usieciowionej kulturze Victor J. Stenger, Bóg. Błędna hipoteza. Jak nauka wykazuje, że Bóg nie istnieje Wkrótce: John Hick, Nowe pogranicze religii i nauki J.L. Schellenberg, Religia ewolucyjna

64,90 zł
55,81 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,09 zł

3 osoby kupiły
14
Top Trumps Tin. Harry Potter, Gryffindor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Trumps Tin. Harry Potter, Gryffindor
Winning Moves, od 3 lat
Dostępny
27 szt.

Kolekcjonerska wersja „Top Trumps” dla fanów Gryffindoru Doskonała gra karciana dla każdego fana Harrego Pottera w wydaniu kolekcjonerskim. Sprawdź, jak dobrze znasz filmowych bohaterów. A może dowiesz się o nich czegoś nowego? W grę może grać dowolna liczba osób, lecz nie mniej niż dwie. Gra Top Trumps ma wiele wersji i często jest łączona z popularnymi licencjami. Wsiądź do Hogwarts Express z metalową walizką Gryffindor. To wyjątkowe wydanie zawiera dwie talie kart „Top Trumps. Harry Potter i Czara Ognia” oraz „Harry Potter i Więzień Azkabanu” w kolekcjonerskiej puszce. Podążaj śladami ulubionych uczniów Hogwartu. Ty też możesz rozegrać swój Turniej Trójmagiczny, nie czekaj, zobacz, która z postaci odznacza się największym sprytem, odwagą czy mądrością. Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj! Zawartość opakowania: • karty, • instrukcja.

60,00 zł
51,60 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
15
Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót. Audiobook
Stefan Darda, Akurat
Dostępny
3 szt.

Znany przemyski fryzjer, Olgierd Lang, popełnia samobójstwo w dniu, w którym jego niesłusznie skazany na długoletnią odsiadkę siostrzeniec opuszcza zakład karny. Jakub Domaradzki nie może uwierzyć, że jego wuj dobrowolnie targnął się na własne życie, a tajemniczy list pożegnalny pozostawiony przez Langa zdaje się mnożyć znaki zapytania. Tropy prowadzą do najcenniejszego zabytku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Czy tysiącletnia bizantyńska gemma określana mianem amuletu magicznego skrywa nieznane dotąd tajemnice? Czy w połączeniu ze swoją zaginioną bliźniaczką jest w stanie ożywić zmarły czas? Świadom niebezpieczeństwa, jakie zaczyna mu grozić, Domaradzki postanawia znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pewien chłopiec, który kilka lat wcześniej uległ koszmarnemu wypadkowi, bardzo potrzebuje pomocy, a gemma zmarłego czasu może być dla niego jedyną deską ratunku...

39,90 zł
10,77 zł

Rabat 73,0%
oszczędzasz 29,13 zł

2 osoby kupiły
16
Biblia Tysiąclecia mała TW (komunia, komiks) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia Tysiąclecia mała TW (komunia, komiks)
Dostępny
18 szt.

Tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.Polecamy bardzo praktyczne, podręczne pełne wydanie Biblii Tysiąclecia - Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w oryginalnym formacie oazowym, twardej oprawie, z obwolutą i wklejką na I Komunię św.

75,00 zł
66,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
17
Akcja adaptacja. Jak pomóc dziecku i sobie w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcja adaptacja. Jak pomóc dziecku i sobie w zaprzyjaźnieniu się z prz...
Dostępny
125 szt.

Kiedy dziecko idzie do przedszkola, otwiera się przed nim i jego rodzicami nowy etap. I chociaż dla części rodziców wydaje się on oczywisty, często towarzyszy mu wiele rozterek: – czy moje dziecko jest już gotowe? – co jeśli rodzic ma wątpliwości? – jak wybrać przedszkole i co, jeśli nie mamy wyboru? – jak przygotować dziecko (i siebie) do przedszkola? – co zrobić, aby ułatwić mu adaptację? – co z trudnościami, jeśli się takie pojawią? Akcja adaptacja odpowie na te i wiele innych pytań. Agnieszka Stein pisze w niej jednak nie tylko o przedszkolu, ale też o tym, co dzieje się w rodzinie przedszkolnego debiutanta. Głównym tematem książki okazuje się równowaga. Między wizjami i pragnieniami a rzeczywistością. I między różnymi potrzebami różnych członków rodziny.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
18
Legendy polskie. Wiano świętej Kingi i inne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. Wiano świętej Kingi i inne opowieści
Dostępny
23 szt.

Zbiór dziewięciu legend, które przetrwały w pamięci wielu pokoleń; opowieści o znanych i nieznanych miejscach na mapie Polski, historycznych i baśniowych postaciach. Wszystkie one, spowite magią, zdradzają tajemnice świata, w którym zawsze zwycięża dobro.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
19
Zbrodnia Sylwestra Bonnard - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia Sylwestra Bonnard
Dostępny
128 szt.

Książka składa się z dwóch powieści: Polano i Joasia Alexandre, połączonych postacią tytułowego bohatera - uczonego poszukiwacza średniowiecznych manuskryptów, oraz formą - pisanym przez niego dziennikiem.

2,99 zł
2 osoby kupiły
20
Miasto uśpionych kobiet. Opowiadania i felietony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto uśpionych kobiet. Opowiadania i felietony
Dostępny
19 szt.

Gyula Krúdy doczekał się miana pisarza pisarzy. Jak ktoś wyliczył – ośmiu na dziesięciu pisarzy węgierskich kocha Krúdyego. Światowa recepcja jego twórczości z roku na rok jest coraz szersza. Jego nowele i niektóre powieści przełożono na wiele języków. Prezentowany polskiemu czytelnikowi tom wspaniałych krótkich utworów domaga się uwagi. Uniwersum, jakie wyłania się z tej prozy, współistnieje ze światem Brunona Schulza: oba światy nawadniane są silnym autobiografizmem, znajdujemy tu wątki erotyczne, surrealistyczne przekształcenia, nawraca topos małego miasteczka z jego „drętwiącą nudą” i charakterystycznymi postaciami osadzonymi w zmitologizowanej przestrzeni rynku, gospody, cukierni, szkoły tańca, domu uciech. Oprócz opowiadań w tomie znalazła się garść tekstów publicystycznych, które pokazują, że Krúdy nigdy nie przestawał być lirykiem, ale też ilustrują tak znamienne dla jego pisarstwa przenikanie się materii rzeczywistości z materią fikcji literackiej.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
21
A miało być tak pięknie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A miało być tak pięknie!
Dostępny
10 szt.

Życie Dominiki to opowieść o kolorowym ptaku, niebanalnej postaci, wiecznej optymistce z ogromnym poczuciem humoru, której życie zawsze dostarcza atrakcji, a może ona sama swoim zachowaniem generuje większy zamęt. Po każdym życiowym upadku podnosi się z kolan, otrzepuje i mówi: „No wszystko w życiu jest po coś!” Uśmiech i do przodu! Jej historia zaczyna się w 1989 r., gdy jako młoda, pełna ideałów, naiwna dziewczyna, przekonuje się, czym jest pierwsza miłość na pierwszych studiach, co daje pierwszy ślub, jak wychować pierwsze dziecko, jak znaleźć pierwszą pracę, jak poradzić sobie z pierwszą zdradą i jak przejść przez pierwszy rozwód. W wieku 30-40 lat sprawdza, jak smakuje druga miłość, czy warto wziąć drugi ślub, kiedy zdecydować się na drugie dziecko i jak to pogodzić z drugimi studiami i drugą pracą, a także jak pogodzić się z drugą zdradą i znieść drugi rozwód. A potem okazuje się, że życie po drugim rozwodzie również może być ekscytujące. Małgorzata Kalicińska – autorka bestsellerowych powieści: serii „Rozlewisko”, Zwyczajny facet, Trzymaj się, Mańka!, Marianna na walizkach. Ciocia Katarzyny. Razem stworzyły inspirującą i podnoszącą na duchu powieść, w której udowadniają, że nigdy nie wolno się poddawać, ale czasami warto zwolnić, by nabrać dystansu i nie zwariować. Opowiadają o trudnych życiowych sytuacjach i kobiecych rozterkach: jak pogodzić role żony i matki z marzeniami o zawodowym sukcesie, jak być dobrą siostrą i przyjaciółką, jak na nowo rozpalić żar w długoletnim związku. A że podobno to życie pisze najciekawsze historie, czasami wystarczy tylko obejrzeć się za siebie…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
22
Odzyskiwanie duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odzyskiwanie duszy
Dostępny
35 szt.

W książce Sandra Ingerman opisuje, że w wyniku przeżytych traum, część ludzkiej duszy ulatuje w różne miejsca, by człowiek mógł przetrwać ogromny szok związany z dramatycznym wydarzeniem. Traumą może być wypadek samochodowy, seksualne wykorzystywanie, operacja, przemoc czy szkolny bądź zawodowy stres. Wtedy część naszej duszy wędruje po różnych duchowych światach, które Sandra nazywa niecodzienną rzeczywistością, lub gubi się w czasie. Człowiek z zagubioną częścią duszy traci swoją witalność i radość życia, bo nie jest w stanie żyć w pełni. W prosty i nienachalny sposób Sandra tłumaczy tu swoją metodę uzdrawiania, która jest kompilacją tradycyjnych metod szamańskich z nowoczesną psychologią Zachodu. Autorka nie przeciwstawia tych dwóch światów, a łączy je we współpracę dla dobra człowieka. Znalazła jedność w obu tak różnych metodach, przez co odkryła bardzo efektywny sposób na uleczenie licznych traum ludzkiej psychiki. Patrząc na kondycję współczesnego społeczeństwa, gdzie przemoc, nałogi, seksualne nadużycia i brak szacunku do życia nagminnie wzrasta, można śmiało wystawić diagnozę, że wielu z nas utraciło swoją cząstkę duszy. Przeżywamy wtedy chroniczne depresje, choroby, stany lękowe czy bezsenność bądź odczuwamy niewytłumaczalną agresję wewnętrzną. Ingerman opisuje w książce studium przypadków ze swojej jedenastoletniej praktyki, podczas której odzyskała części dusz wielu pacjentom. Ich życie po ceremonii zmieniło się diametralnie, a efekty, opisane przez Ingerman, udowadniają skuteczność szamańskiej metody odzyskiwania duszy. Co więcej Sandra Ingerman uczciwie dzieli się także własną historią depresji i tym, jak odzyskiwanie duszy pomogło jej przywrócić pełnię radości z życia. Autorka sama jest przykładem, że wykorzystywana przez nią metoda działa. Ta metoda znana jest od prawieków we wszystkich kulturach świata. Aż dziw bierze, że współczesna medycyna totalnie odcięła się od czegoś, co od wieków przynosiło pozytywne skutki. Bowiem choroba, psychiczna, emocjonalna czy fizyczna wynika bardzo często z jednej przyczyny – utraty części duszy. Sukces Sandry Ingerman w tej kwestii uzdrawiania wynika z tego, że przystosowała ona tradycyjne metody leczenia do współczesnych potrzeb dzisiejszego człowieka. Sandra Ingerman otrzymała Nagrodę Pokoju 2007 od Global Foundation for Integrative Medicine. Została uznana jednym z 10 najlepszych duchowych liderów 2013 roku przez magazyn „Spirituality and Health”. Jest nagradzaną autorką dwunastu książek, w tym Odzyskiwania duszy, Medicine for the Earth, Walking in Light i The Book of Ceremony: Shamanic Wisdom for Invoking the Sacred into Everyday Life. Jest prezenterką ośmiu programów dźwiękowych wyprodukowanych przez Sounds True i twórcą aplikacji Transmutation. Sandra jest światowej sławy nauczycielką szamanizmu i uczy od ponad 30 lat. Prowadzi warsztaty na całym świecie na temat wędrówek szamańskich, uzdrawiania i odwracania zanieczyszczenia środowiska przy użyciu metod duchowych. Sandra jest uznawana za terapeutkę łączącą starożytne międzykulturowe metody uzdrawiania z naszą współczesną kulturą odpowiadającą na potrzeby naszych czasów. Sandra jest znana z tego, że gromadzi globalną społeczność duchową, aby wspólnie przeprowadzać potężne ceremonie transformacyjne, a także inspiruje nas do stania się silną jednością, abyśmy w naszej własnej działalności duchowej i społecznej jednocześnie zachowali wizję nadziei,będąc światłem na świecie. Pasjonuje się pomaganiem ludziom w nawiązaniu kontaktu z naturą. Od lat osiemdziesiątych tysiące ludzi wyleczyło się z przeszłych i obecnych traum poprzez klasyczną metodę krzyżowego uzdrawiania szamańskiego, którą Sandra nazywa Soul Retrieval. Jest licencjonowanym terapeutą rodzinnym i małżeńskim oraz zawodowym doradcą zdrowia psychicznego. Jest także ekspertem w dziedzinie stresu pourazowego.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

2 osoby kupiły
23
Legendy polskie. Dlaczego Bałtyk jest słony i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. Dlaczego Bałtyk jest słony i inne opowiadania
Dostępny
20 szt.

Zbiór dziewięciu legend, które przetrwały w pamięci wielu pokoleń; opowieści o znanych i nieznanych miejscach na mapie Polski, historycznych i baśniowych postaciach. Wszystkie one, spowite magią, zdradzają tajemnice świata, w którym zawsze zwycięża dobro. Dla dzieci od 6 roku życia. Autor opracowania: Ewa Stadtmüller Ilustrator: Kazimierz Wasilewski

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
24
Testament życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testament życia
Dostępny
24 szt.

Ania w swoje osiemnaste urodziny otrzymała niecodzienny prezent – paczkę od mamy, która... zmarła, gdy ta była małą dziewczynką. Pożegnalny list i pamiętnik Ady wywrócą świat nastolatki do góry nogami. Ania wyruszy w podróż przez pół Polski, na Hel, by dowiedzieć się, kim naprawdę była jej matka i odszukać ślady przeszłości. Jedzie tam, gdzie urodziła się Ada, gdzie wszystko się zaczęło. Miłości, zdrada, intryga i zbiegi okoliczności... Czy Ania poradzi sobie z prawdą? Jak zareaguje na odkrytą tajemnicę?

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
25
Kulturalna historia papieru toaletowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulturalna historia papieru toaletowego
Dostępny
15 szt.

Niniejsza książka jest pierwszą, w jakiej przedstawiono historię czynności, którą każdy człowiek wykonuje codziennie od początku dziejów. Przedstawia w niezwykle interesujący sposób historię jednego z produktów, którego istnienie jest dla nas dzisiaj absolutnie oczywiste – jednak często nie zdajemy sobie sprawy, że jest to wynalazek całkiem nowy. A czego używaliśmy wcześniej? Jak ludzie oczyszczali swoje pośladki przed wynalezieniem papieru toaletowego? Starożytni Grecy używali małych kamyków... a inni? A jak robili to władcy Francji i angielscy królowie? Na pewno inaczej niż my czynimy to obecnie... A czy religie mówią coś o podcieraniu? I jak pocałunek w... pośladki stał się początkiem drogi do zostania papieżem? Dlaczego miliony osób nie chcą w ogóle używać papieru toaletowego? I kto tak naprawdę wynalazł rolkę papieru? I o tym wszystkim opowiada ta książka...

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
26
Więcej niż pocałunek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej niż pocałunek
Dostępny
425 szt.

Zwyciężczyni w plebiscycie na najlepszą książkę 2018 roku największego portalu literackiego na świecie – Goodreads Choice Awards. Uzyskała przy tym bezprecedensową liczbę 45 tysięcy głosów! Według trzydziestoletniej Stelli świat powinien rządzić się jedynie prawami logiki. Tworzenie algorytmów wydaje jej się zdecydowanie prostsze niż relacje z mężczyznami. Wizja bliskości budzi w niej niechęć, a na myśl o całowaniu robi jej się niedobrze. Trochę pod wpływem matki, trochę dla samej siebie postanawia to zmienić. Na pewno nie pomagają jej chorobliwe trudności z nawiązywaniem relacji. Czy to wina objawów zespołu Aspergera, czy może Stella tak po prostu ma? Do wprowadzenia zmian w swoim życiu Stella zabiera się nietypowo. Potrzebuje dobrego treningu. Uznaje, że do ćwiczeń najlepiej nada się profesjonalista, czyli wynajęty mężczyzna do towarzystwa. Tak poznaje Michaela. Plan lekcji, który wspólnie realizują, wychodzi znacznie poza całowanie. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter. Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym. Więcej niż pocałunek to brawurowy debiut Helen Hoang, która zainspirowana własnymi doświadczeniami stworzyła historię miłosną z motywami psychologicznymi i dawką subtelnie rozegranych wątków erotycznych.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
27
Legendy polskie. O Lechu, Czechu, Rusie i inne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. O Lechu, Czechu, Rusie i inne opowieści
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Przedstawiamy zbiór jedenastu legend, które przetrwały w pamięci wielu pokoleń; opowieści o znanych i nieznanych miejscach na mapie Polski, historycznych i baśniowych postaciach. Wszystkie one, spowite magią, zdradzają tajemnice świata, w którym zawsze zwycięża dobro. Książeczka jest przeznaczona dla dzieci od 6 lat.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
28
Magia Słowa. Kolorowych snów! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Słowa. Kolorowych snów!
Dostępny
8 szt.

Kolorowych snów! to piąta część z serii „Magia Słowa”. Ten kojący serce zbiór wieczornych refleksji ma być wsparciem w wyciszeniu, uspokojeniu umysłu oraz pomocą w zaśnięciu i sprowadzeniu samych dobrych snów.

7,00 zł
4,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
29
Deep learning. Głęboka rewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deep learning. Głęboka rewolucja
Dostępny
5 szt.

Rewolucja wywołana przez rozwój głębokiego uczenia przyniosła nam samochody jeżdżące bez kierowców, ulepszoną usługę Tłumacza Google, swobodne rozmowy z Siri i Aleksą oraz ogromne zyski z automatycznego tradingu na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Głębokie sieci potrafią grać w pokera lepiej niż zawodowi gracze i wygrywają z mistrzem świata w rozgrywkach go. Książka opisuje drogę, którą przemierzyło głębokie uczenie sieci neuronowych, przekształcając się z akademickiej dziedziny dostępnej tylko dla wtajemniczonych w przełomową technologię gospodarki informacyjnej. Już niedługo głęboka sieć zdiagnozuje nasze dolegliwości, osobisty inteligentny asystent rozszerzy możliwości naszego niedomagającego ludzkiego mózgu. Stworzenie ludzkiej inteligencji zajęło naturze wiele milionów lat. Sztuczna inteligencja jest na tej drodze dopiero od kilku dziesięcioleci. Autor, jeden z pionierów sieci neuronowych, już dzisiaj przygotowuje nas na przyszłość, która będzie upływać pod znakiem głębokiego uczenia. Napisany przez Sejnowskiego bardzo osobisty dziennik podróży przez historię i sylwetki ludzi, którzy stali na czele rewolucji wywołanej przez głębokie uczenie, pełen jest zarówno cennych spostrzeżeń, jak i anegdot. Jak pisze Vint Cerf, jeden z twórców internetu: Sturm und Drang tej historii przenika karty książki, dzięki czemu udziela się nam osobiste zaangażowanie autora i jego emocje. Książka jest pięknie ilustrowana kolorowymi zdjęciami i grafikami.

54,90 zł
46,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,23 zł

1 osoba kupiła
30
Niewidzialne życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Niewidzialne życie
Dostępny
5 szt.

Powieść Marthy Batalha przywołuje na myśl książki Isabel Allende i Eleny Ferrante. Jest błyskotliwa, sugestywna, przesycona brazylijskim duchem, napisana z ciepłą ironią i dystansem. O autorce mówi się, że jest nadzieją najnowszej literatury brazylijskiej i nową mistrzynią opowiadania. To historia dwóch sióstr, które dorastają w latach 40. XX wieku w Rio de Janeiro i nieustannie podejmują próby, by rola żony i matki nie była jedyną rolą w ich życiu. Eurídice jest młodsza i poważniejsza, a Guida starsza, pewna siebie i zdeterminowana, by pójść własną drogą. Pewnego dnia Guida ucieka z domu i zrywa kontakty z rodziną. Życie jednak nie szczędzi jej rozczarowań. Wkrótce sama musi zatroszczyć się o siebie i swoje dziecko. Eurídice stara się być dobrą córką i poślubia mężczyznę, przy którym będzie się czuła bezpiecznie. Choć jest uzdolniona i ma liczne talenty, to mąż oczekuje od niej tylko jednego: by była perfekcyjną panią domu. Jak wiele ówczesnych kobiet, Eurídice akceptuje taką rolę. Ale do czasu... Towarzysząc Guidzie i Eurídice, czytelnik poznaje galerię fascynujących postaci: Zélię, sąsiadkę plotkarkę, jej ojca Álvara, na którego rzucił klątwę potężny szaman, Filomenę, byłą prostytutkę, która została niańką, jednego z pierwszych milionerów Republiki, a także starego kawalera Antônia – podkochującego się w Eurídice właściciela składu papierniczego na rogu. Powieść wciąga od pierwszej strony swoim rytmem i spójną konstrukcją, potwierdzając, że jej autorka jest doskonałą opowiadaczką historii. Prawa do wydania powieści sprzedano do siedemnastu krajów, trwa jej ekranizacja w reżyserii Karima Ainouza (premiera planowana na 2019). Książka znalazła się na krótkiej liście do Premio Sao, jednej z najważniejszych literackich nagród w Brazylii.

37,00 zł
18,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,50 zł

1 osoba kupiła
31
Świat miniony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat miniony
Dostępny
39 szt.

Błyskotliwe i niepokojące połączenie 12 małp i Incepcji „Jedna z 10 najlepszych książek 2018 r. wg A.V. Club. Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości – powieść, która zmrozi ci krew w żyłach. Zapewniam, że jeszcze nigdy nie czytaliście takiej historii” – Blake Crouch, autor Mrocznej materii (nominowanej do Książki roku 2016 Lubimy Czytać). Ostrzeżono ją, że ujrzy rzeczy, których jej umysł nie pojmie. Agentka specjalna Shannon Moss zostaje wyznaczona do rozwiązania sprawy zamordowania rodziny członka Navy SEAL i odnalezienia jego zaginionej córki. Odkrywa, że żołnierz był astronautą na pokładzie USS Waga, statku, który prawdopodobnie przepadł w najciemniejszych otchłaniach Głębokiego Czasu. Moss zna z własnego doświadczenia traumę powodowaną podróżami w czasie i uważa, że do zbrodni mogły doprowadzić powiązania żołnierza SEAL z przyszłością. Agentka, zdecydowana odnaleźć dziewczynę, podróżuje w przyszłość, żeby zbadać jej możliwe wersje i znaleźć informacje, które pozwolą rozwikłać współczesne śledztwo. Ku jej przerażeniu przyszłość ujawnia, iż od tego dochodzenia zależy dużo więcej niż los czyjejś rodziny: Shannon na własne oczy widzi wznoszącego się ponad horyzont czasu i gnającego ku teraźniejszości Terminusa – przerażający i ostateczny koniec ludzkości. „Błyskotliwa i niepokojąca powieść Świat miniony, choć jest pełna szokujących pomysłów, pozostaje głęboko ludzką historią. Nieustraszona, choć okaleczona, i zdeterminowana Shannon Moss jest bohaterką najoryginalniejszej powieści, jaką czytałem od lat. Świat miniony ogromnie mi się podobał. Ta zręczna fabuła osnuta na wątku rozciągającego się na wiele rzeczywistości śledztwa w sprawie morderstwa w intrygujący sposób wymyka się regułom gatunku. Imponująca i psychodeliczna, prowadzi czytelnika przez pięknie przedstawione koleje ludzkiego życia” – Blake Crouch, autor Mrocznej materii. „Futurystyczna, przerażająca i bezwzględna – Tom Sweterlitsch zabiera czytelników w podróż do innego świata i z powrotem. Podejmijcie tę wyprawę” – Stewart O’Nan, autor Śnieżnych aniołów i Królowej odjazdu. „Zadziwiające połączenie science fiction, thrillera, horroru egzystencjalnego i apokaliptycznej fantastyki” – „Kirkus Reviews”. „Lubię być zaskakiwany i mieć przy tym niezły odlot. Świat miniony zapewnia jedno i drugie. „Incepcja”, „Detektyw”, elementy „Solaris”, „Interstellar”, „Twin Peaks” i „Raportu mniejszości” – wszystko to plus nowatorskie, oryginalne pomysły znajdziecie w tym mrocznym thrillerze z motywem podróżowania w czasie” – „The New Yorker”. „Po cyberpunkowym thrillerze Jutro, jutro i znów jutro Sweterlitsch stworzył niesamowitą powieść o podróżowaniu w czasie, alternatywnych wersjach przyszłości, morderstwach, terroryzmie i jednej kobiecie zdeterminowanej, by zapobiec zagładzie ludzkości. Hardcore’owa SF dla czytelników o mocnych nerwach” – „Booklist”.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
32
Dieta dla zdrowia. Chleby i pasty do chleba, śniadania, kolacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta dla zdrowia. Chleby i pasty do chleba, śniadania, kolacje
Dostępny
8 szt.

Dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Dla tych, którzy stosowali Post Daniela. Krystyna Dajka, autorka bestsellerowego Postu Daniela z uzdrawiającą dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej®, tym razem odpowiada na pytanie, które codziennie sobie zadajemy – co przygotować na śniadanie lub kolację, aby było zdrowo, a przygotowanie posiłku nie zajęło zbyt wiele czasu? Książka to zbiór inspiracji z prostymi przepisami na zbilansowane, pełnowartościowe i smaczne posiłki. W publikacji znajdziesz przepisy na: – pachnące i chrupiące chleby: na zakwasie, drożdżach, bezglutenowe, – sycące śniadania i odżywcze drugie śniadania, – lekkostrawne i urozmaicone kolacje. Wśród przepisów na smakowite dania tradycyjnie znalazły się praktyczne porady oraz wyjątkowy dodatek – plan, który pozwoli przygotować jadłospis aż na 8 tygodni! Z Dietą dla zdrowia utrzymasz efekty Postu Daniela przez całe życie. „Dieta dla zdrowia jest przeznaczona absolutnie dla każdego: dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Można ją stosować przez całe życie. Jest pyszna, łatwa w stosowaniu. Polecam ją szczególnie tym, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy” – Krystyna Dajka.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
33
Pisaki Joy 12 kolorów CARIOCA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Joy 12 kolorów CARIOCA
Dostępny
8 szt.

poliestrowa końcówka o grubości 2 mmkońcówka wyposażona w blokadęnie ma możliwości wciśnięcia jej do środkawysokiej jakości, wyrazisty tusz na bazie wodytusz łatwy do usunięcia ze skóry lub tkaniny za pomocą samej wodybezpieczna wentylowana zatyczka umożliwia oddychanie w przypadku połknięciazgodne z wymaganiami UEgrubość linii 1-2 mm12 kolorów

13,99 zł
1 osoba kupiła
34
Kredki ołówkowe 18 kolorów INIONL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki ołówkowe 18 kolorów INIONL
Dostępny
18 szt.

ostrzonedługość 17,5 cmlakierowanemiękki grafitintensywne koloryprzekrój sześciokątnyzgodne z wymaganiami UEśrednica grafitu 2,8 mm18 kolorów

10,99 zł
1 osoba kupiła
35
Mężczyzna bez winy i wstydu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężczyzna bez winy i wstydu
Dostępny
774 szt.

Oto książka, którą można streścić jednym zdaniem: „Kobieto, nie daj się robić w bambuko; mężczyzno: nie uważaj kobiety za idiotkę”. I tyle. Właściwie można jej już nie czytać, ale jednak warto. Rozmawiamy o fantazmatach, jakim dajemy się uwodzić, i ich wpływie na nasze życie. Fantazmatach o niezależności, równości, sile i partnerstwie. O lekceważeniu mocy seksualności. O tym, że odpowiedź na pytanie: „Czy mnie to podnieca?” może uchronić przed poważnym błędem w wyborze partnera. Kobiety bowiem zaczęły źle wybierać. I właśnie o tych kiepskich wyborach jest ta książka. Wyobraźmy sobie sytuację najbardziej banalną pod słońcem: ona spotyka jego. Na imprezie u znajomych, wyjeździe integracyjnym, randce z internetu, gdziekolwiek... Kiedy go widzi, wie, że to ON. Myśli o nim: „Jaki to fajny facet!”. Bo jest uroczy i słodki. Ma na nogach znoszone trapery w typie Edwarda Stachury, co ją rozczula, ale może także chodzić w lakierkach, w eleganckim garniturze, być politykiem, pracować w agencji reklamowej – co jej się podoba. Może też być świetnie zapowiadającym się projektem na idealnego partnera życiowego – co ją pociąga. Do takiego mężczyzny chce się przytulić. STOP! Nie warto od razu się przytulać i my powiemy Wam dlaczego. Znamy tego faceta w traperach albo lakierkach. Znamy ten uśmiech i przytulanie. Wiemy, na co go stać. Na wiele i na bardzo niewiele. Każde z nas, autorów tej książki, spotkało się z takim typem mężczyzny. Albo z kobietami, którym „partnerował”. Być może spotkałyście go kiedyś w tramwaju, wracając z zakupów z pełnymi siatami. To był ten, który nie ustąpił Wam miejsca, za to łakomie na Was patrzył. I nie czuł przy tym wstydu, nie miał poczucia winy. Albo dyskutował z Wami zażarcie na jakimś forum internetowym, choć nie miał racji. Nie odpuścił – musiał dopiąć swego. Albo po seksie (całkiem udanym) bez słowa usunął Was z grona znajomych na Tinderze. Czy też umówił się na tańce i nie przyszedł. Przez kilka lat zbieraliśmy opowieści i uwagi na jego temat. Można powiedzieć: rozgryźliśmy społeczno-socjologiczny fenomen fajnego faceta XXI wieku. Jeżeli zaczniecie czytać tę książkę, przekonacie się, że jesteśmy wobec niego trochę złośliwi, ale zapewniamy – na sercu leży nam również jego dobro.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
36
Polskie armie 1569-1696 T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie armie 1569-1696 T.2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Siedemnastowieczna Rzeczpospolita Obojga Narodów była prawie tak różnorodna, jak dzisiejsze Stany Zjednoczone Ameryki. Obok Słowian na jej terytorium żyli Litwini i inni Bałtowie, Niemcy, Tatarzy, kupcy ormiańscy, żydowscy handlarze, a nawet dość pokaźna populacja Szkotów. Ta różnorodność kultur miała znaczący wpływ na armię Rzeczypospolitej. Obok przeważnie polskich i litewskich husarzy służyli w niej liczni cudzoziemcy zarówno z kraju, jak i zagranicy: Tatarzy i Kozacy, Wołosi, Siedmiogrodzianie, Mołdawianie, Węgrzy, Serbowie i Albańczycy, a z Zachodu Francuzi, Włosi, Holendrzy, Walonowie, Szwedzi i Szkoci. Kontynuacja pozycji Men-at-Arms 184 autorstwa Richarda Brzezinskiego uzupełnia jego fascynujący przegląd armii Rzeczypospolitej z lat 1569-1696.

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
37
Zamki i pałace w. pomorskiego 1:230 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki i pałace w. pomorskiego 1:230 000
Dostępny
9 szt.

Składana mapa województwa pomorskiego z aktualną siecią dróg. Zaznaczono na niej, za pomocą ilustracji, zamki, pałace oraz dwory. Łącznie 121 miejsc wartych odwiedzenia.Na rewersie umieszczono obszerny opis wybranych budowli wraz z fotografiami.

13,30 zł
9,99 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 3,31 zł

1 osoba kupiła
38
12 LITTLE SPELLS. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 LITTLE SPELLS. CD
SPALDING, ESPERANZA, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

1 osoba kupiła
39
Brelok pompon. Alpaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok pompon. Alpaka
incood.
Dostępny
4 szt.

Brelok pompon w kształcie alpaki zachwyci każdego i będzie idealnym prezentem dla bliskiej osoby. Śliczne i kolorowe zwierzątko oprócz pomponu ma na sobie kolorową tęczę.

17,10 zł
16,99 zł

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
40
Pamiętnik Czarnego Noska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Czarnego Noska
Dostępny
221 szt.

Pamiętnik Czarnego Noska w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Jeśli lubicie misie oraz przygody – to ta książka będzie dla was idealna! Przedstawiamy historię pewnego niesfornego misia. Ukochany przez kolejne pokolenia dzieci Czarny Nosek przeżywa mnóstwo przygód, czasem zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych. Poznaje wielu przyjaciół, którzy ratują go z niejednej opresji. Podczas swojej podróży pływa na łodzi, jedzie pociągiem, odwiedza góry, spędza noc w lesie… Ma okazję zobaczyć, jak się żyje na wsi, podczas pobytu w Tatrach poznaje zwyczaje i tradycje góralskie. Czarny Nosek jest bardzo ciekawskim misiem! I choć podróże i przygody bardzo mu się podobają, najbardziej tęskni za swoją Małgosią. Przeczytajcie koniecznie, a może Czarny Nosek zostanie też waszym przyjacielem! Pięknie ilustrowane wydanie z pewnością uprzyjemni lekturę! Wariant w twardej oprawie jest szczególnie trwałe i wytrzymałe. Polecamy!

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
41
Elemenarz warmiński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elemenarz warmiński
Dostępny
7 szt.

Elementarz warmiński stawia sobie za cel ukazanie specyfiki kulturowej południowej Warmii, jej historii, kultury i gwary. Ma równocześnie uczyć o Warmii, której już nie ma, a która powinna zachować się w naszej pamięci. Pierwszą część Elementarza stanowi opis historii Warmii, jej zwyczajów i obrzędów ludowych, genezy i funkcjonowania gwary warmińskiej na przestrzeni wieków, badań etnograficznych prowadzonych na tym terenie oraz możliwości współczesnego rozwoju zainteresowań gwarowych. Ten fragment ma charakter naukowy i stanowić może materiał dla studentów i badaczy z zakresu etnografii, socjologii, historii i językoznawstwa. Nie wyczerpuje jednak tematu, szczególnie w zakresie historii i etnografii, który ma już odrębną naukową literaturę. Wybrano jedynie te zagadnienia, które są ilustrowane tekstami gwarowymi w kolejnych częściach publikacji. W części drugiej znajdują się teksty gwarowe oraz przynależne im słowniczki z wyrazami i zwrotami przełożonymi na współczesny język polski. Część ta zawiera treści dotyczące życia codziennego, wpływu otaczającego środowiska i pór roku na rytm ludzkiej pracy oraz opisy obyczajowości (zwyczaje, obrzędy, wierzenia). Trzecią część Elementarza stanowi zbiór ćwiczeń i zadań przeznaczonych dla uczniów, nauczycieli i uczestników różnego rodzaju warsztatów, a także innych zainteresowanych. Uzupełnieniem całości są zbiór gawęd ze słowniczkiem oraz wybrana literatura. Dodatkową pomoc stanowić będzie płyta audio z nagraniem wszystkich tekstów gwarowych zawartych w Elementarzu oraz kilka gawęd – do samodzielnej pracy z tekstem. W klimat kultury warmińskiej wprowadzają piękne ilustracje, które w każdym szczególe odzwierciedlają cechy charakterystyczne dla warmińskiego folkloru. (Fragment słowa wstępu autorów publikacji)

67,20 zł
50,40 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,80 zł

3 osoby kupiły
42
Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy. Część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy. Część 3
Dostępny
55 szt.

Publikacja obejmuje ćwiczenia dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Jeśli dziecko opanowało umiejętność posługiwania się wyrazami prostymi dwu- i trzysylabowymi niezawierającymi zbitek spółgłoskowych, możemy rozpocząć kolejny etap pracy. Trzecia część Lubię mówić zawiera materiał obejmujący wyrazy trudniejsze z grupami spółgłoskowymi. Z publikacji korzystać mogą zarówno logopedzi, terapeuci, jak i rodzice.

36,00 zł
29,88 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,12 zł

1 osoba kupiła
43
Józef Mroszczak. Plakaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Mroszczak. Plakaty
Dostępny
60 szt.

Minialbum zawiera blisko 60 prac Józefa Mroszczaka – jednego z najznakomitszych przedstawicieli grafiki plakatowej, twórcy opracowań graficznych książek i czasopism, a także architekta wnętrz wystawowych. Współtwórcy tzw. polskiej szkoły plakatu oraz głównego inicjatora powstania pierwszego na świecie Muzeum Plakatu w Wilanowie. Wychowawca wielu pokoleń wybitnych plakacistów. Plakaty Józefa Mroszczaka charakteryzuje rys ludowości, będący wyrazem jego twórczej osobowości i temperamentu. Prace artysty wyróżniają intensywne kolory: zieleń, czerwień, błękit i żółć – kojarzące się z malarstwem ludowym. W późniejszym okresie twórczości Mroszczak stosował także niemalarskie środki ekspresji jak np. fragmenty tkanin czy koronek, a w plakatach reklamowych posługiwał się językiem typografii, znakiem i informacją. Swoje prace wystawiał m.in. w Paryżu, Mediolanie, Sztokholmie, Wiedniu, Londynie. Książka, opatrzona wstępem Doroty Folgi-Januszewskiej, jest kolejną publikacją z serii poświęconej najwybitniejszym polskim plakacistom.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
44
Cult Classic, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cult Classic, CD
Jon Bryant, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

Przedstawiamy czwarty studyjny album kanadyjskiego singer-songwritera Jona Bryanta, stacjonującego na co dzień w Vancouver. „Cult Classic” to 11 kompozycji artysty, w których mierzy się on ze zjawiskiem kultu. Lista utworów: 1. Paradise 2. 5 Years 3. Cultivated 4. Superstition 5. The Fall 6. Ya Ya Ya Ya 7. Did What I Did 8. Party 9. At Home 10. Don't Cover Up 11. Out Of The Blue

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

45
MYSONGS 2LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MYSONGS 2LP. Winyl
Sting, Universal Music Polska
Dostępny
5 szt.

154,90 zł
151,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,10 zł

46
Głos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos
Dostępny
580 szt.

Wyjątkowy, poruszający i działający na wyobraźnię zbiór opowieści o kobietach pióra autorki uwielbianej przez miliony czytelniczek na całym świecie. Prezentując dylematy, przed którymi kobiety stają, oraz ich aspiracje i dążenia, autorka łączy magiczny realizm z typowymi życiowymi sytuacjami, co prowadzi do zaskakujących i często zabawnych sytuacji. Ahern pisze o małżeństwie i wychowywaniu dzieci, o polityce i wielkiej karierze; jej bohaterki muszą stawić czoło zarówno zwykłym, przyziemnym problemom, jak i zagadkowym, których źródła ani przyczyn nie sposób jednoznacznie ustalić. Zmagają się z przeszkodami, pokonują przeciwności losu, szukają szczęścia i radości, nie zważając na to, że ich świat w znaczniej mierze kształtują opinie i oceny innych ludzi. Każda na swój sposób odkrywa drzemiącą w niej siłę.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

47
Hela Foka. Historie na fali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela Foka. Historie na fali
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Bałtyckie foki w niebezpieczeństwie! Jak im pomóc? To pierwszy dzień Heli na wolności! Ciekawska foka urodziła się w fokarium pod okiem najlepszych opiekunów. Teraz czas odkryć morski świat. Bałtyk jest ekscytujący i pełen zadziwiających stworzeń – kur diabeł wbrew nazwie okazuje się sympatyczny, a zabłąkana wielorybica zastępuje rodzinę nieśmiałemu morświnowi. Jednak wśród fal czai się też niebezpieczeństwo. Foliowa reklamówka przypomina meduzę, ale czy aby na pewno jest przyjazna? Kto może powstrzymać wyciek toksycznej substancji ze starego wraku? Hela wie, że trzeba działać! „Odkąd wybrałam się do Stacji Morskiej na Helu, foki zamieszkały w moim sercu tuż obok niedźwiedzi. Rozmowy z pasjonatami morskiej przyrody uświadomiły mi, jak mało wiemy o tym świecie, o naszym morzu – poza tym, że jest zimne. Chciałabym, by opowieść o Heli, jak odpływ, odsłaniała niespodzianki i zapomniane fakty: że foki zamieszkują Bałtyk od wieków, że żyją tu także krewetki, a niewielkie ryby bronią swoich dzieci jak lwy. Mam nadzieję, że Hela pozytywnie wpłynie na wszystkich!” – Renata Kijowska Renata Kijowska – reporterka TVN, od lat zaangażowana w ochronę środowiska i praw zwierząt, autorka książki Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry. Mama Tytusa i Bruna, opiekunka kundelka Odiego.

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

48
SKAM. Sezon 1: Eva - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SKAM. Sezon 1: Eva
Dostępny
67 szt.

Światowy fenomen! Książka na podstawie serialu, który pokochali młodzi widzowie na całym świecie! Scenariusze do sezonu 1 serialu SKAM, w formie, w jakiej zostały napisane. Książka zawiera nigdy nienagrane sceny, komentarze i dialogi, które później wycięto. Seria „SKAM” to oryginalne scenariusze kultowego już serialu internetowego, który odniósł sukces na całym świecie. Każdy z czterech tomów zawiera scenariusz jednego z sezonów wyemitowanych pomiędzy 2015 i 2017 rokiem. W książkach znajdziemy ponadto nieuwzględnione w serialu sceny, wycięte podczas montażu kwestie, napisane na nowo prologi i epilogi, jak również komentarze twórczyni SKAM, Julie Andem, oraz nieupubliczniane wcześniej notatki. Książki z serii „SKAM” składają się na przewodnik po świecie, który zafascynował całe pokolenie. Odkryj na nowo losy Evy, Noory, Isaka oraz Sany i zbliż się do nich bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. W SKAM. Sezon 1: Eva śledzimy losy Evy Kviig Mohn, nastolatki rozpoczynającej naukę w szkole średniej. Dziewczyna zaczyna spotykać się z Jonasem, ale nowy związek wpływa negatywnie na jej przyjaźń z byłą partnerką ukochanego. Pierwsza klasa Evy w Liceum im. Hartviga Nissena to trudny okres miłości, zdrady i zerwanych więzów – ale i nawiązywania nowych przyjaźni z Noorą, Chris, Vilde i Saną.

35,90 zł
26,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

49
LISE DAVIDSEN. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LISE DAVIDSEN. CD
DAVIDSEN, LISE, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.06

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

50
My Songs. Deluxe Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Songs. Deluxe Edition, CD
Sting, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Brand New Day 2. Desert Rose 3. If You Love Somebody Set Them Free 4. Every Breath You Take 5. Demolition Man 6. Can't Stand Losing You 7. Fields Of Gold 8. So Lonely 9. Shape Of My Heart 10. Message In A Bottle 11. Fragile 12. Walking On The Moon 13. Englishman In New York 14. If I Ever Lose My Faith in You 15. Roxanne (Live) Utwory dodatkowe: 16. Synchronicity II (Live) 17. Next To You (Live) 18. Spirits In The Material World (Live) 19. Fragile (Live)

61,90 zł
60,66 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,24 zł

51
My Songs PL, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Songs PL, CD
Sting, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Brand New Day 2. Desert Rose 3. If You Love Somebody Set Them Free 4. Every Breath You Take 5. Demolition Man 6. Can't Stand Losing You 7. Fields Of Gold 8. So Lonely 9. Shape Of My Heart 10. Message In A Bottle 11. Fragile 12. Walking On The Moon 13. Englishman In New York 14. If I Ever Lose My Faith in You 15. Roxanne (Live)

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

52
My Songs, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Songs, CD
Sting, Universal Music Polska
Dostępny
210 szt.

Lista utworów: 1. Brand New Day 2. Desert Rose 3. If You Love Somebody Set Them Free 4. Every Breath You Take 5. Demolition Man 6. Can't Stand Losing You 7. Fields Of Gold 8. So Lonely 9. Shape Of My Heart 10. Message In A Bottle 11. Fragile 12. Walking On The Moon 13. Englishman In New York 14. If I Ever Lose My Faith in You 15. Roxanne (Live)

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

53
Gaming house - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gaming house
Dostępny
5 szt.

Jeden dom. Ośmioro przyjaciół, którzy są geekami komputerowymi. Przygody, które potrafią rozbawić do łez. Kiedy grupa znajomych zdecydowała się zamieszkać razem, nie zdawała sobie nawet sprawy z tego, jak wiele rzeczy może nie wyjść po ich myśli i jak wiele dramatów może zawitać do ich życia. Jak każdy jednak wie - na przyjaciół zawsze można liczyć. Pytanie tylko - czy na tych też? Gaming house to wspaniała, lekko humorystyczna historia, która wprowadzi w Wasze życie wiele uśmiechu. Dajcie jej szansę i pozwólcie zanurzyć się w wir prawdziwej miłości i ponadczasowej przyjaźni. Gaming House bawi do łez, przekracza wszelkie granice i sprawia, że czujesz się jak na emocjonalnym roeallcosterze. Jesteś gotowy na kilka godzin dobrej zabawy? Irena Bujak, www.papierowemotyle.pl Uwielbiasz emocjonalne tornada? Przyjaźń przyprawiona ogromną dawką humoru i osiem różnorodnych osobowości pod jednym dachem. Czy to się może udać? Witajcie w Gaming House. Polecam Marta Daft, www.martawsrodksiazek.pl

36,90 zł
31,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,53 zł

54
Templariusze na wojnie. 1120-1312. Bitwy i kampanie w Ziemi Świętej, Europie Wschodniej i na Półwyspie Iberyjskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Templariusze na wojnie. 1120-1312. Bitwy i kampanie w Ziemi Świętej, E...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.22

Armia Świątyni, która zazwyczaj pierwsza rusza do boju, wycofała się jako ostatnia. – biskup Olivier z Paderbornu, uczestnik piątej krucjaty. Zdanie, które doskonale oddaje to, z czego templariusze słynęli na wojnie. Dobre przygotowanie, szybka reakcja, oddanie, walka do końca, osobista odwaga i poświęcenie w obronie braci chrześcijan. Zakon templariuszy powstał, by bronić pielgrzymów w Ziemi Świętej i odegrał wielką rolę w walkach z muzułmanami na Bliskim Wschodzie i w Europie. Bogato ilustrowana książka Paula Hilla prezentuje czysto wojskową stronę działań zakonu, który w szczytowym momencie istnienia liczył blisko 20 000 członków, z czego tylko 10 procent było rycerzami. Autor przybliża najważniejsze aspekty ponad dwustuletnich średniowiecznych zmagań zbrojnych na pograniczach chrześcijaństwa. Pisze o finansowaniu i zaopatrzeniu wojsk zakonnych, ich organizacji, dowodzeniu, taktyce i strategii. Wiele uwagi poświęca wyszkoleniu, strukturze społecznej oraz życiu codziennemu „braci służących orężnie”. Barwnie odmalowuje zakonne fortyfikacje, rajdy, oblężenia i bitwy, z których templariusze nie za każdym razem wychodzili zwycięsko, ale zawsze z honorem.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

55
Autobus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

Kolejna, cudowna książka rewelacyjnej ilustratorki, autorki Lwa i ptaka Marianne Dubuc. Tym razem wybierzemy się wraz z bohaterką Klarą, która pierwszy raz pojedzie do babci sama autobusem. Wydawać by się mogło, ot zwykły przejazd kilka przystanków a jednak masa wrażeń. Książka, która pomaga mimochodem zarówno dzieciom jak i rodzicom przygotować się do samodzielnych poczynań pociech.

32,90 zł
28,29 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,61 zł

56
BOYS KEEP SWINGING. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BOYS KEEP SWINGING. Winyl
David Bowie, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

52,90 zł
48,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

57
Diamonds, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamonds, CD
Elton John, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Lista utworów: 1. Your Song 2. Tiny Dancer 3. Rocket Man (I Think It's Going to Be a Long, Long Time) 4. Crocodile Rock 5. Daniel 6. Saturday Night's Alright (For Fighting) 7. Goodbye Yellow Brick Road 8. Candle in the Wind 9. Bennie and the Jets 10. Don't Go Breaking My Heart 11. I Guess That's Why They Call It the Blues 12. I'm Still Standing 13. Sacrifice 14. Don't Let the Sun Go Down On Me 15. Can You Feel the Love Tonight 16. Are You Ready for Love? 17. Step Into Christmas

71,90 zł
70,46 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,44 zł

58
Fake Tunes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fake Tunes, CD
Bear Hands, Warner Music Polska
Dostępny
41 szt.

Przedstawiamy czwarty album indierockowej formacji z nowojorskiego Brooklynu, którą tworzą Dylan Rau, Val Loper oraz TJ Orscher. Na pierwszy po trzyletniej przerwie studyjny materiał panowie napisali 11 kompozycji, a do zaśpiewania w kilku z nich poprosili Ursulę Rose. Jej głos słychać między innymi w promującej płytę piosence „Blue Lips”. Brzmienie całości nadali Kalifornijczycy z Pop Etc. Lista utworów: 1. Blue Lips (feat. Ursula Rose) 2. Mr. Radioactive 3. Friends in High Places 4. Back Seat Driver (Spirit Guide) 5. Reptilians 6. Ignoring the Truth 7. Clean Up California 8. Exes 9. Pill Hill 10. Blame 11. Confessions (feat. Ursula Rose)

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

59
Dedicated. Deluxe Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dedicated. Deluxe Edition, CD
Carly Rae Jepsen, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.20

Czwarty album Carly Rae Jepsen został zatytułowany „Dedicated”. Poprzedni album wokalistki, „E*Mo*Tion”, otrzymał entuzjastyczne recenzje m.in. w takich mediach jak „Time”, „Entertainment Weekly”, Pitchfork, „People”, Stereogum, Vulture, Complex czy Noisey. Wydawnictwo królowało na szczytach list najlepszych albumów pop 2015; na krążku znalazł się m.in. platynowy singiel „I Really Like You”. Rok później Jepsen w ramach niespodzianki dla fanów wydała „E*Mo*Tion Side B”. Przełomem w karierze Carly Rae Jepsen był album „Kiss”, na którym znalazł się światowy hit „Call Me Maybe”. Utwór trafił na pierwsze miejsce iTunes w niemal 50 krajach i sprzedał się w ponad 20 mln egzemplarzy. Album „Dedicated” promują single „Now That I Found You” oraz „No Drug Like Me”. Lista utworów: 1. Julien 2. No Drug Like Me 3. Now That I Found You 4. Want You in My Room 5. Everything He Needs 6. Happy Not Knowing 7. I’ll Be Your Girl 8. Too Much 9. The Sound 10. Automatically in Love 11. Feels Right ft. Electric Guest 12. Right Words Wrong Time 13. Real Love 14. For Sure 15. Party For One

61,90 zł
60,66 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,24 zł

60
Dedicated, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dedicated, CD
Jepsen Carly Rae, Universal Music Polska
Dostępny
301 szt.

Lista utworów: 1. Julien 2. No Drug Like Me 3. Now That I Found You 4. Want You in My Room 5. Everything He Needs 6. Happy Not Knowing 7. I’ll Be Your Girl 8. Too Much 9. The Sound 10. Automatically in Love 11. Feels Right ft. Electric Guest 12. Right Words Wrong Time 13. Real Love

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

61
Minionki rozrabiają, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minionki rozrabiają, DVD
Pierre Coffin, Chris Renaud, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.09

Superzłoczyńca Gru wycofał się z przestępczego życia i zajął się wychowaniem trzech córek. Sprawy przybierają jednak nieoczekiwany obrót, kiedy Gru zostaje zatrudniony przez Ligę Antyzłoczyńców. Jego zadaniem jest odnalezienie nieuchwytnego przestępcy, który zagraża światu. Wraz z nowym partnerem u boku, ambitną Lucy Wilde, oraz nieustraszonymi Minionkami wyrusza na nieprzewidywalne i pełne przygód poszukiwania.

19,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

62
Australia. Miejsce, gdzie narodził się świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Australia. Miejsce, gdzie narodził się świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

Przemierzając tasmańskie lasy, drogi Australii Południowej i pustkowia Australii Zachodniej docieramy do miejsca, gdzie narodził się świat. To właśnie w Australii Zachodniej znajduje się jedno z dwóch miejsc na świecie, którego wiek datuje się na więcej niż cztery miliardy lat. Geologia i historia Australii poważnie zawróciła nam w głowie. Po drodze odwiedzamy ciekawe miejsca przyrodnicze, miasta, ale też przede wszystkim geologiczne skarby Australii. Odkrywamy historię i teraźniejszość rdzennej aborygeńskiej ludności. Naszą podróż rozpoczynamy w Melbourne, aby stamtąd dotrzeć na Tasmanię, a następnie do Perth i okolic, do Adelaide oraz Wyspy Kangura. Opisujemy intensywnie przebiegającą wyprawę z licznymi szczegółami, tak aby nasze doświadczenia i zdobyta wiedza mogły się przydać kolejnym indywidualnym turystom.

34,30 zł
24,01 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,29 zł

63
Mistrz i Małgorzata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata. Audiobook
Michaił Bułhakow, Muza
Dostępny
278 szt.

Michaił Bułhakow zaczął pisać Mistrza i Małgorzatę/i w 1928 roku, ukończył w roku 1940, na kilkanaście dni przed śmiercią. Książka ukazała się w druku po 40 latach i rzecz niespotykana – natychmiast stała się światowym bestsellerem! Do dzisiaj i śmiech, i łzy towarzyszą lekturze Mistrza i Małgorzaty. Bułhakow opisał świat współczesny szyderczo i bez litości, nie pozostawiając czytelnikom szczególnej nadziei; na pociechę zostawił obietnicę, że „rękopisy nie płoną“, że człowiek jest, a może raczej bywa – dobry. Nawet szatan w Mistrzu i Małgorzacie okazuje się w końcu przyzwoitym facetem.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

64
Chronodieta. Co kiedy jeść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chronodieta. Co kiedy jeść
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

„Wnikliwa, zabawna i rewolucyjna książka o tym, że najważniejsza jest koordynacja w czasie. Przekonuje, że to, kiedy się je, jest równie ważne, jak to, co się wtedy je. Wskazuje też produkty spożywcze najwłaściwsze w najtrudniejszych okolicznościach życiowych”. – dr Mehmet Oz, kardiochirurg i gospodarz programu „Dr Oz radzi” Dowiedz się, jak codzienny dobór tego, co się je, a także pory jedzenia, mogą wpływać na stan zdrowia, energię, życie seksualne, tuszę, nastawienie do życia i starzenie się. Doktor Michael Roizen – autor bestsellerowych książek z listy „New York Timesa” – i doktor Michael Crupain – odpowiedzialny za medyczną stronę talk-show „Dr Oz radzi” – przekonują, że wewnętrzny zegar kierujący naszym życiem – m.in. porą zasypiania i budzenia się – wpływa także na przyswajanie tego, czym się żywimy. Innymi słowy, że pora jedzenia jest równie ważna, jak to, co się je. Analizując wyniki najnowszych badań, autorzy kontestują zwyczaje związane z jedzeniem. Zalecają podporządkowanie się rytmowi dobowemu i burzą stereotypowe opinie o posiłkach. Burger z łososiem na śniadanie? Jak najbardziej! Wystarczy zastosować kilka prostych zasad: • dostarczać większość niezbędnych kalorii podczas śniadania bądź lunchu, • nie jeść po zmroku, wyjątkiem mogą być surowe warzywa, • pościć co najmniej 10–12 godzin na dobę, • jeść codziennie posiłki tej samej wielkości i typu, • nie ulegać stereotypom żywnościowym. Autorzy proponują 31-dniowy harmonogram ułatwiający zmianę nawyków żywieniowych, bo tylko ona pomoże uregulować wydatkowanie energii, poprawić nastawienie do życia i opóźnić proces starzenia. Oprócz praktycznych wskazówek, kiedy i co jeść, zalecają strategie na rozmaite zawirowania życiowe, wykorzystując do tego wiedzę o regułach, którymi rządzi się ludzki organizm. Radzą, czym się żywić, gdy dokucza stres, ogarnia smutek albo dopada złość wywołana głodem, co zjeść przed pierwszą randką, rozmową kwalifikacyjną czy podjęciem ważnej decyzji, a także jak się żywić, by zapobiegać nowotworom, cukrzycy i wielu innym chorobom i dolegliwościom. Ta wszechstronna, miarodajna i inspirująca książka pomoże ulepszyć nasze życie pod wieloma względami.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

65
Rzeczy i fakty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczy i fakty
Dostępny
80 szt.

Myśl Ludwiga Wittgensteina, jednego z najbardziej wpływowych filozofów XX wieku, odcisnęła się niezaprzeczalnie na dyscyplinach odległych od akademickiej filozofii. Rzeczy i fakty, wydane po raz pierwszy w 1968 roku, są czymś więcej niż wprowadzeniem do „wczesnego” Wittgensteina. Bogusław Wolniewicz realizuje tutaj autorską, wysoce oryginalną interpretację myśli austriackiego filozofa, umiejscawiając go w jednym szeregu z Platonem, Arystotelesem czy Leibnizem jako twórcę wielkiego systemu metafizycznego. Napisana z dużym koncepcyjnym rozmachem, erudycją i przenikliwością analizy, książka wskazuje nieoczywiste pokrewieństwa między twórczością Wittgensteina a innych wielkich myślicieli, rozjaśnia liczne nieporozumienia narosłe wokół interpretacji jego filozofii, a przede wszystkim dowodzi, że słynny Tractatus logico-philosophicus nie jest dziełem tak hermetycznym, jak się wydaje. Rzeczy i fakty zafascynują nie tylko filozofów i logików, lecz także wszelkiej proweniencji badaczy Wittgensteina i jego dalekosiężnego oddziaływania na kulturę. „Pomimo upływu ponad pięćdziesięciu lat od pierwszego wydania Rzeczy i fakty nie straciły swojej naukowej świeżości. Przedstawione w tej książce myśli wciąż inspirują – zarówno filozofów, jak i logików. Zaprezentowany w niej sposób odczytania Traktatu

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

66
Gdyby zamilkły kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby zamilkły kobiety
Dostępny
1035 szt.

Od czasu pierwszego wydania tej książki wydarzyło się wiele ważnych rzeczy, które musiały się znaleźć w nowej wersji. Kobiety nie milczą, ujawniają swoją traumę. Mówią o torturach fizycznych i psychicznych, jakie muszą znosić przez lata w małżeństwie, w związkach, czy w pracy. O tym jak depcze się ich godność. Opowiadają o różnych rodzajach przemocy, o gwałtach. Książka opowiada o rozmaitych sposobach dyskryminacji kobiet w firmach. W książce znalazły się też rozważania o aktualnych zjawiskach. Wielka światowa akcja MeToo dotarła także do nas. Jakie są konsekwencje tego zjawiska? Co z tego zostało u nas? Jeszcze ciągle lęk zamyka kobietom usta. Brakuje solidarności, nie wierzy się ofiarom. Nowa wersja Gdyby zamilkły kobiety pokazuje także wiele nowych, pozytywnych zjawisk.Kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni. Łatwiej znajdują pracę, lepiej jej szukają, a także lepiej radzą sobie, gdy utracą pracę. Nie boją się samodzielności. Wnikają w nowe sfery życia, w Internet. Są blogerkami. Często zarabiają w taki sposób, prowadząc tematyczne blogi, na przykład dla młodych matek, które nie radzą sobie z macierzyństwem i mówią o tym. To łagodzi poczucie wykluczenia. To także jest głos kobiet.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

67
Lean dla bystrzaków, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lean dla bystrzaków, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.02

Niech lean będzie z Tobą! Lean jest nowoczesną metodą, dzięki której twoja firma będzie mogła intensywnie działać na rynku, rozwijać się i osiągać zyski. Firmy lean wymagają mniejszego wysiłku pracowników, mniejszej ilości materiału do wytworzenia produktów i usług, mniejszej ilości czasu do ich opracowania oraz mniej energii i przestrzeni do ich wyprodukowania. Przedsiębiorstwa lean potrafią lepiej odpowiadać na zapotrzebowanie klientów, a ponadto osiągają lepszą jakość produktów i usług w możliwie najbardziej wydajny i ekonomiczny sposób. Ten praktyczny przewodnik jest pełen najnowszych, nowoczesnych narzędzi, rad i informacji. Pokaże ci, jak zastosować sprawdzoną filozofię i techniki lean, aby wyeliminować straty i zmaksymalizować skuteczność twoich zasobów. – Wszystko o lean – poznaj logikę lean, zasady, terminologię i żargon. – Władza w ręce ludzi – poznaj często pomijany aspekt szacunku dla ludzi, by móc uwzględnić czynnik ludzki w zmianach. – Płyń z prądem – zrozum, jak tworzona jest wartość i jak jest przekazywana klientowi. – Chwyć za narzędzia – poznaj łatwe do zastosowania narzędzia lean związane z klientem, strumieniem wartości, przepływem, ciągnięciem, doskonałością i zarządzaniem. –To świat lean! – przyjrzyj się wielu aspektom przedsiębiorstwa lean, w tym zarządzaniu produktami i projektowaniu produktów do procesów produkcyjnych, a także organizacji jakości. „Podkreślając zasady lean i naciskając na transformację kulturową, Sayer i Williams dają czytelnikowi możliwość stworzenia trwałej kultury stałego doskonalenia się” – Robert Miller, prezes Shingo Prize for Operational Excellence. Natalie J. Sayer – ma ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w środowisku międzynarodowym we wdrażaniu i konsultowaniu metod ciągłego doskonalenia się. Bruce Williams piastuje stanowisko starszego wiceprezesa ds. programów strategicznych w firmie Software AG, która jest globalnym liderem doskonalenia procesów biznesowych.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

68
Struktury danych i algorytmy w języku Java - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Struktury danych i algorytmy w języku Java
Dostępny
6 szt.

Aby aplikacje mogły spełniać oczekiwania dotyczące wydajności i szybkości działania, programista musi orientować się w typowych problemach z wykonywaniem kodu i wiedzieć, które techniki sprawdzą się w danej sytuacji. W tym celu powinien biegle posługiwać się algorytmami i strukturami danych. Wiedza ta umożliwia rozpoznawanie typowych zagrożeń i wybór najlepszych rozwiązań. Warto pamiętać, że w przypadku większości codziennych problemów z kodem istnieją już wypróbowane rozwiązania. Znajomość tych zagadnień jest niezwykle ważna dla każdego inżyniera oprogramowania. To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą w praktyczny sposób posługiwać się popularnymi algorytmami i strukturami danych, zrozumieć ich działanie i skuteczniej poprawiać wydajność swojego kodu w Javie. Przedstawiono tu narzędzia przydatne w pracy z algorytmami i w tworzeniu efektywnych aplikacji. Opisano praktyczne aspekty złożoności algorytmów. Omówiono algorytmy sortowania oraz inne popularne wzorce programowania, a także takie struktury danych jak drzewa binarne, tablice z haszowaniem i grafy. Następnie zaprezentowano koncepcje bardziej zaawansowane, wśród nich paradygmaty projektowania algorytmów i teorię grafów. W tej książce między innymi: definiowanie algorytmu i złożoność algorytmiczna struktury danych i ich implementacje algorytmy sortowania i wyszukiwania wzorca w tekście paradygmaty projektowania algorytmów grafy i sposoby ich reprezentacji w programach komputerowych grafy jako moduły do budowy złożonych algorytmów Algorytm i struktura danych: tak działa optymalny kod! O autorze James Cutajar jest programistą specjalizującym się w skalowalnych obliczeniach o wysokiej wydajności oraz w algorytmach rozproszonych. Pisze książki, bierze udział w projektach rozwoju otwartego oprogramowania, bloguje i zajmuje się marketingiem technologii.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

69
12 LITTLE SPELLS (LP). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 LITTLE SPELLS (LP). Winyl
SPALDING, ESPERANZA, Universal Music Polska
Dostępny
24 szt.

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

70
Wiara w trudnych czasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara w trudnych czasach
Dostępny
12 szt.

Książka wybitnego teologa, profesora Uniwersytetu Gdańskiego opowiada o współczesnych teologicznych i doktrynalnych napięciach, konfliktach i trudnościach w Kościele katolickim, m.in. o tych, które wiążą się z pytaniami o ojcostwo i macierzyństwo Boga, święcenia kapłańskie kobiet, modlitwę międzyreligijną, życie po śmierci czy granice wolności teologii.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

71
Dziwka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwka
Dostępny
6 szt.

Weronika pada ofiarą zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. Jej przyjaciółka Mery wraca do znienawidzonego rodzinnego miasta, by znaleźć mordercę. Jednak gdy słowo „ofiara” przeplata się z „dziwka” łatwo zgubić właściwy trop. *** Śmierć Weroniki jest przedwczesna, tragiczna i wielce zagadkowa. Prywatne śledztwo, jakie wszczyna jej przyjaciółka, wiedzie przez mroczne zakamarki dużego miasta – bary, mety, kasyna, darkroomy – przecina różne sfery i środowiska. Ale znakomicie ograna formuła kryminału noir skrywa w sobie coś więcej. Więcej nawet, niż bogatą panoramę społeczną i niewesołą diagnozę wystawioną współczesnej Polsce. Gdy zagadka śmierci dziewczyny naprowadza na trop tajemnicy grubszego kalibru, sensacyjna opowieść zmienia się w medytację o przemocy, która mnoży się poprzez medialne obrazy i którą karmią się nasze obsesje. A wtedy pytanie „kto zabił?” nabiera zupełnie innego wydźwięku. I potrafi przyprawić o ciężką bezsenność. Jerzy Franczak Anna Mazurek (ur. 1996), studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dramaturgię w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Powieść „Dziwka” jest jej debiutem książkowym. Mieszka w Krakowie.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

72
Kroniki Braci. Księga II. Pierwszy sąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Braci. Księga II. Pierwszy sąd
Dostępny
56 szt.

Trzech archaniołów… Trzech braci… Jeden zdrajca W drugim tomie sagi „Kroniki Braci” armie Nieba i Piekła pod wodzą trzech anielskich braci ponownie ścierają się w odwiecznej walce dobra ze złem. W tej porywającej opowieści o potędze miłości i nienawiści Wendy Alec odsłania tajemnice wielkich wojowników, starożytnych władców i zwykłych ludzi. Świat duchowy splata się z fizycznym, a wydarzenia przeszłe ze współczesnością. Znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że nadchodzące zdarzenia zaważą na losach ludzkości. Lecz kto potrafi je właściwie odczytać, żeby odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie: Kim tak naprawdę jest młody „Hebrajczyk”? „Ta opowieść jest wspaniałym materiałem na film”. – Mark Ordesky – producent wykonawczy trylogii filmowej „Władca Pierścieni” „Wendy Alec przedstawia na nowo pradawne wydarzenia i barwnie opowiada o tym, jak duchowa rzeczywistość obecnie wpływa na świat”. – Ileen Maisel – producent wykonawczy filmu „Złoty Kompas” „To jedna z najlepszych powieści, jakie czytałem: świetnie napisana, głęboko poruszająca, a jej fabuła pozostawia w cieniu Kod Leonarda da Vinci. Dostarcza doskonałej rozrywki, a jednocześnie ukazuje tajemnice tak potężne, że mogą odmienić życie”. – G. P. Taylor – autor bestselleru Zaklinacz cieni Wojna o ludzkie serca toczy się dalej… Obie strony szykują do wielkiego starcia… Nadchodzi dzień rozstrzygnięcia… …dzień Pierwszego Sądu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

73
Bóg ulicy. Poruszająca spowiedź bossa narkobiznesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg ulicy. Poruszająca spowiedź bossa narkobiznesu
Dostępny
87 szt.

Mówili na niego „Daylight” – czyli Światło – ale jego życie było nocnym koszmarem Kiedy Dimas „Daylight” Salaberrios zaczął handlować narkotykami w wieku jedenastu lat, gangi sprawowały niepodzielne rządy na ulicach Nowego Jorku. Dimas miał zaledwie szesnaście lat, gdy po raz pierwszy trafił do więzienia. Młody czarnoskóry chłopak z Bronxu widział tylko jeden sposób, by przetrwać – zdobyć władzę. Zdecydował, że zostanie najpotężniejszym bossem narkotykowym w dzielnicy, i z determinacją zaczął wspinać się po szczeblach hierarchii nowojorskiego narkobiznesu. Szybko zdobył pozycję, o której marzył, ale nie spodziewał się tego, jak wysoką cenę będzie musiał za to zapłacić. W ciągu kilku lat trafił na samo dno brutalnego świata pełnego uzależnienia, strachu, przemocy i śmierci. Bóg ulicy to poruszająca spowiedź skruszonego gangstera, którego życie potoczyło się w zupełnie niespodziewanym kierunku. Autor odkrywa w tej książce historię swojego ocalenia, które znalazł w spotkaniu z Bogiem. Nawrócenie pozwoliło mu zerwać z przestępczą przeszłością, ale postawiło też przed nim nowe wyzwania. Dimas wrócił do swojej dawnej dzielnicy, gdzie pracuje dziś z trudną młodzieżą, odwiedza więzienia i dociera do dilerów i bossów gangów. Po ukończeniu seminarium został pastorem kościoła Infinity Bible Church w Nowym Jorku – dzięki prężnej działalności tej wspólnoty znacząco zmniejszyła się skala miejscowej przestępczości i handlu narkotykami. Pastor Salaberrios angażuje się także w działania na arenie międzynarodowej – jako kaznodzieja i misjonarz głosił Ewangelię w wielu krajach na kilku kontynentach.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

74
Space Between, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Space Between, CD
Sammy Hagar & The Circle, Warner Music Polska
Dostępny
22 szt.

Lista utworów: 1. Devil came to Philly 2. Full circle jam (jump change) 3. Can't hang 4. Wide open space 5. Free man 6. Bottom line 7. No worries 8. Trust fund baby 9. Affirmation 10. Hey hey (without greed)

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

75
Balance, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balance, CD
Catfish And The Bottlemen, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Longshot 2. Fluctuate 3. 2all 4. Conversation 5. Sidetrack 6. Encore 7. Basically 8. Intermission 9. Mission 10. Coincide 11. Overlap

19,99 zł
Powiadomienie
76
Evergreen, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evergreen, CD
After the Burial, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.03

Szósta studyjna płyta amerykańskiej prog-metalowej formacji After The Burial, która powstała w 2004 roku w Minneapolis z inicjatywy Trenta Hafdahla. „Evergreen” to dziewięć kompozycji, w których można również znaleźć ślady metalcore'a i deathcore'a. Całość promowała kompozycja „Behold the Crown”. Lista utworów: 1. Behold The Crown 2. Exit, Exist 3. 11:26 4. In Flux 5. Respire 6. Quicksand 7. The Great Repeat 8. To Challenge Existence 9. A Pulse Exchanged

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

77
Dust Fierce Forever, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dust Fierce Forever, CD
Kap Bambino, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.14

Tak dobrego albumu w klimacie electro-punk nie było od czasu debiutu „Crystal Castles”. Francuski duet Kap Bambino na „Dust Fierce Forever” kapitalnie łączy electro, wykręcone elementy eurodance, tworząc obłędną miksturę dźwięków. W kontraście potrafią też zaskoczyć ładną melodią i smutkiem. Podobnie jak „Crystal Castles” słyną z bezkompromisowych koncertów. Lista utworów: 1. Fierce 2. Aldamaghia 3. Forever 4. Europa 5. So-Dep 6. Poison 7. Fossil 8. Under The Ages 9. False Fact 10. Tripodz 11. Erase 12. Dust 13. Nomerc

65,90 zł
64,58 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

78
Cruel Intentions: The '90s Musical, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cruel Intentions: The '90s Musical, CD
różni, Universal Music Polska
Dostępny
37 szt.

Lista utworów: 1. Every You, Every Me – Original Off-Broadway Cast Of Cruel In 2. I'm The Only One – Lauren Zakrin, Jessie Shelton, Alex Bonie 3. Genie In A Bottle – Lauren Zakrin, Constantine Rousouli 4. Just A Girl – Carrie St. Louis 5. I Want It That Way – Alex Boniello, Brian Muller 6. Kiss Me – Original Off-Broadway Cast Of Cruel Intentions 7. Lovefool – Constantine Rousouli, Carrie St. Louis 8. Bye Bye Bye – Alex Boniello, Brian Muller 9. Breakfast At Tiffany's – Jessie Shelton, Matthew Griffin 10. No Scrubs – Matthew Griffin, Lauren Zakrin, Patricia Richard 11. Only Happy When It Rains/Act 1 Finale Medley – Original Off- 12. I'll Make Love To You – Jessie Shelton, Alex Boniello, Brian 13. Torn – Carrie St. Louis, Constantine Rousouli 14. Colorblind – Constantine Rousouli, Carrie St. Louis, Origina 15. Iris – Constantine Rousouli 16. Foolish Games – Carrie St. Louis 17. Kathryn's Turn Medley – Lauren Zakrin, Constantine Rousouli 18. Bittersweet Symphony – Original Off-Broadway Cast Of Cruel I

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

79
CrasH Talk, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CrasH Talk, CD
Schoolboy Q, Universal Music Polska
Dostępny
96 szt.

Quincey Matthew Hanley, lepiej znany pod pseudonimem Schoolboy Q, to amerykański raper z Los Angeles. Lista utworów: 1. Gang Gang, Schoolboy Q (02:15) 2. Tales, Schoolboy Q (02:53) 3. CHopstix, Schoolboy Q, Travis Scott (03:01) 4. Numb Numb Juice, Schoolboy Q (01:56) 5. Drunk, Schoolboy Q (03:32) 6. Lies, Schoolboy Q (02:51) 7. 5200, Schoolboy Q (03:31) 8. Black Folk, Schoolboy Q (02:27) 9. Floating, Schoolboy Q (03:06) 10. Dangerous, Schoolboy Q (02:30) 11. Die Wit Em, Schoolboy Q (03:09) 12. CrasH, Schoolboy Q (02:41) 13. Water, Schoolboy Q (02:42) 14. Attention, Schoolboy Q (03:21)

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

80
You're The Man, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
You're The Man, CD
Marvin Gaye, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. You're The Man (05:45) 3. Piece Of Clay (05:11) 4. Where Are We Going? (03:52) 5. I'm Gonna Give You Respect (02:55) 6. Try It, You'll Like It (03:55) 7. You Are That Special One (03:35) 8. We Can Make It Baby (03:20) 9. My Last Chance (03:40) 10. Symphony (02:53) 11. I'd Give My Life For You (03:31) 12. Woman Of The World (03:29) 13. Christmas In The City (03:48) 14. You're The Man (04:45) 15. I Want To Come Home For Christmas (04:46) 16. I'm Going Home (04:39) 17. Checking Out (Double Clutch) (04:52)

19,99 zł
Powiadomienie
81
Live At The BBC: 1967-1970, 3 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At The BBC: 1967-1970, 3 LP
The Moody Blues, Universal Music Polska
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: LP 1. Strona A: 1. Fly Me High 2. Don't Let Me Be Understood 3. Love And Beauty 4. Leave This Man Alone 5. Peak Hour 6. Nights In White Satin 7. Fly Me High 8. Twilight Time (Evening) Strona B: 1. Dr. Livingstone, I Presume 2. Voices In The Sky 3. Ride My See-Saw 4. The Best Way To Travel 5. Voices In The Sky 6. Dr. Livingstone, I Presume 7. Peak Hour LP 2: Strona A: 1. Tuesday Afternoon 2. Ride My See-Saw 3. Lovely To See You 4. Never Comes The Day 5. To Share Our Love 6. Send Me No Wine 7. So Deep Within You 8. Lovely To See You Strona B: 1. Nights In White Satin 2. The Morning: Another Morning 3. Ride My See-Saw 4. Dr. Livingstone, I Presume 5. House Of Four Doors LP 3: Strona A: 1. Voices In The Sky 2. The Best Way To Travel 3. Visions Of Paradise 4. The Actor 5. Gypsy 6. The Sun Set 7. Never Comes The Day Strona B: 1. Are You Sitting Comfortably 2. Poem: The Dream 3. Have You Heard 4. Nights In White Satin 5. Legend Of A Mind 6. Question

220,90 zł
216,48 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 4,42 zł

82
The Vinyl Singles Collection. Limited Edition, 10 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Vinyl Singles Collection. Limited Edition, 10 LP
Status Quo, Universal Music Polska
Dostępny
5 szt.

„Status Quo” to brytyjski zespół rockowy założony przez Alana Lancastera i Francisa Rossiego w roku 1962 jako „The Spectres”. Zespół cieszy się popularnością, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie uważany jest niemal za instytucję narodową. Jest twórcą rekordowej liczby utworów umieszczonych na brytyjskiej liście przebojów – od 1968 było ich ponad 60. Lista utworów: LP 1 Strona A: Mony Mony Strona B: Gerdundula (from the Shepherds Bush Empire) LP 2 Strona A: Old Time Rock and Roll Strona B: Forty-Five Hundred Times (Live)7" LP 3 Strona A: Jam Side Down Strona B: The Madness7" LP 4 Strona A: All Stand Up (Never Say Never) (Single Edit) Strona B: You Let Me Down7" LP 5 Strona A: You’ll Come ‘Round (Single Edit) Strona B: Lucinda7" LP 6 Strona A: Thinking of You (Album Version) Strona B: Something 'Bout You Baby I Like / Break the Rules7" LP 7 Strona A: The Party Ain’t Over Yet (Album Version) Strona B: Gerdundula (Live 2005) 7" LP 8 Strona A: All That Counts Is Love (Steve Evans Radio Mix) Strona B: I Ain't Ready7" LP 9 Strona A: It's Christmas Time Strona B: Beginning of The End (Live from Oxford) 7" LP 10 Strona A: In the Army Now (2010) Strona B: Caroline (Live from Ipswich Regent Theatre 17/02/2009)

589,90 zł
578,10 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 11,80 zł

83
HIGH & LOW. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HIGH & LOW. Winyl
ZARYAN, AGA, Warner Music Polska
Dostępny
33 szt.

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

84
Tylko ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko ludzie
Dostępny
1012 szt.

W dzieciństwie Rose Franklin przypadkowo odkryła gigantyczną metalową rękę ukrytą pod ziemią w Południowej Dakocie. Kilkanaście lat później stanęła na czele zespołu, który w różnych miejscach na świecie wydobył spod ziemi pozostałe części ogromnego robota o najprawdopodobniej pozaziemskim pochodzeniu. Przyczyniła się do zażegnania ogólnoświatowego konfliktu oraz inwazji Obcych. Teraz, po niemal dziesięciu latach spędzonych na obcej planecie, dr Franklin wraca na Ziemię, której tym razem chyba już nic nie zdoła uchronić przed zagładą. Rose mimo wszystko podejmuje heroiczną próbę odbudowania dawnych więzi i stworzenia nowych sojuszy. To ostatnia szansa na ocalenie ludzkości.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

85
Paryż domowym sposobem. O kreowaniu stylu życia w czasopismach PRL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż domowym sposobem. O kreowaniu stylu życia w czasopismach PRL
Dostępny
1017 szt.

Jak uszyć modny płaszcz o kroju francuskim z wojskowego koca? W jaki sposób urządzić przyjęcie, kiedy nie mamy ani stołu ani krzeseł? Jak kichać sposobem bezszmerowym i dlaczego mamy się witać bez całowania rąk? W jaki sposób „Przyjaciółka” walczyła z powojennym analfabetyzmem, a jej redaktorki — z biedą, zacofaniem i „zabobonem”? Jakie warunki musiała spełniać kandydatka na „kociaka”? Dlaczego wnętrza, stroje i przepisy kulinarne publikowane w „Ty i Ja” budziły niesmak części czytelników? Co kryje się pod hasłem: Paryż domowym sposobem? Popularne w PRL-u czasopisma poświęcone kulturze, stylowi życia i codziennym bolączkom towarzyszyły czytelniczkom i czytelnikom w zmaganiach z nową powojenną rzeczywistością. Edukowały, pouczały, radziły. Kreowały snobizmy, prowadziły własne kampanie na rzecz dobrego gustu, lecz także wykonywały pracę u podstaw, oferując fachowe porady dotyczące zdrowia czy wychowywania dzieci. Bywały narzędziami propagandy, ale też walczyły o zachowanie niezależności. Wszystkie miały misję, którą realizowały, sięgając po środki odpowiednie dla różnych grup społecznych. Książka Agaty Szydłowskiej to próba zmierzenia się ze współczesną nostalgią za kulturą wizualną PRL-u i spojrzenia na nią z perspektywy pism kształtujących styl życia: „Przekroju”, „Ty i Ja”, „Przyjaciółki” i „Kobiety i Życia”. „Elity zostały wymienione, panie ruszyły do pracy, mieszkańcy wsi ruszyli w stronę miast i wyższych szczebli społecznej drabiny, a żelazna kurtyna oddzieliła ich wszystkich od świata kultury zachodniej. Jak budowano nowe projekty tożsamościowe? Jaką rolę odgrywały w tym procesie kobiety? Do czego aspirowaliśmy naprawdę, a co próbowano nam narzucić? Czym był konsumpcjonizm w czasach głębokiej komuny i wiecznego braku? Książka Agaty Szydłowskiej jest pozycją obowiązkową dla tych, którzy chcą zrozumieć świat, w którym dawniej funkcjonowali, i dla tych, dla których był on dotąd abstrakcją” – Ewa Pawlik, zastępczyni redaktor naczelnej kwartalnika „Przekrój”. Agata Szydłowska – historyczka projektowania, wykładowczyni w Katedrze Historii i Teorii Designu na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Absolwentka historii sztuki na UW i Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, doktorka etnologii. Autorka książek i artykułów na temat projektowania, kuratorka wystaw.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

86
Po dolary i wolność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po dolary i wolność
Dostępny
882 szt.

Ponad 100 lat temu miliony naszych rodaków wyemigrowały w nieznane. Byli pełni obaw, ale też nadziei na lepszą przyszłość. Do Stanów Zjednoczonych przybyły wtedy prawie trzy miliony emigrantów. To była największa emigracyjna fala, jaka kiedykolwiek w historii odpłynęła z terenów polskich. Z chłopów – do niedawna jeszcze pańszczyźnianych – stawali się obywatelami najsilniejszego już wkrótce kraju na świecie, dumnymi fundatorami imponujących kościołów. Prababcie i pradziadkowie dzisiejszej Polonii. Jest to opowieść w konwencji reportażu, a motywem przewodnim – losy pradziadka, który wraz z żoną i synkiem, po lepsze jutro, z falą emigrantów, wyruszył w daleką podróż przez Atlantyk. Poznajemy niezwykłe historie, jak cała wieś składała się na opłacenie kosztów wyjazdu, a samą podróż organizował miejscowy proboszcz. W poszukiwaniu śladów swojego przodka autor dotarł też do wielu miejsc w Stanach Zjednoczonych, które niegdyś uchodziły za „małą Polskę”, rozmawiał również z wieloma osobami polskiego pochodzenia. Losy Polaków w Ameryce to fascynująca, a niekiedy dramatyczna historia.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

87
Model i metafora. Komunikacja wizualna w humanistyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model i metafora. Komunikacja wizualna w humanistyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.12

Wykresy, schematy i diagramy nie są wyłącznie ilustracjami. Jak dowodzi Model i metafora, można je dziś uznać za niezbędne narzędzia ułatwiające tworzenie współczesnej humanistyki. Wykorzystując jednocześnie teksty i obrazy, książka w zwięzły sposób przedstawia szereg zagadnień istotnych dla każdego historyka, socjologa czy badacza literatury. Na Model i metaforę składają się teoretyczne podstawy myślenia obrazem, zarys historycznych relacji słowa i obrazu w humanistyce, a także praktyczne wskazówki dla tych, którzy chcieliby korzystać z obrazów w trakcie planowania i pisania tekstów. Inni czytelnicy mogą traktować tę książkę jak przewodnik, ułatwiający poruszanie się w epoce obrazów. Jak przystało na książkę o komunikacji wizualnej, Model i metafora jest połączeniem obrazu i tekstu na równych prawach – zawiera ponad 150 rysunków wyjaśniających kwestie, które byłyby trudne do omówienia przy pomocy tekstu. Maja Starakiewicz – doktorantka na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, absolwentka tej samej uczelni. Współorganizatorka konferencji o narracji wizualnej „Narrakcje”, autorka esejów o sztuce i projektowaniu graficznym, projektantka i ilustratorka. Zajmuje się projektowaniem na potrzeby instytucji edukacyjnych. Dr Jakub Woynarowski – artysta wizualny, kurator, projektant, wykładowca w Pracowni Rysunku Narracyjnego na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Autor projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej, w tym instalacji w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji w 2014 r., współautor książek Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama i Corpus Delicti. Laureat Paszportu Polityki w kategorii sztuk wizualnych.

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

88
El teatro en la clase de lengua extranjera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
El teatro en la clase de lengua extranjera
Dostępny
4 szt.

Książka autorstwa pp. Nory Orłowskiej i Andrzeja Orłowskiego (?) jest owocem wieloletnich doświadczeń, jakie Autorzy zebrali prowadząc na Uniwersytecie Gdańskim warsztaty teatralne. (?) studenckie grupy teatralne występowały na wielu pokazach oraz festiwalach organizowanych w kraju i za granicą (?). W syntetycznym wstępie Autorzy wymieniają kilka naczelnych cech, którymi powinna charakteryzować się sztuka teatralna pisana w celach dydaktycznych. (?) sztuki zebrane w książce w pełni spełniają opisane kryteria. Za ich podstawową zaletę uznałbym swoistego rodzaju dynamiczność, tak w sferze treści, jak i w warstwie językowej (?) sztuki naznaczone inteligentnym, czasami nawet dość absurdalnym humorem, które w błyskotliwy sposób nawiązują do aktualnych wydarzeń. Niektóre nie są pozbawione także wyraźnych celów poznawczych i mogą być wykorzystane w szeroko rozumianej praktyce szkolnej. Z recenzji wydawniczej dr. hab. Marka Barana, prof. UŁ

31,50 zł
28,98 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

89
Prawo i literatura Parerga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo i literatura Parerga
Dostępny
4 szt.

Parerga - z greki parergon, czyli dzieło uboczne - to drobne utwory, przeważnie mało znane, niezaliczane do podstawowej twórczości autora. Dotychczas w polskiej literaturze prawniczej taki właśnie charakter miały prace poświęcone kierunkowi filozoficznoprawnemu, jakim jest law & literature. Inaczej na świecie - wielu znakomitych filozofów prawa, zwłaszcza z anglosaskiej, amerykańskiej kultury prawnej, uczyniło z prawa i literatury główny przedmiot swych dociekań i badań naukowych. Tu jednak podejście jest znacznie skromniejsze, choć cel, jaki przyświeca autorom i redaktorom, został określony dużo bardziej ambitnie. Otóż zbiór 31 artykułów prezentujących owe poboczne zainteresowania badawcze autorów pokazuje fascynującą przestrzeń badawczą i niezwykłe perspektywy dla dalszych studiów w nurcie tzw. literackiej szkoły prawa. Tym samym wartość całej książki przewyższa wartość poszczególnych elementów na nią się składających. Można mieć tylko nadzieję, że w ramach studiów nad estetyką prawa zagadnienia prawa i literatury na stałe zagoszczą w katalogu głównych tematów badawczych także polskich uczonych. ??Monografia pt. Prawo i literatura. Parerga znacznie wzbogaca dorobek polskiej nauki w zakresie badań nad relacjami prawa i literatury. Badanie tych wzajemnych relacji uważam za bardzo wartościowe działanie przepojone głębokim humanizmem. Książka ta jest na tle dotychczasowych badań prowadzonych w Polsce pozycją wyjątkową. Stanowi interesującą spójną całość, metodologicznie i merytorycznie ujętą w dwóch aspektach: od prawa do literatury i od literatury do prawa. Efekty tych badań mogą być interesujące zarówno dla prawników, literaturoznawców, jak i szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych uczestnictwem w kulturze." Z recenzji prof. Jadwigi Potrzeszcz.

46,20 zł
42,50 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,70 zł

90
Ofenbach, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofenbach, LP
Ofenbach, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Mając zaledwie 24 lata, duet tych didżejów z Paryża jest integralną częścią rosnącej sceny deep house'owej, aczkolwiek electro nie jest wszystkim, na co ich stać. Ich brzmienie obejmuje również elementy rockowe i folkowe. Słychać to, chociażby w singlu „Be Mine”, który wspiął się na szczyty list przebojów na całym świecie i osiągnął imponujący wynik 300 mln streamów, a pełen energii teledysk dołożyło do tego 100 mln obejrzeń. Tak działają prawdziwe przeboje. Pomimo odniesionych sukcesów César de Rummel i Dorian Lo stoją mocno na ziemi. Pierwszy to klasycznie wykształcony pianista, a w wolnym czasie także perkusista. Drugi jest wokalistą i gitarzystą. Obaj pochodzą ze stolicy Francji I mieszkają zaledwie 100 metrów od siebie. Po zaprezentowaniu paru miksów w paryskich undergroundowych barach duet w końcu pojawił się pod konkretną nazwą: Ofenbach. Inspiracją były dla niej kompozycje, które César grał na swoim fortepianie. Był to sposób na oddanie hołdu wielkiemu kompozytorowi bez popełniania plagiatu jego muzyki. Kiedy César i Dorian mieli już na koncie remiksy dla Boba Sinclara i Hyphen Hypen, postanowili wybrać kierunek, w jakim chcą podążyć ze swoimi utworami. Chcieli połączenia deep house'u pomieszanego z twórczością idoli z czasów nastoletnich – The Rolling Stones, Led Zeppelin, Supertramp, Neila Younga oraz twórców z lat 2000, The Libertines, Arctic Monkeys, The Strokes. Zależało im na skanalizowaniu rockowej energii, ekscytującej i surowej jednocześnie, a tematycznie skupić się na uwodzeniu. Tak narodził się singel „Be Mine”, hybryda rocka lat 70., współczesnego electro, gdzie wykorzystane są prawdziwe organy, sample gitarowe oraz kontrabas z przesterem. Dlatego że Ofenbach potrafią porwać do tańca klubową publiczność, nie oznacza, że César i Dorian porzucili swoje skórzane kurtki i rockandrollowy wizerunek. Do napisania jakiej piosenki aspirują? „Start Me Up” Stonesów! A nie ma wątpliwości, że dla Ofenbach to dopiero początek drogi. W 2017 roku Francuzi pracowali z kompozytorem Nickiem Waterhousem nad utworem retro „Katchi” (6 miejsce na airplayu w Europie i najczęściej Shazamowany utwór dance przez trzy miesiące), potem z Benjaminem Ingrosso, kompozytorem ze Sztokholmu, który reprezentował Szwecję na Eurowizji 2018. Z tego zrodził się hit, który wylądował na miejscu drugim zestawienia najczęściej granych piosenek we francuskim radiu. Teraz duet prezentuje imienny minialbum, na którym zawarto jego trzy przeboje, „Be Mine”, „Katchi”, „Paradise”, a także pięć zupełnie nowych kompozycji. Wśród nich kolaboracja z Portugal. The Man i The Bamboos oraz ostatni singlowy utwór „Rock It!”. Lista utworów: 1. Katchi (Ofenbach VS. Nick Waterhouse) 2. Rock It 3. I Got Burned (feat. Tim Rogers) ( Ofenbach VS. The Bamboos) 4. Be Mine 5. We Can Hide Out (Ofenbach & Portugal. The Man) 6. Feeling Good (feat. Alexandre Joseph) 7. Paradise (feat. Benjamin Ingrosso) 8. Terrified (feat. Tyler Sjöström)

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

91
Choroba jako literatura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba jako literatura
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.31

Książka Moniki Ładoń ujawnia wszystkie cechy jej pisarstwa naukowego: autentyczną fascynację człowiekiem i przygodami jego ducha i ciała, literatura jako zapis tego podwójnego – może nawet bardziej cielesnego niż duchowego – ludzkiego doświadczenia, etyczna wrażliwość i intelektualna uczciwość w podejmowaniu tematów granicznych i stabuizowanych, do jakich należą chorowanie i umieranie, rzetelna wiedza literaturoznawcza, warsztatowa sprawność, umiejętność zastosowania koncepcji wykrystalizowanych w zachodniej humanistyce do analiz literatury polskiej. Posiada ponadto jeszcze jedną ważną cechę, obecną wprawdzie już we wcześniejszych pracach autorki, lecz traktowana dotąd raczej jako efekt uboczny jej aktywności intelektualnej, a mianowicie: żywioł literackości (z recenzji wydawniczej dr hab. Agaty Zawiszewskiej, prof. UŚ).

35,00 zł
33,60 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,40 zł

92
Bajkowe opowieści do czytania z rodzicami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkowe opowieści do czytania z rodzicami
Dostępny
69 szt.

Ciepłe i pełne humoru opowieści dla dzieci. Świetne do czytania na dobranoc i dzień dobry. Idealne do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Bajkowe opowieści do czytania z rodzicami to piękny prezent dla każdego dziecka.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

93
Społeczne życie hipoteki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczne życie hipoteki
Dostępny
32 szt.

Społeczne życie hipoteki podejmuje problematykę ważną w debacie dotyczącej uwarunkowań, przebiegu oraz następstw transformacji ustrojowej w Europie Środkowej i Wschodniej (ze szczególnym uwzględnieniem Polski), w obszarze kredytów hipotecznych oraz zadłużenia gospodarstw domowych. Książka ma szansę być istotnym głosem w naukach społecznych, a także w dyskusjach pozaakademickich, podejmowanych przez kredytobiorców, media, finansistów i polityków. Jest stymulującym przykładem socjologicznej krytyki rozwiązań systemowych dominujących w państwach realizujących neoliberalne polityki publiczne w sferze mieszkalnictwa. Wartość pracy podnosi znacząco powiązanie problematyki badanej na poziomie krajowym z poziomem transnarodowym. Jej zasadniczym wyróżnikiem jest sformułowanie i prezentacja perspektywy konkurencyjnej wobec dominującej wśród ekonomistów oraz bankowców koncepcji modernizacji ekonomicznej opartej na kapitale zagranicznym oraz regułach globalnej finansjalizacji – prof. dr hab. Krzysztof Jasiecki. Książka Mikołaja Lewickiego jest ważną publikacją z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy i najważniejszy jest taki, że w polskiej debacie naukowej dostajemy wreszcie szansę na zapoznanie się z gruntowną socjologiczną analizą zjawiska kredytu hipotecznego, uważanego – słusznie – za kluczowy czynnik strukturotwórczy współczesnych społeczeństw kapitalistycznych. Drugi zaś jest taki, że analiza ta jest wykonana w sposób kompetentny – dr Jan Czarzasty. Dr Mikołaj Lewicki – socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego; jego główne zainteresowania to socjologia gospodarcza oraz socjologia kultury. Bada mechanizmy wartościowania na rynkach i konstruowania rynków, rozwoju społeczno-gospodarczego, opartego na tzw. poszerzonym polu kultury, kredyty hipoteczne i życie z hipoteką oraz procesy urbanizacyjne w Warszawie. Współautor monografii Przyszłość nie może się zacząć. Polski dyskurs transformacyjny w perspektywie teorii modernizacji i teorii czasu.

44,10 zł
38,81 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,29 zł

94
NAJLEPSZE HITY 2018. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NAJLEPSZE HITY 2018. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

17,99 zł
Powiadomienie
95
Zagadnienie etyki chrześcijańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadnienie etyki chrześcijańskiej
Dostępny
4 szt.

McInerny przedstawia propozycję pewnej wersji filozofii chrześcijańskiej, polemiczną wobec koncepcji Gilsona i Maritaina. Analizując poglądy św. Tomasza z Akwinu, dochodzi do przekonania, że w filozofii praktycznej jest on w dużo większym stopniu zależny od Arystotelesa, niż to się powszechnie przyjmuje. Oznacza to, że w ramach chrześcijaństwa możliwe jest istnienie etyki filozoficznej niezależnej od teologii moralnej.

38,50 zł
26,95 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,55 zł

96
Myślą, piórem i bułatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślą, piórem i bułatem
Dostępny
6 szt.

Ze wstępu Andrzeja Zaniewskiego: „(...) Stajemy się coraz starsi, a otacza nas wciąż ten sam drapieżny i niespokojny świat, dlatego poszukujemy mądrości, które uzupełniałyby lub odtwarzały nasze doświadczenia i w zwięzłych słowach zamykały naszą wiedzę o miłości, cierpieniu, tęsknocie, o życiu i śmierci. Potrzebujemy wniosków dotyczących nas samych, krótkich, pełnych treści, kształtnych w formie Potrzebujemy aforyzmów (...).”

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

97
Spór o Aelreda. W poszukiwaniu prawdziwego oblicza Aelreda z Rievaulx - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Spór o Aelreda. W poszukiwaniu prawdziwego oblicza Aelreda z Rievaulx
Dostępny
2 szt.

Wobec nieznajomości w Polsce wielkiej, zapominanej przez wieki średniowiecznej postaci opata z Rievaulx, widzimy potrzebę przybliżenia najpierw jego sylwetki i to w świetle nowych badań, którym, jak pamiętamy, twórczy impuls dała atmosfera rozwoju nauk wokół teologii monastycznej.

38,50 zł
21,95 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 16,55 zł

98
Koło do pływania, Auta, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło do pływania, Auta, mix wzorów
Intex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.06

Koło do pływania z motywem z bajki „Auta”. Do używania jedynie w wodzie, na głębokości, na której dziecko wyczuwa dno pod nogami oraz pod nadzorem osoby dorosłej. Średnica: około 51.0 cm Kod producenta: 58260 Uwaga! Mix wzorów, kolor i elementy dekoracyjne mogą różnić się od prezentowanych na zdjęciach. Produkt wysyłany losowo.

7,26 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,27 zł

99
Dmuchany materac dwuosobowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dmuchany materac dwuosobowy
Intex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.25

Dwuosobowy dmuchany materac z wbudowanymi poduszkami to nowa propozycja marki Intex. Materac o wymiarach 198.0 x 160.0 cm gwarantuje odpowiednią ilość miejsca na swobodny relaks dla dwojga. To wspaniałe rozwiązanie, jeśli zależy ci na odpoczynku w towarzystwie najbliższej osoby. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja, oparta na trzech komorach, zapewni stabilność nawet przy dużym obciążeniu i sprawi, że materac będzie swobodnie unosić się na powierzchni wody. Wygodna, dmuchana poduszka posłuży ci jako oparcie i pozwoli ci obrać wygodną pozycję. Materac jest miękki i przyjemny w dotyku. Dodatkowym udogodnieniem są dwa schowki na napój, dzięki którym nie będziesz musiał wychodzić z wody, by się orzeźwić. Dwuosobowy materac Intex to wysokiej jakości akcesorium dmuchane, które możesz zabrać ze sobą na basen bądź jezioro. Wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia, dzięki materiałowi winylowemu o grubości aż 32 mm. Transparentny materiał uzupełniony przyjazną kolorystyką tworzą razem oryginalny design, od którego nie sposób oderwać wzrok. Główne cechy: • piękna, letnia kolorystyka, • 3 komory powietrzne, • 2 otwory na napoje, • 2 wbudowane poduszki, • łatka naprawcza w zestawie. Dane techniczne: • rozmiar produktu: 198.0 x 160.0 cm, • grubość PVC 0,32 mm, • waga 4.2 kg. Sugerowany wiek użytkownika: od 9 roku życia.

112,70 zł
107,07 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,63 zł

100
Plecak 3-komorowy St.Right, moro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy St.Right, moro
St. Majewski
Dostępny
90 szt.

Pojemny i funkcjonalny plecak szkolny idealny dla ucznia klas 1-3 szkoły podstawowej. Plecak charakteryzuje bardzo staranne wykonanie oraz ciekawy wzór moro. Szczegółowa specyfikacja plecaka: • Wykonany z nieprzemakalnego materiału - poliestru 600D. • Wyposażony w dwie komory oraz trzy dodatkowe kieszenie. • Ma ergonomicznie ukształtowany system pleców. • System ze swobodną cyrkulacją pleców zapewnia komfort codziennego noszenia. • Szelki mają regulację. • Pierwsza komora plecaka jest bardzo pojemna - idealna do umieszczenia większych książek i zeszytów. Wewnątrz posiada dodatkową kieszonkę, np. na telefon. • Druga komora jest węższa - świetnie sprawdzi się do przenoszenia mniejszych książek i zeszytów. • Na froncie umieszczono pojemną kieszeń z wygodnym organizerem oraz haczykiem na klucze. • Po obu stronach plecaka znajdują się kieszenie, idealne do przenoszenia butelki. • Wyposażony w wygodną rączkę do przenoszenia plecaka oraz mniejszą do zawieszenia, np. przy szkolnej ławce. • Szelki nośne plecaka wyposażone zostały w elementy refleksyjne zwiększające widoczność użytkownika na drodze i po zmroku. • Spód plecaka zabezpieczony dwoma stopkami. Parametry techniczne: • wymiary: 39.0 x 28.0 x 16.0 cm, • materiał: 100% Polyester, • waga: 650 gram (bez wyposażenia), • pojemność: 19 litrów.

155,60 zł
147,82 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,78 zł

Wróć do góry