hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.04.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 24 kwietnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tomek Łebski. Tom 14. Ciastka, kapele i wielkie plany (Liz Pichon), na drugim Encyklopedia malucha (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Listy o kapłaństwie (Gerhard Ludwig Müller) oraz Zranić marionetkę (Katarzyna Grochola).
1
Tomek Łebski. Tom 14. Ciastka, kapele i wielkie plany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Tom 14. Ciastka, kapele i wielkie plany
Dostępny65 szt.

„Tomek Łebski Mój wielki plan (na dziś) 1. Napisać więcej piosenek o bardzo ważnych rzeczach jak… ciastka. 2. Upewnić się, że mam wystarczający zapas przekąsek. 3. Unikać Danki za wszelką cenę. Uważa, że myszkowałem w jej pokoju! (A jak!) 4. Rysować najwięcej, jak to możliwe, szczególnie wtedy, gdy Marek patrzy”. Wielokrotnie nagradzana bestsellerowa seria „Tomek Łebski” to idealna propozycja dla każdego dziecka! Zabawne historie opowiedziane z perspektywy 11-letniego chłopca z pewnością zaciekawią niejednego młodego czytelnika. A niestandardowa forma – bogato ilustrowane strony z mnóstwem żartobliwych obrazków, ukazujących świat Tomka Łebskiego, oraz dodatkowe strony do samodzielnego kolorowania – zachęci do sięgnięcia po książkę również mniej chętnych do czytania. Wystarczy otworzyć pierwszą stronę… Sprawdź sam!

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

7 osób kupiło
2
Encyklopedia malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia malucha
Dostępny23 szt.

Ponad 500 haseł ilustrowanych barwnymi obrazkami. Podstawowe informacje na temat życia codziennego, sportu, muzyki, zwierząt, roślin i geografii.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

5 osób kupiło
3
Listy o kapłaństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy o kapłaństwie
Dostępny14 szt.

„Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam” Drogowskazy dla kapłanów w XXI wieku Kościół można porównać do domu postawionego na skale, w którym duchowni mają szczególną, służebną rolę. Jej spełnianie staje się jednak coraz trudniejsze. W ostatnich latach Kościół przechodzi przez wyjątkowe kryzysy. Dlatego potrzeba dużej odwagi, by odpowiedzieć „tak” na Boże wołanie. W tej niezwykle osobistej książce kardynał Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, dzieli się swoimi refleksjami na temat misji i roli księży. Jego listy pomagają na nowo odkryć sens powołania tym, którzy wiele lat temu pozytywnie odpowiedzieli na powołanie do kapłaństwa. Są również nieocenionym wsparciem dla osób zastanawiających się nad przyjęciem święceń. Ta książka to także wspaniała publikacja dla świeckich zatroskanych o Kościół i wiarygodne głoszenie Ewangelii. Kardynał Gerhard Ludwig Müller (ur. 31 grudnia 1947) – profesor teologii dogmatycznej, wykładowca na Uniwersytecie Monachijskim. W latach 2002–2012 był biskupem Ratyzbony, później do 2017 r. sprawował funkcję prefekta Kongregacji Nauki Wiary. W Wydawnictwie WAM ukazały się dwie jego książki: Dogmatyka katolicka (2015) oraz Papież. Posłannictwo i misja (2017). Wstęp do wydania polskiego napisał ks. dr hab. Robert J. Woźniak.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
4
Zranić marionetkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zranić marionetkę
Dostępny57 szt.

Miłość, nienawiść, stare grzechy i nowe zbrodnie. Kto w naszym życiu pociąga za sznurki? Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca. Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami, i przydzielona mu przez policyjną „górę” młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić. Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę? Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze zostaje autorką kryminału i od razu osiąga w nim mistrzostwo. Zranić marionetkę to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w subtelnym opisywaniu i odsłanianiu ludzkich sekretów. Katarzyna Grochola – najpopularniejsza polska pisarka, której książki sprzedały się w nakładzie prawie pięciu milionów egzemplarzy. Inspiruje i zachwyca. I zaskakuje. Tym razem znakomitą powieścią kryminalną.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

4 osoby kupiły
5
Smocze opowieści. Tom 2. Totalne zasmoczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smocze opowieści. Tom 2. Totalne zasmoczenie
Dostępny90 szt.

Miasto za Murem i smoki zawarły rozejm. Król Jacenty zobowiązał się, że jego rycerze przestaną najeżdżać Smoczą Puszczę, a w zamian za to smoki pomogą królowi i jego poddanym zapełnić pusty skarbiec. Rozpoczyna się niebezpieczna i pełna przygód wyprawa w poszukiwaniu skarbów! „Smocze opowieści” to zabawne i magiczne przygody niecodziennych sąsiadów zamieszkujących Smoczą Puszczę i Miasto za Murem smoków i rycerzy. Być może płot między nimi okaże się zupełnie niepotrzebny? Najnowsza seria Marcina Mortki, autora bestsellerowych opowiadań o przygodach wikinga Tappiego, to historia pełna akcji, ciekawych bohaterów i humoru, dzięki którym dziecko na pewno nie będzie się nudzić!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

4 osoby kupiły
6
Księga zrozumienia. Własna droga do wolności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zrozumienia. Własna droga do wolności
Dostępny13 szt.

Musimy zmienić naszą świadomość, wytworzyć w świecie więcej energii medytacyjnej i miłości. Powinniśmy zniszczyć to, co stare – brzydotę świata, zgniłe ideologię, głupią dyskryminację, idiotyczne przesądy – i doprowadzić do powstania nowej istoty ludzkiej o świeżym spojrzeniu i nowych wartościach. Oderwać się od przeszłości – na tym właśnie polega bunt. „Biblioteka Osho” – w tej nowej serii prezentujemy kontrowersyjną postać duchowego przywódcy, myśliciela, i filozofa, który nie pozostawił po sobie ani jednego pisanego słowa – Osho. Wszystkie teksty to zapisane wykłady, konferencje i spotkania, w których często i chętnie uczestniczył. Porywał tłumy, budził świadomość, przewartościowywał światopoglądy. Za swoją działalność trafił do więzienia, został wydalony z USA, rządy kilku krajów odmówiły mu wiz, prawdopodobnie otruty zmarł w 1990 roku…

27,99 zł
20,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
7
Śladami Phileasa Fogga - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami Phileasa Fogga
Zielona Sowa, od 9 lat
Dostępny45 szt.

Dołącz do Klubu Reforma, podejmij wyzwanie i wyrusz w podróż dookoła świata! Klub Reforma, zainspirowany wyczynami angielskiego dżentelmena Phileasa Fogga, postanawia odtworzyć zakład, w którym każdy z członków będzie musiał odbyć podróż dookoła świata przed upływem osiemdziesięciu dni. Aby przebyć prawie 24 tysiące mil w tak krótkim czasie, należy odpowiednio się przygotować: kupić bilet na pociąg, wynająć słonia, a czasami pokonać kilkaset mil pieszo. Nie jest łatwo, bo na początku swojej podróży masz w kieszeni tylko 135 funtów oraz bilet na lot balonem. To nie koniec niespodzianek! Musisz także uważać na pozostałych członków Klubu, ponieważ nie zawsze grają fair; groźni piraci lub tubylcy mogą przeszkodzić Ci w podróży, a wykolejenie pociągu znacznie opóźni Twoją wyprawę. Wygraj wyścig, planując podróż i przewidując ruchy swoich rywali! Gra planszowa inspirowana powieścią J. Verne’a W 80 dni dookoła świata. Zawartość opakowania: • plansza, • planszetka Biuro Podróży, • 4 planszetki Postaci, • 4 pionki, • 50 kart Biletów, • 8 kart Podróży Pieszo, • 12 kart Rund, • 30 kart Wydarzeń, • 56 Banknotów, • Znacznik Pierwszego Gracza, • Znacznik Rundy.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

3 osoby kupiły
8
Kancelaria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kancelaria
Dostępny11 szt.

„Napisana z błyskotliwością Italo Calvino i czułością José Saramago ta krótka powieść-baśń jest piękna, pełna humoru, a zarazem smutna i przerażająca. Cudowna!” – Ursula K. Le Guin Josephine i Joseph uciekają z głębokiej prowincji, aby szukać szczęścia w wielkim mieście. Tam jednak życie okazuje się niewiele lepsze. Josephine zatrudnia się w iście kafkowskim biurze. Zamknięta w odosobnionej klitce w posępnym, betonowym gmachu ma tylko jedno zadanie: wprowadzać do bazy danych imiona, nazwiska i datę. Zawsze tę samą. Jutrzejszą... „Mieszanka kryminału, science fiction, romansu, baśni oraz satyry. Z bolesną precyzją ukazuje bezwzględne realia dzisiejszego świata pracy, a równocześnie umacnia wiarę w nasze człowieczeństwo”. – „Huffington Post” „Kafka byłby zachwycony. Rewelacyjna książka wyjątkowej i bezkompromisowej autorki”. – www.npr.org „Oryginalna i wciągająca. Phillips jest bystrą i inteligentną obserwatorką o przewrotnym poczuciu humoru i lekkim, pewnym piórze. Książka zapiera dech i zachwyca”. – „New York Times” „To jak przejażdżka kradzionym samochodem. Bardzo dziwna, bardzo piękna i bardzo szczera książka o surrealizmie administracji”. – www.slate.com „Przejmująca i nieco upiorna. Nie można się od niej oderwać”. – „L.A. Times” „Klimatyczna... klaustrofobiczna... zaskakująca”. – „Financial Times” „Książka ta stawia niełatwe pytania o pracę, życie, miłość i władzę; przede wszystkim zaś o to, co nazywamy naszą egzystencją”. – „New Republic” „Język Phillips jest precyzyjny, stylowy i zabawny. Jej wyczucie czasu – perfekcyjne. Zgłębiając tajemnice małżeństwa, przypadku, wolności i losu, zmusza do najwyższej uwagi”. – „The Atlantic” Helen Phillips jest laureatką nagród Fundacji Rona Jaffe, Italo Calvino oraz wielu innych. Kancelaria spotkała się z niezwykle przychylnym przyjęciem, a debiutancki zbiór opowiadań And Yet They Were Happy przykuł uwagę jury The Story Prize. Jej opowiadania opublikowano w czasopismach literackich, m.in. „Tin House”, „Electric Litterature”, „Slice”, „BOMB” i „PEN America”. Prowadzi warsztaty z twórczego pisania w Brooklyn College. Mieszka w Brooklynie wraz z mężem i dwójką dzieci.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
9
Najfutbolniejsi. Tom 1. Tajemnica śpiących sędziów, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najfutbolniejsi. Tom 1. Tajemnica śpiących sędziów, wydanie 3
Dostępny18 szt.

Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej. Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują... Zbliża się najważniejszy moment sezonu ligowego, do końca zostało kilka meczów o wszystko. I to dosłownie – drużynie grozi likwidacja, a kiedy tylko mecz zaczyna dobrze się układać, sędzia ucina sobie drzemkę na boisku! Czy przez to drużyna spadnie z ligi i przestanie istnieć? Czy komuś na tym zależy? Dlaczego dorośli nie chcą poznać prawdy? Trzeba coś z tym zrobić! Mali piłkarze zawierają tajne przymierze, by rozwikłać zagadkę i uratować drużynę. Najfutbolniejsi to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi! Pierwsza książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

3 osoby kupiły
10
Slime sztuczny śnieg 3 g - 120 ml - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slime sztuczny śnieg 3 g - 120 ml
Tuban
Dostępny11 szt.

Sztuczny śnieg 3g – 120 ml! Świat oszalał na punkcie SLIME! Teraz i ty możesz stworzyć niepowtarzalnego glutka korzystając z produktów TUBAN. Wystarczy tylko kilka składników i odrobina wyobraźni. Możesz zrobić Glutka od podstaw lub wykorzystać gotową masę. Mieszaj kolory, wtapiaj kolorowe kuleczki a nawet nadaj glutkowi ulubiony zapach. Możliwości są na prawdę nieograniczone! Zestaw białego proszku oraz tęczowego brokatu. Po dodaniu wody otrzymamy iskrzący sztuczny śnieg. Można również udekorować śnieg brokatem. To idealny dodatek do slime`a oraz świetna zabawa sztucznymi śnieżkami bez względu na pogodę!

13,20 zł
11,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,21 zł

4 osoby kupiły
11
PLAKAT ZDRAPKA DLA PAR 100 NASZYCH RANDEK - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAKAT ZDRAPKA DLA PAR 100 NASZYCH RANDEK
Szczęśliwa Rodzina
Dostępny104 szt.

100 naszych RANDEK to plakat ze zdrapką, pod którą ukryliśmy setkę sposobów na różnorodne spędzenie czasu tylko we dwoje. Ukryte pod zdrapką pomysły na randkę dodadzą Waszemu związkowi nutkę niepewności. Co czeka nas tym razem? 100 naszych RANDEK to polski design i najwyższa jakość: * Polski design: zaprojektowana własnoręcznie przez Karolinę i Maćka ze SzczęśliwaRodzina.com * Perfekcyjnie wykonana w irlandzkiej drukarni zdrapek (playprint Ltd). * Duży rozmiar: plakat o wymiarach 50x70cm został wydrukowany na grubym papierze. * Eleganckie opakowanie: tuba standardowa 55 cm wysokości, 60 mm średnicy, z metalowymi denkami. Karolina i Maciej Piechowie twórcy projektu SzczęśliwaRodzina.com o plakacie 100 naszych RANDEK: Chcieliśmy zainspirować pary, małżeństwa do wspólnego spędzania czasu tylko we dwoje. W natłoku rodzinnych obowiązków zapominamy o sobie - 100 naszych RANDEK to sposób walki z rutyną w związku

99,00 zł
84,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,85 zł

3 osoby kupiły
12
Kredki Omega Jumbo 24 kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Omega Jumbo 24 kolory
Dostępny1 szt.

OMEGA JUMBO to kredki grube w sześciokątnej lakierowanej oprawce. Polecane głównie dzieciom przedszkolnym ze względu na ich rozmiar jumbo 10 mm, miękkie rysowanie oraz intensywne kolory. Ich gruby wkład jest bardzo miękki, a jednocześnie odporny na silny nacisk i uderzenia. Są bardzo wydajne, świetnie nadają się do zakreślania i kolorowania dużych powierzchni. Komplet 24 kolory.

64,00 zł
60,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,20 zł

2 osoby kupiły
13
Saga rodu Forsyte'ów. Tom 1. Posiadacz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Forsyte'ów. Tom 1. Posiadacz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Powieść wszech czasów w nowym, pięknym wydaniu! Londyn, 1886 rok. Spotkanie na zaręczynowym przyjęciu staje się początkiem dramatycznych zdarzeń, które na zawsze dzielą zamożną mieszczańską rodzinę Forsyte'ów, a ich losy przez następne kilkadziesiąt lat śledzimy w trzech tomach tej mistrzowskiej powieści. Żaden z utworów Johna Galsworthy'ego, laureata literackiej Nagrody Nobla, nie cieszył się taką poczytnością jak Saga rodu Forsyte'ów. Co decyduje o tym, że ta książka intryguje czytelników do dziś? Krytycy pisali o epickim rozmachu i kronikarskim obiektywizmie, starannie wyważonej narracji, bezstronności i chłodnym dystansie w kreowaniu bohaterów. Zgoda, ale jest jeszcze jeden walor – psychologia. Mistrzowskie operowanie introspekcją, opisy wahań moralnych i uczuciowych, finezyjne wyrażanie stanów wewnętrznych, szczególnie w sytuacjach krańcowych – oto wartości, które decydują o tym, że Saga rodu Forsyte'ów brzmi ciągle świeżo i współcześnie. To one sprawiły, że książka była wielokrotnie ekranizowana, a ostatnia wersja serialu na jej podstawie zainspirowała m.in. twórców „Downton Abbey”. „…za jego wybitną sztukę opowiadania, której najwyższą formą jest Saga rodu Forsyte’ów”. Uzasadnienie przyznania Johnowi Galsworthy’emu w 1932 r. Literackiej Nagrody Nobla Dwa kolejne tomy Sagi… ukażą się w czerwcu i w lipcu 2019 r.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
14
Uroczystości szkolne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uroczystości szkolne
Dostępny64 szt.

Drugie, rozszerzone wydanie ?Uroczystości Szkolnych? to zbiór starych i nowych utworów zebranych w jednej książce. To wiersze i scenariusze drukowane dotąd w pojedynczych wydaniach. Piosenki nagrywane przez lata na wielu płytach. Opowiadania i bajki zamieszczane w różnych czasopismach. To także utwory nowe. Nigdzie wcześniej niepublikowane.Książka jest odpowiedzią na liczne prośby nauczycieli, którzy sugerowali, że dobrze by było, gdyby wszelkie potrzebne materiały znalazły się w ?jednym miejscu?. Żeby powstał swego rodzaju poradnik ułatwiający organizowanie szkolnych uroczystości, dzięki któremu można byłoby w znacznym stopniu uniknąć żmudnych i czasochłonnych poszukiwań potrzebnego na daną okazję repertuaru. Wydawnictwa zawierające scenariusze przedstawień, zbiory wierszy czy piosenek, zawsze cieszą się wielką popularnością. Oferowane treści nigdy nie przestają być aktualne. Można je przekazywać kolejnym pokoleniom, ponieważ co rok spotykamy się w szkole z nowymi dziećmi. Z dziećmi, które dopiero zaczynają poznawać świat.

34,65 zł
28,76 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,89 zł

3 osoby kupiły
15
Technokapłani. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technokapłani. Tom 2
Dostępny18 szt.

Drugi z dwóch tomów edycji zbiorczej serii „Technokapłani” zawiera tomy 5-8 wydania oryginalnego. Jeśli chcecie się przekonać, czym wsławią się tytułowi Technokapłani, czyli twórcy wspaniałych gier komputerowych, jeśli ponownie chcecie przenieść się do świata, który znacie z Incala lub jeśli po prostu jesteście ciekawi, jak potoczą się losy trójki rodzeństwa, poczętego ze świętej zakonnicy, to musicie sięgnąć po tę pozycję!

140,00 zł
112,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 28,00 zł

4 osoby kupiły
16
Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola. Teoretyczne minimum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola. Teoretyczne min...
Dostępny78 szt.

Dzięki kolejnym książkom serii „Teoretyczne minimum” piękno współczesnej fizyki stało się dostępne dla wszystkich, którym niestraszne są równania matematyczne. Najpierw ukazał się tom wyjaśniający mechanikę klasyczną, a potem książka poświęcona mechanice kwantowej. Teraz, w trzecim tomie serii, Leonard Susskind i Art Friedman zajęli się klasyczną teorią pola, stanowiącą podstawę newtonowskiej teorii grawitacji i teorii elektromagnetyzmu Maxwella, oraz szczególną teorią względności Einsteina, która jest bez wątpienia jednym z największych osiągnięć fizyki klasycznej. Wykorzystując najprostszy jak to możliwe opis matematyczny (ale nigdy nazbyt uproszczony!), zrozumiałe diagramy i barwne postacie będące alter ego autorów, Susskind i Friedman zabierają nas w fascynującą podróż do wszechświata Einsteina. Seria „Teoretyczne minimum”, łącząca ścisłe, matematyczne podejście z oryginalnym humorem, jest doskonałym przewodnikiem po świecie fizyki dla wszystkich, którzy chcą wyjść poza zakres materiału dostępny w tradycyjnych książkach popularnonaukowych, ale nie wiedzą, od czego zacząć. „Teoria względności i teoria pola odgrywają kluczową rolę we współczesnej fizyce. W książce Susskinda i Friedmana te ważne obszary fizyki zostały wyjaśnione po mistrzowsku – z ogromną głębią, ale i z dowcipem. Prawdziwa fizyka wygląda właśnie tak, jak została tu pokazana”. – Sean Carroll, autor książki Nowa perspektywa: pochodzenie życia, świadomości i wszechświata „Prawdziwe arcydzieło, które na pewno wytrzyma próbę czasu. Ogromnie żałuję, że takiej książki nie było, gdy ja kiedyś poznawałem fizykę klasyczną. Szczególną teorię względności i klasyczną teorię pola czyta się z prawdziwą przyjemnością”. – Stephon Alexander, kosmolog, Uniwersytet Browna, autor książki Jazz i fizyka. Tajemniczy związek muzyki ze strukturą Wszechświata Leonard Susskind jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Stanforda i jednym z twórców teorii strun. Jest autorem wielu książek, między innymi Mechaniki kwantowej (napisanej wspólnie z Artem Friedmanem) i Teoretycznego minimum (które napisał razem z George'em Hrabovskym). Art Friedman jest konsultantem, specjalistą od przetwarzania danych i współautorem Mechaniki kwantowej. Od młodości interesuje się fizyką i stale pogłębia swoją wiedzę z tej dziedziny.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
17
Piłka antystresowa. Owocki, 7 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka antystresowa. Owocki, 7 cm, mix wzorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Mega Creative znów wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, przedstawiając pomysł na odstresowanie i zabawę w jednym. Piłka antystresowa z grafiką w owocki nie tylko będzie pomocna w nauce radzenia sobie ze stresem, ale także świetnie nada się jako przyrząd do ćwiczenia dłoni. Wykonana z miękkiej pianki. Piłka ma tylko 7.0 cm, a tak dużo możliwości. Średnica piłki: 7.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,90 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
18
Nie święty gniew. Co Biblia mówi o złości? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie święty gniew. Co Biblia mówi o złości?
Dostępny19 szt.

„Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!” (Ef 4,26) Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo jak my? Czy Jego gniew jest święty, a nasz grzeszny? W jaki sposób przeżywać gniew, by zbliżał nas do Boga, a nie oddalał od Niego? Czy chrześcijanin może się złościć, a nawet gniewać się na samego Boga? Danuta Piekarz, wędrując po kartach Biblii, wnikliwie bada najrozmaitsze przejawy gniewu. Przybliża zwłaszcza te, które towarzyszą ludziom w kontaktach z Bogiem. „Łatwo nam oskarżać autorów biblijnych, a nawet samego Boga, za ich gwałtowne reakcje, które są opisane na kartach świętych ksiąg. Jeśli jednak wczytamy się w nie bez uprzedzeń (…), odkryjemy, że właśnie ten rozgniewany Bóg jest nam bardzo bliski”. Danuta Piekarz – biblistka i italianistka, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II oraz w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów. W latach 2008-2013 była konsultorką Papieskiej Rady ds. Świeckich. Opublikowała kilkanaście książek i artykułów o tematyce biblijnej.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
19
Piłka antystresowa 7 cm - auta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka antystresowa 7 cm - auta
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Mega Creative znów wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, przedstawiając pomysł na odstresowanie i zabawę w jednym. Piłka antystresowa z grafiką w uśmiechnięte buźki/minki nie tylko będzie pomocna w nauce radzenia sobie ze stresem ale także świetnie nada się jako przyrząd do ćwiczenia dłoni. Piłka ma tylko 7.0 cm a tak dużo możliwości!

4,30 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
20
Miłe Natalii początki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłe Natalii początki
Dostępny20 szt.

Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski – kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik? Dziesięcioletni Jarek – zdolny, inteligentny, sprytny i ambitny – zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody, oficera służb bezpieczeństwa. Ten wziął chłopca pod swoje skrzydła i pokierował jego dalszym życiem oraz karierą. Spełniwszy marzenie swego podopiecznego o studiach na wydziale historii sztuki, wychował sobie oddanego współpracownika, którego wykorzystywał do własnych celów. Ale wkrótce się okazało, że uczeń przewyższył mistrza… Jarosław Sucharski, zręcznie poruszając się w realiach socjalistycznej Polski, wkracza w niebezpieczny świat czarnego rynku, przemytników dzieł sztuki, fałszerzy obrazów, handlarzy złotem i brylantami. Niebawem przenosi swoje interesy na arenę europejską. Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka cyklu powieści sensacyjnych „Natalii 5” i wielu innych powraca w prequelu serii. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
21
Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycj...
Dostępny57 szt.

Bezczelna, wzruszająca, niezwykła – rozmowa z Manuelą Gretkowską, naszą narodową libertynką O miłosnych komplikacjach, slow life i fast sex, duchowości, narkotykach, a przede wszystkim o współczesnej Polsce. Manifest swobody myślenia i bycia wbrew wszystkiemu: cenzurze, hejtowi, banowaniu, przemilczaniu i wycinaniu. Książka antysarmacka, raczej nie dla katolików. „Dla mnie najważniejsze jest to, by nie powtarzać cudzych myśli i dobrze napisać własne. A że komuś się nie spodoba? Jesteś panną na wydaniu i zalotnicy ci powiedzieli, że nie jesteś w ich targecie?” – Manuela Gretkowska Patrycja Pustkowiak – pisarka i dziennikarka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutowała głośną powieścią Nocne zwierzęta (2013), która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike i była nominowana do Nagrody Gdynia. W 2016 roku otrzymała Nagrodę im. Adama Włodka przyznawaną przez Fundację Wisławy Szymborskiej. W 2018 roku wydała drugą powieść Maszkaron, a jej opowiadanie znalazło się w tomie O psach. Manuela Gretkowska – pisarka, autorka ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków. W tym m.in powieści Trans, Agent, Miłość po polsku, Kobieta i mężczyźni, Na linii świata, esejów: Światowidz, Silikon, dzienników: Polka, Obywatelka, Europejka.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
22
Wyprawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa
Dostępny12 szt.

Wyrusz na wyprawę, by odkryć samego siebie! Dwa bieguny Ziemi w ciągu roku, przejście przez Grenlandię i Pustynię Gibsona, zdobycie Mount Vinson, Kilimandżaro i Huayna Potosi w Andach, wyprawa Solo TransAntarctica, dwukrotne przepłynięcie jachtem Atlantyku, projekt Wisła… Tego wszystkiego dokonał jeden człowiek. Jak to możliwe? Mamy w sobie ogromne zasoby energii, która pozwala planować wielkie rzeczy i działać w najtrudniejszych, najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Ta książka uczy, jak spożytkować tę energię na co dzień. Pokazuje, jak uchwycić sens życia, zwłaszcza w tych momentach, kiedy zaczynamy go tracić. Marek Kamiński, najwybitniejszy polski podróżnik, w zderzeniu z samotnością i ekstremalnymi warunkami poznał własne ograniczenia i możliwości. Tę praktyczną wiedzę wciela w życie. Skorzystaj z jego wyjątkowego doświadczenia i wyrusz na wyprawę. Nawet jeśli będzie nią ta najtrudniejsza – do własnego wnętrza. Marek Kamiński – podróżnik i filozof, przedsiębiorca, mówca motywacyjny, autor książek. Jako pierwszy człowiek w historii zdobył oba bieguny Ziemi w jednym roku. Ostatnio opublikował: Idź własną drogą.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
23
Fashion Show - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fashion Show
Zielona Sowa, od 7 lat
Dostępny22 szt.

Wciel się w projektanta i przygotuj niezwykłe stroje, które staną się hitem na nadchodzącym pokazie Fashion Show! Zdecyduj, gdzie będziesz szukał inspiracji – w spalonych czerwieniach stylu hiszpańskiego, orientalnych motywach japońskich, a może postawisz na francuską prostotę, szyk i elegancję? Do zwycięstwa potrzebne będą: duża dawka kreatywności, niesamowite pomysły, znajomość modowych trendów i wyczucie stylu. Pokaz coraz bliżej, wielka machina ruszyła – trzeba zrobić zakupy, zamówić projekty i skompletować całą kolekcję! Wygra ten projektant, który ze wszystkim zdąży na czas! Fashion Show to rywalizacyjna gra karciana dla całej rodziny. Zawartość opakowania: • 6 planszetek Pracowni, • 36 kart Strojów, • 36 kart Dodatków, • 24 karty Konsultantów, • 4 karty Pomocy, znacznik Pierwszego Gracza, • 8 znaczników Akcji, • 4 szyldy Przymierzalni, • 4 szyldy Atelier, • 1 szyld Szwalnia, • 1 szyld Trendy, • 1 szyld Outlet.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

1 osoba kupiła
24
Toy Story 4. GDP65 Figurka Bunny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Toy Story 4. GDP65 Figurka Bunny
Mattel, Mattel
Dostępny7 szt.

Kolekcja figurek będzie wspaniałym prezentem dla młodych fanów popularnego serialu animowanego „Toy Story”. Postacie, które tworzą kolekcję, zostały wykonane na wzór bohaterów bajki. Każda figura ma swój indywidualny charakter, odpowiednio dobrane kolory oraz ruchome elementy. Niektóre z nich posiadają także swoje akcesoria. Bohaterowie popularnych kreskówek będą świetnymi przyjaciółmi dla Twojego dziecka. Wysokość figurki: 18.0 cm Wymiary opakowania: 19.0 x 28.0 x 7.0 cm

63,99 zł
17,92 zł

Rabat 72,0%
oszczędzasz 46,07 zł

1 osoba kupiła
25
Pieniądze mojej pani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze mojej pani
Dostępny36 szt.

Kiedy z domu lady Lydiard znika banknot o wysokim nominale, podejrzenie pada na Isabel – jej przybraną córkę. Jednak ani jaśnie pani ani jej zarządca Moody nie wierzą w winę prostolinijnej i uczciwej dziewczyny. Niezrażony bezsilnością policji i pojawieniem się potężnego rywala do ręki Isabel, beznadziejnie zakochany Moody, postanawia za wszelką cenę udowodnić jej niewinność.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
26
Gwiezdni przyjaciele. Tom 2. Uwięzione życzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdni przyjaciele. Tom 2. Uwięzione życzenie
Dostępny26 szt.

Czy wierzysz w magię? Wiola i jej przyjaciółki wierzą! A gdy spotykają gwiezdne zwierzęta, otwiera się przed nimi świat magicznych przygód. Wiola i jej gwiezdne zwierzę, żbik o imieniu Dereń, muszą użyć swoich mocy, aby powstrzymać siły czarnej magii. Kiedy seria nieprzyjemnych zdarzeń dotyka lokalną drużynę gimnastyczną, gwiezdni przyjaciele podejrzewają, że kryje się za tym czarna magia. Ale czy magiczne zdolności gwiezdnych przyjaciół są wystarczające, aby pokonać zło?

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
27
Slime sztuczny śnieg  12g - 500 ml - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slime sztuczny śnieg 12g - 500 ml
Tuban
Dostępny21 szt.

Sztuczny śnieg 12g – 500 ml! Świat oszalał na punkcie SLIME! Teraz i ty możesz stworzyć niepowtarzalnego glutka korzystając z produktów TUBAN. Wystarczy tylko kilka składników i odrobina wyobraźni. Możesz zrobić Glutka od podstaw lub wykorzystać gotową masę. Mieszaj kolory, wtapiaj kolorowe kuleczki a nawet nadaj glutkowi ulubiony zapach. Możliwości są na prawdę nieograniczone! Zestaw białego proszku oraz tęczowego brokatu. Po dodaniu wody otrzymamy iskrzący sztuczny śnieg. Można również udekorować śnieg brokatem. To idealny dodatek do slime`a oraz świetna zabawa sztucznymi śnieżkami bez względu na pogodę!

21,50 zł
18,99 zł

Rabat 11,7%
oszczędzasz 2,51 zł

2 osoby kupiły
28
Introwertyzm. Cicha moc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introwertyzm. Cicha moc
Niedostępny
Brak

Przeraża cię perspektywa spędzenia wieczoru wśród ludzi, których słabo znasz? Czujesz się przytłoczony, gdy musisz publicznie przemawiać? Wolisz obserwować w milczeniu? Nie martw się, wszystko z tobą w porządku – prawdopodobnie jesteś introwertykiem. Introwertyk rzadko zabiera głos w rozmowie, wydaje się wycofany i niezainteresowany, a czasami nawet zarozumiały. Jednak to wrażenie jest dalekie od tego, co naprawdę dzieje się w jego wnętrzu. Karin Ackermann-Stoletzky podpowiada introwertykom jak poznać siebie, by w pełni wykorzystać mocne strony swojej osobowości. Proponuje praktyczne ćwiczenia, które pomogą uświadomić sobie moc cichej siły. Tłumaczy na czym polegają różnice między osobowością introwertyczną a ekstrawertyczną, także w kontekście relacji z Bogiem.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

29
Pogoda dla puchaczy. Lato - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogoda dla puchaczy. Lato
Niedostępny
Brak

Dziób dobry, Czytelniku! Przygotuj się na gorące powitanie lata! W lesie upały i susza. Zwierzęta marzą o orzeźwiającym deszczu. I truchleją na myśl o pożarze. Ale na szczęście puchacz Bubuś ma oczy szeroko otwarte! Czy w porę uchroni mieszkańców przed nieszczęściem? To wcale nie koniec. To dopiero początek tej historii, która przyniesie mnóstwo zaskoczeń. Zupełnie nowi bohaterowie: wataha młodych dzików pod dowództwem meteotaty, ryś radiowiec i… W tym miejscu warto zamknąć dziób, bo to będzie naprawdę gorący finał niezwykłej opowieści o puchaczach! Jeśli czekacie na powrót Bubisi, Bubba i Bubla – możecie na nich liczyć. W tej części raz jeszcze wystąpią wszyscy członkowie rodziny Bubo-Bubo. A czy Bubuś w końcu usłyszy głos natury i postanowi osiąść gdzieś na stałe? O tym przekonacie się sami, poznając przy okazji niezwykłe zjawiska przyrodnicze, o których opowie popularny prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Szukajcie w książce kodów do odblokowania filmowych dodatków z jego udziałem. Marcin Kozioł jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, w tym Skrzyni Władcy Piorunów (lektura szkolna dla klas 4–6) i jej kontynuacji – Tajemnicy przeklętej harfy (więcej na stronie detektywi-na-kolkach.pl). Prowadzi rezerwat starych komputerów i napisał o nich książkę Szalona historia komputerów (więcej na stronie docent5procent.pl). Zapalony podróżnik, wielbiciel koni, ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Razem z Katarzyną Dowbor napisał serię książek dla dzieci Stajnia pod tęczą (więcej na stronie www.stajniapodtecza.pl). Kiedy miał 16 lat, zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun – szkole, która była pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harry’ego Pottera. Pewnie dlatego często pozwala sobie na odrobinę fantazji, którą zapisuje w niepowtarzalny sposób. Bartek Jędrzejak – prezenter telewizyjny, dziennikarz TVN. Jako prezenter pogody stale występuje w programie Dzień Dobry TVN. Autor licznych reportaży, felietonów i cykli telewizyjnych. Wykładowca Studium Dziennikarstwa Radiowego, Telewizyjnego i Realizacji Dźwięku. Jest jednym z laureatów IX Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” – zwyciężył w kategorii „Zdrowie”; doceniono jego wieloletnią współpracę z Fundacją „Dar Szpiku”. Wiele lat pracował w TVP, współtworzył takie programy jak Wiadomości, Panorama, Teleexpress. Jako prezenter pogody często jest pytany o prognozę na dzień następny, musi być więc na bieżąco z meteorologią, i choć nie jest synoptykiem, dobrze zna mechanizmy pogodowe. Jako autor zadebiutował książką Męska sprawa.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

30
Maria, Królowa Szkotów, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria, Królowa Szkotów, Blu-ray
Josie Rourke, 2019
Niedostępny
Brak

Przedstawiony film ukazuje burzliwe życie charyzmatycznej Marii Stuart (nominowana do Oscara® Saoirse Ronan) Maria, koronowana na królową Francji w wieku 16 lat, po dwóch latach zostaje wdową. Odmawia ponownego wyjścia za mąż i powraca do rodzinnej Szkocji, aby odzyskać należny jej tron. Z racji urodzenia ma prawo do ubiegania się o tron Anglii, zajmowany przez Elżbietę I (nominowana do Oscara® Margot Robbie). Zdeterminowana, by sprawować pełnię władzy, Maria zgłasza pretensje do angielskiego tronu, podważając tym samym pozycję Elżbiety. Dwie królowe to rywalki w miłości i w dążeniu do władzy, a różnią je także poglądy na kwestie małżeństwa i dzieci. Zdrada, bunt i intrygi na każdym z dworów zagrażają obu władczyniom, ostatecznie poróżniając je, a każda z nich doświadczy gorzkiej ceny władzy.

80,00 zł
76,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

31
Zrozumieć Feliksa. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć Feliksa. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Postać Feliksa Dzierżyńskiego oblepiona jest w świadomości ludzi kłamstwami najrozmaitszej treści, przez co jest wypaczona w sposób znaczny. Przyczynił się do tego stanu rzeczy przede wszystkim Ronikier – autor paszkwilanckiej biografii Dzierżyńskiego pełnej kłamstw i epizodów, które nigdy nie miały miejsca. Ten pisarz, ale także mitoman i morderca oparł swoją opowieść o liczne fakty z życia Feliksa Dzierżyńskiego, jakie w zaufaniu zdradziła mu siostra Feliksa, Aldona. Szczerze tego żałowała, chciała nawet wytoczyć proces pisarzowi, zrezygnowała. Kolejnym fatalnym źródłem rozpowszechniania kłamstw jest dr. Jerzy Jaśkowski – ekspert od wszystkiego, autor takich bredni, że polską rodzinę Dzierżyńskich podmienili Żydzi, a prawdziwi zostali przez nich zabici. Na szczęście zdecydowana większość publikacji, a także archiwa mówią jednym tonem kreśląc stabilną w swoim rozwoju postać rewolucjonisty, człowieka bardzo pracowitego, uczuciowego, wymagającego, lojalnego i wrażliwego. Człowieka, który dostał wszystko to w życiu, co sobie wymarzył, a porwał się na wiele. Ponad 11 lat spędzonych w więzieniach, aresztach i zesłaniach, brawurowe ucieczki z odległej Syberii, wodzenie za nos nie tylko carskiej Ochrany, ale i wywiadów Niemiec czy Szwajcarii, bezustanny ruch, konspiracja uformowały twórcę najlepszych na świecie służb specjalnych – KGB i nie tylko. Dzierżyński stał się wybitnym specjalistą transportu i nie na wyrost nazywa się go ojcem radzieckiego przemysłu. Sukces Wielkiej Rewolucji Październikowej, która ukształtowała również nasze dzisiejsze życie, zawdzięczamy Feliksowi Dzierżyńskiemu. Doszedłem do wniosku, że czas odkłamać tą postać, przybliżyć ją, pozwolić zrozumieć ignorantom opisując zdarzenia, jakie w jego najbliższym otoczeniu miały miejsce, przybliżyć sylwetki ludzi, z którymi pracował i z którymi walczył. Opierałem się głównie na wiarygodnych dokumentach. Nie mając dostępu do archiwum KGB pracowałem nad materiałami, jakie mogłem zdobyć. Niejednokrotnie zdarzyło mi się łączyć fragmenty listów, jakie znajdywałem w różnych źródłach. Nieocenione były źródła rosyjskie, które przyszło mi tłumaczyć. Z pewnością nie wyczerpałem tematu. Wciąż pojawiają się nowe źródła dzięki jednemu z najwybitniejszych rosyjskich historyków KGB Aleksandrowi Plehanowowi, ale kiedyś trzeba zakończyć przygodę podróży w czasie, do jakiej zabrał mnie Feliks Dzierżyński. Nie udało mi się dotrzeć do wielu osób, nie miałem możliwości udać się śladami rodziny Dzierżyńskich, ani świętować 140 rocznicy urodzin Feliksa Dzierżyńskiego w Dzierżynowie. Kiedyś to nadrobię.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

32
Sekretny język drzew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretny język drzew
Niedostępny
Brak

50 gatunków drzew: ich historia, zastosowanie, znaczenia, symbolika i mnóstwo intrygujących faktów! Drzewa to zdumiewające dzieła natury. Są piękne i tworzą żywe, zmienne tło, które łagodzi i zazielenia krajobraz w miastach i wsiach. Nasycają tlenem powietrze, którym oddychamy. W ciągu wieków dostarczały budulca, opału, pożywienia i środków leczniczych. Dla artystów, muzyków i pisarzy były źródłem inspiracji. A o czym mówią nam drzewa dziś? Zabieganym, zmęczonym ludziom mówią o spokoju i harmonii. Samo przebywanie wśród drzew łagodzi i zmniejsza stres, daje radość i wytchnienie. Drzewa, choć nawet o tym nie wiemy, wpływają na nasze codzienne życie. Ta książka odkrywa całe bogactwo sekretnego języka drzew, które mówią do siebie nawzajem, do zwierząt, ptaków i do nas. A każde ma do opowiedzenia niezwykłą historię. Im więcej drzew i obszarów zadrzewionych, tym szczęśliwsi i mniej zestresowani są ludzie – to wynik badań naukowych. – Tony Kirkham, Królewskie Ogrody botaniczne w Kew Wchodząc do lasu, wkraczamy w tajemny świat, powiązany z naszą przeszłością. Pielęgnujmy ten drzewny azyl: to fundament, na którym wszyscy się opieramy. – dr Nick Atkinson, Woodland Trust

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

33
Lawendowa dama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lawendowa dama
Niedostępny
Brak

Klasyczna Putney: gwałtowne namiętności, wzruszające uczucie i ryzykowna przygoda. – „Romantic Times” Lord James Kirkland to właściciel potężnej floty, połowy londyńskich domów gry i... arcyszpieg. Nie jest skłonny do sentymentów, chyba że chodzi o pewną piękność, która kiedyś była jego żoną. Laurel oddała Jamesowi serce jako młodziutka dziewczyna. Kochała go – do chwili, gdy na jej oczach dopuścił się haniebnego czynu. Tej samej nocy porzuciła go, a on pozwolił jej odejść bez słowa. Ich niespodziewane spotkanie po latach wywołuje nieprzewidywalną lawinę zdarzeń i uczuć... Mary Jo Putney to amerykańska mistrzyni romansu. Jest wielokrotną laureatką prestiżowych nagród, m.in. Rita Award (odpowiednik filmowego Oscara dla romansu historycznego) i najwyższego wyróżnienia za całokształt twórczości przyznawanego najwybitniejszym twórczyniom gatunku.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

34
Perska zmysłowość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perska zmysłowość
Dostępny31 szt.

Szaleńcza miłość nawet za cenę śmierci? Znana z Perskiej zazdrości Joanna, podejrzewając swojego męża, kuwejckiego biznesmena, o kolejną zdradę, pod wpływem impulsu wylatuje na rajską wyspę Bali. W towarzystwie swojej przyjaciółki Angeliki i Jennifer, świeżo upieczonej rozwódki, chce zapomnieć o małżeńskich problemach i wcześniejszych dramatycznych przeżyciach. Kiedy na jej drodze staje Richard, zniewalająco przystojny Amerykanin, który razem ze swoimi kolegami przyjechał na Bali, aby wesprzeć Jennifer, Joanna zakochuje się w nim niemal od pierwszego wejrzenia. Czy jej mąż, Ali, dowie się o zdradzie? Czy czeka ją straszna kara ukamienowania, która w jego kulturze grozi kobiecie za cudzołóstwo? Czy Joanna będzie miała możliwość wyboru? Do czego zaprowadzi ją szaleńcza miłość, która ogarnęła ją niespodziewanie na czarownej wyspie Bali? Laila Shukri po raz kolejny wprowadza czytelnika w świat wielkich uczuć i namiętności. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazała się Perska miłość, jej debiut powieściowy, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: Byłam służącą w arabskich pałacach, Perska zazdrość, Jestem żoną szejka, Perska namiętność, Byłam kochanką arabskich szejków, Perska nienawiść i Jestem żoną terrorysty, trafiły na listy bestsellerów i sprzedały się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

35
Kobiety i szatani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety i szatani
Dostępny22 szt.

Autorka wysmakowanych powieści uderza po raz kolejny! Tym razem zabierze cię do hipnotycznego zimowego miasta – do piekła kobiet i męskich cieni? Dominika budzi się w obcym domu. Nie ma pojęcia, jak się w nim znalazła. Miasto z wierzchu wygląda zwyczajnie, ale… ktoś zakradł się do niego nocą i… podmienił słońce. Teraz świeci tu sztuczna gwiazda – trupio zimna, podobna do blaszanego guzika. Najlepsza przyjaciółka, Laura, zniknęła bez śladu, a tożsamość samej Dominiki rozpuściła się w powietrzu jak cukier w kawie. Nikt Dominiki nie rozpoznaje i nie pamięta – wszystko wskazuje na to, że kiedy spała – z całym miastem stało się coś diabelnie absurdalnego. Gdy już zaczyna myśleć, że bezpowrotnie przegrała swoje życie, spotyka tajemniczego zakapturzonego mężczyznę. Kobiety i szatani to oryginalna, osadzona w zimowym krajobrazie alegoria piekła. Część mieszkańców „sztucznego miasta” straciła i zapomniała swoich bliskich, inni osiedlili się na obrzeżach i utworzyli minikomunę, a pod powierzchnią miasta zdaje się kryć zdumiewająca tajemnica… W tym kobiecym piekle nie brakuje i mężczyzn, którzy odbywają własną pokutę. Poznacie także fascynujące istoty pół-szatańskie, bezimienne krajobrazy metafizyczne, sensualną przewodniczkę Georgię, upiorne bliźnięta i dziwną papugę. Dodatkowym nietuzinkowym smakiem powieści jest tło, które składa się z wybitnych dzieł malarskich – autorka wtopiła słowami znane obrazy do treści swojej powieści, dzięki czemu czytelnik w procesie lektury razem z bohaterami spaceruje po niezwykłej krainie plastycznych wizji! To książka powłóczysta i plastyczna, konwencja obyczajowa i oniryczna splata się w niej z subtelnymi akcentami opowieści kryminalnej.

33,90 zł
28,82 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,08 zł

36
Gdzie jest kameleon? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest kameleon?
Niedostępny
Brak

Nagroda dla najlepszej książki dziecięcej magazynu „Creative Child” 2018! Pięknie ilustrowana żywymi kolorami tropikalnej dżungli, zabawna i ciepła (o dużych walorach edukacyjnych) opowieść o przyjaźni. I o tym, że każdy z nas jest w czymś dobry, nawet jeśli jeszcze o tym nie wie. Napoleon jest najpiękniejszym kameleonem w dżungli. A mimo to nie ma przyjaciół. Dlaczego? Bo nikt go nie widzi! Wiadomo, że kameleony zmieniają kolor i upodobniają się do otoczenia. Napoleon jest właściwie niewidzialny. Więc próbuje wszystkiego, żeby zwrócić na siebie uwagę – macha łapkami, robi śmieszne miny, a nawet staje na głowie. Ale dopiero ostatnia sztuczka nieoczekiwanie sprawia, że wszyscy go zauważają. I wszyscy chcą się z nim bawić!

32,80 zł
22,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

37
Amantka z pieprzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amantka z pieprzem
Dostępny14 szt.

Najważniejsze dla niej jest – życie, spotkanie z drugim człowiekiem. No i poczucie humoru. Twierdzi, że w miłości – trzeba się jeszcze… lubić. A najpiękniejszym słowem po słowie kochać jest słowo – pomagać. Na scenie czy w filmie – skraca niepotrzebne, przegadane dialogi, ucieka przed sieczką myślową i znaczeniową. Nie akceptuje – publicznego epatowania swoimi problemami, bólem czy stratą najbliższych. To jej i tylko jej, ale zgodziła się uchylić drzwi do swojego świata i wpuścić tam Grzegorza Ćwiertniewicza. Powstała szczera i pasjonująca rozmowa o życiu i grze, pełna codzienności i... niecodzienności z amantką z pieprzem – jak nazwał ją jeden z wybitnych reżyserów filmowych. Grażyna Barszczewska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o zaskakująco szerokim i wszechstronnym emploi od lirycznych amantek po „monstra”. Jej charakterystyczny, intrygujący głos znają także słuchacze audycji Polskiego Radia. Ma w swoim dorobku artystycznym ponad 200 ról dramatycznych i komediowych w teatrze, filmie i telewizji. Współpracowała z uznanymi reżyserami w kraju i za granicą. Występowała także w Kabarecie Dudek i na estradzie. Śpiewa, nagrywa płyty. Za swoje osiągnięcia otrzymała wiele nagród i odznaczeń. Jej kreację w filmie Roberta Glińskiego „Wszystko, co najważniejsze” pochwaliła sama Meryl Streep, a na planie filmu „Jakub kłamca” spotkała się z Robinem Williamsem… Największą popularność przyniosła jej rola Niny Ponimirskiej w „Karierze Nikodema Dyzmy”. Grzegorz Ćwiertniewicz – doktor nauk humanistycznych, polonista, wykładowca akademicki, pedagog, dyrektor Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu, autor książki Krystyna Sienkiewicz. Różowe zjawisko, a także wywiadów, recenzji oraz artykułów o tematyce edukacyjnej. Należy do Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT/IATC). Publikuje m.in. w „Polonistyce”, „Teatrze”, „Śląsku”, „Dyrektorze Szkoły”, „Kwartalniku Edukacyjnym” i „Edukacji i Dialogu”. Mieszka we Wrocławiu.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

38
To Tulsa And Back, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To Tulsa And Back, CD
J.J. Cale, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy reedycje klasycznych albumów legendarnego JJ Cale'a. Nagrywał m.in Ericiem Claptonem, zaś do jego największych hitów należą m.in „Cocaine” i „After Midnight”. Po ośmiu latach milczenia JJ Cale powrócił w 2004 roku jedną z najlepszych płyt w swojej karierze. „To Tulsa And Back” to zrealizowany z rozmachem, pełen fantastycznych partii dęciaków, klawiszy wielki comeback mistrza. Bogate brzmienie zderzone z przydymionym głosem Cale'a i mrocznymi tekstami dają kapitalny efekt. Blues, odniesienia do funku i jazzu, balladowy folk z Appalachów, w niepowtarzalnym, autorskim wydaniu. Lista utworów: 1. My Gal 2. Chains of Love 3. New Lover 4. One Step 5. Stone River 6. The Problem 7. Homeless 8. Fancy Dancer 9. Rio 10. These Blues 11. Motormouth 12. Blues for Mama 13. Another Song

65,90 zł
64,58 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

39
Closer To You, CD + LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Closer To You, CD + LP
J.J. Cale, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Prezentowany album został pierwotnie wydany w 1994 roku i stanowi stanowi kontynuację poprzedzających go wydawnictw „Travel-Log” i „Number 10”. Skład, w którym została nagrana płyta, został wzmocniony przez dwóch basistów (elektryczny i akustyczny), dwóch gitarzystów plus sekcję dętą. Album kończy fenomalny „Steve's Song”, oparty na hipnotycznym groove instrumentalny kawałek. Lista utworów: LP Strona A: 1. Long Way Home 2. Sho-Biz Blues 3. Slower Baby 4. Devil's Nurse 5. Like You Used To 6. Borrowed Time Strona B: 1. Rose in the Garden 2. Brown Dirt 3. Hard Love 4. Ain't Love Funny 5. Closer to You 6. Steve's Song Płyta CD: 1. Long Way Home 2. Sho-Biz Blues 3. Slower Baby 4. Devil's Nurse 5. Like You Used To 6. Borrowed Time 7. Rose in the Garden 8. Brown Dirt 9. Hard Love 10. Ain't Love Funny 11. Closer to You 12. Steve's Song

145,90 zł
142,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,92 zł

40
Rammstein. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rammstein. Winyl
Rammstein, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

191,90 zł
188,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

41
Live, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live, CD
J.J. Cale, Universal Music Polska
Dostępny1 szt.

Przedstawiamy reedycje klasycznych albumów legendarnego JJ Cale'a. Nagrywał m.in Ericiem Claptonem, zaś do jego największych hitów należą m.in „Cocaine” i „After Midnight”. Fantastyczny zestaw nagrań koncertowych zarejestrowanych między 1990 a 1996 rokiem. Na płycie nie mogło oczywiście zabraknąć sztandarowych hitów mistrza z „Cocaine”, „After Midnight”, „Call Me Breeze”, „Magnolia” na czele. Klasyk. Lista utworów: 1. After Midnight 2. Old Man 3. Call Me The Breeze 4. Sensitive Kind 5. Cocaine 6. Money Talks 7. River Boat Song 8. Living Here Too 9. Mama Don't 10. People Lie 11. Humdinger 12. Thirteen Days 13. Magnolia 14. Ride Me High

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

42
Guitar Man, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guitar Man, CD
J.J. Cale, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy reedycje klasycznych albumów legendarnego JJ Cale'a. Nagrywał m.in Ericiem Claptonem, zaś do jego największych hitów należą m.in „Cocaine” i „After Midnight”. „Guitar Man” swoją premierę miał w 1996 roku. Nagrany przez muzyka praktycznie samodzielnie, przynosi 12 relaksujących piosenek. Brzmienie wydawnictwa może przywodzić na myśl barowe combo, a do tego ma niesamowitą lekkość i luz, cechy charakterystyczne dla twórczości JJ Cale'a. Lista utworów: 1. Death in the Wilderness 2. It's Hard to Tell 3. Days Go By 4. Low Down 5. This Town 6. Guitar Man 7. If I Had a Rocket 8. Perfect Woman 9. Old Blue 10. Doctor Told Me 11. Miss Ol' St Louie 12. Nobody Knows

65,90 zł
64,58 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

43
Guitar Man, CD + LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guitar Man, CD + LP
J.J. Cale, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Prezentowany album swoją premierę miał w 1996 roku. Nagrany przez muzyka praktycznie samodzielnie, przynosi 12 relaksujących piosenek. Brzmienie wydawnictwa może przywodzić na myśl barowe combo, a do tego ma niesamowitą lekkość i luz, cechy charakterystyczne dla twórczości JJ Cale'a. Lista utworów: Płyta LP Strona A: 1. Death in the Wilderness 2. It's Hard to Tell 3. Days Go By 4. Low Down 5. This Town 6. Guitar Man Strona B: 1. If I Had a Rocket 2. Perfect Woman 3. Old Blue 4. Doctor Told Me 5. Miss Ol' St Louie 6. Nobody Knows Płyta CD: 1. Death in the Wilderness 2. It's Hard to Tell 3. Days Go By 4. Low Down 5. This Town 6. Guitar Man 7. If I Had a Rocket 8. Perfect Woman 9. Old Blue 10. Doctor Told Me 11. Miss Ol' St Louie 12. Nobody Knows

145,90 zł
142,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,92 zł

44
Live, CD + 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live, CD + 2 LP
J.J. Cale, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy fantastyczny zestaw nagrań koncertowych zarejestrowanych między 1990 a 1996 rokiem. Na płycie nie mogło oczywiście zabraknąć sztandarowych hitów mistrza z „Cocaine”, „After Midnight”, „Call Me Breeze”, „Magnolia” na czele. Klasyk. Lista utworów: LP 1 Strona A: 1. After Midnight 2. Old Man 3. Call Me The Breeze 4. Sensitive Kind Strona B: 1. Cocaine 2. Money Talks 3. River Boat Song LP 2 Strona A: 1. Living Here Too 2. Mama Don't 3. People Lie 4. Humdinger Strona B: 1. Thirteen Days 2. Magnolia 3. Ride Me High Płyta CD: 1. After Midnight 2. Old Man 3. Call Me The Breeze 4. Sensitive Kind 5. Cocaine 6. Money Talks 7. River Boat Song 8. Living Here Too 9. Mama Don't 10. People Lie 11. Humdinger 12. Thirteen Days 13. Magnolia 14. Ride Me High

169,90 zł
166,50 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,40 zł

45
To Tulsa And Back, CD + 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To Tulsa And Back, CD + 2 LP
J.J. Cale, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Po ośmiu latach milczenia JJ Cale powrócił w 2004 roku jedną z najlepszych płyt w swojej karierze. Teraz przedstawiamy reedycję. „To Tulsa And Back” to zrealizowany z rozmachem, pełen fantastycznych partii dęciaków, klawiszy wielki comeback mistrza. Bogate brzmienie zderzone z przydymionym głosem Cale'a i mrocznymi tekstami dają kapitalny efekt. Blues, odniesienia do funku i jazzu, balladowy folk z Appalachów, w niepowtarzalnym, autorskim wydaniu. Lista utworów: LP 1 Strona A: 1. My Gal 2. Chains of Love 3. New Lover 4. One Step Strona B: 1. Stone River 2. The Problem 3. Homeless LP 2 Strona A: 1. Fancy Dancer 2. Rio 3. These Blues Strona B: 1. Motormouth 2. Blues for Mama 3. Another Song Płyta CD: 1. My Gal 2. Chains of Love 3. New Lover 4. One Step 5. Stone River 6. The Problem 7. Homeless 8. Fancy Dancer 9. Rio 10. These Blues 11. Motormouth 12. Blues for Mama 13. Another Song

169,90 zł
166,50 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,40 zł

46
Closer To You, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Closer To You, CD
J.J. Cale, Universal Music Polska
Dostępny1 szt.

Przedstawiamy reedycje klasycznych albumów legendarnego JJ Cale'a. Nagrywał m.in Ericiem Claptonem, zaś do jego największych hitów należą m.in „Cocaine” i „After Midnight”. „Closer To You”, pierwotnie wydany w 1994 roku, stanowi kontynuację poprzedzających go wydawnictw „Travel-Log” i „Number 10”. Skład w którym została nagrana płyta został wzmocniony przez dwóch basistów (elektryczny i akustyczny), dwóch gitarzystów plus sekcję dętą. Album kończy fenomalny „Steve's Song”, oparty na hipnotycznym groove instrumentalny kawałek. Lista utworów: 1. Long Way Home 2. Sho-Biz Blues 3. Slower Baby 4. Devil's Nurse 5. Like You Used To 6. Borrowed Time 7. Rose in the Garden 8. Brown Dirt 9. Hard Love 10. Ain't Love Funny 11. Closer to You 12. Steve's Song

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

47
Amberek. Mops Klops - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Mops Klops
Niedostępny
Brak

Mops Klops podbił świat! 4 000 000 egzemplarzy w 30 krajach! Zabawna, rymowana i ujmująca wyrazistymi, żywymi ilustracjami książka pokazuje, że nie warto być egoistą i że przyjaźń, wspólna zabawa i umiejętność dzielenia się są najważniejsze. Klops to najbardziej samolubny mops na świecie. Jest niegrzeczny, niemiły i ciągle się złości. Nie chce dzielić się zabawkami, choć ma ich mnóstwo. Aż zdarzy się coś, co go zmieni...

29,80 zł
20,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,94 zł

48
Płomień serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płomień serca
Dostępny15 szt.

Klasyczna opowieść fantasy, utkana z wątków historii, mitu i baśni. Peggy jest Żagwią, potrafi spojrzeć w płomień jaśniejący w sercu każdego człowieka. Chroni Alvina Stwórcę od chwili narodzin – od dnia, kiedy Niszczyciel pierwszy raz spróbował go zabić. Jednak przeznaczenie pchnęło ich na różne szlaki. Alvin ruszył na północ, gdzie jego zdolności uważane są za czarnoksięstwo, a korzystanie z nich karane jest śmiercią. Peggy pociągnęła na południe, gdyż zobaczyła w przyszłości straszliwą wojnę i zniszczenie. Tylko jedna ścieżka prowadzi przez chaos wojny, a misją Peggy jest przeprowadzenie świata tą ścieżką ku pokojowi. Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem Gra Endera; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie jest Saga Cienia. Płomień serca to piąty tom cyklu „Opowieść o Alvinie Stwórcy”.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

49
Dobry omen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry omen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Koniec świata jest już blisko! W serialu na podstawie niebiańsko udanej i piekielnie zabawnej powieści Pratchetta i Gaimana wystąpią David Tennant, Michael Sheen, Jon Hamm, Frances McDormand i Benedict Cumerbatch! Premiera 31 maja 2019 roku w Amazon Prime. Koniec świata jest już blisko! Nadciągają jeźdźcy Apokalipsy, a Antychryst ma zesłać na Ziemię Armagedon. Tymczasem aniołowi Azirafalowi (Michael Sheen) i demonowi Crowleyowi (David Tennant), dwóm przyjaciołom, którzy od tysięcy lat żyją wśród ludzi, perspektywa końca świata zupełnie nie odpowiada. Ruszają więc z misją uśmiercenia Antychrysta, żeby zapobiec katastrofie i uratować świat przed zagładą. Problem w tym, że Antychryst ma ledwie jedenaście lat i jest bardzo miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być naprawdę dumni... W sześcioodcinkowym serialu głosem Niebios i Piekieł przemówi hollywoodzka śmietanka – w roli Boga wystąpi Frances McDormand, a Benedict Cumerbatch zagra Szatana. Jon Hamm pojawi się w roli Archanioła Gabriela. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Anna Maxwell Martin, Josie Lawrence, Jack Whitehall, Adria Arjona, Michael McKean, Miranda Richardson i Nick Offerman. „Oczywiście najłatwiej zakwalifikować książki Pratchetta do kategorii fantasy. (...) Ale to trop nieco fałszywy. (...) Chyba trafniej byłoby określić jego pisarstwo jako satyrę w magicznym sztafażu. (...) Świat Dysku to tylko kostium, w który autor przemienia naszą Matkę Ziemię. Czy może raczej krzywe zwierciadło, które sprawia, iż kula zamienia się w dysk, politycy w magów, lekarze w wiedźmy, przesądy w demony itd. (...) Po co mu ta przebieranka? By bezkarnie i cynicznie naśmiewać się z ludzkiej głupoty? Nie tylko. By pokazać, że nasz świat odarty z maskujących go dekoracji, takich jak demokracja, nauka, postęp, sprawiedliwość, racjonalność czy przekonanie o ludzkim geniuszu, i przeniesiony w inny wymiar staje się nie tylko śmieszny, ale i żałosny. Łącząc tradycję Władcy Pierścieni i Monthy Pytona otrzymuje groteskową Historię Ludzkiego Szaleństwa”– Piotr Sarzyński, „Polityka” Terry Pratchett urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu „Świat Dysku” – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno liczba wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników – napisał m.in. trylogię dla dzieci Book of the Nomes (Księgi nomów). Jej bohaterami są małe istoty pozaziemskie uwięzione na naszej planecie i usiłujące z niej zbiec. Był wielokrotnie nagradzany. W 1994 roku otrzymał British Book Awards. W 1998 roku za zasługi dla literatury mianowano go kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Był doktorem honoris causa kilku uniwersytetów i jednym z najbardziej wpływowych twórców fantasy – na podstawie jego powieści powstają gry komputerowe, fabularne, komiksy i filmy.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

50
Dostatecznie blisko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dostatecznie blisko
Dostępny1 szt.

Czy można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało? Jubilee Jenkins nie jest zwyczajną kobietą. Ma niezwykle rzadką alergię – uczulenie na dotyk, co oznacza, że kontakt jej skóry ze skórą drugiej osoby może ją nawet zabić. Tymczasem po prawie dziesięciu latach spędzonych w odosobnieniu jest zmuszona – pomimo ryzyka – powrócić do świata. Uzbrojona w rękawiczki, przekracza w końcu próg swojego domu, by wyjść na spotkanie przyszłości. Eryk Keegan boryka się z kłopotami. Jego córka z pierwszego małżeństwa nie chce mieć z nim do czynienia, a błyskotliwy, choć sprawiający problemy wychowawcze syn prowadzi ryzykowne eksperymenty. Mężczyzna stara się zrozumieć, dlaczego jego życie zboczyło z torów – i znaleźć sposób, by być takim ojcem, jakim zawsze bardzo chciał być. Pewnego dnia w miejskiej bibliotece poznaje piękną, choć dość ekscentryczną kobietę. I nagle okazuje się, że to, czego najbardziej pragnie, to być blisko niej. „Zachwycająca opowieść o miłości, przeciw której wszystko się sprzysięgło. Tą przejmującą i wzruszającą powieścią Colleen poruszy wasze serca”. – Anna Todd, autorka bestsellerowego cyklu „After” „Powieść Oakley to prawdziwa uczta. Sprawi wielką radość wielbicielom książek Jojo Moyes i komedii romantycznych rozgrywających się między bibliotecznymi regałami”. – „Booklist” „Oakley po mistrzowsku tworzy historię, która jest wręcz namacalnie realistyczna. Wszystkie postaci są szczegółowo zarysowane i urocze, zwłaszcza Jubilee. Czytelnicy będą jej kibicować na każdym kroku, ciesząc się jej sukcesami. Romantyczna, urocza opowieść o korzystaniu z życia pełnymi garściami”. – „Kirkus Reviews” „Książkę Oakley śmiało można porównywać z powieściami Jojo Moyes”. – Library Journal” Colleen Oakley mieszka w Atlancie i przed rozpoczęciem kariery pisarskiej była redaktor naczelną „Women’s Health & Fitness”. Jej artykuły, eseje oraz wywiady ukazywały się też w „New York Timesie”, „Marie Claire”, „Ladies’ Home Journal”, „Redbook” i „Parade”. Dostatecznie blisko to jej druga powieść.

39,99 zł
21,19 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,80 zł

Wróć do góry