hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.03.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 16 marca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się 4 pory roku (Jawa), na drugim Cienkopisy kolorowe, 10 kolorów (Starpak). Kolejny produkt to Cienkopisy kolorowe (6 kolorów) (Starpak) oraz Szachy 3w1, magnetyczne (Pro Kids).
1
4 pory roku - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4 pory roku
Jawa, od 4 lat
Dostępny137 szt.

Układanka zawiera 4 plansze – to scenki związane z porami roku Znajdź 6 żetonów z obrazkami, które kojarzą się ze scenką przedstawioną na wylosowanej planszy. Zwycięża gracz, który pierwszy odnajdzie 6 odpowiednich żetonów. Inne propozycje zabawy znajdują się w dołączonej instrukcji.

25,26 zł
18,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 6,27 zł

9 osób kupiło
2
Cienkopisy kolorowe, 10 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienkopisy kolorowe, 10 kolorów
Starpak
Dostępny173 szt.

Zestaw kolorowych cienkopisów doskonale sprawdzi się w domu, szkole, pracy. Kolorowe linie urozmaicą notatki i pozwolą zwrócić uwagę na najistotniejsze elementy. Cena za 1 opakowanie zawierające 10 cienkopisów.

10,99 zł
7 osób kupiło
3
Cienkopisy kolorowe (6 kolorów) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienkopisy kolorowe (6 kolorów)
Starpak, 6
Dostępny216 szt.

Przedstawiamy opakowanie kolorowych cienkopisów. Zestaw doskonale sprawdzi się w domu, szkole, pracy. Kolorowe linie urozmaicą notatki i pozwolą zwrócić uwagę na najistotniejsze elementy. W opakowaniu znajduje się 6 sztuk.

5,99 zł
6 osób kupiło
4
Szachy 3w1, magnetyczne - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy 3w1, magnetyczne
Pro Kids, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Przedstawiamy 3 znane gry 1 opakowaniu: w szachy, warcaby i Backgammon. Pionki i figury w podstawie zamontowane mają magnesy, dzięki czemu rozstawienie jest stabilne i można grać w podróży.

58,10 zł
51,71 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,39 zł

4 osoby kupiły
5
Magiczna kostka, sześcian - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna kostka, sześcian
Pro Kids, od 6 lat
Dostępny196 szt.

Poznaj możliwości magicznej kostki To sześcian, który ma każdą ścianę innego koloru i podzieloną na 6 ruchomych elementów. Zadaniem uczestnika jest ułożenie pomieszanej kostki tak, aby wszystkie ściany były w tym samym kolorze jak w pierwotnym ułożeniu. To gra umysłowa o dużym poziomie trudności.

12,80 zł
11,99 zł

Rabat 6,3%
oszczędzasz 0,81 zł

3 osoby kupiły
6
Orlęta Lwowskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orlęta Lwowskie
Dostępny10 szt.

Nie tylko w dziejach Rzeczypospolitej trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w okresie 1918–1919. Kiedy Wielka Wojna dobiegła praktycznie końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice. Nie mogli jednak udać się na groby swych bliskich. Po Lwowie krążyły bowiem uzbrojone i strzelające w różnych kierunkach oddziały Ukraińców, którzy korzystając z wojennej zawieruchy postanowili z zaskoczenia zawładnąć ówczesną stolicą Galicji. Tu, gdzie od tylu wieków była Polska, teraz miała być tylko Ukraina. Lwów był oczywiście miastem kilku kultur, narodowości i kilku religii, ale żywioł polski był cały czas dominujący, nawet pod zaborami. Mieszkali tam Żydzi, Ormianie, w niedużym procencie również Ukraińcy – do tej pory wszyscy żyli tu w zgodzie. Kwitnące w tym mieście kultura, sztuka i nauka, były w olbrzymim stopniu dziełem Polaków. Przez parę wieków również obrona przed zalewem muzułmańskim spoczywała na barkach Rzeczypospolitej. Jednak 1 listopada 1918 r. nad miastem załopotały żółto-niebieskie flagi. Zaskoczenie Polaków było olbrzymie, ale jeszcze większa okazała się chęć walki, obrony ukochanego miasta. Kto jednak miał to uczynić, skoro tyle polskiej krwi polało się wcześniej na wszystkich frontach Wielkiej Wojny? Do obrony spontanicznie przystąpiła więc młodzież, dzieci w zasadzie; byli za młodzi, by wcześniej zostać wcielonymi do zaborczych armii. Nikt nie kazał im walczyć, to był potężny zryw serc. Broni prawie nie mieli, musieli ją dopiero sukcesywnie zdobywać. Odwagę Orląt Lwowskich, jak nazwano tych młodych bohaterów, wspomagał spryt i świetna znajomość terenu. Do walki stanęło niewielu zawodowych oficerów oraz 1374 uczniów szkół powszechnych i średnich oraz studentów. Najmłodszy z nich miał zaledwie 9 lat… 13-letni Antoś Petrykiewicz, poległy od zadanych mu ran, został najmłodszym kawalerem Orderu Virtuti Militari… Śmiercionośna kula dopadła 14-letniego harcerza Jurka Bitschana... Nieraz ginęły całe rodzeństwa, jak Tadeusz (21 lat), Jan (18) i Helena (15) Grabscy… Na tragiczny krzyk wydobywający się z okrążonego przez Ukraińską Armię Halicką miasta zareagowała Ojczyzna, która właśnie zaczynała się odradzać. W porę nadeszła pomoc, najpierw ochotnicza, a potem regularna, wojskowa. Wybitny historyk prof. Wojciech Roszkowski sławi w tej książce męstwo Orląt Lwowskich. W Krakowie ma stanąć ich pomnik. Ta publikacja służy nie tylko propagowaniu prawdy historycznej, ale też wyrażeniu wdzięczności wobec Orląt i ma wspomóc finansowo budowę pomnika ku ich czci albowiem z każdej książki 10 zł przeznaczone jest na budowę pomnika Orląt Lwowskich w Krakowie.

82,95 zł
60,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 22,40 zł

3 osoby kupiły
7
Nauczmy się żyć razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczmy się żyć razem
Dostępny12 szt.

W głowach narzeczonych i młodych małżonków kotłują się wyobrażenia, marzenia, oczekiwania i znaki zapytania. Dopiero co zawarte małżeństwo onieśmiela i ekscytuje jednocześnie. Jak to zrobić, żeby żyć długo i szczęśliwie? Jak uczynić codzienność twórczą i ciągle nową? Autorzy czerpią ze swojego doświadczenia i podpowiadaj, jak nie stracić wiary w potęgę miłości. Jak ją rozpalać Bożym płomieniem i stawać się coraz lepszą wersją siebie.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

2 osoby kupiły
8
Pięć filarów życia duchowego. Praktyczny przewodnik po modlitwie dla zabieganych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć filarów życia duchowego. Praktyczny przewodnik po modlitwie dla z...
Dostępny9 szt.

Pomoc w nauce modlitwy i pogłębieniu życia duchowego. Autor proponuje rozwój duchowy oprzeć o pięć filarów: Eucharystię, modlitwę spontaniczną (akty strzeliste), postawę kształtowaną przez Osiem Błogosławieństw, współpracę z Duchem św. i kontemplację. Te drogowskazy, wydobyte ze skarbca Kościoła, przez wieki nie straciły na aktualności. Pojawiają się obszerne rozważania o rozeznaniu duchowym. Przypomina fundamenty i ustawia priorytety. Treść oparta o doświadczenie autora, zawiera wiele odwołań do jego osobistej historii. Książka bardzo mocno nawiązuje do duchowości ignacjańskiej. Autor, Robert Spitzer jest bardzo znanym jezuitą w USA, filozofem, pedagogiem, rekolekcjonistą. Wieloletni nauczyciel duchowości. Żywy i pełen entuzjazmu język. Struktura książki jest bardzo przejrzysta, styl – ciekawy, płynnie przechodzący od rozważań o charakterze abstrakcyjnym do przykładów z życia, ilustrujących wybrane praktyki duchowe autora. Książka napisana z wielkim entuzjazmem, afirmująca życie.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
9
Komiksowy kurs języka angielskiego PONS Poziom A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksowy kurs języka angielskiego PONS Poziom A2
Dostępny23 szt.

Komiksowy kurs angielskiego nauczy cię języka na poziomie A2 dzięki zabawnej historyjce obrazkowej, której bohaterami są Nadeem, Sophie i ich znajomi. ?Początkiem każdej lekcji jest wstęp, z którego dowiesz się, jakie tematy będą w niej omawiane. ?Na następnych stronach przeczytasz historię Nadeema i Sophie opowiedzianą w formie komiksu. W każdym rozdziale poznasz bliżej ich wspólne życie. ?Następnie poznasz ważne słownictwo przedstawione za pomocą obrazków. ?W części komunikacja nauczysz się, co i w jaki sposób możesz powiedzieć w różnych sytuacjach. ?Następnie poznasz i przećwiczysz zagadnienia gramatyczne. ?Na końcu znajdziesz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń, słowniczek zawierający najistotniejsze słówka z książki, listę czasowników nieregularnych oraz objaśnienia do najważniejszych zagadnień gramatycznych. Dodatkowo w kursie znajdziesz przydatny słowniczek, mnóstwo ćwiczeń sytuacyjnych oraz klucz do odpowiedzi.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
10
Moja dzika koza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja dzika koza
Dostępny23 szt.

„Ten bogaty, ponad 600-stronicowy tom, to pierwsza polska antologia utworów poetek tworzących w języku jidysz – wynik wieloletniej pracy zespołu znakomitych współczesnych tłumaczek. Włączono także do niego przekłady dokonane dawniej przez poetów polskich i żydowskich, m.in. Maurycego Szymla, Julię Hartwig czy Mieczysławę Buczkównę. Wśród autorek uwzględnionych w antologii są znane nazwiska, jak Debora Vogel, Kadia Mołodowska czy Anna Margolin, ale większość jest prezentowana po raz pierwszy w polskim przekładzie. Dzięki temu pionierskiemu przedsięwzięciu słyszymy głosy poetek, które długo czekały na odkrycie” –z recenzji prof. Moniki Adamczyk-Garbowskiej. „Otrzymujemy obszerną, przekrojową antologię poetycką i to w dodatku z rąk badaczek, które w swojej pracy skupiają się właśnie na przecięciu dwóch niezwykle interesujących obszarów, czyli na krytyce feministycznej i kulturze jidysz. Nie sposób przecenić prezentowanego zbioru utworów – zarówno pod względem objętości, jak i wysokiego poziomu przekładów. Antologia ta ma szansę na stałe wpisać się w analizy historyczno­literackie oraz znacząco wpłynąć na przesunięcie zainteresowań badawczych w polskojęzycznej krytyce feministycznej” – z recenzji prof. Agnieszki Gajewskiej.

56,00 zł
40,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,68 zł

1 osoba kupiła
11
Liliana Pędziwiatr Tygrysy nie całują lwów Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liliana Pędziwiatr Tygrysy nie całują lwów Tom 2
Dostępny28 szt.

Oto drugi tom przygód Liliany Pędziwiatr, bohaterki bestsellerowej serii książek dla młodszych nastolatków (8+). Pokazuje dzieciom fascynujący świat przyrody oczami jedenastoletniej dziewczynki, która rozumie zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać, a kwiaty radośnie rozkwitają w jej obecności. Ten wyjątkowy dar czasem przysparza bohaterce kłopotów, jednak wkrótce dziewczynka odkrywa, jak bardzo może być on pożyteczny. Książka doskonale łączy świat wymyślony z rzeczywistym. Opowiada o relacjach z rówieśnikami ? czasem przyjacielskich, a czasem trudnych. To pełna ciepła i mądrości wciągającą literatura dla młodszych nastolatków, bez zbędnych pouczeń odpowiadająca na pytania: jakie wartości są ważne w życiu? jak sobie radzić z innością? jak odnaleźć się w trudnej sytuacji? W drugim tomie Liliana robi wszystko, by pomóc mieszkającemu w zoo nieszczęśliwemu lwu, który bez pamięci zakochał się w tygrysicy. W końcu udaje się jej to dzięki wsparciu ze strony przyjaciela, choć na początku pojawia się wiele przeszkód. Ale to tylko jedna z trudności, jakim musi stawić czoła Liliana? Autorką serii, przetłumaczonej dotąd na 10 języków, jest znana i doceniona przez małych czytelników na całym świecie Tanya Stewner. Ilustracje do książki wykonała Eva Schöffmann-Davidov ? ilustratorka ponad 300 książek, głównie dla dzieci i młodzieży.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
12
Karnet komunijny, dziewczynka w wianuszku - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet komunijny, dziewczynka w wianuszku
Henry
Dostępny11 szt.

Przedstawiamy karnet z piękną grafiką. Cechuje go wysoka jakość. Idealnie sprawdzi się z okazji Komunii Świętej. Wymiar: 12.5 x 18.0 cm

6,99 zł
1 osoba kupiła
13
Hej, Jędrek! Szukasz guza? Tom 5. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hej, Jędrek! Szukasz guza? Tom 5. Audiobook
Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak, Biblioteka Akustyczna
Dostępny5 szt.

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to koleś, z którym nie grozi wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności! Jeżeli wydaje się wam, że ludzie chętnie przyjmują pomoc, to jesteście w błędzie. Wcale tak nie jest. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc w odchudzaniu. Nie wspominając o włączaniu się w rozwiązywanie zagadek kryminalnych. A przecież Jędrek ma w tej kwestii spore doświadczenie! Dlatego mimo wszystko nie odpuszcza. Sami się przekonajcie, czy słusznie! Piąty tom znakomitej serii, która zachwyci fanów „Dziennika cwaniaczka”!

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
14
VAT 2019 Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VAT 2019 Komentarz
Niedostępny
Brak

VAT 2019. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia zmiany, które wchodzą w życie 1 stycznia 2019 r., oraz zmiany, które wejdą w życie w kwietniu 2019 r. Przewidywany termin ukazania się publikacji to kwiecień 2019 r. Nasza publikacja to nie tylko klasyczny komentarz do konkretnych przepisów, lecz także wiele praktycznych przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT. Autor przedstawia również aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz, który omawia przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. W tej publikacji znajdziemy odpowiedzi na nurtujące wszystkich podatników VAT pytania dotyczące między innymi: ?rozliczania nieodpłatnych świadczeń, ?refakturowania dodatkowych kosztów, ?rozliczania wydatków samochodowych, ?ustalania terminów powstania obowiązków podatkowych, ?rozliczania dostaw objętych odwrotnym obciążeniem, ?dokumentacji VAT i jej korekty, ?zasad prowadzenia ewidencji VAT, ?ustalania terminów odliczania VAT naliczonego. W komentarzu zostaną uwzględnione oraz szczegółowo omówione nowe przepisy, które będą obowiązywać w 2019 r. Nowe regulacje prawne zmieniają: ?zasady opodatkowania bonów, ?zasady ustalania miejsca świadczenia usług elektronicznych, ?zasady zwrotu VAT, ?zasady obniżania stawek VAT, ?zasady fakturowania zamówień publicznych, ?terminy korzystania z ulgi na złe długi, ?zasady szacowania podstawy opodatkowania VAT, ?zasady korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej. W publikacji zostaną omówione także rewolucyjne zmiany w zasadach klasyfikacji towarów i usług. Towary będą klasyfikowane według CN, a usługi według PKWiU 2015. Zmienione zostaną stawki VAT na wybrane towary i usługi. Wprawdzie nowe zasady będą stosowane od 2020 r., ale już od kwietnia 2019 r. będzie można występować o Wiążącą Informację Stawkową, aby potwierdzić nową klasyfikację towarów i usług oraz stawki VAT. To rewolucja dla podatników VAT, dlatego muszą się do niej przygotować z wyprzedzeniem. Z tych względów niezbędnym źródłem wiedzy dla każdego podatnika jest VAT 2019. Komentarz. Dodatkowym atutem publikacji jest darmowy dostęp do serwisu INFORLEX Prawo. Dostęp do serwisu jest aktywny do 31 grudnia 2019 r. i uprawnia do korzystania z kompleksowej bazy ujednoliconych aktów prawnych, dzienników urzędowych ? Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego, Dzienników resortowych, Dzienników UE, Dzienników Wojewódzkich, a także orzecznictwa, w tym NSA, WSA, SN, TK, KIO, RIO, sądów europejskich, jak również do interpretacji organów podatkowych, ZUS, PIP, PFRON, UZP, ministerstw.

199,00 zł
191,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 7,96 zł

15
Siostrzyczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostrzyczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.05

Kobieta, która zjawiła się w biurze Philipa Marlowe?a, miała na imię Orfamay. I narzeczonego o imieniu Philip, czym wzruszyła Marlowe?a. A do Los Angeles dotarła z mieściny Manhattan, w stanie Kansas. Powód też miała istotny - odszukać brata. Bo Orrin, mieszkający w kalifornijskim Bay City, od kilku miesięcy nie dawał znaku życia, czym spędzał sen z powiek rodzinie. I chociaż Marlowe przyjął to zlecenie, dosyć szybko miał tego pożałować. Nie tylko z uwagi na fundusz, jakim dysponowała siostra - marne dwadzieścia dolarów? Raymond Chandler (1888-1959) pozostaje niedoścignionym mistrzem czarnego kryminału. A wszystko zaczęło się od powieści ?Głęboki sen? (1939), gdzie Chandler wprowadził postać prywatnego detektywa Philipa Marlowe?a. By w kolejnych sześciu pozwolić mu kroczyć po brudnych ścieżkach ludzkich namiętności i zbrodni. Zawsze z Los Angeles w tle.

28,00 zł
23,52 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,48 zł

16
Kolory maluszak Wieś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory maluszak Wieś
Niedostępny
Brak

Ilustracje z grubym, BROKATOWYM OBRYSEM ? aktywizacja zmysłów WZROKU i DOTYKU. PROSTE RYSUNKI związane z wsią ? zaciekawienie tematem i zachęta do KOLOROWANIA. WZORY KOLORYSTYCZNE do każdego rysunku ? PODPOWIEDŹ dla dziecka. Nazwy obiektów związanych z wsią ? WZBOGACENIE SŁOWNICTWA. Świetna ZABAWA dla każdego MALUSZKA! BROKATOWE KONTURY poszczególnych rysunków zachęcają najmłodszych do TWÓRCZEJ AKTYWNOŚCI. Nie tylko UROZMAICAJ książeczkę i skupiają UWAGĘ, lecz także stymulują zmysły WZROKU i DOTYKU. BARWNE ILUSTRACJE pełnią rolę podpowiedzi, jak pokolorować czarno-białe rysunki z błyszczącymi obrysami. GRUBY PAPIER umożliwia zastosowanie, oprócz KREDEK, również FARB lub FLAMASTRÓW. Książka ?ćwiczy MOTORYKĘ RĘKI ?trenuje KONCENTRACJĘ I PRECYZJĘ ?rozwija WYOBRAŹNIĘ ?stymuluje ZMYSŁY WZROKU I DOTYKU ?uczy rozróżniania KOLORÓW ?kształtuje POCZUCIE ESTETYKI ?wzbogaca SŁOWNICTWO KOLORY MALUSZKA Seria czterech wesołych KOLOROWANEK ZE WZOREM, których wyróżnikiem są PROSTE ILUSTRACJE z grubymi, BROKATOWYMI KONTURAMI. Taka forma rysunków ułatwia dzieciom zdobywanie UMIEJĘTNOŚCI KOLOROWANIA. Nazwy pod rysunkami poszerzają ich ZASÓB SŁÓW.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

17
Znaczenie skuteczności polityki pieniężnej dla bezpieczeństwa państwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znaczenie skuteczności polityki pieniężnej dla bezpieczeństwa państwa
Dostępny8 szt.

Od czasu do czasu pojawiają się monografie, które mają wielką moc oddziaływania i zmieniania światopoglądu. (...) Prezentowane analizy zostały wykonane z niezwykłą starannością, podobnie jak i wypracowane przez autorkę propozycje praktycznych rozwiązań w zakresie podniesienia bezpieczeństwa ekonomicznego, a tym samym bezpieczeństwa państwa, które mogą być wykorzystane przez sprawujących władzę decydentów politycznych. (...) Trzeba podkreślić, że prezentowane w monografii badania mają charakter interdyscyplinarny. (...) Niezwykle ciekawą ofertą jest wykorzystanie modelu wielowarstwowej rekurencyjnej sztucznej sieci neuronowej w analizie działania mechanizmu transmisji polityki pieniężnej. Jej celem jest trafniejsze przewidywanie skutków działań narzędzi stabilizacyjnych. Propozycja jest wkładem autorki nie tylko w rozwój teorii w zakresie zarządzania bezpieczeństwem finansowym państwa, ale i praktycznym jej odzwierciedleniem. Z recenzji prof. dr. hab. inż. Macieja Marszałka Akademia Sztuki Wojennej, Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Pojawienie się recenzowanej monografii uważam za bardzo ważny przyczynek do rozwoju badań nad skutecznością polityki pieniężnej w przeciwstawianiu się zjawiskom kryzysu finansowego i kształtowaniu bezpieczeństwa finansowego państwa. (...) Hipoteza naukowa pracy została zweryfikowana pozytywnie z bardzo interesującą konkluzją. W polityce ekonomicznej współczesnych państw ekspansję fiskalną należy ograniczać i w większym stopniu stosować politykę pieniężną, która stabilizuje bezpieczeństwo finansowe państwa i bardziej dynamizuje wzrost PKB, tym samym powiększając dobrobyt społeczny i indywidualny obywateli. (...) Wszystkie rozdziały monografii zostały napisane na wysokim poziomie naukowym. Szczególnie wysoko oceniam wykorzystanie w opracowaniu modelu wielowarstwowej rekurencyjnej sieci neuronowej do analizy działania mechanizmu transmisji polityki pieniężnej. Z recenzji prof. dr. hab. Mariana Nogi Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

18
When We All Fall Asleep, Where Do We Go? Edycja deluxe, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
When We All Fall Asleep, Where Do We Go? Edycja deluxe, CD
Billie Eilish, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Billie Eilish to prawdziwy fenomen, który trudno porównać z jakimkolwiek innym współczesnym artystą. Od czasu debiutanckiego singla „Ocean Eyes”, Billie powoli, ale skutecznie przebijała się do czołówki światowego popu. Wszystko za sprawą bardzo szybko rozrastającego się legionu oddanych fanów z całego świata. Debiutancka EP-ka wokalistki, „Don’t smile at me”, od 18 miesięcy nie znika z zestawienia Billboard Top 200 i ma już ponad 5 miliardów globalnych streamów. Eilish regularnie wyprzedaje koncerty, grając coraz dłuższe trasy i w coraz większych obiektach. 29 marca ukazuję się debiutancki album Billie „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Singlem promującym jest utwór „Bury a friend”, za produkcję którego odpowiadają Billie Eilish oraz jej starszy brat, Finneas O’Connell. Reżyserię klipu powierzono Michaelowi Chavesowi. Jak wyjaśnia sama artystka: - „Kiedy nagraliśmy „Bury a friend”, w mojej głowie powstał kompletny pomysł na cały album. Od razu wiedziałam, o czym ma być, jak będzie wyglądała jego strona wizualna i na jakim odbiorze materiału mi zależy. Ten jeden kawałek zainspirował całą płytę. „Bury a friend” to opowieść z perspektywy potwora, który mieszka pod moim łóżkiem. Próbuję wczuć się w myśli i uczucia tej kreatury. To ja jestem tym potworem, bo jestem swoim największym wrogiem. Mogę też być potworem pod Twoim łóżkiem". „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” zostało napisane, wyprodukowane i nagrane w całości przez 17-letnią Billie Eilish i jej brata Finneasa w ich rodzinnym domu w Highland Park w Los Angeles. Nagrania odbyły się w sypialni Finneasa, po drugiej stronie korytarza od pokoju Billie. Rodzeństwo spędziło znaczną część 2018 roku, pisząc piosenki pomiędzy licznymi koncertami. Po powrotach z trasy, duet zamykał się w domu i nagrywał. „Bury a friend” to pierwszy premierowy utwór zapowiadający debiutancką płytę Eilish. Brzmienia tej piosenki nie da porównać się do żadnego innego singla z list przebojów. Billie Eilish jest zawsze o dwa kroki do przodu i nigdy nie idzie na kompromisy jeśli chodzi o brzmienie lub wizję artystyczną. Lista utworów: 1. !!!!!!! 2. Bad Guy 3. Xanny 4. You Should See Me In A Crown 5. All The Good Girls Go To Hell 6. Wish You Were Gay 7. When The Party’s Over 8. 8 9. My Strange Addiction 10. Bury A Friend 11. Ilomilo 12. Listen Before I Go 13. I Love You 14. Goodbye

124,90 zł
122,40 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,50 zł

19
Wybrane predyspozycje studentów wychowania fizycznego przygotowujących się do zawodu nauczyciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane predyspozycje studentów wychowania fizycznego przygotowujących...
Niedostępny
Brak

Książka dla pedagogów uczących w Akademiach Wychowania Fizycznego oraz studentów, pragnących uczyć wychowania fizycznego.

42,00 zł
40,32 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

20
Wielka droga Chin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka droga Chin
Dostępny6 szt.

Indeks 978-83-63791-39-1/Yan Yilong, Bai Gang, Zhang Leyong, Ou Shujun, He Jianyu/2018/190

50,40 zł
48,38 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,02 zł

21
Polski i Ukraiński wiek XX w perspektywie historii edukacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski i Ukraiński wiek XX w perspektywie historii edukacji
Dostępny4 szt.

Książka stanowi próbę spojrzenia na losy Polaków i Ukraińców rozpatrywane z punktu widzenia dokonań edukacyjnych obu społeczeństw. Jest to syntetyczne ujęcie okresów, gdy obie narodowe pedagogie powstawały, a następnie rozwijały się zarówno w warunkach państw obcych (Imperium Rosyjskiego, Austro-Węgier i Prus), jak i własnych państw narodowych (II RP lub URL) lub zależnych od ZSRR państw komunistycznych (PRL i USRR). Autor stosuje metodę komparatystyki obu pedagogii w długiej cezurze ? od końca XIX wieku do drugiej dekady XXI wieku włącznie. Podkreśla także i uzasadnia przesądzającą rolę elit w obu społeczeństwach. Opracowanie jest udaną próbą zarysowania polsko-ukraińskiej perspektywy długiego trwania w formie monografii historyczno-pedagogicznej. Z tego wynika jego użyteczność dla dalszego rozwoju systemów edukacyjnych w trzeciej dekadzie XXI wieku ? zarówno w III Rzeczypospolitej, jak i niepodległej Ukrainie ? a także rozwoju wzajemnych relacji obu społeczeństw.

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

22
Współczesna szkoła wyższa świątynią konsumpcji? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna szkoła wyższa świątynią konsumpcji?
Niedostępny
Brak

„W ciągu ostatnich trzydziestu lat system edukacyjny w Polsce przeszedł znaczące zmiany, można jednak zauważyć, że żadna reforma czy restrukturyzacja systemu nie została zakończona, ponieważ proces ewolucji cały czas nieustannie trwa. W przestrzeni publicznej trwają ciągłe dyskusje na temat szeroko pojętej edukacji i jej kontekstów społecznych, politycznych czy gospodarczych. Aby zrozumieć imperatywy prowadzące do zmian w obszarze edukacji, należy odnieść się do koncepcji globalizacji, która określa niektóre z głębokich zmian społecznych, widocznych na całym świecie. (...) Dyskusje o globalizacji charakteryzują się często hiperboliczną retoryką, są niespójne, jednak pomimo dostrzegalnych wad i zalet tego procesu należy stwierdzić, że odgrywa on znaczącą - pozytywną lub negatywną rolę w funkcjonowaniu każdego ze społeczeństw na świecie”. Z wprowadzenia do książki

39,20 zł
37,63 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,57 zł

23
Ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Komentarz
Dostępny5 szt.

Niniejszy komentarz do ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. 2003, nr 179, poz. 1750) jest dedykowany przede wszystkim żołnierzom zawodowym, żołnierzom odbywającym służbę kandydacką, jak również pracownikom organów wojskowych, którzy w zakresie wykonywanych funkcji opierają się na regulacjach przedmiotowej ustawy. Książka może być również przydatna przedstawicielom praktyki prawniczej, a także pracownikom naukowo-dydaktycznym realizującym zintegrowane tematycznie przedmioty zarówno na uczelniach wojskowych, jak i cywilnych. W komentarzu dokonano całościowej analizy ustawy. Uwzględniono wszystkie zmiany stanu prawnego na 15 grudnia 2018 r. W ramach komentowanych przepisów zawarto orzecznictwo zarówno Sądu Najwyższego, jak i Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz poszczególnych Wojewódzkich Sądów Administracyjnych.

74,70 zł
71,71 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,99 zł

24
Działania nieregularne w uwarunkowaniach współczesnego pola walki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania nieregularne w uwarunkowaniach współczesnego pola walki
Dostępny7 szt.

Dla Polaków działania nieregularne od wieków były jedną z podstawowych form obrony niepodległości kraju, czy to przed agresją niemiecką X?XIII wieku, w obronie przed Krzyżakami, czy w końcu w walce ze szwedzkim potopem w latach 1655?1660. [...] Wydarzenia ostatnich lat, takie jak agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, destabilizacja Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej czy zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej, pokazują rosnące zagrożenia dla Polski. Celem publikacji jest zaprezentowanie aktualnego stanu wiedzy na temat działań określanych w literaturze przedmiotu jako nieregularne, hybrydowe czy niekonwencjonalne, usta-lenie, jakie doświadczenia i wnioski z przeszłości, ale również ze współczesnych konfliktów zbrojnych mogą stanowić inspirację dla aktualnych rozwiązań w tym zakresie. Fragment Wstępu

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

25
Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Jedna z hipotez dotyczących początków Świętej Lipki wiąże się z napadem dokonanym w 1311 roku na okoliczne ziemie przez pogańskiego księcia Litwy Witenesa. Dokonywał on grabieży, brał w niewolę zamieszkujących tamten teren chrześcijan. Później został pokonany przez wojska krzyżackie dowodzone przez komtura Heinricha von Plötzke. Podczas najazdu Witenes miał dokonać profanacji (podeptania) hostii. W miejscu, w którym doszło do zbezczeszczenia, na drzewie miała zostać zawieszona kapliczka przypominająca o popełnionym grzechu i konieczności modlitwy przebłagalnej, wynagradzającej i ekspiacyjnej. Druga hipoteza jest związana z wierzeniami dawnych ludów. W przeszłości teren ten zamieszkiwało jedno z plemion Prusów ? Bartowie. Jego stolicą były pobliskie Barciany. Teren na północny wschód od nich zajmowali Jadźwingowie. Wierzyli oni w to, że w drzewach lipowych zamieszkują dusze zmarłych kobiet. Dlatego na jednej z lip ustawiono później figurę Matki Bożej. Sanktuarium jest nazywane perłą polskiego baroku. Jako jedyny na terenie Polski kościół jezuicki posiada krużganek, znajdują się tu też piękne freski autorstwa Macieja Jana Mayera i zabytkowe organy z ruchomymi figurkami. W sezonie letnim w Świętej Lipce odbywają się koncerty organowe z udziałem artystów z całego świata. Sanktuarium to także Częstochowa Północy, a tradycja pielgrzymkowa sięga w tym miejscu XV wieku. Rocznie Świętą Lipkę odwiedza około 400 tysięcy pielgrzymów.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

26
Komiksowy kurs języka hiszpańskiego PONS Poziom A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksowy kurs języka hiszpańskiego PONS Poziom A2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Komiksowy kurs hiszpańskiego nauczy cię języka na poziomie A2 dzięki zabawnej historyjce obrazkowej, której bohaterem jest Peter. ?Początkiem każdej lekcji jest wstęp, z którego dowiesz się, jakie tematy będą w niej omawiane. ?Na następnych stronach przeczytasz historię Petera opowiedzianą w formie komiksu. W każdym rozdziale poznasz szczegóły jego pobytu w Barcelonie. ?Następnie poznasz ważne słownictwo przedstawione za pomocą obrazków. ?W części komunikacja nauczysz się, co i w jaki sposób możesz powiedzieć w różnych sytuacjach. ?Następnie poznasz i przećwiczysz zagadnienia gramatyczne. ?Na końcu znajdziesz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń, słowniczek zawierający najistotniejsze słówka z książki, listę czasowników nieregularnych oraz objaśnienia do najważniejszych zagadnień gramatycznych. Dodatkowo w kursie znajdziesz przydatny słowniczek, mnóstwo ćwiczeń sytuacyjnych oraz klucz do odpowiedzi.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

27
Afekt Strzemińskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afekt Strzemińskiego
Niedostępny
Brak

Luiza Nader - dr, historyczka sztuki, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka książki na temat sztuki konceptualnej w Polsce (Konceptualizm w PRL, Warszawa 2009) oraz szeregu tekstów poświęconych sztuce po 1939 r. Jej badania koncentrują się na sztuce nowoczesnej, awangardowej i neoawangardowej (szczególnie w Europie Centralnej), na związkach pola kulturowego z wydarzeniami granicznymi, na relacjach sztuki i Holokaustu. Inspiruje się teoriami związanymi z problematyką afektu, emocji, pamięci, traumy, koncepcjami łączonymi z materialnym zwrotem oraz humanistyką i etyką afirmatywną. Dynamiczna i śmiała książka Luizy Nader napisana w ramach autorskiego projektu afektywnej historii sztuki, swoimi wnikliwymi analizami prac Władysława Strzemińskiego angażuje nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Badania archiwalne i znajomość literatury przedmiotu czynią z tej publikacji kompetentne studium Teorii widzenia, rysunków wojennych, a przede wszystkim cyklu Moim przyjaciołom Żydom. Do ich interpretacji autorka wykorzystuje instrumentarium badawcze, którego dostarczają nowe tendencje w refleksji humanistycznej a zwłaszcza badania pamięci, teoria afektu i neuroestetyka. Zdecydowane twierdzenia, krytyczne podejście do istniejących ustaleń, dosadna argumentacja i świeże interpretacje powodują, że książka Nader staje się prawdziwą przygodą intelektualną, która zarówno uczy, jak i sprawia przyjemność oraz porusza. Afekt Strzemińskiego to obowiązkowa lektura dla każdego, kto jest zainteresowany nie tylko nowym odczytaniem oeuyre wybitnego artysty, lecz także tużpowojenną historią sztuki oraz charakterem panujących wówczas relacji polsko-żydowskich. To głęboko humanistyczna książka przeniknięta wiarą w człowieka i w siłę sztuki. prof. dr hab. Ewa Domańska

44,00 zł
43,12 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

28
Polska Walcząca. Tom 56. "Nie" i "Wolność i Niezawisłość" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska Walcząca. Tom 56. "Nie" i "Wolność i Niezawisłość"
Niedostępny
Brak

Seria „Polska Walcząca” to pierwsze w Polsce wydawnictwo przedstawiające, w sposób fachowy i kompletny, heroiczną walkę Polaków o niepodległość, poczynając od ostatnich strzałów kampanii wrześniowej, a kończąc na nierównym boju z oddziałami NKWD i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W naszej serii przedstawiamy wszystkie aspekty największej podziemnej armii świata, jaką była konspiracja polska, w jej wszystkich barwach i odcieniach. Zapraszamy do poznania niezwykłej historii ludzi pełnych odwagi i pogardy śmierci, którzy walczyli, często w beznadziejnej walce, o dobro dla nich najwyższe – niepodległą Polskę.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

29
Fasolki Mighty Beanz. Boombastyczna Fasola. 8 figurek w środku - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fasolki Mighty Beanz. Boombastyczna Fasola. 8 figurek w środku
Epee
Niedostępny
Brak

Fasolki Mighty Beanz to fantastyczne połączenie gry i figurek kolekcjonerskich! Fasolki Mighty Beanz wykonują zadziwiające triki i fikołki! Każda jest inna, ma własny wzór i swoje imię! Graj nimi! Goń je! Kolekcjonuj! Graj! Ścigaj się i wkręć się w odjechane rozgrywki z Mighty Beanz! Ogromy sukces kultowej serii kolekcjonerskiej w 2004! Nowy, lepszy design fasolek! Przepiękna grafika wydobywająca z każdej fasolki jej unikalną osobowość! Więcej możliwości gry! Dzięki ulepszonej konstrukcji, fasolka zawsze utrzymuje się w pozycji pionowej, a Ty wykonasz jeszcze więcej trików! Fantastyczny pakiet 8 fasolek Mighty Beanz na dobry start w odlotowym opakowaniu! Odpakuj i uderz, a fasolki wyskoczą z opakowania, gotowe do akcji! Różne wzory. Produkt wysyłany losowo.

49,90 zł
44,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

30
Latająca Dyskopiłka Junior, seria 5, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latająca Dyskopiłka Junior, seria 5, mix kolorów
Epee
Niedostępny
Brak

Jej niewielki rozmiar sprawia, że dzieci mogą ją śmiało złapać w jedną dłoń, dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze ciekawsza! W asortymencie 4 różne wzory i kolory. Produkt wysyłany losowo.

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

31
Fasolki Mighty Beanz. Rampa z fasolką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fasolki Mighty Beanz. Rampa z fasolką
Epee
Niedostępny
Brak

Fasolki Mighty Beanz to fantastyczne połączenie gry i figurek kolekcjonerskich! Fasolki Mighty Beanz wykonują zadziwiające triki i fikołki! Każda jest inna, ma własny wzór i swoje imię! Graj nimi! Goń je! Kolekcjonuj! Graj! Ścigaj się i wkręć się w odjechane rozgrywki z Mighty Beanz! Ogromy sukces kultowej serii kolekcjonerskiej w 2004! Nowy, lepszy design fasolek! Przepiękna grafika wydobywająca z każdej fasolki jej unikalną osobowość! Więcej możliwości gry! Dzięki ulepszonej konstrukcji, fasolka zawsze utrzymuje się w pozycji pionowej, a Ty wykonasz jeszcze więcej trików! Różne wzory. Produkt wysyłany losowo.

28,90 zł
26,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

32
Fasolki Mighty Beanz. Saszetka z 1 fasolką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fasolki Mighty Beanz. Saszetka z 1 fasolką
Epee
Niedostępny
Brak

Fasolki Mighty Beanz to fantastyczne połączenie gry i figurek kolekcjonerskich! Fasolki Mighty Beanz wykonują zadziwiające triki i fikołki! Każda jest inna, ma własny wzór i swoje imię! Graj nimi! Goń je! Kolekcjonuj! Graj! Ścigaj się i wkręć się w odjechane rozgrywki z Mighty Beanz! Ogromy sukces kultowej serii kolekcjonerskiej w 2004! Nowy, lepszy design fasolek! Przepiękna grafika wydobywająca z każdej fasolki jej unikalną osobowość! Więcej możliwości gry! Dzięki ulepszonej konstrukcji, fasolka zawsze utrzymuje się w pozycji pionowej, a Ty wykonasz jeszcze więcej trików! Różne wzory. Produkt wysyłany losowo.

7,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,8%
oszczędzasz 0,51 zł

33
Fasolki Mighty Beanz. 5 fasolek, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fasolki Mighty Beanz. 5 fasolek, mix wzorów
Epee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Fasolki Mighty Beanz to fantastyczne połączenie gry i figurek kolekcjonerskich! Fasolki Mighty Beanz wykonują zadziwiające triki i fikołki! Każda jest inna, ma własny wzór i swoje imię! Graj nimi! Goń je! Kolekcjonuj! Graj! Ścigaj się i wkręć się w odjechane rozgrywki z Mighty Beanz! Ogromy sukces kultowej serii kolekcjonerskiej w 2004! Nowy, lepszy design fasolek! Przepiękna grafika wydobywająca z każdej fasolki jej unikalną osobowość! Więcej możliwości gry! Dzięki ulepszonej konstrukcji, fasolka zawsze utrzymuje się w pozycji pionowej, a Ty wykonasz jeszcze więcej trików! Różne wzory. Produkt wysyłany losowo.

26,95 zł
24,26 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

34
Latająca Dyskopiłka V3, seria 5, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latająca Dyskopiłka V3, seria 5, mix kolorów
Epee
Niedostępny
Brak

Teraz piąta seria Dyskopiłki V3! 5 seria Latającej Dyskopiłki to nowy, odświeżony design z gripem oraz nowe odjazdowe kolory! W asortymencie 4 nowe wzory i kolory. Produkt wysyłany losowo.

31,90 zł
28,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

35
Latająca Dyskopiłka V3 Flash, ze światłem LED, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latająca Dyskopiłka V3 Flash, ze światłem LED, mix wzorów
Epee
Niedostępny
Brak

Zamień dysk w piłkę i graj! Specjalna edycja nowej Latającej Dyskopiłki V3 z wykorzystaniem technologi LED! Uderz w środek Dyskopiłki, a jej panele boczne zaczną migotać! Baw się nią w dzień i w nocy, w wodzie czy na podwórku! Dyskopiłki występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Towar wysyłany losowo.

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

36
Podróże pisarzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże pisarzy
Niedostępny
Brak

W oparciu o źródła drukowane, a często i rękopiśmienne, autor przywołuje mało znane lub w ogóle nieznane epizody z życia poetów i pisarzy żyjących w epoce narodowej niewoli. Rekonstruuje zatem sławne podróże Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego na Wschód, pisze o wielokrotnych powrotach Henryka Sienkiewicza do Krakowa, a także – o tajemnicach pierwszej wizyty w tym mieście Stefana Żeromskiego. Czytelnik znajdzie tu teksty o podróżach autora Trylogii do Paryża oraz o związkach z tym miastem Ferdynanda Hoesicka. Pozna tajniki biografii pochodzącego z Tarnowa Józefa Szujskiego, pierwszego profesora historii Polski na Uniwersytecie Jagiellońskim, podobnie jak i mało znane fakty z życia Włodzimierza Tetmajera, malarza i poety. Zainteresuje się zapewne okolicznościami, w jakich powstał obraz Jana Matejki Kościuszko pod Racławicami oraz – jak wyglądała wędrówka Tadeusza Micińskiego po tajemniczych zakamarkach Złotego Pałacu w Bizancjum. Franciszek Ziejka (ur. 1940) – historyk literatury i kultury polskiej, profesor honorowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, rektor tegoż w latach 1999-2005, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w latach 2002-2005, członek czynny Polskiej Akademii Umiejętności, przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (od 2005). Przez osiem lat wykładał w uniwersytetach francuskich i portugalskich. Bada przede wszystkim dzieje literatury i kultury polskiej czasów narodowej niewoli. Ogłosił kilkaset artykułów i ok. dwudziestu książek naukowych, w tym: „Wesele” w kręgu mitów polskich (1977), Złota legenda chłopów polskich (1984), Paryż młodopolski (1993), Nasza rodzina w Europie (1995), Miasto poetów (2005), Moja Portugalia (2008), Mistrzowie słowa i czynu (2011), Polska poetów i malarzy (2011), Jan Paweł II i polski świat akademicki (2014), W drodze do sławy (2015).

49,00 zł
35,77 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

37
Matki i córki we współczesnej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matki i córki we współczesnej Polsce
Niedostępny
Brak

Co to znaczy być matką córki? Jakie są doświadczenia córek? Jak matki i córki rozumieją „bycie kobietą” i jak budują swoje miejsce w świecie, w którym płeć jest jednym z głównych punktów odniesienia? Kobiecość ma być przekazywana córkom przez matki – jaką wersję kobiecości przekazały nam matki, a jaką my przekazujemy córkom? Autorka odpowiada na te pytania, analizując wizerunki relacji matka–córka obecne w polskiej kulturze popularnej i sztuce oraz doświadczenia dwóch pokoleń kobiet. Książka ma charakter nowatorski, gdyż w polskiej literaturze z zakresu socjologii i psychologii oraz gender studies wciąż niewiele jest prac na ten temat. Unikalny jest też jej interdyscyplinarny charakter – autorka odwołuje się do badań i teorii z obszaru socjologii, psychologii społecznej, kulturoznawstwa i krytyki sztuki, wypełniając lukę w wiedzy i rozumieniu tego, czym jest związek matki i córki. Dziś, gdy kobiety są coraz bardziej świadome swojej historii i odrębności własnych doświadczeń, szukają wiedzy o tym, co determinuje relacje między nimi – zarówno w rodzinie, jak i społeczeństwie. Ta książka dostarcza wiedzy o często najważniejszej w życiu kobiet relacji: o związku między matką a córką. „Głęboka świadomość metodologiczna, jawność warsztatu empirycznego i umiejętność (socjologowie wiedzą jak trudno osiągalna) balansowania między teorią a empirią to podstawowe atuty książki. Tylko bardzo mocno ugruntowana wiedza i głęboki namysł mogą dać efekt w postaci niecodziennego stylu tej pracy: język jest prosty, czytelny, dojrzały. Skąd się to bierze? Otóż – poza szacunkiem dla przyszłego odbiorcy – powodem jest według mnie pewność metodologiczna i pewność poznawcza autorki. Interdyscyplinarność jawi się w tej książce jako szansa, a nie przejaw socjologicznej bezradności. Nowe sfery rzeczywistości i nowe sposoby o niej mówienia – oto podstawowa wiara badaczki”. Z recenzji prof. dr hab. Hanny Palskiej Dr Elżbieta Korolczuk – socjolożka, pracuje na Uniwersytecie Södertörn w Sztokhomie i na Uniwersytecie Warszawskim. Bada kategorię płci oraz rodzicielstwo, ruchy społeczne i społeczeństwo obywatelskie. Jest współredaktorką (z Renatą E. Hryciuk) książek Pożegnanie z Matką Polką. Dyskursy, praktyki i reprezentacje macierzyństwa we współczesnej Polsce i Niebezpieczne związki. Macierzyństwo, ojcostwo i polityka. Najnowsze publikacje to Rebellious Parents. Parental Movements in Central-Eastern Europe and Russia przygotowana we współpracy z Katalin Fábián (Indiana University Press, 2017) oraz Civil Society revisited: Lesssons from Poland wydana z Kerstin Jacobsson (Berghahn Books, 2017).

42,00 zł
30,66 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

38
Syberyjski Trans. Część 2. Żywe legendy i inne historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syberyjski Trans. Część 2. Żywe legendy i inne historie
Dostępny9 szt.

Stanisław Kalisz, jako filmowy dokumentalista, latami podążał polskimi śladami po Syberii, by pokazać prawdę o wielkiej i przeciętnej historii, o bohaterach i zwyczajnych ludziach, o tym co przeminęło i co wciąż żywe. Raz jeszcze postanowił ożywić i przywołać filmowe duchy, tym razem opisując je w drugiej części Syberyjskiego transu. W tej książce udamy się na europejską daleką Północ, wybierzemy się do położonej w tundrze przeklętej Workuty, na słynnego Biełomora – Kanał towarzysza Stalina i na Wyspy Sołowieckie, od których rozpoczął się wyjątkowy w skali całego świata ponury eksperyment z pieriekowką – ulepszaniem człowieka, przekuwaniem go w roboczego wołu. Polecimy nie tylko na Syberię, ale także do Kazachstanu, gdzie z naszą bohaterką spróbujemy odszukać maleńką osadę Barataj, w którym jako dziewczynka znalazła się za karę, bo tato był przedwojennym oficerem wojska i brał udział w wojnie 1920 roku. Odbędziemy podróż słynną Koleją Transsyberyjską. Nawiedzą nas duchy. Żelazna dama odkryje swoje tajemnice. A sama Syberia? Ona staje się coraz bardziej modna. Wiele się tam zmieniło, tu i ówdzie wybudowano drogi, hotele, pensjonaty, zajazdy. I robi się nad Świętym Morzem coraz bardziej kurortowo, wczasowo, tłoczno. Jednak ta kraina jest olbrzymia i nadal dzika, więc turystom łatwo się nie podda. Stanisław Kalisz urodził się w 1957 roku. Ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem kilkudziesięciu filmów i reportaży z Azji Środkowej i Rosji, wśród nich m.in.: Sołowki – początki Gułagu, Kanał Stalina, Workuta, portret zbiorowy, Mój tatuś kat (o mieszkającej na Syberii córce N. Jeżowa), Kołyma na dnie życia (o najcięższych łagrach północno-wschodniej Syberii).

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

39
Reumatologia wieku rozwojowego. Kompendium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reumatologia wieku rozwojowego. Kompendium
Dostępny19 szt.

Książka zawiera opis badania podmiotowego i przedmiotowego oraz badań dodatkowych (laboratoryjnych, obrazowych i morfologicznych), które są przydatne w diagnostyce chorób reumatycznych u dzieci, a także zbiór dolegliwości i objawów, które występują w przebiegu tych schorzeń. Objawy zostały również omówione w konkretnych jednostkach chorobowych wraz z algorytmami diagnostyczno-terapeutycznymi, patofizjologią, diagnostyką różnicową i możliwymi powikłaniami. W rozdziałach przedstawiono również krótką charakterystykę leków stosowanych w terapii chorób reumatycznych wraz z ich dawkowaniem. Wszystko opisane w zwięzłej i jasnej formie.

159,00 zł
147,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,13 zł

40
Jakość jako determinanta wiarygodności współczesnej sprawozdawczości finansowej w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakość jako determinanta wiarygodności współczesnej sprawozdawczości f...
Niedostępny
Brak

Monografia podejmuje ważny i aktualny problem jakości współczesnej sprawozdawczości finansowej sprzedaży w Polsce W pracy opisano szereg wykonanych badań empirycznych nad jakością kluczowych obszarów sprawozdawczości finansowej. W zakończeniu pracy przedstawiono syntetyczne wytyczne dla nauki, praktyki oraz organów regulacyjnych, których wdrożenie, zgodnie z otrzymanymi wynikami badań, powinno przyczynić się do zwiększenia jakości sprawozdań finansowych sporządzanych w Polsce.

75,00 zł
60,75 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,25 zł

41
Funkcja personalna w przedsiębiorstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funkcja personalna w przedsiębiorstwie
Niedostępny
Brak

W książce poruszane są zagadnienia związane z aktualnymi trendami oraz kierunkami rozwoju funkcji personalnej w przedsiębiorstwach W szczególności dotyczą one strefy projektowania, organizacji oraz realizacji funkcji HR, z uwzględnieniem czynników współcześnie na nią oddziałujących, m. in.: • konfliktu pokoleniowego na rynku pracy, • problematyki retencji pracowników, • wykorzystania najnowszych technologii w realizacji procesów HR.

75,00 zł
60,75 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,25 zł

42
Buchalter ułomny, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buchalter ułomny, wydanie II
Niedostępny
Brak

Psychorachunkowość to pojęcie wprowadzone przez autora publikacji oznacza system czynności poznawczych, dzięki którym człowiek radzi sobie z finansa­mi: księguje i przelicza pieniądze. Książka przedstawia zasady psychorachunkowości w sposób kompleksowy. Jej treść może zainteresować każdego, kto chce wydawać pieniądze w sposób racjonalny, jest jednak przede wszystkim skierowana do psychologów zajmujących się psychologią ekonomiczną, jak również do finansistów świadomych tego, że psychologia ułatwia zrozumienie fenomenów ekonomicz­nych. Przyda się też zwykłym ludziom, borykającym się z codziennymi kłopotami budżetowymi. Autor przedstawia tu podstawowe twierdzenia teorii perspektywy i wyprowadza z nich szereg konsekwencji, które nazywa postulatami psychorachun­kowości. Dotyczą one księgowania myślowego – przypisania kwot do odpowiednich rubryk, takich jak: bilans otwarcia, rubryki zysków, rubryki strat – oraz sposobów liczenia pieniędzy. Zwykły człowiek jest buchalterem ułomnym i przekształca wielkości kwot zgodnie z przebiegiem specyficznej funkcji psychorachunkowej. Wywód opiera się na bogatym materiale empirycznym. Jest ilustrowany scenami z życia sympatycznej pary – państwa G. Dzięki temu książkę, która opo­wiada o sprawach trudnych, czyta się lekko, jak zbiór anegdot, nie odczuwając trudu włożonego w przeprowadzenie badań. Książka Piotra Gasparskiego stanowi znakomite źródło inspiracji badawczych dla psychologów, kompendium wiedzy o subiektywnych regułach myśle­nia ekonomicznego dla finansistów i zestaw praktycznych porad dotyczących domowego budżetu.

55,00 zł
44,55 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

43
Przeistoczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeistoczenie
Dostępny166 szt.

Książkę tę powinno się przeczytać dwa razy. Po raz pierwszy, aby podążyć za wartką fabułą, przeżyć niesamowitą przygodę w środku syberyjskiej zimy. Po raz drugi zaś z kilku innych powodów. To powieść sensacyjna dla inteligentnych czytelników. „Opowiadanie o zarozumiałym śmiałku i zadziwiającej egzystencji Opowiadanie o pojedynku, demonach i zaciekłej walce Opowiadanie o prawdzie i emocjach Opowiadanie o mnie, a być może i o Tobie?” Autor

33,50 zł
23,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,71 zł

44
Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni, wydanie II
Dostępny5 szt.

Szybki rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych wprowadził wiele zmian w życiu jednostki, całego społeczeństwa, funkcjonowaniu gospodarki i państwa. Pojawiła się możliwość funkcjonowania w cyberprzestrzeni, a więc w przestrzeni wirtualnej, w której komunikują się połączone siecią komputery lub inne media cyfrowe. Funkcjonowanie w sieci, obok licznych korzyści, generuje także nowe rodzaje ryzyka. Będzie to zarówno ryzyko związane z naruszeniem bezpieczeństwa informacji, systemów informacyjnych, ryzyko związane z przeprowadzaniem transakcji w sieci, ryzyko prywatności itp. Przyczynami tych zagrożeń mogą być zarówno działania przypadkowe, jak też świadome i celowe, w tym szeroko rozumiana przestępczość teleinformatyczna (oszustwa komputerowe, szpiegostwo komputerowe, hackerstwo itp.), aż po cyberterroryzm czy walkę cybernetyczną. Z tego względu zapewnienie bezpieczeństwa w sieci jest poważnym wyzwaniem zarówno dla organizacji, jak i państwa, a świadome korzystanie z Internetu przez obywateli staje się wymogiem współczesnych czasów, tak jak umiejętność czytania i pisania. Zakres książki obejmuje zagadnienia, z którymi spotyka się praktycznie każdy – osoby prywatne, pracownicy i osoby zarządzające różnymi organizacjami, instytucjami czy państwem. Z jednej strony, książka systematyzuje i wyjaśnia pojęcia związane z wirtualizacją działalności, z drugiej strony – pokazuje, jak Internet wpłynął na funkcjonowanie wszystkich jego użytkowników. Rodzaje i skala zarówno korzyści, jak również zagrożeń związanych z funkcjonowaniem w cyberprzestrzeni różnią się jednak w zależności od użytkownika sieci, dlatego też w opracowaniu autorzy zdecydowali się przeanalizować bezpieczeństwo korzystania z sieci na trzech odmiennych poziomach: jednostki, organizacji oraz państwa.

71,00 zł
57,51 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,49 zł

45
Plecak młodzieżowy Hash, kolorowe ptaki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy Hash, kolorowe ptaki
Astra
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy plecak szkolny od znanego i cenionego producenta artykułów szkolnych, firmy Astra. Atrakcyjne wzornictwo, bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz najwyższa jakość wykonania – tak w skrócie można opisać produkty marki Head. Przypadnie do gustu każdej nastolatce ceniącej sobie oryginalne i urocze wzory. Plecak idealnie spełni potrzeby uczniów klas 4-8 oraz starszej młodzieży. Plecak ma przegrodę na laptop oraz praktyczny organizer, pozwalający na łatwe przechowywanie długopisów oraz innych przyborów. Funkcjonalność: • 4 komory, • 2 kieszenie zewnętrzne – siatki, • wyściełane gąbką szelki z możliwością regulacji, • przegroda na laptop i wyjście na słuchawki. Komfort i bezpieczeństwo: • wzmocniony uchwyt, • elementy odblaskowe, • sztywne, wyprofilowane gąbką plecy, • kieszonkę na urządzenia mobilne wyściełana polarem, • organizer z brelokiem na klucze w kieszeni zewnętrznej, • kolorowa, zadrukowana podszewka, • materiał: poliester 600D x 600D. Wymiary: • wysokość: 46.0 cm, • szerokość: 32.0 cm, • głębokość: 12.0 cm.

151,40 zł
143,83 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,57 zł

46
Plecak szkolny Head 4-komorowy HD-330, jednorożce - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny Head 4-komorowy HD-330, jednorożce
Astra, 1
Niedostępny
Brak

Zaprojektowany, by stwarzać komfort użytkowania i dobrze wyglądać. Plecak młodzieżowy z kolekcji „Head” to: • 4 komory, • 2 kieszenie zewnętrzne z siatki, • wzmocniony uchwyt, • sztywne, wyprofilowane gąbką plecy, • wyściełane gąbką szelki z możliwością regulacji, • przegroda na laptopa, • wyjście na słuchawki, • kieszonka na urządzenia mobilne wyściełana polarem, • organizer z kieszonką na zamek w przedniej komorze, • wyprofilowane metalowe uchwyty do suwaków, • elementy odblaskowe, • tkanina: polyester 600D x 600D, • kolorowa, zadrukowana podszewka, • wymiary: 39.0 x 28.0 x 19.0 cm

147,44 zł
140,07 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,37 zł

47
Brick Trick. Twierdza, rozmiar M - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brick Trick. Twierdza, rozmiar M
Trefl
Niedostępny
Brak

Wybuduj twierdzę z serii Brick Trick, wykorzystując prawdziwe cegły, drewno i elementy dekoracyjne. Skorzystaj z dołączonych planów budowy lub użyj wyobraźni do stworzenia niepowtarzalnej konstrukcji. Baw się dołączonymi pionkami prosto z miejskiego świata. To nie koniec zabawy! Rozpuść konstrukcję w wodzie i buduj dalej wykorzystując ponownie te same cegły! W zestawie znajdziesz: prawdziwe cegły, klej, drewniane deseczki, elementy dekoracyjne, pionki, podstawkę, naklejkę i instrukcję! Brick Trick – zabawa murowana! Buduj z cegły, zostań konstruktorem, wykorzystując do budowy prawdziwe cegły i drewno! W instrukcji znajdziesz obszerne ciekawostki prosto z placu budowy. Dowiedz się, jak urozmaicić swoją konstrukcję dzięki wielu interesującym pomysłom i rozwiązaniom. Buduj według instrukcji lub użyj wyobraźni do stworzenia własnej, niepowtarzalnej konstrukcji. Możesz też połączyć kilka budynków, tworząc klimat wsi, miasta lub średniowiecza.

82,90 zł
72,12 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,78 zł

48
Kocham cię, dziewczyno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham cię, dziewczyno
Dostępny1 szt.

Przedstawiamy tomik poezji przeznaczony dla dorosłych czytelników Fragmenty: „Ona inaczej niż k...a siebie nie nazywała i nigdy zdania o sobie nie zmieniała. Co nie znaczy, że jak k...a się zachowywała. Normalna dziewczyna, chińczyk do jedzenia, internet do śledzenia. Nie, trochę inna była, uczuć nie okazywała, jakby ich nie miała. Ani złości, ani radości, dużo obojętności. Czasami radosna była, jak dużo zarobiła. Za dwie godziny pięćset euro – powód do dumy z okrągłej sumy. Mnie zawsze wysłuchała, nigdy też nie oceniała. W moim życiu też czarne karty były, nie znikły, tylko się rozmyły. Spoko, Adaś, pisała, jakby obok stała, mówiąc: Ciekawa z nas ekipa – facet po przejściach i sprzedajna c..a”. Wspomnienie „Wspomnienie ciebie smutno się zaczyna, myśli wnet ucina, by nie bolało ciało. Tak mi się serce nazwało, choć serce nie boli, gardło ściska tylko mimo woli, łzami twarz skrywając powoli. Wiesz, nie zapomniałem, w łzach tylko twarz skrywałem, gdy o tobie myślałem. Gdzieś się poddałem, wszystko zrozumiałem. To szaleństwo od początku bez rozsądnego wątku nigdy spełnić się nie miało, bo wszystkie reguły łamało i dlatego bolało. Nierealność realu w każdym calu, lecz zgoda, to najpiękniejsza przygoda jak źródlana woda, czyste uczucie z serca płynące jak słońce gorące pozory kruszyło, z norm i stereotypów drwiło”.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

49
Kid's Box Level 6 Presentation Plus DVD-ROM British English - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kid's Box Level 6 Presentation Plus DVD-ROM British English
Niedostępny
Brak

An update of the well-loved course for young learners - now fully in line with the revised Cambridge English: Young Learners tests. The fun course for seriously good results! This seven-level course delights children and inspires teachers with its bright ideas. Perfect for general use Kid's Box Second edition is now updated with new vocabulary and activities so that it fully covers the syllabus of the revised Cambridge English: Young Learners tests. Presentation Plus includes interactive whiteboard tools, a fully interactive Pupil's and Activity Books, teacher's resources, a multimedia library and access to online teacher training support. This DVD-ROM version is also available as an iOS or Android application for tablets.

607,00 zł
546,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 60,70 zł

50
Słownik naukowo-techniczny rosyjsko-polski z suplementem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik naukowo-techniczny rosyjsko-polski z suplementem
Niedostępny
Brak

Zawiera około 130 000 terminów i skrótów, występujących w fachowej literaturze rosyjskiej oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku polskim Hasła z takich dziedzin nauki i techniki jak: informatyka, telekomunikacja, elektronika, matematyka, chemia, biologia, biochemia, fizyka Przeznaczony dla tłumaczy, pracowników naukowych, przedsiębiorców oraz wszystkich korzystających z literatury naukowej i tekstów specjalistycznych zarówno w języku rosyjskim, jak i polskim.

107,11 zł
94,26 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,85 zł

Wróć do góry