hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.03.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 9 marca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nauka i zabawa. Krzyżówki ortograficzne (Beata Guzowska, Iwona Kowalska), na drugim Gramatyka języka włoskiego (Kamila Zimecka). Kolejny produkt to Gramatyka języka łacińskiego (Emilia Kubicka) oraz Głodomorek (Dorota Gellner).
1
Nauka i zabawa. Krzyżówki ortograficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka i zabawa. Krzyżówki ortograficzne
Dostępny
150 szt.

Zbiór różnorodnych i bardzo ciekawych zadań do ćwiczenia ortografii dla dzieci w wieku 7-12 lat. Poprzez zabawę (rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, kolorowanie odpowiednich pól na obrazkach) dziecko utrwali z pewnością skuteczniej i szybciej zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

14 osób kupiło
2
Gramatyka języka włoskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka języka włoskiego
Dostępny
1 szt.

Najistotniejsze zagadnienia z gramatyki włoskiej przedstawione w atrakcyjnej formie ułatwiającej efektywną naukę, wytłumaczone w prosty, zrozumiały sposób.

6,99 zł
6 osób kupiło
3
Gramatyka języka łacińskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka języka łacińskiego
Dostępny
151 szt.

Najistotniejsze zagadnienia z gramatyki łacińskiej przedstawione w atrakcyjnej formie ułatwiającej efektywną naukę, wytłumaczone w prosty, zrozumiały sposób. Z książki korzystać mogą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, traktując ją jako repetytorium gramatyczne. Jest ona cenną pomocą dla studentów uczęszczających na lektorat języka łacińskiego, maturzystów i samouków.

6,99 zł
4 osoby kupiły
4
Głodomorek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodomorek
Dostępny
159 szt.

„W poniedziałek czy we wtorek na świat przyszedł Głodomorek. Połknął mleko wraz z butelką, wytarł sobie ząb flanelką, tę flanelkę także zjadł i w podskokach ruszył w świat”. Aż strach pomyśleć, co z takiego głodomora wyrośnie! Nic dziwnego, że martwi się o niego ciotka, niepokoi Eleonorka... A on tylko patrzy, co by tu jeszcze zjeść! Kalafiorek, muchomorek, traktorek? A może wzorek (choćby i taki namalowany sprejem na ścianie)? Tylko wierny pies Azorek rozumie Głodomorka! Dorota Gellner – jak przystało na damę Orderu Uśmiechu – przedstawia niesamowite (to horrorek!) perypetie Głodomorka. W książce znajdziecie 18 komicznych historyjek, które same wpadają w ucho. Uwaga! Przeczytanie choćby jednej grozi niepohamowanym apetytem na kolejne!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

4 osoby kupiły
5
Cukrzyca u dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukrzyca u dzieci
Dostępny
35 szt.

Diagnoza: cukrzyca. Dlaczego ja? Dlaczego moje dziecko?... Nie myślcie teraz o tym! Wasze dziecko potrzebuje wyjaśnień i pomocy. Od tej pory jesteście przewodnikami Waszych pociech, a przewodnicy nie patrzą wstecz – kierują się do przodu. Ten poradnik pomoże Wam w podejmowaniu pierwszych decyzji: od wyboru glukometru, po przygotowania na wakacje. Dowiecie się, jak działa cukrzyca, jak potoczy się Wasze życie po jej zdiagnozowaniu, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach i co gotować Waszym pociechom. Znajdziecie tutaj mnóstwo dokładnych przepisów kulinarnych, adresy działających stowarzyszeń pomocy cukrzykom oraz podstawowe informacje o cukrzycy, podane w przystępny sposób. Przestańcie się bać, bądźcie podporą dla swoich dzieci.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

2 osoby kupiły
6
Teczka z gumką A4 Fluo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4 Fluo
Dostępny
51 szt.

TECZKA Z GUMK FLUO - mix 2 kolorów(różowy i zielony), wysyłane losowo.

5,99 zł
2 osoby kupiły
7
Psychologia religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia religii
Dostępny
28 szt.

Pomimo postępującej sekularyzacji religia i religijność pozostają ważnymi czynnikami zarówno w życiu pojedynczego człowieka, jak też i całych społeczeństw ? zbyt ważnymi, by psychologia mogła je pominąć. Jednocześnie głęboka niewiedza w sprawach wiary, panująca w światopoglądowo pluralistycznym i silnie zsekularyzowanym społeczeństwie, sprzyja też w pewnej mierze przesądom w stosunku do ?praktykujących wierzących?. Psychologia, która w szerszych grupach społecznych mogła pogłębić zrozumienie problemów psychicznych, mogłaby poprzez swoje badania przyczynić się zarówno u studentów psychologii, ludzi zawodowo pracujących w poradnictwie, jak też i w świadomości społecznej w ogóle do głębszego zrozumienia dla religijnych przeżyć, zachowań i religijnego myślenia. Bernhard Grom proponuje systematyczne, wierne standardom psychologii naukowej objaśnienie bogactwa religijnych przekonań, motywacji, emocji a nawet odmiennych stanów świadomości. Analizuje religijność jako element osobowości, zgłębiając różnorodność jej motywów oraz zależności między wiarą a innymi aspektami życia (jak zdrowie, dobrostan psychiczny czy gotowość do zachowań prospołecznych). Osobną część podręcznika poświęca Autor społecznym aspektom doświadczenia religijnego.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2 osoby kupiły
8
Zwiedzamy Toruń. Wycinanki przestrzenne 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiedzamy Toruń. Wycinanki przestrzenne 3D
Dostępny
187 szt.

Wycinanki przestrzenne z toruńskimi zabytkami pozwolą dziecku na twórczą i rozwijającą zabawę oraz ćwiczenie sprawności manualnej. Dziecko ma za zadanie pokolorować, wyciąć, dopasować i przykleić do podstawki gotową wycinankę. Przy okazji pozna krótką historię konstruowanych obiektów. Wśród wycinanek m.in.: Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz, Gospoda Pod Modrym Fartuchem, Kamienica Pod Gwiazdą i Brama Mostowa. Doskonała zabawa gwarantowana!

9,99 zł
1 osoba kupiła
9
Głęboki grób - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głęboki grób
Dostępny
13 szt.

Londyn 1896 Miasto żyje kolejnym sukcesem Sherlocka Holmesa. Znany detektyw jest ulubieńcem śmietanki towarzyskiej, na jego usługi mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Jednak zbrodnia kwitnie też w mrocznych zaułkach południowego Londynu, gdzie zabójstwa zleca się równie łatwo, jak uszycie nowej koszuli. To pole działania Williama Arrowooda, który uważa się za najlepszego prywatnego detektywa w mieście, chociaż daleko mu do sławy i bogactwa Holmesa. Kiedy Arrowood dostaje nowe zlecenie, jest pewien, że to będzie jedna z najłatwiejszych spraw w jego karierze. Odnaleźć zaginioną dziewczynę? Nic prostszego. Tyle że śledztwo szybko zamienia się w pogoń za mordercą, a droga do prawdy jest równie bezpieczna, jak spacer nad przepaścią. Wystarczy jeden fałszywy krok, by Arrowood przegrał walkę z wszechobecnym złem.

38,99 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,49 zł

1 osoba kupiła
10
Pierwsza pomoc. Podręczny poradnik rodzinny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc. Podręczny poradnik rodzinny
Dostępny
101 szt.

Poradnik ma bardzo wygodny, mały format, więc przydać się może w podróży i w innych okolicznościach. Dotyczy udzielania pierwszej pomocy zarówno dorosłym, jak i – osobny rozdział – dzieciom. Zawiera m.in. podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, atak astmy, zawał, udar mózgu, ciało obce, cukrzyca, drgawki, duszności, gaszenie pojazdu, wypadek drogowy, kleszcze, krwawienia, omdlenia, oparzenia, złamania, skaleczenia, porażenie prądem, tonięcie, odwodnienie, wstrząs mózgu, zadławienie, zatrucie i wiele innych.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
11
Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audioboo...
praca zbiorowa, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
9 szt.

Gorzka czekolada, tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach to kolejny zbiór opowiadań dla nastolatków napisanych przez popularne autorki i autorów książek dla młodzieży. Pierwszy, bestsellerowy zbiór cieszył się ogromną popularnością, a jego egzemplarze można znaleźć w niemal każdej bibliotece w Polsce. Obie książki powstały z inspiracji i staraniem Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, we współpracy z Prószyński Media. Każde opowiadanie podejmuje inny temat: skomplikowanych relacji oraz emocji, które czasem trudno opanować, konsekwencji naszych zachowań, więzi, które tworzą się w rodzinie i w grupie rówieśniczej. Znajdziemy tu historie o miłości, rywalizacji, brawurze i jej konsekwencjach, braku akceptacji dla odmienności i o poczuciu odpowiedzialności. Każda z nich to epizod z życia nastolatków i osób z ich otoczenia. Bohaterowie opowiadań są tak realistyczni, że mamy wrażenie, jakby żyli obok nas. A może nawet ich znamy? Wszystkie opowiadania uzupełniono krótkimi rozmowami z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim. Rozmowy te przeprowadziła Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Poruszone w nich zagadnienia wynikają wprost z treści opowiadań. Psychologowie analizują źródła emocji, które wpływają na zachowania bohaterów i ich postawy życiowe; udzielają porad młodym czytelnikom - nie wprost - raczej dając preteksty do dalszych przemyśleń. Opowiadania czytają pro bono Ambasadorzy kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”: Artur Barciś, Anna Czartoryska-Niemczycka, Edyta Jungowska, Maciej Orłoś, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Tołoczko. Wywiady z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim - czytają: Joanna Domańska, Weronika Nockowska, Maciej Kowalik.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
12
Bieszczady. Miniprzewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Miniprzewodnik
Dostępny
2 szt.

Odkryj najciekawsze miejsca w Bieszczadach, piękno przyrody i ślady historii z nowym, zaktualizowanym Miniprzewodnikiem po Bieszczadach! Dzięki oryginalnej szacie graficznej, barwnym zdjęciom, mapkom i najważniejszym informacjom, czytelnik-turysta ulegnie czarowi połonin i drewnianych cerkiewek. Dedykowany wszystkim tym, którzy właśnie zaczynają przygodę w Bieszczadach.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
13
Drapieżcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drapieżcy
Dostępny
11 szt.

Dziewczyna ze szkarłatnym znamieniem na twarzy mieszkała w domu pod lasem. Tamtej strasznej nocy trzech napastników wywlekło ją z sypialni nad jezioro. Umierała w samotności. Nikt nie zauważył jej zniknięcia, dlatego mordercy szybko poczuli się bezkarni. Jednak pewnego dnia ktoś zapalił przed jej domem znicz w kształcie serca. Ktoś, kto odkrył, co się stało. Do jakich czynów posuną się zdesperowani sprawcy, wiedząc, że lada moment policja zacznie deptać im po piętach? Skoro raz już zabili, nie zawahają się zabić po raz kolejny. Wszyscy w miasteczku czują na plecach oddech strachu, bo tu nikt nie jest bez winy i każdy może paść ofiarą polujących nocą drapieżców...

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
14
Ćwiczenia ortograficzne dla klas 1-2. CH-H - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia ortograficzne dla klas 1-2. CH-H
Dostępny
152 szt.

Serię opracowała doświadczona nauczycielka nauczania początkowego. Starannie dobrane ćwiczenia (np. krzyżówki, rebusy) wprowadzają wiele trudnych ortograficznie słów, utrwalają pisownię słów znanych, rozszerzają zasób słownictwa, rozwijają umiejętność budowania zdań, wspomagają naukę pisania, poprawiają sprawność manualną, rozwijają spostrzegawczość, wzbogacają wiedzę dziecka i pozytywnie wpływają na kreatywność. Każdy zeszyt zawiera słowniczek utrwalający poprawną pisownię trudnych słów.

4,99 zł
1 osoba kupiła
15
Szkolnictwo mniejszości narodowych na Dolnym Śląsku w latach 1945-1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolnictwo mniejszości narodowych na Dolnym Śląsku w latach 1945-1989
Dostępny
4 szt.

Na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej oprócz Niemców i Czechów pojawiła się przesiedlana ze Wschodu i napływająca z centralnej części kraju ludność polska. Od połowy 1945 r. rozpoczęło się także osadnictwo żydowskie, w 1947 r. przybyli Ukraińcy i Łemkowie, a na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych uchodźcy greccy i macedońscy. Dla dzieci różnych narodowości organizowano szkoły, oddziały, komplety lub punkty nauczania prowadzące edukację w ich językach ojczystych. W kolejnych dziesięcioleciach skład ludnościowy regionu zmieniał się dynamicznie. Ewolucji ulegały także realia oświaty mniejszościowej, uzależnione w dużej mierze od sytuacji międzynarodowej i postrzegania poszczególnych grup narodowościowych przez władze państwowe i partyjne.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
16
Feralne Biuro Śledcze. Tom 3. Telefon Oliwki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feralne Biuro Śledcze. Tom 3. Telefon Oliwki
Dostępny
159 szt.

Dziesięcioletnia Oliwka otrzymuje bardzo wysoki rachunek za telefon. A przecież, jak mówi, nie dzwoniła więcej niż zwykle! Czy dziewczynka kłamie, czy też miało miejsce sprytne oszustwo? Tę zagadkę jest w stanie rozwiązać tylko jeden człowiek: agent Czajka. Tymczasem niespodziewanie pojawia się nowa współpracownica… „Feralne Biuro Śledcze” to nowa seria opowiadań detektywistycznych dla dzieci od lat 7. Duża czcionka ułatwia samodzielną lekturę. Fabuła pełna zagadek uruchamia logiczne myślenie. Zabawni bohaterowie poprawiają humor. Interaktywne sekcje zachęcają do udziału w przygodzie. Poręczny format umożliwia wspólne podróże. Sven Jönsson (ur. 1971) – autor bestsellerów detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Pochodzi ze Szwecji, mieszka w Oxfordzie. Bardzo dba o swoją prywatność: nie pozwala robić sobie zdjęć, nie występuje publicznie. Pisze szyfrem, do którego klucz zna tylko wydawca!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

17
Nadzór korporacyjny a stabilność finansowa banków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzór korporacyjny a stabilność finansowa banków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Publikacja jest poświęcona problematyce nadzoru korporacyjnego z perspektywy jego oddziaływania na stabilność podmiotów w sektorze bankowym. Autorka zwraca uwagę na specyficzną rolę banków we współczesnej gospodarce i na związane z nią implikacje w obszarze mechanizmów corporate governance. Ważną częścią książki są wyniki badań empirycznych przeprowadzonych w polskich bankach publicznych. Na ich podstawie dokonano oceny wpływu wybranych standardów i charakterystyk nadzoru korporacyjnego na stabilność banków mierzoną współczynnikiem adekwatności kapitałowej.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

18
Pisz i ścieraj! Dragons. Jak stać się wikingiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i ścieraj! Dragons. Jak stać się wikingiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.09

Książeczka z laminowanymi stronami oraz mazakiem ścieralnym umożliwiającym wielokrotne pisanie i ścieranie. Wspaniała zabawa i nauka.

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

19
Pisz i ścieraj! Blaze i Megamaszyny. Niesamowite pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i ścieraj! Blaze i Megamaszyny. Niesamowite pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.22

Książeczka z laminowanymi stronami oraz mazakiem ścieralnym umożliwiającym wielokrotne pisanie i ścieranie. Wspaniała zabawa i nauka.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

20
Pisz i ścieraj! Pidżamersi. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i ścieraj! Pidżamersi. Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

Książeczka z laminowanymi stronami oraz mazakiem ścieralnym umożliwiającym wielokrotne pisanie i ścieranie. Wspaniała zabawa i nauka.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

21
Pisz i ścieraj! Shimmer i Shine. W krainie Czarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i ścieraj! Shimmer i Shine. W krainie Czarów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.01

Książeczka z laminowanymi stronami oraz mazakiem ścieralnym umożliwiającym wielokrotne pisanie i ścieranie. Nspaniala zabawa i nauka.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

22
Pisz i ścieraj! L.O.L. Surprise! Gotowe do zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i ścieraj! L.O.L. Surprise! Gotowe do zabawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.21

Książeczka z laminowanymi stronami oraz mazakiem ścieralnym umożliwiającym wielokrotne pisanie i ścieranie. Wspaniała zabawa i nauka.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

23
Pisz i ścieraj! Psi Patrol. Podniebne akcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i ścieraj! Psi Patrol. Podniebne akcje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.10

Książeczka z laminowanymi stronami oraz mazakiem ścieralnym umożliwiającym wielokrotne pisanie i ścieranie. Nspaniala zabawa i nauka.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

24
Prawo zagospodarowania przestrzeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo zagospodarowania przestrzeni
Dostępny
2 szt.

Książka zawiera opis wszelkich istotnych zagadnień teoretycznych oraz praktycznych związanych z regulacjami administracyjnoprawnymi w zakresie gospodarowania przestrzenią. W opracowaniu omówiono: - przepisy z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, - prawo budowlane, - środowiskowe regulacje związane z procesem inwestycyjno-budowlanym, - regulacje dotyczące gospodarowania nieruchomościami. Oryginalne analizy prawne przedstawione w publikacji stanowić mogą istotne wskazówki co do oceny często rozbieżnych stanowisk sądów administracyjnych, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego oraz co do działalności orzeczniczej organów administracji publicznej. W drugim wydaniu szczególną uwagę zwrócono na najnowsze regulacje, w tym na zmiany związane ze zgłoszeniem robót budowlanych, dodano całą nową część dotyczącą decyzji środowiskowych dla inwestycji budowlanych.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

25
Uchybienie godności urzędu sędziego jako podstawa odpowiedzialności dyscyplinarnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uchybienie godności urzędu sędziego jako podstawa odpowiedzialności dy...
Niedostępny
Brak

Publikacja przybliża czytelnikowi znaczenie godności urzędu sędziego z odniesieniem do przepisów obowiązującego prawa, etyki zawodowej i reguł stosowanych w orzecznictwie sądów dyscyplinarnych. Autor omawia pojęcie godności zawodu, a następnie godności urzędu sędziego, rozumiejąc go jako pewien standard zachowań stosowanych nie tylko w okolicznościach służbowych. Wnikliwie przedstawia zasadę neutralności politycznej sędziów oraz zakaz prowadzenia działalności publicznej. Podkreśla, że treść i forma publicznych wypowiedzi sędziego mają szczególnie istotne znaczenie w obecnej sytuacji politycznej. Autor wiele miejsca poświęca również zagadnieniu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. W opracowaniu szeroko i krytycznie przytoczono zarówno orzecznictwo sądów dyscyplinarnych dla sędziów sądów powszechnych, jak i Sądu Najwyższego.

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

26
Telemedycyna i e-Zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telemedycyna i e-Zdrowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Celem publikacji jest wyjaśnienie kluczowych problemów prawnych, informatycznych oraz etycznych związanych z informatyzacją w sferze zdrowia i mogących budzić obawy w kontekście poszanowania praw pacjenta oraz odpowiedzialności. W monografii szczegółowo omówiono transformację cyfrowej opieki zdrowotnej oraz szeroko pojęte e-zdrowie, na które składa się m.in.: - teleopieka, - elektroniczna dokumentacja medyczna, - e-administracja ochrony zdrowia, - zdalne e-usługi na rzecz pacjenta, czyli telemedycyna, - praktyki medyczne i publiczne praktyki zdrowotne realizowane przy użyciu urządzeń mobilnych, czyli mobilne zdrowie (w skrócie m-zdrowie). Autorzy skupili się m.in. na takich zagadnieniach jak: - charakter prawny usług telemedycznych, - rola wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej, - elektroniczna identyfikacja pacjentów i bezpieczeństwo danych, - telemedycyna jako forma udzielania świadczeń zdrowotnych, - odpowiedzialność cywilna za szkodę wyrządzoną w związku ze stosowaniem telemedycyny, - rozwój usług telemedycznych w Polsce.

119,00 zł
107,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

27
Organizacja i zarządzanie procesami innowacyjnymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizacja i zarządzanie procesami innowacyjnymi
Dostępny
6 szt.

Kolejna książka z cyklu „Nauka i praktyka innowacji”, którą oddajemy do rąk czytelników, jest poświęcona problematyce organizacji i zarządzania procesami innowacyjnymi, czyli kwestiom kreowania, wdrażania, komercjalizacji i dyfuzji innowacji. Organizacja i zarządzanie procesami innowacji podlegają nieustannym zmianom za sprawą pojawiających się nowych wyzwań i możliwości. Książka konfrontuje ugruntowane podejścia z najnowszymi trendami przedstawianymi w literaturze zachodniej. Można w niej znaleźć odpowiedzi na dwa kluczowe pytania, jak strukturalizować proces innowacji i jak kształtować i rozwijać skuteczne wzorce zachowań uczestników procesu innowacji podczas jego realizacji na bieżąco, na co dzień. Treści przedstawiono w książce w ten sposób, by prowadzić czytelnika od ogólnych problemów i rozlicznych podejść dotyczących innowacji i innowacyjności w otoczeniu gospodarczym, poprzez charakterystykę natury procesów innowacyjnych, ich źródeł i efektów, aż do ich uwarunkowań w skali makro-, mezo- i mikroekonomicznej. Książkę można uznać za kompendium wiedzy naukowej o innowacjach i procesach innowacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem polskiej gospodarki.

64,90 zł
48,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

28
LEGO Ninjago. Ulubieni wrogowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Ulubieni wrogowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Zagrożeń dla Ninjago City było już tyle, że trudno zapamiętać wszystkich przeciwników, których pokonali Mistrzowie Spinjitzu. Sprawdź swoje umiejętności w starciu ze szkieletami, Wężowcami i Kamiennymi Wojownikami. Przeczytaj opowiadanie o tajnej misji Kaia oraz zabawne komiksy. Złóż minifigurkę i przypomnij sobie niesamowite bitwy, w których brali udział bohaterscy obrońcy krainy Ninjago!

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

29
Shimmer & Shine activity nr 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shimmer & Shine activity nr 11
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.28

książka activity z naklejkami

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

30
L.O.L. Surprise! Activity Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Activity Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.18

Książka activity z naklejkami.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

31
Market Intelligence jako program wsparcia procesów decyzyjnych we współczesnym przedsiębiorstwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Market Intelligence jako program wsparcia procesów decyzyjnych we wspó...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

Monografia dotyczy roli informacji oraz wiedzy rynkowej i marketingowej w zarządzani u organizacją. Cechą współczesnego otoczenia biznesu jest niepewność i złożoność, a przedsiębiorstwa, chcąc ograniczyć wzrost ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej, muszą posiadać sprawny system pozyskiwania informacji i przekształcania ich w wiedzę. Funkcję wspierającą procesy zarządcze w organizacji pełni m.in. Market Intelligence - praktyczny program działań, umożliwiający skuteczne pozyskiwanie informacji o rynku i jego uczestnikach. Publikacja ma charakter teoretyczno-empiryczny. Autorzy, opierając się na studiach literaturowych oraz wynikach badań empirycznych przeprowadzonych w przedsiębiorstwach, wyjaśniają istotę i określają rolę Market Intelligence w generowaniu użytecznej wiedzy na potrzeby wsparcia decyzji menedżerskich we współczesnych organizacjach. Książka jest adresowana do pracowników nauki zajmujących się zarządzaniem wiedzą oraz nowymi technologiami, a także do przedstawicieli praktyki gospodarczej. Może być również wykorzystywana w dydaktyce, na różnych poziomach studiów, w ramach przybliżania problematyki dotyczącej zarządzania wiedzą, badań rynkowych i marketingowych.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

32
17 podniebnych koszmarów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17 podniebnych koszmarów. Audiobook
Stephen King, Bev Vincent, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

Zapnijcie pasy, przed wami lot pełen koszmarów wybranych dla was przez Stephena Kinga i Beva Vincenta. Pasjonująca antologia, lektura w sam raz na lotnisko bądź do samolotu, zawierająca między innymi nowe opowiadania Joe Hilla i Stephena Kinga. Stephen King napisał także przedmowę i wprowadzenia do wszystkich utworów. Stephen King nie znosi latać. I wraz ze współredaktorem, Bevem Vincentem, pragnie podzielić się tym strachem przed lataniem z wami. Witajcie w 17 podniebnych koszmarach, antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak - brrr! - w trumnie) z około setką obcych ludzi. To książka o wszelkich zdarzeniach mogących zmienić waszą podróż po przyjaznym niebie w horror, w tym także takich, których dotąd nawet sobie nie wyobrażaliście, ale o których teraz już nie będziecie mogli przestać myśleć, gdy następnym razem wsiądziecie do samolotu i oddacie swój los w ręce obcego człowieka. Antologia zawiera nowe utwory Joe Hilla i Stephena Kinga, a także czternaście klasycznych opowiadań oraz jeden wiersz. Teksty takich autorów jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons sprawiają, że zbiór 17 podniebnych koszmarów jest, jak ujmuje to King, „idealną lekturą do samolotu, zwłaszcza podchodzącego do lądowania podczas burzy... Nawet jeśli siedzicie bezpiecznie na ziemi, lepiej mocno zapnijcie pasy”. Przerażająca książka, która sprawi, że dobrze się zastanowicie, zanim zdecydujecie, w jaki sposób chcecie podróżować.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

33
Wspomnienia. Tom XIII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia. Tom XIII
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Kolejny tomik wierszy Wspomnienia to kontynuacja poruszających myśli o żonie Krysi, której przedwczesna śmierć stała się dla Jerzego Mościckiego przyczyną niekończącego się smutku, tęsknoty i żalu za tym, co już utracone i bezpowrotne. Wiersze są próbą oswojenia się z emocjami, pogodzenia z losem i Bogiem. To wzruszający zapis szczerej i głębokiej miłości, której nie jest w stanie pokonać nawet śmierć. Drżącymi rękoma wieszam na ścianie Twe zdjęcie ostatnie jakie zrobiłaś dwa kwiatki białe ułożyłem na ramie nad zdjęciem lampka będzie Ci świeciła mam Cię nad sobą we dnie i w nocy chwila rozstania była krótkotrwała w zasięgu wzroku zawsze do pomocy gdy będę w rozterce będziesz pomagała gdy ból się kręgiem nade mną roztoczy gdy niemoc mym wątłym ciałem zawładnie poproszę o pomoc spojrzę w Twe oczy wiem pomożesz nie znajdę się na dnie Twój obraz jak świętość na kliszy utrwalony o Twoim nieistnieniu ciągle przypomina kieruję tam wzrok swój smutny umęczony a obok zegar i wciąż ta sama godzina

24,00 zł
21,36 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,64 zł

34
Przesłuchanie podejrzanego w sprawach przestępstw o charakterze terrorystycznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesłuchanie podejrzanego w sprawach przestępstw o charakterze terror...
Dostępny
10 szt.

Książka jest pierwszą tego rodzaju publikacją na rynku wydawniczym, która stanowi kompendium wiedzy na temat problematyki przesłuchiwania terrorystów. Książka przedstawia w sposób kompleksowy uwarunkowania psychologiczno-taktyczne przesłuchania podejrzanego w sprawach przestępstw o charakterze terrorystycznym. Jest to zarazem poradnik, który został wzbogacony o obszerny przegląd strategii, metod i technik przesłuchań terrorystów, opracowanych i stosowanych m.in. w krajach stojących na pierwszej linii walki z terroryzmem, takich jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej czy Wielka Brytania. W książce zaprezentowano autorską metodę ?PRO-A?T? przesłuchania podejrzanego w sprawach o przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Książka adresowana jest do przedstawicieli środowiska naukowego i akademickiego, zainteresowanych takimi dziedzinami naukowymi, jak: nauki o bezpieczeństwie, politologia, kryminologia, kryminalistyka, prawo karne, psychologia sądowa. Ponadto może być przydatna dla przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, szczególnie zainteresowanych problematyką przestępczości zorganizowanej i terrorystycznej.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

35
Wirtualizacja organizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wirtualizacja organizacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Uważna analiza rozprawy wyraźnie wskazuje, że jest ona poprawna metodycznie i merytorycznie. Język i styl pisarski wskazują na znajomość stanu wiedzy w podejmowanych zagadnieniach. Rozdziały posiadają duży, acz niewymuszony ładunek teoretyczny i koncepcyjny, w większości opatrzone są autorskimi rozważaniami, ciekawy?mi zestawieniami, operacjonalizacjami i ilustracjami empirycznymi. Ogólnie poziom monografii oceniam jako wysoki, zarówno w części teoretycznej dotyczącej organizacji wirtualnych i koncepcji metametody, jak i w badaniach empirycznych. (?) Badania są interesujące poznawczo, przedstawiają ciekawy obraz świadomości o organizacjach wirtualnych. W szczególności badane są: a) wiedza dotycząca wirtualnych organizacji, cechy wirtualnej organizacji, b) specjalistyczne kompetencje, c) preferencje rozwoju, d) model biznesu, d) konkurencyjność. Fragment recenzji prof. zw. dr. hab. Wojciecha Dyducha Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

80,00 zł
Powiadomienie
36
Postępowania rehabilitacyjne osób skazanych za działalność na rzecz niepodległej Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowania rehabilitacyjne osób skazanych za działalność na rzecz ni...
Dostępny
2 szt.

Książka składa się, poza wstępem i zakończeniem, z pięciu rozdziałów. Pierwszy z nich został poświęcony omówieniu okoliczności powstania ustawy z 1991 roku o uznaniu orzeczeń za nieważne a także o późniejszych zmianach w niej dokonywanych. W rozdziałach drugim i trzecim przedstawiono instytucję rehabilitacji osób represjonowanych przede wszystkim na podstawie orzecznictwa sądów apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Prześledzono też sprawy związane z procedurami odszkodowawczymi. W rozdziale czwartym zaprezentowano wyniki przeprowadzonych badań aktowych, których zakres terytorialny został zwężony do obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu, natomiast w rozdziale piątym przedstawiono, w celach porównawczych, ustawę rehabilitacyjną przyjętą w Federacji Rosyjskiej.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

37
Listy Jana Pawła II do kapłanów (1979-2005) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy Jana Pawła II do kapłanów (1979-2005)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Przez cały okres pontyfikatu, w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II kierował słowo do kapłanów – tak powstało 26 listów i Encyklika o Eucharystii w życiu Kościoła. Warto sięgnąć do tej skarbnicy myśli świętego Papieża o kapłaństwie, o służbie Bogu i człowiekowi, o Eucharystii. Publikacja skierowana jest do wszystkich – do każdego z prezbiterów, ale i do każdego, kto korzysta z jego posługi.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

38
Przemiany współczesnej książki popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemiany współczesnej książki popularnonaukowej dla dzieci i młodzież...
Dostępny
9 szt.

Przemiany współczesnej książki popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży (na przykładzie francuskiej Monografia jest pierwszą tak obszerną pracą, w której w kompleksowy sposób przebadano rozwój, kształt i sposoby upowszechniania publikacji popularnonaukowych lub – zgodnie z nowszą terminologią – edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Podstawą była analiza francuskiego rynku wydawniczego, wybranego ze względu na to, że rozwój tego typu oferty przebiegał we Francji w sposób bardziej systematyczny niż w Polsce, do tego stopnia, że możliwe było uchwycenie określonych tendencji edytorskich, a także ukazanie dalekosiężnych strategii wydawniczych nieznanych w polskim edytorstwie. Autorce udało też się opisać szereg zjawisk obserwowanych globalnie, a więc także na polskim rynku wydawniczym. Za pomocą wieloaspektowego badania repertuaru reprezentatywnych dla tego sektora wydawnictw zdiagnozowała zmiany w zakresie dopasowania poszczególnych publikacji i serii wydawniczych do umiejętności czytelniczych różnych grup wiekowych, a także oszacowała stopień wykorzystania określonych gatunków piśmiennictwa oraz zmienne zainteresowanie daną problematyką. Wskazała przy tym na rosnące znaczenie tzw. gatunków pogranicza, z którymi związane są największe problemy terminologiczne i klasyfikacyjne, a także wpływ kultury masowej i rozwoju nowoczesnych technologii na kształt i tematykę książek. Agnieszka Wandel wykonała olbrzymią pracę i dokonała w swojej monografii wielu ciekawych ustaleń (...). Rozprawa ta powinna w pierwszej kolejności trafić do badaczy i studentów związanych z takimi dyscyplinami, jak bibliologia i informatologia, literaturoznawstwo, pedagogika czy kulturoznawstwo. Jestem przekonany, że okaże się ona pożyteczna dla każdego, kto jest zainteresowany zagadnieniem popularyzacji nauki, edytorstwem czy promocją książki dziecięcej i młodzieżowej, a więc wydawców, bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców – dr hab. Michał Rogoż, prof. UP w Krakowie. Agnieszka Wandel, dr nauk humanistycznych, bibliolog, bibliotekoznawca, licencjat filologii romańskiej. Adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Zastępca redaktora naczelnego „Roczników Bibliotecznych”, współpracownik portalu Mądre Książki, członkini Centrum Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się edytorstwem i rynkiem książki dla dzieci i młodzieży.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

39
ABC szachów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC szachów
Dostępny
151 szt.

Z poradnikiem Michała Wodzyńskiego, zawodnika i sędziego szachowego, każdy opanuje umiejętność gry w szachy. Podręcznik zawiera przystępnie opisane zasady, liczne diagramy i ćwiczenia sprawdzające (z kluczem odpowiedzi).

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
40
Wycinanki. Stroje regionalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki. Stroje regionalne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Ta książka pozwoli wykreować dziecku polskie stroje regionalne, m.in. z Karpat, Dolnego Śląska, Małopolski, Kujaw i Mazowsza. Na 2 modele lalek zakłada się różne elementy stroju z dodatkami, wcześniej wycięte z książki i pokolorowane. Zabawa ta korzystnie wpłynie na rozwój manualny, poprawi koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i pozytywnie wpłynie na ogólny rozwój umysłowy dziecka. Dodatkowo w książeczce – naklejki.

9,99 zł
Powiadomienie
41
Horse Club. SLH42458. Goście Hannah - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH42458. Goście Hannah
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Teraz do Hannah, jednej ze znanej kolekcjonerom Schleicha, miłośniczki jazdy konnej i jej suczki Rubby przybyli nowi przyjaciele! To piękna klacz Appaloosa i jej źrebię. Oni powiększą grono końskich przyjaciół w stadninie Lakeside. Ten wspaniały zestaw zawierający masę różnorodnych elementów dodatkowych, poza figurkami klaczy, źrebaczka i psa, pozwoli stworzyć przepiękne otoczenie dla Twoich pupili. Konie mogą bezpiecznie brykać otoczone padokiem z piękną bramą, pies znajdzie schronienie w ślicznej budzie ze zdejmowanym dachem. Do tego wszystkie zwierzaki możesz nagrodzić smakołykami, a źrebaczka otulić ślicznym kocykiem. Spójrz, na bramie padoku przysiadł słodki, maleńki ptaszek! Uważaj, zaraz może odfrunąć na koński grzbiet! Oby go nie spłoszył... Zestaw zawiera: • figurkę klaczy Appaloosa, • figurkę źrebaka Appaloosa, • figurkę psa Ruby, • padok z bramą (4 elementy padoku + ozdobna brama), • stojak do karmienia, • pojemnik na owoce, • jabłka, • kantar, • wiadro, • skrzynkę, • roślinę w ozdobnej donicy, • koc dla źrebaka, • budę dla psa, • miskę, • obrożę, • kość, • kij. Seria „Horse Club” zapozna Cię z różnorodnymi rasami koni, pozwoli na stworzenie całych końskich rodzin. Do tego zawiera wszystko co potrzebne, by konie mogły czuć się komfortowo w swoim centrum jeździeckim.

179,80 zł
167,21 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,59 zł

42
Puzzle 3D 324 elementy. Katedra Notre Dame - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 324 elementy. Katedra Notre Dame
Ravensburger, 324
Dostępny
9 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku.

182,66 zł
164,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,27 zł

43
Doktor Proktor i wanna czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Proktor i wanna czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Na ulicy Armatniej niewiele się dzieje, przynajmniej do chwili, gdy Lisa i Bulek dostają wyjątkową pocztówkę. Ich przyjaciel doktor Proktor ma kłopoty, dlatego dzieci wyruszają w podróż w czasie i przestrzeni za pomocą jednego z jego fantastycznych wynalazków. Na trasie Lisy i Bulka znajdzie się najpierw Paryż w czasach rewolucji francuskiej, a później Waterloo. Przeniosą się także w epokę Joanny d'Arc. Wszystko po to, aby ratować życie i miłość. Niestety są tacy, którym długie i szczęśliwe życie doktora Proktora nie jest wcale na rękę... Nic nie jest oczywiste w książkach Jo Nesbo. Na szczęście, jak to zwykle bywa, Proszek Pierdzioszek ratuje sytuację!

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

44
Doktor Proktor i proszek pierdzioszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Proktor i proszek pierdzioszek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.24

Pewnego wiosennego dnia Lisa widzi ciężarówkę z napisem „Przeprowadzki” podjeżdżającą pod dom sąsiadów. Wprowadza się tam Bulek, chłopiec zupełnie niezwykły. A spotkanie Bulka i Lisy z jeszcze bardziej niezwykłym – by nie powiedzieć szalonym – doktorem Proktorem daje początek zwariowanej historii o okrutnych anakondach, ponurych lochach, a przede wszystkim – o najsilniejszym na świecie proszku na prykanie. Jo Nesbo stworzył mistrzowską kombinację humoru, przygód i absurdu, którą pokochają dzieci w każdym wieku. Dorośli też!

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

45
Kartkówki. Edukacja matematyczna. Klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartkówki. Edukacja matematyczna. Klasa 1
Niedostępny
Brak

- Rozpoznaję figury geometryczne, - Umiem tworzyć zbiory, - W prawo, w lewo, pod, nad, obok, - Znam liczby: 0, 1, 2, 3, 4, 5, - Dodaję i odejmuję do 5, - Rozwiązuję zadania tekstowe, - Znam liczby od 1 do 10, - Dodaję i odejmuję do 10, - Rozwiązuję zadania tekstowe i liczę pieniądze, - Rozwiązuję zadania tekstowe i mierzę długości, - Rozwiązuję zadania tekstowe i ważę, - Rozwiązuję zadania tekstowe i liczę dni, - Rozwiązuję zadania tekstowe i odczytuję godziny na zegarze, - Rozwiązuję zadania i odczytuję temperaturę na termometrze, - Mierzę i kreślę odcinki, - Dodaję i odejmuję do 20.

3,99 zł
Powiadomienie
46
Lwów. Książka do pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów. Książka do pisania
Dostępny
27 szt.

Lwów. Ukraiński? Polski? Żydowski? Katolicki? Prawosławny? Grekokatolicki? Miejsce, które udowadnia, że spleciona historia nie musi prowadzić do ciągłego konfliktu. Jedno z ostatnich wspaniałych miast Zachodu, jedno z pierwszych fascynujących miast Wschodu. Jak Warszawa czy Kraków, to kolebka polskiej XX-wiecznej inteligencji, ale też mała ojczyzna wielu wybitnych młodych ukraińskich poetów i pisarzy. Wybór cytatów i wierszy lwowskiej Książki do pisania pozwoli obcować z szerokim wachlarzem twórczości, wyrosłej w tym doświadczonym przez los, ale dumnym i pełnym batiarowskiego humoru miejscu.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

47
Smak czystej wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smak czystej wody
Dostępny
32 szt.

Jeżeli wciąż uważasz, że twoja szklanka jest do połowy pusta, przelej wodę do mniejszego naczynia i przestań zawracać innym głowę Zapowiadał się piękny weekend, który Anna i Jerzy zamierzali spędzić na wycieczce. Tak to zaplanowali. Nagle wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Nieznośny ból, szpital i straszna diagnoza – zapalenie trzustki. Anna, skazana na bezwzględną głodówkę, marzy, by wreszcie napić się wody. Chociaż dwa łyki... Po wyjściu ze szpitala Anna musi stosować rygorystyczną dietę. Kiedy wraca do pracy, jej nadwornym kucharzem zostaje mąż, który umie zagotować jedynie wodę na herbatę. Jerzy dzielnie walczy w kuchni, ucząc się na błędach i zyskując coraz większe doświadczenie. Co dokładnie znaczy „gotować do miękkości” albo „szczypta soli”? To trudne, ale do opanowania. Przecież praktyka czyni mistrza, toteż gdy Jerzy zyskuje wreszcie upragnioną pewność siebie i przestaje zasypywać pytaniami całą rodzinę, zaczyna eksperymentować i tworzyć własne kompozycje kulinarne. Książka dla wszystkich, których świat stanął na głowie i którzy czują się w kuchni równie bezradni jak Jerzy. Dużo praktycznych, dokładnych wskazówek i przepisów dla trzustkowców, a przy tym niezwykle wciągająca lektura.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

48
Filozofia wobec zła. Od spekulacji do transgresji / Philosophy and Evil. From Speculation to Transgression - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia wobec zła. Od spekulacji do transgresji / Philosophy and Evi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.07

Czy czytelnik sięgający po tę książkę równie chętnie sięgnąłby po książkę poświęconą wprost dobru? Czy nie bywamy wszyscy w sytuacji Leontiosa z dialogu Platońskiego, który nie mógł oprzeć się pokusie nacieszenia – umęczenia – swoich oczu obrazem ohydy zła, śmierci, rozkładu? Czy może przeciwnie – racją, która skłania nas do poszukiwania odpowiedzi na pytanie o zło, jest aż nazbyt realne, aż nazbyt dojmujące doświadczenie obecności niewytłumaczalnej po ludzku ani po bosku złowrogiej siły? Gdzie szukać źródła tej siły, której doświadczamy, w której uczestniczymy, lecz której nie znamy? „Teksty składające się na niniejszą książkę są tak umiejętnie dobrane, że implicite zawarty w nich materiał na hipotetyczne polemiki nie przesłania ani nie podważa jej myśli przewodniej, którą, jak się wydaje, można rozumieć tak: zło to problem dla filozofii, i to nie byle jaki, banalny problem. To właśnie ten problem – problem nad problemami, prawdziwy archetyp filozoficznych problemów, rdzenny i nieusuwalny, dramatyczny i bolesny, a dramat i ból, jaki generuje, jest u źródła filozoficznego myślenia w nie mniejszym stopniu niż zdziwienie czy wątpienie (tę intuicję Józefa Tischnera przypomina zresztą autor jednego z tekstów). Podjęcie takiego problemu warte było trudu redaktorów i autorów tej książki i warte jest szacunku jej najbardziej nawet krytycznych czytelników”. Z recenzji dr. hab. Jana Kiełbasy

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

49
Transnarodowe życie rodzin. Na przykładzie polskich migrantów w Norwegii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transnarodowe życie rodzin. Na przykładzie polskich migrantów w Norweg...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.07

„Monografia dokumentuje w sposób systematyczny bogatą literaturę na temat transnarodowości, transnarodowych studiów nad rodziną i migracji poakcesyjnych z Polski, ze szczególnym odniesieniem do transnarodowego życia rodzin. (...) Jest bardzo potrzebną refleksją teoretyczną i empiryczną nad wymiarem rodzinnym migracji poakcesyjnych (...). Do tego dochodzą nowe społeczne, kulturowe i przestrzenne mapy dalszych relacji rodzinnych – w wyniku migracji część powiązań i relacji ulega wzmocnieniu, część utrzymuje status quo, część się osłabia lub w ogóle zanika. Książka jest barometrem zachowań polskich rodzin migracyjnych w pierwszym pokoleniu, z istotną refleksją nad tym, jakie rodziny w przyszłości będą tworzyć najmłodsi uczestnicy współczesnych poakcesyjnych ruchów migracyjnych z Polski, którzy – jak pisze Autorka – utknęli gdzieś pomiędzy dwoma krajami”. – z recenzji dr hab. prof. nadzw. Izabeli Grabowskiej, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny oraz Ośrodek Badań nad Migracjami UW

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

50
Tropienie Miłosza. Hermeneutyczna "bio-grafia" poety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropienie Miłosza. Hermeneutyczna "bio-grafia" poety
Dostępny
5 szt.

Miłosz Bernacki – czytany hermeneutycznie – to poeta-metafizyk, pisarz tropów Nieznanego, Środkowoeuropejczyk, poeta światowy, twórca niepokorny, obciążony brzemieniem wieszczej roli, którą, sięgając dla wybawienia po topikę skromności, niesie świadomie i do końca. Przede wszystkim jest to jednak poeta epifanii w jej nowoczesnym wydaniu (...). To praca mądrze skomponowana, rzeczywiście całościowo ujmująca „bio-grafię” liryczną Miłosza od jego litewskich początków przez warszawskie i światowe rozwinięcia po krakowski finał. Powstał, chcę to mocno podkreślić, tom, który nazwałbym z pełną odpowiedzialnością jedną z najpoważniejszych syntez miłoszologicznych początku XXI wieku. Tom skupiony na najgłębszych pokładach tekstów autora Kronik i Traktatu teologicznego, dotykający w pisanych z pasją erudycyjnych partiach monografii najgłębszych pokładów Miłoszowego światoobrazu i światoodczucia. To synteza, której wróżę długie czytanie, a równocześnie głos hermeneuty, który „myśli Miłoszem”. – z recenzji naukowej prof. dr hab. Jarosława Ławskiego Marek Bernacki (ur. 1965) – absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, prof. nadzwyczajny w Katedrze Polonistyki, dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Autor i współautor wielu monografii naukowych oraz książek popularnonaukowych, m.in. Hermeneutyka fenomenu istnienia. Studia o polskiej literaturze współczesnej (2010), Świat interpretować – konieczne zadanie. Studia o literaturze polskiej przełomu XX i XXI wieku (2014), Miłosz. Spotkania. Studia i rozprawy miłoszologiczne (2018), Liryka i aksjologia. Rozmowy o poezji i sztuce polskiej przełomu XX i XXI wieku (z M. Dzieniem; 2018), Jak analizować wiersze poetów współczesnych (2002), Leksykon powieści polskich XX wieku (z M. Dąbrowskim; 2002). Redaktor prac zbiorowych, np. We mnie jest płomień który myśli – glosy do Herberta (w 10. rocznicę śmierci Poety) (2009), Czytanie miasta. Bielsko-Biała jako kulturowy palimpsest (z R. Pyszem; 2016), Miłosz. Dyskursy (z A. Matuszek; 2016) oraz dwóch tomów czasopisma Świat i Słowo (t. 6, 2006; t. 25, 2015).

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

51
Pismo Święte Starego i Nowego w Testamentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte Starego i Nowego w Testamentu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.04

Biblia warszawsko-praska – tłumaczenie Biblii na współczesny język polski dokonane przez ks. bp. Kazimierza Romaniuka.

79,00 zł
60,04 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 18,96 zł

52
Myśl społeczno-polityczna Kościoła greckokatolickiego w II RP (1918-1939) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl społeczno-polityczna Kościoła greckokatolickiego w II RP (1918-19...
Dostępny
5 szt.

Autor publikacji omawia myśl społeczno-polityczną Kościoła greckokatolickiego w II Rzeczypospolitej. Hierarchowie zabierali wówczas głos w sprawach dotyczących relacji miedzy państwem a Kościołem, katolickiego wychowania dzieci i młodzieży, roli religii i Kościoła w życiu narodu, w tym w kształtowaniu postaw patriotycznych i politycznych. Oceniali oni także ideologie i ustroje polityczne przez pryzmat zgodności z nauczaniem katolickim, niejednokrotnie komentowali również bieżące wydarzenia polityczne oraz ich wpływ na życie wiernych. W wypowiedziach ukraińskich hierarchów kościelnych możemy dostrzec przykładanie coraz większej wagi do zagadnień narodowych. Wielokrotnie podkreślana rola Kościoła greckokatolickiego w kształtowaniu tożsamości narodowej Ukraińców miała swój wyraz również w nauczaniu biskupów, którzy głosili chrześcijańską koncepcję narodu i miłości do niego. W skomplikowanej rzeczywistości polityki narodowościowej rządów II RP, Cerkiew greckokatolicka starała się pełnić funkcję rzecznika interesów mniejszości ukraińskiej w Polsce. Hierarchowie wspierali różne inicjatywy społeczne o katolickim charakterze. Okres międzywojenny był też ważny dla życia wewnętrznego Cerkwi. Toczono dyskusje na temat kształtu liturgii, celibatu oraz obecności wschodnich i zachodnich tradycji w Kościele grekokatolickim.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

53
O Norwidzie komparatystycznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Norwidzie komparatystycznie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Celem książki O Norwidzie komparatystycznie jest ukazanie twórczości, zarówno literackiej, jak i plastycznej, polskiego poety – uznawanego za „zjawisko osobne” w naszej kulturze – w ujęciu komparatystycznym. Taka perspektywa ma z jednej strony wyeksponować niepowtarzalność, swoistość jego dzieła, z drugiej zaś – jego przynależność do ówczesnych światowych tendencji ideowych i estetycznych. Badacze, norwidolodzy i komparatyści, analizując wypowiedzi pisarza, wskazują możliwe nawiązania Norwida do tych tendencji, a także sposób, w jaki podejmuje on twórczy dialog z tradycją, wypracowując własny model kultury.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

54
Zeszyt A5 60k kratka Fruits in Shapes p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 60k kratka Fruits in Shapes p10
PILOT WPC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.10

3,50 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,51 zł

55
Zeszyt A4 60k kratka p5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4 60k kratka p5
PILOT WPC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.17

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

56
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę. Owoce mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę. Owoce mix
PILOT WPC
Niedostępny
Brak

Miks wzorów wysyłany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

2,99 zł
Powiadomienie
57
Zeszyt A5 32 kartki w 3 linie, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32 kartki w 3 linie, mix wzorów
PILOT WPC
Niedostępny
Brak

Zeszyty w 3 linie, z owocami na okładce. Różne wzory okładek, produkt wysyłany losowo. Cena za 1 zeszyt.

2,99 zł
Powiadomienie
58
Peppa Pig. Going on a picnic. Ladybird Readers. Level 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Going on a picnic. Ladybird Readers. Level 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Peppa and her family went on a picnic in the forest. Peppa and George were hungry, but the picnic was in the car! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 5+, the four levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 2 Reader is A1 in the CEFR framework and supports YLE Movers exams. Short sentences contain a maximum of two clauses, introducing the past tense and some simple adverbs.

24,00 zł
Powiadomienie
59
Ladybird Readers Level 4 Flashcards - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ladybird Readers Level 4 Flashcards
Niedostępny
Brak

These large double-sided flashcards are the perfect support for children learning to read, write and speak English using the Ladybird Readers ELT graded reading series. They can be used to introduce children to the characters and difficult words used in each story, and match the Picture words you will find at the front of each Reader. With a full-colour image and its accompanying word on each side of the cards, the flashcards help children learn and practise all of the 89 Picture words found in Level 4. Ideal for teachers using in a classroom setting or for parents helping support their child's learning at home.

36,00 zł
Powiadomienie
60
Peter Rabbit Goes to the Treehouse. Ladybird Readers. Level 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peter Rabbit Goes to the Treehouse. Ladybird Readers. Level 2
Niedostępny
Brak

Mr. Tod wanted to eat Peter Rabbit, Lily, and Benjamin. They needed Squirrel Nutkin's help! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 5+, the four levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 2 Reader is A1 in the CEFR framework and supports YLE Movers exams. Short sentences contain a maximum of two clauses, introducing the past tense and some simple adverbs.

18,99 zł
Powiadomienie
61
The Cutting Edge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Cutting Edge
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.24

Lincoln Rhyme is back – and from his New York townhouse, he and Amelia Sachs must contend with a killer who seems to be targeting couples just as they start out on their lives together.

35,00 zł
33,25 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

62
The 14th Colony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The 14th Colony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.10

What happens if both the president and vice-president-elect die before taking the oath of office? The answer is far from certain – in fact, what follows would be nothing short of total political chaos.

45,20 zł
42,94 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,26 zł

63
The Talent Show. Ladybird Readers. Level 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Talent Show. Ladybird Readers. Level 3
Niedostępny
Brak

The A-Stars played music and the Zigzags danced. They both wanted to win the Harmony School Talent Show! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 4+, the five levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 3 Reader is A1+ in the CEFR framework and supports YLE Movers exams. The longer text is made up of sentences with up to three clauses, some expression of future meaning, comparisons, contractions and relative clauses.

19,99 zł
Powiadomienie
64
The Monster Next Door. Ladybird Readers. Level 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Monster Next Door. Ladybird Readers. Level 2
Niedostępny
Brak

George is a normal boy. Green is a monster. But, George wanted to be a monster. And Green wanted to be a normal boy! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 5+, the four levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 2 Reader is A1 in the CEFR framework and supports YLE Movers exams. Short sentences contain a maximum of two clauses, introducing the past tense and some simple adverbs.

21,00 zł
Powiadomienie
65
The Talent Show. Activity Book. Ladybird Readers. Level 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Talent Show. Activity Book. Ladybird Readers. Level 3
Niedostępny
Brak

The A-Stars played music and the Zigzags danced. They both wanted to win the Harmony School Talent Show! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 4+, the five levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 3 Activity Book is A1+ in the CEFR framework and supports YLE Movers exams. The activities encourage children to practice longer sentences with up to three clauses, some expression of future meaning, comparisons, contractions and relative clauses.

9,99 zł
Powiadomienie
66
Peppa Pig. On a Boat. Activity Book. Ladybird Readers. Level 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. On a Boat. Activity Book. Ladybird Readers. Level 1
Niedostępny
Brak

Peppa and her family are going on a boat. They have a picnic and lots of fun. Peppa likes going on a boat! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 4+, the five levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 1 Activity Book is Pre-A1 in the CEFR framework and supports YLE Starters exams. The activities encourage children to practice short sentences containing a maximum of two clauses, using the present tense and some simple adjectives.

9,99 zł
Powiadomienie
67
Ci inni za murem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ci inni za murem
Dostępny
5 szt.

Główna bohaterka Mila wraz z przyjaciółmi odwiedza osobliwy park rozrywki – schowane za murami miasto zamieszkane przez zombi. Mieszkańcy dotknięci chorobą nocami stają się niesamowicie silni i nie panują nad własnymi ciałami, stąd porównanie do nieśmiertelnych potworów. Przyjaciel Mili zakochuje się ze wzajemnością w Karo, mieszkance miasta, co jest początkiem tragedii, której skutkiem są trzy ofiary śmiertelne. Mila, próbując znaleźć zabójcę, wplątuje się w niebezpieczną sytuację i musi walczyć nie tylko o swoje życie, ale także o życie swoich bliskich.

31,90 zł
23,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,61 zł

68
Sam and the Robots. Activity Book. Ladybird Readers. Level 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sam and the Robots. Activity Book. Ladybird Readers. Level 4
Niedostępny
Brak

One day, Sam made some robots. The robots liked working hard, so Sam decided they needed a holiday. „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 5+, the four levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 4 Activity Book is A2 in the CEFR framework and supports YLE Flyers exams. The activities encourage children to practice longer sentences with up to three clauses, more complex past and future tense structures, modal verbs and a wider variety of conjunctions.

9,99 zł
Powiadomienie
69
Topsy and Tim Go to the Zoo Level 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topsy and Tim Go to the Zoo Level 1
Dostępny
4 szt.

Topsy and Tim like going to the zoo. They like seeing the animals. There are penguins, parrots, and monkeys at the zoo! Ladybird Readers is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Beautifully illustrated and carefully written, the series combines the best of Ladybird content with the structured language progression that will help children develop their reading, writing, speaking, listening and critical thinking skills. The four levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework and include language activities that provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. Topsy and Tim Go to the Zoo, a Level 1 Reader, is Pre-A1 in the CEFR framework and supports YLE Starters exams. Short sentences contain a maximum of two clauses, using the present tense and some simple adjectives.

22,30 zł
70
Transformers: Sideswipe Loses His Head - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers: Sideswipe Loses His Head
Niedostępny
Brak

Vertebreak wanted to be strong and fast, so he put Sideswipe's head in a jar and took his body! Could Sideswipe be repaired? Ladybird Readers is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 4+, the five levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Level 4 Reader is A2 in the CEFR framework and supports YLE Flyers exams. The longer text is made up of sentences with up to three clauses, more complex past and future tense structures, modal verbs and a wider variety of conjunctions.

19,99 zł
Powiadomienie
71
Jack and the Beanstalk. Ladybird Readers. Level 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack and the Beanstalk. Ladybird Readers. Level 3
Niedostępny
Brak

Jack got some magic beans that grew into a giant beanstalk! When Jack climbed the beanstalk, what did he find at the top of it? „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Beautifully illustrated and carefully written, the series combines the best of Ladybird content with the structured language progression that will help children develop their reading, writing, speaking, listening and critical thinking skills. The four levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework and include language activities that provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. Jack and the Beanstalk, a Level 3 Reader, is A1+ in the CEFR framework and supports YLE Movers exams. The longer text is made up of sentences with up to three clauses, some expression of future meaning, comparisons, contractions and relative clauses.

19,99 zł
Powiadomienie
72
Ladybird Readers Non-Fiction Pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ladybird Readers Non-Fiction Pack
Niedostępny
Brak

Ladybird Readers is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 5+, the four levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. The Ladybird Readers Non-Fiction Pack contains twelve beautifully illustrated non-fiction Graded Readers. The Pack also contains an Activity Book to accompany each Graded Reader, and is available to order from the warehouse. These books are at levels 1 to 4, and are suitable for students from pre-A1 to A2 proficiency on the CEFR scale.

287,52 zł
Powiadomienie
73
In the Mud. Ladybird Readers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In the Mud. Ladybird Readers
Niedostępny
Brak

Purple Boy puts Blue Boy in the mud. Bad Purple Boy! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 4+, the five levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Starter B Reader is ideal for children who are beginning to learn English for the first time. It introduces more complex letter combinations and their sounds, and encourages children to begin blending simple words and reading short sentences. It is Pre-A1 in the CEFR framework.

19,99 zł
Powiadomienie
74
The Big Fish. Ladybird Readers. Starter B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Big Fish. Ladybird Readers. Starter B
Niedostępny
Brak

Max and May see a very big fish in the sea. What big white teeth! „Ladybird Readers” is a graded reading series of traditional tales, popular characters, modern stories, and non-fiction, written for young learners of English as a foreign or second language. Recommended for children aged 4+, the five levels of Readers and Activity Books follow the CEFR framework (Pre-A1 to A2) and include language activities that help develop key skills and provide preparation for the Cambridge English: Young Learners (YLE) Starters, Movers and Flyers exams. This Starter B Reader is ideal for children who are beginning to learn English for the first time. It introduces more complex letter combinations and their sounds, and encourages children to begin blending simple words and reading short sentences. It is Pre-A1 in the CEFR framework.

19,99 zł
Powiadomienie
75
Career Paths. Electrical Engineering. Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Electrical Engineering. Student's Book
Dostępny
16 szt.

Electrical Engineering z serii „Career Paths” to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących jako inżynierowie elektrycy, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie dotyczącym pracy zawodowej. Książka ucznia (Student's Book) składa się z trzech części (Books 1-3). W skład poszczególnych części wchodzi 15 rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu tematycznemu i zawiera osadzone w realistycznym kontekście teksty pozwalające na poznawanie specjalistycznego słownictwa. Obejmuje także różnorodne ćwiczenia umożliwiające zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych: czytania, słuchania, mówienia i pisania. Po każdej z trzech części znajduje się słowniczek angielsko-angielski zawierający łącznie ponad 400 haseł i zwrotów.

81,00 zł
70,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,53 zł

76
Wycinanka samoprzylepna A4/8K (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka samoprzylepna A4/8K (5szt)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.17

Wycinanka samoprzylepna A4/8k.W środku papier samoprzylepny 80g,8 kolorów: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, srebrny, złoty, czarny.

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

77
Wycinanka kredowa fluo A5/8K (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka kredowa fluo A5/8K (5szt)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.26

WYCINANKA KREDOWANA FLUO A5/8k.KOLORY:ZIELONY, RÓŻOWY, ŻÓŁTY, NIEBIESKI, MORELOWY, LIMONKOWY, POMARAŃCZOWY I FUKSJA.

9,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

78
Wycinanka samoprzylepna metalizowana A5/8K (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka samoprzylepna metalizowana A5/8K (5szt)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.26

Wycinanka samoprzylepna metalizowana a5/8k, kolory:pomarańczowy, zielony, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, złoty I srebrny.

20,10 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,5%
oszczędzasz 0,11 zł

79
Wycinanka kreda A5/8K (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka kreda A5/8K (5szt)
Niedostępny
Brak

Wycinanka papierów kredowanych rozmiar A5- 8 kartek połysk w kolorach: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, srebrny, złoty, czarny. Na przedzie kolorowa okładka z nazwą produktu i kodem. Całość zszyta dwiema zszywkami płaskimi.OKŁADKA: kreda 115g, 4+0, ŚRODEK: kreda 90g, 1+0

7,99 zł
Powiadomienie
80
Wycinanka kreda A4/8K (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka kreda A4/8K (5szt)
Niedostępny
Brak

Wycinanka papierów kredowanych rozmiar A4- 8 kartek połysk w kolorach: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, srebrny, złoty, czarny. Na przedzie kolorowa okładka z nazwą produktu i kodem. Całość zszyta dwiema zszywkami płaskimi.OKŁADKA: kreda 115g, 4+0, ŚRODEK: kreda 90g, 1+0

8,99 zł
Powiadomienie
81
Śpiewająca gąsienica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewająca gąsienica
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.14

Śpiewająca gąsienica to zabawka od firmy Little Tikes przeznaczona dla dzieci powyżej dziewiątego miesiąca życia. Gąsienica wydaje różne dźwięki, ale jednocześnie pełni funkcję sortera kształtów. Każda z części zabawki ma wydrążony specjalny otwór, do którego pasuje tylko jeden element spośród czterech do wyboru: żółta gwiazda, fioletowe serce, pomarańczowy trójkąt i niebieski kwadrat. Dopasowując poszczególne części, maluszek rozwija swoje zdolności manualne, jak również uczy się rozpoznawać pierwsze kształty w otaczającym go świecie. Zabawka wyposażona jest też w sznureczek, za który maluszek może ciągnąć, zabierając gąsienicę wszędzie tam, gdzie chce. Zasilanie: 2 baterie 1.5V AAA (brak w zestawie) Wymiary:ok. 38.0 x 9.0 x 9.0 cm

66,90 zł
60,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

82
Toscana (Toskana), 1:200 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toscana (Toskana), 1:200 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

Mapy samochodowe Marco Polo od ponad pół wieku cieszą się uznaniem kierowców z Niemiec i całej Europy. Czytelność, wysoka estetyka a przede wszystkim aktualność treści to zalety, które od niedawna mogą docenić także polscy odbiorcy. Mapy wydawnictwa Marco Polo w zależności od prezentowanego obszaru wzbogacane są dodatkowo o plany większych miast znajdujących się na skartowanym obszarze, mapy autostrad, mapy odległości, tabele odległości , czasy przejazdów, informacje o dozwolonych prędkościach, indeks miejscowości wraz z kodami pocztowymi, siatka kartograficzna mapy poglądowej identyczna z siatką na dużej mapie, rekomendowane krajobrazowo miejsca i obiekty przyrodnicze.

23,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

83
Milano (Mailand). Plan miasta, 1:12 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milano (Mailand). Plan miasta, 1:12 000
Dostępny
3 szt.

Plan zawiera: – schemat linii komunikacyjnych, – spis ulic, – informacje turystyczne. Plany miast Marco Polo skierowane są do wymagającego odbiorcy, który oprócz szczegółowego planu oczekuje dodatkowych informacji i wskazówek turystycznych, wiadomości dotyczących komunikacji miejskiej, przebiegu linii metra, obszarów podmiejskich. Proponowane przez Marco Polo plany są wzbogacone opisami zabytków i miejsc wartych zwiedzenia.

23,90 zł
16,99 zł

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

84
Przygody Dobrawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Dobrawy
Dostępny
5 szt.

Przygody Dobrawy autorstwa Róży Ossowskiej to powieść dla młodzieży. A jak wiemy, tego typu literatury nigdy dość. Autorka wskazuje nastolatkom, a może bardziej dorosłym, że w dobie informatyzacji życia codziennego przejście z dzieciństwa ku dorosłości dokonuje się poprzez zmiany w rozwoju psychicznym na każdym etapie życia młodego człowieka i że są one inne u każdego dziecka. Młodzi ludzie mają dzisiaj możliwość korzystania z niesamowitej wprost siły mediów, co wraz z bogatą, rozbudzoną wyobraźnią pozwala przeżywać wręcz niewiarygodne przygody. Bohaterka powieści, Dobrawa, zmaga się z typowymi nastoletnimi rozterkami. Każda z nich jest ważna, tak jak w dorastaniu ważny jest każdy szczegół, którego nie wolno przegapić ani przemilczeć. Tak też jest z Dobrawą, która stara się być dzielna i niezależna, ale też podejmuje decyzje, których czasami dorośli nie rozumieją i wynikają z tego kłopoty Zapraszam do lektury tej niezwykle ciepłej opowieści.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

85
Wycinanka samoprzylepna A5/8K (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka samoprzylepna A5/8K (5szt)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.08

WYCINANKA SAMOPRZYLEPNA A5/8k. Okładka papier kreda 115g, kolorowy zadruk na okładce.W środku papier samoprzylepny 80g, 8 kolorów: czerwony, żółty,pomarańczowy, zielony, niebieski, srebrny, złoty, czarny.całość zszyta dwiema zszywkami płaskimi. OKŁADKA: kreda 115g, 4+0, ŚRODEK: 80g

11,50 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

86
Miłość niejedno ma imię, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość niejedno ma imię, wydanie 3
Dostępny
6 szt.

Poezja to forma sztuki, w której ludzki język jest używany do przekazania naszej wrażliwości na otaczający świat. Język, którym posługują się poeci, różni się od zwykłej prozy. Ponieważ każdy poeta ma inną wrażliwość, używa także własnej formy języka na wyrażenie tego, co chce przekazać innym. Ta różnorodność, specyficzny, własny, często niepowtarzalny zasób słów, wzbogaconych także przez bagaż doświadczeń życiowych poety jest tym, co najbardziej przyciąga czytelnika. W książce Miłość niejedno ma imię czytelnik ponownie ma możliwość porównania własnego życiowego „bagażu” doświadczeń ze słowami poetów. A ponieważ temat antologii – o miłości – dotyczy każdego z nas, warto ją przeczytać!

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

87
Najlepsze kampanie marketingu cyfrowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze kampanie marketingu cyfrowego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.16

Co sprawia, że niektóre kampanie marketingowe odnoszą tak oszałamiający sukces nawet przy niewielkim budżecie? Jak dotrzeć do milionów osób, a nie wydać na to fortuny? Damian Ryan i Calvin Jones – znani specjaliści w dziedzinie marketingu cyfrowego – przedstawiają w swojej książce 25 najbardziej udanych kampanii marketingowych przeprowadzonych za pomocą: – interaktywnych stron internetowych, – portali społecznościowych, – aplikacji na smartfony, – internetowych gier multi-player online game, – filmów i grafik komputerowych oraz innych nowoczesnych i często niekonwencjonalnych narzędzi. Autorzy przyjęli następujące kryteria doboru najlepszych kampanii: zastosowanie praktycznych rozwiązań, umiejętne wykorzystanie nowych technologii, kreatywność, innowacyjność oraz skuteczność. Najlepsze kampanie marketingu cyfrowego to książka nie tylko dla specjalistów w branży marketingowej, lecz także dla szerokiego grona czytelników zainteresowanych tym tematem.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

88
System Prawa Karnego Procesowego T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Prawa Karnego Procesowego T.2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.31

System Prawa Karnego Procesowego. Tom II. Proces karny - rozwiązania modelowe w ujęciu prawnoporównawczym System Prawa Karnego Procesowego to wielotomowe (w założeniu XVIII tomów) wydawnictwo opracowane pod redakcją merytoryczną Piotra Hofmańskiego. Jest to jedyne na rynku tak aktualne, obszerne i kompleksowe omówienie całego systemu instytucji polskiego prawa karnego procesowego. System stanowi fundamentalne teoretyczne opracowanie problemów tej dziedziny prawa z uwzględnieniem wszystkich perspektyw patrzenia na poszczególne instytucje procedury karnej. Opracowanie o charakterze systemowym jest czymś więcej niż komentarz, podręcznik czy encyklopedia. Może bowiem służyć jako źródło szczegółowej wiedzy o danej gałęzi prawa, może być wykorzystane jako pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu interpretacyjnego, który pojawia się w praktyce stosowania prawa. Sukcesem niemającym dotąd precedensu jest skupienie wokół idei powstania Systemu Prawa Karnego Procesowego wszystkich bez wyjątku ośrodków uniwersyteckich zajmujących się postępowaniem karnym, a ponadto wielu światłych praktyków: sędziów Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, adwokatów, członków Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Każdy ośrodek koordynuje prace nad jednym przynajmniej tomem Systemu, a jego redakcję obejmuje ktoś z tego ośrodka. To dzięki temu będzie on ? niezależnie od innych wskazywanych już walorów ? obrazować stan wiedzy i nauki polskiego prawa karnego procesowego

179,00 zł
161,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

89
Zwolnienia pracowników a polityka personalna firmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwolnienia pracowników a polityka personalna firmy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.18

Zarządzanie procesem odchodzenia pracowników z firmy jest ważnym elementem polityki personalnej, a jego jakość – sprawdzianem kultury organizacji. Omawiając kwestie zarówno zwalniania pracowników przez pracodawcę, jak i ich odchodzenia z własnej woli, autorka rozważa przyczyny i skutki tych zjawisk oraz towarzyszące im problemy i sposoby ich rozwiązywania. Skupia się na następujących zagadnieniach: – podstawy prawne rozwiązania stosunku pracy, – wpływ formy zwalniania na wizerunek przedsiębiorstwa, – zjawisko redukcji zatrudnienia: przebieg, rozwiązania alternatywne, kryteria wyboru osób do zwolnienia, – outplacement i związane z nim korzyści, – zwolnienia spowodowane negatywną oceną pracy, – zasady prowadzenia rozmów ze zwalnianymi pracownikami, – sposoby zapobiegania odchodzeniu wartościowych pracowników, – wykorzystanie informacji zwrotnej od odchodzących pracowników.

73,00 zł
65,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,30 zł

90
Daj się znaleźć w sieci. Proste i nietechniczne podejście do marketingu w wyszukiwarkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daj się znaleźć w sieci. Proste i nietechniczne podejście do marketing...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.28

Daj się znaleźć w sieci i pomnażaj swoje zyski, prowadząc skuteczne kampanie marketingowe w wyszukiwarkach. Jesteś początkującym przedsiębiorcą i zastanawiasz się, jak w prosty, niedrogi i skuteczny sposób dotrzeć do potencjalnych klientów i w ogóle powiedzieć im o swoim istnieniu? Odpowiedzią mogą być kampanie w wyszukiwarkach czyli popularne AdWordsy. Niezależnie od tego, czy masz już podstawową wiedzę związaną z SEM, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym nowoczesnym kanałem komunikacji z klientami, ta książka jest dla Ciebie. Heather Lutze, ekspertka ds. marketingu w wyszukiwarkach, przystępnym językiem opisuje, jak dać się znaleźć w sieci. Radzi, jak idealnie dobrać słowa kluczowe, zarówno podczas pozycjonowania stron, jak i korzystania z linków sponsorowanych. Ukazuje szereg strategii pozwalających na podtrzymanie atrakcyjności i skuteczności kampanii oraz osiągnięcie jeszcze większych zysków dzięki przebudowaniu lub udoskonaleniu strony. Autorka wyjaśnia także, w jaki sposób reklamodawcy powinni pozostawać w kontakcie z użytkownikami, aby rozumieć ich problemy, potrzeby i oczekiwania, a przez to łatwiej pozyskiwać nowych klientów. Dzięki szczegółowemu opracowaniu poruszanych zagadnień, opartemu na najnowszych badaniach rynku, oraz opisom najczęstszych błędów popełnianych w SEM, książka jest doskonałym przewodnikiem po marketingu w wyszukiwarkach.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

91
System Prawa Karnego Procesowego T.1 cz.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Prawa Karnego Procesowego T.1 cz.1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

System Prawa Karnego Procesowego to wielotomowe (w założeniu XVIII tomów) wydawnictwo opracowane pod redakcją merytoryczną Piotra Hofmańskiego. Jest to jedyne na rynku tak aktualne, obszerne i kompleksowe omówienie całego systemu instytucji polskiego prawa karnego procesowego. System stanowi fundamentalne teoretyczne opracowanie problemów tej dziedziny prawa z uwzględnieniem wszystkich perspektyw patrzenia na poszczególne instytucje procedury karnej. Opracowanie o charakterze systemowym jest czymś więcej niż komentarz, podręcznik czy encyklopedia. Może bowiem służyć jako źródło szczegółowej wiedzy o danej gałęzi prawa, może być wykorzystane jako pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu interpretacyjnego, który pojawia się w praktyce stosowania prawa.Część 1 tomu I Zagadnienia ogólne zawiera trzynaście rozdziałów wprowadzających w problematykę prawa karnego procesowego. W doskonałym wprowadzeniu redaktor naukowy Piotr Hofmański wyjaśnił, jakie względy przesądziły o konieczności podjęcia tego tematu i czemu to opracowanie ma służyć. W kolejnych rozdziałach publikacji wyjaśniono pojęcia system prawa, system prawa karnego i system prawa karnego procesowego oraz relacje między nimi, scharakteryzowano normy prawa karnego procesowego oraz przedstawiono ich podziały. Wieloaspektowo z różnych perspektyw omówiono również pojęcie proces karny. Wyjaśniono różnicę między procedurą karną oraz prawem karnym procesowym, ponieważ pojęcia te, choć powszechnie traktowane jako synonimy, nie są jednak tożsame. Jednym z podstawowych elementów w nauce prawa karnego procesowego, pozwalającym na zróżnicowanie poszczególnych odmian i stadiów procesu, jest pojęcie celu procesu, a z określonym celem procesu karnego ściśle łączone jest także pojęcie funkcji. Omówieniu tych zagadnień poświęcono odrębne rozdziały. Charakter prawny (istota) procesu karnego to kolejny temat, którym w pogłębiony sposób zajęto się w tej części tomu I. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ dotychczas w nauce prawa karnego procesowego nie przedstawiono teorii wyjaśniającej istoty procesu karnego, jak to uczyniono w odniesieniu do prawa karnego materialnego. Kolejnym ważnym zagadnieniem, gruntownie omówionym w części 1 tomu I, jest przedmiot procesu karnego, czyli kwestia odpowiedzialności prawnej za czyn zarzucany oskarżonemu. W publikacji zaprezentowano historię kształtowania się procesu karnego, i to zarówno w prawie antycznym, jak i na ziemiach Polski aż do współczesności. Ukazano przemiany, jakie na przestrzeni lat zaszły w podejściu do procesu karnego. Zarysowano tendencje rozwoju procesu karnego w XXI wieku i zmiany, jakie czekają nas w prawie karnym procesowym w najbliższym czasie, zapoczątkowane przez nowelizującą Kodeks postępowania karnego ustawę z 27 września 2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 1247). Ukazano rodzaje źródeł prawa karnego procesowego w szerokim rozumieniu i ich rolę ze szczególnym uwzględnieniem wykładni prawa dokonywanej przez orzecznictwo. Wiele uwagi poświęcono usytuowaniu prawa karnego procesowego w ogólnym systemie prawa oraz w systemie prawa karnego, gdyż ma to istotny wpływ na podejście, metodę oraz płaszczyzny badania prawa karnego procesowego. Prawo procesowe przestaje być bowiem postrzegane jako wyłącznie służebny, instrumentalny zespół reguł, podporządkowanych prawu karnemu materialnemu. Tę część kończy rozdział dotyczący konstytucyjnych gwarancji prawa karnego procesowego, w którym przeanalizowano wzajemne relacje między Konstytucją RP a przepisami postępowania karnego zarówno w sferze stanowienia, jak i stosowania prawa.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

92
Miliarder - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miliarder
Dostępny
63 szt.

Maciej Kupczyk nie jest podręcznikowym przykładem nieudacznika życiowego, jakiego znamy ze szkoły czy z sąsiedztwa. Nie jest też typowym pechowcem, jakich wielu chodzi po ulicach naszych miast. Nie jest też brudny, zaniedbany, zgarbiony czy źle ubrany. Od tych prawdziwych życiowych sierot odróżnia go to, że jest niesamowicie przystojny. I tylko to. Kobiety uwielbiałyby Kupczyka, gdyby stał daleko. Najlepiej, żeby się nie odzywał i nic nie robił. Jednak on pragnie kontaktu, stara się zwrócić na siebie uwagę, chce być akceptowany za wszelką cenę. Jego nazwiskiem można by nazwać miarę niezaradności i bycia pierdołą. Bez najmniejszego problemu w kupczykach także można mierzyć zarówno pecha, jak i zdolność przyciągania życiowych klęsk. Autor w umiejętny sposób pokazuje nam, że każdy, choćby był największym gamoniem, ma prawo do pragnień, marzeń oraz chęci zmiany swojego życia na lepsze. Tylko co może wyjść dobrego, kiedy ktoś, kto nie potrafi zamówić kawy w kawiarni, bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna układać rzeczywistość według własnej miary? Miliarder to nieszablonowa komedia sensacyjna z mocnym akcentem szpiegowskim, jakiej w naszym kraju prawdopodobnie jeszcze nikt nie napisał. Za sprawą jednej głupiej decyzji, wywołanej chęcią bycia w oczach znajomych z pracy oraz z Facebooka kimś innym, niż się jest naprawdę, bohater wplątuje się w potężną intrygę szpiegowską. Mosad, GRU, Deuxime Bureau, BND to tylko część zarówno sprzymierzonych, jak i działających w pojedynkę sił, z którymi bohater będzie musiał się zmierzyć. Spadek po miliarderze, do jakiego pretenduje bohater, wyzwala galopadę wydarzeń, które zawsze towarzyszą brudnej walce o pieniądze. Pieniądze i nie tylko. Jak się szybko okazuje, pieniądze w życiu nie są najważniejsze, ponieważ autorowi umiejętnie udało się ukryć w powieści drugie dno. To, że trup ściele się gęsto oraz że nikomu nie można ufać, a osoba, którą dobrze już znasz, może się okazać kimś zupełnie innym, w powieściach Michorzewskiego to standard. Niestandardowa, nieszablonowa i przede wszystkim kompletnie nieprzewidywalna jest narracja prowadzona z dużą pewnością od początku do końca.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

93
Przestępstwo zgwałcenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestępstwo zgwałcenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.01

Książka zawiera zbiór referatów wygłoszonych podczas III Lubelskiego Seminarium Karnistycznego zorganizowanego przez Katedrę Prawa Karnego Porównawczego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w których zaprezentowano rozważania związane z problematyką przestępstwa zgwałcenia. Zagadnienia omówione w opracowaniu odnoszą się do dogmatyki prawa karnego materialnego, a także do kwestii procesowych, kryminologicznych, wiktymologicznych, cywilistycznych i historycznych. Zaprezentowane tematy dotyczą m.in. przestępstwa zgwałcenia w ujęciu prawnoporównawczym, problemów, które wiążą się ze ściganiem przestępstwa, występujących zarówno na płaszczyźnie normatywnej, jak i w sferze praktyki stosowania prawa, analizy ustawowych znamion przestępstwa zgwałcenia.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

94
Prostytucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prostytucja
Dostępny
2 szt.

Poruszone w publikacji problemy dotyczą m.in. analizy dogmatycznej przestępstw związanych ze zjawiskiem prostytucji (tzw. przestępstw okołoprostutycyjnych) oraz zagadnień prawnoporównawczych, kryminologicznych, psychologicznych i wiktymologicznych prostytucji. Przedstawiono w niej również szereg innych interesujących kwestii związanych z omawianą tematyką, takich jak: – podatkowe skutki prostytucji, – prostytucja w Internecie, – genderowe ujęcie prostytucji. Książka zawiera zbiór referatów prezentujących zróżnicowane aspekty zjawiska prostytucji, wygłoszonych podczas V Lubelskiego Seminarium Karnistycznego zorganizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Katedrę Prawa Karnego i Kryminologii UMCS.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

95
Num Noms. Mystery Makeup Surprise. Seria 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Num Noms. Mystery Makeup Surprise. Seria 1
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.14

Ukryty kosmetyk w środku (mgiełka ciała, balsam, lakier do paznokci lub połysk). Którą niespodziankę znajdziesz? - Zawiera błyszczyk Nom, - posiada pojemnik wielokrotnego użytku, który służy jako miejsce do przechowywania, - zawiera menu kolekcjonerskie.

42,20 zł
39,67 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,53 zł

96
Kazirodztwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kazirodztwo
Dostępny
2 szt.

Problemy poruszone w publikacji dotyczą m.in. analizy dogmatycznej przestępstwa kazirodztwa oraz zagadnień prawnoporównawczych, kryminologicznych, psychologicznych i wiktymologicznych kazirodztwa. Przedstawiono w niej również wiele innych interesujących kwestii związanych z omawianą tematyką, takich jak: – bioetyka a kazirodztwo, – kazirodztwo w ujęciu genetycznym, – psychospołeczne i kulturowe uwarunkowania kazirodztwa, – kazirodztwo w świecie zwierząt. Książka zawiera zbiór referatów prezentujących różne aspekty zjawiska kazirodztwa, wygłoszonych podczas VII Lubelskiego Seminarium Karnistycznego zorganizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Katedrę Prawa Karnego i Kryminologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców, przede wszystkim praktyków (sędziów, prokuratorów, adwokatów) oraz przedstawicieli nauki prawa karnego.

79,00 zł
57,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

97
Puzzle 260 elementów. Pingwiny z Madagaskaru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 260 elementów. Pingwiny z Madagaskaru
Alexander, 260
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.16

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm

16,30 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,31 zł

98
Puzzle dla maluszków. Zou - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle dla maluszków. Zou
Alexander, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.05.27

Zou i przyjaciele zapraszają Was na pierwszą przygodę z puzzlami Atrakcyjna kolorystyka, proste, przyjemne dla dzieci formy oraz duże i nieskomplikowane elementy pomagają dzieciom w prawidłowym rozwoju. Dzięki grubości 0.3 cm puzzli, maluszkom łatwo będzie chwytać i dopasować do siebie poszczególne elementy. Każdy zestaw składa się z 6 obrazków, które są podzielone odpowiednia na: 2, 3, 4, 5, 6 i 7 klocków, co umożliwia stopniowanie poziomu trudności.

19,50 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,9%
oszczędzasz 2,51 zł

99
Puzzle gigant 36 elementów. Angry Birds Rio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle gigant 36 elementów. Angry Birds Rio
Alexander, 36
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.09

Przedstawiamy puzzle firmy Alexander z liczbą elementów 36 w wersji gigant. To obrazek z popularnej gry Angry Birds Rio. Wymiary obrazka to aż 97.0 x 66.0 cm. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce. Rozwijają manualnie, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość, zdolność kojarzenia.

32,20 zł
28,01 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,19 zł

100
Pingwiny z Madagarskaru 4w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pingwiny z Madagarskaru 4w1
Alexander, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.08

Przedstawiamy zestaw 3 różnych gier i 60 puzzli do układania Wszystko łączy wspólny temat. Charakter gier jest zróżnicowany. Znajduje się wśród nich „Piotruś” – gra w karty dla najmłodszych. „Pamięć” to emocjonująca gra i dobry trening pamięci dla każdego. W zestawie znajduje się również „Domino obrazkowe”, a także puzzle, które są dobrym treningiem cierpliwości i skupienia. Zawartość opakowania: • 25 kart „Piotruś”, • 28 elementów domina, • 40 tabliczek gry „Pamięć”, • 60 elementów puzzli, • instrukcja.

27,80 zł
24,19 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,61 zł

Wróć do góry