hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.02.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 25 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rodzina Corleone (Mario Puzo, Ed Falco), na drugim Cytrynowa bateria i inne eksperymenty (Natalia Minge, Krzysztof Minge). Kolejny produkt to Harry Potter. Mega zestaw startowy (Panini) oraz Dom nad jeziorem (Kate Morton).
1
Rodzina Corleone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Corleone
Dostępny474 szt.

Powieść o lojalności i zdradzie, o przemocy i wierności tradycji. Historia walki Vita Corleone o wpływy i początków kariery mafijnej jego najstarszego syna Sonny'ego i przybranego syna Toma Hagena. Nowy Jork, rok 1933. Większość mieszkańców odczuwa skutki wielkiego kryzysu. Są jednak tacy, którzy świetnie prosperują – dzięki prohibicji. Tylko że prohibicja wkrótce ma być zniesiona, a między miejscowymi organizacjami przestępczymi rozegra się krwawa walka o wpływy. Przed rodziną Corleone rysuje się szansa na zdobycie dominującej pozycji wśród rodzin mafijnych. A dla Vita Corleone nie ma nic ważniejszego niż zapewnienie przyszłości swoim najbliższym.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

6 osób kupiło
2
Cytrynowa bateria i inne eksperymenty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytrynowa bateria i inne eksperymenty
Dostępny52 szt.

Z tą książką nie ma czasu na nudę! Oto eksperymenty, które zainteresują dociekliwych i rozbawią najbardziej wymagających. Ekscytująca, ale bezpieczna przygoda dla każdego młodego naukowca. - A dlaczego tak? - Czemu to tak działa? Koniec pytań, czas na odpowiedzi! Otwórzcie domowe laboratoria i odkrywajcie, jak działa ten świat. Na pewno Wasza wiedza zaskoczy niejednego i zachęci do wspólnego eksperymentowania. Dowiedz się, jak w czasach prehistorycznych rozpalano ogień, spróbuj zapolować na tęczę we własnym pokoju i zorganizuj koncert zagrany na kieliszkach. Zmierz wysokość drzewa, załóż swoją miniszklarnię, udowodnij, że cytryna może być źródłem prądu i przekonaj się, dlaczego widzimy gwiazdy na niebie, chociaż są od nas tak daleko. A do tego poznaj mnóstwo innych niesamowitych zasad rządzących naszym światem. Zatem uwaga – czas na przyrodniczą przygodę!

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

5 osób kupiło
3
Harry Potter. Mega zestaw startowy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. Mega zestaw startowy
Panini
Dostępny78 szt.

Karty Harry Potter. Mega zestaw startowy to filmowe karty kolekcjonerskie, które oferują wiele ciekawych możliwości gry, polegających na dopasowywaniu ikon umieszczonych na nich. Ułóż karty obok siebie, aby sprawdzić czy ikony pasują do siebie. Możesz je układać w ciągi przypominające domino. Specjalne, rzadkie karty oznaczono srebrnymi kropkami, mogą się one łączyć ze wszystkimi ikonami. Gdy zobaczysz puste, srebrne półkole umieszczone na brzegu karty w miejscu ikony, oznacza to, że możesz połączyć ją z dowolną ikoną, gdyż działa ona jak „joker”. Zestaw zawiera: • album kolekcjonerski, • 4 filmowe karty kolekcjonerskie Contact • 2 karty z edycji limitowanej. Na stronie wydawnictwa paninicontactcards.com dostępna jest instrukcja pdf w języku polskim.

26,70 zł
23,76 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,94 zł

4 osoby kupiły
4
Dom nad jeziorem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom nad jeziorem
Dostępny696 szt.

Zaginione dziecko, opuszczony dom i nierozwiązana zagadka rodzinnej tragedii sprzed lat. Rodzinna tragedia… Czerwiec 1933 roku. Mieszkańcy posiadłości w Kornwalii zwanej Domem nad Jeziorem, żyją przygotowaniami do obchodów przesilenia letniego. Wielkie przyjęcie kończy się jednak tragicznie, a zniknięcie jedenastomiesięcznego synka właścicieli nie jest jedyną stratą, jaką tej nocy ponoszą członkowie rodziny Edevane’ów. Opuszczony dom… Rok 2003. Sadie Sparrow, detektyw dochodzeniówki londyńskiej policji, po śledztwie, w którym nie potrafiła zachować profesjonalnego dystansu do sprawy, zostaje wysłana na przymusowy urlop. Wykorzystuje go na odwiedziny u dziadka w Kornwalii. W trakcie jednej z wędrówek po okolicy trafia na dom, który wygląda tak, jakby przed laty zatrzymał się w nim czas. Nierozwiązana zagadka Tymczasem Alice Edevane, sędziwa autorka wziętych powieści detektywistycznych, wiedzie wygodne życie w swoim eleganckim londyńskim domu… Do czasu, aż Sadie Sparrow zacznie zadawać niewygodne pytania o przeszłość jej rodziny i przedzierać się przez gąszcz tajemnic, od których pisarka uciekała przez całe życie.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
5
Wezwanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wezwanie
Dostępny1072 szt.

Dwa miliony dolarów to dużo, zwłaszcza dla sędziego, który podobno nie brał łapówek Ray Atlee, wykładowca prawa, i jego brat nieudacznik zostają wezwani przez ojca do rodzinnego miasteczka, Clanton. Nieuleczalnie chory emerytowany sędzia chce im przedstawić swą ostatnią wolę. Zanim jednak Ray dociera na miejsce, staruszek umiera, pozostawiając po sobie – poza testamentem, który nikogo nie zaskakuje – ukrytą w pudłach fortunę. Nikomu o tym nie mówiąc, zwłaszcza bratu, Ray postanawia odkryć tajemnicę źródła pieniędzy. Kiedy okazuje się, że nie tylko on wie o ich istnieniu, robi się naprawdę gorąco.

36,50 zł
29,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,30 zł

3 osoby kupiły
6
Taoizm dla bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taoizm dla bystrzaków
Dostępny11 szt.

Bez względu na to, czy jesteś studentem religioznawstwa, czy po prostu interesuje Cię taoizm, w tej zabawnej i przystępnie napisanej książce znajdziesz uniwersalną wiedzę na temat podstawowych idei taoizmu, korzeni tej religii i jej licznych interpretacji, a także wyczerpujące wyjaśnienie, co to znaczy być taoistą.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
7
Skandaliczna miłość Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skandaliczna miłość Boga
Dostępny8 szt.

Boże miłosierdzie staje się dziś zgorszeniem i głupstwem dla wielu chrześcijan, tak jak kiedyś zgorszeniem i głupstwem był dla Żydów i pogan Ukrzyżowany. Chrześcijaństwo jest religią darmo otrzymanego przebaczenia. Nie-ludzka logika Boga wciąż zderza się z naszą, każącą nam traktować religię przede wszystkim jako życie zgodne z nakazami, wypełnione ascezą i dążeniem do doskonałości. Tego samego wymagamy od innych. Skoro my tyle poświęcamy, inni też powinni. W takim ujęciu bezwarunkowe miłosierdzie staje się przejawem słabości i taniego sentymentalizmu. Nie dla Boga. Enzo Bianchi, charyzmatyczny założyciel i przeor Wspólnoty Monastycznej z Bose pokazuje w swoich medytacjach, że życie Ewangelią to życie skandaliczną miłością Boga. Innej drogi nie ma. I w tym nasza nadzieja. Wystarczy rozpoznać swój grzech, aby odkryć, że Bóg jest gotowy usunąć go, zapomnieć i przykryć swoim nieskończonym miłosierdziem.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
8
Puzzle 500 elementów. Dinozaury - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Dinozaury
Educa, 500
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Puzzle Educa to inspirująca zabawa dla młodszych i starszych, rozbudzająca zainteresowanie światem i ludźmi, kulturą, historią i współczesnością. Trwałe, dobrze wyprofilowane, z solidnie zabezpieczoną powierzchnią, w eleganckiej kolorystyce, mogą służyć długie lata. Świetnie nadają się na prezent! Wszystkie puzzle od 500 do 2000 elementów zawierają klej, dzięki któremu można połączyć wszystkie elementy w całość i gotowy obraz powiesić na ścianie. W ten sposób możesz dłużej cieszyć się efektem swej pracy oraz pochwalić się rodzinie lub znajomym. Zaginiony element: dla wszystkich puzzli od 500 elementów producent wysyła brakujący element (jeśli dane puzzle posiada w ofercie) do domu klienta. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.educaborras.com i wskazać brakujący element. Wymiary pudełka: 35.5 x 23.0 x 4.5 cm.

39,90 zł
37,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

4 osoby kupiły
9
Opowiedz mi coś jeszcze! Śmiało, Oskarze! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiedz mi coś jeszcze! Śmiało, Oskarze!
Dostępny90 szt.

Oskar marzy, by zostać mistrzem narciarstwa tak jak jego kuzyn, niedźwiedź polarny. W tym roku postanawia więc nie zapadać w sen zimowy! W tajemnicy rusza w góry, żeby jeździć na nartach. Ale co pocznie wiosną zmęczony niedźwiadek? Dla wszystkich, którzy wołają Opowiedz mi coś jeszcze! – wspaniała dłuższa historia + krótsza opowiastka, idealne do czytania przed snem.

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
10
Córka zegarmistrza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka zegarmistrza
Dostępny281 szt.

„Ojciec wołał na mnie Birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem. Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata”. Latem 1862 roku grupa młodych artystów, którym przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe, przybyła do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Planowali spędzić miesiąc na łonie natury, szukając inspiracji. Ale ich pobyt na prowincji właśnie dobiega końca: jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona, druga zniknęła – podobnie jak pewna bezcenna pamiątka rodowa – a życie Edwarda Radcliffe’a legło w gruzach. Ponad 150 lat później Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, odnajduje skórzaną torbę, a w niej dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, przedstawiające zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju, i szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, stojącego w zakolu rzeki. Dlaczego Birchwood Manor wydaje się Elodie tak znajome? Kim jest młoda kobieta na fotografii? Czy kiedykolwiek pozna jej tajemnicę? Córka zegarmistrza jest historią o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która była świadkiem i uczestnikiem tamtych dramatycznych wydarzeń.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
11
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej, wydanie drugie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej, wydanie drugie
Dostępny141 szt.

Czy chcesz, aby efekty Diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej® towarzyszyły Ci już przez całe życie? Kontynuacja bestsellerowego zbioru przepisów do diety dr Ewy Dąbrowskiej to zestaw konkretnych wskazówek oraz metod, które pomogą Ci prawidłowo wyjść z postu i wprowadzić zmiany we wszystkich aspektach Twojego życia. Spójrz na nie i na swoją dietę holistycznie. Czytając tę książkę, poznasz: • 5 filarów zdrowego odżywiania, które staną się podstawą Twojej diety, • powody, dla których nie możesz schudnąć i pozbyć się problemów ze zdrowiem, • „tajemne” metody dietetyków przedstawione w czytelny sposób, • reguły prawidłowego i świadomego komponowania posiłków, • zasady efektywnej aktywności fizycznej i budowania trwałej motywacji. Raz na zawsze przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem, sylwetką i... całym życiem! „Niniejsza książka, którą z serca polecam, jest holistycznym spojrzeniem na człowieka. Znajdziemy tu rozdziały opracowane przez dietetyka klinicznego, trenera personalnego, duszpasterza, a także sprawdzone wskazówki, jak znaleźć motywację do podejmowania wyzwań, i prawdziwe historie osób, którym się udało”. – dr Ewa Dąbrowska

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

2 osoby kupiły
12
Puzzle 1000 elementów. World Heritage, Cerkiew Wasyla Błogosławionego - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. World Heritage, Cerkiew Wasyla Błogosławionego
Educa, 1000
Dostępny22 szt.

Puzzle Educa to inspirująca zabawa dla młodszych i starszych, rozbudzająca zainteresowanie światem i ludźmi, kulturą, historią i współczesnością. Trwałe, dobrze wyprofilowane, z solidnie zabezpieczoną powierzchnią, w eleganckiej kolorystyce, mogą służyć długie lata. Świetnie nadają się na prezent! Wszystkie puzzle od 500 do 2000 elementów zawierają klej, dzięki któremu można połączyć wszystkie elementy w całość i gotowy obraz powiesić na ścianie. W ten sposób możesz dłużej cieszyć się efektem swej pracy oraz pochwalić się rodzinie lub znajomym. Zaginiony element: dla wszystkich puzzli od 500 elementów producent wysyła brakujący element (jeśli dane puzzle posiada w ofercie) do domu klienta. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.educaborras.com i wskazać brakujący element. Wymiary pudełka: 37.0 x 27.0 x 5.5 cm.

57,00 zł
54,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,85 zł

1 osoba kupiła
13
100% smaku. Oczaruj swoich gości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
100% smaku. Oczaruj swoich gości
Dostępny4 szt.

Przepisy dla każdego! Mięsne, wegetariańskie, bezglutenowe Szukasz przepisów, które pozwolą Ci ułożyć menu na wyjątkową okazję? Chcesz zabłysnąć w towarzystwie? Twoi znajomi to wegetarianie i do tego nie tolerują glutenu? 100% smaku to zestaw pysznych pomysłów kulinarnych, które zadowolą każdego gościa, nawet tego najbardziej wymagającego. Chrupiące grzanki na przystawkę, aromatyczne zupy, smakowite dania główne, do tego pieczone warzywa z pachnącymi świeżymi ziołami, a na koniec coś, co osłodzi Twoje przyjęcie: pyszne desery i ciasta. Znajdziesz tu przepisy w wersjach klasycznych, wegetariańskich i bezglutenowych na takie okazje: • przyjęcia: imieniny, urodziny, parapetówki, sylwester; • rodzinne uroczystości: rocznice, chrzciny, komunie, dzień babci i dziadka, dzień matki i ojca; • dla dzieci: urodziny, podwieczorki, dzień dziecka; • niedzielne obiady, eleganckie kolacje; • święta: Boże Narodzenie, Wielkanoc. 100% smaku i sukcesu!

29,90 zł
14,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,95 zł

1 osoba kupiła
14
Głosuj na pana Robinsona i lepszy świat! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głosuj na pana Robinsona i lepszy świat!
Dostępny32 szt.

Groteskowa powieść, której akcja toczy się na amerykańskiej prowincji. W miasteczku doszło do spektakularnej egzekucji burmistrza, wszystkie szkoły zostały zamknięte, a mieszkańcy spędzają czas na budowaniu zasieków wokół domów i spotkaniach w klubie rotarian. Narrator powieści, Pet Robinson, nauczyciel zafascynowany praktykami Inkwizycji, postanawia założyć szkołę we własnym domu i wystartować w wyborach. Surrealny świat jak z koszmarnego snu w wielu aspektach niepokojąco przypomina ten, który dobrze znamy. W prozie amerykańskiego pisarza uderzają literacka wyobraźnia, giętkość języka, czarny humor. To pierwsze polskie wydanie powieści Antrima. W Stanach Zjednoczonych ukazała się ona w 1993 roku i dziś jest już klasyką.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

1 osoba kupiła
15
Ostatni rozdział, czyli paragraf 22 bis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni rozdział, czyli paragraf 22 bis
Dostępny231 szt.

Przezabawne wydarzenia gonią jedno za drugim, dialogi iskrzą się dowcipem, a absurdalny czarny humor, tak dobrze znany czytelnikom Paragrafu 22, sprawia, że niemal jesteśmy gotowi uwierzyć, że to, co dobre dla Mila i jego spółki, jest dobre dla nas wszystkich. W 1961 roku ukazał się Paragraf 22, książka uznana za jedną z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, drapieżna farsa o II wojnie światowej. 33 lata później Joseph Heller oddał w ręce czytelników kontynuację swojego głośnego dzieła. W Ostatnim rozdziale spotykamy Yossariana, Mila Minderbindera, byłego starszego szeregowca Wintergreena oraz innych bohaterów Paragrafu 22, a oprócz nich wiele nowych, lecz nie mniej oryginalnych postaci, takich jak onkolog, który przyjmuje pacjentów chorych na raka na oddziale psychiatrycznym, gdzie sam przechodzi intensywną kurację; prezydenta Ameryki, który uwielbia gry komputerowe i cieszy się, gdy rozmówcy tytułują go kutasem; Lwa Rabinowitza, który przeżył bombardowanie Drezna w Rzeźni numer pięć razem z Kurtem Vonnegutem i dobrym wojakiem Szwejkiem. Tym razem akcja toczy się w Nowym Jorku, mieście opanowanym przez narkomanów, żebraków i prostytutki. Yossarian znów trafia do szpitala, gdzie symuluje chorobę i podrywa pielęgniarki. Przed szpitalem czatują na niego detektywi. Może wynajęła ich jego trzecia żona, z którą właśnie się rozwodzi? Może jego szef, Milo Minderbinder, właściciel jednego z największych koncernów w Ameryce? A może to nie detektywi, lecz agenci wywiadu zamieszani w porwanie kapelana Tappmana, który zaczął nagle siusiać ciężką wodą, niezbędną do produkcji bomby atomowej? Yossarian rozpoczyna poszukiwania kapelana, a Milo go opatentowuje, gdy dowiaduje się, że ciężka woda jest droższa od złota. I pobiera od rządu opłaty za użytkowanie kapelana. Ale to tylko tak na marginesie innej działalności. Bo przede wszystkim chce sprzedać generałom z Pentagonu bombowiec nowej generacji, który odznacza się tym, że w ogóle go nie widać. Problem polega na tym, że nikt nie wie na pewno, czy maszyna istnieje. W końcu nikt jej nie widział...

40,90 zł
32,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,18 zł

1 osoba kupiła
16
Puzzle 2000 elementów. Krabi Tajlandia - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Krabi Tajlandia
Educa, 2000
Dostępny18 szt.

Puzzle Educa to inspirująca zabawa dla młodszych i starszych, rozbudzająca zainteresowanie światem i ludźmi, kulturą, historią i współczesnością. Trwałe, dobrze wyprofilowane, z solidnie zabezpieczoną powierzchnią, w eleganckiej kolorystyce, mogą służyć długie lata. Świetnie nadają się na prezent! Wszystkie puzzle od 500 do 2000 elementów zawierają klej, dzięki któremu można połączyć wszystkie elementy w całość i gotowy obraz powiesić na ścianie. W ten sposób możesz dłużej cieszyć się efektem swej pracy oraz pochwalić się rodzinie lub znajomym. Zaginiony element: dla wszystkich puzzli od 500 elementów producent wysyła brakujący element (jeśli dane puzzle posiada w ofercie) do domu klienta. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.educaborras.com i wskazać brakujący element. Wymiary pudełka: 43.0 x 30.0 x 5.5 cm.

93,00 zł
88,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,65 zł

1 osoba kupiła
17
Tak cię straciłam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak cię straciłam
Dostępny328 szt.

Powiedzieli jej, że zabiła własne dziecko. Odkupiła winy. Co, jeżeli kłamali...? Zaufała niewłaściwym ludziom. Emma wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Ma nową tożsamość. Niewiele pamięta z okresu poprzedzającego jej zamknięcie w ośrodku. Jak tam trafiła? Bliscy, policja, lekarze, wszyscy mówią, że Susan – tak miała wtedy na imię – zabiła Dylana. Swojego syna. Miał trzy miesiące. Teraz, gdy Emma próbuje zacząć nowe życie, mroczna tajemnica sprzed lat przypomina o sobie szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Pewnego dnia otwiera list zaadresowany na swoje dawne nazwisko. Jest w szoku. W środku jest zdjęcie chłopca. Ma na imię Dylan. Co zrobi, by odzyskać swoje dziecko? Czy ma uwierzyć, że jej syn nie żyje? Kto mówi prawdę, a kto kłamie? Komu zależało, by obwinić ją o tą przerażającą zbrodnię? Co, jeżeli tej zbrodni nie było? Emma musi cofnąć czas i dowiedzieć się, co tak naprawdę zdarzyło się przed laty. Może ufać tylko sobie.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
18
Zapytaj szefa. Jak się dogadać w trudnych sytuacjach z przełożonym, podwładnymi i kolegami z działu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapytaj szefa. Jak się dogadać w trudnych sytuacjach z przełożonym, po...
Dostępny6 szt.

Ta książka powstała na bazie doświadczeń w rozwiązywaniu problemów z interakcjami w miejscu pracy, zgłaszanych przez przeróżnych ludzi. Jest napisana z perspektywy doświadczonego kierownika zespołu. Podpowie Ci, jak się zachować w wielu niezręcznych sytuacjach, które mogą zdarzyć się każdemu: wysłałeś do niewłaściwych osób kontrowersyjny e-mail, nie dotrzymałeś ważnego terminu, kolega traktuje Cię jak asystenta, ktoś przywłaszczył Twój świetny pomysł. Dowiesz się, jak obronną ręką wyjść z różnych niemiłych sytuacji, niezależnie od tego, czy dotyczą kontaktów z szefem, podwładnymi lub ze współpracownikami z działu. Interesujące ujęcie tematu i spora dawka humoru sprawiają, że to nadzwyczaj przyjemna lektura - do tego pożyteczna i niezwykle inspirująca!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
19
CSS od podszewki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CSS od podszewki
Dostępny4 szt.

W ostatnich latach CSS bardzo się rozwinął. Mimo że istnieje od kilku dekad, wciąż jest ważnym elementem warsztatu profesjonalnych projektantów stron internetowych. Co prawda przyswojenie podstaw CSS nie jest specjalnie trudne, ale osiągnięcie prawdziwej biegłości w korzystaniu z tego języka wymaga stałego uczenia się i ciągłych ćwiczeń. Trzeba dobrze zrozumieć wszystkie części kodu CSS, a także sposób, w jaki są do siebie dopasowane. Wysiłek włożony w doskonałe opanowanie języka szybko się zwróci: CSS pozwala zwiększyć wygodę użytkownika, przyspieszyć proces projektowania, uniknąć potencjalnych błędów, a także urozmaicić i ożywić aplikację.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

1 osoba kupiła
20
Tajemnice zamku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice zamku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Jeśli odważysz się sięgnąć w przeszłość, możesz odnaleźć klucz do przyszłości… Dzisiaj… Emilie zawsze starała się żyć zupełnie inaczej niż jej arystokratyczni przodkowie. Marzyła, by zostać weterynarzem. W zupełności wystarczało jej paryskie mieszkanie, skromne życie i praca. Aż do śmierci matki, kiedy to stała się jedyną spadkobierczynią zamku na południu Francji. Wspomnienie czasów dzieciństwa, kiedy świat zaczynał się i kończył w starej bibliotece pełnej regałów z książkami oraz czytającego z nią ojca powstrzymują Emilie przed sprzedażą nieruchomości. Przeglądając stare wolumeny, Emilie natrafia na wypełniony wierszami notatnik i znajduje nić łączącą ją z przeszłością oraz ślad tajemniczej i pięknej Sophie, której tragiczna historia na zawsze zmieniła losy rodziny Emilie. …i wczoraj Rok 1943. Młoda agentka brytyjskiego wywiadu, Constance, po przyjeździe do Francji natychmiast zostaje odcięta od łączników. Przypadkowo trafia do domu francuskich arystokratów, który okazuje się siedliskiem kłamstw i tajemnic. Musi zmierzyć się z intrygami i niebezpieczeństwami oraz stanąć przed wyborami, których konsekwencje wyznaczą losy przyszłych pokoleń…

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

21
Zaginiona córka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona córka
Dostępny61 szt.

Rodzinna tragedia. Różne oblicza miłości. I długo skrywany sekret. Lato 1918. Życiu Romanowów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Osiemnastoletnia księżna Maria jest więziona wraz z resztą rodziny w ponurym domu w Jekaterynburgu. Jej jedyną rozrywką są tajemne spotkania ze strażnikami, które stają się czymś więcej niż tylko niewinnym flirtem. Maria nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie ważą się jej losy... 55 lat później. Kiedy Val słyszy ostatnie słowa swojego ojca: „Nie chciałem jej zabić”, jest oszołomiona. Zaczyna poszukiwać prawdy o przeszłości. To, co odkrywa, stawia ją przed jedną z wielkich tajemnic historii... Czy znajdzie odwagę, by dowiedzieć się, co zdarzyło się naprawdę? Zaginiona córka to niezwykle wzruszająca historia o prawdziwej miłości i ogromnej tragedii. Czy uda się rozwikłać tajemnicę, która łączy dwie rodziny? Gill Paul mieszka w Londynie. Jest autorką bestsellerowych powieści historyczno-obyczajowych i literatury faktu. Pisząc swoje książki, zawsze sięga do źródeł historycznych.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

22
W głąb i z powrotem. Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W głąb i z powrotem. Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym
Dostępny22 szt.

Wejdź w fascynujący świat modlitwy. Daj się prowadzić wyobraźni. Spotkaj Boga i wróć z Nim do swojej codzienności Książka W głąb i z powrotem to pełen przygód program rozwoju duchowego, który pomoże ci spotkać Boga i odkryć samego siebie. Spójrz na swoje życie w inny sposób, dostrzeż w nim rzeczy nowe i rozpoznaj Boże działanie. Skoncentruj się na tym, co tworzy twoją codzienność: twoich relacjach, pracy, wspomnieniach, uczuciach, nastrojach i myślach. Przejdź drogę 70 medytacji, zainspiruj się fragmentami z Pisma Świętego i Ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Skorzystaj z arkusza refleksji i zaskakującej listy 180 (!) uczuć, które pozwolą ci nazwać to, czego właśnie doświadczasz. Najważniejsze jest to, żeby iść. A gdzie dojdziesz? To zostaw Bogu. Wojciech Werhun – jezuita, ksiądz, żeglarz i egzegeta. Autor bestselerowych publikacji: Ćwiczeń duchowych na każdy dzień i Kwadransa uważności, poświęconych duchowości oraz rozwojowi osobistemu, które pomogły tysiącom ludzi zrozumieć ich życie wewnętrzne i spotkać Boga w codzienności. Pasjonat Tolkienowskiego Śródziemia i języka hebrajskiego, miłośnik eskimoskiej tundry.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

23
Zanurzony w ogniu. Opowieść o stygmatach Ojca Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanurzony w ogniu. Opowieść o stygmatach Ojca Pio
Dostępny10 szt.

Największa tajemnica Ojca Pio Pragnął wieść spokojne życie zakonnika, sprawować mszę świętą, posługiwać w konfesjonale... Bóg przeznaczył mu jednak dodatkową, wyjątkowo trudną misję. Jestem zanurzony w oceanie ognia. To rozdarcie, które ciągle krwawi. Wydaje mi się, że każda chwila jest moją ostatnią, ale to nieprawda: wykrwawiam się, lecz nie umieram. Jak wyglądał ten dzień, w którym ojciec Pio został obdarzony stygmatami? Czy potrafił z ufnością przyjąć cierpienie jako znak pochodzący od Boga? Czy zostałby uznany za człowieka niezwykłego, gdyby nie to doświadczenie? Roberto Allegri, opierając się na źródłach, opowiada tajemniczą historię ojca Pio. Prowadzeni poruszającym językiem opowieści zaglądamy za surowe klasztorne mury oraz wnikamy w serce i myśli jednego z najbardziej fascynujących świętych w historii.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

24
Dom dla Tosi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom dla Tosi
Dostępny25 szt.

Wspaniała książka dla miłośników psów i miłośników przygód od 5 roku życia Pewnego dnia, po kłótni z Człowiekiem, mały szczeniak Tosia wyrusza samotnie w świat i gubi na zawsze swoja mamę. Przeczytajcie, jakie przygody, przyjemne i zupełnie nie, spotkają ją, zanim odnajdzie swój nowy dom.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

25
Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości
Niedostępny
Brak

Zastanawiasz się, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś urodził się geniuszem? Może wówczas udałoby Ci się stworzyć coś, co zadziwiłoby cały świat... Chwileczkę! Czy uważasz, że z Twoją inteligencją nie jesteś do tego zdolny? Powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza, nie jest tylko czczą gadaniną, więc jeśli rzeczywiście masz apetyt na sukces, nadszedł właściwy moment, by wstać z kanapy i dokonać wielkich rzeczy. Nie działaj jednak pochopnie. Potrzebujesz długofalowego planu, by Twój geniusz nie był kolosem na glinianych nogach. Ta książka dostarczy Ci kompletu praktycznych wskazówek, które wesprą Twoje działania na drodze do wielkości. Pomoże Ci też odnaleźć własne powołanie, podpowie, jak rozbudzić aktywność i kreatywność Twojego umysłu oraz w jaki sposób odkryć pełnię własnego potencjału.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

26
Python. Uczenie maszynowe. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python. Uczenie maszynowe. Wydanie II
Dostępny4 szt.

Uczenie maszynowejest wyjątkowo fascynującą dziedziną inżynierii. Coraz częściej spotykamy się z praktycznym wykorzystaniem tego rodzaju innowacyjnych technologii. Samouczące algorytmy maszynowe pozwalają na uzyskiwanie wiedzy z ogromnych ilości danych. Dla osoby planującej rozwój kariery osiągnięcie biegłości w rozwiązywaniu problemów uczenia maszynowego jest nadzwyczaj atrakcyjną ścieżką. Użycie do tego celuPythonapozwala dodatkowo skorzystać z bardzo przystępnego, wszechstronnego i potężnego narzędzia przeznaczonego do analizowania danych naukowych.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

27
Python. Programowanie funkcyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python. Programowanie funkcyjne
Niedostępny
Brak

To znakomity podręcznik dla programistów, którzy chcą wykorzystać techniki i wzorce projektowe z funkcyjnych języków programowania, aby tworzyć w Pythonie zwięzłe, eleganckie i ekspresyjne programy - z czytelnym i łatwym w utrzymaniu kodem. Zawiera ogólny przegląd koncepcji funkcyjnych oraz wyjaśnia tak istotne pojęcia jak funkcje pierwszej klasy, funkcje wyższego rzędu, funkcje czyste, leniwe wartościowanie i wiele innych. Wnikliwie omawia sposób korzystania z tych funkcji w Pythonie 3.6, a także techniki przygotowywania i eksploracji danych. Ponadto pokazuje, w jaki sposób standardowa biblioteka Pythona pasuje do funkcyjnego modelu programowania. Co ważne, w książce znalazło się kilka przykładów prezentujących w praktyce opisane koncepcje.

67,00 zł
46,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,10 zł

28
Legendarny osobomiesiąc. Opowieści o inżynierii oprogramowania. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendarny osobomiesiąc. Opowieści o inżynierii oprogramowania. Wydani...
Niedostępny
Brak

Książka Legendarny osobomiesiączyskała już miano kultowej; jest niezmiennie aktualna i wciąż inspiruje programistów na całym świecie. Składa się z kilkunastu esejów, które zawierają informacje i inspiracje bezcenne dla każdego menedżera i programisty. Przy dużych projektach konieczne jest zachowanie ich spójności koncepcyjnej, co w przypadku dużych zadań stanowi warunek dość trudny do spełnienia, dlatego wiele obiecujących przedsięwzięć zakończyło się porażką. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że złożone zadanie oznacza dla zespołu dobre i złe chwile. Autor w niezwykle interesujący i praktyczny sposób pokazuje, jak czerpać siły z chwil radości i skutecznie radzić sobie z problemami, aby zakończyć z sukcesem nawet najbardziej złożony projekt programistyczny.

67,00 zł
46,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,10 zł

29
Cuda świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Świadectwa i drogi krzyżowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Świadectwa i drogi krzyżowe
Dostępny24 szt.

Ojciec Maksymilian strzeże nas z nieba. Cały chciał być dla Boga i cały dla ludzi, a wszystko czynił przez Niepokalaną. Dlaczego? Bo Ona niczego nie zatrzymywała dla siebie, ale wszystkim się dzieliła – najpierw z Bogiem, a później z innymi. Kolbe pragnął Ją w tym dawaniu naśladować. „Po świętach wielkanocnych przywieźliśmy sześciomiesięczną córeczkę ze szpitala. Znajdowała się w bardzo ciężkim, wręcz nieuleczalnym stanie, jednak za sprawą o. Maksymiliana Kolbego została uzdrowiona. Mój mąż zachorował bardzo poważnie na serce. W dniu Trzech Króli przechodził w szpitalu ciężki atak, występowały poty, silne osłabienie, utraty przytomności. W tych chwilach zwróciłam się do o. Kolbego z pełnym spokojem: Ojcze Kolbe, przyjdź tu, do łóżka męża, a on nie umrze. Atak szczęśliwie minął”. – fragment wstępu Modlitwa: Dobry Boże, nie daj mi płakać, że boli, ale daj moc, by powstać jak Chrystus, ale daj odwagę, by stanąć w obronie jak Ojciec Maksymilian. Jak rycerz, który wie, że miłość silniejsza jest niż śmierć. W książce znajdziesz świadectwa cudów, chronologię życia ojca Maksymiliana Marii Kolbego, a także przejmujące nabożeństwa drogi krzyżowej.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

30
Punkt i linia a płaszczyzna. Przyczynek do analizy elementów malarskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punkt i linia a płaszczyzna. Przyczynek do analizy elementów malarskic...
Niedostępny
Brak

Książka Kandyńskiego pomyślana była jako podręcznik i przeznaczona przede wszystkim dla studentów. Dziś stanowi ona klasyczną pozycję w literaturze światowej, jest nieodzowną i poszukiwaną pomocą w studiach teoretycznych i w malarskiej praktyce” - Stanisław Fijałkowski. „Rozwijane na stronach tej książki analizy są odzwierciedleniem eksperymentalnej metody nauczania, przyjętej przez Kandyńskiego w czasie jego pracy w Bauhausie. W centrum tej metody pozostaje doświadczenie i obserwacja, ukierunkowana na to, co pozornie najprostsze i najbardziej elementarne. Wszystko jednak, począwszy od owych podstawowych składników formy, w toku analiz wprawione zostaje w ruch, uzmysławiając niewyczerpaną różnorodność możliwych powiązań i oddziaływań, tak w sferze plastycznej formy, jak i poza nią... Choć praca ta stanowi „przyczynek do analizy elementów malarskich”, elementy wizualne opisywane są w niej przy pomocy licznych paralel do innych sztuk: muzyki, tańca, architektury, a także form przyrodniczych. Poszukiwana przez Kandyńskiego „jedność sztuk” przejawia się tu na poziomie ekspresyjnych pokrewieństw, odkrywanych w podstawowych środkach, które artysta na powrót pragnie ożywić” - Agnieszka Rejniak-Majewska.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

31
Wystrzegaj się Futury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wystrzegaj się Futury
Dostępny29 szt.

Bogato ilustrowana historia jednego znajbardziej popularnych fontów – używanego przez globalne korporacje, firmy przygotowujące kampanie polityków(od Richarda Nixona po Hillary Clinton), ale mającego też wiele całkiem banalnych zastosowań. Autor opowiada oBauhausowych korzeniach Futury, pokazuje ją jako element systemów, narzędzie ideologiczne iinstrument reklamy. Badając różnorodne, prestiżowe ipowszechne przykłady wykorzystania fontu, pokazuje rolę, jaką krój pisma odgrywa wspołeczeństwie. Rzecz nie tylko dla projektantów graficznych ipracowników agencji reklamowych, także dla tych, których interesuje szeroko rozumiana kultura materialna.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

32
Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu
Niedostępny
Brak

Nie czekaj na cud, nie licz na szczęśliwe przypadki! Masz w sobie niesamowity potencjał, ale czy potrafisz go przekuć w sukces? Jeśli naprawdę chcesz zmienić swoje życie na lepsze i wiesz, że nie ma drogi na skróty, a trwałe zmiany wymagają intelektualnego wysiłku oraz czasu, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Wystarczy odpowiednie nastawienie i wszystko stanie się zadziwiająco proste, a niesamowite rzeczy zaczną się dziać w Twoim życiu każdego dnia.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

33
Zagubiony przedsiębiorca. Brutalnie szczery przewodnik po świecie startupów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiony przedsiębiorca. Brutalnie szczery przewodnik po świecie star...
Niedostępny
Brak

Rand Fishkin, założyciel i były prezes Moz, opisuje, w jaki sposób konwencjonalne „mądrości” rodem z Doliny Krzemowej sprowadzają wiele startupów na złą drogę. Pisze w sposób przejrzysty i pełen poczucia humoru, które doceniły już setki tysięcy czytelników jego bloga. Fishkin postanowił pokazać światu prawdę o startupach technologicznych, obnażyć wzloty i upadki charakterystyczne dla tego stylu życia, o których większość prezesów woli nie wspominać. Wiedza przedstawiona tu przez Fishkina znajduje zastosowanie w dowolnych realiach biznesowych. Nie ma znaczenia, jak wysoko w hierarchii organizacyjnej się znajdujesz, na jakim etapie rozwoju jest Twoja firma oraz czy odnosisz akurat sukcesy, czy masz trudniejszy okres - ta książka pomoże Ci rozwiązać problemy, z którymi się zmagasz. Dzięki niej wyzbędziesz się poczucia, że jesteś z tym wszystkim sam.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

34
Kaci Hadesa. Tom 5. Przebaczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaci Hadesa. Tom 5. Przebaczenie
Dostępny9 szt.

Rudowłosa Phebe o pięknych oczach urodziła się i wychowała w Zakonie Dawida. W życiu miała tylko jeden cel: uwodzić. Nauczono ją sprawiać, by mężczyźni uzależniali się od niej i pragnęli jej dotyku, jak dotyku bogini. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje podarowana w prezencie Meisterowi, okrutnemu przywódcy Bractwa Aryjskiego. W tym momencie zaczyna się jej droga przez piekło, jest gwałcona, torturowana, okaleczana i odurzana narkotykami. Zawieszona między majakami a potworną rzeczywistością, odczuwa tylko rozpacz, beznadzieję i ból. Mnóstwo odcieni bólu. Xavier „AK” Heyes potrafi walczyć. Był snajperem w służbach specjalnych, przeszedł znakomite przeszkolenie wojskowe i został osławionym członkiem gangu znanego powszechnie jako Kaci Hadesa. Nie boi się zabijać - ma na koncie ponad sto trzydzieści śmiertelnych trafień. Widział paskudne rzeczy, a robił jeszcze gorsze. Nie poznał smaku strachu. Gdy któregoś dnia wiceprezes Katów potrzebował pomocy w odbiciu swojej szwagierki z rąk handlarzy żywym towarem, AK zgłosił się na ochotnika. Pamiętał tę dziewczynę. Miała na imię Phebe i była najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział. Uwolnienie dziewczyny wywołuje demony przeszłości. I on, i ona mają wspomnienia, których nie chcą pamiętać. Przeklęta ladacznica i bezwzględny zabójca stają obok siebie, by się wspierać, chronić i uleczyć swoje złamane serca. W obojgu szybko budzą się nadzieja i miłość. Jednak skrywane grzechy przeszłości nie pozwalają im cieszyć się niespodziewanym szczęściem. Bezlitosny los postawi przed AK i Phebe trudny wybór. Stawką jest potępienie na zawsze albo wybaczenie. Dla obojga.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

35
Ponadczasowy hit. O sztuce tworzenia i marketingu dzieł, które przetrwają próbę czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponadczasowy hit. O sztuce tworzenia i marketingu dzieł, które przetrw...
Dostępny11 szt.

Przeważająca część nowości znika z rynku równie szybko, jak się na nim pojawia. Dotyczy to wszystkich branż, od książek począwszy, na narzędziach skończywszy. Jeśli już jakiś produkt odnosi sukces, najczęściej jest gwiazdą jednego sezonu - po pięciu latach nikt o niej nie pamięta. Mimo to każdy potrafi wymienić książkę lub film, do którego wraca mimo upływu czasu. Co ciekawe, te ponadczasowe hity często w momencie premiery nie cieszyły się dużą popularnością. Ich wartość raczej rosła stopniowo, z upływem lat. Każdy, kto chciałby dołączyć efekt swojej pracy do tego elitarnego grona, powinien zadać sobie pytanie: jakie mechanizmy rządzą tworzeniem takich dzieł? W tej książce nie znajdziesz prostej recepty na krótki sukces. Dowiesz się natomiast, jak pracowały najwybitniejsze umysły naszych czasów stojące za powodzeniem największych bestsellerów ostatnich lat.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

36
Nauka programowania. Rusz głową! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka programowania. Rusz głową!
Dostępny7 szt.

Programista to bardzo szczególny typ specjalisty. Jeśli uważasz, że myśli w inny sposób niż tak zwani normalni ludzie, to masz rację. Dobra wiadomość jest taka, że i Ty możesz się nauczyć myślenia komputacyjnego - umiejętności, która się przydaje niezależnie od charakteru rozwiązywanego problemu, środowiska czy języka programowania. Tylko w ten sposób można od początku nauki programowania pisać przejrzysty, uporządkowany, znakomity kod, zgodny z najlepszymi praktykami wypracowanymi przez mistrzów. Innymi słowy: pracować jak profesjonalny programista.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

37
C# 7 i .NET Core 2.0. Programowanie wielowątkowych i współbieżnych aplikacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C# 7 i .NET Core 2.0. Programowanie wielowątkowych i współbieżnych apl...
Niedostępny
Brak

Książka jest przeznaczona dla programistów.NET, którzy chcą przyspieszyć pracę swoich aplikacji. Opisuje nowe funkcje C# 7 i .NET Core 2.0 oraz ich wpływ na wydajność kodu. Przedstawia takie mechanizmy.NET Core jak proces kompilacji, odzyskiwanie pamięci czy wykorzystywanie wielu rdzeni procesora. Prezentuje koncepcje wielowątkowości i programowania asynchronicznego oraz wyjaśnia znaczenie optymalizacji struktur danych. Omawia też wzorce i najlepsze praktyki projektowania aplikacji w .NET Core, a także zagadnienia bezpieczeństwa i elastyczności oraz architektury mikrousług. Wiedza zawarta w książce pozwoli na pisanie modularnych, skalowalnych, bezpiecznych i niezależnie wdrażanych aplikacji.

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

38
The Transitory Poems, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Transitory Poems, CD
Vijay Iyer, Universal Music Polska
Dostępny201 szt.

Lista utworów: 1. Life Line (Seven Tensions) (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018) 2. Sensorium (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018) 3. Kairos (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018) 4. S.H.A.R.D.S. (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018) 5. Shake Down (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018) 6. Clear Monolith (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018) 7. Luminous Brew (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018) 8. Meshwork / Libation / When Kabuya Dances (Live At Liszt Academy, Budapest / 2018)

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

39
Metamodal, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metamodal, CD
Sokratis Sinopoulos, Universal Music Polska
Dostępny101 szt.

Lista utworów: 1. Lament 2. Metamodal I - Liquid 3. Transition 4. Metamodal II - Illusions 5. Metamodal III - Dimensions 6. Walking 7. Dawn 8. Red Thread 9. Mnemosyne

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

40
Zapomniany ogród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniany ogród
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Zagubione dziecko… W przeddzień pierwszej wojny światowej na statku płynącym do Australii zostaje znaleziona porzucona dziewczynka. Tajemnicza kobieta, zwana Autorką, obiecała się nią opiekować – a potem przepadła bez śladu. Straszliwy sekret… W noc dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor poznaje sekret, który na zawsze zmieni jej życie. Kilkadziesiąt lat później Nell wsiada na pokład statku płynącego do Anglii, aby wreszcie odnaleźć prawdę o sobie. Droga wiedzie ją na smagane wiatrem wybrzeża Kornwalii, do tajemniczej posiadłości Blackhurst, należącej do arystokratycznej rodziny Mountrachet. Tajemnicze dziedzictwo… Po śmierci Nell jej wnuczka, Cassandra, otrzymuje niespodziewany spadek. Dom zwany Cliff Cottage i otaczający go ogród kryją w sobie tajemnice związane z rodziną Mountrachetów i zaginioną autorką mrocznych wiktoriańskich baśni. To tam Cassandra odkryje prawdę o swojej rodzinie i rozwikła stuletnią tajemnicę zaginionej dziewczynki.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

41
Japonia utracona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japonia utracona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Autor miał dwanaście lat, gdy w 1964 roku zamieszkał z rodzicami w Japonii i spędził tam niemal całe swoje życie. Jak się okazało, rok ten był punktem zwrotnym w historii kraju organizującego właśnie letnie igrzyska olimpijskie. Rozpoczął się wtedy okres boomu ekonomicznego i gwałtownej modernizacji. Kerr, zafascynowany tradycyjną kulturą japońską, próbuje w książce pokazać to, co na jego oczach ulegało głębokim przeobrażeniom. Z zaangażowaniem opowiada o dawnej architekturze i wnętrzach, obyczajach, religii, teatrze kabuki, kolekcjonerstwie i kaligrafii. Książkę pisał po japońsku, dla Japończyków i jako pierwszy obcokrajowiec otrzymał za nią nagrodę literacką Shincho Gakugei.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

42
Dieta łatwostrawna. Z czym to się je? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta łatwostrawna. Z czym to się je?
Niedostępny
Brak

Dieta łatwostrawnajest zalecana przez lekarzy najczęściej w przypadku zwykłych przeziębień i infekcji, ale także poważniejszych chorób, na przykład w terapii nowotworowej czy po operacjach i innych zabiegach obciążających organizm. Pacjentom takie żywienie kojarzy się zwykle z kaszą manną, rozgotowanymi ziemniakami i zupą mleczną. Dieta łatwostrawna. Z czym to się je? to pierwsza na polskim rynku publikacja podejmująca taką tematykę — propozycja dla osób, które są na diecie łatwostrawnej, a więc nieobciążającej przewodu pokarmowego długim trawieniem. Dzięki temu organizm może się skoncentrować na innych działaniach, na przykład na dochodzeniu do zdrowia. Książka ma także na celu pokazać, że dieta łatwostrawna to nie tylko rozgotowane papki, ale też całkiem apetyczne i smaczne potrawy.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

43
Ilias - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilias
Dostępny5 szt.

Gabi ma dziewiętnaście lat, niedawno zdała maturę. Równocześnie z egzaminami maturalnymi zakończyła się jej znajomość z Markiem — dwuletni związek, w którym pokładała nadzieje. By nie myśleć o niepowodzeniu, prosi ciotkę pracującą w biurze podróży o pomoc w znalezieniu zajęcia z dala od domu. Kobieta proponuje Gabi pracę animatora w jednym z hoteli na wyspie Kos. To właśnie tam dziewczyna poznaje Iliasa, który w ramach kary musi pierwszy raz w życiu pracować. Jednak jako syn właściciela hotelu postanawia się nie przemęczać — żyć beztrosko, jak dotychczas, i wciąż szukać seksualnych wrażeń. Mimo niechęci do pracy zgadza się pomóc Gabi — i skrada jej serce. Przemilcza tylko kilka tajemnic. Tymczasem przeszłość obojga nie da o sobie zapomnieć.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

44
Kod nadzwyczajnego umysłu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kod nadzwyczajnego umysłu
Niedostępny
Brak

Tak jak zrozumienie kodu pozwala specjalistom zaprogramować komputer do wykonywania różnych konkretnych zadań, również i Ty będziesz mógł zaprogramować swoje życie i otaczającą Cię rzeczywistość, uzyskując poprawę swojej egzystencji, tak byś mógł z niej czerpać więcej satysfakcji. Ale najpierw musisz się nauczyć czytać ten kod. I temu właśnie służy ta książka. Vishen Lakhiani to jedna z najbardziej wpływowych postaci na scenie współczesnej teorii rozwoju osobistego.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

45
Uczenie maszynowe w Pythonie. Receptury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczenie maszynowe w Pythonie. Receptury
Dostępny9 szt.

Uczenie maszynowe jest dziś wykorzystywane w różnych dziedzinach życia: w biznesie, w polityce, w organizacjach non profit i oczywiście w nauce. Samouczące się algorytmy maszynowe stanowią wyjątkową metodę przekształcania danych w wiedzę. Powstało sporo książek wyjaśniających sposób działania tych algorytmów i prezentujących nieraz spektakularne przykłady ich wykorzystania. Do dyspozycji pozostają też narzędzia przeznaczone do tego rodzaju zastosowań, takie jak biblioteki Pythona, w tym pandas i scikit-learn. Problemem pozostaje implementacja rozwiązań codziennych problemów związanych z uczeniem maszynowym.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

46
Angular w akcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angular w akcji
Niedostępny
Brak

Ta książka jest przeznaczona dla programistów, którzy chcą możliwie szybko zacząć budować poprawne aplikacje w Angularze i bezproblemowo uruchamiać je w środowisku produkcyjnym. Podręcznik został napisany w sposób, który pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie kodowania i zrozumienie - niemal mimochodem - tak zaawansowanych technik jak testowanie, wstrzykiwanie zależności czy regulowanie wydajności.W książce położono nacisk na korzystanie z TypeScriptu i ES2015 oraz na tworzenie poprawnego kodu zgodnie z najlepszymi praktykami.

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

47
Mindfulness dla bystrzaków. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mindfulness dla bystrzaków. Wydanie II
Dostępny14 szt.

Czy cierpisz na stany lękowe, depresję albo paraliżujący ból? Cokolwiek skłoniło Cię do przeczytania tej książki, wiedz, że wybrałeś właściwą ścieżkę! Dzięki lekturze dowiesz się, w jaki sposób uważność może ukoić zszargane nerwy, zredukować stres i ból czy uwolnić umysł od rozpraszających myśli - a także na nowo rozpalić Twoje zamiłowanie do życia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

48
Piastówny na tronach Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piastówny na tronach Europy
Niedostępny
Brak

Córkom i siostrom Piastów kroniki nie zawsze poświęcały dostatecznie wiele miejsca, a jednak zajmowały one ważne miejsce w polityce ojców i braci. Ich małżeństwa były gwarancją sojuszy z Przemyślidami, Arpadami, Rurykowiczami, Askańczykami, Wittelsbachami i innymi dynastiami średniowiecznej Europy. To one nadawały ton życiu kulturalno-religijnemu na dworach mężów, wychowywały przyszłych władców, a niekiedy pośredniczyły w pertraktacjach między członkami nowej rodziny a Piastami. Kilka, jak potężna królowa Węgier Elżbieta Łokietkówna, miało niezaprzeczalny wpływ na historię Polski…

60,00 zł
42,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

49
Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i ...
Niedostępny
Brak

Jest to przystępnie napisany poradnik, dzięki któremu uda Ci się zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu i mocno ograniczyć negatywne myślenie. Opisane tu proste nawyki doprowadzą Cię do codziennej praktyki uważności. Metoda Mindfulness w 10 minut bardzo szybko daje efekty: ułatwia koncentrację, poprawia wydajność i zwiększa poczucie szczęścia. Praktyczne narzędzia opisane w tej książce pomagają w wyrabianiu nawyku uważności. Ważne jest, by trenować mindfulness w ciągu całego dnia, tak aby bez trudu powracać świadomością do tu i teraz, nawet podczas zwykłych codziennych zajęć. Tak ćwiczona uważność daje mnóstwo satysfakcji, a jej pozytywne efekty szybko stają się zauważalne w wielu bardzo różnych obszarach życia.

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

50
Skrypty powłoki systemu Linux. Zagadnienia zaawansowane. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrypty powłoki systemu Linux. Zagadnienia zaawansowane. Wydanie II
Niedostępny
Brak

Dzięki tej książce nauczysz się wszystkiego, co jest potrzebne do pisania profesjonalnych skryptów powłoki. Dowiesz się, czym są powłoki systemu Linux, dlaczego tak ważna jest powłoka bash i w jaki sposób edytuje się skrypty. Nauczysz się pracy na zmiennych, debugowania kodu i tworzenia skryptów interaktywnych. Będziesz korzystać z instrukcji warunkowych i pętli, a także z edytora vim, pakietu Visual Studio Code oraz edytora strumieniowego sed. Zapoznasz się z zasadami pisania funkcji, dzięki którym będziesz mógł wielokrotnie używać uniwersalnych fragmentów kodu.

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

Wróć do góry