hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.02.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 20 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dziennik 29. Interaktywna gra książkowa (praca zbiorowa), na drugim Ostry dyżur w szpitalu dla zwierząt (Fabrice Lefarge). Kolejny produkt to Podróż ludzi Księgi, dodruk (Olga Tokarczuk) oraz Odwaga bycia szczęśliwym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak kroczyć drogą szczęścia (Ichiro Kishimi, Fumitake Koga).
1
Dziennik 29. Interaktywna gra książkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik 29. Interaktywna gra książkowa
Dostępny68 szt.

Dziennik 29 to interaktywna książka, która jest równocześnie grą pełną niespodzianek. Czy odważysz się podjąć wyzwanie? Minął 28 tydzień tajnych prac wykopaliskowych, które miały przybliżyć ludzkość do poznania sekretu obcej cywilizacji. W 29 tygodniu stało się jednak coś niezwykłego! Zniknął cały zespół, pozostawiając po sobie jedynie dziennik. Twoim zadaniem będzie rozwikłanie tej tajemnicy. Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę.

29,99 zł
23,39 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

22 osoby kupiły
2
Ostry dyżur w szpitalu dla zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostry dyżur w szpitalu dla zwierząt
Dostępny25 szt.

Otwierając drzwi do zwierzęcego szpitala, przygotuj się na świetną zabawę! Króliki pielęgniarze, doktor Słoń i kury oddziałowe sprawią, że będziesz zrywał boki ze śmiechu! Zabawni bohaterowie, pełna humoru historyjka i kolorowe ilustracje to sprawdzone lekarstwo na wszelkie smutki i humory!

34,50 zł
20,70 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,80 zł

8 osób kupiło
3
Podróż ludzi Księgi, dodruk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż ludzi Księgi, dodruk
Dostępny2 szt.

Debiutancka powieść laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury i Międzynarodowej Nagrody Bookera. Tak swoją literacką podróż zaczynała Olga Tokarczuk. Dodruk do wydania z 2019 roku Francja, rok 1685. Król Słońce ustanawia katolicyzm jedynym legalnym wyznaniem. Grupy hugenotów przemierzają kraj, by dotrzeć na północ, gdzie mają nadzieję znaleźć nową ojczyznę. Z okien karety banitom przygląda się grupa nietypowych podróżnych, zmierzających na południe. Porzucona przez narzeczonego kurtyzana Weronika, Markiz parający się alchemią, twardo stąpający po ziemi bogacz de Berle oraz Gauche – niemy woźnica z nieodstępującym go żółtym psem. Każde z nich opuściło Paryż z innego powodu. Ta podróż, momentami wręcz awanturnicza, może odmienić nie tylko ich losy, ale również dzieje całej ludzkości. Oto w Pirenejach, ku którym zmierzają, w trudno dostępnym górskim wąwozie, w murach małego klasztoru od wieków ukryta jest Księga. Teraz ma szansę zaważyć na przyszłości świata. Tylko czy świat jest gotowy na to, by Księga została odnaleziona? Młodzieńcza powieść, napisana 30 lat temu, jest prawdziwą kopalnią motywów, które Olga Tokarczuk rozwijała w swoich kolejnych utworach, zdobywając przy tym międzynarodowe uznanie i uwielbienie czytelników.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

6 osób kupiło
4
Odwaga bycia szczęśliwym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak kroczyć drogą szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwaga bycia szczęśliwym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak kroczy...
Dostępny5 szt.

Mając nadzieję na kontynuowanie dyskusji z książki Odwaga bycia nielubianym, młodzieniec odwiedza filozofa, aby porozmawiać o tym, co wpływa na poczucie szczęścia: wrażenie użyteczności, szacunek, zaufanie do innych i do siebie, nastawienie do pracy, karanie i chwalenie. Bycie odpowiedzialnym za własne szczęście tu i teraz wymaga czasem trudnych decyzji. Filozof: Każdy może być szczęśliwy teraz, od zaraz. (...) Ale szczęście, o którym mówimy, nie jest czymś, co tkwi w jednym miejscu, byś mógł się nim nacieszyć. Musisz kontynuować tę wędrówkę ścieżką, na którą wszedłeś. Koniecznie trzeba na to zwrócić uwagę. Zdążyłeś już postawić pierwszy krok, wcale nie taki mały, ale po drodze zwątpiłeś. I nie tylko się zatrzymałeś, a nawet próbujesz zawrócić. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje? Młodzieniec: Chcesz powiedzieć, że jestem mało cierpliwy, tak? Filozof: Nie. Ty po prostu nie dokonujesz w życiu najważniejszych wyborów. Kropka.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
5
Kukuryku na ręczniku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kukuryku na ręczniku
Dostępny39 szt.

Jest to zbiór 14 opowiadań, w których poruszane są w zabawny sposób tak ważne rzeczy jak: higiena osobista, szanowanie podręczników, posłuszeństwo czy radzenie sobie z codziennymi problemami. Z nich młody czytelnik dowie się, dlaczego Kubuś zdecydował się myć ząbki, co stało się z brudkiem Grzesia i dlaczego pewnego dnia Petronelka strasznie wstydziła się przed całą klasą. Będzie też o tym... jak matematyka po klasie fika, o piłce psotnicy i o tym, jak dziada z babą brakowało, i co się potem stało! Takich ciekawostek nie można przegapić!

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

4 osoby kupiły
6
Teczka z przegródkami A4 PP-104 zielona PENMATE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z przegródkami A4 PP-104 zielona PENMATE
Dostępny32 szt.

Wykonana z mocnego polipropylenu o grubości 0,7 mm. Zamykana za pomocą narożnych gumek. Zawiera 13 przegródek dostosowanych do dokumentów formatu A4 i zakładki indeksujące. Grubość przegródek 0.15 mm, możliwość umieszczenia 250 kartek. Wymiary: 240x330x30 mm. Pakowana pojedynczo w woreczek foliowy.

23,50 zł
3 osoby kupiły
7
Sapiens - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sapiens
Dostępny27 szt.

Planet Earth is 4.5 billion years old. In just a fraction of that time, one species among countless others has conquered it. Us. We are the most advanced and most destructive animals ever to have lived. What makes us brilliant? What makes us deadly? What makes us Sapiens? In this bold and provocative book, Yuval Noah Harari explores who we are, how we got here and where we're going. Sapiens is a thrilling account of humankind's extraordinary history – from the Stone Age to the Silicon Age – and our journey from insignificant apes to rulers of the world. „Unbelievably good. Jaw dropping from the first word to the last”. – Chris Evans, BBC Radio 2

46,50 zł
3 osoby kupiły
8
Ozdoby wielkanocne. Polska tradycja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoby wielkanocne. Polska tradycja
Dostępny44 szt.

Książka zawiera kilkadziesiąt pomysłów na wykonanie palm, pisanek, koszyczków, stroików oraz różnego rodzaju zawieszek wielkanocnych, ptaszków i kwiatów do powieszenia na ścianie, w oknie, na drzewku (gaiku) wielkanocnym czy do postawienia na świątecznym stole. Każdemu wzorowi poświęcono mały rozdział składający się z dwóch stron. W rozdziałach znajdują się kolejno: - omówienie niezbędnych materiałów i przyborów, - dokładny i klarowny opis sposobu wykonania ozdoby, - uzupełniony rysunkami i zdjęciami, zademonstrowany na zdjęciu efekt końcowy pracy i jej ewentualne warianty, propozycje różnego wykorzystania wykonanych modeli. Książka sprawi ogromną radość i przyczyni się do wielogodzinnej pracy twórczej w każdym domu, w którym są dzieci. Będzie także cennym źródłem informacji i scenariuszy zajęć dla przedszkolanek i nauczycieli nauczania początkowego.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
9
Exodus. Kalendarz Wielkopostny. Moja droga do wolności! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exodus. Kalendarz Wielkopostny. Moja droga do wolności!
Dostępny2 szt.

Exodus to propozycja kalendarza na Wielki Post, aby w oparciu o historię Narodu Wybranego oraz współczesne treści przyjrzeć się przede wszystkim sobie i swojej relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem. Zapraszamy Cię, abyś śledząc losy Izraelitów, zobaczył, co jest dla Ciebie niewolą, oraz zastanowił się, czy i Ty nie szemrzesz przeciw Bogu. Abyś dostrzegł największe przeszkody na Twojej drodze wiary i odpowiedział na pytanie, czy dotrzymałeś w swoim życiu jakiejś umowy z Bogiem, a przede wszystkim dokąd zmierzasz?Cały Kalendarz Wielkopostny składa się z dwunastu części etapów historii Narodu Wybranego z czego ostatnia nawiązuje do Wielkiego Tygodnia. Poszczególne etapy zaczynają się w środę (począwszy od Środy Popielcowej) oraz w niedzielę i składają się z cytatów biblijnych, a także z fragmentów współczesnych tekstów, które pozwalają lepiej odnieść historię Izraelitów do dzisiejszych czasów i Twojego życia.Zapraszamy Cię do przejścia drogi do wolności! Niech podczas tegorocznego Wielkiego Postu dokona się Twój życiowy Exodus. Bądź sumienny w pracy nad sobą, nie zniechęcaj się trudnościami. Jeśli potrzebujesz zatrzymać się dłużej przy którejś części zrób to! Notuj dużo i bądź pewny, że na tej drodze jest z Tobą Bóg.Powodzenia na drodze do wolności!

8,60 zł
6,99 zł

Rabat 18,7%
oszczędzasz 1,61 zł

2 osoby kupiły
10
O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu
Dostępny14 szt.

Opowieści francuskiego pisarza średniowiecznego Chrétien de Troyes utrwaliły się jako kanoniczna wersja legend arturiańskich. Opowieści o rycerzach zasiadających przy Okrągłym Stole na dworze króla Artura i wyruszających w świat z niezwykłej wagi misjami, z których najważniejszą było poszukiwanie Świętego Graala, wywarły na wieki ogromny wpływ na rozwój literatury europejskiej. Do dzisiaj legendy o Percewalu, Lancelocie czy Iwajnie pozostają istotnym elementem kultury zachodniej.

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

2 osoby kupiły
11
Bajki Ezopa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki Ezopa
Dostępny21 szt.

Odkryj fascynujący świat bajek Jeana de La Fontaine’a. Wśród ponad trzydziestu najpopularniejszych i pięknie zilustrowanych tekstów z pewnością trafisz na swoje ulubione bajki, takie jak: - Wilk i baranek, - Lew i mucha, - Żółw i zając, - Konik polny i mrówka, - Kruk i lis, - Kwoczka niosąca złote jajka, - Czapla, - Lis i kozieł.

29,60 zł
21,31 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,29 zł

2 osoby kupiły
12
Enlightenment Now - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enlightenment Now
Dostępny28 szt.

Is modernity really failing? Or have we failed to appreciate progress and the ideals that make it possible? If you follow the headlines, the world in the 21st century appears to be sinking into chaos, hatred, and irrationality. Yet Steven Pinker shows that this is an illusion – a symptom of historical amnesia and statistical fallacies. If you follow the trendlines rather than the headlines, you discover that our lives have become longer, healthier, safer, happier, more peaceful, more stimulating and more prosperous – not just in the West, but worldwide. Such progress is no accident: it's the gift of a coherent and inspiring value system that many of us embrace without even realizing it. These are the values of the Enlightenment: of reason, science, humanism and progress. The challenges we face today are formidable, including inequality, climate change, Artificial Intelligence and nuclear weapons. But the way to deal with them is not to sink into despair or try to lurch back to a mythical idyllic past; it's to treat them as problems we can solve, as we have solved other problems in the past. In making the case for an Enlightenment newly recharged for the 21st century, Pinker shows how we can use our faculties of reason and sympathy to solve the problems that inevitably come with being products of evolution in an indifferent universe. We will never have a perfect world, but – defying the chorus of fatalism and reaction – we can continue to make it a better one.

53,70 zł
49,94 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,76 zł

2 osoby kupiły
13
Zwierzęta. Mała encyklopedia wiedzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Mała encyklopedia wiedzy
Dostępny165 szt.

Książki z serii Encyklopedia młodego odkrywcy to doskonała pomoc w szkole i w domu. Można je czytać w całości – od początku do końca, bądź wybiórczo – poszczególne rozdziały tematyczne. Encyklopedia Zwierzęta zawiera przejrzysty układ treści, a teksty są dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci. Przepiękne, realistyczne ilustracje oddają szczegółowo wygląd każdego zwierzęcia i środowiska, w którym żyje.

12,95 zł
9,99 zł

Rabat 22,9%
oszczędzasz 2,96 zł

2 osoby kupiły
14
Bitwy i potyczki 1863-1864 oraz Spis alfabetyczny i chronologiczny bitew i potyczek 1863-1864 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwy i potyczki 1863-1864 oraz Spis alfabetyczny i chronologiczny bit...
Dostępny23 szt.

Tekst został przygotowany na podstawie materiałów drukowanych i rękopiśmiennych muzeum narodowego w Rapperswilu. Stanisław Zieliński to polski historyk, działacz społeczny i niepodległościowy, redaktor i publicysta. Został odznaczony Krzyżem Niepodległościowym oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

72,00 zł
52,56 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 19,44 zł

2 osoby kupiły
15
Teczka harmonijkowa PP z gumką (13) A4 nieb. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,10 zł
20,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,05 zł

2 osoby kupiły
16
Historia Katalonii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Katalonii
Dostępny7 szt.

„W niniejszym tomie pragniemy Państwu zaprezentować dziesięć najważniejszych wydarzeń z historii Katalonii. Postanowiliśmy to przedstawić za pomocą komiksu, formy tak atrakcyjnej, jaki i sugestywnej. Dokładność historyczna, wartkie tempo i wysoka jakość rysunków zachwycać będą każdego czytelnika, nastolatka czy dorosłego w miarę jak będzie poznawał rzymską Katalonię, historię rekonkwisty, ekspansję królestwa Aragonii w basenie Morza Śródziemnego, historię panowanie Królów Katolickich, wojnę o sukcesję, historię Juana Prima, dzieje wojny o niepodległość, wojny o zachowanie tradycji i katalońskiej Renaixenca”. Autorzy

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
17
Poczytajcie, posłuchajcie. Piotruś Pan + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytajcie, posłuchajcie. Piotruś Pan + CD
Dostępny11 szt.

Piotruś Pan należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata. Bajka została przetłumaczona i oddana po polsku pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez uwielbianego w Polsce i za granicą polskiego artystę Artura Piątka. Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem, a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami. Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Waldemar Barwiński, Elżbieta Kijowska, Dominika Kluźniak czy Andrzej Mastalerz.

34,50 zł
24,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,66 zł

2 osoby kupiły
18
A da się! Nie słuchaj malkontentów. Działaj! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A da się! Nie słuchaj malkontentów. Działaj!
Dostępny19 szt.

Przeczytaj tę książkę, aby podjąć decyzję – tę, która da ci spełnienie, o jakim nawet nie śniłeś; która wskaże ci drogę na poziom, jaki pragniesz osiągnąć; która pozwoli ci żyć tak zdrowo, jak zawsze pragnąłeś, znaleźć kogoś, kogo szukałeś przez całe życie albo umocnić twój obecny związek. Decyzję, która pokieruje tobą ku dotychczas na pozór nieosiągalnym sukcesom i pozwoli osiągnąć finansową niezależność. Decyzję, która zaoferuje ci władzę nad własnymi emocjami, przełamie lęki, które – jak sądziłeś – miały cię prześladować już zawsze i uskrzydli tak, byś dzień po dniu budził się z umiejętnością kierowania każdym własnym krokiem. Decyzję, która zagwarantuje osiągnięcie wyznaczonych celów. Ta książka jest jednak w równej mierze poświęcona sposobowi podjęcia tej szalenie ważnej decyzji, co wytyczeniu określonego kierunku życia, aby każdy wybór, jakiego dokonasz był dyktowany wiedzą i strategiami, które niezawodnie pozwolą ci się wznieść na poziom będący dla innych inspiracją. Nieważne, na jakim etapie, twoim zdaniem, obecnie jesteś – zawsze znajdzie się miejsce na rozwój. Wprowadź w życie dalekosiężne zmiany, daj sobie szansę!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
19
Improve your listening skills. Słuchaj ze zrozumieniem i ćwicz angielski. Poziom B1-B2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Improve your listening skills. Słuchaj ze zrozumieniem i ćwicz angiels...
Dostępny10 szt.

Publikacja jest przeznaczona dla osób, które chcą udoskonalać swoje kompetencje językowe w zakresie rozumienia ze słuchu, a dodatkowo pragną wzbogacić i uporządkować zasób słownictwa angielskiego. Każdy z szesnastu rozdziałów dostarczy czytelnikowi wielu możliwości ćwiczeń, w tym m.in. testy wyboru, uzupełnianie zdań, „prawda czy fałsz” a także pytania do dyskusji. Wybrane zagadnienia koncentrują się na praktycznych tematach dotyczących: biznesu, zdrowia, reklamy, rozmowy o pracę czy wypalenia zawodowego. Książka adresowana jest do osób znających język angielski przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym, zarówno uczących się w grupie pod opieką lektora, jak również dla osób preferujących samokształcenie. Wyczerpujące odpowiedzi podane w kluczu oraz transkrypcja nagrań umożliwiają szczegółową analizę językową poszczególnych wypowiedzi oraz weryfikację własnych postępów w nauce. Ciekawym dodatkiem jest glosariusz kilkuset najważniejszych zwrotów i słówek, wykorzystanych w nagraniach dołączonych do niniejszego podręcznika. Książka polecana jest nie tylko osobom przygotowującym się do egzaminów językowych (jak IELTS czy FCE), ale także wszystkim miłośnikom języka angielskiego. Niewątpliwą zaletą podręcznika jest fakt, że w przygotowaniu dołączonych nagrań wzięli udział native speakerzy, pochodzący z różnych krajów anglojęzycznych, takich jak: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone czy Australia. Dzięki temu Czytelnik w trakcie ćwiczeń pozna akcent, intonację oraz tempo wypowiedzi, charakterystyczne dla danego regionu świata. Podręcznik został wpisany do sylabusa na semestr letni na SWPS, LSW oraz w instytucie lingwistyki stosowanej UW i będzie wykorzystywany jako materiał uzupełniający zajęcia.

46,90 zł
39,87 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,03 zł

1 osoba kupiła
20
Pozwól mi wrócić. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól mi wrócić. Audiobook
B.A. Paris, Biblioteka Akustyczna
Dostępny7 szt.

Trzecia książka autorki Za zamkniętymi drzwiami, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych tylko w Polsce! Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Są młodzi i nieprzytomnie w sobie zakochani. Wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze powrotnej zatrzymują się na parkingu i ona znika. On zeznaje na policji, jak do tego doszło. Ale niektórzy nie wierzą w jego wersję – podejrzewają go o najgorsze. Po latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu, z inną kobietą. Lecz kiedy decyduje się ją poślubić, jego dawna ukochana powraca. Albo komuś zależy na tym, by w to uwierzył. I prowadzi z nim grę, która wpędza go w obłęd. Bo tylko on wie, że wtedy, we Francji, nie powiedział całej prawdy.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
21
Pędzle okrągłe (rozm4,6,8) na blistrze 3szt. TETIS - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
22
Myślenie wizualne 2.0. Skuteczna komunikacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie wizualne 2.0. Skuteczna komunikacja
Dostępny13 szt.

Żyjemy w dobie prezentacji PowerPoint, które choćby były przepiękne i niezwykle fascynujące pod względem merytorycznym – nie zaskakują formą. Idąc na wykład lub szkolenie, spodziewamy się, że będą nam prezentowane slajdy! Oczekujemy nawet, że po owym szkoleniu lub wykładzie otrzymamy te slajdy, tak by nie musieć notować. Dotarliśmy więc do momentu, gdzie zaskakuje nas trener, mówca, wykładowca czy menedżer w dużej firmie, który nie przynosi prezentacji z rozszerzeniem .ppt, a narzędzia, jakie ma przy sobie, to jedynie mazaki. Karolina Jóźwik jako trener biznesu, który 90 procent swojego czasu pracy spędza w sali szkoleniowej, stała się nałogowcem eksperymentowania. Tym razem zaprasza na przygodę z myśleniem wizualnym. By w pełni zrozumieć i wykorzystać tę książkę, potrzebne będą: • dobry humor, • dystans do świata, • kilka kolorowych mazaków, • głowa pełna inspiracji. Przed Wami mnóstwo inspiracji rysunkowych, trenerskich, prezenterskich… sami zresztą zobaczcie.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

1 osoba kupiła
23
How Democracies Die - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Democracies Die
Dostępny27 szt.

How does a democracy die? What can we do to save our own? What lessons does history teach us? In the 21st century democracy is threatened like never before. Drawing insightful lessons from across history - from Pinochet's murderous Chilean regime to Erdogan's quiet dismantling in Turkey - Levitsky and Ziblatt explain why democracies fail, how leaders like Trump subvert them today and what each of us can do to protect our democratic rights. 'A useful primer on the importance of norms, institutional restraints and civic participation in maintaining a democracy - and how quickly those things can erode when we're not paying attention' President Barack Obama

45,30 zł
42,13 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,17 zł

1 osoba kupiła
24
Teczka z przegródkami A4 PP-104 niebieska PENMATE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z przegródkami A4 PP-104 niebieska PENMATE
Dostępny12 szt.

Wykonana z mocnego polipropylenu o grubości 0,7 mm. Zamykana za pomocą narożnych gumek. Zawiera 13 przegródek dostosowanych do dokumentów formatu A4 i zakładki indeksujące. Grubość przegródek 0.15 mm, możliwość umieszczenia 250 kartek. Wymiary: 240x330x30 mm. Pakowana pojedynczo w woreczek foliowy.

23,50 zł
1 osoba kupiła
25
Pokonaj lęk. Jak przestać się zamartwiać i przezwyciężyć fobię, panikę i obsesję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonaj lęk. Jak przestać się zamartwiać i przezwyciężyć fobię, panikę...
Dostępny10 szt.

Każdy, kto cierpi na zaburzenia lękowe, powinien przeczytać tę książkę! Ona powie ci, dlaczego doświadczasz lęku, i pokaże ci krok po kroku, co powinieneś z tym zrobić. Jest przyjazna czytelnikowi, łatwa do zrozumienia i oparta na najnowszych badaniach. To naprawdę lektura obowiązkowa! Judith S. Beck, dyrektor Beck Institute for Cognitive Therapy and Research Polecam tę książkę wszystkim, którzy zmagają się z napadami paniki, lęku czy lękiem uogólnionym i poszukują sposobu na poradzenie sobie z tego typu problemami. Jeśli doświadczyłeś w swoim życiu tego, że lęk wymyka ci się spod kontroli, paraliżuje twoje działanie, ogranicza twoje możliwości i potencjał lub zabiera satysfakcję z życia, to ta książka jest dla ciebie. Potraktować ją można jako swoisty przewodnik, który dzięki praktycznym wskazówkom i ćwiczeniom uczy, jak akceptować odczuwane emocje i radzić sobie z lękiem, by odzyskać pełnię życia. Krzysztof Demczuk, psychoterapeuta, prezes Fundacji Aplica Książka w prosty i zrozumiały sposób zapoznaje z rodzajami zaburzeń lękowych. Jej największą wartością są konkretne wskazówki, pomocne w walce z lękiem. Obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą przestać się bać i zacząć żyć, a także dla bliskich chcących ich mądrze wspierać – Magdalena Lipiak, psychoterapeuta i doradca zawodowy. Nie musisz być niewolnikiem lęku! Naprawdę możesz skutecznie go pokonać! Program przedstawiony w książce opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej, uznawanej za najbardziej skuteczną w radzeniu sobie z lękiem. Autorzy, cenieni eksperci w dziedzinie terapii zaburzeń lękowych, oferują zestaw sprawdzonych strategii, które pomogą ci: zrozumieć, czym jest lęk i co go wyzwala; zidentyfikować sytuacje, które uaktywniają twój lęk; zmienić przekonania i zachowania, które nasilają objawy; opracować bezpieczny, stopniowy plan zmierzenia się z sytuacjami budzącymi lęk; osiągnąć spokój dzięki technikom relaksacyjnym. Martin M. Antony jest profesorem na Wydziale Psychologii na Ryerson University Toronto. Był założycielem i dyrektorem Kliniki Badania i Leczenia Lęku w St. Joseph’s Healthcare w Hamilton, a także przewodniczącym Kanadyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Peter J. Norton jest profesorem w Szkole Nauk Psychologicznych na Monash University w Australii. Wcześniej był profesorem psychologii na University of Houston, gdzie kierował Kliniką Zaburzeń Lękowych. To światowej sławy ekspert w dziedzinie zaburzeń lękowych, laureat nagrody Stowarzyszenia Psychologii Klinicznej za wybitny wkład w profesjonalną psychologię kliniczną.

53,90 zł
38,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,09 zł

1 osoba kupiła
26
Mała encyklopedia wiedzy. Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała encyklopedia wiedzy. Dinozaury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Książki z prezentowanej serii to doskonała pomoc w szkole i w domu. Można je czytać w całości – od początku do końca, bądź wybiórczo – poszczególne rozdziały tematyczne. Encyklopedia Dinozaury ma przejrzysty układ treści, a teksty są dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci. Przepiękne, realistyczne ilustracje oddają wygląd dinozaurów i środowiska, w którym żyły. Fascynujące ciekawostki z życia gadów zainteresują każdego młodego odkrywcę.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

1 osoba kupiła
27
Żywienie młodego sportowca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie młodego sportowca
Dostępny37 szt.

„Przy coraz częstszych i intensywniejszych treningach niezwykle ważne jest, aby zawodnik szybko się regenerował i miał energię na każdy trening. Jeśli nie zadba o właściwy proces odnowy biologicznej, prędzej czy później nabawi się kontuzji. Okazuje się, że właściwe odżywianie się jest najlepszą i najłatwiej dostępną metodą odzyskania sprawności fizycznej i równowagi psychicznej po wzmożonym wysiłku. Pomaga też we wzmacnianiu odporności organizmu. Żywienie młodego sportowca to praktyczna książka dla rodziców, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego i studentów kierunków związanych ze sportem lub dietetyką, ale polecamy ją również młodzieży. Przekazane są w niej najważniejsze informacje dotyczące właściwego bilansowania diety (węglowodany, białka, tłuszcze i mikroskładniki) oraz nawadniania organizmu młodego sportowca. W książce poruszono często występujący wśród dzieci i młodzieży problem nadwagi i otyłości, a także zwrócono uwagę na rolę, jaką odgrywa odporność organizmu w skutecznym trenowaniu, rozwoju fizycznym i psychicznym oraz w procesie nauki. Młodzi sportowcy i ich rodzice zadają różnorodne pytania. Zebrano te, które pojawiają się najczęściej, i udzielono na nie odpowiedzi rzeczowych, zgodnych z aktualnym stanem wiedzy. W ostatnim rozdziale przedstawiono przykładowe fragmenty opracowanych przez autorów diet dla zawodników w różnym wieku” – Justyna Mizera i Krzysztof Mizera.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
28
Pędzle łaskie (rozm.8,10,12) na blistrze 3 szt. TETIS - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,10 zł
7,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
29
Leśna rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leśna rodzina
Dostępny36 szt.

Leśna rodzina to wierszowana opowieść o rodzinie myszek mieszkającej w drzewie: mamie Basi, tacie Henryku, ich dzieciach – Jasiu i Kasi, a także o ich sąsiadach, szkole i przyjaciołach. Zwierzątka toczą swoje zwyczajne życie, które dalekie jest od rutyny, każdy dzień bowiem przynosi nowe doświadczenie i naukę dla małych myszek.

34,50 zł
24,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,66 zł

1 osoba kupiła
30
Świadomy biznes. Jak budować wartość poprzez wartości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadomy biznes. Jak budować wartość poprzez wartości
Dostępny26 szt.

Sukces w biznesie wymaga współpracy. Ta książka prezentuje podstawowe zasady i umiejętności potrzebne w postępowaniu z ludźmi, z zachowaniem szacunku dla ich świadomej natury. Zasady te w równym stopniu znajdują zastosowanie w życiu zawodowym jak i prywatnym, łącząc je w jedno spójne i pełne satysfakcji życie. Dowiesz się, jak rozwijać ludzki potencjał, budować organizację będącą świadomą ludzką społecznością, działającą w oparciu wspólny system wartości i zaangażowaną we wspólny cel. Cel wykraczający daleko poza możliwości jednostki, łączący ludzi we wspólnym wysiłku. Organizację opartą na autentycznym przywództwie, zdolną do rozwoju i wprowadzania bardziej innowacyjnych modeli działania jak chociażby turkusowe organizacje Frederica Laloux. „Lektura obowiązkowa dla ludzi współczesnego biznesu” – Peter Senge, ekspert rozwoju organizacji. „Ta książka zmieni sposób w jaki pracujesz i żyjesz. Każdy powinien ją przeczytać” – Sheryl Sandberg, COO facebook, autorka Lean In.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
31
Reagan. Tom 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reagan. Tom 1 i 2
Dostępny3 szt.

Dwutomowa biografia 40. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana Ronald Reagan – wygłaszając mowę w trakcie kampanii wyborczej Barry'ego Goldwatera – „nie mógł wiedzieć, że to jego wystąpienie zapoczątkowało jedną z najbardziej niezwykłych karier w amerykańskiej polityce. Nie mógł wiedzieć, że będzie dwukrotnie wybrany na gubernatora najludniejszego stanu Ameryki i dwukrotnie zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Nie mógł wiedzieć, że odciśnie na kraju i świecie głębszy ślad niż jakikolwiek inny prezydent poza kilkoma. Jesienią 1964 roku mogło do niego dotrzeć tylko to, że w okresie życia, kiedy drzwi kariery zaczynają się zamykać, w momencie jego własnego życia, kiedy pewne drzwi już się zatrzasnęły, nagle kopniakiem otworzył nowe drzwi na oścież. Był gotów w nie wejść”. (fragment Prologu)

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

1 osoba kupiła
32
Szelągi Zygmunta III Wazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szelągi Zygmunta III Wazy
Dostępny9 szt.

Od autora: „Bardzo się starałem aby książka, Szelągi Zygmunta III Wazy odzwierciedlała wspomnianą wyżej różnorodność. Zarówno jeśli chodzi o formę, jak i o treść. Jedno z moich podstawowych założeń przy pisaniu książki było następujące: czytanie ma być przyjemnością, a nie przedzieraniem się przez hermetyczny język numizmatyki. W konsekwencji dominuje tu felietonowa forma artykułów, w których język jest prosty, a treść łatwa w odbiorze. Teksty dłuższe przeplatane są krótkimi tworząc różnorodną mozaikę, która w założeniu powinna dawać urozmaicony, a jednocześnie szeroki i maksymalnie pełny obraz całości. Pracując nad Szelągami… próbowałem uchwycić otoczkę wąsko rozumianej numizmatyki. Kolekcjonerstwo koncentrujące się wyłącznie na analizie odmian jest w pewnym sensie kalekie. Przy takim podejściu umyka bowiem coś bardzo cennego – kontekst: kulturowy, polityczny, gospodarczy. Pozwala on w sposób pełniejszy zrozumieć badane zjawisko. (…) Książka, która trzymacie Państwo w ręku nie jest katalogiem. Służy do czytania, a nie do identyfikacji odmian. (…) Zostały tu poruszone kwestie podstaw prawnych, organizacji mennictwa, technologii produkcji, czy też zagadnień teoretycznych, np. pojęcie monety bilonowej. Niniejsza praca to także opowieść o ludziach, takich jak Stanisław Cikowski, Herman Rüdiger, Jakub Jacobson, Hanusz Sztypel, Hanusz Trylner oraz o innych wybitnych postaciach mennictwa czasów Zygmunta III. Szelągi… to książka popularnonaukowa. Jej celem jest więc przede wszystkim prezentacja wyników badań i dokonań wybitnych numizmatyków. Niemniej, przy kilku zagadnieniach praca wykracza poza zarysowany w ten sposób cel. Np. ustalenia dotyczące pojedynczego haka menniczego na szelągach bitych w mennicy poznańskiej w latach 1595-1596 można – jak sądzę – zaliczyć do moich drobnych odkryć. Podobnie polemika z mocno ugruntowanymi w polskiej numizmatyce poglądami na temat szelągów malborskich z lat 1613-1614, albo szelągów z datą 16(00) wykracza poza relacjonowanie aktualnego stanu wiedzy”.

97,00 zł
67,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,10 zł

1 osoba kupiła
33
God Save Texas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
God Save Texas
Dostępny2 szt.

'This is a funny, pointed love letter to Texas, at once elegiac and clear-eyed' Ben Macintyre, The Times From the Pulitzer Prize-winning author of The Looming Tower, God Save Texas is a journey through the most controversial state in America. Texas is a Republican state in the heart of Trumpland that hasn't elected a Democrat to a statewide office in more than twenty years; but it is also a state in which minorities already form a majority (including the largest number of Muslim adherents in the United States). The cities are Democrat and among the most diverse in the nation. Oil is still king but Texas now leads California in technology exports and has an economy only somewhat smaller than Australia's. Lawrence Wright has written an enchanting book about what is often seen as an unenchanting place. Having spent most of his life there, while remaining deeply aware of its oddities, Wright is as charmed by Texan foibles and landscapes as he is appalled by its politics and brutality. With its economic model of low taxes and minimal regulation producing both extraordinary growth and striking income disparities, Texas, Wright shows, looks a lot like the America that Donald Trump wants to create. This profound portrait of the state, completed just as Texas battled to rebuild after the devastating storms of summer 2017, not only reflects the United States back as it is, but as it was and as it might be. As much the home of Roy Orbison and Willie Nelson as of J.R., Ross Perot and the Bush family, as filled with magical scenery as with desolate oil-fields and strip-malls, Texas is a bellwether, super-sized mass of contradictions: a life-long study.

62,00 zł
57,66 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,34 zł

1 osoba kupiła
34
Szmata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szmata
Dostępny18 szt.

Nic nie jest oczywiste, gdy piłkarska fikcja miesza się z polską rzeczywistością... Czy wiesz, jak to jest, gdy próbujesz prowadzić proste, szczęśliwe życie, a cały świat stara ci się to za wszelką cenę uniemożliwić? Roman Dzwonecki, zawodnik występującego w Superlidze Centrum, zmaga się z tym problemem od wielu lat. Bo w piłkarskiej szatni, w której co drugi zawodnik jest zamieszany w korupcję, trener nie ma żadnej kontroli nad piłkarzami, a hazard, alkohol i seks bez zobowiązań są na porządku dziennym, trudno pozostać normalnym. Jak zareagujesz, kiedy twoje życie nagle zmieni kierunek o sto osiemdziesiąt stopni? Zamierzasz się poddać czy będziesz walczyć do samego końca? A może zrobisz z siebie szmatę? Tomasz Łapiński to bez dwóch zdań jedna z najbardziej nieszablonowych postaci polskiego futbolu w ostatnich 30 latach. Z talentem nie tylko do piłki, ale też fotografii czy filmu. Tym razem napisał książkę, będącą wybuchową mieszanką własnych doświadczeń z boiska, zmysłu obserwacji oraz... fantazji. – Krzysztof Stanowski, Weszło Nienawidziłem przeciwko niemu grać. Był najszybszym środkowym obrońcą, z którym kiedykolwiek się mierzyłem. Przemawiał na boisku, bo poza nim był typowym niemową. Nie miał czasu gadać – zajęty był paleniem papierosów i kręceniem wąsa. Cieszę się, że zdecydował się zabrać głos w książce. W końcu niejedno widział! – Wojciech Kowalczyk, Weszło, kumpel Łapy z boiska Znacie zapach piłkarskiej szatni, jej specyficzny język? Znacie? To przeczytajcie. To nie jest „kolejna biografia kolejnego piłkarza”. To pełnokrwista fabuła powstała w głowie i spisana ręką byłego zawodnika. Zaorski, Smarzowski, Łapiński – tak mi się to układa. Połkniecie tę opowieść góra w 90 minut plus doliczony czas gry. – Tomasz Smokowski, Polsat Sport

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
35
Ozdoba dekoracyjna. Piankowy kaktus (6 sztuk) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Piankowy kaktus (6 sztuk)
Craft with Fun
Dostępny132 szt.

Przy pomocy tego produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych, do wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Przeznaczony jest do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft With Fun lub z innymi kompletami z serii. Zestaw zawiera 6 elementów.

6,70 zł
4,99 zł

Rabat 25,5%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
36
Morze Wewnętrzne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morze Wewnętrzne
Dostępny47 szt.

Morze Wewnętrzne to przepiękny portret miejsca, którego już nie ma Donald Richie mieszkał w Tokio przez kilkadziesiąt lat, jednak znacznie bardziej od dynamicznie rozwijającej się stolicy fascynowała go tradycyjna Japonia, ta orientalna, prowincjonalna, antyzachodnia, kierująca się dawnymi wartościami. Takie miejsce, w którym czas biegnie wolniej, ludzie wstają ze słońcem, a ulice pustoszeją o zmroku, znalazł na wysepkach Morza Wewnętrznego. Odwiedził je w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Z zachwytem pisał potem o życiu ich mieszkańców, jedzeniu, kulturze – i miłości. Obiektami jego zmysłowej fascynacji były nie tylko konkretne osoby płci obojga, ale japońska cielesność jako taka. Japonię, która stała się jego drugą ojczyzną, nazywa swoją kochanką. „Ot, książka uwodzicielka! Uwierzyłem jej od pierwszej strony i poszedłem za nią w nieznane – aż za horyzont, na Morze Wewnętrzne, śladami bogini pokusy. Od wysepki do wysepki, od chramu do chramu, od baru do baru, od człowieka do człowieka. Coraz dalej od świata, coraz bliżej tajemnicy. Oczarowany tą japońską odyseją, zachwycony jej klasyczną urodą, dyskretną erudycją, obrazami i zdarzeniami kreślonymi lekkim słowem, dałem się nabrać: nie zauważyłem, kiedy z czytelnika obserwatora stałem się wędrowcem, idącym po śladach mistrza. Ot, homerycka sztuczka!” – Dariusz Fedor, redaktor naczelny „Kontynentów” „Nikt spośród zachodnich autorów nie zna Japonii tak jak Richie. Przepiękna książka”. – „Oriental Economist” „Morze Wewnętrzne zasługuje na specjalne miejsce wśród wciąż nielicznych książek o Japonii”. – „Times Literary Supplement” „Talent Richiego jest zdumiewający; ta książka zachwyca błyskotliwością, przybliża postaci japońskich rybaków, handlarzy, mnichów i melancholijnych nastolatków, a przede wszystkim doskonale zestawia tak odmienne kultury – Zachodu i Japonii”. –„San Francisco Chronicle” „Elegia o Japonii napisana z ogromnym szacunkiem”. – „London Review of Books” „Morze Wewnętrzne to zarówno poetycka medytacja, jak i wciągająca opowieść podróżnicza”. – „The Japan Times”

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
37
Teczka harmonijkowa PP z gumką (13) A4 żółta - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,10 zł
20,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,05 zł

1 osoba kupiła
38
Hitler. Człowiek i monstrum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hitler. Człowiek i monstrum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Adolf Hitler wyróżnia się na tle potwornych postaci zaludniających karty współczesnej historii nie tylko z powodu ogromu popełnionych zbrodni, lecz również ze względu na metodyczność, z jaką ich dokonywał. Stał się uosobieniem tyrana i zbrodniarza – wcieleniem absolutnego zła. Michael Kerrigan, znany brytyjski popularyzator historii, ukazuje go jako człowieka, którym mimo wszystko był. Docieka, jak formowała się zaburzona osobowość Hitlera, skąd się wzięło u niego pragnienie rządzenia za pomocą siły i przemocy czy dominacji „rasy aryjskiej” nad światem, jakie były źródła nienawiści do Żydów, Cyganów, Słowian lub homoseksualistów. Czy np. metodyczne obracanie w gruzy całego kontynentu nie wynikało z jego zawiedzionych ambicji artystycznych, z doświadczenia porażki, z niezrealizowanych marzeń – pyta. Zdaniem Kerrigana Hitler był nieodrodnym dzieckiem epoki, w której żył – gdy hekatomba I wojny światowej pogrzebała dawny porządek w Europie, a radykalne ideologie silnie oddziaływały na masy ludzkie. Wykorzystał to dla przejęcia władzy dyktatorskiej w Niemczech i wywołania nowej wojny światowej. Książka zawiera ponad 180 ilustracji dokumentujących życie Hitlera i jego otoczenia.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

39
Pani Wymagalik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Wymagalik
Niedostępny
Brak

Znana dziennikarka i wpływowa redaktorka opisuje kulisy świata mediów oraz show-biznesu, kreśląc portrety znanych ludzi, z którymi miała okazję zetknąć się w swej karierze. Dzieli się refleksjami, anegdotami, wymienia imiona i nazwiska, często sytuując je w zaskakujących kontekstach. Nie unika tematów, które do dziś uchodzą za kontrowersyjne.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

40
Alfa, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfa, Blu-ray
Albert Hughes, 2018
Niedostępny
Brak

„Alfa” to epicka przygoda rozgrywająca się podczas ostatniej epoki lodowcowej. Młody człowiek wraz ze swymi współplemieńcami wyrusza na swoje pierwsze polowanie. Gdy jednak zostaje ranny, myśliwi porzucają go, skazując na pewną śmierć. Po odzyskaniu przytomności, przerażony i samotny chłopak stara się przetrwać w trudnej i bezlitosnej dziczy. Pokonując strach, próbuje oswoić odrzuconego przez stado wilka. Stopniowo – człowiek i zwierzę – zaczynają tworzyć niezwykłą parę sprzymierzeńców, którzy mogą sobie ufać i wzajemnie polegać na sobie. Wspólnie przezwyciężają niezliczone niebezpieczeństwa i pułapki losu, by zdążyć odnaleźć drogę do domu przed nadejściem zabójczej zimy.

79,99 zł
75,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

41
Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy
Dostępny51 szt.

To książka dla wszystkich, którzy zadają sobie pytanie: dlaczego zachorowałem? Dlaczego znowu choruję? Dlaczego jestem ciągle przeziębiony? Dzięki tej książce się dowiesz, czym jest odporność i jak się kształtuje od chwili poczęcia do późnej starości; co warto zbadać i przedyskutować z lekarzem prowadzącym, aby uniknąć poważnych konsekwencji w postaci nawracających infekcji. Metod na poprawę funkcjonowania układu odpornościowego jest bardzo wiele: od zaczerpniętych z medycyny ludowej, aż po te z aptecznej półki. Czy warto stosować wszystkie? Które sprawdzają się najlepiej w konkretnej sytuacji? Autorka mówi o roli bariery jelitowej i przekonuje, że jeśli chcemy być zdrowi, powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, ale także o nasze dobre bakterie. Dowiesz się, jaka dieta jest najkorzystniejsza dla jelit (i naszej odporności) i jakie suplementy warto stosować. Książka pomoże ci zrozumieć podstawy indywidualnej suplementacji oraz wskaże, czym się kierować przy wyborze suplementów i wszelkich specyfików, które mają wesprzeć nasz układ odpornościowy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

42
Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu
Niedostępny
Brak

Patrycja Dołowy wydobywa – bo kopanie w takich wspomnieniach to ciężka praca – historie żydowskich matek, które by ratować swoje dzieci, stawały przed tragicznymi wyborami, przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi, i dzieci, często już na zawsze rozdartych pomiędzy dwiema tożsamościami, dwiema rodzinami, między poczuciem winy, wdzięcznością i żalem. Fanni podała cyjanek swojemu synowi Jurkowi. Mama Biety, dziewczynki urodzonej w warszawskim getcie, uśpiła ją luminalem, umieściła w drewnianej skrzynce i w ten sposób przemyciła na aryjską stronę. Do skrzynki włożyła jeszcze srebrną łyżeczkę z wygrawerowanym imieniem i datą urodzin. Inna matka w czasie likwidacji łódzkiego getta zażyła cyjanek, a córkę wyrzuciła za okno – miała tylko jedną porcję trucizny. Dziewczynka przeżyła, bo spódniczką zahaczyła o latarnię. Hanę trzy razy ratowała służąca rodziców, Zosia. Potem, gdy dobrze sytuowani krewni chcieli wziąć Hanę do siebie, nie potrafiła porzucić polskiej matki.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

43
Dziewczyna w sieci pająka, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna w sieci pająka, DVD
Fede Alvarez, 2018
Niedostępny
Brak

Claire Foy (serial TV „The Crown”) występuje w roli Lisbeth Salander, genialnej hakerki znanej z bestsellerowej powieściowej serii „Millennium”. Salander i dziennikarz Mikael Blomkvist wpadają w sieć szpiegów, cyberprzestępców i skorumpowanych urzędników rządowych, gdy starają się przejąć kontrolę nad niezwykle niebezpiecznym programem mogącym doprowadzić do globalnej katastrofy, który znajduje się w posiadaniu mrocznych postaci powiązanych z przeszłością Lisbeth.

54,99 zł
52,24 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

44
Pewny kandydat. Jak nie zostać prezydentem, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny kandydat. Jak nie zostać prezydentem, DVD
Jason Reitman, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Hugh Jackman jest doskonały jako Gary Hart w ekscytującym dramacie o karierze i upadku senatora Harta. Charyzmatyczny polityk porwał młodych wyborców i stał się zdecydowanym liderem Demokratów w wyborach prezydenckich w 1988 roku. Jednak kampania zeszła na dalszy plan po ujawnieniu jego pozamałżeńskiego związku z Donną Rice. Gdy dziennikarstwo brukowe i polityczne połączyły się po raz pierwszy i przypuściły zgodny atak, medialne oskarżenia i skandal z nimi związany zmusiły senatora Harta do wycofania się z wyścigu o prezydencki fotel. Jednak cała ta sprawa, jak i sam senator pozostawili głęboki i trwały ślad na amerykańskiej i światowej scenie politycznej. W filmie znakomite kreacje stworzyli także Vera Farmiga, J.K. Simmons i Alfred Molina.

54,99 zł
52,24 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

45
Dziewczyna w sieci pająka, Blu-ray 4K + Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna w sieci pająka, Blu-ray 4K + Blu-ray
Fede Alvarez, 2018
Niedostępny
Brak

Claire Foy (serial TV „The Crown”) występuje w roli Lisbeth Salander, genialnej hakerki znanej z bestsellerowej powieściowej serii „Millennium”. Salander i dziennikarz Mikael Blomkvist wpadają w sieć szpiegów, cyberprzestępców i skorumpowanych urzędników rządowych, gdy starają się przejąć kontrolę nad niezwykle niebezpiecznym programem mogącym doprowadzić do globalnej katastrofy, który znajduje się w posiadaniu mrocznych postaci powiązanych z przeszłością Lisbeth.

149,99 zł
142,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

46
Dziewczyna w sieci pająka, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna w sieci pająka, Blu-ray
Fede Alvarez, 2018
Niedostępny
Brak

Claire Foy (serial TV „The Crown”) występuje w roli Lisbeth Salander, genialnej hakerki znanej z bestsellerowej powieściowej serii „Millennium”. Salander i dziennikarz Mikael Blomkvist wpadają w sieć szpiegów, cyberprzestępców i skorumpowanych urzędników rządowych, gdy starają się przejąć kontrolę nad niezwykle niebezpiecznym programem mogącym doprowadzić do globalnej katastrofy, który znajduje się w posiadaniu mrocznych postaci powiązanych z przeszłością Lisbeth.

79,99 zł
75,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

47
Studenckie koncepcje potoczne o edukacji matematycznej w klasach początkowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studenckie koncepcje potoczne o edukacji matematycznej w klasach począ...
Dostępny8 szt.

Książka jest próbą przedstawienia pogłębionej analizy potocznych koncepcji studentów wczesnej edukacji o uczeniu się matematyki przez najmłodszych uczniów. To właśnie one wyznaczać będą działania podejmowane w roli nauczyciela, oczekiwania wobec ucznia oraz wszystkie konteksty praktyk edukacyjnych. Rozpoznanie tych koncepcji może przyczynić się do określania pewnych potencjalnych zachowań edukacyjnych w przyszłym życiu zawodowym, co pozwala oszacować jakość edukacji przyszłych uczniów. Nauczanie początkowe matematyki będzie miało w przybliżeniu taki charakter, jakie są przekonania obecnych studentów. Ich rozumienie, czym jest wiedza matematyczna, jak się ją konstruuje, jak można jej używać, w pewnym sensie będzie stanowić wskazówkę dla sposobu postrzegania matematyki przez uczniów zarówno w początkowym okresie nauczania, jak i w dorosłym, pozaszkolnym życiu.

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

48
Nie lękajcie się przebaczać. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie lękajcie się przebaczać.
Dostępny7 szt.

Nie lękajcie się przebaczać. Spowiednik Papieża opowiada to książka o Bożym miłosierdziu i spowiedniczej posłudze br. Luisa Dri. Argentyński kapłan prezentuje w niej na wskroś ewangeliczne spojrzenie na człowieka. Podobnie jak Papież Franciszek opowiada się za tym, aby nie skąpić penitentom Bożego miłosierdzia, ale rozdawać je ze swoistą rozrzutnością. Sprzeciwia się legalistycznemu podejściu do sakramentu pojednania oraz nadmiernej koncentracji na każdym popełnionym grzechu. Fakt ludzkiej grzeszności bowiem nigdy nie powinien przesłaniać wartości, jaką człowiek stanowi w oczach Boga. To, co najważniejsze, rozgrywa się w ludzkim sercu, i to ono musi zostać dotknięte przez miłosierdzie. Książka z przedmową papieża Franciszka!

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

49
Reguła zakonu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguła zakonu
Niedostępny
Brak

Rzeczywistość bywa bardziej ponura od legend. Mija trzeci rok od masakry ludu Hung i nawet ci, którzy współczują pokonanym, osiedlają się w odebranych im podziemnych miastach. Tylko nieliczni wiedzą, że choć wojna się skończyła, stary lud pozostaje strażnikiem powierzonej mu tajemnicy. Właśnie ją chce poznać kierujący się bezwzględną regułą kobiecy zakon Ama. Prywatny łowca nagród Kestel Netsa bierze w niewolę uciekinierkę z zakonu i prowadzi ją do Argolan, gdzie kobieta ma walczyć na śmierć i życie na Arenie. Choć Alija Low nie sprawia wrażenia niebezpiecznej, o jej okrucieństwie krążą legendy. Świetnie spleciona, gorzka historia w oryginalnym świecie fantasy, podejmująca z czytelnikiem wyrafinowaną grę. „Reguła zakonu” to powrót do ciemnych, fantastycznych źródeł. Górski rozgrywa znane klisze w sposób brawurowy i oderwany od pierwotnych skojarzeń. Potrafi znienacka przywalić frazą w samo serducho. Wszyscy tu kłamią – świadomie i z premedytacją, nawet gdy okłamują samych siebie. – Michał Cetnarowski Powieść Górskiego to intrygująca ordynarność z przeplotem obyczajowości wykutej w ogniu walki i zniszczenia, powrót do korzeni oryginalnej polskiej fantastyki w najlepszym wydaniu. – Jakub Skoczke, portal Sztukater.pl

37,00 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

50
Morza i oceany. Mała encyklopedia wiedzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morza i oceany. Mała encyklopedia wiedzy
Niedostępny
Brak

Książki z serii Encyklopedia dla dzieci w wieku 7–10 lat to doskonała pomoc w szkole i w domu. Można je czytać w całości – od początku do końca, bądź wybiórczo – poszczególne rozdziały tematyczne. Encyklopedia Morza i oceany zawiera przejrzysty układ treści, a teksty są dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci. Przepiękne, realistyczne ilustracje przedstawiają bogatą faunę i florę wód słonych.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

Wróć do góry