hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2019.02.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 13 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dziewczynka z atramentu i gwiazd (Kiran Millwood Hargrave), na drugim Puzzle 500 elementów. Donaty (Trefl). Kolejny produkt to Czytam sobie. Poziom 1. Fasola Eulalii (Justyna Bednarek, Daria Solak) oraz Strrraszna historia. Ci odjazdowi jaskiniowcy (Terry Deary, Martin Brown).
1
Dziewczynka z atramentu i gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z atramentu i gwiazd
Dostępny
24 szt.

„Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote…” Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya. Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który odgrodził Gromerę od reszty wyspy, wygnał część mieszkańców, a reszcie broni dostępu do pobliskiego lasu i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem. Wszystko zmienia się, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika córka Gubernatora i szkolna przyjaciółka Isabelli, Lupe. Adori szuka śmiałków do wyprawy poszukiwawczej. Przebrana za chłopca, uzbrojona w tusz, pergamin, wiedzę przekazaną przez Ta i mapę gwiazd, Isa zgłasza się do tej niecodziennej drużyny jako kartograf i przewodnik. Kierując się mapą, sercem i starożytnym mitem, Isabella odkryje w końcu prawdziwy cel swej podróży – musi ocalić wyspę Moya. Dziewczynka z atramentu i gwiazd uwodzi czytelnika pełnym kartograficznych znaków wnętrzem, przygodą i magią. Prawa do tego błyskotliwego debiutu literackiego niespełna trzydziestoletniej, a już uznanej i nagradzanej Kiran Millwood Hargrave sprzedano dotychczas do 20 krajów!

38,00 zł
25,84 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,16 zł

19 osób kupiło
2
Puzzle 500 elementów. Donaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Donaty
Trefl, 500
Dostępny
73 szt.

Puzzle składające się z 500 elementów przedstawiające smakowite, kolorowe donaty. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 58.0 x 34.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

22,12 zł
19,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,13 zł

15 osób kupiło
3
Czytam sobie. Poziom 1. Fasola Eulalii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Fasola Eulalii
Dostępny
112 szt.

Eulalia nie może doczekać się wiosny. A wiosna w tym roku spóźniona i nie chce rozkręcić. Dziewczynka znajduje na to sposób. Postanawia kawałek wiosny wyhodować sobie samodzielnie. W słoiku, z fasoli. „Fasola Eulalii” zawiera kultowy przepis, jak wyhodować fasolkę ze słoika. Książeczka krok po kroku tłumaczy, czego trzeba, aby z fasolki wyrosły łodyga, liście i kwiaty. To fantastyczna opowiastka, nie tylko na wiosnę. Fasola Eulalii autorstwa Justyny Bednarek, z ilustracjami Darii Solak jest częścią bestsellerowej serii Egmontu „Czytam sobie”, która wspiera naukę czytania wśród dzieci w wieku 5–7 lat. Cykl podzielony jest na trzy poziomy zaawansowania. Fasola Eulalii to książeczka z przepisem na poziomie 1. Wszystkie książki z serii „Czytam sobie” są dopasowane do możliwości i upodobań młodych czytelników: • mają poręczny format, • są napisane dużą czcionką, • tworzą je wybitni polscy autorzy i ilustratorzy, • przedstawiają wciągające historie. Dlatego dzieci tak chętnie sięgają po książkiCzytam sobie”, a z półek w księgarniach zniknęło już ponad dwa miliony książeczek z tej serii. Polecamy!

12,99 zł
8,99 zł

Rabat 30,8%
oszczędzasz 4,00 zł

13 osób kupiło
4
Strrraszna historia. Ci odjazdowi jaskiniowcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strrraszna historia. Ci odjazdowi jaskiniowcy
Dostępny
13 szt.

Na pewno nie wiesz: • Czego używali jaskiniowcy zamiast papieru toaletowego? • Dlaczego na migrenę najlepsza jest dziura w głowie? Z tej książki dowiesz się wszystkiego o pechowych neandertalczykach, poznasz całą prawdę o Stonehenge oraz odkryjesz, czego archeolog szuka w skamieniałych odchodach... Sięgnij do najdawniejszych czasów, stań oko w oko z jaskiniowcem!

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

10 osób kupiło
5
Wilno i Litwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilno i Litwa
Dostępny
54 szt.

Ostra Brama – symbol Wilna Zamek na wyspie w Trokach Republika Zarzecza – dom wileńskiej bohemy Gdzie Gustaw przemienił się w Konrada? Kim są Karaimi? Druskieniki – alternatywa dla polskich uzdrowisk? Gdzie spoczywa serce Piłsudskiego? Wilno i Litwa, czyli nowe spojrzenie na nadbałtycki kraj i jego stolicę. Po wyjeździe z Pascalem zarecytujesz: „Litwo! Ojczyzno moja!” „Zielone latem, czerwono-żółto-zielone jesienią, białe zimą – Wilno zasypia tuż po Nowym Roku, aby obudzić się na Jarmark Kaziukowy i z pierwszymi dniami wiosny ponownie zakwitnąć”. – Ana Uzdavinyte, autorka przewodnika „Mickiewicz spędził w Wilnie dziewięć lat (z przerwami), ale to całkowicie wystarczyło, aby do dziś pozostał jedną z najważniejszych postaci w historii miasta – nie tylko dla Polaków, ale i dla Litwinów, także uważających go za swojego. Ba, prawa do Mickiewicza nie można też całkowicie odbierać Białorusinom! I choć Polacy są o Mickiewicza trochę zazdrośni i wielu z nich razi np. spotykane tu i ówdzie litewskie Adomas Mickievičius, chyba nam samym nie ubędzie wieszcza, jeśli przyznamy, że przecież i on sam, i jego twórczość wywodzą się z Litwy. Przynajmniej najsłynniejszy mickiewiczowski incipit, Litwo! Ojczyzno moja!, powinien do tego zobowiązywać”. – Jacek Podsiadło, poeta i prozaik

26,90 zł
16,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 9,91 zł

10 osób kupiło
6
Sisters. Tom 12. Nadciąga tornado - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisters. Tom 12. Nadciąga tornado
Dostępny
52 szt.

Przedstawiamy dwunasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine Wendy i Marine w niewielu sprawach są zgodne. Kiedy opowiadają koleżankom o podróży do Ameryki, wygląda na to, że uczestniczyły w dwóch różnych wycieczkach. Kiedy nadchodzi Halloween, chcą zupełnie inaczej bawić się podczas tego „strasznego” dnia. A kiedy w coś grają, każda stosuje własne reguły... I właśnie dlatego ich życie to ciąg śmiesznych zdarzeń! Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

10 osób kupiło
7
Zapomniana księga. Tom 1. Strażnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniana księga. Tom 1. Strażnik
Dostępny
165 szt.

Bestsellerowa autorka serii „Żniwiarz” zabierze cię w nową podróż pełną demonów i mrocznych niespodzianek. Hubert budzi się w ciemnym i zamkniętym pokoju, ubrany w starą koszulę i poprzecierane dżinsy. Zamiast w Paryżu, znajduje się teraz sto kilometrów od morza... w Polsce. Dodatkowo jest ranny i wygląda zupełnie inaczej niż powinien. Okazuje się, że od feralnego wyjazdu do Francji minęło siedem lat, a on nie jest już zwykłym nastolatkiem. W tym czasie świat bardzo się zmienił – zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki, a z ukrycia wyszły demony znane z ludowych opowieści… Hubert musi teraz nie tylko rozwikłać tajemnicę własnej przeszłości, ale i odnaleźć się w nowym dziwnym świecie. Niemal wszystko, co znał, przepadło. Ale czy bezpowrotnie? Poznaj nowe wydanie serii „Zapomniana księga”. Gwarantujemy, że zmieniła się nie tylko okładka! Poznaj Huberta i nowy świat po Apokalipsie.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

5 osób kupiło
8
Puzzle 500 elementów. Ulubione słodycze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Ulubione słodycze
Trefl, 500
Dostępny
78 szt.

Przedstawiamy puzzle składające się z 500 elementów. To kolaż ze smakowitymi słodyczami. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 58.0 x 34.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

22,12 zł
19,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,13 zł

4 osoby kupiły
9
Puzzle 1000 elementów. Śnieżka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Śnieżka
Ravensburger, 1000
Dostępny
45 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm

65,33 zł
58,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

3 osoby kupiły
10
Jerozolima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerozolima
Dostępny
219 szt.

• Od Ściany Płaczu do Via Dolorosa • Bazylika Grobu Pańskiego • Wycieczki: Tel Awiw, Betlejem, Morze Martwe • Czy w szabas rzeczywiście nie można pracować? • Z jakim sosem najlepiej zjeść falafel? • Kiedy chasydzi zakładają futrzane czapy zamiast kapeluszy? • Gdzie są karteczki ze Ściany Płaczu? Jerozolima, czyli nowe spojrzenie na święte miasto. Podczas podróży z Pascalem, odkryjesz tysiąc twarzy izraelskiej stolicy. Z jednej strony wielowiekowe mury Starego Miasta i najświętsze miejsca chrześcijaństwa, z drugiej – modne restauracje najlepszych w kraju szefów kuchni oraz koncerty, festiwale i wydarzenia sportowe. Jerozolima to święte miasto łączące trzy religie i zarazem współczesny organizm tętniący życiem, pachnący lokalną kuchnią, brzmiący mnóstwem różnych melodii. „Kiedy już włożysz karteczkę z modlitwą między głazy Ściany Płaczu i schylisz się nisko, wchodząc do Chrystusowego Grobu, nowe miasto z niecierpliwością będzie na ciebie czekało. Na liście najciekawszych miejsc jest Muzeum Izraela z fantastycznymi zbiorami sztuki współczesnej, Sanktuarium Księgi ze zwojami z Qumran, Tachana Riszona, gdzie zza restauracyjnego stolika posłuchasz koncertów na żywo, oraz bazar Machane Yehuda w dzień huczący okrzykami straganiarzy, a w nocy zmieniający się w jedną wielką uliczną imprezę”. – Karolina van Ede Tzenvirt, autorka przewodnika

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
11
Chodź na słówko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chodź na słówko
Dostępny
29 szt.

Dzięki tej książce dziecko pozna słowa i nauczy się rozpoznawania przedmiotów oraz otoczenia, w którym występują. Rozwinie spostrzegawczość. Chodź na słówko skupia się na rozwoju mowy. Wykorzystuje zabawę z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które są chętnie używane przez najmłodszych. Zawiera także podpowiedzi dla rodziców, jak przez ćwiczenia i zabawy wspomagać naukę prawidłowego mówienia. Książka wspiera: • rozwój mowy, • pierwsze umiejętności matematyczne, • myślenie abstrakcyjne, • przygotowanie do nauki czytania.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
12
Tunezja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tunezja
Dostępny
237 szt.

• El Jem: amfiteatr na liście UNESCO • Najważniejszy w Afryce Wielki Meczet • Sidi Bou Said: urzeczywistniona baśń • Gdzie kręcono Gwiezdne Wojny? • Co można usłyszeć przy Salammbo? • Gdzie leży „źródło srebrnych pieniędzy”? • „Kup skorpion dla twoja teszciowa”? Tunezja, czyli nowe spojrzenie na północną Afrykę. Po wyjeździe z Pascalem powrócisz tu(nezja). „Tunezja zaciekawiła mnie już podczas pierwszego wyjazdu. Zakochałam się w pięknych plażach, cudownej pogodzie i przemiłych ludziach. To wystarczyło, żebym wróciła po raz kolejny. Podczas jednego z pobytów poznałam swojego męża, więc od tej pory byłam tu częstym gościem. Dzięki temu mogłam jeszcze lepiej poznać kraj, który ma tyle do zaoferowania: świetną kuchnię, ciekawą kulturę, wiele zabytków, a przy tym dba o bezpieczeństwo turystów”. – Kinga Jouini, współautorka przewodnika, prowadzi bloga Tunezja. Moje miejsce na ziemi

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
13
Chamonix-Mont-Blanc Przewodnik dla aktywnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chamonix-Mont-Blanc Przewodnik dla aktywnych
Dostępny
1 szt.

Wszechstronny przewodnik inspirujący do aktywnego spędzenia urlopu w okolicach Chamonix. Znajdziecie tu propozycje tras pieszych o zróżnicowanym stopniu trudności: od wycieczek z dziećmi po wyprawy lodowcowe i najciekawsze w okolicy trasy dla biegaczy górskich. Dla rowerzystów – urozmaicone górskie i szosowe trasy kolarskie. Dla wspinaczy – propozycje wspinaczki skalnej, boulderowej i po ferratach. Przewodnik zawiera też praktyczne informacje na temat lokalnej infrastruktury, przyrody, historii, kultury i języka. Drugie wydanie zostało poprawione i zaktualizowane o najświeższe dane teleadresowe.

69,00 zł
42,09 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 26,91 zł

3 osoby kupiły
14
Prawdy i tajemnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdy i tajemnice
Dostępny
160 szt.

Chociaż Magdalena godzinami wsłuchiwała się w opowieści dziadka, jego przeszłość wciąż skrywa tajemnice. We wspomnieniach Ludwika z lat wojny nie brakuje skomplikowanej miłości, strachu i cierpienia. Gdy Magdalena odkrywa niezwykłe poświęcenie Heleny dla jej bliskich, ma wrażenie, że powrót do rodzinnych historii buduje ją na nowo. Przy dźwiękach nostalgicznej muzyki czyta listy i zapiski, które nigdy nie powinny wyjść na jaw. Próba rozliczenia się z przeszłością okaże się bolesna, bo niektórych obrazów nie da się już wymazać z pamięci, a dawno podjęte decyzje wciąż przynoszą konsekwencje. Jak prawda o dziadku wpłynie na życie Magdaleny? Prawdy i tajemnice to krok w stronę rodzinnego pojednania. Rany, przez długie lata pełne żalu, dumy i tęsknoty, jeszcze mogą się zabliźnić. Jeszcze jest na to czas…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
15
Milczenie krużganków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milczenie krużganków
Dostępny
3 szt.

Poślubiając architekta Marcosa Artigasa inspektor Petra Delicado nie sądziła, że jej nowe życie zaprowadzi ją do klasztoru. Zakonnice, które udzielają lekcji religii najmłodszej córce Marcosa zostają okradzione z cennej relikwii. Co gorsza znajdują w swojej kaplicy trupa. W Hiszpanii, gdzie prasa brukowa tylko czeka na okazję, żeby ruszyć do ataku, tworzone są na ten temat coraz bardziej nieprawdopodobne teorie. Na szczęście Petra Delicado i Fermín Garzon stoją mocno na ziemi i postanawiają rozwiązać zagadkę.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
16
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji słuchowych i wzrokowych dla uczniów z dysleksją w wieku 11–13 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji słuchowych i wzrokowych dla uczniów z dys...
Dostępny
73 szt.

Zbiór ćwiczeń obejmuje zadania usprawniające funkcje słuchowe oraz wzrokowe uczniów z dysleksją. Karty pracy są cenną pomocą podczas zajęć terapeutycznych oraz rewalidacyjnych w szkole. Funkcją zestawu jest usprawnienie lewopółkulowych mechanizmów myślowych, co pozwoli efektywnie rozwinąć kompetencje edukacyjne ucznia. Praca z zestawem pozytywnie wpłynie na: • umiejętność analizy i syntezy wzrokowej i słuchowej, • koncentrację, • pamięć słuchową i wzrokową, • technikę czytania, • sprawność lewopółkulowych mechanizmów myślowych.

58,00 zł
55,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,90 zł

3 osoby kupiły
17
Puzzle 100 elementów XXL. Pośród dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Pośród dinozaurów
Ravensburger, 100
Dostępny
15 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

43,37 zł
39,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

2 osoby kupiły
18
Puzzle XXL 300 elementów. Układ Słoneczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 300 elementów. Układ Słoneczny
Ravensburger, 300
Dostępny
14 szt.

Zachwycające puzzle z motywem kosmosu to świetna nauka i zabawa w jednym. Duże elementy ułatwiają układanie, a piękne kolory przyciągają uwagę dziecka. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

42,49 zł
38,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,25 zł

2 osoby kupiły
19
Mela na zakupach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mela na zakupach
Dostępny
18 szt.

Mela jest już duża i mądra. Potrafi nawet zrobić zakupy! Ale czy to naprawdę jest takie proste, jak jej się z początku wydaje? Trzeba zapamiętać, co ma się kupić, no i pilnować portmonetki… Zabawna, pięknie ilustrowana książka obrazkowa dla młodszych przedszkolaków autorstwa Evy Eriksson – jednej z najpopularniejszych szwedzkich ilustratorek.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
20
Puzzle XXL 200 elementów. Piękno konia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 200 elementów. Piękno konia
Ravensburger, 200
Dostępny
3 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm

40,99 zł
36,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,10 zł

2 osoby kupiły
21
Puzzle XXL 200 elementów. Zwierzęta w dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 200 elementów. Zwierzęta w dżungli
Ravensburger, 200
Dostępny
19 szt.

Zachwycające puzzle z wizerunkiem zwierząt spodobają się dzieciom. Duże elementy ułatwiają układanie, a piękne kolory przyciągają uwagę dziecka. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: ok. 49.0 x 36.0 cm

44,98 zł
40,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

2 osoby kupiły
22
Puzzle 1000 elementów. Panorama Disneya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Panorama Disneya
Ravensburger, 1000
Dostępny
22 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: 98.0 x 37.5 cm Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm

65,33 zł
58,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

2 osoby kupiły
23
Inspirator Podróżniczy. Szwecja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator Podróżniczy. Szwecja
Dostępny
144 szt.

Tam, gdzie rosną poziomki Sztokholm – miasto na wodzie. Park Narodowy Abisko – na dalekiej północy. Muzeum Vasa – wehikuł czasu. Laponia – zorze polarne i białe noce. Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Szwecji. Nic cię nie ominie! · Rankingi atrakcji. · Knajpki, w których jedzą miejscowi. · Rekomendacje autorów. · Intuicyjna nawigacja.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
24
Piekiełko nad Wisłą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekiełko nad Wisłą
Dostępny
4 szt.

Czy wszyscy cichociemni byli kryształowo uczciwi? Jak wyglądało życie prywatne generała Grota–Roweckiego i czy miało wpływ na jego aresztowanie? Dlaczego część polskich aktorów grała na scenach koncesjonowanych przez okupantów, podczas gdy inni odmawiali? Dlaczego AK skazało na śmierć Józefa Mackiewicza i z jakich powodów Sergiusz Piasecki odmówił wykonania wyroku? Czy za ewakuacją z Polski do Francji córki generała Sikorskiego, żony generała Sosnkowskiego i członków rodziny szefów polskiego wywiadu stała niemiecka Abwehra i z jakiego powodu? Na te i wiele innych pytań odpowiada Sławomir Koper w swojej najnowszej książce. Najpopularniejszy polski historyk powraca do okresu II wojny światowej i tym razem przedstawia mało znane i bardzo niewygodne dla oficjalnej historiografii fakty dotyczące niemieckiej, sowieckiej i litewskiej okupacji w klęsce wrześniowej.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

2 osoby kupiły
25
Kryształowe motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształowe motyle
Dostępny
7 szt.

Opowieść o kobiecej przyjaźni i bliznach na duszy, które zostają na całe życie Anna, urzędniczka po czterdziestce, mieszka z matką, z którą nie potrafi znaleźć wspólnego języka. Elżbieta jest szczęśliwą żoną i współwłaścicielką rodzinnego biznesu, a Izabela rozpieszczoną przez życie córką wziętego lekarza. Trzy kobiety, trzy zupełnie różne światy. A jednak coś je łączy – każda z nich w dramatycznych okolicznościach straciła dziecko. Poznały się przypadkiem w sieci i przylgnęły do siebie już po pierwszym spotkaniu. Przeżywają żałobę, z trudem nadążając za otaczającym je światem, który bynajmniej nie zwolnił… Co przyniesie im ta znajomość i jak bardzo otworzą się przed nowymi przyjaciółkami?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

2 osoby kupiły
26
Kowno XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kowno XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny
Dostępny
58 szt.

Przewodnik architektoniczny przygotowany przez litewskich ekspertów to pierwsza tak szeroka prezentacja dorobku architektonicznego Kowna. Po zajęciu Wilna przez Polskę w 1920 roku to prowincjonalne miasteczko musiało niemal z dnia na dzień przyjąć rolę tymczasowej stolicy Litwy. Poza granicami średniowiecznej starówki powstały dziesiątki gmachów publicznych, setki kamienic i tysiące domów, projektowanych przez litewskich architektów wykształconych na uczelniach całej Europy. Kowno stało się miejscem ekspresji ambicji niepodległej Litwy, a dziś jest skarbcem modernistycznej architektury w wielu jej odcieniach. Polskie wydanie książki zostało przygotowane w ślad za litewskim, niemieckim i angielskim. Z 242 obiektów zaprezentowanych w przewodniku ponad połowa pochodzi z okresu międzywojennej stołeczności, a reszta powstała w czasach powojennych – pod władzą radziecką (socrealizm, późny modernizm) lub we współczesnej Republice Litewskiej (postmodernizm).

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

2 osoby kupiły
27
Podkładka edukacyjna. Czasowniki nieregularne-język angielski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka edukacyjna. Czasowniki nieregularne-język angielski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Pełna lista angielskich czasowników nieregularnych w układzie: Infinitive, Past Tense, Past Participle oraz tłumaczenie. Idealna pomoc dla wszystkich uczących się języka angielskiego.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
28
Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303. Czytam sobie. Poziom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303. Czytam sobie. Poziom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Trwa druga wojna światowa. Polski pilot Jurek walczy razem z lotnikami z Anglii, Kanady i Nowej Zelandii w obronie Wielkiej Brytanii. W słynnym Dywizjonie 303 lata też wielu jego kolegów z Polski. To świetni piloci zdolni to największych poświęceń. Poznaj Jurka i Huraganka - jego samolot.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
29
Plansza edukacyjna. Geometria – szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plansza edukacyjna. Geometria – szkoła podstawowa
Dostępny
8 szt.

Zestaw najbardziej potrzebnych wzorów i schematów matematycznych z zakresu geometrii, zilustrowanych przykładami. Idealna ściągawka dla ósmoklasistów w kontekście egzaminu.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
30
Amsterdam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amsterdam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

• Van Gogh Museum i Rijksmuseum • Keukenhof – największy na świecie ogród kwiatowy • Centraal Station – wizytówka metropolii • Które miasto jest stolicą Holandii? • Ile kilogramów sera na głowę? • Która kamienica ma tajną kaplicę? • Rowerem czy kanałem? Amsterdam, czyli nowe spojrzenie na miasto. Podczas wyjazdu z Pascalem zawołasz: Tadam! Amsterdam! „Amsterdam, perła wydarta morzu, urocze, a przy tym stosunkowo niewielkie miasto powstało na terenach, które wcześniej pokrywała woda. Może (morze!) to właśnie decyduje o panującej w nim niepowtarzalnej atmosferze. Układ przestrzenny holenderskiej stolicy wyznaczają pierścienie kanałów i przecinające je, zbiegające się koncentrycznie uliczki. Z lotu ptaka metropolia przypomina pajęczą sieć, w którą złapano drogocenne skarby, przyciągające uwagę milionów przybyszów z całego świata”. – Felicja Bilska, podróżniczka, autorka przewodników

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
31
Ukryte piękno. Architektura współczesnych kościołów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte piękno. Architektura współczesnych kościołów
Dostępny
39 szt.

Współczesna architektura sakralna budzi na ogół niechęć, drwinę, a co najmniej dystans. Jako artystycznie doskonałe, dostojne i sprzyjające modlitwie określane są zazwyczaj świątynie powstałe w odległej przeszłości. Jakub Turbasa w swojej książce pokazuje, że także wśród budowli sakralnych zrealizowanych w ostatnich dekadach nie brak dzieł wybitnych i w swej wymowie głębokich. Opisując kościoły, klasztory i kaplice zaprojektowane przez architektów tej miary, co Peter Zumthor, Renzo Piano, John Pawson, Mario Botta czy Stanisław Niemczyk, autor dba o jasność i przystępność wywodu, a jednocześnie o podbudowanie go rzetelną analizą. Studia w dziedzinie architektury, doświadczenie projektowe oraz osobiste odwiedziny w opisywanych świątyniach pozwalają Turbasie odczytać symboliczne znaczenie zastosowanych w nich rozwiązań oraz odkryć ich odwołania do dziedzictwa minionych epok, przede wszystkim do sztuki wczesnochrześcijańskiej. Zebrane w książce fotografie przekonują, że „piękno” nie jest w przypadku omawianych tu kościołów słowem na wyrost.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
32
Puzzle XXL 100 elementów. Pojazdy w mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 100 elementów. Pojazdy w mieście
Ravensburger, 100
Dostępny
8 szt.

Układanka z motywem miejskich pojazdów spodoba się dzieciom. Duże elementy ułatwiają układanie, a piękne kolory przyciągają uwagę dziecka. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

49,26 zł
44,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,93 zł

1 osoba kupiła
33
Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc
Dostępny
159 szt.

Czym są Wyspy Owcze? I czemu w ogóle nazywają się Owcze, skoro właściwsze byłoby nazwanie ich Ptasimi? Wedle jednej z legend, wulkaniczny archipelag osiemnastu skał porzuconych na Atlantyku, potocznie zwany Farojami, powstał z brudu zza paznokci Boga, zebranego w trakcie tworzenia świata. Wedle innej, uformował się z ostatniego zęba, który wyleciał z paszczy pokonanego Stoorworma, potężnego morskiego węża. To miejsce pełne paradoksów, do dziś pomijane przez niektórych kartografów i serwisy meteorologiczne. Tu kiedyś żyły białe kruki, szczęście przynosiły rybie skrzela, a noga od stołu odegrała ważną rolę w historii farerskiej poczty. Jeśli koniec świata ma swój własny koniec, to znajduje się on właśnie tutaj. Autorem książki oraz bloga o tym samym tytule (farerskiekadry.pl) jest Maciej Brencz – poznaniak z dziada pradziada i pasjonat wszystkiego, co farerskie. Gdy odwiedza Wyspy, zawsze wraca z nadbagażem owczej literatury i gigabajtami cyfrowych wspomnień.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
34
Skuteczna rekrutacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczna rekrutacja
Dostępny
5 szt.

Największym wyzwaniem pracodawców na obecnym rynku pracy jest zatrudnienie, a później utrzymanie pracownika. Jak wynika z badań firmy ManpowerGroup, prawie 60 proc. pracodawców, zwłaszcza z północnej i wschodniej Polski, ma problemy z rekrutacją odpowiednich osób do pracy. Najczęściej brakuje tam wykwalifikowanych pracowników fizycznych, a także operatorów produkcji i maszyn. Z kolei firmy z Polski centralnej i północnej mają trudności z rekrutacją inżynierów. Naprzeciw potrzebom pracodawców wychodzi książka Skuteczna rekrutacja. Jest to pozycja, która zawiera kompleksową wiedzę przydatną rekruterom poszukującym pracowników na trudnym rynku kandydata. Czytelnik dowie się z niej m.in.: – jak pracodawcy powinni formułować ofertę i gdzie ją zamieszczać, żeby trafić do jak największej liczby odpowiednich kandydatów, – jak poprzez właściwą komunikację z kandydatami wpływać na skuteczność procesów rekrutacji w organizacji, – w jaki sposób poprowadzić rozmowę rekrutacyjną, aby proces rekrutacji okazał się sukcesem, – gdzie poszukiwać kandydatów o unikatowych kompetencjach, – w jaki sposób przeprowadzić proces rekrutacji na stanowiska produkcyjne i wysokospecjalistyczne. Ponadto w publikacji można dowiedzieć się, jakie kompetencje powinien posiadać profesjonalny rekruter, a także jak powinno być przeprowadzone wdrożenie nowego pracownika do firmy. Autorami drugiej części książki są prawnicy praktycy, którzy co dzień zajmują się wyzwaniami związanymi z rekrutacją. Na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń przygotowali kompendium wiedzy pozwalające uniknąć rekruterom wielu pułapek. Czytelnik dowie się np. jak prawidłowo skonstruować ogłoszenie dla kandydatów do pracy oraz jak przeprowadzić procedurę pozyskiwania zatrudnionych bez narażania się na oskarżenia o ich dyskryminację. W książce znajdują się też unikalne na polskim rynku informacje dotyczące wpływu procesów big data na sytuację prawną kandydatów do pracy.

99,00 zł
95,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,96 zł

1 osoba kupiła
35
Puzzle 1500 elementów. Magiczne bajki Disneya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Magiczne bajki Disneya
Ravensburger, 1500
Dostępny
12 szt.

Puzzle z kolekcji Ravensburger to najciekawsze obrazy, pełne kolorów i ciekawych ujęć. Przyjemność układania kryje się w każdym elemencie. Już dziś możesz stać się posiadaczem niepowtarzalnego obrazu, którego stwórcą staniesz się właśnie Ty! Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 80.0 x 60.0 cm

75,99 zł
68,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,60 zł

1 osoba kupiła
36
Praktyczne aspekty zawodu mediatora. Poradnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczne aspekty zawodu mediatora. Poradnik
Dostępny
14 szt.

Poradnik stanowi omówienie mediacji i zawodu mediatora w jak najbardziej praktycznym ujęciu. To kompleksowe omówienie różnorodnych aspektów zawodu mediatora na płaszczyźnie obowiązujących przepisów prawa. Zawiera nie tylko wskazówki praktyczne w przystępnej formie, ale także odwołania do przykładów autentycznych sytuacji mediacyjnych.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

1 osoba kupiła
37
Puzzle 1000 elementów. Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Harry Potter
Ravensburger, 1000
Dostępny
25 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm

53,90 zł
48,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

1 osoba kupiła
38
Hue 1968 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hue 1968
Dostępny
162 szt.

Obok książek Marka Bowdena trudno przejść obojętnie. Jest on autorem tak znanych tytułów, jak: Helikopter w ogniu, Zabić bin Ladena, Polowanie na Escobara, według których nakręcono głośne filmy i seriale. Na podstawie Hue 1968 zapowiedziany jest serial, a udział reżysera Michaela Manna gwarantuje produkcję najwyższej jakości. Hue 1968 to niezwykle plastyczny opis zmagań bojowych w największej z bitew stoczonej przez Amerykanów od czasów zakończenia II wojny światowej. Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do archiwów wojennych w USA i Wietnamie oraz wywiadów z uczestnikami obu stron, Bowden opowiada o każdym etapie bitwy z różnych punktów widzenia. Taka wizja amerykańskiego „zwycięstwa” pokazuje nam obraz wojny znanej ze wstrząsających obrazów „Czasu apokalipsy” Coppoli czy „Full Metal Jacket” Kubricka. Rozgrywana przez miesiąc i kosztująca 10 000 zabitych, bitwa o Hue była zdecydowanie najkrwawsza w całej wojnie. Kiedy się skończyła, amerykańska debata już nigdy nie podjęła tematu wygrania wojny, tylko sposobów wycofania się z niej.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
39
Przewodnik po secesji w Łodzi i województwie łódzkim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po secesji w Łodzi i województwie łódzkim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Secesja to ważny, choć krótki rozdział w historii architektury w Łodzi. Śmiałe realizacje spod ręki Gustawa Landau-Gutentegera, Augusta Furuhjelma czy Dawida Lande – by wymienić tylko kilku z całej plejady twórców – do dziś cieszą oczy przechodniów, wzbogacając swoją urodą miejski pejzaż.

32,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
40
Puzzle 1000 elementów. Dumbo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Dumbo
Ravensburger, 1000
Dostępny
38 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm

57,51 zł
51,76 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,75 zł

1 osoba kupiła
41
Ogród Boga. Stąpając po Ziemi Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród Boga. Stąpając po Ziemi Świętej
Dostępny
5 szt.

Sanktuaria przypominają działanie Boga w historii. Pozwalają w głębszym wzruszeniu zobaczyć i dotknąć miejsc, które ongiś nawiedził sam Bóg; po których stąpali Jezus, Maryja, święci. Są pamiątką, która ma nie tylko wymiar historyczny, ale również teraźniejszy. W tych miejscach bowiem nadal działa Bóg, odnawia przymierze z człowiekiem, zaprasza do intymnej relacji ze sobą. Ta książka jest zaproszeniem do tego, żeby wyruszyć w pasjonującą i ubogacającą podróż po Ziemi Świętej. To z jednej strony pielgrzymka śladami Jezusa, a z drugiej okazja do zatrzymania się, zajrzenia w głąb siebie, odkrycia własnych pragnień i poznania prawdy o sobie. Beer-Szeba, Sadzawki Salomona, Sanktuarium Księgi, ruiny Mamre… to tylko niektóre z licznych miejsc, które dzięki książce o. Stanisława Biela SJ możemy odwiedzić. Ogród Boga jest rozległy i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Stanisław Biel SJ – rekolekcjonista i kierownik duchowy, udziela Ćwiczeń duchowych w Częstochowie, wcześniej pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. Autor książek i artykułów z dziedziny duchowości.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
42
Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej, wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej, wydanie I...
Dostępny
48 szt.

Kapłony i szczeżuje to opowieść o kuchni tak dawnej, że już zapomnianej. Kapłon, czyli wykastrowany i tuczony kogut, był popularnym składnikiem potraw w pierwszej znanej nam polskiej książce kucharskiej, z kolei szczeżuje urozmaicały jadłospis najbiedniejszych. Gdy dzisiejsi szefowie kuchni prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych przepisów, śmiało możemy sięgnąć do zapomnianej przeszłości. Bo jak pisał osiemnastowieczny historyk Jędrzej Kitowicz, tylko coś bardzo starego może wydawać się nowe. Poczytajmy zatem o oszołamiającej europejskiej karierze szczupaka po polsku, cofnijmy się do czasów, gdy pasternak nie był tylko zabawnym słówkiem, a kucharze serwowali żółtonosy i sielanki. Wreszcie – poznajmy kulinarne przemyślenia świętych Piotra i Pawła, które na długie stulecia ukształtowały nasza żywieniową wyobraźnię. Historia potraw to nieprzebrana skarbnica wiedzy o świecie, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niemal w każdym daniu można znaleźć garstkę wiedzy o przyrodzie i medycynie, czubatą łyżkę antropologii i kultury, szczyptę wydarzeń historycznych. I wyrazisty posmak religii, niepodzielnie regulującej zasady odżywiania i postu. Autorzy Kapłonów i szczeżui to wytrawni znawcy historii zmieniających się smaków i świetni popularyzatorzy wiedzy o dawnej kuchni, a ich książka to idealny przepis ku pokrzepieniu nie tylko żołądka, ale przede wszystkim umysłu.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
43
Torebka Na Ramie Starpak Party Pb 24/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
44
Puzzle XXL 300 elementów. Konie o zachodzie słońca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 300 elementów. Konie o zachodzie słońca
Ravensburger, 300
Dostępny
6 szt.

Urocze puzzle z wizerunkiem koni na tle lasu i zachodzącego słońca spodobają się dzieciom. Duże elementy ułatwiają układanie, a piękne kolory przyciągają uwagę dziecka. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

43,37 zł
39,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

1 osoba kupiła
45
GórFanka. Na himalajskiej ścieżce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GórFanka. Na himalajskiej ścieżce
Dostępny
80 szt.

Piąta i zarazem ostatnia część serii GórFanka jest wyjątkowa z kilku względów. Obejmuje ponad 30 lat działalności górskiej Anny Czerwińskiej, potyczki z ośmioma szczytami, w tym sześcioma ośmiotysięcznikami. To sprawia, że śledzimy zmiany, jakie dokonują się w podejściu do gór u Anny, w charakterze wypraw himalajskich i raz w samym Nepalu. Szczerość, poczucie humoru, anegdotyczność opowieści snutej przez autorkę to z kolei elementy łączące wszystkie GórFanki. A także prawdziwość, która, jak to w życiu, rozpięta jest między ekstatycznym zachwytem a wielkim smutkiem.

33,90 zł
24,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

1 osoba kupiła
46
Podręcznik bezpieki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik bezpieki
Dostępny
29 szt.

Wielowątkowa analiza teoretycznego przygotowania do pracy operacyjnej funkcjonariuszy SB, przeprowadzona na podstawie specyficznych źródeł – podręczników opracowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a także prac dyplomowych powstałych w Wyższej Szkole Oficerskiej MSW w Legionowie oraz instrukcji wydawanych przez resort. Opierając się na nich, skrupulatnie przedstawiono dokonujące się pod wpływem zmian sytuacji politycznej modyfikacje środków, metod i form pracy operacyjnej w latach 1945–1990, koncentrując się zwłaszcza na dwóch ostatnich dekadach PRL. Walor źródłowego kontekstu omawianych kategorii rzeczowych i osobowych środków pracy operacyjnej (m.in. osobowych źródeł informacji, w tym tajnych współpracowników), podstaw werbunku, trybu formalizacji współpracy oraz jej dokumentowania – zaprezentowanych w ujęciu dynamicznym – pozwala na właściwe uporządkowanie naszej wiedzy o tych zagadnieniach, wolne od publicystycznych uogólnień i poważnych nieścisłości pojawiających się w debacie publicznej na temat celów, charakteru i motywów tajnej współpracy z SB i stanowiące doskonały punkt wyjścia do zrozumienia metod i form działania komunistycznej policji politycznej w praktyce. Publikacja zawiera podsumowanie stanu badań nad pracą operacyjną SB w latach 1970–1989, a zamyka ją aneks w postaci „Słowniczka pojęć z języka operacyjnego UB/SB”.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
47
Puzzle 100 elementów XXL. Podróżujące szczeniaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Podróżujące szczeniaki
Ravensburger, 100
Dostępny
31 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

43,37 zł
39,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

1 osoba kupiła
48
Bukareszt i Rumunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bukareszt i Rumunia
Dostępny
225 szt.

• Stare Miasto w Bukareszcie • Zamek w Bran – rodowa siedziba Drakuli • Wesoły cmentarz w Săpâncie • Co Polacy robią w Pleszy? • Gdzie kultowe mici smakują najlepiej? • Co pozostawił po sobie Vlad Ţepeş? • Czy błękit woroniecki jest błękitny? Bukareszt, czyli nowe spojrzenie na stolicę Rumunii. Podczas podróży z Pascalem, zatracisz się w nim bez reszty! „Rumunia to kraj, którym się można zakochać, a jeśli ktoś twierdzi inaczej, to pewnie tam nigdy nie był. Bukareszt pod każdym względem może śmiało konkurować z europejskimi metropoliami, bo to miejsce jedyne w swoim rodzaju, które po prostu trzeba poznać”. – Michał Torz, autor przewodnika.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
49
Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Wskoczcie w sam środek akcji i przygody rodem z biblijnych czasów! Zapierająca dech w piersiach komiksowa kreska oraz narracja skonstruowana tak, że młodzi czytelnicy z wypiekami na twarzy przyswoją biblijne słowo. Uwierzcie nam, dzieci – dorośli zresztą także – nie będą chciały się od tej „książki” oderwać! Poznajcie prawdziwie wielkich bohaterów! Abraham – Wybraniec, Józef – Sprawiedliwy, Mojżesz – Święty Prorok, Dawid – Nieustraszony Wojownik Pana, Salomon – Wielki Mędrzec, Daniel – Boży Bojownik, Królowa Estera – Waleczna Królowa, Paweł – Męczennik i... oczywiście Jezus Chrystus – Największy Niepokonany Bohater i Syn Boga!

99,00 zł
72,27 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

1 osoba kupiła
50
Ludzie żywi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie żywi
Dostępny
57 szt.

Zbiór felietonów Ludzie żywi składa się z siedmiu części poświęconych artystom i pisarzom: Stanisławowi Przybyszewskiemu, Narcyzie Żmichowskiej, Stanisławowi Wyspiańskiemu, Aleksandrowi Fredrze, Adamowi Mickiewiczowi, Witoldowi Wojtkiewiczowi i Arturowi Grottgerowi.

31,30 zł
22,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,76 zł

1 osoba kupiła
51
Unrecognised Subjects in International Law - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unrecognised Subjects in International Law
Dostępny
37 szt.

The book discusses a variety of issues related to two important international law institutions: international legal personality and recognition. Respective studies concern the legal situation and classification of various categories of non-recognised entities, the obligation to recognise and not to recognise specific subjects, rights and obligations of those entities (including, for example, state immunity and obligations in respect of human rights), and international liability for unlawful recognition. The authors of the texts are both eminent scientists, recognised specialists in the field of international law, as well as young lawyers, just starting their adventure with research work. The authors come from various parts of the world and represent a diverse approach to research methodology. Authors: Maurizio Arcari, Chun-i Chen, Władysław Czapliński, Natividad Fernández Sola, Łukasz Gruszczyński, Shotaro Hamamoto, Agata Kleczkowska, Anne Lagerwall, Margaret E. McGuinness, Marcin Menkes, Enrico Milano, Stefan Oeter, Dagmar Richter, Przemysław Saganek, Galina Shinkaretskaia, María Isabel Torres Cazorla, Szymon Zaręba

73,50 zł
64,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,82 zł

52
The Moral Democracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Moral Democracy
Dostępny
9 szt.

The dramatic fall from grace of Burma's human rights icon Aung San Suu Kyi shocked the world. Michał Lubina's magisterial account of Aung San Suu Kyi's political education demystifies the behavior in power of this otherwise enigmatic leader. This is the indispensable book for anyone who wants to understand the mind of one of the world's most controversial women. Prof. Salvatore Babones, University of Sydney Dr. Michał Lubina, known in Poland for portraying Aung San Suu Kyi not as a human rights activist, but as a realist politician in the very footsteps of her father, now comes out with his research to the international audience. Following the example of Mahbubani?s Can Asian Think? Lubina shows the intellectual and philosophical tradition of Myanmar through the case study of Suu Kyi?s political thought. It?s a unique undertaking that presents Suu Kyi from an unexpected angle: as a theoretician and political thinker or sage. Both the scope of research done and the material presented are very impressive and rather unique, even on international scene. Prof. Bogdan Góralczyk, University of Warsaw, Former Ambassador to Myanmar This book is a well-documented and well-constructed, multilayered, complex, analytical work based on very rich research, interviews with Suu Kyi and personal observations of the Author, who displays unquestioned analytical skills. As such the book represents a pioneer work in Burmese studies. Prof. Agnieszka Kuszewska, Jagiellonian University in Cracow None of the numerous books and articles that I have read about Daw Aung San Suu Kyi dissects her political thoughts and background as thoroughly as the book written by Dr. Michał Lubina. He shows the political construction of her character, her struggle, her idealism, her sources of inspiration and her weaknesses. It is a necessary publication to read in order to understand historical and contemporary policymaking in today?s Burma. Dr. Marion Sabrié, University of Rouen Normandy

58,80 zł
51,74 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,06 zł

53
Legal And Political Aspects of The Use of European Satellite Navigation Systems Galileo and EGNOS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legal And Political Aspects of The Use of European Satellite Navigatio...
Dostępny
162 szt.

Global satellite navigation systems – GPS, GLONASS, Compass, Galileo – bring the world and the outer space closer to us. Regardless of the weather, the time of day or night, satellite navigation allows us to determine the location of points and moving objects anywhere on the surface of the Earth, in the sky, and all over the universe. Each of us can get additional data related to their location, e.g. the address of the nearest hospital, petrol station, or restaurant. The emergency services may accurately locate the place from which the emergency call was made. Thanks to atomic clocks placed on navigation satellites, financial transactions and high-voltage networks can work effectively. This publication aims to familiarize the reader with the issues related to satellite navigation, challenges and dilemmas faced by the world and the European Union in the space age. The Authors: – Joanne Irene Gabrynowicz – professor emerita, has taught space law since 1987 at the University of North Dakota and the University of Mississippi. She is an internationally recognized space law expert. In recognition of her work, the International Astronomical Union named an asteroid after her, (9002) Gabrynowicz = 1981 QV2 – Karol Karski – ML, MA, MBA, PhD, Dr. hab., DHC mult., is a Professor and the Head of the Department of Public International Law and the President of the Academic Council of the Institute of International Law, Faculty of Law and Administration, University of Warsaw – Zbigniew Kłos – PhD, Professor, Space Research Centre, Polish Academy of Sciences – Zuzanna Kulińska-Kępa – PhD, assistant professor in the Department of International Air and Space Law, Institute of International Law, Faculty of Law and Administration, University of Warsaw. The main areas of research: human rights, space law – Katarzyna Myszona-Kostrzewa – PhD, Professor, Institute of International Law, Faculty of Law and Administration, University of Warsaw; head of the Department of International Air and Space Law, head of the Post-Graduate Studies of International Law and Foreign Service, University of Warsaw; head of the Section of Space Law and Policy of the Space and Satellite Research Committee of the Polish Academy of Sciences. Fellow of the Queen Elisabeth II Scholarship and the Joseph Conrad Scholarship. The main areas of research: air and space law, international safety, law of the international organizations. – Barbara Skardzińska – PhD, Department of International Air and Space Law, Institute of International Law, Faculty of Law and Administration, University of Warsaw. The main areas of research: space law, environmental law.

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

54
Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy
Dostępny
4 szt.

Kto stał się ofiarą systemu, a komu ten system udało się przechytrzyć? Sprawa Tomasza Komendy podzieliła opinię publiczną i doprowadziła do wszczęcia kolejnych śledztw. Prokuratorzy tracili stanowiska, policjanci awansowali, dziennikarze stawali się stronniczy, a świadkowie zmieniali zeznania. Ivo Vuco przeczytał setki stron akt sądowych, spotkał się z wieloma ludźmi, rozmawiał z prokuratorami, adwokatami, policjantami, gangsterami i więźniami. Ustalił, że w sprawie morderstwa sprzed lat nic nie jest takie, jakie się wydaje, a winni śmierci Małgorzaty Kwiatkowskiej najprawdopodobniej wciąż są na wolności. Wstrząsająca historia jednego morderstwa i dwóch dekad śledztwa. Autor analizuje błędy, ujawnia kłamstwa i matactwa. Dochodzi do wniosku, że mnóstwo z pozoru nieistotnych szczegółów, na które nikt nie zwrócił uwagi, mogą zmienić bieg historii sprawy miłoszyckiej. Ta książka to obraz śledztwa i dziwnych, niewyjaśnionych kwestii. To obraz upadku moralności, sprawiedliwości i honoru. I w końcu – obraz bezsilności i walki z wiatrakami.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

55
Pora do przedszkola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora do przedszkola
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Zbiór opowiadań, które pomogą dzieciom przekroczyć próg przedszkola i doskonale bawić się w grupie rówieśników. Książka ma charakter terapeutyczny. W dyskretny sposób uspakaja obawy maluchów i ich rodziców związane z wyjściem dziecka z domu w „wielki świat”. Pokazuje też, jak radzić sobie z przedszkolnymi przygodami. Udowadnia, że przedszkole to miejsce pełne niespodzianek i nowych przyjaźni. Miejsce, w którym można się nauczyć wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Sympatyczne ilustracje Oli Krzanowskiej sprawią, że dziecko chętnie będzie sięgało po tę książkę.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

56
Najwyższa na świecie wieża z książek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwyższa na świecie wieża z książek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Jerzyk był pewien, że urodził się po to, by latać. Codziennie wypatrywał na niebie samolotów, próbował sam konstruować skrzydła (każdego rodzaju), na każde święta prosił o nie nawet pod choinkę… Ale nic nie działało. Nadal nie umiał latać. Pewnego dnia mama powiedziała mu, że istnieją inne sposoby na to, by fruwać, i podarowała Jerzykowi jego pierwszą książkę. Chłopiec długo nie mógł zrozumieć, co mama miała na myśli. Aż do dnia, w którym… zaczął latać! Jak to zrobił? Wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, magii i mocy czytania. O tym, jak bardzo książki są w naszym życiu ważne i potrafią sprawić, że trafiamy do miejsc, których nie znamy, i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o których nawet nam się nie śniło.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

57
Czterdzieści minus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdzieści minus
Dostępny
28 szt.

Krzepiąca powieść obyczajowa o sile kobiecej przyjaźni. Z klimatycznym Wrocławiem w tle. Anita to właścicielka upadającej czekoladziarni. Magda właśnie się dowiaduje, że jest w ciąży i że zdradza ją mąż. Aśka, rozchwytywana przez klientów stylistka, dusi się w nieudanym małżeństwie. Karola wciąż trafia na nieodpowiednich facetów, którzy zostawiają ją ze złamanym sercem. Wszystkie dziewczyny są przed czterdziestką – łączą je wieloletnia przyjaźń i umiejętność rozwiązywania każdego problemu w pięć minut. Oraz miasto, które jest świadkiem ich wzruszeń, wieczorów zakrapianych winem, wielkich planów i zawiedzionych nadziei. To właśnie krętymi uliczkami Wrocławia podążają ku miłości.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

58
Piast mściciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piast mściciel
Dostępny
9 szt.

Kiedy rodzinna osada Ścibora oraz jego przyjaciela Piasta zostaje zgładzona przez wojów zdradzieckiego księcia Popiela, dwójka młodych Polan poprzysięga zemstę. Wraz z parą tajemniczych wędrowców, która ich ocaliła, wyruszają ostrzec resztę plemienia przed zagrożeniem i przygotować ich do stawienia czoła łupieżczemu zastępowi Goplan. Powieść stara się oddać ponure realia dziewięciowiecznej Słowiańszczyzny pełnej przemocy, zdrady i namiętności.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

59
Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.09

Fascynująca historia kosmosu i planet, czarnych dziur, ciemnej materii i czerwonych karłów, opowiedziana w prosty i zabawny sposób, zrozumiały dla każdego (od 9 do 113 lat). 14 miliardów 820 milionów lat temu. Nicość. Nicość, o której nie wiemy nic. Nicość, która jest Niczym. Nicość absolutna. Nagle, z nieznanych nam przyczyn Nicość zaczyna zmieniać się w Coś. Czy następuje jakiś wybuch?, rozbłysk?, huk? Nie, to raczej Wielkie Gorące Szybkie Puff. Narodził się Wszechświat. Powstała przestrzeń, czas, energia. Pojawiła się masa i atomy, potem pierwsze gwiazdy. Tworzą się galaktyki, w tym Droga Mleczna, Układ Słoneczny i nasza Ziemia.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

60
Dziewczynki mogą wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynki mogą wszystko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.23

Inspirująca i zabawna, pięknie ilustrowana, rymowana książka dla każdej dziewczynki z wielkimi marzeniami. Dziewczynki mogą wszystko! Cokolwiek chcą, to robią. Więc jeśli TY nią jesteś, tak samo jest i z Tobą! Dziewczynki są przeróżne, lecz jedno dobrze wiemy: Takiej jak TY dziewczynki na świecie nie znajdziemy! Chcesz zdobywać górskie szczyty? Lecieć w kosmos? Rządzić całym państwem? Dołącz do dziewczynek z tej książki, to zobaczysz, jak niewiarygodne rzeczy robią każdego dnia i przekonasz się, że i TY możesz zostać tym, kim chcesz, kiedy dorośniesz! • Ta książka przekonuje, że dziewczynki mogą być wspaniałe we wszystkich zawodach. • Energetyzujące ilustracje, zabawne rymy oraz sylwetki sławnych kobiet inspirują dziewczynki, a chłopców uczą do nich szacunku.

32,80 zł
22,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

61
Gliniarz z Belleville, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gliniarz z Belleville, DVD
Rachid Bouchareb, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.23

Gwiazda francuskiego kina Omar Sy („Nietykalni”) oraz Luiz Guzmán („Kolekcjoner kości”, „Metro strachu”) w zwariowanej komedii Rachida Bouchareba, twórcy „London River” i „Dni chwały”. Baaba pracuje jako policjant w Belleville. Mimo nalegań dziewczyny nie jest gotów zmienić pracy i zamieszkać z dala od swojej apodyktycznej matki. Gdy niespodziewanie zastrzelony zostaje jego najlepszy przyjaciel Roland, Baaba otrzymuje awans na jego stanowisko oficera łącznikowego w konsulacie francuskim w Miami. Współpracując z przydzielonym mu miejscowym detektywem Ricardo ma odnaleźć mordercę Rolanda. Co wyniknie ze starcia latynoskiego temperamentu z charakterem uzależnionego od matki francuskiego gliny? Obsada: Omar Sy, Luis Guzmán, Biyouna, Franck Gastambide

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

62
Robin Hood. Początek, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robin Hood. Początek, Blu-ray
Otto Bathurst, 2018
Dostępny
6 szt.

Taron Egerton („Kingsman: Tajne służby”), Jamie Dornan („Pięćdziesiąt twarzy Greya”) i Jamie Foxx („Django”) w zrealizowanej z wielkim rozmachem, pełnej przygód, imponujących scen bitewnych i humoru opowieści o narodzinach legendy Robina z Sherwood. Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina – piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który odbiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią. Obsada: Taron Egerton, Jamie Dornan, Jamie Foxx, Eve Hewson, Tim Minchin

69,99 zł
55,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 14,00 zł

63
Trump. Pierwszy taki prezydent Stanów Zjednoczonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trump. Pierwszy taki prezydent Stanów Zjednoczonych
Dostępny
245 szt.

Donald Trump jest wyjątkową postacią na amerykańskiej scenie politycznej. Bez doświadczenia politycznego, bez obycia międzynarodowego stanął na czele wielkiego mocarstwa. 45. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump jest z kilku względów precedensowym prezydentem. Przed zgłoszeniem swojej kandydatury na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej na luźne związki z nią. W okresie prawyborów republikańskich nie miał poparcia kierownictwa tej partii i kampanię wyborczą finansował z własnych środków. Zgłaszając swoją kandydaturę na prezydenta nie miał za sobą żadnego doświadczenia politycznego i nie zajmował żadnego stanowiska obieralnego. Miał jednak duże pieniądze. Jest najbogatszym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. Wartość jego majątku jest wyceniana na ok. 3-4 mld dolarów. On sam wycenia swój majątek na ponad 10 mld dolarów. W marcu 2016 r periodyk „Forbes” umieścił Trumpa na 324 miejscu na światowej liście miliarderów z majątkiem wycenionym na 4,5 mld dolarów. Przed objęciem prezydentury miał on interesy w 144 firmach w 25 krajach.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

64
Amiens 1918 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amiens 1918
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Wielka Wojna trwała już cztery lata i zdawała się nie mieć końca. Zginęły miliony żołnierzy, wystrzelono dziesiątki milionów pocisków artyleryjskich i niezliczoną ilość amunicji karabinowej, wypuszczono tony gazów trujących, a końca wojny nie było widać. Kolejne bitwy przesuwały front o kilka, kilkanaście, czasem kilkadziesiąt kilometrów w tę lub tamtą stronę, ale żadna ze stron wojujących nie była w stanie uzyskać decydującego zwycięstwa. Zarówno Państwa Centralne jak też państwa Entente Cordiale były wyczerpane wojną społecznie, politycznie, militarnie i gospodarczo. Wszystko bez ostatecznego wyniku. Pokój zdawał się być równie daleko, jak w sierpniu 1914 roku. Wydawało się, że na rozstrzygnięcie trzeba będzie czekać do połowy 1919 roku, kiedy wojska amerykańskie dotrą w dostatecznej liczbie do Francji. W takich warunkach w sierpniu 1918 roku rozegrana została bitwa pod Amiens, która miała zapewnić odblokowanie linii kolejowej Paryż - Amiens i osiągnąć ograniczone cele terenowe. Było inaczej. 8 sierpnia 1918 roku przeszedł do historii jako data jednej z najważniejszych bitew w historii świata. Bitwa rozegrana tego dnia zmieniła równowagę sił na Froncie Zachodnim, złamała morale armii kajzera Wilhelma II i w ciągu mniej niż stu dni doprowadziła do zakończenia Wielkiej Wojny. Amiens jest jedną z najważniejszych bitew tamtej wojny.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

65
Winyle. Podręcznik miłośnika winylów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winyle. Podręcznik miłośnika winylów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak doznać maksymalnych wrażeń, słuchając swoich płyt winylowych Na przełomie tysiącleci wydawało się już, że dni płyt winylowych są policzone. Jednakże od kilku lat liczba sprzedanych płyt winylowych gwałtownie rośnie. Nikt też nie wie dokładnie, ile używanych płyt zmieniło właścicieli, ale najprawdopodobniej setki milionów. Dla pasjonatów muzyki nie istnieje lepszy środek zapisywania dźwięku od płyt winylowych, które stanowią najwyższy wyraz „dotykalnej muzyki”. Nie da się zaprzeczyć, że kupowanie, kolekcjonowanie i odtwarzanie płyt winylowych dostarcza nam dużo więcej satysfakcji niż banalne odsłuchiwanie nagrań ze smartfona. Dla wielu płyty winylowe są nie tylko nośnikami zapisu dźwięku, ale też dostarczają im one sposobu na życie. Ludzie tacy potrafią poświęcić niewiarygodnie dużo czasu na precyzyjne ustawianie swojego zestawu hi-fi tak, żeby wydobyć z niego jak najdoskonalszy dźwięk. Swoje weekendy spędzają na wyprawach mających na celu zdobycie nowych płyt i z maniackim zacięciem potrafią mówić o najdrobniejszych szczegółach związanych z każdym z posiadanych albumów oraz singli. Jeżeli jeszcze nie zaliczasz się do tej grupy ludzi, to wcześniej czy później do nich dołączysz. Kupno tej książki będzie pierwszym krokiem, jaki uczynisz na drodze do winylowego uzależnienia.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

66
Tomek i Przyjaciele. Zeszyt zadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i Przyjaciele. Zeszyt zadań
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Tym razem Tomek i jego przyjaciele przygotowali dla ciebie całe mnóstwo łamigłówek, które rozgrzeją twoje szare komórki! Obserwuj pociągi i pomóż im w pracy. Niesamowite naklejki sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza! Rozgrzej szare komórki w towarzystwie Tomka i jego pracowitej drużyny! Przed tobą długie godziny główkowania – chwyć ołówek, flamaster lub długopis i daj się porwać fantastycznym zadaniom. Tomek i przyjaciele. Zeszyt zadań to książka pełna zagadek i łamigłówek, które można uzupełniać naklejkami.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

67
Robot Trains. Wodne kolorowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot Trains. Wodne kolorowanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Ta książeczka to niesamowita zabawa w odkrywanie barw! Aby pokolorować osiem prostych ilustracji z bohaterami Świata Pociągów, potrzebujesz tylko czystej wody i pędzla – gdy zwilżysz zakropkowane pola, na obrazku pojawią się kolory. Czy zgadniesz jakie? Pokolorowane ilustracje można wyciąć z książki i uzupełnić papierem kolorowym, klejem brokatowym albo flamastrami – będą jeszcze piękniejsze! „Wodne kolorowanie” to seria książeczek, dzięki którym dzieci zapoznają się z techniką malowania pędzlem, zanim sięgną po prawdziwe farby. Wystarczy zamoczyć pędzelek w wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. Wtedy na obrazku pojawią się kolory. Ale – uwaga – to wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Bardzo ważna jest tu precyzja! Gdy wyjdziesz poza linię, na niezakropkowanej powierzchni może również pojawić się kolorowa plama! Osiem ilustracji z bohaterami Świata Pociągów już czeka! Gdy będą gotowe, można ozdobić je dodatkowo papierem kolorowym, brokatem albo flamastrami – zabawa będzie jeszcze lepsza!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

68
Booba. Wesoła kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Booba. Wesoła kolorowanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.05

32 kapitalne ilustracje do pokolorowania zapewnią młodym odbiorcom długie godziny relaksującej zabawy. Booba i jego towarzysze kochają kłopoty, a ilustracje i dołączone do książki naklejki nawiązują do ich szalonych przygód, które dzieciaki znają z serialu. Pora wziąć ulubione kredki, usiąść wygodnie i rozgościć się w świecie psotnego Booby, rezolutnej Looli i zuchwałego Googi! Kolorowanie to przyjemny sposób na rozwijanie wyobraźni, zdolności kreatywnych, poczucia estetyki i sprawności manualnej dziecka.

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

69
Kot-o-ciaki. Nowa kolekcja bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot-o-ciaki. Nowa kolekcja bajek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.23

Pianka, Budyń i Krakers to trzy rude koty, których perypetie rozbawią cię do łez! Sprawdź, co się stało, gdy kociaki zapragnęły zostać superbohaterami, weź udział w wyjątkowym konkursie tańca, stań do rowerowego wyścigu, naucz się konstruować latawce i pomóż kociakom rozdawać paczki, które zgubił kot pocztowy! Poznaj słodką Babeczkę, łebskiego Lukra, ponurego Borysa i całą resztę kociego towarzystwa. W świecie kotociaków wszystko zawsze dobrze się kończy, a kluczem do sukcesu jest przyjaźń i współpraca!

34,99 zł
26,59 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

70
Ptyś i Bill. Tom 3. Co z niego wyrośnie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptyś i Bill. Tom 3. Co z niego wyrośnie?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.11

Wesołe przygody chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Ptyś i jego spaniel Bill mają same zwariowane pomysły! W domu, w ogrodzie i w trakcie zwiedzania lotniskowca – nigdzie i nigdy nie brakuje im powodów do zabawy. Nie mówiąc już o wakacjach, kiedy bohaterom niestraszne są morskie stwory, a jazda konna jest okazją do wygłupów. Wymyślą też osobliwy sposób łowienia ryb i przepis na zrobienie kariery w cyrku. A że Bill jest niezwykle sprytnym żarłokiem, znajdzie drogę do każdej lodówki... Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), który we współpracy z różnymi scenarzystami zrealizował osiem albumów Ptysia i Billa. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Co za cyrk!, Banda Billa i Co z niego wyrośnie?.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

71
Czytanka na resorach. Auta 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanka na resorach. Auta 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

Zygzak McQueen był królem wyścigów! Z czasem jednak zaczęły go prześcigać nowe, szybsze auta. Postanowił więc poprawić swoją technikę jazdy i zaczął ostro trenować. Pomogła mu w tym instruktorka Cruz Ramirez, która wkrótce zastąpiła go również na torze!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

72
Ultimate Spider-Man. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultimate Spider-Man. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Pokonał Kravena. Pokonał Doktora Octopusa. Przetrwał nawet starcie z Zielonym Goblinem. Tymczasem mnóstwo kłopotów sprawia mu zwykły bandyta przebrany za… Spider-Mana. Tyle wystarczy, żeby zrujnować reputację Pająka, uczynić z niego wroga publicznego i... na zawsze odmienić jego życie. Po odnalezieniu przyjaciela z dzieciństwa, Eddiego Brocka, Peter odkrywa dawną tajemnicę ich ojców – czarny płyn mogący służyć za protoplazmatyczny kombinezon leczący choroby oraz zwiększający siłę i zwinność noszącej go osoby. Peter przypadkowo zostaje pokryty warstwą tej ciemnej substancji i staje się niemal niepokonany... Ale przyjdzie mu za to słono zapłacić! Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis (Daredevil: Nieustraszony!), a rysunki stworzył Mark Bagley (Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man).

99,99 zł
76,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

73
Invincible. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Invincible. Tom 3
Dostępny
11 szt.

Kontynuacja niezwykłej opowieści o Marku Graysonie, znanym pod superbohaterskim pseudonimem Invincible. Mark doszedł już do siebie po wstrząsających wydarzeniach z udziałem jego ojca i stopniowo wyrasta na samodzielnego superbohatera, zdolnego ratować świat. Sprawy sercowe układają mu się dobrze. Ma ciepłą rządową posadkę, dzięki której stać go na opłacenie studiów. Parę razy dostał w zęby, ale zasadniczo z powodzeniem wykonuje swoją robotę. Tymczasem dzieją się rzeczy, które mogą doprowadzić do jego ponownego spotkania z ojcem. Invincible zupełnie nie spodziewa się tego, co szykuje mu los. Autorem scenariusza jest Robert Kirkman, twórca The walking dead, rysunki wykonał Ryan Ottley, nominowany do Nagrody Russa Manninga jako Najlepszy nowy talent.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

74
Buntowniczki. Niezwykłe życie Mary Wollstonecraft i jej córki Mary Shelley - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buntowniczki. Niezwykłe życie Mary Wollstonecraft i jej córki Mary She...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Nagrodzone prestiżową National Book Critics Circle Award Buntowniczki przedstawiają porywającą historię dwóch niezwykłych kobiet, Mary Shelley, autorki kultowego Frankensteina oraz jej matki, Mary Wollstonecraft – angielskiej prekursorki feminizmu. Obydwie zyskały sławę jako pisarki, pokochały błyskotliwych acz trudnych do zniesienia mężczyzn i wychowywały samotnie nieślubne dzieci. Obie żyły na wygnaniu, musiały walczyć o swoją pozycję na świecie, a przy tym przełamywały po kolei wszystkie możliwe konwencje – Wollstonecraft ganiała piratów po Skandynawii i pożeglowała do Paryża, by wziąć udział w Wielkiej Rewolucji, natomiast Shelley uciekła z domu łodzią rybacką z żonatym mężczyzną oraz stawiała czoła neapolitańskim bandytom. A co być może najważniejsze – obydwie głosiły, że prawa i przywileje kobiet powinny być ważne dla wszystkich. Na kartach tej niesamowitej i odkrywczej biografii spotykają się dwie wizjonerki, którym nie dane było się poznać, ale mimo to pozostawiły po sobie wspólne, ogromne dziedzictwo. Jako pisarki, myślicielki i kobiety. Książkę czyta się błyskawicznie, niczym najlepszą powieść zaludnioną fascynującymi postaciami. Trudno się jej oprzeć! – „The Seattle Times”. Pogłębione spojrzenie na twórczość dwóch skandalistek żyjących w wiktoriańskiej Anglii, których historia rezonuje do dziś – „Vogue”.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

75
Dallas Barr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dallas Barr
Dostępny
7 szt.

Koniec XXI wieku. Nieliczni ludzie mogą skorzystać z niezwykłej kuracji gwarantującej nieśmiertelność. Oferuje ją lord Stileman – najdłużej żyjący na świecie człowiek. Zabieg jest bardzo kosztowny i by jego efekty utrzymywały się, powinien być powtarzany co 10 lat. Nie wszystkich jednak stać na przedłużanie sobie życia... Główny bohater serii, tytułowy Dallas Barr, jest najemnikiem w typie Jamesa Bonda, specjalizującym się w wykonywaniu „misji niemożliwych”. Tylko dzięki nim może zdobyć środki na kolejne kuracje odmładzające. Żeby nie utracić nieśmiertelności, jest gotowy ryzykować własnym życiem... Scenariusz komiksu powstał na podstawie bestsellerowej powieści Buying time, której autorem jest jeden z najsławniejszych pisarzy science fiction – Joe Haldeman. Rysunkami zajął się Marvano. Obaj twórcy są znani w Polsce ze znakomitych cykli SF Wieczna wolność i Wieczna wojna. W polskim wydaniu znalazło się 7 tomów edycji francuskiej.

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

76
Kot-o-ciaki. Zeszyt zadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot-o-ciaki. Zeszyt zadań
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

Zakręcone labirynty, szarady słowne, wykreślanki, proste zadania matematyczne, zagadki logiczne i mnóstwo innych szalonych łamigłówek z uroczymi kotami w rolach głównych, a do tego naklejki. Ta książka zapewni maluchom długie godziny zabawy, a przy okazji – wyśmienity trening intelektu! Zawarte w Zeszycie zadań łamigłówki zostały opracowane z uwzględnieniem indywidualnych różnic w rozwoju dzieci. Są tu zarówno łatwe, jak i bardziej skomplikowane ćwiczenia, które pomogą kształtować umiejętności niezbędne dzieciom na pierwszym etapie edukacji. Towarzystwo ulubionych bohaterów to gwarancja doskonałej rozrywki – łamigłówki nawiązują do zabawnych perypetii sympatycznych kociaków, które dziecko zna z serialu!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

77
Millenium Saga. Tom 3. Dziewczyna, która nie odpuszczała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Millenium Saga. Tom 3. Dziewczyna, która nie odpuszczała
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Finał opowieści sensacyjnej, kontynuującej wątki znane z komiksowej adaptacji trylogii Millennium Stiega Larssona. Terrorystyczna organizacja Sparta wysyła władzom szwedzkim nagranie z żądaniem gigantycznego okupu. Skrajnie prawicowa partia republikanów zyskuje coraz większe poparcie. Zastraszani są ludzie znający faszystowską przeszłość niektórych polityków. W przeddzień wyborów parlamentarnych sytuacja w Szwecji staje się napięta. W takich okolicznościach hakerka Lisbeth Salander i dziennikarz Mikael Blomkvist, usiłując dowiedzieć się prawdy o mizoginicznym pisarzu Borrowie, kolejny raz wpadają w tarapaty… Co łączy Spartę z republikanami, faszystami, Borrowem i światem hakerów? Tylko ustalenie tych powiązań może doprowadzić dwoje bohaterów do rozwikłania mrocznej tajemnicy… Autorami serii są Sylvain Runberg, belgijski scenarzysta kilkudziesięciu serii kryminalnych, historycznych i fantastycznych (Konungowie, Millennium), oraz hiszpańska rysowniczka Belén Ortega, która zdobyła popularność dzięki komiksowi Himawari.

34,99 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

78
Smerfy. 100 pierwszych słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy. 100 pierwszych słów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Ucz swoje dziecko pierwszych słów razem ze smerfami! Ta urocza książeczka jest doskonałym prezentem dla każdego malucha. Poznaj Papę Smerfa, Smerfetkę, Pracusia i innych bohaterów, którzy z ogromną radością oprowadzą twoje dziecko po swoim świecie i nauczą je podstawowych wyrazów.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

79
Strrraszna historia. Ci okrutni Rzymianie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strrraszna historia. Ci okrutni Rzymianie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Na pewno nie wiesz • dlaczego krowa na dachu przynosi pecha, • jak nazywała się rzymska bogini zawiasów? Poznaj ponurą prawdę o najpotężniejszym imperium wszech czasów! Poczytaj o koszmarnym Koloseum oraz zwierzętach i ludziach, których krew wsiąkła w piach areny...

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

80
Czytanka o bałwankach. Gorączka lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanka o bałwankach. Gorączka lodu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Maluchy kochają Olafa, a Olaf kocha maluchy. Przedstawiamy uroczą czytankę o przytulaśnym bałwanku i jego maleńkich braciszkach, którą możecie czytać wspólnie już z najmłodszymi pociechami. Dobrej zabawy!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

81
Masza i Niedźwiedź. Nowa kolekcja bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Nowa kolekcja bajek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Wybierz się wraz z Maszą w podróż pełną przygód i spędzaj czas na psotach, zabawie i poznawaniu nowych przyjaciół! Przekonaj się, dokąd Masza wyruszyła wehikułem czasu, jaką osobliwą postać spotkała w jeziorze i co w ramach atrakcji przygotował dla swych znajomych Tygrys. Dołącz do Niedźwiedzia, który wybiera się na wymarzoną wycieczkę i stań oko w oko z egzotyczną trupą aktorską Tres Bananas. W tej książce czeka na ciebie pięć nowych, fantastycznych opowieści o przygodach twoich ulubionych bohaterów!

34,99 zł
26,59 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

82
Trylogia Ojczyzny. Tom 1. Dusza granicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Trylogia Ojczyzny. Tom 1. Dusza granicy
Dostępny
3 szt.

Nevada. To nie amerykańska pustynia, ale miejsce położone nad doliną rzeki Brenty w północnej części regionu Wenecji Euganejskiej. Tam mieszka rodzina De Boerów. To ziemia otoczona surowym lasem, gdzie nawet domy stawiane są na stromych zboczach. Są ostatnie lata dziewiętnastego wieku, a De Boerowie, utrzymujący się z uprawy Nostrano del Brenta, bardzo cenionego gatunku tytoniu, żyją ze świadomością, że jedynie milczący i pełen szacunku sojusz między ludźmi a dziką naturą pozwala im przetrwać. Głową rodziny jest Augusto, człowiek małomówny, niestrudzony pracownik, zdolny usłyszeć głos lasu i rozumieć świst wiatru. Taką samą dziką naturę ma Jole, jego najstarsza córka, bezgranicznie kochająca konie. Dochody z uprawy tytoniu nie wystarczają, aby rodzina mogła godnie żyć. Dlatego Augusto postanawia przedostać się przez nieodległą granicę, aby przemycić nadwyżkę zbiorów do Austrii. Droga prowadzi niedostępnymi ścieżkami, przez pozornie niemożliwe do pokonania przeszkody, w nieustannym zagrożeniu atakiem dzikich zwierząt, napaścią rozbójników i aresztowaniem lub postrzeleniem przez straż graniczną. Jole ma piętnaście lat, gdy ojciec postanawia, że czas zabrać ją ze sobą: w rodzinie ktoś jeszcze musi znać tę trasę. Nie minie wiele czasu, kiedy okaże się, że dziewczyna będzie musiała wyruszyć w tę samą drogę jeszcze raz, ale samotnie. Jole wkroczy ponownie w ten surowy świat, by dostarczyć na drugą stronę granicy swój cenny ładunek i odkryć, jaki los spotkał jej ojca, który trzy lata wcześniej nie powrócił z przemytniczego szlaku. Fragment książki: „- Widzisz? To są szczyty wznoszące się na północ od miasta Feltre. Jole podążyła wzrokiem za ojcowskim spojrzeniem, aż jej oczy spoczęły na górskich wierzchołkach. Po kilku chwilach znów zaczął mówić. - Jole, ta podróż ma tylko jedną zasadę: nie wracaj taka, jaka wyszłaś. Wróć do domu inna! - A jak to się robi? - Zawód przemytnika przypomina wiatr. Nikt nie może nas zobaczyć, nikt nie może nas złapać i zawsze musimy być gotowi, by zmienić kierunek”. „Matteo Righetto jest narratorem o nadzwyczajnym talencie. Pisze książki, od których nie można się oderwać. To literatura autentyczna i pełna rozmachu”. - Adam Freudenheim, Pushkin Press (Wielka Brytania) „Dusza granicy to rewelacyjna książka: pozwala nam zanurzyć się w nieznanym świecie przemytników tytoniu na północy Włoch pod koniec XIX wieku i poczuć go tak, jakbyśmy byli mu współcześni”. - Michael Heyward, Text Publishing (Australia) „Marzeniem każdego wydawcy jest odnalezienie drogocennych kamieni, w których wszystko, co składa się na literaturę godną tej nazwy, spotyka się w jednym tekście. To właśnie jest przypadek Duszy granicy”. - Nelleke Geel, Atlas Contact (Holandia) Matteo Righetto (1972) mieszka i pracuje w Padwie, na granicy dzikich terenów północno-wschodnich Włoch. Wiele jego dzieł rozgrywa się w pięknych górskich krajobrazach, które doskonale zna z wędrówek z ojcem i z plecakiem. Dusza granicy stała się literackim sukcesem i została sprzedana w kilku krajach jeszcze przed jej publikacją we Włoszech. Drugi tytuł z trylogii zostanie wydany przez Smak Słowa w październiku 2019.

39,90 zł
18,75 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 21,15 zł

83
Inspirator podróżniczy. Słowenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Słowenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Słowenii. Nic cię nie ominie! • Piran – nadmorska perełka Słowenii • Jaskinie Szkocjańskie – spacer wzdłuż podziemnego kanionu • Dolina Soczy – raj dla aktywnych • Bled – turystyczny symbol Słowenii W środku między innymi: • rankingi atrakcji, • knajpki, w których jedzą miejscowi, • rekomendacje autorów, • intuicyjna nawigacja.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

84
Kiedy pocałunek spotyka się z namiętnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy pocałunek spotyka się z namiętnością
Dostępny
27 szt.

Książka napisana jest w formie wspomnień. To krótka historia widziana z trzech perspektyw: rozsądku, namiętności i miłości. Zakończenie również przedstawione jest w trzech odsłonach. Dzięki temu czytelnik sam zdecyduje, jaki jego zdaniem będzie najlepszy finał tej historii. Opowiadanie ma na celu przybliżyć czytelnikowi siłę ludzkich emocji oraz magię słów, zarówno tych wypowiedzianych, jak i przelanych na papier.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

85
Widmo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widmo, CD
PRO8L3M, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

Tak szybkiego powrotu warszawskiej grupy PRO8L3M, po niezwykle intensywnym koncertowo i wydawniczo roku 2018, ciężko było się spodziewać. Drugi w karierze album nosi tytuł „Widmo”, a jego premiera zaplanowana jest na 1 marca. Tym razem artyści, aby zrealizować koncepcję oprawy płyty, wybrali się w podróż aż do Pakistanu. Czego możemy się spodziewać po „Widmie”? To płyta, która zadaje wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami. Zarysowuje wiele wizji, czasem mrocznych, a czasem zupełnie nieprzewidywalnych. Nie zabraknie porywających, lirycznych pomysłów Oskara i zaskakujących eksploracji muzycznych Steeza. „Widmo” krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju, degradacji środowiska oraz rzuca światło na niedostrzegane zjawiska. Za zdjęcie z okładki wydawnictwa odpowiedzialny jest Michał Klusek (sesja realizowana we współpracy z SHOOTME), a projekt graficzny przygotował Darren Oorloff – uznany grafik z Melbourne, specjalizujący się w identyfikacji wizualnej projektów muzycznych. Lista utworów: 1. Prawdy nie mówi nikt 2. Rotterdam 3. USB 4. Jak Disney 5. Crash Test 6. Monza 7. To nie był film – feat. Artur Rojek 8. National Geographic 9. Pirelli 10. 112 11. VI katastrofa 12. Interpol

43,90 zł
32,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,97 zł

86
Rosyjskie służby specjalne, czyli jak rozbić państwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjskie służby specjalne, czyli jak rozbić państwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.20

Rosyjskie służby specjalnie czyli jak rozbić państwo to książka opowiadająca o wielowiekowej tradycji działań dezinformacyjnych popełnianych przez rosyjskie służby specjalnie. Autor przedstawia konkretne przykłady i akcje podejmowane na przestrzeni wieków, od Iwana Groźnego przez carską Ochranę, KGB, aż po Władimira Putina, Gazprom i wojnę na Ukrainie. Poprzez przykłady konkretnych akcji dezinformacyjnych na przestrzeni prawie 500 lat, autor ukazuje niezmienność i prostotę wykorzystywanych przez rosyjskie służby specjalne metod w kontrze do ułomności europejskich i światowych elit w ich zwalczaniu. Książka omawia słynne i po dziś dzień mylnie zakorzenione w społecznej świadomości akcje specjalne takie jak np. „Operacja Trust”, „Protokoły mędrców Syjonu”, oraz współcześnie przeprowadzaną dezinformację poprzez „trolle internetowe” czy działania bezpośrednie na Ukrainie, w państwach bałtyckich czy USA.

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

87
Wędrówki alpejskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki alpejskie
Dostępny
5 szt.

Na nowo wydany zbiór opowieści o przedwojennych i tuż powojennych Alpach autorstwa jednego z najwybitniejszych ówczesnych polskich wspinaczy, Wawrzyńca Żuławskiego. Wędrówki alpejskie to zapis wspinaczkowych przeżyć autora na alpejskich ścianach. Od Mont Blanc, przed Matterhorn, aż po Grossglocknera – i wiele innych. Żuławski przyjechał w Alpy po raz pierwszy w 1936 roku i został przez nie momentalnie oczarowany, co odbija się w jego prozie. Czytając coraz to kolejne opowiadania, mamy przed oczami śnieżne burze, poszarpany lodowiec, podniebne biwaki, wyczerpujące wspinaczki, porażki i zwycięstwa. W tle wciąż są skalne olbrzymy Alp. Pierwsze wydanie opowiadań pojawiło się jeszcze przed wojną, w 1939 roku, kolejne, rozszerzone, w roku 1956. Wydanie, które oddajemy w w ręce czytelników, jest opracowane zupełnie na nowo. Wędrówki alpejskie wzbogaciliśmy o zdjęcia nie tylko Wawrzyńca Żuławskiego, lecz także archiwalne Janusza Kurczaba. Ponadto można podejrzeć, jak powstawały opowiadania, dzięki zamieszczonym rękopisom oraz maszynopisom. Całość została opracowana tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

88
Biegnąca za mną pod wiatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Biegnąca za mną pod wiatr
Dostępny
1 szt.

"Gdy czytam wiersze Wiesława Kulikowskiego, myślę, że każdy, kto żyje wystarczająco długo, zna miejsca niegdyś kwitnące, owe wiśniowe sady, bliskie imiona, nazwy miast, które zginęły w wypadkach historii i zostały już tylko w pamięci. Kulikowski jest twórcą całkowicie oryginalnym, nieulegającym żadnej literackiej modzie. Gdy czytam jego wiersze, odzyskuję spokój; to o czym myślę jest w jego mądrych książkach, w których posłuszne Autorowi słowo budzi tęsknotę za głębszą refleksją. Te wiersze zostają z nami jak przywoływana w nich muzyka, jak zapachy i kolory Prowansji. Czytam wiersze Wiesława Kulikowskiego, aby uporządkować swój świat. To pomaga." - Elżbieta Zechenter-Spławińska

20,00 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,00 zł

89
Rozrusznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozrusznik
Dostępny
8 szt.

"Rozrusznik Ktoś wszczepił mi napęd Każe działać Narzuca tempo ponaddźwiękowe Czasem się zawiesza Ciężko go poruszyć kiedy zaciąga hamulce Ktoś wszczepił mi napęd Wychowanie? Edukacja? Bóg?"

27,20 zł
19,99 zł

Rabat 26,5%
oszczędzasz 7,21 zł

90
Nazywam się życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazywam się życie
Dostępny
50 szt.

Pasjonująca historia człowieka, który spełnia swoje marzenia. Całkowicie autentyczna, choć czasem wręcz niewiarygodna opowieść o chłopaku z warszawskiej ulicy Chmielnej, który wyrusza w podróż przez życie. Staje się świadkiem i aktywnym uczestnikiem wydarzeń prowadzących do upadku komunizmu i poszerzania wolności. Jego książka nie jest jednak autobiografią – opowiada przede wszystkim o radości istnienia. Opisuje prawdziwe historie człowieka spełnionego. Inspiruje i zachęca do tego, żeby żyć, a nie tylko egzystować. Autorowi przychodzi to z łatwością – jest marzycielem, który potrafi swoje marzenia spełniać. Dzięki temu i my możemy wyruszyć w niekończącą się podróż dookoła świata... Z pokładu jego jachtu wiele spraw widać lepiej i wyraźniej, wszak morze, ocean to przestrzeń nieograniczona ziemskimi troskami i zasadami. Może właśnie dlatego potrafi się tak intensywnie cieszyć wspaniałością świata. Pisze: „Jak wielkim cudem jest byt pojedynczego człowieka i jaką tajemnicą jesteśmy my – ludzie, zwierzęta czy rośliny, a nawet planety i gwiazdy. Wszystko jest życiem, a my jego wspaniałą częścią”. Ta przygoda zaczęła się „od jednego głębokiego marzenia, które choć raz w życiu mamy niemal wszyscy”. On potrafił zmienić swoje marzenia w rzeczywistość, a myślenie – w działanie. Ale czy nie jest za późno na realizację naszych marzeń? Po przeczytaniu tej książki odpowiedź na to ważne pytanie jest dużo łatwiejsza. Ale czy nie jest za późno na realizację naszych marzeń? Po przeczytaniu tej książki odpowiedź na to ważne pytanie jest dużo łatwiejsza.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

91
Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie Podróżnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie Podróżnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Kolejny z zabawnych komiksowych poradników autorstwa Allena O'Bannona i Mike'a Clellanda. Tym razem amerykańscy autorzy znani z ciętego języka otwierają przed nami drzwi do świata wędrówek w dziczy i biwakowania na łonie natury. Wszelkie patenty (których liczbę nie sposób podać) pojawiające się w Sztuce wędrowania zostały dokładnie przetestowane przez facetów, którzy większą część swojego życia spędzili, włócząc się po odludnych rejonach z ciężkim plecakiem. Dlatego ta książka to świetne wprowadzenie dla absolutnych nowicjuszy, ale i tych znających się na rzeczy – na pewno znajdą w niej coś nowego, co sprawi, że wędrówki i biwak będą jeszcze przyjemniejsze.

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

92
Trekking w Alpach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trekking w Alpach
Dostępny
9 szt.

Być może Alpy są najlepiej poznanymi górami na świecie, obfotografowanymi, w całości przeniesionymi na mapy. Mimo to nadal ekscytują i zaskakują przy każdej wizycie. Przewodnik opisuje najwspanialsze trasy piesze w najważniejszym europejskim paśmie górskim. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno na wolny tydzień, dwa tygodnie wakacji, jak i na całe lato. Kev Reynolds – redaktor przewodnika, zadbał o to, by nawet początkujący poradzili sobie z wyborem trasy – w książce znajdziemy informacje o poziomie trudności, rodzajach noclegów, poglądowe mapki, profile szlaków... A wszystko to bogato ilustrowane zdjęciami.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

93
Sheila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sheila
Dostępny
38 szt.

Ma na imię Akira i jest zwykłą, siedemnastoletnią dziewczyną, której życie całkowicie wywraca się do góry nogami. Na jej drodze pojawiają się tajemnicze istoty, a ludzie, którzy są jej bliscy, stają się jej najgorszymi wrogami. Komu może zaufać? Jak ma poradzić sobie z tym, co ją spotyka? I jak nie stracić przy tym zdrowego rozsądku? Czy zdąży znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, zanim bestia ją dopadnie?

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

94
Czary. Jak być współczesną wiedźmą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czary. Jak być współczesną wiedźmą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Silne kobiety rządzą światem. I zapewne są wiedźmami. Współczesne czarownice wplatają czary i magię w codzienne życie. Żyjąc w niezwykle trudnym klimacie kulturowo-politycznym, tęsknimy za prawdziwym związkiem z czymś potężniejszym od nas. W szczególności kobietom czarostwo pozwala nawiązać kontakt z drzemiącym w każdej z nas boskim pierwiastkiem, z siłami natury, umożliwiając wsłuchanie się w to, co próbuje nam powiedzieć. Przenosząc starodawną mądrość na współczesny grunt, zyskuje się łatwy i regularny dostęp do potężnej, wszechwiedzącej, intuicyjnej cząstki siebie. Życie w zgodzie z naturą i jej rytmem pozwala lepiej zadbać o własny rytm i potrzeby. Bycie wiedźmą oznacza życie w sposób świadomy, intensywny i pozbawiony poczucia winy. Niniejsza książka jest darem dla współczesnej mistyczki, która pragnie zgłębić tajemnice czarostwa, lecz nie wie, od czego zacząć. Niech stanie się przewodnikiem dla każdej kobiety żądnej wiedzy o tym, czym jest czarostwo i jak na co dzień korzystać z magii, nie wydając przy tym majątku. Omawia podstawy kunsztu i zawiera mnóstwo zaklęć i rytuałów, które zainspirują twoją wewnętrzną wiedźmę. Jej celem jest wzbogacenie twojego życia codzienną porcją magii. Dzięki książce Czary. Jak być współczesną wiedźmą poznasz tajemne znaczenie kamieni szlachetnych, kart tarota, astrologii, faz księżyca, solstycjów i seksu. Nauczysz się poskramiać energię, uwalniać wewnętrzne moce psychiczne i budować więź ze światem przyrody.

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

95
Najlepsza przyjaciółka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsza przyjaciółka
Dostępny
6 szt.

Asia i Kuba są szczęśliwą parą i planują razem wspólną przyszłość. On jest towarzyski i przebojowy, ona – raczej introwertyczna i skryta. Dlatego gdy dziewczyna na lekcjach francuskiego poznaje Elwirę, Jakub uznaje to za dobry znak. Kobiety szybko przypadają sobie do gustu i nawiązują głęboką relację pełną zaufania. Asia zaczyna spędzać z przyjaciółką coraz więcej czasu. Jednocześnie zauważa, że jej relacje z Jakubem stają się coraz bardziej napięte. Na szczęście kobieta ma przy sobie Elwirę, bratnią duszę, która zawsze ją pocieszy i pomoże znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji. Bo przyjaciele zawsze chcą dla nas jak najlepiej. Prawda?

36,90 zł
18,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,45 zł

96
Pamiętniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki
Dostępny
203 szt.

Pamiętniki Hectora Berlioza to prawdziwa historia pisana muzyką. Muzyk, krytyk, publicysta, twórca symfonii romantycznej. Wszystkie te określenia pasują do jednego z najważniejszych francuskich kompozytorów – Hectora Berlioza. Jego twórczość wyznaczyła kierunek rozwoju muzyki symfonicznej na całym świecie. Przyjaźnił się z Lisztem, pisał muzykę na solowe występy Paganiniego, podróżował do Włoch, Niemiec, Rosji i Anglii. Był prawdziwym kosmopolitą i jednym z najciekawszych artystów epoki romantyzmu, której początek wyznacza wykonanie jego najsłynniejszego dzieła – Symfonii fantastycznej. Pierwsze pełne polskie wydanie.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

97
Jestem szalony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem szalony
Dostępny
28 szt.

Disco polo – obciach czy fenomen? Marcin Miller – szczęściarz czy pracoholik? Marcin Miller. Nie wszyscy go lubią. W wywiadach zbyt szczery, trudny do zaszufladkowania. Krytyczny. Samowystarczalny. Skromny król show-biznesu, czołowy wokalista muzyki disco polo w kraju. Który prostolinijnie wyznaje: „takiej muzyki nie da się słuchać dłużej niż przez dwadzieścia minut”. Tymczasem bez „Szalonej” czy „Niech żyje wolność” trudno wyobrazić sobie koncert sylwestrowy czy jakąkolwiek imprezę w Polsce. Łobuz czy drań? Zaczynał od gry na cymbałkach, potem były wiejskie zabawy, dożynki i gra w remizie strażackiej. Sprzęt? Keyboard od cioci ze Szwecji, statyw z dziecięcego wózka, własnoręcznie zrobiony mikser. Aż życie postawiło go przed dylematem – zwykły los ełckiego urzędnika czy muzyka? Wybrał to drugie. Czy to mu się opłaciło? Twórca zespołu „Boys”. Lider i wokalista. Autor tekstów i kompozytor. Biznesmen. Projektant mody. Współtwórca i ambasador marki modowej MillerTulipan. Niezmiennie od blisko 30 lat na scenie. Gra ponad 200 koncertów rocznie. „Niech żyje wolność, wolność i swoboda. Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

98
Polscy poszukiwacze złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy poszukiwacze złota
Dostępny
26 szt.

Nieznana historia udziału Polaków w gorączkach złota! XIX-wieczna gorączka złota do dziś rozpala wyobraźnię. Jej fenomen nie ominął także Polaków, którzy mimo iż pozbawieni własnego państwa, aktywnie uczestniczyli w eksploracji ówczesnego świata. Tym, co wyróżniało ich na tle innych poszukiwaczy przygód, było doskonałe wykształcenie, niezwykła zaradność oraz przeważnie powstańcza przeszłość. Podążając tropem polskich zesłańców, emigrantów i podróżników, którzy w XIX wieku znaleźli się na złotonośnych obszarach Syberii, Kalifornii, Australii, Nowej Zelandii i Afryki Południowej, autor przedstawia dokonania Polaków, którzy dali się porwać temu szaleństwu. Zdarzali się wśród nich typowi awanturnicy, ale w większości byli to wytrawni globtroterzy lub przedsiębiorcy wysyłani na polecenie władz do badań geologicznych i eksploatacji. Mało znany jest wkład wielkiego odkrywcy Pawła Edmunda Strzeleckiego w poznanie złotodajnych terenów Australii. Inni byli świadkami niecodziennych wydarzeń - Sygurd Wiśniowski brał udział w koronacji lokalnego króla na Fidżi, a Eugeniusza Żmijewskiego gościł tajemny przywódca buddyjskich Buriatów. Wiedli pełne niebezpieczeństw i wyrzeczeń życie, ciężko pracując na poprawę swojego losu. Do nielicznych fortuna się uśmiechnęła, kilku zostało uznanymi naukowcami, wielu zostawiło po sobie fascynujące wspomnienia. „Ryzyko jest szlachetną rzeczą”. – Eugeniusz Żmijewski, eksploatator Syberii

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

99
Prawo pracy dla pielęgniarek i położnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo pracy dla pielęgniarek i położnych
Dostępny
1 szt.

Opracowanie szczegółowo omawia uwarunkowania wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej w ramach umowy o pracę, z uwzględnieniem ogólnych i szczególnych uregulowań dla tych zawodów. Publikacja składa się z trzech części: Część I: rola prawa pracy w zatrudnianiu pielęgniarek, położnych oraz źródła prawa regulujące stosunki zatrudnienia pielęgniarek, położnych; zasady prawa pracy (zasada wolności wykonywania zawodu i pracy pielęgniarki i położnej, zasada ochrony godności i innych dóbr osobistych, zasada równości i niedyskryminacji, zasada ułatwienia podnoszenia kwalifikacji zawodowych, zasada zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, zasada godziwego wynagrodzenia, zasada prawa do wypoczynku, zasada zaspokojenia potrzeb socjalno-bytowych, zasada uprzywilejowania pracownika i automatyzmu prawnego, podstawowe zasady dotyczące zbiorowego prawa pracy). Część II: Pracowniczy stosunek zatrudnienia (pojęcie, cechy i strony stosunku pracy, swoboda nawiązanie stosunku pracy, rodzaje umów o pracę, zmiana i ustanie stosunku pracy). Część III: Ogólne i szczególne właściwości zatrudnienia pracowniczego pielęgniarek oraz położnych (obowiązki pracodawcy, obowiązki i prawa pracownika, zakaz konkurencji, czas pracy, wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia, urlop pracowniczy i inne przerwy w wykonywaniu pracy, ochrona rodzicielstwa, odpowiedzialność stron w stosunkach zatrudnienia, odpowiedzialność pracodawcy i zleceniodawcy). Opracowanie ukazuje instytucje prawa pracy w zatrudnianiu pielęgniarek i położnych w kontekście rzeczywistych mechanizmów funkcjonowania stosunków zatrudnienia, a także z punktu widzenia orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych prawa pracy. Oprócz tego autorzy dokonali odniesień porównawczych do zatrudnienia cywilnoprawnego np. umowy o świadczenie usług pielęgniarskich.

129,00 zł
64,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 64,50 zł

100
Post Dreams, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Post Dreams, CD
Rebeka , Agora - multimedia
Dostępny
2 szt.

Po dwóch latach od wydania „Davos” Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny wychodzą z materiałem, który przypomni wszystkim marzycielom o tym, że istnieje świat równoległy, a dzięki tej płycie będziemy mogli się w niego zagłębić. Iwona: „Post Dreams” to będzie prawdopodobnie najbardziej piosenkowa płyta Rebeki. Staraliśmy się zawrzeć w niej mnóstwo różnorodności. Z jednej strony wydaje się utkana z delikatnych ornamentów, z drugiej strony uderza potężną falą przesterowanych gitar i ciężkich bębnów. Bartosz: Zdecydowaliśmy się wprowadzić nieco nowości do naszego stylu komponowania i zaprosiliśmy do współpracy gitarzystę, trębacza oraz kwartet smyczkowy. Na płycie znalazły się trzy utwory po polsku: „Fale”, „Zachód” oraz „Światła”, już się nie możemy doczekać aż je Wam zaprezentujemy na żywo! Lista utworów: 1. Indie 2. Cavegirl 3. Elesi 4. Fale 5. Zachód 6. The Last Episode 7. Cavegirl (jogging version) 8. Percival 9. We Will Love You 10. Światła

51,90 zł
38,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,97 zł

Wróć do góry