hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.02.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 7 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety? (Adam Szustak OP), na drugim Szydełko dla początkujących (Beata Guzowska). Kolejny produkt to Komiks paragrafowy. Rycerze 2. Wiadomość (praca zbiorowa) oraz Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci (praca zbiorowa).
1
Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Nie potrzebujesz mężczyzny, by być w pełni szczęśliwą. Bóg wymyślił genialny pomysł na kobietę. Według Jego zamysłu kobieta jest piękna, wolna i niezależna… Niezależna od jakiegokolwiek mężczyzny! Na pierwszy rzut oka wygląda to jak pomysł wojującej z mężczyznami feministki, ale tak nie jest! To całkowicie Boży plan, którego celem jest napełnienie cię szczęściem, aż po same brzegi. • Co to dokładnie oznacza, by być wolną od mężczyzn? • Jak stać się silną kobietą, nie będąc jednocześnie karykaturą, czyli żeńską wersją faceta? • Czym twoje piękno różni się od atrakcyjności seksualnej i jak zachwycać swoją kobiecością? Odpowiesz sobie na te i wiele innych pytań, związanych z pierwotnym Bożym projektem kobiety, dzięki książce o. Adama Szustaka pt.: Judyta. Czym jest siła kobiety. Bóg mówi do ciebie: „Daję̨ ci najfajniejszą rzecz, jaką dla ciebie przygotowałem, daję ci bycie kobietą” – o. Adam Szustak OP. Poznaj biblijną historię kobiecej siły! Judyta, której historię opowiedzianą przez o. Adama Szustaka przeczytasz w książce, jest najpełniejszą, najpiękniejszą, najbardziej powabną i najwaleczniejszą przywódczynią, jaką poznał świat. Dzięki swojemu naturalnemu pięknu, mądrości, sprytowi i odwadze uratowała ona swój lud od całkowitej zagłady. Uwaga! Dokonała tego bez najmniejszej pomocy ze strony mężczyzny! Ty też możesz osiągnąć pełnię swoich kobiecych możliwości i odkryć swoje najgłębsze powołanie jako kobieta, a przy tym być cudownie szczęśliwą, nie oglądając się na nikogo. Dzięki lekturze książki zrozumiesz swoją przewagę nad mężczyznami. Rozjaśni ci się twoja prawdziwa rola, jaką powinnaś spełniać w świecie. Historia Judyty pokaże ci ponadto jak używać swojej silnej broni, czyli kobiecej natury, powabu, wdzięku, atrakcyjności seksualnej – do dobrych celów! Sięgnij po książkę, jeśli chcesz poznać w większych szczegółach odpowiedzi na poniższe pytania: • Do czego zostałaś stworzona jako kobieta? • Kiedy kobieta jest prawdziwie najpiękniejsza? • Czy potrzebujesz się malować? • Kiedy kobieta jest najpełniej sobą? • Na czym polega wstyd kobiety? • Kiedy Bóg spełnia to, czego chcesz? • Na jakie ważne pytanie powinnaś sobie jako kobieta odpowiedzieć? • Na czym polega zdrowy biblijny feminizm? • Jakie jest twoje najgłębsze zadanie, o którym facet nie ma bladego pojęcia? • Dlaczego kobieta ma rozwiniętą do nieskończonych granic emocjonalność? • Na czym polega kobiecość w wydaniu duchowości maryjnej? • W czym przejawia się władza kobiety nad mężczyznami? • Kiedy kobieta może naprawdę pokochać mężczyznę? • Co trzeba zrobić, aby uszczęśliwić faceta? • Jaka jest najwyższa forma miłości? I wiele więcej… „Każda kobieta ma serce przygotowane do tego, żeby kochać, kochać i kochać. Jeśli obierzesz właściwy cel, to po prostu nikt nie jest w stanie cię̨ powstrzymać” – o. Adam Szustak OP.

39,90 zł
38,70 zł
Powiadomienie

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,20 zł

49 osób kupiło
2
Szydełko dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szydełko dla początkujących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Praktyczny poradnik, wydany w pełnym kolorze, niezbędny do samodzielnej nauki szydełkowania - obecnie bardzo modnego hobby. Znajdziesz tu szczegółowe opisy podstawowych wzorów szydełkowych (np. początkowa pętelka, półsłupek zwykły, półsłupek nawijany, słupki dziergane, ścieg siateczkowy) oraz wyjaśnienia dotyczące schematów. Książka ta przybliży wam, jak zrobić na szydełku np. kolorowe kółka, kolorowe kwadraty, kwiatki, kolorowe bransoletki, podkładki na kubek albo ocieplacze na szklanki.

12,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 38,1%
oszczędzasz 4,91 zł

38 osób kupiło
3
Komiks paragrafowy. Rycerze 2. Wiadomość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiks paragrafowy. Rycerze 2. Wiadomość
Dostępny
2454 szt.

Król zlecił Ci niezwykle ważne zadanie. Trzeba dostarczyć dokument najwyższej wagi, do wodza sąsiedniego księstwa. Tylko od Ciebie i Twoich wyborów, zależy powodzenie tej misji. Jeśli chcesz zostać rycerzem, już teraz wyrusz w podróż! „Komiksy paragrafowe” to nowa na polskim rynku wydawniczym propozycja zabawy dla tych, którzy kochają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje dzięki nim bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach. Dlaczego „Komiksy paragrafowe” są tak wciągające, pełne emocji i bez reszty angażują gracza? To dlatego, że istnieje wiele sposobów na zakończenie rozgrywki, a czasem również wiele zakończeń komiksu. Wszystko zależy od wyborów, jakich dokonuje gracz. To sprawia, że „Komiksy paragrafowe” można czytać wiele razy, z rosnącą ciekawością. Starannie przemyślana mechanika gry, świetna kreska rysowników na długo zatrzymają gracza w świecie walecznych rycerzy, piratów, wilkołaków, wampirów, detektywów, superbohaterów i łowców nagród. Książka jest przeznaczona dla dzieci od 8 lat.

39,99 zł
31,19 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

20 osób kupiło
4
Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci
Dostępny
41 szt.

Ilustrowana gramatyka angielska dla dzieci to kompendium wiedzy na temat języka angielskiego przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach uczęszczających do szkół podstawowych. Publikacja zawiera podstawowe zagadnienia gramatyczne wraz z ćwiczeniami, dzięki którym czytelnicy będą mogli utrwalić zdobytą wiedzę. Najważniejsze zagadnienia zostały ujęte w kolorowych ramkach i tabelach, co ułatwia zapamiętywanie najistotniejszych informacji. Dodatkowo na końcu znajduje się klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

7 osób kupiło
5
Bieguni. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieguni. Audiobook
Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie
Dostępny
10 szt.

Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści ostatnich lat. Książka laureatki Nagrody Nobla. Pierwsza polska publikacja uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera, otrzymała również Literacką Nagrodę Nike 2008 i nominację do National Book Award 2018. Co mamy wspólnego z biegunami – prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi, którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów? Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie. „Czym jest powieść? Książkę zdobywczyni Międzynarodowej Nagrody Bookera czyta się jak wnikliwą odpowiedź na to właśnie pytanie (…). cechuje charakterystyczna dla intymnego dziennika Biegunów fragmentaryczność i mariaż magii z atmosferą cudowności. To zaskakująca, zabawna podróż do najbardziej nieuchwytnego z miejsc – istoty człowieczeństwa”. – „Entertainment Weekly” „Oryginalna, pasjonująca i znakomicie napisana”. – „Le Figaro” Audiobook w wyjątkowej interpretacji Olgi Tokarczuk oraz zaproszonych przez nią aktorów: Magdaleny Cieleckiej, Agaty Kuleszy, Danuty Stenki, Mariusza Bonaszewskiego i Wiktora Zborowskiego.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7 osób kupiło
6
Pogoda ducha. Pełna uczuć jesteś boska! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogoda ducha. Pełna uczuć jesteś boska!
Dostępny
27 szt.

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i napełnia energią niczym ciepły, wiosenny promień słońca. Innym razem to gwałtowna ulewa niszcząca ogród pełen kwiatów. Podążając za Pismem Świętym i spostrzeżeniami Ignacego z Loyoli, świętego o nieprzeciętnej wrażliwości i gorącym temperamencie, autorka odkrywa, że emocjonalność jest fascynującym Bożym darem, który nadaje życiu niepowtarzalną barwę. Pokazuje, jak ukryte w tobie piękno wyraża się we wszystkich stanach twojego ducha. Otwórz się na swoje uczucia, pokochaj te trudne i bądź kobietą pełną życia!

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

5 osób kupiło
7
Siedmiu wspaniałych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedmiu wspaniałych
Dostępny
111 szt.

Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również – jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy? Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym – nie. Te bajki „dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną”, pisze znana psychoterapeutka Katarzyna Miller. O popularności bajek terapeutycznych Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel najlepiej świadczy fakt, że to już czwarte wydanie tej niezwykłej książki. Warto po nią sięgnąć i czytać razem z dziećmi!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4 osoby kupiły
8
Kordian Juliusza Słowackiego. Streszczenie, analiza, interpretacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kordian Juliusza Słowackiego. Streszczenie, analiza, interpretacja
Dostępny
153 szt.

W publikacji: – szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, – charakterystyka postaci, – przynależność gatunkowa, – problematyka utworu – dojrzewanie bohatera, polemika z Adamem Mickiewiczem, bohater romantyczny, – wybrane motywy: motyw szatana, motyw przemiany, samobójstwa i miłości, motyw wędrówki i samotności, – pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających i prac klasowych. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,99 zł
4 osoby kupiły
9
Jezuickie drogi krzyżowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezuickie drogi krzyżowe
Dostępny
15 szt.

Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Różnym ludziom. Śmiało można powiedzieć, że podobnym do Ciebie i Twoich przyjaciół. Możesz to po prostu przeczytać, możesz wybrać coś dla siebie i pójść jak za przewodnikiem, możesz tylko się zainspirować i stworzyć własną kompozycję, a możesz także pomóc innym we wspólnym kroczeniu za Tym, który dźwigał krzyż. Wydanie 2.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
10
Gra MNIAM Memory mini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra MNIAM Memory mini
Dostępny
21 szt.

Układanka pamięciowa dla przedszkolaków. Dzieci szukają takich samych obrazków. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej par. Gra pamięciowa, rozwija analizę i syntezę wzrokową, wspomaga funkcje kojarzenia i rozpoznawania przedmiotów.

29,52 zł
21,25 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,27 zł

3 osoby kupiły
11
Barbie Kariera. DVF50 Lalka gwiazda pop z akcesoriami, jasnowłosa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Kariera. DVF50 Lalka gwiazda pop z akcesoriami, jasnowłosa
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Pomóż swojemu dziecku wypróbować różne ścieżki kariery z Barbie. Teraz dziewczynka może pokazać swój talent muzyczny razem z Barbie gwiazdą pop. Ta lalka ubrana jest w srebrny top oraz modną holograficzną spódniczkę. Na nogach ma jasnofioletowe buty. W zestawie znajduje się również mikrofon na stojaku, który pobudzi dziecięcą wyobraźnię do opowiadania jeszcze większej liczby historii. Zabawę wzbogacą także różne sylwetki, odcienie skóry, kolorów oczu i fryzur lalek z serii „Kariera” (inne lalki sprzedawane oddzielnie). Wysokość lalki: ok. 29.0 cm Wymiary opakowania: ok. 32.5 x 11.5 x 6.5 cm

52,90 zł
47,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

2 osoby kupiły
12
Worek Na Ramie Starpak London Pb 1/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek Na Ramie Starpak London Pb 1/24
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

22,90 zł
21,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,14 zł

2 osoby kupiły
13
Ocean odrzuconych. Tom 1. Córka jubilera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocean odrzuconych. Tom 1. Córka jubilera
Dostępny
12 szt.

Gdy świat, który znasz, chyli się ku upadkowi, musisz znaleźć coś, co pomoże ci przetrwać Siedemnastoletnia Charlotte, córka żydowskiego jubilera, obywatelka świata i mieszkanka Wiednia, kocha muzykę, biżuterię i Austrię. Pełna nadziei i młodzieńczych planów na przyszłość, marzy o szczęśliwym, dostatnim życiu, w którym spełni się jako projektantka wyrafinowanych ozdób. Wkraczając w dorosłość, coraz częściej dostrzega jednak dwoistość otaczającej ją rzeczywistości: przepych sąsiaduje z nędzą, na zewnątrz urządzonych z rozmachem mieszczańskich salonów koczują bezdomni, a radosne towarzyskie spotkania podszyte są niepokojem o to, co może się wydarzyć w kraju. Wkrótce z frontu powracają pierwsi ranni, a z domu znika ojciec Charlotte... Pierwszy tom Oceanu odrzuconych to odmalowany w niezwykle plastyczny i sugestywny sposób obraz stolicy Austro-Węgier u schyłku monarchii. Czy zmieniające się w szalonym tempie losy świata zaważą na życiu ambitnej dziewczyny z wiedeńskiego Ringu? Magdalena Knedler po raz kolejny czaruje czytelnika magiczną energią słowa i porywa do werbalnego walca. Włączcie muzykę Gustava Mahlera, usiądźcie wygodnie z fotelu i dajcie się ponieść historii, śledząc burzliwe losy bohaterów. Katarzyna Denisiuk, naczytniku.com Magdalena Knedler z typową dla siebie subtelnością łączy tragizm wojny z wielowymiarowym pięknem. Wyborna uczta literacka. Anna Sukiennik, tylkoskonczerozdzial.blogspot.com Autorka po raz kolejny zabiera czytelnika w pasjonującą, ale i niełatwą emocjonalnie podróż. Wrócicie z niej poruszeni, z głową pełną pytań i poczuciem, że to nie był stracony czas. To powieść, którą odbiera się wszystkimi zmysłami! Kasia Sosnowicz, SieCzyta.com.pl Magdalena Knedler uwiodła mnie rozmachem historii, pięknem słowa i niuansami epoki Austro-Węgier. Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl Magdalena Knedler – autorka powieści obyczajowych, w tym świetnie przyjętej Dziewczyny z daleka, a także detektywistycznych, w tym Nie całkiem białego Bożego Narodzenia. Nagrodzona statuetką Emocje 2017 przyznawaną przez Radio Wrocław Kultura za gatunkową wszechstronność i wysoką jakość literacką, a przez Gazetę Wyborczą dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO (w 2016 i 2018). Ocean odrzuconych jest jej dwunastą książką.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
14
Przemoc (w) opowieści. Ze studiów postzależnościowych nad literaturą polską XX i XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przemoc (w) opowieści. Ze studiów postzależnościowych nad literaturą p...
Dostępny
1 szt.

„Choć wydawało mi się, że dobrze znam zainteresowania badawcze Hanny Gosk, to jednak zaskoczyły mnie – pozytywnie – strategia autorska i buntownicza siła tej książki. Autorka postrzega dwudziestowieczną historię i kulturę polską jako obszar poddany aktom opresywnym, które jawnie lub skrycie reprezentowane są w narracjach literackich. Ta opresyjność wynika nie tylko z oddziaływania twardych faktów historycznych, rozgrywających się w makroskali, takich jak wojny, rewolucje, przeobrażenia ustrojowe itd. Bierze się również, jeśli nie przede wszystkim, z przemilczania (omijania) społecznych, kulturowych, psychologicznych, konsekwencji tych zmian, trudnych do udźwignięcia, powiązanych ze złą pamięcią, poczuciem winy i wstydu, zaburzonym rozpoznaniem własnej tożsamości, fałszywymi aspiracjami, skrywanym przekonaniem o naszej gorszości, drugorzędności, które rezonuje w gestach pozornie wysokiej samooceny, niechęcią wobec obcych, lękami i kompleksami”. Z recenzji prof. dr hab. Grażyny Borkowskiej (Instytut Badań Literackich PAN) „Znakomita książka! W swoich wnioskach odkrywcza, metodologicznie spójna, w obecnych czasach nabierająca zatrważającej nieraz aktualności, a zarazem rzucająca nowy snop światła na literaturę polską dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku (...). Już sam pomysł skonfrontowania literackich i pozaliterackich świadectw trzech przełomowych, w swym charakterze do pewnego stopnia analogicznych, wydarzeń polskiej historii XX wydaje mi się znakomity i prowadzi do szeregu odkrywczych spostrzeżeń. Szczególnie ważna staje się precyzyjna analiza procesu przekształcania się opowieści o przemocy w przemoc samej opowieści, przechodzenie od swoistego niedowładu słowa wobec doświadczeń przekraczających jego możliwości – do słowa, które staje się stopniowo posłusznym instrumentem ideologicznej i politycznej manipulacji (...)”. Z recenzji prof. dr hab. Aleksandra Fiuta (Uniwersytet Jagielloński) Hanna Gosk – profesor zwyczajny w Zakładzie Literatury XX i XXI wieku Instytutu Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kieruje Pracownią Antropologicznych Problemów Literatury. W 2009 r. stworzyła sieć naukową – Centrum Badań Dyskursów Postzależnościowych. Zajmuje się prozą i krytyką literacką; literaturą dokumentu osobistego; problematyką zmian zachodzących w prozie polskiej po roku 1989; literackim obrazowaniem historii oraz nowszymi metodologiami w podejściu do literatury współczesnej z akcentem na ujęcia antropologiczne, postkolonialne/postzależnościowe. Opublikowała m.in. Opowieści „skolonizowanego/kolonizatora”. W kręgu studiów postzależnościowych nad literaturą polską XX i XXI wieku (2010), Wychodzenie z „cienia imperium”. Wątki postzależnościowe w literaturze polskiej XX i XXI wieku (2015). Pod jej redakcją ukazały się liczne tomy zbiorowe.

42,00 zł
20,58 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 21,42 zł

1 osoba kupiła
15
Komiks paragrafowy. Your Town. Twoje miasto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiks paragrafowy. Your Town. Twoje miasto
Dostępny
7 szt.

Dotarłeś do Your Town, małego amerykańskiego miasteczka, zagubionego gdzieś na bezkresnym Dzikim Zachodzie. Po obejrzeniu miejscowości, podejmujesz decyzję: rozbudujesz ją i sprawisz, że rozkwitnie. Zostałeś burmistrzem i od ciebie zależeć będzie przyszłość Your Town. Stawiaj budynki, zatrudniaj wykwalifikowanych pracowników, zarządzaj finansami i odkrywaj sąsiednie tereny. Daj się porwać magii Dzikiego Zachodu, ale miej się na baczności, bo to kraina pełna niebezpieczeństw! Kapelusz na głowę, rewolwer w dłoń! „Komiksy paragrafowe” to nowa na polskim rynku wydawniczym propozycja zabawy dla tych, którzy kochają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje dzięki nim bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach. Dlaczego „Komiksy paragrafowe” są tak wciągające, pełne emocji i bez reszty angażują gracza? To dlatego, że istnieje wiele sposobów na zakończenie rozgrywki, a czasem również wiele zakończeń komiksu. Wszystko zależy od wyborów, jakich dokonuje gracz. To sprawia, że „Komiksy paragrafowe” można czytać wiele razy, z rosnącą ciekawością. Starannie przemyślana mechanika gry, świetna kreska rysowników na długo zatrzymają gracza w świecie walecznych rycerzy, piratów, wilkołaków, wampirów, detektywów, superbohaterów i łowców nagród.

27,90 zł
21,76 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,14 zł

1 osoba kupiła
16
Ocean odrzuconych. Tom 2. Klątwa wiecznego tułacza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocean odrzuconych. Tom 2. Klątwa wiecznego tułacza
Dostępny
12 szt.

Czy kiedy świat oszaleje, oszalejesz wraz z nim? Kończy się pierwsza wojna światowa, wraz z nią dobiega końca epoka monarchii Habsburgów, ale mieszkańcy Wiednia pozostają pełni nadziei na lepsze jutro. Miasto powoli podnosi się z nędzy, a Charlotte i jej ciotka Wilhelmina energicznie przystępują do odbudowy dawnego barwnego życia. Jednak kiedy wydaje się, że świat już powstał z gruzów, nad Europą zaczyna krążyć widmo rozprzestrzeniającego się nazizmu... Magdalena Knedler z wprawą oprowadza czytelnika po świecie, którego już nie ma. Tętniące życiem europejskie stolice, arcydzieła muzyki, malarstwa i literatury, postaci znane z kart wielkiej historii... A to wszystko w cieniu tragicznych wydarzeń, które zmuszą tysiące ludzi do podjęcia najtrudniejszych w życiu decyzji. Niezwykła atmosfera, inspirujące dysputy, ogromne emocje i człowiek – jak zwykle wiecznie miotający się między dobrem a złem, obowiązkiem a pragnieniem, godnością a upodleniem. Literatura prze-piękna! Polecam! Kinga Młynarska dajprzeczytac.blogspot.com Artyzm, eteryczna głębia i piękno sztuki mieszają się ze złem i brudem największej zbrodni przeciwko ludzkości – wojną. Wymagająca, wzruszająca, trudna powieść. Anna Sukiennik, tylkoskonczerozdzial.blogspot.com Codzienne życie bogatej żydowskiej rodziny na tle historii, muzyki i sztuki wciąga jak wir. Trudno się oderwać od lektury. Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl „Ocean odrzuconych” to barwna opowieść o świecie, który przeminął. Magdalena Knedler jest znawczynią ludzkich dusz. Jej książki wznoszą powieść obyczajową na wyższy poziom! Karolina Sosnowska, tanayahczyta.wordpress.com Magdalena Knedler – autorka powieści obyczajowych, w tym świetnie przyjętej Dziewczyny z daleka, a także detektywistycznych, w tym Nie całkiem białego Bożego Narodzenia. Nagrodzona statuetką Emocje 2017 przyznawaną przez Radio Wrocław Kultura za gatunkową wszechstronność i wysoką jakość literacką, a przez „Gazetę Wyborczą” dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO (w 2016 i 2018). Ocean odrzuconych jest jej dwunastą książką.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
17
Plecak London - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak London
Argus
Dostępny
25 szt.

Plecak London jest jednocześnie praktyczny ze względu na pojemne komory i kieszonki na drobiazgi i designerski, bo przedstawia ciekawy miejski krajobraz. Ma dwie kieszenie, kieszonki na drobiazgi, a nawet osobną kieszeń na laptopa. Wymiary: • wysokość: 46.5 cm, • szerokość: 33.5 cm, • głębokość: 25.0 cm.

157,10 zł
133,54 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 23,56 zł

1 osoba kupiła
18
Hrabstwo Harrow. Tom 5. Porzucony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hrabstwo Harrow. Tom 5. Porzucony
Dostępny
3 szt.

Olbrzym o przerażających żółtych oczach, zwany Porzuconym, rzadko opuszcza swoją zrujnowaną chatę, ukrytą głęboko w lasach hrabstwa Harrow. Ale nie zawsze Porzucony był ponurym samotnikiem... Kiedy do hrabstwa przyjeżdżają myśliwi chcący zapolować na wielką zwierzynę, znajdują o wiele więcej, niż się spodziewali. Emmy zaś, spotykając kolejne osoby spoza miasteczka, odkrywa tajemnice związane ze swoją przeszłością. W piątym tomie serii znajdują się zeszyty #17–20 historii grozy z południa USA, pasjonująco opowiedzianej przez Cullena Bunna (Szósty rewolwer) i cudownie zilustrowanej przez Tylera Crooka (BBPO)!

55,00 zł
49,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

1 osoba kupiła
19
Karnet wielkanocny, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet wielkanocny, mix wzorów
Top Graphic
Dostępny
26 szt.

Karnet wielkanocny z piękną grafiką przykuwa wzrok. W zestawie jest koperta. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
1 osoba kupiła
20
Jakobini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakobini
Dostępny
16 szt.

Oświeceniowy wiek XVIII dobiegł końca. Rewolucja francuska w pełnym rozkwicie. Paryż upstrzony trójkolorowymi barwami. On – Armand Grandjean – słusznego wzrostu, muskularny, zadbany brunet, umiarkowany, idealistyczny jakobin, z czasem pojmujący perfidię i fałsz rewolty. Ona – Irena Legrand – ładna, miła, wesoła mieszczanka, córka wroga arystokratów, wierząca w szlachetne ideały... wdeptywane właśnie w błoto gwałtu i przemocy. A pomiędzy nimi: narastające rozbestwienie rozhisteryzowanych mas i ludzie wykorzystujący nową, lepszą pozycję w społeczeństwie do prywaty, zbrodni i zemsty. Jeske-Choiński wspaniale, epicko przybliża klimat początkowych lat przewrotu i końca monarchii, gdzie pierwsi entuzjaści nowego porządku niepostrzeżenie zostają mianowani wrogami przez szybko radykalizujący się motłoch.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

1 osoba kupiła
21
Czerwona ofensywa. Tom 6. Tajne operacje wydziału II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona ofensywa. Tom 6. Tajne operacje wydziału II
Dostępny
571 szt.

Związek Radziecki przegrał wojnę w 1964 roku. Zwycięscy alianci po krótkim okresie świętowania zdali sobie sprawę, że zapanowanie nad tymi ogromnymi przestrzeniami będzie niezwykle trudne. Powstałą w wyniku podziału ZSRR mozaikę państewek i autonomii, która ciągnie się od Ukrainy przez Syberię aż po brzegi Pacyfiku, coraz trudniej jest kontrolować. Wojska Zachodu z trudem gaszą kolejne napięcia i wprowadzają wierne sobie władze, siły zbrojne i policyjne. Zamęt sieją ambitni watażkowie, dostrzegający w chaosie swoje szanse, oraz pogrobowcy starego systemu, którzy nie pogodzili się z klęską. Ale najgroźniejszy przeciwnik właśnie pokonał Amerykanów w Korei. Czerwone Chiny ruszają na zachód. Poznajcie losy żołnierzy Kedywu, wywiadu wojskowego („Dwójki”), pilotów, czołgistów i piechociarzy, którzy kolejny raz muszą bronić tego, co z tak wielkim wysiłkiem udało się osiągnąć.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
22
Bezrobocie. Jakość życia. Uwarunkowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bezrobocie. Jakość życia. Uwarunkowania
Dostępny
2 szt.

Generalnie należy podkreślić, iż badania monitorujące jakość życia jednostek bezrobotnych winny być niezwykle ważne; posiadanie przez decydentów polityki społecznej oraz społeczności lokalnych informacji o grupach, które przez fakt pozostawienia ich poza marginesem zainteresowań stosownych służb społecznych, podlegają marginalizacji. [...] Pozytywną stroną monografii jest jej interdyscyplinarność, wykorzystanie teorii koncepcji psychologicznych, [...] biologicznych i medycznych, [...] Imponująca jest także interdyscyplinarna literatura [...]. Pragnę dodać, iż monografia autorstwa Pana Prof. zw. dra hab. Janusza Kirenki i Pani dr Marleny Dudy jest źródłem informacji dotyczących istotnych wymiarów zjawiska bezrobocia w Polsce. [...] W związku z interdyscyplinarnym ujęciem najbardziej fundamentalnych problemów zagrożenia utraty jakości życia ludzkiego [...] z powodu bezrobocia praca dostarcza przesłanek empirycznych do praktycznej pracy z bezrobotnymi. prof. zw. dr hab. Krystyna Marzec-Holka Uniwersytet Warszawski

44,10 zł
26,90 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,20 zł

1 osoba kupiła
23
Dinosaurs. SLH15011. Dimetrodon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinosaurs. SLH15011. Dimetrodon
Schleich
Dostępny
2 szt.

Seria Schleich Dinosaurs zawiera figurki różnych gatunków dinozaurów. Figurki prezentują się naprawdę realistycznie. Wykonane zostały z dużą dokładnością. Dimetrodon jest często określany jako dinozaur. Jest jednak pierwotnym gadem, tak zwanym pelikrozymerem. Jego tylny żagiel, był wykonany ze skóry i kości i pomagał mu szybciej rozgrzać się na słońcu. Kiedy chciał się ochłodzić, ustawiał żagiel równolegle do promieni słonecznych. Dimetrodon był doskonałym myśliwym o niezwykle ostrych zębach. Wymiary figurki: 14.50 x 6.50 x 8.80 cm Produkty Schleich to figurki wykonane z dbałością o każdy detal. Schleich są ręcznie malowane i spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Wiernie odzwierciedlają prawdziwe zwierzęta. Swoim wyglądem zachwycą każdego. Idealnie nadają się do kolekcjonowania lub zabawy.

55,00 zł
51,15 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,85 zł

1 osoba kupiła
24
Światło Chrystusa. Wprowadzenie do katolicyzmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Światło Chrystusa. Wprowadzenie do katolicyzmu
Dostępny
1 szt.

Co to jest grzech pierworodny? Czy wiara stoi w sprzeczności z nauką? Co to znaczy, że Chrystus był człowiekiem? Dlaczego Maryja jest tak ważna dla Kościoła? Czy jest możliwe zbawienie poza Kościołem katolickim? Ojciec Thomas White OP, świadomy współczesnych realiów, opowiada uczciwie i bez płytkiej łatwowierności. Za pomocą kilku pociągnięć pędzla kreśli kształt katolicyzmu. Wiara nie jest wynikiem dziecinnej i naiwnej mentalności – ta książka to towarzyszka na drodze poznawania Boga i Jego Kościoła.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

1 osoba kupiła
25
Podróż więźnia etapami do Syberyi w roku 1854 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż więźnia etapami do Syberyi w roku 1854
Dostępny
6 szt.

Na podstawie oryginału z 1866 r. Autor, działacz niepodległościowy, spisał swoje losy wraz z losami innych zesłanych na Sybir. Giller, jako dziennikarz, bardzo drobiazgowo opisuje męczeńską, ciężką podróż i trudne warunki, z jakimi muszą poradzić sobie zesłańcy. Omawia nie tylko ich losy, ale również przedstawia ówczesne tradycje i zwyczaje mijanych ludów, sytuację geograficzną i gospodarczą terenów dzisiejszej Rosji. Jak sam pisze: „Treść zaś tego, co jest gotowe i ocalało wśród burzy, jest wiernym obrazem młodej myśli, uczuć, przygód i przypomnień narodowych, które poruszają pędzonych do Syberyi; że jest wiernym obrazem drogi, którą świeżo sto kilkadziesiąt tysięcy rodaków naszych przeszło, gnanych bagnetami i nienawiścią moskiewską tam, gdzie już niejedno polskie pokolenie tęsknie złożyło głowy”.

76,00 zł
55,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,52 zł

1 osoba kupiła
26
Wojny Bizancjum. Strategia, taktyka, kampanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny Bizancjum. Strategia, taktyka, kampanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.04

Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika historii bizantyńskiej i średniowiecznej Cesarstwo bizantyńskie przetrwało tysiąc lat, wykazując godną uwagi wytrwałość oraz elastyczność organizacyjną i ideologiczną. Chrześcijańskie imperium wytworzyło kulturę zdolną trwać przy pacyfistycznych ideałach, legitymizując zarazem utrzymywanie nadzwyczaj sprawnej armii. To błyskotliwe kompendium prezentuje jedną z najwszechstronniejszych i najbardziej innowacyjnych armii średniowiecza, która musiała stawić czoło m.in. germańskim i słowiańskim plemionom, Persom, Arabom, Turkom osmańskim czy krzyżowcom. Taka różnorodność wrogów wymuszała elastyczność sztuki wojennej, która rozwinęła się w niezwykły sposób. Równocześnie z opisem wojen i bitew autor analizuje taktykę i wyposażenie wojsk Bizancjum, aspekty technologiczne i strategiczne, kwestie logistyki, rolę najemników. Jak dotąd żaden autor nie pokusił się o przedstawienie przeglądu bizantyńskich wojen. Niniejsza książka, oparta na źródłach z epoki, wynikach badań naukowych i wizji lokalnej, pokazuje blaski i cienie militarnych dziejów cesarstwa, rzucając nieco więcej (i może mniej romantycznego) światła na tę niezwykle wyrafinowaną cywilizację. Tekst wzbogacają plany bitew, mapy oraz liczne ilustracje. John Haldon jest profesorem historii na Uniwersytecie Princeton. Studiował w Wielkiej Brytanii, Grecji i Niemczech, jest starszym pracownikiem naukowym Ośrodka Bizantynistyki Dumbarton Oaks w Waszyngtonie. Jednym z obszarów jego badań są dzieje wczesnego i średniego cesarstwa bizantyńskiego, w szczególności okres od VI do XII wieku. Opublikował między innymi: Bizancjum. Zarys dziejów, Byzantium in the Seventh Century, Constantine Porphyrogenitus: Three Treatises on Byzantine Imperial Military Expeditions, The State and the Tributary Mode of Production, Warfare, State and Society in Byzantium oraz The Palgrave Atlas of Byzantine History.

47,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

27
Only Things We Love. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Only Things We Love. CD
Blaqk Audio, Warner Music Polska
Dostępny
52 szt.

Lista utworów: 1. Infinite Skin 2. The Viles 3. Unstained 4. Muscle And Matter 5. Caroline In the Clip 6. Maker 7. Summer's Out Of Sight 8. OK, Alex 9. Enemies Forever 10. Dark Arcades 11. Dark Times At The Berlin Wall 12. Matrimony And Dust

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

28
Feralne Biuro Śledcze. Tom 2.  Śliska sprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feralne Biuro Śledcze. Tom 2. Śliska sprawa
Dostępny
172 szt.

W Kłopotkowie dzieją się dziwne rzeczy. Z miejskiego parku znika lodowisko, po okolicy błąka się bezpański pingwin, a detektywi znajdują w swoim biurze diament. Czy te wszystkie wydarzenia coś łączy? Jak się zabrać do rozwiązania zagadki? Trzeba mocno pogłówkować albo... po prostu nabić sobie guza! „Feralne Biuro Śledcze” to nowa seria opowiadań detektywistycznych dla dzieci od lat 7. Duża czcionka ułatwia samodzielną lekturę. Fabuła pełna zagadek uruchamia logiczne myślenie. Zabawni bohaterowie poprawiają humor. Interaktywne sekcje zachęcają do udziału w przygodzie. Poręczny format umożliwia wspólne podróże. Sven Jönsson (ur. 1971) – autor bestsellerów detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Pochodzi ze Szwecji, mieszka w Oxfordzie. Bardzo dba o swoją prywatność: nie pozwala robić sobie zdjęć, nie występuje publicznie. Pisze szyfrem, do którego klucz zna tylko wydawca!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

29
Ślepy zabójca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepy zabójca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Najsłynniejsza powieść Margaret Atwood wyróżniona nagrodą Bookera. Opowieść, którą snuje Iris Chase, staruszka z bogatej acz podupadłej rodziny kanadyjskich przemysłowców, jest jak szkatułka z kilkoma ukrytymi dnami. Myśli Iris obsesyjnie krążą wokół dramatycznych losów jej siostry Laury, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach przed wydaniem swojej debiutanckiej powieści pt. „Ślepy zabójca”. Kontrowersyjna książka, która opowiada o uczuciu dziewczyny z bogatej rodziny do ubogiego rewolucjonisty i autora podrzędnych powieści przyniosła Laurze złą sławę, a może nawet śmierć. Czy historia tegoż buntownika i jego opowieść pomoże zamknąć wszystkie wątki i dokończyć to, co zostało przerwane? Splecione historie dopełniają się i pokazują, że w literaturze najbardziej fascynująca jest istota samej opowieści.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

30
Strzał zielonego pioruna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzał zielonego pioruna
Dostępny
28 szt.

Nie śpij w lato, bo przygody nigdy cię nie spotkają. Marcin ma 10 lat, mamę w depresji i ciasny pokój w małomiasteczkowym bloku. Na wakacje przenosi się do babci – do domu na skraju rozpalonych słońcem pól i lasów. To lato zmieni jego życie na zawsze. Wyobraźnia chłopca przemienia gąszcz leśnych krzaków w głębinę morskiej toni. Konary powalonych drzew są jak podwodne potwory, a wśród błękitnych lagun i bezludnych wysp pojawia się ona. Dziewczyna o perłowych włosach, która jako jedyna na świecie nosi imię Tiigo. Świat, który się przed chłopcem otwiera, jest pełen sekretów, niespodzianek, słodko-słonego smaku pierwszej miłości i czających się w cieniu przeczuć, że wszystko można łatwo stracić. Ale Marcin ma w sobie odwagę, by spojrzeć światu prosto w oczy i bez pamięci podążyć za przygodą.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

31
Bajka o królu Tomaszu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka o królu Tomaszu
Dostępny
86 szt.

Król Tomasz to władca niezwykle powściągliwy w działaniu. Gdy pojawia się problem, długo myśli nad jego rozwiązaniem. A gdy zaradni mieszkańcy grodu, którym włada, sami się z problemem uporają, król ogłasza wszem i wobec, że to jego zasługa. Pewnego dnia zniecierpliwieni podwładni zawiązują spisek, by dać nauczkę Tomaszowi. Bajka o królu Tomaszu to napisana wartkim rymem, zabawna i nader pouczająca historia, godna polecenia dzieciom i... politykom.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

32
Módlcie się, by zwyciężyć szatana. Walka ze złem w przesłaniach z Medjugorje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Módlcie się, by zwyciężyć szatana. Walka ze złem w przesłaniach z Medj...
Dostępny
9 szt.

Jak walczyć ze złem? Maryja ukazała się w Medjugorje jako Królowa Pokoju, która ogłosiła, że przybyła, by rozbudzić wiarę i odnowić Kościół. Co mówi o walce ze złem? Jakie drogi poleca do nawrócenia? Ta książka wzbogacona o informacje z Katechizmu, nauczanie Ojców Kościoła – św. Benedykta czy św. Tomasza z Akwinu, świadectwa wielkich świętych XX wieku – s. Faustyny Kowalskiej i o. Pio – oraz egzorcystów – na przykład o. Gabriela Amortha, zebrane orędzia z Medjugorje o demonie będzie doskonałym podręcznikiem walki duchowej. „Pragnę was obronić od wszystkiego, co wam Szatan proponuje i przez co chce was zniszczyć. Jak nosiłam Jezusa w swoich ramionach, tak i was, drogie dzieci, pragnę ponieść ku świętości”.Orędzie z 25 marca 1990 roku

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

33
Sztuka wojenna Europy Zachodniej w epoce krucjat 1000-1300 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wojenna Europy Zachodniej w epoce krucjat 1000-1300
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

W Sztuce wojennej Europy Zachodniej w epoce krucjat 1000-1300 autor bada charakter wojny w latach 1000-1300 i dowodzi, że była ona kształtowana głównie przez ludzi, którzy ją prowadzili – właścicieli ziemskich. John France wyjaśnia rolę aspektów własnościowych w powstaniu charakterystycznych narzędzi wojny – zamków i rycerzy. To miarodajne studium szczegółowo przedstawia sposób, w jaki prowadzono wojny oraz ich przyczyny. Zawiera również refleksje na temat społeczeństwa, które zorganizowało wyprawy krzyżowe. John France jest starszym wykładowcą historii na Uniwersytecie Walijskim w Swansea.

45,00 zł
34,65 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

34
Uzbrojenie i Wyposażenie Oddziałów Zwartych Policji w latach 1919-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzbrojenie i Wyposażenie Oddziałów Zwartych Policji w latach 1919-1939
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.25

"Praca ta przedstawia uzbrojenie i wyposażenie policyjnych oddziałów zwartych w II Rzeczypospolitej. Pierwsza część ogólnie omawia historię, organizację i działalność oddziałów konnych i rzecznych. W drugiej części pracy szczegółowo opisano i zaprezentowano następujące elementy uzbrojenia i wyposażenia: gwizdek służbowy, latarkę elektryczna, kajdanki i prowadnice, pałkę służbową, pozostałe elementy wyposażenia osobistego, hełmy i kaski, pancerze kuloodporne, maski przeciwgazowe, uzbrojenie Policji Państwowej, broń gazową oraz chemiczne środki napastliwo-obezwładniające. Część trzecia poświęcona została środkom wsparcia i transportu, takim jak: armatka wodna, samochody pancerne czy środki łączności. Publikacja zawiera również wiele niezwykle interesujących fotografii i ilustracji. "

120,00 zł
92,40 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

35
Upadek średniowiecznego Królestwa Węgier: Mohacz 1526 - Buda 1541 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadek średniowiecznego Królestwa Węgier: Mohacz 1526 - Buda 1541
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

Książka Gézy Perjésa od ukazania się w 1977 r. wzbudziła żywe zainteresowanie nie tylko na Węgrzech, ale i na świecie, czego wyrazem było jej wydanie w USA. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzieło zawiera niezwykle interesujące rozważania metodologiczne dotyczące uwarunkowań procesu decyzyjnego i racjonalności polityki. Ponadto prezentuje geopolitykę mocarstw europejskich i Imperium Osmańskiego oraz rolę jaką w niej odgrywało Królestwo Węgier. Inną, niemniej ważną zaletą książki jest próba rekonstrukcji sił tureckich i węgierskich oraz bitwy pod Mohaczem, cenna dla każdego miłośnika batalistyki. Pomimo szczupłości źródeł pisanych autor, choć należący do historyków starszej generacji, wykazał się bardzo interdyscyplinarnym podejściem do zagadnienia, bowiem w odniesieniu do bitwy krytycznie skonfrontował je z danymi z zakresu topografii, hydrografii i gleboznawstwa. W świetle powyższego jest to praca naświetlająca skomplikowane relacje polityczne i konflikty zbrojne w Europie środkowej w pierwszej połowie XVI w., a także w okresach wcześniejszym i późniejszym. Również dla polskiego czytelnika dzieło węgierskiego historyka wojskowości jest bardzo cenne, bo oprócz wyżej wymienionych walorów przybliża tragiczną historię średniowiecznego Królestwa Węgier, powiązanego dynastią Jagiellonów z Polską. Zwracają też uwagę liczne analogie w dziejach obu państw. Na przykład to co trawiło Węgry w pierwszej połowie XVI w. – to jest słabość gospodarcza, brak jedności, walki stronnictw politycznych, agresja obcych mocarstw i w konsekwencji rozbiór państwa – powtórzyło się w Polsce ponad 200 lat później. Ponadto Węgry, podobnie jak Polska, odzyskały niepodległość po I wojnie światowej, ale dopiero po ponad 370 latach! Pomimo tego Węgrzy zachowali tożsamość narodową, a krytykowany „kompleks Mohacza” pozwolił im przetrwać hekatombę II wojny światowej, wprawdzie w ostro potępianym sojuszu z III Rzeszą, ale w ówczesnym układzie sił była to jedyna szansa na przetrwanie niewielkiego narodu. Tak więc książka nie tylko zapozna Czytelnika z wydarzeniami z połowy XVI w., ale przyczyni się także do pogłębienia refleksji nad historią i związkami obu państw”.

60,00 zł
46,20 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

36
System Prawa Medycznego Tom 2 część 1/2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Prawa Medycznego Tom 2 część 1/2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.03

Tom II Systemu Prawa Medycznego poświęcony jest regulacjom prawnym czynności medycznych. Najważniejszym celem tego tomu jest przedstawienie ? w oparciu o źródła prawa, literaturę przedmiotu i orzecznictwo ? pogłębionej analizy uregulowań, które wytyczają przedstawicielom zawodów medycznych obszar ich dozwolonej działalności oraz warunki, które muszą być spełnione, żeby w razie niepowodzenia w leczeniu uniknąć pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej. W rozdziale I omówione zostały podstawowe zasady ochrony zdrowa i działalności medycznej. Przestawiono ponadto typologię czynności medycznych, zasadnicze przesłanki legalności poszczególnych ich rodzajów i standardy wykonywania. Szczególną uwagę poświęcono czynnościom leczniczym, a zwłaszcza kwestiom pierwotnej oraz wtórnej ich legalności. Rozdział II poświęcony jest tajemnicy medycznej. Dla lepszego zrozumienia tej problematyki przedstawiono różne racje uzasadniające obowiązek zachowania poufności i przestrzegania tajemnicy, jej podmiotowy i przedmiotowy zakres, a także dopuszczalne wyjątki od tej zasady. W rozdziale III zostały omówione poszczególne standardy wykonywania zawodu lekarza, zarówno te wyraźnie zapisane w prawie, jak i inne wynikające z zasad etyki i deontologii zawodowej. Omówiono też wzajemną relację obu systemów normatywnych: etycznego i prawnego. Rozdział IV oraz rozdział V poświęcone są prawom pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem pojęcia autonomii jednostki i kwestii zgody pacjenta na udzielenie świadczenia zdrowotnego jako zasadniczej przesłanki legalności tego świadczenia. Pogłębiona, kompleksowa analiza tego zagadnienia, szeroko uwzględniająca orzecznictwo sądowe, stanowi doskonały przewodnik po tej niezwykle zawiłej regulacji prawnej. W rozdziale VI wieloaspektowo przeanalizowano obowiązek lekarski udzielania pomocy, z uwzględnieniem sytuacji kolizyjnych. Omówiono w nim także wyjątki od tego obowiązku, wiele miejsca poświęcając tzw. klauzuli sumienia jako podstawie odmowy udzielenia pomocy, ukazując jej istotę, zakres podmiotowy (tzn. które zawody medyczne mogą się na nią powoływać) oraz przedmiotowy (tj. jakich świadczeń zdrowotnych powinna dotyczyć). Wskazano przy tym różne możliwości interpretacji obowiązujących w tym zakresie przepisów, przy uwzględnieniu m.in. standardów konstytucyjnych i międzynarodowych. W rozdziale tym przedstawiono również prawo do strajku pracowników medycznych z perspektywy zarówno ustaw zawodowych, jak i prawa pracy oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Rozdział VII przedstawia przewidziane w prawie przypadki dopuszczalnego działania bez zgody pacjenta. Omówiono tu uregulowania ustawowe dotyczące przymusu epidemiologicznego, szczególnie kontrowersyjnego obecnie zagadnienia obowiązkowych szczepień ochronnych, a także dopuszczalności przymusowego badania na obecność alkoholu we krwi czy też przymusowego leczenia odwykowego. Prezentację zagadnień związanych z przymusem psychiatrycznym uzupełniono ponadto przykładami użycia przymusu bezpośredniego w innych sytuacjach granicznych. W rozdziale VIII analizie poddano skomplikowaną materię dokumentacji medycznej, uwzględniającą też zasady jej udostępniania m.in. pacjentom czy członkom ich rodziny, a także zasady przetwarzania danych osobowych zawartych w tej dokumentacji m.in. w związku z wejściem w życie RODO. W rozdziale IX przeprowadzono analizę prawną wybranych dziedzin prawa medycznego, m.in.: problematykę transplantologii, w tym biobanków, regulacje prawne i deontologiczne eksperymentu medycznego, genetyki, medycyny rozrodu i tanatologii (rozumianej jako medycyna końca życia). Omówiono ponadto zagadnienie dopuszczalności wykonywania zabiegów kosmetycznych, rytualnego okaleczenia narządów płciowych, a także bardziej ogólne zagadnienia zakresu uwzględnienia indywidualnych preferencji pacjenta w czynnościach medycznych.

299,00 zł
269,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 29,90 zł

37
Serce Jezusa naszą niezawodną nadzieją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce Jezusa naszą niezawodną nadzieją
Dostępny
2 szt.

Ksiądz Józef Gaweł SCJ w swojej książce przypomina, w jaki sposób nasi ojcowie czcili Boże Serce, oddawali i poświęcali Mu siebie, swoje rodziny i parafie. W jaki sposób wiązali swoje życie i nadzieje z Najświętszym Sercem Jezusa. Wyrazem głębokiego przeżywania tego nabożeństwa było trzykrotne poświęcenie naszej ojczyzny Bożemu Sercu w latach: 1920, 1921, 1951. Dopełnieniem tych poświęceń, a równocześnie wyciągnięciem wniosków z wiary przeżywanej w ten sposób, była uroczystość obchodzona w 2016 roku w Krakowie--Łagiewnikach. Rozważania mogą być wykorzystywane jako czytanki w czasie nabożeństw czerwcowych oraz jako pomoc w osobistej refleksji dla kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, a zwłaszcza czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

20,00 zł
17,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

38
W stawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stawie
Dostępny
1 szt.

W stawie to kolejna książeczka przeznaczona dla dzieci, której autorem jest Wujek Bajka. Tym razem poznamy zwierzątka mieszkające w wodzie. W stawie to zbiór wierszyków, których bohaterami są mieszkańcy zbiorników wodnych. W bajkowej podróży przez staw spotkamy choćby raka, ślimaka, żabę i wiele innych zwierzątek. Wujek Bajka w interesujący i ciekawy sposób przedstawia dzieciom mieszkańców stawów i innych akwenów. Wujek Bajka to wielki przyjaciel Dzieci i bardzo się cieszy gdy się uśmiechają. Dlatego słuchając lub już czytając wierszyki o zwierzątkach, Wujek Bajka bardzo prosi o radosny uśmiech i pokochanie zwierząt, bo to są nasi wielcy przyjaciele. Trochę się nas boją, ale warto je poznać. Wujek Bajka zaprasza na spacer i spotkanie z nimi wokół stawu.

9,30 zł
4,65 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 4,65 zł

39
Bajeczki babci Mireczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki babci Mireczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.07

Cudowne, opowiadane po wielokroć wnuczkom, bajki doczekały się wreszcie spisania. Z przesłaniem, pełne empatii i pozytywnego spojrzenia na otaczający nas świat. Pisane z sercem i przesłaniem ucieszą każdego małego czytelnika. Jeśli chcecie powrócić do świata dziecięcych wspomnień, a swoim dzieciom zafundować bajeczną zabawę, ta książka jest dla Was. Polecam starszym i młodszym dzieciom. Przecież wszyscy nimi jesteśmy.

25,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

40
Naucz się beze mnie żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naucz się beze mnie żyć
Dostępny
5 szt.

Wiola to młoda dziewczyna, która całkiem niedawno straciła bliską osobę. Teraz prowadzi swój Kobiecy Salon, świadcząc w nim usługi kosmetyczne wraz ze swoimi pracownicami – Klarą oraz Karoliną. Wspomnienia jednak są silniejsze – wszystko, co było, wraca do niej jak bumerang. W dodatku los nie oszczędza jej w ogóle, wciąż podkładając kobiecie kłody pod nogi. Wiola próbuje ułożyć swoje życie na nowo, jednak nie spodziewa się tego, co kapryśna fortuna dla niej przygotowała. Spotka na swojej drodze wielu ludzi – tych dobrych, złych, lecz niewielu z nich tak naprawdę stanie się dla niej ważnych. W dodatku nic i tak nie zwróci jej Jego – tego, który zniknął…

32,90 zł
27,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,93 zł

41
Opowiastki o tym jak być życzliwym uczynnym i? / Witanet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiastki o tym jak być życzliwym uczynnym i? / Witanet
Dostępny
18 szt.

Opowiastki o tym jak być życzliwym, uczynnym i? to dwa opowiadania edukacyjne. W historiach tych dzieci odnajdą wskazówki jak należy się poprawnie zachować. Opowiastki o tym? rozpoczyna opowiadanie Trzy słowa z magicznego kuferka. To przygody trojaczków, które jak co roku wyjeżdżają z rodzicami nad morze. Tam już pierwszego dnia na plaży znajdują stary, drewniany kuferek. Niestety w żaden sposób nie mogą go otworzyć. Zabierają go więc do domu. Tam dopiero w sytuacjach, gdy trojaczki sprawiają sobie przykrości, kuferek sam się otwiera i opowiada dzieciom różne historie. O tym jak należy zachować się gdy ktoś zrobi komuś coś złego. Przygody rodzeństwa są wprowadzeniem do trzech innych opowiadań mówiących o tym, kiedy należy przeprosić, poprosić i podziękować. Wiatrolandia jest opowieścią o przygodach łagodnego wiaterka o imieniu Bryza, który ucieka przed swoim zimnym i złym wiatrem Borą. Odnajduje piękną niezamieszkałą krainę, w której postanawia się osiedlić. Historia o tym, że warto pomagać, szanować innych, a przy tym dobrze się bawić.

25,20 zł
17,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 7,21 zł

42
Współczesne zarządzanie Kształtowanie i eksploatowanie Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne zarządzanie Kształtowanie i eksploatowanie Tom 1
Niedostępny
Brak

Zmiany dokonywane w otoczeniu implikują konieczność przekształcania organizacji w podmioty oparte na wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach, zorientowane na ciągły rozwój i realizację procesów uczenia się. W konsekwencji pojawia się konieczność wprowadzania nowych sposobów i koncepcji zarządzania, pozwalających organizacjom wykorzystywać wiedzę, wzmacniać kluczowe kompetencje i rozwijać umiejętności pracowników, wspomagać organizacyjne uczenie się, jak również budować swój wizerunek. Obserwacja praktyki pozwala stwierdzić, że o wynikach organizacji gospodarczych w znacznej mierze decyduje czynnik ludzki. Współczesne organizacje muszą podejmować więc działania związane z kształtowaniem oraz efektywnym wykorzystaniem kapitału intelektualnego, którego podstawę zawsze stanowi wiedza jej pracowników i kierownictwa. To pracownicy danego podmiotu gromadzą wiedzę, wzbogacają ją o własne doświadczenia, przetwarzają i decydują o stopniu i sposobie jej wykorzystania. Zatem dla rozwoju organizacji istotne jest, aby wiedza, zdolność oraz chęć uczenia się pracowników organizacji były jak największe.

29,00 zł
Powiadomienie
43
Zaniemówienie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaniemówienie. Audiobook
Justyna Wydra, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Fascynująca opowieść o losach rodzin boleśnie uwikłanych w historię. Bez przemilczania aż do zaniemówienia… Tychy, małe miasteczko na Śląsku. To właśnie tutaj w plebiscycie roku 1921 czterech na pięciu mieszkańców zagłosowało za przyłączeniem regionu do Polski. Dwie dekady później niemal wszystkich obywateli wciągnięto na volkslistę. Kim są ówcześni tyszanie? Polakami? Niemcami? Dwudziestojednoletnia Hilda Widera tego nie rozumie. Jej ojciec Achim ma na to jedną odpowiedź: „Ślązakami”. Ślązacy muszą być mądrzy. I muszą być gotowi na ponoszenie konsekwencji swoich decyzji. Jak Achim. Jak Hilda. Jak jej siostra bliźniaczka Rosa... Wilhelm Jenike jest Ślązakiem po matce, Austriakiem po ojcu i Niemcem z urodzenia. Pod koniec wojny jako porucznik Luftwaffe ma tylko jedno marzenie: przestać śnić koszmary o zabijaniu, ukryć się przed żarłoczną wojenną machiną choćby i na końcu świata. Nim się przekona, czy to możliwe, nim stanie oko w oko z rzeczywistością, najpierw zderzy się z jadącą na rowerze Hildą Widerą i trafi do miejscowego szpitala – wprost pod opiekę pięknej Rosy. *** „Zaniemówienie” to książka, która przenosi czytelnika do czasów II wojny światowej. Do świata, w którym losy opisywanych bohaterów, choć każdy inny i na swój sposób wyjątkowy, łączą się ze sobą i przeplatają, tworząc wyjątkową, wypełnioną po brzegi lojalnością, walką o przetrwanie, miłością i trudnymi wyborami, opowieść. Paulina Sosur yakie-fayne.pl Autorka: Justyna Wydra Pisarka, publicystka, copywriter. Z zawodu marketer i piarowiec, z wykształcenia biolog/zoolog/entomolog. Pasjonatka nauki i literatury. Do tej pory ukazały się jej trzy powieści: „Esesman i Żydówka. Wojna i miłość”, „Ponieważ wróciłam” oraz „Zaniemówienie”. Współtworzy Klub Książki Kobiecej w Gliwicach. Lektorka: Elżbieta Kijowska Aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa. Od 1979 do 2005 była aktorką Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie. Wzięła udział w blisko 40 produkcjach oraz 20 spektaklach Teatru Telewizji. W 2008 roku otrzymała nagrodę za rolę Nieznajomej w słuchowisku „Uroczysko” w reżyserii Jana Warenyci na VIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

44
Wszystkie dzieci Louisa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie dzieci Louisa. Audiobook
Kamil Bałuk, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Ta historia zelektryzowała Holandię, ale to młody polski reporter napisał o niej najpełniej. Podczas swojego drobiazgowego reporterskiego śledztwa Kamil Bałuk szukał odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że jeden człowiek został ojcem ponad dwusetki dzieci – i kim są dziś te dorosłe już dzieci. Reporter mnoży pytania: „Czy każdy człowiek ma prawo do posiadania dziecka? Czy każde dziecko ma prawo do wiedzy o swoich biologicznych korzeniach? Czy dawca nasienia ma prawo do anonimowości?”. „Wszystkie dzieci Louisa” to pasjonująca i trudna do uwierzenia opowieść o kraju, w którego języku nie funkcjonuje słowo „rodzeństwo”, a także o kraju – niewielkim – gdzie żyją ponad dwie setki braci i sióstr. To również opowieść o lekarzu, który chciał być Bogiem, i o anonimowym dawcy nasienia. Ukrywał on nie tylko swoją tożsamość, ale również tajemnicę, którą przekazał ponad dwustu potomkom… Kamil Bałuk – absolwent MISH, socjologii, filologii niderlandzkiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Urodzony w 1988 roku w Hannoverze, obecnie mieszka w Warszawie. Reportaże publikował w „Dużym Formacie” i „Przekroju” oraz w zbiorach książkowych „Grzech jest kobietą” i „Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli”. Jego teksty były kilkukrotnie nominowane do Nagrody Newsweeka im T. Torańskiej w kategorii Młody Talent. „Wszystkie dzieci Louisa” to jego debiut książkowy. Współautor (wraz z Wacławem Krupińskim) książki „Wodecki. Tak mi wyszło” (2018). Laureat piątej edycji Konkursu Stypendialnego im. R. Kapuścińskiego za projekt zbioru reportaży o współczesnej Holandii, który ukaże się jako jego druga książka reporterska. Robert Jarociński – aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, lektor audiobooków. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2002 aktor Teatru Narodowego w Warszawie.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

45
Saga Norweska. Córka hycla. Tom 25. Trudne decyzje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Norweska. Córka hycla. Tom 25. Trudne decyzje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Tyge, syn komendanta Berga, proponuje Lucie powrót do domu wynajętym przez niego statkiem. W Bergen córka hycla dowiaduje się, że Ditlef się ożenił. Nie zrobił tego jednak z własnej woli. Dostał ułaskawienie od króla pod warunkiem, że weźmie ślub z Christence. Tymczasem Lucie podejrzewa, że jest w ciąży. Pani Galle proponuje, by oddała jej dziecko. Przekonuje, że dzięki temu Lucie uniknie kary za cudzołóstwo, a dziecko będzie miało lepszą przyszłość. Dziewczyna nie wie, co zrobić. Na razie decyduje się zamieszkać u państwa Galle.

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

46
Prawo azjatyckie z perspektywy europejskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo azjatyckie z perspektywy europejskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.29

Monografia Prawo azjatyckie z perspektywy europejskiej stanowi kolejny krok w kierunku zintensyfikowania badań nad problemtyką prawa azjatyckiego. Należy przy tym podkreślić, że fraza ?prawo azjatyckie? powinna być używana jedynie w znaczeniu geograficznym. Trudno bowiem wyróżnić swoisty ?azjatycki? system czy model prawa, który charakteryzowałby się wspólnymi dla wszystkich azjatyckich ustawodawstw cechami. Niniejsza publikacja obejmuje prace badawcze dotyczące historii prawa, doktryn filozoficzno-prawnych, prawa publicznego oraz prawa prywatnego. Autorami poszczególnych rozdziałów są zarówno naukowcy posiadający uznany w środowisku akademickim dorobek naukowy, jak i osoby rozpoczynające dopiero badania nad prawem azjatyckim.

42,00 zł
40,32 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

47
Złe. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Złe. Audiobook
Michał J. Chmielewski, StoryBox
Dostępny
3 szt.

„Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje” – Edmund Burke Baskin Zachodnie, miasteczko na polskim wybrzeżu, wydaje się zbyt małe, aby pomieścić całe zło, jakie się w nim dzieje. Zło czynione przez człowieka człowiekowi, gdyż w tym akurat przypadku niepotrzebna jest pomoc diabłów, demonów czy jakichkolwiek innych istot. Jeden dzień z życia rodziny Jasińskich. Dwadzieścia cztery godziny koszmaru, jaki rozgrywa się w setkach miast, miasteczek i wsi. Andrzej – ojciec, alkoholik i oprawca swojej rodziny. Iwona – matka, ofiara przemocy domowej. Justyna, Kryspin i Michał – maltretowane i okaleczone psychicznie dzieci, dla których normalność to marzenie. Tomasz, Marcin i Krzysztof – mimowolni uczestnicy dramatu. Polskie „Fargo”, bracia Coenowie nie powstydziliby się tej opowieści. *** Michał Chmielewski pisze mocno i ciekawie, ma surowy styl i nie bawi się w niepotrzebny manieryzm. Jego historia jest brutalna, tak jak brutalna może być małomiasteczkowa rzeczywistość, pod płaszczykiem prowincjonalnej nudy skrywająca historię śmierdzącej alkoholem przemocy domowej, rodzicielskiego okrucieństwa i złamanego dzieciństwa. Akcja powieści rozgrywa się w ciągu dwudziestu czterech godzin, znacznie mniej czasu potrzeba, żeby książkę przeczytać. Jednak to, co po niej zostaje, pamięta się długo. Jan Krasnowolski, autor „Klatki” Naturalistycznie odmalowana groza małomiasteczkowego życia. „Złe” momentami kojarzy się z książkami Jacka Ketchuma, a to znaczy, że po lekturze czytelnik będzie się czuł tak sponiewierany, jakby wypadł z roller coastera. Dawid Kain, autor „Fobii” i „Kotku, jestem w ogniu” Historia o niekochaniu. O złych wyborach i ich konsekwencjach. O ludziach wciąż poszukujących odrobiny ciepła, mimo że już dawno zapomnieli czym jest miłość. Chmielewski, opisując poplątane losy bohaterów i odsłaniając ich kolejne tajemnice, umiejętnie dawkuje napięcie. „Złe” czyta się nadzwyczaj dobrze. Marcin Jamiołkowski, autor „Okupu krwi” i „Kellera” Autor: Michał Jan Chmielewski Rocznik Czernobyla, mieszka na Facebooku. Uwielbia lata dziewięćdziesiąte i muzykę instrumentalną. Zazwyczaj czyta trzy książki naraz (jedna nowa, dwie pozostałe czytane po raz kolejny), często spaceruje. Pasjonat wszystkiego, między innymi origami, deskorolki, rolek, programowania, gier komputerowych, jojo, piłki nożnej, muzyki, rysowania, robienia zdjęć. Pisanie rozpoczął od e-zinów, skupiając się na legendarnym niegdyś ActionMagu, potem zajął się dziennikarstwem, ale opowiadanie prawdy szybko go znudziło, więc przerzucił się na fikcję. Wyszedł z tego ebook „Zrobiłbym coś złego”, porozrzucane w Internecie opowiadania i fikcyjne miasteczko Baskin Zachodnie, w którym rozgrywa się większość jego historii. Lektor: Wojciech Masiak Uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie miał okazję wyćwiczyć swój głos. Zaprocentowało to w przyszłości, ponieważ obecnie pracuje jako lektor udzielający swojego niepowtarzalnego głosu na potrzeby audiobooków. Lubi pomagać w ten sposób osobom niewidomym oraz niedowidzącym.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

48
Przedszkolaki a agresja w programach telewizyjnych dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaki a agresja w programach telewizyjnych dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.07

Książka Przedszkolaki a agresja w programach telewizyjnych dla dzieci podejmuje problematykę dotyczącą czynników społecznych warunkujących przejmowanie przez dzieci w starszym wieku przedszkolnym agresywnych zachowań prezentowanych w dedykowanych im programach telewizyjnych. Wśród dużej grupy mediów elektronicznych szczególne miejsce zajmuje telewizja. Jej dostępność i liczba odbiorców sprawiają, że stanowi ona medium dominujące w codziennym życiu i wywierające duży wpływ na dorosłych i dzieci. Kontakt dziecka z telewizją zaczyna się bardzo wcześnie, a czas poświęcony na jej oglądanie coraz bardziej się wydłuża. Z jednej strony jest on pozytywny ? telewizja jest ważnym źródłem wiedzy z różnych dziedzin, poszerza zakres pojęć, wzbogaca język. Z drugiej może wpływać destrukcyjnie na zachowanie i emocje dzieci (powodując wzrost agresji czy inne zachowania nieakceptowane społecznie). Dziecko w wieku przedszkolnym nie potrafi jeszcze oddzielać świata fikcyjnego od realnego. Wierzy, że świat jest taki, jaki ogląda w telewizji. A ponieważ małe dzieci uczą się przez naśladownictwo, mogą brać przykład z oglądanych bohaterów. Może to prowadzić nie tylko do wzrostu agresji u dziecka, ale też do usprawiedliwiania własnych agresywnych zachowań. Stąd zasadne wydaje się poszukanie odpowiedzi na pytania: Jakie czynniki społeczne warunkują przejmowanie przez dzieci agresywnych zachowań prezentowanych w programach telewizyjnych dla dzieci? Na ile czynniki rodzinne, czynniki związane ze środowiskiem rówieśniczym czy miejscem zamieszkania warunkują przejmowanie takich zachowań przez dzieci w starszym wieku przedszkolnym?

33,60 zł
32,26 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

49
Raj na Ziemi kontra obóz koncentracyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raj na Ziemi kontra obóz koncentracyjny
Dostępny
5 szt.

Indeks 978-83-66220-04-1/Artur Michalski/2018/452

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

50
Wielkanocne pisanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanocne pisanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

Przedstawiamy kolorowankę dla najmłodszych Wielkanocnym rysunkom towarzyszą naklejki, które dzieci uwielbiają. Dzięki publikacji dzieci rozwiną umiejętności manualne świetnie się przy tym bawiąc.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

51
Wywiad i kontrwywiad wojskowy II RP. Tom IX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywiad i kontrwywiad wojskowy II RP. Tom IX
Dostępny
18 szt.

Przedstawiamy kolejny tom pracy zbiorowej, która stanowi zbiór artykułów autorstwa badaczy wywodzących się z kilku ośrodków akademickich, archiwistów, pracowników IPN. Publikacja jest przybliżeniem czytelnikowi tematyki wywiadu i kontrwywiadu II RP z uwzględnieniem rezultatów najnowszych badań.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

52
Zabawy wielkanocne. Kolorowanki, szlaczki, zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy wielkanocne. Kolorowanki, szlaczki, zabawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

Wielkanocne kolorowanki z naklejkami. Kolorowanki, szlaczki i zabawy dla najmłodszych.

4,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 1,01 zł

53
Wielkanocne kurczaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanocne kurczaczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.15

Wielkanocne kolorowanki z naklejkami. Kolorowanki, szlaczki i zabawy dla najmłodszych.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

54
Wielkanocny zajączek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanocny zajączek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.03

Wielkanocne kolorowanki z naklejkami. Kolorowanki, szlaczki i zabawy dla najmłodszych.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

55
Bęben z regulowanym paskiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bęben z regulowanym paskiem
Goki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.27

Metalowy bębenek Goki nauczy dziecko wybijać rytm podczas muzycznych spotkań z przyjaciółmi. Zabawka stanie się doskonałym uzupełnieniem wyposażenia amatorskich grajków. Produkt ozdobiony został kolorowym motywem członków orkiestry dętej. Goki to producent drewnianych zabawek dla dzieci, które wyróżnia styl, żywe kolory, wysoka jakość i innowacyjność. Produkty Goki wspierają rozwój sensoryczny i motoryczny dziecka, skłaniają do logicznego myślenia, a rodzicom pomagają tworzyć zrównoważony styl zabawy bez hałasu i plastiku. Dla dzieci w wieku od 3 lat

74,80 zł
65,08 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,72 zł

56
Karl Jaspers. Logos i alogon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karl Jaspers. Logos i alogon
Dostępny
7 szt.

Artykuły zawarte w kolejnym, V tomie serii Jaspersowskiej ogniskuje zasadniczy temat książki, jakim jest problem rozumu i jego granic, rozpatrywany na tle myśli Karla Jaspersa. Jak pokazują autorzy w swych opracowaniach, temat ten poruszał już starożytnych, co widać na przykładzie drogi życiowej samego Sokratesa i określenia „słupy Heraklesa”, a poczynając od tych myślicieli był obecny przez całą tradycję filozoficzną, poprzez Kanta po Maritaina i Bultmanna. Poznajemy stanowisko niemieckiego filozofa wobec rozumu, a w jego kontekście także poglądy innych wybitnych myślicieli współczesnych, dotyczące związku wiary i rozumu, mitu i symbolu, jako różnych dróg dochodzenia do prawdy najwyższej i ich wzajemnych relacji. Autorzy rozpatrują znaczenie poznania obiektywnego i intersubiektywnego w komunikacji międzyludzkiej, rolę paradoksu i sprzeczności w myśleniu filozoficznym. W dyskusji z omawianymi przez siebie filozofami zadają pytania o możliwość spotkania i współistnienia rozumu i tego, co pozarozumowe na drodze człowieka do prawdy.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

57
Narracje zombiecentryczne. Literatura - Teoria - Antropologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narracje zombiecentryczne. Literatura - Teoria - Antropologia
Dostępny
13 szt.

Narracje zombiecentryczne. Literatura – Teoria – Antropologia to głównie rozważania genologiczne i antropologiczne; ich celem jest zdyskontowanie powszechnego wyobrażenia, że teksty koncentrujące się wokół zombie są wyłącznie horrorami bądź nie angażują się w istotne dyskursy. Popkultura jest bowiem – paradoksalnie – bardzo czułym rezonatorem wszelkich przemian, kryzysów czy paradygmatów, co oznacza, że znajdują one odbicie w jej artefaktach. Dlatego istotnym aspektem zawartych w książce rozważań staje się prezentacja zaangażowania literatury zombiecentrycznej w przepracowywanie doświadczeń konfliktów współczesności. Wszystkie te kwestie są boleśnie niedostrzegalne dla wielu badaczy, przyjmujących a priori, że wytwory nienależące do mainstreamu czy niezakorzenione w tradycji literackiej nie odznaczają się wysokoartystycznością bądź reprezentują wyłącznie walor rozrywkowy. Książka prezentuje nowatorskie podejście do tematyki zombie w literaturze: ma wskazać – czy też podpowiedzieć – nieco inną drogę bądź inny sposób oglądu tekstów wpisujących się w popkulturę i obudowanych wokół niezwykle symbolonośnej figury zombie. „Ksenia Olkusz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jak obszernym tematem (…) przyjdzie jej się zmagać (…). Ujęcie to nie tyle nobilituje banalny temat, jak zwykli uważać rodzimi teoretycy literatury o konserwatywnym nastawieniu, ile pozwala umieścić go w zupełnie nowej perspektywie badawczej”. – dr hab. Dariusz Brzostek, prof. UMK „Autorka ani przez moment nie ogranicza się do ekskluzywnej sfery tradycyjnej humanistyki, choć pragmatycznie używa wypracowanych przez nią kodów i metodologii. Opisuje (…) sytuację pomiędzy, w której popkultura wydaje się znacznie bardziej odpowiedzialna za nasz świat niż kultura wysoka. – dr hab. Rafał Szczerbakiewicz Ksenia Olkusz – historyk, krytyk i teoretyk literatury; w kręgu jej zainteresowań są studia nad literaturą i kulturą popularną, transfikcjonalnością i transmedialnością; naukowo zajmuje się także utopiami i dystopiami w literaturze, serialach, filmach i grach wideo; autorka wielu artykułów, a także książek: Materializm kontra ezoteryka (2017) oraz Współczesność w zwierciadle horroru. O najnowszej polskiej fantastyce grozy (2010).

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

58
Chew. Tom 10. Krwawa kiszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chew. Tom 10. Krwawa kiszka
Dostępny
4 szt.

Tony Chu – federalny agent i cybopata, mający zdolność odbierania wrażeń ze wszystkiego, co spożywa, staje przed największym w swoim życiu wyzwaniem. Czeka go pojedynek z potworem, który zamordował jego siostrę. Który okaleczył jego kolegów. I który teraz zagraża jego córce. Aby wyjść z tego wyzwania z życiem, Tony będzie potrzebował pomocy największego tajnego agenta w dziejach... Poyo. Ale Poyo zaginął... i prawdopodobnie nie żyje. Przedstawiamy dalszy ciąg przełomowej, wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej o gliniarzach, oprychach, kucharzach, kanibalach i jasnowidzach. Tom zawiera numery #46-50 serii. „Layman i Guillory stworzyli idealnie zrównoważony komiks, który oferuje czytelnikowi wartką akcję, humor i krwiste postaci”. – Newsarama.com „John Layman i Rob Guillory udowodnili w CHEW, że stanowią idealny duet. Każdy numer tej serii to cudowna synteza scenariusza i rysunku”. – IGN.com „Jak zawsze kontrowersyjny i oryginalny”. – PasteMagazine.com

55,00 zł
49,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

59
Niewysłuchani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewysłuchani
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Pragnę zaprosić do lektury rozważań, które mają jeden cel: poruszyć serca, by nikt nie przechodził obojętnie wobec problemu ludzi wykorzystanych. Chcę też wyznać, że nigdy by mi do głowy nie przyszło, że to właśnie ja, „prosty człowiek” odważę się upominać o ich prawa. Nie wierzyłem też, że znajdę w sobie siłę i wystąpię w czyjejś obronie, narażając „swój święty spokój”. W chwili, gdy postanowiłem z niego zrezygnować i przekonałem się, że moje życie zależy tylko i wyłącznie od Pana, zacząłem pozbywać się niepotrzebnych skrupułów. Dzięki temu mam teraz odwagę, by przekazać w ręce Czytelnika książkę, która jest dyskretnym świadectwem posługi wśród boleśnie skrzywdzonych na duszy i ciele. Spotykając się z różną reakcją ludzi wobec problemu osób wykorzystanych, poczułem się przynaglony, aby w przystępny sposób przybliżyć jego istotę. Chcę uwrażliwić tych, którzy nie rozumieją, a przez to nie zdają sobie sprawy z tego, co mogą przeżywać osoby skrzywdzone: psychicznie, emocjonalnie, fizycznie i duchowo. Nie będzie to wykład naukowy, lecz tylko próba zarysowania problemu w celu uświadomienia go i pobudzenia czytelnika do osobistej refleksji. Zależy mi na tym, by osoby, które mają prawo nie znać kwestii wykorzystywania, mogły chociaż trochę wejść w świat przeżyć ludzi skrzywdzonych, by przejąć się ich trudną sytuacją życiową. Wierzę, że dzięki temu wiele osób w naturalny sposób przestanie się dziwić i zacznie inaczej patrzeć na historie ludzi dotkniętych tą traumą. Mam cichą nadzieję, że niniejsze opracowanie chociaż w minimalnym stopniu uwrażliwi ludzi na realnie istniejący problem, a może też dotrze do serc i sumień sprawców oraz obojętnych świadków. Z głębi serca proszę Pana, aby nikt nigdy nie przechodził obojętnie wobec tego ogromnego cierpienia, jakie powoduje wykorzystanie – ks. Jacek Kołak.

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

60
O (podstawowym) znaczeniu Ingardenowskiej kategorii konkretyzacji estetycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O (podstawowym) znaczeniu Ingardenowskiej kategorii konkretyzacji este...
Dostępny
11 szt.

Czy o Ingardenowskiej konkretyzacji estetycznej można powiedzieć coś jeszcze, skoro tylu badaczy w minionych dekadach czyniło ją przedmiotem swojego zainteresowania? Szkopuł w tym, co przez to „coś” należałoby rozumieć. […] Łatka bycia dopełnioną, rozwiniętą wersją dzieła sztuki to przecież formuła, jaką obdarza się konkretyzację estetyczną najczęściej i nikogo ona nie dziwi. Wręcz przeciwnie – tak bardzo do niej przylgnęła, że za zastanawiającą uznaje się sytuację, w której można byłoby określać ją inaczej. A przecież jak każda Ingardenowska kategoria czy koncepcja, również (zwłaszcza!) ta ma swoją bogatą przeszłość, skądś się w rozważaniach polskiego fenomenologa wzięła, nad wyraz udobitniając niezmiernie frapujące, gdyż podlegające rozmaitym inspiracyjnym wpływom, twórcze oblicze samego Ingardena. […] Niniejsza rozprawa jest próbą […] znaczeniowego wyzwolenia kategorii konkretyzacji estetycznej, która jednak nie tylko eliminacji wspomnianej „łatki” służy. Usiłujemy przede wszystkim dowieść, już wbrew Ingardenowi, że znaczenie kategorialne konkretyzacji estetycznej podporządkowane jest w pierwszym rzędzie jednemu: ewokowaniu jakości metafizycznych. A zatem wbrew Ingardenowi, ale i dla Ingardena, dla „ocalenia” rangi innej, bodaj najistotniejszej koncepcji na gruncie jego filozofii sztuki – koncepcji jakości metafizycznych. Ze Wstępu Beata Garlej (z domu Romanowska) – adiunkt w Zakładzie Teorii Literatury na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i jednocześnie pracownik Zakładu Aksjologii i Estetyki Literackiej tej uczelni. Autorka monografii Warstwowość dzieła literackiego w ujęciu Romana Ingardena. Koncepcja, rozwinięcie, recepcja (Kraków 2015) oraz Ingardenowskie jakości metafizyczne – między otwartością a ścisłością pojęcia (Warszawa 2016). Współredaktorka dwóch zeszytów serii naukowej „Zeszyty Zakładu Aksjologii i Estetyki Literackiej. Wydział Nauk Humanistycznych UKSW” (nr 2 z 2015 roku: Estetyka literacka – Arcydzieło ÷ Ingarden wraz z Bernadettą Kuczerą-Chachulską; nr 3 z 2018 roku: Estetyka Romana Ingardena a praktyka interpretacyjna wespół z Bernadettą Kuczerą-Chachulską i Andrzejem Tyszczykiem). Publikowała artykuły na łamach czasopism „Studia Poetica”, „Estetyka i Krytyka”, „Przegląd Filozoficzny – Nowa Seria”, „Studia Wschodniosłowiańskie”. Autorka licznych rozdziałów prac monograficznych. Obszary badawcze: teoria literatury, poetyka dzieła literackiego, wybrane problemy z zakresu aksjologii i estetyki literackiej. Szczególnie zainteresowana filozofią fenomenologiczną.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

61
Zeszyt do historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt do historii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Czy miłość może być lekiem na nieśmiałość? Zamkniętą w sobie i chorobliwie nieśmiałą Zosię wciąż prześladują bolesne wspomnienia z gimnazjum, gdzie była ofiarą mobbingu. Kiedy trafia do szkoły średniej, odkrywa dla siebie dwie formy terapii: prowadzenie pamiętnika i miłość do muzyki, która sprawia, że dziewczyna postanawia dołączyć do zespołu złożonego z jej kolegów z klasy. Chociaż Zosia wciąż nie potrafi przezwyciężyć lęku przed ludźmi, coraz wyraźniej zaczyna uświadamiać sobie, że jeśli chce poukładać sobie życie, musi najpierw spróbować pokonać najtrudniejszych przeciwników – własne słabości i uprzedzenia. Czy pomoże jej w tym Max, charyzmatyczny pół-Amerykanin po przejściach? Czy Zosia znajdzie w sobie siłę, by mu zaufać? I czy ta znajomość stanie się początkiem zaskakującego uczucia, które pozwoli im spojrzeć na siebie z zupełnie nowej perspektywy? Miałam przy sobie pusty zeszyt, więc wyjęłam go ukradkiem, a zagryzmolony notatnik, z którego właśnie niechcący zrobiłam pamiętnik, schowałam do torby. W ten sposób powstały dwa zeszyty do historii, z których jeden opisywał dzieje Polski, a drugi wydarzenia z mojego życia. Okładka z podpisem „Zeszyt do historii” okazała się niezłą kryjówką dla moich myśli. Angelika Jędryka (ur. 1991 r.) – absolwentka filologii polskiej. Dzięki swojej pracy i pasji od zawsze związana jest z książkami. Serce dzieli na pół między rodzinnymi Damienicami a Tarnowem, gdzie mieszka wraz z mężem. Lubi podróże po Polsce, dobrą kawę i nocne rozmowy na każdy temat.

40,00 zł
29,20 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

62
Estetyka prawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Estetyka prawa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka poświęcona jest poszukiwaniom piątego działu filozofii prawa, który – obok ontologii prawa, epistemologii prawa, logiki i etyki prawniczej – uzupełnia jej przestrzenie badawcze analogicznie do filozofii ogólnej. Okazuje się bowiem, że estetyczne aspekty prawa mogą mieć praktyczne znaczenie we wszystkich jego pięciu fenomenach, czyli: tworzeniu, obowiązywaniu, przestrzeganiu, stosowaniu i wykładni. Co więcej, estetyka prawa wpływa także na kształtowanie świadomości prawnej i postaw wobec prawa. Całość wywodu została uporządkowana tak, że wyróżniono zewnętrzne i wewnętrzne ujęcia estetyki prawa oraz zreferowano zagadnienie prawa jako narzędzia estetyzacji. To wszystko poparte jest wieloma przykładami zaczerpniętymi ze świata kultury i sztuki. „Przygotowywana przez wiele lat książka Kamila Zeidlera stanie się wkrótce wydarzeniem naukowym w skali interdyscyplinarnej, nie tylko w Polsce. Jej doniosłe walory wynikają z szerokich horyzontów badawczych autora, jego ogromnej erudycji w zakresie filozofii prawa, estetyki czy dziejów sztuki europejskiej. Zdumiała mnie obfitość i jakość ilustracji skutecznie dopełniających rozważania autora” – z recenzji prof. Juliusza A. Chrościckiego. „Książka pozwala czytelnikowi nie tylko dowiedzieć się bardzo wiele o relacji prawa do rozmaitych wymiarów kultury i sztuki, lecz przede wszystkim stwarza rzadką okazję, aby towarzyszyć autorowi w przecieraniu nowych, fascynujących ścieżek filozofii prawa” – z recenzji prof. Tomasza Pietrzykowskiego.

63,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,04 zł

63
Transcendencja i sekularyzacja. Motywy religijne we współczesnych amerykańskich serialach telewizyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transcendencja i sekularyzacja. Motywy religijne we współczesnych amer...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Transcendencja i sekularyzacja to książka niezwykle interesująca. Autor zmierzył się w niej z bardzo ciekawym i nieopisanym dotychczas fenomenem. W trudnej analizie tekstów kultury popularnej zachował odpowiednie proporcje pomiędzy badawczą wnikliwością i świadomością funkcjonowania tego typu specyficznych, bo będących jednocześnie dziełem sztuki i wytworem przemysłowo-ekonomicznym, utworów jak amerykańskie seriale telewizyjne. (...) Publikacja świetnie balansuje pomiędzy potoczystą narracją a zwięzłością, pomiędzy stylem naukowym a opisem popkulturowego fenomenu, który może być atrakcyjny dla czytelnika poszukującego pogłębienia wiedzy o ulubionych telewizyjnych serialach – z recenzji dr. hab. Arkadiusza Lewickiego, prof. UWr. Dawid Junke (ur. 1989) – doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół badań nad kulturą popularną, ze szczególnym uwzględnieniem kulturowych aspektów produkcji i recepcji seriali telewizyjnych. Członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami oraz Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturalnej „Trickster”.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

64
Syberia. Historia i ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syberia. Historia i ludzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.28

Monografia prezentująca Syberię z punktu widzenia językoznawców, historyków, geografów, badaczy literatury, prawników, politologów, pedagogów, przyszłych dziennikarzy z kilku krajów.

37,00 zł
32,93 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,07 zł

65
DONIZETTI: LE DUC D'ALBE. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DONIZETTI: LE DUC D'ALBE. CD
ELDER, SIR MARK, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.16

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

66
ROSSINI: AURELIANO IN PALMIRA. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ROSSINI: AURELIANO IN PALMIRA. CD
BENINI, MAURIZIO, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

173,90 zł
159,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,91 zł

67
LEONCAVALLO: ZAZA. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEONCAVALLO: ZAZA. CD
BENINI, MAURIZIO, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

68
ESPOIR. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ESPOIR. CD
SPYRES, MICHAEL, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

69
ECHO. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ECHO. CD
EL-KHOURY, JOYCE, Warner Music Polska
Dostępny
10 szt.

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

70
BELLINI: ADELSON E SALVINI. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BELLINI: ADELSON E SALVINI. CD
RUSTIONI, DANIELE, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

71
Figurki Hatchimals. 12-pak. Jajko, seria 4, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki Hatchimals. 12-pak. Jajko, seria 4, mix wzorów
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.22

Zestaw 12 figurek Hatchimals Colleggtibles został stworzony przez popularną i cenioną firmę Spin Master. Hatchimals to magiczne stworki, które wykluwają się z jajek. Figurki pochodzą z 4 serii. W skład zestawu wchodzi 10 jajek Hatchimals i 2 odsłonięte figurki zapakowane w otwierany pojemniczek. Z jajek wyklują się losowi przedstawiciele magicznych stworków, a każdy z nich będzie miał skrzydła ozdobione drobinkami brokatu! Kiedy dziecko pogłaszcze jajko, a namalowane na nim serce zmieni swój kolor na różowy, będzie to oznaczało, że bajeczny stworek jest gotowy do wyklucia się! Do zgromadzenia jest łącznie ponad 100 różnych stworków. Warto zebrać je wszystkie i stworzyć magiczną kolekcję! Wymiary opakowania: 23.0 x 17.5 x 4.0 cm Uwaga! Towar wysyłany losowo.

121,91 zł
109,72 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,19 zł

72
Kroniki t. IV (1875), t. V (1876) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki t. IV (1875), t. V (1876)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.26

Czwarty i piąty tom z serii Kroniki zawierają teksty powstałe w wyniku współpracy Bolesława Prusa z ?Kurierem Warszawskim? i ?Ateneum? w latach 1875 (t. IV) i 1876 (t. V). Ze wstępu Tadeusza Budrewicza: ?Przez niemal cztery dekady polscy, a szczególnie warszawscy czytelnicy prasy codziennej i tygodniowej konfrontowali swoje widzenie świata oraz najbliższego otoczenia z tym, które reprezentował Prus. Tych kilka dekad w rozwoju cywilizacji zaznaczyło się rewolucyjnymi zmianami: od świeczki łojowej przez oświetlenie gazowe po elektryczność; od powozu konnego po auta spalinowe i samoloty; od fotografii statycznej, gabinetowej po taśmę filmową; od wody czerpanej wiadrami ze studni po kanalizację; od warsztatu rzemieślniczego po fabryczne molochy, w których maszyny wciąż się zmieniały; od miednicy po nowoczesne udogodnienia w zakresie higieny? Tempo tych zmian było wystarczająco duże, aby ich twórcy i użytkownicy trwali w poczuciu psychicznej płynności wszystkiego, co ważne w życiu. Kroniki Prusa mają dziś walor unikatowego dokumentu, który zarejestrował stan ducha polskiego inteligenta wobec zmian świata w końcu XIX w. i który jest jego portretem wewnętrznym. Są też dokumentem stanu kultury materialnej organizmu miejskiego, dokumentem spraw, problemów i postaw Polaków, głównie mieszkańców Warszawy (?)?.

43,00 zł
30,96 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

73
Pisma wszystkie. Kroniki. Tom X: 1881. Tom XI: 1882–1883 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma wszystkie. Kroniki. Tom X: 1881. Tom XI: 1882–1883
Niedostępny
Brak

Dziesiąty i jedenasty tom z serii „Kroniki” zawierają teksty powstałe w wyniku współpracy Bolesława Prusa z „Kurierem Warszawskim” i „Nowinami” w latach 1881 (t. X) i 1882–1883 (t. XI). Ze wstępu Tadeusza Budrewicza: „Przez niemal cztery dekady polscy, a szczególnie warszawscy czytelnicy prasy codziennej i tygodniowej konfrontowali swoje widzenie świata oraz najbliższego otoczenia z tym, które reprezentował Prus. Tych kilka dekad w rozwoju cywilizacji zaznaczyło się rewolucyjnymi zmianami: od świeczki łojowej przez oświetlenie gazowe po elektryczność; od powozu konnego po auta spalinowe i samoloty; od fotografii statycznej, gabinetowej po taśmę filmową; od wody czerpanej wiadrami ze studni po kanalizację; od warsztatu rzemieślniczego po fabryczne molochy, w których maszyny wciąż się zmieniały; od miednicy po nowoczesne udogodnienia w zakresie higieny... Tempo tych zmian było wystarczająco duże, aby ich twórcy i użytkownicy trwali w poczuciu psychicznej płynności wszystkiego, co ważne w życiu. „Kroniki” Prusa mają dziś walor unikatowego dokumentu, który zarejestrował stan ducha polskiego inteligenta wobec zmian świata w końcu XIX w. i który jest jego portretem wewnętrznym. Są też dokumentem stanu kultury materialnej organizmu miejskiego, dokumentem spraw, problemów i postaw Polaków, głównie mieszkańców Warszawy (...).

42,50 zł
30,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,90 zł

74
Figurka Minecraft. Skeleton w ogniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Skeleton w ogniu
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.05

Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w „Minecraft”, utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry. Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom!

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

75
Figurka Minecraft. Pigman Jockey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Pigman Jockey
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.06

Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w „Minecraft” utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry. Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom! Wymiary opakowania: 19.0 x 14.5 x 5.5 cm

47,26 zł
42,53 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,73 zł

76
Figurka Minecraft. Steve z eliksirem niewidzialności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Steve z eliksirem niewidzialności
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.13

Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w „Minecraft” utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry. Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom!

49,90 zł
44,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

77
Figurka Minecraft. Alex w skórzanej zbroi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Alex w skórzanej zbroi
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w „Minecraft” utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry. Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom! Rozmiar opakowania: 12.0 x 16.0 x 5.0 cm

44,62 zł
40,16 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,46 zł

78
W kręgu dawnej polszczyzny. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W kręgu dawnej polszczyzny. Tom 6
Dostępny
2 szt.

Zamierzenie zasygnalizowane w I tomie W kręgu dawnej polszczyzny (Kraków 2016), by z publikacji obejmującej refleksję nad polszczyzną do 1939 roku uczynić wydawnictwo cykliczne, zostało zrealizowane. W roku 2016 wydaliśmy tomy trzeci i czwarty, obecnie do rąk Państwa trafiają kolejne tomy – piąty i szósty. Zgromadziliśmy w nich 31 artykułów naukowych, w których badacze z wielu ośrodków akademickich zaprezentowali wyniki swoich analiz. Ich wspólną treścią jest historyczna polszczyzna, poddawana oglądowi z różnorakich perspektyw – najliczniej reprezentowane są zagadnienia leksykalne oraz badania nad językiem tekstów, w dalszej kolejności – badania polszczyzny religijnej, dawnej frazeologii i paremiologii, onomastyki i składni. Nie zabrakło też refleksji ogólnej – o relacjach pomiędzy historią języka a gramatyką historyczną (równorzędność/podrzędność) oraz o zależności językowego sygnalizowania podmiotu wypowiedzi od etapu ewolucji dyskursu naukowego.

50,40 zł
25,20 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 25,20 zł

79
W kręgu dawnej polszczyzny. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W kręgu dawnej polszczyzny. Tom 5
Dostępny
2 szt.

Zamierzenie zasygnalizowane w I tomie W kręgu dawnej polszczyzny (Kraków 2016), by z publikacji obejmującej refleksję nad polszczyzną do 1939 roku uczynić wydawnictwo cykliczne, zostało zrealizowane. W roku 2016 wydaliśmy tomy trzeci i czwarty, obecnie do rąk Państwa trafiają kolejne tomy – piąty i szósty. Zgromadziliśmy w nich 31 artykułów naukowych, w których badacze z wielu ośrodków akademickich zaprezentowali wyniki swoich analiz. Ich wspólną treścią jest historyczna polszczyzna, poddawana oglądowi z różnorakich perspektyw – najliczniej reprezentowane są zagadnienia leksykalne oraz badania nad językiem tekstów, w dalszej kolejności – badania polszczyzny religijnej, dawnej frazeologii i paremiologii, onomastyki i składni. Nie zabrakło też refleksji ogólnej – o relacjach pomiędzy historią języka a gramatyką historyczną (równorzędność/podrzędność) oraz o zależności językowego sygnalizowania podmiotu wypowiedzi od etapu ewolucji dyskursu naukowego.

50,40 zł
25,20 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 25,20 zł

80
Skauting i indywidualność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skauting i indywidualność
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1946. Przedmowa: „Mam przed oczyma dokumenty odnoszące się do historii skautingu w Polsce. Jeden z nich wydaje mi się szczególniej wzruszający. Mówi on nam o młodych przywódcach tego ruchu, którzy stanęli przed Naczelnym Skautem w czasie pierwszego międzynarodowego zlotu w r. 1913 w Birmingham. Przybyli oni, by prosić o uznanie oficjalne ich Związku, lecz spotkali się najpierw ze zdziwieniem i niezrozumieniem u Baden-Powella, który omal im tego uznania nie odmówił. Dziś wydaje się to nam dziwne, a jednak gdy zastanowimy się trochę, będziemy mogli to zrozumieć. Ci, którzy przybyli, by robić starania o uznanie ich za skautów polskich, w oczach świata nie byli Polakami. Byli to młodzi ludzie, którzy przybyli z Austrii, z Rosji i Prus, i zrozumiałe jest zdziwienie Naczelnego Skauta, szanującego porządek ustalony w Europie, jego, który na pierwszym miejscu w prawie skautowym postawił Ojczyznę, gdy patrzył na tych młodych zapaleńców, żądających od niego, by publicznie uznał ich stanowisko negatywne wobec tej ich ojczyzny. Spójrzmy na mapę Europy i jej stolice w 1914 roku: zobaczymy więc Rosję z Petersburgiem, Niemcy z Berlinem, Austro-Węgry z Wiedniem. Ale gdzież jest Polska? Widzimy co prawda Warszawę, ale jest to tylko główne miasto gubernii rosyjskiej. Jakież więc są podstawy tego niezwykłego żądania? Jednak Baden-Powell w końcu zrozumiał. Rzeczywiście Polska nie istniała oficjalnie dla narodów Europy, ani dla jej ambasadorów, ani dla jej kartografów, ale istnienie jej było daleko bardziej rzeczywiste i bardziej żywe niż to, jakie mogą narzucić traktaty i uznać geografowie. Polska była cała i niepodzielna w sercach jej dzieci i dlatego najlepsi z pomiędzy nich, najgorliwsi jej synowie, z całą otwartością prosili, by uznać istnienie tego Ideału Narodowego, tu, gdzie nie mogły go dosięgnąć ani niesprawiedliwość władców, ani kombinacje dyplomatów. Ci młodzi ludzie z Austrii, Rosji i Prus bynajmniej nie negowali idei miłości ojczyzny, ale najgoręcej właśnie miłowali swoją prawdziwą ojczyznę, dziś już odzyskaną i jednogłośnie uznaną. I prawdziwie piękny był ten gest Baden-Powella, który ostatecznie przychylił się do ich prośby; wyprzedzając niedalekie wypadki na rachunek przyszłości, nie troszcząc się o trudności, jakie mogło to pociągnąć za sobą w trzech krajach, które dokonały podziału dawnej Polski — uznał on oficjalne istnienie skautów polskich. Był zwiastunem nowej Polski, znowu odrodzonej. *** I odtąd rozwój już był stały: w 1914 r. było 8.000 skautów polskich. Z końcem wielkiej wojny „Związek“ ich potroił tę liczbę. W 1920 r. generał Haller przewodniczył już 35.000 harcerzy i harcerek, starszych skautów, skautmistrzów i przyjaciół harcerstwa. W dwanaście lat później, w 1932 r. samych harcerek było już więcej — było ich 37.052, a prócz tego 55.881 harcerzy i ponad 10.000 przyjaciół harcerzy. Sto tysięcy dawno już zostało przekroczone. Najbardziej podobają mi się w polskim skautingu jego właściwości lokalne i regionalne, jego odrębność, jego swoistość. Nie potrzebuję chyba zapewniać, że jedność nie jest przez to zachwiana. Jedność narodowa, w imię której powstał skauting, jedność skautowa dzięki temu, że Polacy przyjęli całkowicie nasze prawo, naszego ducha, nasze zastępy, zwyczaje i obrzędy skautowe. Odrębność istnieje jednak, ale nie odrębność dla fantazji, tylko spowodowana przez warunki regionalne, w jakich skauting polski musi się rozwijać. Nakrycie głowy wilczka (zucha) wzięte jest od chłopów miejscowości, w której mieszka. Również krawaty harcerzy przypominają „krajki“. I czy można mieć im za złe, że wolą czasem od kapeluszy o szerokich kresach swoje kwadratowe czapki wojskowe, jedyne w swoim rodzaju na całym świecie? O ile kapelusz Baden Powella słusznie może wypierać banalne nakrycia głowy, to musi ustąpić przed miejscowymi nakryciami, które mają swoją rację bytu, swoją historię, swój charakter. Ich istnienie i przywiązanie do nich noszących te nakrycia są szanowane. Nie chodzi tu o rewolucję za wszelką cenę, usuwa się tylko miernotę i towary standardowe. *** Niech wolno mi będzie teraz jako filozofowi spłacić dług wdzięczności temu, komu zawdzięczam zrozumienie, jak zbawienną i opatrznościową jest różnorodność świata, a mianowicie jego właściwości etniczne czy też prowincjonalne, które podtrzymują jednostkę i nie pozwalają jej rozpłynąć się w tym konformizmie światowym, o którym marzą pewni socjologowie. Niech wolno mi będzie wypowiedzieć tu to wszystko, co zawdzięczam naukom i przyjaźni filozofa polskiego Augustyna Jakubisiaka. On to właśnie przez ideę podstawową swojej zasadniczej książki „Krótka rozprawa o granicach Przestrzeni i Czasu“, w której po mistrzowsku wykazuje realne istnienie wielkich zasad racjonalnych (w samym łonie zjawisk fizycznych, chemicznych, biologicznych ludzkich), doprowadził mię do zrozumienia, że wszelkie prawdziwe wychowanie musi najpierw i przede wszystkim szanować w indywidualności to wszystko, co jest zdrowe, konstruktywne, — nie zawahajmy się powiedzieć — nawet boskie i opierające się na czynnikach osobistych i wewnętrznych, aby prowadzić człowieka do doskonałości, to znaczy do naśladowania jedynego Prawzoru powszechnego Człowieka-Boga, Jezusa Chrystusa. W myśl tych wskazań ten jest najlepszym synem, przyjacielem, kto umiał być przede wszystkim samym sobą, kto umiał pójść za swym własnym powołaniem, rozwinąć wrodzone zdolności, jakimi Bóg obdarzył każdego, aby każdy zbierał z nich owoce dla swego dobra i dobra bliźnich. Ta właśnie podstawowa idea pobudziła mię do przemyślenia i napisania moich dwu prac. Dała mi poznać, jak wiele możliwości pedagogicznych tkwi w skautingu dlatego właśnie, że usiłuje on najpierw rozwinąć harmonijnie indywidualność”. *** „I dlatego na zakończenie zwracam te słowa do moich braci Skautów polskich, życząc im, by znaleźli w mojej książce nowe podstawy do doskonalenia i wzbogacenia w sobie i w swojej młodzieży indywidualności danej im przez Boga, by mogli ją oddać całkowicie na służbę Chrystusa, Kościoła i Ojczyzny”. – H. Bouchet

38,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

81
Klocki drewniane z dźwiękiem. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki drewniane z dźwiękiem. Zwierzęta
Melissa & Doug
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Zadanie dziecka polega na prawidłowym umieszczeniu na drewnianej tacy dwóch kostek tak, aby utworzyły wybrane zwierzę. Jeśli dziecko prawidłowo wykona zadanie, usłyszy realistyczny głos zwierząt gospodarskich. Zabawka rozwija percepcję wzrokową i umiejętności motoryczne. Zasilanie: baterie AAA (brak w zestawie) Melissa & Doug to firma, która zaczęła projektowanie zabawek ponad 20 lat temu! W tym momencie oferuje ponad 2000 produktów dla dzieci w każdym wieku. Zabawki Melissa & Doug są niezwykle lubiane przez dzieci, ale również cenione przez ich rodziców. Charakteryzują się niesamowitym wzornictwem, doskonałą jakością oraz ogromną wartością edukacyjną. Każdy produkt jest starannie wykończony i zapakowany.

57,90 zł
50,95 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,95 zł

82
Pojazd z drewnianą lawetą z 4 autami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd z drewnianą lawetą z 4 autami
Melissa & Doug
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Ta duża czerwona ciężarówka ma magnetyczne ramię, które może dotrzeć do każdego samochodu na przyczepie! Jest to wyjątkowy drewniany zestaw pojazdów, który ma wiele do zaoferowania: połącz przyczepę z samochodem, aby zabrać cztery magnetyczne samochody na przyczepę, a następnie wyładuj każdy z nich w miejscu docelowym. Sortuj i porządkuj drewniane samochody – każdy ma niepowtarzalny kolor, pasek i numer, aby zainspirować do zabawy, liczenia, sortowania i sekwencjonowania. Następnie ponownie załaduj samochody i wyładuj je! Miłośnicy samochodów i ciężarówek pokochają odkrywanie nieskończonych możliwości zabawy, gdy będą toczyć tę drewnianą zabawkę dookoła domu i do końca swojej wyobraźni. Twarde pojazdy mają solidne drewniane podwozie i gładko toczące się na koła. Manewrowanie przegubowym ramieniem jest bardzo łatwe, doskonałe do nabywania umiejętności motorycznych i koordynacji ręka-oko, a także do zabawy!

105,00 zł
92,40 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,60 zł

83
Zestaw pieczątek. Farma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw pieczątek. Farma
Melissa & Doug
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.15

Zestaw dla każdego małego artysty, dzięki któremu może tworzyć niezliczone sceny z udziałem zwierzątek z farmy. Pięć kolorowych kredek wypełni stworzoną scenerię kolorami. Farba dołączona do zestawu jest zmywalna i nietoksyczna. Całość zapakowana jest w drewniane pudełeczko, idealne do przechowywania wszystkich elementów. W skład zestawu wchodzi: • 20 pieczątek, • poduszeczka z 2 kolorami farbki: zielonym i brązowym, • 5 kredek do kolorowania.

119,50 zł
105,16 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,34 zł

84
Figurka Minecraft. Alex w złotej zbroi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Alex w złotej zbroi
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.03

Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w grę utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry. Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom! Wymiary opakowania: 19.0 x 15.0 x 6.0 cm

40,90 zł
36,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

85
Figurka Minecraft. Shulker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Shulker
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.25

Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom! „Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w „Minecraft” utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry.

44,62 zł
35,95 zł
Powiadomienie

Rabat 19,4%
oszczędzasz 8,67 zł

86
Figurka Minecraft. Steve ze strzałami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Steve ze strzałami
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.08

Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w grę utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry. Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom!

44,62 zł
40,16 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,46 zł

87
Figurka Minecraft. Kostka lawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Minecraft. Kostka lawy
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.26

Minecraft” to bijąca rekordy popularności gra komputerowa. Każda osoba długo grająca w „Minecraft” utożsamia się ze światem przedstawionym i pragnie mieć jego namiastkę w realnym życiu. Potrzeby te doskonale zaspokajają różne figurki postaci i akcesoria z gry. Przenieś się do świata z kultowej gry i razem z bohaterami oraz Mobami stawiaj czoła nieprzyjaciołom!

44,62 zł
40,16 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,46 zł

88
Kolorowanki dla chłopców. Pracowite maszyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla chłopców. Pracowite maszyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.16

Seria „Kolorowanki dla chłopców” to propozycja dla małych fanów szybkich aut, wojskowych pojazdów i żołnierzy, maszyn oraz wozów strażackich. Seria przygotowana specjalnie z myślą o chłopcach, którzy uwielbiają motoryzację, pojazdy pożarnicze, czołgi i maszyny budowlane. W książkach wyjątkowe i fascynujące kolorowanki, naklejki i ciekawostki o ulubionych pojazdach.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

89
Kolorowanki dla chłopców. Strażacy i wozy strażackie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla chłopców. Strażacy i wozy strażackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.29

Seria „Kolorowanki dla chłopców” to propozycja dla małych fanów szybkich aut, wojskowych pojazdów i żołnierzy, maszyn oraz wozów strażackich. Seria przygotowana specjalnie z myślą o chłopcach, którzy uwielbiają motoryzację, pojazdy pożarnicze, czołgi i maszyny budowlane. W książkach wyjątkowe i fascynujące kolorowanki, naklejki i ciekawostki o ulubionych pojazdach.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

90
Kolorowanki dla chłopców. Żołnierze i czołgi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla chłopców. Żołnierze i czołgi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

Seria „Kolorowanki dla chłopców” to propozycja dla małych fanów szybkich aut, wojskowych pojazdów i żołnierzy, maszyn oraz wozów strażackich. Seria przygotowana specjalnie z myślą o chłopcach, którzy uwielbiają motoryzację, pojazdy pożarnicze, czołgi i maszyny budowlane. W książkach wyjątkowe i fascynujące kolorowanki, naklejki i ciekawostki o ulubionych pojazdach.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

91
Grey Area, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grey Area, CD
Little Simz, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Offence 2. Boss 3. Selfish – Little Simz / Cleo Sol 4. Wounds – Little Simz / Chronixx 5. Venom 6. 101fm 7. Pressure – Little Simz / Little Dragon 8. Therapy 9. Sherbet sunset 10. Flowers – Little Simz / Kiwanuka, Michael

79,90 zł
73,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

92
Grey Area, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grey Area, LP
Little Simz, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Offence 2. Boss 3. Selfish – Little Simz / Cleo Sol 4. Wounds – Little Simz / Chronixx 5. Venom 6. 101fm 7. Pressure – Little Simz / Little Dragon 8. Therapy 9. Sherbet sunset 10. Flowers – Little Simz / Kiwanuka, Michael

110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

93
Baw się naklejkami. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się naklejkami. Pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.09

Kolorowa seria z naklejkami dla dzieci w wieku 4-5 lat! Kolorowe ilustracje i duże naklejki pomogą w nauce nowych słów. Szukanie na obrazkach zwierząt i przedmiotów pomoże ćwiczyć spostrzegawczość, a przyklejanie naklejek poprawi sprawność manualną dziecka. Poznaj zwierzęta, które można zobaczyć podczas safari, życie na wsi, psy i koty oraz ciekawe pojazdy!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

94
Baw się naklejkami. Psy i koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się naklejkami. Psy i koty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.01

Kolorowa seria z naklejkami dla dzieci w wieku 4–5 lat! Kolorowe ilustracje i duże naklejki pomogą w nauce nowych słów. Szukanie na obrazkach zwierząt i przedmiotów pomoże ćwiczyć spostrzegawczość, a przyklejanie naklejek poprawi sprawność manualną dziecka. Poznaj zwierzęta, które można zobaczyć podczas safari, życie na wsi, psy i koty oraz ciekawe pojazdy!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

95
Baw się naklejkami. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się naklejkami. Na wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.02

Kolorowa seria z naklejkami dla dzieci w wieku 4-5 lat! Kolorowe ilustracje i duże naklejki pomogą w nauce nowych słów. Szukanie na obrazkach zwierząt i przedmiotów pomoże ćwiczyć spostrzegawczość, a przyklejanie naklejek poprawi sprawność manualną dziecka. Poznaj zwierzęta, które można zobaczyć podczas safari, życie na wsi, psy i koty oraz ciekawe pojazdy!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

96
Baw się naklejkami. Safari - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się naklejkami. Safari
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.01

Kolorowa seria z naklejkami dla dzieci w wieku 4-5 lat! Kolorowe ilustracje i duże naklejki pomogą w nauce nowych słów. Szukanie na obrazkach zwierząt i przedmiotów pomoże ćwiczyć spostrzegawczość, a przyklejanie naklejek poprawi sprawność manualną dziecka. Poznaj zwierzęta, które można zobaczyć podczas safari, życie na wsi, psy i koty oraz ciekawe pojazdy!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

97
Kolorowanki na każdą pogodę. Wyścigi samochodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki na każdą pogodę. Wyścigi samochodowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.11

Wybierzcie się na wyprawę do czarodziejskiego świata wyścigowych aut! Do zabawy z kolorami zapraszają samochody, które spotkasz na torze wyścigowym. Koloruj obrazki, przyklejaj naklejki i poczuj się jak prawdziwy artysta. Pora szykować kredki!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

98
Kolorowanki na każdą pogodę. Piraci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki na każdą pogodę. Piraci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.28

Wybierzcie się na wyprawę do świata piratów! Do zabawy z kolorami zapraszają pływający na statkach piraci. Poznaj i pokoloruj ich wszystkich. Przyklejaj naklejki i poczuj się jak prawdziwy artysta. Pora szykować kredki!

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

99
Kolorowanki na każdą pogodę. Jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki na każdą pogodę. Jednorożce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.13

Wybierzcie się na wyprawę do cudownego świata jednorożców! Do zabawy z kolorami zapraszają śliczne, przyjacielskie koniki. Kolorujcie obrazki, przyklejajcie naklejki i poczujcie się jak prawdziwi artyści. Pora szykować kredki!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

100
Kolorowanki na każdą pogodę. Zwierzęta świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki na każdą pogodę. Zwierzęta świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.07

Wybierzcie się na wyprawę do fantastycznego świata zwierząt! Do zabawy z kolorami zapraszają sympatyczne zwierzęta z całego świata, które doskonale czują się w swoim środowisku naturalnym. Kolorujcie obrazki, przyklejajcie naklejki i poczujcie się jak prawdziwi artyści. Pora szykować kredki!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

Wróć do góry