hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.02.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 4 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Marker permanentny, biały (Koh-I-Noor), na drugim Histamina a niebezpieczne alergeny. Samodzielna diagnostyka i skuteczne zapobieganie ukrytej nietolerancji (Sigrid Nesterenko). Kolejny produkt to Kołonotes A6 100 kartek Kratka Mix Wzorów (Interdruk) oraz Strange. The Dreamer. Tom 2. Muza Koszmarów (Laini Taylor).
1
Marker permanentny, biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker permanentny, biały
Koh-I-Noor
Dostępny
208 szt.

Marker permanentny, okrągły, biały. Przeznaczony do stosowania na powierzchniach takich jak metal, ceramika, guma, plastik czy kamień. Grubość: 2.5 mm

6,99 zł
12 osób kupiło
2
Histamina a niebezpieczne alergeny. Samodzielna diagnostyka i skuteczne zapobieganie ukrytej nietolerancji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Histamina a niebezpieczne alergeny. Samodzielna diagnostyka i skuteczn...
Dostępny
34 szt.

Nie tolerujesz czerwonego wina, pomidorów, drożdży i kiszonej kapusty? Możliwe, że cierpisz na tajemniczą chorobę, jaką jest nietolerancja histaminy. Nie zwlekaj – brak diagnozy może być śmiertelnie niebezpieczny. Uwolnij się od nietolerancji pokarmowych! Nietolerancja pokarmowa – wytwór wyobraźni czy uciążliwa choroba? Nie podlega dyskusji fakt, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat zjawisko nietolerancji pokarmowych przybrało rozmiary niemal epidemiczne i nie można go już pomijać. U coraz większej ilości nowo narodzonych dzieci stwierdza się tę dolegliwość, a nie do końca wiadomo, jak ją skutecznie leczyć. Trudna do zdiagnozowania i najbardziej złożona forma alergii pokarmowej, z jaką można mieć do czynienia, to nietolerancja histaminy. Jest ona niezwykle uciążliwa, lecz da się ją wyleczyć, o ile postawi się odpowiednią diagnozę i zastosuje skuteczną terapię. Ekspert radzi! Sigrid Nesterenko od wielu lat zmagała się z wieloczynnikową nadwrażliwością chemiczną (MCS), czyli uczuleniem wywołanym ekspozycją na powszechnie występujące zanieczyszczenia środowiska. Doskwierały jej dolegliwości, takie jak: zespół chronicznego zmęczenia, dysbioza jelit, przewlekłe infekcje drożdżakami Candida i wirusem Epsteina-Barr. Cierpiała także na niezwykle silne nietolerancje pokarmowe (histaminy, glutenu, fruktozy i białka mleka). Z tej książki dowiesz się, jak udało się jej pokonać te schorzenia. Co powinniśmy wiedzieć na temat histaminy? Histamina jest hormonem, który występuje w organizmie, gdzie pełni wiele ważnych funkcji. Jest niezbędna dla przemiany materii, produkcji soku żołądkowego, regulacji czynności immunologicznych, pobudzenia układu krążenia, gojenia się ran, rozszerzania naczyń krwionośnych, a także kontroli apetytu. Jednak wyższe stężenie tej substancji prowadzi do niepożądanych reakcji organizmu, takich jak świąd, zlewne poty, zaczerwienienie skóry, a nawet zawroty i bóle głowy. Jeśli więc od lat cierpisz na migreny, chroniczne zmęczenie, atopowe zapalenie skóry, pokrzywkę czy inne uciążliwe problemy to najprawdopodobniej zmagasz się z nietolerancją histaminy. W publikacji znajdziesz również inne charakterystyczne objawy tej dolegliwości. Jakie badania wykonać na nietolerancję histaminy? W książce otrzymasz praktyczne wskazówki z życia codziennego osoby dotkniętej tym schorzeniem oraz wszystkie informacje, które warto wiedzieć na temat histaminy. Autorka przedstawia objawy nietolerancji histaminy, w których produktach występuje jej najwięcej oraz jakie stężenie jej w organizmie może już dla niektórych osób być niebezpieczne i jak można tego uniknąć. Podaje skuteczny sposób na samodzielne sprawdzenie, czy nietolerancja histaminy nie jest przyczyną naszych objawów oraz jakie badania należy wykonać w jej kierunku. Zawarte w poradniku wskazówki oraz różne możliwości terapeutyczne potwierdzone przy współpracy z wybitnymi lekarzami, terapeutami i dietetykami, ułatwiają codzienne funkcjonowanie każdemu choremu, który szuka pomocy.

39,30 zł
23,97 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,33 zł

9 osób kupiło
3
Kołonotes A6 100 kartek Kratka Mix Wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kołonotes A6 100 kartek Kratka Mix Wzorów
Interdruk
Dostępny
12 szt.

Spirala po krótkim boku. Różne wzory okładek. Towar wysyłany losowo!

5,99 zł
4,67 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,32 zł

4 osoby kupiły
4
Strange. The Dreamer. Tom 2. Muza Koszmarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strange. The Dreamer. Tom 2. Muza Koszmarów
Dostępny
9 szt.

Lazlo i Sarai nie są już dłużej tym, czym byli. Sarai, Muza Koszmarów, dopiero odkrywa pełnię swoich możliwości, tymczasem Lazlo musi dokonać wyboru niemożliwego: ocalić życie ukochanej czy wszystkich mieszkańców Szlochu? Otwarcie zapomnianych drzwi do nowych światów zamiast odpowiedzi przynosi wiele pytań – czy bohaterowie zawsze muszą zabijać potwory, czy mogą je... ocalić? Miłość i nienawiść, zemsta i łaska, zniszczenie i zbawienie ścierają się ze sobą w tej zadziwiającej i chwytającej za serce kontynuacji Marzyciela, bestsellera „New York Timesa”.

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

4 osoby kupiły
5
Pójdźcie na miejsce osobne. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pójdźcie na miejsce osobne. Audiobook
Krzysztof Grzywocz, Jacek Prusak SJ, WAM
Dostępny
17 szt.

„Wiedza przemienia się w mądrość, gdy ją włączamy w naszą modlitwę. Sama wiedza nie jest mądrością, jeszcze nie jest miłością... Najszybciej gubimy to, co jest najbliżej nas...” Mk 6,31-32. Nagranie przeznaczone jest dla wszystkich osób pragnących pogłębić swoje życie modlitwy. Jest zachętą do modlitwy osobistej. Sesja zarejestrowana w Centrum Duchowości w Częstochowie. Zawartość – Konferencja 1. Ks. Krzysztof Grzywocz, Wspólnota i samotność – Konferencja 2. Jacek Prusak SJ , Samotność a osamotnienie cz. 1 – Konferencja 3. Ks. Krzysztof Grzywocz, Sens odpoczynku – Konferencja 4. Jacek Prusak SJ, Samotność a osamotnienie cz. 2 – Konferencja 5. Ks. Krzysztof Grzywocz, Modlitwa adoracyjna – Konferencja 6. Odpowiedzi na pytania: Jaka jest różnica między „kochać siebie” a egoizmem? Jak uleczyć stłumione uczucia z całego życia? Czy modlitwa ma trwać 5 minut? Jak polubić siebie, gdy w życiu doświadcza się nieakceptacji? Jak poradzić sobie z lękiem przed samotną drogą życia? Jak przemienić demona na powrót w anioła?

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
6
Co? Jak? Dlaczego? Starożytna Grecja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co? Jak? Dlaczego? Starożytna Grecja
Dostępny
53 szt.

To fascynująca seria książek, które przenoszą nas w czasie i przestrzeni. To podróże do antycznych miejsc, spotkania ze znanymi postaciami oraz przywoływanie pamiętnych dla ludzkości zdarzeń. Kto poznaje historię, ten lepiej rozumie teraźniejszość! Mówi się, że Grecja jest kolebką cywilizacji europejskiej. To tu zrodziły się demokracja i filozofia. Tu rozwijały się imponująca architektura, sztuka, teatr i bogata literatura. Mitologia grecka inspiruje i pobudza wyobraźnię artystów do dziś. Umiłowanie piękna, harmonii ludzkiego ciała, igrzyska olimpijskie. Grecja… to coś więcej niż nazwa państwa. Nie można nie poznać jej historii, bo to historia nas wszystkich.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
7
Co? Jak? Dlaczego? Starożytny Rzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co? Jak? Dlaczego? Starożytny Rzym
Dostępny
92 szt.

To fascynująca seria książek, które przenoszą nas w czasie i przestrzeni. To podróże do antycznych miejsc, spotkania ze znanymi postaciami oraz przywoływanie pamiętnych dla ludzkości zdarzeń. Kto poznaje historię, ten lepiej rozumie teraźniejszość! Rzym to miasto z bogatą tradycją i pięknymi zabytkami będącymi pozostałością starożytnej cywilizacji. Mieszkańcy dawnego imperium spotykali się na Forum Romanum, będącym ośrodkiem życia religijnego i politycznego, budowali nowe szlaki handlowe, świątynie, domy i insule, będące przodkami późniejszych kamienic czynszowych, drogi, mosty i akwedukty. Mieszkańcy Rzymu chętnie też dekorowali swoje domostwa freskami, mozaikami, rzeźbami czy wymyślnymi żyrandolami. Dużą wagę przykładali również do nauki, ale także ucztowali, chętnie bywali na przedstawieniach teatralnych, wyścigach konnych i walkach gladiatorów.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
8
Blok kreatywny z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok kreatywny z naklejkami
Interdruk
Dostępny
12 szt.

Blok kreatywny A4 z motywami do dekoracji. Idealna propozycja do tworzenia stylowych opakowań, karnetów okolicznościowych, laurek, pudełek i scrapbookingu. W skład zestawu wchodzi: – oryginalna kompozycja dwóch rodzajów papieru w zharmonizowanej kolorystyce, – po 7 arkuszy wzorzystego papieru 170 g i 80 g, – 2 arkusze z motywami dekoracyjnymi, – 2 arkusze naklejek. Wykonaj własne etykiety, karnety, pudełka, ozdoby, scrapbooking – wycinaj, przyklejaj, ozdabiaj.

12,99 zł
3 osoby kupiły
9
Złote myśli. Sztuka życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złote myśli. Sztuka życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Książka to zbiór sentencji, maksym oraz skrzydlatych słów, które nierzadko podają prawdę o świecie i ludziach. Po publikację warto sięgnąć gdy mamy chwilę, by usiąść i odpocząć z przyjemną lekturą w ręku, ale też w przypadku, gdy np. poszukujemy złotych myśli jako dedykacji czy motta. To pożyteczna książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
10
Polowanie na niemieckich naukowców 1945, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na niemieckich naukowców 1945, wydanie 3
Dostępny
12 szt.

Ian Fleming, pisząc powieść Moonraker, nie opierał się wyłącznie na swojej wyobraźni. W 1945 roku brał udział w tworzeniu T-Force, tajnej brytyjskiej jednostki, którą pchnięto do śmiertelnego wyścigu o tajemnice nazistów. Należeli do niej żołnierze piechoty, z których wielu dopiero dochodziło do siebie po ciężkich doświadczeniach dnia D, żołnierze wojsk inżynieryjnych, saperzy, komandosi piechoty morskiej oraz zespoły specjalistów i naukowców. Gnając na złamanie karku, często wkraczali w miejsca, do których jeszcze nie dotarły alianckie wojska. Odkrywali podziemne fabryki i ośrodki badań jądrowych. W zaledwie pięciuset ludzi z kilkoma dżipami zajęli Kilonię, w której znajdowało się dwanaście tysięcy uzbrojonych Niemców – aby zdobyć nazistowskie zakłady budowy okrętów podwodnych. Akcja ta mogła grozić zerwaniem zawartego z Niemcami zawieszenia broni. Po wojnie pomagali w przemycaniu niemieckich naukowców ze strefy rosyjskiej i wywożeniu ich na Zachód. Sean Longden, mając dostęp do nieupublicznianych wcześniej dokumentów i kluczowych postaci ówczesnych wydarzeń, jako pierwszy opowiedział światu historię T-Force. Chwilami trzeba przerwać lekturę i przypomnieć sobie, że czyta się książkę historyczną, a nie przygody agenta 007.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
11
Tajemnice różańcowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice różańcowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Komplet 20 tajemnic w obwolucie Różaniec nie może być przedmiotem, który się jedynie z szacunkiem ogląda. Nie może być jakimś magicznym amuletem, który się nosi przy sobie, ale bardzo rzadko się na nim modli. Trzeba mu koniecznie przywrócić dawną świeżość i powszechność. Są w Polsce takie rodziny, które się gromadzą wieczorem i odmawiają różaniec w intencji Ojczyzny. Czy jest wśród nich moja rodzina? Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, Nasze smutki, radości i blaski. A Ty Bogu je zanieś połączone w Różaniec, Święta Panno Maryjo, pełna łaski. Siostra Magdalena

3,05 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,06 zł

2 osoby kupiły
12
Opium. Krótka historia, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opium. Krótka historia, wydanie 2
Dostępny
34 szt.

Opium i jego pochodne – morfina i heroina – zniszczyły, upodliły, zdeprawowały lub zabiły liczne jednostki, rodziny, społeczności, a nawet całe narody. Jednak w tym samym czasie wielu lekarzy twierdziło, że bez cudownych skutków, jakie opium wywierało na ich pacjentów, nie byliby w stanie wykonywać swojego zawodu, a żadna szanująca się placówka medyczna nie mogłaby funkcjonować bez środków odurzających. Przez wiele lat pod pojęciem opium rozumiano mleczny sok wypływający z nacięć na owocach maku lekarskiego (makówkach). Toczono o nie wojny, pod nazwą laudanum opium wywierało też znaczący wpływ na europejską literaturę i sztukę. Jednak od połowy XIX wieku opium zaczęło oznaczać nie sok, lecz jego substancję czynną, alkaloid o nazwie morfina. Sto lat później z morfiny otrzymano pochodną – heroinę. Te zmiany wpłynęły na naturę uzależnienia, przekształciły postrzeganie opium przez opinię publiczną oraz stworzyły najsilniejsze organizacje przestępcze, jakie widział świat. Zażywanie i nadużywanie tego specyfiku w istotny sposób wpłynęło na wydarzenia spoza świata medycznego, a wydarzenia pozamedyczne w równie istotny sposób kształtowały zażywanie i nadużywanie opium. Do dziś mak jest znaczącym graczem na arenie międzynarodowej, utrzymuje przy władzy albo obala rządy, wznieca konflikty, inicjuje wojny. Ta niezwykła książka prezentuje historię najbardziej fascynującego z narkotyków, od pierwszych dowodów uprawy maku przez mężczyznę z epoki kamiennej po dzisiejszy handel opium w Afganistanie.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
13
Ozdoba dekoracyjna Kwiatek 3d 363481 Op6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
2 osoby kupiły
14
Inżynierowie Hitlera. Todt, Speer i inni, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynierowie Hitlera. Todt, Speer i inni, wydanie 4
Dostępny
16 szt.

Druga wojna światowa toczyła się nie tylko na polach bitew i w kwaterach dowódców. Fabryki zaopatrujące walczących w broń, autostrady pozwalające na szybkie dotarcie do celu, fortyfikacje i schrony – rola inżynierów, architektów i budowniczych była ogromna, a kolejne osiągnięcia technologiczne (i umiejętność ukrycia ich planów przed wrogiem) często decydowały o zwycięstwie lub porażce. Zwłaszcza nazistowskie Niemcy wieloletnią dominację na arenie międzynarodowej zawdzięczały potędze gospodarczej i militarnej. Talent technokratów i budowniczych nie tylko wspierał reżim Hitlera, ale także pozwolił mu przetrwać dłużej, niż się spodziewano. Bohaterami tej bogato ilustrowanej publikacji są Fritz Todt i Albert Speer, dwaj najważniejsi inżynierowie Hitlera. Zdaniem wielu historyków to właśnie Todt, twórca m.in. systemu umocnień fortecznych zwanych Linią Zygfryda, i Speer, minister odpowiedzialny za uzbrojenie, amunicję i produkcję wojenną, przyczynili się do tego, że Rzesza, mimo zmasowanych wysiłków aliantów, przetrwała aż do wiosny 1945 roku. Książka to fascynująca historia rywalizacji technologicznej, w której prześcigali się walczący po obu stronach frontu.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
15
Penny Pepper. Luzik, nic się nie stało! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penny Pepper. Luzik, nic się nie stało!
Dostępny
8 szt.

Penny Pepper jest podejrzana o porwanie najsłodszego psa na świecie – Dżastina. Ma 10 lat i pierwszą sprawę detektywistyczną do rozwiązania przed sobą. Sprawę, w której w dodatku sama jest główną podejrzaną. Czy uda jej się znaleźć prawdziwego winowajcę i oczyścić dobre imię? Przyjęcie urodzinowe Flory zapowiada się nieznośnie i Penny wcale nie ma ochoty brać w nim udziału, ponieważ Flora jest okropnie zarozumiała. Mama jednak nalega, mówiąc, że na pewno będzie świetnie. Według Penny Pepper rzeczywiście świetnie byłoby: 1. Dostać w prezencie psa. Najlepiej psa tropiącego! 2. Łapać z psem przestępców. 3. Trafić do gazet jako najmłodsza detektywka na świecie i zostać sławną. 4. Zarobić megadużo pieniędzy za usługi detektywistyczne.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
16
Bóg. Nasz Pan. Jezus Chrystus. Osoba i Życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg. Nasz Pan. Jezus Chrystus. Osoba i Życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Chrystus wymyka się wszystkim kryteriom oceny i interpretacji. Kryterium wyznacza On sam. Wykracza poza pojęcie człowieka i tego, co jest po ludzku możliwe. Chrystus nie mieści się w żadnej kategorii. Nawet użycie pojęcia „geniusz” albo „założyciel religii” prowadzi nas na manowce. Dla Zbawiciela istnieje tylko jedna specjalna kategoria, prosta jak Jego imię: „Jezus Chrystus”, którego treść rozwija się w spotkaniu przez wiarę i w pełnym miłości pójściu za nim. Nasz Pan. Jezus Chrystus to klasyczne dzieło znanego teologa Romano Guardiniego. Ziemska biografia Zbawiciela opowiedziana prostymi słowami przez intelektualistę znającego Ewangelię i języki oryginału na wylot. Zamiast akademickich spekulacji i reinterpretacji proponuje nam pogłębione medytacje nad każdym słowem i świadectwem zostawionym w Dobrej Nowinie. „Czytelnik zostaje zmuszony do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym stylem obecności w świecie; zrozumie wreszcie, że w zwyczajnych krajobrazach życia pozostajemy wędrowcami i poza Bogiem nie mamy nikogo”. – ze wstępu ks. Jana Sochonia Romano Guardini – niemiecki duszpasterz, pisarz i artysta słowa. Ekspert od spraw liturgii na Soborze Watykańskim II. Jego prace teologiczne ustawiane są w jednym szeregu z dziełami takich autorytetów jak Karl Rahner, Hans von Balthasar czy Benedykt XVI. Głęboko utożsamiał się z katolicką wykładnią światopoglądową, nie przyjął godności kardynalskiej, w osobistym życiu konsekwentnie naśladował ewangeliczny styl bycia. Zmarł 1 października 1968 roku. Pozostawił po sobie ogromny dorobek naukowy. Jego dzieła stale tłumaczone są na wiele języków świata.

64,90 zł
47,38 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

1 osoba kupiła
17
Najpiękniejsze mity greckie. Historia Dedala i Ikara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze mity greckie. Historia Dedala i Ikara
Dostępny
3 szt.

Seria Najpiękniejsze mity greckie to sfabularyzowane wersje greckich mitów. Dzięki tej serii młodzi czytelnicy poznają historie greckich bogów, herosów, ulubieńców mieszkańców Olimpu, ale też i z pozoru zwykłych ludzi. W cyklu Najpiękniejsze mity greckie znajdują się: 12 prac Heraklesa, Historia Dedala i Ikara, Historia Syzyfa oraz Historia Prometeusza. Każda z mitycznych opowieści została zilustrowana przez Aleksandra Jasińskiego.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
18
Kamasutra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Przyjemność, jaką daje miłosne zbliżenie, można czerpać na wiele wyszukanych sposobów. W tej publikacji przedstawiono najciekawsze pozycje, znajdziesz tu również liczne ciekawostki oraz garść niezawodnych porad, które sprawią, że Twoje życie seksualne stanie się satysfakcjonujące i pełne emocji. Całości dopełniają tajemnicze i kuszące fotografie, które z pewnością rozpalą wszystkie zmysły, pobudzą kreatywność oraz zachęcą do łóżkowych zabaw.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
19
Podstawy modelowania krzywych i powierzchni. Zastosowania w grafice komputerowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy modelowania krzywych i powierzchni. Zastosowania w grafice ko...
Dostępny
99 szt.

Czytelnicy poprzednich wydań znajdą tu m.in. uzupełnienia na temat wymiernych trójkątnych płatów Béziera na sferze, wstawiania węzłów za pomocą algorytmu Lane’a–Riesenfelda i obliczania długości krzywych B-sklejanych oraz dokładniejszą analizę własności aproksymacyjnych kubicznych funkcji sklejanych. Klasyczna teoria krzywych i powierzchni Béziera i B-sklejanych, a także opisy stosowanych w grafice komputerowej i w projektowaniu wspomaganym komputerem algorytmów ich przetwarzania zostały uzupełnione wiadomościami na temat powierzchni reprezentowanych przez siatki nieregularne. Znacznie rozbudowane rozdziały na temat ciągłości geometrycznej krzywych i powierzchni zawierają szczegółowy opis krzywych B-sklejanych, własności powierzchni granicznych otrzymanych przez zagęszczanie siatek, nową metodę gładkiego łączenia obciętych powierzchni B-sklejanych i doskonalszą konstrukcję powierzchni wypełniających wielokątne otwory, umożliwiającą przeprowadzanie optymalizacji kształtu takich powierzchni. Wzory i rozważania teoretyczne zostały w tej książce znakomicie zilustrowane na ponad 300 rysunkach.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

1 osoba kupiła
20
Viral. Jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viral. Jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści
Dostępny
81 szt.

Co łączy miejskie legendy o czarnej wołdze, wirusowe memy i opowieści, które przekazujemy sobie z ust do ust? Wszystkie skutecznie niosą informację z siłą rażenia epidemii. Wszystkie też łączy pewien algorytm, który przebadano, zweryfikowano i który warto stosować tworząc zarówno treści marketingowe w mediach społecznościowych, jak i kreując kampanie społeczne. Viral to pierwsza na polskim rynku książka ukazująca zjawisko błyskawicznego rozprzestrzeniania się angażujących treści i motywy kierujące ludźmi, by przekazywać je dalej. Autor rozbija na czynniki pierwsze wirusowość treści, posługując się badaniami m.in. Dana i Chipa Heatha, Johana Bergera oraz nową dziedziną zwaną kartografią kulturową. Z lektury dowiesz się jak tworzyć treści, które poniosą idee, produkty i rozwiązania zdecydowanie dalej. Interesujące, praktyczne i niezbędne źródło wiedzy dla marketingowców – w szczególności zajmujących się content marketingiem – specjalistów social media, pracowników kreatywnych, copywriterów, blogerów.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

1 osoba kupiła
21
Paradoks Cloverfield, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoks Cloverfield, Blu-ray
Julius Onah, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Pełen tajemniczości thriller science-fiction, w którym mistrz gatunku, producent J.J. Abrams przenosi widza w świat Cloverfield głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. Orbitując wokół Ziemi znajdującej się u progu niszczycielskiej wojny energetycznej, naukowcy przygotowują się do przetestowania urządzenia, które może zapewnić nieograniczoną moc... lub uwięzić ich w przerażającej alternatywnej rzeczywistości. W rolach głównych występują Gugu Mbatha-Raw, David Oyelowo, Daniel Brühl i Chris O'Dowd. „Paradoks Cloverfield” to prawdziwa podróż w nieznane.

89,99 zł
85,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
22
Świat artysty. Modernistyczne estetyki tworzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat artysty. Modernistyczne estetyki tworzenia
Dostępny
13 szt.

„Pytanie kim jest i po co jest artysta, nabrało we współczesnej kulturze nowego znaczenia. Kto ma na to pytanie odpowiedzieć? Nie mam wątpliwości, że najpierw trzeba wsłuchać się w głos samych artystów; interesuje mnie wiedza o człowieku tworzącym, której dostarcza on sam. Narracje artystów o tym, czym jest tworzenie, mają jedną niepowtarzalną cechę – wynikają z doświadczenia rzeczywistego aktu twórczego. Od wieków pisarze, malarze, rzeźbiarze, kompozytorzy, reżyserzy, aktorzy dawali świadectwo głębokiej świadomości siebie jako człowieka działającego, ale dopiero modernizm zrodził formy i konwencje wypowiadania się artystów poza dziełem i w dziele na temat procesu tworzenia i tożsamości twórcy. Nikt bardziej wnikliwie i przekonująco nie opowiadał o sobie jako człowieku twórczym i nie zgłębiał tego, co jest przedmiotem szczególnego zainteresowania dzisiejszej kultury, czyli praktyki tworzenia. Świat artysty. Modernistyczne estetyki tworzenia jest książką o performerach nowoczesności. Rainer Maria Rilke, Paul Cezanne, August Rodin, Georg Simmel, Bruno Schulz, Stanisław Witkiewicz i Stanisław Ignacy Witkiewicz rozpoznawali swoją tożsamość artysty, przeglądając się w Innym. Poszukiwali się nawzajem w dziwnej przestrzeni zamieszkanej przez tych, dla których sztuka była całym światem i sposobem istnienia”.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

1 osoba kupiła
23
TY Fashion Sequins KIKI - cekibnowa torba na nadgarstek kot 95220 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,20 zł
18,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
24
Opowieść o Chopinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść o Chopinie
Dostępny
81 szt.

Opowieść o Chopinie to książka dla dzieci przybliżająca postać najwybitniejszego polskiego kompozytora. Mali czytelnicy dowiedzą się z niej, jakim był dzieckiem, w co najchętniej się bawił, gdzie spędzał wakacje oraz jak to się stało, że zaczął grać na fortepianie i komponować własne utwory. Wraz z dorastającym Fryderykiem dzieci wyruszą w podróż po całej Europie, śledząc rozwój jego niezwykłej kariery, zaglądając do największych sal koncertowych oraz spotykając sławnych przyjaciół muzyka. W dziewiętnastowieczny świat pomogą im przenieść się urzekające, kolorowe ilustracje. Doskonałym dopełnieniem spotkania z Fryderykiem Chopinem jest dołączony do książki kod QR, który uprawnia do przesłuchania najbardziej znanych utworów polskiego kompozytora w mistrzowskich wykonaniach.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
25
SuperLunche. Zdrowe, ekspresowe, sezonowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperLunche. Zdrowe, ekspresowe, sezonowe
Dostępny
33 szt.

SuperLunche to 70 dań, które przygotujesz w maksymalnie 30 minut, bez problemu zapakujesz i zabierzesz do pracy. W książce znajdziesz przepisy na każdą porę roku: • oczyszczające, lekkie ale odżywcze dania wiosenne, • orzeźwiające, delikatnie wychładzające lunche na lato, • odżywcze, rozgrzewające jesienne obiady, • rozgrzewające, energetyczne posiłki zimowe. Ponadto menu na każdą porę roku podzielone będzie na dwa typy dań: lekkie, ale dobrze przyprawione przeznaczone dla osób, które chcą oczyścić organizm, nabrać energii i schudnąć oraz super odżywcze – zapewniające poczucie sytości na dłuższy czas. Karolina i Maciej Szaciłło to eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą szkolenia oraz warsztaty zdrowego odżywania, a także medytacji. Są autorami popularnych poradników dietetycznych, m.in.: Przyprawy, które leczą, Jedzenie, które leczy, Zdrowa tarczyca, Dieta Raw Food, Jem (to co) kocham i chudnę (Wydawnictwo Zwierciadło).

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

26
Projektowanie słupów żelbetowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektowanie słupów żelbetowych
Dostępny
6 szt.

Słupy są jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych. Stanowią podpory przekazujące obciążenia z belek, płyt, tarcz itp. na niższe kondygnacje lub przez fundamenty – bezpośrednio na grunt. W niniejszej publikacji Autor wskazuje, jak zaprojektować słup żelbetowy, zgodnie z ogólnymi wytycznymi wynikającymi z Eurokodu 2. W sposób jasny podaje zasady wymiarowania słupów wykonanych z dowolnej klasy betonu. Prezentuje algorytmy obliczeniowe dla przekrojów symetrycznie i niesymetrycznie zbrojonych. W sposób pełny i ścisły obrazuje metody obliczania zbrojenia, gdy cały przekrój słupa jest ściskany. Szczególnie istotna jest część książki, w której wyjaśniono sposoby uwzględniania efektów drugiego rzędu w przypadku słupów smukłych. W książce opisano także, jak w praktyce stosować metodę ogólną oraz porównano wszystkie trzy metody obliczania efektów drugiego rzędu. „Po wielu latach obowiązywania normy PN-EN 1992-1-1: 2008 istnieje ciągła potrzeba powstawania i publikowania opracowań poświęconych projektowaniu i konstruowaniu konstrukcji z betonu, a w tym przypadku, ze szczególnym uwzględnieniem słupów mimośrodowo ściskanych. Recenzowana książka wpisuje się w potrzeby rynku i potencjalnych odbiorców. Jest jedną z nielicznych poświęconych tematyce projektowania słupów żelbetowych”. – Z recenzji dra hab. inż. Tomasza Trapko, profesora Politechniki Wrocławskiej

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

27
Polowanie na Żydów. Zbrodnie Wermachtu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na Żydów. Zbrodnie Wermachtu, wydanie 2
Dostępny
16 szt.

„Między 1941 a 1944 rokiem na okupowanych przez nazistów terenach radzieckich (...) zgładzono półtora miliona Żydów. Tak wielka liczba i ogrom cierpienia towarzyszącego tej zbrodni są niemal niemożliwe do wyobrażenia. Być może na początku najlepiej pomyśleć o jednej osobie, jednym członku rodziny, jednym dziecku zamordowanym półtora miliona razy w miastach, miasteczkach i lasach Białorusi...” Dzień 10 października 1941 roku okazał się ostatnim w życiu żydowskiej społeczności w białoruskiej wsi Krucza – wszyscy zostali rozstrzelani. Choć specjalne oddziały SS zwane Einsatzgruppen rutynowo przeprowadzały masowe egzekucje na froncie wschodnim, ta zbrodnia nie była ich dziełem. Popełniła ją z własnej inicjatywy regularna jednostka niemieckiej armii. Ta książka obala mit, że Wehrmacht nie odegrał żadnej znaczącej roli w Holokauście. Wydobywa z mroku mrożące krew w żyłach obrazy codziennego udziału zwykłych niemieckich żołnierzy w „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”. Opowiada, jak niemieccy żołnierze zaganiali Żydów, pilnowali ich, prowadzili do miejsc kaźni, a w niektórych przypadkach pociągali za spust. Gwałcili Żydówki. Przywłaszczali sobie żydowskie mienie i czasami wysyłali je do swoich rodzin. Książka oddaje sprawiedliwość również tym nielicznym z nich, którzy odmówili uczestnictwa w zbrodni na narodzie żydowskim. Waitman Wade Beorn prowadzi badania nad Holokaustem na terenach dzisiejszej Białorusi i Ukrainy. Wykłada obecnie na wydziale historii University of Virginia.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

28
Zwycięska Formuła. Przywództwo, strategia, motywacja jak w Formule 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwycięska Formuła. Przywództwo, strategia, motywacja jak w Formule 1
Dostępny
2 szt.

Sport inspiruje i łączy ludzi, ale w ostatecznym rozrachunku jest też biznesem. Zatem można się na jego przykładzie wiele nauczyć, a wnioski wykorzystać w pracy zawodowej lub we własnej firmie. Jak mechanicy z zespołu Formuły 1 potrafią zmienić cztery koła w 1,9 sekundy? I jakie ma to znaczenie dla takiej firmy, jak np. Blackberry? W czym tkwi tajemnica sprawnego zarządzania czasem przez Rona Dennisa? I jak może ona pomóc producentom telewizyjnym? Dlaczego Formuła 1 jest przykładem wspaniałego przywództwa, motywacji i strategii? I czego możemy się z tego nauczyć? W Zwycięskiej formule kierowca, komentator i przedsiębiorca David Coulthard wprowadza nas w tajemny świat Formuły 1. Prosto, ciekawie i przekonująco opowiada, jak po zakończeniu kariery sportowej stawił czoło nowym wyzwaniom dzięki umiejętnościom nabytym w czasach, gdy był w czołówce najbardziej wymagającej dyscypliny sportów motorowych. Pisząc o sobie i wybitnych ludziach, których znał osobiście, takich jak Lewis Hamilton, Ron Dennis, sir Frank Williams, Christian Horner i Sebastian Vettel, Coulthard fascynująco pokazuje Formułę 1 od kuchni, a jednocześnie wprowadza nas w świat biznesu, którym jest sport i świat sportu.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

29
Kurs malowania. Akwarele, pejzaże, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs malowania. Akwarele, pejzaże, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.26

Książka Richarda Boltona to doskonały poradnik dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć przygodę z malowaniem akwarelami. Pejzaż, to najchętniej podejmowany przez akwarelistów temat. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Zachwyt jakiego doznajemy w kontakcie z naturą, podczas bliższych lub dalszych wycieczek, dla wielu z nas staje się naturalną inspiracją do działalności artystycznej. A przybory akwarelisty doskonale nadają się do zabrania w plener. Autor krok po kroku, zaczynając od zasad kompozycji, kończąc na wykańczaniu detali, pokazuje, jak tworzyć wspaniałe pejzaże i uchwycić na obrazie piękno natury. W książce artysta zebrał krajobrazy z różnych stron świata, które mogą być dla nas doskonałą inspiracją, będąc jednocześnie pretekstem do omówienia różnych problemów przed jakimi można stanąć w trakcie tworzenia. Namaluj pejzaż, który cię zachwycił!

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

30
Pasażerski transport regionalny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasażerski transport regionalny
Dostępny
43 szt.

Wydawnictwo Naukowe PWN ma zaszczyt zaprezentować publikację, która kompleksowo ujmuje tematykę pasażerskiego transportu regionalnego. Istotność tego obszaru tematycznego wynika m.in. ze skutków liberalizacji rynku usług transportowych i deregulacji (głównie regionalizacji transportu pasażerskiego wraz z usamorządowieniem kolei). Wynikające z tego faktu liczne problemy dotyczą sfery regulacyjnej i realnej transportu – organizacji, nadzoru, finansowania, kształtowania oferty usługowej itd. W książce tej Czytelnik znajdzie zagadnienia związane m.in. z: – aspektami organizacyjno-prawnymi funkcjonowania transportu regionalnego, – dostępnością transportową, – systemem pasażerskiego transportu regionalnego w Polsce (w ujęciu gałęziowym), – systemem pasażerskiego transportu regionalnego za granicą itd. Podręcznik ten kierowany jest do studentów różnych rodzajów studiów (uniwersyteckich, politechnicznych, ekonomicznych) z wykładanymi przedmiotami typu: ekonomika transportu różnych rodzajów, systemy transportowe, transport regionalny, transport międzynarodowy, usługi publiczne. „Główną wartością pracy jest to, że Autorzy podjęli się próby podejścia systemowego i kompleksowo wskazali na powiązane ze sobą elementy systemu pasażerskiego transportu regionalnego. Aktualność i istotność publikacji nie budzi wątpliwości, zarówno w aspekcie uwarunkowań regulacyjnych, a dokładnie liberalizacyjnych w Polsce po 2009 r., ale też w związku z opublikowanym w 2017 r. Pakietem mobilności w Unii Europejskiej, który szczególnie w drugiej części dotyczy transportu pasażerskiego. Recenzowana monografia zasługuje na publikację także z tego powodu, że do tej pory nikt nie opracował w Polsce w sposób systemowy zagadnień rozwoju tego rynku w formie książkowej”. – Z recenzji prof. Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Moniki Bąk, dziekana Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

31
Edukacja i uczenie się. 16 największych mitów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja i uczenie się. 16 największych mitów
Dostępny
32 szt.

Czy ludzie potrafią prawidłowo ocenić, ile umieją? Czy istnieje wiele różnych inteligencji? Czy prezentacje multimedialne ułatwiają zdobywanie wiedzy? Czy powtarzanie to skuteczna metoda uczenia się? Czy stosowanie nagród sprzyja, czy przeszkadza w zdobywaniu wiedzy? Czy osoby mające wysoką samoocenę uczą się lepiej? Jeffrey D. Holmes przyjrzał się szesnastu powszechnie podzielanym przekonaniom na temat nabywania wiedzy. By jednoznacznie rozstrzygnąć o ich naukowej wartości, zebrał imponującą liczbę danych z literatury naukowej i dokonał ich wnikliwej oraz krytycznej analizy. Rozprawiając się z silnie ugruntowaną wiedzą potoczną, autor pokazuje jednocześnie, jak zachować krytycyzm wobec naukowych i pseudonaukowych doniesień.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

32
Venom, 4K + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Venom, 4K + Blu-ray
Ruben Fleischer, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

Świat ma dość super bohaterów. Historia ewolucji najbardziej tajemniczej, złożonej i niegodziwej postaci z uniwersum Marvela - Venoma! Dziennikarz Eddie Brock (Tom Hardy) latami próbował zdemaskować niecne działania firmy prowadzonej przez naukowca Carltona Drake’a (Riz Ahmed), aż stało się to jego obsesją i zniszczyło mu karierę oraz związek z Anne (Michelle Williams). Załamany po stracie pracy i narzeczonej Brock staje się niespodziewanie nosicielem obcego symbionta, za sprawą którego otrzymuje nadzwyczajne super moce. Nieprzewidywalny, mroczny i agresywny Venom przeraża Brocka, ale też inspiruje i kusi nowymi możliwościami. Obaj toczą walkę starając się przejąć kontrolę nad sobą nawzajem, jednocześnie coraz bardziej się ze sobą scalając. Czy Brock znajdzie dość siły, by zwalczyć zło i czy uda mu się pokonać daleko bardziej potężnego i lepiej uzbrojonego symbionta, Riota?

149,99 zł
142,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

33
Źle się dzieje w El Royale, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źle się dzieje w El Royale, DVD
Drew Goddard, 2018
Dostępny
1 szt.

Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Jon Hamm i Chris Hemsworth przewodzą gwiazdorskiej obsadzie w pasjonującym thrillerze pełnym napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę, spotyka się w El Royale, leżącym nad jeziorem Tahoe, na wpół zrujnowanym hotelu o mrocznej przeszłości. Podczas jednej pamiętnej nocy, każdy z nich dostanie ostatnią szansę na odkupienie... zanim rozpęta się piekło.

54,99 zł
52,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

34
Paradoks Cloverfield, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoks Cloverfield, DVD
Julius Onah, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.08

Pełen tajemniczości thriller science-fiction, w którym mistrz gatunku, producent J.J. Abrams przenosi widza w świat Cloverfield głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. Orbitując wokół Ziemi znajdującej się u progu niszczycielskiej wojny energetycznej, naukowcy przygotowują się do przetestowania urządzenia, które może zapewnić nieograniczoną moc... lub uwięzić ich w przerażającej alternatywnej rzeczywistości. W rolach głównych występują Gugu Mbatha-Raw, David Oyelowo, Daniel Brühl i Chris O'Dowd. „Paradoks Cloverfield” to prawdziwa podróż w nieznane.

54,99 zł
52,24 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

35
Architektura, urbanistyka, nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura, urbanistyka, nauka
Dostępny
17 szt.

Niniejsze opracowanie jest wspólnym dziełem autorów, będących członkami Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN. Jest swoistym podręcznikiem pisania tekstów naukowych. Ma przygotować studenta do stworzenia eseju, stanowiącego główną część pracy magisterskiej na kierunku architektura oraz gospodarka przestrzenna. Książka może także służyć słuchaczom studiów doktoranckich i podyplomowych. Celem publikacji jest również podniesienie poziomu naukowego dyskursu o Architekturze i Urbanistyce w całej architektonicznej społeczności, przez co powinna wpływać na jakość dzieł architektonicznych i urbanistycznych. W książce autorzy wyraźnie podkreślają odrębność Architektury i Urbanistyki jako nauki. Negują rozumienie jej jako bezrefleksyjnie tworzonej sztuki albo wyuczonej umiejętności, pozbawionej intelektualnego zaplecza. Próbują także uporządkować chaos pojęciowy pojawiający się w dyskusjach oraz tekstach naukowych z tej dziedziny nauki. Zbyt często bowiem bez zrozumienia używa się przypadkowo wybranych terminów z warsztatu innych dyscyplin, takich jak: filozofia, psychologia, etyka. Dla uporządkowania treści książki teksty zostały podzielona na cztery grupy. Pierwsza dotyczy metodologii działania w przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej, druga mówi o nauce w twórczości architektonicznej i urbanistycznej, trzecia o eksperymencie (pytając jednocześnie, o ewentualne miejsce architektury i urbanistyki w odpowiednim dla niej laboratorium). W części czwartej autorzy zajmują się paradygmatem architektury i urbanistyki, a w zasadzie powodami jego zmiany. „Publikacja porusza ważny i aktualny temat, jakim jest postrzeganie architektury jako nauki – posiadającej swój własny aparat pojęciowy i metodykę pracy. Książka warta przeczytania zwłaszcza teraz, gdy toczą się dyskusje na temat roli architektury, warunków jej uprawiania i nauczania. Wśród pojawiających się licznych poglądów i pomysłów na zmiany w tym zakresie warto pamiętać, że dawni mistrzowie arcydzieł podziwianych do dziś tworzyli dzięki swoim umiejętnościom i mądrości mecenasów, którzy zaufali ekspertom, nie próbując ingerować w ich warsztat”. – Z recenzji prof. dra hab. inż. arch. Aleksandra Böhma, Kraków

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

36
Zapomniany świat. Klęska głodu w świecie konsumpcjonizmu. Czy jesteśmy skazani na bezradność? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniany świat. Klęska głodu w świecie konsumpcjonizmu. Czy jesteśmy...
Dostępny
10 szt.

Książka Zapomniany świat autorstwa psychologa Tomasza Trzcińskiego opowiada o problemie głodu w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Autor bardzo obszernie pisze o skali i przyczynach tej największej w dziejach człowieka klęski humanitarnej. Problem głodu na świecie został dzisiaj niemal całkowicie wyparty z debaty publicznej i medialnej, tymczasem dotyka on około miliarda ludzi. Wbrew panującym stereotypom, istnienie na świecie klęski niedożywienia nie jest wynikiem działania czynników naturalnych, takich jak na przykład susze. Problem głodu jest problemem sztucznym, wykreowanym przez człowieka. Pojawia się on tam, gdzie wybuchają wojny, gdzie dyskryminuje się kobiety, gdzie szaleje korupcja lub dewastowane jest środowisko naturalne. Na istnienie problemu głodu na świecie mają też wpływ czynniki ekonomiczne. Współczesna, zglobalizowana ekonomia dobrze sprawdza się w Europie i w Ameryce Północnej. Jednocześnie jednak przyczynia się ona do trwania ogromnej zapaści gospodarczej w krajach Globalnego Południa. Książka Zapomniany świat zawiera dokładne informacje dotyczące tego, jak my możemy skutecznie pomagać ofiarom głodu. Czytelnik znajdzie w niej opisy projektów i dane kontaktowe kilkunastu organizacji humanitarnych, niosących pomoc ofiarom niedożywienia. 3 zł od każdego sprzedanego egzemplarza będą przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej. Pieniądze te posłużą wspieraniu projektów mających na celu przywracanie bezpieczeństwa żywnościowego w Somalii, Syrii i Iraku.

46,00 zł
40,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,52 zł

37
Mity greckie. Bogowie i herosi, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie. Bogowie i herosi, wydanie 2
Dostępny
10 szt.

Chcesz wiedzieć, czym zajmują się bogowie kiedy nikt na nich nie patrzy? Czy w zaświatach jest internet? Ile zębów ma piekielny pies? Ile lat może trwać powrót do domu? Co starożytni mieli do powiedzenia na temat pór roku? Na jakie potwory należy uważać na wakacjach w Grecji? Nie masz pojęcia? W takim razie ta książka jest dla ciebie! Bogowie i herosi to zestaw najpopularniejszych mitów starożytnej Grecji. Te historie nigdy nie wyszły z mody. Przeczytaj je i dowiedz się, jak antyczni Grecy widzieli świat, w czym przypominali ciebie i mnie, a co robili zupełnie inaczej; czego się bali i jak radzili sobie z kłopotami. Poznaj dzielnych bohaterów duszących bestie gołymi rękoma i wyrocznie znające odpowiedzi na każde pytanie. Zwiedź tajemnicze otchłanie świata podziemnego i doświadcz przygód i niebezpieczeństwa morskich podróży. Jednym słowem – baw się dobrze, poznając razem z nami grecką mitologię!

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

38
Kompendium zdrowego odżywiania. Jak wybrać swój indywidualny sposób uzdrawiającego odżywiania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium zdrowego odżywiania. Jak wybrać swój indywidualny sposób uz...
Dostępny
3 szt.

Autorzy międzynarodowych bestsellerów, znawcy Pięciu Przemian, dają Ci klucz do opracowania indywidualnej, dopasowanej do Twoich potrzeb diety! Poznasz również rolę jelit oraz zagrożenia związane ze zmęczonymi nadnerczami. Osiągnij harmonię w swoim ciele! Autorzy są wyznawcami trendu, który postrzega człowieka jako złożoną całość, łączy w jedno ciało i duszę oraz nie odbiera jedzeniu przyjemności. Medycyna wschodu od tysięcy lat postrzega nasze ciało i ducha całościowo. Odpowiada za to pięć elementów: ziemia, woda, ogień, powietrze, przestrzeń, które w przełożeniu na ludzki organizm odpowiedzialne są za całą regulację. Kiedy jedna lub więcej energii zaczyna słabnąć, organizm choruje. Dzięki informacjom przedstawionym przez autorów, dowiesz się jak należy postępować, aby uzyskać harmonię Pięciu Przemian, jakie pokarmy najlepiej odżywiają Twoje ciało oraz w jaki sposób utrzymać organizm w pełnym zdrowiu fizycznym i emocjonalnym. Prof. dr Florian Überall i dr Andrea Überall, autorzy bestsellera Uzdrawianie żywnością, powracają z kolejną książką! W swojej najnowszej publikacji skupiają się nie tylko na rozwinięciu tematu zdrowego odżywiania i mitów z nim związanych, ale przede wszystkim dają klucz do opracowania indywidualnej i dopasowanej do Twoich potrzeb diety. Szczegółowo omawiają działanie ludzkiego organizmu, przyglądają się roli jelit oraz przybliżają zagrożenia związane ze zmęczonymi nadnerczami. Jak się zdrowo odżywiać? Przy większości spożywanych przez nas posiłków nachodzą nas silne wątpliwości. W głowie niezmiennie rodzą się pytania: czy jedzenie, po które sięgamy, jest wystarczająco zdrowe, czy może szkodliwe? Czy kieliszek alkoholu wypity po zjedzeniu tłustego kotleta ułatwi trawienie? Czy wodę należy pić przed czy po posiłku? Czy produkty o niskiej zawartości węglowodanów bądź tłuszczów są dobre dla naszego organizmu? Czy mięso i tłuszcze trans przyczyniają się do powstania nowotworów? Czy fruktoza szkodzi zdrowiu? Czy smoothie to nowe superfood? Po przeczytaniu tej książki wszystko stanie się jasne! Dzięki informacjom zawartym w tej książce: – dokonasz analizy swojego stanu zdrowia, – dowiesz się, w jaki sposób przywrócić harmonię jelitom, – poznasz rolę probiotyków i prebiotyków w utrzymaniu zdrowej flory bakteryjnej, – odkryjesz, jakie zagrożenie niesie ze sobą nadmierne przyjmowanie leków, – zrozumiesz, dlaczego powinniśmy codziennie rozrzedzać krew, – uzmysłowisz sobie, czym charakteryzuje się zmęczenie nadnerczy i jakie niesie zagrożenia, – dowiesz się, w jaki sposób pigułki antykoncepcyjne niszczą bakterie jelitowe, – poznasz swój indywidualny typ odżywiania wg Pięciu Przemian, – odkryjesz roślinę, która leczy wszystkie choroby, – nauczysz się, czym jest joga dla jelit, – przyswoisz sobie wszystko, co powinieneś wiedzieć o glutenie, – przeczytasz czym jest dobry cholesterol i jaką pełni funkcję w naszym organizmie.

44,40 zł
22,64 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 21,76 zł

39
Wajnberg Piano Trio, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wajnberg Piano Trio, CD
Wajnberg Trio, Universal Music Polska
Dostępny
32 szt.

Wajnberg Trio: Piotr Sałajczyk – fortepian Szymon Krzeszowiec – skrzypce Arkadiusz Dobrowolski – wiolonczela Lista utworów: Mieczysław Wajnberg (1919-1996) Piano Trio Op. 24 (1945) 1. Prelude & Aria: Larghetto 2. Toccata: Allegro Marcato 3. Poem: Moderato – Adagio 4. Finale: Allegro Moderato Aleksander Tansman (1897-1986) Trio For Piano, Violin And Cello (1938) 5. Introduction & Allegro: Andante Espressivo – Allegro Deciso 6. Scherzo: Allegro Vivace 7. Arioso: Adagio Quasi Largo 8. Finale: Allegro Moderato Ma Ben Ritmato Andrzej Czajkowski (1935-1982) Trio Notturno Op. 6 (1978) 9. Allegro Agitato Ed Impetuoso 10. Andante Tranquillo

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

40
Twój pakiet pierwszej pomocy. Otoczeni przez idiotów / Otoczeni przez psychopatów / Mój szef jest idiotą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój pakiet pierwszej pomocy. Otoczeni przez idiotów / Otoczeni przez ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.16

Jak w łatwy sposób rozpoznasz idiotę i zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów. Sprawdź, kto w otaczającym cię tłumie jest psychopatą, zanim on zobaczy ciebie. Naucz się, jak radzić sobie z szefem, żeby nie przeszkadzał ci w pracy. Idioci, psychopaci i beznadziejni szefowie otaczają nas wszędzie i niestety jakoś musimy z nimi żyć. Psycholodzy twierdzą, że aby zrozumieć innych, trzeba najpierw zrozumieć siebie. Tylko kto ma czas, ochotę i pieniądze na zgłębianie własnej psychiki na kozetce u terapeuty? Thomas Erikson – naukowiec i ceniony na świecie coach – proponuje skuteczną, ale znacznie łatwiejszą metodę radzenia sobie z osobami, które nas irytują. Tak naprawdę żyjemy wśród ludzi o czterech różnych typach osobowości. Wystarczy poznać instrukcję, która pozwala je zidentyfikować, a później skutecznie obsługiwać. A wtedy praca, życie i współdziałanie z nimi będzie jak bułka z masłem. Unikanie bycia palantem nie wymaga żadnego wykształcenia. Wystarczy tylko trochę zdrowego rozsądku.

79,90 zł
59,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,77 zł

41
Historia najnowsza w literaturze i kulturze a edukacja polonistyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia najnowsza w literaturze i kulturze a edukacja polonistyczna
Dostępny
1 szt.

W budowaniu tożsamości młodych ludzi i określaniu przez nich celów życiowych ogromnie ważne jest poczucie zakorzenienia w przeszłości, czerpanie z niej tego, co wartościowe, a zarazem krytyczne podejście do historycznych grzechów, wypaczeń i zaniechań. Autorzy XXX tomu serii „Edukacja Nauczycielska Polonisty”, podejmując tematykę obecności historii najnowszej na lekcjach języka polskiego, nie piszą jedynie o kulturowych i literackich sposobach poznawania przeszłości dalszej i bliższej, lecz także – a może przede wszystkim – o zdobywaniu narzędzi rozumienia teraźniejszości. Ważne jest, by nauka historii i kształcenie literackie wpisywały się w szczególną edukację ku wrażliwości, solidarności i empatii, która nie pozwala na zobojętnienie wobec wszelkich przejawów dyskryminacji, poniżania i umniejszania wartości innych ludzi, wobec postaw rasistowskich i antysemickich, wobec nieczułości i bezduszności, które prowadzą do dziejowych katastrof.

39,00 zł
19,11 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 19,89 zł

42
Edukacyjne konteksty konstruktywizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacyjne konteksty konstruktywizmu
Dostępny
15 szt.

„Podstawowym celem prezentowanej monografii jest przedstawienie i przedyskutowanie możliwie najszerszych kontekstów konstruktywizmu. Przyjmując, iż konstruktywistyczny model kształcenia stanowi alternatywę dla edukacji o charakterze transmisyjnym, zrywając jednocześnie z dotychczasową ideologią funkcjonalistycznego społeczeństwa, wskazywaliśmy – choćby na mocy formuły zaproponowanej książki – na deliberatywny charakter zarówno samego konstruktywizmu, jak i koncepcji kształcenia zeń wyprowadzanej. W konsekwencji monografia Edukacyjne konteksty konstruktywizmu przybrała postać dwoistą – z jednej strony będąc pozycją o tematyce interdyscyplinarnej, obejmującej zagadnienia z epistemologii, filozofii nauki, pogranicza psychologii, teorii komunikacji i socjologii, a także szeroko pojmowanej pedagogiki; z drugiej zaś ogniskując ową interdyscyplinarność na problematyce edukacyjnej, gdzie poruszana tematyka tyczy się zagadnień stricte dydaktycznych”. – Jacek Moroz

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

43
COMPOSER OF DESAFINADO PLAYC (LP). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
93,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

44
WORLD RECORD. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WORLD RECORD. CD
Van der Graaf Generator, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

45
THE LEAST WE CAN DO IS WAVE TO EACH OTHER. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE LEAST WE CAN DO IS WAVE TO EACH OTHER. CD
Van Der Graaf Generator, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

46
ORFF:CARMINA BURANA. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ORFF:CARMINA BURANA. CD
PREVIN, ANDRE, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

47
BACH:BRANDENBURG CONCERTOS (DOUBLE). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BACH:BRANDENBURG CONCERTOS (DOUBLE). CD
BRITTEN, BENJAMIN, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

23,90 zł
23,42 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,48 zł

48
Maskotka tęczowa owieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka tęczowa owieczka
Ty Inc.
Niedostępny
Brak

Urocza tęczowa owieczka z popularnej serii maskotek TY Beanie Boos. Wyjątkowo miękki materiał, piękne kolory i duże, błyszczące oczka przytulanki zachwycą każdego malucha. Wysokość maskotki: około 24.0 cm

56,90 zł
51,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,69 zł

49
Maskotka tęczowy królik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka tęczowy królik
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.26

Uroczy tęczowy króliczek z popularnej serii maskotek TY Beanie Boos. Wyjątkowo miękki materiał, piękne kolory i duże, błyszczące oczka przytulanki zachwycą każdego malucha. Wysokość maskotki: około 24.0 cm

53,30 zł
47,97 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,33 zł

50
TY Beanie Boos. Tęczowa owieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Beanie Boos. Tęczowa owieczka
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.01

Urocza tęczowa owieczka z popularnej serii maskotek „TY Beanie Boos” chce być Twoim przyjacielem! Wyjątkowo miękki materiał, piękne kolory i duże, błyszczące oczka przytulanki zachwycą każdego malucha. Wysokość maskotki: ok. 15.0 cm

25,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

51
Cekinowy plecak. Flaming - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cekinowy plecak. Flaming
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.16

Ten uroczy zwierzak, to plecak dziecięcy. Trudno go nie polubić. Jest wykonany z miękkiego pluszu. A fleming ma dodatkowo błyszczące oczy. Z takiem plecakiem każda wycieczka lub spacer będzie ciekawsza. Dla dzieci od trzeciego roku życia.

66,30 zł
59,67 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,63 zł

52
Wasteland Limited Edition Splatter Lp. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wasteland Limited Edition Splatter Lp. Winyl
Riverside, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

SIDE A: 1. THE DAY AFTER 2. ACID RAIN PART I. WHERE ARE WE NOW PART II. DANCING GHOSTS 3. VALE OF TEARS 4. GUARDIAN ANGEL SIDE B: 1. LAMENT 2. THE STRUGGLE FOR SURVIVAL PART I. DYSTOPIA PART II. BATTLE ROYALE SIDE C: 1. RIVER DOWN BELOW 2. WASTELAND 3. THE NIGHT BEFORE

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

53
Wasteland Limited Edition Marble Lp. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wasteland Limited Edition Marble Lp. Winyl
Riverside, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

SIDE A: 1. THE DAY AFTER 2. ACID RAIN PART I. WHERE ARE WE NOW PART II. DANCING GHOSTS 3. VALE OF TEARS 4. GUARDIAN ANGEL SIDE B: 1. LAMENT 2. THE STRUGGLE FOR SURVIVAL PART I. DYSTOPIA PART II. BATTLE ROYALE SIDE C: 1. RIVER DOWN BELOW 2. WASTELAND 3. THE NIGHT BEFORE

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

54
The Cat. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Cat. Winyl
Smith Jimmy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.16

73,90 zł
72,42 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,48 zł

55
Coleman Hawkins Encounters Ben Webster. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coleman Hawkins Encounters Ben Webster. Winyl
Hawkins Coleman, Webster Ben, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.25

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

56
California Dreamig. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
California Dreamig. Winyl
Montgomery Wes, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

57
Stan Gerz & Bill Evans, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stan Gerz & Bill Evans, LP
Stan Getz, Bill Evans , Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Lista utworów: 1. Night And Day 2. But Beautiful 3. Funkallero 4. My Heart Stood Still 5. Melinda 6. Grandfather's Waltz

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

58
Body & Soul. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body & Soul. Winyl
Billie Holiday, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.13

73,90 zł
72,42 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,48 zł

59
Songs For Distingue Lovers. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs For Distingue Lovers. Winyl
Billie Holiday, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.24

73,90 zł
72,42 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,48 zł

60
TY Fashion Sequins OWEN - cekibnowy plecak sowa 95023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Fashion Sequins OWEN - cekibnowy plecak sowa 95023
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.14

72,90 zł
65,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

61
Dzieje Polski od śmierci Zygmunta Augusta do roku 1594. Tom 1 i 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Polski od śmierci Zygmunta Augusta do roku 1594. Tom 1 i 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.01

Reprint oryginału z 1857 r opisujący dzieje Polski do 1594 r. Tytuł ten jest przez wielu historyków uznawany jako rzetelne źródło danych opisywanych wieków XVI i XVII wieku. Heidenstein był sekretarzem kancelarii S. Batorego i Zygmunta III Augusta, protegowanym Zamoyskiego, dyplomatą. Z oczywistych powodów był więc królewskim kronikarzem, nadwornym historykiem. Dał obszerny i drobiazgowy opis ludzi i wydarzeń, wojen i dyplomacji Rzeczpospolitej Obojga Narodów XVI w., jakiego nie znajdziemy u innych staropolskich autorów. Pisał on o wydarzeniach historycznych jako ich uczestnik, naoczny świadek. I pisał równocześnie Dzieje Polski... na wzór antycznych pisarzy, np. Juliusza Cezara. Tomy Heidensteina nie pozwalają na odejście od realiów, bo niemal przystają do rzeczywistości, którą opisują. Co więcej, autor czyni to niezwykle żywym językiem, który dla współczesnego czytelnika jest nie tylko zrozumiały, ale też zgodny z oczekiwanym wzorcem historycznej, nie akademickiej opowieści.

126,00 zł
91,98 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 34,02 zł

62
Kołozeszyt Przepisnik B5 oprawa twarda Int Szczypta Mil - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt Przepisnik B5 oprawa twarda Int Szczypta Mil
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.30

Przepiśnik bdquo Szczypta miłości rdquo , B5, oprawa twarda.

23,20 zł
22,04 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,16 zł

63
Blue Lightning (Limited Edition Box). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Lightning (Limited Edition Box). CD
Malmsteen Yngwie Johann, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Track listing 1.Blue Lightning 2.Foxy Lady 3.Demon's Eye 4.1911 Strut 5.Blue Jean Blues 6.Purple Haze 7.While My Guitar Gently Weeps 8.Sun's Up Top's Down 9.Peace, Please 10.Paint It Black 11.Smoke On The Water 12.Forever Man Bonus tracks: 13.Little Miss Lover 14.Jumping Jack Flash

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

64
Blue Lightning. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Lightning. CD
Malmsteen Yngwie Johann, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Track listing 1.Blue Lightning 2.Foxy Lady 3.Demon's Eye 4.1911 Strut 5.Blue Jean Blues 6.Purple Haze 7.While My Guitar Gently Weeps 8.Sun's Up Top's Down 9.Peace, Please 10.Paint It Black 11.Smoke On The Water 12.Forever Man

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

65
Meandry współczesnego bezpieczeństwa. Między regionalizacją a globalizacją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meandry współczesnego bezpieczeństwa. Między regionalizacją a globaliz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.21

Współczesne bezpieczeństwo funkcjonuje w coraz bardziej złożonej rzeczywistości politycznej, gospodarczej, społecznej i kulturowej w wymiarze lokalnym, narodowym, regionalnym i globalnym. Sieciowa struktura bezpieczeństwa daje włączonym w nie podmiotom szerokie możliwości działania dzięki elastyczności, komunikacji, zdolnościom adaptacyjnym oraz dostępności zasobów. Oddziaływanie sił globalizacji na ład międzynarodowy, regionalne procesy wzmacniające, kontestujące lub odrzucające globalizację, a także lokalne tendencje do renacjonalizacji i kształtowania tożsamości na gruncie narodowym, religijnym bądź etnicznym są tematem rozważań prezentowanych w niniejszym tomie. Łączy je refleksja nad regionalnymi i globalnymi wyznacznikami ładu międzynarodowego prowadząca ku nowym wyzwaniom poznawczym w ujęciu teoretycznym, metodologicznym i empirycznym. Świadczy ona o potrzebie eksploracji niezbadanych dotąd obszarów wiedzy o bezpieczeństwie narodowym i stosunkach międzynarodowych oraz ustawienia odpowiedniej nawigacji podczas poruszania się po meandrach współczesnego bezpieczeństwa.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

66
Atlas niezwykłych chmur, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas niezwykłych chmur, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.20

Chmury są najczęściej fotografowanym i najbardziej fotogenicznym zjawiskiem przyrodniczym. Ich powstanie, przemiany, towarzyszące im zjawiska, gra światła i cieni zawsze stanowiły obiekt zachwytu i przedmiot badań. Richard Hamblyn, autor wielu nagradzanych książek o chmurach, przedstawia przykłady zaskakujących i niezwykłych formacji chmurowych – od pasm „uliczek chmurowych” po olbrzymie chmury Altocumulus lenticularis przypominające kształtem spodek. W atlasie znajdziesz także imponujące zdjęcia i opisy niecodziennych efektów optycznych, np. glorii i halo. Osobny rozdział poświęcono chmurom wytworzonym przez człowieka: smugom kondensacyjnym, chmurom primo cumulus czy kominowym. Fantastyczne fotografie chmur, zrobione w różnych zakątkach świata, a także z przestrzeni kosmicznej, ukazują fascynujący spektakl, który rozgrywa się na niebie. Idealna książka dla ludzi z głową w chmurach!

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

67
Dekadencja moralna społeczeństwa rzymskiego w "Res Gestae" Ammiana Marcellina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekadencja moralna społeczeństwa rzymskiego w "Res Gestae" Ammiana Mar...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.31

Niniejsza książka stanowi pierwsze w polskiej i zagranicznej literaturze naukowej kompleksowe studium, które za cel stawia sobie przedstawienie koncepcji dekadencji moralnej społeczeństwa rzymskiego późnego cesarstwa ukazanej w Res Gestae Ammiana Marcellina, jednego z najważniejszych historyków świata starożytnego, żyjącego w IV w. n.e. Ammian, opisując w swym dziele długi okres historii Rzymu, zdiagnozował jednocześnie głęboki kryzys moralności współczesnych. Książka przynosi całościowy i wielostronny ogląd koncepcji Ammiana, którą Autorka przedstawia w świetle założeń jego systemu etyczno-historiozoficznego oraz w konfrontacji z bogatym źródłowym materiałem porównawczym. Opiera się przy tym na świetnej znajomości i analizie zarówno tekstu Res Gestae, jak i obszernej literatury naukowej, a swe ustalenia cały czas odnosi do kompetentnie zarysowanego obrazu tradycji moralistycznej kilku wieków rozwoju historiografii rzymskiej. Dr Anna Mleczek jest filologiem klasycznym, wykładowcą języka łacińskiego w Jagiellońskim Centrum Językowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę dydaktyczną łączy z działalnością naukową, skupiając swoje zainteresowania badawcze głównie na historiografii rzymskiej okresu cesarstwa i republiki. Rezultatem pracy naukowej są artykuły opublikowane w czasopismach filologicznych, m.in. Ekskursy historyczne w dziełach Salustiusza, „Nowy Filomata” 2002, 6(3), czy The Counterfeit and Fake Emperor – Procopius in the „Res Gestae” of Ammianus Marcellinus, „Classica Cracoviensia” 2015, 18.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

68
Jakość życia w pracy i codzienności. Perspektywa ekologiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakość życia w pracy i codzienności. Perspektywa ekologiczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.15

W niniejszej monografii przedstawiono zagadnienie jakości życia w pracy i codzienności z perspektywy ekologicznej. Ukazano w niej sposób, w jaki współczesny człowiek, funkcjonując w różnych obszarach aktywności zawodowej, zostaje wprzęgnięty – wielokrotnie w sposób nieuświadomiony – w wir tzw. społecznego doświadczania codzienności zagrażającej jego autonomii i oryginalności. Postęp technologiczny wymusza zmiany w życiu społecznym z jego wszystkimi konsekwencjami, dotykając ostatecznie także życia osobistego człowieka. Od jednostek wymaga się coraz większej elastyczności i nieustannej adaptacji do ciągłych zmian. Wpadając w pułapkę złudzeń doświadczania pozornych wartości, człowiek chcąc nie chcąc sam skazuje się na negatywne konsekwencje takiego funkcjonowania. Te najczęściej prowadzą do niskiej samooceny, nieustannego stresu, a w dalszej kolejności – chorób somatycznych, a nawet psychicznych. „Monografia składa się z szesnastu artykułów zebranych tematycznie w trzy części. Ich struktura skomponowana w spójną całość obejmuje opracowania zarówno o charakterze czysto teoretycznym, jak i empirycznym. Redaktorzy postanowili ukazać zagrożenia człowieka we współczesnych organizacjach pracowniczych. Ten ważny cel, stojący w opozycji do głównego nurtu zmian społecznych, jest jak wołanie o opamiętanie się i odwrócenie kierunku zmian. Ignorowanie tego głosu będzie prowadzić do kryzysu naszej cywilizacji wieszczonego przez Baumana, Fukuyamę i innych. Dlatego ważne jest, by głos ten wybrzmiał i dotarł do jak najszerszej grupy odbiorców. W związku z tym uważam, że jest to publikacja ważna. Zebrany przez redaktorów zbiór przedstawia bardzo szerokie spektrum zagadnień i zjawisk związanych z ekologią pojmowaną jako otoczenie człowieka wspierające jakość życia i zdrowia. Zaprezentowane prace pokazują zarówno pozytywne zjawiska, jak też diagnozują mechanizmy prowadzące do obniżania jakości życia”. – Z recenzji dr. hab. Bohdana Rożnowskiego, prof. KUL

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

69
Księga zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Niniejsza książka została przygotowana w taki sposób, aby zapoznać czytelnika z różnymi gatunkami otaczających nas przedstawicieli świata zwierząt. Jest ona bogato ilustrowana i podaje rozmaite informacje, które zainteresują i rozbudzą miłość do przyrody nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

70
Fizjoterapia w geriatrii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizjoterapia w geriatrii
Dostępny
16 szt.

„Kierownik Zakładu Fizjologii Medycznej Instytutu Fizjoterapii, w latach 2005–2012 dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Fizjolog, internista, reumatolog. Autorka 160 oryginalnych prac naukowych, współautorka 16 książek i monografii. Opublikowała pionierskie prace dotyczące wpływu melatoniny i nowych hormonów na trzustkę. Jest autorem programu nauczania fizjologii dla kierunków prowadzonych na Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz programu nauczania fizjoterapii w reumatologii i neurofizjologii dla studentów swego wydziału oraz Wydziału Lekarskiego i Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM”. – prof. dr hab. med. Jolanta Jaworek „Specjalista w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej i rehabilitacji medycznej. Wieloletni kierownik: Kliniki Ortopedii Katedry Reumatologii Śląskiej Akademii Medycznej, Katedry i Kliniki Ortopedii oraz Katedry i Zakładu Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu UJ CM. Jest autorem 260 prac naukowych, autorem lub współautorem 22 książek i monografii oraz twórcą pięciu patentów. Jest redaktorem naczelnym czasopisma Journal of Orthopaedics Trauma Surgery and Related Research. W latach 2002–2006 był prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego”. – prof. dr hab. med. Tadeusz Szymon Gaździk

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

71
Malarstwo / Painting. Stryjeńska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo / Painting. Stryjeńska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Kolejny album z serii „Malarstwo” przedstawia życie i twórczość jednej z najważniejszych i najoryginalniejszych polskich artystek XX wieku – Zofii Stryjeńskiej – „księżniczki malarstwa polskiego”. Jej przepełnione duchem słowiańskim prace zachwycają wielobarwnością i porywają żywiołowością. Są świadectwem niezwykłej wyobraźni, humoru i niepowtarzalnego talentu. Zaprezentowane w książce reprodukcje pochodzą ze zbiorów muzealnych oraz kolekcji prywatnych w Polsce i na świecie.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

72
Moje przedszkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje przedszkole
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Zbiór opowiadań, który Państwo trzymają w rękach, ma na celu wspomóc proces adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych, poprzez przybliżenie mu atmosfery przedszkola, zasad tam panujących, łagodne przygotowanie go do zetknięcia się z nową przedszkolną rzeczywistością. Trzeba pamiętać, iż problemy adaptacyjne dotykają dzieci w każdym wieku, zaś chwili rozstania z rodzicami nie można odwlekać w nieskończoność, chociażby ze względu na późniejszy obowiązek szkolny. Ważne jest zatem przygotowanie do tej rozłąki. Pozwoli to zminimalizować straty emocjonalne, jakie zawsze towarzyszą takim chwilom i maksymalnie wykorzystać szanse rozwojowe dziecka, jakie daje przedszkole.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

73
TY Fashion Sequins KIKI - cekibnowa torba na ramię kot 95120 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
84,40 zł
75,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,44 zł

74
TY Fashion Sequins DOTTY - cekibnowa torba na ramię leopard 95124 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
84,40 zł
75,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,44 zł

75
TY Fashion Sequins ICY - cekibnowa torba na nadgarstek foka 95228 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

76
TY Fashion Sequins DOTTY - cekinowa torba na nadgarstek leopard 95224 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

77
TY Fashion Sequins WADDLES - cekibnowy plecak pingwin 95029 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Fashion Sequins WADDLES - cekibnowy plecak pingwin 95029
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

72,90 zł
65,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

78
TY Fashion Sequins GILDA - cekibnowa torba na ramię flaming 95227 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

79
TY Fashion Sequins FANTASIA - cekinowa torba na nadgarstek jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,40 zł
21,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,44 zł

80
TY Fashion Sequins. Dotty. Cekinowa torba na ramię, jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Fashion Sequins. Dotty. Cekinowa torba na ramię, jednorożec
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.10

Urocza cekinowa torebka z suwakiem na ramię w kształcie jednorożca. Torebka ma jeden długi pasek do noszenia na ramieniu i drugi, krótki do noszenia w rączce. Cała torebka obszyta cekinami,które zmieniają kolor po obróceniu. Wymiary: 18x8x18 cm.

84,40 zł
75,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,44 zł

81
TY Fashion Sequins SLUSH - cekibnowa torba na ramię husky 95125 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Fashion Sequins SLUSH - cekibnowa torba na ramię husky 95125
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.06

84,40 zł
75,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,44 zł

82
TY Fashion Sequins SLUSH - cekinowy plecak husky 950025 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Fashion Sequins SLUSH - cekinowy plecak husky 950025
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.14

72,90 zł
65,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

83
TY Fashion Sequins SLUSH - cekibnowa torba na nadgarstek husky 95225 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

84
TY Fashion Sequins OWEN - cekibnowa torba na nadgarstek sowa 95223 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,00 zł
27,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

85
TY Fashion Sequins WADDLES - cekibnowa torba na nadgarstek pingwin 95229 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,20 zł
27,18 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,02 zł

86
Maskotka miś siedzący, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka miś siedzący, mix kolorów
Deef
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.08

Pluszowy miś to niezastąpiony towarzysz każdego dziecka. Miękka maskotka z łatkami zapewni wiele godzin inspirującej zabawy, ułatwi zasypianie i umili spacer. Wysokość maskotki: około 25.0 cm Uwaga! Mix kolorów, produkt wysyłany losowo. Cena za 1 maskotkę.

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

87
Tatuaże zmywalne, metaliczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne, metaliczne
Melissa & Doug
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Zestaw 70 metalicznych tatuaży. Wybrany wzór wystarczy przykleić, zwilżyć wodą i odczekać, po czym delikatnie odkleić, by cieszyć się błyszczącą ozdobą na ciele. Tatuaże są zmywalne.

28,80 zł
25,34 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,46 zł

88
Lider buch Śpiewnik rodzinny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

89
The Saints - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Saints
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.01

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

90
Ozdoba dekoracyjna Cekiny 6x40g 339502 Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
91
Jezus Chrystus. Historia Zbawienia Świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus Chrystus. Historia Zbawienia Świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

Bóg-człowiek umiera, zmartwychwstaje, zwycięża śmierć, zbawia świat. Jezus Chrystus, największy z największych, przyszedł na świat, by odkupić ludzkie grzechy i otworzyć bramy nieba przed każdym z nas. Oto niezwykła opowieść o największym cudzie, jaki kiedykolwiek zdarzył się na świecie; oto opowieść o największej miłości Boga do człowieka, o niebywałym poświęceniu – oddaniu na ukrzyżowanie swojego jedynego Syna. Poznajmy historię Jezusa, który naprawdę żył pośród nas, który uczył nas miłości i sprawiedliwości i nie wahał się oddać życia, by śmiercią odkupić nasze winy, a pokonując ją, otworzyć nam drogę do wiecznego szczęścia.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

92
Stolice regionów. Poznań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolice regionów. Poznań
Dostępny
15 szt.

Poznań to jedno z najbardziej dynamicznych i rozwijających się polskich miast, jednocześnie jest też jednym z najstarszych grodów – wzmianki o nim pochodzą już sprzed ok. 970 roku. Będąc w Poznaniu, warto wybrać się na spacer po najstarszych i najbardziej znanych dzielnicach, m.in. Sołaczu, Łazarzu, Jeżycach czy Wildzie. Miłośnicy architektury z pewnością docenią zabytkowe kamienice i kościoły. Współczesną wizytówką miasta są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, zwane Bramą Poznania. Poznań i jego mieszkańcy znani są również z bardzo specyficznej gwary oraz regionalnych przysmaków, np. słynnych rogali marcińskich. W książce nie zabraknie również ciekawostek o mieście i jego sławnych mieszkańcach.

27,95 zł
20,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,83 zł

93
Stolice regionów. Kraków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolice regionów. Kraków
Dostępny
2 szt.

Kraków to jedno z najbardziej znanych polskich miast, jest ono niezwykle popularne zarówno w kraju, jak i za granicą. Każdego roku rzesze turystów z całego świata tłumnie przyciągają do tego malowniczego miasta. Z kart tej książki dowiecie się więcej o historii miasta królów polskich, poznacie jego zabytki i ważne miejsca. Nie zabraknie też rekomendacji najlepszych hoteli, kawiarni i restauracji, a także kin i teatrów. Kraków od wieków był miastem wielokulturowym, dlatego też, będąc tutaj, warto odwiedzić przepiękne kościoły i żydowskie synagogi. Miłośnicy przyrody i natury mogą się relaksować, spacerując po urokliwych miejskich parkach i odwiedzać liczne kopce, z których każdy ma swoją historię. Goszcząc w stolicy Małopolski, warto również zajrzeć do pobliskich miejscowości i zobaczyć ich atrakcje, m.in. kopalnię soli w Wieliczce, klasztor benedyktynów w Tyńcu czy Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

94
Złote myśli. Życiowe wybory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złote myśli. Życiowe wybory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.07

Książka to zbiór sentencji, maksym oraz skrzydlatych słów, które nierzadko podają prawdę o świecie i ludziach. Po publikację warto sięgnąć gdy mamy chwilę, by usiąść i odpocząć z przyjemną lekturą w ręku, ale też w przypadku, gdy np. poszukujemy złotych myśli jako dedykacji czy motta. To pożyteczna książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

12,40 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,5%
oszczędzasz 3,41 zł

95
Sportowcy wszech czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sportowcy wszech czasów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Czym „mierzyć” sportową wartość zawodniczki lub zawodnika? Wiadomo, osiągnięciami. Ale jak oceniać osiągnięcia? Z tym już trudniej. Medale olimpijskie? A jeśli dany sport nie jest reprezentowany na igrzyskach... Jeszcze bardziej skomplikowana jest kwestia popularności. Sportowcy lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych mieli znacznie mniej możliwości, żeby zaistnieć w zbiorowej wyobraźni niż sportowcy współcześni. A jednak zaistnieli! Każdy wie, kim byli i są Pele czy Ali. Współczesne media oferują o wiele więcej możliwości promocji i tym samym szans, aby zaistnieć w masowej wyobraźni. Popularność sportowca zależy od wielu czynników. Można być mistrzem w dyscyplinie, którą mało kto się pasjonuje. Można skończyć karierę i żyć zwykłym życiem z dala od blasku fleszy. Można, często jeszcze w trakcie kariery, dbać o swoją popularność i występować w każdym możliwym show. Ale najlepiej łączyć w sobie cechy prawdziwego zwycięzcy: chęć i wolę walki, upór w dążeniu do celu i niezwykłe umiejętności.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

96
Polska. Elementarz demokracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Elementarz demokracji
Dostępny
16 szt.

„Polska” to seria książek dla dzieci, w których w bardzo przystępny sposób opisano ważne zagadnienia dotyczące polskiej administracji, władz państwowych, instytucji, a także zaprezentowano sylwetki najwybitniejszych Polaków, którzy zapisali się w historii naszego kraju. W książce Polska. Elementarz demokracji można znaleźć informacje dotyczące demokracji, obowiązków i praw polskiego obywatela, wymiaru sprawiedliwości i samorządów. Przedstawiono tu również rolę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu i Senatu, a także poruszono tematy związane z opieką zdrowotną, ochroną środowiska, rodzicielstwem i finansami publicznymi.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

97
Polska. Nasz kraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Nasz kraj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.01

Polska to seria książek dla dzieci, w których w bardzo przystępny sposób opisano ważne zagadnienia dotyczące polskiej administracji, władz państwowych, instytucji, a także zaprezentowano sylwetki najwybitniejszych Polaków, którzy zapisali się w historii naszego kraju. W książce Polska. Nasz kraj można znaleźć informacje na temat powstania państwa polskiego, nazwy, symboli narodowych, a także władz państwowych. Zaprezentowano tu również różne regiony Polski i miasta oraz ojczystą przyrodę. Ponadto poruszono w niej temat wiary, tradycji i obyczajów, a także roli Polski jako partnera Europy i świata, jak również wątek sportów narodowych, kuchni, literatury, kultury, sztuki oraz nauki.

13,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,91 zł

98
Wybór Zofii. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór Zofii. Audiobook
William Styron, Qes Agency
Dostępny
27 szt.

Wybór Zofii(oryg. Sophie's Choice) to powieść opublikowana w 1979 roku, która przyniosła autorowi, amerykańskiemu pisarzowi Williamowi Styronowi, światową sławę. Książka opowiada historię pełnego namiętności trójkąta: Zofii – polskiej imigrantki, która przeżyła Oświęcim i nie jest w stanie zapomnieć o piekle, jakie przeszła, Natana – amerykańskiego Żyda, w dodatku chorego psychicznie narkomana z obsesją na punkcie holocaustu oraz Stinga – początkującego pisarza z Południa, który jest jednocześnie narratorem. Bolesna przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości i popycha bohaterów do określonych działań, a uczucia, które łączą te osoby, prowadzą do szekspirowskiego wręcz, tragicznego finału. Wybór Zofii w rzeczywistości jest wyrokiem... W roku 1982 Alan J. Pakula na podstawie powieści nakręcił film o tym samym tytule, a główną rolę zagrała w nim Meryl Streep (Oskar).

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

99
Zwierzęta wokół nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta wokół nas
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.16

Zwierzęta wokół nas to książka, z którą można wybrać się w niezwykłą podróż do świata zwierząt. Pola, łąki, rzeki czy ogrody są zamieszkane przez wiele gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów czy ryb. Zaprezentowano tu m.in. konika pospolitego, kunę leśną, szczupaka, trzmiela ziemnego, pliszkę siwą i żubra. Każde zwierzę zostało pokazane na zdjęciu oraz opisane, w kolorowych tabelach podano także informacje o rodzinie, długości ciała, długości życia, pożywieniu i występowaniu oraz czy jest jadowite czy nie. Ciekawe teksty i piękna szata graficzna powodują, że nie sposób oderwać się od tej książki.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

100
AH-1G Marines, B-34, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AH-1G Marines, B-34, 1:72
Mistercraft
Dostępny
5 szt.

AH-1G Marines – amerykański helikopter szturmowy latający od lat '50. Model do sklejenia został wykonany z wysokiej jakości materiałów z możliwością stworzenia za pomocą kalkomanii 2 wersji malowania. W zestawie znajduje się: • plastikowy model, • instrukcję montażu, • kalkomanie, • klej, • pudełko. Specyfikacja: • skala: 1:72, • poziom trudności: 2, • ilość elementów: 43, • malowania: 2 x USA, • długość: 19.0 cm, • szerokość: 18.5 cm. Wymiar pudełka: 22.5 x 14.0 x 3.3 cm

18,59 zł
16,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,60 zł

Wróć do góry