hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.02.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 2 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Atlas anatomiczny (praca zbiorowa), na drugim Tadam, czyli logopedia. Gimnastyka języka, 3+ (praca zbiorowa). Kolejny produkt to O la la, czyli logopedia. Gimnastyka języka, 5+ (praca zbiorowa) oraz Droga Krzyżowa. Karty (Piotr Mazurkiewicz).
1
Atlas anatomiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas anatomiczny
Dostępny
192 szt.

Kolejne wydanie Atlasu anatomicznego cieszącego się dużym zainteresowaniem czytelników. Książka zawiera opisy budowy i działania układów i narządów w organizmie człowieka oraz 100 szczegółowych kolorowych rysunków anatomicznych. W ostatniej części atlasu znajduje się polsko-łacińsko-angielsko-niemiecki słownik wszystkich terminów medycznych pojawiających się na ilustracjach. Uzupełnieniem książki są 3 dwustronne plakaty: Układ mięśniowy, Układ kostny i Układ naczyniowo-żylny. Atlas przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych anatomią, biologią i medycyną.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

14 osób kupiło
2
Tadam, czyli logopedia. Gimnastyka języka, 3+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tadam, czyli logopedia. Gimnastyka języka, 3+
Dostępny
267 szt.

Tadam. I oto jest – książka, która pomoże naszym pociechom nauczyć się prawidłowo wymawiać głoski i usprawni ich narząd mowy. Czytajmy dzieciom wierszyki, a następnie powtarzajmy z nim słowa z wyróżnioną trudnością fonetyczną oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze zapisane w dymkach. Pod każdym wierszykiem znajdują się też wyjaśnienia i ćwiczenia, które warto wykonywać, aby dziecko opanowało prawidłową wymowę danej głoski. Dzięki wielokrotnemu powtarzaniu słów i zbitek głosek nasze pociechy będą mogły skutecznie pokonać trudności i nauczyć się właściwej artykulacji.

19,90 zł
11,99 zł

Rabat 39,7%
oszczędzasz 7,91 zł

9 osób kupiło
3
O la la, czyli logopedia. Gimnastyka języka, 5+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O la la, czyli logopedia. Gimnastyka języka, 5+
Dostępny
152 szt.

O la la! I oto jest – książka, która pomoże naszym pociechom prawidłowo wymawiać głoski. Zawiera zabawne wierszyki przeznaczone dla starszych dzieci, które są świetną pomocą do pracy nad doskonaleniem prawidłowej artykulacji. Dzieci poprzez zabawę uczą się poprawnie wymawiać głoski i słowa oraz rozwijają swój aparat mowy. Każdy wierszyk zawiera bowiem trudniejsze zbitki głosek (np. wr, bł, br, fr) przeznaczone do głośnego czytania i ćwiczenia. Warto czytać dziecku wierszyki i powtarzać z nim poszczególne słowa z rymowanek oraz wyrazy pod nimi zamieszczone. Dzięki temu dziecko wyćwiczy poprawną artykulację głosek i wciąż będzie usprawniało swój aparat mowy.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

6 osób kupiło
4
Droga Krzyżowa. Karty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Krzyżowa. Karty
Dostępny
22 szt.

Chrystus dla nas ludzi pozwolił się pojmać, osądzić i ukrzyżować. Umarł na krzyżu, by odkupić nasze grzechy i otworzyć przed nami niebo. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przypomina o tych wydarzeniach, staje się niejako pretekstem, by podążając w symboliczny sposób za cierpiącym Jezusem zapytać się samych siebie, jaka jest nasza droga ku Bogu. Miękka oprawa na spirali.

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

7 osób kupiło
5
Dzień dobry, moje emocje! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień dobry, moje emocje!
Dostępny
103 szt.

Czy dzieci potrzebują książek o emocjach? Przecież każdy okazuje je tak, jak potrafi. Nie trzeba nikogo uczyć śmiać się lub płakać. Nie ma dobrych i złych emocji. Wszystkie są częścią nas. A jednak emocje są czasami od nas silniejsze i tracimy nad nimi kontrolę. Jak to się dzieje, że czujemy się przeszczęśliwi, a jednak z oczu płyną nam łzy? Jak okazywać swoją złość, nie sprawiając przykrości innym? Czy strach może budzić śmiech? Książka ta powstała, by pomóc młodym czytelnikom nazywać i rozumieć różne emocje, zarówno własne, jak i innych. Zadanie to ułatwić mają przedstawione na kolejnych stronach realistyczne fotografie, krótkie teksty oraz opracowane do nich pytania i proste polecenia. Pracując z tą publikacją, dziecko odkrywa, że wszystkie jego emocje, nawet te trudne, są niezwykle ważne. Uczy się, jak można je przeżywać, nie krzywdząc innych. Być może silne uczucia doznawane w danej sytuacji, do tej pory nienazwane i przykre, staną się dla dziecka bardziej zrozumiałe i oswojone – takie, z którymi nie podejmuje się walki, ale które wita się jak bliskich: „Dobrze, że jesteście! Dzień dobry, moje emocje!”.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

5 osób kupiło
6
Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy
Dostępny
49 szt.

Jest to pierwsza i najsłynniejsza powieść Sergiusza Piaseckiego wydana po raz pierwszy w1937 roku, oparta na własnych przeżyciach. Zdobyła ona olbrzymią popularność, o czym świadczą aż cztery wydania do wybuchu II wojny światowej. Wysoko oceniło tę powieść wielu pisarzy, w tym Stanisław Mackiewicz, Melchior Wańkowicz, Juliusz Kaden-Bandrowski iMarian Hemar. Powieść napisana w formie autobiografii stanowi opis życia przemytników na pograniczu polsko-sowieckim w latach dwudziestych. Władek dołącza do grupy przemytników. Szybko przekonuje się, że ich praca jest ciężka i wymaga wielkiej odwagi, ale jednocześnie pozwala zawiązać naprawdę szczere i silne przyjaźnie – Saszka, Żywica, Aligant, Słowik, Mamut i wielu innych – mocno zapiszą się w sercu Władka. Życie na pograniczu wciąga go, Wielka Niedźwiedzica uwodzi, noc czaruje tajemniczością i ukrytym niebezpieczeństwem. Wkrótce jednak da się poznać Władkowi także z tej gorzkiej strony.

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3 osoby kupiły
7
Hiszpański dla dzieci 6-8 lat. Ćwiczenia. Jesień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański dla dzieci 6-8 lat. Ćwiczenia. Jesień
Dostępny
188 szt.

Edukacyjna książka dla dzieci zawiera różnorodne ćwiczenia ułatwiające naukę języka hiszpańskiego (oraz – dodatkowo – angielskiego). Dziecko pozna i łatwo przyswoi pisownię i wymowę podstawowych słów hiszpańskich dotyczących jesieni. Znajdzie tu również minisłowniki hiszpańsko-polski i angielsko-polski. Książkę opracowały doświadczone nauczycielki hiszpańskiego i angielskiego, specjalizujące się w nauczaniu początkowym.

7,99 zł
2 osoby kupiły
8
Akademia przedszkolaka. Sylaby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia przedszkolaka. Sylaby
Dostępny
152 szt.

Zbiór ciekawych zadań do nauki czytania dla dzieci 4–6-letnich. Dziecko dzięki tej książce może uczyć się czytania poprzez zabawę (np. klaskanie w dłonie odpowiednią liczbę razy, kolorowanie, rysowanie).

9,99 zł
2 osoby kupiły
9
Proud To Be A Mammal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proud To Be A Mammal
Dostępny
6 szt.

Proud to be a Mammal (1942-97) is Czeslaw Milosz's moving and diverse collection of essays. Among them, he covers his passion for poetry, his love of the Polish language that was so nearly wiped out by the violence of the twentieth century, and his happy childhood. Milosz also includes a letter to his friend in which he voices his concern about the growing indifference to murder and the true value of freedom of thought, as well as a verbal map of Wilno, with each street revealing both a rich local history and intricate, poignant personal memories.

52,10 zł
48,45 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,65 zł

1 osoba kupiła
10
This Way for the Gas, Ladies and Gentlemen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This Way for the Gas, Ladies and Gentlemen
Dostępny
7 szt.

Tadeusz Borowski?s concentration camp stories were based on his own experiences surviving Auschwitz and Dachau. In spare, brutal prose he describes a world where where the will to survive overrides compassion and prisoners eat, work and sleep a few yards from where others are murdered; where the difference between human beings is reduced to a second bowl of soup, an extra blanket or the luxury of a pair of shoes with thick soles; and where the line between normality and abnormality vanishes. Published in Poland after the Second World War, these stories constitute a masterwork of world literature.

74,00 zł
68,82 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,18 zł

1 osoba kupiła
11
Kościół od wewnątrz zagrożony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół od wewnątrz zagrożony
Dostępny
2 szt.

Książka Ks. prof. Michała Poradowskiego zawiera dwie prace. Socjologia protestantyzmu zwraca uwagę na postępujący proces protestantyzacji myśli katolickiej, dzięki której został ułatwiony wpływ marksizmu na współczesną teologię, co sprawiło że antychrześcijańska rewolucja bolszewicka uzyskała poparcie ze stron części duchowieństwa, zwłaszcza w krajach Trzeciego Świata. Natomiast druga praca – „Wpływ marksizmu na współczesną teologię” – ukazuje proces stopniowej marksizacji teologii, jej wpływ na rozwój teologii wyzwolenia oraz na polską religijność posoborową.

35,70 zł
28,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,14 zł

1 osoba kupiła
12
Siła jej piękna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła jej piękna
Dostępny
17 szt.

WYJTKOWE HISTORIE DLA WSZYSTKICH WYJTKOWYCH KOBIET Osiem utalentowanych polskich autorek i jedno niełatwe zadanie ? odnalezienie siły i piękna, które tkwią w każdej z nas. Opowiadania wchodzące w skład antologii są tak różnorodne jak kobiety, które je napisały. Autorki opowiadają o zwycięstwie w zmaganiach z przeciwnościami losu i osobistymi dramatami. Czy twoja historia jest podobna? Czy teraz uwierzysz w siebie? Czy dotrzesz do ukrytej w tobie siły? Każda z nas jest inna, piękna na swój wyjątkowy sposób! OD KOBIET DLA KOBIET ODNAJDŹMY W SOBIE SIŁĘ I PIĘKNO!

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
13
Joy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joy
Dostępny
40 szt.

Love Bites – Love Hurts – Love Kills Joy jest przeciętną dziewczyną. Ma zwyczajną pracę, kilku w miarę normalnych znajomych i nie wyróżnia się niczym poza tym, że mieszka z mężczyzną idealnym, który zawsze spełnia jej marzenia. Prawdopodobnie dlatego, że jest wymyślony... No, może nie do końca. Oryginał istnieje. To wokalista znanego zespołu Sundance, otoczony tłumem fanek, zarabiający miliony i odnoszący sukcesy playboy. W życiu jednak różnie bywa. Być może ta dwójka zetknie się w świecie jak najbardziej rzeczywistym. Joy, będąc w trudnej sytuacji życiowej, zatrudnia się u managera Sundance. Prawdziwe kłopoty zaczną się, gdy spotyka swojego idealnego faceta i pozna go bliżej. Dowie się wiele nie tylko o swoich uczuciach ale też o prawach rządzących rynkiem muzycznym i o panujących w nim stosunkach międzyludzkich. Wkrótce Joy, jej znajomi i wszyscy członkowie zespołu Sundance przekonają się, co się stanie, gdy spełnią się czyjeś marzenia. To nie jest prosta romantyczna opowieść o namiętnej miłości nieśmiałej dziewczyny i gwiazdy rocka. To nie jest kolejna odsłona bajki o kopciuszku. Ta opowieść może zaskoczyć. Zabawna, lekka, zaskakująca i wciągająca aż do przesady!Joy to książka o problemach, miłości, a także zbiegach okoliczności, które głównej bohaterce zdarzają się wyjątkowo często. Polecam! – Alicja Wlazło, autorka serii „Zaprzysiężeni”. Lekka i zabawna opowieść o dziewczynie takiej jak ja i ty, szalonym zespole muzycznym i bohaterach, którym daleko do tuzinkowych. Joy to new adult, które zaspokoi fanów gatunku. To książka, którą po prostu trzeba przeczytać. Gorąco polecam! - Małgorzata Falkowska, autorka Ilias, Wyspa singli. Joy to książka, po jakie od razu chce się sięgać. Bawi do łez, pokazuje, że życie, to nie tylko nasze cztery ściany, a przy okazji wlewa trochę ciepła do zmarzniętych serc. Zdecydowanie polecam i już teraz czekam na kolejne powieści autorki! – Daria Skiba, autorka Uwolnij mnie, Nasze jutro. Co się dzieje, gdy wreszcie wychodzisz ze swojej strefy komfortu i przez przypadek dostajesz szansę na spełnienie najskrytszych marzeń? Czy rzeczywistość może okazać się równie satysfakcjonująca i idealna, jak twoje wyobrażenia? Joy to historia, przy której można się zarówno pośmiać, jak i wzruszyć. Hermia Stone stworzyła ciekawą, nieco zwariowaną, optymistyczną i niosącą ważne przesłanie powieść z miłością, tajemnicami i kulisami życia pośród gwiazd rocka w tle. Polecam! – Katarzyna Ewa Górka @katherine_the_bookworm. Hermia Stone zabiera czytelników w ekscytującą podróż do świata gwiazd rocka. Jest zabawnie, romantycznie i zaskakująco! Tytułowa Joy kilkukrotnie stanie przed trudnymi wyborami. Którą drogę wybierze? Przeczytajcie i przekonajcie się sami. Serdecznie polecam!– Hanna Smarzewska, Nie oceniam po okładkach. Jako nastolatka kochałaś się w młodym artyście? Wyobrażałaś sobie życie z muzykiem? Jeżeli tak, to koniecznie sięgnij po Joy i dowiedz się, jak wygląda codzienność kobiety, której marzenia się ziściły. Joy udowadnia, że czasami miłość przychodzi niespodziewanie i wywraca nasza życie do góry nogami – Anna Buczkowska, Zaczytana Aniaa. Wiesz jak to jest, gdy spełniają się marzenia? Joy właśnie to spotyka, poznaje swój ideał – gwiazdę rocka. Uczucia to nie łatwa sprawa, a serce nie sługa... Jesteś gotowa wejść w niesamowicie zakręconą i zaskakującą historię? Poznaj więc Joy! – Agnieszka Rybska, Blonderka.pl. Myślicie, że romans z rockmanem to typowy oklepany temat? Widocznie jeszcze nie poznaliście Joy! Jedyny romans, który potrafił mnie zaskoczyć. Hermina Stone namieszała mi w głowie i w sercu, stworzyła historię, w której nic nie jest oczywiste, a marzenia mają niewiele wspólnego z rzeczywistością – Justyna Leśniewicz, Książko, miłości moja.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

14
Shine A Light, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shine A Light, LP
Bryan Adams, Universal Music Polska
Dostępny
14 szt.

Na krążku, w powstawanie którego zaangażował się m.in. Ed Sheeran, znajdzie się m.in. duet z Jennifer Lopez. Płytę promuje tytułowy utwór, który jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Singiel „Shine A Light” powstał we współpracy z Edem Sheeranem. Jak mówi Bryan Adams: „Spotkałem Eda w Dublinie na jego koncercie. Zostaliśmy w kontakcie. Pewnego dnia wysłałem mu refren, który chciałem użyć w piosence „Shine A Light”. Zapytałem, czy nie chciałby pracować nad kawałkiem ze mną. Parę dni później otrzymałem od Eda kilka zwrotek. Powinniście usłyszeć, jak je zaśpiewał”. Album „Shine A Light” to 12 premierowych utworów, które łączą rock, pop i r&b. Na krążku znalazł się m.in. duet z Jennifer Lopez „That’s How Strong Our Love Is”. „Praca z Jennifer była spełnieniem marzeń. Nasze głosy świetnie brzmią razem” zachwyca się Adams. „Shine A Light” to 14 album studyjny w dorobku Bryana Adamsa. Lista utworów: 1. Shine A Light 2. That's How Strong Our Love Is ft. Jennifer Lopez 3. Part Friday Night, Part Sunday Morning 4. Driving Under The Influence Of Love 5. All Or Nothing 6. No Time For Love 7. I Could Get Used To This 8. Talk to Me 9. The Last Night On Earth 10. Nobody's Girl 11. Don't Look Back 12. Whiskey In The Jar

124,90 zł
122,40 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,50 zł

15
Wasteland, Baby!, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wasteland, Baby!, CD
Hozier, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Płyta jest następcą epki „Nina Cried Power”, na której Hozier współpracował m.in. z Mavis Staples i Bookerem T. Jonesem. Wydawnictwo ukazało się we wrześniu 2018 i do tej pory w serwisach cyfrowych odsłuchano ten tytuł ponad 26 milionów razy. Tytułowy utwór z „Nina Cried Power” to również piosenka otwierająca, długogrający album artysty. Warto dodać, że kawałek trafił na playlistę ulubionych numerów 2018 roku Baracka Obamy. Jak mówi sam Hozier: „…Powstawał ponad rok, więc cieszę się, że w końcu mogę odsłonić wszystkie karty i podzielić się moją pracą. Chciałbym gorąco podziękować fanom i słuchaczom za nieustające wsparcie pomiędzy płytami. Do zobaczenia na koncertach wkrótce!” Hozier zyskał rozgłos na całym świecie za sprawą światowego hitu „Take Me To Church”. Utwór otrzymał nominację do Grammy w kategorii Piosenka Roku, zatriumfował w tej samej kategorii podczas BBC Music Awards w 2015 roku. W samej Wielkiej Brytanii do dziś sprzedało się ponad 2,23 mln egzemplarzy singla. Kolejne ważne utwory w dyskografii artysty to „Someone New”, „Cherry Wine” oraz „From Eden”. Debiutancki album wokalisty zatytułowany po prostu „Hozier” w samym Spotify zgromadził ponad 2 miliardy streamów. Na całym świecie sprzedano 4 mln egzemplarzy płyty. Lista utworów: 1. Nina Cried Power (featuring Mavis Staples) 2. Almost (Sweet Music) 3. Movement 4. No Plan 5. Nobody 6. To Noise Making (Sing) 7. As It Was 8. Shrike 9. Talk Refined 10. Be 11. Dinner & Diatribes 12. Would That I 13. Sunlight 14. Wasteland, Baby!

49,99 zł
48,99 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,00 zł

16
Shine A Light PL, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shine A Light PL, CD
Bryan Adams, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Na krążku, w powstawanie którego zaangażował się m.in. Ed Sheeran, znajdzie się m.in. duet z Jennifer Lopez. Płytę promuje tytułowy utwór, który jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Singiel „Shine A Light” powstał we współpracy z Edem Sheeranem. Jak mówi Bryan Adams: „Spotkałem Eda w Dublinie na jego koncercie. Zostaliśmy w kontakcie. Pewnego dnia wysłałem mu refren, który chciałem użyć w piosence „Shine A Light”. Zapytałem, czy nie chciałby pracować nad kawałkiem ze mną. Parę dni później otrzymałem od Eda kilka zwrotek. Powinniście usłyszeć, jak je zaśpiewał”. Album „Shine A Light” to 12 premierowych utworów, które łączą rock, pop i r&b. Na krążku znalazł się m.in. duet z Jennifer Lopez „That’s How Strong Our Love Is”. „Praca z Jennifer była spełnieniem marzeń. Nasze głosy świetnie brzmią razem” zachwyca się Adams. „Shine A Light” to 14 album studyjny w dorobku Bryana Adamsa. Lista utworów: 1. Shine A Light 2. That's How Strong Our Love Is ft. Jennifer Lopez 3. Part Friday Night, Part Sunday Morning 4. Driving Under The Influence Of Love 5. All Or Nothing 6. No Time For Love 7. I Could Get Used To This 8. Talk to Me 9. The Last Night On Earth 10. Nobody's Girl 11. Don't Look Back 12. Whiskey In The Jar

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

17
Schleich. Farm World. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schleich. Farm World. Kolorowanka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.14

Czas na przygodę w pewnym bardzo wesołym gospodarstwie. Kolorowanka z naklejkami to propozycja z mnóstwem fantastycznych naklejek i realistycznych ilustracji. Wklejając na stronach naklejki z odpowiednimi obrazkami, a następnie kolorując czarno-białe rysunki według wzoru, dziecko ćwiczy spostrzegawczość oraz kształci zdolności manualne – umiejętności kluczowe dla wieku przedszkolnego.

7,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,21 zł

18
Wspomnienia Tom XII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia Tom XII
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Kolejny tomik wierszy z cyklu Wspomnienia Jerzego Mościckiego to kontynuacja emocjonujących utworów poświęconych ukochanej Krysi ? zmarłej żonie Autora, ale też refleksja nad otaczającym światem. Jerzy Mościcki zawarł w wierszach całą paletę uczuć ? od radości, miłości, nadziei, po smutek, złość, rozczarowanie czy tęsknotę. Pozbieram wspomnienia zawiążę w supełek by nie zapomnieć tego w przyszłości tę cząstkę Ciebie schowam głęboko by nikt mi nie skradł skarbów tajemnych diamentów oddania brylantów miłości szmaragdów zebranych we wspólnym cierpieniu schowam i skryję dług nimi spłacę zaciągnięty od życia za nasze szczęście choć krótkotrwałe za naszą miłość której już nie będzie za chwile rozkoszy za noce szalone za cud natury w połowie mi dany a resztę zachowam bym mógł jeszcze pożyć ze wspomnieniami które mi zostały

24,00 zł
21,36 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,64 zł

19
Współczesna kuchnia podlaska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna kuchnia podlaska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Publikacja przedstawia obyczaje żywieniowe i kulturę kulinarną mieszkańców Podlasia Jest w niej mowa o tym gdzie i co jadają codziennie, a co od święta. Jak wygląda współczesna gastronomia, jakie są jej nowe trendy, a co pozostało z dawnych przepisów kulinarnych. Autor przedstawi też produkty i potrawy regionalne, a także renomowanych podlaskich producentów żywności.

57,00 zł
48,45 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,55 zł

20
Historia matematyki w Polsce na tle dziejów nauki i kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia matematyki w Polsce na tle dziejów nauki i kultury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

Książka przedstawia historię matematyki na ziemiach polskich od czasów pogańskich po czasy najnowsze, ze szczególnym uwzględnieniem okresu rozpoczętego reformami Komisji Edukacji Narodowej, poprzez wieki XIX i XX do współczesności. Obficie ilustrowana, solidnie udokumentowana, opowiada o licznych osiągnięciach matematyków polskich, między innymi o znanej na świecie polskiej szkole matematycznej lat międzywojennych, i o wielkich tragediach, w tym o stratach spowodowanych II wojną światową, a także o trudnym powojennym odrodzeniu. Lektura dla każdego zainteresowanego polską kulturą i jej osiągnięciami.

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

21
Oblicza człowieka i rozdroża jego natury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza człowieka i rozdroża jego natury
Dostępny
10 szt.

„Autor poddał analizie fundamentalne problemy egzystencji ludzkiej. Z licznych badań wynika, iż człowiek w dalszym ciągu stanowi tajemnicę istnienia, stąd też tytuł monografii 'o rozdrożach jego natury'. Profesor Zdzisław Kosyrz w sposób naukowy przedstawia złe i dobre strony człowieka, a informacje zawarte w publikacji mogą służyć udoskonalaniu natury ludzkiej. Książka wytycza nowe perspektywy badawcze człowieka i kierunki jego życiowej ekspansji. Gorąco polecam lekturę szerokiemu kręgowi Czytelników”. – Brunon Hołyst „Książka łączy walory encyklopedii, traktatu filozoficznego, refleksji historycznej, studiów z obszaru ścisłej humanistyki: antropologii, psychologii, socjologii, religioznawstwa, pedagogiki, oraz odniesień z wielu innych dziedzin (nie wyłączając kosmologicznych, biologicznych czy genetycznych). Interdyscyplinarności podejścia towarzyszy erudycja i naukowa wnikliwość. Opisując wyżyny człowieczeństwa, choć nie unika przy tym jego najbardziej ciemnych zakamarków, Autor pozostaje niestrudzonym orędownikiem poszukiwania ścieżek 'przechodzenia z ciemności do światła', w różnych kontekstach ludzkiego losu. Pośród bogactwa zawartych w publikacji złotych myśli i mądrości ze szczególną atencją zwracam się ku następującej: 'Wszystkie zagadki życia należy rozpoznawać, nie krzywdząc przy tym ludzi'. To nieodnotowane wprost motto całości rozważań. Z takiej perspektywy, abstrahując od wielu innych afiliacji, książka wnosi znakomity wkład do nowej, dopiero co konstytuującej się dyscypliny – antropologii bezpieczeństwa. Nie rozstrzygając rozpatrywanych na jej gruncie kwestii, stanowi wielobarwne i głębokie tło, sytuując podstawową, wielowątkową problematykę w sieci inspirujących kontekstów”. – Stanisław Jarmoszko

69,00 zł
57,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

22
Uczę się liczyć. Gry i łamigłówki. 6-7 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się liczyć. Gry i łamigłówki. 6-7 lat
Dostępny
151 szt.

Zestaw edukacyjnych ćwiczeń, gier i łamigłówek matematycznych, które dzięki ciekawej i zabawnej formie zachęcą dziecko do nauki i samodzielnej pracy. Dołączone karty matematyczne oraz gra planszowa pozwolą sprawdzić, czy dziecko sprawnie dodaje i odejmuje do 20.

9,99 zł
23
Kolorowanki dla dorosłych. Motywy roślinne i mandale do zabawy i dla relaksu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki dla dorosłych. Motywy roślinne i mandale do zabawy i dla r...
Niedostępny
Brak

Kolorowanki dla dorosłych – sposób na relaks, odstresowanie i świetną zabawę.

12,99 zł
Powiadomienie
24
Rzetelne dziennikarstwo. Aksjologia i deontologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzetelne dziennikarstwo. Aksjologia i deontologia
Dostępny
13 szt.

Monografia Tadeusza Kononiuka jest studium z zakresu etyki normatywnej podsumowującym jego wieloletnie badania dotyczące etyki dziennikarskiej. Jest solidnym dziełem naukowym, podejmującym niezwykle ważną problematykę etycznego wymiaru dziennikarstwa. Autor wskazuje, że rzetelne dziennikarstwo i rzetelność w dziennikarstwie stanowią podstawowe wartości zawodu określające nie tylko tożsamość dziennikarzy, lecz także dające im moc i unikalną pozycję w społeczeństwie, dzięki której zdobywają zaufanie obywateli. Eksploracja tego tematu wymagała od Autora pogłębionej wiedzy medioznawczej dotyczącej zagadnień nauki o moralności, filozofii i socjologii, znajomości prawa prasowego i autorskiego oraz metodyki dziennikarskiej, a także ogromnej wrażliwości i empatii, połączonych z rzetelnością badawczą, jasnością i stanowczością sądów. Wszystkim tym wyzwaniom Autor sprostał, prezentując swoje rozważania w sposób oryginalny, logiczny i precyzyjny, dzięki czemu książka powinna spotkać się z zainteresowaniem przede wszystkim dziennikarzy, ale także medioznawców, politologów, etyków, filozofów i prawników. Z recenzji prof. dr. hab. Janusza W. Adamowskiego

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

25
Chór zapomnianych głosów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chór zapomnianych głosów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.27

Remigiusz Mróz jakiego nie znacie! Czy ludzkość jest tylko pionkiem w gigantycznej kosmicznej rozgrywce? Intryga w niespotykanej dotąd skali, w której stawką jest istnienie całej ludzkości. Fantastyka z elementami horroru w tempie najlepszych powieści sensacyjnych i z tajemnicą, której rozwiązanie zaskoczy nawet najbardziej przewidujących czytelników. Walka o przetrwanie ludzkiej rasy rozpisana na dziesiątki światów i miliony lat. Bohaterowie, których losy będziesz śledzić z zapartym tchem: niejednoznaczni, wielowymiarowi i obdarzeni prawdziwą iskrą życia przez mistrza polskiego kryminału. Na okręcie badawczym „Accipiter” przy życiu zostają tylko dwie osoby: astrochemik Hakon Linberg i nawigator Dija Udin Alhassan. Kto stoi za fiaskiem ich misji? Czy mord na załodze statku jest tak wyczekiwanym Pierwszym Kontaktem? Remigiusz Mróz w Chórze zapomnianych głosów zabierze was tam, gdzie nigdy nie spodziewaliście się trafić.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

26
Marka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marka
Niedostępny
Brak

?Interpretujemy w tej książce rzecz na pozór nieogarnioną ? postrzeganie marek w przestrzeni społecznej. Współczesna marka (snobistycznie mówiąc ? brand) została bowiem niemal bez reszty zantropomorfizowana. Deliberujemy zatem o kultach, tożsamościach, autentyzmie, wartościach, sukcesach i prawdach marki niczym o egzystencji żywych istot. Obserwujemy społeczności i komunikaty, wiedząc, że to jednak ekonomia, a nie psychologia stanowi ich grunt ontologiczny, ale ponieważ zbyt wiele konceptów modelu gospodarki jest do przebrnięcia, a ich paradygmaty i tak boleśnie modyfikuje doraźna polityka, intryguje nas konsumeryzm nie tylko jako działanie biznesowe sensu stricto, lecz także kolekcja aktów wizualnych oraz werbalnych, których doznajemy m.in. z powodu konwergencji mediów o odnawiającym się statusie, tak efektownie wizualizujących ludzkie potrzeby i iluzje potrzeb?.

44,00 zł
33,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

27
Disney uczy. Ralph Demolka w Internecie. Tabliczka mnożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney uczy. Ralph Demolka w Internecie. Tabliczka mnożenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Przed Tobą zabawa o nieograniczonym zasięgu. Dołącz do Ralpha oraz jego przyjaciół i wejdź do gry pod nazwą Matematyka. Przed Tobą wcale nie taki trudny poziom – mnożenie. Niektórzy gracze nie mogą go przejść, ale Tobie pójdzie gładko, bo w książce znajdziesz kilka trików, które pomogą Ci ominąć najtrudniejsze przeszkody. Nie trać czasu – do dzieła!

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

28
Minnie. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Kolorowanka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

Czas na zabawę z Minnie. Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

29
Horse Club. Prawdziwa pasja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. Prawdziwa pasja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Witaj w stadninie Lakeside! Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Dołącz do Hannah, Sofii, Lisy oraz Sarah – czterech przyjaciółek, które kochają konie bardziej niż cokolwiek na świecie i założyły wyjątkowy Horse Club! Emily pragnie spełnić swoje marzenie i planuje otwarcie salonu piękności dla koni tuż obok kawiarni Cups & Saddles. Dziewczyny z Horse Clubu z radością postanawiają jej pomóc. Czy złośliwa Tori pokrzyżuje ich plany? Dlaczego klacz Princess dziwnie się zachowuje? Co Hannah, Lisa, Sarah i Sofia zapiszą w sekretnym dzienniku Horse Clubu? Przeczytaj tę fantastyczną opowieść, a przekonasz się, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

30
Disney uczy. Bingo i Roly. Nauka na okrągło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney uczy. Bingo i Roly. Nauka na okrągło
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

W towarzystwie bohaterów ze świata Disneya nauka to świetna zabawa! Wspólnie z nimi maluchy nauczą się rozróżniać podstawowe kolory i kształty, a także poznają cyfry od 1 do 5. Podczas rozwiązywania prostych zadań za pomocą naklejek najmłodsi będą doskonalić umiejętności manualne, ćwiczyć spostrzegawczość i rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową.

9,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

31
Enchantimals. Cyfry, kolory, kształty. Tom 3. Nauka na okrągło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. Cyfry, kolory, kształty. Tom 3. Nauka na okrągło
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.30

Nauka przez zabawę dla najmłodszych fanek Enchantimals! Wspólnie z ulubionymi bohaterkami maluchy uczą się rozróżniać podstawowe kolory i kształty, a także poznają cyfry od 1 do 5. Podczas kolorowania i rozwiązywania prostych zadań dzieci będą doskonalić umiejętności manualne, ćwiczyć spostrzegawczość i rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową.

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

32
1944: Szturm na Linię Zygfryda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1944: Szturm na Linię Zygfryda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

Dla wielu alianckich żołnierzy, oficerów i niezliczonej rzeszy domorosłych strategów II Wojna Światowa w Europie wydawała się bliska końca, gdy późnym latem 1944 roku sojusznicze armie przetoczyły się przez północną Francję, Belgię, Luksemburg i stanęły u samych wrót Niemiec. Jednak wydarzenia września, października, listopada i grudnia w bardzo bolesny i dobitny sposób rozwiały te nadzieje. Historia walk na terenach pomiędzy Normandią a niemiecką granicą została opowiedziana w wydanym już Breakout and Pursuit. Niniejszy tom opisuje doświadczenia amerykańskich 1 i 9 Armii, 1 Alianckiej Armii Powietrznodesantowej i amerykańskich jednostek walczących pod brytyjskim i kanadyjskim dowództwem na północnym skrzydle frontu rozciągającego się wszerz Europy od Holandii po Morze Śródziemne. Operacje amerykańskiej 3 Armii w centrum zostały opisane w The Lorraine Campaign; działania 7 Armii na południu zostaną przedstawione w The Riviera to the Rhine, tomie będącym w przygotowaniu. W przeciwieństwie do towarzyszącego pościgowi wielkiego „wymiatania”, przełamywanie Wału Zachodniego doprowadziło do niezwykle wyczerpujących walk. Opisaną w tej książce kampanię prowadziły wielkie armie, lecz ich siłą napędową byli pojedynczy żołnierze przeciwstawiający swoją odwagę i wytrzymałość surowym żywiołom i zaciekłemu oporowi nieprzyjaciela. Pośród cierpień w lesie Hürtgen, frustracji towarzyszącej operacji Market-Garden, czy brutalności walk o Akwizgran waleczność amerykańskiego żołnierza i jego dzielnych sojuszników okazała się być niezastąpionym składnikiem ostatecznego zwycięstwa.

95,00 zł
73,15 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 21,85 zł

33
Barbie. Poznaję liczby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Poznaję liczby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Nauka przez zabawę dla najmłodszych fanek Barbie. Książka edukacyjna z zadaniami i naklejkami, adresowana do przedszkolaków. Zawiera ćwiczenia dostosowane do wieku dziecka – uzupełnianie naklejkami i naukę przeliczania. Rozwiązując zadania, dzieci poznają i utrwalają znajomość liczb od 1 do 10 oraz rozwijają spostrzegawczość i umiejętności manualne.

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

34
Kolorowanka z naklejkami. Super Wings - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Super Wings
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.15

Wspaniała propozycja dla młodszych fanów sympatycznych samolotów Super Wings. Książka zawiera naklejki i duże, proste ilustracje do pokolorowania. Wklejanie na stronach naklejek z odpowiednimi obrazkami, a następnie kolorowanie rysunków według wzoru to rozwijająca manualnie zabawa oraz ćwiczenie spostrzegawczości. Czas na kolejną przygodę z Super Wings!

7,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,21 zł

35
Super Wings. Bawię się i naklejam. Poznaję pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Wings. Bawię się i naklejam. Poznaję pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.15

Książka adresowana jest do najmłodszych przedszkolaków. Zawiera zadania dostosowane do wieku dziecka. Rozwiązując zagadki i uzupełniając strony odpowiednimi naklejkami, maluchy poznają różne pojazdy oraz dowiadują się, gdzie się poruszają i do czego służą. Ta zabawa to znakomite ćwiczenie sprawności manualnej i spostrzegawczości.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

36
Mój teatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój teatr
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

O autorskiej wizji teatru lalek, który wystawia także sztuki dla dorosłych, o warsztacie lalkarza, technikach lalkarskich i ich historii, o lalce jako unikalnym medium artystycznym, sztuce reżyserowania przedstawień, o genialnej scenografce teatru lalek Jadwidze Mydlarskiej-Kowal i wielu innych równie ciekawych sprawach jest ta książka. Jej autor to legenda wrocławskiego środowiska teatralnego, reżyser głośnych przedstawień we Wrocławskim Teatrze Lalek: Procesu Kafki, Gyubala Wahazara Witkacego i Fausta Goethego – Wiesław Hejno. Rozważania autora dopełniają zamieszczone w książce projekty scenografii Jadwigi Mydlarskiej-Kowal wykonane do wyżej wymienionych trzech realizacji teatralnych, składających się na tryptyk Fenomen Władzy.

79,00 zł
61,62 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 17,38 zł

37
Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.18

Wrocławska językoznawczyni Agnieszka Małocha-Krupa poświęciła nazwom żeńskim wiele artykułów naukowych, a przede wszystkim opracowała wraz z zespołem pierwszy w dziejach polskiej leksykografii Słownik nazw żeńskich polszczyzny (wyd. 2015). W nowo wydanej monografii pt. Feminatywum w uwikłaniach językowo-kulturowych autorka udowadnia, że wiele nazw zawodowych kobiet, ich godności, tytułów, wokół których współcześnie toczą się burzliwe polemiki medialne i akademickie, znanych już było w historii polszczyzny, a sposób wartościowania oraz tworzenia nazewnictwa kobiet był niejednokrotnie zależny od panujących ideologii.

50,00 zł
39,00 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

38
Duszpasterstwa środowiskowe w latach 1945–1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duszpasterstwa środowiskowe w latach 1945–1989
Niedostępny
Brak

W niniejszym zbiorze prezentowane są przykładowe formy pracy duszpasterstw środowiskowych na terenie archidiecezji krakowskiej w XX w. Kolejne artykuły opracowane zostały zasadniczo przez historyków i dlatego, co zrozumiałe, pominięto w nich kwestie teologiczne, pastoralne i kanoniczne. Ten wymiar aktywności duszpasterstw specjalistycznych działających w archidiecezji krakowskiej w XX w. czeka jeszcze na opracowanie.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

39
Temperówko-gumka Capsula Silver p12. MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówko-gumka Capsula Silver p12. MILAN
MILAN
Niedostępny
Brak

Fantazyjne połączenie temperówki i gumki w jednym. Z jednej strony pojedyncza temperówka z bezpiecznym ostrzem ze stali węglowej. Z drugiej miękka gumka syntetyczna, a po środku pojemnik na ścinki. Wszystko w żywych kolorach i nowoczesnym designie. 4 wzory dostępne.

11,99 zł
Powiadomienie
40
Nożyczki dla leworęcznych p20. MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
Powiadomienie
41
Lego. Zabawy urodzinowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego. Zabawy urodzinowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

Czas na świętowanie! Przygotuj się na fantastyczną imprezę – zbuduj urodzinową minifigurkę solenizanta lub solenizantki, a następnie rozwiąż ciekawe zadania, rysuj i koloruj. Uzupełniaj strony niesamowitymi naklejkami i czytaj zabawne komiksy. Łap za kredki oraz mazaki i baw się dobrze!

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

42
W białostockich karczmach zajazdach i restauracjach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W białostockich karczmach zajazdach i restauracjach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Książka W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach jest drugą pozycją z cyklu PODLASKIE KULINARIA. W pierwszej Historia podlaskich smaków przedstawił nie tylko historię regionalnych smakołyków, ale także kuchnie mniejszości narodowych, etnicznych, które na trwałe wpisały się w podlaski kobierzec kulinarny. Tak o tej książce pisał Robert Makłowicz ?Czytając Fiedoruka rozumiemy doskonale, nie wszystkim przecież objawioną prawdę, że gotowanie to nie tylko zbiór pewnych czynności, mających na celu przygotowanie żywności, lecz przede wszystkim element kultury, wręcz jej emanacja?. W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach jest podróżą w poszukiwaniu klimatu dawnych i bardziej współczesnych białostockich zakładów gastronomicznych. Przez łamy dawnych gazet czytelnik odwiedzi pierwsze karczmy Branickich, salony eleganckiego Ritza, dane mu będzie także zajrzeć do spelunek na Bojarach czy Chanajkach.

65,00 zł
55,25 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,75 zł

43
Wild Life. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. Kolorowanka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.17

Czas na przygodę w świecie dzikich zwierząt. Kolorowanka z naklejkami to propozycja z mnóstwem fantastycznych naklejek i realistycznych ilustracji. Wklejając na stronach naklejki z odpowiednimi obrazkami, a następnie kolorując czarno-białe rysunki według wzoru, dziecko ćwiczy spostrzegawczość oraz kształci zdolności manualne – umiejętności kluczowe dla wieku przedszkolnego.

7,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,21 zł

44
Między złudzeniem a rzeczywistością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między złudzeniem a rzeczywistością
Dostępny
10 szt.

Praca jest poświęcona sytuacji wewnętrznej PZPR i jej obrzeżom w okresie przywództwa Władysława Gomułki. Za jej zbiorowego bohatera uznać należy partyjne elity, zarówno kierownicze, jak i funkcjonujące w luźnym związku organizacyjnym (ale silniejszym ideowym) z ruchem komunistycznym. Autor konsekwentnie pokazuje skutki oddziaływania zasadniczego – w jego opinii – determinantu funkcjonowania partii w Polsce. Książka w przynajmniej kilku punktach jest bardzo inspirująca, obliguje do przemyśleń i chyba intencjonalnie pogłębia wątpliwości czytelnika. (Fragment recenzji dr hab. Rafała Chwedoruka, prof. UW)

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

45
Story of a Secret State - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Story of a Secret State
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

'Insistently asks the question: What would you do? Would you fight, or acquiesce, or collaborate? ... Karski was deeply patriotic and ludicrously brave ... an astonishing testament of survival' Ben Macintyre, author of Operation Mincemeat It is 1939. Jan Karski, a brilliant young Polish student, enjoys a life of parties and pleasure. Then war breaks out and his familiar world is destroyed. Now he must live under a new identity, in the resistance. And, in a secret mission that could change the course of the war, he must risk his own life to try and save those of millions.

52,00 zł
48,36 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,64 zł

46
The Man in the High Castle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Man in the High Castle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

'Truth, she thought. As terrible as death. But harder to find.' America, fifteen years after the end of the Second World War. The winning Axis powers have divided their spoils: the Nazis control New York, while California is ruled by the Japanese. But between these two states - locked in a cold war - lies a neutal buffer zone in which legendary author Hawthorne Abendsen is rumoured to live. Abendsen lives in fear of his life for he has written a book in which World War Two was won by the Allies. . .

36,70 zł
34,13 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,57 zł

47
Is God Happy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Is God Happy?
Dostępny
12 szt.

'The most esteemed philosopher to have produced a general introduction to his discipline since Bertrand Russell' Independent In these essays, one of the most important thinkers of the twentieth century writes about communism and socialism, the problem of evil, Erasmus and the reform of the Church, reason and truth, and whether God is happy. Accessible and absorbing, the essays in Is God Happy? deal with some of the eternal problems of philosophy and the most vital questions of our age. Leszek Kolakowski has also written on religion, Spinoza, Bergson, Pascal and seventeenth-century thought. He left communist Poland after his expulsion from Warsaw University for anti-communist activities. From 1970 he was a fellow of All Souls College, Oxford. 'His distinctive mix of irony and moral seriousness, religious sensibility and epistemological scepticism, social engagement and political doubt was truly rare ... a true Central European intellectual-perhaps the last' Tony Judt, The New York Times Review of Books

46,20 zł
42,97 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,23 zł

48
Z pamiętnika przyszłego leśnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z pamiętnika przyszłego leśnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.12

Zosia, młoda stażystka, po ukończeniu szkoły otrzymuje szansę pracy w Lasach Państwowych. Na początku nie jest świadoma, co ją tak naprawdę czeka i z jakimi zadaniami codziennie musi się zmagać leśnik. Wkrótce jednak poznaje swojego mentora Wiesława, który pracuje na stanowisku leśniczego już od kilkunastu lat. Ten na początku studzi ogromny zapał stażystki. Dobrze wie, że to ciężki kawałek chleba. Z czasem jednak nabiera do niej większego zaufania oraz widzi w niej godnego następcę. Opowiada jej leśne historie, nie zawsze ze szczęśliwym zakończeniem. Z każdym dniem Zosia nawiązuje nowe przyjaźnie i nabiera doświadczenia, uświadamiając sobie, jak ciężką pracę trzeba włożyć, aby wyhodować las, a później trzymać nad nim pieczę i że na pracownikach leśnych spoczywa ogromna odpowiedzialność. Zawód leśnika staje się jej życiową pasją... Cała opowieść jest napisana wierszem.

24,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

49
Auschwitz: A Doctor's Eyewitness Account - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auschwitz: A Doctor's Eyewitness Account
Dostępny
3 szt.

When the Nazis invaded Hungary in 1944, they sent virtually the entire Jewish population to Auschwitz. A Hungarian Jew and a medical doctor, Dr. Miklos Nyiszli was spared from death for a grimmer fate: to perform "scientific research" on his fellow inmates under the supervision of the infamous "Angel of Death": Dr. Josef Mengele. Nyiszli was named Mengele's personal research pathologist. Miraculously, he survived to give this terrifying and sobering account of the terror of Auschwitz. This new Penguin Modern Classics edition contains an introduction by Richard Evans.

55,70 zł
51,80 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,90 zł

50
Warsaw Boy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsaw Boy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.14

Warsaw Boy is the remarkable true story of a sixteen-year old boy soldier in war-torn Poland 'The best-ever account of what is was like to be young and fighting in the Warsaw Rising' Neal Ascherson, Sunday Herald, Books of the Year Poland suffered terribly under the Nazis. By the end of the war six million had been killed: some were innocent civilians - half of them were Jews - but the rest died as a result of a ferocious guerrilla war the Poles had waged. On 1 August 1944 Andrew Borowiec, a fifteen-year-old volunteer in the Resistance, lobbed a grenade through the shattered window of a Warsaw apartment block onto some German soldiers running below. 'I felt I had come of age. I was a soldier and I'd just tried to kill some of our enemies'. The Warsaw Uprising lasted for 63 days: Himmler described it as 'the worst street fighting since Stalingrad'. Yet for the most part the insurgents were poorly equipped local men and teenagers - some of them were even younger than Andrew. Over that summer Andrew faced danger at every moment, both above and below ground as the Poles took to the city's sewers to creep beneath the German lines during lulls in the fierce counterattacks. Wounded in a fire fight the day after his sixteenth birthday and unable to face another visit to the sewers, he was captured as he lay in a makeshift cellar hospital wondering whether he was about to be shot or saved. Here he learned a lesson: there were decent Germans as well as bad. From one of the most harrowing episodes of the Second World War, this is an extraordinary tale of survival and defiance recounted by one of the few remaining veterans of Poland's bravest summer. Andrew Borowiec dedicates this book to all the Warsaw boys, 'especially those who never grew up'.

46,20 zł
42,97 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,23 zł

51
Night - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Night
Dostępny
3 szt.

Elie Wiesel's harrowing first-hand account of the atrocities committed during the Holocaust, Night is translated by Marion Wiesel with a preface by Elie Wiesel in Penguin Modern Classics. Born into a Jewish ghetto in Hungary, as a child, Elie Wiesel was sent to the Nazi concentration camps at Auschwitz and Buchenwald. This is his account of that atrocity: the ever-increasing horrors he endured, the loss of his family and his struggle to survive in a world that stripped him of humanity, dignity and faith. Describing in simple terms the tragic murder of a people from a survivor's perspective, Night is among the most personal, intimate and poignant of all accounts of the Holocaust. A compelling consideration of the darkest side of human nature and the enduring power of hope, it remains one of the most important works of the twentieth century. Elie Wiesel (b. 1928) was fifteen years old when he and his family were deported by the Nazis to Auschwitz. After the war, Wiesel studied in Paris and later became a journalist. During an interview with the distinguished French writer, Francois Mauriac, he was persuaded to write about his experiences in the death camps. The result was his internationally acclaimed memoir, La Nuit or Night, which has since been translated into more than thirty languages.

42,50 zł
39,53 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,97 zł

52
The Eagle Unbowed - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Eagle Unbowed
Dostępny
5 szt.

In Halik Kochanski's extraordinary book, the untold story of Poland and the Poles in the Second World War is finally heard By almost every measure the fate of the inhabitants of Poland was the most terrible of any group in the Second World War. Following the destruction of its armed forces in the autumn of 1939, the Republic of Poland was partitioned between Nazi and Soviet forces and officially ceased to exist. As the war progressed millions of Poles were killed, with each phase unleashing a further round, from the industrialised genocide of Treblinka to the crushing of the Warsaw Rising. Polish Jews were all to be murdered, Christians reduced to a semi-literate slave class. This powerful and original new book is perhaps the most important 'missing' work on the whole conflict, describing both the fate of those trapped within occupied Poland and of the millions of Poles who were able to escape.

85,30 zł
79,33 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,97 zł

53
Winter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winter
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Leaping, laughing, sad, generous and winter-wise, this is a thing of grace. „Guardian” Wise and joyful, alive to hope. „New Statesman” Splendid: fierce and unsettling. A book that makes one think. „Scotsman” A sparkler. „Spectator” Extremely funny and heartbreaking. Utterly original. „New York Times Book Review” A novel of great ferocity, tenderness and generosity of spirit. „Observer” Vintage Smith. „Jackie Kay”

41,00 zł
38,13 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,87 zł

54
Wojna sertoriańska (80–71 przed Chr.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna sertoriańska (80–71 przed Chr.)
Dostępny
6 szt.

Publikacja ta niewątpliwie wypełnia dotkliwą lukę w polskiej literaturze naukowej na temat tytułowego epizodu w dziejach Republiki Rzymskiej w I stuleciu p. n. e. Wcześniej ową problematyką zajął się u nas tylko Zdzisław Zmigryder-Konopka w artykule, wydanym jeszcze przed II Wojną Światową (Sertorius a Pompeius na tle paktów z Mithrydatesem, Przegląd Klasyczny 1938, 4, s. 389–417). Niniejsza monografia, poprzedzona drobniejszymi studiami Autora w kwestii sertoriańskiej, wydanymi w ostatnich latach, napisana została w oparciu o gruntowną znajomość materiału źródłowego oraz istniejącej na ten temat literatury przedmiotu. Autor, drobiazgowo referując opisy starożytnych dziejopisów oraz współczesnych historyków, nie stroni przy tym od prezentacji własnych, interesujących i przekonująco uzasadnionych opinii na temat wojny z Sertoriuszem, powodując, iż Jego książka jest i bezsprzecznie będzie ważnym głosem w naukowych dyskusjach nad tym fragmentem dziejów Republiki Rzymskiej. Jestem również głęboko przekonany, że język opracowania oraz potoczystość narracji uczynią książkę Dr Tomasza Ładonia interesującą lekturą każdego miłośnika historii starożytnego Rzymu, a przede wszystkim jego dziejów militarnych.Prof. zw. dr hab. Wiesław Kaczanowicz

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

55
Plany wojny tureckiej Władysława IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plany wojny tureckiej Władysława IV
Dostępny
3 szt.

Władysław IV i jego plany polityczne. Polska a Turcja między rokiem 1632 a 1644Projekt wojny tureckiej w 1645 r.Projekt wojny tureckiej w początkach roku 1646 (od stycznia do połowy marca)Projekt wojny tureckiej ogłoszony. Przygotowania wojenne (marzec–maj 1646)Senat wobec planów wojennych króla. Dalszy ciąg przygotowań (maj–czerwiec 1646)Rada senatu łobzowska. Podróż króla do LwowaPrzed sejmem (wrzesień–październik 1646)Podczas sejmu (25 października – 8 grudnia 1646)Po sejmie z 1646 r.Sejm majowy (z 1647 r.) jego następstwaWładysław IV a Kozaczyzna w 1647 r.Władysław IV i jego plany w przededniu i wobec buntu KozaczyznyFrancja i Szwecja wobec planów wojny tureckiej Władysława IVZakończenie

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

56
Harmonia miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harmonia miłości
Dostępny
3 szt.

Przykazanie miłości bliźniego zapisane na kartach Ewangelii brzmi: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego” (Mt 22,39). Kluczowe jest tu stwierdzenie jak siebie samego. Miałoby ono wskazywać na miłość własną jako model miłości, którą powinniśmy darzyć innych. Książka ta zmierza do wyjaśnienia, kiedy kochać siebie samego staje się miarą wiarygodną w przeżywaniu miłości bliźniego, a kiedy nie. Miłość samego siebie została przyjęta tu jako zasadniczy punkt odniesienia dla zagwarantowania nie tylko tożsamości osobistej, ale też dla zapewnienia optymalnej miary w miłości bliźniego.

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

57
Kroniki do Najświętszego Serca Jezusowego. Tom 1. Wcielenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki do Najświętszego Serca Jezusowego. Tom 1. Wcielenie
Dostępny
5 szt.

Koronka (łac. corona, corona rosea) jest rodzajem ustnej modlitwy prywatnej lub wspólnotowej, polegającej na powtarzaniu prostych formuł modlitewnych, krótkich wezwań modlitw z równoczesnym przesuwaniem paciorków lub korali nanizanych na sznurek. Może być poświęcona czci Osób Boskich, Maryi, aniołów i świętych.Koronki do Najświętszego Serca Jezusowego (Couronnes d'amour au Sacre-Coeur) wydane w 1905 roku są teologiczną wykładnią duchowości o. Leona Jana Dehona. Składają się one z 93 medytacji, będących komentarzem do misterium Wcielenia, Męki i Eucharystii. Niniejszy tom poświęcony jest Wcieleniu.Wcielenie jako wydarzenie historiozbawcze. Słowo stało się ciałem (...) (J 1,14) stanowiło integralną część stwórczego aktu Boga. Syn Boży, zrodzony odwiecznie przez Boga Ojca, przyjął suwerenną decyzją swej woli ludzką naturę w łonie Dziewicy Maryi za sprawą Ducha Świętego (por. Hbr 10,7). Poddany całkowicie Bogu, który jest miłością (por. 1 J 4,8), kształtował swoje Boskie i ludzkie Serce w życiu ukrytym i działalności apostolskiej. Manifestował też swoją solidarność z każdym człowiekiem, zwłaszcza doświadczającym grzechu oraz jego skutków.

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

58
Jedność małżeńska a finanse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedność małżeńska a finanse
Dostępny
2 szt.

Cenne są świadectwa małżeństw, które z Bożą pomocą uporządkowały sprawy finansowe i przekonują, że życie według zasad Bożej ekonomii jest możliwe. Bardzo pożyteczne wydają się propozycje dialogów małżeńskich i rozmów na temat finansów, które stanowią konkretną pomoc w budowaniu ze współmałżonkiem jedności w obszarze finansów. Życzę wszystkim, którzy wezmą tę książkę do ręki, aby wreszcie w ich życiu małżeńskim przestało być tak, że zasadniczo na wielu płaszczyznach czują się jedno, a tylko pieniądze ich upokarzają, doprowadzają do żalów i kłótni, niszczą i dzielą.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

59
W towarzystwie zabójców. Tom 3. Łabędź i Szakal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W towarzystwie zabójców. Tom 3. Łabędź i Szakal
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.23

Fredrik Gustavsson nigdy nie sądził, że mógłby się zakochać. Był przekonany, że żadna kobieta nie zaakceptuje jego okrutnej natury. Aż pewnego dnia poznał Seraphinę – kobietę tak samo brutalną i spragnioną krwi jak on. Spędzili razem dwa krótkie, ale niezapomniane lata, przepełnione pożądaniem, śmiercią i najmroczniejszą formą miłości. A potem Seraphina zniknęła. Minęło sześć lat, odkąd sadystyczna kochanka Fredrika przewróciła jego świat do góry nogami. Seraphina wciąż się ukrywa, ale Fredrik w końcu wpada na jej trop. Okazuje się, że kluczem do jej odzyskania jest urocza, niewinna kobieta o imieniu Cassia. Niestety, po pożarze, który wznieciła Seraphina, Cassia cierpi na amnezję i nie może udzielić Fredrikowi odpowiedzi na dręczące go pytania. Nie mając innego wyjścia, Fredrik zamyka ją w swojej piwnicy; nie tylko po to, by odświeżyć jej pamięć, ale także, by ochronić ją przed swoją byłą ukochaną, która pragnie jej śmierci. Cassia jest światełkiem w ciemności, którego Fredrik nigdy nie spodziewał się ujrzeć. Jej życzliwość, empatia i dobre serce sprawiają, że mężczyzna zaczyna kwestionować swoją miłość do Seraphiny i odkrywać rodzące się uczucie do Cassii. Przez cały czas ma jednak świadomość, że aby naprawdę pokochać jedną z nich, musi zabić drugą. Jaką decyzję podejmie Fredrik? Wybierze światło czy ciemność? A może coś jeszcze potężniejszego zniszczy jego udręczoną duszę?

38,90 zł
29,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

Wróć do góry