hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.01.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 14 stycznia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka (Evzen Bocek), na drugim Niemożliwe, CD (Kwiat Jabłoni). Kolejny produkt to Człowiek. Biografia (Robin Dunbar) oraz Panzer III (Janusz Ledwoch).
1
Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka
Dostępny50 szt.

Czwarta część najpopularniejszego literackiego sitcomu ostatnich lat! Spokój na zamku zostaje zakłócony. Personel musi zmierzyć się z falą przestępstw przetaczających się przez Kostkę. Czy w obliczu tak dramatycznych wydarzeń można zachować dobry humor? Oczywiście! Nowi bohaterowie, nowe wątki i kolejna dawka doskonałej rozrywki. Evžen Boček mistrzowsko bawi się konwencją, serwując gagi i humor sytuacyjny, za które pokochały go setki tysięcy czytelników!

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

6 osób kupiło
2
Niemożliwe, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemożliwe, CD
Kwiat Jabłoni, Agora - multimedia
Dostępny52 szt.

Album „Niemożliwe” to debiutancki krążek folkowo-elektronicznego duetu „Kwiat Jabłoni”. Rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie jako „Kwiat Jabłoni” po raz pierwszy zaprezentowali się polskim słuchaczom w marcu 2018 r., wypuszczając do sieci piosenkę „Dziś późno pójdę spać” wraz z teledyskiem, który na YouTube wyświetlony został już ponad 4,5 mln razy. Drugim singlem promującym płytę została tytułowa piosenka „Niemożliwe”. Na album wyprodukowany przez „Kwiat Jabłoni” oraz debiutującego realizatora dźwięku Łukasza Ziębę składa się 12 utworów. Są to autorskie, refleksyjne piosenki z polskimi tekstami wykonane na dwa głosy, mandolinę i fortepian, wzbogacone elektronicznymi brzmieniami. Ta nietypowa mieszanka sprawia, że muzyka „Kwiatu Jabłoni” wymyka się typowym gatunkom, ciężko ją zaszufladkować. W piosenkach rozbrzmiewają folkowe brzmienia, popowe chwytliwe melodie i przestrzenne efekty elektroniczne. Kasia i Jacek mówią jednak, że najważniejsza jest dla nich warstwa tekstowa ich piosenek. Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. „Niemożliwe” to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Lista utworów: 1. Niemożliwe 2. Dzień dobry 3. Nie ma czasu 4. Nic więcej 5. Dziś późno pójdę spać 6. Za siódmą chmurą 7. Kto powie mi jak 8. Chodźmy nad wodę 9. Wzięli zamknęli mi klub 10. Wodymidaj intro 11. Wodymidaj 12. Turysta (bonus track)

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

6 osób kupiło
3
Człowiek. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek. Biografia
Dostępny11 szt.

Jak to się stało, że jedna z małp przeszła tak niezwykłą drogę od lasów tropikalnych Afryki po współczesne globalne społeczeństwo informacyjne? Książka Robina Dunbara doskonale łączy ze sobą naukową precyzję i wielki talent narratorski autora, dzięki czemu przedstawiona w niej opowieść jest nie tylko wiarygodna, ale przede wszystkim fascynująca i pobudzająca do myślenia. Człowiek. Biografia przedstawia epokę „przed historią” – najbardziej tajemniczy, ale przy tym kluczowy fragment opowieści o człowieku. Historia ewolucji człowieka fascynuje nas jak żadna inna: zdajemy się posiadać niedającą się zaspokoić ciekawość tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Tradycyjnie, historię tę opowiada się przy pomocy kości i kamieni, które składają się na zapis archeologiczny. Zwykle tylko one mogą nam dostarczyć poczucia pewności. A przecież kamienie i kości wytyczają zaledwie peryferia faktycznego terytorium, na którym odbyła się ewolucja człowieka, czyli obszaru przemian społecznych i umysłowych, które, krok za krokiem, dały początek współczesnym ludziom. To właśnie tutaj rodzą się naprawdę wielkie pytania: Co znaczy „być człowiekiem”? I w jaki sposób staliśmy się tym, czy jesteśmy? Robin Dunbar Robin Dunbar – brytyjski antropolog i profesor psychologii ewolucyjnej Uniwersytetu w Oxfordzie. Słynie z teorii dotyczącej maksymalnej ilości stabilnych relacji międzyludzkich jednej osoby, czyli tzw. liczby Dunbara. Autor książek Nowa historia ewolucji człowieka (CCPress 2013), Anatomia miłości i zdrady (CCPress 2016), Pchły, plotki a ewolucja języka (CCPress 2017).

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

3 osoby kupiły
4
Panzer III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panzer III
Dostępny13 szt.

Popularna monografia czołgu PzKpfw III z wieloma zdjęciami, planami, kolorowymi stronami.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

2 osoby kupiły
5
Dorota, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorota, CD
Doda, Agora - multimedia
Dostępny42 szt.

Nowa, długo wyczekiwana płyta Dody! Inna niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ pozwala odkryć prawdziwą twarz artystki. Wysmakowana, nagrana z orkiestrą, zawierająca utwory, które kochała Babcia Dody. To właśnie Jej artystka zadedykowała swoje najnowsze dzieło. Lista utworów: 1. Niech żyje bal 2. Nie wolno płakać 3. I’m with you 4. Gdzie to siódme morze 5. Gram o wszystko 6. Krakowski spleen 7. Sign of the times 8. Stan pogody 9. Dwie bajki 10. Wrecking ball 11. Nie mam dokąd wracać 12. Na strunach szyn 13. Ale jestem

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
6
Dam radę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dam radę
Dostępny82 szt.

Książka Dam radę jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5–6 lat. Jej celem jest przygotowanie starszych przedszkolaków do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Dzieci poznają litery i cyfry, uczą się trudnej sztuki czytania – pojedynczych wyrazów i prostych tekstów. Dzięki pisaniu po śladzie ćwiczą rączkę, żeby pięknie pisać i rysować. Uczą się również rozróżniać i rysować figury geometryczne. W książce znajdą także inne ciekawe zadania i ćwiczenia, dzięki którym przyszli uczniowie będą uważni i spostrzegawczy.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
7
Jeszcze jeden uśmiech - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze jeden uśmiech
Dostępny1572 szt.

Matki feministki kontra Matki Polki kury domowe. Ekomamy w kontrze do klientek McDonalda. Matki pracujące przeciwko pełnoetatowym mamom. Kariera czy dziecko? Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Pierś czy butelka? Współczesnym kobietom nie żyje się lekko, ale każda z nich uważa, że ma ładniejsze mieszkanie, lepszego męża i grzeczniejsze dzieci niż koleżanka. Monika, Karolina, Olga i Agnieszka spotykają się w kawiarni dla mam z dziećmi. Każda z nich próbuje przekonać pozostałe, że jej sposób na życie jest najlepszy. Do czasu… Kiedy dziecko jednej z nich poważnie zachoruje, stają w jednym szeregu, żeby ratować życie dziewczynki. Bo przecież są matkami!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
8
Wola sensu. Założenia i zastosowanie logoterapii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wola sensu. Założenia i zastosowanie logoterapii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Prawdziwym wyzwaniem współczesnej psychiatrii jest odpowiedzenie na egzystencjalna pustkę. Coraz więcej pacjentów uskarża się bowiem na poczucie bezsensu i życiowej próżni. Logoterapia uczy, że nawet tragiczne i negatywne aspekty życia, jak na przykład nieuniknione cierpienie, mogą zamienić się w triumf ludzkiego ducha pod warunkiem, że przyjmiemy odpowiedni stosunek do sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. W epoce, w jakiej przyszło nam żyć – epoce umierających tradycji – podstawowym zadaniem psychiatrii musi być wyposażenie człowieka w umiejętność odnajdywania w życiu sensu. W czasach, gdy przykazania dekalogu utraciły w oczach wielu swą niepodważalną wartość, każdego dnia musimy przestrzegać dziesięciu tysięcy przykazań wynikających z dziesiątków tysięcy życiowych sytuacji. W tym sensie można śmiało powiedzieć, że logoterapia to odpowiedź na duchowe potrzeby współczesnego człowieka.

33,00 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
9
Pocałunek kata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunek kata
Dostępny20 szt.

Brutalne morderstwa, skomplikowane śledztwo i rozpaczliwa walka z czasem Po imprezie młoda dziewczyna staje się obiektem seksualnych szykan na portalach społecznościowych. Na lotnisku w Linköpingu porwany zostaje samolot. W zgniatarce do samochodów ktoś natrafia na zwłoki nastolatki. A to dopiero początek najbardziej piekielnej wiosny w historii Linköpingu. Inspektor policji kryminalnej Malin Fors zakończyła pracę oficera łącznikowego w Bangkoku i wróciła do Szwecji. Udaje jej się trwać w trzeźwości, ale nie może znaleźć sobie miejsca i potrzebuje jakiejś skomplikowanej sprawy, by odsunąć od siebie pragnienie picia. Czy będzie jednak w stanie powstrzymać mordercę, zanim zginą kolejni młodzi ludzie? Śledztwo szybko przeradza się w rozpaczliwą walkę z czasem. Pocałunek kata to druga część nowego, inspirowanego pięcioma zmysłami cyklu o Malin Fors, autorstwa króla powieści kryminalnej Monsa Kallentofta. Pierwsza część, Zapach diabła (Rebis 2017), została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków, podobnie jak jego wcześniejsze książki o Malin.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
10
Szwecja. Praktyczny przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwecja. Praktyczny przewodnik
Dostępny202 szt.

Tam, gdzie rosną poziomki… Sztokholm – Wenecja Północy. Park narodowy Abisko – na dalekiej północy. Muzeum Vasa – wehikuł czasu. Lapobia – zorze polarne i białe noce. Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Szwecji. Nic cię nie ominie! – rankingi atrakcji, – knajpki, w których jedzą miejscowi, – rekomendacje autorów, – intuicyjna nawigacja.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
11
Czarnogóra. Praktyczny przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnogóra. Praktyczny przewodnik
Dostępny158 szt.

Tam, gdzie góry spotykają morze… Jezioro Szkoderskie – największy bałkański akwen. Ostrog – monaster w skale. Boka Kotorska – fiord nad Adriatykiem. Ulcinj – miasto piratów. Twój inspirator zaprowadzi Cię w każdy zakamarek Czarnogóry. Nic cię nie ominie! W przewodniku także: – rankingi atrakcji, – knajpki, w których jedzą miejscowi, – rekomendacje autorów, – intuicyjna nawigacja.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
12
Jazz Samba, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jazz Samba, LP
Getz Stan, Byrd Charlie, Universal Music Polska
Dostępny4 szt.

Lista utworów: 1. Desafinado 2. Samba Dees Days 3. O Pato 4. Samba Triste 5. Samba De Uma Nota So 6. E Luxo So 7. Bahia

73,90 zł
72,42 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,48 zł

13
Nasze własne piekło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze własne piekło
Dostępny336 szt.

Namiętność, która zwycięża uprzedzenia. Kiedy pewnego dnia Nina zadzwoniła po taksówkę, nie spodziewała się, że to zapoczątkuje ważne zmiany w jej życiu. Również Artur nie mógł przewidzieć, że kobieta, która właśnie zamówiła u niego kurs, zostanie w jego myślach na dłużej. Życie Artura nie jest ani oczywiste, ani proste. Trudne dzieciństwo zaowocowało mroczną teraźniejszością. Wbrew zdrowemu rozsądkowi dwoje tak różnych ludzi zaczyna łączyć coraz silniejsza więź. Czy poradzą sobie z przeciwnościami? Czy Nina odważy się przeciwstawić najbliższym i zawalczyć o swoje uczucie? Czy Artur zdoła odciąć się od przeszłości? I czy przeciwieństwa naprawdę się przyciągają?

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

14
Ciche przywództwo. Sześć kroków do polepszenia efektywności w pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciche przywództwo. Sześć kroków do polepszenia efektywności w pracy
Niedostępny
Brak

Nie mów ludziom, co mają robić. Pomóż im zmienić sposób myślenia o pracy. David Rock twierdzi, że skoro ludziom płaci się za myślenie, to świat biznesu powinien się dowiedzieć, jak funkcjonuje mózg. Stworzył nowatorskie podejście, które pomoże zapracowanym dyrektorom, menedżerom i przywódcom zwiększyć efektywność własną oraz podwładnych. Ten praktyczny poradnik – podzielony na sześć szczegółowo omówionych kroków – pokazuje, jak wprowadzić na stałe zmiany w sposobie myślenia, które znacząco zwiększą wydajność, morale i zadowolenie z pracy. Dodatkowa korzyść z nich jest taka, że przydadzą się także w wychowywaniu nastolatków. „Ciche przywództwo pomoże Ci udoskonalić myślenie innych ludzi, a usprawnienie myślenia to pierwszy i najważniejszy krok do poprawy efektywności”. Marshall Goldsmith, współautor książki Globalni liderzy

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

15
3 Essential Albums. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 Essential Albums. CD
Corea Chick, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

42,90 zł
42,04 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

16
3 Essential Albums. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 Essential Albums. CD
John Scofield, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

42,90 zł
42,04 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

17
Iluzja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iluzja
Niedostępny
Brak

Na co cię stać w obronie własnej tożsamości? W Południowych Królestwach, zróżnicowanych i skłóconych dominiach, niektóre kobiety widzą przyszłość. Ich Przewodnikami zostają mężczyźni, którzy przeszli długie szkolenie i niebezpieczne rytuały. W Diogorii – krainie skomplikowanych maszyn, honoru i opanowania – nie ma osób obdarzonych talentem magicznym, ale nie brak tam dzielnych wojowników, łaknących podbojów, zaszczytów i sławy. Król Diogorii zamierza podbić Południe za pomocą jego własnej broni – magii. Wykorzystuje w tym celu jeńców, Widzącą Verę i Przewodnika Rena. Verze odbiera tożsamość, a Renowi nakazuje wytropić buntowników w jego rodzinnym mieście. Losy bohaterów spoczywają w rękach możnych tego świata, lecz pragnienie wolności i nadzieja nie pozwalają im się poddać. Iluzja to opowieść o niezmordowanej, gniewnej cierpliwości. O wyczekiwaniu na swój moment w posępnym, gęstym bezczasie. I o tym, co się dzieje, gdy ten moment nadejdzie. *** „W sensualnej, bogatej w soczyste opisy, pełnej witalnej energii Iluzji, gdzie magia jest emocją, a kobiety stanowią siłę kształtującą rzeczywistość, bardzo ładnie widać inspiracje Ursulą Le Guin, N.K. Jemisin i Sapkowskim”. – Michał Cetnarowski „Powieści fantasy można pisać ogniem i lodem, można pisać je też krwią. Marta Malinowska napisała swoje fantasy emocjami. Dostaniecie tu oryginalny świat, złowrogie imperium i magię, a wszystko to podane z werwą rasowego thrillera. Przede wszystkim jednak dostaniecie bohaterów o uczuciach jak żywioły, którzy grają o stawkę wyższą niż losy imperium. Od dawna nie zaangażowałem się tak bardzo w losy bohaterów powieści”. – Paweł Majka „Widząca, która utraciła pamięć i przeszła pranie mózgu, mistrzyni walki, która teraz walczy dla wroga. Przewodnik, który porzucił swoich towarzyszy i zawiódł jako rebeliant, związany przysięgą krwi niszczy zamiast chronić. W starożytnej Urcie znajdującej się pod diogorską okupacją ta dwójka próbuje odzyskać to, co utracone, lecz żeby tego dokonać – najpierw musi nie pozabijać się nawzajem. Klasyczne fantasy, gdzie magia miesza się z pałacowymi intrygami, duchy rządzą krokami żywych, a nienawiść nie daje szans miłości”. – Bartek Biedrzycki

37,00 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

18
Praktyczny przewodnik. Norwegia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczny przewodnik. Norwegia
Niedostępny
Brak

Kraina białych nocy, fiordów i wikingów… Oslo – najbardziej słoneczna skandynawska stolica. Zorza polarna – w poszukiwaniu Świateł Północy. Sognefjord – król fiordów. Lodowe hotele – komfortowe igloo. Twój inspirator zaprowadzi Cię w każdy zakamarek Norwegii. Nic cię nie ominie! W przewodniku także: • rankingi atrakcji, • knajpki, w których jedzą miejscowi, • rekomendacje autorów, • intuicyjna nawigacja.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

19
Machina wojenna Trzeciej Rzeszy. Armia Hitlera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Machina wojenna Trzeciej Rzeszy. Armia Hitlera
Niedostępny
Brak

Autor przedstawił dzieje rozbudowy i zmagań sił zbrojnych Trzeciej Rzeszy, a na efektownych rycinach i zdjęciach zaprezentował wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy różnych formacji niemieckich wojsk lądowych. To doskonała publikacja dla każdego czytelnika zainteresowanego historią wojskowości. Hitlerowski Wehrmacht narodził się w pozornie najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej oraz rozwiązaniu towarzyszących wchodzeniu w okres pokojowy sporów zwycięscy alianci w czerwcu 1919 roku, na mocy traktatu wersalskiego, narzucili Niemcom wiele restrykcji. Niemieckie wojska, złożone z prawie ośmiu milionów żołnierzy, miały zostać zredukowane do bardzo niewielkich sił zbrojnych – postanowiono, że do 1920 roku stan liczebny armii niemieckiej winien nie przekraczać 100 tysięcy żołnierzy, w tym zaledwie 4000 oficerów, zabroniono również szkolenia rezerw wojskowych. Zwycięskie państwa Ententy spodziewały się, że tak okrojone niemieckie siły zbrojne już nigdy nie zdołają zagrozić pokojowi w Europie. Jednak w ciągu zaledwie dwudziestu lat kadłubowa armia zmieniła się w przerażającą i długi czas niepokonaną siłę, która rzuciła na kolana pół Europy. Autor książki kreśli opis nazistowskiej machiny wojennej, od jej pierwszych, zdumiewających zwycięstw w kampaniach błyskawicznych w latach 1939-1941, przez trudne walki na pustyniach Afryki Północnej i skutych lodem pustkowiach Związku Radzieckiego, po ostateczny odwrót do samej Rzeszy.

60,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

20
Elita Hitlera. Waffen-SS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elita Hitlera. Waffen-SS
Niedostępny
Brak

Autor, znakomity znawca historii militarnej oraz techniki wojskowej, przestawia dzieje powstania i rozwoju SS oraz jej udział w wojennych zmaganiach w ramach sił zbrojnych Trzeciej Rzeszy. Od skromnych początków w latach 20. w roli straży przybocznej Hitlera, SS szybko rozrosła się w wielką organizację militarną skupiającą setki tysięcy ludzi, która wystawiła własną armię (Waffen-SS) liczącą prawie 40 dywizji, a jej policyjne ramię (Allgemeine-SS) prowadziło zbrodniczą politykę rasową. Esesmani mieli na koncie zarówno czyny bohaterskie, jak i potworne: toczyli z wielką nieustępliwością walki na frontach wschodnim i zachodnim, kierowali obozami koncentracyjnymi i obozami zagłady, a także stanowili personel szwadronów śmierci (Einsatzgruppen) dokonujących masowych mordów w Europie Wschodniej.

60,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

21
Kamerdyner, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamerdyner, DVD
Filip Bajon, 2019
Dostępny54 szt.

Opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia Mateusz Król (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

22
Orły Hitlera. Luftwaffe 1933-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły Hitlera. Luftwaffe 1933-1945
Dostępny6 szt.

Podobnie jak wiele innych elementów niemieckiej machiny wojennej, Luftwaffe stanowiło ukoronowanie osiągnięć niemieckiego programu zbrojeniowego. W latach 20. i na początku lat 30. niemieckie lotnictwo wojskowe działało w utajnieniu, wobec surowych restrykcji w dziedzinie zbrojeń narzuconych Niemcom na mocy traktatu wersalskiego. A jednak za sprawą znajdujących się za granicą biur konstrukcyjnych, cywilnych linii lotniczych oraz nazistowskich klubów szybowcowych zalążkowe siły powietrzne w hitlerowskich nowych Niemczech mimo wszystko funkcjonowały i się rozrastały, co ostatecznie w 1935 roku doprowadziło do oficjalnego odrodzenia Luftwaffe.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

23
Co przyjdzie?, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co przyjdzie?, CD
Misia Furtak, Agora - multimedia
Dostępny5 szt.

Misia Furtak prezentuje swoje nowe oblicze. Po 5 latach od „Epki” podpisanej jako Misia Ff, artystka przedstawia się imieniem i nazwiskiem w najbardziej dojrzałych muzycznie kompozycjach, które do tej pory wydała. Płyta „Co przyjdzie?” nie bez powodu zawiera znak zapytania. „To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli, których nie zauważamy. O strachu przed nimi i ich nieodwracalności. O konieczności zadawania pytań, obowiązkach, jakie na nas ciążą. O bezradności i niezgodzie. O rysach, pęknięciach i świadomości, że każdy ersatz prędzej czy później się rozsypie. O pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup, i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować” – mówi autorka. Misia Furtak to wokalistka i basistka, razem z zespołem Tres.b. Laureatka „Paszportu Polityki” w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in. nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydaną w 2013 roku płytę „Epka”. W październiku 2015 r. ukazał się debiutancki singiel duetu „Ffrancis”, który współtworzy wraz z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti). Lista utworów: 1. Nie zaczynaj 2. Pamięć 3. Bez czterech rąk 4. A little later 5. Go to sleep 6. Delusional 7. Będzie gorzej 8. Tysiąc 9. Skończy się 10. Space 11. Co przyjdzie?

51,90 zł
38,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,97 zł

24
Droga, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga, CD
Dostępny11 szt.

Pierwsza wspólna, długo wyczekiwana przez fanów płyta Patrycji Markowskiej i Grzegorza Markowskiego! Patrycja Markowska: „Nie wiem, kiedy po raz pierwszy zakiełkowała we mnie i w Tacie myśl, żeby nagrywać razem. Myślę, że ten pomysł pojawiał się od lat. Mieliśmy już za sobą pierwsze podejścia, jak choćby Kołysankę czy Trzeba żyć. Za każdym razem, kiedy stawaliśmy razem na scenie, działo się coś magicznego i niepowtarzalnego. Ciągle jednak nie czułam się gotowa do nagrania całego albumu. Przełomem był nasz wyjazd do Hiszpanii. Tata zabrał gitarę, ja ukulele. Piliśmy wino i jamowaliśmy razem. Wysłałam te szkice do zaprzyjaźnionych muzyków. Pierwszy był Maciek Wasio. W kilka godzin odesłał pierwszy szkic piosenki. Zgromadziliśmy wokół siebie ludzi, których lubimy i szanujemy i z którymi muzycznie nam po drodze. Braliśmy z Tatą czynny udział w powstawaniu każdej demówki i każdego dźwięku. Praca szła jak burza. Brak ciśnienia i oczekiwań wobec siebie i tej płyty spowodował, że powstawał materiał prawdziwy i bardzo nam bliski. Ta płyta jest dla mnie dowodem, że z przyjaźni i miłości powstają najlepsze rzeczy”. Lista utworów: 1. Na szczycie 2. Aż po horyzont 3. Droga 4. Pan pożarów i Pani burz 5. Nocy na złość 6. Kontrablues 7. Z daleka sobie patrzę 8. Echem zostawimy ślad 9. Lustro 10. Coraz mniej 11. Deja vu 12. Napój złotawy 13. Zawsze będę tu

51,90 zł
38,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,97 zł

25
Marzenia Joy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzenia Joy
Niedostępny
Brak

Saga rodzinna sławnej amerykańsko-chińskiej pisarki, autorki książki Kwiat śniegu i sekretny wachlarz. Dalsze losy bohaterów Dziewcząt z Szanghaju. W Dziewczętach z Szanghaju poznaliśmy dwie siostry, Pearl i May, uciekające do Ameryki przed koszmarem wojny z Japonią. Pearl była w ciąży, o czym nie wiedziała. Jest rok 1957. Jej córka, dziewiętnastoletnia Joy, zła na matkę i ciotkę, że nie wyjawiły jej prawdy, ucieka do Chin, by odnaleźć rzeczywistego ojca. Wchodzi w tamtejsze „wyższe sfery” nie wiedząc, jak niebezpieczny jest komunistyczny reżim. Dramatyczna opowieść o miłości, zdradzie i rodzinnych sekretach na doskonale opisanym tle epoki. See pisze tak obrazowo jakby sama to wszystko przeżyła.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

26
Przekąski. Pomysłowe przystawki z różnych krajów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekąski. Pomysłowe przystawki z różnych krajów
Niedostępny
Brak

Przekąski z różnych stron świata pomogą szybko, łatwo i niedrogo zamienić zwyczajne spotkanie z przyjaciółmi lub domową kolację w wystawne przyjęcie Pyszne „coś na ząb” jako apetyczny dodatek do kieliszka wina, w większej ilości z powodzeniem spełni rolę pełnoprawnego posiłku. Są tu sycące przekąski z mięsem, np. wątróbka pikantna z pastą czosnkową czy kulki z mięsa mielonego, z warzyw, owoców i grzybów (eleganckie owocowe szaszłyki z boczkiem), ryb i owoców morza (polecamy mintaja smażonego po andaluzyjsku). A także przepisy na różnorakie sosy i szybkie przekąski z chleba i sera.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

27
Pierogi nie tylko po polsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierogi nie tylko po polsku
Niedostępny
Brak

Pierogi! Wizytówka domu, kraju, bo nigdzie nie ma tak pysznych i różnorodnych. Tanie i wyrafinowane w smaku. Wyjątkowe jak wspomnienia z dzieciństwa. Autorka podaje przepisy na pierogi gotowane, pieczone, tzw. z pieca, albo smażone w tłuszczu jak pączki, w delikatnym cieście drożdżowym, miękkim lub chrupiącym. Na każdą okazję. I chociaż przyjmuje się, że pierogi to polska specjalność, dla odmiany można sięgnąć po włoskie, rosyjskie, węgierskie, a nawet południowoamerykańskie i zakaukaskie specjały. Dla chętnych jest przepis na azjatyckie pierożki z krewetkami w cieście z sosem sojowym. Są też tortellini, domowe ravioli, pierogi dargijskie, kołduny, cepeliny, pielmieni... No i ruskie, oczywiście!

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

28
Sonoristic Penderecki by Penderecki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonoristic Penderecki by Penderecki, CD
Krzysztof Penderecki, Polskie Radio
Dostępny166 szt.

Jednopłytowy album zawiera najznakomitsze dzieła awangardowe Krzysztofa Pendereckiego nagrane przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach pod dyrekcją samego kompozytora. Są to najnowsze nagrania Maestro Pendereckiego – utrwalone w grudniu 2017 roku: „Emanacje” – na 2 orkiestry smyczkowe, „De natura sonoris I” – na wielką orkiestrę symfoniczną, „De natura sonoris II” – na orkiestrę symfoniczną, „Polimorfia” na 48 instrumentów smyczkowych, „Fluorescencje” – na wielką orkiestrę symfoniczną. Całość stanowi doskonałą prezentację okresu tzw. sonoryzmu – nowatorskich dokonań dźwiękowych Pendereckiego z lat 60. i początku 70., które przyniosły kompozytorowi w tamtym czasie międzynarodowy rozgłos. W booklecie albumu znajduje się obszerne omówienie utworów i postaci tego największego z żyjących polskich kompozytorów.

40,00 zł
39,20 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

29
Pisma rozproszone. Tom 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma rozproszone. Tom 1-2
Dostępny23 szt.

Tom 1: Rozprawy filozoficzne i pisma krytyczne, Pisma polityczne i społeczne Komuniści, demagodzy, utopiści wszelkiej barwy, którzy macie prawe przeczucia i prawe domysły, ale czucia i myśli zwichnięte i wy synowie umęczonego, rozkrzyżowanego narodu żywej i świętej ofiary, przez którą Bóg staje się ludzkością, jako przez Jezusa Chrystusa Bóg stał się człowiekiem, nie rozrywajcież dalej świata niedojrzałymi zamysły lecz bądźcie dobrej myśli, ku zrozumieniu i bądźcie dobrej woli, ku spełnieniu! (August Cieszkowski) Tom 2: Pisma ekonomiczne Jesteśmy jeszcze dość naiwni, aby wierzyć (pozostawiając uznaniu czytelnika, czy pomimo, czy wskutek doświadczenia wieków), iż we wszelkiej walce przemocy z prawdą, słusznością, sprawiedliwością czy z prawem, zawsze przemoc końcem końców ulegnie. Im więcej się sroży, tym bardziej się wyczerpuje. Skądże miałaby przemóc to, co ma rację bytu w sobie? (August Cieszkowski)

80,00 zł
56,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

30
Schowek
82,90 zł
76,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,63 zł

31
Schowek
Songs For The Dead Live Clear Ghost White LP. Winyl
King Diamond, Mystic Production
Niedostępny
Brak

SIDE A 01. Out from the Asylum 02. Welcome Home 03. Sleepless Nights 04. Eye of the Witch SIDE B 05. Halloween 06. Melissa 07. Come to the Sabbath 08. Them SIDE C 09. Funeral 10. Arrival 11. A Mansion in Darkness 12. The Family Ghost 13. The 7th Day of July 1777 SIDE D 14. Omens 15. The Possession 16. Abigail 17. Black Horsemen 18. Insanity

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

32
Pragnienia. Ukryte źródło duchowości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragnienia. Ukryte źródło duchowości
Dostępny9 szt.

Bóg jest przede wszystkim Bogiem pragnienia. Pragnienie jest potężną siłą, która często motywuje nas do podejmowania szczególnych wyzwań. Moc pożądania, choć wcielona i zmysłowa, została nam dana przez Boga i pełni rolę klucza do całej ludzkiej duchowości. Czerpiąc z Pisma Świętego, chrześcijańskiej klasyki duchowości oraz osobistego doświadczenia, Philip Sheldrake odkrywa, jaką rolę pełnią pragnienia w odniesieniu do Boga, modlitwy, seksualności i dokonywania wyborów. Wyjaśnia przyczyny podejrzliwości Kościoła wobec pragnień i tłumaczy, czym się one różnią od potrzeb. Pokazuje, jak zrozumieć i ukierunkować pragnienia tak, aby prowadziły do pełniejszego życia oraz spotkania Boga. Philip Sheldrake – badacz duchowości chrześcijańskiej, teolog i historyk. Wykładowca w Cambridge Theological Federation oraz dyrektor Instytutu Studiów Współczesnej Duchowości w Oblackiej Szkole Teologicznej. Prowadził zajęcia z klerykami przygotowującymi się do święceń kapłańskich oraz warsztaty na temat duchowości i seksualności.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

33
LEGO Overwatch. 75975 Posterunek Gibraltar - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Overwatch. 75975 Posterunek Gibraltar
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

Zbuduj kultową rakietę i wieżę startową znane z niezwykle lubianej mapy w grze Overwatch® z zestawem LEGO® Overwatch Posterunek: Gibraltar 75975! Zestaw, zainspirowany popularną na całym świecie zespołową grą akcji, przedstawia rakietę, która rozkłada się na dwie mniejsze. Dodatkowo w zestawie są trzy postacie z gry: Fara uzbrojona w wyrzutnię rakiet, Łaska z kaduceuszem i blasterem oraz Żniwiarz ze swoimi dwiema Piekielnymi Strzelbami, a do tego duża figurka Winstona uzbrojona w Działo Tesli. Młodym fanom spodoba się zabawa zbudowaną z klocków rakietą i bohaterami z gry wyposażonymi w niezwykłą broń. Natomiast starsi gracze mogą pokazać światu swoją pasję, ustawiając ten rewelacyjny model kolekcjonerski do zbudowania przy swoim stanowisku gamingowym. • W zestawie minifigurki: Fara, Łaska i Żniwiarz, a także duża figurka Winstona. • Rakieta z gry Overwatch® rozkłada się na dwie mniejsze rakiety z osobnymi kokpitami. Mniejsza z nich ma ładownię, w której zmieści się duża figurka Winstona, banany i klocek przedstawiający masło orzechowe. • W komplecie wieża startowa podtrzymująca rakietę w pionie, tak jak na mapie Posterunek: Gibraltar w grze Overwatch®. • W komplecie broń postaci z gry Overwatch®: wyrzutnia rakiet Fary, kaduceusz i kaduceuszowy blaster Łaski, dwie Piekielne Strzelby Żniwiarza oraz Działo Tesli należące do Winstona. • Overwatch® studia Blizzard Entertainment — twórców legendarnej gry „World of Warcraft®” — szybko zyskał rzeszę zapalonych fanów z całego świata, którzy tworzą animowane seriale online oraz komiksy i organizują międzynarodowe zawody e-sportowe. • Zestawy konstrukcyjne z serii LEGO® Overwatch® to doskonały prezent dla fanów tej hitowej gry wideo. • Model można połączyć z zestawem 75970 Smuga vs. Trupia Wdowa, by urządzić jeszcze bardziej wciągające pojedynki bohaterów gry Overwatch®! • Połączone rakiety mają ok. 5 cm wysokości, 37 cm długości i 19 cm szerokości. • Wieża startowa ma ok. 37 cm wysokości, 22 cm szerokości i 22 cm głębokości.

419,99 zł
361,19 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 58,80 zł

34
LEGO Overwatch. 75974 Bastion - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Overwatch. 75974 Bastion
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

Figurka LEGO® Overwatch® 75974 Bastion z możliwością zmiany konfiguracji spodoba się każdemu miłośnikowi gry Overwatch. Zestaw, zainspirowany popularną na całym świecie zespołową grą akcji Overwatch, przedstawia jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z gry. Zbudowana z klocków figurka robota może w dowolnym momencie przejść w tryb zwiadowcy, wartownika lub czołgu — nie trzeba jej przebudowywać! Gracze z pewnością docenią realistyczne detale tego modelu, który będzie doskonałą ozdobą każdego stanowiska gamingowego. • Bastion, bohater gry Overwatch®, z funkcją strzelania w trybie czołgu. • Zmień konfigurację Bastiona ze zwiadowcy na czołg — modelu nie trzeba przebudowywać! • W komplecie broń Bastiona z gry Overwatch®: pistolet maszynowy i karabin Gatlinga. • Overwatch® studia Blizzard Entertainment — twórców legendarnej gry „World of Warcraft®” — szybko zyskał rzeszę zapalonych fanów z całego świata, którzy tworzą animowane seriale online oraz komiksy i organizują międzynarodowe zawody e-sportowe. • Zestawy konstrukcyjne z serii LEGO® Overwatch® to doskonały prezent kolekcjonerski dla fanów tej hitowej gry wideo. • Figurka Bastiona w trybie zwiadowcy ma ok. 26 cm wysokości, a w trybie czołgu ok. 17 cm wysokości.

279,99 zł
240,79 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 39,20 zł

35
LEGO Overwatch. 75973 D.Va & Reinhardt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Overwatch. 75973 D.Va & Reinhardt
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

Zbuduj kultowego mecha i zmechanizowaną zbroję z zestawu LEGO® Overwatch 75973 D.Va & Reinhardt! Zestaw zawiera szczegółowe minifigurki obu popularnych tankujących postaci z gry Overwatch, które można włożyć do zbroi przez otwierane klapy. Reinhardt ma ogromny młot rakietowy do zbudowania z klocków, a do tego obie minifigurki uzbrojone są w mniejszą broń, dzięki której młodsi fani mogą rozgrywać sceny akcji z gry. Natomiast starsi gracze z przyjemnością ustawią minifigurki i zbroje obok swojego stanowiska gamingowego. • W zestawie minifigurki D.Vy i Reinhardta. • Mech D.Vy ma funkcję strzelania i otwieraną klapę, przez którą można włożyć do środka minifigurkę D.Vy. • Zbroja Reinhardta ma ogromny młot rakietowy do zbudowania z klocków i otwieraną klapę, przez którą można włożyć do środka minifigurkę Reinhardta. W komplecie broń postaci z gry Overwatch®: działka fuzyjne D.Vy oraz młot rakietowy Reinhardta. • Overwatch® studia Blizzard Entertainment — twórców legendarnej gry „World of Warcraft®” — szybko zyskał rzeszę zapalonych fanów z całego świata, którzy tworzą animowane seriale online oraz komiksy i organizują międzynarodowe zawody e-sportowe. • Zestawy konstrukcyjne z serii LEGO® Overwatch® to doskonały prezent dla fanów tej hitowej gry wideo. • Model D.Vy ma ok. 15 cm wysokości. • Model Reinhardta ma ok. 14 cm wysokości.

179,99 zł
154,79 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 25,20 zł

36
LEGO Overwatch. 75972 Dorado - pojedynek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Overwatch. 75972 Dorado - pojedynek
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

Zbuduj kultowy budynek z mapy Dorado oraz ciężarówkę z ładunkiem w zestawie LEGO® Overwatch 75972 Dorado — pojedynek. Zestaw, zainspirowany popularną na całym świecie zespołową grą akcji, przedstawia doskonale rozpoznawalny budynek z popularnej mapy Dorado. W komplecie są trzy postacie: Żołnierz-76, Żniwiarz oraz McCree. Uzbrojenie z gry Overwatch, budynek z mapy Dorado oraz ciężarówka z ładunkiem wyglądająca jak ta w grze z pewnością zachęcą fanów do zbudowania zestawu i ustawienia go na półce. Natomiast młodsi gracze z chęcią pobawią się pojazdem i miniaturowym targiem. • W zestawie minifigurki: Żołnierz-76, Żniwiarz i McCree. • Budynek z mapy Dorado ma trzy okna (dwa z okiennicami), lampy, latarnię, mały stragan targowy i bramę, przez którą może przejechać ciężarówka z ładunkiem. • Ciężarówka z ładunkiem ma miejsce dla minifigurki, wyjmowany generator oraz ukryte koła, które dają efekt unoszenia się nad jezdnią — zupełnie jak w grze. • W komplecie broń postaci z gry Overwatch®: ciężki karabin pulsacyjny Żołnierza-76, dwie Piekielne Strzelby Żniwiarza oraz sześciostrzałowy rewolwer Rozjemca należący do McCree. • Overwatch® studia Blizzard Entertainment — twórców legendarnej gry „World of Warcraft®” — szybko zyskał rzeszę zapalonych fanów z całego świata, którzy tworzą animowane seriale online oraz komiksy i organizują międzynarodowe zawody e-sportowe. Zestawy LEGO® Overwatch® to doskonały prezent dla fanów tej hitowej gry wideo. • Wymiary budynku z mapy Dorado: 17.0 x 15.0 x 4.0 cm • Wymiary ciężarówki z ładunkiem: 8.0 x 15.0 x 8.0 cm

139,99 zł
120,39 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 19,60 zł

37
LEGO Overwatch. 75971 Hanzo vs. Genji - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Overwatch. 75971 Hanzo vs. Genji
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Zbuduj z klocków LEGO® dojo Hanamura z dwójką smoczych braci z gry Overwatch® w zestawie LEGO Overwatch 75971 Hanzo vs. Genji. Zestaw, zainspirowany popularną na całym świecie zespołową grą akcji, przedstawia niezapomniane starcie w dojo Hanamura. Naprzeciw siebie staje dwóch rywalizujących ze sobą smoczych braci: Hanzo i cyborg ninja Genji. Uzbrojenie dla obu popularnych bohaterów oraz dojo do zbudowania pomogą dzieciom odgrywać własne przygody z gry. Natomiast starsi gracze z przyjemnością ustawią ten fantastyczny model obok swojego stanowiska gamingowego. • W zestawie są minifigurki: Hanzo, Genji i członek klanu Shimada. • W dojo Hanamura znajduje się stojak na broń, apteczka oraz dwa ukryte miotacze klocków przedstawiające duchy smoków obu braci. • W komplecie broń postaci z gry Overwatch®: Smoczy Miecz Genjiego oraz Łuk Burzy Hanzo. • Overwatch® studia Blizzard Entertainment — twórców legendarnej gry „World of Warcraft®” — szybko zyskał rzeszę zapalonych fanów z całego świata, którzy tworzą animowane seriale online oraz komiksy i organizują międzynarodowe zawody e-sportowe. • Modele LEGO® Overwatch® to doskonały prezent dla fanów tej hitowej gry. • Budynek dojo Hanamura ma ok. 11.0 cm wysokości, 22.0 cm szerokości oraz 9.0 cm głębokości.

129,99 zł
111,79 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 18,20 zł

38
LEGO Overwatch. 75970 Smuga vs. Trupia Wdowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Overwatch. 75970 Smuga vs. Trupia Wdowa
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

Wykonuj epickie misje rodem z gry Overwatch® w zestawie LEGO® Overwatch 75970 Smuga vs. Trupia Wdowa. Zestaw, zainspirowany popularną na całym świecie zespołową grą akcji, przedstawia drona-satelitę z mapy Posterunek: Gibraltar, na której Smuga i Trupia Wdowa walczą o kontrolę nad ładunkiem. Uzbrojenie dla obu bohaterek oraz miejsce na minifigurkę w satelicie pomogą młodym fanom odgrywać własne przygody z popularnymi postaciami i miejscami. Natomiast starsi gracze mogą pokazać światu swoją pasję, ustawiając ten rewelacyjny model z gry Overwatch przy swoim stanowisku gamingowym. • W zestawie minifigurki Smugi i Trupiej Wdowy. • Dron-satelita ma ukryty kokpit z elementami komputerowymi, otwierany tylny właz, wyjmowany „mózg” drona oraz apteczkę. W komplecie jest także dysk punktu kontrolnego. • W komplecie broń postaci z gry Overwatch®: Pocałunek wdowy należący do Trupiej Wdowy oraz dwa pistolety pulsacyjne Smugi. • Overwatch® studia Blizzard Entertainment — twórców legendarnej gry „World of Warcraft®” — szybko zyskał rzeszę zapalonych fanów z całego świata, którzy tworzą animowane filmy online oraz komiksy i organizują międzynarodowe zawody e-sportowe. • Zestawy z serii konstrukcyjnej LEGO® Overwatch® to doskonały prezent dla fanów tej popularnej na całym świecie zespołowej gry akcji. • Model można połączyć z zestawem 75975 Posterunek: Gibraltar, by urządzić jeszcze bardziej wciągające pojedynki bohaterów gry Overwatch®! • Zabawkowy dron ma ok. 6 cm wysokości, 14 cm długości i 9 cm szerokości.

69,99 zł
60,19 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,80 zł

39
W królestwie Literkolandii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W królestwie Literkolandii
Dostępny72 szt.

Książka W Królestwie Literkolandii adresowana jest do dzieci 5–6-letnich. To zbiór ćwiczeń w pisaniu liter, sylab i wyrazów w powiększonej liniaturze na laminowanych stronach. Dołączony do książki suchościeralny pisak umożliwia wielokrotne ćwiczenie kształtu liter i ich prawidłowego łączenia. Tempo pracy oraz liczba powtarzanych ćwiczeń powinny być dostosowane do możliwości dziecka. Podczas pracy z dzieckiem należy zwrócić uwagę na to, czy książka leży równo, a dziecko utrzymuje prawidłową postawę przy pisaniu i właściwie trzyma pisak. Systematyczna praca z książką na pewno doprowadzi do sukcesu: ładnego, kształtnego pisania oraz prawidłowego łączenia liter. Do książeczki dołączono pisak.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

40
Arkusze egzaminacyjne z matematyki dla uczniów klas ósmych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusze egzaminacyjne z matematyki dla uczniów klas ósmych
Dostępny145 szt.

Publikacja Arkusze egzaminacyjne z matematyki dla uczniów klas ósmych zawiera 12 próbnych arkuszy wraz z odpowiedziami do wszystkich zadań zamkniętych i przykładowymi rozwiązaniami zadań otwartych. Zadania w arkuszach są zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zawartymi w Informatorze o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 oraz nową podstawą programową. Książka zawiera materiał ćwiczeniowy, który uwzględnia zmiany dotyczące zakresu materiału obowiązującego na egzaminie po szkole podstawowej (nowe zagadnienia, m.in.: największy wspólny dzielnik i najmniejsza wspólna wielokrotność dwóch liczb naturalnych, proporcjonalność prosta, symetralna odcinka i dwusieczna kąta, środek odcinka, punkty kratowe, proste dowody geometryczne, prawdopodobieństwo zdarzeń). Rozwiązywanie zadań zawartych w próbnych arkuszach egzaminacyjnych pozwoli uczniowi: • powtórzyć i utrwalić zagadnienia zawarte w podstawie programowej z matematyki, • nabyć umiejętności wykorzystywania wiedzy z różnych działów matematyki do rozwiązania problemów zawartych w zadaniach, • nauczyć się planowania czasu przeznaczonego na rozwiązanie zadań zawartych w arkuszu, • nabyć umiejętności zapisywania pełnych rozwiązań zadań otwartych w miejscu na to przeznaczonym.

18,99 zł
13,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

41
Figurki Transformers BotBots, Techie Team - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki Transformers BotBots, Techie Team
Hasbro
Niedostępny
Brak

Gdy odłamek Energonu rozbił się wewnątrz supermarketu, przedmioty codziennie użytku nabrały życia! Tak powstały Botboty! Zaskocz niczego niespodziewających się znajomych, zmieniając przedmioty codziennego użytku w przeurocze BotBoty! Poznaj zwariowany świat BotBotów, odkrywając coraz to nowsze serie, wśród nich: Cukrowe Spięcie, Toaletowe Jednostki, Technolaki, Muzykowcy, Plecakowa Brygada czy Narzędziaki. W każdym 5-paku znajdziecie tematycznie dobrane BotBoty oraz 1-go BotBota niespodziankę. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi! Do zebrania ponad 190 BotBotów w serii 1! Zawartość i cechy zestawu: – 5-pak BotBotów (w tym 1 BotBot niespodzianka), – każda postać Transformers BotBots ma 2 tryby zabawy, – plakat kolekcjonerski, – instrukcja. Wymiary opakowania: 21.0 x 16.0 x 4.0 cm

57,03 zł
51,33 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,70 zł

42
Figurki Transformers BotBots, 5-pak. Sugar Shock - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki Transformers BotBots, 5-pak. Sugar Shock
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Gdy odłamek Energonu rozbił się wewnątrz supermarketu, przedmioty codziennie użytku nabrały życia! Tak powstały Botboty! Zaskocz niczego niespodziewających się znajomych, zmieniając przedmioty codziennego użytku w przeurocze BotBoty! Poznaj zwariowany świat BotBotów, odkrywając coraz to nowsze serie, wśród nich: Cukrowe Spięcie, Toaletowe Jednostki, Technolaki, Muzykowcy, Plecakowa Brygada czy Narzędziaki. W każdym 5-paku znajdziecie tematycznie dobrane BotBoty oraz 1 BotBota niespodziankę. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi! Do zebrania ponad 190 BotBotów w serii 1! Zawartość i cechy zestawu: – 5-Pak BotBotów (w tym 1 BotBot niespodzianka), – każda postać Transformers BotBots ma 2 tryby zabawy, – plakat kolekcjonerski, – instrukcja. Rozmiar opakowania: 21.0 x 16.0 x 4.0 cm

57,03 zł
51,33 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,70 zł

43
Transformers BotBots. Greaser Gang - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers BotBots. Greaser Gang
Hasbro
Niedostępny
Brak

Gdy odłamek Energonu rozbił się wewnątrz supermarketu, przedmioty codziennie użytku nabrały życia! Tak powstały Botboty! Zaskocz niczego niespodziewających się znajomych, zmieniając przedmioty codziennego użytku w przeurocze BotBoty! Poznaj zwariowany świat BotBotów, odkrywając coraz to nowsze serie, wśród nich: Cukrowe Spięcie, Toaletowe Jednostki, Technolaki, Muzykowcy, Plecakowa Brygada czy Narzędziaki. W każdym 8-paku znajdziecie tematycznie dobrane BotBoty oraz jednego BotBota niespodziankę. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi! Do zebrania ponad 190 BotBotów w serii 1! Zawartość i cechy zestawu: – 8-pak BotBotów (w tym 1 BotBot niespodzianka), – każda postać Transformers BotBots ma 2 tryby zabawy, – plakat kolekcjonerski, – instrukcja.

84,30 zł
75,87 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,43 zł

44
Figurki Transformers BotBots. Jock Squad - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki Transformers BotBots. Jock Squad
Hasbro
Niedostępny
Brak

Gdy odłamek Energonu rozbił się wewnątrz supermarketu, przedmioty codziennie użytku nabrały życia! Tak powstały Botboty! Zaskocz niczego niespodziewających się znajomych, zmieniając przedmioty codziennego użytku w przeurocze BotBoty! Poznaj zwariowany świat BotBotów, odkrywając coraz to nowsze serie, wśród nich: Cukrowe Spięcie, Toaletowe Jednostki, Technolaki, Muzykowcy, Plecakowa Brygada czy Narzędziaki. W każdym 8-paku znajdziecie tematycznie dobrane BotBoty oraz jednego BotBota niespodziankę. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi! Do zebrania ponad 190 BotBotów w serii 1! Zawartość i cechy zestawu: – 8-Pak BotBotów (w tym 1 BotBot niespodzianka), – każda postać Transformers BotBots ma 2 tryby zabawy, – plakat kolekcjonerski, – instrukcja.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

45
Transformers BotBots. Zestaw figurki 5-pak. Toilet Troop, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Transformers BotBots. Zestaw figurki 5-pak. Toilet Troop, mix wzorów
Hasbro
Dostępny2 szt.

Gdy odłamek Energonu rozbił się wewnątrz supermarketu, przedmioty codziennie użytku nabrały życia! Tak powstały Botboty! Zaskocz niczego niespodziewających się znajomych, zmieniając przedmioty codziennego użytku w przeurocze BotBoty! Poznaj zwariowany świat BotBotów, odkrywając coraz to nowsze serie, wśród nich: Cukrowe Spięcie, Toaletowe Jednostki, Technolaki, Muzykowcy, Plecakowa Brygada czy Narzędziaki. W każdym 5-paku znajdziecie tematycznie dobrane BotBoty oraz jednego BotBota niespodziankę. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi! Do zebrania ponad 190 BotBotów w serii 1! Zawartość i cechy zestawu: – 5-Pak BotBotów (w tym 1 BotBot niespodzianka), – każda postać Transformers BotBots ma 2 tryby zabawy, – plakat kolekcjonerski, – instrukcja. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo

57,03 zł
42,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,83 zł

46
Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanych
Dostępny27 szt.

Obiegowa opinia głosi, że dobrze zawarta umowa jest podstawą sukcesu podjętego przedsięwzięcia budowlanego, tworząc ład w działaniach stron, promując współpracę, a nie konflikt, przynosząc obopólne korzyści. Podstaw sukcesu może być więcej, na pewno jednak umowa wywołuje wiele istotnych następstw o charakterze organizacyjnym i ekonomicznym, z którymi strony muszą się liczyć, składając podpisy pod jej treścią. W ramach operacji zawarcia umowy trzeba zatem podjąć, oprócz wielu innych, dwie kluczowe decyzje, a mianowicie: – decyzję dotyczącą tekstu przyszłej umowy, – decyzję dotycząca sposobu postępowania prowadzącego do zawarcia umowy. Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie kwestii organizacyjnych i ekonomicznych związanych z kontraktowaniem realizacji przedsięwzięć budowlanych w ramach istniejącego porządku prawnego. Omówiono także szczególne rodzajów umów związane z realizacją przedsięwzięć budowlanych, takie jak umowy o projekt i budowę, umowy o zarządzanie przedsięwzięciem budowlanym i inne, funkcjonujące w obrębie budownictwa. Istotnym walorem pracy jest prezentacja nowoczesnych systemów realizacji – zarówno form kontraktów budowlanych różniących się sposobem określania wynagrodzenia i sposobu podziału ryzyka finansowego, jak i strategii realizacji przedsięwzięć, sposobów podziału zadań i układów stosunków umownych – sprawdzonych w krajach wysoko rozwiniętych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

47
Choroby przyzębia. Klasyfikacja 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby przyzębia. Klasyfikacja 2017
Dostępny101 szt.

Przedstawiamy najnowszą klasyfikację leczenia chorób przyzębia pod redakcją prof. dr hab. n. med. Renaty Górskiej, konsultanta krajowego ds. periodontologii, przygotowaną we współpracy ze specjalistami z różnych obszarów stomatologii. Klasyfikacja chorób przyzębia i tkanek wokół implantów jest niezbędna zarówno dla lekarzy praktyków, którzy wykorzystują ją do właściwego diagnozowania i leczenia pacjentów, jak i dla naukowców, badających etiologię, patogenezę, przebieg i leczenie tych chorób. Nowa klasyfikacja została opracowana przez grupę roboczą, powołaną w celu aktualizacji klasyfikacji chorób przyzębia i chorób tkanek wokół implantów, w trakcie warsztatów trwających od 9 do 11 listopada 2017 roku, ale przygotowania trwały od 2015 roku. Wyniki prac, a tym samym nową klasyfikację ogłoszono podczas konferencji EuroPerio 9 w Amsterdamie (20-23 czerwca 2018 r.). Co zawiera publikacja: – aktualizacja dotychczas obowiązującej klasyfikacji z 1999 roku, – opracowanie analogicznej klasyfikacji chorób tkanek wokół implantów, – przejrzyste i jednoznaczne definicje kliniczne i kryteria diagnostyczne, które pomogą lekarzom praktykom w stosowaniu nowej klasyfikacji, – nowe wyniki badań oraz aktualne podejście do zagadnienia chorób przyzębia i chorób tkanek wokół implantów, oparte na najmocniejszych dostępnych dowodach naukowych, – uzasadnienie zmian i interpretacja najnowszej klasyfikacji na podstawie raportów przygotowanych przez poszczególne grupy robocze warsztatów.

79,00 zł
73,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

48
Reumatologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reumatologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej
Dostępny37 szt.

Przedstawiamy kompendium wiedzy z reumatologii uwzględniające choroby, z którymi najczęściej może zetknąć się lekarz w POZ. Książka opisuje badanie narządu ruchu, diagnostykę różnicową, a także problemy związane z leczeniem chorób reumatycznych i efektywne wykorzystanie badania podmiotowego, przedmiotowego i badań dodatkowych. Publikacja przygotowana jest z myślą o lekarzach pracujących w placówkach POZ, lekarzach przygotowujących się do egzaminu z medycyny rodzinnej oraz studentów medycyny.

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

49
Hatchimals. 4 figurki. Seria 4. Cztery jajka + bonus - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hatchimals. 4 figurki. Seria 4. Cztery jajka + bonus
Spin Master
Niedostępny
Brak

Poznaj sezon 4 Hatchimals CollEGGtibles: świecą jasno, gdy umieścisz je w świetle! W tym sezonie jest ponad 80 zupełnie nowych postaci do wykrycia i odkrycia! Odblokuj ten zestaw, a znajdziesz jeden Hatchimals poza jajkiem i cztery jaja Hatchimals! Użyj swojej miłości i opieki, aby rozgrzać każde jajko, aż zmieniające kolor serce zmieni się z fioletowego na różowe. Naciśnij, aby delikatnie roztrzaskać skorupę i poznać nowego przyjaciela!Możesz nawet połączyć nowych znajomych z zestawami Hatchy Home, aby pokazać, jak świecą!

54,49 zł
49,04 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,45 zł

50
Hatchimals. Jajko. Seria 4 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hatchimals. Jajko. Seria 4
Spin Master
Niedostępny
Brak

Nowa seria kolekcjonerska Hatchimals to przesłodkie stwory, które żyją wewnątrz jaj. Każdy z nich potrzebuje Twojej pomocy, czułości i dotyku, aby się wykluć! Trzymając jajeczko w rękach, delikatnie pocieraj fioletowe serduszko, tak aby zmieniło kolor. Kiedy serce zmieni kolor na różowy Twój Hatchimals jest gotowy do wyklucia. Skórka jajeczka z łatwością pęknie, a Ty możesz zobaczyć, na którego Hatchimals trafiłeś i do której wyjątkowej rodziny należy! Każda figurka z sezonu 4 może rozbłysnąć blaskiem – ustawiając ją na podświetleniu, poprzez serduszko na brzuszku Hatchimals przebije się światło. Figurki mają perłowe wykończenie odbijające światło. Jest ich aż 80 do zebrania w 4 sezonie – w tym, najrzadziej spotykane odmiany edycje specjalne oraz limitowane (54 typowe figurki, 18 w edycji specjalnej i 8 w edycji limitowanej). Łącznie do zebrania 13 rodzin. Uwaga.To produkt niespodzianka. Nigdy nie wiesz, którego upolujesz. Zbierz całą kolekcję! Wymiary opakowania: 7.0 x 6.0 x 5.0 cm

15,37 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,38 zł

Wróć do góry