hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.01.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 12 stycznia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Palcem po mapie - Polska (ABINO), na drugim Admirał Unrug (Mariusz Borowiak). Kolejny produkt to Psy (praca zbiorowa) oraz Koty (praca zbiorowa).
1
Palcem po mapie - Polska - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Palcem po mapie - Polska
ABINO, od 7 lat
Dostępny52 szt.

Nowa wersja lubianej gra edukacyjnej, dzięki której gracze poznają ciekawe miejsca naszego kraju. Zapoznają się z mapą Polski, położeniem miast, rzek, gór i Parków Narodowych. Gra została uzupełniona o autorskie fotografie ciekawych miejsc w Polsce. Rozgrywka polega na losowym wybraniu karty z opisem konkretnego miejsca i jak najszybszym odszukaniu go na mapie. Ten z uczestników, który jako pierwszy odnajdzie na mapie wylosowane miejsce, zdobywa kartę. Wygrywa ten z graczy, który zbierze największą ilość kart. Zawartość: - plansza z mapą Polski - 64 kart tematycznych

35,50 zł
30,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,32 zł

4 osoby kupiły
2
Admirał Unrug - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Admirał Unrug
Dostępny295 szt.

Zmieniona, poprawiona i rozszerzona jedyna biografia wiceadmirała Józefa Unruga, dowódcy Floty Polskiej Marynarki Wojennej w latach 1925-1939. Były oficer Cesarskiej Marynarki Wojennej (Kaiserliche Marine) w stopniu kapitana marynarki podczas pierwszej wojny światowej na przestrzeni trzech lat był dowódcą czterech z sześciu, okrętów podwodnych (U-Bootów). Przez blisko piętnaście lat służył w zawodowej kajzerowskiej flocie. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wstąpił do PMW; uznawany jest za twórcę przedwojennej polskiej floty wojennej. Wybitny oficer, wychowawca i dżentelmen. Legendarny dowódca obrony Wybrzeża podczas pierwszych tygodni września 1939 roku. Po kapitulacji Helu trafił do niewoli niemieckiej. Zachowanie Unruga w niewoli stworzyło legendę wokół jego osoby. Były dowódca polskiej Floty w latach 1939-1945 przebywał w 7 obozach jenieckich. Po wojnie pozostał na emigracji. Rząd brytyjski przyznał Józefowi Unrugowi emeryturę – ale admirał jej nie pobierał! Zamieszkał w Anglii, Maroku, na końcu w Domu Polskim dla emerytów pod Orleanem we Francji, gdzie zmarł w 1973 roku. Został pochowany w Montresor. Książka została wzbogacona o wiele unikalnych materiałów ilustracyjnych i dokumenty źródłowe przechowywane zarówno w kraju, jak i zagranicą, m.in. pochodzące ze zbiorów rodziny Unrugów we Francji, oraz ze zbiorów prywatnych i państwowych we Flensburgu, Berlinie, Cuxhaven i Freiburgu.

49,90 zł
40,42 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,48 zł

3 osoby kupiły
3
Psy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy
Dostępny23 szt.

Seria Biblioteka Wiedzy to zbiór książek zawierających przydatne informacje z różnych dziedzin. Korzystanie z nich ułatwia przejrzyste rozmieszczenie materiału. Lekturę uatrakcyjniają mapy, wykresy i zdjęcia. Przydatna i praktyczna książka opisująca różne aspekty opieki nad psem oraz charakterystykę wybranych ras. Jak wybrać psa, jak przygotować się na jego przyjęcie, porady na temat żywienia, pielęgnacji czworonogów to tylko niektóre zagadnienia poruszone w tej publikacji. Całość wzbogacają liczne zdjęcia i tabele. Zapraszamy do lektury!

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
4
Koty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty
Dostępny10 szt.

Seria Biblioteka Wiedzy to zbiór książek zawierających przydatne informacje z różnych dziedzin. Korzystanie z nich ułatwia przejrzyste rozmieszczenie materiału. Lekturę uatrakcyjniają mapy, wykresy i zdjęcia. Przydatna i praktyczna książka opisująca różne aspekty opieki nad kotem oraz charakterystykę wybranych ras. Jak przygotować się na przyjęcie kota, jak oswoić inne zwierzęta z nowym członkiem rodziny, porady na temat żywienia, pielęgnacji kota to tylko niektóre zagadnienia poruszone w tej publikacji. Całość wzbogacają liczne zdjęcia. Zapraszamy do lektury!

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
5
Pidżamersi Activity nr 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
6
Piętnaście podróży z Warszawy do Londynu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piętnaście podróży z Warszawy do Londynu
Dostępny5 szt.

Tytułowe piętnaście podróży trwa łącznie sześć lat (1940-1946). Czternaście spośród nich odbywa się w Polsce. Odległości bywają różne. Niekiedy bardzo niewielkie (dwa przystanki autobusem, dwudziestominutowy spacer), a czasem większe – o wiele większe. W chwili, gdy ją poznajemy, podróżniczka ma siedem lat. Po drodze dziewczynka traci dom, rodzinę, nazwisko i włosy – aż wreszcie gubi też strach. W tych trudnych latach dwie rzeczy pomagają bohaterce podczas podróży: kilka lekcji udzielonych przez rodziców – i ogromne szczęście, które nigdy jej nie opuszcza.

30,00 zł
25,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
7
Kodeks karny skarbowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny skarbowy
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera jednolity tekst ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy oraz skorowidz przedmiotowy KKS. Poprzez system przypisów publikacja umożliwia studentom i praktykom łatwe śledzenie zmian prawnych. Zaletą książki jest jej praktyczny, poręczny format, przejrzysty układ graficzny i niska cena. Łatwą orientację w materiale umożliwia obszerny skorowidz. Stan prawny: styczeń 2019 r. Przepisy wchodzące w życie później niż podany stan prawny aktu prawnego, ale już ogłoszone w Dzienniku Ustaw, podajemy w ramkach z zachowaniem przepisu w dotychczas obowiązującym brzmieniu. Publikacja wskaże Ci m.in. zagadnienia z zakresu: • przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe: zaniechanie ukarania sprawcy; przestępstwa skarbowe wykroczenia skarbowe; przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji; przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko obowiązkom celnym oraz zasadom obrotu z zagranicą towarami i usługami; przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko obrotowi dewizowemu; przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko organizacji gier hazardowych, • postępowanie w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe: strony i ich procesowi przedstawiciele; zatrzymanie rzeczy. zabezpieczenie majątkowe; właściwość organów postępowania przygotowawczego; pociągnięcie do odpowiedzialności za zgodą sprawcy; postępowanie mandatowe; zezwolenie na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności; przebieg negocjacji; postępowanie przygotowawcze; postępowanie przed sądem; postępowanie nakazowe; postępowanie w stosunku do nieobecnych, • postępowanie wykonawcze w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe: zakres obowiązywania; postępowanie; wykonywanie kar; wykonywanie środków karnych. Publikacja jest szczególnie pomocna dla: • studentów i wykładowców, • osób przygotowujących się do egzaminów, • aplikantów, • osób ceniących sobie poręczny format, niewielkie gabaryty książki oraz przystępną cenę.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

8
Ustawa o rachunkowości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o rachunkowości
Niedostępny
Brak

Broszura Ustawa o rachunkowości zawiera najnowszy tekst jednolity ustawy wraz ze zmianami, załączniki do ustawy oraz akty wykonawcze. Zaletą książki jest jej praktyczny, poręczny format i przejrzysty układ graficzny. Łatwą orientację w materiale umożliwia obszerny skorowidz. Ostatnie zmiany opatrzone są przypisami. Stan prawny: styczeń 2019 r.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

9
Ustawa o finansach publicznych 2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o finansach publicznych 2019
Dostępny4 szt.

Broszura zawiera najnowszy tekst jednolity ustawy o finansach publicznych ze zmianami oraz przepisy wprowadzające ww. ustawę. Zaletą książki jest jej praktyczny, poręczny format, przejrzysty układ graficzny. Publikacja przeznaczona jest m.in. dla studentów i praktyków prawa, administracji, finansów, a także pracowników jednostek sektora publicznego. Łatwą orientację w materiale umożliwia skorowidz oraz opatrzenie ostatnich zmian przypisami redakcyjnymi.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

10
Prawo samorządu terytorialnego 2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo samorządu terytorialnego 2019
Niedostępny
Brak

Książka pt. Prawo samorządu terytorialnego stanowi zbiór trzech podstawowych ustaw regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce, tj. ustawę o samorządzie gminnym, powiatowym i województwa, opatrzone zbiorczym skorowidzem. We wszystkich tych ustawach uwzględniono zmiany uchwalone u schyłku 2017 r. Zaletą książki jest jej praktyczny, poręczny format i przejrzysty układ graficzny. Stan prawny: styczeń 2019 r.

13,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,91 zł

11
Prawo zamówień publicznych 2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo zamówień publicznych 2019
Niedostępny
Brak

Broszura zawiera najnowszy tekst jednolity ustawy Prawo zamówień publicznych wraz ze zmianami. Publikacją będą przede wszystkim zainteresowane osoby pracujące w jednostkach sektora finansów publicznych, innych państwowych jednostkach organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, a także inne podmioty korzystające ze wsparcia środków publicznych biorące udział w przetargach oraz studenci. Zaletą książki jest jej praktyczny, poręczny format i przejrzysty układ graficzny. Stan prawny: styczeń 2019 r.

13,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,91 zł

12
Wspieranie zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce przez system zachęt dla inwestorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspieranie zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce przez syste...
Niedostępny
Brak

Ważnym procesem zachodzącym we współczesnej gospodarce światowej jest umiędzynarodowienie. Polega ono na tworzeniu i rozwijaniu różnych form ponadnarodowych powiązań między przedsiębiorstwami, których przykładem są zagraniczne inwestycje bezpośrednie. Głównym celem podjętych badań jest ocena reakcji inwestorów zagranicznych na stosowanie zachęt. Pierwszą część monografii poświęcono teoretycznym, prawnym i organizacyjnym aspektom wspierania inwestorów zagranicznych. Część druga, empiryczna, zawiera badania oceniające znaczenie zachęt z perspektywy gospodarki kraju goszczącego i kraju pochodzenia. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do ekonomistów i przedstawicieli biznesu międzynarodowego. Może również zainteresować osoby związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw w przestrzeni międzynarodowej ? menedżerów, ekspertów, reprezentantów administracji publicznej.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

13
W służbie ludu i inżynierii społecznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W służbie ludu i inżynierii społecznej
Dostępny8 szt.

Kraje nordyckie, daleka północ Europy, są w Polsce od początku XXI wieku niezmiennie popularne. Na pewno przyczynia się do tego, z jednej strony, pewien egzotyzm położonych najdalej na północ części Norwegii, Szwecji czy Finlandii, z drugiej zaś profesjonalne działania marketingowe: tworzenie i umacnianie marek narodowych. Tymczasem nordyckie media, za wyjątkiem niektórych filmów fabularnych i seriali, są dość mało znane na świecie, a edukacyjna oferta skandynawskich mediów publicznych jest jedynie od czasu do czasu przywoływana, na przykład w mediach anglojęzycznych, jako ciekawostka. W książce przybliżono zarówno strukturę, jak i ofertę mediów publicznych Danii, Norwegii i Szwecji, nakreślając szerokie tło historyczne i kulturowe.

42,00 zł
38,64 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,36 zł

14
Jak wytresować smoka 3. Opowieść filmowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wytresować smoka 3. Opowieść filmowa
Niedostępny
Brak

Nowa książeczka z przygodami Czkawki i Szczerbatka, czyli głównych bohaterów popularnej animacji „Jak wytresować smoka”.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

15
Dragons. Przewodnik filmowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dragons. Przewodnik filmowy
Niedostępny
Brak

Wspaniała książka przewodnik opisujący postacie filmowe

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

16
Kissworld - The Best Of Kiss, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kissworld - The Best Of Kiss, CD
Kiss, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Kissworld – największe przeboje kultowego zespołu KISS na jednym wydawnictwie! Kiss – zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Ich katalog jest przepełniony klasykami rock ‘n’ rolla, a grupa od lat inspiruje kolejne pokolenia muzyków. Premiera Kissworld – The Best of Kiss zbiega się w czasie z rocznicą pierwszego koncertu kultowej formacji. 30 stycznia 1973 KISS wystąpił dla 10 osób w małym klubie Popcorns w Nowym Jorku. W 2019 historia zatacza koło: w ramach trasy „End of the Road” muzycy zaprezentują się na największych obiektach na całym świecie. Na składance Kissworld nie zabrakło tak ważnych utworów jak I Was Made For Lovin’ You, Rock And Roll All Nite, God Gave Rock ‘N’ Roll To You II czy Beth oraz Detroit Rock City. Lista utworów: 1. Crazy Crazy Nights 2. Rock And Roll All Nite 3. I Was Made For Lovin' You 4. God Gave Rock 'N' Roll To You Ii 5. Detroit Rock City 6. Beth 7. Lick It Up 8. Heaven'S On Fire 9. Tears Are Falling 10. Unholy 11. Hard Luck Woman 12. Psycho Circus 13. Shout It Out Loud 14. Calling Dr. Love 15. Christine Sixteen 16. Love Gun 17. Shandi 18. I'M A Legend Tonight 19. Modern Day Delilah 20. Hell Or Hallelujah

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

17
Psyence Fiction, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psyence Fiction, 2 LP
Unkle, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1 1. Guns Blazing (Drums Of Death Pt. 1) 2. U.N.K.L.E. Main Title Theme 3. Bloodstain 4. Unreal 5. Lonely Soul 6. Getting Ahead In The Lucrative Field Of Artist Management LP 2 1. Nursery Rhyme / Breather 2. Celestial Annihilation 3. The Knock (Drums Of Death Pt. 2) 4. Chaos 5. Rabbit In Your Headlights 6. Outro (Mandatory)

147,90 zł
144,94 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

18
WHY YOU SO CRAZY. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WHY YOU SO CRAZY. CD
DANDY WARHOLS, THE, Universal Music Polska
Dostępny20 szt.

48,90 zł
47,92 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

19
Problematyka narodu w pismach klasyków myśli socjologicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problematyka narodu w pismach klasyków myśli socjologicznej
Dostępny6 szt.

W książce autor podejmuje się próby refleksji nad istotą narodu w odniesieniu do ukształtowanych w nauce koncepcji teoretycznych. [...] Należy zaznaczyć, iż sama problematyka książki stanowić może pewne preludium do kwestii związanych z problematyką etniczności, ale i współczesnych zjawisk przemieszczania się ludności, niezależnie od procesów te ruchy wzmagających. Istotnym faktem jest również to, że nawet współcześnie jedną z najwyższych kategorii pozostaje naród, za którego istnieniem leżą takie wartości, jak wolność oraz niepodległość. Niezwykle więc interesujące są procesy społeczne konstytuujące naród w przestrzeni społecznej. [...] Stąd też podjęta autonomicznie problematyka w recenzowanej monografii jest aktualna, a jej zróżnicowanie łączy wspólny mianownik, jakim jest kwestia państwowości ujęta w kategoriach narodu. Niewątpliwie może stać się ona źródłem wiedzy studentów, doktorantów, ale i dla badaczy przedmiotowego tematu. Może stanowić także ciekawą i znaczącą pozycję w bibliotece osób zainteresowanych szeroko definiowanym narodem. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Jana Maciejewskiego

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

20
Próba Apokalipsy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próba Apokalipsy
Dostępny4 szt.

W czasie prób Szewców Witkacego w Teatrze Victoria w Los Angeles Ameryka została zaatakowana bombą nuklearną. Wybuch nadziemny, na małej wysokości, poruszył podziemne płyty tektoniczne Kalifornii, co spowodowało trzęsienie ziemi. Ameryce grozi również atak terrorystyczny. W tym ?czasie Apokalipsy? zaczyna rodzić się uczucie łączące polskiego reżysera Szewców i jego asystentkę, młodą Pakistankę. Jak żyć w świecie po bombie atomowej? Czy terroryzm zniszczy Zachód? Czy możliwy jest jeszcze teatr? Czy możliwa jest jeszcze zwykła ludzka miłość?

44,80 zł
43,01 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,79 zł

21
Z odległej pamięci, po dzień dzisiejszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z odległej pamięci, po dzień dzisiejszy
Dostępny3 szt.

Janusz Łukaszewski ? urodzony na Kresach Wschodnich. Syn żołnierza AK obwodu grodzieńskiego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach siedemdziesiątych, po odmowie współpracy ze służbami specjalnymi, uniemożliwiono mu wyjazd do Stanów Zjednoczonych w celu kontynuowania prac nad doktoratem w Katedrze Prawa Finansowego UŁ. Dyrektor Domu Środowisk Twórczych w Łodzi, impresario pianisty Edwina Kowalika (trasa po Kanadzie i USA), rewident Centrali Banku Rolnego w Warszawie, wieloletni radca prawny. Współorganizator i doradca NSZZ ?Solidarność? Ziemi Łódzkiej. W stanie wojennym uzyskał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Pracował w Nowym Jorku jako budowlaniec, dorożkarz i adwokat w kancelarii adwokackiej Willy Salesky na Manhattanie. Był konsultantem prawnym Fundacji Rolniczej przy Episkopacie Polski, współpracując z byłym marszałkiem Senatu prof. A. Stelmachowskim. Minister K. Skubiszewski powołał go na urząd konsula ? kierownika placówki we Lwowie, następnie konsula w Chicago. W 1993 roku, po wygranych przez komunistów wyborach, odwołany z placówki. Nieoficjalnie obwiniony za sukces wyborczy Jana Olszewskiego w okręgu chicagowskim. Zasłynął wówczas z płomiennych patriotycznych przemówień. Za działalność w umacnianiu polskości i energiczne działania na rzecz zamieszkałych na Ukrainie Polaków dwukrotnie odznaczony krzyżem II Obrony Lwowa ?Semper Fidelis?. Jedyny na kontynencie amerykańskim konsul odznaczony przez SWAP krzyżem ?Miecze Hallerowskie?. Zarówno we Lwowie, jak i w Chicago bardzo aktywnie działał na rzecz odbudowy Cmentarza Orląt we Lwowie. Na tej ostatniej placówce w odbudowę Cmentarza zaangażował środowisko weteranów armii amerykańskiej oraz najwyższych urzędników administracji amerykańskiej, z wice-prezydentem B. Clintonem włącznie. Wiele organizacji polonijnych przyznało mu honorowe członkostwo. Był i jest bezpartyjny. Ma status działacza opozycji antykomunistycznej. W 1996 roku w Chicago wydał powieść Przetrwanie, z której dochód prze-znaczył na pomoc Polakom w Kazachstanie.

112,00 zł
107,52 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 4,48 zł

22
Animal Club Ruchome obrazki Kto mieszka na wsi? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Club Ruchome obrazki Kto mieszka na wsi?
Niedostępny
Brak

Książka z opowiadaniem i fascynującą trójwymiarową okładką z bohaterami

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

23
Językowe portrety zwierząt hodowlanych w przestrzeni semantyczno-kulturowej polszczyzny i ruszczyzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Językowe portrety zwierząt hodowlanych w przestrzeni semantyczno-kultu...
Niedostępny
Brak

Przedmiotem opisu w monografii są ustabilizowane, odtwarzalne jednostki językowe, mieszczące się w polu szeroko rozumianej frazeologii. Zostały one uzupełnione przykładami z poziomu leksyki, zaś samą ich analizę osadzono w kontekście kulturowym. Na podstawie danych zaczerpniętych z polszczyzny i ruszczyzny, które przekraczają dwa i pół tysiąca egzemplifikacji, oraz z zastosowaniem metody definicji kognitywnej odtworzono portrety frazeologiczne pięciu najpopularniejszych gatunków zwierząt hodowlanych ? konia, krowy, świni, owcy i kozy ? wraz z całym bogactwem wiążących się z nimi skojarzeń, symboli, metafor. W ten sposób przedstawiono ważny fragment językowego obrazu świata Polaków oraz Rosjan, ujawniający przede wszystkim ich doświadczenia, postawy, systemy ocen i wartości.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

24
Vegan Freak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vegan Freak
Dostępny28 szt.

Jesteś weganinem z długim stażem i weganizm doskonale sprawdza ci się w codziennym życiu, ale nadal powoduje dyskomfort w sytuacjach towarzyskich? Dopiero wchodzisz na wegańską ścieżkę i nie bardzo wiesz, jak to wszystko ogarnąć? Chciałbyś przestać jeść produkty odzwierzęce, ale nie masz serca powiedzieć o tym mamie? A może po prostu chciałbyś lepiej zrozumieć, o co chodzi weganom? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj książkę Vegan Freak! Bob i Jena Torres opowiedzą ci w niej kilka zabawnych dykteryjek, pożartują na temat uciążliwych osób, pokrótce wyjaśnią teorię praw zwierząt oraz udzielą paru bardzo praktycznych i szczegółowych wskazówek. Kiedy skończysz czytać, na pewno będziesz wiedział, co i jak. Przede wszystkim jednak będziesz miał pewność, że weganie to nie jest zgraja społecznie nieprzystosowanych dziwaków, ale rosnąca w siłę ogólnoświatowa społeczność ludzi przekonanych, że wszystkie czujące istoty, w tym zwierzęta, mają prawo do wolności i życia w zgodzie z własną naturą. Gorąco polecamy tę wyjątkową lekturę!

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

25
Menedżerowie czy przywódcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menedżerowie czy przywódcy
Niedostępny
Brak

Książka jest wynikiem wieloletnich badań przeprowadzonych na łącznej próbie 2000 osób. Ich celem było zgłębienie pojęcia kompetencji ważnych w zarządzaniu, a efektem jest opracowanie i przetestowanie dwóch niezależnych modeli kompetencyjnych: lidera (przywódcy) i menedżera w organizacji. Na ile skuteczny i w jakich sytuacjach jest menedżer bez przywództwa, kiedy najlepiej sprawdzają się jego umiejętności operacyjne i zdolność do rozwiązywania bieżących problemów oraz skutecznej realizacji codziennych zadań? Z drugiej strony, dlaczego i po co potrzebni są w organizacjach przywódcy, myślący w kategoriach wizji, wartości i mobilizowania do osiągania nadzwyczajnych wyników? Niewątpliwie w organizacjach mamy do czynienia z łączeniem obu tych ról – dbającego o operacje menedżera oraz kształtującego przyszłość przywódcy, w proporcjach uzależnionych od kontekstu. I właśnie te kluczowe role są poddane w książce dokładnej analizie. Autorka dokonuje przeglądu badań prowadzonych w poszczególnych nurtach związanych z przywództwem, docierając także do polemik i krytyki tychże badań, co jest bardzo cenne. Warsztat metodologiczny badań zaprezentowanych w książce dowodzi wysokich kompetencji i doświadczenia autorki. Zaproponowane mierniki i skale pomiarowe mogą wejść do kanonu badań w zakresie przywództwa oraz postaw i zachowań menedżerów. Publikacja wnosi istotny wkład w wiedzę na temat przywództwa, poparty solidnym przeglądem literatury i badaniami empirycznymi (z recenzji dr hab. Aldony Glińskiej-Neweś, prof. UMK). Monografia jest dziełem bardzo interesującym i ambitnym ze względu na: oryginalne, interdyscyplinarne ujęcie; wykorzystanie ogromnej literatury przedmiotu (zarządzanie, ekonomia, psychologia, socjologia, filozofia); bogactwo i różnorodność badań empirycznych autorki w zakresie przywództwa; wreszcie ze względu na nasilające się zmiany w otoczeniu biznesu (o charakterze technologicznym, rynkowym, społecznym, kulturowym oraz politycznym), a w ślad za tym rodzące się nowe oczekiwania i wyzwania wobec przywódcy (lidera biznesu) (z recenzji prof. dra hab. Bogdana Nogalskiego). Dr Anna Baczyńska – pracownik naukowy w Katedrze Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego. Zastępca dyrektora Centrum Badań Interdyscyplinarnych. Ekspert w dziedzinie diagnozy kompetencji. Opublikowała ponad 30 prac z zakresu kompetencji liderskich i menedżerskich. Wielokrotnie otrzymała Indywidualną Nagrodę Rektora za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej. Prowadzi badania w międzynarodowym kontekście z zakresu przywództwa m.in. w Japonii, Chinach, USA, Kanadzie, Portugalii oraz Niemczech. Koordynator merytoryczny studiów podyplomowych Akademia Kompetencji Menedżera w ALK. Oprócz pracy akademickiej realizuje projekty doradcze z zakresu oceny kompetencji i zarządzania zasobami ludzkimi.

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

26
Banki w nowym otoczeniu społecznym, gospodarczym i technologicznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banki w nowym otoczeniu społecznym, gospodarczym i technologicznym
Niedostępny
Brak

Celem monografii jest analiza, jakie szanse i zagrożenia dominują w polskim sektorze bankowym, zarówno w odniesieniu do bankowości komercyjnej, jak i spółdzielczej, z uwzględnie­niem występujących i przewidywanych tendencji oraz czynników ryzyka. Po kryzysie lat 2007-2009 globalny system bankowy przeszedł istotną ewolucję. Wdrożone zostały restrykcyjne regulacje i zmiany nadzorcze, w wyniku których znacznie poprawił się poziom bezpieczeństwa banków. Jednak nie jest to warunek wystarczający dla dalszego niezakłóconego rozwoju – banki muszą być konkurencyjne, rentowne i cieszyć się zaufaniem klientów oraz innych interesariuszy. Oprócz zagrożeń związanych z kryzysem pojawiają się kolejne wyzwania, zwłaszcza te związane z nowymi technologiami i konkurencją ze strony firm sektora FinTech. „Książka jest kompleksowym, wartościowym i twórczym opracowaniem, które charakteryzuje się aktualnością poruszanych zagadnień, wszechstronnością zaprezentowanych zjawisk i aplikacyjnym charakterem większości omawianych kwestii”. – z recenzji prof. Agnieszki Alińskiej „W publikacji podjęto jeden z najważniejszych tematów współczesnych finansów, jakim jest funkcjonowanie bankowości w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym, regulacyjnym, społecznym, a przede wszystkim technologicznym. W środowisku zarówno praktyków, jak i teoretyków istnieje ogromne zapotrzebowanie na naukowe opracowania dotyczące wyzwań, przed jakimi stają uczestnicy rynku finansowego”. – z recenzji prof. Leszka Dziawgo

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

27
Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego
Dostępny6 szt.

Celem publikacji jest próba zrekonstruowania podstawowych założeń, zasad i instytucji materialnoprawnych odpowiedzialności dyscyplinarnej w ogólnym znaczeniu tego pojęcia, a także udzielenia odpowiedzi na pytanie o relację materialnego prawa dyscyplinarnego do materialnego prawa karnego. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to charakterystyka i szczegółowa analiza przepisów dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej w wybranych przez autorów zawodach zaufania publicznego. Analiza w odniesieniu do każdego zawodu została przeprowadzona na podstawie tych samych zagadnień, co umożliwiło sformułowanie ocen ogólniejszej natury, przedstawionych w drugiej części publikacji. Monografia jest adresowana do trzech grup odbiorców. Pierwsza z nich to pracownicy naukowi, których autorzy pragną zachęcić do podjęcia szerszej dyskusji na temat funkcji, istoty, a nawet zasadności odpowiedzialności dyscyplinarnej. Druga grupa to osoby pracujące w komisjach dyscyplinarnych lub pełniące rolę rzecznika dyscyplinarnego w różnych korporacjach i grupach zawodowych lub społecznych – autorzy wyrażają nadzieję, że książka stanie się lekturą uzupełniającą przy sprawowaniu tych funkcji. Trzecia grupa to członkowie omówionych w monografii grup społecznych i zawodowych, wobec których ustawodawca przewidział odpowiedzialność zawodową. Po książkę powinni więc sięgnąć lekarze i inni przedstawiciele zawodów medycznych, funkcjonariusze służb mundurowych, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, nauczyciele, naukowcy, studenci i doktoranci, a także architekci i inżynierowie budownictwa. O Autorach: Olga Sitarz – dr hab., prof. UŚ, nauczyciel akademicki, były sędzia, mediator, w Uniwersytecie Śląskim pełni m.in. funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego ds. Studentów, autorka wielu publikacji z zakresu prawa karnego i kryminologii. Dominika Bek – doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, mediator w sprawach karnych, autorka licznych publikacji z zakresu prawa karnego i kryminologii. Jakub Hanc – asystent w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii Uniwersytetu Śląskiego, autor publikacji z zakresu prawa karnego materialnego oraz prawa medycznego. Anna Jaworska-Wieloch – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii Uniwersytetu Śląskiego, asesor sądowy, były kurator społeczny, autorka publikacji z zakresu prawa karnego materialnego i wykonawczego. Piotr Zawiejski – doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, radca prawny, autor publikacji z zakresu prawa karnego materialnego.

74,90 zł
63,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,23 zł

28
Powiększające szkło - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiększające szkło
Studium Piosenki MDK Krzyki, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

Powiększające szkło” zawiera same ładne piosenki! A dlaczego ładne? Autorem tekstów jest Ludwik Jerzy Kern – mistrz twórczości dla dzieci. Album pełen radosnej muzyki! Usłyszmy na nim utwory przyjemne, znakomicie napisane, wybornie skomponowane i zaaranżowane oraz po mistrzowsku z zaangażowaniem wykonane przez zdolnych malców. Płyta „Powiększające szkło” jest już trzecią w dorobku pociech uczęszczających na zajęcia w Krzyckim MDK. Poprzednie wydawnictwa „Kolędy i pastorałki” czy „Pora wydorośleć” – do tekstów Jana Kaczmarka, zachwyciły małych i dużych słuchaczy, a potwierdza to ich artystyczne i rynkowe powodzenie. Muzykalne urwipołcie wielokrotnie gościły na telewizyjnych ekranach i brały z sukcesami udział w ogólnopolskich festiwalach dla młodych artystów. Każda płyta stanowi ukoronowanie ciężkiej pracy pedagogicznej Tomanków i ich uzdolnionej dziatwy. Jest także dla wielu młodych amatorów początkiem wspaniałej, przyszłej muzycznej zawodowej kariery. Lista utworów: 1. Mistrz 2. Czy warto być butem 3. Pstrykowianie 4. Sosna 5. Wisła 6. Panie Wietrze 7. Powiększające szkło 8. Bardzo dziwny przypadek 9. Ciocia Vlasta 10. Chciałbym mieć brata pirata 11. Skąd się bierze dziura w serze 12. Fakir 13. Harcerskie życie 14. Śnieg 15. Latający dywan 16. Szkoda...

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

29
Bardowie i poeci. Jeremi Przybora, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardowie i poeci. Jeremi Przybora, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

Mistrz piosenki! Prawdziwy poeta! Z niepowtarzalnym wyczuciem pisał znakomite utwory, które wciąż zachwycają słuchaczy. On przekonał miliony Polaków, że „Piosenka jest dobra na wszystko”. Jeremi Przybora, autor piosenek, pisarz, satyryk, piosenkarz, aktor, współtwórca, wraz z Jerzym Wasowskim, Kabaretu Starszych Panów. Utwory jego autorstwa to prawdziwe dzieła sztuki. Liryczne, żartobliwe, poruszające i ponadczasowe. Po prostu trzeba ich słuchać, najlepiej codziennie. Na albumie Bardowie i poeci Jeremi Przybora zebrano te najpiękniejsze, a wykonują je wybitni polscy muzycy i aktorzy, m.in. Magda Umer, Monika Borzym, Bogusław Mec, Grzegorz Turnau, Andrzej Poniedzielski czy Artur Andrus. Kolekcja „Bardowie i poeci” to seria albumów z piosenkami najwybitniejszych poetów piosenki – zarówno polskich, jak i światowych, m.in: A. Osieckiej, A. Poniedzielskiego, B. Okudżawy, L. Cohena, J. Nohavicy, J. Kaczmarskiego, E. Stachury, N. Cave'a. Utwory bardzo dobrze znane, ale zaprezentowane w nowych, często zaskakujących interpretacjach i aranżacjach. Obok czołowych polskich aktorów śpiewających i wokalistów znanych ze scen festiwalowych usłyszmy również młodych, debiutujących artystów. Lista utworów: 1. Irena Melcer – Jak zatrzymać tę chwile 2. Bogusław Mec – Mały, biały pies 3. Grzegorz Turnau – Moja dziewuszka nie ma serduszka 4. Jerzy Satanowski – Nie pamiętam słów 5. Klementyna Umer – Na wypadek, gdyby to nie skończyło się małżeństwem 6. Jakub Pawlak – Czerwony Kapturek 62 7. Artur Plichta, A'Vista, Barbara Pliszka – Odrobina mężczyzny na co dzień 8. Magda Umer, Maciej Stuhr – Rzuć chuć 9. Kamila Klimczak – Garden Party 10. Orkiestra z Chmielnej – Zosia i ułani 11. Andrzej Poniedzielski, Dorota Nowakowska – Jak ten śnieg pada (Tombe la neige) 12. Barbara Rylska – Seanse spirytystyczne 13. Magda Umer – Miłość do panny przedwojennej 14. Klementyna Umer, Jerzy Wasowski – Czemu zgubiłam korale? 15. Monika Borzym – Dla Ciebie jestem sobą 16. Kamila Klimczak – Kołysanka dla dziecka usypiającego z trudem 17. Grzegorz Damięcki – Najcichszy tekst 18. Iwona Loranc – Jesienne liście / Les Feuilles Mortes 19. Marcin Januszkiewicz – SOS 20. Klementyna Umer – Modlitwa o sen 21. Magda Umer, Artur Andrus – Samokołysanka

30,90 zł
29,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

30
Program nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum wraz z planami pracy i kryteriami ocen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Program nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum wraz z ...
Dostępny34 szt.

W Programie nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum uwidoczniona jest personalistyczna koncepcja wychowania oraz koncepcja sprawności fizycznej ukierunkowanej na zdrowie. Jego głównym założeniem jest wykształcenie u młodego człowieka postaw prosomatycznych i prospektywnych. Program nauczania zawiera: charakterystykę programu, cele i treści kształcenia, warunki i sposób realizacji, ocenianie ucznia z wychowania fizycznego, ewaluację programu, pomiar sprawności fizycznej, plany pracy dla wszystkich klas, realizowane w formie zajęć klasowo-lekcyjnych oraz propozycje planów pracy w ujęciu fakultatywnym. Te ostatnie – w odpowiedzi na liczne prośby i sugestie wielu nauczycieli – zostały poszerzone o nowe treści programowe, często wykraczające poza podstawę programową.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

31
Ohyda. Reedycja, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ohyda. Reedycja, CD
Lady Pank, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny1 szt.

Sukces pierwszego albumu, kosmiczna wręcz popularność zespołu, setki koncertów, wywiadów i nagrań. Po roku takiego szalonego życia nadszedł czas na podsumowanie i jasną deklarację, wyrażoną w najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób - "To jest tylko rock and roll". Jan Borysewicz i spółka nie poszli na łatwiznę i na albumie "Ohyda" postanowili poszukać czegoś nowego, co jeszcze bardziej pokazałoby indywidualność zespołu i jego artystyczną autonomię. Na drugim krążku zespołu usłyszmy takie hity jak "To jest tylko rock and roll", "Czas na mały blues" czy "A to ohyda", które nie tylko stanowią interesujący obraz rzeczywistości lat osiemdziesiątych w Polsce, widzianej oczami muzyków rockowych, ale też wciąż są naprawdę znakomitymi, zapadającymi w pamięć piosenkami. Interesujące, świetnie zaaranżowane i wyprodukowane kompozycje plus znakomite jak zwykle teksty Mogielnickiego, sprawiają, że dla wielu najzagorzalszych fanów zespołu - "Ohyda" jest jedną z najważniejszych płyt w dyskografii Lady Pank. Lista utworów: 1. Zabij to 2. Tango stulecia 3. Czas na mały blues 4. Rolling Son 5. Zabij to cz.2 6. To jest tylko rock and roll 7. Hotelowy kram 8. A to ohyda 9. Swojski brodłej 10. Szakal na Brodłeju

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

32
O obowiązku szukania. Wybory światopoglądowe polskich pisarzy z XX stulecia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
O obowiązku szukania. Wybory światopoglądowe polskich pisarzy z XX stu...
Dostępny1 szt.

„Na tle publikowanych i znanych mi niepublikowanych rozpraw polonistycznego literaturoznawstwa ostatnich lat tekst Małgorzaty Krakowiak wyróżnia się klarownością i wiernością szczytowym osiągnięciom eseistyki polskiej światowego formatu (J. Czapski). Zgodnie z najlepszymi, klasycznymi wzorcami stylu naukowego napisana została bezpretensjonalną, niejako ponadczasową, staranną polszczyzną literacką. Praca jest kotwicą, która utrzymuje dyskurs humanistyczny A.D. 2017 przy najcenniejszym dwudziestowiecznym humanizmie – tym reprezentowanym przez tak światłe postaci, jak Józef Czapski i Jerzy Stempowski, a zarazem, implicite, przez „Kulturę” Jerzego Giedroycia. Jest to ostoja hierarchii we współczesnej kulturze (…)”. Z recenzji prof. dr hab. Doroty Heck „Godne podkreślenia i przytoczenia w tym miejscu są słowa Małgorzaty Krakowiak, zwieńczające rozdział końcowy. Zawiera się w nich bowiem i ogniskuje cała właściwie idea przygotowanej książki, a także – jak można się domyślać – istota dociekań naukowych in extenso, podejmowanych nie bez ryzyka przez tę badaczkę i odznaczających się wyraźnym komponentem hermeneutycznym: 'Musimy na powrót nauczyć się dążyć do zrozumienia. Należy zaryzykować i opowiedzieć się za systemem wartości, za który ja będę ponosić odpowiedzialność, który dla mnie będzie najważniejszy. Kiedy będę wiedzieć, co jest ważne, co jest dobre – będę móc rozmawiać. Wtedy otworzy się przestrzeń dla nowych idei, których sens dostrzegę. (…) Etycznym obowiązkiem człowieka jest dążenie do uchwycenia sensu życia, działania, tworzenia – istnienia'. Tego instynktu odpowiedzialności, którym dysponuje Autorka, można życzyć innym badaczom literatury i kultury, jak również wszystkim reprezentantom wszelakich nauk i to nie tylko nauk o człowieku. Jak bowiem pisał Bruno Schulz (cichy patron książki Małgorzaty Krakowiak?), „istotą rzeczywistości jest sens”, który tę rzeczywistość może ożywiać i zabezpieczać przed rozpadem”. Z recenzji dr hab. Bartosza Małczyńskiego

33,00 zł
17,49 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 15,51 zł

33
Listy do siostry 1896-1933. Dziennik 1891-1895 (1950) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do siostry 1896-1933. Dziennik 1891-1895 (1950)
Dostępny14 szt.

„Pytasz, co robię? O niczym innym nie mówię, nie myślę, nie troszczę się, tylko o Kaziu, od rana do nocy i przez całą noc – bo śpię b. mało. Udało mi się przecież wywołać ruch i zainteresowanie publiczne sprawą jeńców. Wszystkie artykuły, wzmianki i notatki pojawiające się w dziennikach są wyłącznie moim dziełem, bo albo sama je piszę, albo zmuszam ludzi do pisania. Tu odbyły się 2 wiece publiczne – wybrano delegację, która poszła do Piłsudskiego, Trąmpczyńskiego, Witosa, Daszyńskiego, Sapiehy i wiceministra spr. zagr. Dąbrowskiego. Wszędzie sama mówiłam i coś niby się robi, ale strasznie to leniwo i ciężko idzie. Mój Boże – przecież ci ludzie w niewoli, to już wyrzuceni poza nawias – nikomu niepotrzebni – więc kto się o nich troszczy. Mam żal do Piłs[udskiego]: za lekkomyślne organizowanie pułków ochotniczych i za zmarnowanie młodzieży! Żal tak głęboki, że nie mogłam brać udziału w uroczystościach na jego cześć – odmówiłam współudziału. To trudno, nie umiem się wznieść tak wysoko jak mężczyźni. Mam żal i do J[ędrzeja] bardzo ciężki. Nie chciał i nie umiał zaopiekować się Kaziem, gdy szedł do walki. Wszyscy wokoło to robili – a on dla swego dziecka nie miał chwili czasu!” List z 11 listopada 1920 r. „Biorę pióro do ręki – po 42 latach milczenia! Chcę w kilku krótkich słowach zapisać, że wszelkie marzenia moje się spełniły i długie, wspólne nasze życie minęło jak sen? Dzisiaj już jestem starą kobietą – niedługo skończę 69 lat! Były w moim życiu przejścia ogromnie ciężkie: śmierć najstarszego naszego synka – Tadzia, który miał zaledwie jeden rok życia, gdy umierał na szkarlatynę, bohaterska śmierć na polu walki w wojnie z bolszewikami w r. 1920 drugiego z kolei syna, 16-letniego gimnazjalisty Kazia, który spoczywa we wspólnej bratniej mogile w Nowogrodzie p. Łomżą, śmierć tragiczna siostry, szwagra i Mamy, którzy odebrali sobie życie w r. 1912, i śmierć nagła ukochanego Ojca – ale poza tym – życie było pełne, bujne i szczęśliwe. Wypełniła je po brzegi praca społeczna, dająca niezmiernie wiele radosnych, dobrych, szczęśliwych dni! Dzisiaj, gdy ponura rzeczywistość – wojna – przerwała tę pracę, może już na zawsze, wracam do niej myślą – szczęśliwa, że właśnie tak, a nie inaczej upłynęło nam obojgu życie”. Z dziennika, 8 kwietnia 1942

68,00 zł
48,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,04 zł

34
Wargi parskają i pięknie głoski wypowiadają - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wargi parskają i pięknie głoski wypowiadają
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Podnoszenie kompetencji językowych u dzieci jest niezwykle ważne, rzutuje bowiem na rozwój ich osobowości, buduje pewność siebie i kształtuje prawidłowe kontakty społeczne. Bardzo duże znaczenie w prawidłowym rozwoju mowy ma profilaktyka logopedyczna ? ćwiczenia logopedyczne przeprowadzane w formie zabawy z dzieckiem. Książeczka ta jest przeznaczona dla dzieci starszych - od 4. do 6. roku życia. Może być wykorzystana do samodzielnej pracy z dzieckiem zarówno przez terapeutów, jak i rodziców. Zawarte w niej ćwiczenia pomogą w usprawnianiu aparatu artykulacyjnego, kształtowaniu prawidłowego toru oddechowego, doskonaleniu słuchu fonologicznego, wzbogacaniu słownika czynnego, rozwijaniu percepcji słuchowej dzieci. Przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych zadaniem dorosłego jest stworzenie atmosfery zabawy, aby nie były one dla naszych smyków przykrym obowiązkiem. Ćwiczenia powtarzajmy regularnie, a z pewnością przyczynią się one do harmonijnego rozwoju językowego dzieci. Czas trwania ćwiczeń oraz liczbę ich powtórzeń dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych naszych pociech. Każdy szkrab jest przecież wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny!

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

35
LP 3 reedycja 2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LP 3 reedycja 2019
Dostępny9 szt.

?LP 3? ? choć ten krążek nie należy do szczytowych osiągnięć zespołu, to dziennikarze dostrzegli muzyczną ewolucję Lady Pank. Niektórzy określali go nawet jako najlepszy studyjny album z dotychczasowego dorobku zespołu. Słuchaczy zaskoczyła nie tylko warstwa tekstowa, ale również zmiana na stanowisku perkusisty. Jarka Szlagowskiego zastąpił charakteryzujący się innym flow i dynamiką Andrzej Dylewski. Muzyk znakomity, bez dwóch zdań, jednak grający zupełnie inaczej niż Szlaga. Jaki jest najważniejszy atut tej płyty? Fakt, że Borysewicz dostrzegł jego ułomność, umiał wyciągnąć wnioski i przepracować wszystko w swojej głowie. Krytyczne spojrzenie na własną twórczość to cecha, której brakuje wielu artystom, ale kiedy już się pojawi, to świadczy o wysokiej klasie muzyka. Jan Borysewicz to żywy przykład takiego artysty, który widzi swoje pomyłki i umie wyciągać z nich wnioski. tracklista: 1. Made in homo 2. Ludzie z Marsa 3. Babilon disco najt 4. Pierwsza linia 5. Och, Luczija 6. Całe życie 7. Osobno 8. Twój normalny stan 9. Nigdy nie za wiele rock and rolla

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

36
Przyjaciel. Polska, Rosja i Europa Zachodnia – zagadnienia polityczne w XVIII–XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciel. Polska, Rosja i Europa Zachodnia – zagadnienia polityczne ...
Dostępny4 szt.

Nieodzowną częścią pracy naukowej jest współpraca i wymiana myśli. Przy tej okazji często nawiązują się przyjaźnie. Tak też było w wypadku wymiany między Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem Petersburskim. Dobrym duchem tych relacji był docent Borys Zaostrowcew. Kiedy Go zabrakło wśród nas, akademickim zwyczajem, postanowiliśmy uczcić Jego pamięć tomem studiów. Ze względu na charakter publikacji tematyka zamieszczonych artykułów jest różnorodna i przedstawia problemy będące obszarem zainteresowań badawczych autorów. Na szczególną uwagę zasługują: analiza problemów stacjonowania w powojennych Niemczech wojsk radzieckich, opis ekonomicznych aspektów wojny radziecko-fińskiej, studium na temat kształtowania granicy radziecko-polskiej po II wojnie światowej oraz rekonstrukcja podstawowych zasad francuskiej polityki w kwestii Alzacji i Lotaryngii. Pozostałe teksty traktują o różnych aspektach historii Polski w okresie międzywojennym oraz historii powszechnej XVII-XX wieku, gdzie szczegółowe zagadnienia przedstawiane są w szerszym kontekście, wzbogacając dotychczasowy ogląd problemów.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

37
Eseje z „New Yorkera” 1966-1997 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eseje z „New Yorkera” 1966-1997
Niedostępny
Brak

George Steiner należy do grona nieprzeciętnych intelektualistów ostatniego półwiecza. To uważny badacz literatury oraz równie przenikliwy obserwator wszelkich przejawów kultury wysokiej – muzyki, malarstwa – ale i polityki, przenikającej świat kultury. Jego eseje poświęcone są znaczącym pisarzom, takim jak Jorge Luis Borges, George Orwell, Thomas Bernhardt, Karl Kraus czy Aleksander Sołżenicyn, ale i autorom zapoznanym, takim jak Salvatore Satta, a także postaciom tyleż nieprzeciętnym, co kontrowersyjnym, jak sir Anthony Blunt czy Louis-Ferdinand Céline. Ten pierwszy zasłynął bowiem zarówno jako krytyk sztuki, jak i szpieg na usługach KGB, ten drugi – jako pisarz i zajadły antysemita. W efekcie zebrane w tej książce eseje, napisane w latach 1967-1997 na zamówienie opiniotwórczego „New Yorkera”, ukazują szeroką panoramę kultury Europy i tradycyjnie pojmowanego świata zachodniego.

49,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

38
L.O.L. Surprise! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise!
Niedostępny
Brak

Książka dla miłośniczek popularnej L.O.L Surprise. Znajdziemy w niej ciekawe propozycje zabaw, zadania do wykonania podczas tańca, łamigłówki oraz miejsce na własne projekty i rysunki. Do tego zwariowany quiz i wiele niespodzianek.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

39
Wpływ podziałów religijnych, narodowych i etnicznych na procesy polityczne w Syrii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpływ podziałów religijnych, narodowych i etnicznych na procesy polity...
Niedostępny
Brak

Celem pracy jest próba ukazania wpływu podziałów religijnych, narodowych i etnicznych w społeczeństwie syryjskim na przemiany polityczne w państwie. W jego osiągnięciu istotne jest ustalenie przebiegu procesu przejęcia władzy przez mniejszość alawicką i przedstawienie wpływu ich rządów na procesy po­lityczne w Syrii. Kolejnym zamysłem poznawczym jest wskazanie przyczyn na­rodzin konfliktu zbrojnego w Syrii oraz przygotowanie prognoz dla powojen­nej Syrii, które mogą być inspiracją do zmian i tworzenia nowej rzeczywistości w państwie syryjskim. W pracy zrezygnowano z analizy zagadnień związanych z mozolnymi ne­gocjacjami pokojowymi w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii trwającymi od 2012 roku. Jest to bardzo złożony problem, który zasługuje na osobną rozprawę i pod względem tematycznym odbiega od głównego problemu pracy. Ze wstępu

80,00 zł
Powiadomienie
40
Leksykalno-semantyczne i pragmatyczne aspekty interiekcji w języku polskim, rosyjskim i niemieckim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykalno-semantyczne i pragmatyczne aspekty interiekcji w języku pol...
Niedostępny
Brak

Celem niniejszej monografii jest próba odpowiedzi na następujące pytania: 1) jakie miejsce w komunikacji językowej zajmują interiekcje; 2) w jakim stopniu można mówić o nich jako o pełnoprawnych jednostkach leksykalnych, które mają znaczenie semantyczne i szerokie możliwości pragmatyczne; 3) na ile kontekst językowy i pozajęzykowy pozwala na interpretację intencji i znaczeń wypowie­dzi. Odpowiedzi na te pytania udzieli analiza materiału badawczego w ujęciu pragmalingwistycznym. Warunkiem opisu będzie również interpretacja leksy­kalno-semantycznych wykładników interiekcji. Takie całościowe leksykalno­-semantyczne i pragmatyczne ujęcie pozwoli, jak sądzę, ukazać wielobarwność interiekcji i ich wieloznaczność. Innymi słowy ? oddać zarówno specyfikę inter­iekcji, jej semantycznych i pragmatycznych uwarunkowań, jak i roli w komuni­kacji językowej. Przyjęcie takiego sposobu analizy danego materiału wydaje się nowatorskie i otwiera swym zasięgiem metodologicznym i tematycznym drogę do dalszych opisów w tym zakresie. Ponadto wśród prac porównawczych doty­czących interiekcji brakuje monografii uwzględniającej w aspekcie konfrontacji językowej trzy języki: polski, rosyjski i niemiecki. Niniejsza praca wypełnia tę lukę, a ponadto ujmuje zagadnienie interiekcji z dwóch punktów widzenia: lek­sykalno-semantycznego i pragmatycznego. Natomiast materiał trzech języków, dwóch słowiańskich i germańskiego, umożliwia wykazanie podobieństw wystę­powania i funkcjonowania interiekcji oraz różnorodności wyrażanych przez nie znaczeń. Ze wstępu

48,00 zł
Powiadomienie
41
Schowek
124,90 zł
109,91 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,99 zł

42
Star Wars Be More Vader - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
Powiadomienie
43
The Bootlicker, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Bootlicker, CD
The Melvins, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak

Wypuszczony w 1999 roku przez pattonowski Ipecac „Bootlicker” jest częścią cyklu, drugim wydawnictwem trylogii Maggot-Bootlicker-Crybaby. Chronologia nie jest tu przypadkowa. Za każdym razem ostatni kawałek na płycie zawiera króciutki sampel z pierwszego utworu na płycie następnej. Skutkiem czego w „Prig” usłyszeć można sampel z „Smells Like Teen Spirit” – coveru wiadomego pochodzenia otwierającego płytę „The Crybaby”. Co do samych dźwięków, na „Bootlicker” zespół śmiało ujawnia swą lżejszą, bardziej melodyjną, naturę. Zgoła odmiennie niż na poprzedzającym go „Maggot”, znajdzie się tu miejsce zarówno na przesterowane jak i na czyste tony gitar. Bez eklektyzmu cechującego płytę „Stag”, „Bootlicker” utwierdza nas w przekonaniu, że wszelkie soniczne zawirowania są do dysypozycji zespołu. Nam pozostaje tylko słuchać z otwartymi ustami. Lista utworów: 1. Toy 2. Let It All Be 3. Black Santa 4. We We 5. Up The Dumper 6. Mary Lady Bobby Kins 7. Jew Boy Flower Head 8. Lone Rose Holding Now 9.1. Prig 9.2. Silence 9.3. Untitled

55,90 zł
50,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

44
Przebudzenie kręgosłupa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie kręgosłupa
Dostępny45 szt.

Przez ponad 25 lat, aż do momentu śmierci w wieku 91 lat, Vanda Scaravelli dzięki swojej innowacyjnej metodzie nauczania jogi, koncentrującej się na właściwym ustawieniu kręgosłupa, odmieniała ludzkie ciała i losy. Wsłuchiwała się w organizm i pracowała z nim, a nie wbrew niemu. Wykorzystując grawitację, kontakt z podłożem i oddech potrafiła radykalnie poprawić stan zdrowia i samopoczucia. Vanda Scaravelli przypomina czytelnikom, że „jeśli będziesz dla swojego ciała dobry, ono odpowie w niesamowity sposób”. Przebudzenie kręgosłupa wskazuje łagodną drogę do osiągnięcia oraz zachowania zdrowia i naturalnej sprawności kręgosłupa – w każdym wieku. Niniejsze wydanie Przebudzenie kręgosłupa to wersja pieczołowicie poprawiona przez córkę Vandy, Paolę Scaravelli Cohen, zgodnie z życzeniem autorski i w oparciu o pozostawione przez nią szczegółowe notatki. Niniejszą książkę, zawierającą przedmowę B. K. S. Iyengara, z pewnością zaliczyć można do klasyki wydawnictw o jodze

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

45
Powierzchnia listowia sosny zwyczajnej jako funkcja struktury populacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powierzchnia listowia sosny zwyczajnej jako funkcja struktury populacj...
Dostępny80 szt.

Aktualna, obszerna i wyczerpująca monografia dotycząca zależności pomiędzy zagęszczeniem drzew w monokulturze sosnowej, produkcją ich biomasy, powierzchnią asymilacyjną igieł, a dostępnością wody w środowisku oraz długością dnia w sezonie wegetacyjnym. (...) Informacje zawarte w pracy będą przydatne dla leśników, studentów leśnictwa, a także pracowników naukowych interesujących się tą tematyką. - z recenzji prof. Dr hab. Aleksandry Sameckiej-Cymerman

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

46
Rachunkowość podmiotów gospodarki komunalnej z perspektywy ekonomii zrównoważonego rozwoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość podmiotów gospodarki komunalnej z perspektywy ekonomii zr...
Niedostępny
Brak

?Rachunkowość podmiotów gospodarki komunalnej z perspektywy ekonomii zrównoważonego rozwoju. Pomiar - Ewidencja - Raportowanie" to monografia adresowana do wszystkich, którzy interesują się rachunkowością, zrównoważonym rozwojem i gospodarką komunalną. Monografia obejmuje takie zagadnienia, jak: - Zrównoważony rozwój jako obszar badawczy ekonomii - Pomiar w teorii ekonomii - Realizacja funkcji informacyjnej rachunkowości - Funkcjonowanie podmiotów gospodarki komunalnej - Pomiar i raportowanie realizacji celów zrównoważonego rozwoju przez podmioty gospodarki komunalnej ?Książka napisana przez Beatę Sadowską dotyczy niezwykle ważnej problematyki, jaką jest dostarczanie informacji o realizacji celów zrównoważonego rozwoju przez jednostki gospodarki komunalnej. Głównym źródłem tych informacji może być rachunkowość, która powinna dokonać pomiaru, ujęcia w księgach oraz dostarczyć informacje niezbędne szerokiemu gronu odbiorców [...]. Szczególnie jest to ważne w jednostkach, które świadczą usługi komunalne powszechnie dostępne, takie jak dostarczanie wody czy energii elektrycznej, odbiór odpadów komunalnych, dostęp do komunikacji miejskiej [...]. Ważny jest opracowany przez Autorkę indeks SUGOMAR-BS [...]. Autorka w opracowaniu wykazała się wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz umiejętnie wykorzystała przeprowadzone przez siebie badania i studia literaturowe w rozważaniach na temat rachunkowości podmiotów gospodarki komunalnej realizującej cele zrównoważonego rozwoju". Z recenzji dr hab. Joanny Wielgórskiej-Leszczyńskiej, prof. SGH w Warszawie

76,00 zł
61,56 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,44 zł

47
Rynek obligacji skarbowych w strefie euro w okresie kryzysu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rynek obligacji skarbowych w strefie euro w okresie kryzysu
Dostępny4 szt.

Na przełomie lat 2009/2010 doszło do wybuchu kryzysu zadłużeniowego w części gospodarek strefy euro. Objawił się on niestabilną sytuacją fiskalną w krajach zaliczanych do tzw. południa Unii Gospodarczej i Walutowej, tj. Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Obserwowano gwałtowne wzrosty rentowności obligacji skarbowych tych krajów. Kluczowe okazały się wówczas następujące pytania. Dlaczego rentowności obligacji skarbowych peryferyjnych członków strefy euro osiągnęły poziomy odcinające de facto dostęp tych krajów do rynkowych źródeł finansowania? Czy istnieje dowód na występowanie efektu zarażania z Grecji do innych krajów? Dlaczego kryzys o takiej skali dotknął członków strefy euro, nie zaś inne wysoko rozwinięte gospodarki, w których również odnotowywano narastanie nierównowag makroekonomicznych? Kwestie te miały kluczowe znaczenie dla wdrażanych reform i działań antykryzysowych. W książce prezentowane są wyniki trzech badań własnych poświęconych determinantom rentowności obligacji skarbowych Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Na ich podstawie Autorzy dokonują także oceny działań stabilizacyjnych podejmowanych zarówno przez te kraje, jak i wdrażanych na szczeblu strefy euro lub Unii Europejskiej. Książka może stanowić ciekawą lekturę dla szerokiego grona osób zainteresowanych mechanizmami funkcjonowania strefy euro.

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

48
The concept of a comprehensive approach to knowledge management in the organization - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The concept of a comprehensive approach to knowledge management in the...
Niedostępny
Brak

During its entire history, the world has never changed as quickly as it is today. Customers' expectations, as well as widely understood conditions of doing business, are changing continuously. In consequence, the problems which the organizations must face, as well as resources, methods, and tools, which can help solve them, are undergoing constant changes. Solving these problems requires appropriate knowledge and wise management of this strategic resource. Knowledge management (KM) is a concept of the future, which is worth devoting the time and scientific effort. However, while providing a thorough analysis of the literature on knowledge management it was discovered that the majority of publications do not discuss this concept in a comprehensive manner, but focus on specific aspects or issues related to knowledge management. What is more, the author's scientific investigations conducted so far led to the conclusion, that managers know and apply some of the knowledge management tools and initiatives in their organizations, but their decisions and actions related to KM are rather intuitive than based on knowledge of knowledge management. It was therefore considered that there is a need to develop and present a comprehensive approach to knowledge management, which gives an answer not only to the question what? but also to questions: why? and: how? one should act in order to achieve success in knowledge management. This monograph contains a broad and insightful overview of issues related to knowledge management in the organization, thus constituting a very good compendium of information about such an important area of modern management of the organization. In an accessible, substantial and at the same time an exhaustive manner, the author presents, inter alia: - systematized knowledge related to the concept of knowledge management in the organizations, - original model presenting a comprehensive approach to knowledge management in the organizations, - authorial model of knowledge management system, which enables the implementation and realization of KM in the organizations, - practical solutions (procedures) facilitating knowledge management in the organizations. This monograph should become a source of inspiration and ideas for further research as well as be a source of knowledge for students of economics faculties. With regard to implementation, it should interest entrepreneurs and managers who want to increase the effectiveness and competitiveness of their organizations.

70,00 zł
56,70 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,30 zł

49
Grupy apozycyjne w staropolszczyźnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grupy apozycyjne w staropolszczyźnie
Dostępny80 szt.

Przedstawiona monografia stanowi dowód wysokiej jakości opracowania, poświęconego budowie i składni grup apozycyjnych w okresie, co do którego wciąż nie było wyczerpującego opisu - systematycznego i racjonalnego. Analizy - obejmujące bardzo obszerny materiał źródłowy - są wielowątkowe, reprezentatywne pod względem ilościowym, oraz staranne pod względem jakościowym. Prof. Dr hab. Ireneusz Bobrowski

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

50
Schowek
95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

Wróć do góry