hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.01.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 8 stycznia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Program na 6 tygodni (Paulina Borkowska, Beata Anna Dąbrowska), na drugim Młodzi przyrodnicy. Dinozaury (Emily Bone). Kolejny produkt to Młodzi przyrodnicy. Owady i inne małe zwierzęta (Emily Bone) oraz Birthday Girl (Penelope Douglas).
1
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Program na 6 tygodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Program na 6 tygodni
Dostępny396 szt.

Nie masz czasu na układanie diet? Komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest zdecydowanie zbyt skomplikowane? Sięgnij po gotowe rozwiązanie dr Ewy Dąbrowskiej. Planer, który trzymasz w rękach, to sprawdzony sposób pozwalający zmienić na zawsze sposób odżywiania. Znajdziesz w nim: • 6-tygodniowy plan diety: 4 dni przygotowania, 10 dni diety warzywno-owocowej, 2 tygodnie wychodzenia i 2 tygodnie stabilizacji, • ponad 30 nowych przepisów, • praktyczne porady i ilustracje, • tabele – miary postępów, • miejsce na notatki. Od dzisiaj nie masz wymówki. Połowę pracy autorki wykonały za ciebie. Czas na twój krok.

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

24 osoby kupiły
2
Młodzi przyrodnicy. Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Dinozaury
Dostępny548 szt.

Tyranozaury, stegozaury, megalozaury. Dinozaury już dawno wyginęły, ale nieustannie budzą ogromną ciekawość. Jedne miały wielkie głowy i ogromne, ostre zęby, inne były malutkie niczym kurczak, a jeszcze inne potrafiły ważyć więcej niż 16 słoni! Którego dinozaura ty chciałbyś spotkać. Wspaniała seria przyrodnicza do pierwszego samodzielnego czytania!

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

15 osób kupiło
3
Młodzi przyrodnicy. Owady i inne małe zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Owady i inne małe zwierzęta
Dostępny773 szt.

Chrząszcze, ślimaki, pająki, skorpiony – świat pełen jest robaków! Niektóre gryzą i są niebezpieczne, inne żyją pod wodą, a jeszcze inne świecą w nocy! Poznaj niesamowity świat robaków. Wspaniała seria przyrodnicza do pierwszego samodzielnego czytania!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

8 osób kupiło
4
Birthday Girl - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Birthday Girl
Dostępny159 szt.

Penelope Douglas, autorka bestsellerów z list „New York Timesa”, przedstawia nową opowieść o zakazanej miłości Jordan Przygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia, że czuję się zagrożona. Nie zapomina o mnie. Śmieje się razem ze mną. Patrzy na mnie. Słucha. Broni. Zauważa. Czuję na sobie jego oczy, gdy razem jemy śniadanie. Kiedy wraca z pracy, moje serce zaczyna bić szybciej na dźwięk parkującego na podjeździe samochodu. Muszę to zatrzymać. To się nie może wydarzyć. Siostra powiedziała mi kiedyś, że porządni faceci nie istnieją, a nawet jeśli na jakiegoś trafię, to i tak pewnie będzie zajęty. Sęk w tym, że to nie Pike Lawson jest zajęty. Tylko ja. Pike Przygarnąłem ją, bo myślałem, że jej pomagam. W zamian czasem coś ugotuje i trochę posprząta. Jasny układ. Szybko zrozumiałem, że to wcale nie będzie takie proste. Muszę się powściągać, by o niej nie myśleć i przestać wstrzymywać oddech za każdym razem, gdy trafiamy na siebie w domu. Nie mogę jej dotknąć i nie powinienem tego pragnąć. Jednak za każdym razem, kiedy nasze ścieżki się przecinają, ona coraz bardziej staje się częścią mnie. Nie możemy sobie na to pozwolić. Ma dziewiętnaście lat, a ja trzydzieści osiem. Jestem ojcem jej chłopaka. I tak się niefortunnie składa, że oboje właśnie wprowadzili się do mojego domu.

43,90 zł
27,66 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,24 zł

6 osób kupiło
5
Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza
Dostępny2 szt.

Czapkins to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności do końca. Przez całe życie Tomek Mackiewicz, „Czapkins”, niemożliwe zmieniał w realne. Osiem lat temu wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale „Czapkins” nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach. Kiedy zaczynał, zamiast lin miał przecenione sznurki ze sklepu rolniczego i życiorys jak nerwowy kardiogram naznaczony zwycięstwami i porażkami. Wśród himalaistów do końca pozostał outsiderem. Nie skończył kursów wspinaczkowych, nie miał pieniędzy ani sponsorów, w drodze na szczyt nie wspierało go grono pomocników. Mieszkańcy himalajskich wiosek, do których dotarł autor książki, wspominają go z czułością. – Był jednym z nas – mówią. Z czułością mówią o nim ci, którzy pamiętają jego walkę z nałogiem, i ci, którzy widzieli, jak pracuje z trędowatymi w Indiach. Również jego najbliżsi oraz wspinaczkowi partnerzy, a zarazem przyjaciele – Marek Klonowski i Elisabeth Revol, z którą wyruszył w swoją ostatnią wędrówkę. Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego Spod zamarzniętych powiek, sam był świadkiem zmagań Tomka Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku. Opisał je w książce Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia, której był współautorem. Po śmierci Mackiewicza Szczepański wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii. Elisabeth Revol przywołała wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują emocjonująco uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubko i Piotr Tomala, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Elisabeth. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością w życiu. Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
6
Zmorojewo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmorojewo
Dostępny87 szt.

„Trochę straszna, trochę śmieszna, trochę romantyczna, pełna dziwnych pomysłów książka dla każdego” – Jakub Żulczyk. Tytus to piętnastoletni nerd, fanatyk horrorów, gier komputerowych i nadprzyrodzonych zjawisk. Właśnie zanosi się na najnudniejsze wakacje jego życia u dziadków w Głuszycach, gdy w „zabitej dechami dziurze” poznaje Ankę, odważną, zbuntowaną nastolatkę. Równocześnie w mazurskim lesie czai się Zło – legendy o nim od lat krążą po wsi. Gdy zaczynają ginąć ludzie i dzieją się dziwne rzeczy, niespodziewanie lato u nadpobudliwej babci zamienia się w mroczną przygodę. Narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo, para przyjaciół próbuje rozwikłać tajemnicę miasta widma, którego zdjęcia pojawiają się w sieci. Tymczasem Strzępowaty i Gangrena, żołnierze Zła usiłują zdobyć Trzy Klucze, dzięki którym będą mogli zawładnąć światem. Wojnę z agentami ciemności, dowodzonymi przez ponurego Leszego, może wygrać jedynie tajemniczy potomek Strażnika Dobra. Jakub Żulczyk wykreował szereg przerażających postaci, które chcą wtargnąć w ludzki świat, których nikt z nas nie chciałby spotkać w realnym życiu.

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

4 osoby kupiły
7
Młodzi przyrodnicy. Dzieci zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Dzieci zwierząt
Dostępny269 szt.

Wiecie, jak wyglądają zwierzątka tuż po urodzeniu? Małe króliczki nie mają sierści, a foczki rodzą się z pięknym futerkiem. Jedne potrzebują mleka matki, a innym wystarczy owoc z drzewa i przytulas mamy. Słoniki uwielbiają dorastać w grupie, a małe kangurzątka wcale nie chcą rozstawać się z mamą. Zobaczcie, jak różne potrafią być małe zwierzęta. Wspaniała seria przyrodnicza do pierwszego samodzielnego czytania!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
8
Próba miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próba miłości
Dostępny11 szt.

Zranione uczucia, niepewna przyszłość i miłość, która może ocalić. Podczas gdy Maksymilian Petrycy toczy własną wojnę z demonami przeszłości, jego żona Maria prowadzi szczęśliwe i ustabilizowane życie. Przynajmniej tak się wydaje. Udane małżeństwo, kochające dzieci, nabierająca tempa kariera. I nagle te twarde słowa, które zmieniają wszystko. Nawet mąż nie daje jej wsparcia. Tylko czy on kiedykolwiek ją rozumiał? Stał się wrogiem właśnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebowała. Gdy Maria poznaje przeszłość swojej rodziny, zaczyna inaczej patrzeć na to, co ją spotyka. Historia zatacza koło. Czy to, czego tak bardzo się lęka, może stać się dla niej nowym początkiem? Próba miłości to kolejna część bestsellerowej sagi rodu Petrycych, w której autorka w mistrzowski sposób opisuje, jak budowane przez lata szczęście rozpada się w jednej chwili przez ślepe zrządzenie losu. Najtrudniejsze wydarzenia przychodzą niespodziewanie. I odmieniają nas na zawsze.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
9
Józef Piłsudski. Bez retuszu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Piłsudski. Bez retuszu
Dostępny44 szt.

Niemal 400-stronnicowa książka zawierająca publikacje oraz badania historyczne, które wskazują na prawdziwy, nieznany szerszej publiczności obraz Marszałka. Ciekawa pozycja dla pasjonatów barwnej postaci, jaką jest Józef Piłsudski, a także książek biograficznych. Dużo ciekawych wzmianek o historii Polski.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
10
Karol Szymanowski. Romans, którego nie było? Między Tymoszówką i Wierzbówką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karol Szymanowski. Romans, którego nie było? Między Tymoszówką i Wierz...
Dostępny8 szt.

„Niezwykła książka oparta na korespondencji dwojga przyjaciół i sąsiadów: Karola Szymanowskiego i Natalii Dawydow. To historia dwóch biografii, splątanych, przyciągających się i odpychających zarazem. Jak nie wpaść w banał, pisząc o książce do bólu niebanalnej. Czym ona jest? „Vie romancée” rzuconą na barwne i złowrogie tło epoki? Dramatem psychologicznym, napisanym klarownym i pięknym językiem? Subtelną opowieścią o losach ludzi, tak bardzo niezwykłych? Jest tym wszystkim – zapewne – po trochu. Jest w niej także zmienność perspektyw, elegancja i żywość stylu, więc czyta się ją z prawdziwym zainteresowaniem i podziwem, zważywszy na ogrom literatury przedmiotu, przez którą autorka musiała się przekopać”. – fragment posłowia Józefa Opalskiego

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
11
Egzamin ośmioklasisty z matematyki. Propozycja dla nauczyciela i ucznia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin ośmioklasisty z matematyki. Propozycja dla nauczyciela i uczni...
Dostępny154 szt.

Od roku 2019 egzamin ośmioklasisty z matematyki ma sprawdzić, w jakim stopniu uczeń VIII klasy szkoły podstawowej spełnia wymagania określone w podstawie programowej. Zbiór zadań, który oddajemy w Państwa ręce jest propozycją zawierającą bogatą gamę zadań zamkniętych, jak i otwartych. Różnorodność tematyczna zadań oraz zróżnicowany poziom trudności sprawia, że może być on pomocą w usystematyzowaniu wiadomości i umiejętności przed egzaminem ośmioklasisty, jak również treningiem przed klasówką. Zbiór zawiera ponad 600 zadań i może być wykorzystany: – jako pomoc dla ucznia i nauczyciela w bieżącej pracy, – jako pomoc zarówno dla ucznia pracującego indywidualnie, jak i na zajęciach zorganizowanych. W pierwszej części zbioru zadań znajduje się 15 rozdziałów, które łączą w sobie tematycznie powiązane treści podstawy programowej. Każdy rozdział zawiera dwa zestawy zadań. W każdym zestawie znajduje się 15 zadań zamkniętych oraz 5 otwartych. Wszystkie zadania skonstruowane są zgodnie z koncepcją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Druga część zbioru zawiera dwa przykładowe arkusze egzaminacyjne ósmoklasisty. W części końcowej zamieszczono odpowiedzi do wszystkich zadań.

31,00 zł
24,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,20 zł

2 osoby kupiły
12
Ukochana modlitwa świętego Jana Pawła II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukochana modlitwa świętego Jana Pawła II
Dostępny1 szt.

„Duch Święty jest prawdziwą nadzieją świata”. św. Jan Paweł II Oto modlitwa, którą naprawdę ukochał św. Jan Paweł II. Była najbliższa jego sercu, gdyż nauczył się jej od swojego ojca. Karol Wojtyła pozostał wierny tej modlitwie przez całe swe życie – od Wadowic aż po Watykan. To dzięki niej trwał niezachwianie w wierze, a jego życiowa droga zawiodła go na wyżyny świętości. Dziś i my, powtarzając za św. Janem Pawłem II jego ukochaną modlitwę o dary Ducha Świętego, możemy umacniać się i otwierać serca na łaskę, dzięki której będziemy zdolni do rzeczy niezwykłych. Niech to papieskie dziedzictwo ducha stanie się również inspiracją do pogłębienia naszej relacji z Bogiem.

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
13
Lapidarium staropolskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lapidarium staropolskie
Dostępny7 szt.

Adresatami dawnych zielników byli przede wszystkim lekarze i aptekarze. Dzieła te były encyklopediami w systematyczny sposób porządkującymi i opisującymi wszystko to, co składało się na ówczesną materia medica. Najwięcej miejsca ich autorzy poświęcali oczywiście ziołom i innym roślinom, przy okazji zajmowali się jednak również substancjami pochodzenia zwierzęcego i mineralnego. Traktujące o tych ostatnich patie najstarszych polskich zielników autorstwa Stefana Falimirza, Hieronima Spiczyńskiego oraz Marcina Siennika złożyły się na niniejszą antologię.

32,00 zł
24,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

1 osoba kupiła
14
Pani Nadziei. Modlitewnik dla chorych z Matką Bożą z Lourdes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Nadziei. Modlitewnik dla chorych z Matką Bożą z Lourdes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Nikt tak jak kochająca matka nie otoczy swych dzieci troskliwą opieką. W doświadczeniu choroby, w cierpieniu możemy więc zwracać się do Maryi Pani Nadziei, która jako nasza matka będzie najlepszą orędowniczką i zaniesie nasze błagania do serca swego Syna. Modląc się z prawdziwą wiarą za pośrednictwem Matki Bożej, podsycamy cnotę nadziei, która pomaga zmagać się z doświadczeniem cierpienia. Modlitewnik przygotowany został z myślą o ludziach chorych oraz dla ich bliskich. Dobór modlitw pomaga zrozumieć i przyjąć krzyż cierpienia, dając nadzieję na zrozumienie Bożych planów i uzdrowienie. Odpowiednio duża czcionka i czytelny rozkład modlitw pozwala korzystać z modlitewnika osobom o słabszym wzroku, także przy gorszym świetle, w kościele czy na łóżku szpitalnym.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
15
Wstyd. Krótka historia komunizmu w Polsce do 1945 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstyd. Krótka historia komunizmu w Polsce do 1945 r.
Dostępny38 szt.

„Autorce udało się zwięźle zebrać i ująć rozproszoną i w gruncie rzeczy prawie niedostępną dotychczas wiedzę na temat wewnętrznych (działających w Polsce) i zewnętrznych (istniejących i działających w Związku Sowieckim) organizacji komunistycznych, których sensem istnienia było doprowadzenie do zniszczenia II RP i budowy polskiej republiki sowieckiej. Zaletą pracy jest nagromadzenie nazwisk najbardziej istotnych działaczy i funkcjonariuszy oraz opis decydujących wydarzeń, które miały swe konsekwencje w przyszłości, gdy w 1944 r. doszło do budowania „nowej Polski” z polecenia Stalina. (…) Wiedza, nagromadzona w jej opracowaniu, ma moc rażącą, dla wielu czytelników przypomnienie kompromitujących faktów z dziejów komunizmu w Polsce może być szokiem, szczególnie na tle bardzo łagodnego traktowania partii postkomunistycznej w III RP”. Leszek Żebrowski

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
16
Ziemia do Jadzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia do Jadzi
Dostępny101 szt.

Jadzia ma jechać do planetarium, ale najpierw czeka ją wyzwanie na miarę podboju kosmosu – trzeba posprzątać w pokoju! Okazuje się, że może to być ciekawe niczym odkrywanie nowych galaktyk. Wyjście z psem jest jak spacer w kosmicznej przestrzeni, a jedzenie naleśników można zamienić w tankowanie paliwa. Halo, Jadzia? Jedziemy!

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
17
Whitney, booklet + DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whitney, booklet + DVD
Kevin Macdonald, 2018
Dostępny10 szt.

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystką, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami. „Whitney” to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki.

20,00 zł
19,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
18
Przyjaciele zwierząt. Album do wyklejania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciele zwierząt. Album do wyklejania
Dostępny150 szt.

Nowa kolekcja Panini, na którą składają się pięknie wydrukowane naklejki przedstawiające różne zwierzątka. Kolekcja Amici Cucciolotti to projekt wspierający zwierzęta z Polski. Zawartość: album 112 stron + okładka zawierający informację o projekcie i jego realizacji w Polsce oraz mini encyklopedię dla dzieci z informacjami o przyrodzie i zwierzętach.

5,40 zł
4,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
19
Claudio Monteverdi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Claudio Monteverdi
Niedostępny
Brak

Obszerna monografia opisująca życie i twórczość włoskiego kompozytora jest owocem wielkiej fascynacji autorki muzyką „boskiego Claudia”. Jest rodzajem swoistego hołdu złożonego genialnemu twórcy i jego niezwykłej sztuce. Dzieła Monteverdiego przedstawione są w szerokim kontekście kultury epoki, jej myśli filozoficznej i literatury, ale też specyficznej atmosfery włoskich dworów. Obowiązkowa lektura dla fascynatów muzyki dawnej.

45,00 zł
34,65 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

20
Wielka kolekcja dekoracji ciast - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolekcja dekoracji ciast
Dostępny10 szt.

Ten poradnik zawiera ponad 100 zilustrowanych zdjęciami instrukcji dekorowania ciast w klasycznym stylu Alana Dunna. Krok po kroku opisuje wykonanie zachwycających tortów na różne okazje i podaje, jakie narzędzia są do tego potrzebne. Znajdziesz tu techniki i przepisy na wszelkie ciasta, bukiety i kompozycje kwiatowe - od tropikalnych i egzotycznych po urodzinowe, weselne i świąteczne. Zrealizowanie tych zachwycających projektów dostarczy satysfakcji każdemu cukiernikowi. Alan Dunn szkolił się w Brytyjskim Cechu Rzemiosł Cukierniczych, do którego wprowadziła go Margaret Morland. Kontynuował naukę na kursach organizowanych przez cech i władze Gateshead. W wieku 17 lat przeprowadził pierwszy pokaz dla miejscowej filii cechu. Wkrótce potem zdał sobie sprawę, że prowadzenie pokazów i nauczanie sztuki dekoratorskiej sprawiają mu tyle samo radości, co tworzenie kwiatów. Szybko zasłynął w kraju ze swoich wyjątkowych umiejętności rzemieślniczych i instruktorskich. Został akredytowanym demonstratorem cechu.

79,80 zł
59,85 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,95 zł

21
Overpowered. Remastered, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Overpowered. Remastered, LP
Roisin Murphy , Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Fantastyczna winylowa reedycja najpopularniejszej płyty Roisin Murphy „Overpowered”. Nagrania z albumu zostały zremasterowane, krążki mają różne kolory (pomarańczowy i różowy). Dodano także jeden dodatkowy track w stosunku do pierwotnej wersji. Album zawiera takie hity wokalistki Moloko jak tytułowy „Overpowered”, oraz singlowe „Let Me Know”, „You Know Me Better”, „Movie Star”. Jedna z najważniejszych płyt tanecznego popu. Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Overpowered 2. You Know Me Better 3. Checkin' On Me Strona B: 1. Let Me Know 2. Movie Star 3. Primitive LP 2: Strona C: 1. Footprints 2. Dear Miami 3. Cry Baby Strona D: 1. Tell Everybody 2. Scarlet Ribbons 3. Body Language 4. Parallel Lives

189,90 zł
186,10 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,80 zł

22
Prawo administracyjne. Przepisy 2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo administracyjne. Przepisy 2019
Niedostępny
Brak

Przepisy 2019 – Prawo administracyjne IV wydanie „Prawa administracyjnego” to zbiór przepisów dotyczących materialnego i formalnego prawa administracyjnego. Zawiera m.in. Konstytucję RP, ustawy dot. postępowania przed organami administracyjnymi, ustawy dot. samorządów i administracji rządowej, akty regulujące pracę sędziów, adwokatów i radców prawnych, a także ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz ustawy dot. prawa zgromadzeń i petycji. Książka dedykowana zarówno studentom, teoretykom i praktykom prawa. Serię tę charakteryzuje powiększony format, zapewniający przejrzystość i ułatwiający korzystanie z publikacji. Łatwą orientację w materiale umożliwia obszerny skorowidz. Zmiany opatrzone są przypisami redakcyjnymi, a te oczekujące na wejście w życie umieszczone są w ramkach. Stan prawny: styczeń 2019 r.

44,90 zł
31,88 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

23
Przepisy 2019. Prawo karne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepisy 2019. Prawo karne
Dostępny1 szt.

Publikacja Przepisy 2019. Prawo karne zawiera jednolite teksty ustaw: – ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, – ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego, – ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy, – ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy, – ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń, – ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, – ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, – ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, – ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich, – ustawy z dnia 23 czerwca 1973 r. o opłatach w sprawach karnych, – ustawy z dnia 25 czerwca 1997 r. o świadku koronnym. Poprzez system przypisów publikacja umożliwia studentom i praktykom łatwe śledzenie zmian prawnych. Zaletą książki jest jej praktyczny, duży format, przejrzysty układ graficzny i niska cena. Łatwą orientację w materiale umożliwia obszerny skorowidz zbiorczy. Stan prawny: 1 sierpnia 2019 r. Przepisy wchodzące w życie później niż podany stan prawny aktu prawnego, ale już ogłoszone w Dzienniku Ustaw, podajemy w ramkach z zachowaniem przepisu w dotychczas obowiązującym brzmieniu. Publikacja wskaże Ci m.in.: – informacje dotyczące prawa karnego materialnego, proceduralnego, prawa karnego wykonawczego, – informacje dotyczące prawa karnego skarbowego, – informacje dotyczące prawa wykroczeń i postępowania wykroczeniowego, – informacje dotyczące opłat w sprawach karnych, przeciwdziałania narkomani i wychowania w trzeźwości, – informacje dotyczące postępowania w sprawach nieletnich, – informacje dotyczące instytucji świadka koronnego. Szczególnie pomocna dla: – studentów i wykładowców, – osób przygotowujących się do egzaminów, – aplikantów, – osób ceniących sobie wyjątkowy format oraz przystępną cenę.

44,90 zł
31,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

24
Siła spokoju. Droga miłującego pokój wojownika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła spokoju. Droga miłującego pokój wojownika
Niedostępny
Brak

„Wszystko ma swój cel, od ciebie zależy czy go odszukasz.” Siła spokoju to opowieść oparta na życiu Dana Millmana, mistrza świata w gimnastyce akrobatycznej, który podróżuje w świat ciała i ducha, romantycznych i przerażających przygód, śmiechu i magii. Dan jest uczniem college'u, przystojniakiem i uzdolnionym sportowcem, zdobywającym kolejne nagrody, jednak życie nie daje mu ani trwałego spokoju, ani satysfakcji. Pewnej nocy poznaje starszego mężczyznę, którego nazywa „Sokrates”. To przypadkowe spotkanie i wszystkie zdarzenia, które po nim nastąpiły, całkowicie odmieniły jego życie. Sokrates zostaje mentorem i duchowym przewodnikiem Dana na drodze miłującego pokój wojownika i uczy go jak prowadzić życie pełne radości i mądrości. Kultowa książka, która odmienia życie. „Na ścieżce, którą wybrałeś, nie ma pochwały i nie ma nagany. Pochwały i nagany są formami manipulacji, których ty już nie potrzebujesz.”

42,90 zł
33,89 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,01 zł

25
SERIOUS HITS...LIVE! CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SERIOUS HITS...LIVE! CD
COLLINS, PHIL, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

26
#mamawdomu, czyli poradnik dla kreatywnych rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#mamawdomu, czyli poradnik dla kreatywnych rodziców
Dostępny11 szt.

Mamo, nudzi mi się! „W co się bawić? W co się bawić? Gdy możliwości wszystkie wyczerpane ciurkiem?” – słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego nic a nic nie tracą na aktualności, choć od ich napisania upłynęło dobre kilkadziesiąt lat. Gdy pada deszcz, a dzieci snują się po domu z nosami na kwintę, trzeba szybko znaleźć im (i sobie) jakieś zajęcie. Tylko co by tu wspólnie porobić? Szukasz pomysłu w głowie, przeglądasz elektroniczne zabawki i planszówki, ale dzieci wciąż kręcą głowami z wyrazem twarzy, który mówi: „To już było” czy: „Nie tym razem”. Nie poddawaj się tak łatwo! Znajdzie się sposób na nudę! Sylwia Błaszczak jest mamą kreatywną. Ma 1001 pomysłów na spędzenie z dzieckiem czasu w domu i poza nim. Za pośrednictwem tej narzędziowej książki dzieli się swoimi sposobami, podając gotowe instrukcje a to własnoręcznego wykonania ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych, a to prezentów dla bliskich oraz przyjaciół. Proponuje, by zamiast kupować w sklepie gotowe gry, zrobić je samemu, ręka w rękę z dzieckiem. Podaje sprawdzone, powszechnie dostępne sposoby na zabawy na dworze oraz w domu. Podpowiada, jak zainspirować dziecko, by mały miś-nudzimiś przeistoczył się w młodego i bardzo zaangażowanego artystę. Udanej zabawy!

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

27
Największe błędy najlepszych inwestorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największe błędy najlepszych inwestorów
Dostępny38 szt.

Bez względu na to, czy chodzi o kilka tysięcy czy kilka miliardów, inwestowanie jest wyzwaniem. Pokazują to historie Warrena Buffeta, Billa Ackmana, Chrisa Sacca, Jacka Bogle'a, Marka Twaina czy też Johna Maynarda Keynesa opisane w książce Największe błędy najlepszych inwestorów. Nietrafione decyzje, a w konsekwencji porażki i straty finansowe są nieodłączną częścią tej gry. Ważne jednak, aby na błędach się uczyć. Wszyscy przedstawieni w książce inwestorzy wyciągnęli ze swoich porażek właściwe wnioski i stworzyli strategie, które sprawiły, że znaleźli się w gronie najlepszych i najskuteczniejszych inwestorów. Z książki czytelnik dowie się: • jakie błędy zdarzają się najczęściej, których nie uniknęli nawet najwięksi inwestorzy? • Kiedy zachować ostrożność i jakie działania podjąć, aby zminimalizować ryzyko? • Jak przewidywać przeszkody i opracować strategię, która pozwoli działać nawet kiedy się pojawią. „Książka Michaela Batnicka powinna przynieść ulgę wielu inwestorom. Bo oto okazuje się, że nawet ci inwestorzy, uznawani za najgenialniejszych w historii, którzy doszli do ogromnych pieniędzy, z Warrenem Buffettem na czele, też się mylili. Szok! Jak to jest możliwe, że Graham czy Buffett popełniali nierzadko spektakularne błędy, kosztujące ich setki milionów dolarów, a mimo tego, to oni potem pisali historię jako zwycięzcy. Wrażenie robi również niezwykle emocjonalna końcówka książki. Autor, obok wcześniej wymienionych piętnastu sław, wybitnych inwestorów, stawia także siebie i pokazuje, jak w swoim życiu popełniał błąd za błędem, żeby dojść do miejsca, w którym jest teraz. Nikt nie jest wyjątkowy, a umiejętność przyznania się do błędu często prowadzi do przyszłych sukcesów”. – Z przedmowy Michała Masłowskiego, wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

28
47 roninów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47 roninów
Niedostępny
Brak

Opowieść o honorze i zemście, która wydarzyła się naprawdę W 1701 roku młody daimyo, Asano Takumi-no Kami, zaatakował urzędnika szoguna, Kozuke-no Suke, za co został skazany na śmierć. Wiedząc, że ich pan został sprowokowany przez chciwego i mściwego biurokratę, 47 samurajów – dawnych poddanych daimyo – przygotowuje zemstę. Jednak aby dało się ją przeprowadzić, muszą wpierw wyrzec się wszystkiego, co do tej pory stanowiło dla nich wartość i świętość. Spisana w 1871 roku przez mieszkającego w Japonii Algernona Mitforda opowieść o zemście 47 roninów przez lata była uważana za kanoniczną wersję wydarzeń.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

29
Kręcisz mnie, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kręcisz mnie, DVD
Franck Dubosc, 2018
Dostępny4 szt.

Owacyjnie przyjęta przez widzów i krytyków, zabawna, a przy tym wzruszająca, komedia romantyczna Historia bogatego playboya, który chcąc zdobyć serce ukochanej, udaje… niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim. Film w reżyserii doskonałego aktora komediowego, Francka Dubosca („Asterix na olimpiadzie”). Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego! Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, „podobnie jak on” poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę. „Świetna komedia romantyczna. Elegancka, dobrze napisana, pełna zabawnych momentów. Najwyższa nota 5/5”. – „La Parisien” „Przekomiczny”. – „Premiere”

20,00 zł
19,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

30
Też go kocham, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Też go kocham, DVD
Jesse Peretz, 2018
Niedostępny
Brak

Twórcy hitów „Druhny”, „Wpadka” i „Orange Is the New Black” przedstawiają ekranizację powieści Nicka Hornby’ego, autora światowych bestsellerów „Był sobie chłopiec” i „Wierność w stereo”. Chłopak Annie (Rose Byrne), Duncan (Chris O'Dowd) ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Prowadzi nawet poświęconą mu stronę internetowa. Pewnego dnia w jego ręce wpada płyta z nieznanymi kompozycjami artysty. Podekscytowany nagraniami Duncan zapomina o całym świecie, kompletnie ignorując przy tym Annie. Ta, chcąc się odegrać publikuje na jego blogu nieprzychylne komentarze. Nieoczekiwanie wpisy te zwracają uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają do siebie pisać. Tajna korespondencja z czasem zmienia się w coś więcej, a zafascynowany dziewczyną Crowe postanawia poznać ją osobiście. Ten film naprawdę uszczęśliwia. – „Variety”

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

31
Juliusz, booklet + DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Juliusz, booklet + DVD
Aleksander Pietrzak, 2018
Dostępny4 szt.

„Juliusz” to nowa komedia twórców „Planety Singli”! W roli tytułowej Wojciech Mecwaldowski, obok którego zobaczymy Jana Peszka, Annę Smołowik, Rafała Rutkowskiego oraz najlepszych polskich stand-uperów: Abelarda Gizę, Kacpra Rucińskiego oraz Rafała Paczesia. W zaskakujących rolach wielkie nazwiska polskiego kina: Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

20,00 zł
19,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

32
Biały Kieł, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały Kieł, DVD
Alexandre Espigares, 2018
Niedostępny
Brak

Twórcy hitów „Sekrety morza”, „Happy Feet: Tupot małych stóp 2” i„Sekretne życie zwierzaków domowych” prezentują pełną mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o psie, w którego żyłach płynie wilcza krew. Ich film jest pierwszą animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata ponadczasowej książki Jacka Londona. Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka wilka i psa. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, które pozwalają mu przetrwać w mroźnych warunkach północy. Przygarnięty przez indiańskiego wodza, Biały Kieł uczy się współpracy z ludźmi i innymi psami. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Biały Kieł postanawia uciec i odszukać swojego pana. Tak zaczyna się niezwykła przygoda psa, który stał się legendą. Cudowny wizualnie. – „Variety” Przepiękny i chwytający za serce – „IndieWire”

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

33
Kazanie ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazanie ognia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Oto jak bezpiecznie zakochać się w kimś, kto nie jest twoim mężem: wyobraź sobie życie, jakie moglibyście wieść razem po śmierci waszych małżonków. Po dwudziestu latach małżeństwa i dwudziestu latach rozgrywanych w wyobraźni romansów Maggie Ellmann spotyka mężczyznę, wobec którego wszyscy poprzedni byli jak zapowiedź. Jak obcowanie z niedoskonałością przed objawieniem ideału. Ale im mocniejsze są uczucia Maggie, tym większa staje się jej determinacja, by zakończyć znajomość, zerwać kontakt i powrócić na łono rodziny. Być znów „dobrą żoną i matką”. I dobrą chrześcijanką. Dlatego Maggie zaczyna się modlić, aby Bóg wydarł ją z romansu, jak się wydziera węgiel z paleniska. Lecz co, jeśli to nieodpowiednia modlitwa? Co, jeśli właściwą jest: „Pozwól mi spłonąć, ale krocz przy mnie w płomieniach”? Kazanie ognia to debiutancka powieść uznanej autorki opowiadań i poetki. W równym stopniu liryczna, co intensywna historia o pożądaniu i jego naturze. A także o kobiecości spętanej zasadami wiary i przełamywaniu religijnego tabu. „Pochłonęłam tę powieść. Jamie Quatro jest nieustraszonym fenomenem. To kunsztowna historia o kobiecym pożądaniu, wierze i oddaniu, a także jeden z najbardziej przejmujących portretów małżeństwa, jakie kiedykolwiek widziałam”. – Lilly King, autorka Euforii

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

34
Suzuki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suzuki, CD
Tosca, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Jedna z najważniejszych i najpopularniejszych płyt downtempo wszechczasów. Austriacki duet Tosca założyli w 1994 roku Richard Dorfmeister i Rupert Huber. Album „Suzuki” został pierwotnie wydany w 2000 roku. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem mediów i do dnia dzisiejszego uważana jest za największe osiągnięcie muzyków. Lista utworów: 1. Pearl In 2. Suzuki 3. Annanas 4. Orozco 5. Busenfreund 6. Honey 7. Boss On The Boat 8. John Tomes 9. Ocean Beat 10. The Key 11. Doris Dub 12. Pearl Off

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

35
DJ Kicks, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DJ Kicks, CD
Kruder and Dorfmeister, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Lista utworów: 1. Herbalizer – A Mother (For Your Mind) 2. Small World – Livin' Free 3. Tango – Spellbound 4. The Lab Rats – Give My Soul 5. Statik Sound System – Revolutionary Pilot 6. JMJ & Flytronix – In Too Deep 7. Aquasky – Kauna 8. James Bong – Mr. Kiss Kiss Bong Bong (Big Brother's Dubbing You Full On / Full Length Remix) 9. Hardfloor – Dubdope 10. Thievery Corporation – Shaolin Satellite 11. Kruder & Dorfmeister – High Noon 12. Beanfield – Keep On Believing 13. Sapien – Que Dolor (Rude Boy Fandango Mix) 14.Shantel – Bass And Several Cars 15. Kama – Look Up Dere 16. Showroom Recordings – Radio Burning Chrome 17. Kruder & Dorfmeister – Black Baby (DJ-Kicks)

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

36
DJ-Kicks, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DJ-Kicks, CD
Apparat, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Pod szyldem Apparat ukrywa się znany ze słynnego tria Moderat Sasha Ring. W serii „DJ-Kicks” artysta prezentuje zestaw starannie wyselekcjonowanych nagrań. Oprócz swojej solowej twórczości na płycie znalazły się utwory m.in Thoma Yorke'a, Burial, Telefon Tel Aviv, Pantha Du Prince, Tima Heckera. Doskonała selekcja artysty daje nam jedną z najbardziej wartościowych pozycji z cyklu „DJ-Kicks”. Lista utworów: 1. Apparat – Circles 2. 69 – Rushed 3. Telefon Tel Aviv – Lengthening Shadows 4. Apparat – Interlude 5. Luke Abbott – More Room 6. Oval – Legendary 7. Patrice Bäumel – Sub 8. Martyn – Miniluv 9. Ripperton – Echocity 10. Cosmin TRG – Tower Block 11. ScornFalling (Autechre „FR 13” Remix) 12. Born Ruffians – I Need A Life (Four Tet Remix) 13. Pantha Du Prince – Welt Am Draht 15. Burial + Four Tet – Moth 16. Vincent Markowski – The Madness Of Moths 17. Ramadanman – Tempest 18. Thom Yorke – Harrowdown Hill 19. Spherix – Lesser People 20. Oval – TV Power 21. Joy Orbison – The Shrew Would Have Cushioned The Blow 22. Apparat – Sayulita (DJ-Kicks) 23. T++ – Worn Down 24. Tim Hecker – Borderlands

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

37
New York Addis London The Story Of Ethio Jazz 1965-1975, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New York Addis London The Story Of Ethio Jazz 1965-1975, CD
Mulatu Astatke, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Wyśmienita kompilacja sztandarowych nagrań w dorobku Mulatu Astatke. Pochodzący z Etiopii muzyk to czołowy przedstawiciel sceny Ethio-jazz. Jego światowa popularność bardzo wzrosła dzięki Jimowi Jarmuschowi, który wykorzystał nagrania mistrza w filmie „Broken Flowers”. New York Addis London to esencja twórczości Astatke i znakomity wstęp do zapoznania się z unikalnym stylem muzyka. Klasyk. Lista utworów: 1. Yekermo Sew 2. I Faram Gami I Faram 3. Shagu 4. Mulatu 5. Fikratchin 6. Yegele Tezeta 7. Asiyo Bellema 8. Emnete 9. Lanchi Biye 10. Yefikir Tizita 11. Yekatit 12. Ebo Lala 13. Wubit 14. Dewel 15. Mascaram Setaba 16. Girl From Addis Ababa 17. Kasalefkut Hulu 18. Nétsanét 19. Ené Alantchie Alnorem 20. Tezeta

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

38
Mulatu Of Ethiopia, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mulatu Of Ethiopia, CD
Mulatu Astatke, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Wielkie wydarzenie na przecięciu jazzu i muzyki etnicznej. Po wielu latach oczekiwania wreszcie pojawia się w sprzedaży debiutancki album etiopskiego multinstrumentalisty Mulatu Astatke. Zarejestrowany w 1972 roku w Nowym Jorku materiał stworzył podwaliny pod styl określany jako ethio-jazz. Klasyk. Lista utworów: Original Stereo Album 1. Mulatu 2. Mascaram Setaba 3. Dewel 4. Kulunmanqueleshi 5. Kasalefkut-Hulu 6. Munaye 7. Chifara Mono Album Mix 8. Mulatu 9. Mascaram Setaba 10. Dewel 11. Kulunmanqueleshi 12. Kasalefkut-Hulu 13. Munaye 14. Chifara

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

39
Harbour Boat Trips. Vol. 2, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harbour Boat Trips. Vol. 2, CD
Trentemoller, Universal Music Polska
Dostępny20 szt.

Najnowsza kompilacja słynnego duńskiego producenta i muzyka. Trentemoller oprócz materiału własnego autorstwa umieścił na płycie nagrania m.in. Slowdive, The Raveonettes, A Place To Bury Strangers, John Maus & Molly Nilsson, Tropic Of Cancer. Wyśmienity dobór nagrań i absolutny mus dla licznych fanów talentu artysty. Lista utworów: 1. Pyrit – Time For Wind 2. A Place To Bury Strangers – Never Coming Back (Trentemøller Remix) 3. The Raveonettes – Expelled From Love 4. How Do I – Knowing Me, Knowing You 5. Kira Skov – I Celebrate My Life (Trentemøller Remix) 6. The Lollipops – Naked When You Come 7. Tropic Of Cancer – Children Of A Lesser God 8. Black Marble – Static 9. Trentemøller – One Eye Open (Trentemøller Remix HBT Edit) 10. John Maus & Molly Nilsson – Hey Moon! 11. Trentemøller – Transformer Man 12. Slowdive – Slomo 13. Moon Duo – Lost In Light 14. CTM – Paloma Pt. 2 15. The KVB – In Deep 16. Levin Goes Lightly – 1989

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

40
The Sound Of The 19th Season, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Sound Of The 19th Season, 2 CD
Sven Vath, Universal Music Polska
Dostępny10 szt.

Wydawnictwo prawdziwej ikony sceny tanecznej. Rezydent Ibizy, słynny didżej i animator klubowego świata Sven Vath w kolejnej odsłonie sygnowanych przez siebie kompilacji. Na dwóch płytach CD znajdziemy zestaw starannie wyselekcjonowanych przez mistrza nagrań. Uwagę zwracają szczególnie utwory autorstwa m.in Nightmares On Wax, Vermont, Red Axes, Robaga Wruhme, Michaela Mayera, Stimminga. Lista utworów: CD 1: 1. Nightmare on Wax – Deep Shadows (Dj E.A.S.E Club Mix ) 2. Love Over Entropy – 9576 3. Adam Port – Do You Still Think of Me? 4. Emanuel Satie – Don't Forget To Go Home 5. Florian Hollerith – Ohrenzirkus 6. Talaboman – Brutal Chugga Chugga (L.B. Dub Corp Remix) 7. Levon Vincent – Arpeggiator 8. Vermont – Skorbut (I:Cube Mix) 9. Edward – Set U Free (Private Mix) 10. L.B. Dub Corp – See The Light 11. DJ Shufflemaster & Chester Beatty – Our House Music (DJ Shufflemaster Remix) 12. Patrice Bäumel – Serpent 13. Red Axes – Sami CD 2: 1. Nicolas Masseyeff – Muse 2. Tom Pooks & Joy Kitikonti – Climb 3. Butch – Countach 4. Fabrice Lig – Dark Commodore 5. Robag Wruhme – Veddel Braav 6. Stimming – Frankfurt Main 7. Ejeca – Attack 8. Radio Slave – Reverse (DJ KOZE Edit) 9. Ilario Alicante – Cocoon 10. Anna – Hidden Beauties 11. Michael Mayer – Lout 12. Younger Rebinds – Tim 's Symphony 13. Krystal Klear – Neutron Dance

85,90 zł
84,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,72 zł

41
Brainfeeder X, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainfeeder X, 2 CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Kapitalna, podwójna kompilacja z okazji 10-tej rocznicy powstania wytwórni Brainfeeder. Założony przez Flying Lotusa label wypromował takich artystów jak m.in Kamasi Washington, Thundercat, Lapalux, Taylor Mcferrin. Ostatnio zachwycający album wydała w nim Georgia Anne Muldrow. Na dwóch krążkach CD zebrano 36 nagrań. Wśród nich specjalne utwory prezentują Thundercat do spółki z Badbadnotgood I Flying Lotusem, Woke z udziałem George'a Clintona, sam Flying Lotus z raperem Busdriver. Oprócz tego swoje kawałki prezentują też nowe twarze jak Louis Cole czy Brandon Coleman. Znakomity zestaw. Lista utworów: CD 1: 1. Teebs – Why Like This? 2. Jeremiah Jae – $easons 3. Lapalux – Without You (feat. Kerry Leatham) 4. Iglooghost – Bug Thief 5. Tokimonsta – Fallen Arches 6. Miguel Baptista Benedict – Phemy 7. Matthewdavid – Group Tea (feat. Flying Lotus) 8. Martyn – Masks 9. Mr. Oizo – Ham 10. Daedelus – Order Of The Golden Dawn 11. Jameszoo – Flake 12. Taylor McFerrin – Place In My Heart (feat. RYAT) 13. Mono/Poly – Needs Deodorant 14. Thundercat – Them Changes 15. DJ Paypal – Slim Trak VIP 16. Thundercat – Friend Zone (Ross From Friends Remix) 17. Brandon Coleman – Walk Free (Flying Lotus Remix) CD 2: 1. Thundercat – King of the Hill 2. Lapalux – Opilio 3. Ross from Friends – Squaz 4.Georgia Anne Muldrow – Myrrh Song 5. Dorian Concept – Eigendynamik 6. Louis Cole – Thinking 7. Iglooghost – Yellow Gum 8. Woke – The Lavishments of Light Looking 9. Pbdy – Bring Me Down 10. Jeremiah Jae – Black Salt 11. Flying Lotus – Ain't No Coming Back 12. Miguel Atwood-Ferguson – Kazaru 13. Taylor Graves – Goku 14. Little Snake – Delusions 15. Strangeloop – Beautiful Undertow 4 16. Mono/Poly – Funkzilla 17. Teebs – Birthday Beat 18. Moiré – Lisbon 19. Locust Toybox – Otravine

105,90 zł
103,78 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,12 zł

42
Inspiration Information, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspiration Information, CD
Mulatu Astatke, The Heliocentrics, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Po duetach Sly & Robbie / Amp Fiddler oraz Horace Andy / Ashley Beedle, na trzeciej części tej ekscytującej serii do tej samej bramki grają Mulatu Astatke, słynny jazzowy artysta z Etiopii, muzyk, aranżer i kompozytor odpowiedzialny za serię kultowych i poszukiwanych płyt Ethiopiques (to jego nagrania są ozdobą ścieżki dźwiękowej do filmu „Broken Flowers” Jima Jarmuscha) oraz psychodeliczno-funkowa grupa The Heliocentrics związana z cenioną firmą Stones Throw (gdzieś pomiędzy Jamesem Brownem, Sun Ra oraz Davidem Axelrodem; na perkusji gra Malcolm Catto, niegdyś związany z firmą Mo'Wax Jamesa Lavella). Efekt ich studyjnego spotkania brzmi naprawdę niesamowicie. To wypadkowa dwóch muzycznych i tutaj doskonale uzupełniających się i przenikających światów: egzotycznego orkiestrowego etno-jazzu Astatke i napędzanego potężnym groovem garażowego funku. Lista utworów: 1. Masenqo 6:23 2. Cha Cha 4:35 3. Addis Black Widow 3:39 4. Mulatu 3:15 5. Blue Nile 3:12 6. Esketa Dance 4:09 7. Chik Chikka 5:04 8. Live From Tigre Lounge 2:54 9. Chinese New Year 3:46 10. Phantom Of The Panther 2:21 11. Dewel 5:49 12. Fire In The Zoo 3:36 13. An Epic Story 5:01 14. Anglo Ethio Suite 7:19

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

43
C'est Pas La Mer A Boire (1987-1993), 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C'est Pas La Mer A Boire (1987-1993), 2 CD
Les Negresses Vertes, Universal Music Polska
Dostępny14 szt.

Podwójna kompilacja zbierająca największe hity francuskiej grupy. Dodatkowo w zestawie 17 niepublikowanych nagrań, w tym 12 w wersji live. Les Negresses Vertes to obok Mano Negra najpopularniejszy przedstawiciel sceny francuskiej alternatywy, przełomu lat 80-tych i 90-tych. Lista utworów: CD 1 1. La valse 2. Zobi la mouche 3. C'est pas la mer a boire 4. Voila l'été 5. Orane 6. La faim des haricots 7. Les yeux de ton pere 8. Il 9. L'homme des marais 10. Les rablablas, les roubliblis 11. Marcelle Ratafia 12. La danse des Négresses Vertes 13. Hey Maria 14. Pere Magloire 15. Paulo 16. 200 ans d'hypocrisie 17. I love Paris 18. Marguerita 19. Zobi la mouche (William Orbit remix) 20. Les yeux de ton pere (I'll kill you) (Clive Martin & Andy Wright remix) CD 2 1. Famille heureuse 2. Perpétuellement vôtre 3. Face a la mer 4. Belle de nuit 5. Get some wood 6. Sous le soleil de Bodega 7. Si je m'en vais… 8. Hou ! Mamma mia… 9. Infidele cervelle 10. La France a ses dimanches 11. Sang et nuit 12. Car c'est un blouze 13. Quai de Jemmapes 14. Dub de nuit 15. Révolution verte 16. Dub encore 17. Face a la mer (Massive Attack remix) 18. Famille heureuse (Norman Cook & LNV remix) 19. Sous le soleil de Bodega (Ethnik Extended) (Kwanzaa Posse remix)

85,90 zł
84,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,72 zł

44
Heroes To Zeros, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes To Zeros, CD
The Beta Band, Universal Music Polska
Dostępny23 szt.

Reedycji od lat niedostępnych płyt The Beta Band ciąg dalszy. Heroes To Zeroes to ostatnia studyjna płyta zespołu. Pierwotnie materiał ukazał się w 2004 roku, zbierając doskonałe recenzje m.in w Spin, Rolling Stone, Q, Mojo. Do dnia dzisiejszego The Beta Band uważani są za jedną z najbardziej wpływowych grup ostatniego 20-lecia. Lista utworów: 1. Assessment 2. Space 3. Lion Thief 4. Easy 5. Wonderful 6. Troubles 7. Out-Side 8. Space Beatle 9. Rhododendron 10. Liquid Bird 11. Simple 12. Pure For

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

45
Tylko, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko, CD
Pablopavo, Universal Music Polska
Dostępny301 szt.

Płyta Tylko to w pełni solowy album. To pierwszy materiał, w nagraniu którego nie wzięły udziału Ludziki, z którymi wokalista zarejestrował już trzy krążki. Bez pomocy kolegów, natłoku instrumentów czy innych „bajerów”, powstała rzecz surowa i chropowata. We współpracy z producentem, aranżerem i multiinstrumentalistą Aleksandrem „Mothashippem” Molakiem, Pablo nagrał krótki – w przeważającej części akustyczny – album, sam skomponował większość muzyki (w niektórych piosenkach współautorem jest Mothashipp) i po raz kolejny – co stanowi niewątpliwy atut materiału – napisał do niej teksty (poza piosenką, której tekstem jest wiersz Marcina Sendeckiego). Na większość kompozycji składają się dźwięk gitary, z którą dzielnie radzi sobie Pablo, oraz jego głos. Próżno doszukiwać się tu brzmień klasycznego zestawu perkusji czy basu – zastępują je odgłosy klaskania, tupania, uderzenia w dziwne przedmioty. Tylko Pablopavo to osiem piosenek, które powstawały w latach 2011-2014 – trochę na marginesie pracy w sztandarowych przedsięwzięciach wykonawcy. Lista utworów: 1. Sobota 2. Ośmiu 3. Toczenie 4. Mistrzu 5. Carlos 6. Kołysanka 7. General 8. Czerw

37,90 zł
37,14 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,76 zł

46
Predator, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Predator, Blu-ray
Shane Black, 2018
Niedostępny
Brak

Polowanie wkracza na wyższy poziom, podobnie jak wybuchowa akcja w filmie „Predator” – kolejnym rozdziale przebojowej serii – w reżyserii Shane’a Blacka („Iron Man 3”). Teraz najgroźniejsi łowcy wszechświata są silniejsi, mądrzejsi i bardziej śmiercionośni niż kiedykolwiek wcześniej... Jedynie oddział byłych żołnierzy i profesor biologii ewolucyjnej mogą zapobiec zagładzie rasy ludzkiej. Materiały dodatkowe w wersji oryginalnej z polskimi napisami: • Sceny niewykorzystane • Ewolucja Predatora • Reportaże o realizacji filmu • Galeria

79,99 zł
75,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

47
Mroczne umysły, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne umysły, DVD
Jennifer Yuh Nelson, 2018
Dostępny1 szt.

Producenci „Stranger Things” zrealizowali fantastyczny film o nastolatkach, którzy w tajemniczy sposób nabywają niezwykłych mocy, wskutek czego rząd uznaje, że stanowią zagrożenie i należy ich odizolować od reszty społeczeństwa. Ruby, której moc jest jedną z najpotężniejszych, ucieka z obozu i przyłącza się do grupy zbiegłych nastolatków szukających bezpiecznego schronienia. Wkrótce uświadamiają sobie, że ucieczka nie wystarczy; muszą połączyć moce, by odzyskać kontrolę nad swoim losem i ocalić przyszłe pokolenia.

54,99 zł
52,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

48
Mroczne umysły. Steelbook, 2D + 4K UHD, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne umysły. Steelbook, 2D + 4K UHD, Blu-ray
Jennifer Yuh Nelson, 2018
Dostępny1 szt.

Producenci „Stranger Things” zrealizowali fantastyczny film o nastolatkach, którzy w tajemniczy sposób nabywają niezwykłych mocy, wskutek czego rząd uznaje, że stanowią zagrożenie i należy ich odizolować od reszty społeczeństwa. Ruby, której moc jest jedną z najpotężniejszych, ucieka z obozu i przyłącza się do grupy zbiegłych nastolatków szukających bezpiecznego schronienia. Wkrótce uświadamiają sobie, że ucieczka nie wystarczy; muszą połączyć moce, by odzyskać kontrolę nad swoim losem i ocalić przyszłe pokolenia. Materiały dodatkowe w wersji oryginalnej z polskimi napisami: • Pamiętaj – spojrzenie na scenę ostatniego pocałunku Ruby i Liama • Scena niewykorzystana • Gagi • Jennifer Yuh Nelson: Bohaterka u steru • Profile postaci • Storyboardy a finalne sceny – porównanie • Komentarze audio

179,99 zł
170,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,00 zł

49
Mroczne umysły. Steelbook, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne umysły. Steelbook, Blu-ray
Jennifer Yuh Nelson, 2018
Dostępny1 szt.

Producenci „Stranger Things” zrealizowali fantastyczny film o nastolatkach, którzy w tajemniczy sposób nabywają niezwykłych mocy, wskutek czego rząd uznaje, że stanowią zagrożenie i należy ich odizolować od reszty społeczeństwa. Ruby, której moc jest jedną z najpotężniejszych, ucieka z obozu i przyłącza się do grupy zbiegłych nastolatków szukających bezpiecznego schronienia. Wkrótce uświadamiają sobie, że ucieczka nie wystarczy; muszą połączyć moce, by odzyskać kontrolę nad swoim losem i ocalić przyszłe pokolenia. Materiały dodatkowe w wersji oryginalnej z polskimi napisami: • Pamiętaj – spojrzenie na scenę ostatniego pocałunku Ruby i Liama • Scena niewykorzystana • Gagi • Jennifer Yuh Nelson: Bohaterka u steru • Profile postaci • Storyboardy a finalne sceny – porównanie • Komentarze audio

99,99 zł
94,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,00 zł

50
Ekonomiczny słownik polsko-rosyjsko-ukraiński. Wprowadzenie do terminologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomiczny słownik polsko-rosyjsko-ukraiński. Wprowadzenie do termino...
Dostępny19 szt.

Ekonomiczny słownik polsko-rosyjsko-ukraiński został przygotowany z myślą o rosyjsko- i ukraińskojęzycznych studentach I roku oraz osobach przygotowujących się do studiów ekonomicznych na polskich uczelniach. Podstawę słownika stanowią wyrażenia i terminy z dziedziny mikro- i makroekonomii, z którymi studenci spotkają się na zajęciach i w podręcznikach. Rozszerzono go też o wiele słów z dziedziny matematyki, finansów i handlu zagranicznego. Publikacja może być więc wykorzystywana także przez studentów kierunków takich jak: zarządzanie, administracja, socjologia, towaroznawstwo czy prawo oraz pracowników firm eksportowo-importowych. Zawarte w książce słowa i wyrażenia mają podane swoje tłumaczenia wyłącznie w znaczeniu ekonomicznym, bez rozszerzenia o inne, spotykane w codziennym użytkowaniu. Ponieważ niektóre wyrażenia nie mają swoich dokładnych odpowiedników w języku rosyjskim czy ukraińskim, zostały przetłumaczone po raz pierwszy. W takich przypadkach autorzy uzupełnili hasła o wyjaśnienie znaczenia danego pojęcia, by ułatwić jego poszukiwanie na stronach internetowych, które są często wykorzystywane podczas nauki.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

Wróć do góry