hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.01.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 stycznia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Angielski w tłumaczeniach. Dla prawników (praca zbiorowa), na drugim Kurnik przydomowy (Wilhelm Bauer). Kolejny produkt to Incepcja, DVD (Christopher Nolan) oraz Charlie i fabryka czekolady, DVD (Tim Burton ).
1
Angielski w tłumaczeniach. Dla prawników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w tłumaczeniach. Dla prawników
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Jak opanować najważniejsze słownictwo z dziedziny prawa? Jak skutecznie porozumieć się z zagranicznymi kolegami po fachu? Jak radzić sobie z nie do końca przetłumaczalnymi terminami? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w książce, którą właśnie trzymasz w ręce. Publikacja będzie dla Ciebie doskonałym treningiem w zakresie słownictwa specjalistycznego i typowych dla języka prawnego i prawniczego konstrukcji. Liczne wskazówki i ciekawostki pomogą Ci natomiast wzbogacić Twoją wiedzę na temat terminologii, jaką posługują się prawnicy komunikujący się w języku angielskim. Książka składa się z 35 rozdziałów tematycznych z listami słówek, które opanujesz, tłumacząc zdania. W podręczniku znajdziesz też wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci w zrozumieniu zwrotów charakterystycznych dla terminologii prawniczej. Dzięki naszej książce: • poznasz setki przydatnych słówek i wyrażeń z różnych dziedzin prawa, • dowiesz się, jakich sformułowań używać, żeby zostać zrozumianym, • przećwiczysz poznane zwroty, rozwiązując praktyczne zadania powtórkowe, • słuchając płyty CD ze zdaniami nagranymi przez natywnego lektora, z łatwością utrwalisz przyswojone informacje. Angielski w tłumaczeniach dla prawników to doskonała propozycja dla studentów, aplikantów oraz przedstawicieli zawodów prawniczych, a także wszystkich osób zainteresowanych problematyką przekładu prawniczego.

64,90 zł
48,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

8 osób kupiło
2
Kurnik przydomowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurnik przydomowy
Dostępny17 szt.

Praktyczny poradnik dla miłośników kur oraz ich obecnych lub przyszłych hodowców. Zawiera sprawdzone rady dla każdego, kto marzy o estetycznym i użytecznym kurniku dla swego stadka. I czuje się na siłach, by samodzielnie go zbudować. W książce znajdziesz porady na temat: * projektowania kurników różnych typów, * wyboru materiałów budowlanych, * samodzielnej budowy i urządzenia kurnika, * urządzenia wybiegów i pomieszczeń gospodarczych.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

3 osoby kupiły
3
Incepcja, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Incepcja, DVD
Christopher Nolan, 2018
Dostępny54 szt.

Wizjonerska superprodukcja Christophera Nolana z niezwykłą akcją i gwiazdorską obsadą zabiera widza w podróż dookoła kuli ziemskiej oraz w głąb świata snów. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest mistrzem w wykradaniu sekretów ukrytych w ludzkiej podświadomości. Zamiast skraść myśl, musi zaszczepić ją w czyimś umyśl.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

3 osoby kupiły
4
Charlie i fabryka czekolady, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charlie i fabryka czekolady, DVD
Tim Burton , 2018
Dostępny102 szt.

Pan Wonka – właściciel fabryki czekolady – wymyśla niezwykłe smakołyki. Charlie, chłopiec z ubogiej rodziny, wygrywa jeden z pięciu złotych biletów do królestwa tajemniczego cukiernika. Czekają tam liczne niespodzianki… Teraz w kolekcji Iconic Moments.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

2 osoby kupiły
5
Lśnienie, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Lśnienie, DVD
Kubrick Stanley, 2018
Dostępny203 szt.

Dwupłytowa edycja specjalna arcydzieła filmu grozy w reżyserii Stanleya Kubricka Jack (Jack Nicholson) przyjmuje posadę zimowego stróża w odciętym od świata eleganckim hotelu Overlook, dokąd przenosi się z żoną i synem. Jack nigdy tam nie był – a może jest inaczej?

23,90 zł
20,55 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,35 zł

2 osoby kupiły
6
Mnóstwo rzeczy do wypatrzenia w domu! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnóstwo rzeczy do wypatrzenia w domu!
Dostępny567 szt.

Seria dużych książek, w których na każdej stronie kryją się obrazkowe wyszukiwanki. Dzieci będą się świetnie bawić, ćwicząc przy tym porównywanie, liczenie i rozpoznawanie kolorów.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
7
SERIOUS HITS...LIVE! Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SERIOUS HITS...LIVE! Winyl
COLLINS, PHIL, Warner Music Polska
Dostępny26 szt.

189,90 zł
174,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 15,19 zł

1 osoba kupiła
8
Wyrzut sumienia. Wokół relacji chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydowskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrzut sumienia. Wokół relacji chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydo...
Dostępny7 szt.

Nie dokonaliśmy jeszcze rozrachunku historycznego. W Niemczech, we Francji, we Włoszech pisze się jasno: tacy byliśmy, my kolaboranci, i my, którzy pomagaliśmy Żydom. A w Polsce, kiedy zaczyna się rozmawiać o antysemityzmie, to ludzie reagują jednak bardzo emocjonalnie. Trudno nam jeszcze pisać o złych kartach w historii. Wolimy je wybielać. Polski antysemityzm jest jak podziemna woda: lustro wody wydaje się niewidoczne, ukryte, ale niekiedy wybija z niego rwący prąd. Ta książka to zbiór najważniejszych artykułów i wypowiedzi Stanisława Musiała SJ (1938-2004), filozofa, znanego duszpasterza, członka Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem, poświęconych relacjom polsko-żydowskim i katolicko-żydowskim. To bezkompromisowe teksty przebijające mur milczenia wokół tych niełatwych stosunków, wśród nich najgłośniejszy, nagrodzony artykuł „Czarne jest czarne” z 1997 roku, w którym Autor apeluje do hierarchii Kościoła o reakcję w sprawie antysemickich wypowiedzi niektórych księży. Teksty te nie były jedynie słowem pisanym. Szła bowiem za nimi niezłomna postawa księdza Musiała, często nieprzysparzająca mu zwolenników w środowiskach, z których wyrósł i w których był zakorzeniony. Do książki zostały dołączone poświęcone księdzu Musiałowi artykuły prof. Stanisława Krajewskiego, współprzewodniczącego Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, oraz Janusza Poniewierskiego, honorowego członka Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Całość zamyka obszerny aneks z listami i oświadczeniami polskiego Episkopatu w związku z chwalebnymi rocznicami wydarzeń zmierzających do dialogu, jak i w związku z wydarzeniami mało budującymi. Atak na Nową Synagogę w Gdańska-Wrzeszczu z września 2018 roku pokazuje, że słowa księdza Musiała sprzed dwóch dekad nadal są aktualne i ciągle pozostają wyrzutem sumienia...

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
9
Siedem, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem, DVD
David Fincher , 1995
Dostępny101 szt.

Kultowy film w nowej odsłonie. Dwaj policjanci (Morgan Freeman i Brad Pitt) podążają śladami genialnego i nieprzewidywalnego mordercy, którego każda ofiara stanowi ucieleśnienie jednego z "Siedmiu grzechów głównych". David Fincher prowadzi akcję z pełnym zrozumieniem tego, co przeraża nas najbardziej.

28,50 zł
27,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
10
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki
Dostępny57 szt.

Jeden z największych skandali Ameryki lat 20. Wielka korporacja. Unikatowy produkt. Śmiertelne ryzyko. Pracownice – ofiary. Fascynująca opowieść o wyzysku kobiet i narażeniu ich na wielkie niebezpieczeństwo. W latach 20. XX wieku amerykańska firma United States Radium Corporation opatentowała i produkowała wyjątkowy jak na tamte czasy wynalazek: farbę świecącą w ciemności. Składnikiem odpowiedzialnym za ten efekt był radioaktywny rad. Nieświadome zagrożenia pracownice fabryk wytwarzały pożądane przez klientów przedmioty, a po zakończeniu swojej zmiany same nieomal świeciły w ciemnościach. Kiedy po jakimś czasie zaczęły chorować, firma zignorowała wszelkie zawołania o pomoc i odszkodowania. Rozpoczęła się batalia z korporacją oraz walka o zdrowie i życie. Rozpętano w ten sposób jeden z największych skandali tego czasu w Ameryce. Książka Kate Moore zawiera wyczerpującą faktografię. Autorka przywołuje głosy głównych bohaterek skandalu, powołuje się na wzruszające świadectwa – jednym zdaniem, historia ta chwyta za serce. I mimo że od tamtej afery minęło niemal sto lat, temat jest nadal aktualny w świecie, w którym prawa pracownicze i prawa kobiet są niezmiennie przedmiotem dyskusji. Książka – laureatka Goodreads Choice Awards Best History & Biography, bestseller „New York Timesa”, „USA Today”, „Wall Street Journal” i „Amazon Charts”. „To jest nie tylko ważna część historii, ale przede wszystkim wciągająca książka, która chwyta za serce i motywuje do działania. Trzeba przeczytać”. – Rachel Ignotofsky, autorka książki Kobiety i nauka. One zmieniły świat „Moore rzuca nowe światło na mroczny rozdział historii pracy w Ameryce: radowe dziewczyny, męczennice okrutnego przymierza handlu i nauki, w opowieści autorki dostają drugie życie”. – Megan Marshall, zdobywczyni nagrody Pulitzera za biografię Margaret Fuller: A New American Life „Poparte znakomitym researchem dzieło Moore uderza przejrzystością i współczuciem, które powodują, że bohaterki i ich walka stają nam przed oczami jak żywe… Książkę koniecznie muszą przeczytać wszyscy zainteresowani historią Ameryki i kobiet, a także prawem, zdrowiem i bezpieczeństwem”. – „Library Journal” Kate Moore jest autorką bestsellerów „New York Timesa” z ponad dziesięcioletnią praktyką pisarską. Realizuje się w wielu gatunkach, między innymi wspomnieniach, biografiach i powieściach historycznych. W 2015 roku wyreżyserowała docenioną przez krytyków i publiczność sztukę o radowych dziewczętach zatytułowaną Promienne życiorysy. Mieszka w Wielkiej Brytanii.

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
11
Iconic Moments. Koszmar z ulicy Wiązów, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Iconic Moments. Koszmar z ulicy Wiązów, DVD
Samuel Bayer, 2018
Dostępny88 szt.

Piątce przyjaciół mieszkających na jednej ulicy śni się ten sam, złowieszczy mężczyzna z oszpeconą twarzą, przerażającym głosem i ogrodowymi rękawicami z nożami zamiast palców. Oto nadszedł czas zapłaty za dług z przeszłości. Aby ocalić życie muszą zanurzyć się w umyśle przerażającego koszmaru: Freddy'ego Kruegera. Teraz w nowej kolekcji klasyki – „Iconic Moments”.

23,90 zł
20,55 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,35 zł

1 osoba kupiła
12
Okruch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okruch
Dostępny18 szt.

Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobra.Na początku jest grom z jasnego nieba. Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno słowo. Od tej chwili życie dwojga ludzi zmieni się bezpowrotnie. Ona wreszcie zmierzy się ze swoim strachem przed bliskością. On odkryje prawdę o sobie i swojej rodzinie. Czy czeka ich wspólna przyszłość?Anna Ficner-Ogonowska zabierze cię w świat prawdziwych uczuć, silnych przeżyć i dramatycznych wydarzeń. Okruch to niezwykła powieść, która przywraca wiarę w sens życia i pozwala zrozumieć, czym jest odpowiedzialna miłość.„To prawda, że jedna iskra wystarczy, by wywołać pożar i zniszczyć wszystko wokół. Ale jeden dobry okruch pamięci wystarczy, by wiele zachować, by karmić się nim przez całe życie. Zrozumiałam, że to moja jedyna nieskończoność”.Fragment książki

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
13
Five. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five. CD
White Lies, Mystic Production
Dostępny20 szt.

1.Time To Give 2.Never Alone 3.Finish Line 4.Kick Me 5.Tokyo 6.Jo? 7.Denial 8.Believe It 9.Fire And Wings

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

1 osoba kupiła
14
Orzeł biały, czerwona gwiazda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orzeł biały, czerwona gwiazda
Dostępny1970 szt.

Pierwsza książka Normana Daviesa! Pasjonujące w lekturze klasyczne studium Normana Daviesa wciąż pozostaje jedynym, które przynosi pełny obraz konfliktu polsko-bolszewickiego. Wojny, która zmieniła bieg historii. „Książka Normana Daviesa, napisana z wielkim talentem, stanowi chyba najlepszą monografię na temat wojny polsko-sowieckiej lat 1919-1920” – Marian Zagórniak, „Rzeczpospolita”.

64,90 zł
49,97 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,93 zł

1 osoba kupiła
15
PLAYMOBIL ® 1.2.3. 9384. Samochód policyjny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® 1.2.3. 9384. Samochód policyjny
Playmobil ®
Dostępny14 szt.

Playmobil 1·2·3 to radosny blask dziecięcych oczu! Uwielbiane przez dzieci zabawki o różnorodnych kolorach i kształtach, pobudzają wyobraźnię i rozwój maluchów. Najwyższej jakości tworzywo jest łatwe w myciu, co pozwala na zapewnienie higieny. Seria nie zawiera małych elementów, które mogłyby zostać połknięte lub wchłonięte. Playmobil 1·2·3 przeznaczony jest dla maluchów od 18 miesiąca życia i podarowany jako prezent urodzinowy, lub z innej okazji, na pewno ucieszy naszych milusińskich. Samochód policyjny 9384. Zestaw tematyczny, który z pewnością przypadnie do gustu małym chłopcom. Zawartość i cechy zestawu: • samochód policyjny, • trójkąt, • 1 x figurka Playmobil – wysokość ok. 7.0 cm, • wymiary: 13.0 x 6.0 x 6.0 cm. Polecany dla dzieci od 1 1/2 lat.

52,99 zł
39,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,25 zł

1 osoba kupiła
16
Pierwsza osoba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza osoba
Dostępny3 szt.

„Dobry pisarz musi mieć brudne ręce…” W swojej najnowszej powieści, zainspirowanej karierą autentycznego oszusta i własnym doświadczeniem z rolą pisarza widma, Richard Flanagan pyta o istotę literatury, prawdy i kłamstwa. To pierwsza po Ścieżkach Północy powieść laureata Nagrody Bookera. W środku nocy Kif Kehlmann, młody, początkujący pisarz, odbiera telefon. Głos z niemieckim akcentem. To Siegfried Heidl, najsłynniejszy oszust w dziejach Australii. Ukradł bankom 700 milionów dolarów i czeka na proces. Wplątany w niejasne powiązania z CIA, NASA i zabójstwo wspólnika, szuka kogoś, kto napisze jego autobiografię. W sześć tygodni. Dla Kifa to propozycja życia – honorarium, wynoszące 10 000 dolarów, mogłoby postawić jego rodzinę na nogi i pomóc mu skończyć własną powieść. Zgadza się. Jednak wraz z postępami w pracy ma coraz więcej wątpliwości. Dlaczego człowiek, który z łatwością okpił wielkich tego świata, miałby nagle zrzucić wszystkie maski i otworzyć się przed niedoświadczonym pisarzem? Dlaczego do spisania historii swojego życia Heidl wybrał akurat jego – autora książki o tasmańskim modernizmie i kilku opowiadań? Czy to wszystko nie jest czasem kolejną grą, ostatnim wielkim przekrętem króla oszustów? A jeśli tak – jaka w całej tej bladze ma być rola Kifa? W miarę jak czas mija, a świat Kehlmanna zmierza ku wielkiemu katharsis, jedno pytanie nie daje mu spokoju: czym jest prawda? Ta frapująca, na przemian komiczna i przyprawiająca o dreszcz książka stanowi zapadającą głęboko w pamięć podróż w samo serce naszej epoki. „Richard Flanagan to jeden z najbardziej wszechstronnych autorów. Każda z jego siedmiu powieści jest inna, zupełnie jakby nie pochodziły od jednego pisarza. Nazywano je arcydziełami. (…) Pierwsza osoba to współczesna wersja Portretu Doriana Greya”. – Joyce Carol Oates, „New York Review of Books” „Przejmująca, zabawna, niepokojąca, wzruszająca… Flanagan szczerze i uczciwie konfrontuje trudne prawdy o życiu pisarza i życiu rodzinnym, materialnym i duchowym ubóstwie, miłości, rozpaczy i pożądaniu”. – „The Australian” „Zjadliwie dowcipna… A przy tym też głęboka i dająca wiele do myślenia”. – „The Bookseller”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

17
Rozkosze namiętności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozkosze namiętności
Dostępny13 szt.

Niall Lindsey przed laty musiał uciekać z Anglii po tym, jak zabił człowieka w honorowym pojedynku. Miał wówczas nadzieję, że jego ukochana Brilliana Payne ucieknie razem z nim, a w najgorszym wypadku zaczeka na jego powrót. Uparta Brilliana postąpiła jednak inaczej. Teraz rozgoryczony i cyniczny Niall może wrócić do kraju, pod warunkiem jednak, że wykona dla rządu pewne zadanie w bliskiej współpracy z ukochaną sprzed lat. Dla obojga udawanie pary narzeczonych jest niezwykle trudne, przywołuje bowiem żal i poczucie krzywdy, ale też wydobywa na nowo dawno pogrzebane uczucia. Odkrywając kolejne sekrety z przeszłości, dawni narzeczeni zbliżają się znów do siebie. Czy rozkosze odkrytej na nowo namiętności uleczą ich złamaną miłość?

38,90 zł
28,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

18
Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia
Niedostępny
Brak

Siostro, boję się! To one są „przy łóżku” pacjenta, stale poddane ocenie – pacjentów, rodzin, lekarzy. Wzbudzają skrajne emocje – od uwielbienia, poprzez lekceważenie, po agresję. Młode i stare, wykształcone i przyuczone, entuzjastyczne i zgorzkniałe. Zbyt nisko opłacane. Przepracowane. Przestały milczeć. Opowiadają o sobie, o trudnych warunkach pracy, o chorych relacjach ze zwierzchnikami, o wzajemnych konfliktach. Z tych opowieści wyłania się portret środowiska, który każe nam się bać. Bo etap spolegliwych „sióstr” po prostu się skończył. Pielęgniarki chcą być traktowane przez system jak profesjonalistki, jeśli nie… tym gorzej dla systemu. Marianna Fijewska, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, jedna z najzdolniejszych, młodych autorek Wirtualnej Polski. Każdego dnia zadaje trudne pytania, odkrywa fakty i zbiera opinie w najbardziej gorących, poruszających historiach społecznych. Zazwyczaj „idzie pod prąd”, dlatego jej teksty stale wywołują dyskusje i polemiki. Dziennikarka prowadzi też program wideo w serwisie WP Kobieta #11 Pytań poruszający ważne tematy, takie jak śmierć, choroba czy konflikty z prawem.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

19
Wiedźma. Tom 1. Opowieści z Wieloświata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźma. Tom 1. Opowieści z Wieloświata
Dostępny27 szt.

Nadszedł czas Wiedźmy! Sięgnij po pierwszy tom cyklu urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”. Obłożona klątwą wiedźma Jasna budzi się z długiego snu. Wyrwana ze swoich czasów, samotna i pozbawiona mocy, pragnie zemścić się za dawne krzywdy. Spotyka na swej drodze zmorę-uciekinierkę, szamana z przypadku i anioła niezadowolonego z nowych obowiązków. Każdy z nich zmaga się z cieniami przeszłości, a Los wciąga ich w nieoczywistą rozgrywkę o ludzkie dusze i przygotowania do końca świata. Wiedźmy i demony, wilkołaki i łapiduchy, szamani i anioły śmierci – postaci ze słowiańskich legend i wierzeń całego świata spotykają się we współczesnym Wrocławiu, tworząc niezwykłą wizję Wieloświata. Dawne historie odżywają po wiekach w nowych kształtach, a uśpione moce wypełniają ulice miast XXI wieku. Na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie niegdyś starły się siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami. Wiedźma rozpoczyna nowy cykl urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”. Zapraszamy do niezwykłego uniwersum, przesyconego słowiańsko-fantastycznym kolorytem! Anna Sokalska – z serca wrocławianka, z zawodu radca prawny, a w wolnych chwilach kickbokserka. Dorastała z fantastyką, filmami o superbohaterach i Dostojewskim. Jest fanką Lovecrafta i Camusa. Pracę magisterską z kryminalistyki napisała o psychologii motywacji. Łączy wyobraźnię z nauką, niemożliwe z codziennością. Tworzy od dziesięciu lat i wierzy w sens spędzonych przy klawiaturze dni – ich owocem są m.in. powieści i opowiadania stanowiące oryginalny cykl słowiańsko-sensacyjny. Wiedźma to pierwszy tom cyklu.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

20
Bi/Mental, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bi/Mental, LP
Le Butcherettes, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Czwarty album niesamowitej punkowej formacji, która powstała w meksykańskiej Guadalajarze w 2007 roku, a nagrywa najczęściej w Kalifornii. Na czele Le Butcherettes stoi powalająca energią i charyzmą wokalistka Teresa Suárez Cosío, która posługuje się pseudonimem Teri Gender Bender. Zawsze występuje boso na scenie, porównywana jest do Björk, Siouxsie Sioux i Karen O. Jest bliską przyjaciółką i współpracowniczką Omara Rodrigueza-Lopeza z The Mars Volta. bi/ Mental to 13 piosenek, które utrzymane są w typowej dla Le Butcherettes garażowo-punkowej stylistyce. Na płycie nie zabrakło gości, a tym najważniejszym jest legendarny Jello Biafra z Dead Kennedys. Lista utworów: A1. Spider / Waves (Feat. Jello Biafra) A2. Give/Up A3. Strong / Enough A4. Father / Elohim A5. Little / Mouse A6. In/The End B1. Nothing/But Trouble B2. La/Sandía B3. Struggle/Struggle B4. Dressed/In A Matter Of Speech B5. Mother/Holds (Feat. Alice Bag) B6. Sand/Man B7. /Breath

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

21
BERLIOZ THE COMPLETE WORKS (27CD). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
257,90 zł
237,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 20,63 zł

22
A HOT NIGHT IN PARIS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A HOT NIGHT IN PARIS. CD
COLLINS, PHIL, Warner Music Polska
Dostępny9 szt.

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

23
RHINOCEROS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RHINOCEROS. CD
LOUISE, CALVA, Warner Music Polska
Dostępny29 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

24
Fauna Polski. Płazy i gady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fauna Polski. Płazy i gady
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Fauna Polski. Płazy i gady to książka omawiająca szczegółowo te dwie grupy zwierząt. Znajdziesz tu: • szczególne cechy budowy i fizjologii płazów i gadów; • omówienie trybu życia obu grup zwierząt; • zagrożenia i sposoby ochrony płazów i gadów; • opisy wszystkich gatunków występujących na terenie Polski; • blisko 200 znakomitych ilustracji poglądowych.

59,00 zł
43,07 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

25
Sokolnictwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sokolnictwo
Dostępny20 szt.

Jak sądzisz, sokolnictwo to wiedza tajemna czy zwykłe polowanie? Arystokratyczne hobby czy sport dla każdego? Miłość do zwierząt czy okrucieństwo? Niewiele dziedzin ludzkiej działalności związanej ze zwierzętami budzi tyle kontrowersji co sokolnictwo. Pora wyrobić sobie własne zdanie! Książka napisana przez doświadczonego sokolnika, kochającego ptaki drapieżne i emocje polowania. KsiążkaSokolnictwo” jest dla wszystkich sokolników i zainteresowanych tą dziedziną łowiectwa.

100,00 zł
73,00 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 27,00 zł

26
SKELETONS FROM THE CLOSET: THE BEST OF THE GRATEFUL DEAD. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

27
TEJAS. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TEJAS. Winyl
Top ZZ, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

28
LIVE IN RIO. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LIVE IN RIO. Winyl
Rush, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

309,90 zł
285,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 24,79 zł

29
EL LOCO. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EL LOCO. Winyl
Top ZZ, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

30
W podróży po Europie. Studia z dziejów kultury nowożytnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W podróży po Europie. Studia z dziejów kultury nowożytnej
Dostępny61 szt.

Publikacja zawiera wybrane teksty z dorobku Profesora Wojciecha Tygielskiego, dotyczące najważniejszych zagadnień, jakimi Autor zajmuje się w swojej pracy naukowej, poczynając od kwestii patronatu, poprzez historię podróży i dyplomacji, aż po relacje polsko-włoskie w epoce wczesnonowożytnej. Publikowane wcześniej w periodykach naukowych i wydawnictwach zbiorowych, podzielone zostały na cztery części: Państwo i społeczeństwo, Dyplomacja, Podróże oraz Italia – Rzeczpospolita.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

31
Waiting For The Sun. 50th Anniversary Expanded Edition, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waiting For The Sun. 50th Anniversary Expanded Edition, LP
The Doors, Warner Music Polska
Dostępny25 szt.

Jedna z najwspanialszych płyt legendarnej amerykańskiej grupy The Doors „Waiting For The Sun” obchodziła w 2018 roku 50. urodziny. Wydawnictwo oryginalnie miało premierę 3 lipca 1968 roku. Hello, I Love You, Love Street, czy The Unknown Soldier to tylko niektóre z klasyków, jakie znalazły się na trzeciej płycie w dyskografii The Doors. I jedynej w dorobku kapeli, która osiągnęła szczyt notowania „Billboardu”. Bruce Botnick, inżynier dźwięku, który pracował z Doorsami nad Waiting For The Sun, przygotował remastering wersji stereo albumu z oryginalnych, analogowych taśm. „Przyznam, że wolę niektóre z tych wczesnych miksów od tego, co ostatecznie znalazło się na płycie. Doskonale słychać to wszystkie elementy piosenki, chórki i różne smaczki” – powiedział Bruce Botnick i niech to będzie zachętą do zaopatrzenia się w to wydanie. Lista utworów: 1. Hello, I Love You 2. Love Street 3. Not To Touch The Earth 4. Summer's Almost Gone 5. Wintertime Love 6. The Unknown Soldier 7. Spanish Caravan 8. My Wild Love 9. We Could Be So Good Together 10. Yes, The River Knows 11. Five To One

147,90 zł
136,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

32
Randka w Ciemność, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Randka w Ciemność, CD
Nocny Kochanek, Agora - multimedia
Dostępny4 szt.

Nocny Kochanek to klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Teksty pełne są specyficznego nocno-kochankowego humoru i opierają się na pastiszu, grach słownych i abstrakcji. Bije z nich ogromny dystans muzyków do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. „Randka w Ciemność” to trzeci studyjny album zespołu. Tym razem tematem przewodnim sąrelacje damsko-męskie. Muzycznie album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar. Autorem ilustracji ponownie jest Robert Adler. Lista utworów: 1. Randka w Ciemność 2. Dr O. Ngal 3. Al Dente 4. Pijany Mistrz 5. Koń na Białym Rycerzu 6. Tirowiec 7. Andrzela 8. Czarna Czerń 9. Wódżitsu 10. Siłacze 11. Mistrz Przerósł Ucznia

48,90 zł
36,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,22 zł

33
Waiting For The Sun. 50th Anniversary Expanded Edition, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waiting For The Sun. 50th Anniversary Expanded Edition, 2 CD
The Doors, Warner Music Polska
Dostępny46 szt.

Jedna z najwspanialszych płyt legendarnej amerykańskiej grupy The Doors „Waiting For The Sun” obchodziła w 2018 roku 50. urodziny. Wydawnictwo oryginalnie miało premierę 3 lipca 1968 roku. Hello, I Love You, Love Street, czy The Unknown Soldier to tylko niektóre z klasyków, jakie znalazły się na trzeciej płycie w dyskografii The Doors. I jedynej w dorobku kapeli, która osiągnęła szczyt notowania „Billboardu”. Bruce Botnick, inżynier dźwięku, który pracował z Doorsami nad Waiting For The Sun, przygotował remastering wersji stereo albumu z oryginalnych, analogowych taśm. „Przyznam, że wolę niektóre z tych wczesnych miksów od tego, co ostatecznie znalazło się na płycie. Doskonale słychać to wszystkie elementy piosenki, chórki i różne smaczki” – powiedział Bruce Botnick i niech to będzie zachętą do zaopatrzenia się w to wydanie. Lista utworów: CD 1 1. Hello, I Love You 2. Love Street 3. Not To Touch The Earth 4. Summer's Almost Gone 5. Wintertime Love 6. The Unknown Soldier 7. Spanish Caravan 8. My Wild Love 9. We Could Be So Good Together 10. Yes, The River Knows 11. Five To One CD 2 1. Hello, I Love You 2. Summer’s Almost Gone 3. Yes, The River Knows 4. Spanish Caravan 5. Love Street 6. Wintertime Love 7. Not To Touch The Earth 8. Five To One 9. My Wild Love 10. The WASP (Texas Radio And The Big Beat) 11. Hello, I Love You 12. Back Door Man 13. Five To One 14. The Unknown Soldier

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

34
Waiting For The Sun. 50th Anniversary Expanded Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waiting For The Sun. 50th Anniversary Expanded Edition, CD
The Doors, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

Jedna z najwspanialszych płyt legendarnej amerykańskiej grupy The Doors „Waiting For The Sun” obchodziła w 2018 roku 50. urodziny. Wydawnictwo oryginalnie miało premierę 3 lipca 1968 roku. Hello, I Love You, Love Street, czy The Unknown Soldier to tylko niektóre z klasyków, jakie znalazły się na trzeciej płycie w dyskografii The Doors. I jedynej w dorobku kapeli, która osiągnęła szczyt notowania „Billboardu”. Bruce Botnick, inżynier dźwięku, który pracował z Doorsami nad Waiting For The Sun, przygotował remastering wersji stereo albumu z oryginalnych, analogowych taśm. „Przyznam, że wolę niektóre z tych wczesnych miksów od tego, co ostatecznie znalazło się na płycie. Doskonale słychać to wszystkie elementy piosenki, chórki i różne smaczki” – powiedział Bruce Botnick i niech to będzie zachętą do zaopatrzenia się w to wydanie. Lista utworów: 1. Hello, I Love You 2. Love Street 3. Not To Touch The Earth 4. Summer's Almost Gone 5. Wintertime Love 6. The Unknown Soldier 7. Spanish Caravan 8. My Wild Love 9. We Could Be So Good Together 10. Yes, The River Knows 11. Five To One

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

35
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 29a. Pisma Emanuela Ringelbluma z bunkra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 29a. ...
Niedostępny
Brak

W lutym 1943 r., po ukryciu drugiej części Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego (ARG), Emanuel Ringelblum opuścił getto, aby odtąd pozostać w ukryciu, zapewne z nadzieją doczekania końca wojny. Wraz z żoną i synem oraz ponad trzydziestoma uciekinierami znaleźli schronienie w kryjówce przy ul. Grójeckiej 79. Pomimo niezwykłej ofiarności i zapobiegliwości państwa Wolskich, gospodarzy posesji, warunki życia były tam bardzo trudne. Twórca ARG zdołał jednak napisać tam ważne teksty. Jest wśród nich esej o stosunkach polsko-żydowskich, w którym wiele stwierdzeń do dziś nie straciło aktualności. Jest ponad osiemdziesiąt dłuższych i krótszych życiorysów współpracowników oraz przyjaciół Ringelbluma. Są wreszcie jego i żony Judyty listy do Adolfa i Basi Bermanów. To właśnie oni przechowali wszystkie dokumenty, które zamieszczamy w tym tomie. Formalnie biorąc, nie są częścią ARG, ale stanowią istotną kontynuację pism Ringelbluma z getta i tak bardzo dopełniają się wzajemnie, że konieczność ich publikacji w ramach tej edycji nigdy nie budziła naszej wątpliwości. Mamy nadzieję, że czytelnicy też tak to odbiorą.

39,00 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

36
Bieg życia Justyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieg życia Justyny
Niedostępny
Brak

Książka dokumentuje osiągnięcia polskiej królowej nart, stwarza również niepowtarzalną okazję bliższego jej poznania. Na zdjęciach - w większości dotąd nie znanych, wielu wprost unikatowych - widzimy dzieciństwo i lata szkolne Justyny, trudy treningu i radość po wygranych zawodach, a także wspaniałe scenerie, w jakich odbywają się biegi narciarskie. Fotografiom towarzyszą zajmujące teksty dwóch dziennikarzy sportowych, Adama Sosnowskiego i Andrzeja Stanowskiego, którzy opisują bieg życia polskiej biegaczki, od najmłodszych lat w Kasinie Wielkiej, poprzez wszystkie najważniejsze etapy jej kariery sportowej - pierwszą wygraną w Estonii, brązowy medal w Turynie, mistrzostwa świata w Libercu, po historyczne sukcesy w kanadyjskim Vancouver. Dramat i szczęście, wyczerpanie i nagroda, bardzo często chodzą w sporcie parami. W tym albumie widzimy Justynę przeżywającą wszystkie te skrajne emocje. Rysuje nam się pełny obraz sportsmenki, jej wytrwałości, talentu, samozaparcia, zdecydowania, wyjątkowej pracowitości, odporności na ból, mocnego charakteru.

72,50 zł
52,93 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 19,57 zł

37
Tato, opowiedz o sobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tato, opowiedz o sobie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Darowując książkę Tato, opowiedz o sobie, dajesz swojemu ojcu więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz możliwość spisania losów i wspomnień taty, przelania odczuć i uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niego podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę. Pomocą dla taty w spisywaniu dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jego młodości. Daj swojemu ojcu tę książkę jako prezent. Pokaż mu, że chcesz wiedzieć wszystko o jego wspomnieniach, marzeniach i pragnieniach. Odpowiadając na nieoczekiwane i czasami zabawne pytania dotyczące takich tematów, jak dzieciństwo, szkoła, hobby, przyjaźń, pierwsza miłość, ojcostwo, kariera zawodowa, twój ojciec krok po kroku spisze historię swojego życia. Stworzy wyjątkową i osobistą książkę, dzięki której naprawdę go poznasz. „Dla przyszłych pokoleń cenne będzie nie to, co posiadamy, lecz świadectwo, kim byliśmy i opowieść, jak żyliśmy. Tym, co należy uwiecznić, są rodzinne historie”. – Ellen Goodman

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

38
Strażak Sam. Na ratunek! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Na ratunek!
Niedostępny
Brak

Prawdziwa atrakcja dla miłośników strażaka Sama i jego przyjaciół z Pontypandy. Tym razem, dzięki dołączonej kierownicy, mali czytelnicy sami poprowadzą wóz strażacki, łódź ratunkową i helikopter. Wezmą udział w niejednej akcji i poczują się prawdziwymi bohaterami. Całość uatrakcyjnią przyciski z odgłosami towarzyszącymi działaniom strażaków.

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

39
Päpstliches Wadowice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Päpstliches Wadowice
Niedostępny
Brak

Album pokazuje zarówno dawne związki Papieża z Wadowicami, jak i Wadowice współczesne – pięknie odnowione, zadbane, naprawdę godne miana miasta papieskiego. Kreślone są tu dwa portrety jednocześnie – miasta oraz związanego z nim nierozerwalnie i na zawsze Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Urokliwe zdjęcia wybitnego fotografika Adama Bujaka uzupełnione zostały wadowickimi homiliami Ojca świętego, kalendarium Jego życia, historią Wadowic oraz dziejami Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II, czyli nowoczesnego muzeum poświęconego polskiemu Papieżowi.

72,45 zł
52,89 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 19,56 zł

40
Mnóstwo rzeczy do wypatrzenia na dworze! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnóstwo rzeczy do wypatrzenia na dworze!
Dostępny490 szt.

Seria dużych książek, w których na każdej stronie kryją się obrazkowe wyszukiwanki. Dzieci będą się świetnie bawić, ćwicząc przy tym porównywanie, liczenie i rozpoznawanie kolorów.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

41
Mamo, opowiedz o sobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamo, opowiedz o sobie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Darowując książkę Mamo, opowiedz o sobie, dajesz swojej mamie więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej poczucie, że jest dla Ciebie ważna. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz możliwość spisania losów i wspomnień mamy, przelania odczuć i uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niej podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę. Pomocą dla mamy w spisywaniu jej dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jej młodości. Elma van Vliet uświadomiwszy sobie, że jej matka jest ciężko chora, wymyśliła książkę dla mamy, zbiór pytań, które pomogłyby jej dowiedzieć się, kim naprawdę jest jej najbliższa osoba. Chciała się dowiedzieć, jaka była jako dziewczyna, poznać jej wspomnienia z dzieciństwa, jakie marzenia miała w wieku 18 lat, w kim najpierw się zakochała, jak się czuła w związku z narodzinami swojego dziecka ... Inspirowana starą holenderską tradycją spersonalizowanych wspomnień, powstała książka, którą każda mama powinna otrzymać w prezencie. Pięknie zaprojektowany notes daje możliwość zapisania odpowiedzi na pytania, na których postawienie może być kiedyś za późno. Elma van Vliet zdecydowała się rozwinąć pomysł w serię książek. Pierwsza z nich została opublikowana w 2004 r., a dziś już miliony osób na całym świecie piszą własne historie. Zapisują wspomnienia, udostępniają je i zachowują na przyszłość. Książki z tej serii są uniwersalne i ponadczasowe. Stworzyły nową markę. Tylko w Niemczech, Danii i Holandii sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy. Prawa do wydań zostały zakupione również przez Włochy, Hiszpanię, Węgry, Norwegię, Finlandię, Brazylię, USA. Seria Opowiedz o sobie stała się międzynarodowym bestsellerem. „Dla przyszłych pokoleń cenne będzie nie to, co posiadamy, lecz świadectwo, kim byliśmy i opowieść, jak żyliśmy. Tym, co należy uwiecznić, są rodzinne historie”. – Ellen Goodman

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

42
Mnóstwo rzeczy do wypatrzenia! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnóstwo rzeczy do wypatrzenia!
Dostępny420 szt.

Seria dużych książek, w których na każdej stronie kryją się obrazkowe wyszukiwanki. Dzieci będą się świetnie bawić, ćwicząc przy tym porównywanie, liczenie i rozpoznawanie kolorów.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

43
LEGO DUPLO. 10902 Posterunek policji - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO. 10902 Posterunek policji
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

• W zestawie trzy figurki LEGO® DUPLO®: policjant, policjantka i złodziejaszek. • Łatwy do zbudowania posterunek policji z otwieranymi drzwiami do celi i zabawkowym radiowozem wyposażonym w światła i sygnał dźwiękowy. • Akcesoria: kubek, klocek z nadrukiem pączków i klocek z nadrukiem kamery monitoringu. • Naciśnij przycisk, by włączyć syrenę i światła w radiowozie. • Złap złodziejaszka i zamknij go w celi na posterunku. • Nowoczesne postacie, akcesoria i klocki z nadrukami pozwolą dzieciom świetnie się bawić i jednocześnie poznać pracę policjantów oraz sposoby, w jakie pomagają oni ludziom. • Przy budowie tego prostego modelu dziecko może opanować podstawowe umiejętności składania klocków. • Policyjny zestaw dla dzieci to idealny prezent dla przedszkolaków. • Produkty LEGO® DUPLO® są projektowane tak, by były interesujące i wygodne dla małych rączek. • W serii Moje miasto LEGO® DUPLO® znajdziesz szereg produktów tworzących kolekcję. Z ich pomocą dziecko nauczy się codziennych czynności, które będzie wykonywać w doskonale znanej scenerii DUPLO. • Model można połączyć z zestawem 10900 Motocykl policyjny, by zabawa w policjantów była jeszcze lepsza. • Posterunek policji ma ok. 17 cm wysokości, 25 cm szerokości i 10 cm Wymiary pudełka: 38.2x26.2x9.4 cm

129,99 zł
111,79 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 18,20 zł

44
LEGO DUPLO. 10908 Samolot - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO. 10908 Samolot
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

• W zestawie figurka LEGO® DUPLO® przedstawiająca pilota. • W komplecie czerwony samolot z obracającym się śmigłem oraz mały stół warsztatowy z krzesłem. • Akcesoria: olejarka, klucz, kubek i klocek z nadrukiem sprzętu audio. • Używanie narzędzi i przygotowywanie samolotu do startu to dla dziecka nie tylko świetna zabawa, ale i okazja do rozwijania koordynacji wzrokowo-ruchowej. • Poręczny samolocik śmigłowy można zabrać ze sobą w podróż, dzięki czemu Twój maluszek zawsze będzie miał się czym pobawić. • Zabawa to dla małych dzieci doskonała okazja do nauki, a wymyślanie i odgrywanie historyjek rozwija umiejętności językowe i społeczne. • Zestawy edukacyjne LEGO® DUPLO® są projektowane tak, by były interesujące i wygodne dla małych rączek. • W serii Moje miasto LEGO® DUPLO® znajdziesz szereg produktów tworzących kolekcję. Z ich pomocą dziecko nauczy się codziennych czynności, które będzie wykonywać w doskonale znanej scenerii DUPLO. Wymiary samolotuL: 7.0 x 14.0 x 15.0 cm Wymiary pudełka: 19.1 x 14.1 x 7.0 cm

37,90 zł
32,59 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,31 zł

45
LEGO DUPLO. 10900 Motocykl policyjny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO. 10900 Motocykl policyjny
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera figurkę LEGO® DUPLO® przedstawiającą policjanta. • W komplecie motocykl policyjny i budka policyjna z otwieranym oknem. • Do tego w zestawie jest znak z napisami „stop” po jednej stronie i „go” po drugiej. • Twój maluszek może jeździć motocyklem policyjnym po mieście, szukać osób potrzebujących pomocy i przeżywać wiele innych przygód. • Zestaw zachęca do rozwijania umiejętności językowych oraz zabawy w odgrywanie ról, na przykład policjanta sterującego ruchem drogowym lub pomagającego mieszkańcom. • Policyjny zestaw dla dzieci to idealny prezent dla przedszkolaków. • Produkty LEGO® DUPLO® zostały zaprojektowane tak, by były łatwe do zbudowania oraz bezpieczne i odpowiednie dla małych rączek. • W serii Moje miasto LEGO® DUPLO® znajdziesz szereg produktów tworzących kolekcję. Z ich pomocą dziecko nauczy się codziennych czynności, które będzie wykonywać w doskonale znanej scenerii DUPLO. • Model można połączyć z zestawem 10902 Posterunek policji, by zabawa w policjantów była jeszcze lepsza. • Wymiary motocykla policyjnego: 5.0 x 9.0 x 4.0 cm • Wymiary budki policyjnej: 10.0 x 6.0 x 3.0 cm Rozmiar opakowania: 19.1 x 14.1 x 6.1 cm

43,89 zł
37,75 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,14 zł

46
LEGO DUPLO. 10897 Moja pierwsza Myszka Minnie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO. 10897 Moja pierwsza Myszka Minnie
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

• Trójwymiarowa układanka z klocków przedstawiająca Myszkę Minnie z serii Disney Juniors. • W komplecie kokarda i dodatkowy strój na zmianę. • Pomóż maluszkowi opanować umiejętności budowania i poprawić koordynację wzrokowo-ruchową podczas zabawy tą prostą układanką. • Kultowa postać Disneya zachęca do odgrywania ról i wymyślania historyjek, co pomoże dziecku w rozwoju zdolności językowych, społecznych oraz emocjonalnych. • Myszka Minnie z serii LEGO® DUPLO® l Disney Juniors to wspaniały pomysł na prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym. • Nieskończone możliwości twórczej zabawy zestawami edukacyjnymi LEGO® DUPLO® rozwiną u Twojego malucha zdolność kreatywnego myślenia. • Produkty LEGO® DUPLO® są projektowane tak, by były interesujące i wygodne dla małych rączek. • Wymiary: ok. 15 cm wysokości, 9 cm szerokości i 5 cm głębokości. Wymiary pudełka: 14.1x19.1x9.1 cm

44,99 zł
38,69 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

47
LEGO DUPLO. 10885 Moja pierwsza układanka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO. 10885 Moja pierwsza układanka
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

• W zestawie pięć układanek LEGO® DUPLO® ze zwierzętami: flaming, zebra, żyrafa, krokodyl i tygrys. • Pomóż dziecku opanować podstawowe umiejętności konstrukcyjne oraz rozwinąć koordynację wzrokowo-ruchową podczas budowania tych łatwych układanek z klocków. • Nauka poprzez zabawę uroczymi zwierzątkami wspiera rozwój umiejętności językowych, społecznych i emocjonalnych. • Nieskończone możliwości twórczej zabawy zestawami LEGO® DUPLO® rozwiną u Twojego malucha zdolność kreatywnego myślenia. • Produkty LEGO® DUPLO® są projektowane tak, by były interesujące i wygodne dla małych rączek. • Zestaw z równoważnią to doskonały prezent dla przedszkolaków. • Każde zwierzątko ma ok. 12 cm wysokości, 6 cm szerokości i 3 cm głębokości. Wymiary pudełka: 35.4x19.1x9.1 cm

79,99 zł
68,79 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 11,20 zł

48
LEGO DUPLO. 10884 Moje pierwsze zwierzątka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO. 10884 Moje pierwsze zwierzątka
LEGO, LEGO
Niedostępny
Brak

• W zestawie klocek w kształcie równoważni, cztery układanki w kształcie zwierząt: małpa, tygrys, słoń i panda, a do tego dwa dodatkowe klocki. • Zbuduj ze swoim maluszkiem trójwymiarowe układanki w kształcie zwierząt i opowiedz mu o różnych zwierzątkach mieszkających w dżungli, by rozwijać umiejętności językowe. • Ustawiaj i przesuwaj zwierzątka na równoważni, by sprawdzić, kiedy zabawka się przewróci. • Dodatkowymi klockami można zablokować równoważnię i ustawić tę kolorową zabawkę dla dzieci na półce. • Nieskończone możliwości twórczej zabawy zestawami LEGO® DUPLO® rozwiną u Twojego malucha zdolność kreatywnego myślenia. • Produkty LEGO® DUPLO® są projektowane tak, by były interesujące i wygodne dla małych rączek. • Zestaw ze zwierzątkami to doskonały prezent dla przedszkolaków. • Każde zwierzątko ma ok. 8 cm wysokości, 6 cm szerokości i 3 cm głębokości. • Równoważnia ma ok. 4 cm wysokości, 19 cm długości i 6 cm szerokości. Wymiary pudełka: 22.2x26.2x7.6 cm

59,99 zł
51,59 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

49
Rynki medialne wybranych państw Europy Zachodniej. Regulacje, struktura, przemiany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rynki medialne wybranych państw Europy Zachodniej. Regulacje, struktur...
Dostępny7 szt.

Proces zmian na rynkach medialnych w ostatnich latach zaskakuje dynamiką i rozległością. Zmiany spowodowane są czynnikami politycznymi i ekonomicznymi, ale przede wszystkim rozwojem i popularyzacją nowych technologii, co skutkuje zmianami samych mediów, ich oferty i modeli zarządzania, a także zmianą sposobu korzystania z nich przez ich odbiorców, obecnie nazywanych użytkownikami. Troska o prawidłowe funkcjonowanie mediów leży u podstaw współczesnej polityki medialnej prowadzonej przez poszczególne państwa i instytucje europejskie. Źródłem niepokoju badaczy są także zmiany dokonujące się na rynkach medialnych, polegające na postępujących procesach koncentracji własności i coraz większej dominacji wielkich koncernów kierujących się logiką komercyjną, co w konsekwencji rodzi zagrożenia dla jakości przekazywanych treści i pluralizmu na rynkach medialnych. „Duża dynamika zmian samych mediów i systemów medialnych rodzi potrzebę ich śledzenia, opisywania i analizowania. Na tę potrzebę odpowiada publikacja Rynki medialne wybranych państw Europy Zachodniej. Regulacje, struktura, przemiany pod redakcją Katarzyny Konarskiej, której celem jest charakterystyka współczesnych systemów medialnych wybranych państw europejskich”. – dr hab. Katarzyna Pokorna-Ignatowicz

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

50
Polska, Ruś i Węgry: X-XIV wiek. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska, Ruś i Węgry: X-XIV wiek. Tom 5
Niedostępny
Brak

Praca koncentruje się na wzajemnych relacjach polsko-rusko-węgierskich od X do XIV w. Ma za zadanie przybliżyć po trosze zakres zderzania się i przenikania tych cywilizacji, choć oczywiście nie powstała z zamiarem całościowego opracowania tego nader rozległego i wielostronnego zagadnienia, lecz raczej jest próbą ukazania jakże bogatych możliwości wciąż stojących przed badaczami, którzy chcą w sposób rzetelny zajmować się wyżej zakreśloną problematyką. W pracy czytelnik odnajdzie rozważania badaczy z sześciu krajów: Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Czech oraz Węgier. Skoncentrowali się oni na zagadnieniach poświęconych polityce dynastycznej, prozopografi, komunikacji międzykulturowej, źródłoznawstwu, relacjom polsko-rusko-węgierskim i wielu innym.

45,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

Wróć do góry