hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Życie Maryi (Anna Katharina Emmerich), na drugim Mistyka chrześcijańska. Trzynaście spotkań ze słynnym trapistą (Thomas Merton). Kolejny produkt to Tajemnica czasu (Carlo Rovelli) oraz Wild Life. SLH14819. Mulak białoogonowy (Schleich).
1
Życie Maryi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Maryi
Dostępny
116 szt.

Wśród opisów objawień Anny Kathariny Emmerich, znajdują się pisma poświęcone życiu Maryi Panny. W objawieniach wielkiej mistyczki spotykamy nie tylko Maryję, ale także Jej małżonka, świętego Józefa, a przede wszystkim licznych krewnych zarówno z Jej strony, jak i świętego Józefa. Chrystus bowiem prawdziwie stał się człowiekiem, urodził się w rodzinie, a kochająca się rodzina w szczególny sposób pielęgnuje wzajemne więzy relacje. Matka Maryi, święta Anna, jawi się tu jako silna, dobra i opiekuńcza kobieta, babka Zbawiciela. Chrystus był związany ze swoją rodziną, a obrazy rozlicznych więzów rodzinnych są wzruszające. Wielu z Jego krewnych zostało następnie Jego naśladowcami. Z objawień Anny Kathariny Emmerich dowiadujemy wiele szczegółów z życia Najświetszej Maryi Panny, dostrzegamy również Jezusa przede wszystkim jako Syna Maryi, Syna stolarza, Syna Człowieczego. To właśnie to dzieło, z którego tak wiele dowiadujemy się o członkach rodziny Zbawiciela, jasno dowodzi, że Jezus był prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Anna Katharina Emmerich jest w swoich opisach bardzo precyzyjna, a dane przez nią podawane da się w większości zweryfikować. Właśnie ten tom zawiera doniosły fragment, który prowadzi do niezwykłego odkrycia. Jedynie na podstawie objawień wizjonerki francuscy lazarzyści odnaleźli w roku 1891 r. dom Maryi w górzystej części Efezu. Fakt jego znalezienia na podstawie wizji niemieckiej zakonnicy upamiętniono na dużych tablicach przed domem Maryi.

34,90 zł
19,99 zł

Rabat 42,7%
oszczędzasz 14,91 zł

17 osób kupiło
2
Mistyka chrześcijańska. Trzynaście spotkań ze słynnym trapistą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistyka chrześcijańska. Trzynaście spotkań ze słynnym trapistą
Dostępny
6 szt.

Czym charakteryzuje się dobry kierownik duchowy? Co to jest noc zmysłów i noc ciemna? Odpowiedzi na te pytania to tylko cząstka tego, co znaleźć można w tej książce. Autor książki zaprasza do pracy nad sobą w towarzystwie Boga, który jest Miłością i który do niczego nie zmusza, a jedynie zachęca. Mistyka chrześcijańska to trzynaście spotkań z Thomasem Mertonem, obejmujących swą treścią szesnaście wieków historii mistyki. Wykłady pierwotnie wygłoszone do nowicjuszy w amerykańskim opactwie Gethsemani zostały zredagowane i opublikowane, by dostęp do nich mieli wszyscy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

11 osób kupiło
3
Tajemnica czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica czasu
Dostępny
34 szt.

Czas jest naprawdę zagadkowy. A Carlo Rovelli jak nikt inny potrafi rozświetlać naukowe zagadki w sposób, który nam wszystkim otwiera oczy na zupełnie nowe światy – światy skryte w gąszczu tajemnych wzorów fizyki teoretycznej. • Obraz czasu przed Newtonem • Obraz czasu po Einsteinie • Czas cieplny • Gdzie się podziała teraźniejszość? • Czy czas rzeczywiście spowalnia się i przyspiesza? • Dlaczego wszechświat miał dawniej mniejszą entropię? • Czy istnieją kwanty czasu? Z czasem jest jak z płatkiem śniegu na dłoni – stopniowo, gdy mu się przyglądasz, roztapia się pomiędzy palcami i znika. Tradycyjnie myślimy o czasie jako o czymś podstawowym, linearnym, co płynie jednostajnie i niezależnie od wszystkiego innego. Przeszłość jest ustalona, przyszłość pełna możliwości… Wszystko to okazało się nieprawdziwe. To, co nazywamy „czasem”, jest złożonym zbiorem struktur. Poddając czas coraz dokładniejszej i głębszej analizie, kawałek po kawałku, odarliśmy go z kolejnych warstw. Właśnie o tym jest ta książka. Ale nie tylko. W bezczasowym świecie musi przecież istnieć coś, co prowadzi do wykształcenia się takiego czasu, do jakiego przywykliśmy – z jego porządkiem, przeszłością różną od przyszłości i gładkim płynięciem. Nasz czas musi się jakoś wokół nas wyłaniać, przynajmniej dla nas i w naszej skali.

32,90 zł
21,06 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 11,84 zł

8 osób kupiło
4
Wild Life. SLH14819. Mulak białoogonowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14819. Mulak białoogonowy
Schleich
Dostępny
61 szt.

Łanie jelenia wirginijskiego mają dobry wzrok i słuch, ale o wiele bardziej polegają na swoim węchu i szybkości. Są bardzo zwrotne i mogą biec z prędkością nawet 48 km/h. Szarobrązowa szata zimowa nie służy tylko do kamuflażu przed drapieżnikami. Włosy są puste w środku, dlatego bardzo dobrze utrzymują ciepło ciała. Ciekawostka: łania jelenia wirginijskiego może jednym susem pokonać 3 m wzwyż i odległość 9 m. Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

26,80 zł
24,92 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,88 zł

5 osób kupiło
5
Wild Life. SLH14820. Jeleń wirgiński, cielę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14820. Jeleń wirgiński, cielę
Schleich
Dostępny
18 szt.

Cielęta jelenia wirginijskiego mają na sierści wiele białych cętek. Służą one do kamuflażu, ponieważ dzięki tym cętkom trudniej je dostrzec w wysokiej trawie. Kiedy matka udaje się na poszukiwanie jedzenia, cielę chowa się w wysokiej trawie. Kładzie się wtedy płasko na ziemi, a głowę i szyję układa na ciele. Ciekawostka: noworodek jelenia wirginijskiego potrafi stać już 20 minut po urodzeniu, a po pięciu dniach jest szybszy niż człowiek. Wymiary: 5.2 x 2.0 x 5.3 cm Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

22,90 zł
21,30 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,60 zł

5 osób kupiło
6
Wild Life. SLH14818. Mulak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14818. Mulak
Schleich
Dostępny
20 szt.

Majestatyczny mulak nazywany też jeleniem wirginijskim to nowość Schleicha z serii Wild Life. Jelenie wirginijskie to zwierzęta bardzo nieśmiałe. Wystraszone machają ogonem tam i z powrotem. Jeżeli faktycznie w pobliżu pojawił się drapieżnik, trzymają ogon wyprostowany do góry. Wtedy pokazuje się białe futro, od którego wzięły swoją inną nazwę: mulak białoogonowy. Największymi wrogami jeleni wirginijskich są wilki, kojoty, pumy, niedźwiedzie, aligatory i jaguary. Mulaki mają świetny wzrok i słuch, ale polegają głównie na węchu i szybkości. Są bardzo zwinne i mogą poruszać się z prędkością do 48 km/g. Ciekawostka: Poroże dorosłego jelenia wirginijskiego rośnie dziennie o około 60 mm. Wymiary: 10.5 x 4.5 x 10.4 cm

31,70 zł
29,48 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,22 zł

4 osoby kupiły
7
Farm World. SLH13893. Kot maine coon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13893. Kot maine coon
Schleich
Dostępny
48 szt.

Maine coon, mainkun to rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej. Koty rasy maine coon wyróżnia wielkość, inteligencja i żywiołowość. Koty rasy maine coon to duże, ciężkie, ale bardzo spokojne, zrównoważone koty o długiej, szlachetnej sierści. Dlatego są często nazywane łagodnymi olbrzymami. Maine coony nie są domatorami, kochają przechadzki na łonie natury. Nie boją się wody – wręcz przeciwnie, nawet ją kochają. Ciekawostka: kot maine coon je w sposób elegancki: Używa do tego swoich łap. Wymiary: 8.0 x 3.0 x 4.1 cm Każda figurka Schleich została starannie odlana z tworzywa i ręcznie pomalowana, dzięki czemu wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

21,34 zł
19,99 zł

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,35 zł

4 osoby kupiły
8
Sofia albo początek wszystkich historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sofia albo początek wszystkich historii
Dostępny
21 szt.

Morderstwo w Damaszku i miłość zdolna ocalić życie młodego człowieka – najnowsza powieść syryjskiego mistrza opowieści! Sofia jest do szaleństwa zakochana w Karimie, jednak na męża wybiera nie jego, lecz bogatego złotnika. Po kilku latach, gdy Karim zostaje niesłusznie posądzony o zabójstwo, Sofia ratuje mu życie. Przepełniony wdzięcznością Karim obiecuje jej, że kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba, zawsze będzie stał przy niej. Minęło wiele lat. Jedyny syn Sofii, Salman, emigruje do Włoch, gdzie układa sobie nowe życie. Jednak ciężar emigracji i życia z dala od ojczyzny okazuje się zbyt bolesny, toteż na krótko przed Arabską Wiosną Salman postanawia wrócić do Damaszku, aby znów ujrzeć swoich starych rodziców. Wszędzie jest witany z radością i nie wie tylko, że jego kuzyn Eliasz, który tymczasem został wysokim oficerem wywiadu, ma z nim niewyrównany rachunek… Salman odkrywa wkrótce swoje zdjęcie w liście gończym zamieszczonym w gazecie i musi się ukrywać. Jego matka Sofia przypomina sobie o swoim przyjacielu Karimie, który już w późnym wieku znalazł nową miłość, i postanawia prosić go o pomoc. Teraz okaże się, czy będzie mógł dotrzymać danej przed laty obietnicy. To misternie osnuta i wciągająca opowieść o ludzkich namiętnościach, tęsknocie i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, która – choć toczy się wśród pierwszych płomieni Arabskiej Wiosny – mogłaby wydarzyć się wszędzie. „Gdyby nie istniał pisarz Rafik Schami, trzeba by go wymyślić”. – Frankfurter Allgemeine Zeitung

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

3 osoby kupiły
9
Umysł lubi tworzyć. Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych na każdy dzień miesiąca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł lubi tworzyć. Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych na ...
Dostępny
18 szt.

Książka Umysł lubi tworzyć. Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych na każdy dzień miesiąca powstała jako propozycja treningu dla osób zdrowych oraz wymagających wsparcia, które chcą poprawić swoje funkcjonowanie poznawcze. Publikacja zawiera propozycje ćwiczeń usprawniających pamięć wzrokową, autobiograficzną, procesy uwagowe, funkcje wykonawcze i wzrokowo-przestrzenne. Recenzowaną książkę traktuję jako propozycję treningu funkcji poznawczych. Bardzo dobrze oceniam samą ideę treningu, czyli zalecenie codziennego lub z niewielkimi przerwami czasowymi wykonywania prezentowanych ćwiczeń. Jest to absolutnie zgodne ze współczesną wiedzą o mózgu, jego plastyczności i tworzeniu aktywnych sieci neuronalnych. Idea treningu jest też dobrze realizowana poprzez powtarzalność pewnych ćwiczeń, jak na przykład przypominanie sobie wydarzeń w ciągu dnia. (...) Dobrym pomysłem jest umiejscowienie w książce słowniczka ważnych dla odbiorcy książki pojęć z obszaru neuropsychologii poznawczej. (...) Podsumowując, rekomenduję recenzowaną książkę do publikacji jako pozycję, która wesprze zarówno pacjentów, jak i osoby zdrowe w podtrzymywaniu oraz terapii stanu funkcji poznawczych”. – dr hab. Aneta R. Borkowska, prof. nadzw. UMCS

47,00 zł
37,13 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,87 zł

2 osoby kupiły
10
Farm World. SLH13879. Byk rasy czarny angus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13879. Byk rasy czarny angus
Schleich
Dostępny
30 szt.

Bydło rasy angus to piękne i mocne bydło ze stosunkowo krótkimi nogami. Bydło rasy angus to piękne i mocne bydło ze stosunkowo krótkimi nogami. Zazwyczaj bydło to nie ma rogów, ponieważ wyhodowano je tak, aby zwierzęta wzajemnie się nie kaleczyły. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli chodzi o ciężkie, mocne byki. Rasa angus czarna jest niewymagająca i dlatego bardzo lubiana wśród hodowców. Ciekawostka Byk rasy angus czarny może ważyć nawet 850 kg. Wymiary: 15.2 x 4.5 x 8.1 cm

34,90 zł
32,46 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,44 zł

2 osoby kupiły
11
Prawo ochrony i zarządzania środowiskiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo ochrony i zarządzania środowiskiem
Dostępny
6 szt.

Lektura tej książki pozwoli na zapoznanie się z podstawowymi i współczesnymi aspektami prawa ochrony i zarządzania środowiskiem, które obejmują problematykę międzynarodową, europejską i polską. Książka ta jest adresowana do studentów prawa i administracji, kierunków ekonomicznych, przyrodniczych i politechnicznych oraz innych związanych ochroną środowiska. Wydanie II podręcznika zostało zaktualizowane i uzupełnione o nowelizacje ustaw: Prawo ochrony środowiska, o ochronie przyrody, Prawo przedsiębiorców, Prawo geologiczne i górnicze, Prawo wodne i innych.

46,00 zł
37,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
12
Mózg. Podręcznik użytkownika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg. Podręcznik użytkownika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Czy wiesz, że w swojej głowie masz „urządzenie”, które w każdej sekundzie może wykonywać do 38 milionów operacji i że właśnie dzięki niemu podejmujesz nawet 35 tysięcy decyzji dziennie? Zdajesz sobie sprawę, że i po pięćdziesiątce możesz nauczyć się japońskiego, jeśli tylko przyjdzie ci ochota? Masz świadomość, że kiedy czegoś doświadczasz, tak naprawdę to przewidujesz, bo twój mózg w prognozowaniu zdarzeń jest lepszy niż pogodynka? Te i wiele innych informacji znajdziesz w wyjątkowej książce, która stała się bestsellerem we Włoszech, a prawa do jej zakupu zapewniły sobie liczne kraje na całym świecie. Oto pierwsza przyjazna instrukcja stworzona specjalnie dla użytkownika maszyny zainstalowanej w ludzkiej głowie. Czas więc przejąć stery nad urządzeniem o potężnej mocy, które dotychczas eksploatowałeś na czuja. Czytając tę pełną informacji, a przy tym niezwykle dowcipną książkę o mózgu, poznasz: specyfikację techniczną systemu i jego sposób działania, a także częste problemy związane z użytkowaniem (synestezja, fałszywe wspomnienia, uzależnienia), wreszcie zyskasz też wiedzę na temat awarii, którym podlega czasem maszyna (autyzm, depresja, schizofrenia, neurodegeneracja). Dowiesz się również, na czym polega różnica między modelami K i M, jakie zasilanie najlepiej stosować i jakie rozszerzenia (neurotechnologie, sztuczna inteligencja) pozostają wciąż do wyboru. Oto mózgowa wiedza w pigułce – instrukcja opracowana z myślą o tobie na produkt, którego… gwarancja niestety nie obejmuje!

37,90 zł
28,05 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

1 osoba kupiła
13
Encyklopedia psychologicznego portretu tarota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia psychologicznego portretu tarota
Dostępny
30 szt.

Dusza każdego z nas wybierając konkretne wcielenie, wyznacza sobie jednocześnie moment narodzin. W naszym świecie nazywa się go datą urodzenia (dzień, miesiąc i rok). Korzystając z Tarota możemy w niej odnaleźć kod, który opowie o najważniejszym motywie, przewijającym się przez całe życie danego człowieka, o jego predyspozycjach i zdolnościach, a także o tych wydarzeniach, które znacząco wpłyną na rozwój jednostki. Dzięki jego analizie można lepiej zrozumieć daną osobę, wyjaśnić przyczyny jej zachowania, pomóc w zrozumieniu tego, co nią kieruje, ułatwić odkrycie jej przeznaczenia w tym życiu, dotrzeć do całego posiadanego przez nią potencjału. Sposób obliczania Portretu Psychologicznego opracowałam sama i sprawdziłam na grupie ponad 50000 osób znanych mi osobiście oraz ponad 10000 znanych postaci historycznych. Jego skuteczność i użyteczność potwierdziły już setki osób pracujące tą metodą na terenie całego świata.

74,00 zł
53,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,72 zł

1 osoba kupiła
14
Wild Life. SLH14822. Ryś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14822. Ryś
Schleich
Dostępny
34 szt.

Każda figurka Schleich została starannie odlana z tworzywa i ręcznie pomalowana, dzięki czemu wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia. Ryś to rodzaj ssaka drapieżnego z podrodziny kotów w rodzinie kotowatych. Wymiary: 9.2 x 3.0 x 5.0 cm.

28,90 zł
26,88 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,02 zł

1 osoba kupiła
15
Smart Cities. Inteligentne miasta w Europie i Azji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Cities. Inteligentne miasta w Europie i Azji
Dostępny
2 szt.

Publikacja przedstawia nowe formy ośrodków miejskich – będące odmianą miasta postindustrialnego – określane mianem smart city, występujące w Europie i Azji. W książce zaprezentowano: • wybrane metody pomiaru poziomu inteligencji miasta; • charakterystykę polskiego podejścia dotyczącego przekształcania miast w miasta inteligentne; • omówienie ważniejszych przypadków miast europejskich (Barcelona, Wiedeń, Londyn, Kopenhaga, Amsterdam) i azjatyckich (Tajpei, Hongkong, Ningbo, Hangzhou) oraz ich dróg ewolucji w miasta inteligentne; • podobieństwa i różnice pomiędzy europejskimi (w tym z wyodrębnieniem polskich) i azjatyckimi koncepcjami miast inteligentnych, jak również szanse i zagrożenia na przyszłość związane z wdrożeniami takich koncepcji. Publikacja wyróżnia się pokaźnym zbiorem zgromadzonych i opisanych przypadków miast, dobranych w taki sposób, aby możliwe było uchwycenie złożoności oraz różnorodności form miast postindustrialnych i jednocześnie tworzących grupę miast inteligentnych. „Otrzymujemy wartościowe opracowanie tak w warstwie teoretycznej, jak i empirycznej. Opracowanie ma charakter naukowy, a poprzez szeroką warstwę poznawczą również może być wykorzystane w procesie dydaktycznym oraz może znaleźć zastosowanie w praktyce, na różnych szczeblach kształtowania procesów rozwojowych”. Z recenzji prof. UŁ dr hab. Magdaleny Kalisiak-Mędelskiej „Praca stanowi oryginale dzieło, a przy tym nawiązuje do najnowszych badań dotyczących koncepcji smart city. Jest ona umocowana w aktualnej praktyce, jak i najnowszych teoriach. Dodatkowo sama praca zawiera istotne aspekty aplikacyjne oraz jest ważnym głosem w dyskursie naukowym, poświęconym współczesnym problemom gospodarki miejskiej. Wartością dodaną jest szerokie zakotwiczenie w literaturze przedmiotu oraz nawiązywanie do praktycznych rozwiązań”. Z recenzji prof. UJK dr. hab. Andrzeja Pawlika

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

1 osoba kupiła
16
Kwiat Diabelskiej Góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat Diabelskiej Góry
Dostępny
27 szt.

Bohaterką książki jest czterdziestokilkuletnia Niemka Inga. Urodziła się w Pustnikach, ale w latach siedemdziesiątych XX wieku wyjechała wraz z matką Rosemarie do Niemiec. Rodzinną ziemię, ich heimat, kobiety stopniowo wymazywały z pamięci. Wydawałoby się, że codzienność i wygodne życiem całkowicie zatrą wspomnienia mazurskiej ziemi. Tak było do momentu, gdy Rosemarie natknęła się w niemieckiej gazecie na wywiad z dawną gospodynią dworu Heimannów w przedwojennym Pustnicku. Stał się on inspiracją do powrotu na Mazury. Zanim jednak się tam wybiorą, na kamiennej plaży w słonecznej Bretanii Ingę zafascynuje pewien mężczyzna. Czy tajemniczy Michael z bretońskiej plaży ma jakiś związek z historią przedwojennego Pustnicka? Czy tytułowy kwiat ligustru zerwany na Diabelskiej Górze może zmienić złą wróżbę i ocalić prawo dwóch kobiet, matki i córki, do prawdziwej miłości? Czy wszystko musi zacząć się i skończyć u podnóża Diabelskiej Góry?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
17
Farm World. SLH13892. Sznaucer miniaturowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13892. Sznaucer miniaturowy
Schleich
Dostępny
26 szt.

Sznaucer miniaturowy posiada brodę, gęste i długie brwi oraz szorstką sierść. Rasa ta pochodzi z Niemiec i powstała poprzez skrzyżowanie sznaucerów z pudlami i affenpinczerami. Sznaucer miniaturowy uchodzi za psa inteligentnego, czujnego, energicznego i nieustraszonego. Ciekawostka: sznaucery miniaturowe osiągają tylko 30-35 cm w kłębie. Seria Farm Life zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

21,00 zł
19,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
18
Dotyk Crossa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotyk Crossa
Dostępny
749 szt.

Dotyk Crossa Sylvii Day to książka, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Jest to powieść z zabarwieniem erotycznym, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania. Gideon Cross pojawił się w życiu Evy jak grom z jasnego nieba. Ten piękny i intrygujący mężczyzna zawrócił jej w głowie jak nikt inny. Pragnęła jego wyjątkowego dotyku, który rozpalał ją do czerwoności. Nie potrafiła przestać o nim myśleć. Był dla niej jak narkotyk. Choć wiedziała, że jest dla niej zgubą, ciągle coś ją do niego ciągnęło. Jej zraniona dusza i ciało broniły się przed tą miłością, ale on i tak z łatwością je posiadł. Ta miłość sprawiła, że Eva poczuła, jakby narodziła się na nowo. Modliła się tylko, by ten piękny sen trwał wiecznie...

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
19
Płomień Crossa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płomień Crossa
Dostępny
2178 szt.

Sylvia Day w książce pt. Płomień Crossa ukazuje nam zmysłowe i niebezpieczne oblicze pożądania. Głównym bohaterem jest Gideon Cross. Wydawać by się mogło, że ten przystojny mężczyzna ma wszystko, by móc przebierać wśród kobiet. Niestety mimo że doskonały na zewnątrz, od wewnątrz jest zraniony i cierpi... Gdy Eva po raz pierwszy zobaczyła Crossa, nie mogła mu się oprzeć. Nawet nie chciała. Nie mogła przestać o nim myśleć. Stał się jej nałogiem, bez którego nie mogła juz żyć. To on pokazał jej czym, jest prawdziwe pożądanie i rozkosz. Miłość doprowadzała ich do wrzenia. Ale czy dwoje życiowych rozbitków ma szansę na miłość?

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
20
DMT. Molekuła Duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DMT. Molekuła Duszy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Pomiędzy 1990 a 1995 rokiem dr Rick Strassman przeprowadził zatwierdzone przez DEA badania kliniczne na Uniwersytecie Nowego Meksyku, podczas których sześćdziesięciu ochotników otrzymało DMT – jeden z najpotężniejszych znanych nam psychodelików. Niniejsza książka stanowi niezwykle szczegółowy opis owych sesji, stawiając przy tym pytania dotyczące natury ludzkiego umysłu oraz terapeutycznego potencjału psychodelików. DMT jest substancją występującą głównie w roślinach, ale produkuje ją także ludzki mózg. Wywołała ona u badanych szereg doświadczeń z pogranicza śmierci oraz przeżyć mistycznych. Wielu ochotników opisało niezwykle realistyczne spotkania z inteligentnymi istotami, przy czym na szczególną uwagę zasługują przypadki nawiązania kontaktu z „obcymi”. Niemal wszyscy uznali, że udział w badaniach był jednym z najważniejszych doświadczeń ich życia. Strassman łączy DMT z szyszynką, a więc miejscem, w którym, według Hindusów, znajduje się siódma czakra i które Kartezjusz nazywał „siedliskiem duszy”. W DMT. Molekuła duszy stawia on śmiałą tezę, w myśl której naturalnie uwalniane przez szyszynkę DMT umożliwia duszy wniknięcie do ciała oraz jego opuszczenie, towarzysząc także doświadczeniom narodzin i śmierci, osiąganiu najwyższych stanów medytacyjnych, a nawet seksualnej transcendencji. Strassman uważa także, że przypadkowe uwalnianie DMT może prowadzić do doświadczeń uprowadzenia przez obcych. Substancja ta, używana z rozwagą, może w znaczącym stopniu przyczynić się do dokładniejszego zbadania najbardziej mistycznych obszarów ludzkiego umysłu i ludzkiej duszy.

45,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
21
Niemiecki dla ciebie Podróże i wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki dla ciebie Podróże i wakacje
Dostępny
3 szt.

NIEMIECKI DLA CIEBIE: PODRÓŻE I WAKACJE Turystyczny niezbędnik językowy autorstwa Ewy Marii Rostek to pozycja dla osób podróżujących do krajów niemieckojęzycznych. To pozycja dla wszystkich, dla których podróże są przyjemnością, zawodem lub wielką pasją. To lektura także dla osób bez zaawansowanej znajomości języka. Książka, z którą warto ruszyć w drogę. Książka skierowana do: spędzających wakacje w mieście lub na łonie natury, wypoczywających nad wodą lub w górach, miłośników sportów letnich lub zimowych, podróżujących różnymi środkami lokomocji, zatrzymujących się w hotelach lub na kempingach, podróżujących prywatnie lub służbowo, studentów turystyki i rekreacji, pracowników branży turystycznej. Znajdziecie tu: Zdania z zakresu turystyki i rekreacji, z których bez trudu skorzystacie podczas podróży lub wakacji (przetłumaczone na język polski). 70 nagranych dialogów mp3 związanych z podróżowaniem i pobytem na wakacjach. (Nagrania do pobrania z Internetu) 300 mini dialogów przydatnych do tworzenia własnych wypowiedzi. Terminologię niemiecką przydatną zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Pytania pomagające przygotować się do dyskusji o podróżowaniu.

46,00 zł
36,34 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,66 zł

1 osoba kupiła
22
Odium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odium
Dostępny
36 szt.

Mroczny kryminał odsłaniający najciemniejszą stronę ludzkiej duszy. Dwójka nastolatków przypadkowo natrafia w miejskim lasku na zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Charakter i liczba obrażeń świadczą o niepohamowanej, wręcz szaleńczej nienawiści zabójcy do swojej ofiary. Obok ciała leży pomięta kartka z rozmazanym napisem. Śledztwo przejmuje komisarz Jan Bury, borykający się z własnymi problemami osobistymi. Niestety wszystko wskazuje na to, że ta zbrodnia to dopiero początek koszmaru, a każdy dzień zwłoki w odnalezieniu sprawcy może poskutkować kolejną bestialsko zamordowaną ofiarą. Czy Buremu i jego zespołowi uda się zatrzymać spiralę nienawiści i dopaść okrutnego mordercę?

36,90 zł
29,15 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,75 zł

1 osoba kupiła
23
Reumatyzm i artretyzm. Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reumatyzm i artretyzm. Propozycje terapii według programu zdrowia św. ...
Dostępny
4 szt.

Pokonaj problemy ze stawami. Czy masz już dość zmagania się z reumatyzmem lub artrozą? A czy wiesz, że pomocne mogą okazać się chociażby wino cynamonowe, przetwory z pigwy, kąpiel z dodatkiem derenia i wiele innych naturalnych środków? Wyjątkowe porady doświadczonego lekarza medycyny, dra Wigharda Strehlowa, pomogą ci pokonać reumatyzm i artretyzm w oparciu o zdrowotne oraz żywieniowe zalecenia genialnej mniszki, św. Hildegardy z Bingen. To wyjątkowe, niezastąpione wsparcie w leczeniu szeregu chorób. Znajdziesz tu kompleksowe zalecenia do walki z chorobami kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, reumatyzmem, boreliozą. Książka zawiera przepisy na zdrowotne dania i napoje.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
24
Sztuka chińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka chińska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.13

W publikacji m.in.: • Źródło sztuki chińskiej – sztuka prehistoryczna; • Dynamiczny rozwój – sztuka dynastii Qin i Han; • Koncentracja na ekspresji – sztuki piękne w okresie panowania dynastii Wei, Jin oraz Dynastii Południowych i Północnych; • Rozkwit malarstwa w epoce panowania dynastii Sui Tang; • Górskie kwiaty w pełnym rozkwicie – sztuka w okresie Pięciu Dynastii oraz dynastii Song; • Jesienny krajobraz z rzeką – sztuki piękne w epoce dynastii Yuan; • Na ramionach gigantów – sztuka epoki dynastii Ming i Qing; • Różne style – współczesne sztuki piękne; • Odniesienia kulturowe w kaligrafii.

39,30 zł
37,73 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,57 zł

25
The World Needs A Hero, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The World Needs A Hero, LP
Megadeth, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Lista utworów: 1. Disconnect 2. The World Needs a Hero 3. Moto Psycho 4. 1000 Times Goodbye 5. Burning Bridges 6. Promises 7. Recipe for Hate...Warhorse 8. Losing My Senses 9. Dread and the Fugitive Mind 10. Silent Scorn 11. Return to Hangar 12. When

147,90 zł
136,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

26
The System Has Failed, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The System Has Failed, LP
Megadeth, Warner Music Polska
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: 1. Blackmail the universe 2. Die dead enough 3. Kick the chair 4. The scorpion 5. Tears in a vail 6. I know Jack 7. Back in the day 8. Something that I'm not 9. Truth be told 10. Of mice and men 11. Shadow of deth 12. My kingdom

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

27
Niespodziewanie jasna noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespodziewanie jasna noc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Ona jak Julia, on jak Romeo. Co się stanie, gdy razem przeczytają wielkie dzieło Szekspira? Nowa powieść autorki Załatw pogodę, ja zajmę się resztą – jeszcze bardziej wciągająca, zabawna i zaskakująca! Kuba Sokołowski mieszka w Warszawie. Studiuje prawo, ma paczkę zwariowanych przyjaciół i śliczną dziewczynę Weronikę. Nikt jednak nie wie, że w głębi duszy marzy, by zostać aktorem. Kiedy do Polski przyjeżdża znany reżyser, Kuba decyduje się wziąć udział w castingu do roli szekspirowskiego Romea. Chce się przekonać, czy stać go na podążanie za własnymi marzeniami Alice Green mieszka w Londynie. Jest rysowniczką. Właśnie zaczyna nowe życie po udanym przeszczepie nerki. Została przyjęta na warsztaty dla młodych artystów i musi wybrać, dokąd pojedzie: do Pragi, Berlina czy Warszawy. Pewnej nocy Kuba i Alice poznają się na Skypie. On proponuje, że będzie jej tłumaczem i przewodnikiem, ona zgadza się przeczytać z nim Romeo i Julię w oryginale. Nie podejrzewają jednak, jak bardzo ta jedna noc zmieni ich życie… Renata Frydrych w swej najnowszej powieści przenosi nas do Londynu i Warszawy, do teatru szekspirowskiego nad Tamizą i na nadwiślańską ławeczkę tuż przy warszawskiej Syrence. To cudowna historia miłosna opowiedziana w sposób zabawny, wciągający i niesamowicie oryginalny.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

28
Wyznanie Crossa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznanie Crossa
Dostępny
2124 szt.

Mroczna strona zmysłowości. Jak wiele można zaryzykować w imię pożądliwej, szaleńczej miłości? Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie do ich szczęścia? Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam kryjącego się pod nią mrocznego, niebezpiecznego mężczyznę, poczułam nieodparte przyciąganie, jakbym odnalazła drugą połowę samej siebie. Potrzebowałam go jak bicia własnego serca, a on wystawił się na ogromne niebezpieczeństwo, zaryzykował dla mnie wszystko.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

29
REARRANGE BEDS. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
REARRANGE BEDS. Winyl
AN HORSE, Warner Music Polska
Dostępny
22 szt.

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

30
Dieta IF. Post przerywany. Jedz przez 8 godzin, chudnij przez 16 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta IF. Post przerywany. Jedz przez 8 godzin, chudnij przez 16
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Rewolucyjna metoda odchudzania, kompatybilna z innymi dietami Intermittent Fasting to idealny sposób na utratę wagi bez względu na to, jaki tryb życia prowadzisz i co ląduje na twoim talerzu. Właśnie dokonałeś przełomowego wyboru – sięgnąłeś po książkę o IF, metodzie odżywiania, której podstawą jest post przerywany. Dzięki przeplataniu faz jedzenia i niejedzenia wreszcie zrzucisz zbędne kilogramy. Jak to możliwe? Posty są wpisane w nasz metabolizm. W stanie naturalnym nie tyjemy! Wystarczy posłużyć się tą wiedzą, by odzyskać zgrabną sylwetkę. Z książki dowiesz się między innymi: ● o przyczynach tycia; ● o najnowszych odkryciach na temat krótkotrwałego postu; ● o tym, jak zwiększyć stężenie hormonów spalających tłuszcz; ● o niewiarygodnych korzyściach diety IF dla zdrowia; ● o tym, jak wdrożyć IF, by cieszyć się dobrym samopoczuciem. Większość diet jest obliczona na szybki, ale krótkotrwały efekt. IF to program zmiany podejścia do odżywiania. Zapomnij o liczeniu kalorii i wylewaniu siódmych potów na siłowni. Skłoń organizm do czerpania energii ze swoich rezerw tłuszczowych. Czy jest coś prostszego niż patrzenie co jakiś czas na zegarek po to, by schudnąć?

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

31
Uwikłana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwikłana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.08

Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, w której nie możesz zaufać nawet najlepszym przyjaciołom? Kiedy wiesz, że każdy z nich może być… mordercą? Wydaje ci się, że wiesz o nich wszystko… aż do momentu, gdy znajdujesz zwłoki. Później nic już nie jest pewne, a życie zamienia się w prawdziwy koszmar. Dla Mackenzie i jej sześciorga przyjaciół weekend w domku letniskowym miał być czasem totalnego resetu od problemów codziennego życia. Szalona impreza zakończyła się jednak makabryczną niespodzianką: dwoje uczestników znaleziono martwych. W kałuży krwi. Mackenzie wie jedno: morderca jest wśród nich, a wszyscy mieli własne powody, by zabić. Kto najlepiej kłamie? Kto skrywa najmroczniejsze sekrety? Kogo należy się obawiać? Odpowiedzi na te pytania mogą się okazać najważniejsze… by przetrwać. Czas, by zapłacili za swoje grzechy. Mroczny thriller Natashy Preston, autorki bestselleru Uwięzione.

37,90 zł
28,05 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

32
Nie jesteś taki za*ebisty, jak ci się wydaje. Ale inni też nie są - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie jesteś taki za*ebisty, jak ci się wydaje. Ale inni też nie są
Dostępny
14 szt.

Przeczytaj książkę Elana Gale’a, prowokatora mediów społecznościowych, który zgromadził 6 milionów obserwatorów, a teraz daje pstryczka w nos współczesnemu coachingowi. Jeśli: ● nie możesz zjeść omleta bez wrzucenia go na swój profil, by zebrać „lajki”, ● instalujesz w telefonie apkę, która wyśle połowie świata informację, ile przebiegłeś kilometrów, ● wbijasz się w nowe spodnie i pytasz innych, jak leżą, ta książka jest o tobie i dla ciebie. Ślepo wierzymy w motywacyjny przekaz rozmaitych coachów, nie zdając sobie sprawy, że ich gadanina potężnie miesza nam w głowach. Czy wiesz, że pozytywność w żadnym razie nie pomaga w życiu? Uważaj, tak naprawdę działa uzależniająco, więc nie karm się nią. Powiedzmy sobie szczerze – za kogo się uważasz? Za cholernego superbohatera? Spójrz w lustro: jesteś jednym z siedmiu miliardów ludzi, którzy wcale nie są tacy zajebiści, jak im się wydaje. Domagasz się uznania za swoją wyjątkowość? Wyobrażasz sobie, że po prostu należy ci się to, co najlepsze? Otwórz oczy! Jeśli cokolwiek ma cię spotkać, to z pewnością będzie to coś najgorszego, bo tym, co nas naprawdę motywuje, jest negatywna energia. Smutek, strach czy złość są wpisane w ludzkie życie. To one sprawiają, że jesteśmy sobą. Chcesz rady? Doceń złe emocje, bierz się do roboty i miej odwagę mówić, że nie wiesz wszystkiego. Bo przecież inteligentni ludzie wiedzą, że są głupi. A negatywne myślenie jest dla zwycięzców!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

33
Asteriks. Tajemnica magicznego wywaru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tajemnica magicznego wywaru
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.18

Album na podstawie filmu animowanego o tym samym tytule, którego polska premiera w kinach odbyła się w styczniu 2019 roku. Przed nami zupełnie nowe przygody nieugiętych Galów tym razem w formie opowiadania. Druid Panoramiks ma poważny kłopot i szybko musi podjąć konkretne działania. Sam jednak może sobie nie poradzić. Ale bez obaw! Asteriks i Obeliks na pewno nie zostawią go w potrzebie. Jak zwykle nie zabraknie wielu zabawnych sytuacji, niespodziewanych przeszkód, bijatyk oraz oczywiście... magicznego wywaru! Asteriks to seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

34
Wojciech Trąmpczyński Syn Ziemi Gnieźnieńskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojciech Trąmpczyński Syn Ziemi Gnieźnieńskiej
Dostępny
5 szt.

"Wojciech Trąmpczyński. Syn Ziemi Gnieźnieńskiej" to książka o jednej z najważniejszych postaci niepodległej Polski. Wojciech Trąmpczyński, którego w czasach PRL-u prawie wymazano z pamięci Polaków oraz z kart historii, piastował funkcje Marszałka Sejmu Ustawodawczego I kadencji oraz Marszałka Senatu, a następnie przez dwie kadencje posła. Dożył sędziwego wieku, do końca świecąc przykładem i wyróżniając się wielkopolską solidnością. Pamięć o nim przywraca wielkopolski regionalista Tadeusz Panowicz, przedstawiając nie tylko materiały dokumentujące życie Marszałka, ale także te dotyczące późniejszych wydarzeń z tą postacią związanych. Książka będąca hołdem Autora dla Wojciecha Trąmpczyńskiego, który zawsze łączył, a nie dzielił, pozwala przenieść się Czytelnikowi w czasy, gdy polityka była nastawiona na odtworzenie nieistniejącego wiele lat państwa, a spory polityczne były zazwyczaj konstruktywne. W setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski i powstańczego zrywu Wielkopolan warto sięgnąć po tę ciekawą lekturę, by lepiej poznać czasy odzyskiwania niepodległości i losy Trąmpczyńskiego, tak bardzo z tą niepodległością związane.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

35
Angielski dla ciebie podróże i wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla ciebie podróże i wakacje
Dostępny
17 szt.

Turystyczny niezbędnik językowy autorstwa Grahama Crawforda i Ewy Marii Rostek to pozycja dla osób podróżujących do krajów anglojęzycznych. To pozycja dla wszystkich, dla których podróże są przyjemnością, zawodem lub wielką pasją. To lektura także dla osób bez zaawansowanej znajomości języka. Książka, z którą warto ruszyć w drogę. Książka skierowana do: – spędzających wakacje w mieście lub na łonie natury, – wypoczywających nad wodą lub w górach, – miłośników sportów letnich lub zimowych, – podróżujących różnymi środkami lokomocji, – zatrzymujących się w hotelach lub na kempingach, – podróżujących prywatnie lub służbowo, – studentów turystyki i rekreacji, – pracowników branży turystycznej. Znajdziecie tu: – zdania z zakresu turystyki i rekreacji, z których bez trudu skorzystacie podczas podróży lub wakacji (przetłumaczone na język polski); – 70 nagranych dialogów mp3 związanych z podróżowaniem i pobytem na wakacjach (nagrania do pobrania z Internetu); – 300 minidialogów przydatnych do tworzenia własnych wypowiedzi; – terminologię angielską przydatną zarówno amatorom, jak i profesjonalistom; – pytania pomagające przygotować się do dyskusji o podróżowaniu.

46,00 zł
36,34 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,66 zł

36
Choroby żołądka i jelit. Kuracje ziołowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby żołądka i jelit. Kuracje ziołowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Jak naturalnie pokonać problemy z żołądkiem i jelitami? Męczą cię powracające problemy trawienne, wrzody lub inne dolegliwości żołądkowo-jelitowe? Nie wiesz, jak poradzić sobie z brakiem apetytu? Zastanawiasz się, jak w prosty i naturalny sposób poprawić swój stan zdrowia? Sięgnij do mądrości medycyny naturalnej i dowiedz się, jakie zioła ci pomogą. Może dobrym rozwiązaniem okaże się esencja z głogu, napar z szałwii lub kąpiel tymiankowa? Od czasu powstania słynnej Apteki Pana Boga Maria Treben sprzedała miliony książek zawierających porady dotyczące naturalnego leczenia i zapobiegania licznym schorzeniom. Jej zalecenia pomogły wielu ludziom walczyć z chorobami bez wyniszczania organizmu zbędnymi dawkami leków. Maria Treben (1907–1991) – od pokoleń znana na całym świecie jako „farmaceutka Pana Boga”. Wybitna specjalistka z zakresu ziołolecznictwa, autorka licznych bestsellerów i setek konferencji o zdrowym stylu życia.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

37
Gratka dwulatka. Zeszyt 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gratka dwulatka. Zeszyt 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

Zabawa z naklejkami, zadania umysłowe i poznawanie otaczającego świata – rzeczy najprostsze i jednocześnie najważniejsze dla rozwoju malucha. Pięknie ilustrowana książeczka edukacyjna zachęca już najmłodsze dzieci do ćwiczeń, uczy i bawi. Starannie dobrane kolory, przemyślana tematyka – z tej książki warto korzystać. Prawdziwa gratka dla dwulatka!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

38
Filozofia religii. Kontrowersje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia religii. Kontrowersje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

W kolejnym tomie serii „Biblioteki Przeglądu Filozoficznego” 25 wybitnych polskich filozofów dyskutuje o 13 kluczowych zagadnieniach filozofii religii: od analizy pojęcia Boga i natury dowodów na Jego istnienie, przez problem zła, istnienie cudów i skuteczność modlitwy, po realność duszy, możliwość zbawienia oraz stosunek religii do nauki i etyki. Autorzy podejmują polemikę na każdy z tematów, starając się uzasadnić opozycyjne poglądy, a następnie wzajemnie komentują swoje stanowiska. To pierwsza tego typu publikacja w Polsce. Książka niewątpliwie skłoni do głębokiej refleksji zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące.

79,00 zł
69,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

39
Gratka dwulatka. Zeszyt 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gratka dwulatka. Zeszyt 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.19

Prawdziwa gratka dla dwulatka! Zabawa z naklejkami, zadania umysłowe i poznawanie otaczającego świata i rzeczy najprostsze i jednocześnie najważniejsze dla rozwoju malucha. Pięknie ilustrowana książeczka edukacyjna zachęca już najmłodsze dzieci do ćwiczeń, uczy i bawi. Starannie dobrane kolory, przemyślana tematyka – z tej książki warto korzystać.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

40
Pieśń skończona Poemat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń skończona Poemat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.27

Tyle cudów w tak krótkiej perspektywie ? Błysk na kości ścięgien napięcia Fiolet mięsa Jakiś błąd w trzewiach też A dalej ? szybka krew szum aort Spływ napędzany wolą życia Które ostatnio zyskuje na wartości Zwierzę w ludzkiej skórze łagodnieje Uległość w naprężeniu Gotowość na znak i przywołanie Gdy pamięć układa się jasno i świeżo Raz jeszcze w tamtej okolicy Daleko na polach nad rzeką W drodze która ciągnie się i zrywa Kto zwróci ślady cienie co się rozeszły? Ale dość już bo teraz gdzie indziej Twarze twarze twarze ? Tu jestem dotąd doszedłem mówi

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

41
Idźcie, jesteście posłani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idźcie, jesteście posłani
Dostępny
18 szt.

Ze wstępu: „Idźcie, jesteście posłani” – tymi słowami o. Tomasz Alexiewicz OP lubił kończyć mszę św. Uzmysławiał, że trzeba iść dalej, iść i głosić Dobrą Nowinę. Tak po dominikańsku: wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby. Swoim duszpasterzowaniem przygotowywał do wychodzenia poza opłotki – posyłał do innych. Poszukiwał i zabiegał o ubogich tego świata, szczególnie ubogich duchem. (...) O. Tomasz dla wielu był przewodnikiem na drogach wiary. Był ojcem Jerozolimy – wspólnoty, którą zwołał i prowadził przez 12 lat, a później nieustannie wspierał (i pewnie ciągle jeszcze to robi) aż do ostatnich rekolekcji, jakimi stało się jego pokorne i cierpliwe odchodzenie do domu Pana. (...) Książka Idźcie, jesteście posłani zawiera najważniejsze teksty o. Tomasza Alexiewicza.

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

42
Stosunki bilateralne Polski z państwami andyjskimi 1918-2018 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stosunki bilateralne Polski z państwami andyjskimi 1918-2018
Dostępny
34 szt.

„Niniejsza publikacja, koncentrując się na omówieniu realizacji celów polityki zagranicznej państwa polskiego w jego relacjach z subregionem andyjskim w latach 1918–2018, skupia się na zagadnieniach nieznajdujących do tej pory odzwierciedlenia w literaturze naukowej. Tym sposobem uznać ją należy za pozycję szczególną na tle opracowań na temat stosunków polsko-latynoamerykańskich, opierającą się na analizie niekomentowanych wcześniej źródeł i prezentującą niezgłębianą jeszcze problematykę”. Z recenzji Prof. dra hab. Bogusława Jagusiaka „Długo czekałem na wydanie publikacji, która przedstawiałaby stosunki polityczne, gospodarcze oraz kulturalne Polski z państwami Ameryki Łacińskiej tak szczegółowo i w tak rozległej perspektywie czasowej”. Z recenzji wydawniczej Prof. WAT dra hab.Jerzego Stańczyka

84,00 zł
60,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,52 zł

43
Latynoska euforia z Hollywoodem w tle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latynoska euforia z Hollywoodem w tle
Dostępny
8 szt.

Dlaczego nie warto złościć Arnolda Schwarzeneggera? Z czym, poza Fiatem, Tom Hanks kojarzy Polskę? O kogo wstawiennictwo proszą meksykańscy mafiosos planujący ryzykowny przemyt? Która karaibska wyspa zapewnia wieczną młodość? No i jak obrazek Madonny z Częstochowy może pomoc w znalezieniu noclegu w Brazylii? Od Latynosów otrzymał sporo lekcji. Kubańczycy nauczyli go cieszenia się chwilą, Kolumbijczycy miłości do drugiego człowieka, Brazylijczycy – dumy z tego, kim jest. Meksykanie zawsze powtarzali wymownie, że oni mają czas, a Europejczycy jedynie zegarki. Andrzej Zbrożek – dubler gwiazd i kaskader na hollywoodzkich planach filmowych. Przez wiele lat podróżował po krajach Ameryki Łacińskiej. Dziś zaprasza na wspólną wędrówkę przetartym przez siebie szlakiem, by zdradzić, jak zaplanowany na trzy miesiące pobyt w Meksyku zamienił się w wieloletnią przygodę.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

44
Bóg wpisany w wiersze. Teologia poetów obcych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg wpisany w wiersze. Teologia poetów obcych
Dostępny
49 szt.

Nakreślona w książce panorama poetyk i tematów pomyślana jest w ten sposób, żeby na pierwszym planie znalazły się dociekania metafizyczne, doświadczenia sacrum, teologiczne roztrząsania prowadzone w języku poezji, wyznania, medytacje religijne. Podkreślić należy, iż autorka należy do grona najwybitniejszych znawców wskazanej problematyki. O spoistości cyklu przesądza kilka czynników: wybór istotnych zjawisk poetyckich, konsekwentna metoda lektury, historycznoliterackie i kulturowe nastawienie, które pozwala usytuować odczytywane teksty w porządku nowoczesnych nurtów literacko-estetycznych, uwzględnić odniesienia do dziejów form oraz idei, dalej: pamięć o czytelnikach, którym autorka klarownie i bez uproszczeń przybliża kwestie filozoficzne oraz artystyczne, jak również dostarcza wielu bardzo potrzebnych informacji kontekstowych. Wojciech Ligęza

28,00 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

45
Chińska geografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chińska geografia
Niedostępny
Brak

Indeks 978-83-63791-46-9/Zhang Wenyang/2018/159

30,80 zł
29,57 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,23 zł

46
Promując Polskę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promując Polskę
Dostępny
4 szt.

Dr ADAM ZABOROWSKI ? mgr inż. geodeta, dyplomata, dr nauk historycznych, menedżer w dziedzinie turystyki. W czasie około 45-letniej kariery zawodowej pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej odpowiedzialnego za zagraniczną promocję turystyczną Polski, doradcy prezesa POT odpowiadającego za koordynację naj-większej kampanii promocyjnej i reklamowej Polski w kontekście UEFA EURO 2012?, w tym współpracę z UEFA, radcy Ambasady RP w Berlinie odpowiedzialnego za koordynację promocji gospodarczej Polski w Niemczech, wiceprezesa OST Gromada. Świadek historii, uczestnik wydarzeń i działań dotyczących: ? rozwoju międzynarodowego na ?zakręcie? Europy (przemiany w państwach Europy Środkowo-Wschodniej, rozwój i zmiany w Niemczech prowadzące do upadku muru berlińskiego i zjednoczenia Niemiec), ? kształtowania stosunków polsko-niemieckich w duchu porozumienia i po-jednania, ? wprowadzania polskiej turystyki do Unii Europejskiej, ? umacniania roli POT jako nowoczesnego instrumentu polityki państwa oraz poszukiwania nowych rozwiązań służących zwiększeniu efektywności promocji turystycznej. Jeden z autorów koncepcji wspólnych działań promocyjnych na rynkach za-morskich w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz państw regionu Morza Bałtyckiego. Praca społeczna w polskich i międzynarodowych organizacjach turystycznych: członek Prezydium Polskiej Izby Turystyki (PIT), prezydent Polskiego Chapteru w ASTA, reprezentant OST Gromada, a następnie POT w International Congress and Convention Association (ICCA), członek Zarządu Baltic Sea Tourism Commission (BTC), członek Rady Naukowej Instytutu Turystyki. Posiada odznaczenia państwowe, m.in.: Brązowy Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski OOP, Krzyż Oficerski OOP. Aktualnie aktywny społecznie m.in. w zarządzie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej oraz Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

47
W walce o niepodległą i suwerenną Polskę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W walce o niepodległą i suwerenną Polskę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.17

Książka ma charakter popularnonaukowy. Nie oznacza jednak to nieprzestrzegania przez autora wymogów źródłowego dokumentowania podawanych faktów i wydarzeń. Pisana jest z myślą o szerokiej rzeszy odbiorców, przede wszystkim młodzieży, dla pogłębiania jej wiedzy historycznej oraz kształtowania patriotyzmu i dumy narodowej bycia Polakami. Nie bez znaczenia jest także i to, że zbliża się setna rocznica odzyskania przez Polskę wolności. To zobowiązuje do znajomości wydarzeń mających bezpośredni wpływ na ten tak znamienny w ponadtysiącletnich dziejach narodu, przełomowy 1918 r. Fragment Wstępu

35,00 zł
33,60 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,40 zł

48
W poszukiwaniu siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu siebie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

Subtelna historia o prawdziwej i tej jedynej miłości. Czy ma prawo odnaleźć nas? I czy my w porę ją zaakceptujemy? Laura przekroczyła właśnie magiczną trzydziestkę i coraz częściej odczuwa chęć zmiany w monotonnym życiu. Od lat żyje w związku z mężczyzną, z którym łączy ją jedynie przyzwyczajenie. Gotowa na miłość, lecz jednocześnie pełna obaw, że tej właśnie nie może spotkać... Historie Laury i innych pojawiających się w książce kobiet łączą się, dając efekt przeplatających się wydarzeń. W nich czytelniczka odnajdzie cząstkę siebie, by następnie skonfrontować odpowiedzi na pytania, które nieraz zapewne zadawała sobie przed lustrem. Ta książka powinna znaleźć się na nocnej szafce każdej z Was. Dodaje energii, służy jako balsam na pojawiające się dylematy miłosne oraz motywuje, by zawalczyć o własne szczęście...

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

49
Dyskursy gościnności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyskursy gościnności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.20

Nigdy jeszcze tak bardzo nie potrzebowaliśmy książki o gościnności jak obecnie, gdy etyka współbycia znajduje się w kryzysie na skalę niespotykaną od wielu lat. Język eliminacji, podziałów, budowania granic i burzenia mostów realnie wpływa na ustawodawstwo i zachowania nie tylko polskiej straży granicznej, co bezpośrednio przekłada się na przemoc wobec uchodźców, mniejszości etnicznych i adwersarzy politycznych. Wieloautorska monografia poświęcona dyskursom gościnności zawiera obszerne krytyczne analizy filozoficznych, społecznych i ekonomicznych uwarunkowań tzw. kryzysu uchodźczego, a jednocześnie zostały w niej omówione zagadnienia granic wyznaczonych inności w mniej oczywistych obszarach, jak chociażby dyscypliny naukowe czy pozycja krytyki literackiej. W Dyskursach gościnności nawiedzają nas też widma przeszłości, z mrokiem drugiej wojny światowej, kryzysami migracyjnymi z początku XX wieku oraz pochodem konkwistadorów w Ameryce Północnej. Osobne części tomu zbiorowego poświęcone zostały gościnności nieantropocentrycznej oraz szczegółowym interpretacjom literackim. Lektura monografii pomaga nie tylko zdiagnozować problemy, ale dodaje też otuchy i nadziei. Wiele autorek i autorów próbuje bowiem wskazać na te koncepcje filozoficzne, społeczne i ekonomiczne, które dostarczają wskazówek, w jaki sposób można obecny kryzys przezwyciężyć, odwołując się często do radykalnych nurtów myślenia – z recenzji wydawniczej dr hab. Agnieszki Gajewskiej.

39,00 zł
38,22 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,78 zł

50
Tygrysia Gwiazda i Sasza. Ucieczka w las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrysia Gwiazda i Sasza. Ucieczka w las
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.05

Sasza, zmuszona opuścić dom swoich Dwunożnych, decyduje się na samotne życie w lesie. Tam spotyka Tygrysią Gwiazdę, potężnego przywódcę Klanu Cienia, w którym się zakochuje. Jednak Tygrysia Gwiazda skrywa wiele sekretów, a Sasza nie jest pewna, czy może mu zaufać...

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

51
Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Zagadnienia prawne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Zagadnienia prawn...
Dostępny
3 szt.

Książka zawiera omówienie przepisów prawa materialnego oraz prawa proceduralnego regulujących tryby nabycia prawa własności nieruchomości przez użytkownika wieczystego, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów nowej ustawy z 20.07.2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, a ponadto wprowadzone tym aktem prawnym nowelizacje ustaw istotnych dla prezentowanej tematyki, tj.: - ustawy z 27.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami, - ustawy z 29.07.2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, - ustawy z 20.07.2017 r. o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Opracowanie obejmuje m.in. problematykę związaną z: - charakterystyką prawa użytkowania wieczystego; - poświadczeniem nabycia z mocy ustawy (ex lege) prawa własności nieruchomości przez użytkownika wieczystego stosownie do przepisów ustawy z 20.07.2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów; - nabyciem prawa własności nieruchomości przez użytkownika wieczystego w drodze decyzji administracyjnej; - pierwszeństwem uwłaszczenia ex lege przed uwłaszczeniem w drodze decyzji administracyjnej; - przeniesieniem prawa własności nieruchomości w drodze umowy sprzedaży, w wypadku gdy stroną tego rodzaju umowy jest użytkownik wieczysty; - ustalaniem opłat z tytułu przekształcenia praw rzeczowych oraz sposobu i okresu ich uiszczania; - udzielaniem bonifikat od tych opłat oraz przesłanek zwrotu tych bonifikat. Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów ma na celu ustawowe przekształcenie, z dniem 1.01.2019 r., we własność gruntów na rzecz właścicieli domów jednorodzinnych i samodzielnych lokali położonych w budynkach wielorodzinnych wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi, umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych. Ustawa dotyczy gruntów zabudowanych wyłącznie budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi, w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

52
Ozdoba dekoracyjna, perły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna, perły
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.17

Białe, delikatne perły to idealny dodatek do różnego rodzaju dekoracji. Można używać ich razem z innymi akcesoriami Craft with Fun. Cena za 1 opakowanie (30 g).

6,30 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,8%
oszczędzasz 1,31 zł

53
Teorie społeczne w XX wieku i dzisiaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teorie społeczne w XX wieku i dzisiaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

Książka Patricka Baerta i Filipe’a Carreiry da Silvy, oryginalnie wydana w 2010 roku, ma ambicje »wyjścia do przodu«, a więc zaprezentowania nie tylko tego, co było ważne w XX wieku (i co nadal jest istotne), ale i tego, co ma szansę stać się szczególnie istotne w wieku XXI. […] W stosunku do istniejących podręczników socjologicznych prezentuje nowe ujęcie. Jest to spojrzenie, które można określić w uproszczeniu jako neopragmatyzm.” – Janusz Mucha „Autorzy książki podkreślają, że po okresie zaniku zainteresowania teorią zauważa się obecnie wielkie ożywienie debat teoretycznych, a teoria odzyskuje należne jej miejsce w naukach społecznych. […] Patrick Baert i Filipe Carreira da Silva opowiadają się za pragmatyzmem w naukach społecznych, sięgając do tradycji Peirce’a, Jamesa i Deweya, a współcześnie odwołując się do Rorty’ego. Tego rodzaju stanowisko powinno być, moim zdaniem, przemyślane i przedyskutowane przez wszystkich zainteresowanych naukami społecznymi i teoriami społeczeństwa. Książka ta może stanowić doskonałą podstawę takich dyskusji.” – Grażyna Skąpska „Współczesna teoria społeczna to zagadnienie kompleksowe, zróżnicowane i trudne. Autorom tej książki należą się serdeczne gratulacje za stworzenie jasnych i wszechstronnych ram, które tę teoretyczną złożoność czynią przejrzystą. W efekcie otrzymujemy miarodajny i wyrafinowany przegląd współczesnej myśli społecznej. To rzeczowy przewodnik i nieodzowna pomoc dla studentów chcących zrozumieć świat społeczny.” – Bryan S. Turner

62,00 zł
44,64 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,36 zł

54
The Fleshland. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Fleshland. CD
Coffins, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.28

1. There Comes Perdition 2. Hellbringer 3. The Colossal Hole 4. No Saviour 5. The Darcant Pale Dessel 6. Rotten Disciples 7. Dishuman 8. The Anhallowed Tide 9. Tormentopia

41,90 zł
38,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

55
La Fine Cresce Da Dentro. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Fine Cresce Da Dentro. CD
Cripple Bastards, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.17

63,90 zł
58,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

56
Manifestations. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manifestations. CD
Devil Master, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Dysk: 1 1. The devil master 2. Dirstorted paths / Fear the future gleam 3. Failure to die 4. Sex with Succubus 5. Inhabit the corpse 6. Obscene charade 7. Gates of pain 8. Blood on my shroud

63,90 zł
58,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

57
Helvete. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helvete. CD
Nasum, Mystic Production
Dostępny
15 szt.

1. Violation 2. Scoo 3. Living next door to malice 4. Stormshield 5. Time to discharge 6. Bullshit 7. Relics 8. We curse you all 9. Doombringer 10. Just another hog 11. Drop dead 12. I hate people, go 13. The final sleep 14. Slaves to the grind 15. Breach of integrity 16. The everlasting shame 17. Your words alone 18. Preview of hell 19. Illogic whip 20. Worst case scenario

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

58
Na Wołyniu skończył się świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Wołyniu skończył się świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

W ostatnich latach ukazało się sporo publikacji na temat Rzezi Wołyńskiej, ale książka Artura Marino jest na ich tle wyjątkowa. Autor opisuje tragiczne wydarzenia sprzed blisko osiemdziesięciu lat umieszczając je w szerokim kontekście polityczno-społecznym, historycznym oraz kulturowym, i próbuje zrozumieć, jak mogło dojść do tak strasznej zbrodni. Podczas lektury czytelnik uświadamia sobie, że temat Wołynia jest nadal aktualny. Nie tylko dlatego, że nierozliczone zbrodnie z przeszłości mogą mieć wpływ na obecne stosunki polsko-ukraińskie. Również dlatego, że na naszych oczach – nie tylko w Polsce – budzą się demony nacjonalizmu. Czytając książkę Artura Marino nietrudno skonstatować, jaka jest droga od haseł nacjonalistycznych do ich realizacji. Czasami bardzo krótka.

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

59
Nić równowagi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nić równowagi
Dostępny
21 szt.

Nić równowagi” to zbiór opowiadań z życia wziętych, czasem wzruszających, czasem prześmiewczych, ale nader ciekawych. Czytając każde z nich, mamy wrażenie zasiadania z bohaterami za wspólnym stołem, dzielenia się ich troskami i radościami jak dobrym chlebem. Malownicza narracja Jerzego R. Szulca jest zaś ucztą dla oka i umysłu. Mało kto dziś potrafi tak opowiadać.

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

60
Lebenszeitverschwender. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lebenszeitverschwender. CD
Kaizer, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

61
Sześć dni w grudniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sześć dni w grudniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Barcelona, grudzień 1949 Lenin, drobny złodziejaszek i informator inspektora Miquela Mascarella, trafia w sam środek międzynarodowej intrygi – okradziony przez niego brytyjski turysta okazuje się w rzeczywistości członkiem organizacji Monument Men, tropiącej skradzione przez hitlerowców dzieła sztuki. Przybył do Barcelony śladem zbiegłego nazisty, który ukrył się w niej z łupem wartym wystarczająco dużo, by chcieć za niego zabić. I rzeczywiście – wkrótce Brytyjczyk ginie zagadkową śmiercią, a Lenin wpada w prawdziwe kłopoty. Mascarell próbuje rozwikłać zagadkę, zanurzając się w trzewia zdruzgotanego podczas wojny domowej miasta. I chociaż nieustannie czuje na karku oddech komisarza Amadora, rodzina Lenina burzy jego spokój, a kolejne morderstwa komplikują sprawę, inspektor stawi raz jeszcze czoła duchom przeszłości, starając się działać zgodnie ze swoimi zasadami i etyką.

35,90 zł
28,72 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

62
Modern Bollotics. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modern Bollotics. CD
Youth Killed It, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

63
Unbesiegt Limited Edition. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

64
2nd Time Around. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2nd Time Around. CD
Watts, Natasha, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.27

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

65
Laws Of The Occult Lp. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laws Of The Occult Lp. Winyl
Slaughterday, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.21

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

66
Hyperion. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hyperion. CD
Woland, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.30

1. Conquer All 2. Art Of Ascension 3. Living Water 4. None 5. Ecstasy And Rapture 6. Honey In The Lion 7. Live Forever 8. Elevated Existance

32,90 zł
30,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,63 zł

67
When Our Time Comes. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

68
Eno Lp. CD  +  winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eno Lp. CD + winyl
Second Relation, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

69
Reach Beyond The Sun Lp. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reach Beyond The Sun Lp. Winyl
Shai Hulud, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.08

1. The Mean Spirits, Breathing 2. I, Saturnine 3. Reach Beyond The Sun 4. A Human Failing 5. Man Into Demon 6. Medicine To The Dead 7. To Suffer Fools 8. Think The Adder Benign 9. Monumental Graves 10. If A Mountain Be My Obstacle 11. At Least A Plausible Case For Pessimism

92,90 zł
85,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,43 zł

70
Bajkowierszyki dla młodej publiki, czyli o(d)powiadania na ważne pytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkowierszyki dla młodej publiki, czyli o(d)powiadania na ważne pytan...
Dostępny
96 szt.

Czy Karol naprawdę widział UFO? Dlaczego Amelka dostaje masę prezentów, a mimo to jest coś, czego zazdrości Hani? Skąd wziąć pieniądze na wymarzony rower? Co wprawiło Olka w osłupienie? I skąd biorą się dzieci? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te i inne pytania, Bajkowierszyki dla młodej publiki, czyli o(d)powiadania na ważne pytania są propozycją idealną dla Was!

28,99 zł
20,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

71
Horse Club. SLH13889. Ogier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13889. Ogier
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

Ogiery rasy knabstrup i appaloosa wyglądają bardzo podobnie, ponieważ posiadają cętkowaną sierść. Ogiery rasy knabstrup i appaloosa wyglądają bardzo podobnie, ponieważ posiadają cętkowaną sierść. Jednak rasy te rozwijały się niezależnie od siebie. Ojczyzną rasy knabstrup jest Dania, a appaloosa pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Rasa knabstrup jest popularna nie tylko ze względu na umaszczenie – to także utalentowane konie dresażowe. Ciekawostka Konie knabberstrup nadają się także do tzw. „wysokiej szkoły”, a ćwiczenia w ujeżdżaniu wykonują z lekkością. Wymiary: 14.2 x 5.2 x 11.9 cm

36,90 zł
34,32 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,58 zł

72
Bayala. SLH70580. Księżycowy jednorożec, źrebię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70580. Księżycowy jednorożec, źrebię
Schleich
Dostępny
4 szt.

Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Figurka księżycowego jednorożca – źrebięcia. Gwiazda na jego grzbiecie ozdobiona jest pięknymi cyrkoniami. Błyszczący czarodziejski pył sprawia, że ​​grzywa, ogon i nogi pięknie błyszczą. Schleich jest dobrze znany ze szczegółowych figurek i najlepszej jakości. Każda figurka jest ręcznie malowana, co czyni je wyjątkowymi. Schleich produkuje swoje figurki od ponad 75 lat. Dzieci uwielbiają te figurki, a nauczyciele chętnie używają ich do zajęć edukacyjnych. Wypróbuj Schleicha i zachęć dzieci do kreatywnej zabawy. Rozmiar produktu: 8.5 x 2.5 x 8.6 cm (D x S x W) Rozmiar opakowania: 18.0 x 9.0 x 7.0 cm

32,60 zł
30,32 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,28 zł

73
Bayala. SLH70579. Gwiezdny pegaz, klacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70579. Gwiezdny pegaz, klacz
Schleich
Dostępny
14 szt.

Ta cudowna klacz pegaza gwiezdnego jest nie z tego świata. Wywodzi się z nieskończoności wszechświata i widać to po niej na pierwszy rzut oka. Strzeże tajemnic, których nawet nie przeczuwamy. Jej wygląd sprawia szczególnie magiczne wrażenie, ponieważ przywodzi na myśl, że dopiero co zeszła z rozgwieżdżonego nocnego nieba. Ona i jej rodzina, dumny ogier księżycowy i ich śliczne źrebię jednorożca spadających gwiazd, tworzą wspólnie cudowną jedność. Ciekawostka: Ta cudowna klacz pegaza gwiezdnego pochodzi z innej gwiazdy. Schleich jest dobrze znany ze szczegółowych figurek i najlepszej jakości. Każda figurka jest ręcznie malowana, co czyni je wyjątkowymi. Schleich produkuje swoje figurki od ponad 75 lat. Dzieci uwielbiają te figurki, a nauczyciele chętnie używają ich do zajęć edukacyjnych. Wypróbuj Schleicha i zachęć dzieci do kreatywnej zabawy. Cała Kraina Bayala jest zaczarowana! W sercu Krainy Bayala mieszkają urzekające elfy i inne magiczne istoty. Odkryj fantastyczny świat przyjaźni, czarów i przygód. Spotkaj elfy, ich jednorożce i magiczne konie w fantastycznym świecie otaczającym zaczarowany zamek elfów. Pozwól się oczarować pod wodą i zanurkuj w kolorowy świat syren Meamare. Wybierz się z syreną Isabell jej królewską karetą z muszli wzdłuż barwnej rafy koralowej lub popatrz, jak inne syreny z lekkością suną przez wodę na swoich konikach morskich. Rozmiar produktu: 12.0 x 5.5 x 13.3 cm Rozmiar opakowania: 18.0 x 15.0 x 8.0 cm

72,60 zł
67,52 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,08 zł

74
Bayala. SLH70578. Księżycowy jednorożec, ogier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70578. Księżycowy jednorożec, ogier
Schleich
Dostępny
4 szt.

Cudowna podróż do świata fantasy. Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Figurka księżycowego jednorożca o przyjaznych, otwartych oczach. Zawsze czuwa nad swoją rodziną: klaczą Gwiezdnym Pegazem i ich źrebakiem, Einhornem. Dumny księżycowy jednorożec ogier jest odważnym obrońcą i wyraźnie to pokazuje. Rozmiar produktu: 12.5 x 4.5 x 11.0 cm Rozmiar opakowania: 18.0 x 15.0 x 8.0 cm Schleich Produktions – und Handelsges mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postaci rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

72,60 zł
67,52 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,08 zł

75
Wild Life. SLH42472. Matka wilk i wilczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH42472. Matka wilk i wilczki
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Wilki żyją w stadach. Ten piękny zestaw składa się z wilczej matki i dwóch małych wilcząt. Zestaw spodoba się każdemu miłośnikowi zwierząt.

56,20 zł
52,27 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,93 zł

76
Wild Life. SLH14830. Okapi leśne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14830. Okapi leśne
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.27

Chcesz stworzyć w zaciszu swojego pokoju własne zoo? Teraz dzięki serii figurek Schleich jest to możliwe. Mali miłośnicy zwierząt mogą stworzyć własne ogrody zoologiczne, w których umieszczą okazy zwierząt z całego świata. Okapi to mała leśna żyrafa. Szczególnie godne uwagi jest pasiaste futro na zadach, które przypomina zebry. Okapi żyją na niewielkim obszarze afrykańskiego lasu deszczowego i jedzą liście, owoce, paprocie i grzyby. Zwierzęta są bardzo nieśmiałe i dlatego nie zostały odkryte aż do 1890 roku. Figurka okapi leśne: – kod produktu: 14830, – wymiary: około 11.0 x 4.0 x 10.4 cm.

32,10 zł
29,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,25 zł

77
Farm World. SLH13891. Jamnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13891. Jamnik
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.26

Figurki Schleich to: • naturalne kształty i kolory, • drobiazgowa dbałość o detale, • superprecyzyjne ręczne malowanie, • zgodność ze światowymi normami bezpieczeństwa, • najwyższa jakość materiałów, • utrzymanie skali wielkości modeli względem siebie. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana - wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa. Wymiary: ok. 5.0 x 2.0 x 3.5 cm Wymiary opakowania: 4.0 x 5.0 x 2.0 cm

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

78
Wild Life. SLH14829. Tarantula - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14829. Tarantula
Schleich
Dostępny
33 szt.

Tarantula należy do największych pająków na świecie. W przeciwieństwie do wielu innych, nie tka sieci, ale czai się na ofiarę. Figurka spodoba się każdemu miłośnikowi pająków.

22,30 zł
20,74 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,56 zł

79
Farm World. SLH42479. Shiba Inu. Matka i szczenięta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH42479. Shiba Inu. Matka i szczenięta
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Każda figurka Schleich została starannie odlana z tworzywa i ręcznie pomalowana, dzięki czemu wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia. Shiba Inu to jedna z ras psów należąca do szpiców i psów w typie pierwotnym, zaliczona do sekcji szpiców azjatyckich i ras pokrewnych. Wymiary: 9.0 x 3.4 x 13.7 cm.

41,50 zł
38,60 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,90 zł

80
Horse Club. SLH13887. Ogier lipican - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13887. Ogier lipican
Schleich
Dostępny
17 szt.

Ogiery lipican są szczególnie żywiołowe. Ogiery lipican są szczególnie żywiołowe. Dlatego do ujeżdżania w Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy wykorzystuje się wyłącznie ogiery. Trudne wyskoki w powietrze, jak kapriola lub imponująca lewada (stanie na tylnych nogach), w wykonaniu ogierów sprawiają wrażenie bardziej ognistych i dynamicznych niż w wykonaniu klaczy lub wałachów. Ciekawostka Tresura ogiera lipicana w Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy trwa wiele lat. Wymiary: 14.0 x 4.1 x 11.1 cm

33,80 zł
31,43 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,37 zł

81
Wild Life. SLH14827. Lemur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14827. Lemur
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Lemur katta to mała małpa z długim ogonem w czarno-białe paski. Prowadzi dzienny tryb życia, mieszka w małych grupach i lubi się przytulać. W nocy śpi na drzewach, a w dzień zbiera owoce i liście. Stadu lemurów katta przewodzi zawsze samica. Poza lemurami zdarza się to tylko u hien i surykatek. Ogoniasty lemur jest aktywny w ciągu dnia, żyje w małych grupach i lubi się czołgać. W nocy śpi na drzewach. Je owoce i liście. Ciekawostka: walczące ze sobą lemury katta wydzielają przykrą woń. Osobnik, który bardziej śmierdzi, wygrywa. Wymiary: 2.4 x 6.5 x 7.6 cm Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

25,10 zł
23,34 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,76 zł

82
Horse Club. SLH13885. Koń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13885. Koń
Schleich
Dostępny
27 szt.

Figurka konia cenionej w świecie zabawek firmy Schleich. Schleich jest dobrze znany ze szczegółowych figurek i najlepszej jakości. Każda figurka jest ręcznie malowana, co czyni je wyjątkowymi. Schleich produkuje swoje figurki od ponad 75 lat. Dzieci uwielbiają te figurki, a nauczyciele chętnie używają ich do zajęć edukacyjnych. Wypróbuj Schleicha i zachęć dzieci do kreatywnej zabawy.

30,90 zł
28,74 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,16 zł

83
Farm World. SLH42478. Spacer z labradorem Retriever - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH42478. Spacer z labradorem Retriever
Schleich
Dostępny
73 szt.

Każda figurka Schleich została starannie odlana z tworzywa i ręcznie pomalowana, dzięki czemu wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia. Biały labrador Retriever ze swoim właścicielem będzie idealnie uzupełniała kolekcję figurek Twojego dziecka. Wymiary: 9.0 x 3.4 x 13.7 cm

47,80 zł
44,45 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,35 zł

84
Horse Club. SLH13888. Klacz rasy trakeńskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13888. Klacz rasy trakeńskiej
Schleich
Dostępny
46 szt.

Klacze rasy trakeńskiej można krzyżować tylko z pełnokrwistymi końmi rasy trakeńskiej, angielskiej lub arabskiej. Klacze rasy trakeńskiej można krzyżować tylko z pełnokrwistymi końmi rasy trakeńskiej, angielskiej lub arabskiej. W ten sposób zostaje zachowana szlachetna budowa ciała i żywiołowy charakter tej rasy koni. Rasa powstała w Prusach Wschodnich w miejscowości Trakeny, obecnie leżącej w Obwodzie Kaliningradzkim w Rosji. Ciekawostka Konie trakeńskie są uważane za najstarszą rasę koni w Niemczech. Wymiary: 13.3 x 4.7 x 9.8 cm

37,07 zł
34,48 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,59 zł

85
Farm World. SLH13881. Cielę rasy texas longhorn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13881. Cielę rasy texas longhorn
Schleich
Dostępny
3 szt.

Cielęta rasy teksańskiej długorogiej są lżejsze i szczuplejsze niż cielęta innych ras. Cielęta rasy teksańskiej długorogiej są lżejsze i szczuplejsze niż cielęta innych ras. Jednakże rozwijają się tak szybko i tak dobrze, że gdy dorosną, ważą tyle samo, co bydło innych ras. Pomimo tego nie wymagają żadnej szczególnej opieki ani żywności. Mają bardzo niewielkie wymagania i ze względu na swoje przyjacielskie usposobienie są bardzo lubiane przez hodowców. Ciekawostka Rogi u bydła rasy teksańskiej długorogiej zaczynają rosnąć już w wieku trzech tygodni. Wymiary: 7.0 x 2.9 x 5.0 cm

26,80 zł
24,92 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,88 zł

86
Wild Life. SLH14828. Szop pracz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14828. Szop pracz
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.22

Szop pracz to inteligentny, mały drapieżnik. Bardzo szybko się uczy i ma dobrą pamięć. Prowadzi nocny tryb życia i jako wszystkożerca odżywia się małymi zwierzętami, takimi jak owady, żuki, robaki, ryby, oraz roślinami, owocami i orzechami. Przed nadejściem zimy szopy pracze muszą się najeść do syta, aby zgromadzić odpowiedni zapas tłuszczu. Ciekawostka: swoimi zręcznymi palcami szopy pracze mogą nawet rozwiązać sznurowadła. Wymiary: 7.4 x 2.5 x 4.0 cm Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

24,90 zł
23,16 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,74 zł

87
Farm World. SLH13880. Cielę rasy czarny angus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13880. Cielę rasy czarny angus
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

Cielę czarny angus przez pierwsze sześć do ośmiu miesięcy pije mleko matki. Cielę czarny angus przez pierwsze sześć do ośmiu miesięcy pije mleko matki. Cielęta tej rasy rosną bardzo szybko, dlatego już ośmiomiesięczne ciele może ważyć nawet 160-180 kg. Rasa pochodzi ze Szkocji, gdzie warunki atmosferyczne bywają bardzo zimne i wilgotne. Dlatego zwierzęta są bardzo odporne. Ciekawostka Cielęta tej rasy przy urodzeniu ważą już 30-35 kg. Wymiary: 8.0 x 3.1 x 5.6 cm

25,90 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,81 zł

88
Wild Life. SLH14823. Kuoka krótkoogonowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14823. Kuoka krótkoogonowa
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.04

Quokka należy do rodziny kangurów, a tym samym do torbaczy. Ma około 50.0–60.0 cm długości. Quokki są znacznie mniejsze od znanych kangurów czerwonego olbrzyma, które mogą mieć wysokość do 1.80 metra. Kangury żywią się roślinami, przeważnie żyjąc w stadach rodzinnych. Figurka tego kangura z pewnością spodoba się każdemu dziecku.

18,20 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,6%
oszczędzasz 1,21 zł

89
The Male Nude - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Male Nude
Dostępny
6 szt.

Explore the compositions, postures, and role-playing of the male nude genre from anonymous 19th century erotica through to contemporary work from David Hockney and Duane Michaels. Highlights include the Sicilian homoerotic scenes of Baron Wilhelm von Gloeden and illustrations from Physique Pictorial, the leading organ of the mid-50s gay scene.

97,00 zł
90
Soil. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soil. CD
Glare Of The Sun, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

91
Chemical Miracle. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemical Miracle. CD
Trophy Eyes, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

92
On Stage In Stuttgart. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On Stage In Stuttgart. CD
Toy Dolls, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.29

29,90 zł
27,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,39 zł

93
Rorschach. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rorschach. CD
Vesen, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

94
Sword Of Korhan. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sword Of Korhan. CD
These Hands Conspire, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

95
The March. CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The March. CD + DVD
Unearth, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1. My will be done 2. Hail the shrine 3. Crow killer 4. Grave of opportunity 5. We are not anonymus 6. The march 7. Cutman 8. The chosen 9. Letting go 10. Truth or consequence Bonus Track 11. Our callous skin

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

96
"Stoję i patrzę na czym ten świat stoi". O twórczości Ewy Lipskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Stoję i patrzę na czym ten świat stoi". O twórczości Ewy Lipskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Do głównych tematów książki „Stoję i patrzę na czym ten świat stoi”. O twór­czości Ewy Lipskiej należą: spór z kultu­rowymi konwencjami podróżowania, „doświadczenie atopii”, czyli przeżycia człowieka bez miejsca, naznaczone nieufnością zapisy autobiograficzne, erozja pamięci i ubywanie materii świata, wreszcie spustoszenie prze­strzeni prywatnej – domu, miasta, kra­ju. Z tym wyliczeniem wiąże się prze­żywanie czasu w wierszach Lipskiej, w których żywioł trwania spotyka się z niszczącą siłą upływających lat, linearny przebieg wypadków traci swą ja­sność, przekształcając się w rumowisko oderwanych epizodów i chwil. W rze­czach zwykłych, codziennych pisząca dostrzega uparte przemijanie. Autorzy poszczególnych tekstów zwracają uwagę, że poetka z jednej strony odsłania grozę istnienia w wy­miarze historii, w doświadczeniach egzystencjalno-metafizycznych, odważnie wnika w zmieszaną ma­terię lęku, ukazuje udręki kruchego życia – bez daremnych złudzeń, fi­lozoficznych pocieszeń, językowych zaklęć. Z drugiej strony, przeciwsta­wiając się chorobie, traumę traktując jako źródło samowiedzy, a degradujące konieczności przekształcając w świadome wybory, sprzeciwia się panowaniu śmierci, oddala rozpacz, wyswobadza się z opresji bólu. Ze wstępu Wojciecha Ligęzy i Anety Piech-Klikowicz

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

97
Maestro politologii. Eksploracje polityki Giovanniego Sartoriego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maestro politologii. Eksploracje polityki Giovanniego Sartoriego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.23

Książka Marka Bankowicza została napisana z rozmachem. Autor porusza całe spektrum zagadnień, nigdy jednak nie popada w powierzchowność czy też generalizujące uproszczenia. Wszelkie tematy rozważa wnikliwie i z dbałością o szczegóły. Prowadzi czytelnika przez koncepcje Sartoriego w sposób prawdziwie erudycyjny, a przy tym pasjonujący, pokazuje ich wyjątkowość intelektualną i merytoryczną, przenikliwość prowadzonej analizy oraz oryginalność spojrzenia i wagę poczynionych konkluzji. Wszystko to dowodzi, że Sartoriego zasadnie nazywano „maestro politologii”, co znalazło swoje odzwierciedlenie w tytule publikacji. Książka nie jest jednak ideową hagiografią, lecz bardzo wyważonym studium problemowym o charakterze interpretacyjnym. Wprawdzie Autor uznaje się za politologa w sartoriańskim typie i deklaruje, że model uprawiania badań nad polityką upowszechniony przez wybitnego Włocha jest mu najbliższy, ale mimo to w niektórych przypadkach nie waha się wchodzić w otwarty spór ze swoim mistrzem. Tym samym w pełni zrealizowana została zapowiedź zamieszczona we wstępie książki, że odtwarza ona „myślenie Sartoriego, które stanowi punkt wyjścia do myślenia z Sartorim, obok niego, a niekiedy przeciwko niemu”. z recenzji prof. dr. hab. Michała Kubata, Uniwersytet Karola w Pradze Marek Bankowicz (1960) - politolog, prof. zw. dr hab., kierownik Katedry Współczesnych Systemów Politycznych w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu publikacji z zakresu politologii.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

98
Wschód i Zachód. Miejsca spotkań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wschód i Zachód. Miejsca spotkań
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.05

Wiara, tożsamość, przyjaźń są trzema istotnymi kategoriami. Obecne są one nie tylko w obszarze jednej wiary (chrześcijańskiej) czy jednej kultury (zachodniej), ale funkcjonują (czy winny funkcjonować) w każdej autentycznej kulturze i w każdej religii, zarówno Wschodu, jak i Zachodu. Przyjaźń – jako forma otwierania się na innych i aktywnego uczestniczenia w ich historii – pozwala rozwijać tożsamość i wzbogacać wiarę. Przyjaźń pozwala godzić skrajnie odmienne i kontrastujące ze sobą doświadczenia i działania. Ponieważ przyjaźń żyje pragnieniem osiągnięcia większej całości, nie pozwala człowiekowi (i kulturze) na to, aby trwał biernie w miejscu; broni go przed wszelką formą mentalnego czy duchowego „okopania się” na zajmowanych już pozycjach. - fragment książki

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

99
Heiss. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heiss. CD
Ubergas, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

100
Jetzt Oder Nie. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jetzt Oder Nie. CD
Unherz, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

Wróć do góry