hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 14 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ortograffiti z Bratkiem. Pakiet dla klasy 3 szkoły podstawowej (Izabela Mańkowska, Małgorzata Rożyńska), na drugim Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki (Maciej Kosycarz). Kolejny produkt to Polscy himalaiści (Dariusz Jaroń) oraz Daring Greatly (Brene Brown).
1
Ortograffiti z Bratkiem. Pakiet dla klasy 3 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortograffiti z Bratkiem. Pakiet dla klasy 3 szkoły podstawowej
Dostępny146 szt.

Metoda jest zalecana dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce: ryzykiem dysleksji, obniżoną koncentracją uwagi, problemami wychowawczymi, nadpobudliwym, niedostymulowanym dydaktycznie. Jest ona przeznaczona do prowadzenia zajęć zarówno przez nauczycieli, terapeutów jak i pedagogów podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych jak i podczas terapii pedagogicznej. Praca może odbywać się w szkole i w domu. Przyjazna i zabawna postać Bratka motywuje do rozwiązywania zadań. Pakiet zawiera: – dwa zeszyty ćwiczeń część pierwszą i część drugą, w których znajdują się bajki terapeutyczne z ilustracją do pokolorowania, – karty pracy domowej i oceny postępów dziecka, – teczkę do przechowywania materiałów.

62,80 zł
56,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,28 zł

8 osób kupiło
2
Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

300 niepublikowanych wcześniej zdjęć z powojennej historii gdańskich dzielnic Oliwy, Przymorza i Żabianki – to już siódmy album z popularnej i lubianej przez czytelników serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia”. Tym razem w całości będzie poświęcony tym trzem dzielnicom Gdańska stanowiąc jednocześnie kontynuację serii albumów „Fot. Kosycarz”. Od czasu ukazania się w 2006 roku pierwszego albumu sprzedano już kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy tej niezwykłej edycji. Wiele osób kolekcjonuje albumy, dla wielu jest to już tradycyjne i oczekiwany prezent z okazji świąt, rocznic, uroczystości oficjalnych czy też rodzinnych. Życie codzienne, moda, sport i inne wydarzenia, sklepy, rozrywka i zabawa, nowe mieszkania w nowych dzielnicach i domy, których już nie ma. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami będą kolejna fotograficzną wędrówką przez wspomnienia i historię.

69,90 zł
51,73 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

5 osób kupiło
3
Polscy himalaiści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy himalaiści
Dostępny1017 szt.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej grupa polskich wspinaczy dokonała jednego z najbardziej spektakularnych wyczynów. 2 lipca 1939 roku na szczycie Nanda Devi East stanęli Jakub Bujak i Janusz Klarner, pisząc efektowną kartę w dziejach nie tylko polskiego himalaizmu. Radość w obozie nie trwała długo. Dwa tygodnie później potężna lawina pogrzebała żywcem pozostałych członków wyprawy, Stefana Bernadzikiewicza i ojca polskiego himalaizmu Adama Karpińskiego. Pogrążeni w żałobie koledzy ruszyli w drogę powrotną. Na statku do Europy usłyszeli o niemieckiej agresji na Polskę. Janusz Klarner trafił na front, a następnie w szeregi AK, a Jakub Bujak w filmowym stylu przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował nad tajnymi projektami zbrojeniówki. Kiedy wydawało się, że los okaże się dla nich łaskawy i pierwsi polscy himalaiści ułożą sobie życie w powojennych realiach, obaj w tajemniczych okolicznościach przepadli bez śladu. Tak jakby w pogłoskach o klątwie dotykającej zdobywców Nanda Devi kryło się ziarno prawdy… To pierwsza tak kompleksowa publikacja o początkach naszego himalaizmu. Autor dotarł do archiwów, listów, dokumentów, wspomnień, relacji świadków i bliskich, żeby zrekonstruować drogę Polaków w najwyższe góry świata i podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, co się z nimi później stało. Dariusz Jaroń (ur. 1985) – dziennikarz, tłumacz, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z mediami związany od kilkunastu lat, głównie z krakowską redakcją „Gazety Wyborczej” oraz Interią. Autor m.in. reportażu Wierni skale. Historia ściśle tajna, uhonorowanego nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Wierzyńskiego za publikację o tematyce sportowej, a także wywiadu z Lechem Janerką, nominowanego do Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Po godzinach mąż, tata, fanatyk Tatr, hard rocka i włoskiej kuchni.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
4
Daring Greatly - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daring Greatly
Dostępny1 szt.

Every time we are introduced to someone new, try to be creative, or start a difficult conversation, we take a risk. We feel uncertain and exposed. We feel vulnerable. Most of us try to fight those feelings – we strive to appear perfect. In a powerful new vision Dr. Brené Brown challenges everything we think we know about vulnerability, and dispels the widely accepted myth that it's a weakness. She argues that, in truth, vulnerability is strength and when we shut ourselves off from vulnerability – fromrevealing our true selves – we distance ourselves from the experiences that bring purpose and meaning to our lives. Daring Greatly is the culmination of 12 years of groundbreaking social research, across every area of our lives including home, relationships, work, and parenting. It is an invitation to be courageous; to show up and let ourselves be seen, even when there are no guarantees. This is vulnerability. This is daring greatly.

57,00 zł
53,01 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
5
Kocham się uczyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham się uczyć
Dostępny30 szt.

Odwracamy obrazki, aby dziecko kochało czytać, nie bało się geometrii i czytania mapy na lekcji geografii. Ćwiczenia odwracania wzorów dla wszystkich dzieci uczących się czytać, a także dla uczniów leworęcznych, ze skrzyżowaną lateralizacją oraz dla przedszkolaków zagrożonych dysleksją. Są pomocą do wykorzystania w przedszkolach, gabinetach logopedycznych, podczas zajęć reedukacyjnych i rewalidacyjnych. To również świetna zabawa dla przedszkolaków na deszczowe popołudnie.

37,90 zł
32,97 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,93 zł

2 osoby kupiły
6
Krótka historia wielkich umysłów. Genialni matematycy i ich arcydzieła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia wielkich umysłów. Genialni matematycy i ich arcydzieła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

W jaki sposób myślą geniusze? Jak widzieli świat najwięksi matematycy, ludzie o zdumiewającej jasności umysłu i oryginalności spojrzenia? Jak to możliwe, że ich myśli podążały zupełnie nowymi ścieżkami, których ludzkość wcześniej nie znała? W jaki sposób je odkrywali? W swojej najnowszej książce wybitny matematyk Ian Stewart podąża tropem niezwykłych umysłów, odsłaniając tajemnice geniuszy, którzy tworzyli matematykę. Ian Stewart – światowej sławy matematyk i autor bestsellerowych książek popularnonaukowych. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Warwick, gdzie wciąż prowadzi aktywną działalność naukową. W roku 2001 otrzymał nagrodę Towarzystwa Królewskiego im. Michaela Faradaya za popularyzację nauki. Jest autorem licznych książek poświęconych matematyce, z których na język polski przetłumaczono dotychczas m.in.: Oswajanie nieskończoności, Histerie matematyczne, Listy do młodego matematyka, Krowy w labiryncie i inne eksploracje matematyczne, Jak pokroić tort i inne zagadki matematyczne, Dlaczego prawda jest piękna, Stąd do nieskończoności, 17 równań, które zmieniły świat, Matematykę życia, Podstawy matematyki oraz Obliczanie Wszechświata.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
7
Symphonies Of Sickness FDR. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symphonies Of Sickness FDR. CD
Carcass, Mystic Production
Dostępny20 szt.

1. Reek of Putrefaction 2. Exhume to Consume 3. Excoriating Abdominal Emanation 4. Ruptured in Purulence 5. Empathological Necroticism 6. Embryonic Necropsy and Devourment 7. Swarming Vulgar Mass of Infected Virulency 8. Cadaveric Incubator of Endoparasites 9. Slash Dementia 10. Crepitating Bowel Erosion

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

1 osoba kupiła
8
Kuglarnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuglarnia
Dostępny19 szt.

Osią Kuglarni jest motyw theatrum mundi. I przekonanie, że u narodzin widowiska leżała zawsze wiara w możliwą harmonię świata, zaślubiny tego, co w swojej banalności dostępne każdemu, z tym, co święte, wspólnotowe. Ale też spektakl, który ma być odegrany w Boże Narodzenie i stanowić centralne wydarzenie opowieści Turczyńskiego, to Pastorałka. Miejscem zaś, w którym ów magiczny akt artystycznej kosmogonii ma się dokonać, jest symboliczne miasteczko En. Tu, gdzie „pamiętać to chodzić wspak”, realne zagrożenie stwarzają nie tylko przedświąteczne skupienie na bigosach i ciastach, ale i infantylizm Księcia Elektora, aktywność Wolnych Młodzianków, a także istot rodem z Bieslandii. Poruszając się na granicy eseju i powieści, autor tworzy barwny fresk obyczajów, mód i nawyków, zadziwia erudycją, subtelnym humorem i bogactwem języka różnych stylów. Obok figur historycznych (Goethego, Moliera, Mozarta, Musorgskiego, Bułhakowa, Wrubla) przewiną się postacie z ich dzieł, jak choćby Woland czy pewna Gocha – z dzieła Goethego, Bułhakowa czy też z wyobraźni starego garderobianego bądź księgarza erudyty wysnuta. Obok najprawdziwszej, czasem groźnej, prawdy o współczesności króluje więc wyzwalające ożywcze zmyślenie. „W Kuglarni asymetria pomiędzy „starym” a „nowym” światem jest ostro zarysowana. Stary świat, świat kultury wyższej, jakkolwiek tego nie nazwiemy, pozostaje wciąż uniwersum o niewystygłym potencjale, tyle że korzystają zeń nie wszyscy. Turczyński w swych erudycyjnych i zdumiewających językową wytrawnością obrazach kultury uniwersalnej okazuje się nie po raz pierwszy nieugiętym defensorem continuum. W ponowoczesności wszak, która byt swój zawdzięcza formacjom wcześniejszym, pisarz ma do spełnienia ważną misję. Choć nie mówi o tym expressis verbis, wydaje się opowiadać za aktywnością artystów operujących także innymi środkami wyrazu aniżeli słowa w upowszechnianiu treści determinujących antropocentryczny kształt kultury i jej humanistyczną teleologię”. Wiesław Setlak

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

1 osoba kupiła
9
Żurawina - samo zdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żurawina - samo zdrowie
Dostępny12 szt.

Współczesna medycyna okrzyknęła dziś żurawinę owocem na miarę XXI wieku. Zawiera ona bowiem wręcz unikalne związki lecznicze, które potrafią człowiekowi zagwarantować zdrowie na długie lata.Okazuje się, że owoce żurawiny to nie tylko ceniony od dawna lek na stan zapalny dróg moczowych czy pęcherza, ale także skutecznie broniący przed postępującą miażdżycą, nowotworami, zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD), depresją, syndromem chronicznego zmęczenia, próchnicą zębów. Stanowi również niezastąpiony środek poprawiający wydolność mózgu, ułatwiający odchudzanie, kompleksowe odtruwanie organizmu z toksyn, pomocny w przeziębieniu i grypie czy przy przeroście gruczołu krokowego (prostaty).Książka ta przybliża właściwości lecznicze żurawiny w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe. Znajdziemy tu również wiele receptur na sprawdzone domowe specyfiki z jej owoców zalecane przy różnych dolegliwościach oraz proste przepisy na zdrowe, oryginalne w smaku konfitury, galaretki, przeciery, sałatki, surówki, sosy do mięs i prawdziwy kisiel żurawinowy.

24,90 zł
20,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
10
Poezje prozą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje prozą
Dostępny51 szt.

Poezje prozą to zbiór opowiadań napisanych przez Iwana Turgieniewa pod koniec życia. Poruszają one kwestie moralne, filozoficzne, egzystencjalne, jak i społeczne. Pełno w nich atmosfery snu (niektóre są spisanymi snami według deklaracji autora), tajemniczości, niekiedy grozy, ale także i prawdy. Część bazuje na prawdziwych wydarzeniach z życia autora. Turgieniew wspomina m.in. o nieuchronności losu, przeznaczenia, jak i dość przewrotnie o psychice ludzkiej (świetnie opowiadanie Człowiek zadowolony). W części opowiadań pojawia się krajobraz Rosji z 2 połowy XIX w. Dzięki swojej ponadczasowości Poezje prozą są jak najbardziej aktualne także i dziś. Iwan Turgieniew (1818-1883) należy do najbardziej znanych klasyków literatury rosyjskiej. Zaliczany do przedstawicieli rosyjskiego realizmu krytycznego, porównywany często z francuskimi klasykami: Flaubertem i Zolą. Turgieniew był ważną postacią rosyjskiej inteligencji swoich czasów. Doceniano go m.in. za poruszanie aktualnych tematów (m.in. uwłaszczenia), a także za nastrojowe opisy rosyjskiego krajobrazu.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
11
Piczomira - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,00 zł
40,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,12 zł

1 osoba kupiła
12
Miłość w cieniu wielkiej wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w cieniu wielkiej wojny
Dostępny129 szt.

Dziewiętnastowieczna Europa płonie. Marsylia wypowiada posłuszeństwo rewolucyjnemu rządowi, na południu Francji wybucha krwawa wojna domowa. Doktor Gaston Laval traci podczas walk całą rodzinę. Uwięziony i skazany na gilotynę, cudem unika śmierci, potem ucieka przed prześladowcami, zaciągając się do wojska. Pewnego dnia do wojskowego szpitala, którym kieruje Laval, przybywa kobieta, przywożąc rannego polskiego żołnierza. Gaston jest zaintrygowany piękną nieznajomą, Muriel de Voss, która wydaje mu się zupełnie inna od spotkanych dotąd kobiet. Lekarz zakochuje się w kobiecie, której historia intryguje go i przejmuje do głębi. Okazuje się, że Muriel jest Polką, pochodzącą spod Krakowa. Dziewczyna, niegdyś przysposabiana do życia w klasztorze, uciekła w nieudane małżeństwo. Marzy o zostaniu lekarką. Zaskakuje Lavala swoją wiedzą dotyczącą anatomii, chirurgii i leków. Uczucie, które ich łączy, jest coraz silniejsze, niestety rozdzielają ich wojenne losy. Lekarz wyrusza za ukochaną przez Pireneje do Hiszpanii, nie bacząc na śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy będzie dane im się spotkać? Czy Muriel ma szansę na studiowanie ukochanej medycyny? Czy miłość zatriumfuje w czasach wojennego szaleństwa? Epicka, pełna rozmachu powieść o miłości i podążaniu za własnymi marzeniami, rozgrywająca się w realiach bogato odmalowanej epoki napoleońskiej.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
13
Klawo, jadziem! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klawo, jadziem!
Dostępny1 szt.

Nieznane opowiadania i felietony barda warszawskiej ulicy Czytelnicy pokochali Stanisława Grzesiuka – autora kultowej trylogii – za humor, honor i prawdę. Nikt poza najbliższymi nie wiedział jednak, że pisał on także inne teksty. Zebrane po raz pierwszy w tym tomie niepublikowane opowiadania, felietony o ukochanej Warszawie i wybrane piosenki pokazują niepospolity talent i charakter króla szemranych ulic. Czyli wszystko to, co w pisarstwie Stanisława Grzesiuka najlepsze. Czytelnicy po raz pierwszy będą mogli też zajrzeć do rękopisów, niepublikowanych zdjęć i rodzinnych pamiątek. No i klawo, jadziem! „Gdy ktoś w miejscu publicznym zachowuje się inaczej, jak tego wymagał warszawski sposób bycia, słyszy się uwagi: Ty, warszawiak z oranego. Sieczkobrzęku. Zielona Warszawa przemawia. To reaguje typowy warszawiak. Wyczuwa się brak specyficznego, ciętego, lecz grzecznego humoru i swoistego warszawskiego fasonu. Reszty nie trzeba – a piechotą wróci do domu. Boso, ale w ostrogach. Forsy nie ma, ale na spotkanie ostatnie pół kilometra przejedzie taksówką. Warszawski fason” – Stanisław Grzesiuk. Stanisław Grzesiuk (1918-1963) – pisarz, pieśniarz, zwany bardem Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W trakcie okupacji aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju; leczył się na gruźlicę płuc, która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii: Boso, ale w ostrogach, Pięć lat kacetu, Na marginesie życia. Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego „Wiecha” zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
14
Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Intymna biografia Hanki Ordonówny na podstawie jej prywatnych zapisków i listów O romansie dziewczyny z proletariackiego domu i arystokraty ze wspaniałego rodu Tyszkiewiczów plotkował cały artystyczny świat. Za jej uwolnieniem z Pawiaka wstawił się osobiście u Hitlera sam włoski król Wiktor Emanuel. A jej wrażliwość na los dzieci kazała jej zorganizować akcję poszukiwania i ewakuowania z głębi Rosji polskich sierot wojennych. Piosenkarka, tancerka, aktorka okresu międzywojennego. Nazywana „czarodziejką sceny”. Nieprzemijającą sławę przyniosło jej wykonanie piosenki „Miłość ci wszystko wybaczy” z filmu „Szpieg w masce”. Ordonka została legendą, którą sama wykreowała. W relacjach najbliższych pozostała zwyczajna i tajemnicza jednocześnie. Ale jaka była naprawdę ikona przedwojennej piosenki? Anna Mieszkowska w 1995 roku przywiozła do Polski archiwum listów, notesów i zapisków Hanki Ordonówny. Potrzebowała jeszcze lat, aby dotrzeć do wielu dokumentów i ludzi. Na podstawie zebranego materiału powstała opowieść o kobiecie, która zawodowo miała nieomal wszystko, ale pragnęła tylko jednego – miłości, która wybaczy „kłamstwo i zdradę, i grzech”. Anna Mieszkowska to absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (obecnie Akademia Teatralna). Współpracuje z Archiwum Emigracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od wielu lat zbiera dokumentację teatralną dotyczącą działalności polskich artystów poza krajem. Opublikowała między innymi: Za dawno, za dobrze się znamy. Piosenki Mariana Hemara (wspólnie z Władą Majewską, 1997), Artyści emigracyjnej Melpomeny (1998), Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej (2004), drugie wydanie Dzieci Ireny Sendlerowej (2009), trzecie wydanie Historia Ireny Sendlerowej (2018), Ja, kabareciarz. Marian Hemar od Lwowa do Londynu (2005), Była sobie piosenka. Gwiazdy kabaretu i emigracyjnej Melpomeny ( 2006), Jestem Járosy! Zawsze ten sam... (2008), Mistrzowie kabaretu (2016), Bodo wśród gwiazd (2016). Tłumaczenia jej książki o Irenie Sendlerowej ukazały się w Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, we Włoszech i we Francji. Na podstawie jej książki Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej powstał film fabularny dla Hallmark Hall of Fame „The Courageous Heart of Irena Sendler” (w kinach polskich jako „Dzieci Ireny Sendlerowej”). Była także konsultantką dokumentalnego filmu Mary Skinner „In the Name of Their Mothers”.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
15
Wszystko oprócz prawdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko oprócz prawdy
Dostępny6 szt.

Czy zdarza ci się sprawdzać telefon partnera? Czy masz do tego prawo? I czy jesteś przygotowana na to, co tam znajdziesz? Wszystko zaczęło się od wiadomości. Do której Rachel nawet nie chciała zajrzeć. Kocha Jacka. Spodziewa się jego dziecka. Ufa mu bezgranicznie. Ale co się stało, to się nie odstanie. Rachel nie cofnie czasu i nie uwolni się od myśli, które nie dają jej spokoju po tym, co przeczytała. Dlaczego Jack kłamie na temat swojej przeszłości? Co właściwie ukrywa? I czy Rachel ma prawo za wszelką cenę dociekać prawdy, zwłaszcza że sama nie gra w otwarte karty? „Pełna zwrotów akcji, nie sposób się oderwać”. – „Hello” „Doskonałość. Intrygująca i wciągająca. Wspaniały debiut”. – Clare Mackintosh, autorka międzynarodowego bestsellera Pozwolę Ci odejść „Pięknie napisana powieść w stylu noir, pełna sekretów i kłamstw”. – Claire Douglas, dziennikarka i pisarka „McAllister po mistrzowsku buduje napięcie. Porywająca od pierwszej do ostatniej strony”. – „Good Housekeeping” Gillian McAllister – pisze, odkąd sięga pamięcią. Mieszka w Birmingham, gdzie pracuje jako prawniczka. Jej pierwsza powieść Wszystko oprócz prawdy znalazła się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „Sunday Timesa”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
16
Księżniczka i smok, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka i smok, DVD
Marina Nefedova, 2018
Niedostępny
Brak

Księżniczka Basia uwielbiała czytać. W przeddzień swoich siódmych urodzin odkryła w pałacu książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy.

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

17
Jej portret - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej portret
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

„To nie przypadek, że się spotkaliśmy. Być może świat oddał nam kilka zaległych godzin, tych, które w przeszłości nam zabrano. (…) Spóźniliśmy się z tą miłością o…jakieś dwadzieścia lat. Dziś jestem mężatką. Do wczoraj myślałam, że szczęśliwą. Dziś już nie wiem, co mam myśleć….” Maja Preis jest spełnioną kobietą. Odniosła zawodowy sukces, ma wspaniałą rodzinę i piękny dom. W pogoni za inspiracją, znudzona życiem, wyrusza w samotną podróż. Nieoczekiwanie spotyka miłość sprzed lat. Odżywają dawne wspomnienia i tęsknota za wyidealizowanym uczuciem. Maja staje przed trudnym wyborem. Jej serce rozpada się na milion kawałków, które próbuje pozbierać, aż w końcu nie ma już odwrotu… „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt. Bo tego nie wiesz nawet sama Ty…”

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

18
Zakonnica, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zakonnica, Blu-ray
Corin Hardy, 2018
Dostępny94 szt.

Najbardziej kasowy horror roku! Kolejny rozdział ze świata „Obecności”. Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają mroczny sekret zakonu.

55,90 zł
48,07 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,83 zł

19
Dwa światy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa światy
Niedostępny
Brak

Zabijesz tych, których kochasz. Masz to we krwi. Bogowie to przewidzieli. Hematoi pochodzą ze związków bogów ze śmiertelnikami, a dziecko pary czystokrwistych posiada nadludzkie moce. Potomkowie Hematoi i śmiertelnika... cóż, nie za bardzo. Ci, będący półkrwi, mają dwa wyjścia: mogą zostać wyszkolonymi protektorami, którzy tropią i zabijają daimony, lub sługami w domach tych wyżej postawionych. Siedemnastoletnia Alexandria woli ryzykować życie w walce, niż skończyć jako służąca. Uczniowie Przymierza muszą przestrzegać kilku zasad. Alex ma z tym wyraźny problem, zwłaszcza z najważniejszą z nich: związki pomiędzy tymi czystej krwi, a półkrwistymi są zakazane. Niestety, dziewczynie bardzo podoba się pewien niesamowicie przystojny Aiden. Uczucie, jakim go darzy, nie stanowi jednak jej największego problemu. Dużo trudniej jest pozostać przy życiu na tyle długo, by ukończyć szkołę Przymierza i stać się protektorem. Jeśli zawiedzie, spotka ją los gorszy niż niewola czy śmierć: zostanie zmieniona w daimona i będzie ścigana przez Aidena, a to naprawdę byłoby do bani. „Ta historia przypominała mi powieści Cassandry Clare!” – Ashwood „Dominująca główna bohaterka i pociągający męski charakter! Czego więcej można chcieć?” – Aria

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

20
Zaginięcie (okładka serialowa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginięcie (okładka serialowa)
Dostępny283 szt.

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był wyłączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje. Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą...

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

21
Mózg, władca czasu. Dlaczego dzień może być krótszy niż godzina, a minuta dłuższa od dnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg, władca czasu. Dlaczego dzień może być krótszy niż godzina, a min...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Twój mózg nieustannie mierzy czas. Kiedy rozmawiasz, precyzyjnie określa długość trwania każdej sylaby, a także dźwięków, gdy słuchasz muzyki, wie ile trwa doba, a nawet miesiąc. Mózg to wspaniały zegar! Jak ludzki mózg mierzy czas? Jak robią to mózgi zwierząt? I czym w ogóle jest czas: obiektywną wielkością fizyczną, czy może tylko wytworem mózgu? W książce Mózg, władca czasu, Dean Buonomano poszukuje odpowiedzi na te niezwykle ważne pytania – odpowiedzi, od których zależy więcej, niż myślisz. „Talent Buonomano sprawił, że lektura przypominała rozmowę w ulubionej kawiarni”. – Stephon Aleksander, profesor fizyki, Brown University, autor książki Jazz i fizyka „Książka Deana Buonomano to objawienie, które głosi zupełnie nową wizję mózgu”. – Lee Smolin, autor książki Czas odrodzony Dean Buonomano jest profesorem neurobiologii i psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles i wiodącym teoretykiem w dziedzinie neuronauki czasu.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

22
Ruska mafia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruska mafia
Niedostępny
Brak

Człowiek rosyjskiej mafii w Polsce lat 90. przerywa milczenie Mówi się o niej największa mafia świata. Przy gangsterach zza Buga bledną mafiosi z Sycylii, z japońskiej yakuzy czy z kolumbijskich karteli. Jej brutalność szokuje; FBI uważa ją za największą mafijną organizację na świecie. A jaka jest prawda? Arturowi Górskiemu udało się wejść w struktury rosyjskiej mafii i namówić Nazara, rezydenta ruskiej mafii w czasach Pruszkowa i Wołomina w Polsce, na szczerą rozmowę o krwawych początkach zorganizowanej przestępczości w byłym Związku Radzieckim. Jego bohater nie miał nic do stracenia, bo pod koniec lat 90. został z Polski wypuszczony, pod warunkiem że nigdy tu nie wróci. Dziś nie miałby już po co. Ludzie z otoczenia Władimira Władimirowicza wiodą zupełnie inne życie... Artur Górski – reporter, dziennikarz śledczy, korespondent wojenny, autor bestsellerowej serii „Masa o polskiej mafii”, nagrodzony Bestselerem Empiku 2014 w kategorii literatura faktu. Jego doświadczenia, zebrane podczas wojen na Bałkanach, zaowocowały dwoma powieściami, opartymi na wydarzeniach autentycznych: Gucci boys oraz Syn zgwałconej. W 2017 roku udało mu się – w formie książki – doprowadzić do spotkania nieprzejednanych wrogów, Moniki Banasiak i Jarosława Sokołowskiego. Tak powstała fascynująca rozmowa Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz. Monika Banasiak była także bohaterką kolejnej książki Górskiego – Słowikowa o więzieniach dla kobiet. W 2018 roku autor nawiązał współpracę z najsłynniejszych polskim policjantem przykrywkowym Janem Fabiańczykiem – jej efektem był głośny tom Majami. Zły pies. Górski specjalizuje się również w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz służb specjalnych. W 2014 roku wydał bestsellerową książkę Pięść Dawida o instytucjach wywiadowczych oraz oddziałach szturmowych Izraela (jednym z jego rozmówców był szef wyszkolenia Mossadu). Nieco wcześniej ukazała się pozycja Świat tajnych służb. Obecnie Górski zajmuje się problematyką mafii w krajach byłego Związku Radzieckiego – podczas podróży na wschód udało mu się dotrzeć do wielu byłych członków grup przestępczych oraz przedstawicieli organów ścigania. Nazar M. pseudonim Niedwiedź (rocznik 1969) – kickbokser, żołnierz, uczestnik wojny w Azji Środkowej, były gangster, jeden z liderów przestępczości zorganizowanej w białoruskim Mińsku. Uczestniczył w krwawych wojnach z gangami tzw. worów w zakonie. Współpracownik najpotężniejszych szefów rosyjskiej mafii. W latach 90., po wyjeździe z Białorusi, był rezydentem grup przestępczych z byłego Związku Radzieckiego w Polsce. Pozostawał w bliskich relacjach z wieloma bossami polskiego półświatka, a jeden z szefów Pruszkowa, Andrzej K. „Pershing” był jego przyjacielem. Spędził sześć lat w polskim więzieniu za podwójne zabójstwo w obronie własnej – podczas pobytu za kratami napisał książkę Historia opowiedziana synowi. Na jej podstawie powstał serial rosyjskiej telewizji „Brygada”, który przyciągnął wielomilionową publiczność. Podczas pobytu Nazara w więzieniu, w Szczecinie został zastrzelony jego najbliższy przyjaciel – Wiktor Fiszman, rezydent białoruskiej mafii na Pomorzu Zachodnim. Sprawa ta odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Po wyjściu na wolność Nazar zaangażował się w działalność biznesową, jednak w 2008 roku, jako persona non grata musiał opuścić Polskę. Obecnie jest agentem piłkarskim i bokserskim.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

23
Nietykalny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nietykalny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.07

Kiedy myśliwy zmienia się w zwierzynę łowną, przestają obowiązywać wszelkie reguły. W Szczecinie grasuje seryjny morderca. Swoje ofiary zabija bardzo brutalnie, a na miejscu zbrodni zawsze zostawia coś charakterystycznego. Nazywa siebie „Nietykalnym”, a w listach rzuca wyzwanie policji. Były policjant Dariusz Suder żyje na odludziu i święty spokój, którego tak szukał, zaczyna mu nieco doskwierać. Bez zastanowienia przyjmuje więc od komendanta wojewódzkiego propozycję nieformalnego dołączenia do zespołu powołanego w KWP w celu złapania mordercy. Kiedy Suder zaczyna śledztwo, „Nietykalny” obiera go sobie na osobistego wroga. A gdy wszystkie tropy okazują się fałszywe, policjanci zdają sobie sprawę, że w tej sprawie nie obowiązują żadne reguły. Szczecin jeszcze nigdy nie był tak mroczny…

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

24
Agi Bagi. Wesołe zabawy Agingów, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agi Bagi. Wesołe zabawy Agingów, DVD
Tomasz Niedźwiedź , 2018
Dostępny5 szt.

Serial opowiada o wesołych przygodach mieszkańców planety Agi Bagi. Psotna Gadzina ciągle coś psuje i psuje, przez co troskliwe Agingi i Bagingi mają mnóstwo dodatkowej pracy. Każdy odcinek to opowieść o tym, jak ważna jest współpraca i wspólne dbanie o ekosystem planety. • Mali artyści/ Wielka sztuka • Karuzela / Gdzie jest Gąbuś ? • Wymarzona planeta Wodza / Podróż w kosmos • Domek dla pszczółek / Festiwal świec • Wesołe miasteczko Bagingów / Wyprawa na kryształową górę • Uwaga! Gorące! / Nocny łasuch • Pokaz latawców / Powietrzna przygoda

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

25
Mroczne cienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne cienie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Posiadłość rodu Whitefern i jej serce – wielki wiktoriański dom – pochłonęły dzieciństwo Audriny. Teraz mroczne cienie zagrażają jej dorosłemu życiu... Audrina Lowe pamięta lepsze czasy, kiedy jej mąż Arden był jeszcze młody, czuły i kochający. Nie uwierzyłaby wówczas, że potrafi być też chorobliwie ambitny, bezwzględny i okrutny. Przełomem staje się śmierć jej taty. Kiedy się okazuje, że ojciec w testamencie przekazał córce pięćdziesiąt procent akcji rodzinnej firmy brokerskiej, którą odtąd Audrina miałaby zarządzać razem z Ardenem, w czterech ścianach Whitefern budzi się zło. Arden coraz gwałtowniej zaczyna się domagać, żeby żona scedowała na niego swoją część akcji. Choć nie zamierzała prowadzić firmy, teraz zaczyna o tym myśleć. Zastanawia się też, co sprawiło, że ojciec w ostatniej chwili zmienił zapis. Czyżby wiedział o Ardenie coś, czego ona nie wie? Jest jeszcze Sylvia – jej śliczna, ufna, upośledzona umysłowo siostra. Audrina obiecała tacie, że zawsze będzie nad nią czuwać. Jednak po latach względnego spokoju mroczne cienie znów wypełzają z zakamarków domu, a szepty mącą umysły. Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania Kwiatów na poddaszu. Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. Mroczne cienie to drugi tom dylogii o losach Audriny. Kolejne powieści autorki ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

26
Morderczyni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderczyni
Dostępny247 szt.

Dziecko zabiło dziecko. Tak orzekł sąd. Ale kto tak naprawdę zabił Maisie Earnshaw? Siedem lat temu sześcioletnia Maisie została zamordowana. Odpowiedzialność za jej śmierć spadła na czternastoletnią Isabel. Dziewczynka nic nie pamięta, ale na ubraniu i dłoniach ma krew Maisie. Sąd skazuje ją za morderstwo. Leah zaczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Poznaje Isabel i spędza z nią dużo czasu. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że ktoś inny jest winien śmierci dziewczynki sprzed siedmiu lat. Jeśli tak, to kto to zrobił? I czy da się zwrócić młodej dziewczynie skradzione dzieciństwo i zdjąć z niej piętno morderczyni?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

27
Anioły do wynajęcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioły do wynajęcia
Dostępny86 szt.

Romeczek Słowacki (nazwisko zobowiązuje!) to niespełniony pisarz, który w oczekiwaniu na światową sławę chałturzy (z czegoś trzeba żyć), tworząc teksty reklamowe o odkurzaczach i pieluszkach. Miłość jego życia, Elena, wpada na kompletnie wariacki pomysł, który pozwoli wydusić z talentu ukochanego nieco więcej pieniędzy. Będzie jednak potrzebować pomocy. Na kogo może liczyć? Na Barbarę, która dopiero co pochowała męża i wbrew wszystkim uważa, że nie był wcale taki beznadziejny. Na Dorotę pałającą chęcią zemsty na swoim byłym, który zostawił ją dla młodszej i to w momencie najgorszym z możliwych. I wreszcie na Martę, której po raz trzeci z rzędu nie udało się dostać na studia aktorskie, czeka więc nadal na swój wielki moment, pracując w call center. Drużyna jedna na milion. Co może pójść nie tak? Niespodzianka goni niespodziankę, na dodatek szczerze ubawiony Amor pudłuje, posyłając swoją strzałę zupełnie nie tam, gdzie powinna trafić. Wrocław. Miasto idealne do tego, by zacząć wszystko od nowa. Miasto, w którym miłość kiełkuje na najmniej oczekiwanym gruncie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

28
Jesteś moim teraz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś moim teraz
Niedostępny
Brak

Dane James był moim sąsiadem. Silny i sumienny, stanowił dla mnie zakazany owoc. Ale zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia. Choć pragnęliśmy być razem, nie mogliśmy poddać się uczuciu. Kochaliśmy się przez większość życia, ale los miał dla nas inne plany. Wiedział, że się zakochamy, wiedział, że się rozstaniemy. Wpadliśmy w powtarzający się cykl, który był niczym przekleństwo powracającego koszmaru lub nadzieja na znajomy, dobry sen.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

29
F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świa...
Dostępny2 szt.

Nie możesz spać, bo dręczą cię myśli o 51 bilionach fragmentów plastiku pływających w oceanach? Nie panikuj! Wojna z plastikiem już się rozpoczęła. Kolejne rządy, firmy i korporacje na całym świecie przyglądają się pandemii plastiku, zanim jednak ich działania przyniosą wymierne rezultaty i na rynku pojawią się dobre zamienniki dla tego tworzywa, sami możemy aktywnie przystąpić do działania. W tej książce znajdziesz 101 wskazówek, co możesz zrobić – jako pojedynczy człowiek – aby nie korzystać z jednorazowych wyrobów plastikowych i pomóc uratować planetę. Żywność i napoje – możesz kupować świeże warzywa zamiast mrożonych, a zamiast folii spożywczej używać owijki z woskiem pszczelim. W domu – możesz kupować mydło w kostce zamiast w płynie, możesz też zrezygnować z gąbek do mycia naczyń na rzecz naturalnych ścierek. Styl życia – możesz zorganizować przyjęcie bez użycia plastiku, możesz też znaleźć dobre kosmetyki do makijażu dostępne w ekologicznych opakowaniach Razem możemy uratować oceany. Razem uratujemy oceany.

29,90 zł
15,85 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 14,05 zł

30
Ile oni wiedzą o tobie? Szpiedzy i podsłuchy w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ile oni wiedzą o tobie? Szpiedzy i podsłuchy w Polsce
Dostępny2 szt.

Jeden z czołowych szpiegów przerywa milczenie Metody najlepszych szpiegów w kraju i na świecie. Afera „Żelazo”, czyli tajemnica PRL-owskich służb. System Echelon, czyli super szpieg, który podsłuchuje każdego z nas. Sposoby werbowania szpiegów dziś. I przemilczana rzeczywistość. Niewygodna prawda, po której kilka razy zastanowisz się nim powiesz coś przez telefon albo napiszesz w mailu... Tajemnicą poliszynela jest, że służby mają dostęp do większości serwerów. Kilkoma kliknięciami służby mogą czytać maile tych, którzy mają skrzynki pocztowe w większości popularnych portali internetowych. Billingi? Służby mają do nich pełny dostęp. Tyczy się to wszystkich. „Oni prawdopodobnie wiedzą o Tobie już wszystko. Tylko od Ciebie zależy, ile Ty będziesz wiedział o nich” – Bruno Kowalsky. Bruno Kowalsky – jeden z polskich szpiegów, który nigdy nie zdecydował się ujawnić swojego imienia i nazwiska, a nawet wystąpić publicznie. Agentem jest od lat 70. Na swoim koncie ma pracę w służbach specjalnych w różnych krajach. Tajniki pracy szpiega i specyfikę służb specjalnych poznawał, będąc szkolonym przez najlepsze wywiady. Do Polski powrócił w latach 90. Ta książka to jego pierwsza publiczna opowieść o świecie, do którego dostęp mają tylko nieliczni. Pytany, czy zakończył swoją działalność, nie potwierdza, nie zaprzecza... Krzysztof Pyzia – autor bestsellerów m.in. książek Jerzy Dziewulski o polskiej policji, Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce i wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą Z Pokorą przez życie. Producent programu „Dzień Dobry Bardzo” w Radiu ZET, dziennikarz tygodnika „Angora” i „Playboya”. Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. Interesuje się historią oraz tematyką dotyczącą służb specjalnych i terroryzmu.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

31
Właściwy wybór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Właściwy wybór
Dostępny1 szt.

Nie mówcie nikomu, ale Jen jest jedną z moich ulubionych osób. (Maszyny nie powinny mieć ulubieńców. Nie pytajcie mnie, jak to się stało). Jen jest smutna. Aiden chce, żeby była szczęśliwa. Proste? Sęk w tym, że Jen jest atrakcyjną trzydziestoczterolatką porzuconą przez narzeczonego, a Aiden – inteligentnym, błyskotliwym i dowcipnym... programem komputerowym. Aiden zna Jen na wylot. Ma dostęp do wszystkich jej elektronicznych urządzeń, wie, jakiej piosenki słucha najczęściej, wyszukuje jej ulubione zdjęcia i podpowiada złote myśli, które ją inspirują. Sam doszedł do wniosku, że tylko nowy partner życiowy może zapewnić Jen szczęście. Dlatego postanowił znaleźć jej drugą połówkę. Ale czy Jen podporządkuje się jego doskonałemu planowi? Czy inteligentna, ale bardzo sztuczna maszyna może odkryć inteligencję emocjonalną i naprawić życie Jen? I dowiedzieć się, co tak naprawdę daje ludziom szczęście? „Zabawna, mądra i aktualna. Znakomita” – Martha Kearney, dziennikarka. „Inteligentna i cudownie dowcipna” – Kate Eberlen, autorka bestsellera Bez Ciebie. „Ta książka mnie zachwyciła. Zabawna, zwariowana, zaskakująca” – Jojo Moyes, autorka bestsellera Zanim się pojawiłeś. P.Z. Reizin pracował jako dziennikarz i producent w prasie, radiu i telewizji, zanim przerzucił się na pisarstwo. Był związany z kilkoma internetowymi start-upami, z których żaden nie zagroził pozycji Google’a, Twittera ani Facebooka. Mieszka w Londynie z żoną i córką.

43,00 zł
22,79 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 20,21 zł

32
Rok 2050. Wyzwania i prognozy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 2050. Wyzwania i prognozy
Dostępny38 szt.

„Musimy wyruszyć w drogę przy złej pogodzie, w chwili, gdy historia zdaje się sama wahać, jak obrać swój własny kurs. Siły, które dziś trzęsą światem, to zdaniem wielu populizm i nostalgia za powrotem do minionych horyzontów, przywilejów i wygód. Trzeba będzie stawić im czoło i to bez zbędnej zwłoki, pomagając innym zrozumieć siły, które narodzą się w świecie jutra. Świecie, w którym mosty przydadzą się bardziej niż mury; świecie, który można budować na dialogu ludzi żyjących w różnych warunkach, wzbogacających się wzajemnie dzięki tej wymianie”. Fragment wstępu Michel Camdessus – były dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego (1987-2000), honorowy gubernator Banque de France. Po nominacji na Administrateur Civil we francuskiej służbie cywilnej dołączył do Ministerstwa Finansów w 1960 roku. Po służbie jako attaché ds. finansów we francuskiej delegacji w Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej w Brukseli w latach 1966-1968, powrócił do ministerstwa, a następnie został zastępcą dyrektora w 1974 roku, i dyrektorem w lutym 1982 roku. W latach 1978-84 pełnił również funkcję przewodniczącego Klubu Paryskiego, a od grudnia 1982 roku do grudnia 1984 roku przewodniczącego Komitetu Walutowego Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. W listopadzie 1984 roku został mianowany gubernatorem Banque de France. Pełnił tę funkcję do czasu jego wyboru na dyrektora zarządzającego MFW w 1987 roku. Współprzewodniczący Grupy „Inicjatywa Palais-Royal” (raport: „Reforma Międzynarodowego Systemu Monetarnego: podejście oparte na współpracy w dwudziestym pierwszym wieku”, 2011). Mianowany przez francuskiego prezydenta Sarkozy'ego na przewodniczącego grupy roboczej wysokiego szczebla ds. reformy zasad francuskiej równowagi finansów publicznych (2010-2011). Mianowany specjalnym komisarzem do monitorowania praktyk francuskich banków w zakresie premii (2009?2011). Członek Komisji ds. Afryki, której przewodniczy brytyjski premier Tony Blair (raport: „Nasz wspólny interes”, 2005). Przewodniczący światowego panelu ds. finansowania infrastruktury wodnej (sprawozdanie: „Finansowanie wody dla wszystkich”, 2003).

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

33
Kobiece i męskie wzory (re)konstrukcji własnej biografii w perspektywie zmiany zawodowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiece i męskie wzory (re)konstrukcji własnej biografii w perspektywi...
Dostępny60 szt.

Autorka podejmuje problematykę związaną z konstruowaniem i rekonstruowaniem własnej biografii przez kobiety i mężczyzn doświadczających zmiany zawodowej. W przeprowadzonych badaniach uwzględnia perspektywę (re)konstrukcji biograficznych w szerszym kontekście ? nie tylko indywidualnym ? związanym z biografią badanych, lecz także uwarunkowań podmiotowych oraz społeczno-kulturowych, posługując się metodą wywiadów narracyjnych. Opisuje zjawisko zmiany zawodowej, wykorzystując kategorie czasu, intensywności i zakresu, charakteryzuje także źródła zmian zawodowych oraz znaczenie zmiany dla indywidualnych (re)konstrukcji biografii. Przedstawia wyłonione w procesie badawczym kobiece i męskie wzory (re)konstrukcji biografii w sytuacji doświadczenia zmiany zawodowej. Rozważa również znaczenie edukacji w kontekście zmiany zawodowej i uczenie się w sytuacji zmiany w perspektywie teorii uczenia się transformatywnego Jacka Mezirova.

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

34
Inkluzja w perspektywie pedagogiki specjalnej i pedagogiki społecznej. Pytania, konteksty, dyskusje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inkluzja w perspektywie pedagogiki specjalnej i pedagogiki społecznej....
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Autorki zaprezentowały rolę inkluzji w życiu społecznym i w edukacji z perspektywy pedagogiki specjalnej i pedagogiki społecznej. Przedstawiły wielość ujęć oraz podejść teoretycznych, badawczych i praktycznych, przeciwdziałających marginalizacji, dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu. Dokonały analizy strategii pomocowych służących integracji wykluczonych w różne segmenty życia społecznego. Publikacja otwiera dyskusję nad wspólnymi obszarami wykluczania i inkluzji, jest próbą pokazania interdyscyplinarności tego problemu. Zainteresuje pedagogów, pedagogów specjalnych i społecznych, socjologów, studentów tych kierunków, nauczycieli, pracowników organizacji pozarządowych zajmujących się osobami wykluczonymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym. ****** Inclusion in special needs pedagogy and social pedagogy. Questions, contexts, debates A presentation of the role of inclusion in social life and in education from the point of view of special needs pedagogy and social pedagogy, as well as different concepts and theoretical approaches, research-based and practical, counteracting marginalization, discrimination and social exclusion. An analysis of support strategies aimed at including marginalized people in different areas of social life.

29,00 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

35
Człowiek w sytuacji nie tylko z perspektywy psychologa. Studia inspirowane teorią Tadeusza Tomaszews - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek w sytuacji nie tylko z perspektywy psychologa. Studia inspiro...
Dostępny22 szt.

Zbiór esejów z różnych dziedzin psychologii, a także antropologii kulturowej, paleogeografii i geologii, socjologii, filozofii politycznej, filozofii religii, teologii, historii, orientalistyki, kulturoznawstwa, leksykografii, pedagogiki, genetyki i archeologii, inspirowanych teorią czynności Profesora Tadeusza Tomaszewskiego i powiązanym z nią modelem sytuacji. Autorzy pokazują, co współczesna nauka wnosi do rozumienia pojęcia sytuacji i co niemal pół wieku po ukazaniu się tekstu Profesora (Człowiek w sytuacji, PWN, 1975) możemy powiedzieć nowego o człowieku w wielości sytuacji, których jest on podmiotem. Oddając do rąk Czytelnika tę monografię, chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jeden, ważny aspekt: otóż w warunkach, gdy aktualność obowiązujących paradygmatów naukowych zmienia się sezonowo, propozycja Tadeusza Tomaszewskiego może być przykładem pożytku z trwałości ustaleń opartych na rzetelnej wiedzy. Możliwość odniesienia się do nich (czy to na zasadzie aprobaty, czy negacji) staje się argumentem na rzecz wartości tradycji w nauce. ****** Humans in situations not only from a psychologist's perspective. Sudies inspired by the theory of Tadeusz Tomaszewski A collection of essays from various fields of psychology, as well as cultural anthropology, paleogeography and geology, sociology, political philosophy, philosophy of religion, theology, history, oriental studies, cultural studies, lexicography, pedagogy, genetics and archeology – inspired by Professor Tadeusz Tomaszewski's theory of activity and related to the underlying situational model. The authors demonstrate what contemporary science brings to the understanding of the concept of a situation, and now, nearly half a century after the publication of Professor Tomaszewski's text (Humans in situation, PWN 1975) what new insights we have about a human being in the multiplicity of situations he or she finds themselves in.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

36
End Of An Era Earbook - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
End Of An Era Earbook
Nightwish, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Dysk: 1 1. Dark chest of wonders (Live) 2. Planet hell (Live) 3. Ever dream (Live) 4. The kinslayer (Live) 5. Phantom of the opera (Live) 6. The siren (Live) 7. Sleeping sun (Live) 8. High hopes (Live) 9. Bless the child (Live) 10. Wishmaster (Live) 11. Keine Titelinformation (Data Track) Dysk: 2 1. Slaying the dreamer (Live) 2. Kuolema tekee taiteilijan (Live) 3. Nemo (Live) 4. Ghost love score (Live) 5. Stone people (Live) 6. Creek Mary's blood (Live) 7. Over the hills and far away (Live) 8. Wish I had an angel (Live) Dysk: 3 1. Dark chest of wonders (Live) 2. Planet hell (Live) 3. Ever dream (Live) 4. The kinslayer (Live) 5. Phantom of the opera (Live) 6. The siren (Live) Dysk: 4 1. Sleeping sun (Live) 2. High hopes (Live) 3. Bless the child (Live) 4. Wishmaster (Live) 5. Slaying the dreamer (Live) 6. Kulema tekee taiteilijan (Live) Dysk: 5 1. Nemo (Live) 2. Ghost love score (Live) 3. Stone people (Live) 4. Creek Mary's blood (Live) 5. Over the hills and far away (Live) 6. Wish I had an angel (Live) Dysk: 6 1. Dark chest of wonders (Live) 2. Planet hell (Live) 3. Ever dream (Live) 4. The kinslayer (Live) 5. Phantom of the opera (Live) 6. The siren (Live) 7. Sleeping sun (Live) 8. High hopes (Live) 9. Bless the child (Live) 10. Wishmaster (Live) 11. Slaying the dreamer (Live) 12. Kuolema tekee taiteilijan (Live) 13. Nemo (Live) 14. Ghost love score (Live) 15. Stone people (Live) 16. Creek Mary's blood (Live) 17. Over the hills and far away (Live) 18. Wish I had an angel (Live)

232,90 zł
214,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 18,63 zł

37
Carolus Rex Platinum Edition Earbook - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carolus Rex Platinum Edition Earbook
Sabaton, Mystic Production
Niedostępny
Brak

1.Carolus Rex (English Version) 2.Carolus Rex (Swedish Version)

222,90 zł
205,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,83 zł

38
Defrosted 2. Limited Edition, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Defrosted 2. Limited Edition, 2 CD
Gotthard, Mystic Production
Dostępny9 szt.

Lista utworów: 1.1. Miss Me 1.2. Out On My Own 1.3. Bang 1.4. Sweet Little Rock ‘N’ Roller 1.5. Beautiful 1.6. Feel What I Feel 1.7. Hush 1.8. Remember It’s Me 1.9. Stay With Me 1.10. Tequila Symphony 1.11. Mountain Mama 2.1. Why 2.2. C’est La Vie 2.3. One Life One Soul 2.4. Tell Me 2.5. Starlight 2.6. Sister Moon 2.7. Right On 2.8. Lift U Up 2.9. Heaven 2.10. Anytime, Anywhere 2.11. Smoke On The Water 2.12. Bye Bye Caroline (Acoustic Version) 2.13. What I Wouldn’t Give (Acoustic Version)

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

39
Zakonnica, 4K + 2 Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zakonnica, 4K + 2 Blu-ray
Corin Hardy, 2018
Dostępny101 szt.

Najbardziej kasowy horror roku! Kolejny rozdział ze świata Obecności. Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają mroczny sekret zakonu.

102,90 zł
88,49 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 14,41 zł

40
Zakonnica, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakonnica, DVD
Corin Hardy, 2018
Dostępny1 szt.

Najbardziej kasowy horror roku! Kolejny rozdział ze świata „Obecności”. Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają mroczny sekret zakonu.

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

41
Mała Stopa, Blu-ray 3D - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Stopa, Blu-ray 3D
Karey Kirkpatrick, 2018
Niedostępny
Brak

„Mała Stopa” to szalona opowieść dla całej rodziny o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Zobacz legendę o yeti z zupełnie nowej perspektywy! Pewnego dnia młody yeti Migo znajduje stworzenie, które jego zdaniem nie istnieje — człowieka! Wieści o „małej stopie” o imieniu Percy sieją zamęt w spokojnej społeczności yeti…

88,90 zł
84,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,44 zł

42
Trylogia Księżycowa. Tom 2. Zwycięzca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Księżycowa. Tom 2. Zwycięzca
Dostępny69 szt.

Druga część Trylogii Księżycowej i kontynuacja powieści Na srebrnym globie. Rękopis z Księżyca. Skarłowaciali potomkowie uczestników wyprawy na Księżyc stworzyli nową kulturę plemienną. Odkryli jednak i popadli w zależność od Szernów, ludu, który zamieszkiwał już wcześniej Księżyc. Potomkowie ludzi wierzą w powrót legendarnego Starego Człowieka, który stanie się dla nich Mesjaszem. Tymczasem na Księżyc przybywa kosmonauta Marek, wystrzelony z Ziemi w końcu XXIX wieku. Wspomaga Księżycanów nowoczesną bronią oraz próbuje zreformować ich społeczeństwo i wprowadzić zasady demokracji.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

43
Człowiek-Jatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek-Jatka
Dostępny36 szt.

Kryminał retro. Rzecz dzieje się pod koniec lat osiemdziesiątych. Przed ośrodkiem wypoczynkowym niedaleko Poznania znaleziono z roztrzaskaną twarzą zwłoki mężczyzny. Prostą z pozoru sprawę przejmuje Jan Jedyna, młody oficer milicji będący pod zwierzchnictwem nietypowego pułkownika Wiktora Jellenia, człowieka nadużywającego alkoholu, a przede wszystkim barowego filozofa o niespecjalnie logicznym myśleniu. Mniej więcej w tym samym czasie na brzegu jeziora Kierskiego odkryto rozczłonkowane ciało człowieka, którego oderwana głowa od poszarpanego korpusu kołysze się w rytm nadchodzących fal. Na pierwszy rzut oka zwłoki wyglądają jakby rozszarpało i pogryzło je jakieś wielkie zwierzę, ale ten trop wydaje się zbyt wyimaginowany. Z jednej strony niby typowe morderstwo, a z drugiej brutalna jakby mało racjonalna zbrodnia. Kapitan Jan Jedyna próbuje oba zdarzenia połączyć ze sobą i wtedy okazuje się że ślad wiedzie w przeszłość, gdzie czekają na odkrycie kolejne równie szalone zbrodnie. Tymczasem przy grobowcu na przedwojennym cmentarzu zostają znalezione rozerwane na strzępy ciała. Milicjanci na miejscu nie odnajdują żadnych śladów. Śledztwo i wynikłe zdarzenia są według pułkownika irracjonalne i pozbawione jakiejkolwiek logiki, jednak Jan Jedyna nie ma zamiaru się poddać i wtedy trafia na akta sprawy sprzed lat.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

44
Najlepsze kryminały PRL. Lata 70. Teodozja i cień zabójcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze kryminały PRL. Lata 70. Teodozja i cień zabójcy
Dostępny23 szt.

Po śmierci rodziców i babci Teodozja wyjeżdża ze swego miasteczka do Warszawy. I choć marzy o studiach, na razie musi podjąć pracę zarobkową jako salowa w szpitalu. Wynajmuje pokój w starej kamienicy na Pradze. Szybko zaprzyjaźnia się z lokatorami domu. Kiedy jeden z sąsiadów wyskakuje z 30 piętra Pałacu Kultury, Teodozja nie uwierzy w samobójstwo. Powodem jest list do ofiary, który przypadkowo trafia w jej ręce. Wynika z niego, że sąsiad był szantażowany i grożono mu śmiercią, jeśli nie będzie trzymał języka za zębami. Dziewczyna ukrywa ten fakt przed prowadzącym śledztwo porucznikiem milicji i postanawia sama znaleźć mordercę. Ślady, na które trafia, prowadzą w przeszłość, do miasteczka Samsonów i do Siedlec. Wkrótce zaczyna ją tropić nieznany mężczyzna. A kiedy ginie kolejny człowiek, Teodozja jest już pewna, że ma być następną ofiarą. Zaczyna się dramatyczny wyścig. Czy morderca zrealizuje plan i zdąży ją zlikwidować? Jaką rolę odegrają tu dwaj ekscentryczni filmowcy oraz stary zegarmistrz? I dlaczego tajemnica sprzed lat jest dla kogoś tak niebezpieczna?

34,10 zł
24,55 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,55 zł

45
King Delusion. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
King Delusion. CD
Nailed To Obscurity, Mystic Production
Dostępny18 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

46
Verkligheten Limited Edition. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

47
Opaque. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opaque. CD
Nailed To Obscurity, Mystic Production
Dostępny18 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

48
Mała Stopa, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Stopa, Blu-ray
Karey Kirkpatrick, 2018
Dostępny69 szt.

„Mała Stopa” to szalona opowieść dla całej rodziny o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Zobacz legendę o yeti z zupełnie nowej perspektywy! Pewnego dnia młody yeti Migo znajduje stworzenie, które jego zdaniem nie istnieje – człowieka! Wieści o „małej stopie” o imieniu Percy sieją zamęt w spokojnej społeczności yeti…

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

49
Mała Stopa, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Stopa, DVD
Karey Kirkpatrick, 2018
Dostępny200 szt.

„Mała Stopa” to szalona opowieść dla całej rodziny o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Zobacz legendę o yeti z zupełnie nowej perspektywy! Pewnego dnia młody yeti Migo znajduje stworzenie, które jego zdaniem nie istnieje — człowieka! Wieści o „małej stopie” o imieniu Percy sieją zamęt w spokojnej społeczności yeti…

30,90 zł
29,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

1 osoba kupiła
50
Klocki Gearblox. Mechanical Master. Transporter do drewna - buggy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Gearblox. Mechanical Master. Transporter do drewna - buggy
cdp.pl
Niedostępny
Brak

Klocki Gearblox z serii Mechanical Master to 4 grupy produktów i łącznie 14 modeli. Ich konstrukcja pozwala na zbudowanie z każdego zestawu dwóch pojazdów z napędem ręcznym, sprężynowym lub zdalnym. To tradycyjne klocki do budowy pojazdów wzbogacone o elementy pozwalające na ich transformację. Poszczególne zestawy wyposażone zostały w koła, gąsienice, łyżki do ładowaczy itp., dzięki czemu mogą z nich powstać pojazdy pełniące różne funkcje. W ten sposób jeden zakup niesie ze sobą wiele możliwości zabawy. Pojazdy 2 w 1 Linia oferuje prostą zamianę jednego pojazdu w zupełnie inny model. I tak wywrotkę można przekształcić w samolot, transporter do drewna w buggy, buldożer w działo samobieżne, a koparka może też być robotem. Konstrukcja zabawki pozwala na zbudowanie z każdego zestawu dwóch różnych maszyn. Wewnątrz pudełka oprócz kilkuset klocków znajdują się łatwe w użyciu i montażu przekładnie mechaniczne, dzięki którym zbudowanie obu modeli oraz zamiana ich w nową zabawkę są proste i przyjemne. Zadanie ułatwiają czytelne instrukcje obrazkowe. Taka zabawa świetnie ćwiczy zdolności manualne już nawet sześciolatka. Ilość elementów: 301 Wymiary opakowania: 38x6x28 cm

56,90 zł
55,19 zł
Powiadomienie

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,71 zł

Wróć do góry