hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Studio Tańca. Tom 2 (Béka, Crip), na drugim Rodzanice (Katarzyna Puzyńska). Kolejny produkt to Zioła. Nowa encyklopedia (Paola Mancini, Barbara Polettini) oraz Egzamin kwalifikacyjny elektryka 2018 w pytaniach i odpowiedziach (Władysław Orlik).
1
Studio Tańca. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studio Tańca. Tom 2
Dostępny35 szt.

Humorystyczna seria komiksowa o świecie tańca! Szkolne koleżanki Julia, Lusia i Alia przeżywają kolejne, pełne zabawnych wydarzeń przygody, a wszystko dzieje się wokół ich największej pasji – tańca. W drugim tomie młode tancerki pokonują rozmaite przeszkody, aby zmierzyć się z dużymi wyzwaniami: biorą udział w narodowym konkursie tańca w Paryżu, jadą na staż do słynnej szkoły tańca w Rosji, po wielu perypetiach udaje im się dostać do konkursu młodych talentów. Seria Studio Tańca sprzedała się we Francji w ponad milionie egzemplarzy. Jej twórcami są duet scenarzystów ukrywających się pod wspólnym pseudonimem Béka (właść. Bertrand Escaich i Caroline Roque) oraz rysownik Crip (właść. Christophe Piron). Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: 4–6. Seria Studio Tańca należy do linii wydawniczej Komiksy są super!, w której ukazują się również takie tytuły, jak: Lou!, Ernest i Rebeka oraz Ptyś i Bill. Przedstawiamy w niej humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci, bestsellery na europejskim rynku wydawniczym.

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

12 osób kupiło
2
Rodzanice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzanice
Dostępny144 szt.

Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny. Jest przykryta kocem. Gdyby nie to, że jakieś zwierzę poszarpało jej rękę, wyglądałaby, jakby spokojnie spała. Tego samego dnia umiera pewna dziennikarka. W ostatnich słowach przestrzega byłą komisarz Klementynę Kopp przed wilkołakiem. Wkrótce emerytowana policjantka znika bez śladu... Pojawiają się sugestie, że to Kopp dokonała zbrodni. Tylko aspirant Daniel Podgórski wierzy, że dawna koleżanka jest niewinna. Jaki sekret skrywa sam Podgórski? Dlaczego odpowiedzi warto szukać w szklanej kuli? Ile prawdy jest w anonimie zapowiadającym śmierć wszystkich mieszkańców Lipowa? I kto tak naprawdę czai się w ciemności? Rodzanice to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

7 osób kupiło
3
Zioła. Nowa encyklopedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła. Nowa encyklopedia
Dostępny85 szt.

Książka stanowi nieocenione źródło wiedzy. Zawiera informacje o 170 roślinach popularnych w całej Europie, cenne wskazówki dotyczące sposobu i optymalnego okresu zbioru ziół oraz najlepszego wykorzystania ich właściwości leczniczych. Dodatkowo obszerna, obejmująca ponad 100 haseł część poświęcona najczęstszym dolegliwościom, a w każdej z nich przyporządkowano odpowiednie receptury na maceraty czy napary. Poza tym zamieszczono 120 przepisów kulinarnych pozwalających w pełni docenić zalety aromatycznych przypraw ziołowych. Ta część to prawdziwa książka kucharska, dzięki której można szybko przygotować tarty, zupy, makarony, ziołowe omlety i sałatki, a także desery, konfitury, galaretki, dżemy, syropy, likiery. Ta encyklopedia to coś więcej niż teoretyczne informacje o roślinach - są w niej także ciekawostki o wykorzystywaniu ziół w leczeniu, kosmetykach i gastronomii. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników zdrowego stylu życia, naturalnych metod leczenia i pysznych potraw z ziołowym aromatem. To także praktyczny poradnik medycyny naturalnej, z którego można się dowiedzieć, jak łagodzić częste problemy zdrowotne, przy których nie trzeba sięgać po leki syntetyczne. Książka zawiera także wskazówki, jak samodzielnie uprawiać zioła i jak zbierać rośliny dziko rosnące. Odbiorcy: - miłośnicy zdrowego stylu życia, naturalnych metod leczenia i pysznych potraw z ziołowym aromatem - osoby, które interesują się ziołami i chcą poszerzyć swoją wiedzę Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę: - ciekawostki o wykorzystywaniu ziół w leczeniu, kosmetykach i gastronomii - to praktyczny poradnik medycyny naturalnej, z którego można się dowiedzieć, jak łagodzić częste problemy zdrowotne, przy których nie trzeba sięgać po leki syntetyczne - jedna z części to prawdziwa książka kucharska, z którą szybko przygotujesz tarty, zupy, makarony, ziołowe omlety i sałatki, a także desery, konfitury, galaretki, dżemy, syropy, likiery

55,00 zł
40,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

5 osób kupiło
4
Egzamin kwalifikacyjny elektryka 2018 w pytaniach i odpowiedziach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin kwalifikacyjny elektryka 2018 w pytaniach i odpowiedziach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Książka jest przeznaczona dla osób ubiegających się o uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji E i dozoru D. Zawiera wiadomości wymagane na egzaminie kwalifikacyjnym.

86,00 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
5
Czytelnia. Wielki wyścig Rainbow Dash. Poziom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytelnia. Wielki wyścig Rainbow Dash. Poziom 1
Dostępny206 szt.

Rainbow Dash nie może się doczekać, żeby wziąć udział w zawodach. Jest jednak mały problem – jej drużyna, w skład której wchodzą Fluttershy i Bulk Biceps, lata niezbyt profesjonalnie i ma małe szanse, by zwyciężyć. Kiedy Rainbow Dash dostaje propozycję wystartowania w zespole wraz ze skazaną na sukces grupą Wonderbolts, staje przed naprawdę trudnym wyborem. Czy zwycięstwo okaże się ważniejsze od przyjaciół? Którą drużynę wybierze Rainbow Dash? Przekonaj się już teraz! Sięgnij po tę pełną niespodzianek książkę stworzoną z myślą o czytelnikach, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z literaturą.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
6
Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe. A to było tak... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe. A to było tak...
Dostępny38 szt.

Doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu! „Akademia mądrego dziecka” to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. Książeczka całokartonowa.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
7
Kaczogród. Carl Barks. Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954–1955 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczogród. Carl Barks. Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954–...
Dostępny16 szt.

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”. Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
8
Polakożerca kontra wrogowie Rzeszy. Cesarz Wilhelm II i Polacy 1888-1918 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polakożerca kontra wrogowie Rzeszy. Cesarz Wilhelm II i Polacy 1888-19...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Książka ukazuje tak uniwersalne mechanizmy władzy, jak i kształtowanie się polskiej kultury politycznej na początku XX wieku. Książka w sposób przystępny, napisany żywym językiem, w oparciu o gruntowne badania naukowe (w tym archiwalne) przedstawia ewolucję stosunków cesarza Niemiec i króla Prus Wilhelma II (1859-1941) tak do liczącej 10% populacji Prus polskiej grupy narodowej, jak i do międzynarodowych aspektów kwestii polskiej, w tym rewolucji lat 1905-07 w Królestwie Polskim czy autonomii w Galicji. Jeśli na początku swego panowania kajzer wykonał kilka propolskich gestów, to po 1894 r. przeszedł na pozycje wrogie Polakom, powracając do germanizacyjnego kursu rozpoczętego jeszcze przez kanclerza Ottona von Bismarcka. Ten konflikt podsycały jego często nieprzemyślane i prowokacyjne mowy, wywołujące wśród Polaków oburzenie. Nie nazywając tego po imieniu metodami legalnymi, na łamach prasy czy trybuny parlamentarnej walczyli oni o respektowanie przez państwo niemieckie osobę monarchy swe prawa człowieka, czyli prawo do własnej, odrębnej tożsamości narodowej, tradycji języka.

42,00 zł
34,44 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

2 osoby kupiły
9
Alfabet sztuki XX wieku według Witolda Dulęby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet sztuki XX wieku według Witolda Dulęby
Dostępny3 szt.

„Praca jest bardzo interesująca, hasła napisane inteligentnie i w sposób, który łamie pełne równowagi naukowe standardy pisania o sztuce”. – Z recenzji Olgi Tokarczuk „Zastanawiałem się zawsze, co bardziej fascynuje mnie w artystach XX wieku: ich buntownicze i łamiące wszelkie konwenanse dzieła czy ich ekscentryczne, ekscytujące i często dramatyczne życie. Jeśli więc ktoś zapyta: dlaczego wybrałem do Alfabetu sztuki XX wieku takie, a nie inne nazwiska, te, a nie inne hasła – to odpowiadam: na pewno wybrałem wspaniałych artystów, ale zaraz potem – ekscentrycznych ludzi, najbardziej malownicze postacie artystycznej bohemy, największych oryginałów epoki. Na szczęście przeważnie jedno idzie w parze z drugim. Przykłady to choćby Witkacy, Dali, Modigliani. Ale zapewne jest i trochę tak – że sztuka to nie tylko dzieło artysty, ale przecież także i jego życie. Jestem tego pewien”. – Fragment wstępu

26,00 zł
24,96 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

2 osoby kupiły
10
Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar
Dostępny2 szt.

Gabriel Summers, mutant znany jako Wulkan, wiele wycierpiał jako niewolnik w kosmicznym Imperium Shi’ar. Teraz, stokroć potężniejszy, wraca do dawnego domu, aby dokonać krwawej zemsty. Podążający jego śladem X-Men muszą działać ostrożnie. Ich przybycie oznacza koniec spokoju w Imperium, którego mieszkańcy tęsknią do dawnej potęgi. Jeden fałszywy ruch, a wszechświat znajdzie się na krawędzi katastrofy... Autorem tej historii, kontynuującej wątki z tomu X-Men: Mordercza geneza, jest Ed Brubaker, laureat Nagrody Eisnera znany z tytułów takich jak: Daredevil: Nieustraszony!, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Nieśmiertelny Iron Fist czy Tajni Avengers. Rysunki stworzyli Billy Tan (Kraina Cieni) i Clayton Henry (Alpha Flight, Exiles).

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
11
Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe. Ciekawski kotek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe. Ciekawski kotek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu! „Akademia mądrego dziecka” to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
12
Polska. Ciekawostki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Ciekawostki
Dostępny41 szt.

Z książki tej dowiemy się, co w Polsce jest ciekawego. Wiadomości dotyczą położenia, hydrologii, klimatu czy demografii naszego kraju. Znajdziemy tu obiekty najstarsze, największe, najmniejsze, najwyższe, najdłuższe, najgłębsze, najwyżej położone i wiele innych. Będą to osobliwości przyrody i perły architektury. Zapraszamy do lektury!

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
13
Izrael po mojemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Izrael po mojemu
Dostępny11 szt.

„Podobno podróże początkowo odbierają nam mowę, a później nie pozwalają przestać mówić. U mnie się to sprawdziło. Ale wcześniej zainspirowało mnie życie dwóch Żydów – przyszywanego wujka Ziutka i Jezusa Mesjasza. I choć żyli oni w odległych czasach, byli do siebie podobni. Ich osobowości wpłynęły na moje życie – spięły klamrą i poprowadziły do fascynującej krainy Biblii, a także do wnętrza mnie samej. A Izrael? Ma w sobie coś niezwykłego – przyciąga i każe wrócić, choćby we wspomnieniach. Gdybym w całym swoim życiu miała zobaczyć jeden kraj, wybrałabym Izrael. Szalom, mój Izraelu”– Renata Pruszkowska „Osobę zakochaną łatwo rozpoznać po objawach: bezsenność, brak apetytu, rozkojarzenie. Ale wystarczy, że rozmowa zejdzie na obiekt westchnień i kłopoty z koncentracją znikają. Umysł jej staje się jasny, głos rozmarzony, oko maślane. Obserwuję to, kiedy wpadam na niedzielny obiad. Widzę, jak mama dostaje skrzydeł, dzieląc się nową historią o ukochanym Izraelu. W trakcie lektury tej książki, drogi Czytelniku, poczujesz się jak na deserze u Pruszkowskich. Brakuje tylko babcinego ciasta i termosu z ciepłą herbatą dla nieco zazdrosnego taty. Cała reszta już jest”– Michał Pruszkowski.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
14
Mozaika smaków. Książka zwyciężczyni programu MasterChef - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika smaków. Książka zwyciężczyni programu MasterChef
Dostępny8 szt.

Oto Ola – zwyciężczyni programu MasterChef 2018. Ola podbiła serca (i podniebienia) wymagających jurorów MasterChefa. Bez wątpienia potrawy proponowane przez nią w książce Mozaika smaków staną się przebojami Twojej kuchni i zachwycą Ciebie oraz Twoich bliskich. Bo taka jest właśnie kuchnia Oli – to radość dzielenia się smakiem z najbliższymi. To potrawy proste, pyszne i aromatyczne jak pomarańczowa zupa mocy, puszyste dyniowe gnocchi lub pstrąg polany szmaragdowym sosem. To inspirowane wietnamską kuchnią smakołyki – kokosowy creme carmel z imbirem i kaczka dymiona z ryżem i zieloną herbatą. To wreszcie wyzwania dla ambitnych, m.in. piekielnie dobry creme brulée na bazie czarnego sezamu i wyjątkowy dżem z pomidorów, który pojawił się jako dodatek do tiramisu w finale MasterChefa. Rusz w bliskie i dalekie kulinarne wyprawy z Olą. Wyprawy pełne nowych smaków.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
15
Oxygene 7-13, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oxygene 7-13, CD
Jean-Michel Jarre, Rockers Publishing
Dostępny200 szt.

Wznowienie wydanego w 1997 roku albumu kompozytora muzyki elektronicznej Jeana-Michela Jarre’a. Album ten jest muzyczną kontynuacją płyty „Oxygène” z 1977 roku. Lista utworów: 1. Oxygene 7 Part 1 1. Oxygene 7 Part 2 1. Oxygene 7 Part 3 2. Oxygene 8 3. Oxygene 9 Part 1 3. Oxygene 9 Part 2 3. Oxygene 9 Part 3 4. Oxygene 10 5. Oxygene 11 6. Oxygene 12 7. Oxygene 13

55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
16
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. W nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. W nocy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

Co można zobaczyć na niebie w nocy? Jakie zwierzęta są aktywne, gdy zapada zmrok? Co oświetla domy i ulice? Odpowiedź kryje się w kartonowej książce z przesuwanymi obrazkami. „Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Książeczka całokartonowa.

26,99 zł
20,51 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

1 osoba kupiła
17
Mucha i Pajączek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mucha i Pajączek
Dostępny60 szt.

Bruno stał w progu swojego pokoju i z niepokojem przyglądał się musze. Niepokój to taki mały, czasami bardzo malutki strach. Jest tak malutki, że nie wiadomo, czym jest i dlaczego jest. Niepokój może pozostać malutki, a może zacząć rosnąć i stać się bardzo, bardzo duży. I wtedy niepokój zamienia się w strach. Można powiedzieć, że niepokój to ziarenko strachu, które odpowiednio podlewane, rozkwitnie i stanie się bardzo duże. Bruno czuł niepokój, bo choć mucha była zdecydowanie mniejsza od niego, to... jak na muchę była duża. „Do tego, jak to mucha, potrafiła latać... – chłopiec zawahał się, z trudem próbując nazwać to, co wzbudzało jego niepokój – i to bardzo szybko”. Zapewne szybciej niż Bruno potrafił biegać. Taka mucha mogła w mgnieniu oka poderwać się do lotu i... polecieć prosto na niego. „Muchy chyba nie gryzą” – pomyślał z nadzieją. Bruno nie wiedział, co by się wydarzyło, gdyby mucha poderwała się do lotu i poleciała prosto na niego, dlatego czuł niepokój.

25,00 zł
22,25 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
18
Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości
Dostępny2 szt.

Historia ze świata Czarnego Młota – serii wyróżnionej Nagrodą Eisnera. Opowieść o jednym z superbohaterów Złotej Ery. Genialny wynalazca i odważny superbohater Doktor Star opowiada swoją historię: od walk z hitlerowcami podczas II wojny światowej po zdobycie kosmicznej mocy i ekscytujące przygody na odległych planetach. Czy sukcesy naukowe, podróże w kosmos, kontakty ze stworzeniami z innego wymiaru i wyjątkowe moce były warte swojej ceny? Czy Doktor Star nie żałuje swoich wyborów? Teraz podstarzały pogromca zła rozpaczliwie pragnie odbudować relację z synem. Co okaże się dla niego ważniejsze: poświęcenie dla dobra świata czy rodzina? Autorem scenariusza jest laureat Nagrody Eisnera Jeff Lemire (Łasuch, Czarny Młot, Extraordinary X-Men), a rysunki stworzył Max Fiumara (BBPO, Abe Sapien).

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
19
Gramatyka bieli. Antropologia doświadczeń granicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka bieli. Antropologia doświadczeń granicznych
Dostępny16 szt.

„Gramatyka bieli jest książką porywającą, mocną, wnikliwą i z ogromnym kunsztem – specjalnie używam tego słowa – skomponowaną. Nie bez znaczenia dla zawartych w niej analiz i interpretacji jest „ucho wewnętrzne” autora – ku muzyce zawsze otwarte. Książka zawiera ogromny ładunek spraw poważnych, trudnych, mrocznych – tak, Gramatyka bieli podszyta jest ciemnością – można ja zresztą zobaczyć i czytać jako kontrapunkt, ale też kontynuację Lekcji ciemności tegoż autora. Pod względem swojej gęstości i nasycenia splatającymi się ze sobą wątkami Gramatyka bieli jest osiągnięciem tej samej miary, co Podróże do piekieł Bolesława Micińskiego. Jest to książka zapadająca głęboko w pamięć, na zawsze już otwarta, do której będzie się nie raz wracało, by czytać ją na nowo”. – Zbigniew Benedyktowicz

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

1 osoba kupiła
20
Moja kolorowanka. Połącz kropki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja kolorowanka. Połącz kropki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Ponad 30 wspaniałych obrazków do pokolorowania. Połącz kropki w odpowiedniej kolejności i pomaluj obrazek według własnego pomysłu! Pojedyncze kartki łatwo dają się wyrwać z bloku – gotowe obrazi można powiesić lub podarować najbliższym.

9,40 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
21
Biblioteka Mądrego Dziecka. Masza i Niedźwiedź. Gwiazdka z nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Mądrego Dziecka. Masza i Niedźwiedź. Gwiazdka z nieba
Niedostępny
Brak

Co zrobi Niedźwiedź, kiedy jego ukochana zażyczy sobie gwiazdki z nieba? W mgnieniu oka zaprojektuje statek kosmiczny i wyruszy w podróż, aby złożyć jej upragniony klejnot u stóp. W tym szalonym przedsięwzięciu będą towarzyszyć mu mali pomocnicy – Masza i Panda. Tych dwoje to duet z piekła rodem, czyżby więc szykowały się kłopoty? A jakże! Usiądź wygodnie i przygotuj się na doskonałą lekturę! „Biblioteka Mądrego Dziecka” to przepiękne ilustracje, fantastyczne historie i bohaterowie, których mali czytelnicy uwielbiają. Tytuły zawarte w tej serii składają się na niezwykłą kolekcję, która zachęci maluchy do samodzielnego czytania.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

22
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Młode zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Młode zwierzęta
Niedostępny
Brak

Jak nazywa się dziecko kaczki? Kto bawi się kłębkiem wełny? Gdzie kangur chowa swoje dziecko? To mini-przewodnik po świecie zwierząt. Tych najmłodszych. „Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Książeczka całokartonowa.

26,99 zł
20,51 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

23
Połącz kropki. Smerfy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Smerfy
Niedostępny
Brak

Co się dziś wydarzy w wiosce smerfów? Czy Zgrywus znów spłata komuś figla? A może Ważniak zdenerwuje kogoś swoim ważniakowaniem? Połącz kropki, by się tego dowiedzieć, a następnie pokoloruj obrazki. Masz okazję stworzyć własną wersję przygód swoich ulubionych bohaterów! Przyłącz się do Smerfów i baw się dobrze, ćwicząc przy okazji sprawność manualną i wyobraźnię!

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

24
Akademia mądrego dziecka. Zwierzęta świata. Poznaję świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Zwierzęta świata. Poznaję świat
Niedostępny
Brak

Proste kolorowanki z naklejkami – w sam raz dla małych artystów! Książeczki z serii „Akademia mądrego dziecka. Poznaję świat” rozwijają sprawność manualną, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, poszerzają wiedzę o świecie, przygotowują do nauki czytania i pisania oraz uczą wartości społecznych. Wszystko po to, by przygotować dzieci do codziennych wyzwań w świecie XXI wieku!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

25
Dzień wszystkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień wszystkiego
Niedostępny
Brak

O życiu nastolatek napisano już wiele książek. A o życiu młodych małpek kapucynek – pewnie nie za wiele. A jeśli życie młodej dziewczyny i młodej małpki w niesamowity sposób się splecie? Wbrew pozorom droga z dżungli do Polski nie jest tak daleka. Zwłaszcza gdy – tak jak kapucynka Lucjan – pokonujesz ją w cyrkowej klatce. Czternastoletnia Majka unika wszystkiego, co niebezpieczne. Ale to ona przypadkowo zostaje pogryziona przez pracującą w cyrku małpkę. Dziewczyna utraciła przez to pełną sprawność dłoni. Powrót do szkoły też nie jest bajką. Zderza się z typowymi dla nastolatków kpiną, pomówieniami. A nawet jej książę z bajki, Filip, okazuje się niewdzięczną ropuchą! Co za dzień! Dzień, kiedy Majka ma już wszystkiego po kokardę! Z otchłani rozpaczy wyciąga Majkę inna nastolatka. Zadaje niewygodne pytania. Bardziej niż stanem zdrowia Majki martwi się losem niewdzięcznej małpy. Czy taka znajomość ma szansę? Czy może się przerodzić w przyjaźń? Przeczytajcie! Jeśli: • wierzysz w przyjaźń, co przenosi góry, • obchodzi cię los zwierząt, • uwielbiasz się śmiać, • uważasz, że nigdy nie jest za późno by się zmienić. Ta książka jest dla ciebie! Ewa Nowak – autorka wielu doskonałych powieści, tym razem pisze nie tylko o nastolatkach. W książce Dzień Wszystkiego każe nam się zastanowić nad naszym podejściem do zwierząt. Pokazuje, że ich życie nie tak bardzo różni się od naszego. Dzięki zwierzakom możemy się też wiele dowiedzieć o sobie. Tylko czy się odważymy? Dzień wszystkiego – doskonała powieść dla nastolatków i dla odważnych!

30,00 zł
22,80 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

26
Biblioteka Mądrego Dziecka. Star Wars. Ostatni Jedi. Podróż Rey - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Mądrego Dziecka. Star Wars. Ostatni Jedi. Podróż Rey
Niedostępny
Brak

Galaktyka znów jest w niebezpieczeństwie. Tylko ostatni Jedi, Luke Skywalker, może ocalić Ruch Oporu. Generał Leia powierza więc Rey mapę, która ma jej pomóc w misji: dziewczyna ma odnaleźć Luke'a i przekazać mu wezwanie Lei. Rey liczy też na to, że Luke nauczy ją panować nad Mocą. Czy dziewczynie uda się odnaleźć ostatniego z wielkich Jedi? I co wyniknie z ich spotkania? Wszystkiego dowiesz się z tej książki!

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

27
Ale stroje! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale stroje!
Dostępny4 szt.

Kolejna aktywnościowa książka dla całej rodziny! Wytnijcie postaci, ubranka i naklejki. Użyjcie wyobraźni, aby stworzyć własną kolekcję mody! Wykorzystajcie nożyczki, klej, kredki albo farby, a także znajdujące się w książce samoprzylepne elementy i przygotujcie ubranka dla dołączonych do książki postaci. Możecie dowolnie przebierać modeli, a także stworzyć dla nich jeszcze więcej samodzielnie wymyślonych i własnoręcznie wykonanych strojów – na wzór tych dodanych do książki. Postacie możecie odrysować i tym sposobem uzyskać całą gromadę papierowych ludzików, którymi możecie bawić się w papierowy teatr lub, jeśli przykleicie do nich patyczki, w teatrzyk cieni. Ale zabawa!

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

28
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Moje ciało - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Moje ciało
Niedostępny
Brak

Mały czytelnik poznaje nie tylko najważniejsze części ciała, ale także emocje i czynności, jakie wykonuje dziecko w ciągu dnia. „Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Książeczka całokartonowa.

26,99 zł
20,51 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

29
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Strażacy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Strażacy
Niedostępny
Brak

Wszystko co maluch chciałby wiedzieć o zawodzie strażaka: jak wygląda strój strażacki, jakiego sprzętu używa i jakimi pojazdami się porusza. „Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Książeczka całokartonowa.

26,99 zł
20,51 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

30
Akademia mądrego dziecka. Co jeździ i lata? Poznaję świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Co jeździ i lata? Poznaję świat
Niedostępny
Brak

Proste kolorowanki z naklejkami – w sam raz dla małych artystów! Książeczki z serii „Akademia mądrego dziecka. Poznaję świat” rozwijają sprawność manualną, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, poszerzają wiedzę o świecie, przygotowują do nauki czytania i pisania oraz uczą wartości społecznych. Wszystko po to, by przygotować dzieci do codziennych wyzwań w świecie XXI wieku!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

31
Odyseja Lanfeusta. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyseja Lanfeusta. Tom 1
Dostępny4 szt.

Kontynuacja bestsellerowych serii Lanfeust z Troy oraz Lanfeust w Kosmosie. Lanfeust, po niezliczonych przygodach w kosmosie i rozstaniu z ukochaną C’ixi, przybywa na rodzinną planetę. Towarzyszy mu troll Hebius, który umie zadbać o to, żeby kowal nigdy się nie nudził. Minęło prawie dwadzieścia lat od momentu kiedy obaj przyjaciele opuścili Troy, a tymczasem na skutek zawirowań czasoprzestrzennych żaden z nich się nie postarzał. Czy jednak lud Eckmulu pamięta o dawnych czynach Lanfeusta? Bohater i jego kompan będą musieli stawić czoła spiskom na najwyższych szczeblach władzy, potworom, okrutnej bogini z obcej rzeczywistości i wielu innym niebezpieczeństwom, bo na Troy nigdy nie jest spokojnie… W nowej opowieści o niezbyt błyskotliwym, ale sprytnym i dzielnym młodzieńcu oraz żarłocznym i wesołym trollu nie zabraknie wartkiej akcji ani humoru! Pierwszy tom zbiorczego wydania Odysei Lanfeusta zawiera pięć oryginalnych albumów: Zagadka Or Azuru (części I i II), Ucieczka z Eckmulu, Wielki wyścig i Na mieliźnie.

120,00 zł
92,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

32
Deadpool. Tom 1. Nuworysz z nawijką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool. Tom 1. Nuworysz z nawijką
Dostępny10 szt.

Pierwszy tom przygód Deadpoola z nowej serii wydawniczej Marvel Now! 2.0. Wade Wilson, cyngiel do wynajęcia i regenerujący się degenerat, niespodziewanie stał się najpopularniejszym superbohaterem na świecie. Niestety z wielką sławą łączy się nieznośna odpowiedzialność, więc będzie potrzebował pomocy. I pieniędzy, bo jego nowi towarzysze nie chcą ratować świata za darmo. W dodatku pewien oszust kopie pod nim dołki. Żeby się go pozbyć, Najemnik z Nawijką musi go wywabić z ukrycia. Na szczęście ma pod ręką doskonałą przynętę – swoją córkę Ellie! Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan (Hawkeye kontra Deadpool, Uncanny Avengers), a rysunki stworzył Mike Hawthorne (Za królową i ojczyznę).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

33
Flash. Tom 5. Negatywny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flash. Tom 5. Negatywny
Dostępny5 szt.

Piąty tom opowieści o Flashu z serii DC Odrodzenie. Barry Allen przeżywa ciężkie dni – rozstał się z dziewczyną, a praca w laboratorium kryminalistycznym nie układa się najlepiej. Barry chce być taki jak dawnej... ale to trudne, bowiem kontakt z Negatywną Mocą Prędkości wyzwolił w nim nowe moce. Teraz, walcząc z kryminalistami, nie jest w stanie kontrolować efektów ubocznych korzystania z nich. Jako Negatywny Flash Barry musi zdecydować, czy jego działalność przynosi więcej złego, czy dobrego... może czasem lepiej pozostać biernym? Niestety, z laboratorium kryminalistycznego skradziono dowody, a wszystkie ślady wskazują, że Central City zagraża nowe niebezpieczeństwo. Jeśli nie powstrzyma go Negatywny Flash, to kto? Scenarzysta Joshua Williamson (Liga Sprawiedliwości Kontra Suicide Squad) i rysownicy Neil Googe (Welcome To Tranqulity) oraz Christian Duce (Batman: Arkham Unhinged) wywracają świat Barry’ego Allena do góry nogami.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

34
Mój Kucyk Pony.  Tom 4. Przyjaciółki na zawsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Kucyk Pony. Tom 4. Przyjaciółki na zawsze
Niedostępny
Brak

Cztery opowieści pełne przyjaźni i zabawy! Rarity spędza niesamowity dzień z Babs Seed na Manehattanie. Luna i Spike muszą współpracować, żeby rozwiązać pewien smoczy problem. Applejack wybiera się do ratusza, gdzie zmaga się z biurokracją Pani Burmistrz. Z kolei Diamond Tiara i Silver Spoon stawiają czoło Znaczkowej Lidze!

30,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

35
Extraordinary X-Men. Tom 1. Przystań X - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extraordinary X-Men. Tom 1. Przystań X
Dostępny5 szt.

Pierwszy tom przygód X-Men z nowej serii wydawniczej Marvel Now! 2.0. Z inicjatywy Storm X-Men zakładają Przystań X, która ma być schronieniem dla mutantów przed mgłą terrigenową. Jednak nie wszyscy są chętni do współpracy. Jean Grey wcale się nie spieszy, żeby opuścić szkołę. Gdy jednak musi ratować kolejnego mutanta przed atakiem ludzi, przekonuje się, że gra toczy się o wysoką stawkę. W Przystani X trwają też eksperymenty z DNA mutantów i Inhumans, których celem jest znalezienie antidotum na ospę M. Czy mutantom uda się pokonać wszystkie zagrożenia? Tymczasem pojawia się pewien niespodziewany gość. Tym bardziej niespodziewany, że przecież podobno już nieżyjący… Autorem scenariusza jest Jeff Lemire (Czarny Młot, Łasuch), a rysunki stworzył Humberto Ramos (Amazing Spider-Man).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

36
Amazing Spider-Man: Globalna sieć. Tom 1. Wrogie przejęcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Spider-Man: Globalna sieć. Tom 1. Wrogie przejęcie
Dostępny10 szt.

Pierwszy tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel Now! 2.0. Parker Industries podbija kolejne rynki, produkuje sprzęt dla SHIELD i otwiera nowe biura w Szanghaju, Londynie i San Francisco. „Przyjazne sąsiedztwo” Petera Parkera znacznie się powiększyło. Jego wrogowie jednak nie próżnują, a odnowiony i wzmocniony Zodiak ma dalekosiężne plany. Ktoś wykrada serwery z szanghajskiego oddziału Parker Industries. Jeśli uzyska dostęp do zapisanych na nich danych, nie tylko firma Parkera będzie w niebezpieczeństwie. Komu udało się włamać do pilnie strzeżonej siedziby? Czyżby w firmie był kret? Spider-Man musi działać szybko... Autorem scenariusza jest Dan Slott (She-Hulk, Mighty Avengers), a rysunki stworzył Giuseppe Camuncoli.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

37
Corto Maltese. Tom 9. Młodość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Corto Maltese. Tom 9. Młodość
Dostępny4 szt.

Kolejny tom słynnego cyklu przygodowo-fantastycznego o awanturniku Corto Maltese. W tej opowieści cofamy się do czasów młodości bohatera. Rok 1905, kończy się wojna rosyjsko-japońska, lecz kapitulacja wojsk carskich nie oznacza spokoju na Dalekim Wschodzie. Część Rosjan nie chce złożyć broni, a Japończycy zajmują chińską Mandżurię. Korespondent wojenny Jack London wchodzi w spór z oficerem armii Kraju Kwitnącej Wiśni i zostaje wyzwany na pojedynek. Niedługo potem poznaje rosyjskiego dezertera Rasputina. Aby mu pomóc, prosi o przysługę młodego obieżyświata Corto Maltese, który szykuje się do wyprawy w głąb Afryki. Tak rozpoczyna się wieloletnia znajomość maltańskiego marynarza z szalonym bandytą Rasputinem. Licząca dwanaście tomów seria o marynarzu włóczędze i romantycznym awanturniku Corto Maltese rozgrywa się w różnych częściach świata. Corto przeżywa liczne przygody w egzotycznych krainach, wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym... Twórcą cyklu jest sławny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato i El Gaucho. Pratt kontynuował prace nad Corto Maltese przez 25 lat.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

38
Ex Machina. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ex Machina. Tom 3
Dostępny5 szt.

Trzeci tom słynnej historii łączącej kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterską. Mitchell Hundred działał kiedyś w Nowym Jorku jako superbohater zwany Wielką Machiną. Obecnie, jako burmistrz, tkwi w samym centrum intryg politycznych i sporów społecznych. Sytuacja w mieście staje się jeszcze bardziej napięta w wyniku serii niezwykłych napadów, które grożą rozbudzeniem starych konfliktów między policją a strażą pożarną. Oliwy do ognia dolewa publiczna wypowiedź Hundreda na temat narkotyków. Na dodatek tajemniczy przybysz z innego wymiaru powoduje awarię zasilania miasta... Scenariusz opowieści napisał słynny amerykański twórca Brian K. Vaughan (Y – Ostatni z Mężczyzn, Saga), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem Tony’ego Harrisa (Starman, Batman), dwukrotnego laureata Nagrody Eisnera.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

39
Daredevil. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daredevil. Tom 1
Dostępny11 szt.

W albumie zebrano pierwsze zeszyty z Daredevilem, które ilustrował i do których pisał scenariusze Frank Miller. To od tych historii na dobre zaczęła się jego kariera. Bullseye marzy o pozbyciu się Daredevila. Żeby zwabić go w pułapkę, wykorzystuje Slaughtera. Czy jednak Nieustraszony da się nabrać? A może Bullseye ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie? Poza tym Daredevil mierzy się z Hulkiem, nieustannie poszukującym Roberta Bannera. A co najgorsze – błyskotliwy dziennikarz śledczy Ben Urich ma coraz poważniejsze podejrzenia dotyczące tajnej tożsamości Matta Murdocka. Czy znany adwokat zdradzi mu swój sekret? Poza Frankiem Millerem autorami scenariusza są Roger McKenzie i David Michelini.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

40
Bez cukru, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez cukru, CD
Novika, Warner Music Polska
Dostępny102 szt.

„Bez cukru” to czwarty autorski album Noviki. Artystka prezentuje na nim nowe, dojrzałe oblicze jednocześnie zadowalając fanów wcześniejszych, anglojęzycznych albumów oraz licznych kolaboracji. Nie brak na płycie również ukłonów w stronę uczestników imprez z udziałem dj’sko-wokalnego duetu Novika & Mr. Lex. Od lat regularnie występują na największych festiwalach w kraju (FreeForm, Audioriver, Open’er) i co roku odwiedzają najważniejsze kluby. Pierwszym singlem zapowiadającym „Bez cukru” był wydany w listopadzie utwór „Unsafe”. Z pozytywnym przyjęciem spotkała się zarówno sama piosenka, jak i barwny teledysk nawiązujący stylistyką do lat 90. z animacjami Aleksandry Łajdak i postprodukcją kolektywu Turbodizel. Utwór jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra (autorzy m.in. albumu „Różewicz” we współpracy z Sokołem i Hadesem czy solowej płyty Marysi Starosty). Novika do tej pory kojarzona była z anglojęzycznym repertuarem, a na jej solowych albumach można było znaleźć jedynie pojedyncze akcenty w ojczystym języku. Tym razem na płycie zgromadziła cztery polskojęzyczne utwory. Dwa z nich – „Para” i „Lekko” – zostały wcześniej zobrazowane teledyskami. Większość tekstów Kasia napisała sama, w powstaniu trzech wsparli ją: Natalia Grosiak (Mikromusic), Kamil Durski (Lilly Hates Roses) i Marcin Staniszewski (Beneficjenci Splendoru). Jak zwykle Novika do współpracy przy płycie zaprosiła grono wyśmienitych producentów. Są tacy, z którymi pracuje od lat – Agim Dżeljilji, Bogdan Kondracki czy Stanisław Koźlik (współtworzący projekt Sampler Orchestra, odpowiedzialny za rejestracjęwiększości wokali). Z niektórymi artystka pracowała po raz pierwszy – ceniona na świecie producentka An On Bast, równieżuznany na scenie muzyki elektronicznej Manoid, krakowski producent Good Paul, debiutant Adams Brass. Na płycie usłyszmy też głosy Buslava i Baascha, a w piosence „Od Dziecka” Novice towarzyszy jej córka – Nina (obecna również na poprzednim krążku „Heart Times” 2013). Novika od lat jest jedną z najaktywniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej i klubowej. Współpracowała m.in. z Andrzejem Smolikiem, Fiszem czy Skubasem, wydała trzy solowe albumy (ostatni „Heart Times” z 2013 roku) i regularnie występuje w klubach w całej Polsce. Od października 2017 r. prowadzi audycję „Lekkość Bitu” w Chilli Zet (wcześniej m.in. Radiostacja, Radio BIS, Roxy FM i Czwórka). Lista utworów: 1. Lekko 2. Unsafe 3. Słabości ft. Buslav 4. Para 5. Friends in need ft. Buslav 6. Box ft. Baasch 7. Od dziecka ft. Nina 8. Emotika ft. Baasch 9. Ella 10. Sorro

42,90 zł
39,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

41
Światła w jeziorze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła w jeziorze
Niedostępny
Brak

Gdy po dwóch latach kompletnej uczuciowej suszy, dopadnie cię klęska urodzaju, możesz mieć problem z wyborem. Karolina jest zabawną i błyskotliwą dziewczyną, od roku zakochaną bez wzajemności w koledze z pracy. I oto któregoś dnia spotyka go nad jeziorem, a wszystko się zmienia. Że jednak świat bywa złośliwy, na drodze Karoliny staje nie tylko Kuba, ale i pewien nieprawdopodobnie seksowny Włoch... Przezabawne perypetie miłosne i rodzinne głównej bohaterki są tematem pierwszej obyczajowej powieści Gosi Lisińskiej z serii „Miłość w Tychach”. „Światła w jeziorze” to zabawne perypetie miłosne przebojowej i pewnej siebie Karoliny Wójcik, która po kilku latach samotności, z dnia na dzień staje przed trudnym wyborem... Ta lekka, zabawna i skomplikowana historia, zapewni Wam nie mało wrażeń, a nim się obejrzycie, zapragniecie kolejnej części. Ewelina Żyła – RedGirlBooks „Światła w jeziorze” to zabawna i niesamowicie naturalna historia rezolutnej Karoliny, której życie pokazuje, że los miewa dla nas nieraz niecne plany, w szczególności, jeżeli mowa o nieokiełznanym uczuciu, jakim jest miłość. Zaskakująca, wciągająca i pełna miłosnych uniesień opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, na to, co naprawdę ważne. Kamila Orłowska – Camilleshade books Rewelacyjne i zabawne, z dużą dawką humoru i porcją erotyzmu, takie właśnie jest „Światło w jeziorze”! Dawno nie czytałam tak dobrej komedii romantycznej! Trio, piękna Karola, zabójczy Kuba i ponętny Włoch – Rob, skradli moje serce. Agnieszka Rybska – Blonderka.pl Gosia Lisińska stworzyła opowieść, która mogłaby przydarzyć się każdej z nas. Jednocześnie zabawna i życiowa historia o zakrętach życia i przewrotności losu. Pamiętajcie, że kiedy zbyt długo marzymy o miłości, możemy ją dostać w podwójnej dawce – a to doprowadzi do wielu skomplikowanych, acz ciekawych sytuacji. „Światła w jeziorze” to codzienność opowiedziana w niecodzienny sposób. Justyna Leśniewicz – Książko, miłości moja „Światła w jeziorze” to idealne połączenie doskonałego humoru oraz seksownego romansu. Będzie gorąco, zmysłowo i zabawnie. Historia Karoliny pochłonie Was w mgnieniu oka i nie pozwoli odłożyć książki, dopóki nie poznacie zakończenia. To życiowa, ale posypana odrobiną magii powieść, która umili długie zimowe wieczory. Meg Adams – Niegrzeczne Dziewczyny Recenzują Lekka, zabawna, seksowna, po prostu bardzo kobieca książka! „Światła w jeziorze” to powieść, w której każda z nas odnajdzie cząstkę siebie. Ewelina Nawara – myfairybookworld.pl

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

42
Mechanika kwantowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechanika kwantowa
Dostępny3 szt.

Jest to podręcznik dla studentów, którzy (na poważnie) rozpoczynają studiować mechanikę kwantową. Zasadniczym celem autora było intuicyjne i przejrzyste poprowadzenie wykładu. Liczne trudności matematyczne są szczegółowo omówione – co odciąża osobę studiującą i ułatwia jej skupienie się na meritum fizycznym. Dobór i zakres materiału są czysto autorskie, lecz odpowiadają typowemu kursowi uniwersyteckiemu na trzecim roku studiów fizyki.

33,60 zł
30,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,69 zł

43
Bajki czytane. Część 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki czytane. Część 1. Audiobook
praca zbiorowa, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Album dla najmłodszych prezentujący klasyki bajek w postaci opowieści audio. Przejdź się wspólnie na spacer z Czerwonym Kapturkiem do babci, popływaj w morzu z Małą Syrenką, zatańcz walca z Pięką i Bestią. Kunszt lektorski aktorki oprawiony magiczną muzyką zachęca dzieci do zapoznania się z najbardziej znanymi klasykami bajek. Pozycja mocno wyróżnia się na rynku polskim jakością wykonania oraz wspaniałymi ilustracjami. Pierwsza część zawiera popularne bajki „Kot w butach”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Mała Syrenka” oraz „Piękna i Bestia”. W sprzedaży wraz z książeczką zawierającą teksty wszystkich bajek

17,99 zł
Powiadomienie
44
Julka. Dziewczyna z biglem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julka. Dziewczyna z biglem
Niedostępny
Brak

Aneta Wojciechowska – wieloletni pedagog, terapeuta, laureatka Brązowego i Srebrnego Krzyża Zasługi za Pracę Terapeutyczną na rzecz Osób Niepełnosprawnych od Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Praca z niepełnosprawnymi to jej pasja. Wychowała wiele pokoleń zwyczajnych-niezwyczajnych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. To zbiór kilkunastu historii: szczerych, osobistych, spontanicznych, które wydarzyły się naprawdę. To krótka opowieść o relacjach Julki – dziewczyny z mózgowym porażeniem dziecięcym – ze światem. Wesołych i smutnych. Prostych i pogmatwanych – jak życie Julki. I prezent dla niej na 18. urodziny!

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

45
Astra kolaboratis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astra kolaboratis
Niedostępny
Brak

Przejmujemy coraz to nowe ekosystemy. Wyniszczamy je, a potem zostawiamy na pastwę losu. Idziemy dalej... Nie jesteśmy ssakami. Jesteśmy wirusami. Zarazą... Bliżej nieokreślona przyszłość. W świecie niedoskonałym pojawia się marzyciel. Kesjasz, dzięki swoim tekstom, zdobywa coraz większą sławę. Głowa Rządu w obawie przed powstaniem zagrażającej rządzącym opozycji zmusza go do wzięcia udziału w tajnej ekspedycji. Na końcu tej drogi bohater otrzyma szansę stworzenia świata doskonałego. Jak bardzo zboczy z kursu w dążeniu do ideału?

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

46
Inteligentny transport - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inteligentny transport
Dostępny65 szt.

„Henry Ford, wprowadzając w 1903 r. na rynek model T swego auta, zrewolucjonizował transport. Od ponad 115 lat kierowcy komunikują się za pomocą tylko kilku sygnałów, używając jedynie świateł i klaksonu, a ci niegrzeczni – także palca środkowego. Dziś diametralnie zmienia się sposób wykorzystywania pojazdów i ich interakcji z otoczeniem. Na naszych oczach dokonuje się kolejna rewolucja. Nadchodzi transport autonomiczny... Początek programowego wdrażania Inteligentnych Systemów Transportowych ITS w Polsce przypada na lata 2007–2013. W tym jakże krótkim czasie nasz polski rynek ITS przebył niebywałą ewolucję od tak zwanego rynku dostawcy oferującego niszowe, wyspowe rozwiązania do jego pełnej otwartości, zarówno pod względem biznesowym, jak i technologicznym. Krzysztof Modelewski stał się jedną z kluczowych postaci tej transformacji. Jako absolwent Politechniki Warszawskiej, posiadający multidyscyplinarną wiedzę z zakresu technologii informatycznych, transportu i zarządzania, stał się członkiem głównych zespołów pracujących nad przygotowaniem systemowego wdrażania Inteligentnych Systemów Transportowych, a następnie projektowaniem i budową ITS w Polsce. Zdobyte doświadczenie zawodowe, zdolność syntetycznego myślenia oraz tak zwane lekkie pióro (rzadkie w świecie inżynierów) zaowocowały też jego niemałym dorobkiem publikacyjnym, w tym wydaniem tej książki. Książka Inteligentny transport wprowadza czytelnika w zaawansowany obszar wiedzy w sposób bardzo przystępny i systematyczny. Wyjaśnia skomplikowane kwestie rozwiązań technologicznych poprzez pryzmat potrzeb i problemów we współczesnym świecie transportu. Książka pozwoli czytelnikowi odnaleźć klucz do zrozumienia mechanizmów inteligentnego transportu w świetle dzisiejszych norm i światowych standardów. Pragnę polecić tę pozycję zarówno adeptom czy praktykom sztuki inżynierskiej, jak i czytelnikom nietechnicznym, związanym z problematyką współczesnego rynku transportowego”. – dr inż. Marek Litwin, Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

47
Nie ma przypadków. Wspomnienia terapeutki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma przypadków. Wspomnienia terapeutki
Niedostępny
Brak

Książka opowiada prawdziwe historie o zmaganiu się z uzależnieniem, współuzależnieniem, przemocą, o wychodzeniu z roli ofiary, radzeniu sobie z traumami i negatywnymi emocjami. Przedstawia fragmenty pracy terapeutycznej, w której autorka stosuje różne, niekiedy niestandardowe techniki. Opisane historie dają nadzieję osobom znajdującym się w podobnych sytuacjach. Innowacją tej książki jest łączenie pracy terapeutycznej z wykorzystywaniem Mapy Świadomości według Davida R. Hawkinsa. Łucja Szajda jest specjalistą psychologiem klinicznym oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień i współuzależnienia. Były wykładowca akademicki i biegły sądowy. Od wielu lat pracuje z osobami uzależnionymi od alkoholu, hazardu, zakupów, Internetu, komputera oraz z ich rodzinami – Dorosłymi Dziećmi Alkoholików. Ukończyła wiele kursów, szkoleń, w tym między innymi psychoterapię zorientowaną na proces czy hipnoterapię pod kierunkiem prof. Jerzego Aleksandrowicza. Stosuje hipnozę i regresję hipnotyczną w poprzednie wcielenia. Posiada I i II stopień reiki oraz reiki tybetańskie. Jest kierownikiem jednej z poradni terapii uzależnień i współuzależnienia we Wrocławiu. W swojej pracy terapeutycznej jest pod stałą superwizją i ciągle poszukuje nowych skutecznych sposobów pomagania ludziom. Stosuje integratywne podejście terapeutyczne

36,00 zł
26,28 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

48
A żaby grały mi do snu? Wspomnienia lekarki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A żaby grały mi do snu? Wspomnienia lekarki
Niedostępny
Brak

Maria Zoll-Czarnecka (1928-2016), siostra profesora Andrzeja Zolla, pediatra, nazywana Lekarzem Bezdomnych, opowiada o swoim domu rodzinnym, dzieciństwie, młodości przypadającej na czas II wojny światowej i dalszym życiu w czasach PRL-u oraz działalności społecznej. Zabawne anegdoty, ciekawe gawędy i poruszające historie zostały zilustrowane niepublikowanymi wcześniej zdjęciami z archiwum domowego rodziny Zollów i Czarneckich. Wszystko to składa się na barwną opowieść o niepokornej, tryskającej optymizmem kobiecie, która swoją radością, humorem i siłą potrafiła zmieniać świat na lepsze. Publikację opracowała Patrycja Cicha – ur. 1982, doktor nauk społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, polonistka i pedagog.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

49
Przełęcz samobójcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przełęcz samobójcy
Dostępny16 szt.

Poruszająca historia dziewczyny w dzieciństwie wykorzystywanej seksualnie, zmagającej się ze schizofrenią. Okaleczenia fizyczne, wielokrotne próby samobójcze, nieudane związki, gwałt, pobyty w szpitalach i ośrodkach psychiatrycznych mające na celu wydostanie się z otchłani smutku, rozpaczy i braku sensu życia. Nieoczekiwana ciąża, pojawienie się małej, bezbronnej istoty, stwarzającej mikroświat, nagle pomogła wydostać się z ciemności. Od tego momentu życie bohaterki stąpa po cienkiej linii między zrodzonym uczuciem nadziei i miłości a okrutną chorobą. Co przeważy w tej nierównej walce o przetrwanie? Czy w takich okolicznościach jest jeszcze miejsce na wiarę w siebie? Nieodłącznym elementem tych wielu tragicznych zdarzeń jest siła rodziny, opiekunów medycznych, którzy pomagają mimo wszystko. Choroba duszy potrafi zabrać wszystko ? radość, piękno życia, godność. Wszystko to zebrane w pamiętnikarskiej relacji będącej świadectwem przede wszystkim nieuświadomionej ogromnej siły wewnętrznej. W ręce czytelników oddajemy pierwszą część tej wzruszającej opowieści, z niecierpliwością oczekując dalszego ciągu tej tragicznej historii.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

50
Polityki pisma. Szkice plenerowe z pajdocentrycznej nowoczesności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityki pisma. Szkice plenerowe z pajdocentrycznej nowoczesności
Niedostępny
Brak

„Czy można mówić, że dysleksja ma negatywny wpływ na rozwój intelektualny, skoro prawdopodobnie cechowała takich „geniuszy z oślej ławki”, jak Andersen, Edison, Mickiewicz, Einstein czy Churchill? Jak zabawki edukacyjne realizują różne wymiary polityki pisma, nawet wówczas gdy pozornie dotyczą dzieci nie poddanych jeszcze „właściwemu” treningowi alfabetyzacji? Czy tendencje kontrtekstowe i kontrpiśmienne prowadzą do porzucenia idei tekstu jako formy reprezentacji doświadczenia na rzecz alternatywnych form ekspresji? Wydawałoby się, że problematyka piśmienności w czasach powszechnie nazywanych erą „po końcu Galaktyki Gutenberga” została już na tyle spetryfikowana, iż nie wzbudza wielkiego zainteresowania (...). Książka warszawskiej kulturoznawczyni i antropolożki udowadnia, że należy wstrzymać się z tak kategorycznymi osądami: ideologia i polityka pisma ciągle rezonują i wyznaczają istotne pola dyskursu o naszej współczesności, także polskiej, bo tą ostatnią głównie zajmuje się autorka. Jak pisze ona bowiem we wstępnych uwagach, celem jej rozważań jest ukazanie wpływu określonych ideologii piśmienności na kształt dominujących dyskursów polskiej kultury współczesnej, związanych z wychowaniem dzieci, a dokładniej z preferowanym społecznie kształtowaniem ich habitusu piśmiennego, a także – choć w nieco mniejszym stopniu – o pokazanie tendencji, które z tymi ideologiami wchodzą w rozmaite napięcia”. – z recenzji Wojciecha J. Burszty

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

Wróć do góry