hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 6 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Slime, zestaw Super Big (Tuban), na drugim Slime, zestaw Super Pro (Tuban). Kolejny produkt to Kronos 2/2018. Schelling (praca zbiorowa) oraz Karty do gry Copag 100% Plastic Poker size Jumbo Index granatowe.
1
Slime, zestaw Super Big - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slime, zestaw Super Big
Tuban, Tuban
Dostępny
43 szt.

Przedstawiamy twój zestaw do stworzenia idealnego Slime'a! Zawiera wszystko, co niezbędne do samodzielnego tworzenia glutów. Zawartość opakowania: • 1 litr kleju PVA, • 500 ml aktywatora, • miska, • styropianowe kulki, • 3 kolory brokatu, • plastikowy pojemniczek na slime, • szpatułka do mieszania, • instrukcja.

63,90 zł
56,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,67 zł

16 osób kupiło
2
Slime, zestaw Super Pro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slime, zestaw Super Pro
Tuban
Dostępny
39 szt.

Przedstawiamy zestaw do stworzenia idealnego Slime'a! Zawiera wszystko, co niezbędne do samodzielnego tworzenia glutów. Zawartość opakowania: • 500 ml kleju PVA, • 250 ml aktywatora, • styropianowe kulki, • 3 kolory brokatu, • pojemnik z zakrętką do przechowywania slime, • szpatułka do mieszania, • instrukcja krok po kroku, żeby wykonać idealny Super Slime.

52,99 zł
46,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,36 zł

3 osoby kupiły
3
Kronos 2/2018. Schelling - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 2/2018. Schelling
Dostępny
11 szt.

W numerze m.in.: – Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling, Światowieki. Ułamek z roku 1811, – Christophe Bouton, Czas i wolność, – Markus Gabriel, Filozofia czasu w Światowiekach Schellinga, – Catherine Malabou, Przyszłość Hegla. Plastyczność, czasowość, dialektyka. Wstęp, – Søren Kierkegaard, Bojaźń i drżenie. Epilog, – Michał Otorowski, Dzień XXXVII: Wahania Naturalisty, – Paweł Rzewuski, Filozofia demiurgizmu, – Marek Blaszke, Miłość i medycyna, – Jan Tokarski, Andrzej Walicki i Leszek Kołakowski – korespondencja.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
4
Karty do gry Copag 100% Plastic Poker size Jumbo Index granatowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry Copag 100% Plastic Poker size Jumbo Index granatowe
Dostępny
35 szt.

Talia kart do pokera marki Copag. Karty z powiększonymi indeksami, pokryte plastikiem, 55 listków.

29,40 zł
24,11 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,29 zł

2 osoby kupiły
5
Pasujesz tu najlepiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasujesz tu najlepiej
Dostępny
51 szt.

Czy pływaczka musi naprawdę pływać? Kto z nas nie boi się tajemniczej postaci zakradającej się w nocy po schodach? Jak zwabić ukochaną osobę, kiedy nie mamy odwagi opowiedzieć jej o naszych potrzebach? Czy uda nam się spokojnie usiąść przy jednym stole z kimś, kogo traktowaliśmy jak własne dziecko, dopóki niepostrzeżenie nie zaczął się spotykać z naszym byłym partnerem? To nie poradnik, ale autorka udzieli nam pewnych życiowych podpowiedzi. W szesnastu krótkich tekstach Miranda July opowiada historie ludzi zakochanych, samotnych, poszukujących, często zagubionych, ale jednak wierzących w to, że się uda. „Mistrzyni absurdu powraca. W opowiadaniach July kryje się znów neurotyczność z posmakiem czułej pokraczności, która nie irytuje, ale bezpiecznie balansuje na skraju absurdu i wyższej formy odczuwania. Bohaterowie July to samotnicy gotowi na ogromne przemiany, ale trzymani w ryzach przez własne lęki. Ich nieokiełznana wyobraźnia jest jak mechanizm zapalający fabułę, który nie wygasa w czytelniku po lekturze” – Księgarka na regale. „Pisarstwo July jest kapryśne, postaci czasem poruszają się jak we śnie... ale nikt tak dobrze jak July nie rozumie podstawowych, ludzkich prawd i nikt nie mówi tak otwarcie o naszej potrzebie przynależności i akceptacji” – „The Guardian.” „Te wspaniałe opowiadania mają jedną fantastyczną, rzadką – ale niezbędną – cechę: są zaskakujące” – George Saunders.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
6
Piżmowół arktyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piżmowół arktyczny
Collecta
Dostępny
200 szt.

PIŻMOWÓŁ ARKTYCZNY kolekcjonerskiej firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 gatunków, podzielonych na 9 kategorii i 4 grupy cenowe: S-small; M-medium; L-large; XL- X large; oraz figurki deluxe i akcesoria.

26,60 zł
23,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
7
Koronowana Służebnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koronowana Służebnica
Dostępny
7 szt.

Zbiór nauk nowennowych wygłoszonych przez arcybiskupa Grzegorza Rysia na Jasnej Górze. Jak we wstępie piszą Ojcowie Paulini, te unikalne rozważania są głęboko ewangeliczne i głęboko ludzkie: „Autor wielokrotnie pozwolił, by z Jego słów przebijała miłość, synowska czułość i wierność wobec Bogurodzicy, którą jasnogórska Ikona przedstawia, i wobec Jezusa Chrystusa, do którego wszystko, co jasnogórskie, ma prowadzić”. W książce zamieszczono wyjątkową mapkę – Wizerunek Jasnogórskiej Maryi. Przed każdym rozdziałem zostały wyodrębnione poszczególne fragmenty Ikony, ku którym prowadzą rozważania. Jest to pomoc dla wszystkich w osobistym i intymnym odkrywaniu Służby, jaką pełni Jasnogórska Matka Kościoła i Królowa Polski. Koronowana Służebnica to pozycja, dzięki której Czytelnik może odkryć dla siebie maryjną i jasnogórską ścieżkę do Boga.

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
8
Wazuś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wazuś
Dostępny
4 szt.

Imma jest cenionym artystą, do którego chętnie ściągają okoliczni mieszkańcy, by zaopatrzyć się w piękne naczynia i zastawy obiadowe oraz kawowe. Pewnego dnia tworzy niewielki, różniący się od innych wazon. Wazuś marzy, by – podobnie jak inne dzieła Immy – wzbudzić zachwyt któregoś z klientów i tym samym znaleźć swego nabywcę. Jednak zamiast tego spotyka się tylko z odrzuceniem, samotnością i gorzkim rozczarowaniem, co sprawia, że powstają na nim kolejne pęknięcia i dziury. Kiedy jest przekonany, że nie nadaje się już do niczego, niespodziewanie okazuje się, że właśnie dzięki tym wszystkim trudnym doświadczeniom teraz może służyć innym – w sposób, o jakim nawet nie śnił. Przez każde nasze pęknięcie, ból i zranienie, może przeświecać światło Stwórcy, który wszystko, co złe i trudne, potrafi zamienić w dobro.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
9
Warcaby (Seria gier klasycznych) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warcaby (Seria gier klasycznych)
Dostępny
18 szt.

Klasyczna gra dla całej rodziny. Rozwija proces logicznego myślenia, a przede wszystkim bawi i uprzyjemnia czas spędzony z najbliższymi. Liczba graczy - 2, wiek 6+

37,90 zł
32,97 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,93 zł

1 osoba kupiła
10
Zeszyty Komiksowe 26/2018. Religia w komiksie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty Komiksowe 26/2018. Religia w komiksie
Dostępny
13 szt.

Religia jest jednym z wielkich tematów, od zarania ludzkości inspirujących artystyczne działania. Pod tym względem komiks niczym się nie różni od reszty świata sztuki. Ogrom możliwości tematycznych oferowanych przez religię, pomnożony przez różnorodność autorskich postaw i poglądów, daje nieograniczone pole do zagospodarowania, z czego ludzie parający się opowiadaniem historyjek obrazkowych skrzętnie korzystają, a co zarazem skutecznie utrudnia badaczom prowadzenie kompleksowych, zakrojonych na szeroką skalę badań, a przy tym motywuje ich do indywidualnych poszukiwań (w ten sposób otrzymujemy równie wielki zbiór potencjalnych odczytań). Odzwierciedlenie tego stanu rzeczy można odnaleźć w spisie treści niniejszego numeru: począwszy od tekstów zajmujących się oczywistymi, choć niełatwymi do interpretacji (bo piętrzącymi różne pułapki), koligacjami świata, postaci i postępków superbohaterów z uniwersalnymi czy raczej ogólnoświatowymi wierzeniami (Zawrotny, Gąsowski), poprzez analizy utworów jawnie korzystających (choć każdy na swój sposób) z tematyki religijnej (Szyłak, Wnęk, Lara, Lichtblau), na artykułach ukazujących żywotność motywów antycznych w kulturze popularnej (Matusiak, Adamiec) kończąc. (Całość już tradycyjnie dopełniają komiksy, których autorzy postanowili zmierzyć się z religijnym wyzwaniem.) I wiemy, że na tym się nie skończy: w niedalekiej przyszłości będą powracać ujęcia i propozycje, dla których w tym numerze zabrakło miejsca. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy poprzestali na artykułach nawiązujących do tematu przewodniego. Dlatego i tym razem proponujemy odrobinę odmienności – japońskie wojaże jednego z czołowych polskich twórców, Przemysława Truścińskiego, przegląd twórczości Marcina Podolca, a także analizę popularnej internetowej serii Gunshow. Zapraszamy do lektury. W numerze m.in.: – Przemysław Zawrotny – Zamiana herosa w superherosa, – Mirosław Wnęk – Przychodzi diabeł do spowiedzi... Katolicyzm Daredevila, – Jerzy Szyłak – Ten, który kształtuje postaci.

19,90 zł
16,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
11
I'm a Genius Science. Magia kryształów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I'm a Genius Science. Magia kryształów
Lisciani
Dostępny
19 szt.

Odkryj cuda natury! Magia kryształów to świetne laboratorium naukowe zawierające wszystko to, co jest niezbędne do stworzenia wielobarwnych kryształów w sposób łatwy i bezpieczny! Wszystko, co należy zrobić, to wymieszać reagenty zgodnie z zawartym w zestawie bogato ilustrowanym przewodniku i włożyć misję do groty. Po krótkim czasie zaczną tworzyć się spektakularne „klejnoty” o fantastycznych kształtach. Ilustrowany dokładnie podręcznik wyjaśni wszystko, co należy zrobić, a także przedstawi różne rodzaje kryształów, które możemy obserwować w przyrodzie i w naszym życiu codziennym. Tworzenie kryształów będzie dla dzieci świetną zabawą! Rozmiar opakowania: 20.0 x 26.5 x 5.6 cm

49,10 zł
43,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,40 zł

1 osoba kupiła
12
Niepojęty. 100 opowiadań o Bogu i nauce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepojęty. 100 opowiadań o Bogu i nauce
Dostępny
39 szt.

Odkryj cuda wszechświata ze Stwórcą. Niemożliwe jest wyobrazić sobie Boga. On rządzi czasem, stwarza światło i słowem powołuje rzeczy do istnienia – od największych gwiazd, aż do najmniejszej rozgwiazdy. Bóg jest potężnym, mającym cel, osobistym i nieporównywalnym z niczym i nikim Stworzycielem. Psalm 19,1 mówi: „Niebiosa głoszą chwałę Boga, dzieło rąk Jego nieboskłon obwieszcza”. Niepojęty ukazuje majestat stworzenia za pomocą odkryć naukowych, fotografii i oryginalnych ilustracji. Tych 100 opowiadań pobudza do zachwytu nad Bożą kreatywnością, dzięki dogłębnemu spojrzeniu na: – kosmos, galaktyki, planety i gwiazdy, – Ziemię, geologię, oceany i pogodę, – zwierzęta – od gołębi po dinozaury, – nasz umysł, ciało i wyobraźnię. Każde opowiadanie ma część zatytułowaną „zdumiewające”, zawierającą fascynujące fakty, ćwiczenia do wykonania oraz modlitwę kończącą. Niepojęty. 100 opowiadań o Bogu i nauce pomoże dzieciom odkryć wspaniałe Boże stworzenie!

74,90 zł
58,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 16,48 zł

1 osoba kupiła
13
Sidła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sidła
Dostępny
32 szt.

Samobójstwo? Morderstwo? Przypadek? Ciało młodej kobiety zostaje znalezione na skwerze amerykańskiego miasta. Brak jakichkolwiek śladów popełnienia zbrodni zbija z tropu lokalną policję. Jeden mały element nie pasuje do układanki... Detektyw Deciese, francuski imigrant, zaczyna śledztwo. Tropy, za którymi podąży, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic rodziny Hardów. Kto wpadnie w sidła? Następna ofiara, morderca czy detektyw? Grażyna Bacewicz – wybitna polska kompozytorka i skrzypaczka, urodziła się 5 II 1909 w Łodzi, zmarła 17 I 1969 w Warszawie. Jako solistka występowała na najważniejszych scenach na całym świecie. Pokolenia muzyków wychowywały się na jej kompozycjach. Sidła to niezwykła powieść kryminalna, odkrywająca nową, dotychczas nieznaną, twarz artystki. Jedyna powieść jednej z najważniejszych polskich kompozytorek XX w.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

14
TORPEDO. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TORPEDO. Winyl
Singers Novi, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

15
Farmaceuta z Auschwitz. Historia zwyczajnego zbrodniarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Farmaceuta z Auschwitz. Historia zwyczajnego zbrodniarza
Dostępny
18 szt.

Kiedy przeciętny człowiek staje się oprawcą... Przejmujący reportaż historyczny o Victorze Capesiusie, uprzejmym przedstawicielu farmaceutycznym, który po wcieleniu do SS z czasem stał się głównym aptekarzem w Auschwitz. Opowieść o człowieku, który z obojętnością przeprowadzał selekcje nowo przybyłych więźniów, odmawiał wydawania chorym potrzebnych im leków i rozdzielał cyklon B używany w komorach gazowych – gromadząc przy tym fortunę ze zrabowanych kosztowności i wyrwanych złotych zębów. Po wojnie konsekwentnie wypierał się swoich zbrodni, próbował manipulować świadkami w czasie procesów i śmiał się w twarz ofiarom. W więzieniu spędził jedynie niewielką część zasądzonego wyroku i dożył spokojnej starości otoczony szacunkiem sąsiadów... Farmaceuta z Auschwitz to opowieść o tym, jak w szczególnych okolicznościach zwykły człowiek może się zamienić w potwora. Opierając się na zebranych dokumentach i relacjach świadków, autorka osadza historię Capesiusa w znacznie szerszym kontekście. Odsłania bliską współpracę koncernów chemicznych z hitlerowcami oraz kulisy powojennych, często nieudanych, rozliczeń zbrodni nazistowskich. Dokumentując życiorys Victora Capesiusa, Patricia Posner pokazuje czytelnikom przerażający świat chciwości, okrucieństwa i obojętności. Historia „farmaceuty z Auschwitz” szokuje i skłania do zawsze aktualnej refleksji nad „banalnością zła” – Mateusz Łabuz, założyciel portalu II wojna światowa www.wwii.pl. „Bardzo ważna książka” – rabin Abraham Cooper, Centrum Szymona Wiesenthala.

45,99 zł
32,65 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,34 zł

16
FERAL ROOTS. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FERAL ROOTS. Winyl
Sons Rival, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

153,90 zł
141,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

17
Mistrz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz
Dostępny
164 szt.

Czternaście tekstów składających się na niniejszą książkę prezentuje w sposób niezwykle zajmujący i wieloaspektowy dzieło Przybylskiego, niektórzy autorzy koncentrują się na jednej pozycji (czasem jej fragmencie), inni dążą do szerszych diagnoz i rozpoznań, posługując się kryterium genologicznym bądź problemowym, lub prezentują nieznane dotąd wymiary i konteksty tej twórczości (np. korespondencję z Tadeuszem Różewiczem, okoliczności ostatniego okresu życia Przybylskiego). Ta kalejdoskopowa wielość i różnorodność konsekwentnie odsłania najbardziej wyraziste cechy postawy autora Klasycyzmu czyli Prawdziwego koniec Królestwa Polskiego. Co równie istotne, składająca się na książkę mozaika autorskich głosów jest jednocześnie niezwykle cenną prezentacją różnych eseistycznych szkół, zainspirowanych bez wątpienia dykcją samego Mistrza. Co wynika z lektury tekstów Przybylskiego? Recenzowana książka dobitnie uświadamia, że jego dorobek, zwłaszcza dziś, to niezwykle ważne zobowiązanie dla polskiej humanistyki, dzieło domagające się podjęcia i kontynuacji. Zebrane szkice inspirują do przedsiębrania własnych hermeneutycznych poszukiwań, a także do stawiania sobie wysokich standardów naukowych i etycznych, co niezwykle cenne we współczesnym świecie nastawionym przede wszystkim na pragmatyczne cele. Autorzy i autorki monografii podjęli się syntetycznej bądź analitycznej lektury właściwie wszystkich dzieł Przybylskiego, ale też jego osobowości twórczej, postawy intelektualnej (uwzględniając wpływ, jaki na kształtowanie się jej wywarły przyjaźnie z Jerzym Nowosielskim czy Tadeuszem Różewiczem). Zarazem, co niezwykle istotne, w poświęconych mu studiach i szkicach starali się (z pełną świadomością, że nie dorównają mistrzowi), sprostać sztuce eseistycznej swojego bohatera – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli gatunku w minionym stuleciu, odważnego hermeneuty, zawierzającego i solidnemu filologicznemu rzemiosłu, i sile duchowego przeżycia, egzystencjalnego doświadczania czytanych tekstów kultury.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

18
Kodeks postępowania karnego Tom 2 Komentarz do art. 167-296 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania karnego Tom 2 Komentarz do art. 167-296
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Komentarz zawiera obszerną analizę przepisów regulujących dowody i środki przymusu. Szczególne znaczenie mają te części opracowania, które odnoszą się do nowych przepisów, np. dotyczących dowodów nielegalnych, ponieważ kwestie te powodują najwięcej trudności interpretacyjnych. Autor szczegółowo omówił zagadnienia budzące wątpliwości, wobec których zajął jednoznaczne stanowisko, a wywód poparł argumentami przytaczanymi w doktrynie i judykaturze. Publikacja zawiera również szczegółowe omówienie ostatnich zmian do kodeksu, w tym dotyczących m.in.: - możliwości zabezpieczenia wykonania przepadku przedsiębiorstwa również na mieniu osoby fizycznej; - dopuszczalności kontroli i utrwalania treści rozmów telefonicznych w przypadku nowych przestępstw; - możliwości zwrócenia się sądu lub prokuratury do właściwego naczelnego organu administracji rządowej o zwolnienie świadka od obowiązku zachowania tajemnicy; - obowiązku uzyskiwania informacji z centralnej ewidencji kierowców oraz z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego prowadzonej przez Policję, dotyczących oskarżonego w postępowaniu w sprawach o przestępstwa w ruchu lądowym.

329,00 zł
296,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 32,90 zł

19
Prawo do sądu administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo do sądu administracyjnego
Niedostępny
Brak

Książka zawiera omówienie problematyki prawa do sądu administracyjnego w odniesieniu do prawa międzynarodowego, w tym reżimu prawnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rady Europy i Unii Europejskiej. Ponadto zwrócono szczególną uwagę na sposób podejścia wybranych ustawodawstw europejskich do realizacji prawa do sądu administracyjnego. Przedstawiono jego genezę oraz ewolucję historyczną w Polsce, aktualny standard przewidziany na poziomie konstytucyjnym oraz realizację najważniejszych jego elementów na płaszczyźnie ustawowej. Ciekawym uzupełnieniem treści książki są liczne schematy graficzne, które mogą być pomocne w zrozumieniu omawianej tematyki.

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

20
Kobiety ze Śląska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety ze Śląska
Dostępny
56 szt.

Dziesięć wyjątkowych kobiet ze Śląska. Każda osiągnęła wielki sukces. Piosenkarki Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec i Kasia Moś, Miss Polonia Karina Wojciechowska, aktorka Jolanta Fraszyńska, bizneswoman Marta Frank, pisarka Anna Diewit-Meller, prezenterki i dziennikarki Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalista Master Chefa Kinga Paruzel – wszystkie bohaterki tej książki podkreślają, że Śląsk zajmuje w ich sercu ważne miejsce. Dziesięć niezwykłych rozmów, dzięki którym poznasz bliżej śląskie kobiety sukcesu.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

21
Wybrane zagadnienia modelowania przęseł mostów belkowych z dźwigarów zespolonych stalowo-betonowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane zagadnienia modelowania przęseł mostów belkowych z dźwigarów z...
Dostępny
6 szt.

Konstrukcje zespolone stalowo-betonowe tworzą formy konstrukcyjne, w których dąży się do optymalnego wykorzystania materiałów – umiejscawia się stal w strefie rozciąganej, natomiast beton w strefie ściskanej. Dążąc do ich efektywnej współpracy, zespala się je przy pomocy połączenia ścinanego. W ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój konstrukcji mostowych zespolonych stalowo-betonowych, jako konsekwencja wdrażania nowego systemu zespalania composite dowels. Powstają nowe formy strukturalne łączenia stali z betonem. Koniecznym następstwem rozwoju technologii jest rozwój metod obliczeniowych. Niniejsza praca stanowi próbę przybliżenia metod projektowania przęseł mostów belkowych z konwencjonalnych (klasycznych) dźwigarów zespolonych stalowo-betonowych. Położono nacisk na wybrane zagadnienia charakterystyczne dla współczesnych sposobów modelowania konstrukcji zespolonych. Przedstawiono obszerny przykład obliczeniowy z zakresu modelowania oraz wymiarowania konstrukcji tego typu. Wrocławska Seria Wydawnicza Inżynierii Mostowej Dwanaście lat temu postanowiliśmy udostępnić dorobek wrocławskiej szkoły mostowej, co zaowocowało pomysłem wydawniczym „Wrocławska Seria Wydawnicza Inżynierii Mostowej”. Mieliśmy wówczas nadzieję wydawać rocznie przynajmniej jedną pozycję serii, która będzie dotyczyć aktualnych problemów polskiej inżynierii mostowej. Pragniemy, by poszczególne tomy były ściśle związane z praktyką inżynierską i równocześnie miały walor dydaktyczny. Seria adresowana jest do inżynierów i studentów chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych osiągnięć inżynierii mostowej. Przewidywaliśmy, że w serii wydawane będą głównie prace autorów ze środowiska wrocławskiego, ale dopuszczamy możliwość wydawania również prac autorów z innych środowisk.

35,70 zł
29,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,71 zł

22
Belkowe mosty betonowe budowane metodami wspornikowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Belkowe mosty betonowe budowane metodami wspornikowymi
Dostępny
6 szt.

Od Autorów: Metodę betonowania wspornikowego zastosował po raz pierwszy, w roku 1930, brazylijski inżynier Emilio H. Baumgart podczas budowy żelbetowego mostu nad Rio de Peixe. Intensywny rozwój tej metody nastąpił w Europie po II wojnie światowej. Pierwsze zastosowanie montażu wspornikowego segmentów betonowych miało miejsce podczas budowy mostu Choisy-le-Roi pod Paryżem w roku 1965. Pierwsze polskie zastosowanie tej nowatorskiej technologii było dziełem Maksymiliana Wolfa i Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Polsce mosty z betonu sprężonego wznoszone metodą betonowania wspornikowego stały się konkurencyjne w stosunku do konstrukcji stalowych i zaczęły być szeroko stosowane. Zakład Mostów Politechniki Wrocławskiej współpracował przy projektowaniu i budowie mostu autostradowego przez Wisłę w Toruniu (1998), przez Odrę w Opolu (1999) i przez Wełtawę w ciągu autostrady D8 w Czechach (1996) oraz przy niektórych późniejszych realizacjach. Zdobyte doświadczenia zawarto w niniejszej pracy, która może stanowić pomoc dla studentów i inżynierów pragnących pogłębić swoją wiedzę dotyczącą projektowania i budowy mostów metodami wspornikowymi. Wrocławska Seria Wydawnicza Inżynierii Mostowej Dwanaście lat temu postanowiliśmy udostępnić dorobek wrocławskiej szkoły mostowej, co zaowocowało pomysłem wydawniczym pt. „Wrocławska Seria Wydawnicza Inżynierii Mostowej”. Mieliśmy wówczas nadzieję wydawać rocznie przynajmniej jedną pozycję serii, która będzie dotyczyć aktualnych problemów polskiej inżynierii mostowej. Pragniemy, by poszczególne tomy były ściśle związane z praktyką inżynierską i równocześnie miały walor dydaktyczny. Seria adresowana jest do inżynierów i studentów chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych osiągnięć inżynierii mostowej. Przewidywaliśmy, że w serii wydawane będą głównie prace autorów ze środowiska wrocławskiego, ale dopuszczamy możliwość wydawania również prac autorów z innych środowisk. Dotychczas w ramach Wrocławskiej Serii Wydawniczej Inżynierii Mostowej ukazały się: Projektowanie stalowych kładek dla pieszych. Wydanie 2 Obliczenia mostów z betonowych belek prefabrykowanych. Wydanie 2 Modelowanie mostowych konstrukcji gruntowo-powłokowych Modelowanie sprężenia mostów Budowa konstrukcji gruntowo-powłokowych Mosty betonowe wznoszone metoda sekcja po sekcji Ruchome obciążenia obiektów mostowych Mosty łukowe w Polsce. Historia, współczesność, przyszłość Mosty wstęgowe Wybrane zagadnienia modelowania przęseł mostów belkowych Belkowe mosty betonowe

33,60 zł
28,22 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,38 zł

23
Teologia Polityczna 10/2017-2018. Solidarność i miłosierdzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia Polityczna 10/2017-2018. Solidarność i miłosierdzie
Dostępny
8 szt.

Dziesiąty numer „Teologii Politycznej” został poświęcony dwóm najważniejszym ideom, jakie rozkwitły w XX-wiecznej Polsce – solidarności i miłosierdziu. Choć mają one charakter uniwersalny, to zarazem wytyczyły specyficznie polską drogę zmagań z XX-wiecznymi kataklizmami. W numerze liczni autorzy rozważają znaczenie tych dwóch pojęć oraz zastanawiają się nad ich wewnętrznym związkiem; publikacja zawiera również także teksty poświęcone tym aktorom naszych najnowszych dziejów, dzięki którym te idee w tak wielkim stopniu wpłynęły na kształt polskiego XX wieku – świętej siostrze Faustynie Kowalskiej oraz ruchowi społecznemu „Solidarność”. W skład numeru wchodzi piętnaście artykułów oraz dwanaście recenzji. Wśród autorów tego numeru znaleźli się: prof. Marek A. Cichocki, dr Dariusz Karłowicz, prof. Chantal Delsol, ks. prof. Jacek Salij OP, prof. Zbigniew Stawrowski, Tomasz Herbich, dr hab. Paweł Skibiński, dr Paweł Jarnicki, Paweł Grad, ks. prof. Jacek Grzybowski, dr Izabela Rutkowska, dr Izabella Andrzejuk, dr Ewa K. Czaczkowska, ks. prof. Jan Sochoń, prof. Manfred Spieker, Mikołaj Marczak, Michał Rzeczycki, Maciej Jesionkiewicz, Paweł Rzewuski, Krzysztof Tyszka-Drozdowski, Juliusz Gałkowski, Piotr Górski, Bartłomiej Malik, Natalia Alicja Szerszeń, Katarzyna Górska-Fingas, Jakub Pyda.

34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

24
Kronos 1/2018. Goethe, Hölderlin, Roth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 1/2018. Goethe, Hölderlin, Roth
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.19

W numerze m.in.: – Lucjan Puchalski, Teatr, czyli wszystko. Wilhelm Meister jako powieść teatralna, – Hans-Georg Gadamer, Goethe i filozofia, – T.S. Eliot, Goethe jako mędrzec, – Friedrich Hölderlin, Uwagi o Antygonie, – Friedrich Hölderlin, Uwagi o Edypie, – Maurice Blanchot, Typowe szaleństwo, – Jan Tokarski, Obrona baniek mydlanych, – Zofia Ciechanowska, Mickiewicz a Goethe.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

25
Miejsce. Studia nad sztuką i architekturą polską XX i XXI wieku 2/2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsce. Studia nad sztuką i architekturą polską XX i XXI wieku 2/2016
Dostępny
19 szt.

W numerze m.in.: – Dorota Jarecka, Artysta na ruinach. Sztuka polska lat 40. i surrealistyczne konotacje, – Weronika Kobylińska-Bunsch, „Fotografia egzystencjalna” Zdzisława Beksińskiego, – Tomasz Fudala, Przestrzenie powojennego humanizmu. Wystawy Czesława Wielhorskiego (1911–1980), – Waldemar Baraniewski, Z ksiąg noworudzkich. Nieznany list Jana Białostockiego do Jerzego Jarnuszkiewicza – Piotr Juszkiewicz, Czy i jak sięgać po puszkę? O wystawie Zaraz po wojnie.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

26
Teologia Polityczna 9/2016-2017. 1050 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia Polityczna 9/2016-2017. 1050
Dostępny
19 szt.

Numer jest związany z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Chcemy w nim pokazać nie tylko historyczną doniosłość Chrztu jako początku Państwa Polskiego, lecz także jego aktualne i formacyjne znaczenie dla kolejnych pokoleń Polaków i jego fundamentalną rolę w nieprzerwanym procesie kształtowania się polskiej tożsamości. Chcemy pokazać, jak pamięć o Chrzcie była żywa w naszym narodzie i wpływała na literaturę, politykę, społeczeństwo oraz jednostkowe wybory. Aby osiągnąć ten cel, artykuły prezentowane w 9 numerze „Teologii Politycznej” przyjęły postać portretów osób, w przypadku których można poprzez biografię, dorobek intelektualny i artystyczny, życiowe wybory itp. dotrzeć do głównego tematu numeru – trwałości Chrztu i formacyjnego znaczenia pamięci o nim. W numerze m.in.: artykuły o Bolesławie Chrobrym i św. Wojciechu, bp. Wincentym Kadłubku, Zawiszy Czarnym, Stanisławie Orzechowskim, Piotrze Skardze, św. Andrzeju Boboli, św. Stanisławie Kostce, Stanisławie Staszicu, Adamie Mickiewiczu, Auguście Cieszkowskim, siostrze Faustynie, kard. Auguście Hlondzie, kard. Stefanie Wyszyńskim, ks. Jerzym Popiełuszce. Oprócz artykułów zostanie zamieszczony także blok recenzji.

34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

27
Midrasz 2/2014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midrasz 2/2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

„Midrasz” to żydowski magazyn społeczno-kulturalny, dla zainteresowanych życiem Żydów w Polsce i na świecie. Eseje, polemiki, reportaże, wywiady, recenzje, teksty literackie – „Midrasz” to źródło informacji o żydowskim dziedzictwie i współczesności. W numerze m.in.: – Amos Oz, Fania Oz-Salzberger – Żydzi i słowa (fragment), – Josef Tunkel (Tunkeler) – Bolszewicka hagada, – Monika Krajewska – Seder pachnący Hagadą, – Jan Gondowicz – Noga jako taka, – David G. Roskies – Ukraińska pielgrzymka 2003, – Bella Szwarcman-Czarnota – Na głos i w milczeniu.

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

28
Midrasz 4/2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midrasz 4/2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

„Midrasz” to żydowski magazyn społeczno-kulturalny, dla zainteresowanych życiem Żydów w Polsce i na świecie. Eseje, polemiki, reportaże, wywiady, recenzje, teksty literackie – „Midrasz” to źródło informacji o żydowskim dziedzictwie i współczesności. W numerze m.in.: – Kohelet, czyli prorok wątpienia. O księdze Koheleta i jej przekładzie autorstwa Anny Kamieńskiej rozmawiają Krystyna Dąbrowska, Piotr Matywiecki i Piotr Paziński, – Joanna Lisek – Rozkwit poezji kobiet w nowoczesnej literaturze jidysz, – Karolina Szymaniak – Królowe słów albo z kuchni antologistki, – Piotr Paziński – Krajobraz z oszronionym oknem, – Justyna Biernat – Przeźrocza pamięci, – Wojciech Wendland – Podpowiedzi i uzupełnienia Copelanda, Tansmana i Palestra.

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

29
Midrasz 1/2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midrasz 1/2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

„Midrasz” to żydowski magazyn społeczno-kulturalny, dla zainteresowanych życiem Żydów w Polsce i na świecie. Eseje, polemiki, reportaże, wywiady, recenzje, teksty literackie – „Midrasz” to źródło informacji o żydowskim dziedzictwie i współczesności. W numerze m.in.: – Piotr Paziński – Jankiel, chasydzi i Tuwim. Rozmowa z Heleną Datner o Muzeum Historii Żydów Polskich, – Marcin Zaremba – Powojennego gruzu lawina, – Magdalena Ruta – Nowe wyzwania, nowe tematy, – Jacek Surzyn – Niepodległość w cieniu Zagłady, – Witold Wrzosiński – Miniatury.

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

30
Midrasz 4/2014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midrasz 4/2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

„Midrasz” to żydowski magazyn społeczno-kulturalny, dla zainteresowanych życiem Żydów w Polsce i na świecie. Eseje, polemiki, reportaże, wywiady, recenzje, teksty literackie – „Midrasz” to źródło informacji o żydowskim dziedzictwie i współczesności. W numerze m.in.: – Opisać Zagładę. Rozmawiają Dorota Krawczyńska, Sławomir Buryła, Sylwia Karolak, Bartłomiej Krupa i Piotr Paziński, – Jarrod Tanny – Mit Odessy, żydowskiego miasta grzechu, – Anna Misjuk – Trzech Rabinowiczów, – Osip Rabinowicz – Jak reb Chaim Szulim Fejgis podróżował z Kiszyniowa do Odessy, – Joanna Ostrowska – Zmienić swój los, – Henryk Szczepański – Lotta z Katowic.

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

31
Laboratorium Kultury 2/2013. Laboratorium Bronisława Malinowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium Kultury 2/2013. Laboratorium Bronisława Malinowskiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

W historii nauki bardzo często wskazuje się swoiste postaci-symbole, kojarzone z wielkimi przełomami; ich dzieła to „kamienie milowe” określonych dyscyplin. Z biegiem czasu jednak owe „kamienie milowe” stają się coraz bardziej skondensowanymi znakami podsumowującymi długie, skomplikowane narracje. Tak było również w przypadku Bronisława Malinowskiego. Zaproponowany przez niego model badań terenowych stał się przedmiotem dociekliwych opracowań, jak i zdecydowanej krytyki; bardzo często ulegał przy tym uogólnieniu. Jesteśmy przekonani, że warto z tego powodu po raz kolejny spojrzeć na klasyczny dziś tekst Argonautów zachodniego Pacyfiku, zwracając uwagę nie tylko na „dyskurs” antropologicznego projektu Bronisława Malinowskiego, ale również na konkretne narzędzia i strategie stosowane w badaniu kultury partykularnej. Warto więc pochylić się nad tym, w jaki sposób swoją koncepcję badawczą określa, wyraża i prezentuje sam antropolog – gdzie przebiegają granice jego „laboratorium”, rozumianego nie tylko jako określona przestrzeń i zamieszkujący ją tubylcy, ale również cały sztafaż praktyk terenowych, opisowych, analitycznych i interpretacyjnych. W numerze m.in.: – Ewa Kosowska, Anna Gomóła – Kuchnia w Biszkeku, – Małgorzata Rygielska – „Listy uwierzytelniające” etnografa, – Adam Pisarek – Antropolog, czyli gość. O badaniach terenowych Bronisława Malinowskiego jako formie kontaktu kulturowego, – Jakub Dziewit – Jak połamać sobie zęby? Analiza polskiego dyskursu nt. twórczości fotograficznej Bronisława Malinowskiego, – Kamil Buchta – Funkcje i interpretacje. Analiza porównawcza założeń teoretycznych Malinowskiego i Geertza.

30,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

32
Miejsce. Studia nad sztuką i architekturą polską XX i XXI wieku 3/2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsce. Studia nad sztuką i architekturą polską XX i XXI wieku 3/2017
Dostępny
7 szt.

„Miejsce” jest periodykiem skierowanym do środowiska akademickiego, historyków sztuki i kultury, teoretyków architektury i urbanistyki, artystów i architektów. W numerze m.in.: – Waldemar Baraniewski – Rozprawa z modernizmem, – Julia Kozakiewicz – Konkurs na Międzynarodowy Pomnik Ofiar Obozu w Birkenau, – Magdalena Wróblewska – Dekoracyjne formy. Przedmioty projektu Keilowej na fotografiach Dorysa, – Wiktoria Kozioł – Kosmici, czyli my. Filozofia Nowej Ery jako trop interpretacyjny twórczości Pawła Althamera ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji Carla Gustava Junga.

35,00 zł
24,15 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

33
Laboratorium Kultury 4/2015. Jan Aleksander Karłowicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium Kultury 4/2015. Jan Aleksander Karłowicz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

„Punktem wyjścia czwartego numeru czasopisma jest sylwetka Jana Aleksandra Karłowicza – wybitnego etnografa, językoznawcy, animatora nauki. Zależało nam na wydobyciu różnorodnych aspektów jego twórczości i działalności. Pracował on w czasie, gdy w nauce coraz wyraźniej wyodrębniały się specjalizacje, ale wciąż istniał wzorzec uczonego, który potrafił zwartym, syntetycznym namysłem objąć różne dziedziny wiedzy. Opisując bogaty i różnorodny dorobek wybitnego naukowca można przyjąć kilka wariantywnych modeli. My ostatecznie zdecydowaliśmy się na układ chronologiczny; nie chcemy jednak proponować opisu, który można by opatrzyć etykietą „życie i dzieło”, czyli przypisania poszczególnych prac kontekstom biograficznym – niemniej wydaje nam się, że przyjęcie perspektywy chronologicznej pozwoli uwidocznić proces narastania zainteresowań badawczych Karłowicza”. – Anna Gomóła, Adam Pisarek W numerze m.in.: – Ewa Kosowska – Przypadki don Karlosa, – Halina Karaś – Jan Karłowicz jako językoznawca, – Mirosław Dawlewicz, Irena Fedorowicz – Jan Karłowicz a sprawy litewskie, – Anna Gomóła, Marek Pacukiewicz – Laboratorium w pracowni. Chata polska AD 2015. Rekonesans, – Jakub Dziewit – Stanisław Baj. Portrety w kontekście.

30,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

34
Laboratorium Kultury 5/2016. Marcel Mauss - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium Kultury 5/2016. Marcel Mauss
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

Na kartach historii myśli kulturoznawczej Mauss zapisał się przede wszystkim za sprawą teorii daru jako całościowego faktu społecznego. Niniejszy tom niemal w całości ogniskuje się jednak wokół mało znanej aktywności francuskiego badacza, wynikającej z jego przekonań politycznych, zmierzając równocześnie ku odpowiedziom na pytania o konsekwencje naukowe tych przekonań, ich wyraz w teorii naukowej, a wreszcie o trwałość i aktualność myśli Maussa. Rozważaniom teoretycznym towarzyszy prezentacja malarstwa Zbigniewa Blukacza, profesora sztuki i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W numerze m.in.: – Emilia Wieczorkowska, Marcel Mauss – uczeń, badacz, nauczyciel, – Ewelina Pępiak, Solidarność, polityka i różnica. Marcel Mauss: intelektualista i aktywista, – Małgorzata Kołodziej, Epistemologia nie-baptystyczna. O konstruowaniu obrazu przestrzeni w tekście Marcela Maussa, – Ewelina Pępiak, Po Maussie. Współczesne wyzwania francuskiej teorii kultury, – Marek Pacukiewicz, Krajobrazy sieci. Kosmografia Zbigniewa Blukacza.

30,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

35
Miejsce 1/2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsce 1/2015
Dostępny
16 szt.

„Miejsce. Studia nad sztuką i architekturą polską XX i XXI wieku” to rocznik naukowy wydawany przez Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP oraz Fundację Kultura Miejsca. W numerze m.in.: – Waldemar Baraniewski – Nowoczesność, obojętność i zapomnienie. Katarzyna Kobro i Maria Jarema, – Agata Pietrasik – „Radość nowych konstrukcji” w czasach bezdomności. Twórczość Mariana Bogusza w latach czterdziestych, – Daniel Muzyczuk – Cześć czarnej sztuce. Twórczość literacka Jacka Krzyszkowskiego, – Piotr Słodkowski – Polskie surrealizmy i ideoza historii sztuki (Streng – „nowocześni” – Żarnower).

20,00 zł
13,99 zł

Rabat 30,1%
oszczędzasz 6,01 zł

36
Midrasz 6/2014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midrasz 6/2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

„Midrasz” to żydowski magazyn społeczno-kulturalny, dla zainteresowanych życiem Żydów w Polsce i na świecie. Eseje, polemiki, reportaże, wywiady, recenzje, teksty literackie – „Midrasz” to źródło informacji o żydowskim dziedzictwie i współczesności. W numerze m.in.: – Rafał Jakubowicz – Midrasz wizualny albo trzecie znaczenie. Rozmowa z Haimem Maorem, – Aleksander Łokszyn – Radziecki Syjon, – Lidia Goldberg – Chińczycy w Birobidżanie, – Joanna Ostrowska – Najpierw był śnieg, – Jolanta Łada-Zielke – Zło przychodzi z zewnątrz. Rozmowa z prof. Miriam Gillis-Calrebach, – Roman Markowicz – O muzyce, rzeczywiście bez dyplomacji.

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

37
Wrogie przejęcie. Tom 1. Spekulant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrogie przejęcie. Tom 1. Spekulant
Dostępny
10 szt.

Science fiction z nurtu anarchokapitalistycznego. Polityczne intrygi, obce cywilizacje i moralne dylematy składają się na wartką i wciągającą akcję.

25,99 zł
21,83 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,16 zł

38
Zeszyty Komiksowe nr 25. Komiks w Internecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

39
Res Publica Nowa 2/2017. Ukryte pragnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Res Publica Nowa 2/2017. Ukryte pragnienia
Niedostępny
Brak

Gdy fikcja reprezentacji staje się zasadą, myślenie przestaje cokolwiek odzwierciedlać i korygować. Rozum okazuje się fantazją i już nie ocala. Gdy rozpływa się racjonalność, na powierzchnię tym gwałtowniej wydostają się pragnienia. To, co dotąd ukryte, staje się polityczne. W numerze m.in.: – Piotr Augustyniak – Trans, albo Minotaur, – Krzysztof Pacewicz – Zabawa w partyzantów i zaborców, – Piotr Bartula – Dobre złe uczucia, – Skóra, z której szyję. Z artystką wizualną Anetą Grzeszykowską rozmawia Julia Golachowska, – Anna Wandzel – I am also a We, – Tadeusz Koczanowicz – Fantazje w cieniu klasyków.

20,00 zł
Powiadomienie
40
Res Publica Nowa 4/2015. Najpierw masa, potem rzeźba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Res Publica Nowa 4/2015. Najpierw masa, potem rzeźba
Niedostępny
Brak

Bez masowych wystąpień nie można uruchomić procesów demokratycznych. Gdy jednak ancien régime zostanie pokonany, masy powinny zejść ze sceny politycznej, pozostawiając ją do dyspozycji elit. Opinia publiczna staje się wówczas „fantomem”, a głos ludu zostaje sprowadzony do roli kontroli formalnych procedur. To sprzeczne z demokratycznym ideałem. W numerze m.in.: – Marcin Król – Rzeźbiąc z masy, – Leszek Koczanowicz – Tumult i demokracja, – Stefan Jonsson – Teoria tłumu, – Borys Jastrzębski – O zakazie reelekcji, – Paweł Kowal – Archeologia hegemonii, – Artur Rodziewicz – Walka z czasem.

20,00 zł
Powiadomienie
41
Res Publica Nowa 1/2017. Prawda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Res Publica Nowa 1/2017. Prawda
Niedostępny
Brak

Fakty w mniejszym stopniu kształtują opinie niż odczucia. Prawda kapituluje przed konfabulacją. Dowolna fikcja wygrywa jeśli stabilizuje słupki w sondażach. Dlaczego odmówiliśmy znaczenia prawdzie? Nie było wcale lepszych ku temu powodów niż dawniej. Ideologie i propaganda to stare historie. Zaistniały jednak nowe okoliczności: polifoniczności, technologiczna szybkość przekazu, filozofia interfejsu, brak instancji (a także instytucji) zdolnych orzekać, co jest prawdą, a co kłamstwem. Polityka zyskała nadzwyczajne narzędzia i skorzystała z nich. W numerze m.in.: – Marcin Król – Postprawda i ucieczka od wolności, – Wojciech Przybylski – Nie wierzcie demaskatorom, – Piotr Augustyniak – O ukrytej prawdzie i rozkoszy Polaków, – Artur Kula – Smutek szpalt, – Karolina Plinta – W krainie prawdziwych Polaków. Millenialsi i sztuka zaangażowana.

20,00 zł
Powiadomienie
42
Res Publica Nowa 4/2016. Jak być razem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Res Publica Nowa 4/2016. Jak być razem
Niedostępny
Brak

Skoro na podziale społeczeństwa politycznie można zyskać, to nie opłaca się szukać solidarności. Zabrnęliśmy w ślepą uliczkę. Na scenie politycznej nie ma dziś nikogo z pomysłem na odbudowę kultury porozumienia. Jak zatem być razem w Polsce oraz w Europie? Jak utrzymywać wielostronne relacje międzynarodowe? Nie wiemy, ale jedynie stając razem możemy ocaleć. W numerze m.in.: – Wojciech Przybylski – Liberalizm wygra, jeśli dotrwamy do kompromisu, – Trudna droga wspólnego zobowiązania. Z Markiem A. Cichockim rozmawia Ariadna Lewańska, – Helena Chmielewska-Szlajfer – Śnimy dalej, – Filip Konopczyński – Sens Trumpa.

20,00 zł
Powiadomienie
43
Res Publica Nowa 4/2017. Kołakowski. Raj utracony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Res Publica Nowa 4/2017. Kołakowski. Raj utracony
Niedostępny
Brak

Numer dwujęzyczny, dostępny w wersji polsko-angielskiej. W numerze m.in.: – Wiesław Chudoba – Leszek Kołakowski. Życie z historią w tle, – Polityczna droga filozofa. Z profesorem Andrzejem Friszke rozmawia Tadeusz Koczanowicz, – Marcin Szuster – Filozof na wagarach.

20,00 zł
Powiadomienie
44
CzuCzu. Moja pierwsza książeczka. Zwierzątka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Moja pierwsza książeczka. Zwierzątka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.03

Książka jest wspaniałym wstępem do ciekawych, edukacyjnych rozmów z maluszkiem na temat najbardziej znanych zwierzątek, które możemy spotkać na wsi i w mieście. Harmonijkowy format książeczki zachęca maleństwo do zabawy! Wspólnie pokazujcie i nazywajcie zwierzątka, ćwicząc pamięć oraz rozszerzając słownictwo. Można też podjąć naukę rozpoznawania zwierząt po naśladowaniu ich odgłosów! Dla dzieci od 1. roku życia.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

45
Marta Zalewska, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marta Zalewska, CD
Marta Zalewska, Polskie Radio
Dostępny
243 szt.

Marta Zalewska to nagromadzenie talentu na jedną osobę, które mocno przekracza normę. Gdyby urodziła się wiele lat wcześniej, pewnie grałaby z Janis Joplin albo Hendrixem. Ale na szczęście żyje tu i teraz. I właśnie wydaje płytę. Jest jednocześnie wokalistką, multiinstrumentalistką z klasycznym wykształceniem i autorką tekstów. Doświadczenie zbierała grając z Kayah czy Krystyną Prońko, ale i zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova. W międzyczasie zdążyła zebrać garść nagród w wielu konkursach – jako wokalistka i jako skrzypaczka. Punktem zwrotnym w jej karierze był udział w konkursie debiutów podczas festiwalu w Opolu w 2016 roku. Dostała także angaż do spektaklu Teatru Roma „Once” – polskiej premierze nagradzanego na całym świecie musicalu. Marta od dziecka fascynuje się latami 60-tymi XX wieku i ruchem hipisowskim. Takie korzenie, wraz z talentem, którym można by obdzielić kilku muzyków i mnóstwem doświadczeń, dały efekt w postaci albumu naładowanego energią. To rzadki przykład debiutu, który został nagrany przez delikatną artystkę w pełni świadomą swojej siły. Będzie Głośno! – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem Będzie głośno! i listę przebojów dociera do słuchaczy. Lista utworów: 1. Gronostaje 2. Kołowrotek 3. O Sobie 4. Tak Jak Jest 5. Hey You 6. Więcej 7. Whatever 8. The In-Betweener (live) 9. Nie Znaczy Nie 10. I'm Surprised 11. Podzielony 12. No Worries

35,00 zł
34,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

46
Świąteczny blok z łamigłówkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczny blok z łamigłówkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.14

Ten blok to wyzwanie dla miłośników różnych rodzajów łamigłówek. Oto 30 zimowych scenek na kartach, które możesz wyrwać z bloku. Na każdej z nich znajdziesz ciekawe zadania, labirynty, wykreślanki i rozmaite zagadki, od których nie oderwiesz się przez długie godziny. Każda strona to także osobna, zabawnie zilustrowana scenka.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

47
I'm a genius. Miniaturowa Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I'm a genius. Miniaturowa Polska
Lisciani, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Wspaniała przygoda dla małych i dużych odkrywców! Podczas gry dziecko podróżuje po Polsce, odkrywa regiony i miasta, poznaje zabytki i tradycje. Dzięki dwustronnej planszy można grać na dwa różne sposoby: odbyć fascynującą wycieczkę dookoła Polski lub stoczyć pojedynek na zabytki. Zawartość opakowania: – dwustronna plansza (dwie gry planszowe), – 4 pionki, – 30 kart 3D, – spinner, – instrukcja.

63,70 zł
56,69 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,01 zł

48
Traktor gigant, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor gigant, zielony
Teama
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

Traktor gigant to pojazd wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i metalu. Model pojazdu wykonany jest w skali 1:16. Realistyczny wygląd i wysoka jakość wykonania sprawią wiele radości kolekcjonerom i miłośnikom motoryzacji. Zabawka zapakowana w estetyczne opakowanie typu „window-box”.

62,70 zł
57,68 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,02 zł

49
Traktor, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor, niebieski
Teama
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

Pojazd wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i metalu. Model pojazdu wykonany jest w skali 1:31. Realistyczny wygląd i wysoka jakość wykonania sprawią wiele radości kolekcjonerom i miłośnikom motoryzacji.

24,90 zł
22,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,99 zł

50
Traktor, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor, niebieski
Teama
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.04

Pojazd wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i metalu. Model pojazdu wykonany jest w skali 1:31. Realistyczny wygląd i wysoka jakość wykonania sprawią wiele radości kolekcjonerom i miłośnikom motoryzacji.

25,20 zł
23,18 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

51
Traktor, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor, czerwony
Teama
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.06

Pojazd wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i metalu. Model pojazdu wykonany jest w skali 1:31. Realistyczny wygląd i wysoka jakość wykonania sprawią wiele radości kolekcjonerom i miłośnikom motoryzacji.

24,90 zł
22,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,99 zł

52
Traktor, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor, zielony
Teama
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.01

Pojazd wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i metalu. Model pojazdu wykonany jest w skali 1:31. Realistyczny wygląd i wysoka jakość wykonania sprawią wiele radości kolekcjonerom i miłośnikom motoryzacji.

25,20 zł
23,18 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

53
Notatnik satyryczny. Wybór wierszy z lat 1946-1961 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik satyryczny. Wybór wierszy z lat 1946-1961
Dostępny
31 szt.

Na prezentowany tom składają się wiersze powstałe w latach 1946-1961, drukowane w „Wiadomościach” (Londyn), „Kulturze” (Paryż), „Dzienniku Polskim i Dzienniku Żołnierza” (Londyn) oraz tomiku Liryki, satyry i fraszki (Londyn 1988). W niniejszym wydaniu uszeregowano je chronologicznie z zachowaniem oryginalnej ortografii i interpunkcji. Zbiór ten jest uzupełnieniem serii dzieł Mariana Hemara, którego teksty z przyjemnością przywraca na polski rynek Wydawnictwo LTW.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

54
Oficerowie wywiadu WP i PSZ w latach 1939-1945. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oficerowie wywiadu WP i PSZ w latach 1939-1945. Tom 3
Dostępny
37 szt.

Niniejszy tom jest kontynuacją dwóch poprzednich z lat 2009 i 2011. Przedstawia sylwetki oficerów wywiadu polskiego służących w latach 1939-1945 w PSZ na Zachodzie. Biogramy zawierają w miarę możności pełny ich życiorys, a więc przynosi informacje odnoszące się do wątków życiorysu także spoza ich służby wywiadowczej (dane rodzinne, wykształcenie, służba w WP, losy powojenne). Opracowanie oparte zostało przede wszystkim na materiałach archiwalnych znajdujących się w Centralnym Archiwum Wojskowym w Rembertowie, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, Studium Polski Podziemnej w Londynie, Rossijskim Gosudarstwiennym Wojennym Archiwie w Moskwie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

55
Sambal. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sambal. CD
Tabu, MyMusic
Dostępny
100 szt.

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

56
Tor Ferrari 3w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor Ferrari 3w1
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Poczuj się, jak na wyścigach Grand Prix F1 samochodów wyścigowych ferrari! Włącz silnik! Wszystkie światła świecą się na zielono. Można rozpocząć Grand Prix Ferrari! Steruj pojazdami ferrari bezprzewodowo i zdalnie za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania. Poczuj atmosferę Formuły 1 dzięki oficjalnym dźwiękom i grafice Ferrari. Dwa tory pozwalają ścigać się jednocześnie i mieć z zabawy jeszcze więcej frajdy, motywacji i spełnienia. Dziecięca wyobraźnia i kreatywność nie musi być niczym ograniczona. Dziecko może ułożyć tory w owal, ósemkę lub odłożyć je i bawić się samochodzikami, sterując nimi zdalnie. Każdy z dołączonych zdalnie sterowanych samochodów ma swój oddzielny pilot RC. Turbo Wyrzutnia Ferrari to podwójna radość dla miłośników szybkości. Do wyścigu rusza super szybkie Ferrari F12 TDF tym razem w żółtych barwach, a jego wbudowana moc zostaje dodatkowo podkręcona mocnym pchnięciem wyrzutni. Umieść swoje autko Mini Turbo Touch w pobliżu miejsca oznaczonego „start”, a następnie zwolnij uchwyt! Ferrari ruszy z maksymalną prędkością i pojedzie naprawdę daleko! Kiedy rączka zabawki jest wyciągnięta i wypuszczona, dziecko usłyszy oficjalne dźwięki ferrari z super samochodów Gran Turismo. Ta zabawka to aż 3 tryby zabawy: • jazda po ósemce: weź udział w wyścigu na konstrukcji inspirowanej legendarnym torem Monza. Zachowaj ostrożność na skrzyżowaniu! Wymiary: 140.0 x 60.0 cm, • jazda po okręgu: ścigaj się po okrężnym torze z torami, inspirowanym torem wyścigowym Nurburgring. Wymiary: 105.0 x 60.0 cm • pilot do zdalnego sterowania: ciesz się zabawą pojazdami ferrari także poza torem z pilotem zdalnego sterowania. W zestawie: • tor Ferrari, • 2 pojazdy, • 2 piloty na podczerwień.

212,90 zł
191,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,29 zł

57
Asztangajoga bez tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asztangajoga bez tajemnic
Niedostępny
Brak

Książka służy jako przewodnik po praktyce asztangajogi. W pierwszej części wprowadza czytelnika w filozofię jogi. Oferuje mnóstwo praktycznych porad ułatwiających codzienną praktykę, dotyczących m.in. prawidłowego oddychania, właściwego przygotowania się do praktyki, kluczowych pozycji, sposobu wejścia do trudniejszych asan, opisu bandh, driszti oraz idei vinjasy. W drugiej części autor przedstawia serie asan wraz z vinjasami w asztangajodze. W prosty i przejrzysty sposób prezentuje nie tylko popularne pierwsze dwie serie, ale również bardziej zaawansowane pozycje, umieszcza zdjęcia serii asan, a następnie powtarza sekwencje wraz z vinjasami.

59,00 zł
50,15 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

58
Zaklinacz deszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinacz deszczu
Dostępny
46 szt.

Jiří Hájíček powraca z kolejną powieścią, która uzupełnia jego cykl „wiejskiej trylogii moralnego niepokoju”. Tym razem ważną rolę odgrywa ziemia, a dokładnie dziedziczne pola i spór wokół ich własności. Zbyněk pracuje jako urzędnik zajmujący się nieruchomościami. Życie wydaje mu się pasmem nudy, do tego cierpi na bezsenność, a jego małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Jedyną ucieczką od trosk jest wizja wyprawy na Spitsbergen. Pewnego dnia rutyna ulega zaburzeniu – jedno spotkanie z dawną miłością zmienia wszystko. Zbyněk odżywa: angażuje się w rozwiązanie pozornie prostej sprawy dotyczącej prawa do dziedziczenia ziemi i wraca do rodzinnej wsi. Szybko okazuje się, że nie jest tam mile widziany. Zbyněk próbuje przerwać zmowę milczenia i zaczyna mu grozić poważne niebezpieczeństwo...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

59
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Stompy, 23 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Stompy, 23 cm
Ty Inc.
Dostępny
8 szt.

Zachwycający dinozaur to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe, różowe futerko – gdy je pogłaszczesz, zmienia się na fioletowe. Duże zielone oczy błyszczą tak jak brzuszek dinozaura. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: ok. 23.0 cm

65,50 zł
58,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,55 zł

60
Ty Flippables. Jednorożec cekinowy Diamond, 24 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Flippables. Jednorożec cekinowy Diamond, 24 cm
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.07

Zachwycający jednorożec to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe futerko – gdy je pogłaszczesz, zmieni kolor. Duże niebieskie oczy błyszczą i przyciągają uwagę. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: ok. 24.0 cm

65,50 zł
58,95 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,55 zł

61
Maskotka jednorożec cekinowy Sparkle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka jednorożec cekinowy Sparkle
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.01

Zachwycający jednorożec to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe futerko – gdy je pogłaszczesz, zmieni kolor. Duże różowe oczy błyszczą i przyciągają uwagę. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: około 24.0 cm

65,40 zł
58,86 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,54 zł

62
Cobi 1804. Action Town. Sportowe Cabrio GTS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 1804. Action Town. Sportowe Cabrio GTS
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.25

W „Action Town” pojawiły się nowe, luksusowe samochody sportowe. Ich wyjątkowa sylwetka sprawia, że ciężko przejść obok nich obojętnie. Model ma ruchome koła. Jego podwozie i karoseria zbudowane są w całości z klocków konstrukcyjnych. Dzięki temu można je modyfikować i przebudowywać. Trwałe nadruki i mocna konstrukcja pozwalają na zabawę nawet najmłodszym fanom klocków. W zestawie dostępna jest również figurka kierowcy. Wymiary modelu: 13.0 x 4.5 cm

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

63
Cobi 1803. Action Town. Sportowe Cabrio Cobra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 1803. Action Town. Sportowe Cabrio Cobra
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.12

„Action Town” to klockowa metropolia, w której oprócz pojazdów policji, straży pożarnej czy innych służb, można znaleźć także ekskluzywne samochody sportowe. Luksusowa, czarna, sportowa Cobra jest autem, z którym mało które może się równać. Auto z klocków konstrukcyjnych Cobi ma ruchome koła, a jego podwozie i karoserię dzięki licznym drobnym elementom można dowolnie przebudowywać i modyfikować. Idealnie nadaje się do świetnej zabawy nawet dla najmłodszych fanów motoryzacji i klocków, dzięki trwałym nadrukom i bardzo wytrzymałej konstrukcji. Wymiary modelu: 13.0 x 4.5 cm Wymiary opakowania: 123.5 x 5.0 x 18.0 cm

33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

64
Maskotka sowa cekinowa Moonlight - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka sowa cekinowa Moonlight
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.19

Zachwycająca sowa to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe futerko – gdy je pogłaszczesz, zmieni kolor. Duże oczy błyszczą i przyciągają uwagę. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: około 24.0 cm

65,40 zł
58,86 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,54 zł

65
TY Flippable. Flaming cekinowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Flippable. Flaming cekinowy
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

Tego flaminga pokochają wszystkie dzieci Maskotka z puszystymi łapkami, uroczym dziobem i miękkim pluszem zachwyci każdego. Połysku nadają jej cekiny. Pięknym oczom – charakterystycznym dla tej serii zabawek – nikt się nie oprze. Wymiary: 8.2 x 10.0 x 17.0 cm

33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

66
Maskotka dinozaur cekinowy Crunch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka dinozaur cekinowy Crunch
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.14

Zachwycający dinozaur to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe, niebiesko-zielone futerko – gdy je pogłaszczesz, zmienia się na czarne. Duże fioletowe oczy błyszczą tak jak brzuszek dinozaura. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: około 23.0 cm

56,90 zł
51,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,69 zł

67
Puzzle zegar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle zegar
Hape
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.20

Duży zegar, który wprowadzi dzieci w świat cyfr, liczb i czasu. Łączy w sobie cechy zegara oraz sortera - zadaniem dziecka jest dopasowanie godzin do otworów na tarczy.

54,10 zł
48,69 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,41 zł

68
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Tremor, 23.0 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Tremor, 23.0 cm
Ty Inc.
Dostępny
142 szt.

Zachwycający dinozaur to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe, niebieskie futerko – gdy je pogłaszczesz, zmienia się na różowe. Duże różowe oczy błyszczą tak jak brzuszek dinozaura. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wymiary maskotki: ok. 23.0 cm

65,40 zł
58,86 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,54 zł

69
Studia nad Totalitaryzmami i Wiekiem XX. Tom 1/2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia nad Totalitaryzmami i Wiekiem XX. Tom 1/2017
Dostępny
46 szt.

Zawartość niniejszego tomu Studiów nawiązuje do fundamentalnych problemów badawczych i historiograficznych, znajdujących się w centrum zainteresowań Instytutu Pileckiego. Obejmują one charakter i specyfikę polskiego doświadczenia zderzenia z totalitarnymi reżimami, w szczególności z niemiecką polityką okupacyjną względem polskich obywateli, oraz kluczowe wyzwania dotyczące badań nad II wojną światową i jej znaczeniem we współczesnym świecie, zwłaszcza w wymiarze kultury pamięci i edukacji historycznej. W tomie znajdują się zarówno polskie, jak i angielskie wersje artykułów.

35,00 zł
24,85 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

70
Nieoficjalny. Autobiografia Rafała Lemkina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieoficjalny. Autobiografia Rafała Lemkina
Dostępny
12 szt.

Rafał Lemkin (1900-1959) – polski prawnik żydowskiego pochodzenia, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, wiceprokurator i warszawski adwokat. W czasie II wojny światowej wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Wykładał między innymi na Uniwersytecie Yale. Był twórcą pojęcia ludobójstwa i autorem projektu Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, przyjętej przez Narody Zjednoczone 9 grudnia 1948 roku. Życie Lemkina naznaczyły dramatyczne doświadczenia z czasów wojny: zetknięcie się z totalitaryzmem oraz utrata prawie całej rodziny w wyniku Holokaustu. Niezwykle ważne dla zrozumienia jego dzieła są także przeżycia z czasów dzieciństwa i młodości spędzonych w Polsce. Doświadczenie człowieka zakorzenionego w polskiej kulturze i tradycji politycznej dawnej Rzeczypospolitej, wychowanego w wielonarodowym i wielokulturowym środowisku, pozwalało mu wierzyć, że możliwe jest pokojowe współistnienie zbiorowości ludzkich, niezależnie od narodowości i wyznania. „Nieoficjalny” to nie tylko autobiografia, ale również fascynujący zapis narodzin konwencji o ludobójstwie, którą Lemkin uważał za dzieło swojego życia. Lektura maszynopisu wskrzesiła Lemkina. Przedtem postrzegano go jednowymiarowo, jako fanatyka lub marzyciela. (…) Choć kilkoro przyjaciół pomagało Lemkinowi w redagowaniu autobiografii, jedno nie ulega wątpliwości: „Nieoficjalny” to opowieść o życiu Lemkina w takiej wersji, jaką chciał, żeby poznał ją świat. – dr Donna-Lee Frieze

52,50 zł
37,28 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,22 zł

71
59 kluczy do zrozumienia zagadki życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59 kluczy do zrozumienia zagadki życia
Niedostępny
Brak

59 kluczy do zrozumienia zagadki życia tego pierwsza książka, która przedstawia tak spójną teorię powstania życia na Ziemi. Według autora, życia nie da się zrozumieć wyłącznie w oparciu o jedną dyscyplinę naukową i dlatego spośród wielu dziedzin wybrał te zagadnienia, które są według niego najważniejsze w zrozumieniu zagadki życia. „Kluczy”, bo tak zostały one nazwane, jest 59 i pochodzą z: logiki, teorii mnogości, teorii systemów, teorii stabilności, filozofii, automatyki, chemii, biologii, teorii informacji, cybernetyki, matematycznej teorii gier, ewolucjonizmu, analizy matematycznej i, co bardzo ważne, ekonomii. Według autora znajomość tych dyscyplin jest potrzebna, aby zrozumieć, o co chodzi we wszystkich aspektach życia, począwszy od poziomu molekularnego aż do ludzkiego – społecznego. Przy czym wcale nie trzeba gruntownie studiować tych wszystkich wymienionych działów nauki, wystarczy znajomość tych właśnie 59 kluczy. Czytelnik znajdzie w tej książce ciekawe odpowiedzi, na pytania, na które do tej pory nauka odpowiedzi jeszcze nie udzieliła. Życie bowiem nie powstało, jak mówi Richard Dawkins, przez „happy chemical accident” albo jak Jack Szostak „somehow”. Według autora powstanie życia na ziemi jest nieuniknioną konsekwencją właściwości pewnych cząstek chemicznych i procesów, które te cząstki uruchomiły... Zapraszamy wszystkich pasjonatów zastanawiających się czym jest życie i jak mogło powstać. Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy naukowej i wiele nowatorskich przemyśleń, o których nikt wcześniej nie pisał. 59 kluczy... można bez obaw polecić każdemu miłośnikowi takich ewolucjonistów jak Richard Dawkins, Edward O. Wilson, Robert Wright i Jared Diamond oraz... kreacjonistów jak Perry Marshall.

20,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,1%
oszczędzasz 6,01 zł

72
Maskotka pingwin cekinowy Payton - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka pingwin cekinowy Payton
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.09

Zachwycający pingwin to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe futerko – gdy je pogłaszczesz, zmieni kolor. Duże oczy błyszczą i przyciągają uwagę. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: około 24.0 cm

56,90 zł
51,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,69 zł

73
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Stompy, 15 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Stompy, 15 cm
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

Zachwycający dinozaur to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe, różowe futerko – gdy je pogłaszczesz, zmienia się na fioletowe. Duże zielone oczy błyszczą tak jak brzuszek dinozaura. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: ok. 15.0 cm

33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

74
Maskotka flaming cekinowy Pinky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka flaming cekinowy Pinky
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.15

Zachwycający flaming to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe futerko – gdy je pogłaszczesz, zmieni kolor. Duże oczy błyszczą i przyciągają uwagę. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: około 24.0 cm

65,40 zł
58,86 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,54 zł

75
Ty Flippables. Lis cekinowy Jewel, 24 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Flippables. Lis cekinowy Jewel, 24 cm
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.19

Zachwycający lis to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekiny na futerku – gdy je pogłaszczesz, zmienią kolor. Duże oczy błyszczą i przyciągają uwagę. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: ok. 24.0 cm

65,40 zł
58,86 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,54 zł

76
Złota Rószczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Rószczka
Dostępny
71 szt.

Wyjątkowa bajka z wpadającymi w ucho rymami, makabryczno-surrealistycznymi historiami. Do tego sugestywne i często znakomite, kolorowe ilustracje. Reprint oryginału z 1892 roku. Na początku czwartej dekady dziewiętnastego stulecia młody lekarz Heinrich Hoffmann szukał gwiazdkowego prezentu dla swojego synka. Niezadowolony ze świątecznych ofert, postanowił, że sam napisze i zilustruje książeczkę. Nie wiemy, czy te okoliczności powstania zbiorku nie zostały trochę upiększone przez autora, możemy jednak być pewni, że w 1845 roku namówiony przez przyjaciół medyk wydaje Lustige Geschichten und drollige Bilder mit 15 schön kolorierten Tafeln für Kinder von 3-6 Jahren, czyli Wesołe historie i ucieszne obrazki z piętnastoma kolorowanymi tablicami dla dzieci w wieku 3-6 lat. Hoffman nie wiedział wówczas, że tworzy coś więcej niż bestseller. Powstał prawdziwy literacki mind virus, który nie tylko podbił świat, ale zakorzenił się w języku i kulturze popularnej prawie każdego kraju, do którego dotarł. „Struwwelpeter”, czyli „Rozczochrany Piotruś” – imię bohatera pierwszej z historyjek – stało się w połowie XIX wieku tytułem tej książeczki. Liczne przekłady albo pozostawiały go w brzmieniu oryginalnym, albo nadawały własny. Polska wersja nosi jednak drugi tytuł: Złota Różdżka (w pierwszych wydaniach pisane jako Rószczka) – i to pod tą nazwą przez niemal wiek funkcjonowała wśród polskich dzieci.

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

77
O dwóch takich, co nie bali się terrorystów. Męczennicy z Pariacoto. Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O dwóch takich, co nie bali się terrorystów. Męczennicy z Pariacoto. B...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Podróż na krańce ziemi. Ofiara z własnego życia. Śmierć, by ratować świat – historia heroicznej postawy polskich misjonarzy, męczenników z Pariacoto w Peru: bł oo. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Dwaj polscy franciszkańscy misjonarze wyruszyli przed laty do Ameryki Południowej krzewić wiarę wśród Indian w dzikich i niedostępnych Andach. Nie wiedzieli, że jadą po śmierć z rąk komunistycznych partyzantów Sendero Luminoso. Umarli dla Chrystusa, a po śmierci stali się prawdziwymi obrońcami w walce ze światowym terroryzmem. Opowieść o niezłomności, sile wiary i poświęceniu, a także o tym, że zawierzając swoje życie Bogu, można dokonać czynów niezwykłych i zdobyć się na odwagę przekraczającą ludzkie pojmowanie.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

78
Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień z abp. Fultonem J. Sheenem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień z abp. F...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

To, w co wierzymy, jest bardzo ważne, bo nasze przekonania wpływają na to, co robimy. Jeśli nasze przekonania są właściwe, będziemy postępować dobrze – abp Fulton J. Sheen W książce Myśl właściwie, żyj szczęśliwie czytelnik ma okazję poznać jedną z głównych tajemnic przekazywanych w nauczaniu abp. Sheena – to, że kształtując umysł prawdą, można dobrze żyć i podobać się Bogu. Poświęcając zaledwie kilka minut dziennie, będziesz mógł zainspirować się słowami autora, a dołączona do nich krótka modlitwa pomoże Ci w przyjęciu konkretnych prawd jako własnych. Pozwól, by jego mądrość rzuciła nowe światło na różne obszary Twojego życia. Zacznij od dziś, i korzystaj z niej przez 365 dni w roku. Arcybiskup Fulton J. Sheen – jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna. Mimo że od jego śmierci minęło 40 lat, przenikliwe myśli arcybiskupa kształtują kolejne pokolenia wiernych na całym świecie. W 2002 r. otwarto jego proces beatyfikacyjny i tysiące katolików zafascynowanych naukami, czynami i osobowością Fultona Sheena z niecierpliwością oczekuje wyniesienia go na ołtarze.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

79
Praktycznie o katolickich praktykach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktycznie o katolickich praktykach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wiele osób zadaje pytanie, czy przepisy liturgiczne są potrzebne? Czy trzeba tworzyć kolejne nabożeństwa? Po co błogosławić wodę, a potem kropić nią przedmioty? Po co kapłan odczytuje listę imion podczas wypominków? Dlaczego chodzimy na pielgrzymki? Czy mamy dawać jałmużnę? Czy czczenie relikwii jest nakazem wiary? Jak zniszczyć przedmiot kultu religijnego? Co daje nam odpust? Po co jest dany rytuał? Po co „formuła kanoniczna”? Czy nie wystarczy zwykłe mówienie do Boga? Czy Bóg naprawdę działa w ramach formuły kanonicznej, a poza nią już nie? Wyjaśnienie wątpliwości i rozwianie niepewności pozwoli uspokoić sumienie, a przede wszystkim umożliwi owocne i w pełni świadome korzystanie z bogatego zbioru nabożeństw, gestów, znaków, rytuałów, sakramentaliów, które trwają w naszej religii na chwałę Bogu i z pożytkiem dla ludzi.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

80
Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności
Dostępny
16 szt.

W gruncie rzeczy jest to książka przerażająca. Mówi bowiem o metodach zniewalania jednych przez drugich – rządzonych przez rządzących.

30,00 zł
19,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 10,01 zł

81
Nastoletni troglodyci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nastoletni troglodyci
Dostępny
1 szt.

Adele jest kierowcą szkolnego busa kursującego pomiędzy wioskami rozsianymi po dziewiczych terenach płaskowyżu. Wozi do szkoły grupę dzieci i nastolatków, których złożone losy przeplatają się z opowieścią o jej własnym życiu. Podczas jazdy, często przy silnym wietrze i zamieci, przez jej głowę przetaczają się wspomnienia, myśli i marzenia; młodzi pasażerowie z tyłu głośno się śmieją, kłócą, przysypiają w ciszy. Adele wspomina siebie w tym wieku, swoje źle dopasowane ciało, bolesne dorastanie. Bo Adele jest dziewczyną, która urodziła się w ciele chłopca. Ani „starszaki”, ani „maluchy” nie mają pojęcia o jej przeszłości. Urodziła się w gospodarstwie w głębi płaskowyżu, mieszkała tam z rodzicami i młodszym bratem Axelem, potem zniknęła, by w końcu wrócić – w nowym ciele, przez nikogo nierozpoznana, anonimowa. Dużo myśli o Axelu, który nigdy nie zaakceptował kobiety w swoim starszym bracie. Pewnego zimowego popołudnia burza śnieżna i ogromne zaspy na drodze uniemożliwiają dalszą jazdę. Adele i jej pasażerowie opuszczają pojazd i szukają schronienia przed nocą. Znajdą je w jaskini, na skraju jeziora powstałego w kraterze wulkanu... Wspaniała powieść, żarliwa, kojąca. – „Le Soir”

39,90 zł
22,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,56 zł

82
Mój czołg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój czołg
Dostępny
32 szt.

Rok 1968. Breżniew, Kádár, Żiwkow, Ulbricht i Gomułka tworzą plan najazdu wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, a ich burzliwe rozmowy tłumaczy poczciwy, choć niezbyt rozgarnięty młody podporucznik. Choć nie rozumie nic a nic z politycznych intryg, żyje wiarą w komunizm, a w wolnym czasie rozgrywa bitwy plastikowych żołnierzyków i koresponduje z narzeczoną, którą z lękiem pyta, czy w kontrrewolucyjnej Czechosłowacji wprowadzono już seks. Viktor Horváth dopisuje kolejny rozdział do tradycji „dobrego wojaka”, który rozśmiesza i jednocześnie obnaża absurdy systemu, wielkiej historii i polityki. Autor pozostaje przy tym czuły na niuanse relacji węgiersko-słowackich – wystarczy wspomnieć, że bohater zapytany o narodowość odpowiada, że jest „Węgrem. To znaczy Czechosłowakiem. Znaczy Słowakiem”. Viktor Horváth – węgierski prozaik, pisarz, nauczyciel akademicki. Przekłada z angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. W ramach pracy naukowej zajmuje się strukturą w poezji i średniowieczną historią formy. Za powieść Tureckie lustro (pol. przekład Anny Butrym) otrzymał w 2012 roku Europejską Nagrodę Literacką. W 2004 roku opublikował przewodnik po Nowym Jorku.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

83
Zestaw rolniczy nr 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw rolniczy nr 4
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.03

Wyjedź swoim traktorem z garażu, dopnij przyczepę i jedź na pole uprawne, aby zadbać o swoje plony. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o detale.

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

84
Zestaw rolniczy nr 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw rolniczy nr 3
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.24

Wyjedź swoim traktorem z garażu, dopnij przyczepę i jedź na pole uprawne, aby zadbać o swoje plony. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o detale.

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

85
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Crunch, 15.0 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Flippables. Dinozaur cekinowy Crunch, 15.0 cm
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

Zachwycający dinozaur to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe, niebiesko-zielone futerko – gdy je pogłaszczesz, zmienia się na czarne. Duże fioletowe oczy błyszczą tak jak brzuszek dinozaura. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wysokość maskotki: ok. 15.0 cm

39,60 zł
35,64 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,96 zł

86
TY BOOS Flippables SPARKLE - jednorożec cekinowy 15cm 36266 TY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY BOOS Flippables SPARKLE - jednorożec cekinowy 15cm 36266 TY
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

39,60 zł
35,64 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,96 zł

87
TY BOOS Flippables DIAMONT - jednorożec cekinowy 15cm 36265 TY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY BOOS Flippables DIAMONT - jednorożec cekinowy 15cm 36265 TY
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.01

39,60 zł
35,64 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,96 zł

88
TY BOOS Flippables PAYTON - pingwin cekinowy 15cm 36264 TY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY BOOS Flippables PAYTON - pingwin cekinowy 15cm 36264 TY
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.21

39,60 zł
35,64 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,96 zł

89
Maskotka dinozaur cekinowy Tremor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka dinozaur cekinowy Tremor
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.18

Zachwycający dinozaur to idealny towarzysz zabawy! Maskotka ma cekinowe, niebieskie futerko – gdy je pogłaszczesz, zmienia się na różowe. Duże różowe oczy błyszczą tak jak brzuszek dinozaura. Zaprzyjaźnij się z tym uroczym stworem i powierz mu swoje sekrety! Wymiary maskotki: około 15.0 cm

33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

90
TY BOOS Flippables MOONLIGHT - sowa cekinowy 15cm 36269 TY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY BOOS Flippables MOONLIGHT - sowa cekinowy 15cm 36269 TY
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.14

39,60 zł
35,64 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,96 zł

91
Trylogia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

Ta wyjątkowa publikacja zachwyci miłośników twórczości Henryka Sienkiewicza – trzy powieści w jednym tomie! Czytelnicy znajdą tu więc: Ogniem i mieczem (tomy 1-2), Potop (tomy 1-3) oraz Pana Wołodyjowskiego. Przygody bohaterów zostały wzbogacone pięknymi, kolorowymi, malarskimi ilustracjami. Ten unikatowy zbiór to obowiązkowa pozycja w każdej domowej bibliotece.

70,00 zł
55,30 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

92
Sherlock Holmes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.15

To unikatowe wydanie kolekcjonerskie zachwyci miłośników prozy Arthura Conan Doyle`a. Zawiera bowiem cztery powieści oraz pięć zbiorów opowiadań, których bohaterem jest ekscentryczny detektyw – Sherlock Holmes. Do rąk czytelników trafiają więc wspaniałe opowieści o niezwykłych zdarzeniach i tajemniczych postaciach.

60,00 zł
47,40 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,60 zł

93
Pocisk 23-24/2018 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocisk 23-24/2018
Dostępny
2 szt.

Magazyn literacko-kryminalny. W numerze m.in.: – wywiad: Graeme Macrae Burnet, Pomimo strachu, chcemy odkrywać tajemnice – opowiadanie: Alek Rogoziński, Ostatnia Wigilia – wywiad: Grzegorz Kalinowski, Ciągle szukam nowych inspiracji – opowiadanie: Magdalena Knedler, Dziewczyny spod pokładu – wywiad: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Daniel Koziarski, Namiętności w sztuce i życiu – wywiad: Magdalena Zimniak, Chcę wywołać ból, czasem strach, przerażenie, a nawet szok – wywiad: Krzysztof Zajas, Opowieść powinna być zawsze na pierwszym miejscu.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

94
Ład energetyczny. Idee i rzeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ład energetyczny. Idee i rzeczywistość
Dostępny
1 szt.

„Immanentną cechą ładu jest łączenie elementów, których wzajemne powiązania częstokroć zdają się zupełnie niedostrzegalne, tworzenie z tych postrzeganych, jako funkcjonujące bez związku i wpływu na siebie części, jednej spójnej całości. Nie inaczej jest z ładem w przestrzeni energetycznej czy prościej ujmując, ładem energetycznym. Kryją się za nim uporządkowane relacje w obszarze produkcji, dostaw i konsumpcji energii w nośnikach pierwotnych i wtórnych. W przypadku tych pierwszych, rzecz dotyczy tak samego zabezpieczenia możliwości up streamowych, jak i procesu wydobycia ich transferu do miejsca ich przetworzenia, czyli down streamu. Natomiast w odniesieniu do drugich, sprowadza się do zapewnienia odpowiednich mocy wytwórczych oraz optymalnego ich wykorzystania. Prawidłowość ta przede wszystkim sprawdza się w energetyce zawodowej, chociaż trudno byłoby odmówić jej zastosowania w mikrogeneracji”. – Ze wstępu

56,70 zł
30,62 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 26,08 zł

95
Pamiętnik tłumacza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik tłumacza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.30

Treść książki jest uniwersalna. Właściwie pasuje do prawie każdego środowiska. Bardzo ciekawa narracja i bogate słowotwórstwo sięgające do źródeł w nieco odmienny sposób. Ciekawy punkt widzenia autora prześwietla bezduszne i zakłamane środowisko firmy. Delikatne i zmysłowe opisy erotyczne wprowadzają czytelnika na chwilę w inny nastrój, by znowu rzucić go w wir sarkazmu i farsy. Duża dawka humoru!

40,00 zł
34,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

96
Guru pije burbon? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guru pije burbon?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Oddanie do guru stanowi esencję i życiodajne soki wadżrajany. Ponieważ nauczyciel wykorzysta wszelkie dostępne mu środki, aby przebudzić nas ze snu niewiedzy, związek z nim będzie wymagał wyzbycia się najgłębszych przekonań i oczekiwań. Dzongsar Dziamjang Khjentse omawia zwłaszcza te aspekty głębokiej relacji z nauczycielem, wokół których narosło szczególnie dużo nieporozumień i udziela praktycznych porad na temat możliwie najlepszego wykorzystania tej drogocennej okazji do duchowej przemiany. Za pomocą opowieści i klasycznych przykładów pokazuje, w jaki sposób podążać ścieżką, mając oczy szeroko otwarte i jak dzięki wyostrzonym władzom krytycznego myślenia ocenić należycie naszego guru, nim zdecydujemy się na ostateczny akt bezgranicznego zaufania. Dzongsar Dziamjang Khjentse (ur. 1961 r.) to bhutański lama, podróżujący i nauczający na całym świecie. Jest autorem książek (w Polsce ukazała się Jak nie być buddystą oraz niniejsza) oraz reżyserem filmowym; jego najbardziej znane filmy to „Puchar Himalajów” (1999) oraz „Podróżnicy i magowie” (2003) i „Vara. A Blessing” (2013).

76,00 zł
53,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,80 zł

97
Wszystkie sowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie sowy
Dostępny
27 szt.

Wszystkie sowy to opowieść o przyjaźni jedenastoletniego Luciego oraz starszego mężczyzny, Emila, która toczy się współcześnie w małym, górskim miasteczku oddalonym od wielkich wydarzeń i zgiełku nowoczesności. Chłopiec, ciekawy świata i pełen szalonych pomysłów, nieoczekiwanie znajduje w emerytowanym inżynierze życiowego przewodnika i przyjaciela. Emil, pasjonat ornitologii, odsłania przed Lucim nie tylko cuda świata przyrody, literatury i muzyki, ale także swoją złożoną przeszłość, w której odbijają się dramatyczne losy całej Rumunii. Wszyscy lubimy wracać do magicznego okresu pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, kiedy powoli zaczynaliśmy pojmować, na czym polega życie, a wciąż nie przestawaliśmy się dziwić, jak jest niezwykłe. Filip Florian, mistrz pięknej frazy, patrząc na przemian oczami dziecka, młodzieńca, dorosłego mężczyzny i starca, tworzy przed czytelnikiem barwny, wielowarstwowy portret zmieniającego się świata. „Szczerze mówiąc, bardzo ciężko było mi zrozumieć Emila. To prawda, że w naszym mieście ludzi błyskotliwych nie widywało się na każdym rogu, ale paru w miarę rozgarniętych jednak było. Niemniej, zamiast spotykać się z nimi na partyjce kanasty, dyskutować o polityce czy pleść farmazony o wybudowaniu w naszym miasteczku olimpijskiego lodowiska czy wielkiego kasyna, Emil wolał trwonić czas ze mną, uczyć mnie, chociaż przyznać trzeba, że w szkole udało mi się przynajmniej uszczknąć umiejętność czytania i pisania. Dlaczego to robił? Nawet teraz mam kłopot z odpowiedzią, ale pomału co nieco zaczęło rozjaśniać mi się w głowie. Może miało dla niego znaczenie to, że pragnąłem widzieć jak sowy, w ciemności, dostrzegać niewidzialne, pragnąłem tego z całego serca, a takie marzenia nie znikają przecież jak pierwsza lepsza zachcianka. W jego pokoju na piętrze domu pani Rugei całymi tygodniami, cierpliwie i w napięciu poszukiwałem rozwiązania tajemnicy, szedłem labiryntem wyznaczonym przez książki, zdanie po zdaniu, strona po stronie, napotykałem mnóstwo słów i wyrażeń i byłem przekonany, że ornitolodzy posługują się jakimś szyfrem, jak szpiedzy wysłani przez ptaki między ludzi, a nie odwrotnie; nauczyłem się na pamięć całych długich passusów i oglądałem ilustracje tak długo, aż wyblakły pod moimi palcami. Emil nieustannie był świadkiem tych zmagań. Dyskretnym świadkiem”. – Fragment książki Filip Florian to jeden z najbardziej poczytnych współczesnych prozaików rumuńskich, były redaktor czasopism literackich oraz korespondent Wolnej Europy i Deutsche Welle. W jego utworach subtelna ironia przeplata się z życzliwą pobłażliwością wobec ludzkich ułomności. Za książkę Dni króla (rum. Zilele regelui) w przekładzie Radosławy Janowskiej-Lascar (Amaltea 2016) był nominowany w 2017 r. do finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Powieść Wszystkie sowy przetłumaczono na język węgierski i niemiecki. Dziennik „Die Welt” umieścił ją w zestawieniu najlepszych książek zagranicznych, które ukazały się w Niemczech w 2016 roku.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

98
Farby plakatowe 10kol 20ml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,50 zł
22,33 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,17 zł

99
Pan Przypadek i kryminaliści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Przypadek i kryminaliści
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.02

Pan Przypadek i kryminaliści to siódmy tom przygód błyskotliwego detektywa Jacka Przypadka. Tym razem rozwiązuje on sprawy, w które zamieszani są autorzy poczytnych kryminałów. W zagadce Dziesięciu Mulatków próbuje uwolnić Jana Kowalskiego, młodego pisarza o afrykańskich korzeniach, od zarzutu zabójstwa znanej kolekcjonerki sztuki nowoczesnej. W śledztwie zatytułowanym Olśnienie szuka zaginionego pomysłu na kryminał, który wiąże się ze śmiercią wścibskiej sąsiadki uznanego autora. W Cesarskim blefie usiłuje znaleźć odpowiedź na pytanie, kto napisał pewien bestseller. Do jego autorstwa przyznają się bowiem Cesarzowa, Caryca i Sułtan Polskiego Kryminału. Tym razem w prowadzeniu śledztw nie pomaga Jackowi niezawodna Irmina Bamber, gdyż z ważnych powodów Przypadek nie chce jej angażować w swoje sprawy. Pomocą służą natomiast grupa warszawskich bezdomnych, będących jego oczami i uszami, oraz niezawodny podkomisarz Łoś. Motorem działania w środowisku pisarskim jest chęć wydania przez detektywa książki jego matki, która jego zdaniem powinna stać się bestsellerem.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

100
Pussy. Faceci mają gorzej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pussy. Faceci mają gorzej
Dostępny
14 szt.

Piotr Surmaczyński jest mistrzem łączenia prawd fizyki z prawdą wyobraźni i psychiki ludzkiej. Przypomina w tym znakomitego Wiktora Jerofiejewa. Rozwija fabułę kompletnie szaloną, a zarazem przerażająco prawdopodobną.

40,00 zł
34,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

Wróć do góry