hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 5 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Żar. Oddech Afryki, wydanie II (Dariusz Rosiak), na drugim Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom (Adam Alter). Kolejny produkt to Książeczka malucha z naklejkami. Na wakacjach (praca zbiorowa) oraz Odważ się żyć. Potęga bezwysiłkowej motywacji (Dawid Piątkowski).
1
Żar. Oddech Afryki, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żar. Oddech Afryki, wydanie II
Dostępny25 szt.

Z jednej strony kolonializm, głód, konflikty plemienne, epidemie i klęski naturalne, krzywdy wyrządzone przez białego człowieka. Z drugiej – safari, nieskażona natura, piękno krajobrazu i wieczne lato. Tyle stereotypy. A jaka Afryka jest naprawdę? Tego próbuje się dowiedzieć Dariusz Rosiak, który – na szczęście dla czytelnika – zawsze chodzi własnymi drogami i zawsze zadaje wnikliwe pytania. Dzięki temu jego Afryka jest inna, ale nadal piękna i fascynująca. „Gdyby poszukać wszystkich odmian życia, bez wygodnych kompromisów i honorowania tabu, bez zgody na polityczną poprawność i oportunizm? Może udałoby się nam dowiedzieć czegoś więcej o kontynencie, wobec którego zwykle stosujemy tylko trzy wygodne podejścia: łatwo nam jest użalać się nad Afryką, jeszcze łatwiej ją czcić, a najłatwiej nad nią dominować. To są najbardziej popularne metody oswojenia kontynentu, który dla niektórych białych jest wyrzutem sumienia, dla innych – choćby dla nas, Polaków – coraz częściej odskocznią od normalnego, nudnego, niespełnionego życia. Cechą wspólną tych strategii jest fakt, że w ich centrum stawiamy nie Afrykę i Afrykanów, ale siebie” – pisze Dariusz Rosiak we wstępie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
2
Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom
Dostępny81 szt.

Oderwij wzrok od smartfona i dowiedz się, dlaczego to takie trudne! Żyjemy w epoce uzależnień. Obsesyjnie sprawdzamy, czy pojawiła się nowa wiadomość w naszej skrzynce mailowej, nowy wpis na Facebooku albo polubienie na Instagramie. Godzinami oglądamy kolejne odcinki seriali i filmiki na YouTube’ie. Ale przede wszystkim, średnio przez trzy godziny każdego dnia wpatrujemy się w ekrany naszych smartfonów. Prawie połowa z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, a dzieci wychowane w świetle ekranów mają kłopoty z budowaniem więzi z rówieśnikami w świecie rzeczywistym. Adam Alter przekonuje, że w odpowiednich okolicznościach każdy z nas może się uzależnić, a twórcy nowych mediów dbają o to, by takich pokus stworzyć jak najwięcej. Odsłaniając mechanizmy uzależnień behawioralnych, autor wyjaśnia, dlaczego jest nam tak trudno oprzeć się udogodnieniom oferowanym przez współczesne technologie. Uzależnienia 2.0 tłumaczą, w jaki sposób możemy bardziej świadomie korzystać z nowych mediów, a dzięki temu łatwiej się komunikować, zarządzać finansami i wytyczać granice miedzy pracą a rozrywką. A co najważniejsze, pokazują jak zmniejszyć szkodliwy wpływ nowych uzależnień na zdrowie nasze i naszych dzieci. „Jak gdyby chcąc jeszcze dobitniej wyrazić swoje przesłanie, Adam Alter napisał książkę, która uzależnia, o tym, skąd się biorą nasze dzisiejsze uzależnienia. Przedstawia w niej fascynującą i pilnie potrzebną analizę jednego z najbardziej niepokojących zjawisk współczesnych czasów”. – Malcolm Gladwell Adam Alter jest wykładowcą marketingu w Stern School of Business Uniwersytetu Nowojorskiego, pisarzem i publicystą. W 2009 roku obronił doktorat z psychologii społecznej na Uniwersytecie Princeton. Prowadził zajęcia na wielu amerykańskich uczelniach, w tym na Harvardzie, Yale i MIT. Autor książki Siła podświadomości: co wpływa na nasze myśli, odczucia i zachowanie?, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika „The New York Times”. Współpracuje m.in. z takimi gazetami jak: „The New York Times”, „The New Yorker”, „The Atlantic”, „WIRED”, „Slate”, „The Washington Post” i „Popular Science”.

46,90 zł
38,93 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,97 zł

5 osób kupiło
3
Książeczka malucha z naklejkami. Na wakacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka malucha z naklejkami. Na wakacjach
Dostępny8 szt.

Seria książeczek z naklejkami to doskonała propozycja dla 2-latków lubiących naklejać. Bawiąc się książką – dziecko ćwiczy sprawność manualną i wzbogaca swoje słownictwo. To wspaniała edukacyjna zabawa dla malucha.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
4
Odważ się żyć. Potęga bezwysiłkowej motywacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odważ się żyć. Potęga bezwysiłkowej motywacji
Dostępny24 szt.

Pragniemy osiągać niesamowite rzeczy, wieść życie marzeń i być szczęśliwi. Dla większości ludzi to coś nierealnego. Ograniczeni przez brak wiedzy i strach, są więzieni w murach niepewności, które sami zbudowali. Pogrążeni we śnie, jednak wciąż żywi. Nieświadomi faktu, że skrywają w sercach najpotężniejszą moc w całym wszechświecie – siłę woli. Walczymy, by się przebudzić i żyć bez ograniczeń. Nasza wewnętrzna siła nie pochodzi z wygrywania. To nasze zmagania i przeciwności losu budują charakter. Kiedy przechodzimy przez trudności życiowe i świadomie decydujemy, że się nie poddamy, pokazujemy, kim tak naprawdę jesteśmy. Walczymy, by się przebudzić i żyć bez ograniczeń. To jest nasz cel. Odkryj sekrety niezachwianej motywacji najwybitniejszych i stań się niezwyciężony. Świadomie wzniecaj, potęguj i przejmij władzę nad ochotą do działania. Samokontrola otworzy drzwi do realizacji najambitniejszych wizji. To, o czym inni tylko marzą, będzie w zasięgu Twojej ręki.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

3 osoby kupiły
5
Koparka do skręcania - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koparka do skręcania
Askato
Dostępny21 szt.

Pojazd budowlany to kreatywna i zajmująca zabawka dla małego budowniczego. Wszystkie elementy są bezpieczne, pobudzają myślenie przestrzenne, rozwijają kreatywność i widzenie symetrii. Mały konstruktor, przykręcając śrubki, ćwiczy grafomotorykę swojej rączki – przez zabawę przygotowuje się w przyjemny sposób do trudnej sztuki pisania. Wymiary: 25.0 x 13.5 x 18.5 cm

50,10 zł
42,59 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,51 zł

2 osoby kupiły
6
Kallokaina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kallokaina
Dostępny150 szt.

Kultowa szwedzka dystopia po raz pierwszy po polsku W militarnej dyktaturze, gdzie życie obywateli na każdym kroku regulują państwowe przepisy, chemik Leo Kall stara się zasłużyć na chwałę przedstawiając władzom swój najnowszy wynalazek – serum zmuszające przesłuchiwanego do wyznania swoich najskrytszych myśli.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
7
I tak wygrasz. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I tak wygrasz. Audiobook
Jeffrey Archer, Rebis
Dostępny11 szt.

Jeffrey Archer zakończył sagę o rodzinie Cliftonów i zabrał czytelnika w niezwykłą podróż w poszukiwania przeznaczenia i przeszłości Leningrad 1968. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na swoją miarę. Kiedy ojciec tego pierwszego zostaje zgładzony przez KGB za to, że próbował utworzyć niezależny związek zawodowy, wszystkie marzenia chłopca wydają się stracone. A jednak wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR. Czy powinni wsiąść na statek płynący do Stanów Zjednoczonych czy do Wielkiej Brytanii? O tym decyduje rzut monetą... W tej niezwykłej opowieści przemierzamy dwa kontynenty, podążając za porażkami i zwycięstwami Aleksandra, który próbuje podbić swój nowy świat. I musi upłynąć trzydzieści lat, by on sam odkrył, gdzie leży jego przeznaczenie, i stawił czoło przeszłości, którą pozostawił w Rosji. Jeffrey Archer, ten niezwykły gawędziarz, wraca z powieścią wręcz zniewalającą, która trzyma w napięciu jak niegdyś jego Kane i Abel. Joanna Lumley Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko... Więzień urodzenia, Pierwszy między równymi, Sprawa honoru, Na kocią łapę. Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza, W godzinie próby i To był człowiek

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
8
Notes. Śpiący kot - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes. Śpiący kot
Emg
Dostępny7 szt.

Elegancki notes kwadratowy z kremowym papierem. Na okładce umieszczony został artystycznie namalowany, śpiący kot autorstwa Ewy Mańkowskiej. Wymiary: 17.0 x 17.0 cm. Ilość stron: 152.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

1 osoba kupiła
9
Wrocław. Podróż przez wieki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław. Podróż przez wieki
Dostępny16 szt.

Jest to kontynuacja książki Wrocław. Wędrówka przez wieki. „W tej popularnonaukowej książce, adresowanej do szerokiego kręgu odbiorców, pominięto obudowę warsztatową niezbędną w pracach ściśle naukowych, tj. literaturę przedmiotu oraz przypisy.” Fragment Od Autora

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
10
Piankolina, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankolina, mix kolorów
Art. and Play
Dostępny12 szt.

Piankolina to kreatywna zabawka w postaci lekkiej i miękkiej kuleczkowej masy plastycznej. Ponieważ masa jest miękka, bez problemu można z niej modelować dowolne kształty. Każde dziecko kierując się wyobraźnią może ulepić z Piankoliny figury płaskie, a także przestrzenne. Piankolina nie brudzi, nigdy nie wysycha, nie przykleja się ani do rąk ani do ubrania, a jej kolorowe kostki łatwo się ze sobą łączą. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, zdolności twórcze, wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka. Bardzo żywe barwy Piankoliny zachęcają najmłodszych do aktywnej zabawy, w trakcie której dzieci poznają kolory, uczą się liczyć oraz tworzą najróżniejsze kształty. Jest to zabawka zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Dla wszystkich dzieci powyżej 3 lat. Zanim zaczniesz modelować ugniataj ją i ściskaj. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,40 zł
3,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
11
W cieniu totalitaryzmów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu totalitaryzmów
Dostępny9 szt.

Miłosz wobec faszyzmu i komunizmu. Pierwsze wydanie rozproszonych tekstów z okresu wojny i lat powojennych. Zgromadzone w tym tomie teksty dają się czytać zarówno jako wielogatunkowy i wielobarwny opis pełnej paroksyzmów dwudziestowiecznej historii, jak i relacja z nieraz bolesnych i tragicznych doświadczeń oraz wewnętrznych rozterek autora. Kreślą przy tym społeczno-polityczny pejzaż Polski i Stanów Zjednoczonych za prezydentury Harry’ego S. Trumana. Miłosz, w latach 1945-1951 urzędnik ambasady i konsulatu Polski Ludowej w Nowym Jorku, a następnie w Waszyngtonie, toczył w swym pisarstwie swoistą grę z cenzurą reżimu stalinowskiego, stereotypami na temat Ameryki pokutującymi w Polsce, zmagał się z niewiedzą oraz obojętnością znacznej części społeczeństwa amerykańskiego oraz amerykańskiej Polonii wobec konfrontacji ludności Europy Środkowej z dwiema formami totalitaryzmu. Tom zawiera artykuły, szkice, eseje, listy otwarte, odpowiedzi na ankiety i recenzje, a także dramat pt. Prolog, które Czesław Miłosz napisał w latach 1945-1951 oraz w okresie drugiej wojny światowej. Wiele z tych tekstów było dotychczas rozproszonych w trudno dostępnych polskich oraz obcojęzycznych czasopismach i będą dla czytelnika niemałą niespodzianką.

99,00 zł
74,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,75 zł

1 osoba kupiła
12
ODE TO A FRIEND. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ODE TO A FRIEND. Winyl
OLD SEA BRIGADE, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

13
W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy
Niedostępny
Brak

Logavina to cicha i spokojna uliczka położona w sercu miasta, słynącego z tolerancji i kosmopolitycznego uroku. Wybuch wojny postawił na głowie życie jej mieszkańców, Bośniaków, Chorwatów i Serbów, którzy do tej pory żyli obok siebie, nie zwracając uwagi na dzielące ich różnice. W oblężonym Sarajewie, pozbawieni ogrzewania i elektryczności, przy coraz bardziej ograniczonych zasobach żywności i wody, każdego dnia muszą teraz walczyć o przetrwanie swoje i bliskich. Muszą bronić się nie tylko przed kulami snajperów, ale także przed równie groźnym wrogiem – nienawiścią do sąsiadów i niedawnych przyjaciół, którzy tak łatwo mogą zmienić się w śmiertelnych wrogów. W intymnej relacji naocznego świadka Barbara Demick splata losy dziesięciu rodzin. I po dwudziestu latach wraca, by się przekonać, jak radzą sobie z następstwami wojny.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

14
VOLUME 1. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VOLUME 1. Winyl
MAGIC SWORD, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

15
Rok w ogrodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w ogrodzie
Niedostępny
Brak

Przenieś się do oazy spokoju i podziwiaj piękno zmiennych pór roku. Książka o tym, w jaki sposób piękno ogrodu i praca w nim może uczynić nasze życie pełniejszym. Dan Pearson, ceniony brytyjski architekt pejzażu i zapalony ogrodnik, odkrywa rytmy i przyjemności roku w ogrodzie. Porzuciwszy niewielki przydomowy ogródek w południowym Londynie na rzecz ośmiohektarowego gospodarstwa w hrabstwie Somerset, zachwyca się urodą szkieletów zimowego ogrodu, radosnym objawieniem się wiosny, mocnym zapachem lata oraz jesienną eksplozją kolorów. Zaraźliwy entuzjazm autora tudzież bogactwo jego wiedzy przepełniają strony tej pasjonującej książki, która obfituje również w praktyczne wskazówki, jak zagospodarować własny kawałek ogrodu, niezależnie od tego, czy tworzy go kilka doniczek na parapecie okna w mieszkaniu w mieście czy spora połeć wiejskiego pola. Pomagając nam odkryć przyrodę na nowo, zarówno te dziką, jak i tę udomowioną, lektura Roku w ogrodzie staje się doświadczeniem prowadzącym do głębokiej odnowy.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

16
Doświadczenia graniczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doświadczenia graniczne
Niedostępny
Brak

Książka jest bogata w dobrane świadectwa koniecznej a zarazem nieuchronnie ułomnej i świadomej tego faktu współczesnej reprezentacji. Podejmuje temat jej niezbędnych prób w imponującym a przejrzystym wymiarze celnie trafionych zdarzeń: w Polsce, w Europie, w świecie. Przywołuje fakty i świadectwa od pierwszej wojny światowej, walk w międzywojennej Hiszpanii, poprzez obronę Warszawy w 1939 aż po podobnie graniczne sytuacje w toku całej drugiej wielkiej wojny. Przedstawia losy zniszczeń dokonanych w krajach, które walczyły ze sobą. Analizuje świadectwa losów gett, w Warszawie i Łodzi. Bada historie spotkań z martwym ciałem ludzkim. Te – nawet po ostatnie lata minionego wieku. (...) Każda część dzieła skonstruowana jest w ten sposób, by po dalekich antecedencjach rozważanego szczegółowo zagadnienia uruchomić, w nieodmiennej kolejności, analizę pisemnych oraz ikonicznych tekstów kultury, pierwszoplanowych dla autora. Ta maestria wiązania form i etapów świadectw współczesnej mimesis w jej różnych postaciach i stylach: protokolarnym, poważnym i groteskowym oraz ich częstych splotach, które zresztą najmocniej działają, jest naukową, artystyczną i etyczną siłą pracy Leociaka (prof. dr hab. Alina Brodzka-Wald).

45,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

17
Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia
Niedostępny
Brak

Tutaj jesteśmy to tytuł, który powinien zagościć w domu każdej współczesnej rodziny. Z niezwykłą trafnością i subtelnym poczuciem humoru Oliver Jeffers stworzył krótki przewodnik po naszej planecie. Rysował go z myślą o swoim synu, jednak zawarte w nim myśli są na tyle uniwersalne, że bez problemu przemówią do dzieci i ich rodziców na całym świecie. Jeffers opisuje właściwości fizyczne samej planety (pagórkowata, płaska, mokra), oferuje spojrzenie na nią z dystansu (jest naprawdę wielka) oraz opisuje życie wewnętrzne jej mieszkańców (w końcu pod pewnymi względami wszyscy jesteśmy tacy sami). Autor chce przekazać uniwersalny system wartości, u którego podstaw stoją uprzejmość i tolerancja.

41,90 zł
30,17 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

18
Medycy polskiego pogranicza II Rzeczypospolitej 1918-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycy polskiego pogranicza II Rzeczypospolitej 1918-1939
Niedostępny
Brak

Medycy pogranicza II Rzeczypospolitej nie byli przedmiotem szerszych badań. Nie interesowano się zarówno stanem liczbowym zatrudnianych na obrzeżach ziem polskich: lekarzy, aptekarzy czy pielęgniarek, jak i warunkami ich pracy czy możliwościami zawodowego rozwoju. Pozostają oni często, jak się wydaje, w niemej liczbie zamieszkałych czy osiedlonych tam w latach 20. czy 30. XX w. mieszkańców. Najczęściej są to już dziś osoby zapomniane czy nieznane kolejnym pokoleniom żyjącym na tych terenach, ale już w innych krajach z racji zmiany granic, jakie nastąpiły w wyniku II wojny światowej. Myśląc o tych terenach, uwzględniamy w naszych badaniach Kresy Wschodnie, ale i zachodnie czy południowe krańce ziem polskich z lat 1918-1939. Ponadto tereny scalane, porozbiorowe, jako że obserwowane tam przekształcenia organizacyjne, prawne i mentalne warte są naszym zdaniem uwagi. W poszukiwaniach nasi Autorzy dotarli też do Wolnego Miasta Gdańska, ponieważ i tam polscy medycy praktykowali, podobnie jak do odległego od Polski Harbinowa i tamtejszej lekarskiej diaspory. Większość zawartych w naszej publikacji opracowań dotyczy przedstawicieli już wymienionej grupy medyków, ale i ich podopiecznych, jak i schorzeń nękających tamtejszych mieszkańców. Ponadto część z nich jest próbą przedstawienia sposobów diagnozowania, prowadzonej terapii. Często specyficznej, a nieraz tylko „takiej” możliwej czy dostępnej. Zwłaszcza realizowanej wśród różnych grup mniejszości narodowych, w tym żydowskiej. Starano się także ukazać wszelakie uwarunkowania wynikające z rzeczywistości tamtego okresu, niejednokrotnie pokazując trudności praktyki lekarskiej: braki kadrowe oraz działania różnej „konkurencji” medycznej.

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

19
Bezpieczeństwo energetyczne Rosji. Tom 12 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo energetyczne Rosji. Tom 12
Niedostępny
Brak

Czy rosyjskie złoża ropy i gazu mogą się wkrótce wyczerpać? W jakim stopniu rosyjska gospodarka uzależniona jest od ceny surowców? W książce zbadano stan bezpieczeństwa energetycznego Rosji za pomocą autorskiego indeksu. Dowiedziono, że w ostatnich dwu dekadach stan ten uległ znacznemu pogorszeniu, a zaobserwowane momenty poprawy występowały, paradoksalnie, w czasie pogorszenia się światowej koniunktury surowcowej. To właśnie od czynników ekonomicznych i społeczno-politycznych, a nie technicznych, takich jak wielkość zasobów, zależeć będzie ewentualna poprawa stanu bezpieczeństwa energetycznego Rosji.

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

20
Telewizyjne serwisy informacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telewizyjne serwisy informacyjne
Dostępny2 szt.

„Praca jest pozycją ogromnie ciekawą i zajmującą, a co najistotniejsze ważną. Autorka objęła badaniami obszar niezmiernie rzadko eksplorowany, bo niezwykle trudny do uchwycenia i opisania, czyli zjawiska prozodyczne języka polskiego. (...) W przeciwieństwie do opisów innych poziomów języka: fleksji, składni, słowotwórstwa, a także jego warstwy graficznej, do których omówienia wystarczy wiedza o języku, znajomość reguł i słownik na półce, poziom brzmieniowy wymaga umiejętności i zdolności dodatkowych – słuchu fonetycznego i wrażliwości słuchowej. Wymaga też specjalnych narzędzi technicznych i umiejętności posługiwania się nimi. W moim przekonaniu wszystkie te atuty posiada Jagoda Bloch. Ma też atuty inne – potrafi przekonywać czytelnika do swoich tez i hipotez, potrafi objaśniać zaobserwowane zjawiska. Jej wywody są jasne, logiczne, rzetelnie udokumentowane. (...) Książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy pracują głosem – nie tylko dziennikarze, ale też spikerzy, działacze kulturalni, nauczyciele, wykładowcy. Należy ją polecić studentom” – prof. dr hab. Jolanta Tambor, Instytut Języka Polskiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. „Nie było do tej pory w polskich badaniach pracy, która pokazywałaby, jak sposoby mówienia w mediach wpływają na obraz przedstawianej rzeczywistości i jak tę rzeczywistość poprzez sposób mówienia o niej kształtować. (...) Największym walorem pracy jest w moim przekonaniu – oprócz wzorcowo przeprowadzonych szczegółowych analiz prozodycznych – jej aspekt perswazyjny. Autorka pokazuje, jak za pomocą głosu kompetentny językowo i komunikacyjnie dziennikarz może stworzyć na przykład odpowiedni nastrój (zagrożenia, powagi sytuacji czy rozbawienia) lub – z braku kompetencji – spowodować niezrozumienie treści przez odbiorcę bądź wykreować niezgodne z intencją wypowiedzi dodatkowe sensy” – prof. dr hab. Małgorzata Marcjanik, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

21
Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z państwem. Aspekty ustrojowe i prawne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z państwem. Aspekty ustrojo...
Dostępny6 szt.

„Ze szczególnym zatem uznaniem należy przyjmować próby naukowej refleksji dotyczącej aspektów prawnych i ustrojowych sytuacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. Stanowi to zarówno docenienie istotnej roli tej wspólnoty religijnej w historii państwa i prawa w Polsce, jak i jej wysiłków w kształtowaniu swojej pozycji prawnej.” Dr hab. Tadeusz Stanisławski, prof. UZ „W polskiej literaturze naukowej do rzadkości należą opracowania dotyczące relacji państwo–kościół w odniesieniu do poszczególnych Kościołów mniejszościowych. Recenzowana publikacja wzięła sobie na warsztat relacje państwa polskiego z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim. (…) Chociaż religia katolicka przez wieki wyznaczała tożsamość narodową Polaków, powstanie Kościołów protestanckich ukształtowało ich Ojczyznę jako kraj tolerancyjny religijnie, gwarantujący każdemu człowiekowi wolność sumienia i wyznania. (…) Całość recenzowanego materiału jest interesująca i ważna z perspektywy funkcjonowania Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i jego prawa.” Ks. prof. dr hab. Zbigniew Janczewski, UKSW

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

22
Ewolucja instytucji małżeństwa w świetle etiopskich kodeksów prawnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucja instytucji małżeństwa w świetle etiopskich kodeksów prawnych
Dostępny3 szt.

Książka dotyczy dzieł prawnych, które powstały od początków państwa do upadku Cesarstwa Etiopskiego w 1974 roku. Publikacja jest próbą przedstawienia procesów, które doprowadziły do zmian w prawnym postrzeganiu instytucji małżeństwa w Etiopii. Odpowiedzi na to pytanie Autorka szukała w źródłach etiopskich skonfrontowanych z materiałem pochodzącym ze źródeł europejskich i amerykańskich. Wykorzystane źródła wewnętrzne to przede wszystkim etiopskie kodeksy ? XVI-wieczne F?t?a nägäśt oraz Kodeks Cywilny z 1960 roku.

29,40 zł
28,22 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

23
Formy męskości 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Formy męskości 3
Niedostępny
Brak

Tom pod redakcją profesora Adama Dziadka jest niezwykle cenny. Wypełnia znaczącą lukę w naszej, czyli polskiej, wiedzy na temat studiów męskich. Przedstawia te studia jako część szeroko zakrojonych badań obejmujących wszystkie chyba tradycyjnie wyodrębniane dyscypliny w naukach humanistycznych i społecznych. Zarysowuje frapujące perspektywy dla literaturoznawstwa zainspirowanego studiami męskimi. Sprzyja próbom przeprowadzenia w Polsce ważnej zmiany kulturowej – polega ona na ukazaniu, że nie istnieje jeden model męskości i że tradycyjne przekonania w tym względzie, oparte na idei męskości hegemonicznej, są opresywne nie tylko wobec kobiet, ale i samych mężczyzn. […] antologia pod redakcją profesora Adama Dziadka jest świetna. Wiele wskazuje na to, że jej wydanie stanie się prawdziwym wydarzeniem w polskiej humanistyce. Będzie musiał do niej odwołać się każdy, kto będzie chciał coś powiedzieć o współczesnej problematyce emancypacji – i to nie tylko płciowej, ale także kulturowej i społecznej. Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Andrzeja Skrendy

42,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

24
Zestaw tor 2w1 tir i 8 autek, 75 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw tor 2w1 tir i 8 autek, 75 elementów
Lean Toys
Niedostępny
Brak

Rozkładany tor z zestawem autek zachwyci każdego małego fana motoryzacji. Tory samochodowe to niezawodne zabawki, które podobają się wszystkim chłopcom. Zestaw ten składa się z imponującej liczby 75 elementów. Można w nim odnaleźć zarówno małe samochody, jak i trasę czy znaki drogowe. Wszystko to dziecko może przyozdobić według własnego, indywidualnego pomysłu naklejkami, które dołączono do zabawki. Dużą zaletą zestawu jest długość toru, która po złożeniu osiąga aż 500 cm. Jesteśmy pewni, że to rozwiązanie sprawi ogromną przyjemność każdemu dziecku, a także przysporzy mu okazję do długiej i rozwijającej zabawy. Autka dołączone do zestawu odznaczają się rewelacyjną, trwałą konstrukcją. Wykonano je z metalu, co w połączeniu z plastikowym podwoziem jest gwarancją długiej żywotności zabawek. Dwa ze znajdujących się w zestawie modeli posiadają napęd zasilany baterią, co czyni zabawę jeszcze lepsza, niecodzienną rozrywką. Umieszczenie tych autek na złożonym torze sprawia, że mogą one osiągać zawrotną prędkość, sięgającą aż do 12 kilometrów na godzinę. Pozostałe autka napędzane są manualnie, co umożliwia kontrolowanie ich prędkości. Dołączony do zestawu tir z przeźroczystą naczepą został wykonany z plastiku. Osadzony jest na obrotowych, bieżnikowanych kołach, gwarantujących przyczepność do różnego rodzaju podłóż. Kabina kierowcy urozmaicona jest naklejkami, dzięki czemu zabawka prezentuje się pierwszorzędnie. Tylna część zabawki jest otwierana ? to dwustronna walizeczka z przegródkami, w których można układać małe autka. Pozwoli to na zaprowadzenie porządku w zbiorach, a także sprawi, że zabawki będą zajmować mniej miejsca. W górnej części sortera umieszczona jest wysuwana rączką, dzięki czemu chłopiec będzie mógł zabierać ze sobą swe samochodziki. Zestaw składa się z: - dużego tira pełniącego funkcję sortera, - 2 samochodzików z napędem, - 6 resoraków, - 32 elementów trasy, - 17 elementów podpórki, - stacji paliw, - znaków drogowych, drzew i pozostałych elementów infrastruktury, - zestawu ozdobnych naklejek. Zestaw zapakowany jest w kolorowe pudełko z przeźroczystą witrynką. W jego górnej części umieszczono rączkę, która ułatwia transport zabawki. Wszelkie elementy zostały wykonane z atestowanego i bezpiecznego tworzywa, jakim jest plastik i metal. Wymienny napęd autka zasilany jest jedną sztuką baterii AA 1,5 V, która nie jest dołączona do zestawu. Montaż toru wraz z podpórkami jest bardzo prosty, opisano go w obrazowy sposób na opakowaniu zabawki. Komplet posiada certyfikat CE, jego produkcja jest zgodna z normą EN 71. Zabawka polecana jest dla wszystkich dzieci powyżej 6. roku życia. Wymiary wybranych elementów zabawki: - żółty pojazd: 8.0 x 3.5 cm x 2.5 cm - szary pojazd: 8.0 x 3.5 cm x 3.5 cm - duży tir: 37.0 x 12.5 x 7.0 cm - stacja paliw: 12.0 x 7.5 x 2.0 cm - proste odcinki torów: 24.0 x 4.5 x 1.5 cm - podpory: 7. x 7.5 cm Wymiary opakowania zestawu: 55.0 x 42.0 x 8.0 cm

130,00 zł
Powiadomienie
25
Motorek ze światłem i dźwiękiem 1:14, mix kolorów 3592 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motorek ze światłem i dźwiękiem 1:14, mix kolorów 3592
Lean Toys
Dostępny10 szt.

Zabawkowe jednoślady wykonane są z połączenia trwałych, solidnych materiałów – główny element konstrukcji wykonany jest z metalu, natomiast detale i podwozie z plastiku. Motorki osadzone są na obrotowych kołach z gumowymi, bieżnikowanymi oponami, które zwiększają przyczepność do różnego typu podłoża. Co ciekawe, miniaturowe pojazdy posiadają szereg innowacyjnych efektów: odznaczają się napędem typu pull back, a także efektami świetlnymi, pod postacią świecącej na biało lampki z przodu, oraz różnorodnymi efektami dźwiękowymi – podczas zabawy można usłyszeć klakson, ruch uliczny i wesołą melodię. Jak aktywować te rewelacyjne dodatki? Wystarczy nacisnąć lekko na siedzenie. Podwójne motorki w skali 1:14 dostępne są w wariancie kolorystycznym: - niebieskim, - różowym, - żółtym. Każdy model posiada obrotową kierownicę, która połączona jest z przednim kołem, a także kolorowe ozdoby. Przyczepki oznaczone są literą „M”, natomiast skuterki posiadają napisy, kwiatuszki i kotwice. Różnorodność modeli sprawi, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Dużą zaletą zestawu jest pierwszorzędne wykonanie samochodzików, na co składa się design uwzględniający najmniejsze szczegóły, a także solidne i przede wszystkim trwałe tworzywo, odporne na częstą i intensywną zabawę. Motorki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. roku życia, ich produkcja jest zgodna z obowiązującą normą EN 71. Wymiary motorka: 11.5 x 8.5 x 7.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

30,90 zł
26
MOZART:THE PIANO CONCERTOS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
114,90 zł
112,60 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,30 zł

27
Klocki 60 elementów. Budowniczy, mix - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 60 elementów. Budowniczy, mix
Polesie
Niedostępny
Brak

Klocki plastikowe – zestaw 60 elementów. Zapakowane w plastikowe pudełko, przydatne do przechowywania i przenoszenia klocków. Wymiary: 30.0 х 20.0 х 14.0 cm Wzór wysyłany losowo.

50,90 zł
45,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

28
Zachowania podmiotów w warunkach globalizacji rynków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachowania podmiotów w warunkach globalizacji rynków
Dostępny120 szt.

Książka prezentuje zmiany, jakie pod wpływem procesu globalizacji zaszły w funkcjonowaniu różnych podmiotów, takich jak: konsumenci, firmy, menedżerowie, banki, giełdy, instytucje rynku pieniężnego i wdrażające programy finansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, agencje reklamy i doradztwa personalnego, producenci telewizyjni i filmowi oraz media muzyczne i międzynarodowe. Adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno osób zarządzających podmiotami rynkowymi, jak i konsumentów poszukujących nowych strategii zachowań. Publikacja dedykowana jest szczególnie studentom specjalizującym się w analizie zachowań współczesnych podmiotów rynkowych.

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

29
A Family Christmas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Family Christmas
Dostępny200 szt.

Po sukcesach wcześniejszych płyt The Piano Guys prezentują wydawnictwo na święta Bożego Narodzenia. Na płycie znalazły się tradycyjne piosenki świąteczne oraz dwie zupełnie nowe kompozycje Stevena Sharpa Nelson i Jona Schmidta.

42,90 zł
30
U świętego Mikołaja. Książeczka z okienkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U świętego Mikołaja. Książeczka z okienkami
Niedostępny
Brak

Wybierz się w podróż na biegun północny, gdzie mieszkają święty Mikołaj i jego mali pomocnicy! Te tematyczne książeczki z okienkami uczą i bawią: zachęcają najmłodsze dzieci do nauki mowy oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Książeczka wspaniale oddaje atmosferę świąt!

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

31
Dzienniki Heroinowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki Heroinowe
Dostępny118 szt.

W tym międzynarodowym bestsellerze Nikki Sixx zabiera nas w podróż opisującą jedne z najbardziej wstrząsających i przerażających doświadczeń związanych z uzależnieniem jakie kiedykolwiek zostały opublikowane. Dzienniki Heroinowe to druzgocące wspomnienia, surowe i niesamowite dzienniki w których obserwujemy jak główny bohater sięga dna a następnie podejmuje odważną decyzję o wyrwaniu się z nałogu i rozpoczęciu wszystkiego od nowa. „Alkohol, kwas, kokaina… to były tylko przelotne znajomości. Ale kiedy spotkałem heroinę, to była dopiero prawdziwa miłość” – Nikki Sixx.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

32
Droga z ciemności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga z ciemności
Dostępny22 szt.

Było tak, dopóki nie nastąpił punkt zwrotny, który odmienił wszystko. I rozpoczęła się moja podróż pośród trudnych sytuacji, które wymagały podjęcia decyzji, czy pozostać w światłości, czy też poddać się mrokowi mojego zwątpienia.Ta książka tylko w pewnym stopniu mówi o mnie. Starałam się w niej raczej pokazać, w jaki sposób można znaleźć wyjście z ciemności i znaleźć się na ścieżce, która prowadzi do prawdziwego światła, zdrowia, celu i życia. Znalazłam wolność, odnowienie i zmieniłam się tak bardzo, że kiedyś nie byłabym w stanie sobie tego nawet wyobrazić. Skoro mnie się to udało, każdy, kto w swoim życiu zmaga się z trudnymi problemami, również może tego dokonać. I w tym właśnie ma pomóc ta książka.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

33
Kucharz wielkopolski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kucharz wielkopolski
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy reprint oryginału z 1892 roku, w którym zawarto 600 praktycznych przepisów kucharskich z własnego doświadczenia: przepisy smacznych a tanich potraw, smażenia konfitur, przysmaków i ciast, przyrządzania lodów, kremów, galaret, deserów, konserw i wędlin, oraz sekrety gospodarskie etc. Marya Śleżańska – publicystka, autorka książek kucharskich pisanych w końcu XIX i na początku XX wieku.

67,00 zł
48,91 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,09 zł

34
Maskotka. Renifer Vasa, klasyczny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka. Renifer Vasa, klasyczny
Tactic
Niedostępny
Brak

Pluszowy renifer, przytulanka z kolekcji Lumo Stars idealnie nadaje się na prezent dla każdej dziewczynki. Miękki materiał, który został użyty do wykonania maskotki oraz dbałość o każdy szczegół zachwyci każde dziecko. Maskotka ze srebrnymi elementami stanie się najlepszym przyjacielem maluszka. Wysokość 15.0 cm.

20,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,9%
oszczędzasz 2,91 zł

35
Maskotka LUMO Pies Wuff Big - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka LUMO Pies Wuff Big
Tactic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02
54,20 zł
44,44 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,76 zł

36
Maskotka. Renifer Poro, duży - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka. Renifer Poro, duży
Tactic
Niedostępny
Brak

Pluszowy renifer, przytulanka z kolekcji Lumo Stars idealnie nadaje się na prezent dla każdej dziewczynki. Miękki materiał, który został użyty do wykonania maskotki oraz dbałość o każdy szczegół zachwyci każde dziecko. Maskotka z różowymi elementami stanie się najlepszym przyjacielem maluszka. Wysokość 24.0 cm.

53,50 zł
43,87 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,63 zł

37
Honor Harrington. Tom 3. Wezwanie do zemsty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Honor Harrington. Tom 3. Wezwanie do zemsty
Dostępny8 szt.

Trzeci tom „Kronik Manticore”, serii Davida Webera i Timothyego Zahna, osadzonej w realiach świata Honor Harrington. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo przed erą słynnej bohaterki, sięgnijcie po tę książkę! Royal Manticoran Navy przeżywa poważny kryzys po ataku najemników na królestwo. Nie wiadomo, kto stał za próbą najazdu i co chciał osiągnąć, na dodatek różne frakcje w parlamencie i rządzie starają się zdyskredytować marynarkę wojenną i osłabić ją dla własnych zysków politycznych. Oficerowie, tacy jak Travis Long i Lisa Donnelly, na których spoczywa ostateczny ciężar ochrony Gwiezdnego Królestwa Manticore, muszą zmierzyć się ze wszystkimi tymi przeciwnościami. Staje się to szczególnie trudne, gdy dochodzi do tragedii, która dotyka panujący ród Wintonów. Teraz wszystko zależy od wewnętrznej równowagi sił i rozsądku tych, którzy mogą jeszcze coś zdziałać. Gwiezdne Królestwo Manticore nie może czuć się bezpieczne i wszyscy powinni wyciągnąć z tego wnioski, aby pokazać intruzom ich miejsce. David Weber, literacki fenomen XXI wieku, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”. Trzydzieści tytułów Webera trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 8 milionów egzemplarzy. Timothy Zahn, laureat nagrody Hugo, autor kilkudziesięciu powieści SF, m.in. ze świata Gwiezdnych wojen (trylogia Thrawna i dylogia „Ręka Thrawna”), cykli „Kobra”, „Zdobywcy”, „Wyzwolenie”. Napisał kilka opowiadań ze świata Honor Harrington.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

38
Notes. Wieczorowy kot - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes. Wieczorowy kot
Emg
Niedostępny
Brak

Elegancki notes kwadratowy z kremowym papierem. Na okładce umieszczony został artystycznie namalowany, śpiący kot autorstwa Ewy Mańkowskiej. Wymiary: 17.0 x 17.0 cm. Ilość stron: 152.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

39
Notes. Tajemniczy kot - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes. Tajemniczy kot
Emg
Dostępny2 szt.

Elegancki notes kwadratowy z kremowym papierem. Na okładce umieszczony został artystycznie namalowany, śpiący kot autorstwa Ewy Mańkowskiej. Wymiary: 17.0 x 17.0 cm. Ilość stron: 152.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

40
Wózek do sprzątania z odkurzaczem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek do sprzątania z odkurzaczem
Smoby
Niedostępny
Brak

Całkowicie bezpieczny zestaw do sprzątania z odkurzaczem firmy Smoby – to wspaniała zabawa, dla maluchów, które uwielbiają naśladować zachowania dorosłych i bawić się w dom. Każde dziecko pragnie odkurzać oraz sprzątać mieszkanie tak jak jego mama czy tata. Odkurzacz wygląda niezwykle realistycznie – jak mała replika swojego odpowiednika, wystarczy tylko nacisnąć na przycisk oraz ma na szczotce w przezroczystym okienku kuleczki, które wirują w środku jako śmieci kiedy dziecko będzie jeździć nim po podłodze. Rewelacyjna jakość wykonania zapewni dziecku możliwość zabawy przez długi czas. Twoja pociecha urośnie z dumy, ze może odkurzać jak Ty. Dzięki zabawom tematycznym dziecko rozwija umiejętności społeczne i kreatywność. Naśladuje pracę ludzi, ich zwyczaje i zachowania, poznaje i kreuje role społeczne. Równocześnie trenuje koordynację ruchową i uczy się związku przyczynowo-skutkowego. Poprzez przyjemną zabawę dziecko uczy się obowiązków domowych. Zestaw jest bogato wyposażony w akcesoria: • wózek, na który można zapakować cały sprzęt do czyszczenia, • elektroniczny odkurzacz, który imituje dźwięki jak prawdziwy, • wiaderko, • mop, • szufelka, • zmiotka, • szczotka, • gąbka, • imitacja środków czyszczących. Odkurzacz nie ma funkcji ssania. Wymiary wózka: ok. 55.2 x 31.0 x 32.1 cm Wymiary opakowania: 38.5 x 57.0 x 19.5 cm Zabawka wymaga baterii: 3 x 1,5V LR44/AG13 (w zestawie)

218,90 zł
201,39 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,51 zł

41
Łóżeczko dla lalki 424654 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
40,33 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,57 zł

42
Lalka bobas z dźwiękiem 40cm spodenki 0/464728 ADAR - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
46,91 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,99 zł

43
Pies na baterie 483439 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
48,79 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,11 zł

44
Lalka z dźwiękiem 464759 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,91 zł

45
Lalka z dźwiękiem 464797 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
49,73 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,17 zł

46
Kolor milczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolor milczenia
Niedostępny
Brak

Przeszłość czai się za zamkniętymi drzwiami. Najwyższa pora się z nią rozprawić. Książka 2017 roku w Hiszpanii! Jak długo można uciekać przed demonami przeszłości? Helena Guerrero, hiszpańska malarka, robi to od lat. Trudna relacja z matką, śmierć rodzeństwa, samobójstwo ojca... Cienie tamtych wydarzeń odbijają się na jej twórczości i wychodzą na jaw podczas psychoterapii. Pewnego dnia artystka wyrusza w podróż w rodzinne strony, by na podstawie zdjęć, dokumentów i rozmów zrekonstruować bieg wydarzeń i ostatecznie rozwiązać gnębiące ją tajemnice. Realia lat 30., 50. i 60. przeplatają się ze współczesnością, a bolesne piętno białego terroru i epoki Franco odciska się na kolejnych pokoleniach rodziny Guerrero. Elia Barceló tworzy magiczny i wielowymiarowy świat. Zbrodnia, zdrady i głęboko skrywane tajemnice wplecione w klimatyczny obraz luksusowego marokańskiego życia zapewniają porywającą lekturę. Jej proza, porównywana do pióra Jaume Cabrégo, zachwyciła czytelników w Hiszpanii, gdzie powieść została okrzyknięta najlepszą książką roku 2017. Barceló zdobywa też coraz większą popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw. Elia Barceló (ur. 1957) – jedna z najbardziej znanych i nagradzanych pisarek współczesnej Hiszpanii. Zasłynęła jako autorka powieści fantastycznych, książek dla dzieci i młodzieży oraz powieści obyczajowych. Jej żywiołem jest opowiadanie historii, odkrywanie tajemnic przeszłości i portretowanie ludzkich charakterów. Dotychczas w polskim przekładzie ukazało się jej opowiadanie zamieszczone w antologii 1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów (wyd. Hokus-Pokus, 2009) tuż obok prozy autorów takich jak Olga Tokarczuk, Andrea Camilleri czy Jiří Kratochvil.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

47
Nowe czytanki o dobrej zmianie. Lektury z ćwiczeniami dla zawansowanych kanalii i mord zdradzieckich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe czytanki o dobrej zmianie. Lektury z ćwiczeniami dla zawansowanyc...
Dostępny20 szt.

Kontynuacja Dobrej Zmiany zapoczątkowana w 2017 r. pierwszym zbiorem „Czytanek”. Odbycie dwuletniego kursu, potwierdzone zdanym egzaminem państwowym oraz zaświadczeniem od proboszcza, uprawnia absolwentów do zasiadania w zarządach spółek skarbu państwa oraz do ubiegania się o miejsca na listach w wyborach samorządowych i parlamentarnych.

21,00 zł
14,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 6,01 zł

48
Powiastki z morałem. Jaś i łodyga fasoli, Zarozumiała mrówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiastki z morałem. Jaś i łodyga fasoli, Zarozumiała mrówka
Dostępny117 szt.

Seria Powiastki z Morałem to zbiór sześciu książek, w których przedstawiliśmy najpiękniejsze historie – nie tylko dawne, ale także współczesne. Ukazane opowieści niewątpliwie rozwiną wyobraźnię najmłodszych, a przepiękne ilustracje sprawią, że kontakt z książką będzie wielką przyjemnością.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

49
Powiastki z morałem. Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Niebieski kojot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Powiastki z morałem. Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Niebieski kojot
Dostępny9 szt.

Seria Powiastki z Morałem to zbiór sześciu książek, w których przedstawiliśmy najpiękniejsze historie – nie tylko dawne, ale także współczesne. Ukazane opowieści niewątpliwie rozwiną wyobraźnię najmłodszych, a przepiękne ilustracje sprawią, że kontakt z książką będzie wielką przyjemnością.

14,99 zł
6,90 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 8,09 zł

50
Baśniowe królestwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśniowe królestwo
Dostępny30 szt.

Do Baśniowego królestwa trafiły najpiękniejsze klasyczne utwory najwybitniejszych twórców takich jak: Hans Christian Andersen, Charles Perrault czy bracia Grimm. Znalazły się tu także współczesne historie o pojazdach i zwierzątkach. Ten ogromny zbiór bajek zabierze Twoje dziecko do baśniowych krain, w których pozna wspaniałych bohaterów: obdarzone niezwykłymi zdolnościami wróżki, piękne księżniczki, dzielnych rycerzy, potrafiące mówić zwierzęta i wielu, wielu innych. Dzięki ich przygodom Twoja pociecha nauczy się odróżniać dobro od zła, a także dowie się, jak radzić sobie z codziennymi problemami.

69,99 zł
53,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 16,80 zł

Wróć do góry