hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.11.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 23 listopada 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wicik Żywica (Florian Czarnyszewicz), na drugim Matematyka dla smyka z kotkiem od 5 lat (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Matematyka dla smyka z małpką od 5 lat (praca zbiorowa) oraz Granica. Na krawędzi Europy (Kapka Kassabova).
1
Wicik Żywica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wicik Żywica
Dostępny37 szt.

Jej lektura (...), owszem, wywołuje uśmiech, ale częściej: nostalgię i poruszenie dramatem tych, którzy tak wiele dali Polsce i którym Polska tak niewiele mogła dać. Jest wciąż w Wiciku ów rzadki w najnowszej literaturze żar miłości do ojczyzny, o którym pisze w przedmowie Wańkowicz. Jest też zachwyt nad pięknem nadberezyńskiej ojczyzny, tak pięknie wyrażony w modlitwie Wicika do jego rodzinnej Zielonki. Jest wreszcie polityczne przesłanie powieści z jej wizją Rzeczypospolitej wolnej i demokratycznej, z profecją Kościka, że Polska tu wróci w chwale. Wróci nie po majątki tutejszych obszarników, jak agenci sowieccy krzyczą, ale po lud swój, po synów swoich, po naród polski i białoruski z posłowia Macieja Urbanowskiego. „Czytając Czarnyszewicza w zamęcie pojęć, zawsze względnych, gdzie tak wygodnie się rozrasta za nic nie odpowiedzialny nihilizm, książka Czarnyszewicza daje ten czysty diament przeżyć pełnych, zazębionych o sprawy wieczne, gdzie za każde tak i za każde nie człowiek się nie waha oddać życia, bo w nie wierzy i taki właśnie stosunek do świata wśród nawet najgorszych klęsk stwarza istnienie, które można uczcić i pokochać”. – Józef Czapski

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

9 osób kupiło
2
Matematyka dla smyka z kotkiem od 5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla smyka z kotkiem od 5 lat
Dostępny44 szt.

Pierwsze matematyczne wyzwania: dodawanie i odejmowanie elementów, rozpoznawanie liczb, ćwiczenia na spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Ciekawe zadania, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do liczenia i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę.

7,00 zł
4,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,01 zł

7 osób kupiło
3
Matematyka dla smyka z małpką od 5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla smyka z małpką od 5 lat
Dostępny44 szt.

Pierwsze matematyczne wyzwania: dodawanie i odejmowanie elementów, rozpoznawanie liczb, ćwiczenia na spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Ciekawe zadania, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do liczenia i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
4
Granica. Na krawędzi Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granica. Na krawędzi Europy
Dostępny49 szt.

Bułgarsko-turecko-greckie pogranicze to jeden z najdzikszych zakątków Europy, fascynujący monumentalną przyrodą, w której cieniu przetasowują się karty historii. Sto lat temu, kiedy rozpadało się imperium osmańskie, na południe wędrowały tysiące muzułmanów przesiedlanych do Turcji, na północ – tysiące chrześcijan zmuszonych do jej opuszczenia. W czasach zimnej wojny mieszkańcy bloku wschodniego przez bułgarskie zasieki uciekali od koszmaru komunizmu, dziś lasami Strandży przemykają uchodźcy, którzy rozpaczliwie walczą o szansę na lepsze życie. Nad tą krawędzią Europy, pociętą starymi rzymskimi drogami, wciąż unoszą się duchy dawnych epok, przepastne lasy skrywają trackie grobowce, na leśnych polanach można spotkać chodzących po rozżarzonych węgielkach czcicieli ognia, a miejscowe znachorki potrafią odczynić urok i zdjąć czary. Jednak Kassabovą najbardziej fascynują ludzie: niejednoznaczni, doświadczeni przez los, przytłoczeni ciężarem dawnych win. To oni są przewodnikami autorki w tej podróży – dawni i obecni pogranicznicy, przemytnicy, poszukiwacze skarbów, strażnicy leśni, mieszkańcy wymierających wiosek, uchodźcy.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
5
Piękna rupieciarnia, wydanie II rozszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna rupieciarnia, wydanie II rozszerzone
Dostępny21 szt.

Bohumil Hrabal to pisarz legenda, niedościgniony gawędziarz, mistyk codzienności i – o czym mało kto wie – mistrz kamuflażu. W swoim pisarstwie stworzył galerię niezwykłych postaci, w których on sam wydaje się odbijać niczym w zwierciadle. Czyż bowiem spod rozgadania stryjka Pepiego, szaleństwa czułego barbarzyńcy Boudnika lub niedojrzałości kelnera Jana Dziecięcia nie wyziera twarz samego Hrabala? W Pięknej rupieciarni pisarz wreszcie opowiada o sobie bezpośrednio. W zebranych tu esejach, wywiadach, relacjach z podróży i listach poznajemy Hrabala filozofa, człowieka zafascynowanego sztuką, autoironicznego i krytycznego intelektualistę. Praskiego „pana doktora”, spędzającego czas w towarzystwie Pounda, Schopenhauera, Eliota i Pollocka. To także zapis pięknego zdziwienia światem i głos epoki, która skończyła się na bruku, pod oknami szpitala na Bulovce wraz z samobójczą śmiercią pisarza.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
6
Notes - plan miasta Krakowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

4 osoby kupiły
7
Francusko-polski słownik frekwencyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francusko-polski słownik frekwencyjny
Dostępny353 szt.

Ce, de, et, ou, est, en, y – jeśli weźmiesz do ręki dowolną książkę pisaną w języku francuskim, okaże się, że te – i 20 innych wyrazów – stanowi jedną trzecią wszystkich słów używanych w tekście. Tym samym, opanowanie 100 „najpopularniejszych” słówek staje się inwestycją wysoce opłacalną, choć oczywiście niewystarczającą do zrozumienia każdego tekstu. Ile trzeba się nauczyć wyrazów, aby biegle władać językiem francuskim? 3 tysiące słówek daje dostęp do ponad 90% zasobów języka, ale najważniejsze, to nauczyć się słów występujących najczęściej. Technologia komputerowa pozwala na stworzenie takiej listy, a tym samym – Słownika frekwencyjnego, który niniejszym oddajemy do Twojej dyspozycji.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

4 osoby kupiły
8
Nadzieja pozwala żyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja pozwala żyć
Dostępny69 szt.

Są w twórczości ks. Twardowskiego tematy, które powracają nieustannie w wierszach, homiliach, rozmowach. Należy do nich z całą pewnością nadzieja.Jan Twardowski wiązał z nią sens swojego życia i jako kaznodzieja, i jako poeta, i jako człowiek po prostu. Podkreślał: Zawsze starałem się budzić i podtrzymywać nadzieję. Włączałem się w wielki nurt modlitw Kościoła, głoszącego nadzieję. I jeszcze: W świecie niewiary próbuję mówić o wierze, w świecie bez nadziei o nadziei, w świecie bez miłości o miłości. W swojej poezji chciałbym przekazywać nadzieję. Mówił nie tylko o człowieku, który może pokładać nadzieję w Bogu, ale i o Bogu pokładającym nadzieję w człowieku. A przede wszystkim wierzył w to, że nadzieja pozwala nam patrzeć dalej.Niniejszy wybór tekstów ks. Jana Twardowskiego jest zaproszeniem do wspólnego z autorem szukania w życiu codziennym źródeł nadziei.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
9
Książeczka z 250 naklejkami. Niezwykłe zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka z 250 naklejkami. Niezwykłe zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Wyrusz na spotkanie z niezwykłymi zwierzętami. Spotkaj się z nimi w tej książeczce pełnej łamigłówek, naklejek i kolorowanek. Wykorzystaj wyjmowane elementy do przygotowania dekoracji i lwiej maski. W książeczce znajdziesz kartonowe wypychanki oraz 250 naklejek. Książeczka to doskonałe połączenie nauki i zabawy, które z pewnością spełnią potrzeby małych odbiorców. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom, pasjonującym łamigłówkom, kolorowym ilustracjom i aktywizującym elementom w formie naklejek i wielofunkcyjnych wypychanek Wasze dziecko będzie kształtować zdolności motoryczne, poznawać nowe słówka, utrwalać wiedzę i rozwijać wyobraźnię.

13,40 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

3 osoby kupiły
10
Bez powrotu. Życie i śmierć na K2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez powrotu. Życie i śmierć na K2
Dostępny91 szt.

Pierwsi na szczyt weszli Włosi. Było to 4 sierpnia 1954 roku, ale do dziś K2, choć nie jest najwyższą górą świata, pozostaje jedną z najbardziej pożądanych, a jednocześnie najniebezpieczniejszych. Pochłonęła w sumie sześćdziesiąt sześć istnień. Z każdej dziesiątki zdobywców jeden zostaje tam na zawsze. Bez powrotu to historia międzynarodowej wyprawy z sierpnia 2008 roku, w czasie której zginęło jedenaście osób. Na początku wydawało się, że Graham Bowley, reporter, który nigdy nie postawił stopy w Karakorum, nie jest najlepszym kandydatem do opisania tych dramatycznych zmagań. Okazało się jednak, że potrafił na nie spojrzeć z dystansu i z obiektywizmem, którego często brakuje uczestnikom wydarzeń. Interesowało go też coś więcej: kim są himalaiści, jak wygląda ich życie, kiedy nie są w górach, a przede wszystkim – co motywuje ich do podjęcia tak wielkiego ryzyka. Dlaczego zapragnęli zmierzyć się z górą gór. „Bowley zbudował swoją opowieść na podstawie wywiadów z osobami, które przeżyły tragiczną wyprawę, oraz z ich rodzinami. Dzięki wytrwałej pracy stworzył przejmującą i trzymającą w napięciu relację z tego przerażającego dnia, opisując kolejne wydarzenia nieszczęście po nieszczęściu” – Holly Morris, „New York Times Book Review”. „Historia niezwykłej odwagi, szaleństwa i siły przetrwania, która ukazuje pełen obraz tej tragicznej wyprawy. Bowley z niemal filmową precyzją odtwarza przebieg wydarzeń. Książka, od której nie będziecie mogli się oderwać” – Justin Marozzi, „Financial Times”, autor książki Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi. „Bowley jest nieustraszonym dziennikarzem i utalentowanym pisarzem. Wstrząsająca, bolesna książka” – „Kirkus Reviews”. „Bowley przenosi nas w góry. Lawina zrywa liny, himalaistów ogarnia ciemność, a służby ratownicze próbują pomóc poszkodowanym, historia robi się tak gęsta, że nie będziecie w stanie przerwać lektury (…). Bez powrotu to nie tylko książka, od której nie sposób się oderwać, ale też taka, o której długo nie przestaniecie myśleć” – „BookPage”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
11
Legendy Archeonu. Strach stary i nowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy Archeonu. Strach stary i nowy
Dostępny62 szt.

Po ucieczce pierwszych ludzi z Terenów Centralnych i opanowaniu tych ziem przez olbrzymów, gigantów i niszczycieli, Archeon pozostawał przesiąknięty strachem, śmiercią oraz pierwotnym złem powołanym do życia przez Stwórców. Ku swej uciesze sprowadzali oni na świat kolejne monstra pustoszące lądy i oceany, a ich jedynym celem była chęć niszczenia tego, co już istniało. Pożoga i zagłada trwała setki lat, ale również i ta era, jak każda, miała swój początek oraz koniec, zapisując się w legendach. Krew wsiąkła głęboko w ziemię, która na powrót przyjęła brunatną barwę, a rozkładające się ciała dały początek nowemu życiu. Strach uleciał i rozproszył się w powietrzu niczym dym z przygaszonej pochodni. W tym wszystkim jedynie Śmierć pozostała niezmienna. Cierpliwie czekała na odważnych, którzy postanowili wrócić i ponownie określić się mianem Archeonów pierwotnej nacji zamieszkującej niegdyś Tereny Centralne.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

3 osoby kupiły
12
Matematyka dla smyka z myszką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla smyka z myszką
Dostępny25 szt.

Pierwsze matematyczne wyzwania: dodawanie i odejmowanie elementów, rozpoznawanie liczb, ćwiczenia na spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Ciekawe zadania, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do liczenia i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

3 osoby kupiły
13
The Funny Train. Język angielski dla przedszkolaków 5-6 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Funny Train. Język angielski dla przedszkolaków 5-6 lat
Dostępny1 szt.

Wesoły pociąg, a w każdym wagonie inne zwierzątko. Tacy bohaterowie gwarantują udaną zabawę i naukę angielskiego. Na każdej rozkładówce dzieci znajdą prostą rymowankę po angielsku oraz jej polski odpowiednik. Bawiąc się i podróżując wesołym pociągiem przedszkolaki poznają: • pory dnia, • kolory i kształty, • liczby do 10, • nazwy członków rodziny, • nazwy pomieszczeń i domowych sprzętów, • słownictwo dotyczące pogody, • nazwy jedzenia, • przeciwieństwa. Na końcu książki znajduje się słowniczek, który przyda się do uporządkowania poznanego słownictwa. Dużą atrakcją są również naklejki. The Funny Train. Angielski dla przedszkolaków (5-6 lat) to książka do nauki i zabawy.

10,00 zł
8,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
14
Literki dla smyka z krecikiem, od 5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki dla smyka z krecikiem, od 5 lat
Dostępny12 szt.

Pierwsze ćwiczenia utrwalające znajomość liter: próby w czytaniu, uzupełnianie brakujących liter oraz zadania na spostrzegawczość. Zróżnicowane ćwiczenia, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do nauki liter i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
15
Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2. Atlas rysunków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2. Atlas rysunków
Dostępny49 szt.

W książce przedstawiono szczegółowe rozwiązania podstawowych elementów budownictwa żelbetowego w postaci rysunków konstrukcyjnych opracowanych w sposób wymagany w projektach budowlano-wykonawczych Do każdego rysunku dołączono zwięzły opis techniczny wraz z komentarzem wyjaśniającym zasady postępowania przy projektowaniu danego elementu. Rozwiązania obejmują stropy płytowo-belkowe, stropy gęstożebrowe, słupy, ściany, stropy wielokierunkowo zbrojone, stropy płaskie, tarcze, schody, fundamenty i ściany oporowe. Rysunki wykonano zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 1992-1-1:2008 Eurokod 2 za pomocą programu komputerowego BeStCAD będącego nakładką programu AutoCAD. Program ten usprawnia i przyspiesza projektowanie przez parametryczne rysowanie i opisywanie pozycji wkładek oraz generowanie wykazu stali. Do książki dołączono program BeStCAD, z którego czytelnik może korzystać bezpłatnie w zakresie obejmującym podręcznik. Konkretne rozwiązania projektowe poprzedzono omówieniem zasad wykonywania rysunków konstrukcji żelbetowych i stosowania programów CAD oraz podano wskazówki, jak posługiwać się nakładką BeStCAD. Podręcznik ma charakter praktyczny i jest przeznaczony dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich wydziałów budownictwa uczelni technicznych, jako wzór i pomoc przy projektowaniu konstrukcji żelbetowych. Połączenie różnorodnych rozwiązań konstrukcyjnych z komputerową techniką wykonywania rysunków sprawia, że książka będzie również przydatna inżynierom – projektantom obiektów budowlanych.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
16
Drzwi i okna świata. Doors and windows of the world - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzwi i okna świata. Doors and windows of the world
Dostępny59 szt.

Drzwi to chyba najważniejszy element budowli – zarówno domu, jak i pałacu czy świątyni. Drzwi bywają otwarte lub zamknięte, łączą lub dzielą, zapraszają lub odstraszają, a nawet… edukują, jak to bywało choćby z drzwiami i portalami romańskich i gotyckich katedr, na których przedstawiano sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Drzwi to także symbol przejścia: między życiem a śmiercią, światłem a ciemnością, znanym a nieznanym, codziennością a świętem, tym, co świeckie a tym, co sakralne. Nie mniej ważne jest okno. Bez niego nie ma w domu światła i kontaktu ze światem. Okno to jak gdyby powiększone oko domu, świątyni, a nawet przyrody, która mozolnie, dzięki erozji i wiatrowi, wykuwa je w skałach. To przede wszystkim niezwykle ważny element w architekturze. Ten album to rezultat wielu lat wędrówki po świecie, obserwacji i fotografowania. Są tu zarówno afrykańskie drzwi z plecionki, jak i rzeźbione drzwi z brązu we florenckim Baptysterium. Drewniane drzwi norweskich chat i drzwi wykute w kamieniu przez dawnych mieszkańców Meksyku. Etiopskie drzwi zasłonięte jedynie płachtą i drzwi opatrzone kratą w krajach Ameryki Łacińskiej. Są także okna – drewniane, z dekoracyjnymi okiennicami czy gzymsami, z witrażami i kratami, z szybami albo bez szyb. Okna domów, meczetów, kościołów, a nawet… więzienia. Album Drzwi i okna świata to podróż, podczas której przyglądamy się tym dwóm jakże istotnym elementom architektonicznym, które Elżbieta Dzikowska spróbowała ukazać w kontekście zarówno przyrody, jak i cywilizacji.

149,90 zł
101,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 47,97 zł

1 osoba kupiła
17
Dobre wieści o złym zachowaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre wieści o złym zachowaniu
Dostępny2 szt.

Co się stało z naszymi dziećmi, że nas nie słuchają, że nie są zdyscyplinowane i nie stosują się do norm i zasad? Rodzice są przekonani, że wychowują dzieci jak najlepiej, sprawują nad nimi jak najlepszą opiekę i kontrolę, a tymczasem, wygląda na to, że bezskutecznie. A może to podejście rodziców prowadzi do tego, że dzieci nie uczą się odpowiedzialności, niezależności i podejmowania decyzji. Katherine Reynolds Lewis próbuje znaleźć odpowiedź na te i inne pytania w najnowszych badaniach i odkryciach z dziedziny neuronauk oraz psychologii. Lewis stara się pokazać, że kryzys w zachowaniach dzieci i młodzieży jest związany z naszym podejściem do dzieci – nadopiekuńczością, ciągłą kontrolą, brakiem zaufania i strachem. Chronimy dzieci przed porażkami i popełnianiem błędów, a w efekcie prowadzi to do wychowania osób niezdolnych do radzenia sobie w dorosłym życiu.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
18
Literki dla smyka ze smokiem od 5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki dla smyka ze smokiem od 5 lat
Dostępny36 szt.

Pierwsze ćwiczenia utrwalające znajomość liter: próby w czytaniu, uzupełnianie brakujących liter oraz zadania na spostrzegawczość. Zróżnicowane ćwiczenia, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do nauki liter i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
19
Książeczka z 250 naklejkami. Króliczek Puszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka z 250 naklejkami. Króliczek Puszek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Pobaw się z króliczkiem Puszkiem w ogrodzie. Wykorzystaj wyjmowane elementy, aby przygotować kolorowe zakładki do książek. Zagraj w grę, którą zrobisz samodzielnie. Wykonuj ciekawe ćwiczenia z króliczkami, przyklejając, kolorując i dobrze się przy tym bawiąc. W książeczce znajdziesz kartonowe wypychanki oraz 250 naklejek. Książeczka to doskonałe połączenie nauki i zabawy, które z pewnością spełnią potrzeby małych odbiorców. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom, pasjonującym łamigłówkom, kolorowym ilustracjom i aktywizującym elementom w formie naklejek i wielofunkcyjnych wypychanek Wasze dziecko będzie kształtować zdolności motoryczne, poznawać nowe słówka, utrwalać wiedzę i rozwijać wyobraźnię.

13,40 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
20
1919. Pierwszy rok wolności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1919. Pierwszy rok wolności
Dostępny62 szt.

W listopadzie 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, ale o jej kształcie w znacznej mierze zdecydowały wydarzenia następnych miesięcy. Listopadowa euforia szybko minęła, a Polacy musieli stawić czoła nie tylko wyzwaniom wynikającym z wielkiej polityki, ale także kłopotom dnia codziennego. Na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, że nie podołają wyjątkowemu zadaniu, jakim była budowa nowego państwa. Następstwa wojny, dezorganizacja życia społecznego, bieda, różnice wynikające z porozbiorowego dziedzictwa były trudnym sprawdzianem dla całego społeczeństwa. A jednak się udało! Powołano organy władzy, przeprowadzono wybory do Sejmu Ustawodawczego, utworzono policję państwową oraz terenowe oddziały administracji i sądownictwa. Zorganizowano armię, która już w kolejnym roku miała przejść próbę decydującą o być albo nie być młodego państwa. prof. Andrzej Chwalba przygląda się zagadnieniom politycznym i procesom społecznym w roku, który – choć pozostaje w cieniu podręcznikowego 1918 – w znacznej mierze przesądził o rzeczywistym kształcie II Rzeczpospolitej.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
21
99 miejsc. Poznań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99 miejsc. Poznań
Dostępny59 szt.

Zachęcamy do obejrzenia 99 najpiękniejszych miejsc Poznania. Miasto w obiektywie Rafała Tomczyka pokazuje swoją najpiękniejszą stronę. Stolica województwa wielkopolskiego jest prawdziwą skarbnicą architektonicznych perełek. Oglądając album, możemy podziwiać m.in. Pałac Działyńskich, który zachwyca swoją barokową elewacją, dawny klasycystyczny odwach na Starym Rynku czy gotycki kościół pw. Najświętszej Marii Panny in Summo. Nie zabraknie również jednych z najstarszych w Europie Międzynarodowych Targów Poznańskich z ich niezwykle interesującą halą reprezentacyjną. Fotografie pokazują także nowoczesne oblicze miasta ‒ biurowce (m.in. Pixel), budynki akademickie (np. Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), galerie, obiekty sportowe i użyteczności publicznej. Przy każdym obiekcie umieszczonym w albumie podano podstawowe informacje o jego historii: pierwotną i obecną nazwę, autora projektu i lata budowy. Opisy zostały przygotowane w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
22
Matematyka dla smyka z misiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla smyka z misiem
Dostępny42 szt.

Pierwsze matematyczne wyzwania: dodawanie i odejmowanie elementów, rozpoznawanie liczb, ćwiczenia na spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Ciekawe zadania, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do liczenia i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
23
How Full Is Your Bucket? Anniversary Edition - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Full Is Your Bucket? Anniversary Edition
Dostępny9 szt.

How Full Is Your Bucket? Expanded Anniversary Edition, a #1 New York Times bestseller, reveals how even brief interactions affect your relationships, productivity, health and longevity. Organized around the metaphor of a dipper and a bucket and grounded in 50 years of research on the effects of positive and negative emotions, this book shows you how to increase the positive moments at work and in life while reducing the negative. How Full Is Your Bucket? is filled with relationship insights, powerful strategies and engaging stories that will inspire lasting changes in your interactions with others. This book includes access to the CliftonStrengths assessment.

99,00 zł
74,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,75 zł

1 osoba kupiła
24
Rattlesnake, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rattlesnake, LP
Neyla Pekarek, Warner Music Polska
Dostępny19 szt.

Neyla Pekarek – urodzona 4 września 1986 roku. Skrzypaczka, wokalistka i pianistka. Była członkinią folkowo rockowego zespołu The Lumineers od 2010 do 2018 roku. Lista utworów: A1. Train A2. The Attack A3. Better Than Annie A4. Letters To The Colonel (feat. Brian Cronan) A5. Whiskers A6. Brownie: Ode To A Horse A7. The Perfect Gown B1. Miffed B2. Swearing You Off B3. Western Woman B4. Arsenic B5. I'm A Scoundrel (feat. Brian Cronan) B6. Hold On Tight

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

25
Boom, Boom, Room. Side B, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boom, Boom, Room. Side B, LP
Palaye Royale, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Death Dance 2. Teenage Heartbreak Queen 3. You'll Be Fine 4. Dying In A Hot Tub 5. Mrs. Infamous (My Sweetness) 6. Hospital Beds 7. Love the Void 8. The Boom

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

26
Rattlesnake, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rattlesnake, CD
Neyla Pekarek, Warner Music Polska
Dostępny14 szt.

Neyla Pekarek – urodzona 4 września 1986 roku. Skrzypaczka, wokalistka i pianistka. Była członkinią folkowo rockowego zespołu „The Lumineers” od 2010 do 2018 roku. Lista utworów: 1. Train 2. The Attack 3. Better Than Annie 4. Letters To The Colonel (feat. Brian Cronan) 5. Whiskers 6. Brownie: Ode To A Horse 7. The Perfect Gown 8. Arsenic 9. Hold On Tight 10. I'm A Scoundrel (feat. Brian Cronan) 11. Swearing You Off 12. Miffed 13. Western Woman

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

27
SCHUMANN: CELLO CONCERTO & CHAMBER MUSIC WORKS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
74,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,47 zł

28
EIKASIA. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EIKASIA. Winyl
Mestis, Warner Music Polska
Dostępny5 szt.

133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

29
Twilight Of The Innocents. 2018 Reissue, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twilight Of The Innocents. 2018 Reissue, CD
Ash, Warner Music Polska
Dostępny22 szt.

Lista utworów: 1. I Started A Fire 2. You Can't Have It All 3. Blacklisted 4. Polaris 5. Palace Of Excess (fka Suberraneans and fka Suicide Girls) 6. End Of The World 7. Ritual 8. Shadows 9. Princess Six 10. Dark And Stormy – Dark And Stormy 11. Shattered Glass 12. Twilight Of The Innocents

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

30
Trailer, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trailer, CD
Ash, Warner Music Polska
Dostępny14 szt.

Lista utworów: 1. Season 2. Jack Names the Planets 3. Intense Thing 4. Uncle Pat 5. Get Out 6. Petrol 7. Obscure Thing 8. Hulk Hogan Bubblebath 9. Different Today 10. Punk Boy 11. Day of the Triffids

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

31
Nu-Clear Sounds, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nu-Clear Sounds, CD
Ash, Warner Music Polska
Dostępny9 szt.

Lista utworów: 1. Projects 2. Low Ebb 3. Jesus Says 4. Wild Surf 5. Death Trip 21 6. Folk Song 7. Numbskull 8. Burn Out 9. Aphrodite 10. Fortune Teller 11. I'm Gonna Fall

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

32
Naklejam, odklejam. Koparka pracuje na budowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam, odklejam. Koparka pracuje na budowie
Niedostępny
Brak

Wesołe pojazdy zapraszają do zabawy! Maluchy uczestniczą w przygodach sympatycznych maszyn poprzez przyklejanie naklejek i wykonywanie prostych poleceń. Dzięki naklejkom wielokrotnego użytku zabawę w naklejanie można powtórzyć wiele razy.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

33
Naklejam – odklejam. Wóz strażacki jedzie na ratunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam – odklejam. Wóz strażacki jedzie na ratunek
Niedostępny
Brak

Wesołe pojazdy zapraszają do zabawy! Maluchy uczestniczą w przygodach sympatycznych maszyn poprzez przyklejanie naklejek i wykonywanie prostych poleceń. Dzięki naklejkom wielokrotnego użytku zabawę w naklejanie można powtórzyć wiele razy.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

34
Naklejam - odklejam. Radiowóz wyrusza na akcję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam - odklejam. Radiowóz wyrusza na akcję
Niedostępny
Brak

Wesołe pojazdy zapraszają do zabawy! Maluchy uczestniczą w przygodach sympatycznych maszyn poprzez przyklejanie naklejek i wykonywanie prostych poleceń. Dzięki naklejkom wielokrotnego użytku zabawę w naklejanie można powtórzyć wiele razy.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

35
Literki dla smyka z barankiem od 5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki dla smyka z barankiem od 5 lat
Dostępny37 szt.

Pierwsze ćwiczenia utrwalające znajomość liter: próby w czytaniu, uzupełnianie brakujących liter oraz zadania na spostrzegawczość. Zróżnicowane ćwiczenia, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do nauki liter i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

36
Literki dla smyka z delfinkiem od 5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki dla smyka z delfinkiem od 5 lat
Dostępny34 szt.

Pierwsze ćwiczenia utrwalające znajomość liter: próby w czytaniu, uzupełnianie brakujących liter oraz zadania na spostrzegawczość. Zróżnicowane ćwiczenia, staranne ilustracje oraz zestawy naklejek zachęcą przedszkolaka do nauki liter i uatrakcyjnią mu edukacyjną zabawę.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

37
Naklejam odklejam. Traktor jedzie do pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam odklejam. Traktor jedzie do pracy
Niedostępny
Brak

Wesołe pojazdy zapraszają do zabawy! Maluchy uczestniczą w przygodach sympatycznych maszyn poprzez przyklejanie naklejek i wykonywanie prostych poleceń. Dzięki naklejkom wielokrotnego użytku zabawę w naklejanie można powtórzyć wiele razy.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

38
Przed i za Dubajem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed i za Dubajem
Dostępny6 szt.

Publikacja ta to zbiór skupionych wokół współczesności opowiadań opisujących rzeczywistość – taką codzienną, bez fajerwerków, „nieatrakcyjną”, składającą się z rzeczy małych, powszednich, prawdziwych. Ale to one – często z dotkliwym, wręcz bolesnym zakończeniem, niekiedy nie oferując żadnych rozwiązań, zwłaszcza tych wymyślonych, z happy endem – stanowią sól naszego życia. Monika Karkosza przedstawia świat widziany przede wszystkim oczami kobiety, ale podejmuje trud patrzenia bez uprzedzeń, tendencyjności i sztucznego dzielenia świata i ludzi. Monika Karkosza – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Pochodzi z Tarnobrzega, ale od wielu lat mieszka w Warszawie. Pierwsze literackie próby podejmowała w dzieciństwie, a od kilku lat przygotowywała się do wydania pierwszej książki, między innymi prowadząc osobistego bloga. Jej niedoścignionym wzorem pozostaje Alice Munro, którą ceni za staranny język, realizm, głębokość opisywanych przeżyć i wszechstronną znajomość otaczającej rzeczywistości. W wolnych chwilach gra w gry planszowe oraz z entuzjazmem i upodobaniem nieustannie czyta książki.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

39
Heart To Mouth, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart To Mouth, CD
LP, Universal Music Polska
Dostępny3 szt.

Lista utworów: 1. Dreamcatcher 2. One Night In the Sun 3. Girls Go Wild 4. When I'm Over You 5. Recovery 6. The Power 7. Dreamer 8. Hey Nice To Know Ya 9. Die For Your Love 10. House On Fire 11. Special 12. Shaken

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

40
Międzynarodowa konkurencyjność gospodarki Litwy po przystąpieniu do Unii Europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowa konkurencyjność gospodarki Litwy po przystąpieniu do Un...
Dostępny11 szt.

?Wartość dodana omówionej książki polega nie tylko na tym, że jest nowym spojrzeniem na teorię konkurencyjności międzynarodowej, ale w nie mniejszym stopniu na tym. że przybliża nam współczesną gospodarkę litewską. Nie można więc mieć żadnych wątpliwości co do tego, że recenzowana publikacja wypełni lukę istniejącą w tym zakresie w polskiej literaturze". Z recenzji prof. zw. dra hab. Wojciecha Kosiedowskiego ?Praca jest obszernym i autentycznie pogłębionym opracowaniem dość złożonego i skomplikowanego tematu [konkurencyjności międzynarodowej], Autorka zgromadziła, przedstawiła oraz zinterpretowała ogromny materiał empiryczny i naukowy. Należy ponadto zaznaczyć, że zaprezentowane podejście jest w znacznym stopniu interdyscyplinarne.? Z recenzji dra hab. Tomasza Dołęgowskiego, prof. SGH

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

41
Terraformacja Marsa. Kolonie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terraformacja Marsa. Kolonie
Rebel, od 12 lat
Dostępny4 szt.

„Świat otworzył przed nami swe wrota. Korporacje, które do tej pory działały na Marsie, w pogoni za minerałami i zasobami, rozszerzają swoją działalność na inne zakątki Układu Słonecznego. Większości z nich nie da się przystosować do życia na większą skalę, ale budowanie na nich niewielkich kolonii może okazać się bardzo opłacalne i przynieść Ci profity na drodze do terraformowania Marsa. Wyślij swoją flotę handlową na odległe księżyce! Stwórz kolonię gdzieś w chmurach Jowisza! I pozwól, by Twoje ziemskie aktywa popchnęły Cię do sukcesu”. „Terraformacja Marsa. Kolonie” to dodatek, do którego potrzebujemy podstawowej wersji gry. W pudełku znajdziemy specjalne płytki kolonii, które pozwolą na budowę nowych rodzajów terenów, a także zestaw dodatkowych kart i nowe korporacje. Zawartość opakowania: • 49 kart projektów, • 5 kart korporacji, • 11 kafli obiektów, • kafel pomocy, • kafel flot handlowych, • 8 flot handlowych, • 8 znaczników obiektów, • instrukcja.

100,00 zł
88,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,00 zł

42
Kirgiz schodzi z konia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kirgiz schodzi z konia
Niedostępny
Brak

Kirgiz schodzi z konia to jedna z pierwszych książek Ryszarda Kapuścińskiego, która ukazała się w 1968 roku. Jest to zbiór reportaży powstałych w wyniku podróży po południowych republikach Związku Radzieckiego. Autor pokazuje życie codzienne w takich krajach, jak: Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Tadżykistan, Turkmenia, Uzbekistan, pokazuje jak przemysłowo techniczna nowoczesność miesza się w tych regionach z tradycją religijną i kulturową, jaki ma to wpływ na obyczajowość społeczną, na mentalność społeczeństw i jednostek. Część zawartych w tych reportażach spostrzeżeń i obserwacji Kapuściński wykorzystał, pisząc po latach głośne Imperium, czyli rzecz o rozpadzie ZSRR.

33,40 zł
24,05 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,35 zł

43
Chrystus z karabinem na ramieniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrystus z karabinem na ramieniu
Niedostępny
Brak

Wznowienie zbioru reportaży z Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej Ich bohaterami są Palestyńczycy, Syryjczycy, Libańczycy, Jordańczycy i Żydzi, partyzanci Mozambiku i Salwadoru, zamieszkujący jedną wyspę obywatele dwu państw Dominikany oraz Haiti, zmieniające się rządy Boliwii, porwany przez terrorystów ambasador RFN w Gwatemali Karl von Spreti, wreszcie prezydent Salvadore Allende i rewolucjonista Che Guevara, którego Dziennik z Boliwii Kapuściński opublikował w swoim tłumaczeniu w roku 1969. Jak autor Buszu po polsku wspominał po latach: „To jest książka o ruchach partyzanckich, działających w końcu lat 60., z którymi miałem możność się zetknąć i które miałem możność obserwować. Tytuł książki jest związany z postacią kolumbijskiego księdza, żyjącego wśród biednych latynoamerykańskiego chłopstwa, który w sutannie, z karabinem poszedł walczyć do oddziału partyzanckiego w Kolumbii i zginął”. Książka po raz pierwszy ukazała się w Polsce w 1975 roku.

35,40 zł
25,49 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,91 zł

44
Rodzinny czas łaski. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny czas łaski. Modlitewnik
Niedostępny
Brak

„Rodzinny czas łaski” – modlitewnik użyteczny i pomocny dla każdego, komu zależy na żywym, autentycznym kontakcie z Panem Bogiem. Zamieściliśmy w nim wiele tekstów do wykorzystania w najróżniejszych życiowych okolicznościach: modlitwy do Ducha Świętego, Matki Bożej i św. Józefa, rachunek sumienia, rozważania różańcowe i Drogi krzyżowej, modlitwy na konkretne pory dnia, modlitwy w różnych potrzebach. Oprócz modlitw w publikacji znajduje się wybór najważniejszych prawd wiary oraz fragmenty Pisma Świętego pomocne w różnych okolicznościach życia. Odbiorcy: – starający się o autentyczną relację z Panem Bogiem, – osoby w różnym wieku – dążące do pogłębienie wiary, – pragnący ożywić swoje życie wewnętrzne. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę: „Spotkanie z Jezusem wyraża się przez dziękczynienie, uwielbienie, adorację, kontemplację, słuchanie, żarliwość uczuć, aż po prawdziwe «urzeczenie» serca. Ma to zatem być modlitwa głęboka, która jednak nie przeszkadza uczestniczyć w sprawach doczesnych” – uczy nas św. Jan Paweł II. Jeśli zależy Ci na osobistym spotkaniu z Panem Bogiem, sięgnij po ten modlitewnik. Znajdziesz w nim wiele okazji do nawiązania autentycznej relacji z Trójcą Świętą. Modlitewnik opatrzony jest Imprimatur kieleckiej kurii.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

45
The Best Of 2018, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of 2018, 2 CD
różni, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Składanka jest muzycznym podsumowaniem mijającego roku Na dwóch płytach aż 40 najpopularniejszych utworów, które gościły na antenach rozgłośni radiowych oraz na parkietach klubów w 2018 roku. Maroon 5, Ariana Grande, Imagine Dragons, Shawn Mendes, 5 Seconds of Summer, LP, Alvaro Soler, Morandi, Cleo, Margaret, Sarsa, Marta Gałuszewska, Michał Szczygieł i wiele innych. Tej płyty nie może zabraknąć w Twojej kolekcji. Lista utworów: Płyta 1: 1. Maroon 5 – Girls Like You 2. Ariana Grande – No Tears Left To Cry 3. Imagine Dragons – Whatever It Takes 4. Shawn Mendes – In My Blood 5. 5 Seconds Of Summer – Youngblood 6. Jonas Blue - Rise fEAt. Jack & Jack 7. Eldzhey & Feduk - Розовое Вино / Rozovoe Vino 8. Alvaro Soler - La Cintura 9. LP - Girls Go Wild 10. Chiara Grispo Feat Michal Szczygieł - Since You Left Me 11. Sean Paul, David Guetta - Mad Love ft. Becky G 12. Morandi - Kalinka 13. Jax Jones - Breathe (Official Video) ft. Ina Wroldsen 14. Tiësto & Dzeko ft. Preme & Post Malone - Jackie Chan 15. C-BooL - Wonderland 16. Post Malone – Better Now 17. Betta Lemme – Bambola 18. Sigrid – Strangers 19. Dan Balan feat. Marley Waters – Numa Numa 2 20. Axwell /\ Ingrosso Feat Trevor Guthrie – Dreamer Płyta 2: 1. Cleo – Łowcy gwiazd 2. Margaret – Byle jak 3. Marta Gałuszewska – Nie mów mi nie 4. Michał Szczygieł – Nic tu po mnie 5. Feel, Lanberry - Gotowi Na Wszystko 6. Sarsa – Zakryj 7. Roksana Węgiel - Żyj 8. Zuza Jabłońska - Powiedz mi to w twarz ft. Jan-rapowanie & Siles 9. Tulia – Jeszcze cię nie ma 10. Natalia Nykiel – Łuny 11. Anna Wyszkoni – Cisza tak dobrze brzmi 12. Jakub Krystyan – Ty mnie znasz 13. Agnieszka Adamczewska – Na wszystko przyjdzie czas 14. Lanberry - Nieznajomy 15. Monika lewczuk – namieszałeś 16. Edyta Górniak, Roksana Węgiel - Zatrzymać chwilę 17. Honorata Skarbek – Na koniec świata 18. Patryk Kumór – Skok na bank 19. Saszan – Nie chcę ciebie mniej 20. 4 dreamers – Też tak masz

45,90 zł
44,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

46
Hity na czasie. Zima 2019, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hity na czasie. Zima 2019, 2 CD
różni, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Pora na dawkę najświeższych hitów „Hity na czasie. Zima 2019” to 40 utworów znanych z anteny Radia Eska. Dobra zabawa przy największych hitach na czasie gwarantowana. Pozycja obowiązkowa na wszystkich zimowych imprezach. Lista utworów: Płyta 1: 1. Eldzhey – Rvanie Jinsy 2. George Ezra – Shotgun 3. Imagine Dragons - Natural 3. Alle Farben & Younotus & Kelvin Hones – Only Thing We Know 4. El Profesor – Bella Ciao (Hugel Remix) 5. Komodo - (I Just) Died In Your Arms 7. Ofenbach – Paradise 8. Filatov & Karas – Highway 9. Chiara Grispo feat. Michał Szczygieł – Since You Left Me 10. Federico Scavo – Blow It 11. Shawn Mendes & Zedd -Lost in Japan (Remix) 12. Dean Lewis – Be Alright 13. Jonas Blue & Eden Prince - Rise 14. LP – Girls Go Wild 15. Mike Candys & Jack Holiday – The Riddle Anthem Rework 16. Luis Fonsi, Ozuna – Imposible 17. Alma - Cowboy 18. Dan Balan feat. Marley Waters – Numa Numa 2 19. Zuza Jabłońska – Powiedz mi to w twarz 20. Ania Wyszkoni – Cisza Tak Dobrze Brzmi Płyta 2: 1. Ellie Goulding & Diplo feat. Swae Lee - Close to Me 2. Morandi – Kalinka 3. Ariana Grande - Breathin' 4. Kygo, Sandro Cavazza - Happy Now 5. NOTD / Felix Jaehn – So Close 6. Sarsa – Zakryj 7. Kddk Feat Arilena Ara - Last Train To Paris 8. Alesso – Remedy 9. Marshmello feat. Bastille – Happier 10. Malik Montana - One Night Stand 11. Benny Blanco, Halsey & Khalid - Eastside 12. Żelka – Za Swoje 13. Ariana Grande – thank u, next 14. Edyta Górniak, Roksana Węgiel – Zatrzymać Chwilę 15. 5 Seconds of Summer – Valentine 16. Sigrid – Sucker Punch 17. Lanberry – Nie ma mnie 18. Sheck Wes - Mo Bamba 19. HRVY – I WISH YOU WERE HERE 20. Lil Wayne – Uproar

6,99 zł
Powiadomienie
47
Wyspa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa
Dostępny79 szt.

Wyspa Była sobie raz wyspa, ani duża, ani mała, taka zwyczajna wyspa. Pewnego dnia statek z mieszkańcami kontynentu przypływa do wyspy, i odtąd jedyne, czego pragną wyspiarze, to być takimi, jak przybysze. Rusza zatem budowa mostu: mostu tak ogromnego, że aby go zbudować potrzeba wszystkich kamieni z gór, wszystkich drzew z lasów, całego piasku z plaż? Co pozostanie na końcu? Książka opowiada o wielkim przedsięwzięciu – przedsięwzięciu, które zjednoczyło mieszkańców pewnej wyspy. Kiedy zaczyna się budowa mostu, nikt nie zdaje sobie sprawy z szaleństwa projektu: inżynierowie dokonują obliczeń, a ludność łączy wysiłki wokół tego zbiorowego snu. Dopiero później odkryjemy, jak niektóre obliczenia były błędne. I jakich nieprzewidzianych rzeczy nikt nie obliczył. Zapraszamy do odkrycia tego, co pozostanie na końcu. Wyspa mówi o dniach, w których żyjemy. O tożsamości, marzeniach i oczekiwaniach. Może trochę o Polsce i Polakach, celach, które nas poruszają, a także o tym, czy wiemy, czego chcemy.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

48
Książeczka z dużymi naklejkami dla małych rączek. Dzieci zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka z dużymi naklejkami dla małych rączek. Dzieci zwierząt
Niedostępny
Brak

Małe zwierzątka zapraszają Cię do wspólnej zabawy. Podzielą się Tobą przysmakami i nauczą Cię ryczeć. Znajdź właściwą naklejkę, by uzupełnić każdą stronę i wykonaj ćwiczenia używając swoich najlepszych kredek. Elementy wyjmowane z kartoników zapewnią Ci wiele godzin wspaniałej zabawy. Książeczka ta to doskonałe połączenie nauki i zabawy, które z pewnością spełnią potrzeby małych odbiorców. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom, pasjonującym łamigłówkom, kolorowym ilustracjom i aktywizującym elementom w formie naklejek i wielofunkcyjnych wypychanek Wasze dziecko będzie kształtować zdolności motoryczne, poznawać nowe słówka, utrwalać wiedzę i rozwijać wyobraźnię.

13,40 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

49
Książeczka z dużymi naklejkami dla małych rączek. Baletnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka z dużymi naklejkami dla małych rączek. Baletnice
Dostępny4 szt.

Dołącz do baletnic przymierzających swoje kostiumy i weź udział w występie. Znajdź właściwą naklejkę, by uzupełnić każdą stronę i wykonaj ćwiczenia używając swoich najlepszych kredek. Elementy wyjmowane z kartoników zapewnią Ci wiele godzin wspaniałej zabawy. Książeczka ta to doskonałe połączenie nauki i zabawy, które z pewnością spełni potrzeby małych odbiorców. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom, pasjonującym łamigłówkom, kolorowym ilustracjom i aktywizującym elementom w formie naklejek i wielofunkcyjnych wypychanek Wasze dziecko będzie kształtować zdolności motoryczne, poznawać nowe słówka, utrwalać wiedzę i rozwijać wyobraźnię.

13,40 zł
12,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

50
Moje różowe skarby Książeczka z 250 naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje różowe skarby Książeczka z 250 naklejkami
Dostępny2 szt.

Wyobraź sobie świat w którym wszystko jest różowe. Znajdziesz go w tej książeczce pełnej łamigłówek, naklejek, kolorowanek i wycinanek. Wykorzystaj wyjmowane elementy do przygotowania pięknej bransoletki i ubierz papierowe lalki. W książeczce znajdziesz kartonowe wypychanki oraz 250 naklejek Książeczka to doskonałe połączenie nauki i zabawy, które z pewnością spełni potrzeby małych odbiorców. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom, pasjonującym łamigłówkom, kolorowym ilustracjom i aktywizującym elementom w formie naklejek i wielofunkcyjnych wypychanek Wasze dziecko będzie kształtować zdolności motoryczne, poznawać nowe słówka, utrwalać wiedzę i rozwijać wyobraźnię.

13,40 zł
12,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

Wróć do góry