hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.11.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 listopada 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mariolka. Totalny odjazd (Katarzyna Dembska), na drugim Opowieści niesamowite. Tom 1. Literatura francuska (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Jestem, tęsknię, mówię (Yuko Tsushima) oraz Malowanki wodne. Wyczaruj kucyki (praca zbiorowa).
1
Mariolka. Totalny odjazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mariolka. Totalny odjazd
Dostępny
101 szt.

Mariolka niebawem skończy szesnaście lat. Planuje, że jako dojrzała nastolatka zajmie się już tylko poważnymi sprawami i żadne fiu-bździu nie będzie zaprzątać jej głowy. Dobry plan, ale... co robić, kiedy życie przynosi same zaskakujące zdarzenia. Mama niedługo urodzi dziecko! „Oby nie było podobne do Lesia, bo jak tu wytrzymać z dwoma gadami”– martwi się Mariolka. Nim to jednak nastąpi, wraz z Lesiem rozpracują szajkę włamywaczy, wytropią rodzinną tajemnicę, wpakują się w liczne tarapaty, które jak dotychczas rozbawią czytelników śledzących losy naszej bohaterki. Tylko w matematyce rozwiązanie musi być jedno. W życiu rozwiązań może być wiele!

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

13 osób kupiło
2
Opowieści niesamowite. Tom 1. Literatura francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niesamowite. Tom 1. Literatura francuska
Dostępny
28 szt.

Reaktywacja cenionej piwowskiej serii – antologii klasycznych nowel z czasów, gdy wierzono w duchy, a niesamowitością parali się najlepsi pisarze – rozpoczynamy od tomu francuskiego. Szlak, którym Jerzy Parvi, autor niniejszej antologii, prowadzi nas przez obszar literatury francuskiej, przez długi czas spowijają dwie wonie: siarki i kadzidła. Nie dajmy się zwieść figlarnej atmosferze Diabła zakochanego Jacques’a Cazotte’a: może i nie postawilibyśmy go na jednej półce z siarczanymi klasykami w rodzaju Raju utraconego czy Kaina, ale pod warstwami koronek i jedwabi kryje się tam poważne pytanie o to, jakie właściwie siły – ludzkie, boskie, diabelskie… – kierują naszymi poczynaniami, gdy w grę wchodzi pożądanie. Podążamy w tej książce, co prawda nie do końca, ale przynajmniej do pewnego momentu, szlakiem potrójnym: niesamowitości, diabelstwa i erotyki. Fragment z posłowia Macieja Płazy

49,00 zł
31,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,64 zł

7 osób kupiło
3
Jestem, tęsknię, mówię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem, tęsknię, mówię
Dostępny
30 szt.

Jestem, tęsknię, mówię (oryginalny tytuł Watashi, tzn. Ja) jest zbiorem opowiadań wybitnej japońskiej pisarki Yūko Tsushimy (1947-2016). Jest ona córką legendarnego pisarza Osamu Dazaia (1909-1948), który popełnił samobójstwo wraz z kochanką zaledwie rok po narodzinach córki. Gdy miała trzynaście lat, na zapalenie płuc zmarł jej starszy, cierpiący na zespół Downa brat. Przywiązanie i tęsknota za „nieobecnymi” jest jednym z głównych wątków twórczości Tsushimy, co wyraźnie odczuje czytelnik Jestem, mówię, tęsknię. Jest to zbiór piętnastu refleksyjnych miniatur z narracją w pierwszej osobie, w których autorka wykorzystuje wątki autobiograficzne, wspomina bliskich: rodzeństwo, matkę, kolegów ze szkoły. Czasem są to wspomnienia sprzed wielu lat, czasem zdarzenia niedawne i dopiero one przywołują do pamięci te dawniejsze. Autorka odtwarza nastrój chwil, przywołuje obrazy postaci, które, choć same w sobie zwyczajne, w jakiś szczególny sposób utkwiły jej w pamięci, zadziałały na jej wyobraźnię. Tematyka wszystkich opowiadań związana jest ze śmiercią. Tsushima ukazuje umieranie i towarzyszące mu okoliczności, cierpienie po stracie i próby „odzyskania” utraconego. Jest to pierwszy książkowy przekład Yūko Tsushimy w Polsce.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

7 osób kupiło
4
Malowanki wodne. Wyczaruj kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodne. Wyczaruj kucyki
Dostępny
97 szt.

Dzięki tej malowance zostaniesz prawdziwym czarodziejem! Zmoczony wodą pędzel niczym różdżka sprawi, że obrazki nabiorą kolorów, a ty będziesz się świetnie bawić i odkryjesz magię barw! Malowanki wodne to świetna rozrywka dla najmłodszych dzieci, które dopiero ćwiczą sprawność manualną. Kolorowanie rysunków bez użycia farb ułatwi im zabawę i pozwoli zachować porządek. Proste, dostosowane do wieku odbiorcy ilustracje, a także ciekawa tematyka zachęcą dziecko do dalszych plastycznych ćwiczeń.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

6 osób kupiło
5
Pamiętam... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętam...
Dostępny
7 szt.

Jedno z najważniejszych świadectw polsko-żydowskiej historii. Przyjaciel Polaków w przejmującej, osobistej rozmowie z Kamilą Drecką. Szewach Weiss jest osobą, której bogatym i dramatycznym życiorysem można by obdzielić kilkoro ludzi. Urodził się w Borysławiu (wówczas w granicach Polski), ukrywał się wraz z rodziną przed nazistami, został ocalony z Holocaustu, był ambasadorem Izraela w Polsce, a przede wszystkim głosicielem prawdy: o Żydach, Polakach, o zbrodniach oraz bohaterstwie czasów wojny. W osobistej rozmowie „dyżurny Żyd” – jak sam z dystansem o sobie mówi – nie tylko odsłania tragiczne koleje swojego życia, ale również w fascynujący sposób opowiada o patriotyzmie, narodowych stereotypach, kręgosłupie moralnym, roli prawdy w historii narodów oraz starości i okruchach szczęścia. Szewach Weiss – urodzony w 1935 r. w Borysławiu polityk izraelski, dyplomata, profesor nauk politycznych, dziennikarz, autor kilkudziesięciu książek, Kawaler Orderu Orła Białego. Był między innymi przewodniczącym Knesetu, ambasadorem Izraela w Polsce i przewodniczącym Rady Instytutu Yad Vashem, który przyznaje medale „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
6
Minibiblia w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minibiblia w obrazkach
Dostępny
61 szt.

Obrazkowa Biblia dla maluszków, jakiej jeszcze nie było! Na blisko 100 kartonowych stronach wesołe ilustracje ukazują najważniejsze biblijne motywy, sceny i postaci – od stworzenia świata do wniebowstąpienia Jezusa. Prostota, lekkość i wdzięk tej książeczki sprawią, że pierwsze spotkanie twojego dziecka z historią biblijną stanie się radosną zabawą.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

5 osób kupiło
7
Kaktus na parapecie, czyli podróż w przeszłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaktus na parapecie, czyli podróż w przeszłość
Dostępny
16 szt.

Bohater tej opowieści, Mikołaj, pewnego dnia obudził się w świecie z przeszłości. Wszystko było inne, a w dodatku jakieś dziwaczne. Zero komputerów, zero iPodów, zero McDonalda. Zamiast olbrzymich galerii handlowych – PDT-y, w których udane zakupy graniczą z cudem. Zamiast wypasionych fur – skromne syrenki i trabanty. A jesienią zamiast lekcji – trzydniowe wykopki! Domyślacie się, co to za czasy? Zapraszamy w podróż po Polsce lat 70. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

5 osób kupiło
8
Sapiens. Od zwierząt do bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sapiens. Od zwierząt do bogów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka – od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach. „Przesiedliśmy się z dłubanek na żaglowce, z żaglowców na parostatki, z parostatków na promy kosmiczne, lecz nikt nie wie, dokąd zmierzamy. Dysponujemy niespotykaną dotąd potęgą, ale nie mamy pojęcia, co z nią zrobić”. „Opowieść Harariego o tym, jak podbiliśmy Ziemię, oszałamia rozmachem i błyskotliwością” – „The Guardian”. „Yuval Noah Harari – historyk przyszłości” – „Le Monde”.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
9
Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne
Dostępny
47 szt.

Świąteczny koniec roku, okres od Halloween do sylwestra. Magiczny czas między dynią a jemiołą Dora Wilk, Nikita, Witkacy, Karma, Malina, Roman, Baal i inni przybywają z nowymi historiami. Burzliwe przygody i ciepłe opowieści to wszystko, czego trzeba, by przegonić zimową chandrę. Słodkie i ostre, romantyczne i całkowicie nieprzewidywalne. Opowiadania ze świata Thornu są jak czekoladki w doskonale skomponowanej bombonierce. Nie poprzestaniesz na jednym.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

4 osoby kupiły
10
Cyngiel niebios. Kłamca. Tom 2,5. Machinomachia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyngiel niebios. Kłamca. Tom 2,5. Machinomachia
Dostępny
27 szt.

Wielka draka w centrum Tokio! Loki wykorzystywany przez anioły do prostych, nieangażujących go zadań za marną wypłatę nareszcie ma okazję rozwinąć skrzydła. Co się jednak wydarzy, gdy naprzeciw Kłamcy stanie bóg, który wie jak nikt wcześniej, jak wykorzystać… technikę przyszłości? I to w skali makro! Tych kilka absolutnie wciągających opowiastek o Lokim znakomicie uzupełnia luki w jego dotychczasowej historii. Dowiedz się, co robił Kłamca, gdy byłeś przekonany, że odpoczywał na plaży z drinkiem. Uwaga! W tym wydaniu wraca Kłamcianka. Zajrzyj na koniec książki.

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

4 osoby kupiły
11
Prawo konstytucyjne Kompendium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo konstytucyjne Kompendium
Dostępny
14 szt.

Niniejsza publikacja uwzględnia stan prawny na dzień 12.8.2018 r. Książka stanowi drugie wydanie (zmienione i uaktualnione), po 4 latach od momentu ukazania się pierwszego wydania publikacji na rynku wydawniczym. Obejmuje zmiany dotyczące m.in. ustawy z 8.12.2017 r. o Sądzie Najwyższym (Dz.U. z 2018 r. poz. 5). Skrypt jest rezultatem współpracy dwóch młodych autorów wywodzących się z wiodących polskich uczelni (Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński). Stanowi to istotną zaletę książki. Omawiana problematyka została przedstawiona w sposób kompleksowy i porządkujący, łączący różne koncepcje doktrynalne. Kluczowe zagadnienia prawa konstytucyjnego autorzy przedstawiają w sposób zwięzły, toteż opracowanie stanowi uzupełnienie wykładu akademickiego prawa konstytucyjnego. Opiekę naukową nad projektem sprawował doc. dr Ryszard Piotrowski.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

3 osoby kupiły
12
Ale frajda! Wykoloruj potwory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale frajda! Wykoloruj potwory
Dostępny
17 szt.

Ale frajda! Do tej zabawy potrzebujesz tylko kredek i wyobraźni! Czy istnieją fioletowe potwory? Jakie są rogi Mlaskacza? Czy Ośmioraczek Malinowy może być pomarańczowy? Wymyśl kolor futerka dla Twojego stwora! W świecie Wykoloruj... wszystko zależy od Ciebie!

8,80 zł
6,99 zł

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

3 osoby kupiły
13
Mistrzowie Dzieciom (4CD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie Dzieciom (4CD)
Dostępny
1 szt.

Dawno, dawno temu, kiedy sami byliśmy dziećmi, a świat dorosłych wydawał odległy i zakazany, mieliśmy mnóstwo czasu aby dorosnąć. Nie patrzyliśmy na zegarek, bo po co! Przemierzaliśmy dzieciństwo w pogoni za najistotniejszą ze spraw - zabawą. Samolocik, bączek, kolejka, lalki, misie i karuzele pozostały do dziś w niejednym dorosłym już sercu jako wspomnienie cudownych chwil beztroski, do których każdy chciałby wrócić. Sięgając po album Mistrzowie Dzieciom decydujecie się na sentymentalną podróż w czasie lub na pierwszą poważną wyprawę Waszych maluchów w świat muzyki. W trasę pełną niespodzianek zapraszają najsłynniejsi: Bach, Vivaldi, Mozart, Beethoven, Strauss, Czajkowski, Chopin, Rossini i wielu innych. W czarodziejskim kociołku ważą się muzyczne losy szybkich melodii, pełnych wdzięku opowieści snutych przez baśniowe instrumenty, wreszcie przygody bohaterów trochę straszne, trochę śmieszne, jak na muzyczną bajkę przystało. Taneczne rytmy porywają wprost do balowych komnat na bal u księcia i księżniczki, gdzie obowiązuje galowy strój i eleganckie maniery. Wystarczy poddać się czarowi muzyki

29,10 zł
27,65 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,45 zł

3 osoby kupiły
14
Jezioro Pejpus 1242 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezioro Pejpus 1242
Dostępny
2 szt.

Bitwa na Jeziorze Pejpus, zwana też „Bitwą na Lodzie” czy „Bitwą na Jeziorze Czudzkim”, rozegrała się 5 kwietnia 1242 r.. Na brzegu skutego lodem jeziora starło się wojsko Republiki (i zarazem księstwa) Nowogrodzkiej z wojskiem tymczasowej konfederacji inflanckiej, którego główny trzon stanowili rycerze Kawalerów Mieczowych. Zbrojne starcie zakończyło się zwycięstwem dowodzonych przez księcia Aleksandra (później zwanego „Newskim”) Nowogrodzian. Bitwa oceniana przez naukową historiografię jako jeden z licznych w epoce feudalnej konfliktów granicznych, w Rosji z czasem zyskał ogromną rangę jako jeden z kluczowych dla samoświadomości politycznej Rosjan symboli; Bitwa na jeziorze Pejpus i dokonania Aleksandra Newskiego były instrumentalizowane przez państwo rosyjskie zwłaszcza wtedy, gdy chciało ono pogłębiać na wielu płaszczyznach różnice między Zachodem a Wschodem Europy. Dziś batalia liwońska może być interesująca nie tylko jako jaskrawy przykład bitwy średniowiecznej w naszym regionie Europy, ale też jako przyczynek do jak najbardziej aktualnej refleksji: Jezioro Pejpus, będąc akwenem granicznym między należącą do Unii Europejskiej Estonią a Federacją Rosyjską, również dzisiaj leży na umownej granicy geopolitycznej Wschód–Zachód i do dzisiaj narody zamieszkujące region nadbałtycki percypują siebie nawzajem przez pryzmat zdarzeń takich jak bój na jeziorze Pejpus pewnego mroźnego wiosennego poranka w 1242 roku.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
15
Tragedie. Tom 2: Ajas, Filoktet, Elektra, Trachinki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tragedie. Tom 2: Ajas, Filoktet, Elektra, Trachinki
Dostępny
18 szt.

Dwutomowa edycja Tragedii Sofoklesa – w nowym przekładzie i opracowaniu Antoniego Libery. Tom I zawiera cykl tebański, czyli Króla Edypa, Edypa w Kolonos i Antygonę, a tom II – cykl trojański, czyli Ajasa, Filokteta i Elektrę oraz nienależące do żadnego cyklu Trachinki – tragedię osnutą wokół mitu Dejaniry i Heraklesa. Wszystkie dramaty poprzedzone są zwięzłymi wstępami i opatrzone przypisami, które wyjaśniają wszelkie kwestie mitologiczne i filologiczne. Wydanie adresowane jest do szerokich rzesz czytelników i miłośników antyku, a także do ludzi teatru – potencjalnych realizatorów i wykonawców scenicznych. Od połowy XIX w. przekładano w Polsce Sofoklesa mniej więcej sześć-siedem razy. Większość tłumaczeń wyszła spod pióra filologów klasycznych, uzależnionych od reguł ortodoksji lingwistycznej oraz poetyki, którą cechowały sztuczność, patos i archaizowanie. Skutkowało to brakiem prostoty i bywało niekomunikatywne. Sofokles zaś pisząc dla szerokiej publiczności, i to w większości niepiśmiennej, brzmiał jasno i naturalnie. Był rozumiany powszechnie i bez trudu. Spolszczenia Antoniego Libery są próbą przywrócenia owej prostoty. W zaproponowanej przez niego formie językowej tragedie Sofoklesa brzmią tak, jakby napisane były dzisiaj. Oto antyk w szlachetnym kostiumie nowoczesności.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

3 osoby kupiły
16
Malowanki wodne. Wyczaruj modelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodne. Wyczaruj modelki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Dzięki tej malowance zostaniesz prawdziwym czarodziejem! Zmoczony wodą pędzel niczym różdżka sprawi, że obrazki nabiorą kolorów, a ty będziesz się świetnie bawić i odkryjesz magię barw! Malowanki wodne to świetna rozrywka dla najmłodszych dzieci, które dopiero ćwiczą sprawność manualną. Kolorowanie rysunków bez użycia farb ułatwi im zabawę i pozwoli zachować porządek. Proste, dostosowane do wieku odbiorcy ilustracje, a także ciekawa tematyka zachęcą dziecko do dalszych plastycznych ćwiczeń.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
17
Zostało z uczty bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostało z uczty bogów
Dostępny
32 szt.

Jego biografią można obdzielić kilka osób. Igor Newerly, syn Rosjanina, carskiego oficera, i urodzonej w Polsce Czeszki, której ojciec był leśniczym cara, bywał w swoim życiu stolarzem i szklarzem, myśliwym i kajakarzem, socjologiem i dyrektorem zakładu produkcyjnego, stenografem, redaktorem, pisarzem. W Zostało z uczty bogów, wspominając burzliwą młodość, kreśli fascynującą opowieść o Rosji czasów I wojny i rewolucji październikowej. Wojenna zawierucha rzuca młodego Newerlego w sam środek rewolucji. Pełen wiary angażuje się w walkę klas. Im dłużej jednak ogląda masakry i liczne zwroty polityczne, tak typowe dla wojny domowej, tym większe czuje rozczarowanie. W końcu po pobycie w więzieniu NKWD ucieka przez zieloną granicę. Wybiera wolność i Polskę… A całe swoje przyspieszone dojrzewanie opisał w Zostało z uczty bogów.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

2 osoby kupiły
18
Zimny wiatr. Pamiętnik z lat spędzonych w chińskim gułagu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimny wiatr. Pamiętnik z lat spędzonych w chińskim gułagu
Dostępny
37 szt.

„Doskonała, zdecydowanie najlepsza opowieść o życiu w chińskich obozach reformy przez pracę, jaką mamy, do złudzenia przypominająca Archipelag Gułag Sołżenicyna. Zniewalająca w swej dbałości o szczegół i wiarygodność relacji. Często trudno było mi oderwać się od lektury. Myślę, że pisane jest jej trafić do kanonu”.Anne F. Thurston, autorka książki A Chinese Odyssey: The Life and Times of a Chinese Dissident „Autobiografia Harry’ego Wu odsłania mało znane zewnętrznemu światu fakty o chińskiej dyktaturze. Niesprawiedliwości, które dokumentuje, wciąż mają miejsce. Szczególna perspektywa, z której autor spogląda na historię i politykę pozwala zrozumieć, dlaczego demokratyczne Chiny pozostają marzeniem, któremu nie można pozwolić umrzeć”.Fang Lizhi, chiński dysydent i obrońca praw człowieka, profesor fizyki i astronomii na Uniwersytecie Arizońskim. „Harry Wu napisał jedyną w swoim rodzaju książkę, w której z niesamowitym obiektywizmem opowiada o dziewiętnastu latach spędzonych w chińskich obozach koncentracyjnych i dwóch odważnych powrotach do Chin, już po ucieczce do Ameryki. To świadectwo jego niewiarygodnego oddania wobec historii i wobec swoich pobratymców. Wrócił do piekła, by z naukowym rygorem pokazać, z jakimi atakami rodzaj ludzki spotyka się na co dzień w Chinach”.Jacob Timerman, autor książki Prisoner Without a Name, Cell Without a Number „Choć Zimny wiatr opowiada o doświadczeniu tylko jednego Chińczyka, stanowi porażające i dojmujące oskarżenie pod adresem całej ery Mao w Chinach. Jest to zarazem gorzkie i ważne przypomnienie o istnieniu brutalnego systemu, który funkcjonuje nadal. Lektura książki Harry’ego Wu pozwala zrozumieć, w jaki sposób to mroczne dziedzictwo przeszłości nadal kładzie się cieniem na czasach obecnych”.Orville Schell, autor książki Discos and Democracy: China in the Throes of Reform Harry Wu (1937‒2016) spędził w laogai – chińskich obozach przymusowej pracy - dziewiętnaście lat z piętnem prawicowca kontrrewolucjonisty. Nigdy nie postawiono mu formalnych zarzutów ani nie wytoczono procesu. Aresztowany w 1960 r. jako student, wolność odzyskał dopiero po śmierci Mao Zedonga w 1979 r. Podobnie jak miliony innych „reformowanych” więźniów był poddawany torturom, głodzony, poniżany, zmuszany do codziennego obcowania z okrucieństwem. Kilka lat po zwolnieniu wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył Laogai Research Foundation – organizację dokumentującą rozległy i wciąż sprawnie działający system chińskich obozów pracy ‒ oraz Muzeum Laogai, upamiętniające ofiary chińskiego reżimu komunistycznego. Niestrudzenie walczył o przestrzeganie praw człowieka w Chinach – ryzykując wszystko wielokrotnie tam wracał, by ujawnić między innymi proceder handlowania organami traconych więźniów. Aresztowany ponownie – już jako obywatel USA – w 1995 roku, został uznany winnym „kradzieży tajemnic państwowych” i skazany na piętnaście lat więzienia. Wyroku nie odbył ‒ władze ChRL wydaliły go w „geście dobrej woli” przed oenzetowskim szczytem w Pekinie. Zmarł 26 kwietnia 2016 roku. Do końca upominał się o więźniów systemu, który działa „przeważnie niezauważany, niespotykający się z żadnym oporem, a przez to niezmienny”.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
19
Byk jak byk. Rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byk jak byk. Rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach jęz...
Dostępny
47 szt.

Normalna rzecz, że poeci piszą o języku (w gruncie rzeczy cała poezja o nim jest), kiedy jednak filolog uprawia poezję, to rzecz dużo bardziej godna uwagi. Agnieszka Frączek – germanistka, leksykograf, historyk leksykografii – wybrała twórczość dla dzieci. Jej wiersze są radosne, spontaniczne, na pozór bezładne, co czytelników może zmylić. Warto się poddać tej żywiołowej poezji, popłynąć z jej nurtem. Tym razem Autorka zabiera nas w podróż po kraju językowych pułapek, gdzie bez mapy (słownika) poruszać się strach. Z Agnieszką Frączek poczujemy się tam bezpieczniej. (Prof. dr hab. Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski, redaktor naczelny Słowników Języka Polskiego PWN)

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
20
Gdyby nie ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby nie ty
Dostępny
22 szt.

Eliza przeżyła piekło. Nie pozwoli, żeby jej córkę spotkało to samo. Eliza ma za sobą traumę, która zaważyła na całym jej życiu. Pokonała ciężką chorobę i przeszła piekło, o którym nikt nie wie. Wspomnienia są na tyle bolesne, że wolałaby zostawić je tylko dla siebie. Jednak kiedy jej córka chce rozpocząć życie u boku mężczyzny, w którym Eliza rozpoznaje swojego oprawcę, nie może milczeć. Będzie zmuszona do tego, aby zdradzić najgłębiej skrywany sekret i opowiedzieć o koszmarze, jaki przeżyła. W jaki sposób udało jej się wyrwać z piekła? Czy zdoła poradzić sobie z traumą?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

2 osoby kupiły
21
Malowanki wodne. Wyczaruj owady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodne. Wyczaruj owady
Dostępny
151 szt.

Dzięki tej malowance zostaniesz prawdziwym czarodziejem! Zmoczony wodą pędzel niczym różdżka sprawi, że obrazki nabiorą kolorów, a ty będziesz się świetnie bawić i odkryjesz magię barw! Malowanki wodne to świetna rozrywka dla najmłodszych dzieci, które dopiero ćwiczą sprawność manualną. Kolorowanie rysunków bez użycia farb ułatwi im zabawę i pozwoli zachować porządek. Proste, dostosowane do wieku odbiorcy ilustracje, a także ciekawa tematyka zachęcą dziecko do dalszych plastycznych ćwiczeń.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
22
Słuchaj i mów. Podstawy. Kurs hiszpańskiego A1/A2 z nagraniami. Książka + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchaj i mów. Podstawy. Kurs hiszpańskiego A1/A2 z nagraniami. Książk...
Dostępny
2 szt.

Nowe wydanie bestsellerowego kursu do nauki języka obcego, który doceniło kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Jego zaletą jest możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji nauczania. Składa się z książki oraz nagrań w postaci płyty z plikami mp3, na której zawarto ponad 4 godziny dialogów, tłumaczeń, objaśnień reguł gramatycznych, nauki słownictwa – czyli wszystkiego, co potrzebne do porozumiewania się w języku obcym. Takie rozwiązanie umożliwia naukę zarówno dla wzrokowców – zwięzły podręcznik ćwiczy praktyczne użycie języka, przedstawia gramatykę i zasady wymowy. Można więc, czytając książkę, równocześnie odsłuchiwać dialogów i ćwiczyć zwroty, wyrażenia oraz pojedyncze słowa. Można również wybrać tryb nauki tylko na podstawie nagrań – są one tak przygotowane, że nie wymagają sięgania po wersję drukowaną. Dzięki temu można uczyć się języka w samochodzie, w drodze do pracy, uczelni czy szkoły. Można też nagrania traktować jako powtórkę materiału, wcześniej przerobionego na podstawie książki. Dlatego z kursem możesz uczyć się języka, kiedy chcesz – jadąc do pracy lub szkoły, w czasie wakacji, na spacerze. Materiał kursowy dla rozpoczynających naukę języka, na poziomie A1-A2.

16,91 zł
13,99 zł

Rabat 17,3%
oszczędzasz 2,92 zł

2 osoby kupiły
23
Teczka z gumką A4 twarda oprawa niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4 twarda oprawa niebieska
Dostępny
28 szt.

Teczka z gumką twarda oprawa niebieska

14,40 zł
13,99 zł

Rabat 2,8%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
24
Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego
Dostępny
16 szt.

Unikatowy album na 100-lecie niepodległości Polski. Warszawa, która w 1944 roku przeżyła własną śmierć, utraciła bezpowrotnie swój dawny charakter. Na szczęście zachował się on na starych fotografiach, dzięki którym dzisiejsze pokolenia Polaków mogą się przenieść w czasie. Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego to album ze starannie wyselekcjonowanymi zdjęciami ze zbiorów Archiwum Państwowego w Warszawie, które nie były dotąd publikowane. Po odradzającej się Warszawie podążamy śladem fotografa, który dokumentował życie swojego miasta od początku XX wieku do wybuchu II wojny światowej. Oglądamy stolicę zarówno w przededniu odzyskania przez Polskę niepodległości, jak i wolną już, prężnie się rozwijającą w dwudziestoleciu międzywojennym. Zdjęcia Zdzisława Marcinkowskiego pokazują Warszawę w pełnym przekroju: zniszczone kamienice i drewniane domy obok okazałych pałaców, uliczni handlarze, żebracy i bose dzieci obok bogatych mieszczan, ludzi nauki i kultury, wozy konne obok nowoczesnych samochodów. Tego obrazu miasta dopełniają pełne ciekawostek opisy sytuacji gospodarczo-społecznej w ówczesnej Warszawie. Zdzisław Marcinkowski (1880–1944) całe swoje życie związał z Warszawą. Tu mieszkał, pracował i tutaj też zrobił najwięcej swoich zdjęć. Był członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. W czasie wojny pomagał w działalności konspiracyjnej. Podczas powstania warszawskiego już 6 sierpnia został aresztowany przez gestapo i przewieziony do obozu w Auschwitz. Tam słuch po nim zaginął.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

2 osoby kupiły
25
Mroczny Zbawiciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczny Zbawiciel
Dostępny
1213 szt.

Przykazanie pierwsze i jedyne – zabij każdego, kto chce zabić ciebie. Dla niego nie ma świętości. Nie ma wroga któremu nie można stawić czoła. To R.C. – egzemplarz wyjątkowo mroczny. Deus ex machina. Potomek sztucznej inteligencji. Pozszywaniec z mechanicznym okiem. Ostatni sprawiedliwy. Bezwzględny likwidator upiorów i demoniej hołoty. Zawsze w towarzystwie gadającej mechanicznej kobyły, miotacza granatów, półautomatycznej ex-śrutówki i innych morderczych zabawek. Podrzyna gardła, rąbie głowy, gruchocze kręgosłupy. Z nonszalancją włożyłby spluwę w usta samego boga – gdyby tylko sowicie mu zapłacono. O tym, że w jego głowie siedzi monstrum wie tylko on. O tym, kim jest naprawdę, wiedzą nieliczni. Dla fanów Fabrycznej Zony, Fallouta i Neuroshimy lektura absolutnie obowiązkowa!

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
26
Lustereczko, powiedz przecie... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lustereczko, powiedz przecie...
Dostępny
7 szt.

Współcześni etycy piszą o systemach moralności, ale pomijają kluczowe zadanie etyczne – „uprawę” samego siebie. Skupienie na własnym „ja” buduje naszą tożsamość, ale często zmienia się w samolubstwo. Simon Blackburn ukazuje wewnętrzne paradoksy kochania siebie. Miłość własna może prowadzić do narcyzmu albo zatracenia indywidualności. Niezbędna dla miłości siebie jest duma – panowanie nad własnym życiem w obliczu przeciwności. Nie istniejemy jednak bez szacunku i potwierdzenia ze strony innych ludzi, a ta zależność rodzi pychę lub nadmierną pokorę. „Popularna kampania reklamowa Ponieważ jesteś tego warta L’Oreal jest oparta na starannie dobranych obrazach. Na wielu z nich modelki uśmiechają się i kuszą nas, sugerując euforię, która ma rzekomo towarzyszyć zastosowaniu kosmetyku. Jednakże, nawet jeśli czasami wyglądają sympatycznie, jak prawdziwi ludzie, to często z ich postaci przebija egoizm, arogancja czy pogarda. Zapewne wiedzą, że mogą dowolnie wywoływać nasz podziw i uwielbienie. Niczym Narcyz, zdają się żyć we własnym świecie, otoczone własną miłością” (fragment książki Lustereczko, powiedz przecie...). Serię zapoczątkowało wydanie książki Kim jest człowiek Abrahama J. Heschela (2014) w tłumaczeniu Katarzyny Wojtkowskiej, inicjatorki serii. W roku 2017 ukazały się Moje poszukiwania absolutów Paula Tillicha oraz Dlaczego kochamy? Harry’ego Frankfurta, a w roku 2018 – W mroku uczonej niewiedzy Karola Tarnowskiego oraz Sens życia i jego znaczenie Susan Wolf. W przygotowaniu pozycje autorstwa wybitnych przedstawicieli filozofii praktycznej: Mary Anne Warren i Michaela P. Lyncha. „Seria Kim jest człowiek? jest płaszczyzną rozmowy, do której zapraszamy uczonych i myślicieli, przedstawicieli różnych środowisk, a także wszystkich, dla których kluczowe jest pytanie o człowieka” (Katarzyna Wojtkowska).

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

2 osoby kupiły
27
Educated - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Educated
Dostępny
2 szt.

„I'm standing on the red railway car that sits abandoned next to the barn. The wind soars, whipping my hair across my face and pushing a chill down the open neck of my shirt. The gales are strong this close to the mountain, as if the peak itself is exhaling. Down below, the valley is peaceful, undisturbed. Meanwhile our farm dances: the heavy conifer trees sway slowly, while the sagebrush and thistles quiver, bowing before every puff and pocket of air. Behind me a gentle hill slopes upward and stitches itself to the mountain base. If I look up, I can see the dark form of the Indian Princess”.

45,50 zł
41,86 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,64 zł

2 osoby kupiły
28
Krepina premium 102 ecru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krepina premium 102 ecru
Dostępny
23 szt.

Krepina premium 102 Ecru Rozmiar: 200x50 cm

9,99 zł
1 osoba kupiła
29
Słuchaj i mów. Podstawy. Kurs angielskiego A1/A2 z nagraniami. Książka + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchaj i mów. Podstawy. Kurs angielskiego A1/A2 z nagraniami. Książka...
Dostępny
8 szt.

Nowe wydanie bestsellerowego kursu do nauki języka obcego, który doceniło kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Jego zaletą jest możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji nauczania. Składa się z książki oraz nagrań w postaci płyty z plikami mp3, na której zawarto ponad 4 godziny dialogów, tłumaczeń, objaśnień reguł gramatycznych, nauki słownictwa – czyli wszystkiego, co potrzebne do porozumiewania się w języku obcym. Takie rozwiązanie umożliwia naukę zarówno dla wzrokowców – zwięzły podręcznik ćwiczy praktyczne użycie języka, przedstawia gramatykę i zasady wymowy. Można więc, czytając książkę, równocześnie odsłuchiwać dialogów i ćwiczyć zwroty, wyrażenia oraz pojedyncze słowa. Można również wybrać tryb nauki tylko na podstawie nagrań – są one tak przygotowane, że nie wymagają sięgania po wersję drukowaną. Dzięki temu można uczyć się języka w samochodzie, w drodze do pracy, uczelni czy szkoły. Można też nagrania traktować jako powtórkę materiału, wcześniej przerobionego na podstawie książki. Dlatego z kursem możesz uczyć się języka, kiedy chcesz – jadąc do pracy lub szkoły, w czasie wakacji, na spacerze. Materiał kursowy dla rozpoczynających naukę języka, na poziomie A1-A2.

16,91 zł
13,99 zł

Rabat 17,3%
oszczędzasz 2,92 zł

1 osoba kupiła
30
Cudowny chłopak. Dziennik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowny chłopak. Dziennik
Dostępny
1026 szt.

Ten pięknie wydany dziennik, wypełniony cytatami z książek Cudowny chłopak, Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie, nie tylko uczy, jak stać się życzliwszym wobec spotykanych na co dzień ludzi, lecz także może okazać się miejscem, w którym będziemy zapisywać własne historie i pomysły na to, co zrobić, by stać się lepszym człowiekiem.

16,90 zł
13,99 zł

Rabat 17,2%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
31
Tchnienie Kaim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tchnienie Kaim
Dostępny
4 szt.

Witaj na wyspie, która tchnie w ciebie nowe życie Z posiadłości najbogatszego kupca w Zakkanie ginie niezwykle cenny przedmiot. Młoda złodziejka, która dokonuje kradzieży, zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że ten czyn odmieni już na zawsze jej życie. Kiedy wyrusza w długą drogę, żeby odnaleźć zaginionego brata, nie wie, że ucieczka przed gwardią i dotychczasowe, pełne niebezpieczeństw życie w szabrowniczym fachu to dopiero przedsmak przygód, które czekają na nią na tajemniczej wyspie, do której prowadzi ją przeznaczenie. Na to, co tam zobaczy, na to, co tam przeżyje, nie przygotował jej nikt... Na statku roiło się od marynarzy i robotników portowych, ale nie wyglądało na to, by ktoś zwrócił jakąś szczególną uwagę na nagłe pojawienie się rudej okularnicy. Dziewczyna uchyliła się przed skrzynią z warzywami, która wyrosła nagle na wysokości jej twarzy, po czym zeskoczyła na pokład świecący łuskami pomarańczowej farby i przecisnęła się przez gęste chaszcze ciał aż do trapu. Gdy zeszła na szeroki drewniany pomost, kucnęła, by złapać oddech (…). Nikt nie wskazywał jej palcem, nikt nie przeciskał się w jej stronę. To była połowa sukcesu. Michał Kuszewski Urodzony w 1983 roku, wychowany na grach, komiksach i fantastyce. Fan żółwi, muzyki filmowej i wszystkiego, co kosmiczne. Swoje politechniczne wykształcenie przekuł w artykuły dla czasopisma CD-Action, w którym jako redaktor od wielu lat realizuje swoje pasje grania i pisania. Tchnienie Kaim to jego literacki debiut. www.michalkuszewski.pl

43,00 zł
31,39 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

1 osoba kupiła
32
Cykl Anielski. Bramy Światłości. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Anielski. Bramy Światłości. Tom 3
Dostępny
1389 szt.

Duch Anioła Zagłady zatańczy na zgliszczach Królestwa! Nad wyprawą do Stref Poza Czasem zawisło widmo utraty Abaddona. Świadomość, że nie ma nikogo, kto rozpozna Światłość u kresu poszukiwań, odbiera wszelką nadzieję na sens dalszej wędrówki. Nawet waleczna Sereda popada w zwątpienie i rozpacz. Jeśli utracili Daimona na najbardziej bezpiecznym etapie, jakie szanse mają bez niego? W krainie, gdzie niebezpieczeństwa pojawiają się jedno po drugim, gdzie nie można ani na chwilę opuścić gardy, bez opieki największego z wojowników stają się jagniętami wypuszczonymi pomiędzy lwy. Nadchodzi ostateczny sprawdzian siły wiary. Dla wszystkich.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
33
Łamigłówka przestrzenna 5.5cm 766 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
34
Polskie Drogi (pełne wydanie serialu) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Drogi (pełne wydanie serialu)
Dostępny
5 szt.

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych - wielki portret Polski Walczącej z okresu okupacji hitlerowskiej. Na przykladzie losów przedwojennego inteligenta, podcho rążego z 1939 roku, Wladystawa Niwińskiego i drobnego, ale nie pozbawionego heroizmu cwaniaka, Leona Kurasia przedstawia wielowątkową opowieść o Polsce i Polakach. W duzych miastach, jak Warszawa i Krakow, na wsiach - od Zamojszczyzny po Pomorze rozgrywa sie historia ukazująca przekrój srodowisk, scieranie się racji i poglądów ludzi zaskoczonych przez losy dziejowe, którzy uczą się złowrogiej logiki hitlerowskiego terroru w powszednich dniach okupacji.

50,00 zł
41,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

1 osoba kupiła
35
Jedna literka, a zmiana wielka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedna literka, a zmiana wielka
Dostępny
34 szt.

Jedna literka, a zmiana wielka to książka o homofonach (nie mylić z hełmofonami!). Czyli takich wyrazach, które brzmią identycznie, ale różnią się pisownią i znaczeniem. Tak jak kod i kot, smog i smok albo, za przeproszeniem, gatki i gadki. Trzeba postępować z nimi niezwykle ostrożnie! Ale niech nikt sobie nie pomyśli, że to nie jest wesoła i rozbrykana książka dla wesołych i rozbrykanych Czytelników, tylko jakaś poważna rozprawa naukowa. Poważna?! Nigdy w życiu! Poczytajcie zresztą o gatkach Zdzicha, o Czesi, śpiącej na grzędzie, o spadających z nieba wyrkach... a sami się przekonacie, że o powadze nie może tu być mowy.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
36
Papież i prezydent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papież i prezydent
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Jeden z nich był Polakiem, drugi – Amerykaninem; jeden – katolikiem, drugi – protestantem; jeden – przywódcą religijnym, drugi – politycznym. Wydawałoby się zatem, że dzieliły ich ogromne różnice. A mimo to wytworzyła się pomiędzy nimi niezwykła duchowa więź, do tego stopnia, że pewnego razu w rozmowie z polskimi gośćmi prezydent Ronald Reagan nazwał papieża Jana Pawła II swoim „najlepszym przyjacielem”. W książce Papież i prezydent amerykański politolog Paul Kengor opisał niezwykłe partnerstwo tych dwóch ludzi, tak bliskie, że jeden z dziennikarzy nie zawahał się określić go mianem „świętego przymierza”. Autor zwrócił uwagę, że mimo wspomnianych oczywistych różnic w ich życiu występowały też znaczące podobieństwa: obaj mniej więcej w tym samym czasie stracili ojców, obaj w jakimś momencie parali się aktorstwem, obaj – w odstępie zaledwie sześciu tygodni – padli ofiarą zamachów i omal nie zginęli od kul. A podczas swojego pierwszego spotkania rok później w Watykanie przyznali zgodnie, że opatrzność ocaliła im życie w jakimś celu i że tym celem jest obalenie ateistycznego komunizmu i wyzwolenie milionów ludzi za żelazną kurtyną spod totalitarnego ucisku.

69,90 zł
55,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

1 osoba kupiła
37
Maszyna do szycia. Natalia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna do szycia. Natalia
Artyk
Dostępny
32 szt.

W znajduje się zestawie: • maszyna, • pedał, • naprężacz nici górnej, • opuszczone przytrzymanie szpulek, • przezroczysta ochronka igły, Akcesoria: • nici, • bębenki, • przyrząd do nawlekania. Maszyna wykorzystuje do szycia 2 nici. Wymiary maszyny: 20.0 x 18.0 x 11.5 cm.

161,00 zł
140,07 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 20,93 zł

1 osoba kupiła
38
Robin Hood audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robin Hood audiobook
Dostępny
2 szt.

Opowieść o słynnym rozbójniku w kapturze autorstwa Tadeusza Kraszewskiego.Opowiada Edward Lubaszenko.

19,80 zł
17,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
39
Lotnisko. Rozkładana książka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotnisko. Rozkładana książka
Dostępny
12 szt.

Witek i jego rodzice właśnie przyjechali na lotnisko. Chłopiec pierwszy raz wyruszy w podróż samolotem. Nie może się już doczekać! Przeczytaj historyjkę o Witku, a potem rozłóż strony książki – powstanie płyta i budynek lotniska, przygotuj wypychanki i zacznij zabawę!

40,00 zł
31,60 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
40
Zarządzanie podmiotem leczniczym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie podmiotem leczniczym
Dostępny
22 szt.

Książka stanowi kompendium wiedzy związanej z zarządzaniem podmiotem leczniczym. Autorzy w przejrzysty sposób scharakteryzowali zarówno twarde obszary zarządzania placówką ochrony zdrowia, dające się wyrazić w formie konkretnych wielkości matematycznych i stanowiące fundament działań zarządczych, jak i miękkie, dotyczące kompetencji psychologicznych w zarządzaniu. Położyli również nacisk na praktyczne aspekty zastosowania wiedzy teoretycznej w zarządzaniu organizacją. W publikacji szczegółowo omówiono m.in. takie zagadnienia jak: • mechanizmy zarządzania podmiotem leczniczym, • zarządzanie zasobami rzeczowymi i finansowymi oraz zasobami informacji w placówce ochrony zdrowia, • zarządzanie zespołem i budowanie optymalnej motywacji do pracy, • doskonalenie kompetencji w zakresie rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie ze stresem.

179,00 zł
166,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,53 zł

1 osoba kupiła
41
Słuchaj i mów. Dla średnio zaawansowanych. Kurs hiszpańskiego A2+/B1 z nagraniami. Książka + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchaj i mów. Dla średnio zaawansowanych. Kurs hiszpańskiego A2+/B1 z...
Dostępny
2 szt.

Nowe wydanie bestsellerowego kursu do nauki języka obcego, który doceniło kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Jego zaletą jest możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji nauczania. Składa się z książki oraz nagrań w postaci płyty z plikami mp3, na której zawarto ponad 4 godziny dialogów, tłumaczeń, objaśnień reguł gramatycznych, nauki słownictwa – czyli wszystkiego, co potrzebne do porozumiewania się w języku obcym. Takie rozwiązanie umożliwia naukę zarówno dla wzrokowców – zwięzły podręcznik ćwiczy praktyczne użycie języka, przedstawia gramatykę i zasady wymowy. Można więc, czytając książkę, równocześnie odsłuchiwać dialogów i ćwiczyć zwroty, wyrażenia oraz pojedyncze słowa. Można również wybrać tryb nauki tylko na podstawie nagrań – są one tak przygotowane, że nie wymagają sięgania po wersję drukowaną. Dzięki temu można uczyć się języka w samochodzie, w drodze do pracy, uczelni czy szkoły. Można też nagrania traktować jako powtórkę materiału, wcześniej przerobionego na podstawie książki. Dlatego z kursem możesz uczyć się języka, kiedy chcesz – jadąc do pracy lub szkoły, w czasie wakacji, na spacerze. Kontynuacja nauki na poziomie B1.

16,90 zł
13,99 zł

Rabat 17,2%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
42
Wrogowi wstęp wzbroniony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrogowi wstęp wzbroniony
Dostępny
4 szt.

Wyobraź sobie, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś uwolnił się od grzechu i trzymał szatana z dala od swoich spraw. W czym tkwi tajemnica? W niniejszej książce, początkowo zatytułowanej Drzwi szatana, John Bevere wyjaśnia, że najlepszą formą walki z siłami zła jest posłuszeństwo względem Pana. Wrogowi wstęp wzbroniony: – zapozna cię na nowo z systemem bezpieczeństwa, jakiego Bóg każe szukać w Duchu Świętym, – nauczy cię rozpoznawać ukryte grzechy i oznaki buntu, – pokaże ci, jak za pomocą łaski Bożej możesz uwolnić się od grzechu, – zachęci cię, byś wiódł pobożne życie i dążył do świętości. Cytując słowa autora: „Książka ta ujawnia wszelkie mechanizmy, jakimi wróg posługuje się, by przejąć kontrolę nad naszym życiem”. Wrogowi wstęp wzbroniony nie potępia i nie piętnuje! Przeciwnie, daje nadzieję i pozwala zrozumieć, w jaki sposób podejmowane decyzje faktycznie wpływają na nasze życie duchowe, a także uczy, jak nie paść ofiarą szatańskiego podstępu. Najwyższa pora, byś raz na zawsze zatrzasnął drzwi przed wrogiem i zamknął je na cztery spusty!

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
43
Wielkie Dzieła klasyki dla dzieci (4CD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie Dzieła klasyki dla dzieci (4CD)
Dostępny
7 szt.

Wielkie dzieła Klasyki dla dzieci 4 Cd to nasz kolejny album z wielkimi kompozytorami. Jest to płyta dedykowana dzieciom, młodzieży, ale każdy dorosły na pewno doceni zawarte tu kompozycje. Usłyszymy to m.in. Karnawał Zwierząt, Koncerty Skrzypcowe, Poloneza Wieniawskiego, Rapsodie Węgierskie i wiele innych.

29,10 zł
27,65 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,45 zł

1 osoba kupiła
44
Opowieści wigilijnej Gwiazdki. Gość wigilijny i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści wigilijnej Gwiazdki. Gość wigilijny i inne opowiadania
Dostępny
18 szt.

Święta Bożego Narodzenia to magiczne i niezwykłe chwile. Radość oczekiwania na pierwszą gwiazdkę wtapia się w bajeczny zimowy krajobraz. Rozświetlone choinki, kolorowe bombki, lampki w oknach... wywołują zachwyt i budzą wyobraźnię. Te święta kochają wszyscy, a najmocniej dzieci. I o tym opowiadają kolejne historie tej książki. Spotykamy Mikołaja, skrzaty, elfy; poznajemy zdarzenia z pogranicza prawdy i bajki, które z najpiękniejszymi życzeniami dedykujemy Młodym Czytelnikom pod choinkę.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

45
Slender Man, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slender Man, DVD
Sylvain White, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Małe miasteczko w Massachusetts, cztery uczennice przystępują do rytuału, mającego zdemaskować Slender Mana, postać żyjącą w tradycyjnych przekazach ludowych. Kiedy jedna z nich znika w tajemniczych okolicznościach, zaczynają podejrzewać, że może jednak Slender Man istnieje naprawdę, a ich koleżanka właśnie stała się jego ofiarą… Reżyseria: Sylvain White Scenariusz: David Birke, Victor Surge Muzyka: Ramin Djawadi, Brandon Campbell Obsada: Jeffrey Corazzini, Michael Reilly Burke, Joey King, Kevin Chapman, Javier Botet, Annalise Basso, Adrian M. Mompoint, Kallie Tabor, Jessica Blank, Jaz Sinclair, Kayla Caulfield, Michael Tow, Julia Goldani Telles, Remington Keyes, Taylor Richardson, Oscar Wahlberg, Kris Sidberry, Miguel Nascimento, Joseph Edwards Uwaga! Okładka może ulec zmianie.

50,99 zł
48,44 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

46
LIVE IN BUENO AIRES/LIVE IN SAO PAULO/A HEAD FULL OF DREAMS (2CD+2DVD). CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LIVE IN BUENO AIRES/LIVE IN SAO PAULO/A HEAD FULL OF DREAMS (2CD+2DVD)...
Coldplay, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

47
LIVE IN BUENO AIRES/LIVE IN SAO PAULO/A HEAD FULL OF DREAMS (3LP+2DVD). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LIVE IN BUENO AIRES/LIVE IN SAO PAULO/A HEAD FULL OF DREAMS (3LP+2DVD)...
Coldplay, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

288,90 zł
265,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 23,11 zł

48
LIVE IN BUENO AIRES. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LIVE IN BUENO AIRES. CD
Coldplay, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

70,90 zł
65,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

49
Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

W tomie ukazano kontakty filmowe między kinematografiami polską, czeską i słowacką. Autorzy – filmoznawcy, a zarazem bohemiści z kraju i zagranicy – podjęli zagadnienia współpracy instytucjonalnej, historii pojedynczych wspólnych projektów, a także kwestie adaptacji, edukacji filmowej czy wizerunku służb specjalnych w filmach. „Książka ma charakter naukowy, ale satysfakcję z jej lektury odniesie także odbiorca niezajmujący się profesjonalnie relacjami polsko-słowacko-czeskimi […]. Mamy do czynienia z pierwszą monografią poświęconą temu zagadnieniu. W dotychczasowych publikacjach podejmujących tematykę relacji polsko-czesko-słowackich problemom relacji filmowych poświęcone były zaledwie nieliczne teksty. Prezentowana książka zawiera omówienie tych relacji zarówno na poziomie oficjalnej współpracy międzynarodowej, jak i pojedynczych filmów, odnosi się też do lat przedwojennych, okresu socjalistycznego oraz czasów po roku 1989. Stanowi dzięki temu opracowanie dość wyczerpujące. […] Pisząc o filmach, autorzy tworzą przy okazji obraz współpracy politycznej, artystycznej, zwracają uwagę na kwestie kulturowe, przez co publikacja ma charakter nie tylko filmoznawczy, lecz także politologiczny i kulturoznawczy”. – Z recenzji prof. dr. hab. Piotra Zwierzchowskiego (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

46,90 zł
40,33 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,57 zł

50
Maigret i wyższe sfery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maigret i wyższe sfery
Dostępny
15 szt.

Lakoniczność, żelazna logika i świetnie sportretowane środowiska to główne walory kryminałów Simenona. Jacek Szczerba, „Książki. Magazyn do czytania” Kiedy Armand de Saint-Hilaire zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie, sprawa trafia do Maigreta. Bo zastrzelony hrabia to były ambasador i do śledztwa należy podejść delikatnie. Szybko się okaże, że to historia jak z taniego romansu, nawet jeśli wplątane są w nią osoby z wyższych sfer. A komisarz Maigret tego świata kompletnie nie zna, co od pierwszych chwil bardzo go irytuje. Georges Simenon (1903–1989) to pisarz wielbiony za swój styl od pokoleń. Jako autor ponad 200 powieści zasłużył sobie na miano mistrza fabuły, a jako twórca postaci komisarza Maigreta na miejsce w każdej encyklopedii literatury kryminalnej. Maigret i wyższe sfery to kolejny z kilkudziesięciu nowych tomów z cyklu o Maigrecie, jakie w ciągu najbliższych lat ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

51
Bitter-Sweet, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitter-Sweet, LP
Bryan Ferry, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Lista utworów: 1. Alphaville 2. Reason or Rhyme 3. Sign of the Times 4. New Town 5. Limbo 6. Bitter-sweet 7. Dance Away 8. Zamba 9. Sea Breezes 10. While My Heart is Still Beating 11. Bitters End 12. Chance Meeting 13. Boys and Girls

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

52
Nowy ateizm. Rekonstrukcja światopoglądu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy ateizm. Rekonstrukcja światopoglądu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.22

„Być może pojęcie światopoglądu pozwala nam wyrazić to, co w nas zachowawcze. [...] Światopoglądy to nasze punkty oparcia, autoidentyfikacje pozwalające zachować poczucie stałości, sposoby naszego uczestnictwa w kulturze, ale zarazem narzędzia rekonstruowania samej kultury pod kątem naszych oczekiwań i preferencji. Owo pragnienie poczucia stałości – które wcale nie musi być tym samym, co rzeczywista stałość – jest być może kluczem do zrozumienia światopoglądu neoateistycznego, ale też sprawia, że bardziej przychylnie można spojrzeć na światopoglądy konkurencyjne wobec nowego ateizmu. Są one w pewnym sensie źródłowo filozoficznymi pamiątkami po dawnym świecie metafizycznej stabilności, jednak pamiątkami żywymi, ewoluującymi już według nowych reguł ponowoczesnych narracji, w świecie globalnego rozproszenia, wymuszonej mobilności, epistemologicznej rywalizacji. Dlatego o światopoglądach trudno pisać jako o teoretycznej abstrakcji, stają się nią bowiem dopiero wtórnie, w naszym zawsze o krok spóźnionym wobec nich opisie. Z istoty tego, co napisałem powyżej, wynika, że dużo lepiej przyjrzeć się im w ich działaniu: formowaniu i osiąganiu dojrzałości. O tym traktuje ta książka”. Fragment publikacji

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

53
Hemispheres. Limited, 3 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hemispheres. Limited, 3 LP
Rush, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

Lista utworów: LP1: 1. Cygnus X-1 Book II: Hemispheres (18:10) 2. Circumstances (Album Version) (3:45) 3. The Trees (Album Version) (4:45) 4. La Villa Strangiato (9:37) LP 2: 1. A Passage To Bangkok (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:03) 2. Xanadu (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (12:32) 3. The Trees (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (5:10) 4. Cygnus X-1: Book II Hemispheres – The Sphere (A Kind Of Dream) (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (0:54) 5. Closer To The Heart (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (3:16) 6. La Villa Strangiato (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (11:22) LP 3: 1. In The Mood (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (2:37) 2. Drum Solo (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (7:31) 3. Something For Nothing (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:18) 4. 2112 (Live In Arizona/1978) (019:46)

368,90 zł
361,52 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 7,38 zł

54
The queen of soul, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The queen of soul, 2 CD
Aretha Franklin, Warner Music Polska
Dostępny
39 szt.

Lista utworów: Płyta 1: 1. Respect 2. Chain Of Fools 3. Think 4. Rock Steady 5. Baby I Love You 6. I Say A Little Prayer 7. Son Of A Preacher Man 8. Dr. Feelgood (Love Is Serious Business) 9. (You Make Me Feel Like) A Natural Woman 10. You Send Me 11. The Weight 12. Bridge Over Troubled Water 13. Until You Come Back To Me (That's What I'm Going To Do) 14. Don't Play That Song (You Lied) 15. Do Right Woman, Do Right Man 16. I Never Loved A Man (The Way I Love You) 17. Spanish Harlem 18. Ain't No Way 19. Christmas Ain't Christmas (Without The One You Love) 20. Silent Night (Solo Piano Version) * Płyta 2. With The Royal Philharmonic Orchestra: 1. Think 2. Don't Play That Song (You Lied) 3. I Say A Little Prayer 4. Until You Come Back To Me (That's What I'm Going To Do) 5. A Brand New Me 6. (You Make Me Feel Like) A Natural Woman 7. Angel 8. Border Song (Holy Moses) 9. Let It Be 10. People Get Ready 11. Oh Me Oh My (I'm A Fool For You Baby) 12. You're All I Need To Get By 13. Son Of A Preacher Man 14. Respect

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

55
Hot Shots II, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Shots II, CD
The Beta Band, Universal Music Polska
Dostępny
22 szt.

„Hot Shots II” to drugi studyjny album jednej z najbardziej innowacyjnych i cenionych formacji przełomu wieków. „The Beta Band” zwerbowali do prac nad płytą uznanego brytyjskiego producenta Colina Emmanuela aka C-Swing, znanego m.in ze współpracy z Mary J. Blige. Krążek otrzymał bardzo wysokie oceny m.in od Pitchfork, NME, Q, znalazł się też w słynnym rankingu „1001 płyt które musisz usłyszeć przed śmiercią”. Klasyk. Lista utworów: 1. Squares 2. Al Sharp 3. Human Being 4. Gone 5. Dragon 6. Broke 7. Quiet 8. Alleged 9. Life 10. Eclipse

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

56
Hemispheres. 40th Anniversary, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hemispheres. 40th Anniversary, 2 CD
Rush, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Lista utworów: Płyta 1: 1. Cygnus X-1 Book II: Hemispheres (18:10) 2. Circumstances (Album Version) (3:45) 3. The Trees (Album Version) (4:45) 4. La Villa Strangiato (9:37) Płyta 2: 1. A Passage To Bangkok (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:03) 2. Xanadu (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (12:32) 3. The Trees (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (5:10) 4. Cygnus X-1: Book II Hemispheres – The Sphere (A Kind Of Dream) (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (0:54) 5. Closer To The Heart (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (3:16) 6. La Villa Strangiato (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (11:22) 7. In The Mood (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (2:37) 8. Drum Solo (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (7:31) 9. Something For Nothing (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:18) 10. 2112 (Live In Arizona/1978) (19:46)

57,90 zł
56,74 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,16 zł

57
Hemispheres. 40th Anniversary. Super Deluxe Edition, 2 CD + 3 LP + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hemispheres. 40th Anniversary. Super Deluxe Edition, 2 CD + 3 LP + Blu...
Rush, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.28

Lista utworów: Płyta 1: 1. Cygnus X-1 Book II: Hemispheres (18:10) 2. Circumstances (Album Version) (3:45) 3. The Trees (Album Version) (4:45) 4. La Villa Strangiato (9:37) Płyta 2: 1. A Passage To Bangkok (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:03) 2. Xanadu (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (12:32) 3. The Trees (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (5:10) 4. Cygnus X-1: Book II Hemispheres – The Sphere (A Kind Of Dream) (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (0:54) 5. Closer To The Heart (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (3:16) 6. La Villa Strangiato (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (11:22) 7. In The Mood (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (2:37) 8. Drum Solo (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (7:31) 9. Something For Nothing (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:18) 10. 2112 (Live In Arizona/1978) (19:46) Płyta 3: 1. Cygnus X-1 Book II: Hemispheres (18:02) 2. Circumstances (3:40) 3. The Trees (4:36) 4. La Villa Strangiato (9:34) 5. Circumstances (1978 Promo Video) (3:44) 6. The Trees (1978 Promo Video) (4:57) 7. La Villa Strangiato (1978 Promo Video) (10:13) 8. La Villa Strangiato (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (7:32) 9. Menu/Cygnus X-1 Book II: Hemispheres (4:32) Płyta 4: 1. Cygnus X-1 Book II: Hemispheres (18:10) 2. Circumstances (Album Version) (3:45) 3. The Trees (Album Version) (4:45) 4. La Villa Strangiato (9:37) Płyta 5: 1. A Passage To Bangkok (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:03) 2. Xanadu (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (12:32) 3. The Trees (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (5:10) 4. Cygnus X-1: Book II Hemispheres – The Sphere (A Kind Of Dream) (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (0:54) 5. Closer To The Heart (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (3:16) 6. La Villa Strangiato (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (11:22) Płyta 6: 1. In The Mood (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (2:37) 2. Drum Solo (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (7:31) 3. Something For Nothing (Live At Pinkpop Festival, Netherlands/1979) (4:18) 4. 2112 (Live In Arizona/1978) (19:46)

811,90 zł
795,66 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 16,24 zł

58
Zabójstwo a niepoczytalność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójstwo a niepoczytalność
Dostępny
13 szt.

Zabójstwo jest czynem, który stanowi dynamiczny rezultat kombinacji i wzajemnego oddziaływania wielu różnorodnych czynników, zarówno tych, mających swoje źródło w osobie sprawcy, jak i będących efektem konkretnej sytuacji, w której się on znalazł. Dlatego też sprawcy zabójstw są uznawani za grupę zróżnicowaną, heterogenną pod względem struktury osobowości, procesów motywacyjnych, związków i relacji z ofiarą czy też sposobu działania. Nieliczną, lecz interesującą część tej grupy stanowią osoby niepoczytalne, dokonujące zabójstw pod wpływem choroby psychicznej lub pewnych szczególnych zaburzeń psychiki. Ich czyny są przeważnie nagłe, niespodziewane i niezgodne z prezentowanymi wcześniej właściwościami osobowości.

61,00 zł
43,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,08 zł

59
Polska pieśń patriotyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska pieśń patriotyczna
Dostępny
13 szt.

Książka wydana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. od Autora: " Przystępując do realizacji dzieła artystycznego, już od samego początku zdawałam sobie sprawę, że dla moich młodych wykonawców będzie to niezwykła lekcja historii i dziejów naszego narodu. Dobór repertuaru, przedstawienie go w odpowiednim świetle historycznym przyczynia się do zaciekawienia i zainteresowania nim oraz wyrabia w młodym człowieku szacunek do przeszłości i dziedzictwa kulturowego ojczyzny. (...) Książka adresowana jest do wszystkich Polaków oraz wychowawców młodego pokolenia, którym leży na sercu pielęgnowanie naszych tradycji, pięknych tradycji śpiewaczych, umiłowanie pieśni,w tym pieśni historycznej, patriotycznej, ludowej itp. Publikacja ta może być pomocą dla nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych: dla szkół podstawowych, średnich, kształcenia zawodowego, kształcenia wyższego oraz w edukacji dorosłych." - dr Jolanta Grygielska Książka zawiera teksty, nuty oraz płytę CD audio.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

60
I've Got Trouble In Mind. Volume 2, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I've Got Trouble In Mind. Volume 2, CD
The Liminanas, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.14

Lista utworów: 1. The Mirror (feat. Kirk Lake) 2. Two Sisters (feat. Anton Newcombe) 3. Maria’s Theme 4. La Cavalerie 5. Russian Roulette 6. The Inventor 7. The Train Creep A-Loopin (Live) 8. Nuit Fantôme 9. The Gift (Anton Mix) 10. Angels And Devils 11. Witches Valley 12. Curse Of Santa Claus 13. Time Will Tell 14. Wunderbar 15. The Woods 16. Lord Of Flashington 17. Silent Night

65,90 zł
64,58 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

61
EFFET MIROIR. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EFFET MIROIR. Winyl
Zaz, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.17

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

62
White Album (50th Anniversary Reissue Deluxe Edition). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
White Album (50th Anniversary Reissue Deluxe Edition). Winyl
The Beatles, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

442,90 zł
434,04 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 8,86 zł

63
Artefakt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artefakt
Dostępny
50 szt.

Publikacja wydana w ramach Pruszkowskiego Festiwalu Archeologicznego ARTEfakty. Ideą festiwalu było ukazanie nowego, różnorodnego spojrzenia na starożytną spuściznę Mazowsza. Wbrew obiegowym opiniom współczesnym, tereny te zajmowały wyjątkowe miejsce na mapie świata starożytnego. Istniejące na przełomie er na Mazowszu drugie co do wielkości centrum metalurgiczne ?barbarzyńskiej? Europy posiadało szerokie kontakty zarówno z okolicznymi plemionami jak i Imperium Rzymskim, tworząc unikalne w skali europejskiej miejsce krzyżowania się dóbr i idei. W ciągu trzech dni festiwalu, poprzez realizację kilkuset wydarzeń, łącząc aktywności popularnonaukowe, artystyczne i animacyjne, ARTEfakty wielowymiarowo przybliżały fenomen, który czekał na swoją wielką chwilę 2000 tysiące lat. W całym mieście ? w parkach, na skwerach, w instytucjach kultury, kawiarniach i na osiedlach spotkać było można rekonstruktorów życia i technologii starożytnych, twórców teatralnych, naukowców, artystów oraz animatorów. Zorganizowane zostaną obozowiska historyczne, międzynarodowe piecowisko, punkty popularyzacji historii, cykle prelekcji oraz wykładów, spektakle teatralne, warsztaty, zajęcia dla młodzieży, czytanie performatywne i wiele innych. W dobie wielkich pytań o tożsamość kultury europejskiej, uczestnikom imprezy przedstawiona została kluczowa rola jaką odgrywała i nadal odgrywa tradycja antyczna w kształtowaniu się europejskiej wspólnoty kulturowej. Całość wydarzenia, zawiera się w ośmiu blokach tematycznych: ARTE ? Sztuka w Antyku, Antyk w sztuce ANTYK a popkultura OGNIOtrwali ? międzynarodowe forum hutniczo-kowalskie NaukOVO ? Popularyzacja wiedzy akademickiej reKONSTRUKCJA historyczna Strefa MALUCHA Animacje ? MIASTOakcje Studium ARTEfaktu

16,50 zł
14,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,51 zł

64
Serce w plecaku. Piosenki żołnierskie retro, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce w plecaku. Piosenki żołnierskie retro, CD
różne, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.17

Lista utworów: 1. Wiązanka Piosenek Żołnierskich Okresu Międzywojennego 2. Serce W Plecaku 3. Piechota 4. Na Strażnicy 5. Polny Kwiat 6. Kołysanka Matki 7. Nie Zobaczysz Matko Syna 8. Był Taki Czas 9. Żołnierze, My Żołnierze 10. Powołanie 11. Po Ten Kwiat Czerwony 12. Gdy Nasi Chłopcy Maszeruja 13. Wiązanka Piosenek Żołnierskich Okresu Powojennego

26,90 zł
26,36 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

65
Diet & Training by Ann - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diet & Training by Ann
Dostępny
1 szt.

Książka, jakiej jeszcze nie było! Twój osobisty plan zmiany stylu życia. Kompleksowy i skuteczny! Wszyscy wiemy, że najważniejsze jest zdrowie. To przecież jego przede wszystkim życzymy tym, których najbardziej kochamy. To ono jest podstawą szczęśliwego życia i to dzięki niemu mamy dobre samo­poczucie i siłę do działania. Zdrowy styl życia opiera się na właściwie dobranej diecie i odpowiednim treningu. Niby proste, ale od czego zacząć? Jak zdrowo się odżywiać? Jak ćwiczyć? I najtrudniejsze – jak wytrwać w postanowieniach? Książka znanej trenerki, dietetyczki i motywatorki Anny Lewandowskiej Diet & Training by Ann to wszechstronny plan zmiany stylu życia. W Diet & Training by Ann znajdziesz: – Kompleksową i zbilansowaną dietę. Będzie pysznie! – Wszystko, co warto wiedzieć na temat zdrowego stylu życia. Zero zbędnych informacji, 100% przydatnej wiedzy! – Zróżnicowane zestawy treningowe, które dadzą ci radość i power! – Niezbędną dawkę motywacji. Bo bez niej ani rusz! Zdrowy styl życia to najlepsza droga do szczęścia, a odpowiednia dieta, trening i porządna dawka motywacji są niezbędnymi elementami tej ścieżki. Chodź ze mną i przekonaj się, że warto!

46,90 zł
34,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,66 zł

66
Cykl Anielski. Bramy Światłości. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl Anielski. Bramy Światłości. Tom 3
Dostępny
280 szt.

Duch Anioła Zagłady zatańczy na zgliszczach Królestwa! Nad wyprawą do Stref Poza Czasem zawisło widmo utraty Abaddona. Świadomość, że nie ma nikogo, kto rozpozna Światłość u kresu poszukiwań, odbiera wszelką nadzieję na sens dalszej wędrówki. Nawet waleczna Sereda popada w zwątpienie i rozpacz. Jeśli utracili Daimona na najbardziej bezpiecznym etapie, jakie szanse mają bez niego? W krainie, gdzie niebezpieczeństwa pojawiają się jedno po drugim, gdzie nie można ani na chwilę opuścić gardy, bez opieki największego z wojowników stają się jagniętami wypuszczonymi pomiędzy lwy. Nadchodzi ostateczny sprawdzian siły wiary. Dla wszystkich.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

67
GrubSon. Na szczycie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GrubSon. Na szczycie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Czy można zaplanować swoje życie? Ile tak naprawdę kosztują decyzje które podejmujemy? Jaką cenę mają talent i spełnione marzenia? Jak ważna jest odpowiedzialność za słowa? Czym tak naprawdę jest rodzina? Czy wszystko w dzisiejszych czasach jest na sprzedaż? Jak pogodzić życie w trasie z byciem mężem i ojcem? Co się dzieje, kiedy po pracy trzeba wrócić do domu? Poznajcie GrubSona, chłopaka z Rybnika! To nie jest biografia! To opowieść o ciężkiej pracy i muzycznej drodze na szczyt... oraz wszystkim tym co jest później. Zabawna i inspirująca, choć czasami słodko-gorzka i zmuszająca do refleksji. Dwuliniowa narracja oraz rozmowy z rodziną, bliskimi współpracownikami i artystami. O GrubSonie, jego życiu i decyzjach które podjął. Przede wszystkim jednak o pracy i drodze, którą trzeba pokonać, żeby spełnić marzenia. Tomasz „GrubSon” Iwanca – wokalista, raper i producent muzyczny. Autor płyt „O.R.S.”, „Coś więcej niż muzyka”, „Gruby Brzuch” (nagranej w duecie z DJ BRK), „Holizm”, oraz „Gatunek L”. W latach 2015 i 2016 występował na Przystanku Woodstock – kolejno na małej i dużej scenie. Z wydarzeń powstały dwa wydawnictwa DVD dostępne w całej Polsce. Najpopularniejszy utwór GrubSona pt. „Na szczycie”, liczy obecnie ponad 90 000 000 wyświetleń w serwisie YouTube. Przemek Corso – felietonista, konferansjer, głos radiowy, scenarzysta teledysków, konsultant artystyczny. Autor książek, w tym serii sensacyjno-przygodowej o awanturniku i złodzieju zabytków, Robercie Karczu (Miasto złodziei, Miasto z gliny).

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

68
Abecadło rymy skradło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło rymy skradło
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.01

Książka Abecadło rymy skradło jest edukacyjną, zabawną rymowanką opartą na abecadle, zawierającą ciekawostki z różnych dziedzin – od matematyki, przez przyrodę i chemię, a na historii czy geografii kończąc. Można ją uznać za symboliczną, współczesną kontynuację klasyki – Abecadła Juliana Tuwima. Z drugiej strony, wpisuje się w silnie zakorzenioną i popularną wśród starszych dzieci kulturę hip-hopu, czyli opisywania rzeczywistości w melodyjny, rymowany sposób. Książka ma wzbudzić w dziecku ciekawość, wywołać falę pytań, z odpowiedzią na które niejeden rodzic będzie musiał posiłkować się zewnętrznymi źródłami wiedzy.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

69
Stacja Jagodno. Tom 8. W obiektywie wspomnień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja Jagodno. Tom 8. W obiektywie wspomnień
Dostępny
207 szt.

Daj się porwać subtelnej opowieści o malowniczej miejscowości w Górach Świętokrzyskich, w której ponadczasowość łączy się z urokiem chwili. Karolina Wilczyńska, autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej, zaprasza do świata wypełnionego kobiecymi emocjami. Hubert przyjeżdża do Jagodna, by uwiecznić jego wyjątkowy klimat w albumie okolicznościowym, zamówionym przez wójta. Fotograf wpada na pomysł włączenia do niego starych portretów rodzinnych – zazwyczaj to one skrywają najciekawsze historie, związane z danym miejscem. W jaki sposób jedno zdjęcie sprzed lat może wpłynąć na mieszkańców Jagodna? Jeśli ciekawi cię, co tym razem los przyniesie twoim ulubionym bohaterom i jakie tajemnice nie zostały jeszcze wypowiedziane na głos, sięgnij po najnowszy tom bestsellerowej sagi!

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

70
Wspieraj swój mózg - odmładzaj się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspieraj swój mózg - odmładzaj się
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.30

Sekrety młodego wyglądu, samopoczucia i sposobu myślenia na każdy dzień. W książce Wspieraj swój mózg - odmładzaj się bestsellerowy autor i wybitny psychiatra dr Daniel G. Amen przedstawia swój łatwy do zastosowania i przeciwdziałający starzeniu program. Dowiesz się m.in.: - Jak poprawić pamięć, nastrój, możliwości koncentracji i zwiększyć zapas energii. - Jak zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i innych form otępienia. - Co jeść, żeby przedłużyć sobie życie. - Jak zmniejszyć widoczne oznaki starzenia i sprawić, żeby skóra wyglądała piękniej i zdrowiej. - Czym wspomagać mózg po urazach, udarach, wyjściu z nałogu albo zatruciu. Jak zwiększyć szanse na to, żeby żyć dłużej i wyglądać młodziej. Wykorzystując strategie postępowania zdrowe dla mózgu, szczegółowo przedstawione w tym poradniku, możesz przechytrzyć geny i spowolnić proces starzenia.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

71
Wywiady biblijne. Rozmowy bez cenzury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywiady biblijne. Rozmowy bez cenzury
Dostępny
1 szt.

W tej książce jest wszystko, o co chcieliście spytać bohaterów Biblii, ale nie mieliście okazji. „Co to w ogóle jest? Czyżby jakiś dziwak twierdził, że ma kontakt z duchami, że mówią do niego zmarli? Nic z tych rzeczy. Choć nie ukrywam, że zależy mi na naśladowaniu. Uspokajam: nie chcę, byście udawali słyszących głosy. Po prostu robię to, do czego zachęca św. Ignacy Loyola, twórca metody ćwiczeń duchowych. Mianowicie zaprasza on do zaangażowania naszej wyobraźni. Skoro żyjemy całym sobą, to możemy też modlić się całym sobą. Gdy spotykamy się z kimś dla nas drogim, to nie tylko mówimy i słuchamy, ale też patrzymy, czujemy zapach, często dotykamy, bywa, że smakujemy (niekoniecznie potrawy). Do tego jeszcze dochodzą wspomnienia, marzenia, obawy, nadzieje… Pracuje nasza wyobraźnia. Takie ćwiczenia były dla mnie zawsze bardzo inspirujące. Pozwalały przeżywać Biblię jako coś żywego, aktualnego, poruszającego, a przede wszystkim osobistego. Bo to ja pytam, ja szukam i to ja słucham odpowiedzi – jedne słyszę, innych nie. Dlatego podobnie jak z wielkim pożytkiem wraca się do nowej interpretacji sztuki teatralnej, tak dobrze jest powracać do nawet znanych scen biblijnych i odczytywać je na nowo”. – Autor

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

72
Jerzy Jedlicki, historyk nietypowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Jedlicki, historyk nietypowy
Dostępny
18 szt.

Fragment: „Niniejsze opracowanie jest oddaniem głosu jeszcze raz, pośmiertnie, zmarłemu Koledze w kwestii tego, jaka była, jest i będzie historiografia polska. W kwestii pożądanej sylwetki historyka, formowania historyków oraz nauczania historii. Po śmierci Jerzego Jedlickiego przeczytałem jego listy, zachowane w spuściźnie mego Ojca, i zobaczyłem, że zawodowe cechy, oceniane przeze mnie jako pozytywne, można dostrzec nie tylko w jego pracach, ale nieraz pojawiają się także w jego korespondencji. Wyłowiłem je stamtąd...”.

30,00 zł
24,60 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,40 zł

73
Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami. Poziom A1-C1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami. Poziom A1...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

Kompleksowe repetytorium powstałe z myślą o uczniach szkół średnich, maturzystach i osobach, które chcą samodzielnie powtórzyć i utrwalić wiedzę na temat czasów gramatycznych języka angielskiego na poziomie A1-C1. Idealnie sprawdzi się przed egazminami językowymi, takimi jak FCE, CAE, CPE. Podręcznik składa się z testów poziomujących i podsumowujących oraz 26 rozdziałów tematycznych. Część teoretyczna każdego rozdziału zawiera objaśnienia konstrukcji czasu, jego zastosowanie, okoliczniki czasu oraz opis najczęściej popełnianych błędów. Część praktyczna składa się z różnorodnych ćwiczeń, uporządkowanych według poziomu trudności. Wiele z rodzajów ćwiczeń pojawia się na egzaminach językowych, np. sentence formation, testy wielokrotnego wyboru, transformacje itd. Na końcu książki znajdują się rozdziały powtórzeniowe: Present tenses, Past tenses, Future tenses, Reported speech, Passive voice, Conditionals i Modal verbs oraz klucz odpowiedzi do ćwiczeń i testów. Wielkie kompendium czasów to: • ponad 260 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi od poziomu początkującego do zaawansowanego (od A1 do C1), • materiał wymagany na FCE, CAE, CPE, maturze i innych egzaminach, • zwięzłe omówienie reguł gramatycznych i testy poziomujące oraz podsumowujące, • tabele z czasami i wykaz czasowników, nieregularnych.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

74
80S SYMPHONIC. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80S SYMPHONIC. CD
Various Artists, Warner Music Polska
Dostępny
15 szt.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

75
Druga księga dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga księga dżungli
Dostępny
130 szt.

Drugi cykl opowiadań o zwierzętach i Mowglim - chłopcu przygarniętym przez wilczą rodzinę i wychowanym przez niedźwiedzia Baloo, panterę Bagheerę i węża Kaa autorstwa angielskiego noblisty Rudyarda Kiplinga. Pisarz, urodzony w Indiach, zdobył niezbędną wiedzę poprzez obserwacje, badania prowadzone w swojej egzotycznej ojczyźnie oraz dzięki zasłyszanym opowieściom wchodzącym w skład bogatego folkloru Indii. Historie składające się na pierwszą część cyklu Księga dżungli były inspiracją m.in. dla Walta Disneya. Na motywach powieści oparto kilka filmów, m.in. „Księga dżungli” i „Księga dżungli 2”, a także aktorski film z 2016 roku w reżyserii Jona Favreau. Na 2018 rok planowana jest kolejna ekranizacja tym razem w dystrybucji Warner Bros w reżyserii Andy’ego Serkisa.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

76
Najtajniejsza broń wywiadu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najtajniejsza broń wywiadu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Piętnaście opowieści ujawniających sensacyjne wątki historii, o których czytaliście na pierwszych stronach gazet; zdemaskowanie największego kreta w historii CIA – Aldricha Amesa, romantyczne początki kariery Kima Philbiego – najskuteczniejszego szpiega sowieckiego, historia piątki z Cambridge. Materiał na serial wszech czasów. Dlaczego Ernest Hemingway pomagał komunistycznemu wywiadowi? Który minister rządu Jej Królewskiej Mości dzielił kochankę z sowieckim szpiegiem? Czy miłość do kałasznikowa może przyćmić inne uczucia? Szantaż, zdrada, wielkie pieniądze. Nieposkromione żądze skorumpowanych urzędników. Politycy wpadający w sidła służb specjalnych i oszukani idealiści lądujący w objęciach podstawionych piękności. Spektakularne akcje wywiadów. To nie fantazja, te historie wydarzyły się naprawdę. Jeśli musisz wcześnie wstać do pracy, nie rozpoczynaj tej książki. Nie pozwoli Ci zasnąć!

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

77
Farby do malowania twarzy na blistrze.   HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby do malowania twarzy na blistrze. HIPO
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

9,99 zł
Powiadomienie
78
Magiczna piłka 24 części.   HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
79
Domostwo błogosławionych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domostwo błogosławionych
Niedostępny
Brak

Oto historia miejsca, które nigdy nie istniało: królestwa Jana Prezbitera, utopii opisanej w anonimowym dwunastowiecznym dokumencie, który poruszył wyobraźnią średniowiecznego świata i sprawił, że setki zagubionych dusz ruszyło odkryć jego sekrety, inspirując przez wiele wieków odkrywców, misjonarzy i królów. A gdyby tak to wszystko było prawdą? Gdyby istniało takie miejsce i pewnego razu biedny, załamany kapłan natrafiłby na jego granice i odkrył nie chrześcijański raj, ale kraj gdzie wszystko jest możliwe, nieśmiertelność jest na wyciągnięcie ręki, a zachodni świat to nic innego jak niewyraźny i odległy sen? Brat Hiob z Lucerny wyrusza jako misjonarz w himalajskie ostępy w przeddzień XVIII wieku i odkrywa wioskę, która strzeże cudownego drzewa, rodzącego książki zamiast owoców. Te dziwne księgi przedstawiają historię królestwa Jana Prezbitera i Hioba ogarnia obsesja na punkcie zawartych w nich opowieści. Domostwo Błogosławionych prezentuje fragmentaryczne relacje znalezione w tych żywych tomach, ukazujące życie księdza imieniem Jan i historię jego dojścia do władzy w tym kraju niemożliwych bogactw. Opowieść Jana przeplata się z wyznaniami jego żony Hagii, blemijki, bezgłowego stworzenia, które ma twarz na piersi oraz czułymi, zdobnymi historiami dla dzieci opowiadanymi przez Imtithal, piastunkę rodziny królewskiej. Nowa wizja legend o Janie Prezbiterze nominowanej do nagród Hugo i Word Fantasy Catherynne M. Valente to oszałamiający majstersztyk.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

80
Model Laweta, Mercedes Benz Actros, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model Laweta, Mercedes Benz Actros, mix
Bburago, Mercedes Benz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Laweta z dwoma poziomami od Bburago to doskonały prezent dla każdego chłopca. Laweta wykonana z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o detale, w skali 1:43. Wzór wysyłany losowo.

115,90 zł
106,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,27 zł

81
MI 82069 Jeep Wrangler Rubicon 1:16 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MI 82069 Jeep Wrangler Rubicon 1:16
Maisto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.06

Model sterowany na radio, pomniejszony w skali 1:16. Samochód w małym rozmiarze ale z wieloma funkcjami! Wymagane baterie: 4xAA (pojazd), 2xAA (pilot). BATERIE NIEZAWARTE W ZESTAWIE

131,90 zł
118,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,19 zł

82
Auto strażackie. Straż pożarna, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto strażackie. Straż pożarna, mix
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.02

Kolorowe auto strażackie będzie idealnym prezentem dla małego chłopca, który chce wyruszyć na akcję ratunkową. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wzór wysyłany losowo.

23,90 zł
21,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

83
Grzechotka do rączki, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka do rączki, mix
Polesie
Niedostępny
Brak

Grzechotka o kształcie truskawki. Najlepsza zabawka dla niemowląt. Wymiary: 14.0 x 22.0 cm. Wzór wysyłany losowo.

4,99 zł
Powiadomienie
84
Klocki Maluszek, 94 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Maluszek, 94 elementy
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.19

Barwne elementy rozwijają percepcję kolorów u dzieci. Zabawa z klockami przyczynia się do rozwoju umiejętności motorycznych rąk i wyobraźni. W zestawie znajdują się 94 elementy.

31,90 zł
28,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

85
Auto ciężarowe 48486 Wader P Przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

86
Klocki Maluszek, 230 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Maluszek, 230 elementów
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.17

Klocki Maluszek od firmy Polesie charakteryzują się ogromną wytrzymałością oraz różnorodną kolorystyką, co pozwala tworzyć z nich rozmaite budowle. • Pobudzają kreatywność i rozwijają zdolności manualne. • Podstawową ich zaletą jest bezpieczeństwo oraz wysoka jakość. Rozmiar opakowania: 20.5 x 17.5 x 32.5 cm

36,90 zł
33,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

87
Auto ciężarowe. Ewakuator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto ciężarowe. Ewakuator
Polesie
Dostępny
7 szt.

Kolorowe auto ciężarowe będzie idealnym prezentem dla małego chłopca, który lubi bawić się w budowniczego. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

88
Zestaw lekarski 7 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw lekarski 7 elementów
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.09

Zostań prawdziwym lekarzem z zestawem od firmy Polesie. Zbadaj swojego pacjenta, wystaw diagnozę i zastosuj odpowiednie leczenie. Zestaw zwiera 7 elementów.

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

89
Klocki 28 elementów. Zestaw malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 28 elementów. Zestaw malucha
Polesie
Dostępny
20 szt.

Klocki charakteryzują się ogromną wytrzymałością i różnorodnością kształtów, co pozwala tworzyć z nich rozmaite budowle. Pobudzają kreatywność i rozwijają zdolności manualne. Podstawową ich zaletą jest bezpieczeństwo oraz wysoka jakość. Przestrzeganie wysokich standardów jakości oraz stosowanie nowoczesnej technologii produkcji sprawiają, iż zabawki: • nie mają ostrych krawędzi, • ich elementy są trwale i stabilnie połączone, • ścianki zabawek są wytrzymałe na nacisk i nie łamią się.

25,90 zł
23,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

90
Klocki 198el Olbrzym 7727 Wader P - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 198el Olbrzym 7727 Wader P
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

119,90 zł
107,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,99 zł

91
Klocki 253el Wader Budowniczy Maxi 0552 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 253el Wader Budowniczy Maxi 0552
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

84,90 zł
76,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

92
Auto Majk 58584 Wader P Holownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Majk 58584 Wader P Holownik
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

125,90 zł
113,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,59 zł

93
Auto ciężarowe. Wywrotka, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto ciężarowe. Wywrotka, mix
Polesie
Dostępny
12 szt.

Kolorowe auto ciężarowe będzie idealnym prezentem dla małego chłopca, który lubi bawić się w budowniczego. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wzór wysyłany losowo.

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

94
Auto ciężarowe. Pomoc techniczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto ciężarowe. Pomoc techniczna
Polesie
Dostępny
9 szt.

Pojazd wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa, co gwarantuje jego długie i bezpieczne użytkowanie. Wyposażony jest w szerokie koła ułatwiające jazdę po nierównych nawierzchniach. Skrzynię ładunkową można opuścić. Dodatkowo znajdują się w niej akcesoria niezbędne małemu majsterkowiczowi takie jak: młotek, klucz i śrubokręt. Na naczepie umieszczono również klocki, które można wbijać młotkiem, a także gwintowane otwory na specjalne, wkręcane klocki-śruby. Wymiary: 26.0 х 16.0 х 17.5 cm.

33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

95
Klocki 59 elementów. Mały wędrownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 59 elementów. Mały wędrownik
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.24

Klocki charakteryzują się ogromną wytrzymałością oraz różnorodną kolorystyką. Pobudzają kreatywność i rozwijają zdolności manualne. Podstawową ich zaletą jest bezpieczeństwo oraz wysoka jakość.

26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

96
Grzechotka do rączki. Kółko, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka do rączki. Kółko, mix
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.08

Grzechotka do rączki to idealny prezent dla każdego maluszka. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wzór wysyłany losowo.

4,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

97
Zestaw lekarza. 6 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw lekarza. 6 elementów
Polesie
Dostępny
9 szt.

Zostań prawdziwym lekarzem z zestawem od firmy Polesie. Zbadaj swojego pacjenta, postaw diagnozę i podejmij odpowiednie leczenie. W zestawie znajduje się 6 elementów.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

98
Klocki 95 elementów. Budowniczy średni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 95 elementów. Budowniczy średni
Polesie
Dostępny
14 szt.

Klocki „Budowniczy” to zestaw złożony z 95 elementów, zapakowane w worek. Uniwersalna kolorystyka znajdzie uznanie zarówno u chłopców jak i dziewczynek. Tradycyjne kształty prostokątów i kwadratów ułatwią stawianie najbardziej skomplikowanej budowli. Idealny prezent dla dziecka, który wspomoże rozwój zdolności manualnych i wyobraźni.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

99
Lokomotywa z 2 wagonami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa z 2 wagonami
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.02

Lokomotywa składa się z mniejszych elementów, które należy złożyć. Każde małe dziecko ucieszy się z zestawu kolorowych klocków, którymi będzie mogło się bawić i rozwijać kreatywność.

10,10 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,1%
oszczędzasz 0,11 zł

100
Auto Holownik Traktor Ladowarka Volvo 58423 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Holownik Traktor Ladowarka Volvo 58423
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.02

123,90 zł
111,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,39 zł

Wróć do góry