hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2018.11.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 3 listopada 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Audiobook (Justyna Bednarek), na drugim Karteczki samoprzylepne, neonowo-pastelowe (Strigo). Kolejny produkt to Testy ortograficzne. Klasa 2 (Beata Guzowska, Iwona Kowalska) oraz Bajki robotów Stanisława Lema (praca zbiorowa).
1
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Audiobook
Justyna Bednarek, StoryBox
Dostępny
159 szt.

Kto powiedział, że skarpetki mają być do pary… Bo skarpetki się rozparowują. One się nie gubią, ale rozchodzą. Jedna sobie gdzieś wędruje, a druga też, ale gdzie indziej. Skarpetki znikają po wrzuceniu do pralki. To fakt, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Tak się dzieje w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

29,95 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 9,96 zł

25 osób kupiło
2
Karteczki samoprzylepne, neonowo-pastelowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne, neonowo-pastelowe
Strigo
Dostępny
24 szt.

Przedstawiamy karteczki samoprzylepne o wymiarach 5.0 x 5.0 cm. Doskonale sprawdzą się w biurze i w szkole. 1 opakowanie zawiera 250 karteczek.

6,99 zł
11 osób kupiło
3
Testy ortograficzne. Klasa 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy ortograficzne. Klasa 2
Dostępny
150 szt.

Zbiór różnorodnych i bardzo ciekawych zadań do ćwiczenia ortografii dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Poprzez zabawę dziecko utrwali z pewnością skuteczniej i szybciej zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne. Atutem tej książki jest także klucz odpowiedzi do każdego ćwiczenia.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

7 osób kupiło
4
Bajki robotów Stanisława Lema - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki robotów Stanisława Lema
Dostępny
61 szt.

Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie zawiera również m.in.: • plan wydarzeń, • charakterystykę bohaterów, • przykładowe wypracowania, • istotne cytaty, • ciekawe i różnorodne zadania sprawdzające. Pomoc w przygotowaniu do lekcji i sprawdzianów. Treść opracowania konsultowana z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,99 zł
4 osoby kupiły
5
Zielarskie kuracje na wątrobę i żołądek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielarskie kuracje na wątrobę i żołądek
Dostępny
12 szt.

Poradnik zawiera opis wielu rad, sposobów i kuracji zielarskich wspomagających organizm człowieka w walce z chorobami żołądka i wątroby Niestety, na skutek nieodpowiedniej diety i niezdrowego tryby życia coraz więcej osób cierpi na przeróżne dolegliwości wątroby i żołądka. W książce znajdziemy opis sposobów przygotowania preparatów, rady dotyczące diety, stosowania ziół, warzyw i owoców, które również mogą wpływać łagodząco lub leczniczo na chory organizm.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
6
AIM-EQ. Inteligencja emocjonalna. 3–4 lata. Nowe zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AIM-EQ. Inteligencja emocjonalna. 3–4 lata. Nowe zabawy
Dostępny
60 szt.

Rozwijaj inteligencję Twojego dziecka dzięki książkom z serii „IQ EQ CQ”! • seria książeczek, która zadba o równomierny rozwój trzech najważniejszych inteligencji Twojego dziecka, • każdy z tytułów skupia się na rozwoju jednej z kluczowych sprawności – inteligencji emocjonalnej (EQ), kreatywności (CQ) i logicznego myślenia (IQ), • zawiera porady i wskazówki oraz propozycje zabaw, które przyczyniają się do wzrostu kreatywności, kompetencji emocjonalnych oraz logicznego myślenia, • w znakomity sposób łączy teorię z praktyką, oferując rodzicom i wychowawcom cenną wiedzę o rozwoju dzieci, a maluchom – fantastyczną zabawę Wiele rodzajów inteligencji Nie od dziś wiadomo, że inteligencja daje podstawę do przyszłych osiągnięć edukacyjnych dzieci, a w dalszej perspektywie do ich sukcesów w pracy zawodowej. Dlatego też chcąc wspomagać rozwój różnych rodzajów inteligencji Waszego dziecka, należy zapewnić mu odpowiednie warunki dla tego rozwoju i właściwe pomoce wspierające kształtowanie się inteligencji. Współczesne badania pokazują, że nie ma jednego rodzaju inteligencji, a samo pojęcie „inteligencja” nie opisuje człowieka tylko w zakresie aktywności intelektualnej. Inteligencja jest dynamiczna i wielopłaszczyznowa, może być nieustannie rozwijana. Rozwój myślenia i ciekawości Waszego dziecka w wieku 3–4 lat wiąże się z formowaniem jego postawy wobec nauki i rozwijaniem zainteresowań. Kształtuje się jego stosunek do różnych obowiązków, ale też do ludzi. Ma to ogromny wpływ na udany start w życie szkolne i umiejętność radzenia sobie z nowymi obowiązkami.

18,90 zł
14,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
7
AIM-IQ. Inteligencja Logiczna. 3–4 lata. Nowe zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AIM-IQ. Inteligencja Logiczna. 3–4 lata. Nowe zabawy
Dostępny
68 szt.

Rozwijaj inteligencję Twojego dziecka dzięki książkom z serii „IQ EQ CQ”! • seria książeczek, która zadba o równomierny rozwój trzech najważniejszych inteligencji Twojego dziecka, • każdy z tytułów skupia się na rozwoju jednej z kluczowych sprawności – inteligencji emocjonalnej (EQ), kreatywności (CQ) i logicznego myślenia (IQ), • zawiera porady i wskazówki oraz propozycje zabaw, które przyczyniają się do wzrostu kreatywności, kompetencji emocjonalnych oraz logicznego myślenia. • w znakomity sposób łączy teorię z praktyką, oferując rodzicom i wychowawcom cenną wiedzę o rozwoju dzieci, a maluchom – fantastyczną zabawę. Nie od dziś wiadomo, że inteligencja daje podstawę do przyszłych osiągnięć edukacyjnych dzieci, a w dalszej perspektywie do ich sukcesów w pracy zawodowej. Dlatego też chcąc wspomagać rozwój różnych rodzajów inteligencji Waszego dziecka, należy zapewnić mu odpowiednie warunki dla tego rozwoju i właściwe pomoce wspierające kształtowanie się inteligencji. Współczesne badania pokazują, że nie ma jednego rodzaju inteligencji, a samo pojęcie „inteligencja” nie opisuje człowieka tylko w zakresie aktywności intelektualnej. Inteligencja jest dynamiczna i wielopłaszczyznowa, może być nieustannie rozwijana. Rozwój myślenia i ciekawości Waszego dziecka w wieku 3–4 lat wiąże się z formowaniem jego postawy wobec nauki i rozwijaniem zainteresowań. Kształtuje się jego stosunek do różnych obowiązków, ale też do ludzi. Ma to ogromny wpływ na udany start w życie szkolne i umiejętność radzenia sobie z nowymi obowiązkami.

18,90 zł
14,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
8
AIM-CQ. Inteligencja kreatywna. Nowe zabawy dla 3- i 4-latków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AIM-CQ. Inteligencja kreatywna. Nowe zabawy dla 3- i 4-latków
Dostępny
57 szt.

Rozwijaj inteligencję Twojego dziecka dzięki książkom z serii IQ EQ CQ! • seria książeczek, która zadba o równomierny rozwój trzech najważniejszych inteligencji Twojego dziecka, • każdy z tytułów skupia się na rozwoju jednej z kluczowych sprawności – inteligencji emocjonalnej (EQ), kreatywności (CQ) i logicznego myślenia (IQ), • zawiera porady i wskazówki oraz propozycje zabaw, które przyczyniają się do wzrostu kreatywności, kompetencji emocjonalnych oraz logicznego myślenia, • w znakomity sposób łączy teorię z praktyką, oferując rodzicom i wychowawcom cenna wiedzę o rozwoju dzieci, a maluchom – fantastyczną zabawę. Wiele rodzajów inteligencji. Nie od dziś wiadomo, że inteligencja daje podstawę do przyszłych osiągnięć edukacyjnych dzieci, a w dalszej perspektywie do ich sukcesów w pracy zawodowej. Dlatego też chcąc wspomagać rozwój różnych rodzajów inteligencji Waszego dziecka, należy zapewnić mu odpowiednie warunki dla tego rozwoju i właściwe pomoce wspierające kształtowanie się inteligencji. Współczesne badania pokazują, że nie ma jednego rodzaju inteligencji, a samo pojęcie „inteligencja” nie opisuje człowieka tylko w zakresie aktywności intelektualnej. Inteligencja jest dynamiczna i wielopłaszczyznowa, może być nieustannie rozwijana. Rozwój myślenia i ciekawości Waszego dziecka w wieku od 3 do 4 lat wiąże się z formowaniem jego postawy wobec nauki i rozwijaniem zainteresowań. Kształtuje się jego stosunek do różnych obowiązków, ale też do ludzi. Ma to ogromny wpływ na udany start w życie szkolne i umiejętność radzenia sobie z nowymi obowiązkami.

18,90 zł
14,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
9
Słynne leki domowej apteki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne leki domowej apteki
Dostępny
19 szt.

Książka zawiera ponad 200 porad, przepisów i receptur, kuracji lekami naturalnymi, ziołowymi mającymi zastosowanie w różnego rodzaju dolegliwościach i chorobach Podane zostały też sposoby przyrządzania i zastosowania, praktycznie przez każdego w domowych warunkach. Kuracje dotyczą pospolitych dolegliwości, a także chorób: reumatycznych, chorób żołądka, serca, nerek, wątroby i innych.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
10
Kresowa Atlantyda. Tom XII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom XII
Dostępny
22 szt.

Miastem wiodącym w XII tomie Kresowej Atlantydy jest Zbaraż i legenda związana z jego obroną w czasie wielkiej rebelii kozackiej. Na karty historii Polski i Ukrainy wprowadził go genialny mitotwórca – Henryk Sienkiewicz. Tom ten zawiera też historię słynnych zamków, pałaców i rezydencji kresowych w Podhorcach, Olesku i Koropcu, które były niegdyś własnością wspaniałych rodów magnackich: Koniecpolskich, Rzewuskich, Sanguszków czy Badenich. Tom jest znakomicie zilustrowany unikatowymi fotografiami, a barwny język narracji, przepleciony anegdotami, czyni z niego lekturę fascynującą i dającą znakomity obraz dziejów dawnego Podola i Wołynia.

74,00 zł
53,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,72 zł

2 osoby kupiły
11
Rodzi się człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzi się człowiek
Dostępny
5 szt.

Książka Rodzi się człowiek wydana nakładem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników autorstwa prof. Włodzimierza Fijałkowskiego to kolejne, szóste wydanie tego tytułu. prof. Włodzimierz Fijałkowski to autorytet, twórca polskiej szkoły rodzenia, propagator zmian w szpitalach położniczych, zmian przyjaznych kobietom. W słowie od autora czytamy: „Istotną inspiracją do napisania tych stron jest chęć przekazania szerokiemu gronu Czytelników nowego spojrzenia na akt rodzenia się człowieka oraz na szczególny sposób zaangażowania się jego rodziców w przebieg tego procesu”. Zatem wyjaśnienia, informacje i sugestie, a także świadectwa licznych pacjentek dzielących się swoimi przeżyciami w książce Rodzi się człowiek mogą pomóc wszystkim przyszłym matkom i ojcom mniej martwić się, a bardziej cieszyć okresem oczekiwania dziecka. Mimo upływu wielu lat od ukazania się pierwszego wydania tej książki nadal istnieje niedostatek właściwej dla przyszłych rodziców lektury, obejmującej problematykę okołoporodową. Ten niedostatek dotyczy właściwego, godnego i pełnego szacunku podejścia do tematyki związanej z naturalnym planowaniem rodziny, właściwym spojrzeniem na akt rodzenia się człowieka i szczególnego zaangażowania rodziców w przebieg procesu rodzenia.Książka Rodzi się człowiek przynosi wiele szczegółowych informacji i odpowiedzi na pytania przyszłych rodziców na temat potrzeby opieki lekarskiej, zagrożeń ciąży, samego porodu i bólu z nim związanym, stresu poporodowego.Istotnymi są informacje dotyczące szkoły rodzenia i konieczności przygotowania do porodu, roli ojca w przygotowaniu do porodu.Najważniejsze jednak, że cała książka została napisana spokojnym i budzącym zaufanie stylem, prostym językiem, a podejście autora do zagadnienia nacechowane jest szacunkiem dla życia i człowieka, potrzebą kierowania się szczególnie w tym okresie życia rodziny życzliwością, przyjaźnią i miłością.

10,71 zł
7,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 2,72 zł

1 osoba kupiła
12
Atomic Habits - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atomic Habits
Dostępny
5 szt.

A revolutionary system to get 1 per cent better every day People think when you want to change your life, you need to think big. But world-renowned habits expert James Clear has discovered another way. He knows that real change comes from the compound effect of hundreds of small decisions – doing two push-ups a day, waking up five minutes early, or holding a single short phone call. He calls them atomic habits. In this ground-breaking book, Clears reveals exactly how these minuscule changes can grow into such life-altering outcomes. He uncovers a handful of simple life hacks (the forgotten art of Habit Stacking, the unexpected power of the Two Minute Rule, or the trick to entering the Goldilocks Zone), and delves into cutting-edge psychology and neuroscience to explain why they matter. Along the way, he tells inspiring stories of Olympic gold medalists, leading CEOs, and distinguished scientists who have used the science of tiny habits to stay productive, motivated, and happy. These small changes will have a revolutionary effect on your career, your relationships, and your life.

99,00 zł
92,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,93 zł

1 osoba kupiła
13
Sławne uzdrawiające kuracje naturalne, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sławne uzdrawiające kuracje naturalne, część 1
Dostępny
18 szt.

Poznaj moc naturalnych kuracji Poradnik zawiera relacje osób, które poradziły sobie z różnymi dolegliwościami stosując kuracje ziołowe, ekologiczną profilaktykę zdrowotną, różne porady i sposoby polecane w rodzinach przez babcie, dziadków i rodziców. Książka zawiera również wskazówki, jak stosować opisywane kuracje i metody oraz w jaki sposób samemu w domowych warunkach przygotować potrzebne preparaty: mikstury, napary, syropy, okłady itp.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
14
Napoje, koktajle, likiery, nalewki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Napoje, koktajle, likiery, nalewki
Dostępny
16 szt.

Książka zawiera przepisy na najróżniejsze napoje, nalewki, a także likiery Często nie doceniamy roli napojów w naszym codziennym życiu. Napoje mogą dostarczać naszemu organizmowi ważnych składników odżywczych albo, jak to jest w przypadku nalewek, posiadać właściwości lecznicze. Podane przepisy posiadają różną skalę trudności. Są mniej i bardziej czasochłonne. Każda pani domu z pewnością znajdzie takie, które okażą się przydatne na różne okazje: codzienny posiłek, uroczystą okazję lub drobne niedyspozycje zdrowotne.

14,00 zł
10,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
15
Kuracje najsławniejszych zielarzy i naturalistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuracje najsławniejszych zielarzy i naturalistów
Dostępny
22 szt.

Znany dobrze Czytelnikom, Zbigniew Przybylak, w swej kolejnej książce przedstawił kuracje opisane i stosowane przez słynnych naturalistów i zielarzy m. in. św. Hildegardy z Bingen, ks. Sebastiana Kneippa, dr Stanisława Breyera i innych. Skuteczne stosowanie tych kuracji i rad na przestrzeni wieków daje współczesnym pewność o ich pozytywnym działaniu.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
16
O Pierwszej Komunii Świętej bez stresu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Pierwszej Komunii Świętej bez stresu
Dostępny
9 szt.

Książka stanowi zbiór wygłoszonych katechez, stanowiących pomoc nie tylko dla duszpasterzy, ale i dla rodziców. Został więc poszerzony zakres treści, aby w rozważaniach były zawarte informacje o rozwoju psychicznym dziecka przygotowującego się do sakramentu spowiedzi i Eucharystii, specyfice spostrzegania przez niego świata, rozmawiania z nim na temat Boga, sumienia, choroby. Drugim obszernym tematem opracowanym w tej pozycji, stała się dla autorów rodzina. Zwrócono uwagę na cechy, które pomagają w jej prawidłowym funkcjonowaniu jak chociażby: właściwa komunikacja, bliskość emocjonalna, granice, wartości i zasady, wypracowane tradycje. Trzecia część została poświęcona rozważaniom na temat wiary w życiu rodziny. Stąd też miejsce na katechezę o potrzebie modlitwy, o cierpieniu i chorobie, dojrzałej wierze. Na prośbę rodziców w książce znalazły się rozważania o Dekalogu, rachunku sumienia dla dorosłych, funkcjonowaniu rodzin niepełnych, ponownych związkach i samotnych rodzicach. Po każdym rozważaniu zostało umieszczone „zadanie domowe" - dla rodziców, dzieci oraz propozycja wspólnej modlitwy w domu a także wypis literatury, do której można sięgnąć, aby rozszerzyć zakres wiadomości z poruszanego wcześniej tematu.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
17
Ziołowa apteczka na dziecięce choroby. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołowa apteczka na dziecięce choroby. Tom 1
Dostępny
6 szt.

Autor książek o ziołolecznictwie, Zbigniew Przybylak, tym razem radzi jak można wykorzystać różne domowe sposoby, zioła, owoce, warzywa, by radzić sobie z drobnymi dolegliwościami naszych pociech, radzi jak poradzić sobie z codziennymi problemami nie narażając dzieci niepotrzebnie na zażywanie zbyt dużej ilości środków farmakologicznych, które jak wiadomo swoimi skutkami ubocznymi mogą wpływać niezbyt korzystnie na rozwój dziecka.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
18
Słynne leki na 100 pospolitych dolegliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne leki na 100 pospolitych dolegliwości
Dostępny
5 szt.

Poradnik z dziedziny ziołolecznictwa wprowadzający w świat ziół i kuracji naturalnymi metodami i profilaktyki ziołowej. Książka zawiera opisy kuracji, porady, sposoby wykonywania niezbędnych preparatów. Wszystkie te informacje dotyczą sposobów radzenia sobie z tzw. pospolitymi chorobami, schorzeniami, dolegliwościami, które dokuczają nam często i skutecznie utrudniają nasze życie.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
19
Między Nami. Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego do klasy 8. Wersja A, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między Nami. Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego do klasy 8. Wersja A, ...
Dostępny
166 szt.

Dwuczęściowy zeszyt zawiera zbiór ćwiczeń kształcących m.in. umiejętności czytania ze zrozumieniem i tworzenia wielu form wypowiedzi oraz doskonalących poprawne posługiwanie się językiem. Pomaga w przygotowaniach do egzaminu. W zeszycie znajdują się elementy teorii porządkujące wiedzę. Zeszyt jest dopasowany do zawartości podręcznika.

17,40 zł
15,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
20
Herbert w Toruniu Miasto i mistrz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Herbert w Toruniu Miasto i mistrz
Niedostępny
Brak

Dzięki książce Cezarego Dobiesa mamy szansę wiernie zrekonstruować okoliczności, w jakich dojrzewała wyjątkowość Herbertowskiej poezji, a zapewne w wielu przypadkach otrzymać nowe klucze interpretacyjne do jego tekstów. A zatem możemy poznać Toruń przez pryzmat Herberta, a poetę przez pryzmat Grodu Kopernika w pierwszych powojennych latach. Książka Herbert w Toruniu. Miasto i Mistrz wyznacza żywy szlak, który dla wielu miłośników gotyckiego miasta, a także pasjonatów literatury może przerodzić się w refleksję i inspirującą podróż. Nowa książka Cezarego Dobiesa jest pożywką do rekonstrukcji chwil spędzonych przez Zbigniewa Herberta w tym mieście, związanych ze studiowaniem, pracą zarobkową i twórczością literacką czy przebywaniem z mistrzem Henrykiem Elzenbergiem. Kto sięgnie po krótkie eseje z Węzła gordyjskiego, relacjonujące zjawiska kulturalne mające wówczas miejsce w Toruniu, zauważy, że Herbert jest uczestnikiem wielu wydarzeń i ich głębokim obserwatorem2. Jego wpływ na Toruń nie odcisnął się w kamieniu, ale trwa w duchowej przestrzeni na zasadzie swoistego przyciągania czy grawitacji (trudno w Toruniu posługiwać się innymi metaforami niż astronomicznymi!). Wiele dokumentów zaginęło, nie zachowała się żadna umowa związana z pracą zarobkową poety. W tej sytuacji poszukiwania i badania Dobiesa były często trudne i autor musiał korzystać z tej grawitacji i intuicji, aby dotrzeć do źródła i rzetelnej informacji. Z przedmowy do II wydania książki ks. dr. hab. Piotra Roszaka, prof. UMK

28,00 zł
Powiadomienie
21
E-Zamówienia publiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E-Zamówienia publiczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Poradnik krok po kroku omawia elektroniczną procedurę udzielania zamówień publicznych. Dodatkowo zawiera praktyczne zestawienia tych elementów postępowania, które zmieniły się na skutek elektronizacji. Liczne przykłady, instrukcje, ilustracje i zrzuty z ekranu z pewnością ułatwią opanowanie, wdrożenie i stosowanie nowej procedury w jednostce i firmie. Publikacja została przygotowana zarówno dla zamawiających, jak i dla wykonawców. Elektronizacja dotyczy nie tylko składania przez wykonawców oświadczenia na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) czy też ofert w postaci elektronicznej, opatrzonych kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lecz także prowadzenia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej całego procesu komunikacji w relacji zamawiający?wykonawca. Na procedurę tę trzeba zatem patrzeć dwutorowo. Po pierwsze, jako na nową formę sporządzania dokumentów, a po drugie ? nowe sposoby ich przekazywania. W poradniku szczególny nacisk położono na wyjaśnienie: ?w jakim zakresie zmienia się procedura udzielania zamówień publicznych, ?kiedy i jak korzystać z Platformy e-Zamówienia i Portali e-Usług, ?kiedy obowiązuje forma pisemna, a kiedy elektroniczna, ?jak i które dokumenty podpisywać kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przystępny sposób przedstawiono m.in. zasady wypełniania i składania JEDZ w formie elektronicznej, tworzenia i korzystania z SIWZ oraz sporządzania i przesyłania dokumentów i oświadczeń. Dodatkowo wykonawcy dowiedzą się, jak prawidłowo złożyć ofertę w postaci elektronicznej oraz jakie są formy i wymogi dotyczące wadium po elektronizacji, a zamawiający ? do kiedy i w jaki sposób bezpiecznie przechowywać dokumentację elektroniczną

129,00 zł
123,84 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 5,16 zł

22
Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.21

Pięć kompletnych zestawów egzaminacyjnych, z których każdy obejmuje zadania sprawdzające umiejętności językowe z zakresu rozumienia ze słuchu, znajomości funkcji językowych, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i tworzenia wypowiedzi pisemnej. • Bogaty wybór różnych typów zadań egzaminacyjnych – otwartych i zamkniętych • Dodatkowa sekcja Extra Practice Material • Klucz z odpowiedziami • Płyta ze ścieżkami dźwiękowymi do zadań z zakresu rozumienia ze słuchu

39,00 zł
33,93 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,07 zł

23
Testy ortograficzne. Klasa 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy ortograficzne. Klasa 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.05

Zbiór różnorodnych i bardzo ciekawych zadań do ćwiczenia ortografii dla uczniów klasy trzeciej. Poprzez zabawę dziecko utrwali z pewnością skuteczniej i szybciej zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne. Atutem tej książki jest także klucz odpowiedzi do każdego ćwiczenia.

7,99 zł
Powiadomienie
24
List z Limbazi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List z Limbazi
Niedostępny
Brak

Ela jest pięćdziesięciolatką, miłośniczką klimatów rockowych i dobrej literatury, która za sprawą kilku przypadkowych kliknięć w sieci nawiązuje niezobowiązującą znajomość przeradzającą się w rodzaj flirtu. Zdaje sobie sprawę z lekkomyślności działania pod fałszywym imieniem, budząc w sobie zarazem impuls do przemyśleń nad swym dotychczasowym życiem: minioną wielką miłością do męża, wypalonym uczuciowo małżeństwem, monotonią egzystencji, skomplikowaną przeszłością rodziny. Kiedy przypadkiem wychodzą na jaw oszustwa męża ? zarówno zdrada, jak i kłamstwa w sprawie syna ? rewiduje swe życie z jeszcze głębszą skrupulatnością, odkrywając przy okazji prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się również, że mężczyzna, z którym flirtowała w sieci, też oszukiwał i ostatecznie związał się z jej szaloną przyjaciółką. W końcu Ela decyduje się na diametralne zmiany, które dodatkowo przyspieszy otrzymany przez jej matkę niespodziewany list z łotewskiego miasteczka. Historia bohaterki to opowieść o tym, że wbrew stereotypom na zmiany nigdy nie jest za późno. Ciekawostką może być fakt, że powieść z perspektywy kobiety napisał mężczyzna.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

25
Martwe dusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwe dusze
Dostępny
23 szt.

Po sezonie życie w nadmorskim miasteczku toczy się bardzo leniwie. Senną atmosferę zakłóca śmierć Aleksandry Fabianowicz, miejscowej pielęgniarki. Dochodzenie prowadzi młodszy aspirant Krzysztof Bugaj, który szybko ustala, że kobieta została celowo potrącona przez samochód. Fabianowicz miała dużo wrogów, a na jej temat krążyło mnóstwo plotek. Wielu nie podobało się, że po rozstaniu z mężem zaczęła bez ograniczeń korzystać z życia i często wdawała się w przygodne romanse. Bugaj pracowicie przesiewa uzyskane informacje i gromadzi dowody, jednak zanim uda mu się zawęzić krąg podejrzanych, w miasteczku zostaje zamordowana kolejna kobieta. Czy coś łączy te dwie sprawy? Może to tylko przypadek, a może dopiero początek czarnej serii...

38,99 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,49 zł

26
Biofizyka molekularna. Zjawiska, instrumenty, modelowanie. Książka z płytą CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biofizyka molekularna. Zjawiska, instrumenty, modelowanie. Książka z p...
Dostępny
14 szt.

Pierwszy na polskim rynku podręcznik przedstawiający w sposób kompleksowy i wyczerpujący zagadnienia biofizyki molekularnej, przybliżający czytelnikowi zarówno podstawy teoretyczne opisywanych zjawisk, jak i współczesne metody stosowane w tej dziedzinie nauki. Książka podzielona jest na trzy zasadnicze części: • Zjawiska – podstawy fizyczne procesów zachodzących w organizmach żywych • Instrumenty – opis nowoczesnych technik doświadczalnych biofizyki molekularnej • Modelowanie – podstawy fizyczne i biologiczne analizy numerycznej w biologii molekularnej Zaletą publikacji jest ograniczenie do niezbędnego minimum aparatu matematycznego, przy czym wiele bardziej skomplikowanych zagadnień fizycznych zostało opisanych szerzej w uzupełnieniach do odpowiednich rozdziałów; liczne ilustracje i schematy (dostępne również na płycie CD) ułatwią korzystanie z podręcznika zarówno studentom, jak i wykładowcom. Książka przeznaczona jest dla studentów: biotechnologii, biologii, bioinformatyki, biofizyki, medycyny, farmacji, inżynierii biomedycznej. Może również być wykorzystywana przez studentów fizyki i chemii.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

27
Temptation of Forgiveness - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temptation of Forgiveness
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

Important information is leaking from inside the Venetian Questura, and Commissario Guido Brunetti is tasked with uncovering the culprit. But before Brunetti can begin his investigation, a friend of his wife?s comes asking for his help, fearful that her son is using drugs. A few weeks later, the woman?s husband is found unconscious at the foot of a bridge. Following various contradictory leads, Brunetti navigates his way through Venice's underworld in an attempt to understand who is responsible for the vicious attack. But as he gets closer to discovering what happened, Brunetti is faced with a difficult truth: sometimes, it?s the best intentions that lead to the darkest of consequences...

36,70 zł
32,30 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,40 zł

28
Ghostly - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ghostly
Niedostępny
Brak

Haunted houses, spectral chills, and of course, the odd cat… In this volume, Audrey Niffenegger, bestselling author of The Time Traveler's Wife, has brought together her selection of the very creepiest, weirdest and wittiest ghost stories around. Scare yourself silly with old favourites by Edgar Allan Poe and M. R. James. Entertain the unnerving with tales from Neil Gaiman, Kelly Link and Audrey Niffenegger herself. And as bedtime nears, allay your fears with funny new writing from Amy Giacalone and the classic wit of Saki. When the nights draw in and the fire burns low, enjoy the eeriness, the dread and the comedy of all things ghostly.

49,00 zł
Powiadomienie
29
Głód zabijania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głód zabijania
Dostępny
2 szt.

Kiedy już raz wejdziesz w mrok, mrok wejdzie w ciebie. Samobójstwo pacjenta to dla każdego psychoterapeuty zawodowa klęska. Dla doktor Kate Wolfe tym boleśniejsza, że przywołuje wspomnienia, od których od dawna próbuje się uwolnić. Mimo upływu szesnastu lat wciąż wini się za śmierć młodszej siostry, zamordowanej z wyjątkowym okrucieństwem. Teraz straciła pacjentkę, chociaż była pewna, że terapia miała na Nikki zbawienny wpływ. Rozmowa z detektywem badającym śmierć Nikki McCormack rzuca nowe światło na sprawę. Dodając dwa do dwóch, Kate zaczyna wątpić, czy jej siostrę zabił człowiek skazany za morderstwo i czy Nikki naprawdę popełniła samobójstwo. Jeżeli jej podejrzenia są słuszne, morderca uderzy po raz kolejny, bo napędza go głód zabijania, a ukojenie przynoszą mu jedynie cierpienie i śmierć wybranych ofiar.

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

30
Science Career Paths. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science Career Paths. Podręcznik
Dostępny
35 szt.

Science z serii Career Paths to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w zawodach opartych na naukach przyrodniczych i ścisłych. Książka ucznia (Student's Book) składa się z trzech części (Books 1-3). W skład poszczególnych części wchodzi 15 rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu tematycznemu i zawiera osadzone w realistycznym kontekście teksty pozwalające na poznawanie specjalistycznego słownictwa. Obejmuje także różnorodne ćwiczenia umożliwiające zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych: czytania, słuchania, mówienia i pisania. Po każdej z trzech części znajduje się słowniczek zawierający łącznie ponad 400 haseł i zwrotów. Przykładowe tematy to: laboratorium – wyposażenie i bezpieczeństwo pracy, metody badań naukowych, prace badawcze, opcje kariery. Do podręcznika dołączono kod umożliwiający pobranie cyfrowej wersji książki – DigiBooka. DigiBook to interaktywny odpowiednik publikacji drukowanej. Zawiera pełny materiał z drukowanej wersji podręcznika. Ponadto uczeń może wykonywać zadania w interaktywny sposób i otrzymywać natychmiastową informację zwrotną o poprawnych i błędnych odpowiedziach. DigiBook oferuje także dostęp do nagrań audio, filmów i słowniczka.

81,00 zł
70,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,53 zł

31
Career Paths Law. Student's Book + kod digibook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths Law. Student's Book + kod digibook
Dostępny
33 szt.

Przykładowe tematy to: zagadnienia związane z różnymi dziedzinami prawa, proces sądowy, pisma urzędowe, postępowanie dowodowe, prawo międzynarodowe. Law z serii Career Paths to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w zawodach prawniczych, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową. DigiBook to interaktywny odpowiednik publikacji drukowanej. Uczeń może wykonywać zadania w interaktywny sposób i otrzymywać natychmiastową informację zwrotną o poprawnych i błędnych odpowiedziach. DigiBook oferuje także dostęp do nagrań audio.

81,00 zł
70,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,53 zł

32
Bajeczki i rymowanki o grzecznych i niegrzecznych dzieciach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki i rymowanki o grzecznych i niegrzecznych dzieciach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.21

Rymowanki odwołują się do świata dziecięcej wyobraźni i mogą być pretekstem do wychowawczych rozmów z milusińskimi.

28,00 zł
20,44 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

33
Zmienny smak miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmienny smak miłości
Dostępny
60 szt.

„Anna energicznie otworzyła wejście i wpadliśmy do środka mieszkania. Zamek ponownie został zaryglowany. Nawet nie wiedziałem, kiedy staliśmy w objęciach i gorączkowo całowaliśmy się. To już nie były zwykłe pocałunki. To było istne szaleństwo z obu stron, to była już gra wstępna. Nasze ręce oplatały nasze ciała i przytulały nas do siebie. Po chwili znalazły się pod ubraniem. Ja chyba śnię – nie dowierzałem. Ale to nie był sen. To czysta jawa. Na potwierdzenie tego trzymałem w rękach jej dorodne piersi. W tym momencie były moje – zdobywałem je. Co za radość i podniecenie. Pieściłem je jak szalony. Dotykałem językiem i całowałem. Coraz mniej ubrań mieliśmy na sobie. W końcu poczułem jej owłosiony kwiatuszek. Moje serce waliło jak młotem. Jej noga oplotła mnie w udzie, a ręka trzymała za moją pełną męskość. W lekkim półmroku dotarliśmy do łóżka.” „To, co zrobiła teraz u księdza, przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Matka i żona spędza noc na plebanii z księdzem i zabawia się z nim. Brak słów na to dziadostwo. Okryłem się hańbą i wstydem, jakiego jeszcze w swoim życiu nie zaznałem.” Zaletą książki jest zrozumiały język, który bez żadnych podtekstów dociera bezpośrednio do czytelnika, rozpala zmysły i wyobraźnię. Książkę czyta się lekko, wciąga od pierwszych stron, oferując przyjemne doznania. Może stanowić podstawę scenariusza do filmu.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

34
Top Bright Gra rybki magnetyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Bright Gra rybki magnetyczne
Brimarex
Dostępny
6 szt.

Zręczność manualna poprzez zabawę

41,00 zł
37,72 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,28 zł

35
The Fox - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Fox
Niedostępny
Brak

Most weapons do what you tell them. Most weapons you can control. But what if the most dangerous weapon in the world isn?t a smart missile or a stealth submarine or even an AI computer programme?What if it?s a 17-year-old boy with a blisteringly brilliant mind, who can run rings around the most sophisticated security services across the globe, who can manipulate that weaponry and turn it against the superpowers themselves?How valuable would he be? And what wouldn?t you do to get hold of him? The Fox is a race-against-time thriller across continents to find and capture, or protect and save, an asset with the means to change the balance of world power. Whatever happens he must not fall into the wrong hands. Because what follows after that is unthinkable?

59,00 zł
Powiadomienie
36
Czy wiemy co przysięgamy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy wiemy co przysięgamy?
Dostępny
5 szt.

Zawarcie sakramentu małżeństwa nie kończy się na organizacji i przeżyciu najpiękniejszej nawet ceremonii ślubnej. Trzeba być świadomym tego, że normalne życie zaczyna się następnego dnia po niej. Życie małżeńskie przynosi wiele radości i satysfakcji, ale jest w nim też miejsce na kłopoty i trudności, większe i mniejsze. Dlatego dobrze jest w odpowiedni sposób przygotować się małżeńskiego życia. Pomocą są katechezy i kursy przedmałżeńskie. Warto skorzystać z różnych propozycji, które dla narzeczonych przygotowuje duszpasterstwo rodzin i niektóre ruchy i stowarzyszenia katolickie w sposób szczególny zajmujące się pomocą narzeczonym i rodzinom. Proponujemy publikację, która jest zbiorem katechez przedmałżeńskim. Może ona być inspiracją dla osób prowadzących przygotowanie narzeczonych w parafiach. Dodatkową pomocą będzie płyta z prezentacjami, które można wykorzystać na poszczególnych katechezach.Mogą z jej treści skorzystać też sami narzeczeni, by świadomie i owocnie podejść do całkowitej zmiany dotychczasowego życia.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

37
Ziołowa apteczka na dziecięce choroby. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołowa apteczka na dziecięce choroby. Tom 2
Dostępny
13 szt.

Autor od lat propaguje zdrowy styl życia i wykorzystywanie w naszym codziennym życiu ziołolecznictwa i niektórych porad praktycznych z życia naszych przodków. Dobrze jest znać domowe sposoby radzenia sobie z drobnymi dolegliwościami naszych dzieci, z którymi możemy uporać się bez silnych środków farmakologicznych. Zachowując zdrowy rozsądek i korzystając z obszernej wiedzy zdobywanej w ciągu wieków, możemy uchronić nasze dzieci przed szkodliwymi skutkami ubocznymi np. antybiotyków. Połączenie nowoczesności i tradycji na pewno pomoże nam w codziennym trudzie opieki nad dziećmi.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

38
Świadkowie Wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadkowie Wiary
Dostępny
5 szt.

W ekstremalnych warunkach drugiej wojny światowej bardzo wiele osób dawało świadectwo swego człowieczeństwa i wiary w Pana Boga. Swoim postępowaniem, postawą wierności wobec wyznawanych wartości byli oni w tamtych dniach i w obecnym czasie przykładem i wzorem postępowania.W Roku Wiary Ojciec św. Benedykt XVI zachęca, by odkrywać i poznawać sylwetki osób już wyniesionych na ołtarze, a także tych, którzy nie noszą jeszcze tytułów świętych czy błogosławionych, a związani są z Kościołem lokalnym.Lektura niniejszej publikacji to okazja do spotkania z męczennikami za wiarę związanymi przede wszystkim z Kościołem włocławskim. Diecezja włocławska w sposób szczególny została doświadczona w czasie drugiej wojny światowej. Straciła ponad 220 kapłanów, kilku alumnów i bp. Michała Kozala.Spośród nich Jan Paweł II beatyfikował w 1987 r. bp. Michała Kozala, a w 1999 r. wśród 108 błogosławionych męczenników drugiej wojny światowej znalazło się dziewięć osób z diecezji włocławskiej i kolejnych dziewięć związanych z diecezją.Książka Świadkowie Wiary ukazuje też kolejne osoby, które złożyły najwyższą ofiarę w czasach totalitaryzmu sowieckiego, byli prześladowani w Hiszpanii, Meksyku i Afryce.Jeden z rozdziałów poświęcony jest bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.

14,36 zł
10,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 3,37 zł

39
Zielarska podręczna apteczka domowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielarska podręczna apteczka domowa
Dostępny
24 szt.

Poradnik zawiera informacje o podstawowych kuracjach na różne dolegliwości. Zawiera rady, jak radzić sobie z częstymi bolączkami. Warto też dowiedzieć się, jakie są podstawowe i najczęściej stosowane składniki w ziołolecznictwie, co warto mieć w domowej apteczce, by skutecznie poradzić sobie z drobnymi dolegliwościami. Książka zawiera też informacje, w jaki sposób skutecznie wzmacniać organizm i chronić się przed wieloma dolegliwościami.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

40
Słynne leki antyrakowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne leki antyrakowe
Dostępny
14 szt.

Współcześnie powszechnie już uważa się, że profilaktyka stanowi najskuteczniejszą formę walki z nowotworami. Z niniejszego poradnika dowiemy się, jak zapobiegać rakowi stosując odpowiednią dietę, jakimi kuracjami ziołowymi wspomagać leczenie nowotworów. Celem tej pozycji jest też, przez wskazanie możliwości wyleczenia, budzenie nadziei w osobach chorych.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

41
Słynne leki ziołowej apteki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne leki ziołowej apteki
Dostępny
18 szt.

Książka ta zwiera ponad 150 recept i opisów najsłynniejszych leków i zielarskich kuracji Kuracje te są znane nie tylko w Polsce. Opisane receptury zostały wcześniej wielokrotnie sprawdzone, czasem nawet w ciągu długich wieków. Poradnik zawiera wskazówki, w jaki sposób można przyrządzić potrzebne preparaty (maści, nalewki, napary itp.) przyrządzić w domowych warunkach.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

42
Słynne leki leśnej apteki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne leki leśnej apteki
Dostępny
33 szt.

Książka przedstawia nam, jakie korzyści dla zdrowia może dać nam las. Zarówno spacery, odpoczynek w lesie, powietrze przesycone olejkami aromatycznymi, jonami ujemnymi. Również z darów lasu można sporządzać skuteczne domowe leki na wiele chorób i dolegliwości. W poradniku tym zebrane są najpopularniejsze recepty leków i kuracji najczęściej o charakterze ludowym.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

43
Zielarskie kuracje na reumatyzm, nerki i przeziębienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielarskie kuracje na reumatyzm, nerki i przeziębienia
Dostępny
16 szt.

Poradnik zawiera porady i opisy kuracji zielarskich dotyczące różnych dolegliwości nerek, chorób reumatycznych, a także przeziębień, które w naszym klimacie sezonowo dają się we znaki nam wszystkim. Książka zawiera porady, w jaki sposób wykorzystywać preparaty ziołowe w walce z tymi schorzeniami, a także różne sposoby stosowane w medycynie ludowej walki z tymi dolegliwościami.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

44
Ziołowe kuracje medycyny ludowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołowe kuracje medycyny ludowej
Dostępny
12 szt.

W ogromnej większości ludzie współcześni zachwyceni są chemią i techniką, wszystkimi zdobyczami postępu technicznego i cywilizacyjnego. Niestety, współczesne, tzw. naukowe metody leczenia nie zawsze są skuteczne, a często przynoszą groźne skutki uboczne. Coraz więcej osób przekonuje się, że przekazywana z pokolenia na pokolenie wiedza ludowa niesie informacje i sposoby radzenia sobie ze schorzeniami, których nie można pomijać. Kuracje ziołowe wspierające leczenie konwencjonalne bardzo często pomagają w różnych dolegliwościach, łagodzą także takie, wobec których medycyna bywa bezradna. Dlatego też warto zastanowić się zanim sięgniemy po kolejną tabletkę, czy nie lepszy i bezpieczniejszy byłby np. napar z odpowiednich ziół.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

45
Jak samemu przepowiadać pogodę? Poradnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak samemu przepowiadać pogodę? Poradnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

Obszerny zbiór praktycznych reguł przepowiadania pogody dla każdego, kto zechce obserwować przyrodę i wykorzystać niniejsze rady. Pogodę możemy prognozować z zachowania zwierząt, stanu roślin, rzeczy oraz odczuć ludzi. Prognozy wspierają obserwacje zjawisk atmosferycznych i reguły meteorologii ludowej. Zapraszamy do wypróbowania swoich sił w prognozowaniu pogody!

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

46
Głoście Ewangelię. Pomoce liturgiczno-homiletyczne. Rok C - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głoście Ewangelię. Pomoce liturgiczno-homiletyczne. Rok C
Dostępny
6 szt.

Publikacja Głoście Ewangelię zawiera materiały liturgiczno-homiletyczne na niedziele, uroczystości i święta cyklu C.Sugestie homiletyczne i komentarze biblijne pomagają w objaśnianiu słowa Bożego przeznaczonego na daną niedzielę i uroczystość. Dodatkowo wprowadzenie do liturgii, komentarz do czytań i na rozesłanie, a także propozycja modlitwy powszechnej pozwala na ubogacenie niedzielnej liturgii.Książka ta jest kontynuacją zbiorów podobnych materiałów wybranych spośród materiałów homiletyczno-liturgicznych zamieszczanych w Ateneum Kapłańskim.

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

47
Zielona żaba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielona żaba
Dostępny
5 szt.

Autorka od wielu lat pisze wiersze, opowiadania i bajki dla dzieci. Utwory te w sposób przyjazny opowiadają o świecie, ludziach i przyrodzie. Pragnieniem Autorki jest, aby jej teksty przeznaczone dla dzieci pobudzały w nich ciekawość świata, odpowiadając na niektóre pytania prowokowały dzieci do stawiania następnych i poznawania świata. Dlaczego żaba jest właśnie zielona, a motyl kolorowy? Znajdując odpowiedź na jedno pytanie, rodzą się następne. W ten sposób dzieci uczą się myśleć, pytać i odkrywać rzeczywistość. „Chciałabym, żebyście zawsze z zainteresowaniem spoglądały na przyrodę, ludzi i różne zjawiska i potrafiły dostrzec w nich wielkość Pana Boga i dobro. Na pewno pomogą Wam w tym Rodzice i Dziadkowie, którzy pomagają Wam poznawać świat” – napisała Autorka do dzieci, swoich Czytelników.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

48
Głoście Ewangelię. Pomoce liturgiczno-homiletyczne. Rok A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głoście Ewangelię. Pomoce liturgiczno-homiletyczne. Rok A
Dostępny
5 szt.

Publikacja Głoście Ewangelię zawiera materiały liturgiczno-homiletyczne na niedziele, uroczystości i święta cyklu A.Sugestie homiletyczne i komentarze biblijne pomagają w objaśnianiu słowa Bożego przeznaczonego na daną niedzielę i uroczystość. Dodatkowo wprowadzenie do liturgii, komentarz do czytań i na rozesłanie, a także propozycja modlitwy powszechnej pozwala na ubogacenie niedzielnej liturgii.Książka ta jest kontynuacją zbiorów podobnych materiałów wybranych spośród materiałów homiletyczno-liturgicznych zamieszczanych w Ateneum Kapłańskim.

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

49
Głoście Ewangelię. Pomoce liturgiczno-homiletyczne. Rok B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głoście Ewangelię. Pomoce liturgiczno-homiletyczne. Rok B
Dostępny
5 szt.

Publikacja Głoście Ewangelię zawiera materiały liturgiczno-homiletyczne na niedziele, uroczystości i święta cyklu B.Sugestie homiletyczne i komentarze biblijne pomagają w objaśnianiu słowa Bożego przeznaczonego na daną niedzielę i uroczystość. Dodatkowo wprowadzenie do liturgii, komentarz do czytań i na rozesłanie, a także propozycja modlitwy powszechnej pozwala na ubogacenie niedzielnej liturgii.Książka ta jest kontynuacją zbiorów podobnych materiałów wybranych spośród materiałów homiletyczno-liturgicznych zamieszczanych w Ateneum Kapłańskim.

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

50
Jesteś moim przyjacielem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś moim przyjacielem
Dostępny
2 szt.

Wybór kilkuset myśli, przysłów i wypowiedzi sławnych ludzi o przyjaźni i przyjaciołach. Przykłady prawdziwej przyjaźni można spotkać nawet w dzisiejszym świecie. Obecnie, kiedy idea bezinteresowności, bezinteresownej przyjaźni jest stawiana nisko, kiedy prawie każdy myśli w kategoriach coś za coś, warto pomyśleć o ubogaceniu swego wnętrza. Dobrze jest mieć prawdziwego przyjaciela z krwi i kości, który wysłucha, pomoże, podtrzyma na duchu. Nawet najwspanialszy Telefon Zaufania nie zastąpi prawdziwej przyjaźni. Książka doskonała jako upominek dla przyjaciół.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

51
Boskie futbolowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boskie futbolowo
Dostępny
12 szt.

Czy piłkę nożną i wiarę, religię coś łączy? Na to pytanie autor o. Łukasz Buksa zdecydowanie odpowiada – tak. Dlaczego? Bo wiara jest częścią życia piłkarzy grających w różnych ligach i drużynach, w różnym wieku i stopniu zaawansowania piłkarskiego. Piłkarz nie przestaje być chrześcijaninem. Wręcz przeciwnie, podczas treningów, podczas rozgrywek powinien świadczyć o swojej wierze. Wiara może tez pomóc futboliście w różnych momentach życia, nie tylko na boisku. Książka jest skierowana szczególnie do młodego odbiorcy. Autor snuje refleksję o roli modlitwy w życiu piłkarza, o tym, jak rozwijać swój talent, jak stawać się lepszym człowiekiem. Szczególną uwagę zwraca na formację duchową młodych adeptów sportu, zamieszczając w tej publikacji m.in. rachunek sumienia. Ważne miejsce zajmują też świadectwa uczniów szkoły sportowej, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami na temat roli wiary w ich życiu z perspektywy boiska.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

52
Modlitewnik. Do Pana się uciekam... mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik. Do Pana się uciekam... mix kolorów
Dostępny
43 szt.

Praktyczny modlitewnik dla ludzi dorosłych, starszych i chorych. Wygodna, duża czcionka ułatwia korzystanie z niego osobom słabiej widzącym. Zawiera bogaty wybór modlitw, litanii, koronek, nabożeństw.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

53
Oddział Wydzielony Lubliniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddział Wydzielony Lubliniec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.17

Publikacja ta porusza temat niezwykle istotny dla historii polskiej wojskowości, a zarazem dotychczas przez tę historię zupełnie niedoceniany. Mowa o pierwszej pełnowymiarowej bitwie lądowej polskiego Września, stoczonej z użyciem niemal wszystkich rodzajów broni i środków walki, a rozegranej jeszcze zanim na dobre rozgorzały poważne zmagania na innych odcinkach frontu. Jest to bitwa, za którą zarówno dowódca, jak i dowodzona przez niego jednostka, już 1 września 1939 roku zostali przedstawieni do odznaczenia Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. Bitwa, która jako Das Gefecht bei Lublinitz znalazła się na oficjalnej liście bitew armii niemieckiej stoczonych podczas kampanii w Polsce w 1939 roku Schlacht und Gefechtsbezeichnungen des Feldzuges in Polen wydanej przez niemieckie Naczelne Dowództwo Wojsk Lądowych w Berlinie w styczniu 1940 roku. Bitwa, która choć odnotowana i wyróżniona w polskich i niemieckich materiałach archiwalnych oraz w monumentalnych dziełach dotyczących września 1939 roku, publikowanych m.in. przez płk. dypl. Mariana Porwita czy ppłk. dypl. Władysława Steblika, pomimo prób jej popularyzacji podejmowanych przez Jerzego Pelca-Piastowskiego, z przyczyn nieobiektywnych podzieliła los całej tematyki związanej z działaniami bojowymi 7 Dywizji Piechoty, nie tylko nie wpisując się w szerszą świadomość pasjonatów historii, ale nierzadko padając także ofiarą stereotypów i fałszywych oskarżeń zmierzających do jej zakwestionowania wbrew oczywistym faktom.Ciężka bitwa stoczona przez I batalion 74 Gpp mjr. Józefa Pelca w dniu 1 września 1939 roku w obronie pozycji opóźniającej Lubliniec wyróżnia się również pod kątem strat przeciwnika spośród innych bitew i potyczek stoczonych 1 września przez jednostki Wojska Polskiego przeciwko siłom niemieckiej 10. Armii, a także na ogólnym tle zmagań toczonych tego dnia na innych odcinkach frontu. Obrona pozycji Lubliniec, często potocznie zwana także obroną Lublińca, stanowi sztandarowy przykład poświęcenia i heroizmu wykazanego przez żołnierza polskiego w obronie zagrożonej Ojczyzny we wrześniu 1939 roku.

70,00 zł
53,90 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

54
Konfetti, 4 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konfetti, 4 kolory
Easy Stationery, 4
Dostępny
6 szt.

Konfetti ma bardzo szerokie zastosowanie. Oryginalnie wykorzystywane było jako ozdoba przyjęć karnawałowych, obecnie korzystają z nich osoby specjalizujące się w zdobnictwie i scrapbookingu.Ciekawe kształty pozwalają nadać każdemu projektowi oryginalnego charakteru, wzmocnić jego wyraz oraz urozmaicić formę. Charakterystyka produktu: • w zestawie: 4 słoiczki (4 różne kolory), • pojemność słoiczka: 8 g, • słoiczki z zakrętką, • wzór: serca, gwiazdy.

8,99 zł
55
Kredki żelowe 12 kolorów STRIGO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,82 zł
34,98 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

56
Silly Scents Markery 12 kolorów CRAYOLA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silly Scents Markery 12 kolorów CRAYOLA
Crayola
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Zestaw 12 zmywalnych markerów o słodkich zapachach, takich jak: wiśniowy, pomarańczowy, limonkowy, jabłkowy, świeże powietrze, winogronowy, kokosowy. Markery posiadają spiczaste końcówki.

29,90 zł
Powiadomienie
57
Pastele kredowe 12 kolorów STRIGO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,01 zł
28,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

Wróć do góry